PDA

View Full Version : آيا هنگام رانندگي از کمربند استفاده ميكنيد ؟

kima
25 March 2005, 11:40 PM
سلام
اسم تاپیک گویاست
شاید سوالم مسخره بوده باشه اما هستند در بین دوستان خودم که بستن کمربند را سوسول بازی و یک چیز مسخره میدونن و با اینکه تحصیل کرده و از قشر های خوب جامعه هستند اما از
کمربند استفاده نمی کنند

نکته مهم:
دلیلی نداره که اگر از کمربند استفاده نمی کنید در نظرسنجی اون رو اشتباه وارد کنید چون کسی متوجه نمیشه شما چی وارد کردین

Joe Satriani
25 March 2005, 11:46 PM
بله هميشه
اما كاسكت براي موتور ٬ هرگز :D (48 هزار تومن جريمه تا امروز)

نويد hp
25 March 2005, 11:57 PM
من هم هميشه از كمربند استفاده ميكنم . اصلن بدون كمربند پشت فرمون ( و تو ماشين ) يه جورايي ناراحتم .

محمد رضا محمدي
25 March 2005, 11:57 PM
من هميشه از كمر بند ايمني استفاده ميكنم و استفاده از اون رو به دوستان خودم پيشنهاد ميكنم ....
چندي پيش يكي از دوستان من كه قهرمان تكواندو هم بود متاسفانه :oops: به دليل عدم استفاده از كمربند ايمني در يك تصادف ساده جان خودشو از دست داد .... :cry: در ضمن بهتره بدونيد كه سرنشين كناري كه از كمربند ايمني استفاده ميكرد با پاي خودش به بيمارستان رفت ..

kima
26 March 2005, 12:00 AM
من اين پست رو زدم بعد آمدم بهش نظر سنجي اضافه كنم ديدم 4 تا جواب آمد پشت سرش و ديگه سيستم اجازه نداد
آقا مبصرها شما كه زورتون ميرسه يك نظر سنجي اضافه كنيد به اين تاپيكه

واسه نظر هم باشه من خودم انقدر به كمربند عادت كردم كه ديگه روي صندلي هم ميشينم احساس مي كنم بايد كمربند ببندم و بدون اون اصلا نميتونم رانندگي كنم و با كمربند احساس امنيت مي كنم

پژمان22
26 March 2005, 12:26 AM
اكثرا اره ولي نه هميشه -يعني اگه جايي برم سرعتم بالاي 50-60 باشه مي بندم(مي دونم كار غلطيه و بايد هميشه بست اما بعضي وقتها خصوصا تو ترافيك اعصاب خوردكن ميشه)

در ضمن كمربند يك بار منو تو يه تصادف شديد از صدمه ديدگي و شايد حتي مرگ نجات داد.(من پشت فرمون بودم با پرايد تو بزرگراه 80-90 تا سرعت داشتم يه اردي يهو از تو بريدگي پيچيد جلوم در حاليكه اصلا انتظارش رو نداشتم.بماند طرف زياد حالش خوب نبود.
سرتون رو درد نيارم منم كوبيدم رو ترمز اما فاصله اونقدر كم بود كه سرعتم زياد كم نشد و چنان زدم به گلگير عقبش كه ماشين طرف 180 درجه چرخيد.ماشين منم داغون شد .طوري كه شاسي ماشين كج شد و مجبور شديم بفروشيم)

ببخشيد اگه از موضوع يه كم منحرف شدم به هر حال تجربه تلخي بود گفتم شايد موثر واقع بشه.

Pooriya_Online
26 March 2005, 12:51 AM
من با اينكه هنوز گواهينامه نداره ولي خوب عضي اوقات رانندگي ميكنيم :arrow: ولي هيچ وقت كمربند نميبستم (چه راننده بودم چه كمك راننده) فقط در جاهايي كه افسر ميديدم يا تو اتوبان براي اينكه نگيرنم و جريمه نشم (چون مشكل گواهينامه داشتم) ميبستم ولي بعد از اتفاقي كه براي يكي از آشناها بر اثر نه بستن كمربند پيش اومد ديگه چه كمك باشم چه راننده كمر رو ميبندم و بعد پيش به سوي جلو 8)

علی سلیمی
26 March 2005, 01:00 AM
4 دقيقه قبل از تصادفم: خودم نزديك شهربازي گفتم باز كنيد اين كمربندهاي مسخره رو اين سوسول بازي ها به ما نمياد٬ مسير: بزرگراه چمران٬ خيابان سوول٬ بزرگراه نيايش٬ بزرگراه كردستان٬ شايد به 4 دقيقه هم نرسيد كه بر اثر سرعت زياد ماشين چپ شد من كه راننده بودم 2 هفته تو بيمارستان بستري بودم با كلي بخيه٬‌ شاگر كه كمربندش رو باز نكرده بود دريغ از يك خراش كوچيك! حتي يه نقطه از بدنش قرمز هم نشده بود و اون يكي دوستم كه عقب نشسته بود به خاطر شكستن شيشه عقب با من تو بيمارستان بستري شد 8) خودتون نتيجه گيري كنيد

Joe Satriani
26 March 2005, 01:09 AM
كمربند اصلاً منو ناراحت نميكنه
حتي در تابستان و ترافيك (به اينكه خيلي گرمائيم)
رانندگي به ويراژ دادن نيست
به صبر و دقته !
نذاريد كمربند بستن ناراحتتون كنه 8)

fizzi
26 March 2005, 01:17 AM
قبل از استارت زدن هميشه كمربند رو ميبندم ...حتي توي خارج از شهر اگر صندلي عقب باشم هم ميبندم موضوع شوخي بردار نيست ...... :P
يكي از دوستان مسن ما پشت فرمون بدون كمربند بودند وماشين پارك بوده ..يك ماشيني از عقب ميزنه به ماشين ايشون و چون كمربند نداشتن بر اثر برخود سينه با دايره فرمون دنده هاي اين آقا خورد ميشه و ...

