PDA

View Full Version : سوالات مربوط به ثبت نام و تحویل تندر 90صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

Raminium2001
26 February 2008, 06:39 PM
دوستان حالا که لوگان در تالارهای پارسی صاحب کلوپ شده بهتره بحثها به صورت تخصصی در تاپیکهای مجزا مطرح بشه. به مرور صحبتهای قبلی هم به این تاپیک منتقل میشه.
لطفا بحثهای مربوط به ثبت نام و تحویل خودرو لوگان (تندر 90) را در این قسمت مطرح کنید.

reza engine
27 February 2008, 05:16 PM
تابناك 8 اسفند 86
تندر 90، آرزويي دست‌نيافتني؟!
يكي از بينندگان «تابناك» با ارسال پيامي درباره واگذاري خودروهاي پيش‌ثبت‌نامي تندر 90 نوشته است: احتراماً به استحضار مي‌رساند اينجانب به نمايندگي از تعداد کثيري از هموطنان در سراسر کشور در آستانه سالگرد ثبت‌نام و پس از يک سال سردرگمي و شنيدن سخنان متناقض، نهايت نارضايتي و شکايت خويش را از دو شرکت ايران‌خودرو و پارس‌خودرو در خصوص نحوه توليد و توزيع خودرو تندر 90 به شرح زير اعلام مي‌نمايم.

1ـ در ثبت نام اوليه که از تاريخ 12/12/85 لغايت 18/12/85 انجام پذيرفت، حدود هشتاد هزار نفر براي خودرو ياد شده در دو شرکت خودروساز و به اميد استفاده از خودرو با کيفيت و قيمت مناسب براي قشر متوسط جامعه نام‌نويسي نمودند. در آن هنگام، همه نمايندگي‌هاي محترم، خبر از تحويل خودرو مابين خرداد تا پايان شهريور 86 را دادند و اين موضوع بلافاصله پس از ثبت نام در سايت رسمي شرکت ايران خودرو نيز منعکس شد. ولي هم اکنون پس از گذشت يک سال به جز سرگرداني و شنيدن دروغ از مسئولان، چيزي عايدمان نشده و با احتساب روند توليد فعلي بايد ساليان بعدي را نيز در انتظار اين خودرو بنشينيم.
طبق اعلام رسمي دو شرکت خودروساز تاکنون کمتر از بيست هزار دستگاه تندر مجموعاً در کشور توليد شده و بدين ترتيب تکليف بقيه بسيار نامعلوم و مبهم است.

2ـ جناب وزير محترم صنايع و معادن چند روز پيش از اخذ رأي اعتماد از مجلس فرموده بودند مطمئناً تا پايان سال‌جاري آمار توليد تندر در هريک از دو خودروساز روزانه به ششصد دستگاه خواهد رسيد و در غير اين صورت خودرو از خارج وارد خواهد شد و اين موضوع توسط برخي از نمايندگان مجلس نيز تأييد شده بود، ولي اين وعده نيز همچون وعده‌هاي ديگر توخالي و فاقد ضمانت اجرايي بود.!

3ـ به‌رغم قرعه‌کشي نمايشي دو خودروساز متأسفانه برخي خودروها خارج از نوبت به برخي از نورچشمي‌‌ها اهدا شد.

4ـ به‌رغم پيگيري‌هاي پياپي مردم و اصحاب رسانه از دو شرکت خودروساز، متأسفانه تاکنون اطلاع‌رساني شفاف در زمينه موعد قطعي تحويل از طرف دو خودروساز نشده و فقط و فقط شاهد اعلام نظرهاي ضد و نقيض و خلف وعده‌هاي مکرر در سال 86 توسط مسئولان دو خودروساز بوده‌ايم (مستندات همگي موجود است). ضمناً شرکت‌هاي خودروساز با تناقض‌گويي‌هاي مکرر خود صدمات مادي و معنوي بيشمار در طول يک سال گذشته به ثبت نام کنندگان تندر وارد نموده‌اند و دريغ از حتي يک بار عذرخواهي. فقط يک سؤال از آقايان منطقي، قلعه باني و بذرپاش دارم: اگر همين بلا بر سر خودتان مي‌آمد و مجبور بوديد يک سال بدون خودرو بمانيد و در آستانه عيد هم خودرو نداشتيد، آيا زمين و زمان را به هم نمي‌دوختيد؟؟!

5- دو شرکت خودروساز به دلايل نامعلوم و واهي نسبت به حذف دلخواه آپشن‌هاي خودرو براي افراد معمولي و ارايه آنها به افراد نورچشمي اقدام نموده‌اند و هيچ مرجعي نيز پيگير و پاسخگوي اين موضوع نيست.

6ـ شرکت‌هاي خودروساز نسبت به افزايش نامحسوس قيمت خودرو از طريق کم کردن زمان سود مشارکت و افزايش ماليات و عوارض خودرو (به‌رغم قطعي بودن مبلغ قرارداد) اقدام کرده‌اند که اين ناشي از انحصاري بودن اين صنعت و عدم وجود رقيب است، ضمن آن‌که محاسبه جريمه تأخير به مشترکان که بنا بر قرارداد، بايد از اول خرداد 86 به بعد تعلق گيرد، نيز به امري فراموش شده تبديل گشته است.

7ـ با وجود مشکلات فراوان توليد و عدم اجراي تعهدات نسبت به ما ثبت نام کنندگان اوليه اين تحفه تندر 90 شرکت ايران‌خودرو نسبت به پيش فروش دوباره اقدام نموده، ضمن اينکه در يک سال گذشته، تنها پانزده درصد از تعهدات خود را انجام داده‌اند و شرکت پارس‌خودرو با قرار دادن تندر در سبد جوايز بانک ملت و فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه در حال دهن‌کجي به ما هستند و اين شرکت معظم نيز نتوانسته حتي به سي و پنج درصد از تعهدات خود عمل كند.

8ـ از ديگر مشکلات جدي پروژه پشتيباني نشدن قطعه‌اي و فني مناسب از طرف خودروسازها و نمايندگي‌هاي آنهاست و سرويس‌دهي فراگير و خدمات پس از فروش مناسب به دارندگان تندر مفهومي ندارد.

9ـ کم‌فروشي خودروسازها و نگذاشتن برخي از قطعات لازم (کليدهاي لادري، سيستم نشانگر کمربند ايمني، محافظ ECU، عدم عملکرد نشانگر اخطار موتور، کيف ابزار، کفي زير پا،... و حتي قرآن مجيد) روي تندر نيز در خودروهاي تحويلي از مسائل ديگري است که همچنان بي‌‌پاسخ مانده است.

با عنايت به موارد آمده، نمي‌دانيم چه کسي دادرس ماست، زيرا هيچ يک از ارگان‌هاي بازرسي و مسئولان و وکلا و وزرا و ... پاسخگو نيستند و هر کدام مشغول امور مهمتري! هستند.

reza engine
27 February 2008, 05:37 PM
دوستان عزيز
نامه با مضمون فوق را براي ساير خبرگزاري ها و سازمان بازرسي كل كشور و ارگان هاي مربوطه بفرستيد و از طريق گرفتن شماره نامه آن را پيگيري كنيد.

shat
29 February 2008, 01:25 PM
این عکس رو گذاشتم که بگم یک سال گذشت اما از ماشین خبری نشد
و یک نکته دیگه این که موعد تحویل رو خودشون تویه سایتشون 29/12/86 زدن اما تا اون موقع که نمی دنش :icon_cry:
http://i27.tinypic.com/9hqsrs.jpg

Navid_Aref
29 February 2008, 03:28 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران/سرويس: خودرو
خبر اول:
رييس هيات مديره انجمن قطعه‌سازان:
سهم ما در قرارداد چري ‌٥/٤درصد بود، نه‌٢١
امسال كم‌تر از ‌٢٢هزار دستگاه تندر‌٩٠ توليد شده است
http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1093660

در قرارداد چري، ما هيچ اعتراضي به سهم 21 درصدي قطعه‌سازان كه عملا خيلي كمتر از اين نيز هست،‌ نداريم، بلكه به كيفيت پايين خودرو چيني اعتراض داريم، چرا كه پس از مدت كمي عملا به درد اسقاط مي‌خورد.
محمدباقر رجال - رييس هيات مديره انجمن قطعه سازان - در واكنش به حضور شركت خودروسازي چري در ايران به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: چرا ما بايد در مورد صنعت داخلي روي كيفيت حساس باشيم، اما وقتي صحبت از واردات مي‌شود، همه چيز را ناديده بگيريم و حتي به محصول يك‌بار مصرف هم راضي شويم؟
وي درباره دليل مخالفتش با كار مشترك ايران و چين اظهار كرد: تجربه نشان داده كه در ابتداي چنين كارهايي تا زماني كه ساخت مشترك آغاز شود 100 تا 200 هزار دستگاه خودرو به صورت CBU وارد خواهد شد و پس از آن هم معلوم نيست ديگر ساخت داخل به صلاح باشد يا خير.
او ادامه داد: در مورد سهم 21 درصدي قطعه‌سازي كه در اين قرارداد آمده نيز بايد گفت كه چيزي كه با ما در ميان گذاشتند، سهم 4.5 درصدي اعضاي انجمن قطعه‌سازان در توليد قطعات بود و 3 درصد نيز سهم مربوط به قطعه‌سازان منطقه شمال و بقيه سهم مربوط به قطعه‌سازان ايران خودرو و ديگران بود.
رجال در پاسخ به اين‌كه چرا با اين شرايط و دو سال پيش كه بحث كار با چري مطرح شد، اعتراضي نكرديد؟ گفت: از اولين روزي كه پروژه چري را براي ما تعريف كردند، مخالفت خود را اعلام كرديم و حتي پيشنهاد كرديم كه اين بحث را نيز براي مسوولان مطرح كنند كه دو سال ديگر نگويند چرا نظر كارشناسي خود را به موقع اعلام نكرديد.
وي در پاسخ به سوال ديگر ايسنا مبني بر اين كه با وجود حضور چري در بازار خودرو آمريكا چطور كيفيت اين خودروساز را زيرسوال مي‌بريد؟ مدعي شد: آنها كار مشترك فني انجام نمي‌دهند، بلكه پول مي‌دهند! چنان كه آمريكا نيز در بازار چين حضور دارد و اين نمي‌تواند دليلي بر كيفيت يك خودروساز باشد، چرا كه چين در اقتصاد خيلي كشورهاي ديگر نيز با سرمايه‌گذاري رسوخ كرده است.


توليد حدود 22 هزار دستگاه تندر90 در 11 ماهه امسال
رجال در ادامه در خصوص آخرين وضعيت قطعه‌سازان تندر90 توضيح داد: براساس اعلام رنو پارس تا پنجم اسفند امسال خودروسازان جمعا 21 هزار و 930 دستگاه تندر90 توليد كرده‌اند. البته شركت رنوپارس و قطعه‌سازان نيز مشكلات مالي خاص خود را دارند.
به گزارش ايسنا، اين در حالي است كه شركت‌هاي ايران‌خودرو و پارس‌خودرو (وابسته به سايپا) براي تحويل 80 هزار دستگاه تندر90 در سال جاري متعهد شده‌اند كه با اين حساب كمتر از 30 درصد رقم فوق تاكنون محقق شده است.
وي درخصوص داخلي‌سازي تندر90 نيز توضيح داد: در حال حاضر 54.23 درصد از اين خودرو ساخت داخل شده و پيش‌بيني مي‌شود تا پايان سال 2008 اين رقم به 62 درصد برسد. اين در حالي است كه در قرارداد بين ايران و رنو 52 درصد ساخت داخلي پيش‌بيني شده بود.
او در خصوص اظهارات رييس كميسيون امنيت ملي مجلس درباره كنار گذاشتن پژو فرانسه از همكاري با ايران گفت: اين جبهه‌گيري‌ها در واقع نوعي واكنش سياسي است كه براي دفاع از حقوق ملي بايد عنوان شود و اين موضوع قدرت چانه‌زني ما را بالا مي‌برد.


لحاظ كردن هزينه تحقيق و توسعه به جاي ماليات؛ بزرگ‌ترين خدمت
وي لحاظ كردن هزينه تحقيق و توسعه به جاي ماليات شركت‌هاي خودروساز و قطعه ساز را بزرگترين خدمت به پيشرفت اين صنت برشمرد و افزود: كشورها ي توسعه يافته اين كار را كرده اند و ما نيز بايد آن را قبول كنيم كه با وام با بهره 24 درصد، شركتي مثل ايران خودرو نمي تواند كار تحقيقاتي انجام دهد.


كاهش تعرفه عامل رشد واردات خودرو
وي در خصوص محدوديت‌هايي كه براي صنعت قطعه‌سازي به‌وجود آمده و عدم گشايش اعتبار اسنادي (LC) براي شركت‌هاي ايراني گفت:‌ در نامه‌اي كه انجمن قطعه‌سازان درخصوص اثرهاي زيان‌آور كاهش تعرفه به نمايندگان مجلس نوشت، عنوان شد كه پايين آوردن تعرفه موجب واردات هرچه بيشتر خودرو به ايران مي‌شود.
او خاطرنشان كرد: در حال حاضر كشورهايي مثل چين بسيار سخت‌گيرانه به ما جنس مي‌دهند و حتي در بعضي مواقع مواد اوليه در اختيارمان قرار نمي‌دهند؛ يعني اين دسته كشورها يك زمان بالاترين استفاده‌ها را از ما مي‌برند و به وقت خود نيز كمترين ترديدي در ضربه زدن به ما ندارند.


كاهش ندادن تعرفه قابليت چانه‌زني ما را افزايش مي‌دهد
وي با اشاره به اين‌كه كاهش تعرفه به سود خودروسازان خواهد بود، گفت: اصلا مخالف واردات خودرو نيستيم، ولي بايد بپذيريم كه تعرفه يك ابزار سياسي كارآمد در دست ماست. وقتي با تعرفه 45 درصدي به سازمان تجارت جهاني بپيونديم، ديگر جاي چانه‌زني نداريم، در صورتي كه با تعرفه 100 يا 90 درصدي به هنگام ورود به اين سازمان عملا چندين سال وقت داريم كه آن را كاهش دهيم و آن را به 45 درصد برسانيم.

خبر دوم:
*ماه پاياني سال و افسارگسيختگي بازار خودرو*
قيمت خودرو؛ هرروز بيش‌تر از ديروز!
http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1094792

گويا افزايش قيمت خودرو در ماه پاياني سال و نزديك شدن به تعطيلات نوروزي و افزايش سفرها به يك عرف تبديل شده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، هر سال قيمت‌ها در اين مواقع به دليل افزايش تقاضا به طور كاذب بالا مي‌رود و كسي هم نمي تواند جلودار آن باشد. خودروساز مي‌گويد من مقصر نيستم و دلال حاشيه‌ساز است و از سوي ديگر قطعه‌ساز نيز مثل هميشه از درآمدش مي‌نالد و مي‌گويد سود كار من صفر است. مسوولان هم فقط مي‌گويند كه برخورد مي‌كنيم. اين در حالي است كه طي هفته اخير حدود يك ميليون تومان به قيمت انواع خودروها در بازار افزوده شده است.
شايد بتوان گفت كه قيمت خودرو در هفته اخير به بالاترين سطح در طول سال 86 رسيده است كه البته اين بار ديگر توجيه‌هايي مانند "افزايش در چند مدل خاص" قابل پذيرش نيست.


ركوردزني پرايد
پرايد بنزين‌سوز اين هفته حدود 8 ميليون تومان دربازار تهران معامله شد. البته موارد نادري هم يافت مي‌شد كه اين خودرو به قيمت حدود هفت ميليون و 850 تا 900 هزار تومان نيز خريد و فروش شود. اين در حالي است كه مديرفروش شركت سايپا با بيان اين كه فروش نقدي اين شركت همچنان ادامه دارد، از اختلاف قيمت بين كارخانه و كف بازار پرايد متعجب است.
نوع گازسوز اين خودرو نيز حدود 8.5 تا هشت ميليون و 600 هزار تومان در بازار تهران خريد و فروش شد.

صعود قيمت پژو405
به گزارش ايسنا، در حالي كه در هفته‌هاي اخير پژو 405 افزايش قيمت پلكاني داشت، اما اين هفته نوع بنزين سوز اين خودرو با افزايش 900 هزار توماني به 13 ميليون و 900 هزار تومان و نوع گازسوز اين خودرو نيز با افزايش 200 هزار توماني به 14 ميليون و 200 هزار تومان رسيد.

افزايش 300 هزار توماني سمند
سمند نيز از اين افزايش قيمت‌ها بي نصيب نماند و در حالي كه در چند ماه اخير افزايش چنداني در قيمت آن ديده نمي‌شد، طي اين هفته نوع بنزين سوز و گازسوز اين خودرو با افزايش 300 هزار توماني به ترتيب 13 و 14 ميليون تومان به فروش رسيدند. سمند LX نيز 15 ميليون و 200 هزار تومان و نوع دوگانه‌سوز آن حدود 16 ميليون تومان در بازار تهران به فروش رفت. سمند سورن نيز اين هفته حدود 18 ميليون و 200 هزار تومان در بازار تهران معامله شد.

پژو پارس نيز كم نياورد!
در حالي كه هفته گذشته پژو پارس معمولي 17 ميليون و 200 هزار تومان به فروش مي‌رفت، اين هفته قيمت اين خودرو به 17 ميليون و 400 تا 500 هزار تومان رسيد و نوع دوگانه سوز آن نيز 17 ميليون و 900 هزار تومان به فروش رفت. از قيمت نوع ELX اين خودرو نيز بهتر است سوال نكنيد، چون پيدا نمي‌شود!

پژو روآ و ريو مدارا كردند
در اين آشفته بازار قيمت‌ها، ريو تقريبا بدون افزايش چنداني در قيمت آن 12 ميليون و 850 تا 900 هزار تومان به فروش رفت. پژو روآ بنزيني نيز حدود 8 ميليون و 200 هزار تومان و نوع گازسوز آن 9 ميليون و 200 هزار تومان به فروش رفتند، اما نكته جالب در مورد قيمت اين خودرو اين است كه با اين‌كه براي ساير خودروها اختلاف قيمت نوع بنزين‌سوز و گازسوز آنها به كمتر از يك ميليون تومان رسيده، اما اين خودرو اين اختلاف خود را حفظ كرده است.

پژو 206 تيپ2 به 14 ميليون تومان نزديك شد
اين هفته قيمت پژو 206 تيپ 2 به مرز 14 ميليون تومان نزديك شد و اين در حالي است كه هفته گذشته حدود 13 ميليون و 450 هزار تومان به فروش مي رفت. تيپ 6 اين خودرو نيز بالاي 19 ميليون تومان فروخته مي‌شود.
مدل V20 اين خودرو نيز حدود 14 ميليون تومان و مدل V9 آن حدود 19 ميليون و 200 هزار تومان فروخته شد.

تندر90 و قيمت‌هاي عجيب و غريب
تندر90 نيز در اين هفته در مدل‌هاي مختلف E1، E0 و E2‌ از 10.5 تا 14 ميليون تومان در بازار تهران معامله شد. هرچند كه قيمت‌هاي فوق نسبت به هفته گذشته تغيير چنداني نداشتند، ولي رقم‌هاي فوق به دليل توليد كمتر از برنامه آن و در نتيجه افزايش تقاضا به قدري دور از واقعيت است كه نمي‌توان گفت ثابت مانده‌اند.
گفتني است، علاوه بر اين گراني‌ها، اين هفته در كمتر نمايشگاه اتومبيلي خودرو صفر براي فروش پيدا مي‌شد. انتهاي پيام

RF51
1 March 2008, 11:54 AM
دوستانی که در ایرانخودرو ثبت نام کردند ، بنا به اعلام اقای معینی در نمایندگی 1167 دوباره تبدیل به E2-LP برای کسانی که هنوز دعوت نامه برایشان صادر نشده امکان پذیر شده و فقط هم از طریق نمایندگی ها و با اخذ تعهد نامه مبنی بر عدم تعلق سود مشارکت و زیان تاخیر خواهد بود ( به این می گن پیشنهاد بیشرمانه!! ).
در طی هفته گذشته اگهی روزنامه ها پر بود از E2-LP که ایرانخودرو بدون نوبت به پرسنل خودش تحویل داده بود و اکثرا هم اگهی داده بودند برای فروش تا شب عیدی یه لقمه نون (حلال ؟!) واسه زن وبچه اشون ببرن.

Navid_Aref
1 March 2008, 07:19 PM
توليد خودرو گروه سایپا از مرز نیم میلیون دستگاه گذشت
http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=39011
به گزارش خبرخودرو ، گروه خودروسازی سایپا در یازده ماه گذشته حدود 511 هزار دستگاه انواع خودروسواری ف دو دیفرانسیل ، وانت و کامیون سبک و سنگین تولید کرد که بیست هزار دستگاه بیشتر از مدت مشابه سال قبل می باشد.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، گروه خودروسازی سایپا در این مدت 410 هزار دستگاه انواع پراید صبا،سایپا 141 و سایپا 132 و هاچ بک تولید کرده که حدود 10 هزار دستگاه بیشتر از سال قبل است.
در این مدت تولید زانتیا 11 هزار دستگاه، ریو 15هزار دستگاه، تندر90 حدود 12 هزار دستگاه ،ماکسیما 2 هزاردستگاه ،دو دیفرانسیل 1400دستگاه وپیکاپ4200دستگاه بوده است.
همچنین در11ماه گذشته حدود51هزاردستگاه وانت نیسان ،200دستگاه اتوبوس حدود800دستگاه کامیون درزامیاد (عضوگروه سایپا )تولید شده که کل تولید آن درمقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود 10درصدرشدنشان می دهد.درسایپا دیزل هم ازاول سال تا کنون حدود 3100دستگاه انواع کامیون تولید شده که حدود 4 درصد رشد داشته است.گروه سایپا با تولید حدود511هزار دستگاه خودرو در11ماه گذشته تمام برنامه های تولید خود رامحقق کرده است و پیش بینی می شود تا پایان سال میزان تولید به 550هزاردستگاه برسد که رکورد جدید محسوب می شود.
این شرکت اکنون با داشتن بالاترین سهم درتولید انواع سواری ،بیش از 51درصدسهم بازارایران رادراختیاردارد.

mehsal
2 March 2008, 03:50 PM
سلام به دوستان عزیز.. تشکر بابت این تاپیکای بدرد بخور.. یک سوال داشتم از کسانی که تحویل گرفتن ماشینشونو.. من نوبت سوم پارس خودرو ام .. 4/11 تکمیل وجه کردم.. و 25/11 ماشین تخصیص داده شد اما تا امروز 12/12 هیچ خبری از تحویل نیست ! هرجا که زنگ زدم جوابی داده نمیشه ! می خواستم ببینم شماره گذاری چند روز طول می کشه ؟

Navid_Aref
2 March 2008, 06:14 PM
سلام به دوستان عزیز.. تشکر بابت این تاپیکای بدرد بخور.. یک سوال داشتم از کسانی که تحویل گرفتن ماشینشونو.. من نوبت سوم پارس خودرو ام .. 4/11 تکمیل وجه کردم.. و 25/11 ماشین تخصیص داده شد اما تا امروز 12/12 هیچ خبری از تحویل نیست ! هرجا که زنگ زدم جوابی داده نمیشه ! می خواستم ببینم شماره گذاری چند روز طول می کشه ؟

با سلام متقابل. بنده هم مثل شما اولویت سوم پارس خودرو بودم. در تاریخ 25 دی تکمیل وجه کردم و در روز 13 بهمن خودرو رو بدون هیچ مدرکی و بدون پلاک از نمایندگی اصفهان تحویل گرفتم.
روز 20 بهمن پلاکش رو و روز 25 بهمن هم مدارکش رو تحویل گرفتم. البته هنوز که هنوزه کارت مشخصات و کارت سوختش نیومده!!!.
خودروی بنده هم E2 معمولی نوک مدادی هست. به احتمال زیاد خودروی شما E1 فول هست که تا کنون طول کشیده و یا اینکه نمایندگی شما درست عمل نکرده است. باید پی گیری کنید وگرنه تحویلش به سال آینده موکول میشه.

mehsal
2 March 2008, 09:21 PM
ممنون بابت پاسخ و توضیح :) منم E2 معمولی خاکستری هستم و تهران.. اینجا که بعد از تکمیل وجه دیگه کاری با نمایندگی نداریم و از پارکینگ پارس خودرو زنگ خواهند زد که بیا و ماشین رو ببر.. با پارس خودرو که تماس گرفتم گفتن باید پلاک بشه و بعد تماس بگیریم باهاتون.. از 25 بهمن ماشین تخصیص داده شده و تو پارکینگ.. یعنی 17 روز که ماشین مشخص شده ولی چون پلاک نشده تو پارکینگ پارس خودرو خاک میخوره :131: از تکمیل وجه 39 روز گذشته... راستی یعنی هیچ چیزی برای بنزین ندادن به شما ؟

Navid_Aref
3 March 2008, 12:01 AM
ممنون بابت پاسخ و توضیح :) منم E2 معمولی خاکستری هستم و تهران.. اینجا که بعد از تکمیل وجه دیگه کاری با نمایندگی نداریم و از پارکینگ پارس خودرو زنگ خواهند زد که بیا و ماشین رو ببر.. با پارس خودرو که تماس گرفتم گفتن باید پلاک بشه و بعد تماس بگیریم باهاتون.. از 25 بهمن ماشین تخصیص داده شده و تو پارکینگ.. یعنی 17 روز که ماشین مشخص شده ولی چون پلاک نشده تو پارکینگ پارس خودرو خاک میخوره :131: از تکمیل وجه 39 روز گذشته... راستی یعنی هیچ چیزی برای بنزین ندادن به شما ؟

واقعا بنده از کار این شرکت های خودرو ساز سر نیاوردم. شما که ساکن تهران هستید قاعدتا باید کارتون بسیار سریعتر از ما شهرستانی ها انجام بشه که برعکس شده!! تازه پارس خودرو مثلا کاراش منظمتره!!
طبق توضیحات سند خودروی بنده، به سرعت و حدود 5 روز پس از تخصیص خودرو مراحل شماره گذاری رو در تهران و اصفهان گذرونده و پلاک دار شده.
در مورد بنزین هم کاملا به مشکل برخوردم. در سایت epolice.ir هم ده روزه که نوشته کارت سوخت شما برای صدور ارسال شده و هیچ توضیحی دیگری نمی دهد. شماره VIN خودرو را که از طریق Sms به شماره 30005150 می فرستم جواب میده که کارت صادر شده و بزودی ارسال خواهد شد.!!

mehsal
3 March 2008, 12:18 AM
یعنی از 13 بهمن ماشین دست شماست فقط با یک باک بنزین ! اینا چی فکر می کنن پیش خودشون !! احتمالا هیچی فکر نمیکنن.. ماشین ما هم بدترین موقع شد.. مدل 86 و روزهای آخر سال.. تو هیچی شانس نداریم.. یکبار خواستیم از بند "پ" استفاده نکنیم !

RF51
3 March 2008, 01:34 AM
دوستان عزیزی که پلاک ازاد دارند معمولا برای تخصیص پلاک دچار دردسر میشن . به نظرم مشکل شما هم باید بدلیل داشتن پلاک ازاد باشه که خودرو تخصیص دادن ولی نمره نشده . اگر اینطور باشه باید به سازمان فروش پارس خودرو مراجعه کنید و با گرفتن معرفی نامه به محلی که پلاک قبلی شما انجا فک شده مراجعه کنید و پلاک تان را تحویل بگیرید و به پارسخودرو بدهید تا روی ماشین جدیدتان نصب شود.

Navid_Aref
3 March 2008, 02:19 PM
رئيس هيات مديره انجمن قطعه‌سازان در گفت و گو با فارس:
مشكل رنو پارس در توليد تندر 90 تامين منابع مالي است
http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8612130234
خبرگزاري فارس: رئيس هيات مديره انجمن قطعه‌سازان گفت: مشكل اصلي رنو پارس در توليد تندر نود تامين مالي است كه بايد توسط شركتهاي خودرو ساز صورت مي‌گرفته است.

محمدباقر رجال در گفت و گو با خبرنگار فارس كه پرسيد خودروسازان از 80 هزار دستگاه خودرو تعهد شده كمتر از 20هزار دستگاه را تا كنون واگذار كرده اند،دليل اين امر را چه مي‌دانيد، اظهار داشت: تأمين و تدارك قطعات تندر 90 به طور كامل با شركت رنو پارس است و اين شركت ايراني- فرانسوي بايد قطعاتي كه وارداتي است و آن بخش كه در داخل توليد مي شود را به طول كامل تأمين كرده و به صورت يك بسته كامل براي قرار گرفتن در خط توليد در اختيار خودروسازان قرار دهد.

رجال ادامه داد: رنو پارس مدعي است منابع مالي لازم را براي تأمين قطعات دريافت نكرده است. اين شركت اوايل سال نيزبراي وارد كردن قطعات خارجي تندر 90 با چنين مشكلي مواجه بود كه آن مسئله حل شد و رنو پارس ادعا مي كند در حال حاضر به اندازه كافي واردات اين دسته از قطعات را انجام داده و هم اكنون در انبارهاي آن به حد كافي اين قطعات موجود هستند.

رئيس هيأت مديره انجمن خودروسازان اضافه كرد: در عين حال بر اساس قرارداد رنو پارس با قطعه سازان داخلي، اين شركت بايد پرداختهايي را براي تأمين مواد اوليه به قطعه سازان داشته باشد تا آنها قطعه را توليد و تحويل دهند.

رجال در پاسخ به اين پرسش كه منابع مورد نياز رنو پارس بايد توسط چه كساني تامين شود، يادآور شد: رنو پارس معتقد است بر اساس قرارداد اين منابع بايد توسط خودروسازان تأمين مي شد،اما تامين نشده تا بتواند قطعات مورد نيازش را تحويل بگيرد.
وي تصريح كرد: خودروسازان مدعي هستند سهم خود در تأمين منابع را پرداخت كرده اند و رنو پارس نيز مدعي است، پولي دريافت نكرده است.

رجال همچنين از برگزاري نشست مديران رنو پارس با مسوولان وزارت صنايع در هفته گذشته در و در محل وزارت صنايع و معادن خبر داد و افزود: در اين نشست رنو پارس با ارائه آمار و گزارشي كامل به تشريح مشكلات خود پرداخت.
رجال با اشاره به اينكه در اين نشست حضور داشته است، گفت: اصل مشكل رنو پارس مسائل مالي است. جلسه وزارت صنايع به خواست رنو پارس و براي طرح مشكلات اين شركت برگزار شد و خودروسازان در آن حضور نداشتند.
وي ادامه داد: در اين نشست رنو پارس شديدا از وزارت صنايع تقاضاي كمك و همكاري داشت.

خبرنگار فارس گفت: اخيرا از سوي يكي از مديران شركتهاي خودرو ساز عنوان شد شركت رنو در توليد قطعات داخلي دخالت خود را كاهش داده و خود را با فرهنگ قطعه سازان ايراني هماهنگ مي كند.آيا منظور از اين بحث كاهش اصرار رنو در رعايت كيفيت است؟
رجال پاسخ داد: نماينده رنو پارس در نشست هفته قبل تأكيد كرد اين شركت از اصرار خود بر كيفيت پايين نمي‌آيد و خودروهايي كه در خيابان‌هاي ايران در حركتند، دقيقا با كيفيت محصولاتي توليد مي شوند كه در فرانسه عرضه مي شوند.

Navid_Aref
3 March 2008, 04:37 PM
یعنی از 13 بهمن ماشین دست شماست فقط با یک باک بنزین ! اینا چی فکر می کنن پیش خودشون !! احتمالا هیچی فکر نمیکنن.. ماشین ما هم بدترین موقع شد.. مدل 86 و روزهای آخر سال.. تو هیچی شانس نداریم.. یکبار خواستیم از بند "پ" استفاده نکنیم !

مثل اینکه بزنم به تخته یک تغییراتی امروز رخ داد. تو سایت epolice.ir بعد از مدت ها امروز زده «كارت فعال خودرو ، در حال حاضر در حال صدور است ». خدا کنه بالاخره در ده روز آینده تحویلش بدن.

mehsal
4 March 2008, 12:13 AM
جمیعا سلام.. بچه ها امروز زنگ زدن و رفتم پارس خودرو .. تاریخ پلاک 29/11 !!! به شانس من آقای بناب که از گردن کلفتای اداره فروش هستشم اونجا بود .. وقتی شنید 29/11 پلاک حاضر بوده و امروز تماس گرفتن کلی ناراحت شد و گوش پرسنل اونجارو کشید .. بعدشم ماشینو تحویل دادن و پلاک آزاد نداشتم و با پلاک جدید .. سندشم آماده بود و گرفتم .. خیلی عالیه .. هرکی هر سوالی داره می تونه بپرسه .. در ضمن امروز اولویت 4 رو هم تحویل می دادن .. و یک چیز جالب که همینطوری به بعضی هاشون زنگ زدن که آقا بیا LP ببر ! خودشون تعجب کرده بودن و مدلا 87 خورده بود .. الا ماشین ما که اولویت 3 بوده و مدل 86 خورده .. خوش به حال اولویت 4 ها که کلی lp توش بود و همه مدل 87 می خورد .. شانس دیگه .. شاید بفروشمش... البته یه نکته خطر ناک ! مگا موتور اعلام کرده تا پایان سال 2000 عدد موتور لوگان به خودرو سازها تحویل خواهد داد ! خدارو شکر حداقل مطمئنم که موتور این مگا موتوری نیست :)

salman24h
4 March 2008, 01:02 AM
24 اسفند پارسال سمند رو فروختم و لوگان ثبت نام کردم به این امید که نهایتا تا خرداد ماه 86 لوگان سوار بشم... اما بعد از 1 سال باز هم خبری از لوگان نیست و امیدی هم ندارم که تا خرداد ماه آینده این تندر 90 کذایی به دستم برسه.
به نظر شما اولویت 6 ایران خودرو چه تاریخی آماده تحویل میشه؟!

salman24h
4 March 2008, 01:05 AM
جمیعا سلام.. بچه ها امروز زنگ زدن و رفتم پارس خودرو .. تاریخ پلاک 29/11 !!! به شانس من آقای بناب که از گردن کلفتای اداره فروش هستشم اونجا بود .. وقتی شنید 29/11 پلاک حاضر بوده و امروز تماس گرفتن کلی ناراحت شد و گوش پرسنل اونجارو کشید .. بعدشم ماشینو تحویل دادن و پلاک آزاد نداشتم و با پلاک جدید .. سندشم آماده بود و گرفتم .. خیلی عالیه .. هرکی هر سوالی داره می تونه بپرسه .. در ضمن امروز اولویت 4 رو هم تحویل می دادن .. و یک چیز جالب که همینطوری به بعضی هاشون زنگ زدن که آقا بیا LP ببر ! خودشون تعجب کرده بودن و مدلا 87 خورده بود .. الا ماشین ما که اولویت 3 بوده و مدل 86 خورده .. خوش به حال اولویت 4 ها که کلی lp توش بود و همه مدل 87 می خورد .. شانس دیگه .. شاید بفروشمش... البته یه نکته خطر ناک ! مگا موتور اعلام کرده تا پایان سال 2000 عدد موتور لوگان به خودرو سازها تحویل خواهد داد ! خدارو شکر حداقل مطمئنم که موتور این مگا موتوری نیست :)

آقا تبریک میگم. مبارک باشه
یه سوال... مگا موتور فقط واسه سایپا تولید میکنه یا برای ایران خودرو هم موتور تحویل میده؟! :icon_redf

Navid_Aref
4 March 2008, 08:10 AM
آقا تبریک میگم. مبارک باشه
یه سوال... مگا موتور فقط واسه سایپا تولید میکنه یا برای ایران خودرو هم موتور تحویل میده؟! :icon_redf

دوست گرامی، مگا موتور هم برای سایپا و هم ایران خودرو موتور و گیربکس مونتاژی رو قراره تحویل بده. به گفته آقای نجم الدین رییس شرکت مگا موتور قراره که به کشورهای دیگر تولید کننده لوگان و مگان هم صادر بشوند!!!

reza engine
4 March 2008, 08:11 AM
شماها ديگه چرا؟
قرار بود خرداد 86 ماشين ها رو تحويل بدن هنوز يك سوم رو هم ندادن.
اينجا ايرانه. وقتي ميگه 2000 تا موتور رو تا پايان سال منظورش سال 87 و شايد هم 88 باشه.
فعلا تو توليد قطعات ساده موندن،
اينا آخر برنامه ريزين، شما به دل نگير

Raminium2001
4 March 2008, 09:48 AM
من اولویت سوم ایران خودرو هستم. در مورد زمان تحویل از هرکس می پرسم یک جواب میده و اغلب هم میگن تا قبل از عید تحویل میشه. ولی هنوز برام تکمیل وجه هم نیومده! کسی خبر نداره روند تخصیص خودرو تو ایران خودرو به چه صورتیه؟

mehsal
4 March 2008, 11:13 AM
دوست عزیز درسته .. حق با شماست.. همه کارهای اینا اینطوریه اما مگا موتور در این ضمینه خاص یکمی فرق می کنه.. هزینه هنگفتی تجهیزات خط تولید موتور خریداری کرده و الان تعداد زیادی هم موتور لوگان تولید کرده و منتظر اخذ تایید رنو هستش تا تولید انبوه رو شروع کنه ! کی میدونه شایادم شروع کرده.. ولی اینجا ایران است و باز هم هیچی رو نمیشه پیش بینی کرد .. موتورهای تولیدیشو نصف نصف بین ایران خودرو و پارس خودرو تقسیم خواهد کرد..

Navid_Aref
4 March 2008, 01:10 PM
من اولویت سوم ایران خودرو هستم. در مورد زمان تحویل از هرکس می پرسم یک جواب میده و اغلب هم میگن تا قبل از عید تحویل میشه. ولی هنوز برام تکمیل وجه هم نیومده! کسی خبر نداره روند تخصیص خودرو تو ایران خودرو به چه صورتیه؟

دوست گرامی به سایت های زیر سر بزنید. احتمالا جواب سئوال هاتون رو پیدا می کنید.


http://www.tondar90.blogfa.com/
http://tondar90.net/forum/

Navid_Aref
4 March 2008, 02:53 PM
سه خبر از سایت «خبر خودرو» :
اول:
در زمينه تحويل تندر90 اگر تقصيري متوجه خودروسازان باشد پيگيري مي‌كنيم
http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=39336
به گزارش خبرخودرو ، وزير صنايع و معدن درمورد تاخير در تحويل خودروي تندر 90 گفت : متاسفانه خودروسازان در زمينه عمل به تعهدات خود با تاخيرهاي زيادي مواجه بودند ولي در حال حاضر يكي از خودروسازان طبق برنامه پيش رفته و ديگري نيز به دليل بيشتر بودن ميزان ثبت‌نامهايش از ظرفيت توليد آن، تحويل بخشي از خودروهاي خود را به سال آينده موكول كرده است.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، محرابيان در ادامه افزود: اگر تقصيري متوجه خودروسازان باشد، پيگيري مي‌كنيم و اگر اين تقصير از جانب طرف خارجي باشد در جهت تحقق حقوق مردم عمل مي‌كنيم .
وي در پايان اعلام كرد طي يك ماه گذشته هيچ جلسه‌اي با رنو پارس نداشته‌ است .

دوم:
رکورد توليد ساليانه پارس خودرو شکسته شد
http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=39366
به گزارش خبرخودرو ، این شرکت باتولید بیش از 185185دستگاه خودرو در ابتدای اسفند ،رکورد سالیانه خود را شکست.

به گزارش خبرنگار خبر خودرو ، حسن حیدری ، معاون تولید شرکت پارس خودرو به مناسبت شکستن مرز تولید خودرو در مقایسه بامدت مشابه سال گذشته گفت:پارس خودرو در اکثر محصولات تولیدی خود به بیش از 100%اهداف مورد نظر دست یافته است و با گذشتن ازمرز تولید 185185 دستگاه خودرو در روزهای آغازین اسفند ماه 86 ،به رکورد جدیدی در زمینه تولید خودرو دست یافتیم که میزان تولید خودرو در سال 88 و در صورت راه اندازی سالن رنگ جدید و مدرن این شرکت به بیش از 300000 دستگاه در سال خواهد رسید.

حیدری با اشاره به این مطلب که در سا ل86 ،چهار بار رکورد تولید ماهیانه این شرکت شکسته شده است اظهار کرد:با توجه به میزان تولید این شرکت ،دستیابی به مقام نخست از نظر رشد تولید در میان خودروسازان دور از دسترس نخواهد بود.

وی میزان سرانه تولید خودرو به ازای هر نفر در پارس خودرو راتا پایان بهمن ماه، 35 دستگاه اعلام کردو افزود:خودروهای تولیدی این شرکت از نظر کیفیت تولید وکسب استانداردهای کیفی مختلف نیز روند رو به رشد مطلوبی داشته اند.

معاون تولید پارس خودرو در خصوص زمان تحویل خودروهای تندر 90 افزود:با توجه به پیوستن نیروهای جدید درلایه های مدیریتی شرکت رنو پارس ،به نظر می رسد این شرکت در صدد تحکیم حوزه مدیریت اجرایی خود بر آمده و می توان امیدوار بود از این پس باایجاد تحول در تامین قطعات از طرف شرکت رنو پارس شاهد تسریع محسوسی در تولید تندر 90 باشیم .

حیدری با اشاره به این مطلب که سال 87برای پارس خودرو ،سال تحول نرم افزاری در حوزه مدیریت تولید خواهد بود تاکید کرد:یک برنامه جامع مستقل اجرایی ،کنترلی با عنوان 3Dو بامحوریت "هر روز بررسی ،هر روز اقدام،هر روز پیشرفت "تدوین و امکان سنجی شده است که در واقع راهکارهای مناسبی در راستای ارتقای سیستم های مدیریت تولید در اختیار این شرکت قرار می دهد.

معاون تولید شرکت پارس خودرو اضافه کرد:این شرکت اولین خودروسازی است که اقدام به تولید و بکار گیری نرم افزار سیستمهای کنترل مدیریت تولید کرده است .

معاون تولید شرکت پارس خودرو ازگسترش همکاری های نزدیک و پایاپای این شرکت با سه خودروساز بزرگ رنو ،نیسان و کیا خبر داد به گفته وی در اختیار داشتن سهم مناسبی از بازارفروش خودرو ،برنامه ریزی ،اجرا و دستیابی به سطوح تولیدی بالا،سرعت در راه اندازی خطوط تولید جدید ،رضایت مشتریان ،تولید خودروهای لوکس باقابلیت های رفاهی قابل قبول و درحد معیارها و استانداردهای جهانی و تنوع محصولات این شرکت به عنوان دستاوردهای مهم تعامل مناسب میان پارس خودرو و شرکت های همکار خارجی محسوب می شودومجموع این دستاوردها ،پارس خودرو را به عنوان چابک ترین خودروساز ایران مطرح خواهد نمود.

سوم:
مشکلات سياسی با فرانسه نبايد موجب کاهش ارتباط اقتصادی شود
http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=39337
به گزارش خبرخودرو ، رئیس خانه صنعت و معدن در رابطه باکاهش ارتباطات اقتصادی درزمینه خودرو با کشور فرانسه گفت: در ارتباط بامسائل اقتصادی لازم است قدری حساس و با دقت باشیم. قطع ارتباطات سیاسی نباید موجب شود تا ارتباطات اقتصادی کشور ما با کشورهای دیگر دچار تزلزل شود.

غنیمی فر در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو افزود:قطع ارتباط با کشور فرانسه که بیشترین سهم تامین نیازخودروئی ماتوسط این کشور انجام می شود،موجب می شودکه مجبور باشیم برای تامین قطعات مورد نیاز تولید کنندگان داخلی با کشورهایی با تخصص کمتر در این زمینه وارد معامله شویم .

وی در ادامه گفت:لازم است تا قبل از آن که با کشورهای جدیدی قرارداد ببندیم ،در مورد استفاده قطعات و محصولات در بازار داخلی این کشورها تحقیقاتی را انجام دهیم و علاوه بر کیفیت این قطعات باید قطعات خریداری شده از خارج با شرایط جوی و محیطی کشور ما نیز سازگار باشد.

غنیمی فردر ارتباط با جابجائی کارشناسان این امر خاطر نشان کرد:نباید مرتبا"کارشناسان متخصص در امر خودرو را تغییر داد تا بتوان در این رابطه به متخصصین زبده ای دست یافت که بر امر کیفیت خودروها و قطعات وارداتی نظارت کارشناسی داشته باشند.بهتر آن است که با استفاده از کارشناسان امر تغییرات را درجهت تطابق موتورهای وارداتی با شرایط جوی کشور بوجود آوریم تا زمانی که بتوانیم آنچه را که مطابق با شرایط و خواسته های مردم است عرضه کنیم.

غنیمی فر در پایان تصریح کرد:نباید مراودات سیاسی را با مسائل اقتصادی در آمیخت ولی اگر قرار است با کشوری قطع ارتباط همه جانبه داشته باشیم ،نباید که کالای آن کشور را توسط یک کشور واسطه و با هزینه بیشتری خریداری کنیم ،تا با این روش آن کشورها بدانند که ما می توانیم محصولات مورد نیاز خود را از کشورها ی دیگر تولید کننده خریداری کنیم و نباید هر زمان در مورد ایجاد روابط با ایران و یا قطع این روابط اقدام کنند.

reza engine
5 March 2008, 08:35 AM
دنياي اقتصاد
15 اسفند 86


تندر-90 بار ديگر باز ماند
گروه خودرو- توليد خودروي تندر-90 در كشور هر روز ابعاد تازه‌تري به خود گرفته و با چالش‌هاي جديدي روبه‌رو مي‌شود.</B>
اين در حالي است كه متقاضيان سرگردان اين خودرو همچنان در بلاتكليفي به سر برده و نمي‌دانند دست‌ آخر چه زماني تندر-90 خود را تحويل خواهند گرفت.
مسائلي از قبيل كمبود قطعه، دخالت رنو در رابطه خودروسازان و قطعه‌سازان ايراني و همچنين مسائل مربوط به محدوديت واردات قطعه به اندازه كافي، توليد و عرضه تندر-90 را به حاشيه برده، اين در حالي است كه هم‌اكنون نيز موضوع تازه‌اي با عنوان كمبود منابع مالي جهت تامين قطعه به عنوان چالشي ديگر در پيشبرد پروژه تندر به مسائل قبلي اضافه شده است. چرا كه محمدرضا جبار زارع، رييس هيات‌مديره گروه صنعتي همگام، يكي از توليدكنندگان قطعات تندر-90 در گفت‌وگو با جامع‌نيوز خبر از تعطيلي خط توليد 70 قطعه تندر-90 توليدي در اين گروه صنعتي داده است.
وي با بيان اينكه مديريت مالي رنوپارس با وجود بدهي‌هاي طولاني‌مدت نسبت به پرداخت آنها بي‌تفاوت بوده، اين برخورد رنوپارس را با قطعه‌سازان داخلي، خارج از عرف كاري و توهين‌آميز خوانده است. ظاهرا رنوپارس نيز پايبند نبودن خودروسازان داخلي به مفاد مالي قرارداد في‌مابين را علت عدم تزريق پول به خطوط توليدي قطعات تندر-90 مي‌داند.
اين مسائل در حالي است كه معاون مديرعامل ايران‌خودرو در تندر-90، چندي پيش ضمن رد اين موضوع كه كمبود منابع مالي موجبات تاخير در توليد و عرضه تندر-90 را فراهم آورده، نظارت دخالت‌وار رنو پارس را عامل ناكامي در اين زمينه عنوان كرد.
به هر حال سال 86 رو به پايان است و خودروسازان داخلي تاكنون نتوانسته‌اند تعهدات خود را در زمينه توليد و عرضه
تندر-90 عملي كنند. همين مساله نيز سبب شده است علي‌اكبر محرابيان، وزير صنايع و معادن نسبت به اين مساله حساسيت نشان داده و قول پيگيري آن را بدهد. </B>

Raminium2001
6 March 2008, 09:07 AM
مرسی از آقای عارف بابت لینکها...
دیروز از ایران خودرو باهام تماس گرفتن که بیا دعوتنامه لوگانت رو بگیر. البته من تهران نبودم و اگه بتونم امروز میام که دعوتنامه رو بگیرم. ولی توی سایت ایران خودرو نوشته بود موعد تحویل 15 تا 31 فروردین. البته حالا که اینقدر تاخیر داره بدم نمیاد مدل 87 باشه.
من قصد نگهداری این ماشین رو ندارم. (خیلی اذیتم کرد تا بخواد در بیاد، لوازم یدکی هم که فعلا زیاد نیست) مدلش E2 هست که البته فکر نمی کنم LP باشه. اگه از دوستان کسی خریداره بهم پیام بده. سوالی هم اگه دارید بگید تا من از نمایندگی بپرسم.

Raminium2001
7 March 2008, 10:16 AM
من فرصت نکردم برم دعوتنامه رو بگیرم، الانم که چند روز تعطیلیه. کسی اطلاع داره چقدر مابه تفاوت باید بریزم به حساب اینا شب عیدی؟ تلفنی جواب آدم رو نمی دن میگن تو دعوتنامه نوشته!!!

Navid_Aref
7 March 2008, 11:54 AM
من فرصت نکردم برم دعوتنامه رو بگیرم، الانم که چند روز تعطیلیه. کسی اطلاع داره چقدر مابه تفاوت باید بریزم به حساب اینا شب عیدی؟ تلفنی جواب آدم رو نمی دن میگن تو دعوتنامه نوشته!!!

برای E2 معمولی در حال حاضر فکر کنم حدود پنج میلیون و ششصد و پنجاه هزار تومان حواله مورد نیازه.(حال یک کم بیشتر یا کمتر. مگر اینکه بیمه بدنه بخواهید که حدود سیصد هزار تومان بیشتر میشه).

evanescent
9 March 2008, 12:46 AM
با سلام به همه مخصوصا اقا نوید که باید رییس برند رنو ایران میشدبا این اطلاعات کاملش!

