PDA

View Full Version : راهنمايي براي تنظيم چراغ جلو سمند

dana74
18 June 2008, 09:57 PM
سلام
چراغ جلوی سمند ظاهرا هر کدام 4 تا پیچ تنظیم داره که دو تا از اونا را وقتی میپیچونم چراغ به بالا و پائین حرکت میکنه و قاعدتا دو تا پیچ دیگه باید برای تنظیم چپ و راست چراغ باشه ولی من هر چی می پیچونم هیچ اتفاقی نمی افته!
از دوستان اگه کسی اطلاعی داره لطفا راهنمائی کنه!
ضمنا آیا برای تنظیم نور بالا باید جداگانه تنظیم بشه یا اینکه با تنظیم نور پائین، اونهم خودبخود تنظیم میشه؟

GHAHRAMAN
19 June 2008, 12:24 AM
کاسه های چراغ اتومبیل ها تنظیم برای جهت های راست و چپ ندارن

alirezamip
19 June 2008, 12:38 AM
کاسه های چراغ اتومبیل ها تنظیم برای جهت های راست و چپ ندارن

سمند 4 تا تنظیم داره برای هر چراغ و چپ و راست میره!

الان مال منم تنظیم نمی شه و جفتش به سمت چ÷ مونده و توی دست انداز ها میلرزه!

فکر کنم ماشین شما جدید باشه یا چرا هاش جدید باشه من که از موقعی چراغ های نو خریدم اینطوری شده و اعصابمو بهم ریخته!

samandlx2008
19 June 2008, 02:30 PM
عزيزم اين طور نيست كه شما مي گي پيچ سمت بالا كاسه رو به سمت بالا و راست حركت ميده و پيچ سمت پايين به سمت پايين و چپ!يعني شما با هر پيچ ميتونيد هم بالا پايين كنيد و هم چپ راست نكته مهم اينجاست كه يه جاي تاريك پيدا كني روبروي يه ديوار و:
1.نوزر چراغ بايد به صورت يك دايره زرد مايل به سفيد باشه نه يه هاله از نور كه در اين صورت چراغ رو در بيار و 180 درجه تاب بده بعد بزن جا
2.مه شكن ها رو طوري تنظيم كن كه بغل ها رو ديد بزنن ونور پايين هات رو ي هم منطبق بشن تا جلو رو روشن كنن.البته منظور من اين نيست كه رو هم بندازيشون!!
3.در كل يه زنون بخر تا مشكلت حل شه!بابا اين نور سمند اشكال داره من بعد از دو سال سر وكله بالاخره يه زنون sport master 8000k (blue2whiteخريدم.145000 راحت شدم گور باباي نور 206 و پرايد!

llllsaeidllll
21 June 2008, 06:23 PM
روی سمند ال ایکس

پیچهای نور بالا و پائین روی هم تاثیر دارند یعنی با بالا بردن نور پائین نور بالا هم کمی تغییر میکنه و کلا خیلی مشکله

Roozbeh83
26 October 2008, 03:42 PM
نور چراغهاي ماشين من هم اصلا تنظيم نبودن ، يعني فقط نوك دماغ ماشينو روشن ميكردن:icon_eek: يه شب ماشينو بردم يه خيابونه خلوت تاريك اونجا خودم با اون 4تا پيچ تنظيمش كردم. الان خيلي خوب شده

ahoshmand
27 October 2008, 10:40 PM
نور چراغهاي ماشين من هم اصلا تنظيم نبودن ، يعني فقط نوك دماغ ماشينو روشن ميكردن:icon_eek: يه شب ماشينو بردم يه خيابونه خلوت تاريك اونجا خودم با اون 4تا پيچ تنظيمش كردم. الان خيلي خوب شده

