PDA

View Full Version : دانشگاهاي امريكا

ramin12x
28 September 2008, 06:32 PM
در مورد دانشگاهاي امريكا و نحوه پذيرش هر چه ميدونيد بگيد مشكل مالي هم ندارم و 600000دلار مي تونم جور كنم براي رشته پزشكي كافيه :icon_excl:icon_excl:icon_excl:icon_excl

Nomad
28 September 2008, 09:45 PM
دوست عزیز ... امیدوارم که با آگاهی این نوشته رو ارسال کرده باشید ... 600 هزار تا ؟؟

مگر میخواید ویزا دائم بگیرید ؟؟ البته با توجه به رشته انتخابی شما و فراوانی اون تو ایران و کشورهای اروپایی ، من حدس میزنم شما دنبال ویزای اقامت هستید ...

در غیر اینصورت دانشگاههای زیاد و مناسب زیادی وجود دارن که دوستان میتونن راهنمایی کنن .

ramin12x
29 September 2008, 05:32 PM
من تک فرزند هستم این قیمتی که دادم برام هیچ مشکلی نداره حتی بیشترش هم میتونم جور کنم و من می خوام پزشکی بخونم داخل یه کشور خوب دیگه با اقامت باشه یا بی اقامت

navid_2006
29 September 2008, 09:43 PM
تا جایی من بدونم پزشکی خوندن در آمریکا حداکثر 300 هزارتا خرج داره.
برای اقامت من پیشنهاد میکنم به عنوان سرمایه دار اقامت بگیرید اگه یه حساب حداقل 1 میلیون دلاری تو یکی از بانک های دبی که حداقل 3 شعبه در آمریکا داشته باشه داشته باشید سریعا اقامت به شما تعلق میگیره:icon_cool

natsihit
29 September 2008, 10:05 PM
سلام. از اونجایی که من خودم سیتیزن امریکا هستم و 1 سالی هم اونجا مشغول به تحصیل بودم میخاستم نکاتی رو در باره ی دانشگاه های اونجا و رشته ی پزشکی شما بگم. اگر ناقص بود هم شما بپرسید تا کاملش کنم:
اولین چیز نحوه ی ورود به دانشگاه است که 2 صورت رایج داره :
1-بدون ازمون: که شما میبایست ابتدا وارد 2years collage بشید و سپس بعد از گذراندن حداقل 60 واحد (البته بستگی به خیلی چیزها دازه) میتونید 2 سال بقیه رو هم در دانشگاه مورد نظر ادامه بدید که میبایست حداقل معدلی داشته باشید و ...
2-با ازمون: که عبارت است از ازمون sat و ازمون تافل (برای دانشجویان خارجی) که به این روش بسته به نمره ی این 2 ازمون شما دانشگاه مورد نظرتون رو انتخاب میکنید.
البته باید بگم 90% ایرانیها یا کلا خارجیهایی که اونجا میرن روش اول رو انتخاب میکنن.
در مورد پزشکی هم باید یگم که فرد مورد نظر میبایست 4 سال در یک رشته ی مربوط مثل بایولوژی تحصیل کنه بعد از اخذ لیسانس باید در ازمون(MCAT (medical collage admission test شرکت کنه که ازمون بسیار سختی هست. اونوقت وارد دانشگاه پزشکی میشه تازه.