PDA

View Full Version : مشکلات استارت، روشن شدن و گاز خوردن اولیه

omid54
14 September 2008, 01:51 AM
با سلام.206 تيپ 2 موتور جديد.9000 کارکرد.از وقتي از تهران آوردمش جنوب وقتي مدتي مي خوابه موقع استارت اگه گاز ندم روشن که ميشه دور موتور مي افته و خاموش ميشه و حتما بايد يه 20 -30 ثانيه اي گازو نگه دارم تا دور موتور ثابت بمونه.بعد روشن شدن اگه بازم خاموش کنم تا ماشين هنوزم گرم ديگه برا استارت مجدد مشکل نداره.4دفعه اي برا گارانتي و رفع مشکل از ماهشهر به اهواز رفتم و باتري هم عوض کردم. واقعا مستاصلم کرده.

GHAHRAMAN
14 September 2008, 02:36 AM
استپش رو بشورید ببندید سرجاش ببینید چطور عمل میکنه؟

mamach
14 September 2008, 04:37 PM
فکر نکنم با تمیز کردن استپر مشکل حل بشه. چون من هم چند وقتیه این مشکل رو دارم.

ماندانگاس
14 September 2008, 04:52 PM
من هم همین مشکل رو دارم!! همیشه وقتی میخوام استارت بزنم یه ذره گاز رو فشار میدم بعد استارت میزنم و برای اینکه خاموش نشه 10 ثانیه پامو رو گاز نگه میدارم یا آهسته حرکت میکنم تا ماشین تمایل به خاموش شدنش از بین بره!

skyx433
14 September 2008, 05:36 PM
من هم این مشکل را داشتم. البته در کیلومتر 50000. با تعویض استپر مشکل استارت زدن حل شد.

mamach
18 September 2008, 12:42 PM
مشکل من با تعویض باطری حل شد. یه باطری سیلددار 60 آمپر انداختم. باطری ساز گفت باطری 206 50 آمپره ولی اگه 60 آمپر بندازی بهتره. قیمتش هم 66 هزار تومان.

omid54
23 September 2008, 09:58 PM
با تشکر دوست عزيز.وقتي دياک زدم گفت دريچه گازش زاويه اش تو حالت کارکرد ثابت بالاست باز کرد با بنزين هم شست ولي فرقي نکرد.

دوستان عزيز اگه راهي پيدا شد بگيد من ماهشهر کار مي کنم و اينجاو اهواز نتونستن کاري کنن.تقريبا يه 5 دفعه اي هم رفتم اهواز. مي خوام تا گارانتيش تموم نشده يه کاريش کنم. همتون شاد باشيد.

saeid_linker
12 November 2008, 10:43 PM
منم همين مشكلو داشتم
با تعويض باطري حل شد
راستي باطري چقدر كار كرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

reza_118
13 November 2008, 01:35 AM
بعضی از صبح ها که هوا خیلی سرده وقتی استارت می زنم ماشین انگار 3 کار می کنه شدیداً میلرزه اگر یه کم کار کنه و خاموش کنم دوباره روشن کنم درست می شه مشکل از کجاست .
تیپ 5 مدل 84 140000 کارکرد البته از همون اوایل اینجوری بوده

good_rally
13 November 2008, 02:50 AM
بعضی از صبح ها که هوا خیلی سرده وقتی استارت می زنم ماشین انگار 3 کار می کنه شدیداً میلرزه اگر یه کم کار کنه و خاموش کنم دوباره روشن کنم درست می شه مشکل از کجاست .
تیپ 5 مدل 84 140000 کارکرد البته از همون اوایل اینجوری بوده
سلام
مشكلي نيستش
سنسور اكسيژني كه رو 206 نصب شده هيچ گوني پيش گرم كني نداره.
سنسور اكسيژن هم تا به يك دماي مناسب نرسد نميتواند كار خود را به خوبي انجام دهد.

شما وقتي كه تو هواي سرد استارت ميزنيد به دليل اينكه سنسور اكسيژن هنوز گرم نشده نميتواند اناليز درستي از گازهاي خروجي داشته باشد و طبيعتا اطلاعات درستي هم از مقدار غليض و رقيق بودن سوخت ندارد.
ولي پس از اين كه موتور مقداري گرم تر شد ميبينيد كه هيچ لرزش و مشكلي در موتور احساس نميشود.

reza_118
13 November 2008, 11:14 AM
یعنی خیالم راحت باشه ؟؟
از یکی که تو ایرانخودرو آشنا داشت شنیدم یک سری از تیپ 5 ها مشکل سوپاپ دارن و گویا یک فراخوانی هم برای تعویض سوپاپ اعلام شده ولی ایرانخودرو صداش را در نیاورده.
و دیگر اینکه یک جایی تو همین سایت خوندم که همین مشکل را بعضی ها داشتن و مشکل را حل کرده اند ولی هر چی می گردم پیداش نمی کنم که کجا نوشته بود

Afshin1969
13 November 2008, 06:35 PM
دوست عزيز من همين مشكل رو براي مدت زيادي داشتم. راه حل استفاده از روغن تمام سينتتك با استاندارد API SL/CF است.
206 تيپ 5 سوپاپهاش بصورت اتوماتيك و با روغن فيلرگيري ميشه اگر از روغن با استاندارد پايين تر استفاده بكني بايد چند مرتبه استارت بزني و گاز رو نگه داري تا ماشين روشن بشه ؛ اونم با لرزش و سه كار كردن موتور و بعد از چند دقيقه اگر خاموش كني و دوباره روشن كني مشكل ظاهراً حل ميشه. همه اين نشونه‌ها نشانگر نا مناسب بودن روغن مورد استفاده است.
شما يكبار روغن مناسب بريز قطعاً مشكلت حل ميشه. ميتوني از Total 9000 5W-40 استفاده كني، قيمت در حال حاضر حدود 37500 تومن يا معادل اون Castrol RS 10W-40 است . البته اين روغنها كمي سخت گير مياد و تو بازار كمه - بهر حال هر مارك روغني ميخواي بريزي بريز فقط دقت كن كه تمام سينتتيك باشه.
اگر گيرت نيومد بهتره توتال 7000 كه نيمه سينتتيك است بريزي. اونهايي كه توي قوطي پلاستيكي خاكستريه بهتره و البته پنچ هزار تومن گرون تر :icon_eek: قيمت حدود 25000 تومن
موفق باشيد

omid54
14 November 2008, 03:24 AM
دوست عزيز ممنون از پاسخت. ولي بايد عرض کنم اگه ماشين رو بعد ازظهر که گرماي هواي 50 درجه رو خوب خورده استارت بزنم اين مشکل هست و لي وقتي که ماشين خنک مثل صبح استارت بزنم مشکلي نداره!!نمي دونم والا يکي از دوستان مي گفت در اثر گرماي هوا بنزين تو انژکتور بخار شده و مونده و موقع استارت اونکه که مشکل سازه!!

omid54
14 November 2008, 03:29 AM
دوست عزيز منم باتريشو عوض کردم و يه خشکه 55 آمپر انداختم ولي فرداشم بازم همونطور بودو فرقي نکرد.

mamach
10 March 2009, 12:02 PM
سلام خئمت تمامی دوستان. پیشاپیش فرا رسیدن عید نوروز رو به هم تبریک میگم.
چند وقتی اول صبح که ماشین رو استارت میزنم، ماشین بد گاز می خوره و میخواد خفه کنه. ولی یه کم که کار میکنه و ماشین گرم میشه، این عیب برطرف میشه. به نظر شما مشکل از کجاست ؟

persia19191980
10 March 2009, 12:57 PM
سلام خئمت تمامی دوستان. پیشاپیش فرا رسیدن عید نوروز رو به هم تبریک میگم.
چند وقتی اول صبح که ماشین رو استارت میزنم، ماشین بد گاز می خوره و میخواد خفه کنه. ولی یه کم که کار میکنه و ماشین گرم میشه، این عیب برطرف میشه. به نظر شما مشکل از کجاست ؟

سلام دوست عزيز
اين مشكل سنسور اكسيژن است
اين سنسور يك هيتر دارد كه عمل گرم كردن سنسور را انجام ميده
اگه خراب شه بايد موتور داغ بشه تا درست شه
اول تميزش كن با اسپري خشك ناهيد اگه نبود با اكل
اگه درست نشد عوضش كن
قيمتش هم 60 تومن حدودا
موفق باشيد

saeedmogadamy
10 March 2009, 11:06 PM
این سنسور کجاست؟

persia19191980
10 March 2009, 11:17 PM
این سنسور کجاست؟
فكر ميكنم رو محفظه هواكش باشه
دقيق يادم نيست ولي هرچي هست در مسير هواي ورودي به موتوره

simbaleo
11 March 2009, 01:47 AM
سنسور اکسیژن در مسیر خروجی اگزوز قرار گرفته، به این آسونیا هم باز نمیشه، تازه اگر هم باز بشه چیزی برای تمیز کردن نداره!

اون سنسوری که تو مسیر ورودی هوا و رو منیفولد سوخت قرار گرفته "مپ سنسور" نام داره، باز کردنش راحته و فقط باید یه پیچ رو باز کرد، با اسپری ناهید هم شسته میشه.

persia19191980
11 March 2009, 08:36 AM
سنسور اکسیژن در مسیر خروجی اگزوز قرار گرفته، به این آسونیا هم باز نمیشه، تازه اگر هم باز بشه چیزی برای تمیز کردن نداره!

اون سنسوری که تو مسیر ورودی هوا و رو منیفولد سوخت قرار گرفته "مپ سنسور" نام داره، باز کردنش راحته و فقط باید یه پیچ رو باز کرد، با اسپری ناهید هم شسته میشه.
ممنون از دوست عزیزم

mamach
17 March 2009, 10:06 PM
میشه یک تصویر از محل قرارگیریش برام بزارید ؟ ممنون میشم.

fereshte58
30 March 2009, 08:08 AM
سلام. من هم دقيقا همين مشكل را با 206 دارم. صبح بعد از روشن شدن ماشين با اولين گاز خفه مي كنه و خاموش ميشه. اول فكر كردم از باتريشه. عوض كردم، استارت خوردنش بهتر شد ولي باز هم خفه مي كنه و خاموش ميشه. سنسور اكسيژن را هم يك ماهه كه عوض كردم. ماشين من مدل 84 و تيپ 2 هست ولي اين مشكلو از يك ماه پيش پيدا كرده. يكي مي گفت اشكال از روغن موتوره كه سفت است. اين بار من روغن ليكومولي ريختم قبلا هميشه توتال مي ريختم. لطفا منو راهنمايي كنيد.

esm_gsm
7 May 2009, 12:06 AM
سلام
من یه 206 تیپ 3 با موتور tu3a مدل 87 دارم که علاوه بر این که پمپ بنزینش صدا میده مواقعی که موتورش سرده سریع استارت میخوره و روشن میشه و لی به محض این که گاز میدم پت پت میکنه و خاموش میشه و موقعی هم که موتور گرمه استارت خوردنش خیلی زیاد طول میکشه تا روشن بشه

تنظیم موتور انجام شده
شمع ها سالم

به غیر از پمپ بنزین این مشکل میتونه به چیز دیگه ای مربوط بشه؟؟؟

mam_m1368
7 May 2009, 01:33 AM
سلام
من یه 206 تیپ 3 با موتور tu3a مدل 87 دارم که علاوه بر این که پمپ بنزینش صدا میده مواقعی که موتورش سرده سریع استارت میخوره و روشن میشه و لی به محض این که گاز میدم پت پت میکنه و خاموش میشه و موقعی هم که موتور گرمه استارت خوردنش خیلی زیاد طول میکشه تا روشن بشه

تنظیم موتور انجام شده
شمع ها سالم

به غیر از پمپ بنزین این مشکل میتونه به چیز دیگه ای مربوط بشه؟؟؟
میتونه مشکل از سنسور اکسیژن و کاتالیزور باشه...سنسور اکسیژن احتمال قویتریه

Mehdi-HTC
7 May 2009, 09:57 PM
دوستان منم چنین مشکلی دارم ولی برعکسش......

قبلا چه توی هوای سرد چه توی هوای گرم سریع موتور روشن میشد اما یه چند ماهی میشه که ماشین خیلی بد روشن میشه و باید تند تند گاز بدم تا روشن بشه و همیشه موقعی این اتفاق میفته که ماشین برای طولانی مدت خاموش بوده و مثلا صبح زود چه هوا گرم و چه سرد روشن شدنش خیلی دردسر داره لطفا دوستان راهنمایی بفرمایند که تاپیک جداگانه نزنیم....

ممنونم

farhad_s5
7 May 2009, 10:26 PM
من هم 206 تيپ 2 مدل 87 دارم و وقتي بعد از 3 يا 4 روز ماشين رو روشن مي كنم ، راحت روشن ميشه ولي اگه بخوام سريع باهاش راه بيفتم دور موتورش ميفته و خاموش ميشه ولي اگه قبل از حركت كردن يه ذره گاز بدم تا ماشين گرم بشه ديگه دور موتور نميفته

mam_m1368
8 May 2009, 04:54 AM
باز هم من احتمال مشکل دار بودن سنسور اکسیژن رو میدم...

ghiaci
8 May 2009, 11:25 PM
بنظر من مشكل از استپر است

Ramacctv
9 May 2009, 01:23 AM
با سلام
دئست عزیز میشه در مورد استپر بیشتر توضیح بدین :icon_excl

john123
9 May 2009, 03:04 PM
با سلام ،
اگه ماشينتون مشكل خاصي نداره
ميتونه از بنزين(البته اگه بشه گفت) باشه(طبيعتاً مخلوط آب و گازوئيل و پالايشگاه افتضاحو و .....).
من تعجب ميكنم چطوري ماشيناي ما روشن ميشه:icon_twis

esm_gsm
11 June 2009, 02:22 AM
مشکل حل شد
سنسوری که به رادیاتور وصل میشد و موتور به نسبت دمای رادیاتور استارت میخورد
اگر خنک بود زیاد استارت میخورد و اگر سنسور گرم بود کم استارت میخورد که این سنسور جدا شده بود و با وصل شدن سر جاش مشکل حل شد

emam312
8 October 2009, 04:06 PM
با سلام
خدمت دوستان محترم
والا یه چنو وقتیه ماشین بد روشن می شه چند بار باید استارت بزنم تا روشن بشه بعد هم باید کلی گاز بدم تا ماشی روشن بمونه، بعضی وقتها اصلاً انگار پدال گاز نمی گیره هر چی فشار می دهم بعد انگار گیرش رد شده یهو گاز می خوره، کسی از دوستا دلیلش را می دوه؟
پیشاپیش سپاسگزارم
سه ماه پیش هم رفتم تنظیم موتور
ماشین هم 206 تیپ 3 مدل 84 که 2 ساله باتری عوض شده

alireza_sos
8 October 2009, 05:39 PM
با سلام
خدمت دوستان محترم
والا یه چنو وقتیه ماشین بد روشن می شه چند بار باید استارت بزنم تا روشن بشه بعد هم باید کلی گاز بدم تا ماشی روشن بمونه، بعضی وقتها اصلاً انگار پدال گاز نمی گیره هر چی فشار می دهم بعد انگار گیرش رد شده یهو گاز می خوره، کسی از دوستا دلیلش را می دوه؟
پیشاپیش سپاسگزارم
سه ماه پیش هم رفتم تنظیم موتور
ماشین هم 206 تیپ 3 مدل 84 که 2 ساله باتری عوض شده
ممکنه مشکل از دریچه گاز باشه
یا سنسور دمای آب که باعث این میشه که خودرو در هوای سرد بد روشن شود و بعد از روشن شدن دود کند

mortezagipsy
8 October 2009, 09:18 PM
می تونه از استپر هم باشه.

fahim2
8 October 2009, 09:37 PM
شمع ها كي عوض كردي
اگر عوض نشده يك فكري به حالش بكن احتمالا براي شمع هاست

emam312
8 October 2009, 10:59 PM
دوستان دستتون درد نکنه پاسخ دادید
شمعها را من 4 ماه پیش عوض کردم یعنی زیر 5000 تا کار کرده!
البته منظورم از سرد بودن موتور هوای سرد نیست منظورم این بود که بعد از مدتی طولانی که موتور خاموشه اینجوری می شه، یعنی همچینه که انگار پدال گاز گیر کرده و یهو رها میشه
البته ماشین دود هم نمی کنه پس عملاً از توضیحات دوستان نتیجه می گیرم که مشکل یا از دریچه گازه یا استپر؟
یعنی استپر را باید تمیز کنم ولی درچه گاز را باید چکار کرد؟

