PDA

View Full Version : لوازم جانبي فابريك ريو (نصب نشده از طرف شركت سايپا)

صفحه ها : [1] 2 3 4

farzadba
26 July 2008, 03:30 PM
با درود خدمت دوستان
با جستجوهايي كه من كردم در مورد لوازم فابريك كه روي ريو نصب مي شود و شركت سايپا آنها را نصب نكرده، يك تاپيك مستقل وجود ندارد. البته مطالبي در تاپيك جامع ريو و يا ساير قسمتها به صورت پراكنده وجود دارد كه متاسفانه سرعت پايين اينترنت پاسخگوي جستجوي كامل در آنها نيست
به اين دليل اين موضوع را ايجاد كردم كه اطلاعات در مورد نوع اين لوازم، امكان يا عدم امكان نصب اين لوازم روي ريوي توليدي در سايپا، وجود و يا عدم وجود اين لوازم در ايران، اطلاعات مربوط به مكان تهيه آنها، قيمت آنها و اطلاعات مربوط به روشهاي فني نصب آنها و در صورت امكان عكس اين موارد در اين تاپيك قرار گيرد. دوستان در اين زمينه ما را ياري بفرماييد
با احترام

farzadba
26 July 2008, 03:41 PM
***چراغ مه شكن جلو***
اين چراغ يكي از موارد انتخابي در ريو مي باشد كه در صورت عدم نصب، سوراخ مربوطه با يك پوشش پلاستيكي با 4 پيچ بسته شده به سپر پوشانده مي شود. بنابراين قابل نصب روي ريوي توليدي سايپا مي باشد.
براي نصب يك پرژكتور كامل بايستي پكيجي شامل اين موارد تهيه كنيد:
1- دو عدد پرژكتور
2- دو عدد قاب پلاستيكي (توضيح اينكه قاب مربوط به نصب پرژكتور در جاي چراغ داراي سوراخ بوده و به جاي 4 عدد جاي پيچ، 7 عدد جاي پيچ دارد و رنگ آن ها پلاستيك مشكي رنگ نشده است)
3- يك عدد كليد مشابه كليد پرژكتور عقب ولي با يك چراغ كوچك روي خود كليد
4- يك عدد رله
5- دسته سيم كشي شامل سيم و سوكتهاي مربوطه به همراه فيوز روي دسته سيم كشي كه در واقع دو دسته سيم براي توي اتاق از كليد تا رله و داخل موتور از لامپها به باتري و يك رشته سيم ورودي به اتاق براي اتصال به رله مي باشد.
البته در بازار متاسفانه موارد تقلبي و چيني زياد ديده مي شود كه اكثرا شامل سيم كشي نيستند و يا سيم كشي تروتميزي ندارند (سيم كشي اين پكيج مشابه سيم كشي خود ماشين در لوله خرطومي بوده و تمامي سوكتها با يك پوشش لاستيكي محافظت شده اند.
براي نصب يك باتري ساز وارد مي تواند آنها را نصب كند. توجه كنيد كه پرژكتورها به قطب مثبت باتري وصل مي شوند و كليد به بدنه متصل مي شود و در اين حالت لامپ روي كليد روشن نخواهد شد كه به دليل اشكال در طراحي دسته سيم است. (اگر كسي با اين مشكل مواجه شد بفرماييد تا راهنمايي كنم)
با احترام

farzadba
26 July 2008, 03:52 PM
*** نمد عايق داخل كاپوت***
اين نوع نمد براي عايق كاري حرارتي و تا حدي صوتي در داخل در كاپوت نصب مي شود. انواع مختلف تقلبي و اصل اين نمد در بازار وجود دارد كه نوع تقلبي دو اشكال دارد:
1- نمد به صورت كامل نبوده و قسمت بالاي كاپوت (نزديك به اتاق) كامل نيست كه نشانه آن اين است كه روي لوله هاي آب پاش را نمي پوشاند.
2- پشت نمد تقلبي تقريبا شبيه روي آن است و لايه ضد آتش (يك لايه سبز رنگ) را ندارد.
نصب نمد در ريو هاي داخلي امكان پذير است و با كمك تعداد 10 عدد خار موجود در بسته بندي ارائه شده در 5 دقيقه توسط هركس قابل نصب است
توجه كنيد كه در نوع تقلبي اين نمد طبق اعلام شركت سايپا امكان آتش گرفتن خودرو وجود دارد.
اين نمد حرارت منتقل شده از موتور به در كاپوت را تا حدي كم كرده و نيز صداي موتور را تا حدي كم و بم تر مي نمايد
با احترام

kamil81
27 July 2008, 03:03 PM
***چراغ مه شكن جلو***
اين چراغ يكي از موارد انتخابي در ريو مي باشد كه در صورت عدم نصب، سوراخ مربوطه با يك پوشش پلاستيكي با 4 پيچ بسته شده به سپر پوشانده مي شود. بنابراين قابل نصب روي ريوي توليدي سايپا مي باشد.
براي نصب يك پرژكتور كامل بايستي پكيجي شامل اين موارد تهيه كنيد:
1- دو عدد پرژكتور
2- دو عدد قاب پلاستيكي (توضيح اينكه قاب مربوط به نصب پرژكتور در جاي چراغ داراي سوراخ بوده و به جاي 4 عدد جاي پيچ، 7 عدد جاي پيچ دارد و رنگ آن ها پلاستيك مشكي رنگ نشده است)
3- يك عدد كليد مشابه كليد پرژكتور عقب ولي با يك چراغ كوچك روي خود كليد
4- يك عدد رله
5- دسته سيم كشي شامل سيم و سوكتهاي مربوطه به همراه فيوز روي دسته سيم كشي كه در واقع دو دسته سيم براي توي اتاق از كليد تا رله و داخل موتور از لامپها به باتري و يك رشته سيم ورودي به اتاق براي اتصال به رله مي باشد.
البته در بازار متاسفانه موارد تقلبي و چيني زياد ديده مي شود كه اكثرا شامل سيم كشي نيستند و يا سيم كشي تروتميزي ندارند (سيم كشي اين پكيج مشابه سيم كشي خود ماشين در لوله خرطومي بوده و تمامي سوكتها با يك پوشش لاستيكي محافظت شده اند.
براي نصب يك باتري ساز وارد مي تواند آنها را نصب كند. توجه كنيد كه پرژكتورها به قطب مثبت باتري وصل مي شوند و كليد به بدنه متصل مي شود و در اين حالت لامپ روي كليد روشن نخواهد شد كه به دليل اشكال در طراحي دسته سيم است. (اگر كسي با اين مشكل مواجه شد بفرماييد تا راهنمايي كنم)
با احترام

سلام

دوست عزيز من به اين مشكل برخوردم و شديدا منتظر راهنمايي شما هستم.
هر جايي كه بردم نتوانستند چراغ را روشن كنند نه چراغ پنل داخل كليد كه هنگام روشن كردن چراغ هاي كوچك بايد روشن شود و نه LED روي كليد كه هنگام روشن كردن پرژكتور بايد روشن شود.
ممنون مي شوم اگه بطور ساده و واضح توضيح دهيد تا خودم بتوانم دست به كار شوم ، خسته شدم از بس اين سيم كشها دل و روده ماشين را ريختن بيرون.
با تشكر

farhadoo
27 July 2008, 06:00 PM
دوست عزیز اگه امکان داره که عکس و حدود قیمت هم بدی خیلی عالی میشه!
مرسی

farzadba
28 July 2008, 01:58 PM
سلام

دوست عزيز من به اين مشكل برخوردم و شديدا منتظر راهنمايي شما هستم.
هر جايي كه بردم نتوانستند چراغ را روشن كنند نه چراغ پنل داخل كليد كه هنگام روشن كردن چراغ هاي كوچك بايد روشن شود و نه LED روي كليد كه هنگام روشن كردن پرژكتور بايد روشن شود.
ممنون مي شوم اگه بطور ساده و واضح توضيح دهيد تا خودم بتوانم دست به كار شوم ، خسته شدم از بس اين سيم كشها دل و روده ماشين را ريختن بيرون.
با تشكر

با درود خدمت شما دوست عزيز
اگر شما با همان سيم كشي فابريك اين كار رو انجام دادي بايد تغييراتي در سيم كشي سوكت مربوط به كليد بدهي. من خودم اين كار رو نكردم ولي يكي از بچه ها كه وارد بود اين كار رو برام انجام داد. اسم ايشون هم آقاي سهيل سياح است. اگر مي خواهي شماره موبايلش رو برات توي پيغام خصوصي مي گذارم. كار خيلي سختي هم نيست. حدود 10 دقيقه تا يك ربع بيشتر زمان نمي برد.
با احترام

farzadba
28 July 2008, 02:09 PM
دوست عزیز اگه امکان داره که عکس و حدود قیمت هم بدی خیلی عالی میشه!
مرسی
تا اينجا قيمتها رو خدمتتون عرض مي كنم:
نمدي پشت در كاپوت اصلي: 25 تا 30 هزار تومان
نمدي تقلبي: بين 8 تا 15 هزار تومان
---------------------------------------------------
پرژكتور اصلي با سيم كشي فابريك و كليد چراغ دار: بين 95 تا 100 هزار تومان
پرژكتور تقلبي بدون سيم كشي فابريك يا با سيم كشي دست ساز: بين 60 تا 75 هزار تومان
نصب: بين 5 تا 10 هزار تومان بستگي به نصاب
رنگ قاب: حدود 5 هزار تومان
براي عكس هم چشم در اولين فرصت برايتان مي گذارم
با احترام

farzadba
28 July 2008, 02:23 PM
***آينه برقي***
آينه فابريك فعلي ريو به صورت دستي است. اما اين ماشين قابليت نصب آينه برقي را دارد. پكيج آينه برقي اين ماشين شامل موارد زير است:
1- دو عدد آينه برقي جانبي (توضيح اينكه آينه هاي مذكور داراي المنت گرمكن نيز مي باشد و با فشاردادن گرمكن شيشه عقب فعال مي شود
2- كليد آينه روي دسته در راننده (توضيح اينكه كليدهاي فعلي شيشه بالابر بايستي عوض شود و كليد جديد شامل شيشه بالابر و كليد چرخش آينه ها است)
3- سيم كشي فابريك
با بررسي كه انجام دادم ظاهرا سيم كشي فابريك آينه هاي برقي روي ماشين وجود ندارد اما بايستي دقت كرد كه سيم مربوط به گرمكن هم حتما وصل شود
ريوهاي توليد ايران امكان نصب اين مورد را دارند ولي متاسفانه هنوز پكيج كامل وارد بازار نشده است
حدود قيمت پكيج كامل هم در حال حاضر نزديك به 200 هزار تومان است. البته اين رو بچه ها كه قراره بيارن بهم گفتن و هنوز قطعي نيست. شايد ارزان تر هم بشود (انشاالله)
توجه كنيد كه در ريوهاي توليد 2002 كليد آينه برقي روي داشبرد نصب مي شد و يك كليد مستقل بود و به در راننده كاري نداشت. شكل آينه ها هم با شكل فعلي تفاوت داشت. از اين جهت ممكن است در بازار سرتان را كلاه بگذارند. پس دقت كنيد كه آينه برقي اصلي كاملا شبيه آينه هاي فعلي است و كليد هم به صورت پكيج كليد و دكمه هاي شيشه بالابر بايد باشد و نه به صورت تك كليد
با احترام

kamil81
28 July 2008, 11:30 PM
اگر شما با همان سيم كشي فابريك اين كار رو انجام دادي بايد تغييراتي در سيم كشي سوكت مربوط به كليد بدهي. من خودم اين كار رو نكردم ولي يكي از بچه ها كه وارد بود اين كار رو برام انجام داد. اسم ايشون هم آقاي سهيل سياح است. اگر مي خواهي شماره موبايلش رو برات توي پيغام خصوصي مي گذارم. كار خيلي سختي هم نيست. حدود 10 دقيقه تا يك ربع بيشتر زمان نمي برد.
با احترام

سلام

ممنون مي شوم اگه تلفنش را لطف كنيد. فكر مي كنيد تلفني مي توانند راهنمايي ام كنند؟

farzadba
29 July 2008, 10:13 AM
***صندلي عقب و آپشن هاي آن***
اگر دفترچه راهنماي ريو را مطالعه بفرماييد مي بينيد كه بجز صندلي ساده فعلي كه روي خودرو نصب شده است، چندين مدل صندلي مختلف عقب به صورت فابريك براي اين خودرو وجود دارد كه من برخي رو كه در آن نوشته است خدمتتان عرض مي كنم:
1- صندلي فعلي به همراه سه عدد پشت سري براي سرنشينان عقب
2- صندلي ساده به همراه قفل بازشونده براي خوابيدن صندلي به صورت كامل و دسترسي به صندوق عقب و به همراه تكيه گاه آرنج در وسط و دريچه دسترسي به صندوق عقب
3- صندلي دو تكه (مشابه 206) به صورت بازشونده يك سوم دو سوم براي دسترسي به صندوق بدون تكيه گاه آرنج

توجه كنيد كه در صورت امكان اجزاي مختلف نصب شده روي صندلي ها قادر به جابجايي هستند.
اين مدل صندلي ها با توجه به نبود دياق ضربدري در انتهاي صندوق عقب توليدي در شركت سايپا قابل نصب در ريوهاي توليدي اين شركت هستند. با توجه به عدم شناخت و عدم تقاضاي بازار و قيمت احتمالا بالا، اين آپشن هنوز به صورت آزاد وارد بازار نشده است و شركت سايپا هم تا آنجا كه من مي دانم فعلا برنامه اي براي نصب اين مدل صندلي و يا آپشنال كردن توليد خود ندارد. بنابراين در مورد قيمت و مشخصات دقيق فعلا اطلاعي در دسترس نيست. اما از قرار معلوم چند تن از دوستان قرار است اين مورد را وارد ايران كرده و تست كنند كه در اين صورت اطلاع خواهم داد
با احترام

farzadba
29 July 2008, 10:21 AM
با دردود خدمت دوستان
اطلاعاتي كه من در اينجا وارد مي كنم در واقع چيزي است كه اكثر دوستان مي دانند. اما هدف از گذاشتن آن در اينجا اين است كه اگر ديگران هم اطلاعاتي دارند مطرح كنند تا با هم اطلاعاتمان را كامل تر كنيم و ديگر اينكه شما به عنوان مصرف كننده اين موارد را از فروشندگان و واردكنندگان بخواهيد تا هرچه سريعتر وارد كشور شود و اگر فروشنده اي هم اينجا را مشاهده كرد اگر اطلاعاتي داشت كه مطرح كند و اگر هم ديدي براي واردات يا تهيه جنس گرفت كه به نفع خودش و ديگران كار كرده و مهم تر از همه:
من مي دانم كه چند نفر از بچه هاي سايپا در اينجا عضو هستند و بازديد از اين موضوع و مشاهده علاقه مصرف كنندگان مي تواند باعث اين شود كه شايد اين اجناس از طريق نمايندگان قروش قطعات خود سايپا و به صورت معتبر به دست ما برسد. حتي مي توان پيشنهاد داد كه شركت سايپا مانند ايران خودرو يك مركز توليد محصولات سفارشي و آپشنال ايجاد كند تا همه بتوانند بدون دردسر هم خودروي صفركيلومتر با آپشن سفارش بدهند و هم خودروهاي قديمي خود را مجهز به آپشن هاي دلخواه كنند. روي اين پيشنهاد فكر كنيد و نظر بدهيد.
با احترام

bamshad
1 August 2008, 03:25 AM
اگر اطلاعاتی در مورد کنسول فابریک چراغ نقشه و دیگر لوازم هم اطلاعاتی دارید قرار بدید ممنون میشم

hosseinabd
1 August 2008, 11:09 AM
من اطلاعاتی در مورد سان روف و چراغ نقشه خوان و بقیه لوازم حذف شده داخل ماشین میخوام اگر دارید لطف کنید بزارید.

hosseinabd
1 August 2008, 07:22 PM
سلام دوستان
این شلگیرهای حذف شده قیمتشون چنده؟

farzadba
2 August 2008, 12:08 AM
***گل پخش کن***
یکی دیگر از مواردی که از ریو در ایران حذف شده است، گل پخش کن (یا بقول دوستمان حسین" شل گیر") می باشد. البته حذف این مورد از سوی رقیب سایپا یعنی ایران خودرو (جواد موتورز) از مدتها پیش و روی گروه پژو انجام می شده است و شرکت سایپا از این دوستان یاد گرفته.
این قطعه پشت 4 چرخ ماشین قرار می گیرد و از پاشش گل و لای به درهای جلو و سپر عقب جلوگیری می کند. در پراید این قطعه را کاملا می توانید ببینید. این قطعه در ریوهای تولید ایران کاملا قابل نصب است. یعنی سوراخهای آن هم وجود دارد. یکی دوتا از سوراخها هم با پیچها و خارهای بستن سپر به بدنه مشترک است. در کل پکیج این مورد شامل 4 قطعه گل پخش کن چپ و راست (در جلو و عقب) می باشد. همراه این قطعه پیچ و خار وجود ندارد و پیچ ها و خارهای لازم را جداگانه باید تهیه کنید. قیمت آن هم بایستی الان حدود 15 هزار تومان برای هر چهارتا باشد (قیمت جدید ندارم اگر دوستان دارند بگذارند تا همه استفاده کنیم)
با احترام

farzadba
2 August 2008, 12:15 AM
اگر اطلاعاتی در مورد کنسول فابریک چراغ نقشه و دیگر لوازم هم اطلاعاتی دارید قرار بدید ممنون میشم

من اطلاعاتی در مورد سان روف و چراغ نقشه خوان و بقیه لوازم حذف شده داخل ماشین میخوام اگر دارید لطف کنید بزارید.

با درود خدمت این دو دوست بسیار عزیزم
اطلاعات در مورد این موارد را به تدریج و به ترتیب در سایت قرار خواهم داد. از توجه شما به این موضوع هم بینهایت سپاسگزارم در ضمن اگر هم موارد دیگری را به صورت خاص می دانید بفرمایید بالاخره یا من می دانم و کمک می کنم و یا نمی دانم و از سایر دوستان یاد می گیرم
با احترام

farzadba
2 August 2008, 12:30 AM
***چراغ نقشه خوان + جای عینک آفتابی***
در صورتی که خودروی شما فاقد سان روف باشد، این مدل چراغ نقشه خوان روی آن قابل نصب است (که فعلا تمامی ریوهای تولید داخل سان روف ندارند) این نوع چراغ بین دو آفتابگیر جلو و کمی (در حد یکی دو سانت) عقب تر از آنها واقع شده و دارای دو عدد کلید و دو چراغ در قسمت چپ و راست است. در قسمت پشت کلیدها و چراغها یک درپوش قرار دارد که با فشردن آن درش باز می شود و فضایی جهت قرار گرفتن عینک آفتابی به شما می دهد.
این نوع چراغ با توجه به وجود جای پیچهای آن روی سقف در ریوهای تولید داخل قابل نصب است. فقط برای نصب آن یا باید نمد سقف را سوراخ کرد و یا از نمد سوراخ دار استفاده نمود. البته در حالت اول (سوراخ کردن نمد) این کار قابل انجام است ولی طبق تجربه دوستان زیاد جالب از کار در نمی آید. بنابراین بهتر است منتظر نمد سوراخ دار بمانید که یا سایپا وارد بازار کند (چون شنیدم در انبار سایپا موجود است) یا دوستان از خارج بیاورند. اما در هر حال قیمت این قطعه با توجه به نرمال نبودن آن بین 22 تا 35 هزار تومان می باشد (هرچه تیغشان ببرد) و برای برق آن هم مب توانید از برق مربوط به چراغ سقفی استفاده کنید.
عکس شکل ظاهری این چراغ و مکان دقیق نصب آن را هم به پیوست ارائه کرده ام
با احترام

hosseinabd
2 August 2008, 12:41 AM
خوب شد به این نکته اشاره کردید.
توی ریو های عرضه شده در روسیه و کره و آمریکا من دیدم که به جای دکمه مه شکن عقب یک دکمه دیگس که نتونستم بفهمم که چیه.اگر در مورد اونهم میدونید مطلبی با ذکر قیمت این قطعه بزارید.
یک نکته دیگه اینکه میشه مه شکنهای عقب رو با یوکت جلو یکی کرد؟(نمیدونم به این قسمت ربطی داره یا نه.اگر نداره دوستان بگن تا در تاپیک ریو مطرح کنم)

hosseinabd
2 August 2008, 12:43 AM
خوب اگر این چراغ نقشه خوان رو با سانروف بخوایم چکار باید بکنیم؟

farzadba
2 August 2008, 11:19 AM
خوب شد به این نکته اشاره کردید.
توی ریو های عرضه شده در روسیه و کره و آمریکا من دیدم که به جای دکمه مه شکن عقب یک دکمه دیگس که نتونستم بفهمم که چیه.اگر در مورد اونهم میدونید مطلبی با ذکر قیمت این قطعه بزارید.
یک نکته دیگه اینکه میشه مه شکنهای عقب رو با یوکت جلو یکی کرد؟(نمیدونم به این قسمت ربطی داره یا نه.اگر نداره دوستان بگن تا در تاپیک ریو مطرح کنم)
با درود
من هم اين عكس رو كه مي فرماييد ديدم ولي خودم هم نمي دانم كه اين دكمه براي چه كاري است. روي آن هم يك عكس شبيه كره زمين وجود دارد. در ضمن اون كلمه اي رو كه در نوشته شما قرمز كردم چي بوده؟ بفرماييد تا ببينيم چه سوالي داريد
با احترام

خوب اگر این چراغ نقشه خوان رو با سانروف بخوایم چکار باید بکنیم؟

دوست گرامي
با درود
اگر عجله نكنيد در مورد اون مدلش هم مطلب رو پيدا كرده و مي گذارم. چون اگر سانروف باشه كليدها و چراغش با دكمه هاي سانروف مشترك مي شه
با احترام

hosseinabd
4 August 2008, 02:20 AM
سلام دوست عزیز
منظورم سوکت بود که اشتباه تایپی بود.
ببخشید.

reza engine
4 August 2008, 08:34 AM
من اين تاپيك رو كامل خوندم. و بعضي آپشن ها رو آخرش نفهميدم ميشه از بازار تهيه و نصب كرد يا نه؟

من تا به حال نمد كاپوت و پروژكتور جلو و گل پخش كن و استيل هاي روي ركاب براي ريو دوستم خريدم و نصب كرديم. به غير از اين ها الان چي تو بازار ميشه تهيه كرد و نصب كرد.

البته به نظر من گل پخش كن و پروژكتور جلو از واجباته.

farzadba
4 August 2008, 12:12 PM
من اين تاپيك رو كامل خوندم. و بعضي آپشن ها رو آخرش نفهميدم ميشه از بازار تهيه و نصب كرد يا نه؟

من تا به حال نمد كاپوت و پروژكتور جلو و گل پخش كن و استيل هاي روي ركاب براي ريو دوستم خريدم و نصب كرديم. به غير از اين ها الان چي تو بازار ميشه تهيه كرد و نصب كرد.

البته به نظر من گل پخش كن و پروژكتور جلو از واجباته.
ضمن تشكر از اظهار لطفي كه فرموديد و تاپيك را مطالعه كرديد بايد بگم من در تمام موارد توضيح كامل دادم كه آيا اين جنس مورد اشاره در بازار ايران وجود دارد يا خير و حتي اگر دو يا چند جور جنس بوده رو گفتم. البته هنوز لوازم رو كامل ننوشتم. اما تا اينجا هركدام رو براتون گنگ بوده و يا سوالي داريد بفرماييد تا در حد توانم راهنمايي كنم
با احترام

farzadba
4 August 2008, 12:18 PM
سلام دوست عزیز
منظورم سوکت بود که اشتباه تایپی بود.
ببخشید.
با درود خدمت شما دوست گرامي
از نظر امكان فني بايد بگم كه بله اين امكان وجود داره. ولي من توصيه نمي كنم چون اون وقت اولا شما نمي توني مستقل چراغهاي جلو و عقب را از هم تفكيك كني و در ثاني احتمالا بايد فيوزش رو قوي تر كني چون ممكنه هر دو رو باهم نكشه و فيوزت بسوزه. در كل اگر كليد و راله مربوطه در بازار باشه كه هست چه نيازي به انجام اين كار غير اصولي وجود داره؟

hosseinabd
4 August 2008, 02:56 PM
سلام دوست عزیز
از بابت راهنماییتون ممنون
من یه حالتی که دوست دارم اینه که مه شکن ها رو روشن کنم(جلو و عقب) ولی دوست ندارم چراغهای جلو روشن باشه و فقط سکن باشه.مه شکن های عقب با چراغ های جلو روشن میشه برای این موضوع بود که سوال کردم.
اگر راه حلی داره که به برق ماشین و فیوز صدمه نزنه ممنون میشم راهنمایی کنید.
ایم کلید و رله که فرمودید چطوریه و قیمتش چنده؟

farzadba
4 August 2008, 05:13 PM
سلام دوست عزیز
از بابت راهنماییتون ممنون
من یه حالتی که دوست دارم اینه که مه شکن ها رو روشن کنم(جلو و عقب) ولی دوست ندارم چراغهای جلو روشن باشه و فقط سکن باشه.مه شکن های عقب با چراغ های جلو روشن میشه برای این موضوع بود که سوال کردم.
اگر راه حلی داره که به برق ماشین و فیوز صدمه نزنه ممنون میشم راهنمایی کنید.
ایم کلید و رله که فرمودید چطوریه و قیمتش چنده؟

سوالات شما را در جند بخش پاسخ مي دم:
1- پرژكتورهاي عقب تنها هنگامي روشن مي شود كه چراغهاي بزرگ جلو روشن باشد. البته مي توانيد به كمك يك باتري ساز وارد اين حالت را عوض كنيد اما براي اين كار نياز به تغيير در سيم كشي فابريك ماشين است و بايد خطر قاطي كردن كامپيوتر ماشين را بپذيريد
2- در همين حالت مي توانيد پرژكتورهاي جلو را بدون كليد و رله (تنها دو عدد پرژكتور و دو عدد قاب) خريداري كرده و نصب كنيد و و سيم كشي مربوطه را با كمك باتري ساز به برق پرژكتور عقب وصل كنيد. اما با توجه به توان مصرفي پرژكتور جلو ميزان آمپر آن را محاسبه نموده و در صورت نياز فيوز مربوط به پرژكتور عقب را كمي قوي تر كنيد به اين صورت با فشار كليد پرژكتور عقب هر 4 تاي اين چراغها روشن مي شوند. اما اگر قسمت اول اين پاسخ (يعني دستكاري در سيم كشي ماشين) را انجام نداده باشيد باز هم بايد براي روشن شده اين مجموعه، چراغهاي جلو كاملا روشن باشند.
3- در صفحه اول همين تاپيك در پست سوم من در مورد پكيج كامل پرژكتورهاي جلو توضيح داده ام كه شامل كليد و رله مستقل است كه اگر آنرا وصل كنيد و سيم برقش را به جاي مناسب اتصال دهيد مي توانيد هم اين پرژكتور را مستقل و بدون توجه به اينكه ماشين روشن است يا خاموش روشن كرد. مي توان آنرا مثل چراغهاي ماشين به صورت مستقل روشن كرد كه با در آوردن سوويچ خاموش شود (كه من خودم اين كار رو كردم) و مي توان آنرا به چراغهاي كوچك و يا بزرگ وصل كرد
در هر حال تمامي اين كارها رو اين نصاب من آقاي سياح براتون انجام مي ده كه اگر خواستيد شماره تلفنش رو در پيام خصوصي بهتون مي دم
با احترام

farzadba
4 August 2008, 05:26 PM
***زه ضربه گير روي در***
خودروي ريو به صورت فابريك داراي زه پلاستيكي ضربه گير همرنگ بدنه روي در مي باشد كه در صورت وجود اين زه درهاي ماشين سوراخ شده و اين زه با خارهاي آن روي در نصب مي شود. در واقع براي نصب اين زه درهاي ماشين بايد سوراخ باشد كه در ريوي توليد سايپا درها سوراخ دار نيستند. اما زه مربوطه در ايران موجود بوده و به قيمت 50 هزار تومان (قيمت جديد ندارم) از بازار قابل تهيه است. زه تهيه شده به صورت پلاستيك خام بوده و بايد رنگ شود. البته شنيدم كه دو مدل زه براي ريو در بازار آمده كه نوع دوم داري خار نيست و پشت آن چسب دارد. در هر حال اگر هم زه خار دار پيدا كرديد بايستي با چسب دو رو پشتش را چسب بزنيد و پس از در آوردن خارها و بريدن قطعات زائد به دقت آنرا در محل خود بچسبانيد. به اين صورت اين زه ضربه گير را روي در ريو هاي داخلي هم مي توان نصب كرد. فقط كمي دقت و حوصله مي خواهد. دقت كنيد كه در اين صورت بايد اولا قسمت گود تر زه بالا قرار گيرد و ثانيا خط آن دقيقا منطبق با خط شكست در باشد تا زه دقيقا در جاي خود بچسبد.
در اينجا مي خواستم عكس يك ريو با زه روي در برايتان بگذارم كه پيغام داد بار روي سرور زياد است دوباره سعي كنيد اگر توانستم در پست بعدي برايتان مي گذارم

farzadba
4 August 2008, 05:45 PM
با درود
اين هم عكس ريو با زه جانبي روي در
با احترام

hosseinabd
4 August 2008, 06:57 PM
سلام
من این زه رو پارسال گرفتم و انداختم
قیافه ماشین فرق کرده.
همونطور که قول دادم حتما از ماشینم عکس براتون میزارم.
البته زه های من هم خار داشت و هم چسب که من خارهاشو دراوردم و با سشوار اونها رو چسبوندم و کمی هم از چسب دورو استفاده کردم.