میخواستم بپرسم که ایران خودرو هم مثل پارس خودرو خودروهایی رو که در اسفند ماه سند میخورند رو مدل 87 میزنه یامدل86 چون پارسال ما یک405رو 25اسفند تحویل گرفتیم که مدل 85 زدند.

Navid_Aref
9 March 2008, 10:17 AM
رييس انجمن قطعه‌سازان كشور در گفت‌وگو با دنياي‌اقتصاد:
پروژه تندر-90 سياسي شد؛ همين
حميدرضا پیام/بخش دوم
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=93645

موضوع كيفيت قطعات توليدي، هميشه مورد بحث خودروسازها و قطعه‌سازان كشور بوده است. خودروسازان معتقدند قطعات توليدي در ايران در سطح كيفي مناسبي قرار ندارد. شما اين ادعا را تاييد مي‌كنيد؟

اگر بخواهم در يك جمله جواب شما را بدهم، بايد بگويم قطعه‌سازان هماني را مي‌سازند كه خودروسازها خواسته‌اند.
يعني اگر قطعه‌اي كيفيت لازم را ندارد. خودروسازها اين گونه خواسته‌اند؟

دقيقا همين طور است. ما براي بيشتر خودروهاي توليد داخل، قطعه مي‌سازيم. از پيكان و پرايد گرفته تا انواع محصولات پژو، بنابراين وقتي قطعه‌ساز داخلي توانايي توليد قطعات خودروي مانند پژو 206را دارد و از طرف ديگر براي پرايد هم قطعه مي‌سازد، معني‌اش اين است كه ما هماني را مي‌سازيم كه خودروسازها مي‌خواهند. همين حالا دفتر خريد قطعات محصولات پژوي فرانسه، در كشور تاسيس شده كه نشان‌دهنده آن است كه خودروساز معتبر اروپايي چون پژو نيز كيفيت قطعات توليدي ما را تاييد مي‌كند. بنابراين نمي‌توان قطعه‌سازان ايراني را متهم كرد كه توليداتشان كيفيت لازم و كافي را ندارد.

شما مي‌گوييد اگر قطعه‌اي و در نتيجه خودرويي كيفيت مناسب را دارا نيست، خودروسازها در اين زمينه مقصرند. به اعتقاد شما آنها چرا مبادرت به توليد خودروهاي بي‌كيفيت مي‌كنند؟
جامعه ما از لحاظ سطح اقتصادي در شرايطي است كه شايد خودروهايي مانند پرايد و پيكان كه ارزان‌قيمت به حساب مي‌آيند، مورد خريد بخش عظيمي از مشتريان داخلي باشند، بنابراين خودروسازها نيز كه غالب محصولات آنها در بازار داخل به فروش مي‌رسد بايد خودروهاي خود را از لحاظ قيمت متناسب با همين بازار و همين مشتري توليد كنند. به عنوان مثال خودرويي مثل پيكان نبايد قيمت تمام شده‌اش از n تومان بيشتر شود وگرنه ممكن است بازار خود را از دست بدهد. از طرفي همواره بين قيمت تمام شده خودرو و قطعات آن يك نسبت عددي برقرار است. پس خودروساز مجبور است قيمت قطعات تشكيل‌دهنده پيكان را متناسب با همان بهاي تمام شده اين خودرو تعيين كند كه به طور مسلم هر چه قيمت يك قطعه پايين‌تر باشد، كيفيت آن نيز در سطح نازل‌تري قرار دارد.

در واقع شما نمي‌توانيد روي پيكان 8ميليوني، قطعه پرشيا را سوار كنيد. چون در آن صورت، پيكان توليدي، بهايش بيش‌تر از 8ميليون مي‌شود. با اين توصيف كاملا طبيعي است خودرويي بشود بنز و خودرويي ديگر پرايد و پيكان. منتهي مشكل آنجا است كه خودروسازان داخلي به مشتري نمي‌گويند با 8 ميليون بهتر از پيكان و پرايد نمي‌توان ساخت. نه ايران‌خودرو و سايپا و نه هيچ خودروساز ديگري توانايي اين كار را ندارد. به اعتقاد بنده بهتر آن است كه به مشتريان گفته شود، اگر خودروي با كيفيت مي‌خواهيد بايد بهاي آن را نيز بپردازيد.

خودروسازان داخلي قطعه‌سازان را فاقد فن‌آوري نيز مي‌دانند. در اين مورد چه نظري داريد؟
اين ادعا را هم به هيچ وجه قبول ندارم. هر خودرويي با يك استاندارد بين‌المللي طرف است. به نحوي كه تمامي موارد و مراحل توليد آن حساب و كتاب خاص خود را داشته و ذره‌اي از استانداردش عدول نمي‌كند؛ زيرا در غير اين صورت، خودروساز قطعه را تحويل نخواهد گرفت.

با اين استانداردي كه مي‌گوييد پس چطور قطعه‌اي از كيفيت لازم برخوردار و قطعه‌اي ديگر با كيفيت پايين توليد مي‌شود؟
اين موضوع به نوع مواد اوليه و نحوه ساخت قطعات بر مي‌گردد. مثلا قطعه‌اي را از فولاد عالي ساخته و با دقيق‌ترين دستگاه‌هاي CNC مي‌تراشند؛ ولي قطعه ديگري را با فولاد متوسط يا ضعيف توليد كرده و در فروشگاه‌هاي اطراف خيابان شاپور تراش مي‌دهند. بنابراين طبيعي است قطعه‌اي با كيفيت از آب درآيد و قطعه‌اي ديگر كم‌كيفيت. اين هم كه خودروسازان ادعا مي‌كنند قطعه‌سازان داخلي، فن‌آوري لازم را ندارند، از بي‌انصافي آنها است.

برويم سراغ موضوع تندر-90. خودروسازان نتوانستند تعهدات خود را در زمينه توليد و عرضه اين خودرو عملي كنند و اتفاقا در اين مورد هم قطعه‌سازان داخلي را مقصر مي‌دانند! آيا اين نيز به بي‌انصافي آنها مربوط مي‌شود؟
در شرايط فعلي توليد اين خودرو، چندان عجيب نيست كه هر كسي از موضع خود صحبت كرده و تقصير را از جانب ديگري بداند.
يعني‌ خودروسازها در اين زمينه مقصر‌اند؟
بنده نمي‌گويم مقصر كيست؛ ولي اين را هم كه تاخيرات به‌وجود آمده در توليد و عرضه تندر-90 را به گردن قطعه‌سازان مي‌اندازند، تاييد نمي‌كنم. چراكه قطعات مورد تعهد ما توليد شده و آماده تحويل است؛ ولي قطعاتي را كه خود رنو بايد تامين مي‌كرد به دست خودروسازان نرسيده و به همين دليل توليد تندر-90 با تاخير مواجه شده است.

با اين حساب هم‌اكنون بايد قطعات توليدي شما در انبارها خوابيده باشد!
همين طور است. ولي رنو آنها را از ما تحويل نمي‌گيرد؛ زيرا باقي‌مانده قطعات كه مورد تعهد خود آنها است، تامين نشده و بنابراين توليد تندر-90 با چالش روبه‌رو است.

با تمام سخنان شما، در حال حاضر اين طور جا افتاده است كه عامل ناكامي توليد تندر-90، قطعه‌سازان داخلي‌اند!
اتفاقا بنده نيز دلم از اين مي‌سوزد كه قطعه‌ساز داخلي وظيفه خود را انجام داده، ولي در عوض آبرويش هم رفته است. شايد باور نكنيد اگر بگويم هم‌اكنون تعدادي از قطعه‌سازان از ناحيه سرمايه‌گذاري در اين پروژه ضرر هم داده‌اند. الان قطعه‌سازي داريم كه 60 ميليارد سرمايه‌گذاري كرده، ولي 50 ميليون هم نفروخته است.

همين دو سه هفته پيش برخي از آنها به انجمن آمده و با اظهار تاسف عنوان مي‌كردند كه سرمايه‌شان در حال از دست رفتن بوده و قطعات توليدي آنها در انبار خوابيده است. باز هم تاكيد مي‌كنم مشكل تندر-90، قطعه‌سازان داخلي نبوده و بايد ريشه قضيه را در 50 درصد قطعات مورد تعهد خود رنو جست‌وجو كرد.
اما ظاهرا اين قضيه ريشه‌هاي ديگري نيز مانند آن پنج قطعه‌ساز داخلي كه نتوانستند به موقع تعهدات خود را عملي كنند، دارد.

پنج قطعه‌سازي را كه عنوان كرديد بسيار قدر و بانفوذ بوده و از طرفي قطعات توليدي آنها جزو قطعات اساسي تندر-90 است. اتفاقا همين چند وقت پيش آقاي كربل، مديرعامل رنوپارس كه براي بازديد به سراغ يكي از همين 5 قطعه‌ساز رفته بود، مشاهده مي‌كند كه مشغول توليد قطعه براي جاي ديگري هستند كه پس از اعتراض كربل، توليد قطعات تندر-90 را آغاز مي‌كنند.

موضوع قابل بحث ديگر در اين زمينه الزام 50درصدي توليد قطعات تندر-90 در داخل است. به نظر شما بهتر نبود درصد توليد داخل اين خودرو كمتر از اين ميزان در نظر گرفته مي‌شد؟
اولا هيچ گونه فشار و الزامي در زمينه درصد توليد قطعه تندر-90 در داخل بر قطعه‌سازان نبوده است.
در ثاني هم‌اكنون ما آن قدر در مباحث كمي و كيفي توليد قطعه پيشرفت كرده‌ايم كه رنو پيشنهاد 5/62درصد را براي داخلي‌سازي قطعات تندر-90 به ما داده كه اين نشان از اعتماد شركت مذكور به قطعه‌سازان ايران است.
بنابراين مطمئن باشيد اگر ميزان توليد داخل قطعات كمتر از 50درصد هم بود به هيچ وجه تاثير مثبتي روي توليد تندر-90 نداشت؛ زيرا مشكل چيز ديگري است.
و آن چيست؟
سياسي شدن پروژه! همين.

موضوع مطروحه ديگر در اين زمينه نحوه انتخاب قطعه‌سازان داخلي براي توليد تندر-90 و لابي‌ها صورت گرفته در اين زمينه است به اعتقاد شما آيا انتخاب‌ها اصولي و استاندارد بود؟
بنده نحوه گزينش رنو را براي شما تشريح مي‌كنم تا خودتان در اين مورد قضاوت كنيد. اين شركت در مرحله اول 100 قطعه‌ساز را از ليست اعضاي انجمن انتخاب و در تاريخ‌هاي مشخص از تك تك آنها بازديد كرد.
پس از بررسي‌هاي اوليه حدود 60 قطعه‌ساز را از ليست صدتايي مذكور براي شركت در پروژه توليد تندر-90 مناسب دانست و آزمون‌هاي سختي را نيز براي آنها در نظر گرفت.

رنو به مدت دو سال تمام 60 قطعه‌ساز را تحت آموزش خود قرار داده و از جريان كوچك‌ترين ايرادهاي آنها نيز نمي‌گذشت.
بدين ترتيب كه در جريان بازديدهاي خود عيوب را شناسايي و به قطعه‌ساز مهلت مي‌داد تا ظرف مدتي خاص آنها را برطرف كند.

سپس طي بازديدهاي مجدد خود ايرادهاي تازه را شناسايي و موارد اصلاح شده را چك مي‌كرد.
در نهايت نيز پس از دو سال 45 قطعه‌ساز از ميان 60 قطعه‌ساز مرحله دوم گزينش شده و به زنجيره قطعه‌سازان تندر-90 پيوستند.

با تمامي اين توصيفات آيا منطقي است كه گفته شود در انتخاب قطعه‌سازان داخلي، لابي صورت گرفته است؟ مگر فضاي كاري رنو شبيه ما است كه با پارتي‌بازي و مسائل غيراصولي فعاليت كند.

سياست تك سورسي رنو كه طي آن توليد هر قطعه تنها به يك قطعه‌ساز واگذار مي‌شود براي قطعه‌سازان داخلي مانع به حساب مي‌آيد يا عامل پيشرفت؟
يكي از بهترين خدمات اين شركت اروپايي به ما همين سياست است. زيرا من قطعه‌ساز امنيت شغلي داشتم و مي‌دانستم كه براي توليد فلان قطعه، كسي در كنارم نبوده و مسووليت تام آن با خودم است.
اين باعث مي‌شد تا دقت و تمركز روي كار بالا رفته و در نتيجه كيفيت نيز افزايش يابد.

اتفاقا يكي از موارد مورد بحث‌ ما با خودروسازان موضوع مذكور است. ما به آنها مي گوييم بهتر است. به جاي اين كه توليد يك قطعه را به چند قطعه‌ساز واگذار كنيد. هر قطعه را به يكي از آنها بدهيد؛ زيرا نتيجه توليد قطعه توسط چند قطعه‌ساز چيزي جز پرورش قطعه‌سازان ضعيف نيست. در حالي كه عكس اين روش به وجود آمدن قطعه‌سازان بزرگ و صادراتي شده محصولات آنها را در پي خواهد داشت.
اگر هم مي‌بينيد خودروسازان داخلي از سياست تك سورسي رنو رضايت ندارند به خاطر آن است كه با روش كاري آنها همخوان نيست.

خودروسازان داخلي از موارد ديگري هم ناراضي‌اند. مثلا نحوه نظارت رنو در پروژه تندر -90 را دخالت تعبير مي‌كنند. آيا شما نيز چنين نظري داريد؟
رنو چه دخالت كند و چه نظارت حق طبيعي‌اش است.
چون مسوول پروژه به حساب آمده و اعتبار بين‌المللي آن در ميان است. اگر هم به قول خودروسازها در اين زمينه دخالت كرده و از سياست‌هاي كاري خود كوتاه نمي‌آيد، به اين دليل است كه مي‌خواهد تندر-90 خروجي از خط توليد خودروسازان ايراني هماني باشد كه از خطوط توليد اين خودرو در فرانسه بيرون مي‌آيد و روي همه اين محصولات آرم اين شركت حك مي‌شود.

با تمامي اين صحبت‌ها آيا به طور كلي قطعه‌سازان ايراني را در پروژه تندر-90 سربلند مي‌دانيد!
صد در صد. شاهد زنده‌ اين سربلندي هم آن كه مديرعامل رنو پارس در جلسه‌اي كه چند وقت پيش با هم داشتيم، قطعه‌سازان ايراني را بسيار توانمند و قوي دانسته و تنها مشكل آنها را بي‌پولي عنوان كرد.
از طرفي اگر در اين پروژه سربلند نبوديم، شركتي مانند رنو پيشنهاد نمي‌داد كه براي محصولات آن در كشورهايي چون هند، روماني و اسپانيا قطعه توليد كنيم.

پايان سال 86 پايان آزموني نسبتا سخت براي خودروسازان و قطعه‌سازان داخلي به حساب مي‌آيد. آزموني كه در قالب پروژه توليد خودروي تندر-90 شكل گرفت و ظاهرا با مردودي طرف‌هاي قرارداد با شركت رنو همراه شد. از آنجا كه شكست‌ خوردگان هر آزموني، عوامل مختلفي را در ناكامي خود دخيل مي‌دانند، خودروسازان و قطعه‌سازان نيز از اين قاعده مستثني نيستند. «سياسي شد، همين» اين جمله موضع مشخص و شفاف محمدباقر رجال، رييس انجمن قطعه‌سازان در قبال دليل تاخيرات به وجود آمده در توليد و عرضه تندر-90 و اتهاماتي است كه در اين زمينه به قطعه‌سازان داخلي وارد مي‌شود.

وي معتقد است: قطعه‌سازان ايراني نقش خود را در پروژه مذكور به خوبي ايفا كرده و اگر خودروسازان آنها را دليل ناكامي توليد تندر -90 مي‌دانند، از بي‌انصافي آنها است.

Navid_Aref
10 March 2008, 10:05 PM
بالاخره امروز کارت سوخت و مشخصات خودرو توسط مامور پست آورده شد و از این انتظار طولانی رها شدم. از جناب evanescent (http://www.phalls.com/member.php?u=71461) هم ممنونم که بنده رو مورد لطف قرار دادند. بنده اطلاعات ناچیزی که دارم رو از دیگر دوستان پاد گرفتم و از همه آنها کمال تشکر رو دارم.

reza engine
11 March 2008, 08:09 AM
سلام
چندي پيش توي يكي از روزنامه ها خوندم كه در صورت عدم تحويل خودرو در سالي كه خودرو ساز متعهد به تحويل آن شده است، علاوه بر سود مشاركت، جريمه دير كردي تحت همين عنوان از سوي مشتري قابل پيگيري است.
البته به دروغگوترين شركت خاورميانه كه اعتمادي نميشه كرد. تجربه قبلي من از ايران خودرو ثبت نام آردي در شهريور سال 80 بود كه قرار بود يكساله تحويل بدن. ولي تير ماه سال 82 دادن.
از يكي از دوستان شنيدم كه رقم اين جريمه دير كرد در هر روز يك هزارم قيمت خودرو مي باشد.
اگر از اعضا كساني در زمينه اين قوانين و مقررات اطلاعي دارند لطفا اطلاع بدهند.

Navid_Aref
11 March 2008, 09:07 PM
مديرعامل سايپا:
2 محصول ارزان قيمت را وارد بازار مي‌كنيم
http://www.khodronews.ir/detail.asp?id=9538
دوشنبه، 20 اسفند 1386 ساعت: 12:53
در سايپا دو محصول ارزان قيمت را هدف‌گذاري كرده‌ايم كه به‌موقع آن‌ها را اعلام مي‌كنيم.
مهرداد بذرپاش - مديرعامل سايپا - ضمن بيان اين مطلب افزود: خودروسازان در برنامه‌ توليدي به لحاظ تيراژ، كيفيت و تعهدات خدمات پس از فروش حدود 90 درصد موفق بودند.

او خاطرنشان كرد: غير از محصول تندر90 به دليل شرايط خاص، در سبد ديگرمحصولات تقريبا 90 درصد تعهدات فروش انجام شده و تعهدات خدمات پس از فروش محقق شده است.

وي درخصوص برنامه دوگانه‌سوز كردن خودروها نيز گفت: در اين ميان توليد خودروهاي دوگانه‌سوز مطابق برنامه محقق نشد كه دليل آن نيز عدم تامين به‌موقع مخازن CNG و نبود جايگاه‌هاي آن بود كه فرصت انتخاب خودرو دوگانه‌سوز را به مشتري نمي‌داد.

او با اشاره به اين‌كه در سايپا 20 درصد افزايش تيراژ توليد را هدف‌گذاري كرده‌ايم، افزود: امسال به 60 درصد بازارهاي صادراتي دسترسي يافتيم و بايد دانست كه دسترسي به بازارهاي صادراتي خيلي راحت به دست نمي‌آيد. هم‌چنين رشد 50 درصدي براي صادراتمان در سال آينده را هدف‌گذاري كرده‌ايم.

بذرپاش درخصوص توليد خودرو ارزان قيمت گفت: اين مساله بحث تازه‌اي نيست و دو سه سالي است كه مطرح شده، ولي كدام خودروساز توانسته است به آن دست يابد؟ در اين ميان بايد يك قيمت حداقلي داشته باشيم و اين نرخ با توجه به تورم‌هاي سالانه در قيمت مواد اوليه و حقوق و دستمزد كارگران و ساير موارد، از يك حد مشخص پايين‌تر نخواهد آمد. اگر سود خودروسازان را صفر نيز در نظر بگيريم و خودرو به اندازه‌ قيمت تمام شده‌ آن عرضه شود، قيمت آن از ميزان معيني پايين‌تر نخواهد آمد و قيمت‌هايي كه در رسانه‌ها مطرح مي‌شود، غير واقعي است.

او با اشاره به هدف‌گذاري اين شركت روي توليد دو محصول ارزان‌قيمت، از بيان محدوده قيمتي اين خودروها خودداري كرد.
مديرعامل سايپا درباره‌ تندر90 توضيح داد: قراردادي كه براي اين خودرو امضا شده، قابليت حركت خودروساز را گرفته و آزادي آن را محدود مي‌كند. با توجه به شرايطي كه براي اين خودرو پيش آمده، شركت رنو پارس نيز براي تامين قطعات آن تلاش مي‌كند، ولي اين موضوع تا كنون به سرانجام مطلوبي نرسيده و در كل بايد در بحث تامين و تدارك قطعات آن تغييراتي ايجاد شود.

وي واردات CKD قطعات تندر90 و تامين و تدارك آن به وسيله‌ شبكه‌ تامين دو گروه خودروساز ايران‌خودرو و سايپا را راه حل خروج از بحران اين خودرو عنوان كرد و افزود: در اين خصوص مذاكراتي را نيز انجام داده‌ايم تا يكي از اين راه حل‌ها انتخاب شود.

او توليد اين خودرو در كشور را قابل قبول ندانست و گفت: ولي اين روندي صعودي بوده است، بنابراين اين خودرو نيازمند يك سري تغيير در سياست‌هاي تامين و تدارك قطعات است كه فكر مي‌كنم با واگذاري اين كار به دو شركت خودروساز بتوانيم موفق‌تر عمل كنيم؛ به طوري كه آنها تبحر خوبي در بحث تامين قطعه دارند.????!!!!!

وي درباره‌ي تعهدات پارس خودرو در اين ميان به ايسنا گفت: امسال كمتر از 22 هزار دستگاه تندر90 ثبت‌نام كرديم و تا پايان سال 14 تا 15 هزار دستگاه از تعهدات خود را تحويل مي‌دهيم و بحث خودروي جايگزين نيز مطرح نبوده است.

Navid_Aref
12 March 2008, 07:03 PM
معاون مديرعامل ايران خودرو خبرداد:
مذاكرات براي حذف رنو پارس از زنجیره تامين قطعات تندر 9٠
http://www.khodronews.ir/detail.asp?id=9602
چهارشنبه، 22 اسفند 1386 ساعت: 12:08
مذاكرات ايران خودرو با شركت رنو پارس براي تامين قطعات تندر 90 از سوي ايران خودرو آغاز شده است.
محمدحسين فقيه، معاون مديرعامل ايران خودرو در پروژه تندر 90 ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: در تاخير تحويل تندر 90 اولين ضرر كننده خودروساز است چرا كه هم سود پول را بايد پرداخت كند و هم جريمه مشترياني كه خودرو را تحويل نگرفته‌اند. به همين دليل گروه صنعتي ايران خودرو طي مذاكراتي با رنو پارس پيشنهاد تامين قطعات داخلي را به اين شركت داده است و در صورت حصول توافق نهايي، رنو پارس تنها قطعات CKD را وارد مي‌كند.

وي افزود: در قرارداد خودروسازان با رنو پارس جريمه‌اي براي ديركرد اين شركت در تامين قطعات در نظر گرفته نشده است و بايد دراين قرارداد تجديد نظر شود چرا كه رنو پارس در پرداخت جريمه ايران خودرو به متقاضياني كه خودروي خود را تحويل نگرفته‌اند سهيم نيست.

فقيه در رابطه با برنامه توليد تندر 90 توسط ايران خودرو در سال آينده گفت: طبق برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده توليد روزانه اين محصول در خرداد ماه به 300 دستگاه و در پايان تير ماه به 375 دستگاه مي‌رسد.

معاون مديرعامل ايران خودرو تصريح كرد: تاخير در پرداخت بدهي‌ها به قطعه‌سازان را قبول داريم اما علت اصلي ديركرد توليد تندر 90 تاخير ايران خودرو نيست چرا كه زماني هم كه تاخيري در پرداخت‌ها نبود قطعات به موقع نمي‌رسيد.
وي خاطر نشان كرد: البته توليد با اين سطح كيفي در حجم زياد كارسختي است و در برخي موارد نيز قطعه‌سازان در نرسيدن به موقع قطعات مقصر نيستند.

عرضه بيش از5 هزار دستگاه تندر90 گاز سوز
http://www.khodronews.ir/detail.asp?id=9608
چهارشنبه، 22 اسفند 1386 ساعت: 12:25
مديرتوليد خودروي تندر90 ازافزايش توليد اين خودرودرسال آينده خبرداد وگفت: سال آينده درفازاول، بيش از 5 هزارخودروي تندر 90 گازسوزدرکشورتوليد مي شود.

"محمد حسين فقيه " با اعلام اين مطلب، گفت:براساس برنامه پيش بيني شده،توليد خودروي ال 90 در فروردين ماه به 180دستگاه ،ارديبهشت ماه به 220 دستگاه ، خرداد ماه به 300 دستگاه و در آذرماه به 375 دستگاه در روز ،افزايش مي يابد.

مديرتوليد خودروي تندر90 با بيان اينکه خط توليد تندر0 9 قادر به توليد 500 تا 600 دستگاه در روز است،افزود:اين خط توليد ،آمادگي توليد 150هزاردستگاه خودرو درسال را دارد.

وي با اشاره به توليد بيش از 13هزار دستگاه خودرو در سال جاري ،افزود:به دليل عدم تامين قطعات مورد نياز شرکت نتوانست به کليه تعهدات خود دراين بخش عمل کند.

وي اضافه کرد:با توجه به پرداخت جريمه ديرکرد دراجراي پروژه؛هم اکنون بيشترين فشار جهت تامين قطعات به شرکت رنو پارس است.

فقيهي درخصوص گازسوزکردن تندر 90،گفت:برنامه ايران خودرو در اين بخش،گازسوز کردن 5 هزاردستگاه درفاز اول است که در صورت تامين قطعات مورد نياز،اين ميزان افزايش خواهد يافت.
وي ازعدم افزايش قيمت اين خودرو در سال آينده خبر داد و گفت: قيمت خودروي ال90 درسال آينده چندان تغييري نخواهد داشت.

مديرتوليد خودروي تندر90 با اشاره به استقبال بازار از اين خودرو،اظهارداشت:به دنبال عرضه اين خودرو دربازار؛ خدمات پس ازفروش،آموزش هاي لازم و تجهيزات موردنياز نيز پيش بيني شده است.

متاسفانه مثل اینکه دوباره نظریه تاسف بار «کمیت بر کیفیت مقدم است» در حال اجرا شدن است. و آرام آرام زمزمه های خوانده شدن فاتحه ی کیفیت لوگان از هم اکنون در حال طنین افکن شدن است. :icon_redf

Raminium2001
13 March 2008, 05:54 PM
من دعوت نامه رو گرفتم، باید 5,695,700 تومن بدم (با بیمه بدنه میشه 6,053,700) و قیمت نهایی فاکتور رو زده 11,073,700 تومن و البته حرفی هم از سود مشارکت نزده. موعد تحویل هم 01/87 هست (اگه واقعی باشه) و مهلت پرداخت تا 25/12/86. رنگش هم قابل تغییر نیست و باید مشکی پرشین متالیک! بگیرم.

Navid_Aref
13 March 2008, 06:06 PM
من دعوت نامه رو گرفتم، باید 5,695,700 تومن بدم (با بیمه بدنه میشه 6,053,700) و قیمت نهایی فاکتور رو زده 11,073,700 تومن و البته حرفی هم از سود مشارکت نزده. موعد تحویل هم 01/87 هست (اگه واقعی باشه) و مهلت پرداخت تا 25/12/86. رنگش هم قابل تغییر نیست و باید مشکی پرشین متالیک! بگیرم.

فکر کنم سود مشارکت رو که باید به حدود 10 ماه تعلق بگیره کمتر از این حالت حساب کردند.و شاید به هزینه شماره گذاری و مالیات مبلغ محسوسی اضافه کرده باشند. بنده هم که دو ماه پیش از پارس خودرو دعوت نامه تندر E2 معمولی نوک مدادی رو تحویل گرفتم حدود شما مابه التفاوت پرداختم!.

Navid_Aref
14 March 2008, 02:26 PM
قيمت خودرو در بازار كاهش نسبي يافت
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران /سرويس: خودرو
http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1102681
بازار خودرو در اين هفته نسبت به هفته قبل با نوسان و كاهش نسبي در قيمت‌ها همراه بود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در حالي كه هفته گذشته پژو405 و 206 به طور كاذب گران شده بودند، اين هفته قيمت آنها كمي تعديل شد. البته افزايش قيمت خودرو در هفته‌هاي پاياني هر سال به دليل افزايش تقاضا براي سفرهاي نوروزي افزايش مي‌يابد.


پرايد همچنان 8 ميليون تومان
اين هفته پرايد بنزيني 8 ميليون تومان و نوع گازسوز اين خودرو با كاهش 100 هزار توماني به هشت ميليون و 400 هزار تومان رسيد.


كاهش قيمت پژو 405 و پژو 206
همچنين قيمت پژو 405 بنزين سوز با 100 هزار تومان كاهش به 14 ميليون و 100 هزار تومان رسيد. نوع گازسوز اين خودرو نيز با 200 هزار تومان كاهش 14 ميليون و 400 هزار تومان در بازار تهران معامله شد.
به گزارش ايسنا، اين هفته پژو 206 تيپ 2 با قيمتي معادل 14 ميليون و 100 هزار تومان و تيپ 6 آن نيز 19 ميليون و 800 هزار تومان در بازار تهران به فروش رفت. مدل V9 پژو206 اس.دي نيز بدون تغيير قيمت 19 ميليون و 200 هزار تومان به فروش رفت.


افزايش قيمت پرشيا
در حالي كه هفته گذشته قيمت پژو پارس 17.5 ميليون تومان بود، اين هفته اين خودرو با قيمتي معادل 17 ميليون و 600 هزار تومان به فروش رفت. مدل سفارشي آن نيز حدود 18 ميليون و 950 هزار تومان و مدل ELX اين خودرو نيز با توجه به اين‌كه در بازار نيز كمياب شده، حدود 21 ميليون و 500 هزار تومان به فروش رفت.


ركورد سال زانتيا و ثابت ماندن قيمت ريو
اين هفته قيمت زانتيا به بالاترين سطح در سال جاري رسيد و حدود 29ميليون تومان به فروش رفت. ريو نيز بدون افزايش قيمت حدود 13 ميليون و 100 هزار تومان در بازار تهران معامله شد.


كاهش قيمت سمند گازسوز
در اين هفته سمند بنزين‌سوز حدود 13 ميليون و 700 هزار تومان به فروش رفت. نوع گازسوز اين خودرو نيز با كاهش قيمت به 14 ميليون تومان رسيد.


افزايش 100هزار توماني پژو روآ
قيمت پژو روآ بنزين‌سوز نيز اين هفته با 100 هزار تومان افزايش به 8 ميليون و 400 هزار تومان رسيد. نوع گازسوز اين خودرو نيز 9 ميليون و 100 هزار تومان به فروش رفت.


تندر 90 و قيمت‌هاي متنوع آخر سال !
در هفته پاياني سال تندر90 در مدل E0 در دو مدل كولردار و بي كولربين 10.5 تا 11ميليون تومان به فروش رفت. مدل E1 اين خودرو نيز در سه مدل مختلف از 11 ميليون و 700 هزار تومان تا 12 ميليون و 600 هزارتومان به فروش رسيد. همچنين مدل E2 اين خودرو بين 12 ميليون و 800 تا 14 ميليون تومان با توجه به امكانات مختلف و ترمز ABS به فروش رفت.

Navid_Aref
27 March 2008, 10:21 PM
اعتصاب در بزرگترين شركت خودروسازي روماني
http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1106131
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران /سرويس: خودرو

كارگران بزرگترين شركت خودروسازي در روماني دست به اعتصاب زدند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، كارگران در كارخانه شركت داچيا - واحد شركت رنو فرانسه - براي دريافت حقوق بيشتر دست از كار كشيدند كه اين امر قطعا به كاهش توليد در اين كارخانه منجر مي شود.

گفته مي شود، بيش از 80 درصد از 14 هزار نفر كارگر در كارخانه پيتستي شركت داچيا سر كار خود حاضر نشده اند.
كارگران افزايش حقوق 227 دلاري را در هر ماه درخواست كرده اند؛ در حالي شركت تنها يك پنجم از اين ميزان را پذيرفته است.

فروش شركت داچيا سال گذشته با 17 درصد افزايش به 230 هزار دستگاه رسيد و اين شركت در عين حال ميزان صادرات خود را نيز به كشورهاي فرانسه و آلمان افزايش داد.
بانك مركزي روماني پيش بيني كرده است كه نرخ تورم سالانه در اين كشور تا پايان سال 2008 به 5.9 درصد كاهش خواهد يافت كه اين ميزان در سال گذشته 6.6 درصد يود.

گفتني است، آخرين اعتصاب در شركت داچيا مربوط به سال 2003 و به مدت سه روز بود.
به گزارش بلومبرگ، اين كارخانه در 100 كيلومتري شمال غربي بخارست - پايتخت روماني - واقع شده است.

Nomad
1 April 2008, 02:49 PM
سلام دوستان ... قرار بودش که من ماشینم رو واگذار کنم . ولی چند روز پیش که سر زدم به سایت ایرانخودرو و توی قسمت اطلاعیه ها نوشته بودش که :
اسامی پذیرفته شدگان چهارمین دوره قرعه کشی برای L90 ...

روی اون کلیک که کردم ، یه قسمتی اومدش که میباست اسم و شماره رو بنویسیم ... اونجا اسمم رو که نوشتم با اون شماره ای که واسه ماشین دادن ، بعدش اسمم رو پیدا کرد !! من الویت آخر بودم تا اونجا که یادمه ... یعنی توی قرعه کشی در اومدم یا چیز دیگه ای هست ؟
ممنون میشم .

Navid_Aref
2 April 2008, 12:29 PM
امسال نهايي مي‌شوند؟ ناتمام‌هاي 86

گروه خودرو – واگذاري تندر-90هاي ثبت‌نامي، عرضه 3هزار دستگاه خودروي مگان به بازار داخل، نصب برچس سوخت روي خودروهاي توليد داخل و همچنين سرنوشت قرارداد ايران‌خودرو و چري چين مبني بر توليد محصول ارزان قيمت چيني در كشور از جمله فصل‌هاي ناتمام و باقيمانده صنعت خودروي ايران در سال 86 به حساب مي‌آيند كه مسوولان مربوطه وعده نهايي شدن آنها را طي سال‌جاري داده‌اند.


http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1486/16-02.jpg (http://javascript<b></b>:PopupPic('1486/16-02.jpg '))

در اين ميان موضوع عدم انجام تعهدات خودروسازان داخلي مبني بر توليد و عرضه حدود 100هزار تندر-90 ثبت نامي طي سال گذشته به لحاظ خيل نسبتا عظيم متقاضيان داخلي اين خودرو از حساسيت بيشتري در مقايسه با ساير كارهاي ناتمام سال گذشته برخوردار است.
در حالي كه ايران‌خودرو و پارس‌خودرو تا پايان سال گذشته تنها حدود 25درصد از تعهدات خود را در اين زمينه عملي و تحقق مابقي آن را به سال‌جاري موكول كردند.

مگان
اما در حالي كه پارس‌خودرو اعلام كرده بود تا پايان سال 86 نيمي از 3هزار دستگاه مگان ثبت نامي را به متقاضيان آن تحويل مي‌دهد ظاهرا با توجه به ورود فقط هزار دستگاه از اين خودرو به كشور طي سال گذشته تنها حدود يك سوم ثبت نام كنندگان خودروي خود را در سال 86 تحويل گرفته‌اند.

قرار است اوايل امسال پارس‌خودرو تعهد خود را در زمينه واگذاري 3هزار مگان ثبت نامي عملي كند. هر چند كه هنوز قيمت اين خودرو براي عرضه به متقاضيان داخلي اعلام نشده است.

برچسبي نچسب
ماه‌هاي پاياني سال گذشته در حالي به عرصه اختلاف نظر و چانه‌زني خودروسازان داخلي و موسسه استاندارد مبني بر نصب برچسب سوخت روي خودروهاي توليد داخل تبديل شده بود كه هنوز اخباري در زمينه اجرايي شدن يا نشدن اين طرح در دست نيست.
هر چند كه موسسه استاندارد تا پايان سال گذشته به خودروسازان داخلي مهلت داده بود تا برچسب سوخت را روي محصولات توليدي خود نصب كنند. اما با توجه به مراحل قانوني و وقت‌گير اين كار عملي شدن آن طي سال 86 كمي بعيد به نظر مي‌رسد.

چري
سرنوشت قرارداد ايران‌خودرو و چري چين مبني بر توليد خودروي ارزان قيمت چيني در ايران نيز از جمله مسائل ناتمام و مبهم سال گذشته به شمار مي‌رود كه نه ايران‌خودرو و نه وزارت صنايع كه مخالف درجه يك اين قرارداد محسوب مي‌شود به طور شفاف اعلام نمي‌كنند كه سرنوشت چري در كشور به كجا خواهد كشيد.
ظاهرا قرار است منوچهر منطقي مدير عامل ايران‌خودرو اوايل امسال در كنفرانسي خبري به بيان آخرين وضعيت قرارداد مذكور بپردازد.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=95281

Navid_Aref
2 April 2008, 03:45 PM
مديرعامل ايران خودرو خبر داد:
*خودروي هيبريد شهري امسال رونمايي مي‌شود
*محصول جديد شركت امسال به بازار عرضه خواهد شد
http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1106797
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران /سرويس: خودرو

به منظور پاسخگويي به نياز مشتريان و توسعه‌ي سهم بازار داخلي و خارجي، عرضه‌ي 13 محصول جديد سواري و تجاري و راه‌اندازي چهار خط توليد خودرو از مهم‌ترين برنامه‌هاي امسال ايران خودرو خواهد بود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منوچهر منطقي - مديرعامل ايران خودرو - كه در مراسم آغاز كاري سال 1387 در جمع مديران و كاركنان اين گروه خودروسازي صحبت مي كرد، با بيان اين مطلب اظهار كرد: درسال جاري مدل جديد پژو روآ ، سورن و سمند جديد عرضه و از خودروي ايكس دوازده و خودروي هيبريد شهري نيز رونمايي مي‌شود.

به گفته‌ي‌ او همچنين مدل جديد پارس، سمند با گيربكس اتوماتيك و موتور ديزلي، پژو 206 اس دي با موتور ديزلي و سمند با پلت‌فرم پايه گازسوز، محصولات جديدي هستند كه امسال به بازار عرضه مي شوند.

وي با اشاره به اين كه سال 1387، سال تغيير جهت سرمايه‌گذاري ايران خودرو از سرمايه گذاري صنعتي به سرمايه گذاري در محصولات جديد است، افزود: راه‌اندازي خط توليد ون و وانت تندر90، راه‌اندازي خط توليد وانت دوديفرانسل جديد در تبريز، خط توليد بدنه بنزآتگو و خط توليد اتوبوس بين شهري از برنامه‌هاي جديد اين شركت در سال جاري است.

منطقي با بيان اين كه در سال جاري توليد اين شركت از مرز 600 هزار دستگاه انواع سواري عبور خواهد كرد، افزود: از اين ميزان توليد، 520 هزار دستگاه در ايران خودرو، 100 هزار دستگاه در ايران خودروي خراسان، 30 هزار دستگاه در سايت ايران خودرو تبريز، 20 هزار دستگاه در خارج از كشور توليد مي شود.

وي از افتتاح سايت ايران خودرو در چين در بهمن‌ماه سال جاري خبر داد و گفت: عمليات اجرايي فاز دوم ايران خودرو در بلاروس با ظرفيت 100 هزار دستگاه در تيرماه سال جاري شروع خواهد شد. فاز دوم ايران خودرو سوريه نيز با ظرفيت توليد 30 هزار دستگاه در تيرماه سال جاري تكميل مي شود.

وي در خصوص عملكرد ايران خودرو در سال جاري توضيح داد: توليد اين شركت در سال گذشته به 542 هزار دستگاه رسيد و به اين ترتيب 48 و 54 درصد بازار خودروهاي سواري و تجاري در اختيار ايران خودرو است. همچنين در سال گذشته موفق شديم، پس از سه سال سمند را به تركيه صادر كنيم.

مديرعامل ايران خودرو با اشاره وضعيت خودرو تندر90 در سال گذشته نيز افزود: در كنار تحويل 13هزار تندر90 به مشتريان، 269هزار دستگاه خودرو دو گانه سوز نيز سال گذشته توليد كرديم.

او در زمينه خدمات پس از فروش با اشاره به اين كه براي رسيدن به بالاترين سطح رضايت مشتريان به عنوان حاميان واقعي ايران خودرو برنامه‌هاي مهمي در سال جاري داريم، ادامه داد: اهتمام همكاران قطعه‌ساز در توليد قطعات با كمترين عيب، تلاش كاركنان ايران خودرو در توليد خودرو با كمترين عيب، تامين قطعات يدكي، آموزش مداوم شبكه، نظارت تك به تك نمايندگان شبكه، بهبود وضعيت اقتصادي نمايندگان ايران خودرو توسط ايساكو، احترام به مشتريان و ارائه قيمت منصفانه و مطابق تعرفه‌هاي اعلام شده توسط نمايندگان ايران خودرو از برنامه‌هاي مهم ماست.

Raminium2001
2 April 2008, 04:12 PM
اولویتها که خیلی وقته اعلام شده. واگذاریش هم داره به اولویت آخر نزدیک میشه. اما اگه عجله داری، حواله رو بفروش بیا دعوتنامه من رو بگیر که زود تحویل بگیری.:icon_evil

Nomad
2 April 2008, 04:32 PM
اولویتها که خیلی وقته اعلام شده. واگذاریش هم داره به اولویت آخر نزدیک میشه. اما اگه عجله داری، حواله رو بفروش بیا دعوتنامه من رو بگیر که زود تحویل بگیری.:icon_evil


مرسی رامین جان از لطفت ...
من اصولا قصدم این هستش که ماشین رو نگیرم !! یعنی میخاوم بفروشم و 405 رو هم بفروشم و اگر اینها انجام شد ، اونوقت ببینم چقدر برام میمونه و یه ماشین بهتر بگیرم .

هدفم هم از این پرسش این بودش که ببینم حواله رو بفروشم یا خود ماشین رو اگر زود دستم میاد ...

MEHRDAD_Ilat
2 April 2008, 05:32 PM
اولویتها که خیلی وقته اعلام شده. واگذاریش هم داره به اولویت آخر نزدیک میشه. اما اگه عجله داری، حواله رو بفروش بیا دعوتنامه من رو بگیر که زود تحویل بگیری.:icon_evil

با سلام ؛
آقا کجا تا اولویت آخر رو دادن؟؟؟!!!
ایران فرقون که فقط تا اولویت 3 از 9 رو تازه کمتر از 1 ماهه که پول دوم رو ریختند و هنوز هم بعضی هاشون ماشین رو نگرفتند.
پارس فرقون هم که اینهمه ادعا داشت تمام اولویتها رو تا پایان سال میده ، بعدش به واگذاری اولویتهای 1 تا 6 رضایت داد که در نهایت الان اگه به سایتش سری بزنید حدود 2 ماه که گویا خوابشون برده و نوشته شده "مهلت پایانی واریز پول اولویت چهارم تا 25 بهمن 86 است" یعنی اینکه اونها هم فقط تا اولویت 4 رو دادند.مثل اینکه توی شکم آقای ؟؟؟ این مدیر جوان هم روده ها کم کم دارند از راستی در میآیند.
خلاصه اینکه برای هر اولویت ایران فرقون از الان حداقل میبایست 50 روز بشمارید یعنی اولویت 4 (منجمله خود بنده) ماشین رو خیلی زود بگیرند خرداده و اولویت 5 تیر یا مرداد الی آخر...

Raminium2001
2 April 2008, 06:58 PM
علت پایین بودن تولید این بود که رنو رو مجبور کنند نظارتش رو کم کنه که آقایون سودشون کم نشه. حالا هم که تا حدودی به هدفشون رسیدند، مطمئن باشید به سرعت تولید رو افزایش خواهند داد.
این طور که من شنیدم تا آخر بهار همه ماشینها رو تحویل میدن و ثبت نام جدید هم میذارن.

Navid_Aref
4 April 2008, 09:57 PM
سيستم فروش مرحله پنجم قرعه كشي پارس خودرو ساعت 10 روز شنبه مورخ 17/01/87 فعال خواهد شد
http://sales.parskhodro.ir/


مقایسه سمند سورن، 206 اس دی، ال نود، ریو، ورنا، گل
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=39184&page=4

Navid_Aref
5 April 2008, 08:36 AM
داوود ميرخاني رشتي در گفت‌وگو با دنياي اقتصاد:
ديدگاه اقتصادي در صنعت خودرو وجود ندارد

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=95705
پيدا كردن كسي كه با آسودگي و بي‌پرده از وي درباره مسائل خرد و كلان صنعت خودرو پرسش كني و وي نيز با همان آسودگي پاسخت را بدهد، كار چندان ساده‌اي نيست. مگر آنكه پيش‌زمينه‌اي، نقد و نوشته‌اي يا كتابي را از او خوانده باشي و به واسطه آن گزينه مورد نظرت را براي گفت‌و‌گويي بي‌پرده انتخاب كني. «مرغابي وحشي»، شايد اولين كتابي بود كه در اين زمينه به ذهن خطور مي‌كرد و به تبع آن داوود ميرخاني رشتي پروازدهنده اين مرغابي وحشي نيز اولين و شايد بهترين گزينه در اين زمينه بود.

http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1488/16-01.jpg (http://javascript<b></b>:PopupPic('1488/16-01.jpg '))
عكس: حميد جاني‌پور
گفت‌و‌گو با دبير پيشين انجمن خودروسازان كه مديرعاملي ايران‌خودرو را نيز در كارنامه فعاليت چنددهه‌اي خود در صنعت خودروي ايران دارد هم خوب است و هم نگران‌كننده!
خوب از آن لحاظ كه مي‌داني، شفاف و بي‌پرده سخن گفته و نگران‌كننده از آن جنبه كه نتواني گفته‌هايش را به چالش بكشاني.
هرچه بود گفت‌و‌گوي 2ساعته ما با ميرخاني رشتي، در آخرين روزهاي سال 86 و با هدف بررسي اتفاقات مديريتي و صنعتي اين سال در حوزه خودرو صورت گرفت و با وي كه دل پري از صنعت خودرو و خودرويي‌ها داشت از هر دري صحبت كرديم. از طهماسبي كه وي، او را كم‌تجربه و فاقد ديدگاه اقتصادي خواند تا بذرپاش و منطقي و محرابيان و البته مسائلي ديگر مانند 90 L، چري و ستاد تبصره (13) و ...

قسمت اول گفت‌و‌گوي دنياي اقتصاد با ميرخاني رشتي در ذيل آمده است.
سال 86 را بايد سال تغييرات مديريتي در سطح كلان صنعت خودروي كشور دانست كه استارت آن با بركناري حسين اميري از پارس خودرو و جايگزيني مهرداد بذرپاش به جاي وي زده شد. نظر شما درباره اين تغيير و تحولات چيست؟

موضوعي كه مبناي تغييرات مديريتي، نه تنها در صنعت خودرو بلكه در كل مجموعه صنعت، طي دو سه سال اخير قرار مي‌گيرد، به نوع نگرش دولت و وزارت صنايع (مخصوصا در زمان طهماسبي) برمي‌گردد كه طبق آن مديران، چه خوب كار مي‌كردند و چه بد، جابه‌جا مي‌شدند. اين موضوع را آقاي طهماسبي طي دوران وزارتش در صنعت بدعت گذاشت. اين در حالي است كه در گذشته به هيچ‌وجه شاهد چنين موضوعي نبوديم، كه مديران عملكرد قابل قبولي از خودشان نشان دهند، ولي در عوض دچار تغييرات نيز شوند. آقاي اميري هم به نوعي قرباني همين بدعت نامتعارف شد.

يعني به اعتقاد شما عملكرد اميري در پارس خودرو قابل قبول بود؟
بله، ايشان در دوران مسووليت خود، تيراژ توليد پارس خودرو را به كمك سايپا از 20هزار به حدود 180هزار دستگاه رساند و بدين‌وسيله شركت تحت مديريتش را در حالي كه زيان‌ده بود، سودده كرد. حتي به خاطر عملكرد مثبت‌اش از رييس‌جمهور و وزير كار، جايزه نيز گرفت.
ولي با اين حال وي را بركنار كردند!
بله، بركناري كه بنده هم دليل آن را نفهميدم شايد چون خوب كار مي‌كرد، جريمه شد!
چرا بذرپاش را جايگزين وي كردند؟
اصل، تغيير و تحولي كه در پارس خودرو صورت گرفت مهم است، حالا اينكه چه كسي جايگزين اميري در اين شركت شد، موضوعي نيست كه بتوان اكنون در مورد آن قضاوت كرد. به هر حال اگر شخص ديگري هم به غير از بذرپاش به پارس خودرو مي‌رفت باز هم حرف و حديث‌هايي را از اين قبيل كه چرا اين آمد و آن نيامد، در پي داشت.
چرا افرادي مانند غروي و ابراهيمي را جايگزين اميري نكردند؟
آنها را كه به هزار زور و زحمت بيرون كردند بنابراين دليلي ندارد كه باز هم امثال غروي و ابراهيمي را به صحنه اول صنعت خودرو باز گردانند.

در حالت كلي انتخاب بذرپاش به مديريت پارس خودرو را چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟
بنده هيچ نظر و اعتقادي در مورد مثبت يا منفي بودن انتخاب بذرپاش به مديريت پارس‌خودرو و سايپا ندارم ولي از خصوصيت اخلاقي و روش كاري وي خوشم مي‌آيد.
كدام روش ‌كاري؟
اينكه در دوران مديريت كوتاه خود در پارس‌خودرو دست به تغييرات دروني نزده و آنجا را به هم نريخت چون مي‌دانست خيلي در اين شركت نمي‌ماند و اگر بخواهد چيزي را به هم زده و خراب كند، درست كردنش بسيار مشكل است. به اعتقاد بنده، بذرپاش، با وجود سن و سال پايين‌اش، عقل و شعور بالايي دارد.
به نظر شما اين سياست را در سايپا هم دنبال خواهد كرد؟
نمي‌دانم. شايد.