GHAHRAMAN
9 October 2009, 01:28 AM
به احتمال قوی از استپ موتوره
زند شماره 2:پمپ بنزین
زند3: یکی از انژکتور ها

sepehr62
9 October 2009, 03:23 PM
سلام دوستان.
ماشين من راحت روشن ميشه، ولي اوّلش كه سرده خيلي خفه كار ميكنه، و با توجه به اينكه پاركينگ ما به صورت سطح شيبدار هست، معمولاً اوّلش توي سربالايي خاموش ميكنه. ولي وقتي گرم ميشه ديگه مشكلي نيست. ماشين هم 2200 كيلومتر بيشتر كار نكرده! به نظر شما ايراد از چيه؟

saman21
9 October 2009, 06:00 PM
سلام دوستان.
ماشين من راحت روشن ميشه، ولي اوّلش كه سرده خيلي خفه كار ميكنه، و با توجه به اينكه پاركينگ ما به صورت سطح شيبدار هست، معمولاً اوّلش توي سربالايي خاموش ميكنه. ولي وقتي گرم ميشه ديگه مشكلي نيست. ماشين هم 2200 كيلومتر بيشتر كار نكرده! به نظر شما ايراد از چيه؟
دقيقا ماشين منم مشكل شما رو داره
بردم نمايندگي گفت طبيعيه !! و همه 206 هاي جديد اينجورين! بردم بيرون پيش يه تنظيم موتوريه معروف كه بعد باز كردن و پاك كردن شمعها و تنظيم موتور و چند كار ديگه كه نفهميدم چيكار كرد گفت اگه حل شد كه هيچ اگه همه كه درست نشد دريچه تنظيم گاز (يا يه همچين چيزي)مشكل داره و 300 ، 400 تومن هزينشه كه چون ماشينت گارانتي داره حتما برو بده عوضش كنند البته اگه بتوني راضيشون كني!!! فعلا سرم شلوغه و فرصت ندارم برم نمايندگي ولي يه روز بايد برم و تحصن كنم !!:icon_bigg

alireza_sos
9 October 2009, 06:11 PM
دوستان دستتون درد نکنه پاسخ دادید
شمعها را من 4 ماه پیش عوض کردم یعنی زیر 5000 تا کار کرده!
البته منظورم از سرد بودن موتور هوای سرد نیست منظورم این بود که بعد از مدتی طولانی که موتور خاموشه اینجوری می شه، یعنی همچینه که انگار پدال گاز گیر کرده و یهو رها میشه
البته ماشین دود هم نمی کنه پس عملاً از توضیحات دوستان نتیجه می گیرم که مشکل یا از دریچه گازه یا استپر؟
یعنی استپر را باید تمیز کنم ولی درچه گاز را باید چکار کرد؟
دوست عزیز اگر موقع روشن کردن ماشین دور موتور نوسان داره و بالا پایین میشه از استپر موتوره
اگه نه از دریچه گاز میتونه باشه بهتره بدین دریچه گاز رو براتون بشورن احتمالا مشکل بر طرف میشه

emam312
9 October 2009, 09:34 PM
با تشکر از همه دوستان که بذل توجه نمودند
والا از مپ بنزین نمی تونه باشه چون اخیراً عوض و نوع آلمانی اش را انداخته ام قبل از آن هم این مشکل را داشتپس مشکل از این نیست
از توضیحات دوستان نتیجه می گیرم بهتره بدم استپر و دریچه گاز را بشورند.
دوستان عزی می دونند حدوداً چقدر هزینه والبته وقت می گیره؟
ممنون می شم دوستان خیلی لطف دارند

Warrior--
10 October 2009, 01:24 AM
با تشکر از همه دوستان که بذل توجه نمودند
والا از مپ بنزین نمی تونه باشه چون اخیراً عوض و نوع آلمانی اش را انداخته ام قبل از آن هم این مشکل را داشتپس مشکل از این نیست
از توضیحات دوستان نتیجه می گیرم بهتره بدم استپر و دریچه گاز را بشورند.
دوستان عزی می دونند حدوداً چقدر هزینه والبته وقت می گیره؟
ممنون می شم دوستان خیلی لطف دارند

شستنش که کار خاصی نداره و وقت گیر نیست و فکر نمی کنم هزینه ی زیادی هم داشته باشد(حداکثر 3-2 هزار تومان)

hmdz
23 October 2009, 10:09 PM
آقا من 206 تیپ 3 دارم 2500 تا کار کرده. ماشین منم تازگی وقتی موتورش سرده موقع استارت دور موتورش بدجور افت میکنه و میاد زیر 800 -700 و انگار میخواد خاموش شه اما چند ثانیه بعد خودش میره بالای 1100 و تقریبا آروم میشه. قبلا این طوری نبود. ضمنا وقتی موتور گرم باشه خیلی راحت استارت میخوره و دورموتور اصلا افت نداره.
مشکل از چی میتونه باش؟ ممنون میشم از راهنماییتون چون حوصله سرو کله زدن با نمایندگی های نفهم ایران خودرو رو جدا ندارم.

hmdz
23 October 2009, 10:23 PM
ماشین من هم با 2500 تا کارکرد داره این طوری میشه. باطری خشک 55 هم انداختم اما همین طوره. ماشین هم تیپ 3 موتور جدید.

X-MAX
26 October 2009, 03:43 PM
با دیاگ زمان شارژ شمع ها رو چک کن . اگر مثل هم نبود قطعا اشکال از کویل است .
من هم مدت ها این مشکل را داشتم و با تعویض باتری و شمع و ... حل نشد تا اینکه متوجه این مسئله شدم و بعد از تعویض کویل مشکل کاملا رفع شد . این مسئله به دلیل تاخیر جرقه و نهایتا احتراق در زمانی که موتور روشن می شود مربوط می شود .

emam312
9 November 2009, 01:14 PM
با سلام و احترام
ماشین من بعضی وقتها مخصوصاً صبحها خیلی بد روشن میشه به این نحو:
با استارت اولی روشن نمیشود!
با دومی یک ذره دوره گرفته و خاموش می شود!
با سومی روشن شده دور گرفته و بعد از 7 تا 8 ثانیه خاموش می شود در این حالت هرچی گاز هم بدهم بی اثر است دور می گیرد ولی دوباره خاموش می شود!
با چهارمی روشن می شود بدون هیچ ایرادی!

مساله این است که تا چندی پیش هیچ مشکلی نداشت با یه استارت سریع روشن می شد!
4 ماه پیش تنظیم موتور کردم، شمعها هم 4000 تا کار کرده، استاپر و دریچه گاز را هم اخیراً شست و شو دادم

دوستان فکر می کنند مشکل از چیست؟
یکی از دوستان هم توی چند تا تاپیک قبل یه ایراد مشابهی داشت گفته بودند سنسور رادیاتور از اون جدا شده ممکنه مال من هم همچین مشکلی باشه؟
با سپاس

persia19191980
9 November 2009, 01:41 PM
انژکتورها باحتمال خیلی زیاد گشاد شده و چکه میکند
احتمال اینکه رگولاتور فشارشکن بنزین هم خراب باشد زیاد است

phos307
9 November 2009, 03:41 PM
من هم مثل شما مشكل تقريبا مشابهي داشتم و به اين صورت بود كه وقتي هوا سرد بود و 7-8 ساعت ماشين رو روشن نكرده بودم (خصوصا) صبح ها براي روشن كردن بايد استارت رو نسبت به قبل به مدت زيادتري نگه ميداشتم تا ماشينم روشن شه و بعد از روشن شدن شروع به لرزش ميكرد و دور موتور تا 1500rpm ميرفت ولي بازم ماشين خاموش مي شد!:icon_cry:ولي براي بار دوم روشن مي شد و مشكلي نداشتم.از همه چيز مطمعا بودم به جز استپر موتور كه اونم تميز كردم ولي مشكل حل نشد!تا اينكه ياد كيفيت بنزين سوپر افتادم كه اكثر نمايندگي هاي تويوتا و هيونداي گفته بودن از بنزين سوپر استفاده نكنين!
حالا بگذريم از مشكلاتي مثل لرزش خفيف ماشين توي دورهاي پايين!
دفعه ي بعد با زدن بنزين معمولي مشكلم حل شد و الان به جز ناك زدن و كند بودن ماشين كه اونم به خاطر بنزين معمولي هست مشكلي ندارم.
شما هم يه امتحان كن شايد مشكلت حل يا كمتر شد اگه از بنزين سوپر استفاده مي كني.

emam312
9 November 2009, 07:10 PM
من هم مثل شما مشكل تقريبا مشابهي داشتم و به اين صورت بود كه وقتي هوا سرد بود و 7-8 ساعت ماشين رو روشن نكرده بودم (خصوصا) صبح ها براي روشن كردن بايد استارت رو نسبت به قبل به مدت زيادتري نگه ميداشتم تا ماشينم روشن شه و بعد از روشن شدن شروع به لرزش ميكرد و دور موتور تا 1500rpm ميرفت ولي بازم ماشين خاموش مي شد!:icon_cry:ولي براي بار دوم روشن مي شد و مشكلي نداشتم.از همه چيز مطمعا بودم به جز استپر موتور كه اونم تميز كردم ولي مشكل حل نشد!تا اينكه ياد كيفيت بنزين سوپر افتادم كه اكثر نمايندگي هاي تويوتا و هيونداي گفته بودن از بنزين سوپر استفاده نكنين!
حالا بگذريم از مشكلاتي مثل لرزش خفيف ماشين توي دورهاي پايين!
دفعه ي بعد با زدن بنزين معمولي مشكلم حل شد و الان به جز ناك زدن و كند بودن ماشين كه اونم به خاطر بنزين معمولي هست مشكلي ندارم.
شما هم يه امتحان كن شايد مشكلت حل يا كمتر شد اگه از بنزين سوپر استفاده مي كني.
با سلام
با تشکر از شما، دوست من مشکل من خیلی شباهت به مشکل شما داره ولی باور بفرمایید بنزین معمولی توش بود و این اتفاق میافته، تازه یه وقتهایی هم انگار نه انگار که مشکلی داشته!
البته من فکر می کنم وقتی باک خالی تره این اتفاق بیشتر میافته از راهنمایی های شما خیلی ممنونم

Warrior--
9 November 2009, 08:55 PM
دقیقا!!
به نکته ی بسیار مهمی اشاره کردید دوستان!
وقتی باک بنزین کمی داخلش است به شدت روی استارت خوردن تاثیر می گذارد!
حدود 50% از دوستانی که مشکل لرزش اولیه را پس از استارت داشتند(در تی تی) معلوم شد که همگی وقتی میزان بنزین داخل لاک اتومبیلشان کم تر از یک چهارم است بسیار بیش تر مشکل لرزش را دارند...

sepehr62
10 November 2009, 10:44 AM
دوستان، نهايتاً راه حل اين مشكل به طور خلاصه چي هست؟
بررسي استپر، سنسور اكسيژن، باك بنزين پر،...؟

Warrior--
10 November 2009, 10:49 AM
دوستان، نهايتاً راه حل اين مشكل به طور خلاصه چي هست؟
بررسي استپر، سنسور اكسيژن، باك بنزين پر،...؟

نتیجه ی برسی ها برای لرزش موتور تا الان:

شمع ها
کارکرد نادرست سنسور اکسیژن
وجود رطوبت داخل هوایی که به طرف سیلندر ها می رود
کم بودن میزان بنزین داخل باک
فقط به دلیل سرد بودن موتور
روغن موتور

این ها مواردی هستند که دوستان تا الان بیش تر از موارد دیگر به آن ها اشاره کرده اند. ولی مواردی که احتمال می رود لرزش از آن ها نشات گیرد این ها هستند: سنسور اکسیژن, رطوبت, کم بودن بنزین داخل باک

حتی امکان دارد هیچ کدام از این موارد صحیح نباشد و دلیل اصلی کلا یک چیز دیگر باشد ولی فعلا که چنین چیزی ثابت نشده است.

با تشکر

phos307
10 November 2009, 09:02 PM
ولي من هنوز سر حرفم هستم كه تمام اين مشكلات به خاطر كيفيت بد بنزينه چه سوپر چه معمولي!:icon_bigg
خب وقتي از همه چيز ماشين مطمعا هستم به جز بنزين به نظر شما مشكل از كجاست؟ وقتي هم كه ماشين حدود يك ساعتي روشنه لرزش خفيفي توي دور پايين داره مشكل از چي مي تونه باشه؟
من كه احساس مي كنم بنزين سوپر امروزي (خارج از مشكلاتي كه باهاش دارم) كيفيتش از بنزين معمولي چند ماه پيش هم پايين تره!بنزين معمولي هم كه بي كيفيت تر شده ولي از بنزين سوپري كه حالا موجوده يكمي بهتره!
خدا به ماشين هاي ما رحم كنه!من موندم اصلا با اين آب رنگي به اسم بنزين ماشينامون چه طوري روشن مي شه!:icon_neut

Warrior--
10 November 2009, 09:53 PM
شرمنده...
به کلی یادم رفته بود که کیفیت بنزین هم نقش مهمی در لرزش موتور پس از استارت دارد.

نتیجه ی برسی ها برای لرزش موتور تا الان:

کیفیت بنزین
شمع ها
کارکرد نادرست سنسور اکسیژن
وجود رطوبت داخل هوایی که به طرف سیلندر ها می رود
کم بودن میزان بنزین داخل باک
فقط به دلیل سرد بودن موتور
روغن موتور

این ها مواردی هستند که دوستان تا الان بیش تر از موارد دیگر به آن ها اشاره کرده اند. ولی مواردی که احتمال می رود لرزش از آن ها نشات گیرد این ها هستند: کیفیت بنزین, سنسور اکسیژن, رطوبت, کم بودن بنزین داخل باک

حتی امکان دارد هیچ کدام از این موارد صحیح نباشد و دلیل اصلی کلا یک چیز دیگر باشد ولی فعلا که چنین چیزی ثابت نشده است.

با تشکر

emam312
11 November 2009, 11:31 AM
من دیروز باکم را از سوپر پر کردم بار اول راحت روشن شد ولی روز بعد که دوباره خواستم استارت بزنم باز سیکلی که عرض کردم تکرار شد استارت اول روشن نشد با دومی روشن و سریع خاموش شد با سومی بعد 10 ثانیه خاموش شد ولی با چهارمی روشن ماند!
البته شاید اشکال ماشین من با بعضی دوستان فرق کنه
اما از باک و بنزین نیست چون ماشین که گرم میشه این مشکل از بین می ره! سرد بودن هوا هم دلیل نمیشه آخه دیگه موتور انژکتوری که سردی هوا ربطی نداره
سنسور اکسیژن هم اگه خراب بشه یه چچراغ داره که روشن میشه
پس ایراد از چی می تونه باشه؟
سنوسوری دمایی که دمای رادیاتور را می خونه

phos307
11 November 2009, 10:55 PM
يه مشكل جديدي پيدا كردم كه شايد مشكل بد روشن شدن از اون باشه.
وقتي ماشين رو توي هواي سرد روشن ميكنم و فرصتي براي گرم كردن ماشين ندارم حدود يه 5-6 دقيقه كه با ماشين حركت مي كنم آمپر آب اصلا در اين مدت تكون نمي خوره!ولي امروز براي 1 دقيقه از آمپر آب غافل شدم بعد ديدم دما به يك باره اومده روي 80 :icon_quesاين مشكل هم خيلي كم اتفاق ميوفته البته اگه مشكل باشه!
يه چيز ديگه هم بگم امروز با بروز همچين مشكلي بدون هيچ درد سري ماشين روشن شد ساعت 9 البته ساعت 7 هم بدون مشكل روشن شده بود(بنزين معمولي زدم!)