mahdi1944
26 March 2005, 02:02 AM
کمربند يکي از ضروريات هستش
حالا دو تا اتفاق رو تعريف مي‌کنم
به يه بابايي گفتم کلاه کاسکت داري؟ جواب داد نه - براي چي مي‌خواي(شب بود) گفتم فردا مي‌خوام برم گواهينامه موتور بگيريم. اين جواب داد: نه من ندارم ولي پيشنهاد مي‌کنم يکي براي خودت بگيري- چون الان همه گير شده يادمه سال 93 بود يه ماشين تويوتا 92 گرفتم همون اول کمربندش چشمو گرفت همون روز اول بريدمش براي بند کوله پشتي؟(تارو خيلي به کوه و کمر علاقه داشت)
ولي الان ديگه فهميدم درست نبوده (زحمت کشيديد)
دومي هم اينه که:
همه مي‌دونيم کمربند خيلي خوبه و حياتي ولي مثل همه‌ي قوانين ديگه استثنا هم داره - چند وقت پيش يه ماشن پيکان معمولي (يعني انژکتوري نبود) آتيش گرفت دو تا سرنشين داشت راننده کمربند بسته بود ولي سرنشين ديگه کمربند نبسته بود و توي اين آتش‌سوزي راننده از بس مي‌ترسه که يادش مي‌ره کمربند بسته و هر چي تقلا مي‌کنه نمي‌تونه موفق بشه که خودش رو نجات بده و متاسفانه توي ماشين مي‌سوزه
پس به ياد داشته باشيم در به کار بردن هر وسيله و يا ابزاري حتما به طريقه استفاده درست آن عادت کنيم

booleck
26 March 2005, 02:16 AM
هنوز فشار کمربند و کبوديهای بعدش رو فراموش نکردم که جون من رو نجات داد. سره لجبازی با جون خودتون بازی نکنيد.
يه بار تو بلور نمايشگاه(بچه مشهدی ها بلدن) تا 110 کيلومتر کوبيدم به يه مينی بوس که رانندش خواب بود . هنوز اثر ضربه رو يادم نرفته!
و هنوز هم رد کمربند رو حس ميکنم که اگه نبود .......

بستن کمربند جز لاينفک رانندگيه!!!

امید رضا
26 March 2005, 02:24 AM
كمر بند خوبه ولي اگه از اين كمربندهاي اتوماتيك كه خودش بسته ميشه رو ماشينها بزارن خيلي خوب ميشه .
( اينم يه پيشنهاد براي ايران خودرو كه سمندشو توپتر كنه و يه 1 تومني هم بخاطر كمربند اتوماتيك بكشه رو محصولاتش . )

پویا بیژنی
26 March 2005, 04:14 AM
من حتي براي5 قدم راه رفتنم كمربندمو ميبندم!!! :P
اما جدي ...
براي كوچكترين مسافتها هم كمربند ماشينو ميبندم٬ و حتي وقتي نميبندم انگار يه چيزيمو گم كردم. :twisted:
قبلا:
دومادمون هميشه به اين خاطر بمن ميگفت سوسول :idea: و ميگفت وقتي كمربند ميبنده انگار يه آدم 500 كيلويي افتاده روشو ميخاد خفش كنه اما بهش گفتم ببند عادت ميكني...
حالا:
هر وقت ميخاد راه بيفته اول كمربند ميبنده بعد ماشينو روشن ميكنه :o . ( البته من هيچوقت صحبتهاي گذشته شو بروش نميارم٬ چون ميترسم بخاطر رو كم كني من تلف بشه خدايي نكرده :roll: !!!)
راستي...
كلاه كاسكت هم بدوستم توصيه ميكنم حتما حتما ببنده٬ حتي بسيار واجب تر از كمربند ايمني ماشينه...
خودم از دكتر پسر خالم شنيدم كه اگه كلاه سرش بود جونشو از دست نميداد و الان زنده بود... :cry:

Evanescence
26 March 2005, 04:48 AM
من يكبار يك تصادف وحشتناك كردم جوري كه سرم خورد به شيشه شاگرد :(

اگر تصادف كمي شديد تر بود شايد الان ديگه در ميان شما نبودم :P

اينم عكساش :

https://www.sharemation.com/mehdib2/DSC00673.JPG
https://www.sharemation.com/mehdib2/DSC006762.JPG

سعي كنيد به بستن كمر بند عادت كنيد .

در مورد كمر بند پيكان هم متاسفانه كاملا غير استاندارد هستش :shock: چند وقت پيش تو روزنامه خوندم فردي بر اثر فشار كمربند ايمني بر گردنش دچار خفگي شده در حالي كه اگر كمربند نميبست شايد زنده ميموند :oops:

kasra03
26 March 2005, 02:01 PM
اااااااااااااااا بچه ها من اصلا كمربند استفاده نميكنم شما ها چرا همه كمربند ميزنين؟!!!!والا من كه تو خيابون ميرم تك و توك ميبينم كسي كمربمد بزنه جامعه اينجا با جامعه اماري نميخونه :o
راسي يه نكته دوستان بدونن كمربند نبستن اگه خطر مرگ داره كمربند بستنم همچين بدونه خطر نيس و ممكنه فرد رو تا اخر عمر در گير بيمارستان و اتاق عمل كنه پس بهترين راه احتياط و سرعت متعادل در رانندگيه 8)

booleck
26 March 2005, 06:23 PM
كسري03,

اينو بدون دوست من که اگر شما با احتياط رانندگی کنی کسايی هستن که با خريتشون کسی ديگه رو به کشتن ميدان!

پس به خاطر خريت ديگران و لجبازی خودتون اين ريسک رو نکنيد!

kima
26 March 2005, 07:46 PM
دوست عزیز شما مدنظر داشته باشید کمربند واسه مثال شاید جون 100.000 نفر رو نجات داده باشه اا در کل 500 نفر به خاطر کمربند کشته شدن
دلیل نمیشه با اینهمه کمکی که کرده به خاطر مشکلاتی که ایجاد کرده از اون استفاده نکرد
دلیل هم نمیشه چون شما خوب رانندگی می کنید تصادف نکنید
شما نمیتونید جلو افراد احمق رو بگیرید

kima
26 March 2005, 07:57 PM
یادم رفت بگم
یاد بگیرید تصادف یعنی چی
اونهم بدون کمربند

https://www.sharemation.com/kima/1349857.jpg

https://www.sharemation.com/kima/134985755.jpg

payamix
26 March 2005, 08:03 PM
اين آقا ايستاده كه شاهكارش رو همه ببينند ؟ :arrow:

Evanescence
26 March 2005, 08:31 PM
بدون بستن كمربند ايمني كه ايربگ عمل نميكنه :?:

kima
26 March 2005, 08:35 PM
مگه ایربگ با کمربند اکتیو میشه ؟

payamix
26 March 2005, 08:38 PM
بدون بستن كمربند ايمني كه ايربگ عمل نميكنه :?:

اين طور نيست٬ من با يك 206 شاهد اين مسله بودم كه بدون بسته بودن كمربند ها در تصادف٬ ايربگ ها باز شدند.

