PDA

View Full Version : رفع سر و صداهای تندر

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

fazarayan
1 May 2008, 06:26 PM
با اجازه مدیریت محترم
این تاپیک رو برای تشخیص و رفع سر و صداهای احتمالی تندر راه انداختم :icon_excl

fazarayan
1 May 2008, 06:27 PM
:icon_biggمشکل ویز ویز بلندگوی جلو سمت شاگرد
حدود یک ماه بعد از دریافت ماشین بلندگوی جلو سمت شاگرد روی آهنگهای بیس دار شروع به ویز ویز کرد
:icon_sad:راه جل
قاب مربوطه را با استفاده از یک پیچگوشتی دو سو به آرامی باز کرده و کمی چسب آکواریوم بین قسمتی از بدنه پلاستیکی قاب بلندگو که با برخورد با روکش درب ویز ویز میکرد ریختم و برای اینکه کمی محکم بشه حدود یک ساعت یک چوب کبریت بینشون قرار دادم و از ضبط استفاده نکردم. بعد که چوب کبریت رو کشیدم محکم شده بود و دیگه ویز ویز نکرد.:icon_cool

mori_230
1 May 2008, 07:42 PM
با سلام خدمت دوستان محترم
یه پیشنهاد داشتم اونم اینکه جهت روانسازی دربها و جلوگیری از سرو صدای احتمالی تمام قسمتهای متحرک درب و خود قفل درب که روی دربها سوار هستند رو با گریس نسوز آغشته کنید این کار باعث روان تر شدن عمل بازو بسته شدن دربها میشه و از تمام دوستانی که سوار ماشینتون میشن خواهش کنید دربو آهسته ببندند من این کارو رو حداقل 4 تا ماشین مختلف امتحان کردم با ماشین های مشابه که اقوام داشتند مقایسه کردم سرو صدای درب ماشینهای من به مراتب کمتر بود در ضمن هر چند وقت یکبار تمام دربهای ماشینو به مدت چند ساعت کاملا باز بزارید این کار باعث این میشه لاستیکهای دور درب دوباره به حالت اولیه برگردند در ضمن اگه بتونید از پارافین مایع جهت چرب کردن لاستیکهای دور درب استفاده کنید بهتره البته یادتون نره جائی دربها رو باز بزارید که امنیت کامل داشته باشه (این کارو جحت تسریع در انجام امور مربوط به دزدان شریف انجام ندین)

fazarayan
2 May 2008, 08:44 AM
:icon_biggمشکل قرقر زیر فرمون
از وقتی که دزدگیر بستم توی دست اندازهای ریز و با سرعت پایین از زیر فرمون صدای قرقر میومد
:icon_sad:راه حل
فکر میکردم مربوط به باکس دزدگیر باشه ماشین رو بردم پیش نصاب دزدگیر ، ایشون هم زحمت کشیدن و باکس دزدگیر رو با بست پلاستیکی به یک گوشه از ماشین محکم بستن دیگه صدا نمیده:icon_cool

چون من به پارازیت خیلی حساسم:icon_arro

fazarayan
3 May 2008, 07:05 AM
از دوستانی که تجربه رفع سر و صدای احتمالی تندر را داشتند خواهشمندم تجربیات خودشون رو در اختیار باقی قرار بدن:icon_cool

fazarayan
3 May 2008, 12:46 PM
:icon_biggمشکل تق تق کردن کمربند سمت شاگرد
البته صداش خیلی خفیفه ولی و باید مثل من خیلی به پارازیت و نویز حساس باشین تا متوجه بشین
این صدا از برخورد بند کمربند با درگاه کاور کمربند به وجود میاد
کمی پارچه از جنس تودوزی صندلی تهیه کرده و به قسمتی که در عکس نشون داده شده بچسبونید:icon_cool

http://img5.uploadhouse.com/fileuploads/1773/1773915cc70d65271d5fd56fa7b68792e5c874c.jpghttp://www.phalls.com/vbulletin/%3Ca%20href=%22http://www.uploadhouse.com/viewfile.php?id=1773915&showlnk=0%22%20target=%22_blank%22%3E%3Cimg%20src= %22http://img5.uploadhouse.com/fileuploads/1773/1773915-holder-cc70d65271d5fd56fa7b68792e5c874c.jpg%22%20alt=%22I mage%20Hosted%20by%20UploadHouse.com%22%20border=% 220%22%20/%3E%3C/a%3E

Navid_Aref
3 May 2008, 08:37 PM
:icon_biggمشکل ویز ویز بلندگوی جلو سمت شاگرد
حدود یک ماه بعد از دریافت ماشین بلندگوی جلو سمت شاگرد روی آهنگهای بیس دار شروع به ویز ویز کرد
:icon_sad:راه جل
قاب مربوطه را با استفاده از یک پیچگوشتی دو سو به آرامی باز کرده و کمی چسب آکواریوم بین قسمتی از بدنه پلاستیکی قاب بلندگو که با برخورد با روکش درب ویز ویز میکرد ریختم و برای اینکه کمی محکم بشه حدود یک ساعت یک چوب کبریت بینشون قرار دادم و از ضبط استفاده نکردم. بعد که چوب کبریت رو کشیدم محکم شده بود و دیگه ویز ویز نکرد.:icon_cool

با تشکر از شما. دلیل اصلی این مشکل به محافظ رطوبت و قاب مشکی دور بلندگو ها بر می گرده که اگر دقت کرده باشید چندین قسمت خار و گیره مانند داره تا درپوش بلندگو به خوبی و بدون لرزش در جایش ثابت بشه.
متاسفانه در هنگام مونتاژ برخی از این خارها را به نظر عمدا مونتاژ کارها شکستند تا کار نصب از نظر آنها را ساده تر بشود و دلیل لرزش هم همین اهمال کاری می باشد.

fazarayan
3 May 2008, 08:44 PM
با تشکر از شما. دلیل اصلی این مشکل به محافظ رطوبت و قاب مشکی دور بلندگو ها بر می گرده که اگر دقت کرده باشید چندین قسمت خار و گیره مانند داره تا درپوش بلندگو به خوبی و بدون لرزش در جایش ثابت بشه.
متاسفانه در هنگام مونتاژ برخی از این خارها را به نظر عمدا مونتاژ کارها شکستند تا کار نصب از نظر آنها را ساده تر بشود و دلیل لرزش هم همین اهمال کاری می باشد.

نوید عزیز با وجود اینکه در پوش بلندگو را برداشتم باز هم صدای ویز ویز قطع نشد و تنها با فشار آوردن به قاب بلندگو متوجه قطع شدن صدای ویز ویز شدم که از چسب آکواریوم استفاده کردم و باقی داستان :icon_cool
در ضمن خارهای مربوطه همگی سالم بودند:icon_surp

ام اي
5 May 2008, 12:26 PM
:icon_biggمشکل تق تق کردن کمربند سمت شاگرد
البته صداش خیلی خفیفه ولی و باید مثل من خیلی به پارازیت و نویز حساس باشین تا متوجه بشین
این صدا از برخورد بند کمربند با درگاه کاور کمربند به وجود میاد
کمی پارچه از جنس تودوزی صندلی تهیه کرده و به قسمتی که در عکس نشون داده شده بچسبونید:icon_cool

http://www.phalls.com/vbulletin/%3Ca%20href=%22http://www.uploadhouse.com/viewfile.php?id=1773915&showlnk=0%22%20target=%22_blank%22%3E%3Cimg%20src= %22http://img5.uploadhouse.com/fileuploads/1773/1773915-holder-cc70d65271d5fd56fa7b68792e5c874c.jpg%22%20alt=%22I mage%20Hosted%20by%20UploadHouse.com%22%20border=% 220%22%20/%3E%3C/a%3E
دوست عزيز هنگامي كه كمربند شاگرد بسته است صدايي از داخل قفل كمربند به گوش ميرسد صدا شبيه صداي به هم خوردن دو فلز است و با صداي برخورد كمربند با پلاستيك فرق دارد .

fazarayan
5 May 2008, 12:58 PM
دوست عزيز هنگامي كه كمربند شاگرد بسته است صدايي از داخل قفل كمربند به گوش ميرسد صدا شبيه صداي به هم خوردن دو فلز است و با صداي برخورد كمربند با پلاستيك فرق دارد .

دوست عزیز
موردی که بنده اشاره کردم مربوط به زمانی است که کمربند باز است :icon_evil
کمربند بسته ماشین من صدا نمیده خوشبختانه :icon_arro

Reza4223
6 May 2008, 08:51 AM
نمي دونم دوستان عزيز از اين مطلب خبر دارند يا نه كه ايران خودور نمد زير درب موتور (كاپوت) را برداشته و قيمت اون توي بازار 30 هزار تومان است. از اينكه پارس خودرو هم اين كار رو كرده يا نه خبر ندارم. فكر كنم اين نمد علاوه بر اينكه باعث ميشه حرارت موتور باعث خرابي رنگ درب موتور نشه تا حدودي هم سروصداي موتور رو ميگيره . اگه دوستان اطلاعات بيشتري در خصوص كاربرد اين نمد دارند به مابگويند. آيا لازمه كه اين نمد تهيه بشه ؟

Navid_Aref
6 May 2008, 09:10 AM
نمي دونم دوستان عزيز از اين مطلب خبر دارند يا نه كه ايران خودور نمد زير درب موتور (كاپوت) را برداشته و قيمت اون توي بازار 30 هزار تومان است. از اينكه پارس خودرو هم اين كار رو كرده يا نه خبر ندارم. فكر كنم اين نمد علاوه بر اينكه باعث ميشه حرارت موتور باعث خرابي رنگ درب موتور نشه تا حدودي هم سروصداي موتور رو ميگيره . اگه دوستان اطلاعات بيشتري در خصوص كاربرد اين نمد دارند به مابگويند. آيا لازمه كه اين نمد تهيه بشه ؟

دوست عزیز نمد زیر کاپوت قطعه ای آپشن است و در هیچ کشوری که لوگان در آن تولید می شود نصب نمی شود. بجز دو استثنا که اولی لوگان پرستیژ رومانی و دیگری یک سری از لوگان هایی هستند که با موتور دیزلی عرضه شده اند.
در لوگان به علت ساختار بسیار خوب و محکم کاپوت و شبکه های ورود هوای جلوی خودرو نیازی به این قطعه نیست. باطری نیمه خشک خودرو هم دارای سیستمی است که گازهای خروجی از آن را به کمک لوله کوچکی به پایین خودش منتقل می کند تا به زیر در پوش موتور یا همان کاپوت صدمه ای نخورد. علاوه بر این، نمد صداگیر بین موتور و کابین موجود است و صدای اضافی موتور را کاهش می دهد.

Reza4223
6 May 2008, 10:34 AM
دوست عزیز نمد زیر کاپوت قطعه ای آپشن است و در هیچ کشوری که لوگان در آن تولید می شود نصب نمی شود. بجز دو استثنا که اولی لوگان پرستیژ رومانی و دیگری یک سری از لوگان هایی هستند که با موتور دیزلی عرضه شده اند.
در لوگان به علت ساختار بسیار خوب و محکم کاپوت و شبکه های ورود هوای جلوی خودرو نیازی به این قطعه نیست. باطری نیمه خشک خودرو هم دارای سیستمی است که گازهای خروجی از آن را به کمک لوله کوچکی به پایین خودش منتقل می کند تا به زیر در پوش موتور یا همان کاپوت صدمه ای نخورد. علاوه بر این، نمد صداگیر بین موتور و کابین موجود است و صدای اضافی موتور را کاهش می دهد.

حالا بهتره بخريم يا نه ؟ آيا از خرابي رنگ كاپوت به خاطر حرارت موتور جلوگيري نميكنه؟

Navid_Aref
6 May 2008, 11:46 AM
حالا بهتره بخريم يا نه ؟ آيا از خرابي رنگ كاپوت به خاطر حرارت موتور جلوگيري نميكنه؟

دوست گرامی، مطمئنا بودن نمد زیر کاپوت بهتر از نبودن آن است و کارایی خودش را که کمک به راندمان حرارتی موتور و سالم تر ماندن قسمت داخلی کاپوت هست دارد ولی نبودش مشکل خاصی ایجاد نمی کند.

taba
7 May 2008, 11:11 AM

سلام

حتی رنگ کاپوت پیکان هم در اثر حرارت موتور خراب نمیشود، اگر قرار باشد رنگ تندر 90 به این علت خراب شود که فاجعه خواهد بود!.

al47ab
7 May 2008, 12:27 PM
با توجه به اینکه رنگ ماشینها در کارخانه توسط حرارت در کوره خشک میگردد لذا حرارت موتور نمی تواند باعث تغییر رنگ کاپوت حتی در حد جزیی شود علاوه بر آن به یاد داشته باشید که لوگان سه سال گارانتی رنگ دارد.من فکر می کنم که عایق زیر کاپوت برای مناطق سردسیر جهت حفظ دمای موتور مخصوصـا در توقفهای کوتاه مفید است.

mojtabaabbasnejad
31 July 2008, 11:20 AM
سلام
من وقتی کولر روشن میکنم ماشین بشدت صدا میده علت چیه ؟

Raminium2001
31 July 2008, 05:24 PM
آیا لرزش هم داره؟ احتمالا یک دیاگ لازم داری.
اگه ماشینت نو هست، زیاد نگران نباش تا حدودی طبیعیه.

mohammad1983
2 August 2008, 03:36 PM
يك موردي كه بعد ازمدت ها رانندگي با لوگان به اون بر خوردم و تا حالا تو 4 تا لوگان ديدم اينه كه از زير قاب پلاستيكي روي كمربند ها يك قطعه آهني هست كه بعد از مدتي كه ماشين كار ميكنه شروع ميكنه به تماس پيدا كردن با بدنه كه صداي قيژ و ويژ شديدي رو ايجاد ميكنه البته در ابتدا كم هست ولي يواش يواش بعد از چند هزار تا كاركرد شديد ميشه.

1- ابتدا لاستيك دور در رو در قسمت ستون جدا نماييد.(دو طرف ستون)
http://i34.tinypic.com/15dqdko.jpg

2- پيچ ها رو باز كنيد.(پيچ ها ستاره اي هستند)
http://i37.tinypic.com/2qt8veu.jpg

3 - قطعه آهني تقريبا زير اين جاست چسبيده به اين قاب پلاستيكي بين اون و آهن بدنه يك چيزي مثل پارچه قرار دهيد حتي اگر به صداهم نيافتاده قطعا مؤثر خواهد بود.
http://i36.tinypic.com/r9ifzc.jpg

persia
31 August 2008, 09:28 AM
با سلام

آیا دوستان تجربه ای برای حذف نویز درب داشبورد و همچنین محتویات داشبورد (محفظه نگهداری پنل هد یونیت که در داشبورد قرار می دهیم و . . .) در دست اندازهای جاده دارند؟

با تشکر

mohammad1983
31 August 2008, 01:03 PM
با سلام

آیا دوستان تجربه ای برای حذف نویز درب داشبورد و همچنین محتویات داشبورد (محفظه نگهداری پنل هد یونیت که در داشبورد قرار می دهیم و . . .) در دست اندازهای جاده دارند؟

با تشکر
من كه خودم درب داشبورد رو رگلاژ كردم و كيپ كيپ شد.
داخل داشبورد هم ابر خريدم بريدم و انداختم كه چيزهايي مثل كليد و ... صدا ندهند.

persia
31 August 2008, 03:25 PM
من كه خودم درب داشبورد رو رگلاژ كردم و كيپ كيپ شد.
داخل داشبورد هم ابر خريدم بريدم و انداختم كه چيزهايي مثل كليد و ... صدا ندهند.
ضمن تشکر از پاسخ شما

ممنون میشم در مورد نحوه رگلاژ و ابزارهای مورد نیاز توضیح بدید.

با تشکر

pooyan.tt
4 September 2008, 03:19 AM
يك موردي كه بعد ازمدت ها رانندگي با لوگان به اون بر خوردم و تا حالا تو 4 تا لوگان ديدم اينه كه از زير قاب پلاستيكي روي كمربند ها يك قطعه آهني هست كه بعد از مدتي كه ماشين كار ميكنه شروع ميكنه به تماس پيدا كردن با بدنه كه صداي قيژ و ويژ شديدي رو ايجاد ميكنه البته در ابتدا كم هست ولي يواش يواش بعد از چند هزار تا كاركرد شديد ميشه.

1- ابتدا لاستيك دور در رو در قسمت ستون جدا نماييد.(دو طرف ستون)

2- پيچ ها رو باز كنيد.(پيچ ها ستاره اي هستند)

3 - قطعه آهني تقريبا زير اين جاست چسبيده به اين قاب پلاستيكي بين اون و آهن بدنه يك چيزي مثل پارچه قرار دهيد حتي اگر به صداهم نيافتاده قطعا مؤثر خواهد بود.

اگه ممکنه در مورد شماره 3 و این قطعه آهنی بیشتر توضیح دهید و در صورت امکان عکسی از این قطعه آهنی و موقعی که این قاب پلاستیکی رو برداشته اید قرار دهید

pooyan.tt
7 September 2008, 01:11 PM
من از این روش استفاده کردم و مفید بود

این عکس از اون قطعه آهنی

http://i37.tinypic.com/a4oirt.jpg

Sasannn
1 October 2008, 03:14 AM
دوستان 1 مشکل! من درب داشبوردم سمت دکمه ی چراغ داشبورد کاملا کیپ بسته نمیشه! و این باعث میشه که لامپ داشبورد همواره روشن بمونه!(البته در صورت روشن بودن چراغ پارک)
اگر ممکنه توضیح در مورد نحوه رگلاژ درب داشبورد!؟

benzin_ef
3 October 2008, 09:29 PM
سلام دوستان.
من حدود یک ماهه که لوگان E2+LP خودم رو بعد از یک سال و نیم از ایران خودرو دریافت کردم و خوشبختانه هیچ مشکلی نداره، به جز شیشه بالابر برقی درب راننده! وقتی شیشه رو پایین می دم، هیچ صدایی نمی ده ولی موقع بالا رفتن صدای بدی می ده، مثل این که چیزی روی شیشه با فشار کشیده بشه. نمی دونم اشکال چیه. بردم نمایندگی، گفتن ما تا حالا لوگان رو باز نکردیم، باید بزاری تا باز کنیم ببینیم مشکل از کجا است! من هم با توجه به دانسته هایی که از نمایندگی ها داشتم این کار رو نکردم و فعلا از فن یا کولر به جای شیشه بالابر استفاده می کنم، البته در حالت عادی، ولی موقع پیپ کشیدن چه کار می شه کرد؟؟؟ آیا کسی با همچین مشکلی مواجه نشده و آیا کسی می دونه که چه کار می شه کرد؟؟؟

پی نوشت: در ضمن، من در شاهرود زندگی می کنم!

far2sumi
5 October 2008, 12:20 PM
سلام . مال منم صدا ميده البته موقعي كه تو آفتاب باشه و شيشه يا نوار لاستيكي اون گرم بشه . در حالت ديگه صدا نمي ده .

sherlook53
6 October 2008, 02:20 AM
با سلام به دوستان

میخواستم بپرسم آیا از دوستان کسی هست که تا حالا جلوبندیش به تق و توق افتاده باشه؟

اصولا جلوبندی تندر بعد از چه مدت رانندگی تو شهرهای پر از چاله چوله به صدا در میاد؟

جلو بندی تندر رو از نظر قدرت و کیفیت با چه ماشینه دیگری میشه مقایسه کرد؟ 405؟ 206؟ ریو؟ سمند؟

با تشکر فراوان:lover:

Sasannn
6 October 2008, 02:52 AM
دوستان 1 مشکل! من درب داشبوردم سمت دکمه ی چراغ داشبورد کاملا کیپ بسته نمیشه! و این باعث میشه که لامپ داشبورد همواره روشن بمونه!(البته در صورت روشن بودن چراغ پارک)

mehdizadeh04
6 October 2008, 02:01 PM

دوست عزیز یک سر به تاپیک مشکلات بزنی من جواب این پست رو مطرح کردم :::

با سلام به پست های قبل آقا نوید عزیز مراجعه نمایید تا به جواب سوال های خود برسید:
http://www.phalls.com/showpost.php?p=533061&postcount=303 (http://www.phalls.com/showpost.php?p=533061&postcount=303)
http://www.phalls.com/showpost.php?p=542503&postcount=390 (http://www.phalls.com/showpost.php?p=542503&postcount=390)
http://www.phalls.com/showpost.php?p=542658&postcount=394 (http://www.phalls.com/showpost.php?p=542658&postcount=394)
بازم در اینجا از پست های مفید آقا نوید عزیز سپاسگزارم.
با تشکر

با تشکر

مسعود زر
11 October 2008, 09:32 PM
سلام خدمت شما دوستان گرامی
جهت اطلاع دوستانی که اتاق تندرشون بعد یه مدت به سر و صدا افتاده
.. عرض کنم که این سر و صدا ها بیشتر زیر سر قفل های درب های جلو هست . من که خودم با این مشکل مواجه شدم واسه حل کردن اون یه کاری کردم که تمام سر و صدا ها خوابید.الان جوریه که انگار ماشین رو تازه از کمپانی تحویل گرفتم . کافیه که محل قفل دربها رو پر از گریس کنید همچنین لولا ها و بازوی نگه دارنده در بها رو هم گریس کاری کنید ( هر چهار درب ) و نیز قفل درب صندوق عقب رو هم بی نصیب نذارید. یه مطلب دیگه هم بگم . اگه مشکلتون با این روش حل نشد .. یه راه دیگه هم هست که حتما جواب می ده . یه زائده استوانه ای که یه لوله پلاستیکی مشکی رنگ روشه و روی بدنه ماشین هست که کارش نگه داشتن قفل درب ها هست . می تونین اونو باز کنید( با یه پیچ ستاره ای بزرگ محکم شده) و دوباره به شکل معکوس اونو جا بدین و دوباره محکمش کنید . اگه یه درب علی رغم گریس کاری دوباره سر و صدا کرد روش دومو حتما امتحان کنید . مطمئنا نتیجه می ده . موفق باشید .