با سلام اگر میشه عکس پیچهای تنظیم را رو سایت بزارید تا من هم تنظیم کنم:lover:

irharrier
28 October 2008, 09:23 PM
عزيزم اين طور نيست كه شما مي گي پيچ سمت بالا كاسه رو به سمت بالا و راست حركت ميده و پيچ سمت پايين به سمت پايين و چپ!يعني شما با هر پيچ ميتونيد هم بالا پايين كنيد و هم چپ راست نكته مهم اينجاست كه يه جاي تاريك پيدا كني روبروي يه ديوار و:
1.نوزر چراغ بايد به صورت يك دايره زرد مايل به سفيد باشه نه يه هاله از نور كه در اين صورت چراغ رو در بيار و 180 درجه تاب بده بعد بزن جا
2.مه شكن ها رو طوري تنظيم كن كه بغل ها رو ديد بزنن ونور پايين هات رو ي هم منطبق بشن تا جلو رو روشن كنن.البته منظور من اين نيست كه رو هم بندازيشون!!
3.در كل يه زنون بخر تا مشكلت حل شه!بابا اين نور سمند اشكال داره من بعد از دو سال سر وكله بالاخره يه زنون sport master 8000k (blue2whiteخريدم.145000 راحت شدم گور باباي نور 206 و پرايد!
میدونم جاش اینجا نیست ولی میپرسم مگه زنون جریمه نداره؟ با لنز؟ بدون مخدوش کردن گارانتی؟
از کجا؟ عکسش رو حتما" بده

ar1358
29 October 2008, 08:19 AM
http://irapic.com/thumbs/1225337229.jpg (http://irapic.com/view/a.jpeg.html)

asa_termocuple
18 March 2009, 11:47 AM
سلام سمند 84 دارم خودبخود فلشر میزنه کیلومتر پایین رو صفر میمونه دوباره درست میشه اشکال چیه سرعت تهثیری نداره

rayanreza
18 March 2009, 12:35 PM
سلام سمند 84 دارم خودبخود فلشر میزنه کیلومتر پایین رو صفر میمونه دوباره درست میشه اشکال چیه سرعت تهثیری نداره

با سلام
asa_termocuple عزیز ورودتون را به سایت پی هالز تبریک میگم.توجه داشته باشید که این تاپیک برای تنظیم چراغ سمند هست و مشکلتون را باید در تاپیک مناسب با موضوع مطرح کنید.

لطفا قبل از پست زدن به عنوان تاپیک توجه بفرمایید

با تشکر

Raminium2001
19 March 2009, 09:56 AM
asa_termocuple (http://www.phalls.com/member.php?u=115142) عزیز، ورودت رو تبریک میگم. همونطور که آقا رضا گفت، سوالت رو تو بخش مشکلات برقی سمند مطرح کن تا جواب بگیری.

faridhb
28 July 2009, 10:39 AM
سلام
من هم با تنظيم نور پايين مشکل دارم نور بالا هم چپ و راست ميشه هم بالا و پايين اما نور پايين هر دوتا پيچی که مربوطه بهش هست هر طرف ميچرخونم فقط بالا و پاين ميره چپ و راست نميره.
ماشينم سمند ال ايکس مدل 84 چراق هاش هم مثله اين سمندهاي سال نيست نور پاينش عدسی

jrahimpour
22 December 2009, 12:41 PM

سلام دوست عزيز
سمند من مدل 86 است. مشکل من با نور بالا است که به سمت چپ انحراف داره و هر کاری کردم نتونستم نور بالا را تنظيم کنم در حالی که نور پايين را با پيچ های پشت چراغ ها راحت تنظيم کردم. حال می شه راهنمايي کنی چطور نور بالا رو درست کنم؟

msmohamad47
3 April 2010, 05:43 PM
من سمندم رو تا حالا دو بار بردم برا تنظیم نور چراغهای جلو ولی بازم نتونستن تنظیم کنن و تنظیم هردوش خیلی بالاست. با پیچهایی که دوستان اشاره کردن میخوام خودم تنظیم کنم. لذا دوستانی که روش استانداردش روبلدن لطفا بذارن روی سایت ما استفاده کنیم. متشکرم

parsian
5 April 2010, 01:29 PM
تنظیم نور باید به کجا باشه آیا با زاویه باید به زمین برسه یا کاملا مستقیم باشه؟
چون وقتی چراغ روشن میکنم ماشین جلویی که حدود 6 تا 7 متر فاصله داره دقیقا تا زیر شیشه عقبش روشن میشه و چراغ سمت راست چیزی شبیه به عدد 8 (فارسی) نور میده
این شکلی ____\/_________