PDA

View Full Version : سورن يا ورنا

BMW2007
28 May 2008, 07:29 PM
سلام
من به تازگي يه سورن تحويل گرفتم، دندهاش خيلي خشکه به نظر قطعات با کيفيتي نداره!
يکي از دوستانم گفت بفروش ورنا بگير، نظر شما چيه؟
راستي ورنا چه امکاناتي داره؟

pouya_yz
28 May 2008, 08:13 PM
من خودم ورنا را بخاطر درصد بالای قطعات ساخت کره ترجیح میدم .

ضمنا اگه این سوال را در قسمت مقایسه مطرح می کردی بهتر نتیجه می گرفتی .

Orion
28 May 2008, 10:19 PM
اگر با قيافه ورنا مشكل نداري، ورنا بهتره. ولي خب قيافش ضد حاله. مخصوصاً چراغهاي عقبش.

MR_DJ_behzad
29 May 2008, 12:18 AM
اقا ورنا به مراتب بهتر از :199:سورن هستش حتی از نظر امکانات و کیفیت ساخت
راستی یه سوال آیا سورن ABS , AIR BAG داره یا نه؟:156:
راستی قیافش هم بد نیست اسپورت خور خوبی داره :153:

Orion
29 May 2008, 08:13 AM
راستی یه سوال آیا سورن ABS , AIR BAG داره یا نه؟

بله! سورن جفتش رو داره.

BloodReza
29 May 2008, 01:46 PM
من سورن رو به ورنای 1500 ترجیح میدم ولی وقتی صحبت ورنا با موتور 1600 باشه سورن حرفی نداره برای گفتن

BMW2007
29 May 2008, 02:30 PM
خيلي جالبه الان داشتم امکانات ورنا رو می‌خوندم، ترمز ABS ، صندلي برقي، ايربگ، رينگ اسپرت، پخش سي دي نداره!!!
قدرت موتورشم فقط 90 اسب بخاره!
اونوقت يک تومن هم از سورن گرونتره...!

lavson1361
29 May 2008, 03:42 PM
دوست عزیز امکانات رو میتونی با یک تومن روی ورنا سوار کنی , ولی کیفیت ساخت رو چی ؟؟؟

. تازه ورنا 1600, دارای 12 سوپاپه و تقریبا"110 اسب به شما قدرت میده . ای بی اس هم داره (ایربگ رو نمیدونم) و میشه گفت به لحاظ به روز بودن تکنولوژی یه سر و گردن از سورن بالاتره . ضمن اینکه ورنا و آوانته , جزء بهترین CKD های ایران هستند که امکان گاز سوز کردن و این خضعبلات رو هم ندارند ولی سمند ومتعلقاتش , هر روز براشون یه نقشه ای میکشن .

به لحاظ ظاهری باید بگم :سمند سورن جلوش خیلی باکلاسه و آدم رو یاد ماشینای گردن کلفت آمریکایی میندازه ولی عقبش , ذهنت رو میبره به همون تاکسی زردایی که توی شهر چپ و راست سوارش میشی و از گرما توش حل حل میکنی .(البته توی تهران , مخصوصا" حول و حوش ناصر خسرو و توپخونه , اونم سر ظهر)

BMW2007
29 May 2008, 07:52 PM
والا چي بگم، پاک گيج شدم! نظرات هم خيلي نزديکه...

karash501
29 May 2008, 08:27 PM
ورنا 1600 امكاناتش كامله موتورشم 16سوپاپ و قويتر از سورنه ولي خب قيافش...الانم كه انقدر قيمتا رفته بالا ماشين ديگه هم نميشه پيشنهاد داد

arash2006_7
29 May 2008, 08:30 PM
دوست عزیز امکانات رو میتونی با یک تومن روی ورنا سوار کنی , ولی کیفیت ساخت رو چی ؟؟؟

. تازه ورنا 1600, دارای 12 سوپاپه و تقریبا"110 اسب به شما قدرت میده . ای بی اس هم داره (ایربگ رو نمیدونم) و میشه گفت به لحاظ به روز بودن تکنولوژی یه سر و گردن از سورن بالاتره . ضمن اینکه ورنا و آوانته , جزء بهترین CKD های ایران هستند که امکان گاز سوز کردن و این خضعبلات رو هم ندارند ولی سمند ومتعلقاتش , هر روز براشون یه نقشه ای میکشن .