برويم سراغ وزارت صنايع، طهماسبي از اين وزارت رفت و محرابيان جايگزين وي شد. ارزيابي شما از اين تغيير و تحولات در حوزه صنعت خودرو چيست؟
قبل از آنكه جواب سوال شما را بدهم بايد گريزي به دوران وزارت طهماسبي زده و تحليل خود را در اين مورد ارائه كنم. البته بنده كاري به ساير بخش‌هاي صنعت ندارم ولي در مورد صنعت خودرو بايد بگويم اين صنعت طي دوران وزارت طهماسبي، بسيار ضربه خورد و اگر نگوييم عقب‌گرد كرد حداقل درجا زد. ايشان در همان ابتداي ورودش به وزارت صنايع با تغيير و تحولاتي كه به وجود آورد، همه چيز را به هم ريخت. طهماسبي هيچ‌گونه اعتقادي به خرد جمعي نداشت و در جلساتي كه با معاونان و مديران صنعتي برگزار مي‌كرد اجازه صحبت را به كسي نمي‌داد.
چرا؟
به دليل آنكه تجربه كاري و ديد اقتصادي نداشت. ايشان تا قبل از آمدن به وزارت صنايع، كارش، مشاوره بود در حالي كه طي دوران مسووليت خود از هيچ كس مشاوره نگرفت. اصلا رسالت اقتصادي براي بنگاه اقتصادي قايل نبود. همين چند وقت اخير اعلام كرده كه اعتقاد زيادي به مباحثه‌هاي دوستانه و حتي تند دارد در حالي كه طي دوران وزارتش در تمامي جلساتي كه با معاونان خود برگزار مي‌كرد خلاف اين گفته‌اش را انجام مي‌داد و حتي شوراي سياست‌گذاري خودرو و مشاوران بخش‌خصوصي را نيز منحل كرد.

و محرابيان؟
بنده با آقاي محرابيان كار نكرده و نمي‌دانم شرايط ايشان به چه شكل است بنابراين نمي‌توانم نظر خاصي در اين زمينه كه در كارش موفق خواهد بود يا نه بدهم. اما همين قدر بگويم كه محرابيان اگر بتواند تا پايان دوران وزارتش خرابي‌هايي را كه طهماسبي به بار آورده و لطماتي را كه به صنعت خودرو زده، جبران كند كار بزرگي انجام داده و بايد به وي دست‌مريزاد گفت.
اما ظاهرا محرابيان از لحاظ ديدگاه، تفاوت‌هاي اساسي با طهماسبي دارد.

در هر صورت صنعت كشور افراد باتجربه‌اي مي‌طلبد. همين‌ كم‌تجربگي و نداشتن ديدگاه اقتصادي سبب شد تا پروژه‌اي مانند تندر 90 به وضعيت بحراني فعلي درآيد.
يعني ناكامي نسبي پروژه تندر-90 به ديدگاه طهماسبي بر مي‌گردد؟
بله، مطرح‌شدن بحث اين پروژه همزمان با روي كار آمدن دوره هفتم مجلس بود. آن زمان طهماسبي در كميته پژوهش‌هاي مجلس عضويت داشت و اكثر نمايندگان مجلس هم با نفس قراردادهاي خارجي من‌جمله ترك‌سل و همين تندر-90 مخالفت مي‌كردند.

نقش طهماسبي در اين قضيه چه بود؟
به هر حال علاوه بر مخالفت‌‌هاي مجلس طهماسبي نيز در راه به سرانجام‌رسيدن پروژه ال- 90 سنگ‌‌اندازهاي بسياري كرد. مثلا اجازه ترخيص قطعات CKD را كه براي توليد اين خودرو وارد گمرگ شده بود، به خودروسازها نداد و حتي به اميري مديرعامل وقت پارس‌خودرو اعتراض كرد كه چرا در حال آماده‌كردن مقدمات اجراي پروژه‌‌اي هست كه وي مخالف آن بود! همين كارها هم سبب شد تا سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي از عاقبت ال- 90 ترسيده و آنرا به تاخير بياندازند.

حال با اين همه صحبت‌ها، خود شما چه نظري در قبال اين پروژه داريد؟
بنده طرفدار تندر 90 نيستم. ولي معتقدم در شرايطي كه بيشتر خودروسازان معتبر دنيا جواب سلام ما را هم نمي‌دهند ال- 90، پروژه مناسبي به نظر مي‌رسد. اتفاقا من همان‌زمان به آقايان طهماسبي و كاتوزيان كه مخالف درجه يك ال- 90 بودند، عرض كردم شما كه مي‌گوييد: ال- 90 پروژه مناسبي نيست، خب اگر پيشنهاد بهتري داريد ارائه كنيد. چون اگر ال- 90 پروژه خوبي هم نباشد به هر حال، فروش نكرده و شكست‌ خواهد خورد و خود به خود از كشور خواهد رفت. ولي اين آقايان نه تنها پيشنهاد بهتري را ارائه نكردند بلكه ال- 90 نيز دچار مشكل شد و اگر اين مخالفت‌ها و سنگ‌اندازي‌ها نبود، سرمايه‌گذاري‌هاي لازم در مورد پروژه ال- 90 به موقع صورت گرفته و به سرانجام مي‌رسيد.

Navid_Aref
5 April 2008, 09:54 AM
مشتريان اولويت پنجم پارس خودرو در مرحله چهارم قرعه كشي خودرو تندر90مي توانند از تاريخ 17/01/87 جهت دريافت دعوتنامه به نمايندگي محل ثبت نام مراجعه نمايند.

لازم به ذكر است مهلت تكميل وجه مشتريان اولويت پنجمحداكثر تا تاريخ 29/01/87 مي باشد.

http://www.parskhodro.ir/L90/search.asp
لطفا در پست قبل ادغام شود

A.L.I
5 April 2008, 10:22 AM
با عرض سلام می دونین تا امروز دعوتنامه کودوم گروه از ایران خودرو و موقع تحویلش صادر شده؟

Navid_Aref
5 April 2008, 03:34 PM
*گزارش خبرگزاري فرانسه از آخرين وضعيت تندر90 در ايران*
به جز عده‌اي محدود بقيه همچنان منتظرند!

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران /سرويس: خودرو
http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1107652

ميزان تعهدات ايران‌خودرو تا پايان سال شمسي يعني تا 19 مارس (29 اسفند) 51 هزار دستگاه بوده است، اما در مدت زمان يادشده تنها 13 هزار دستگاه توليد شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محمدحسين فقيه – معاون مديرعامل ايران‌خودرو در پروژه تندر90 - با بيان اين مطلب به خبرگزاري فرانسه توضيح داد كه برخي از توليدكنندگان مشكلاتي در زمينه واردات قطعات اوليه توليد به دليل وجود تحريم‌ها داشتند، ولي ما سعي مي‌كنيم كه از راه‌هاي ديگري وارد شده و بر مشكلات خود غلبه كنيم كه اين مشكلات باعث شده است در انجام تعهداتمان تاخير به وجود آيد.

بر اساس تحليل اين خبرگزاري خارجي، آمريكا به متحدان خود در اتحاديه اروپا فشار وارد كرده است تا فعاليت‌هاي بانكي خود را با تهران به حداقل رسانده و يا آن‌را قطع كنند.

خودرويي كه هم‌اكنون در ايران نام تندر90 بر آن نهاده شده است، توسط دو خودروساز ايراني يعني ايران‌خودرو و سايپا (پارس خودرو) به عنوان بخشي از مشاركت با شركت فرانسوي رنو توليد مي‌شود.
بسياري از ايرانيان پيش از اين براي خريد اين خودرو ثبت‌نام كرده بودند و به جز عده‌اي محدود، تاكنون براي تحويل خودروي خود منتظر مانده‌اند.

فقيه عنوان كرد كه ايران‌خودرو در حال تهيه پيش‌نويسي مربوط به برنامه جديدي است كه بر اساس آن اين شركت مسووليت نظارت، تامين و مديريت را كه هم‌اكنون در اختيار رنوپارس است، خود به دست مي‌گيرد.(خدا به داد برسد)

در همين حال منوچهر منطقي – مديرعامل ايران‌خودرو – نيز ضمن كم‌اهميت جلوه دادن تاثير فشارها و تحريم‌هاي بين‌المللي بر ايران، به اين خبرگزاري تصريح كرد كه شركت متبوعش راه‌هايي را براي خروج از وضعيت فعلي پيدا كرده و قوي‌تر عمل خواهد كرد.
وي گفت كه ما به مشاركت خود با شركت رنو فرانسه ادامه خواهيم داد و در صورتي كه هرگونه مشكلي رخ دهد، براي آن راه حلي مي‌يابيم.

اين گزارش مي‌افزايد: پروژه توليد تندر90 در ايران كه قرارداد آن در ماه مارس سال 2004 امضا شد، داراي سرگذشتي طولاني بوده و بعدا درباره صادرات اين خودرو به بازارهايي نيز كه رنو هم اكنون در آن‌ها حضور دارد مخالفت‌هايي شد.

پروژه توليد خودروي تندر90 در ايران با مجموع سرمايه‌گذاري حدود 300 ميليون دلار، بزرگترين سرمايه‌گذاري شركت فرانسوي رنو در ايران پس از وقوع انقلاب اسلامي به شمار مي‌رود.

mohammad1983
5 April 2008, 08:50 PM
من امروز دعوتنامه خودم رو گرفتم جمع مبلغ شده 11،250،000 تومان (LP).جالب اينه كه در دعوتنامه امكان انتخاب LP هم وجود داره.اما رنگش رو زدن نقره اي ميخواهم اگه بشه خاكستري متاليك بگيرم انگار كاراشون مرتب تر شده در سال نو آوري و شكوفايي:icon_arro

ar1358
6 April 2008, 01:19 AM
گزارش خبرگزاري فرانسه از آخرين وضعيت تندر90 در ايران

ايسنا- ‌ميزان تعهدات ايران‌خودرو تا پايان سال شمسي يعني تا 19 مارس (29 اسفند) 51‌هزار دستگاه بوده است، اما در مدت زمان يادشده تنها 13‌هزار دستگاه توليد شد.

محمدحسين فقيه – معاون مديرعامل ايران‌خودرو در پروژه تندر90 - با بيان اين مطلب به خبرگزاري فرانسه توضيح داد كه برخي از توليدكنندگان مشكلاتي در زمينه واردات قطعات اوليه توليد به دليل وجود تحريم‌ها داشتند، ولي ما سعي مي‌كنيم كه از راه‌هاي ديگري وارد شده و بر مشكلات خود غلبه كنيم كه اين مشكلات باعث شده است در انجام تعهداتمان تاخير به وجود آيد.
بر اساس تحليل اين خبرگزاري خارجي، آمريكا به متحدان خود در اتحاديه اروپا فشار وارد كرده است تا فعاليت‌هاي بانكي خود را با تهران به حداقل رسانده يا آن‌را قطع كنند.
خودرويي كه هم‌اكنون در ايران نام تندر90 بر آن نهاده شده است، توسط دو خودروساز ايراني يعني ايران‌خودرو و سايپا (پارس خودرو) به عنوان بخشي از مشاركت با شركت فرانسوي رنو توليد مي‌شود.
بسياري از ايرانيان پيش از اين براي خريد اين خودرو ثبت‌نام كرده بودند و به جز عده‌اي محدود، تاكنون براي تحويل خودروي خود منتظر مانده‌اند. فقيه عنوان كرد كه ايران‌خودرو در حال تهيه پيش‌نويسي مربوط به برنامه جديدي است كه بر اساس آن اين شركت مسووليت نظارت، تامين و مديريت را كه هم‌اكنون در اختيار رنوپارس است، خود به دست مي‌گيرد.
در همين حال منوچهر منطقي – مديرعامل ايران‌خودرو – نيز ضمن كم‌اهميت جلوه دادن تاثير فشارها و تحريم‌هاي بين‌المللي بر ايران، به اين خبرگزاري تصريح كرد كه شركت متبوعش راه‌هايي را براي خروج از وضعيت فعلي پيدا كرده و قوي‌تر عمل خواهد كرد.
وي گفت كه ما به مشاركت خود با شركت رنو فرانسه ادامه خواهيم داد و در صورتي كه هرگونه مشكلي رخ دهد، براي آن راه‌حلي مي‌يابيم.
اين گزارش مي‌افزايد: پروژه توليد تندر90 در ايران كه قرارداد آن در ماه مارس سال 2004 امضا شد، داراي سرگذشتي طولاني بوده و بعدا درباره صادرات اين خودرو به بازارهايي نيز كه رنو هم اكنون در آنها حضور دارد مخالفت‌هايي شد.
پروژه توليد خودروي تندر90 در ايران با مجموع سرمايه‌گذاري حدود 300ميليون دلار، بزرگترين سرمايه‌گذاري شركت فرانسوي رنو در ايران پس از وقوع انقلاب اسلامي به شمار مي‌رود.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=95871

mohammad1983
6 April 2008, 07:27 AM
با سلام؛
مبارک باشه ، میشه لطف کنید و بگید از ایران خودرو بوده یا از پارس خودرو و اینکه اولویت چندم؟؟
خيليييي ممنوونم:icon_excl
مال من اولويت 5 پارس خودرو بود.
در آينده اي نزديك تفاوت لوگان پارس خودرو و ايران خودرو را خواهم نوشت.چون پدرم مال ايران خودرو رو داره.

Navid_Aref
6 April 2008, 07:58 PM
با عرض سلام می دونین تا امروز دعوتنامه کودوم گروه از ایران خودرو و موقع تحویلش صادر شده؟

این مطلب رو یکی از دوستان مطلع در فروم تندر 90 نوشته است.
دعوت نامه اولویت 4 ایران خودرو از 31/1/87 صادر و تا 10/02/87 فرصت واریز وجه میباشد و ظاهرا برای ای دو ساده بدون بیمه بدنه حدود 000/000/56 ریال خواهد بود

ehsan amiri
6 April 2008, 10:03 PM
با سلام به تمامی دوستان
دوستان قیمت تندر یا همون ال 90 یک تا یک و نیم میلیون رفته بالا .
موقع فروش حواصتون باشه سرتون کلا نره .
برای تندر e2 ساده یکی از اقوام ما که 4 هفته کار کرده مشتری اومد 5/15 میلیون .

pooyan.tt
7 April 2008, 01:13 AM
کسی قیمت روز صفر E2+LP تو بازار رو نداره؟

vt_4090
7 April 2008, 09:02 AM
قيمت E2LP به روز14.500.000 تا 14.650.000 تومان مي باشد.

mohammad1983
7 April 2008, 11:20 AM
امروز رفتم پارس خودرو رفتارشون عالي شده 10 بار تبريك گفتن رنگ خاكستري رو خواستم كه گفتن ايران خودرو اون رنگو ميزنه .در نهايت رفتم تو محوطه از بين رنگ ها مشكي متاليك البته خودشون ميگفتن صدفي هست رو گرفتم به نظرم شيكه عكس هاشو ميزارم.
اين رو هم بگم كه با نمايندگي سايپا كه ثبت نام كرده بودم دعوام شد ميگفت نميشه رنگ رو عوض كرد.پرونده ام رو گرفتم خودم رفتم دنبالش و به راحتي به نتيجه رسيدم.

Navid_Aref
8 April 2008, 09:08 AM
تداوم التهاب شب عيد در بازار خودرو
دنياي اقتصاد- در حالي كه حدود سه هفته از سال جديد مي‌گذرد، بازار خودروي كشور، تقريبا وضعيتي مشابه روزهاي پاياني سال 86 را تجربه مي‌كند. با اين تفاوت كه شيب افزايش قيمت در برخي خودروها بيشتر شده و در برخي ديگر متوقف مانده است. البته اكثر نمايشگاه‌داران و فروشندگان خودرو معتقدند تا پايان هفته جاري نمي‌توان چندان به بازار فعلي و قيمت‌هاي موجود اعتماد كرد.

قيمت خودرو همچنان در نوسان
نوروز به بازار خودرو نرسيد
حميدرضا پیام
در حالي كه حدود سه هفته از سال جديد مي‌گذرد. بازار خودروي كشور، تقريبا وضعيتي مشابه روزهاي پاياني سال 86 را تجربه مي‌كند.
با اين تفاوت كه شيب افزايش قيمت در برخي خودروها بيشتر شده و در برخي ديگر متوقف مانده است. البته اكثر نمايشگاه‌داران و فروشندگان خودرو معتقدند تا پايان هفته جاري نمي‌توان چندان به بازار فعلي و قيمت‌هاي موجود اعتماد كرد.
به گفته آنها با توجه به تعطيلات نوروزي و سير نزولي خريد و فروش خودرو از يك سو و مشخص نبودن برنامه فروش خودروسازان در آينده نزديك، از سوي ديگر، بازار فعلي از اعتبار چنداني برخوردار نبوده و بايد منتظر استراتژي فروش خودروسازان و ميزان تقاضاي مشتريان طي دو سه هفته آينده ماند.

افزايش قيمت كارخانه‌اي محصولات سايپا
اما در حالي كه علي‌اكبر محرابيان وزير صنايع و معادن بارها بر ثبات بهاي كارخانه‌اي محصولات خودروسازان داخلي تاكيد كرده و همواره اين موضوع محل اختلاف انجمن خودروسازان و وزارت صنايع بوده است، مدير فروش سايپا در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما از افزايش بهاي كارخانه‌اي محصولات اين شركت خبر داد و گفت: شركت سايپا بهاي محصولات خود را طي سال جاري در كارخانه‌ تا سقف حدودا 200هزار تومان افزايش داده است. وي افزود: پرايد بنزين‌سوز 170هزار تومان افزايش بها داشته و 150هزار تومان نيز به قيمت زانتيا اضافه شد. در حالي كه ريو مشمول اين تغييرات قرار نگرفته است. گرجي همچنين در مورد برنامه‌هاي سايپا براي فروش و عرضه محصولات خود تصريح كرد: اين شركت تا خردادماه سال جاري در گير تحويل خودروهاي پيش‌فروش شده سال گذشته بوده و اجراي برنامه‌هاي جديد فروش در سايپا منوط به اتمام تعهدات سال 86 خواهد بود. اين اقدام سايپا در شرايطي است كه وزارت صنايع اعتقاد دارد كه طي 6-5 سال گذشته قيمت خودرو ثابت بوده و اين وزارتخانه اجازه هيچ گونه افزايش بهايي را در اين زمينه به خودروسازان نداده است. از طرف ديگر شركت‌هاي خودروساز داخلي معتقدند كه اختلاف زياد ميان بهاي كارخانه‌اي محصولاتشان با آنچه كه در بازار به فروش مي‌رسد، سبب ايجاد رانت و در نتيجه سير صعودي قيمت خودروها شده است. به اين وسيله كه دلالان و واسطه‌ها با خريد خودرو از نمايندگي‌ها و فروش آنها در بازار آزاد موجبات ايجاد رانت و بازاري گران و كاذب را فراهم مي‌آورند.

خودروسازان داخلي همچنين مدعي‌اند به دليل افزايش قيمت مواد اوليه، بهاي دستمزد كارگران و مسائلي از اين دست، در حالتي كه قيمت كارخانه‌اي محصولاتشان ثابت مانده، متضرر شده و برخي توليدات آنها با حاشيه ضرر روبه‌رو است. اين در حالي است كه محرابيان طي آخرين اظهارنظر خود در اواخر سال گذشته باز هم بر ثبات بهاي كارخانه‌اي خودروهاي توليد داخلي تاكيد كرده و حتي‌ اظهار داشت كه خودروسازان داخلي از اين وضعيت نه تنها متضرر نشده‌اند، بلكه به اندازه كافي سود نيز نصيبشان شده است. با تمام اين مسائل سوالي كه هم‌اكنون مطرح است، اينكه ‌خودروسازان چگونه به‌رغم تاكيد وزارت صنايع مبني‌بر ثبات بهاي كارخانه‌اي خودروهاي توليدي، اقدام به افزايش قيمت‌ها كرده‌اند، از طرفي اگر به ادعاي آنها با افزايش بهاي كارخانه‌اي خودروها، بازار نيز كنترل مي‌شود پس چطور در خودرويي مانند زانتيا باز هم با افزايش بهاي آن در بازار مواجه هستيم؟

و اما قيمت‌ها
پرايد از محصولات شركت سايپا كه پس از خروج پيكان از خط توليد ايران‌خودرو پرفروش‌ترين خودروي توليد داخل لقب گرفت، هم‌اكنون اندكي نسبت به بازار شب عيد دچار ركود قيمت شده است. مدل بنزين‌سوز اين خودرو با كاهش حدودا 400هزار توماني به بهاي 7ميليون و 650هزار تومان رسيد. اين در حالي است كه مدل دوگانه‌سوز آن نيز حدود 200هزار تومان ارزان‌تر از شب عيد شده و با بهاي 8 ميليون و 100هزار تومان خريد و فروش مي‌شود. به ظاهر ادعاي خودروسازان مبني بر اينكه اگر بهاي كارخانه‌اي محصولاتشان افزايش يابد، بهاي اين محصولات در بازار سير نزولي را طي مي‌كند، حداقل در مورد پرايد درست از آب درآمده است. هرچند كه به اعتقاد كارشناسان همين قيمت نيز براي خودرويي مانند پرايد، گران محسوب مي‌شود.

يكي زانتيا را بگيرد!
زانتيا خودروي فرانسو‌ي‌الاصل توليدي در سايپا حتي پس از تعطيلات نوروز نيز، دچار ركود قيمت نشده و بهاي آن از مرز 30ميليون تومان نيز گذشته است. هم‌اكنون اين خودرو 30ميليون و 500هزار تومان در بازار معامله مي‌شود. اين در حالي است كه بهاي كارخانه‌اي اين خودرو نيز افزايش يافته است. كاهش توليد زانتيا و همچنين تقاضاي بالا براي اين خودرو از عوامل سير صعودي بهاي آن به حساب مي‌آيد. حال اين افزايش قيمت زانتيا در شرايطي است كه ريو ديگر محصول سايپا تفاوت قيمتي با بازار شب عيد نداشته و با بهاي 13ميليون و 300هزار تومان خريد و فروش مي‌شود.

تيراژ كم، قيمت بالا
ماكسيما محصول محبوب پارس خودرو كه تيراژ نسبتا اندكي نيز دارد، همچنان در سبد خودروهاي گران‌قيمت قرار داشته و بهاي آن تفاوت چنداني با روزهاي پاياني سال گذشته نكرده است. هم‌اكنون مدل دنده‌اي اين محصول، 37ميليون تومان معامله مي‌شود و بهاي ماكسيماي اتوماتيك نيز 43ميليون تومان است. به اعتقاد كارشناسان، تيراژ پايين و تقاضاي بالاي اين خودرو، اجازه كاهش قيمت را به آن نمي‌دهد.

«روآ و 405»
روآ مدل ارتقا يافته پژو RD از آن لحاظ كه ارزان‌ترين محصول ايران‌خودرو به حساب مي‌آيد، معمولا با تقاضاي بالاي مشتريان روبه‌رو است و همين امر نيز سبب شده است بهاي اين خودرو پس از تعطيلات نيز كاهش نيابد. در‌حال‌حاضر مدل بنزين‌سوز روآ، 8ميليون و 300هزار تومان قيمت داشته و مدل دوگانه‌سوز آن نيز با يك‌ميليون اختلاف، 9ميليون و 300هزار تومان خريد و فروش مي‌شود. اين در حالي است كه پژو 405 در هر دو مدل بنزين‌سوز و دوگانه‌سوز 14ميليون و 100هزار تومان به فروش مي‌رسد كه با توجه به خروج اين محصول از خط توليد ايران‌خودرو و جايگزيني مدل SLX به جاي آن طي اواسط سال‌جاري و تقاضاي بالاي مشتريان براي آن اندكي بعيد است بهاي اين خودرو از ميزان فعلي پايين‌تر بيايد؛ چرا كه پژو 405 همچنان در سبد محصولات محبوب و پرفروش ايران‌خودرو قرار دارد. بنابراين حذف آن از خط توليد اين شركت با توجه به تقاضاي آن، قطعا تعادل عرضه و تقاضا را به هم زده و اجازه تعديل قيمت 405 را نخواهد داد.

206 بدون تيپ 3 و 5
پژو 206 تيپ 2 كه قرار است به سرنوشت پژو 405 دچار شود، اندكي ارزان شده و بهاي آن طي هفته جاري به 13ميليون و 900هزار تومان رسيده است. در حالي كه تيپ 6 اين خودرو، با قيمت 18ميليون و 900هزار تومان در بازار داخل خريد و فروش مي‌شود كه كاهش قيمتي 600هزار توماني را نسبت به روزهاي پاياني 86 تجربه كرده است. تيپ 3 و 5 اين خودروي محبوب نيز هم‌اكنون در بازار موجود نيست.
پژو «پرشيا» ديگر محصول خانواده پژو نيز در مدل بنزين‌سوز 17ميليون و 200هزار تومان معامله شده و نوع دوگانه‌سوز آن نيز 17ميليون و 850هزار تومان قيمت دارد.

صندوق گران
اما قيمت مدل‌هاي صندو‌ق‌دار پژو206 نسبت به بازار شب عيد جهش نسبتا قابل توجهي داشته است. به طوري كه مدل V1 اين خودرو با بهاي 15ميليون و 500هزار تومان در بازار داخل معامله مي‌شود و قيمت مدل V8 آن نيز به 17ميليون و 200هزار تومان رسيده است. مدل V9 پژو 206 صندوق‌دار نيز با بهايي برابر با 18ميليون و 350هزار تومان به فروش مي‌رسد. اين در شرايطي است كه مدل V20 اين خودرو در بازار داخل موجود نيست.

سورن، اندك اندك
در ميان محصولات گروه سمند، مدل پيشرفته اين خودرو يعني سورن حدود 600هزار تومان ارزان شده و بهاي آن به 17ميليون و 400هزار تومان رسيده است. البته طبق گفته مسوولان ايران‌خودرو كه كاهش قيمتي بيش از اين مقدار را براي سورن وعده داده‌اند، اين خودرو هنوز هم از بهاي واقعي خود گران‌تر بوده و جاي ارزاني بيشتري دارد. يكي از دلايل گراني سورن، به عرضه پايين آن برمي‌گردد. قيمت سمند LX دوگانه‌سوز نيز به 15ميليون و پانصد هزار تومان رسيده و نوع بنزين‌سوز آن نيز، 14ميليون و 700هزار تومان قيمت دارد. در حالي كه سمند معمولي بنزين‌سوز با بهايي معادل 13ميليون و 600هزار تومان خريد و فروش مي‌شود، ولي مدل دوگانه‌سوز آن كه اتفاقا عرضه چنداني در بازار ندارد با قيمتي معادل 13ميليون و 850هزار تومان به فروش مي‌رسد.

وارداتي‌ها
اما خودروهاي وارداتي نيز كه مشتريان خاص خود را در كشور دارند، از روند صعودي قيمت‌ها بي‌بهره نبوده و بهاي آنها نيز افزايش يافته است. در اين ميان، مگان كه محبوبيت بالايي را نيز در بين مشتريان داخلي دارد در نوع اتوماتيك، بهايي معادل 36ميليون تومان دارد و نوع دنده‌اي آن، 29ميليون و 500هزار تومان در بازار داخل معامله مي‌شود. تويوتا كمري GL نيز در نوع فول اتوماتيك 44ميليون تومان به فروش رسيده و هيونداي آزارا هم بهايي معادل 53ميليون تومان دارد. تويوتا كرولا نيز با قيمت 38ميليون تومان در بازار داخل خريد و فروش مي‌شود.

گراني با سرعت تندر
از سويي ديگر توليد و عرضه اندك خودروي تندر 90 در مقابل تقاضاي بالاي آن، قانونا مهم‌ترين دليل گراني و قيمت غيرواقعي هر سه مدل اين خودرو به حساب مي‌آيد گراني كه نسبت به روزهاي پاياني سال 86 سير صعودي بيشتري را به خود گرفته است. در‌حال‌حاضر مدل E0 تندر 90 كه تقريبا فاقد آپشن و امكانات خاصي به حساب مي‌آيد، قيمتي برابر با 10ميليون و 800هزار تومان دارد، در حالي كه مدل E1 آن با بهاي 12ميليون و 300هزار تومان در بازار داخل معامله شده و مدل E2 فول اين خودرو نيز با قيمتي معادل 14ميليون و 700هزار تومان به فروش مي‌رسد.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=96227

symbolic
8 April 2008, 10:37 AM
من اولويت 5 ايران خودرو هستم و هنوز که هنوزه هيچ دعوت نامه اي براي من صادر نشده و اصولا هنوز هيچ تماسي با من براي تحويل خودرو نگرفتن !
ميخواستم بدونم دوستان کسي اطلاع داره تا کي بايد براي تحويل اين " لگن 90 " صبر کنم ؟:icon_cry:

Navid_Aref
8 April 2008, 11:51 AM
من اولويت 5 ايران خودرو هستم و هنوز که هنوزه هيچ دعوت نامه اي براي من صادر نشده و اصولا هنوز هيچ تماسي با من براي تحويل خودرو نگرفتن !
ميخواستم بدونم دوستان کسي اطلاع داره تا کي بايد براي تحويل اين " لگن 90 " صبر کنم ؟:icon_cry:

دوست عزیز، متاسفانه ایران خودرو هنوز دعوتنامه های اولویت 4 رو هم نداده است چه برسد به اولویت پنجمش.
احتمالا شما باید حداقل یکی دو ماه دیگر صبر کنید تا خودرویتان را تحویل بگیرید.

پارس خودرو از روز هفدهم فروردین مشغول صدور دعوتنامه های اولویت 5 خودش شده است.

hassan
9 April 2008, 06:26 PM
سلام
من یک دعوتنامهE2 معمولی اولویت 3 ایران خودرو رو خریدم و تکمیل وجه رو 20 اسفند انجام دادم. در اینجا کسی هست که اولویت 3 ایران خودرو بوده باشه و ماشینش رو تحویل گرفته باشه؟کی تکمیل وجه کردین؟
فکر می کنید کی بتونم ماشینمو بگیرم؟
ممنون

hassan
9 April 2008, 06:34 PM
یه سواله دیگه هم داشتم.
دوستانی که ماشینشون رو از ایران خودرو تحویل گرفتن شرکت بهشون پولی بابت دیرکرد یا سود مشارکت هم داد یا نه؟

salman24h
9 April 2008, 07:33 PM
یه سواله دیگه هم داشتم.
دوستانی که ماشینشون رو از ایران خودرو تحویل گرفتن شرکت بهشون پولی بابت دیرکرد یا سود مشارکت هم داد یا نه؟


ایران خودرو زحمت بکشه و ماشین های ثبت نامی رو تحویل بده ، سود مشارکت بخوره توی سرش
به ما که چیزی ندادن

Navid_Aref
10 April 2008, 03:41 PM
اعتصاب در شرکت خودروسازي داچيا
http://www.khabarkhodro.com/Shell_default/Site_Logo.jpg
گروه بين الملل: اعتصاب در شرکت خودروسازي رومانيايي داچيا ، شعبه رنو ادامه دارد.
به گزارش خبرخودرو ، کارکنان کارخانه داچيا در روماني که خودروي ارزان قيمت لوگان توليد مي کنند به ميزان دستمزدهاي خود اعتراض دارند.
براي اولين بار از زمان شروع اعتصاب ، رياست شرکت پيشنهاد افزايش پنجاه و هفت يورويي به حقوق ماهانه از اول ژانويه و بيست و چهار يورو از اول سپتامبر ارائه داده است.
بعلاوه شرکت پاداشي سيصد يورويي براي سال گذشته در نظر گرفته است.با اين حال مسئولان سنديکايي پيشنهاد رياست شرکت را نپذيرفته اند.حقوق بگيران خواهان افزايش صد و پنجاه يورويي دستمزدهاي خود و رساندن ان به دويست و هشتاد و چهار يورو هستند.اعتصاب در کارخانه پيتستي در صد کيلومتري شمال غربي بخارست موجب شده ميزان توليد خودرو به شدت کاهش پيدا کند.اين کارخانه در حالت عادي روزانه هزار و سيصد خودرو مونتاژ مي کرد در حالي که اين رقم امروزه به چند ده دستگاه خودرو رسيده است.
بنا بر اعلام سنديکاها ، به سبب جنبش اعتصاب زيان شرکت از صد و پنجاه ميليون يورو فراتر خواهد رفت.

http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=41845

Orion
10 April 2008, 04:11 PM
اعتصاب در شرکت خودروسازي داچيا
http://www.khabarkhodro.com/Shell_default/Site_Logo.jpg
گروه بين الملل: اعتصاب در شرکت خودروسازي رومانيايي داچيا ، شعبه رنو ادامه دارد.
به گزارش خبرخودرو ، کارکنان کارخانه داچيا در روماني که خودروي ارزان قيمت لوگان توليد مي کنند به ميزان دستمزدهاي خود اعتراض دارند.
براي اولين بار از زمان شروع اعتصاب ، رياست شرکت پيشنهاد افزايش پنجاه و هفت يورويي به حقوق ماهانه از اول ژانويه و بيست و چهار يورو از اول سپتامبر ارائه داده است.
بعلاوه شرکت پاداشي سيصد يورويي براي سال گذشته در نظر گرفته است.با اين حال مسئولان سنديکايي پيشنهاد رياست شرکت را نپذيرفته اند.حقوق بگيران خواهان افزايش صد و پنجاه يورويي دستمزدهاي خود و رساندن ان به دويست و هشتاد و چهار يورو هستند.اعتصاب در کارخانه پيتستي در صد کيلومتري شمال غربي بخارست موجب شده ميزان توليد خودرو به شدت کاهش پيدا کند.اين کارخانه در حالت عادي روزانه هزار و سيصد خودرو مونتاژ مي کرد در حالي که اين رقم امروزه به چند ده دستگاه خودرو رسيده است.
بنا بر اعلام سنديکاها ، به سبب جنبش اعتصاب زيان شرکت از صد و پنجاه ميليون يورو فراتر خواهد رفت.

http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=41845


نويد جان بهتر نيست اين پست رو توي قسمت اخبار ميزدي؟ آخه اينجا در مورد ثبت نام تندر مينويسند.


يه سوال: يکي از آشناها هست که الويت هفتم تحويل E2 از ايران خودرو هست و ميخواد همين الان بفروشه. آيا امکانش هست که ازش بخرم؟ يا ايران خودرو اجازه نميده؟

reza engine
10 April 2008, 05:02 PM
نويد جان بهتر نيست اين پست رو توي قسمت اخبار ميزدي؟ آخه اينجا در مورد ثبت نام تندر مينويسند.


يه سوال: يکي از آشناها هست که الويت هفتم تحويل E2 از ايران خودرو هست و ميخواد همين الان بفروشه. آيا امکانش هست که ازش بخرم؟ يا ايران خودرو اجازه نميده؟

می تونی بخری. منم اولویت هفتم هستم. دو سه روز پیش چند جا زنگ زدم. 6 میلیون میخریدن ازم. قیمت فروشش هم تقریبا همین بود.
ضمنا اونی که دعوتنامه براش اومده رو 6.400 تا 6.500 قیمت دادن.

Navid_Aref
10 April 2008, 11:48 PM
نويد جان بهتر نيست اين پست رو توي قسمت اخبار ميزدي؟ آخه اينجا در مورد ثبت نام تندر مينويسند.


يه سوال: يکي از آشناها هست که الويت هفتم تحويل E2 از ايران خودرو هست و ميخواد همين الان بفروشه. آيا امکانش هست که ازش بخرم؟ يا ايران خودرو اجازه نميده؟

شما درست می فرمایید.
اما یک نکته مهم وجود داره و اینه که بیشتر قطعات وارداتی لوگان های تولید ایران از رومانی و شرکت داچیا می آیند و همانطور که می دانید یکی از راههای حل مشکل تولید که مطرح شده واردات قطعات مشکل دار داخلی از خارج بخصوص رومانی است که اگر این گونه باشد اعتصاب گسترده در رومانی به ضرر تولید و تحویل این خودرو در ایران هم خواهد شد.

Navid_Aref
11 April 2008, 09:05 PM
/بي‌تعادلي در بازار خودرو/ زانتيا روي افزايش قيمت را سفيد كرد!

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران /سرويس: خودرو

با وجود گذشت سه هفته از ابتداي سال جاري بازار خودرو هنوز تعادل لازم در قيمت‌ها را نيافته و قيمت خودرو روند افزايشي طي مي‌كند.
به گزارش خبرنگار خودرو خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، هم‌چنان در نمايندگي‌هاي فروش اتومبيل، خودرو صفر كيلومتر به سختي يافت مي‌شود و اغلب فروشندگان از ارائه قيمت سال جديد امتناع مي‌كنند و معتقدند هنوز قيمت‌ها به ميزان واقعي خود نرسيده است.
در اين ميان برخي خودروها مثل زانتيا، پژو پارس افزايش قابل ملاحظه‌اي يافته‌اند و تقريبا مي‌توان اذعان كرد كه قيمت تمامي خودروها به جز چند مورد خاص دچار افزايش قيمت نسبت به قيمت سال گذشته بوده‌اند.

* دوگانگي در بازار پرايد
با توجه به افزايش غير معقولي كه پرايد به خصوص نوع بنزيني اين خودرو در روزهاي پاياني سال گذشته به خود گرفت، سايپا امسال اقدام به افزايش پرايد بنزيني كرد و قيمت آن را به بيش از هفت ميليون و 400 هزار تومان رساند هم اكنون نيز اين خودرو در بازار آزاد به قيمت واقعي خود در بازار نرسيده و با قيمت‌هاي متفاوتي در سطح تهران به فروش مي‌رسد؛ به طوري كه اين خودرو در رنگ‌ها و امكانات جانبي مختلف بين هفت ميليون و 800 هزار تومان تا هشت ميليون و 200 هزار تومان به فروش مي‌رسد.
اما از نكات جالب بازار امسال خودرو نزديك شدن قيمت كف بازار نوع دوگانه سوز پرايد به قيمت كارخانه اين خودرو يعني هشت ميليون تومان است كه هم اكنون اين خودرو حدود هشت ميليون و 200 هزار تومان به فروش مي‌رسد.

* زانتيا ركورد دار امسال و سال گذشته
كورس قيمتي كه زانتيا از سال گذشته به خود گرفته هم چنان پايان ندارد. به طوري كه پس از گذشت يك سال قيمت اين خودرو هفت ميليون تومان افزايش يافته و مدل 2000 اين خودرو هم اكنون 30 ميليون تومان در بازار تهران معامله مي شود.

* افزايش قيمت خودرو محبوب ايران خودرو
در آشفته بازار خودرو امسال تيپ 2 پژو 206 با افزايش قيمت به 14 ميليون و 300 هزار تومان رسيد و مدل تمام اتومات اين خودرو باتوجه به كمبودي كه براي اين خودرو در بازار پيش آمده و تا حدودي كمبود عرضه آن در بازار غير رسمي شاهد افزايش و نوسان قيمت بوده به طوري كه 19 ميليون و 200 هزار تومان تا 5/19 ميليون تومان به فروش رفته است. پايين ترين مدل پژو 206 اس دي(V20) نيز داراي افزايش قيمت بوده و حدود 14 ميليون و 700 هزار تومان معامله مي‌شود. مدل V9 اين خودرو نيز حدود 19 ميليون و 200 هزار تومان به فروش رفته است.

* پژو پارس
قيمت پژو پارس اين هفته معادل 18 ميليون تومان به فروش رفت اين در حالي است كه مدل ELX اين خودرو همچنان ناياب است.

* ريو با افزايش نيم ميليوني آمد
ريو امسال با افزايش نيم ميليوني آمد و قيمت اين خودرو به 13.5 ميليون تومان رسيد. اين در حالي است كه قيمت سال گذشته اين خودرو حدود 13 ميليون تومان بود.

* سمند
قيمت سمند نيز در مدل معمولي و بنزيني امسال به 13 ميليون و 700 هزار تومان رسيد كه افزايش چنداني نسبت به سال گذشته نيافته است نوع گازسوز اين خودرو نيز بين 14 ميليون و 100 تا 200 هزار تومان معامله شده است.

* پژو روآ نيز كم نياورد
پژو روآ بنزيني اين هفته حدود هشت ميليون و 600 هزار تومان و نوع گازسوز اين خودرو نيز حدود 9 ميليون و 200 هزار تومان معامله شده است و مي توان گفت از معدود خودروهايي است كه تقاضاي گازسوز اين خودرو موجب افزايش قيمت آن شده است.

* تندر 90 چشم انتظارافزايش تيراژ
امسال نيز قيمت تندر كمي افزايش يافت اين خودرو در مدل E0 حدود 10 ميليون و 400 هزار تومان در مدل E1 بين 11 ميليون و 800 هزار تا 12 ميليون و 400 هزار تومان و در مدل E2 فول آپشن 14 ميليون و 500 تا 700 هزار تومان به فروش مي‌رود.

* مگان و قيمت‌هاي فضايي
خودرو مگان نيز امسال در مدل دنده‌اي حدود 30 ميليون و در مدل اتومات حدود 36 ميليون تومان در سطح بازار تهران به فروش مي‌رود.

http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1110816

Navid_Aref
12 April 2008, 09:47 AM
http://www.khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\20096.jpg&Width=260
پايان اعتصاب کارگران داسيا رنو روماني
http://www.khabarkhodro.com/Shell_default/Site_Logo.jpg
گروه بين الملل: اعتصاب کارگران شرکت خودروسازي داسيا رنو در روماني پايان يافت.
به گزارش خبرخودرو ، کارگران اين شرکت توليد کننده خودرو لوگان در روماني ، افزايش دستمزدهاي خود را خواستار شدند.
مديران اين شرکت توليد وعده هاي مساعدي در جهت افزايش حقوق اين افراد داده اند.

http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=41876

hr2008tbz
12 April 2008, 05:17 PM
با سلام به همه دوستاران و دارندگان logan L90 . دعوت نامه اینجانب که در تاریخ 16/12/85 ثبت نام کرده بودم رسید ( به تاریخ 24/01/87) ولی مبلغ سود مشارکت 5727000 ریال قید شده است که به احتساب یکسال از از تاریخ 16/1/86 مبلغ سود مشارکت حدودا 603400 ریال می باشد. میخواستم نظر دوستان را دراینخصوص جویا شوم.

MEHRDAD_Ilat
12 April 2008, 08:18 PM
با سلام به همه دوستاران و دارندگان logan L90 . دعوت نامه اینجانب که در تاریخ 16/12/85 ثبت نام کرده بودم رسید ( به تاریخ 24/01/87) ولی مبلغ سود مشارکت 5727000 ریال قید شده است که به احتساب یکسال از از تاریخ 16/1/86 مبلغ سود مشارکت حدودا 603400 ریال می باشد. میخواستم نظر دوستان را دراینخصوص جویا شوم.

با سلام؛
مبارک باشه ، ایران خودرو اولویت 4 هستید یا پارس خودرو اولویت 5؟؟؟

fazarayan
12 April 2008, 09:23 PM
با سلام به همه دوستاران و دارندگان logan L90 . دعوت نامه اینجانب که در تاریخ 16/12/85 ثبت نام کرده بودم رسید ( به تاریخ 24/01/87) ولی مبلغ سود مشارکت 5727000 ریال قید شده است که به احتساب یکسال از از تاریخ 16/1/86 مبلغ سود مشارکت حدودا 603400 ریال می باشد. میخواستم نظر دوستان را دراینخصوص جویا شوم.

http://img2.uploadhouse.com/fileuploads/1627/162724677e9e154c3b3fad2bc97adf002d5ba7c.jpg

دوست عزیز با توجه به اینکه سود مشارکت L90 از ماه دوم محاسبه میشود شما در واقع تقریبا 11 ماه و 8 روز انتظار داشته اید و از آنجا که سود مشارکت این خودرو 12 درصد سالیانه بوده مبلغ تعلق گرفته به شما حدود 5522000 ریال خواهد بود.:icon_razz

سئوالی که اینجا مطرح است این است که پس سود مشارکت 18 درصدی حاصل از تاخیر چگونه محاسبه میشود؟:icon_lol:
چون بنده هر جور حساب کردم جور در نیومد که نیومد!!! :icon_mrgr

hr2008tbz
13 April 2008, 09:33 AM
با سلام؛
مبارک باشه ، ایران خودرو اولویت 4 هستید یا پارس خودرو اولویت 5؟؟؟


پارس خودرو اولویت ششم هستم.

من امروز 25/01/87 تونستم پس از کلی با حسابداری پارس خودرو تماس بگیرم در خصوص اینمورد پرسیدم گفتند که سود مشارکت از ماه سوم حساب میشه !!!!
درحالیکه در قرار داد بنده ازسود مسارکت از شروع ماه دوم قید شده است.:icon_bigg

MEHRDAD_Ilat
13 April 2008, 01:20 PM
پارس خودرو اولویت ششم هستم.

من امروز 25/01/87 تونستم پس از کلی با حسابداری پارس خودرو تماس بگیرم در خصوص اینمورد پرسیدم گفتند که سود مشارکت از ماه سوم حساب میشه !!!!
درحالیکه در قرار داد بنده ازسود مسارکت از شروع ماه دوم قید شده است.:icon_bigg

با سلام؛
راستی یادم رفت بپرسم گزینه LP هم توی دعوتنامه اومده یا نه؟؟؟


یک تقاضایی هم از همه دوستانی که خبر دریافت دعوتنامه رو میدهند داشتم ، و اون اینه که اگه امکانش براشون هست اطلاعات رو بطور کامل بدهند از جمله اینکه مال کدوم کارخانه است و اولویت چندم هستند و اینکه چه امکانات یا شرایطی بهشون ارائه شده .اگر همکاری کنید متشکر میشم.

hr2008tbz
13 April 2008, 05:31 PM
با سلام؛
راستی یادم رفت بپرسم گزینه LP هم توی دعوتنامه اومده یا نه؟؟؟


یک تقاضایی هم از همه دوستانی که خبر دریافت دعوتنامه رو میدهند داشتم ، و اون اینه که اگه امکانش براشون هست اطلاعات رو بطور کامل بدهند از جمله اینکه مال کدوم کارخانه است و اولویت چندم هستند و اینکه چه امکانات یا شرایطی بهشون ارائه شده .اگر همکاری کنید متشکر میشم.


متاسفانه گزینه LP نداشت و من دارم سعی میکنم ببینم که میتونم LP بگیرم یا نه. ولی نمایندگی شهرستان ما ( تبریز) همکاری لازم را کمتر داشته و اعلام می کند امکان ندارد ولی من از دوستان تهرانی پرسیدم . میگن امکانش هست!!!

Navid_Aref
13 April 2008, 06:00 PM
خبر اول:

مديرعامل سايپا:
امسال 30محصول جديد عرضه مي‌كنيم / درباره‌ فوايد ادغام خودروسازان حاضر به مناظره‌ام / صادرات سايپا را 3برابر مي‌كنيم
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران /سرويس: خودرو
http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1112554

در حالي كه ايران خودرو در ابتداي امسال اعلام كرد كه قرار است 13 محصول جديد عرضه كن، مديرعامل سايپا نيز امروز اعلام كرد كه 30 محصول جديد اين شركت امسال ارائه خواهد شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مهرداد بذرپاش درباره برنامه‌ريزي در حوزه‌ استراتژي اين شركت گفت: در سه تا چهار سال آينده چهار پلات‌فرم براي خودروهاي سواري خواهيم داشت كه هر سه سال يك بدنه جديد براي آنها مد نظر داريم و هر سال نيز يك محصول فيس‌ليفت (تغيير چهره داده شده) جديد ارائه مي‌دهيم. اين كار را شروع كرده‌ايم كه دو پلت فرم جديد را سال آينده و كار دو تاي ديگر نيز را سال 1389 محقق خواهد شد.

وي درباره برنامه‌هاي امسال سايپا براي پروژه‌هاي توسعه‌اي اين شركت گفت: امسال 15 تا 16 پروژه داريم كه يكي از آن‌ها راه‌اندازي خط توليد موتور تندر90 در اواخر ارديبهشت ماه در مگاموتور خواهد بود. همچنين فاز اول كارخانه زامياد در شهر كاشان در نيمه اول امسال افتتاح مي‌شود. راه‌اندازي فاز اول احداث توليد مخازن كپسول فولادي سي‌ان‌جي در شهر ايلام، احداث كارخانه مخازن CNG كامپوزيتي در اسفراين با همكاري سازمان گسترش و نوسازي صنايع، طرح توسعه‌اي شركت طيف سايپا به عنوان خطوط توليد رنگ برپايه‌ آب كه خرداد ماه افتتاح مي‌شود، افتتاح كارخانه سايپا شيشه براي توليد شيشه‌هاي خانگي دوجداره و خودرويي، طرح ريخته‌گري، كارخانه‌ي كمك فنرسازي زر در سيستان، راه‌اندازي مركز ارزيابي خودروهاي سايپا، افتتاح نمايندگي شمال آفريقا در اواخر ارديبهشت ماه، افتتاح 30 مركز تجهيز شده با سازمان فني حرفه‌اي براي آموزش در بخش خودرو، راه‌اندازي كنسرسيوم مشترك براي توليد خطوط بوژي و مونوريل در دو كلان شهر و طرح مخازن آبرساني كوهسار از ديگر طرح‌ها ما هستند.

بذرپاش در مورد صادرات سال گذشته سايپا توضيح داد: در سال گذشته بالغ بر 100 ميليون دلار صادرات اعم از خودرو و قطعه داشتيم كه امسال هدف‌گذاري‌مان براي 315 ميليون دلار صادرات است.
به گفته وي در مجموع سايپا سال گذشته در چهار شركت پارس خودرو، زامياد، سايپا ديزل و سايپا بيش از 550 هزار دستگاه خودرو توليد كرد كه برنامه‌ امسال ما افزايش تيراژ توليد 20 درصد علاوه بر رقم ياد شده است.
وي در مورد وضعيت سايپا در بورس نيز با ابراز اميدواري به اين كه اين شركت به شركت اول بازار سرمايه تبديل شود، خاطرنشان كرد: هدف‌گذاري ما براي امسال افزاش 10 درصدي سودآوري شركت است.