احسان خان
26 March 2005, 09:32 PM
Evanescence,
سلام.
اينكه ميگن كمربندهارو وقتي كه ايربگ فعال هست ببنديد صرفا به خاطر اينه كه بدون بستن كمربند ممكنه صدمات جاني به همراه داشته باشه.

محمد رضا محمدي
26 March 2005, 10:26 PM
نميدونم تا بحال توي ماشيني بودين كه ايربگش باز بشه ؟؟
زماني كه پسرعموي من توي تصادف ترمز شديدي زد و ايربگ ها ناگهاني باز شدند من كه از ترس داشتم سكته ميكردم .. :cry: :P فكر كنيد تو حال و هواي تصادف يه چيزي يه دفعه بپره جلوي صورتتون .... :arrow:
همين ايربگ بعضي هارو به خاطر وحشت به سكته و مرگ كشيده :twisted:
ولي در اكثر خودرو ها ربطي به كمربند نداره ... ولي بدون كمر بند ممكنه باعث خفگي بشه ...
در مورد اينكه دوستمون گفتند شخصي به علت بستن كمر بند دچار خفگي شده بايد بگم هميشه بايد كمربند رو از روي سينه رد كرد و رد شدن از روي گلو و خابانيدن زيادي صندلي روي عملكرد كمربند تاثير منفي داره ...

پویا بیژنی
27 March 2005, 03:21 AM
حالا كل تصادف افتاداااااااا :mrgreen:

Evanescence
27 March 2005, 04:15 AM
اين طور نيست٬ من با يك 206 شاهد اين مسله بودم كه بدون بسته بودن كمربند ها در تصادف٬ ايربگ ها باز شدند.

به نظر من اين يك فاجعست :oops: كيسه هوا بايد دقيقا روي صورت برخورد كنه . اگر با اون شدت مثلا به زير جونه بخوره حتما گردن طرف رو ميشكنه :shock: حالا حساب كنين كسي كه كمر بند نبسته و كلش رفته تو شيشه اين ايربگ كجاشو ميخواد محافظت كنه :( فكر نكنم تو محصولات خارجي و برندهاي معتبر تر بدون بستن كمر بند ايمني ايربگ عمل كنه حتي تو بعضي از خودروها وضعيت صندلي هم تغيير ميكنه و يا به وسيله ايربگهاي هوشمند با فشار مناسب باد ميشن و ... ولي تو محصولات موجود تو ايران :x

نويد hp
27 March 2005, 04:25 AM
يكي از مشكلاتي كه ايربگ داره اينه كه ممكنه باعث خفگي بشه .
كمربند هم همينطور ولي بودنش خيلي بهتر از نبودنش هست .
البته بعضي ها هم كه كمربند رو ميبندند و فكر ميكنند كه ديگه هيچ چيشون نميشه . اون وقت تا ميتونند گاز ميدند .

حامدگلشن
27 March 2005, 10:19 AM
بدون كمربند حركت نميكنم 8)

ahora
27 March 2005, 09:21 PM
99٪ ميبندم :evil:

kasra03
28 March 2005, 12:02 PM
ماشين هايي كه اير بگ دارن نشاندن بچه هاي زير 12 سال در صندلي جلو ممنوع است.اينم براي اطلاع دوستان :o
ضمنا منظور من از مشكلات كمر بند اين بود كه دوستان فكر نكنن كمر بند ببندن هيچ مشكلي نيست !! منظور من بيشتر اين بود كه كمربند ببندن احتاطم بكنن 8)

علی سلیمی
28 March 2005, 12:47 PM
راستش به خاطر اينكه حجم بارگذاري صفحات زياد ميشد من تصويري از تصادف قرار ندادم اما بعد فكر كردم شايد اين بحث ها و تصاوير آموزنده و براي اونايي كه مثل خودم تو رانندگي ريسك ميكنن مفيد باشه براي همين 3 تا تصوير از تصادف پارسال خودم ميزارم (خلاصه جريان تصادف رو هم ميتونيد تو صفحه اول بخونيد ..)

يادتون نره كمربند نبنيد چيزيتون نميشه فقط ممكنه وقتي كه خدايي ناكرده تصادف كرديد شما از شيشه جلو يا مثل من تو سرعت از در پرت بشيد بيرون و كلي آسيب ببينيد و از هوش بريد اما دوستتون كه كنارتون نشسته دقيقا عين يه فيلم وقتي كه ماشين ايستاد كمربندش رو باز كنه و از ماشين بيرون بياد و بالا سرتون وايسه و .. (اين مثال مستند هست)

http://www.tehranax.com/mycar/01.JPG

http://www.tehranax.com/mycar/02.JPG

http://www.tehranax.com/mycar/03.JPG

null_sessionz
28 March 2005, 02:23 PM
منم بيشتر مواقع ميبندم .

جالبه بدونيد كه توي اكثر شهرها (مثلا اصفهان) بستن كمربند رو سوسول بازي ميدونن يا احساس خجالت بهشون دست ميده !!!! :twisted: :x

نويد hp
28 March 2005, 02:35 PM
ولس من هميشه ميبندم تا حالا هم كسي بهم نگفته سوسول . تا زه تعداداين جور آدم ها ( كمربند ٬ بند ها ) هم داره زياد ميشه .
در ضمن من ساكن اصفهان هستم . :o

null_sessionz
28 March 2005, 02:44 PM
تا چند وقت پيش كه من اونجا درس ميخووندم به ندرت ميديدي كسي كمربند ببنده حتي يبارم بهمون تيكه انداختن :arrow:

ولي جالبتر از اوون رد كردن چراغ قرمزاست كه من وايستادم و راننده پشتي چيزي نمونده بود بياد پايين و ... :roll:
(خيابان آتشگاه)

اميدوارم كه قوانين راهنمايي و رانندگي جدي تر اعمال بشه :!:

kasra03
31 March 2005, 02:56 AM
ميگم اين تصادفايي كه شما عكشاشو نشون دادين مطمعنين با كمربند هيچ مشكلي ايجاد نميشه؟ :o

Evanescence
31 March 2005, 12:41 PM
ميگم اين تصادفايي كه شما عكشاشو نشون دادين مطمعنين با كمربند هيچ مشكلي ايجاد نميشه؟ :o

پدر علي سليمي در اومد اونوقت شما ميگين هيچ مشكلي ايجاد نميشه ؟ :(

kasra03
31 March 2005, 03:17 PM
خوب اقاي سليمي گفتن كه كمربندو باز كردن ولي بقه دوستاشون كه كمربند بسته بودن يه خراشم بر نداشتن :roll:

arash p mbz bmw
21 April 2005, 04:50 PM
با وجود این همه پلیس اصلا نمیشه کمربند نبست

آرمان
21 April 2005, 07:08 PM
بله هميشه در هر شرايطي.