به لحاظ ظاهری باید بگم :سمند سورن جلوش خیلی باکلاسه و آدم رو یاد ماشینای گردن کلفت آمریکایی میندازه ولی عقبش , ذهنت رو میبره به همون تاکسی زردایی که توی شهر چپ و راست سوارش میشی و از گرما توش حل حل میکنی .(البته توی تهران , مخصوصا" حول و حوش ناصر خسرو و توپخونه , اونم سر ظهر)

از نظر قیافه و صدا موتور سورن بهتره :icon_arro
جهت اطلاع و انتخاب بهتر ورنا 1600 معمولی و اتوماتیک 105hp قدرتشه
اینم لینک سایت ورنا http://www.pac.ir/Accent1600/Verna1600property/verna1600Property.html

nojex
29 May 2008, 10:15 PM
تاپیک به تالار مقایسه انواع خودرو منتقل شد
لطفا تاپیک ها رو در تالار های مناسبش ایجاد کنید

El Padrino.
30 May 2008, 10:41 AM
خيلي جالبه الان داشتم امکانات ورنا رو می‌خوندم، ترمز ABS ، صندلي برقي، ايربگ، رينگ اسپرت، پخش سي دي نداره!!!
قدرت موتورشم فقط 90 اسب بخاره!
اونوقت يک تومن هم از سورن گرونتره...!
دوست عزیز ورنا 1500 هیچ کدوم اینا رو نداره که الان دیگه تولید نمیشه الان 1600 هست که هم اتومات داره و هم معمولی معمولیش مثل 1500 هست فاقد ایر بگ و ای بی اس ولی آینه برقی و مه شکن داره ولی اتوماتش هم ایربگ داره و هم ای بی اس
به نظر من هم ورنا خیلی بهتره حد اقلش اینه که طراحیش ایرانی نیست

config
30 May 2008, 01:22 PM
قيمت ورنا 1600 چنده؟

El Padrino.
30 May 2008, 05:43 PM
اتوماتش فکر کنم 21

drnariman
30 May 2008, 06:35 PM
از لحاظ ظاهر که نمای جلوی سورن برتره (البته اگه اتاق جدید ورنا رو می زدن در این مورد هم شانس نداشت سورن )
از لحاظ تکنولوژی , کیفیت ساخت , موتور ,و امکانات که کاملا واضحه ورنا برتر است وسورن (سمند make up شده !!!!) که دیگه تکلیفش معلومه .

salman24h
6 June 2008, 04:38 PM
نمیدونم چرا خیلی ها از قیافه ورنا خوششون نمیاد درحالی که به نظر من قیافه ی خوبی داره
ظاهر پشت سورن بدکی نیست اما جلو... احساس میکنه غمگینه این ماشین. دلش میخواد گریه کنه!
به نظر من بالا بری، پایین بیای سورن آخرش همون سمنده که یه ذره آرایشش کردن
ورنا 1600 یه چیز دیگه س

jahantak
8 June 2008, 06:56 PM
از نظر قیافه و راحتی فروش و حالت اسپرتی بشتر به نظر من سورن بهتره
اما خوب کره کجا ایران کجا!؟

pouya_yz
17 June 2008, 08:56 PM
به نظر من عقب سورن و جلوی ورنا از دیگری قشنگ تره .

من ورنا 1600 را پیشنهاد می کنم چون با خرید سمند شما با پرداخت حدود 20 میلیونی بازم سوار تاکسی هستی !

این به نظر من یه کم خسته کننده است .