Reza4223
12 October 2008, 09:49 AM
چند وقتي هست كه توي دست انداز صدايي از كنسول ماشين مياد. تقريبا بيت كيلومتر شمار و پخش ماشين. شك من به پخش بود اون رو برداشتم ولي بازهم صدا مياد. كسي ميتونه منو راهنمايي كنه؟

mohammad1983
12 October 2008, 10:52 AM
چند وقتي هست كه توي دست انداز صدايي از كنسول ماشين مياد. تقريبا بيت كيلومتر شمار و پخش ماشين. شك من به پخش بود اون رو برداشتم ولي بازهم صدا مياد. كسي ميتونه منو راهنمايي كنه؟
سلام
احيانا شما چشمي دزدگير داري كه وسط داشبورد نصب كرده باشي.چون من هم اوايل فكر ميكردم كه از همين محدوده اي كه شما ميگيد صدا مياد بعد دقت كردم ديدم كه چشمي دزدگير كه زير شيشه نصب شده هست كه سر و صدا ميكنه.

raminazad
12 October 2008, 03:38 PM
سلام خدمت شما دوستان گرامی
جهت اطلاع دوستانی که اتاق تندرشون بعد یه مدت به سر و صدا افتاده
.. عرض کنم که این سر و صدا ها بیشتر زیر سر قفل های درب های جلو هست . من که خودم با این مشکل مواجه شدم واسه حل کردن اون یه کاری کردم که تمام سر و صدا ها خوابید.الان جوریه که انگار ماشین رو تازه از کمپانی تحویل گرفتم . کافیه که محل قفل دربها رو پر از گریس کنید همچنین لولا ها و بازوی نگه دارنده در بها رو هم گریس کاری کنید ( هر چهار درب ) و نیز قفل درب صندوق عقب رو هم بی نصیب نذارید. یه مطلب دیگه هم بگم . اگه مشکلتون با این روش حل نشد .. یه راه دیگه هم هست که حتما جواب می ده . یه زائده استوانه ای که یه لوله پلاستیکی مشکی رنگ روشه و روی بدنه ماشین هست که کارش نگه داشتن قفل درب ها هست . می تونین اونو باز کنید( با یه پیچ ستاره ای بزرگ محکم شده) و دوباره به شکل معکوس اونو جا بدین و دوباره محکمش کنید . اگه یه درب علی رغم گریس کاری دوباره سر و صدا کرد روش دومو حتما امتحان کنید . مطمئنا نتیجه می ده . موفق باشید .

سلام به تندريان عزيز

من مدتي پيش به خاطر همين صدا روكش در جلو و سمت راننده رو كه خيلي صدا ميكرد باز كردم ولي همه چي اون تو سر جاش بود غير از لق شدگي مفاصل اهرمهاي مربوط ب پمپ هاي قفل مركزي كه روشون رو با گريس سفت يا همون والوولاين پوشوندم روكش در رو بستم ولي تفاوتي نكرد . بعدها متوجه شدم كه وقتي از كارواش درميام ماشين يه بي صدائي و نرمي خاصي پيدا ميكنه با كلي گشتن بالاخره مشخص شد كه قطعا صدا از چيه :

اين صدا 95 درصدش در اثر مالش لاستيك روي بدنه مابين در و بدنه است همون لاستيكي كه از كنار آينه جلو شروع ميشه و به سمت بالا تا كنار قفل در عقب كشيده ميشه و روش يه پرزهاي مخملي هم داره . در اثر حركت ميليمتري در ها تو دستاندازها و ملاش سطح صاف و جلاداده شده قسمت داخلي در با اين لاستيك صدائي دقيقا شبيه صداي برخورد دوتا فلز به گوش ميرسه كه من ميام از همون اسپري هائي كه روي لاستيك ها و داشبورد ميزنند روي اين لاستيكها ميپاشم و پخش ميكنم و ديگه صدا بي صدا .
ميتونين قبل از اين كار جهت اطمينان كنار در وايسين و قيمت بالائي درها رو به داخل فشار بدين ميبينين كه 2 الي 3 ميلينتر درجهت بسته شدن به داخل حركت ميكنه و يه صداي غرت غرت ميده كه بعد از روغن مالي ديگه تا 2 الي 3 هفته ديگه قطع ميشه بعد دوباره بايد روغنش رو تازه كنيد .

Reza4223
12 October 2008, 03:54 PM
سلام
احيانا شما چشمي دزدگير داري كه وسط داشبورد نصب كرده باشي.چون من هم اوايل فكر ميكردم كه از همين محدوده اي كه شما ميگيد صدا مياد بعد دقت كردم ديدم كه چشمي دزدگير كه زير شيشه نصب شده هست كه سر و صدا ميكنه.

حدس شما درسته . من چشمي رو وسط كنسول نصب كرده ام و هنوز چك نكرده ام ولي فكر ميكنم صدا از مركز كنسول مي آيد. به نظر شما چشمي لق شده يا از سيم كشي مسير است؟ شماچه كار كرديد كه درست شد؟

mohammad1983
12 October 2008, 07:06 PM
حدس شما درسته . من چشمي رو وسط كنسول نصب كرده ام و هنوز چك نكرده ام ولي فكر ميكنم صدا از مركز كنسول مي آيد. به نظر شما چشمي لق شده يا از سيم كشي مسير است؟ شماچه كار كرديد كه درست شد؟
سلام
بله مال من هم لق شده چون آفتاب كه ميخوره پلاستيكش گشاد شده و پايه چشمي رو كه ويز ويز ميكرد يه كوچولو چسب قطره اي زدم حل شد.اما خود بدنه چشمي هم ويز ويز ميكنه:icon_arro

mehdizadeh04
12 October 2008, 10:10 PM

سلام
بله مال من هم لق شده چون آفتاب كه ميخوره پلاستيكش گشاد شده و پايه چشمي رو كه ويز ويز ميكرد يه كوچولو چسب قطره اي زدم حل شد.اما خود بدنه چشمي هم ويز ويز ميكنه:icon_arro

با سلام خدمت شما دوستان عزیز
بله درسته.تمام چشمی های دزدگیر از جمله چشمی دزدگیر خود بنده از توش صدا در میاد.بنده اول فکر کردم از پشت کیلومتره!!!!
یک روز پسر خالم که توی ماشین بود دست زد بهش صداش خوابید.منم فهمیدم صدا از چشمیه.فردا صبحش بازش کردم و در 4 طرف بردش رو از این چسب های 2 طرفه زدم و بستم.از اون به بعد هم یک ذره صدا نداد که نداد.دوشتان پیچ های ریز چشمی رو باز کنند و بوسیه دستمال کاغذی یا پنبه مانع از لرزش برد چشمی دزدگیر شوند.
با تشکر

Reza4223
18 October 2008, 09:47 AM
سلام
من چشمي دزدگير رو برداشتم ولي باز هم صدا مياد. وقتي كه روي كنسول ماشين دقيقا زير چشمي رو با دست فشار ميدم ( خصوصا اطراف پنجره هاي بخاري ) دقيقا همون صدا مياد. ظاهرا به ديليل موندن ماشين زير آفتاب باعث شده كه كنسول كمي خودش رو بندازه و توي دست انداز صدا توليد كنه. اميدوارم اينطور نباشه چون صداش اذيت كننده است خصوصا براي من كه كمي هم به اين صداها حساسم و خوشحال بودم كه بعد از سالها ماشيني دارم كه سرو صدا نداره. اميدوارم قابل برطرف سازي باشه.

خودم چشمش كردم :icon_redf

h-taher
18 October 2008, 07:27 PM
با سلام خدمت شما
ماشين من وقتي توي دست اندازها مي افته بعضي وقتي فكر كنم از زير ماشين يك صدايي مياد نميدانم از كجاست قسمت جلو ماشينه ؟؟
بعضي وقتها يه صدايي ديگه ميده كه اون را فهميدم از صداي بست كمربنده (كمربند بسته شده طرف راننده)
نمي دونم چه جوري اون را رفع كنم؟؟؟

TONDAR90
25 October 2008, 01:01 AM
سلام
من چشمي دزدگير رو برداشتم ولي باز هم صدا مياد. وقتي كه روي كنسول ماشين دقيقا زير چشمي رو با دست فشار ميدم ( خصوصا اطراف پنجره هاي بخاري ) دقيقا همون صدا مياد. ظاهرا به ديليل موندن ماشين زير آفتاب باعث شده كه كنسول كمي خودش رو بندازه و توي دست انداز صدا توليد كنه. اميدوارم اينطور نباشه چون صداش اذيت كننده است خصوصا براي من كه كمي هم به اين صداها حساسم و خوشحال بودم كه بعد از سالها ماشيني دارم كه سرو صدا نداره. اميدوارم قابل برطرف سازي باشه.

خودم چشمش كردم :icon_redf

دوستان مال من هم بعد از 12 هزار کیلومتر رانندگی همین صدارو میده تو دست اندازها وقتی زیر چشمی رو یعنی کنسول رو با دست نگه میدارم صدا قطع میشه

البته یه کمی صدا هم از بالای کیلو متر مییاد که اون رو هم یا دست نگه میدارم صدا قطع میشه

تو رو خدا راهنمایی کنید:icon_wink

bahar206
25 October 2008, 04:35 PM
دوستان گرامي
اين مشكل را من تو تاپيك هاي ديگه هم مطرح كردم و دوستان لطف كردند و جواب دادند ولي مشكل حل نشده . تندر من الان حدود 3000 تا كار كرده بعد از سرعت 110 به بالا بطرز عجيبي صداي موتور تو اتاق مي پيچه به حدي كه بايد صداي ضبط را بلند كرد . آيا اين صداي زياد عاديه؟ از چند نفر كه ال 90 داشتم پرسيدم ميگن اونا اين مشكل رو ندارند . چه بايد كرد؟ ممنون مي شم دوستان راه حل بدن

fazarayan
25 October 2008, 09:27 PM
دوستان گرامي
اين مشكل را من تو تاپيك هاي ديگه هم مطرح كردم و دوستان لطف كردند و جواب دادند ولي مشكل حل نشده . تندر من الان حدود 3000 تا كار كرده بعد از سرعت 110 به بالا بطرز عجيبي صداي موتور تو اتاق مي پيچه به حدي كه بايد صداي ضبط را بلند كرد . آيا اين صداي زياد عاديه؟ از چند نفر كه ال 90 داشتم پرسيدم ميگن اونا اين مشكل رو ندارند . چه بايد كرد؟ ممنون مي شم دوستان راه حل بدن

دوست عزیز فقط میتونم بگم که غیر عادیه ولی اینکه چطور رفعش کنی نمیدونم شاید دوستان دیگه بدونن
من در سرعت 180 هم همچین صدای آزار دهنده ای از موتور نشنیدم

persia
26 October 2008, 10:24 AM
دوستان گرامي
سلام

خودرو من هم در کیلومتر حدود 2000 تا 4000، زمانی که با دنده 4 یا 5 و دور موتور حدود2800 تا 3100 حرکت می کردم صدای موتور آزار دهنده بود. اما با افزایش دور موتور تا حدود 3300 و بیشتر، صدا کاهش پیدا می کرد.

اما الآن با کارکرد 6500 کیلومتر و همچنین استفاده از بنزین سوپر، این مشکل بطور قابل توجهی کاهش پیدا کرده.

به شما توصیه می کنم:
1- حتما از بنزین سوپر استفاده کنید
2- چند هزار کیلومتر دیگر از خودرو استفاده کنید

به احتمال زیاد مشکل برطرف میشود.

موفق باشید

amingzj
26 October 2008, 11:11 AM
سلام به همه دوستان
من یه مشکلی داره ماشینم که چند بار تو تاپیک های مختلف لوگان مطرح کردم ولی متاسفانه جواب نگرفتم:icon_cry:
و اما مشکل من از این قراره که وقتی کمربند رو میبندم در حال حرکت یه صدای خیلی رو عصاب از خودش در میاره که وقتی دستمو از بقل میذارم روش صدا بند میاد و به محض اینکه وردارم دوباره شروع میشه.
اگه کسی این مشکل و داشته یا اینکه راه حلشو میدونه لطف کنه بگه و اعصاب و روان من رو نجات بده:icon_excl
ممنون:icon_wink

mehdizadeh04
26 October 2008, 07:58 PM
سلام به همه دوستان
من یه مشکلی داره ماشینم که چند بار تو تاپیک های مختلف لوگان مطرح کردم ولی متاسفانه جواب نگرفتم:icon_cry:
و اما مشکل من از این قراره که وقتی کمربند رو میبندم در حال حرکت یه صدای خیلی رو عصاب از خودش در میاره که وقتی دستمو از بقل میذارم روش صدا بند میاد و به محض اینکه وردارم دوباره شروع میشه.
اگه کسی این مشکل و داشته یا اینکه راه حلشو میدونه لطف کنه بگه و اعصاب و روان من رو نجات بده:icon_excl
ممنون:icon_wink

باسلام خدمت شما دوست عزیز
آقا شما یک سری به این پست ها که توسط دوستان عزیز موشته شده بزنید جوابتون رو میگیرید:
http://www.phalls.com/showpost.php?p=546601&postcount=19
http://www.phalls.com/showpost.php?p=508677&postcount=6
با تشکر

hesam90
26 October 2008, 11:52 PM
رای رفع صدای داشبورد به احتمال زیاد ماشین رو فردا میبرم نمایندگی
حسابی اعصاب خورد کن شده صدا درست از وسط داشبورد هست وقتی با دست فشار میدی قطع میشه ولی دوباره همون آش وهمون کاسه

amingzj
27 October 2008, 02:12 AM
آقا شما یک سری به این پست ها که توسط دوستان عزیز موشته شده بزنید جوابتون رو میگیرید:
http://www.phalls.com/showpost.php?p=546601&postcount=19
http://www.phalls.com/showpost.php?p=508677&postcount=6
با تشکر
اقا خیلی ممنون ولی مثل اینکه من منظورمو خوب نرسوندم
صدای ماشین ما از قسمتیه که کمربند داخلش میره و بسته میشه!

bahar206
27 October 2008, 08:42 PM
سلام

خودرو من هم در کیلومتر حدود 2000 تا 4000، زمانی که با دنده 4 یا 5 و دور موتور حدود2800 تا 3100 حرکت می کردم صدای موتور آزار دهنده بود. اما با افزایش دور موتور تا حدود 3300 و بیشتر، صدا کاهش پیدا می کرد.

اما الآن با کارکرد 6500 کیلومتر و همچنین استفاده از بنزین سوپر، این مشکل بطور قابل توجهی کاهش پیدا کرده.

به شما توصیه می کنم:
1- حتما از بنزین سوپر استفاده کنید
2- چند هزار کیلومتر دیگر از خودرو استفاده کنید

به احتمال زیاد مشکل برطرف میشود.

موفق باشید

از توضيح شما بسيار ممنونم
با اين حساب صبر مي كنم و البته از بنزين سوپر مي زنم تا بعد باز هم متشكرم:icon_cool

kian99
28 October 2008, 12:22 AM
دوستان برای جلوگیری از تند بستن درها توسط دیگران راهکاری به نظر تان نمیرسد؟(غیر از تذکر)

taba
28 October 2008, 06:34 PM
سلام
یکی از دوستان با داخل کردن یک تکه مقوا در کنار فلاب کمربند مشکل را حل کرده بود. البته به نظر من هم کار چندان شیک و اساسیی نیست ولی لااقل آن صدای چیک چیک متوالی اعصاب خرد کن حذف میشود.
احتمالا میتوان یک قطعه لاستیکی یا پلاستیکی در گیره کمربند تعبیه کرد یا آن را روی فلاب کمربند چسباند تا قلاب ضخیمتر شده و صدا حذف شود. (البته خودم هنوز هیچکدام را امتحان نکرده ام و در حد یک ایده است)

taba
28 October 2008, 07:10 PM
دوستان برای جلوگیری از تند بستن درها توسط دیگران راهکاری به نظر تان نمیرسد؟(غیر از تذکر)
سلام
ایده های زیر وجود دارد (دوستان میتوانند لیست را کامل کنند) اما شاید بعضی از آنها مقدور نباشد:

الف) روشهای متمدنانه:
1. روش محترمانه:
بعد از یکی دو بار تذکر از سوار کردن فرد خاطی خودداری کنید.

2. روش خودکار:
باید وسیله ای هیدرولیکی یا الکترومکانیکی بسازیم که خودش در را ببندد و از بسته شدن در توسط سرنشینان جلوگیری کند.

ب)روشهای غیر متمدنانه
1. روش ناسزا گویانه:
با خط درشت در محلی که توسط کلیه سرنشینانی که تصور میکنند در تانک چیفتن را میبندند! دیده شود بنویسید: "لعنت بر ..... کسی که در را محکم به هم بزند"

2. روش دردناک یا توسری خودکار:
استفاده از وسیله ای که ضربه بسته شدن در یا شدت صدای ناشی از آن را اندازه گیری کرده و متناسب با آن اقدام به زدن سیلی یا توسری یا .... به شخص مربوطه نماید. این وسیله باید توسط دو یا چند متخصص الکترونیک و مکانیک طراحی و ساخته شود.

3. روش شوک:
وسیله ای مشابه روش 2 ساخته شود که شخص مربوطه را به روشهای الکتریکی، حرارتی، خیس کردن یا روشهای مشابه شوک دهد. احتمالا پس از چندبار نازل شدن بلا با این روش یا روش قبل، افراد شرطی شده و در نحوه بستن درهای ماشین بیشتر دقت می کنند.
.
.
.

موفق باشید

fazarayan
28 October 2008, 11:24 PM
سلام
ایده های زیر وجود دارد (دوستان میتوانند لیست را کامل کنند) اما شاید بعضی از آنها مقدور نباشد:

الف) روشهای متمدنانه:
1. روش محترمانه:
بعد از یکی دو بار تذکر از سوار کردن فرد خاطی خودداری کنید.

2. روش خودکار:
باید وسیله ای هیدرولیکی یا الکترومکانیکی بسازیم که خودش در را ببندد و از بسته شدن در توسط سرنشینان جلوگیری کند.

ب)روشهای غیر متمدنانه
1. روش ناسزا گویانه:
با خط درشت در محلی که توسط کلیه سرنشینانی که تصور میکنند در تانک چیفتن را میبندند! دیده شود بنویسید: "لعنت بر ..... کسی که در را محکم به هم بزند"

2. روش دردناک یا توسری خودکار:
استفاده از وسیله ای که ضربه بسته شدن در یا شدت صدای ناشی از آن را اندازه گیری کرده و متناسب با آن اقدام به زدن سیلی یا توسری یا .... به شخص مربوطه نماید. این وسیله باید توسط دو یا چند متخصص الکترونیک و مکانیک طراحی و ساخته شود.

3. روش شوک:
وسیله ای مشابه روش 2 ساخته شود که شخص مربوطه را به روشهای الکتریکی، حرارتی، خیس کردن یا روشهای مشابه شوک دهد. احتمالا پس از چندبار نازل شدن بلا با این روش یا روش قبل، افراد شرطی شده و در نحوه بستن درهای ماشین بیشتر دقت می کنند.
.
.
.

موفق باشید

این روشی که میخوام بگم اصلا شوخی نیست لطفا اگر کسی در مورد تجهیزات مربوطه اطلاعاتی داره عنوان کنه.
استفاده از کلید لادری و دستگاهی که در صورت باز شدن درب ، یک جمله ضبط شده رو بطور متوالی پخش کنه مثل "لطفا درب را آهسته ببندید" یا "تو رو خدا یواش".
چطوره؟
همچین دستگاه یا مداری هست؟

kian99
28 October 2008, 11:38 PM
من از نوارهای درزگیر پنجره استفاده کردم ولی کارایی وهمچنین ظاهرخوشایندی نداشت

2244145
28 October 2008, 11:55 PM
از اولش هم معلوم بود که این تندر با این داشبورد خشکش در آینده به صدا میوفته مال منم الان تازگی ها یه صداهایی از داشبورد و کمربند و ستون بغل میده که زیاد محسوس نیستن فعلا.
خدا بخیر کنه .

taba
29 October 2008, 03:09 PM
این روشی که میخوام بگم اصلا شوخی نیست لطفا اگر کسی در مورد تجهیزات مربوطه اطلاعاتی داره عنوان کنه.
استفاده از کلید لادری و دستگاهی که در صورت باز شدن درب ، یک جمله ضبط شده رو بطور متوالی پخش کنه مثل "لطفا درب را آهسته ببندید" یا "تو رو خدا یواش".
چطوره؟
همچین دستگاه یا مداری هست؟
سلام
دستگاه آماده ای برای اینکار ندیده ام ولی با استفاده از میکروکنترلرهای ارزان قیمتی که امروزه در بازار فروان است و مدارها یا آی سی های حافظه که مخصوص ضبط صدا هستند (نظیر مداری که در دستگاههای منشی تلفنی یا پیغامگیر وجود دارد) میتوان براحتی (توسط یک متخصص الکترونیک) چنین وسیله ای را ساخت.
البته تصور میکنم تکرار یک جمله به تعداد دهها بار در روز راننده را بیشتر از بسته شدن در عصبی کند!.

fazarayan
29 October 2008, 03:22 PM
سلام
دستگاه آماده ای برای اینکار ندیده ام ولی با استفاده از میکروکنترلرهای ارزان قیمتی که امروزه در بازار فروان است و مدارها یا آی سی های حافظه که مخصوص ضبط صدا هستند (نظیر مداری که در دستگاههای منشی تلفنی یا پیغامگیر وجود دارد) میتوان براحتی (توسط یک متخصص الکترونیک) چنین وسیله ای را ساخت.
البته تصور میکنم تکرار یک جمله به تعداد دهها بار در روز راننده را بیشتر از بسته شدن در عصبی کند!.

اگر میشد هر هفته یک صدا رو آدم ضبط کنه خسته کننده نمیشه و کلی خنده بازار میشه مثلا یکی گریه کنه بگه "جون مادرت یواش!"

kaveh25
30 October 2008, 09:11 AM
سلام من تازگی ها وقتی در سمت شاگرد رو می بندم (به خاطر اینکه افراد مختلف در رو خیلی محکم می بستن) صدای یک جور برخورد آهن می ده و هر چی توجه کردم نفهمیدم از کجا می یاد. گریس هم گذاشتم ولی نشد. توی دست انداز هم بعضی وقت ها این صدا می یاد. دیروز هم برای من از پارس خودرو زنگ زدن و راجع به کیفیت خودرو سوال کردن که من هم توی این مورد ها خیلی بد رو گفتم. چون واقعا توی داشبورد و درب ها بسیار ضعیف عمل شده که حالا با 4 بار محکم بستن درب بخواد اینجوری بشه

bamshad
31 October 2008, 12:21 AM
دوستان در موارد زیر میشه راهنماییم کنید:
1- از گریس برای دب ها استفاده کنم؟ دقیقا چه گریسی و از کجا بگیرم؟
2- بعضی وقت ها توی دست اندازها یه صدای جز جزی میاد بخاطر باند جلوس؟دقیقا چکار کنم؟
3- روغن هیدرولیکو چجوری کم کنم؟اگه میشه توضیح تصویری بگذارید ممنون میشم
4- کار خاص دیگه ای هست که برای پیشگیری از صدا افتادن یا به مشکل خوردن باید انجام داد؟
مصرف 8/2 که کامپیوتر ماشین نشون میده توی دوران آببندی خوبه؟

mohammad1983
31 October 2008, 12:46 AM
دوستان در موارد زیر میشه راهنماییم کنید:
1- از گریس برای دب ها استفاده کنم؟ دقیقا چه گریسی و از کجا بگیرم؟
2- بعضی وقت ها توی دست اندازها یه صدای جز جزی میاد بخاطر باند جلوس؟دقیقا چکار کنم؟
3- روغن هیدرولیکو چجوری کم کنم؟اگه میشه توضیح تصویری بگذارید ممنون میشم
4- کار خاص دیگه ای هست که برای پیشگیری از صدا افتادن یا به مشکل خوردن باید انجام داد؟
مصرف 8/2 که کامپیوتر ماشین نشون میده توی دوران آببندی خوبه؟
سلام
آقا بامشاد والا من 3 ماه پيش از همين گريس هاي عادي زدم كلا صدا از بين رفت.حالا دوستان توصيه دارند كه مرغوب باشه.
دوستان ديگه توضيحي بدهند كه چرا بايد روغن هيدروليك رو كم كرد؟؟؟
مصرفي كه داري عالي هست مال من اون اوايل 9.5 بود.حالا صبر كن مياد پايين.