من دیروز باکم را از سوپر پر کردم بار اول راحت روشن شد ولی روز بعد که دوباره خواستم استارت بزنم باز سیکلی که عرض کردم تکرار شد استارت اول روشن نشد با دومی روشن و سریع خاموش شد با سومی بعد 10 ثانیه خاموش شد ولی با چهارمی روشن ماند!يه سري به لينك زير بزنين در مورد بنزين سوپر هست.
http://www.phallz.com/showthread.php?t=21894&page=4

saman21
6 December 2009, 06:39 PM
سلام به دوستان
من با اين 206 يكم به مشكل دارم (تقريبا از همون اوايل) كه باعث شده خيلي وقته ازش استفاده نكنم ولي خوب بالاخره برا استفاده تو ترافيك شهراي شلوغ و بخصوص مصرف بنزين خيلي بهتر از اون يكي ماشينمه كه مجبورم يه جوري حلش كنم مشكلم اينه كه بعد اينكه ماشين يه مدت خاموش بوده (فرقي نميكنه تابستون يا زمستون،شب يا ظهر !!) وقتي استارت ميزنم بايد حدود يك دقيقه ماشين درجا كاربكنه وگرنه اصلا گاز نميخوره (حتي اگه تا آخر هم پدال رو فشار بدم دور توي همون 10 ميمونه و كلا حتي وقتي گاز هم نميدم عقربه دور موتور يهو تا 300 ميره بعد برميگرده به زير 10 :icon_twis ) و بخصوص وقتي ميخوام باهاش دنده عقب برم يا يه سربالائي با شيب خيلي ملايم توي شروع حركت داشته باشم خاموش ميكنه اما همينكه يكم كار ميكنه خيلي عالي و حتي ميشه گفت تا حدودي وحشي! كار ميكنه نمايندگي رفتم آخرين ورژن نرم افزار ECU رو نصب كرد و گفت اينا همشون اينجورين و حتما قبل حركت بايد يه دقيقه درجا كار كنن !! كه به نظر من حرف مفته بيرون هم بردم برا تنظيم موتور و بازديد شمعها كه اونم گفت دريچه گاز مشكل داره و بايد عوض شه نمايندگي هم الا و بلا زيربار نميره و ميگه همه 206 هاي 88 اينجورين
دوستان و اساتيد چه نظري دارن
(206 تيپ 2 مدل 88 با كار كرد 7500)

satellite
6 December 2009, 09:25 PM
چرا به یه نمایندگی دیگه نمیری خب؟واقعا بعضی نمایندگی ها طرف حسابشون رو بلانسبت احمق فرض میکنن.ماشینتون حتما مشکل داره و چنین چیزی طبیعی نیست.
چراغ چک موتور یا آلارمی چیزیو متوجه نشدی؟چون ممکنه از سنسور اکسیژنت هم باشه.مطنئن نیستم .

saman21
6 December 2009, 10:46 PM
چرا به یه نمایندگی دیگه نمیری خب؟
كو وقت درست و حسابي كه نمايندگيهاي مشتري علاف كن رو يكي يكي بگردم البته يكي دو نمايندگي ديگه هم بردم ولي نمايندگياي ديگه هم اگه خيلي انصاف داشته باشند و چرت وپرت تحويل ملت ندن ميگن نداريم!!
يكيشون همين ديروز راست و حسيني گفت نمايندگي داره ولي حتما بايد پارتي داشته باشي تا برات عوض كنن وگرنه زيربار نميرن و اين قطعه رو به سختي تو دوره گارانتي تعويض ميكنن !!!

چراغ چک موتور یا آلارمی چیزیو متوجه نشدی؟چون ممکنه از سنسور اکسیژنت هم باشه.مطنئن نیستم .
نه هيچ آلارم و اروري نداره و چيزي هم تو دياگي كه تنظيم موتوريه زد نشون نداد

satellite
6 December 2009, 11:52 PM
اگه مشکل از سنسوز اکسیژن باشه احتمالا اررور ثبت میشه هر چند سنسور اکسیژن حالا که فکر میکنم خیلی نمیتونه علت مشکل شما باشه چون وفتی ماشین سرده در هر حالت از سنسور اکسیژن تا مدتی ( تا وقتی که گرم شود) استفاده نمیشه.
به هر حال این یک ایراده که اگه نمایندگی زیر بار نمیره به دلیل اینه که اگه اشتباه کرده باشند باید هزینه رو خودشون بپردازند.من به شما رفتن به دفتر منطقه ای رو پیشنهاد میکنم.

siamak_ramp
4 February 2010, 11:29 AM
من يه 206 تيپ 3 دارم كه تا الان 1700 تا كار كرده
هميشه سوپر زدم !
يك مشكلي دارم ماشين با 4-3 تا استارت روشن ميشه !!!

اولي روشن نميشه !
دومي روشن ميشه و خاموش ميشه !
سومي روشن ميشه !!!

بنظرتون مشكل از كجاست !؟ :icon_eek:

ايران خودرو ((نمايمدگي 1 ))‌ بردم و درست نشد.

لازم به ذكره كه وقتي ماشين خنك ميشه اينطوريه !!!!

pesartanha
4 February 2010, 11:37 AM
الان اصتکاک در قطعات موتور زیاده برای همین هم مصرف بالاست هم خیلی ماشین استارت میخوره
دفعه بعد که روغن عوض کردی توتال 7000 یا 9000 بریز با نیم استارت روشن میشه
البته اگه ماشینت عیب خاصی نداشته باشه من قبلا تیپ 5 داشتم خیلی بد روشن میشد بردمش تعمیرگاه سیستم کنترل بخارات بنزینش خراب بود عوض کردم درست شد حالا خودم موندم تو ربطش که سیستم کنترل بخارات بنزین(بخار در باک را مایع میکنه) چه ربطی به استارت داشت
ادیت:راستی نگفتی ماشین محکم استارت میخوره یا بی جون اگه بی جون استارت میخوره مشکل از سیستم برق و استارت و باتری هم میتونه باشه)

satellite
4 February 2010, 12:45 PM
اقا مشکل داره من که الان تو کیلوکتر 6 هزار هستم تا حالا چنین چیزی نبوده چه سرد چه گرم
اگه "همیشه" چنین چیزی پیش میاد یه مشکلی داره ماشینت. نگران هم نباش البته چیز زیاد نیست.

khososi
4 February 2010, 02:09 PM
روغن ماشینتو زود به زود عوض کن خیلی تو موردی که میگی فرق میکنه........

Warrior--
4 February 2010, 11:32 PM
احتمال دارد کنیستر کارش را درست انجام و بخارات بنزین را جمع نکند و برای همین اتومبیل حالت خفگی دارد موقع استارت خوردن.
اگر خیلی باز زور استارت می خورد هم مشکل از باتری است...

hoomi_mcp
6 February 2010, 09:21 AM
سلام
من یک مشکلی دارم اینکه هر وقت ماشین و بعد از یک مدت روشن میکنم وقتی دور موتور میفته ماشین خاموش میشه. حتما یه 3،4 دقیقه ای باید گاز بدم تا این اتفاق نیفته.
یک مشکل دیگه دارم اینکه ماشین خود به خود گاز میخوره! مثلا تو ترافیک وقتی ترمز می کنم ماشین برای خودش گاز میخوره.
اگه میشه راهنمایی کنید مرسی. ماشین هم 206 تیپ 2 مدل 82

pedramslhr
23 February 2010, 02:41 PM
سلام
ما هم یه ۲۰۶ تیپ ۳ مدل ۸۳ داریم(کارکرد ۱۷۰۰۰۰). ۵ ماه پیش هم انژکتر رو شستیم و شمع و وایر روعوض و موتور رو تنظیم کردیم.
مشکل اینجاست که از چند هفته پیش چه تو هوای سرد و چه هوای گرم وقتی بعد از چند ساعت که ماشین خاموش بوده استارت میزنم ماشین برای یکی دو ثانیه روشن میشه و خاموش میشه. و اصولا گاز دادن کمک میکنه خاموش نشه. ولی زمانی که مدت زیادی از خاموش کردن ماشین نگذشته ماشین خوب روشن میشه. و البته تا چند وقت پیش چنین مشکلی نداشت.
ضمن این که وقتی خاموش میشه صدایی میده که ظاهرا مربوط به پمپ بنزینه؟(البته نمیدونم طبیعیه یا نه)
حالا نظر شما چیه؟

m16586
27 February 2010, 11:08 AM
بعد از 98000 کیلومتر و 4.5 سال کارکرد مجبور شدم استارت ماشین را عوض کنم
مشکل این بود که هر وقت ماشین گرم میشد به طوریکه دمای آب بالای 90 قرار بگیره اگر ماشین را خاموش میکردی هر از گاهی روشن نمیشد موقع استارت در این وضعیت یک صدای تق از استارت میامد ولی نمیچرخید که بتونه ماشین را روشن کنه و باید صبر میکردم تا دمای آب به زیر 90 برسه تا استارت کار کنه که البته روز به روز داشت بدتر میشد

بردم نمایندگی مرکزی شماره 2 در شرق تهران از کارشناس مربوطه موقعی پرسیدم که من تا حالا نشنیدم استارت 206 خراب بشه گفت توی 206 های اتوماتیک اینطور میشه اونهم به دلیل اینکه موقع استارت بر خلاف مدل های دنده دستی علاوه بر موتور باید گیربکس را هم بچرخونه که باعث میشه فشار مضاعفی به استارت وارد بشه و چون کلا 206 اتوماتیک کمتر دست مردم هست پس کمتر در مورد خرابی استارت میشنویم

استارت فابریک ماشین ایرانی بود ساخت STAM SANAT و تحت لیسانس VALEO
استارت جدد که بستم هم ایساکویی هست و همان که روی 206 های صفر فعلی میبندند

این هم شرح خدمات:

استارت 65000 تومن
دستمزد باز و بست استارت 6400 تومن
خدمات الکتریکی 7800 تومن

جمع با مالیات کلا شد 82000 تومن

در نمایندگی های مرکزی در صورت معیوب بودن استارت کامل عوض میشه

phos307
28 February 2010, 12:11 AM
من یه مدت کمبود بنزین داشتم زیاد هم اطلاع نداشتم که توقف های زیر 2 دقیقه نباید ماشین رو خاموش کرد!به همین دلیل ماشین زیاد استارت می خورد و همین مشکل شما رو داشتم!که فقط با تعویض اتوماتیک استارت به مبلغ 15000T و دست مزد 12000T مشکل حل شد.
که این هم به خاطر ایرانی شدن استارت بود :icon_bigg کلا به هر جا که دست میزنن گندش سریع در میاد! :icon_conf

pedramslhr
1 March 2010, 03:00 PM
دو روز پیش رفتیم ایران خودرو. فشار بنزین رو چک کرد گفت خوبه. شمع ها رو بررسی کرد که اونم مشکلی نداشت. گفت دستگاه گذاشتم یه خطا داشت پاک کردم. فیلتر بنزین رو هم عوض کردیم. و فیلرگیری هم کرد. ولی مشکل همچنان باقیست.
ضمن اینکه متوجه شدم وقتی بالاخره بعد از چند بار استارت زدن ماشین روشن میشه با هر بار گاز دادن دود سیاه غلیظی از اگزوز خارج میشه و تا حدود ۳۰ ثانیه لرزش محسوسی وجود داره. ولی بعدش با تک استارت روشن میشه. (که البته قبل از تعمیرگاه بردن هم همینطور بود)
امروز دوباره میریم همونجا ببینم چی میشه. چون ظاهرا همه این کارایی که کرد بی نتیجه و احتملا بی ربط بود.

pedramslhr
2 March 2010, 01:15 PM
دیروز دوباره رفتیم همونجا گفتیم درست نشده. دیشب ماشین رو گذاشتیم تا صبح خودش روشن کنه ببینه چطوریه. گفت اب میره رو پیستون و شمع ها خیس میشن. ممکنه از سرسیلندر یا واشر سرسیلندر یا سیلندر باشه و احتمالا بین ۷۰ تا ۱۱۰ تومن خرج داره. با توجه به اینکه ماشین مقداری اب کم میکنه احتمالا درست حدس زده. ولی فعلا بودجه نداریم ماشین رو اوردیم خونه.

pedramslhr
3 March 2010, 04:52 PM
اموروز هم بردیم پیش یه تعمیرکار دیگه. گفت احتمالا انژکتور نشتی داره و جمع شدن بنزین باعث میشه موتور روشن نشه.(چون در ابتدا دود هم میکنه) شنبه قراره ببریم ببینیم چی میشه!
راجع به اب کم کردن هم گفت احتمالا واشر مشکل داره.

reza_118
3 March 2010, 10:37 PM
اموروز هم بردیم پیش یه تعمیرکار دیگه. گفت احتمالا انژکتور نشتی داره و جمع شدن بنزین باعث میشه موتور روشن نشه.(چون در ابتدا دود هم میکنه) شنبه قراره ببریم ببینیم چی میشه!
راجع به اب کم کردن هم گفت احتمالا واشر مشکل داره.
با تشکر از شما که اینقدر منظم مراحل بررسی تعمیرات را ذکر کردید من هم به نشتی انژکتور مشکوکم چون خودم هم یکی از انژکتورهام نشتی داره و بعضی اوقات دود سیاه را در ابتدای روشن شدن دارم

pedramslhr
10 March 2010, 02:49 PM
دیروز ماشین رو گرفتیم و امروز صبح که ماشین رو روشن کردیم هیچ کدوم از مشکلات قبل رو نداشت.
در مورد تعمیر هم اینکه مکانیک گفت واشر سوزونده بود و سرسیلندر رو تراش دادن. و یه سری قطعه هم عوض کردن(کاسه نمد میل سوپاپ-لاستیک سوپاپ-ترموستات-واشر بغل اگزوز)
ظاهرا انژکتور مشکلی نداره و الان هم که اون دود سیاه اولیه مشاهده نمیشه.
من از این تعجب کردم که اول تابستون هم واشر سرسیلندر رو عوض کردیم و سرسیلندر هم تراش دادیم. این مکانیک میگفت خوب تراش نخورده بود و سرسیاندر رو کاس بسته بود(یا همچین چیزی)
سر جمع با تخفیف 155 دادیم.
فقط امیدوارم درست شده باشه!

faraz64
10 March 2010, 03:51 PM
دیروز ماشین رو گرفتیم و امروز صبح که ماشین رو روشن کردیم هیچ کدوم از مشکلات قبل رو نداشت.
در مورد تعمیر هم اینکه مکانیک گفت واشر سوزونده بود و سرسیلندر رو تراش دادن. و یه سری قطعه هم عوض کردن(کاسه نمد میل سوپاپ-لاستیک سوپاپ-ترموستات-واشر بغل اگزوز)
ظاهرا انژکتور مشکلی نداره و الان هم که اون دود سیاه اولیه مشاهده نمیشه.
من از این تعجب کردم که اول تابستون هم واشر سرسیلندر رو عوض کردیم و سرسیلندر هم تراش دادیم. این مکانیک میگفت خوب تراش نخورده بود و سرسیاندر رو کاس بسته بود(یا همچین چیزی)
سر جمع با تخفیف 155 دادیم.
فقط امیدوارم درست شده باشه!

دوست من مشکلت همین بوده. حل شده. ببین وقتی چنین مشکلی داری مال نشت روغن به داخل سر سیلندر هستش که 2 تا حالت داره یکی اینه که واشر خراب شده باشه و تغییر حالت داده باشه ( اصتلاحا نیمسوز شده) و روغن از لای اون نشت میکنه. یا اینکه رینگ چرخیده باشه. حواست باشه یکی از مهمترین علت ها می تونه ریختن روغن زیاد باشه که هم به رینگ هم به واشر سر سیلندر فشار میاره و باعث کمپرس میشه مخصوصا زمانی که ماشین دور بالا کار میکنه.

نکته بعدی اینکه هز زمانی به هر دلیلی سر سیلندر باز کردی حتما باید تراش بره و اگه نره درست جا نمی خوره و همیشه باعث این مشکلات میشه. یه مکانیک تعطیل فقط چنین کاری میکنه. بلایی که سر خودمم اومده.

pedramslhr
12 March 2010, 12:30 AM
دوست من مشکلت همین بوده. حل شده. ببین وقتی چنین مشکلی داری مال نشت روغن به داخل سر سیلندر هستش که 2 تا حالت داره یکی اینه که واشر خراب شده باشه و تغییر حالت داده باشه ( اصتلاحا نیمسوز شده) و روغن از لای اون نشت میکنه. یا اینکه رینگ چرخیده باشه. حواست باشه یکی از مهمترین علت ها می تونه ریختن روغن زیاد باشه که هم به رینگ هم به واشر سر سیلندر فشار میاره و باعث کمپرس میشه مخصوصا زمانی که ماشین دور بالا کار میکنه.

نکته بعدی اینکه هز زمانی به هر دلیلی سر سیلندر باز کردی حتما باید تراش بره و اگه نره درست جا نمی خوره و همیشه باعث این مشکلات میشه. یه مکانیک تعطیل فقط چنین کاری میکنه. بلایی که سر خودمم اومده.

