PDA

View Full Version : بحث در مورد انواع اکتان بوستر ها و مکمل های بنزین

صفحه ها : [1] 2

shei2nak
12 June 2008, 02:15 AM
سلام.
به نظر بنده بهترين كار استفاده از بنزين سوپر است و اين مكمل ها اكثرا جنبه تبليغاتي دارند.
اگه دقت كرده باشين مكمل هايي كه به صورت مايع هستند فقط نوشته كه تميز ميكنند و قرص هاشم كه اصلا هيچ برچسب و مشخصه اي ندارند. (فكر كنم نفتاليني چيزي باشه! شايدم اين قرص نعنايي ها!!!:icon_razz).
بازم ميگم بهترين كار و ايمن ترين كار همين بنزين سوپر است...
پيروز و پاينده باشيد.

Zip MAn
12 June 2008, 09:51 AM
سلام.
به نظر بنده بهترين كار استفاده از بنزين سوپر است و اين مكمل ها اكثرا جنبه تبليغاتي دارند.
اگه دقت كرده باشين مكمل هايي كه به صورت مايع هستند فقط نوشته كه تميز ميكنند و قرص هاشم كه اصلا هيچ برچسب و مشخصه اي ندارند. (فكر كنم نفتاليني چيزي باشه! شايدم اين قرص نعنايي ها!!!:icon_razz).
پيروز و پاينده باشيد.
اون مايع هايي كه شما مي فرمايي فقط سرب است و فقط مي تواند سيستم انتقال سوخت و موور را تميز كند و كمي هم جلوي ناك زدن را بگيرد .
اما در مورد اون قرص ها دو مارك در ايران است كه يكي در دانشگاه اميركبير جك شده (مدركش معتبره ) ولي اسمش يادم نيست اما در مجله ماشين ديدم ولي دومي داينوتب مال امريكاست و انواع مختلفي دارد ولي هنوز جايي چك نشده در ضمن فكر نمي كنم جاي بنزين سوپر را بگيرد اما بي تاثيرم نيست .

Gemini
12 June 2008, 02:50 PM
سلام.
پيروز و پاينده باشيد.

من که با بنزین سوپر مقایسش نکردم !! طبق شنیده هام قیمت یه قرص حدودا 2000 تومنه، اگه واقعا بتونه اکتان بنزین معمولی رو 15 16 تا بالا ببره میرسه به همون بنزین سوپر. بازم یجا خوندم برای باک 30 لیتری یک قرص یک گرمی کافیه .. یعنی مثلا شما یک گرم قرص نعنا بندازی تو باک چه اتفاقی ممکنه بیافته ؟! همین بنزینی که میزنیم خودش کلی ناخالصی داره ...

Nomad
13 June 2008, 10:21 PM
حالا اگر این قرص رو توی بنزین سوپر اضافه کنیم ... ، قاعدتا باید به اکتان بنزین اروپا برسه ... همینطوره !!؟؟

lovee_eshgh
14 June 2008, 05:24 PM
دوستان injection cleaner چه مارکی پیشنهاد میکنیین ؟

البته اگه استفاده کردین بفرمایید راضی هستین ؟

karash501
18 June 2008, 11:07 PM
من یکبار از دستم در رفت و تحت جو از این مکمل های آمریکایی که قوطی زرد رنگ داره خریدم و برای ماشین استفاده کردم 4000 تومن بود و نسبت به بنزین سوپر واقعا موتور را زیر و رو کرد چه در شتاب گیری و چه در صدای موتور تغییرات کاملا محسوس بود مخصوصا در ریو که صدای موتور آزار دهنده است به شدت کم شده بود
به نظرم به جای بنزین سوپر در کنار بنزین معمولی از این مکمل ها استفاده بشه خیلی بهتره
چرا ميگي از دستت در رفت مگه چيز بدي بود؟اسم مكمل چي بود؟4تومن براي هر باك بنزين؟

Artemis
19 June 2008, 12:25 AM
چرا ميگي از دستت در رفت مگه چيز بدي بود؟اسم مكمل چي بود؟4تومن براي هر باك بنزين؟

نه اتفاقا چیز خیلی خوبی بود
به خاطر 4000 تومنش میگم از دستم در رفت:icon_eek:
اسمش یادم نیست اما قوطی زرد رنگ داشت و کارگر پمپ بنزین می گفت آمریکاییه ، کلا خیلی خوب بود فکر کنم از این به بعد 2 باک در میون از اون بزنم به جای سوپر

در مورد سرب هم باید بگم توی این مکمل ها سرب نیست مواد دیگه ایه که اکتان بنزین را بالا میبره و همچنین الان توی بنزین معمولی و سوپر از MTBE استفاده میکنن که اونمبه نحوی سرطان زاست

شهرام 2
19 June 2008, 11:36 AM
چون دارندگان ماشينهاي خارجي همه از بنزين سوپراستفاده ميکنندپس دولت بنزين سوپررا آزادميکنه که اونها نتونن ازسهميه استفاده کنند
حتي پرداخت اختلاف قيمت بنزين معمولي وسوپريعني 140 تومن اضافي در دستور کارنيست
وما هم بايد باداشتن ماشين کم مصرف ايراني به آتيش اونا بسوزيم واقعا که به دولت خدمتگزار بايد آفرين گفت
با اين اوضاع فروش آزاد بنزين سهميه به قيمتي پايين تر رونق خواهدگرفت تابا پول اون بنزين سوپر تهيه بشه شايد خوش بحال استفاده کنندگان بنزين معمولي بشه وبتونن بنزين معمولي آزاد را باقيمتي کمتر از 400تومن تهيه کنن

شهرام 2
19 June 2008, 11:52 AM
یک پیشنهاد برای اونها که رویه بنزین معمولی وسوپر را در دستور کار قراردادند دارم :
شما وقتی بنزین یک باک بنزین معمولی زدید بگذارید تا آخر خالی شه ودر نوبت بعد بنزین سوپر روفقط 20لیتر بزنید تا اثرات رسوبی بنزین معمولی درموتور شما را بنزین سوپر پاک کنه
البته مشخص است که آسیبهای ناشی از احتراق ناقص (ناک)طبق راهنمایی دوستمونsimbaleo از بین نمیره ولی با توجه به اینکه زدن دایم بنزین سوپر خیلی گرون درمیاد(مگر اینکه بتونیم بنزین سهمیه رابفروشیم وسوپربزنیم)فکر میکنم اگر سوختگیری را یک درمیان معمولی وسوپر 20لیتر انجام بدهیم بهتر از ماهی یک باک سوپر باشه
لطفا نظر خودرااعلام کنید

karash501
19 June 2008, 12:07 PM
نه اتفاقا چیز خیلی خوبی بود
به خاطر 4000 تومنش میگم از دستم در رفت:icon_eek:
اسمش یادم نیست اما قوطی زرد رنگ داشت و کارگر پمپ بنزین می گفت آمریکاییه ، کلا خیلی خوب بود فکر کنم از این به بعد 2 باک در میون از اون بزنم به جای سوپر

در مورد سرب هم باید بگم توی این مکمل ها سرب نیست مواد دیگه ایه که اکتان بنزین را بالا میبره و همچنین الان توی بنزین معمولی و سوپر از MTBE استفاده میکنن که اونمبه نحوی سرطان زاست
باكي 4تومن بازم از سوپر 540تومني خيلي ارزونتره البته مساله مهم تاثير درازمدت اين مكمل ها روي موتوره كه ازش خبري نداريم جز پمپ بنزين از كجا ميشه اين مكملها رو تهيه كرد؟

Artemis
19 June 2008, 12:24 PM
باكي 4تومن بازم از سوپر 540تومني خيلي ارزونتره البته مساله مهم تاثير درازمدت اين مكمل ها روي موتوره كه ازش خبري نداريم جز پمپ بنزين از كجا ميشه اين مكملها رو تهيه كرد؟

معمولا تعویض روغنی ها و بعضی از لوازم یدکی ها دارند...در مورد اثرات بلند مدتش من هم اطلاعی ندارم دوستان اگر اطلاعای دارند لطف کنند و بیان کنند

kamikaze
22 June 2008, 07:54 PM
با سلام

در قسمت آموزش برای حل این مشکل راه حل جالبی ارایه شده که به نظر من از ریختن مکمل بهتره و اون اضافه

کردن 250سی سی الکل در هر باک ( حدودآ 45 لیتر ) بنزین است . که البته خطری نداشته و فقط درجه اکتان را

بالا تر برده و احتراق با سرعت بیشتری صورت می گیرد.

futuredream
22 June 2008, 08:52 PM
اگه 2 باک در میان سوپر بزنیم بهتره یا هر باک 20 لیتر سوپر و 40 لیتر معمولی؟
اون روش دوم احتراق ناقص رو کمتر میکنه؟

simbaleo
24 June 2008, 04:58 PM
به هر حال هرچقدر اکتان بالاتر باشه احتمال وقوع ناک هم کمتر میشه، البته نمیدونم یه باک که نصف سوپر باشه نصف معمولی تا چه حد ناک رو کم میکنه.

shahinsoft
24 June 2008, 05:59 PM
بهترین کار اینه که از قرص های مکمل سوخت استفاده کنین .
من خودم الان از اونا استفاده می کنم و خیلی خوب جواب میده.

shahinsoft
24 June 2008, 06:06 PM
ضمنا شتاب خودرو و سرعت در این حالت (استفاده از قرص ) خیلی بیشتر از بنزین سوپره.

fafal
24 June 2008, 06:44 PM
با سلام

در قسمت آموزش برای حل این مشکل راه حل جالبی ارایه شده که به نظر من از ریختن مکمل بهتره و اون اضافه

کردن 250سی سی الکل در هر باک ( حدودآ 45 لیتر ) بنزین است . که البته خطری نداشته و فقط درجه اکتان را

دوست عزیز دقیقا اکتان بالا بر عکس فرمایش شماست یعنی احتراق کند تر پش بره و خود اشتعالی کم بشه
درضمن الکل خیلی بیشتر از250 سی سی و حدود 5 درصد باید اضافه بشه تا 10 پوینت اکتان بالا بره و الکل حلال پلیمر هست

karash501
29 June 2008, 02:24 PM
ضمنا شتاب خودرو و سرعت در این حالت (استفاده از قرص ) خیلی بیشتر از بنزین سوپره.
از چه قرصي استفاده ميكنيد؟ماشينتون چيه؟

m_eslam
30 June 2008, 09:41 AM
من هميشه سوپر زدم ، به ندرت هم از بنزين عادي استفاده كردم. اما با اين وضعيت ، فقط عادي ميزنم ولي از مكمل هاي مناسب استفاده ميكنم.

m_eslam
30 June 2008, 09:48 AM
توي فروشگاه شهروند يه نوع مكمل آوردن ، گمونم قيمتش 500 يا 600 تومنه ، اونطور كه روش ادعا كردن ، پايه اش الكلي هست.

master
30 June 2008, 11:32 AM
آقا میگم بنزین سوپر که به افسانه پیوست بیاین یه چند تا مارک مکمل خوب پیدا کنیم به هم معرفی کنیم

m_eslam
30 June 2008, 02:51 PM
كسي تا حالا از Dyno Tab (قرص افزايش اكتان) استفاده كرده؟ كجاها دارن؟؟؟

shahramcat
30 June 2008, 03:24 PM

من امروز زنگ زدم شرکت باروک که پخش کنندش تو ایران هست گفت باهاتون تماس میگیرم برای معرفی نمایندگی فروش اما نگرفتن تا الان :icon_mad:

چیز خوبی هست منم دنبالشم:icon_cool

masoud2535
30 June 2008, 11:39 PM
توي فروشگاه شهروند يه نوع مكمل آوردن ، گمونم قيمتش 500 يا 600 تومنه ، اونطور كه روش ادعا كردن ، پايه اش الكلي هست.

سلام

اتانول و متانول جزو مکملهاي سوخت (اکتان بوستر) محسوب ميشوند ولي استفاده از آنها به خاطر اينکه حلال پليمرها هستند موجب آسيب رساندن به ساختار داخلي باک شده و همچنين به علت حل شدن روغن جداره سيلندر باعث افزايش فرسودگي موتور مي‌شوند.

براي يک دوره کوتاه مدت شايد قابل استفاده باشد ولي براي طولاني مدت آسيبهاي جدي به موتور و ملحقاتش وارد خواهد ساخت.

موفق باشيد.:icon_surp

shahramcat
1 July 2008, 12:50 AM
سلام

اتانول و متانول جزو مکملهاي سوخت (اکتان بوستر) محسوب ميشوند ولي استفاده از آنها به خاطر اينکه حلال پليمرها هستند موجب آسيب رساندن به ساختار داخلي باک شده و همچنين به علت حل شدن روغن جداره سيلندر باعث افزايش فرسودگي موتور مي‌شوند.

براي يک دوره کوتاه مدت شايد قابل استفاده باشد ولي براي طولاني مدت آسيبهاي جدي به موتور و ملحقاتش وارد خواهد ساخت.

موفق باشيد.:icon_surp

الان که همه باکها فعلا فولادی هست :icon_cool:lover:

masoud2535
1 July 2008, 09:58 AM
سلام

جنس باک فولاديه ولي پوشش محافظش پليمري هستش و در صورت از بين رفتن آن به علت وجود آب در بنزين که به خاطر چگالي نسبي بيشتر از بنزين در ته باک جمع ميشه، باعث خوردگي و زنگ زدگي باک و در نتيجه سوراخ شدنش ميشه!:icon_cool

karash501
1 July 2008, 10:10 AM
سوپر سر كوچه ما داشت تازه آورده بود قيمتشو نميدونست ديگه هم سراغشو نگرفتم شما مطمئني چيز خوبيه؟

simbaleo
1 July 2008, 02:07 PM
داینو تب رو من یه بار استفاده کردم و راضی بودم، تقریبا بنزین معمولی رو مثل بنزین سوپر کرده بود، علاوه بر اون مصرفم رو حدود 1.5 لیتر پایین آورده بود! نمیدونم چیکار میکنه ولی امیدوارم زیاد برای موتور مضر نباشه.

قیمت هم اگر خدا بخواد و تو این آشفته بازار نبرنش بالا شاید 2500 برای هر قرص در بیاد.

karash501
1 July 2008, 02:25 PM
يعني باكي 2500 پول قرص بديم؟خيلي گرونه!شما از كدوم قرص استفاده كردي؟تو تبليغاتش كه چند مدل داره

simbaleo
1 July 2008, 02:34 PM
یعنی از باکی 25 هزار تومن سوپر هم گرونتر؟ داینو تب سه نوع داشت که یکی فقط بنزین رو بهینه میکرد، یکی دیگه هم بهینه میکرد هم انژکتور رو تمیز میکرد و یه نوع هم داشت که مخصوص ریس بود. برای گازوئیل هم یه مدل داشت.

قیمتی هم که من گفتم قیمت نمونه اولش بود که 60 لیتر بنزین رو بهینه میکرد. بازار یابش بهم یه بروشور هم داده بود، اگر پیداش کردم اسکن میکنم براتون.

po2ya
1 July 2008, 02:36 PM
يعني باكي 2500 پول قرص بديم؟خيلي گرونه!شما از كدوم قرص استفاده كردي؟تو تبليغاتش كه چند مدل داره

شما برای 40 لیتر بنزین با پول خود بنزین به نظرت 6500 پوول بدی خیلی گروونه ؟!:icon_twis:icon_twis:icon_twis

m_eslam
1 July 2008, 03:14 PM
پس لطفا"‌اگر كسي از محل هاي فروش dyno tab خبردارشد ، به ما هم بگيد.
ممنونم

m_eslam
1 July 2008, 03:25 PM
راستي ، اضافه كردن مقدار كمي روغن به يك باك بنزين ساده ، چطوره؟ تاثيرش چقدره؟

karash501
1 July 2008, 04:27 PM
اول به نظرم گرون اومد بعد ديدم تفاوت قيمت بنزين معمولي و سوپر هم همين حدود ميشد قيمتش مناسبه همه مدلاش 2500 بود؟كاش مال ريس رو امتحان ميكردي!نميشه از چند مدلش با هم استفاده كرد؟

master
2 July 2008, 01:14 PM
آقا دنبالش بگردین مردم از بس این چند روزه با این تیپ 5 جرات گازیدن ندارم میترسم ناک کنه

karash501
2 July 2008, 07:51 PM
امروز پرسيدم فقط يه مدل داشت خودشم نميدونست كدوم مدله ولي ميگفت كسايي كه ميبرن راضين بروشور هم نداشت ولي گفت ميگيرم رنگ قرص تقريبا نارنجي با دونه هاي براق بود قيمت هم دونه اي 2تومن اينم سايتشه www.dynotab.com

masoud2535
2 July 2008, 08:05 PM
سلام

دوستان پديده ناک يا احتراق زودرس براي ماشينهائي که ناک سنسور ندارن خيلي خيلي مخربتر از ماشينهائي هست که مجهز به ناک سنسور هستن، چراکه ناک سنسور باعث ميشه فرمان ريتارد جرقه توسط ECU صادر بشه که اين امر از وارد شدن آسيب به موتور و ملحقاتش تا حد مطلوبي جلوگيري ميکنه!

در ضمن شما با رانندگي با دور موتور پائين ميتوانيد خيلي از بروز ناک جلوگيري کنيد و همچنين عدم ريتارد جرقه در دورهاي پائين (بدون وارد کردن شک به پدال گاز) موجب بهسوزي بنزين و افزايش راندمان موتور هم ميشه!

پس عزيزان 206 سوار زياد نگران ناک زدن موتور نباشن، گرچه ريتارد جرقه باعث افت راندمان موتور ميشه ولي هر موقع در شرايط اضطراري قرار گرفتين ميتونين با خيال راحت گاز رو تخته کنين و مطمئن باشين که موتور 206 تحت اين شرايط کمتر از موتور XU7 آسيب ميبينه!:icon_cool

موفق باشيد.

shahramcat
11 July 2008, 02:42 AM
من بعد از مدتها بنزین معمولی زدم چون پول سوپر ندارم که بدم . یک اکتان بوستر Casite هم ریختم تو باک قبل بنزین زدن . ماشین افتصاح شده ! تازه با اکتان بوستر ! انگار پدال گاز سفت شده !

بر پدر مادر اینا .....

Austin Allson
11 July 2008, 03:13 AM
من تا حالا همیشه معمولی میزدم. بعضی موقه ها سوپر با معمولی قاطی میکردم. حالا هم به همین کار ادامه میدم. مگه میخواید با ماشینتون ریس کنید؟ همین معمولی کافیه بابا.

karash501
11 July 2008, 08:53 AM
من بعد از مدتها بنزین معمولی زدم چون پول سوپر ندارم که بدم . یک اکتان بوستر Casite هم ریختم تو باک قبل بنزین زدن . ماشین افتصاح شده ! تازه با اکتان بوستر ! انگار پدال گاز سفت شده !

بر پدر مادر اینا .....
ماشينتون چيه؟چند گرفتين اكتان بوسترو؟

سود انباشته
11 July 2008, 09:18 AM
از موقعی که دولت بنزین سوپر را گران کرد یعنی به قول احمدی نژاد قیمت را جهانی کرد ولی سطح درامد و بسیاری از چیزها همچون قیمت خودرو و حقوق کارمندان و کارگران هنوز جهانی نشده هیچ توجیه اقتصادی نداره که از بنزین سوپر استفاده کرد.
من که خودم که هر ماه دو بار بنزین سوپر میزدم برای همیشه از بنزین سوپر خداحافظی کردم.
بنزین سوپر برای عمر بیشتر موتور توصیه میشود و زمانی که من ماشین صفر را حداکثر بیش از دوسال سوار نمیشم با این قیمت ناعادلانه هدر دادن پول میباشد.

shahramcat
11 July 2008, 12:33 PM
ماشينتون چيه؟چند گرفتين اكتان بوسترو؟

ماشین من تیپ5 مدل 82 هست . از دیروز که معمولی زدم اعصابم ریخته بهم اصلا ماشین را نمیره . قشنک صدای سوپاپها رو میشنوم :icon_bigg حالا مثلا اکتان هم ریختم ! باز بهتر از هیچی هست .

اکتان Casite امریکایی هست گرفتم 3000 تومن از چراغ برق

senior 206 T5
23 July 2008, 10:13 PM
با سلام ،
من 2 گزینه رو پیشنهاد می کنم:
1- Gunk آمریکایی :3000 تومان : از سئول
2- LYCOMOLY آلمانی : 4500 تومان : از اصفهان : امتحان کردم : با 1 لیتر کاهش مصرف

Baroque
29 July 2008, 03:51 PM
با سلام

قرص داینو -تب رو میتونید از اینجا تهیه کنید

سعادت آباد خیابان علامه شمالی روبروی بانک سپه پلاک 144 واحد 4 شرکت باروک .
تلفن :22061015
22061016
22061017

اگر دوستان سوالی در مورد داینو -تب داشتن در خدمتم در ضمن قیمت قرص های داینو -تب در بسته بندی های مختلف فرق میکنه :
بسته های

1عددی 1 گرمی که برای 60 لیتر بنزین استفاده میشه =2000 تومان
2 عددی 1 گرمی =3600 تومان
6 عددی 1 گرمی =9800 تومان
12 عددی 1 گرمی =18000 تومان
50 عددی 1 گرمی = 75000 تومان

در واقع میشه اینطور حساب کرد که با استفاده از 1 قرص ا عددی برای 60 لیتر با قیمت 2000 تومان در بالاترین قیمت و شما با لیتری 140 تومان بنزین سوپر واقعی با اکتان نزدیک به 90 دارید.

موفق باشید .

shahramcat
30 July 2008, 04:45 PM
با سلام

22061016
22061017

اگر دوستان سوالی در مورد داینو -تب داشتن در خدمتم در ضمن قیمت قرص های داینو -تب در بسته بندی های مختلف فرق میکنه :
بسته های

در واقع میشه اینطور حساب کرد که با استفاده از 1 قرص ا عددی برای 60 لیتر با قیمت 2000 تومان در بالاترین قیمت و شما با لیتری 140 تومان بنزین سوپر واقعی با اکتان نزدیک به 90 دارید.

موفق باشید .

ممنون کمک کرد .

شما خودت استفاده کردی ؟ چند درصد تاثیر داشته ؟

Baroque
31 July 2008, 10:02 AM
من جوابی که میخواستم رو گرفتم " ناکینگ کاملا از بین رفت , شتاب اولیه خیلی بهتر شد , مصرف بنزینم حدود 15% کم شد, البته من به پیشنهاد مهندس شرکتشون آقای حیدری بار اول از یک قرص انژکتور شور و یک قرص 1 گرمی با هم استفاده کردم .

موفق باشید.:icon_excl

karash501
31 July 2008, 10:22 AM
دوستان لطفا ماشينهاتونم بگيم درباره داينوتب من يه دونه خريدم ولي پشتش نوشته بود for gasoline and diesel منم به فروشنده گفتم گفت فرقي نداره منم با ترس و لرز يه نصفشو انداختم تو باك و 25 ليتر بنزين زدم كه بشه 30 ليتر قبلش حسابي با ماشين گاز داده بودم كه تاثير قرصو متوچه شم بعد از بنزين زدم هم 2كيلومتري دور زدم ولي تاثيري نديدم اين امتحانم رو پروتون كردم كه مدتهاست بنزين سوپر نخورده بود ولي فردا صبح كه پشت فرمون نشستم يه جورايي حس كردم بهتر شده نميدونم شايدم تلقين بود
اگه از يه قرص براي 40-50 ليتر استفاده كنيم مشكلي داره؟شما چند مدل قرصشو ديدين؟پشت شما هم نوشته بود for gasoline & diesel?

Baroque
31 July 2008, 10:42 AM
دوستان لطفا ماشينهاتونم بگيم درباره داينوتب من يه دونه خريدم ولي پشتش نوشته بود for gasoline and diesel منم به فروشنده گفتم گفت فرقي نداره منم با ترس و لرز يه نصفشو انداختم تو باك و 25 ليتر بنزين زدم كه بشه 30 ليتر قبلش حسابي با ماشين گاز داده بودم كه تاثير قرصو متوچه شم بعد از بنزين زدم هم 2كيلومتري دور زدم ولي تاثيري نديدم اين امتحانم رو پروتون كردم كه مدتهاست بنزين سوپر نخورده بود ولي فردا صبح كه پشت فرمون نشستم يه جورايي حس كردم بهتر شده نميدونم شايدم تلقين بود
اگه از يه قرص براي 40-50 ليتر استفاده كنيم مشكلي داره؟شما چند مدل قرصشو ديدين؟پشت شما هم نوشته بود for gasoline & diesel?
================================================== ====

دوست عزیز ماشین من 206 تیپ 6 اتوماتیک است

در مورد سوالی که کرده بودید , بنزین = gasoline و گازوئيل= Diesel , پشت جعبه قرص های داینو-تب نوشته شده که این قرص هم برای گازوییل استفاده میشه هم برای بنزین. پس اصلا نگران نباش.
در مورد تاثیر قرصی که انداختی طبق چیزی که من خوندم تو اینترنت این قرص بعد از انداخته شدن در باک بین 30 دقیقه تا 1 ساعت زمان میبره تا کاملا تو بنزین حل بشه و اثر کنه برای همین نباید انتظار داشته باشی که دقیقا بعد از اینکه قرص رو انداختی تاثیرشم ببینی , و برای همین هم بوده که صبح روز بعد که سوار ماشینت شدی تاثیر واقعی قرص رو احساس کردی .

اگر قرص 1 گرمی استفاده کنی میتونی تا 60 لیتر بنزین بزنی .

موفق باشید.:icon_evil

karash501
31 July 2008, 12:56 PM
درسته فكر كنم gasoline رو gasoil خوندم!راستي من قرصو 1800 گرفتم فروشنده از انواع ديگش خبر نداشت ولي من تا جايي كه يادمه انژكتورشور و قرص ريس هم داشت با اين اوصاف احتمالا براي مزدا هم از همين قرص استفاده كنم قيمتش مناسبتر از بقيه مكمل هاس ظاهرا تقلبيم نداره تاييد شده هم هست

hosseinabd
31 July 2008, 03:01 PM
دوستان عزیز سلام.
من در شهر شاهین شهر اصفهان هستم.
این قرصهایی که میگید رو از کجا باید تهیه کرد و چه مارک و مدلی
واقعا من توی این تاپیک گیج شدم که مکمل بریزم یا این قرصها رو استفاده کنم.
آخه منم الان 2ماهه که به ریوی خودم سوپر نزدم.
اگه لطف کنید و من رو راهنمایی کنید ممنون میشم.

karash501
31 July 2008, 03:31 PM
فكر نكنم جاي مشخصي واسه خريدشون باشه من از سوپرماركت ميخرم تو مجله ماشين تبليغاتش بود اگه پيدا كردم شماره نمايندگيشو ميذارم

hosseinabd
31 July 2008, 03:35 PM
ممنونم از شما دوست عزیز
حتما بزار

po2ya
1 August 2008, 09:55 PM
با آزاد شدن بنزین سوپر این جور محصولات پاشوون به بازار بیشتر باز شده و برای پیدا کرده بهترین از بین این بازار بهتره که با هم همفکری کنیم و اطلاعاتموون رو با هم تقسیم کنیم !
تمامی گفتگو هایی که دراین ضمینه بودند در تاپیک با آزاد شدن بنزین سوپر از چه بنزنی استفاده میکنید منتقل شدند به این تاپیک!