XELTEK
31 October 2008, 01:25 AM
دوستان عزیز
اگه جنس داشبورد مخمل نیست هر 6 ماه یکدفعه یکبار با پارافین مایع یا روغن مایع داشبورد رو برق بندازید مشکل صدا هم حل میشه ! البته مشکل های اتی !

از شیشه شور و مواد شوینده حذر کنید که سم هستن واسه سرو صدای داشبورد !

بخاری هم بادشو به رو دری ها یا ادوات داشبورد و فرمان نذارید باد بزنه !

حتما" مواقع پارک از سایبان استفاده کنید !

حواستون باشه موقع حرکت در حالتی که هوا خیلی سرده تا گرم نشدن کابین زیاد پر استرس نرونید که چفت و بست داشبورد باز نشه !

از دست انداز ها هم حذر کنید !

bamshad
31 October 2008, 07:38 PM
میشه به طور جداکونه به مسائلی که مطرح کردم نظری کنید

fazarayan
1 November 2008, 12:33 PM
سلام
یک تجربه کاربردی و عملی در مورد حذف نویز و ویز ویز بلندگوهای جلو.
(این کار کلی از سر و صداهایی که تصور میشه از داشبورد باشه را هم حذف میکند)
ابتدا یک حلقه نوار درزگیر پنجره از جنس فوم چسب دار (نه ابر) تهیه کردم.
http://img2.uploadhouse.com/fileuploads/2916/2916182201fb5c32f9dc8e9d5f3058ebc3a4bf1.jpg
بعد بلندگو رو باز کردم (در این قسمت به آچار ستاره ای احتیاج هست)
http://img2.uploadhouse.com/fileuploads/2916/29161838acd10961b3308dbd9dbc66082d1fbb8.jpg
بعد نوار درزگیر رو دور تا دور قاب بلندگو چسبوندم
http://img3.uploadhouse.com/fileuploads/2916/29161857d9efc5eaf3190496eb82a5d6fb2a639.jpg
بعد با لبه پهن پیچگوشتی دو سو تا اونجا که جا داشت فوم رو لای درز قاب فرو بردم.
http://img8.uploadhouse.com/fileuploads/2916/2916186f8c627647439aa17f9fd26aec8d3e485.jpg
بلندگو رو سر جاش بستم.
http://img8.uploadhouse.com/fileuploads/2916/29161872368d15f70ec9ec29c025e1b630375ee.jpg
محافظ مشبکش رو هم با دو تا ضربه جا زدم و تمام.
http://img7.uploadhouse.com/fileuploads/2916/29161880a1024064b95db2dd58e5247e78ca403.jpg
برای امتحان صدا و بیس رو تا آخر زیاد کردم که ببینم صدای ویز ویزی میاد یا نه که نیومد. :icon_cool
ببخشید که نور عکسها زیاد خوب نیست چون توی پارکینگ انجام شد.:icon_neut
در ضمن بعضی از صداهایی که فکر میکردم از درب جلو یا داشبورد باشه هم حذف شد.:icon_sad:

ahmad123
2 November 2008, 12:44 AM
دوستان
ماشین من 750 تا راه رفته و احساس می کنم صدای موتور ماشین نسبت به روزهای اول بیشتر شده. دلیلش چی می تونه باشه و برای حلش باید چی کار کرد و آیا این هم از مواردی هست که بعد از آب بندی حل میشه یا نه؟

ara_kamandar
2 November 2008, 01:43 AM

آچار شماره 16 رو بر میداری و از کنار صندلی مهره مربوط به کمربند را باز کرده کمربند را بر میداری زیرش یک واشر شماره 20 میندازی واشر فنری خودش هم نیاز نیست بعدش خوب سفتش میکنی

مشکلت حتما حل میشه مال من که حل شده در مورد واشر می تونی از لاستیک یا واشر فنری نیز استفاده کنی

farshid-j
2 November 2008, 01:52 AM
با درود بر همه دوستان امروز متوجه شدم که یک صدای غیر عادی از درون موتور میاد مثل اینکه قطعه ای از آن با یک وسیله چرخنده در تماس باشه لطفا اگر کسی چنین موردی را مشاهده کرده کمک کند. با سپاس

persia
2 November 2008, 06:16 PM
سلام

زمانی که خودرو بصورت جانبی تکان می خوره، صدایی از عقب ماشین به گوش می رسه. چیزی شبیه به اینکه یک تکه سیم یا میله با بدنه برخورد می کنه. موقعیت صدا هم تقریبا پشت صندلی عقب به نظر می رسه.

این صدا فقط در تکان های جانبی بوجود میاد. یعنی فرض کنید می خواهید از روی یک جوب کم عمق عبور کنید و چرخهای چپ و راست بصورت غیر همزمان در چاله بیفتند و خودرو دچار تکان های جانبی بشه.

در سرعت بالا و تکان های عمودی (بالا و پایین رفتن خودرو) و همچنین در زمان رانندگی نرمال مشکلی وجود نداره.

آیا دوستان در مورد علت این ایراد اطلاعی دارند؟

با تشکر

fazarayan
2 November 2008, 10:30 PM
سلام

زمانی که خودرو بصورت جانبی تکان می خوره، صدایی از عقب ماشین به گوش می رسه. چیزی شبیه به اینکه یک تکه سیم یا میله با بدنه برخورد می کنه. موقعیت صدا هم تقریبا پشت صندلی عقب به نظر می رسه.

این صدا فقط در تکان های جانبی بوجود میاد. یعنی فرض کنید می خواهید از روی یک جوب کم عمق عبور کنید و چرخهای چپ و راست بصورت غیر همزمان در چاله بیفتند و خودرو دچار تکان های جانبی بشه.

در سرعت بالا و تکان های عمودی (بالا و پایین رفتن خودرو) و همچنین در زمان رانندگی نرمال مشکلی وجود نداره.

با تشکر

نشیمن صندلی عقب رو میتونی به سادگی برداری و زیرش رو بررسی کنی شاید ضامن کمربند های عقب یا چیز دیگه ای زیرش باشه که باعث این صدا میشه

ahmad123
2 November 2008, 11:29 PM
دوستان
ماشین من 750 تا راه رفته و احساس می کنم صدای موتور ماشین نسبت به روزهای اول بیشتر شده. دلیلش چی می تونه باشه و برای حلش باید چی کار کرد و آیا این هم از مواردی هست که بعد از آب بندی حل میشه یا نه؟

مثل اینکه با قفل شدن تاپیک های جامع، کل کلوپ به یک رکود و کسادی دچار شده. اگر از دوستان، تجربه ای درباره مشکل من دارند تقاضا می کنم به سوال بالا جواب دهند.

arman 321
3 November 2008, 12:22 AM
سلام

با تشکر

اقا منم اين صدا رو بعضي وقتها ميشنوم.
علتش هم نميدونم چيه.
ولي صدا از كمربندها نيست.
شما تاقچه ماشينتون رو عوض كرديد.

دوستان علت چي ميتونه باشه؟

farshid-j
3 November 2008, 02:23 AM
با درود بر همه دوستان امروز متوجه شدم که یک صدای غیر عادی از درون موتور میاد مثل اینکه قطعه ای از آن با یک وسیله چرخنده در تماس باشه لطفا اگر کسی چنین موردی را مشاهده کرده کمک کند. با سپاس

با درود مجدد

کسی از دوستان نظری نداشت؟ کسی نمیخواد چیزی بگه؟ :187:

عبايي
3 November 2008, 01:28 PM
راهنمايي
لطفا" نحوه باز شدن رودري عقب را به علت سرو صدا از داخل درب عقب بيان فرماييد. با تشكر.

persia
3 November 2008, 01:49 PM
اقا منم اين صدا رو بعضي وقتها ميشنوم.
علتش هم نميدونم چيه.
ولي صدا از كمربندها نيست.
شما تاقچه ماشينتون رو عوض كرديد.

دوستان علت چي ميتونه باشه؟
من طاقچه عقب یا چیز دیگری رو تعویض نکردم. از داخل صندوق باندهای عقب رو بررسی کردم، سر جای خود محکم بودند و مشکلی نداشتند.

آیا دوستان دیگر نیز با این صدا مواجه شده اند؟

taba
3 November 2008, 02:42 PM
سلام

با تشکر
سلام
1. آیا در صندوق عقب چیزی قرار نداده اید که به دیواره ها برخورد کند؟

2.لوله اگزوز را نیز چک کنید و با حرکت دادن آن به چپ و راست مطمئن شوید در جای خود محکم است.

SMAEIL2000
3 November 2008, 03:22 PM
سلام

با تشکر

من هم چنین مشکلی داشتم

وقتی صندلی رو برای روکش کردن درآوردم

متوجه شدم پیچ صندلی پشتی شل است و یک پیچ اضافه هم زیر صندلی افتاد روی آهن کف و سروصدا میکنه

همین میگن کارخونه اضافی گذاشته :icon_razz

mohammad1983
3 November 2008, 04:44 PM
راهنمايي
لطفا" نحوه باز شدن رودري عقب را به علت سرو صدا از داخل درب عقب بيان فرماييد. با تشكر.
سلام
مطمئن هستيد صدا از داخل درب ميايد.چون من همچين موردي رو اصلا نديدم.
صداي كه مياد به صورت جير جير هست؟

bamshad
4 November 2008, 01:00 AM
میشه قفل کمربند رو ارتفاعش رو زیاد کرد؟ آخه خیلی کوتاهه و اذیتم میکنه میچسبه به پام

SMAEIL2000
4 November 2008, 09:34 AM
میشه قفل کمربند رو ارتفاعش رو زیاد کرد؟ آخه خیلی کوتاهه و اذیتم میکنه میچسبه به پام

ماشالا ماشالا ماشالا

مگه قد و هیکلتون خیلی تو پوره :icon_excl

عبايي
4 November 2008, 03:28 PM
سلام
مطمئن هستيد صدا از داخل درب ميايد.چون من همچين موردي رو اصلا نديدم.
صداي كه مياد به صورت جير جير هست؟
به نظرم از داخل درب است نه كمربند.با باز كردن رودري درب عقب متوجه مي شوم

Sasannn
4 November 2008, 03:48 PM

منم دقیقا همین مشکلو دارم، البته با این تفاوت که "فقط" وقتی شیشه های عقب پایینه! شاید قسمت پایینه شیشه ها اون تو با 1 چیزی برخورد داره!
عبایی جان مشکلت حل شد ما رو هم بیخبر نذار :icon_cool

:lover:

mohammad1983
4 November 2008, 04:43 PM
شايد صداي مد نظر شما همون صدايي هست كه از قفل در ميايد و البته با زدن گريس به قفل در از بين ميرود.امتحان كرديد؟

عبايي
5 November 2008, 10:47 AM
بله . گريس هم زدم ولي برطرف نشده. شيشيه بالا و پايين باشد هم فرقي نمي كند. حالا اكه ممكنه نحوه باز كردن رودري عقب را بفرماييد تا ببينم توش چه خبره. دوتا پيچ داره ولي وقتي آن دو تا پيچ را باز مي كني رودري همچنان محكم است به نظرم يك قلق خاصي دارد.. ممنمون خواهم شد از راهنمايي تان.

hkardan
5 November 2008, 02:55 PM
بله . گريس هم زدم ولي برطرف نشده. شيشيه بالا و پايين باشد هم فرقي نمي كند. حالا اكه ممكنه نحوه باز كردن رودري عقب را بفرماييد تا ببينم توش چه خبره. دوتا پيچ داره ولي وقتي آن دو تا پيچ را باز مي كني رودري همچنان محكم است به نظرم يك قلق خاصي دارد.. ممنمون خواهم شد از راهنمايي تان.

سلام،

راستش چند وقت پیش یکی از همشهریان مودب، با فرهنگ و با کلاس شهرمون محبت کردن و با ماشین قراضشون در عقب ماشین بنده را مورد لطف و مرحمت قرار دادند.

بعدش که من بردم ماشین رو برای تعمیر مجبور شد رودری رو باز کنه که الان خدمت شما میگم. دور تا دور رودری یک ماده ایی چسب مانند و سیاه وجود داره که رو دری رو به بدنه چسبونده. بعد از در آوردن دستگیره شیشه بالابر و باز کردن پیچها باید رو دری رو آرام ولی با نیرو به سمت خودت بکشی تا هم این ماده سیاه رنگ کنده بشه و هم خارهایی که رودری رو نگه داشتن جدا بشن . فقط بعد از کنده شدن رودری یادت باشه اون ماده سیاه رنگ کثیف نشه و از بین نره که دوباره ازش استفاده کنی، فکر می کنم اون خودش عایق صدا هم باشه. البته وقتی این بنده خدا داشت رودری رو درمیاورد انگار قلب من هم داشت کنده میشد.:icon_redf

البته بعد از جازدن در، ابنقدر همه چیز خوب سر جاش رفت که حد نداره و اصلا به صدا نیافتاد. فقط دستگیره در باز کن را که فیت کرد صدا میداد که من بعدا تو خونه خودم بازوبستش کردم که درست شد.

ولی حتما مطمئن باش که صدا از اون تو هست و بعد رودری رو در بیار.

موفق باشی

hkardan
6 November 2008, 11:33 AM
سلام،
یک نکته در مورد سروصداهای تندر بگم.
در تاپیک جامع (که چقدر هم حیف شد بسته شد :icon_eek: ) بعضی از دوستان نوشته بودند که یک صدائی وقتی کمربند ایمنی را میبندند از قفل کمربند میاد. من فکر کنم راه حل این رو پیدا کردم.

راستش من تازه به ایران اومدم ( خدای نکرده فکر نکنید میخواهم پز بدم این رو میگم :icon_neut ) و اونجا یکی از ماشینهای من همین مشکل را داشت. از نظر فنی نمیدونم ایراد از کجاست ولی اونجا یک اسپری بود به نام WD-40 که من این را داخل قفل زدم و مشکل حل شد. متاسفانه تندر من هم این ایراد را داشت و من چون یک قوطی از این را با خودم آورده بودم همین کار را کردم و مشکل حل شد.

این WD-40 یک نوع ماده روغنی است که برای قفلها، لولا ها و این جور موارد به کار میره. این اسپری بوی موندگار نداره و چربیش طوری نیست که همه جا رو چرب کنه و حالت بدی ایجاد کنه. این هم سایتش اگر خواستید مراجعه کنید : http://www.wd40.com

راستش من نمی دونم این اسپری تو ایران هست یا نه، چون زیاد با اینجا آشنایی ندارم، ولی اگر پیدا کردید میتونید ازش استفاده کنید و حتما هم جواب میده. فقط موقع استفاده دو نکته را رعایت کنید :
1.این اسپری ها معمولا یه لوله قرمز داره که سر نازل نصب میشه تا عمل اسپری کردن دقیق صورت بگیره، حتما برای اسپری کردن داخل قفل از این لوله استفاده کنید.
2.یک دستمال زیر قفل بگذارید تا اگر از قفل بیرون زد روی موکت کف نریزد.

امیدوارم دوستانی که این مشکل رو داشتن بتونن این اسپری یا مشابهش را پیدا کنند و از صدای اعصاب خرد کن کمربند راحت بشن. من خودم خیلی رو صداهای داخل اتاق حساسم و دیوانم میکنه.

گر فارسی نوشتن من ضعیف هست خودتون ببخشید، شرمندم.

fazarayan
6 November 2008, 11:42 AM

hkardan (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=101657) عزیز ورودت رو خوش آمد میگم
سپاس بیکران به خاطر مطلبی که نوشتی
در ضمن فارسی نوشتن شما خیلی هم خوبه
قابل توجه اونهایی که توی ایران فارسی رو با غلط املایی یا فینگلیسی تایپ میکنن!

اسپری WD-40 توی ایران هم هست
http://www.partfoam.com/wd-40.html

vexer
6 November 2008, 12:40 PM
hkardan عزیز

منم این مشکل رو دارم. سوالی که دارم اینه که با یکبار استفاده مشکل سر و صدای قفل کمربند حل میشه یا باید در دوره های زمانی متوالی استفاده بشه؟

بازم ممنون.

XELTEK
6 November 2008, 01:20 PM
سلام،
در تاپیک جامع (که چقدر هم حیف شد بسته شد :icon_eek: ) بعضی از دوستان نوشته بودند که یک صدائی وقتی کمربند ایمنی را میبندند از قفل کمربند میاد. من فکر کنم راه حل این رو پیدا کردم.

راستش من تازه به ایران اومدم ( خدای نکرده فکر نکنید میخواهم پز بدم این رو میگم :icon_neut ) و اونجا یکی از ماشینهای من همین مشکل را داشت. از نظر فنی نمیدونم ایراد از کجاست ولی اونجا یک اسپری بود به نام WD-40 که من این را داخل قفل زدم و مشکل حل شد. متاسفانه تندر من هم این ایراد را داشت و من چون یک قوطی از این را با خودم آورده بودم همین کار را کردم و مشکل حل شد.

این WD-40 یک نوع ماده روغنی است که برای قفلها، لولا ها و این جور موارد به کار میره. این اسپری بوی موندگار نداره و چربیش طوری نیست که همه جا رو چرب کنه و حالت بدی ایجاد کنه. این هم سایتش اگر خواستید مراجعه کنید : http://www.wd40.com

راستش من نمی دونم این اسپری تو ایران هست یا نه، چون زیاد با اینجا آشنایی ندارم، ولی اگر پیدا کردید میتونید ازش استفاده کنید و حتما هم جواب میده. فقط موقع استفاده دو نکته را رعایت کنید :
1.این اسپری ها معمولا یه لوله قرمز داره که سر نازل نصب میشه تا عمل اسپری کردن دقیق صورت بگیره، حتما برای اسپری کردن داخل قفل از این لوله استفاده کنید.

امیدوارم دوستانی که این مشکل رو داشتن بتونن این اسپری یا مشابهش را پیدا کنند و از صدای اعصاب خرد کن کمربند راحت بشن. من خودم خیلی رو صداهای داخل اتاق حساسم و دیوانم میکنه.

خیلی خیلی خوش اومدی

هم به این سایت و هم به میهنت

این اسپری wd 40 ایران نیست

اگرم باشه همه تقلبیه

بهترین کار اینه از اسپری چرب ناهید یا فیلیپس قرمز استفاده کنید

هر دو 2500 تومنن !×

mohammad1983
6 November 2008, 07:58 PM
سلام،

سلام
من براي رفع اين صدا اومدم قفل كمربند راننده رو باز كرده با شاگرد عوض كردم و همه چيز درست شد اما بعد از 10 روز اين قفل هم به صدا در اومده اين نشون ميده مشكل اصليش جايي كه قرار گرفته هست.
اما در كل از راهنمايي شما ممنوم.همانطور كه دوستان گفتند اين اسپري در ايران موجوده و من 12 سال پيش هم از اين محصول استفاده ميكردم و خيلي ايده ال بود.

pooyan.tt
6 November 2008, 08:15 PM
برای رفع سر و صدای داشبورد راه حلی پیدا نشد؟

XELTEK
6 November 2008, 09:24 PM
دوستان عزیز
اگه جنس داشبورد مخمل نیست هر 6 ماه یکدفعه یکبار با پارافین مایع یا روغن مایع داشبورد رو برق بندازید مشکل صدا هم حل میشه ! البته مشکل های اتی !

از شیشه شور و مواد شوینده حذر کنید که سم هستن واسه سرو صدای داشبورد !

بخاری هم بادشو به رو دری ها یا ادوات داشبورد و فرمان نذارید باد بزنه !

حتما" مواقع پارک از سایبان استفاده کنید !

حواستون باشه موقع حرکت در حالتی که هوا خیلی سرده تا گرم نشدن کابین زیاد پر استرس نرونید که چفت و بست داشبورد باز نشه !

از دست انداز ها هم حذر کنید !

اینو بخون ایشالله کارت راه بیفته عزیز دل

hkardan عزیز

منم این مشکل رو دارم. سوالی که دارم اینه که با یکبار استفاده مشکل سر و صدای قفل کمربند حل میشه یا باید در دوره های زمانی متوالی استفاده بشه؟

بازم ممنون.

با یه بار استفاده تا یه مدت طولانی وضعیت عالیه !

هر شش ماه یکبار بسه !

TONDAR90
6 November 2008, 11:59 PM
برای رفع سر و صدای داشبورد راه حلی پیدا نشد؟

تو رو خدا کمک کنید روز به روز صدای داشبرد بیشتر میشود

tondar joon2
7 November 2008, 12:56 AM
خیلی خیلی خوش اومدی

هم به این سایت و هم به میهنت

این اسپری wd 40 ایران نیست

اگرم باشه همه تقلبیه

بهترین کار اینه از اسپری چرب ناهید یا فیلیپس قرمز استفاده کنید

هر دو 2500 تومنن !×

ببخشید آقای XELTEK من هم مدل خارجی این اسپری را در خارج دیدم و هم آن را در ایران دیده ام با یکدیگر مو نمی زنند و تقلبی نداره و از آن در ماشین های مختلف استفاده هم کردم و خیلی خوب جواب میدهد :icon_cool

XELTEK
8 November 2008, 02:40 AM
اگر مطمئنید خب استفاده کنید

اخه من میدونم که مثلا" فیلیپس از خود فیلیپین میاد یا از سنگاپور میاد یا ناهید مواد اولیش از المان میاد

به همین دلسل گفتم

مگر نه اگه مطمئنید یکین استفاده کنید

ریش و قیچی دست شماست برادر

hkardan
8 November 2008, 01:47 PM
hkardan عزیز

بازم ممنون.