رضايت‌مندي مشتريان
مديرعامل سايپا در ادامه با بيان اين‌كه 30 تا 40 درصد از معيارهاي تصميم‌گيري يك فرد براي خريد محصول را خدمات پس از فروش خودرو تشكيل مي‌دهد، افزود: در اين راستا بحث ادغام را در دستور كار خود قرار داديم كه اين كار براي دو شركت گسترش خدمات پارس خودرو و سايپا يدك روي داد. در حوزه محصولات سنگين نيز قرار شد شركت رنا به دو شركت سايپا ديزل و زامياد سرويس دهي كند كه در اينجا ادغامي نداشتيم.

فروش الكترونيكي خودرو
وي در خصوص فروش الكترونيكي خودرو نيز گفت: براي اين كار در سال‌هاي آغازين اين طرح مشكلاتي خواهيم داشت، ولي در فاز اول اميدواريم كه نيمي از محصولات خود را به صورت الكترونيكي براي آن‌ها به فروش برسانيم و اميدواريم كار آن در اواخر خرداد به انجام برسد.

امداد خودرويي
وي تصريح كرد: در بحث امداد خودرويي بيش از 15 تا 20 درصد افزايش ناوگان خواهيم داشت و زمان انتظار براي امدادرساني به خودرو حدود 40 دقيقه است كه امسال در برنامه داريم كه اين زمان را به 35 دقيقه كاهش دهيم. همچنين سرويس‌هاي سريع و گارانتي در دوران وارانتي‌ را در دستور كار داريم.

خودروهاي تجاري
بذرپاش افزود: در زامياد و در سايپا ديزل توانسته‌ايم سالانه سهم 30 درصدي بازار خودروهاي تجاري را داشته باشيم كه هدف‌گذاري ما براي امسال افزودن 10 درصد بر رقم ياد شده است. امسال همچنين صادرات خودروهاي تجاري دو برابر خواهد شد.

افزايش قيمت خودرو
وي در خصوص افزايش اخير قيمت خودرو در سايپا و علت آن گفت: در انتهاي سال گذشته با افزايش تقاضاي بسيار بالا مواجه بوديم و البته دو برابر تيراژ سال قبل از آن توليد داشته‌ايم. لازم به ذكر است كه اين تقاضا براي خودروهاي سواري بود وافزايش قيمت سال گذشته خودرو نيز فقط به دليل افزايش تقاضا بود. البته در خصوص زانتيا نيز بايد گفت كه در برخي از قطعات آن دچار محدوديت شديم و اين خودرو كمي از برنامه توليد انحراف داشت.
او در ادامه گفت: پرايد بنزين سوز در انتهاي سال گذشته داراي افزايش قيمت بيش از نوع دوگانه سوز بود و اقدامي كه ما انجام داديم اين بود كه با توجه به اين‌كه بين قيمت كارخانه و كف بازار خودرو گاهي اختلاف ميليوني بود و اين مساله ايجاد رانت در بازار خودرو را فراهم كرده بود، پيشنهاد داديم كه به صورت مقطعي و 15 روز قيمت‌ها را با هدف از بين بردن واسطه‌گري افزايش دهيم، زيرا به نظر من هيچ كس غير از خودروساز نمي تواند بازار را كنترل كند.

به گزارش ايسنا، مديرعامل سايپا همچنين خاطرنشان كرد: در شوراي انجمن خودروسازان بحث بر اين بود كه قيمت‌گذاري در دست خودروساز باشد. البته افزايش قيمتي كه ما در پرايد داشته‌ايم تنها در يك مدل و آن هم 150 هزار تومان بود كه ناشي از اضافه شدن آپشن (امكانات) بود و در دو مدل ديگر پرايد، افزايشي در قيمت‌ها نداشتيم. البته مقداري در خودروي زانتيا افزايش قيمت داده شد، ولي كماكان سياست‌هاي ما بر تثبيت قيمت‌هاست.
وي درباره افزايش هزينه‌ شركت سايپا نيز گفت: ‌در بعضي از محصولات كه خريد يورويي داشتيم - مثل تندر 90 - كه حدود نيمي از خريدهاي ما خارجي است، يورو بيش از 200 تومان گران شد و قدرت خريد ما را كاهش داد.

توليد خودرو مشترك ارزان‌قيمت
او در باره طرح توليد مشترك خودرو توسط ايران خودرو و سايپا كه از سوي وزير صنايع و معادن عنوان شده بود، توضيح داد : خودروي ارزان قيمت مشترك كه پيشنهاد شد از طرف وزارتخانه بود و پيشنهاد داديم كه براي افزايش قدرت خريد مردم خودروهاي كنوني را با افزايش ارتقاي كيفي و كاهش هزينه و با تسهيلاتي كه دولت ارائه مي‌دهد، افزايش دهيم، زيرا توقع استفاده از اين خودروها بيشتر در دهك‌هاي پايين جامعه است كه در اين زمينه سايپا دو تا سه محصول دارد و ايران خودرو هم قرار بود كه در بابل با طرف خارجي در اين زمينه همكاري كند كه ميسر نشد، ولي بايد دانست كه توليد خودروي ارزان قيمت و مشخص شدن محدوده قيمتي اين خودرو بسيار دشوار است.


رياحي در ايران خودرو و سايپا
وي در پاسخ به سوالي مبني بر ارزيابي وي از حضور دكتر رياحي در سمت مديرعال زامياد و عضويت در هيات مديره ايران خودرو گفت: وي به عنوان عضو غير موظف در ايران خودرو حضور دارد و به نظر من اين گونه همكاري‌ها در آينده بسيار خوب خواهد بود.

تندر90
وي همچنين خاطرنشان كرد: امسال برنامه توليد 85 هزار دستگاه تندر90 را داريم و بيش از 15 هزار دستگاه تندر 90 در سال گذشته تحويل مردم داديم كه از تعهدات پارس خودرو 7 هزار دستگاه باقي مي‌ماند كه تا پايان خردادماه همه اين خودروها تحويل داده مي‌شود وفاز دوم براي اين خودرو نيز پس از آن آغاز مي‌شود.

ادغام خودروسازان
بذرپاش در خصوص ادغام شركت‌هاي خودروساز نيز گفت:‌ بحث ادغام يك بحث كاملا كارشناسي بود و وزير گفت كه به خاطر مصلحت اين بحث مطرح نشود، ولي اين دليل نمي شود كه نظر كارشناسي خودم را ندهم و هنوز هم حاضرم كه با مخالفان اين طرح مناظره كنم، زيرا به نظر من هيچ چاره‌اي جز ادغام نداريم و حداقل تاكنون نيز كسي پيشنهادي در اين باره نداده است.

توليد در كشورهاي ديگر
وي در خصوص اينكه آيا توليد در سايت‌هاي سوريه و ونزوئلا يك كار سياسي است يا اقتصادي؟ توضيح داد: بايد سرمايه‌گذاري‌ها به گونه‌اي باشد كه هزينه‌ها مقرون به صرفه شود و توليد در سايت‌هاي خارج از كشور به نظر من از جنبه‌هاي سياسي نيز براي كشور خوب است.

كيفيت پرايد
او درباره اقدامات سايپا براي افزايش كيفيت پرايد نيز توضيح داد: در سه سال گذشته نمره منفي اين خودرو به 320 تا 340 كاهش يافته كه اين رقم در ارزيابي شركت هاي بازرسي كيفيت واستاندارد ايران عنوان شده است؛ البته كاهش نمره منفي از يك سطح خاص به بعد كار بسيار دشواري است، ولي سعي مي كنيم كه تا دو سال آينده اين رقم را به 200 برسانيم.

خودرو ملي سايپا
بذرپاش درباره خودروي ملي سايپا نيز گفت: پلات‌فرم S81 متفاوت از پلا‌ت‌فرم پرايد است و اين‌كه ما اقدام به توسعه پلات‌فرم يك خودرو كنيم، اين پلات‌فرم به مالكيت ما در مي‌آيد و اين كار در عرف بين‌الملل نيز جاري است. در حال حاضر خودروسازان مطرح جهان نيز هر 12 سال يكبار پلات‌فرم خود را تغيير مي‌دهند و امسال براي توليد پرايد روند افزايش توليد را كاهش داده‌ايم.

گفتني است، طبق گفته مديرعامل سايپا 30 خودرويي كه قرار است امسال عرضه شوند عبارتند از:

- اولين خودرو ملي سايپا كه در كلاس B و در دهه فجر عرضه مي‌شود.
- خودروي فيس‌ليفت شده‌ي زانتيا (زانتياي 2) براي عرضه در خردادماه.
- خودروي فيس‌ليفت شده‌ نسيم براي عرضه در آذرماه.
- مگان 1600 كه فردا خط توليد آن در پارس خودرو افتتاح مي‌شود .
- نسيم ارزان‌ قيمت براي عرضه در نيمه دوم امسال.
- پرايد با موتور دوگانه سوز انژكتوري براي عرضه در تيرماه.
- پرايد صبا با موتور پايه گازسوز كه موتور آن طراحي شده براي عرضه دراوايل مهرماه.
- پرايد با گيربكس اتوماتيك براي عرضه در دو مدل معمولي و CVT كه نوع CVT آن كاهش 25 درصدي در سوخت را نسبت به موتور معمولي دارد، براي عرضه در نيمه دوم امسال.
- ريو با گيربكس اتوماتيك و ايربگ.
- نيسان ال‌ايكس براي عرضه در نيمه دوم امسال.
- پرايد 132 كه در سال گذشته نيز عرضه شد.
- New pk كه نمره منفي آن كاهش يافته.
- وانت پرايد.
- خودروي ويژه معلولين در سه نمونه 141 ، تندر 90 و مگان براي عرضه در آبان ماه .
- ون كاروان انژكتوري براي عرضه در تابستان.
- محصولات با ترمز ABS به ويژه براي پرايد.
- ميني‌بوس مهسان.
- پرايد با كلاج اتوماتيك.
- ون 11 نفره ارزان قيمت كه در زامياد توليد مي‌شود براي عرضه در زمستان.
- ون هفت نفره با مشاركت فيات كه در زامياد به توليد مي‌رسد.
- مورانو كه هفته آينده عرضه مي‌شود.
- محصول نيسان قشقايي.
- تينا كه كار آن با پارس خودرو است.
- نيسان با موتور ديزل.
همچنين در حوزه محصولات سنگين نيز قرار است چهار خودرو عرضه شود كه يكي از آن‌ها FM 440 با ظرفيت 40 تن و FM 480 با ظرفيت 100 تن، رنو ميدلام با ظرفيت 18 تن و نوع ديگر رنو ميدلام با ظرفيت 28 تن و قدرت 280 اسب بخار است.

خبر دوم:

برنامه ايران خودرو براي توليد بيش از 600هزار دستگاه خودرو در سال 1387
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران / سرويس: خودرو
http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1111882

ايران خودرو امسال توليد بيش از 600 هزار دستگاه خودروي سواري و وانت را در برنامه خود قرار داده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ايران خودرو امسال برنامه توليد 110 هزار دستگاه پژو 405 ، يكصدهزار دستگاه سمند، 115 هزار دستگاه پژو روآ، 95 هزار دستگاه پژو 206، 80 هزار دستگاه پژو پارس، 40 هزار دستگاه تندر90، 75 هزار دستگاه وانت باردو، 4 هزار و 500 دستگاه سوزوكي (گراندويتارا) و 500 دستگاه سواري بنز را در دست دارد كه در مجموع برنامه امسال اين گروه خودروساز 620 هزار دستگاه سواري و وانت خواهد بود.

به گزارش ايسنا، ايران خودرو همچنين سال گذشته توانست حدود 542 هزار دستگاه خودروي سواري و وانت توليد كند.

pooyan.tt
13 April 2008, 06:15 PM
من هم تو دی ماه گرفتم، تو دعوتنامه ام نبود. من تقاضا دادم و خودشون فکس کردن.البته یارو گفت که احتمالش صفر درصده. 3 روز بعد از همون نمایندگی تماس گرفتن و گفتن که قبول کردن.

RF51
13 April 2008, 07:47 PM
سلام به دوستان
نکته جالب اعلام تحویل تمام تندرای پارس خودرو تا اخر خرداده . باز هم مثل شکر خوری پار سال که گفت تا اخر سال همه تندر ها رو میدیم و ما رو خام کرد رفتیم یه حواله خریدیم. واقعا پول مفتی که از ملت میگیرند اینها رو بقدری بی شرم و حیا و بی چشم و رو بار اورده که بخاطرش حتی یه عذر خواهی هم نکردن. حالا هم که طبق اطلاعات دوستان حتی سود مشارکت رو هم دلبخواهی و از ماه سوم حساب می کنن . انگار نه انگار توی قرارداد شون طور دیگه ای نوشته. روی هر چه نامرده سفید کردن. قدیما میگفتن مرده و حرفش . نامرداش هم دیگه حداکثر زیر حرفشون میزدن ولی جرات اینکه زیر قرار داد کتبی بزنن نداشتن . اینا دیگه از کدوم نسل هستند خدا میدونه؟؟!!!$$$$$:icon_conf

Navid_Aref
13 April 2008, 08:09 PM
سلام به دوستان
نکته جالب اعلام تحویل تمام تندرای پارس خودرو تا اخر خرداده . باز هم مثل شکر خوری پار سال که گفت تا اخر سال همه تندر ها رو میدیم و ما رو خام کرد رفتیم یه حواله خریدیم. واقعا پول مفتی که از ملت میگیرند اینها رو بقدری بی شرم و حیا و بی چشم و رو بار اورده که بخاطرش حتی یه عذر خواهی هم نکردن. حالا هم که طبق اطلاعات دوستان حتی سود مشارکت رو هم دلبخواهی و از ماه سوم حساب می کنن . انگار نه انگار توی قرارداد شون طور دیگه ای نوشته. روی هر چه نامرده سفید کردن. قدیما میگفتن مرده و حرفش . نامرداش هم دیگه حداکثر زیر حرفشون میزدن ولی جرات اینکه زیر قرار داد کتبی بزنن نداشتن . اینا دیگه از کدوم نسل هستند خدا میدونه؟؟!!!$$$$$:icon_conf

با سلام. بنده هم با شما هم عقیده هستم. اما زیاد نگران نباشید ، به نظر بنده این پروژه به اصطلاح دیگه جا افتاده و احتمال تکرار مشکلات سال گذشته بسیار کم شده است. اگر به طور میانگین در دو ماه اردیبهشت و خرداد ماهانه (به همراه باقیمانده فروردین ماه) بیشتر از 3000 لوگان تولید شود ، تعهدات سال گذشته سایپا ( پارس خودرو) به طور کامل محقق می شود.
متاسفانه وضع در ایران خودرو بسیار بدتر است، دلیل اصلی هم ثبت نام بی حساب و کتاب در اسفند دو سال پیش هست. طبق اعلام خود ایران خودرو امسال خیلی هنر کنند می توانند تعهدات پارسال رو تحویل بدهند و ثبت نام جدید پیشکش.

m1234
15 April 2008, 01:18 PM
لطفا برای دوستانی که دعوتنامه خودروی تندر 90 ارسال میشود اولویت خودشان را اعلام کنند ایران خودرو که هیچ خبری نمیدهد که تا کدام اولویت را تحویل داده یا دعوتنامه ارسال کرده است

metallica_eama
15 April 2008, 08:10 PM
من اولویت 6 پارس لگن هستم.دعوت نامه برام آمده.پول ریختم.گفتن تا 10 روز دیگه میدن.خدا میدونه.اولویت 5 کسی

هست از پارس که ماشین گرفته باشه؟

mohammad1983
15 April 2008, 09:07 PM
من اولویت 6 پارس لگن هستم.دعوت نامه برام آمده.پول ریختم.گفتن تا 10 روز دیگه میدن.خدا میدونه.اولویت 5 کسی

هست از پارس که ماشین گرفته باشه؟
من اولويت 5 پارس بودم كه 10 روزي هست گرفتم.دعوتنامه رو بردم كارخونه ماشين رو 3 روزه دادن.

metallica_eama
16 April 2008, 03:20 AM
آقا شرمنده برای پلاک و کارت سوخت چیکار کردی؟ توضیح میدی یه کم؟

fazarayan
16 April 2008, 07:06 AM
آقا شرمنده برای پلاک و کارت سوخت چیکار کردی؟ توضیح میدی یه کم؟


:icon_sad:من الویت 3 پارس خودرو بودم 15 روز بعد از اینکه پول ریختم (8 بهمن) ماشین رو از خود شرکت گرفتم.
:icon_coolدفترچه گارانتی و راهنما هم داشت!
:icon_twisچون هوا برفی بارونی بود گفتن آب کارواشمون یخ زده شرمنده که ماشین رو نشستیم به جاش شیشه هاشو برات دستمال میکشیم.
:icon_coolهمونجا پلاک شد
:icon_coolکلا 30 دقیقه طول کشید
:icon_coolکارت سوختش 8 روز بعد در خونه بود
:icon_mad:سندش رو رفتم 20 روز بعد از خود شرکت گرفتم
:icon_biggکارت ماشین هم توی پست محلمون مونده بود 45 روز بعد رفتم گرفتم

m1234
16 April 2008, 11:31 AM
ممنون از دوستان کسی از ایران خودرو خبر نداره؟ میگن هنوز اولویت 3 را دارند تحویل میدهند بازم گلی به گوشه جمال پارس خودرو. بخشی از تاخیر ایران خودرو عمدی است چون این محصول در رنج قیمتی محصولات ایران خودرو ولی باکیفیتی بهتر است

physics
18 April 2008, 10:47 PM
سلام به دوستان
تصمیم دارم حواله تندر 90 رو از کسی بخرم
نحوه انجام کار رو اگر کسی می دونه بگه که کمی اطلاع داشته باشم

anaconda
18 April 2008, 10:54 PM
سلام دوستان من سه شنبه همین هفته یعنی 1387/1/27یک دستگاه لوگان تیپ e1+cp بصورت نقدی از نمایندگی پارس خودرو نبش روزولت خریدم به قیمت 12350000تومان درقبال فقط یک رسیدبا مهرنمایندگی در سربرگ نمایندگی رسید نداد طرفی که اونجا میفروخت گفت هیچ کدوم از مدارکش حاضر نیست بعدا بهت اعلام میکنیم بیای مهظر برای انتقال سند تابتونی پلاک بگیری حتی کارت سوختش گفت حاضر نیست البته تو اینترنت چک کردم کفته برای این ماشین هنوز صادر نشده پلاک داره اما هیچ مدرکی من ندارم حتی کارت گارانتی وراهنمای خودرو میخواستم بدونم نباشه ریگی توکفشش هست مگه میشه خودرو پلاک شده هیچکدوم از مدارکش اماده نباشه راستی کارت بیمه هم نداره میخواستم راهنماییم کنید متشکرم

fazarayan
18 April 2008, 10:58 PM
سلام دوستان من سه شنبه همین هفته یعنی 1387/1/27یک دستگاه لوگان تیپ e1+cp بصورت نقدی از نمایندگی پارس خودرو نبش روزولت خریدم به قیمت 12350000تومان درقبال فقط یک رسیدبا مهرنمایندگی در سربرگ نمایندگی رسید نداد طرفی که اونجا میفروخت گفت هیچ کدوم از مدارکش حاضر نیست بعدا بهت اعلام میکنیم بیای مهظر برای انتقال سند تابتونی پلاک بگیری حتی کارت سوختش گفت حاضر نیست البته تو اینترنت چک کردم کفته برای این ماشین هنوز صادر نشده پلاک داره اما هیچ مدرکی من ندارم حتی کارت گارانتی وراهنمای خودرو میخواستم بدونم نباشه ریگی توکفشش هست مگه میشه خودرو پلاک شده هیچکدوم از مدارکش اماده نباشه راستی کارت بیمه هم نداره میخواستم راهنماییم کنید متشکرم


آره آقا جون منم اول ماشین پلاک شده رو گرفتم 8 روز بعد کارتش اومد در خونه بیمه و سندش هم 20 روز یعد حاضر شد

anaconda
19 April 2008, 10:20 AM
اقا فرزان به من کارت گارانتی وراهنمای ماشینم نداده گفته سه شنبه میدم به شما هم ندادن؟

fazarayan
19 April 2008, 10:23 AM
اقا فرزان به من کارت گارانتی وراهنمای ماشینم نداده گفته سه شنبه میدم به شما هم ندادن؟
نه دیگه کارت گارانتی و راهنما رو باید میداد خداییش

MEHRDAD_Ilat
19 April 2008, 11:08 PM
با سلام؛
میخوام آخرین نمونه از مشتری مداری رو خدمتتون عرض کنم:
جریان از این قراره که به یکی از دوستان که اونهم مثل خودم اولویت 4 بود خبری روکه از همینجا گرفته بودم (شروع ارسال دعوتنامه از امروز 31 فروردین) داده بودم و اون بنده خدا هم خوشحال که بزودی به اتوموبیلش میرسه. خوب امروز که بهش زنگ زده بودند اولش کلی خوشحال که الان میگند بیا و پول مابقی رو بریز و ماشینت رو 15 روز دیگه بگیر ولی میدونید چی بهش گفته بودند که سریع به من زنگ زد؟؟؟
به اون با کمال پررویی گفته بودند که بیا تبدیل به ای 1 کن چون ای 2 نداریم!!!
میبیند ترا به خدا بعد از کلی انتظار چی به بنده خدا گفتند. الان که 31 هم تمام شد از دوستانی که اولویت چهارم ایران خودرو هستند و خبری دارند یا بهشون چیزی در رابطه با تبدیل به ای1 گفته اند خواهش میکنم بنده رو مطلع کنن واینکه اصلاً برای کسی دعوتنامه اومد یا نه؟؟؟

hassan
20 April 2008, 01:31 AM
سلام
من 20 اسفند تکمیل وجه کردم( اولویت سوم ایران خودرو) ولی از ماشین هنوز خبری نیست. از دوستانی که اولویت سوم ایران خودرو بودن، کسی ماشینشو گرفته؟

fazarayan
20 April 2008, 07:06 AM
سلام
من 20 اسفند تکمیل وجه کردم( اولویت سوم ایران خودرو) ولی از ماشین هنوز خبری نیست. از دوستانی که اولویت سوم ایران خودرو بودن، کسی ماشینشو گرفته؟


یکی از همکاران من الویت 3 ایرانخودرو هست که قبل از عید پول ریخته و هنوز خبری نشده :icon_cry:

amir1366
21 April 2008, 12:22 AM
22 اسفند پولو ریختم و تو رسید برام نوشته تاریخ تحویل 1387/1/31 ولی هنوز ماشینم نیومده حالا چه جوری الویت 4 رو اعلام کرده؟؟؟؟زنگ زدم دفتر فروش تهران میگه هنوز سند نخورده 2 3 هفته دیگه ماشینتون میاد!!

سلام
من 20 اسفند تکمیل وجه کردم( اولویت سوم ایران خودرو) ولی از ماشین هنوز خبری نیست. از دوستانی که اولویت سوم ایران خودرو بودن، کسی ماشینشو گرفته؟

amir1366
21 April 2008, 12:26 AM
دوستانی که الویت های آخرن میتونند حوالشونو بفروشن ویک دعوتنامه بگیرن .الان یک دعوتنامه ایران خودرو 12100000 تومنه که فک کنم منصفانه است

Navid_Aref
21 April 2008, 11:17 AM
*رشد چهار درصدي توليد خودرو*
توليد بيش از يك ميليون و 146 هزار دستگاه خودرو در سال 86
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران / سرويس: خودرو
http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1116770

با توليد 109 هزار و 143 دستگاه انواع خودرو در اسفندماه سال گذشته ميزان توليد خودرو در سال 1386 به يك ميليون و 146 هزار و 705 دستگاه رسيد كه در مقايسه با مدت مشابه سال 85 رشد چهار درصدي را نشان مي‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سال گذشته 943 هزار و 396 دستگاه انواع خودروي سواري توليد شد كه بيشترين آنها شامل پرايد نسيم و صبا 169 هزار و 915 دستگاه، پرايد مونتاژ نسيم و صبا (پارس خودرو) 128 هزار و 137 دستگاه، پرايد نسيم و صباي گازسوز 90 هزار و 177 دستگاه، پژو آردي گازسوز 75 هزار و 494 دستگاه، پژو 206 تعداد 74 هزار و 34 دستگاه، سمند 55 هزار و 928 دستگاه، پژو پارس 52 هزار و 465 دستگاه، پرايد مونتاژ نسيم و صبا گازسوز (پارس خودرو) 52 هزار و 424 دستگاه، پژو 405 گاز سوز 52 هزار و 154 دستگاه، پژو 405 انژكتوري 44 هزار و 233 دستگاه، سمند گاز سوز 33 هزار و 511 دستگاه و پژو آردي انژكتوري 29 هزار و 571 دستگاه بوده است.
البته به نظر مي‌رسد كه در آمار منتشره از سوي وزارت صنايع و معادن منظور از پژو آردي همان پژو روآ باشد زيرا ايران خودرو ديگر توليدي از اين خودرو ندارد.


* توليد بيش از 26 هزار دستگاه تندر90
همچنين طي اين مدت پارس خودرو 13 هزار و 904 دستگاه و ايران خودرو 13هزار و 14 دستگاه تندر 90 توليد كرده‌اند....

Navid_Aref
21 April 2008, 03:24 PM
متاسفانه ایران خودرو با عدم انجام تعهداتش نسبت به خریداران لوگان این بی تعهدی رو امسال به سایر محصولاتش هم تعمیم داده. به بخشنامه ی تغییر مدل جدیدش توجه کنید.

http://sales.ikco.com/process-buy/Car_Change/proc.pdf

reza engine
21 April 2008, 04:12 PM
متاسفانه ایران خودرو با عدم انجام تعهداتش نسبت به خریداران لوگان این بی تعهدی رو امسال به سایر محصولاتش هم تعمیم داده. به بخشنامه ی تغییر مدل جدیدش توجه کنید.

http://sales.ikco.com/process-buy/Car_Change/proc.pdf
خدانشناس ها
در مورد تندر زمان ثبت نام رو هم به جاي سال 85، 86 زده.
يكي از دوستانم چند روز پيش بازديدي از گروه صنعتي آذين خودرو داشت. مي گفت تنها خط فعال متعلق به 405 بود. ضمن اينكه به شدت روي توليد قطعات تزييني slx وقت گذاشتن.
206 هم كاملا راكد بوده. پس اين آمارهاي توليد رو از كجا مي آرن؟؟

كسي اينجا آمار دقيقي نداره كه چه تعداد از ثبت نام كنندگان تندر در مرحله قبل شرايط تبديل رو قبول كردند؟
با اين شرايطي كه هر روز ايران خودرو ميزاره آخرش همه بايد يا 405 سوار شن يا نسلهاي نوظهورش رو.

بهترين كار اينه كه يه بار يه پول اساسي براي ماشين كنار بزاري و بري يه ماشيني بخري كه دست هيچ فرقون سازي تو ايران از مرحله فروش تا خدمات بهش نخورده باشه. من كه هر روز براي ورشكستگيشون دعا مي كنم.

Navid_Aref
22 April 2008, 12:49 PM
/واگذاري شبكه تامين تندر‌٩٠به داخل/
كارشناس خودرو:
* رنو هنوز تكنولوژي لازم را انتقال نداده است
* اين كار زمينه‌اي براي كار مشترك خودرو سازان است
http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1116846 (http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1116846)
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران /سرويس: خودرو

در واگذاري شبكه تامين تندر90 به داخل پيش‌بيني مي‌شد كه اين شركت تكنولوژي خود را به صرت كامل انتقال دهد اما اين شركت تا كنون در اين قضيه تصميم جدي نداشته است.
يك كارشناس خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار خودرو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) افزود: در حال حاضر خودروسازان بايد دقت زيادي در ميزان ساخت داخل توافق شده كنند زيرا به عنوان مثال رنو قطعاتي مثل موتور و گيربكس را از طريق شركت ثالث در اختيار آنها قرار مي‌دهد و به عنوان مثال از گيربكسي كه از شركت ثالث خريداري مي‌شود تحت عنوان چند درصد ساخت داخل ياد مي‌شود اين در حالي است كه فلسفه ساخت داخل به اين معني است كه ارزش افزوده در ايران ايجاد شود كه اين امر اتفاق نيافتاده است.
وي درباره اين‌كه آيا واگذاري تامين شبكه قطعات تندر 90 به داخل كاري كارشناسي شده است؟ گفت: رنو در اين خصوص هنوز مردد است زيرا از طرفي از اين كار استقبال مي‌كند و از طرفي نيز انتقال تكنولوژي را به خوبي انجام نمي‌دهد.
اين كارشناس خودرو درباره افزايش ميزان ساخت داخل تندر 90 و مشكلات مربوط به كيفيت توليد خودرو گفت: بخشي از اين ساخت داخل عنوان شده نيز بنابر مطالبي كه عنوان شد تحقق نيافته است و به نظر من اگر بتوان در شرايط فعلي شبكه تامين تندر 90 را داخلي كرد اتفاق بدي نخواهد افتاد.

او در پاسخ به اين سوال مبني بر اين‌كه آيا با اين كار نظارت رنو بر محصولات توليدي كاهش خواهد يافت؟ گفت: در هر صورت در هر حالي و با هر ميزان ساخت داخل رنو مكانيزم‌هاي خاص خود را بر روي توليدات اعمال خواهد كرد زيرا برند اين خودرو مربوط به رنوست و تندر 90 نيز به مانند محصولاتي مثل پژو تحت ليسانس توليد مي‌شود و با اين كار الزاما خروجي توليد كيفيت خود را از دست نخواهد داد.

وي درباره ميزان انتقال تكنولوژي رنو به داخل گفت: اين انتقال تكنولوژي به صورت كامل نبوده ولي به عنوان مثال سيستم كيفيت توليد در خط مونتاژ (SPR) به خودروسازان به خوبي منتقل شده ولي مشكل عمده كار در قطعات است به طوري كه به نظر مي‌رسد انتقال تكنولوژي به قطعه‌سازان به خوبي انجام نشده است.

به گفته وي از بحث واگذاري تامين قطعه به شبكه داخلي مي‌توان به عنوان زمينه‌اي براي كار مشترك خودرو سازان ياد كرد كه در اين ميان شركت ساپكو و سازه گستر مي‌توانند قطعات تندر 90 را براي يكديگر تامين كنند.

( این جناب کارشناس خودرو مثل اینکه نامرئی تشریف دارند - نه اسم دارند و نه سمت با این وصف کاملا هم مطابق میل خودرو (فرغون) سازهای وطنی صحبت فرمودند .)

Navid_Aref
23 April 2008, 10:56 AM
با اجرای طرح نصب برچسب سوخت از سوی شرکت سایپا
خودروهای داخلی به برچسب سوخت مزین شدند
مژگان میرزایی
نصب برچسب سوخت بر روي خودروهاي داخلي پس از ماه‌ها تاخير روز گذشته در شركت سايپا اجرايي شد...

معاون مهندسی سايپا در زمينه نصب برچسب سوخت روي محصولات سايپا گفت: به همين علت سايپا به عنوان نخستين خودروساز ايران از ابتداي ارديبهشت‌ برچسب مصرف سوخت بر روي خودروهاي سواري توليدي شركت نصب كرده است.
فلاحي اضافه كرد: طبق اعلام موسسه استاندارد تحقيقات صنعتي ايران و سازمان بهينه‌سازي مصرف سوخت، محصولات سواري گروه خودروسازي سايپا مصرف سوختي مطابق با معيارهاي مناسبي از استاندارد دارند و داراي شرايط دريافت برچسب مصرف سوخت هستند.
وي گفت: براساس اعلام اين سازمان، مصرف سوخت خودروهاي پرايد نسيم و صبا، سايپا 141، ريو، زانتيا، مگان،‌ رونيز، ماكسيما و سرانزا در هر يكصد كيلومتر براساس استاندارد يورو 2 در گروه B تا D قرار دارند كه مطابق استاندارد ايران است.
معاون مهندسي سايپا اظهار داشت: همچنين پس از ارزيابي ميزان مصرف سوخت خودروهاي سواري داخلي، مصرف سوخت خودروي تندر-90 ساخت پارس‌خودرو (عضو گروه سايپا) 9/6ليتر در صد كيلومتر اعلام شد كه داراي رتبه عالي در استانداردها است....

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=99081

nekuee
23 April 2008, 11:37 AM
حواله E2 نقره ای اولویت آخر چند؟

hafez41
23 April 2008, 11:39 AM
دوستان دعوتنامه های اولولویت 6 پارسخودرو تمام شد؟

fazarayan
23 April 2008, 11:41 AM
امروز دوستم با نمایندگی ایرانخودرو تماس گرفت گفتن
کسانی که برج 9 پارسال پول ریختن هنوز تحول ندادیم شما یه سر به واحد فروش ایرانخودرو بزن شاید e2 LP قرمز داشته باشن تحویل بگیر
آیا همچین چیزی ممکنه؟

nekuee
23 April 2008, 11:42 AM
راسته که پارس خودرو به اولویتهای E2 میگه که بیان E1 E0 بخرند؟

hafez41
23 April 2008, 11:43 AM
حواله E2 نقره ای اولویت آخر چند؟
کدام خودرو ساز؟

fazarayan
23 April 2008, 11:44 AM
راسته که پارس خودرو به اولویتهای E2 میگه که بیان E1 E0 بخرند؟
نه آقا میده E2 میده

amir1366
23 April 2008, 12:50 PM
[QUOTE=hafez41;503751]کدام خودرو ساز؟[/QUOTE
ایرن خودرو 5900000 الی 6000000:icon_eek:]

amir1366
23 April 2008, 12:53 PM
کسی از اولویت های 1 یا 2 ایران خودرو هست که هنوز ماشینشو نگرفته باشه؟ :icon_eek:

nekuee
23 April 2008, 01:33 PM
حواله مال پارس خودرو هستش!

Navid_Aref
24 April 2008, 09:25 AM
نگاهي به بازار خودروي داخل طي هفته جاري
۴۰۵ رو‌به ارزاني، زانتيا همچنان گران است
حمید رضا بهداد

بازار خودروي كشور طي هفته جاري باز هم روزهاي گراني را همچون دو ماه اخير پشت سر گذاشت.
اين در حالي است كه روند افزايش قيمت خودرو از اوايل اسفندماه سال گذشته آغاز شد و با اوضاع فعلي ظاهرا نبايد ارزاني چشمگيري را براي آن متصور بود.
به گفته برخي نمايشگاه‌داران و فروشندگان خودرو، گراني اين بازار طي هفته‌هاي آتي نيز ادامه خواهد داشت. البته ممكن است كه قيمت در آينده دچار ثبات شده و افزايش نيابد ولي انتظار ارزاني در بازار خودرو، نيز تقريبا انتظار بيهوده‌اي به حساب مي‌آيد.
به اعتقاد نمايشگاه‌داران،عرضه كم محصولات توسط خودروسازان به بازار و در نتيجه برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا، يكي از عوامل مهم و تاثيرگذار در عدم‌ركود قيمت‌ها است.
اين در شرايطي است كه هم‌اكنون در ماه‌هاي ابتدايي سال 87 به سر مي‌بريم. مشتريان تمايل چنداني براي خريد خودرو ندارند،‌ بنابراين اگر هم عرضه كم باشد با توجه به تقاضاي پايين، چندان نمي‌توان روي اين موضوع به عنوان مركز ثقل گراني بازار خودرو، دست گذاشت.

بهانه قديمي
اما خودروسازان داخلي هم نيز دلايل خاصي را براي افزايش قيمت خودرو در بازار داخل عنوان مي‌كنند. به اعتقاد آنها، چون وزارت صنايع، به ثبات بهاي كارخانه‌اي خودروها اصرار داشته و قيمت‌ها را براساس معيارهاي نامناسبي تعيين مي‌كند، پاي دلالان و واسطه‌ها بيش از پيش، به اين بازار باز شده و رانت را به ارمغان آورده است.

در واقع خودروسازان داخلي معتقدند اگر كميته قيمت‌گذاري وزارت صنايع بهاي خودروها را به نسبت حاشيه بازار تعيين كند، تفاوت قيمت نمايندگي و بازار آزاد تعديل شده و رانت موجود از بين خواهد رفت. اين ادعاي خودروسازان در حالي است كه هم سايپا و هم ايران‌خودرو بهاي كارخانه‌اي محصولات خود را به‌رغم تاكيد وزارت مبني‌بر ثبات قيمت‌ها، بالا برده‌اند.....

تندر گران
بازار تندر-90 به لحاظ عرضه كم اين محصول به بازار كه از توليد اندك آن ناشي شده است، همچنان در گراني كاذبي به سر مي‌برد.
اين محصول با شعار خودروي ارزان‌قيمت پا به خط توليد كشور گذاشت اما عواملي از قبيل افزايش نرخ يورو (قرارداد تندر-90 بر پايه يورو بسته شده است.)، كمبود قطعات و تقاضاي نسبتا بالا براي آن، سبب شد تا در عمل شاهد خودرويي نسبتا گران در بازار باشيم. در حال حاضر تندر-90 مدل E2 فول بهايي برابر با 14ميليون و 500هزار تومان دارد.
مدل E1 آن نيز با قيمت 12ميليون و 700هزار تومان خريد و فروش مي‌شود. در حالي كه تندر E0 مجهز به كولر نيز قيمتش به 10ميليون و 800هزار تومان رسيده است

وارداتي‌ها
ثبات تعرفه 90درصدي واردات خودرو به كشور موجب شد تا اميد مشتريان داخلي براي ارزان شدن خودروهاي وارداتي به ياس تبديل شده و بوي ارزاني در بازار آنها نپيچد.
اين در حالي است كه اين گونه خودروها به لحاظ سطح كيفي برتري كه نسبت به محصولات توليد داخل دارند، از محبوبيت خوبي برخوردار بوده و مشتريان خاص خود را در بازار داخل دارا هستند.

در ميان خودروهاي وارداتي هم‌اكنون مگان از محصولات رنوي فرانسه كه خط توليد آن هفته گذشته در پارس‌خودرو نيز افتتاح شد، بسيار محبوب و در عين حال گران است. به نحوي كه مدل 2000 دنده اتوماتيك آن هم‌اكنون قيمتي برابر با 36ميليون تومان دارد و مدل 1600دنده‌اي‌اش با بهاي 31ميليون تومان خريدوفروش مي‌شود. اين در حالي است كه مسوولان پارس‌خودرو اعلام كرده‌اند قيمت مگان‌هاي توليدي اين شركت بهايي بين 25 تا 28ميليون تومان خواهد داشت....
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=99285

Navid_Aref
25 April 2008, 01:58 PM
دوستان حدودای ساعت یک وربع بعداز ظهر جمعه ششم اردیبهشت از طرف بازرسی کیفیت رنو پارس با بنده تماس گرفتند و یک نظر خواهی کامل در مورد این خودرو انجام دادند. خانمی پشت خط بود که خیلی محترمانه سئوالات را پشت سرهم می پرسید و جواب ها را براساس, خیلی زیاد - زیاد - متوسط و بد از بنده می خواست.
سعی کردم تا جواب ها منطقی و مناسب باشه و به روند تولید کیفی کمک بکنه.
در انتها هم نظر شخصی بنده رو پرسید و بنده هم بزرگترین مشکل رو عدم تحویل به موقع این خودرو به ثبت نام کنندگان عنوان کردم.امیدوارم که شرکت رنو پارس و خود شرکت رنو مشکلات پیش آمده را به زودی حل نمایند.

Navid_Aref
26 April 2008, 12:58 PM
دعوتنامه های مشتریان اولویت ششم پارس خودرو آماده صدور شد:

نمايندگان محترم مي توانند از تاريخ 07/02/87 نسبت به صدور دعوتنامه و تكميل وجه اولويت ششم از مرحله چهارم قرعه كشي از طريق سايت اقدام نمايند.

http://sales.parskhodro.ir/

Navid_Aref
28 April 2008, 08:32 AM
http://www.donya-e-eqtesad.com/news/1508/16-01.jpg

مديرفروش شركت پارس‌خودرو اعلام كرد
فروش آزاد تندر-90، طي هفته جاري

مژگان ميرزايي- فروش آزاد تندر-90 در شركت پارس‌خودرو طي هفته جاري آغاز خواهد شد.
مديرفروش شركت پارس‌خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار ما ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: فروش آزاد دو مدل E0 و E1 كه واگذاري آنها به ثبت‌نام‌كنندگان به اتمام رسيده، طي هفته جاري آغاز خواهد شد.
طبق گفته مهرداد بذرپاش فروش آزاد تندر-90 قرار بود در دي ماه سال گذشته آغاز شود كه با تاخير چند ماهه به پنجم ارديبهشت ماه رسيده است.

اعلام خبر طرح فروش آزاد
تندر-90 از سوي بذرپاش در حالي كه بسياري از ثبت‌نام‌كنندگان اين خودرو هنوز موفق به دريافت خودروي خود نشده بودند با واكنش‌هاي بسياري مواجه شد حال آنكه به گفته مسوولان شركت پارس‌خودرو اين شركت پيش از انجام ثبت‌نام از متقاضيان تندر-90 و در ارزيابي‌هاي اوليه به اين نتيجه رسيده بود كه مدل‌هاي E0 و E1 به دليل اينكه به لحاظ قيمتي در سطح پايين‌تري نسبت به ساير مدل‌ها قرار دارند با استقبال بيشتري از سوي مردم مواجه خواهند شد به همين منظور شركت پارس‌خودرو توليد دو مدل مذكور را در اين شركت آغاز كرد؛ اما پس از انجام ثبت‌نام و عدم استقبال مردم از اين دو مدل، خودروهاي توليدي در انبار شركت باقي ماند، به همين دليل شركت پارس‌خودرو فروش آزاد مدل‌هاي توليدي E0 و E1 را در دستور كار خود قرار داد.

به گفته بابايي در ابتدا قرار بود خودروي تندر-90 در سه مدل E2 و E1 و E0 توليد شود اما با ايجاد تنوع در مدل‌هاي تندر-90، دو مدل E0 و E1 با عدم استقبال مردم مواجه شدند كه اين امر موجب شد شركت پارس‌خودرو دو مدل مذكور را به صورت آزاد به بازار عرضه كند.

واگذاري اولويت ششم تندر-90
سال گذشته و با آغاز پيش‌فروش تندر-90 دو شركت ايران‌خودرو و سايپا سازنده اين خودرو وعده دادند كه تا پايان سال 86 به تمامي تعهدات خود در قبال ثبت‌نام‌كنندگان اين خودرو عمل خواهند كرد، اما سال 86 به پايان رسيد و هنوز حتي نيمي از تعهدات شركت‌هاي خودروساز محقق نشده است و ثبت‌نام‌كنندگان همچنان در انتظار تحويل خودروي خود هستند؛ انتظاري كه پايان آن هنوز نامعلوم است.
خودروي تندر-90 از همان ابتداي توليد با مشكلات بسياري همراه شد به طوري كه برخي كارشناسان مفاد قرارداد تندر-90 را دليل تاخير در اجراي اين پروژه مي‌دانند و برخي ديگر معتقدند كه عدم تامين به موقع قطعه از سوي قطعه‌سازان داخلي موجب شده كه توليد اين خودرو در كشور با كندي صورت پذيرد.

بر همين اساس برخي ديگر معتقدند كه شركت رنوپارس مي‌بايست تمام تعهدات را درخصوص تامين قطعه در نظر مي‌گرفت و پس از آن اقدام به توليد اين خودرو مي‌كرد كه مشكلات تامين قطعه در ميانه كار به وجود نمي‌آمد.

اما شركت رنوپارس نيز در اين خصوص معتقد است كه عدم پرداخت مطالبات از سوي دو شركت خودروساز موجب شده كه تامين قطعه براي توليد اين خودرو به كندي صورت پذيرد و توليد اين خودرو در زمان تعيين محقق نشود. بر اساس آمار اعلام شده از سوي دو شركت ايران‌خودرو و سايپا تا پايان فروردين ماه سال جاري اين دو شركت در حدود 30 هزار دستگاه خودروي تندر-90 را توليد كرده‌اند. اين در حالي است كه اين دو شركت تا پايان سال 86 و بر اساس وعده‌هاي داده شده به ثبت‌نام كنندگان تندر- 90 مي‌بايست 75 هزار خودروي تندر- 90 را به متقاضيان اين خودرو تحويل مي‌دادند.

مدير فروش شركت پارس‌خودرو در پاسخ به اين سوال خبرنگار ما كه پرسيد تحويل تندر-90 در‌حال‌حاضر در چه مرحله‌اي قرار دارد، اظهار داشت: واگذاري اولويت شش در هفته جاري آغاز خواهد شد و متقاضياني كه اسامي آنها در اين اولويت جاي دارند مي‌توانند خودروي خود را دريافت كنند.
به گفته بابايي شركت پارس خودرو در برخي از اولويت‌ها كه خودروي توليد شده دارد مراحل 8 و 9 را نيز به ثبت‌نام‌كنندگان تحويل داده است ولي برخي مدل‌ها به دليل موجود نبودن هنوز واگذار نشده است.....

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=99875

reza engine
28 April 2008, 09:38 AM
سلام دوستان
به سپر لوگان اولي دقت كرديد. تماما همرنگ بدنه است. مثل مدل prestige
البته اين عكس رو خبرگزاري ايسنا وقتي خبر شروع خط توليد لوگان رو اعلام كرده بود استفاده كرده بود و اگه اشتباه نكنم از پارس خودرو بود.
من هنوز عكسش رو تو كامپيوترم دارم ولي دريغ از تحويل ماشين

fazarayan
28 April 2008, 09:41 AM
سلام دوستان
به سپر لوگان اولي دقت كرديد. تماما همرنگ بدنه است. مثل مدل prestige
البته اين عكس رو خبرگزاري ايسنا وقتي خبر شروع خط توليد لوگان رو اعلام كرده بود استفاده كرده بود و اگه اشتباه نكنم از پارس خودرو بود.
من هنوز عكسش رو تو كامپيوترم دارم ولي دريغ از تحويل ماشين


بله اگه دقت کنید به جای تندر نوشته لوگان

MEHRDAD_Ilat
28 April 2008, 11:25 PM
با سلام؛
مثل اینکه ایران فرقون بعد از عید قصد واگذاری لوگان رو نداره چون مهلت واریز پول دوم اولویت 3 ایران فرقون از 15 الی 25 اسفند بود واگه با خوش خیالی یا با التماس و دعا به خدا شانس بیاریم از شروع هفته آینده یعنی 15 دعوتنامه های سری 4 رو میدند که این یعنی هر 2 ماه یک اولویت .
خوب با این حساب اولویت 9 که 5 اولویت بعد از 4 است میبایست 10 ماه برای دریافت دعوتنامه و 12 ماه برای تحویل خود ماشین و 13 ماه برای دریافت مدارک و کارت سوخت صبر کنند ، تازه اگر هر 2 ماه یک اولویت رو بده .البته این رو هم بگم که هر اولویت ایران فرقون معادل 2 اولویت پارس فرقونه یعنی اگه پارس فرقون اولویت 6 رو تمام کنه مثل اینه که ایران فرقون اولویت 3 رو داده.
اگه کسی از ایران خودرو خبر داره به ما هم بگه!!!

hassan
29 April 2008, 12:53 AM
من اولویت 3 ایران خودرو بودم. 20 اسفند پول رو ریختم. هنوز از ماشین خبری نیست. زنگ زدم، می گن دارن کسایی رو که 17/10/86 پول رو ریختن ماشین می دن. کسی از اولویت 3 ماشین تحویل گرفته؟

m1234
29 April 2008, 11:53 AM
میگن ظرف چند روز آینده قیمت کارخانه ای کلیه محصولات ایران خودرو منجمله تندر 90 حدود 1 میلیون توان افزایش خواهد یافت شما هم چیزی شنیدید. شاید بعد از این کار مشکلات تولید و تحویل تندر 90 حل شود:icon_twis

Reza4223
29 April 2008, 02:06 PM
دوست عزيز من اولويت 2 ايران خودرو بودم و 15/11/86 تكميل وجه كردم. هر موقع كه تماس ميگرفتم ميگفتند كه تازه داريم اونايي رو كه 15/10 تكميل وجه كردند ميديم. حتي توي اسفند هم اين حرف رو به من زدند. من حتي به بازرسي ايران خودرو هم شكايت كردم. دعوا كردم ولي فايده اي نداشت. از اون جائيكه دوست نداشتم از اول از پارتي استفاده كنم ولي ناچار شدم. به آشنامون گفتم فرداي اون روز ماشين سند خورد و الان 10 روزه كه ماشين رو تحويل گرفته ام. منظورم از اين حرفها اين بود كه تمام حرفهاي اونا چرته.مطمئن باش اولويتهاي بعد از شما با پارتي بازي تحويل گرفته اند كه نوبت به من و شما نمي رسيده. هر كاري كه ميتوني انجام بده. اونا مثل سگ دروغ مي گويند. برو و حقت رو بگير.

MEHRDAD_Ilat
29 April 2008, 06:19 PM
دوست عزيز من اولويت 2 ايران خودرو بودم و 15/11/86 تكميل وجه كردم. هر موقع كه تماس ميگرفتم ميگفتند كه تازه داريم اونايي رو كه 15/10 تكميل وجه كردند ميديم. حتي توي اسفند هم اين حرف رو به من زدند. من حتي به بازرسي ايران خودرو هم شكايت كردم. دعوا كردم ولي فايده اي نداشت. از اون جائيكه دوست نداشتم از اول از پارتي استفاده كنم ولي ناچار شدم. به آشنامون گفتم فرداي اون روز ماشين سند خورد و الان 10 روزه كه ماشين رو تحويل گرفته ام. منظورم از اين حرفها اين بود كه تمام حرفهاي اونا چرته.مطمئن باش اولويتهاي بعد از شما با پارتي بازي تحويل گرفته اند كه نوبت به من و شما نمي رسيده. هر كاري كه ميتوني انجام بده. اونا مثل سگ دروغ مي گويند. برو و حقت رو بگير.