.

alisam44
21 April 2005, 07:45 PM
در تصادفات خيلي موثر است من عادت كردم تا سوار ماشين مي شوم كمربندم را مي بندم.

سياوش وب
22 April 2005, 12:22 AM
منم هميشه استفاده مي كنم ولي با ترافيك تهران زياد بستن نبستنش فرقي نداره

ATOS
22 April 2005, 12:04 PM
بله هميشه
اما كاسكت براي موتور ٬ هرگز :D (48 هزار تومن جريمه تا امروز)
100% اشتباه ميكي دوست عزيز . :x
من بدون كمربند ايمني براي ماشين و كاسك براي موتور هرگز سوار نميشم 8)

saber2q
22 April 2005, 05:01 PM
سلام
اينجور كه به چشم ديده ميشه عده زيادي با كمربند مشكل دارن ولي خوب تو نظر سنجي اين تاپيك جور ديگه نشون ميده من خودم از كساني هستم كه كمربند برام شده اولين چيزي كه موقع سوار شدن به ماشين بهش توجه ميكنم و قبل از راه افتادن كمربندم رو نا خواسته و از روي عادت ميبندم و اگه نبندم احساس ميكنم كه رو صندلي درست نشستم و ميخوام پرت شم بيرون اين كه ميگم هيچ ارتباطي به بحث جريمه هاي اخير نداره و از قبل از اين صحبتها اينجور بوده...
دوستاني كه ميگن كمربند سخته و آدم ميپزه توش يا خفه ميشه اينا همش حرفه و بهونه براي نبستنش چون بالاخره اين چيزيه كه همه جاي دنيا داره اجرا ميشه و مسيلش حل شدس و اگه كمربند تو ماشين معضل بود مطمينن اين خودروسازاي خارجي تا الان يه فكري به حالش كرده بودن تا راحت تر بشه ضمنا اطلاع داريد كه تو ماشينهايي كه ايربك دارند فقط در صورت بسته بودن كمربند در تصادف ايربك باز خواهد شد و در غير اين صورت عمل نميكنه كه به همراه كمربند يك چاشني انفجاري وجود داره كه كمربند رو طوري قفل ميكنه كه فقط با بريدن باز ميشه...

من دلم ميخواست تو اين تاپيك از نظر دوستاني كه به نظرشون ميرسه كمربند سوسول بازيه و كسي كه ميبنده سوسوله بهره مند بشيم و از صحبت هاشون بهره مند بشيم... 8)

kasra03
22 April 2005, 07:29 PM
به نظر من بستن كمربند فقط برا اتوبانا و جاده هاي بين شهري داخل شهر اصلا معني نداره.البته من اصفهانو ميگم تهران و جاهاي ديگرو نميدونم ولي اينجا كه صدق نميكنه

alisam44
22 April 2005, 08:55 PM
با ترافيكهاي تهران و اتوباناش بهتره آدم فقط تو جاده كمربند ببندد 8)

po2ya
23 April 2005, 09:30 PM
saber2q,
با شما به شدت موافقم دقيقا همين صحبت هايي رو كه ميگي من خودم هم همين وضع رو دارم اگه كمر بند رو نبدنم سر پيچ اول به دوم از صندلي پرت ميشم!
يعني اينجوري تلقين ميشه بهم!
!
8)

po2ya
23 April 2005, 09:32 PM
با ترافيكهاي تهران و اتوباناش بهتره آدم فقط تو جاده كمربند ببندد 8)

در تصادفات خيلي موثر است من عادت كردم تا سوار ماشين مي شوم كمربندم را مي بندم.
خودتوون مقايسه كنيد
دوست عزيز ما كوودووم حرف شما رو ملاك قرار بديم؟؟؟
اولي يا دومي!
:x

AshkanNet
26 April 2005, 04:44 PM
مرسی از دوستان به خاطر باز کردن این تاپیک ...
کمربند امروزه یک لازمه هست ولی متاسفانه خیلی از دوستان این وسیله ضروری رو سوسول بازی میدونند این امر بیشتر در شهرستانها رواج داره که امیدوارم با فرهنگ سازی درست این مشکل هم حل بشه

vesali
5 May 2006, 07:35 PM
100% مگه ميشه بدون كمربند رانندگي كرد. من خودم حتي داخل كوچه ها هم كمربند ميبندم

salim_gh
7 May 2006, 05:32 PM
نميدونم تا بحال توي ماشيني بودين كه ايربگش باز بشه ؟؟
زماني كه پسرعموي من توي تصادف ترمز شديدي زد و ايربگ ها ناگهاني باز شدند من كه از ترس داشتم سكته ...
قابل توجه شما دوست عزیز
ایربگها با یه ترمز شدید زدن باز نمیشن اگه اینطور بود که باید ماشینای ایربگ دار ماهی جند بار سرویس میشدن
عملکرد ایربگها به این شکله:
در فاصله ای از سپر به سمت موتور سنسورهایی وجود داره که به ضریه حساس میباشن و سبب عملکرد کیسه ها میشوند یعنی مثلا در زانتیا مدل فول اگه شما طوری تصادف کنی که از لبه سپرت تا توی موتور 30 سانت جمع شه ایربگهات باز میشه

یه نکته ی دیگه
به گفته ی یکی از دوستان کمربند ایمنی 30 درصد و کیسه هوا 8 درصد جون آدما رو نجات میده به نظر شما 30 % درصد بالایی نیست؟

farzin4049
8 May 2006, 02:58 AM
همیشه و در هر حالی اولین کاری که می‌کنم بستن کمربند ایمنی هستش