سلام

فکر کنم یکبار کافیه، چون من یکبار این کارو کردم اما اینجا تو ایران شاید بخاطر خشک بودن هوا لازم باشه هر یک مدت یکبار انجام بشه. ولی من از روزی که استفادش کردم تا امروز مشکلی نداشتم.

ac800fr
8 November 2008, 01:49 PM
ببخشید آقای XELTEK من هم مدل خارجی این اسپری را در خارج دیدم و هم آن را در ایران دیده ام با یکدیگر مو نمی زنند و تقلبی نداره و از آن در ماشین های مختلف استفاده هم کردم و خیلی خوب جواب میدهد :icon_cool

اسپري WD-40 بسيار معروف و بسيار كارامد است و در كارهاي صنعتي جهت بازكردن پيچ و مهره هاي زنگ زده و هزاران مورد ديگر مورد استفاده قرار مي گيرد.
اين اسپري توي ايران هم موجود است و مي توانيد آن را از ابزار فروشي ها تهيه كنيد.
اين اسپري جرم ها و زنگ و ... را پاك كرده و سطوح را بسيار تميز مي كند.

hkardan
8 November 2008, 02:15 PM
یک سوال داشتم.

یادم میاد در تاپیک جامع دوستان گفته بودند برای رگلاژ کردن در داشبورد از پیچهای روی در استفاده کنیم. ولی من امتحان کردم و هیچ تغییری بوجود نیامد.

اگر دوستان لطف کنند و توضیح بدهند که این پیچهای رگلاژ چگونه کار میکنند ممنون میشم.
در حال حاضر بالای در داشبور گوشه سمت چب کمی باز است و تولید صدا میکند.

Reza4223
8 November 2008, 04:30 PM
چند وقت پيش در خصوص سروصداي كنسول ماشين حدودا زير چشمي دزدگير صدايي مياد كه انگار يه چيزي مثل پيچ يا سنگ داره بازي ميكنه و سروصدا توليد ميكنه. خيلي اونجارو گشتم ولي چيزي پيدا نكردم. حدود دوماهي گذشت تا اينكه ديروز يك تيكه مقوي رو چند لايه كردم و بين شيشه و كنسول قرار دادم بطوريكه محكم شد. ذيگه از اون سروصدا خبري نشد. ولي حالا صدايي عقب سمت شاگرد توي دست اندازها ميشنوم شايد هم از ستون باشه. ماشين من 9900 تا كار كرده و هنوز سرويس اوليه هم نرفته.

mohammad1983
8 November 2008, 10:03 PM
يه مشكلي كه در لوگان هست اينه كه اتاق بازي ميكنه در عبور از ناهمواريها و الان كه مخصوصا هوا سرد هست لاستيك دور در ها مرتب ميمالد به در و صدا ميده.من لاستيك هاي دور در ها رو با مقداري گريس كه به كف دست ماليده بودم چرب كردم و خيلي خيلي بهتر شد.زماني هم كه هوا گرم تر ميشه اصلا بي صدا ميشه.

hkardan
10 November 2008, 09:39 AM
سلام،

کسی نمی تونه من را در مورد رگلاژ کردن در داشبورد کمک کنه؟:icon_razz

XELTEK
10 November 2008, 10:52 AM
برای رفع سر و صدا جای کاغذ چد لا شده می تونید از اسپری فوم هم استفاده کنین

fazarayan
10 November 2008, 11:06 AM
برای رفع سر و صدا جای کاغذ چد لا شده می تونید از اسپری فوم هم استفاده کنین

اسپری فوم چی پیشنهاد میکنی شما؟

mohammad1983
10 November 2008, 04:35 PM
سلام،

کسی نمی تونه من را در مورد رگلاژ کردن در داشبورد کمک کنه؟:icon_razz
سلام
والا من هم از اين در داشبورد سر در نياوردم.در ابتدا چراغ داشبورد من همش روشن ميشد.پيچ ها رو باز كردم و يكم جا به جا كردم و دوباره بستم سر جاش و درست شد .موقعيت قرار گيري درب داشبورد هم بهتر شد.
يه قلقي داره چون زماني كه ماشين رو از كارخونه تحويل ميگرفتم در داشبورد خيلي افتضاح بود و يه وري بود.
به مهندسه گفتم ماشين رو بردن تو خط 5 دقيقه بعد آوردن 60 درصد بهتر شد.آخر نفهميدم چي كار كردن!!:icon_neut

XELTEK
11 November 2008, 02:32 AM
اسپری فوم چی پیشنهاد میکنی شما؟

مارکش مهم نیست
همش یکیه

mori_230
11 November 2008, 07:57 AM
يه مشكلي كه در لوگان هست اينه كه اتاق بازي ميكنه در عبور از ناهمواريها و الان كه مخصوصا هوا سرد هست لاستيك دور در ها مرتب ميمالد به در و صدا ميده.من لاستيك هاي دور در ها رو با مقداري گريس كه به كف دست ماليده بودم چرب كردم و خيلي خيلي بهتر شد.زماني هم كه هوا گرم تر ميشه اصلا بي صدا ميشه.
با سلام خدمت شما دوست گرامی و دیگر سروران
دوست خوبم هرگز از گریس و یا روغن موتور جهت چرب کردن لاستیک دور درب استفاده نکنید (بدلیل خورندگی )برای این کار بهتر است از پارافین مایع استفاده کنید که هم لاستیکها چرب میشوند و هم صدمه نمیبینند.با تشکر

mohammad1983
11 November 2008, 10:54 AM
با سلام خدمت شما دوست گرامی و دیگر سروران
دوست خوبم هرگز از گریس و یا روغن موتور جهت چرب کردن لاستیک دور درب استفاده نکنید (بدلیل خورندگی )برای این کار بهتر است از پارافین مایع استفاده کنید که هم لاستیکها چرب میشوند و هم صدمه نمیبینند.با تشکر
سلام
من اولش از پارافين مايع استفاده كردم ولي فرداش كه لاستيك ها رو نگاه كردم ،انگار سال هاست كه لاستيك ها خشك هست.
نميدونم چرا احتمالا جذب لاستيك ميشه!!
براي همين بعدا گريس رو به كار بردم.

garibbeh
11 November 2008, 03:53 PM
روغنی برای لاستیک خوبه که به خورد آن برود.
بنابراین پارافین بهترین روغن برای نرم کردن لاستیکهای دور در و جلو داشبرد چرمی است و عمر آنها را نیز بالا می برد.

kandelous
11 November 2008, 04:27 PM

سلام.
فکر میکنم جای گریس اگه از پارافین مایع استفاده کنی مناسب تر و برای لاستیک هم بهتر باشه.
مرسی

amin7
13 November 2008, 03:06 AM
سلام
ماشین من تو دسب اندازها که میوفته از ماشین صدای حرکت آب میاد!!!
ماشین قبلیم که پراید بود با اینکه خیلی صدا میداد ولی همچین صدایی ازش نمیومد.
البته شاید صدای آب نباشه و شبیهش باشه.
میخواستم بپرسم ماشین شما هم همچین صدایی میده؟میشه رفعش کرد؟
(داخل ماشین چیز اضافه نیست)

fazarayan
13 November 2008, 07:55 AM
سلام

سلام
شاید اگر ماشینتون سر و صداهای دیگه ای هم داشت صدای قلپ قلپ کردن آب در قمقمه شیشه شور رو نمیشنیدید. :icon_surp
این صدا رو من هم وقتی با سرعت کم از روی دست اندازهایی که با زاویه نسبت به چرخ ها هستند یعنی چرخ ها همزمان با دست انداز مواجه نمیشوند میشنوم که مربوط به قمقمه شیشه شوره.
صدای آزار دهنده ای نیست ولی فکر میکنم راه حل داشته باشه.

mohammad1983
13 November 2008, 08:02 AM
سلام
سلام
دوست عزيز من هم يه 1 ماهي است كه وقتي اي خاكي ميروم از سمت راست صداي لق لق مياد انگار آب تكون بخوره ولي آب نيست.انگار از در صدا مياد.

fazarayan
13 November 2008, 08:44 AM
سلام
دوست عزيز من هم يه 1 ماهي است كه وقتي اي خاكي ميروم از سمت راست صداي لق لق مياد انگار آب تكون بخوره ولي آب نيست.انگار از در صدا مياد.

برای امتحان وقتی تمام آب قمقمه شیشه شور که خالی شد بررسی کنید.

al47ab
14 November 2008, 04:03 AM
سلام

با تشکر
ماشین من هم این مشکل را داشت که بعد از دقت کردن فهمیدم از محل نصب جک وآچار چرخ در صندوق عقب است و باسفت کردن درست شد.

hivalogan
14 November 2008, 04:20 PM
سلام
نمد زیرکاپوت رو از کجا میشه تهیه کرد؟

mohammad1983
14 November 2008, 10:00 PM
سلام
نمد زیرکاپوت رو از کجا میشه تهیه کرد؟
سلام
من از بازار خريدم 13 تومان.(خيابان ملت)

majid12184
17 November 2008, 10:21 AM
با سلام خدمت همه دوستان عزيز
چند روزي است وقتي با ماشين روي دست اندازهاي ريز يا نسبتا كوتاه جاده يا خيابون حركت ميكنم يه صدايي شبيه به ارتعاش فنر يا شبيه صداي لرزش شيشه هاي خونه به گوش ميرسه
اولش فكر كردم شايد صداي لرزش مثلث خطر توي جعبه پلاستيكيشه. اما بعد از اينكه مثلث رو برداشتم بازم اين صدا ميومد. دقيقا هم نميدونم اين صدا از توي صندوق عقبه يا عقب اتاق
اگه كسي از دوستان گرامي چنين مشكلي براش پيدا شده ممنون ميشم منو راهنمايي كنه
با تشكر

ahmad123
22 November 2008, 12:16 AM
دوستان من هم این صدای قلب قلب شبیه تکون خوردن آب داخل یک دبه نیمه پر در هنگام حرکت را به خصوص زمانی که چرخ های ماشین به طور غیر همزمان از یک دست انداز یا سرعت گیر رد می شوند، می شنوم. صدا قطعا از عقب ماشین هست و به احتمال قوی از بیرون کابین سمت چپ.
داخل صندوق را بارها نگاه کردم هیچ چیزی که چنین صدایی تولید کنه وجود نداره. اگزوز کاملا سفت هست. سر اگزوزی هم سفت هست. سپر هم مشکلی نداره. واقعا دیگه نمی دونم صدای چی می تونه باشه.
البته آزار دهند و شدید نیست و فقط گاهی میاد اما جهت احتیاط و از روی نگرانی حساس شدم. اگر دوستان تجربه ای در این باره دارند بفرمایند.

mohammad1983
22 November 2008, 12:38 AM
با سلام خدمت همه دوستان عزيز
چند روزي است وقتي با ماشين روي دست اندازهاي ريز يا نسبتا كوتاه جاده يا خيابون حركت ميكنم يه صدايي شبيه به ارتعاش فنر يا شبيه صداي لرزش شيشه هاي خونه به گوش ميرسه
اولش فكر كردم شايد صداي لرزش مثلث خطر توي جعبه پلاستيكيشه. اما بعد از اينكه مثلث رو برداشتم بازم اين صدا ميومد. دقيقا هم نميدونم اين صدا از توي صندوق عقبه يا عقب اتاق
اگه كسي از دوستان گرامي چنين مشكلي براش پيدا شده ممنون ميشم منو راهنمايي كنه
با تشكر
سلام
من هم جديدا اين صدا رو ميشنوم.تا اون جايي كه بررسي كردم صدا از زير تاقچه عقب مياد.در ضمن قرقره كمربند عقب سمت چپ شديدا صدا ميده و يكبار خواستم بازش كنم ديدم دردسر داره.
آيا شما پرده عقب نصب كرده ايد؟

دوستان من هم این صدای قلب قلب شبیه تکون خوردن آب داخل یک دبه نیمه پر در هنگام حرکت را به خصوص زمانی که چرخ های ماشین به طور غیر همزمان از یک دست انداز یا سرعت گیر رد می شوند، می شنوم. صدا قطعا از عقب ماشین هست و به احتمال قوی از بیرون کابین سمت چپ.
داخل صندوق را بارها نگاه کردم هیچ چیزی که چنین صدایی تولید کنه وجود نداره. اگزوز کاملا سفت هست. سر اگزوزی هم سفت هست. سپر هم مشکلی نداره. واقعا دیگه نمی دونم صدای چی می تونه باشه.
البته آزار دهند و شدید نیست و فقط گاهی میاد اما جهت احتیاط و از روی نگرانی حساس شدم. اگر دوستان تجربه ای در این باره دارند بفرمایند.

والا اين صدا رو من از جلوي ماشين و سمت راست ميشنوم.يك بار كه در يك مسير سنگ لاخي بودم و صدا ميومد درب شاگرد رو باز نگه داشتم و صدا قطع شده بود.با توجه به اين كه به زبانه قفل هم گريس زده ام احتمال ميدم صدا از قسمت لولاي در باشد.به تدريج هم داره زياد ميشه.

fishy_man
22 November 2008, 10:34 AM
سلام
من از بازار خريدم 13 تومان.(خيابان ملت)

می شه بگید از وقتی نمد نصب کردید تغییری توی صدای موتور داخل اتاق ایجاد شد ؟

mohammad1983
22 November 2008, 12:39 PM
می شه بگید از وقتی نمد نصب کردید تغییری توی صدای موتور داخل اتاق ایجاد شد ؟
سلام
والا من در ابتدا نمد رو به خاطر صدا نگرفتم چون رنگ ماشين سياه بود نميخواستم كه رنگ درب موتور هم با حرارت موتور هم با حرارت آفتاب داغون بشه.
اما از نظر صدا بيشتر از 10 درصد تاثير نداشته

fishy_man
23 November 2008, 09:31 AM
سلام
والا من در ابتدا نمد رو به خاطر صدا نگرفتم چون رنگ ماشين سياه بود نميخواستم كه رنگ درب موتور هم با حرارت موتور هم با حرارت آفتاب داغون بشه.
اما از نظر صدا بيشتر از 10 درصد تاثير نداشته

آخه من فکر می کردم خیلی باید واسه صدا موثر باشه!

reza engine
23 November 2008, 11:15 AM
رای رفع صدای داشبورد به احتمال زیاد ماشین رو فردا میبرم نمایندگی
حسابی اعصاب خورد کن شده صدا درست از وسط داشبورد هست وقتی با دست فشار میدی قطع میشه ولی دوباره همون آش وهمون کاسه
آيا شما ماشينتون رو به نمايندگي برديد؟ و يا راه حلي براي رفع اين صدا يافتيد.
من هم وقتي جايي كه آسفالت فوق العاده خراب و دونه درشت داره و يا خاكي هايي كه سنگريزه هاي زيادي داره ميرم، از وسط داشبورد دقيقا از جايي كه دريچه هواي شيشه جلو قرار داره صداي برخورد ناخوشايند پلاستيك مياد. اگر انگشتم رو از دريچه هوا رد كنم و پلاستيك جداري رو فشار بدم قطع ميشه. چه راه حلي به نظرتون ميرسه؟

majid12184
30 November 2008, 06:21 PM
سلام

با تشکر

دوست خوبم سلام
خدمتت عرض كنم ماشين من هم همين مشكل رو داشت كه خوشبختانه حل شد
اين صدا از زير كاور پلاستيكي ستون عقب ايجاد ميشه و علت اون هم شل بودن خارهاي داخل كاور ستونه
فقط كافيه با احتياط لازم و با كف دست چندين بار نقاط مختلف كاور پلاستيكي رو ضربه بزني تا خارها جا بيوفته انشاءا... مشكلت حل ميشه
ماشين من ديگه اين صدا رو نميده
با تشكر

shahab.aghaei
1 December 2008, 06:42 PM
داشبورد من اوایل توی دست انداز صدا می داد و لی الان تو خیابون و ناهمواری های ساده هم صدا میده وقتی داشبورد رو با دست نگه می دارم صدا کامل رفع می شه و من هم فعلا چند تا فوم مابین شبشه جلو و داشبورد گذاشتم که صدا رو اندا
ول آیا کسی می دو نه داشبورد لوگان رو چه جوری می شه باز کرد؟

fazarayan
1 December 2008, 10:01 PM
داشبورد من سمت راننده انگار یه چیزی شل شده باشه توی دست اندازهای ضربه ای مثل گل میخ های خیابون صدا میده.
نمایندگی میگفت حدود 40 تومن میگیرن بازش میکنن!
اگه کسی باز کرد نحوه باز کردنش رو برای باقی شرح بده

mehdizadeh04
1 December 2008, 10:12 PM
داشبورد من سمت راننده انگار یه چیزی شل شده باشه توی دست اندازهای ضربه ای مثل گل میخ های خیابون صدا میده.
نمایندگی میگفت حدود 40 تومن میگیرن بازش میکنن!
اگه کسی باز کرد نحوه باز کردنش رو برای باقی شرح بده

باسلام خدمت شما دوست عزیزم
شما یک سری به پشت داشبوردت بزن و ببین چیزی اونجا ول نباشه!!
چون اکثر نصاب های دزدگیر دزدگیر رو همون پشت ول میکنند.
کاملا همه رو چک کنید و ببینید سوکتهای دزدگیر و فیوز هاش باز نباشه و یا زیاد جای بازی نداشته باشه!!
من که احتمال 90 درصد میگم از هموناست!!!
بهتون پیشنهاد میکنم که اصلا دست به این کار نزنید!!!نه خودتون نه به دست نمایندگی!!
چون خیلی سرو صدا میوفته!!!
با تشکر

nimavazifeh
3 December 2008, 09:23 AM
سلام
دوستان میدونن این اسپری که میزنه چیه؟
http://i38.tinypic.com/1zn2zpv.jpg

http://i37.tinypic.com/2z67ddi.jpg

pooyan.tt
3 December 2008, 03:49 PM
فکر کنم اسپری DW-40 باشه که در ایران نیز موجود هست

قیمتش هم 3500 هست

nimavazifeh
3 December 2008, 04:12 PM
فکر کنم اسپری DW-40 باشه که در ایران نیز موجود هست

قیمتش هم 3500 هست

سلام
مگه اسپری DW40‌رو روی پلاستیکها هم استفاده میکنن؟

mohammad1983
3 December 2008, 04:55 PM
آيا اسپري رو داخل لاستيك درب داره تزريق ميكنه؟؟

pooyan.tt
3 December 2008, 06:54 PM
سلام
مگه اسپری DW40‌رو روی پلاستیکها هم استفاده میکنن؟

نمی دونم فقط حدس زدم شاید این باشه

در ضمن اصلاح می کنم WD-40

abarsum
3 December 2008, 07:57 PM
سلام

صندلی راننده چند وقتیه به قژ قژ کردن افتاده !

آیا میشه یه راه حل پیشنهاد کنید ؟

سپاس

HoseinS
4 December 2008, 02:26 PM
سلام

صندلی راننده چند وقتیه به قژ قژ کردن افتاده !

آیا میشه یه راه حل پیشنهاد کنید ؟

سپاس

سلام
مطمئنی از صندلیه. من یه مدت سر کار بودم بعد معلوم شد از نوار لای درهاست. با پارافین مایع برطرف شد.

abarsum
9 December 2008, 07:52 PM
سلام
مطمئنی از صندلیه. من یه مدت سر کار بودم بعد معلوم شد از نوار لای درهاست. با پارافین مایع برطرف شد.

بله ، متاسفانه از خود صندلی هستش

abarsum
9 December 2008, 07:58 PM
همچنان سرو صدا ها اضافه می شود

متاسفانه درب عقب شاگرد و داشبورد نیز صدا دار شده

:icon_cry:

آخه تو تهران لعنتی با این همه چاله چطور میشه یه جوری رانندگی کرد که ماشین به صدا نیفته!!!!

مسعود زر
9 December 2008, 09:41 PM
[quote=abarsum;622861]بله ، متاسفانه از خود صندلی هستش[/quot با سلام خدمت شما دوست گرامی
منم مدتی بود که همین مشکل شما رو داشتم . تا اینکه دستم افتاد جریان چیه
هنگامی که برای روکش صندلی ها ماشین رو داده بودم دست نصاب
هنگام سفت کردن پایه صتدلی ها چهار تا پیچ ستاره ای پایه های صندلی ها رو محکم نکردن بودند.
( هنگام باز کردن پایه صندلی ها این پیچ ها آنقدر محکم توسط دستگاه بسته می شوند که وقتی می خواین اونا رو برای اولین بار باز کنید ممکنه از کارتون پشیمان بشید)بهر حال بد نیست از محکم بودن این پیچها مطمئن بشید. شل بودن مختصر اونها باعث یه حالت خلاصی ولقی میشه که هنگام حرکت قیژ و ویژ صندلی ها رو در میآره. موفق باشید....

mosafer1
10 December 2008, 07:53 PM

سلام بر شما

دقت کن ببین این صدا، وقتی باک بنزین پر هست هم میاد یا نه؟؟؟

به هر حال به نظر من شما این مورد رو میتونی امتحان کنی:
در حین حرکت با سرعت کم و یکنواخت ، سریعا گاز بده و بعد یه ترمزه نسبتا محکم بزن (یا برعکس) (با رعایت اصول ایمنی:icon_surp) ؛ تا بنزین باک کاملا متلاطم بشه.
این کار رو هم با باک پر و هم با باک نیمه پر انجام بده. (هر چند احتمال ایجاد صدا در حالت نیمه پر بیشتره)

اگه صدا داد و این صدا با صدایی که قبلا میشنیدی یکی بود، دیگه مشکلی نیست؛ و مساله حله :icon_excl
من حدس میزنم این صدا از باک بنزین باشه؛ وقتیکه نیمه پره.:icon_arro
من تو بعضی ماشینا این صدای قُلُب قُلُب رو شنیدم :icon_razz

با تشکر

SMAEIL2000
11 December 2008, 09:59 AM
دوستان عزیز سلامی دوباره

درب راست ماشین من موقعیکه میخوام با دنده یک راه بیفتم صدای یک لرزش آزاردهنده ای میده

در دست اندازها و دندهای دیگر این صدا نیست

ماشین که سرده و تازه میخواهد حرکت کند یک لرزش خاصی تو موتور هست که

باعث این صدای لرزش میشود .

کارهای که من کردم

چک کردن باند تودری و لق گیری ان ( البته لق نبود )

واکس در

پارافین لاستیک دور در

قفل ها هم خوب هستند ( گریس مخصوص توش هست ) خشک نیست

منتظر تجربه دوستان هستم

Raminium2001
11 December 2008, 05:48 PM
گیریس رو افزایش بده، به احتمال زیاد مشکل خیلی کمتر میشه. ولی اگه همچنان مشکل داشتی، فکر کنم باید بدی درهات رو ریگلاژ کنند تا درست سر جاش قرار بگیره. باز و بست درب هم خیلی راحتتر میشه.

