PDA

View Full Version : سوال در باره گرفتن گواهينامه در سال 84

آلاله
25 March 2005, 01:43 AM
بچه ها من شنيدم گرفتن گواهينامه تو سال 84 فرق كرده من كلا هيچي در باره گواهنامه گرفتن نمي دونم ولي بعده تعطيلات مي خوام اين كارو بكنم
آيا سخت تر شده ؟
آسون تر؟
بازم اين آموزشگاه ها گواهينامه مي دن ؟
ميشه يكم برام توضيح بدين ؟

محمد رضا محمدي
25 March 2005, 06:19 PM
بله دوست عزيز آزمون و آزمايش همچنان به قوت خود در آموزشگاه ها ميمونه ولي بعد از اخذ گواهينامه و قبولي در آزمون به شما گواهينامه ي موقت داده ميشه ... تمامي تصادفات و آمار جرايم هم در پرونده ي شما ثبت خاهد شد ....
از اين به بعد اعتبار گواهينامه 5 سال خاهد بود ...
جا داره كه نحوه ي صدور گواهينامه هم با نظارت بيشتري انجام بشه و از حالت دست نويس به كارت هاي هوشمند تبديل بشه :o

Pooriya_Online
25 March 2005, 08:24 PM
چرا موقت؟

راستي شنيدم سن گرفتنش رسيده به 16سال تمام درسته؟ :P

محمد رضا محمدي
25 March 2005, 10:58 PM
خير همون 18 سال هستش ...

Joe Satriani
26 March 2005, 12:11 AM
گواهينامه هاي قديمي همون 10 سال اعتبار دارند ؟ يا بايد بريم تمديد كنيم ؟

007
26 March 2005, 05:54 PM
عجب اشتباهي كردم كه نگرفتما :cry:

-–•(-• SinaSystem •-)•–-
26 March 2005, 06:01 PM
پسر عموي من 17 سالشه خيلي دلش ميخواد گواهينامه داشته باشه دست فرمونش هم عاليه
نميشه يه جوري براش گواهينامه جور كرد ؟ :mrgreen:

Evanescence
26 March 2005, 07:08 PM
فكر كنم گواهينامه موقت يك ساله باشه و نه پنج ساله :P سنش هم همون 18 هستش 8)

محمد رضا محمدي
26 March 2005, 09:30 PM
Evanescence, درسته .. 8) اما بعد گواهينامه موقت 1 ساله به شخص گواهينامه ي دايمي 5 ساله داده ميشه ..
SinaSystem, هيچ راهي وجود نداره ... فكر ميكنم پسر عموي شما هم رنج منو كشيده :arrow: Joe_Satriani, .... نه گواهينامه ي شما تا پايان اعتبار داراي 10 سال تمديد هستش و بعد از اون به 5 ساله تغيير پيدا ميكنه ..
جا داره كه شرايط آزمون رانندگي در ايران تغيير كنه و آزمون ها سخت تر بشه و گواهينامه ها هم از دست نويس به كارت هاي هوشمند كامپوتري تبديل بشه ... :o

آلاله
28 March 2005, 12:06 AM
مرسي كه وقت با ارزشتون رو گذاشتين جواب دادين :wink:

يك سوال ديگه ميشه بگيد كوتاه ترين راه براي گواهنامه گرفتن چيه اينم بگم كه من رانندگي تقريبا بلد نيستم يهني حركت كردن اين ها رو بلدم ولي پارك كردن دور زدن اينا رو ياد ندارم :| الكي هم نمي خوام گواهنامه بگيرم مي خوام خوب ياد بگيرم لطفا براي توضيح بدين مرسي :wink:

محمد رضا محمدي
28 March 2005, 12:44 AM
براي شما بهترين و با صرفه ترين راه مراجعه به يك آموزشگاه معتبر و شناخته شده هم در امر آموزش و هم صدور گواهينامس ... :o
در غير اين صورت اگر فقط فاكتور زمان براي شما مطرح بود ميتونستيد به شهرك مراجعه كنيد و با كمك 2 نفر از دوستان يك روزه كارتون رو انجام بدبد ... كاري كه دقيقن خود من انجام دادم ..
1- كارتكس براي روز مثلن 4شنبه ميگيريد ...
2-روز 4شنبه با 2 نفر از دوستانتان ساعت 7صبح به شهرك آزمايش ميرويد ...
3- خود شما در صف كارتكس و 2نفر ديگر صف بانك و معاينه پزشكي و ...
موفق باشيد 8)

-–•(-• SinaSystem •-)•–-
28 March 2005, 03:45 AM
محمد رضا محمدي: SinaSystem, هيچ راهي وجود نداره ... فكر ميكنم پسر عموي شما هم رنج منو كشيده

خبر بدي ميتونه براش باشه بعدا باهاش در ميون ميزارم :arrow:

amirlol
28 March 2005, 04:13 AM

محمد رضا محمدي : دوست عزيز درج ايميل و شماره تلفن در پست ها ممنوع است ....
لطفن قوانين فروم رو مطالعه بفرماييد و به آن عمل كنيد ... مسايل خصوصي در پي ام مطرح بشه بهتره .... موفق باشيد

در ضمن دوست عزيز اينجا جايي براي انجام كارهاي غير قانوني نيست اگه دنبال اين چرنديات ميگرديد در اينجا من خيالتوون رو راحت كنم پيدا نميكنيد و فقط گرانبهاي خود را طلف نكنيد!

po2ya
28 March 2005, 10:50 AM
SinaSystem, پس بهتره منتظر باشه و با همون گواهينامه اي كه خودش صادر كرده رانندگي كنه و وقتي وقتش رسيد بره گواهينامه درست حسابي بگيره!!! فقط يه مشكلي كه هست اينه كه يع دفه ديدي بد تعون داد چون من خودم 2 سال پيش 2 ميليووت تعون دادم ديگه نشستم تا وقتش شد!!‌البته اون مدت هم زياد نبود همش 2 هفته بود! :mrgreen:

mahdi1944
30 March 2005, 04:11 PM
هنوز به تصويب نهايي نرسيده و در صورتي که تصويب برسه کسي که بار اولش هست يک گواهينامه موقت يکساله بهش مي‌دن در صورتي که در طول يک سال گواهينامه‌ي اون پيوست بشه و خلافي بخوره گواهينامه باطل مي‌شه و يه مدتي هم از گرفتن گواهينامه مجدد محروم مي‌شه و بعد دوباره روز از نو روزي از نو (يهني دوباره يکساله بايد بگيره و ....) و اگر توي اين بک سال خلافي نخوره و گواهينامه پيوست نشه بعد از اين مي‌تونه گواهينامه معمولي پنج ساله بگيره
سن هم هنوز همون 18 سال هست
16 ساله‌ها هم مي‌تونن فقط گواهينامه موتور گازي بگيرند
در ضمن احتمالا گواهينامه ها از نظر شکل و قيافه هم تعييرات اساسي مي‌کنم و کوچيک تر مي‌شن و شبيه کارت اعتباري (جنس پلاستيک و کامپيوتري) مي‌شن

mahdi1944
30 March 2005, 04:16 PM
راستي يادم رفت بگم که گواهينامه‌هاي ده ساله قديمي در صورتي که هنوز اعتبار داشته باشه قابل استفاده هست ولي اگر گوهينامه گم بشه يا تمديد بخوام بکنيم بايد گواهينامه پنج ساله رو بگيريم ولي در حالت معمولي ار اعتبار ساقط نمي‌شن و همچنان اعتبار داره

darya
31 March 2005, 12:23 PM
سر هر 5 سال دوباره امتحان مي گيرن؟

Evanescence
31 March 2005, 12:44 PM
darya, خير فقط معاينه چشم ميكنن . (مثل هر 10 سال الان)

mahdi1944
31 March 2005, 12:47 PM
فقط معاينه چشم و آيين‌نامه رو اتحان مي‌گيرن ولي شهري نداره