حتی در بعضی مواقع که در قسمت کمک راننده میشینم

به شکلی بر خودم لازم میدونم

Abolfazl2006_p
8 May 2006, 06:28 AM
من حتی توی پارکینگ هم که هستم ناخوداگاه کمربند را می بندم:icon_excl
هفته قبل اخبار حوادث شبکه خبر یه اردی را نشون داد که وقتی صاحبش توش بوده یه دفعه چاه توی پارکینگ نشست میکنه و ماشین را کلا به داخل زمین میکشه!!!! البته راننده با کمک اتش نشانی سالم بیرون میاد چه بسا که وقتی ماشین پارکه بازم امکان خطر و جود داره!:icon_bigg

shahram2006_m
8 May 2006, 06:23 PM
من هم توي پاركينگ ميبندم چون وقتي اين كارو نميكنم احساس بدي دارم و فكر ميكنم 1 چيزي كمهو احساس نا امني ميكنم.:icon_ques

moby
10 May 2006, 08:55 AM
بله مگه میشه نبست من یکی اگه نبندم اصلا یه جورایی میشم راستش و بخواین بعدا که عادت کردم اگه نبندم رو رانندگیمم تاثیر میزاره

z_qz54
11 May 2006, 07:39 PM
درسته ، منم یک بار از قصد نبستم ، ببینم چه حسی دارم ، وقتی ترمز میزدم فکر میکردم میخواهم برم تو شیشه.:icon_cry:

karash501
11 May 2006, 10:37 PM
من که نبندم دستم به استارت نمیره چه بعد از اجباری شدن چه بعدش!ولی رو صندلی عقب کمربند جدا عذاب آوره!

karash501
11 May 2006, 10:52 PM
به نظر من جریمه کمربند از 4 تومن باید بشه 400تومن!جالبه بعضیا کمربندو کسر شان و افت کلاس میدونن اتفاقا اونموقع که اجباری نبودو کسی نمیبست یه جورایی کلاس هم داشت!

XELTEK
12 May 2006, 12:33 AM
کمر بند چیزه خوبیه و منو هم تا حالا 2 بار نجات داده اما پسر داییم 4 ماهه بیمارستانه !! به خاطر کمر بند یکی از مهره هاش در رفته !!!

Abolfazl2006_p
12 May 2006, 07:27 PM
:icon_mad:
بر اساس مصوبه هيات دولت هر يك از سرنشينان رديف جلو خودرو بايد تنها از كمربند ايمني مربوط به خود و به صورت انفرادي در تمامي راه‌ها اعم از سطح خيابان، جاده، كوچه و كليه معابري كه براي عبور و مرور عموم اختصاص داده مي‌شود، استفاده كنند. بر اساس آئين‌نامه اجرايي قانون استفاده اجباري از كمربند و كلاه ايمني كليه دارندگان وسايل نقليه موتوري در سطح كشور كه سال ساخت خودرو آنان 1375 خورشيدي به بالا يا معادل سال ميلادي آن است، مكلفند ظرف 2 سال وسايل نقليه خود را به كمربند ايمني استاندارد براي راننده و هر يك از سرنشينان بر اساس ظرفيت مجاز خودرو و تجهيزات ايمني استاندارد مجهز كنند. وزارت صنايع و معادن و كليه توليدكنندگان، واردكنندگان و توزيع‌كنندگان انواع خودروها موظفند وسايل نقليه موتوري توليدي و وارداتي را همراه با كمربند ايمني استاندارد منصوب در كليه صندلي‌ها به صورت انفرادي و بر اساس ظرفيت مجاز عرضه كنند. همچنين شماره‌گذاري و ارائه خدمات خودرويي، اجازه حركت و تردد وسايل نقليه يادشده منوط به رعايت مفاد اين آئين‌نامه و نصب كمربند ايمني استاندارد است. تعداد سرنشينان رديف جلو نيز بايد بر اساس ضوابط مندرج در آيين‌نامه راهنمايي و رانندگي و اصلاحيه‌هاي آن باشد و هر يك از سرنشينان رديف جلو بايد تنها از كمربند ايمني مربوط به خود و به صورت انفرادي استفاده كند. پس از مدت 2 سال از تصويب اين آئين‌نامه صندلي‌هاي خودروهاي توليدي و وارداتي بايد مجهز به پشت سري ويژه باشند.
منبع:روزنامه هم وطن سلام:icon_arro

karash501
12 May 2006, 08:00 PM
کمر بند چیزه خوبیه و منو هم تا حالا 2 بار نجات داده اما پسر داییم 4 ماهه بیمارستانه !! به خاطر کمر بند یکی از مهره هاش در رفته !!!
یعنی اگه کمربند نبسته بود الان وضعش بهتر بود؟

z_qz54
12 May 2006, 10:32 PM
اگه هم سیستم پیش کشنده داشته باشه پدر آدم در میاد.

من بعد تصادف چنان نفسم گیر کرده بود که سوارم کردن ببرن بیمارستان.

secondphoenix
28 October 2006, 03:38 PM
اگه هم سیستم پیش کشنده داشته باشه پدر آدم در میاد.

من بعد تصادف چنان نفسم گیر کرده بود که سوارم کردن ببرن بیمارستان.

ولي فكر كنم تحمل اين مشكلات ارزش زنده موندن رو داشته باشه :icon_surp

A-P
28 October 2006, 03:52 PM
ولي فكر كنم تحمل اين مشكلات ارزش زنده موندن رو داشته باشه :icon_surp

دقیقا درسته .
وسایل ایمنی شخصی مثل ایریگ و همین کمربندهای (Pre-tensioner) که روی سوناتا هم هست اصلا وقتی عمل میکنند احساس خوبی به شما نمیدند.
مثلا همین ایربگ ها اگر باز بشند تقریبا شما رو گیر میاندازند ولی خوب فکر کنم یه لحظه احساس بد کردن از مردن خیلی بهتره.