داود م
12 December 2008, 10:53 AM
دوستان سلام تندر من 1500 تا كار كرده ول از سرعت 80 به بالا نفوظ صدا به داخل اتاق خيلي زياد است حتي از 405 هم بيشتر و صداي باد هم به وضوح از هر دو طرف شنيده ميشود آيا اين طبيعي است يانه اگه ميشه راهنمايي كنيد

arminjon
12 December 2008, 03:41 PM
صدا در سرعتهاي بالا براي من هم آزار دهنده است البته باد به داخل ماشين نفوذ نميكنه ولي در سرعت بالاي 100 صداي باد حتي از برايد هم بيشتره.

داود م
12 December 2008, 06:05 PM
سلام . من مانده ام با اين همه عايق صداگير كه در اين ماشين نصب شده چطور صدا به داخل كابين نفوذ ميكنه حتي در زير فرش ماشين يك عايق آكاستيوي به قطر 5 سانتيمتر وجود دارد

hesam90
12 December 2008, 06:33 PM
سلام
داشبورد ماشین به طور وحشت ناک صدا میده آبروم رو جلوی دوستام برده نمیدونم چیکار کنم درست وسط داشبورد هست و وقتی با دست کمی فشار میدم قطع میشه

reza engine
13 December 2008, 11:03 AM
سلام
داشبورد ماشین به طور وحشت ناک صدا میده آبروم رو جلوی دوستام برده نمیدونم چیکار کنم درست وسط داشبورد هست و وقتی با دست کمی فشار میدم قطع میشه
مال من هم هنگام عبور از آسفالت هاي دانه درشت اين صدا رو ميره، بايد يه روز ضبط رو در بيارم ببيننم از پشت ضبط راه دسترسي داره يا نه. اگر راهي پيدا كرديد من رو در جريان قرار بديد.

Sasannn
13 December 2008, 11:18 AM
من تا الان 15000 تا با میانگین سرعت 20 الی 30 Km/h و در افتضاح ترین محله ها و کوچه پس کوچه ها و خیابانها(محدوده ی بهارستان - خیابان ایران و خیابان 17شهریور) + 1 سفر مشهد و 1 اصفهان و 3 سفر شمال از ماشینم استفاده کردم و نه تنها هیچگونه مشکله فنی نداشتم، بلکه هیچگونه صدای اضافی، نویز و این چیزایی که دوستان میگن نداشتم و واقعا بین اینهمه تاپیک مربوط به تندر این تاپیک تنها تاپیکیه که هر سری با خوندنش کلی تعجب میکنم! (ماشین E2+LP پارس خودرو تحویل اردیبهشت امسال)
تازه همونطور که اکثر دوستان میدونند من3-4 ماهه از رینگ 17 اینچ با لاستیک فاق 45(!!!) استفاده میکنم که تا حدودی به نسبت لاستیک فابریک بیشتر میکوبه.
تمام اینها رو گفتم که 2 تا نکته رو بگم، از تمامی دوستانی که این تاپیک رو دنبال میکنن خواهش میکنم خواهش میکنم برای شفافـــــتر بودن موضوع (که یکی از اهداف تالارهای پارسی همینه!) 2 چیز خیلی مهم رو به همراه پستهاشون اعلام کنند:
1. میزان کارکرد ماشین و در چه شرایطی؟؟؟
2. ایران خودرو یا پارس خودرو ؟
(مثل کاری که در تاپیک مصرف سوخت لوگان در مورد "اعلام میانگین سرعت" انجام شد و خیلی از سوء تفاهمات برطرف شد!)
باور کنید این تاپیکها روزانه حدود 2 برابر اعضا بازدیدکننده ی "مهمان" داره، پس فقط به فکر حل شدن مشکل خودتون و بای بای نباشید!
ایشالا با کمک همدیگه تمامی مشکلات این تاپیک مرتفع بشه.

hesam90
13 December 2008, 12:51 PM
:icon_exclماشین من ایرانخودرو و 18هزار تا کارکرده متولد 17/12/1386 هم هست

shahab.aghaei
15 December 2008, 05:54 PM
سلام
داشبورد ماشین به طور وحشت ناک صدا میده آبروم رو جلوی دوستام برده نمیدونم چیکار کنم درست وسط داشبورد هست و وقتی با دست کمی فشار میدم قطع میشه.

دوست عزیز بنده هم این مشکل رو دارم و فعلا جهت حفظ آبروی تندر (غیرتو حال کردی:icon_excl) یک پارچه بین شیشه و داشبورد گذاشتم که مشکل رو حل کرده ولی چون شهر ما نمایندگی پارسخودر نیست و باید به ایران خودرو سایپا نشون بدیم و صد رحمت به بوق تا حالا نتونستم داشبورد رو باز کنم و مشکل رو حل اما یه خبره زانتیا گفت 30 تومن می گیرم باز می کنم تضمین می کنم تا 5 سال نتق نزنه داشبورد. البته من هرچی گشتم دو تا پیچ کلا بیشتر پیدا نمی کنم.
(در ضمن خودروی من پارس خودرو و E2 SLX+LP هست قابل توجه دوستی که می گفت پارس خودرو کاملا سالمه البته من قبول دارم این موضوع شانسیه ولی 3 نفر دیگه هم از دوستام همین مشکل رو دارن با ماشین مشابه من)
ولی خواهش می کنم هرکسی که باز کردن داشبورد رو بلده بگه.

kaveh25
15 December 2008, 10:45 PM
سلام
یک تجربه کاربردی و عملی در مورد حذف نویز و ویز ویز بلندگوهای جلو.
(این کار کلی از سر و صداهایی که تصور میشه از داشبورد باشه را هم حذف میکند)
ابتدا یک حلقه نوار درزگیر پنجره از جنس فوم چسب دار (نه ابر) تهیه کردم.
http://img2.uploadhouse.com/fileuploads/2916/2916182201fb5c32f9dc8e9d5f3058ebc3a4bf1.jpg
بعد بلندگو رو باز کردم (در این قسمت به آچار ستاره ای احتیاج هست)
http://img2.uploadhouse.com/fileuploads/2916/29161838acd10961b3308dbd9dbc66082d1fbb8.jpg
بعد نوار درزگیر رو دور تا دور قاب بلندگو چسبوندم
http://img3.uploadhouse.com/fileuploads/2916/29161857d9efc5eaf3190496eb82a5d6fb2a639.jpg
بعد با لبه پهن پیچگوشتی دو سو تا اونجا که جا داشت فوم رو لای درز قاب فرو بردم.
http://img8.uploadhouse.com/fileuploads/2916/2916186f8c627647439aa17f9fd26aec8d3e485.jpg
بلندگو رو سر جاش بستم.
http://img8.uploadhouse.com/fileuploads/2916/29161872368d15f70ec9ec29c025e1b630375ee.jpg
محافظ مشبکش رو هم با دو تا ضربه جا زدم و تمام.
http://img7.uploadhouse.com/fileuploads/2916/29161880a1024064b95db2dd58e5247e78ca403.jpg
برای امتحان صدا و بیس رو تا آخر زیاد کردم که ببینم صدای ویز ویزی میاد یا نه که نیومد. :icon_cool
ببخشید که نور عکسها زیاد خوب نیست چون توی پارکینگ انجام شد.:icon_neut
در ضمن بعضی از صداهایی که فکر میکردم از درب جلو یا داشبورد باشه هم حذف شد.:icon_sad:

درود بر شما
من هر کاری کردم نتونستم این پلاستیک مشبک رو نه با پیچ گوشتی تخت نه با دست در بیارم. هرچی زور زدم نشد. یک پلاستیک مشکی پشتش می بینم که اونم می خواد بیاد بیرون .قلق خاصی داره؟ چون پیچ گوشتی هم که انداختم زیرش و چرخوندم در نیومد

saeed2200
16 December 2008, 09:39 AM
دوستان يه مطلب خنده دار كه توي تندر خودم متوجه شدم، مي خواستم ببينم شما هم به چنين چيزي برخورد كرديد يا نه...
از چند روز پيش كه به دنبال سرد شدن مضاعف هوا توي مخزن شيشه شور مايع مخصوص شيشه شور ريختم (ايشاللا ضد يخ هم هست :icon_razz)، وقتي توي خيابون هاي پر دست انداز و يا خيابون هاي پر ترافيك حركت مي كنم صداي قاپ قلپ و شلپ شولوپ تكون خوردن مايع داخل مخزن رو به وضوح مي شنوم كه خيلي مسخرست!
به نظر من عايق بندي صوتي زير و جلوي كابين تندر با محيط بيرون خيلي جالب نيست. اين مسئله در به گوش رسيدن بيش از حد صداي اصطكاك لاستيك با آسفالت هم توجه بنده رو به خودش جلب كرده. حالا خدا رو شكر كه موتور تندر خيلي نرم و كم صدا هست وگر نه... :icon_ques
اساتيد و علما در اين خصوص نظري دارن؟؟

saeed3802
16 December 2008, 10:35 AM
[quote=abarsum;622861]بله ، متاسفانه از خود صندلی هستش[/quot با سلام خدمت شما دوست گرامی
منم مدتی بود که همین مشکل شما رو داشتم . تا اینکه دستم افتاد جریان چیه
هنگامی که برای روکش صندلی ها ماشین رو داده بودم دست نصاب
هنگام سفت کردن پایه صتدلی ها چهار تا پیچ ستاره ای پایه های صندلی ها رو محکم نکردن بودند.
( هنگام باز کردن پایه صندلی ها این پیچ ها آنقدر محکم توسط دستگاه بسته می شوند که وقتی می خواین اونا رو برای اولین بار باز کنید ممکنه از کارتون پشیمان بشید)بهر حال بد نیست از محکم بودن این پیچها مطمئن بشید. شل بودن مختصر اونها باعث یه حالت خلاصی ولقی میشه که هنگام حرکت قیژ و ویژ صندلی ها رو در میآره. موفق باشید....

منم از موقعي كه دادم روكش انداختن يه صداي قژقژ ميده :icon_cry: ولي نميتونم بفهمم از صندليه از كمربنده از چيه
البته بعضي مواقع

mehdizadeh04
16 December 2008, 12:22 PM
درود بر شما
من هر کاری کردم نتونستم این پلاستیک مشبک رو نه با پیچ گوشتی تخت نه با دست در بیارم. هرچی زور زدم نشد. یک پلاستیک مشکی پشتش می بینم که اونم می خواد بیاد بیرون .قلق خاصی داره؟ چون پیچ گوشتی هم که انداختم زیرش و چرخوندم در نیومد

باسلام خدمت شما دوستان عزیز
این قاب بلندگو فقطو فقط بوسیله دستان توانمند شما در میاد و نیازی به پیچ گوشتی و ابزار نداره!!!!
کافیه 2تا از انگشت هاتون رو بندازین پشتش و کمی به رودری اهرم کنید تا خارهاش از جا در بیاد.
اون قاب مشکی رنگی هم که گفتین به روی در پیچ شده و قاب بلنگو مشبک بوسیله خار روی آن محکم شده است.

[quote=مسعود زر;622995]

منم از موقعي كه دادم روكش انداختن يه صداي قژقژ ميده :icon_cry: ولي نميتونم بفهمم از صندليه از كمربنده از چيه
البته بعضي مواقع

شما برای اینکه تست کنی ایراد از کدومه روی صندلی بشینی و یک مسافتی رو رانندگی کن.
البته در این مرحله از کمر بند استفاده نکن.
من فکر میکنم این صدای قیژ قیژ از همون قفل کمربند باشه که برای تعدادی از دوستان هم اتفاق افتاده است.
با تشکر

SeriousSam
16 December 2008, 01:24 PM
دوستان يه مطلب خنده دار كه توي تندر خودم متوجه شدم، مي خواستم ببينم شما هم به چنين چيزي برخورد كرديد يا نه...
از چند روز پيش كه به دنبال سرد شدن مضاعف هوا توي مخزن شيشه شور مايع مخصوص شيشه شور ريختم (ايشاللا ضد يخ هم هست :icon_razz)، وقتي توي خيابون هاي پر دست انداز و يا خيابون هاي پر ترافيك حركت مي كنم صداي قاپ قلپ و شلپ شولوپ تكون خوردن مايع داخل مخزن رو به وضوح مي شنوم كه خيلي مسخرست!
به نظر من عايق بندي صوتي زير و جلوي كابين تندر با محيط بيرون خيلي جالب نيست. اين مسئله در به گوش رسيدن بيش از حد صداي اصطكاك لاستيك با آسفالت هم توجه بنده رو به خودش جلب كرده. حالا خدا رو شكر كه موتور تندر خيلي نرم و كم صدا هست وگر نه... :icon_ques
اساتيد و علما در اين خصوص نظري دارن؟؟
:icon_exclبا سلام .
دوست عزیز میشه تیپ خودروتون رو بدونم ؟
چون ممکن مانند ریو سازنده برای کم کردن هزینه عایق را کش رفته باشه.(چون از من ال پی هست و این مشکل را تا حالا نداشتم.)
ممکن در تیپ های پایین تر عایق را حذف کرده باشند و یا دزدگیریه(اگه بسته باشید) یادش رفته سر جاش بذاره!

داود م
16 December 2008, 06:14 PM
سلام من براي تندرم يه كاري كردم شايد به درد شما هم بخوره . اول يه نمد كاپوت مخصوص ال 90 با مارك كيا انداختم به اميد كم شدن صداي موتور ولي به علت ضخامت كم و جنس بد هيچ تاثيري نداشت بعد از آن يه نمد كاپوت 405 گرفتم و به اندازه كل كاپوت ال 90 برش زدم و جا انداختم خيلي جواب داد حدودا 40 درصد صداي موتور كم شد .

داود م
17 December 2008, 11:13 AM
سلام دوستاني كه با صداي قريچ قريچ كمربند مواجهند اگه خواستن ميتونن با اين كار صداي اونو رفع كنن كمربند ال 90 عموما بعد از چند ماه به علت سايش كم پيچ داخل اون بوجود مياد و فقط موقع بستن كمربند هستش .براي رفع اون بايد اول قاب كنار صندلي رو كه يه پيچ داره باز كنين بعد پيچ كمربند رو باز كنين و يه واشر اضافه بهش اضافه كنين البته من چون روز تعطيلي باز كردم و واشر نداشتم همون واشر خودشو به يه مقدار چسب برق پوشوندم و جازدم صدا برطرف شد

arash08
17 December 2008, 11:47 AM
سلام دوستاني كه با صداي قريچ قريچ كمربند مواجهند اگه خواستن ميتونن با اين كار صداي اونو رفع كنن كمربند ال 90 عموما بعد از چند ماه به علت سايش كم پيچ داخل اون بوجود مياد و فقط موقع بستن كمربند هستش .براي رفع اون بايد اول قاب كنار صندلي رو كه يه پيچ داره باز كنين بعد پيچ كمربند رو باز كنين و يه واشر اضافه بهش اضافه كنين البته من چون روز تعطيلي باز كردم و واشر نداشتم همون واشر خودشو به يه مقدار چسب برق پوشوندم و جازدم صدا برطرف شد

با سلام

نمی دونم چقدر این کار عملیه؟؟!! ولی به نظر شما نمی شه قفل کمربند رو با مدل 206 یا pars عوض کرد چون این ماشینها این مشکل رو ندارند.

راستش من اطلاع ندارم که قفل کمربندهاشون به هم میخوره یا نه و فقط در حد سوال بود.

داود م
17 December 2008, 05:33 PM
با سلام

نمی دونم چقدر این کار عملیه؟؟!! ولی به نظر شما نمی شه قفل کمربند رو با مدل 206 یا pars عوض کرد چون این ماشینها این مشکل رو ندارند.

راستش من اطلاع ندارم که قفل کمربندهاشون به هم میخوره یا نه و فقط در حد سوال بود.
سلام دوست عزيز ايراد از داخل قفل كمربند نيست واز پيچ ومهره كنار صندليه كه فقط قفل كمربند رو به صندلي وصل ميكنه كه به راحتي با كاري كه گفتم قابل حل شدنه

داود م
17 December 2008, 06:00 PM
سلام از دوستان اگه كسي اطلاعي داره توضيح بده آيا راهي هست كه بشه از نفوذ صداي باد از شيشه ها و كنار در هاي دو طرف به داخل جلوگيري كرد صداش در سرعت بالاي 80 وحشتناك ميشه .

pooyan.tt
18 December 2008, 02:54 AM

واشر خودش از چه نوعیه و بهتره چه نوعی بهش اضافه کنیم؟ فلزی فنری، فلزی تخت یا لاستیکی تخت

اگه ممکنه یه عکسه هم قرار دهید

با تشکر

داود م
18 December 2008, 05:32 PM
واشر خودش از چه نوعیه و بهتره چه نوعی بهش اضافه کنیم؟ فلزی فنری، فلزی تخت یا لاستیکی تخت

اگه ممکنه یه عکسه هم قرار دهید

با تشکر
سلام واشر خودش فنري فلزيه ولي كار شما با يه واشر فلزي معمولي هم راه ميفته

hhaammoonn
19 December 2008, 04:27 AM
از اولش هم معلوم بود که این تندر با این داشبورد خشکش در آینده به صدا میوفته مال منم الان تازگی ها یه صداهایی از داشبورد و کمربند و ستون بغل میده که زیاد محسوس نیستن فعلا.
خدا بخیر کنه .

سلام دوست عزيز
شما كه هم سمند داري و هم ال 90 يه راهنمايي كن. من از سر و صداي در هاي سمند كلافه شدم. آيا ال 90 هم اين مشكل رو داره؟ آخه زده به سرم با يه ال 90 عوضش كنم. در ضمن اگه امكان داره يه مقايسه كلي با سمند برام بكن. عجيب بلا تكليف موندم.
با تشكر

ms121ir
19 December 2008, 05:13 AM
سلام

اقا این گریس کاری قفل و لولا های دربها جدا معجزه میکنه ! ماشین من یواش یواش دیگه همه جاش به سر و صدا افتاده بود ! اعصابم و ریخته بود به هم ! یک قوطی گریس گرفتم :) هر سوراخی دیدم تا خرخره پر گریس کردم :)) الان کوچکترین صدا و قرچ و قروچ و تق و توق نداره .

بنزین سوپر هم جدا ماشین را از این رو به اون رو میکنه . خیلی نرم تر و با شتاب بیشتر کار میکنه موتور .
راستی من قبلا یک قوطی های STP دیده بودم که میگفتن میریزی تو باک ، بنزین معمولی رو سوپر میکنه ! از اینا هنوزم هست ؟ واقعا درسته ؟ چنده ؟

هر سوراخ = قفل درب ها ، قفل صندوق ، قفل کاپوت ، لولای درب ها ، لولای کاپوت .
ماشین من = E2-LP پارس خودرو - کارکرد 5000

fishy_man
22 December 2008, 10:48 AM
سلام من براي تندرم يه كاري كردم شايد به درد شما هم بخوره . اول يه نمد كاپوت مخصوص ال 90 با مارك كيا انداختم به اميد كم شدن صداي موتور ولي به علت ضخامت كم و جنس بد هيچ تاثيري نداشت بعد از آن يه نمد كاپوت 405 گرفتم و به اندازه كل كاپوت ال 90 برش زدم و جا انداختم خيلي جواب داد حدودا 40 درصد صداي موتور كم شد .

به راحتی جا رفت؟
اگه خوب فیت نشه مشکلی واسه موتور ایجاد نمی کنه؟
چند خریدید نمد کاپوت 405؟

در مورد صدای قفل کمر بند ماشین من هم خیلی صدا می داد ، منم از بالای قفل ها روغن ریختم توشون
حسابی روغتکاریشون کردم و صدا به کلی رفع شد :icon_cool

اما درب سمت شاگرد حسابی صدا می ده ، گریس زدم فایده نداشت ، لاستیک های لای در رو پارافین ردم باز هم صدا رفع نشد :icon_cry:

eng.oam
22 December 2008, 11:53 AM
اگه بتونی یه صافکار ماهر پیدا کنی که درب رو کاملا رگلاژ کنه و بعد حسابی لولاها و قفل درب رو گریسکاری کنی مشکلت احتمالا حل میشه. :icon_cool

fishy_man
24 December 2008, 12:40 PM
دوست عزیز داود م
در مورد نمد کاپوت 405 که نصب کردید بیشتر توضیح دهید
آیا به راحتی نصب شد؟
مشکلی واسه کارکرد موتور ایجاد نمی کنه؟
اگه ممکنه عکس بزارید تا ما هم ببینیم

داود م
24 December 2008, 07:58 PM
به راحتی جا رفت؟
اگه خوب فیت نشه مشکلی واسه موتور ایجاد نمی کنه؟
چند خریدید نمد کاپوت 405؟

در مورد صدای قفل کمر بند ماشین من هم خیلی صدا می داد ، منم از بالای قفل ها روغن ریختم توشون
حسابی روغتکاریشون کردم و صدا به کلی رفع شد :icon_cool

اما درب سمت شاگرد حسابی صدا می ده ، گریس زدم فایده نداشت ، لاستیک های لای در رو پارافین ردم باز هم صدا رفع نشد :icon_cry:
سلام شما ميتوني نمد رو گرفته و با يه قيچي معمولي به راحتي به اندازه مورد نياز برش بزنيد البته با كمك يكي از دوستاتون بعد از برش بايد چند سوراخ درست روبروي سوراخهاي كاپوت ايجاد كرده و خارهاي نمد را جا بزنيد در ضمن بخاطر فاصله مناسب كاپوت و موتور نمد هيچ برخوردي با موتور ندارد . در مورد صداي درب شاگرد صدا مربوط به رگلاژ درها نميشود چون لوگان يكي از بهترين و نرمترين دربها را دارد صدا مربوط به روكش مشبك بلند گوها ميشود كه بايد بعد از باز كردن آن بين آن و روكش درب بوسيله يك تكه اسفنج يا پارچه فاصله ايجاد كنيد تا صدا بر طرف شود . اين عكس رو هم ببينيد .http://e.imagehost.org/t/0704/6_4.jpg (http://e.imagehost.org/view/0704/6_4).

mohammad1983
24 December 2008, 08:40 PM
سلام
خيلي جالب هست تو ناهمواريها از وسط داشبورد من هم صدا مياد و زماني كه از محل دريچه ها و بالاي پخش ماشين داشبورد رو فشار مختصري ميدهم قطع ميشه!!
همين مطلب دقيقا دقيقا در ريو ما هم ايجاد شده كه با اين فشار برطرف ميشه.
احتمالا يك قلقي داشته باشه كه بشود به راحتي محكم كرد.يا در اون قسمت پيچي باشه كه سفت بشود.
دوستان نظري دارند؟

farshid-j
25 December 2008, 02:17 AM
سلام
خيلي جالب هست تو ناهمواريها از وسط داشبورد من هم صدا مياد و زماني كه از محل دريچه ها و بالاي پخش ماشين داشبورد رو فشار مختصري ميدهم قطع ميشه!!
همين مطلب دقيقا دقيقا در ريو ما هم ايجاد شده كه با اين فشار برطرف ميشه.
احتمالا يك قلقي داشته باشه كه بشود به راحتي محكم كرد.يا در اون قسمت پيچي باشه كه سفت بشود.
دوستان نظري دارند؟

با درود

در قسمت انتهایی همه ضبطها یک استوانه به همراه پیچ مربوط به آن قرار دارد که ضبط را در جای خود ثابت میکند. اگه صدا از حدود ضبط ماشین میاد (به خصوص اگه ضبط ماشین را تعویض کرده باشید) این احتمال وجود داره که که این قطعه به درستی در جای خود قرار نگرفته با شد یا اینکه اندازه قطعه در ضبط جدید نسبت به محل فابریک آن کوچکتر یا بزرگتر است و بدین سبب ضبط در جای خود به درستی قرار نگرفته است. حال این صدا اگر مربوط به این وضع باشد دو حالت دارد:
1 . اگر ضبط را تعویض کرده اید استوانه فابریک (در صورت امکان به همراه پیج فابریک) را از ضبط فابریک باز کرده و روی ضبط جدید ببندید.
2 . اگر ضبط را تعویض نکرده اید کنترل کنید ببینید آیا این استوانه سر جای خودش قرار دارد یا نه؟

به هر حال کنترل این قطعه ضرری ندارد. :icon_surp

ARsalimi
25 December 2008, 06:38 AM
سلام دوستان ماشین من در هنگام حرکت با دنده1 ملرزه انگار که دارم با دنذه 3 حرکت میکنم کسی از دوستان میتونه به من کمک کنه ممنون

mohammad1983
25 December 2008, 07:37 AM
با درود

در قسمت انتهایی همه ضبطها یک استوانه به همراه پیچ مربوط به آن قرار دارد که ضبط را در جای خود ثابت میکند. اگه صدا از حدود ضبط ماشین میاد (به خصوص اگه ضبط ماشین را تعویض کرده باشید) این احتمال وجود داره که که این قطعه به درستی در جای خود قرار نگرفته با شد یا اینکه اندازه قطعه در ضبط جدید نسبت به محل فابریک آن کوچکتر یا بزرگتر است و بدین سبب ضبط در جای خود به درستی قرار نگرفته است. حال این صدا اگر مربوط به این وضع باشد دو حالت دارد:
1 . اگر ضبط را تعویض کرده اید استوانه فابریک (در صورت امکان به همراه پیج فابریک) را از ضبط فابریک باز کرده و روی ضبط جدید ببندید.
2 . اگر ضبط را تعویض نکرده اید کنترل کنید ببینید آیا این استوانه سر جای خودش قرار دارد یا نه؟

به هر حال کنترل این قطعه ضرری ندارد. :icon_surp
ممنون ولي اين صدا از اون قسمتي كه داشبورد به شيشه ميرسد مياد.يعني جايي كه معمولا چشمي دزدگير را نصب ميكنند.

hkardan
29 December 2008, 12:54 PM
روغنی برای لاستیک خوبه که به خورد آن برود.
بنابراین پارافین بهترین روغن برای نرم کردن لاستیکهای دور در و جلو داشبرد چرمی است و عمر آنها را نیز بالا می برد.