MerDaX
1 August 2008, 11:55 PM
من رفت 300 و برگشت 300 كيلومتر هر كدوم حدود 20% كاهش مصرف بنزين و افزايش كاملا" محسوس شتاب داشتم (جاده سمنان تهران)
تست: 4شنبه و امروز
مورد مصرفي :
powerpill

karash501
2 August 2008, 12:05 AM
من رفت 300 و برگشت 300 كيلومتر هر كدوم حدود 20% كاهش مصرف بنزين و افزايش كاملا" محسوس شتاب داشتم (جاده سمنان تهران)
تست: 4شنبه و امروز
مورد مصرفي :
powerpill
قيمتش چنده؟كجا ها پيدا ميشه و واسه چند ليتر بنزين جواب ميده؟

payamix
2 August 2008, 12:22 AM

1-آیا شما ارتباطی با فروشنده دارین ؟
2-آیا نوع قرص‌ها یکیه یا برای کاربردهای مختلف، انواع مختلف داره ؟
3-فروشگاه همین آدرس شرکت هستش ؟
4-آیا شرکت فروشنده وب سایتی برای معرفی محصول داره ؟

hosseinabd
2 August 2008, 01:33 AM
دوستان اصفهانی کسی نیست که راهنماییم کنه؟
این قرصها کجا فروخته میشه؟
ضرری برای ماشین یا باک ماشین نداره؟
لطفا کسانی که امتحان کردند کمی بیشتر توضیح بدن.
از کدام نوع قرص برای ریو استفاده کنم در ابتدا؟

Baroque
2 August 2008, 09:57 AM
دوستان عزیز سلام.
من در شهر شاهین شهر اصفهان هستم.
این قرصهایی که میگید رو از کجا باید تهیه کرد و چه مارک و مدلی
واقعا من توی این تاپیک گیج شدم که مکمل بریزم یا این قرصها رو استفاده کنم.
آخه منم الان 2ماهه که به ریوی خودم سوپر نزدم.
اگه لطف کنید و من رو راهنمایی کنید ممنون میشم.

================================================== =======

با سلام

22061016
22061017

بسته های

در مورد جواب دادن این قرص من که راضیم پیشنهاد میکنم شما هم یک بار امتحان کنید.

موفق باشید .

asa31
2 August 2008, 05:18 PM
با سلام
1-میخواستم بدونم استفاده مداوم از این قرص اشکالی ایجاد نمیکنه(206 اتوماتیک).
2-پاک کننده انژکتور هر چند کیلومتری باید اضافه شه؟

Baroque
3 August 2008, 10:00 AM
با سلام
1-میخواستم بدونم استفاده مداوم از این قرص اشکالی ایجاد نمیکنه(206 اتوماتیک).
2-پاک کننده انژکتور هر چند کیلومتری باید اضافه شه؟

==============================================
با سلام

1- استفاده مداوم این قرص هیچ ضرری را به همراه نداره من هم تیپ 6 اتوماتیک دارم و در حدود 6 ماهه که دارم از قرص های داینو-تب استفاده میکنم.
2- قرص های انژکتور شور رو میتونی هر 5 تا باکی که میزنی یک باک رو قرص انژکتورشور استفاده کنی .

موفق باشید.

hosseinabd
3 August 2008, 03:41 PM
من دیروز پیش یک تنظیم موتوری بودم در مورد این قرصها و مکملها سوال کردم
مگفت اینها همش چرته و فقط بنزین سوپر استفاده کن.
البته بحث الکل رو کامل تایید کرد و گفت فقط توی تابستون کمی خطرناکه.
حالا این قرصها رو از کجا باید گرفت.تعویض روغنی ها دارند؟
لوکس فروشیها دارند؟
کجا دارند تا بگیرم و امتحان کنم؟

karash501
4 August 2008, 08:46 AM
رو چه حسابي ميگفت الكين؟متاسفانه بعضيا بدون هيچ آزمايشي همينجوري از رو شكمشون حرف ميزنن تاثير مثبت اين مكمل ها و قرص ها كه ديگه بايد به همه ثابت شده باشه اگه با دليل و منطق ميگفت تو دراز مدت ضرر داره يه چيزي

hamedtb
4 August 2008, 03:04 PM
من روي ريو و سوناتا از Power pill استفاده كردم هم ارزون تره هم تاثيرش از داينو تب بيشتره

hosseinabd
4 August 2008, 03:10 PM
راست و دروغش با خودشون.
از کجا باید گرفت این قرصها رو؟لوازم فروشیها دارند یا جاهای دیگه؟

karash501
4 August 2008, 08:50 PM
حالا به زحمت داينو تب پيدا كرديم پاورپيل از كجا بياريم؟ساخت كجاست؟واسه چند ليتر جواب ميده؟

hosseinabd
4 August 2008, 09:51 PM
این پاورپیل رو که روی ریو تست کردید چه تغییراتی داشته؟
از کجا باید گرفت؟
من اصفهانم و اگر کسی آدرس توی اصفهان داره راهنمایی کنه لطفا.
ممنون.

asa31
5 August 2008, 06:00 PM
سلام در مورد داینو تب:
1- قرص پاک کننده انژکتور و بوستر اکتان رو میشه با هم استفاده کرد(اولین بار).
2-آیا باید قبل از بنزین زدن اونها رو داخل باک انداخت(نوشته روی جلد).
ممنون

Mehdi-HTC
5 August 2008, 11:01 PM
اول بگم که 1 بارم نشد توی این شهر خراب شده ما که سوپر نداره همش معمولی ریختیم توی این زبون بسته...الان بعد از 3 سال میفهمم که بنزین معمولی چی به سر این بدبخت آورده.......الان دیگه به سرفه افتاده دیگه بیچاره ماشین همیش ریپ میزنه تا جایی که بعضی موقع ها خاموش میشه.....20 دفعه سر چهارراه ها آبروم رفته.....ملت هی بهم میگن توکه رانندگی بلد نیستی نشین.....حالا از چند نفر کمک خواستم......یکی بهم گفت مکمل بریز که ریختم هیچ تاثیری نداشت ..... یکی گفت ببر مال انژکتورشه برات تمیزش کنن که وقت نکردم ببرم شیراز تمیزش کنم....راستی جریان این کامپیوتر سفری و تیپ ترونیکو اینا چیه؟؟؟ مال تیپ 6 هست ؟؟؟؟

Kam-Telecom
6 August 2008, 08:44 AM
1-آیا شما ارتباطی با فروشنده دارین ؟

با توجه به ID ایشان(Baroque) که همان شرکت وارد کننده این محصول میباشد ، ایشان احتمالن خود فروشنده میباشند :icon_mrgr

hamedtb
6 August 2008, 01:28 PM
حالا به زحمت داينو تب پيدا كرديم پاورپيل از كجا بياريم؟ساخت كجاست؟واسه چند ليتر جواب ميده؟

اگه توي تهران هستيد ميتونيد به http://www.atico-asia.com/eshop/ مراجعه كنيد هر قرص براي 70 ليتر كافي است من روي ريو و سوناتا امتحان كردم

Mehdi-HTC
7 August 2008, 01:35 PM
بچه ها این قرص ها به شکل قرصی هست که انسان استفاده میکنه ؟؟؟؟ حالا ما بخریم ببینیم چجوریه

karash501
8 August 2008, 08:03 AM
داينو تب رنگش نارنجيه با دونه هاي براق كلا ميشه گفت شكل همون قرص خودمونه ولي بزرگتر

Zhino-20
9 August 2008, 02:56 AM
سلام دوستان

به نظر من مهم نیست که آی دی Baroque خود فروشنده هست یا صاحب شرکت!!!مهم این هست که آیا قرص داینو تب کارایی خوبی داره یا نه؟؟!!!

من از این قرص استفاده کردم و به عقیده من آنهایی که از بنزین معمولی استفاده می کنند از این قرص استفاده کنند.

ممنون.

mroveis
9 August 2008, 08:27 AM
سلام

مي‌شه اگر دوستان قرصي را معرفي مي‌کنند يک آدرسي از مراکز مطمئن تهيه اون هم بدهند .

با تشکر

Kam-Telecom
9 August 2008, 09:05 AM
سلام دوستان

به نظر من مهم نیست که آی دی Baroque خود فروشنده هست یا صاحب شرکت!!!مهم این هست که آیا قرص داینو تب کارایی خوبی داره یا نه؟؟!!!

من از این قرص استفاده کردم و به عقیده من آنهایی که از بنزین معمولی استفاده می کنند از این قرص استفاده کنند.

ممنون.

اینجا اهمیت ID فروشنده یا خریدار مطرح نیست
یکی از دوستان سوال کرده بودند که ایشان (Baroque) با فروشنده ارتباط دارند یا خیر؟
چون بنده خود شخصن به شرکت مراجعه کرده بودم و عنوان شرکت هم Baroque بود به سوال دوستمون پاسخ دادم
در ضمن اینکه خودم هم از این محصول خرید کردم و در صورت مشاهده اثر مثبت قرص مربوطه نظرم رو به اطلاع دیگران میرسونم
از همه مهمتر طبق قانون شماره 10و 11 این فروم درج شماره تلفن و آدرس در پستها ممنوع بوده و این فروم محل تبلیغات نیست ! ===> قانون های سایت (http://www.phalls.com/showthread.php?t=1)

mtrack
10 August 2008, 05:08 PM
حالا نمیشه یه تبصره اضافه کنید به این قانون و یه کاریش بکنید که در این مورد به راحتی بشه اطلاع رسانی کرد.
:icon_cool

MerDaX
10 August 2008, 07:36 PM
كاربرد صندوق پيغام خصوصي اينجاست!

ehsan62
11 August 2008, 03:33 AM
از همه مهمتر طبق قانون شماره 10و 11 این فروم درج شماره تلفن و آدرس در پستها ممنوع بوده و این فروم محل تبلیغات نیست ! ===> قانون های سایت (http://www.phalls.com/showthread.php?t=1)

فکر کنم تو این مورد اطلاع رسانی ارجحیتش بیشتر از تبلیغ باشه.مگه این قانونها آیه منزلن که نشه کاریش کرد.

amahdavi2004
11 August 2008, 06:17 PM
من تا قبل از آزاد شدن قيمت بنزين سوپر هميشه سوپر مصرف مي كردم و پس از آن معمولي و يك بار هم با توجه به توصيه اکتان پایین بنزین های ایران و پیامد های آن! (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=43337&page=4) از الكل استفاده كردم (كه به نظرم بي فايده بود) ولي اين هفته يك قرص اكتان بوستر و يك قرص انژكتور كلينر داينو تب را با هم در باك قبل از پر كردن انداختم؛ نتيجه:
1 - در اتوبان ماشين نرمتر شده بود و نفس بيشتري داشت.(به نظرم از سوپر هم بهتر بود)
2 - اثر آن در شهر با توجه به ترافيك و روشن بودن كولر قابل تشخيص نبود.
3 - ممكن است بالا رفتن راندمان موتور بخاطر اثر انژكتور كلينر باشد نه اكتان بوستر، بنابراين دوستان براي پي بردن به اثر واقعي قرص اكتان بوستر دفعه اول آن را بدون انژكتور كلينر مصرف كنند.
خودم قصد دارم اين دفعه از قرص پاور پيل استفاده كنم تا ببينم چه مي شود. دوستان براي يافتن اطلاعات بيشتر و نشاني پاور پيل به اينجا (http://www.atico-asia.com/eshop/index.php) مراجعه كنند.(فايل پاورپونت را حتما ببينيد)

Mehdi-HTC
12 August 2008, 08:43 PM
آقا یه نفر توی پیغام خصوصی آدرس یه سایت خرید رو در مورد این قرص بده که در خونه پولشو بگیرن...یه سایت دوستان داده بودن ولی اون باید از قبل به حساب میریختیم.....

Z@man
13 August 2008, 09:55 AM
من هفته پیش یک بسته قرص Power Pill از طریق اینترنت خریدم که پولش هم اینترنتی پرداخت شد.ساعت 11 صبح خرید انجام شد و ساعت 9 صبح روز بعد با پست به دستم رسید (شهرستان). از نظر افزایش شتاب و کاهش صدای سوپاپ خوب عمل کرده.

amahdavi2004
13 August 2008, 11:51 AM
يك بسته چند تا قرص داشت؟
كدام شهرستان؟
كلا چه مبلغي را پرداختيد؟

hosseinabd
13 August 2008, 02:33 PM
دوست عزیز اگر ممکنه اطلاعات بیشتری بدید و اگر ممکنه سایت خرید اینترنتیشو بزارید.

amahdavi2004
13 August 2008, 03:04 PM
دوست عزیز اگر ممکنه اطلاعات بیشتری بدید و اگر ممکنه سایت خرید اینترنتیشو بزارید.
به پست 74 مراجعه كنيد.

chormang
14 August 2008, 01:32 PM
سلام به برو بچ....من دیروز این قرص داینو تب رو انداختم توی باک....سوالم اینه که چون باکه من پر بوده بازم خاصیتش رو نشون میده...( چون حل میشه گفتم فرقی نداره که باک خالی یا پر باشه ) در ضمن بچه ها من جایی توی یه سایتی خارجکی خوندم مصرفه دوتا قرص تا 17 عدد اکتان رو افزایش میده....یعنی میرسه به عدد اکتان میرسونه به 91 .....یعنی میشه در هر بار بنزین زدن 2 تاشو بندازیم توی باک......در ضمن بچه من توی سایتی خوندم که از داینو تب به عنوان ویاگرای ماشین یاد کرده بود...چه تمثیل جالبی بود....از دوستانی که تجربه استفاده از این محصول رو دارن خواهش میکنم جوابه مخلصشون رو بدن

rezasx1
14 August 2008, 04:02 PM
منم داینوتب گرفتم
یه پک 2 تایی انژکتورشورش هم گرفتم
وقتی مصرف کردم حتما تغییراتش هم میگم...
رو انژکتور شورش نوشته plus ظاهرا یدونه از این قرص کار قرصهای معمولیش رو هم میکنه!!!کسی اطلاعی در این مورد داره؟یا بایداین رو با معمولی با هم استفاده کرد؟

rezasx1
14 August 2008, 04:51 PM
خودم پیداش کردم پلاس کار معمولیش رو هم میکنه...
http://www.dynotab.com/PlusInjectorCleaner.htm
Dyno-tab® Plus also contains the same Class III combustion catalyst as the multifunctional fuel treatment formulated to deliver a cleaner, more efficient burn of the fuel you buy. A more complete burn means more power and economy, with less going out the tailpipe in the form of smoke and emissions. Dyno-tab® Plus quickly dissolves when added to fuel and begins to work immediately. One fuel tablet provides the same amount of active ingredients as a typical bottled product without the packaging waste

chormang
14 August 2008, 06:52 PM
منم داینوتب گرفتم
یه پک 2 تایی انژکتورشورش هم گرفتم
وقتی مصرف کردم حتما تغییراتش هم میگم...
رو انژکتور شورش نوشته plus ظاهرا یدونه از این قرص کار قرصهای معمولیش رو هم میکنه!!!کسی اطلاعی در این مورد داره؟یا بایداین رو با معمولی با هم استفاده کرد؟
رضا جان خوشحالم که این جا هم یه آوانته سوار باحال دیدم....راستش من توی چرخی که توی سایت های غیر فارسی زدم احتمالاً برای بار اوال یه معمولی را همراه با یه انژکتور شور مصرف کن تاثیرش بهتره....البته انژکتور شور رو باد هر 5 باک استفاده کنی.....منم دیشب یه انژکتور شور البته مارک پروفیکار و یه داینو تب استفاده کردم.....احساس میکنم که ماشین رو از حالت کما در اوردم....

karash501
14 August 2008, 08:09 PM
شما داينو تب رو با چه بسته بندي ميخرين؟من از يه جا ميگيرم مثل قرص معموليه هر چي بخوام با قيچي جدا ميكنه بهم ميده يه جا ديگه هم ديدم بسته دوتايي بود دقت نكردم جفتش يه مدل بود يا نه

chormang
14 August 2008, 10:52 PM
شما داينو تب رو با چه بسته بندي ميخرين؟من از يه جا ميگيرم مثل قرص معموليه هر چي بخوام با قيچي جدا ميكنه بهم ميده يه جا ديگه هم ديدم بسته دوتايي بود دقت نكردم جفتش يه مدل بود يا نه
برادر هردوش داینو تب هست.....اون مدلی که تکی میده فکر میکنم بسته 50 تایی باشه که تکی میفروشه ( وقتی 50 تایی رو میفروشه 75000 تومن صد در صد به صرفه هست که تکی رو از همون بسته به 2500 تومن یعنی به عبارتی 50 تارو میفروشه 125000 که 50 تومن الکی سود میکنه.....فقط به خاطر نبود آگاهی :icon_twis) ولی فکر کنم یه کم باید دقت کرد که این تکی ها با اون دوتایی ها عیناً یکی هست یا نه.....من جایی خوندم که اون دوتایی ها رو باید تواماً با هم انداخت توی باک.....خوشحال میشم که یه احل فن این ابهامو بر طرف کنه

rezasx1
16 August 2008, 08:04 AM
راسش اولین چیزی که بعد از مصرف این قرص حس کردم ...صدای ماشین بطور کاملا محسوسی کم شده
و صدای سوپاپها از بین رفته ...در مورد مصرفش فعلا نمیتونم چیزی بگم... من بسته 12 تایی گرفتم از نمایندگی که شمارشو از تهران گرفتم(دفتر مرکزی).. 19500 تومان و یه بسته انژکتور شور دوتایی 6500 ...

kamil81
16 August 2008, 02:39 PM
سلام

يك بسته 2تايي داينو تب را ديروز به قيمت 4500 خريدم كه به نظرم خيلي بالاست هنوز مصرف نكردم ولي روي بسته اش نوشته هر قرص براي 60 ليتر بنزين است. (( each tablet treats 16 gallons (60 liters)r ))

karash501
16 August 2008, 02:42 PM
راسش اولین چیزی که بعد از مصرف این قرص حس کردم ...صدای ماشین بطور کاملا محسوسی کم شده
و صدای سوپاپها از بین رفته ...در مورد مصرفش فعلا نمیتونم چیزی بگم... من بسته 12 تایی گرفتم از نمایندگی که شمارشو از تهران گرفتم(دفتر مرکزی).. 19500 تومان و یه بسته انژکتور شور دوتایی 6500 ...
از نمايندگي ساري؟شماره دفتر مركزي رو اينجا ميذاري يا اگه خلافه بهم پي ام ميدي ببينم اينجا هم نمايندگي داره يا نه قرص ريس نداشت نمايندگي؟

احمدLX
17 August 2008, 10:45 PM
سلام
بعضی از خودروها در مجرای ورود باک یه توری دارند این توری باعث میشه که قرص وارد باک نشه اونوقت بنزینی از کجا که قرص بعد از نیم ساعت توش حل بشه

chormang
18 August 2008, 12:59 AM
سلام
بعضی از خودروها در مجرای ورود باک یه توری دارند این توری باعث میشه که قرص وارد باک نشه اونوقت بنزینی از کجا که قرص بعد از نیم ساعت توش حل بشه
احمد جان شما این سوال رو هم در فروم tuningtalk مطرح کردی و فکر کنم جواب سوالتونو دوسته من داده بود ولی نمودم چرا دوباره اینجا مطرح شده.....روی بسته های قرص هم نوشته fast disolving .... یعنی بسیار سریع حل میشه ..... به هر حال بی دلیل نیست که تاکید شده قبل از سوختگیری استفاده شود....

simbaleo
18 August 2008, 02:13 AM
بله درسته خیلی سریع حل میشه، و اگر دقت کنی تو همون 10 لیتر اول! علت این حرف من هم اینه که تا 10 لیتر اول اگر با فشار بنزین بزنم حالت سر رفتگی براش بوجود میاد که نشون میده یه مانعی سر راه وجود داره ولی بعد بر طرف میشه.

rezasx1
18 August 2008, 03:59 PM
از نمايندگي ساري؟شماره دفتر مركزي رو اينجا ميذاري يا اگه خلافه بهم پي ام ميدي ببينم اينجا هم نمايندگي داره يا نه قرص ريس نداشت نمايندگي؟
انشاا.. که خلاف نیست...
من شمارشو از تبلیغات دنیای خودرو گرفتم... 021-22061015و17
و از اینجا شماره نمایندگی مازندران رو که متاسفانه فقط تو امل نماینده دارن... که یکی از دوستام خریدو فرستاد...والا ریس رو نپرسیدیم...ولی تو تبلیغات این 3 مدل رو تبلیغ میکرد
1- افزایش اکتان...(همین معمولیها)
2- افزایش اکتان+انژکتورشور
3- افزایش اکتان سوپر(مخصوص خودروهای مسابقه)... که فکر کنم مد نظر شما همین باشه

pencilman
18 August 2008, 04:18 PM
دو نوع قرص سوخت در ایران موجود است
1) پاور پیل در بسته بندی 10 تایی به قیمت 14000 تومان
2) داینو تب در بسته بندی 12 تایی به قیمت 18000 تومان
من از هر دو تاش استفاده کردم و می تونم بگم واقعا تاثیر گذارند.

pencilman
18 August 2008, 04:26 PM

احمدLX
18 August 2008, 07:31 PM
احمد جان شما این سوال رو هم در فروم tuningtalk مطرح کردی و فکر کنم جواب سوالتونو دوسته من داده بود ولی نمودم چرا دوباره اینجا مطرح شده.....روی بسته های قرص هم نوشته fast disolving .... یعنی بسیار سریع حل میشه ..... به هر حال بی دلیل نیست که تاکید شده قبل از سوختگیری استفاده شود....
آخه تو کاتالوگ اين قرصها نوشته شده بعد از 30 دقيقه حل ميشه حالا اين موضوع واسه من هنوز جاي سواله آخه زمان سوختگيري که به نيم ساعت نميرسه
تو اون فروم قانع نشده بودم گفتم اينجا شايد از دوستان جواب قانع کننده داشته باشند

amahdavi2004
18 August 2008, 10:38 PM
من هم از داينو تب استفاده كردم و هم از پاورپيل3 و هر دو را هم از خود شركت اصلي گرفتم همراه با توضيحات مهندسهايشان در مورد روش استفاده و اثراتشان.
در مورد داينو تب در پست 74 نوشتم و قيمت اكتان بوسترش جفتي 3600 تومان بود و انژكتور شور هم جفتي حدود 5000 تومان (دقيق يادم نيست).
بعدا از پاورپيل 3 استفاده كردم كه دانه اي 1400 تومان (بسته 10 تايي 14000 تومان) بود اثرش به مراتب بهتر از داينو تب بود و قطعا براي كسي كه ابتدائا از آن استفاده كند محسوستر است (با اين كه باك قبلي من با داينوتب بود ولي من تفاوت پاورپيل را به سرعت فهميدم) خودرو بسيار نرم و بي صداتر، شتاب بيشتر و مصرف كمتر مي شود، با همان دور موتور قبلي به سرعتهاي بالاتر مي توان دست يافت، موتور را زنده مي كند.
طبق گفته مهندس شركت غير از مطلب فوق كه تجربه كردم مزاياي ديگر قرصها اين است:
1 - هر قرص سه كاره هست: انژكتور شور، اكتان بوستر و جرم زداي سيلندر و پيستون و سوپاپ موتور. اگر قبلا از انژكتور شور استفاده نشده باشد براي دفعه اول بايد دو تا قرص استفاده شود تا انژكتور هم شسته شود.
2 - اين قرصها اديتيو (مكمل) نيستند بلكه كانديشنر هستند و كلا جنس بنزين را تغيير مي دهند.
3 - بر روي قرصها برشهايي هست كه تقسيم آنها را براي مصارف كمتر از 60 ليتر آسان مي كند.
فقط اميدوارم در دراز مدت ضرري براي موتور نداشته باشند چون در اين صورت بايد شال و كلاه كنم و بروم نيوزيلند تا با اثبات خسارت وارده، 10 ميليون دلار (دلار نيوزيلند) وعده داده شده را بگيرم؛ خيلي سخت است و وقتش را ندارم.

simbaleo
18 August 2008, 10:41 PM
به نظر من شما حق دارید این سوال براتون پیش بیاد، علتش هم ضعف ترجمه بروشور این محصوله که این تناقض رو ایجاد کرده. چیزی که من برداشت کردم اینه که از نظر فیزیکی سریع حل میشه و ناپدید میشه اما نیم ساعت طول میکشه تا در کل باک پخش بشه و بنزین رو به قول خودشون بهینه کنه. اگر قرار بود روی توری باقی بمونه که من تا حالا باک ماشینم مسدود شده بود! چون 3 - 4 بار اخیری که بنزین زدم با همین قرص بوده.

karash501
18 August 2008, 11:13 PM
من امروز مكمل wynns (اگه اسمشو اشتباه نكنم)گرفتم 10 تومن براي 250 ليتر بنزين قابل استفادس كسي از اين مارك استفاده كرده؟

karash501
19 August 2008, 08:15 AM
من هم از داينو تب استفاده كردم و هم از پاورپيل3 و هر دو را هم از خود شركت اصلي گرفتم همراه با توضيحات مهندسهايشان در مورد روش استفاده و اثراتشان.
در مورد داينو تب در پست 74 نوشتم و قيمت اكتان بوسترش جفتي 3600 تومان بود و انژكتور شور هم جفتي حدود 5000 تومان (دقيق يادم نيست).
بعدا از پاورپيل 3 استفاده كردم كه دانه اي 1400 تومان (بسته 10 تايي 14000 تومان) بود اثرش به مراتب بهتر از داينو تب بود و قطعا براي كسي كه ابتدائا از آن استفاده كند محسوستر است (با اين كه باك قبلي من با داينوتب بود ولي من تفاوت پاورپيل را به سرعت فهميدم) خودرو بسيار نرم و بي صداتر، شتاب بيشتر و مصرف كمتر مي شود، با همان دور موتور قبلي به سرعتهاي بالاتر مي توان دست يافت، موتور را زنده مي كند.
1 - هر قرص سه كاره هست: انژكتور شور، اكتان بوستر و جرم زداي سيلندر و پيستون و سوپاپ موتور. اگر قبلا از انژكتور شور استفاده نشده باشد براي دفعه اول بايد دو تا قرص استفاده شود تا انژكتور هم شسته شود.
2 - اين قرصها اديتيو (مكمل) نيستند بلكه كانديشنر هستند و كلا جنس بنزين را تغيير مي دهند.
3 - بر روي قرصها برشهايي هست كه تقسيم آنها را براي مصارف كمتر از 60 ليتر آسان مي كند.
فقط اميدوارم در دراز مدت ضرري براي موتور نداشته باشند چون در اين صورت بايد شال و كلاه كنم و بروم نيوزيلند تا با اثبات خسارت وارده، 10 ميليون دلار (دلار نيوزيلند) وعده داده شده را بگيرم؛ خيلي سخت است و وقتش را ندارم.
آدرس نمايندگي پاورپيل كجاست؟با اين اوصاف من از خريد مكمل wynns پشيمونم هرچند به نظر چيز خوبي مياد فعلا 250 ليتر بايد با اين سر كنم استفاده از قرص خيلي راحتتره ايني كه من گرفتم يكم وقتگيره

احمدLX
19 August 2008, 11:50 AM
دعوا نکنيد همه چيز ختم به خير شد
گزارش خبرخودرو ، مديرعامل شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي گفت:با تصويب ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور قيمت بنزين سوپر از 540تومان به 140تومان کاهش مي يابد.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، سيدنور الدين شهنازي زاده در نشست مطبوعاتي با اشاره به کاهش مصرف بنزين سوپر از روزانه 5/2 ميليون ليتر به 160 هزار ليتر پس از افزايش قيمت آن در طرح سهميه بندي جديد گفت:با ارايه پيشنهادات خود به ستاد مديريت مصرف و حمل و نقل سوخت خواستار تجديد نظر در قيمت بنزين سوپر شده ايم.
وي گفت:پيشنهاد ما اين است که مصرف کنندگان بنزين سوپر تا سقف سهميه اي از بنزين سوپر با نرخ 140 تومان بهره مند شوند و مازاد آن را به نرخ آزاد خريداري کنند.

rezasx1
19 August 2008, 12:48 PM
پیرو خبر خوب احمد اقا...
http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=53998

amahdavi2004
19 August 2008, 01:00 PM
آدرس نمايندگي پاورپيل كجاست؟با اين اوصاف من از خريد مكمل wynns پشيمونم هرچند به نظر چيز خوبي مياد فعلا 250 ليتر بايد با اين سر كنم استفاده از قرص خيلي راحتتره ايني كه من گرفتم يكم وقتگيره
به پست 74 مراجعه كنيد.