ATOS
28 October 2006, 04:30 PM
من هم توي پاركينگ ميبندم چون وقتي اين كارو نميكنم احساس بدي دارم و فكر ميكنم 1 چيزي كمهو احساس نا امني ميكنم.:icon_ques

منم دقیقا همین احساس رو دارم:icon_surp تو مسافرت هم تا وقتی تمام سرنشین ها کمربند نبندن راه نمی افتم:icon_cool همه شاکی میشن:icon_mrgr

z_qz54
28 October 2006, 06:02 PM
سیستم پیش کشنده واقعا خوبه اما کلا زمان تصادف اگر ذهن و بدن آمادگی نداشته باشه خیلی وحشتناکه یکی از آشنا های ما با 405 توی جاده کندوان یه ماشین که جلوش بود سر پیچ میره توی آب گل و اون آب پاش رو میزنه آب نداشت شیشه گل آلود میشه و با سرعت 70 کیلومتر بدون ترمز میزنه به کوه کمربند از قفل کنده میشه و ایشون با فرمون برخورد میکنه ، خودش یکی از عوامل ایرانخودرو بود و بعد از چند ماه وقتی یقه اونها رو میگیره میگند که اگر کمربند از جا کنده نمیشد گردن شما میشکست و کمربند بر این مبنا طراحی شده ، شخصا به صحت این گفته کاملا اطمینان دارم ولی مقداری برام عجیه .

tazmani
21 March 2007, 07:41 AM
کمربند دوبار جون منو نجات داد.
یک بار چپ کردم . وقتی ماشین روی سقف ایستاده بود من به سرو ته به صندلی چسبیده بودم
یک بار هم بقول معروف شاخ به شاخ تصادف کردم که اگر کمر بند نداشتم باید از توی ماشین جلویی درم میاوردن. البته با جارو و خاک انداز

sajjadnegaresh
21 March 2007, 11:05 AM
اگه سرعت مطمئنه رو رعايت كنيم ، هيچ وقت به گرفتاري هاي بعد از تصادف دچار نمي شيم
پس رعايت سرعت ، بستن كمربند ، رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي

p_fox_p
21 March 2007, 04:23 PM
از قدیم گفتن احتیاط شرط عقله ولی بعضی وقتا هیچی نمیتونه از جون آدم محافظت کنه به جز .....
ولی تا اونجا که میتونید سوار ماشین بدون کمربند نشید (مخصوصن تو جاده)

mehrdad_zero
24 March 2007, 10:21 AM
من عادت کردم بدون کمر بند اصلا نمیتونم رانندگی کنم.حتما باید فشار کمر بند را روی سینم حس کنم وگر نه احساس میکنم یه چیزی کمه و در طول رانندگی آشوبم.

FARZAD_1975
11 April 2007, 05:16 PM
يکي از بستگان دور ما که خارج از ايران زندگي ميکنن عيد اومده بودن خونه ما نکته جالب براي من اين بود که موقع رفتن که سوار ماشينشون شدن هر دو سرنشين جلو اول کمبربنداشونو بستن و آقاي راننده صبر کرد تا دو تا پسراش که عقب نشسته بودن هم کمربنداشونو ببندن بعد حرکت کرد.
جابلتر اينکه فقط ميخواستن برن دو تاکوچه بالاتر منزل يه نفر ديگه!!

amahdavi2004
11 April 2007, 07:26 PM
يكي از عادات بدي كه سرنشينهاي صندلي عقب مخصوصا بعضي خانمها دارند نبستن كمربند است.
در تصادف شديدي كه من در اتوبان كردم خودم و پسرم كه در صندلي جلو نشسته بوديم چيزيمان نشد در حالي كه با توجه به شدت ضربه بايد مغزمان روي شيشه جلو پخش مي شد (فقط گردن من بعلت ضربه تصادف و واكنش كمربند مدتي درد مي كرد) و سالم بودن من باعث شد كه بتوانم هدايت ماشين را ادامه دهم و از چپ شدن ماشين و سقوط به دره جلوگيري كنم؛ ولي همسرم كه صندلي عقب بود سرش و همچنين انگشت دستش شكست و پايش مجروح و تمام بدنش كبود شد فقط بخاطر اين كه كمربند نبسته بود و متاسفانه هنوز هم نمي بندد. تنها حريف شده ام كه بچه را در صندلي مخصوص بگذارد و آن هم بمجرد كمي بي تابي بچه و به بهانه شير دادن درش مي آورد.
خودم از ابتدا كمربند مي بستم و اصلا اگر كمربند نبندم احساس مي كنم كه از روي صندلي ليز مي خورم و حس خوبي ندارم.
بستن كمربند كار سانتي مانتال و كلاس گذاشتن نيست مساله جان در ميان است خصوصا اگر راننده كمربند ببندد و در تصادف آسيب نبيند مي تواند جان ساير سرنشينان را با ادامه هدايت خودرو نجات دهد و از عواقب بعدي تصادف برهاند.

mehrdad_zero
19 April 2007, 01:05 AM
چند سال پیش ما رفته بودیم مشهد.بعدا توی راه بجنورد یه رنو مست بود با ما تصادف کرد.شوهر خاله من کمر بند بسته بود هیچیش نشد ولی خالم و خواهرم که جلو نشسته بودند با صورت رفتند توی داشبورد.
خالم فک بالاش شکست و الانم فکش با پیچ و رولپلاک سر پاست!
خواهرم هم دماغش شکست.کمر بند خیلی واجبه.
مادر خودمم عقب نشسته بود نتونست خودش را نگه داره با سر رفت توی ستون کنار ماشین.
پسر خالم هم عقب نشسته بود با سر رفت توی ظبط ماشین و هم ضبط را خورد کرد و هم دست خودش شکست.
توی ماشین فقط من سالم موندم و یه خواهر کوچولوم که توی بغلم خواب بود.هر چند اون هم از دستم ول شدو افتاد کف ماشین.
میدونید ما توی یه ماشین چند نفر سوار شده بودیم؟؟؟
آهان طرف هم باباش بغل دستش نشسته بود کمر بند نبسته بود با سر رفت توی شیشه و دو روز بعد هم عمرش را داد به شما.
راستی چند وقت پیش توی تلوزیون یه مخترع ایرانی را نشون میداد که یه نوع گیره برای کمربند ساخته بود که فشار اون را روی سینه راننده کم میکرد.میخواستم ببینم این گیره توی بازار اومده یا نه؟
یه چیزیه پلاستیکیه و دایره شکل هم هست و از سه قطعه پلاستیکی درست شده.اگه اومده چند هست؟

viva
23 May 2007, 06:41 PM
این مطلب رو هم از من داشته باشید
چند وقت پیش با یک سمند تو راه فیروزکوه تو راه بودیم من عقب نشسته بودم همه کمربند بسته بودند به غیر من که در یک لحظه یک ترافیک کوتاه درست شد یک مینی بوس خیلی آروم زد به عقب ماشین که خسارتی هم نداشت (شکر خدا) ولی سر من اول خورد تو شیشه درب بغل بعد با پیشونی خوردم به صندلی جلو و تا 2 ساعت ملاجم درد میکرد. دیگه سعی میکنم عقب هم نشستم کمربند رو ببندم.