Orion
17 June 2008, 09:53 PM
اينجوري قضاوت نكنيد كه چون سمند تاكسي هستش پس نبايد سوارش شد و كلاس كار مياد پايين. تو آلمان خيلي از تاكسي‌ها بنز هستند. پس بنز نبايد خريد؟!!

pouya_yz
17 June 2008, 11:43 PM
نگفتم از نظر فنی ماشین بدیه . گفتم چون هر روز در خیابان سوارش میشیم یه کم خسته کننده است .

توی آلمان هم تمام تاکسی ها بنز نیستند بلکه لوکس ترین تاکسیها بنز هستند و اکثریت با مدلهای ساده تر از قبیل فورد و اپل میباشد .

El Padrino.
18 June 2008, 07:22 PM
توی آلمان تاکسی ها فلکس پاسات و مردسدس C کلاس هستند
اتفاقا تاکسی بودن حسنه چون معمولا برای تاکسی نرمترین و بی دردسر ترین خودرو ها انتخاب می شوند ولی توی ایران چنین نیست چون پراید ...!!!

aliaghil
21 June 2008, 11:18 PM
خوب سورن توی یک سری جاها برتری داره و ورنا توی یه سری جاهای دیگه.
سورن:
اتاقک بزرگتر، صندوق عقب بزرگتر، قیمت ارزانتر، بازار دسته2 بهتر، وجود نمایندگیهای بیشتر، وجود ABS ،یک عدد ایربگ، کمربند ایمنی با سیستم پیش کشنده، تنظیم نور از داخل، کیفیت ساخت پائین(نسبت به ورنا)، موتور پر مصرف، نبود ایربگ برای سرنشین جلو، دارای قفل مرکزی و دزد گیر.
ورنا:
موتور کم مصرف، کیفیت ساخت بالا، نبود ABS در تیپ پایه، نبود ایربگ برای تیپ پایه، نبود قفل مرکزی در تیپ پایه، قیمت بیشتر، بازار دسته2اش خوب نیست، قدرت و شتاب بیشتر(نسبت به سورن)
و خیلی چیزای دیگه که الان توی ذهنم نیست.
انتخاب با خودتان

El Padrino.
22 June 2008, 12:38 AM
خوب سورن توی یک سری جاها برتری داره و ورنا توی یه سری جاهای دیگه.
سورن:
اتاقک بزرگتر، صندوق عقب بزرگتر، قیمت ارزانتر، بازار دسته2 بهتر، وجود نمایندگیهای بیشتر، وجود ABS ،یک عدد ایربگ، کمربند ایمنی با سیستم پیش کشنده، تنظیم نور از داخل، کیفیت ساخت پائین(نسبت به ورنا)، موتور پر مصرف، نبود ایربگ برای سرنشین جلو، دارای قفل مرکزی و دزد گیر.
ورنا:
موتور کم مصرف، کیفیت ساخت بالا، نبود ABS در تیپ پایه، نبود ایربگ برای تیپ پایه، نبود قفل مرکزی در تیپ پایه، قیمت بیشتر، بازار دسته2اش خوب نیست، قدرت و شتاب بیشتر(نسبت به سورن)
و خیلی چیزای دیگه که الان توی ذهنم نیست.
انتخاب با خودتان
دوست خوبم منظور ما ورنا 1600 هست که هم ایربگ داره و هم ای بی اس تازه ایربگ 2 تا هم د اره 1 از سورن بیشتر لطفا صفحه اول رو بخونید

Senator
10 July 2008, 09:24 PM
كسي كه 20تا برا سمندي ميده كه فقط چراغش با مدل معمولي فرق ميكنه و از لحاظ پرفورمنس هيچ ..... مثل كسي ميمونه كه ميره كلي پول بابت 405 اس ال ايكس ميده:icon_evil

mtrack
24 July 2008, 07:39 PM
اگه ورنا 1300 CC هم بود باز ورنا انتخاب بهتری بود.

*علی*
30 July 2008, 11:41 AM
به نظر من بهترین اتومبیل در این رنج قیمتی فقط و فقط ورنا 1600 اتوماتیک است . ( البته برای کسانی که قصد ندارند ماشینشون رو برای کلاسش سوار بشن که در اون مورد هم کلاسش خوبه .)

