PDA

View Full Version : درخواست راهنمایی برای انتخاب رشته

elahe_m
11 September 2008, 01:06 PM
سلام
لطفا یه کمی راهنماییم کنید.
من 2 رشته قبول شدم.
یکی مهندسی شیمی تهران شمال و یکی هم معماری نور غیر انتفاعی
نمیدونم چی کار کنم.
اینده شغلی کدوم بهتره/
خواهش میکنم راهنماییم کنید.

SHAHRAM
11 September 2008, 02:39 PM
دوست من هر دو این رشته ها خوب هستند ولی در شرایطی که شما بخوبی بتونید این دوره رو به پایان برسونید
معماری غیر از ریاضیاتی که بنظر شما خوندین در دبیرستان بدلیل نزدیکیش به هنر نیازمند استعداد خاص خودش هست برای موفقیت بیشتر از لحاظ بازار کار هم بنظر من نسبت به شیمی در رده بهتری قرار داره چون یه رشته فنی و کاربردی هم هست و بدلیل فراوانی ساخت و ساز کارش هم بنسبت بیشتره(البته نون اونایی بیشتره که کارشون بهتره و استعدادشون بیشتر)
اگر توانایی تجسم هنریتون خوبه امکان رفت امدتون به نور مشکل نیست و میتونید از پس پروژه های سنگین و گاها سختش و هزینه زیادش بر بیاین معماری رو انتخاب کنید ولی اگر فقط دنبال مدرک لیسانس هستین و حفظیاتتون بهتره و میخوایین تهران تحصیل کنید هزینتون کمتر بشه شیمی رو انتخاب کنید از لحاظ کار کمی دستو بالتون بسته تره نسبت به معماری
موفق باشین

Saman.Cls
11 September 2008, 02:46 PM
بستگي به علاقه خودت و پشتكارت داره كه در آينده چقدر بتوني برا خودت فضاي شغلي باز كني
ببين به هندسه بيشتر علاقه داري يا شيمي اگر بخواي مي تونم ليست كتب معماري رو برات بنويسم ببيني ميتوني باهاش كنار بياي يا نه ؟
در ضمن بگم موفقيت در دبيرستان اصلا تضميني نيست كه تو معماري هم موفق شي بايد خلاقيت و بسي حوسله و بسي پشت كار داشته باشي تو معماري
ببين حاضري 2 شب بيدار بموني كه ماكتهايي كه برات گفتن سر وقت اماده كني ؟
معماري نسبت به شيمي خيلي پر هزينه تر هست
بايد ميز دفتينگ
تخته شاسي آ3
راپيد و ... هم يخري كه اگر بخواي خوبش رو تهيه كني خيلي بايد هزينه بزاري

elahe_m
13 September 2008, 12:48 AM
دانشگاه ازاد بهتره یا غیر انتفاعی؟

SHAHRAM
13 September 2008, 01:14 AM
دانشگاه ازاد بهتره یا غیر انتفاعی؟

دانشگاه ازاد رشته هاش و شهرهایی که توش واحد داره با هم فرق داره هرچه قدر به مرکز استان نزدیک باشه و خود تهران نسبت به سایر شهر ها دانشگاهش بهتره دلیل اصلیش هم استادهای خوب حاضر نیستند به هر شهری برای دانشگاه ازاد برند
دانشگاههای غیر انتفاعی زیر نظر مستقیم وزارت علوم هستند تقریبا همون دانشگاه دولتی با این تفاوت که شهریه میگیرند البته نسبت به دانشگاه ازاد کمتره و باید توجه داشته باشین که این دانشگاه واحدها و کلاسهاش مستقیم زیر نظر دانشگاه اصلی برگذار میشه یا نه

سود انباشته
16 September 2008, 10:43 PM
جدول همترازی دانشگاه آزاداسلامی

گروه 1

علوم تحقیقات-تهران مرکزی-تهران شمال-تهران جنوب-تهران پزشکی-تهران داروسازی-تهران دندانپزشکی-تهران سما-آموزشکده فنی وحرفه ای سما(تهران سما)-آموزشکده فنی حرفه ای سمااندیشه

گروه2

سما کرج-سماورامین-سماپاکدشت-رودهن-ورامین-شهرری-شهریار-کرج-پرند-سمااسلامشهر-سمارودهن-اسلامشهر-قیام دشت

گروه 3

سماتبریز-سماخوراسگان-سماسهند-سماشیراز-سماقزوین-سمامشهد-تبریز-خوراسگان-دماوند-شیراز-قزوین-قم-مشهد

گروه 4

سماارک-سماارومیه-سمااهواز-سمابابل-سماتنکابن-سمارشت-سمازنجان-سماساری-سماسمنان-سماکوچصفهان-سماگرگان-سماگرمسار-سمااردبیل-سماکیاکلا-سمالاهیجان-سمانجف آباد-سمانوشهروچالوس-سماساوه-سماشاهرود-سماقائم شهر-سماکرمان-سمابندرعباس-سمایزد-سماهمدان-بندرعباس-نجف آباد-نوشهروچالوس-اراک-اردبیل-ارومیه-اهوازدامغان-تنکابن-رشت-زنجان-ساری-ساوه-سمنان-قائم شهر-همدان-کرمانشاه-شاهرود-کاشان-کرمان-یزد-گرگان-گرمسار-لاهیجان-بابل-علوم وتحقیقات اهواز

گروه 5

سماآمل-سماابهر-سماتاکستان-سماخرم آباد-سمادزفول-سماسبزوار-سماعلی آباد-سمانیشابور-سماآستارا-سمامیاندوآب-سمابندرانزلی-سمابروجرد-سماکازرون-سمارامسر-سماسنندج-سمامرند-سمامرودشت-سماشهرکرد-بروجرد-بندرانزلی-آمل-بوئین زهرا-خرم آباد-دزفول-علوم وتحقیقات فارس-دهاقان-فسا-رامسر-تاکستان-آستارا-سنندج-بجنورد-سبزوار-شهرضا-علی آبادکتول-میاندوآب-فلاورجان-کازرون-******************* شهر-مرودشت-شهرکرد-فیروزکوه-دزفول-شبستر-ابهر-هشترود-نراق-مرند-نیشابور

گروه 6

سماآزادشهر-سماارسنجان-سمابیرجند-سماشیروان-سمازاهدان-سمامراغه-سمافیروزآباد-سماقوچان-سماایلام-سمابوشهر-سماخوی-سمادلند-سماکاشمر-سماگالیکش-سماملایر-سمانور-سماتربت حیدریه-سمایاسوج-سماخمین-نهاوند-یاسوج-گنبدکابووس-تربت حیدریه-آزادشهر-فیروزآباد-نائین-شیروان-ارسنجان-سوادکوه-استهبان-زاهدان-ایلام-شهرمجلسی-میبد-باب-خمین-بهبهان-جهرم-بوشهر-ملایر-بیرجند-تفرش-مبارکه-خوی-کاشمر-قوچان-مشکین شهر-گلپایگان-آبادان وخرمشهر-محلات-مراغه-تویسرکان-میمه-نایین-نکا-نور-کلیبر

گروه 7

سماگناباد-سمامسجدسلیمان-سماممقان-سماهرند-سماتفت-اسکوه-اشکذر-ایلخچی-بستان آباد-ملکان-هرند-بهشهر-سماقائنات-سماداراب-سمادرگز-سمامهریز-آذرشهر-دولت آباد-قائنات-گناباد-مسجدسلیمان-اسفراین-قروه-بیضا-ممقان-جویبار-ورزقان-خدابنده-داراب-بم-فومن وشفت-زواره-درگز-رودسر-مهریز-لنجان-سروستان-شاهین دژ-خاروانا-بروجن-فراهان-هادی شهر-بندرگز-کواره-تفت-ممسنی

گروه 8

سماتربت جام-سماجیرفت-سماخلخال-سمافردوس-سمامهاباد-سماتالش-سماگچساران-سماسراب-سماآباده-سمارودبار-سماشوشتر-سمامیانه-گچساران-بافت-آباده-آشتیان-اردستان-اردکان-اقلید-اهر-باغملک-بردسکن-بندردیلم-بوکان-بیجار-تالش-تربت جام-جاسب-جیرفت-حاجی آباد-سلسه ودلفان-خلخال-درود-دهشت-رامهرمز-رودان-رودبار-زادشهر-زرقان-سپیدان-خامنه-سراب-سیرجان-شوشتر-صوفیان-فردوس-فریدن-کمیجان-کنگاور-کوهدشت-ماهشهر-مهاباد-میانه-میناب-مینودشت-نی ریز-نطنز-هیدج-گرمی-انار-هریس-رفسنجان-ایذه

گروه 9

سماابرکوه-سماامیدیه-سماسوسنگرد-سمازرند-سماقشم-نقده-گناوه-لارستان-لامرد-طبس-دشتستان-امیدیه-ابرکوه-اسلام آباد-الیگودرز-عجب شیر-ماکو-اندیمشک-ایذه-بافق-پارس آباد-بندرلنگه-بردسیر-خورموج-زابل-سوسنگرد-شهربابک-سلماس-صفاشهر-سقز-زرند-صحنه

گروه 10

دره شهر-ایرانشهر-تایباد-چابهار-خارک-خاش-اوز-کنگان-سراوان-خنج-کهنوج

italia10
17 September 2008, 02:04 AM
با دوستان موافقم هر چی که خودت بیشتر علاقه داری بری بهتره . چون بعدا پشیمون نمیشی که چرا این رشته رو اتنخاب کردم :icon_ques