PDA

View Full Version : بعد برين بگين ماشين هاي ايران امنيت ندا....

sadegh_aaz
6 March 2005, 07:05 PM
اين تصاوير مربوط به تصادف در ژاپن هست
http://img94.exs.cx/img94/4505/ogrishdotcomasiancarcrash115md.jpg

http://img127.exs.cx/img127/7053/ogrishdotcomasiancarcrash215bc.jpg

http://img183.exs.cx/img183/3559/ogrishdotcomasiancarcrash311wy.jpg

http://img167.exs.cx/img167/5047/ogrishdotcomasiancarcrash413ys.jpg

http://img183.exs.cx/img183/550/ogrishdotcomasiancarcrash518fv.jpg

http://img96.exs.cx/img96/9312/ogrishdotcomasiancarcrash616pp.jpg
اينقدر بدي كشور خودمونو نگيم مال بقيه رو هم ببينيم 8)
با تشكر :o [/img]

Nima1989
6 March 2005, 07:45 PM
عكسها رو من نميتونم ببينم

mahdi1944
7 March 2005, 01:05 AM
اين که تلفات در ايران زياده درسته که يه کميش به ماشين بستگي داره ولي مهمتر از همه راننده‌هاي بي‌احتياط و جاده‌هاي فرسوده و اجرا نکردن قوانين هست که باعث اين همه تلفات رانندگي مي‌شه
يکي از اقوام من هم يه بنز 300 داشت چپ کرد تو دره پس اين دليل بر اينه که بنز بده
مسلما نه بلکه سرعت زياد و نا مناسب بودن شيب عرضي جاده مهمترين عامل بود براي اين مورد
پس نمي‌شه همش رو کردن يه عامل انداخت بلکه اکثر مواقع عوامل زيادي دست به دست هم مي‌دهند تا يه فاجعه و يا اتفاق واقع بشه

Evanescence
7 March 2005, 09:05 AM
هم هيونداهه نصف شده ٬ هم هونداهه :twisted:

Joe Satriani
7 March 2005, 09:30 AM
اولاً : سوانح اينچنيني هر 100 سال در ژاپن رخ ميدهد و چون 100 سال پيش اوتوموبيل به شكل امروزي وجود نداشت پس اين سانحه اولين و آخرين تصادف با اين شدت هست :twisted:

دوماً : در كشور هاي صنعتي تا چنين تصادفي رخ ندهد كسي كشته نميشود !!! , در ماه گذسته كه شاهد بارش برف نيم متري در تهران بوديم حدود 40 نفر را در روز به غسال خانه بهشت زهرا مياوردند كه از پشت بام ليز خورده بودند و پرت شده بودند !!!!!!!!!! در تصادفات صورت گرفته با خودرو هاي ساخت داخل , با حداقل سرعت حداكثر جراحت را داريم

سوماً : ملاک ايمنی سرنشينان ، سلامت بدنه خودرو پس از تصادف نيست 8)
به دليل جذب نيروهای اينرسی عظيم توسط بدنه و خصوصاً شاسی های فضايی ، اين سازه ها دچار تغيير فرم شديدی ميشوند که باعث مستهلک کردن نيروي ناشی از برخورد شده و از انتقال آن نيرو به اندام سرنشينان جلوگيری ميکند
در ماشين های قديمی که بدنه ها بسيار قوی بودند , پس از تصادف تعدادی کشته و يک ماشين سالم برای وراث باقی ميماند :oops:
امروزه قضيه عکس شده است :wink:

و در آخر :‌ برتري عقل به چشم هنوز در جهان سوم اثبات نشده است :arrow:

fizzi
7 March 2005, 02:52 PM
هم هيونداهه نصف شده ٬ هم هونداهه :twisted:

evan جون اينها هر دو هوندا اكورد هستن.. :arrow: :o
يكيشون از اون يكي يكمي قديميتره...!! 8)