دعوا نکنيد همه چيز ختم به خير شد

گزارش خبرخودرو ، مديرعامل شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي گفت:با تصويب ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور قيمت بنزين سوپر از 540تومان به 140تومان کاهش مي يابد.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، سيدنور الدين شهنازي زاده در نشست مطبوعاتي با اشاره به کاهش مصرف بنزين سوپر از روزانه 5/2 ميليون ليتر به 160 هزار ليتر پس از افزايش قيمت آن در طرح سهميه بندي جديد گفت:با ارايه پيشنهادات خود به ستاد مديريت مصرف و حمل و نقل سوخت خواستار تجديد نظر در قيمت بنزين سوپر شده ايم.
وي گفت:پيشنهاد ما اين است که مصرف کنندگان بنزين سوپر تا سقف سهميه اي از بنزين سوپر با نرخ 140 تومان بهره مند شوند و مازاد آن را به نرخ آزاد خريداري کنند.

اينجا كسي دعوا نمي كند، كيسه ندوخته است و فقط بيان تجربيات و اطلاع رساني است.
تازه اين حرف آقا معلوم نيست به چه سرنوشتي ختم شود؛ ضمن اين كه من قبلا به اين مكملها شديدا بدبين بودم و غير از سوپر هم به ماشينم نمي زدم ولي با تجربه اي كه پيدا كردم واقعا معتقد شدم كه نسبت به قيمتشان اثر بسيار خوبي دارند و حتي همراه با بنزين سوپر هم (اگر به وضعيت قبلي برگردد) استفاده خواهم كرد.
اصولا در ساير كشورها كه مشكل سهميه بندي نيست كه اين قرصها توليد و عرضه مي شوند.

hamedtb
19 August 2008, 01:40 PM
من كه اگه بازهم قيمت بنزين سوپر به حالت قبلي برگردد باز هم از اين مكمل پاور پيل استفاده ميكنم چون هم از سوپر ارزون تر در مياد و هم از سوپر تاثير گزارتره

rezasx1
19 August 2008, 05:07 PM
من كه اگه بازهم قيمت بنزين سوپر به حالت قبلي برگردد باز هم از اين مكمل پاور پيل استفاده ميكنم چون هم از سوپر ارزون تر در مياد و هم از سوپر تاثير گزارتره
یه شماره تلفن از پاور پیل لطف میکنید...؟
تو سایتشون هیچ تلفنی نیست... و نوشته موجودی انبار صفر...!!!

amahdavi2004
19 August 2008, 06:42 PM
در همان سايت يك فايل پاورپوينت است كه آدرس و تلفنشان را درج كرده است.

rezasx1
20 August 2008, 10:13 AM
در همان سايت يك فايل پاورپوينت است كه آدرس و تلفنشان را درج كرده است.
من هیچ پاورپوینتی ندیدم...میشه دقیقتر محبت کنید

Z@man
20 August 2008, 11:34 AM
آدرس و شماره تلفن تماس
http://www.atico-asia.com/contact.htm

اینم فایل پاورپوینت
http://www.atico-asia.com/images/powerPillPresentationFarsiVersion.pps

karash501
21 August 2008, 10:18 AM
تو اين فايل پاورپوينت ديگه زيادي اغراق شده 46درصد صرفه جويي بنزين افزايش 5تا10 هزار كيلومتري عمر روغن موتور اصلا قابل باور نيست

chormang
21 August 2008, 03:21 PM
تو اين فايل پاورپوينت ديگه زيادي اغراق شده 46درصد صرفه جويي بنزين افزايش 5تا10 هزار كيلومتري عمر روغن موتور اصلا قابل باور نيست
ببین دوسته عزیز شما اگه به سایت مرجع این محصول سری بزنی میبینی که این ارقام هم اونجا هست .:icon_surp اونجا مثل ایران نیست که هر کسی به خودش اجازه بده و ادعای کذب کنه....اونجا وقتی یه محصول داره 10 سال تولید و مصرف میشه و تحت استاندارد معتبر هست دیگه جای این شبهه ها نیست و اگر مطلبی هست حتما آزمایش اونو ثابت کرده.....اگه یکم جهانی فکر کنیم میبینیم به قولی ممالک دیگه بیشتر از ما ارزش و بهای انرژی رو میدونن و تمام تلاش و تحقیقشون برای نیل به این هدف طبیعیه......پس دوسته من این رو در نظر بگیر که بدترین چیز توی کشورهای پیشرفته دروغه چون من به عینه دیدم که برای یه دروغ ساده چه بالاهایی سرت میاد:icon_cry:......از مدیران محترم عذر می خوام که کمی زیاده روی کردم......:icon_excl

salarlover
21 August 2008, 03:30 PM
من تا الان 2 بسته از این قرصها را استفاده کردم.واقعا بی نظیر .به نظر من هم ترکیب این قرص با بنزین معمولی خیلی بهتر از بنزین سوپر عمل میکنه.البته یکبار قرص رو با بنزین سوپر استفاده کردم و واقعاماشین مثل موشک حرکت میکرد.
تو اون فایل پاورپوینت منظور از 46 درصد افزایش مسافت حرکت است نه صرفه جویی.صرفه جویی با این محصول تا 25 درصد است.
من خودم مسافرت زیادمیرم .من با سرعت 85تا100 حرکت کردم و تست گرفتم مسافت حرکت من تا 41 درصد اضافه شدو در حدود 23 درصد هم کاهش مصرف داشتم.
یکی از خواص جالب این محصول ضد خوردگی قطعات بودن اون.
اگه فایل اصلی علمی این قرصو از سایت شرکت ایرانیش بخونی متوجه میشی بخاطر اینکه دمای کارکرد موتور پایین تر میاد و آلودگب قطعات شسته میشه 100 درصد عمر روغن و شمع و فیلتر بالا میره .
منم از دفتر اصلی خرید کردم و به گفته یکی از اونها به زودی نمونه 70 لیتری و 85 لیتری اون هم به بازار میاد.
نکته مهم اینه که با یکی از این قرصها همه امکانات مورد نظر مثل کم کردن مصرف و آلودگی، شستن موتور ،جلوگیری ازخوردگی و ....را یکجا دارید.
یکبار هم زنگ زدم شرکت رقیب چه داستانهایی رو بار ما کرد مثلا اینکه این قرص چینیه و موتور از بین میبره و ادامه داستان که بماند.
من به اونها هم توصیه کردم یبار از پاورپیل استفاده کنند بعد خودشون به نتیجه منطقی تری میرسند.
به امید دیدار همه دوستان:icon_cool

Farbod.E
21 August 2008, 03:41 PM
با تشکر از اطلاعات کامل دوستان :
بنده نیز داینو تب و پاورپیل را تست کردم ، نتیجه تست بنده هم مانند بقیه دوستان برتری بی چون و چرای پاورپیل بود!!

1) صدای موتور کاملاً از بین رفت.
2) کشش ماشین به مراتب بهتر شد.
3) در مورد مصرف سوخت چیزی احساس نکردم.
4) شتاب و سرعت ماشین به طرز محسوسی تغییر کرده .
5) در دور موتور پایین صدای سوپاپها به هیچ عنوان شنیده نمیشوند

در مورد داینو تب بنده به نتایج فوق نرسیدم !

karash501
21 August 2008, 04:48 PM
اول از همه اون مكمل وينز كه خريدم درش باز نميشه كه نميشه مونده رو دستم نميدونم چيكارش كنم!سايت نمايندگي پاورپيل باز نميشه فقط تو تهران نمايندگي داره؟منظور شما از شركت رقيب داينوتب هستش؟

MerDaX
21 August 2008, 08:39 PM
با تشکر از اطلاعات کامل دوستان :
بنده نیز داینو تب و پاورپیل را تست کردم ، نتیجه تست بنده هم مانند بقیه دوستان برتری بی چون و چرای پاورپیل بود!!

1) صدای موتور کاملاً از بین رفت.
2) کشش ماشین به مراتب بهتر شد.
3) در مورد مصرف سوخت چیزی احساس نکردم.
4) شتاب و سرعت ماشین به طرز محسوسی تغییر کرده .
5) در دور موتور پایین صدای سوپاپها به هیچ عنوان شنیده نمیشوند

در مورد داینو تب بنده به نتایج فوق نرسیدم !

دقيقا" صحبتهاي شما تاييد ميشه،منم الان به اواسط بسته پاورپيل رسيدم البته در مصرف سوخت من هم دقيقا" 20% اثر داشت!

po2ya
21 August 2008, 10:38 PM
من امروز مكمل wynns (اگه اسمشو اشتباه نكنم)گرفتم 10 تومن براي 250 ليتر بنزين قابل استفادس كسي از اين مارك استفاده كرده؟

اگه اینو میگید که باید توو 80 لیتر مصرف کرد من 250 لیتری تا حالا ندیدم
من تو یه باک میریزم کلش رو و واقعا خوب جواب میده یعنی با سوپر که عالی جواب میده
قیمتشم 7 تومن یه فروشگاه شدیدا گروون فروش که 1 تومن رو میده هزار تومن
http://a1autowise.com/images/Octane%20Booster.jpg

alipasha
22 August 2008, 02:08 AM
آیا پاور پیل +بنزین معمولی=بنزین سوپر؟؟؟حتی در دراز مدت؟اونم با خیال راحت؟؟؟

chormang
22 August 2008, 12:26 PM
دوسته گرامی بنزین معمولی و بنزین سوپر از لحاظ ترکیبات با هم تفاوت میکند و هیچگاه بنزین معمولی = بنزین سوپر نیست حتی با افزودن پاور پیل و یا موارد مشابه........( به نظره شما اگه اینجوری بود دولت اقدام به واردات بنزین سوپر نمیکرد و سوبسیت رو روی این قرص ها میگذاشت.....:icon_mrgr ) ولی این قرص ها با اثرات مطلوبی که داره باعث بهینه کردن بنزین معمولی و بهسوزیه اون میشه ....با افزودن این قرص ها به بنزین سوپر میتونین به یک بنزین سوپر ایده آل در حد استاندارد رسید ( توجه به این نکته که حتی بنزین سوپر هم عدد اکتانی حدود 87 داره البته دقیقش رو دوستان کمک کنن ):lover:

karash501
22 August 2008, 12:34 PM
اگه اینو میگید که باید توو 80 لیتر مصرف کرد من 250 لیتری تا حالا ندیدم
من تو یه باک میریزم کلش رو و واقعا خوب جواب میده یعنی با سوپر که عالی جواب میده
قیمتشم 7 تومن یه فروشگاه شدیدا گروون فروش که 1 تومن رو میده هزار تومن
http://a1autowise.com/images/Octane%20Booster.jpg
مال من سوپرميوم هست 250 سي سي هستش و بالاش تا 25سي سي درجه بندي شده و هر 10 ليتر 10 سي سي بايد اضافه شه 7 تومن براي هر باك خيلي گرونه

salarlover
22 August 2008, 01:02 PM

حق با دوست عزیزم است .ترکیب بنزین سوپرو معمولی فرق داره .اما فایل علمی تکنولوژی سوخت تو سایت شرکت اصلیشو به دقت بخونید : http://www.atico-asia.com/Tec-Shokht.htm
جنس این محصول دقیقا مشابه خود بنزین و توضیح دادن که مکمل نیست بلکه بهبود دهنده است یعنی جنس بنزین را اصلاح میکنه پس هیچ بعید نیست که بنزین سوپر بشه .
در مورد طولانی مدت هم نتایج تستها رو نگاه کنید . تو سایت سازنده هم سری بزنید و نظر مصرف کننده ها رو هم چک کنید. وقت:icon_coolی 10000000 دلار بیمه خسارت داره من شخصا مطمئنم نه تنها کوچکترین ضرری برا موتور نداره چه بسا استفاده از اون باعث بهبود عملکرد هم میشه . مهندس شرکت ایرانی میگفت استفاده از این قرص از خوردگی قطعات به خصوص سوپاپها و انژکتور جلوگیری میکنه
اگه دوستان اطلاعات بیشتری دارند در اختیار من هم بذارند مرسی

saedraz
22 August 2008, 03:21 PM
با سلام به دوستان
من امروز تازه این بحث رو دیدم ماشین پدر من یک پژو پارس ELX هست امروز که پدرم برای بنزین زدن رفته بود به پیشنهاد مسئول جایگاه و البته با اکراه یک مکمل بنزین ریخت اما بعد از یک مقدار رانندگی میگفت ماشین خیلی نرمتر شده میخواستم بدونم که آیا میشه تو هر باک یک مکمل بنزین ریخت یا باید حتما هر 4 یا 5 باک یکبار باشه چون شنیدیم استفاده زیاد از این مکملها باعث خوردگی موتور میشود.
امروز هم که مطالب شما رو در مورد این قرصها دیدم .
حالا اونایی که از این قرصها استفاده کردن واقعا راضی هستن و آیا در هر خودرویی میشه از اون استفاده کرد مثلا همین پژو پارس یا تندر90(لوگان). آیا واقعا تغییر مخربی روی اجزای موتور نداره.
چون ما تو مصرف این جور چیزا یکم وسواس داریم.
با تشکر

salarlover
22 August 2008, 08:00 PM
با سلام به دوستان
من امروز تازه این بحث رو دیدم ماشین پدر من یک پژو پارس ELX هست امروز که پدرم برای بنزین زدن رفته بود به پیشنهاد مسئول جایگاه و البته با اکراه یک مکمل بنزین ریخت اما بعد از یک مقدار رانندگی میگفت ماشین خیلی نرمتر شده میخواستم بدونم که آیا میشه تو هر باک یک مکمل بنزین ریخت یا باید حتما هر 4 یا 5 باک یکبار باشه چون شنیدیم استفاده زیاد از این مکملها باعث خوردگی موتور میشود.
حالا اونایی که از این قرصها استفاده کردن واقعا راضی هستن و آیا در هر خودرویی میشه از اون استفاده کرد مثلا همین پژو پارس یا تندر90(لوگان). آیا واقعا تغییر مخربی روی اجزای موتور نداره.
با تشکر
دوست عزیز
این مکملها که تو پمپ بنزین موجود جز خرابکاری چیز دیگری نیست.بعد از مدتی موتور رسوب خواهد داشت من میدونم جنس اینها چیه که باشه برای دفعه بعد.
این قرص پاورپیل سایت اصلی داره حتما بخون و چک کن.

chormang
22 August 2008, 08:43 PM
با سلام به دوستان
با تشکر
برادر داستان مکمل با اکتان بوستر کلیا فرق داره....به نظر من چیزی استفاده کن که هم امتحانش رو پس داده و هم توجیه بهتری داشته باشه.....شما توی هر 5000 کیلومتر 1 بار از انژکتور شور استفاده کن و در هر باک هم از اکتان بوستر.....فاتحه مع الصلوات:icon_neut

Raminium2001
22 August 2008, 10:04 PM
من دو باک هست که دارم از داینو تب استفاده میکنم و به نظرم تو نرم کارکردن موتور، همچنین شتابگیریش تاثیر مناسبی داشته و حدود وقتیه که سوپر میزنم. اینم بگم ماشینم ریو هست و تقریبا هم نو هست.
اینطور که شما تعریف کردین، قطعا دفعه بعد پاور پیل میخرم (فعلا یه 12 تایی داینو تب رو باید تموم کنم).

روی جعبه داینو تب من نوشته مخصوص موتورهای گازوئیلی، بنزینی و دیزل. اما پشت قرصهاش نوشته گازوئیل و دیزل. مشکلی نداره؟ من با اینکه جواب بدی نگرفتم ولی به گفته مسئولینش مشکوکم.

hamedtb
23 August 2008, 10:43 AM
من دو باک هست که دارم از داینو تب استفاده میکنم و به نظرم تو نرم کارکردن موتور، همچنین شتابگیریش تاثیر مناسبی داشته و حدود وقتیه که سوپر میزنم. اینم بگم ماشینم ریو هست و تقریبا هم نو هست.
اینطور که شما تعریف کردین، قطعا دفعه بعد پاور پیل میخرم (فعلا یه 12 تایی داینو تب رو باید تموم کنم).

روی جعبه داینو تب من نوشته مخصوص موتورهای گازوئیلی، بنزینی و دیزل. اما پشت قرصهاش نوشته گازوئیل و دیزل. مشکلی نداره؟ من با اینکه جواب بدی نگرفتم ولی به گفته مسئولینش مشکوکم.

من پاور پيل ميريزم براي بنزين يه جور قرص هست كه همون 14 تومنه و براي گازوئيل هركدوم براي 200 ليتره و بسته اي فكر كنم دوروبر 100 تومنه :icon_twis (راستي اگه توي تبريز يا اروميه يا اردبيل هستيد نمايندگي داره من توي تبريز از نمايندش گرفتم 14 تومن)

alipasha
23 August 2008, 11:45 AM
از قرار معلوم با تمام این تفاصیل این پاور پیل باز هم ماشین رو از زدن بنزین سوپر بی نیاز نمیکنه...(البته واضحه دغدغه ام بیشتر برای اتوموبیل خودمه..تو دفترچه راهنماش نوشته اکتان بالای 91...نمایندگی مرکزیش هم میگه به شدت از زدن بنزین معمولی احتراز کنید!!) مایه افتخاره دوستان بیشتر راهنمائی کنن.....

drnariman
23 August 2008, 12:04 PM
از قرار معلوم با تمام این تفاصیل این پاور پیل باز هم ماشین رو از زدن بنزین سوپر بی نیاز نمیکنه...(البته واضحه دغدغه ام بیشتر برای اتوموبیل خودمه..تو دفترچه راهنماش نوشته اکتان بالای 91...نمایندگی مرکزیش هم میگه به شدت از زدن بنزین معمولی احتراز کنید!!) مایه افتخاره دوستان بیشتر راهنمائی کنن.....

دوست عزیز
تو که کمری داری و بنزین ازاد باید بزنی پس سوپر بزن من که هنوز به این مکمل ها اطمینان ندارم (چون هنوز تایید علمی و منطقی اونها رو ندیدم )...ضمن این که شما هزینه هر کدوم از قرص ها + بنزین ازاد رو حساب کنی می بینی سوپر منطقی تره .

karash501
23 August 2008, 12:41 PM

فكر كنم شما هم مثل كم gasoline رو با گازوئيل اشتباه گرفتي

hamedtb
23 August 2008, 02:07 PM
دوست عزیز
تو که کمری داری و بنزین ازاد باید بزنی پس سوپر بزن من که هنوز به این مکمل ها اطمینان ندارم (چون هنوز تایید علمی و منطقی اونها رو ندیدم )...ضمن این که شما هزینه هر کدوم از قرص ها + بنزین ازاد رو حساب کنی می بینی سوپر منطقی تره .

با سلام خدمت دوستان من خودم سوناتا و ريو دارم و خيلي روي ماشين هام حساسم مدت دو ماه هست كه از اين مكمل ها توي ريو ميريزم و يك ماه هم هست كه توي سوناتا ميريزم به نظر من توي هر باك بنزين آزاد سوپر و معمولي براي من حدود 8000 تومن فرق داره در حالي كه هر مكمل 1400 تومنه و از وقتي هم كه اين مكمل رو ريختم ماشين از سوپر هم نرم تر كار ميكنه و اكتان رو هم بالا ميبره و اگه دوتا بريزي اكتان به حدود 95 ميرسه

Zhino-20
23 August 2008, 03:58 PM
سلام دوستان

اینطور که معلوم هست رقابت داینو-تب و پاورپیل قوی شده و من فکر نمیکنم مکمل دیگه ای در حال حاضر بتونه با اینها رقابت کنه.

من خودم از داینو-تب استفاده میکنم و فعلاً 11 عدد دارم.باید اینها تموم بشه و برم سراغ پاور پیل.
امیدوارم اینها در آینده مشکلی برای موتور خودرو به وجود نیاره.

راستی آیا این حقیقت داره که بنزین سوپر به لیتری 140 تومان برگشته؟یا میخواد برگرده؟؟؟!!!

ممنون

drnariman
23 August 2008, 06:38 PM
یه همچین چیزی تو روزنا مه ها نوشته بود ...گفتن پیشنهاد شده باید بره تصویب بشه ...هنوز خبری نیست .

arya_m2
23 August 2008, 07:50 PM
اینطور که من متوجه شدم قرص های پاور پیل علاوه بر اکتان بوستر، تمیز کننده انژکتور هم هست، واسه همین می خوام بدونم استفاده در هر باک مشکلی پیش نمیاره؟ میترسم انژکتور زیادی تمیز شه مشکلی پیش بیاد:icon_arro

Farbod.E
23 August 2008, 08:44 PM
افرادی که هر دوی این قرصها را استفاده کرده اند بهترین مرجع برای تصمیم گیری هستند . چرا که اثرات هر دو قرص را بر روی اتومبیل خود دیده اند.
بنده هم مانند خیلی از دوستان روی اتومبیلم بسیار حساس هستم و در انتخاب چنین مواد مصرفی دقت و وسواس زیادی به خرج میدهم . بنده داینو تب و پاورپیل را استفاده کردم . همانطور هم که در پستهای قبل عرض کردم اثر پاورپیل به مراتب بهتر است.
در ضمن یک توصیه دوستانه :
به هیچ عنوان اکتان بوستر و یا مکمل مایع خریداری نفرمایید. بنده از چند منبع موثق ، با تجربه و فنی در این مورد استعلام کردم و به بنده شدیداً توصیه کردند که تنها از اکتان بوسترهای قرصی استفاده نمایید.
در ضمن طبق گفته مهندسین شرکت آتیکو (پاورپیل) هر یک قرص درجه اکتان را به حدود 97 میرساند.
دوستانی که ار بنزین سوپر باید استفاده کنند میتوانند به راحتی اکتان بوسترها را جایگزین بنزین سوپر نمایند.

payamix
23 August 2008, 08:59 PM

کدوم دزدی اینو این قیمت میفروشه ؟ قیمتش 3500 تومن هستش توی ناصر خسرو، اگر عمده بخرین هم خیلی کمتره.

payamix
23 August 2008, 09:02 PM
آخه شماها هم دیگه در رعایت قوانین سایت از اون ور بام افتادین!
ما گفتین تاپیک تبلیغاتی زده نشه نه اینکه وقتی کار یه عده آدم با یه آدرس و نمره تلفن راه میوفته بفرستیمشون پی نخود سیاه.
خواهش میکنم افراط و تفریط رو کنار بزارین.

آدرس و تلفن نماینده Power Pill در تهران :
تهران – شهرک قدس(غرب) بلوار شهید دادمان – خیابان فلامک شمالی – نبش شهید فلاحی پلاک 1 طبقه 4
تلفن :982188364033+ تا 5 نمابر 982188364035+

وب سایت : http://www.atico-asia.com

salarlover
23 August 2008, 10:35 PM
http://www.atico-asia.com/eshop/thumbnail.php?type=special&imageurl=medium_خام-p1-9.JPG

سلام به همه دوستان

امروز با ماشین به یکی از سربالائی هایی که قبلا میرفتم سرزدم.قبلا با کولر ماشین خیلی شل بالا میرفت . امروز نمیتونستم باور کنم که این هم همون ماشین خودم.با یه قرص پاورپیل کشش ماشین به شدت افزایش پیدا کرده بود باور نمیکردم با کولر روشن و دنده چهار اینقدر راحت بالا برم.
به هرحال از اینکه بالاخره یه جنس درست حسابی پیدا شد خوشحالم.فکر کنم که به موتور هم ضرری نرسونه به قول دوستمون اگر هم اتفاقی افتاد شال و کلاه میکنیم میریم کشور سازنده.
مرسی

karash501
23 August 2008, 11:30 PM
کدوم دزدی اینو این قیمت میفروشه ؟ قیمتش 3500 تومن هستش توی ناصر خسرو، اگر عمده بخرین هم خیلی کمتره.
من از نمايندگي گرفتم بعيده انقدر ارزون باشه وقتي واسه 250 ليتر بنزين قابل استفادسhttp://www.wynns.be/ShowImage.aspx?fi=%2fresources%2fimages%2f228%2f22 811.jpg&mw=300&mh=250

arya_m2
24 August 2008, 12:13 AM
مثه اینکه تولید کننده پاورپیل فهمیده تو ایران مشتریاش داره زیاد میشه، به بهانه استفاده هر قرص در 70 لیتر بنزین، 1000 تومن برده رو قیمتش:icon_surp

salarlover
24 August 2008, 12:20 AM
من امروز به دفتر شرکتشون مراجعه کردم و یک بسته جدید 70لیتری خریدم .قرص فشرده تر شده و پشت بستش هم 70 لیتر رو نوشته.

مهندسشون میگفت اگر بخوان مطابق قیمت جهانی تو ایران بفروشند قیمت خیلی بالاتر.
به هر حال من فردا یا پس فردا از قرص جدید استفاده میکنم و نظرم بهتون میگم.

مرسی

farhad_s5
24 August 2008, 03:57 AM
طريقه استفاده از اين قرص ها چيه؟

يعني مثه قرص ميمونه واقعا؟

براي 405 ميشه استفاده كرد؟

rezadokoo
24 August 2008, 11:31 AM
من امروز زنگ زدم سفارش دادم(Power Pill) چون توي شيراز نمايندگي نداره ،قراره دو روزه بياد . خودش گفت هر قرص براي شصت ليتره اگه باكتون كوچيكه مثلا 35 ليتر ،بايد نصف قرص بندازيد ضمنا بار اول دو برابر بيندازيد يعني براي 35 ليتري يكي و براي شصت ليتري دو تا .

amahdavi2004
24 August 2008, 12:06 PM
دوستان توجه كنند مفاد اكثر پستها تكراري و تعريف از قرص پاورپيل شده است.

Zhino-20
24 August 2008, 11:34 PM
دوستان سلام

من می خواستم بدونم که آیا پاور پیل مثل داینو-تب سایت هم داره؟؟!!!!

hamedtb
25 August 2008, 12:22 AM
دوستان سلام

من می خواستم بدونم که آیا پاور پیل مثل داینو-تب سایت هم داره؟؟!!!!

بله http://www.powerpillonline.com/contact.htm

farzadba
26 August 2008, 11:35 AM
با درود خدمت دوستان
من يك خودروي ريو دارم و با مطالعه اي كه توي اين تاپيك كردم مي خوام كه از پاور پيل استفاده كنم. به شركتش زنگ زدم كه گفت دو نوع قرص فعلا داره (براي 60 ليتر و براي 70 ليتر) خوب مي دونم كه مي شه اين قرصها رو نصف كرد اما دوستاني كه ريو داشتند و از اين قرصها استفاده كردند به من بگن كه از كدامش بهتر ميشه استفاده كرد به عبارت ديگه 60 ليتري بهتره يا 70 ليتري. ضمنا توي سايت شركت اصلي اصلا قرص 70 ليتري نبود و همون 60 ليتري بود.
با احترام

hamedtb
26 August 2008, 11:58 AM
با سلام من براي ريو از 70 ليتري ها استفاده كردم دفعه اول كامل و بار ديگه نصفه چون نصف 70 ليتر ميشه35 ليتر كه به باك ريو نزديكتره

hosseinabd
26 August 2008, 03:13 PM
سلام دوستان.
من هم دوست داشتم از این قرصها استفاده کنم ولی خیلی ها بهم گفتند این کارو نکن و از بنزین سوپر استفاده کن.حتی گفتند بنزین سوپر لیتری 1000 تومان هم بشه بازم از اون استفاده کن و این قرصها رو استفاده نکن.یکم راهنماییم کنید.منم ریو دارم و از اینکه صدای سوپاپها درومده ناراحتم.

salarlover
26 August 2008, 04:40 PM
دوستان عزیزم سلام
بهتون قول دادم اگه 70 لیتریشو استفده کنم نتیجه رو بگم
واقعا معرکه است شک نکنید. سرعت و شتاب ماشینم از دفعه قبل هم بهتر بود.
در ضمن دوست عزیم که ریو داره دو نفر از رفقای من بیست روزی هست که برای ریو از اون استفاده میکنند.. به این حرفهای غیر تخصصی دیگران گوش نکن. only powerpill
مرسی

arya_m2
26 August 2008, 07:20 PM
بحث سرعت و شتاب یه چیزه و تأثیرات مخربی که در دراز مدت ممکنه به وجود بیاد یه چیز دیگست که با استفاده یکی دو ماهه هم مشخص نمیشه... شاید این موضوع واسه خیلی از دوستان مهم نباشه اما شاید کسانی مثل من توانایی اینو نداشته باشن که هر سال خودروشونو عوض کنن و به همین دلیل وضعیت خودروشون در 3-4 سال آینده واسشون مهم باشه...

salarlover
26 August 2008, 11:35 PM
[QUOTE=arya_m2;557123]بحث سرعت و شتاب یه چیزه و تأثیرات مخربی که در دراز مدت ممکنه به وجود بیاد یه چیز دیگست که با استفاده یکی دو ماهه هم مشخص نمیشه... شاید این موضوع واسه خیلی از دوستان مهم نباشه اما شاید کسانی مثل من توانایی اینو نداشته باشن که هر سال خودروشونو عوض کنن و به همین دلیل وضعیت خودروشون در 3-4 سال آینده واسشون مهم باشه...[/QUOدوست خوبم
نگرانیت قابل احترام
ولی سایتهای اصلیشو بخون
الان تو آمریکا داره فروخته میشه اونم با تیراژبالا
فکر نمیکنم ماشینهای ما بهتر از اونا باشه یا اینکه اهمیت استاندارد برای ما بیشتر از اونا باشه
خودتون از تکنولوژهیا دنیا محروم نکنید. هم پاور پیل هم داینو تب تاثیر گذارند ولی بحث سر کیفیت بسیار بالاتر پاورپیل
حتما تست کن
مرسی

Z@man
27 August 2008, 08:18 AM
ضمنا شرکت موتور خودروهایی که از این قرصها استفاده میکنند رو تا مدت زمان زیادی گارانتی میکنه.
اونجا هم که مثل اینجا نیست براحتی از زیر گارانتی فرار کرده و نوسان برق و قطعی آب رو باعث خرابی اعلام کنند :icon_bigg

amahdavi2004
27 August 2008, 12:00 PM
نكته اي كه در بروشور بود كه عنوان مي كرد پس از 1000 تا 1500 كيلومتر عملكرد موتور بهتر هم مي شود.
من به عنوان يك مصرف كننده اين موضوع را تأييد مي كنم و عملكرد موتور پس از اين مقدار كاركرد (از زمان شروع مصرف قرصها) بسيار بهتر و نرم تر شده است. يعني اين كه اگر روز اول استفاده از قرص مثلا 20% تأثير داشت پس از 1500-1000 كيلومتر 35% تأثير دارد.

saedraz
27 August 2008, 12:28 PM
نكته اي كه در بروشور بود كه عنوان مي كرد پس از 1000 تا 1500 كيلومتر عملكرد موتور بهتر هم مي شود.
من به عنوان يك مصرف كننده اين موضوع را تأييد مي كنم و عملكرد موتور پس از اين مقدار كاركرد (از زمان شروع مصرف قرصها) بسيار بهتر و نرم تر شده است. يعني اين كه اگر روز اول استفاده از قرص مثلا 20% تأثير داشت پس از 1500-1000 كيلومتر 35% تأثير دارد.