farzadba
5 August 2008, 11:28 AM
سلام
من این زه رو پارسال گرفتم و انداختم
قیافه ماشین فرق کرده.
همونطور که قول دادم حتما از ماشینم عکس براتون میزارم.
البته زه های من هم خار داشت و هم چسب که من خارهاشو دراوردم و با سشوار اونها رو چسبوندم و کمی هم از چسب دورو استفاده کردم.
بسيار كار خوبي كردي بخصوص اگر در كنار ماشين هاي ديگه توي پاركينگ پارك مي كني زه روي در از اهم واجباته وگرنه سر يك ماه جاي در باز كردن اون ماشينها روي بدنه مي مونه.
در مورد عكس انداختن هم لطفا اين كار رو بكن. فقط دقت كن كه از كل ماشين يك يا چند عكس بندازي و از قطعاتي كه نصب كردي هم از نزديك چند عكس بنداز كه همه بدونن نحوه دقيق نصبش چطوريه
با احترام

farzadba
5 August 2008, 11:36 AM
***گرمكن صندلي جلو***
يكي ديگر از موارد آپشنال كه روي ريو قابل نصب است گرمكن صندلي جلو مي باشد. در قسمت دست چپ فرمان يك تورفتگي مربعي شكل به همراه 3 تا پلاستيك جاي كليد وجود دارد كه اولين پلاستيك از سمت راست محل نصب كليد گرمكن صندلي است. اين سيستم در دو مدل وجود دارد. يكي مدل تنها داراي يك كليد است و تنها صندلي راننده را گرم مي كند و مدل دوم همان كليد را دو قسمت كرده و صندلي راننده و شاگرد را به صورت جداگانه گرم مي كند. براي اين كار بايستي در كفي و پشتي صندلي ها المنت گرمكن نصب شود. سيستم برق كشي آن هم بسيار ساده است.
امادر مورد اينكه آيا اين آپشن در ريوهاي توليد داخل قابل نصب است به دلايلي اطلاعي ندارم. علت هم آن است كه ممكن است براي نصب اين مورد نياز به تعويض جنس صندلي ها با موادي باشد كه در مقابل گرما مقاوم بوده و آتش نگيرند (و مشكل اين است كه نمي دانيم كه جنس صندلي هاي فعلي ريو مقاوم به آتش هست يا خير)
اين مورد را تا كنون در بازار ايران مشاهده نكردم و بنابراين در مورد قيمت، هزينه نصب و ... اطلاعي ندارم. پس دوستان و آگاهان بازار لوازم و قطعات و همچنين بچه هاي سايپا لطف كنند در اين زمينه به ما راهنمايي كنند.
با احترام

farzadba
5 August 2008, 11:53 AM
***برف پاك كن و شيشه شور شيشه عقب***
اگرچه به طور كلي اين مورد مربوط به ريوهاي توليد داخل نيست. ولي به دليلي به اين مورد هم اشاره مي كنم:
1- به هر صورت اين مورد به عنوان يكي از آپشن هاي ريو اشاره شده است
2- خيلي جالب است بدانيد كه سيم كشي اين مورد در ريوهاي سايپا وجود دارد
اگر همان قطعات پلاستيكي را كه گفتم براي كليد گرمكن صندلي است را باز بكنيد مي بينيد كه پشت قطعه وسطي يك سوكت سفيد رنگ وجود دارد. اين سوكت مربوط به برف پاك كن و شيشه شور عقب مي باشد. اين مورد يكي از موارد مربوط به ريوهاي 5 در (هاچ بك) مي باشد و بنابراين روي اين مدل امكان نصب آن وجود ندارد (البته چيزي غير ممكن نيست ولي اين كاراصولي نيست)

farzadba
5 August 2008, 03:40 PM
***اهرم تنظيم گودي كمر + تكيه گاه آرنج راننده***
در صندلي جلو سمت راننده ريو امكان نصب تكيه گاه آرنج و اهرم تنظيم گودي كمر وجود دارد به اين صورت كه اهرم در سمت چپ صندلي و تكيه گاه در سمت راست صندلي نصب مي شود. اين آپشن تقريبا در تمامي ريو هاي خارج از ايران وجود داردو تنها از صندلي هاي ريو در ايران حذف شده است. بنابراين و با توجه به كاربردي بودن صندلي راننده امكان سفارش صندلي با اين دو قابليت براي سايپا وجود دارد. اما ظاهرا فعلا سايپا اينجور صندلي ها رو نداره (اگر در انبار سايپا هست بچه هاي سايپا بفرماييد) اما احتمال قريب به يقين در دبي بايد اين نوع صندلي يافت بشود.
در هر حال دو نكته اين وسط از دو طيف از دوستان مي پرسم
1- بچه هاي سايپا: آيا از نظر فني امكان نصب اهرم تنظيم گودي كمر و تكيه گاه آرنج روي صندلي فعلي وجود دارد يا بايد صندلي عوض شود
2- بچه هاي وارد كننده قطعات: آيا اين مدل صندلي رو در دبي ميشه پيدا كرد و اگر ميشه قيمتش چند در مي آيد و آيا تكيه گاه و اهرم به صورت جداگانه هم گير مي ياد يا خير؟
در اينجا هم يك عكس از اين مدل صندلي را مي گذارم كه همانطور كه مي بينيد بسيار شبيه همين صندلي هاي ريوي داخلي است

reza engine
5 August 2008, 03:54 PM
این خبر رو روزنامه ایران در تاریخ 14 مرداد 87 منتشر کرد.

سايپا برترين خودروساز نمايشگاه زنجان شد
گروه خودروسازي سايپا به عنوان برترين خودروساز در دومين نمايشگاه بين المللي خودرو، قطعات خودرو و حوزه هاي وابسته در زنجان شناخته شد.به گزارش ستاد خبري گروه خودروسازي سايپا، دومين نمايشگاه بين المللي خودرو در زنجان با حضور بيش از ۲۴ خودروساز و قطعه ساز برگزار و گروه خودروسازي سايپا به عنوان برترين غرفه شناخته شد.خودروي زانتيا فول آپشن، ريو فول آپشن، سايپا ،۱۳۲ زانتيا فيس ليفت، ميني بوس۵۰۱۲A، ميني بوس ۳۶۱۰A، وانت دوگانه سوز ال ايكس، دوبلو كارگو ديزل، دوبلو كارگو دوگانه سوز، كاميون يورو كارگو با كاربري از شركت سايپا و زامياد براي بازديدكنندگان عرضه شد.همچنين شركت رايان سايپا در اين نمايشگاه شرايطي ويژه براي بازديدكنندگان از غرفه سايپا به منظور اجاره به شرط تمليك خودروي پرايد صبا بنزين سوز و صبا دوگانه سوز در نظر گرفت.گفتني است؛ دومين نمايشگاه بين المللي خودرو در زنجان از ۱۰ مرداد ماه افتتاح و روز گذشته پايان يافت.‎

از دوستان کسی از نمایشگاه زنجان بازدید داشته؟؟ و در صورت جواب مثبت ریو فول آپشن دارای چه آپشن هایی بوده؟؟

farzadba
9 August 2008, 05:08 PM
این خبر رو روزنامه ایران در تاریخ 14 مرداد 87 منتشر کرد.

سايپا برترين خودروساز نمايشگاه زنجان شد
گروه خودروسازي سايپا به عنوان برترين خودروساز در دومين نمايشگاه بين المللي خودرو، قطعات خودرو و حوزه هاي وابسته در زنجان شناخته شد.به گزارش ستاد خبري گروه خودروسازي سايپا، دومين نمايشگاه بين المللي خودرو در زنجان با حضور بيش از ۲۴ خودروساز و قطعه ساز برگزار و گروه خودروسازي سايپا به عنوان برترين غرفه شناخته شد.خودروي زانتيا فول آپشن، ريو فول آپشن، سايپا ،۱۳۲ زانتيا فيس ليفت، ميني بوس۵۰۱۲A، ميني بوس ۳۶۱۰A، وانت دوگانه سوز ال ايكس، دوبلو كارگو ديزل، دوبلو كارگو دوگانه سوز، كاميون يورو كارگو با كاربري از شركت سايپا و زامياد براي بازديدكنندگان عرضه شد.همچنين شركت رايان سايپا در اين نمايشگاه شرايطي ويژه براي بازديدكنندگان از غرفه سايپا به منظور اجاره به شرط تمليك خودروي پرايد صبا بنزين سوز و صبا دوگانه سوز در نظر گرفت.گفتني است؛ دومين نمايشگاه بين المللي خودرو در زنجان از ۱۰ مرداد ماه افتتاح و روز گذشته پايان يافت.‎

از دوستان کسی از نمایشگاه زنجان بازدید داشته؟؟ و در صورت جواب مثبت ریو فول آپشن دارای چه آپشن هایی بوده؟؟
با درود خدمت دوستان
كسي از بچه ها اين نمايشگاه رو ديده و اين ريويي رو كه اشاره شده مشاهده كرده و يا اينكه از بچه هاي سايپا كسي در اين مورد نظر خاصي داره؟ لطفا در بحث مشاركت كنيد
با احترام

TheZ
9 August 2008, 06:15 PM
با درود خدمت دوستان
كسي از بچه ها اين نمايشگاه رو ديده و اين ريويي رو كه اشاره شده مشاهده كرده و يا اينكه از بچه هاي سايپا كسي در اين مورد نظر خاصي داره؟ لطفا در بحث مشاركت كنيد
با احترام

چند مورد آپشن اضافه خواهد شد که abs (و در گام بعدی airbag ) را دوستان میدونند .. فول آپشن نیست .......

hosseinabd
9 August 2008, 11:33 PM
بالاخره عکسها رو گرفتم بمحض اینکه آماده کردم براتون میزارم.

farzadba
10 August 2008, 08:03 AM
چند مورد آپشن اضافه خواهد شد که abs (و در گام بعدی airbag ) را دوستان میدونند .. فول آپشن نیست .......
شما از بچه هاي سايپا هستيد يا اينكه از نمايشگاه بازديد كرديد؟ اگر هر كدام از اين دو جواب مثبت است ريوي فول آپشني كه در اين خبر به آن اشاره شده است دقيقا داراي چه آپشن هايي است؟
با احترام

TheZ
10 August 2008, 10:57 PM
شما از بچه هاي سايپا هستيد يا اينكه از نمايشگاه بازديد كرديد؟ اگر هر كدام از اين دو جواب مثبت است ريوي فول آپشني كه در اين خبر به آن اشاره شده است دقيقا داراي چه آپشن هايي است؟
با احترام

سلام
به غیر از اون دو موردی که عرض کردم موارد خاص و دندانگیری نیستند . اون دو مورد هم یکیش رو هواست !

farzadba
11 August 2008, 10:31 AM
سلام
به غیر از اون دو موردی که عرض کردم موارد خاص و دندانگیری نیستند . اون دو مورد هم یکیش رو هواست !
لطفا اگر اطلاع داريد در مورد اون آپشن هاي كوچك و دندان نگير!! هم مطلبي بفرماييد شايد به درد دوستان بخوره

با احترام نسبت به ساير دوستان
من دو روزي صبر كردم تا ببينم كسي در اين مورد نظري مي ده ولي چون پاسخي نگرفتم بحث پيرامون موضوع رو ادامه مي دم

farzadba
11 August 2008, 10:55 AM
***آژير جا ماندن سوييچ و آژير باز ماندن در***
اين دو مورداز مواردي هستند كه در خودروهايي مانند 206 وجود دارد در ريو اين موارد به صورت آپشنال وجود دارد. البته لازم به توضيح است كه اگر دقت كنيد يك آپشن در اين خودرو وجود دارد كه در دفترچه هم به آن اشاره نشده است و آن هم اين است كه اگر سوييچ در مغزي باشد و شما بخواهيد در را با چفت آن قفل كنيد (يعني در را باز كنيد و بدون سوييچ با زدن ضامن در راببنديد) جلو اين كار را مي گيرد.
به هر حال اين دو آپشن در ريوهاي توليد داخل قابل نصب است. اين عمل با تعويض "برد ايتك" ماشين انجام مي شود. اين برد در حال حاضر در ايران وجود دارد و توسط نمايندگي ها قابل نصب است. قيمت اين برد تا حدود يك ماه پيش حدود 60 هزار تومان بود (قيمت امروز را اطلاع ندارم)
***با تعويض ايتك چه مواردي اضافه مي شود***
بجز دو مورد بالا با تعويض ايتك مواردي به ماشين اضافه مي شود كه همه آنرا من نمي دانم ولي يك مورد را كه مي دانم مطرح مي كنم و دوستاني كه اطلاع دارند يا نصب كردند لطفا اين بحث رو تكميل كنند (اين بحث رو براي اظهار نظر دوستان باز مي گذارم)
با نصب اين برد يكي از مواردي كه اضافه مي شود خاموش نشدن ضبط در هنگام استارت زدن است. يعني وقتي استارت مي زنيد (در حال حاضر) ضبط يكبار خاموش و روشن مي شود. اما با اين ايتك جديد ضبط به كار خود ادامه مي دهد و خاموش و روشن نمي شود

?!...sia
12 August 2008, 10:30 PM
من الانم که استارت میزنم ضبط قطع نمیشه!

kamil81
13 August 2008, 12:41 AM
سلام

در موقع استارت ضبط من هم قطع نمي شه. اين موضوع فكر نكنم ربطي به ايتك داشته باشه.

farzadba
13 August 2008, 09:09 AM
من الانم که استارت میزنم ضبط قطع نمیشه!

سلام

در موقع استارت ضبط من هم قطع نمي شه. اين موضوع فكر نكنم ربطي به ايتك داشته باشه.

با درود خدمت شما دوستان گرامي
خودروي شما مربوط به كدام سال است و اينكه آژير جا ماندن سوييچ و باز ماندن در دارد يا خير
چون خودروهاي توليدي در سال 84 و 85 اين موارد را نداشتند. مثلا خودروي من كه مال سال 85 است نه اين دو مدل آژير را دارد و نه اينكه ضبطش روشن مي ماند و اگر ضبط را روشن كنم و بعد استارت بزنم روشن و خاموش مي شود. اين موارد مربوط به همان برد ايتك است كه گفتم كه احتمالا در خودروهاي شما دوستان جديد تر بوده و اين موارد را دارد
با احترام

hosseinabd
13 August 2008, 02:52 PM
سلام دوستان.
من عکسهای نچندان خوبی از ماشینم گرفتم و یک توضیح کوچیک زیر عکسها دادم.
اگر جالب نشده ببخشید چون خیلی با عجله گرفتم.
http://h1.ripway.com/knowledgeplanet/01.jpg
http://h1.ripway.com/knowledgeplanet/02.jpg
http://h1.ripway.com/knowledgeplanet/03.jpg
http://h1.ripway.com/knowledgeplanet/04.jpg
http://h1.ripway.com/knowledgeplanet/05.jpg
http://h1.ripway.com/knowledgeplanet/06.jpg

kamil81
13 August 2008, 03:27 PM
با درود خدمت شما دوستان گرامي
خودروي شما مربوط به كدام سال است و اينكه آژير جا ماندن سوييچ و باز ماندن در دارد يا خير

سلام

مدل ماشين من 87 است و 4 ماه است كه خريدم. ضبط خاموش نمي شود ولي اين آژيرها كه گفتيد را ندارد.

سلام دوستان.
من عکسهای نچندان خوبی از ماشینم گرفتم و یک توضیح کوچیک زیر عکسها دادم.
اگر جالب نشده ببخشید چون خیلی با عجله گرفتم.

والا ما كه عكسي نديديم!

adolf1945
13 August 2008, 04:14 PM
جناب hosseinabd (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=67186) دم شما گرم . خیلی حال کردم .
مشاینت رو خوب تمیز درآوردی .
من میمیرم برای رنگ بژ اما متأسفانه گیرم نیومد و به نقره ای تن در دادم .

hojabri
13 August 2008, 04:55 PM
***زه ضربه گير روي در***
خودروي ريو به صورت فابريك داراي زه پلاستيكي ضربه گير همرنگ بدنه روي در مي باشد كه در صورت وجود اين زه درهاي ماشين سوراخ شده و اين زه با خارهاي آن روي در نصب مي شود. در واقع براي نصب اين زه درهاي ماشين بايد سوراخ باشد كه در ريوي توليد سايپا درها سوراخ دار نيستند. اما زه مربوطه در ايران موجود بوده و به قيمت 50 هزار تومان (قيمت جديد ندارم) از بازار قابل تهيه است. زه تهيه شده به صورت پلاستيك خام بوده و بايد رنگ شود. البته شنيدم كه دو مدل زه براي ريو در بازار آمده كه نوع دوم داري خار نيست و پشت آن چسب دارد. در هر حال اگر هم زه خار دار پيدا كرديد بايستي با چسب دو رو پشتش را چسب بزنيد و پس از در آوردن خارها و بريدن قطعات زائد به دقت آنرا در محل خود بچسبانيد. به اين صورت اين زه ضربه گير را روي در ريو هاي داخلي هم مي توان نصب كرد. فقط كمي دقت و حوصله مي خواهد. دقت كنيد كه در اين صورت بايد اولا قسمت گود تر زه بالا قرار گيرد و ثانيا خط آن دقيقا منطبق با خط شكست در باشد تا زه دقيقا در جاي خود بچسبد.
در اينجا مي خواستم عكس يك ريو با زه روي در برايتان بگذارم كه پيغام داد بار روي سرور زياد است دوباره سعي كنيد اگر توانستم در پست بعدي برايتان مي گذارم

با تشكر،
آيا بايد چسب خاصي زد يا اينكه خود اين نوع زه ها چسب دارند؟ آيا با شستشو مثلا در كارواش اين زه ها كنده نمي شوند؟

kamil81
13 August 2008, 07:54 PM
سلام

جناب hosseinabd بالاخره با ف ي ل ت ر شكن موفق به ديدن عكسهاي شما شديم.
فوق العاده ماشين تان زيبا شده اميدوارم چرخش هميشه برايتان بچرخه.

لطفا در مورد زه ضربه گير و استرس بار كه بنده هم شديدا دنبالش هستم توضيحات اجمالي بفرماييد كه استرس بار را سفارش دادين يا از شهر خودتان تهيه كردين و با چه قيمتي و همينطور چه تاثيري در هندلينگ ماشين احساس مي كنيد آيا بهبود يافته؟ چون ريو انصافا سر پيچ ها تعادل خوبي نداره.
در مورد زه گير هم بفرماييد كه به چه نحو تهيه كردين و به چه قيمتي و آيا در را سوراخ كردين يا خارها را شكستين؟

شرمنده اگه زياد شد . پيشاپيش از جواب هاتون سپاسگزاري مي كنم.

bamshad
14 August 2008, 02:19 AM
کسی در مورد زه جدیدی که روی ریو بعضی ها نصب میکنن اطلاعی داره؟
یه زه پهن دقیقا شبیه زه پراید141 نمیدونم شاید همونو استفاده میکنن؟!
حسین جان سنسورها رو هم رنگ کردین؟
وسایل و قبل از نصب رنگ کردین؟ممنون میشم یه توضیح کامل ارائه بدین همچنین در مورد هزینه هاش

farzadba
14 August 2008, 09:49 AM
با تشكر،
آيا بايد چسب خاصي زد يا اينكه خود اين نوع زه ها چسب دارند؟ آيا با شستشو مثلا در كارواش اين زه ها كنده نمي شوند؟
زه هايي كه خار دارند تنها در سمت بالاي آن چسب دارند و بايد خارها را در بياوريد و به پايين و كناره ها هم چسب بزنيد. اما در هر صورت چسبش اينقدر هم آبكي نيست كه با يك آب برود. اما بايد آب با فشار رو مستقيم روي شيار نگيريد
با احترام

farzadba
16 August 2008, 10:39 AM
***ابزار تنظيم نور چراغهاي جلو***
يكي از مواردي كه روي اين خودرو قابل نصب است ابزار تنظيم نور چراغهاي جلو با توجه به ميزان بار و مسافر است اين ابزار يك كليد است كه اولين كليد از سمت چپ روي اون مجموعه پلاستيكي كليدها است كه برف پاك كن عقب و گرمكن صندلي هم روي اون بود. اين سوييچ 4 حالت صفر تا 3 دارد كه در دفترچه راهنما توضيح داده شده هر حالت را براي چه ميزان مسافر يا بار بايد استفاده كرد. در واقع اين ابزار به اين صورت عمل مي كند كه چون با افزايش بار و مسافر عقب ماشين سنگين تر مي شود بنابراين كله ماشين بالاتر رفته و نور آن كمي بالاتر از حالت عادي مي شود كه براي خودروهاي مقابل آزار دهنده است. كه با كمك اين كليد دو موتور به صورت برقي سر لامپها را پايين مي آورد.
براي نصب اين ابزار بايستي چراغهاي جلوي ماشين عوض شده و از نوع موتور دار آن استفاده شود. در حال حاضر در ريوي توليد داخل اين چراغها ساده هستند و در بازار ايران هم من اين نوع چراغ را براي ريو نديدم اما در كل با تعويض چراغ اين ابزار روي ريوي داخلي قابل نصب است ولي قيمت اين نوع چراغ و همچنين قيمت اين ابزار را ندارم. اگر دوستان مي دانند يا در دبي كسي اين ابزار را سراغ دارد بفرماييد يا اينكه اگر تا حالا دنبالش نبوديد حداقل دنبالش در دبي باشد كه اگر مناسب بود وارد كشور كنيد (اين جمله آخر را براي وارد كنندگان قطعه و نمايندگان سايپا عرض كردم)
با احترام

farzadba
17 August 2008, 05:10 PM
***قلاب سفت کن صندلی کودک***
یکی از مواردی که به طرز بی منطق و مسخره ای از ریو حذف شده است این آپشن می باشد. این قلابها در واقع 3 عدد قلاب هستند که پشت صندلی عقب و روی تاقچه ماشین قرار دارند از این قلابها برای سفت کردن صندلی کودک توسط یک بند استفاده می شود و از پرتاب شدن آن در هنگام تصادف جلوگیری می کند. این مورد را من در بازار ایران تا کنون برای ریو ندیدم اما بسیار آپشن ساده و در عین حال مهمی است. روی ریوهای تولید ایران هم به راحتی قابل نصب است و احتمالا قیمت زیاد بالایی هم ندارد (حالا چرا شرکت سایپا حذف کرده باید خودشان پاسخگو باشند) دوستان وارد کننده قطعه و نمایندگان سایپا لطفا در مورد امکان واردات و قیمت این آپشن راهنمایی کنند.
در عکسی که ضمیمه کردم هم می توانید این قلابها را ببینید. جالب است که این عکس را از سایت خود سایپا گرفتم که خیلی ناشیانه علامت سایپا رو روی یک عکس خارجی گذاشتن (یعنی حتی زحمت گرفتن عکس از خودروی تولیدی خودشون رو هم نکشیدند البته تقریبا اکثر عکسهای این سایت این حالت را دارند و از سایتهای آمریکایی کپی شده اند که با کمی دقت می توانید آپشن های خذف شده مثل آنتن برقی، زه روی در، فرمان هیدرولیک و .....) را در آن مشاهده کرد)

farzadba
17 August 2008, 05:28 PM
***تیوتر ضبط***
ممکن است دوستان تصور کنند که این مورد که چیز عجیبی نیست و قابل نصب است مخصوصا برای کسانی که مشتاق تعویض ضبط هستند. اما جالب است بدانید که ریو به صورت فابریک دارای امکان نصب تیوتر روی همین ضبط هم هست. اگر زیر پای راننده و همینطور کمک راننده بخوابید و به دیوار خارجی ماشین که زیر پا قرار دارد نگاه کنید پس از کمی جستجو در میان سیمها و رله های فرآوان دو سوکت سفید کوچک (با دو سیم اتصال)می بینید که به هیچ وسیله ای وسل نیستند. این دو سوکت مربوط به تیوتر فابریک ماشین هستند که روی ستونهای جلو نصب می شود.
تا آنجا که من می دانم این سیمها متصل بوده و کار می کنند پس امکان نصب تیوتر را دارند. اما دوستان و آگاهان به ما راهنمایی کنند که آیا این مدل تیوتر در بازار موجود است یا نه
عکس این تیوتر و مکان نصبش را برایتان پیوست می کنم. در این عکس اگر دقت کنید آینه ها هم برقی است و کلید آن هم روی دسته مربوط به کنترل شیشه های کنار دست راننده قابل تشخیص است (این هم قول عکس آینه برقی که داده بودم)

farzadba
18 August 2008, 11:29 AM
***تنظيم ارتفاع فرمان***
اين گزينه از مواردي است كه در خودروي پرايد نيز موجود بوده اما در ريو توليد داخل به رغم موجود بودن و به رغم نداشتن هيچگونه پيچيدگي خاص حذف شده است.
متاسفانه در ريوهاي توليد داخل تا زمان حاضر اين مورد قابل نصب نيست و براي آن نياز به تعويض كل مجموعه فرمان است كه عملا نه در بازار موجود است و نه شركت اين كار را كرده كه بتوان در نمايندگي نصب نمود.

farzadba
26 August 2008, 10:54 AM
با درود خدمت دوستان
در اين 5 صفحه اي كه از اين تاپيك گذشته من خيلي تلاش كردم كه متكلم وحده نباشم و همه بخصوص بچه هاي سايپا و كساني كه در كار قطعه هستند در بحث مشاركت كنند و ما را راهنمايي كنند. اما متاسفانه تقريبا اين جور فيدبك نداشتم.
دوم اينكه از يكي از مديران محترم در پيغام خصوصي خواهش كردم كه يا به من اجازه ويرايش پست اول رو بدهد و يا اينكه خودش اين ويرايش رو انجام بدهد كه من قادر باشم در پست اول فهرست اين لوازم و شماره صفحه و پست مربوط به اون رو بنويسم تا دوستاني كه تازه وارد مي شن الكي تمام صفحات تاپيك رو نخوان بگردند. اما ظاهرا اون مدير محترم پيغام من رو دريافت نكردند. پس در همين جا از همه مديراني كه اين مطلب رو مطالعه مي كنند درخواست كمك در اين مورد رو دارم
با احترام

hosseinabd
26 August 2008, 04:06 PM
سلام دوست عزیز.
من که چندتا مطلب گذاشتم.البته تاپیک شما هم بیشتر این رو میطلبه که شما بنویسید و بقیه استفاده کنند ولی گاهی اوقات هم میتونند نظری یا مطلبی در این مورد بنویسند یا سوال کنند.در ضمن من که عکسهای ماشینم رو با قطعات نصب شده گذاشتم.

kamil81
27 August 2008, 12:01 AM
سلام دوست عزیز.
من که چندتا مطلب گذاشتم.البته تاپیک شما هم بیشتر این رو میطلبه که شما بنویسید و بقیه استفاده کنند ولی گاهی اوقات هم میتونند نظری یا مطلبی در این مورد بنویسند یا سوال کنند.در ضمن من که عکسهای ماشینم رو با قطعات نصب شده گذاشتم.

جناب hosseinabd عزيز

از عكسهاي شما سپاسگزارم ولي من در اين مورد چندتا سوال كردم از خدمتتون ولي متاسفانه تا كنون جوابي از شما دريافت نكردم . ممنون مي شوم اگه به سوالات بنده در صفحه قبل پاسخ بدهيد.

متشكرم

farzadba
27 August 2008, 10:14 AM
سلام دوست عزیز.

من از شما خيلي ممنونم. شما از كساني هستيد كه به پربار شدن اين تاپيك خيلي كمك كرديد.
ولي من اون مطلب رو بيشتر براي قطعه فروشها و بچه هاي سايپا نوشتم. چون اطلاعات من به عنوان يك يوزر ساده در بازار است. اما كساني كه گفتم هم شايد اطلاعات بيشتري داشته باشند و هم اينكه اين موارد كمك كنه كه قطعات رو از دبي يا جاهاي ديگه و يا انبار سايپا (اگر قطعه مربوطه در انبار موجود باشد) وارد بازار كنند. به اين صورت اين تاپيك يه كار دوطرفه مي كنه هم با معرفي آپشنها مي تونه احساس نياز و آگاهي رو در مصرف كننده ايجاد كنه كه اين موارد هم در ماشينش قابل اجرا است. و هم با توجه به اين احساس نياز و تقاضا از بازار، واردكنندگان قطعه اقدام به واردات كنند. اما تا زماني كه نه مصرف كننده بدونه كه مثلا ماشينش قابليت تجهيز به آينه برقي فابريك رو داره و نه وارد كننده قطعه و يا بچه هاي سايپا تقاضايي توي بازار نبينند اينجور موارد وارد كشور نميشه و يا اگر بشه خيلي گرون مي شه
با احترام

Raminium2001
27 August 2008, 10:45 PM
این تاپیک داره خوب جلو میره. اما اگه اطلاعات مناسبتری راجع به قیمتهاش هم بچه ها گیر بیارند خیلی عالی میشه. از farzadba (http://www.phalls.com/member.php?u=92282) هم بابت فعالیت خوبش ممنونم. در مورد فهرست هم چون در مورد تمام لوازم احتمال داره در هرجایی از تاپیک بحث بشه، منطقی نیست فهرست بذاریم. هرچند برای توضیحات شما راجع به این وسایل میشه فهرست تهیه کرد. تا نظر باقی دوستان و مدیران عزیز چی باشه.

hosseinabd
28 August 2008, 02:00 AM
سلام

جناب hosseinabd بالاخره با ف ي ل ت ر شكن موفق به ديدن عكسهاي شما شديم.
فوق العاده ماشين تان زيبا شده اميدوارم چرخش هميشه برايتان بچرخه.