بعدشم...اينها كه آسيب جدي نديدن...با گريس در ميآد!!!! :lol:

harzaabe
8 March 2005, 01:02 AM
اين تصادف اگه تو ايران بود 200 نفر كشته ميداد

امید رضا
8 March 2005, 08:47 AM
تو كشورهاي پيشرفته چون تمام قوانين كاملا اجرا ميشه و طبق استاندارد هست يا اصلا تصادف نميكنن ويا اينكه اينجوري تصادف ميكنن . مثل اينجا نيست كه 99/99 درصد تصادفات منجر به خط و خش ميشه :)
ما هم تو همين كشور اگه ( براي مثال تهران-زنجان رو ميارم ) تو اين اتوبان كه يكي از افتخارات اين كشور هست بخاطر طول جاده و امنيت . كسي اگه بالاتر از 140 تا بره واقعا از جونش سير شده . بعد از اون برف كه اومد و جاده رو بسته بودن وقتي رفتم اسفالت كاملا خراب شده بود و حتي با چشماي خودم ديدم كه يه كاميون رو شد و از زير چرخش يه چيزي در رفت من فكر كردن برف بوده كه از روش رد شده و خورد شده ولي وقتي بهش رسيدم ديدم درست 40 سانت اسفالت كنده شده بود . خوب اگه درست پشت اين كاميون يه سواري بود و اون تكه اسفالت بهش ميخورد تو اون لغزندگي جاده تصادفي ميشد به مراتب سنگينتر از عكس بالا . ( تازه الان بعد از 1 ماه درست كردن سوراخها رو با قير پر كردن كه باز امنيت نداره :x :D )

پس نگاه كنيد با توجه به اماري كه هست رانندهاي ايراني بهترين رانندها هستن ولي نبود قانون و استاندارد نبودن وسايط نقليه و جادها امار تصادف ما رو خيلي بالا برده .

راستي اين جريان برگه جريمها رو ديدين ( البته ربطي به اين تاپيك نداره ولي جالبه ) :

1 - حمل جنازه با ماشين شخصي
2 - نداشتن كلاه ايمني ( جريمه براي يه سواري بوده )
3 - 3 تا جريمه با يه موضوع و يه مكان و يه زمان ( سوار كردن اطفال زير 12 سال در صندلي جلو )( كه براي خود من هم يه همچين جريمه اي زده بودن :D )
4 - حمل مسافر با ماشينهاي سنگين
ووو

اينم از جريمهامون :lol: :cry:

harzaabe
8 March 2005, 09:08 AM
من هم با اميد رضا موافقم
من يه جريمه تهران داشتم و يك ساعت بعدش يه جريمه اصفهان داشتم . يه جريمه هم بندر عباس داشتم (من كه تا حالا بندر عباس نرفتم آخه) :cry: :shock: :roll:

محمد رضا محمدي
8 March 2005, 10:45 AM
منم ب اميد رضا, عزيز موافقم ..
تصادفات كلن به عواملي نظير .... جاده .... خودرو ..... راننده ...... آب و هوا ..
بستگي داره . كه در كشور ما همه مثل آب و هوا قابل پيش بيني نيستند ... گواهينامه هاي رانندگي به سادگي در اختيار شخص قرار داده ميشه .... قوانين قديمي كه نياز به تامل و بازبيني داره .... خودروهاي اكصرن فرسوده و درب و داغون و بدون امكانات ايمني ... جاده هم كه هيچي .. براي مثال اتوبان قم تهران تو اين 4 سال گذشته هيچ تغييري به جز اضافه كردن چند تا چراغ برق نداشته ... كيفيت آسفالت واقعن بده .... روشنايي و نور كافي كه هيچي .. حتا خط كشي مناسب هم نداره ولي 100 تومن عوارض داره :twisted: ( البته اين يكي از بهترين مثال ها بود )

پس راننده هاي ما يا بسيار با تجربه و كار كشته هستند يا اينكه هميشه شانس مي آورند ... راننده هايي كه در اين شرايط ميرانند :mrgreen:

master
15 March 2005, 02:07 AM
چرا اين ماشينا نصف شده ؟!؟!؟ چه ضربه پذيري دارن اين بدنه هاي فضايي وقتي نصف ميشن!؟؟!

reza a
19 May 2006, 07:11 AM
امنیت شما به چی میگین؟
خوب از وضع ماشینها میشه فهمید سرعتشون خیلی زیاد بوده.
امنیت در رانندگی به خیلی چیز ها بستگی داره ایربگ ترمز های متناسب با سرعت ماشین
فرمان پذیری در سرعت بالا و.........
البته بدنه محکم انکار نمیکنم ولی همه اینها به مهارت راننده هم بستگی داره .
این هم بگم بعضی از ماشین های تولید داخل خوبن و نباید هی ازشون چون داخل تولید میشن بد بگیم.

DictatoR
19 May 2006, 08:32 AM
سلام...اگه این تصادف تو ایران بود هنوز داشتن جنازه هارو از لای گیربکس و صفحه کلاچ و...جمع میکردن...امنیت وقتی معنی پیدا میکنه که ببینیم تلفات چقدر بوده...

ATOS
19 May 2006, 10:05 AM
من دقيقا عين اين تصادف رو 5 سال پيش تو جاده قوچان ديدم :icon_mad:
يه ميني بوس زده بود به يه پيكان و دقيقا نصفش كرده بود و هر 3 سرنشين مرده بودن و كنار ماشين افتاده بودن:icon_redf

اين تصادف اگه تو ايران بود 200 نفر كشته ميداد
اين يكي رو ديگه بد اومدي:icon_razz

XELTEK
19 May 2006, 02:44 PM
شاید به خاطر جنس فایبر گلاس بدنه دو تیکه شدند !!!
چون انگار پاره شده !!! بادقت نیگا کنید !!!

sajjadnegaresh
19 May 2006, 03:20 PM
تنها نكته جالب عكس :
مردم اطراف تصادف بجاي ريختن پول خرد روي جنازه ، گل رز انداخته اند !!!

Abolfazl2006_p
19 May 2006, 07:03 PM
درحالی که تعداد کشته های تصادف در اروپا و کشور های پیشرفته کاهش پیدا میکنه تعداد کشته و مجروح در جاده های ایران رو به افزایشه !! :icon_cry:
من خودم دارم روزی 150 کیلو متر مسیر شهر خودم تا دانشگاهم را با ماشینم طی میکنم و روزی نیست که با این صحنه ها روبرو نشم: اتومبیل ها روز به روز پیشرفته تر و با شتاب بیشتر عرضه میشن اما جاده ها ی کشورمون همون جاده هایی هستند که روزی در اونا چهار پایان و گاهی ماشینی تردد میکرده و حالا فقط فرقی که کرده اسفالت درپیتی روش ریختن و چند تا علامت راهنمایی رانندگی داره حالا حساب کنید ماشینای امروزی و جاده های دیروزی را !!!! :icon_redf
بعلاوه تعداد نه چندان کمی راننده بی احتیاط که نمیدونند سزعت مطمئنه یعنی چی!! و اینا قبول ندارم که باید ملت را از اتومبیل شخصی منع کرد در کشور های پیشرفته گاهی هست که تمام افراد یک خانواده (پدر مادر و فرزند ) وسیله شخصی دارن ولی فرهنگ اتومبیل را دارن از اون برای کارهای غیر ضروری استفاده نمی کنند (قیمت بالای سوخت و هزینه نگهداری و...)از همون کودکی یاد میگیرن که به قانون احترام بذارن (همین کاری که راهنمایی و. رانندگی داره با پخش کارتون میکنه!!!!!):icon_razz
تا زمانی که فرهنگ درست رانندگی بین مردم جا نیفتاده و از طرفی به علت قشر جوون کشور تقاضا برای گواهینامه زیاد باشه (حق طبیعی هر انسانی) و تولید اتومبیلهای درپیتی بالا باشه این امار ها کم نخواهد شد .

parti3000
19 May 2006, 09:00 PM
یک نکته اساسی رو هم بدونید اینکه تعدادتلفات زیاد در تصادفات ایران فقط به علت استحکام و امنیت و کیفیت خودرو نیست : وضع بد جاده ها عدم امداد رسانی به موقع نداشتن امکانات اورژانسی در امبولانسها . تجهیزات پزشکی ضعیف در درمانگاه ها و مراکز درمانی سهل انگاری پزشکان و..... که اگه بخوام بشمارم چند صفحه ای میشه !!!
همه شما حداقل دو سه مورد برای هر کدوم میشناسید که نبود شبرنگ مناسب و تابلو های غلط ! و جاده سازی ضعیف چه بروز راننده ها مخصوصا در جاده های که راننده در اون سابقه تردد نداره میاره !
چه بسیارند افرادی به علت دیر رسیدن امبولانس و یا نرسیدن اون در کنار جاده تلف شدند !
به نظر شما نبود امکانات اولیه در امبولانس ( اکسیژن . شوک برقی . بی سیم جهت هماهنگی با بیمارستان و ....)
باعث مرگ خیلی ها نشده .
البته شاید به بحث زیاد مربوط نباشه ولی تمام این عوامل در میزان تلفات نقش دارند چه بسا یک خونریزی ساده در اثر نرسیدن امداد پزشکی باعث مرگ کسی بشه .
پس در میزان تلفات فقط خودرو مقصر نیست هر چند که عامل اصلی و تاثیر گذاری هست !
:icon_excl

meslehichkas
20 May 2006, 05:36 PM
آقا هوندا مشكيه از وسط نصف شده هوندا سيلوره از پشت خورده؟
مگه ميشه ؟ يعني هونداي سيلور 200تا دنده عقب پر كرده بوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فكر نكنم اين دونا عكس مربوط به هم باشه . اينطور نيست ؟
مگر اينكه چندتا ماشين بهم خورده باشن
البته چيزي كه دلخراش آسيب ديدنه همنوعانمونه نه اينكه كجاي ماشين به كجا خورده
راستي فكرشو كنيد اگه بجاي هوندا مشكيه پرايد يا PK بود ديگه چي ميشد

dr_mehry
4 March 2008, 10:30 AM
آقا هوندا مشكيه از وسط نصف شده هوندا سيلوره از پشت خورده؟
مگه ميشه ؟ يعني هونداي سيلور 200تا دنده عقب پر كرده بوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فكر نكنم اين دونا عكس مربوط به هم باشه . اينطور نيست ؟
مگر اينكه چندتا ماشين بهم خورده باشن
البته چيزي كه دلخراش آسيب ديدنه همنوعانمونه نه اينكه كجاي ماشين به كجا خورده
راستي فكرشو كنيد اگه بجاي هوندا مشكيه پرايد يا PK بود ديگه چي ميشد
مثل سرنشینای این دو تا ماشین اونا هم می مردند.چه فرقی داره .اگه پورشه هم بود فکر کنم کسی توش زنده نمی موند

NEC
4 March 2008, 12:17 PM
باید ببینیم اینا با چه سرعتی میرفتن و اینجوری شدن ، تو ایران با چه سرعتی میرن و اینجوری میشن !!! :icon_arro

salman24h
4 March 2008, 02:34 PM
به نظر من هم امنیت فقط به ماشین بستگی نداره که الان بیاییم و با 2 تا عکس به این نتیجه برسیم که چون توی ژاپن هم یه همچین تصادفی اتفاق افتاده پس این ماشین های مسخره ای هم که ما سوار میشیم از نظر ایمنی خوب هستن!!!
اصولا آدم های بی احتیاط همه جای دنیا وجود دارن و حتی اگه تانک هم سوار بشن باز هم میتونن از صحنه ها خلق کنن.
نکته مهم اینجاس که توی ژاپن ماشین ها خود به خود آتش نمیگیرن... فرمون ماشین قفل نمیکنه... ماشین ها رو با سیستم ترمز دوچرخه به مردم تحویل نمیدن... قوانین رانندگی رعایت میشه... و ...

Senator
4 March 2008, 06:03 PM
كسي كه تاپيك زده فكر كنم از سركردگان ايران خودرو باشه!!!(تعداد پست ها و تاريخ عضويت رو ميگم!)
آخه يكي نيست بگه ادم.... چه ربطي داره عكس تصادف يه جاي ديگرو گذاشته نتيجه ميگيريم كه ماشيناي داخلي ..........

Nomad
7 March 2008, 03:22 AM
senator2672 (http://www.phalls.com/member.php?u=40637)
دوست عزیز ... یکم مودبانه تر لطفا .

Senator
7 March 2008, 03:57 PM
senator2672 (http://www.phalls.com/member.php?u=40637)
دوست عزیز ... یکم مودبانه تر لطفا .
چشم رئيس:icon_cool

samir2253122
7 March 2008, 11:21 PM
http://www.car-accidents.com
اين سايت جالبه ببينيد
http://www.car-accidents.com/country-car-accidents/iran-car-accidents.html
http://www.car-accidents.com/accident_photo_country.html
مطمئنن ما فاكتور هاي ايمني رو كمتر در نظر ميگيريم.
7400 تصادف در سال براي ژاپن
و ايران 25000

Warrior--
6 October 2008, 12:59 AM
آخر وقتی کامیون به وسط می شین می زند می خواهید ماشین نصف نشود؟

nojex
6 October 2008, 01:35 AM
تاپیک در مورد تصادف خارج از قوانین سایت می باشد
تایپک قفل شد