با سلام

میشه بگید از کدوم قرص استفاده کردید (داینو-تب یا پاور پیل) و آیا تا بحال به مشکلی در موتور بر نخوردید

salarlover
27 August 2008, 02:27 PM
با سلام

میشه بگید از کدوم قرص استفاده کردید (داینو-تب یا پاور پیل) و آیا تا بحال به مشکلی در موتور بر نخوردید

شک نکن POWERPILL

amahdavi2004
27 August 2008, 02:50 PM
با سلام

21 مرداد 87
من تا قبل از آزاد شدن قيمت بنزين سوپر هميشه سوپر مصرف مي كردم و پس از آن معمولي و يك بار هم با توجه به توصيه اکتان پایین بنزین های ایران و پیامد های آن! (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=43337&page=4) از الكل استفاده كردم (كه به نظرم بي فايده بود) ولي اين هفته يك قرص اكتان بوستر و يك قرص انژكتور كلينر داينو تب را با هم در باك قبل از پر كردن انداختم؛ نتيجه:
1 - در اتوبان ماشين نرمتر شده بود و نفس بيشتري داشت.(به نظرم از سوپر هم بهتر بود)
2 - اثر آن در شهر با توجه به ترافيك و روشن بودن كولر قابل تشخيص نبود.
3 - ممكن است بالا رفتن راندمان موتور بخاطر اثر انژكتور كلينر باشد نه اكتان بوستر، بنابراين دوستان براي پي بردن به اثر واقعي قرص اكتان بوستر دفعه اول آن را بدون انژكتور كلينر مصرف كنند.
خودم قصد دارم اين دفعه از قرص پاور پيل استفاده كنم تا ببينم چه مي شود. دوستان براي يافتن اطلاعات بيشتر و نشاني پاور پيل به اينجا (http://www.atico-asia.com/eshop/index.php) مراجعه كنند.(فايل پاورپونت را حتما ببينيد)

28 مرداد 87

6 شهريور 87

من تا بحال 1 قرص انژكتور شور داينو تب و 2 قرص اكتان بوستر همين مارك را استفاده كرده ام؛ بعد از آن 2 قرص پاور پيل را استفاده كرده ام.
در مورد تأثيرشان نوشته ام ولي در مورد اثر منفي هنوز بر خورد نكرده ام و فكر مي كنم براي نظر قطعي ناشي از تجريه زود است ولي كماكمان از قرص پاورپيل استفاده مي كنم.:icon_excl

do barare
27 August 2008, 10:03 PM

دوسته گرامی بنزین معمولی و بنزین سوپر از لحاظ ترکیبات با هم تفاوت میکند و هیچگاه بنزین معمولی = بنزین سوپر نیست حتی با افزودن پاور پیل و یا موارد مشابه........( به نظره شما اگه اینجوری بود دولت اقدام به واردات بنزین سوپر نمیکرد و سوبسیت رو روی این قرص ها میگذاشت.....:icon_mrgr ) ولی این قرص ها با اثرات مطلوبی که داره باعث بهینه کردن بنزین معمولی و بهسوزیه اون میشه ....با افزودن این قرص ها به بنزین سوپر میتونین به یک بنزین سوپر ایده آل در حد استاندارد رسید ( توجه به این نکته که حتی بنزین سوپر هم عدد اکتانی حدود 87 داره البته دقیقش رو دوستان کمک کنن ):lover:
من برام چند تا سوال پیش اومده:
1- تفاوت بنزین معمولی بدون سرب با بنزین سوپر (که اون هم قاعدتاً بدون سربه ظاهرا) در چیه؟
2-مگه همه این بحثهای موضوعی غیر از قضایای دیگه به خاطر این نیست که برای ارزون تموم شدن قیمت بنزین و به سبب حذف پمپ بنزینهای سوپر در بعضی جایگاهها و... بشه از همون بنزین معمولی استفاده کرد که سبب ناک و ضربه در موتور نشه؟
3- اگه بنزین معمولی و سوپر فرقی غیر از درجه اکتان دارند، اون فرق (حالا چه از نظر شیمیایی و ترکیباتش یا هر چی-- که اگه دوستان بگن ممنونم---) چه اثری در کار یا اجزای درگیر با سوخت موتور داره؟
آخه من امروز زنگ زدم به شرکت پاورپیل گفتم اگه واقعا این طوره چرا خود دست اندرکاران که تو این چیزا خیلی زرنگ میشن!! نمیان این قرصها رو بریزن تو بنزین معمولی که به جای سوپر بفروشن.
محبت میکنید جواب دقیقتری بدین

salarlover
27 August 2008, 10:54 PM
من برام چند تا سوال پیش اومده:
1- تفاوت بنزین معمولی بدون سرب با بنزین سوپر (که اون هم قاعدتاً بدون سربه ظاهرا) در چیه؟
2-مگه همه این بحثهای موضوعی غیر از قضایای دیگه به خاطر این نیست که برای ارزون تموم شدن قیمت بنزین و به سبب حذف پمپ بنزینهای سوپر در بعضی جایگاهها و... بشه از همون بنزین معمولی استفاده کرد که سبب ناک و ضربه در موتور نشه؟
3- اگه بنزین معمولی و سوپر فرقی غیر از درجه اکتان دارند، اون فرق (حالا چه از نظر شیمیایی و ترکیباتش یا هر چی-- که اگه دوستان بگن ممنونم---) چه اثری در کار یا اجزای درگیر با سوخت موتور داره؟
آخه من امروز زنگ زدم به شرکت پاورپیل گفتم اگه واقعا این طوره چرا خود دست اندرکاران که تو این چیزا خیلی زرنگ میشن!! نمیان این قرصها رو بریزن تو بنزین معمولی که به جای سوپر بفروشن.
محبت میکنید جواب دقیقتری بدین

سلام دوباره
این اصطلاحات مال خود ماست
اگه سری اونور آب زده باشی فروش بنزین دقیقا به عدد اکتانش.به ما هم دو نوع بنزین دادند با دو عدد اکتان اسم یکیشو گذاشتن سوپر!
یعنی اونی که سوپر میگن اکتانش 95 یعنی درجه آرام سوزیش بالاتر.پس موتورهایی که جدید ترند بهتر کار میکنند چون بر اساس عدد اکتان بالای 90 طراحی شدند.
با استفاده از این نوع بنزین موتور ناک خیلی کمتری داره
حالا تجربیات من و دوستان در استفاده از این محصولها مثل پاور پیل و داینوتب رو دقیق مطالعه کن.
در مورد پاور پیل من هم مثل دوست خوبم اطلاعات از سایتش و مهندسشون پرسیدم و میگن چون از جنس خود بنزین کیفیت سوخت رو کامل بهبود میده.. من انصافا وقتی استفاده کردم (به خصوص از این 70 لیتریش )صدای ناک موتورم از زمانی که سوپر میزدم کمتر و شتاب ماشینم خیلی بهتر شده.
در ضمن صدای موتر هم خیلی کمتر و نرم تر شده.من هم اول سخت باور میکردم ولی الان میترسم اگه توزیعش ادامه پیدا نکنه چکار باید کرد. به هر حال توصیه میکنم حتما امتحان کنید پشیمون نمیشی.
فکر کنم شرکت نفت دنبال پایین اوردن قیمت بنزین و میخاد سوبسید بنزین قطع کنه پس قاعدتا نباید خرج اضافه کنه.

do barare
28 August 2008, 12:56 AM
سلام دوباره
این اصطلاحات مال خود ماست
اگه سری اونور آب زده باشی فروش بنزین دقیقا به عدد اکتانش.به ما هم دو نوع بنزین دادند با دو عدد اکتان اسم یکیشو گذاشتن سوپر!
یعنی اونی که سوپر میگن اکتانش 95 یعنی درجه آرام سوزیش بالاتر.پس موتورهایی که جدید ترند بهتر کار میکنند چون بر اساس عدد اکتان بالای 90 طراحی شدند.
با استفاده از این نوع بنزین موتور ناک خیلی کمتری داره
حالا تجربیات من و دوستان در استفاده از این محصولها مثل پاور پیل و داینوتب رو دقیق مطالعه کن.
در مورد پاور پیل من هم مثل دوست خوبم اطلاعات از سایتش و مهندسشون پرسیدم و میگن چون از جنس خود بنزین کیفیت سوخت رو کامل بهبود میده.. من انصافا وقتی استفاده کردم (به خصوص از این 70 لیتریش )صدای ناک موتورم از زمانی که سوپر میزدم کمتر و شتاب ماشینم خیلی بهتر شده.
در ضمن صدای موتر هم خیلی کمتر و نرم تر شده.من هم اول سخت باور میکردم ولی الان میترسم اگه توزیعش ادامه پیدا نکنه چکار باید کرد. به هر حال توصیه میکنم حتما امتحان کنید پشیمون نمیشی.
فکر کنم شرکت نفت دنبال پایین اوردن قیمت بنزین و میخاد سوبسید بنزین قطع کنه پس قاعدتا نباید خرج اضافه کنه.

ممنون از شما
ولی لطفا یه کم بیشتر دقت کنید و سعی کنین جوابهای منطقی و علمی تری بدید تا هم مباحث از موضوع منحرف نشه هم کسان دیگری که عضو سایت نیستند و برای کسب اطلاع اومدن هم بهره ای ببرن. من نه تنها همه این 12 صفحه تجربیات شما و دوستانتون رو تو پی هالس بلکه تجربیات دیگران و دوستانشون رو تو سایتهای دیگه هم خونده م ولی عرض کردم هنوز برام سواله که مگه تفاوت «ترکیبات» بنزین سوپر با بنزین معمولی چیه (غیر از عدد اکتان --که تازه اون رو هم اشتباه نوشتید چون تو ایران عدد اکتان سوپر کمتر از 95 و معمولی کمتر از 90 هست--) و اصلاایا این ترکیبات متفاوت نقشی تو کار موتور و «اجزای سوخت رسانی و ...» دارن که تفاوتشون سبب ساز مشکل باشه؟ چون ظاهراً بحث سر اینه که دوستان برای جلوگیری از ناک و ضربه زدن موتور و قضایای سهمیه و گرونی بنزین سوپر به استفاده از قرص و مکمل و هر چیز دیگه رو آوردن. ما هم متوجه شدیم که اکتان بنزین رو این قرصها بالا میبرن و میخوایم بریم سراغش اما میخوایم قبلش اثرات دراز مدت استفاده از این قرصها و مکملها رو بررسی کنیم. وگرنه مسلمه که این قرصها با ازدیاد اکتان باعث نرم شدن کار موتور و بخصوص شتاب بیشتر میشن. حالا اینکه بیایم بگیم اقا از این قرصها استفاده کنید چون ما هم به محض استفاده یا بعد از نمیدونم چقدر مدت سوار شدیم دیدیم ماشینمون شده موشک تو پستهای قبلی گفته شده و بعد از اینش دیگه انحراف موضوع تاپیکه. من تشکر کردم از شما. تو این پست هم اول گفتم ممنون که یه وقت ناراحت نشید اما دوستان، خواهش میکنم برای رسیدن به نتیجه بهتر کمی منطقی تر و دقیقتر مباحث رو مطرح کنید تا برای یک سوال چندین توضیح داده نشه و بحث از اصل خارج شه و پیگیری مطلب مشکل. شرمنده و باز هم تشکر بسیار. (ضمنا یادتون باشه صدای ناک و ضربه زدن موتور که میگید بهتر شده؛ اونقدر کمه که شنیده نمیشه اما رخدادش اگه دقیق بشین ممکنه احساس بشه که خیلی از مواقع احساس هم نمیشه! اما اثرش رو میذاره. شرکت نفت هم اگه قصد حذف سوبسید رو داشته باشه که البته داره، قیمت میره بالا)

salarlover
30 August 2008, 12:31 AM
ممنون از شما
ولی لطفا یه کم بیشتر دقت کنید و سعی کنین جوابهای منطقی و علمی تری بدید تا هم مباحث از موضوع منحرف نشه هم کسان دیگری که عضو سایت نیستند و برای کسب اطلاع اومدن هم بهره ای ببرن. من نه تنها همه این 12 صفحه تجربیات شما و دوستانتون رو تو پی هالس بلکه تجربیات دیگران و دوستانشون رو تو سایتهای دیگه هم خونده م ولی عرض کردم هنوز برام سواله که مگه تفاوت «ترکیبات» بنزین سوپر با بنزین معمولی چیه (غیر از عدد اکتان --که تازه اون رو هم اشتباه نوشتید چون تو ایران عدد اکتان سوپر کمتر از 95 و معمولی کمتر از 90 هست--) و اصلاایا این ترکیبات متفاوت نقشی تو کار موتور و «اجزای سوخت رسانی و ...» دارن که تفاوتشون سبب ساز مشکل باشه؟ چون ظاهراً بحث سر اینه که دوستان برای جلوگیری از ناک و ضربه زدن موتور و قضایای سهمیه و گرونی بنزین سوپر به استفاده از قرص و مکمل و هر چیز دیگه رو آوردن. ما هم متوجه شدیم که اکتان بنزین رو این قرصها بالا میبرن و میخوایم بریم سراغش اما میخوایم قبلش اثرات دراز مدت استفاده از این قرصها و مکملها رو بررسی کنیم. وگرنه مسلمه که این قرصها با ازدیاد اکتان باعث نرم شدن کار موتور و بخصوص شتاب بیشتر میشن. حالا اینکه بیایم بگیم اقا از این قرصها استفاده کنید چون ما هم به محض استفاده یا بعد از نمیدونم چقدر مدت سوار شدیم دیدیم ماشینمون شده موشک تو پستهای قبلی گفته شده و بعد از اینش دیگه انحراف موضوع تاپیکه. من تشکر کردم از شما. تو این پست هم اول گفتم ممنون که یه وقت ناراحت نشید اما دوستان، خواهش میکنم برای رسیدن به نتیجه بهتر کمی منطقی تر و دقیقتر مباحث رو مطرح کنید تا برای یک سوال چندین توضیح داده نشه و بحث از اصل خارج شه و پیگیری مطلب مشکل. شرمنده و باز هم تشکر بسیار. (ضمنا یادتون باشه صدای ناک و ضربه زدن موتور که میگید بهتر شده؛ اونقدر کمه که شنیده نمیشه اما رخدادش اگه دقیق بشین ممکنه احساس بشه که خیلی از مواقع احساس هم نمیشه! اما اثرش رو میذاره. شرکت نفت هم اگه قصد حذف سوبسید رو داشته باشه که البته داره، قیمت میره بالا)

دوست عزیز متن زیر رو مطالعه کن
در ضمن جهت مزید اطلاع این قرصها بهبود دهنده هستند و در کلیه کشورهای پیشرفته هم استفاده میشند چون باعث بهبود کیفیت سوخت میشند.و الا چه دلیلی داره که تو آمریکا فروخته شه؟اونهم با تیراژ خیلی بالا؟ من فکر کنم دقیق سایتهای برتر سوخت بین المللی رو مطالعه بفرمایید مطالب بهتری دستگیرتون میشه
مفهوم اینه که با مصرف این قرصها حتی با بنزین سوپر باعث عملکرد خیلی بهتر موتور میشه و از موتور محافظت میکنه.
در مورد بنزین هم اگر شرکت نفت میخواست هزینه کنه حتما بنزین با اکتان بالاتر رو با قیمت مناسبتر توزیع میکرد. مرسی

نقل از CARX1
تو این مقاله سعی داریم بنزین و عدد اکتان اون رو موشکافی کنیم همچنین به این سوال پاسخ بدیم ایا زدن بنزین سوپر الزامی هست؟ فرق بین بنزین سوپر با معمولی چیه و...؟؟؟ که در ادامه به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد.
در موتور های 4 زمانه چهار مرحله مختلف داریم که عبارتند از مکش. تراکم. انفجار{کار یا عمل}. تخلیه.
ما با تراکم کار داریم. تراکم زمانی اتفاق میوفته که مخلوط بنزین با هوا توسط پیستون تا حد مشخصی متراکم میشه و بعد از اون توسط جرقه محترق میشه و مابقی ماجرا. که این میزان تراکم رو با اعداد مختلفی نشون میدنو به صورت نسبی که در موتور های قدیمی این عدد 5:1 یا 6:1 و در موتور های جدید 10:1 تا 12:1 هم میرسه. اما مخلوط سوخت ما کلآ قابلیت اشتعال زایی بالایی داره که اگر این مخلوط قبل از جرقه زدن شمع مشتعل بشه موتور دچار کوبش میشه. چون قبل از این که پیستون به بالاترین نقطه خودش برسه ما وسط راه و به زور میخواییم اون رو به پایین که دلیل این کوبش هم همین هست.
اکتان:توانایی متراکم شدن سوخت قبل از احتراق خود به خودی رو عدد اکتان میگن.
در خلال جنگ جهانی اول که در حدود سال 1300 شمسی روی داد. فردی به نام میجلی پی برد که با افزودن سرب {lead tetraethy} به مخلوط بنزین نسبت اکتان اون تا حد چشمگیری افزایش پیدا میکنه که راهی ارزان برای بالا بردن اکتان سرب نسبت به روش های موجود دیگه بود. مزیت دیگه این کار روانکاری سوپاپ ها بود. اما بعد ها متوجه شدند که سرب ضررهای زیادی به محیط زیست وارد میکنه. پس ماده MTBE جایگزین سرب شد. و در اگزوز ماشین ها هم از catalyst converter استفاده کردند. لازم به ذکر هست که سرب موجود در بنزین باعث از کار افتادن کاتالیست میشه. بعد ها دریافتند که ماده MTBE نیز باعث الودگی محیطی میشه پس در صدد پیدا جایگزین برای این ماده شدند. که حاصل این تلاش ها toluene . benzene ethanol و ETBE بود.
اما سوال اینجاست که عدد اکتان رو چگونه بدست میارن؟؟
عدد اکتان از دو روش که یکی عملی و دیگری تئوری هست بدست می اید. روش تحقیقی RON و روش عملی MON نامیده میشود.
فاصله بين ۲ عدد بدست آمده از اين ۲ روش رو، sensitivity يا حساسيت سوخت مينامند که بسيار هم با اهميت ميباشد چرا که ممکن است بنزينی بدليل نوع افزودنی ها و مواد بکار رفته جهت بالا بردن اکتان در شرايط آزمايش RON عدد بالايی از اکتان را ارائه دهد اما در شرايط سخت تر ، توانايی مقابله بسيار کمتری نسبت به تراکم پذيری داشته باشد و عدد حاصل از آزمایش MON بسیار پایین باشد ، لذا بين چند بنزين مختلف که از آزمايش RON عدد مشابهی بدست آورده اند ، بنزينی مرغوبتر است که فاصله اعداد بدست آمده از ۲ آزمايش RON و MON برای آن نوع بنزين کمتر از بقيه باشد.
ولی سوال اینجاست که عدد بدست اومده در روش تحقیقی RON بالاتر از عدد عملی هستMON. که همین اختلاف باعث میشه راه برای فریب مردم باز باشه و شرکت ها از تفاوت این دو عدد سواستفاده کنن {تو ایران هم همینطوره} و عدد RON رو مبنای مقایسه اکتان بنزینشون معرفی کنن. در حالی که در امریکا از روش RON+MON)/2) استفاده میکنن که از اون با نام PON نام میبرن.

عوامل موثر بر عدد اکتان:
1- ارتفاع از سطح دریا:هرچه ارتفاع از سطع دریا بالا تر باشه سوخت دیرتر دچار خودسوزی میشه که مثله این میمونه که عدد اکتان بنزین بالاتر هست.
2-ميزان رطوبت و دمای هوا : هرچه قدر که به میزان رطوبت هوا اضافه بشه شاهد بالا رفتن عدد اکتان MON هستیم و همچنین هر چه قدر که دمای هوا کاهش پیدا بکنه دوباره شاهد افزایش این عدد اکتان هستیم.
3- از سایر موارد موثر در عدد اکتان میتونیم به نسبت تراکم موتور ، آوانس و ريتارد دلکو ، میزان کارکرد موتور ، دمای موتور ، نسبت بنزين و هوا که البته خودرو های مجهز به ECU چون می تونن نسبت هوا و سوخت رو اندازه بگیرن و سوخت متناسب با دور موتور دمای هوا غلظت اکسیژن و... رو وارد موتور کنن کمتر دچار مورد سوم میشن {که از اون به عنوان نسبت استوکیومتری نیز نام میبرن.}

در خودروهای قديمی هنگامی که سوخت مصرفی اکتانی کمتر از ميزان لازم برای خودروی موردنظر را دارا باشد ، در هنگام شتابگيريها يک صدای تقه يا کوبشی شنيده می شود و همانگونه که در ابتدا ذکر شد اين امر به شدت به موتور خودرو آسيب می رساند ، اگر با خودروی خود به مناطق کم ارتفاع همچون شمال کشور سفر کرده باشيد حتما با افزايش شديد اين صدا روبرو شده ايد که دليل آن نيز تاثیر ارتفاع بر اکتان سوخت میباشد. که برای رفع این مشکل با تنظيم دلکوی خودرو ، تنظيم موتور با دستگاه و فيلرگيری می توان خودسوزی سوخت را در اين خودروها مرتفع و صدا را برطرف کرد.{زمانی که بچه بودم میرفتیم شمال بابا میگفت ماشین اب و هوا عوض کرده که این اصطلاح رو من از تعمیرکار ها هم شنیده بودم. خلاصه من هر چی فکر میکردم خدایا این که میگن ماشین اب و هوا عوض کرده یعنی چی؟؟ ما اومدیم شمال اب و هوامون عوض بشه ماشینه دیگه چرا اینطوری شده. خلاصه من میپرسیدم بابامون ما رو میپیچوند تا اخرش من خودم یه بار رفته بودیم تعمیرگاه از طرف پرسیدم.}
امروزه خودروسازان با نصب سنسوری به نام سنسور ضربه تو مجموعه مدیریتی سوخت ماشین مشکل ضربه و کوبش رو حل کردن. که این امر به وسیله ریتارد کردن زمان جرقه زنی توسط کامپیوتر خودرو انجام میپذیره. ولی هنوز مشکل پایین اومدن شتاب ماشین دیر عکس العمل نشون دادن ماشین در هنگام فشار بر روی گاز و از بین رفتن منبع کاتالیست خودرو و در نتیجه الودگی بیشتر محیط زیست و نکته مهم دیگه از بین رفتن سریعتر قطعات خودرو در دراز مدت پا برجاست.
نکته اخر اینکه دست اندر کاران شرکت های نفتی تو ایران عدد های اکتان بنزین معمولی رو 75 الی 80 و بنزین سوپر رو هم 95 اعلام کرده اند در حالی که این اعداد بر حسب عدد اکتان RON هست و هم اینکه پایین تر از مقادیر گفته شده هست. هیچ وقت باک رو تا انتها پر نکنید چون قوطی جاذب بخارات بنزین نمیتونه به درستی عمل کنه. و هیچ گاه هم نزارید که سطح بنزین شما تا اون حد برسه که چراغ اخطار روشن بشه چون در این حالت با توجه به کم بودن سوخت پمپ برای تامین سوخت ماشین باید بیشتر کار کنه که موجب گرم شدنه اون میشه و هم اینکه ذرات ته نشین شده در انتهای باک وارد مجموعه سوخت رسانی بشن. و نکته اخر هم اینکه چون اصولا دما باعث انبساط در مواد میشه{به غیر از مواردی} که سیالات هم از این تاثیر دما بی بهره نیستن پس در هنگام ظهر با افزایش حجم سوخ مواجه هستیم که در اینصورت شما درجه امپر بنزین ماشینتون تو ظهر تا نصف هست باک رو هم پر میکنیدو شب که ماشین رو روشن میکنید میبینید امپر بنزین به نسبت افت کرده پس حدالامکان شب ها بنزین بزنید

saedraz
1 September 2008, 11:47 AM
نمیدونم که این قبلا بوده یا نه.

سایت شرکت باروک وارد کننده قرصهای داینو تب http://www.dynotab-co.com/

nar355
1 September 2008, 07:56 PM
با توجه به ظرفیت باک206تیپ2 قرص های 60لیتری رو چطوری باید استفاده کرد؟
یک قرص برای یک باک مناسب هست؟

salarlover
1 September 2008, 10:43 PM
فکر کنم بطونی برا هر باک از یک قرص 60لیتری استفاده کنی
میتونی تماس بگیری و بپرسی

hosseinabd
3 September 2008, 01:54 AM
سلام دوستان.
من هنوز به این قرصها شک دارم به هرکی توی اصفهان میگم بهم میگه استفاده نکن.
من چکار کنم.صدای سوپاپهای موتور ماشینم درومده.خیلی نگرانم.
داره از ماشین بدم میاد.

amirfriendship
12 September 2008, 02:47 PM

چقدر خوبه؟اگر تاثيرش محسوسه منم استفاده كنم

mbarazandetar
13 September 2008, 11:18 PM
من تو تبریز داینو تب رو 2500 میگیرم بسته اش رو هم 30 تومن میگن
اون قیمت های بالا برای تهران هستند ؟اگه امکانش باشه آدرس رو هم لطف کنید
در ضمن اگه از دوستان تبریز کسی powerpill سراغ داره یک خبری بدن اون رو هم تست کنیم
داینوتب که هم مصرف سوخت پراید من رو پایین آورده بود و هم قدرتش رو بطور محسوسی بالا برده بود طوری شده بود که برای جلوگیری از جریمه شدن مجبور بودم کیلومتر شمار رو چک کنم

saedraz
14 September 2008, 10:42 AM
من الان یه سه روزی هست که از پاورپیل استفاده کردم ماشین خیلی شتاب گرفته و با کوچکترین اشاره از جاش کنده میشه.
مصرف هم فعلا پایین اومده چون کامپیوتر ماشین فعلا مصرف رو صدی 6.5 (شش و نیم) نشون میده در صورتی که قبلا وقتی بنزین میزدم از 9 شروع میشد و موقع بنزین بعدی به حدود 7.5 (هفت و نیم) میرسید.

فقط امید وارم در دراز مدت آسیبی به موتور و سیستم سوخت رسانی نرسونه.

minime
14 September 2008, 04:11 PM
افرادی که هر دوی این قرصها را استفاده کرده اند بهترین مرجع برای تصمیم گیری هستند . چرا که اثرات هر دو قرص را بر روی اتومبیل خود دیده اند.
بنده هم مانند خیلی از دوستان روی اتومبیلم بسیار حساس هستم و در انتخاب چنین مواد مصرفی دقت و وسواس زیادی به خرج میدهم . بنده داینو تب و پاورپیل را استفاده کردم . همانطور هم که در پستهای قبل عرض کردم اثر پاورپیل به مراتب بهتر است.
در ضمن یک توصیه دوستانه :
به هیچ عنوان اکتان بوستر و یا مکمل مایع خریداری نفرمایید. بنده از چند منبع موثق ، با تجربه و فنی در این مورد استعلام کردم و به بنده شدیداً توصیه کردند که تنها از اکتان بوسترهای قرصی استفاده نمایید.
در ضمن طبق گفته مهندسین شرکت آتیکو (پاورپیل) هر یک قرص درجه اکتان را به حدود 97 میرساند.
دوستانی که ار بنزین سوپر باید استفاده کنند میتوانند به راحتی اکتان بوسترها را جایگزین بنزین سوپر نمایند.

راستش سايت سازنده داينوتب ادعا كرده كه مال هيچ سازنده‌اي حتي با چند تا قرص هم بالاتر از اكتان 93 نمي‌ره. پس اگه ايرانيه ادعا كرده 97 بايستي مطمئن شد. تازه اينها بيس بنزين معمولي توي اين تست اكتان 87 داشته. يعني با حساب اكتان افتضاح بنزين ايران شك دارم حتي دو تا قرص (بالا بردن عدد اكتان به اندازه 17) هم بتونه اكتان رو به 90 برسونه، چه برسه به 95 يا حتي 110

http://www.dynotab.com/Dynotab%20Octane%20Booster.htm

بعد هم به نظر شما پاورپيل با اين قيمت براي انگليسي جماعت مي‌صرفه يا شايد خل شدن. با حساب پوندي 2000 تومن هر قرص مي‌شه 22 هزار تومن. يه كم ارزون نيست؟؟؟؟؟

http://www.powerpillonline.com/cubecart/index.php?_a=viewProd&productId=8

hosseinabd
15 September 2008, 07:37 AM
دوستانی که از این قرصها استفاده کردند میتونند منو یکم راهنمایی کنند؟

farzadba
15 September 2008, 09:14 AM
با درود خدمت دوستان
من الان يه مدته از پاور پيل استفاده مي كنم ماشينم ريو مدل 85 است و قبلا هم بنزين سوپر مي زدم و از اول تابستون بنزين معمولي مي زنم. در مورد اثرش بايد بگم كه تاثير بسيار محسوسي روي قدرت و شتاب ماشين گذاشته و من رو ياد روزهايي انداخته كه از بنزين سوپر استفاده مي كردم.
اما يك مشكل براي من اتفاق افتاده و اون اين است كه مصرف ماشين من نه تنها كاهش نداشته بلكه افزايش هم داشته يعني روي اولين باك مصرف چرخه شهري من صدي هشت و نيم بود و دومين باك شد 2/9 و در سومين باك به 6/9 رسيده. آيا دوستان كسي به اين مشكل برخورد كرده و آيا راه حلي پيشنهاد مي كنيد. ضمنا من تا الان در باك اول با 37 ليتر بنزين يك قرص انداختم (طبق دستورالعمل سازنده مبني بر دو برابر ريختن در اولين بار استفاده) و در دو باك بعدي با 33 و 34 ليتر بنزين هربار نصف قرص
با احترام

pencilman
15 September 2008, 12:00 PM
منم از هر دو تاش استفاده کردم و تاثیر مثبتی داشتند.
اما از اول مهر که بنزین سوپر میشه 150 تومان فکر نکنم دیگه دلیلی داشته باشه که از این قرصها استفاده کنیم.

farzadba
16 September 2008, 08:41 AM
منم از هر دو تاش استفاده کردم و تاثیر مثبتی داشتند.
اما از اول مهر که بنزین سوپر میشه 150 تومان فکر نکنم دیگه دلیلی داشته باشه که از این قرصها استفاده کنیم.
با درود خدمت شما دوست عزيز
اتفاقا اگر اين قرصها تاثير مثبت داشته باشند استفاده از آن باعث بهبود كيفيت بنزين سوپر هم خواهد شد.
با احترام (ضمنا سوال من در 2 پست بالاتر را دوستان اگر مي توانند پاسخ بدهند)

saedraz
16 September 2008, 11:18 AM
اما يك مشكل براي من اتفاق افتاده و اون اين است كه مصرف ماشين من نه تنها كاهش نداشته بلكه افزايش هم داشته يعني روي اولين باك مصرف چرخه شهري من صدي هشت و نيم بود و دومين باك شد 2/9 و در سومين باك به 6/9 رسيده. آيا دوستان كسي به اين مشكل برخورد كرده و آيا راه حلي پيشنهاد مي كنيد. ضمنا من تا الان در باك اول با 37 ليتر بنزين يك قرص انداختم (طبق دستورالعمل سازنده مبني بر دو برابر ريختن در اولين بار استفاده) و در دو باك بعدي با 33 و 34 ليتر بنزين هربار نصف قرص
با احترام

شمارو نميدونم اما من دنده هارو روي صداي ماشين عوض ميکردم و وقتي صدا به حد خاصي ميرسيد از دنده 2 به دنده سه ميرفتم اما از وقتي که از اين قرصها استفاده کردم صداي موتور کم شده و من هم ديرتر دنده هارو عوض ميکردم و مصرف رفته بود بالا (من اينو وقتي فهميدم که ديروز از خيابون خونمون که سربالايي هست داشتم ميرفتم که قبلا جلوي در يکي از خونه‌ها هميشه مجبور بودم برم دنده دو و ديروز متوجه شدم که ديرتر دنده رو عوض ميکنم و گاهي تا سر کوچه و خيابان اصلي رو با دنده 1 ميرفتم و دور موتور بالاي 3500 ميرفت) ديروز مثل روزاي اول رانندگي با اين ماشين با نگاه به دور موتور دنده رو عوض کردم ( بين 2500 تا 3000) وديدم مصرف اومد پايين تر.

نميدونم براي شما تاثير داشته باشه يا نه چون من تازه کارم و يکم ناشيم شايد به اين خاطر بوده که دير دنده هارو عوض ميکردم

rezadokoo
16 September 2008, 11:51 AM
من هم اين قرصها رو توي ماتيز استفاده كردم
مصرف من هم بشدت افزايش پيدا كرده

kamil81
17 September 2008, 12:07 AM
سلام

من از هر دوقرص استفاده كردم و مصرفم را هم خيلي كم كرده و به نظرم عالي است.

salarlover
17 September 2008, 10:20 AM
سلام به همه دوستان
همونطور که قبلا هم گفتم من الان دارم از بسته 70 لیتری پاورپیل استفاده میکنم و فوق العاده هم راضی هستم.از لحاظ شتاب و قدرت واقعا بهتر از زمانی که بنزین سوپر میزدم.در ضمن قبلا هم گفتم من این قرص رو با بنزین سوپر هم امتحان کردم و ماشین دیگه خارق العاده عمل میکنه.
در مورد مصرف اینو بگم موقعی که تو مسافرتم و با سرعت مثلا بین 80 تا 120 حرکت میکنم واقعا مصرف تا 23و 25 درصد کاهش میده . و لی توی شهر که با سرعت حرکت میکنم و شتاب میگیرم از دور موتور بالاتری استفاده میکنم و مصرف بالاست.البته بالا یعنی همون مصرفی که قبل از قرص داشتم یه کم کمتر.
به هر حال اگه بنزین سوپر هم بزنم بازم از پاور پیل استفاده خواهم کرد.
چرا که به تنهایی همه کارهایی رو انتظار داری انجام میده.
دلم میخواد از تجربیات بقیه دوستان هم آگاه بشم.
قربون شما

minime
21 September 2008, 04:38 PM
با سلام

دوست عزیز دقیقا اکتان بالا بر عکس فرمایش شماست یعنی احتراق کند تر پش بره و خود اشتعالی کم بشه
درضمن الکل خیلی بیشتر از250 سی سی و حدود 5 درصد باید اضافه بشه تا 10 پوینت اکتان بالا بره و الکل حلال پلیمر هست

در مورد بحث الكل اتیلیك باید بگم شك دارم بشه به همین راحتی الكل توی ایران خرید و ریخت توی باك. به چند دلیل زیر:

1 - الكل اگه خالص نباشه با خودش آب داره كه هم به مرور می‌تونه توی باك جمع بشه و هم شاید برای قطعات فولادی مضر و باعث زنگ زدگی بشه. البته یه جا هم خوندم كه می‌گفت خود الكل برای قطعات آلومینیومی مسیر سوخت مضر هست و باعث ایجاد رسوب می‌شه كه شاید حرف درستی باشه.
در بنزین الكل‌دار صنعتی یا Gasohol فكر كنم كه هم از الكل خالصتری استفاده می‌كنن و هم چند جا خوندم كه مكملهای خیلی جزیی اما مفید برای حل این مشكل آب اضافه‌شده به بنزین دارن.

2 - توی ایران برای خورده نشدن الكل (منظورم توسط آدمیزاد هست و نه موتور ماشین) حتی تو همون الكل طبی هم چیزهایی اضافه می‌كنن كه شاید برای بنزین و موتور مناسب نباشه.

3 - تهیه حجم لازم الكل مناسب توی ایران خیلی سخته. الكل صنعتی كه شك دارم بخاطر رنگ و ماده سمی توش بشه ازش استفاده كرد، چون به احتمال زیاد رسوب بدی توی موتور ایجاد می‌كنه. الكل طبی هم با وجود خیلی خالص نبودن، هنوز هم كمیابه و خریدش اگه زياد هم ممنوع نباشه، هنوزم طبق قانون ممنوع هست. تازه حساب قیمت هر دو مدل رو هم بكنید.

دقت كنید كه توی یه باك بنزین با یه استكان یا لیوان الكل نمی‌شه كار خاصی كرد. یعنی توی استاندارد بنزین الكل‌دار صنعتی، حداقل سه جور بنزین با درصدهای مختلف به اسمهای E5 و E7 و E10 داریم كه درصد تركیب الكل به درصد هست و مناسب موتورهای بنزینی معمولی بدون تغییرات هستن.
یعنی E10 می‌شه 10 لیتر الكل توی 90 لیتر بنزین. حتی توی E5 كه حداقل تركیب بدردبخور هست هم باید به هر 19 لیتر بنزین یه لیتر الكل خلوص بالا اضافه كنید كه توی یه باك 60 لیتری می‌شه بیشتر از 5 شیشه الكل 600سی‌سی. درضمن حتی E10 هم نمی‌تونه بیشتر از 2 یا 3 اكتان به عدد اكتان اضافه كنه. برای الكل بیشتر هم كه باید ماشین موتور مخصوص داشته باشه و قضیه فرق می‌كنه.
بی‌خود نیست كه اینجوری ساختنش برای مردم (حتی توی آمریكا) صرف نداره و باید از روشهای صنعتی استفاده كرد كه هم الكل اون ارزونتر درمی‌آد (بخصوص با حذف مالیات مخصوصش) و هم تو حجم بالا قابل تهیه هست. جالب هم اینجاست كه الكل نیشكر انرژی بیشتری تا الكل ذرت درست می‌كنه و برای همین به صرفه‌تر برای آمریكا هست كه از برزیل الكل بیاره تا خودش از ذرت درستش كنه.

نكته جالب دیگه اینجاست كه E10 تو این چند سال اخیر هم بخاطر گرون شدن بنزین و هم بخاطر كمك به تمیزتر شدن هوا از طرف دولت آمریكا بیشتر توصیه به مصرف می‌شه. بخصوص با برنامه حذف ماده MTBE توی بنزین كه باز مصرف الكل رو بیشتر هم كرده و الان پمپ‌بنزینهای زیادی توی آمریكا هستن كه E10 و حتی E85 (برای ماشینهایی با موتور ویژه) رو می‌فروشن. خیلی از این بنزینهای كیفیت بالا یا Premium توی آمریكا و بعضی جاهای اروپا با اكتان بالا، توشون الكل دارن.
اگه بیشتر می‌خواهید در مورد این قضیه بخونید این چند تا سایت می‌تونه شروع خوبی باشه:

http://afdc.energy.gov/afdc/vehicles/emissions_e10.html

http://afdc.energy.gov/afdc/ethanol/blends_e10.html

http://www.drivingethanol.org/ethanol_in_vehicles/e10.aspx

minime
21 September 2008, 04:44 PM
من هم جدیداً می‌خوام با وجود دادن مجدد بنزین سوپر با كارت، یه سری از این قرصها رو تست كنم. اما خوب شك داشتم كه كمی از اون با گشتن توی وب كم شد.

برام جای سئوال و شك بود كه چرا این توضیح فنی و تست قرص Power Pill و DynoTab توی اینترنت كم دیده می‌شه (بجز سايتهاي سازنده و فروشنده). منظورم از كم اینه كه چرا سایتهای معروف انگلیسی زبان بحث و نظر، در مورد خواص و كیفیت اونها چیزی نگفتن. یعنی شايد مصرفشون كم بوده كه كسی هم نظر فنی تست نداده.

اما بالاخره توی سایت سازمان حفاظت از محیط ‌زیست آمریكا حداقل دیدم كه این دو محصول رو ثبت كرده و آدرس نماینده قانونی اونها رو هم توی آمریكا داده. البته حیف كه فقط ثبت رو نشون می‌ده و توضیحی در مورد كیفیت و اثر نمی‌ده. اما خوب یه جورایی توجیح می‌كنه كه چرا زیاد معروف نیستن، چون لای چند هزار محصول مشابه دیگه هستن و نشون می‌ده كه بازار این چیزها خیلی خیلی متنوع هست. توی خود سایت Power Pill هم گفته كه زمان خرید امتیاز تكنولوژی ساخت قرص، قرار شد كه تا 10 سال فقط توی نیوزلند و شرق آسیا بازاریابی بشه و توی جاهای دیگه تبلیغات نشه (حالا چرا، الله‌‌اعلم). احتمالاً Power Pill هم بعد از زیاد شدن مهاجرت ایرانیها به نیوزلند پایش به ایران باز شده. یكی اونجا دیده و اینجا براش نمایندگی باز كرده.

تنها چیزی كه هنوز بهش شك دارم بازار بد ایران بخاطر جنسهای تقلبی بخصوص چینی هست. یعنی موندم كه آیا این همون قرص هست كه توی نیوزلند فروش می‌ره یا اینها رو توی چین دوباره‌سازی كردن. امیدوارم كه اصل باشن.

http://www.epa.gov/otaq/regs/fuels/additive/web-gas.htm

http://www.powerpillonline.com/FAQ.htm (سئوال آخر صفحه)

mtrack
21 September 2008, 08:16 PM
منم بعد از 3-4 بار استفاده از قرصهای 70 لیتری پاور پیل توی پراید این نتایج برام حاصل شد :
مصرفم افزایش پیدا کرد. بخصوص بار اول که دوبل استفاده کردم.دوستم هم این مورد رو در ریو تایید کرد.به نظرم وقتی ماشین خاموشه هم بنزین مصرف میکنه :icon_twis
تورک ماشین تو دور های پایین موتور, یکمی زیاد شده.
بگی نگی یه کوچولو هم شتاب رفته بالا (اونم فکنم جنبه روانی استفاده از قرصاست :icon_mrgr)
اینجور که فهمیدم هسته اصلی ترکیب این قرصا (چه پاور چه داینو) FE-3 که از فرمول سوخت موشک کش رفتن که باعث میشه بنزین با شدت بیشتری منفجر شه که بالطبع باعث استهلاک بیشتر موتور میشه(مدتشو نمیدونم)
من تو سایت پاورپیل فقط نمونه های 60 لیتریشو دیدم. نمیدونم اینا 70 لیتریاشو از کجا گیر آوردن(شاید چینیاش باشه :icon_razz)
پاورپیل نیوزلندیه و داینوتب آمریکایی(چیزی که رو بسته بندی ها نوشته).داینو محصولاش تخصصی تره.به نظرم پاور پیلم یه مقدار تو دوز fe3 زیاده روی کرده.
این محصولاتم تو کشورهای ضعیف عرضه شدن.(کشورهای درستو حسابی که داینوتب توزیع میکنن ژاپن و اینگلیسو اسپانیاو استرالیاست.بقیه اکثرا کشورای درپیتن ( http://www.dynotab.com/international.htm )
ولی با این حال قضاوت زوده.
موفق باشید :icon_cool

payamix
21 September 2008, 08:35 PM
چند صفحه اخیر تاپیک کلاً تعریف و نمجید از قرص پاور پیل هستش اما من نظر دیگه‌ای دارم.
توی سه باک اخیر ماشینم به ترتیب از اکتان بوستر Valvoline، اکتان بوستر Wynns و در آخر قرص پاور پیل استفاده کردم.
در مورد کاهش مصرف سوخت دو تا اکتان بوستر مایع تاثیری نداشتن اما قرص پاور پیل تاثیر خیلی کمی در کاهش مصرفم داشت.
در مورد افزایش شتاب اول از همه اکتان بوستر وینز بود که در این مورد تغییر شتاب بسیار مثبت و محسوس بود، بعد از اون و با فاصله کمی اکتان بوستر والوولاین بود و در نهایت این قرص پاور پیل کمترین تاثیر رو داشت.
لازم به ذکر است که قرص پاور پیل بزرگ (70 لیتری) استفاده کردم.
اکتان بوسترها هم هر دو مایع و برای باک 60 لیتری بودن و دونه‌ای 3500 تومن از چراغ برق خریدم.

یه نکته دیگه هم اضافه کنم، به نظر من بسته بندی قرص‌های پاور پیل خیلی چیپ و بی کیفیت بود و این حس به خریدار القا میشد که جنس درجه چندم ایرانی یا هندی میخره، البته من از خود نمایندگی تهیه کردم.

salarlover
22 September 2008, 03:34 PM
سلام به دوستان

من دیروز به حرف دوستان شک افتادم و با شرکت پاورپیل تماس گرفتم نتیجه صحبتها رو انتقال میدم.

1- در مورد افزایش مصرف این توضیح دادند که دلیل بسته بندی 10 تایی اینه که با مصرف 4 تا 5 قرص اول تمام آلودگیهای موجود در مسیر سوخترسانی شسته میشه و همین باعٍث افزایش موقت مصرف میشه تا اینکه تمیزکردن موتور نهایی بشه و بعد از اون مصرف حتما خیلی زیاد پایین میاد.در ضمن گفتند مصرف به نوع رانندگی هم بستگی داره حرکت با دور موتور بالا ، درجا کارکردن و .... برای تعیین مصرف واقعی بایستی تست استاندارد انجام بشه که ظاهرا انجام دادن با تاکسی 405 تو ایران و 23 درصد کاهش رو داشته.
2- در مورد کجایی بودن قرصها ادعا کردند بطور قانونی و از طریق گمرک وارد شده و تمامی اسنادش مثل برگ گمرک و نمایندگی رسمی برای هر کی بخواد قابل ارائه است و هر کسی میتونه از شرکت سازنده استعلام کنه .بسته بندیش هم همه جای دنیا همین شکله .در ضمن گفتند پرفروشترین و موثرترین محصول توی این ضمینه است و الان تو 85 کشور دنیا در حال فروشه.اختراع اونهم مال ناسا بوده است و به خواست اون فروش کم بوده ولی الان خیلی گسترده پخش میشه.

به هرحال من هم مثل خیلی از دوستان تمام محصولا ت این شکلی رو امتحان کردم و آخر به این نتیجه رسیدم که این قرص تاثیر گذارترین و مصرف من روهم میانگین حدود 20 درصد کاهش داد.مهمتر از همه خاصیت ضد خوردگی اون همزمان با تمیز کردن موتور که واقعا تویدنیا در این مورد رقیب نداره

با تشکر

3284
26 September 2008, 12:43 PM
کسی میدونه این پاور پیل را تو اصفهان کجا دارن باید برم پمپ بنزین دروازه شیراز؟

minime
26 September 2008, 02:57 PM
یه نکته دیگه هم اضافه کنم، به نظر من بسته بندی قرص‌های پاور پیل خیلی چیپ و بی کیفیت بود و این حس به خریدار القا میشد که جنس درجه چندم ایرانی یا هندی میخره، البته من از خود نمایندگی تهیه کردم.

راستش به نظر من هم كمي بسته‌بندی كيفيت پايينی داره. البته نمي‌دونم نسخه اصل هم اينطوری هست يا اونی كه توی ايران هست اينطوری هست. من هم از خود شركت گرفتم و دو تا توی باك سوپر ريختم. فقط مشكل اينجاست كه نمی‌تونم دقيق بگم تفاوت مال بنزين/قرص هست و يا فقط مال بنزين سوپر.
توي سايت فروش آنلاين گفته بود 15000 تومن كه مي‌گفتن جديداً 1000 تومن گرون شده. البته بخاطر ديدن سايت و خريد چند بسته همون 15 هزار تومن حساب كردن.

بسته‌بندي ايراني با مال نسخه اصل كمي تفاوت داره كه اينها هستن:

1 - هولوگرام كه مثلاً براي جلوگيري از تقلب تو ايران اضافه شده.

2 - نوشته MACH 1 كه نمي‌دونم براي چي هست. خاصيت جديد يا فقط براي تبليغ.

3 - تفاوت توي رنگ و دونه‌هاي توي قرص با ديده شدن محل برش قرص.

4 - نوشته ubiee كه البته پشت اين رو جلوي نمايندگي اسپانيا نوشته. يعني اينها هم از اونجا اومدن؟؟؟

5 - تبديل 60 ليتر به 70 ليتر.

http://www.powerpillonline.com/images/bilster-pack-front.jpg

http://www.powerpillonline.com/images/blister-pack-back.jpg

http://usera.ImageCave.com/darkbound/Writing/2008-270-6-23-28-1-Power-Pill---Front-(Iran).jpg

http://usera.ImageCave.com/darkbound/Writing/2008-270-6-23-28-2-Power-Pill---Back-(Iran).jpg

minime
26 September 2008, 02:59 PM
کسی میدونه این پاور پیل را تو اصفهان کجا دارن باید برم پمپ بنزین دروازه شیراز؟

تو شركت مي‌گفتن تو شهرهاي زيادي نمايندگي دارن. زنگ بزنيد خود شركت و ازشون آدرس و تلفن بپرسيد.

شركت آتيكو
تلفن تهران: 88364033 الي 5

saber nokia
27 September 2008, 11:17 PM
من تا الان فقط از انژکتور شوی استفاده میکردم.
حالا با این نوشته های شما کمی گیج شدم موندم که بخرم یا نه ! به نظر شما داینو تب بگیرم یا پاور پیل ؟
از دوستان تبریزی کسی جایی معتبر سراغ داره ؟

salarlover
27 September 2008, 11:43 PM
سلام به همه دوستان
من برای اطمینان از عملکرد این قرص پاورپیل در دوحالت تست گرفتم
یکبار بعداز تمام شدن باک با قرص دیگه قرص ننداختم ببینم چی میشه .واقعا اعتراف میکنم ماشینم مرد و چه عذابی کشیدم تا باک خالی شد و دوباره از قرص استفاده کردم.مدتی هم از بنزین سوپر و این قرص استفاده میکردم قبلا هم نوشتم ماشین پرواز میکنه.ولی به نظر من که استفاده از قرص با بنزین معمولی به مراتب بهتر از استفاده از بنزین سوپر خالی است اینو به راحتی شما هم میتونید تست کنید حتما نتیجه رو برای اطمینان به من هم بگویید.
در مورد بسته بندی هم چند سطر قبل گفتم که ادعای شرکت وارد کردن قرص از طریق قانونی و گمرک که میگند مدارکش رو به هر کی بخواد ارائه میدند.من بدلیل مدت طولانی استفاده از این قرص و رضایت 100 در صدم کیفیت این قرص رو پذیرفتم. و لی ضرر نداره اگره دوستان شک دارند با شرکتش تماس بگیرند و مدارک رو ببینند .
مرسی

احمدLX
29 September 2008, 03:12 PM
من فکر کنم داینو تب معتبر تر باشه آخه با بسته بندی اصلی عرضه میشه و همچنین ساخت امریکاست

pencilman
30 September 2008, 01:15 PM
من تجربه استفاده از 12 قرص داینوتب و 7 قرص پاورپیل رو دارم
ماشین من 405 تحویل اردیبهشت 87 هست
من 7400 کیلومتر اول رو بنزین سوپر زدم و ازون به بعد تا چند روز پیش که ماشینم 16400 تا کار کرده ازین قرص ها استفاده میکردم
ببینید وقتی برای بار اول از بنزین معمولی و همینطور ترکیب بنزین معمولی و این قرص ها استفاده کردم در سرعتهای کم که ماشین دنده دو هست و مجبوریم از نیم کلاچ استفاده کنیم به شدت صدای قرقر سوپاپ های ماشین در میومد و همینطور بعد از تعویض دنده یک حتی در دور موتور 4000 بازم ماشین حالت مرده رو برای دنده دو داشت اما حالا بعد از گذشت چند ماه و استفاده از بنزین سوپر دیگه نه صدایی از سوپاپ ها میاد و نه حالت مردگی در دنده دو
به نظر من استفاده از بنزین سوپر خیلی خیلی خیلی بهتر از بنزین معمولی و قرص هستش و دیگه هیچ دلیلی هم برای استفاده از قرص نیست

mbarazandetar
30 September 2008, 02:40 PM
من تا الان فقط از انژکتور شوی استفاده میکردم.
حالا با این نوشته های شما کمی گیج شدم موندم که بخرم یا نه ! به نظر شما داینو تب بگیرم یا پاور پیل ؟
از دوستان تبریزی کسی جایی معتبر سراغ داره ؟
سلام صابر جان
من داینو تب رو تو خیابان ارتش بالاتر از چهارراه هفده شهریور رویروی سینما سرباز اسلام یک تعمیرگاهی هست که تابلوی پروفی کار داره خریدم دونهای 2500 ولی اونهای که توپمپ بنزین می فروختن پشتش made in usa را داشت ولی اینا ندارن پاورپیل رو هنوز تو تبریز پیدا نکردم
موفق باشید

hosseinabd
30 September 2008, 09:53 PM
من که فکر کنم بنزین سوپر که الان هم دوباره به روند سابق برگشت میتونه بهترین سوخت برای ماشینهامون باشه و این قرصها و مکملها رو استفاده نکنیم.

bmwbaz
1 October 2008, 10:29 PM
من از یه سایت دیگه مطالب مرقوم شده شما را کاملا مطالعه کردم. و بخاطر صحبتهای شما هردوی این قرصها را امتحان کردم. من واقعا جرات به خرج دادم و توی بی ام و 325 این قرصها رو امتحان کردم.
هردو قرص را هم از شرکت اصلی تهیه کردم.
در مورد داینو تب بسته بندی کیفیتش بالاست .ولی برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید سه محصول متفاوت را خریداری کنید.نتیجه به نظر من مطلوب نبود فقط اکتان بوستر داینو تب تا حدودی روی شتاب ماشین اثر گذاری کرد.
در مورد پاور پیل من هم هم نظر سایر دوستانی هستم که استفاد کردند. اولا یک قرص تنها همه اون چیزی را که نیاز دارید انجام میدهد.ثانیا روی قدرت و شتاب واقعا تاثیر گذار بود.
من از قرص پاورپیل به مراتب راضی ترم.
ولی نتیجه تحقیق خودم رو در مورد اصالت قرص به اطلاع شما میرسانم.
داینو تب قرص آمریکایی است و اصلا نمیتواند در ایران نمایندگی داشته باشد.در جواب ای میل من به شرکت اصلی این موضوع کاملا تایید شد.در ضمن شرکت اصلی در دوبی نماینده دارد که نماینده دوبی هم از حضور این قرص در ایران تعجب کرد.در ضمن وقتی شماره بارکد قرص را از طریق سایت شرکت اصلی چک کردم قرصهای موجود در ایران چینی هستند و ظاهرا هم قانونی وارد نمیشوند.
درمورد پاورپیل من چندین ایمیل به شرکت اصلی زدم ولی جوابی نیامد تا اینکه طی نامه ای شرکت ایرانی را به من معرفی کردند و خواستند در صورت سوال به آنها مراجعه کنم.یعنی به نوعی شرکت وارد کننده ایرانی را تایید کردند.در ضمن هنگام مراجعه به شرکت ایرانی برگه نمایندگی را به من نشان دادند.

به هرحال در حال حاضر من که سهمیه بنزین ندارم چه از بنزین معمولی استفاده کنم و چه از بنزین سوپر حتما از قرص پاور پیل استفاده میکنم. به چند دلیل:
1- کیفیت سوخت واقعا افزایش خیره کننده ای دارد
2- مصرف من هم میانگین بین 15 تا 20 درصد کاهش یافته است.
3- اگزوز ماشین بسیار تمیز تر از زمان قبل از استفاده از قرص است
4-قیمت این قرص با توجه به کارایی خیلی موثرش واقعا به صرفه است
5- نیازی به استفاده از هیچ مکمل دیگری ندارید.

mohammad_55
2 October 2008, 01:51 PM
ايا اين قرص ها براي ماشين ها كاربراتوري مثل پرايد كابراتوري كه نياز به بنزين سوپر نداره هم مفيده؟

amahdavi2004
2 October 2008, 02:29 PM
قابليت استفاده از سوپر ربطي به انژكتوري يا كاربراتوري بودن ندارد مثلا پيكان جوانان 35 سال پيش بايد بنزين سوپر مي زد و بسياري از خودروهاي خارجي آن موقع نيز سوپر مصرف مي كردند.

salarlover
2 October 2008, 02:43 PM
ايا اين قرص ها براي ماشين ها كاربراتوري مثل پرايد كابراتوري كه نياز به بنزين سوپر نداره هم مفيده؟

دوست عزیزم
با مصرف این قرصا اولین چیزی که نصیبت میشه کاهش مصرف تا 25 درصد.در ضمن پراید کاربراتوری هم نیاز به بنزین سوپر داره . با ترکیب پاورپیل و بنزین (چه معمولی چه سوپر ) متوجه افزایش قدرت و شتاب گیری ماشینت میشی.بد نیست امتحان کنی
مرسی

minime
3 October 2008, 11:31 AM
جدي يعني به قولي 25 يا 20 درصد مصرف مي‌آد پايين يا اين كمي تا قسمتي مبالغه هست؟؟ هنوز وقت نكردم كه تست كنم، اما به نظرم درصدهاي اينجوري زياد منطقي نيستن.

saedraz
4 October 2008, 09:25 AM
درمورد پاورپیل من چندین ایمیل به شرکت اصلی زدم ولی جوابی نیامد تا اینکه طی نامه ای شرکت ایرانی را به من معرفی کردند و خواستند در صورت سوال به آنها مراجعه کنم.یعنی به نوعی شرکت وارد کننده ایرانی را تایید کردند.در ضمن هنگام مراجعه به شرکت ایرانی برگه نمایندگی را به من نشان دادند.

با سلام
میشه بگید چه شرکتی رو به شما معرفی کردند اگر هم تبلیغ میشه لطفا به من یک پی ام بزنید آیا شرکت اصلی همون آتیکو هست چون من دیدم یک شرکت دیگه هم تو یوسف آباد این قرصهارو میفروشه.
با تشکر

saedraz
4 October 2008, 09:29 AM
جدي يعني به قولي 25 يا 20 درصد مصرف مي‌آد پايين يا اين كمي تا قسمتي مبالغه هست؟؟ هنوز وقت نكردم كه تست كنم، اما به نظرم درصدهاي اينجوري زياد منطقي نيستن.

فعلا که مصرف من رو از 7/3 به 6/7 رسونده البته اگر اینقدر دقیق میگم به خاطر کامپیوتر سفری ماشین هست

do barare
4 October 2008, 09:00 PM
اینم اخرین خبر: بالاخره بعد از کلی بحث و محث تو زمینه قرصهای باصطلاح افزایش اکتان و بخصوص مکمل بنزین، اعلام شد که این مکملها هیچ گونه اثر مناسبی تو این زمینه ندارند و بلکه باعث ایجاد مشکل هم میشوند. به همین سبب قرار شده با شرکتهای ارائه کننده این مکملها برخورد بشه.

mbarazandetar
4 October 2008, 10:46 PM
مشکلی که ایجاد میکنه اینه که جلوی فروش بنزین سوپر رو میگیره و آلودگی هوا رو کم میکنه و شتاب ماشینها بیشتر میشه و ماشینها بیشتر تصادف می کنند و خیلی ایرادات دیگه

Nomad
4 October 2008, 10:57 PM
مشکلی که ایجاد میکنه اینه که جلوی فروش بنزین سوپر رو میگیره و آلودگی هوا رو کم میکنه و شتاب ماشینها بیشتر میشه و ماشینها بیشتر تصادف می کنند و خیلی ایرادات دیگه

جدا از جواب زیبای این دوستمون ... ، لطفا یکی از دوستان مصرف واقعی و غیر جانب دارانه خودش رو بعد و قبل از مصرف قرص تست کنه و برای دوستان اینجا بگه ...

خیلی ممنون .

mmaahhrroo
4 October 2008, 11:52 PM
جدا از جواب زیبای این دوستمون ... ، لطفا یکی از دوستان مصرف واقعی و غیر جانب دارانه خودش رو بعد و قبل از مصرف قرص تست کنه و برای دوستان اینجا بگه ...

خیلی ممنون .

سلام

و اما اصل داستان

بخاطر ادعای قرص داینو تب در تبریز در مورد تبدیل بنزین معمولی به سوپر سازمان تعزیرات حکومتی آذربایجان با هماهنگی شرکت پخش و پالایش اقدام به تست کرده و پس از عدم نتیجه و اینکه این قرص بصورت غیر قانونی وارد کشور شده دستور جمع آوری قرص رو داده است.
این همه جنجال بی مورد تلوزیونی هم به همین دلیل است و الا مدیر شرکت پخش و پالایش هم بدون توجه به اثر گذاری قرصهای دیگه و حتی همین داینو تب بدون مدرک و صحبت علمی اقدام به پخش این آگهی کرده است و الا خود داینو تب تست افزایش اکتان را توسط پژوهشگاه صنعت نفت زیر مجموعه شرکت نفت انجام داده و نتیجه هم تبدیل عدد 73 اکتان به 89 بوده است!!!!!.
جالب اینکه فقط عنوان شده که اکتان افزایش پیدا نمیکند و در مورد کاهش مصرف اصلا چیزی گفته نشده است.در ضمن عرضه قرصها فقط در جایگاههای بنزین ممنوع شده است. پس در سایر فروشگاهها حتما فروخته خواهد شد.

قابل توجه دوست عزیزمون که از این خبر ذوق زده شده است لا اقل سایر مطالب این گفتگو را بخوانید
که دوستان بدون قصد و غرض این قرصها را تست کرده اند و نتایج مثبتی دیده اند.بنده هم مانند دیگر دوستان این آزمون را با قرص پاورپیل انجام داده ام.نتیجه افزایش زیاد قدرت موتور و شتاب ماشین. کاهش مصرف بنزین و شستن انژکتور ها.
لذا بیایید سریع تحت تاثیر این حرفهای پوچ و بی معنی و بدون کار کارشناسی قرار نگیریم.
این قرصها در کشورهای پیشرفته دنیا با بنزینهای با کیفیت بالا مورد استفاده فراوان قرار میگیرند .لطفا زحمت یک تحقیق کوچک اینترنتی را بخود بدهید.لابد کار ما و کیفیت سوختهای ما از آمریکاییها بالاتر است و عقل آنها به اندازه ما نمیرسد که از این محصولات استفاده می کنند.

با تشکر و معذرت خواهی

bmwbaz
4 October 2008, 11:59 PM
سلام
شرکت اصلی آتیکو است و شرکت یوسف آباد نماینده آتیکو میباشد. با تشکر

amahdavi2004
5 October 2008, 02:26 PM

خیلی ممنون .
راستش را بخواهيد من فقط مصرف كننده هستم و در توزيع و فروش اين قرصها هيچ نفعي نمي برم و در ابتدا هم شديدا نسبت به اين قرصها بدبين بودم ولي پس از مصرف نظر مثبتي پيدا كردم كه در صفحات قبل مي توانيد ببينيد.

"شرکت ملّی پخش فرآورده های نفتی ایران"، توزیع هر گونه قرص مکمّل بنزین در جایگاه های عرضه سوخت را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، شرکت ملّی پخش اعلام کرد: بر اساس اطلاعات از مدیریت تامین و توزیع، قرص های مکمّل بنزین، هیچ گونه اثری بر افزایش عدد اکتان ندارد و توزیع آنها در جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی، مورد تائید شرکت ملّی پخش فرآورده های نفتی نیست؛ از این رو، توزیع و عرضه این مکمل ها در جایگاه ها اکیدا ممنوع است و در صورت مشاهده، اقدام قانونی جهت جلوگیری از عرضه آن به عمل خواهد آمد.

و اما صدور اطلاعيه فوق مي تواند دلايل زيادي داشته باشد؛ يكي مي تواند اين باشد (در حالت خوشبينانه) كه آقايان چون هنوز در آزمايشگاه خودشان آزمايش نكرده اند اين گونه اطلاعيه داده اند (گويا تمام مكملهايي كه در پمپها به فروش مي رسد آزمايش شده اند)

Gemini
5 October 2008, 08:25 PM
اینم اخرین خبر: بالاخره بعد از کلی بحث و محث تو زمینه قرصهای باصطلاح افزایش اکتان و بخصوص مکمل بنزین، اعلام شد که این مکملها هیچ گونه اثر مناسبی تو این زمینه ندارند و بلکه باعث ایجاد مشکل هم میشوند. به همین سبب قرار شده با شرکتهای ارائه کننده این مکملها برخورد بشه.

خیلی جالبه من دیروز یه بسته پاورپیل گرفتم و امروز این خبرو از این و اون شنیدم !!
به نظر من این برخورد شرکت نفت فقط جنبه تجاری داره، احتمالا دیدن فروش قرص ها زیاد شده و از شرکتها سهم خواستن شرکتها هم زیر بار نرفتن و اینطوری باهاشون برخورد شده ... عرضه دارن کیفیت بنزین رو بهتر کنن لازم نکرده در مورد این قرصا نظر بدن ! :icon_mad:
از طرفی اگه واقعا تاثیر مثبت داشته باشه (من هنوز امتحان نکردم) و مصرف سوخت رو پایین بیاره به ضرر شرکت محترم پالایش و پخش هست !! همینطور اگر واقعا بشه به عنوان جایگزین سوپر ازش استفاده کرد از لحاظ اقتصادی ارزونتر و به صرفه تره.
مطمئن باشید اگر ضرر داشته باشه (که امکان نداره) ضررش کمتر از CNG هست !
پاورپیل توسط مزدا و ماک تست شده و نتیجه مثبت و همینطور بی ضرر بودنش اعلام شده، 2 گواهینامه بین المللی هم داره، آخر سر هم اگه رو بسته قرصها دقت کرده باشید گارانتی 10 ملیون دلار نیوزلند داره که در صورت آسیب رسوندن به خودرو به صاحبش پرداخت میشه ...
من که نگران تست قرص نیستم، چون مطمئنم بنزینی که عرضه میشه خودش افتضاحه.

mbarazandetar
5 October 2008, 09:36 PM
خدمت دوستان عرض کنم که من از قرصهای dynotab که پشتشون made in usa رو داشت برای ماموریت بین شهری تو جاده ای که هم اتوبان داشت و هم پیچ و هم سربالایی و سرازیری با یکبار سوخت گیری حدود 708 کیلومتر رو با پراید خودم رفتم البته با شرایط کنترل شده (عدم گاز دادن بیش از حد و ترمز و شتابگیری زیاد و غیر ضروری)و حدود بیست دقیقه هم کولر رو روشن کردم و بعد سوختگیری مجدد کردم اونم 34 لیتر .
توی شهر هم با قرص فوق الذکر حدود 50 کیلومتری بیشتر تونستم رانندگی کنم ولی قرصی که از مغازه گرفتم چندان تاثیری نکرد البته فقط داخل شهر استفاده کردم پشتش made in Usa رو نداشت .

bmwbaz
6 October 2008, 12:12 AM
همانطور که در بحث قبلی به استحضار دوستانم رساندم من از قرص های پاورپیل در خودرو بی ام و خودم استفاده کردم و فوق العاده راضی هستم.شتاب و نرمی موتور واقعا عالی است.

در مورد مصرف هم دیرور چک کردم اگر اشتباه نکنم در جاده حدود 18تا 20 درصد کاهش داشته ام.
من هم فکر میکنم این برخوردهای بی منطق دلیل دیگری داشته باشند.
البته من هم در اینترنت راجع به موضوع داینو تب در تبریز در سایت تعزیرات حکومتی مطلبی را خواندم و ممکن است موضوع همین باشد.

Mehran.G
6 October 2008, 12:32 AM
خیلی جالبه من دیروز یه بسته پاورپیل گرفتم و امروز این خبرو از این و اون شنیدم !!
به نظر من این برخورد شرکت نفت فقط جنبه تجاری داره، احتمالا دیدن فروش قرص ها زیاد شده و از شرکتها سهم خواستن شرکتها هم زیر بار نرفتن و اینطوری باهاشون برخورد شده ... عرضه دارن کیفیت بنزین رو بهتر کنن لازم نکرده در مورد این قرصا نظر بدن ! :icon_mad:
از طرفی اگه واقعا تاثیر مثبت داشته باشه (من هنوز امتحان نکردم) و مصرف سوخت رو پایین بیاره به ضرر شرکت محترم پالایش و پخش هست !! همینطور اگر واقعا بشه به عنوان جایگزین سوپر ازش استفاده کرد از لحاظ اقتصادی ارزونتر و به صرفه تره.
مطمئن باشید اگر ضرر داشته باشه (که امکان نداره) ضررش کمتر از CNG هست !
پاورپیل توسط مزدا و ماک تست شده و نتیجه مثبت و همینطور بی ضرر بودنش اعلام شده، 2 گواهینامه بین المللی هم داره، آخر سر هم اگه رو بسته قرصها دقت کرده باشید گارانتی 10 ملیون دلار نیوزلند داره که در صورت آسیب رسوندن به خودرو به صاحبش پرداخت میشه ...
من که نگران تست قرص نیستم، چون مطمئنم بنزینی که عرضه میشه خودش افتضاحه.

آقا این قضیه بی ضرر بودنش برای مزدا جریانش چیه؟ اگر منبع داری میشه لطف کنی بزاری ؟ من هنوز تردید دارم ازش استفاده کنم چون سوپر میزنم . ولی بدم نمیاد یه بار روی سوپر امتحان کنم

Gemini
6 October 2008, 01:42 PM
اینا تصویر دو تائیدیه و تست از کمپانی مزدا و ماک، و همچنین دو تائیدیه جهانی برای پاورپیل هست :

http://www.prfco.com/power/Powerpill%20Nissan%20test.pdf (نتایج تست مزدا)
http://www.prfco.com/power/Powerpill%20Mac%20Truck%20Sing%20Productivity%20Bd .pdf (نتایج تست ماک)
http://www.prfco.com/power/Insurance2006-7.pdf (تائیدیه جهانی شماره یک)
http://www.powerpillonline.com/Public%20Liability%20Insurance%2008.pdf (تائیدیه جهانی شماره دو)

علاوه بر اینها اگر پشت بسته قرصها رو دقت کرده باشین 3 عنوان تائیدیه هم اونجا ذکر شده، من تو اینترنتم خیلی جستجو کردم مطلبی راجع به ضرر و زیان ناشی از استفاده از این قرصها پیدا نکردم.
فکر کنم این مدارک کافی باشه برای اعتماد و تست این محصول حداقل برای یکبار، در ضمن همونطور که قبلا هم گفتم همین بنزینی که الان داریم استفاده می کنیم به اندازه کافی نامرغوب و غیراستاندارد هست ...
با این وجود شخصا قبل از مزدا پاورپیل رو تو پراید و سیلو تست می کنم و در صورت رضایت تو مزدا میندازم. بعد از تست نتایجش رو اینجا قرار میدم. :icon_cool

این هم متن خبر راجع به ممنوعیت توزیع قرص مکمل بنزین در جایگاه های سوختگیری :

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران توزیع هر گونه قرص های مکمل بنزین در جایگاه ها ( پمپ بنزین ها ) را اکیدا ممنوع اعلام کرد.
شرکت ملی پخش اعلام کرد: بر اساس اطلاعات از مدیریت تامین و توزیع ، قرصهای مکمل بنزین هیچگونه اثری بر افزایش عدد اکتان ندارد و توزیع آنها در جایگاههای عرضه فرآورده های نفتی مورد تائید شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نیست از این رو توزیع و عرضه این مکمل ها درجایگاهها اکیدا ممنوع است و در صورت مشاهده اقدام قانونی جهت جلوگیری از عرضه آن به عمل خواهد آمد.

دلیل جالبیه !!

منبع خبر :
http://www.iran.ir/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=5970&Itemid=1

do barare
6 October 2008, 10:53 PM

1- به دلیل کیفیت بد و بسیار نازل بنزین داخلی، دولت، یه پول هنگفتی میده تا از خارج بنزین باکیفیت از نوع سوپر وارد کنه و اون رو با بنزین داخلی قاطی کنه و بفروشه به من وشما. از اونجا که بابت این قضیه یه سوبسیدی هم در نظر میگیره بنزین سوپر تا همین چند وقت پیش از سهمیه خارج شد اما بنا به دلایلی که ربطی به تاپیک نداره و از حوصله هم خارجه دوباره مجبور شدن بنزین سوپر رو وارد سهمیه کنن. حالا شما بگو با این سوبسیدی که برای وارد کردن بنزین داده میشه و پولی که از مملکت بابت اون خارج میشه انصافا قرص یا هر چی که جلوی فروش بنزین سوپر رو بگیره به نفع دولته یا به ضررش؟ بعید میدونم منطقی نباشه اگه بگیم خب حالا این قرصها واقعا تأثیر داره، پس چرا خود دولت به جای این همه سوبسید و دنگ و فنگ نمیره از این قرصها بخره و بریزه تو بنزین معمولیش و بفروشه به من و شما؟ هم ارزونتر در میاد هم با اون پول ذخیره شده هزار تا کار دیگه میتونه بکنه؟
2- نمیدونم دلیل و مدرک و منبعتون واسه اینکه شتاب رو بیشتر میکنه چیه و کجاست. شرمنده من هر چی سرچ کردم نتونستم منبع و مدرکتون رو پیدا کنم. اگه از خودتون نگفتین لطف کنید منبعش رو بفرمایید (مثل اون دوستمون که مدرک تست مزدا رو گذاشتن) مام بریم ببینیم چیه.

[...]خود داینو تب تست افزایش اکتان را توسط پژوهشگاه صنعت نفت زیر مجموعه شرکت نفت انجام داده و نتیجه هم تبدیل عدد 73 اکتان به 89 بوده است!!!!!.
[...]قابل توجه دوست عزیزمون که از این خبر ذوق زده شده است لا اقل سایر مطالب این گفتگو را بخوانید
که دوستان بدون قصد و غرض این قرصها را تست کرده اند و نتایج مثبتی دیده اند.بنده هم مانند دیگر دوستان این آزمون را با قرص پاورپیل انجام داده ام.نتیجه افزایش زیاد قدرت موتور و شتاب ماشین. کاهش مصرف بنزین و شستن انژکتور ها.
لذا بیایید سریع تحت تاثیر این حرفهای پوچ و بی معنی و بدون کار کارشناسی قرار نگیریم.
این قرصها در کشورهای پیشرفته دنیا با بنزینهای با کیفیت بالا مورد استفاده فراوان قرار میگیرند .لطفا زحمت یک تحقیق کوچک اینترنتی را بخود بدهید.لابد کار ما و کیفیت سوختهای ما از آمریکاییها بالاتر است و عقل آنها به اندازه ما نمیرسد که از این محصولات استفاده می کنند.

با تشکر و معذرت خواهی
عزیز من، من فقط نقل خبر کردم. نه سر پیازم نه ته پیاز. تازه در اون خبر اسمی از نوع خاصی نبود. به فروش بره یا نره، جمع بشه یا نشه، کی میخواسته چی کار کنه چی شده که چی کار نکرده به من چه!! شما از کجا فهمیدی که ذوق زده شدم؟ اتفاقا بر عکس، منم از ته دل دعا میکنم واقعا این چیزا که شما میگید واقعیت داشته باشه و ضرری هم به ماشین وارد نشه. میرم قرص میخرم که ارزونتر تموم شه بنزین برام بهتر هم کار کنه. ولی به شرطی که این قضایایی که ما ذوق زده شدیم و شما نه واقعا نتیجه اعلام علمی باشه نه نتیجه احساسات حضرات که تا حالا هم حرف من همین بود. من قصد کل کل ندارم. به نظرم یکی از خوبیهای چنین فرومهایی اینه که خلایق میان نظراتشون رو میگن اونایی که میخوان درگیر تصمیمات احساساتی خودشون باشن نظراتشون رو میگن، اونایی هم که میخوان دلیل قانع کننده ای پیدا کنن نظراتشون رو میگن. به قول معروف شنونده عاقل خودش نتیجه گیریش رو میکنه از دسته اول بود یا از دسته دوم چه بسا اصلا عضو سایت هم نباشه تصمیمش رو میگیره. حالا شما به من بگو زحمت تحقیق کوچک اینترنتی ندادم به خودم منم ببینم کلی صفحه در همین زمینه سرچ کردم چه خیالی؟ تمام این صفحات رو که مرور کنی (در همین تاپیک) فقط تبلیغه و احساس، نه مدرک و مبنای علمی. میگید نه؟ بفرمایید: نتیجه افزایش زیاد قدرت و شتاب ماشینتون رو چطور به دست آوردید؟ با دستگاهی چیزی تست کردید؟ نمودارش رو بذارید ما هم ممنون شما میشیم. دشمنی که نداریم از قضا مام پایه اساسی استفاده از این قرصها به شرط نداشتن مشکلیم. اینکه پژوهشگاه شرکت نفت تست کرده کو منبعش؟ کو لینکش؟ نمودارها و توضیحات و دستگاهها و شرایط تستش کجاست؟ خوبه به جای اینکه دیگران رو به ذوق زدگی و توصیه سرچ و اینا دعوت کنیم مبنای حرف علمی و تبلیغی رو یاد بگیریم سرمون کلاه نره (هر چند اگه کسی میخواد سرش با این مبنا کلاه بره میل خودشه).
تست علمی: با فلان دستگاه در فلان شرایط این مقدار بنزین معمولی یا سوپر یا هر چی مورد استفاد قرار گرفت شتاب «اینقدر متر بر ثانیه» بود. در همان شرایط با همان بنزین و غیره، فلان مقدار قرص فلان مورد استفاده قرار گرفت دستگاه، شتاب را «اینقدر متر بر ثانیه» نشان داد. این هم نمودارها و تصاویر و توضیحات دیگه ش. الحمدلله تعریف شتاب و سرعت و این چیزا تو فیزیک هست و شرایط سنجشون هم معلومه.
تست احساسی و تبلیغی: آقا ما این قرص فلان رو انداختیم تو باک، اَه پسر، نمیدونی چی شد، موووووشک!!! آه... من الان تو فضام. تازه فلان کشور گفته اگه ماشینتون خسارت دید به قول اون دوست شال و کلاه کنین بیاین ما خسارتتون رو میدیم. تازه کشور اونا که اینجوری نیس.
حالا بگو خب اقا چند متر بر ثانیه شتاب زیاد شد؟ میگه اقا خیلی! احساس کردم رو هوام!! شست و شوی انژکتور رو از کجا متوجه شدین؟ عکسی از انژکتور قبل و بعد از استفاده دارین؟ ای باباااا معلومه دیگه!!
اتفاقا من یک ماه پیش با خود مسئولین همین داینو تب صحبتی کردم که اونام اول همین قضایا رو پیش کشیدن. بعد همون قسمتی رو جناب عالی تو صفحات پیشین کپی پیس کرده بودین در مزایای این قرص نشون دادن و... گفتم اینا یعنی تبلیغات، من به واسطه کارم حرف تبلیغی و احساسی و تهییجی رو از حرف علمی راحت تشخیص میدم. مبنای تست علمیتون چیه؟ طرف میگفت من رو ماشین خودم هم استفاده کردم (مثل این لباسفروشایی که میگن آقا من خودم هم این شلوار پامه!!)
تهِ همه بگو و بپرس که دید نه صحبتهای من دنبال دلیل و مدرک قانع کننده تر علمیه که با زبان فیزیک و متر بر ثانیه و اینا باشه گفت قراره (توجه کنید) قرااااره یه ماه دیگه با سایپا صحبت کنیم که با دستگاههاشون این تست رو برامون انجام بدن و نمودارها و نتایج رو روی سایت بذاریم. الان یک ماه هم بیشتره که گذشته و همون طور که برام معلوم بود هنوز خبری نیست. خدا کنه که اثر داشته باشه این قرصا مام استفاده و حالش رو ببریم. ولی تا دلیل قانع کننده نباشه من یکی نمیخوام احساساتی بشم. شما رو نمیدونم.
ببخشید سرتون رو درد اوردم. دفعه پیش جواب ندادم گفتم ملت خودشون میخونن و تصمیم میگیرن اما چون بابت اطلاع رسانی بود و روشن شدن فرق تست احساسی و علمی دیدم خوبه این همه روده درازی کنم. امیدوارم از نظر مسئولان سایت هم مشکلی نداشته باشه. اگه ناخواسته هم طوری صحبت شد که به کسی برخورد: پوزش و عذرخواهم.

mbarazandetar
6 October 2008, 11:35 PM
دوست عزیز do barare جان
شما و هر فرد دیگری میتونه از این قرص استفاده کنه یا نکنه و این هم به خودش مربوطه من از این قرصها استفاده کردم و شتاب ماشین هم بیشتر شده بود و خود بدن هم میتونه این شتاب رو احساس کنه (حالا "چند متر بر مجذور ثانیه اش" رو نمیدونم چون متر بر ثانیه واحد سرعته) چون ماشین همون ماشینیه که هر روز سوارش میشید و برای شخص من این بهترین منبع هستش و برای اینکه بدونم ماست سفیده دنبال مدرک علمی معتبر نمی گردم
در مورد اینکه دولت چرا قرص نمیریزه تو بنزینش هزار تا دلیل میشه آورد
این همه مدارک علمی هست که سیگار ضرر داره ولی خیلی ها ازش استفاده می کنند.
اینجا فکر می کنم همه تجربیات خودشون رو در مورد این قرصها ارائه می کنند ولی احتمال این هت که بعد از جا افتادن این قرصها چینی ها کپی اون رو روانه بازار کنند که شاید عدم استفادش بهتر باشه که در اینصورت هم باید دوستان در صورت مواجهه هشدار بدن
موفق باشید

bmwbaz
7 October 2008, 12:17 AM
1- اتفاقا من یک ماه پیش با خود مسئولین همین داینو تب صحبتی کردم که اونام اول همین قضایا رو پیش کشیدن. بعد همون قسمتی رو جناب عالی تو صفحات پیشین کپی پیس کرده بودین در مزایای این قرص نشون دادن و... گفتم اینا یعنی تبلیغات، من به واسطه کارم حرف تبلیغی و احساسی.................. اگه ناخواسته هم طوری صحبت شد که به کسی برخورد: پوزش و عذرخواهم.

