PDA

View Full Version : بهترین خودروی بین 10 تا 20 میلیون

صفحه ها : 1 [2] 3

mehdizadeh04
1 October 2008, 04:22 PM
من لوگان ندارم و باهاش رانندگی هم کردم ولی نه با سرعت زیاد .
یکی از دوستان بیرون از سایت میگفت لوگان ها غالبا" در سرعتهای بالای
120 لرزش لاستیک دارن که البته خودم هم نفهمیدم یعنی چی ؟
آیا درسته ؟‍

این حرفا و حدیثا فقط و فقط برای تخریب جلوه لوگانه!!!!
میدونین چرا این حرفا در میاد؟؟؟از قدیم گفتم هر کی درست تر باشه دشمناش بیشتر میشن.خوب معلومه وقتی زور ماشینی نرسه که بتونه جلوه این ماشین رو خراب کنه از روی هوا حرف هایی بوجود میاد.اولش گفتن چرا یکی چراغ دنده عقب داره.بعدش گفتن چرا روغن میریزه.بعدش اومدن گفتن کولر نداره این ماشین که بخاریه!!!!!بعد اومدن گفتن ماشین ساخت داخله.الانم اومدن میگن ماشین لرزش داره.شما رو به خدا کمی انصاف بدین و این ماشین رو تست کنید.من با این ماشین 150 تا رفتم نه استرس داشتم نه ماشین میلرزید نه هیچ ایراد دیگه ای!!!!به نظر شما من نمیتونم بگم من نشستم پشت خودروی X با این که ماشین خوبیه ولی روی 100 تا فرمون میزد.یا صدای موتور میومد توی اتاق!!!!یادتونه توی تاپیکتون اومدن گفتن ترمز این ماشین مشکل داره که شما گفتی شاید این ماشین این ایراد رو داشته!!!
آقا نه.ماشین شما از همه بهتره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شما رو به خدا به ماشین های دیگه حمله نکنید.کی میگه لوگان مصرفش زیاده؟؟؟؟من توی جاده تهران مشهد که در طول مسیر کولر تا ته روشن بود صدی 5.6 میسوزوندم.این زیاده؟؟؟توی شهر هم بنده صدی 7.6 سوزوندم.حالا قضاوتش با خودتون که ماشین 1600 این مصرفش زیاده با نه؟؟؟؟
با تشکر

لوگان
1 October 2008, 06:20 PM
دوستانی که پشت لوگان نشستند سرعت متوسط رو به 100 کیلومتر برسونن که تو کامپیوتر سفریش نشون بده بعد مصرف رو هم نگاه کنید و ببینید چنده؟ این مصرف خداییش خیلی کمه.
با سرعت متوسط 50 کیلومتر 5 تا میسوزونه. حالا حساب کنید با 100 تا چه قدر کمتر میشه.

good_rally
1 October 2008, 06:43 PM
دوستانی که پشت لوگان نشستند سرعت متوسط رو به 100 کیلومتر برسونن که تو کامپیوتر سفریش نشون بده بعد مصرف رو هم نگاه کنید و ببینید چنده؟ این مصرف خداییش خیلی کمه.
با سرعت متوسط 50 کیلومتر 5 تا میسوزونه. حالا حساب کنید با 100 تا چه قدر کمتر میشه.
یک استانداردی تو کل جهان برای میزان مصرف سوخت وجود داره که معمولا خودروسازها میزان مصرف خودرو را با توجه به اون استاندارد اعلام میکنند.
استاندارشم به این صورت است که خودرو باید باسرعت 60مایل که تقریبا میشه 96 کیلومتر تست بشه ومعمولا ازدنده اور درایو هم استفاده نمیشه.
مثلا میخواین ببینید که مصرف خارج شهرتون با اون عددی که کارخانه اعلام کرده یکی است یا نه .
باید با نده 4 با سرعت 96 کیلومتر خودرو را در مسافت 100 کیلومتر وبدون باد موافق و مخالف ویدن شیب موافق ومخالف خودرو را تست کنید که معمولا کار سختی هم است.
میزان بار روی خودرو هم تا اونجا که میتونید بایدکم کنید و از حداقل بار یاسرنشین باید استفاده کنید.

لوگان
1 October 2008, 06:53 PM
یک استانداری تو کل جهان برای میزان مصرف سوخت وجود داره که معمولا خودروسازها میزان مصرف خودرو را با توجه به اون ستاندارد اعلام میکنند.
استاندارشم به این صورت است که خودرو باید باسرعت 60مایل که تقریبا میشه 96 کیلومتر تست بشه ومعمولا ازدنده اور درایو هم استفاده نمیشه.
مثلا میخواین ببینید که مصرف خارج شهرتون با اون عددی که کارخانه اعلام کرده یکی است یا نه .
باید با نده 4 با سرعت 96 کیلومتر خودرو را در مسافت 100 کیلومتر وبدون باد موافق و مخالف ویدن شیب موافق ومخالف خودرو را تست کنید که معمولا کار سختی هم است.
میزان بار روی خودرو هم تا اونجا که میتونید بایدکم کنید و از حداقل بار یاسرنشین باید استفاده کنید.
این کار اونقدر سخت نیست. در جاده تهران-سمنان با 2 نفر راننده و سرنشین رو هم 150 کیلو و 5 کیلو بار رفتیم. سرعت متوسط رو 51 یا 52 نشون میداد و مصرف 5.1 یا 5.2 بود. باد هم نبود.

لوگان
2 October 2008, 11:13 AM
دوستان یه 2 تا ذرخواست دارم.
یکی اینکه اگه پارس elx رو در این خودرو ها قرار بدیم با انکه بیشتر از 20 میلیونه ولی درهر صورت کدام یک بهترند. سمند سورن هم همین طور. چون من واقعا هیچ اطلاعی از این 2 خودرو ندارم.
دوم اینکه ریو abs داره؟ اگه نداره ترمز گیری تو تندر بدون abs بهتره یا ریو؟
به نظر خودم تو لوگان مدل e1 , e1cp که چرخاش 15 اینچه و 185 میلیمتره بهتره باشه ولی تو ای0 نمیدونم.
باتشکر

eysun
2 October 2008, 01:54 PM
یک بار لوگان سوار شدم در جاده که حس کردم به خاطر ارتفاع زیادش وقتی باد میومد میزد زیر ماشین و تعادلش رو بر هم میزد...

meslehichkas
3 October 2008, 12:16 AM
یک بار لوگان سوار شدم در جاده که حس کردم به خاطر ارتفاع زیادش وقتی باد میومد میزد زیر ماشین و تعادلش رو بر هم میزد...

ادعاتون یه مقدار عجیبه دوست من و به نظرم نشدنی.

لوگان ایراد آنچنانی نداره، ظاهرش هم خیلی بد نیست.
به نظر من تنها عیبی که لوگان داره اینه که موتورش برای این اتاق یه مقدار سنگین و بعد از یه مدت زمان طولانی که از خودرو استفاده شد ممکنه (تاکید میکنم : ممکنه) دسته موتور بشکنه (با احتمال خیلی ضعیف) و مورد دیگه اینه که مواد بکار رفته در تجهیزات داخلش (مثل جلو داشبورد) خیلی مرغوب نیست.

به جز اینها هیچ خودرویی رو پیدا نمیکنید که با این قیمت این امکانات (abs، موتور قوی، مصرف کم و...) رو در اختیار قرار بده.

mehdizadeh04
3 October 2008, 01:08 AM

نه آقا این حرف ها و حس ها زیاد پایه و اساس نداره!!!!
تعادلش هیچ ایرادی نداره.میخوای بیا با ماشین من هر چقدر خواستی دور بزن.شرط میبندم نظرت عوض میشه.
ما ملتی هستیم تا وقتی پول زیاد برای خودرویی ندیم عادت داریم ازش اونقدر بدمیگیم تا جایی که حتی به خودومن جرئت نمیدیم ازش یک تست بگیریم.
با تشکر

eysun
3 October 2008, 01:31 AM
نه آقا این حرف ها و حس ها زیاد پایه و اساس نداره!!!!
تعادلش هیچ ایرادی نداره.میخوای بیا با ماشین من هر چقدر خواستی دور بزن.شرط میبندم نظرت عوض میشه.
ما ملتی هستیم تا وقتی پول زیاد برای خودرویی ندیم عادت داریم ازش اونقدر بدمیگیم تا جایی که حتی به خودومن جرئت نمیدیم ازش یک تست بگیریم.
با تشکر
agha yani man durugh migam? khob tajrobeye shakhsim ro goftam! dige nemigam ta faghat tajrobehaye khoobe shoma dar morede logan bemoone! ajab giri kardima! logani ke man savar shodam bedoone taghire ertefa bood! va in moshkeli ke goftamo dasht!
(injaE ke post kardam keyboard e farsi nabood sharmande) dafe akhare

alpacino
3 October 2008, 02:44 PM
به نظر من لوگان با شتاب خوب و ترمز ضد قفل و ایربگ و مصرف سوخت و هزینه ی نگهداری پایین در مقابل بقیه ی خودروها گزینه ی خوبیه.

adolf1945
3 October 2008, 04:14 PM
به نظر من لوگان با شتاب خوب و ترمز ضد قفل و ایربگ و مصرف سوخت و هزینه ی نگهداری پایین در مقابل بقیه ی خودروها گزینه ی خوبیه.

عزیز جان نظر شما اکمل نیست .
چون هستند خودورهایی در همین رنج قیمت که در :
شتاب بیشتر
مصرف کمتر
هندلینگ بهتر
هزینه نگهداری پایینتر و ده ها چیز دیگر از لوگان سر هستند .
صرف داشتن ایربگ و ای بی اس، نمیتواند موید بهتر بودن قلمداد شود .

alpacino
3 October 2008, 08:41 PM
لطفا اسم اون خودروها رو بنویسید. در ضمن گارانتی تمامی محصولات ایران خودرو به یک سال کاهش پیدا کرد که یک ضعف بزرگه.

alpacino
3 October 2008, 08:43 PM
قطعات لوگان خیلی ارزونتر از سمند و پژو است. در ضمن 2 سال گارانتی داره.

mehdizadeh04
3 October 2008, 08:54 PM
عزیز جان نظر شما اکمل نیست .
چون هستند خودورهایی در همین رنج قیمت که در :
شتاب بیشتر
مصرف کمتر
هندلینگ بهتر
هزینه نگهداری پایینتر و ده ها چیز دیگر از لوگان سر هستند .
صرف داشتن ایربگ و ای بی اس، نمیتواند موید بهتر بودن قلمداد شود .

لطفا اسم اون خودروها رو بنویسید. در ضمن گارانتی تمامی محصولات ایران خودرو به یک سال کاهش پیدا کرد که یک ضعف بزرگه.

یک نگاه بنداری میبینی آقایون از چه ماشینی دارن حمایت میکنند.
بنده های خدا چرا میزنی توی ذوقشون؟؟؟/میخوان بگن ریو با اینکه ای بی اس و ایربگ نداره باز از لوگان بهتره!!!!!!
دیگه ما لوگان سواران حوصله جر و بحث نداریم با ریو سواران عزیزمون.
یک نگاه به این تاپیک بندازید و شما رو به خدا نگین اینا الکیه . ماشین بدون اینا هم ماشینه!!!!
http://www.phalls.com/showpost.php?p=581117&postcount=5
با تشکر

good_rally
3 October 2008, 09:26 PM
ورودتونو به اين سايت تبريك ميگم.

دوست عزيز الان 21 صفحه است كه درمور اين كه كدام يك از خودرو ها بهتر است داره بحث ميشه تعدادي از كاربران خودروي بهتر رو انتخاب كردند ولي تعدادي هم هنوز درمورد اين كه كدوم خودرو بهتر است بحث دارند.
ببينيد دوست من اول بگم كه درسته تو نظر سنجي تيپ 5نوشته شده ولي درچند صفحه قبل دوستان گفتند كه SDV8 اگه جاي تيپ 5باشه بهتر ه چون ديگه تيپ 5توليد نميشه وبعدشم بايد يك ماشين سدان مقايسه بشه كه V8 گزينه مناسب تري است.

حالا توي اين خودرو ها SDV8 لوگان وريو بهترين انتخاب ها هستند ودر رنج 10تا 20 تومان بهترين خودرو ها از تمام لحاظ هستند ولي به طور 100 درصد نميشه گفت كه كدام يك از اين 3خودرو بهتر هستند.
ولي اينو بگم كه رقابت Sd با لوگان نزديك تر است وريو مقداري ا اين 2خودرو فاصله دارد.
در كل دوست عزيز اگه اين تاپيك رو درست مطالعه كنيد ويا به تاپيك هاي تحخصصي هر كدام از خودرو ها مراجعه فرماييد مزايا ومعايبه هر كدومشون كاملا روشن است .
و به طور 100درصد نميشه گفت كدام خودرو بهتر است وهركدومشون مزايا ومعايبه خودشونو دارند.

adolf1945
3 October 2008, 11:53 PM
چیزی که واضح است اینه که ریو و SD‌ هر دو در صدر برترین خودروهای برگزیده شده داخلی توسط آمارگیری های کیفی سازمان کنترل و کیفیت هستند. به نظر شما این سازمان نمیداند خودروها چه چیزهایی دارند و چه چیزهایی ندارند که که آوانته و زانتیا ، گل ، لوگان ، سمند و ورنا و غیره رو بعد از این دو خودرو قرار داده .
در این امتیاز دهی ها ،تا فی خالدون یک خودرو را آزمایش میکنند و حقا" بدون تعصب امتیاز میدهند مثلا"در نفوذ صدا به داخل ، ریو امتیاز خوبی ندادند یا به رنگ بدنه مزدا 3 و خیلی از موضوعاتی که عوام گاها" از اونها شکفه دارند .
در نهایت 206 و ریو بهترین خودرو ها در سطح قیمت 12 تا 20 تومان هستند .
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ضمن اینکه درمصرف ، شتاب، هندلینگ ، فراوانی قطعات ، کیفیت ساخت، تکنولوژی جدیدتر و پلات فرم ، صد در صد ریو از رقیب سر سختش جلوتره .
همچنین SD که به لحاظ هندلینگ و فراوانی قطعات و کیفیت ساخت و پلات فرم عوام پسند تر و بورس بهتر، گوی سبقت رو از لوگان ربوده .
لوگان به رغم محاسنی که داره ، هم اکنون با اقبال عمومی روبرو نیست . همچنین معظل کمبود قطعاتش و هندلیگ ضعیفتر و کیفیت ساخت داخلی سطح پایین، نسبت به دو رقیبش انتخاب سوم است .در مورد اقبال عمومی هم میتوانید به سطح شهر تهران برید و از 10 بنگاه در مورد عدم استقبال از لوگان سوال کنید ، حساب دستتون بیاد احتیاجی به توضیح من نیست .

من به الشخصه شاید SD رو در برخی موارد حتی به ریو ترجیح دهم اما همیشه قیمت بیش از 3.5 میلیون آن، مرا قانع نموده. پس خرید ریو با همین قیمت بهترین گزینه است .

good_rally
4 October 2008, 12:17 AM
adolf1945 (http://www.phalls.com/member.php?u=93048) با بخشي از صحبتاي شما موافقم
ولي درمورد هندلينگ و كيفيت ساخت وتكنولوژي ومصرف سوخت با كمال احترام با شما مخالفم.

نميدونم پشته Sd نشستيد يا نه ولي من تجربه اي كه با دو ماشين داشتم هندلينگ Sd رو بهتر از ريو ديدم.
اينو يادتون نره كه سيستم تعليق عقب Sd از206 GT استفاده شده كه هندلينگ بسيار خوبي رو براي خودرو به وجود اورده .
در مورد تكنولوزي منظورتون كدوم بخش از خودرو است .
206 با استفاده از سيستم مولتي پلكس و BSi خود يكي از بهترين تكنولوژي هارو در سيستم برق خودرو داره.
206 اولين خودروي توليدي ايران بود كه درسال 80داراي سيستم ايموبلايزر بود كه دران زمان هيچ خودرويي حتي گران قيمت تر از 206 اين سيستم را نداشتند.
در مورد مصرف سوخت تعدادي از V8سواران عزيز اينجور كه من شنيدم از مصرف خودروي خود رازي نبودند وتعداديم مصرف خودرو را خوب وبسيار كم ميدانستند.

در مورد اين كه چرا مصرف بعضي از V8 ها زياد است تو صفحات قبل توضيح دادم.
در مورد كيفيت Sd و ريو يكي از با كيفيت ترين خودرو هاي توليد داخل هستند ولي SDدر مقام 6و ريو در مقام 8جاي گرفته است.

keyvan-GSM
4 October 2008, 12:39 AM
ببخشید جناب ادولف اگر ممکن است برتریهای ریو را به لوگان دقیقا بفرمایید.

mehdizadeh04
4 October 2008, 12:50 AM

کیوان جان سلام
امیدوارم جسارت بنده رو ببخشی که فضولی کردم
ولی باور کن این بحثی که ریو سواران عزیزمون انجام میدن هیچ جوره نمیتونه ریو رو به لوگان برتری بده.مگر اینکه کسانی مثل صاحبان آنها از برتری هایی که نداره تعریف کنند.
در ضمن کی صحبت های بنگاه داران عزیزمون مورد تایید بوده که دومین بار باشه؟؟؟؟؟با این که زیاد از ورود لوگان نگذشته میتونی ببینی که چقدر توی خیابان های شهرمون زیاد شده!!!!!
این بحث به جایی راه نداره عزیز
با تشکر

bamshad
4 October 2008, 03:26 AM
آقا صلوات بفرستید هر خودرویی یه محاسنی داره یه معایبی لوگان خودروی نسبتا کاملیه اما از سییستم doac و سیستم خنک کننده همچنین جوان پسندانه تر بودن ریو و...(آخریش سلیقه ایه) نمیشه گذشت در عوض لوگان هم حرف هایی برای گفتن داره که گفتنش تکرار مکرراته پس خواهشن کاری نکنید که تاپیک بی مطلب و نهایتا قفل بشه
خودمم به شخصه اگر چنین کاری کردم از همگی عذر می خوام
یا حق

adolf1945
4 October 2008, 10:28 AM

مصرف ، شتاب، هندلینگ ،کیفیت ساخت، فراوانی قطعات ، تکنولوژی جدیدتر و پلات فرم ، صد در صد ریو از رقیب سر سختش جلوتره .

keyvan-GSM
4 October 2008, 10:58 AM
در مورد مصرف هر دو ماشین در یک حد هستند در مورد شتاب لوگان از ریو سرتره در مورد هندلینگ هم همینطور در مورد کیفیت ساخت لوگان بنده بعد از طی 12000 کیلومتر فقط روغنش عوض شده در مورد تکنولوژی لوگان از ریو پیشرفته تره در مورد پلات فرم حرف شما قابل قبول نیست بعلا و ه ی 1- قدرت موتور لوگان 105 ریو 97 2- لوگان دارای abs و air bag و کامپیوتر سفری و ریو هیچکدام 3- لوگان دارای رینگ 15 ریو رینگ رنو 5 4- جادار بودن فضای صندوق عقب و سرنشینان عقب لوگان که یک ماشین 5 نفره است ریو در مقابلش بازیچه است 5- صدای موتور که در لوگان اصلا احساس نمیشه اما در ریو خودتان بهتر میدانید 6- در مورد قطعه محض اطلاع شما بنده در شهرستان هستم 3 نمایندگی بیشتر قطعات لوگان را اورده اند و نسبت به دو ماه پیش اوضاع خیلی بهتر شده و تل سال اینده مشکل کلا بر طرف میشه و در نهایت ریو را میتوان با سمند معمولی مقایسه کرد که به نظرم سمند جادار تر و قویتره و دنده 5 سمند هم از ریو بهتر جواب میده اما مصرف ریو کمتره

adolf1945
4 October 2008, 02:26 PM
در مورد مصرف هر دو ماشین در یک حد هستند در مورد شتاب لوگان از ریو سرتره در مورد هندلینگ هم همینطور در مورد کیفیت ساخت لوگان بنده بعد از طی 12000 کیلومتر فقط روغنش عوض شده در مورد تکنولوژی لوگان از ریو پیشرفته تره در مورد پلات فرم حرف شما قابل قبول نیست .

ببخشید اینایی که گفتید طنزه دیگه !!!!:icon_arro

SMAEIL2000
4 October 2008, 03:05 PM
ببخشید اینایی که گفتید طنزه دیگه !!!!:icon_arro

ریو خودش جوکه :icon_razz

keyvan-GSM
4 October 2008, 03:46 PM
ببخشید اینایی که گفتید طنزه دیگه !!!!:icon_arro خیر جناب ادولف طنز نیست در ارتباط شتاب صفر تا صد لوگان طبق گفته ی رسمی سایت پارس خودرو 10.2 ثانیه است شما بفرمایید شتاب رسمی ریو چقدر است در ارتباط با مصرف طبق بررسی دقیق خودم لوگان با 5 سرنشین و سرعت 100 کیلومتر حدود 5.6 لیتر در صد میسوزاند و با سرعت 110 کیلومتر حدود 6 لیتر و با سرعت 120 کیلومتر حدود 6.5 لیتر در شهر هم مصرف ان حدود 7 لیتر است حالا شما فکر میکنید ریو چقدر میسوزاند؟ ایا فکر میکنید 405 یا سمند را در این زمینه دارید با ریو مقایسه میکنید؟ در ارتباط با تکنولوژی موتور هر دو 16 سوپاپ هستند ولی لوگان با 105 اسب و ریو با 97 اسب لوگان از حدود 2005 به تولید انبوه رسیده ریو از 2003 شما انگار دارید ریو را با رنو5 مقایسه میکنید در مورد کیفیت ساخت بهتر است منصفانه از 5 نفز که لوگان دارند بپرسد که مثلا بعد از 10000 کیلومتر چه مشکلی با این ماشین داشته اند به جز یک سری خاص روغن ریزی به جز تعویض روغن کاری انجام نداده اند در مورد برتریهای لوگان بر ریو من حداقل شش هفت مورد مشخص توضیح دادم که هر کدام از انها برای برتری یک ماشین را بر دیگری تضمین میکند از شما خواهشمندم تک تک در مورد انها توضیح دهید فقط کلی گویی نکنید مثلا نگویید abs و airbag چندان مهم نیست نگویید خودم باریو صفر تا صد را در 7 ثانیه رفته ام نگویید هندلینگش بهتر است انهم بدون دلیل بنده به علاقه ی شما به ریو احترام میگذارم اما اگر حرفی میزنید با دلیل همراه باشد بنده پای تمام ان حرفها ایستاده ام و حاضرم تک تکش را به شما ثابت کنم در نهایت بنده بر خلاف شما حرفهایتان را جوک نمیدانم و برای ان ارزش قائلم گرچه اکنون معتقدم متعصبانه حرف میزنید و بدون مدرک نه بنده نماینده رنو هستم نه شما نماینده ی کیا پس بدو ن تعصب و با حقیقت صحبت کنید گه اگر گذر ادم نابلدی مثل من به اینجا خورد گمراه نشود.

saedraz
4 October 2008, 04:06 PM
در تایید حرف جناب keyvan-GSM من دیروز با چهار سرنشین و سرعت 80 مصرف ماشین تا 5.2 هم رسید من با این ماشین مصرف 4.8 رو هم تجربه کردم (البته بعد از 2 ساعت رانندگی با سرعت 80 در اتوبان بدون انحراف مسیر و ترمز گیری که چون فقط برای یک بار بوده زیاد قابل استناد نیست) در مورد ریو من نمیتونم نظر بدم که خوب هست یا نه چون تا حالا سوار نشدم اما در مورد لوگان بعضی از دوستان بی انصافی میکنن

good_rally
4 October 2008, 04:11 PM
برتري هاي ريو نسبت به لوگان
مصرف كمتر هندلينگ بهتر كيفيت بهتر لوازم يدكي فراوان تر.

برتري هاي لوگان نسبت به ريو
قدرت بيشتر گشتاور بيشتر شتاب بيشتر امكانات بيستر ايمني بهتر فضاي سرنشين بيشتر فضاي بار بيشتر تكنولوژي جديدتر .

keyvan-GSM (http://www.phalls.com/member.php?u=5882) جان
ريو بخاطر ارتفاع كمتر هندلينگ بهتري نسبت به لوگان داره
سيكل تركيبي ريو 6.9 ليتر است.
سيكل تركيبي لوگان درج نشده ولي
مصرف داخل شهر طبق اعلام كارخانه سازنده 9.7 ومصرف خارج شهر 7.1 اعلام شده است.

adolf1945 (http://www.phalls.com/member.php?u=93048) عزيز شتاب لوگان 2/10 و ريو شتاب 0تا 100 از طرف سايپا درج نشده ولي تو چند تا از مجلات معتبر خارجي شتاب 3/11 براي ريو درج شده است.

saedraz
4 October 2008, 04:30 PM
سيكل تركيبي ريو 6.9 ليتر است.
سيكل تركيبي لوگان درج نشده ولي
مصرف داخل شهر طبق اعلام كارخانه سازنده 9.7 ومصرف خارج شهر 7.1 اعلام شده است.

اگر شما ایران خودرو را مرجع مصرف میدانید که اعداد اعلام شده درست میباشد

اما در سایت رنو پارس اعداد اعلام شده کمی متفاوت است

آدرس http://www.renault.co.ir/?lang=fa&page=09-01-04

در ضمن در اعلام سازمان بهینه سازی مصرف سوخت که در یکی از تاپیکها دیدم آدرس دقیقش رو ندارم چون مال خیلی وقت پیش بود مصرف چرخه ترکیبی تندر ایران خودرو 7.1 و پارس خودرو 6.9 اعلام شده است.

keyvan-GSM
4 October 2008, 04:31 PM
جناب گود رالی در ارتباط بامصرف مطلب شما در ارتباط با سایت ایران خودرو است در سایت رسمی رنو پارس مصرف خارج شهر 5.6 و داخل شهر 9 ذکر شده است http://www.renault.co.ir/?lang=fa&page=09-01-04که بنده بعد از ازمایشهای بسیار به نتایج بهتری هم رسیدم و اصولا از نظر مصرف ریو نمیتواند برتری چشمگیری به لوگان داشته باشد در مورد هندلینگ تجربه ی خودم را میگویم چون مدرک معتبر ندارم اما بعد از مدتی کار کردن با لوگان تا حدی ارتفاع ماشین میخوابد و هندلینگ ماشین تا حد زیادی افزایش میابد من دیروز ماشین را به جاده ی پاوه نوسود بردم جاده ایی که چالوس جلویش لنگ میاندازد باور کنید نسبت به سه ماه پیش و در ان جاده وضعیت هندلینگ به مراتب بهتر شده بود در مورد کیفیت بنده از شما میپرسم چطور میتوان کیفیت ماشینی را که بعد از ده هزار کیلومتر از روز اولش نرمتر و پرشتابتر شده و کوچکترین مشکلی نداشته میتوان براش نقطه ضعف به حساب اورد در مورد قطعه هم نسبت به سه ماه پیش وضع بهتر شده و در اینده و با فراگیر تر شدن تندر هم بیشتر خواهدشد اما شما این مورد را حتی در مورد 206 هم میبینید.

good_rally
4 October 2008, 05:02 PM
keyvan-GSM (http://www.phalls.com/member.php?u=5882) جان و saedraz (http://www.phalls.com/member.php?u=37915) عزيز
سايت رنو پارس رو نگاه كردم ولي مگه تندر پارس خودرو با ايران خودرو از نظر فني فرق داره؟
به نظر من كه نبايد فرق داشته باشه چون تمام قطعاتي كه در اختيار دو خودرو ساز قرار ميگيره يكسان است وهيچ فرقي نداره.
فقط مونتاژ واسمبل بنديشون فرق داره كه گويا خودرو هاي پارس خودرو با كيفيت تر از ايران خودرو است.

بعدش اگه شما مشخصات فني رنو پارس رو نگاه كنيد ميبينيد كه قدرت موتور به جاي 105 110 اسب بخار نوشته وهمچنين گشتاور لوگان رو كه 148n/m است رو 140n/m نوشته
يا مثلا درسايت ايران خودرو حداكثر سرعت رو 183 و در سايت رنو پارس حداكثر سرعت رو 175 نوشته است.
پس ميبينيد كه اطلاعات فني اين دو خودروساز با هم متفاوت است.
ولي همه ميدونيم كه لوگان 105اسب بخار قدرت و148n/m كشتاور داره كه در سايت ايران خودرو درست درج شده است .
پس اطلاعات ايران خودرو دقيق تر از رنو پارس است كه در اين صورت مصرف ايران خودرو هم دقيق تر از سايت رنو پارس است.

اما در مورد هندلينگ من نگفتم كه هندلينگ لوگان بد است .

من منظورم اينه كه ريو بخاطر ارتفاع پايين تر از هندلينگ بهتري برخوردار است.
لوگان بخاطر ارتفاع بيشتر ونقطه ثقل بالاتر حداقل ميشه گفت كه حس هندلينگ وپايداري كمتري رو به سرنشينان لوگان نسبت به ريو منتقل ميكنه.

در مورد كيفيت اگه سازمان گسترش ونوسازي صنايع ايران رو درنظر بگيريم طبق اخرين بررسي ريو در مقام 9 لوگان پارس خودرو در مقام 12و ايران خودرو در مقام 13 قرار گرفته است.

لوگان
4 October 2008, 05:09 PM
مصرف لوگان ایران خودرو با توجه به اونی که روی برچسب سوختش نوشته 6.9 هست. پارس خودرو هم همین طور. باهم فرق نمیکنند.

saedraz
4 October 2008, 05:15 PM
در مورد فرق تندر ایران خودرو و پارس خودرو من هم موندم اما چون مال هردو خودرو ساز رو سوار شدم در مورد فرقشون مطمئن هستم در مورد مصرف هم تند پارس خودرو شتاب کمتر و مصرف پایینتر و مال ایران خودرو شتاب بیشتر و مصرف بالاتر داره که فکر میکنم مربوط به تنظیم موتور در این دو خودرو ساز هست.

در مورد قدرت موتور هم در تاپیک جامع لوگان بحث شده و اونجا گفته شد که قدرت حقیقی موتور 110 هست اما با استفاده از کنترلرها و یکسری محدود کننده ها برای کاهش مصرف سوخت قدرت به 105 کاهش پیدا کرده.

در مورد گشتاور هم نظری ندارم

saedraz
4 October 2008, 05:26 PM
مصرف لوگان ایران خودرو با توجه به اونی که روی برچسب سوختش نوشته 6.9 هست. پارس خودرو هم همین طور. باهم فرق نمیکنند.

اون تندر ایران خودرویی که من سوار شدم برچسب سوخت نداشت و کاملا تفاوت شتاب اون با ماشین خودم مشخص بود ( هردو مال سال پیش هستن)

simba
8 October 2008, 11:39 PM
یه سوال دارم.میشه منو علمی و به دور از تعصب کمکم کنید.
میخوام یه ماشین لیزینگی بردارم.
ریو به قیمتش اصلا نمی ارزه مثل پرایده.آیینه دستی.جلو داشبورد کیفیت پایین.
تندر شبیه وانت.کیفیت ساختش حال نکردم.
سمند سنگینه تو روزهای بارونی ماشین تو دستت نیست.مشکل ترمز.اتاق سنگین-تنبل.
ورنا بازار فروش نداره.روتین نیست.
206 تیپ دو امکانت در حد پراید قیمت 15 میلیون.خشکه.
405 تولید فراموش شده ایراد خودرو.
بین 206 sd v8 - فولکس gol -پرشیا موندم.قیمت همگی 17 تا 18 میباشد.
پشت همه ماشینا نشستم.تجربه رانندگی داشتم.انتخاب سخته.
من یه دانشجوم 23 سالمه-انتطاراتم از ماشین :
1.کم خرج(اگه لوازمش گرونه ولی دیگه به این زودی ها خراب نشه)رو اعصاب راه نره خرج کنی و درست نشه.
2.لوازمش گیر بیاد(ساکن تهرانم)
3.ماشین مصرفش زیاد مهم نیست چون نمی خوام ازش استفاده کنم فقط یه موقع دانشگاه یا هفته ای یه بار گردشی جایی کوه.
4.شتابش زیاد مهم نیست -موتور این 3 تا تقریبا در یه ردن.رانندگی کلاسیک دوس دارم.ولی کولر زیاد از ماشین میگیرم.
دنده ها رو 60 کیلومتر میدم 4 -80 می دم 5 -.
5.کیفیت ساخت
6.ترمز خوب (نه مثل پراید 2 تا ترمز میزنی ظرف 1 هفته ترمز نداری)
7.هندلینگ
8.امکانات به درد بخور
9.خدمات پس از فروش برام بی اهمیته چون انقدر دزدی دیدم ماشین فقط بیرون میبرم بالا سرش وایمیسم.وقتی میگه عوض کرده نو انداختم خیالم راحت باشه.
10.دید اطراف-تسلط به ماشین-تو سفر خستت نکنه.
11.بازار فروش
تمنا دارم راهنماییم کنن.پدرم پرشیا داره راضیه-دوستم گل داره اونم راضیه-یه دوسته دیگم 206 sd داره اونم راضیه.
واقعا موندم.دوستان تجربه خودشونو بگن و مطالب علمی.
متشکرم:icon_wink

good_rally
9 October 2008, 12:12 AM
سلام
جنابsimba (http://www.phalls.com/member.php?u=36258) عزيز به زار يك مقايسه كلي بهت بگم بعد خودت نظرتو بده كه از كدون بيشتر خوشت مياد.
بحث ظاهر كه يه چيزه سليقه اي است خودت بايد بپسندي .
درمورد ريو هم كه ميگن مثل پرايد است كاملا دراشتباه هستند اين دو خودو هيچ شباهتي با هم ندارند فقط برندشون يكي است.
از ريو شروع ميكنم
ماشين نرمي هندلينگ خوبي داره قدرت موتورش 97 اسب بخار و تقريبا اندازه سمند 405 پارس است .
شتابش حدود 3/11 ثانيه است كه از 405 پارس سمند 206 تيپ 2و3 بهتر است. از نظر كيفيت طبق اخرين بررسي 9خودروي با كيفيت كشور شناخته شده وكيفيتش از لوگان گل 405 سمند پارس و خيلي از خودروهاي ديگه بهتر است.
مصرف سوختش تو سيكل تركيبي 6.9 واندازه 206تيپ2و3 مصرف داره.
هندلينگشم قابل قبوله . ولي خوب از نظر امكانات رفاهي وتجهيزات ايمني نسبت به ساير رقيبانش كمتر است .