با سلام؛
آقا ال پی بودی یا عادی؟؟؟چون اولویت 2 ای 2 معمولی قبل از عید ماشین رو گرفته.
و فقط باید گفت" بلانسبت سگ".:icon_bigg

Navid_Aref
30 April 2008, 08:09 AM
اولویت ششم پارس خودرو در سایت رسمی این شرکت اعلام شد.
مشتريان اولويت ششم در مرحله چهارم قرعه كشي خودرو تندر90مي توانند از تاريخ 10/02/87 جهت دريافت دعوتنامه به نمايندگي محل ثبت نام مراجعه نمايند.


لازم به ذكر است مهلت تكميل وجه مشتريان اولويت ششمحداكثر تا تاريخ 20/02/87 مي باشد.

http://www.parskhodro.ir/L90/search.asp

Reza4223
30 April 2008, 08:20 AM
براي من اي‌2 معمولي خاكستري بود. ولي بهم ميگفتند كه اگر رنگ خاكستري بخواي خيلي طول ميكشه منم برخلاف ميلم رنگش رو كردن نقره اي كه بعدش اين بازيها شروع شد و حتي با پارتي هم نتونستم رنگش رو خاكستري كنم چون ظاهرا ايران خودرو رنگ خاكستري نمي‌زنه.

Navid_Aref
30 April 2008, 12:25 PM
مدير فروش پارس خودرو به ايسنا خبر داد:
آغاز پيش‌فروش مگان1600 از هفته آينده؛ تندر90 پيش از پايان خرداد
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران / سرويس: خودرو

پيش‌فروش تندر90 تا پيش از پايان خرداد و فروش نقدي اين خودرو نيز پس از خرداد آغاز خواهد شد.

عبدالله بابايي - مدير فروش پارس خودرو - در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب افزود: كليه تعهدات باقي‌مانده تندر90 كه شامل تحويل پنج هزار دستگاه مدل E2 است، تا پايان خرداد انجام مي‌شود، ولي تمامي تعهدات‌مان براي مدل‌هاي E0 و E1 اين خودرو به اتمام رسيده است.

وي همچنين از آغاز پيش‌فروش مگان1600 در هفته آينده خبر داد و گفت: پيش فروش مگان ساخت داخل پارس خودرو را هفته آينده آغاز و موعد تحويل اين خودرو سه ماه پس از ثبت‌نام خواهد بود.
او با بيان اين‌كه قيمت اين خودرو 24 تا 25 ميليون تومان خواهد بود، در پاسخ به دليل بالا بودن قيمت آن اظهار كرد: دليل اين افزايش قيمت، رشد نرخ يورو بود؛ چرا كه برخي قطعات اين خودرو هنوز وارداتي هستند.
بابايي درباره‌ مگان‌هاي2000 وارداتي پارس خودرو با توجه به افزايش قيمت كارخانه اين خودرو، اظهار كرد: علت افزايش به سه دليل بود كه يكي افزايش نرخ يورو از 1200 به 1400 تومان، ديگري پرداخت 1.5ميليون تومان بابت از رده كردن يك‌خودرو فرسوده و دليل ديگر نيز افزايش 10 درصدي هزينه‌هاي تبصره 13 بود.
وي در خصوص تعهدات اين شركت خودروساز در قبال تحويل 1100 دستگاه مگان به بانك ملي گفت: با توجه به اين‌كه تا سه ماه پس از ثبت‌نام مردم مگان‌هاي ثبت‌نامي به آنها تحويل مي‌شود، طي اين مدت تعهدات اين بانك را نيز پاسخ مي‌دهيم.....
http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1122462

Navid_Aref
30 April 2008, 07:00 PM
اولویت هفتم پارس خودرو امروز در سایت رسمی این شرکت اعلام شد.

مشتريان اولويت هفتم در مرحله چهارم قرعه كشي خودرو تندر90مي توانند از تاريخ 14/02/87 جهت دريافت دعوتنامه به نمايندگي محل ثبت نام مراجعه نمايند.لازم به ذكر است مهلت تكميل وجه مشتريان اولويت هفتمحداكثر تا تاريخ 17/02/87 مي باشد


زمان تكميل وجه مشتريان اولويت اول الي ششم در مرحله چهارم قرعه كشي خودرو تندر90 به اتمام رسيده است .


http://www.parskhodro.ir/L90/search.asp

nhajis
30 April 2008, 11:25 PM
سلام
با توجه به بازار اکه من بخوام حواله یه E1+cp+sp را بخرم که تحویل شهریور یا مهر باشه بنظرتون از کدون کارخانه و با چه اولویتی باید بگیرم؟

Navid_Aref
30 April 2008, 11:43 PM
سلام
با توجه به بازار اکه من بخوام حواله یه E1+cp+sp را بخرم که تحویل شهریور یا مهر باشه بنظرتون از کدون کارخانه و با چه اولویتی باید بگیرم؟

از پارس خودرو عزیز، ایران خودرو به علت ثبت نام بی حساب و کتاب اسفند 1385 خودش که بالغ بر 55 هزار نفر بوده در تحویل آنها دچار مشکل شده است و دلیل دیگر هم رقابت این خودرو با دیگر محصولات ایران خودرو است که باعث صدمه به سود دهی آنها می شود و به همین دلیل شرکت تولید این خودرو را بسیار کم کرده؛ در حالیکه در پارس خودرو این موضوع بسیار کمرنگ تره.( پارس خودرو حدود 22 هزار نفر).
البته احتمالا حواله های پارس خودرویی کمیاب تر و گرانتر باشند، چون شانس تحویل زودتر در آنها بسیار بیشتره.
طبق اعلام مسئولان پارس خودرو تمام ثبت نام کنندگان حداکثر تا آخر خرداد خودروی خود را تحویل می گیرند. (راست و دروغش پای خودشون، ولی انصافا پارس خودرو راستگو تر از آب در اومده).

MEHRDAD_Ilat
1 May 2008, 08:29 AM
از پارس خودرو عزیز، ایران خودرو به علت ثبت نام بی حساب و کتاب اسفند 1385 خودش که بالغ بر 55 هزار نفر بوده در تحویل آنها دچار مشکل شده است و دلیل دیگر هم رقابت این خودرو با دیگر محصولات ایران خودرو است که باعث صدمه به سود دهی آنها می شود و به همین دلیل شرکت تولید این خودرو را بسیار کم کرده؛ در حالیکه در پارس خودرو این موضوع بسیار کمرنگ تره.( پارس خودرو حدود 22 هزار نفر).
البته احتمالا حواله های پارس خودرویی کمیاب تر و گرانتر باشند، چون شانس تحویل زودتر در آنها بسیار بیشتره.
طبق اعلام مسئولان پارس خودرو تمام ثبت نام کنندگان حداکثر تا آخر خرداد خودروی خود را تحویل می گیرند. (راست و دروغش پای خودشون، ولی انصافا پارس خودرو راستگو تر از آب در اومده).

با سلام؛
در اینکه افرادی که از پارس فرقون لوگان میگیرند ، زودتر به اتوموبیلشون میرسند شکی نیست چون همونطور که میدونید تعدادشون نصف ایران فرقونه.
اما از لحاظ میزان تولید بنظرم هر دو کارخونه با هم جلو میروند یعنی اینکه میزان تولیدشون یکی است که اونهم بخاطر توافق اولیه با رنوپارس در جهت تامین قطعات به هر دو فرقونساز بطور یکسان است تا مبادا از این بابت تهشون لطمه بخوره.(اگه یادتون باشه تا ایران فرقون خط تولیدش رو تکمیل نکرد به پارس قرقون اجازه پیش فروش نداد)
چون ایران فرقون قبل از عید دعوتنامه اولویت 3 رو داد پس میبایست صبر میکرد تا پارس فرقون هم اولویتهای 5و6 رو اعلام کنه و حالا که پارس فرقون اولویت 7 رو اعلام کرده پس مطمئن باشید الانه که ایران فرقون اولویت 4 رو اعلام کنه.
***در رابطه با کم کردن یا قطع تولید لوگان در ایران فرقون حرف و حدیث بسیاره:icon_eek: ، اگه کسی آشنا داره لطف کنه یک خبر موثق بده. :icon_smil***

nhajis
1 May 2008, 09:27 AM
من هم شنیدم که برای نمایندگی های ایران خودرو نامه اومده برای تبدیل لوگان به سمند و پژو .
در مورد ایران خودرو و پارس خودرو اختلاف قیمت خیلی زیاد هستش، مثلا ایران خودرو الویت 6 رو میدن 6،300،000 تومان و پارس خودرو رو میدن 7،300،000 . با این شرایط به نظر شما چی هست؟

amir1366
2 May 2008, 12:23 AM
من اولویت 3 ایران خودرو بودم. 20 اسفند پول رو ریختم. هنوز از ماشین خبری نیست. زنگ زدم، می گن دارن کسایی رو که 17/10/86 پول رو ریختن ماشین می دن. کسی از اولویت 3 ماشین تحویل گرفته؟

امیدوار شدم 3 روز پیش زنگ زدم گفت داریم 4.10 رو میدیم.:icon_twis جالبه هنوز ماشینایه اولویت 2 را ندادند پولهای اولویت 3 را جمع کردند.اپراتور ایران خودرو بهم گفت بهتون جریمه تاخیر می دیم :icon_sad:اما نمی دونم چه جوری:icon_idea

amir1366
2 May 2008, 12:27 AM
با سلام؛
آقا ال پی بودی یا عادی؟؟؟چون اولویت 2 ای 2 معمولی قبل از عید ماشین رو گرفته.
و فقط باید گفت" بلانسبت سگ".:icon_bigg

آقا واقعا راسته که کارمندان ایران خودرو بدون نوبت ماشینشونو می گیرن ؟:icon_ques ما یک فامیل داریم ولی روم نمیشه بهش یگم

amir1366
2 May 2008, 12:31 AM
اولویت هفتم پارس خودرو امروز در سایت رسمی این شرکت اعلام شد.

مشتريان اولويت هفتم در مرحله چهارم قرعه كشي خودرو تندر90مي توانند از تاريخ 14/02/87 جهت دريافت دعوتنامه به نمايندگي محل ثبت نام مراجعه نمايند.لازم به ذكر است مهلت تكميل وجه مشتريان اولويت هفتمحداكثر تا تاريخ 17/02/87 مي باشد


زمان تكميل وجه مشتريان اولويت اول الي ششم در مرحله چهارم قرعه كشي خودرو تندر90 به اتمام رسيده است .


http://www.parskhodro.ir/L90/search.asp

ای . . . بر سر ایران خودرو یعنی چه خوب رنو پارس باید بیشتر به ایران خودرو قطعه بده.

amir1366
2 May 2008, 12:35 AM
سلام
با توجه به بازار اکه من بخوام حواله یه E1+cp+sp را بخرم که تحویل شهریور یا مهر باشه بنظرتون از کدون کارخانه و با چه اولویتی باید بگیرم؟

آقا حواله نخر که بد پشیمان میشی:icon_cry: من که دعوت نامشو خریدم2.5 ماهه ماشینمو نگرفتم :icon_bigg: فقط ماشینشو بگیر یا لااقل از پارس خورو بگیر

amir1366
2 May 2008, 12:39 AM
من هم شنیدم که برای نمایندگی های ایران خودرو نامه اومده برای تبدیل لوگان به سمند و پژو .
در مورد ایران خودرو و پارس خودرو اختلاف قیمت خیلی زیاد هستش، مثلا ایران خودرو الویت 6 رو میدن 6،300،000 تومان و پارس خودرو رو میدن 7،300،000 . با این شرایط به نظر شما چی هست؟

6،300،000 تومان کجا بوده چند تا می خوای 6000000 برات بیارم :icon_mad:. الویت 6 یعنی 6الی 7 ماهه دیگه ماشینتو میگیری

nhajis
2 May 2008, 09:34 AM
میشه رنگ ماشین رو وقتی دعوتنامه میاد عوض کرد؟
وهمچنین مدلش رو،من E1+CP+SP می خوام ، هر جا تماس گرفتم فقط E2 دارن.

fazarayan
2 May 2008, 10:11 AM
میشه رنگ ماشین رو وقتی دعوتنامه میاد عوض کرد؟
وهمچنین مدلش رو،من E1+CP+SP می خوام ، هر جا تماس گرفتم فقط E2 دارن.


پارس خودرو تا دلت بخواد E0 و E1 داره چون قراره به زودی فروش آزادش رو شروع کنه:icon_surp

Navid_Aref
2 May 2008, 12:12 PM
برآورد قيمت خودرو در بازار:
زانتيا كم آورد؛ ال90 جبران كرد!
پژو اي.ال.ايكس 22ميليون تومان خريد و فروش مي‌شود
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران / سرويس: خودرو

سياست‌هاي مختلفي كه براي كنترل قيمت در حوزه خودرو اعمال مي‌شود، به نظر مي‌رسد كه از توان كافي براي كنترل قيمت خودرو در بازار برخوردار نيست. اين در حالي است كه همه ساله و پس از تعطيلات نوروز قيمت خودرو دچار افت مي‌شود، اما امسال با اين كه خريد و فروش خودرو نيز رونق چنداني ندارد، ولي قيمت‌هاي كاذب سال گذشته همچنان پايدار است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين هفته نكته جالب در بازار خودرو كاهش 200 هزار توماني زانتيا و افزايش قيمت تندر90 در مدل‌هاي E2 فول آپشن بود....

ركوردزني تندر E2
تندر 90 در مدل‌هاي E0 حدود 10 تا 10.5 ميليون تومان، در مدلE1 از 11.5 تا 12.8 ميليون تومان و در مدل E2 كه در دو مدل عرضه مي شود، E2 پايه 13 ميليون و 200 هزار تومان و در مدل E2 تمام فول به 14 ميليون 800 هزار تومان رسيده كه يك ركورد محسوب مي‌شود.....

http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1123286

Navid_Aref
3 May 2008, 08:33 AM
فروش آزاد تندر-90 در انتظار قيمت جديد !!

گروه خودرو- فروش آزاد تندر-90 در انتظار اعلام نرخ مصوب از سوي كميته سياست‌گذاري خودرو است.
به گفته يك منبع آگاه، شركت‌هاي خودروساز آذرماه سال گذشته قيمت جديد خودروي تندر-90 را براي فروش آزاد به كميته‌ سياست‌گذاري وزارت صنايع و معادن اعلام كردند؛ اما هنوز اين كميته در اين زمينه تصميم‌گيري نكرده است.

اين گفته در حالي است كه چندي پيش مدير فروش شركت پارس‌خودرو در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما آغاز فروش آزاد تندر-90 را هفته اول ارديبهشت ماه اعلام كرده بود كه اين امر به دليل اعلام نشدن نرخ مصوب محقق نشد.اما خبرگزاري فارس نيز چهارشنبه گذشته خبر از آغاز فروش تندر-90 در خرداد ماه داده و اعلام كرد كه به دليل اتمام تمامي تعهدات شركت پارس‌خودرو در دو مدل E0 و E1 اين شركت فروش آزاد اين دو مدل را در خرداد ماه آغاز خواهد كرد.اما به گفته اين منبع آگاه زمان آغاز فروش آزاد تندر-90 پس از اعلام نرخ مصوب كميته سياست‌گذاري خودرو خواهد بود و تا زمان اعلام نهايي‌امكان فروش آزاد از سوي شركت‌هاي خودروساز وجود ندارد. از سوي ديگر اين منبع آگاه، افزايش نرخ يورو و متضرر شدن شركت‌هاي خودروساز را در واگذاري تندر-90 با قيمت اوليه از جمله دلايل عدم اعلام نرخ جديد دانسته و معتقد است: در حال حاضر شركت‌هاي خودروساز، خودروهاي تندر-90 را با يك‌ميليون و 600 تا 700هزار تومان ضرر به ثبت‌نام‌‌كنندگان تحويل مي‌دهند كه اين امر موجب شده شركت‌هاي مذكور، به منظور جبران اين ضرر تصميم به اعلام نرخ جديد گرفته و در حال حاضر در انتظار تصويب اين نرخ از سوي كميته سياست‌گذاري خودرو هستند.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=100702
(معلوم نیست که سود خواب بیش از یکسالِ سرمایه بالای چهارصد میلیاردی ثبت نام کنندگان کجا رفت که خودروسازان مظلوم! ضرر می کنند)

sdsab22
3 May 2008, 08:56 AM
آقا کسی حواله ایران خودرو اولویت های آخر واسه فروش داره؟ البته با قیمت مناسب و عادلانه !

anaconda
3 May 2008, 10:49 AM
سلام دوستان من اولویت 10پارس خودرو هستم ومدلe2 ثبت نام کردم رنگ نوک مدادی ایا هنگام تحویل میتونم رنگ ماشینو عوض کنم یا الان باید اقدام کنم ضمنا میتونم مدل e2+lp بگیرم یا امکانش نیست سپاسگزارم از پاسختان

mohammad1983
3 May 2008, 11:02 AM
سلام دست عزيز آره ميتوني هم ال پي بگيري هم رنگ رو عوض كني.
وقتي اولويتت اعلام شد به نمايندگي كه ثبت نام كردي بگو ببين اگر منو من كرد پرونده رو بگير ببر كارخونه.
كلا اگر خودت بري كاخونه هم رنگ رو راحت عوض ميكني هم حداكثر ماشينو 4 روزه ميدن.پيش آقاي رجبي بايد بگيري مركز فروش پارس خودرو جاده مخصوص.
من وقتي خواستم تغيير رنگ بدم نمايندگي گفت يه نامه بنويس بزار رو درخواستت.ديدم ممكنه اصلا دنبالش نرن و وقتي هم ماشين بياد نمايندگي ديگه تمومه اون ماشين مال شماست و بيخ ريش آدم هست.ساده ترين راه هموني هست كه گفتم.

garibbeh
4 May 2008, 02:55 PM
سلام بر دوستان گرامي

دعوت نامه من امروز از پارس خودرو رسيد. ولي وقتي دعوت نامه را نگاه كردم بهيچوجه انتخاب LP در آن لحاظ نشده بوده نمايندگي نيز مي گفت پارس خودرو LP توليد نمي كند. با اينكه حاضر بودم شيريني زحمت كاركناني كه آنرا بتوانند تبديل كنند بدهم ولي كسي پيدا نشد.

آيا هيچيك از دوستان براي تبديل دعوت نامه از E2 به E2+LP در پارس خودرو اقدام موفقي كرده‌اند؟
در آنصورت ممنون خواهم شد قبول زحمت فرموده مرادر اين كلوپ يا بوسيله ايميل زير راهنمائي كنيد. يا كسي را معرفي نمايند كه قبول زحمت نمايد.

Email : garibbeh@yahoo.com

m1234
4 May 2008, 05:41 PM
دوست عزیر برای تحویل ای2 معمولی چقدر پرداختید گویا این مبلغ در ایران خودرو و پارس خودرو متفاوت است. اگر دوستان تاریخ تحویل و مبلغ پرداختی را قید کنند (پارس خودرو و ایران خودرو ) ممنون می شوم

mohammad1983
4 May 2008, 08:45 PM
سلام بر دوستان گرامي

دعوت نامه من امروز از پارس خودرو رسيد. ولي وقتي دعوت نامه را نگاه كردم بهيچوجه انتخاب LP در آن لحاظ نشده بوده نمايندگي نيز مي گفت پارس خودرو LP توليد نمي كند. با اينكه حاضر بودم شيريني زحمت كاركناني كه آنرا بتوانند تبديل كنند بدهم ولي كسي پيدا نشد.

آيا هيچيك از دوستان براي تبديل دعوت نامه از E2 به E2+LP در پارس خودرو اقدام موفقي كرده‌اند؟
در آنصورت ممنون خواهم شد قبول زحمت فرموده مرادر اين كلوپ يا بوسيله ايميل زير راهنمائي كنيد. يا كسي را معرفي نمايند كه قبول زحمت نمايد.

Email : garibbeh@yahoo.com
عجب شما تو كدوم شهر هستيد .چر ا اين ها با مردم بازي ميكنند.در دعوت نامه من هم ميشد LP‌ هم عادي رو انتخاب كرد و نوشته بود براي هر كدام چقدر بايد پول ريخت.
پستي رو كه به دوستمون anaconda (http://www.phalls.com/member.php?u=6360) زدم نگاه كن پيش اون آقا بري و به اصطلاح خودمون مخشو بزني كار تمومه حرف آدم رو هم گوش ميكنه. اصلا E2 ‌عادي نگير من رفتم كارخونه نو محوطه پر از LP هست.من اين ها رو ميگم چون فكر ميكنم ميخوام براي خودم بگيرم دلم ميسوزه.(دوندگي كن):icon_cool

amir1366
7 May 2008, 12:24 AM
کسی تا بحال از ایران خودرو جریمه تاخیر گرفته؟ :icon_ques

Navid_Aref
7 May 2008, 01:24 PM
آیا جايگزيني ساپكو و سازه‌گستر با رنوپارس مشكل تندر90 را حل مي‌كند؟
كارشناس خودرو:
اين كار موجب انحصار در زنجيره تامين قطعات مي‌شود

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران / سرويس: خودرو

بخش عمده‌اي از تاخير در واگذاري خودروهاي تندر90 ثبت‌نامي كه نارضايتي مردم را در پي داشته، متوجه شركت رنوپارس به عنوان تامين‌كننده قطعات اين خودرو است. هر چند كه مسوولان اين شركت نيز مسايل گمركي، ناتواني تعدادي از قطعه‌سازان انتخابي و يا مشكلات مالي ايران‌خودرو و سايپا را دليل پايين بودن تيراژ توليد و در نتيجه عرضه تندر90 بر شمرده‌اند، ولي به هر حال اين شركت مسوول شرايط به‌وجود آمده است. وضعيت فوق حتي باعث شده كه زمزمه جايگزيني ساپكو و سازه‌گستر - تامين‌كنندگان قطعه ايران‌خودرو و سايپا - با رنوپارس براي حل مشكل فوق مطرح شود.

در اين باره رسول شقاقي ـ كارشناس خودرو ـ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، معتقد است كه رنو پارس به علت استفاده از شيوه‌هاي جديد در سيستم كنترل كيفيت و دريافت كالا، علي رغم كوچكي، ‌چابكي خاصي داشته و از روش‌هاي به‌روز در ارزيابي محصول نهايي استفاده مي‌كند كه با واگذاري تامين قطعه به شبكه داخلي بعيد است بتوان چنين سيستمي را پياده و محصول با كيفيت توليدات رنو داشت.

وي مي‌افزايد: رنو پارس برعكس دو شركت ديگر تامين قطعات در ايران از روش‌هاي روز جهاني استفاده مي‌كند و با كنار گذاشتن آنچه «تشريفات كيفيت» مي‌توان نام نهاد، توانسته با كاهش هزينه، بهره‌وري بالايي داشته باشد.

به گفته او هم‌اينك آديت محصول به روش فرانسوي SQFE نه در پژو و نه در فرانسه اجرا نمي‌شود، اما ساپكو و سازه‌گستر همچنان اصرار به انجام آن دارند. در حالي كه اين روش در بيشتر موارد به درستي اجرا نمي‌شود و پايان هر ماه CD آديت توسط سازنده‌ها به شركت‌هاي بازرسي داده مي‌شود و نه بازرسان و نه سازنده، اعتقادي به اين روش و انجام آن ندارند. با شرايط فعلي نيز نمي‌توان به نتايج اين آديت اطمينان داشت. اين مورد مثالي از همان تشريفات كيفيت است كه رنو پارس اجرا نمي‌كند.

اين كارشناس با اشاره به اين كه استفاده از شركت‌هاي بازرسي، روش منسوخ و بسيار هزينه‌بري است، اظهار كرد: دو شركت تامين قطعات داخلي هم‌اينك گرچه ادعا مي‌كنند سازنده‌هايي كه به گريد A رسيده‌اند، مي‌توانند تقاضاي حذف بازرسي داشته باشند، اما اولا نه تنها اكثر قطعه‌سازان به گريد A نرسيده‌اند، بلكه هيچ انگيزه‌اي نيز در رسيدن به اين گريد ندارند؛ چرا كه در مبالغ قراردادي آنها و يا روش‌هاي كاري هيچ تغييري صورت نمي‌گيرد.

شقاقي ادعا مي‌كند كه استفاده از شركت‌هاي بازرسي علاوه بر اين‌كه هزينه تمام شده قطعه را بالا مي‌برد، روح تضمين كيفيت محصول توسط قطعه‌ساز را نيز كم رنگ مي‌كند و سازندگان قطعه تعهد كمتري در خود احساس مي‌كنند. همچنين گاه شركت‌هاي بازرسي اشخاصي با مدرك ديپلم را به عنوان كارشناس قطعه به شركت‌هاي تامين معرفي مي‌كنند و متاسفانه اين افراد تاييد بازرسي نيز دريافت مي‌كنند و بدون داشتن اطلاعات عملي و فني مناسب به عنوان نماينده مشتري، به بازرسي از فرايند و محصولات مي‌پردازند كه آشكار است نه تنها عملكرد مثبتي ندارد، نتايج منفي نيز خواهد داشت.
او با اشاره به اين كه در اين ميان گاهي بازرسان نيز در سازنده رسوب مي‌كنند كه داراي پيامدهاي نامطلوبي است، مي‌افزايد: رنو پارس از اين روش كنترل كيفيت كه در ساير كشورها منسوخ شده، استفاده نمي‌كند. اين شركت از ابتدا بهترين قطعه‌سازان را به همكاري انتخاب كرد و با احترام به آنها و باور به آنها تضمين كيفيت محصولات را در زنجيره تامين نهادينه كرد. بخشي از علت تاخيرهاي اوليه نيز اصرار اين شركت براي رسيدن به استانداردهاي رنو بود و رنو پارس حتي حاضر شد وقت بيشتري براي رسيدن به اين امر صرف كند.

به گفته وي آديت فرايند كه از طرف رنو پارس اجرا مي‌شود، تفاوت‌هايي با شركت‌هاي تامين كننده داخلي دارد. چنانچه آديت فرايند رنو پارس با فواصل زماني كوتاه‌تر و به شكل بهبود در روش‌ها و نه به معناي غلط گيري انجام مي‌شود.

اين كارشناس خودرو يادآور مي‌شود كه رنو پارس در قراردادهاي خود قيمت مواد اوليه را در نظر گرفته و لذا با افزايش قیمت مواد اوليه، مبالغ قراردادها نيز خود به خود افزايش مي‌يابد؛ لذا قطعه سازان نيز با آسودگي بيشتري كار كرده و هيچ گاه شخصيت كاري خود را فداي كم كاري و بي كيفيتي نمي‌كنند و مشكلاتي كه اينك به وجود آمده با حذف رنو پارس از شبكه تامين درست نخواهد شد.
وي ساپكو و سازه‌گستر را از توانايي لازم براي انجام اين پروژه با شرط رعايت استانداردهاي رنو در كيفيت محصولات برخوردار ندانسته و گمانه‌زني مي‌كند كه احتمالا اين مباحث بيشتر فشار رسانه‌اي به رنو پارس باشد تا مشكلاتي كه از پرداخت ديرهنگام تعهدات مالي به رنو پارس صورت مي‌گيرد، به طور كلي از خودروسازان سلب شود.

اين كارشناس خودرو تاكيد مي‌كند: بايد نظر داشت علاوه بر مورد موفق مناسبات خاص بين‌المللي همچون مشكلات نظام بانكي، تبديل خريد اعتباري به خريد نقدي از طرف‌هاي خارجي و يا افزايش قيمت مواد اوليه كه براي قطعه‌سازان مشكل ساز شده نيز در ايجاد مشكلات در زنجيره تامين تندر اثرگذار بوده است.

به گفته او حذف رنو پارس از شبكه تامين و واگذاري تامين قطعه به شبكه داخلي گرچه بعيد به نظر مي‌رسد، ولي حتي اگر مورد قبول اين شركت نيز قرار گيرد، مغاير قرارداد است و باعث انحصار بيشتر در زنجيره تامين قطعات و نگران كننده خواهد شد.

http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1116748 (http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1116748)

Navid_Aref
8 May 2008, 09:04 AM
اعتراض به فروش آزاد تندر-90
گروه خودرو- آغاز فروش آزاد خودروي تندر-90 در شرايطي كه بسياري از متقاضيان اين خودرو به خصوص در شركت ايران‌خودرو موفق به دريافت خودروي خود نشده‌اند، با واكنش بسياري چه از سوي ثبت‌نام‌كنندگان و چه دست‌اندركاران توليد اين خودرو مواجه شد.

ثبت‌نام‌كنندگان خودروي تندر-90 عنوان مي‌كنند كه شركت‌هاي خودروساز مي‌بايست ابتدا به تعهدات عقب مانده خود عمل كرده و پس از آن اقدام به فروش آزاد اين خودرو كنند، دست‌اندركاران صنعت خودرو نيز فروش آزاد تندر-90 را در شرايطي كه ديگر خودروساز متولي توليد اين خودرو هنوز به تعهداتش عمل نكرده را غيراخلاقي دانسته و معتقدند كه اين امر به ضرر مابقي ثبت‌نام‌كنندگان است. با اعلام خبر فروش آزاد خودروي تندر-90 بسياري از ثبت‌نام‌كنندگان كه هنوز موفق به دريافت خودرو ثبت‌نامي خود نشده‌اند، با دفتر روزنامه تماس گرفته و نسبت به آغاز فروش آزاد خودروي تندر-90 معترض بودند. اما نكته‌اي كه شايد از ديد ثبت‌نام‌كنندگان خودروي تندر-90 و برخي دست‌اندركاران صنعت خودرو پنهان مانده باشد اين است كه خودروي تندر-90 در دو شركت متفاوت توليد مي‌شود و تعهدات اين دو شركت و همچنين ميزان توليد آنها نيز با يكديگر متفاوت است، از سوي ديگر خبر فروش آزاد خودروي تندر-90 مربوط به شركت‌ پارس‌خودرو بوده و شركت ايران‌خودرو به دليل تعداد بالاي متقاضيان نسبت به ديگر شركت توليد‌كننده و نحوه توليد هنوز موفق به اتمام تعهدات خود حتي در دو مدل E0 و E1 نيز نشده است. به همين منظور اين شركت تاكنون براي فروش آزاد اين خودرو اقدامي نكرده است.
از سوي ديگر شركت پارس‌خودرو فروش آزاد دو مدل0 E و E1 را كه تعهدات شركت در قبال آن به اتمام رسيده را در برنامه كاري خود قرار داده و مدل2 E در برنامه فروش آزاد اين شركت قرار نگرفته است. همچنين براساس آمار اعلام‌شده در مجموع 75هزار متقاضي براي خريد خودروي تندر-90 ثبت‌نام كرده‌اند كه از اين تعداد سهم دو شركت ايران‌خودرو و پارس‌خودرو به ترتيب 50 و 25هزار دستگاه خودرو بوده است كه در حال حاضر تعهدات اين شركت در دو مدل0 E و E1 به اتمام رسيده و تنها 3هزار و 500 متقاضي مدل2 E باقي مانده‌اند كه براساس اظهارات مديرعامل شركت سايپا اين تعداد تعهد نيز ظرف يك ماه و نيم آينده به اتمام خواهد رسيد.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=101729


امتياز منفي تندر-90 پارس‌خودرو افزايش نداشته است
جامع نيوز - كيفيت تندر-90 توليدي در شركت پارس خودرو افت نكرده و امتياز منفي اين محصول هيچ گونه افزايشي نداشته است.
بهنام خلج، مدير كيفيت محصولات رنو در پارس خودرو، ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: فعاليت تمام عوامل موثر در توليد تندر-90 در جهت افزايش كيفيت است و نه تنها اين محصول افت كيفي نداشته است، بلكه روز به روز بر كيفيت آن افزوده مي‌شود.

وي در رابطه با مشكلات تامين قطعات داخلي گفت: مشكلات مربوط به توليد قطعه فقط در حوزه خودرو نيست و كل صنعت كشور دچار اين مشكل شده است كه يكي از عوامل آن مي‌تواند افزايش جهاني فولاد باشد. خلج تصريح كرد: درصد بسيار كمي از قطعات تندر-90 توسط فولاد وارداتي ساخته شده است و بخش عمده آن ساخت كارخانجات فولاد مباركه و ذوب آهن است، اما با اين حال تاخيرها در تحويل قطعات همچنان ادامه دارد.مديركيفي رنو در پارس خودرو در مورد همكاري‌هاي جديد رنو با پارس خودرو خاطر نشان كرد: مذاكره براي توليد به صورت پلت فرم مشترك يا همكاري دو جانبه ادامه دارد و هنوز برسر هيچ محصول جديدي با رنو توافق حاصل نشده است. وي پيرامون تغيير در شكل ظاهري لوگان گفت: پلت فرم اين خودرو قابليت ساخت مدل‌هاي متنوعي نظير ون، وانت يا به صورت هاچ‌بك را دارد اما هنوز براي ساخت مدل جديدي تصميم‌گيري نشده و ممكن است برخي از اين مدل‌ها را گروه صنعتي ايران خودرو بسازد.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=101736

بازار خودروي داخل - تندر- 90
هرسه مدل تندر -90 كه اوايل هفته جاري با افزايش بهاي 500 هزارتوماني مواجه شدند، هنوز هم در گراني به‌سر مي‌برند.
اين درحالي است كه شعار تندر -90 براي ورود به بازار داخل، «خودروي ارزان» يعني زير 10 ميليون بود، اما مشكلات عديده‌اي مانند كمبود قطعه، عدم تيراژ مناسب، و همچنين روند صعودي نرخ يورو كه قرارداد تندر -90 بر پايه آن بسته شده است، گريبان اين محصول به اصطلاح ارزان را گرفت و هم‌اكنون بازار گران و كاذبي را براي هر سه مدل آن رقم زده است. به نحوي كه در حال حاضر تندر -90 مدل E0 بدون كولر، 10 ميليون و 700، تندر -90 E1 ، ا13ميليون و 200 و مدل E2 اين خودرو نيز 15 ميليون تومان در بازار داخل قيمت دارد.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=101731

amir59y
8 May 2008, 11:53 AM
لطفاً كمكم كنيد !!! فوري فوري
دعتوتنامه من اومده lp نداره چكار كنم (اولويت 7 پارس خودرو) ؟
اگه پول رو به موقع نريزم چي مي شه ؟
كدوم رنگ تندر قشنگتره ؟

http://www.phalls.com/vbulletin/images_phalls/misc/progress.gif

fazarayan
8 May 2008, 11:57 AM
لطفاً كمكم كنيد !!! فوري فوري
دعتوتنامه من اومده lp نداره چكار كنم (اولويت 7 پارس خودرو) ؟
اگه پول رو به موقع نريزم چي مي شه ؟
كدوم رنگ تندر قشنگتره ؟

http://www.phalls.com/vbulletin/images_phalls/misc/progress.gifلطف کن یک جا پست بزن حتما دیده میشه
جوابتون توی این آدرسه :icon_mad:
http://www.phalls.com/vbulletin/showpost.php?p=510440&postcount=2886

amir59y
8 May 2008, 11:58 AM
آيا تهرون رينگ آلومينيومي تندر گير مياد و اگه هست چنده ؟ (با تشكر)

fazarayan
8 May 2008, 12:01 PM
آيا تهرون رينگ آلومينيومي تندر گير مياد و اگه هست چنده ؟ (با تشكر)


به تاپیک زیر مراجعه کن
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=40581

amir59y
8 May 2008, 12:04 PM
دوندگي ؟ چجوري . من بندرعباسم !!! عاشق تندر اونم مدل فول كمكم كن. رنگ سفيد چطوره مشكي چي ؟

fazarayan
8 May 2008, 12:07 PM
دوندگي ؟ چجوري . من بندرعباسم !!! عاشق تندر اونم مدل فول كمكم كن. رنگ سفيد چطوره مشكي چي ؟


بندرعباس رو نمیدونم ولی برو بچه های اینجا توی تهران رفتن خود بخش فروش پارس خودرو سیریش شدن گرفتن
رنگ هم که عرض کردم اگه نظر من برات مهمه سفید

amir59y
8 May 2008, 12:07 PM
راستي زنگ زدم پارس خودرو گفت سال 87 مدل ال پي توليد نميشه و اگه پول نريزي شايدبعداً e0 بهت بديم.

fazarayan
8 May 2008, 12:10 PM
راستي زنگ زدم پارس خودرو گفت سال 87 مدل ال پي توليد نميشه و اگه پول نريزي شايدبعداً e0 بهت بديم.


پس از من میشنوی همون E2 پایه رو بگیر از دستت نره:icon_cool

amir59y
8 May 2008, 12:22 PM
يه سوال داشتم
ديروز رفتم نمايندگي سايپا يه تندر e2 فول و يه دونه پايه رنگ نقره اي كنار هم بودند ولي رنگشون فرق مي كرد كد رنگشون (روي سيني موتور خوندم) يكي بود ولي 5 نفري كه اونجا بوديم نظرشون اين بود كه رنگ فوله روشنتر و قشنگتره آيا اينجوري هست يا نه ؟
تفاوت فول و پايه بغير از رينگ و پخش و كيسه هوا و شيشه بالابر ديگه چيه ؟

Navid_Aref
8 May 2008, 12:25 PM
آيا تهرون رينگ آلومينيومي تندر گير مياد و اگه هست چنده ؟ (با تشكر)


به تاپیک زیر مراجعه کن
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=40581

به فروم تندر 90 هم مراجعه کنید. مطالب مفیدی در بخشهای مختلف می یابید.
http://tondar90.net/forum/index.php

amir59y
8 May 2008, 12:51 PM
من تندر e2 lp ميخواااااااااااااااااام. بعد از 16 ماه انتظار اين چه مصيبتيه تا اولويت 6 هم دادن . گناه من چيييييييييييييه ؟

Navid_Aref
8 May 2008, 01:12 PM
من تندر e2 lp ميخواااااااااااااااااام. بعد از 16 ماه انتظار اين چه مصيبتيه تا اولويت 6 هم دادن . گناه من چيييييييييييييه ؟

دوست گرامی از اولویت سوم قرعه کشی چهارم پارس خودرو به این سو LP به طور رسمی در دعوتنامه ها موجود نیست. خود بنده هم نوع معمولی را علی رغم نظرم تحویل گرفتم. آنهایی هم که LP در این مدت تحویل گرفتند با دوندگی و پارتی بازی تعداد معدودی از Lp های نقره ای که در انبار بوده را تحویل گرفته اند. تنها نقطه قوت Lp هم کیسه هوای شاگرد آن هست و باقی امکانات آن را می توان با کیفیت بالاتر و قیمت مشابه از بازار تهیه کرد. شما باید وضع دوستان ایران خودرویی را مجسم کنید که برایشان اوضاع به مراتب بدتر است.

mohammad1983
8 May 2008, 01:18 PM
دوندگي ؟ چجوري . من بندرعباسم !!! عاشق تندر اونم مدل فول كمكم كن. رنگ سفيد چطوره مشكي چي ؟
من اگر جاي شما بودم چون مثل شما عاشق فولش هستم.ميومدم از تو روزنامه يه فول صفر پيدا ميكردم كه ديروز نگاه ميكردم موجود بود.بعد مال خودم رو E2 ميگرفتم ميفروختم.به نظر من به صرفه هستش

amir59y
8 May 2008, 01:21 PM
مسئول نمايندگي دوستمه گفته پول نريز يك ماه ديگه توليد ميشه برات ميگيرم ميگين چكار كنم ؟ احتمال داره همان مدل پايه رو هم از دست بدم ؟

fazarayan
9 May 2008, 08:32 AM
مسئول نمايندگي دوستمه گفته پول نريز يك ماه ديگه توليد ميشه برات ميگيرم ميگين چكار كنم ؟ احتمال داره همان مدل پايه رو هم از دست بدم ؟


داره
همه جور احتمالی وجود داره دل انگیز

mania1921
9 May 2008, 08:25 PM
حالا من كه همين برج 11-12 سال 86 ثبت نام كردم و يعني شهريور 87تحويل ميدن كي تحويل ميدن ؟؟ :icon_cry::icon_redf
ايشالا سال 88-89 ديگه .؟؟..:icon_redf

fazarayan
9 May 2008, 08:38 PM
حالا من كه همين برج 11-12 سال 86 ثبت نام كردم و يعني شهريور 87تحويل ميدن كي تحويل ميدن ؟؟ :icon_cry::icon_redf
ايشالا سال 88-89 ديگه .؟؟..:icon_redf


من نفهمیدم!!!!!! :icon_twis
شما چی ثبت نام کردین برج 11 سال 86 ؟ :icon_twis
تندر؟؟؟؟؟؟؟ :icon_twis

mania1921
10 May 2008, 04:22 AM
آره ديگه برج 11 ايران خودرو هنوز مال 85 نداده بود اومد دوباره ثبت نام كرد
اونم حدود 50 هزار نفر ( خوب چيكار كنم دلم تندر ميخواست) :icon_cry:
با اين وضعيت شايد برم انصراف بدم :icon_redf

Navid_Aref
10 May 2008, 08:54 AM
ماكسيما بهترين، پرايد 141 بدترين
داستان تكراري كيفيت خودروهاي داخلي
حميدرضا بهداد
در تازه‌ترين رده بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل، ماكسيما در حالي بار ديگر رتبه اول را كسب كرد كه پرايد 141 پارس‌خودرو لقب بدترين را در اين زمينه به خود اختصاص داد.

http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1518/16-01.jpg (http://javascript%3cb%3e%3c/b%3E:PopupPic('1518/16-01.jpg%20'))
در اين رده‌بندي كه همواره توسط سازمان گسترش و نوسازي صنايع كشور صورت مي‌گيرد در مجموع 16خودروي توليد يا مونتاژ داخل شركت داده شده‌اند كه بر حسب امتيازات كسب شده، در رده‌هاي اول تا شانزدهم قرار گرفته‌اند به نحوي كه ماكسيما محصول مونتاژ پارس‌خودرو همچون سال‌هاي اخير عنوان باكيفيت‌ترين خودروي توليد داخل را به دست آورده و پرايد 141 همين شركت نيز حائز لقب بي‌كيفيت‌ترين در اين رده‌بندي شده است.

نحوه رتبه‌بندي
اما رده‌بندي خودروهاي توليد داخل از لحاظ سطح كيفي در شرايطي صورت مي‌گيرد كه كارشناسان امر اين خودروها را در 4 گروه خيلي خوب، خوب، قابل قبول و حداقل قابل قبول دسته‌بندي كرده و براي اين كار حدود هفت معيار فني و غيرفني را در نظر مي‌گيرند. اين معيارها عبارتند از سيستم تعليق و فنربندي و فرمان‌پذيري، ترمز، قدرت موتور، بدنه، ميزان نفوذ آب، سرو صداهاي حاشيه‌اي و تزئينات داخلي و خارجي. كه هر خودرو بتواند در معيارهاي مذكور كمترين نمره منفي را كسب كند، عنوان باكيفيت‌ترين را به خود اختصاص خواهد داد و ساير خودروها نيز بر اساس نمره‌اي كه به دست آورده‌اند، در رده‌هاي بعدي قرار مي‌گيرند.

اين در حالي است كه خودروهاي جاي گرفته در دسته خيلي خوب، بايد نمره‌اي بين صفر تا 120- را كسب كنند و خودروهاي گروه دو يعني دسته خوب‌ها نيز بايد امتياز منفي شان بين 120- تا 200- باشد. همچنين خودروهاي داراي امتياز منفي بين 200- تا 277- جزو دسته قابل قبول قرار گرفته و خودروهاي دسته چهارم نيز مجازند، امتيازي بين 277- تا 410- را به دست بياورند. نكته عجيب در رتبه‌بندي اخير خودروهاي توليد داخل، اينكه در برخي موارد هيچ رابطه‌اي ميان قيمت آنها و رتبه‌اي كه در آن قرار گرفته‌اند وجود ندارد؛ به عنوان مثال، زانتياي 32ميليون توماني امتياز منفي بيشتري را نسبت به 206 هاچ بك كه بهايي زير 20ميليون تومان دارد كسب كرده يا ريو كه 13ميليون تومان در بازار داخل قيمت دارد، امتياز منفي كمتري را در مقايسه با پژو پارس 18ميليوني به دست آورده است.

ماكسيما در صدر
اما طبق رتبه‌بندي انجام شده از سوي كارشناسان سازمان گسترش، هفت خودروي، ماكسيما با امتياز 78-، مزدا 3 با امتياز 86-، پژو 206 هاچ‌بك با امتياز 88-، زانتيا با امتياز 95-، پژو 206 صندوق‌دار با امتياز 99-، ريو با امتياز 110- و هيونداي آوانته با امتياز 113- در گروه خودروهاي خيلي خوب قرار گرفته‌اند.
اين در حالي است كه ماكسيما در پنج معيار سيستم تعليق و فنربندي و فرمان‌پذيري، سروصداهاي حاشيه‌اي، سيستم ترمز، نفوذ آب و قدرت موتور، هيچ امتياز منفي به دست نياورده و تنها در بخش تزئينات داخلي و خارجي امتياز 7/3- و در قسمت بدنه نيز امتياز 7/26- را كسب كرده است. اول شدن اين خودرو قطعا به لحاظ آن است كه ماكسيما، محصولي مونتاژي از شركت نيسان ژاپن به شمار مي‌رود و طبيعي است كه داراي كيفيت برتري نسبت به ساير خودروهاي توليد داخل باشد. اما در اين گروه، مزدا 3 كه در بيشتر معيارها، امتياز منفي نداشته، در بخش نفوذ آب با كسب امتياز 15-، بدترين عملكرد را در ميان كل خودروهاي توليد داخل از خود به جا گذاشته است.
نكته حايز اهميت ديگر در مورد گروه «خيلي خوب‌ها» اينكه بيشتر آنها در بخش‌هايي مانند سيستم فنربندي، تعليق و فرمان‌پذيري و همچنين سيستم ترمز، امتياز صفر را به دست آورده‌اند و آنچه بيشتر سبب به‌وجود آمدن امتياز منفي براي آنها شده، در بخش‌هاي ديگر مانند تزئينات داخلي و خارجي و صداهاي غيرعادي و همچنين بدنه بوده است. به عنوان مثال، زانتيا در بخش تزئينات، امتياز 45- را به دست آورده در حالي كه ريو در اين بخش حايز امتياز 31- شده است. البته طبق آمار ريو محصول مونتاژي شركت كياي كره جنوبي در بخش سيستم تعليق و فنربندي و فرمان‌پذيري، با امتياز 3/1- روبه‌رو است. همچنين اين خودرو با كسب امتياز 5- در بخش صداهاي غيرعادي بدترين عملكرد را ميان كل خودروهاي توليد داخل به خود اختصاص داد.
نگاهي به قيمت اعضاي اين گروه در بازار،‌ نشان‌دهنده تعادل نسبي ميان دو مقوله كيفيت و قيمت در ميان آنها است. به طوري كه نحوه رتبه‌بندي خودروهاي اين گروه تقريبا با بهايشان هم‌خواني دارد.

هيونداي ورنا
نحوه رتبه‌بندي خودروهاي گروه «خوب‌ها» در شرايطي است كه نماينده هيونداي كره يعني ورنا كه جزو محصولات مونتاژي در شركت كرمان خودرو (فعال‌ترين خودروساز خصوصي كشور) به حساب مي‌آيد، با امتياز 132-در صدر اين گروه قرار گرفته و در ميان كل خودروهاي توليد داخل، رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است.
اين خودرو نيز مانند بيشتر اعضاي گروه خيلي خوب‌ها، داراي نمره منفي در سيستم تعليق نبوده، اما در بخش بدنه با امتياز 3/5- روبه‌رو است. نمره ورنا در قسمت صداهاي غيرعادي نيز صفر منظور شده است. اما بعد از اين خودرو، فولكس گل كه آن نيز جزو محصولات مونتاژي متوسط خودروسازان خصوصي كشور به حساب مي‌آيد با امتياز 134- رتبه نهم را در مجموع به خود اختصاص داده است. اين در حالي است كه اين خودرو در دو بخش سيستم تعليق و صداهاي غيرعادي مانند بالا دستي‌هاي خود امتياز منفي ندارد.

تندر-90 ايران‌خودرو بهتر است
تندر-90 كه به طور مشترك در ايران‌خودرو و پارس‌خودرو توليد مي‌شود در حالت كلي با امتياز 141- رتبه دهم را بين 16 خودروي توليد داخل به خود اختصاص داده اين در حالي است كه تندر-90 ايران‌خودرو در مقايسه با تندر-90 پارس‌خودرو با اختلافي ميليمتري امتياز منفي كمتري را دارا است.
البته تندر-90 هر دو شركت در قسمت بدنه امتياز منفي كسب كرده‌اند در حالي كه تندر-90 ايران‌خودرو در بخش سيستم تعليق و فرمان‌پذيري امتياز 9- را به دست آورده است؛ ولي تندر-90 پارس‌خودرو در اين زمينه امتياز صفر را كسب كرده است.

پژو پارس و 405
پژو پارس از محصولات محبوب ايران‌خودرو در حالي مكان يازدهم اين رتبه‌بندي را به خود اختصاص داده كه در بخش بدنه امتياز نسبتا ضعيف 71- را كسب كرده است.
اين خودرو همچنين در قسمت‌هاي تزئينات داخلي و خارجي امتياز 82- و در بخش سيستم تعليق و فنر و فرمان‌پذيري امتياز 5- رادارا است.
اين در شرايطي است كه پژو 405 ديگر محصول پرتقاضاي ايران‌خودرو نيز در بخش تزئينات داخلي و خارجي امتياز 89- در قسمت بدنه امتياز 77- و در سيستم تعليق و فنر و فرمان‌پذيري امتياز 7/6- را كسب كرده و در مجموع دوازدهم شده است.

منفي سمند
سمند كه برند ملي ايران‌خودرو به حساب مي‌آيد جايگاه چندان مناسبي را در رتبه‌بندي كيفي خودروهاي توليد داخل به دست نياورده و با امتياز 199- در رده سيزدهم ايستاده است.
به نحوي كه اگر 2 امتياز منفي ديگر كسب مي‌كرد از گروه خوب‌ها خارج و به دسته قابل قبول‌ها مي‌رفت.
در هر صورت سمند تنها در دو بخش صداهاي غيرعادي و نفوذ آب نمره صفر را دارا است در حالي كه در بخش‌هاي فني‌تر و مهم‌تر داراي امتياز منفي است. اين خودرو در بخش تزئينات داخلي و خارجي امتياز 104-، در قسمت بدنه امتياز 41- و در سيستم تعليق و فنر و فرمان‌پذيري امتياز 6/8- را كسب كرده كه به هيچ‌وجه نمي‌تواند شرايط مناسبي براي برند ملي ايران‌خودرو، محسوب شود.

گروه تهي
از 16 خودروي توليد داخل به لحاظ آنكه نتوانسته‌اند امتيازي بين 200- تا 277- را كسب كنند هيچ كدام در گروه قابل قبول‌ها قرار نگرفته و بدين سبب اين گروه در اين زمينه تهي مانده است.

دسته رودرواسي
دسته حداقل قابل‌ قبول‌ها را بايد به نوعي نماد تعارف ميان موسسه استاندارد و خودروسازان كشور تلقي كرد؛ چرا كه خودروهاي جاي گرفته در اين دسته در تمامي بخش‌ها، نمره منفي كسب كرده و مجموع امتياز منفي آنها بسيار بالا است و شايد تنها به لحاظ تيراژ بالايشان، گروهي را نيز به آنها اختصاص داده‌اند. محصولات عضو گروه حداقل قابل قبول‌ها حتي در حياتي‌ترين بخش ايمني يعني ترمز نيز داراي امتياز منفي هستند.
به هر حال پرچم‌دار اين گروه، پژو روآ محصول پرتيراژ ايران‌خودرو است كه با امتياز 297- چهاردهم رسيده است. بخش اعظم اين امتياز منفي به قسمت بدنه روآ مربوط مي‌شود كه امتياز 112- را دارا است، اين خودرو در قسمت ترمز نيز داراي امتياز 7/1- است. اين در حالي است كه پرايد معمولي پارس‌خودرو با امتياز 299- در مجموع در جايگاه پانزدهم جدول رتبه‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل ايستاده است. در حالي كه امتياز آنها در بخش ترمز 3/2- است. اين خودرو نيز جزو محصولات پرتيراژ سايپا است.

پرايد 141، از آخر اول
امتياز 345- براي پرايد 141 پارس‌خودرو و در نتيجه آخر شدن آن در جدول رتبه‌بندي مذكور، به خوبي گوياي كيفيت پايين اين خودرو است. پرايد 141 پارس‌خودرو، در بخش بدنه با امتياز 136- روبه‌رو بوده و امتياز آن در قسمت تزئينات داخلي و خارجي نيز، 126- منظور شده است. اين خودرو در بخش ترمز نيز با امتياز 1- روبه‌رو است.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=101916 (http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=101916)

hafez41
10 May 2008, 09:10 AM
آقا نوید سلام

قبلا فرموده بودی که اگر کیلومتر شمار جزیی و بعد آن مصرف سوخت صفر کنیم بقیه آیتمها هم صفر میشه-این مطلب درست - سئوالم این وقتی کیلومتر شمار جزیی صفر بشه به طبع آن آیتم کیلومتر شمار جزیی که با شکل خودرو نمایان میشه هم صفر میشه الان که هر دو صفر شده اند و هر دو همزمان یک عدد رو نشون میدن چه فایده ای داره؟

fazarayan
10 May 2008, 09:23 AM
آقا نوید سلام

قبلا فرموده بودی که اگر کیلومتر شمار جزیی و بعد آن مصرف سوخت صفر کنیم بقیه آیتمها هم صفر میشه-این مطلب درست - سئوالم این وقتی کیلومتر شمار جزیی صفر بشه به طبع آن آیتم کیلومتر شمار جزیی که با شکل خودرو نمایان میشه هم صفر میشه الان که هر دو صفر شده اند و هر دو همزمان یک عدد رو نشون میدن چه فایده ای داره؟


کیلومتر شمار جزعی به منظور اندازه گیری مسافت ها به کار میره
و اون یکی که شما میفرمائید برای اطلاع از مسافت پیموده شده از آخرین پمپ بنزین است

Navid_Aref
10 May 2008, 02:53 PM
http://64.40.99.49/Multimedia/pics/1386/7/Economy/34.jpg

*كاهش توليد برخي خودروهاي سواري در ماه فروردين*
تامين قطعات داخلي با مشكل روبه‌روست

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران / سرويس: خودرو
توليد خودروهاي سواري در فروردين ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13 درصد كاهش يافت و همچنان فعالان صنعت خودرو با كمبود قطعه، نبود مواد اوليه توليد و مشكلات نظام بانكي دست و پنجه نرم مي‌كنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاي دانشجويان ايران (ايسنا)، در ماه فروردين حدود 40 هزار و 455 دستگاه خودرو سواري توليد شد كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج هزار و 983 دستگاه كاهش را نشان مي‌دهد.

در شرايط فعلي خودروسازان و قطعه‌سازان شرايط بدي را سپري مي‌كنند كه آمار توليدي فوق مبين اين مطلب است. امسال آغازي نه چندان خوب براي خودروسازان و قطعه‌سازان بود؛ چرا كه با افزايش قيمت جهاني فولاد و عدم وجود زيرساخت‌هاي لازم براي تامين منابع مالي، به يك باره آن‌ها با يك چالش جدي روبه‌رو شدند و اوضاع توليد به گونه‌اي شده كه به گفته مديرعامل ايران خودرو حتي ديگر بانك‌هاي داخلي نيز از ارايه وام خودداري مي‌كنند.
درحال حاضر شرايط به گونه‌اي است كه قطعه‌سازان دست دوم نيز به سختي به مجموعه‌سازان قطعه مي‌دهند و قطعه‌سازاني نيز كه از بنيه مالي قوي برخوردارند، به ندرت به خودروسازان قطعه مي‌فروشند كه اين كار با هدف بالا بردن قيمت قراردادهاي امضا شده با خودروسازان بزرگ انجام مي‌شود.
البته در اين ميان وضع انبار قطعات نيز بد نيست و با توجه به شرايط پيش آمده، كمتر كسي حاضر به ارايه قطعه به خودروسازان است.

شرايط به وجود آمده در حالي رخ مي‌دهد كه شيخاني - قائم مقام مديرعامل ايران خودرو در محصول و كيفيت - درباره كاهش توليد ايران خودرو در فروردين ماه به ايسنا گفته بود كه كاهش توليد اين شركت در مدت فوق به دليل مشكلات تامين و تدارك قطعه بود كه بخش مهمي از آن مي‌بايست از خارج كشور تامين مي‌شد كه كمي با مشكل مواجه شده است.

البته قطعات وارداتي نيز شرايطي بهتر از داخلي‌ها ندارند. با توجه به شرايط بد اقتصادي و بازار گرمي خارجي‌ها معمولا واردات قطعه به صورت مستقيم ديگر به آساني امكان‌پذير نيست و قطعه‌سازان معمولا خريد‌هاي خود را از طريق شخص ثالث انجام مي‌دهند.
از طرفي قطعه‌سازان با توجه به افزايش شديد مواد اوليه و دستمزد، خواهان افزايش قيمت قراردادهاي خود شده‌اند كه به گفته دبير انجمن سازندگان قطعه و مجموعه‌هاي خودرو، اين كار توسط سازه‌گستر و ساپكو (تامين كنندگان قطعه سايپا و ايران‌خودرو) در حال بررسي است.

شايد نگاهي به كاهش توليد خودروسازان، صحه‌اي بر مطالب فوق باشد.
توليد پژو 206 در فروردين امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بيش از 50 درصد، سمند بنزين سوز حدود 49 درصد، سمند گاز سوز 37 درصد و پرتيراژترين محصول ايران خودرو در سال گذشته يعني پژو روآ نيز حدود 42 درصد مشمول كاهش توليد بوده‌اند.

اما در اين ميان وضعيت سايپا با توجه به تنوع كم محصولات آن بهتر است، چرا كه توليد زانتيا در اين مدت 17 درصد و پرايد نسيم و صباي بنزين سوز فقط 32 درصد كاهش داشته است. از خودروسازان بزرگ كشور نيز پارس خودرو كمترين مشكل را داشت. اين شركت فقط در توليد پرايد مونتاژ نسيم و صبا 27 درصد كاهش توليد داشت.

از گروه ايران خودرو تنها محصولاتي كه شامل افزايش توليد نسبت به فروردين سال گذشته بودند، مي‌توان به پژو 206 اتوماتيك ( رشد 320 درصدي)، پژو 405 انژكتوري ( رشد 37 درصدي) و تندر90 ( رشد 50 درصدي) اشاره كرد. از گروه سايپا نيز توليد ريو رشد 37 درصدي و توليد پرايد نسيم و صباي گاز سوز رشد 229 درصدي داشته است.

همچنين از گروه پارس خودرو، مونتاژ پرايد نسيم و صباي گاز سوز رشد 14.3 درصدي، توليد تندر90 رشد 12.53 درصدي و توليد ماكسيما رشد 32 درصدي داشته است.

به گزارش ايسنا، ايران خودرو در فروردين 15 هزار و 910 دستگاه خودرو سواري توليد كرد كه در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته پنج هزار و 458 دستگاه كاهش (افت 25درصدي) داشته است. همچنين گروه خودروسازي سايپا در فروردين 14 هزار و 422 دستگاه خودرو سواري توليد كرد كه در مقايسه با توليد مدت مشابه اين گروه خودروسازي در سال گذشته 636 دستگاه كاهش (افت 4درصدي) را نشان مي‌دهد.

در گروه پارس خودرو نيز كه تنها خودروساز نيمه دولتي است كه با افزايش توليد در فروردين ماه مواجه بوده، اين گروه توانسته 9 هزار و 826 دستگاه خودروي سواري توليد كند كه در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته توليدش را 240 دستگاه (رشد 2.5 درصدي) افزايش داده است.

http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1128208

hassan
11 May 2008, 01:24 AM
سلام
از اولویت سوم ایران خودرو کسی ماشینشو گرفته؟

amir1366
11 May 2008, 12:00 PM
سلام
از اولویت سوم ایران خودرو کسی ماشینشو گرفته؟

من که 22 اسفند ریختم که نگرفتم .ولی چند تا شماره مشتری که به سیستم ایران خودرو دادم از 10 تا شماره دونفر ماشینشون سند خورده بود.

tondar joon2
11 May 2008, 08:12 PM
ببخشید توی دعوت نامه های ایران خودرو (اگر خودرو هر تیپی باشه :E0 E0+ac E1 E1+cpو...)می توان بهیک تیپ بالا تر برد؟ اگر میشه چند تا تیپ؟:icon_ques:icon_ques:icon_ques

RF51
12 May 2008, 10:11 AM
سلام
اطلاعیه صدور دعوت نامه الویت هفتم از سایت پارس خودرو برداشته شده، کسی میدونه جرا؟ از دوستان مرحله هفتم ایا کسی هست دعوت نامه گرفنه باشه و پول واریز کرده باشه؟

http://sales.parskhodro.ir/

hafez41
12 May 2008, 10:26 AM
سلام
اطلاعیه صدور دعوت نامه الویت هفتم از سایت پارس خودرو برداشته شده، کسی میدونه جرا؟ از دوستان مرحله هفتم ایا کسی هست دعوت نامه گرفنه باشه و پول واریز کرده باشه؟

http://sales.parskhodro.ir/

بله من وجه را واریز کردم و بعضی از دوستان هم که رنگ نقره ای درخواست داده بودند نیز خودورشون تحویل گرفتند

garibbeh
12 May 2008, 11:51 AM
سلام
اطلاعیه صدور دعوت نامه الویت هفتم از سایت پارس خودرو برداشته شده، کسی میدونه جرا؟ از دوستان مرحله هفتم ایا کسی هست دعوت نامه گرفنه باشه و پول واریز کرده باشه؟


بله من نيز دعوت نامه را دريافت كردم و وجه را واريز نمودم

Navid_Aref
13 May 2008, 11:37 AM
تندر 90 توانسته است رضايت مردم را جلب نمايد

به گزارش خبرخودرو، مدير عامل فرانسوي شركت رنو پارس در حاشيه مراسم اختتاميه مسابقه طراحي و توليد خودروهاي الكتريكي كه در سالن جابربن حيان دانشگاه صنعتي شريف برگزار شد گفت:شركت رنو پارس،سعي كرده است در تمام دانشگاه هاي معتبر دنيا حضور داشته باشد و دانشگاه صنعتي شريف نيز از بهترين دانشگاه هاست كه در پاسخ به دعوت اين دانشگاه در اين مسابقه به عنوان حامي يكي از تيمهاي شركت كننده حضور پيدا كرديم .
ميشل كربل در گفتگو با خبر نگار خبرخودرو افزود: سياستهاي شركت نيز همكاري با دانشگاههاي بزرگي همچون دانشگاه صنعتي شريف را تاييد مي كند.

وي با اشاره به ابراز رضايت مردم از تندر 90 گفت: با توجه به اين كه ريشه و دليل تاسيس شركت رنو پارس در ايران توليد تندر 90 بوده است خوشحايلم كه مي بينيم تندر 90 توانسته است رضايت مردم را جلب نمايد و كيفيت مناسب اين خودرو مهمترين دستاورد آن براي رنو پارس است.

كربل در پايان در خصوص مشكلات موجود در خط توليد تندر 90 افزود:لازم است تا تكرار كنم كه از نظر واردات هيچ گونه مشكلي نداشته ايم و تنها دليل به تعويق افتادن توليد تندر 90 عدم رضايت شركت رنو پارس از کیفیت برخی قطعات داخلی است.

شايان ذكر است كه شركت رنو پارس حامي تيم توسن از دانشگاه صنعتي شريف بوده است كه اين گروه توانستند در اين مسابقات رتبه اول را به دست آورند.
http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=45467

amir59y
13 May 2008, 12:21 PM
منم اولویت هفتم بودم دعوتنامه ام اومد پولم واریز کردم ولی حق انتخاب lp رو نداشتم . شماها چطور ؟

amir59y
13 May 2008, 12:30 PM
يه سوال داشتم
ديروز رفتم نمايندگي سايپا يه تندر e2 فول و يه دونه پايه رنگ نقره اي كنار هم بودند ولي رنگشون فرق مي كرد كد رنگشون (روي سيني موتور خوندم) يكي بود ولي 5 نفري كه اونجا بوديم نظرشون اين بود كه رنگ فوله روشنتر و قشنگتره آيا اينجوري هست يا نه ؟
تفاوت فول و پايه بغير از رينگ و پخش و كيسه هوا و شيشه بالابر ديگه چيه ؟

RF51
13 May 2008, 05:32 PM
امروز اگهی مربوط به الویت هفت پارس خودرو مجددا به صورت نوار متحرک در قسمت پائین سایت پارس خودرو قرار گرفته است.

tondar joon2
13 May 2008, 06:20 PM
ببخشید توی دعوت نامه های ایران خودرو (اگر خودرو هر تیپی باشه :E0 E0+ac E1 E1+cpو...)می توان بهیک تیپ بالا تر برد؟ اگر میشه چند تا تیپ؟:icon_ques:icon_ques:icon_ques


بابا یکی جواب منو بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:icon_bigg:icon_bigg:icon _bigg

abbas123
13 May 2008, 06:54 PM
يه سوال داشتم
ديروز رفتم نمايندگي سايپا يه تندر e2 فول و يه دونه پايه رنگ نقره اي كنار هم بودند ولي رنگشون فرق مي كرد كد رنگشون (روي سيني موتور خوندم) يكي بود ولي 5 نفري كه اونجا بوديم نظرشون اين بود كه رنگ فوله روشنتر و قشنگتره آيا اينجوري هست يا نه ؟
تفاوت فول و پايه بغير از رينگ و پخش و كيسه هوا و شيشه بالابر ديگه چيه ؟

با درود

در مورد رنگ نظری ندارم !!!:icon_ques

اما تفاوت های عمده ی E2 پایه و E2+LP :

پخش سی دی خور
رینگ آلومینیومی
شیشه بالا بر عقب برقی
کیسه هوای سمت شاگرد
بزرگترین تفاوت بین این دو مدل است .

اگر مورد دیگری هم هست اساتید بفرمایند.


با سپاس

abbas123
13 May 2008, 06:59 PM
با درودی دیگر بار

تفاوت عمده و بزرگ این دو مدل که من یادم رفت به آن اشاره کنم اینست :

مدل ال پی پاشنه ی آشیل خودرو سازان است و اینکه آنرا فعلا به کسی نمی دهند!!!
البته از ما بهتران جای خودشون رو دارند .


بدرود

Navid_Aref
15 May 2008, 10:20 AM
ببخشید توی دعوت نامه های ایران خودرو (اگر خودرو هر تیپی باشه :E0 E0+ac E1 E1+cpو...)می توان بهیک تیپ بالا تر برد؟ اگر میشه چند تا تیپ؟:icon_ques:icon_ques:icon_ques

بابا یکی جواب منو بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:icon_bigg:icon_bigg:icon _bigg

با سلام. دوست گرامی طبق اعلام خودرو سازها انتخاب مدل هنگام تکمیل وجه فقط در رنج و محدوده ای است که فرد در هنگام ثبت نام انتخاب کرده است.
کسانی که E0 انتخاب کردند فقط می توانند این نمونه و یا مدل کولر دار آن را انتخاب کنند.
کسانی که E1 انتخاب کرده اند فقط می توانند یک از سه مدل E1 پایه،E1-CP و یا E1-CP-SP را انتخاب کنند.
کسانی هم که E2 در هنگام ثبت نام انتخاب کرده اند می توانند E2 معمولی و شاید E2-LP را در هنگام واریز وجه انتخاب کنند.

البته به سطح پایین تر آمدن هیچ محدودیتی ندارد.

(نکته : در این مملکت هیچ کاری نشد ندارد!!)

coder2
17 May 2008, 09:15 AM
سلام دوستان
بنده جزء اولويت هفتم پارس خودرو و در زنجان هستم و انشا ا.. تا چند روز ديگه E2 خودمو تحويل ميگيرم. خواستم بدونم در هنگام تحويل چه نكاتي رو بايد در نظر داشت و همچنين چه چيزايي بايد جزو لوازم خودرو تحويل بشه.

hafez41
17 May 2008, 12:38 PM
سلام دوستان
بنده جزء اولويت هفتم پارس خودرو و در زنجان هستم و انشا ا.. تا چند روز ديگه E2 خودمو تحويل ميگيرم. خواستم بدونم در هنگام تحويل چه نكاتي رو بايد در نظر داشت و همچنين چه چيزايي بايد جزو لوازم خودرو تحويل بشه.

انشا ا.. به مبارکی

قرآن -جک-آچار چرخ-قلاب بکسل-کفی زیر پایی-قالپاپ چرخها-مثلث خطر-زاپاس -کلید اصلی +یدک-برگ تحویل-کتابچه راهنما و دفترچه گارنتی- کلیه قسمتهای خودرو را چه از نظر بدنه و رنگ برانداز کن و طبق کتابچه راهنما جهت آبندی و سایر دستوالعملها اقدام کن.

Navid_Aref
17 May 2008, 01:08 PM
سلام دوستان
بنده جزء اولويت هفتم پارس خودرو و در زنجان هستم و انشا ا.. تا چند روز ديگه E2 خودمو تحويل ميگيرم. خواستم بدونم در هنگام تحويل چه نكاتي رو بايد در نظر داشت و همچنين چه چيزايي بايد جزو لوازم خودرو تحويل بشه.


انشا ا.. به مبارکی

قرآن -جک-آچار چرخ-قلاب بکسل-کفی زیر پایی-قالپاپ چرخها-مثلث خطر-زاپاس -کلید اصلی +یدک-برگ تحویل-کتابچه راهنما و دفترچه گارنتی- کلیه قسمتهای خودرو را چه از نظر بدنه و رنگ برانداز کن و طبق کتابچه راهنما جهت آبندی و سایر دستوالعملها اقدام کن.

ضمن تشکر از جناب حافظ گرامی ، اگر این موضوعات را هم در هنگام تحویل خودرویتان مد نظر داشته باشید خوبه:

ابتدا بایستی دور تا دور خودرو وسقف آن را به خوبی چک کنید تا خراش و مشکلی روی بدنه, سپرها و شیشه ها و لاستیک های آب بندی خارجی دور شیشه ها وجود نداشته باشد.
تایرها و رینگ ها را بازرسی کنید، صندوق عقب را باز کنید و محتویات درون آن را چک کنید. درب موتور یا کاپوت را باز کنید و موتور و متعلقات آن را چک کنید ، شیشه بالابرها و خود درب ها و لاستیک آب بند داخلی سیل) دور تا دور آنها را تک تک امتحان کنید ، صندلیها و اهرم های آنها ،آینه ها و گرمکن آنها و شیشه گرمکن عقب در هنگام موتور روشن چک شود، شیشه شور و عملکرد برف پاکن ها و سیستم صوتی را امتحان کنید و قفل مرکزی و قفل درب ها و موکت کفپوش اصلی کف خودرو وصندوق عقب ، کمربند های ایمنی , پشت سری ها, کلید فلاشر و....
باقی تستها را هم باید با حرکت اتومبیل انجام داد مثل عملکرد فرمان , پدال ها و عملکرد آنها و عملکرد دسته دنده و تعویض دنده ها و صدای طبیعی موتور , کولر و دستگیره های چرخان مرتبط با آن و ....
اگر مواردی دیگر را از قلم انداختم لطفا دوستان دیگر قید کنند. ممنون.


دو خبر مرتبط با تندر 90 از دنیای اقتصاد:

1) سخنگوي شوراي سياست‌گذاري خودرو در گفت‌‌و‌گو با «دنياي‌اقتصاد» اعلام كرد
تغيير مقررات گارانتي

حميدرضا بهداد
حدود 4 ماه از احياي شوراي سياست‌گذاري خودرو توسط وزير صنايع و معادن مي‌گذرد، اين در حالي است كه تاكنون اعضاي اين شورا پنج جلسه را در ساختمان شماره يك خيابان سميه برگزار كرده‌اند.

در دو جلسه ابتدايي اين شورا كه در روزهاي پاياني سال گذشته شكل اجرايي به خود گرفت، ظاهرا تنها به معارفه و ارزيابي كلي از مسائل صنعت خودروي كشور گذشته و مصوبه خاصي از اتاق شورا بيرون نيامده، در حالي كه سه جلسه برگزار شده در سال جديد مصوبات مهم و درخور توجهي داشته است، در همان روز شروع به كار ستاد و معرفي اعضاي اوليه شوراي سياست‌گذاري توسط وزير صنايع، انتقادهايي نسبت به برگزيد‌گان، وارد و همين امر نيز موجبات عضو‌گيري‌هاي جديد در اين ستاد را فراهم آورد.
چراكه هيچ نماينده‌اي از خودروسازان بخش‌خصوصي و همچنين مصرف‌كنندگان خودرو در جمع 12 نفره اوليه ديده نشده و از طرفي اين جمع 12 نفره تركيبي از خودروسازان و سازمان گسترش بوده و تنها رييس انجمن قطعه سازان به عنوان بخش‌خصوصي در ستاد مذكور حضور داشت. همين امر نيز سبب شد تا محرابيان سه عضو ديگر را كه شاخص‌ترين آنها نماينده توليد‌كنندگان بخش‌خصوصي خودروهاي تجاري به حساب مي‌آمد، به جمع قبلي اضافه كند.
اما باز هم درهاي ساختمان شماره يك خيابان سميه به روي نماينده مصرف‌كنندگان بسته ماند و عضوي از اين بخش به شورا معرفي نشد. اين در شرايطي است كه مظفر اعواني، سخنگوي شوراي سياست‌گذاري خودرو در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما به تشريح آنچه كه در اتاق دربسته شورا گذشته، پرداخت.
وي با بيان اينكه در عمده جلسات برگزار شده، اعضاي ستاد، بيشتر، آيين‌نامه‌ها و اهداف شورا را مورد بررسي قرار داده‌اند، گفت: از مباحث مهم مطروحه در پنج جلسه برگزار شده، نياز شورا به اعضاي جديد ازجمله نماينده مصرف‌كننده و همچنين نماينده بخش خصوصي خودروسازان (خودروهاي سواري سبك) بود كه قرار است احكام جديد براي ورود اين دو نماينده به شورا نيز طي جلسات آينده صادر شود. وي افزود: فعلا در حال بررسي خودروسازان خصوصي‌ هستيم تا واجد شرايط‌ترين آنها را به عضويت شوراي سياست‌گذاري درآوريم اعواني همچنين با اشاره به اينكه نماينده مصرف‌كننده از ميان دارندگان خودروي كشور خواهد بود تاكيد كرد: قرار است كميته‌اي متشكل از برخي اعضاي شورا، يا شخصي حقيقي را از بين مشتريان داخلي در اين زمينه انتخاب كرده و يا راهكارهاي مناسب، براي تعيين نماينده مصرف‌كننده ارائه شود.

تشكيل 4كميته در شورا
اما از نكات ديگر اظهارات اعواني در گفت‌وگو با خبرنگار ما، تشكيل چهار كميته كيفيت و خدمات پس از فروش، تجهيز و توسعه صادرات، تدوين برنامه و استراتژي صنعت خودرو و همچنين تنظيم بازار است كه رياست اولي را سخنگوي شورا بر عهده داشته و مسووليت كميته دوم نيز به منطقي مديرعامل ايران‌خودرو واگذار شده است. در حالي كه قلعه‌باني مديرعامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع كشور، به سمت رياست كميته سوم رسيده و كميته چهارم نيز تحت مسووليت صالحي نيا از اعضاي دفتر ماشين‌سازي و نيروي محركه وزارت صنايع، فعاليت خواهد كرد. نكته قابل توجه در زمينه تشكيل اين كميته‌ها اين است كه غالب اعضاي شوراي سياست‌گذاري خودرو دولتي هستند و از مسوولان و ذي‌نفعان ايران‌خودرو و سايپا و البته وزارت صنايع محسوب مي‌شوند و در واقع بدين شكل نه تنها نظارتي خارج از حصار دولت و دولتي‌هاي صنعت خودرو بر عملكرد اين شورا نيست بلكه با تشكيل اين چهار كميته عملا خود آنها براي خودشان تصميم گرفته و بريده‌هايشان را بر قامت اين صنعت خواهند دوخت. .....

باز هم تندر-90
تندر-90 وحاشيه‌هاي توليد و عرضه آن كه طي يك سال اخير به يكي از مباحث مهم و پر حرف‌و‌حديث صنعت خودروي كشور تبديل شده است نيز جزو موارد مطروحه در جلسات شوراي سياست‌گذاري بود و در حالي كه هنوز درصد بالايي از ثبت‌نام‌كنندگان موفق به دريافت تندر-90 خود نشده‌اند اعضاي شورا تنها به اين نتيجه رسيدند كه از اواخر خرداد امسال تمامي نمايندگي‌ها و تعميرگاه‌هاي مجاز ايران‌خودرو پارس‌خودرو بدون در نظر گرفتن شركت سازنده آن، به مشتريان تندر-90 خدمات ارائه كنند به نحوي كه به گفته اعواني از تاريخ يادشده مشتريان هر دو شركت مي‌توانند از خدمات يكديگر در قالب خودروي تندر-90 استفاده كنند.....

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=103067

2) بازار خودروهاي داخلي
تندر90 در مدل‌هاي E0 وE1 وE2 از 10‌ميليون و 400 تا 5/14ميليون تومان خريد و فروش مي‌شود.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=103078

sibernet
17 May 2008, 02:02 PM
سلام..
من تازه عضو این سایت شدم می خواستم از دوستانی که خودرو تندر 90 خود را تحویلگرفتن سوالی بپرسم
من مدل e2 ثبت نام کردم و اسمم در اولویت هشتم قرار گرفته می خواستم بدونم بعد از گرفتن دعوتنامه چقدر طول میکشه خودرو رو تحویل بدن واینکه چطور میتونم رنگ ماشینو تغییر بدم ؟آیا امکانش هست؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

Navid_Aref
17 May 2008, 02:18 PM
ضمن خوش آمد گویی به شما عرض کنم که خودری بنده که E2 معمولی پارس خودرو بود و حدود دو هفته پس از تکمیل وجه تحویل اینجانب شد. البته بدون هیچ گونه مدارکی که بعدا آنها را تحویل گرفتم.
تغییر رنگ را بایستی قبل از تکمیل وجه انجام دهید و بهتر است به اداره مرکزی شرکت خودرو سازی مراجعه کنید و در آنجا تقاضای کتبی خود را ارائه کنید چون احتمالا نمایندگی از پذیرفتن تقاضای شما برای تغییر رنگ، شانه خالی کند.
پارس خودرو هستید یا ایران خودرو ؟

sibernet
17 May 2008, 02:28 PM
خیلی خیلی ممنون
من هم پارس خودرو ثبت نام کردم یه سوال دیگه شما جز کدوم اولویت بودین اخه می خواستم بدونم اولویت هفتمیها که همین چند وقت پیش اعلام شدن ماشین رو تحویل گرفتن یا نه؟

Navid_Aref
17 May 2008, 03:20 PM
خیلی خیلی ممنون
من هم پارس خودرو ثبت نام کردم یه سوال دیگه شما جز کدوم اولویت بودین اخه می خواستم بدونم اولویت هفتمیها که همین چند وقت پیش اعلام شدن ماشین رو تحویل گرفتن یا نه؟

اولویت سوم پارس خودرو بودم و اواسط بهمن 86 خودروی خود را تحویل گرفتم.
اولویت هفتم هم اعلام شده و عده زیادی دعوتنامه های خود را تا کنون تحویل گرفته و برخی نیز خودروی خود را تحویل گرفته اند.
به احتمال بسیار زیاد در ماه خرداد ، اولویت های هشتم و نهم نیز دعوتنامه های خود را به همراه خودروی خود از پارس خودرو تحویل می گیرند.

Navid_Aref
18 May 2008, 05:11 PM
یکی از دوستان این سایت به نام mhabbasi (http://www.phalls.com/member.php?u=22270) برای پرس و جو درباره مگان 2000 ثبت نامی خودشون از شیراز به تهران مسافرتی چند ساعته داشتند و به پارس خودرو رفتند. ایشان این مطلب را با عکس در تاپیک جامع مگان قرار دادند که فکر کنم برای دوستانی که در پارس خودرو تندر 90 ثبت نام کردند و منتظر خودروی خود هستند جالب باشه:

گزارشی از پارس خودرو تهران... Live!!!

خوب بعد از دو الی سه روز سلام....
می خواستم تهران به روز کنم اما نتونستم کافی نت پیدا کنم....


خدمت شما عرض کنم ابتدا به مدیریت بازاریابی و فروش پارس خودرو واقع در کیلومتر 9 جاده مخصوص کرج رفتم....
اول به بخش شکایات رفتم و با جناب آقای نوزری و سرکار خانم بهرام ملاقات کردم و خواسته خودم رو در مورد ماشین گفتم و البته شرمندشون هم شدم و همکارانشون هم شرمندم شدن که به خاطر یک سوال و جواب ساده من بایستی 1000 کیلومتر راه بیام با ماشین شخصی و برگردم 2باره شیراز....


بعد از آن رفتم به دفتر مدیریت بازاریابی و فروش (دفتر آقایان بابایی و میر منصف)(همونایی که امضاء کوچولوشون پای بخشنامه های پیش فروش و فروش شرکت پارس خودرو هست)


منشی آقای میرمنصف گفت با شرکت نیسان الان جلسه دارن بعد دیدم یه مشت چشم بادمی خوشحال رفتن توی دفتر آقای بابایی و آقای میرمنصف هم رفت...


حدود 2.5 ساعت منتظر توی راهروی باریک پارس خودرو گذشت (طبقه دوم) تا یک لحظه اومد بیرون و من دیدمش و گفت توی جلسه هست شماره تلفنت رو بده تا زنگ بزنم بهت که گفتم من از شیراز اومدم تا رو در رو صحبت کنیم....


گفت باشه و رفت و بعد از 3.5 ، جلسه برای صرف نهار متوقف شد که من رو به دفتر کارش دعوت کرد...


از پنجره اتاق آقای میرمنصف دنیایی تندر 90 دیده می شد... خیلی زیاد بود... بالای 300 الی 400 خودرو تندر 90 دیده می شد....


http://i32.tinypic.com/29e2742.jpgو آمدند....


http://www.phalls.com/showpost.php?p=514889&postcount=1271

Navid_Aref
19 May 2008, 12:15 PM
مدير فروش پارس خودرو به ايسنا خبرداد:

مدير فروش پارس خودرو با تاكيد بر اين كه در حال حاضر براي تندر90 جز در مدل E2 هيچ تعهد ثبت نامي ديگري نداريم، افزود: حدود چهار هزار و 800 دستگاه از تعهدات اين خودرو باقي مانده و در حال حاضر مشغول انجام تعهدات مربوط به تندر90 مدل E1 CP براي بانك ملت هستيم.
وي درباره اين‌كه آيا اين مساله مشكلي براي انجام تعهدات مربوط به مدلE2 به وجود نخواهد آورد؟ گفت: برنامه توليد ما كاملا مشخص است و طبق آن پيش مي‌رويم. حتي اگر بحث تحويل 2200 دستگاه تندر90 را به بانك ملت نداشتيم، هيچ تاثيري در افزايش توليد مدل E2 تندر90 به مشتريان به‌وجود نمي‌آمد

او با رد افزايش 1.5ميليون توماني قيمت تندر90 كه چندي پيش مطرح بود، اظهار كرد: امسال هيچ گونه افزايش قيمتي براي تندر90 و مگان نداشتيم و حتي در حال حاضر براي ساير خودروها مثل ماكزيما با قيمت كمتر از 40 ميليون تومان، فروشمان پايين‌تر از قيمت مصوب كميته خودرو سال 1381 است؛ بنابراين هيچ گونه افزايش قيمتي نيز براي محصولات گروه نيسان نداشتيم

http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1133007

MEHRDAD_Ilat
19 May 2008, 01:54 PM
با سلام؛
مثل اینکه کسانی که در ایران فرقون ثبت نام کرده اند هیچ حق وحقوقی ندارند و هیچکس هم از این ایران فرقون نمیپرسه که چرا فروردین و اردیبهشت هیچ دعوتنامه جدیدی صادر نشده و هیچ اولویتی اعلام نشده است .
به این میگن آخر رعایت حقوق فرقون سازی و همایت همه جانبه از این فرقونسازهای لوس وننر که اگر اینها نبودند نهایتش 20 هزار نفر در دو کارخانه بیکار میشدند ولی در عوض صنعت حمل ونقل و آمار تصادفات و مرگ و میر که سالی 30000 نفره کمتر میشد و مصرف سوخت کشور هم یک سوم کمتر میشد.
خوب آخرین خبری که امروز گرفتم اینه که ایران فرقون خط تولید لوگان رو روزهای پنجشنبه و جمعه تعطیل میکنه ولی در روزهای کاری 200 عدد تولید میکنه که میشه ماهی 4400 دستگاه یا تقریباً برابر 1 لولویت در ماه خبر و فروردین هم تقریباً تولیدی نداشته (1200-1300 دستگاه)خبر بعدی اینکه چون قیمت فروش ثابت بوده 11.200 برای ای دو ساده و 11.800 برای ال پی ولی قیمت مواد اولیه و هزینه بالا رفته پس سعی به واگذاری خودروهایی با حداقل امکانات داره یعنی ال پی اصلاً تولید نمیشه و مرتباً بخشنامه تبدیل به ای 1 پایه(بدون هیدرولیک و ABS و شیشه بالا بر , آینه برقی - در ماه گذشته 3 بخشنامه تبدیل ای 2 به ای1 و سمند و 405 و پارس صادر کرده).

Navid_Aref
19 May 2008, 03:52 PM
http://www.bornanews.com/Images/News/larg_pic/29-2-1387/IMAGE633467945154378750.jpg
ظاهر تندر 90 متحول مي شود

معاون مدير توليد تندر 90 ،از رفع مشکل نقدينگي پروژه توليد اين خودرو خبر داد و گفت:با برطرف شدن مشکل تامين نقدينگي،ضمن جبران عقب افتادگي توليد درارديبهشت ،توليد روزانه 180 دستگاه درخرداد،225 دستگاه درتير،300 دستگاه در مرداد و 350 دستگاه در مهرماه محقق مي شود.

"محمد رضا معتمد"درگفت وگو با خبرنگاراقتصادي برنا،برآورد نياز بازار در اين خودرو را 150 تا 170 هزاردستگاه عنوان کرد وگفت:درصورت افزايش تقاضا ظرفيت توليد تندر 90 درکشورقابل افزايش به 500 هزار دستگاه خواهد بود.
وي با اشاره به افزايش سه برابري قيمت فولاد درسال جاري،اظهار داشت:با وجود افزايش هزينه هاي توليد وافزايش قيمت قطعات وارداتي ،خودروي تندر 90 به قيمت ثبت نام شده به متقاضيان عرضه مي شود.
معاون توليد تندر 90 ،با اشاره به ثبت نام سه مدل از اين خودرو براي سال جاري ،تصريح کرد:با رفع مشکل نقدينگي ضمن افزايش تيراژ،مي توان ازافزايش قيمت احتمالي تندر 90 تا پايان سال جلوگيري کرد. معتمد درخصوص تغييرات ظاهري تندر 90 درآينده، اظهارداشت:طبق توافقات به عمل آمده با شرکت رنو پارس پس از عرضه قابل قبول تندر 90 به بازار و جمع آوري و بررسي نظرات مشتريان و کارشناسان ،تغييرات ظاهري (فيس ليفت)در مورد تندر 90 اعمال مي شود.

وي با بيان اينکه 70 تا 80 درصد از مشتريان تندر 90 علاقه مندي خود را به دريافت خودروي بهتراز نظر امکانات جانبي ابراز داشته اند،افزود: بر اساس ارزيابي هاي صورت گرفته 70 تا 80 درصد نيز از شکل ظاهري خودرو رضايت داشته اند. معاون توليد تندر 90 ،تصريح کرد:ارايه هرگونه تغييرات ظاهري درتندر 90، با تصميم شرکت رنو پارس و با لحاظ کردن نظرات مشتريان صورت مي گيرد.
وي در ادامه از توليد بيش از 50 درصد از قطعات اين خودرو در کشور خبر داد و گفت:هم اکنون قطعه سازان داخلي به کيفيت مورد نظر رنو پارس رسيده اند ودر صورت نياز،قطعات مورد نياز ساير زير مجموعه هاي خارجي رنو پارس را نيز تامين مي کنند.

http://www.bornanews.com/Nsite/FullStory/?Id=148820

Navid_Aref
19 May 2008, 04:34 PM
افتتاح خط توليد انبوه موتور تندر 90 با حضورمعاون اول رئيس جمهور
دوشنبه، 30 ارديبهشت 1387

به گزارش خبرخودرو ، خط توليد انبوه موتور تندر 90 در شرکت مگاموتور سايپا در مراسمي با حضور با حضور معاون اول رئیس جمهور ، وزیر صنایع و معادن ، مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا ، مديرعامل مگاموتور و مديرعامل رنوپارس آغاز شد.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ؛ ظرفيت توليد اين خط توليد 300 هزار دستگاه در سال است و مي تواند 3 مدل اصلي موتور تندر 90 را در 10 تيپ مختلف توليد کند.
خط توليد موتور تندر90 شامل توليد موتورهاي 16 سوپاپ بنزين سوز در 3 تيپ ، 16 سوپاپ دوگانه سوز در 3 تيپ و 8 سوپاپ بنزين سوز در 4 تيپ است و قابليت توليد موتور 16 سوپاپ بنزين سوز براي خودرو مگان را نيز دارد.
ويژگي خط توليد تندر 90 استفاده از تجهيزات خطا ناپذير و جلوگيري از خطاهاي اپراتوري و خطاهاي انساني است.
از ويژگي هاي ديگر خط توليد انبوه تندر 90 مي توان به استفاده از دستگاه هاي رباتيک اتوماتيک در ايستگاه هاي با فرآيندهاي حساس نظير ايستگاه هاي سيلزني و مونتاژ اشاره کرد.
خط توليد انبوه تندر 90 قابليت ثبت اطلاعات مونتاژي براي هر شماره موتور از قبيل گشتاور اتصالات ، شماره سريال قطعات مهم ، شماره محموله ساير قطعات ، اشکالات احتمالي به وجود آمده در مراحل مونتاژ ، دوباره کاري هاي انجام شده بر روي موتور و نتايج آزمايش گرم موتور را هم دارد.
در خطوط توليد تندر 90 کارت حافظه بر روي هر يک از قسمت هاي نگهدارنده (پالت) موتور در روي خط اصلي با قابليت ثبت برنامه توليد براي محفظه مورد نظر و همچنين ثبت مشخصات کليدي فرآيند هر ايستگاه ، نصب شده است.

http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=46272

سایت مگا موتور:( که غیر فعاله!!؟؟
"به دليل مشكلات فني كليه قسمتهاي سايت از جمله خدمات سازندگان غير فعال شده است"
http://www.megamotor.ir/farsi/Default.aspx

ahmad2081
19 May 2008, 06:57 PM
سلام دوستان
من الویت 10 پارسخودرو E2هستم بنظر شما آیا تا آنموقع LPتحویل میدهند یا آلان برم E1 CP SP بگیرم

ahmad2081
19 May 2008, 07:02 PM
سلام دوستان
من الویت 10 پارسخودرو E2هستم بنظر شما آیا تا آنموقع LPتحویل میدهند یا آلان برم E1 CP SP بگیرم

Navid_Aref
19 May 2008, 07:11 PM
*افتتاح خط توليد موتور تندر90 *
مديرعامل مگاموتور:
اين موتورها قابليت صادرات به كشورهاي منطقه را دارند
پرايد با موتور پايه‌گازسوز اوايل مهر توليد مي‌شود

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران /سرويس: خودرو

با حضور معاون اول رئيس جمهور، وزير صنايع و معادن و مديرعاملان رنوپارس، سايپا، مگاموتور و برخي نمايندگان مجلس و نمايندگان شركت‌هاي خودروساز و قطعه‌ساز خط توليد موتور تندر90 در شركت مگاموتور افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين مراسم نجم‌الدين - مديرعامل مگاموتور - توليد سالانه‌ قواي محركه در اين شركت را 600هزار دستگاه عنوان كرد و افزود: تا سال 1390 اين رقم به 900 هزار دستگاه خواهد رسيد و توانسته‌ايم رشد 30 درصدي سالانه داشته باشيم.
به گفته‌ي وي در سال گذشته اين شركت 250 ميليون قطعه ساخت داخل را از سازندگان داخلي دريافت كرده و 20هزار فرصت شغلي در مگاموتور و شركت‌هاي تابع آن ايجاد شده است.
او خاطرنشان كرد: پس از عقد قرارداد تندر90 شركت رنو پارس شركت‌هاي سازنده موتور داخلي را مورد ارزيابي قرار داد و در اين ميان مگاموتور را براي ساخت موتور تندر 90 انتخاب كرد.
وي افزود: سرمايه‌گذاري براي ساخت اين موتور به صورت مشترك با شركت رنو پارس بوده كه در اين ميان مگاموتور 12 ميليون يورو سرمايه‌گذاري كرده است.
مديرعامل مگاموتور در خصوص مشخصات فني خط توليد موتور تندر 90 توضيح داد: ضرفيت توليد سالانه اين خط 300 هزار دستگاه در سه شيفت است و موتور مگان نيز در آينده‌اي نزديك در اين شركت توليد خواهد شد.
به گفته‌ي وي راندمان خط توليد موتور تندر90 حدود 90 درصد است و اين موتورها قابليت صادرات به كشورهاي منطقه از جمله روسيه و هند را دارا هستند و مگاموتور مي‌تواند پايگاهي براي صادرات شركت رنو پارس باشد. همچنين تا يك سال آينده شاهد ساخت داخل 80 درصدي اين موتور خواهيم بود.
وي همچنين در باره موتور پايه گازسوز نيز كه قرار است دراين شركت توليد شود، اظهار كرد: موتور پايه گاز سوز كه براي پرايد در نظر داريم، افزايش رضايت‌مندي مشتري و كاهش 15 درصدي مصرف گاز و كاهش 4 درصدي مصرف بنزين را در بر دارد. اين موتور اواخر تير ماه به توليد انبوه مي‌رسد و توليد خودرو نيز از اوايل مهرماه انجام خواهد شد.
او همچنين زمان رونمايي از برند ملي سايپا را تيرماه اعلام كرد و گفت: دي ماه توليد انبوه اين برند انجام خواهد شد.
نجم‌الدين در مورد توليد موتورهاي ديزلي نيز با بيان اين‌كه ايمني و راندمان اين موتورها نسبت به موتورهاي بنزين‌سوز بالاتر خواهد بود، افزود: در اين ميان پروژه‌اي براي توليد موتور ديزلي در مگاموتور تعريف شد كه اين موتور براي نصب فعلا روي نيسان در نظر گرفته شده است. همچنين منتظر رفع موانع قانوني و اصلاح وضعيت گازوئيل هستيم.


طرح‌هاي صنعتي با ارزش بيش از 10هزار ميليارد تومان
به گزارش ايسنا، دراين مراسم همچنين علي‌اكبر محرابيان - وزير صنايع و معادن - با اشاره به اين‌كه در طول دو سال گذشته تحولاتي كه در صنعت خودرو حاصل شده در كشور بي‌نظير است، افزود: در حال حاضر هم به لحاظ تنوع و هم تيراژ توليد وضعيت خودروسازان هر روز رو به بهبود است.
وي پيش‌بيني كرد كه امسال طرح‌هاي فراواني در زمينه‌ي صنايع فولاد، سيمان، آلومينيم، مس و خودرو افتتاح شود كه ارزش آنها به بيش از 10 هزار ميليارد تومان مي‌رسد.
وي همچنين از خودروسازان خواست كه ميزان توليد تندر90 را افزايش دهند و با فعاليت‌هايي كه در زمينه توسعه اين محصول دارند، تمامي قطعات آن را ساخت داخل كنند.


افتتاح خط توليد موتور تندر 90 ؛ هشتمين پروژه
مهرداد بذرپاش - مديرعامل سايپا - نيز در اين مراسم با بيان اين‌كه افتتاح خط توليد موتور تندر 90 هشتمين پروژه از 30 پروژه‌اي بود كه امسال وعده‌ي افتتاح آنها را داديم، افزود: شركت سايپا در دو ماه اخير داراي رشد 10 درصدي توليد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده و توانسته 57 درصد از سهم بازار خودرو را در اختيار گيرد.
به گفته وي سايپا پرطرفدارترين شركت در بازار بورس در دو ماهه اول شناخته شده و با اين‌كه تجارت الكترونيكي سالانه كشور حدود يك ميليارد تومان است، با پروژه‌ فروش اينترنتي شركت سايپا اين رقم به چيزي معادل دو ميليارد تومان رسيده است.
او همچنين برنامه توليد امسال سايپا را 700 هزار دستگاه عنوان كرد و افزود: در اين ميان حدود 15 درصد نيز سودآوري براي شركت هدف‌گذاري شده است.
http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1134230

گزارش تصویری:

http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1387/2/Photo/wh120-3274.jpg (http://www.isna.ir/Main/PicView.aspx?Pic=Pic-1134308-1&Lang=P) http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1387/2/Photo/wh120-3275.jpg (http://www.isna.ir/Main/PicView.aspx?Pic=Pic-1134308-2&Lang=P) http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1387/2/Photo/wh120-3276.jpg (http://www.isna.ir/Main/PicView.aspx?Pic=Pic-1134308-3&Lang=P) http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1387/2/Photo/wh120-3277.jpg (http://www.isna.ir/Main/PicView.aspx?Pic=Pic-1134308-4&Lang=P)http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1387/2/Photo/wh120-3278.jpg (http://www.isna.ir/Main/PicView.aspx?Pic=Pic-1134308-5&Lang=P) http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1387/2/Photo/wh120-3279.jpg (http://www.isna.ir/Main/PicView.aspx?Pic=Pic-1134308-6&Lang=P) http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1387/2/Photo/wh120-3280.jpg (http://www.isna.ir/Main/PicView.aspx?Pic=Pic-1134308-7&Lang=P) http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1387/2/Photo/wh120-3281.jpg (http://www.isna.ir/Main/PicView.aspx?Pic=Pic-1134308-8&Lang=P)http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1387/2/Photo/wh120-3282.jpg (http://www.isna.ir/Main/PicView.aspx?Pic=Pic-1134308-9&Lang=P) http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1387/2/Photo/wh120-3283.jpg (http://www.isna.ir/Main/PicView.aspx?Pic=Pic-1134308-10&Lang=P) http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1387/2/Photo/wh120-3284.jpg (http://www.isna.ir/Main/PicView.aspx?Pic=Pic-1134308-11&Lang=P) http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1387/2/Photo/wh120-3285.jpg (http://www.isna.ir/Main/PicView.aspx?Pic=Pic-1134308-12&Lang=P)http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1387/2/Photo/wh120-3286.jpg (http://www.isna.ir/Main/PicView.aspx?Pic=Pic-1134308-13&Lang=P) http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1387/2/Photo/wh120-3287.jpg (http://www.isna.ir/Main/PicView.aspx?Pic=Pic-1134308-14&Lang=P) http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1387/2/Photo/wh120-3288.jpg (http://www.isna.ir/Main/PicView.aspx?Pic=Pic-1134308-15&Lang=P) http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1387/2/Photo/wh120-3289.jpg (http://www.isna.ir/Main/PicView.aspx?Pic=Pic-1134308-16&Lang=P)http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1387/2/Photo/wh120-3290.jpg (http://www.isna.ir/Main/PicView.aspx?Pic=Pic-1134308-17&Lang=P) http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1387/2/Photo/wh120-3291.jpg (http://www.isna.ir/Main/PicView.aspx?Pic=Pic-1134308-18&Lang=P)

Navid_Aref
19 May 2008, 07:27 PM
سلام دوستان
من الویت 10 پارسخودرو E2هستم بنظر شما آیا تا آنموقع LPتحویل میدهند یا آلان برم E1 CP SP بگیرم

دوست گرامی پارس خودرو قراره که تا ابتدای تابستان تمامی تعهدات خود را در مقابل ثبت نام کنندگان انجام بدهد. در مورد LP هم، به تجربه ثابت شده که با دوندگی و کوتاه آمدن در برابر رنگ مورد نظر قابل تهیه است.

ahmad2081
19 May 2008, 11:02 PM
نوید خان با تشکر از پاسختان من رنگ سفید ثبت نام کردم

Navid_Aref
20 May 2008, 09:36 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران / سرويس: خودرو

1) مديرعامل سايپا:
مشكل تندر90 به مسايل بازرگاني مربوط است، نه سياسي
برنامه‌ريزي نامناسب رنوپارس موجب بروز مشكل براي اين خودرو شد

مشكلي كه براي تندر90 وجود دارد، بيشتر به مباحث بازرگاني و تامين و تداركات مربوط است، نه مشكلات مربوط به تحريم و شرايط سياسي كشور.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مهرداد بذرپاش - مديرعامل سايپا - با بيان اين مطلب افزود: در حال حاضر 52 درصد از تندر90 داخلي‌سازي شده و 48 درصد آن نيز وارداتي است، ولي تا به حال گزارشي مبني بر اين كه تحريم به عنوان مانعي بر سر راه اين خودرو مطرح بوده باشد، نداشتيم.
وي با تاكيد بر اين‌كه عدم برنامه‌ريزي مناسب شركت رنوپارس براي انتخاب منبع مناسب، يكي از مشكلات اصلي تندر 90 بوده است، افزود: بعضي‌ها مشكلات نقدينگي و تاخير پرداخت‌هاي خودروسازان را دليل كند بودن پروژه عنوان مي‌كنند؛ اين در حالي است كه سايپا كل تعهدات خود در اين رابطه را انجام داده و مشكل اصلي تندر90 مسايل بازرگاني و تامين و تدارك است.
بذرپاش در پاسخ به اين سوال كه كدام يك از قطعات اين خودرو با كمبود و مشكل روبه‌رو شده است؟ افزود: براي اين خودرو در دو قطعه گلوگاهي مشكل به وجود آمد كه يكي قطعات پلاستيكي مثل سپر بود و ديگري كولر خودرو كه آن هم براي واردات CKD مشكل داشت. البته در مقطعي كوتاه، اين خودرو مشكل صندلي نيز داشت.
وي در پاسخ به سوال ايسنا مبني بر اين‌كه چرا پنج هزار دستگاه از تعهدات تندرهاي مدل E2 باقي مانده است؟ گفت: مشكلي براي مدل E2 نداريم. تعهدات باقي‌مانده اين خودرو نيز به دليل حجم تقاضايي بود كه براي آن ايجاد شد. اين در حالي است كه تقاضا براي ساير مدل‌هاي E1 و E0 اين خودرو كمتر بود.
او كه در حاشيه مراسم افتتاح خط توليد موتور تندر90 صحبت مي‌كرد، در خصوص اين موتور گفت: تا يك سال آينده ميزان ساخت داخل موتور تندر90 را به 85 درصد مي‌رسانيم. در حال حاضر نيز بخشي از آن CKD و بخشي نيز ساخت داخل است. سرمايه‌گذاري براي اين پروژه 12 ميليون يورو بين طرف‌هاي ايراني و فرانسوي است و 20 ميليارد تومان نيز از طرف سايپا به صورت ريالي روي آن هزينه شده است

http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1134575

2) معاون اول رئيس‌جمهور:
افزايش قيمت فولاد صنعت خودرو را متاثر كرده است
موتور تندر90 براي خودروهاي ارزان قيمت نيز كاربرد دارد

معاون اول رئيس‌جمهورتاكيد كرد: قيمت جهاني انواع فولاد و فلزات بيش از 50 تا 60 درصد و در بعضي موارد بيش از 100 درصد افزايش يافته كه اين موضوع روي توليد، واردات فولاد، لوازم يدكي و قطعات اثر مي‌گذارد و هزينه تمام شده خودرو را بالا مي‌برد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، پرويز داوودي در مراسم افتتاح خط توليد موتور تندر 90 با بيان اين مطلب، در خصوص افزايش جهاني هزينه‌هاي توليد اظهار كرد: تحت شرايط ياد شده يا ناچاريم صنعتمان را به يك صنعت زيان‌ده تبديل كنيم كه به صلاح نيست و يا اين كه ناچاريم تا حدودي افزايش قيمت را تحمل كنيم. البته دولت تلاش دارد كه اجازه ندهد افزايش قيمت به سمت طبقات پايين جامعه منتقل شود.
وي توليد موتور تندر90 را صحنه‌اي از توانايي، قابليت، خلاقيت و ابتكار جوانان ايراني ارزيابي كرد و افزود: طراحي و توليد بخش قابل توجهي از قطعات موتور دوگانه سوز توليد شده در مگاموتور با اتكا به توانايي داخل انجام شده و قطعاتي نيز كه در داخل توليد نمي‌شوند، نه به دليل عدم توانايي بلكه به دليل اقتصادي نبودن توليد آنها در داخل و فراواني اين قطعات در بازارهاي دنيا است.

به گفته او موتوري كه در مگاموتور براي تندر 90 توليد شده است، براي خودروهاي ارزان قيمت كاربرد دارد و طبقات پايين مي‌توانند از اين طريق صاحب خودرو شوند.
داووي گفت: دولت براي كمك به صنعت خودرو كه عمدتا در ايران در دو شركت ايران خودرو و سايپا متمركز است، اهتمام لازم را دارد و درصدد است در جهت افزايش توليد و ارتقاي كيفيت آنها كمك كند و خودروسازان توليداتي براي اقشار داراي درآمد پايين داشته باشند.
او در پايان تاكيد كرد: ما روي قيمت كالا حساسيت لازم را داريم و تا جايي كه مقدور است تلاش مي‌كنيم قيمت‌ها را متناسب با درآمد طبقات متوسط و متوسط به پايين عرضه كنيم، ولي گاهي در معذوراتي قرار مي‌گيريم و اقتصادمان در جهت اقتصادهاي آزاد قرار گرفته و به آن سمت حركت مي‌كند و ناگزير از تبعيت قيمتهاي جهاني هستيم.
علي‌اكبر محرابيان - وزير صنايع و معادن - نيز در حاشيه‌ اين مراسم گفت: با توليد اين موتور در گروه صنعتي سايپا توليد اين خودرو سرعت بيشتري مي‌گيرد.
وي پاسخ به اين سوال مبني بر اين كه آيا باز هم بر واردات تندر90 تاكيد داريد؟ افزود: توليد اين خودرو نسبت به اوايل به حد كافي رسيده و رمپ‌آپ (توليد رو به افزايش) لازم را پاس كرده است. البته يكي از خودروسازان به دليل اين‌كه ميزان ثبت‌نام‌هايش به بيش از ظرفيت توليدش بود، مقداري عقب‌افتادگي داشت و سايپا هم تا چند ماه آينده تعهداتش را به صورت كامل انجام مي‌دهد.

http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1134615

Orion
20 May 2008, 09:40 PM
طبق آخرين خبرها، ايران خودرو براي تحويل E2 LP و تا حدي E2 SLX دچار كمبود قطعه شده و تحويل اين خودروها با تاخير بيشتري انجام ميشه. پارس‌خودرو رو خبر ندارم ولي فكر كنم شرايط يكسان باشه.

sibernet
21 May 2008, 05:18 PM
آقا ما از یکی از کله گنده های پروزه تندر 90 خیلی اتفاقی شنیدیم که خط تولیدش تو پارس خودرو الان 2روزه که خوابیده میگن مثل اینکه بازم رنو پارس بازی در آورده .بگین که حقیقت نداره و همش حرفه
بابا تا نوبت ما رسید آسمون تپید:icon_cry:

amingzj
21 May 2008, 07:09 PM
شرايط تبديل خودرو تندر 90 (ويژه خرداد 87) (http://sales.ikco.com/letter/2092.pdf)

sibernet
22 May 2008, 02:39 PM
شرايط تبديل خودرو تندر 90 (ويژه خرداد 87) (http://sales.ikco.com/letter/2092.pdf)

آقا این شرایط تبدیل که فقط واسه ثبت نامی های ایران خودروست پس پارس خودرویی ها باید چه کنند؟:icon_redf

amingzj
22 May 2008, 03:33 PM
صبر!!!!!
شوخی کردم نمی دونم ولی فکر نمی کنم پارس خودرو همچین شرایطی رو داشته باشه.

اینجانب
22 May 2008, 06:50 PM
آقا این شرایط تبدیل که فقط واسه ثبت نامی های ایران خودروست پس پارس خودرویی ها باید چه کنند؟:icon_redf

در مورد پارس خودرو در مواردی میتونید به تیپهای پایینتر تبدیل کنید. مثلا دو هفته قبل مبگفتند خارج از نوبت میشه E2 را به E1+CP+SP تبدیل کرد.

sibernet
25 May 2008, 05:24 PM
در مورد پارس خودرو در مواردی میتونید به تیپهای پایینتر تبدیل کنید. مثلا دو هفته قبل مبگفتند خارج از نوبت میشه E2 را به E1+CP+SP تبدیل کرد.


ولی با آماری که گرفتم گفتند فقط باE1 تعویض میشه واز E1+CP+SP هیچ خبری نیست والا ما به اونم راضی هستیم اگه بخت ماست که فکر کنم بعد از 2 سال انتظار با یک پراید 141 سرمونو گول بمالند بره و ما هم که ایرانی و هر بلایی سرمون بیارن جیکمون در نمیاد تازه کیفم میکنیم:icon_excl

Navid_Aref
25 May 2008, 05:40 PM
کجای کار هستید ، ایران خودرو برای خودرو های ثبت نامی دیگرش که شامل خودرو های گاز سوز و سورن می باشد مثل تندر اعلامیه تبدیل صادر کرده است!!

http://sales.ikco.com/letter/2094.pdf

ahmad2081
25 May 2008, 07:40 PM
سلام دوستان
حقیقتا من که خسته شدم و فردا میخوام برم e1spcp بگیرم و از خیر e2 الویت 10 پارسخودرو گذشتم آیا تصمیم درستی گرفتم شایدچند ماه دیگه صبر کردم و e2lp هم ندن آنوفت چی

ali 4433
26 May 2008, 07:08 AM
با سلام به تمامی دوستان گرامی
از اطلاعیه جدید جایگزینی تندر ایران خودرو با سایر محصولات چه خبری دارید و چه توصیه ای میکنید اگر الان انصراف دهیم چه میزان سود به پولمان تعلق می گیرد به نظر شما کدام گزینه بهتر است

انصراف دهیم و پولمان را بگیریم :icon_razz
در طرح جایگزینی شرکت کنیم ؟اگر جواب مثبت است کدام اتومبیل از نظر اقتصادی به سود ماست :icon_ques
یا مقاومت کنیم و اینها را از رو ببریم:icon_arro

ali 4433
26 May 2008, 07:18 AM
ممنون از شما

Navid_Aref
26 May 2008, 08:39 AM
مقاومت کنید و اینها را از رو ببرید:icon_arro

Reza4223
26 May 2008, 08:48 AM
اول اينكه خدمت دوستان عرض كنم به هيچ وجه كوتاه نيايد. چون با پارتي بازي نفرات بعد از شما گرفته اند كه نوبت شما ها رو اعلام نميكنند.من خودم با دعوا ماشينم رو كه 15/11/86 تكميل وجه كرده بودم 27/1/87 گرفتم.من اولويت دوم بودم.

دوم اينكه در يكي از پستهايم در خصوص اطلاع از آخرين وضعيت تحويل خودرو از سايت ايران خودرو و همچنين مبلغ ديركرد صحبت كردم.اگر خودروي خودرا از ايران خودرو تحويل گرفته ايد و حدود يك ماه از تحويل آن ميگذرد، با كارت ملي به يكي از شعب بانك صادرات كه باجه سپهر دارند مراجعه نموده و مبلغ واريزي خود را دريافت نماييد. در خصوص پارس خودرو اطلاع ندارم. من ديروز مبلغ 30000 تومان بابت ديركرد از بانك صادرات گرفتم.

reza engine
26 May 2008, 09:44 AM
آقاي علي 4433
به عنوان پيشنهاد مي توني تو شرايط تبديل پرشيا رو انتخاب كني. الان بازارش خوبه و حدود 18.5 معامله ميشه. پرشيا رو گرفتي بفروشي و تندر و يا هر ماشيني رو خواستي بخري
اگه 206 تيپ 2 تو شرايط تبديل باشه هم اين كار سود داره برات، چون اونم تو بازار حدود 14.200 شده
البته چون تندر رو از بازار آزاد مي خري در نهايت سود چنداني نمي بري و فقط زودتر به ماشينت مي رسي.

(من به ايران خودرو اصلا اعتماد ندارم. تو شرايط گفته تحويل 60 روزه. هيچ تضميني وجود نداره كه 60 روز 120 روز نشه و تو اين فاصله شرايط بازار به همين شكل بمونه- آردي ما رو قرار بود شهريور 81 تحويل بدن تير 82 دادن و اين هم وضع تندر (من اولويت هفتم هستم))

اگه الان ماشين زير پات هست صبر كن ولي اگه ميخواي تابستان بي ماشين نموني بايد يه همچين كاري بكني

امير محمودزاده
26 May 2008, 04:18 PM
اگه بخواهيم انصراف دهيم ميدانيد چقدر پول انصراف ودر چه مدت ايران خودرو پس مي دهد. من اي 2 ثبت نام كرده بودم.اولويت هشتم

MEHRDAD_Ilat
26 May 2008, 06:50 PM
با سلام به تمامی دوستان گرامی
از اطلاعیه جدید جایگزینی تندر ایران خودرو با سایر محصولات چه خبری دارید و چه توصیه ای میکنید اگر الان انصراف دهیم چه میزان سود به پولمان تعلق می گیرد به نظر شما کدام گزینه بهتر است

انصراف دهیم و پولمان را بگیریم :icon_razz
در طرح جایگزینی شرکت کنیم ؟اگر جواب مثبت است کدام اتومبیل از نظر اقتصادی به سود ماست :icon_ques
یا مقاومت کنیم و اینها را از رو ببریم:icon_arroبا سلام؛
شکر خدا حداقل یکی از نمایندگی های ایران فرقون گویا به اطلاع رسانی از طریق اینترنت آشناست و فقط فکر پول جمع کردن نیست وتقریباً تمامی اطلاعیه های فروش و تبدیل رو توی اینترنت میگذاره. که آدرس سایتش اینه:
http://1167.blogfa.com/

sibernet
26 May 2008, 11:02 PM
آقا بازم سوال مگه قرار نیست این خط تندر دوباره راه بیفته که اینجوری بحث انداختین پس چه حالی می کنند کارگرای خطش. کسی اطلاعی نداره ؟پارس خودرو که جواب ما رو درست حسابی نمیده میگه امروز فرداست قضیه حل بشه
یعنی میشه:icon_razz

physics
27 May 2008, 06:48 AM
الان کدوم اولویت ایران خودرو در حال تکمیل وجه هست؟
از کجا می شه فهمید که چه اولویتی داره دعوت نامه می گیره

amir1366
28 May 2008, 12:51 PM
الان کدوم اولویت ایران خودرو در حال تکمیل وجه هست؟
از کجا می شه فهمید که چه اولویتی داره دعوت نامه می گیره

به راحتی . با تماس گرفتن با یکی از نمایندگی های ایران خودرو:icon_sad:تلفن نمایندگی رو هم از 118 بگیر:icon_mrgr:icon_lol:

amir1366
28 May 2008, 12:54 PM
با سلام به تمامی دوستان گرامی
از اطلاعیه جدید جایگزینی تندر ایران خودرو با سایر محصولات چه خبری دارید و چه توصیه ای میکنید اگر الان انصراف دهیم چه میزان سود به پولمان تعلق می گیرد به نظر شما کدام گزینه بهتر است

انصراف دهیم و پولمان را بگیریم :icon_razz
در طرح جایگزینی شرکت کنیم ؟اگر جواب مثبت است کدام اتومبیل از نظر اقتصادی به سود ماست :icon_ques
یا مقاومت کنیم و اینها را از رو ببریم:icon_arro


آره مقاومت کن :icon_sad:ولی باید صبر ایوب و ثروت قارون و عمر نوح رو داشته باشی:icon_mrgr:icon_arroمقاومت چیه حوالتو بفروش برو از بازار آزاد بکی بخر . خلاص:icon_cool

Navid_Aref
28 May 2008, 04:16 PM
*بيش از 156هزار دستگاه خودرو در 2ماه نخست امسال توليد شد*
كاهش 27درصدي نسبت به پارسال
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران / سرويس: خودرو

توليد خودرو طي دو ماه نخست امسال به 156 هزارو 838 دستگاه رسيد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين مدت تعداد 129 هزار و 813 دستگاه خودروي سواري توليد شده كه بيشترين آنها شامل پرايد نسيم و صبا به تعداد 22 هزار و 21 دستگاه، پرايد مونتاژ نسيم و صبا (پارس خودرو) به تعداد 18 هزار و 208 دستگاه، پرايد نسيم و صباي گازسوز به تعداد 17 هزار و 482 دستگاه ، پژو 405 انژكتوري به تعداد 9 هزار و 622 دستگاه، پژو 206 به تعداد تعداد 8 هزار و 472 دستگاه، پژو پارس به تعداد 8 هزار و 760 دستگاه، پرايد مونتاژ نسيم و صباي گازسوز (پارس خودرو) به تعداد 8 هزار و 750 دستگاه، پژو روآ گازسوز به تعداد 7 هزار و 583 دستگاه و سمند به تعداد 6 هزار و 804 دستگاه توليد شده است.

همچنين در اين مدت ايران خودرو 3 هزار و 63 دستگاه و پارس خودرو 2 هزار و 686 دستگاه تندر90 توليد كرده‌اند.

بنابر آمار وزارت صنايع و معادن، در گروه وانت 21 هزار و 905 دستگاه، در گروه كاميون 2 هزار و 478 دستگاه، در گروه خودروهاي دو ديفرانسيل هزار و 493 دستگاه و در گروه خودروهاي ون 535 دستگاه خودرو توليد شده است.
گفتني است، در اين مدت 515 دستگاه اتوبوس نيز توليد شده است.
به گزارش ايسنا، توليد دوماه نخست امسال در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته (214661 دستگاه) حاكي از كاهش 27درصدي توليد امسال است.
اين در حالي است كه دانش مارناني - معاون امور صنايع وزارت صنايع - اخيرا در پاسخ به اين كه دلايل كاهش توليد خودرو در كشور چيست؟ اظهار كرده كه كاهش توليد خودرو نداشتيم و آمارهاي ما رشد توليد را نشان مي‌دهد.

http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1139681

Navid_Aref
29 May 2008, 08:55 AM
افزايش چشمگير قيمت تندر ۹۰ به دليل كاهش توليد - سود بازار آزاد خودرو در قبضه دلالان است

شراره رئيسي- «عدم تمايل خودروسازان به توليد خودرو تندر 90 موجب كاهش توليد و عرضه اين خودرو به بازارهاي مصرف و در نتيجه افزايش چشمگير قيمت اين خودرو شده است.»
يك مقام آگاه، ضمن بيان اين مطلب به خبرنگار ما گفت: «كارخانه هاي توليدكننده به علت ترس از تغيير رويكرد و سليقه متقاضيان از خريد خودروهايي چون پژو 405 و سمند تمايل چنداني به توليد و عرضه خودرو تندر 90 ندارند.»

وي تصريح كرد: «كارخانه هاي توليدكننده براي پيش فروش هر دستگاه تندر 90 مبلغي حدود پنج ميليون تومان از متقاضيان دريافت كردند اما اين مبالغ دريافتي براي تامين قطعات به شركت رنوپارس تحويل نشد و هم اكنون اين كارخانه ها حدود 80 ميليارد تومان به رنوپارس بدهكارند.»
اين مقام آگاه، مشكلات موجود در تامين قطعات خودرو تندر 90 را از ديگر عوامل موثر در تاخير تحويل اين خودرو عنوان كرد و افزود: «مشكلات عديده مالي و سوءمديريت در شركت هاي قطعه ساز طرف قرارداد با رنوپارس براي تامين قطعات خودرو تندر 90 از ديگر عواملي است كه باعث شده تا اين شركت ها نتوانند پاسخگوي تامين قطعات موردنياز در توليد تندر 90 باشند.»

به گزارش خبرنگار ما، تاخير در توليد و واگذاري خودرو تندر 90 موجب افزايش چشمگير قيمت اين خودرو در بازار و فاصله گرفتن قيمت بازار آزاد اين خودرو با بهاي در كارخانه آن شده است، بر اين اساس خودرو تندر 90 كه قرار بود با قيمت هايي بين هشت ميليون و 200 هزار تا 10 ميليون و 600 هزار تومان عرضه شود، هم اكنون با قيمت هايي از 10 ميليون و 500 هزار تا 15 ميليون تومان به متقاضيان عرضه مي شود.
-
افزايش قيمت بازار آزاد خودرو در دولت نهم
افزايش قيمتي كه در حال حاضر در بازار خودرو رخ داده ناشي از فشار وارده به خودروسازان براي ثابت نگه داشتن قيمت انواع خودرو طي 10 سال اخير است.
دبير سابق انجمن خودروسازان، ضمن بيان اين مطلب به خبرنگار ما گفت: «طي هشت سال ابتدايي اين دوره خودروسازان توانستند با افزايش توليد، كارايي و بهره وري، ضمن كسب سود، بازار خودرو را نيز متعادل نگه دارند اما طي سه سال اخير برخي تصميم گيري هاي نادرست و ناكارآمد، ضمن كاهش رشد توليد و كاهش سوددهي كارخانه هاي توليدكننده، منجر به ايجاد رانت و فساد اقتصادي در بازار خودرو شد به طوري كه در حال حاضر شاهد هستيم سود دلالان بازار خودرو از فروش زانتيا به حدود 20 درصد - پنج ميليون تومان- رسيده است.»

داوود ميرخاني رشتي تصريح كرد: «در سال هاي گذشته توليد خودرو در كارخانجات داخلي خودروسازي با 28 درصد رشد مواجه بود اما طي سه سال گذشته اين ميزان رشد سير نزولي طي كرد و حتي طي دو ماه ابتدايي سال جاري به 3- درصد رسيده كه اين امر حاكي از كاهش عرضه و برهم خوردن تعادل در بازار خودرو و در نتيجه رشد قيمت اين محصول در بازار است.»
وي تاكيد كرد: «تازماني كه مشكلات موجود در تامين قطعات خودرو مشكل ثابت نگه داشتن قيمت ها و در نتيجه متضرر شدن قطعه سازان كه به كاهش تيراژ توليد آنها انجاميده از بين نرود، اوضاع به همين منوال ادامه خواهد يافت. در اين شرايط تنها دلالان و واسطه ها سود كرده و توليدكننده و مصرف كننده مغبون نهايي خواهند بود.»
-
دلايل افزايش قيمت خودرو
گرايش منابع و سرمايه هاي سرگردان به سمت بازار خودرو به علت گريز از سرمايه گذاري در بخش هاي اقتصادي ديگر يا در بانك هاي كشور، مهم ترين عامل در افزايش قيمت ها در بازار خودرو است.
محمدقلي يوسفي كارشناس اقتصادي ضمن بيان اين مطلب به خبرنگار ما گفت: «تحريم ها و تبعات ناشي از آن كه منجر به تاخير در تامين قطعات خودرو و افزايش قيمت محصول نهايي شده است، از ديگر عوامل دخيل در روند صعودي قيمت خودرو است.»
اين كارشناس اقتصادي تصريح كرد: «همچنين انحصار موجود در بازار خودرو كشور و برخي ناكارايي ها و سوءمديريت ها در به كارگيري منابع نيز منجر به افزايش هزينه هاي توليد و در نهايت رشد قيمت خودرو شده است.»

استاد دانشگاه علامه طباطبايي با اشاره به نقش دلالان و واسطه ها در بازار خودرو، اظهار كرد: «درحال حاضر واسطه ها و دلالان در بازار خودرو نقش پررنگي را ايفا مي كنند. در واقع، هم اكنون سوءاستفاده از نابساماني بازار خودرو سودهاي كلاني را نصيب اين افراد مي كند.»
وي تاكيد كرد: «خودروسازان از يك سو بايد هزينه هاي توليد را با افزايش كارايي كاهش دهند و از سوي ديگر با توزيع مناسب خودرو، دست واسطه ها و دلالان را از بازار خودرو قطع كنند.»
وي با اشاره به سياست هاي كلان اقتصادي دولت افزود: «دولت نيز بايد با بهبود تعاملات خود با ساير كشورها سعي در ايجاد و افزايش امنيت سرمايه گذاري در كشور كرده و با بسترسازي مناسب براي ايجاد و تاسيس كارخانجات جديد خودروسازي، ضمن شكست انحصار در توليد و عرضه خودرو، سرمايه هاي خارجي را جذب اين صنعت كند.»

براي دومين ماه پياپي اتفاق افتاد - كاهش توليد خودرو در ارديبهشت

احمد بروغني- توليد خودرو در ارديبهشت ماه امسال باز هم كاهش يافت. به طوري كه آمار توليد كاهش سه درصدي در مجموع را نشان مي دهد. فروردين ماه امسال نيز توليد خودرو با كاهش 13 درصدي مواجه بود. آمار توليد خودرو تا پايان فروردين و ارديبهشت ماه سال گذشته در مجموع 161 هزار و 454 دستگاه بوده كه اين رقم در مدت مشابه امسال به 156 هزار و 838 دستگاه كاهش يافته است. اين كاهش در حالي مشاهده مي شود كه خودروسازان در روزهاي پاياني سال گذشته از برنامه افزايش توليد در امسال خبر داده بودند اما نه تنها در ارديبهشت ماه كاهش توليد فروردين جبران نشده بلكه باز هم با كاهش سه درصدي مواجه شده است.
اين كاهش توليد در حالي رخ داده است كه تقريباً از اسفند ماه سال گذشته تاكنون مشكلات متعددي دامن گير خودروسازان شده و در حال حاضر شرايط بحراني در اين صنعت حاكم شده است. گرچه خودروسازان وعده داده اند كه امسال تنوع محصول بيشتر و حجم صادرات افزون تري را خواهند داشت اما هم اكنون اين نگراني وجود دارد كه آنان در پوشش تعهدات قبلي خود نيز با مشكل مواجه شوند.
-
توقف خط توليد تندر90
از ابتداي امسال شرايط به گونه اي نگران كننده بود كه منابع آگاه در شركت هاي ايران خودرو و پارس خودرو كه هر دو توليدكننده خودرو تندر90 هستند، از توقف خطوط توليد اين محصول در روزهاي گذشته خبر مي دهند. از طرفي تعداد زيادي از خودروهاي تندر 90 كه تاكنون به متقاضيان واگذار شده، به دليل كمبود قطعه در تعميرگاه ها بلاتكليف مانده اند.احمد نعمت بخش دبير انجمن خودروسازان در توضيح اين مطلب مي گويد: «طي هفته هاي اخير به نظر مي رسد خودروسازان در تامين برخي از قطعات اين خودرو با مشكل مواجه بوده اند زيرا قطعه سازان داخلي به دليل ناتواني در تامين مواد اوليه از خارج نتوانسته اند قطعات موردنياز خودروسازان را تامين كنند. وي خاطرنشان مي كند: «بروز اين مشكل بيشتر ناشي از تحريم هاي اقتصادي است اما تا قبل از اين در قطعاتي هم كه بايد از خارج وارد مي شد مشكلاتي وجود داشت.»
-
بازار در كنترل دلالان
نعمت بخش در خصوص كاهش توليد ساير محصولات در شركت هاي خودروسازي مي گويد: «بسياري از مشكلات به وجود آمده در زمينه توليد هم ناشي از تغيير و تحولات اقتصادي در داخل و خارج از كشور و همچنين تحريم هاي اقتصادي است زيرا در حال حاضر در بسياري از توليدات خودروسازان زمينه صددرصد ساخت داخل وجود ندارد.»او معتقد است: «در شرايط كنوني مشكلات داخلي به ثبات قيمت محصولات خودروسازان برمي گردد زيرا هم اكنون هزينه هاي توليد در بسياري از خودروها بسيار افزايش يافته است. به طوري كه حتي محصولاتي كه درصد ساخت داخل بالايي دارند با اين معضل روبه رو هستند.»
وي خاطرنشان مي كند: «در شرايطي كه دولت سياست ثبات قيمت ها را دنبال مي كند به طور حتم قيمت كارخانه و بازار متفاوت مي شود و به دليل حضور دلالان در حاشيه بازار امكان كنترل قيمت از سوي خودروساز وجود ندارد.»
-
بي توجهي به قانون برنامه
وي با انتقاد از اين سياست مي گويد: «به استناد بند «ج» ماده 39 قانون برنامه چهارم قيمت گذاري به كالاها و خدمات عمومي و انحصاري كالاهاي اساسي محدود مي شود. به طوري كه فهرست و ضوابط تعيين قيمت اين گونه كالاها و خدمات، براساس قواعد اقتصادي، ظرف شش ماه پس از تصويب اين قانون، با پيشنهاد كارگروهي متشكل از وزارت بازرگاني، سازمان مديريت و برنامه ريزي و وزارتخانه هاي ذي ربط و تصويب هيات وزيران تعيين مي شود.»

وي اضافه مي كند: «براساس اين قانون چنانچه دولت به هر دليل فروش كالا يا خدمات را به قيمتي كمتر از قيمت تعيين شده تكليف كند مابه التفاوت قيمت تعيين شده و تكليف شده بايد همزمان تعيين و از محل اعتبارات و منابع دولت در سال اجرا و پرداخت شود يا از محل بدهي دستگاه ذي ربط به دولت تهاتر شود.»

نعمت بخش مي گويد: « خودروسازان در حالي با چالش قيمت مواد اوليه و تفاوت قيمت در بازار مواجه شده اند كه به رغم پيگيري هاي گسترده كميسيون تنظيم بازار و وزارت بازرگاني مدتي است كه فعاليت نمي كند بنابراين با استناد به قانون برنامه چهارم اعتقاد ما بر اين است كه وزارت صنايع و معادن بايد قيمت گذاري خودرو را آزاد و در اختيار خودروسازان قرار دهد.»
وي مي گويد: «در حال حاضر واردكنندگان خودرو در قيمت گذاري آزاد عمل مي كنند و اين دوگانگي تاثير نامطلوبي روي قيمت خودروهاي ساخت داخل مي گذارد.»
دبير انجمن خودروسازان اظهار مي كند: «اين مشكلات در حالي به وجود آمد كه در كنار كاهش توليد خودرو طي ماه هاي فروردين و ارديبهشت توليد بسياري از خودروها به حاشيه زيان رسيده و اين روند به سرعت در ديگر محصولات نيز تاثيرگذار خواهد بود.»

وي مي گويد: «با توجه به اينكه شركت هاي خودروسازي سهامي عام هستند، افزايش هزينه هاي توليد سودآوري شركت ها را به شدت كاهش خواهد داد و اين مساله نارضايتي سهامداران را در مجامع آتي به دنبال دارد.»
وي تصريح مي كند: «اين در حالي است كه فروش خودرو زير قيمت بازار براي گروه هاي خاصي ايجاد رانت مي كند و موجب فساد مي شود بنابراين بايد هرچه زودتر قيمت گذاري روي خودروها آزاد شود.» نعمت بخش يادآور مي شود: «ادامه اين سياست ها باعث شده تا خودروسازان نتوانند در افزايش قيمت قراردادهاي قطعه سازان تجديدنظر كنند و باتوجه به افزايش شديد هزينه هاي توليد هم اكنون قيمت تمام شده توليد قطعات از قيمت تعيين شده در قراردادها فراتر رفته است.»
-
ورشكستگي قطعه سازان
محمدرضا نجفي منش دبير انجمن سازندگان قطعات و مجموعه هاي خودرو نيز سه حالت را براي بهبود وضعيت توليد خودروسازان و قطعه سازان پيشنهاد مي كند. وي مي گويد: «دولت يا بايد قيمت مواداوليه را با هر سياستي ثابت نگه دارد يا زيان خودروسازان را جبران كند يا قيمت گذاري خودرو را آزاد كند.»
وي با بيان اينكه يكي از عوامل توقف خطوط توليد تندر90 عدم تامين به موقع قطعات ناشي از افزايش قيمت و تحريم هاي اقتصادي بوده مي گويد: «طي سال هاي اخير قطعه سازان همواره قطعات را به قيمت ثابت به شركت هاي خودروسازي تحويل داده اند و تاكنون هيچگونه تجديدنظري در قراردادها صورت نگرفته است.»
وي به مشكلات نظام بانكي كشور نيز اشاره مي كند و مي گويد: «هنوز نرخ قطعي سود بانكي ابلاغ نشده و عمده بانك ها نيز به راحتي حاضر به ارائه تسهيلات به قطعه سازان نمي شوند و در عين حال به خودروسازان نيز ابلاغ شده كه تنها از بخش فروش بايد نسبت به تامين منابع مالي اقدام كنند زيرا بدهي اين شركت به شبكه بانكي بسيار افزايش يافته است.»
-
تناقض سخنان مسوولان
اما درحالي كه هم آمارهاي خودروسازان و هم آمارهاي وزارت صنايع و معادن حاكي از كاهش توليد خودرو در دو ماه ابتدايي امسال است محمدجعفر دانش مارناني معاون توليد اين وزارتخانه معتقد است كه توليد قطعه سازان روند عادي دارد و حتي آنها افزايش توليد و صادرات نيز داشته اند اما برخلاف اين اظهارات قطعه سازان اين ادعا را كذب مي دانند و معتقدند كه نه تنها قطعه سازان بلكه خودروسازان دچار شرايط بحراني شده اند.
http://www.sarmayeh.net/webfa/default.aspx?IssueType=1&IssueDate=1387/03/09&Group=168

Navid_Aref
30 May 2008, 07:06 PM
وضعيت كيفي خودروهاي سواري ساخت داخل؛
ماكسيما بهترين و پرايد نسيم بدترين خودروهاي سواري
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران / سرويس: خودرو

طبق آخرين رده‌بندي كيفي خودروهاي سواري نيسان ماكسيما پارس خودرو، مزدا (3) گروه بهمن و پژو 206 ايران خودرو با ميانگين نمره‌هاي منفي 76.4 ، 85.4 و 96 در رده‌هاي اول تا سوم و در سطح كيفي خيلي خوب قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار خودروي خبرگزاي دانشجويان ايران (ايسنا)، نكته جالب در اين رده‌بندي كيفي كه طي آن 24 خودروي سواري مورد ارزيابي قرار گرفته‌اند قرار گرفتن پرايد نسيم سايپا در سطح كيفي غير قابل قبول و با نمره منفي 455 است اين خودرو به دليل بالاتر بودن عيوب 25 امتيازي از حدود مجاز يك سطح كيفي تنزل كرده است.
بر اساس گزارش شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران و ارزيابي‌هاي اين شركت كه طي سه ماهه چهارم سال گذشته به عمل آمده طي مدت ياد شده تنها هشت خودرو داخلي از نظر ميانگين امتياز منفي در سطح خيلي خوب قرارگرفتند همچنين هشت خودرو نيز در سطح خوب، سه خودرو در سطح قابل قبول و چهار خودرو در سطح حداقل قابل قبول قرار گرفته است.

ـ بهترين‌ها
از نظر ميانگين امتياز منفي به ترتيب نيسان ماكسيما پارس خودرو، مزدا (3) گروه بهمن، پژو 206 ايران خودرو، پژو 206 اس دي ايران خودرو، نيسان رونيز پارس خودرو، كوراندو بن رو، ريو سايپا و هيوندا آوانته گروه خودروسازان راين در سطح كيفي خيلي خوب قرار گرفتند.

ـ سطح خوب
در اين سطح نيز هشت خودرو كه به ترتيب متشكل از زانتيا سايپا، هيوندا ورنا خودروسازي راين، فولكس گل بم خودرو، تندر 90 پارس خودرو، تندر 90 ايران خودرو، پژو پارس ايران خودرو خراسان، پژو پارس ايران خودرو و سمند ايران خودرو از ميانگين امتيازهاي منفي بين 133.3 تا 199.7 در رتبه‌هاي 10 تا 16 قرار گرفتند زانتيا نيز در رتبه چهارم قرار گرفت.

ـ قابل قبول‌ها
پژو 405 ايران خودروخراسان، پژو 405 ايران خودرو و پروتون ويرا زاگرس خودرو در سطح قابل قبول و داراي متوسط امتياز‌هاي منفي بين 201.2 تا 210 بودند.

ـ سطح حداقل قابل قبول
چهار خودور نيز كه عمدتا پرايد هستند لب مرز قرار گرفته به طوري كه پرايد صبا سايپا، پژو روآ ايران خودرو، پرايد با سيستم زيمنس پارس خودرو از حداقل امتياز كيفي قابل قبول برخوردار شدند و داراي ميانگين امتياز منفي بين 312.9 تا 350 بودند.

به گزارش ايسنا، بيشترين بهبود را نسبت به دوره قبل تندر90 ايران خودرو داشته و بيشترين تنزل را پرايد نسيم سايپا داشته است.
آخرين وضعيت آلايندگي خودروهاي ياد شده كه طبق روش ارزيابي آديت تفصيلي مورد بررسي قرار گرفته‌اند قابل قبول بوده‌ است.
نوع دوگانه سوز خودورهاي سمند، پژو روآ و پرايد 141 پارس خودرو موفق به احراز شرايط استاندارد آلايندگي نشده‌اند.
لازم به ذكر است كه زانتيا و پرايد نسيم به دليل بالاتر بودن عيوب 25 امتيازي از حدود مجاز يك سطح كيفي تنزل كرده‌اند.

گفتني است در روش ارزيابي آديت تفصيلي كه گروه خودروهاي سبك ( سواري و وانت ) بر اساس آن در نيمه دوم سال 86 طبقه‌بندي شده‌اند خودروهاي داراي نمره‌هاي منفي بين صفر تا 120 در سطح كيفي خيلي خوب، بين 120 تا 200 در سطح كيفي خوب، بين 200 تا 270 در سطح كيفي قابل قبول و بين 270 تا 410 در سطح حداقل قابل قبول محسوب مي‌شوند.
http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1139682

http://www.tinypic.ws/files/jh2evadbpc0qzb56xh7g_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=jh2evadbpc0qzb56xh7g.jpg)

http://www.isqi.co.ir/files/rating_31_12_86.pdf

sibernet
31 May 2008, 08:26 PM
آقا بالاخره تکلیف چیه یعنی خطش حالا حالا ها خوابیده بابا یکی جواب بده کف کردیم

Navid_Aref
31 May 2008, 09:16 PM
آقا بالاخره تکلیف چیه یعنی خطش حالا حالا ها خوابیده بابا یکی جواب بده کف کردیم

نگران نباشید خط تولید برای مدت کوتاهی به خاطر نبود چند قطعه داخلی کلیدی متوقف شده بود که مجدد فعال شده است و امروز این خبر از ایران خودرو در مورد تندر 90 بیرون آمد. در پارس خودرو هم به دلیل تعداد ثبت نامی کمتر وضع به مراتب بهتر است.


http://www.khabarkhodro.com/ShowImage.aspx?path=Files_Upload\22004.jpg

امسال60 هزار تندر90 در ايران خودرو توليد مي شود

به گزارش خبرخودرو ، براساس برنامه ريزي هاي انجام شده امسال بيش 60 هزار دستگاه تندر90 در ايران خودرو توليد خواهد شد.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، محمدرضا معتمد قائم مقام معاونت تندر 90 ايران خودرو ضمن بيان مطلب فوق اظهار داشت: ايران خودرو با بهره گيري از تمامي امكانات خود در چارچوب استانداردها واهداف كيفي شركت رنو به همه تعهدات خود در زمينه تندر 90 عمل خواهد كرد.
وي با بيان اينكه روزانه 180دستگاه تندر90 توليد مي شود،گفت: تا پايان سال، 8 هزار دستگاه تندر90 گاز سوز در ايران خودرو توليد خواهد شد.
معتمد تصريح كرد: كارگران و مهندسان خط توليد تندر90 در ايران خودرو با پشتكار و دقت لازم و طبق برنامه ريزي انجام گرفته خودرو تندر90 فاقد هرگونه ايراد بدنه، رنگ و مونتاژ در آديت هاي CSC، PESD و QAVES كه از جمله آديت هاي سخت گيرانه رنو است، توليد مي كند.


http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=47399

Navid_Aref
1 June 2008, 01:06 PM
شرایط جدید تبدیل ایران خودرو (البته این بار امیدوار کننده و مثبت و رو به جلو) :

تبدیل خودرو تندر 90 E1- CP به E2-SLX برای کسانیکه مابه التفاوت پولشان را پرداخت کرده اند:

http://sales.ikco.com/letter/2100.pdf

Orion
1 June 2008, 01:34 PM
مثل اينكه مشكل ايران‌خودرو حل شده. پارس خودرو رو نميدونم.

Navid_Aref
1 June 2008, 03:05 PM
قلب تندر در ايران توليد شد
۱۳۸۷/۰۳/۱۱ ساعت ۰۶:۳۸ صبح
گزارش مراسم افتتاح خط تولید موتور تندر۹۰ در مگاموتور سایپا

سرانجام قلب خودروی تندر۹۰ بومی شد و شرکت تخصصی تولید کننده موتور، گیربکس و اکسل سايپا (مگاموتور) در روز سی ام اردیبهشت ماه ۱۳۸۷ توانست خط تولید موتور تندر۹۰ را که منطبق با استانداردهای روز اروپاست، پرده برداری و بهره برداری کند.
مراسم افتتاح، با حضور دكتر پرويز داوودي معاون اول رئيس جمهور، علي اكبر محرابيان وزير صنايع و معادن، نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن مجلس، معاونان سازمان گسترش ونوسازی، بذرپاش مديرعامل گروه سایپا، مدیران عامل شرکت های زیرمجموعه سایپا، مديرعامل و مدیران ارشد رنوپارس، اعضا و دبیران انجمن های خودروسازان و قطعه سازان و مدیران مجموعه های سازنده قطعات خودرو به میزبانی جواد نجم الدین مديرعامل مگاموتور و رئیس هیئت مدیره سایپا برگزار شد.
در ابتدای این مراسم، مهرداد بذرپاش مديرعامل گروه سایپا ضمن تسليت سالروز وفات حضرت زهرا(س) و خیر مقدم به مهمانان حاضر گفت: ما از ابتدای سال وعده داده بودیم که حداقل ۳۰ پروژه را به مناسبت سی امین سالگرد پیروزی انقلاب بهره برداری کنیم و امروز که ۲ ماه از سال می گذرد، هشتمین پروژه را افتتاح خواهیم کرد. در دو ماهه اخیر تولیداتمان نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۰درصد افزایش یافته و سهم بازارمان به ۵۷ درصد رسیده که دستاورد بزرگی است.
در دو ماه گذشته شرکت های گروه سایپا از پرطرفدارترین شرکت های بازار سرمایه بوده اند. یکی از پروژه هایی که اخیراً به بهره برداری رسید، فروش اینترنتی سایپا بود. آمار نشان می دهد که فروش اینترنتی در کشور در سال گذشته حدود یک میلیارد تومان بوده، درحالی که در همین مدت کوتاه توانسته ایم ۲ میلیارد تومان فروش اینترنتی داشته باشیم.
بذرپاش اعلام کرد که گروه خودروسازی سایپا `متشکل از ۱۱۰ شرکت تابعه و ۴۰هزار نفر پرسنل تا پایان سال بیش از ۷۰۰هزار دستگاه خودرو تولید خواهد کرد و سودآوری مجموعه نسبت به سال قبل ۱۵ درصد رشد خواهد داشت. وی در پایان از تلاش و کوشش جواد نجم الدین و همکارانش در به ثمر رساندن این پروژه تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه، جواد نجم الدین مديرعامل مگاموتور به عنوان میزبان برنامه به پای تریبون رفت، جایی که موتور تندر۹۰ زیر پارچه ای سفیدرنگ منتظر بود تا توسط معاون اول رئیس جمهور رونمایی شود.
نجم الدین به ارائه گزارش از تحولات مگاموتور و مشخصات فنی موتور تندر۹۰ پرداخت.
مگاموتور ۱۵ سال پیش با هدف تأمین قوای محرکه (موتور، گیربکس، واکسل) شرکت های سایپا، زامیاد و پارس خودرو افتتاح شد. این شرکت که خود هولدینگی بزرگ است، ۲۴ شرکت تحت پوشش و بیش از ۲۸۰ شرکت طرف قرارداد دارد. بیش از ۳۷۰۰ نفر پرسنل این مجموعه ظرفیت تولیدی معادل ۶۰۰هزار دستگاه قوای محرکه در سال ایجاد کرده اند. طبق برنامه، این ظرفیت تا سال ۱۳۹۰ به ۹۰۰ هزار دستگاه خواهد رسید.
نجم الدین افزود: میانگین رشد سالانه تولیدات ما حدود ۳۰درصد بود که این مهم در دولت نهم به شکوفایی رسیده است. مطابق با سیاست های کلان ساخت داخل قطعات، ما توانسته ایم ۹۵ درصد قطعات مان را از منابع داخلی تأمین کنیم، به طوری که در سال گذشته ۲۵۰ میلیون قطعه از داخل تأمین کردیم. مگاموتور به همراه شرکت های تابعه و طرف قراردادش حدود ۲۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده که ۵۳ درصد این افراد دارای تحصیلات تخصصی هستند.
در سال ۱۳۸۵ مگاموتور به عنوان واحد تولیدی نمونه سال از دستان رئیس جمهور، لوح تقدیر دریافت کرد.` مديرعامل مگاموتور در ارتباط با پروژه تولید موتور تندر۹۰ توضیح داد و گفت: پس از طرح تولید موتور تندر۹۰ در ایران، رنوپارس شرکت های مگاموتور، موتورسازی ایران خودرو، نیرو محرکه و چرخشگر را بررسی و ممیزی کرد و در نهایت مگاموتور انتخاب شد. سرمایه گذاری انجام شده در این پروژه به صورت ۵۰-۵۰ بین ما و رنوپارس صورت گرفته که سهم ما ۱۲ میلیون یورو بوده است.

روند شروع پروژه موتور در مگا
• تابستان ۸۳: انتخاب مگاموتور به عنوان تنها تولید کننده موتور تندر۹۰ در ایران از سوی شرکت رنو
• پاییز ۸۳: برگزاری مناقصه بین المللی انتخاب سازنده تجهیزات خط تولید
• بهار ۸۴: انتخاب شرکت TK Krause آلمان به عنوان سازنده تجهیزات خط
• شهریور ۸۵: گشایش اعتبار قرارداد و شروع ساخت تجهیزات در شرکت Krause
• اردیبهشت ۸۶: تأیید اولیه خط توسط تیم مگاموتور و رنو در آلمان
• آبان ۸۶: راه اندازی تجهیزات وانجام تنظیمات خط
• آذر۸۶: تولید ۳۳ دستگاه موتور آزمایشی
• دی۸۶: تولید ۳۸ دستگاه نمونه اولیه و اخذ تأییدیه AMEI از شرکت رنو فرانسه
• بهمن /اسفند ۸۶: اخذ تأییدیه AMPS از شرکت رنو
• فروردین ۸۷: پیش تولید انبوه
• اردیبهشت ۸۷: شروع تولید انبوه (SOP)


مشخصات فنی خط موتور تندر۹۰
• ظرفیت ۳۰۰ هزار دستگاه در سه شیفت
• دارای ۶۰ ایستگاه کاری و ۸ دستگاه تست گرم موتور با ترکیب ۲۳ درصد دستی ۷۰درصد نیمه اتوماتیک ۷درصد تمام اتوماتیک
• دارای قابلیت تولید ۳مدل اصلی موتور در مجموع ۱۰ تیپ مختلف با ترکیب:
K۴M۶۹۰ (۱۶ سوپاپ بنزین سوز) در ۳ تیپ
K۴M۶۹۸ (۱۶ سوپاپ دوگانه سوز) در۳ تیپ
K۷M۷۱۰ (۸سوپاپ بنزین سوز) در ۴ تیپ
همچنین با تغییرات جزیی در خط، قابلیت تولید موتور K۴M۶۹۰ (۱۶ سوپاپ بنزین سوز) برای خودوی مگان بوجود خواهد آمد.
• استفاده از تجهیزات خطا ناپذیری (Poka Yoke) جهت جلوگیری از خطاهای اپراتوری در ایستگاه¬های دارای ریسک
• خطای انسانی استفاده از دستگاه¬های رباتیک (چهارربات) اتوماتیک در ایستگاه¬های با فرآیندهای حساس دارای قابلیت ردیابی (Traceability) قطعات مونتاژ شده برروی هر موتور دارای قابلیت ثبت اطلاعات مونتاژ برای هر شماره موتور از قبیل گشتاور اتصالات، شماره سریال قطعات مهم، شماره محموله سایر قطعات، اشکالات احتمالی بوجود آمده در مراحل مونتاژ، دوباره کاری های انجام شده برروی موتور، نتایج تست گرم موتور
• تست گرم موتور در دورهای مختلف تحت بارهای مختلف
• PPM برگشتی خط ۵۰۰
• راندمان خط ۹۱ درصد
• اشتغال¬زایی در مگاموتور ۴۷۰ نفر

مگاموتور تولید کننده انحصاری موتور تندر۹۰ برای پارس خودرو (سایپا) ایران خودرو خواهد بود و برنامه صادرات این موتور را در آینده نزدیک در دستور کار قرار خواهد داد.
نجم الدین به سه پروژه دیگر مگاموتور که در دست انجام است، اشاره کرد. یکی از این پروژه¬ها، طراحی و تولید موتور گیربکس و اکسل خودروی ایرانی سایپا (S۸۱) است. حجم موتور این خودرو بین ۹۰۰ تا ۱۵۰۰ سی سی متغییر خواهد بود و بسته به نرخ سوخت، در کشورهای هدف صادرات، حجم موتورتولیدی برنامه ریزی خواهد شد. این موتور همچنین در دو نوع ۸ و ۱۶ سوپاپ تولید می شود، ۵ میلیارد تومان روی آن سرمایه گذاری شده و قیمت آن در نوع ۱۵۰۰ سي سي در حدود قیمت موتور پراید خواهد بود. رونمایی موتور S۸۱ در تیرماه و تولید انبوه آن در دی ماه سال جاري برنامه ریزی شده است.
پروژه دیگر، تولید موتور پایه گازسوز است. این موتور ۱۵ درصد مصرف گاز کمتر ۴درصد مصرف بنزین کمتر خواهد داشت، در اواخر تیرماه به تولید انبوه رسیده و در اواخر مهرماه بر روی خودروها نصب خواهد شد.
پروژه سوم شرکت مگاموتور، تولید موتور دیزل برای خودروهای سواری است. سوخت دیزل به نسبت دیگر سوخت ها به ویژه بنزین، مصرفش کمتر است، آلودگی کمتری تولید می کند، سوختی ارزان تر است و راندمان حرارتی بالاتری دارد. این سوخت در کشورهای پیشرفته به ویژه اروپا سوخت بسیار متداولی است، اما محدودیت استفاده از آن در ایران مرغوب نبودن گازوییل (دیزل) تولید شده است، به طور که درصد گوگرد بالایی دارد. نجم الدین از مسؤولان و دولتمردان در خواست کرد كه نسبت به اصلاح این سوخت مفید ، ارزان و کم آلاینده تمهیداتی بیندیشیند.
مديرعامل مگاموتور در پایان اعلام کرد که موتور تندر۹۰ تا سال آینده ۸۰ درصد ساخت داخل خواهد شد.
سخنرانی پایانی مراسم افتتاحیه، علی اکبر محرابیان وزیر صنایع و معادن بود.
وی گفت: طی دو سال گذشته بنا به مسؤولیتی که عهده دار بوده ام فرصتی پیدا کردم تا حشرونشر بیشتری با خودروسازان داشته باشم. در این سال های اخیر صنعت خودروسازی کشور چه به لحاظ تیراژ و چه به لحاظ تنوع تولید، تحول بی سابقه ای را شاهد بوده و در این ایام کمتر ماه و هفته ای می گذرد که شاهد راه اندازی خط یا افتتاح پروژه ای نباشیم.
محرابیان افزود: وزارت صنایع و معادن به مناسبت سال نوآوری و شکوفایی طرح های مختلفی را از طریق سازمان ها و شرکت های تابعه خود دنبال می کند که ارزش ریالی این طرح ها بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان است. ما به مناسبت سی امین میلاد انقلاب اسلامی طرح های مختلفی را در بخش های فولاد، سیمان، آلومینیوم، مس، خودروسازی و دیگر صنایع بهره¬برداری خواهیم کرد. در بخش خودروسازی هم ایران خودرو و هم گروه سایپا طرح های زیادی در دستور کار قرارداده اند که امروز به همت برادر عزیزمان آقای بذرپاش و همکارانشان تولید موتور تندر۹۰ در مگاموتور به بهره برداری می رسد.
وزیر صنایع و معادن از خودروسازان در خواست کرد که با ایجاد شرایط و زیر ساخت های لازم برای افزایش تولید تندر۹۰، تلاش کنند که حجم تولیدات این خودرو را ارتقا دهند.
`درخواست دوم من از خودروسازان این است که با تلاش و کوشش روی داخلی سازی قطعات و مجموعه هاي تندر۹۰ کار کنند، به طوری که در آینده نزدیک شاهد واردات هیچ قطعه ای از این خودرو به کشور نباشيم و تمام آن به دست توانای تولیدگران داخلی، به ثمر بنشیند.`
در ادامه برنامه، موتور تندر۹۰ به دست پرویز داوودی معاون اول رئیس جمهور رونمایی شد و حاضران به بازدید از خط تولید این موتور در شرکت مگاموتور پرداختند.
http://www.andishegostar.com/report.aspx?id=37

و یک خبر قدیمی مرتبط با تندر 90:

گشايش دروازه‏هاي ال 90 در جزيره قشم

الهام علاقه‏بندان
با آغاز انقلاب صنعتي در اروپا، حركت به سمت توسعه يافتگي براي كشورهاي جهان سوم به هدفي دور از دسترس تبديل شد كه از هر راهي به دنبال رسيدن به آن بودند و حتي از كسب تجربه و بهره‏گيري از صنعت اروپاييان نيز فروگذار نكردند.
مفهوم توسعه يافتگي و به روز شدن كه اغلب در معناي پيشگامي در صنايع و بخصوص صنايع سنگين تجلي مي‏يافت، بسياري از كشورهاي جهان سومي را براي جبران عقب‏ماندگي، به تكاپوي هرچه بيشتر در اين عرصه وا مي‏داشت.
صنعت خودروسازي در ميان ديگر صنايع، به لحاظ تقاضاي بالا از اهميت بيشتري برخوردار بود؛ به نحوي كه يكي از ملاك‏هاي برتري كشورها بر سايرين محسوب مي‏شد.
دو عامل عمده سبقت گرفتن كشورهاي اروپايي بر ديگر كشورها در اين زمينه، توجه به كيفيت و كميت براي پاسخگويي به نياز و درخواست مشتري بود؛ عواملي كه از ديد صنعتگران ما به دور ماند.
در سال‏هاي اخير افزايش جمعيت و به روز شدن تكنولوژي همچنين توسعه شهرها و دوري مسيرها، بر ميزان تقاضا نسبت به عرضه افزود و همين نكته باعث شد تا خودروسازان كميت را بيش از كيفيت مدنظر قرار دهند.
با افزايش تيراژ توليد طي ده سال گذشته و برابري كفه عرضه و تقاضا، مقوله كيفيت نيز در اصول صنعت خودروسازي قرار گرفت زيرا يكي از شرط‏هاي اصلي براي ورود به بازارهاي جهاني محسوب مي‏شود.
از آنجا كه بهره‏مندي از تجربيات صاحبان فناوري، يكي از اصول بهبود كيفيت و ارتقاي تكنولوژي است، خودروسازان ما براي رسيدن به اين مهم، به سمت كشورهاي پيشتاز در صنعت خودروسازي جذب شدند.
كشورهاي اروپايي از جمله فرانسه و ايتاليا گزينه‏هاي اصلي خودروسازان ايراني براي بهره‏‎گيري از دانش و فناوري بودند.
يكي از راه‏هاي همكاري و استفاده از دانش فني، توليد مشترك با خودروسازان اروپايي بود.
از جمله تجربيات صنعت خودروسازي ما در توليد مشترك، توليد خودروهايي از جمله رنو (با شركت رنوي فرانسه) و دوو (با شركت دوو) بود. هرچند بسياري از تجربيات ما در توليد مشترك با خودروسازان خارجي موفق نبود اما اين عدم موفقيت‏ها از انتخاب بد ناشي نمي‏شد بلكه به دليل كمبود تكنولوژي به كار گرفته در خطوط توليد بود.
در دو سال گذشته بحث همكاري مشترك با خودروساز خارجي با نام رنو ـ نيسان فرانسه، بسياري از قديمي‏هاي اين صنعت را به ياد تجربه تلخ توليد رنو (21) و همكاري مشترك با فرانسه انداخت اما عمده‏ترين دليلي كه از شدت مخالفت با اين موضوع كاست، توليد خودروي جديد و همكاري قطعه‏سازان ايراني در پروژه مذكور بود.
اما در بحث همكاري با رنو ـ نيسان فرانسه براي توليد ال 90، در زمينه همكاري قطعه‏سازان ابهاماتي به وجود آمد؛ مبني بر اين كه احتمال دارد رنو از همكاري با قطعه‏سازان ما سرباز زند.
اين ابهامات تا آنجا ادامه يافت كه چندي پيش قطعه‏سازان،‌ صنعتگران، خودروسازان و مديران ارشد رنو ـ پارس و هيئت فرانسوي همراه در همايش فرصت‏هاي سرمايه‏گذاري مشترك به منظور بررسي و ارزيابي توانايي قطعه‏سازان حضور يافتند.
بعد از پايان همايش مذكور، هيئت فرانسوي به دعوت مديرعامل منطقه آزاد قشم براي بازديد از شهرك‏هاي صنعتي به اين جزيره مرجاني سفر كرد.

فرانسوي‏ها در قشم
عقربه‏هاي ساعت كه از 30/6 بامداد پنج‏شنبه 29 بهمن ماه گذشت، آسمان نيمه ابري تهران را به مقصد بزرگترين جزيره خليج فارس ترك گفتيم.
با عبور از آبي نيلگون خليج فارس و ورود به آسمان قشم،‌ چرخ‏هاي هواپيما باند نيمه نمناك قشم را لمس كرد و به زمين نشست.
جزيره قشم بزرگترين و زيباترين جزيره خليج فارس، پس از 8 سال شاهد باران زمستاني بود؛ به گونه‏اي كه قطرات باران پس از يك هفته هنوز شبنم گونه بر زمين كويري قشم باقي مانده بود.
بعد از مراسم استقبال، به سمت جنگل‏هاي زيباي «حرا» حركت كرديم. «جنگل» واژه‏اي كه در ذهن هر كس يادآور درختان سر به آسمان كشيده و دسته‏هاي متنوعي از حيوانات اهلي و غيراهلي است اما جنگلي با نام حرا متبلور معناي تازه‏اي از جنگل است؛ درختان نه چندان بلندي كه شبانگاهان در ميان آب به خواب مي‏روند و هنگام صبح و با طلوع آفتاب از ميان آب سر بيرون مي‏آورند؛ اتفاقي كه با جزر و مد رخ مي‏دهد.
جنگل‏هاي حرا كه بي‏ترديد يكي از جاذبه‏هاي گردشگري ايران به شمار مي‏آيد، چشم‏انداز زيبايي در منظر هيئت فرانسوي به وجود آورد. سپس از اسكله كاوه كه به زعم فرانسويان از ديگر نشانه‏هاي پيشرفت صنعتي كشور است، بازديد به عمل آمد.
در جريان اين بازديد، ژانت نصيري مدير پروژه اسكله درباره چگونگي ساخت آن توضيحاتي داد. وي گفت: براي توسعه اسكله كاوه و پل خليج فارس،‌ ريل و جاده‏ها 700 ميليون تومان سرمايه‏گذاري موردنياز است كه در شرف مذاكره در اين زمينه هستيم.
گفتني است دليل اصلي حضور هيئت فرانسوي در قشم، بهره‏برداري از مجموعه توليد قطعات ال 90 و احداث شهرك صنعتي به همين منظور بود. ساپكو يكي از سرمايه‏گذاران اجراي اين پروژه محسوب مي‏شود.
مهندس گلكار مدير شهرك‏هاي صنعتي قشم در مراسم افتتاح شهرك قطعه‏سازي گفت: پس از توافقات صورت گرفته، 100 هكتار زمين براي ايجاد امكانات و زيرساخت‏هاي تاسيساتي لازم در شهرك صنعتي «تولا» در اختيار ساپكو قرار گرفت. به گفته وي، در شهرك صنعتي تولا بالغ بر 100 شركت بزرگ صنعتي از جمله كاسترول، سوپرپايپ، دخانيات و اسكار كاپس كافي با سرمايه‏گذاري 100 درصد خارجي و فورتون ياتس هلند و بسياري شركت‏هاي ديگر در زمينه توليد و صادرات محصولات فعاليت مي‏كنند.
مدير شهرك‏هاي صنعتي قشم با اشاره به بهره‏برداري از اسكله كاوه افزود: با راه‏اندازي پل خليج فارس، ارتباط صنعتگران به ويژه قطعه‏سازان با سرزمين اصلي از طريق مسير جاده و ريلي ميسر خواهد شد.
گلكار نزديكي قطعه‏سازان را به اسكله كاوه و پل خليج فارس مزيت مناسبي براي قطعه‏سازان داخلي و خارجي دانست. وي گفت: فروش زمين در شهرك صنعتي تولا به قطعه‏سازان برعهده شركت ساپكوست.
در ادامه مراسم، مهندس احمد شجاعي مديرعامل ساپكوي قشم گفت: با آغاز كار قطعه‏سازي خودرو در قشم 50 درصد قطعات توليدي به داخل و 50 درصد باقيمانده بايد به بازارهاي هدف صادر شود.
وي افزود: در اين بازديد سعي شد ضمن معرفي منطقه آزاد قشم به قطعه‏سازان خارجي، در خصوص ميزان سرمايه‏گذاري در ساخت قطعات خودرو به توافق برسيم.
شجاعي با اشاره به مشاركت قطعه‏سازان داخلي و خارجي در توليد قطعات خودرو گفت: 100 هكتار زمين در اختيار ساپكو قرار گرفته كه پس از آماده‏سازي، از آن بهره‏برداري خواهد شد.
مديرعامل ساپكوي قشم ساخت قطعات را با توليدكنندگان به صورت جوينت ونچر دانست و افزود: ما در زمينه توليد قطعات هر خودرويي كه امكان توليد و صادرات داشته باشد وارد مي‏شويم؛ چه ال 90 و چه بقيه خودروها.
وي از توليد قطعات براي شركت‏هاي ايران خودرو، سايپا، ال 90، رنو و پژو خبر داد و گفت: دو موضوع مهم در قطعه‏سازي «كيفيت» و «قيمت» است و به همين منظور از ساپ‏لايرهاي خارجي براي سرمايه‏گذاري در اين منطقه دعوت كرده‏ايم تا ضمن افزايش كيفيت، قيمت را كاهش دهيم.
شجاعي با اشاره به فراوان بودن بازارهاي جذب قطعات خودروي توليد در قشم افزود: به دليل عدم پرداخت ماليات براي توليد در اين منطقه، نبود گرفتاري‏هاي مربوط به شهرداري و همچنين مشكلات كارگري، هزينه‏هاي پايين حمل و نقل و امكان صادرات، محصولات توليدي قابل رقابت خواهند بود.
وي درباره تامين مواد اوليه موردنياز براي ساخت قطعات خودرو گفت: برخي از مواد اوليه از اروپا و موادي مانند فولاد از كشورهاي افريقاي جنوبي، كره، ژاپن، چين و... وارد مي‏شود.
مديرعامل ساپكوي قشم از آغاز كار رسمي و ساخت قطعات با شكل‏گيري جوينت‏ونچرها ظرف شش ماه آينده خبر داد و افزود: در همان زمان درباره ميزان سرمايه‏گذاري هر شركت و نام شركت‏هاي مشاركت كننده صحبت خواهيم كرد.
بازديد از يك كارخانه ساخت قطعات خودرو و ديدار از ساحل نيلگون خليج فارس، آخرين مرحله سفر ما به قشم بود.
خاطره زيباي اين سفر همراه با چشم‏انداز روشن پيشرفت‏هاي صنعتي كشور و بهبود تكنولوژي ساخت خودرو و قطعات آن، در حافظه ما خوش نشست.
http://www.andishegostar.com/otherpages.asp?mNumber=46&PageName=Report

Navid_Aref
1 June 2008, 03:18 PM
مصاحبه با رییس شرکت شیشه گیلان در دو سال پیش :


http://www.andishegostar.com/archive/57/Pic/32.jpg

حرف‌هايي از جنس شيشه

مريم قاسمي
مهندس مهدي توكلي در سال 1339 در انزلي به دنيا آمده است. او ديپلم خود را در سال 1358 از رشت گرفت و به دانشگاه پلي‌تكنيك راه يافت و در سال 1365 فارغ‌التحصيل شد. وي صنعت را به عنوان زمينه كار خود انتخاب كرد و با قابليت‌هاي خويش هم اكنون حدود 5-4 سال است كه مديريت كارخانه ايمن شيشه سپهر را برعهده دارد.
آنچه در پي مي‌آيد، ماحصل گفت و گو با اوست.

-نحوه شكل‌گيري و تاسيس ايمن سپهر چگونه بود؟
در سال‌هاي 1360 كارخانه‌اي كه بيشتر جنبه فردي داشت، تنها با ايجاد يك تعاوني، براي تامين شيشه‌هاي بازار داخل كار خود را آغاز كرد كه عمده فعاليت آن توزيع شيشه بود؛ به طوري كه شيشه را از آبگينه و ديگر مراكز تامين مي‌كرد و از طريق تعاوني به فروش مي‌رساند. از آن پس سهامداران تصميم گرفتند كارخانه را گسترش دهند و به اين ترتيب شيشه گيلان تاسيس شد. تمايل مديريت كارخانه و سابقه فعاليت او در زمينه كار با شيشه، پشتوانه توليد شد و اين حركت همزمان با تقويت توليد قطعات پيكان در داخل بود. از آن پس با حمايت ساپكو و ايران خودرو به منظور تامين شيشه پيكان در داخل، ماشين‌آلات از خارج خريداري و در شركت به كار گرفته شد. با توليد پژو 405، روند توسعه و فروش محصولات تا سال 1381 ادامه يافت و از آن پس با افزايش تيراژ توليد و تنوع محصولات در داخل كشور، شركت تصميم به توسعه و ارتقاي سطح كيفي گرفت و با تامين اعتبارات مالي از طريق سهامداران، شيشه ايمن سپهر در سال 1382 با توليد شيشه پژو 206 استارت خورد.

-برنامه توليد شركت براي بازار داخل چيست؟
ما در زمينه توليد شيشه عقب و جانبي پژو 206 تك سورس هستيم و در مورد شيشه جلو با شركت ونوس به‌طور مشترك برنامه توليد داريم و علاوه بر توليد شيشه براي خودروي پژو 405، تنها تامين‌كننده شيشه ال90 در سال آينده خواهيم بود و از ظرفيت خالي نيز براي صادرات استفاده مي‌كنيم. در مجموع سالانه بالغ بر 600 هزار ست شيشه توليد مي‌كنيم.

-چند درصد از بازار داخل در اختيار ايمن سپهر قرار دارد؟
پيش از اين با توليد پيكان بيش از 70 درصد بازار را در اختيار داشتيم كه با حذف اين خودرو و افت توليد هم اكنون زير 50 درصد توليد داخل را به عهده داريم ولي سال آينده با ورود ال90 دوباره درصد سهم بازار داخل ما به بيش از 50 درصد افزايش خواهد يافت.

-آيا به همكاري مشترك با ديگر سازندگان برتر دنيا براي افزايش سطح تكنولوژي مي‌پردازيد؟
ايجاد جوينت ونچر بايد براساس منافع ملي و مالي باشد ولي ما در مذاكراتمان براي برقراري همكاري مشترك، اين منافع را درك نمي‌كرديم و به همين منظور همكاري مشترك رخ نداد. از طرفي دو شركت سنگون و پيل كينتون كه هر دو از بهترين توليدكنندگان شيشه هستند، ضمن بازديد از كارخانه ما به صراحت اعلام كردند كه از لحاظ تكنولوژي به همكاري مشترك نيازي نداريم؛ مگر درزمينه توليد شيشه‌هاي خاص مثل شيشه‌هايي كه آنتن روي آنها نصب مي‌شود يا شيشه‌هايي كه به بعضي از اشعه‌هاي نور حساس هستند.

-مهمترين دليل موفقيت خود را چه مي‌دانيد؟
ما براي توليد محصولاتي كه تيراژ پايين دارند مانند پروتون و يا خودروهاي ديگر بايد از تمام خط توليد استفاده كنيم. EPQP چهار فاز دارد كه فاز آخر به توليد انبوه مي‌رسد و براي رسيدن به فاز آخر بايد از سه فاز اول عبور كنيم و اين مقرون به صرفه نيست ولي سياست شركت تمام توليدات را خواستار است تا محصولات با برند گيلان توليد شود و اين باعث توانمندي ما در درازمدت شد.
-آيا با شركت‌هاي خودروساز خارجي در زمينه تامين شيشه به طور مستقيم همكاري مي‌كنيد؟
اولين LC ما با شركت ايويكو ايتاليا بسته شد و ما تنها سازنده‌اي هستيم كه با سازنده خارجي به طور مستقيم قرارداد بسته است. علاوه بر آن به طور شبانه روز در اينترانت فلوكس فيات، مرسدس بنز، ايويكو و ال90 هستيم و در هر مناقصه‌اي قيمت پيشنهادي را براي ايمن سپهر ارسال مي‌كنند. اين شركت تاكنون نمونه‌ها را فرستاده و استانداردها را كسب كرده اما از نظر قيمتي در مرحله دوم يا سوم قرار داشته‌ايم زيرا چين هم در اين مناقصات شركت مي‌كند.

-از نظرصادرات در چه موقعيتي هستيد؟
قرارداد LC با ايويكو براي دو سال آينده 6 ميليون دلار پيش‌بيني شده كه ارسال اولين محموله از ارديبهشت سال 85 آغاز مي‌شود و پس از تاييد هر محموله، ارسال قطعات بعدي 15 درصد بيشتر خواهد شد. هم اكنون سالانه 500 هزار دلار شيشه به آذربايجان شوروي صادر مي‌كنيم كه اين بازار تا قبل از ورود ما در دست تركيه بود و مي‌كوشيم با ارتقاي سطح كيفي و كمي محصولات و بازاريابي مناسب، صادراتمان را افزايش دهيم.

-آيا همكاري شما با رنو مي‌تواند زمينه‌ساز توليد براي پژو باشد و تاكنون پژو پيشنهادي به شما داده است؟
PSA تاكنون بسيار استعماري برخورد كرده است و ترجيح مي‌دهد با وجود قيمت بالاتر، از سازندگان داخلي خود تامين شود اما رنو بسيار فراملي است و در قالب برنامه بلندمدتش، با كمترين قيمت بهترين‌ها را به مجموعه خود وارد مي‌كند و از آنها بهره‌مند مي‌شود و اين مي‌تواند يكي از مهمترين دلايل موفقيت رنو باشد.

-مواد اوليه براي توليد شيشه را چگونه تامين مي‌كنيد؟
مواد خام شيشه از گاردين فرانسه وارد مي‌شود كه يكي از بهترين‌هاي اين صنعت در دنياست و سنگون تنها رقيب آن شناخته شده است. از اين مواد خام براي توليد شيشه‌هاي پژو و پرايد استفاده مي‌شود. اگر بتوانيم مواد خام را با حمايت خودروسازان در داخل توليد كنيم، در اين صنعت پيشرفت بسياري خواهيم كرد تا بدون اتكا به بازارهاي ديگر سطح توان خود را در داخل كشور افزايش دهيم.

-محصولات شما چه استانداردي را كسب مي‌كند؟
شيشه ايمن سپهر استاندارد جهاني ECR-43 و استاندارد 709 ايران را پاس مي‌كند و توانسته‌ايم استاندارد ايمارك را براي ورود محصولاتمان به اروپا دريافت كنيم.

-ارزيابي شما از صنعت خودروسازي و قطعه‌سازي براي ورود به بازارهاي جهاني چيست؟
ما در ايران بيشتر حس مي‌گيريم و برانگيخته مي‌شويم اما چون زيرساخت‌ها مناسب نيست، موفق نمي‌شويم و در نتيجه حق چانه‌زني در بازارهاي جهاني از ما ساقط مي‌شود. اما قدم‌هايي در صنعت خودرو و قطعه برداشته شد كه توانستيم به پژو و رنو پيشنهاد قيمت دهيم و چانه‌زني كنيم. اين قابليت در صنعت خودرو و قطعه ما با مديريت صحيح ايجاد شده است. پشت پرده صنعت خودروسازي و قطعه‌سازي تركيه و كره، هدايت و تسلط امريكا را مشاهده خواهيد كرد و اين حمايت باعث شد آنها بتوانند در اين صنعت از ما سبقت بگيرند. مالزي هم با قدرت چانه‌زني توانست خودش را به اين مرحله برساند. با توجه به اين كه ما در ايران در زمينه صادرات آن طور كه بايد تلاش نكرده‌ايم، با مديريت صحيح مي‌توانيم نتايج مطلوبي را در آينده براي خود رقم بزنيم.

-باتوجه به نياز اين صنعت به مواد اوليه و مسائل سياسي اخير، اگر بحث تحريم پيش بيايد، برنامه‌اي براي تامين نيازهاي خود داريد؟
كميته مشتركي ايجاد كرده‌ايم تا مواد اوليه تامين شود اما هميشه در كشور ما براي مقابله با اين گونه موارد دير اقدام مي‌شود. به عنوان مثال تا زماني كه ترافيك، ما را به مرز خطر نرساند، هيچ فكري در مورد آن نمي‌شود. در صورت بروز تحريم ايران خودرو و سايپا مي‌بايست كميته‌اي براي تامين مواد اوليه و يا تشكيلاتي در كشورهاي ديگر براي همكاري ايجاد كنند تا بتوانيم مانند رنو با قاطعيت درباره برنامه‌هاي چند سال آينده صحبت كنيم. همان طور كه مهندس شيواپور درصدد ايجاد سايتي براي ورود مجموعه‌هاي صادراتي است تا مشكلات ترانزيت و مسائل مبتلا به صادركنندگان رفع شود و انگيزه‌اي براي افزايش صادرات به وجود بيايد.

-عمده‌ترين چالش پيش روي شما در توليد شيشه خودرو چه بوده است؟
خم زياد شيشه عقب پژو 206 براي ما مشكل‌ساز است زيرا نورم توليد شيشه‌هاي پژو در تمام دنيا مختص كوره‌هاي گلاستيك است و اين كوره متعلق به امريكاست و ما به رغم داشتن تيم بازرگاني قوي نتوانستيم آن را از امريكا خريداري كنيم. بهره‌برداري از اين كوره همچنين حمايت تكنولوژيك و تامين قطعه را مي‌طلبد. كوره‌اي كه ما خريداري كرده‌ايم BHD ايتالياست كه به هيچ وجه به پاي كوره گلاستيك نمي‌رسد. ما با توانمندسازي موفق شديم با استفاده از اين كوره تا 95 درصد شيشه عقب 206 و 100 درصد شيشه‌هاي جلو و جانبي آن را مشابه CKD امريكايي بسازيم.

-چقدر هزينه براي توليد اين شيشه صرف شده است؟
به دليل خم زياد شيشه عقب پژو 206 نبايد كمتر از يك ميلي‌متر اختلاف سطح به وجود بيايد. قالبي كه ما در كوره قرار مي‌داديم يك ميليارد تومان هزينه داشت ولي با كارهاي انجام شده بعد از دو سال توانستيم آن را به 350 هزار تومان كاهش دهيم.

-آيا اين كاهش هزينه در قيمت تمام شده شما براي تحويل محصولتان به سازندگان داخلي اعمال مي‌شود و خودروسازان نيز از آن بهره‌مند هستند؟
خودروسازان اين دستاوردها را ملي نمي‌بينند و رابطه ما يكطرفه است؛ در صورتي كه قطعه‌سازان با خودروسازان در يك كشتي نشسته‌اند و از هم بهره‌مندند. قطعه‌سازان فاصله زيادي از ما گرفته‌اند؛ در صورتي كه با حمايت آنها مي‌توانيم فعاليت مستمر و بهتري داشته باشيم. در ايران جزيره‌اي فكر مي‌كنيم و از بسياري واقعيت‌ها فراري هستيم؛ در حالي كه نبايد سازندگان ضعيف را ناديده گرفت چون اين ضعف مجازي است و حتي اگر يك قطعه كوچك كه ناديده گرفته مي‌شود به خط توليد نرسد، خط مي‌خوابد.

-مهمترين مشكل قطعه‌سازان براي حضور موفق در بازارهاي ديگر چيست و چگونه مي‌توان با آن مقابله كرد؟
در كوتاه‌مدت نقدينگي، در ميان مدت ارتقاي دانش فني و در بلندمدت ورود به بازارهاي جهاني سه دغدغه اصلي قطعه‌سازان است كه با برنامه‌ريزي‌هاي كلان كشوري و رشد سازندگان از طريق ادغام سازندگان جزئي و كوچك و تبديل شدن به منابع عظيم توليدكننده جهاني مي‌توان اين دغدغه‌ها را برطرف كرد و قدرت چانه‌زني را بالا برد تا روزي كه بتوانيم در مقابل خودروسازان قرار گيريم.

-برنامه شما براي سال 1385 چيست؟
هم اكنون توليد 60 درصد شيشه پژو، تك سورس بودن شيشه عقب 206 و داشتن 50 درصد سهم بازار براي شيشه جلو و جانبي اين خودرو و توليد شيشه ال90 از 6 ماه دوم سال 1385 و از طرفي ارتقاي توليد در كوره نشكن كه در حال حاضر روزانه 3 هزار ست شيشه عقب و جانبي توليد مي‌كند و كوره طلقي با توليد روزانه 2 هزار شيشه جلو را در برنامه داريم. الان ما در فاز انتخاب كوره شيشه نشكن هستيم كه اگر مسائل سياسي پيش نيايد، يك ماه بعد از تهيه اين كوره مي‌توانيم توليد را شروع كنيم.
http://www.andishegostar.com/view_paper.aspx?no=57&page=32

منبع مطالب دو پست مفصل بالا:
http://www.andishegostar.com/archive.aspx

mehraban87
1 June 2008, 03:48 PM
دوستانی که در ایرانخودرو ثبت نام کردند ، بنا به اعلام اقای معینی در نمایندگی 1167 دوباره تبدیل به E2-LP برای کسانی که هنوز دعوت نامه برایشان صادر نشده امکان پذیر شده و فقط هم از طریق نمایندگی ها و با اخذ تعهد نامه مبنی بر عدم تعلق سود مشارکت و زیان تاخیر خواهد بود ( به این می گن پیشنهاد بیشرمانه!! ).
در طی هفته گذشته اگهی روزنامه ها پر بود از E2-LP که ایرانخودرو بدون نوبت به پرسنل خودش تحویل داده بود و اکثرا هم اگهی داده بودند برای فروش تا شب عیدی یه لقمه نون (حلال ؟!) واسه زن وبچه اشون ببرن.
ما گول خورده ایم
دور از جون شما به ملا گفتند چرا اینقدر گول می خوری گفت من حواسم را خیلی جمع می کنم
ولی آنها برای گول زدن من به ترفند های جدیدی متوسل می شوند . من ماشین را ندیده نوشتم حتی عکسش را هم ندیده بودم زمانی که آهنش در داخل سنگ های معادن آهن بود آیا باز هم با این همه مشتری مثل من باز شرکت ایران خودرو مقصر است ؟؟؟!!!

mehraban87
1 June 2008, 03:49 PM
دوستانی که در ایرانخودرو ثبت نام کردند ، بنا به اعلام اقای معینی در نمایندگی 1167 دوباره تبدیل به E2-LP برای کسانی که هنوز دعوت نامه برایشان صادر نشده امکان پذیر شده و فقط هم از طریق نمایندگی ها و با اخذ تعهد نامه مبنی بر عدم تعلق سود مشارکت و زیان تاخیر خواهد بود ( به این می گن پیشنهاد بیشرمانه!! ).

در طی هفته گذشته اگهی روزنامه ها پر بود از E2-LP که ایرانخودرو بدون نوبت به پرسنل خودش تحویل داده بود و اکثرا هم اگهی داده بودند برای فروش تا شب عیدی یه لقمه نون (حلال ؟!) واسه زن وبچه اشون ببرن.

ما گول خورده ایم . بی تعارف
دور از جون شما به ملا گفتند چرا اینقدر گول می خوری گفت من حواسم را خیلی جمع می کنم
ولی آنها برای گول زدن من هر روز به ترفند های جدیدی متوسل می شوند . من ماشین را ندیده نوشتم حتی عکسش را هم ندیده بودم زمانی که آهنش در داخل سنگ های معادن آهن بود . بین خودمان به ماند
آیا با این همه مشتری مثل من باز هم شرکت ایران خودرو مقصر است ؟؟؟!!!باید به این و اون بد بی راه بگوئیم .:icon_cry:

amingzj
1 June 2008, 05:18 PM
تبديل خودرو تندر 90 E1CP به E2(SLX) (http://sales.ikco.com/letter/2100.pdf)

arman 321
2 June 2008, 07:25 AM
سلام.
كسي از موقع تحويل اولويت 7 پارس خودرو خبر داره دقيقا؟
من يه حواله اولويت 7 پيدا كردم كه طرف تكميل وجه نكرده ميشه الان تكميل وجه كرد وصلحنامه نوشت؟اگه تا 10 روز ديگه تكميل وجه كنيم كي تحويل ميدن؟


ممنونم...

Navid_Aref
2 June 2008, 11:51 AM
توليد ايران خودرو از مرز 83 هزار دستگاه گذشت
به گزارش خبرخودرو ، توليد انواع خودرو سواري ايران خودرو از ابتداي امسال تا دوازدهم خرداد از مرز 83 هزار دستگاه گذشت.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، حسين نجاري معاون مديرعامل ايران خودرو در سيستم جامع توليد افزود: تا كنون دوازده هزار و 451 دستگاه انواع سمند ، چهارده هزار و 47 دستگاه پژو 405 ، يازده هزار و 772 دستگاه پژو پارس ، شش هزار و 973 دستگاه پژو 206 هاچ بك توليد شده است.
وي گفت: شش هزار و 213 دستگاه پژو 206 اس دي ، سيزده هزار و 601 دستگاه پژو روآ ، سيزده هزار و 120 دستگاه وانت باردو ، چهار هزار و 215 دستگاه تندر 90 و 751 دستگاه سوزوكي نيز توليد شده است.
نجاري افزود: با توجه به تعطيلاتي كه خرداد در پيش رو داريم توليدات كمي كاهش مي يابد ولي با برنامه ريزي هاي انجام شده از تيرماه شاهد روند افزايش توليد محصولات ايران خودرو خواهيم بود.

http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=47531

mehraban87
2 June 2008, 03:30 PM
توليد ايران خودرو از مرز 83 هزار دستگاه گذشت
به گزارش خبرخودرو ، توليد انواع خودرو سواري ايران خودرو از ابتداي امسال تا دوازدهم خرداد از مرز 83 هزار دستگاه گذشت.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، حسين نجاري معاون مديرعامل ايران خودرو در سيستم جامع توليد افزود: تا كنون دوازده هزار و 451 دستگاه انواع سمند ، چهارده هزار و 47 دستگاه پژو 405 ، يازده هزار و 772 دستگاه پژو پارس ، شش هزار و 973 دستگاه پژو 206 هاچ بك توليد شده است.
وي گفت: شش هزار و 213 دستگاه پژو 206 اس دي ، سيزده هزار و 601 دستگاه پژو روآ ، سيزده هزار و 120 دستگاه وانت باردو ، چهار هزار و 215 دستگاه تندر 90 و 751 دستگاه سوزوكي نيز توليد شده است.
نجاري افزود: با توجه به تعطيلاتي كه خرداد در پيش رو داريم توليدات كمي كاهش مي يابد ولي با برنامه ريزي هاي انجام شده از تيرماه شاهد روند افزايش توليد محصولات ايران خودرو خواهيم بود.

http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=47531 (http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=47531)

از دست عزیزان چه بگویم گله ای نیست گر هم گله هست دگر حوصله ای نیست

RF51
2 June 2008, 06:05 PM
ما گول خورده ایم . بی تعارف
دور از جون شما به ملا گفتند چرا اینقدر گول می خوری گفت من حواسم را خیلی جمع می کنم
ولی آنها برای گول زدن من هر روز به ترفند های جدیدی متوسل می شوند . من ماشین را ندیده نوشتم حتی عکسش را هم ندیده بودم زمانی که آهنش در داخل سنگ های معادن آهن بود . بین خودمان به ماند
آیا با این همه مشتری مثل من باز هم شرکت ایران خودرو مقصر است ؟؟؟!!!باید به این و اون بد بی راه بگوئیم .:icon_cry:

دوست عزیز خوبی ملا این بود که یگ گول رو یک بار بیشتر نمی خورد ، ولی نمی دونم این خودرو سازا رو ما چه حسابی کردن که هی یک فن تکراری (گول) رو دارن به ما جماعت میزنن. اگه یک دوری توی اخبار بزنید بالای 100 تا خبر از ادم !!های کوچک و بزرگ در مورد برطرف شدن مشکلات تولید تندر و افزایش شدید تولید و تحویل تمام ثبت نام ها تا اخر ماه، تا اخر سال ، تا اخر خرداد ،و ..(.شاید تا اخر عمر) پیدا می کنید.
من هم با شما موافقم . به خودرو سازها خیلی نمیشه خرده گرفت. از ماست که بر ماست. پرسنل و مدیران خودروسازی هم مثل من و شمای نوعی هستند. همه مون اگه در موقعیتش قرار بگیریم نفع شخصی خودمون رو به منفعت جامعه ترجیح می دیم . البته جسارت به شما و سایر دوستان نباشه، خودم و طیف گسترده ای از ادم هائی که دور و برم می بینم رو میگم که منو به این نتیجه رسونده. این فرهنگ یا عادت بد، متاسفانه بصورت بسیار سریع در تمام سطوح در حال گسترش است. فقط در خودرو سازها مشهود تر است. یه بار توی همین تاپیک یه موضوعی راجع به پیکان ساز بودن تمام صنایع از قول یکی از وزرای قدیم اشاره کردم. حالا شما همین خودرو ساز بودن رو ( در کم کردن کیفیت و افزایش قیمت به تشخیص خود، بد قولی در تحویل ، در به هیچ انگاشتن ارباب رجوع ، در عدم وجود یک مرجع پیگیری و احقاق حق و ...) در جای جای این میهن عزیز مشاهده می کنید

Navid_Aref
2 June 2008, 06:29 PM
این هم خبری خوب برای پارس خودرویی ها:

ركورد توليد روزانه خودروي تندر90 در كشور شكسته شد
دوشنبه، 13 خرداد 1387

توليد خودروي تندر 90 در شركت پارس خودرو از مرز 200 دستگاه در روز گذشت.
روز گذشته(يكشنبه 12خرداد) 202 دستگاه خودروي تندر 90 مطابق با استانداردهاي مورد تاييد شركت رنو، در پارس خودرو به توليد رسيد.
بيشترين ركورد توليد اين خودرو در كشور به ميزان 191 دستگاه در روز نيز توسط اين شركت به ثبت رسيده بود.
شركت پارس خودرو با گذشت دو ماه از ابتداي سالجاري موفق به توليد چهار هزار دستگاه تندر 90 شده و در آستانه اتمام تعهدات و ورود به مرحله جديد فروش اين خودرو در كشور، قرار گرفته است.

http://www.khodronews.ir/detail.asp?id=11545

amingzj
2 June 2008, 09:29 PM
دوستان من هم یه خبر کاملن موثق بهتون بدم که از یکی از دوستان که تو پارس خودرو گرفتم:
خط تولید تندر90 شرکت پارس خودرو به علت عدم تامین قطعات روز دوشنبه موتوقف شد!!

Navid_Aref
2 June 2008, 10:18 PM
دوستان من هم یه خبر کاملن موثق بهتون بدم که از یکی از دوستان که تو پارس خودرو گرفتم:
خط تولید تندر90 شرکت پارس خودرو به علت عدم تامین قطعات روز دوشنبه موتوقف شد!!

توقف خط تولید در تعطیلات رسمی امری طبیعی است. احتمالا دیروز یکشنبه تمام خط تولید یکسره فعال بوده و امروز تا پایان تعطیلات چند روز آینده خط متوقف شده است و مطمئنا از هفته آینده مجدد خط فعال خواهد شد.

sibernet
2 June 2008, 11:05 PM
توقف خط تولید در تعطیلات رسمی امری طبیعی است. احتمالا دیروز یکشنبه تمام خط تولید یکسره فعال بوده و امروز تا پایان تعطیلات چند روز آینده خط متوقف شده است و مطمئنا از هفته آینده مجدد خط فعال خواهد شد.

پس میشه امیدوار شد :icon_excl

خوب ما ایرانی ها اصولا ادمای صبور و امید واری هستیم چون چاره دیگهای نداریم:icon_cool
آقا اگه اولویت هفتمی تو انجمن هست خبر بده ببینیم چه کرده ممنون میشم

ahmad2081
4 June 2008, 11:11 PM
سلام دوستان من الویت 10 بودم و چند روز پیش رفتم e1cpsp در خواست کردم و بعد از تعطیلات تحویل میگریم

Adrian1959
5 June 2008, 12:02 AM
دوستان سلام و خسته نباشید.واقعا فکرشم نمیکردم یه همچین تاپیک جامع وتخصصی در مورد L90 بشه پیدا کرد!:cool_phalls_24: راستش شماها انقدر از این ماشین تعریف کردین که آدم وسوسه میشه! :sad:کسی در مورد تاریخ ثبت نام سری بعدی:200: اگه اطلاعی داره بگه ممنون میشم.همینطور میخواستم بدونم سری اول ثبت نام:byebye: و سری آخر:choler: هر کدوم چقدر منتظر میمونن؟

Navid_Aref
5 June 2008, 09:52 AM
از لطف شما ممنونم.
دوست عزیز متاسفانه به دلایل گوناگون تیراژ تولید طی حدود 15 ماه گذشته حتی جوابگوی افرادی که این خودرو را در اسفند 1385 ثبت نام کرده اند ( مخصوصا در ایران خودرو که حدود دو برابر پارس خودرو ثبت نام داشته) نبوده است و هنوز عده زیادی منتظر خودرو های خود هستند. البته قرار شده که پس از انجام تعهدات این افراد به همراه تعهدات دیگر ( مثل تعهد 2200 دستگاه لوگان بانک ملت) پیش فروش مجدد انجام شود.
در مورد خرید تندر 90 از بازار هم متاسفانه این خودرو به دلیل عرضه کم دچار افزایش قیمت شده که این مورد در تیپ مورد پسند شما بیشتر نمود دارد. می توانید به بخش خودروی روزنامه دنیای اقتصاد که تقریبا هر روز قیمت خودروها را می نویسد به عنوان یک منبع نسبتا معتبر اتکا کنید.( هر روز صبح زود به روز می شود - بجز تعطیلات رسمی).

روزنامه دنيای اقتصاد ، روزنامه صبح ايران - خودرو (http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_Services.asp?chid=231&name=خودرو)

MEHRDAD_Ilat
8 June 2008, 12:43 PM
با سلام؛
یکی از دوستان نوشته بود که گفتند اولویت چهارم را مرداد میدهند که من هم امروز 18 خرداد زنگ زدم تهران و گفتند که مدیر عامل نامه داده که زمان ارسال دعوتنامه اولویت چهارم مرداد است.
حالا قسم دزد رو قبول کنیم یا دم خروس رو.کلاً چیزی حدود 18000 دعوتنامه تا قبل از عید ارسال شده-3 اولویت 1200و2000و2200و3اولویت 4000تایی و از طرفی میگن که هر ماه 4000تا تولید میشه که این یعنی تا مرداد بدون احتساب فروردین و تولید سال گذشته یعنی 16000 تا میشه خوب حالا یا دروغ میگن که ماهی 4000 تولید میشه یا اینکه ایران فرقون قصد احتکار لوگان رو با هدف از دست ندادن بازار تابستون داره .
اگه کسی از نحوه شکایت از طریق اینترنت اطلاع موثق داره لطفاً بگه تا شاید یه جوری مانع از اظهار نظرهای اینچنینی مدیرعامل ایران فرقون بشیم.

Golem
8 June 2008, 10:31 PM
سلام
به نظر شما فيش l90 e2 مي ارزه اولويت ششم شش مليون و نيم
(نويد اقا ياري كن ما هم به جمع تندري ها بپيونديم)

Navid_Aref
9 June 2008, 12:00 AM
سلام
به نظر شما فيش l90 e2 مي ارزه اولويت ششم شش مليون و نيم
(نويد اقا ياري كن ما هم به جمع تندري ها بپيونديم)

بنده از خدام هست که شما و دیگر دوستانی که تمایل به خرید تندر دارید هرچه زودتر این خواسته تان عملی بشود. ولی در مورد قیمت های بازار در حال حاضر زیاد در جریان ریز قیمت ها نیستم و می ترسم اطلاع نادرستی به شما در مورد قیمت ها بدهم و شما بعدا از بنده شاکی بشین که چرا فلان موقع چنین نظری دادی. شرمنده شما هستم ،خودم با ثبت نام تحویل گرفتم و همیشه با دلال ها و بازار آزاد مشکل داشته و دارم. با این وجود همه جوره درخدمت شما و همگی دیگر دوستان در زمینه های دیگر تا آنجا که در توانم باشه هستم.
مطالبی هم که تا کنون در این تاپیک در مورد قیمت ها از بنده دیده اید ، همگی از سایت های رسمی و بر اساس اطلاعات نویسندگان آنها نقل شده و ممکن است در همه جا عمومیت پیدا نکنه.

Navid_Aref
9 June 2008, 08:49 AM
مديرعامل پارس خودرو: افزايش 20 درصدي كيفيت را هدف گذاري كرديم
يکشنبه، 19 خرداد 1387

پارس خودرو به هر سهم 535 ريال سود داد
پيش از ظهر امروز، مجمع عمومي عادي ساليانه پارس خودرو منتهي به 29 اسفندماه 86، با حضور 3/90 درصد سهامداران در هتل المپيك تهران برپا شد.
در اين مجمع كه به رياست مهرداد بذرپاش مديرعامل گروه خودروسازي سايپا، اداره مي شد به هر سهم شركت پارس خودرو 535 ريال تعلق گرفت.
شركت پارس خودرو طي سال 86 با توليد 202 هزار و 605 دستگاه انواع خودرو موفق به رشد 4/9 درصدي توليد نسبت به سال ماقبل خود شد.
همچنين كيفيت محصولات توليدي اين شركت بطور متوسط 11 درصد در سال 86 رشد داشته است و علاقمندي مشتريان به محصولات شركت پارس خودرو در سال گذشته، 85 درصد بود.
اين گزارش مي افزايد كه پارس خودرو در سال 86، 23 درصد رشد در فروش محصولات خود نسبت به سال قبل را تجربه كرد.
شركت پارس خودرو در سال 86 موفق به فروش بيش از پنج هزار و 914 ميليارد ريال انواع محصولات خود شد كه براي سالجاري فروشي افزون بر 15 هزار ميليارد ريال هدف گذاري شده است.
فروش صادراتي پارس خودرو در سال گذشته، 11 ميليارد و 679 ميليون ريال بوده است.
در سال 86 سهم بازار خودروي سواري پارس خودرو 4/20 درصد (پرايد 1/18 درصد و محصولات ديگر 3/2 درصد) در كل كشور بود كه سهم كل سواري اين شركت در گروه سايپا 5/41 درصد و سرانه كل توليد آن 6/34 دستگاه است.
برنامه سالجاري توليد پارس خودرو 240 هزار دستگاه انواع محصول مي باشد كه در اين برنامه توليد هشت هزار دستگاه مگان و 84 هزار و 700 دستگاه تندر90 نيز پيش بيني شده است.

مديرعامل پارس خودرو:
افزايش 20 درصدي كيفيت را هدف گذاري كرديم
مسيح تفرشي مديرعامل پارس خودرو، در اين مجمع از برنامه شركت براي افزايش 20 درصدي در توليدات سالجاري خبر داد و گفت: برنامه فروش سال 87 نسبت به سال گذشته با 40 درصد رشد همراه خواهد بود.
به گفته وي؛ توسعه صادرات به ميزان دو برابر از ديگر برنامه هاي مهم سالجاري پارس خودرو است.
تفرشي همچنين از رشد 12 درصدي توليد در سالجاري نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
بنابراين گزارش، شركت سايپا 68/61 درصد سهام پارس خودرو را در اختيار خود دارد و ساير سهامداران اين شركت به ترتيب شامل شركت هاي نيوان ابتكار با 98/19 درصد، گروه صنعتي رنا با 75/1 درصد، سرمايه گذاري سايپا با 7/1 درصد، شركت بيمه ايران با 54/1 درصد، بانك پارسيان با 79/0 و ساير سهامداران با 55/12 درصد مي شود.

شركت پارس خودرو در ابتدا به نام شركت جيپ در سال 1335 تاسيس شد و در رابطه با واردات و فروش اتومبيل هاي جيپ ويليز و قطعات يدكي آن فعاليت داشت، اين شركت در سال 1338 كارخانه خود را در جاده مخصوص كرج احداث و مونتاژ انواع اتومبيل هاي جيپ را در ايران آغاز كرد.
هم اكنون حدود شش هزار نفر در پارس خودرو مشغول فعاليت هستند.
http://www.khodronews.ir/detail.asp?id=11590

Golem
10 June 2008, 12:11 AM
من امروز رفتم بازار ايدو معمولي 13 تومن بود ايدو فول 15 تومن سمند ال ايكس هم 16 و 15/900 هم ميدادن پارس هم 18/200 كمتر نميدن

pooyan.tt
10 June 2008, 01:47 AM
من امروز رفتم بازار ايدو معمولي 13 تومن بود ايدو فول 15 تومن

اختلاف این دو مدل فقط 730 هزار تومان هست بعد تو بازار شده دو میلیون :icon_razz