لطفا در مورد زه ضربه گير و استرس بار كه بنده هم شديدا دنبالش هستم توضيحات اجمالي بفرماييد كه استرس بار را سفارش دادين يا از شهر خودتان تهيه كردين و با چه قيمتي و همينطور چه تاثيري در هندلينگ ماشين احساس مي كنيد آيا بهبود يافته؟ چون ريو انصافا سر پيچ ها تعادل خوبي نداره.
در مورد زه گير هم بفرماييد كه به چه نحو تهيه كردين و به چه قيمتي و آيا در را سوراخ كردين يا خارها را شكستين؟

شرمنده اگه زياد شد . پيشاپيش از جواب هاتون سپاسگزاري مي كنم.
سلام جناب kamil81.
من واقعا شرمنده ام که نتونستم جوابتون رو بدم.
یک هفته ای گرفتار کارام بودم.
ممنون از لطفت.
استرس بار از شرکت hp design هست و مخصوص ریو و از همون لوازم لوکس و اسپرت فروشیها میتونید بخرید.علت تعادل نامناسب ریو رینگ 13 با لاستیکهای ایرانی 175 هست ولی من رینگ 14 انداختم با لاستیک 185 البته اشتباهی که کردم roadstone گرفتم که چسبندگی خوبی نداره و بازم توی پیچ ها کمی مشکل دارم ولی با استرس بار احساس امنیت بیشتری میکنی و اتاق زیاد کج نمیشه.فکر کنم قیمتش هم حدود 40 یا 50 بود.
زه درها هم من به صورت خام که طوسی هست از همونجایی که استرس بار رو تهیه کردم،خریدم و بعد رنگشون کردم.زه ها هم به قیمت 50 تومان بود که خارها رو دراوردم و بعد با چسب دوطرفه چسبوندم البته با حرارت(از سشوار استفاده کردم).
اگر باز هم کمکی از دستم بر میاد دریغ نمی کنم.

hosseinabd
28 August 2008, 02:08 AM
جناب hosseinabd (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=67186) دم شما گرم . خیلی حال کردم .
مشاینت رو خوب تمیز درآوردی .
من میمیرم برای رنگ بژ اما متأسفانه گیرم نیومد و به نقره ای تن در دادم .
از لطف شما ممنونم.
منم اول میخواستم نقره ای بگیرم ولی پدرم گفت رنگ اولت رو بژ بزن و رنگ دوم نقره ای و همون بژ برام درومد و 12 روزه بهم دادن.خودم هم تعجب کردم.ولی رنگ بژ خیلی کم تولید میشه.منم زیاد ندیدم توی بازار.
امیدوارم از ماشینت راضی باشی و همیشه چرخش برات بچرخه.

hosseinabd
28 August 2008, 02:10 AM
کسی در مورد زه جدیدی که روی ریو بعضی ها نصب میکنن اطلاعی داره؟
یه زه پهن دقیقا شبیه زه پراید141 نمیدونم شاید همونو استفاده میکنن؟!
حسین جان سنسورها رو هم رنگ کردین؟
وسایل و قبل از نصب رنگ کردین؟ممنون میشم یه توضیح کامل ارائه بدین همچنین در مورد هزینه هاش
من دنبال سنسورهای رنگ بژ بودم ولی متاسفانه فقط نقره ای گیرم اومد.منم برای اینکه روی ماشین ضایع نشه اول به همون رنگ اندازه گرفتم و سنسور 1 متر نشان داد و سپس 1 سنسور رو رنگ کردم و امتحان کردم دیدم خطا پیدا نکرد و خودم همرنگ بدنه کردم.البته مارک سنسورها استیل میت هست.

arash_2006
29 August 2008, 10:56 AM
منم یک سوال از شما داشتم میخواستم ببینم این رینگ 14 که خریدید قیمتش چنده؟ و اینکه در ارتفاع ماشین هم تاثیری گذاشته یا نه چون حتما خودتون هم میدونید که ارتفاع این ماشین خیلی کمه و به همین خاطر هم بیشتر وقت ها زیر سپر اون در هنگام عبور از پل ها گیر میکنه وهمین مساله مشکل بزرگی برای من محسوب میشه چون تا الان از چند نقطه رنگ سپر پریده میخواستم مطمئن بشم که رو ارتفاع تاثیر میذاره یا نه و مورد دیگه اینکه میشه از رینگ استاندارد استفاده کرد مثلا از رینگ 405 یا هر ماشین دیگه ای که 14 اینچ باشه جای پیچ هاش بهم میخوره؟

hosseinabd
29 August 2008, 11:41 AM
منم یک سوال از شما داشتم میخواستم ببینم این رینگ 14 که خریدید قیمتش چنده؟ و اینکه در ارتفاع ماشین هم تاثیری گذاشته یا نه چون حتما خودتون هم میدونید که ارتفاع این ماشین خیلی کمه و به همین خاطر هم بیشتر وقت ها زیر سپر اون در هنگام عبور از پل ها گیر میکنه وهمین مساله مشکل بزرگی برای من محسوب میشه چون تا الان از چند نقطه رنگ سپر پریده میخواستم مطمئن بشم که رو ارتفاع تاثیر میذاره یا نه و مورد دیگه اینکه میشه از رینگ استاندارد استفاده کرد مثلا از رینگ 405 یا هر ماشین دیگه ای که 14 اینچ باشه جای پیچ هاش بهم میخوره؟
سلام دوست عزیز.
اون موقع که من قصد خرید رینگ رو داشتم فقط دو گزینه داشتم یکی همین مدلی که دیدید با قیمت 74 هزار تومان و دیگری رینگ فابریگ مزدا 323 با قیمت 67 تومان و من ترجیح دادم از اسپرت استفاده کنم که ظاهر قشنگ تری داره.اما در مورد ارتفاع هم استاندارد ماشین میشه البته با لاستیک 185/65 و اون مشکلتون حل میشه . حداقل برای من که مشکلم مشابه شما بود حل شد چون تقریبا 2 سانت ماشین بالاتر میاد.همچنین مشکل اکسل عقب هم حل میشه و دیگر دیده نمیشه.رینگ 405 یا 206 و از این قبیل به ریو نمیخوره چون پیچ ریو 100 هست.البته اگر رینگ گرفتی باید یک آچار مخصوص هم براش درست کنی چون آچار چرخ خودش توی رینگهای اسپرت نمیره.
امیدوارم تونسته باشم کمکی بهتون کرده باشم.اگر بازم سوالی داشتید با کمک استاد خوبم farzadha در خدمتم.

Z@man
30 August 2008, 07:47 AM
با تشکر از دوست خوبمون hosseinbd که اطلاعات خوبی در اختیار سایر عزیزان قرار میدن :icon_cool

تقریبا 2 سانت ماشین بالاتر میاد

فقط این قسمت رو اصلاح میکنم که با سایزی که آقا حسین فرمودند قطر رینگ و لاستیک 2 سانت افزایش میکنه و بنابراین افزایش ارتفاع خودرو یک سانت خواهد بود.

farzadba
30 August 2008, 11:23 AM
این تاپیک داره خوب جلو میره. اما اگه اطلاعات مناسبتری راجع به قیمتهاش هم بچه ها گیر بیارند خیلی عالی میشه. از farzadba (http://www.phalls.com/member.php?u=92282) هم بابت فعالیت خوبش ممنونم. در مورد فهرست هم چون در مورد تمام لوازم احتمال داره در هرجایی از تاپیک بحث بشه، منطقی نیست فهرست بذاریم. هرچند برای توضیحات شما راجع به این وسایل میشه فهرست تهیه کرد. تا نظر باقی دوستان و مدیران عزیز چی باشه.

با درود خدمت شما مدير محترم
اولا: از توجه شما به اين مطلب و بخصوص درخواستي كه من داشتم ممنونم
ثانيا: در مورد اون صحبتي كه من كردم دقيقا نظرم همين بود. يعني من و ساير دوستان مطالبي رو كه مي دانيم در مورد آپشنها بنويسيم و ديگران بخصوص وارد كنندگان و فروشندگان قطعه و بچه هاي سايپا در مورد قيمتش و وجود يا امكان وارد كردنش نظر بدهند.
ثالثا: در مورد فهرست كه من گفتم خوب به هرحال در تاپيك در مورد همه چيز ممكنه بحث بشه و نظرات مختلفي مطرح بشه. اما اينكه به صورت خاص مثلا در كدام صفحه و كدام پست، يك آپشن خاص معرفي شده (مثلا قلاب سفت كن صندلي كودك) شايد براي بعضي ها كه سرعت اينترنت پايين تري دارند و يا وقت كمتري مفيد باشه. شايد كسي نخواهد بحث هاي تاپيك رو بخونه و فقط دنبال معرفي ها باشه. البته من بحثهاي تاپيك رو از معرفي ها بسيار مفيد تر مي دونم ولي هركس سليقه اي داره و مي خواستم با فهرست گذاري به اين سليقه ها احترام بذارم
حالا لطف كنيد و نظر بدهيد (هم كاربران و هم مديران)
با احترام

hosseinabd
30 August 2008, 03:06 PM
با تشکر از دوست خوبمون hosseinbd که اطلاعات خوبی در اختیار سایر عزیزان قرار میدن :icon_cool

فقط این قسمت رو اصلاح میکنم که با سایزی که آقا حسین فرمودند قطر رینگ و لاستیک 2 سانت افزایش میکنه و بنابراین افزایش ارتفاع خودرو یک سانت خواهد بود.
سلام دوست عزیز
ممنون از اصلاحتون.
منظورم همین بود ولی انگار خوب ننوشته بودم.
ولی در کل از لطفتون ممنون.

adolf1945
30 August 2008, 07:42 PM
حسین آقا ، این لاستیک 185 که شما انداختی چقدر تأثیر گذاشته .
آخه یه ایرادی که توی ریو وجود داره اینه که با وجود فنر بندی خیلی خوب (لول و پیچشی) هنوز هم توپ توپ میکوبه و ارتشاعات زمین رو انتقال میده توی ماشین . آیا با تعویض لاستیک این مشکل حل میشه . ؟؟؟
من هنوز لاستیکم رو عوض نکردم و با وجود 15 هزار کیلومتر کارکرد بازم دارم با لاستیکهای 175 میسوزم و میسازم . چون بزرگ شدن لاستیک واقعا" روی مصرف و شتاب تآثیر میزاره ولی نه 185 بلکه 205 . برای همین میخوام لاستیکم رو 185 کنم .

دوستان دیگه هم اگه نظری دارن بگن .

hosseinabd
31 August 2008, 02:05 AM
adolf1945 عزیز
اگر از لاستیک کومهو استفاده کنی بله ماشینت نرم تر میشه ولی من متاسفانه کومهو گیرم نیومد و روداستون آشغالی انداختم ولی نسبت به قبل کمی بهتره.توی مصرفت هم تاثیری نمیزاره.من اندازه گرفتم با کولر صدی 5.6 مصرف کرد و این از مصرفی که در سایت سایپا زده کمتر گاهی 5.5 مصرف میکنه.داخل شهر هم با کولر صدی 8 مصرف میکرد.

bamshad
31 August 2008, 02:12 AM
دوستان یک موضوعی که در ریو مطرح هست جای ضبطشه که خیلی بزرگه اگه شخص مطلعی انواع ضبط که با اندازه پنل ریو مچ میشه رو معرفی کنه همراه با ویژگی هاش فکر میکنم خیلی مفید باشه.
ممنون

arash_2006
31 August 2008, 10:53 AM
بنظر من پنل بزرگ و طراحی پخش ریو اونو خیلی شبیه پخش های دی وی دی کرده و زیبایی خاصی خصوصا در شب داره اگر بشه یک پخش دی وی دی رو جای اون نصب کرد که واقعا استثنایی میشه

hamedtb
31 August 2008, 11:36 AM
با سلام
دوستان JVC چند مدل دي وي دي داره كه لمسيه و پنلش جدا ميشه خيلي هم قشنگه اين هم عكس هاي مدل هاي مختلفشه

http://www.jvc-me.com/prodimages/Images/113017_KW-AVX815.jpg

http://www.jvc-me.com/prodimages/Images/112438_KW-AVX710_U_image.jpg

http://www.jvc-me.com/prodimages/Images/113013_KW-AVX716_EU.jpg

hosseinabd
31 August 2008, 02:08 PM
اگر جناب farzadba لطف کنن و قیمت ضبط اصلی خود ریو(منظورم سی دی و کاست هست) رو بزارن بنظرم بهتر باشه و البته مدلهای پایونیر دی وی دی هم معرفی کنند.

farzadba
31 August 2008, 04:41 PM
***ضبط و پخش خودرو***
در ريو همانگونه كه مي بينيد جاي ضبط بزرگ دارد. به همين دليل مي توان از ضبطهاي با پنل بزرگ هم در آن استفاده كرد. ضبطي كه در حال حاضر در ريو استفاده مي شود دو نوع بوده است. يكي پنل كوچك كه در مدلهاي قديمي تر استفاده شده است و ديگري پنل بزرگ كه در مدلهاي جديدتر استفاده شده و البته استفاده از ضبط بزرگ بگير نگير داره و يك زماني گذاشته مي شه و گاهي هم نمي شه و از همون پنل كوچك ها استفاده مي كنند.
اما به نظر من ضبط پنل كوچك كارخانه اي براي ريو بهتر است حالا چرا؟ چون كه ضبط پنل بزرگ بايد يا به صورت نوار كاست و سي دي باشد و يا شبيه همون مدلهاي پايونير كه دوست خوبمون حامد عكسش رو برامون گذاشتند داراي صفحه نمايش بزرگي باشد. اما ضبطهاي بزرگ كارخانه اي فقط يك ضبط سي دي كمي يوقور تر است و امكانات خاصي ندارد. ضمن اينكه اگر به هر دليلي بخواهيد اين نوع ضبط را باز كنيد و به جاش از يك ضبط پنل كوچك بهتر مثل پايونير يا سوني استفاده كنيد اون فضاي زير ضبط خالي ميمونه. در صورتي كه در ضبط كوچك تر اون فضا با يك قطعه پلاستيكي پر شده است كه در صورتي كه ضبط را عوض نكنيد و يا ضبط جديد هم پنل كوچك باشد از آن مي توان به عنوان يك فضا براي قرار دادن خرده ريز مثل كليد و كاغذ و خودكار و ... استفاده كرد.
اما در مورد ضبطهاي خود كيا موتورز بايد بگم كه 4 مدل ضبط فابريك براي ريو به صورت انتخابي در سايتش قرار داده بود (اون موقع كه اين مدل خودرو رو هنوز توليد مي كرد) اولين و ساده ترينش يك ضبط پنل باريك كاست خور بود. دوميش يك ضبط پنل باريك سي دي دار بود و مدلهاي سوم و چهارم ضبطهاي پنل پهني بودند كه هم كاست و هم سي دي داشتند. شركت سايپا ظاهرا نوع دومش رو انتخاب كرده (خدارو شكر كه توي اين يكي مثل رينگها پايين ترين مدل رو انتخاب نكرده بود) البته ضبطي كه سايپا روي ريو بسته با اون مدل نوع دوم كيا يه كمي فرق داره اما تقريبا به هم شبيه هستند هم از نظر امكانات و هم از نظر قيافه.
در مورد ضبطهاي مارك ديگه و همچنين قيمت ضبط فابريك من اطلاعي ندارم و خواهشا دوستان قيمت و اطلاعات بدهند. اما براي نصب براي اينكه سوكتهاي ضبط از حالت فابريك بيرون نياد به نصاب بفرماييد كه كمر سيمهاي روي سوكت رو لخت كنه و سيمهاي جديد رو روي اون ببنده. در ضمن يكي از بچه ها يك ضبط سوني بسته روي ماشينش و تا حالا مشكلي از نظر كامپيوتر ماشين (كه 206 ها خيلي به اين مورد حساس هستند) پيدا نكرده. البته اون هم ضبط رو با همون روش كمر سيم رو لخت كردن بسته
با احترام

farzadba
31 August 2008, 04:45 PM
سلام

ريوي من حدود 4000 كيلومتر كار كرده ولي مصرفش همچنان بالاست و حدود 11 داره مي سوزونه ! البته وقتي صفر بود حدود 12 مي سوزوند ولي هنوز هم فوق العاده بالاست. من از لاستيك هاي 205/13 استفاده مي كنم ولي ديگه نبايد اينقدر تاثير داشته باشه رو مصرف. ماشين شما صفرش هم همينقدر مي سوزوند ؟ تا چه كيلومتري مصرف عادي شد؟ فكر مي كنيد بايد به نمايندگي مراجعه كنم؟؟

من از 20000 تا شروع به اندازه گیری کردم ولی اولش واقعا بالا مصرف میکرد طوری که من پایین اومدن امپر بنزین بعد از مسافت کوتاه رو میدیدم.

آقا کامیل شما اگه میخوای ببینی سوختت چی جوریه ، این کاری که میگم روبکن . من از بس روی سوخت حساسم قلقش دستمه . قول بهت میدم جواب میده .
-----------------------------------------------------------------------
تا حلقوم باکت رو پر از بنزین کن که دیگه با قاشق چای خوری هم نتونی توش بنزین بریزی . مرتب هم صندوق عقب رو تکون تکون بده بزار بنزین جا به جا بشه و کامل باکت پر بشه . ( شاید باکت رو درست پر نمیکنی )
بعدش آمپرت از خط آخر هم بالا تر میره . در اون زمانه که شما باید کیلومتر رو صغر کنی و راه بیافتی .
توی شهر با اولین خط آمپر بنزین باید دور و بر 170 کیلومتر راه بری . اگر هم توی جاده بودی باید 200 تا به بالا راه بری . البته من یه بار با همون خط اول توی جاده کفی 240 کیلومتر راه رفتم .(همه شاخ درآورده بودند)
فقط یادت باشه خط اول همیشه اینجوریه وگر نه خطهای دوم به بعد به صورت نزولی زودتر خالی میکنند . اگر هم بخوای با 45 لیتر حساب کنی ، توی جاده باید 600 کیلومتر راه بری (البته تا آخرین قطره بنزینت ، یهو راه نیافتی وسط راه بمونی باید خودت محاسبه کنی)

کولر هم زیاد تآثیر نمیزاره . فقط میمونه لاستیکت که فکر میکنم در غیر این صورت ایراد از همون باشه . یکی از دوستان من از ساوه تا تهران 35 لیتر سوزونده بود و لاستیکش 205 بود در صورتی که من از تهران تا مشهد 52 لیتر سوزوندم .
یه چیز دیگه هم که باید مد نظر داشته باشی اینه که به ماشین بیخودی گاز ندی چون یهو باکت رو خالی میکنه .(ریو اینجوریه) دور موتورت وقتی به 3000 تا 3500 رسید دندت رو عوض کن و توی جاده هم از 120 تا بیشتر نرو .
یه امتحان کن ، خبرش رو بده. فقط دست به موتورت نزن . موتور ریو در 95 درصد موارد تنظیم تنظیمه .
-----------------------------------------------------------------
ضمنا" آقا کامیل 4000 تا که چیزی نیست که !!!!
شما از 8 هزار به بعد حساس بشو . ...
من همون دو هفته اول 4000 تا راه رفتم . (بنزین گیرم بیاد مسافرتم .)
بنداز ماشینو توی جاده بزار ماشین جا بیفته ....
با درود خدمت دوستان
من قصد جسارت ندارم ولي فكر مي كنم اين نوشته هايي كه در نقل قول آوردم و نمونه هاي آنها مربوط به تاپيك جامع ريو باشه كه در اينجا مطرح شده. از دوستان خواهش مي كنم كه لطف كنند و در ارتباط با موضوع تاپيك بحث كنند و اين نوع موضوعات رو در تاپيك جامع مطرح كنند تا هم اين تاپيك بي دليل درهم برهم نشه و هم بچه هايي كه دنبال حل اين نوع مشكلات هستند راحت تر بتونند به جواب برسند. از مديران محترم هم خواهش مي كنم اگر امكان داره يك بازبيني در كل اين تاپيك بفرمايند و موضوعات غير مرتبط رو به مكان مناسبش منتقل كنند
با احترام

arash_2006
1 September 2008, 06:48 PM
hosseinabd (http://www.phalls.com/member.php?u=67186) جان این آینه های بغل و دستگیره های در رو رنگ کردی یا آماده از بازار خریدی؟ میشه ترتیب و قیمتش رو بگی؟من در تاپیک ریو سوالی رو پرسیدم که متاسفانه هنوز به جواب نرسیدم و اونم در مورد سایز رینگ و لاستیک که من 15 و کومهو 55-195 انداختم میخواستم ببینم به جلوبندی آسیب نمیرسونه؟ گارانتی رو باطل نمیکنه؟ در مورد مصرف بنزین چی؟ تاثیر داره یا نه؟

arash_2006
2 September 2008, 10:36 PM
دقیقا یادم نیست که من این مطلبی که میخوام عنوان کنم رو تو همین تاپیک خوندم یا جای دیگه
بهرحال من در جایی خوندم که دلیل ورود صدای موتور به داخل اتقا در خودروی ریو برداشتن نمدی که پشت داشبورد قرار میگیره و بازم از شاهکارهای سایپاست که اونو برداشته و باعث شده که این به یک معزل و یک نقص هرچند موقتی در این خودرو به حساب بیاد
حالا من میخواستم بدونم که کسی از دوستان در مورد این نمد اطلاعاتی داه؟ اصلا تو بازار هست؟ نمایندگی ها چطور؟
درآخر بنظر دوستان ارزش داره که بدیم داشبورد رو باز کنند تا این نمد رو سرجاش گذاشته و برای همیشه از شر صدای موتور خلاص شیم؟ بنظر شما باعث نمیشه که داشبورد به سروصدا بیافته؟
کسی در این مورد تجربه ای یا اطلاعاتی نداره؟

hosseinabd
3 September 2008, 01:09 AM
hosseinabd (http://www.phalls.com/member.php?u=67186) جان این آینه های بغل و دستگیره های در رو رنگ کردی یا آماده از بازار خریدی؟ میشه ترتیب و قیمتش رو بگی؟من در تاپیک ریو سوالی رو پرسیدم که متاسفانه هنوز به جواب نرسیدم و اونم در مورد سایز رینگ و لاستیک که من 15 و کومهو 55-195 انداختم میخواستم ببینم به جلوبندی آسیب نمیرسونه؟ گارانتی رو باطل نمیکنه؟ در مورد مصرف بنزین چی؟ تاثیر داره یا نه؟

سلام دوست عزیز.
آینه ها و دستگیره ها رو خودم رنگ کردم چون هم پیستوله داشتم و هم پمپ باد و فقط هزینه رنگ و کیلر رو دادم که فکر کنم حدود 9 یا 10 هزار تومان شد.البته رنگ زیاد گرفتم چون توی این اصفهان فقط به آدم میزنن و میرن و برای انجام عمل رنگ کاری بعد از تصادف اینها رو گذاشتم.
در مورد رینگ 15 که همه میدونند که یکم برای این ماشین زیاده و ممکنه آسیب به جلو بندی بزنه و فکر کنم از گارانتی خارج میشه و توی مصرف هم 100 در صد تاثیر میزاره.ولی همون 14 با لاستیک 65/185 کومهو بهترین حالت برای ماشین هست.هم ایمنی رو براتون به ارمغان میاره.هم مصرف خوب و ابده آل ماشین رو و هم عمر مفید جلوبندی رو و هم شتاب و سرعت مناسب.

hosseinabd
3 September 2008, 01:12 AM
دقیقا یادم نیست که من این مطلبی که میخوام عنوان کنم رو تو همین تاپیک خوندم یا جای دیگه
بهرحال من در جایی خوندم که دلیل ورود صدای موتور به داخل اتقا در خودروی ریو برداشتن نمدی که پشت داشبورد قرار میگیره و بازم از شاهکارهای سایپاست که اونو برداشته و باعث شده که این به یک معزل و یک نقص هرچند موقتی در این خودرو به حساب بیاد
حالا من میخواستم بدونم که کسی از دوستان در مورد این نمد اطلاعاتی داه؟ اصلا تو بازار هست؟ نمایندگی ها چطور؟
درآخر بنظر دوستان ارزش داره که بدیم داشبورد رو باز کنند تا این نمد رو سرجاش گذاشته و برای همیشه از شر صدای موتور خلاص شیم؟ بنظر شما باعث نمیشه که داشبورد به سروصدا بیافته؟
کسی در این مورد تجربه ای یا اطلاعاتی نداره؟
به نظر من که این کارو نکن چون افراد ماهری در این زمینه نداریم.ولی اساتید این تاپیک نظرشون رو بدن و بعد تصمیم بگیر.

farzadba
3 September 2008, 08:15 AM
***چراغهاي باز ماندن در صندوق و گرم كن شيشه عقب***
اگر به دفترچه راهنماي ريو نگاهي بيندازيد متوجه مي شويد كه در قسمتي از دفترچه راهنما اشاره شده است كه با روشن كردن گرم كن شيشه عقب، نشانگر آن در پشت آمپر روشن مي شود. در حالي كه در ريو توليد ايران اين اتفاق نمي افتد. ضمنا با بررسي نقشه سيم كشي اين ماشين باز هم مشاهده مي شود كه اين چراغ در مجموعه پشت آمپر وجود دارد.
اين دو مورد برخي از بروبچه هاي وارد و استادان مارو به فكر انداخت تا ببينند كه در پشت آمپر ريو چه خبره و به همين دليل آن را باز كردند. با باز شدن پشت آمپر متوجه مطالب جالبي شدند كه بعضي از آنها به اين بحث ما مربوط ميشه:
همانطور كه در دفترچه و نقشه اشاره شده است مكاني براي نصب لامپ براي گرم كن شيشه عقب وجود دارد كه متاسفانه لامپي در آن نصب نشده است. و همچنين با دقت در ساير قسمتهاي آمپر به گزينه اي به نام "ترانك" برخورد كردند كه در آن هم لامپي نصب نبود. با توجه به اين موارد و با توجه به وجود دسته سيم برف پاك كن عقب در اين خودرو (كه قبلا به اين مورد و مكان آن اشاره كردم) و با توجه به اينكه اخطار باز ماندن در صندوق عقب معمولا مربوط به خودروهاي 5 در و استيشن است (و در ريو مدل استيشن وجود دارد) بچه ها تصميم به امتحان اين دو جاي لامپ گرفتند. اما حالا لامپ از كجا بياريم؟؟ با بررسي بيشتر بچه ها مشخص شد كه در مجموعه پشت آمپر دو عدد لامپ بيكار وجود داره كه بچه هاي سايپا يادشون رفته بردارنش. يكي لامپ مربوط به كيسه هوا و يكي لامپ مربوط به سيستم كنترل عيب در ترمز ABS كه به راحتي و با جابجا كردن اين دو لامپ و قرار دادن آنها در فضاي خالي مربوطه مي توان دو مورد مذكور را فعال نمود. اين كار را بعدها خود تعميرگاه شماره 6 سايپا (تخصصي ريو) با گرفتن مبلغي پول انجام مي داد اما خودتان هم مي توانيد آنرا انجام دهيد و حداكثر 20 دقيقه براي باز و بسته كردن و تعويض جاي لامپها زمان مي برد. من يك آموزش تصويري در اين زمينه دارم كه اگر پيدا كنم در همين تاپيك براي دوستان خواهم گذاشت

arash_2006
3 September 2008, 11:52 AM
ولی بنظر من که میارزه چون نرمی این ماشین واقعا عالی و راضی کننده است حالا با این نرمی و البته کیفیت مونتاژ اون چون اگر دقت کرده باشید وقتی شیشه ها رو میدین بالا هیچ صدایی بجز صدای موتور به داخل اتاق نمیاد اگر بشه که همین صدا روهم حذف کرد که دیگه واقعا عالی میشه و احساس سوار شدن بر ماشین های لوکس و قیمت بالا به آدم دست میده من که اگر راهکارش رو پیدا کنم حتما این کارو میکنم چون خیلی رزش داره

bamshad
4 September 2008, 12:55 AM
به شرطی که به قیمت به صدا افتادن داشبورد تموم نشه بله واقعا عالی میشه

Z@man
4 September 2008, 09:37 AM
من کف ماشینم رو از زیر داشبورد تا صندلی عقب نمد زدم . صدای نفوذی از آسفالت و زیر ماشین خیلی کمتر شد. ولی داشبورد رو باز نکردم تا پشتش رو نمد بزنم چون ریسکش بالا بود و احتمال اینکه داشبورد به صدا بیوفته وجود داشت. نمد زیر کاپوت هم نصب کردم (فابریک کیا) و الان راضی هستم.

arash_2006
4 September 2008, 10:03 AM
Z@man (http://www.phalls.com/member.php?u=89362) جان منظورت از صدای آسفالت و زیر ماشین چیه؟ نمد استاندارد و فابریکی برای ریو هست اصلا؟ یا اینکه شما منظورت اینه که ساخته بشه و همین جوری یک نمدی رو نصب کنیم؟ جنس نمدی که برای کف ماشین استفاده کردی چیه که باعث شده از نفوذ صدا جلوگیری کنه؟ درآخر قیمتش هم ذکر کنی ممنونت میشم
یک سوال دیگه هم از دوستان داشتم اونهم در مورد استرس بار بنظر شما برای این ماشین و با توجه به اینکه من رینگ و لاستیک با سایز بالاتر انداختم لازمه؟ کسی قیمت داره؟ یا استفاده کرده که تجربه اش رو در این مورد بگه؟

Z@man
4 September 2008, 11:02 AM
منظور از صدای آسفالت همون صدایی که از حرکت لاستیک روی جاده به داخل ماشین منتقل میشه و تا حدودی صدای برخورد سنگریزه ها به کف ماشین. مراحل نصبش رو به همراه عکس در تاپیک جامع ریو گذاشته بودم. اگر پیدا نکردی بگو مجدداً اینجا هم قرار بدم. جنسش از نمد هست که تودوزی کارها دارن و دولایه کف ماشین کشیدم. قیمتش پارسال برام دراومد حدود 25 یا 30 تومن.
در مورد استرس بار هم لازم بودنش به طرز رانندگی خودت بخصوص در پیچها برمیگرده. با استرس بار پیچها رو با سرعت بیشتری میتونی طی کنی و ماشین کمتر کج میشه. دوستانی که استفاده کردن خیلی راضی بودن.