اما در مورد لوگان فول آپشن
اگه ظاهرش رو بپسنديد ماشين خوبيه ونسبت به قيمتش كاملا ارزش خريد داره.
از نظر كيفيت با لاتر از 405 پارس سمند وپايين تر از 206 و ريو است .
امكانات رفاهي وتجهيزات ايمني خوبي داره .
تمام شيشه ها برقي آينه برقي كامپوتر سفري ايربگ ABS و.....................
قدرت موتورش 105 اسب بخار وحدود 5اسب بخار از SdV8 كمتر است .
شتابش 10.2 ثانيه است و از 405 پارس سمند 206تيپ 2و3 ريو وتمام تيپ هاي SD بهتر است وحدود 1ثانيه با تيپ 5فاصله داره وازش عقب ميمونه
فقط لوازم يدكشي يه خورده نسبت به رقيبان ديگش كمه تو بازار وخيلي بايد مواظب باشي كه تصادف يا صدمه اي به ماشين نزني كه قطعاتش نسبن به پژو وريو كمتر است .
البته الان خيلي بهتر شده.

درمورد پارس سمند و405 هم اصلا فكرشو نكن ماشيناي پر مصرف با تكنولوژي 20 سال پيش امكانات و تجهيزات ايمني خيلي كم وكلا ديگه اينا از رده خارج شدند وخودروهاي خيلي خوبي جاي اينا رو دارند ميگيرند.

در مورد گل بايد بگم كه ماشين خوبي ولي نه دراندازه 17 تومان
17 تومان براش زياده لوازم يدكيش خيلي كم پيدا ميشه نسب به پژو و ريو
قيمت لوازم يدكيشم از 206 گرونتره .
قدرتش 100 اسب بخاره شتابش 11.3 در اندازه ريو هندلينگ خوبي داره سيستم تعليقشم خيلي نرمه ولي 17 تومان نمي ارزه.

اما اگه نظر منو بخواي من بهت SDV8 و لوگان فول اپشن رو پيشنهاد ميكنم تو يك رنج پايين تر هم ريو ماشين خوبيه.

كلا اين 3تا خودرو تو ماشيناي زير 20 تومان از همه بهتر هستند .

اگه صفحات اين تاپيك رو بخوني يا به تاپيك تخصصي هر كدومشون مراجعه كني در مورد اين 3خودرو خيلي صحبت شده .

به هر حال اگه از نظر فضاي سرنشين مشكل نداري SD به خصوص V8 بخر وشك هم نكن .
ولي اگه فضاي سرنشين خيلي برات مهمه لوگان بخر.

eysun
9 October 2008, 01:53 AM
1.کم خرج(اگه لوازمش گرونه ولی دیگه به این زودی ها خراب نشه)رو اعصاب راه نره خرج کنی و درست نشه.
3.ماشین مصرفش زیاد مهم نیست چون نمی خوام ازش استفاده کنم فقط یه موقع دانشگاه یا هفته ای یه بار گردشی جایی کوه.
4.شتابش زیاد مهم نیست -موتور این 3 تا تقریبا در یه ردن.رانندگی کلاسیک دوس دارم.ولی کولر زیاد از ماشین میگیرم.
5.کیفیت ساخت
7.هندلینگ
8.امکانات به درد بخور
9.خدمات پس از فروش برام بی اهمیته چون انقدر دزدی دیدم ماشین فقط بیرون میبرم بالا سرش وایمیسم.وقتی میگه عوض کرده نو انداختم خیالم راحت باشه.
11.بازار فروش
تمنا دارم راهنماییم کنن.پدرم پرشیا داره راضیه-دوستم گل داره اونم راضیه-یه دوسته دیگم 206 sd داره اونم راضیه.
پرشیا که هیچی
sd هم که ابتکار ایران خودروست ولی اگه جاداری برات مهمه گزینه خوبیه.
گل هم که سالاره . حرف اینو اونو گوش نکن پشت سرش حرف زیاده ! همه چیش خوبه . یه کم گرونه ولی ارزششو داره! فطعاتش گیر میاد غصه نخور! حالا حالا ها خراب نمیشه...:icon_cool

ehsan-inventor
9 October 2008, 10:46 AM
منم به شما دوست عزیز لوگان رو پیشنهاد می کنم.ما پارس هم داریم اما من تو پست های قبلی و همین طور دوستان خیلی راجع به این ماشینا صحبت کردیم و توصیه می کنم طرف پارس نرو.
به نظر من به این 3 ماشین فکر کنید
لوگان(یه ویژگی خوبی که داره و شاید کسی بهش اشاره نکرده باشه بی صدا بودن اونه.آقا شما توش بشینی صدای موتور رو خیلی کم میشنوی و تو دست اندازا خیلی بی صدا رد میشی.اگه قیافش برات غیر قابل تحمله مسلما از عقبش بدت میاد.توصیه می کنم 2 دقیقه از جلو نگاش کنی:icon_surp خیلی خوشکله !!! در مورد عقبش هم اگه چراغ اسپورت بندازی (50 تومنه) قشنگ میشه.عکس عقب با چراغ اسپورت تو این وبلاگ پست دومش هست:
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>اینجا (http://logan90.blogfa.com) <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<)
sdv8
ریو
من در مورد گل چیز زیادی نمیدونم اما فکر کنم مصرفش زیاد باشه.

لوگان
9 October 2008, 06:52 PM
من اصولا از ماشین اسپرت خوشم نمیاد ولی امروز برای اولین بار یه لوگان اسپرت تو خیابون دیدم خیلی قشنگ بود.

hosseinabd
10 October 2008, 02:44 AM
همونطور که دوست خوبم ehsan_inventor گفتند این سه تا ماشین الان بهترین ماشینهای این رنج هستند.
ریو و لوگان و 206 اس دی وی هشت.

pouya system
10 October 2008, 10:32 AM
فقط ظاهر و سادگی ال 90 یه مقدار دل آدمو میزنه . ولی کاملا ماشین خوبیه . از طرف دیگه چون درمورده خیلی از این ماشینهایی که تو همه پرسی گذاشتید ، تجربه ای ندارم ، نمیتونم نظر بدم .

pooriya_mc
10 October 2008, 12:25 PM
به نظر من هم تو خرید sdv8 شک نکن من پشتش نشستم واقعا ماشینه خیلی خوبیه :icon_cool

Raminium2001
12 October 2008, 09:46 PM
هر کدام از ماشینهایی که تو این نظر سنجی هستند یک سری قابلیتهایی دارند که میتونه برترشون کنه. ولی به نظر من تندر (مدل فول با دو ایربگ) انتخاب منطقی تری هست. چون با وجود اینکه یکی از زشت ترین ماشینهای این رنج هست ولی از همه قابلیتها برخورداره: کم مصرف، قابل استفاده برای خانواده، قابل استفاده برای جوانان، پر شتاب، هندلینگ مناسب، فضای داخلی کافی، امنیت، راحتی، پایداری و ...
البته در اکثر زمینه ها میشه خودروهایی رو معرفی کرد که نسبت به تندر برتری دارند، ولی فکر نمی کنم بشه خودرویی رو پیشنهاد داد که همه این قابلیتها رو داشته باشه.

rezayahoo
23 October 2008, 03:30 PM
با سلام خدمت همه دوستان من ميخاستم بدون تعصب نظرم رو بدم
با توجه به بررسي هايي كه كردم
همه ماشينها تو بعضي از امكانات خوب و بد دارند ولي اگه بخاهيم منطقي و علمي همه قابليتها را ملاك قرار بديم فكر كنم لوگان با فاصله خيلي زياد اول ميشه ( قيمت ماشين هم خودش آيتم خيلي مهميه براي انتخاب)

mehran_tavakoli
23 October 2008, 03:37 PM
نظر شخصی من اینه:
سنگینی که پژو پارس داره ال 90 نداره
ولی پژو پارس از سال 84 به بعد واقعا افتضاح شدن
ال 90 ماشینی هست که بسیار خوب از اب در اومده و ماشین نرمی هست
خیلی گنده نیست و برای شهر و جاده مناسب هست
یه گزینه دیگه اضافه میکتم و اون هم ای ال ایکس هست
ماشین خوبی هست ای ال ایکس و من نشنیدم کسی نا راضی باشه
بین ای ال ایکس و ال 90 به نظر من ای ال ایکس چون کلاس بالاتری داره و فکر میکنم فضای بیشتری هم داره

لوگان
23 October 2008, 07:17 PM
فضای ال ایکس فکر نکنم از تندر بیشتر باشه. به ریخت تندر نگاه نکن خیلی گنده تر از این حرف هاست.
در مورد کلاس هم تندر بعد از یکی دو سال کلاس پیدا میکنه. البته الان هم کلاس داره به نظر من.

rezayahoo
24 October 2008, 01:31 PM
به هر حال تو ايران الان اين جوري جا افتاده كه پژو 405 آخر ماشينه
با چند نفر صحبت مي كردم در مورد لوگان هنوز بنده خدا ها ماشينو نميشناسن و پشت اون ننشستن نظر ميدن !!!!! ميگن خوب نيست (بدون هيچ دليلي فقط قيافشو از دور ديدن)
كافيه پشتش بشينن انوقت ميفهمن ماشين روز چه امكاناتي داره
شتاب قدرت نرمي راحتي تسلط ايمني و ...از 405 بيشتره
در مورد قيافه هم بالاخره 20 ساله كه ما با قيافه هاي بدنه صاف پيكان و 405 چشمامون پر شده و مدلهاي جديد به چشمون زياد جالب نمياد

در ضمن آدم ماشينو براي خودش بايد بخره نه براي حرف ديگران
خودت بايد راضي باشي و عاقلانه و علمي ماشين خوب رو بشناسي

mehdizadeh04
24 October 2008, 01:58 PM
به هر حال تو ايران الان اين جوري جا افتاده كه پژو 405 آخر ماشينه
با چند نفر صحبت مي كردم در مورد لوگان هنوز بنده خدا ها ماشينو نميشناسن و پشت اون ننشستن نظر ميدن !!!!! ميگن خوب نيست (بدون هيچ دليلي فقط قيافشو از دور ديدن)
كافيه پشتش بشينن انوقت ميفهمن ماشين روز چه امكاناتي داره
شتاب قدرت نرمي راحتي تسلط ايمني و ...از 405 بيشتره
در مورد قيافه هم بالاخره 20 ساله كه ما با قيافه هاي بدنه صاف پيكان و 405 چشمامون پر شده و مدلهاي جديد به چشمون زياد جالب نمياد

در ضمن آدم ماشينو براي خودش بايد بخره نه براي حرف ديگران
خودت بايد راضي باشي و عاقلانه و علمي ماشين خوب رو بشناسي

با سلام خدمت شما عزیزان
دایی بنده 70 سال داره و از اون موقع که پیکان چراغ بنزی بوده ماشین داشته تا همین الان که پرشیا داره!!!!
روزی که این ماشین رو اسم نویسی کردیمم به بابام گفت این چه ماشینیه که اسم نوشتی؟؟ماشین قحطی بود؟؟همه جاش زشته.همون موتور پیکانه!!!!خلاصه کلی سرزنش کرد ما رو.گذشت تا روزی که ماشین رو تحویل گرفتم اومد.اول که میخواست ماشین روشن بود استارت بزنه این قدر صدای موتور کم بود.ولی به لطف استارت لوگان استارت نخورد دوباره.کلاچ رو فشار داد گفت چقدر دنبه هستش کلاچش.دنده ها رو جا زد.گفت خیلی عالیه.بی سر و صدا و با نرمی عالی.درب رو که بست گفت چقدر راحت و نرم بسته میشه!!!!خلاصه از سر کوچه تا ته کوچه نشست اصلا حیرت زده شده بود!!!
این جوریه که مردم ما نسبت به ماشینی که حتی یک بار هم توی نشستن نظر میدن.
بازم بگم که تا وقتی کسی باهاش رانندگی نکرده نمیدونه رانندش چی میگه!!!
با تشکر

ehsan-inventor
24 October 2008, 08:38 PM
با سلام خدمت شما عزیزان
دایی بنده 70 سال داره و از اون موقع که پیکان چراغ بنزی بوده ماشین داشته تا همین الان که پرشیا داره!!!!
روزی که این ماشین رو اسم نویسی کردیمم به بابام گفت این چه ماشینیه که اسم نوشتی؟؟ماشین قحطی بود؟؟همه جاش زشته.همون موتور پیکانه!!!!خلاصه کلی سرزنش کرد ما رو.گذشت تا روزی که ماشین رو تحویل گرفتم اومد.اول که میخواست ماشین روشن بود استارت بزنه این قدر صدای موتور کم بود.ولی به لطف استارت لوگان استارت نخورد دوباره.کلاچ رو فشار داد گفت چقدر دنبه هستش کلاچش.دنده ها رو جا زد.گفت خیلی عالیه.بی سر و صدا و با نرمی عالی.درب رو که بست گفت چقدر راحت و نرم بسته میشه!!!!خلاصه از سر کوچه تا ته کوچه نشست اصلا حیرت زده شده بود!!!
این جوریه که مردم ما نسبت به ماشینی که حتی یک بار هم توی نشستن نظر میدن.
بازم بگم که تا وقتی کسی باهاش رانندگی نکرده نمیدونه رانندش چی میگه!!!
با تشکر

برای اینکه منم حرفای شما رو تایید کنم چند نمونه میگم که منو کفری کرده !!!
3 هفته ی پیش عمو من که اتفاقا مهندس برقه و اونم از دانشگاه علم و صنعت(می خوام بگم یه آدم تحصیل کرده ی جامعه ما) سوار لوگان ما شد
اول که نشست گفت ماشین خوبیه و سوال کرد از پراید بهتره ؟؟!؟!!:icon_bigg
آخه چی بگم بهش من گفتم پراید عمو؟؟!!:icon_cry: بعد روشن کردم گفت صداش از پراید کمتره!!
خلاصه کلی با ماشین دور زدیم آخر که پیاده شد گفت پرایدمو میفروشمو یه دونه تندر می خرم بالاخره از پراید که بهتره !تازه قبلشم گفته بود اتاقش خیلی خوبه و از قدرتشم خوشش اومد آخه از یه کوه با شیب زیاد رفتیم بالا
پرسید چنده گفتم 15 تومن.تعجب کرد گفت اینا که 11 تومن بودمنظورش قیمت خودروساز بود آخه 2 ساله خارج بوده از ایران خبر نداره البته خارجش کشورای اسیایی بوده...(همین جاس که دوستان میگن مردم ما از جمله عموی من که یه آدم تحصیل کردس چون می بینه ماشین ارزونیه پس...)
بعد که خداحافظی کرد گفت پرشیا بهترین ماشینه!
گفتم چرا؟ گفت 18 تومنه !!!!! (دقت کردین؟! همون طور که هیچ وقت سوار تندر نشده سوار پرشیا هم نشده ولی میگه بهترین ماشینه و تندرو با پراید مقایسه می کنه اونم تندر ال پی !!!!:icon_bigg

امیدوارم تندر قیمتش بره بالا یا نه یه جوری بشه که از پارس گرون تر شه که مردم این قدر به این ماشین کم لطفی نکنن.
لازمه یه نکته بگم و اون اینه که ما با وجود اینکه زیاد مراعات ماشینو تو دست اندازا نمیکنیم و خیلی بد از اونا رد میشیم هنوز ماشین کوچک ترین صدایی نمیده.خیلی برام جالبه.اما این پرشیا اوه اوه ...

good_rally
24 October 2008, 09:29 PM
متاسفاه در كشور ما بيش از 80 درصد مردم اطلاعاتشون در مورد خودرو كم است و
متاسفاه خوب بودن يا بد بودن يك خودرو را در زشت بودن يا زيبا بودن ماشين ميبينند .
يا خوب بودن يا بد بودن رو با توجه به كلاس خودرو وقيمتش ميسنجند.
در كل بيشتر مردم ما ماشين رو براي خودشون نميخرند ماشين رو براي مردم ميخرند كه وقتي كه مردم نگاه كنند بگن فلان ماشين رو نگاه چه ظاهري داره فلان قيمت رو داره .

مثلا من خودم با يكي در مورد خودرو صحبت ميكرديم اون پرايد داره و ميخواد ماشينشو ارتقاع بده تا حدود15 يا 16 تومان .

من بهش لوگان فول اپشن رو پيشنهاد كردم ولي خودش ميگفت سمند .
حالا ازش پرسيدم كه چرا سمند رو انتخاب كرديد.
ايشون گفتند كه سمند تو جاده يه ابهت خاصي داره يه سنگيني خاصي داره:icon_roll
خوب به نظر شما من ميتونستم ايشون رو قانع كنم كه لوگان بهتر از سمند است.

وقتي كه مردم ما تفكرشون قديمي است و فاكتوراشون رو مسائل بيربط قرار ميدهند وفاكتوراي روز دنيا رو براي خريد خودرو قرار نميدهند به نظر شما من هر چقدر در مورد لوگان توضيح ميدادم بازم ايشون قانع ميشد يا نه؟؟؟؟؟؟؟

اميدوارم روزي برسه كه ديدگاهامون نسبت به خودرو عوض بشه و ديگه خودروي برتر رو در ظاهر وقيمتش نبينيم.

اصغر
26 October 2008, 03:14 PM
سلام

من تصميم گرفته ام يك اتوموبيل در حدود 15 ميليون بخرم. خودم بين تندر E2/LP ( بهش ميگن E2 فول ؟) و تندر E1 فول موندم. اختلاف قيمتشون حدود 1.5 بايد باشه.

منتها به هركي مي گي مي گن : اه اه اه نخري تندر آشغاله و اله و بله و ...موتورش فلانه و جلو داشبردش بيساره و ...

خلاصه من آدم دهن بيني نيستم ولي الان يه كم دو دلم. اولا بين دو مدل بالا و بعد ورناي دست دوم و 206 تيپ 2 صفر يا SD دست دوم.

لطفا نظرتونو بگين. دنبال چند تا تاييد فني با مدرك مي گردم كه دلم قرص بشه. ماشين هم براي خانمم مي خوام بنابر اين شتاب در مرحله ي آخر اهميته و برعكس ايمني و بعد راحتي و قدرت ( براي جاده) در مراحل اصلي اهميت.

لوگان
26 October 2008, 04:09 PM
دوست عزیز این یه نظر سنجی در مورد اینکه کدوم مدل تندر نسبت به قیمتش مناسبتره؟http://www.phalls.com/showthread.php?t=46366
در مورد مواردی که گفتید تندر هم شتاب داره ایمنی داره راحتی داره و هرچی که بخوایین.

ehsan-inventor
26 October 2008, 08:09 PM
سلام

من تصميم گرفته ام يك اتوموبيل در حدود 15 ميليون بخرم. خودم بين تندر E2/LP ( بهش ميگن E2 فول ؟) و تندر E1 فول موندم. اختلاف قيمتشون حدود 1.5 بايد باشه.

منتها به هركي مي گي مي گن : اه اه اه نخري تندر آشغاله و اله و بله و ...موتورش فلانه و جلو داشبردش بيساره و ...

خلاصه من آدم دهن بيني نيستم ولي الان يه كم دو دلم. اولا بين دو مدل بالا و بعد ورناي دست دوم و 206 تيپ 2 صفر يا SD دست دوم.

لطفا نظرتونو بگين. دنبال چند تا تاييد فني با مدرك مي گردم كه دلم قرص بشه. ماشين هم براي خانمم مي خوام بنابر اين شتاب در مرحله ي آخر اهميته و برعكس ايمني و بعد راحتي و قدرت ( براي جاده) در مراحل اصلي اهميت.

دوست عزیز اگه شما این تالارو(تایید فنی و مدرک !) مطالعه کنید مطمئن باشید دلتون قرص میشه که ماشین مناسب برای همسرتون چیه .من و دوستان با هم دیگه بحث ها (!) اینجا داشتیم.:icon_excl
من خودم 2 ماهه لوگان دارم و لوگانو به کمک همین تالار انتخاب کردم و از هر نظر راضیم:icon_cool
پیشاپیش خرید لوگان رو به شما دوست عزیز تبریک میگم !!! :icon_evil
اما اونایی هم که میگن لوگان آشغاله باید ازشون پرسید که ماشین چیست؟؟ !!ماشین خوب دارای چه فاکتور هایی است؟یک ماشین خوب آیا به قیمت است؟؟(نه به قیافس لابد!!) من نمی دونم با این جماعتی که به تندر میگن آشغال باید چیکار کرد؟؟؟!!:icon_bigg

adolf1945
26 October 2008, 08:18 PM
متأسفانه لوگان به رغم آنکه خودروی خوبی است ولی به جهت ظاهرش ، مورد نقدهای زیادی قرار گرفته که در کمتر اتومبیلی میتوان به این همه متشابهات رسید . و البته باعث شده با اقبال عمومی خوبی روبرو نشود . اکثر نقد ها هم به جهت ظاهرش بوده که به موتور نسبت داده میشود وگر نه توانایی های موتور آن بسیار عالیست .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اگر در تهران هستید و اتومبیل را برای همسر خود تهیه مینمایید ، باید بگویم بانوان تهران گرایش زیادی به 206 و ریو دارند . شکایاتی که اکثر بانوان در مورد تندر دارد ، دید عقب آن است که با توجه به تسلط کمتر خانمها نسبت آقایان ، معظلاتی را ایجاد نموده .
خانم یکی از بستگان ما تندر 90 خرید و از همه چی راضیست به جز دید عقب توی پارک کردن و دید بد آینه های آن ، که باعث شده چند باری گوشه کنار و عقب ماشین را بمالد . ولی موتور و ترمزهای آن عالیست (شک نکنید و به صحبتهای دیگران توجه ننمایید)

good_rally
26 October 2008, 09:37 PM
من خودم تيپ 2 دارم ولي اگه بخوام ماشيني در حد 15 تومان بخرم انتخاب اولم 100% لوگان است.

چون هيچ خودرويي تو رنج قيمت لوگان اين مكانات و اين قدرت موتور اين ايمني اين فضاي مناسب سرنشين وفضاي باري كه 510ليتر ودرست هم حجم ماكسيما است و............. رو نداره و به نظر من لوگان 100% با توجه به مبلقي كه پرداخت ميكنيد ارزش خريد رو داره.
ديگه درمورد جزييات صحبت نميكنم شما ميتونيد به تاپيك لوگان ويا اصلا ميتونيد همين تاپيك هم درست مطالعه كنيد و مطمئن باشيد كه خودروي مورد نظر رو انتخاب خواهيد كرد ومزايا ومعايب هر خودرو كاملا مشخص شده.

ولي من اگه جاي شما بودم تا 15 تومان لوگان فول آپشن رو انتخاب ميكردم واز 15 تا 20 تومان هم SDV8 ميخريدم.
موفق باشيد.

rezayahoo
27 October 2008, 11:33 AM
متأسفانه لوگان به رغم آنکه خودروی خوبی است ولی به جهت ظاهرش ، مورد نقدهای زیادی قرار گرفته که در کمتر اتومبیلی میتوان به این همه متشابهات رسید . و البته باعث شده با اقبال عمومی خوبی روبرو نشود . اکثر نقد ها هم به جهت ظاهرش بوده که به موتور نسبت داده میشود وگر نه توانایی های موتور آن بسیار عالیست .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اگر در تهران هستید و اتومبیل را برای همسر خود تهیه مینمایید ، باید بگویم بانوان تهران گرایش زیادی به 206 و ریو دارند . شکایاتی که اکثر بانوان در مورد تندر دارد ، دید عقب آن است که با توجه به تسلط کمتر خانمها نسبت آقایان ، معظلاتی را ایجاد نموده .
خانم یکی از بستگان ما تندر 90 خرید و از همه چی راضیست به جز دید عقب توی پارک کردن و دید بد آینه های آن ، که باعث شده چند باری گوشه کنار و عقب ماشین را بمالد . ولی موتور و ترمزهای آن عالیست (شک نکنید و به صحبتهای دیگران توجه ننمایید)

بله البته ريو هم ماشين خوبيه
متاسفانه تو كشورمون عادت داريم ملاكهاي اصلي انتخابومون رو كنار بذاريم و به قيافه اهميت بديم !! درسته قيافه هم خودش امتياز حساب ميشه ولي اگه حتي قرار باشه به اين معيار هم به لوگان و ريو صفر بديم كه خود من چنين اعتقادي ندارم (چون معمولاً روي تعصب نظر ميديم روي قيافه ماشينمون) بازم با توجه به بقيه معيارها فكر كنم(از نظر من) انتخاب عاقلانه 1.لوگان 2.ريو3 .206
باشه
راستي به ابهت و قدرت قيافه لوگان توجه كردين ؟

MKHSH
27 October 2008, 12:22 PM
5.کیفیت ساخت
7.هندلینگ
8.امکانات به درد بخور
11.بازار فروش

در بين اين سه خودرو اگر پارس را كنار بگذاري ميشه گفت به بهترين انتخابها رسيده ايد. دو خودروي فولكس گل و پژو 206 SD وي هشت بهترين گزينه ها تا 20 ميليون محسوب ميشود. من از سال 84 فولكس گل دارم و در يك جمله مي تونم در دوام، راحتي، كيفيت و لذت رانندگي تعريف كنم. البته بهتره به تاپيكهاي مربوطه نيز مراجعه كنيد تا اطلاعات دقيقتري بدست آوريد.

rezayahoo
27 October 2008, 12:43 PM
سلام

دوست عزيز ميخاستم بعضي از واقعيتهايي رو كه چرا پشت سر لوگان بد ميگن اونجوري كه من جستجو كردم بگم :
وقتی تولید پیکان متوقف شد همه جا سخن از پیداکردن جایگزین مناسبی برای این خودرو بود . البته پراید و آردی به سرعت جای اون رو پر کردند . اما در این میان بود که بحث تولید خودروی لوگان (ال-۹۰) بر سر زبان ها افتاد . لوگان خودرویی پرقدرت - ایمن - کم مصرف و جز محصولات جدید شرکت رنو بود و به تازگی وارد بازار شده بود و قیمت کاملا مناسبی داشت .
اما در این موقع که در ایران بر سر تولید این خودرو کش و قوس های فراوانی وجود داشت رنو این اتومبیل را در کشورهای روسیه - رومانی و ترکیه تولید و عرضه کرده بود . ابتدا قرار بود ایران همزمان با رومانی این اتومبیل را تولید کند ولی بر سر راه این پروژه آن قدر موش دواندند که خيلي ها قيد اين ماشين رو زدند و فكر كردند كه به علت تحريمهاي احتمالي غرب بايد قيد اين ماشين رو زد در صورتيكه حقيقت چيز ديگه اي بود
اما واقعا چرا ؟ علت چه بود ؟ این پروژه که مشکلی نداشت . تولیدش بر خلاف سایر قراردادها با درصد تولید داخلی بالا بود . ایران خودرو و سایپا هم که هر دو و به طرو همزمان این خودرو را تولید میکنند و هر دو از این خوان گسترده بهره میبرند!! اما پس چرا این اتفاق نمی افته و قضیه آن قدر پیچیده میشه که به وزرات صنایع و مجلس میکشه !!
حقیقت اينه که شرکت های دیگر فرانسوی مثل پژو با ورود این خودرو منافع خود را سخت در خطر میبینند . چرا ؟ چون با ورود خودرویی با قدرت بیش از ۱۰۰ اسب و قیمت پايين تر و تجهیزات نسبتا مناسب به همراه چهره ی ظاهری جديد و جذاب آیا کسی به سراغ محصولات پژو یا حتی سیتروئن خواهد رفت ؟؟ آیا پژو حاضر است تا سود چند ميلیاردی خود رو در بازار ایران از دست بده ؟؟!!!! مطمئنا نه ! پس پژو نیز بیکار ننشسته و با کمک عوامل داخلی دیگری دست در دست هم تا عدم ورود یا عرضه با قیمت بالا را مد نظر قرار بده

mehdizadeh04
27 October 2008, 01:06 PM
دوست عزيز ميخاستم بعضي از واقعيتهايي رو كه چرا پشت سر لوگان بد ميگن اونجوري كه من جستجو كردم بگم :

وقتی تولید پیکان متوقف شد همه جا سخن از پیداکردن جایگزین مناسبی برایاین خودرو بود . البته پراید و آردی به سرعت جای اون رو پر کردند . اما در این میانبود که بحث تولید خودروی لوگان (ال-۹۰) بر سر زبان ها افتاد . لوگان خودرویی پرقدرت- ایمن - کم مصرف و جز محصولات جدید شرکت رنو بود و به تازگی وارد بازارشده بود و قیمت کاملا مناسبی داشت .
اما در این موقع که در ایران بر سر تولید این خودرو کش و قوس هایفراوانی وجود داشت رنو این اتومبیل را در کشورهای روسیه - رومانی و ترکیه تولید وعرضه کرده بود . ابتدا قرار بود ایران همزمان با رومانی این اتومبیل را تولید کندولی بر سر راه این پروژه آن قدر موش دواندند که خيلي ها قيد اين ماشين رو زدند و فكر كردند كه به علت تحريمهاي احتمالي غرب بايد قيد اين ماشين رو زد در صورتيكه حقيقت چيز ديگه اي بود
اما واقعا چرا ؟ علت چه بود ؟ این پروژه که مشکلی نداشت . تولیدش برخلاف سایر قراردادها با درصد تولید داخلی بالا بود . ایران خودرو و سایپا هم که هردو و به طرو همزمان این خودرو را تولید میکنند و هر دو از این خوان گسترده بهرهمیبرند!! اما پس چرا این اتفاق نمی افته و قضیه آن قدر پیچیده میشه که به وزراتصنایع و مجلس میکشه !!
حقیقت اينه که شرکت های دیگر فرانسوی مثل پژو با ورود این خودرومنافع خود را سخت در خطر میبینند . چرا ؟ چون با ورود خودرویی با قدرت بیش از ۱۰۰اسب و قیمت پايين تر و تجهیزات نسبتا مناسب به همراه چهره ی ظاهری جديد و جذاب آیا کسی بهسراغ محصولات پژو یا حتی سیتروئن خواهد رفت ؟؟ آیا پژو حاضر است تا سود چند ميلیاردیخود رو در بازار ایران از دست بده ؟؟!!!! مطمئنا نه ! پس پژو نیز بیکار ننشسته و باکمک عوامل داخلی دیگری دست در دست هم تا عدم ورود یا عرضه با قیمت بالا را مد نظرقرار بده

این سخنان کاملا تایید میشه و دلیلی نیست جز همین در خطر بودن منافع خودرو های گرانی که نه امکانات ایمنی دارن نه امکانات رفاهی!!!!
اگر دقت کنید میبینید که پژو چون میخواسته بازارش رو از دست نده حتی 407 رو هم وارد بازار کرده تا عده ای هم به سمت این ماشین کشیده بشن!!!!!!
اگر لوگان نمیومد لحظه ای شک نکن که همون 206 و 405 رو تحویل ایرانی های بنده خدا میدادن و کسی هم صداش در نمیومد و همه هم از 206 با اون قیمت کذایی تعریف میکردند!!!!
البته پیشاپیش از همه عزیزان عذر خواهی میکنم!!!
با تشکر

mehran_tavakoli
27 October 2008, 01:57 PM
من فکر میکنم ماشین خریدن بستگی به کارایی فرد داره
مثلا طرف یه ماشین میخواد که خانواده 4 نفره یا 5 نفره راحت باشن باهاش-مسافرت برن و ...
مشخص هست که کسی توصیه 206 نمیکنه چون هم صندوق و هم ظرفیت 206 برای 5 نفر کافی نیست
توی این رنج قیمت سمند-پارس ای ال ایکس بهترین هست
یک نفر ماشین میخواد برای توی شهر : خوب اینجا به نظر من 206 بهتر هست و ال 90
چون ماشین جمع و جوری هست و توی ترافیم دست و پا گیر نیست
واسه همین به نظر من اول هدف باید مشخص بشه و بعد توی این رنج پیشنهاد ماشین بدیم

pooyamontoya
27 October 2008, 02:00 PM
سلام

سلام دوست عزیز
به نظر منم با توجه به شرایط شما و همچنین نوع استفاده از خودرو بهترین گزینه همون L90 هست چون شما به مقدار پولی که میدید واقعا امکانات رفاهی خوبی رو در اختیار شما قرار میده.ولی متاسفانه این تو کشور ما جا افتاده که وقتی کسی به دنبال ماشین میگرده اول دنبال کلاس (وجه اجتماعی)اون میره و میگه مثلا پرشیا بگیریم چون کلاس داره درصورتی که خودروی پرشیا نسبت به پول پرداختی کیفیت و امکانات لازم رو در اختیار نمیزاره.قیافه ماشین هم اهمیت داره ولی نه تا این حد که یک خودرو رو فقط و فقط به خاطر قیافش رد کرد و این کار به نظر من کاملا غیر منطقی و غیر عقلانی است. :icon_cool

mehran_tavakoli
29 October 2008, 09:08 PM
نظر من هم ال 90
من از اکثر افرادی که دارن میپرسم
رازی بودن
با خیال راحت بگیر

fishy_man
2 November 2008, 02:29 PM
همونطوری که از نتیجه ی همه پرسی مشخصه تندر بهترین و مقرون به صرفه ترین خودرو توی این محدوده هست
هر کس می خواد ماشین بگیره و پول تندر رو داره شک نکنه
مخصوصا اگه LP بگیرید که عالیه

vexer
6 November 2008, 02:10 PM
سلام.
به نظر منم logan ماشین خیلی خوبیه.

اگه پولش مهم نباشه e2 lp و گرنه e2 slx.

موفق باشید.

rezayahoo
12 November 2008, 02:37 PM
سلام.
به نظر منم logan ماشین خیلی خوبیه.

اگه پولش مهم نباشه e2 lp و گرنه e2 slx.

موفق باشید.