دوست عزیزم
سلام
سری به سایت www.powerpillonline.com (http://www.powerpillonline.com) بزنید. نظرات و تستهای انجام شده توسط شرکتهای خودروساز معتبر آمریکایی مثل جنرال موتورز و توف آلمان و ....در انجا در اختیار شما قرار گرفته است.
همچنین این محصول اختراع ناسا است . فکرمیکنم از این دلیلها بهتر نداشته باشیم.
امادر مورد تست شتاب خودرو
ار آنجاییکه من مدتی در صنعت خودرو در خارج کشور و مدتی هم در داخل کشور کار کرده ام این مطالب را به اطلاع شما میرسانم
1- تست شتاب فقط برای مشخص شدن شتاب خودرو با بنزین مطلوب سازنده موتور انجام میشود و اصلا ملاکی برای تشخیص عملکرد یک محصول مکمل سوخت نیست.در ضمن شرایط انجام این تست بسیار سخت و هزینه آن هم بالاست و صرفه و توجیهی برای این کار ندارد.
2- مکملها در انواع مختلف وجود دارند یک دسته اکتان را افزایش میدهند دسته دیگر انژکتور شور هستند و ..... بهترین تست برای مکملهای اکتان بوستر همان تست اکتان است .البته در مورد داینو تب من با شما موافقم که نتیجه تست اصلا واقعی نیست و اگر دلیل علمی آن را هم بخواهید میتوانید با کارشناسان شیمی نفت مشورت کنید ..ما بنزینی با اکتان 73 نداریم و درواقع این تینر است بنابراین اساس تست غلط است و به قول شما معلوم نیست آیا دستگاههای تست معیوب بوده اند و یا نه.
ولی در مورد اکثر مکملها بهترین تست تست کاهش مصرف ،آلودگی و قدرت موتور است.برای انجام این تست خود شما خیلی ساده میتوانید بطور نسبی نتیجه گیری کنید.کافیست یک مسیر ثابت را با سرعت ثابت 90 تا 95 کیلومتر و دنده سبک حرکت کرده کیلومتر بزنید و سپس مصرف خود را مشخص کنید.در مرحله بعدی با استفاده از قرص این کار را انجام دهید. من همین کار را برای پاورپیل انجام داده ام و واقعا در حدود 20 درصد کاهش مصرف را دارد و این عدد واقعا انقلابی در این صنعت است.
ولی برای تست علمی بایستی شرایطی مهیا باشد و دستگاههای مختلفی روی خودرو نصب شده و تست انجام گیرد که معمولا نتیجه تست علمی با اختلاف 5 درصدی تست به قول شما احساسی میباشد. خوشبختانه نتیجه تست علمی شرکتهای نیسان و ماک آمریکا موید کاهش مصرف و افزایش مسافت حرکت خودرو با استفاده از قرص پاورپیل میباشد. فکر نمیکنم شرکتهای داخلی و ورشکسته خودروساز که به خیال خود همپای صنعت دنیا خودرو تولید میکنند معتبر تر از نیسان باشند که ما بخواهیم به نتایج تست آنها اکتفا کنیم.
عامل ا فزایش شتاب نیز همین افزایش اکتان است .یعنی با افزایش اکتان بهسوزی سوخت زیاد شده و طبعا قدرت و شتاب خودرو زیاد میشود.

همچنین من در کشور آمریکا شاهد استفاده از این قرص بوده ام و با نظر دوست عزیزم موافقم که استفاده از این قرص پاورپیل در آمریکا قانع کننده ترین دلیل برای صحت نتیجه استفاده از آن است.

در آخر هرکسی مختار به استفاده و یا عدم استفاده است ولی در مورد خود من بدلیل اینکه پاورپیل تنها محصول بهبود دهنده سوخت در جهان میباشد که به تنهایی هم اکتان را افزایش داده ، مصرف را کاهش میدهد و ضمن شستشوی سیستم موتور از خوردگی قطعات آن جلوگیری میکند(دلیل در پیوند های بالا بیمه بین المللی 10000000 دلاری قرص )و خودم در استفاده از آن به این نتیجه قطعی رسیدم تا زمانی که این محصول حضور داشته باشد قطعا از آن استفاده خواهم کرد. با تشکر

hosseinabd
7 October 2008, 01:26 AM
یکی از دوستانم از این قرصها استفاده کرد و خیلی راضی بود.
شتاب و سرعت ماشین به طور محسوس افزایش پیدا کرده بود.
مصرف هم کمتر شده بود.
ولی از همین خرابی زودرس موتور نگران بود که شاید با گفته این دوست عزیز نگرانیش برطرف بشه.

do barare
7 October 2008, 07:19 PM
سری به سایت www.powerpillonline.com (http://www.powerpillonline.com) بزنید. نظرات و تستهای انجام شده توسط شرکتهای خودروساز معتبر آمریکایی مثل جنرال موتورز و توف آلمان و ....در انجا در اختیار شما قرار گرفته است.
[...]برای تست علمی بایستی شرایطی مهیا باشد و دستگاههای مختلفی روی خودرو نصب شده و تست انجام گیرد که معمولا نتیجه تست علمی با اختلاف 5 درصدی تست به قول شما احساسی میباشد. خوشبختانه نتیجه تست علمی شرکتهای نیسان و ماک آمریکا موید کاهش مصرف و افزایش مسافت حرکت خودرو با استفاده از قرص پاورپیل میباشد.[...]
این شد صحبت غیر احساسی و کمابیش علمی... ممنون. (نگرانی من بیشتر از اثرات مخرب احتمالی این گونه از قرصهاست و بخصوص در کشوری که ...هیچی بابا الان میریزن خونه مون میگن حرف بودار زدی:icon_arro )

Gemini
7 October 2008, 10:07 PM
این شد صحبت غیر احساسی و کمابیش علمی... ممنون. (نگرانی من بیشتر از اثرات مخرب احتمالی این گونه از قرصهاست و بخصوص در کشوری که ...هیچی بابا الان میریزن خونه مون میگن حرف بودار زدی:icon_arro )

do barare جان شما تو این پست و پست صفحه قبلتون از اثرات مخرب صحبت کردید. مخصوصا اونجایی که گفتین شرکت پالایش و پخش گفته استفاده این قرصها ضرر داره ...
والا تو خبر تلویزیون که هیچ حرفی از مخرب بودن و زیان آور بودن زده نشد، خبر مکتوب هم همونیه که تو پست قبلیم گذاشتم ...

شرکت ملی پخش اعلام کرد: بر اساس اطلاعات از مدیریت تامین و توزیع ، قرصهای مکمل بنزین هیچگونه اثری بر افزایش عدد اکتان ندارد و توزیع آنها در جایگاههای عرضه فرآورده های نفتی مورد تائید شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نیست.

ببینید شرکت آتیکو نماینده ی PowerPill تو ایران هست، آتیکو حتی تو خاورمیانه هم نمایندگی می پذیره، حالا اگر نگرانی شما و برخی دوستان از اصل و غیر اصل بودن قرصهاست (چینی و ...) خیلی سادست می تونین قرصها رو از محل اصلی شرکت بخرین !! در مورد داینوتب اطلاعات زیادی ندارم ولی در شرایط مشابه میگم اونم همینطور ! وقتی وارد کننده نماینده انحصاریه خرید مستقیم ازون برای اطمینان از اصل بودن جنس بهترین راهه، البته آتیکو (پاورپیل) اعلام کرده که محصولاتش دارای برچسب اطمینان هولوگرام هست و از خرید قرص فاقد برچسب خودداری کنید، اینم از این، دیگه انقدر مته به خشخاش نذارین برادر من :icon_razz

do barare
7 October 2008, 11:26 PM
نه...نوشتم: «نگرانی من بیشتر...» یعنی علاوه بر اون مبحث افزایش اکتان و چه میدونم شتاب زیاد و مصرف کم و شست و شو وغیره :) اصل قضیه اثرات مخربه

natsihit
8 October 2008, 02:57 AM
دوتا سوال داشتم:
1-این مکمل ایرانی ها که تو اکثر پمپ بنزینا میفروشن و 2 رنگ سفید و مشکی داره قیمتشم 800 تومنه ضرر نداره اگر چند بار پشت سر هم ریخته بشه ؟ رو خودش نوشته هر 7000تا فکر کنم.
2- رو جلد اکثر مکمل ها نوشته در باک پر ریخته بشه. منظور باک پر 35 لیتری پرایده یا 140 لیتری لندکروز؟

mohammad_55
9 October 2008, 04:16 PM
ميشه يكي از ذدوستان ادرس و تلفن نماينده power pill رو برام pm كنه

bmwbaz
11 October 2008, 08:59 PM
دوتا سوال داشتم:
1-این مکمل ایرانی ها که تو اکثر پمپ بنزینا میفروشن و 2 رنگ سفید و مشکی داره قیمتشم 800 تومنه ضرر نداره اگر چند بار پشت سر هم ریخته بشه ؟ رو خودش نوشته هر 7000تا فکر کنم.
2- رو جلد اکثر مکمل ها نوشته در باک پر ریخته بشه. منظور باک پر 35 لیتری پرایده یا 140 لیتری لندکروز؟

سلام

این قوطیها چیزی جز نفت و تینر نیست.این مطلب توسط متخصصین خود شرکت نفت هم تایید میشود.
مصرف این مواد به واقع آشغال چیزی جز ضرر برای موتور نیست.
در چنین شرایطی با یک جمله غیر علمی و کارشناسی فروش مطرح ترین بهبود دهنده سوخت(منظورم پاورپیل است) مورد شک و تردید مردم قرار میگیرد. و واقعا عجیب است.

با تشکر از همه سروران

mehran_88
28 October 2008, 12:44 PM
:icon_cry:
1- به دلیل کیفیت بد و بسیار نازل بنزین داخلی، دولت، یه پول هنگفتی میده تا از خارج بنزین باکیفیت از نوع سوپر وارد کنه و اون رو با بنزین داخلی قاطی کنه و بفروشه به من وشما. از اونجا که بابت این قضیه یه سوبسیدی هم در نظر میگیره بنزین سوپر تا همین چند وقت پیش از سهمیه خارج شد اما بنا به دلایلی که ربطی به تاپیک نداره و از حوصله هم خارجه دوباره مجبور شدن بنزین سوپر رو وارد سهمیه کنن. حالا شما بگو با این سوبسیدی که برای وارد کردن بنزین داده میشه و پولی که از مملکت بابت اون خارج میشه انصافا قرص یا هر چی که جلوی فروش بنزین سوپر رو بگیره به نفع دولته یا به ضررش؟ بعید میدونم منطقی نباشه اگه بگیم خب حالا این قرصها واقعا تأثیر داره، پس چرا خود دولت به جای این همه سوبسید و دنگ و فنگ نمیره از این قرصها بخره و بریزه تو بنزین معمولیش و بفروشه به من و شما؟ هم ارزونتر در میاد هم با اون پول ذخیره شده هزار تا کار دیگه میتونه بکنه؟
2- نمیدونم دلیل و مدرک و منبعتون واسه اینکه شتاب رو بیشتر میکنه چیه و کجاست. شرمنده من هر چی سرچ کردم نتونستم منبع و مدرکتون رو پیدا کنم. اگه از خودتون نگفتین لطف کنید منبعش رو بفرمایید (مثل اون دوستمون که مدرک تست مزدا رو گذاشتن) مام بریم ببینیم چیه.

عزیز من، من فقط نقل خبر کردم. نه سر پیازم نه ته پیاز. تازه در اون خبر اسمی از نوع خاصی نبود. به فروش بره یا نره، جمع بشه یا نشه، کی میخواسته چی کار کنه چی شده که چی کار نکرده به من چه!! شما از کجا فهمیدی که ذوق زده شدم؟ اتفاقا بر عکس، منم از ته دل دعا میکنم واقعا این چیزا که شما میگید واقعیت داشته باشه و ضرری هم به ماشین وارد نشه. میرم قرص میخرم که ارزونتر تموم شه بنزین برام بهتر هم کار کنه. ولی به شرطی که این قضایایی که ما ذوق زده شدیم و شما نه واقعا نتیجه اعلام علمی باشه نه نتیجه احساسات حضرات که تا حالا هم حرف من همین بود. من قصد کل کل ندارم. به نظرم یکی از خوبیهای چنین فرومهایی اینه که خلایق میان نظراتشون رو میگن اونایی که میخوان درگیر تصمیمات احساساتی خودشون باشن نظراتشون رو میگن، اونایی هم که میخوان دلیل قانع کننده ای پیدا کنن نظراتشون رو میگن. به قول معروف شنونده عاقل خودش نتیجه گیریش رو میکنه از دسته اول بود یا از دسته دوم چه بسا اصلا عضو سایت هم نباشه تصمیمش رو میگیره. حالا شما به من بگو زحمت تحقیق کوچک اینترنتی ندادم به خودم منم ببینم کلی صفحه در همین زمینه سرچ کردم چه خیالی؟ تمام این صفحات رو که مرور کنی (در همین تاپیک) فقط تبلیغه و احساس، نه مدرک و مبنای علمی. میگید نه؟ بفرمایید: نتیجه افزایش زیاد قدرت و شتاب ماشینتون رو چطور به دست آوردید؟ با دستگاهی چیزی تست کردید؟ نمودارش رو بذارید ما هم ممنون شما میشیم. دشمنی که نداریم از قضا مام پایه اساسی استفاده از این قرصها به شرط نداشتن مشکلیم. اینکه پژوهشگاه شرکت نفت تست کرده کو منبعش؟ کو لینکش؟ نمودارها و توضیحات و دستگاهها و شرایط تستش کجاست؟ خوبه به جای اینکه دیگران رو به ذوق زدگی و توصیه سرچ و اینا دعوت کنیم مبنای حرف علمی و تبلیغی رو یاد بگیریم سرمون کلاه نره (هر چند اگه کسی میخواد سرش با این مبنا کلاه بره میل خودشه).
تست علمی: با فلان دستگاه در فلان شرایط این مقدار بنزین معمولی یا سوپر یا هر چی مورد استفاد قرار گرفت شتاب «اینقدر متر بر ثانیه» بود. در همان شرایط با همان بنزین و غیره، فلان مقدار قرص فلان مورد استفاده قرار گرفت دستگاه، شتاب را «اینقدر متر بر ثانیه» نشان داد. این هم نمودارها و تصاویر و توضیحات دیگه ش. الحمدلله تعریف شتاب و سرعت و این چیزا تو فیزیک هست و شرایط سنجشون هم معلومه.
تست احساسی و تبلیغی: آقا ما این قرص فلان رو انداختیم تو باک، اَه پسر، نمیدونی چی شد، موووووشک!!! آه... من الان تو فضام. تازه فلان کشور گفته اگه ماشینتون خسارت دید به قول اون دوست شال و کلاه کنین بیاین ما خسارتتون رو میدیم. تازه کشور اونا که اینجوری نیس.
حالا بگو خب اقا چند متر بر ثانیه شتاب زیاد شد؟ میگه اقا خیلی! احساس کردم رو هوام!! شست و شوی انژکتور رو از کجا متوجه شدین؟ عکسی از انژکتور قبل و بعد از استفاده دارین؟ ای باباااا معلومه دیگه!!
اتفاقا من یک ماه پیش با خود مسئولین همین داینو تب صحبتی کردم که اونام اول همین قضایا رو پیش کشیدن. بعد همون قسمتی رو جناب عالی تو صفحات پیشین کپی پیس کرده بودین در مزایای این قرص نشون دادن و... گفتم اینا یعنی تبلیغات، من به واسطه کارم حرف تبلیغی و احساسی و تهییجی رو از حرف علمی راحت تشخیص میدم. مبنای تست علمیتون چیه؟ طرف میگفت من رو ماشین خودم هم استفاده کردم (مثل این لباسفروشایی که میگن آقا من خودم هم این شلوار پامه!!)
تهِ همه بگو و بپرس که دید نه صحبتهای من دنبال دلیل و مدرک قانع کننده تر علمیه که با زبان فیزیک و متر بر ثانیه و اینا باشه گفت قراره (توجه کنید) قرااااره یه ماه دیگه با سایپا صحبت کنیم که با دستگاههاشون این تست رو برامون انجام بدن و نمودارها و نتایج رو روی سایت بذاریم. الان یک ماه هم بیشتره که گذشته و همون طور که برام معلوم بود هنوز خبری نیست. خدا کنه که اثر داشته باشه این قرصا مام استفاده و حالش رو ببریم. ولی تا دلیل قانع کننده نباشه من یکی نمیخوام احساساتی بشم. شما رو نمیدونم.
ببخشید سرتون رو درد اوردم. دفعه پیش جواب ندادم گفتم ملت خودشون میخونن و تصمیم میگیرن اما چون بابت اطلاع رسانی بود و روشن شدن فرق تست احساسی و علمی دیدم خوبه این همه روده درازی کنم. امیدوارم از نظر مسئولان سایت هم مشکلی نداشته باشه. اگه ناخواسته هم طوری صحبت شد که به کسی برخورد: پوزش و عذرخواهم.
================================================== =====

سلام

زیاد سرتون رو درد نمیارم فقط میخواستم بگم دیروز نمایشگاه موتور اسپرت بودم یه سرم به غرفه داینو - تب زدم که حرف های دوستان رو مهر تایید بگیرم حالا نتایج:

اول از همه پاور پیل مجوز ورود به نمایشگاه رو نتونسته بود بگیره چون هیچ موسسه یا جای معتبری تو ایران بهش تاییدیه نداده و هیچ تستی در ایران روش انجام نشده!!!! (با ستاد برگزاری نمایشگاه صحبت کردم ) در ضمن به نظر اگر هم پاورپیلی تو ایران هست تو چین ریپک میشه و چیزی که تو ایران هست ریپک شدست و دلایلش جالبه خودم تا ندیده بودم باور نمیکردم (عکسهاشو میزارم شما هم نظر بدین.

حالا چطور داینو -تب تو نمایشگاه بود و غرفه داشت !!!

آقایی که به من داشت اطلاعات میداد تو ستاد برگزاری گفت داینو تب تونسته تاییدیه موسسه استاندارد رو بگیره و اولین قرص مکمل افزایش اکتان در ایرانه که تونسته این تاییدیه رو بگیره بنابر این تو نمایشگاه تونسته شرکت کنه . رفتم به غرفه داینو تب (شرکت باروک) که گویا سایکلون هم مال این شرکت بوده و نامه استاندارد رو میز بود که متنشو براتون مینویسم . تاریخ نامه 1/8 /1387 بود.

جناب آقای اسلامی مدیر عامل محترم شرکت بازرگانی بین المللی باروک

احتراما به اطلاع می رساند بر اساس نمونه برداری انجام شده و آزمون بعمل آمده مشخص شد قرص DYNO TAB توانایی افزایش اکتان بنزین تا حد قابل قبولی را دارد . بنحوی که با متوسط عدد اکتان بنزین بدون سرب معمولی شاهد 85 این فراورده متوسط عدد اکتان را به 93 ارتقا داده است .

داینو تب محصول کشور آمریکاست و تاییدیه EPA سازمان محیط زیست آمریکا رو هم داره و یه بیمه نامه 1,000,000دلاری و همچنین تاییدیه آپشن ایساکو که تمام این نامه ها رو خودم رو میز دیدم و متنشونو یادداشت کردم در ضمن لیست نمایندگیهاشونم هر هفته تو روزنامه های خودروی نوین و پیام ایران خودرو و ... چاپ میشه یکیش رو میز بود .

اینم نتیجه تحقیق یک روزه من تو نمایشگاه دیگه اینکه هر کس چه نتیجه ای میگیره با خودش در ضمن نمایشگاه تا 10 آبان هست تو پارکینگ بام تهران اگر دوست دارین برید نمایشگاه بدی نبود .

یا حق .

salarlover
28 October 2008, 01:51 PM
با سلام
منم تو نمایشگاه این مدرک و این حرفها رو شنیدم لازم میدونم برا آگاهی دوستان این مطالب رو بنویسم
مدرک داینو تب توسط مجتمع آزمایشگاهی استاندارد تهران صادر شده که فاقد هرگونه ارزش میباشد. و برای شرکت پخش و پالایش فرآورده های نفتی ملاک تست حودشان است.
بدلایل زیر:

1- نامه استاندارد در صورت تایید بایستی توسط رییس استاندارد صادر شود نه رییس آزمایشگاه
2- استاندارد فقط صحت کالا را تایید میکند و نمیتواند نتیجه تست اعلام کند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3- با ساخت و پاخت گرفتن چنین مدرکی میدونید که کاری نداره
4- با پخش و پالایش و تعزیرات تبریز حتما تماس بگیرید و بپرسید نتیجه تست قرص داینو تب که قرار بوده بنزین معمولی رو سوپر کنه چیست؟!!!!!!! که باعث صدور اطلاعیه شرکت نفت شده
5- طبق اعلام موسسه استاندارد چنین نامه های تا زمانی که توسط رییس موسسه صادر نشده و به شماره های استانداردی که طبق آنها تست انجام شده در نامه اشاره نگردد فاقد وجاهت قانونی است
6- ملاک تست اکتان تست توسط خود شرکت پخش و پالایش فرآورده های نفتی است که روی هردو قرص داینو تب و پاور پیل انجام شده میتونید زنگ بزنید و بپرسید!!!!
7- اصولا موسسه استاندارد دستگاه و تجهیزاتی برای انجام تست اکتان ندارد حالا این عدد ها رو از کجا کشف کرده اند خدا می داند.
8- جالب که بدونید این قرصها کلا قدرت افزایش اکتان در این حد رو ندارند خوب زود تحت تاثیر قرار نگیریم.
9 - طبق اعلام شرکت آتیکو و رویت بنده نتیجه تست و تاییدیه شرکت پخش و پالایش اخذ شده است.آنها خودشان نخواسته اند در نمایشگاه حضور داشته باشند و حرفهای غرفه داران شرکت رقیب هم کوچکترین اهمیتی براشون نداره بدلایل مختلف.از جمله اینکه این شرکت نمایندگی واقعی و رسمی این قرص را در خاور میانه (برخلاف ادعای واهی شرکت داینو تب بر داشتن نمایندگی یک شرکت آمریکایی در ایران و خاور میانه !!!!!!!!!! این رو هم میتونید از نماینده رسمی داینو تب در دوبی استعلام کنید) و کشورهای CIS رو داره و فعلا به شدت مشغول سر و سامان دادن بازارهای انجا هستند و برای داخل کشور هم به زودی متوجه برنامه هاش خواهید شد.

در ضمن نتیجه تست هر دو قرص در تمامی سایتها و از جمله همین تاپیک وجود داره بهتره که یه مطالعه جزیی بکنید و اینقدر سریع تحت تاثیر این مطالب قرار نگیرید.من هیچ نفعی از بازار قرص پاورپیل و داینو تب ندارم ولی وقتی میبینم که اینقدر راحت و بدون دلیل محکم تتیجه گیری میشه خونم به جوش می اد.

بار ها از همه دوستان هم خواهش کردم لطفا قبل از هرگونه تحلیل تحقیق کامل کنید.
مرسی

mehran_88
28 October 2008, 03:05 PM
با سلام
منم تو نمایشگاه این مدرک و این حرفها رو شنیدم لازم میدونم برا آگاهی دوستان این مطالب رو بنویسم
مدرک داینو تب توسط مجتمع آزمایشگاهی استاندارد تهران صادر شده که فاقد هرگونه ارزش میباشد. و برای شرکت پخش و پالایش فرآورده های نفتی ملاک تست حودشان است.
بدلایل زیر:

1- نامه استاندارد در صورت تایید بایستی توسط رییس استاندارد صادر شود نه رییس آزمایشگاه
2- استاندارد فقط صحت کالا را تایید میکند و نمیتواند نتیجه تست اعلام کند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4- با پخش و پالایش و تعزیرات تبریز حتما تماس بگیرید و بپرسید نتیجه تست قرص داینو تب که قرار بوده بنزین معمولی رو سوپر کنه چیست؟!!!!!!! که باعث صدور اطلاعیه شرکت نفت شده
5- طبق اعلام موسسه استاندارد چنین نامه های تا زمانی که توسط رییس موسسه صادر نشده و به شماره های استانداردی که طبق آنها تست انجام شده در نامه اشاره نگردد فاقد وجاهت قانونی است
6- ملاک تست اکتان تست توسط خود شرکت پخش و پالایش فرآورده های نفتی است که روی هردو قرص داینو تب و پاور پیل انجام شده میتونید زنگ بزنید و بپرسید!!!!
7- اصولا موسسه استاندارد دستگاه و تجهیزاتی برای انجام تست اکتان ندارد حالا این عدد ها رو از کجا کشف کرده اند خدا می داند.
8- جالب که بدونید این قرصها کلا قدرت افزایش اکتان در این حد رو ندارند خوب زود تحت تاثیر قرار نگیریم.
9 - طبق اعلام شرکت آتیکو و رویت بنده نتیجه تست و تاییدیه شرکت پخش و پالایش اخذ شده است.آنها خودشان نخواسته اند در نمایشگاه حضور داشته باشند و حرفهای غرفه داران شرکت رقیب هم کوچکترین اهمیتی براشون نداره بدلایل مختلف.از جمله اینکه این شرکت نمایندگی واقعی و رسمی این قرص را در خاور میانه (برخلاف ادعای واهی شرکت داینو تب بر داشتن نمایندگی یک شرکت آمریکایی در ایران و خاور میانه !!!!!!!!!! این رو هم میتونید از نماینده رسمی داینو تب در دوبی استعلام کنید) و کشورهای CIS رو داره و فعلا به شدت مشغول سر و سامان دادن بازارهای انجا هستند و برای داخل کشور هم به زودی متوجه برنامه هاش خواهید شد.

در ضمن نتیجه تست هر دو قرص در تمامی سایتها و از جمله همین تاپیک وجود داره بهتره که یه مطالعه جزیی بکنید و اینقدر سریع تحت تاثیر این مطالب قرار نگیرید.من هیچ نفعی از بازار قرص پاورپیل و داینو تب ندارم ولی وقتی میبینم که اینقدر راحت و بدون دلیل محکم تتیجه گیری میشه خونم به جوش می اد.

مرسی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ظاهرا این دوستمون بدجوری جوش آورده
تعجبم از اینه که این دوستمون خیلی تابلو داره تبلیغه پاورپیل میکنه و مدیریت این سایت هیچ عکس العملی در این مورد نشان نمیدهند.این سایت جای تبلیغ کالا نیست و میبایست خیلی صادقانه به سوالات دیگران جواب داد نه اینکه اگر سوال یا نظر فردی به کارهای تجاریمان لطمه میزند سریعا جبهه بگیریم و بگوییم همه چیز جز ان چیزی که ما میگوییم دروغ است.
اینکه شما از طرف شرکت اتیکو این مطالب را درج میکنید کاملا تابلو است ولی یه سوال جالب برام پیش اومده که چرا شما نرفتید ساخت و پاخت کنید و از این تائئدیه های قلابی از موسسه استاندارد بگیرید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شاید شما هم میتونستید تو این نمایشگاه حاضر بشید!!!!!!!

در ضمن قبل از اینکه من اعلام کنم که همچین تائئدیه ای از طرف استاندارد ارائه شده،این دوستمون کاملا در جریان بوده و از ما خیلی بیشتر در موردش میدونسته پس چرا در موردش تا حالا چیزی نگفتید؟؟؟؟؟

چون این بحث خیلی جالب شده من سعی میکنم اطلاعات بیشتری جمع آوری کنم و در اختیار این دوست عصبی و دیگر دوستان بگذارم قضاوت در مورد این بحث هم به عهده دوستان
در اصطلاح چی میگن؟؟؟؟؟؟؟؟؟اهان عاقلان دانند!!!!!!!!!!

یا حق

salarlover
28 October 2008, 03:28 PM
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ظاهرا این دوستمون بدجوری جوش آورده
تعجبم از اینه که این دوستمون خیلی تابلو داره تبلیغه پاورپیل میکنه و مدیریت این سایت هیچ عکس العملی در این مورد نشان نمیدهند.این سایت جای تبلیغ کالا نیست و میبایست خیلی صادقانه به سوالات دیگران جواب داد نه اینکه اگر سوال یا نظر فردی به کارهای تجاریمان لطمه میزند سریعا جبهه بگیریم و بگوییم همه چیز جز ان چیزی که ما میگوییم دروغ است.
اینکه شما از طرف شرکت اتیکو این مطالب را درج میکنید کاملا تابلو است ولی یه سوال جالب برام پیش اومده که چرا شما نرفتید ساخت و پاخت کنید و از این تائئدیه های قلابی از موسسه استاندارد بگیرید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شاید شما هم میتونستید تو این نمایشگاه حاضر بشید!!!!!!!