hosseinabd
5 September 2008, 03:27 AM
در مورد استرس بار من استفاده میکنم و واقعا خوبه برای ماشین.حداقل بودنش بهتر از نبودنشه.اگر میخوای بگیری hp design بگیر قیمتش هم فکر کنم بین 40 تا 50 تومن باشه.

arash_2006
5 September 2008, 01:40 PM
من هنوز درگیر صدای ماشینم دیروز رفتم و نمد زیر کاپوت رو خریدم از نمایندگی به قیمت 40 تومن البته صدا بم تر شده ولی بازم صدا به داخل منتقل میشه یادم رفت که سوال کنم نمد پشت داشبورد هم دارند یا نه دوستان کسی اطلاعاتی در این مورد نداره؟ من تو همین هفته باید ماشین رو ببرم برای گارانتی و بازدید اولیه اگر یادم باشه حتما در این مورد پرس و جو میکنم ولی بهتره که قبلش اطلاعاتی در این زمینه داشته باشم

hosseinabd
6 September 2008, 08:07 AM
از استاد عزیز جناب farzadba یک سوال داشتم.
این نمد زیر کاپوت فابریک قیمتش چنده الان و چه فرقی با بقیه نمدها میکنه؟آخه مال من سیاهه و روش آرم میلان زده.

farzadba
6 September 2008, 02:23 PM
از استاد عزیز جناب farzadba یک سوال داشتم.
این نمد زیر کاپوت فابریک قیمتش چنده الان و چه فرقی با بقیه نمدها میکنه؟آخه مال من سیاهه و روش آرم میلان زده.
با درود خدمت حسين آقاي گل
نمد فابريك رو توي نمايندگي تخصصي ريو (تعميرگاه شماره 6 سايپا در كلومتر 12 جاده مخصوص بلوار ايران خودرو) با هزينه نصبش در حدود 29 هزار تومان نصب مي كردند.
تفاوت نمد فابريك و غير فابريك مواردي است كه اشاره مي كنم:
1- در نمد غير فابريك روي تمام آهن هاي ضربدري ماشين چاله داره و نمد در واقع آهن ها رو به صورت دست انداز نشون مي ده اما نمد فابريك تقريبا روي اكثر اين آهن ها به صورت يكبارچه رد مي شه.
2- در نمد غير فابريك نازهاي آب پاش شيشه شور و لوله هاي مربوطه زير نمد نيستند و ديده مي شوند اما در نمد فابريك يك تكه از نمد به صورت يك دست انداز در انتها و نزديك به شيشه راننده وجود دارد كه اين لوله ها رو مي پوشاند
3- اگر به پشت نمد ها نگاه كنيد (يعني جايي كه به در كاپوت مي چسبد و در حالت معمول ديده نمي شود) مي بينيد كه پشت نمد غير فابريك و جلوي آن از يك جنس است. اما نمد فابريك در قست پشت داراي يك لايه ضد آتش به رنگ سبز لجني و به شكل دانه دانه است
4- و به عنوان يك تفاوت خيلي ريز و جزئي اينكه وقتي در كاپوت رو بالا ميزنيد در نمد فابريك و در دو قسمت كنار سمت بالاي در (يعني نزديك به چراغهاي ماشين) دو عدد پله كوچك شبيه عدد هفت فارسي مي بينيد كه دقيقا مشابه اين پله ها روي در كاپوت وجود دارد و نمد با آن فيت شده است اما در نمد غير فابريك اين شيارها وجود ندارد.
5- نمد غير فابريك بر اثر استفاده به مرور خودش را به اصطلاح وا مي دهد اما نمد فابريك تغيير خاصي نمي كند. ضمنا نمد غير فابريك به علت عدم وجود لايه ضد آتش ممكن است باعث آتش سوزي موتور شود. اما نمد فابريك اين عيب را ندارد
با احترام

arash_2006
7 September 2008, 09:44 AM
farzadba (http://www.phalls.com/member.php?u=92282) عزیز چرا تاپیک رو ادامه نمیدی نکنه آپشن ها تموم شده؟ حتی اگر تموم هم شده باشه بنظر من الان باید در مورد اونها اطلاع رسانی رو شروع کرد و به محض وارد شدن یا رویت یکی از اونها در بازار خبر رسانی کرد تا این تاپیک از قبل پر محتوا تر بشه در هر صورت تاپیک خیلی خوبی شده و اینو مدیون زحمات شما هستیم
یک سوال هم داشتم که البته اینو مطرح کردم ولی هنوز جوابی نگرفتم و اونهم در مورد نمد پشت داشبورد بنظر شما همچین نمدی وجود خارجی داره؟ منظور در ریوهای تولید خود کره است و اگر وجود داره آیا تو بازار موجوده و میشه تهیه کرد یا نه؟

hosseinabd
8 September 2008, 02:34 AM
بله استاد عزیز جناب farzadba
لطفا بازهم ادامه بدید.تاپیک خیلی خوب شده.فکر کنم مدیران هم مخالف نباشند و خیلی خوششون اومده باشه.

hosseinabd
8 September 2008, 03:02 AM
عزیز ادامه بده که داری خوب پیش میری.

farzadba
8 September 2008, 02:03 PM
farzadba (http://www.phalls.com/member.php?u=92282) عزیز چرا تاپیک رو ادامه نمیدی نکنه آپشن ها تموم شده؟ حتی اگر تموم هم شده باشه بنظر من الان باید در مورد اونها اطلاع رسانی رو شروع کرد و به محض وارد شدن یا رویت یکی از اونها در بازار خبر رسانی کرد تا این تاپیک از قبل پر محتوا تر بشه در هر صورت تاپیک خیلی خوبی شده و اینو مدیون زحمات شما هستیم
یک سوال هم داشتم که البته اینو مطرح کردم ولی هنوز جوابی نگرفتم و اونهم در مورد نمد پشت داشبورد بنظر شما همچین نمدی وجود خارجی داره؟ منظور در ریوهای تولید خود کره است و اگر وجود داره آیا تو بازار موجوده و میشه تهیه کرد یا نه؟

بله استاد عزیز جناب farzadba
لطفا بازهم ادامه بدید.تاپیک خیلی خوب شده.فکر کنم مدیران هم مخالف نباشند و خیلی خوششون اومده باشه.
با درود خدمت شما دوستان عزيز
اولا: از اظهار لطف شما بي نهايت سپاسگزارم و حتما ادامه خواهم داد
ثانيا: هنوز آپشن هاي زيادي وجود دارد كه اشاره نكردم و در اولين فرصت به ترتيب و به تدريج اشاره مي كنم
ثالثا: من فكر مي كنم اصولا بحث در اين تاپيك در دو زمينه است يكي معرفي آپشن ها كه من تا جايي كه بدانم معرفي مي كنم و دوم معرفي مواردي كه وارد ايران شده است. بحث اول مي تواند به صورت يك مرجع اطلاعاتي باشد كه اصولا تغييرات زيادي نخواهد كرد يعني بعد از معرفي آپشنها و طبيعتا مواردي كه من شايد جا انداخته باشم و يا ندانم و دوستان راهنمايي و اصلاح كنند بسته خواهد شد. اما بحث دوم هميشه باز و قابل تغيير است. از ورود يك آپشن و انواع آن تا هزينه خريد و نوع نصب و... كه اين مورد رو هم دوستاني كه در بازار هستند مي تونند كمك كنند. من هم به نوبه خودم سعي در هر دو زمينه خواهم كرد.
با احترام

arash_2006
10 September 2008, 08:52 AM
من از نمایندگی در مورد نمد پشت داشبورد سوال کردم و گفت که همچین چیزی نداریم و فقط نمد پشت کاپوت که تاثیر خوبی در صدای ماشین داره و اگر هم راضی کننده نیست بدلیل اینه که ماشینت هنوز خشک و هنوز کارکرد ماشینت کمه ولی به مرور این صدا کمتر میشه اونجوری که اون میگفت من اینجور برداشت کردم که اصلا همچین چیزی وجود خارجی نداره تا نظر دوستان چی باشه
پرژکتور فابریک هم قیمت داد 125 تومن با نصب که البته میگفت همه چیزش هست از جمله کلیدش و ... ولی یادم رفت بپرسم قاب دورش همرنگ بدنه است یا نه؟ دوستانی که نصب کردند اگر تو خود نمایندگی بدم نصب کنند قاب دورش رو همرنگ بدنه میذارند یا مشکی؟ اگر اینجوری باشه که خیلی ضایع است و صرف نمیکنه قیمت گل پخش کن که البته اونها بهش میگفتند شل گیر رو هم گفت 25 تومن بنظر دوستان قیمت ها منصفانه است و بروز یا نه؟ اگر امکان داره زودتر جواب بدین چون من میخوام ببرم برام نصب کنند و راهی مسافرت شم اگر نیست که برم تهران و با راهنمایی دوستان تهرانی بدم نصب کنند

farzadba
10 September 2008, 12:38 PM
من از نمایندگی در مورد نمد پشت داشبورد سوال کردم و گفت که همچین چیزی نداریم و فقط نمد پشت کاپوت که تاثیر خوبی در صدای ماشین داره و اگر هم راضی کننده نیست بدلیل اینه که ماشینت هنوز خشک و هنوز کارکرد ماشینت کمه ولی به مرور این صدا کمتر میشه اونجوری که اون میگفت من اینجور برداشت کردم که اصلا همچین چیزی وجود خارجی نداره تا نظر دوستان چی باشه
پرژکتور فابریک هم قیمت داد 125 تومن با نصب که البته میگفت همه چیزش هست از جمله کلیدش و ... ولی یادم رفت بپرسم قاب دورش همرنگ بدنه است یا نه؟ دوستانی که نصب کردند اگر تو خود نمایندگی بدم نصب کنند قاب دورش رو همرنگ بدنه میذارند یا مشکی؟ اگر اینجوری باشه که خیلی ضایع است و صرف نمیکنه قیمت گل پخش کن که البته اونها بهش میگفتند شل گیر رو هم گفت 25 تومن بنظر دوستان قیمت ها منصفانه است و بروز یا نه؟ اگر امکان داره زودتر جواب بدین چون من میخوام ببرم برام نصب کنند و راهی مسافرت شم اگر نیست که برم تهران و با راهنمایی دوستان تهرانی بدم نصب کنند
آرش جان دوست گرامي
من پاسخ سوالهايت را مي دهم
اولا وجود نمد پشت داشبورد دروغ نيست و در تبليغات ريو در ابتداي توليدش در كره به كرات گفته شده. اون نمايندگي (مثل خيلي هاي ديگه كه وقتي يك جنسي رو ندارند يا مي گن اصلا وجود نداره و يا مي گن نگرد كه پيدا نمي كني) شما رو پيچونده
در مورد نمد يه كمي درست مي گه بايد يه كمي ماشين كار كنه تا صداش كمتر بشه
اما در مورد پرژكتور فكر كنم يه كمي گرون بهت داده از اين نصاب من آقاي سياح بگيري ارزون تر باهات حساب مي كنه (اگر خواستي تلفنش رو توي پيغام خصوصي بهت مي دم) در ضمن پرژكتور ها بايد سيم كشي فابريك هم داشته باشه (يعني همراهش توي جعبه باشه نه اينكه برات سيم كشي كنند) و ديگه اينكه قابش همرنگ نيست بلكه مشكي (پلاستيك خام) است
گل پخش كن رو هم گرون بهت گفته الان بايد حدود 16 هزار تومان باشه اگر هم مي خواي يه سر برو خيابان كارگر بالاتر از ميدان قزوين يه فروشگاه لوازم يدكي سايپا است كه اونجا اينجور قطعات رو مي فروشه (اسمش رو نمي گم تا به عنوان تبليغات پستم پاك نشه)
با احترام

kamil81
11 September 2008, 01:22 AM

سلام

چيزي كه به تنهايي نمد پشت داشبورد ناميده شود خوب نداريم ولي منظور همان نمدي است كه شما در زير صندلي ها هم مي توانيد پيدا كنيد ولي سايپا براي كل ماشين نكشيده است ولي شما مي تواني اين نمد را از هر جايي تهيه كني و از زير شيشه جلو و پشت داشبرد تا زير صندلي عقب بكشي كه معركه مي شود ولي به صرف اينكه بگي چيزي به اسم نمد پشت داشبرد مي خواهم خوب وجود خارجي ندارد.

در مورد شل گير هم قيمت ندارم ولي پروژكتور را نمايندگي در مشهد با نصب گفت 130 تومان گفت ولي بيرون با 120 تومان انجام دادم كه البته مشكلي با چراغ داخل كليد فابريك داشتم كه با كمي دردسر حل شد.
قاب دور پرژكتور را هم چون ماشينم مشكي بود پيگيرش نبودم ولي با اين حال فكر نكنم نمايندگي برات رنگ كنه. كاره خودت است.

arash_2006
11 September 2008, 07:47 AM
دوستان عزیز ممنون از راهنمایی تون میدونستم که نمایندگی گرون میگه چون تجربه اش رو داشتم
پس با این حساب فعلا بیخیالش میشم تا بگردم و ببینم کجا میشه پیدا کرد و برم تو کارش
farzadba (http://www.phalls.com/member.php?u=92282) جان اتفاقا من فردا دارم راه میافتم میام تهران که اونجا یکی از اقوام لوازم اسپرت هم داره و ممنون میشم که شماره رو برام pm کنی چون به احتمال زیاد میام تهران نصب میکنم
نمد رو هم بیخیالش نمیشم هنوز ماشین خیلی کار نکرده باید سرفرصت دنبال کسی بگردم که داشبورد رو بدون دردسر باز کنه و ببنده تا این کارو انجام بدم فعلا کمی زود باید ببینم با مرور زمان چقدر از صداش کم میشه بعد
بازم از راهنمایی تون تشکر میکنم

hojabri
13 September 2008, 09:10 AM
جناب farzadba يه پيشنهاد دارم كه اگه موافق بوديد انجام بديد.

توي اين تاپيك يا يه تاپيك مخصوص ليست لوازم جانبي ريو و حتي مواد مصرفي مثل روغن موتور، روغن ترمز ، روغن گيربكس ، لاستيك ، رينگ و غيره رو به همراه آْخرين قيمتها در جلوش بياريم و هر چند وقت يكبار كه قيمتها تغيير كرد اونجا توسط شما و دوستان درج بشه. من تو خيلي از تاپيكها از جمله تاپيك جامع ريو و همين تاپيك تو صفحات مختلف مي بينم كه يكي اومده پرسيده مثلا استرس بار چنده يا مثلا شل گير يا نمد زير كاپوت و ... و مطمئنا اين سوالات تكراري هيچ وقت تموم نميشه. خود من هم ممكنه هر وقت چيزي بخوام بخرم بيام و همچين سوالي كنم ولي اگه يه تاپيك مخصوص مثلا به نام قيمت روز قطعات و مواد مصرفي ريو وجود داشته باشه اولا هر كسي كه قيمتي رو ميدونه ميره اونجا پست ميكنه ثانيا هركسي قيمتي ميخواد ميره اونجا ميپرسه.

البته اين فقط يه پيشنهاد بود تا نظر شما و دوستان چي باشه.

با تشكر

farzadba
13 September 2008, 10:53 AM
جناب farzadba يه پيشنهاد دارم كه اگه موافق بوديد انجام بديد.

توي اين تاپيك يا يه تاپيك مخصوص ليست لوازم جانبي ريو و حتي مواد مصرفي مثل روغن موتور، روغن ترمز ، روغن گيربكس ، لاستيك ، رينگ و غيره رو به همراه آْخرين قيمتها در جلوش بياريم و هر چند وقت يكبار كه قيمتها تغيير كرد اونجا توسط شما و دوستان درج بشه. من تو خيلي از تاپيكها از جمله تاپيك جامع ريو و همين تاپيك تو صفحات مختلف مي بينم كه يكي اومده پرسيده مثلا استرس بار چنده يا مثلا شل گير يا نمد زير كاپوت و ... و مطمئنا اين سوالات تكراري هيچ وقت تموم نميشه. خود من هم ممكنه هر وقت چيزي بخوام بخرم بيام و همچين سوالي كنم ولي اگه يه تاپيك مخصوص مثلا به نام قيمت روز قطعات و مواد مصرفي ريو وجود داشته باشه اولا هر كسي كه قيمتي رو ميدونه ميره اونجا پست ميكنه ثانيا هركسي قيمتي ميخواد ميره اونجا ميپرسه.

البته اين فقط يه پيشنهاد بود تا نظر شما و دوستان چي باشه.

با تشكر

پيشنهاد بسيار خوب و پخته اي است. من هم موافق بودم البته پيشنهاد اول من اين بود كه يك صفحه فهرست هم ابتداي تاپيك (مثلا در پست اول) ايجاد بشه و مواردي رو كه به صورت خاص معرفي كرديم (مثل آينه برقي و يا نمد و ...) در اونجا اشاره بكنيم كه در كدام صفحه و كدام شماره پست قرار داره تا شما كه مثلا دوست نداريد يك تاپيك گنده و حجيم رو ورق بزنيد دقيقا بدانيد كه دنبال هر چيزي كجا بايد بگرديد. در مورد پيشنهاد شما هم فكر خوبيه كه مثلا در پست دوم يا حتي در يك پست در وسط تاپيك (به شرطي كه فهرست داشته باشيم) يك جدول به همراه قيمت بياريم و البته حداقل هفته اي يكبار يا 2 هفته يكبار آپديت بشود البته موافق لوازم مصرفي نرمال نيستم چون اولا متنوع و زياده و ثانيا به موضوع اين تاپيك ربطي نداره. اما در كل حداقل بايد اين دو پست براي يك نفر (حالا خود من يا يكي از مديران محترم) قابل آپديت و اديت باشه تا به محض تغيير قيمت و يا اضافه شدن يك يا چند مورد بشود هم فهرست را اصلاح كرد و هم جدول قيمتها را
مورد ديگه اينه كه براي گذاشتن قيمت دوستان بايد حضور فعال در بازار داشته باشند و اطلاعات را جمع كنند و به يك نفر بدهند تا اون فرد بتواند حداقل و حداكثر قيمت را در بياورد و براي وارد كردن در جدول بدهد. وگرنه من به تنهايي از پس اين كار بر نمي آيم
اين هم نظر من
در مورد اون آموزشي كه گفتم هم امروز خواستم فايلهاي مربوطه رو بذارم اما ورد 2007 روي سيستم نبود در اولين فرصت فايلم رو درست مي كنم و براتون مي ذارم
با احترام

hojabri
13 September 2008, 12:28 PM
...اما ورد 2007 روي سيستم نبود در اولين فرصت فايلم رو درست مي كنم و براتون مي ذارم
با احترام

شما ميتونيد بدون اينكه نيازي به نصب آفيس 2007 داشته باشيد با يك برنامه كه خود مايكروسافت ارائه داده فايلهاي 2007 رو روي 2003 و يا حتي xp باز كنيد ويرايش كنيد و به فرمت 2007 يا 2003 ذخيره كنيد.
اينم از لينكش:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=941B3470-3AE9-4AEE-8F43-C6BB74CD1466&displaylang=en

البته حجمش 27 مگابايت هست(اگه از دايال آپ استفاده مي كنيد پيشنهاد نمي شود)

راستي اين كه ما امكان ويرايش پستهاي خودومون رو نداريم خيلي مسخره است، چرا همچين محدوديتي ايجاد شده!:icon_bigg

hojabri
13 September 2008, 12:38 PM
راستي اگه فقط به عكسهاي داخل اون فايل ورد 2007 احتياج داريد ميتونيد اينكار رو هم انجام بديد:

1- فايل ورد رو يه جايي ازش كپي بگيريد
2- پسوند فايل رو كه docx هستش به zip تغيير بديد
3- بعد فايل زيپ حاصل رو باز كنيد(تعجب نكنيد، فرمت فايلهاي آفيس 2007 در اصل از جنس زيپ هستش منتها با پسوندهاي مختلف)
4- داخل فولدر extract شده بريد
5- سپس داخل فولدر word بشيد
6- سپس داخل فولدر media
7- اينجا بايستي فايلهاي عكستون وجود داشته باشه

farzadba
14 September 2008, 08:53 AM
راستي اگه فقط به عكسهاي داخل اون فايل ورد 2007 احتياج داريد ميتونيد اينكار رو هم انجام بديد:

1- فايل ورد رو يه جايي ازش كپي بگيريد
2- پسوند فايل رو كه docx هستش به zip تغيير بديد
3- بعد فايل زيپ حاصل رو باز كنيد(تعجب نكنيد، فرمت فايلهاي آفيس 2007 در اصل از جنس زيپ هستش منتها با پسوندهاي مختلف)
4- داخل فولدر extract شده بريد
5- سپس داخل فولدر word بشيد
6- سپس داخل فولدر media
7- اينجا بايستي فايلهاي عكستون وجود داشته باشه
از شما بي نهايت سپاسگزارم چون توانستم عكسها را در بياورم اما به يك مشكل ديگر خوردم. حالا عكسها رو نمي تونم وارد سايت كنم. ارور ميده و ميگه: اينوليد اتچ" حالا يا سايز عكسها بزرگه و يا طول و عرضش نمي خونه نمي دانم. در هر حال منتظر راهنمايي دوستان هستم. به محض اينكه مشكل حل بشه آموزش تصويري رو گذاشتم. فقط خواهشا يه طوري راهنمايي كنيد كه انگار من هيچ اطلاعي از هيچ نرم افزاري ندارم. مثل هژبر عزيزم كه با يك راهنمايي الگوريتمي ساده و در عين حال گويا مشكل من رو به آساني حل كرد.
با احترام
منتظرم

hojabri
14 September 2008, 09:11 AM
از شما بي نهايت سپاسگزارم چون توانستم عكسها را در بياورم اما به يك مشكل ديگر خوردم. حالا عكسها رو نمي تونم وارد سايت كنم. ارور ميده و ميگه: اينوليد اتچ" حالا يا سايز عكسها بزرگه و يا طول و عرضش نمي خونه نمي دانم. در هر حال منتظر راهنمايي دوستان هستم. به محض اينكه مشكل حل بشه آموزش تصويري رو گذاشتم. فقط خواهشا يه طوري راهنمايي كنيد كه انگار من هيچ اطلاعي از هيچ نرم افزاري ندارم. مثل هژبر عزيزم كه با يك راهنمايي الگوريتمي ساده و در عين حال گويا مشكل من رو به آساني حل كرد.
با احترام
منتظرم

دوست عزيزم،
اگه بخواهيد ميتونيد عكسها رو به من ايميل كنيد(hojabri@gmail.com) تا من حجم و اندازه عكسها رو براتون درست كنم و براتون بفرستم تا شما آموزش تصويري رو شروع كنيد. ما بي صبرانه منتظر آموزش شما هستيم. در هر صورت اينجا براي آپلود عكسها محدوديت حجم و اندازه گذاشتن.

farzadba
14 September 2008, 09:24 AM
**** آموزش تصويري نصب چراغ گرمكن شيشه عقب و بازبودن در صندوق عقب****
‌‌‌((ضمن تشكر از دوست خوبم (آقا/خانم) هژبري به جهت آموزش گرفتن تصاوير كه انصافا مطلب به درد بخوري يادم داديد))
ابتدا مطابق شكل اول سه عدد پيچ مشخص شده در شكل را باز كنيد و با بازكردن قاب روي فرمان و در آوردن آن و سپس كشيدن پلاستيك دور صفحه كيلومتر به سمت بالا و بيرون قسمت پايين آن را آزاد كرده و سپس با پايين كشيدن قسمت بالا پلاستيك را بيرون بياوريد
http://upload.parsimages.com/original/1221367188/42697.jpeg
در ادامه طبق شكل دوم 4 عدد پيچ مشخص شده را باز كنيد. در اين حالت صفحه كيلومتر آزاد شده و مي توان آن را از مجموعه خارج كرد فقط بايد دقت كرد كه زياد نكشيد چون سيم بهش وصل شده است.
http://upload.parsimages.com/original/1221367189/42698.jpeg

حالا همانطور كه در شكل سوم مي بينيد صفحه كيلومتر را در همان جاي خود به پشت بخوابانيد و به دقت سه عدد سوكت متصل به آن را جدا كنيد در اين مرحله دقت كنيد كه سيمها را نكشيد و سوكت را بكشيد و ضمنا بدانيد كه هر سوكت را از كجا جدا كرديد چون خيلي شبيه به هم هستند.
http://upload.parsimages.com/original/1221367190/42699.jpeg
حالا طبق شكل 4 كه روي آن برايتان علامت گذاشتم لامپهاي 4 (كيسه هوا) را به جاي 1 (گرمكن شيشه عقب) و 3 (نشانگر ترمز ضد قفل) را به جاي 2 (نشانگر باز بودن در صندوق عقب) قرار دهيد.
http://upload.parsimages.com/original/1221367576/42700.jpeg
براي اين منظور همانطور كه در شكل 5 مي بينيد دو عدد لبه طلقي اطراف سوراخ را با دقت ببريد و لامپ مربوطه را با پيچاندن در جايش نصب كنيد.
http://upload.parsimages.com/original/1221367578/42701.jpeg
ضمنا بهتر است كه روي جاي خالي لامپهايي كه از صفحه باز كرده و جابجا كرديد را با چيزي مانند نوار چسب ببنديد كه خاك داخل آن نرود
با احترام

farzadba
14 September 2008, 09:29 AM
دوست عزيزم،
اگه بخواهيد ميتونيد عكسها رو به من ايميل كنيد(hojabri@gmail.com) تا من حجم و اندازه عكسها رو براتون درست كنم و براتون بفرستم تا شما آموزش تصويري رو شروع كنيد. ما بي صبرانه منتظر آموزش شما هستيم. در هر صورت اينجا براي آپلود عكسها محدوديت حجم و اندازه گذاشتن.
ضمن تشكر از لطف جنابعالي بالاخره موفق شدم فايلها رو آپلود كرده و آموزش تصويري را قرار دهم (اين آموزش در پست قبلي قرار دارد) سوالي هم باشه در خدمتم
با احترام

askarizadeh
14 September 2008, 10:27 AM
سلام دوستان
کسی تا حالا چراغ مه شکن (پروژکتور جلوی ریو) را نصب کرده؟ آیا روشناییش به اندازه کافی هست و در جاده تاریک جواب میده؟ میخوام ببرم نمایندگی مرکزی اگر کسی اونجا نصب کرده بگه که راضی هست یا نه؟ آیا مدلهای مختلفی دارن یا فقط یک چیزه؟
ممنون

sepehram
14 September 2008, 11:04 AM
سلام فرزاد جان
ممنون از پست هات!
من قبل تصویر گذاشتن اقدام کردم و با توضیحات کتبی تونستم فعال کنم.
ولی یه چیزی!!! شما چرا تو تصویر گفتی لامپ 3 رو در بیاریم؟!!! اون که مال ترمز دستیه ، لامپ بغلیش مال abs هست ، خودش پشت صفحه نوشته پشت آمپر ، که شما نمیدونم چرا لغت abs رو هم تو عکس سانسور کردی!!!!!
میشه یه توضیحی بدی جریان چیه؟!! من که لامپ پهلوی 3 که زیرش abs نوشته بود رو در آوردم.
منتظرم. مرسی.

hosseinabd
15 September 2008, 08:20 AM
سلام دوستان
کسی تا حالا چراغ مه شکن (پروژکتور جلوی ریو) را نصب کرده؟ آیا روشناییش به اندازه کافی هست و در جاده تاریک جواب میده؟ میخوام ببرم نمایندگی مرکزی اگر کسی اونجا نصب کرده بگه که راضی هست یا نه؟ آیا مدلهای مختلفی دارن یا فقط یک چیزه؟
ممنون
سلام دوست عزیز.
من این رو نصب کردم.
اولا که باید قابش رو همرنگ بدنه کنی.
دوما اینکه نور خیلی خوبی داره.من شبها دیگه لامپهای جلو رو روشن نمیکنم و فقط از مه شکن جلو استفاده میکنم.
مدل خاصی هم نداره ولی حتما از فابریکش استفاده کن توی جعبه قرمز کیا و اصلی همراه با سوکت و سوئیچ فابریک(کلید فابریک).

farzadba
16 September 2008, 08:26 AM
سلام فرزاد جان
ممنون از پست هات!
من قبل تصویر گذاشتن اقدام کردم و با توضیحات کتبی تونستم فعال کنم.
ولی یه چیزی!!! شما چرا تو تصویر گفتی لامپ 3 رو در بیاریم؟!!! اون که مال ترمز دستیه ، لامپ بغلیش مال abs هست ، خودش پشت صفحه نوشته پشت آمپر ، که شما نمیدونم چرا لغت abs رو هم تو عکس سانسور کردی!!!!!
میشه یه توضیحی بدی جریان چیه؟!! من که لامپ پهلوی 3 که زیرش abs نوشته بود رو در آوردم.
منتظرم. مرسی.
با درود خدمت شما دوست عزيزم
ممكن است اشتباه از من باشد. آخه قضيه اينه كه اين عكسها رو من ننداختم. زماني كه در فرومهاي مجله ماشين عضو بودم يكي از بچه ها اون رو انداخته بود كه من فقط توضيحاتش رو دادم. اما قضيه اون غلط اينه كه در اون عكسها كه من از اونجا برداشتم لامپ 3 و 4 رو بغل هم گذاشته بود يعني لامپ ترمز دستي و چراغ ترمز ABS و من هم متوجه اون اشكال شدم. به همين دليل هم خواستم عكس رو اصلاح كنم كه متاسفانه جاي اين دو تا لامپ با هم اشتباه شد. اون چيزي كه شما فكر كردي من سانسور كردم در واقع دايره قبلي روي اين عكس بود كه من پاكش كردم و دايره جديد رو در جاي درستش كشيدم. يعني در واقع بقيه شماره ها درسته فقط لامپ 3 رو نبايد در بياري و بغليش رو كه نوشته abs بايد در بياري (شما درست عمل كردي) از همه دوستان هم عذر مي خوام و خواهش مي كنم به اين موضوع دقت بفرماييد. ضمنا اگر امكان ويرايش پست از طرف مديران وجود داره من عكس اصلاح شده رو براشون بفرستم تا در جاي اين عكس غلط قرار بدهند
با احترام

hojabri
16 September 2008, 09:32 AM
...ضمنا اگر امكان ويرايش پست از طرف مديران وجود داره من عكس اصلاح شده رو براشون بفرستم تا در جاي اين عكس غلط قرار بدهند

دوست عزيز، سلام،
ضمن تقدير از آموزش تصويري شما كه خيلي هم سودمند بود،
اگر امكان داره عكس ويرايش شده رو در يك پست جديد بذاريد تا كساني كه ميخوان اينكار رو بكنن دچار اشتباه نشن.

askarizadeh
16 September 2008, 10:23 AM
سلام دوست عزیز.
من این رو نصب کردم.
اولا که باید قابش رو همرنگ بدنه کنی.
دوما اینکه نور خیلی خوبی داره.من شبها دیگه لامپهای جلو رو روشن نمیکنم و فقط از مه شکن جلو استفاده میکنم.
مدل خاصی هم نداره ولی حتما از فابریکش استفاده کن توی جعبه قرمز کیا و اصلی همراه با سوکت و سوئیچ فابریک(کلید فابریک).