با نظر شما موافقم
نكته قابل ذكر اينكه تندر هاي فعلي با دقت،حساسيت و نظارت كارشناسان فرانسوي رنو تو ايران توليد ميشه . كه خودش يه مزيته ، ضمناً آمار زير كه در روزنامه دنياي اقتصاد ذكر شده خودش بيانگر كيفيت بهتر ميتونه باشه (مقايسه ارزبري ماشينها)
تندر 90 (لوگان) 2345 يورو
پژو 206 2000 يورو
پژو پارس 400 يورو
پژو 405 300 يورو
سمند 50 يورو
روآ 0
پرايد 0
و فكر كنم به همين دليل باشه كه ايران خودرو ميگه تندر براش به صرفه نيست!!

ehsan-inventor
12 November 2008, 10:29 PM
آمار زير كه در روزنامه دنياي اقتصاد ذكر شده خودش بيانگر كيفيت بهتر ميتونه باشه (مقايسه ارزبري ماشينها)
تندر 90 (لوگان) 2345 يورو
پژو 206 2000 يورو
پژو پارس 400 يورو
پژو 405 300 يورو
سمند 50 يورو
روآ 0
پرايد 0
و فكر كنم به همين دليل باشه كه ايران خودرو ميگه تندر براش به صرفه نيست!!
با تشکر از شما ممکنه لینک این مطلب رو قرار بدین؟؟(از سایت روز نامه دنیا اقتصاد)

rezayahoo
14 November 2008, 12:59 PM
با سلام و تشكر از شما آقا احسان اينهم آدرس لينك :http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=131544

q1w2e3r4
19 November 2008, 07:42 PM
از بین گزینه های بالا براحتی می توان از 206 تیپ2 ، 405، پرشیا،سمند معمولی، گل و ورنا به دلایل مختلف از جمله گرانی ، ار رده خرج شدن ،مصرف بالا ، کیقیت و تکنولوژی پایین گذشت.
از بین خودروهای باقی مانده به نظر من:
1-206 تیپ 5
2-ریو
3-لوگان
4-سمند LX
و یک مورد هم که به نظر من جا مونده 206 سدان v8 هستش که گزینه خیلی خوبی می باشد پس در این صورت:
1-206 تیپ v8
2-ریو و 206 تیپ 5
3-لوگان
4-سمند LX

نتا یج نظر سنجی نشون میده که L90 رتبه اول رو داره.اماباید بگماین ماشین به هیچ وجه شایسته چنین رتبه ای رو نداره.

من قبول دارم که این ماشین با توجه به قیمتش امکانات خوبی در اختیار قرار میده مثل موتور 1600 ,16 سوپاپه که فدرت 108 اسب بخار رو داره و ترمز ABS و بسیاری امکانات دیگه.

اما این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنیم که متاسفانه اکسل عقب این ماشین یک تیکه هسته درست مثل ریو که باعث شده این ماشین در پیچها و در سرعت های بالا به هیچ وجه تعادل نداشته باشه و به راحتی چپ کنه

پس به نظر من این ماشین فقط و فقط به درد شهر میخوره و نباید در خارج از شهر و در جاده ( اونم جاده های ایران که قربونش برم 100% استانداردن)
استفاده بشه.

با تشکر از همه ی دوستان:icon_mad:

fishy_man
20 November 2008, 10:59 AM
نتا یج نظر سنجی نشون میده که L90 رتبه اول رو داره.اماباید بگماین ماشین به هیچ وجه شایسته چنین رتبه ای رو نداره.

من قبول دارم که این ماشین با توجه به قیمتش امکانات خوبی در اختیار قرار میده مثل موتور 1600 ,16 سوپاپه که فدرت 108 اسب بخار رو داره و ترمز ABS و بسیاری امکانات دیگه.

اما این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنیم که متاسفانه اکسل عقب این ماشین یک تیکه هسته درست مثل ریو که باعث شده این ماشین در پیچها و در سرعت های بالا به هیچ وجه تعادل نداشته باشه و به راحتی چپ کنه

پس به نظر من این ماشین فقط و فقط به درد شهر میخوره و نباید در خارج از شهر و در جاده ( اونم جاده های ایران که قربونش برم 100% استانداردن)
استفاده بشه.

با تشکر از همه ی دوستان:icon_mad:

واقعا که نظرتون علمی هست !!!!!!!
می شه بگید منبع تون کجاست؟؟؟
کی کفته ریو زود چپ میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟
ریو یکی از نقاط قوتش هندلینگ خوبش هست
می شه بگید تا حالا چند تا ریو و تندر دیدید که چپ کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا مستدل و علمی صحبت کنید

reza engine
20 November 2008, 01:28 PM
دوست عزيز سيستم تعليق عقب تندر از نوع نيمه مستقل از نوع تير پيچشي با مقطع H مي باشد به انگليسي شما مي تونيد عبارت H-type torsion beam with programmed deflection and coil springs سرچ كنيد و مطالب آموزنده اي در باره پيدا كنيد.
به عنوان مثال
http://www.autozine.org/home.html
و در اين سايت بريد قسمت Technical school
http://www.autozine.org/technical_school/suspension/tech_suspension21.htm#Torsion
و مطالب مربوط به torsion beam رو بخونيد. عكس هايي كه براي توضيح اين مدل گذاشته مربوط به VW Golf و Fiat Punto هست. آيا اين ماشين ها به راحتي چپ ميشوند؟؟؟

http://www.tinypic.ws/files/75sfpn8n1raee4cw50d4.jpghttp://www.tinypic.ws/files/uz6768pg0xhu7jbc9yey.jpg
اين فيلم رو هم حتما ببينيد. يه لوگان پرستيژ هست كه موتور و گيربكس و تعليقش مشابه تندرهاي ايرانه. تو تمام پيچها لحظه اي صداي جيغ لاستيك قطع نميشه و از دقيقه 4:30 به بعد شروع ميكنه به دريفت كردن و در آخر كار نخ لاستيك ها ميزنه بيرون.
http://www.youtube.com/watch?v=nng01q88c4c
اگه قرار بود هر ماشيني كه ميله اي زيرش ديده ميشد تو اولين پيچ چپ بشه؛‌ سازنده ها عقل معيوب داشتند برن سراغ اين سيستم فنربندي؟؟
ضمن اينكه تو همون مقاله نوشته :
Most modern mini cars up to C-segment (for instance, VW Golf) employ torsion beam as the rear suspension

hosseinabd
20 November 2008, 04:22 PM
من جای دیگری جواب این دوستمون رو دادم ولی انگار به اینجا هم منتقل کردند.
کاملا مشخصه که در مورد این نوع سیستم اصلا اطلاعات ندارند و فقط برای اینکه سمند رو بهتر جلوه بدن این حرفها رو میزنند.

XELTEK
27 November 2008, 12:17 AM
اتفاقا" از نظر من هم ریو یکی از بهترین هندلینگ ها رو داره !

دوستانمون کمی کم لطفند !

hosseinabd
27 November 2008, 12:33 AM
اصولا خودروهایی که ارتفاع پایینتری دارند هندلینگشون بهتره.
برای همین جوانان عزیز ماشینهاشون رو ارتفاعش رو کم میکنند.

mehran_tavakoli
3 December 2008, 01:02 PM
نظر من در این رنج قیمت ای ال ایکس هست
چون نسبت به بقیه ماشین ها مثل ریو-206-پرشیا-ال90-ورنا-گل و ... بهتر هست

ehsan-inventor
3 December 2008, 01:18 PM

دوست عزیز بهتره یه نگاهی به پست های قبلی بندازید. یعنی ای ال ایکس نسبت به لوگان ریو و 206 اس دی بهتره؟؟؟!!!:icon_sad: حد اقل با دلیل بگین که چرا بهتره؟:icon_cool

hosseinabd
3 December 2008, 01:58 PM
در مورد این موضوع فکر کنم خیلی بحث شده و به همه ثابت شد که گل و ریو و لوگان برای چی انتخابهای بهتری هستند.
عجیبه شما همچنان این صحبت رو مطرح میکنید.

اگر قصد کل کل دارید خواهش میکنم پایان بدید تا بقیه به نحو احسن بتونند از اینجا راهنمایی بگیرند.

majid12184
8 December 2008, 12:26 PM
با سلام
به نظر من راي به خودروي تندر نود به عنوان بهترين خودروي در رنج قيمتي 10 تا 20 ميليون كاملا عدلانه و منطقي است.
مدرن بودن و امكانات بسيار خوب اين خودرو همراه با هندلينگ و قيمت مناسب، اين خودرو را از ديگر خودروها متمايز ميكند
در مورد ظاهر اين ماشين بايستي بگم به نظر شخصي اين حقير اين خودرو بسيار زيبا و شيك طراحي شده اما از اونجا كه ما ايراني هستيم ،فقط كافيه يه چيزي اسمش بد در بره تا آخر فاتحه اش خوندسو در نظر عموم مردم ظاهر اين خودرو بد جا افتاده مثل همين سمند كه اولش وقتي به بازار اومد هزار و يك عيب روي ماشين گذاشتن كه هنوز هم پابرجاست.
با تشكر

parsa s
8 December 2008, 01:42 PM
آره ایرانیها این جورین ..
من هم به نظرم تندر اونقدرها که می گن زشت نیست و حتی از ریو زیباتره (نظر شخصی بنده هستش)
ریو به نظر من چند تا مشکل تو طراحیش هست یکی اینکه طوقه گلگیرها خیلی کوچیکه و به همین ترتیب ابعاد تایرها واقعا نامناسب هست دیگه اینکه لبه ی گلگیرها خوب طراحی نشدن انگار که بدنه بصورت یکپارچه بوده بعد محل قرارگرفتن چرخها رو بریده باشن ...! امیدوارم متوجه منظورم شده باشین
البته از قدرت موتور و کم اصطحلاک بودن این ماشین هم نمیشه به سادگی گذشت
درکل به نظر من در این رنج قیمتی اول تندر هست بعد سمند ال ایکس و بعد هم تیپ 5
در رتبه ی آخر هم به نظر من باید پژو پارس قرار بگیره
بدلیل امکانات کم و قیمت بسیار بالا که واقعا هنوز نفهمیدم چرا قیمت این ماشین اینقدر بالاست
تنها دلیلش این می تونه باشه که ایرانخودرو دیده مردم اونو دوست دارن و بهر قیمتی که بده فروش میره
انگار خبری از انصاف نیست ..... تو مملکتی که ادعای اسلامی بودن رو داره واقعا تاسف آوره !!!

rezayahoo
9 December 2008, 11:24 AM
آره ایرانیها این جورین ..
من هم به نظرم تندر اونقدرها که می گن زشت نیست و حتی از ریو زیباتره (نظر شخصی بنده هستش)
ریو به نظر من چند تا مشکل تو طراحیش هست یکی اینکه طوقه گلگیرها خیلی کوچیکه و به همین ترتیب ابعاد تایرها واقعا نامناسب هست دیگه اینکه لبه ی گلگیرها خوب طراحی نشدن انگار که بدنه بصورت یکپارچه بوده بعد محل قرارگرفتن چرخها رو بریده باشن ...! امیدوارم متوجه منظورم شده باشین
البته از قدرت موتور و کم اصطحلاک بودن این ماشین هم نمیشه به سادگی گذشت
درکل به نظر من در این رنج قیمتی اول تندر هست بعد سمند ال ایکس و بعد هم تیپ 5
در رتبه ی آخر هم به نظر من باید پژو پارس قرار بگیره
بدلیل امکانات کم و قیمت بسیار بالا که واقعا هنوز نفهمیدم چرا قیمت این ماشین اینقدر بالاست
تنها دلیلش این می تونه باشه که ایرانخودرو دیده مردم اونو دوست دارن و بهر قیمتی که بده فروش میره
انگار خبری از انصاف نیست ..... تو مملکتی که ادعای اسلامی بودن رو داره واقعا تاسف آوره !!!

واقعاً منم نفهميدم مردم با چه دليلي و استدلالي پول پاي پژو پارس ميدن!! 18 ميليون ، 24 ميليون براي يه موتور قديمي و پر مصرف ، ماشين لخت و ....
6 الي 7 ميليون پول اضافه براي فقط خوشگل بدون!!! يا براي ؟
يا هر چيز ديگه، اصلاً منظقي به نظر نمي رسه( البته من قصد توهين ندارم و فقط نظر خودم رو دادم)

در رابطه با سليقه ايراني اين رو بگم به هر حال تو ايران قيافه هاي پيكان و 405 ،پارس جا افتاده و مردم توقع دارن همه ماشينها اين شكلي باشن يا توي اين مايه ها باشن نميشه توقع داشت مردم يه دفعه قيافه هاي جديد رو قبول كنن يواش يواش ظاهر لوگان براي ملت جا ميفته
در ضمن اگه ماشينهاي خيابونهاي كشورهاي اروپايي رو ديده باشين بيشتر شبيه لوگان هستن تا شبيه پيكان و 405

mil-i300
9 December 2008, 11:35 AM
به نظر من هم لوگان رو ميشه با کمي خرج کردن ... در حد 1 تومن خيلي خوشگل ترش کرد.... مثلا رينگ مناسب بزاريم و فنرها رو بديم پايين تر....!!
در کل با توجه به امکاناتش و قيمت پرداختيش.... از بقيه ماشين ها بصرفه تره...!!!
البته بايد منتظر شد و ديد که فيات سيه نا مي تونه بازر داشته باشه يا نه... چون نزديک ترين رقيب لوگانه...!!

rezayahoo
9 December 2008, 11:50 AM
مشخصاتش كه خيلي خوبه( فيات سيه نا ) ولي قدرتش يه خورده كم به نظر مي رسه 75hp

mil-i300
9 December 2008, 09:09 PM
درسته واسه همین مصرفه کمی داره..... یه چیزی مثل ریو میمونه از لحاظ ظاهری.... ولی امکانات مثل لوگان.... فکر کنم اوونم یکم نیاز به خرج کردن داشته باشه...!!

arash p mbz bmw
9 December 2008, 10:19 PM
واقعاً منم نفهميدم مردم با چه دليلي و استدلالي پول پاي پژو پارس ميدن!! 18 ميليون ، 24 ميليون براي يه موتور قديمي و پر مصرف ، ماشين لخت و ....
6 الي 7 ميليون پول اضافه براي فقط خوشگل بدون!!! يا براي ؟
يا هر چيز ديگه، اصلاً منظقي به نظر نمي رسه( البته من قصد توهين ندارم و فقط نظر خودم رو دادم)

در رابطه با سليقه ايراني اين رو بگم به هر حال تو ايران قيافه هاي پيكان و 405 ،پارس جا افتاده و مردم توقع دارن همه ماشينها اين شكلي باشن يا توي اين مايه ها باشن نميشه توقع داشت مردم يه دفعه قيافه هاي جديد رو قبول كنن يواش يواش ظاهر لوگان براي ملت جا ميفته
در ضمن اگه ماشينهاي خيابونهاي كشورهاي اروپايي رو ديده باشين بيشتر شبيه لوگان هستن تا شبيه پيكان و 405
دوست عزيزم بنده با شما مخالفم.
قبول پارس قيمت بالايي نسبت به ارزشش داره اينا رو قبول دارم و شكي هم در اين حرفا نيس اما علت مخالفت بنده با شما قسمت دوم حرفاي شماس.
شما ميفرماييد كه طرح لوگان طرحي است كه مردم ايران به اون عادت ندارن و اينجور طرح ها الان توي اروپا و امريكا مد هست!
بنده يك سري از طرح ها و خودروهايي كه توي دنيا مردم براشون ميميرن رو عكسهاشونو ميزارم.
اين طرح ها از لحاظ طراحي جزو بهترين طرح هاي دنيا هستن و توي اروپا هم بيشتر علاقه مردم همين طرح هاست.
من نميدونم دوستان خودشون قضاوت كنن اين طرح ها شباهت خاصي با لوگان دارن!!!!!
و يا كلا كودوميكي از اينا هم بيس و پايه ي لوگان هستن!!!

http://i36.tinypic.com/9zr9n7.jpg http://i36.tinypic.com/2ey9gxy.jpg http://i36.tinypic.com/dno9b7.jpg
http://i33.tinypic.com/x56wlw.jpg http://i36.tinypic.com/2eqeud0.jpg http://i38.tinypic.com/r7m42v.jpg http://i36.tinypic.com/2q2n86t.jpg
http://i37.tinypic.com/2e196hc.jpg

rezayahoo
10 December 2008, 10:39 AM
دوست عزيز منظورم فقط شبيه تر بودن بود (با توجه به كلاس ماشين و قيمت اون)
ماشينهاي بالا همشون حالت suv رو دارن
اگه دقت بفرماييد لوگان علاوه بر اينكه قيافه Suvهارو داره واقعاً هم پشتش كه ميشني مثل suv ها باهاش رانندگي و حال ميكني(مسط و پر قدرت توي جاده)
نميشه طراحي ماشينهاي كه در كلاسهاي ديگري قرار دارند رو با لوگان كلاس B مقايسه كنيد
ماشينهاي كه شما به نمايش گذاشتيد حداقل بالاي 70 الي 80 ميليون قيمت دارند و اگه لوگان خودمون هم 10 ميليون ديگه خرج ديزاين بدنه اش مي كرند شبيه تصاوير بالا مي شد
در كل ماشينهاي 10 تا 20 ميليون تومني توي ايران همشون در پايينترين وضع طراحي نسل جديد خودرو قرار دارند و خيلي كم با هم متفاوت دارند ارزش نداره براي قيافوشون اين قدر پول حروم كرد و وسواس به خرج داد!!!
آدم يا لوگان ميخره يا اگه وضعش خوبه ميخاد يه ماشين خوشگل بخره بايد بره پرادو مورانو سوزوكي و يا بي ام و و بنز مدل 2008 بخره (البته بنده نظر شخصي خودم رو دادم)
اصلاً لوگان در مقابل اين ماشينها كه شما نمايش دايد هيچه از هر نظر ولي نكته مهم اينه كه شما با 12 الي 14 ميليون يه ماشين مدرن و جديد با ايمني خيلي خوب سوار ميشيد(براي ما ايرانيها) . با ميانگين درآمد ساليانه كمتر از 5000 دلار !!!
منظورم اين بود كه بايد ماشيني رو انتخاب كرد كه بيشترين كارايي رو نسبت به قيمتش براتون داشته باشه ايمني شتاب قدرت هندلينگ كافي كه باز هم مي بينيم لوگان توي اين رنج با قيمت پايين تر يه سر و گردن از رقباش جلوتره
راستي ماشين مشكي وسطي بيشتر شبيه لوگانه يا 405 و پارس ؟

rezayahoo
10 December 2008, 12:52 PM
لوگان، خودرویی است با ظاهری ساده اما نیرومند با شکافی پله مانند بر روی صندوق عقب"notchback."

این خودرو جانشینی مناسب برای خودروی سدان Solenza ست که با طراحی مدرن تر و داشتن شاسی بلند، فضای داخلی آن به حداکثر رسیده است.

لوگان با طراحی هوشمندانه خود، با فاصله ایمن155 میلی متر از سطح زمین، به راحتی قابل استفاده در جاده های خاکی و آسفالت نشده ای است که به دلیل نگهداری نا مناسب، آسیب دیده اند.

در واقع، هدف گروه خودروسازی رنو از طراحی لوگان، رقابت با مدل هایی چون ماتیز دوو، Cuore دایهاتسو و Fox فولکس واگن بوده است.

لازم به ذكر است این خودرو در گروه خودروهای کم قیمت و مقرون به صرفه، كلاس B اروپا حساب مي شود و توقع خودرو لوكس و اسپرتي از اين خودرو نمي توان داشت .

http://imshopping.rediff.com/pixs/productsearch/product_images/four_wheeler/Mahindra-Renault-Logan-GLX-1.4.jpghttp://www.carblog.co.za/wp-content/uploads/2008/02/dacia-logan-sandero.jpghttp://www.carblog.co.za/wp-content/uploads/2008/04/dacia-logan-suv-rendered.jpghttp://www.renault.ru/common/img/uploaded/cars/logan/photo/logan02.jpghttp://www.freewebs.com/dacia1310racing/Poze%20Dacia/dacia-logan-break-1-big.jpghttp://www.webcarnews.com/ressources/newspro_articles_dir/newspro_article_id730/logan2.jpg

arash p mbz bmw
10 December 2008, 04:59 PM
سلام مرسي از جوابتون اما من باز هم قانع نشدم.
من با حرفاي شما مشكلي ندارم و قبول دارم كه لوگان خودرويي هستش كه خيلي بيش از قيمتش ميارزه اما حرف من طراحي اين ماشينه.
شما فرمودين كه الان اكثر برندها و طرح ها توي اروپا هم بيس و پاييه ي لوگان هستش كه من تنها چيزي كه مشكل دارم از گفته هاي شما همين يك جمله هستش ( البته جسارت بنده رو ببخشيد )
در مورد خرج در طراحي لوگان خوب اونم قبول دارم كه خرج كمي در مقابل طرحهايي كه من گذاشتم براي اين ماشين شد اما همين حرف جمله ي خودتونو نقض ميكنه چرا كه اين طرح اونقد ساده و ابتدايي طراحي شده كه اصلا نميتونيم بگيم توي دنيا و علم طراحي حرفي واسه ي گفتن داشته باشه چرا كه بهترين طرح هاي دنيا همين طرح ها هستن و اين بهترين طرح ها زماني اتنخاب ميشن كه علاقه ي مردم رو ارضاء كنن.
اون خودروي مشكي هم از محصولات ديگه ي داچيا هستش كه ميبينيد داراي طرحي زيباست و البته مورد استقبال مردم هم بوده.
اينو بايد بپذيريم كه طرح لوگان بسيار ابتدايي است و اصلا نمايانگر سن تولدش يعني حدود سالهاي 2004 رو نشون نميده!
ادم فك ميكنه خيلي قبلتر اين طراحي انجام شده.
طراخي پله اي عقب لوگان در واقع ادم رو گيج ميكنه.
من به شخصه ميمونم بگم اين طرح مدرن هست يا يك طرح قديمي و پيش و پا افتاده!
در مورد ارتفاع اين ماشين هم بگم كه همونطور كه حسنهاي خوبي رو داره كه شما هم فرمودين يكي از بزرگترين ايراداتش تعادل ماشين و متاسفانه چپ كردناي بيش از حد هستش.
حالا حرف از طراحي شد باز هم يك مقايسه ي ديگه اي بين طرح هاي پر طرفدار اروپا انجام ميدم و در كنار اون طرح لوگان 2012 كه كوپه هم هست و طرحي مفهومي رو ميزارم و خودتون قضاوت كنيد كه داچيا تازه اين طرح رو توي سال 2012 در حالي كه اسم مفهومي گذاشته اميدواره توليد كنه در حالي كه مزدا و ائودي اين طرح رو الان دارن به توليد انبوه ميرسونن!!!
طرح لوگان توي سال 2005 كانديد بهترين طرح و ماشين سال اروپا از بين 33 ماشين توليدي در اروپا شد
يعني 33 تا ماشين كه يكيشون لوگان بود كانديد شدن.
لوگان به خاطر همين حرفي كه ميزنيد كانديد شد ( مشتري مداري ) ولي از لحاظ طراحي نتونس كنار سراتو2005 و الفا رمئو جي تي و حتي تويوتا كرولا طرح قديم حرفي واسه گفتن داشته باشه.
حتي فيات ايديا هم جلوش درومد!!
پس طرح لوگان خداييش توي اروپا حرفي واسه گفتن نداره و ايران هم مردمش مثل اروپا سليقه اي دارن و اونا هم نپسنديدن.
حالا چرا ميخرن.!
توي اروپا خوب ماشيني كه 5000 دلار باشه و اين امكانات رو داشته باشه واقعا يك شگفت حساب ميشه و در ايران هم كه به همين نحو بود و مردم رفتن خريدن.
من اصلا قصد مقايسه ي خاصي رو ندارم اما خداييش لوگان طرحش جلوي خيلي از ماشينا اصلا حرفي واسه ي گفتن نداره.
اگر واقعا ديگه بخوام ارفاق كنم تنها دو ماشين از رنو ته مايه اي از لوگان دارن اونم كيليو و مودوس كه اونها هم طرحاشون واقعا با سال عوض ميشه!
حالا لوگان 2012::

http://i34.tinypic.com/30ma99f.jpg

اينم بگم كه بي انصافي نباشه:
همونطور كه گفتم لوگان ته مايه اي از طرح مودوس برده و همين مودوس در سال 2005 جزو ششمين ماشين برتر سال اروپا شناخته شد كه جاي تامل داره اما در پايان سخن خودمو در يك جمله كوتاه ميگم::
لوگان نميتونه با طراحي 5000 دلاري طرحي معادل 15000 دلار داشته باشه و به همين دليل امكان نداره يك طرح 5000 دلاري توي اروپا مد بشه يا اينكه مردم دوستش داشته باشن!!

reza engine
10 December 2008, 05:15 PM
برچسب قيمت 5000 دلاري رو كدوم طرف ماشين چسبونده بودند؟؟
اتحاديه اروپا بر حسب دلار قيمت ميده، من فكر ميكردم واحد پولشون يورو شده؟

مدلي كه تقريبا معادل مدل اي دو فول ماست در فرانسه حدود 10.000 يورو قيمت داره. و يورو الان 1300 تومن هست.
تو 8 ماهه اول سال 2008 هم بيشترين صادرات لوگان در رتبه اول فرانسه و در رده دوم آلمان بوده

mil-i300
10 December 2008, 06:08 PM
آقا ما رفتيم امروز سيه نا رو ديدم..... به نظرم قشنگ تر از لوگان اوومد... همچنين امکاناتشم به نسبت خوب بود...!!
با 7.5 ميليون ثبت نام ميکردن.... ارديبهشت تحويل ميدادن... در مجموع 15 تا 15.5 در مياد که نظر من رويه مدل اکتيوشه...!! از لوگان بيشتر مي ارزه..!!
قطعات ساخته ايتالياست و مونتاژ تهران...!! توسط صنعت پارس ( تاپکو )...!!

http://media.farsnews.com/%5CMedia%5C8704%5CImageNews%5C870408%5C18_870408_L 600.jpg

کاتالوگ فيات سي ينا (http://www.topco-ir.com/userfiles/siena-cataloget.pdf)

اينم شرايط فروش...!! (http://www.topco-ir.com/fa/sel.aspx)

در ضمن از لوگان بزرگتره... کامپيوتر سفري هم داره... مصرفشم 6.2 در 100 کيلومتره...!! بنظره من اين چيزه خوبي ميشه..!!

فقط بحث خدمات پس از فروشش مبهمه يکم..!!:icon_surp

arash p mbz bmw
10 December 2008, 06:21 PM

مدلي كه تقريبا معادل مدل اي دو فول ماست در فرانسه حدود 10.000 يورو قيمت داره. و يورو الان 1300 تومن هست.
تو 8 ماهه اول سال 2008 هم بيشترين صادرات لوگان در رتبه اول فرانسه و در رده دوم آلمان بوده
رضا جان دعوت ميكنم كه ارشيو روزنا مه ي شرق رو بگردي و مطلبي رو با عنوان " ناگفته هاي قرارداد ال 90 " رو بخوني.
فك كنم 2 سال پيش بود كه روزنامه ي شرف يك صفحه ي كامل به اين ماشين اختصاص داد و از زبون خود بازرگان ايراني شركت رنو كه بعدها هم زنداني شد انتقاد سختي از اين ماشين كرد!
اون فرد كه يكي از مديراي رده بالاي رنو بود اونموقع ميگفت كه مردم ايران مستحق سوار شدن ماشيني در حد لوگان كه بهش ميگن اردك و 5000 دلار خرج داشت رو نداره!!
من اين برچسب رو نميچسبونم چون عددي نيستم كه بخوام به اين ماشين برچسبي بچسبونم اين مطلب رو توي اون روزنامه خوندم.
اتفاقا كندمش تا نگهش دارم اما توي اسباب كشي منزل از بد روزگار گم شده.
توي سايت شرق ميگردم اگر چيزي پيدا كردم ميزارم.

arash p mbz bmw
10 December 2008, 06:41 PM

رضا جان دعوت ميكنم كه ارشيو روزنا مه ي شرق رو بگردي و مطلبي رو با عنوان " ناگفته هاي قرارداد ال 90 " رو بخوني.
فك كنم 2 سال پيش بود كه روزنامه ي شرف يك صفحه ي كامل به اين ماشين اختصاص داد و از زبون خود بازرگان ايراني شركت رنو كه بعدها هم زنداني شد انتقاد سختي از اين ماشين كرد!
اون فرد كه يكي از مديراي رده بالاي رنو بود اونموقع ميگفت كه مردم ايران مستحق سوار شدن ماشيني در حد لوگان كه بهش ميگن اردك و 5000 دلار خرج داشت رو نداره!!
من اين برچسب رو نميچسبونم چون عددي نيستم كه بخوام به اين ماشين برچسبي بچسبونم اين مطلب رو توي اون روزنامه خوندم.
اتفاقا كندمش تا نگهش دارم اما توي اسباب كشي منزل از بد روزگار گم شده.
توي سايت شرق ميگردم اگر چيزي پيدا كردم ميزارم.

رضا جان گشتم يه تيكه اي از سخنان جناب پور باقر رو پيدا كردم..
همش نيست.
حالا باز خونه رو زير و رو ميكنم ببينم كاملش رو پيدا ميكنم ( اگر مادرم نداده باشه سبزي قروش محل!!)

دكتر بابك پورباقر: قرارداد «ال90» يك كلاهبرداري وحشتناك است

پورباقر، دكتراي نوسازي در صنعت خودرو از فرانسه در گفت گويي با سياست روز_ تصريح كرد: اين پروژه لوگان واقعابه يكي از دغدغه هاي من تبديل شده است. يكي دو بار هم خدمت آقاي احمدي نژاد رسيدم و مطالب را گفتم ولي ايشان سرشان به خاطر مسايل مختلف شلوغ است و نمي تواند در همه امور جزيي مستقيماوارد شود. در يك جمله صريح بگويم كه پروژه لوگان يك كلاهبرداري وحشتناك است. در اروپا هم قيمت اين خودرو 3000 يورو است... پس چگونه است در اين جا مي فروشيم هشت هزار يورو؟! اين را هيچ كس سوال نمي كند...من در اين جا نه به دنبال پول هستم و نه به دنبال پست پس خيلي صريح مي توانم صحبت كنم. خلاصه حرف من اين است كه مسوولان خودروسازي ما يا افرادي هستند كه قدرت تشخيص بالايي ندارند و يا در فساد مالي افتاده اند. براي حرف هايم هم مدرك دارم هشت ميليون قيمت ال900. من به آقاي احمدي نژاد يك سري مطالب را گفتم،گفت چرا اين ها را به اين و آن نمي گوييد؟ پاسخ دادم در اين مملكت رايج نيست كسي بگويد مملكتم را دوست دارم تا به يكي مي گويم مملكتم را دوست دارم و مي خواهم به آن خدمتي كرده باشم، مي گويند طرف ساده لوح است رايج نيست در اين وزارتخانه ها رواج ندارد و اين خيلي بدبختي است...

ويسه يك دروغگو است كه وقتي آقاي نژادحسينيان مرا صدا كرد براي ايران خودرو و ويسه يك آدمي بود در ساپكو كه در جاده كرج در حال ساخته شدن بود. يك روز اين آقاي ويسه آمد دستم را گرفت حرف هايي زد ديدم خوب و منطقي حرف مي زند. موقع خداحافظي با نژادحسينيان وي از من پرسيد كه آيا كسي را كه قابل براي كمك كردن به ايران خودرو باشد سراغ دارم، من هم خيلي ساده انگارانه گفتم آقايي را با نام ويسه ديده ام كه بد نيست. داستان ويسه از آن جا شروع شد و هيچ وقت فكر نمي كردم به جاي اين كه به ايران خودرو فكر كند به جيب خود فكر مي كند. در زمستان آمدم تهران شركت فولكس مرا فرستاده بود. دو سه تارابط به من نشان داد بعد فهميدم اين ها فراماسون هستند قبلاآمده بودند زيربنا سازي كرده بودند يكي از اين فرماسون ها برگشت به من گفت كه ما رابطمان در ايران ويسه است. ويسه است كه اين پروژه را داده تو هيچ چيز نگو هر اشكالي هست او درست مي كند به من فهماند اگر گفتند هشت ميليون يكي پرسيد چرا آقاي ويسه برايش توضيح خواهد داد چرا. وقتي ويسه را از كنار بركنار كردند... البته من هم نقش داشتم چون ايران را دوست دارم ويسه كه از كار بركنار شد، يكي آمده به من مي گويد آقاي ويسه مي خواهد كودتا كند اين را وقتي براي آقاي احمدي نژاد گفتم حسابي خنديد! يعني ويسه جوري خود را به فرانسه فروخته كه فرانسه فكر مي كند كه رهبري و رياست جمهوري و ارتش ايستاده تا ويسه كودتا كند... شما در روزنامه تان بنويسيد كه اگر مسووليتش را به من بدهند 15 روزه فولكس واگن را به ايران مي آورم. تا هم برايتان ماشين توليد كند هم بتوانيم صادر كنيم. هم همكاري كند و مهم اين كه به شما احترام بگذارد. طبيعي است كه وقتي شما پول مي دهيد و خودرو و قطعه مي خريد بايد به شما احترام بگذارند ما هالو نيستيم كه هر چه اسقاطي دارند برايمان مي آورند رنو و پژو به اين عادت كرده اند.

eng.oam
10 December 2008, 09:59 PM
آرش خان شما هم می تونی یه سرچ تو اینترنت بکنی و قیمت لوگان فول با موتور 1.6 16 سوپاپ رو در اروپا پیدا کنی و ببینی که به این ارزونی هایی که شما فکر می کنید نیست و از طرف دیگه آخه شما یه ذره فکر کن ببین در مملکتی که پژو 405 و خاندان مکرمش (سمند و پارس) و حتی 206 انواع مختلفش با این قیمت ها فروخته میشه اون موقع این دو خودروساز عمده کشور بیان لوگان رو عینا به قیمت تولید در اروپا در اختیار من و شما قرار بدن که در اونصورت فاتحه صنعت خودروسازی داخلی خوندس. اگه اینطوری باشه برادر من ما باید الان به جای سوار شدن بر لوگان و سمند و پژو و... سوار تویوتا و هیوندای و سایر برندهای معتبر بشیم.

arash p mbz bmw
11 December 2008, 12:37 AM
آرش خان شما هم می تونی یه سرچ تو اینترنت بکنی و قیمت لوگان فول با موتور 1.6 16 سوپاپ رو در اروپا پیدا کنی و ببینی که به این ارزونی هایی که شما فکر می کنید نیست و از طرف دیگه آخه شما یه ذره فکر کن ببین در مملکتی که پژو 405 و خاندان مکرمش (سمند و پارس) و حتی 206 انواع مختلفش با این قیمت ها فروخته میشه اون موقع این دو خودروساز عمده کشور بیان لوگان رو عینا به قیمت تولید در اروپا در اختیار من و شما قرار بدن که در اونصورت فاتحه صنعت خودروسازی داخلی خوندس. اگه اینطوری باشه برادر من ما باید الان به جای سوار شدن بر لوگان و سمند و پژو و... سوار تویوتا و هیوندای و سایر برندهای معتبر بشیم.
دوست عزيزم بازار الان با 2005 خيلي فرق داره!
الان بگرديم بله قيمت بيشتره اما در سال 2005 اين قييمت بوده..
اينو من نميگم بلكه دكتر پورباقر ميگن كه شخصيت مورد قبولي هستن و يك دانشمند در مبحث خودرو محسوب ميشن!

rezayahoo
14 December 2008, 10:36 AM
اينو من نميگم بلكه دكتر پورباقر ميگن كه شخصيت مورد قبولي هستن و يك دانشمند در مبحث خودرو محسوب ميشن!