راستش این رو که گفتی یاد این افتادم که چند ساعت بعد از اخرین تعویض روغن ماشین به روغن ریزی افتاد و وقتی چک کردم سطح روغن از ماکسیمم هم بیشتر بود. و بالاخره با کلی دردسر واسه کشیدن یه مقدار روغن (از بس این تعویض روغنی ها ناز میکنن) و بعد از تعویض یه کاسه نمد مشکل رفع شد. گرچه گفتن روغن ریزی به این خاطر نبوده.
به هر حال منظورم اینه که ممکنه اینطور بوده باشه.

sepehr62
9 May 2010, 05:42 PM
سلام دوستان.
من يه 206 تيپ 3 دارم كه حدود 6000 تا كار كرده. فقط هم بنزين سوپر ميزنم. سر 5000 تا هم روغن عوض كردم و total quartz 5000 ريختم 3.5 ليتر. باطري رو هم همون روز اول عوض كردم. ولي كار ديگه‌اي نكردم!
مشكل اينجاست كه من هر روز صبح كه ميخوام ماشين رو روشن كنم، دقيقاً بايد 4 دفعه استارت بزنم و ماشين خاموش كنه تا سر دفعه پنجم روشن شه! وقتي هم كه ميخوام از پاركينگ بيام بالا (به صورت رمپ هست پاركينگ) يه دونه كپ ميكنه بعد ديگه درست ميشه. ديگه در طول روز به هيچ عنوان نه سخت روشن ميشه نه كپ ميكنه!
به نظرتون ايراد از كجاست؟‌توي 1-2 هزارتاي اول همچين گيري نداشت.
ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

FC Barcelon
9 May 2010, 06:13 PM
ماشین دوستم وقتی درجا روشنه خیلی تکون میخوره.

مال من وقتی روشنه تو کابین حس نمیشه . اونم اویل اینطور بود اما یه بار رفت یه باک پر آب زد اینطور شد ماشینش . چیکارش باید بکنه؟

Javad_ht
12 May 2010, 12:15 PM
سلام
من حدود یه هفته ای میشه با استارت خوردن ماشین مشکل دارم.
هفته پیش داشتم میرفتم جایی که تو راه دیدم چراغ باطری روشن شد.
منم بی خیال.رفتم اومدم دیدم ماشین روشن نمیشه.
یعنی وقتی استارت میزنه انگار هیچ کاری نکردی!
گذاشتم تو دنده روشن کردم اومدم خونه.
بعد تا 2-3 روز مشکل نداشتم تا باز 3-4 ساعت ماشین رو جایی گذاشتم.وقتی برگشتم دیدم باز مثل دفعه قبل.
این دفعه ولی چراغ باطری روشن نشده بود.
این بار هم با دنده روشن کردم و بردم پیش مکانیک.
گفت احتمالش هست از باطری و دینام باشه.
ببر نمایندگی مرکزی.
تا دیروز بازم مشکلی نداشتم به جز اینکه شب قبل اتفاقات زیر تو چمران داشتم میومدم چراغ باطری چند لحظه به همراه 3 تا بوق روشن شد و بعد خاموش شد.
دیروز 2 بار استارت زدم.
بار اول روشن شد و یه دفعه دور موتور اومد رو 500 ولی خاموش نشد و رفت رو 1000!
منم رفتم و به کارم رسیدم.
باز شب اومدم استارت بزنم استارت خورد و بعد یک لحظه ماشین خاموش شد.
ولی بار دوم که استارت زدم ماشین بدون مشکل روشن شد.
--------------
کارکرد ماشین : 3000
ببخشید خیلی طولانی شد.
خواستم دوستان نظر بدن که مشکل از کجاس؟
از باطری و دینامه دیگه؟:icon_arro

arman486
29 May 2010, 11:34 AM
سلام دوستان عزيز
من يك مشكلي رو چند وقت هست كه دارم
از چند ماه پيش ماشين من گاهي روشن نميشه يعني استارت ميخوره ولي روشن نميشه و علتش هم اين هست كه برق به پمپ بنزينش نميرسه من خودم بر حسب تصادف متوجه شدم كه ايراد از جعبه فيوزي هست كه كنار باطري هست يك دست به سيمهاي اون ميزدي و يكم فشار ميداري ماشين استارت ميخورد و درست ميشد البته تمام سيو ها داخل سوكت هستند و چيزي شل نيست
چند بار اين اتفاق برام افتاد و با يك دست زدن به اون درست ميشد
ديروز به اصفهان سفري داستم پدر منو در آورد بعد از بنزين زدن اين اتفاق افتاد و هر كاري كردم هر چي به جعبه فيوزش و اون بردي كه توش سوكت ها هست دست زدم روشن نشد بعد از 5 دقيقه روشن شد
دوباره وقتي به اصفهان رسيدم هر كاري كردم روشن نشد كه مجبور شدم به امداد خودرو زنگ بزنم
اومد و پمپ رو از باطري تست گرفت و ماشين روشن شد ديديم پمپ سالمه بعد رفت سراغ همين جعبه فيوز كه گويا بهش ميگن بي ام 32 گفت اين از داخل ايراد پيدا كرده توش پر آي سي هم هست و بايد تعويضش كني قيمتش هم 190 هزار تومانه من چون گرونه برات عوض نميكنم خودت برو بخر و عوض كن
سوال كردم تعمير نميشه گفت نه كسي بلد نيبست تعمير كنه
خلاصه ماشين راه افتاد و ما كارمون رو انجام داديم و با سلام و صلوات اومديم تهران تا الان كه راحت روشن ميشه و مشكلي نداره
اما سوالم اين هست كه اين بي ام 32 آيا تعمير ميشه يا نه و بايد چكار كنم
آيا خريد يك دست دوم اون از شوش توصيه ميشه يا نه من ميخوام ماشين رو بفروشم و نميخوام خرج زيادي بكنم ولي اينطوري هم نميخوام بدم دست كسي كه خدارو خوش نمياد اون مثل من توي راه بمونه
لطف كنيد راهنماييم كنيد

mortezagipsy
29 May 2010, 11:52 AM
BM32 چيه دقيقا" ؟
اوني كه داخل ماشين و زير فرمونه اسمش (همون كه بهش دست مي زديد روشن مي شد) اسمش BSIه؛ اوني هم كه داخل كاپوت كنار باتري داخل يه باكس سياهه، اسمش BSM هست.
اگه BSIتون مشكل داره، من يكي دارم به قيمت مناسب. اگه خواستيد PM بديد تا راهنماييتون كنم. البته BSI قيمتش حدود 160 تومنه نه 190.

lobatkamaei
31 May 2010, 11:54 AM
چندروز پيش ماشين درجاروشن بود وكولرروشن مثلا 2دقيقه.ماشينو خاموش كردم وبعداز 20ثانيه روشن كردم.همين كه استارت زدم ماشين شديدا گازخورد.انگاريه نفر نامرئي پاشوگذاشت روي پدال گاز:icon_roll
ماشين 206تيپ2كاركرد 5000كيلومتر.آيا مشكلي هست يا بعضي مواقع اين حالت پيش مياد.از اساتيد206راهنمائي ميخوام.

pedrambade
31 May 2010, 01:12 PM
ببین دوست عزیز، زمانی که شما از ماشین کولر می گیرید یه سنسوری هست که گاز رو بظور اتوماتیک بالا می بره، در این زمان دور ماشین شما در حالت خلاص میره بالا، حتما خودت دقت کردی، احتمال داره اون قطعه مکانیکی گیر کرده باشه، اگه دیگه پیش نیومد که مکل خاصی نیست، اگر هم دوباره اون طوری شد بده یه دیاگ بزنن مشکلش رو پیدا کنن.

farzad_Sh_2020
31 May 2010, 02:48 PM
دوست عزیز این مشکل میتونه از استپر باشه . معمولاً وقتی استپر گیر کنه و مشکل داشته باشه تا ماشین روشن بشه ماشین کامل گاز میخوره . حتماً استپر رو چک کن و روی گارانتی عوضش کن

mortezagipsy
31 May 2010, 06:34 PM
براي nمين بار، به جز تيپ 2 هاي قديمي هيچ كدوم از 206ها استپر ندارن !

XELTEK
31 May 2010, 11:45 PM
مگه میشه ؟؟

یعنی سیسور دور ارام ندارن ؟

Tommy Angelo
1 June 2010, 12:43 AM
مشکل از استپره باید عوض شه!

mortezagipsy
1 June 2010, 05:32 PM
مگه میشه ؟؟

یعنی سیسور دور ارام ندارن ؟

دريچه ي گازش برقيه. يعني پدال گاز رو كه فشار مي ديد، در واقع به ECU فرمان باز شدن دريچه ي گاز رو مي ديد، ECU هم هر قدر صلاح بدونه (:icon_arro) دريچه رو باز مي كنه.
دور آروم هم با همين مكانيزم به صورت برقي و توسط ECU كنترل مي شه.

arman486
14 June 2010, 09:30 AM
سلام
ماشين من 206 تيپ 2 هست الان 128 هزار تا كاركرده چند وقتي هست ماشين گاهي استارت نميخوره و گاز هم ميدي توي گاز دادن پت پت ميكنه و كم مياره و گاهي هم استارت ميخوره اما بنزين به پمپ نميرسه و پمپ بهش برق نميرسه و ماشن مثل حالت خفه شدن فقط استارت ميخوره و روشن نميشه يك دست كه به جعبه فيوزش كه كنار باطري هست ميزني به سيماش روشن ميشه من باهاش يك سفر رفتم باز همينجوري شد هر چي دست زدم به سيمهاش روشن نشد تا اينكه امداد خودرو اومد پمپ بنزينو از باطري يكسره كرد ماشن بلافاصله استارت خورد گفت جعبه فيوزت مشكل داره خلاصه ما با سلام و صلوات اومديم تهران تا اينكه بردم مكانيكي انژكتورم رو كلاً باز كرد سوزنهام گشاد شده بودند همگي اونها و وايرهاي سر اونها همگي نو انداخته شد بعد اين كار ماشن اصلاً ديگه روشن نشد به بدبختي هم كه روشن شد يكم كار ميكنه پت پت ميكنه كم مياره مكانيك يك سيم از كنار سيم قرمزي كه داخل جعبه فيوز هست و مال پمپ هست گرفت زد به باطري ماشين و يكسره كرد ماشين يكدفعه جون گرفت سيمو كه برداشت ماشين شروع كرد به پت پت كردن . تا اينكه ما با همون سيم اومديم از شب تا صبح تمام جون باطري رو گرفت
در كل پرحرفي كردم كه شرح ماجرا رو بدم و بگم من خونم طرف نارمك هست اونطرفا باطريسازي كه وارد به اين جعبه فيوزها باشه براي تعمير بهم معرفي كنيد اگر نميشه در پيامك خصوصي بگيد

abs206
26 June 2010, 12:16 PM
سلام به همه دوستان
خودرو 206 تیپ 2 مدل88دارم. از امروز هرچی خواستم استارت بزنم نشده. استارت رو رد می کنه. وصدای تق تق بدی میده از سمت قسمت گاز برقیش. باتری مشکلی نداره و همه لوازم برقی کار می کنند. به نظرتون مشکل از کجاست و راه حلش چیه؟

arash_http
16 July 2010, 10:12 PM
سلام 206 مدل 86 دارم با 24000 کارکرد امروز که استارت زدمش فقط صدای تق تق داد و استارت نخورد. مشکلش چی میتونه باشه؟
با تشکر
تو رو خدا این تاپیکو منتقل نکنین کسی تا حالا این مشکلو نداشته.

8cylinder
16 July 2010, 10:46 PM
احتمال زیاد باطری هستش.کی عوضش کردی؟

arash_http
16 July 2010, 11:00 PM
هیچوقت اگه از باتری بود که قبلش خبر می داد مثلا بد استارت می خورد ولی این مشکلارو نداشته.

hooman70
16 July 2010, 11:40 PM
اگه پخشتو چراغ های ماشین روشن میشن(نشونه ی سالم بودن باطری) و سوئیچو چرخوندی و یکسره تق تق صدا دادو ماشین روشن نشد احتمال 99%واسه استارتته....1سال پیش پرایدمون اینطوری شده بود...به احتمال زیاد استارتتو عوض کنی درست میشه(البته مکانیکه گفته بود میشه استارتو تعمیر کرد ولی بابام عوضش کرده بود)....

8cylinder
16 July 2010, 11:44 PM
یه نگاه به باطری بنداز ببین باد کرده یا نه.بعدشم اگه ماشین دیگه تو خونه دارید یا بطری به باطری کن یا باطریشو باز کن بذار رو این ببین ماشین روشن میشه یا نه.وقتی تق تق میکنه چراغ stop و چراغ ایربگ روشن میشه؟

Innovation
17 July 2010, 11:27 PM
دوستان از موقعی که بنزین سوپر زدم بعضی وقت ها ماشین با یک استارت روشن نمی شه باید 2 تا استارت بزنم بعضی وقت ها هم به زور روشن میشه و باید گاز بدی تا خاموش نشه امروز خالی شد و معمولی زدم ولی بازم همین طوری کسی می تونه راهنماییم کنه ؟

equinoxe
18 July 2010, 12:19 AM
دوستان از موقعی که بنزین سوپر زدم بعضی وقت ها ماشین با یک استارت روشن نمی شه باید 2 تا استارت بزنم بعضی وقت ها هم به زور روشن میشه و باید گاز بدی تا خاموش نشه امروز خالی شد و معمولی زدم ولی بازم همین طوری کسی می تونه راهنماییم کنه ؟
سلام استپر رو تمیز کردی؟من 206 ندارم ولی یکبار که برا پارس سوپر زدم بعدش ماشین دیگه خوب استارت نمیخورد حتی بعضی وقتها 3-4 استارت 10 ثانیه میزدم تا روشن کنه بعد که استپر رو باز کردم کاملا سیاه شده بود و این مشکل همیشه بعد از بنزین سوپر زدن اتفاق میفته.

Innovation
18 July 2010, 12:20 AM
آخه ماشین ما 1500 تا بیشتر کار نکرده !!می شه راهنمایی بفرمایید که استپر رو چه جوری باید تمیز کنم ؟
والا ما الان 5 ساله داریم توی آوانته سوپر میریزم هنوز یک بار نشده با اولین استارت روشن نشه !

Warrior--
18 July 2010, 12:28 AM
206 های جدید استپر ندارند و سیستم گازشان با اتومبیل های قدیمی تر فرق می کند.
206 های 1600 سی سی که از همان ابتدا اینگونه بودند ولی 206 های 1400 از 3.5 سال پیش به بعد اینطوری شده اند.
مشکل را باید در جای دیگری جستجو کرد.
به نظر من گرمای هوا اصلا در این مشکل بی تقصیر نیست...

با تشکر

amirvr14
18 July 2010, 12:31 AM
دوست من 206 ديگه در هيچ كدام از مدلهاي توليديش استپر نداره و جاش رو به دريچه برقي گاز داده!!
مشكل ماشين شما ميتونه دايل زيادي داشته باشه!شايد دريچه گازت ايراد داره!!يه نمايندگي ببر و بده زاويه باز شدن دريچه گاز رو واست با دياگ چك كنن!!

equinoxe
18 July 2010, 12:33 AM
آقا شرمنده من نمیدونستم!:icon_cry:

Innovation
18 July 2010, 12:41 AM
آقا شرمنده من نمیدونستم!:icon_cry:

دیگه تکرار نشه ! :icon_arro

دوستان آخه این تعمیرکارای نمایندگی ها اینقدر بی سوادن که حد نداره ! به خدا اندازه گنجشک عقل ندارن ! هی چی بارشون نیست !
فقط اشکال می تونه از دریچه گاز باشه ؟

amirvr14
18 July 2010, 12:56 AM
نه،اشكال از خيلي جاها ميتونه باشه(شمعها،كويل،درست نرسيدن برق و .....)اما 1500 كيلومتري نيست كه بخواد اين مشكل پيش بياد!
وقتي ماشينت گرمه بدون مشكل استارت ميخوره؟

Innovation
18 July 2010, 01:01 AM
نه الان که فکر می کنم وقعی گرمه این جوری میشه !
خیلی این جوری نمیشه تاحال 3 دفعه بیشتر این جوری نشده !

reza_118
18 July 2010, 08:16 AM
نه الان که فکر می کنم وقعی گرمه این جوری میشه !
خیلی این جوری نمیشه تاحال 3 دفعه بیشتر این جوری نشده !
اگر در گرم بودن ماشین اینجور میشه میتونه از وایر شمع هم باشه

amirvr14
19 July 2010, 12:12 AM
ميتونه از كنيستير بنزينت هم باشه!!بخار بنزين رو جمع نميكنه و موتور بد روشني ميكنه!!

Innovation
19 July 2010, 09:27 AM
خوب چه جوری می شه فهمید مال کدومه ؟
البته دیروز اصلا این مشکل رو باهاش نداشتم
فکر کنم مال بنزین سوپر بود تا زمانی اون تو باک بود 3 بار با استارت اولیه روشن ند

Warrior--
19 July 2010, 05:31 PM
نه نه!
مشکلی شما نه از باتری است و نه از هیچ قطعه ی دیگری.
مشکل شما از اتوماتیک استارت اتومبیلتان است.
هزینه ی تعویض اتوماتیک استارت هم حدودا 15 هزار تومان می شود و هزینه ی باز و بست استارت هم حدودا 10-9 هزار تومان.
البته اصولی اش این است که یک استارت نو خریداری کنید(فکر کنم حدود 70 هزار تومان است) ولی اگر اتوماتیک استارت را هم تعمیر کنید وضعیت استارت خوردن تا 95% مثل روز اول می شود و راحت می توانید با آن حدود 3-2 سال دیگر کار کنید.