صادق اصفهان
11 June 2007, 09:19 AM
اکثر کسانی که کمر بند می بندند تا نزدیک محل سکونت خودشون میشن باز می کنن من نیمی دونم این 2 دقیقه گناه کرده من خودم شاهد چندتا تصادف خیلی بد سر کوچمون بودم:what:

reza engine
19 February 2008, 01:59 PM
من چند سال پيش كه بستن كمربند اجباري نبود سوار يه volvo سواري 440 شدم كه فكر كنم حداقل 10 سالي هم از تاريخ ساختش مي گذشت.
اول كه راننده سوار مي شد و ماشين رو روشن مي كرد تو صفحه كيلومتر علامت كمربند چشمك مي زد و عين راهنما زدن صدا هم مي داد. وقتي مي بستي قطع ميشد. حالا اگه يكي هم رو صندلي كناري مي نشست دوباره همين بساط بود.
اگه كسي رو صندلي عقب مي نشست علامت اخطار تقريبا يه جايي مثل كليد هاي برقي شيشه عقب پرشيا قرار گرفته بود و مدام چشمك مي زد.
هر صندلي سنسور جداگانه داشت كه قاعدتا تكنولوژي پيچيده اي نداره و با هزينه كمي قابل نصبه.
اونوقت پژو ايران خودرو حتي براي باز موندن در هم علامت اخطار نداره.
تكنولوژي در خدمت مردم ايران

mashad
19 February 2008, 02:43 PM
اگر سوار مسافر برهاي شخصي ميشويد مواظب باشيد بلائي كه سرمن اومد سر شما نياد
چشمتان روز بد نبينه به محض اينكه سوار شدم كمربندم را بستم بعد از پياده شدن چشمتان روز بد نبينه يك خط سرتاسري از اثر كمربند روي كت من افتاده بود حالا مانده بودم چطور برم مهماني

A.R.T
22 February 2008, 10:13 PM
حدود 1 ماه پیش با ماشین تصادف کردم:(
ماشین که لوله شد و چند میلیون تومنی خرجم شد:icon_cry:
ولی چون کمربند بسته بودم از تصادف هیچی متوجه نشدم، انگار که پشت صفحه مانیتور نشسته باشی و GTA بازی کنی!:icon_sad:

Nomad
26 February 2008, 01:02 AM
دوستان ... من دوستانه توصیه میکنم که از لحظه ی سوار شدن به اتومبیل کمربند ایمنی رو ببندید و تا لحظه ای که قصد خروج از اتومبیل رو ندارید هم اون رو باز نکنید .
سرنشینان عقب هم در صورت امکان ( با توجه به اتومبیل ) سعی کنید که کمربند رو ببندید . ( اگر از استهزا دیگران هراس دارید ، بهتره به این فکر کنید که مساله حیات یا عدم حیات شماست و کسی که روی بند در ارتفاع راه میره و از چوب ایمنی استفاده میکنه برای حفط جونش ، از استهزا دیگران هراسی نداره ... ) .

shei2nak
2 March 2008, 03:33 AM
با سلام.
من هم همیشه میبندم و بدون کمربند احساس میکنم یه چیزی رو جا گذاشتم( همچین حسی). یه تو تاکسی ها هم سعی میکنم ببندم.
جالبه بدونید که هفته پیش که تصادف کردم خودم که همیشه پشت فرمونم میبندم و برادرم هم که کنارم بود به علت در اوردن موبایل از جیبش کمربند رو باز کرد که همون موقع من تصادف کردم و خدارو شکر چون اکثر خسارت سمت رانده بود چیزیش نشد ولی سرش محکم به شیشه خورده بود.
خوشبختانه الان دیگه کمربند العان برای رانندگان فرهنگ شده و اما برای سایر سرنشینان نه هنوز! که امیدوارم به زودی همه از کمربند استفاده کنند.

Orion
7 April 2008, 09:56 AM
كمربند بستن من از روي عادت شده. حتي مثلاً وقتي ميخوام ماشين رو از كوچه بيارم تو پاركينگ خونه وقتي سوار ماشين ميشم بصورت ناخودآگاه كمربند رو مي‌بندم!

castilla_ht
10 April 2008, 12:59 AM
سلام
خدا عمر این کارخونه هیوندای بده که اینقدر بوق میزنه که یا باید بیخیال شی و از ماشین پیاده شی یا کمربند رو ببندی

mil-i300
22 September 2008, 12:11 AM
منم حتما کمربند میبندم...!! حالا برایه جونمون نباشه.... برایه جیبمون که هست...!! :icon_surp

omid49
22 September 2008, 02:43 AM
من معمول كمربند نمي بندم هر وقت پليس ايست ميده به روم نميارم و ميرم !!!!! الان دو ساليه كه اينجوري جواب داده فقط آخرين بار كه پليس بزرگراه گرفتم اندازه پوله ماشين خلافيش بود كه بايد تسويه مي كردم :((
ولي جاتون خالي ديروز همين اتفاق باز افتاد تو صدر يكي بهم ايست داد من به روم نياوردم :D ولي 5 دقيقه بعد يك گشت بنز آژير زد و گرفتن :(( يه 10 دقيقه بندبازي كزدم تا ماشين و نخوابونه :D

nimafish
22 September 2008, 11:35 PM
من هميشه مي بندم . يه بار تصادف بدكردم اگه كمربند نبسته بودم 100 درصد اينجا نبودم .

abdarchi
23 September 2008, 02:37 AM
من حتی قبل از اینکه اجباری بشه
حتی تو اون 5-6 سالی که بدون گواهینامه رانندگی میکردم!!!!

معمولا کمربند رو می بستم
الان هم اگر یادم نره حتما می بندم :)

shei2nak
23 September 2008, 03:10 AM
سلام. بنده هم كه اگر نبندم نميتونم رانندگي كنم. يه جورايي عادتم شده تا نبندم نميتونم استارت بزنم و هميشه به سرنشينانمم ميگم كه ببندند. فقط مادر بزرگم كمي اذيت ميكنه واسه بستن كمربند:icon_razz
omid49 جان به شما نيز پيشنهاد ميكنم كه ببنديد. كمي لج بازي كردن با پليس ها ارزش از دست دادن جان و سلامتي را ندارد.

نگرا
24 September 2008, 04:12 AM
ساخت کمربند ایمنی هوشمند
یک جوان 17 ساله مشهدی ، کمربند ایمنی هوشمند ساخت.
دستگاهی که وی اختراع کرده است،مشابهی در جهان ندارد.در این سیستم ،یک حسگر در صندلی راننده و سرنشین جلو تعبیه میشود که به علت حساس بودن در برابر وزن بیش از 36 کیلوگرم، تایمر آن فعال میشود. اگر راننده خودرو، کمربند ایمنی خود را نبندد،با فعال شدن تایمر، سرنشین 30 ثانیه فرصت دارد که کمربند ایمنی خود را ببندد. در غیر این صورت، خودرو خود به خود خاموش میشود. (ابرار اقتصادی-2 مهر 87)
دوستان نظرتون چیه؟به نظر من خاموش شدن ماشین اصلن جالب نیست!خود من به شخصه اگر سهوا هم فراموش کنم، با خاموش شدن ماشین، اعصابم خرد میشه!از طرف دیگه فکر نمیکنم که تایمر فکر خوبی باشه!
در کل این اختراع و فکر پشتش خیلی ارزشمنده، ولی از نظر کار آرایی،فکر میکنم تکنولوژی که در حال حاظر وجود داره( یعنی با بالا رفتن سرعت از حدی معین، هشدار صوتی داده شود) بهتره!
نظر شما چیه؟

shei2nak
25 September 2008, 02:10 AM
سلام. فكر كنم مشابهش تو خودرو هاي 30 سال پيش امريكا باشه. كه نميدونم تا كلاچ نگيري ماشين روشن نشه و حتي همين كمربندم يادم مياد اينجوري بوده. (استادمون كه اينجوري ميگفت)...

meslehichkas
25 September 2008, 03:02 AM
پدر دوست من 2 هفته ی پیش در اثر تصادف در یک خیابون با عرض 6متر (واقعا باور نکردنیه) تصادف کردن و متأسفانه به یه درخت برخورد کردن، در گزارش پلیس اومده با اینکه خودرو کاملاً پکیده اما اگه کمربند بسته بودن الآن زنده بود.
کی باورش میشه در یه کوچه با عرض 6متر و با سرعت 60-50 کیلومتر .
عاجزانه از دوستانم تقاضا میکنم در بستن کمربند حتی در مسافتهای کم سستی نکنن.

Warrior--
5 October 2008, 05:38 PM
من هر موقع پشت فرمان, صندلی شاگرد و یا روس صندلی های عقب نشسته ام حتما کمرندم را می بندم!

hosseinabd
17 November 2008, 01:36 AM
من تا سر کوچه هم با ماشین میخوام برم کمربند رو میبندم و تا پیاده نشم باز نمیکنم.

nikol86
5 December 2008, 06:14 PM
من اگه كمربند نبندم اصلا رو صندلي موذبم!تا مي شينم پشت رل مي بندم:icon_surp

تك سوار
6 February 2010, 05:59 PM
والا منم چه قبل اجباري شدنش چه بعدش عادتمه كمربندو ببندم ولي وقتي ماشينم تو خيابون و آب و هواي سرد زياد مونده باشه و بعد سوارش ميشم تا وقتي يكم با ماشين راه برم تا بخاريش را ه بيفته و گرمم شه كمربندمو نمي بندم. دليليشم اينه كه نمي ذاره تو سرماي زياد آدم دور خودش بپيچه ( مثل كبوترا تو سرما) تا كمتر گرماي بدنش رو از دست بده .اين عادت بد رو نتونستم ترك كنم ولي مي دونم واقعا خطرناكه

Warrior--
6 February 2010, 07:04 PM
من واقعا 1 ثانیه هم نمی توانم بدون کمربند رانندگی کنم!!!
واقعا نمی دانم چرا! :icon_twis
به محض اینکه می نشینم داخل اتومبیل اگر کمربند را نبندم اصلا حس خوبی نسبت به رانندگی نخواهم داشت...

moje90
6 February 2010, 07:36 PM
با سلام دوستان :icon_winkمن و به خصوص پدرم تا حالا هر ماشینی داشتیم کمربند رو میبندیم مخصوصا کافیه من یادم بره اونوقت پدرم سریع یادم میندازه (میگه بچه کار یه دفعه میشه :icon_arro) ولی متاسفانه مادرم اصلا اهل بستن کمربند نیست (البته رانندگی بلد نیستا )ولی خوب مواقعی که با من یا بابام تو ماشین هست(جلو) هر چی میگیم مادر جان کمربند رو ببند میگه خوشم نمیاد و نمیبنده و به چشمم افتاده عاقبت جریمه میشیم :icon_redf ولی خداییش من اگه یادم بره کمربند نبندم به نظرم میرسه یه چیزه اصل کاری تو ماشین همرام نیست:icon_cool

Saman.Cls
6 February 2010, 07:55 PM
شكستن استخوان ترقوه و شونه از چند جا و در رفتگي شونه
همچنين پارگي ريه حاصل دو تصادفي هست كه من رو اجبار كرد به كمر بند عادت كنم
در تصادف اول 3 ماه رو زمين بودم در تصادف اول 1.5 ماه تو بيمارستان چست تيوب داشتم و از فرط درد هر روز مورفين تزريق مي كردن بهم
شايد بستن كمر بند يا ايربگ گاها خودش عامل اصليه ضررهاي جاني ميشه ولي اين مسئله صورت استثنا داره و در كل كمر بند رو مطمئنن به خاطر زيباييش رو ماشين سوار نكردن

gilase_tanha2020
10 December 2010, 12:17 PM
من تا به حال 2 بار جونمو مدیون بستن کمربند هستم که یه بارش مطمئنم اگه نمی بستم از شیشه جلو به دیوار روبرو می خوردم:icon_eek:

http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?61318-آیا-اصلا-از-کمربند-ایمنی-صندلی-عقب-خودرو-استفاده-کردین-؟

این تاپیک در مورد کمربند عقب خودرو درست شده تا از تجربیات و دانسته های دوستان در مورد کمربند عقب خودرو درس بگیریم.