آقا آرش با سلام و تشكر از اظهار نظرتون ميخاستم بگم منم من با حرفاي شما مشكلي ندارم و قبول دارم كه تو طراحي لوگان زياد خوش سليقگي نشده ولي گويا از حرفها و نظرات من برداشت زياد درستي نشده بنده در نوشته هاي قبلي به هيچ عنوان نگفتم (اكثر برندها و طرح ها توي اروپا هم بيس و پاييه ي لوگان هستش)
و فقط منظورم اين بود كه طرح لوگان در مقايسه با طرح ماشينهايي كه الان تو ايران توليد ميشن نظير 405، ريو ، سمند و پارس اصلاً ساده و بي كيفيت و به قول شما قديمي و پيش و پا افتاده! نيست حتي به مراتب جلوتر و مدرن تر و نزديك تر بازم تاكيد ميكنم نزديك تر به طرحهاي جديد اروپاييه
در واقع شركتهاي خودرو ساز جهت پوشش بعضي از كاستي ها در ماشينهاي قبلي ، مثل عدم وجود فضاي مطلوب صندلي و صندوق عقب توي ماشينهاي سدان ،مجبور به طراحي هاي جديدتر شدند كه به ناچارمنجر به بالا رفتن عقب ماشين و حجيم شدن پشت ماشينها شد ، شما توي طرحهاي جديد بنز و بي ام و هم ميتونيد ببينيد ، البته اين ماشينهاي گرانقيمت با طراحي و خوش سليقگي بيشتر و زيباتر چراغها و انحناي مورد نياز تو بدنه ، تا حدي بزرگ بودن پشت ماشين رو خوب جلوه دادن .

درمورد ارتفاع اين ماشين و چپ كردناي بيش از حدش گفته بوديد كه منم اولش اين طور فكر مي كردم تعادلش خوب نباشه ولي من اين ماشينو توي جاده چالوس و پيچاي تندش تست كردم خيلي عالي بود ، هيچوقت احساس خطر نكردم در ضمن سيستم ABS+EBD اونم واقعاً عاليه ، من كه آماري از چپ كردناي مكرر اين ماشين ندارم اگه شما دارين به من هم اطلاع بديد !!

به قول خودتون توي اون عكس كه گذاشته بودين لوگان مشكي داچيا كه اروپايي ها دوسش دارن و از اون استفاده مي كنن چقدر با لوگان ما فرق ميكنه آيا انصافا ًبيس و پايه اونا يكي نيست ؟
من به شما قول مي دم اگه تو ايران همون مدل رو مي زدن الان بعضي دوستان پژو پرست ما كه نمي دونم كي ميخان دست از بت كردن پژو بردارن براش كلي ايراد جور مي كردن !
گفته بوديد اينو بايد بپذيريم كه طرح لوگان بسيار ابتدايي است و اصلا نمايانگر سن تولدش يعني حدود سال 2004 رو نشون نميده! طرح لوگان خداييش توي اروپا حرفي واسه گفتن نداره و ايران هم مردمش مثل اروپا سليقه اي دارن و اونا هم نپسنديدن.
من اين حرف رو قبول ندارم و جسارتاً با آمار به شما ثابت ميكنم !
اولاً تو كشورهايي كه لوگان توليد ميشه اين ماشين با استقبال بسيار خوبي مواجه بوده وجزء پرفروشترين ماشينهاي اون كشورها شده (روماني ، روسيه ، هند و ...) البته نبايد توقع داشت مردم پولدار كشورهايي مثل آلمان ، فرانسه انگلستان سراغ ماشين هاي كلاس B مثل لوگان و ريو و 206 خدا يبامرز برن !! به گفته همكارمون كه به پاريس رفته بود از هر ده تا ماشيني كه تو خيابوناش بود 5 تاشون انواع و اقسام مگان بود (پرفروشترين خودروي اروپا) كه خودتون مي دونيد از لحاظ بيس و پايه موتور و گيربكس و بدنه ميشه گفت برادربزرگ و زيباتر لوگانه . پژوهاي اونجا هم كه زير 407 اش پيدا نميشه و ايران خودرو هم تا چند وقت ديگه ميخاد با قيمت 70 - 60ميليون به بازار بدش
تو ايران هم طبق نظر سنجي كه پارس خودرو از مشترياش داشته 80 درصد كسايي كه اين ماشين رو گرفتن اظهار رضايت كردن و اين ماشين رو به آشناهاشون براي خريد پيشنهاد دادن (يكيشون خودم) .
در ضمن خيلي از دوستان ايران خوردرويي خودم هم كه قبلاً ماشينشون سمند و 206 بود و الان لوگان دارن اين ماشين رو خيلي كاملتر ديدين و بهتر پسنديدن البته يكي ديگشون هم كه آدم متعصبي نيست در آستانه تعويض 405 اش با لوگانه . البته كسايي هم كه از روز ازل با پژوهاي مختلف زندگي كردن از(504 تا پارس ) حاضر به ترك برند مورد علاقشون نيستن و ايرادهاي آنچناني ميگيرن ( پشت لوگان بزرگه ! – چراغ دنده عقب يكي داره )و همچنان با تعصب منتظر عرضه محصول بعدي برند مورد علاقشون هستن .
من نمي دونم چرا شما لوگان رو با ماشينهاي آنچناني مثل مدلهاي مفهومي آئودي و مزدا و....مقايسه ميكنيد ؟
و براي مقايسه اون از خودروهاي هم قيمت اون نام نمي بريد (البته تو كشور خودمون با شرايط استثناييش)
ريو ، 405 ، سمند گرچه حتي اينا هم به ناحق از لوگان گرونترن چه برسه به 206 و پارس و sd
البته شما ميگيد تنها دليل اينكه بعضي ها ميرن اين ماشين رو ميخرن ارزون تر بودنشه نه دوست عزيز اين طوري نيست الان توي دور افتاده ترين روستا ها هم كه شما نگا كنين پر شده از پارس و 206 !!!!
اگه يادتون باشه زماني كه 206 تازه اومده بود از 405و سمند ارزون تر بود ولي الان چي ؟ پايين ترين تيپ اين ماشين به دليل كيفيت و مصرف سوخت خوبش از 405 گرونتره
چرا راه دور تقريباً توي اكثر وبسايتها و وبلاگهاي مقايسه اي ماشينا كه شما نگا كنين اگه لوگان يكي از آيتماش بوده هميشه با اختلاف اول شده اينجا كه كسي رو مجبور نكردن و دوستان آزادانه راي دادن !! (از جمله همين سايت )

در مورد پروژه ال 90 و دست هاي پشت پرده و اون تيكه روزنامه تون مي تونم بگم كه بالا خره هميشه يه عده بايد سر هر پروژه سود خودشون ببرن نميشه كاري كرد !! البته همينطور كه قبلاً هم گفته بودم : حقیقت اينه که شرکت های دیگر فرانسوی مثل پژو با ورود این خودرومنافع خود را سخت در خطر میبینند . چرا ؟ چون با ورود خودرویی با قدرت بیش از 97اسب و قیمت پايين تر و تجهیزات جديد و نسبتاً مناسبتر كسي سراغ محصولات پژو یا حتی سیتروئن خواهد رفت ؟؟ آیا پژو حاضر است تا سود چند ميلیاردی خود رو در بازار ایران از دست بده ؟؟!!!! مطمئنا نه ! پس پژو نیز بیکار ننشسته و باکمک عوامل داخلی دیگری دست در دست هم تا عدم ورود یا كارشكني هاي ديگه رو مد نظرقرار بده

در ضمن منظور من از 5000دلار ميانگين درآمد ساليانه هر فرد ايراني بود نه قيمت پايه لوگان در اروپا

گويا به قول دوستمون طراحي بدنه نچندان دلچسب لوگان توي ذهن بعضي ها از نظر روانی باعث شده راجع به بقیه محاسن فوق العاده لوگان هم به راحتي بگذرن و به دليل سليقه ظاهري دوباره رو به خريد ماشينهاي دهه هاي 80 و90 مثل 405 بياريم و دوباره ايران خودرو رو خوشحال و پولداركنيم :
شما خودتون ميدونين داشتن يا نداشتن يه قالپاق ساده و ارزون روي چرخ ها هم ميتونه چقدر تو قيافه ماشين تاثير بزاره نظر آدمها رو عوض كنه ولي واقعيتها رو كه عوض نميكنه
در كل ميخاستم بگم كه بحث ظاهر ساده و نچندان دلفريب با طراحي قديمي و ساده و پيش و پا افتاده كه شما مطرح كرديد بسيار متفاوته !! بعضي ها 24 ميليون تومان براي ظاهر زيبا پارس مدل ELX (يا 18 ميليون تومان براي مدل معموليش )هزينه ميكنن در حدود 11 ميليون پول بيشتر از لوگان آيا واقعاً به اندازه 11 ميليون تومان زيباتره وامكانات داره؟ حتي اگه زيباتر باشه باز هم در مقايسه با ساير آيتمها نسبت به لوگان بازنده مطلقه !
البته در آخر ميخاستم بگم از لوگان هم نبايد بت ساخت مطمئناً لوگان هم ماشين كاملي نميتونه باشه و ايراداتي هم داره ولي در مقايسه با ماشين هاي رنج قيمت خودش تو ايران واقعاً فوق العادس و انتخاب برتره

reza engine
14 December 2008, 11:51 AM
مشكل تندر اين هست كه تبديل شد به يه سوژه سياسي.
من اگه صبح روزنامه ها رو مرور كنم و مطلبي در خصوص مسائل غير فني و حاشيه اي تندر 90 نبينم، نگران ميشم و فكر مي كنم خبرنگارا يادشون رفته مطلب بنويسند و نمايندگان رفتند دنبال كارهاي مهم قانون گذاري.
اون مطلب روزنامه شرق رو هم خوندم. اينكه چرا خيابونهاي ما فقط پر از پژو هست و حالا رنو اومده و فقط فرانسوي ها تو ايران جولان ميدن و چه كساني اين وسط ذينفع هستند و لابي دارند بيشتر مسائل كثيف سياسي هست. و به خاطر همين هست كه هر كسي از سياسيون از نماينده اي كه تا به حال نميدونسته ماشين چيه تا وزير و .. در مورد تندر نظر ميدن و تو روزنامه چاپ ميكن. يكي ميگه جايگزين پيكان، يكي ميگه كودتاي ويسه و . ....
تا الان ديديد يكي بياد يه اظهار نظر كارشناسي كنه.
يه عده اين وسط سود بردند از اين قرار داد و يه سري ضرر.
حالا دارن ميزن تو سر و كله هم. جالبه با قيمت و نحوه قرارداد بقيه ماشين ها كاري ندارند.
من به اين حاشيه ها كاري ندارم و اطلاعاتي رو كه در زمينه قيمت و مشخصات اين خودرو نياز دارم از سايت هاي معتبر اينترنتي دنبال مي كنم.
عاشق و سينه چاك لوگان هم نيستم. خيلي برام خوش ركاب باشه حدود 2 سال سوارش ميشم. نكات منفي و مثبتش هم تا حالا دستم اومده. و دوست دارم مقايسه ماشينهاي ذكر شده در بالا بيشتر در مسائل فني و امكانات و تجهيزات باشه.
اگه بخواهيم به اين مسائل و حاشيه ها گير بديم كه پرونده بقيه ماشينها رو بايد از روزنامه هاي سبزي فروش محل گرفت. مگه سمند و ريو و GLI و .. قرار بود به اين قيمت ها عرضه بشن. مگه تيراژ ُSD با اين هزينه هايي كه ايران خودرو براش كرد قرار بود اين قدر محدود باشه و با اين قيمت؟

در مورد اظهار نظر جناب آقاي باقر پور هم خيلي خوشحال ميشم منبعي در باره پايين ترين قيمت مدل لوگان در همون سال مد نظر ايشون به قيمت 3000 يورو ببينم.
تا الان مطالب زيادي در مورد قيمت تندر هم تو همين سايت با منابع معتبر قرار داده شده است. ( خود من و آقاي Navid_aref) تا الان چند بار با ذكر منبع قيمت ها رو نوشتيم.
همين الان مدل پايه يعني بدون هيچ امكانات و تجهيزاتي و با موتور 1400، 8 سوپاپ با قدرت 75 اسب بخاري در روماني 6400 يورو قيمت داره. نماينده مجلس هم همين 6000 يورو رو ديده، بريد از يكي از اعضاي كميسيون اقتصادي در مورد تجهيزات و امكانات مدل LP بپرسيد. كدوم مقامي و مسئولي تا حالا تونست به خودروسازها فشار بياره ايربگ نصب كنند و به فكر ايمني باشند. به جاي اينكه به مسئوليت هاي نظارتي خودشون توجه كنند سهم خودشون رو از قرارداد دنبال مي كنند. چطور ماشين هاي ديگه هر چند وقت به بار آروم آروم گرون ميشن و كسي توجهي نداره. مثلا قيمت كارخونه پرايد چند وقت پيش حدود 65000 تومان گرون شد. از اول سال هم هر چند ماه يكبار يه خورده يه خورده گذاشته رو قيمت، كسي حرفي ميزنه؟ و همينطور بقيه ماشين ها.

قيمت مدل فول هم در فرانسه و روماني الان حدود 10.000 يورو هست و با فرض قيمت 1300 تومان براي هر يورو. در واقع شما ماشيني ميتونيد بخريد كه اگر در فرانسه هم ميخواستيد بخريد تقريبا همين رقم رو مي بايست پرداخت كنيد. چيزي كه در مورد بعضي از خودروهاي ذكر شده در بالا صادق نيست. و بعضي از اونها حتي حداقل استانداردها براي ورود به بازار اروپا رو ندارند.

من اين دو تا تونستم پيدا كنم. ولي باز هم قبلا بحث شده بود.
http://www.phalls.com/showpost.php?p=613792&postcount=27

http://www.phalls.com/showpost.php?p=612675&postcount=31

Navid_Aref
14 December 2008, 01:30 PM

لطفا رزومه کامل این جناب دکتر روان پریش را برای ما توضیح دهید تا با سابقه درخشان ایشان آشنا شویم. سودای معروف شدن و تیتر خبری بودن در رفتار ایشان موج می زند.مصداق کاملی از نمک خورده و نمک دان شکسته هستند. جالب این است که سخن پراکنی ایشان از طرف تندروترین خبر گزاری ها و آزانس های خبری جناح راست سنتی(مثل قدس - ایسکا نیوز- سیاست روز و..) که با پیشرفت و حرکت رو به جلو مشکل دارند و قائل به عدم کوچکترین تغییر در وضع موجود که هیچ بلکه بازگشت به قرون گذشته هستند انجام می گیرد.

خبری مرتبط با این جناب دانشمند که با زمین و زمان مشکل دارد :

خبر حضور دکتر بابک پورباقر در تهران کذب محض است
10:44 18/04/1386
تهران- ایسکانیوز : یک منبع آگاه در وزارت خارجه گفت: خانواده دکتر بابک پورباقر خبر حضور وی در تهران را تکذیب کردند.به گزارش روز دوشنبه خبرنگار گروه سیاسی ایسکانیوز، سفیر فرانسه پس از ورود در وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران، خبر حضور دکتر پورباقر در تهران را تایید کرد اما بعد از تماس های تلفنی که با خانواده پورباقر انجام گرفت، این خبر توسط خانواده وی تکذیب شد.
در پی ملاقاتی که روز سه شنبه گذشته سفیر فرانسه با رسولی، مدیر کل امور ایرانیان و رئیس اداره امور اجتماعی داشت اعلام کرد که بابک پورباقر آزاد شده و در حال حاضر در ایران به سر می برد.
این در حالی است که پروفسور مهتدی مادر دکتر پور باقر صبح امروز در گفت وگو کوتاه تلقنی با خبرگزاری ایسکانیوز، اعلام کرد که این خبر صحت ندارد.
به گزارش ایسکانیوز، موضوع آزادی و حضور دکتر پورباقر از طریق یک مقام آگاه در وزارت خارجه مورد بررسی و تحقیق قرار گرفت که در نهایت اتهام وارده دکتر پورباقر بی اساس بوده است.
این مقام آگاه در خصوص اقدامات انجام شده برای پرونده پورباقر اظهار داشت: در این خصوص از سفیر فرانسه سوالاتی شد و در خواست شد که به نامبرده اجازه داده شود تا قبل از تشکیل مرحله دوم دادگاه وی که دو ماه دیگر در فرانسه برگزار می شود، دکتر پورباقر با پاسپورت ایرانی اش به ایران برگردد.
وی گفت: سفیر فرانسه در پاسخ خاطر نشان کرد که پورباقر روز دوشنبه آزاد شده و به ایران آمده است، اما خانواده پورباقر اعلام کردند که وی کماکان در فرانسه به سر می برد.

این مقام آگاه در وزارت خارجه با تاکید بر اینکه اتهامات وارده به پورباقر مربوط به قرارداد پژو فرانسه است گفت: با توجه به اینکه قرار داد با حضور ایران بوده و فرانسوی ها نمی خواستند از این زاویه به قضیه پرداخته شود

http://www.iscanews.ir/fa/ShowNewsItem.aspx?NewsItemID=112562

arash p mbz bmw
14 December 2008, 03:14 PM
نويد جان از شما انتظار نداشتم .. جناب پور باقر انساني است شريف كه الان هرچي ميكشه از حرفاش ميكشه و از اينكه دوست نداشته ما مردم ايران سوار ماشيناي اشغال اروپايي بشيم.
جفت دوستان ديگه كه اسمشون هم رضا هست حرفاي شماهارو قبول دارم و ميپذيرم.
اما اول rezayahoo عزيز.:
به خدا به پير به پيغمبر حرف منم همينه.
من نميدونم چرا وقتي يكي يك انتقاد كوچيك ميكنه همه فكر ميكنن شمشير بسته تا پدر اون ماشين رو دربياره!
بابا من با لوگان پدر كشتگي ندارم از پژو هم متنفرم تا اونجا كه مطمئن باش دستم برسه و اگر بتونم توي عمرم پژو نخواهم خريد!
پژو كمپاني كه توي دنيا مثل سگ ميمونه و مثلا فك ميكنه داره پيشرفت ميكنه خيلي خيلي سر ما ملت ايراني كلاه گذاشت...
شما ميگي لوگان وارد شد پژو هم مياد فلان كار رو ميكنه و بهمان كار!!
نه رضا جان اينا همه سرابه و يادت باشه نه رنو پژو رو ميزنه زمين و نه پژو رنو رو ميزنه زمين چونكه جفتشون دارن مثل زالو خون مردم بدبخت ايرانو با واسطه هايي خائن مثل ايران خودرو و سايپا ميمكن!!
در مورد طراحي توي يك نكته من باهات موافق نيستم.
من ميگم از لحاظ طراحي و ريزه كاريهايي كه توي اين علم هستش خودرو پرشيا فوقولاده برتر از لوگان محسوب ميشه.
اشتباه شما اين هستش كه طراحي پارس رو براي سال 90 ميدوني!
متداول اين هستش كه وقتي يك خودرو فيس ليفت حتي ميشه به طوري كه دگرگوني توي طراحي مشهوده افراد و صاحبنظرا اون ماشين رو ميگن دوباره متولد شده!
طراحي پارس تقريبا همزمان با طراحي 406 توي فرانسه انجام شد با اين تفاوت كه 406 يك طرح جديد بود اما پارس يك فيس ليفت ماهرانه!
من به شخصه نه بخاطر خشكلي نه اما به خاطر ريزه كاريها كه ميتونيم شكستگي هاي رو كاپوت و بالاي چراغ و عقب خودرو پرشيا رو قبول دارم.
شكستگي هاي عقب لوگان خيلي ماهرانه و قشنگ انجام شده به طوري كه ادم دقيقا ياد ماشينايي چون كيليو و مگان ميوفته اما خوب طرح بد سپر يك جورايي هنر اين شكستگي ها زيبا رو پوشونده!
اما به گفته ي شما راست ميگي كه نميارزه ادم چند تومن بيشتر بده واسه طراحي منم اينو قبول دارم.
reza engin عزيز.
من حرفهاي شمارو هم كاملا ميپذيرم.
اما حرف من قيمت اين ماشين نيست.
اين از همون اول متداول بوده كه سر ملت ايراني رو يك عده بي ضفت خارجي و خائن داخلي شيره ماليدن رفته حالا لوگان كوچيكشه!
اما حرف من اين هستش كه ما ميتونيم ماشيناي فوقولاده تري رو وارد اين مملكت بكنيم و لا اقل به قيمت بفروشيم!
حتي نويد عزيز هم حرف من و دكتر رو متوجه نشده.
حرف دكتر اين نيست كه از پيشرفت جلوگيري بكنه.
دكتر پورباقر يكي از بزرگترين و مورد اعتمادترين افراد در شركت رنو بود و در قرارداد لوگان هم دلنگراني هاي بسياري داشت تا به جاي لوگان پاسات يا گلف رو بياره ايران!!
فردي كه توي فرانسه تحصيل كرد و دكترا گرفت اونهم در صنعت خودرو.
اگر شما ميفرماييد نمك خورده نمكدان شكسته جاي بسي تاسف است چرا كه ايشان به اين دليل نكمدان رو شيكس كه نگذاره ملت بزرگ ايران سوار لوگان بشه و سعي كنه كه مردم سوار پاسات يا گلف بشه!
دكتر پورباقر از همون اول حتي با قرارداد 405 هم مشكل داش چرا كه حتي اونموقع هم ميگفت كه خودروهاي بهتري در مقايسه با 405 ميتونن برن ايران كه واقعا هم اينچنين بود.
دكتر ميخواس دست پژو و رنو رو از اين مملكت قطع كنه يا كوتاه كنه تا كمپانيهاي بزرگتر رو وارد كنه كه دست خودش رو همون رنو قطع كرد!!
در جايي دكتر پورباقر به رئيس جمهرو ميگه اقا شما به من اجازه بدين من فولكس واگن رو براتون ميارم ايران كه بهتون احترام بزاره و حتي بتونيد تايراژ بالا هم صادر كنيد!
شما داريد پول ميديد بايد احترام بزارن بهتون!!
اين حرف رو كمي با الان مقايسه كنيد.. با توليد تندر مقايسه كنيد.
تندر با اونهمه مشكل توليد شد و ما هنوز بعد از چند سال از بسيتن قرارداد هنوز يك دستگاه هم صادر نكرديم!!
توي قطعاتش مونديم!!!
چرا چون رنو سنگ ميندازه!!
نويد جان حرف پور باقر اين هست .
برداشت غلط نكنيد و توهين هم نكنيد چرا كه اين فرد زحمتهاي بسياري كشيد و الان هم خيلي زياد داره پدرش درمياد!

rezayahoo
14 December 2008, 04:53 PM
آرش جان من هم فقط نظرم رو دادم شما اختيار دارين شما هميشه ميتونين نظراتون رو بدين من هم ناراحت نميشم لوگان كه مال باباي من نيست
اصلاً من قصد ندارم بگم پژو يا رنو كدوم بهترن يا بدترن !!!
نظرات من هم براي مقايسه بود
به هر حال دوتاشون شركتهاي موفق فرانسوي هستن
ما به قول شما بايد حواسمون جمع باشه كه كلاه سرمون نره

keyvan-GSM
14 December 2008, 06:08 PM
سال 2005 که اقتصاد جهان در اوج بود و شرکتهای خودرو ساز کبکشان خرس میخواند الان که همه در حال ورشکستگی هستند و کارخانه ها هم یکی پس از دیگری تعطیل میشوند اگر قیمت این ماشین انزمان 3000 یورو بوده الان نباید 2000 تا بیشتر باشد.

hosseinabd
15 December 2008, 12:59 AM
هر چه از سا تولید ماشین میگذره قیمتش هم به مراتب پایینتر میاد.
مثلا همین ریویی که در ایران هست چیزی نزدیک به 10000 دلار بوده در سال 2003 ولی الان به قیمت 5500 دلاره.پس خیلی فرق بین اونهاست.
پس با ابن حساب و اوضاع جهان ماشینهای وارداتی و خارجی کمتر از اینهایی که سایپا و ایران خودرو میدن هم میشه قیمت گذاری کرد ولی اینجا ایران است.

arash p mbz bmw
15 December 2008, 04:48 PM
البته من به شخصه وقتي فك ميكنم حس ميكنم به اين دليل جناب پورباقر از عدد 3000 يورو مستقيما استفاده كردن كه به مخاطب بگن كه اين ماشين خودرويي ارزون قيمت در اروپاست و اقشار ضعيفتر در اروپا از اون استفاده ميكنن.
من فكر ميكنم منظورشون اين باشه و شايدم اصلا 3000 يورو توي برخي كشورها قروش ميفرته چون ماشالله داچيا هرجا بگين اين ماشينو فرستاده!

reza engine
15 December 2008, 05:03 PM
فكر مي كنم؛ حس ميكنم و شايد و ...
دريغ از يه منبع

پس من هم يه فكر از نوع و جنس استدلال شما ميارم
آقاي جناب دكتر پورباقر فكر مي كرده و يا حس كرده كه 15 روزه مي تونه فولكس رو به ايران مياره و هر خريداري دستش رو دراز ميكرده تا نمايندگان فولكس بگن اجازه بده دستت رو ببوسم.

mehdizadeh04
15 December 2008, 05:24 PM
سال 2005 که اقتصاد جهان در اوج بود و شرکتهای خودرو ساز کبکشان خرس میخواند الان که همه در حال ورشکستگی هستند و کارخانه ها هم یکی پس از دیگری تعطیل میشوند اگر قیمت این ماشین انزمان 3000 یورو بوده الان نباید 2000 تا بیشتر باشد.

هر چه از سا تولید ماشین میگذره قیمتش هم به مراتب پایینتر میاد.
مثلا همین ریویی که در ایران هست چیزی نزدیک به 10000 دلار بوده در سال 2003 ولی الان به قیمت 5500 دلاره.پس خیلی فرق بین اونهاست.
پس با ابن حساب و اوضاع جهان ماشینهای وارداتی و خارجی کمتر از اینهایی که سایپا و ایران خودرو میدن هم میشه قیمت گذاری کرد ولی اینجا ایران است.

البته من به شخصه وقتي فك ميكنم حس ميكنم به اين دليل جناب پورباقر از عدد 3000 يورو مستقيما استفاده كردن كه به مخاطب بگن كه اين ماشين خودرويي ارزون قيمت در اروپاست و اقشار ضعيفتر در اروپا از اون استفاده ميكنن.
من فكر ميكنم منظورشون اين باشه و شايدم اصلا 3000 يورو توي برخي كشورها قروش ميفرته چون ماشالله داچيا هرجا بگين اين ماشينو فرستاده!

دريغ از يه منبع

آقاي جناب دكتر پورباقر فكر مي كرده و يا حس كرده كه 15 روزه مي تونه فولكس رو به ايران مياره و هر خريداري دستش رو دراز ميكرده تا نمايندگان فولكس بگن اجازه بده دستت رو ببوسم.

باسلام خدمت دوستان عزیز
لطفا از بحث ها و کل کل های بی مورد خودداری کنید و اگر کمی به تاپیکهای مختلف هم سر بزنید مطمئنا دیگه اونقدر بحث نمیکنید.
این پستی که دوست خوب و عزیزم رو زدن حتما ببینید تا به موضوع کاملا پی ببرید.

http://www.phalls.com/showpost.php?p=604383&postcount=14

اگر گفتین اینم زیاد منبع موثقی نیست به این هم میتونید مراجعه کنید::

http://www.renault-dacia-logan.com/renault-logan-prices-options.php

با تشکر

arash p mbz bmw
15 December 2008, 08:40 PM
دريغ از يه منبع

دوست خوبم منبع رو كه گفتم!!
شما توي گوگل سرچ كن پورباقر ببين چه صفحاتي پيدا ميشه.
چند تا روزنامه هم نام بردم كه ايشون مطالبش رو در اون روزنامه ها با اجازه ي خود رئيس جمهور چاپ كرده بود.
والا ديگه نميدونم منبع از كجا بيارم تا شما قبول بكنيد!!
همون تندر 50000 دلار ميارزه شما سوار شين حرف من هم فراموش كنيد.!!
چون جناب پور باقر به ماشين زير پاي شما يك ذره توهين كردن و گفتن ماشين چيپ اروپاس شما مونده بهش توهينهاي مفصل هم بكنيد.
همون لوگان خوبه! تورو خدا ولش كنيد چون بيش از اين باعث ناراحتي دوستان ديگه لوگان سوار ميشه كه تعدادشون هم بسيار زياده توي اين سايت! ( ميان منو ميزنن!!)

mehdizadeh04
15 December 2008, 08:55 PM
دوست خوبم منبع رو كه گفتم!!
شما توي گوگل سرچ كن پورباقر ببين چه صفحاتي پيدا ميشه.
چند تا روزنامه هم نام بردم كه ايشون مطالبش رو در اون روزنامه ها با اجازه ي خود رئيس جمهور چاپ كرده بود.
والا ديگه نميدونم منبع از كجا بيارم تا شما قبول بكنيد!!
همون تندر 50000 دلار ميارزه شما سوار شين حرف من هم فراموش كنيد.!!
چون جناب پور باقر به ماشين زير پاي شما يك ذره توهين كردن و گفتن ماشين چيپ اروپاس شما مونده بهش توهينهاي مفصل هم بكنيد.
همون لوگان خوبه! تورو خدا ولش كنيد چون بيش از اين باعث ناراحتي دوستان ديگه لوگان سوار ميشه كه تعدادشون هم بسيار زياده توي اين سايت! ( ميان منو ميزنن!!)

آرش جان سلام
بابا شما که از قدیمیای این سایتی کمی تاپیک های دیگه رو هم بخون عزیز
توی پست قبل نوشتم همه چی رو.آقای نوید عارف اطلاعات مفیدی در این زمینه قرار دادن که بد نیست مروری داشته باشید.
با تشکر

eng.oam
17 December 2008, 10:20 AM
به نظر من حتی اگر 206 SD در اکثر موارد (موتور ، انتقال قدرت ، مصرف سوخت ، ایمنی ، زیبایی ، جاداری و امکانات ) تا 20 درصد هم از لوگان سرتر باشه ( که البته حقیقتا اینطوری نیست ) ، همان تفاوت قیمت سه میلیونی برای انتخاب یه فرد ایرانی ، مصداق کامل و بازر یقین و انتخاب اصلح می باشد.
ممنونم

sanam2008
27 December 2008, 06:35 PM
206sdبه خاطر تعویض ECUووزن بیشترش نسبت به لوگان کندتر از لوگان هست ومن یکی که از طراحی عقب 206SD خوشم نمیاد احساس میشه صندوق عقبش اضافه هست ومیخاد بیفته

navidak
28 December 2008, 04:09 PM
دوستان عزیز! سلام.
من همه 28 صفحه رو خوندم. خودم قصد خرید یه خودرو 10 تا 20 میلیونی رو دارم. البته حدود 5-6 ماه دیگه با وام خودرو. الان یه پراید دارم مدل 79 که از سر و صداش خیلی خسته شدم. موتورش اصلا اذیتم نکرده تا حالا ولی خوب پراید اونهم مدل پایین سر و صداش زیاده. دارم از این سر و صدا خسته میشم. بین 206 SD و L90 E2 LP مرددم. ظاهرا غیر از تفاوتهای ظاهری از لحاظ موتوری تفاوت چندانی ندارند. مصرف 206 کمی کمتره، فضای داخلی لوگان بیشتره، دو سه تا ضعف از لوگان تو این صفحات خوندم:
1- هندلینگ ضعیفتر که البته هر کی این ضعف رو مطرح کرده مستند نبوده، اصلا از لحاظ تئوریک کمیتی که با اون هندلینگ ماشین رو بیان می کنند چیه؟
2- ایمن نبودن خودرو نسبت به 206 که البته این مورد بصورت مستند مطرح شده بود. دیر باز شدن کیسه هوا رو اگه ممکنه کسی مستند بررسی کنه.

بطور کلی ازدوستان هر کسی که اطلاعات یا لینک مفیدی در مورد مقایسه هندلینگ لوگانL90 E2 LP و 206 سدان داره ممنون میشم اینجا بگذاره تا بخونیم.

من هنوز تردیدهام در مورد این دو ماشین برطرف نشده. اگه مشکل هندلینگ و ایمنی کمتر L90 مستند ثابت بشه احتمالا 206 SD گزینه اولم میشه البته همه این بحثها در مورد تیپ V8 این ماشینه.

sanam2008
28 December 2008, 04:21 PM
دوستان عزیز! سلام.
من همه 28 صفحه رو خوندم. خودم قصد خرید یه خودرو 10 تا 20 میلیونی رو دارم. البته حدود 5-6 ماه دیگه با وام خودرو. الان یه پراید دارم مدل 79 که از سر و صداش خیلی خسته شدم. موتورش اصلا اذیتم نکرده تا حالا ولی خوب پراید اونهم مدل پایین سر و صداش زیاده. دارم از این سر و صدا خسته میشم. بین 206 SD و L90 E2 LP مرددم. ظاهرا غیر از تفاوتهای ظاهری از لحاظ موتوری تفاوت چندانی ندارند. مصرف 206 کمی کمتره، فضای داخلی لوگان بیشتره، دو سه تا ضعف از لوگان تو این صفحات خوندم:
1- هندلینگ ضعیفتر که البته هر کی این ضعف رو مطرح کرده مستند نبوده، اصلا از لحاظ تئوریک کمیتی که با اون هندلینگ ماشین رو بیان می کنند چیه؟
2- ایمن نبودن خودرو نسبت به 206 که البته این مورد بصورت مستند مطرح شده بود. دیر باز شدن کیسه هوا رو اگه ممکنه کسی مستند بررسی کنه.

بطور کلی ازدوستان هر کسی که اطلاعات یا لینک مفیدی در مورد مقایسه هندلینگ لوگانL90 E2 LP و 206 سدان داره ممنون میشم اینجا بگذاره تا بخونیم.

من هنوز تردیدهام در مورد این دو ماشین برطرف نشده. اگه مشکل هندلینگ و ایمنی کمتر L90 مستند ثابت بشه احتمالا 206 SD گزینه اولم میشه البته همه این بحثها در مورد تیپ V8 این ماشینه.