با تشکر

reza_118
19 July 2010, 10:44 PM
ولی شما ابتدا قبل از هر کاری با باطری به باطری کردن امتحان کن اگر جواب نگرفتید اونوقت سراغ استارت و متعلقاتش برید نتیجه را هم اینجا ذکر کنید ممنون میشم

N.25
20 July 2010, 10:34 PM
دیشب یه اتفاق خیلی بد افتاد یه چند متر که راه رفتم دیدم یه بوی سوختگی شدیدی میاد سریع پیاده شدم دیدم داره از تو ماشین دود بلند میشه(بغل استارت ماشین) کاپوت زدم بالا خبری نبود یعنی دود از داخل بود بعدم ماشین اوردم دمه خونه یه چند نفر امدن پایین بعد یکی کولر روشن کرد دود تموم شد که تموم شد.:icon_roll

امروز که نشون دادم هر چی بالا پایین کردن نفهمیدن مشکل از کجاست اخر سرم خیلی خوشحال گفتن یه چیزی بود سوخت تموم شد البته خود اون اقایی که مسئول بودن نبودن و این حرف شاگردشون بود حالا گفت باز فردا بیارینش خودشون ببینن

گفتم اینجا هم بگم شاید شما هم همچین تجربه ای داشته باشید بتونید راهنمایی کنید

reza_118
21 July 2010, 01:17 AM
دیشب یه اتفاق خیلی بد افتاد یه چند متر که راه رفتم دیدم یه بوی سوختگی شدیدی میاد سریع پیاده شدم دیدم داره از تو ماشین دود بلند میشه(بغل استارت ماشین) کاپوت زدم بالا خبری نبود یعنی دود از داخل بود بعدم ماشین اوردم دمه خونه یه چند نفر امدن پایین بعد یکی کولر روشن کرد دود تموم شد که تموم شد.:icon_roll

امروز که نشون دادم هر چی بالا پایین کردن نفهمیدن مشکل از کجاست اخر سرم خیلی خوشحال گفتن یه چیزی بود سوخت تموم شد البته خود اون اقایی که مسئول بودن نبودن و این حرف شاگردشون بود حالا گفت باز فردا بیارینش خودشون ببینن

گفتم اینجا هم بگم شاید شما هم همچین تجربه ای داشته باشید بتونید راهنمایی کنید
آیا کولر ماشین روشن بود که همچین اتفاقی افتاد؟
من یکبار همچین بلایی سرم اومد مشکل از هرز شدن پولی سر میل لنگ بود

Innovation
21 July 2010, 11:40 AM
lمشکل من به کلی با استارت حل شد ! واقعا یعنی سوپر اینقدر کیفیتش پایینه ؟ والا الان نزدیک 5 ساله سوپر استفاده می کنیم تا حالا با چنین مشکلی مواجه نشده بودیم ! موتورش خیلی حساسه !

N.25
21 July 2010, 07:44 PM
آیا کولر ماشین روشن بود که همچین اتفاقی افتاد؟

بله:icon_mad:

Innovation
5 August 2010, 01:04 PM
مگه پاور ویندو فابریک 206 هست ؟

amingzj
7 August 2010, 10:21 PM
سلام
من ماشینم یه مشکلی پیدا کرد امروز

نمیدونم جای خوبی دارم پست میزنم یا نه اخه نمیدونم اشکال از کجاست

امروز ماشین که گرم بود اومدم خونه پارک کردم اومدم بالا و یه چیزی ورداشتم و سریع رفتم پایین نشستم که استارت بزنم ماشین اصلا استارت نخورد ( اشکال مطمئنا از باطری نیست چون هم چراغ روش سبزه هم هیچ نشانه ای از ضعف باتری توی سایر اجزا ماشین دیده نمیشه )

سوییچ رو که برای استارت زدن میچرخوندم یه صدای تک TEK میومد و استارت نمیخورد 4 یا 5 بار سویچ رو بستم و باز کردم تا بالاخر استارت برگشت و استارت خورد و روشن شد
دوباره وقتی برگشتم هم امتحانش کردم همین مشکل رو داره

کسی میدونه درد این زبون بسته چیه ؟!

باتشکر

Innovation
7 August 2010, 10:23 PM
ممکنه اشکال از بست باتری باشه
ولی منم این مشکل رو با آوانته داشتم سیم برق استارت از زیر کاپوت شل شده بود یکی از دوستان هم همین 2 هفته پیش دقیقا همین مشکل رو با سمند داشت

reza_118
7 August 2010, 10:31 PM
سلام

امروز ماشین که گرم بود اومدم خونه پارک کردم اومدم بالا و یه چیزی ورداشتم و سریع رفتم پایین نشستم که استارت بزنم ماشین اصلا استارت نخورد ( اشکال مطمئنا از باطری نیست چون هم چراغ روش سبزه هم هیچ نشانه ای از ضعف باتری توی سایر اجزا ماشین دیده نمیشه )

سوییچ رو که برای استارت زدن میچرخوندم یه صدای تک TEK میومد و استارت نمیخورد 4 یا 5 بار سویچ رو بستم و باز کردم تا بالاخر استارت برگشت و استارت خورد و روشن شد

باتشکر
اگر وقتی سوییچ را باز میکنید هیچ چراغی روشتن نمیشه مشکل از بست مثبت باطری هست که باید مقداری آب ترجیحاً گرم روی آن بریزید تا سولفاته های سر آن حل شده و اتصال برقرار شود

Warrior--
8 August 2010, 03:33 AM
امین جان,

این مشکل 100% از اتوماتیک استارت اتومبیلتان است.
اگر زغال هایش را تعویض کنید حدود 25-20 هزار تومان(با دست مزد) هزینه برایتان دارد وگرنه باید یک اتوماتیک استارت نو بخرید(فکر کنم 30-25 باشد) و حدود 15-10 هم اجرت تعویض بدهید.

با تشکر

amingzj
9 August 2010, 05:23 PM
سلام

باتشکر
ممنون از راهنمایی تک تک دوستان
کل استارت رو عوض کردم به مبلغ 56هزار تومن

اجرت تعویض 16 تومن

به توصیه مکانیک کلش رو عوض کردم چون میگفت میشه فقط اتوماتش رو باز کنی و تعویض کنی و دوباره ببندی ولی زیاد برات کار نمیکنه و اگر تعویض بشه مثل همین که روش بود 4 - 5 سال رو کار میکنه منم گفتم کلش رو عوض کن .

نتیجه اش هم خیلی خوب بود صدای استارت خوردن ماشین تغییر کرد و خیلی نرمتر روشن میشه !

amirvr14
9 August 2010, 10:21 PM
دوستان در مورد گاز خوردن اوليه من يه مشكلي پيدا كردم!وقتي ميخوام شروع به حركت كنم(مخصوصا وقتي ماشين گرمه)ماشين كپ ميكنه و دور ميرسه يه زير 800 و براي اينكه ماشين خاموش نكنه كلاچ ميگيرم كه خود اي سي يو گاز ميده و يهو دور ميره رو 1200
براي جلوگيري از اين كار هنگام حركت دور رو تا 1600 بالا ميبرم كه اينكار تو ترافيك باعث داغ كردنه ماشين ميشه!اينم بگم وقتي كولر ميگيرم اوضاع بدتر ميشه

farzad_Sh_2020
9 August 2010, 11:23 PM
دوست عزیز هم میتونه مشکل برقی باشه هم میتونه استپر باشه

من خودم استپرم مشکل داره . بعضی وقت ها داغ که میشه خیلی اذیت میکنه . دائم دور موتور بازی میکنه یا یک دفعه میخواد خاموش بشه .

ولی خب مشکل برقی هم میتونه باشه . یکبار بست باطریم شل بود کولر که میگرفتم ماشین دیگه تقریباً در حد یک پیکان میشد .

Warrior--
10 August 2010, 01:48 AM
مشکل موتور TU5 گشتاورش کمش در دور پایین است که وقتی کولر هم روشن است این کاهش گشتاور بیش تر می شود و خیلی اذیت می کند!
توصیه می کنم در درجه ی اول مپ سنسور را تمیز کنید(با اسپری مخصوص وسایل الکترونیکی ناهید) و در مرحله ی بعد دریچه گاز را.

با تشکر

amirvr14
10 August 2010, 08:16 AM
فرزاد جان tu5 استپر موتور نداره!
امير جان چجوري تميزش كنم؟كدوم سنسور مپ سنسوره؟ميشه موقعيتشو بگي كجاست؟بابام ميگه خب واسه حركت كردن بايد اول دور رو بالا برد ديگه!منم اينو قبول دارم اما نه تا 1600!!تو ترافيك كامل ماشين داغ ميكنه و همش دور بالاي فن روشنه!!

Warrior--
10 August 2010, 01:04 PM
برای تمیز کردم دریچه گاز توصیه می کنم روش انجام این کار را از تی تی بخوانید چون بسیــــــــــار قطعه ی حساسی است. استپر هم بعد از دریچه گاز و کنار لوله های بخارات روغن وجود دارد که به راحتی باز می شود.
راستی, اگر بازی کردن با کلاچ را با حوصله انجام دهید و خیلی آرام آرام کلاچ را بالا بیاورید حتی با کولر و دور موتور 1300 هم می توانید راه بیافتید.

با تشکر

amirvr14
10 August 2010, 01:34 PM
آره،الان بابام نشست پشت ماشين كمي روند مشكلي نداشت!!اون دور رو تا 1500 بالا ميبرد اما خب به نظر من 1500 هم بالاست!!حتما مشهد اومدين و ترافيك فلكه پاركو ديدين!تو اين ترافيك اونم سر ظهر با 38 درجه دماي بيرون به خاطر نيم متر جلو رفتن بايد دور رو تا 1500 ببرم بالا كه صداي سوپاپا نيادو ماشين نلرزه!داغ ميكنه حسابي!اصطحلاكه صفحه كلاچ و مصرف بالاي بنزين از عواقب بعديشه!
ديروز پشت يه تيپ 2 87 نشستم اصلا اينجوري نبود

sadeghpa80
23 August 2010, 07:33 PM
سلام
من ماشینم وقتی مسافت زیاد با کولر روشن می رم مثلا نیم ساعت بعد که ماشین رو خاموش میکنم و همون موقع بخوام روشن کنم دیگه روشن نمیشه . هر کاری نمایندگی گفته انجام دادم مثلا تعویض دریچه گار ، تعویض شمع ، فیلر گیری و چند تا کار دیگه که نمایندگی ایران فرغون گفت انجام دادم ولی باز نشد که شد .
دستم به دامنتون یکی گفته مشکل از پمپ بنزینته نظر شما چیه ؟؟؟
خیلی واجبه بی ماشین شده .

Innovation
23 August 2010, 07:45 PM
اصلا رو شن نمیشه یا باید به استارت پیله بشی ؟
من الان بهت می گم مطمئن هستم می خندی ولی بازم می گم اشکال از باتری ماشینت هست ماشین های انژکتوری اگه یک ذره ولتاژشون تغییر کنه موتور روشن نمیشه چون ecu ماشین خیلی ساسه و اگه یک کم ولتاژ افت کنه از کار می افته

sadeghpa80
24 August 2010, 01:09 PM
اصلا رو شن نمیشه یا باید به استارت پیله بشی ؟
من الان بهت می گم مطمئن هستم می خندی ولی بازم می گم اشکال از باتری ماشینت هست ماشین های انژکتوری اگه یک ذره ولتاژشون تغییر کنه موتور روشن نمیشه چون ecu ماشین خیلی ساسه و اگه یک کم ولتاژ افت کنه از کار می افته
ممنون اینی که میگی رو فکرشو نکردم و هیچکی هم بهم نگفته ولی خوب تست میکنم . یه چیز دیگه این که گفتم پمپ بنزین برای اینکه الان وقتی سوئیچ رو می چرخونم پمپ بنزین به هیچ عنوان صدا نمی ده . فکر میکنی از این نمیتونه باشه . در مورد روشن نشدن هم به نظر خودم وقتی خیلی داغ میکنه موتور این جوری میشه و مثلا یه 5 دقیقه صبر کنم یکم خنک شه روشن میشه ولی همون موقع که داغه به هیچ عنوان روشن نمیشه

amirvr14
24 August 2010, 11:56 PM
شايد مشكل از كنيستير هم باشه!!ماشينت چند تا كار كرده؟

sadeghpa80
25 August 2010, 11:18 AM
شايد مشكل از كنيستير هم باشه!!ماشينت چند تا كار كرده؟

15 تا .
یعنی خیلی جالبه هر کارینمایندگی گفته انجام دادم ولی 1 روز خوبه دوباره همین آشو همین کاسه . راستی یادم رفت نمایندگی مرکزی گفته بود مشکل از سیم کشی ماشینته کل سیم کشی داخی کاپوت و موتور رو عوض کردن ولی باز هم همین وضعه . دارم دیوونه میشم

amirvr14
25 August 2010, 11:59 PM
15 تا كيلومتري نيست كه كنيستير بخواد خراب شه!
اگه بتوني بري يه تعمير گاه بگي پمپ بنزينتو باز كنه يه پمپ ديگه موقتا بزاره ببيني ماشين ميشه يا نه!چون ميگي پمپت صدا نميده!
يه دياگ بزن ببين رو اي سي يو و بي اس آي خطا ثبت كرده يا نه
يه سوال ديگه وقتي بعد از 5 دقيقه ماشينت روشن شد لرزش نداره؟

sadeghpa80
28 August 2010, 10:43 AM
15 تا كيلومتري نيست كه كنيستير بخواد خراب شه!
اگه بتوني بري يه تعمير گاه بگي پمپ بنزينتو باز كنه يه پمپ ديگه موقتا بزاره ببيني ماشين ميشه يا نه!چون ميگي پمپت صدا نميده!
يه دياگ بزن ببين رو اي سي يو و بي اس آي خطا ثبت كرده يا نه
يه سوال ديگه وقتي بعد از 5 دقيقه ماشينت روشن شد لرزش نداره؟

در مورد لرزش یادم نیست یعنی تو اون لحظه دقت به این چیزا نکردم .
در مورد تعویض پمپ هم نمی دونم جایی میشناسی برام این کار رو بکنه

google.yahoo
5 September 2010, 07:07 PM
206 تیپ 2 من جدیدا یه مشکل پیدا کرده .وقتی ماشین در جا داره کاره می کنه و می خوام بهش گاز بدم ماشین کم میاره و اگر پرگاز حرکت نکنم ماشین می خواد خاموش بشه .البته شتاب و نفس ماشین خوبه و مشکلی باهاش ندارم .این مشکل وقتی موتور سرده کاملا احساس میشه و زمانی که موتور کاملا گرم میشه هم اگر به دور موتور دقت کنم بازم احساس میشه .ضمنا ماشین مدل 81 و شمع ها رو هم چه کردم +فیلتر هوا و بنزین

reza_118
5 September 2010, 10:47 PM
206 تیپ 2 من جدیدا یه مشکل پیدا کرده .وقتی ماشین در جا داره کاره می کنه و می خوام بهش گاز بدم ماشین کم میاره و اگر پرگاز حرکت نکنم ماشین می خواد خاموش بشه .البته شتاب و نفس ماشین خوبه و مشکلی باهاش ندارم .این مشکل وقتی موتور سرده کاملا احساس میشه و زمانی که موتور کاملا گرم میشه هم اگر به دور موتور دقت کنم بازم احساس میشه .ضمنا ماشین مدل 81 و شمع ها رو هم چه کردم +فیلتر هوا و بنزین
اگر اشتباه نکنم ماشین شما باید استپر داشته باشه کثیف شدن آن میتونه این حالاتی را که می فرمائید بوجود بیاره که فکر کنم در مورد استپر هم تاپیک داشته باشیم
ضمناً تمیز کردن دریچه گاز هم میتونه مفید باشه که با جدا کردن لوله خرطومی رابط بین فیلتر هوا و دریچه گاز دهانه ورودی دریچه گاز قابل تمیز کردن هست

amirvr14
8 September 2010, 03:19 PM
با سلام
دوستان من در رشت كه ارتفاع با سطح دريا برابر ميشه به يه مشكل جدي برخوردم كه خودم فكر كنم از مپ سنسور هست!ماشين در حركت اوليه كاملا ضعيف بود!دنده 1 را بايد تا 2500 ميبردم بالا و بعد پام رو از رو كلاچ برميداشتم تا ماشين حركت كنه در غير اين صورت صداي سوپاپ وحشتناكي ميداد!حتي 2 بار ماشين خاموش شد!حتي با بنزين سوپر هم بهبود نيافت ،فكر ميكنيد مشكل از كجاست؟ميتونه از شرجي بودن هوا هم باشه؟چون هوا به شدت نم داشت يطوريكه اطراف چراغهاي شهر قطرات آب ديده ميشد‍!
اين مشكل با افزايش ارتفاع حل شد!((هنگاميكه به گرگان رسيديم)

pedramslhr
8 September 2010, 07:49 PM
شما تو استارت زدن هم مشکل داشتید؟ چون ما هم تابستون که شمال و نزدیک دریا بودیم، وقتی ماشین از شب تا صبح خاموش بود صبح با چند استارت و گاز دادن روشن میشد. ولی موقع حرکت مشکلی نداشتیم.

amirvr14
8 September 2010, 07:57 PM
نه تو استارت اوليه مشكل نداشت!تو شتابگيري ها و حركت اوليه بسيار مشكل داشت

Declare
12 October 2010, 04:41 PM
سلام

دوستان مدتي هست كه موقع استارت زدن، ماشين بلافاصله خاموش مي كنه. شايد به 2-3 ثانيه هم نكشه. چند باري بايد استارت بزنم تا بالاخره روشن بشه. علت چيه؟ از انژكتوره يا علت ديگه اي داره؟
البته خب اطلاعات فني من مثل شما آقايون نيست و اصلا سر در نميارم از مسائل فني ماشين.
ضمنا اگر سوالم تكراري هست، پيشتر عذرخواهي مي كنم چون مطلبي با اين عنوان پيدا نكردم.