سلام دوست عزیز
ممنون از اینکه جواب دادی
رنگ ریو من نوکمدادی هست و فکر نمیکنم خیلی تو ذوق بزنه اگه همرنگ بدنه نکنم..هزینه رنگش چقدر میشه؟
در مورد مدل شنیده بودم مه شکن با پروژکتور فرق داره برای همین پرسیدم چون مثل اینکه مه شکن نور مستقیم میده و پروژکتور نور پخش شده(یا برعکس-من نمیدونم) کسی در این مورد اطلاعاتی داره؟
ممنون

farzadba
16 September 2008, 02:37 PM
قابل توجه همه دوستان
عكس شماره 4 كه در آموزش نصب چراغهاي گرمكن شيشه عقب و... گذاشته بودم اشتباه است. عكس درستش عكسي است كه در زيز گذاشته ام
با احترام
http://upload.parsimages.com/original/1221558908/43133.jpeg

akparsa
19 September 2008, 02:42 AM
سلام دوستان
ممنون

با سلام من نصب کردم خیلی عالیه روشناییش واقا زیاده من در نمایندگی در شیراز نصب کردم فکر کنم در تهران نمایندگی تخصصی ریو واقع در کیلومتر 14 جاده قدیم کرج بلوار ایران خودرو انجام بده
در بازار 3 نمونه یافت میشود چینی-تایوانی و کره ای که بهتر از همش کره ایه قیمت ان هم از همشون بیشتره ولی ارزش داره چون نوع های دیگر کاسه شون رود کدر میشه واب هم به داخلش نفوذ میکنه
پرژکتورها کره اصل با ارم کیا جفتی 85000 تومان وسیمکشی فابریک امریکایی همراه با کلید و رله اش 50000 تومانه ارزش داره.

باتشکر akparsa

اميرديجي2
19 September 2008, 04:05 PM
منم نصب کردم . عالی بود

arash_2006
25 September 2008, 11:08 AM
مثل اینکه این تاپیک دیگه جایی برای پیشرفت نداره دوستان چرا ادامه نمیدید؟
یک سوال از دوستان دارم میخواستم ببینم که قفل مرکزی ریو به چه صورت عمل میکنه؟ من قبل از نصب دزدگیر امتحان نکرده بودم و درست یادم نیست ولی الان که دزدگیر نصب کردم متوجه شدم که وقتی از داخل قفل درب راننده رو به سمت پایین فشار میدم بقیه درها قفل نمیشن میخواستم ببینم که در تمامی ریوها اینجوریه یا در هنگام نصب دزدگیر این مشکل بوجود اومده؟ چون کمی ناجوره و در هنگام حرکت بعضی وقت ها که بچه کوچیک عقب میشینه میخوام درهای عقب رو قفل کنم که متاسفانه امکانش نیست :icon_eek:

Z@man
25 September 2008, 11:19 AM
با قفل کردن هر کدام از درهای جلو (راننده یا شاگرد) تمامی درها باید قفل شود.

tabeta_03
25 September 2008, 03:25 PM
دوستانی که پشت امپر باز کردید ایا میشه رنگ زمینه که سبز عوض کرد؟

arash_2006
26 September 2008, 12:26 PM
پس یعنی قفل مرکزی من خراب شده؟:icon_twis:icon_cry::icon_cry:
کسی از دوستان با این مشکل روبرو شده؟ راه حلش چیه؟ کسی میدونه؟ میترسم ببرم نمایندگی بگه چون بیرون دزدگیر نصب کردی از گارانتی خارج میشه و ...
tabeta_03 (http://www.phalls.com/member.php?u=6542) عزیز امکانش هست البته من هنوز این کارو نکردم ولی از کسی که این کارو میکنه سوال کردم و گفت میشه ولی قبلش میخوام مطمئن بشم که رنگ زمینه کلیدهای داشبورد که اونها هم سبز هستند عوض میشه یا نه که بدم کلی عوض کنه وگرنه صفحه کیلومتر تنها کمی تو ذوق میزنه

farzadba
26 September 2008, 10:21 PM
مثل اینکه این تاپیک دیگه جایی برای پیشرفت نداره دوستان چرا ادامه نمیدید؟
یک سوال از دوستان دارم میخواستم ببینم که قفل مرکزی ریو به چه صورت عمل میکنه؟ من قبل از نصب دزدگیر امتحان نکرده بودم و درست یادم نیست ولی الان که دزدگیر نصب کردم متوجه شدم که وقتی از داخل قفل درب راننده رو به سمت پایین فشار میدم بقیه درها قفل نمیشن میخواستم ببینم که در تمامی ریوها اینجوریه یا در هنگام نصب دزدگیر این مشکل بوجود اومده؟ چون کمی ناجوره و در هنگام حرکت بعضی وقت ها که بچه کوچیک عقب میشینه میخوام درهای عقب رو قفل کنم که متاسفانه امکانش نیست :icon_eek:
با درود خدمت شما دوست عزیز
دوست گرامی
این تاپیک هنوز جای پیشرفت داره چون ریو آپشن های زیادی داره که من هنوز به آنها اشاره نکردم. اما چون یه کمی گرفتار کارهای اداره شدم (یعنی خودمونیش میشه سرم شلوغ شده) نرسیدم ادامه بدم. ضمنا فقط من که نباید مطلب بگم. سایر دوستان هم مطلب بگذارند که بحثمون تک نفره نشه. در مورد مشکلی هم که برخورد کردید باید بگم که متاسفانه فکرکنم نصاب شما در سیستم قفل مرکزی اخلال ایجاد کرده. اگر هم نمایندگی ببرید گارانتی برقی ماشین رو باطل می کنند. بهتره به خود نصاب مراجعه کنید (اگر امکانش رو دارید) و یا اینکه اگر نه به یه نصاب وارد دیگهخ. شاتید هم مشکل از کامپیوتر ماشین باشه و با یکبار ری استارت کردن مشکل حل بشه. برای ری استارت هم (کد ضبط رو داشته باشید) دو سر باتری رو جدا کنید و بعد از 2 دقیقه دوباره وصل کنید
به من هم خبر بدهید

farzadba
26 September 2008, 10:39 PM
دوستانی که پشت امپر باز کردید ایا میشه رنگ زمینه که سبز عوض کرد؟
با درود خدمت شما دوست گرامی
من پشت آمپر رو باز کردم. قاعدتا نباید مشکلی وجود داشته باشه چون برای نور پشت آمپر 3 یا اگر اشتباه نکنم 4 تا لامپ بزرگتر از سایر لامپها است اما خودم امتحان نکردم. فقط ممکن است یک بدشانسی بیاورید که اون هم این است که کلا یک صفحه رنگی به رنگ سبز پشت آمپر و زیر این لامپها نصب شده باشه. در هر حال این رو امتحان کنید و نتیچه را به ما هم خبر بدهید. ضمنا برای تمامی کلید ها و نورهای داشبرد یک همچین لامپهایی وجود داره که در صورت موفقیت باید همه اونها رو عوض بفرمایید. اما در مورد نور بک لایت ضبط صوت فکر نکنم کار به همین سادگی باشه. به هر حال اگر موفق شدید حتما عکس بندازید و اگر هم نشد باز هم مشکل و مورد رو مطرح بفرمایید. بالاخره ما توی این تاپیک استادان بسیار بزرگی داریم
با احترام

hosseinabd
27 September 2008, 01:13 AM
من که بارنگ سبزش خیلی حال میکنم ولی اگر شما دوست ندارید فکر کنم همون راه حل رو داشته باشه که جناب farzadba گفتند.البته ایشون استاد این سایت هستند و بهتره از ایشون بیشتر راهنمایی بگیرید.

TheZ
27 September 2008, 01:45 PM
با درود خدمت شما دوست گرامی
من پشت آمپر رو باز کردم. قاعدتا نباید مشکلی وجود داشته باشه چون برای نور پشت آمپر 3 یا اگر اشتباه نکنم 4 تا لامپ بزرگتر از سایر لامپها است اما خودم امتحان نکردم. فقط ممکن است یک بدشانسی بیاورید که اون هم این است که کلا یک صفحه رنگی به رنگ سبز پشت آمپر و زیر این لامپها نصب شده باشه. در هر حال این رو امتحان کنید و نتیچه را به ما هم خبر بدهید.

خیر دوست عزیزم با برداشتن روکش سبز اون لامپهای بزرگ رنگ پشت آمپر تغییر نمیکنه چون من چراغ قوه زرد را پشتش گرفتم و هنوز نورش سبز بود ... یک لایه تلق رنگی وجود داره که باید اونو برداشت یا تغییر رنگ داد. خود لامپها نیاز به تغییر ندارند فقط روکش پلاستیکی سبزشون را باید برداریم.

arash_2006
27 September 2008, 10:27 PM
farzadba (http://www.phalls.com/member.php?u=92282) جان حتما باید دوسر باطری رو جدا کنم؟ چون من یک سر اونو جدا کردم ولی اتفاقی نیافتاد و درست نشد بعد که اومدم و دوباره پست شما رو خوندم دیدم نوشتید دو سر باطری
من تهران نصب کردم و امکان اینکه دوباره ببرم پیش خودش رو ندارم و اگر درست نشه مجبورم ببرم پیش کس دیگه:icon_cry:

Z@man
28 September 2008, 02:14 PM
با سلام خدمت دوستان
برخی از عزیزان درخواست کردن که تصاویر نمدکاری زیر ماشین رو مجددا قرار بدم. با توجه به اینکه قبلا این عکسها رو در تاپیک جامع ریو گذاشته بودم و تعداد صفحات اون تاپیک بقدری زیاد شده که پیدا کردنش برای خودم هم مشکله بنابراین با اجازه مدیران عکسها را اینجا قرار میدم تا پیدا کردنش راحتتر باشه.

باز کردن صندلیها
http://inlinethumb07.webshots.com/42182/2928190480101162252S200x200Q85.jpg (http://rides.webshots.com/photo/2928190480101162252BCingf)

زیر بعضی از قسمتهای موکت، نمد موجوده ولی فقط زیر پاها
http://inlinethumb55.webshots.com/11510/2937347000101162252S200x200Q85.jpg (http://rides.webshots.com/photo/2937347000101162252NrFyzi)

http://inlinethumb26.webshots.com/32729/2613268010101162252S200x200Q85.jpg (http://rides.webshots.com/photo/2613268010101162252sAyShE)

قسمتی که با فلش نشان داده شده با نمد کاملا پر کردم
http://inlinethumb24.webshots.com/8855/2892482350101162252S200x200Q85.jpg (http://rides.webshots.com/photo/2892482350101162252igjEfS)

زیر صندلیهای عقب فاقد موکت و نمد بود
http://inlinethumb43.webshots.com/21162/2958146780101162252S200x200Q85.jpg (http://rides.webshots.com/photo/2958146780101162252PFtnfC)

نمد زدن زیر موکت (دو لایه)
http://inlinethumb53.webshots.com/40308/2812811550101162252S200x200Q85.jpg (http://rides.webshots.com/photo/2812811550101162252eieTjB)

http://inlinethumb34.webshots.com/12385/2913441210101162252S200x200Q85.jpg (http://rides.webshots.com/photo/2913441210101162252ciEhrX)

موفق باشید. :icon_cool

farzadba
4 October 2008, 03:51 PM
farzadba (http://www.phalls.com/member.php?u=92282) جان حتما باید دوسر باطری رو جدا کنم؟ چون من یک سر اونو جدا کردم ولی اتفاقی نیافتاد و درست نشد بعد که اومدم و دوباره پست شما رو خوندم دیدم نوشتید دو سر باطری
من تهران نصب کردم و امکان اینکه دوباره ببرم پیش خودش رو ندارم و اگر درست نشه مجبورم ببرم پیش کس دیگه:icon_cry:
با درود خدمت شما دوست گرامي و ساير دئوستان
با عرض پوزش من يه ماموريت اداري رفته بودم (جاي همه شما خالي) شيراز و نبودم كه جواب سوالات رو بدم و مطالب رو ادامه بدم. در هر حال به بزرگواري خودتان ببخشيد:
اما شما دوست گرامي:
قاعدتا با جدا كردن يك سر باتري بايد اين مشكل حل شود ولي علت اينكه گفتم هر دو سر را جدا كنيد اين بود كه گاهي اين روش بهتر جواب مي دهد. ضمنا توجه كنيد كه حتما بايد بيش از 2 دقيقه (ترجيحا تا 5 دقيقه) صبر كنيد و بعد دوباره ببنديد. اگر هم نشد اشكال نداره. پيش هر نصاب دزدگير واردي كه ببريد مي تونه اين مشكل رو براتون حل كنه
اما اگر باز هم حل نشد بايد ماشين را با دستگاه دياك چك كنيد تا ببينيد كه كد عيبي كه به شما ميدهد چيست. شايد اصلا مربوط به دزدگير نباشد و مثلا مورد فني ديگزي بوجود آمده باشد
با احترام

farzadba
4 October 2008, 03:56 PM
***پاركابي براي ريو***
شايد خيلي از دوستان اين مورد رو از موارد فابريك براي ريو ندانند اما به نظر من مورد بسيار لازمي است چون محلهايي كه پا روي آنها گذاشته مي شود پس از مدتي دچار خط و خش و رنگ پريدگي مي گردد. در هر حال براي ريو اين نوع پاركابي در بازار وجود دارد. فعلا من در 3 رنگ مشكي، نقره اي و سفيد ديده ام كه روي هر سه نوشته ريو به چشم مي خوره و پشتش هم چسب دو طرفه داره كه بايد اون رو پاي ركاب جلو و عقب پچسبانيد. البته ركابهاي عقب بسيار كوتاه تر هستند. ضمنا قبل از چسباندن محل را كاملا تميز كنيد. قيمت هم بسته به نوع و كيفيت جنس از حدود 8 تا 12 هزار تومان وجود دارد.
با احترام

farzadba
4 October 2008, 04:03 PM
***سيستم ورود بدون كليد***
يكي ديگر از آپشن هاي ريو سيستم ورود بدون كليد (keyless entry) مي باشد. اين سيستم تقريبا مشابه 206 است يعني شما براي باز و بسته كردن در ماشين البته از فاصله نزديك نياز به سوييچ نداريد و با فشار يك دكمه در باز و با فشار دكمه ديگر بسته مي شود. داخل آن هم يك باتري ساعتي متصل مي شود. اين مورد هم از مواردي است كه از سوي شركت سايپا حذف شده و براي نصب آن بجز تعويض مجموعه كليدها بايستي مدار و برد مربوطه را نيز در ماشين نصب كرد كه البته اين مورد در اين ماشين تعريف شده است. متاسفانه اين آپشن هم هنوز وارد بازار نشده اما نصب آن نبايد مشكل چنداني داشته باشد. احتمالا اگر اين آپشن توسط شركت وارد شود مي توان با پرداخت مبلغي كليدها را به اين صورت تغيير داد.
با احترام

reza engine
4 October 2008, 04:34 PM
***سيستم ورود بدون كليد***
يكي ديگر از آپشن هاي ريو سيستم ورود بدون كليد (keyless entry) مي باشد. اين سيستم تقريبا مشابه 206 است يعني شما براي باز و بسته كردن در ماشين البته از فاصله نزديك نياز به سوييچ نداريد و با فشار يك دكمه در باز و با فشار دكمه ديگر بسته مي شود. داخل آن هم يك باتري ساعتي متصل مي شود. اين مورد هم از مواردي است كه از سوي شركت سايپا حذف شده و براي نصب آن بجز تعويض مجموعه كليدها بايستي مدار و برد مربوطه را نيز در ماشين نصب كرد كه البته اين مورد در اين ماشين تعريف شده است. متاسفانه اين آپشن هم هنوز وارد بازار نشده اما نصب آن نبايد مشكل چنداني داشته باشد. احتمالا اگر اين آپشن توسط شركت وارد شود مي توان با پرداخت مبلغي كليدها را به اين صورت تغيير داد.
با احترام
البته فكر كنم اين امكان اسمش سيستم ورود بدون كليد يا Keyless entry نيست، بلكه باز و بسته كردن درب هاي با استفاده از ريموت است. كه در 405 و روا و 132 و .. هم هست. سيستم ورود به خودرو بدون كليد در واقع يكي از امكانات خودروهاي خيلي لوكس به شمار مياد. در اين سيستم اصلا لازم نيست شما كليد رو از جيب و يا كيف خود بيرون بياريد. بلكه وقتي به ماشين نزديك ميشيد خود به خود درب ها باز ميشن و وقتي دور ميشيد قفل.
معمولا روشن شدن هم در اين ماشينها با چرخش سوييچ نيست و دكمه start و يا حسگر و از اين جور چيزها دارند. حتي تو خيلي لوكس تر ها اين سيستم قادر به تشخيص راننده هم هست و تنظيمات صندلي و فرمون و آيينه در لحظه ورود راننده بر اساس پيش فرض تنظيمي كاربر تغيير ميكنه.

farzadba
4 October 2008, 04:45 PM
البته فكر كنم اين امكان اسمش سيستم ورود بدون كليد يا Keyless entry نيست، بلكه باز و بسته كردن درب هاي با استفاده از ريموت است. كه در 405 و روا و 132 و .. هم هست. سيستم ورود به خودرو بدون كليد در واقع يكي از امكانات خودروهاي خيلي لوكس به شمار مياد. در اين سيستم اصلا لازم نيست شما كليد رو از جيب و يا كيف خود بيرون بياريد. بلكه وقتي به ماشين نزديك ميشيد خود به خود درب ها باز ميشن و وقتي دور ميشيد قفل.
معمولا روشن شدن هم در اين ماشينها با چرخش سوييچ نيست و دكمه start و يا حسگر و از اين جور چيزها دارند. حتي تو خيلي لوكس تر ها اين سيستم قادر به تشخيص راننده هم هست و تنظيمات صندلي و فرمون و آيينه در لحظه ورود راننده بر اساس پيش فرض تنظيمي كاربر تغيير ميكنه.
اين سيستم دقيقا همان اسمي را دارد كه گفتم (در دفترچه انگليسي اين عنوان را نوشته) اما اون موردي كه شما مي فرماييد مثل رنو مگان است كه ديگر كليد ندارد بلكه كارت كليد دارد كه با داشتن اين كارت هم در ماشين بدون كليد باز مي شود و هم كارت را در شيار مربوطه مي گذاريد و يك كليد را مثل كليد ميني بوس ها فشار مي دهيد و ماشين روشن مي شود در اين زمينه در قسمت آموزش سايت سايپا مقالات جالبي دارد كه مي توانيد به آنها مراجعه كنيد
با احترام

reza engine
4 October 2008, 05:16 PM
البته منم اينو اينجا خوندم سايت فوربس. 10 تا ويژگي خودروهاي خيلي لوكس رو نوشته
Ten Features that Redefine Automotive Luxury
http://www.forbesautos.com/advice/toptens/latest-luxury-features-2007.html
اگه روي Slide show كليك كنيد اين ده تا رو تك به تك با تصوير نشون ميده.
كه مورد هفتم Keyless entry هست.
http://www.forbesautos.com/slideshows/advice/toptens/2007/latest-luxury-features-2007_13.html?thisSpeed=10000

در واقع به لحاظ ترجمه از انگليسي هم فكر كنم keyless entry هم بيشتر به چيزي بخوره كه تو اين سايت اشاره شده. و چيزي كه ما روي ماشينهاي مثل روا و 405 و .. داريم در واقع ريموت و يا كنترل از راه دور براي قفل مركزي است.
مثلا اسم اين امكان رفاهي در مدل E2 در سايت رنو پارس
http://www.renault.co.ir/?lang=fa&page=09-01-04-02
و يا در سايت ايران خودرو هم براي 206 اين امكان سوييچ همراه با ريموت كنترل ذكر شده است.
http://www.ikco.com/persian/products/206.aspx

arash_2006
5 October 2008, 08:55 AM
از دوستان کسی نور پشت آمپر رو تغییر نداد؟ من تو فکرش هستم که این کارو بکنم ولی قبلش میخوام اطلاعات بیشتری داشته باشم البته من هنوز صفحه کیلومتر رو باز نکردم دوستانی که این کارو کردند احتمال مشکل وجود نداره؟ مثلا پیچی چیزی که احیانا باعث بشه کیلومتر به سروصدا بیافته؟ من از این موضوع خیلی میترسم ولی میخوام چراغ صندوق و گرمکن شیشه عقب رو فعال کنم و همزمان رنگ زمینه صفحه کیلومتر رو هم عوض کنم کسی به نتیجه نرسیده؟
این صفحه سبز رنگی رو که میفرمائید میشه از بازار رنگ دیگه اش رو تهیه کرد؟ بنظر شما اگر کلا اون صفحه رو برداشت چه اتفاقی میافته؟ نور چه شکلی میشه؟
چقدر سوال کردم ولی خب دیگه دانستن بهتر از ندانستن :icon_surp

farzadba
7 October 2008, 06:24 PM
از دوستان کسی نور پشت آمپر رو تغییر نداد؟ من تو فکرش هستم که این کارو بکنم ولی قبلش میخوام اطلاعات بیشتری داشته باشم البته من هنوز صفحه کیلومتر رو باز نکردم دوستانی که این کارو کردند احتمال مشکل وجود نداره؟ مثلا پیچی چیزی که احیانا باعث بشه کیلومتر به سروصدا بیافته؟ من از این موضوع خیلی میترسم ولی میخوام چراغ صندوق و گرمکن شیشه عقب رو فعال کنم و همزمان رنگ زمینه صفحه کیلومتر رو هم عوض کنم کسی به نتیجه نرسیده؟
این صفحه سبز رنگی رو که میفرمائید میشه از بازار رنگ دیگه اش رو تهیه کرد؟ بنظر شما اگر کلا اون صفحه رو برداشت چه اتفاقی میافته؟ نور چه شکلی میشه؟
چقدر سوال کردم ولی خب دیگه دانستن بهتر از ندانستن :icon_surp
من اين لامپها رو براي 2 تا ريو فعال كردم و مشكل خاصي نداشتم. به آموزش تصويري مرحله به مرحله اي كه توي همين تاپيك دادم توجه كنيد خيلي راحته. فقط تصوير چهارم غلط بود كه چند تا پست پايين تر اصلاحش كرده بودم. اما رنگ پشت آمپر رو عوض نكردم. ولي كيلومتر به سروصدا نمي افته. نگران نباش اما خواهشا شما و يا ساير دوستان اگر تونستيد رنگ پشت آمپر رو عوض كنيد به من هم بگيد چون من شخصا (با وجودي كه پرسپوليسي همستم) نور پشت آمپر آبي رو خيلي دوست دارم. به نظر من آرامش بخش تره
با احترام

arash_2006
8 October 2008, 10:31 AM
farzadba (http://www.phalls.com/member.php?u=92282) جان تو عکس هایی که گذاشتی من اون صفحه سبز رو نمیبینم البته تنها صفحه سبز کیت اون هست که فکر نمیکنم رنگ صفحه کیلومتر از اون باشه چون اگر از اون باشه که دیگه نمیشه کاریش کرد اگر عکسی از این صفحه دارید لطف کنید و بذارید. ممنون
Z@man (http://www.phalls.com/member.php?u=89362) عزیز تو مراحل گذاشتن نمد زیر موکت کف ماشین در جایی اشاره کردید که زیر صندلی های عقب نه نمد داره و نه موکت شما اون محل رو چجوری نمد کاری کردید؟ منظور وقتی موکتی روش کشیده نمیشه چجوری اونها رو ثابت کردید که جابجا نشه و زیر صندلی ها جمع نشه؟ ممنون میشم اگر در این مورد راهنمایی بفرمایید.

من یک سوال دیگه هم از دوستان در مورد صندوق عقب دارم همونطور که میدونید کف اون هم موکت و به راحتی مایعات به اون نفوذ میکنه و خیلی زود هم کثیف میشه تابحال کسی لاستیک فابریک کف صندوق عقب ریو رو تا بازار دیده؟ اگر موجود هست قیمتش چنده؟ من از روکش فروشی ها که سوال کردم موکت هایی دست ساز که البته جنس ضد آبی داشتند رو بهم نشون دادند که میگفتن به صندوق ریو هم میخوره و اگر بخوای تمیزتر و دقیق تر باشه بهتره ببری تا به همون اندازه برات درست کنند ولی من از قیافه اشون خوشم نیومد و دنبال یک مورد فابریکی و ترتمیزتر میگردم
با توجه به نزدیک شدن زمستان و فصل بارندگی احتمال گذاشتن وسایل خیس و گاها کثیف و گل آلود به صندوق بیشتر میشه بد نیست که فکری هم به حال صندوق برداریم:icon_arro

farzadba
11 October 2008, 11:39 AM
farzadba (http://www.phalls.com/member.php?u=92282) جان تو عکس هایی که گذاشتی من اون صفحه سبز رو نمیبینم البته تنها صفحه سبز کیت اون هست که فکر نمیکنم رنگ صفحه کیلومتر از اون باشه چون اگر از اون باشه که دیگه نمیشه کاریش کرد اگر عکسی از این صفحه دارید لطف کنید و بذارید. ممنون
:icon_arro
دوست گرامي
با درود
اون رنگ سبز كه شما ديدي در واقع برد مدار چاپي پشت آمپر است كه هيچ ربطي به رنگ پشت آمپر نداره. در واقع اون صفحه شكل يك طلق است كه مدارات روش چاپ و سيم كشي شده. چيزي كه مهمه اينه كه اولا لامپها از طريق يكسري سوراخ روي اين صفحه طلقي وارد يك فضايي مي شن كه اون طرفش يك شكل وجود داره (مثلا علامت باز ماندن در) كه مي تونه اون علامت رنگي باشه يا اينكه لامپ پشتش رنگي باشه يا اينكه روي لامپ يك روكش رنگي بزنند اما در مورد روشنايي پس زمينه صفحه بايد ديد كه آيا لامپ رنگيه و پوشش رنگي داره يا اينكه اصولا ته اون سوراخ رو طلق رنگي گذاشتن كه در صورتي كه اين مورد اخير باشه نميشه كاريش كرد ولي در ساير موارد خوب امكان پذيره.
با احترام

Z@man
11 October 2008, 01:05 PM
Z@man (http://www.phalls.com/member.php [URL="http://www.phalls.com/member.php?u=89362) عزیز تو مراحل گذاشتن نمد زیر موکت کف ماشین در جایی اشاره کردید که زیر صندلی های عقب نه نمد داره و نه موکت شما اون محل رو چجوری نمد کاری کردید؟ منظور وقتی موکتی روش کشیده نمیشه چجوری اونها رو ثابت کردید که جابجا نشه و زیر صندلی ها جمع نشه؟ ممنون میشم اگر در این مورد راهنمایی بفرمایید.

من یک سوال دیگه هم از دوستان در مورد صندوق عقب دارم همونطور که میدونید کف اون هم موکت و به راحتی مایعات به اون نفوذ میکنه و خیلی زود هم کثیف میشه تابحال کسی لاستیک فابریک کف صندوق عقب ریو رو تا بازار دیده؟ اگر موجود هست قیمتش چنده؟ من از روکش فروشی ها که سوال کردم موکت هایی دست ساز که البته جنس ضد آبی داشتند رو بهم نشون دادند که میگفتن به صندوق ریو هم میخوره و اگر بخوای تمیزتر و دقیق تر باشه بهتره ببری تا به همون اندازه برات درست کنند ولی من از قیافه اشون خوشم نیومد و دنبال یک مورد فابریکی و ترتمیزتر میگردم
با توجه به نزدیک شدن زمستان و فصل بارندگی احتمال گذاشتن وسایل خیس و گاها کثیف و گل آلود به صندوق بیشتر میشه بد نیست که فکری هم به حال صندوق برداریم:icon_arro
در مورد سوال اول باید عرض کنم از کمی چسب استفاده کردیم ولی قسمتی که روی پمپ بنزین بود را بدون چسب قرار دادیم.
.
در مورد صندوق عقب، خود من از فوم (چرم مصنوعی) استفاده کردم.درست به اندازه موکت صندوقه و به زیبایی صندوق هم لطمه نزده.

arash_2006
15 October 2008, 11:45 AM
کم کم احساس میکنم در حق این تاپیک خیلی داره کم لطفی میشه چرا کسی نظری یا مطلبی نمیذاره؟
اینجور که معلومه هنوز کسی موفق نشده نور پشت آمپر رو عوض کنه چون اگر بود حتما اینجا تجربیاتش رو می گفت
از دوستان کسی طرحی یا شکل جدیدی برای چراغ های جلو سراغ نداره من خیلی وقت که تصمیم دارم تغییراتی در چراغ های جلو بدم ولی هنوز طرح بخصوص و جالبی به نظرم نرسیده
خوشحال میشم اگر طرح هاتون رو در این مورد مطرح کنید

TheZ
15 October 2008, 11:58 AM
اینجور که معلومه هنوز کسی موفق نشده نور پشت آمپر رو عوض کنه چون اگر بود حتما اینجا تجربیاتش رو می گفت

شدنش که میشه ولی اگر عوض کردید هیچ وقت عکسشو توی اینترنت نزارید چون باعث خنده افراد زیادی میشه ! :icon_arro

http://i33.tinypic.com/35by4bb.jpg

arash_2006
15 October 2008, 12:04 PM
حالا چرا باعث خنده؟ البته بد نشده ولی میشه توضیحاتی در مورد مراحلش بدید؟
بنظر من این رنگی که انتخاب کردید کمی بی حال تره و زیاد به چشم نمیاد ولی رنگ هایی مثل سفید یا آبی خیلی چشم گیر و زیبا هستند و مسلما تو زیبایی اون تاثیر بسزایی میذارند البته در صورتی که با رنگ کنسول وسط که شامل پخش و کلید هان و ساعت هم میشن ست بشه
ولی بازم شروع خوبیه اگر میشه لطف کنید و مراحل اونو شرح بدید ممنون میشم:icon_wink

TheZ
15 October 2008, 12:27 PM
حالا چرا باعث خنده؟ البته بد نشده ولی میشه توضیحاتی در مورد مراحلش بدید؟
بنظر من این رنگی که انتخاب کردید کمی بی حال تره و زیاد به چشم نمیاد ولی رنگ هایی مثل سفید یا آبی خیلی چشم گیر و زیبا هستند و مسلما تو زیبایی اون تاثیر بسزایی میذارند البته در صورتی که با رنگ کنسول وسط که شامل پخش و کلید هان و ساعت هم میشن ست بشه
ولی بازم شروع خوبیه اگر میشه لطف کنید و مراحل اونو شرح بدید ممنون میشم:icon_wink

چونکه همه از نورهای وحشی دارن سوئیچ میکنن روی آبی و سبز ، اونوقت این ورداشته رنگو به اصطلاح تیز یا اسپورت کرده !

کی؟ من؟ اگه من همچین بلایی را به سر ماشینم آورده بودم که روز بعدش خودکشی میکردم! :icon_arro

شما پشت آمپر را باز میکنی ، 4 تا لامپ بزرگ داره که روشون یه روکش پلاستیکی سبزه ... اونا رو برمیدارید ... بعدش تلق سبز بین قاب بالایی با پایینی را باید با رنگ دلخواه عوض کنی... اگرم فقط برش داری همینطوری که توی عکس میبینید زرد میشه و توی شب پدر چشم راننده را در میاره . به غیر از پشت آمپر و کنسول ، کلیدهای شیشه بالابرها هم باید تغییر رنگ داده بشن ... همون نور فابریک هم چشم نوازه ، هم زیباست و هم این همه دردسر نداره ! :icon_neut

پشت امپر سفید هم مساوی است با جریمه و احتمالا انتقال به پارکینگ ! :icon_ques

arash_2006
15 October 2008, 01:17 PM
شما تجربه ای در این مورد دارید؟
چون الان من حداقل ده تا ماشین رو دیدم که نور سفید کردند ضمنا فکر میکنم ماکسیما بطور فابریک سفید هست
البته قبول دارم که نور سفید کمی چشم ها رو اذیت میکنه چون شدت نورش فوق العاده بیشتر از رنگ های دیگه است ولی زیبایی خاصی داره و تجربه ثابت کرده که هیچ موردی که از حالت فابریک خارج و به صورت اسپرت در بیاد بی دردسر نیست و کسی که این کار رو میکنه دردسرش رو به جون و دل خریده و برای قشنگی این کار رو میکنه

TheZ
15 October 2008, 04:17 PM
شما تجربه ای در این مورد دارید؟
چون الان من حداقل ده تا ماشین رو دیدم که نور سفید کردند ضمنا فکر میکنم ماکسیما بطور فابریک سفید هست
البته قبول دارم که نور سفید کمی چشم ها رو اذیت میکنه چون شدت نورش فوق العاده بیشتر از رنگ های دیگه است ولی زیبایی خاصی داره و تجربه ثابت کرده که هیچ موردی که از حالت فابریک خارج و به صورت اسپرت در بیاد بی دردسر نیست و کسی که این کار رو میکنه دردسرش رو به جون و دل خریده و برای قشنگی این کار رو میکنه

راهور ابلاغیشو یک سالی میشه که داده . چراغ زنون هم همین حکم را دارد ولی من از هر 100 تا ماشین حداقل یکی را میبینم که زنون داره اونم بد جور !!!! ماکسیما رو دقیقا نمیدونم چون شرکت همکار میزنه، ولی تا اونجایی که میدونم سبزه... اگرم سفید باشه پشت یه طلق دودی زیاد مهم نیست. :icon_evil

farzadba
15 October 2008, 05:13 PM
چونکه همه از نورهای وحشی دارن سوئیچ میکنن روی آبی و سبز ، اونوقت این ورداشته رنگو به اصطلاح تیز یا اسپورت کرده !

کی؟ من؟ اگه من همچین بلایی را به سر ماشینم آورده بودم که روز بعدش خودکشی میکردم! :icon_arro

شما پشت آمپر را باز میکنی ، 4 تا لامپ بزرگ داره که روشون یه روکش پلاستیکی سبزه ... اونا رو برمیدارید ... بعدش تلق سبز بین قاب بالایی با پایینی را باید با رنگ دلخواه عوض کنی... اگرم فقط برش داری همینطوری که توی عکس میبینید زرد میشه و توی شب پدر چشم راننده را در میاره . به غیر از پشت آمپر و کنسول ، کلیدهای شیشه بالابرها هم باید تغییر رنگ داده بشن ... همون نور فابریک هم چشم نوازه ، هم زیباست و هم این همه دردسر نداره ! :icon_neut

دوست گرامي
با درود
اگر كمي واضح تر براي افراد ناواردي مثل من توضيح بدي ممنون مي شم: يعني شما مي فرمايي كه دو تا كار بايد انجام بشه اول اينكه بعد از باز كردن پشت آمپر چراغهاي بزرگ رو باز كنيم و روي اونها رو كه روكش سبز رنگ داره روكشش رو در بياوريم و روكش مثلا آبي بندازيم. دوم اينكه توي همون سوراخي كه لامپ بزرگها توش سوار شده يه طلق سبز هست كه اون رو هم بايد با آبي عوض كنيم.
آيا اين برداشتي كه من از مطلب شما كردم درسته؟ و اگر درسته براي اون كار دوم چطوري بايد عمل كنيم يعني طلقه راحت از توي همون سوراخ در ميآيد يا نه؟ و اينكه آيا روكش رنگي براي لامپها (مثلا آبي رنگ) توي بازار هست يا خير؟ در مورد ساير كليدها مثل كليد شيشه بالابر هم همين كار رو بايد كرد يا روش ديگه اي داره. ممنون مي شم كه كامل و اگر امكانش باشه با عكس توضيح بفرماييد.
با احترام

Raminium2001
15 October 2008, 10:23 PM
نور پشت آمپر شما هیچ ربطی به پلیس نداره و کاملا به خودتون بر میگرده. ابلاغیه ای هم که موجوده مربوط به نورهای غیر عادی داخل برخی خودروهاست که در شب میتونه حواس بقیه راننده ها رو پرت کنه (مثل چراغهای نئون پر نور یا ... که اغلب نور خیره کننده ای دارند).
در ضمن نور پشت آمپر ماکسیما هم سفید است که با توجه به طرح اون جلوه زیبایی بهش داده و البته همونطور که TheZ هم حدس زده یک فیلتر داره.

TheZ
15 October 2008, 10:58 PM
دوست گرامي
با درود
اگر كمي واضح تر براي افراد ناواردي مثل من توضيح بدي ممنون مي شم: يعني شما مي فرمايي كه دو تا كار بايد انجام بشه اول اينكه بعد از باز كردن پشت آمپر چراغهاي بزرگ رو باز كنيم و روي اونها رو كه روكش سبز رنگ داره روكشش رو در بياوريم و روكش مثلا آبي بندازيم. دوم اينكه توي همون سوراخي كه لامپ بزرگها توش سوار شده يه طلق سبز هست كه اون رو هم بايد با آبي عوض كنيم.
آيا اين برداشتي كه من از مطلب شما كردم درسته؟ و اگر درسته براي اون كار دوم چطوري بايد عمل كنيم يعني طلقه راحت از توي همون سوراخ در ميآيد يا نه؟ و اينكه آيا روكش رنگي براي لامپها (مثلا آبي رنگ) توي بازار هست يا خير؟ در مورد ساير كليدها مثل كليد شيشه بالابر هم همين كار رو بايد كرد يا روش ديگه اي داره. ممنون مي شم كه كامل و اگر امكانش باشه با عكس توضيح بفرماييد.
با احترام

فرزاد جان
بله کاملا درست متوجه شدید. روکش سبز روی لامپهای بزرگ فقط نقش مکمل را دارند چون من چراغ قوه زرد گرفتم جاشون هنوز هم رنگ تابیده شده سبز بود . طلق یکسره است و باید پیچشها و خارهای پشت کیلومتر را باز کنید تا بتوانید خارجش کنید . متاسفانه اطلاعی درباره بازار ندارم چون به هیچ وجه قصد انجام این کار را ندارم.سایر کلیدهای کنسول هم طلق دارند که باید تعویض بشن. در مورد شیشه بالابرها هم همونطور که توی عکس میبینید یه led سبز بدون هیچ روکش یا طلقی قرار داره ... میشه اونو تغییر داد... منتها led سفید من تا به حال ندیدم توی بازار...

http://i38.tinypic.com/xdfhwn.jpg

نور پشت آمپر شما هیچ ربطی به پلیس نداره و کاملا به خودتون بر میگرده. ابلاغیه ای هم که موجوده مربوط به نورهای غیر عادی داخل برخی خودروهاست که در شب میتونه حواس بقیه راننده ها رو پرت کنه (مثل چراغهای نئون پر نور یا ... که اغلب نور خیره کننده ای دارند).
در ضمن نور پشت آمپر ماکسیما هم سفید است که با توجه به طرح اون جلوه زیبایی بهش داده و البته همونطور که TheZ هم حدس زده یک فیلتر داره.

رامین جان
این ابلاغیه به شرکت سایپا برای تولید خودرو بوده نه به عموم مردم! پس لطفا با دستور پلیس درباره لامپهای زنون اشتباه نگیرید ... درسته که پشت آمپر سفید به خودتون بر میگرده، ولی بازخوردش به اجتماع برمیگرده ... مثلا عصبی شدن یا کاهش عکس العمل به نور سفید مقابل ... همونطور که قبلا هم عرض کردم مگان و لوگان و ماکسیما و پی کی و ... ساخت شرکت پ.خ. هستند و ما اجازه نداریم روشون جراحی کنیم !!!!! فقط از توی محوطه که دیدم شیلد دودی داره... منظورتون را درباره حدس متوجه نشدم!

rezadokoo
23 October 2008, 08:41 AM
من يه مشكلي دارم نميدونم كسي تجربه نصب Power Window را روي ريو داشته يا نه ؟
اشكال اينجاست كه يه نخ سيم براي برق حتما بايد از درب راننده به داخل اتاق وارد بشه لوله خرطومي فابريكي كه كابلهاي مربوط به خود درب را وارد اتاق ميكند در دو طرف بوسيله سوكت پوشانده شده سو كت هم دقيقا فيت بدنه است حتي يك ميليمتر هم جاي اضافه نداره كه از كنارش سيم رد كنيم حالا دو تا كار ميشه كرد راه اول اينه كه روي بدنه يك سوراخ ريز با مته 3 بزنيم سيم رد كنيم راه دوم هم اينه كه كلا درب را را از جا در بياريم پشت كابل خرطومي سوراخ كنيم (در اين روش احتمال بهم خوردن رگلاژ درب راننده وجود دارد )حالا شما راه بهتري سراغ داريد ؟
ممنون ميشم راهنمائي كنيد .

farshad_sh
25 October 2008, 02:35 AM
سلام..ممکنه دوستان عزیز و خوبم مرا راهنمایی کنند....
1-در مورد قیمت رینگ و لاستیک (14/185/65/70 ) یا 14/195 و کدام بهتره(مخصوصا از لحاظ میله اکسل عقب)
2-استرس بار
3-چراغ مه شکن جلو
4-نمد اصلی
5-پروژکتور عقب و جلو
با تشکر و سپاس از دوستان گرامی و عزیز

kiyantop
26 October 2008, 12:07 PM
دوستان سلام
قیمت امروز ریو توی بازار 13.700 :icon_redf(تاریخ 5/8/87)
رفتم نمایندگی قیمت زه روی در ریو رو بگیرم ....47000:icon_eek: خام بدون رنگ و رنگ موادش طوسی رنگه که فکر کنم واسه ماشین نقره ای خیلی نیاز به رنگ کردن نداشته باشه
ولی خیلی قشنگه و ارزششو داره روی ماشین سوار کنیم:icon_cool من که تاحالا روی هیچ ریوئی این زه رو ندیده بودم و فکر میکردم زهش شبیه پرایده
فقط چند تا مشکل به ذهنم رسید :
1- اگه خارای پشتشو در بیاریم با توجه به اینکه زه لبه داره و سطح داخلش با بدنه فاصله داره با چسب دورو نمیشه چسبوندش و باید با چسب آکواریوم بچسبونیم در اونصورت مشکلی واسه رنگ ماشین پیش نمیاد؟؟؟ یعنی اگه خواستیم همه ی زه ها رو بکنیم چسبا از روی بدنه پاک میــــشند؟؟؟؟
2- اگه راه دیگه ای واسه چسبوندنش هست بگید و آیا با چسب خالی روی بدنه محکم میشه و با هر برخوردی ممکنه زود جدا بشه؟؟؟
3- اگه یکیش صدمه دید بصورت تکی میفروشن یا همش با همه؟؟؟ ( ریو 6 تا زه داره که 10 تومانش ماله اون زه کوچولوهای روی گلگیره من که پرسیدم 4 تاشو میخوام و اون کوچیکارو نمیخوام گفت همش با همه )
4- اگه بخوایم رنگ کنیم با توجه به اینکه پلاستیکه زود رنگش پوسته پوسته نمیشه ؟؟؟ ( دوستانی که آینه های ماشینشونو رنگ کردن لطفا این موردو جواب بدن)

قبلا از جواب دوستان متشکر

kiyantop
26 October 2008, 01:44 PM
بجای لامپهای صفحه کیلومتر میشه از سری کردن چند LED استفاده کرد که نیازی به طلق نباشه و کیفیت رنگ بهتری پیدا کنه ؟

Raminium2001
26 October 2008, 08:43 PM
TheZ عزیز، دستورالعملی برای متوقف کردن خودروهایی که در داخل آن از چراغهای رنگی نئون استفاده شده (نه زنون) وجود داره که من به اون اشاره کردم.

نقل قول

نوشته شده توسط TheZ http://www.phalls.com/images_phalls/buttons/viewpost.gif (http://www.phalls.com/showthread.php?p=589003#post589003)

واما حدس : برای این گفتم حدس شما صحیح است که فرمودید:
ماکسیما رو دقیقا نمیدونم چون شرکت همکار میزنه، ولی تا اونجایی که میدونم سبزه... اگرم سفید باشه پشت یه طلق دودی زیاد مهم نیست. :icon_evil
و چون نور پشت آمپر ماکسیما سفید هست گفتم حدثتون درسته.

اگه مورد دیگه ای هم بود، خوشحال میشم تو پست خصوصی برام بنویسی ...

farzadba
27 October 2008, 01:21 PM
دوستان سلام
قیمت امروز ریو توی بازار 13.700 :icon_redf(تاریخ 5/8/87)
رفتم نمایندگی قیمت زه روی در ریو رو بگیرم ....47000:icon_eek: خام بدون رنگ و رنگ موادش طوسی رنگه که فکر کنم واسه ماشین نقره ای خیلی نیاز به رنگ کردن نداشته باشه
ولی خیلی قشنگه و ارزششو داره روی ماشین سوار کنیم:icon_cool من که تاحالا روی هیچ ریوئی این زه رو ندیده بودم و فکر میکردم زهش شبیه پرایده
1- اگه خارای پشتشو در بیاریم با توجه به اینکه زه لبه داره و سطح داخلش با بدنه فاصله داره با چسب دورو نمیشه چسبوندش و باید با چسب آکواریوم بچسبونیم در اونصورت مشکلی واسه رنگ ماشین پیش نمیاد؟؟؟ یعنی اگه خواستیم همه ی زه ها رو بکنیم چسبا از روی بدنه پاک میــــشند؟؟؟؟
2- اگه راه دیگه ای واسه چسبوندنش هست بگید و آیا با چسب خالی روی بدنه محکم میشه و با هر برخوردی ممکنه زود جدا بشه؟؟؟
3- اگه یکیش صدمه دید بصورت تکی میفروشن یا همش با همه؟؟؟ ( ریو 6 تا زه داره که 10 تومانش ماله اون زه کوچولوهای روی گلگیره من که پرسیدم 4 تاشو میخوام و اون کوچیکارو نمیخوام گفت همش با همه )
4- اگه بخوایم رنگ کنیم با توجه به اینکه پلاستیکه زود رنگش پوسته پوسته نمیشه ؟؟؟ ( دوستانی که آینه های ماشینشونو رنگ کردن لطفا این موردو جواب بدن)

اولا ممكن است بفرماييد از كدام نمايندگي اين اطلاعات را در آورديد؟ و اون رو هم در تاپيك لوازم جانبي فابريك ريو (نصب نشده از طرف شركت سايپا) بگذاريد چون ما اونجا روي اين نوع لوازم بحث مي كنيم.
ثانيا: الان براي زه روي در دو مدل در بازار موجود است يكي مدل كره اي خار دار مثل هموني كه شما ديدي كه براي متصل كردنش بهت توضيح مي دم (در ادامه) و دوم مدل ايراني چسب دار كه مدل ايراني ارزان تر است و پشتش چسب دارد و البته كيفيت آن هم به نسبت كره اي خيلي ضعيف تر است. البته هر دو مدل از جنس پلاستيك خام (طوسي رنگ) بوده و نياز به رنگ براي همرنگ شدن با بدنه دارند.
ثالثا: براي نصب اين نوع زه ها چه در مدل ايراني و چه كره اي اگر زه مورد نظر خار دار بود دو نوع خار روي آن مي بينيد يكي خارهايي كه مي توان آنها را در آورد و دومي خارهايي كه بايد آنها را بريد. برش را با كاتر تيز و كاملا از ته انجام دهيد كه زير كار برجسته نشود. دور تا دور زه چسب دو طرفه بچسبانيد. براي بهتر چسبيدن اول قطعه را كمي با سشووار يا باد بخاري گرم كنيد و بعد چسب را روي آن بزنيد. بعد قطعه و چسب را گرم كنيد و در جاي مناسب بچسبانيد. جاي مناسبش رو هم بايد دقت كنيد چون بايد دقيقا در جاي درست چسبانده شود تا دقيقا سر جايش بنشيند. جاي درستش هم به صورتي است كه خط افقي وسط زه بايد دقيقا روي خط شكست وسط در ماشين قرار بگيرد و قسمت فرو رفته زه هم بايد بالاي در باشد.
با احترام

kiyantop
27 October 2008, 08:47 PM
دوستان سلام
قیمت امروز ریو توی بازار 13.700 (تاریخ 5/8/87)
رفتم نمایندگی قیمت زه روی در ریو رو بگیرم ....47000 خام بدون رنگ و رنگ موادش طوسی رنگه که فکر کنم واسه ماشین نقره ای خیلی نیاز به رنگ کردن نداشته باشه
ولی خیلی قشنگه و ارزششو داره روی ماشین سوار کنیم من که تاحالا روی هیچ ریوئی این زه رو ندیده بودم و فکر میکردم زهش شبیه پرایده

اولا ممكن است بفرماييد از كدام نمايندگي اين اطلاعات را در آورديد؟ و اون رو هم در تاپيك لوازم جانبي فابريك ريو (نصب نشده از طرف شركت سايپا) بگذاريد چون ما اونجا روي اين نوع لوازم بحث مي كنيم.
ثانيا: الان براي زه روي در دو مدل در بازار موجود است يكي مدل كره اي خار دار مثل هموني كه شما ديدي كه براي متصل كردنش بهت توضيح مي دم (در ادامه) و دوم مدل ايراني چسب دار كه مدل ايراني ارزان تر است و پشتش چسب دارد و البته كيفيت آن هم به نسبت كره اي خيلي ضعيف تر است. البته هر دو مدل از جنس پلاستيك خام (طوسي رنگ) بوده و نياز به رنگ براي همرنگ شدن با بدنه دارند.
ثالثا: براي نصب اين نوع زه ها چه در مدل ايراني و چه كره اي اگر زه مورد نظر خار دار بود دو نوع خار روي آن مي بينيد يكي خارهايي كه مي توان آنها را در آورد و دومي خارهايي كه بايد آنها را بريد. برش را با كاتر تيز و كاملا از ته انجام دهيد كه زير كار برجسته نشود. دور تا دور زه چسب دو طرفه بچسبانيد. براي بهتر چسبيدن اول قطعه را كمي با سشووار يا باد بخاري گرم كنيد و بعد چسب را روي آن بزنيد. بعد قطعه و چسب را گرم كنيد و در جاي مناسب بچسبانيد. جاي مناسبش رو هم بايد دقت كنيد چون بايد دقيقا در جاي درست چسبانده شود تا دقيقا سر جايش بنشيند. جاي درستش هم به صورتي است كه خط افقي وسط زه بايد دقيقا روي خط شكست وسط در ماشين قرار بگيرد و قسمت فرو رفته زه هم بايد بالاي در باشد.
با احترام

ممنون از پاسخ کامل شما بخصوص قسمت چسباندن قطعه
من نمیدونستم نوع ایرانی چسب دارشم هست باید یه سرچی کنم و کیفیتاشو مقایسه کنم
اطلاعاتو از نمایندگی عصارزادگان اصفهان گرفتم
بی وجدان رنگ کردن آینه و زه رو 40 تومان قیمت داد

hosseinabd
28 October 2008, 03:10 AM
عزیز کیفیت کره ای بهتره.منم از همون استفاده کردم. بهتره برای ریو به نمایندگی زاهدی اصفهان توی بلوار امام روبروی پارک قلمستان مراجعه کنی. منم ریو رو از همونجا گرفتم و برای سرویس هم پیش اونها میبرم.

farzadba
28 October 2008, 12:12 PM
ممنون از پاسخ کامل شما بخصوص قسمت چسباندن قطعه
من نمیدونستم نوع ایرانی چسب دارشم هست باید یه سرچی کنم و کیفیتاشو مقایسه کنم
اطلاعاتو از نمایندگی عصارزادگان اصفهان گرفتم
بی وجدان رنگ کردن آینه و زه رو 40 تومان قیمت داد

دوست گرامي
ممنون از پاسختون و همانطور كه ديديد با اين پاسخ شايد حسين عزيزمون توانسته باشه شما رو به جاي بهتري راهنمايي كنه (پستش رو در زير همين نوشته در نقل قولم آوردم) اما براي رنگ كردن يه كمي چون بزن و اگر بتوني با همين قيمت دستگيره هاي در و زه پلاستيكي روي در صندوق رو هم برات رنگ كنه بهتره

عزیز کیفیت کره ای بهتره.منم از همون استفاده کردم. بهتره برای ریو به نمایندگی زاهدی اصفهان توی بلوار امام روبروی پارک قلمستان مراجعه کنی. منم ریو رو از همونجا گرفتم و برای سرویس هم پیش اونها میبرم.

دوست گرامي
با درود ضمن تشكر از شما. آيا شما قيمت دو نوع زه رو در اصفهان داريد كه براي دوستان بگذاريد و همچنين محل خريدش رو
با احترام

?!...sia
28 October 2008, 02:49 PM
برای رنگ موک مدادی هم احتیاج به رنگ کردن این زه هست؟

kiyantop
28 October 2008, 04:13 PM

حسین جان واسه سرویس اولیه حتما باید پیش همون نمایندگی ببریم که ثبت نام کردیم یا فرقی نمیکنه؟؟؟
اتفاقا من قیمت رنگ کردن آینه هارو قبلا از زاهدی گرفتم 10 تومان قیمت داد و فکر کنم هم خدماتش بهتر باشه و هم انصافش خیلی هم خوب پاسخگوی مشتری هستند
من که هر موقع سوالی داشته باشم از زاهدی میپرسم بعد میرم عصار زادگان به مرحله اجرا میزارم :icon_arro
مثلا رنگ سفید درخواست داده بودم که عصار میگفت ثبت نام اینترنتی اصلا نمیشه تغییر داد ولی زاهدی راهنمائیم کرد و الان ماشین آیندم نقره ایه :icon_surp

kiyantop
28 October 2008, 04:48 PM
برای رنگ موک مدادی هم احتیاج به رنگ کردن این زه هست؟
من که دلم میخواست واسه رنگ نقره ای نیاز به رنگ کردن نداشته باشه چون طوسیه ولی فکر کنم باید رنگ کنم
واسه نوک مدادی حتما نیاز به رنگ داره بخصوص که نوک مدادی ریو خیلی قشنگه و حیفه که با زه بدن رنگ زیبائیش کم بشه:icon_surp

hosseinabd
28 October 2008, 05:40 PM
حسین جان واسه سرویس اولیه حتما باید پیش همون نمایندگی ببریم که ثبت نام کردیم یا فرقی نمیکنه؟؟؟
اتفاقا من قیمت رنگ کردن آینه هارو قبلا از زاهدی گرفتم 10 تومان قیمت داد و فکر کنم هم خدماتش بهتر باشه و هم انصافش خیلی هم خوب پاسخگوی مشتری هستند
من که هر موقع سوالی داشته باشم از زاهدی میپرسم بعد میرم عصار زادگان به مرحله اجرا میزارم :icon_arro
مثلا رنگ سفید درخواست داده بودم که عصار میگفت ثبت نام اینترنتی اصلا نمیشه تغییر داد ولی زاهدی راهنمائیم کرد و الان ماشین آیندم نقره ایه :icon_surp
سلام دوست عزیز.
فکر نکنم فرقی بکنه.ولی شما این رو هم از زاهدی سوال کن.ولی مهندسش خیلی توپه خیلی چیزها سرش میشه.اصلا انگار ریو رو اون ساخته.
انشاالله مبارکت باشه.
عزیز من که توی پیام خصوصی بلفنم رو دادم هر وقت خواستی همدیگرو میبینیم ماشینم هم میارم نشونت میدم.بعد راجع به همه چیز هم با هم صحبت می کنیم.

hosseinabd
28 October 2008, 05:52 PM
دوست گرامي
ممنون از پاسختون و همانطور كه ديديد با اين پاسخ شايد حسين عزيزمون توانسته باشه شما رو به جاي بهتري راهنمايي كنه (پستش رو در زير همين نوشته در نقل قولم آوردم) اما براي رنگ كردن يه كمي چون بزن و اگر بتوني با همين قيمت دستگيره هاي در و زه پلاستيكي روي در صندوق رو هم برات رنگ كنه بهتره

دوست گرامي
با درود ضمن تشكر از شما. آيا شما قيمت دو نوع زه رو در اصفهان داريد كه براي دوستان بگذاريد و همچنين محل خريدش رو
با احترام
دقیق یادم نیست که از کجا خریدم ولی یادمه با خارهای پشتش بود و اصلی قیمتش هم فکر کنم حول و حوش 50 بود.

ramtin1
28 October 2008, 06:08 PM

با سلام دوست عزیز
امکانش هست که بگویید برای تغییر رنگ ثبت نام چه کار کرده اید ؟
ممنون میسم که راهنمایی کنید.

farzadba
1 November 2008, 04:21 PM
با درود خدمت دوستان
با توجه به بسته شدن تاپيك جامع ريو و نظرات مديران محترم سايت مبني بر فعال شدن تاپيك هايي با موضوعات تخصصي تر از دوستان خواهش مي كنم در مورد اين تاپيك فعالانه تر عمل كنند (البته از دوستاني كه تا كنون فعال بودند پيشاپيش متشكرم ولي سايرين هم كمي فعال تر عمل كنند) چون خود من يه مدتي است كه سرم يه كمي شلوغ شده اما بازم هم تلاش مي كنم كه مطالب رو ادامه بدم
با احترام

kiyantop
1 November 2008, 11:06 PM
سلام
من تصمیم دارم کف ماشینو خودم نمد کاری کنم
یک سوال دارم : آیا موکت کف ماشین کاملا برداشته میشه و میشه از اتاق خارجش کرد یا اینکه قسمت جلوش زیر داشبورد گیره و باید نمد های قسمت جلورو از زیر موکت جا بدیم ؟؟؟

kiyantop
6 November 2008, 10:03 PM
مرسی از جواب سوال قبلیم:icon_arro
بچه ها کسی میدونه واسه رنگ کردن قطعات پلاستیکی چه مراحلی باید طی کرد

من فکر میکنم اول یه آستر پلاستیک رو قطعه میپاشند
بعد رنگ اصلی
بعد کیلر

اگه کسی اطلاعات کاملتری داره لطف کنه :icon_cool

jacky
8 November 2008, 03:50 PM
دوستان کسی سایکلون رو روی ریو تست کرده ؟

در ضمن باتری فابریک ماشین چه نوع باتری روش می ذارن ؟ نیاز به تعویض داره ؟

speedy
8 November 2008, 05:54 PM
با سلام خدمت دوستان
برخی از عزیزان درخواست کردن که تصاویر نمدکاری زیر ماشین رو مجددا قرار بدم. با توجه به اینکه قبلا این عکسها رو در تاپیک جامع ریو گذاشته بودم و تعداد صفحات اون تاپیک بقدری زیاد شده که پیدا کردنش برای خودم هم مشکله بنابراین با اجازه مدیران عکسها را اینجا قرار میدم تا پیدا کردنش راحتتر باشه.

باز کردن صندلیها
http://inlinethumb07.webshots.com/42182/2928190480101162252S200x200Q85.jpg (http://rides.webshots.com/photo/2928190480101162252BCingf)

زیر بعضی از قسمتهای موکت، نمد موجوده ولی فقط زیر پاها
http://inlinethumb55.webshots.com/11510/2937347000101162252S200x200Q85.jpg (http://rides.webshots.com/photo/2937347000101162252NrFyzi)

http://inlinethumb26.webshots.com/32729/2613268010101162252S200x200Q85.jpg (http://rides.webshots.com/photo/2613268010101162252sAyShE)

قسمتی که با فلش نشان داده شده با نمد کاملا پر کردم
http://inlinethumb24.webshots.com/8855/2892482350101162252S200x200Q85.jpg (http://rides.webshots.com/photo/2892482350101162252igjEfS)

زیر صندلیهای عقب فاقد موکت و نمد بود
http://inlinethumb43.webshots.com/21162/2958146780101162252S200x200Q85.jpg (http://rides.webshots.com/photo/2958146780101162252PFtnfC)

نمد زدن زیر موکت (دو لایه)
http://inlinethumb53.webshots.com/40308/2812811550101162252S200x200Q85.jpg (http://rides.webshots.com/photo/2812811550101162252eieTjB)

http://inlinethumb34.webshots.com/12385/2913441210101162252S200x200Q85.jpg (http://rides.webshots.com/photo/2913441210101162252ciEhrX)

موفق باشید. :icon_cool

از عکسهایی که گذاشتی واقعا ممنونم
می خواستم خواهش کنم روش در آوردن خارهای موکت کف رو توضیح بدی
موقع بستن موکت کف بر روی نمد مشکلی ایجاد نشد؟ آخه نمدی که نصب کردی یه لایه کلفته که شاید برای بستن مجدد موکت مشکل ایجاد کنه

Z@man
9 November 2008, 12:30 PM
نه دوست عزیز مشکلی پیش نمیاد.
با کمی فشار میشه سوراخها رو تنظیم کرده و خارها رو بست.

adolf1945
9 November 2008, 04:42 PM
نه دوست عزیز مشکلی پیش نمیاد.
با کمی فشار میشه سوراخها رو تنظیم کرده و خارها رو بست.

آقا زمان هزینه نصب و قیمت نمد کف چقدر میشه ....
نمد ها فابریک هستند یا من درآوردیه ؟
یه سوال مهم دیگه ام اینه که واقعا" چقدر روی کاهش صدا تأثیر داره ؟

hosseinabd
10 November 2008, 02:17 AM
استاد عزیز جناب farzadba
با سلام خدمت شما
میخواستم راجع به این قالپاقهای 14 اصلی کیا ازتون سوال کنم.
اینها توی بازار موجوده؟

چون توی مجله ماشین اینها رو گفتند موجوده.
اینهم عکسش
http://knowledgeplanet.persiangig.com/image/rio/2000394184399400345_rs.jpg

Z@man
10 November 2008, 10:22 AM
آقا زمان هزینه نصب و قیمت نمد کف چقدر میشه ....
نمد ها فابریک هستند یا من درآوردیه ؟
یه سوال مهم دیگه ام اینه که واقعا" چقدر روی کاهش صدا تأثیر داره ؟

هزینه اش پارسال حدود 30 یا 35 تومن شد.
فابریک نیست. نمد معمولیه. البته نمد هم خوب و بد داره.
صدای انتقالی از جاده و لاستیک واقعا کمتر شده ولی چون پشت داشبورد رو نمد نزدم تاثیر زیادی روی صدای موتور نداشته.

jacky
10 November 2008, 02:01 PM
دوستان دیروز رفتم خیابان ملت برای خرید لوازم جانبی .
زه در فابریک از 45 می گفتن تا 75 ( البته نمایندگی های سایپا یدک بیشتر داشتن تا سایر مغازه ها )
زه در ایرانی هم 24 .
یه نمایندگی هم زه فابریک رنگ شده سفید داشت 55 می داد .
نمد کاپوت فابریک هم نبود ، متفرقه هم 17 .
یه کنسول وسط هم 18 خریدم .

kiyantop
10 November 2008, 10:35 PM
دوستان دیروز رفتم خیابان ملت برای خرید لوازم جانبی .
زه در فابریک از 45 می گفتن تا 75 ( البته نمایندگی های سایپا یدک بیشتر داشتن تا سایر مغازه ها )
زه در ایرانی هم 24 .
یه نمایندگی هم زه فابریک رنگ شده سفید داشت 55 می داد .
نمد کاپوت فابریک هم نبود ، متفرقه هم 17 .
یه کنسول وسط هم 18 خریدم .

اصفهان هم زه در فابریک 45 تومانه
زه در ایرانی شبیه زه فابریکه یا از این زه 141 هاست که به ریو میچسبونند ؟؟؟
شما خودت به زه ایرانیها دست زدی که کیفیتشو مقایسه کنی با هم؟؟؟
اگه واست مقدوره یه عکس از کنسولی که خریدی بزار

kamil81
11 November 2008, 02:32 PM
سلام

در مشهد زه فابریک ریو 52 تومن بصورت خام.
و کلا هم فقط زه فابریک ریو بهم نشون می دادند نه زه دیگری که بخوان قالب کنند.

jacky
11 November 2008, 02:44 PM
اصفهان هم زه در فابریک 45 تومانه
زه در ایرانی شبیه زه فابریکه یا از این زه 141 هاست که به ریو میچسبونند ؟؟؟
شما خودت به زه ایرانیها دست زدی که کیفیتشو مقایسه کنی با هم؟؟؟
اگه واست مقدوره یه عکس از کنسولی که خریدی بزار
نه زه برای ریو تولید شده ، من خودم همون ایرانی رو خریدم ، یه عکس از ش می ذارم . جعبه رو مثل سایر قطعات ریو قرمز رنگ زدن . کلا هم حالت چسبی داره و مثل فابریک نیازی به بریدن و... نداره . خودش هم دو تا چسب مایع برای اتصال داخلش گذاشته .
راستی پروژکتور جلو هم فابریکش 65 بود ( همون جعبه قرمز )

kiyantop
11 November 2008, 03:51 PM
استاد عزیز جناب farzadba
با سلام خدمت شما
میخواستم راجع به این قالپاقهای 14 اصلی کیا ازتون سوال کنم.
اینها توی بازار موجوده؟

چون توی مجله ماشین اینها رو گفتند موجوده.
اینهم عکسش
http://knowledgeplanet.persiangig.com/image/rio/2000394184399400345_rs.jpg

سلام
ممنون حسین آقا
بچه ها اگه کسی این قالپاقارو سراغ داره بقیه رو خبر کنه
من خودم یه دستشو میخوام

hosseinabd
11 November 2008, 05:32 PM
سلام دوستان.
کسی درمورد قالپاقها اطلاعی نداره؟
این تکلیفش مشخص بشه میرم سراغ بقیه وسایل که حذف شده.

mehdizadeh04
11 November 2008, 06:45 PM
سلام دوستان.

با سلام
برای شما چه فرقی داره؟؟؟
شما که توی عکسا من دیدم رینگ انداختی چرا دنبال قالپاقی؟؟؟
پاشو برو دنبال باقی چیزا!!!
با تشکر

kiyantop
12 November 2008, 12:13 AM
با سلام
برای شما چه فرقی داره؟؟؟
با تشکر
حالا ایشون نه !!!!
بقیه (من نوعی ) که هستند :icon_surp
جواب این سوالو که بدید قراره با ریو فول اسپرتم قافلگیرتون کنم :icon_evil
دارم یه کارائی رو ماشین انجام میدم .........
پس فعلا اگه کسی اطلاعی از این قالپاقا داره منو خبر کنه که تکلیف رینگ و لاستیکم معلوم شه :icon_cool

hosseinabd
12 November 2008, 01:27 AM
با سلام
برای شما چه فرقی داره؟؟؟
با تشکر
سلام دوست عزیز.

مگه من فقط ریو دارم که این صحبت رو میکنی؟
من مطلبی داشتم که در اختیار دیگران گذاشتم که اگر کسی از رینگ اسپرت نمی خواست استفاده کنه و از 14 معمولی استفاده کرد قالپاقهای 14 اصلی خود ماشین رو بندازه.

?!...sia
12 November 2008, 09:17 AM
**** آموزش تصويري نصب چراغ گرمكن شيشه عقب و بازبودن در صندوق عقب****
‌‌‌((ضمن تشكر از دوست خوبم (آقا/خانم) هژبري به جهت آموزش گرفتن تصاوير كه انصافا مطلب به درد بخوري يادم داديد))
ابتدا مطابق شكل اول سه عدد پيچ مشخص شده در شكل را باز كنيد و با بازكردن قاب روي فرمان و در آوردن آن و سپس كشيدن پلاستيك دور صفحه كيلومتر به سمت بالا و بيرون قسمت پايين آن را آزاد كرده و سپس با پايين كشيدن قسمت بالا پلاستيك را بيرون بياوريد
http://upload.parsimages.com/original/1221367188/42697.jpeg
در ادامه طبق شكل دوم 4 عدد پيچ مشخص شده را باز كنيد. در اين حالت صفحه كيلومتر آزاد شده و مي توان آن را از مجموعه خارج كرد فقط بايد دقت كرد كه زياد نكشيد چون سيم بهش وصل شده است.
http://upload.parsimages.com/original/1221367189/42698.jpeg

حالا همانطور كه در شكل سوم مي بينيد صفحه كيلومتر را در همان جاي خود به پشت بخوابانيد و به دقت سه عدد سوكت متصل به آن را جدا كنيد در اين مرحله دقت كنيد كه سيمها را نكشيد و سوكت را بكشيد و ضمنا بدانيد كه هر سوكت را از كجا جدا كرديد چون خيلي شبيه به هم هستند.
http://upload.parsimages.com/original/1221367190/42699.jpeg
حالا طبق شكل 4 كه روي آن برايتان علامت گذاشتم لامپهاي 4 (كيسه هوا) را به جاي 1 (گرمكن شيشه عقب) و 3 (نشانگر ترمز ضد قفل) را به جاي 2 (نشانگر باز بودن در صندوق عقب) قرار دهيد.
http://upload.parsimages.com/original/1221367576/42700.jpeg
براي اين منظور همانطور كه در شكل 5 مي بينيد دو عدد لبه طلقي اطراف سوراخ را با دقت ببريد و لامپ مربوطه را با پيچاندن در جايش نصب كنيد.
http://upload.parsimages.com/original/1221367578/42701.jpeg
ضمنا بهتر است كه روي جاي خالي لامپهايي كه از صفحه باز كرده و جابجا كرديد را با چيزي مانند نوار چسب ببنديد كه خاك داخل آن نرود
با احترام

عکسهای این پست برا من که نشون داده نمیشه
ممکنه اگه کسی داره اونها رو دوباره آپ کنه؟

jacky
16 November 2008, 12:52 PM
راستی من زه پراید رو روی درها زدم ، خیلی خوب شد . ان شاا... یه عکس می ذارم .

rezadokoo
16 November 2008, 02:42 PM
راستی من زه پراید رو روی درها زدم ، خیلی خوب شد . ان شاا... یه عکس می ذارم .

ميگم پس زه كه توي پست 173 گفتي زه پرايدي بوده ؟كه چسب هم داخلش بوده ؟
گفتي قيمتش 25 تومان ؟
راستي لطفا يه عكس بذار ببينيم چجوري شده
ممنون
:icon_cool

jacky
16 November 2008, 06:23 PM
نه دوست من اون زه ها رو بردم پيش صافكار براي نصب و نقاشي ، اولا كه 100 هزار تومان هزينه نقاشي بود . ثانيا صافكار هم گفت جنسش خوب نيست و با ضربه ممكنه بشكنه و چون با چسب مايع هم بايد بچسبه احتمال خراب كردن رنگ هم داره . نقاش هم گفت روي رنگش خيلي نمي شه حساب كرد و ممكنه پوسته بزنه و با ضربه و خش هم ضايع مي شه . خلاصه رفتم پس دادم و زه پرايدي رو به توصيه صافكار گرفتم .
حتما از ماشين عكس مي ذارم .
كنسول هم بدرد نمي خورد پس دادم ، موقع بالا كشيدن ترمز دستي بايد مي داديش بالا ( قابليت بالا و پايين شدن داشت ) خودشون بهش كنسول زانتيايي مي گفتن ، مچ بهش گير مي كرد و دستي رو سخت مي شد تكون داد .

jacky
16 November 2008, 06:24 PM
سلام دوستان.

خيابان ملت رو كه گشتم چند مدل قالپاق براي رينگ مزدا بود كه 4 تاش 9-11 قيمتش بود حدود 6 يا 7 مدل مختلف بود .

hosseinabd
17 November 2008, 02:08 AM
عکسها مربوط به قالپاقهای اصلی خودش هست ولی چون مجله ماشین تعطیل شد بلاتکلیف موند.

jacky
17 November 2008, 09:41 PM
دوستان اگه كسي شماره آقاي سياح رو داره ( نصاب آقا فرزاد ) رو داره برام pm بزنه ، خود آقا فرزاد كه وقت نمي كنه بياد و جواب بده
ممنون

greela
17 November 2008, 10:19 PM
در مورد مه شکن جلو اصلیاش جعبه هاشون ابیه و روی اون پره از ارمهای کیا هیوندای و بارکد و هولوگرام داره .و همشون لامپاشون زیمنس المانه و شفافیت شیشه اونا خیلی بالاس .اون جعبه قرمزا بعد از یه مدت شیشه شون زرد و کدر میشه و روی لامپهای خیلیاشون هیچ ارم و نشونی نداره
راستی کسی میدونه چراغ نقشه خوانی ریو رو از کجا میتونم گیر بیارم؟اگه ادرس و قیمت دارین لطفا برام پی ام بدین .ممنونم

kiyantop
18 November 2008, 03:40 PM
نه دوست من اون زه ها رو بردم پيش صافكار براي نصب و نقاشي ، اولا كه 100 هزار تومان هزينه نقاشي بود . ثانيا صافكار هم گفت جنسش خوب نيست و با ضربه ممكنه بشكنه و چون با چسب مايع هم بايد بچسبه احتمال خراب كردن رنگ هم داره . نقاش هم گفت روي رنگش خيلي نمي شه حساب كرد و ممكنه پوسته بزنه و با ضربه و خش هم ضايع مي شه . خلاصه رفتم پس دادم و زه پرايدي رو به توصيه صافكار گرفتم .
حتما از ماشين عكس مي ذارم .
كنسول هم بدرد نمي خورد پس دادم ، موقع بالا كشيدن ترمز دستي بايد مي داديش بالا ( قابليت بالا و پايين شدن داشت ) خودشون بهش كنسول زانتيايي مي گفتن ، مچ بهش گير مي كرد و دستي رو سخت مي شد تكون داد .

اگه هزینه ی نقاشی و چسب مایع رو نادیده بگیریم حاضر بودی همین زه را استفاده کنی یا اینکه کیفیتش اینقدر بده که ترجیح دادی از زه پراید استفاده کنی ؟؟؟؟؟؟؟؟

kiyantop
21 November 2008, 04:40 PM
امروز قاب درارو بارز کردم (محض کنجکاوی)
باندای جلو عین باندای روی طاقچس
توی درا یه لایه پلاستیک چسبوندند فکر کنم واسه جلوگیری از نفوذ آب و باد به قاب در و داخل ماشینه
روی قاب در از داخل هم یه ابر چسبیده
نکات خیلی مهم اینکه :
میله ضربه گیر وجود داره و حذف نشده
کوچکترین قطعات کره ای و با مارک کیا هستند
جنس مواد و خارها و ......... خیلی خوب و با کیفیت هست

راستی عکس هم گرفتم اگه لازم بود و کسی سوالی داشت در خدمتم

kiyantop
21 November 2008, 09:31 PM
سلام
بدنبال کنجکاوی های بالا دو تا زیپ کنار صندلی ها دیدم بازشون کردم
البته از روی روکش هم دست کشیدم و جای سوراخ روی صندلی مشخص بود
ولی وقتی زیپارو باز کردم دیدم جای مهره وجود داره که فکر کنم مال زیر آرنجی های ریو باشه
اگه کسی این زیر آرنجی هارو سراغ داره حتما بگه چون چیز خیلی واجبیه و باعث راحتی رانندگی میشه و هم مزاحم ترمز دستی نمیشه

hosseinabd
22 November 2008, 12:09 AM
این رو فکر کنم جناب استاد farzadba بدونند که خیلی توی این زمینه فعال هستند.

MILAD_STR
22 November 2008, 10:47 PM
با سلام خدمت دوستان عزيز
من تقريبا تمام آپشن ها رو ريوم داره!
اون موقعي كه ثبت نام كردم بهشون گفتم با تمام آپشن هايي كه سايپا از روش برداشته باشه اونا هم قبول كردن 15 ميليون ازم گرفتن!
وقتي اومد ديدم كيسه ي هوا راننده و شاگرد و ترمز ABS+EBD و مه شكن جلو و عقب و رينگ و لاستيك فابريك كيا و ترمز عقب ديسكي داره و آينه هاي بغل و زه هاي جانبي و دستگيره درب ها همرنگ بدنه بود!
پشت خودرو به جاي LS نوشته بود RS!
خيلي خودرويه جالبيه!
راستي فرمونش 4 شاخه هست!
درون خودرو اين شكليه :
http://tinypic.ws/files/ydffrqal7s998zmal8ur.jpg

greela
22 November 2008, 11:08 PM
با سلام خدمت دوستان عزيز
اون موقعي كه ثبت نام كردم بهشون گفتم با تمام آپشن هايي كه سايپا از روش برداشته باشه اونا هم قبول كردن 15 ميليون ازم گرفتن!
وقتي اومد ديدم كيسه ي هوا راننده و شاگرد و ترمز ABS+EBD و مه شكن جلو و عقب و رينگ و لاستيك فابريك كيا و ترمز عقب ديسكي داره و آينه هاي بغل و زه هاي جانبي و دستگيره درب ها همرنگ بدنه بود!
خيلي خودرويه جالبيه!
راستي فرمونش 4 شاخه هست!
درون خودرو اين شكليه :
بابا ای ولا همین سایپای خودمون ثبت نام کردی؟الانم این کار رو میکنن ؟؟؟اگه اره همین فردا ماشینمو اب میکنم ثبت نام میکنم....فقط بگین کجا باید برم؟؟

MILAD_STR
22 November 2008, 11:25 PM
بابا ای ولا همین سایپای خودمون ثبت نام کردی؟الانم این کار رو میکنن ؟؟؟اگه اره همین فردا ماشینمو اب میکنم ثبت نام میکنم....فقط بگین کجا باید برم؟؟

با سلام
دوست عزيز سايپا ثبت نام كردم اما نميدونم الانم ثبت نام ميكنن يا نه!؟
فردا سوال ميكنم بهتون خبر ميدم اما اون نمايندگي كه ثبت نام كردم تعطيل شده جاش يكي ديگه اومده!
تاريخ 1387/2/01 ثبت نام كردم 40 روز بعد اومد!

kamil81
23 November 2008, 02:54 PM
با سلام
دوست عزيز سايپا ثبت نام كردم اما نميدونم الانم ثبت نام ميكنن يا نه!؟
فردا سوال ميكنم بهتون خبر ميدم اما اون نمايندگي كه ثبت نام كردم تعطيل شده جاش يكي ديگه اومده!
تاريخ 1387/2/01 ثبت نام كردم 40 روز بعد اومد!

دوست عزیز در مورد صدای موتور بگید. آیا نمد صدا گیر را هم برای شما حذف کردن یا دارد؟
دسترسی به صندوق عقب چطور؟

eslami_re
23 November 2008, 03:06 PM
با سلام خدمت دوستان عزيز
خيلي خودرويه جالبيه!
راستي فرمونش 4 شاخه هست!
درون خودرو اين شكليه :

عکسو خودتون گرفتین؟
به نظر میاد تو یکی از سفرهاتون به خارج از کشور از ماشین عکس گرفتین:icon_eek:!!!!!!!!!!!

parsin
23 November 2008, 04:30 PM
با سلام خدمت دوستان عزيز
خيلي خودرويه جالبيه!
راستي فرمونش 4 شاخه هست!
درون خودرو اين شكليه :
بابا جون حداقل با فتو شاپ یه جاهایی رو که لازم است درست میکردی مثل روی شیشه یا پلاک ماشینارو و... کلک بابا کلک:icon_mrgr:icon_mrgr:icon_mrgr

TheZ
23 November 2008, 07:30 PM
خودروی ریو با پلت rs در شرکت سایپا نداریم . همین ls 1500 هم تا 5 سال دیگه میخوایم ادامه بدیم ! :icon_razz

نیم ساعته دارم میخندم ! آی دلم! :icon_arro

r_you168
23 November 2008, 07:57 PM
کار جالبیها ماشین از سایپا گرفتی بعد صادرش کردی یه کشور دیگه تازه بعد صادر کردن ازش عکس گرفتی:icon_arro:icon_mad::icon_lol:

MILAD_STR
23 November 2008, 09:26 PM
با سلام
دوستان عزيز مگه من نوشتم عكس ماشين منه!؟؟؟؟؟؟:icon_bigg من نوشتم درون خودرو اين شكليه!‌اين عكسو از توي گوگل دراوردم! :icon_mad:
دوما پشت خودرو آر اس نوشته ديگه نميدونم هست يا نه!
نمد صداگير هم داره!
رفتم نمايندگي گفت فعلا با آپشن ثبت نام نميكنيم اما گفت تا سال آينده اين آپشن ها رو روي ريو استاندارد نصب ميكنن!

arash_2006
23 November 2008, 09:46 PM
با سلام خدمت تمامی دوستان
دوست عزیز شما چرا از خودروی خودتون چندتا عکس نمیذارید؟
بنظر من قیمت منصفانه ای هم بهتون دادند من حاضرم با این امکانات همچین قیمتی رو بپردازم
تا سال دیگه فکر میکنم کمی دیر باشه آخه تا اون موقع فرصت پیدا میکنند خیلی قطعات رو ایرانی کنند
نظر شما چیه؟

TheZ
23 November 2008, 11:14 PM
با سلام
دوستان عزيز مگه من نوشتم عكس ماشين منه!؟؟؟؟؟؟:icon_bigg من نوشتم درون خودرو اين شكليه!‌اين عكسو از توي گوگل دراوردم! :icon_mad:
دوما پشت خودرو آر اس نوشته ديگه نميدونم هست يا نه!
نمد صداگير هم داره!
رفتم نمايندگي گفت فعلا با آپشن ثبت نام نميكنيم اما گفت تا سال آينده اين آپشن ها رو روي ريو استاندارد نصب ميكنن!

شما مطمئنید که گروه سایپا این خودرو را تولید کرده؟ چون هنوز ما نمونه RS را هم نداریم چه برسه به خط تولیدشو! :icon_arro شاید از روسیه وارد شده ... :icon_evil

:icon_arro:icon_arro:icon_arro:icon_arro:icon_arro :icon_arro:icon_arro:icon_arro:icon_arro:icon_arro :icon_arro:icon_arro:icon_arro:icon_arro:icon_arro :icon_arro

hosseinabd
23 November 2008, 11:59 PM
همچین خودرویی با این مشخصات وجود نداره.
سایپا قول یک ای بی اس خالی با ایربگ راننده داده که اینها هم ارزش این گرون کردن رو نداره.

jacky
24 November 2008, 09:42 AM
دوستان کسی ایتک ماشین رو عوض کرده و ایتک جدید رو بذاره ؟
بجز قابلیتهای زیر ، چیز دیگه ای هم اضافه می شه ؟
1- قفل نشدن درها وقتی سوییچ رو ماشینه
2-آژیر زدن وقتی چراغ ها روشنه و در ماشین باز میشه
3-خاموش نشدن ضبط وقتی استارت می زنی

راستی آینه های برقی و صندلی دسته دار هم در بازار موجوده و هر کدوم حدود 180 هزار تومان هزینه داره .

hosseinabd
24 November 2008, 02:47 PM
دوست عزیز.
مورد اول رو خود ریو داره.
وقتی سوئیچ رو ماشینه درها به هیچ عنوان قفل نخواهند شد.
مگر اینکه دزدگیر روی ماشین باشه که اون این کار رو بکنه.

jacky
24 November 2008, 03:52 PM
نه دوست من ، من همه جوره تست کردم ، در براحتی قفل می شه .
نمی دونم مال همه اینطوریه یا فقط ریو من ؟!

hamedtb
25 November 2008, 12:56 AM
با سلام
دوستان كسي ميدونه كه ميشه ترمز هاي عقب ريو رو ديسكي كرد يا نه اگه بشه ديسكي كرد توي ترمز گيري و قفل كردن ترمز خيلي تاثير داره

farzadba
25 November 2008, 04:41 PM

راستی آینه های برقی و صندلی دسته دار هم در بازار موجوده و هر کدوم حدود 180 هزار تومان هزینه داره .

همانطور كه دوستان به شما فرمودند از مواردي كه نوشته ايد مورد اول بايستي در ريو وجود داشته باشه كه اگر نباشه بايستي براي رفع عيب به نمايندگي ببريد كه اونجا در گارانتي براتون مشكل رو حل مي كنند. اما آژير باز ماندن در و جا ماندن سوويچ . همينطور عدم ري استارت ضبط ظاهرا در ايتك جديد اضافه شده كه بايد ايتك رو عوض كنيد. ساير موارد رو اگر كسي ايتك عوض كرده لطفا مطرح كنيد تا همه استفاده كنند.
اما در مورد صندلي دسته دار و آينه برقي اگر امكانش رو داريد هرچه سريعتر به من هم آدرس بدهيد كه در كجا اينها رو گرفتيد (در پيغام خصوصي هم مطرح بفرماييد چون دادن اينگونه نشاني ها در تاپيك عمومي مصداق تبليغ بوده و حذف خواهد شد)
ضمنا اگر امكان داره چند تا عكس هم از داخل خودروي خودتون براي بچه ها بندازيد.
با احترام

greela
25 November 2008, 07:38 PM

میشه لطف کنید به منم پی ام بدین ادرسشو؟؟
اگه چراغ نقشه خوان رو جایی سراغ دارین بهم بگین پلیز!!!!!!!!!!

ms61542004
25 November 2008, 11:35 PM
ببخشید ايتك چیه؟

jacky
26 November 2008, 11:10 AM
ایتک یک برد الکترونیکی روی ماشین است
http://en.wikipedia.org/wiki/Ecotec
http://en.wikipedia.org/wiki/E-TEC_II#E-TEC_II

hamedtb
26 November 2008, 01:15 PM
با سلام
دوستان كسي ميدونه كه ميشه ترمز هاي عقب ريو رو ديسكي كرد يا نه اگه بشه ديسكي كرد توي ترمز گيري و قفل كردن ترمز خيلي تاثير داره

كسي جواب منو نميده

hosseinabd
26 November 2008, 03:48 PM
من تا اونجایی که میدونم الان ریو های تولیدی ایران سیستمش رو به کاسه ای تغییر دادند ولی فکر کنم بشه.
احتمالا توی نمایندگی تخصصی ریو این کار رو انجام میدن.

البته این رو هم اضافه کنم که ریو های کره ای هم در تیپ های فول دیسکی بودند.

greela
27 November 2008, 10:33 PM
با سلام خدمت دوستان عزيز
خيلي خودرويه جالبيه!
راستي فرمونش 4 شاخه هست!
درون خودرو اين شكليه :

راستی یه سوال؟؟؟؟؟
تو دوبی ریو فول اپشن مثل همین جیگر گیر میاد؟؟؟؟یه فامیل داریم خودرو وارد میکنه بدم اون بیاره؟؟؟؟؟؟؟خداییش میارزه

farzadba
28 November 2008, 08:45 PM
با درود خدمت دوستان عزیز و مدیران محترم
من داشتم تاپیک ها را بررسی می کردم که به تاپیکی به نام آپشن های ریو برخورد کردم. یک چیزی رو حیفم امد که نگویم. ما در اینجا یک تاپیک کامل در ارتباط با آپشن های ریو درست کردیم (با کمک همه) و بهتر است مدیران زحمت بکشند و مطالب رو به اینجا منتقل کنند تا زحمت دوستان به هدر نرود و موازی کاری هم نشود. البته من سیاستگذار سایت نیستم و اگر مدیران صلاح بدانند که هیچ. اما به نظر من این دو تاپیک کاملا مشابه هستند.
با احترام

kiyantop
29 November 2008, 09:13 PM
امروز گل جمع کنای ریو رو از اصفهان خریدم دونه ای 4500
از دونه ای 4500 تا 7500 قیمت میگفتن
فکر میکنید نیاز به رنگ داشته باشه ؟
اگه کسی تجربه ای تو نصبش داره مطرح کنه
زهای فابریک هم از 48 تا 55 (مغازه دارا گرونتر از نمایندگی میگفتن بر عکس گل جمع کنا که مغازه ها ارزونتر میگفتن) فردا میرم از نمایندگی میخرم

-------------------------------------------

دوستان دستگیره های درو چطور باید رنگ کرد ؟؟ حتما باید باز بشه؟؟

hamedtb
30 November 2008, 12:55 AM
زهای فابریک هم از 48 تا 55 (مغازه دارا گرونتر از نمایندگی میگفتن بر عکس گل جمع کنا که مغازه ها ارزونتر میگفتن) فردا میرم از نمایندگی میخرم

گل گير روي ماشين جا داره فقط بايد پيچ ها رو باز كني و گل گير رو ببندي
در مورد دستگيره ها هم حتما بايد در بياري و گرنه نميشه خوب رنگ زد كار زياد سختي هم نيست

Z@man
30 November 2008, 01:31 PM
نه دوست من! نیازی به درآوردن دستگیره ها نیست.اطرافش رو با چسب نواری می پوشونن و راحت رنگ میشه.
فقط آئینه ها و قاب روی صندوق عقب رو باز میکنن برای رنگ زدن.
اینم عکسش:

http://inlinethumb30.webshots.com/40605/2526653930101162252S200x200Q85.jpg (http://rides.webshots.com/photo/2526653930101162252qhGjyM)

http://inlinethumb52.webshots.com/36531/2989755990101162252S200x200Q85.jpg (http://rides.webshots.com/photo/2989755990101162252yFYHHd)

kiyantop
30 November 2008, 03:14 PM
عکسهای ریو من . تغییراتی که در ماشین دادم :

1-تعویض رینگ و لاستیک ، گذاشتن رینگ لوگان 14 ، قالپاق زانتیا و لاستیک هم فالکن 185/65/14
2-نصب زه در پراید
3-نصب ضربه گیر لبه های در
4-نصب سنسور دنده عقب steel mate
5-نصب پروژکتور جلو و همرنگ کردن قاب با بدنه
6-نصب پارکابی
7-تعویض آنتن
8-گارد پلاک هم گرفتم که هنوز وقت نکردم بذارم روی ماشین .

http://www.freeimagehosting.net/uploads/f1252616a0.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)

http://www.freeimagehosting.net/uploads/efbce053a6.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)

http://www.freeimagehosting.net/uploads/432ccc7041.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)

http://www.freeimagehosting.net/uploads/d279b3d53d.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)

http://www.freeimagehosting.net/uploads/7c4084699d.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)

http://www.freeimagehosting.net/uploads/357a65ab2e.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)

http://www.freeimagehosting.net/uploads/a736b464db.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)

http://www.freeimagehosting.net/uploads/cd1ba8c677.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)

سلام دوست عزیز
فکر کردم سوالمو اینجا مطرح کنم بهتر باشه

پا رکابی ها هر 4 تاش 7000 تومان شد ؟ و از چه مغازهای گرفتی ( اسپرت فروشا یا لوازم یدکیها)
سنسور دنده عقب ماشینت مشکی بود یا همرنگ بدنه ماشینت بود ؟
هزینه ی رنگ پروژکتور چقدر شد
هزینه ی نصب سنسور و پروژکتور هر کدوم جداگونه چقدر شد ند ؟؟

ممنون از عکسائی که گذاشتی
به نظر من زه های پراید چون رنگ ماشینت تیرست بهش آمده
اگه بادگیرای شیشه جلو و عقب بزاری که معرکه میشه من اصفهان شیشه جلورو قیمت گرفتم جفتی 13 تومان

مبارکت باشه عزیز :icon_cool

kiyantop
30 November 2008, 03:17 PM
دوستان چون دید آینه های جانبی اذیتم کرد یه سراغی از آینه محدب واسه ریو گرفتم
آینه هائی که شیشه و آینه سازای ماشین واسه ریو دارند محدب هست و روش به انگلیسی یه چیزی حک شده(فکر کنم نوشته فاصله ها واقعی نیستند) قیمت هم 7000 تومان
اینم یکی از لوازمی که سایپا از روی ریو کش رفته:icon_bigg

kiyantop
30 November 2008, 07:24 PM
بچه ها کسی میدونه آلارم هشدار دهنده صوتی واسه ریو وجود داره و قابل نصب هست یا نه ؟؟؟
فکر کنید توی جاده در حال حرکتید و یدفعه دمای موتور رفت بالا و حواس شما به صفحه کیلومتر نیست ، اینقدر باهاش میرید که یا دودش بلند شه یا بوئی احساس کنید و یا ماشینتون فاتحه بخونه و خیلی مسائل دیگه مثل بالا بودن دستی تا نیمه و .............
اونوقته که وجود این آلارم خیلی احساس میشه

amirhosein_b2000
30 November 2008, 10:54 PM

amirhosein_b2000
1 December 2008, 12:13 AM
سلام دوستان من ،من 1-آینه های ریو ام را برقی کردم(خودم با کمک استاد دانشگاهم، الان هم شغلم شده!!)
2-در دی ماه سال1384 که من اولین سری ریو را گرفتم پرژکتورش نبود و مال سیلو را انداختم20000 تومان با کلید سیلو و سیم کشی!! پر نور و کاملا کاربردی ولی 1 کم غیر فابریک!!(اصفهان با کلید 70000 است)
3-لامپ توی داشبرد نصب کردم (دیروز)(با کلید لای درب سمند کلید1700+لامپ1500+500سیم)
4-لامپ نقشه خوان پارس خریدم که نصب کنم ولی هنوز نتوانستم!!(3500)
5-ABS را هم دارم با 1 سایت آلمانی مکاتبه می کنم که اگه بشه استوکش را بخرم(حدود500000)
6-نمدو 30000 گرفتم (فابریک)
7-چراغ های داخل داشبرد: صندوق،abs,airbag,auto crouse,O/D OFF و pte را هم روشن کردم(تا سوییچ روی ONباشد)!!
8-سان روف valo هم خریدم ولی هنوز نصب نکردم(250000تومان)
9-دسته در ها و آینه ها و روی چراغ های نمری عقب را رنگ کردم،نقرهای(20000)
10-پخش JVC G650انداختم با باند KENWOOD که کامپوتره فعلا خوبه و هیچی قاطی نکرده(از 20/10/1384 تا حالا)!!!!
این ها همه آپشن های ریو بود که کم و بیش فعال شده امیدوارم از این وب مثل من نهایت استفادا را ببرید از مدیران بسیار سپاس گذارم.
با تشکر امیر

Z@man
1 December 2008, 08:32 AM
امیر خان. عکس هم بزار ببینیم چطور شده.

jacky
1 December 2008, 09:32 AM
سلام دوست عزیز
فکر کردم سوالمو اینجا مطرح کنم بهتر باشه

پا رکابی ها هر 4 تاش 7000 تومان شد ؟ و از چه مغازهای گرفتی ( اسپرت فروشا یا لوازم یدکیها)
سنسور دنده عقب ماشینت مشکی بود یا همرنگ بدنه ماشینت بود ؟
هزینه ی رنگ پروژکتور چقدر شد
هزینه ی نصب سنسور و پروژکتور هر کدوم جداگونه چقدر شد ند ؟؟

ممنون از عکسائی که گذاشتی
به نظر من زه های پراید چون رنگ ماشینت تیرست بهش آمده
اگه بادگیرای شیشه جلو و عقب بزاری که معرکه میشه من اصفهان شیشه جلورو قیمت گرفتم جفتی 13 تومان

مبارکت باشه عزیز :icon_cool

آره دوست من 4 تاش 7000 تومانه و از اسپرت فروشی ها .
سنسورها رنگ شده .
هزینه رنگ پروژکتور رو گذاشت پای تخفیف و پولی ندادم .
هزینه پروژکتور شد 110
هزینه سنسور ( البته مدل x است که سنسور دما هم داره ) = 95
بادگیر بنظرم دید ماشین رو یه مقدار کور می کنه و چندان جذاب نیست . ممنون از پیشنهادت :icon_evil

speedy
1 December 2008, 10:30 AM

به نظرم اگه گل پخش کن رو رنگ نکنی بهتره چون به خاطر موقعیتی که داره زود رنگش میریزه

رنگ کردن بقیه قسمتها هم سلیقه ایه و برای بعضی رنگها اصلا به این کار نیازی نیست

speedy
1 December 2008, 10:37 AM
سلام دوستان من ،من 1-آینه های ریو ام را برقی کردم(خودم با کمک استاد دانشگاهم، الان هم شغلم شده!!)
2-در دی ماه سال1384 که من اولین سری ریو را گرفتم پرژکتورش نبود و مال سیلو را انداختم20000 تومان با کلید سیلو و سیم کشی!! پر نور و کاملا کاربردی ولی 1 کم غیر فابریک!!(اصفهان با کلید 70000 است)
3-لامپ توی داشبرد نصب کردم (دیروز)(با کلید لای درب سمند کلید1700+لامپ1500+500سیم)
5-ABS را هم دارم با 1 سایت آلمانی مکاتبه می کنم که اگه بشه استوکش را بخرم(حدود500000)
7-چراغ های داخل داشبرد: صندوق،abs,airbag,auto crouse,O/D OFF و pte را هم روشن کردم(تا سوییچ روی ONباشد)!!
10-پخش JVC G650انداختم با باند KENWOOD که کامپوتره فعلا خوبه و هیچی قاطی نکرده(از 20/10/1384 تا حالا)!!!!
این ها همه آپشن های ریو بود که کم و بیش فعال شده امیدوارم از این وب مثل من نهایت استفادا را ببرید از مدیران بسیار سپاس گذارم.
با تشکر امیر

سلام دوست عزیز و با سلیقه
برای مورد 3 از لامپ چه ماشینی استفاده کردی و اگه لطف کنی مراحل نصب رو (ترجیحا با عکس) توضیح بدی ممنون میشم
چراغهایی که برای مورد 7 راه انداختی همشون کاربرد ندارن میشه لطف کنی و بگی هر کدومشون رو برای چه منظوری فعال کردی

speedy
1 December 2008, 11:12 AM
دوستان چون دید آینه های جانبی اذیتم کرد یه سراغی از آینه محدب واسه ریو گرفتم
آینه هائی که شیشه و آینه سازای ماشین واسه ریو دارند محدب هست و روش به انگلیسی یه چیزی حک شده(فکر کنم نوشته فاصله ها واقعی نیستند) قیمت هم 7000 تومان
اینم یکی از لوازمی که سایپا از روی ریو کش رفته:icon_bigg

اون آینه که شما دیدی مربوط به سمت شاگرده که محدبه و اونی که روی ریو نصب میشه هم دقیقا همین حالت رو داره یعنی هم محدبه و هم اون نوشته رو به انگلیسی یا فارسی داره

آینه محدب برای سمت راننده اصلا توصیه نمیشه .اگه آینه ای برای ریو تو بازار باشه که دو قسمت داشته باشه یعنی قسمت داخلی تر آن معمولی و قسمت بیرونی تر اون محدب باشه خیلی عالی میشه
از این مدل آینه که گفتم روی اکثر خودروهای جدید نصب شده.

ms61542004
2 December 2008, 12:21 AM
دوستان کامپیوتر سفر چه کاربردی داره؟ریو کامپیوتر سفر داره؟

hosseinabd
2 December 2008, 01:13 AM
کامپیوتر سفر بیشتر برای امور مصرف ماشین و نشان دادن میزان سوخت و مواردی از این قبیل کاربرد داره که متاسفانه از ریوهای داخل ایران حذف شده.

amirhosein_b2000
2 December 2008, 01:43 AM
سلام آقا آرش
من که با LED آبی نتوانستم نتجه بگیرم و تازه از سبز روشن به سبز لجنی تبدیل شد!!
ولی بهترینش 1 صفحه کیلومتر لامپ دار هست که گویا هنوز تو بازار نیست!
البته با LED سفید هم نتیجه سبز روشن شد که بازم آش دهن سوزی نبود.

amirhosein_b2000
2 December 2008, 02:23 AM
[quote=TheZ;589370]فرزاد جان
بله کاملا درست متوجه شدید. روکش سبز روی لامپهای بزرگ فقط نقش مکمل را دارند چون من چراغ قوه زرد گرفتم جاشون هنوز هم رنگ تابیده شده سبز بود . طلق یکسره است و باید پیچشها و خارهای پشت کیلومتر را باز کنید تا بتوانید خارجش کنید . متاسفانه اطلاعی درباره بازار ندارم چون به هیچ وجه قصد انجام این کار را ندارم.سایر کلیدهای کنسول هم طلق دارند که باید تعویض بشن. در مورد شیشه بالابرها هم همونطور که توی عکس میبینید یه led سبز بدون هیچ روکش یا طلقی قرار داره ... میشه اونو تغییر داد... منتها led سفید من تا به حال ندیدم توی بازار...

http://i38.tinypic.com/xdfhwn.jpg

سلام دوستان
- اخطار: دوستان به هیچ عنوان از LED آبی یا سفید(هر نوع LED high-Bright دیگری هم) به جای LED های فابریکش(کلید شیشه بالابر راننده) استفاده نکنید،چون آمپر زیادی می کشد و بقه LED ها خواموش می شوند!!
من این تجربه را کردم و دو باره مجبور شدم مال فابریکش را بندازم.
- پشت صفحه کیلومتر اگر چند LED آبی یا .. بگدارید بسیار بد نور میشوند!تنها راحی که هست استفاده از صفخه های اسپرت زیبا با یک طلق مشکی روی شیشه کیلومت(برای کاهش نور و زیبایی مضاعف)است،من مال ریو را نه توی سورنا و نه اکباتان نه امام ******************* پیدا نکردم،اگر آمده به من هم خبر بدید بسیار ممنون میشم.

farzadba
2 December 2008, 10:21 AM
با تشکر امیر
دوست گرامي
با درود
همانطور كه دوستان فرمودند من هم از شما خواهش مي كنم از جزئيات كارهايي كه انجام داديد عكس بگيريد و برامون بگذاريد. ضمنا بازهم همانطور كه دوستان گفتند آيتم شماره 7 كه فرموديد چراغهاش رو روشن كردم چطوري اين كار رو كرديد و آيا فقط چراغ روشن مي شه يا كار خاصي هم مي كنه و آيا اين كار رو با دستگاه دياك انجام داديد يا كار ديگري كرديد.
با احترام

kiyantop
2 December 2008, 07:08 PM
آقا امیر حسین (amirhosein_b2000) در مورد گذاشتن آلارم هشدار دهنده صوتی اطلاعاتی دارید؟ و میشه اونو نصب کرد یا نه ؟؟

amirhosein_b2000
3 December 2008, 07:40 AM
دوست گرامي
با درود
همانطور كه دوستان فرمودند من هم از شما خواهش مي كنم از جزئيات كارهايي كه انجام داديد عكس بگيريد و برامون بگذاريد. ضمنا بازهم همانطور كه دوستان گفتند آيتم شماره 7 كه فرموديد چراغهاش رو روشن كردم چطوري اين كار رو كرديد و آيا فقط چراغ روشن مي شه يا كار خاصي هم مي كنه و آيا اين كار رو با دستگاه دياك انجام داديد يا كار ديگري كرديد.
با احترام

سلام
- چشم حتما ظرف این چند روز چند عکس خواهم گذاشت.
- در مورد چراغ های صفحه کیلومتر هم با استفاده از یک جامپر(تکه سیم روکشدار)+1نوع مادگی مخصوص(به مادگی سوکت مخابراتی متوسط معروفه) جاهای خالی هر 2 سوکت سفید پشت صفحه را پر کردم(البته مثلا شماره های دنده اتوماتیک را نه!!چون اعدادش جای گذاری نشده بود:icon_eek:)و در آخر همه را به سیم چراغ "موتور چک" وصل کردم.

موفق باشید امیر

amirhosein_b2000
3 December 2008, 07:53 AM
آقا امیر حسین (amirhosein_b2000) در مورد گذاشتن آلارم هشدار دهنده صوتی اطلاعاتی دارید؟ و میشه اونو نصب کرد یا نه ؟؟

سلام
- والله با این که بنده شخصا از جلوه های صوتی خوشم نم آید(مثلا دزدگیر بدون بلندگو نصب کردم فقط برای ریموتش!) ولی با چند بار دیدن صفحه کیلومتر، تقریبا مطمئن شدم نیاز به افزودن 1 یا چند مدار الکترونیکی ساده دارد و به احتمال کم،کمی سیم کشی،مشابه مدارش را در هیوندای ورنا 1.6 و آزرا ساخت سال 2006 دیده ام!
اگر وقت کردم که امید وارم بتوانم حتما جزئیاتش را براتون پست می کنم.
باتشکر امیر

مرسی از جواب سوال قبلیم:icon_arro
بچه ها کسی میدونه واسه رنگ کردن قطعات پلاستیکی چه مراحلی باید طی کرد

من فکر میکنم اول یه آستر پلاستیک رو قطعه میپاشند
بعد رنگ اصلی
بعد کیلر

اگه کسی اطلاعات کاملتری داره لطف کنه :icon_cool

سلام
- در تائید صحبت های تان دقیقا همین روتین را انجام می دهند فقط به جای آستر پلاستیک نقاش ماشینم به من گفتند یک چسب پلاستیکه!!
برای سپر، آینه ها، دسته درها، .... این چند مرحله را که فرمودید جلو دید بنده انجام دادند.در ضمن بسیار مقاومت عالی در چسباندن رنگ به سپر داشت!!

با سلام خدمت دوستان عزيز
خيلي خودرويه جالبيه!
راستي فرمونش 4 شاخه هست!
درون خودرو اين شكليه :

سلام آقا میلاد
میتوانم ازتون خواهش کنم 1عکس دقیقا از ماشین خودتون بگذارید،آخر من اصلا از سایپا باور نمکنم این کار را کرده باشه راستی منم ان عکسی که گذاشتید را دیده بودم کاش می شد سایپا این را به بازار می داد!!

سلام دوست عزیز
مدل ریو من 20/10/1384 یعنی اولین سری مونتاژ شده!!و اینجور که شما میگید نیست،حتی حالا هم که دزدگیر داره اینطور نیست!!
شما منو به شک انداختید و باعث شدید رو ریو فامیلمون هم (؟/12/1384) گرفت امتحان کنم آن هم اینطور نبود،متاسفانه فکر کنم ایراد از خودروتونه!!!!!

kiyantop
3 December 2008, 05:30 PM
سلام
- والله با این که بنده شخصا از جلوه های صوتی خوشم نم آید(مثلا دزدگیر بدون بلندگو نصب کردم فقط برای ریموتش!) ولی با چند بار دیدن صفحه کیلومتر، تقریبا مطمئن شدم نیاز به افزودن 1 یا چند مدار الکترونیکی ساده دارد و به احتمال کم،کمی سیم کشی،مشابه مدارش را در هیوندای ورنا 1.6 و آزرا ساخت سال 2006 دیده ام!
اگر وقت کردم که امید وارم بتوانم حتما جزئیاتش را براتون پست می کنم.
باتشکر امیر

سلام دوست عزیز
ممنون از جوابتون
به نظر من این صدای هشدار دهنده خیلی بدرد میخوره و اصلا اذیت نمیکنه و باعث میشه در مواقع بحرانی مثل بالا بودن دستی موقع حرکت و یا پیش آمدن مشکل واسه موتور و روشن شدن یکی از چراغهای موتور حین حرکت که آدم حواسش به صفحه کیلومتر نیست ادمو متوجه میکنه

speedy
5 December 2008, 11:28 AM
سلام به همه دوستان

من نتوستم زیر پایی لاستیکی یا پلاستیکی برای ریو پیدا کنم آخه زیر پایی خودش موکته و به سرعت کثیف میشه
ظاهرا تولید نشده . از دوستان کسی تا حالا چیزی پیدا کرده که به ریو بخوره , در مورد قسمت عقب و قسمت جلو سمت شاگرد مشکلی وجود نداره و زیر پایی براش پیدا میشه ولی وجود پدال استراحت در سمت راننده مشکل ساز شده و باعث شده زیرپایی مناسب براش پیدا نشه.

kamil81
5 December 2008, 02:18 PM
سلام

من یک زیر پایی چند وقت پیش گرفتم که اتفاقا چیز خوبی هم از آب در آمد. همونطور که گفتین قسمت استراحت پا کمی مشکل سازه و همه زیر پایی ها بهش نمی خوره و باید زیر پایی قسمت راننده را کمی کج کنید تا جا بشه یا جای استراحت پا را در زیر پایی ببرید.
من 18 تومن گرفتم و کرم رنگ هم هست و به ماشین میاد. اگه خواستین عکس می زارم.

sepehr62
5 December 2008, 06:53 PM
سلام
- در تائید صحبت های تان دقیقا همین روتین را انجام می دهند فقط به جای آستر پلاستیک نقاش ماشینم به من گفتند یک چسب پلاستیکه!!
برای سپر، آینه ها، دسته درها، .... این چند مرحله را که فرمودید جلو دید بنده انجام دادند.در ضمن بسیار مقاومت عالی در چسباندن رنگ به سپر داشت!!

ميشه بفرماييد اين مراحل كلّاً چقدر طول كشيد؟

speedy
5 December 2008, 09:04 PM
سلام

من یک زیر پایی چند وقت پیش گرفتم که اتفاقا چیز خوبی هم از آب در آمد. همونطور که گفتین قسمت استراحت پا کمی مشکل سازه و همه زیر پایی ها بهش نمی خوره و باید زیر پایی قسمت راننده را کمی کج کنید تا جا بشه یا جای استراحت پا را در زیر پایی ببرید.
من 18 تومن گرفتم و کرم رنگ هم هست و به ماشین میاد. اگه خواستین عکس می زارم.

اگه زحمتی نبود و فرصت کردی عکس بگیر و برامون بزار

rezadokoo
6 December 2008, 11:33 AM
ميگم كسي ميدونه در شيراز كجا ميتونم زه بغل يا پا ركابي مثل چيزي كه توي عكسهاي Kiyantop ديده ميشه را تهيه كنم يا مثلا كجا پروژكتور را نصب كنم كه كلاه سرم نره ؟
ممنون ميشم
يا از دوست عزيز Kiyantop خواهش كنم آدرس يا تلفن جائي كه پاركابي را گرفته اند به من پي ام بدند تا ببينم تلفني برام ميفرستن يا نه؟

kamil81
6 December 2008, 02:47 PM
اگه زحمتی نبود و فرصت کردی عکس بگیر و برامون بزار

http://www.tinypic.info/files/0gerxpekskvrwarlt8uh.jpg

http://www.tinypic.info/files/pwflxndu5b7vmiwdpiwa.jpg

http://www.tinypic.info/files/aerqmzf1ytqiz7sv7zul.jpg

همراه زیر پایی ها یک کنسول هم برای ماشین گرفتم. کنسولهای موجود یا اکثرا بی کیفیت هستند یا ظاهر جالبی ندارند ولی وقتی این را دیدم خیلی خوشم آمد و نصب کردم . البته کمی گرون بود ولی می ارزه! من 16 تومن گرفتم

http://www.tinypic.info/files/h0uvaj4mhb2377k0trkd.jpg

http://www.tinypic.info/files/ecbvs6k6kcw3l1whlzc0.jpg

http://www.tinypic.info/files/fivqsvuio66ly4qm1pq9.jpg

kiyantop
6 December 2008, 08:31 PM
سلام
اتفاقا من این کنسولو دیده بودم
خیلی به ماشینت آمده مبارک باشه
الان که نصب کردی لق نمیخوره و محکم سر جاش چسبیده یا وقتی میخوای بازش کنی قسمت ثابتش تکون نمیخوره و بالا نمیاد ؟؟

دوستان کفی فابریک ریو هست و تعجب میکنم چطور ندیدید
کرم رنگه و وسطش یه تیکه موکت کوچولو داره و جنس لاستیکشم نرمه و کاسه ای هم نیست
قیمت هم 17 تومان
من خودم نخریدم و فابریکیاشو استفاده میکنم
ولی این کفی
که میگمو بیشتر تو قطعات فروشیها دیدم

.................................................. .............

ميگم كسي ميدونه در شيراز كجا ميتونم زه بغل يا پا ركابي مثل چيزي كه توي عكسهاي Kiyantop ديده ميشه را تهيه كنم يا مثلا كجا پروژكتور را نصب كنم كه كلاه سرم نره ؟
ممنون ميشم
يا از دوست عزيز Kiyantop خواهش كنم آدرس يا تلفن جائي كه پاركابي را گرفته اند به من پي ام بدند تا ببينم تلفني برام ميفرستن يا نه؟

دوست خوبم اون عکسا از من نبود و از اقای جکی بود که ایشون تهران هستند ، من صحبت ایشونو نقل قول کرده بودم
ولی زه هارو اکثر نمایندگیهای مجاز دارند و پروژکتور رو هم نمایندگیها بدون دردسر واست نصب میکنند
اگه خارج از نمایندگی بخوای کاری انجام بدی میتونی از دوستانی که این تجربرو دارند کمک بگیری چون من هم تازه کارم و تازه امروز بردم سرویس اولیه

kamil81
6 December 2008, 11:27 PM
سلام

ممنون ،
قسمت ثابش پیچ شده و کاملا محکم است و اصلا تکون نمی خوره و هیچ لقی نداره.

کفی فابریک هم من در مشهد پیدا نکردم و تنها همین بود که با قسمت استراحت پای راننده زیاد مشکل نداشت.

--------------------------------------------------------

برای نصب پروژکتور ها به نظرم بدی بیرون نصب کنند به صرفه تر خواهد بود چون کار سختی نیست. نمایندگی برای اجرت نصب بین 15 تا 20 تومن خواهد گرفت ولی من با 7 تومن بیرون نصب کردم البته 3 تومن هم دادم تا چراغ های داخل کلید فابریکش را روشن کنند که کلا شد 10 تومن. برای نصب هم هیچ نیازی به باز کردن سپر نیست چون بعضی جاها ممکن است بخوان سپر را باز کنند. قیمت پروژکتور و نصبش کلا برای من 125 تموم شد جدود 6 ماه پیش.

hosseinabd
7 December 2008, 12:01 AM
ولی نمایندگی سیم کشی رو قشنگتر انجام میده.
دوستان اصفهانی اگر میخوان مه شکن نصب کنند پیش زاهدی برند با مه شکن فابریک خودرو.

kiyantop
7 December 2008, 08:34 AM
سلام

من یه صافکار آشنا دارم که رنگ کردن این قطعاتو واسم انجام میده ولی متاسفانه از چسب پلاستیک اطلاعی نداشت
یه سوال دارم این چسب پلاستیکو که میزنند چقدر طول میکشه تا رنگ را روش بپاشند ( بلافاصله رنگو میپاشند روش یا صبر میکنند که چسبه خشک بشه)
و اینکه بعد از مرحله چسب رنگ اصلی رو میزنند یا روی چسب یه آستر میاد و بعد رنگ اصلی ؟؟؟؟؟؟؟

Z@man
7 December 2008, 09:12 AM
اکثر نقاشها به اسم آستر پلاستیک میشناسن. بعد از زدنش باید کمی صبر کرد تا خشک بشه بعد رنگ رو پاشید.
ضمنا دوستانی که میخوان دستگیره و آیینه ها رو رنگ کنن نیازی به آستر پلاستیک ندارن و فقط باید کمی سنباده کاری بشه. چون این قطعات رنگ مشکی خورده و پلاستیک خام نیست.

speedy
7 December 2008, 11:13 AM
سلام
اتفاقا من این کنسولو دیده بودم
خیلی به ماشینت آمده مبارک باشه
الان که نصب کردی لق نمیخوره و محکم سر جاش چسبیده یا وقتی میخوای بازش کنی قسمت ثابتش تکون نمیخوره و بالا نمیاد ؟؟

دوستان کفی فابریک ریو هست و تعجب میکنم چطور ندیدید
کرم رنگه و وسطش یه تیکه موکت کوچولو داره و جنس لاستیکشم نرمه و کاسه ای هم نیست
قیمت هم 17 تومان
من خودم نخریدم و فابریکیاشو استفاده میکنم
ولی این کفی
که میگمو بیشتر تو قطعات فروشیها دیدم

.................................................. .............

دوست خوبم اون عکسا از من نبود و از اقای جکی بود که ایشون تهران هستند ، من صحبت ایشونو نقل قول کرده بودم
ولی زه هارو اکثر نمایندگیهای مجاز دارند و پروژکتور رو هم نمایندگیها بدون دردسر واست نصب میکنند
اگه خارج از نمایندگی بخوای کاری انجام بدی میتونی از دوستانی که این تجربرو دارند کمک بگیری چون من هم تازه کارم و تازه امروز بردم سرویس اولیه

kiyantop عزیز میشه لطف کنی و بگی کفی های فابریک رو که دیدی از کدوم فروشگاه میشه تهیه کرد آخه من از چند جا پرسیدم کسی نداشت

kiyantop
7 December 2008, 01:30 PM
kiyantop عزیز میشه لطف کنی و بگی کفی های فابریک رو که دیدی از کدوم فروشگاه میشه تهیه کرد آخه من از چند جا پرسیدم کسی نداشت

عزیز اگه اصفهان هستیو پیدا نکردی بگو تا آدرس دقیقو واست خصوصی بگم
آخر خیابان جی بعد از ورزشگاه ابر

kiyantop
7 December 2008, 01:32 PM
دیروز یه موتوری از بغل زد سپر و گلگیرمو نوازش کرد
سپرو باز کردم جوش پلاستیک و گلگیرم باید صافکاری بشه
شل گیر جلو (پالونی) هم که شکسته بود خریدم 15000 تومان
------------------------------------------------------------

دوستان ریو سوار من یه دست کامل زه فابریک درای ریورو دارم تو بسته بندی آکبند که ناچارم بفروشم اگه کسی خواست زیر قیمت هم میدم