تجهیزات کامل :
2 تا کیسه هوا
ترمز abs
موتور بهینه با مصرف سوخت کم
موتور پر قدرت
شتاب عالی در حد آوانته اتوماتیک ( البته کمی کمتر )
خرج فوق العاده پایین
مونتاژ کامل ( کمترین ایراد حاصل از دستان پر توان هم میهنانمان )

Saman.Cls
31 July 2008, 03:26 AM
والا ايران خودرو كه عادت داره هر بار ميخواد چيزه جديدي بده بيرون چراغهاي عقب ماشين رو يكم كوچيتر ميكنه يكمي هم سوپاپ هاشو دستكاري مي كنه
قشنگ يه اسم با كلاس ميذاره روش ميده بيرون
من ميترسم مدل بعدي سمند به كل چراغ عقب نداشته باشه
حالا گذشته از اينااگه به اصلت خودرو اهميت ميدين باز ورنا يه سرو گردن بالاتره

alireza128
1 August 2008, 01:51 AM
ما یه ورنا 1500 داریم واقعاً ماشین نرم و بیصدایی هستش و تو دست اندازهای شهری عالیه. فرمان و کلاج بسیار نرمی هم داره و قطعاً انتخاب بهتریه.

mask42163
9 February 2009, 02:37 AM
سمند يعني دردسر. من خودم سمند دارم واقعا مضخرفه. ماشين تنبل و پرسروصداييه ( بعد 30000 تا از همه جاش صداي جيرجير مياد) ديد راننده خيلي افتضاس (يبار بخاطر همين موضوع به يه عابر زدم) مصرفشم زياده فقط تنها حسنش پايداريش تو سرعتاي بالا وسر پيچاس

hosseinabd
9 February 2009, 10:08 AM
منم فقط ورنا رو انتخاب می کنم.سورن اصلا حرفی برای گفتن نداره و فرقی با سمندهای دیگه نمیکنه.
یه کیسه هوا و یک سری امکانات جزیی اونم با این تکنولوژی و ... اصلا به صرفه نیست اینقدر پول بدی.
ورنا 1600 اتوماتیک خیلی بصرفه تر از سمند سورن هست.
تازه مطمئنی که داری چی میخری.

Rain Man 4498
10 February 2009, 03:59 PM
سلام دوستان عزیز
نمیدونم چرا بعضی از ما طرفداریه کورکورانه از یه محصول میکنیم من تجربه ی رانندگی با ورنا رو دارم درسته قبول دارم ماشین با کیفیتی است اما به چه قیمتی. 18 میلیون پول بابت ماشینی که 90 اسب بخاره؟؟؟ حالا از AIRBAG چشم پوشی میکنیم ماشینی که حتی ABS که تو عصری که داریم زندگی میکنیم یکی از الزامات ماشینه رو نداره و حتی ماشینی که سیستم رادیو پخشش کاست است اونم تو عصری که کاست دیگه منسوخ شده و همه ی خودروسازان از پخش cd استفاده میکنند اونم چه رادیو پخشی مونتاژ کننده داخلی عزیز حتی به خودش زحمت نداده که یه رادیو پخش با کیفیت واسه ماشین انتخاب کنه ورنا هیچگونه امکاناتی نداره حتی تو مدل 1500 مه شکن جلو نداره حالا از طراحی عجیب غریب عقب ماشین بگذریم از لحاظ ظاهری که اصلا قابل مقایسه با سمند سورن نیست

یه چیز جالب دیگه اینکه ABS , AIRBAG تو مدل 1600 فقط واسه مدل دنده اتوماتیک هست یعنی اگه 20 میلیون بدیم یه ورنای 1600 دنده دستی سوار بشیم سوار ماشینی شدیم بدون ABS , AIRBAG

حالا بیاییم یه نگاهی به سمند سورن بندازیم از لحاظ ظاهری از هر چیزی زشت تر باشه مطمئنم که از ورنا خیلی خیلی خوشگلتره
از لحاظ ایمنی ABS چهار کاناله همراه با EBD و کمربندهای پیش کشنده و AIRBAG برای راننده و فرمان جمع شونده در هنگام تصادف که فکر نکنم تو ورنا هیچکدوم از اینا پیدا بشه ( قابل توجه اون دوستی که یه AIRBAG سورن رو دلیل کرده بودن )
امکاناتی که تو ورنا یافت نمیشوند:
رادیو پخش CD MP3
مه شکن جلو ( البته تو مدل 1500 )
کنسول وسط و زیر دستی سرنشینان عقب
چراغهای عقب LED
کامپیوتر سفری
سوییچ تنظیم ارتفاع نور چراغهای جلو از داخل کابین
تنظیم صندیهای جلو به صورت برقی
چراغ مطالعه برای سرنشینان جلو
چراغ سقف برای جلو و عقب
گیرنده و فرستنده قفل مرکزی به صورت رادیویی و ایمولایزر
سنسور دنده عقب
رینگ الومینیومی
دزدگیر
ایینه ها مجهز به چراغ راهنما
با این همه امکانات و ایمنی بازم نمیدونم چرا بعضی از دوستان علاقه دارند ورنایی که 1 میلیون هم گرونتره با سمند سورن مقایسه کنند
به نظر من ورنا از هیچ لحاظی با سورن قابل مقایسه نیست سورن برتری قطعی به ورنا داره
:lover:

Rain Man 4498
10 February 2009, 04:03 PM
اقا ورنا به مراتب بهتر از :199:سورن هستش حتی از نظر امکانات و کیفیت ساخت
راستی یه سوال آیا سورن ABS , AIR BAG داره یا نه؟:156:
راستی قیافش هم بد نیست اسپورت خور خوبی داره :153:

دوست من اگه میشه با مدرک صحبت کن . شما چه امکاناتی تو ورنا دیدید که ما ندیدیم :icon_mad:

Rain Man 4498
10 February 2009, 04:09 PM

با یک تومن میشه تمام امکانات سمند رو روی ورنا سوار کرد؟؟؟؟؟؟ حتی ABS , EBD ,AIRBAG کمربندهای پیش کشنده و فرمان جمع شونده هنگام تصادف؟؟؟؟؟؟؟
اگه جایی رو سراغ دارین که با 1 تومن این چیزا رو روی ورنا سوار میکنند به ما هم بگین ممنون میشم ؟؟؟؟؟؟؟
دوست عزیز من به شما توصیه میکنم هیچوقت سوار سمند تاکسی نشو و اگه هم سر ظهر به قول خودت سوار یه سمند تاکسی شدی از راننده خواهش کن واست کولر رو روشن کنه که اینقدر حل حل نکنی
ممنون:icon_mad:

Rain Man 4498
10 February 2009, 04:16 PM
از لحاظ ظاهر که نمای جلوی سورن برتره (البته اگه اتاق جدید ورنا رو می زدن در این مورد هم شانس نداشت سورن )
از لحاظ تکنولوژی , کیفیت ساخت , موتور ,و امکانات که کاملا واضحه ورنا برتر است وسورن (سمند make up شده !!!!) که دیگه تکلیفش معلومه .

دوست عزیز فقط در مورد کیفیت ساخت باهاتون موافقم اما موتور و امکانات برتری 100 در 100 با سورن هست میتونین به سایت ایران خودرو مراجعه کنید و ببینید در ضمن سورن های صادراتی از موتور TU5JP4L4 استفاده شده که همون 1600 . 16 سوپاپ است

Rain Man 4498
10 February 2009, 04:18 PM
به نظر من عقب سورن و جلوی ورنا از دیگری قشنگ تره .

من ورنا 1600 را پیشنهاد می کنم چون با خرید سمند شما با پرداخت حدود 20 میلیونی بازم سوار تاکسی هستی !

این به نظر من یه کم خسته کننده است .

اولا دوست عزیز قیمت سورن الان 17.500 است نه 20 تومن
در ضمن شما اگه یه روزی المان رفتی حتما سوار بنز نشو چون تاکسی هست:icon_mad:

Rain Man 4498
10 February 2009, 04:22 PM
دوست خوبم منظور ما ورنا 1600 هست که هم ایربگ داره و هم ای بی اس تازه ایربگ 2 تا هم د اره 1 از سورن بیشتر لطفا صفحه اول رو بخونید

دوست عزیزم ورنا 1600 فقط در مدل اتوماتیک خود از ABS , AIRBAG بهره میبره نمیدونم این دیگه چه سیاستی هست لطفا کمی بیشتر مطالعه کنید
ممنون

Rain Man 4498
10 February 2009, 04:23 PM
اگه ورنا 1300 CC هم بود باز ورنا انتخاب بهتری بود.

پس بشین تا توفیقت بشه
میشه میشه

eysun
10 February 2009, 08:37 PM
ورنا بسیار بسیار بسیار بهتر از سمند هست! با سر برم تو زمین ابتکار ایران خودرو رو سوار نمیشم! اصلا جای بحث نداره به نظرم!

mask42163
10 February 2009, 09:34 PM
به نظر من كه ورنا خيلي بهتر هست حتي با اينكه امكانات سورن نسبت به ورنا به روز تره ولي كيفيت قطعاتش خيلي پايينتر از ورناست. در مورد نرمي ماشين هم كه صد در صد ورنا بهتره. من شخصا حاضر نيستم 18 تومن پول بابت ماشيني مثل سورن بدم فقط به خاطر ايربگ و اي بي اس و .... مخصوصا وقتي دست توانمند ايران خودرو مياد تو كار

Rain Man 4498
11 February 2009, 10:44 AM
دوستان عزیز eysun و mask42163
1. در صورتی که حرفی برای گفتن ندارید طبق قوانین سایت سکوت کنید این چیزا رو من نباید بگم خودتون آگاهید.
2. لطفا با منطق و مدرک صحبت کنید
3. اینکه من میخوام با سر برم تو زمین و ابتکار ایران خودرو و دست توانمند و از این جور چیزا نه دلیل هست نه مدرک نه منطق نه هیچ چیز دیگه شاید شما دوست داری با سر بری تو زمین یا اینکه ابتکاری رو که با دستان توانمند ایرانی ها ساخته شده رو سوار نشی به هیچ کسی مربوط نیست :icon_mad:

mads_7454
11 February 2009, 12:05 PM
سمند سورن ماشین بسیار کم دردسرتزی میتونه باشه حتی با توجه به اینکه ممکنه کیفیت ساختش از ورنا کمتر باشه اونم به چند دلیل یکی شبکه نمایندگیهای ایران خودرو که تقریبا در تمام شهرها وجود داره 2 لوازم یدکی اون بسیار فراوان تر و ارزان تر از ورنا هست چون در هر نقطه از ایران میتونید لوازم یدکی سمند رو پیدا کنید 3 بازار دست دوم بسیار بهتر چون استقبال از سورن خیلی خوب بوده و اکثر کسانی که دارن از اون راضی هستن طبق تجربه خودم در این حدود قیمت هیچ ماشینی امنیت و پایداری سمند رو نداره و در موقع تصادف بسیار ماشین ایمنیه .

mask42163
13 February 2009, 03:19 AM
1. در صورتی که حرفی برای گفتن ندارید طبق قوانین سایت سکوت کنید این چیزا رو من نباید بگم خودتون آگاهید.
3. اینکه من میخوام با سر برم تو زمین و ابتکار ایران خودرو و دست توانمند و از این جور چیزا نه دلیل هست نه مدرک نه منطق نه هیچ چیز دیگه شاید شما دوست داری با سر بری تو زمین یا اینکه ابتکاری رو که با دستان توانمند ایرانی ها ساخته شده رو سوار نشی به هیچ کسی مربوط نیست :icon_mad:

بقيشم من ميگم دوست عزيز
4) شما مدير سايت نيستيد كه با اين لحن تذكر ميديد
5) منطق فقط اوني نيست كه شما داريد
6)من خودم سمند دارم (5 ساله) پس به مشكلاتش آگاهم و الكي حرف نميزنم
7)منم نگفتم شما سمند سوار نشو فقط گفتم سابقه ايران خودرو زياد خوب نيست (نه ايرانيها)

hamed_mo
13 February 2009, 03:36 AM
اینقدر این سمند پیچاره رو نکوبید....به نظر من ورنا جلوی سورن elx هیچ حرفی واسه گفتن نداره! اما بین سورن معمولی و ورنا ، ورنا بهتره.

mask42163
13 February 2009, 03:48 AM
سمند سورن ماشین بسیار کم دردسرتزی میتونه باشه حتی با توجه به اینکه ممکنه کیفیت ساختش از ورنا کمتر باشه اونم به چند دلیل یکی شبکه نمایندگیهای ایران خودرو که تقریبا در تمام شهرها وجود داره 2 لوازم یدکی اون بسیار فراوان تر و ارزان تر از ورنا هست چون در هر نقطه از ایران میتونید لوازم یدکی سمند رو پیدا کنید 3 بازار دست دوم بسیار بهتر چون استقبال از سورن خیلی خوب بوده و اکثر کسانی که دارن از اون راضی هستن طبق تجربه خودم در این حدود قیمت هیچ ماشینی امنیت و پایداری سمند رو نداره و در موقع تصادف بسیار ماشین ایمنیه .

با فرمايشات شما موافقم ولي اگر استهلاك اين دو ماشينو نسبت به هم قياس كنيم ميبينيم كه ورنا بسيار كم استهلاكتر ودر نتيجه كم خرج تره. درمورد پايداري و امنيتشم حق با شماس مخصوصا تو سرعتاي بالا كه فكر نكنم ورنا به اين صورت باشه. يه عيب خيلي بزرگ سمند اتاقشه كه زود به سرصدا ميافته و ميره رو اعصاب ولي ورنا خيلي نرم و بي سرصداس از نظر قدرت موتور و شتاب و مصرف سوختم كه ورنا وضعيت بهتري داره:
ورنا : 105 اسب 0-10 10.9 ثانيه
سورن: 100 اسب 11.9 ثانيه
ولي از لحاظ امكانات سورن سرتره ( البته بيشتر نسبت به ورنا دنده اي)
در مورد كيفيت مونتاژم كه دوستان خودشون ميدونن

drnariman
13 February 2009, 01:37 PM
دوستای عزیز لطف کنین با الفاظ شایسته تر همدیگر رو خطاب قرار بدین و فقط در مورد موضوع تاپیک بحث کنین با تشکر.

chormang
18 February 2009, 02:16 PM
سلام به دوستان قدیم و قدیمی تر......در ضمن تشکر مخصوص بابت تذکری که دکتر نریمان داده بود و وقتشه مدیران هم نیم نگاهی به پست های اخیر بندازن........من یه مدتی کمتر به این سایت سر میرنم ولی هر بار میبینم دوستای حالو هوای پی هالزی رو از دست دادن..............از هر چه بگذزیم سخن دوست خوش تر است............خدمت دوستان عرض کنم که یه جورایی این انتخاب بر می گرده به چند تا فاکتور..........خب ورنا ظاهر دلچسبی نداره......همینطور خدمات به مراتب ضعیفتر......خب نداشتن Air bag و abs هم اونو تا حدی مظلوم واقع کرده ولی در مورد مزایاش صحبت کنم....ماشینی بسیار کم اصطحلاک و سگ جون(همونطور که دوستان حتماً می دونن ورنا همون اکسنته که هنوز در تهران پس از 15 سال هنوز به عنوان تاکسی استفاده میشه و همینطور در ترکیه نیز به عنوان ماشین پلیس در نظر گرفته شده البته همین مدلش......البته باید از پلیس ترکیه هم سوالی بشه که چرا سمند رو به عنوانه ماشین پلیسش انتخاب نکرده...:icon_surp) در مقیاس خودش موتور کم مصرف ولی پر قدرتی داره.....بسیار نرم و بی صداست....البته این مسئله نیز مطرحه که هر دو خودرو دارای قیمته کاذب می باشند و اگه این مسئله کم رنگ بشه انتخاب راحت تر میشه.......

mask42163
20 February 2009, 03:39 AM
دونن ورنا همون اکسنته که هنوز در تهران پس از 15 سال هنوز به عنوان تاکسی استفاده میشه .......
مگه ورنا مدل چه سالي هست كه 15 ساله تو تهران تاكسيه!!؟:icon_twis

drnariman
20 February 2009, 04:04 AM

accent مدل قدیمی ورنا است نه این ورنایی که شما می بینید الان ورنا هم face lift شده و دیگه این مدلی که ما داریم تولید نمی شه.

parsa s
20 February 2009, 01:29 PM
تاکسی ها که مدل اکسل هستند نه اکسنت (ورنا !!!!!

chormang
20 February 2009, 08:44 PM
راجبه این مطلب صحبت زیاد بوده......همون طوری که در تمام دنیا رسمه که یه محصول ( که البته من توی کمپانی های ژاپنی و کره ای اینو دیدم) در نقاط مختلف با اسامی متفاوتی عرضه میشه....در واقع همین ورنا در کشور های عربی به نام اکسنت میشناسن........یهنی اینکه آوانته=الانترا و ورنا=اکسنت و همینطور دیگر محصولاته هیوندای داری اسامی دومی هم هستند مانند کوپه و.....

chormang
20 February 2009, 09:37 PM
تاکسی ها که مدل اکسل هستند نه اکسنت (ورنا !!!!!
از تذکر به جای شما ممنون....عذر منو بپذیرید.....تاکسی ها اکسل هستند
The Hyundai Accent (sold in some regions as the Verna and until 2000 in Australia as the Excel) is a small family car (http://www.phalls.com/wiki/Small_family_car) produced by Hyundai (http://www.phalls.com/wiki/Hyundai_Motor_Company) in South Korea (http://www.phalls.com/wiki/South_Korea), India (http://www.phalls.com/wiki/India), Russia (http://www.phalls.com/wiki/Russia), Turkey (http://www.phalls.com/wiki/Turkey), and Iran (http://www.phalls.com/wiki/Iran).
در واقع نسله قبل از اکسنت اکسل بوده که با آمدن اکسنت جایگزین میشه

eysun
20 February 2009, 10:44 PM

درسته به شما مربوط نیست! اینجا هر کسی نظر شخصیشو میگه نه نظری که شما دوست داری! بحث کردن با شما بی فایده است:icon_cool

Rain Man 4498
21 February 2009, 04:03 PM
درسته به شما مربوط نیست! اینجا هر کسی نظر شخصیشو میگه نه نظری که شما دوست داری! بحث کردن با شما بی فایده است:icon_cool

منم دقیقا با نظر شما موافقم بحث کردن با ادمهایی مثل شما که دوست دارند نظر غلطشون رو به بقیه تحمیل کنند بی فایده است فقط تو یه جمله بگم همین کارت طلایی سمند می ارزه به کل ورنا :icon_mad:

chormang
22 February 2009, 03:37 AM
فکر کنم تاریخ مصرف این تاپیک هم به سر اومده باشه و وقتشه مدیران قفلش کنند.....نمیدونم این همه تعصبه کورکورانه برای چیه؟؟؟؟؟؟البته تاریخ به راحتی جواب مارو داده........

sdsdsd
22 February 2009, 04:48 AM
به نظر من ورنای اتوماتیک خیلی بهتر از سورن هست، کم مصرف و کم خرج و نرم و کم صدا .
هنوز نمیشه هیوندا رو هم سطح ایران خودرو دونست شاید 20 سال دیگه شاید هیچ وقت ولی الان نه !

abs206
6 March 2009, 01:02 PM
سورن حرفی واسه گفتن نداره یعنی خودروهای ایرانی اینو مطمیین باشید