ممنون از راهنمايي دوستان

enginer03
12 October 2010, 06:52 PM
سلام احتمالا استپر شما کثيف شده پيشنهاد ميکنم خودرو خودتون را به نمايندگي ايران خودرو ببريد چون متاستفانه بيرون تا ميبينن صاحب ماشين يه خانم هست فورا يه مشتي خرج اضافه ديگه سر دست شما ميگذارند ولي حدس من در کثيفي استپر هست البته بنده به لحاظ سني از تمام کاربران کوچک ترم وپيشنهاد ميکنم نظر ديگر دوستان را هم ببينيم:icon_excl

reza_118
12 October 2010, 11:15 PM
سلام

دوستان مدتي هست كه موقع استارت زدن، ماشين بلافاصله خاموش مي كنه. شايد به 2-3 ثانيه هم نكشه. چند باري بايد استارت بزنم تا بالاخره روشن بشه. علت چيه؟ از انژكتوره يا علت ديگه اي داره؟
البته خب اطلاعات فني من مثل شما آقايون نيست و اصلا سر در نميارم از مسائل فني ماشين.
ضمنا اگر سوالم تكراري هست، پيشتر عذرخواهي مي كنم چون مطلبي با اين عنوان پيدا نكردم.

ممنون از راهنمايي دوستان

شما با يک جستجو در مورد استارت به اين تاپيک مي رسيديد
همونطور که دوستمون گفتند ميتواند از استپر باشه ولي اولين قدم به نظر من مراجعه به تنظيم موتور خودرو هست که دياگ داشته باشه اگر دياگ (pps) مورد خاصي را نشان نداد اونوقت يک سرويس ماشين نياز دارد البته مهم هست که شما مثلاً شمع را چه مدت پيش عوض کرديد ماشين چقدر کار کرده tu5 هست يا tu3 ؟
ماشين تيپ چنده؟
تعويض فيلتر بنزين ،تميز کردن مپ سنسور ،تعويض فيلتر هوا ، تميز کردن دريچه گاز ، تعويض شمع ، مهمتر از همه بنزين بد که مثلاً آب قاطيش باشه اگر بعد از سوختگيري مجدد مشکل برطرف شد خب مشکل از بنزين بوده.
همونطور که خودتون هم اشاره کرديد ممکنه از کثيفي انژکتور هم باشه که بستگي به کارکرد ماشين داره اگر بالاي 50000 کار کرده شستشوی انژکتور هم ضرري نداره البته شستشوي روکار انجام شود
ضمناً بسته به نوع موتور روغن قابل استفاده هم فرق ميکنه براي موتور 1600 (tu5) (تيپ 5 و 6) روغن توتال 9000 و براي موتور 1400(tu3) (تيپ 2 و 3 ) روغن توتال 7000 استفاده شود بحث روغن براي حالتي هست که روشن شدن ماشين همراه با لرزش هم باشد و چراغ چک ماشين روشن شود
اگر موتور شويي رفته باشيد ممکنه اتصالات مپ سنسور يا سنسور اکسيژن يا دريچه گاز سولفاته شده باشه(زنگ زده باشه)
ولي در کل اگر بعد از سوختگيري مجدد مشکل حل نشد ماشين را يکبار با دياگ چک کنيد.

samy2006
18 October 2010, 12:04 PM
سلام
206 تیپ 2 سفارشی صفر وقتی سوییچ باز است اماده استارت کاپوت ماشین بالا بزنم صدای سوتی از یه قطعه بصورت دایم شنیده می شود تا سوییچ ببندم البته همچین صدایی در پراید هم برای چند ثانیه شنیده می شود بعد قطع میشود علت این صدا چیست؟

reza_118
18 October 2010, 04:52 PM
سلام
206 تيپ 2 سفارشي صفر وقتي سوييچ باز است اماده استارت کاپوت ماشين بالا بزنم صداي سوتي از يه قطعه بصورت دايم شنيده مي شود تا سوييچ ببندم البته همچين صدايي در پرايد هم براي چند ثانيه شنيده مي شود بعد قطع ميشود علت اين صدا چيست؟

اگر اشتباه نکنم صداي سوزن انژکتورها هست و طبيعي هست

amirvr14
18 October 2010, 09:08 PM
این صدای پمپ بنزین دوست من

reza_118
19 October 2010, 12:03 AM
اين صداي پمپ بنزين دوست من

صداي پمپ بنزين فکر کنم بعد از مدتي قطع ميشه

mortezagipsy
19 October 2010, 01:30 AM
اگه یه صدای صوت مانند مد نظرتون هست, مربوط به دریچه ی گازه.

samy2006
19 October 2010, 11:35 AM
اگه یه صدای صوت مانند مد نظرتون هست, مربوط به دریچه ی گازه.

آره دقیقا شبیه سوت هست وقطع نمیشه تا زمانی که سوییچ باز هست اگه کسی 206 داره یه امتحانی بکنه به ما خبر بده که یه چیز عادی هست یا نه
ممنون

amirvr14
19 October 2010, 11:54 AM
دریچه گاز تق تق میکونه بعد از 30 ثانیه که سوییچ بازه!من تا بحال صدای سوت از دریچه گاز نشنیدم!!اما بازم دوستان نظرات تکمیلیشونو بدن

mortezagipsy
19 October 2010, 03:59 PM
در کاپوت, پنجره و سوییچ رو باز کنید. بعد از چند ثانیه و بعد از اون تق تق (مربوط به کالیپره شدن دریچه ی گازه.) صدای سوت مانندی می شنوید. اگه در این حالت با پدال گاز بازی کنید صدای چرخدنده های داخل دریچه رو می شنوید ولی صدای سوت قطع می شه. تا مادامی که پدال گاز رو حرکت می دید و صدای باز بسته شدن دریچه ی گاز رو می شنوید, صدای سوت نمیاد. ولی به محض اینکه که پا رو روی پدال ثابت نگه دارید صدای سوت میاد.
دلیلش رو نمی دونم, احتمالا" ترانسی چیزی داره که این صدا رو می ده ولی طبیعیه, چون روی 206های دیگه هم دیدم اینجوریه.

arm_197
2 November 2010, 10:00 AM
206 من 120 تا کار کرده مشکلی که دارم و کلافم کرده اینه که سر صبح با یک استارت ماشین روشن میشه ولی بعداز چند ساعت کار کردن یا گرم شدن ماشین ماشین استارت می زنه ولی روشن نمی شه ( شبیه خفه شدن ) باید یک ساعتی بمونه خنک بشه تا دوباره روشن بشه بعضی وقتا هم تو ترافیک باشم ناگهان ماشین خاموش میشه بعد دیگه روشن نمیشه تا خنک بشه !
ماشین دیاگ زدیم خطا سنسور اکسیژن و لرزش موتور داد که خطا رو حذف کردیم و سنسور نو زدیم بهتر شد ولی مشکل بر طرف نشد
هر مکانیکی یه چیزی میگه یکی میگه پمپه بنزینه یکی میگه وایر داغ میکنه وباطری ضعیفه دیگری میگه سوزن انژکتور گشاد شده
آخری هم میگفت تو 206 قدیمی بالای سر سیلندر یک فیلتری هست باید حذف بشه تامشکل حل بشه و...
خلاصه کلاف سردر گم شده
شدیدا نیازمند یاری سبزتان هستیم

valamanesh
3 November 2010, 03:58 PM
سلام
من يك 206 اس دي وي 9 دارم كه 25000 تا كار كرده
چند روزي هست كه ماشين وقي سرده با استارت اول روشن نميشه يا خيلي دير روشن ميشه ولي بلافاصله با استارت دوم راحت روشن ميشه ، از طرفي هم وقتي ماشين گرم باشه خيلي راحت روشن ميشه، به نظر شما ايرادش از چي ميتونه باشه؟
هيچ چيز ماشين رو هم تا حالا عوض نكردم(شمعو فيلتر بنزين و....)

amirvr14
3 November 2010, 11:27 PM
شما هنگام صبح برای اولین استارت پس از خاموش بودن ماشین برای 7-8 ساعت،سوییچ رو تا قطع شدن صدای پمپ بنزین باز نگه دار!این کار باعث پر شدن ریل سوخت از بنزین میشه

valamanesh
6 November 2010, 01:57 PM
ممنون از پاسختون
من اين كار رو هميشه انجام ميدم، از وقتي كه اينجوري شده دو مرتبه هم انجام ميدم ولي بي فايده هست.

postmaster
10 November 2010, 01:28 PM
با سلام اين 206 ما وقتي روشنش مي كنم صداي جير جير مي دهد تسمه هم عوض كردم اما فايد نداشت جالب اينجاست وقتي كلاچ مي گيرم صدا مي يفتي يا اينكه اگر چند متري رانندگي كنم صداي ماشين قطع مي شود در هواي سرد اين اتفاق بيشتر رخ مي دهد لطفا راهنمائي كنيد

با تشكر

google.yahoo
10 November 2010, 07:08 PM
ایراد از بلبرینگ کلاچه .ماشینه منم دقیقا همینجوریه

dr_mehry
10 November 2010, 07:10 PM
ایراد از بلبرینگ کلاچه .ماشینه منم دقیقا همینجوریه

کاملا تایید میشه.

postmaster
10 November 2010, 07:42 PM
حدودن چقدر خجش مي شود ؟ مال من 206 تيپ 2 سال 88 كاركرد 16000 از 5000 تا همين طوري بوده ديگه رفته تو اعصابم

google.yahoo
10 November 2010, 08:05 PM
قیمت بلبرینگ حدود 15-20 تومنه ولی معمولا به صرفست که با تعویض اون دیسک و صفحم تعویض بشه .دستمزد هم بسته به انصاف طرف حدو 30 -40 تومانه .

reza_118
10 November 2010, 11:45 PM
تاپیک تکراری میباشد و قفل گردیده و پس از مدتی پاک خواهد شد

حامد دانش
11 November 2010, 10:48 AM
سلام دوستان
ماجرا از اینجا شروع شد که 206 تیپ 6 من سر صبح با اولین استارت روشن نمی شد ولی با دومی آره.
چند روز تحمل کردم ولی از ترس اینکه استارت و باتری هراب نشه به ایران خودرو رفتم. گفتند باتری قبول نکردم.
چون استارت خوبی می خورد
دیاگ زدند که قربونش برم هیچی رو نشون نمی ده
چند تا ایران خودرو و مکانیکی بردم. هیچی.
تا اینکه بردم یه ایران خودرو گفت واسر سر سیلنمدر چون ماشینتم آب کم می کنه
ما هم از ترس اینکه ماشین 16 سوپاپه به خرج میلیونی نیفته بردیم 3 روز خوابوندیم.
واشر سر سیلندر، تسمه تایم، واتر پمپ، شمع همه رو واسه خودش عوض کرد. 165000 تومان
اما ماشین بدتر شد باید سر صبح 5 بار استارت می زدم.
گفتم شاید از سنسورهامه.
عوض کردم
42000 تومان
گفتند شاید برق دزدی داره. سر باتری رو بکن تا صبح کندم صبح وصل کردم روشن شد با یه استارت.
95000 تومان باتری خریدم. اما باز همون آش و همون کاسه. نهایت خودم دیدم بوی بنزین می یاد.
صندلیو بالا زدم و دیدم چند لیتر بنزین تو باک زیر صندلی جمع شده. از ترس مردم. خدا به من رح کرد.
بردم در کما پررویی گفتند از این نیست ماشینو بخوابون. خدا می دونه چند تا چیز دیگه از ماشین می خواستن خالی کنن. گفتم شما عوض کنید پمپ بنزینو.115000 تومان. مشکل حل شد.
430000 تومان خرج کردم واسه پمپ 90000 تومانی.
اما از این سوختم که 1 ماه بعد کنار خیابون پارک کردم دوباره اومدم استارت می زدم روشن می شد همون لحظه خفه می کرد و خاموش می شد. امداد خودرو اومد جعبه فیوز رو تست کرد و پمپ رو. بله. پمپ سوخته بود.
یه پمپ دیگه و 105000 تومان خرج
کلاً 517000 تومان خرج . حقوق یه ماهم رفت. هر چی دهنم بود بهشون گفتم و چندین شکایت به آدرس www.isaco.ir (http://www.isaco.ir) نوشتم تا پولمو بگیرم. دعا کنید دوستان.

amingzj
11 November 2010, 02:12 PM
سلام دوستان
ماجرا از اینجا شروع شد که 206 تیپ 6 من سر صبح با اولین استارت روشن نمی شد ولی با دومی آره.
چند روز تحمل کردم ولی از ترس اینکه استارت و باتری هراب نشه به ایران خودرو رفتم. گفتند باتری قبول نکردم.
چون استارت خوبی می خورد
گفتم شاید از سنسورهامه.
عوض کردم
42000 تومان
گفتند شاید برق دزدی داره. سر باتری رو بکن تا صبح کندم صبح وصل کردم روشن شد با یه استارت.
95000 تومان باتری خریدم. اما باز همون آش و همون کاسه. نهایت خودم دیدم بوی بنزین می یاد.
صندلیو بالا زدم و دیدم چند لیتر بنزین تو باک زیر صندلی جمع شده. از ترس مردم. خدا به من رح کرد.
بردم در کما پررویی گفتند از این نیست ماشینو بخوابون. خدا می دونه چند تا چیز دیگه از ماشین می خواستن خالی کنن. گفتم شما عوض کنید پمپ بنزینو.115000 تومان. مشکل حل شد.
اما از این سوختم که 1 ماه بعد کنار خیابون پارک کردم دوباره اومدم استارت می زدم روشن می شد همون لحظه خفه می کرد و خاموش می شد. امداد خودرو اومد جعبه فیوز رو تست کرد و پمپ رو. بله. پمپ سوخته بود.
کلاً 517000 تومان خرج . حقوق یه ماهم رفت. هر چی دهنم بود بهشون گفتم و چندین شکایت به آدرس www.isaco.ir (http://www.isaco.ir) نوشتم تا پولمو بگیرم. دعا کنید دوستان..
ماشین صفره ؟!! :icon_cry:
اگر نه مدل چیه و کارکردش چقدره ؟!!!

حامد دانش
13 November 2010, 10:49 AM
سلام
گریه نکن
ماشین مدل 83
ولی اصلاً اذیت نکرده
مشکل اینه که تعمیرکارای ایران خودرو یه مشت بی سوادن
همین
نمی فهمن
یک glx اومده بود آلارم Stop اش روشن بود همش و فن دومش کار می کرد.
رفتن رادیاتورش رو الکی عوض کردن.
شرکت ورشکسته ایران خودرو با اینکارا می خواد خودشو از ور شکستگی نجات بده.
خلاصه مواظب باشین و ماشین رو به هیچ وجه نخوابونین
حتماً قطعه رو خودتون ببینین با هولوگرامش
یا اصلاً خودتون از ایساکو بخرین بدین واستون ببندن
یا علی

valamanesh
13 November 2010, 11:36 AM
سلام دوستان
چون استارت خوبی می خورد
گفتم شاید از سنسورهامه.
عوض کردم
42000 تومان
کلاً 517000 تومان خرج . حقوق یه ماهم رفت. هر چی دهنم بود بهشون گفتم و چندین شکایت به آدرس www.isaco.ir (http://www.isaco.ir) نوشتم تا پولمو بگیرم. دعا کنید دوستان.