با سلام،

میدونم این پست یه کم قدیمی هست ولی یه سوال داشتم. این پست در حقیقت مربوط به چرب کردن لاستیکهای دور در میشد.

میخواستم بدونم پارافین خوب چه مارکی هست و از کجا میتونم اون را بخرم.

ممنون میشم از راهنماییتان.

shahab.aghaei
29 December 2008, 06:03 PM
با سلام،

میدونم این پست یه کم قدیمی هست ولی یه سوال داشتم. این پست در حقیقت مربوط به چرب کردن لاستیکهای دور در میشد.

میخواستم بدونم پارافین خوب چه مارکی هست و از کجا میتونم اون را بخرم.

ممنون میشم از راهنماییتان.

دوست عزیز شما دیگه دارید خیلی سخت می گیرید فکر نمی کنم هیچ کدوم از ما انقدر بی اطلاع باشیم دیگه به سمت وسواسی نرید پارافین چیزی مثل کارت گرافیک نیست که حالا مارکش برای شما دغدغه بشه بلکه پارافین یک روغن شیمایی ساده است که حتی برخی از مارکت ها هم می فروشن و اگر هم نشد فروشگاه های لوازم شیمیایی که همه جا هم هست. در ضمن به نظر من با مراجعه به یک لوازم یدکی معتبر اسپری های مخصوص این کار رو بگیرید.

TONDAR90
1 January 2009, 02:32 AM
دوستان سه تیکه مقوای کلافت یکی در وسط یکی در چپ و دیگری در راست داشبرد رو بکشید سمت خودتون و با زور فشار فشار دهید بین داشبرد وشیشه 100% صدا رفع میشود

در ضمن میتونید از تیوب لاستیکی هم استفاده کنید

یه مقدار صدا هم از بالای کیلو متر میاید میتونید هلالی روی کیلومتر رو به سمت خود محکم بکشید تا در بیاد بعد مقداری پنبه زیز حلالی و روی کیلومتر قرار دهید

منضور از حلالی گردی بالای کیلومتر میباشد

دوستدار همه تندر سوارن TONDAR 90

مسعود زر
2 January 2009, 06:58 PM
دوستان سه تیکه مقوای کلافت یکی در وسط یکی در چپ و دیگری در راست داشبرد رو بکشید سمت خودتون و با زور فشار فشار دهید بین داشبرد وشیشه 100% صدا رفع میشود

در ضمن میتونید از تیوب لاستیکی هم استفاده کنید

یه مقدار صدا هم از بالای کیلو متر میاید میتونید هلالی روی کیلومتر رو به سمت خود محکم بکشید تا در بیاد بعد مقداری پنبه زیز حلالی و روی کیلومتر قرار دهید
منضور از حلالی گردی بالای کیلومتر میباشد

دوستدار همه تندر سوارن TONDAR 90
با سلام
داشبورد من تو ناهمواریها یه نمه صدا می داد. روش شما رو امتحان کردم و با قرار دادن سه تیکه لاستیک در سمت چپ و راست و وسط داشبورد در لبه فوقانی آن که متصل به شیشه جلو هست تا حدود 70 درصد صدا ها رفع شد . منتها فاصله بین شیشه و داشبورد از جلو یه چیزی در حدود پنج سانتیمتر به طرف پایین عمق دارد. آیا شما تمام این عمق را پر کرده اید یا فقط فضای بین شیشه جلو و لبه بالایی داشبورد رو با مقوا از هم جدا نموده اید؟ با تشکر ..

TONDAR90
3 January 2009, 02:15 AM
با سلام
داشبورد من تو ناهمواریها یه نمه صدا می داد. روش شما رو امتحان کردم و با قرار دادن سه تیکه لاستیک در سمت چپ و راست و وسط داشبورد در لبه فوقانی آن که متصل به شیشه جلو هست تا حدود 70 درصد صدا ها رفع شد . منتها فاصله بین شیشه و داشبورد از جلو یه چیزی در حدود پنج سانتیمتر به طرف پایین عمق دارد. آیا شما تمام این عمق را پر کرده اید یا فقط فضای بین شیشه جلو و لبه بالایی داشبورد رو با مقوا از هم جدا نموده اید؟ با تشکر ..

تمام این عمق را پر کنیید 100% صدا به طور کامل رفع میشه :icon_excl

از اسفنج کلفت به رنگ مشکی(که از ببرون تابلو نشه :icon_mad:) استفاده کنید اسفنج 8 سانتی با تمام

قدرت محکم محکم فشار دهید یه مقدار سخته ولی کمی حوصله به نتیجه میرسید

فراموش نکنید وقتی میخواستید این کار رو انجام دهید داشبرد رو محکم به طرف خود بکشید

دستتون رو بندازید تو سوراخهای بخایی محکم بکشید سمت خود بعد اسفنج یا مقوای کلفت یا تیوب

(لاستیک ماشین ) را بین شیششه و داشبرد قرار دهید

من خودم یه تیوب ماشین رو با قیچی بریدم

1- سه تیکه

2- هر تیکه رو به طول 5 سانتیمتر عرض 8 سانتیمتر اماده کردم

3- یه تیکه وسط یه تیکه سمت چپ یه تیکه سمت راست

(--*--------*--------*--)

دوستدار همه شما tondar90:icon_cool

bamshad
3 January 2009, 03:24 AM
صدای قفل کمربند رفته روی اعصابم چیکارش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

mehdizadeh04
3 January 2009, 01:18 PM
صدای قفل کمربند رفته روی اعصابم چیکارش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

بامشاد جان ظاهرا این صدا از قفل کمر بند داره زیاد پیش میاد.نمیدونم چرا اینجوریه؟؟؟
برای منم پیش اومده و کم کم داره به سرم میزنه با یک قفل 206 سویچ دار عوضش کنم تا هم صداش بیوفته و هم اینکه بتونم چراغ کمربند رو توی کیلومتر اره بندازم.
البته قیمتش کمی گرونه(25000 تومان)
البته میتونی از اسپری که یکی از دوستان عزیز معرفی کرده هم استفاده کنی که در مورد عملکرد خوبش هنوز نشنیدم.
با تشکر

SeriousSam
3 January 2009, 01:37 PM

از اسفنج کلفت به رنگ مشکی(که از ببرون تابلو نشه :icon_mad:) استفاده کنید اسفنج 8 سانتی با تمام

فراموش نکنید وقتی میخواستید این کار رو انجام دهید داشبرد رو محکم به طرف خود بکشید

دستتون رو بندازید تو سوراخهای بخایی محکم بکشید سمت خود بعد اسفنج یا مقوای کلفت یا تیوب

1- سه تیکه

:icon_exclبا سلام.
مرسی خیلی زحمت کشیدی .
واقعاُ بعضی صدا هاش رو اعصاب میره.
فقط اینکه کشیدن داشتبورد باعث شکستنش نمیشه؟(نپره تو بغلمون!)

hkardan
3 January 2009, 01:51 PM
البته میتونی از اسپری که یکی از دوستان عزیز معرفی کرده هم استفاده کنی که در مورد عملکرد خوبش هنوز نشنیدم.

سلام آقای مهدیزاده

اسپری رو من گفته بودم. راستش از روزی که اسپری زدم دیگه هیچ صدایی از قفل کمربند نمیاد.
من حتی فکر میکردم به خاطر خشک بودن هوای ایران اثرش از بین بره که اصلا اینطور نبود.

توصیه میکنم امتحان کنید، فکر کنم مشکل کلا رفع بشه.

mehdizadeh04
3 January 2009, 02:16 PM
سلام آقای مهدیزاده

اسپری رو من گفته بودم. راستش از روزی که اسپری زدم دیگه هیچ صدایی از قفل کمربند نمیاد.
من حتی فکر میکردم به خاطر خشک بودن هوای ایران اثرش از بین بره که اصلا اینطور نبود.

توصیه میکنم امتحان کنید، فکر کنم مشکل کلا رفع بشه.

با سلام خدمت شما دوست عزیزم
این اسپری رو باید از خیابان ملت تهیه کنم؟؟؟
باید بگم چه اسپری میخام؟
قیمتش چنده ؟؟؟
برای بقیه جاهایی اعم از درب ها و ... هم به درد میخوره؟؟
با تشکر

arman 321
3 January 2009, 02:47 PM
باید بگم چه اسپری میخام؟
قیمتش چنده ؟؟؟
با تشکر

سلام
اقا مهدي
من اين اسپري رو از خ امير كبير بعد از پاساژ كاشاني خريدم
WD_40
قيمتش هم 2800 .

hkardan
3 January 2009, 03:00 PM
باید بگم چه اسپری میخام؟
قیمتش چنده ؟؟؟
با تشکر

من بجز قفل کمر بند برای تمام قفلها، سیم گاز(البته از داخل اتاق)، ترمز دستی (چون یکم صدای خشکی میداد) استفاده کردم.

واقعا خیلی عالی هست. من که خیلی راضی هستم.

nimavazifeh
3 January 2009, 03:52 PM
باید بگم چه اسپری میخام؟
قیمتش چنده ؟؟؟
با تشکر

سلام
بعضی از فروشگاه های شهروند هم این اسپری رو دارن

anaconda
3 January 2009, 11:17 PM
سلام دوستان من سروصدا از قسمت کیلومترشمارم میاد ماشین e1+cp است فکر میکنید از چی باشه دوستمون در بالا گفته حلالی بالای کیلومترو بکشیم مگه اونو بکشیم درمیاد؟ اگه عکسشو بزارید ممنون میشم

anaconda
3 January 2009, 11:21 PM
راستی یه سوال دیگه این عکسی که از لوگان در بالا گذاشته شده که به رنگ ابی کربنیه ایا در ایران تیونینگ شده؟ اگه اینجا شده لطفا بگید کجاست؟ ممنون میشم از پاسختان

mehdizadeh04
3 January 2009, 11:26 PM
سلام دوستان من سروصدا از قسمت کیلومترشمارم میاد ماشین e1+cp است فکر میکنید از چی باشه دوستمون در بالا گفته حلالی بالای کیلومترو بکشیم مگه اونو بکشیم درمیاد؟ اگه عکسشو بزارید ممنون میشم

قبل از هر چیزی اعتماد پیدا کنید که صدا از پشت کیلومتره.چون بنده فکر میکردم اول صدا از کلیومتره که یکی از دوستانم فهمید واسه چشم دزدگیره!!!
دقیقا باید مشخص بشه صدا از کجای کیلومتره.
کیلومتر به همین آسونیا که شما گفته حلالی رو بکشی در نمیاد که!!!
اگه اینجوری بود که دیگه ماشین از هم میپاشید!!!
با تشکر

TONDAR90
4 January 2009, 11:58 PM

با سلام با دودست

یک دست سمت چپ حلالی یه دست سمت راست حلالی فشار بدهید تا یه مقداری جمع شود بعد بگشید سمت خود خیلی ساده

فقط مواضب خار ها باشید که نشکند

2 تا خار بیشتر نیست یکی سمت چپ پایین یکی سمت راست پایین

TONDAR90
5 January 2009, 12:04 AM
:icon_exclبا سلام.
مرسی خیلی زحمت کشیدی .
واقعاُ بعضی صدا هاش رو اعصاب میره.
فقط اینکه کشیدن داشتبورد باعث شکستنش نمیشه؟(نپره تو بغلمون!)

نه دوست عزیز داشبرد رو من به کمک 2 تا از دوستانم خیلی خیلی محکم کشیدیم

ماشینم شده عین روز اولی که تحویل گرفتم بی صدا

nimavazifeh
5 January 2009, 09:13 AM
با سلام
وقتی تو دست اندازها می افتم یک صدای کوبش یا لق بودن از در عقب سمت راننده میاد حسابی اعصاب خورد کن هستش نمیدونم واقعا دلیلش چیه
در عقب سمت رانند (دیروز ریگلاژ کردم ولی صدا همچنان هستش)
صندلی؟
صندوق؟ صندوقم تقریبا خالیه؟
اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم.

mohammad1983
5 January 2009, 11:33 AM
با سلام
وقتی تو دست اندازها می افتم یک صدای کوبش یا لق بودن از در عقب سمت راننده میاد حسابی اعصاب خورد کن هستش نمیدونم واقعا دلیلش چیه
در عقب سمت رانند (دیروز ریگلاژ کردم ولی صدا همچنان هستش)
صندلی؟
صندوق؟ صندوقم تقریبا خالیه؟
اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم.
من هم گه گاهي اين صدا رو دارم تا اون جايي كه بررسي كردم از قرقره كمربند عقب هست كه در زير تاقچه عقب قرار داره.
تو ماشين من زماني كه عقب 3 تا سرنشين سوار ميشوند و از روي چاله چوله ها رد ميشوم از عقب صداي بدي(تلق تلوق و جير جير) مياد.فكر كنم از كمك ها هست چون وقتي كسي سوار نيست اصلا صدا نميده.

hkardan
5 January 2009, 12:45 PM
من هم گه گاهي اين صدا رو دارم تا اون جايي كه بررسي كردم از قرقره كمربند عقب هست كه در زير تاقچه عقب قرار داره.
تو ماشين من زماني كه عقب 3 تا سرنشين سوار ميشوند و از روي چاله چوله ها رد ميشوم از عقب صداي بدي(تلق تلوق و جير جير) مياد.فكر كنم از كمك ها هست چون وقتي كسي سوار نيست اصلا صدا نميده.

سلام

ماشین من هم اون صدای جیر جیر (البته تلق تلق نمیکرد) را وقتی کسی رو صندلی عقب بود را داشت.
اگر بگم ایراد از کجا بود خندتون میگیره.

زمانی که صندلی عقب را بالا بکشیم (مثلا برای درآوردنش)، صندلی با دو تا بست در چپ و راست نگه داشته شده است. صدا از این بستها بود که با یه ذره چرب کردن حل شد.

امیدوارم برای ماشین شما هم همینطور باشد و مشکل رفع شود.

mohammad1983
5 January 2009, 01:35 PM
سلام

ماشین من هم اون صدای جیر جیر (البته تلق تلق نمیکرد) را وقتی کسی رو صندلی عقب بود را داشت.
اگر بگم ایراد از کجا بود خندتون میگیره.

زمانی که صندلی عقب را بالا بکشیم (مثلا برای درآوردنش)، صندلی با دو تا بست در چپ و راست نگه داشته شده است. صدا از این بستها بود که با یه ذره چرب کردن حل شد.

امیدوارم برای ماشین شما هم همینطور باشد و مشکل رفع شود.
آقا ممنون
همون بست هاي قسمت جلويي رو كه حالت لولايي داره منظورتون هست ديگه؟؟
من هم برم سيبيلشون رو چرب كنم ببينم صداشون قطع ميشه:icon_arro:icon_cool

mimin2005
5 January 2009, 01:59 PM
با سلام خدمت دوستان
نمي دونم اين سوالو بايد تو كدوم قسمت تاپيك مطرح کنم لطفا" مدير تاپيك راهنمايي كنن
به هر حال اگه جواب بدین ممنون میشم

مدتي است كه شتاب تندر من به طور محسوسي افت كرده و صداي موتور بخصوص وقتي دور ماشين از 3000 رد ميشه افزايش پيدا كرده يعني ديگه رواني و سبكي قبل رو نداره و خيلي تنبل شده لطفا" دوستاني كه ميتونن كمك كنن در ضمن حدود 13500 كيلومتر روندم در مدت 14 ماه و از وقتی بنزین سوپر 150 تومن شده فقط سوپر زدم.

mohammad1983
5 January 2009, 03:42 PM
با سلام خدمت دوستان
نمي دونم اين سوالو بايد تو كدوم قسمت تاپيك مطرح کنم لطفا" مدير تاپيك راهنمايي كنن
به هر حال اگه جواب بدین ممنون میشم

مدتي است كه شتاب تندر من به طور محسوسي افت كرده و صداي موتور بخصوص وقتي دور ماشين از 3000 رد ميشه افزايش پيدا كرده يعني ديگه رواني و سبكي قبل رو نداره و خيلي تنبل شده لطفا" دوستاني كه ميتونن كمك كنن در ضمن حدود 13500 كيلومتر روندم در مدت 14 ماه و از وقتی بنزین سوپر 150 تومن شده فقط سوپر زدم.
خوب چيز هاي مثل فيلتر هوا و صافي بنزين و تمييزي شمع ها و دياگ رو چك كردين؟؟
من شتاب ماشينم كم شده بود بردم نمايندگي فقط دياگ زدن اومدم بيرون كلي فرق كرد.
نحوه آببندي شما چطوري بوده؟

mimin2005
5 January 2009, 04:21 PM
خوب چيز هاي مثل فيلتر هوا و صافي بنزين و تمييزي شمع ها و دياگ رو چك كردين؟؟
من شتاب ماشينم كم شده بود بردم نمايندگي فقط دياگ زدن اومدم بيرون كلي فرق كرد.
نحوه آببندي شما چطوري بوده؟

سلام
فيلتر هوا رو تو سرويس 10000 تا عوض كردم ولي بقيه كارايي كه گفتين نه
تميزي صافي بنزين رو چطوري ميشه چك كرد؟
هزينه دياگ زدن چقدره؟ به نظرتون لازمه؟
تو آبندي مشكلي نداشتم يعني رعايت مي كردم

hkardan
5 January 2009, 05:06 PM
آقا ممنون
همون بست هاي قسمت جلويي رو كه حالت لولايي داره منظورتون هست ديگه؟؟
من هم برم سيبيلشون رو چرب كنم ببينم صداشون قطع ميشه:icon_arro:icon_cool

آره همون ها را منظورم بود.

این تندر رو همش باید چرب کرد تا اذیت نکنه :icon_sad:

حرف چرب کردن شد، راستش یه چیز دیگه هم هست که نمیدونم اینجا جاش هست بگم یا نه. البته فکر کنم آقای Raminium2001 (http://www.phalls.com/member.php?u=44345) یباد و من را دعوا کنه که چرا این حرف را اینجا گفتی و تاپیکش اینجا نیست، ( من از این آقای Raminium2001 (http://www.phalls.com/member.php?u=44345) میترسم :icon_redf ) ولی من میگم.

چند جا خوانده بودم که بعضی از دوستان گفته بودند کلاچ ماشین مثل اولش نرم نیست. کلاچ من هم همینطور شده بود و کاملا نسبت به روزهای اول سفت شده بود. بعد یه مطلبی را از دوست خوبمون آقای Navid_Aref (http://www.phalls.com/member.php?u=38418) خواندم که در مورد گیریس زدن به سیم کلاچ از داخل محفظه موتور بود که من این کار را هم کردم ولی تغییری نکرد. البته ایشون به یه نکته دیگه هم اشاره کرده بودند و اون عادت کردن ما به حالت پدال بود که اون رو هم من قبول دارم، ولی بعضی وقتها احساس میکردم کلاچ ماشین عین پراید شده.
چند شب پیش رفتم زیر داشبورد و دور و اطراف پدال کلاچ را نگاه میکردم که یه فنر اونجا دیدم. گفتم بذار یه کمی چربش کنم ببینم چی میشه که واقعا از این رو به اون رو شد. راستش من زیاد هم روغن نزدم. یه دستمال را با همون اسپری WD_40 چرب کردم و مالیدم به اون فنر. برای ماشین من که خیلی تفاوت کرد. دیشب که تو ترافیک رانندگی میکردم، هر دفعه کلاچ میگرفتن سوپریز میشدم از نرمی پدال، چون انگار توقع همون حالت قبل را داشتم.

نمیدونم منظور دوستان از سفت شدن کلاچ همون حالتی بوده که پدال من داشت یا نه، ولی من کاملا تفاوت رو حس کردم و اگر وقت کنم تو این چند روز آینده سر فرصت اون را تمیز روغنکاری میکنم.

خلاصه شاید بد نباشه اگر شما هم سفتی کلاچ رو نسبت به روزهای اول حس میکنید، این کار رو هم تجربه کنید که امیدوارم مفید باشه.

اگر هم مطرح کردن این بحث در این تاپیک به جا نبوده از همه عذر خواهی میکنم.

mohammad1983
5 January 2009, 09:32 PM
سلام
فيلتر هوا رو تو سرويس 10000 تا عوض كردم ولي بقيه كارايي كه گفتين نه
تميزي صافي بنزين رو چطوري ميشه چك كرد؟
هزينه دياگ زدن چقدره؟ به نظرتون لازمه؟
تو آبندي مشكلي نداشتم يعني رعايت مي كردم
سلام
صافي بنزين 5500 تومان است و عوضش كن.
هزينه دياگ تو نمايندگي برام 7000 هزار زدن.
منظورم از آببندي اين هست كه در شهر آب بندي كردي يا تو جاده.كلا چند درصد در شهر و چقدر در جاده ميري؟؟
من اين مطلب رو قبلا هم گفتم لوگان بنده چون از 23 هزار تا 18 هزار تا رو تو شهر رفته زمين تا آسمون با لوگان پدرم كه از 41 هزار تا 35 تا رو تو اتوبان رفته فرق داره. با اين كه مال پدرم در كاركرد 41 هزار تا هنوز هم صافي بنزين عوض نكرده:icon_sad::icon_sad:
آب بندي جاده كلي فرق تو ماشين ايجاد ميكنه.

آره همون ها را منظورم بود.

این تندر رو همش باید چرب کرد تا اذیت نکنه :icon_sad:

حرف چرب کردن شد، راستش یه چیز دیگه هم هست که نمیدونم اینجا جاش هست بگم یا نه. البته فکر کنم آقای Raminium2001 (http://www.phalls.com/member.php?u=44345) یباد و من را دعوا کنه که چرا این حرف را اینجا گفتی و تاپیکش اینجا نیست، ( من از این آقای Raminium2001 (http://www.phalls.com/member.php?u=44345) میترسم :icon_redf ) ولی من میگم.

چند جا خوانده بودم که بعضی از دوستان گفته بودند کلاچ ماشین مثل اولش نرم نیست. کلاچ من هم همینطور شده بود و کاملا نسبت به روزهای اول سفت شده بود. بعد یه مطلبی را از دوست خوبمون آقای Navid_Aref (http://www.phalls.com/member.php?u=38418) خواندم که در مورد گیریس زدن به سیم کلاچ از داخل محفظه موتور بود که من این کار را هم کردم ولی تغییری نکرد. البته ایشون به یه نکته دیگه هم اشاره کرده بودند و اون عادت کردن ما به حالت پدال بود که اون رو هم من قبول دارم، ولی بعضی وقتها احساس میکردم کلاچ ماشین عین پراید شده.
چند شب پیش رفتم زیر داشبورد و دور و اطراف پدال کلاچ را نگاه میکردم که یه فنر اونجا دیدم. گفتم بذار یه کمی چربش کنم ببینم چی میشه که واقعا از این رو به اون رو شد. راستش من زیاد هم روغن نزدم. یه دستمال را با همون اسپری WD_40 چرب کردم و مالیدم به اون فنر. برای ماشین من که خیلی تفاوت کرد. دیشب که تو ترافیک رانندگی میکردم، هر دفعه کلاچ میگرفتن سوپریز میشدم از نرمی پدال، چون انگار توقع همون حالت قبل را داشتم.

نمیدونم منظور دوستان از سفت شدن کلاچ همون حالتی بوده که پدال من داشت یا نه، ولی من کاملا تفاوت رو حس کردم و اگر وقت کنم تو این چند روز آینده سر فرصت اون را تمیز روغنکاری میکنم.

خلاصه شاید بد نباشه اگر شما هم سفتی کلاچ رو نسبت به روزهای اول حس میکنید، این کار رو هم تجربه کنید که امیدوارم مفید باشه.

اگر هم مطرح کردن این بحث در این تاپیک به جا نبوده از همه عذر خواهی میکنم.

دوست عزيز من فكر كنم بحث كلاچ فراتر از اين حرف ها باشه.من وقتي ماشين رو روشن ميكنم و سرد هست كلاچ خيلي نرمه اما وقتي تو ترافيك بيافتم و يكم پرشتاب برم و سرعتم زياد باشه،پدال زير پا شروع ميكنه به ناله كردن.

mimin2005
5 January 2009, 11:34 PM
[quote=mohammad1983;637543]سلام
صافي بنزين 5500 تومان است و عوضش كن.
هزينه دياگ تو نمايندگي برام 7000 هزار زدن.
منظورم از آببندي اين هست كه در شهر آب بندي كردي يا تو جاده.كلا چند درصد در شهر و چقدر در جاده ميري؟؟
من اين مطلب رو قبلا هم گفتم لوگان بنده چون از 23 هزار تا 18 هزار تا رو تو شهر رفته زمين تا آسمون با لوگان پدرم كه از 41 هزار تا 35 تا رو تو اتوبان رفته فرق داره. با اين كه مال پدرم در كاركرد 41 هزار تا هنوز هم صافي بنزين عوض نكرده:icon_sad::icon_sad:
آب بندي جاده كلي فرق تو ماشين ايجاد ميكنه.

سلام
ممنون از راهنماییتون
کلا" حدود 2000 تا تو جاده رانندگی کردم اونم این اواخر.بیشتر دوران رانندگی رو تو شهر گذروندم
صافی بنزین رو تو نمایندگی عوض می کنن؟ مارک خاصی داره؟
به نظر شما شمع هارو بدم تمیز کنن یا دیاگ بذارن بهتره؟

mohammad1983
6 January 2009, 12:47 AM
دوست عزيز با توجه به اين كه بحث گارانتي و تنظيم موتور پيش اومد پاسخ شما رو در اين تاپيك داده ام.
http://www.phalls.com/showthread.php?p=637642#post637642

ms121ir
6 January 2009, 03:47 AM
دوست عزيز من فكر كنم بحث كلاچ فراتر از اين حرف ها باشه.من وقتي ماشين رو روشن ميكنم و سرد هست كلاچ خيلي نرمه اما وقتي تو ترافيك بيافتم و يكم پرشتاب برم و سرعتم زياد باشه،پدال زير پا شروع ميكنه به ناله كردن.[/quote]

سلام

من هم دقیقا همین مشکل رو دارم ! کلاچ تا زمانی که زیاد باهاش کار نداشته باشی نرم و بی صدا هست . ولی وقتی تو ترافیک گیر کنی یا زیاد با کلاچ کار کنی سفت میشه و صدای قیژ قیژ میده انگار خشک میشه ! من هم فکر نمیکنم مشکل با یه روغن کاری فنر حل بشه ! چون اگه از فنر بود از همون اول که ماشین سرده باید سفت باشه و قیژ قیژ کنه ! بیشتر فکر میکنم مربوط به دیسک و صفحه باشه ! ماشین من 6000 تا رفته و از 4000 تا این مشکل به وجود اومده

mori_230
9 January 2009, 08:50 AM
با سلام خدمت تمام سروران گرامی
چند مدتی بود که در دور 3500 موتور و حرکت یکنواخت صدای وز و وز از داشبورد سمت شاگرد شنیده میشد .تو این چند روز تعطیلی پی گیر شدم و در نهایت به یک نتیجه جالب رسیدم که لازم دونستم خدمت تمام دوستان عرض کنم که شاید مشکل مشابه دارند قابل رفع باشه.
وقتی کاپوت موتور رو باز میکنید سمت چپ دو عدد لوله المینیومی که مربوط به کولر هست رو میبینید با دست چک کنید که محکم باشند و از محل بستها لغ نشده باشند که اگه لغ شدند (مشکل ماشین بنده) بستها رو باز کنید و یک تکه تیوپ به طوریکه دیده نشوند و تمیزی کار به هم نخوره زیرش قرار بدید و بعد بستها رو ببندید .
مشکل ما به همین سادگی رفع شد. شما هم موفق باشید

hkardan
10 January 2009, 09:16 AM
دوست عزيز من فكر كنم بحث كلاچ فراتر از اين حرف ها باشه.من وقتي ماشين رو روشن ميكنم و سرد هست كلاچ خيلي نرمه اما وقتي تو ترافيك بيافتم و يكم پرشتاب برم و سرعتم زياد باشه،پدال زير پا شروع ميكنه به ناله كردن.

سلام

من هم دقیقا همین مشکل رو دارم ! کلاچ تا زمانی که زیاد باهاش کار نداشته باشی نرم و بی صدا هست . ولی وقتی تو ترافیک گیر کنی یا زیاد با کلاچ کار کنی سفت میشه و صدای قیژ قیژ میده انگار خشک میشه ! من هم فکر نمیکنم مشکل با یه روغن کاری فنر حل بشه ! چون اگه از فنر بود از همون اول که ماشین سرده باید سفت باشه و قیژ قیژ کنه ! بیشتر فکر میکنم مربوط به دیسک و صفحه باشه ! ماشین من 6000 تا رفته و از 4000 تا این مشکل به وجود اومده[/quote]

ولی راستش من از وقتی این کارو کردم هم صداش رفت هم خیلی نرم تر شد. شاید مثل روز اول نشده باشه ولی خیلی تفاوت کرده.

nowzar
10 January 2009, 02:06 PM
سلام
حدود دو هفته ÷یش از دو نفر دوستان سوالی راجع به صدای تقه در چرخ جلو سمت راست کردم و اونها هم لطف کرده جواب دادند. بهرحال ماشین رو به نمایندگی میدان آزادی بردم و پس از 2-3 ساعت که صدا رو برطرف کرده بودند ازشان دلیل صدا رو پرسیدم. گفتند عیب کوچکی از جلوبندی بوده. بهرحال من که قانع نشدم و نتونستم دلیل اصلی اونو بدونم.

mohammad1983
10 January 2009, 02:39 PM
سلام
حدود دو هفته ÷یش از دو نفر دوستان سوالی راجع به صدای تقه در چرخ جلو سمت راست کردم و اونها هم لطف کرده جواب دادند. بهرحال ماشین رو به نمایندگی میدان آزادی بردم و پس از 2-3 ساعت که صدا رو برطرف کرده بودند ازشان دلیل صدا رو پرسیدم. گفتند عیب کوچکی از جلوبندی بوده. بهرحال من که قانع نشدم و نتونستم دلیل اصلی اونو بدونم.
قبلا هم گفته بودم اين صدا از طبق هست.من كه هنوز وقت نكرده ام ببرم اونجا درستش كنند.:icon_roll
شما ماشين رو برديد، اونجا مونديد يا بعدا بهتون زنگ زدند؟؟
هزينه اي نداديد؟؟

nowzar
12 January 2009, 05:45 PM
قبلا هم گفته بودم اين صدا از طبق هست.من كه هنوز وقت نكرده ام ببرم اونجا درستش كنند.:icon_roll
شما ماشين رو برديد، اونجا مونديد يا بعدا بهتون زنگ زدند؟؟
هزينه اي نداديد؟؟

بعدا بهم زنگ زدند. حدود 12000 تومن هم گرفتند.

mohammad1983
25 January 2009, 01:20 AM

1- سه تیکه

سلام
آيا براي فشار دادن لاستيك يا اسفنج از پيچ گوشتي ميشود استفاده كرد؟
اگر لاستيك رو تا انتها اون لا قرار دهيم پشتش خالي هست؟؟ و احتمال داره بيافتد پشت داشبورد؟؟

saeed_rezaei
25 January 2009, 06:25 PM
ســلام
در حین حرکت، این پنل جلو هست که دستگاه پخش و دکمه ها روش نصبه، همش جیز جیز میکنه. اینو چی کارش کنم؟

mehdizadeh04
25 January 2009, 06:29 PM
ســلام
در حین حرکت، این پنل جلو هست که دستگاه پخش و دکمه ها روش نصبه، همش جیز جیز میکنه. اینو چی کارش کنم؟

آیا شما تا به حال این پنل رو از جاش درآوردی یا نه؟؟
چون بعضی از نصاب های دزدگیر برای استفاده از سیم ها اون رو دی میاورن و موقع در آوردن خارهای اون رو میشکون و در جای خودش لق میزنه و جیر جیر میکنه.
اگر مطمئن نیستید در بیاریدش و ببینید صدا از کجاست.
شاید با در آوردن و جا زدن آن درست بشه.
با تشکر

saeed_rezaei
25 January 2009, 06:33 PM
آیا شما تا به حال این پنل رو از جاش درآوردی یا نه؟؟
چون بعضی از نصاب های دزدگیر برای استفاده از سیم ها اون رو دی میاورن و موقع در آوردن خارهای اون رو میشکون و در جای خودش لق میزنه و جیر جیر میکنه.
اگر مطمئن نیستید در بیاریدش و ببینید صدا از کجاست.
شاید با در آوردن و جا زدن آن درست بشه.
با تشکر

ســلام بر دوست حاذقم.
والا من تا حالا بازش نکردم. البته دزد گیر هم نصب نکردم.
چطوری این پنله باز می شه؟ (منظورم پنل کرم رنگ هست)
وقتی انگشتم رو وسط سه تا دایره پایین قرار می دم و یه ذره فشار می دم هم همین صدا رو می ده.

mohammad1983
25 January 2009, 06:42 PM
امروز رفتم كلينيك رنو.صداي تق تق رو درست كنم.عصري كه ماشين رو گرفتم ديدم همون جوريه.
خودم به مكانيك نشون دادم ماشين رو برد و 5 دقيقه طول كشيد درستش كرد.:icon_arro
پيچ هاي سيني شل بود:icon_twis

داود م
3 February 2009, 06:55 PM
سلام دوستان چند روزه در قسمت درب جلو شاگرد يا ستون وسط هنگام عبور از دست انداز صداي برخورد دو فلز به گوش ميرسه ستون وسط رو باز كردم وسطش اسفنج گذاشتم نوار لاي در رو هم پارافيل مايع زدم مشكل حل نشد يكي راهنمايي كنه .

mohammad1983
3 February 2009, 09:42 PM
سلام دوستان چند روزه در قسمت درب جلو شاگرد يا ستون وسط هنگام عبور از دست انداز صداي برخورد دو فلز به گوش ميرسه ستون وسط رو باز كردم وسطش اسفنج گذاشتم نوار لاي در رو هم پارافيل مايع زدم مشكل حل نشد يكي راهنمايي كنه .
يك تيكه گريس به اون قفل هاي در ها و اون زائده هاي گرد روي بدنه بزنيد.مشكل حل ميشود

sayan1
4 February 2009, 12:21 PM
با سلام

چند وقته که وقتی تو دست اندازها می افتم یک صدایی مثل لرزش یک صفحه فلزی احساس می کنم البته نمی دونم از کجاست اول فکر می کردم صدای CD های داخل ماشینه ولی اونها رو هم از ماشین خارج کردم بازم صدا میاد. میخواستم ببینم کسی این مشکل را داشته؟

pooyan.tt
4 February 2009, 08:18 PM
با سلام

چند وقته که وقتی تو دست اندازها می افتم یک صدایی مثل لرزش یک صفحه فلزی احساس می کنم البته نمی دونم از کجاست اول فکر می کردم صدای CD های داخل ماشینه ولی اونها رو هم از ماشین خارج کردم بازم صدا میاد. میخواستم ببینم کسی این مشکل را داشته؟

من هم این مشکل رو دو هفته بعد از تعویض روغن داشتم

معمولا برای تعویض فیلتر روغن سینی زیر ماشین رو باز می کنن

برید یه تعویض روغنی و بگید که ماشین رو ببره رو چال یا رو جک و پیچ های سینی رو چک کنه و درصورت نیاز آنها رو سفت کنه

mohammad1983
4 February 2009, 08:24 PM
با سلام

خوب احتمالا مشكل شما هم همون قفل هاي درب ياشه.
گريس زده ايد؟

عليرضا 1013
10 February 2009, 11:26 PM
سلام.
ماشين من 1900km كار كرده ولي از روز اول در داشبورد لق بود و صدا ميداد. لطفا راهنمايي كنيد كه چه طوري ميتونم رگلاژش كنم كه سفت بشه.
2،3 روزي ميشه كه وقتي تو دست انداز مي افتم يا ميخوام بيام تو پاركينگ (كه با كوچه اختلاف سطح داره) از لاي درها صداي قرچ قرچ مياد ، انگار كه دارند ماشينو ميپيچونن :icon_redf
صدا انگار از تماس درها با لاستيك دور در هستش.
ممنون ميشم اين 2 مورد رو راهنماييم كنيد.
مرسي.

persia
11 February 2009, 10:14 AM
سلام.
ماشين من 1900km كار كرده ولي از روز اول در داشبورد لق بود و صدا ميداد. لطفا راهنمايي كنيد كه چه طوري ميتونم رگلاژش كنم كه سفت بشه.
2،3 روزي ميشه كه وقتي تو دست انداز مي افتم يا ميخوام بيام تو پاركينگ (كه با كوچه اختلاف سطح داره) از لاي درها صداي قرچ قرچ مياد ، انگار كه دارند ماشينو ميپيچونن :icon_redf
صدا انگار از تماس درها با لاستيك دور در هستش.
ممنون ميشم اين 2 مورد رو راهنماييم كنيد.
مرسي.
سلام

من درب داشبورد رو در سرویس 10000 دادم رگلاژ کرد و تقریبا خوب شده. (بدون هزینه)

با زدن گریس به قفل و لولای تمام دربها، این صدا کاهش پیدا می کنه. اما کاملا از بین نمیره.

موفق باشید

عليرضا 1013
11 February 2009, 09:31 PM
مرسي از راهنماييتون.
امروز ماشينو بردم تعميرگاه مركزي (ميدان آزادي) و داشبورد را رگلاژ كردن. 100% درست نشد ولي صداش كمتر شد.
درهاي ماشينم رگلاژ كردن ولي اصلا" فايده اي نداشت چون باز هم همون صدارو ميده.
متاسفانه بي دليل روكش كرومي روي پنل كنسول وسط ماشينو باز كرده بودن و جاي پيچ گوشتي روي 5 جاي داشبورد مونده :icon_bigg
اينقدر عصباني ام كه اصلا" چرا بايد ماشينو ميبردم گارانتي...:icon_conf
ماشين صفر با 5 خراشيدگي روي داشبورد ! هنري كه تو اين مملكت پيدا ميشه و بس . . .

ara_kamandar
11 February 2009, 10:42 PM
من بعد از کلی گشتن فهمیدم از صدا از دسته قفل مشکی رنگ سمت شاگرد است .
پ
پ
اما هنوز راه حلشو کشف نکمردم شما هم ببین صدا از همانجاست؟
پ

siavash-l90
12 February 2009, 02:10 AM
من با آچارکشی جاهایی که میگم خیلی از صداهارو رفع کردم:
1-تمام پیچایگلگیرهای جلو و لولاهای کاپوت
2- پیچای کوچک شلگیرهای زیر گلگیرهای جلو و عقب
3-پیچای دستگیره درها روکش درها و پیچای مربوط به بازوهای کوچک درها زیر گردگیر لاستیکی قرار دارند
4- دو لوله انتقال گاز که از کمپرسور کولر میاد و به وسیله یه بست فلزی که لاستیکی هم داره روی گلگیر سمت شاگرد از داخل نصب شده که اگه دقت کنین لوله توش بازی مکنن که به جهت جابجایی موتور در دورهای مختلفه اما همین باعث صدای لرزشی از سمت شاگرد هنگامی که گاز رو رها می کنین میشه که من یه بست پلاستیکی انداخنم دور دو تا لوله و صدا رفع شد
5- درمورد داشبورد هنوز کاری نکردم:icon_cool

fishy_man
12 February 2009, 08:41 AM
در ماشین من هم موقع رفتن تو پارکینگ قیژ قیژ می کرد
من به توصیه دوستان از گریس درمانی استفاده کردم
به میزان زیادی گریس به قفل ها زدم ، به زور گیس کردم داخل قفل درها و به اون قطعه استوانه ای مشکی روی ماشینم گریس زدم
مشکلم حل شد :icon_sad::icon_cool
امیدوارم باز به صدا نیوفته

saeed6070
15 February 2009, 12:07 AM
سلام.
فکر ميکنم جاي گريس اگه از پارافين مايع استفاده کني مناسب تر و براي لاستيک هم بهتر باشه.
مرسي

سلام دوست عزيز از روغن سيليکون هم مي توني استفاده کني

bamshad
16 February 2009, 03:16 AM
]چرا وقتی پارو از روی گاز برمیدارم دور موتورکه کم میشه یه لرزش خفیف توی ماشین ایجاد میشه؟
من در مورد گارانتیم مشکلی دارم از جایی که خریدم میگن باید حتما برم جاده کرج از اونجا تحویل بگیرمش فقطم به صاحب ماشین میدن واقعا همچین چیزیه یا طرف بهانه اورده؟

mohammad1983
16 February 2009, 11:16 AM
]چرا وقتی پارو از روی گاز برمیدارم دور موتورکه کم میشه یه لرزش خفیف توی ماشین ایجاد میشه؟
من در مورد گارانتیم مشکلی دارم از جایی که خریدم میگن باید حتما برم جاده کرج از اونجا تحویل بگیرمش فقطم به صاحب ماشین میدن واقعا همچین چیزیه یا طرف بهانه اورده؟
سلام
نه همه لوگان ها اين لرزش رو دارند و فكر نميكنم ايرادي باشه

siavash-l90
16 February 2009, 05:19 PM
دراین مورد قبلا هم عرض کردم که این لرزش که شما از سمت راست ماشین می شنوید به دلیل لرزش دولوله رفت و برگشت گاز کمپرسور کولر که بوسیله بستی روی گلگیر سمت شاگرد نصب شده اند اگر کاپوت رو بالا بزنید ودقیقا به سمت چپ خودتون نگاه کنید کنار دسته موتور این رو میبینید که میتونید با با بستن یکی از بستهای پلاستیکی که حتی باهاش قالپاق رو هم می بندن به دور این دو لوله از ارزش اونا در دور خاص موتور جلوگیری کنید

من با آچارکشی جاهایی که میگم خیلی از صداهارو رفع کردم:
1-تمام پیچایگلگیرهای جلو و لولاهای کاپوت
2- پیچای کوچک شلگیرهای زیر گلگیرهای جلو و عقب
3-پیچای دستگیره درها روکش درها و پیچای مربوط به بازوهای کوچک درها زیر گردگیر لاستیکی قرار دارند
4- دو لوله انتقال گاز که از کمپرسور کولر میاد و به وسیله یه بست فلزی که لاستیکی هم داره روی گلگیر سمت شاگرد از داخل نصب شده که اگه دقت کنین لوله توش بازی مکنن که به جهت جابجایی موتور در دورهای مختلفه اما همین باعث صدای لرزشی از سمت شاگرد هنگامی که گاز رو رها می کنین میشه که من یه بست پلاستیکی انداخنم دور دو تا لوله و صدا رفع شد
5- درمورد داشبورد هنوز کاری نکردم:icon_cool
اینم موارد قبلی

علی محمدی
20 February 2009, 02:39 PM
چون این تاپیک بیشتر در مورد صدا موتور ال90 شده اینم بگم شاید بد نباشه:
من ماشینم تا الان حدودا 8000 تا کار کرده بعد چند تا مشکل واسش پیش اومده بود گفتم ببرم گارانتی, خدا خیرشون بده هیچ کدوم از مشکلاتشو بر طرف نکردن. فقط این سرویس اولیه 10000 کیلومتر رو انجام دادن(دیدن هیچی نقد تر از سرویس اولیه نیست فعلا). بعدش که ماشینم رو سوار شدم تو گاز دادن متوجه شدم که صداش خیلی بیشتر از قبل شده, من دیگه بر نگشتم که از نمایندگی سوال کنم چرا ایجور شده.
خودم احتمال میدم که صدا از فیلتر هوا باشه یعنی مطمئنم که از اونه چون وقتی گاز میدی میشه فهمید.حالا یا نوع این فیلتر هوا با قبلی فرق میکنه یا اون قبلیه کثیف شده بود و صداش کمتر شده بوده.
تو دور پایین خیلی معلوم نیست ولی تو دور بالا صداش شده مثل ماشینای اسپرت!