از لحاظ صدای موتور هر دو ماشین دریک سطح هستند که البته مال 206کمتره اما این206شتاب وچالاکی 206هاچبک را ندارد ودرشتاب تندر بهتر است وبهتون بگم که 206sdتست تصادف نداده واز لحاظ نرمی کمک ها هم تندر بهتره چون عقب اون دارای مندل هست ودوتا کمک عقبش داره که در مواقعی که بار ماشین سنگین هست جلوی اون هوا نمیره به خاطر اینه که شما با صندوق پر وبا 4سرنشین میتونید 180تا راحت برید

otol
16 January 2009, 04:46 PM
من این نوشته رو تو یه تایپیک دیگه گذاشتم گفتن سیاسی و از این حرفا!!!خوب من چون نه چیزی تو جیبم میره نه حال کل کل دارم و نه اینکه میدونم واقعا سیاسی یا نه پیگیر نشدم تا این تایپیکو دیدم !!! به نظر من اگر سیساسی بود در مورد خودروهای دیگه هم میشد همچین اظهار نظری کرد وسیاست میتونه باعث شه که درباره ی عیب یه ماشین حرف نزد ولی به دروغ تهمتی زد فکر نکنم.بعضی ها شاید بگن این ماشین فرانسه تولید میکنه و... خوب زانتیا هم که در این سایت گفته شده 1.5 ستاره داره اونجا تولید شده ویا لوگان اگر اون چپ شدنش تو تست برا ترکیدن چرخ بوده بازم با چرخ سالم تست شده؟ یا تو ایران اتیش گرفتن پژو ویا ترمز پراید بررسی شده مسئله اینه که خودروساز ها هم میدونن اما تو کمال صفا و ارامش به کارشون ادامه میدن و حتی تا انجا که میشه از قسمت های مختلف ماشینا کم میکنن (سرب زیر 206) ویا گفته شده ایشون فنی نیست بله شاید نتونه چرخ ماشینشم عوض کنه ولی بیشتر از ما از پشت پرده خبر داره ومشاورانش حتما غیر فنی نخواهند بود به هر حال میتونین خیلی جدی بگیرین ویا سیاسی بدونین ویا مثل من بخونینو بگذرین
[B]اين نماينده سابق مجلس از برخي تغييرات غير استاندارد روي تعدادي از خودروهاي توليد داخل گلايه مي‌کند و آن را خطرساز مي‌خواند و مي‌گويد: «برخي از خودروها هستند که متاسفانه به علت دست‌کاري‌هاي غير کارشناسانه مانند صندوق‌دار شدن و رعايت نکردن نکات جدي فني و مهندسي مرکز ثقل استاندارد خود را از دست مي‌دهند و همين امر موجب مي‌شود که در پيچ‌هايي با زاويه مشخص چپ کنند و يا در هنگام انحراف اين چپ شدن رخ بدهد.
http://www.salamatiran.com/NSite/FullStory/?id=16024

درمورد انتخاب ماشین هم باید بگم شاید اگر زمانی کمی جا مطرح نباشه 208 sd سفارشی انتخاب خواهم کرد ولی این کار به هیچ عنوان برا مشکل داشتن ال پی نیست و بسیار از این ماشین راضییم ودلیل انتخاب فقط تنوع میتونه باشه

gilan
22 January 2009, 10:00 AM
دوستان عزیز! سلام.

این دوتا ماشین از خیلی از لحاظ به هم شباهت دارن چه از لحاظ موتوری چه تجهیزات من چند ماهی لوگان داشتم و از دوستان نزدیک ام هم اس دی دارن جواب سئوال شما:
1-از روی نوع تعلیق و فاصله عرضی چرخ ها از هم و سایز رینگ و لاستیک و ارتفاع از زمین شتاب جانبی ماشین تغییر میکنه اگه خواستی بیشتر بدونی کافیه شتاب جانبی این دو خودرو رو تو گوگل سرچ کنی البنه بهتره انگلیسی سرچ کنی.
2-لوگان ساخت رومانی یعنی داچیا لوگان 3* گرفته و لوگان ساخت فرانسه 4* از لحاظ ایمنی کمی 206هاچ بهتر بوده اس دی توسط دستان پرتوان ایرانخودرو درست شده احتمال کاهش امتیازش میره
به نظرم برتری 206 به ال 90 فقط تو دو مزیت طراحی داخل و جلو خودرو و ایرکاندیشن اتوماتیکه
و برتری ال 90 به اس دی تو جاداری بیشتر صندوق جادارتر و نرمی خودرو وشتاب بهترشهو البته 3 میلیون ارزونیش خیلی مهمتره

mehdizadeh04
22 January 2009, 10:25 AM
دوستان عزیز! سلام.

باسلام خدمت شما دوست عزیز
نمیدونم چرا برای خراب کردن جلوه بعضی از خودرو ها چرا مردم ما دست به هر کار و هر حرف و حدیثی میزنن.
این چیزی که شما شنیدی رو بنده تا حالا مشنیدم که ایربگش دیر باز بشه!!!!
بهتره برای اطلاعات بیشتر از ایمنی این خودرو حتما سری به کلوپ لوگان یا تاپیک تصادف لوگان (http://www.phalls.com/showthread.php?t=43400&highlight=%CA%D5%C7%CF%DD%C7%CA+%CA%E4%CF%D1) بزنید تا ببنید عزیزانی که تصادف کردن ماشینشون چی شده.
البته برای دیر با زود باز شدن ایربگ هم میتونید به عکسهای زیر هم توجه کنید:

http://f.imagehost.org/t/0711/335143101.jpg (http://f.imagehost.org/view/0711/335143101) http://f.imagehost.org/t/0469/335143675.jpg (http://f.imagehost.org/view/0469/335143675)

این عکسها جلوی نمایندگی خیابان فاطمی هستش.
با تشکر

ehsan-inventor
22 January 2009, 01:01 PM
در یکی از پست های قبلی خودم و در همین تالار به نقل از carnp.com گفته بودم:

وقتی شما صندلی را در بالاترین وضعیت تنظیم کنید بی شک احساس خواهید کرد که سوار یک SUV شده اید و دید خوب و مسلطی به جاده دارید . ال 90 شبیه اس یووی است . رینگ های بزرگ 15 اینچ و تایرهای با فاو بلند و ارتفاع خوب خودرو به شما امکان حرکاتی را می دهد که ناچار به انجام هستید شاید همین باعث شده تا بر روی این پلت فرم مدل SUV نیز به واقعیت تبدیل شود

با دیدن عکس هی پایینا شاید لوگان یه نیمچه شاسی بلند به حساب بیاد
یه قسمت از بدنه عقب لوگان به نظر زشت میاد ولی وقتی ماشین به فرم زیر دربیاد اشکالات طراحی بدنه کمتر میشه(به نظر من شبیه سوزوکی ویتارا شده !! ((از نظر ارتفاع و شاسی نه قیافه !) )

http://irapic.com/thumbs/1232679505.jpg[/URL (http://[URL]http://irapic.com/view/تندر-لوگان-شاسی-بلند.html)]
http://irapic.com/thumbs/1232669641.jpg[/URL (http://[URL]http://irapic.com/view/تندر-79821.html)]

http://irapic.com/thumbs/1232653300.jpg[/URL ([URL]http://irapic.com/view/تندر-لوگان-شاسی-بلند-47393.html)]

ehsan-inventor
22 January 2009, 01:27 PM
http://f.imagehost.org/0853/Dacia-Logan_Steppe1.jpg
http://f.imagehost.org/0005/Dacia-Logan_Steppe_Concept_2006_800x600_wallpaper_06.jpg
http://f.imagehost.org/0488/Dacia-Logan_Steppe_Concept_2006_800x600_wallpaper_09.jpg

عکس های قبلی سایز کوچیک بودن با عرض معذرت از دوستان

paymanz
23 January 2009, 08:20 PM
وقتی تو این رنج 206 v8 باشه دلیلی واسه خرید لوگان نیست

otol
23 January 2009, 08:53 PM
وقتی تو این رنج 206 v8 باشه دلیلی واسه خرید لوگان نیست
:icon_razz
از تمام خوبیای لوگان گذشتیم لوگان در مقابل v8هیچ
اونایی که مشکل جا دارن چه کنن .نمیخواین که به صورت کنسرو شده تو صندلی عقب جاشون بدین که ان شا الله

Rain Man 4498
30 January 2009, 03:24 PM
206 اس دی خودروی خوبی هست اما قیمتش یه کمی بالا به نظر میرسه در مجموع به نظرم لوگان بهترین خودرو است.

Raminium2001
30 January 2009, 08:13 PM
با وجود اینکه نمیشه از کیفیت 206 گذشت، ولی با توجه به قیمت، فضای سرنشین و راحتی فکر می کنم تندر انتخاب بهتری خصوصا برای خانواده ها باشه.

لوگان
30 January 2009, 08:20 PM
در مورد هندلینگ دوستان کمی کم لطفی میکنن. شما که خودروی فرمول یک سوار نشدید که بخوایین تو سرعت 200 تا پیچ 360 درجه ای بزنید و ماشین چپه نشه. هیچ ماشینی تو سرعت مجازی که باید برین با تغییر لاین چپه نمیشه. حتی پراید. اینو مطمئن باشید.

شما هم سر پیچ ها نباید باسرعت زیاد بپیچید . و این یک چیز مهمیه که هیچ وقت تو ایران رعایت نمیشه. یک بار نشد ما مثل آدم رانندگی کنیم یکی نیاد پشتمون یوق یا چراغ بزنه. تو کوچه سرعت مجاز 40 یا 60 تاس اونوقت یارو میاد هی بوق چراغ بوق چراغ بعد که میکشی کنار با 120 تا میاد از بغلت رد میشه. آخه اون موقع اگه یکی بیاد بپره جلوش یه بچه ای آدمی گربه ای چیزی چی کار میتونه بکنه؟ مخصوصا تو شب که متاسفانه مردم تو شب تند تر از روز میرن.
هر دفعه من یه گربه میبنم که مرده کلی اعصابم میریزه بهم. یادمه بچگی ها که یه بار گریه هم کردم:icon_arro

در هر صورت میگفتیم .اگه حالا اگه مثلا آدم توی یه ماشینی حس بدی موقع پیچیدن بهش دست میده دلیل بر این نیست که ماشین میخواد چپه شه. بسته به عادت نوع صندلی ها نرمی کمک ها و کلی چیز دیگه هستش در اینجا دخیل اند.
موفق باشید

sonara44
30 January 2009, 11:00 PM
هركدام از خودروهاي فوق داراي معايب و محاسني هستند ولي گذشته از قسمت عقب لوگان در مابقي موارد از خودروهاي ديگر سرتر است و اگر طرح فيس لفت روي آن اجرا شود قيمتي كمتر از 18 ميليون نميتوان براي آن متصور شد .
بنظر من لوگان در حال حاضر فقط داراي دو ضعف قطعات يدكي گران و كمياب و نيز شكل ظاهري ضعيفتر نسبت به ديگران است ولي در مابقي حالات يك سر و گردن از ديگران جلوتر است .

باور كنيد اگر خودرو سازان فيس لفت لوگان را اجرا كنند كه نميكنند بايد قيد بقيه خودروها را بزنند.

يك نكته جالب هم در يكي از فررومها خواندم كه نوشته بود 206 صندوقدار دقيقا قيافه اش شبيه جنيفر لوپز است !!:icon_arro

pedram_cielo
8 November 2009, 12:27 PM
هركدام از خودروهاي فوق داراي معايب و محاسني هستند ولي گذشته از قسمت عقب لوگان در مابقي موارد از خودروهاي ديگر سرتر است و اگر طرح فيس لفت روي آن اجرا شود قيمتي كمتر از 18 ميليون نميتوان براي آن متصور شد .
بنظر من لوگان در حال حاضر فقط داراي دو ضعف قطعات يدكي گران و كمياب و نيز شكل ظاهري ضعيفتر نسبت به ديگران است ولي در مابقي حالات يك سر و گردن از ديگران جلوتر است .

باور كنيد اگر خودرو سازان فيس لفت لوگان را اجرا كنند كه نميكنند بايد قيد بقيه خودروها را بزنند.

يك نكته جالب هم در يكي از فررومها خواندم كه نوشته بود 206 صندوقدار دقيقا قيافه اش شبيه جنيفر لوپز است !!:icon_arro

l90 در بعضی از موارد از پارس و وی 8 و ورنا بهتره مثلا شتاب بالا تر از اونا . فرمان و کیفیت بهتر از پارس و جاداری بیشتر از ورنا و وی 8 اما در بعضی از موارد هم با اونا اصلا قابل مقایسه نیست مثلا در امکانات و کیفیت اصلا به 206 وی 8 نمیرسه در زیبایی و هماهنگ بودن و پایداری و کیفیت رانندکی به پارس نمیرسه و در نرمی به ورنا .....

در کل رنو ال 90 را برای روسیه و شرق اروپا طراحی کرد چون میدید لادای روسی با اون قیافه که مال 40 سال پیشه بیشترین فروش را داره که به خاطر کم خرجیشه . در زمان رانندگی با ال 90 با وجود شتاب بالا ادم احساس میکنه این ماشین را فقط برای جابه جایی ساختن و قرار نیست که هیچ لذتی از اون ببرید چون در سرعت های بالای 100 اصلا پایداری نداره و....

ال 90 را هرکاریش کنند بازم ال 90 ده این خودرو در پایه و اساس ارزان قیمت طراحی شده اما 206 وی 8 و ورنا و پارس این طور نبودند . در کل این سه خودرو میتونند گزینه های خوبی باشند اگه پایداری کلاس زیبایی را دوست دارید فقط پارس اگه نرمی فقط ورنا اگر شتاب و امکانات و کیفیت فقط وی 8

ehsan-inventor
8 November 2009, 05:05 PM
l90 در بعضی از موارد از پارس و وی 8 و ورنا بهتره مثلا شتاب بالا تر از اونا . فرمان و کیفیت بهتر از پارس و جاداری بیشتر از ورنا و وی 8 اما در بعضی از موارد هم با اونا اصلا قابل مقایسه نیست مثلا در امکانات و کیفیت اصلا به 206 وی 8 نمیرسه در زیبایی و هماهنگ بودن و پایداری و کیفیت رانندکی به پارس نمیرسه و در نرمی به ورنا .....

در کل رنو ال 90 را برای روسیه و شرق اروپا طراحی کرد چون میدید لادای روسی با اون قیافه که مال 40 سال پیشه بیشترین فروش را داره که به خاطر کم خرجیشه . در زمان رانندگی با ال 90 با وجود شتاب بالا ادم احساس میکنه این ماشین را فقط برای جابه جایی ساختن و قرار نیست که هیچ لذتی از اون ببرید چون در سرعت های بالای 100 اصلا پایداری نداره و....

ال 90 را هرکاریش کنند بازم البازم ال 90 ده ای 90 ده این خودرو در پایه و اساس ارزان قیمت طراحی شده اما 206 وی 8 و ورنا و پارس این طور نبودند . در کل این سه خودرو میتونند گزینه های خوبی باشند اگه پایداری کلاس زیبایی را دوست دارید فقط پارس اگه نرمی فقط ورنا اگر شتاب و امکانات و کیفیت فقط وی 8

ممنون دوست عزیز...تا حدودی با گفته های شما موافقم اما اون یه تیکه که گفتید در امکانات و کیفیت اصلا به 206 نمیرسه برام یکم عجیب بود،اگر کلمه ی اصلا رو به کار نمی بردین شاید بهتر بود.به هر حال من فکر کنم لوگان یکی از با کیفیت ترین های زیر 20 تومن باشه و منظور شما رو نمی فهمم
اما شما در آخر که نتیجه گیری کردید ال نود رو یه خودروی ارزان قیمت دونستید که بعد از اون هم گفتید پارس و ... سه گزینه خوب هستن ! که این اصلا عادلانه نیست که اسم پارسو تو لیست 3 خودرو بیارید و ال نود رو نیارید !
دست خودم نیست من به پارس حساسیت دارم دیگه وقتی کسی بگه خودروی خوب یا گزینه خوب یا ...
من مطمین هستم شما به خاطر فقط و فقط ظاهر ماشین بهش نمره خوب دادین...
پارسی که یه روزی 405 بود یه خرده رو صندوق عقبش کار شد یه خرده رو کاپوت و زه های درها عوض شد و داشبوردش چوب کاری شد و ... شما ماشینی رو می گید خوب که طراحیش بسیار قدیمی و برای سال های 94 اگه اشتباه نکنم باشه...
نه ! این ماشین لیاقتشو نداره که لقب خوب بهش نسبت داده باشه البته در سال 2009 !
موفق باشید:lover:

msa85
11 November 2009, 08:05 PM
من نمی دانم چی این کمـــــــــــــــــد خوبه که همه عاشقشند...:icon_idea

به نظرم 206 اس دی V8 گزینه مناسبیه...
:icon_cool

ehsan-inventor
12 November 2009, 09:19 AM
من نمی دانم چی این کمـــــــــــــــــد خوبه که همه عاشقشند...:icon_idea

به نظرم 206 اس دی V8 گزینه مناسبیه...

جالب بود !
کمد رو نشنیده بودم تا حالا ! پس 206 اس دی چیه؟! من که از عقب نگاش می کنم حس می کنم این ماشین قبلا تصادف کرده و چپ کرده بعد همین جوری گذاشتن بمونه ! :icon_mad:
شمایی که ماشینی رو میگی خوب که از نظر طراحی مشکل داره چطوره که به این یکی که فکر می کنم در مقابل صندوق عقب اون کلی سره میگی کمد؟!

منم نمی دونم بعضیا تا کی می خوان ماشین رو به خاطر فقط رخش ارزیابی کنن :icon_mad: (البته رخ هم مهمه ها !)
ولی با کمد خیلی حال کردم ! چه کمد بزرگی !:icon_mad:

alireza_sos
12 November 2009, 09:48 AM
قبلا یبار گفته بودم که 206 اس دی رو از رو پژو 607 طراحی کردن پس طراحیش هیچ ایرادی نداره و مثل ماشینهای
ارزان سازی شده نیست که در طراحی آن از هیچ خلاقیت و زیبایی استفاده نشده باشه

http://images.forum-auto.com/mesimages/379020/607.jpg

mohsen3544
12 November 2009, 11:13 AM
بحث بی فایده ای هستش.اولا 10 تا 20 یه کم فاصله زیاده بعد معمولا همه ما از ماشینی که داریم تعریف و طرفداری میکنیم.مثلا من سال 84 در حالیکه 206 تیپ 5 حدود دوازده و نیم بود با عشق فراوان سمند ال ایکس مشکی خریدم که اونم 12 و نیم خریدم که خیلی هم باهاش حال کردم و هنوز هم دارم.اما الان که میخوام به خرید فکر کنم اول همون 206 تیپ 5 تو ذهنم میاد که البته دیگه تولید نمیشه.به تیپ 3 قناعت کردم.در هر حال من اگه تا 15 داشته باشم همین امروز ال نود میگیرم و اگه پولم کمتر بود ریو.بالای 15 هم اگه داشتم 206 تیپ 6 یا وی 8.البته سورن جدید هم باید خوب باشه.مطلق اصلا نمیشه نظر داد.

اصغر
12 November 2009, 12:05 PM
قبلا یبار گفته بودم که 206 اس دی رو از رو پژو 607 طراحی کردن پس طراحیش هیچ ایرادی نداره و مثل ماشینهای
ارزان سازی شده نیست که در طراحی آن از هیچ خلاقیت و زیبایی استفاده نشده باشه

واقعا چقدر هم شبيه اند. مثل سيبي كه از وسط نصف كرده باشي :icon_twis:icon_surp

alireza_sos
12 November 2009, 12:19 PM
واقعا چقدر هم شبيه اند. مثل سيبي كه از وسط نصف كرده باشي :icon_twis:icon_surp
اصغر جان من گفتم تو طراحی اس دی از طراحی 607 استفاده کردن نگفتم که شبیه 607 ساختن
پس دلیلی نداره شبیه هم باشن
اما با این حال خیلی به هم شباهت دارن کمی دقت کنید لطفا !

http://parkoffka.ru/media/6/20060904-Peugeot.jpeghttp://www.carpages.co.uk/peugeot/peugeot_images/peugeot_607_23_08_06.jpg

mmamushy
12 November 2009, 12:29 PM
طراحیش که واقعا مشخص با این یکی بوده هیچ وجه اشتراکی با هم ندارن بازم خوبه نگفتین اون رو از روی 206 طراحی کردن و باید ازتون تشکر کرد

alireza_sos
12 November 2009, 12:38 PM
طراحیش که واقعا مشخص با این یکی بوده هیچ وجه اشتراکی با هم ندارن بازم خوبه نگفتین اون رو از روی 206 طراحی کردن و باید ازتون تشکر کرد
خواهش میکنم قابلی نداشت
اما در مورد وجه اشتراک شما وجه اشتراکی نمیبینید اون عکس بالا رو به یه بچه نشون بدی جاهای مشترک رو براتون مشخص میکنه ( یادش بخیر بچه بودیم از این بازی ها میکردیم):icon_arro

اصغر
12 November 2009, 12:49 PM
اصغر جان من گفتم تو طراحی اس دی از طراحی 607 استفاده کردن نگفتم که شبیه 607 ساختن
پس دلیلی نداره شبیه هم باشن
اما با این حال خیلی به هم شباهت دارن کمی دقت کنید لطفا !

عليرضا جان متوجه فرمايشتون شدم ولي دليل نمي شه هر چيزي رو كه با ايده گرفتن از چيز ديگه طراحي كنن مثل اون خوب و موفق از كار در بياد.

در مثال پيش رو مشكل عمده اينه كه Proportion خودروي SD درست نيست و به عبارتي تناسبات لازم رعايت نشده. حالا چرا نشده ؟ واضحه. چون ايران خودرو خواسته بدون كوچكترين تغييري در قالبهاي نيمه ي جلويي 206 هچ بك (كه اتفاقا شاهكار طراحيه) به اصطلاح صرفه جويي كنه و از همون پلتفرم دو تا ماشين متفاوت در بياره كه به نظر من موفق نشده و 206SD برخلاف ظاهر كشيده و زيباي 607 كه تناسب كافي بين عقب و جلوش ( و به ويژه پروفايلش) موجوده تبديل به موجود ناقص الخلقه اي شده. مثل اين مي مونه كه يك باسن بد قواره ي ايراني/عربي را به يك هيكل زيباي برزيلي چسباند :icon_arro

pesartanha
20 November 2009, 10:54 PM
آخی تیپ 2 هیچی رای نیوورده هرچند از نصف این ماشینا بهترهالبته من تویه این لیست
اول به سمند lx رای دادم فک میکردم از لحاظ ایمنی از این ها بهتره ولی...
الان به این ها
1. گل
2. تیپ 5 206
3 . تیپ 2
4.تندر 90
5. ودیگر هیچ

arash_1982
8 January 2010, 07:14 PM
1- تندر فول

2- هیوندای ورنا

3- سمند lx سفارشی

4- 206 تیپ 5

5- ریو

sanam2008
9 January 2010, 02:01 PM
1-206تیپ 5
2-تندرE2+LP
2-206V8
3-ریو
4-ورنا
5- گل
6-سمند
7-پژو پارس
8-206تیپ 2
9-پژو405

amirvania
9 January 2010, 05:09 PM
من به تيپ 5 راي دادم ولي حيف كه ديگه توليد نميشه . بنابراين در نبود تيپ 5 لوگان فول به قيمت حدود 15200 بهترين انتخاب هستش و تا 20 تومن هيچ رقيبي نداره
انتخابهاي بعدي :
گل
ورنا
ريو
تيپ 2
بقيه شونم فقط اسم ماشينو يدك ميكشن .

mmamushy
9 January 2010, 08:16 PM
1-پژو206تیپv10وv9
2-تندر90
3-تیپ5
4-تیپv8
5-ورنا

amir eshghefarmon
10 January 2010, 02:54 AM
من به دلیل یه سری دلایل خودم پارس رو انتخاب میکنم هنوز.ولی پیشنهاد من تندر و v8 با توجه به سلیقه خودتون.:icon_cool

Zoom-Zoom
10 January 2010, 08:15 PM
1- 206 V8
2 - ورنا
3- گل
4 - لوگان
5 - ...

sanam2008
10 January 2010, 08:28 PM
یکی از دوستام ورنا را فروخته بود وتیپ 6خریده بود به این نتایج رسیده بود:
1- صندلي هاي ورنا خيلي سفت تر و خشك تر از 206 هستش تازه مثل 206 آدم رو نميگيره.
2- صداي موتورش توي اتاق مياد حتي توي دورهاي پايين.
3- صندلي عقبش مثل اتوبوس ها شركت واحد مي مونه (اون قديمي ها كه پلاستيكي بودن).
4- توي سرعت بالاي 120 كيلومتر رسماً كم مياره. چون وقتي 130 تا ميره دور موتورش روي 4000 هستي و صداش خيلي اعصاب خورد كن هستش.
5- كوفت هم نداره. 18 ميليون پول ميدي نه آينه برقي داره، نه ABS داره، نه ايربگ داره و نه مه شكن. و البته نه پخش سي دي خور.
6- يه داشبورد و پشت آمپر بدوي داره كه خيلي زود خسته ات مي كنه و كلاً داشبورد و پشت آمپر رو فقط گذاشتن كه جاي اين ادوات خالي نباشه. اصلاً چيزي توي اين ماشين جهت زيبايي خلق نشده همش باري به هر جهت بوده.
7- يه سري مشكلات ذاتي كره اي هم داره كه خوب كاريش نميشه كرد. مثلاً شيشه سمت راننده اتوماتيك پايين ميره، بالا رفتنش اتوماتيك نداره يا وقتي چراغش رو روشن مي كنيد هيچ كجا علامتي از روشن بودن چراغ ظاهر نميشه. آفتابگير سمت شاگردش نه آينه داره و نه كيف.
البته دوستان پرستوي آبي ارگ راه پيشرفت رو باز گذاشتن و براي حل معضلات 4 و 5 ورنا 1600 رو ارائه كردن كه هم آينه برقي داره و هم ABS و ايربگ و مه شكن اما 19 ميليون (به روايتي 20 ميليون) قيمتشه البته براي خالي نبودن عريضه مدل 1500 زه و كلاف درش همرنگ بدنه است كه در مدل 1600 اين قسمت ها پلاستيكي شدن. در ضمن اگه ماشين به يه گوشه گير كنه بايد زود رنگش كني چون ماشين زه سپر نداره و البته با اولين كارواش اون قسمت رنگ رفته افزايش پيدا مي كنه.
بنابراين هرچي ميگيري ورنا نگير.

kamil81
10 January 2010, 10:28 PM
1_ تیپ 5
2_ V8
3_ تندر E2
4_ ریو
5_ LX
6_ گل

moje90
11 January 2010, 01:05 AM
با سلام دوستان :icon_winkبه نظر من اگه خانوادگی بخواین 1-سمند LX و 2-تندر فول 3-SD اگه V8 یا V9 باشه بهتره 4-405 و 5- پارس اگه اسپورت و جوون پسند بخواین 1-تیپ 5 و 2- SD v9 و 3-ریو 4-تیپ2 و 5-گل

afflatus
11 January 2010, 11:59 AM
به نظرم بايد 206 تيپ 5 از اين نظر سنجي حذف بشه,در واقعه به دليل توليد نشدن اين خودرو!
به نظر من اگه كمبود جا و ارزش پول پرداختي براتون مهم باشه
1-تندر
2-206v8
3-سمند lx
4-ريو
...........
واگر كمبود جا نداشته باشيد و پول پرداختي براتون مهم نباشه
1-206 v8
2-تندر
3-سمند lx
4-ريو

farid4887
27 January 2010, 12:19 AM
دوستان پرشیا ELX نمی تونه تواین انتخابها جا بگیره؟ به نظر من یه ELX با دوسال کارکرد اتنخاب بهتریه گارانتیشم محدودیت کیلومتر نداره. امکاناتشم قابل قبول تره

Galexy1985
27 January 2010, 12:42 PM
دوستان پرشیا ELX نمی تونه تواین انتخابها جا بگیره؟ به نظر من یه ELX با دوسال کارکرد اتنخاب بهتریه گارانتیشم محدودیت کیلومتر نداره. امکاناتشم قابل قبول تره

فکر میکنم بتونه،چون اگر قرار باشه نظرسنجی (صرفا") در حوزه ی خودروهای -0- کیلومتر انجام بشه،اصولا" 206 تیپ 5 هم باید از بین گزینه ها حذف یشه!
================================================== =
و اما نظر خود من:
کارکرده = مزدا 323 FL (ترجیحا" تیپ 5 - AT)
صفرکیلومتر = (کیا ریو ×هیوندای ورنا 1600سی سی×206 تیپ 6) AT «= فاکتور گرفتم :icon_arro

fredi
28 January 2010, 02:57 AM
منهم بيشتر با وی8 موافقم، در نظرسنجی نبود وبه جاش به تيپ5 رای دادم...
من هم قصد خرید يک خودرو در همين رنج قيمت رو دارم اما هنوز شک دارم يکی ميگه خوبه يکی ميگه بده يکی ميگه زياد ميسوزونه و.... از قيافه لوگان و سمند و ريو خوشم نمياد، ميمونه پرشيا که بغيراز موتور مزخرفش جلو داشبورد 30سال پيشش حس بدی بهم ميده ولی فقط قيافه بدنه داره!
وی8 (همون جنيفر ايران خودرو) رو نسبت به امکاناتی که داره ترجيح ميدم، بازهم اگر دوستان نظر موافق يا مخالفی از لحاظ منطقی نه احساسی دارن بگن تا من و ديگران استفاده کنيم و بتونیم بالاخره تصميم بگيريم..
با سپاس

farid4887
28 January 2010, 06:05 PM
به نظر من 206SD بعد از دست کاری ایران خودرو نمیشه روش حساب زیادی باز کرد. نکته جالب اینه که بدنه SD اون قسمتایی که با 206 یکیه از نظر کیفیت پایین تره یعنی قطعه فابریک SD شرکتیه واگر تصادف بکنه و قطعه فابریک فرانسوی بندازید بیمه پول قطعه شرکتی رو میده چون اون فابریکشه. درسته که قیافه داخل ELX قدیمیه ولی کیفیتش به اندازه SD هست. ولی دوست عزیز فکرکنم امکانات SD V8 تفاوت چندانی با ELX نداره تازه کامپیوتر سفریه ELX و صندلیهای برقیش بعلاوه سیستم EBD برای ترمز ها سنسور عقب بعلاوه پایداری خیلی بیشترش و فرمانپذیریش سرپیچ ها روهم باید اضافه کرد ولی انصافا نداشتن AIR BAG خیلی ضایعه. در ضمن قیافه پرشیا یک فیس لیفت بی نقص از 405 هست که تقریبا همون سال 2000 بعنی سال طراحیه داخلی 206 انجام شده.

Warrior--
28 January 2010, 07:38 PM
به نظر من 206SD بعد از دست کاری ایران خودرو نمیشه روش حساب زیادی باز کرد. نکته جالب اینه که بدنه SD اون قسمتایی که با 206 یکیه از نظر کیفیت پایین تره یعنی قطعه فابریک SD شرکتیه واگر تصادف بکنه و قطعه فابریک فرانسوی بندازید بیمه پول قطعه شرکتی رو میده چون اون فابریکشه. درسته که قیافه داخل ELX قدیمیه ولی کیفیتش به اندازه SD هست. ولی دوست عزیز فکرکنم امکانات SD V8 تفاوت چندانی با ELX نداره تازه کامپیوتر سفریه ELX و صندلیهای برقیش بعلاوه سیستم EBD برای ترمز ها سنسور عقب بعلاوه پایداری خیلی بیشترش و فرمانپذیریش سرپیچ ها روهم باید اضافه کرد ولی انصافا نداشتن AIR BAG خیلی ضایعه. در ضمن قیافه پرشیا یک فیس لیفت بی نقص از 405 هست که تقریبا همون سال 2000 بعنی سال طراحیه داخلی 206 انجام شده.

دوست من با نهایتا احترام باید بگویم تقریبا همه ی مبحث های مطرح شده در پست شما خلاف واقع و غلط هستند :icon_cry::icon_cry:
اینقدر برای همه توضیح دادم و بقیه ی دوستان هم توضیح داده اند که واقعا توان توضیح دوباره در مورد:

1-حساب نکردن روی SD(چون طراحی خود پژو + ایران خودرو است کاملا و 100% اصولی است!(از نظر ظاهر نمی گویم, از نظر محاسباتی و مهندسی))
2-بعضی بیمه ها پول قطعه ای که شما خریده اید را می دهند و فقط به فاکتور نگاه می کنند
3-کیفیت 206 ها بسیــــــــــــــــــــــار بالا تر از هر نوع سمند و پارس و 405 است(منبع صحبتم داخل همین سایت و تحت عنوان کیفیت منتاژ اتومبیل های تولید داخل وجود دارد و کافی است نگاهی به آن بیندازید...)
4-کامپیوتر سفری و صندلی های برقی هم مسلما از مزیت های Pars ELX نسبت به هر نوع 206 است و نمی شود گفت به این دلیل این اتومبیل 100% برتر از هر نوع 206 است...
5-سیستم ABS و EBD هر دو یک نوع کارایی دارند و از 206 بهتر است.
6-در مورد فرمان پذیری هم که یکی از مزیت های خانواده ی 405 نسبت به 206 است(حتی SD(با اینکه نقص بسیار بزرگ 206 هاچ بک را تا حد بسیار زیادی از بین برده))
7-206 قبل از 1998 طراحی شده :icon_redf

آخر همه را توضیح دادم ولی مختصر.
برای برطرف شدن ابهامات کمی بحث های اینچنینی را مطالعه بفرمایید :icon_arro

دوستار شما,
امیر
:lover:

Galexy1985
28 January 2010, 10:01 PM
1-حساب نکردن روی SD(چون طراحی خود پژو + ایران خودرو است کاملا و 100% اصولی است!(از نظر ظاهر نمی گویم, از نظر محاسباتی و مهندسی))

دوباره گرد و خاک راه انداختی امیر خان :icon_arro
همه مواردی که گفتی قبول،ولی این مورد 1 رو من قبول ندارم،آخه اگر صرفا" بحث رعایت اصول طراحی باشه تندر90 هم طراحیش اصولیه،ولی فیس چی!؟ :icon_cry:
دوستان رو نمیدونم،ولی من همونقدر که با نمای عقب تندر مسئله دارم با نمای عقب SD هم.. :icon_neut

ehsan-inventor
29 January 2010, 12:17 AM
سلام به همه...
این تاپیک یه مدت قفل بود درسته؟!
به نظر من دوباره باید قفل شه.بحث ها تکراری هستن و اون همه بحثی که به نتیجه رسیده بود داره دچار انحراف میشه... !