سلام
شما برو به اين آدرس :http://www.ikco.com/crm/Register.aspx
اونجا شكايتت رو مطرح كن، يك كد پيگيري هم بهت ميدن و از اونجا ميتوني قضيه رو دنبال كني، اميدوارم كه نتيجه بگيري
با احترام

postmaster
13 November 2010, 11:45 AM
با سلام

يه مشكل كه من از اول با اين 206 تيپ 2 مدل 88 داشتم اين ايست كه بايد بزارم ماشين گرم بشود جدود 3 دقيقه ولا اگر بخوام باهاش راه بيوفتم ماشين خاموش مي شود و ماشين خودش گاز مي دهد ؟ همه چيز خوبه به جز اين وضعيت ؟ راهنمايي بفرماييد

با تشكر

حامد دانش
13 November 2010, 12:28 PM
سلام دوست عزیز
می دونم
رفتم شکایت هم کردم فرداش بهم زنگ زدن (2 ماه پیش )
چون آدم مودبی بود گذشتم ولی اینبار که برای دومین بار پمپ سوخت
دیگه نمی بخشم و تو نامه هم ذکر کردم زمانی به من زنگ بزنین که می خوایین پولمو بدین
حتی پیرو این نامه نامه هم نوشتم
ولی هنوز خبری نیست.
برای اینکه به کار بازرس ها شکایت کنیم کجا باید بریم؟
کسی می دونه؟
اگه خود تهران پیگیری کنه مطمئنم پولمو می دن ولی این شهرستانی ها با هم همدستن همه.
هوای همو دارن.
کسی می تونه کمکم کنه؟
آیا میشه به مراجع قضایی شکایت کرد و ایران خودرو رو متهم کرد یا وقت کشیه؟

Warrior--
17 November 2010, 06:45 PM
سلام دوستان

امروز دیگر دل را به دریا زدم و رفتم سراغ دریچه گاز که تمیزش کنم.
دل به دریا زدن برای این بود که تا کنون جرات نمی کردم دستم را هم نزدیک دریچه گاز ببرم چه برسد به اینکه بازش کنم http://www.tuningtalk.com/forum/images/smilies/brsh.gif

رزناتور و باکس فیلتر هوا را باز کردم و رسیدم به دریچه گاز.
همینکه دریچه گاز را دیدم http://www.tuningtalk.com/forum/images/smilies/wow.gif شدم.
پر از دوده و چربی بود.
پیچ های دریچه گاز را باز کردم و دریچه را از جایش جدا کردم.
سوکت را هم جدا کردم.
دور قطعه ی متحرک دریچه پر از روغن بود که مشخصا باعث می شد آن قطعه همیشه حالت چسبندگی داشته باشد.
دستم را بردم داخل دریچه و کمی به آن قسمت متحرک(اسمش چپست؟) فشار آوردم ولی متوجه شدم تکان نمی خورد...
پس با دستمال کاغذی خوب و با حوصله داخل دریچه را تمیز کردم.
سپس از اسپری خشک استفاده کردم و تا توانستم داخل مجرای ورودی هوا و اطراف شی متحرک را تمیز کردم.
سوکت دریچه گاز را هم تمیز کردم.
حدود 15 دقیقه گذاشتمش کنار تا خشک شود.
در این فاصله باکس فیلتر هوا را باز کردم و فیلتر هوا را خارج کردم. رزناتور را هم از آن جدا کردم هر دو را که در این 35000 کیلومتر پر از خاک شده بودند خوب شستم http://www.tuningtalk.com/forum/images/smilies/fly.gif
حدود 30 دقیقه هم گذاشتم آن ها خشک شوند.
البته داخل رزناتور پر از آب شده بود که آب را از زیر تخلیه کردم.

وقتی همه ی قطعات را دوباره سر جایشان بستم و استارت زدم متوجه تفاوت خاصی نشدم. حتی برای کم تر از 0.5 ثانیه موتور لرزش داشت ولی موقعی که می خواستم راه بیافتم متوجه نرم تر گاز خوردن اتومبیل شدم و اینکه حالت خفگی و افت دور موتور خیلی کم تر پیش می آید مخصوصا هنگامی که کلاچ را زود تر و زمانی که دور موتور پاین است بالا می آورم.

با تشکر

amirvr14
17 November 2010, 11:18 PM
امیر جان کاش عکس میگرفتی میزاشتی!!
یه سوال رزوناتور چیه؟
این قطعه متحرکه همون سفیده رو میگی؟مثل ساسات میمونه؟

Warrior--
18 November 2010, 01:23 AM
سلام

راستش اینقدر وقت کم داشتم که فقط سعی کردم در سریع ترین حالت کار ها را انجام دهم و به عکس گرفتن و ... نرسیدم.
رزناتور قطعه ای است قبل از باکس فیلتر هوا که باعث کاهش صدای مکش و همچنین ایجاد حالت دورانی برای هوایی که به سمت فیلتر هوا و موتور می رود می شود. البته یک سری خواص دیگر دارد که من نمی دانم...
در واقع دریچه گاز برقی کار ساسات را هم خودش انجام می دهد توسط همین قطعه ی متجرک.

با تشکر

amirvr14
18 November 2010, 01:37 AM
ممنون امیر جان
کمی بیشتر توضیح بده چون منم مثل خودت جرات نمیکنم دست به دریچه گاز بزنم!!
این اسپری خشک مارکش چی بود و از کجا باید گیرش بیارم؟
خوده دریچه رو اسپری زدی یا مجرای ورودی که به سمت موتور میره؟

Warrior--
18 November 2010, 01:05 PM
سلام

در مورد برند اسپری داخل پیغام خصوصی به شما می گویم تا اینجا تبلیغ نشود :D
منظورتان را متوجه نشدم از اینکه گفتید خود دریچه یا مجرایش را؟
من مجرای ورودی را هم از طرفی که هوا می آید و هم از سمتی که هوا وارد منیفولد می شود را تمیز کردم که در واقع خود دریچه گاز می شود خب :icon_ques

با تشکر

amirvr14
23 November 2010, 12:40 AM
با جراتی که امیر به هم داد منم رفتم سراغ دریچه گاز , بازش کردم البته من با جزئیاتی که امیر جان گفتن این کارو نکردم یعنی ورودی و رزوناتور رو نشستم و فقط به دستمال کشیدن دریچه قناعت کردم اما خوب همون دستمال کشیدن کلی کار انجام داد و دوده و چربیی بود که هر دستمال به خودش میگرفت!!بعد از بستن دریچه هم موتور ماشین بسیار نرم تر داره کار میکنه!!
عکس هم گرفتم که متاسفانه همه سایتهای آپلود فیلتر هستن!!

akefian
30 November 2010, 02:34 PM
206 من 120 تا کار کرده مشکلی که دارم و کلافم کرده اینه که سر صبح با یک استارت ماشین روشن میشه ولی بعداز چند ساعت کار کردن یا گرم شدن ماشین ماشین استارت می زنه ولی روشن نمی شه ( شبیه خفه شدن ) باید یک ساعتی بمونه خنک بشه تا دوباره روشن بشه بعضی وقتا هم تو ترافیک باشم ناگهان ماشین خاموش میشه بعد دیگه روشن نمیشه تا خنک بشه !
ماشین دیاگ زدیم خطا سنسور اکسیژن و لرزش موتور داد که خطا رو حذف کردیم و سنسور نو زدیم بهتر شد ولی مشکل بر طرف نشد
هر مکانیکی یه چیزی میگه یکی میگه پمپه بنزینه یکی میگه وایر داغ میکنه وباطری ضعیفه دیگری میگه سوزن انژکتور گشاد شده
آخری هم میگفت تو 206 قدیمی بالای سر سیلندر یک فیلتری هست باید حذف بشه تامشکل حل بشه و...
خلاصه کلاف سردر گم شده
شدیدا نیازمند یاری سبزتان هستیم
سلام دوست عزیز
من هم همین مشکل رو داشتم بعد از کلی فحش خوردن تو ترافیک از مردم :icon_bigg بردم باطری ساز اتومات استارت رو عوض کرد درست شد قطعه +تعویض 35000 تومان

amirvr14
1 December 2010, 04:54 PM
با سلام خدمت دوستان
امروز یه مکانیکی بودم که واسم با دیاگ یه تغییری تو ای سی یو داد و گفت برای جلوگیری از ریپ زدن موتور 1600 در هوای سرد بهتره این فعال بشه
قضیه از این قرار بود که ولتاژ تحریک آلترناتور در حالت عادی 24.5 بود که گفت در حقیقت این باید 9.1 باشه(که گهگاهی پرش میکرد به این عدد)
در قسمت آلترناتور در تنظیمات خروجی کاتاگوری 9 رو انتخاب کرد(کسایی که با پی پی اس کار میکنند میدونند چی میگم)در حالیکه فابریکش کاتاگوری 8 و 8+ بود،گفت با این کار ولتاژ تحریک 9.1 بشه دائم که باز هم نشد,بش گفتم برگردون رو همون کاتاگوری قبلی گفت احتیاجی نیست و مشکلی پیش نمیاره؟کسی میتونه راهنمایی کنه دقیقا چی کار کرده؟

amirvr14
2 December 2010, 01:42 PM
دوستان یکی جواب بده!موندم این چی کار کرده میترسم مشکلی پیش بیاد واسه ماشین

amirvr14
8 December 2010, 01:18 AM
دوستان یه تاپیک بود آموزش تصویری مپ سنسور رو نوشته بود میشه لینکشو بزارین؟

Inceptor
10 January 2011, 02:43 AM
با عرض سلام. من پند وقت پیش صافی بنزین عوض کردم ماشینم دارای دو مشکل شده
1- صبحها باید چندبار استارت بخوره تا روشن شه
2- دمای موتور رفته بالا
بردم دیاگ زد یک خطای مپ سنسور داشت مرتفع شد اما مشکل پابرجا بود. استپر رو تمیز کرد شمع ها و وایر رو نرم افزاری چک گرد و بازدید فیزیکی کرد اثری نگذاشت. 28 تومن دادم مپ سنسور تأثیر نداشت. صافی بنزین رو عوض کردم اسپانیایی (متاسفانه مرغوبترینیه که تو بازار موجوده!) انداختم اثر نداشت. دوستان اگر کسی میدونه کمک کنه. وقتی سوئیچ رو باز می کنم صدای پمپ بنزین نمیاد. ممکنه موقع تعویض سیم برقی که ای سی یو به پمپ میاد قطع شده باشه؟ احتما ایراد سنسور آب چقدره؟ چطور میشه صحت کارگردش رو چک کرد

google.yahoo
15 January 2011, 07:53 PM
با سلام
ماشن تیپ 2 من (دریچه سیمی)وقتی درجا گاز می دم اول کمی خفه کار میکنه(در حد دهم ثانیه) و وقتی دور بالا میره درست میشه .ماشین از نظر سرعت و کشش کاملا روبراست و مشکلی نداره .شمع ،وایر و استپر و مپ سنسور کنترل شدند مشکلی نداره .این عیب بیشتر موقع حرکت اولیه خودشو نشون میده که ماشین خیلی کم جون حرکت میکنه .ایراد از چی میتونه باشه؟ :chol:

amirvr14
15 January 2011, 08:00 PM
استپ موتور!!حتما اونو بررسی کنید و در صورت نیاز تمیزش کنید

amirvr14
12 February 2011, 03:17 PM
دوستان من بعد از تعویض شمع هام به مشکلی برخوذم که صبحها ماشین با استارت اول روشن نمیشه!اما با استارت دوم مثل ساعت کار میکنه!فقط وقتی ماشین سرده این اتفاق میوفته!
بردم شمع ها رو فیلر زد(100) اما بازم تاثیری نداشته!

google.yahoo
8 June 2011, 12:09 AM
دوستان من بعد از تعویض شمع هام به مشکلی برخوذم که صبحها ماشین با استارت اول روشن نمیشه!اما با استارت دوم مثل ساعت کار میکنه!فقط وقتی ماشین سرده این اتفاق میوفته!
بردم شمع ها رو فیلر زد(100) اما بازم تاثیری نداشته!

من هم مشکل شما را دارم.آیا مشکلتون حل شد؟

amirvr14
8 June 2011, 12:36 AM
بله!مشکل کاملا با تعویض بنزین از سوپر به معمولی حل شد!

google.yahoo
9 June 2011, 06:37 PM
بله!مشکل کاملا با تعویض بنزین از سوپر به معمولی حل شد!

ولی من هم از بنزین معمولی استفاده می کنم و این مشکل هم پابرجاست.

greela
22 June 2011, 02:25 PM
سلام
بازم یه مشکل جدید.....
یه چند وقته(بعد از تصادفم)وقتی میام اهواز ماشین رو که استارت میزنم خیلی بد روشن میشه دور موتورش با زور و زحمت بالا میاد و با لرزش روشن میشه و وقتیم که سرد باشه موتور اصلا رو ساسات نمیره که دور موتور تا 1000 بره همون هول و هوش 800 بازی میکنه و چراغ چکش چشمک میزنه....
وقتی خاموش و روشن میکنم درست میشه ولی بازم با وجود سردی ماشین دور موتور تا 1000 بالا نمیره...
دیاگ که برای سیستم فنش زدم بهم گفت 2-3تا ارور سیستم سوخت رسانی داشته که پاکش کردم...
جالب اینجاس که فقط تو هوای گرم اهواز اینجوریه و تو همدان اینجوری نمیشه...
بنزین بیشتر اوقات سوپر میزنم و موقع استارت یه 10-15 ثانیه ای به ناچار منتظر قطع شدن صدای فیول پمپ میشم...
یه 2-3 باریم پدال گاز و دریچه رو ریست کردم و یه بارم درچه رو باز کردم و تمیزش کردم ولی فرقی نکرد
میشه راهنمایی کنین اشکال از کجاها میتونه باشه که رفتم نمایندگی بازم شروع نکنن به بافتن اراجیف؟؟؟؟
ماشینم وی8 مدل 90 و 9800 کارکرده همش بیچاره..
ممنونم

amirvr14
22 June 2011, 11:47 PM
ممکنه بدلیل هوای مرطوب اونجا باشه!!چون هوای گرم هیچ تاثیری در بد روشنی موتور ندارد!!وقتی روشن شد کارکرد موتور عادیه؟هنگام حرکت (ابتدای حرکت)کپ نمیکنه ماشین؟

greela
23 June 2011, 01:47 PM
نه اصلا کپ کردن نداره...

hamid_heybat
17 July 2011, 09:42 PM
سلام من 206 تیپ 2 مدل 88 دارم علاوه بر اینکه مکصرف بنزینش بالاست و شتاب نداره . وقتی دنده عوض میکنم (بین غوض کردن دنده) ماشین یکم گاز میخوره بعد خوب میشه چجوری باید این مشکلو حل کرد؟

FL66
14 September 2011, 10:10 PM
اساتيد محترم لطفاً راهنمايي کنيد

امروز رفته بودم جايي ، ماشينو خاموش کردم ، بعد 5 دقيقه اومدم استارت بزنم ولي استارت نخورد
يه صداي تق ميدادو استارت نميخورد ، باتريمم مشکلي نداره
بعد يه دفعه دور کند فنم در حالت خاموش شروع بکار کرد ، جالبه که حتي دماي موتورم زياد بالا نبود (حدود 95)
اون لحظه مونده بودم چيکار کنم
يه چند دقيقه اي گذشت ، دوباره استارت زدم باز استارت نخورد ، بار دوم هم استارت نخورد ، ولي بار سوم استارت خوردو روشن شد
اومدم خونه ماشينو خاموش کردم ، دوباره استارت زدم ، ولي بازم استارت نميخوره
ممنون ميشم اگه راهنماييم کنيد

abs206
14 September 2011, 11:03 PM
اساتيد محترم لطفاً راهنمايي کنيد

امروز رفته بودم جايي ، ماشينو خاموش کردم ، بعد 5 دقيقه اومدم استارت بزنم ولي استارت نخورد
يه صداي تق ميدادو استارت نميخورد ، باتريمم مشکلي نداره
بعد يه دفعه دور کند فنم در حالت خاموش شروع بکار کرد ، جالبه که حتي دماي موتورم زياد بالا نبود (حدود 95)
اون لحظه مونده بودم چيکار کنم
يه چند دقيقه اي گذشت ، دوباره استارت زدم باز استارت نخورد ، بار دوم هم استارت نخورد ، ولي بار سوم استارت خوردو روشن شد
اومدم خونه ماشينو خاموش کردم ، دوباره استارت زدم ، ولي بازم استارت نميخوره
ممنون ميشم اگه راهنماييم کنيد
به احتمال زیاد مشکل از باطریه.چند ماه پیش همین مشکل را داشتم.وقتی استارت میزدم صدای تق تق بلند میداد یا استارت را رد میکرد.که با عوض کردن باطری مشکل برطرف شد.حتما نشون باطری ساز بده.منم اول فک میکردم از باطری نیست چون سبز بود اما بعد که بردم باطری ساز گفت باطریت ضعیف شده باید شارژ بشه که من بهش گفتم نمیخواد عوضش کن.بعد عوض کردن درست شد الانم بعد40هزار کیلومتر هیچ مشکلی ندارم

FL66
14 September 2011, 11:17 PM
نه دوست عزيز باتري تقريباً نو هست و قوي عمل ميکنه ، مشکل از هرجايي که هست اجازه استارت خوردن نميده
اگر باتري ضعيف باشه نور چراغهاي پشت آمپر ضعيف ميشه و استارت ضعيف ميخوره
بهرحال شنبه باید ببرم نمایندگی نشون بدم

abs206
14 September 2011, 11:39 PM
نه دوست عزيز باتري تقريباً نو هست و قوي عمل ميکنه ، مشکل از هرجايي که هست اجازه استارت خوردن نميده
اگر باتري ضعيف باشه نور چراغهاي پشت آمپر ضعيف ميشه و استارت ضعيف ميخوره
بهرحال شنبه باید ببرم نمایندگی نشون بدم
باطری ماشینم،بعد15000کیلومترخراب شده بود.اگه دوستی یا فامیلی دارید باطریتو باش عوض کن ببین درست میشه یانه؟در ضمن تجربه خوبی از نمایندگی ها ندارم. کلا سوادش رو ندارن.

FL66
14 September 2011, 11:59 PM
باتریو تست میکنم ، در مورد نمایندگی هم همشون اینجوری نیستند
یه نمایندگی سراغ دارم که از اول ماشینا اونجا میبرم ، کارشون خیلی خوبه ، تابحال هر مشکلی بوده درستش کردند
اطلاعاتشونم خوبه

achachi
15 September 2011, 08:56 AM
منم همین مشکلو داشتم و میگم باطریه .
البته مال من استارت میخورد و روشن نمیشد ، مال شما شاید استارتش هم باشه ولی .
این نشانگر سبز باطری فک کنم الکیه و اکثرا اشتباه نشون میده .

FL66
15 September 2011, 06:13 PM
ممنون دوستان
امروز امتحان کردم استارت خورد ، ولی باز شنبه میبرم نمایندگی نشون میدم ، چون اصلاً دوست ندارم تو خیابون منو بذاره
این باتری جدیدی که گرفتم 1 سال گارانتیه و هنوز 10000 تا هم کار نکرده
62 آمپرم هست و نسبت به باتری استاندارد خودش قویتره
واقعاً خیلی برام عجیب میشه اگه مشکل از باتری باشه ، چون خیلی خوب کار میکنه
امیدوارم هر مشکلی که هست بزودی برطرف بشه

FL66
18 September 2011, 01:53 PM
خب امروز ماشينو بردم نمايندگي براي انجام يه سري امور
برام دياگ رايگان زدنو يه ارور در رابطه با سنسور اکسيژن وجود داشت و گفتند که تقريباً آخراي عمرشه و تا چند وقت ديگه احتياج به تعويض داره که قيمتش حدود 50 تومنه
در مورد مشکل استارت هم پرسيدم ، ولي گفتند تا زماني که اين ايراد اينجا خودشو نشون نده ، ما نميتونيم کاري بکنيم ، خدارو شکر که فعلاً خوبه و مشکلي نداره
قفل درب راننده مشکل داشت و تو دست اندازها و چاله چوله هاي خيابون صدا ميداد که برام رگلاژش کردنو و درست شد
دسته دنده کمي لقي داشت که گفتند مربوط به قطعه پلاستيکي پايين دسته دنده ست که خورده شده و گيرم نمياد
غربيلک فرمونم کمي به سمت راست انحراف داشت که با ميزان فرمون هم درست نشد و گفتند که حتي با باز کردن غربيلک هم اين مقدار انحراف حل نميشه
لنت چرخهاي عقبمو تعويض کردند
پوسته مشکي سپر عقبم از مدتها قبل رنگش خراب شده بود (يه بار تو آفتاب خيلي داغ شمال واکس زدم اينجوري شد) برام تعويض کردنو نو شد
قيمت LCD نوع B رو هم پرسيدم که خود نمايندگي 287 تومن قيمت داد
سيستم صوتي فلش خور هم قيمتش همين حدودا بود
کروز يادم رفت بپرسم
خيلي وقته صبحا که موتور سرده و استارت ميزنم ، اولش موتور کمي کپ داره و دور موتور افت ميکنه و بعد وضعيت عادي ميشه ، که در اين رابطه هم گفتند که فقط مربوط به کيفيت پايين بنزينه
در رابطه با BSI هم سوال کردم که با دياگ مشخص شد که ورژنش 38 هست ، گفتم اگه آپگريد کنم بهتر ميشه..!؟
که گفتند نه بهتره اين کارو انجام ندم تا اگه زماني به مشکل برخورد بتونند رفعش کنند
4 ساعت اونجا فقط داشتم با تعميرکارا صحبت ميکردم
سرشونم شلوغ بود ، بيچاره هارو خسته کردم
سر شمارو هم درد آوردم
شرمنده
موفق باشيد

Mgh122
19 September 2011, 08:40 PM
ما هم سمندمون اخیرا این طوری شده گاهی وقتا دو سه تا استارت اول استارت نمی خوره یه صدای تق مانند میده .من فکر میکنم از زغال استارته...
ال سی دی تایپ بی هم تقریبا مثل این که رشد قیمتش وابسته به سکه بهار آزادیه:)
پخش موج نیکان هم 110 تومن در حد نو میتونی گیر بیاری فرنام جان..
کروز هم حدود 50 تومن درمیاد بری نمایندگی کم کم 100 تومن پیاده میشی...
اون پوسته سپر عقب هم خیلی عالیه که میشه عوض کرد خدا رو شکر راحتم گیر میاد خوبه اگه خراب شد عوضش کنی جلو و عقب هر کدوم حدود 13 تومن...
نمیدونم حالا درسته یا نه اما ما هم هر وقت برا هر عیبی میریم نمایندگی تقریبا به بنزین ربطش میخوان بدن:) بالاخره هر کی میندازه تقصیر اون یکی ما میمونیم و حوضمون....
با تشکر از اطلاعاتتون

FL66
13 October 2011, 06:37 PM
متأسفانه هنوز اين مشکل استارت نخوردن بعضي مواقع پيش مياد
نميدونم واقعاً مشکلش چيه..!!؟؟
استارته يا چيز ديگري
استارت نميخوره و فقط يه صداي تق ميده ، بعد چند بار استارت ميخوره
من فقط حدسم اينه که استارته گير ميکنه
نمايندگي هم گفته تا اين ايراد خودشو نشون نده ما نميتونيم بفهميم مشکل چيه
بايد انقدر بمونه تا ديگه کلاً استارت نخوره ، با جرثقيل ببريمش نمايندگي

amingzj
14 October 2011, 02:55 AM
متأسفانه هنوز اين مشکل استارت نخوردن بعضي مواقع پيش مياد
نميدونم واقعاً مشکلش چيه..!!؟؟
استارته يا چيز ديگري
استارت نميخوره و فقط يه صداي تق ميده ، بعد چند بار استارت ميخوره
من فقط حدسم اينه که استارته گير ميکنه
نمايندگي هم گفته تا اين ايراد خودشو نشون نده ما نميتونيم بفهميم مشکل چيه
بايد انقدر بمونه تا ديگه کلاً استارت نخوره ، با جرثقيل ببريمش نمايندگي
سلام
مشکل ماشین شما از استارتش هست که باید کلا تعویض بشه و زیاد هم مشکل عجیب غریبی نیست بیشتر توی ماشین هایی که مسافت های کوتاه میرند و زیاد استارت میخورند پیش میاد .
206 قبلی من هم به همین وضع دچار شد و با تعویض استارت مشکلش حل شد ( یک سال پیش برای من حدود 50 تومن هزینه داشت )

FL66
14 October 2011, 03:06 AM
خیلی ممنون دوست عزیز بابت راهنماییتون
هزینش اصلاً مهم نیست ، فقط میخوام ماشینم همیشه روبه راه باشه
پس باید تو این هفته ببرمش نمایندگی تا خیال خودمو راحت کنم
موفق باشید

msaz
16 October 2011, 11:35 PM
سلام
دوستان من هم همين مشكل رو دارم!
ديروز كه زياد اينور اونور رفته بودم تقريبا زياد استارت زده بودم آخرش خسته شد ديگه هر كاري كردم استارت نخورد!
قبلا 3 يا 4 بار ميزدم صداي تق ميداد ولي روشن ميشد!
از شانسم خيابون شيب داشت ! رو دنده روشن كردم!
FL66 شما هنوز استارت رو تعويض نكرديد؟
اگه عوض كردين چقدر شد هزينش!؟
ممنون

FL66
16 October 2011, 11:41 PM
سلام دوست عزیز
ماشین منم دقیقاً همینطوری شدو یه بار مجبوری با هل روشنش کردم
نه هنوز عوضش نکردم ، چون هم فعلاً مشکلی نداره هم وقتشو نداشتم برم نمایندگی
فکر کنم انقدر لفتش بدم که کلاً از کار بیفته
شاید تو این هفته بردمش
اگه رفتمو تعویض کردم حتماً قیمتشو خدمت دوستان اعلام میکنم
یکی از دوستان که گفته حدود 50 تومن (البته پارسال)

msaz
16 October 2011, 11:55 PM
منم فعلا وقت ندارم!
البته امروز 2 بار با اولين استارت كار كرد!
منم اگه درستش كردم همينجا ميگم

amingzj
19 October 2011, 01:23 AM
این پست خودم رو پیدا کردم که مربوط به حدود یک سال پیش هست و برای دوستان گذاشتم !

سلام

ممنون از راهنمایی تک تک دوستان
کل استارت رو عوض کردم به مبلغ 56هزار تومن

اجرت تعویض 16 تومن

به توصیه مکانیک کلش رو عوض کردم چون میگفت میشه فقط اتوماتش رو باز کنی و تعویض کنی و دوباره ببندی ولی زیاد برات کار نمیکنه و اگر تعویض بشه مثل همین که روش بود 4 - 5 سال رو کار میکنه منم گفتم کلش رو عوض کن .

نتیجه اش هم خیلی خوب بود صدای استارت خوردن ماشین تغییر کرد و خیلی نرمتر روشن میشه !

FL66
20 October 2011, 12:46 PM
سلام

بالاخره امروز ماشينو بردم نمايندگي براي حل مشکل استارت
ديگه خيلي داشت اذيت ميکردو بايد چندبار ميزدم تا استارت بخوره
جالبه که وقتي ماشينو بردم داخل تعميرگاهو واسه تعميرکار مشکلو توضيح دادم
تعميرکار نشست داخل ماشينو استارت زد ولي ماشين استارت خورد
چند بار هم تکرار کرد ، باز استارت خورد..!!!
گفت اينجوري نميشه فهميد دقيقاً مشکل از کدوم قسمت استارته
گفت ماشينو بذار کنار يه کم سرد شه شايد ايرادشو نشون بده
منم نشستم تو ماشينو اومدم استارت بزنم ، ديدم استارت نخورد..!!!
صداش کردمو امتحان کردم ، بعد کاپوتو دادم بالا ، از صداش متوجه شد که مشکل از اتومات استارته
خلاصه با کمي دردسر برام تعويضش کردند که با اجرتش شد 35 تومن
اينم از داستان استارت ماشين ما بعد از قريب به 6 سال

sarapourhassan
2 November 2011, 03:22 PM
سلام. ماشین من تیپ2 سال 84 هست. صبح ها یا مثلا بعد از اینکه 2-3 ساعت خاموشه استارت میخوره اما روشن نمیشه ( اگرم روشن بشه تو استارت دوم خاموش میشه). حتی پدال گاز هم عمل نمیکنه. باید 5-6 بار استارت بزنم تا روشن بمونه. تا الان کلی هزینه کردم ولی هیچ جا حتی نمایندگی هم نتونستن ایرادشو پیدا کنن. قبل از استارت صبر میکنم تا کیلومتر روشن شه بعد استارت می زنم. سه ماهه بنزین سوپر میزنم. باطری عوض کردم. انژکتور شستم. صافی بنزین عوض کردم. استپر اصل فرانسوی انداختم. فیلرگیری کردم. حتی برنامه کامپیوترشو دوباره برام ریختن. نمایندگی بردم گفتن همه جوره چک کردن سیم کشی ها هم مشکا نداره.
چند وقته (درست بعد ازاینکه از نمایندگی پس گرفتم) بعد از اینکه روشن میشه یه بوق هشدار هم میده بدون اینکه چراغی روشن شه. ماشین خیلی به نظرم جون نداره. زوزه میکشه موقع حرکت.

mebaa
23 November 2011, 11:19 PM
مشکل من و دو تا از دوستام...
.
وقتی صبح میایم بریم سره کار ماشین رو روشن میکنیم راحت روشن میشه ولی اگه گاز بدی ماشین خاموش میشه
باید دست کم یکی دو دقیقه صبر کنیم تا بتونیم حرکت کنیم
بوی بدی هم از اگزوز میزنه بیرون
واقعن کلافه شدیم --- 206ها تیپ 2 مدل 87 و 88 هستن،
.
خواهشن اگه کسی میتونه کمک کنه ...:124:

mebaa
17 December 2011, 07:51 PM
مرسی از توجه دوستان ،

مشکل حل شد ، باید صبر میکردم کیلومتر شمار از حالت ooooooF در بیاد و کیلومتر کارکرد رو نشون بده

mamach
29 July 2012, 02:44 PM
چند وقتیه ماشین با تاخیر گاز میخوره. یعنی بعد از حدود 1 ثانیه که پدال رو فشار میدم ماشین شروع میکنه به گاز خوردن. بعضی وقتا تاخیرش بیشتر هم میشه. ماشین تیپ 2 پدل سیمی مدل 85.

mebaa
2 November 2012, 12:42 PM
نه مشکل حل نشد متاسفانه
با صبر کردن هم برطرف نشد

enginer03
3 November 2012, 05:26 PM
چند وقتیه ماشین با تاخیر گاز میخوره. یعنی بعد از حدود 1 ثانیه که پدال رو فشار میدم ماشین شروع میکنه به گاز خوردن. بعضی وقتا تاخیرش بیشتر هم میشه. ماشین تیپ 2 پدل سیمی مدل 85.

اگه با گرم شدن ماشین مشکل حل میشه عادیه
ولی اگرهمیشگیه باید سنسور دریچه گاز رو تعویض کنید
ماشین یه نعره میشکه بعد گاز میخوره درسته؟؟

milad_206
1 December 2012, 12:34 AM
با سلام.206 تيپ 2 موتور جديد.9000 کارکرد.از وقتي از تهران آوردمش جنوب وقتي مدتي مي خوابه موقع استارت اگه گاز ندم روشن که ميشه دور موتور مي افته و خاموش ميشه و حتما بايد يه 20 -30 ثانيه اي گازو نگه دارم تا دور موتور ثابت بمونه.بعد روشن شدن اگه بازم خاموش کنم تا ماشين هنوزم گرم ديگه برا استارت مجدد مشکل نداره.4دفعه اي برا گارانتي و رفع مشکل از ماهشهر به اهواز رفتم و باتري هم عوض کردم. واقعا مستاصلم کرده.

سلام منم همين مشكلو داشتم فيلتر بنزينو عوض كردم حل شد .امتحانش ضرر نداره كلا فيلتر بنزين 5000 تومان هزينه تعويضشم 5000 تومان

pakzad
9 December 2012, 02:54 PM
نظرتون در رابطه با تمیز کننده انژکتور wurth چیست ؟

Soroush Alizadeh
16 December 2012, 02:52 PM
والا من هم همین مشکل رو داشتم، صبح ها وقتی ماشین سرد بود موقع استارا زدن ماشین روشت میشد و بلافاصله خاموش میشد. چند بار باید استارت میزدم و گاز میدادم که ماشین روشن بشه. یکی از دوستام گفت به خاطر بنزین سوپره، بهم گفت که این دفعه بنزین معمولی بزن و یه اُکتان بوستر هم بریز تو باکش. منم این کارو کردم و فعلا که با یه استارت روشن میشه.