خلاصه صدای موتور به خیلی چیزا بستگی داره !

ac800fr
20 February 2009, 03:52 PM
من ماشینم تا الان حدودا 8000 تا کار کرده بعد چند تا مشکل واسش پیش اومده بود گفتم ببرم گارانتی, خدا خیرشون بده هیچ کدوم از مشکلاتشو بر طرف نکردن. فقط این سرویس اولیه 10000 کیلومتر رو انجام دادن(دیدن هیچی نقد تر از سرویس اولیه نیست فعلا). بعدش که ماشینم رو سوار شدم تو گاز دادن متوجه شدم که صداش خیلی بیشتر از قبل شده, من دیگه بر نگشتم که از نمایندگی سوال کنم چرا ایجور شده.
خودم احتمال میدم که صدا از فیلتر هوا باشه یعنی مطمئنم که از اونه چون وقتی گاز میدی میشه فهمید.حالا یا نوع این فیلتر هوا با قبلی فرق میکنه یا اون قبلیه کثیف شده بود و صداش کمتر شده بوده.

كدام نمايندگي رفتيد؟
آيا نمايندگي شما مورد تاييد رنو بوده يا نه (نمايندگي هاي مورد تاييد رنو همگي لگوي رنو را نصب مي كنند)
اينطور كه من متوجه شدم ، رنو تعدادي از نمايندگي ها را از نظر امكانات و آموزش و غيره بررسي مي كنه و اگه داراي حداقل مورد نياز باشند آنها را تاييد مي كنه و اجازه نصب لگو را مي دهد.
با يكي از نمايندگي ها صحبت مي كردم ، مي گفت براي اينكه اجازه نصب لگو را بدهند و نمايندگي بتونه استاندارد رنو را از نظر خدمات پاس كنه ، حداقل 100 ميليون تجهيزات بايد خريد.
وقتي به چنين نمايندگي هايي مراجعه كنيد، حداقل مي تونيد مطمئن باشيد كه پرسنل آن آموزش هاي لازم را ديده اند و نمايندگي حداقل تجهيزات لازم را دارا مي باشد.
اين چنين نمايندگي هايي هم حداقل از مواد مصرفي استاندارد رنو استفاده مي كنند.

arman 321
21 February 2009, 01:14 AM

شما خودت یکدور فیلتر هوا رو باز کن دوباره با دقت ببند مشکلت رفع میشه.

saeed6070
21 February 2009, 02:21 AM
با تشکر از دوستان
کمربند ایمنی من هم صدا میداد و طبق توصیه دوستان کمربند و باز کردم و یه واشر لاستیکی انداختم وداخلش رو هم مقداری روغن سیلیکون غلیظ ریختم
فعلا هیچ صدایی ازش در نمیاد

داود م
21 February 2009, 07:04 PM
سلام دوستان از درب جلو سمت شاگرد صداي لرزش فلزي به گوش ميرسد با توجه به كارهاي زير كه انجام دادم برطرف نشد اگه كسي اين مشكل رو داشته راهنمايي كنه ( باز كردن قاب بلندگو و اضافه كردن درزگير به آن .باز كردن ستون وسط و اضافه كردن اسفنج به آن . بازديد لوله هاي كولر . گرسكاري قفل درب . روغنكاري نوارهاي لاي در )

ara_kamandar
22 February 2009, 04:02 AM
سلام دوستان از درب جلو سمت شاگرد صداي لرزش فلزي به گوش ميرسد با توجه به كارهاي زير كه انجام دادم برطرف نشد اگه كسي اين مشكل رو داشته راهنمايي كنه ( باز كردن قاب بلندگو و اضافه كردن درزگير به آن .باز كردن ستون وسط و اضافه كردن اسفنج به آن . بازديد لوله هاي كولر . گرسكاري قفل درب . روغنكاري نوارهاي لاي در )

احتمالا صدا از دسته قفل درب جلو می باشد دوست عزیز
پ
پ

ahmadi.a3
22 February 2009, 08:54 AM
با تشکر از دوستان
کمربند ایمنی من هم صدا میداد و طبق توصیه دوستان کمربند و باز کردم و یه واشر لاستیکی انداختم وداخلش رو هم مقداری روغن سیلیکون غلیظ ریختم
فعلا هیچ صدایی ازش در نمیاد

چقدر طول کشید؟سخت بود .چون منم همین مشکل را دارم

علی محمدی
22 February 2009, 10:47 PM
شما خودت یکدور فیلتر هوا رو باز کن دوباره با دقت ببند مشکلت رفع میشه.

آره کاپوت رو زدم بالا یه نگاهی کردم دیدم یه قسمتش رو که باید فشار میدادی تا خوب جا بره درست جا نزده بودن.دیگه چون شب بود و دید کم بود گذاشتم واسه صبح که همه جاشو دقیق بازرسی کنم.

علی محمدی
22 February 2009, 10:54 PM
كدام نمايندگي رفتيد؟
آيا نمايندگي شما مورد تاييد رنو بوده يا نه (نمايندگي هاي مورد تاييد رنو همگي لگوي رنو را نصب مي كنند)
اينطور كه من متوجه شدم ، رنو تعدادي از نمايندگي ها را از نظر امكانات و آموزش و غيره بررسي مي كنه و اگه داراي حداقل مورد نياز باشند آنها را تاييد مي كنه و اجازه نصب لگو را مي دهد.
با يكي از نمايندگي ها صحبت مي كردم ، مي گفت براي اينكه اجازه نصب لگو را بدهند و نمايندگي بتونه استاندارد رنو را از نظر خدمات پاس كنه ، حداقل 100 ميليون تجهيزات بايد خريد.
وقتي به چنين نمايندگي هايي مراجعه كنيد، حداقل مي تونيد مطمئن باشيد كه پرسنل آن آموزش هاي لازم را ديده اند و نمايندگي حداقل تجهيزات لازم را دارا مي باشد.
اين چنين نمايندگي هايي هم حداقل از مواد مصرفي استاندارد رنو استفاده مي كنند.
من اصلا در این مورد اطلاعی نداشتم که باید مورد تایید رنو باشه!
فردا باید برم همون نمایندگی ته و تو قضیه رو در بیارم ببینم.

bamshad
24 February 2009, 06:13 PM
اگه میشه تصویری توضیح بدین نحوه درست کردن صدای قفل کمربند رو

saeed6070
24 February 2009, 06:27 PM
چقدر طول کشيد؟سخت بود .چون منم همين مشکل را دارم

دوست عزيز کار خاصي نميخواد بکني فقط يه آچار برميداري و دو تا مهره قفل کمربند و باز ميکني و بعد دو طرفشو واشر لاستيکي ميزاري و بعد مهره رو سفت ميکند کلا ميشود بيست دقيقه

bamshad
28 February 2009, 04:03 AM
من ز وقتی ارتفاع صندلی رو بردم بالا دیگه کمربندم صدا نمیده :icon_lol:

yoonesdoost
28 February 2009, 05:40 PM
نوید عزیز با وجود اینکه در پوش بلندگو را برداشتم باز هم صدای ویز ویز قطع نشد و تنها با فشار آوردن به قاب بلندگو متوجه قطع شدن صدای ویز ویز شدم که از چسب آکواریوم استفاده کردم و باقی داستان :icon_cool
در ضمن خارهای مربوطه همگی سالم بودند:icon_surp
واقعا عاليه:icon_wink

Alireza_5635
7 March 2009, 01:30 AM
سلام به همه دوستان و تندر سواران عزيز ؛ اميدوارم كه تندرتون سالهاي سال بيصدا حركت كنه و احساس كنيد كه تو يه ماشين وارداتي نشستيد ؛ خدا سرو صداي افتادن ماشينو نصيب هيچكس نكنه چون من يكي كه اصلا تحملشو ندارم ، تندر من 10700 كيلومتر كار كرده و برا پارس خودرو هست e2 slx تا حالا اصلا اتاقش صدا نميداد تا اينكه چند وقت پيش يكي از اقوام كه خيلي مقرراتي هستند هنگامي كه عقب نشستند فورا ابه بستن كمربند اقدام كردند و چون نا خودآگاه از نرمي كمربند لوگان اطلاع نداشتند نسبتا تا حدي با سرعت كشيدند كه كمربند قفل شد و بعد از آزاد شدن دوباره آنرا آرام كشيدند و بستند ، اين موضوع گذشت تا شبش كه هنگام رانندگي متوجه شدم در دست انداز ها صداي تلق تلق از عقب از همون سمت كمربند مياد:icon_cry:خيلي عصباني شدم:icon_bigg و گفتم حتما از كمربند كه با سرعت كشيده شده و حتي موكت داشبورد عقب رو با احتياط و دقت باز كردم اصلا چيزي لق نبود حتي پايه قرقره جفت كمربند ها به آهني كه زير داشبورد هست جوش داده شده بود، به قرقره كمربند ها اسپري wd-400 زدم و خوشحال از اينكه ديگه صدا نميده ولي بي تاثير بود و فهميدم كه صدا از كمربند نيست و هرچي فكر ميكنم مبينم تو طاقچه عقب و ستون عقب سمت راننده چيزي نيست كه داره ازش صدا مياد حسابي اعصابمو ريخته بهم حتي 3-2 قلم لوازمي هم كه تو صندوق عقب بود رو برداشتم ولي باز صدا ميده ، ممنون ميشم از راهنمايي و كمك دوستان اگر اطلاعي در اين زمينه دارند يا فكري به ذهنتون ميرسه ( شرمنده از اينكه طولاني شد و وقت گرانبهاتونو گرفتم:icon_neut)

farshid-j
7 March 2009, 04:51 AM
با درود

امروز وقتی میخواستم ماشین را روشن کنم (البته نه بار اول در صبح) صدای پمپ بنزین زیاد شده بود، شبیه به صدای زوزه پمپ 405. البته این صدا پس از گرم شدن ماشین زیاد میشه. آیا هیچیک از دوستان همچین مشکلی ندارند؟

با سپاس

hkardan
7 March 2009, 09:55 AM
سلام به همه دوستان و تندر سواران عزيز ؛ اميدوارم كه تندرتون سالهاي سال بيصدا حركت كنه و احساس كنيد كه تو يه ماشين وارداتي نشستيد ؛ خدا سرو صداي افتادن ماشينو نصيب هيچكس نكنه چون من يكي كه اصلا تحملشو ندارم ، تندر من 10700 كيلومتر كار كرده و برا پارس خودرو هست e2 slx تا حالا اصلا اتاقش صدا نميداد تا اينكه چند وقت پيش يكي از اقوام كه خيلي مقرراتي هستند هنگامي كه عقب نشستند فورا ابه بستن كمربند اقدام كردند و چون نا خودآگاه از نرمي كمربند لوگان اطلاع نداشتند نسبتا تا حدي با سرعت كشيدند كه كمربند قفل شد و بعد از آزاد شدن دوباره آنرا آرام كشيدند و بستند ، اين موضوع گذشت تا شبش كه هنگام رانندگي متوجه شدم در دست انداز ها صداي تلق تلق از عقب از همون سمت كمربند مياد:icon_cry:خيلي عصباني شدم:icon_bigg و گفتم حتما از كمربند كه با سرعت كشيده شده و حتي موكت داشبورد عقب رو با احتياط و دقت باز كردم اصلا چيزي لق نبود حتي پايه قرقره جفت كمربند ها به آهني كه زير داشبورد هست جوش داده شده بود، به قرقره كمربند ها اسپري wd-400 زدم و خوشحال از اينكه ديگه صدا نميده ولي بي تاثير بود و فهميدم كه صدا از كمربند نيست و هرچي فكر ميكنم مبينم تو طاقچه عقب و ستون عقب سمت راننده چيزي نيست كه داره ازش صدا مياد حسابي اعصابمو ريخته بهم حتي 3-2 قلم لوازمي هم كه تو صندوق عقب بود رو برداشتم ولي باز صدا ميده ، ممنون ميشم از راهنمايي و كمك دوستان اگر اطلاعي در اين زمينه دارند يا فكري به ذهنتون ميرسه ( شرمنده از اينكه طولاني شد و وقت گرانبهاتونو گرفتم:icon_neut)

سلام

من هم مثل شما با صداهای داخل اتاق دیوانه میشم :icon_twis

من یه مشکلی شبیه این داشتم که یه صدای جیر جیر از قسمت عقب میومد. من بعد از کلی گشتن فهمیدم که صدا از کجاست. اگر کفی صندلی عقب را بلند کنی میبینی که به دو تا بست وصله. صدا ار اونجا بود. با زدن کمی WD-40 به اون بستها مشکل رفع شد. امیدوارم که برای شما هم همین باشد و حل شود.

vexer
7 March 2009, 11:28 AM
با درود

امروز وقتی میخواستم ماشین را روشن کنم (البته نه بار اول در صبح) صدای پمپ بنزین زیاد شده بود، شبیه به صدای زوزه پمپ 405. البته این صدا پس از گرم شدن ماشین زیاد میشه. آیا هیچیک از دوستان همچین مشکلی ندارند؟

با سپاس

با سلام

منم این صدا رو تقریبا در 6000 کارکرد متوجه شدم که صدایی بم هستش. البته اگه ضبط ماشین خاموش باشه قابل تشخیصه و اینم بگه که صدای پمپ 405 و پرشیا صدایی زیرتر تولید میکنه و بیشتر اذیت میکنه.

siavash-l90
7 March 2009, 02:38 PM
با سلام

منم این صدا رو تقریبا در 6000 کارکرد متوجه شدم که صدایی بم هستش. البته اگه ضبط ماشین خاموش باشه قابل تشخیصه و اینم بگه که صدای پمپ 405 و پرشیا صدایی زیرتر تولید میکنه و بیشتر اذیت میکنه.
منم بعضی وقتا صدای پمپ تندر رو میشنوم

پایه های پشتی صندلی عقب رو از داخل صندوق چک کنید اگه دیدین می لرزه با یه تکه لاستیک یا مقوا جلوگیری کنید

mohammad1983
7 March 2009, 02:44 PM
اصلا انگار قرقره كمربند عقب سمت راننده از داخل لق هست مال من همش صدا ميده اون سمت همش انگار يه چيزي تكون ميخوره!!

Sasannn
7 March 2009, 10:28 PM
دوستان پیچ جک داخل صندوق رو هم چک کنید، واسه من که صدا از جک بود، فقط با نهایت زور محکم کنید!

farshid-j
7 March 2009, 10:40 PM
با سلام

درود

دقیقا صدا بم و آزاردهنده است. امروز که رفتم نمایندگی هر چه صبر کردم با ماشین روشن صدا نداد! اما قبلا این صدا را نمیداد. آیا مال شما هم بعد از 6000 صدا میداد. متصدی نمایندگی میگفت ممکنه مال کنستر بنزین (که نمیدونم چیه) باشه. اگه دوستان نظری دارند لطفا راهنمایی کنند.

با سپاس

mohammad1983
7 March 2009, 10:58 PM
چه بنزيني ميزنيد؟
مال ما زماني كه بنزين عادي ميزدم صداي پمپ رو مي شنيدم اما از زماني كه سوپر زدم رفع شد.

farshid-j
7 March 2009, 11:02 PM
چه بنزيني ميزنيد؟
مال ما زماني كه بنزين عادي ميزدم صداي پمپ رو مي شنيدم اما از زماني كه سوپر زدم رفع شد.

بنزین سوپر الان 2 باک پشت سر هم سوپر زدم

hesam90
8 March 2009, 12:11 AM
سلام
این صدا وقتی زیاد میشه که شما وقتی سویچ رو می چرخونید تو اجازه نمیدید تا صدای پمپ قطع بشه و بعد استارت بزنید و یا به عبارت دیگه یک دفعه سویچ رو میچرخوتید و استارت میزنید که در این حالت بنزین به طور کامل پمپ بنزین نمیرسه و به مرور زمان به صدا می افتاده
دوستان به این نکته هم توجه کنن که پمپ بنزین های انژکتور داخل باک به وسیله بنزین داخل باک خنک میشن پس اجازه ندین بنرین خودرو بیش از حد کم بشه
یه نکته دیگه که امروز داشتم پمپ بنزین رو نگاه میکردم با پمپ بنزین تندر90 با
پمپ بنزین 206 و پراید از نظر ظاهر یکی هست ولی از فکر کنم از نظر فشار خروجی فرق داشته باشن

farshid-j
8 March 2009, 01:45 AM
سلام
این صدا وقتی زیاد میشه که شما وقتی سویچ رو می چرخونید تو اجازه نمیدید تا صدای پمپ قطع بشه و بعد استارت بزنید و یا به عبارت دیگه یک دفعه سویچ رو میچرخوتید و استارت میزنید که در این حالت بنزین به طور کامل پمپ بنزین نمیرسه و به مرور زمان به صدا می افتاده
دوستان به این نکته هم توجه کنن که پمپ بنزین های انژکتور داخل باک به وسیله بنزین داخل باک خنک میشن پس اجازه ندین بنرین خودرو بیش از حد کم بشه
یه نکته دیگه که امروز داشتم پمپ بنزین رو نگاه میکردم با پمپ بنزین تندر90 با
پمپ بنزین 206 و پراید از نظر ظاهر یکی هست ولی از فکر کنم از نظر فشار خروجی فرق داشته باشن

با درود

اتفاقا من به این نکته حساسم و حتی صبر میکنم که چراغهای پنل داشبورد هم خاموش بشن. صبحها هم به فرموده اساتید سعی میکنم 10 ثانیه سوییچ را باز بگذارم تا ecu خطا نده. بنزین هم نمیذارم خیلی کم بشه فقط یکبار اونم چون وقت نداشتم حدود 20 تا 30 کیلومتر با چراغ روشن بنزین رانندگی کردم.

با سپاس

داود م
8 March 2009, 05:47 PM
سلام لوگان من وقتي بنزين داخل باك به نصف ميرسد صداي پمپ به گوش ميرسد ولي با باك پر مشگلي ندارم .

دوستان سلام مدتيه صدايي ريز از قسمت كيلومتر يا پشت اون به گوش ميرسه كه اعصاب ما رو خورد كرده مجبور شدم كيلومتر رو پياده كنم وپشت اونم نگاه كنم ولي چيزي دستگيرمون نشد دوباره بستمش در ضمن صدا خود به خود قطع و وصل ميشه .اگه دوستان اين مشكل رو داشتن راهنمايي كنن .

Alireza_5635
10 March 2009, 06:54 PM
سلام به همه دوستان و تندر سواران ، از راهنمايي همه دوستان ، علي الخصوص آقا ساسان مشكلم حل شد و طبق فرموده ساسان جان پيچ جك در صندوق سفت نبود يعني بعد از يكباري كه براي چك كردن لنت ها از جك استفاده كردم بعد از اتمام كار به محض اينكه پيچش سفت شد ديگه محكم ترش نكردم و اصلا فكر نميكردم كه اون يك مقدار فضاي خالي مابين سر جك و ميله بكسل سپر جلو در صندوق سبب لق شدن پايه ميله بكسل و ايجاد صدا در دست انداز ها شود ، پيچ را محكم تر كردم و ديدم كه پايه سر جك چسبيد به پايه فلزي نگهدارنده ميله بكسل و ديگه در دست انداز ها صدا نميده و باعث شد تا دوباره از بيصدا بودن لوگان لذت ببرم ،به همه دوستان پيشنهاد ميكنم كه حتما هم اين قضيه رو چك كنند هم بعد از استفاده از جك حتما پيچ رو تا انتها محكم كنند ، در انتها باز هم از تمامي دوستان كمال تشكر رو دارم ، هميشه شاد و خوش و موفق باشيد ، مخلص همه شما دوستان گل

Sasannn
11 March 2009, 03:16 AM
سلام به همه دوستان و تندر سواران ، از راهنمايي همه دوستان ، علي الخصوص آقا ساسان مشكلم حل شد و طبق فرموده ساسان جان پيچ جك در صندوق سفت نبود يعني بعد از يكباري كه براي چك كردن لنت ها از جك استفاده كردم بعد از اتمام كار به محض اينكه پيچش سفت شد ديگه محكم ترش نكردم و اصلا فكر نميكردم كه اون يك مقدار فضاي خالي مابين سر جك و ميله بكسل سپر جلو در صندوق سبب لق شدن پايه ميله بكسل و ايجاد صدا در دست انداز ها شود ، پيچ را محكم تر كردم و ديدم كه پايه سر جك چسبيد به پايه فلزي نگهدارنده ميله بكسل و ديگه در دست انداز ها صدا نميده و باعث شد تا دوباره از بيصدا بودن لوگان لذت ببرم ،به همه دوستان پيشنهاد ميكنم كه حتما هم اين قضيه رو چك كنند هم بعد از استفاده از جك حتما پيچ رو تا انتها محكم كنند ، در انتها باز هم از تمامي دوستان كمال تشكر رو دارم ، هميشه شاد و خوش و موفق باشيد ، مخلص همه شما دوستان گل

خواهش میکنم علیرضا جان، خیلی خوشحال شدم که مشکلتون حل شد، ما همه هستیم تا به هم کمک کنیم، مطمئن بودم که از جک هستش و راستش این چند روز هم منتظر خبرت بودم! :icon_cool
ایشالا تندر هیچکس حالا حالا ها به صدا نیفته :icon_arro