Warrior--
29 January 2010, 12:21 AM
دوباره گرد و خاک راه انداختی امیر خان :icon_arro
همه مواردی که گفتی قبول،ولی این مورد 1 رو من قبول ندارم،آخه اگر صرفا" بحث رعایت اصول طراحی باشه تندر90 هم طراحیش اصولیه،ولی فیس چی!؟ :icon_cry:
دوستان رو نمیدونم،ولی من همونقدر که با نمای عقب تندر مسئله دارم با نمای عقب SD هم.. :icon_neut

:icon_neut
نه Galexy1985 جان, طبق گفته ی دوستم که در ایران خودرو کار می کند ایران خودرو اصلا و ابدا به تنهایی روی Peugeot 206 SD کار نکرده و کار حدود 55% مال Peugeot و 45% ایران خودرو بوده که می شود 50-50 فرضش کرد.

farid4887
29 January 2010, 01:36 AM
سلام امیر جان

7 مورد رو فرمودی که کاملا درست هستن.
1- مورد اول بیشتر سلیقس البته شما فرمودید از نظر مهندسی
2-یکی از بیمه گران بزرگ ایران(البته اکثرشون) پول قطعه فابریکو میدن
3-کیفیت ساخت 206 کاملا واضحه که بالا تره ولی منظور من این بود کیفیت مواد بکار رفته در ELX از سایر هم خانوادهاش بالا تره(405وپارس معمولی)البته اونم در قسمت اطاق
4-در این مورد هم که خود شما قبول دارید ELX برتری داره(داستن کامپیوتر سفری و...)
5- ABS و EBD یکی نیستن والا به هردو میگفتن ABS یا EBD ، پارس ELX هردوشو داره ولی 206 فقطABS. پس در این مورد هم قبول دارید ELX برتری داره.
6-در این مورد هم که خودتون میفزمایید ELX برتری داره.
7-سال طراحی زیاد مهم نیست مهم اینه که چقدر مردم از قیافه اتومبیل خوششون بیاد که عرض کردم کاملا سلیقه ایه.
در نهایت ELX هم صندلیهای بهتری داره در هنگام رانندگی خیلی مهم هستن هم موتور قویتر هم عملکرد ترمز بهتر هم فرمانپذیری بهتر واز نظر عمومی قیافه بهتری داره مخصوصا در نمای عقب، برتریهای 206SD واقعا بیشتر از ELX هست. از اونجاییکه شما انسان منطقی هستی بنده رو روشن کن نسبت به برتریهای SD .
در ضمن بگم در زمان نوشتن این جسارتها از خجالت داشتم....
بازم شرمنده امیرجان

Warrior--
29 January 2010, 02:29 AM
سلام امیر جان

7 مورد رو فرمودی که کاملا درست هستن.
1- مورد اول بیشتر سلیقس البته شما فرمودید از نظر مهندسی
2-یکی از بیمه گران بزرگ ایران(البته اکثرشون) پول قطعه فابریکو میدن
3-کیفیت ساخت 206 کاملا واضحه که بالا تره ولی منظور من این بود کیفیت مواد بکار رفته در ELX از سایر هم خانوادهاش بالا تره(405وپارس معمولی)البته اونم در قسمت اطاق
4-در این مورد هم که خود شما قبول دارید ELX برتری داره(داستن کامپیوتر سفری و...)
5- ABS و EBD یکی نیستن والا به هردو میگفتن ABS یا EBD ، پارس ELX هردوشو داره ولی 206 فقطABS. پس در این مورد هم قبول دارید ELX برتری داره.
6-در این مورد هم که خودتون میفزمایید ELX برتری داره.
7-سال طراحی زیاد مهم نیست مهم اینه که چقدر مردم از قیافه اتومبیل خوششون بیاد که عرض کردم کاملا سلیقه ایه.
در نهایت ELX هم صندلیهای بهتری داره در هنگام رانندگی خیلی مهم هستن هم موتور قویتر هم عملکرد ترمز بهتر هم فرمانپذیری بهتر واز نظر عمومی قیافه بهتری داره مخصوصا در نمای عقب، برتریهای 206SD واقعا بیشتر از ELX هست. از اونجاییکه شما انسان منطقی هستی بنده رو روشن کن نسبت به برتریهای SD .
در ضمن بگم در زمان نوشتن این جسارتها از خجالت داشتم....
بازم شرمنده امیرجان

وای بابا چه حرفیه؟!
جسارت کجا بود؟
اختیار داری شما.

در مورد ABS و EBD که هر دو دارند و شاید 15 سال است که روی هیچ محصولی در جهان ترمز ABS بدون EBD نصب نمی شود.
ما هر دو این اتومبیل ها را داریم(Pars ELX و 206 SD) و من خودم که 2-3 بار هر دو را در عملکرد ABS تست کردم از اتومبیل خودم(206) راضی تر بودم و از سرعت 100 تا 0 زمان کم تری طول می کشید تا بایستد(حدود 0.2 ثانیه).
در ضمن, پلتفرم 206 خیلی خیلی به روز تر از خانواده ی 405 هستند و برای همین است که از 5 ستاره ی ایمنی اروپا 4 ستاره گرفته ولی خانواده ی 405 با ایربگ 2 ستاره می گیرند و بدون ایربگ 1.5 و غیر از بحث ایمنی و برای بازگشت به بحث اصلی باید بگویم تقسیم وزن هنگام ترمز گیری به شدت در عملکرد ترمز تاثیر گذار است و من بار ها و بار ها که تست ABS کردم حس کردم 206 خودم پایدار تر است ولی خداییش و بدون اغراق Pars ELX ترمز های واقعا خوبی دارد ولی در حد خیلی کم به آن احساس امنیتی که داخل 206 دارم را نمی دهد هنگام ترمز گیری شدید...

ولی در کل هر کس می خواهد اتومبیلی برای خانواده ای که بیش تر از 3 نفر جمعیت دارد خریداری خانواده ی 405 را به هیچ وجه نباید به هر نوع 206 ترجیح دهد چون واقعا جای پای عقب 206 بسیار کم است و اصلا نمی شود با چهار نفر آدم مسافرت درست و حسابی ای با آن رفت حال آنکه با خانواده ی 405 اصلا چنین مشکلی نیست خدا را شکر. :lover:

fredi
29 January 2010, 02:24 PM
ولی در کل هر کس می خواهد اتومبیلی برای خانواده ای که بیش تر از 3 نفر جمعیت دارد خریداری خانواده ی 405 را به هیچ وجه نباید به هر نوع 206 ترجیح دهد چون واقعا جای پای عقب 206 بسیار کم است و اصلا نمی شود با چهار نفر آدم مسافرت درست و حسابی ای با آن رفت حال آنکه با خانواده ی 405 اصلا چنین مشکلی نیست خدا را شکر. :lover:
خب اينم حرف منطقي هست، مشکل جا در 206 واقعا می تواند يک مسئله باشد و ای کاش در مدل سدان تا حدی بهتر ميشد که متاسفانه به خود زحمت ندادند! البته اين موضوع خاص 206 نيست بلکه طراحی های بروزتری هم مثل Gen2 اين مشکل کمجا بودن صندلی عقب را دارند،
درجادار بودن پرشيا هيچ شکی نيست فقط يک مسئله مهم دراين ماشين موتور قديمی و پرمصرف آنست که حالا دارند با موتورTU5 که برای 206 است و گيربکس اتومات توليد ميکنند که بازهم يک مشکل می ماند و آن کيفيت پايين گيربکس نصب شده است (به گفته دوستان تيپ چهاری بجای تيپ شش)،
آيا پارسی درحال حاضر توليد ميشود که با موتور TU5 و گيربکس دستی باشد، اگر هست با چه قيمتی؟

moje90
29 January 2010, 03:58 PM
با سلام دوستان :icon_winkاگه مختصر و مفید بخوام بگم تا 20 تومن 206 SD V9 و ورنا دستی بعدش سورن البته با موتور EF7 با قدرت 113 اسب(تا 17-18 تومن) البته پارس هم اگه با موتور TU5باشه خوبه ولی قیمتش بالا میشه و بعدش 206 SD V8 و بعدش سمند LX سال با موتور TU5 (تا 16-17 تومن)و بعدش تندر (تیپE1وE2 )و 206تیپ 2و3 (تا 14-15تومن)و بعدش هم که دیگه میشه پراید و روآ و MVM زیر 10 تومن :icon_excl

اصغر
29 January 2010, 04:28 PM
با سلام دوستان :icon_winkاگه مختصر و مفید بخوام بگم تا 20 تومن 206 SD V9 و ورنا دستی بعدش سورن البته با موتور EF7 با قدرت 113 اسب(تا 17-18 تومن) البته پارس هم اگه با موتور TU5باشه خوبه ولی قیمتش بالا میشه و بعدش 206 SD V8 و بعدش سمند LX سال با موتور TU5 (تا 16-17 تومن)و بعدش تندر (تیپE1وE2 )و 206تیپ 2و3 (تا 14-15تومن)و بعدش هم که دیگه میشه پراید و روآ و MVM زیر 10 تومن :icon_excl

بزرگترين مشكلي كه مردم ما دارند و خودروسازها هم ازش به خوبي سوء استفاده مي كنند همينه. مثلا n ميليون تومن پول دارند و مي خوان ماشين بخرن. اصلا براشون مهم نيست كه اون ماشيني كه تو بازار n ميليون تومن قيمت داره آيا به اون قيمت مي ارزه يا نه مهم اينه كه حتما گرون ترين ماشيني كه به بودجه شون مي خوره بخرن كه در و همسايه و دوست و آشنا و فك و فاميل بفهمند كه اينا اينقدر پول ماشين داده اند.
حالا اگر اتوموبيلي پيدا بشه كه مثلا n-5 ميليون تومن قيمتش باشه ولي از اون ماشين n ميليون تومني تجهيزات به روز تر و بهتري داشته باشه و از هر لحاظ سر باشه نمي خرنش چون اونجوري مردم نمي گن طرف ماشين n ميليوني خريده.

اگر اين فرمول در ايران صادق نبود، ايران خودرو در تمام اين سالها نتوانسته بود حتا يك دستگاه پارس هم بفروشد !

فرمول ديگر اينه كه هيچ ماشين صفر كيلومتر دنده اتوماتيكي طبق توافق مافياي اتوموبيل در ايران قرار نيست زير 20-19 ميليون قيمت داشته باشه و اين مي شه كه V9 با وجود اينكه ابدا 19 و خورده اي نمي ارزه و با وجود اين همه پايين و بالا شدن قيمت انواع 206 سر جاش محكم چسبيده.

اميدوارم لا اقل جوانان تحصيلكرده و اونايي كه سواد استفاده از اينترنت و سايت ها و فوروم هاي فارسي و فرنگي تخصصي اتوموبيل رو دارند بتوانند درصد ناچيزي اين فرهنگ جا افتاده توسط اون مافيا رو تغيير دهند.:icon_excl

Galexy1985
29 January 2010, 04:51 PM
فرمول ديگر اينه كه هيچ ماشين صفر كيلومتر دنده اتوماتيكي طبق توافق مافياي اتوموبيل در ايران قرار نيست زير 20-19 ميليون قيمت داشته باشه

ولی ریوی اتومات صفر کیلومتر 16 تومنه! :icon_razz

اصغر
29 January 2010, 05:47 PM

ريوي اتوماتيك هنوز تو مرحله ي كشف و شهوده !

greela
29 January 2010, 06:46 PM
به تاپیک ریو اتومات سری بزنید قیمتش رو بچه ها اونجا نوشتن اگه درست یادم مونده باشه میافته15200 که تو بازار طرف16500 گذاشته بوده...

Warrior--
29 January 2010, 10:36 PM
بزرگترين مشكلي كه مردم ما دارند و خودروسازها هم ازش به خوبي سوء استفاده مي كنند همينه. مثلا n ميليون تومن پول دارند و مي خوان ماشين بخرن. اصلا براشون مهم نيست كه اون ماشيني كه تو بازار n ميليون تومن قيمت داره آيا به اون قيمت مي ارزه يا نه مهم اينه كه حتما گرون ترين ماشيني كه به بودجه شون مي خوره بخرن كه در و همسايه و دوست و آشنا و فك و فاميل بفهمند كه اينا اينقدر پول ماشين داده اند.
حالا اگر اتوموبيلي پيدا بشه كه مثلا n-5 ميليون تومن قيمتش باشه ولي از اون ماشين n ميليون تومني تجهيزات به روز تر و بهتري داشته باشه و از هر لحاظ سر باشه نمي خرنش چون اونجوري مردم نمي گن طرف ماشين n ميليوني خريده.

اگر اين فرمول در ايران صادق نبود، ايران خودرو در تمام اين سالها نتوانسته بود حتا يك دستگاه پارس هم بفروشد !

فرمول ديگر اينه كه هيچ ماشين صفر كيلومتر دنده اتوماتيكي طبق توافق مافياي اتوموبيل در ايران قرار نيست زير 20-19 ميليون قيمت داشته باشه و اين مي شه كه V9 با وجود اينكه ابدا 19 و خورده اي نمي ارزه و با وجود اين همه پايين و بالا شدن قيمت انواع 206 سر جاش محكم چسبيده.

اميدوارم لا اقل جوانان تحصيلكرده و اونايي كه سواد استفاده از اينترنت و سايت ها و فوروم هاي فارسي و فرنگي تخصصي اتوموبيل رو دارند بتوانند درصد ناچيزي اين فرهنگ جا افتاده توسط اون مافيا رو تغيير دهند.:icon_excl

کاملا موافقم!!! :icon_twis:icon_twis:icon_twis
این مورد به شدت در مورد زانتیا صادق است!!
خیلی از جوان های هم سن و سال من و شما می روند زانتیا می خرند که خیلی خیلی کم پیش می آید 5-4 نفر شوند و سوار اتومبیلی که می خرند شوند.
اتومبیلی که 1.5 ستاره از 5 ستاره ی ایمنی اروپا آن هم با ایربگ(!!) گرفته را به اتومبیلی که 4 ستاره ی ایمنی از 5 ستاره دارد(206) ترجیح می دهند!
حداقل اگر زانتیا برای خانواده خریداری می شد یک چیزی ولی نه برای 2-1 نفر آدم!!
اکثر از امکانات زانتیا را 206 دارد و حتی بهتر و پیشرفته تر از آن ها ولی فقط دلشان می خواهند 11-10 میلیوت تومان بیش تر بدهند تا مردم بیش تر بشناسندشان :icon_redf
(البته بگذریم که زانتیا هم ویژگی های خاص خودش را دارد ها... من در اینجا کلی گفتم)

ehsan-inventor
30 January 2010, 12:49 AM

ممنون اصغر عزیز... تاپیک رو از انحراف نجات دادی ! :icon_cool
حرف دل ما رو زدی...

iman
3 February 2010, 12:54 AM
دوستان بهترین خودروی کارکرده بین 20 - 22 میلیون چی هست ؟ به غیر از زانتیا
رونیز یا سوناتا میشه پیدا کرد ؟ کل گزینه های موجود رو بگین لطفا
ممنون

amir eshghefarmon
3 February 2010, 01:47 AM
دوستان بهترین خودروی کارکرده بین 20 - 22 میلیون چی هست ؟ به غیر از زانتیا
رونیز یا سوناتا میشه پیدا کرد ؟ کل گزینه های موجود رو بگین لطفا
ممنون
تو این قیمت ماشین های سالم و سر پا آوانته.مگان 1600.جنتو.ورنا.پارس ای ال ایکس.البته ماکسیما هم ممکنه پیدا بشه ولی بسیار کارکرده و خرج افتاده.در مجموع من اول آوانته بعد مگان پارس و ورنا و در اخر جنتو رو پیشنهاد میکنم.:icon_cool

iman
3 February 2010, 04:13 PM
زانتیا و رونیز چی ؟

mohammadrezaef
3 February 2010, 07:57 PM
زانتیا و رونیز چی ؟
سلام
دوست عزیز ماشین سواری با suv هیچ سنخیتی نداره:icon_excl
اما با تجربه ای که من قبلا" از زانتیا داشتم توصیه میکنم به هیچ عنوان حتی فکر خرید دست دوم این ماشین هم به ذهنتون خطور نکنه چون اگر داغون باشه حسابی جیب مبارکتون رو قلقلک میده و اذیت میکنه . ضمن اینکه اصلا" و ابدا" سالم این ماشین پیدا نمیشه , مصرفش هم با رانندگی پیر مردی , من تا الان زیر 14 ندیدم این ماشینی که عکسش رو میگذارم از روز اول که خریده بودمش تا روزی که فروختمش فقط خرج رو دستم گذاشت:icon_mad:
خدا بیامرزتش =http://f.imagehost.org/0852/Picture_013.jpg
رونیز با اینکه هیچ ربطی به زانتیا نداره ولی ...........................
حرف نداره , هیچ امکانات خاصی هم نداره ولی نه خرج داره نه دردسر , مصرفش با اون انجین و وزنی که داره دقیقا" با زانتیا برابره , قیمت لوازمش اگر از معدنش خریداری کنید(چراغ برق) خیلی خیلی ارزونه
ماشین ژاپنی =بی دردسر , راحت , استحلاک کم , مصرف سوخت مناسب با توجه به حجم موتور و ....هر چی بگم کم گفتم. تو افرود هم که رونیز معرف همه دوستان افرود باز هست:icon_excl
این هم خدا بیامرزتش =http://i.imagehost.org/0553/DSC00198.jpg

اصغر
3 February 2010, 08:41 PM
........

ماشین ژاپنی =بی دردسر , راحت , استحلاک کم , مصرف سوخت مناسب با توجه به حجم موتور و ....هر چی بگم کم گفتم. تو افرود هم که رونیز معرف همه دوستان افرود باز هست:icon_excl

سلام

روي بقيه ي موارد حرفي ندارم ولي رونيز ابدا ماشين راحتي محسوب نمي شه :icon_twis

ضمنا استهلاك درسته . :icon_neut

Saliary
3 February 2010, 08:58 PM
مگان 1600

mohammadrezaef
3 February 2010, 09:33 PM
سلام

روي بقيه ي موارد حرفي ندارم ولي رونيز ابدا ماشين راحتي محسوب نمي شه :icon_twis

ضمنا استهلاك درسته . :icon_neut
سلام خدمت اقاق فرهاد گل:icon_excl
برای من هر ماشینی که راحت داخلش جا بشم و برام جای کافی وجود داشته باشه راحت محسوب میشه.:icon_surp مثل رونیز که واقعا" داخلش جا دار بود و راحت بودم و البته میدونم به نظر خیلی ها از جمله شما که زانتیا سوار بودین راحتی یعنی نرمی زانتیا:icon_excl
شرمنده اقا فرهاد متاسفانه بنده کیبورد فارسی ندارم و تا همین الانشم خیلی هنر کردم:icon_neut

amir eshghefarmon
3 February 2010, 09:57 PM
درسته زانتیا ماشین نرمی هست ولی در مقابل رقباش دیگه قدیمی شده سیستم تعلیقش رو اگه دقت کنید تو خیلی از ماشین های گرونتر هم پیدا نمیکنید.بازم من مگان رو به زانتیا ترجیح میدم تو این رنج قیمت هم v8 گزینه خوبی هست.:icon_cool

اصغر
3 February 2010, 10:07 PM
سلام خدمت اقاق فرهاد گل:icon_excl
برای من هر ماشینی که راحت داخلش جا بشم و برام جای کافی وجود داشته باشه راحت محسوب میشه.:icon_surp مثل رونیز که واقعا" داخلش جا دار بود و راحت بودم و البته میدونم به نظر خیلی ها از جمله شما که زانتیا سوار بودین راحتی یعنی نرمی زانتیا:icon_excl
شرمنده اقا فرهاد متاسفانه بنده کیبورد فارسی ندارم و تا همین الانشم خیلی هنر کردم:icon_neut

مخلصيم :icon_neut

نه من در مقايسه با ساير SUV ها و يا در واقع در مقايسه با Crossover هاي امروزي عرض كردم نه در مقايسه با زانتيا.

يادمه چند سال پيش كه ادمين تيونينگ تاك بودم دو تا مقاله اونجا داشتم يكي به نام "سفرنامه ي نيسان پيكاپ" و ديگري در مورد رونيز. رونيز از پيك آپ خيلي راحت تره ولي اصولا ماشين راحتي محسوب نمي شه.

بازم من مگان رو به زانتیا ترجیح میدم

البته سليقه ها متفاوته ولي من ابدا حاضر نيستم پول بابت مگان بدم. مخصوصا مگان 1600. موتور لوگان و قيافه ي نچسب و گيرباكس دستي و داشبرد بي ريخت و ... خوب آدم همون تندر رو مي خره ديگه چرا پولشو دور بريزه ؟

فعلا كه ما 206 سواريم و دستمان كوتاه و خرما بر نخيل :icon_arro:icon_mrgr

Saliary
3 February 2010, 10:20 PM
بله منم با شما موافقم با وجود مگان و آوانته و .... زانتیا قدیمی محسوب میشه.

ولی هیچ وقت قیافش برام قدیمی نشده و هنوزم بعد از این سالها تازگی خودش رو داره.

Galexy1985
5 February 2010, 08:15 PM

ريوي اتوماتيك هنوز تو مرحله ي كشف و شهوده !

اصغر جان،پیرو مکاتبات پیشینمون در ارتباط با قیمت ریوی اتومات:

ريوي اتوماتيك نقره اي صفر كيلومتر فروشي 16200000
آپشن هاي فابريك:چراغ برقي+ايربگ راننده+صندلي راننده قابل تنظيم با 5 اهرم+رينگ 14 و لاستيك كره اي+كمربند با قابليت تنظيم ارتفاع پيش كشنده+صداگير محفظه موتور+كمك هاي كره اي،شماره تماس:**********

آگهی فوق در تاریخ 30 ژانویه 2010 در بخش بازار سایت TT منتشر شده!
موفق باشید :icon_cool

mehran_tavakoli
5 February 2010, 08:21 PM
من چون خودم از ظاهر ال90 خوشم نمیاد-در موردش حرفی نمیزنم...
ولی با این قیمت میشه پارس elx خرید که اکثرا ازش راضی هستن... یا حتی سمند سورن.
اگر ماشین هاچ بک میخواین: گل خوبه...206 هم خوبه...
ورنا بد نیست ولی ظاهر خوبی نداره...
ریو هم ماشین خوبی هست... هم شهری هم سفری... حالت بینابین داره...

اصغر
5 February 2010, 10:13 PM
اصغر جان،پیرو مکاتبات پیشینمون در ارتباط با قیمت ریوی اتومات:

ارادتمنديم .

منظور من از مرحله ي كشف و شهود اين بود كه معمولا در اصول بازاريابي محصول جديد رو در مرحله ي ورود به بازار با قيمت پايين تر از قيمت انتظار كارخانه وارد بازار مي كنند. مطمئن باشيد اگر مردم استقبال كنند و فروش خوبي داشته باشه سريعا قيمتش رو بالا مي برند.

Saliary
6 February 2010, 09:03 PM
V8 هم انتخواب خوبی بود ولی میان گزینه ها نیست.
همینطور سورن ELX EF7 که اگر تولید بشه از هر لحاظ عالیه.(بدون توربو)

meytoo
7 February 2010, 12:12 PM
سلام به همه
اول اينكه ماشين 20 تومني رو نميشه با 10 تومني مقايسه كرد چون قيمتش دو برابره
ولي در مورد تجربيات خودم خلاصه بگم:
ورنا: همون ريو البته زشت تر ،خيلي گرونتر با صندليهاي پرايد
گل :هندلينگ عالي ، شتاب كم سرعت خوب و نرمي عالي ولي براي يه ماشين بدون ABSوكيسه هوا خيلي گرونه
سمند: ترمز ضعيف ، شتاب كم ، مصرف بالا ،زود هم به صرو صدا مي افته
تندر 90: از لحاظ فني قابل قبوله ولي روت نميشه سوارش بشي و لوازم يدكي گرون
206 تيپ 5: همه چيز خوب ،لوازم يدكي گرون و احتمال داره سر پيچ بري قاطي باقاليا
پارس :كلاه گشاد ايران خودرو سر مشتريان محترم (فقط قيافه داره)
ريو: شتاب خيلي خوب ، فرز و چابك ، لذت رانندگي عالي و صداي زياد موتور داخل اتاق و صداي وحشتناك برخورد قطرات آب و شن به كف ماشين
حالا هرچي جيبت بگه و سليقه ات چي باشه

haftsin
7 February 2010, 02:30 PM
سلام به همه
گل :هندلينگ عالي ، شتاب كم سرعت خوب و نرمي عالي ولي براي يه ماشين بدون ABSوكيسه هوا خيلي گرونه
ريو: شتاب خيلي خوب ، فرز و چابك ، لذت رانندگي عالي و صداي زياد موتور داخل اتاق و صداي وحشتناك برخورد قطرات آب و شن به كف ماشين
حالا هرچي جيبت بگه و سليقه ات چي باشه
دوست خوبم.
ورنا صندلی هاش خیلی بهتر از ریوئه و قابلیت تا شدن برای فضای بیشتر صنندوق عقب هم داره. واسم جالبه که با پراید مقایسش میکنید.:icon_mad: درسته پلتفرمش مثل ریوئه ولی بسیار مدرن تر و با تجهیزات بهتری عرضه میشه و ارزش قیمت بیشتر رو به نظر بنده نسبت به ریو داره:icon_excl
گل : شتاب معقولی داره، نرمی کمک فنراش خیلی کمه و میکوبه، طبیعیم هست، چون اسپرته. ولی فرمونش خیلی نرمه. ABS نداره، ولی یقیناً 2 عدد ایربگ رو داره.
و اما سمند : ترمزاش در مدل lx خیلی خوبه. شتابش درسته کمه ولی تاپ اسپیدش بالاست. با موتور EF7 و Tu5 هم شتابش عالی میشه.
تندر 90 : طراحی داخلیش اصلاً قابل قبول نیست، طراحی خارجیش هم به نظر بنده بهتر از داخلیه. در این مورد با شما هم عقیده هستم. ولی در کل این مورد رو روی رنج 15 پیشنهاد میکنم.
پارس : در این مورد هم با شما هم عقیده هستم، 2 میلیون قیمتش بالاست، همین.
ریو : با صدای زیادش و شتاب نسبتاً خوبش موافقم، ولی لذت رانندگیشو بنده دوست ندام:icon_mad:

amir eshghefarmon
7 February 2010, 03:22 PM
حالا هرچي جيبت بگه و سليقه ات چي باشهاینجا مقایسه ای ماشین 10 تومنی با 20 تومنی نیست بهترین خودرو که نسبت به معیار های شخص هست مد نظر هست.در مورد ورنا و ریو این دو خودرو باهم کلا فرق میکنند تنها وجه اشتراک شون کره ای بودن هر دو هست که باعث شده در بعضی موارد مشابه باشند.در مورد سمند ایمنی خوب در مدل های ایبگ دارش رو از جا انداختید.تندر هم خیلی ها برای مردم ماشین نمیخرند که روشون بشه سوار بشند یا نه:icon_mad:.تیپ 5 هم تقریبا موافقم ولی دیگه تا این حد نیست که بری تو باقالیا.:icon_surpدر مورد پارس هم بگم پوسیدگی از ریشه درخت هست نه تنه یعنی 405 رو دارند گرون میدند که مجبورند پارس رو گرونتر کنند .وگرنه پارس باید تقریبا هم قیمت 405 الان بود.:icon_cool

Saliary
7 February 2010, 04:50 PM
سمندم که با وجود ABS ترمز هاش خیلی بهتر شده.
206 تیپ 5 هم که دیگه تولی نمیشه و نمیشه دربارش نظری داد.
مشکل لوازم یدکی تندر هم که حل شده.

meytoo
8 February 2010, 10:06 AM
در مورد صندلي ورنا منظورم امكاناتش نبود ،صندليش صافه و قوص كمر وبرجستگيهاي دو طرف رو نداره و تو رانندگي طولاني خسته كننده ميشه.حالا اگه تو مدلهاي جديد تغييري دادن نميدونم. البته شباهتش با ريو اينه كه جفتشون با پلت فرم مزدا هستن ،امكاناتش بيشتر هست ولي نه براي اين تفاوت قيمت(كلا كرمان خودرو كيفيتش خوبه ولي قيمتهاش زيادي بالاس) البته ريو هم يه سري امكانات رو كه لازمه و تو نگاه اول ممكنه به چشم نياد رو ازش برداشتن كه ارزون بشه مثلا تنظيم ارتفاع فرمان و خيلي چيزاي ديگه كه يا حذف شده يا آپشنال بوده وحتما خودتون ميدونيد(ABS ،ايربگ ،آينه برقي ،پروژكتور جلو،نمد زير كاپوت،نمد كف،صندليهاي تاشو عقب(آپشنال) ،پشت سريهاي عقب،زه درب همرنگ بدنه و.. كه اگه اينارو داشت كلي گرون ميشد)
اضافه كردن ABS هم باعث تقويت ترمز نميشه ،فقط چرخها قفل نميشن چون بوستر ترمز فرقي نكرده.ترمز 405 جزو ترمزهاي خوب نيست ،حالا همون رو بزار روي يه ماشين سنگينتر .
تندر هم طراحيش واقعا عاليه چون هدف طراحش ارزون شدن ماشين بوده و تا تونسته از قوص و چيزاي ديگه كه باعث گرون شدن غالبها ميشه جلوگيري كرده و شده اين!!!
گل هم خوب بايد به نسبت ارفاع پايينش نرميش رو سنجيد و البته با لاستيك فابريك
در كل تمام ماشينهاي تو ايران دارن گرون عرضه ميشن و هيچ كدوم ارزش واقعيشون اين نيست ولي خوب ما چاره اي نداريم
البته اين چيزايي كه گفتم خيليهاش سليقه اي هست و هدف خراب كردن ماشيناي ديگه نيست
خيلي حرف زدم سرتونو درد آوردم، يا علي

farshid-j
9 February 2010, 12:37 AM
به نظر من تندر هم از لحاظ فنی و هم ارگونومی صندلیها و نیز ایمنی تو این محدوده قیمتی منحصر به فرده، این حرفا هم راجع به قیافه کاملا سلیقه ایه به نظر من که از ریو و سمند و 405 قیافه بهتری داره و بدا به حال آدمی که شخصیتش را قیافه یا کلاس ماشین تعیین میکنه و اگه ماشینش به نظرش زشت یا بی کلاس باشه تبدیل میشه به یه آدم بی شخصیت و بنابراین احتمالا روش نمیشه سوار ماشین بشه!!! که این آدم مطمئنا دچار ضعفهای بیشمار شخصیته.

khososi
9 February 2010, 01:39 AM
به نظر من تندر هم از لحاظ فنی و هم ارگونومی صندلیها و نیز ایمنی تو این محدوده قیمتی منحصر به فرده، این حرفا هم راجع به قیافه کاملا سلیقه ایه به نظر من که از ریو و سمند و 405 قیافه بهتری داره و بدا به حال آدمی که شخصیتش را قیافه یا کلاس ماشین تعیین میکنه و اگه ماشینش به نظرش زشت یا بی کلاس باشه تبدیل میشه به یه آدم بی شخصیت و بنابراین احتمالا روش نمیشه سوار ماشین بشه!!! که این آدم مطمئنا دچار ضعفهای بیشمار شخصیته.
نه دوست من اینطوری که شما میگی نیست
واسه خیلیها رخ ماشین مهمه مثلا من توی رنج 20 میلیون همون پارس را بر میدارم چون واسم قیافه ماشین از خیلی از پارامترهای خرید ماشین مهمتر هست (حتی اگه علمی نباشه) دلیلش هم واسه مردم نیست چون ماشینی که قراره صبح به صبح ببینم دلم میخواد از ظاهرش لذت ببرم یا به عبارت بهتر واسم تکراری نشه...
بهر حال توی خرید هر کسی واسش یه چیزایی مهمه که واسه کس دیگه اونقدرها مهم نیست...

Galexy1985
9 February 2010, 09:57 AM
بدا به حال آدمی که شخصیتش را قیافه یا کلاس ماشین تعیین میکنه و اگه ماشینش به نظرش زشت یا بی کلاس باشه تبدیل میشه به یه آدم بی شخصیت و بنابراین احتمالا روش نمیشه سوار ماشین بشه!!! که این آدم مطمئنا دچار ضعفهای بیشمار شخصیته.

:icon_twis
این دیگه چه جور طرز تفکریه!؟
جریان این کامنت شما هم شده مثل صحبتهای اون دوستمون که ما رو بدلیل اهمیتی که برای ظاهر خودرو قائل هستیم،متهم به مشکل روانی کرده بودند! :icon_arro
پس با این حساب هر کسی که خودروی زیبا سوار میشه یا هنگام خرید خودرو فاکتور زیبایی ظاهری رو در اولویت قرار میده روانی و بی شخصیته دیگه..!؟ واقعا" عجیبه! :icon_ques
دوست گرامی،هرچندقضاوت درباره ی فیس خودروها به قول شما یک امر سلیقه ای هست،اما باید اضعان کرد،خودرویی که به معنای واقعی کلمه زیبا باشه،زیباست و کمتر کسی پیدا میشه که بگه این ماشین "زشت" هست،به عنوان مثال سالهاست که خودروی پژو 206 در کشور ما تولید و به بازار عرضه شده،اما من تابحال ندیدم کسی راجع به زشت بودن 206 مطلبی رو عنوان کنه..! به همین ترتیب در مورد ماشین زشت هم این قضیه کاملا" صدق میکنه... البته تا زمانی که نظرات بدور از تعصب،بزرگنمایی،تبلیغات دروغین و خصومتهای شخصی باشه!
مخلص کلام اینکه به عقیده بنده با اعتماد به نفس کاذب و توهم نمیشه یک چیز ناهنجار رو تبدیل به هنجار کرد چون در اون صورت از سوی دیگران متهم به کژسلیقگی خواهید شد! نه تنها در مورد ماشین بلکه در تمامی موارد زندگی،حالا اینکه من نوعی نخوام حقایق رو ببینم و به قول معروف سرم رو مثل کبک فرو کنم زیر برف و بگم فقط نظر خودم مهم هست،یه بحث دیگست! به عقیده من چنین فردی بیشتر نیاز به روانپزشک داره تا کسی که برای زیبایی (که حتی خداوند هم اون رو دوست داره!) ارزش قائل هست..!
بگذریم..
اما در مورد بهتر بودن:
ببینید،بهتر بودن یک چیز هست و به صرفه بودن یک چیز دیگه! بنابراین تقاضا میکنم این 2 رو با هم قاطی نکنید..من قبول دارم که تندر اونهم فقط مدل LP E2ش یکی از گزینه های فوق العاده به صرفه در رنج 10 تا 20 میلیون هست،اما اینکه بهترین خودروی موجود در این رنج باشه رو به هیچوجه نمیپذیرم چون برای بهتر بودن یک خودرو نیاز به وجود فاکتورهایی دیگری نظیر همین زیبایی ظاهری هست که متاسفانه تندر از اون بی بهره هست! :icon_cool

meytoo
9 February 2010, 03:10 PM
بدا به حال آدمی که شخصیتش را قیافه یا کلاس ماشین تعیین میکنه و اگه ماشینش به نظرش زشت یا بی کلاس باشه تبدیل میشه به یه آدم بی شخصیت و بنابراین احتمالا روش نمیشه سوار ماشین بشه!!! که این آدم مطمئنا دچار ضعفهای بیشمار شخصیته.