در ضمن قبل از اینکه من اعلام کنم که همچین تائئدیه ای از طرف استاندارد ارائه شده،این دوستمون کاملا در جریان بوده و از ما خیلی بیشتر در موردش میدونسته پس چرا در موردش تا حالا چیزی نگفتید؟؟؟؟؟

چون این بحث خیلی جالب شده من سعی میکنم اطلاعات بیشتری جمع آوری کنم و در اختیار این دوست عصبی و دیگر دوستان بگذارم قضاوت در مورد این بحث هم به عهده دوستان
در اصطلاح چی میگن؟؟؟؟؟؟؟؟؟اهان عاقلان دانند!!!!!!!!!!

یا حق

دوست عزیز شما چرا اینقدر تابلو طرف داینو تب رو گرفتید لابد کار شما تبلیغ برای داینو تب نیست !!!!!!!

چی به شما میرسه اگه یکی تو نمایشگاه هست و دیگری نیست؟

اگر از طرف داینو تب هستید اعلام کنید تا من کلیه نامه های اصلی تعزیرات و پخش و پالایش تبریز رو برای اطلاع عموم اینجا قرار بدم .(اگر لازم شد حتما خواهم گفت من کی هستم)
من فقط هر دو رو تست کردم و علاقه مندم از محصول تاپ دنیا استفاده کنم و برام ثقیل که بخاطر سود شرکتهایی که معلوم نیست چه جوری جنس وارد کشور میکنند مجبور به محرومیت از تکنولوژیهای روز دنیا بشم.

شما هم اگر نماینده داینو تب هستید بله بنده روز سوم نمایشگاه این اراجیوها رو شنیدم و به ستاد نمایشگاه رفتم و دقیقا عکس مطالب شما رو شنیدم و مجبور به تحقیق شدم. اگر هم نماینده این شرکت نیستید بیطرفانه هر دو محصول رو امتحان کنید و نظر بدون غرض ارائه فرمایید.
مرسی

salarlover
28 October 2008, 04:09 PM
راستی یادم رفت آخرین مطلبی رو که از دفتر شرکت پاورپیل شنیدم بگم

دو هفته پیش نماینده پاورپیل تو تبریز حضور فعال در نمایشگاه بین المللی خودرو که که نمایشگاه رسمی و بین المللی معتبر کشور است (همون شهری که اطلاعیه شرکت نفت بخاطر اتفاقات داخل اون صادر شده ) بدون مشکل وبا هماهنگی کلیه ارگانهای ذیربط داشته است .
نه تنها من بلکه هیچکدام از دوستان هم تردیدی در با اهمیت تر بودن و معتبرتر بودن نمایشگاه بین المللی خودرو نسبت به این نمایشگاه موتور اسپرت ندارند .
حال سوال من این است چرا داینو تب تو چنین نمایشگاه مهمی حضور نداشته ؟.......

عزیز برادر حضور در نمایشگاه یا عدم حضور دلیل محکمی برای این جور ادعاها نیست.
مرسی

bmwbaz
28 October 2008, 10:28 PM
با عرض مودت خدمت همه دوستان

واقعا برای من جای تعجب دارد دوست اول به شدت از شرکت داینو تب تعریف و تمجید میکند . ولی در قسمت بعد دوست دوم را متهم به حمایت از پاور پیل می نماید.

من هم با نظر جناب salarlover موافقم. این بازیها فقط اینجا رواج دارد. در کشورهای دیگر عملکرد محصول تعیین کننده است
ما خیلی راحت دل به جملات دیگران می بندیم . (پاورپیل در ایران نتوانسته مجوز از جایی بگیرد و.....)
من قبلا هم به دوستان گفته ام با توجه به اینکه مصرف روز افزون و عملکرد قرص پاورپیل را در آمریکا دیده ام نظر هیچ ارگان و موسسه ای در کشور برایم پشیزی ارزش ندارد چون در حد و اندازه هایی نیستند که روی محصولات تاپ دنیا اعمال نظر کنند.
لذا از همه پوزش می خواهم و تقاضا دارم دست از این گونه صحبتهای بی مورد بردارند و فقط تجربیات خودشان را در مورد مصرف این گونه محصولات بدون بغض و تعصب برای آگاهی دیگران اعلام کنند.
در ضمن بهتر است از جملات عجیب و غریب مثل عاقلان دانند و .... که توهینی به شخصیت دیگران است استفاده نفرمایند.

با تشکر

pencilman
29 October 2008, 11:02 AM
سلام
دوستان عزیز مگه شما نمی گید که نتیجه استفاده از این قرص ها رو بگید تا بقیه بفهمند و به اصطلاح کمکی به دیگران بشه
بنده از هر دو تای این قرص ها استفاده کردم و اثر هر دو تا هم تقریبا مثل هم بود و در زمانی که بنزین سوپر 540 تومان بود استفاده از این قرص ها ارضا کننده بود . من با استفاده از این قرص ها در مسیر تهران - مشهد با ماشین خودم صدی 8 لیتر سوزوندم اما هفته پیش که همین مسیر رو دوباره رفتم و بعد از 150 تومان شدن بنزین سوپر فقط از آن استفاده می کنم در مسیر رفت صدی 7.2 و در مسیر برگشت صدی 6.9 مصرف داشتم .
به نظر من و پس از استفاده از 12 قرص داینوتب و 7 قرص پاور پیل :
دوستان عزیز فقط از بنزین سوپر استفاده کنید .

mehran_88
29 October 2008, 12:30 PM
دوست عزیز شما چرا اینقدر تابلو طرف داینو تب رو گرفتید لابد کار شما تبلیغ برای داینو تب نیست !!!!!!!

چی به شما میرسه اگه یکی تو نمایشگاه هست و دیگری نیست؟

اگر از طرف داینو تب هستید اعلام کنید تا من کلیه نامه های اصلی تعزیرات و پخش و پالایش تبریز رو برای اطلاع عموم اینجا قرار بدم .(اگر لازم شد حتما خواهم گفت من کی هستم)
من فقط هر دو رو تست کردم و علاقه مندم از محصول تاپ دنیا استفاده کنم و برام ثقیل که بخاطر سود شرکتهایی که معلوم نیست چه جوری جنس وارد کشور میکنند مجبور به محرومیت از تکنولوژیهای روز دنیا بشم.

شما هم اگر نماینده داینو تب هستید بله بنده روز سوم نمایشگاه این اراجیوها رو شنیدم و به ستاد نمایشگاه رفتم و دقیقا عکس مطالب شما رو شنیدم و مجبور به تحقیق شدم. اگر هم نماینده این شرکت نیستید بیطرفانه هر دو محصول رو امتحان کنید و نظر بدون غرض ارائه فرمایید.
مرسی
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ظاهرا طرفداری از یک کالا در این مباحث برای همه ممنوع است بجز شما،اگر اعتقاد دارید که استفاده نکردن از پاورپیل شما را از تکنولوژی روز دنیا محروم میکند ما که بخیل نیستیم این تکنولوژی از آن شما .
ایکاش انقدر از بابت فرهنگ و شعور ترقی کنیم که به حقوق هم احترام بگذاریم و بدون القاء کردن یکسری مطالب که میتواند سود شخصیمان را تامین کند،اجازه دهیم هرکس خودش با امتحان وتست هر کالایی در مورد کیفیت آن قضاوت نماید

یا حق

mehran_88
29 October 2008, 12:34 PM
راستی یادم رفت آخرین مطلبی رو که از دفتر شرکت پاورپیل شنیدم بگم

دو هفته پیش نماینده پاورپیل تو تبریز حضور فعال در نمایشگاه بین المللی خودرو که که نمایشگاه رسمی و بین المللی معتبر کشور است (همون شهری که اطلاعیه شرکت نفت بخاطر اتفاقات داخل اون صادر شده ) بدون مشکل وبا هماهنگی کلیه ارگانهای ذیربط داشته است .
نه تنها من بلکه هیچکدام از دوستان هم تردیدی در با اهمیت تر بودن و معتبرتر بودن نمایشگاه بین المللی خودرو نسبت به این نمایشگاه موتور اسپرت ندارند .
حال سوال من این است چرا داینو تب تو چنین نمایشگاه مهمی حضور نداشته ؟.......

عزیز برادر حضور در نمایشگاه یا عدم حضور دلیل محکمی برای این جور ادعاها نیست.
مرسی
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

منهم قبول دارم که حضور در نمایشگاه ربطی به خوب یا بد بودن کالا نداره

salarlover
29 October 2008, 01:42 PM
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ظاهرا طرفداری از یک کالا در این مباحث برای همه ممنوع است بجز شما،اگر اعتقاد دارید که استفاده نکردن از پاورپیل شما را از تکنولوژی روز دنیا محروم میکند ما که بخیل نیستیم این تکنولوژی از آن شما .
ایکاش انقدر از بابت فرهنگ و شعور ترقی کنیم که به حقوق هم احترام بگذاریم و بدون القاء کردن یکسری مطالب که میتواند سود شخصیمان را تامین کند،اجازه دهیم هرکس خودش با امتحان وتست هر کالایی در مورد کیفیت آن قضاوت نماید

یا حق

اولا طرفداری از یک کالا از دیروز توسط جنابعالی آغاز شد و سپس من بدون اشاره به مطلب جنابعالی واقعیتهای موجود را اعلام نمودم که نمی دانم به چه دلیل برای شما سنگین آمد !!!! و سپس شما بنده را به طرفداری کالای دیگر متهم فرمودید پس نهیبی به خود بزنید. در ضمن خواهش من این است اینقدر با کلماتی مثل شعور و...... به دیگران توهین نکنید مطمئن باشید که شعور دیگران در حد من و شما و شاید بیشتر هم باشد.
دوما اگر مطالب قبلی را مطالعه بفرمایید بنده قبلا از شما و همه دوستان خواستم که با تست این محصولات خود به نتیجه منطقی برسید و نتیجه را اعلام فرمایید پس معلوم است مطالب قبلی را خوب مطالعه نفرمودید.(کلاه خود را قاضی کنید)
ثالثا من هیچ نفعی از فروش یا عدم فروش این گونه محصولات ندارم و اگر هم به فرض محال داشتم فکر نمیکنم مطالب موجود در این سایت تاثیری در فروش کالائی داشته باشد آیا شما فکر می کنید تمام مردم به محتویات این سایت چشم دوخته اند نه برادر فقط نهایتا 500 الی 600 نفر این مطالب را میخوانند.پس این مطالب فقط برای آگاهی هم دیگر از نتیجه استفاده قرصها عنوان میگردد.

mehran_88
29 October 2008, 02:16 PM
اولا طرفداری از یک کالا از دیروز توسط جنابعالی آغاز شد و سپس من بدون اشاره به مطلب جنابعالی واقعیتهای موجود را اعلام نمودم که نمی دانم به چه دلیل برای شما سنگین آمد !!!! و سپس شما بنده را به طرفداری کالای دیگر متهم فرمودید پس نهیبی به خود بزنید. در ضمن خواهش من این است اینقدر با کلماتی مثل شعور و...... به دیگران توهین نکنید مطمئن باشید که شعور دیگران در حد من و شما و شاید بیشتر هم باشد.
دوما اگر مطالب قبلی را مطالعه بفرمایید بنده قبلا از شما و همه دوستان خواستم که با تست این محصولات خود به نتیجه منطقی برسید و نتیجه را اعلام فرمایید پس معلوم است مطالب قبلی را خوب مطالعه نفرمودید.(کلاه خود را قاضی کنید)
ثالثا من هیچ نفعی از فروش یا عدم فروش این گونه محصولات ندارم و اگر هم به فرض محال داشتم فکر نمیکنم مطالب موجود در این سایت تاثیری در فروش کالائی داشته باشد آیا شما فکر می کنید تمام مردم به محتویات این سایت چشم دوخته اند نه برادر فقط نهایتا 500 الی 600 نفر این مطالب را میخوانند.پس این مطالب فقط برای آگاهی هم دیگر از نتیجه استفاده قرصها عنوان میگردد.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
قبوله ما هم حرفی نداریم ،هرکی اطلاعات خودشو داد دیگران هم امتحان میکنند و نتیجه میگیرند،در ضمن طرفداریهای شمااز یک کالا از دیروز نبود ،بلکه مدتهاست که من تو این سایت آنها را میبینم ولی در موردش تا دیروز فقط حرفی نزده بودم،دیروز هم اگر مطرح شد به این خاطر بود که به نظرم آمد شما دارید تبلیغ پاورپیل میکنید و چون اینجا جای تبلیغ نیست برام سئوال پیش امد که چرا مدیر سایت هیچ عکس العملی نشان نمیدهد.

یاحق

Farbod.E
29 October 2008, 02:37 PM
دوستان عزیزم :
متاسفانه شاهد پستهای بسیار زشت و زننده ای در این تاپیک بودم . گویا دوستان با قوانین این فوروم به هیچ عنوان آشنا نیستند !
لذا از دوستان خواهشمندم از پرداختن به مباحث بیارزش جداً خودداری کنند.

این اولین وآخرین اخطار بنده است . در صورت تکرار بی معطلی با شخص خاطی برخورد خواهد شد

mehran_88
30 October 2008, 12:06 PM
با سلام
بدلایل زیر:

مرسی
================================================== ==

no comment

سلام قول داده بودم مدارکی رو که دیدم در اختیار دوستان قرار بدم . اتفاقا نوشته یکی از دوستان تو همین تاپیک بود و به نظرم خیلی جالب بود .لطفا نظرتون را بگید که بتونیم نتیجه گیری کنیم .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
راستش به نظر من هم كمي بسته‌بندی كيفيت پايينی داره. البته نمي‌دونم نسخه اصل هم اينطوری هست يا اونی كه توی ايران هست اينطوری هست. من هم از خود شركت گرفتم و دو تا توی باك سوپر ريختم. فقط مشكل اينجاست كه نمی‌تونم دقيق بگم تفاوت مال بنزين/قرص هست و يا فقط مال بنزين سوپر.
توي سايت فروش آنلاين گفته بود 15000 تومن كه مي‌گفتن جديداً 1000 تومن گرون شده. البته بخاطر ديدن سايت و خريد چند بسته همون 15 هزار تومن حساب كردن.

بسته‌بندي ايراني با مال نسخه اصل كمي تفاوت داره كه اينها هستن:

1 - هولوگرام كه مثلاً براي جلوگيري از تقلب تو ايران اضافه شده.

2 - نوشته MACH 1 كه نمي‌دونم براي چي هست. خاصيت جديد يا فقط براي تبليغ.

3 - تفاوت توي رنگ و دونه‌هاي توي قرص با ديده شدن محل برش قرص.

4 - نوشته ubiee كه البته پشت اين رو جلوي نمايندگي اسپانيا نوشته. يعني اينها هم از اونجا اومدن؟؟؟

5 - تبديل 60 ليتر به 70 ليتر.

http://www.powerpillonline.com/images/bilster-pack-front.jpg

http://www.powerpillonline.com/images/blister-pack-back.jpg

http://usera.imagecave.com/darkbound/Writing/2008-270-6-23-28-1-Power-Pill---Front-(Iran).jpg

http://usera.imagecave.com/darkbound/Writing/2008-270-6-23-28-2-Power-Pill---Back-(Iran).jpg

bmwbaz
30 October 2008, 01:54 PM
no comment

سلام قول داده بودم مدارکی رو که دیدم در اختیار دوستان قرار بدم . اتفاقا نوشته یکی از دوستان تو همین تاپیک بود و به نظرم خیلی جالب بود .لطفا نظرتون را بگید که بتونیم نتیجه گیری کنیم .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

با عرض احترام خدمت همه دوستان

من هنوز مفهوم این صحبتها و منظور شما را درک نکرده ام ولی برای روشن شدن مطلب توضیحات زیر را ارائه میکنم.

1- ubiee اسم شرکت فروش اینترنتی این محصول در آمریکاست.در اسپانیا هم شعبه دارد .طبق توافقی که با شرکت نیو ایمیج انجام شده نام این شرکت روی همه بسته بندیهاخواهد امد.
2- من قبلا هم خدمت شما گفته ام من خارج از ایران اصالت این محصول و نمایندگی شرکت پاورپیل در ایران را استعلام کردم و شرکت نیو ایمیج آن را تایید کرد. در ضمن طبق اظهار شرکت نیو ایمیج محصولات موجود در بازار ایران از نیوزلند می اید. در ضمن بدلیل اینکه این محصول هیدرو کربن است تکنولوژی تولید آن بصورت جامد در هیچ کجای دنیا وجود ندارد و انحصارا در اختیار ناسای آمریکا و نیوایمیج است.لذا تولید آن در هیچ کجای دنیا امکان پذیر نیست.
3- من جهت اطمینان بیشتر به شرکت آتیکو مراجعه کردم و آنجا صادقانه مدارک خرید ،حمل و برگه ترخیص گمرکی را که موید خرید و حمل قرص از نیوزلند بود را نشان دادند. شما هم میتوانید مراجعه کنید.
4- گروه تحقیقاتی ناسا و نیو ایمیج روی بهبود این قرص در حال فعالیت هستند و لذا محصولات جدیدی که در ایران است بهبود یافته هستند و ضمن کاهش حجم و وزن قرصها عملکرد به مراتب بهتری دارند.
5-طبق اظهارات نیو ایمیج به زودی محصول بسیار پیشرفته ای با بسته بندی جدید با کیفیت بسیار بالا و عمکلرد فوق العاده به بازار عرضه خواهد شد.
6-این قرص بر خلاف ادعای سایر تولید کنندگان دارای گارانتی 000/000/10 دلاری است و برگه آن هم در سایت خود نیو ایمیج و هم سایت یوبی موجود میباشد.لازم به توضیح است بنده حتی اصالت آن را هم استعلام کردم و پاسخ مثبت بود.

از همه مهمتر اینکه من به اتفاق دوستان زیادی دراین مجموعه همین محصول را روی بنزین معمولی و سوپر تست کرده ایم و واقعا شاهد عملکرد مورد ادعای آن بو ده ایم.شما هم اگر توصیه این حقیر را می پذیرید بجای پیدا کردن مدرک و ادامه ایم مباحث یک بار قرص را خریداری کرده و تست کنید.

با ارادت

aliaghil
31 October 2008, 08:17 PM
سلام
آیا کسی از دوستان می‌دونه این قرصها از چه موادی ساخته شدن و چطوری عمل می‌کنن؟
قرصهای پاورپیل که هر کدوم برای 70 لیتر هستن اگه بخایم برای 50 لیتر استفاده کنیم مشکلی پیش نمیاد؟
بنزین موجود در آمریکا با کیفیت هستش و استانداردهای لازمو داره پس چه احتیاجی هست که از این قرصها در اونجا استفاده
بشه؟

natsihit
3 November 2008, 12:07 AM
سلام
آیا کسی از دوستان می‌دونه این قرصها از چه موادی ساخته شدن و چطوری عمل می‌کنن؟
قرصهای پاورپیل که هر کدوم برای 70 لیتر هستن اگه بخایم برای 50 لیتر استفاده کنیم مشکلی پیش نمیاد؟
بنزین موجود در آمریکا با کیفیت هستش و استانداردهای لازمو داره پس چه احتیاجی هست که از این قرصها در اونجا استفاده
بشه؟
من شنیدم این قرصها خودشون از بنزین درست شدن یعنی اومدن بنزینو مشتقات خوبشو گرفتن اینارو طراحی کردن.
هیچ اتفاقی نمیفته اگه تو 50 لیتر یا 10 لیتر هم بریزید فقط پولتون حروم میشه.
این قرص ها بازم شنیدم که اکتانه بنزینو چند درجه بالاتر میبره. حالا هرچقدرم عالی باشه باز بهتره که بالاتر بره نه ؟

shei2nak
3 November 2008, 03:09 AM
سلام. دوستان اكتانم يك حدي داره. نميشه كه همينجوري بالا بردش.
همونطور كه ميدونيد درجه فراريت بنزين را اكتان ميگويند. و اگر اين اكتان خيلي زياد شود چند مشكل ايجاد ميكند. يكي ايجاد قفل گازي در هواي گرم است به اين صورت كه بنزين در لوله ها بخار شده و از حركت ان جلوگيري ميكند. و ديگري احتراق پيش رس است كه براي موتور بسار مضر است....
موفق باشيد!

mtrack
3 November 2008, 07:44 PM
این قرص ها بازم شنیدم که اکتانه بنزینو چند درجه بالاتر میبره. حالا هرچقدرم عالی باشه باز بهتره که بالاتر بره نه ؟
حالا ما با این کار اکتانو بردیم بالا. تکلیف کیفیت بنزین چی میشه ؟
:icon_cool

hosseinabd
3 November 2008, 10:23 PM
به نظر من اگر بنزین سوپر ما همون کیفیت رو داشته باشه بهترین چیزه و نیازی به این چیزها نیست.

salarlover
16 November 2008, 04:10 PM
به نظر من اگر بنزین سوپر ما همون کیفیت رو داشته باشه بهترین چیزه و نیازی به این چیزها نیست.

نه دوست عزیز
اگر مطالب رو درست مطالعه کرده باشی دلیل اصلی استفاده از قرص کاهش مصرف 25 درصدی که لااقل من خودم به نتیجه رسیدم.نتیجه تستهای داخلی و بین المللی هم همینه.
در ضمن ضمن شستشوی کامل موتور و سیستم سوخترسانی از خوردگی موتور جلوگیری میکنه و عمر موتور و روغن ،شمع فیلترها و .. رو زیاد میکنه .
پس کاملا به صرفه است و به راحتی میتونی هم تو بنزین سوپر هم معمولی استفاده کنی.
یعنی اینکه پاور پیل تو بنزین سوپر هم این خواص رو داره و کیفیت سوخت رو بالا میبره و با استفاده از اون صدای ناک از بین میره و سرعت و قدرت و شتاب هم خیلی محسوس بالا میره.

مرسی

Warrior--
16 November 2008, 05:04 PM
دوستان, من مدتی است از قرص های DynoTab استفاده می کنم, هر کس خواست می تواند به من پیام بفرستد, من درباره ی آن ها اطلاعات کاملی دارم. اطلاعاتی مانند مقدار اکتانی که به بنزین اضافه می کند, قیمت, محلی که می توانند این قرص ها را از آنجا تهیه کنند و ...

salarlover
16 November 2008, 06:22 PM
دوستان, من مدتی است از قرص های DynoTab استفاده می کنم, هر کس خواست می تواند به من پیام بفرستد, من درباره ی آن ها اطلاعات کاملی دارم. اطلاعاتی مانند مقدار اکتانی که به بنزین اضافه می کند, قیمت, محلی که می توانند این قرص ها را از آنجا تهیه کنند و ...

دوست عزیز

من توصیه مینکم قرص powerpill رو هم تست کن خودت متوجه تفاوت فاحشش با بقیه محصولات میشی

مرسی

Warrior--
16 November 2008, 06:23 PM
دوست عزیز

من توصیه مینکم قرص powerpill رو هم تست کن خودت متوجه تفاوت فاحشش با بقیه محصولات میشی

مرسی

شما شماره تلفن نمایندگی Powerpill را دارید؟
اگر دارید لطفا اینجا بنویسید.

saedraz
17 November 2008, 11:24 AM
شما شماره تلفن نمایندگی Powerpill را دارید؟
اگر دارید لطفا اینجا بنویسید.

شما میتونید آدرس رو از سایت نمایندگی رسمی پاورپیل به آدرس http://www.atico-asia.com/ پیدا کنید

درضمن این هم سایت نمایندگی رسمی داینوتب هست http://www.dynotab-co.com

من هردورو ذکر میکنم که تبلیغ حساب نشه

pencilman
17 November 2008, 11:41 AM
این قرص ها ممکنه تا حدی رو شتاب و نرمی ماشین تاثیر بزاره اما اصلا مصرف سوخت رو کاهش نمیده و حتی مقداری هم افزایش میده.

kamil81
17 November 2008, 04:19 PM
من ار هردو قرص استفاده کردم . قطع شدن صدای ناک و افرایش شتاب در هردو یکسان بود ولی هیچ تاثیری در مصرف نداشتند.

natsihit
18 November 2008, 02:51 PM
داینو تب رو من استفاده کردم. به نظر من تاثیر نداشت.
آدرس هر دو نمایندگی رو مینویسید ؟؟
من میخوام بازم امتحان کنم. توی پمپ بنزین ها هم میفروشن ؟؟

3284
25 November 2008, 11:56 PM
دوستان سلام
به نظر شما اگه سوپر بزنیم بهتره یا از این قرص ها مصرف کنیم آخه من از بعضی از دوستان شنیدم که در دراز مدت
این قرص ها به موتور آسیب میزنه به نظر شما صحیحه؟

و یه چیز دیگه اینکه داینو تو اصفهان نماینده داره ولی پاور پیل نداره اگه کسی شمارهنماینده پاور را داره بگه

farzadba
26 November 2008, 09:45 AM
با درود خدمت دوستان
يه مدتي است كه تب استفاده از اين قرصها خوابيده و به دليل ارزان تر شدن بنزين سوپر كمتر در اين مورد بحث مي شود. اما دوستان توجه كنند كه اثرات ادعا شده در اين قرصها فقط بهبود اكتان و كاهش مصرف سوخت نيست. پس لطفا بحث فني را با اشتياق بيشتري دنبال كنيد تا بتوانيم بهتر نتيجه گيري كنيم. من به سهم خودم با وجود استفاده از بنزين سوپر هنوز هم از "پاور پيل" استفاده مي كنم تا تاثيرش رو به طور كلي كنترل كنم.
با احترام

bmwbaz
12 December 2008, 02:19 PM
سلام دوباره به همه دوستان

من در این مدتی که نبودم سفر کوتاهی به آمریکا داشتم.
این بار با حساسیت خاصی مسئله این قرصها را پی گیری کردم.
انجا به روش اینترنتی و فروشگاههای زنجیره ای و همچنین در قسمت سرویس پمپ بنزین ها قرصهای پاورپیل فروخته میشوند.در ضمن سه سری پک و بسته بندی دیدم.
یکسری دقیقا همان بسته بندی است که در ایران توسط نماینده فروخته میشود سری دوم بسته بندی آبی رنگی است که توسط شرکت یوبی فروشنده اینترنتی بین المللی فروخته میشود. و اما محصول جدیدی نیز روزهای آخر بصورت محدود به بازار امد که شبیه بسته بندی قرص دارویی بود و خود قرص نیز بدلیل ارتقا کیفیت داخل فویل پیچیده شده بود و طبق ادعای فروشنده قدرت بسیار عجیبی در کاهش مصرف داشت.
به هرحال من نظر خیلی ها را در مورد این قرص جویا شدم و تقریبا همگی به طور قطع از مصرف این قرص رضایت داشتند به خصوص بدلیل حفاظت از موتور و کاهش شدید هزینه سوخت.
اما مطلب مهمی که یکی از فروشندگان این محصولات برای من تعریف کرد و خیلی هم جالب بود را برایتان تعریف می کنم.
ایشان می گفتند که ثابت شده مکملهایی که ادعا دارندفقط اکتان را زیاد بالا می برند به شدت برای موتور خودرو مضر بوده و باعث ایجاد رسوب در موتور میشوند.
ولی یکی از خواص بسیار ارزنده قرصهای پاور پیل که برای من هم خیلی جالب بود این است که این قرص ضمن بالا بردن معقول اکتان بنزین جلوی اشتهای اکتان موتور را هم با تمیز کردن بسیار اساسی موتور و مواد خاص میگیرد (افزایش 1 تا 4 واحدی اکتان و کاهش 2 تا 8 واحدی اشتهای اکتان موتور) و دلیل این که پس از استفاده از قرص موتور بسیار نرم و روان کار میکند و کاملا مورد محافظت قرار میگیرد همین است.در ضمن آدرس اینترنتی این مطلب را هم به من داد که من برای اطلاع شما اینجا قرار میدهم : http://www.powerpillonline.com/conditioner.htm
امیدوارم همیشه سلامت باشید.