از اين حرف ميشه نتيجه گرفت كه بين آدماي باشخصيت ژيان بايد جايگاه خيلي خوبي داشته باشه چون عليرغم اينكه ظاهر مناسبي نداره ولي خيلي اقتصاديه چون اگه يه دستمال بنزيني بگيري جلوي كاربراتش تا قم برات راه ميره، فنربنديش هم از نرمي همتا نداره و از لحاظ امنيت هم جزو بهترينهاس چون من از وقتي كه يادم مياد ميگفتن ژيان چپ شدني نيست.فقط يكم تاپ اسپيدش پايينه و ايربگ هم براي اين روش نذاشتن چون با اون سرعت بهش نياز نداره و قيمتش الكي ميرفته بالا.:icon_arro

msa85
17 February 2010, 07:50 PM
من که در نهایت در میان این همه نظر متفاوت ، V9 206 را انتخاب کردم

sanam2008
19 February 2010, 09:17 PM
من که در نهایت در میان این همه نظر متفاوت ، V9 206 را انتخاب کردم
دوست عزیز V9چند مشکل داره مثلا یکی ترمزهاش هست که به نظر من باید یک بوستر قوی تر نصب میکردند چون بوسترش مربوط به تیپ5است که V9چند کیلو از اون سنگین تره ونیازمند فشار مضاعف داره ودیگری شتاب پایین اون هست و فضای کم سرنشینان وهم چنین هماهنگ نبودن قسمت عقب خودرو وکوچک بودن در عقب ولی نکات مثبت هم زیاد داره مثلا لذت رانندگی با اون عالیه فضای داخلیش بسیار زیباست وجوان پسنده و.....

Validator
28 February 2010, 11:44 AM
...اما من تابحال ندیدم کسی راجع به زشت بودن 206 مطلبی رو عنوان کنه..!

ضمن احترام به نظر دوستان، به نظر من 206SD زیبا نیست و من با صندوق عقبش، مشکل دارم.
این یک نظرخواهی است و سلیقه ها مختلفه. همه سعی میکنند همه جوانب رو در نظر بگیرند و بر مبنای مواردی که براشون مهمتره، انتخاب کنند. ممکنه برای بعضی ها زیبایی مهم ترین عامل باشه ولی برای بعضی ها، عوامل دیگه باعث بشه که از فاکتور زیبایی، کمی صرفنظر کنند. این طور نیست؟!!!
من به تندر رای دادم: امکانات مناسب، قیمت رقابتی، کیفیت قطعات خوب، نیاز به تیونینگ، لوازم یدکی کمی نایاب!:icon_surp

mse1445
8 May 2010, 02:01 PM
الان 207 قیمتش چنده و آیا پیشنهاد میشه تو این رنج

farshid-j
8 May 2010, 02:45 PM
این دیگه چه جور طرز تفکریه!؟
جریان این کامنت شما هم شده مثل صحبتهای اون دوستمون که ما رو بدلیل اهمیتی که برای ظاهر خودرو قائل هستیم،متهم به مشکل روانی کرده بودند! :icon_arro
پس با این حساب هر کسی که خودروی زیبا سوار میشه یا هنگام خرید خودرو فاکتور زیبایی ظاهری رو در اولویت قرار میده روانی و بی شخصیته دیگه..!؟ واقعا" عجیبه! :icon_ques
دوست گرامی،هرچندقضاوت درباره ی فیس خودروها به قول شما یک امر سلیقه ای هست،اما باید اضعان کرد،خودرویی که به معنای واقعی کلمه زیبا باشه،زیباست و کمتر کسی پیدا میشه که بگه این ماشین "زشت" هست،به عنوان مثال سالهاست که خودروی پژو 206 در کشور ما تولید و به بازار عرضه شده،اما من تابحال ندیدم کسی راجع به زشت بودن 206 مطلبی رو عنوان کنه..! به همین ترتیب در مورد ماشین زشت هم این قضیه کاملا" صدق میکنه... البته تا زمانی که نظرات بدور از تعصب،بزرگنمایی،تبلیغات دروغین و خصومتهای شخصی باشه!
مخلص کلام اینکه به عقیده بنده با اعتماد به نفس کاذب و توهم نمیشه یک چیز ناهنجار رو تبدیل به هنجار کرد چون در اون صورت از سوی دیگران متهم به کژسلیقگی خواهید شد! نه تنها در مورد ماشین بلکه در تمامی موارد زندگی،حالا اینکه من نوعی نخوام حقایق رو ببینم و به قول معروف سرم رو مثل کبک فرو کنم زیر برف و بگم فقط نظر خودم مهم هست،یه بحث دیگست! به عقیده من چنین فردی بیشتر نیاز به روانپزشک داره تا کسی که برای زیبایی (که حتی خداوند هم اون رو دوست داره!) ارزش قائل هست..!
بگذریم..
اما در مورد بهتر بودن:
ببینید،بهتر بودن یک چیز هست و به صرفه بودن یک چیز دیگه! بنابراین تقاضا میکنم این 2 رو با هم قاطی نکنید..من قبول دارم که تندر اونهم فقط مدل LP E2ش یکی از گزینه های فوق العاده به صرفه در رنج 10 تا 20 میلیون هست،اما اینکه بهترین خودروی موجود در این رنج باشه رو به هیچوجه نمیپذیرم چون برای بهتر بودن یک خودرو نیاز به وجود فاکتورهایی دیگری نظیر همین زیبایی ظاهری هست که متاسفانه تندر از اون بی بهره هست! :icon_cool

در جواب شما باید گفت که زیبایی و زشتی البته وجود داره و کسی منکرش نیست بنده هم نگفتم فلان ماشین خوشگله یا زشته، اکثر انسانها هم از زیبایی (البته نسبیت داره و سلیقه ایه) استقبال میکنن مگر معدودی که اونا احتمالا درگیر مشکلات روانی خاصی هستند؛ اما این موضوع که انسان شخصیت خودش (به قول برخی کلاس) را در زیبایی یا زشتی ماشین بدونه و از اینکه سوار فلان یا بهمان ماشین بشه که به نظرش قشنگ نیست (که اینم کاملا نسبیه) خجالت بکشه خوب این آدم هم احتمالا دچار مشکلاتیه که به قول عوام با رخ ماشین بخشی از اونها تو ذهنش حل میشه. مثلا فرض کنید گاندی سوار یک ماشین زیبا میشد آیا به شخصیت انسانی او اضافه میشد؟!!! یا اگه سوار به قول دوستمون ژیان میشد مردم میگفتن عجب آدم بی شخصیتیه؟!!!
از نوشته های برخی دوستان اینطور استنباط میشه که هویت و شخصیتشون با ماشینی که سوار میشن ارتباط مستقیم داره. افسوس و صد افسوس که برخی افراد تحت تاثیر تبلیغات فراگیر جهانی (سرمایه داری جهانی) قرار دارن و مثلا با تعویض ماشینشون با نوع شیک تر و زیباتر فکر میکنن آدمای مهمتر و باکلاستری شدن و به همین دلیل تمام زندگیشونو بر این اساس بنا میکنن که به هر شکل ممکن (حتی غیراخلاقی) ثروت بیشتری جمع کنن تا بتونن بیشتر و بیشتر مظاهر باکلاس بودن برای خودشون بخرن (که حتما سرمایه دارها از این طرز فکر خیلی استقبال میکنن) تا در چشم افراد کوته بین آدمهای بهتری جلوه کنن. اتفاقا من فکر میکنم که این رابطه شخصیت = ماشین در اغلب موارد برعکسش درسته؛ چرا که خرید ماشینهای آنچنانی (باکلاس) از طریق درآمدهای مشروع به این آسانیها میسر نمیشه و هر وقت اینگونه ماشینها را در خیابان میبینم با خود فکر میکنم که راکب باکلاس چه فتنه ها که نکرده تا تونسته همچین ماشینی بخره! به قول شاعر:

تن آدمی شریف است به جان آدمیت
نه همین لباس (شما بخونید ماشین) زیباست نشان آدمیت

red-devils
12 May 2010, 06:10 PM
آقا اینکه از روی ماشین و سر و وضع آدم قضاوت میشه که خیلی عادیه
خودتون به وفور این رو دیدین دیگه
...
حالا یه موضوع دیگه، شما که دارین بحث خودروی بین 10 تا 20 تومن میکنید، اگه حالا یکی انتخابش رو کرد باید بره از کجا بخره؟ نمایندگی؟ فروشگاه سر کوچشون؟ همسایه بغلی؟ :icon_evil
من توی ماشین اصلا سر رشته ندارم، آخرش هم نفهمیدم کدوم ماشین توی این رنج 10 تا 20 بهتره، لا اقل بگید اگه یه روز خواستیم بریم یکی از اینایی که شما توی این تاپیک گفتین رو بخریم از کجا بخریم که ضرر نکنیم،
من خودم پروتون رو دوست دارم، توی این فروم هم خیلی ازش تعریف شندیم، خوب کاش اونهم اینجا برای مقایسه بود و نظر بچه ها رو اینجا هم میشنیدیم راجع بهش،
ضمن اینکه اغلب ماشینایی که من میرم سراغشون مثل پروتون هنوز نمایندگیهاشون میگن تولید امسال داخلش نیومده، یک ماه باید صبر کرد.
من چی کار کنم؟

greela
12 May 2010, 10:34 PM
الان 207 قیمتش چنده و آیا پیشنهاد میشه تو این رنج
دیروز از نمایندگی که پرسیدم ظاهرا حول و هوش 22 میچرخه قیمتش

eblis.3
13 May 2010, 11:20 AM
فقط اس دی وی 8
کاملا جای تیپ 5 را پر کرده
شتاب و قدرت خوب . لذت رانندگی . کیفیت قطعات . پرستیژ بالا . قیافه خوب . امنیت و راحتی

اگه تا 25 میلیون هم بود میگفتم هیوندای اوانته

greela
13 May 2010, 11:47 AM
ولی دوست عزیز شتابش به تیپ5 نمیرسه....اگه تیپ5 تولید میشد به نظر من بهترین انتخاب زیر20تومن بود..

اصغر
13 May 2010, 12:38 PM
......

. پرستیژ بالا . قیافه خوب . .......

:icon_sad:

دوست گرامي. اينها همه بستگي به سليقه و افكار آدما داره. ممكنه تعداد آدمايي كه فكر مي كنند SD زيباست كم نباشند ولي پرستيژ بالاي اين ماشين براي من يكي دور از ذهنه.

amir eshghefarmon
13 May 2010, 12:44 PM
اگر تیپ 5 تولید میشد بله بهترین انتخاب بود.
با توجه به بازار فعلی من نظرم این هست.
1. SD 206 V8
2.تندر 90 فول
3.ریو
4.سمند ال ایکس
5.ورنا
6.پارس
7......405!!!:icon_cool

babak_n70
13 May 2010, 12:49 PM
Sd و پرستيژ؟!!!نه نه نه.اين ماشين هر چي داشته باشه لاقل مطمعنا پرستيژ نداره.باور کنين!!!

greela
13 May 2010, 06:44 PM
بابا ادما اینقدر متفاوت شدن که هر کس هر ماشینی رو سوار میشه اگه به اینا باشه من میتونم کسایی رو نشونتون بدم که وقتی پشت ماشینای 60-70 تومنیشون میشینن چشاتون از تعجب گرد شه وشکمتون از خنده درد بگیره...
این روزا همه جور ادم همه جور ماشینی رو سوار میشه پس نمیشه روی پرستیج ماشینا زیاد مطمئن بود....
این روزا دیگه با ماکسیما و سوناتا هم مسافر کشی میکنن من خودم بارها اینو دیدم توی خروجی شهرها...هر ماشینی رو گیر میارن زرد میکنن و میدن تو خیابونا...
پس زیاد نمیشه به این قضیه تکیه کرد
با سپاس

mohammadrezaef
13 May 2010, 07:15 PM
سلام
فقط 2 نکته :
1=دوستان مساعلی مثل زیبایی و رخ ماشین , بیشتر جنبه سلیقه ای داره:icon_excl
2= مساعلی مثل اینکه فلان ماشین پرستیژ نداره وخز شده و بی کلاس شده , جنبه غیر علمی داره!!

eblis.3
15 May 2010, 05:23 PM
چون 206 وی 8 داخلش نبوده اول شده
حتی سمند ef هم نبوده

مثه بین 5 تا نمره ی 2 و 4 و 7 و 9 و 12 اونی که نمره اش 12 هست 12 شده اوله
پس نمره های 14 و 15 کوشن ؟؟

بذار اونی که 12 ست دلش خوش باشه

farzad_Sh_2020
15 May 2010, 05:36 PM
هر چقدر به این 10 گزینه نگاه میکنم بازهم با اختلاف L90 صدر نشین هست

از نظر قدرت و شتاب جزو 3 تای اول هست

از نظر طراحی ظاهر آخر

از نظر امکانات رفاهی جزو 2 تای اول هست

از نظر دید عقب آخر

از نظر امکانات ایمنی جزو 2 تای اول هست

از نظر طراحی داخلی آخر

از نظر کیفیت مونتاژ و کیفیت قطعات اول هست

از نظر کیفیت قطعات داخل انگار پلاستیک آخر

از لحاظ جلوبندی و شاسی و بدنی اول هست.

از لحاظ موتوری هنگام کولر گرفتن آخر .

بین تیپ 5 و L90 هم به دلیل عدم تولید تیپ 5 برتری نسبی با L90 هست.

بدون تردید تندر فول بهترین گزینۀ زیر 20 هست.

دوست عزیز اگر بخوای مثل شما حساب کرد دیدی آخر شد ؟

Galexy1985
15 May 2010, 08:16 PM
حقیقتا" طی این چند سالی که در بخش اتومبیل تالار Phalls فعالیت داشتم،با چنین توجیح جالبی برخورد نکرده بودم!

بین تیپ 5 و L90 هم به دلیل عدم تولید تیپ 5 برتری نسبی با L90 هست.

با این حساب احتمالا" در مقایسه ی MVM با سیلو هم،برتری نسبی با MVM هست! :icon_eek:
بنده تصور میکنم عنوان کردن چنین مطالبی بیش از هر چیز،سطح دانش و اطلاعات نویسنده مطلب رو زیر سئوال میبره،لذا از دوستان تقاضا دارم جهت حفظ حرمت خودشون هم که شده،دقت بیشتری در این زمینه به خرج بدند :icon_cool

M.D.
16 May 2010, 10:04 AM
سلام
اگه 206 تیپ 6 هم تو این لیست میومد بهتر میشد. چون فکر کنم از نظر فنی و امکانات در رده بالاتری قرار بگیره و ضمنا تولید هم میشه.

aminkhan2008
16 May 2010, 11:24 AM
صرفنظر از قیافه ال 90.ولی اگه SD هم بود بد نبود

mohammadrezaef
16 May 2010, 12:30 PM
سلام
اگه 206 تیپ 6 هم تو این لیست میومد بهتر میشد. چون فکر کنم از نظر فنی و امکانات در رده بالاتری قرار بگیره و ضمنا تولید هم میشه.
سلام
منم موافقم:icon_excl
مطمعنا" اگر 206 تیپ6 هم در این نظر سنجی بود 100% موضوع فرق میکرد.

تك سوار
16 May 2010, 02:30 PM
جاي خالي فيات سينا هم در اين نظر سنجي بچشم مي خوره كه يه سدان كوچك شهريست با موتور 4 سيلندر 1.4 ليتري (1461) و حداكثر توان خروجي 77 اسب بخار و شتاب 13.5 و حداكثر سرعت 170

اين مدل از فيات در مقابل اين پرفورمنس ضعيفش از تجهيزات ايمني مناسبي برخورداره (ايربگ و ABS ) و مصرف مناسبي هم داره (6.2 ليتر در سيكل تركيبي) به اضافه حجم مناسب صندوق بار (500 ليتر )

شايد بشه بزرگترين ايراد اين ماشين رو قيمت نامتناسبش دونست (17.5) و طراحي خسته كننده (نظر شخصي)

amir eshghefarmon
16 May 2010, 02:34 PM
درسته فیات هم جاش خالی هست ولی با توجه به موتور ضعیف و قیمت بالایی که داره فکر نمبکنم شانسی در مقابل تندر و 206 sd داشته باشه.:icon_cool

red-devils
17 May 2010, 03:50 PM
تن آدم شریف است به جان آدمیت؟ نه...همین لباس زیباست نشان آدمیت!
اینو خوب اومدی
:icon_evil
ولی آخرش ما نفهمیدیم که چی بخریم
مثلا شما پیشنهاد میکنید که بر خلاف خودرو هایی که شما پیشنهاد دادین، بریم یه مرسدس بنز E190 بگیریم؟ آخه مثلا حول و حوشه 10-15 تومن هم میتونید پیدا کنید مدل 1990ش رو، یا کاپریس تخم مرغی
چون یکی میگه اونا سگشون (ببخشید از این کلمه) شرف داره به ماشینهای ساخت و مونتاژ داخل :icon_twis
یکی دیگه میگه اونا سرطانن و هر روز یه جاشون ایراد داره :icon_redf
ولی خوداییش اگه شما بری یه بنز 190 ای بگیری با 15 تومن همه اینجورین :icon_sad: ، ولی اگه بری یه ال 90 بگیری با 15 تومن همه اینجورین :184:
من منظورم توهین به ال 90 نیستا، نیاین فحش بدین، من خودم هم میخوام ال 90 بگیرم:127:
(راستی این که 18+ هست که !!!! اینو برای چی اینجا گذاشتن :icon_arro
:159:
)

تك سوار
17 May 2010, 08:34 PM
درسته فیات هم جاش خالی هست ولی با توجه به موتور ضعیف و قیمت بالایی که داره فکر نمبکنم شانسی در مقابل تندر و 206 sd داشته باشه.:icon_cool

بله با شما موافقم . بهمين علت ايراداتش رو در پرفورمنس ضعيف - قيمت نامناسب و طراحي خسته كننده نوشتم . گفتم يه معرفي از يه خودروي ديگه در اين زنج قيمتي باشه تا ليستمون تكميل شه وگرنه انتخاب خودم نيست.

aquarium
18 May 2010, 01:51 AM
بیشتر تو این مقایسه ها خودرویی برنده میشه که قیمت پایین ولی کارایی بالا داشته باشه یعنی واسه کسی که تا دیروز پراید یا 206 تیپ دو داشته ال90 براش آرزو دست نیافتنی بوده ، پس مسلما" ال90 تو این نظرسنجی ها همیشه برندست (منظورم کل اقشار جامعه). چون تمام قشر رو این ماشین (لوگان) زیر نظر گرفته از قیمت 10 میلیون بگیر تا حدود 15 میلیون . پس اگه ما 30 نفر برای خرید ماشین تو جامعه داشته باشیم حداکثر 5 تاشون خرید خودرو با قیمت بالا رو دارند و 15 تا بقیه دنبال به صرفه بودن هستن همون اتفاقی که برای ال90 سوارها افتاده که همیشه میگن به صرفه تر است . در ضمنبرای حرفام دلیل و مدرک دارم چون در آشنایان و فامیلهای ما هم هستن که ال90 خریدن و دقیقا" عین گفته هام به اونها مانند میشه. ( این نظر شخصیه و قصد توهین به شخص یا گروهی رو نداشتم ) باتشکر

Galexy1985
18 May 2010, 12:55 PM
به عقیده ی من خرید خودروی خارجی (آمریکایی،آلمانی،ژاپنی و...) قدیمی مستقیما" بستگی به شرایط سنی + مالی افراد داره..!
به عنوان مثال برای فردی مثل من که کمتر از سی سال سن داره و بتازگی وارد بازار کار شده و در نتیجه امکان ارتقاء (از لحاظ مالی و..) براش وجود داره،خرید یک خودروی دهه ی نودی که جدای از دردسرهای نگهداریش (به قول کاسبهای صنف خودرو) تو شناسنامت ثبت میشه،چندان منطقی به نظر نمیرسه درحالیکه برای یک کارمند بازنشسته ی میانسال که نهایت تلاشش رو انجام داده و بیش از این امکان ترقی نداره و مهمتز از همه بودجش محدود هست،چرا..! (مسلما" برای چنین فردی خرید بنز E کلاس دهه نودی بهتر از رنو،پژو و پراید هست..!)
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم...

farid4887
19 May 2010, 12:43 AM
به عقیده ی من خرید خودروی خارجی (آمریکایی،آلمانی،ژاپنی و...) قدیمی مستقیما" بستگی به شرایط سنی + مالی افراد داره..!
به عنوان مثال برای فردی مثل من که کمتر از سی سال سن داره و بتازگی وارد بازار کار شده و در نتیجه امکان ارتقاء (از لحاظ مالی و..) براش وجود داره،خرید یک خودروی دهه ی نودی که جدای از دردسرهای نگهداریش (به قول کاسبهای صنف خودرو) تو شناسنامت ثبت میشه،چندان منطقی به نظر نمیرسه درحالیکه برای یک کارمند بازنشسته ی میانسال که نهایت تلاشش رو انجام داده و بیش از این امکان ترقی نداره و مهمتز از همه بودجش محدود هست،چرا..! (مسلما" برای چنین فردی خرید بنز E کلاس دهه نودی بهتر از رنو،پژو و پراید هست..!)
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم...

سلام دوست من
نظر شما منطقیه ولی سلیقه در این کار زیاد نقش داره بهر حال با ید توجه داشت که کسانی هستند که یک کدوم از ماشینای لیست رو خریدن و هر کدوم به نظرش با توجه به شرایطی که داشتن بهترین انتخاب رو کرده البته ممکنه دوباره توی اون شرایط قرار بگیره ماشین دیگه ای رو انتخاب کنه. در کل فکر نکنم بجز تیپ 5 مجموع امتیاز های + و - این اتومبیلا تفاوت چندانی داشته باشه که البته این تفاوت با در نظر گرفتن سلیقه قابل چشم پوشیه.

Galexy1985
19 May 2010, 02:51 PM
سلام دوست من
نظر شما منطقیه ولی سلیقه در این کار زیاد نقش داره بهر حال با ید توجه داشت که کسانی هستند که یک کدوم از ماشینای لیست رو خریدن و هر کدوم به نظرش با توجه به شرایطی که داشتن بهترین انتخاب رو کرده البته ممکنه دوباره توی اون شرایط قرار بگیره ماشین دیگه ای رو انتخاب کنه. در کل فکر نکنم بجز تیپ 5 مجموع امتیاز های + و - این اتومبیلا تفاوت چندانی داشته باشه که البته این تفاوت با در نظر گرفتن سلیقه قابل چشم پوشیه.

متوجه منظورتون نمیشم!؟ :icon_ques
فکر میکنم دچار سوء تعبیر شدید،بنده اصلا" راجع به گزینه های موجود در لیست صحبت نکردم،کامنت اخیر من پاسخی بود به سئوال دوستمون red-devils (در پست شماره ی 455) راجع به خرید خودروهای خارجی قدیمی:
http://www.phalls.com/vbulletin/showpost.php?p=821835&postcount=455
وگرنه در ارتباط با نظرسنجی نظر خودم رو (=206 تیپ 5) با صراحت در صفحات قبل اعلام کردم :icon_cool

farid4887
20 May 2010, 01:02 AM
دوست من نظر من کلی بود هم در مورد جواب به خرید اتومبیل های قدیمی هم اتومبیل های لیست. جواب من در مورد هردو صدق می کنه.

rza_bgy
20 May 2010, 10:49 AM
بیشتر تو این مقایسه ها خودرویی برنده میشه که قیمت پایین ولی کارایی بالا داشته باشه یعنی واسه کسی که تا دیروز پراید یا 206 تیپ دو داشته ال90 براش آرزو دست نیافتنی بوده ، پس مسلما" ال90 تو این نظرسنجی ها همیشه برندست (منظورم کل اقشار جامعه).

چون تمام قشر رو این ماشین (لوگان) زیر نظر گرفته از قیمت 10 میلیون بگیر تا حدود 15 میلیون . پس اگه ما 30 نفر برای خرید ماشین تو جامعه داشته باشیم حداکثر 5 تاشون خرید خودرو با قیمت بالا رو دارند و 15 تا بقیه دنبال به صرفه بودن هستن همون اتفاقی که برای ال90 سوارها افتاده که همیشه میگن به صرفه تر است . در ضمنبرای حرفام دلیل و مدرک دارم چون در آشنایان و فامیلهای ما هم هستن که ال90 خریدن و دقیقا" عین گفته هام به اونها مانند میشه. ( این نظر شخصیه و قصد توهین به شخص یا گروهی رو نداشتم ) باتشکر

من لوگان دارم و لوگان رو بدون تعصب انتخاب کردم،

با قسمت اول عرایضت مخالفم، قسمت دوم رو قبول دارم،

من جای دیگه هم گفتم، اکثر هموطنایی که لوگان رو انتخاب میکنن از روی حساب و منطق اینکارو کردن، اگه دقت کنین متوجه میشین که تو انتخاب ماشین اهل کل کل، احساسات، با کلاس و بی کلاس و ... نیستن، من وقتی میخاستم لوگان بخرم برعکس گفته شما، لوگان برام آرزوی دست نیافتنی نبود:icon_arro

بلکه من ازش جدا متنفر بودم(چون شناختم ازش کم بود) با توجه به اینکه از کم جایی 206 تیپ 2 و تریم داخلیش خیلی خسته شده بودم قصد خرید اس دی v8 رو کردم، چون جادار، ایمن و پرشتاب بود...

اما...از قضا...نمایشگاهی که v8 رو داشت یه لوگان هم داشت...وقتی v8 رو تست کردم جدا دلیلی برای پرداخت 18 تومن و دوباره نشستن تو ماشینی که داخلش هیییییچ فرقی با هاچ بکم نداشت نیافتم و وقتی امکانات لوگان رو همونجا مقایسه کردم تصمیمم کاملا عوض شد!

ببین دوست من، خیلی ها رو میشناسم و با مدرک به شما ثابت میکنم خیلی ها با خرید فلان ماشین دنبال کلاس هستن...مثلا یکی به من گفت: کت شلوار هاکوپیان خریدم، ماشین پارس هم دارم، دیگه چی میخام از زندگی؟؟!!

اگه از همون 30 نفر نمونه آماری شما، که من و خودت هم جزوش هستیم بپرسیم کدوم ماشین با کلاس تره؟ بنظرت نتیجه این نظرسنجی کاملا عوض نمیشد؟؟

چرا باید برای ما ماشین نشونه کلاس باشه؟؟اونم ماشین دهه 80 ؟؟

farid4887
20 May 2010, 02:48 PM
چون دوست من توی ایران زندگی میکنیم و مجبوریم 70 الی 120 در صد گمرکی بدیم ودرضمن باید به زور از تولید داخلی همایت بی نتیجه کنیم. به همین دلیل اتومبیل 6000 دلاری داری کلاس میشه تازه بی خیال اون دهه 80 که تازه سرو دستم واسش میشکونن و 6000 دلارم مایش نیست.

PowerMode
21 May 2010, 12:12 AM
نظر من تندر ای 2 فول

rezayahoo
19 August 2010, 11:51 AM
بیشتر تو این مقایسه ها خودرویی برنده میشه که قیمت پایین ولی کارایی بالا داشته باشه یعنی واسه کسی که تا دیروز پراید یا 206 تیپ دو داشته ال90 براش آرزو دست نیافتنی بوده ، پس مسلما" ال90 تو این نظرسنجی ها همیشه برندست (منظورم کل اقشار جامعه). چون تمام قشر رو این ماشین (لوگان) زیر نظر گرفته از قیمت 10 میلیون بگیر تا حدود 15 میلیون . پس اگه ما 30 نفر برای خرید ماشین تو جامعه داشته باشیم حداکثر 5 تاشون خرید خودرو با قیمت بالا رو دارند و 15 تا بقیه دنبال به صرفه بودن هستن همون اتفاقی که برای ال90 سوارها افتاده که همیشه میگن به صرفه تر است . در ضمنبرای حرفام دلیل و مدرک دارم چون در آشنایان و فامیلهای ما هم هستن که ال90 خریدن و دقیقا" عین گفته هام به اونها مانند میشه. ( این نظر شخصیه و قصد توهین به شخص یا گروهی رو نداشتم ) باتشکر

دوست عزيز طبق بررسي كه حداقل بنده توي شركت خودمون كردم و ماشيناي همكارا رو با پست وشخصيت وسوادشون مقايسه كردم به نتايج زير رسيدم(البته قصد توهين به هيچ قشر خاصي خداي نكرده نداشته و ندارم و اون چيزايي رو كه خودم ديدم رو ميگم وشايد هم به طور كلي درست نباشه)
اونايي كه لوگان داشتن بيشترشون آدماي با سواد( ليسانس و بالاتر به غير از3الي4 مورد) فني ، تحصيل كرده، با هوش وبيشترشون از مشخصات فني ماشينشون اطلاع داشتن
وبعدش تو همين تيپ آدما با يه ورژن پايينتر آدمايي بودن كه 206 v8 يا تيپ 2 و ريو ماشيناشون بود
ولي توي همكاراي ديگرمون كه بررسي كردم البته طيف خيلي زيادي هم هستن (بيشتر ديپلم و تكنسين و كارگر و....) انتخابشون اول پارس، تيپ2، سمند انواعش (معمولي lx وسورن)، 405،پرايد و ريو و وقتي در مورد مشخصات ماشينشون هم ازشون سوال ميكردم بيشترشون كوچكترين اطلاع فني نداشتن و كلي گويي ميكردن مثلاً ميگن :سواري فقط 405 (ميخابه تو جاده )سمند سنگين و محكمه . ال نود چپ ميكنه و....
نتيجه گيري كه خودم كردم اين بود كه زيبايي ماشين ملاك واقعي كلاس و شخصيت افراد نيست و افراد واقعاً با كلاس پارامترهاي واقعي رو ملاك انتخاب خودشون قرار ميدن و اينكه ديگران چه برداشتي از انتخابشون دارن زياد براشون مهم نيست
راستي چرا منشي دكترها و پزشكها بيشتر به ظاهر و زيبايشون اهميت ميدن تا خود دكترا
البته زيبايي آيتم بسيار مهم و تعيين كنندهاي در انتخاب هست ولي نبايد اون رو فداي بقيه آيتمهاي مهم ديگه انتخاب كرد
لذا انتخاب من 1.لوگان 2. Sd v8 و3. تيپ 5 4. ريو و ديگه هيچ.
از نظر زيبايي هم به ترتيب 206 تيپ 5 ، پارس ، لوگان و اس دي رو ميپسندم

rza_bgy
19 August 2010, 03:03 PM
دوست من نتایج شما نمیتونه محکمه پسند باشه، به یک دلیل ساده و اونم اینه که تیراژ لوگان خیلی کمتر از ماشین هاییه که ذکرکردین و جامعه آماری که شما مقایسشون کردین با هم برابر نیستن،بعدشم از نظر عموم مردم این ماشین ها جا افتادن و هنوز خیلی ها لوگان رونمیشناسن.یادتون نرفته که ریو روچطور با پراید همطراز میدونستن و 206 اس دی رو چه القابی بهش میدادن؟؟الان به هر کی میرسی میگه آره لوگان هم ماشین خیلی خوبیه، ولی به انتخاب و خرید که میرسن بازم سابقه چند ساله 405 و ریو و سمند و 206 جلوچشمشون میاد و هر چی که دلشون و چشمشون میگه میخرن، به همه اینها وضعیت متزلزل تولید لوگان هم اضافه میشه...

منم معتقدم در حال حاضر بیشتر کسانی که لوگان میخرن جنبه های اقتصادی این خرید و بصرفه بودنش براشون مهم تر از ظاهر ماشینه، الان 405 و سمند از تاکسی فرودگاه گرفته تا روستاهای دور افتاده بعنوان ماشین همه کاره ازشون استفاده میشه و فکرمیکنم لوگان هم با افزایش تیراژ به همین شکل مصرف بشه و امیدوارم بشه چون صددر صد ایمنی و کارایی بهتری داره .

ehsan-inventor
19 August 2010, 03:55 PM

با تشکر از شما دوست عزیز...
من کاملا مخالفم با نوشته شما.ما النود و پزشیا (!) با هم تحویل گرفتیم و مشکل مالی نداشتیم ولی النود رو انتخاب کردیم... و پارس رو دو هفته بعدش فروختیم و کلی هم خوشحال بودیم چرا که 405 ژیگول رو که ایران فرقون با بیش از 3 تومن اختلاف به ما فروخته بود رو فروختیم ! (ما دوتا تندر ثبت نام کردیم که به خاطر تاخیر و این که اون یکیش گروه 9 یعنی آخری افتاده بود تصمیم گرفتیم پارس برداریم) این که پارس رو فروختیم فقط به این دلیل بود چرا که مشکل مالی نداشتیم.
این از ما ! یکی از اقوام ما هم وضع مالیش خیلی خوب و توانایی خرید پزشیا رو به راحتی هم داشتن که تندر رو انتخاب کرد...
3-4 تا از آشناهامون هم دقیقا همین طور...یکیشون از سورن اومد رو تندر و بقیه هم تو همین حالت ها....
منظورم اینه که قدرت خرید و پرداخت پول بیشتر تا 4-5 تومن رو راحت داشتن ولی تندر انتخابشون بوده و این طور که شما میگی از 30 نفر 5 نفر با وضع مالی خوب و ... برای من تو جامعه آماری 6 یا 7 نفره کاملا بر عکس بوده !! نه یه چیزی اون ور تر از بر عکس !
به نظر من شاید پارس قشنگ باشه ولی وقتی من فکرشو می کنم که دارم 405 سوار میشم با اندکی تغییر ولی با پرداخت کلی پول بیشتر حس بدی پیدا می کنم...احساس می کنم یه کمپانی(!) این ماشینو به من انداخته (با عرض پوزش از پارس سواران) من نمی فهمم رو کاپوت دو تا خط انداختن یا زه های در رو عوض کردن یا پلاک عقب رو روی صندوق گذاشتن یا طرح چوب داشبورد یا عوض کردن فرمون و ...باید 3 تومن ببره روی قیمت ماشین(البته با اندکی اصلاحات) مگه کاپوت جدید جنسش از چی هستش؟ غیر از اینه که 405 از هر آلیاژی هست اینم از همونه؟ نکنه با آب طلا روکش شده؟! یعنی چون خوشگل تر شده باید پول بیشتر بابتش داد؟!
همین تندر که ظاهرش باعث شده این جور بهش و به صاحبش قشر فلان نسبت داده بشه یه ماشین لخته...با 100تا 200 تومن هزینه ظاهر خوبی می گیره که کمتر کسی هم متاسفانه بهش بها میده.مثل توری زیر برف پاک کن که همه ماشینا دارن و این نداره.مثل ستون مشکی بین دو در که قیافه ماشین رو از این رو به اون رو می کنه و ...
من با فرمایش دوست عزیزم موافقم:

ولي توي همكاراي ديگرمون كه بررسي كردم البته طيف خيلي زيادي هم هستن (بيشتر ديپلم و تكنسين و كارگر و....) انتخابشون اول پارس، تيپ2، سمند انواعش (معمولي lx وسورن)، 405،پرايد و ريو و وقتي در مورد مشخصات ماشينشون هم ازشون سوال ميكردم بيشترشون كوچكترين اطلاع فني نداشتن و كلي گويي ميكردن مثلاً ميگن :سواري فقط 405 (ميخابه تو جاده )سمند سنگين و محكمه . ال نود چپ ميكنه و....
من هم این جواب ها رو شنیدم... جالبه که تقریبا همشون همین رو می گن.

علاوه بر این ها ، جدیدا یکی از بستگانمون که اتفاقا تا حالا پراید سوار می شده و حالا آرزوش بوده پزشیا بخره یه دونشو خریده...سفیدشم خریده الانم این جوریه:icon_excl باید ببینی چقدر خودشو می گیره.منم گفتم مبارکه:icon_cool نشستم توش یه چرخی زدیم باهاش.می تونم برای ایران فرقون تاسف بخورم فقط.کیفیت این ماشین ها که یه عده از دوستان عاشقشون هستن هر روز بدتر از دیروز.به خصوص تو در ها.چه شاهکاریه واقعا.چه جنس مرغوبی از پلاستیک.فکر کنم به سبک پراید 141 کار شده.اونم از صدای موتورش که درجا کار می کنه یاد آردی میندازه آدمو.
من تازه از سفر برگشتم.تو جاده بودیم که یه باربند هم زده بودیم با کلی بار که کلی درگ ماشین رو برده بود بالا و چابکی قبل رو نداشت.تو آینه رو نگاه کردم دیدم یه 405 که دو تا جوون توشن داره واسم چراغ می زنه که خودم در حال سبقت بودم و با دنده 5 تو سرعت 95...یه نگاه به قیافه دوتاشون کردم که با دست دارن ماشین مارو نشون میدن و می خندن ! همون جا معکوس به 4 کشیدم و شد آنچه شد...خودمم فکرشو نمی کردم با اون باربند بتونم این جوری اونا رو مبهوت کنم.برای اینکه کلا دوست دارم بهینه برونم(نه به خاطر این که پولشو ندارم(!) این رو میگم که نگاهتون رو نسبت به تندر سوارا که می فرمایید قشر کم درآمد اصلاح کنید،البته این به من مربوط نمیشه ولی وقتی به من نسبت داده میشه مهم میشه) رفتم 5 و تخت گاز رو بی خیال شدم.دوباره به من نزدیک شدن اما این بار قیافه هاشون چیزهای دیگه ای می گفت ! می خواستم بگم خیلیا به من تندر سوار این جوری توهین می کنن که برام مهم نیست ولی اگر جاش باشه حداقل از نظر موتوری شرمنده شون می کنم.نه شرمنده خودم ! شرمندگی ماشینشون در برابر ماشینم !

دوست عزیز شما نوشته خودتو خیلی مودبانه نوشتی و آخرشم گفتی قصد بی احترامی ندارم ولی به نظر من شما این کارو خواسته یا نا خواسته کردی ! منم وظیفه خودم دونستم به عنوان یه تندر سوار از تندر سواران دفاع کنم.
با پرشیا لذت ببرید
موفق باشید

eblis.3
20 August 2010, 05:50 PM
والا ما هر چی دندونپزشک . پزشک . اونایی که کارایی هنری میکردن . جوونای باکلاس بودن وی8 داشتن

لوگان کارمندای ساده و خسیس و اونایی که 1ریالشونم حساب بوده

پارس و 405 هم تلفیقی ترکیبی

rezayahoo
20 August 2010, 06:43 PM
والا ما هر چی دندونپزشک . پزشک . اونایی که کارایی هنری میکردن . جوونای باکلاس بودن وی8 داشتن

لوگان کارمندای ساده و خسیس و اونایی که 1ریالشونم حساب بوده

پارس و 405 هم تلفیقی ترکیبی

البته V8 هم انتخاب خوبي تو اين رنج چون خودم بين v8 و لوگان مونده بودم ولي به هر حال پس از كلي كلنجار و بررسي وقتي پشت اين دو تا ماشين نشستم (با وجود نزديك بودن بيشتر آيتم هاشون) ديدم لوگان حس بهتري بهم ميده و انتخابش كردم. چون بيشتر چيزايي رو كه از يه ماشين انتظار داشتم رو داشت در كل perfect بود و ضمناً حس يه SUV هم به آدم ميده و از شتابش هم نسبت به V8 بيشتر حال كردم .
ضمناً هر چقدر هم تو يوتيوب سرچ كردم غير از يكي دو كليپ اثري از SD نبود ولي لوگان تا دلت بخاد !!!
V8 براي دو سرنشين ماشين خوب و كاملي هست البته تو اين رنج

اصغر
20 August 2010, 07:40 PM
سلام

دوستان اگر اين نظرات تحقير آميز و توهين آلود ادامه پيدا كنه مجبور مي شيم اين تاپيك رو هم ببنديم. لطفا فقط بحث فني بكنيد و از اظهار نظر هاي غير فني و توهين آميز بپرهيزيد.

از قديم گفته اند: تن آدمي شريف است به جان آدميت.

خوشبختانه يا متاسفانه هر كدوممون قادريم هزاران هزار نمونه پزشك و دندانپزشك و مهندس و ... تحصيل كرده خسيس مثال بزنيم. پس اين چيزا هيچ ربطي به همديگه نداره و نمي تونه پايه ي بحث هاي مقايسه ي اتوموبيل ها با يكديگر قرار بگيره.

با تشكر

amir eshghefarmon
20 August 2010, 08:06 PM
سلام
با عرض احترام برای صحبت های تمامی دوستان به نظر من این دلیل نمیشه که یکی تندر خریده پول نداشته پرشیا بخره یا همینطور کسی که پارس میخره دلیل نمیشه که ماشینو بهش انداختند یا هیچی نمیفهمه نه عزیز اینجوری هم نیست.
من کسایی رو میشناسم ماکسیما رو فروخت بدلیل مشکل مالی مجبور به خرید خودرو ارزانتر شد فقط تندر رو تو این رنج قبول داشت و همینطور کسی که هیچی از ماشین نمیدونه تندر گرفته!
در کل نظر من اینه که انتخاب سلیقه ای هست.
ولی خب دوستان انصافا کمی واقع بین تر حرف بزنیم بهتره احسان جان همه ما میدونیم که تندر شتابش نسبت به 405 و... بیشتره ولی شما تو سرعت 95 کیلومتر با ماشین پر و باربند با یه معکوس ممکنه به سختی 405 خالی که 2 نفر سرنشین داره رو بگیرید دیگه اختلافش ایقدر نیست که میفرمایید با یه معکوس چنان شد... من احساس کردم اختلاف شتابشون بیش از 4.5 ثانیه هست!!
در مورد قیافه هم کاملا سلیقه ای هست شما با هر 200.300 میتونید فقط یه دست چراغ برای جلو وعقب بگیرید تاثیر داره ولی فرم بدنه رو که نمیشه کاریش کرد!
من خودم سال قبل یه ماشین برای زیر پایی خودم میخواستم که اسپرت خور خوبی داشته باشه واسه همین پارس گرفتم وگرنه تو این رنج اگر یه ماشین ایمن بی دردسر برای خانواده میخواستیم بی شک تندر انتخاب معقولانه تری بود.
ولی شما باید به این دقت کنید که هر کسی برای چه استفاده ای میخواد و سلیقش چطور هست پس این حرف که هرکی پرشیا میخره هیچی نمیدونه و انداختن بهش نه عزیز هستند کسایی که خیلی خوب میدونند میدونند فقط سلیقشون با شما فرق داره.

M.D.
21 August 2010, 08:45 AM
سلام
من با تحقیقاتی که کرده بودم، یه تندر 90 ثبت نام کردم. دلایل اصلی هم اول قدرت خوب، دوم جادار بودن و سوم کیفیت به نسبت خوب. بعد از مدتی به دلیل اینکه اهمیت جادار بودن کم شد تو فکر فروش اون (بعد از گرفتن) و خرید یه 206 اتوماتیک بودم. اتومات بودن تو تهران خیلی آدمو راحت میکنه ولی بعد به خاطر یه سری مسایل که از 206 اتومات تو همین فروم خوندم تصمیم گرفتم تندر رو نگه دارم تا ببینیم چی میشه.
در مورد شتاب و گرفتن تندر با ماشینهای دیگه میخواستم اینو بگم که اگه با یه ماشینی از یه ماشین دیگه سبقت گرفتین دلیل برتری ماشین شما یا ضعیف بودن ماشین دوم نمیشه. خیلی شرایط ممکنه در کار باشه که یه ماشین حتی ضعیف تر از یه ماشین قویتر سبقت بگیره.
من خودم با پراید از مزدا 323 اتومات و سوناتا تو سربالایی سبقت گرفتم، این قابل قبوله که پراید از این دو ماشین بهتر باشه؟
به نظر من بهترین راه مقایسه قدرت و شتاب دو ماشین مشخصاتیه که سازنده میده.

ipcis2007
21 August 2010, 10:40 AM
انتخاب خودرو كاملا" سليقه اي هستش و پارامترهاي خيلي زيادي توي انتخاب دخيل هست. به همين دليل هست كه هيچوقت به تفاهم نمي رسيم. ولي به شخصه براي من شتاب خودرو مهم نيست(حداقل از توي اين ليستي كه اعلام شده)، بنظرم داشتن بازار مناسب خريد و فروش(براي روز مبادا و نياز به پول)، كيفيت قابل قبول (در كنار خدمات پس از فروش و تامين قطعات)، جادار بودن، مصرف سوخت پايين (براي مستضعفين :پايه گاز سوز باشه كه چه بهتر و براي فئودالها هم كه فرق نميكنه)
تندر90: كيفيت قطعات تندر 90 خوبه جون قطعاتش اورجينال هست و فعلا" دست قطعه سازاي وطني نيوفتاده ولي به نسبت 206 و يا پارس پشتيباني قطعتانش كمتره، و مثلا" در مقايسه با پارس قطعاتش گرونتره (البته با كيفيت بالاتر)، فراز و نشيب توي توليدش هم باعث ترديد توي انتخاب ميشه.

206:دريك كلام، جادار نيست و براي خانواده شلوغ و پرجمعيت مناسب نيست. در ضمن يه سري از قطعاتش مثل تندر اورجيناله و طبيعتا" گرونه.

پارس: جاداره ولي لازم به توضيح نيست كه كيفيتش چقدر پايينه (از گيربكس چيني تا ...) و به نسبت امكاناتش قيمتش بالاست (اگه ظاهر ماشين براتون مهم نباشه سمند ال ايكس امكانات و كيفيتش بهتره)
دلايلي كه شمردم كاملا" شخصيه و هركس با توجه به معيارهاي خودش انتخاب مي كنه. و نميشه بطور مطلق يه خودرو رو برتر از ديگري دونست.

ehsan-inventor
21 August 2010, 02:55 PM
سلام
با عرض احترام برای صحبت های تمامی دوستان به نظر من این دلیل نمیشه که یکی تندر خریده پول نداشته پرشیا بخره یا همینطور کسی که پارس میخره دلیل نمیشه که ماشینو بهش انداختند یا هیچی نمیفهمه نه عزیز اینجوری هم نیست.
من کسایی رو میشناسم ماکسیما رو فروخت بدلیل مشکل مالی مجبور به خرید خودرو ارزانتر شد فقط تندر رو تو این رنج قبول داشت و همینطور کسی که هیچی از ماشین نمیدونه تندر گرفته!
در کل نظر من اینه که انتخاب سلیقه ای هست.
ولی خب دوستان انصافا کمی واقع بین تر حرف بزنیم بهتره احسان جان همه ما میدونیم که تندر شتابش نسبت به 405 و... بیشتره ولی شما تو سرعت 95 کیلومتر با ماشین پر و باربند با یه معکوس ممکنه به سختی 405 خالی که 2 نفر سرنشین داره رو بگیرید دیگه اختلافش ایقدر نیست که میفرمایید با یه معکوس چنان شد... من احساس کردم اختلاف شتابشون بیش از 4.5 ثانیه هست!!
در مورد قیافه هم کاملا سلیقه ای هست شما با هر 200.300 میتونید فقط یه دست چراغ برای جلو وعقب بگیرید تاثیر داره ولی فرم بدنه رو که نمیشه کاریش کرد!
من خودم سال قبل یه ماشین برای زیر پایی خودم میخواستم که اسپرت خور خوبی داشته باشه واسه همین پارس گرفتم وگرنه تو این رنج اگر یه ماشین ایمن بی دردسر برای خانواده میخواستیم بی شک تندر انتخاب معقولانه تری بود.
ولی شما باید به این دقت کنید که هر کسی برای چه استفاده ای میخواد و سلیقش چطور هست پس این حرف که هرکی پرشیا میخره هیچی نمیدونه و انداختن بهش نه عزیز هستند کسایی که خیلی خوب میدونند میدونند فقط سلیقشون با شما فرق داره.

ممنونم امیرجان
من گفتم با توجه به اختلاف قیمت 3 تومنی با 405 ایران خودرو ماشین رو به ملت میندازه...خطابم به ایران خودرو بود.من هیچ وقت نگفتم کسی که پارس داره هیچی نمی فهمه ! اتفاقا یکی از استادای من که
خیلی قبولش دارم پارس داره ! مثل اینکه نتونستم منظورمو برسونم. به هر حال الان اصلاح می کنم:من وقتی می بینم یه نفر که 405 پارس سمند و هر ماشین دیگه ای مثلا پراید و ... داره به شخصیت من توهین می کنه میگم نگاهش کن ! فلان ماشین رو داره که به قول یکی از دوستان مشخصات فنی ماشینش اون طوری اون وقت داره واسه من شکلک در میاره ! امیدوارم منظورمو رسونده باشم...
چون کلا اخلاقم اینه که هیجانی حرف بزنم همیشه از منظورم بد برداشت شده امیر جان...
تالار پی هالز سطح علمی خیلی بالایی داره و من شاگرد همه شما هستم و همیشه سعی می کنم یاد بگیرم تا بنویسم چون واقعا سوادم در حد شما دوستان نیست
مسلما و مسلما دوباره 405 با دو نفر سرنشین راحت می تونست دوباره بچسبونه عقب ماشینم و تا نرفتم کنار ول کن نباشه ! اما من دارم از کسی حرف می زنم که تندر رو یه چیزی در حد پراید یا چه می دونم در حد پیکان می دونه و اون حرکات رو انجام میده که منم با معکوس به 4 و تخت گاز خواستم بهش بگم آقا یه کوچولو از اون چیزی که فکر می کنی بهتره...البته این به من مربوط نمیشه ولی غرور جوونیه دیگه ! که اون بنده خدا اهل کل نبودش که بازم بندازه پشت سرم و چراغو چراغ...ولی به نظر من خیلی از مردم هستن که به این چشم به این ماشین نگاه می کنن و بابت این موضوع تعجب کرده بود ! وگرنه که... !:icon_arro:icon_cool
درسته فرم بدنه رو نمیشه کاریش کرد ولی شما زه های در 405 رو با پارس(من همین جا از دوستانی که پارس دارن و من تو پست قبل نوشتم پزشیا معذرت خواهی می کنم،قصدم بی احترامی نبوده و نخواهد بود...فقط پست اون دوستمون رو دیده بودم یه خرده شاکی شده بودمو...) عوض کن...به نظر من درسته که فرم همونه ولی رخ رو عوض می کنه تا حدودی.یا سپر های 405 با پارس...قبول ندارید؟
من یه عکس براتون اینجا می ذارم شاید خیلیا دیده باشید...تندر آکو هستش:

http://vzz.ir/files/7w9l8wm70d0wzcyxkdob_thumb.jpg (http://vzz.ir/viewer.php?file=7w9l8wm70d0wzcyxkdob.jpg)

انصافا نمیشه گفت تا حد زیادی قشنگ تر شده؟ حالا لازم نیست مثل این تندر باشه...3-4 تیکه از این پک رو هم روش نصب کنیم تاثیر خیلی زیادی می ذاره...حالا اینجا رینگ و کارای دیگه هم روش انجام شده که من عکس رو قرار دادم تا مثالی زده باشم...در مورد سلیقه هم کاملا با شما موافق هستم که اگر سلیقه ها یکی بودش 37 صفحه تو این تالار ایجاد نمی شد.

در مورد شتاب و گرفتن تندر با ماشینهای دیگه میخواستم اینو بگم که اگه با یه ماشینی از یه ماشین دیگه سبقت گرفتین دلیل برتری ماشین شما یا ضعیف بودن ماشین دوم نمیشه. خیلی شرایط ممکنه در کار باشه که یه ماشین حتی ضعیف تر از یه ماشین قویتر سبقت بگیره.
من خودم با پراید از مزدا 323 اتومات و سوناتا تو سربالایی سبقت گرفتم، این قابل قبوله که پراید از این دو ماشین بهتر باشه؟
به نظر من بهترین راه مقایسه قدرت و شتاب دو ماشین مشخصاتیه که سازنده میده.

کاملا درسته M.D. عزیز.منظور منم این نبود که توضیح دادم

دلايلي كه شمردم كاملا" شخصيه و هركس با توجه به معيارهاي خودش انتخاب مي كنه. و نميشه بطور مطلق يه خودرو رو برتر از ديگري دونست.

بله.حالا به نظر من اصلا اینایی که ما داریم روش بحث می کنیم با این قیمت ها در برابر ماشین هایی با این قیمت توی دنیا ،حرفی برای گفتن ندارن یا نه یه سرو گردن عقب تر هستن...
یکیشون امکانات قابل قبولی داره و امنیتشم خوبه ولی قیافه دلچسبی نداره...
اون یکی شیک و با بهته ولی دیزاینش قدیمیه .
یکی دیگه امنیتش خوبه ولی از نشتن توش لذت نمی بره آدم...
اون یکی ماشین به روزتر و جوون پسندیه ولی با بی صندوق بودنش چه کنیم .میگم برم صندوق دارشو بگیرم هرکاری می کنم نمی تونم با این موضوع کنار بیام که انگار یه صندوق براش قالب گیری کردن و چسبوندن عقبش !!!
در آخر اگر تو یه کشور دیگه ای بودم و یه همچین بودجه ای داشتم آیا باز هم این ماشینارو انتخاب می کردم؟ آیا اصلا وقتم رو حروم بحث کردن راجع بهشون می کردم؟!
منم با تندر استاندارد اصلا میونه ی خوبی ندارم...گفتم یه ماشین لخته که خیلی تو ذوق می زنه به نظر من...ولی یه خرده بهش رسیدم و دارم باهاش روزگار سپری می کنم...وگرنه سلیقه من تو خرید ماشین که این نیست.منو مجبور کردن اینو انتخاب کنم.
آواتار منو ببینید !
باز هم از دوستان 405 سوار و پارس سوار عذرخواهی می کنم .من قصد بی احترامی و توهین نداشتم...امیدوارم از من رنجیده خاطر نشده باشید
این ها هم صرفا نظر شخصی من بوده که توش پر از اشتباهه ولی من اینجام که از شما استادا یاد بگیرم.
چقدر نوشتم !
موفق و پیروز باشید دوستان

mse1445
28 August 2010, 03:41 PM
دوستان من میخوام یه ماشین تو این رنج البته نزدیک به میمنیم ! ثبت نام کنم پولم هم نقد نیست نظرتون چیه ؟

راحتی و نرمی ماشین برام مهمه و ایمنی

ممنون

ehsan-inventor
8 October 2010, 06:04 PM
با از سرگیری تولید دوباره پژو 206 تیپ پنج،من بهترین ماشین تو این رنج قیمتی رو 206 می دونم...
من به النود رای داده بودم،چون صفر 206 تیپ پنج نبود.
حالا من النود رو می برم رتبه دوم لیستم.تنها چیزی که از النود منو آزار میده و ازش ناراضی هستم صندلی های نا مناسب و داشبورد فوق العاده ساده ش هست که با وجودی که طرح چوبش کردم بازم چنگی به دل نمی زنه.
البته برخلاف خیلی ها ظاهر بیرونش رو دوست دارم البته نه استاندارد کارخونه بلکه یه چیزی تو مایه های طرح آکو شده ی اون رو !
اما حالا با وجود تیپ 5 با اون رخ جلوی جذابش که با گذشت چند سال باز هم تو دل برو هستش و همین طور داشبورد فوق العاده ش و از همه مهم تر موتور قوی و امکانات فولش فکر می کنم بهترین انتخاب البته برای جوون ها باشه...
موفق باشید

SeriousSam
9 October 2010, 12:10 AM
دوستان من میخوام یه ماشین تو این رنج البته نزدیک به میمنیم ! ثبت نام کنم پولم هم نقد نیست نظرتون چیه ؟

راحتی و نرمی ماشین برام مهمه و ایمنی

ممنون

با سلام .
در مورد شرایط فروش نمی دونم.
ولی پیشنهاد من واسه نرمی و راحتی :
1. 206 اس دی.
2.ورنا
3.تندر
4.ریو
:icon_arro

ajam
12 January 2011, 10:46 AM
سلام دوستان
من براي گروه 206 ثبت نام كردم و ميخوام بعنوان ماشين دوم براي داخل شهر ازش استفاده كنم. براي خارج شهر يه EF7 دارم كه ازش راضي هستم. شهر ما كوچيكه و ترافيكش هنوز سنگين نشده، براي همين تيپ 6 نمي خوام. بين تيپ 2 و 3 و 5 ميخوام يكي رو انتخاب كنم. البته نظر خانومم هم شرطه، چون ماشين بيشتر دست اونه. خودم تيپ 5 رو مي پسندم ولي مي ترسم به قيمتش نيرزه، چون حدود 2 ميليون گرونتره. تيپ 3 هم خوبه ولي تفاوت قيمتش با تيپ 5 كمه و به صرف نيست. نظر شما چيه؟

alirezad
12 February 2012, 12:11 AM
سلام
تا 15 و نیم چه خودرویی بیشنهاد میکنید؟؟؟

تندر؟؟؟؟؟؟

نظراتتون رو لطفا با ذکر دلایلتون بیان بفرمایید:icon_cool

amir91
12 February 2012, 12:17 AM
گزینه ها خیلی کم هستند ولی ننوشتی صفر میخوای یا دست دو

alirezad
12 February 2012, 12:19 AM
بو نویی خیلی دوست دارم:icon_arro

amir91
12 February 2012, 12:31 AM
دیگه تاپیک زدن نداشت علیرضا جان

فقط یه گزینه میمونه اون هم L90 هست دیگه.

saeid3663-1
12 February 2012, 12:36 AM
ال 90 فول آپشن ( ایران خودرو ) بهترین گزینه هست.......

alirezad
12 February 2012, 12:36 AM
206 ها چه هاچ بک چه صندوقدار

چینی ها.

سمند و 405 و....

saeid3663-1
12 February 2012, 12:38 AM
خواهشا دور لیفان رو خط بکش.......

405 و سمند هم از لحاظ کیفی قابل قیاس با ال 90 نیستن .

alirezad
12 February 2012, 12:40 AM
ال 90 بهترین گزینه هست.......

میدونم تو خصوصی هم خیلی مزاحمتون شدم و اذیتتون کردم ولی چن تا سوال دارم خدمتتون

قیمت قطعات در چه حدیه؟؟؟

خدمات بهش خوب میدن یا نه مثه تیبا هر نمایندگی ببری میگه اه اه بو میده ببرشش بیرون ما به تیبا دست نمیزنیم؟؟؟؟

من فقط میدونم میگن مصرفش کمه اما نمیدونم چنده

لوازم جانبی هم تو اینترنت گشتم چیزای زیادی بود براش

دیگه هرچی دوست دارید درباره قوت و ضعفش صجبت کنیم

گزینه های دیگه هم بودن با هم بررسی میکنیم
یه بار چشه بازار رو کور کردم دیگه بسه...

alirezad
12 February 2012, 12:47 AM
فقط ال90 سقفش یه نمه بلنده چب نمیکنه؟؟؟تعادل و هندلینگش چطوره؟

فک کن مثلا من برم ریو صفر بخرم:icon_arroفکرشم خنده داره

saeid3663-1
12 February 2012, 01:05 AM
از لحاظ سرویس دهی هیچ مشکلی نداره ، هم ایران خودرو و هم پارس خودرو هر دو سرویس میدن .

از لحاط قطعات یدکی : خیالت راحت که از ریو بیشتره:icon_arro

در مورد قیمت قطعات : من حدود 2 هفته پیش یه لنت جلو برای ریو خریدم 25000 تومن . نمایندگی سایپا هم

می گفتم که کره ای ولی جعبه ایرانی شده .

بعد از 48 ساعت مجبور به تعویض لنت ها شدم . و همون نمونه قبلی رو به قیمت 49000 تومن خریدم .

وقتی که قصد خرید ال 90 رو داشتم یه جست و جویی توی یدکی فروشی ها کردم ، مثلا همین لنت ترمز برای

ال 90 گرون ترین حالتش 32000 بود ، حتی نزدیک به 40 تومن هم نشد ، البته نمونه های ارزون تر هم بود.

متاسفانه بعضی از دوستان به اشتباه بعضی مطالب رو بیان می کنند که اصلا واقعیت نداره .

به عنوان مثال : من تا به حال 2 تا ریو داشتم می تونم به جرات بگم که قطعات ریو در 70 درصد حالات از 206

گرون تره . البته اختلاف قیمت قطعات ریو و 206 5 تا 10 درصد بیشتر نیست . و این مساله همون مطلبی

هست که فراموش میشه .

ال 90 هم تقریبا به همین شکله ........ اختلاف قیمت قطعات 206 ، ریو و ال 90 زیاد نیست .این حرف بیشتر

کسانی میزنند که پراید داشتن حالا فروختن و رفتن

206 یا ال 90 خریدن . خوب ...! لنت پراید کجا و لنت ال 90 کجا..... چه از لحاظ کیفی و چه از لحاظ قیمت .

ماشینی مثل ریو یا ال90 اصلا خرجی ندارند و یا اون ایرادات گسترده 206 های جدید رو .

در ضمن علی جون من هم وسوسه شدم که 405 یا پارس با موتور TU5 بخرم ( موتور تیپ 5 و 6 ) . اما همه چیه

ماشین که موتور نیست .

سیستم جلوبندی ، گیربکس و......... هم مهمه .

یکی از دوستان من با ریو اتوماتش یه سفر داشت به کردستان عراق بعد از بازگشتش از سفر و با گذشت

80000هزار کیلومتر از کارکرد ماشین سیستم جلوبندی رو بررسی کرد . ال 90 هم به همین شکله ، دارای

کیفیت بسیار بالایی هست .

ولی 405 ، سمند ، پارس ، حتی 206 های جدید دارای همچین کیفیتی نیستن .

در مورد قیمت قطعات هم می تونی به این سایت مراجعه کنی ، البته در مورد اینکه قیمت ها به روز هست یا نه

اطلاعی ندارم .......!!!!

http://www.isacoparsian.com

parsa s
12 February 2012, 01:21 AM
هر رنگی باشه خوبه ولی من سفید رو می پسندم ....فقط بدین سپرها ، دستگیره در ها و آینه بغلشو رنگ کنن ... بعد اون فضای بین شیشه های جلو و عقب رو هم مشکی کنین ... خیلی متفاوت و شبیه نمونه های اروپایی میشه

موفق باشید

alirezad
12 February 2012, 01:32 AM
من با اینه هاش مشکل دارم

دوتا شکل کتلت بستن کنار ماشین

اینه هم دیدم از این بزرگا براش
280 تومن بود

abs206
12 February 2012, 01:44 AM
اگه میتونی صبر کن تا فیس لفت تندر سایپا تولید بشه.به نظر من گزینه خوبی هست.

alirezad
12 February 2012, 02:03 AM
جهت اطلاع از مقدار دقيق بنزين موجود در باک لوگان: ابتدا خودرو را خاموش و سویچ را در حالت خاموش قرار دهید سپس بوسيله انگشت خود ، شاسى تنظيم ساعت خودرو را فشار داده و نگهداريد ، سپس سويچ را در حالت استارت بگذاريد(حالتی که تمامی چراغ های صفحه کیلومتر روشن شود یا همان حالت قبل از استارت) ، پس از مدت ٥ ثانيه کدى ٤ رقمى ظاهر خواهد شد (که نسبت به مدل ماشین که e0 7100 و e1 7101 و e2 7102 است) سپس انگشت خود را از روى شاسى تنظيم ساعت برداشته و ٢ بار آن را فشار دهيد ، عددى ظاهر مى شود ،که آن عدد مقدار بنزين شما در واحد ليتر مى باشد.
!!!!!!!!!!!
واقعا؟؟؟

نه ببخشید اگه فیس لیفت تندر اروبا بیاد که حتما حتما 1 سال هم بشه منتظرش میمونم ولی دیگه چیزی که دست ایرانی بهش خورده باشه بشت دستمو داغ میکنم
حداقل این طراحیش مال خودشه و 75 درصد قطعاتش اصله
رووم نمیشه تندر سوار بشم با ارم سایبا!

alirezad
12 February 2012, 02:05 AM
موتور ال90: خودرویی که در ایران با نام تندر90 تولید میشود دارای پیشرانه 1.6لیتری یا همان 1600سی سی است که این موتور در خودروهای رنو مگان و رنو کلیو در مدل های 1.6لیتری مشترک است و موتور کلیو و تندر کاملا یکی است و ECU آنها باهم تفاوت ندارد ولی ECU مگان بهینه تر است و می تواند قدرت بیشتری از موتور استخراج کند.4-جعبه دنده:همان تور که در بالاتر اشاره شد (موتورهای سه خودرو یکی است) جعبه دندهGear box هر سه در مدل های 1.6 کاملا یکسان است و تفاوتی با هم ندارند! خودروی رنو کلیو به نوعی برادر ناتنی تندر است و بسیاری از قطعات این دو خودرو یکسان است و علت آن هم این است که لوگان محصول شرکت داچیای رومانی است و به دلیل اینکه این شرکت زیر مجموعه کمپانی رنو است-رنو درجهت کمک کردن به زیر مجموعه خود دانش فنی خود را در اختیار داچیا قرار داده است و همان طور که ملاحظه میکنید در قطعات موتوری و بحث فنی نامی از داچیا دیده نمیشود و فقط نام و لوگوی رنو را مشاهده میکنید!!

یهو اسمشو بذارن مگان دیگه
میگه موتورش هم یکیه!!!!!!!!!!!!!!

abs206
12 February 2012, 02:14 AM
سايپا فقط سپرا و چراغ عقب را تغيير داده،فکر نکنم اين دليل قانع کننده اي براي نخريدنش باشه.راستي از دوستان عکسي از فيس ليفت اروپايي اين ماشين داره؟

alirezad
12 February 2012, 02:19 AM
سايپا فقط سپرا و چراغ عقب را تغيير داده،فکر نکنم اين دليل قانع کننده اي براي نخريدنش باشه.راستي از دوستان عکسي از فيس ليفت اروپايي اين ماشين داره؟

همین که جلو بنجرش منو یاد تیبا میندازه خودش به نظرمدلیل قانع کننده ای هست:icon_cool

اینایی که از تو یه سایت بالا نوشتم راسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

abs206
12 February 2012, 02:27 AM
درسته.اما در مورد مقدار دقیق بنزین از دوستان تندر دار بپرسید.

alirezad
12 February 2012, 02:30 AM
ایرانخودرو که داره میگه تحویل 30 روزه 15280 ما به التفاوتشو بعد30 روز میگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

gigi64
12 February 2012, 03:05 AM
تندر فروشش فقط نقدي هست ؟ مثل ماشيناي ديگه ايران خودرو شرايطي نداره ؟

Mostafa United
12 February 2012, 03:31 AM
موتور ال90: خودرویی که در ایران با نام تندر90 تولید میشود دارای پیشرانه 1.6لیتری یا همان 1600سی سی است که این موتور در خودروهای رنو مگان و رنو کلیو در مدل های 1.6لیتری مشترک است و موتور کلیو و تندر کاملا یکی است و ECU آنها باهم تفاوت ندارد ولی ECU مگان بهینه تر است و می تواند قدرت بیشتری از موتور استخراج کند.4-جعبه دنده:همان تور که در بالاتر اشاره شد (موتورهای سه خودرو یکی است) جعبه دندهGear box هر سه در مدل های 1.6 کاملا یکسان است و تفاوتی با هم ندارند! خودروی رنو کلیو به نوعی برادر ناتنی تندر است و بسیاری از قطعات این دو خودرو یکسان است و علت آن هم این است که لوگان محصول شرکت داچیای رومانی است و به دلیل اینکه این شرکت زیر مجموعه کمپانی رنو است-رنو درجهت کمک کردن به زیر مجموعه خود دانش فنی خود را در اختیار داچیا قرار داده است و همان طور که ملاحظه میکنید در قطعات موتوری و بحث فنی نامی از داچیا دیده نمیشود و فقط نام و لوگوی رنو را مشاهده میکنید!!

موتور مگان سیستم متغییر زمان بند سوپاپ CVVT داره ولی لوگان نداره !

سرسیلندر فرق میکنه انگار

برای همین مگان 115 اسب تولید میکنه ولی لوگان 105 اسب !

گیربکس مگان با لوگان (تندر 90) کاملا متفاوت است چه از نظر ضریب دنده ها و چه از لحاظ کیفیت و ... به طوری که دور موتور لوگان در دنده 5 و 120 کیلومتر روی 3250 قرار می گیرد و مگان با دور موتور 3500 به همین سرعت دست می یابد.

دریچه گاز مگان هم انگار برقی هست

masoud687
12 February 2012, 04:00 AM
موتور مگان سیستم متغییر زمان بند سوپاپ CVVT داره ولی لوگان نداره !

1600 و 2000 هیچکدوم VVT نیستن. بلوک سیلندرشون یکسانه اما سر سیلندر، انژکتورها، اگر اشتباه نکنم نوع سوپاپها و غیره... متفاوتن

alirezad
12 February 2012, 04:35 AM
کسی قیمت و لیست تیب های تندر بارس خودرو را ندارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درسته موتور ایرانخودرویی اسبانیاییه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تندر ایرانخودرو اونقدی کیفیت داره15280 بدیم بهش یا بهتره بارس خودرویی بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من گیج شدم:icon_eek: