PDA

View Full Version : سوالات مربوط به ثبت نام و تحویل تندر 90

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

موليان
9 March 2012, 11:44 AM
اینهم یه دروغه دیگه
روز سه شنبه 9 اسفند 1390 روزنامه دنیای اقتصاد تحت عنوان« تکلیف خودروهای ثبت نامی پس از ابلاغ افزایش قیمت » از قول مدیر فروش سایپا آقای ابوالحسن سرشار نوشت :
« آنها که پول کامل خودرو را پرداخت کرده‌اند، شامل افزایش قیمت‌ها نمی‌شوند، ولی مشتریانی که روش پیش خرید را برگزیده‌اند، باید مبلغی را اضافه بپردازند.
به گفته وی، مشتریان مگان، تندر-90 و سایپا 111 مشمول افزایش قیمت نمی‌شوند، اما سایر محصولات ثبت‌نامی سایپا و پارس خودرو مطابق با قیمت‌های جدید تحویل داده خواهند شد. »
روزی بزرگان ایرانی ومریدان زرتشتی از کوروش بزرگ خواستند که برای ایران زمین دعای خیر کند وایشان بعد از ایستادن در کنار آتش مقدس اینگونه دعا کردن:
"خداوندا اهورا مزدا ای بزرگ آفریننده ، آفریننده این سرزمین
بزرگ،سرزمینم ومردمم راازدروغ و دروغگویی به دور بدار"

0352737
9 March 2012, 01:08 PM
2 دیماه تندر 90 پارس خودرو تحویل اسفندماه ثبت نام کردم و 9000000 تومن دادم. امروز از نمایندگی زنگ زدن که دعوتنامه تکمیل وجه اومده. رفتم گرفتم. داخلش نوشته باید 7700000 تومن دیگه بدم. :icon_bigg یعنی با اون 9000000 تومنی که قبلا داده بودم ، میشه 16700000 تومن. 400000 تومن برام زده هدیه نوروزی : کارت 3 ستاره. نمیدونم چیکار کنم! آخه این کارت به چه درد میخوره که 400000 تومن بابتش پول بدم؟! هنوز سازمان حمایت خبری مبنی بر افزایش قیمتها اعلام نکرده! تازه تا دوشنبه هم بیشتر وقت ندادند تکمیل وجه کنم. موعد تحویل رو هم زده 29 اسفند(روز تعطیل). به نظرتون چیکار باید کرد؟ :icon_twis

دوست عزیز مطمئنی

من 14 آذر ثبت نام کردم تحویل اسفند دیروزم زنگ زدم نمایندگی گفت هنوز دعوتنامه ها صادر نشده سایت سایپا هم چیزی هنوز نزده!!:icon_ques

hajarash
9 March 2012, 01:12 PM
دوست عزیز مطمئنی

من 14 آذر ثبت نام کردم تحویل اسفند دیروزم زنگ زدم نمایندگی گفت هنوز دعوتنامه ها صادر نشده سایت سایپا هم چیزی هنوز نزده!!:icon_ques

می تونید مطمئن باشید! تو سایت همسایه یکی از دوستان نمایندگی نوشته بودند که قیمت پارس خودرو شده 16830000 تومن! برا شما هم فردا پس فردا زنگ می زنند....:icon_mad:

kaspi
9 March 2012, 01:54 PM
دوستانی که میخوان برای فروش ثبت نام کنن پیشنهاد میکنم رنگ نقره ای ثبت نام کنن چون همونطور که در سایت سایپا گاری و ایرافورقون میبینید این رنگ در هر دو کارخونه زودتر از همه تموم میشه ولی فی المثال رنگ سفید با اینکه در سایپا گاری زود - البته نه زودتر از نقره ای- تموم میشه ولی در ایرانفرقون اونچیزی که فله ای تولید میشه همین رنگ سفیده
اگه برید نمایندگی ها اونها از طرف کارخونه ها به این تشویق شدن که مشتری ها رو به رنگ سفید ترغیب کنن چون این رنگ هزینه ای حدودا 250 هزار تومن برای کارخونه ها ارزونتر در میاد سوای بقیه فوایدی که براشون از لحاظ فنی داره بنابراین به توصیه متصدی های فروش توجه نکنید چون دنبال منافع خودشونن
با توجه به اینکه رنگ سفید متالیک "نیست" در خیلی از ماشین ها مثل پراید 183 هزار تومن ارزونتر ثبت نام میشه ولی در تندر رنگ متالیک و غیر متالیک رو یک قیمت ارائه دادن
بنابراین بهترین رنگ در مورد تندر همون نقره ای هست که کمتر تولید میشن و ثبت نامش در هر دو کارخونه زودتر پر میشه

0352737
9 March 2012, 02:02 PM
می تونید مطمئن باشید! تو سایت همسایه یکی از دوستان نمایندگی نوشته بودند که قیمت پارس خودرو شده 16830000 تومن! برا شما هم فردا پس فردا زنگ می زنند....:icon_mad:

قیمت کارخانه ای 16830000 شد تمام!!

قیمت بازار آزادش با این تفاسیر چند می شه؟

اگه کارت نارنجی نخوایم چی می شه نگرفت پولش و کم کنند؟

hajarash
9 March 2012, 02:07 PM
با مشخص شدن قیمت، مردم ریختن برای ثبت نام از پارس خودرو! تا دیروز هیچ کس ثبت نام نمی کرد اما امروز ظرفیت رنگ های نقره ای و سفید تحویل خرداد با پیش پرداخت 7 تومن تکمیل شد. بقیه هم به زودی پر میشن..... مطمئناً از فردا ایران خودرو هم فروش فوری 30 روزش رو فعال میکنه.

اگه کارت نارنجی نخوایم چی می شه نگرفت پولش و کم کنند؟

لابد کارت بنفش یا فیروزه ای!:icon_mad:

kaspi
9 March 2012, 02:34 PM
دوستانی که به هر دلیلی نمیتونن اینترنتی ثبت نام کنن فک نکنن که چون امروز تعطیله همه نمایندگی ها بسته هست ممکنه یه چند تاشو ببینید که درش بسته هست اما نمایندگی های بزرگ در مرکز استانها معمولا بازه بنابراین برای اینکه از رنگ یا گزینه مورد نظرتون جا نمونید بهتره همین الان از خونه برید بیرون احتمالا یکی پیدا میکنید فردا معلوم نیست چی بشه ماشین هایی مثل تندر ثبت نامشون باید در حد ساعت یا بعضی دفعات در حد ثانیه سرعت عمل داشت
من خودم روز تعطیل عمومی رفتم ثبت نام کردم یه جا در حالی که اکثر نمایندگی های سایپا و ایزانخودرو بسته بود

HU016865
9 March 2012, 04:20 PM
من 25 بهمن خرید نقدی کردم از ایرانخودرو که قرار بود 1 ماهه تحویل بدن.دیروز زنگ زدم نمایندگی میگه تا 31/01/90 جا داره که ماشین رو بهت تحویل بدن.
ولی احتمالا تا آخر امسال بهتون زنگ میزنیم بیاین تحویل بگیرید.

reza1360_a
9 March 2012, 04:23 PM
خوب دروغ که ندارم بگم. الان دعوتنامش روبرومه. دیروز ساعت 6 عصر زنگ زدن که دعوتنامه اومده ، منم سریع رفتم گرفتم. ریز مبالغ هم به صورت زیره :
مبلغ پایه کارخانه : 16830000
پیش پرداخت : 9000000
سود مشارکت : 129000
تخفیف : 383760
باقیمانده : 7317240
قیمت تمام شده برای مشتری : 16317240
وقتی که حوله بانک رو پرینت گرفت و به من داد ، دیدم مبلغی که باید بدم 7701000 تومنه. در صورتی که داخل دعوتنامه همونطور که بالا نوشتم زده 7317240 تومن.
بهش گفتم چرا اینطوریه ؟! گفت نمیدونم . وقتی داخل سیستم نگاه کرد ، گفت یک بسته 3 ستاره ویژه نوروز به مبلغ 383760 تومن برای مشتری در نظر گرفته شده که امکان حذف هم نداره (دزدی به روش مرسوم ) . برای خدمات این بسته هم نوشته : گارانتی بدنه ، خدمات امدادی ، خدمات در محل ، سرویس 10000 کیلومتر.
مهلت پرداخت الباقی پول رو هم تا دوشنبه 22 اسفند زده !!! به نمایندگی گفتم اگه پول رو ندم چی میشه ؟ گفت یه ماه دیگه یا بیشتر باید صبر کنی تا دوباره برات دعوتنامه بیاد. تازه امکان افزایش قیمت بیشتر هم زیاده!!!
زنگ زدم 124 (برای شکایات صنفی) ، گفت تا حالا بخشنامه ای منوط به افزایش قیمت به ما ابلاغ نشده و کارشون غیر قانونیه. ولی شما هم کاری نمی تونید انجام بدید.
به نظرتون حالا باید چیکار کنم ؟

reza1360_a
9 March 2012, 04:49 PM
راستی بچه ها داخل بخشنامشونم نوشتن امکان تحویل تندر با رنگ نوک مدادی متالیک وجود نداره و مشتری ها باید از بین رنگهای سیاه ، سفید ، نقره ای و قرمز یک رنگ رو انتخاب کنند و دعوتنامه هاشونم شنبه 20 اسفند صادر میشه . یک نکته دیگه هم اینکه در پایان بخشنامه نوشته بود :

تذکر : در صورت موجود نبودن دعوتنامه مشتری در سایت مربوطه (سایتی که نمایندگی ها به اون دسترسی دارند و می تونن دعوتنامه ها و بخشنامه ها رو ببینند و صادر کنن) ، در اسرع وقت مشخصات مشتری و خودرو را به شرکت ارسال کنید تا برای آنها نیز دعوتنامه صادر شود.

Asad G
9 March 2012, 06:17 PM
مملکتی که توی اون رو حرف دلالهای بازاری بیشتر از وزیر میشه حساب کرد، باید گلبارون کرد....
:icon_bigg
بدینوسیله از پارس فرغون به خاطر اینکه اینور عید تو پاچمون کرد سپاسگزارم، حداقل عیدیه بی ماشین نمیمونیم اگه خدا بخواد
:icon_mrgr

kaspi
9 March 2012, 08:53 PM
آقا رضا اگه میخوای شکایت کنی باید حضوری بری اداره بازرگانی اونجا یه متصدی سازمان حمایت از مصرف کننده گان و تولید کننده گان هست البته من یه بار رفتم اونجا گفتن برو بازرسی اداره بازرگانی بعد اونجا فرم پر میکنی و طرف مقابلت دفتر منطقه ای خودروساز هست اگه به نتیجه نرسیدید ممکنه پرونده رو بفرستن تعزیرات حکومتی برای قضاوت
البته بهتره پول رو واریز کنی تا ماشین بهت تحویل بدن چون حتی بعدها هم به نفعت رای صادر بشه مابه التفاوت رو باید بهت برگردونن
یکی از وظایف متصدی سازمان حمایت دادن راهنمائی در این زمینه ها هست که البته معمولا یه گاگول رو میزارن که هیچی نمیدونه

reza1360_a
10 March 2012, 10:34 AM
حتما شكايت مي كنم. امروز به سازمان حمايت زنگ زدم ، وصل كردن به آقاي ولاشردي كه مسئول بخش خودرو هاست. گفت هم افزايش قيمت غير قانونيه ، هم كارت 3 ستاره اجباري . گفت برو پول رو بده و ماشين رو تحويل بگير. بعد بيا شكايت كن. خيلي جالبه ! مملكت از اين قانون مدار تر نميشه ! اول ميذارن يكي جلوي چشمشون دزدي كنه، بعد به صاحب مال ميگن بيا شكايت كن. واقعا براي همشون متاسفم.

ariana
10 March 2012, 11:12 AM
سلام
واقعا مسخره است که شما در ساخت خودرو بصورت پیش فروش مشارکت می کنید اما قیمت خودرو به روز محاسبه میشه بعد افزایش قیمت از سود پول شما بیشتره
این را هم باید بنویسیم فقط در ایران انجور مسائل پیش میاد

Asad G
10 March 2012, 12:05 PM
منم زنگ زدم بهشون، میخوام برم برا شکایت:icon_bigg، فقط نمیدونم برا شکایت حتما باید خود مالک بره یا نه؟! کسی میدونه از دوستان؟

reza1360_a
10 March 2012, 12:17 PM
منم زنگ زدم بهشون، میخوام برم برا شکایت:icon_bigg، فقط نمیدونم برا شکایت حتما باید خود مالک بره یا نه؟! کسی میدونه از دوستان؟

اسد جان براي شكايت حضوري ، يا بايد مالك خودرو بره و يا به كسي وكالت بده . اما اول ماشين رو بگير ، بعد برو شكايت كن. منم همين كارو ميكنم.

aminkhan2008
10 March 2012, 01:19 PM
جالبه ایرانفرقون فروش نقدی به قیمت قدیم را باز کرده ولی وقتی میخای ثبتنام کنی میزنه برنامه فروش غیرفعال است..فقط میخاهن ادا دربیارند که ما به قیمت قدیم میدهیم!!!!!!!!!جالبه فروش همه ماشینا بسته شده!!!!!

kaspi
10 March 2012, 01:52 PM
سايپا گاري فعلا براي تحويل خرداد و پيش پرداخت 10 مليوني بازه البته رنگ نقره ايش پر شده اونم

موليان
10 March 2012, 02:29 PM
ایران خودرو تمامی فروش نقدی ها رو حذف کرده و فقط پیش فروش گذاشته :icon_wink این معنی اینه که سازمان حمایت راستشو نمی گه :icon_bigg

hossein34
10 March 2012, 04:25 PM
ایران خودرو فروش 30 روزه گذاشته 16830000 تومن
خداحافظ تندر 15285000 تومنی!

hajarash
10 March 2012, 06:38 PM
ایران خودرو فروش 30 روزه گذاشته 16830000 تومن
خداحافظ تندر 15285000 تومنی!

پس دیگه قیمت مشخص شد......:icon_cry:

0352737
10 March 2012, 08:05 PM
آقا آقا واسه من هم دعوت نامه اومد باید 7700 پرداخت کنم .

چی بگم ؟
خدا فقط ریششون و بکنه :icon_mad:

mohajer_137860
10 March 2012, 08:09 PM
ایرانخودرو زحمت قیمت را کشید:

تندر90-E2+LP *** پيش فروش قطعي تندر 90*** داراي بيمه شخص ثالث *** موعد تحویل ۳۰ روزه (کد : 43355): ۱۶۸,۳۰۰,۰۰۰ ریال

http://ikco.iranecar.com/DetailSaleCondition.aspx?s=3548349d-7898-45b7-8e81-e19552d550e0

(http://ikco.iranecar.com/DetailSaleC...1-e19552d550e0)

hajarash
10 March 2012, 09:10 PM
حالا این قیمت قطعی هستش یا نه برای ما که تحویل فروردین هستیم بازم بالاتر میره؟:icon_mad:

علی محمدی
10 March 2012, 09:59 PM
حالا این قیمت قطعی هستش یا نه برای ما که تحویل فروردین هستیم بازم بالاتر میره؟:icon_mad:
نه دیگه واسه امسال کافیه انشاا... سال دیگه همین موقع:icon_arro

موليان
10 March 2012, 10:03 PM
نه چون ایران خودرو پیش فروش خرداد و تیر 91 رو شروع کرده و حتی مبلغ ودیعه دوم رو هم نوشته

saeed31861
10 March 2012, 10:06 PM
با قیمتها ،قیمت بازار چند میشه اونوقت

موليان
10 March 2012, 10:11 PM
عجیبه که نه سازمان حمایت از کلاشان و احتکار کنندگان :icon_cool چیزی از این افزایش قیمت می گن و نه سایتها اطلاع رسانی میکنن
تنها ایران چپاولگره که هر یه ساعت تصمیم جدیدی می گیره و نوع فروش ال 90 رو تغییر می ده:icon_bigg
معلومه که خیلی خوشحال و هیجان زدن و نمی دون چطوری مردم رو سرکیسه کنن

moje90
10 March 2012, 10:35 PM
بنظرم ال90 تحت هیچ شرایطی بالای 15.5 تا 16 نمیارزه :icon_bigg واقعا خاک بر سر سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده ها که اینجوری از مردم حمایت میکنه :icon_mad:

reza1360_a
11 March 2012, 12:36 AM
عجیبه که نه سازمان حمایت از کلاشان و احتکار کنندگان :icon_cool چیزی از این افزایش قیمت می گن و نه سایتها اطلاع رسانی میکنن
تنها ایران چپاولگره که هر یه ساعت تصمیم جدیدی می گیره و نوع فروش ال 90 رو تغییر می ده:icon_bigg
معلومه که خیلی خوشحال و هیجان زدن و نمی دون چطوری مردم رو سرکیسه کنن

سازمان حمایت ؟! کدوم حمایت ؟ اینها همه با هم هستند. اصلا این حرف منطقیه که سازمان حمایت در جواب من مبنی بر افزایش غیر قانونی قیمت خودرو میگه برو ماشین رو بگیر و بعد بیا شکایت کن؟! اوضاع اقتصادی مملکت بیش از اندازه خرابه و تورم حدود 30 درصده . اما مسئولین نمیخوان قبول بکنن و میخوان روی همه افزایش قیمت ها سرپوش بذارن و بگن خبری از تورم و گرونی نیست. قیمت دلار رو بالا پایین میکنن ، سکه پیش فروش میکنن ، .... . اما این کارها هیچ فایده ای نداره . کاشکی اینها واقعا برای کشور و مردم دلسوزی میکردن و وظایفشون رو درست انجام میدادن. حیف این کشور با این تمدن 3000 ساله که دست یک مشت آدم نالایق افتاده .
"اللهم عجل لولیک الفرج"

a_rudi
11 March 2012, 12:56 AM
دنبال وجود حمايتي از مصرفكننده نباشيد دوستان

تاريخ چاپ : يكشنبه 21 اسفند 1390 سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان اعلام كرد

قيمت جديد خودروهاي داخلي

دنیای اقتصاد- بالاخره پس از کلی تایید و تکذیب، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان برای دومین بار در سال جاری، با درخواست خودروسازان داخلي مبنی بر افزایش قیمت انواع محصولات آنها موافقت کرد، تا قیمت خودروهای داخلی رسما صعود کند؛ بر همین اساس، برخی خودروسازان دیروز سایت فروش خود را به طور موقت بستند و پس از آنکه مجوز افزایش قیمت‌ها از سوی سازمان حمایت ابلاغ شد، قیمت‌های جدید را اعمال کردند تا در فاصله هشت روز مانده به پایان سال، افزایش قیمت پس از بازار، به نمایندگی‌ها نیز سرایت کند. بیشترین افزایش قیمت را خودروهای مونتاژی مانند نیسان ماکسیما و تینا داشته‌اند و ظاهرا پراید نیز کمترین رشد قیمت را به خود اختصاص داده است. هم‌اکنون به دلایلی از جمله افزايش تقاضاي سفته‌بازانه و کاهش عرضه، منحنی قیمت خودروهای داخلی رشدی کم‌سابقه را تجربه کرده است و به نظر می‌رسد سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز برای کم کردن شکاف قیمت کارخانه و بازار، رای به افزایش قیمت آنها داده است. ظاهرا این سازمان قصد دارد از این پس قیمت خودروها را به صورت «شناور» تعیین کند، به این معنا که قیمت هر خودرویی متناسب با نرخ آن در حاشیه بازار، تعيين خواهد شد.

عیدی سازمان حمایت به خودروسازان
قیمت‌های جدید خودرو اعلام شد
گروه خودرو- پس از کلی رفت و آمد خودروسازان به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و با وجود تایید و تکذیب‌های فراوان، بالاخره مجوز افزایش قیمت خودروهای داخلی به خودروسازان داده شد تا ایام پایانی سال 90 به کام خودروسازان خوش آید.
آن طور که خبر می‌رسد، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان روز گذشته نتیجه بررسی‌های خود را در مورد درخواست افزایش قیمت خودروسازان اعلام کرد، تا خودروهای داخلی برای دومین بار در سال جاری رسما افزایش قیمت را تجربه کنند.
در کنار داخلی‌ها، البته قیمت خودروهای وارداتی نیز افزایش یافت، تا مشتریان این نوع خودروها نیز روزهای پایانی سال را با طعم گرانی پشت سر بگذارند.
گویی هم خودروسازان و هم واردکنندگان از قبل در جریان اعلام افزایش قیمت‌ها بوده‌اند، زیرا دیروز همزمان با این اتفاق، سایت فروش برخی خودروسازان داخلی و همچنین نمایندگی‌ها به طور ناگهانی مسدود شد تا قیمت‌های جدید در سیستم آنها اعمال شود.
از جمله شرکت‌هایی که سیستم فروش خود را روز گذشته بستند (اعم از داخلی و خارجی)، می‌توان به ایران خودرو و آسان موتور اشاره کرد، که البته برخی از آنها ساعتی بعد اقدام به گشودن دوباره سایت خودکردند.
ظاهرا سازمان حمایت با نیت کاستن از شکاف قیمت کارخانه، بازار خودروها، با درخواست خودروسازان موافقت کرده و می‌خواهد به این وسیله دلالی و واسطه‌گری را از بازار را حذف کند.
تقریبا دو ماهی می‌شود که به دلیل کاهش عرضه، قیمت خودروهای داخلی افزایش یافته و حال سازمان حمایت می‌خواهد با افزایش قیمت خودروها در نمایندگی، از جذابیت بازار کم کرده و دلالی را از بین ببرد. در مورد خودروهای وارداتی نیز دلالی و واسطه‌گری ماه‌هاست که جریان دارد و سبب شده قیمت این نوع خودروها نجومی رشد کند.
اگرچه نیت سازمان حمایت برای حذف دلالی، نیتی خوبی به شمار می‌رود، اما با توجه به قیمت جدید اعلامی، بعید است بازار خودرو خاصیت سرمایه‌ای این روزهای خود را به این زودی‌ها از دست بدهد، زیرا هنوز هم شکافی قابل توجه بین قیمت بازار و نمایندگی خودروهای داخلی و خارجی به چشم می‌آید.
به عنوان مثال، قیمت جدید ماکسیمای دنده اتومات 58 میلیون تومان اعلام شده، حال آنکه این خودرو در بازار 62 میلیون تومان قیمت دارد و با این حساب هنوز هم احتکار آن می‌صرفد، چون به هر حال «چهار میلیون تومان» اختلافی کمی نیست که دلال‌ها و حتی مشتریان عادی به راحتی از خیر آن بگذرند.
با این حال، ظاهرا سازمان حمایت تصمیم خود را گرفته و حتی قصد دارد از این پس قیمت انواع خودرو به خصوص داخلی‌ها را به صورت شناور تعیین کند.
آن طور که خبر می‌رسد، این سازمان و خودروسازان به توافق رسیده‌اند تا قیمت خودروها بر اساس حاشیه بازار تعیین شود. به عبارت بهتر، از این پس هرگاه قیمت خودرویی رشد کند، نرخ آن در نمایندگی نیز متناسب با وضعیت بازار افزایش می‌یابد و این در حالی است که مشخص نیست آیا سیاست فعلی، هنگامی که قیمت خودروها افت نیز می‌کند، به اجرا در خواهد آمد.
در واقع این پرسش وجود دارد که اگر فلان خودرو ارزان شد و قیمتش به زیر نرخ کارخانه رسید، آیا سازمان حمایت قیمت آن را در نمایندگی نیز کم می‌کند یا فقط سیاست قیمت شناور را در دوران گرانی اعمال خواهد کرد.
هرچه پیش آید، اتفاقی که هم اکنون افتاده، افزایش قیمت چند صد هزار تا چند میلیون تومانی خودروهای داخلی و وارداتی است و در این بین خودروسازان به هدفشان مبنی بر افزایش قیمت رسیده‌اند و سازمان حمایت نیز نقش حمایتی خود از آنها را به خوبی ایفا کرده و این وسط فقط مشتریان هستند که سرشان بی‌کلاه مانده و حمایتی را به چشم نمی‌بینند.
به گفته برخی مشتریانی که با دفتر روزنامه تماس برقرار کرده‌اند، خودروسازان از آنها خواسته‌اند برای دریافت خودروهای ثبت‌نامی‌شان، ما‌به‌التفاوت ناشی از افزایش رسمی قیمت‌ها را پرداخت کنند. همچنین برخی از مشتریان وقتی با سازمان حمایت تماس گرفته و بابت افزایش قیمت‌ها شکایت کرده‌اند، این پاسخ را شنیده‌اند که: اتفاقی است که افتاده.
این در حالی است که برخي مشتریان عنوان می‌کنند خودروسازها به عمد تحویل خودروها را عقب انداخته‌اند تا بتوانند قیمت‌های جدید را اعمال کرده و پول بیشتری از آنها بگیرند.
البته خودروسازان نیز معتقدند افزایش قیمت برای خودروهایی که قرار بوده پول آنها به صورت دو ودیعه‌ای پرداخت شود، اقدامی قانونی به حساب می‌آید و در این مورد، آنها خلافی مرتکب نشده‌اند.
کاهش قیمت خودرویی که نیست
اما از نکات قابل توجه افزایش قیمت خودروهای داخلی می‌توان به صعود نجومی ماکسیما و البته سوزوکی گرندویتارا اشاره کرد. ماکسیما که این روزها مرز 60 میلیون تومان را نیز در بازار رد کرده، با حدود 13 میلیون افزایش قیمت رکورددار به حساب می‌آید. بنابر لیست جدید قیمت‌ها، ماکسیمای اتومات از این پس 58 میلیون تومان در نمایندگی‌ها قیمت خواهد داشت.
همچنین گرندویتارای کلاس 8 اتومات نیز که اختلافی 19 میلیونی در قیمت کارخانه و بازار آن به چشم می‌آمد، حدود هشت میلیون تومان افزایش قیمت را به خود می‌بیند و با این حساب ویتارا از اين پس حدود 58 میلیون تومان در نمایندگی‌ها به فروش خواهد رسید.
جالب اینجا است که سازمان حمایت بیش از 500 هزار تومان از قیمت پژو روآی سال کم کرده است، حال آنکه این خودرو از نیمه دوم امسال اصلا به تولید نمی‌رسد. در واقع سازمان حمایت قیمت خودرویی را که نیست کاهش داده است.
همچنین برخی منابع آگاه عنوان می‌کنند، خودرو پراید نیز مشمول افزایش قیمت شده است.
از آنجاکه پراید هم اکنون ارزان‌ترین خودرو کشور است، احتمالا افزایش قیمت آن نیز مانند سایر خودروها در حد چند صد هزار تومان است. با این حساب باید منتظر ماند و دید به‌رغم وعده سایپایی‌ها مبنی بر عدم افزایش قیمت پراید به 10 میلیون تومان، قیمت این خودرو در نمایندگی‌ها دو رقمی می‌شود؟

http://www.donya-e-eqtesad.com/News/2599/16-01.jpg http://www.donya-e-eqtesad.com/News/2599/16-02.jpg

a_rudi
11 March 2012, 12:59 AM
قيمت روز

بازار
قيمت برخي خودروهاي داخلي

http://www.donya-e-eqtesad.com/News/2599/16-07.jpg

a_rudi
11 March 2012, 01:01 AM
اميدوار باشيد براي ركورد زدن هم كه شده خودروي خود رو نه زودتر بلكه سرموقع تحويل بگيريد

تاريخ چاپ : يكشنبه 21 اسفند 1390 رويداد
تداوم تولید در ایران خودرو سه شیفت تا28 اسفند ماه

ايكوپرس-گروه صنعتي ايران خودرو از ابتداي سال جاري تاکنون 749 هزار و 318دستگاه انواع خودرو سواري و تجاري توليد و روانه بازار عرضه کرده است.
حسين نجاري قائم مقام مديرعامل ايران خودرو در توليد با بيان اين مطلب گفت: روند شتابان توليد در اين گروه صنعتي سه شيفت تا 28 اسفندماه سال جاري ادامه دارد. وي از شکسته شدن رکورد توليد سال گذشته در ايران‌خودرو تا اواسط هفته جاري خبر داد و اظهار كرد: به منظور پاسخگويي به نياز مشتريان و تنظيم بازار از امروز توليد خانواده پژو 206 به روزانه 800 دستگاه افزايش مي‌يابد.

نجاري خاطر نشان كرد: کليه واحدهاي مربوطه در ايران خودرو در رسيدن به رکورد توليد هماهنگي بسيار خوبي دارند و در اين ميان تلاش مجدانه کارگران در شکسته شدن رکورد توليد يک عامل بسيار مهم و تاثيرگذار است. وي به آمار ترکيب توليد ايران خودرو از ابتداي سال جاري تاکنون اشاره کرد و افزود: در این مدت 88هزارو 819 دستگاه پژو پارس، 173 هزار و 506 دستگاه پژو 405، 136 هزار و 700 دستگاه خانواده سمند، 172 هزار و 971 دستگاه خانواده پژو 206، 30 هزار و 618 دستگاه تندر-90 ، 4 هزار و 43 دستگاه سوزوکی گرند ویتارا، 50 دستگاه رانا، 110 هزارو 148 دستگاه وانت باردو و 20 هزار دستگاه روآ تولید شده است. نجاری ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا کنون 12 هزارو 100 دستگاه انواع خودرو تجاری در شرکت ایران خودرو دیزل تولید شده است.

aminkhan2008
11 March 2012, 07:24 AM
من که یکی نوشتم،فعلا برخلاف قبلا به دید استفاده هست ولی اگر قیمت مناسب فروش رفت شاید بفروشم...حالا واقعا 90 روز هست؟؟؟ایرانفرقون فعلا تحویل فوری های یکماهه را باید تحویل بده که طبق گفته بچه ها گویا تا 15-16 بهمن تحویل داده ولی فکر کنم توی تحویلیهای 20 بهمن تا 26-27 بهمن به بعد که خبر مدل 91 پیچید طول بکشه ولی بنظرم اونا را هم قبل عید بتونه بده و فقط برای بعد عید اردیبهشت را داره که اونم فکر نکنم تعهدات زیادی داشته باشه..فقط تعجب که ملت چقدر مایه دار هستند که نیم ساعته ویتارا اتومات را خریدندو یکساعته هم ویتارا دنده ای هم خریدند(یعنی اینقدر ملت دنبال ویتارا هستن که حاضرن حدود20 تومن بیشتر از قیمت کمپانی بدهند ویتارا بخرن!!!) ولی تندر هنوز بازه،میگم ملت عجیب و غریبی داریما!!!توجه کنین که ایرانفرقون دزد هم از پارسفرقون دزد یاد گرفت و کیف ابزار را هم بلند کرد و اونو دیگر روی تندراش نمیده....خدا به خیر کنه....پارسفرقون رهبر دزادی خودروساز که دیگر اصلا زورش اومد حتی 5 دقیقه یک ثبتنام تندر باز کنه و فقط داره انبار میکنه..ماه پیش یکی از بچه های اینجا 2 روز بعد از واریز مابه الفاوتش ماشینش فاکتور شد(سفید یی دو)ببینید چقدر موجودی دارن که اینقدر زود تحویل دادن...!!!!! (که شاید به احتمال خیلی کم اونم ثبتنام کنه ولی چشم من آب نمیخوره)...
ولی فکر کنم برای بعد عید باید یک 150-200 هزارتومنی بابت مالیات ارزش افزوده پیاده شیم جون از4%میشه 5% که حرامشون باشه....مگر اینکه قبل از اعمال مالیات جدید برسه دست ما که فکر نکنم

من قبلش گفته بودم انبار اینا پره و حالا که قیمت رفته بالا تحویل 30 روزه میدهند ولی قیمت کمتر را 90 روزه!!!!!!!!!!!...اینم دزدی توی روز روشن...البته شعور ملت ما در این حد نیست که این چیزا را بفهمن!!!!!فقط ایکاش ایرانی نبودم و لااقل یک ا.م ار. اتی یا قطری بودم و اونموقع طعم زندگی با آرامش را میفهمیدم
بعضیها خوشحالن که ماشینشون گرون شده و نمیدونن که بیشترین ضرر را خودشان میکنند..من خودم که 15.285 نوشتم ولی بنظرمن با این قیمت جدید خریدش حماقته وقتی سمند زیر 16 هست و یا 405 Tu5 که البته قیمت اون را نمیدونم چند شده!!!!!!!!!لااقل با اون کیفیت آشغالشون قطعاتش از این ارزونتر میوفته..
عامل گرانی هم همین نمایندگیهای کثیف بودند و هستند و خواهند بود...توی شیراز فکر نکنم کسی نمایندگی تسلیم را نشناسه..هفته پیش رفتم اونجا طرف میگفت هیچی ثبت نام نداریم(حتی 405 دوگانه وسمند ) و بعد از 20 فروردین!!!!!!!!!!درصورتی که همونموقع 405 و سمند و حتی 206 و تندر هم باز بود و فقط میخواست ماشینای ته نمایندگیشو بندازه به ملت!!!!ملت مثل چی ریخته بودن توی نمایندگیش اینگار توی کل شهر فقط همین یک نمایندگی هستو چیز دیگری نیست!!!!به هرکی هم هست میگم توی اون نمایندگی های کثیف و دزد تسلیم و والی پور ثبت نام نکنید!!!چون هرسری که ثبت نام تندر و 20 6 بوده دیدم که به خودم گفته فروش فروری نداریم درصورتی که روی سایت باز بوده!!!اینم از دلالان بازار خودرو!!!!و ملت فهیم و با شعور!!!!!!!!!!!!

Asad G
11 March 2012, 08:21 AM
دوستان کسی میدونه این گارانتی بدنه که به زور و در قالب یه هدیه 380 تومنی اجباری به ما انداختن چیه؟ همون بیمه بدنست یا چیز دیگه ایه؟

GHASHGHAEI90
11 March 2012, 08:53 AM
ملت هميشه در صحنه حالا ببين چطوري با همين قيمت هاي سنگين باز هم هجوم ميبرن واسه ثبت نام
اگه همه متحد بشن و يه مدت تحريم كنند اين شركتهاي دزد خودرو ساز را و اينهمه تقاضا وجود نداشته باشه بالاخره مجبورن قيمتها را بيارن پايين
واقعا باور نكردنيه و تاسف آور : درامد مردم و ارزش پول مردم روز به روز مياد پايينتر ولي قيمت ماشين يه شبه 1.6 ميليون ميره بالا.
فك نكنم هيچ جاي دنيا اين اتفاقا بيوفته و مردم تكوني به خودشون ندن!

reza1360_a
11 March 2012, 08:58 AM
دوستان کسی میدونه این گارانتی بدنه که به زور و در قالب یه هدیه 380 تومنی اجباری به ما انداختن چیه؟ همون بیمه بدنست یا چیز دیگه ایه؟

نه بابا ، بيمه بدنه كجا بود؟! گارانتي بدنه يعني اينكه اگه زبونم لال تصادف كردي و ماشينت چند تا چرخش 360 درجه زد و در هوا چرخيد و به زمين افتاد و تو هنوز زنده بودي ، اونوقت يه بدنه نو ميتوني از شركت بگيري. :icon_arro تازه اون رو هم زده ويژه نوروز ! معلم نيست مدت اعتبارش چقدر باشه.

reza1360_a
11 March 2012, 09:10 AM
ملت هميشه در صحنه حالا ببين چطوري با همين قيمت هاي سنگين باز هم هجوم ميبرن واسه ثبت نام
اگه همه متحد بشن و يه مدت تحريم كنند اين شركتهاي دزد خودرو ساز را و اينهمه تقاضا وجود نداشته باشه بالاخره مجبورن قيمتها را بيارن پايين
واقعا باور نكردنيه و تاسف آور : درامد مردم و ارزش پول مردم روز به روز مياد پايينتر ولي قيمت ماشين يه شبه 1.6 ميليون ميره بالا.
فك نكنم هيچ جاي دنيا اين اتفاقا بيوفته و مردم تكوني به خودشون ندن!

توي تلويزيون مردم اروپا و آمريكا رو نشون ميدن كه ببينيد اينها چقدر بدبخت و بيچاره هستند. خودكشي ميكنن ، تظاهرات ميكنن ، بحران اقتصادي دارن و ... . اما ما رشد و توسعه اقتصادي داريم و داريم از همه دنيا پيش مي افتيم!!! در صورتي كه در اروپا و آمريكا اگر تورم يا ماليات 1 درصد هم بالا بره ، مردم واكنش نشون ميدن و تظاهران ميكنن . اما اينجا با تورم 30 درصد ، مردم راست راست راه ميرن و عين خيالشونم نيست . انگار نه انگار كه خبريه . اصلا ايرانيها ديگه واكسينه شدن . يه جورايي مثل روبات شدن. خيلي بيخيال هستند. اگر تندر 100 ميليون هم ميشد ، باز يه عده اي پيدا ميشدن كه اين ماشين رو بخرن و سوار بشن. :icon_twis چه روزهايي داشتيم! بزرگترين دانشمندان ، متمدن ترين و علمي ترين كشور دنيا ، كتابهاي اساتيد ما در كشورهاي ديگه تدريس ميشد . اما الان همه چيز برعكس شده . خدا باعث و باني اين همه عقب موندگي و بدبختي رو لعنت كنه. " آمين "

Asad G
11 March 2012, 10:45 AM
توي تلويزيون مردم اروپا و آمريكا رو نشون ميدن كه ببينيد اينها چقدر بدبخت و بيچاره هستند. خودكشي ميكنن ، تظاهرات ميكنن ، بحران اقتصادي دارن و ... . اما ما رشد و توسعه اقتصادي داريم و داريم از همه دنيا پيش مي افتيم!!! در صورتي كه در اروپا و آمريكا اگر تورم يا ماليات 1 درصد هم بالا بره ، مردم واكنش نشون ميدن و تظاهران ميكنن . اما اينجا با تورم 30 درصد ، مردم راست راست راه ميرن و عين خيالشونم نيست . انگار نه انگار كه خبريه . اصلا ايرانيها ديگه واكسينه شدن . يه جورايي مثل روبات شدن. خيلي بيخيال هستند. اگر تندر 100 ميليون هم ميشد ، باز يه عده اي پيدا ميشدن كه اين ماشين رو بخرن و سوار بشن. :icon_twis چه روزهايي داشتيم! بزرگترين دانشمندان ، متمدن ترين و علمي ترين كشور دنيا ، كتابهاي اساتيد ما در كشورهاي ديگه تدريس ميشد . اما الان همه چيز برعكس شده . خدا باعث و باني اين همه عقب موندگي و بدبختي رو لعنت كنه. " آمين "

باعث و بانیش خود مردم پخمه و پر مدعامونن! حیف که جاش نیست و الا یه سخنرانی میکردم همینجا:icon_arro

hajarash
11 March 2012, 11:57 AM
از دوستان كسي اطلاع داره آخرين دعوت نامه هاي ايرانخودرو مربوط به چه تاريخي بوده؟:icon_twis

ariana
11 March 2012, 12:28 PM
آقا آقا واسه من هم دعوت نامه اومد باید 7700 پرداخت کنم .

چی بگم ؟
خدا فقط ریششون و بکنه :icon_mad:
منظورتو از ریشه نفهمیدم؟
آخه دوست عزیز فکر میکنی اینا اگه ریشه داشتن این کارا رو می کردن؟
نمایندگی می گفت برید پول را بریزید به حساب و ماشین را بگیرید ما اعتراض کردیم اگه تاثیر بزاره بهتون 380 بر می گرده منم گفتم اره جونه تو
توی دعوت نامه من نوشته 7200000 بدم اما حواله 7620000 است
کلاه گشادی دارن سر ملت میزارن

Asad G
11 March 2012, 02:43 PM
من تکمیل وجه رو انجام دادم ولی هنوز توی سایت زده پذیرش شده! کسی میدونه داستان چیه؟!

L9091
11 March 2012, 05:00 PM
اين جشنواره ي رنگين كمانه ايران خودرو داستانش چي بود ؟!!! مگه قرار نبود تو دهه ي فجر قرعه كشي كنن و به خريدارا كلي!! جايزه بدن ؟! يعني به اين راحتي 2 ماه تموم تو راديو و تلويزيون و روزنامه ها و سايتشون تبليغ دروغ ميكنن و هيچكس هم نيست بهشون بگه خرتون به چند ؟؟!!! عجب شير تو شيريه ؟!!

hajarash
11 March 2012, 06:59 PM
دوستانی که ثبت نام پیش فروش ایران خودرو هستند لطفاً در مورد زمان دعوت نامشون اطلاع رسانی کنند تا مدت تاخیر خودمون دستمون بیاد، خیلی ممنون......:icon_evil

mse1445
11 March 2012, 07:30 PM
قیمت که برا ما فروش نقدی های بهمن تغییر نمیکنه ؟

موليان
11 March 2012, 08:34 PM
من در تاریخ 4 دی 1390 ، مبلغ 9 میلیون تومان به حساپ پارس خودرو بی وجدان برای تحویل فروردین 91 ریختم .:icon_eek:
در آن تاریخ قیمت سکه طرح قدیم 620000 تومان بود یعنی با 9 میلیون تومان می تونستم 14.5 سکه بخرم که با در نظر گرفتن قیمت سکه در امروز ( 77800 تومان ) 9 میلیون به 11290000 تومان تبدیل می شد یعنی 2290000 تومان افزایش قیمت . :icon_twis
حالا نه تنها این مبلغ رو سود نکردم بلکه 1545000 هم رو ال 90 رفته :icon_winkیعنی تقریبا 3835000 ضرر کرده ام و ال 90 که فروردین میاد رو 19120000 خریدم ( از بازار آزاد هم گرونتر ) :icon_bigg

reza1360_a
11 March 2012, 11:08 PM
خودروهای داخلی بطور میانگین 6 درصد گران شد/ جزئیات مصوبه جدید کمیته خودرو

عضو کمیته خودرو از جزئیات جلسه شب گذشته این کمیته برای افزایش 6 درصدی قیمت خودروهای داخلی خبرداد . وی گفت: افزایش قیمت مشروط به کاهش زمان تحویل خودرو و از بین بردن فاصله میان بازار آزاد و درب کارخانه است به نحوی که حاشیه بازار با درب کارخانه تا اردیبهشت 91 از بین برود.
شهرام میرآخورلو در گفتگو با خبرنگار مهر از جزئیات جلسه شب گذشته کمیته خودرو برای تنظیم بازار انواع خودروهای سواری در ایام پایانی سال خبرداد و گفت: بر اساس تصمیمات صورت گرفته این کمیته، با افزایش مشروط قیمت انواع خودرو به طور متوسط 6 درصد، موافقت شده است.

عضو کمیته خودرو افزود: البته این افزایش قیمت مشروط بر این است که خودروسازان حجم بالایی از توزیع انواع خودرو را در بازار صورت دهند، تا بتوان با توزیع گسترده ای که از طریق خودروسازان چه به روش نقدی فوری و چه به روش پیش فروش صورت می گیرد، بازار را به تعادل رساند و قیمت حاشیه بازار را به قیمت های مصوب رساند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثر واحدهای تولیدی خودروساز، متقاضی افزایش قیمت انواع خودرو بودند، مدارک و مستندات از سوی کمیته خودرو مورد بررسی قرار گرفت و قرار بر این شد که قیمت خودروهای تولید داخلی، به طور متوسط تا 6 درصد افزایش یابد و در نهایت، سقف افزایش قیمتی برخی از مدل های خودرو، از 9 درصد تجاوز نکند.

به گفته میرآخورلو، این موافقت به دلیل تغییرات در بهای تمام شده تولید خودرو در کشور با توجه به تغییر نرخ پایه ارز مرجع به 1226 تومان صورت گرفته است، ضمن اینکه بعد حمایت از مصرف کنندگان نیز لحاظ شده؛ چراکه برخی از انواع خودرو در بازار با کاهش عرضه مواجه بود که همین امر پای سودجویان و دلالان را به بازار خودرو باز کرده بود.

وی اظهار داشت: این تصمیم برای از بین بردن اختلاف قیمت بازار آزاد با کارخانجات صورت گرفته است، چراکه مصرف کنندگان به راحتی به تهیه خودروها دسترسی نداشتند و دلالان قیمت ها را با سوداگری بالا برده بودند. بنابراین وقتی اختلاف قیمت بازار با قیمت های عرضه شده از سوی کارخانجات برداشته شود، حقوق مصرف ‎کنندگان نیز احقاق می شود.

میرآخورلو گفت: بر اساس تصمیم کمیته خودرو، خودروسازان مکلفند تا تفاوت حاشیه بازار با قیمت درب کارخانه را تا اردیبهشت سال 91، به صفر برسانند.

وی اظهار داشت: همچنین خودروسازان مکلفند تا زمان تحویل خودرو را که هم اکنون 60 روزه است، به 30 روز کاهش دهند و این الزامی برای آنها است و در صورت تخلف، با آنها برخورد می شود.

میرآخورلو گفت: همچنین موضوع ارایه خدمات فروش نیز در حال بررسی است که امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم برای آن نیز مصوبه ای از کمیته خودرو داشته باشیم.

وی تاکید کرد: هم اکنون متوسط افزایش قیمت برخی از خودروسازان حتی کمتر از 6 درصد نیز پیش بینی شده است که بر این اساس، ایران خودرو، افزایش قیمتی در حدود 4.8 درصد خواهد داشت.

عضو کمیته خودرو در مورد افزایش قیمت پراید نیز گفت: سایپا نیز مجاز است که بر اساس این مصوبه، افزایش متوسط 6 درصدی قیمت را داشته باشد، اما تا این لحظه هیچگونه درخواستی برای افزایش قیمت محصولات این گروه خودروسازی، از سوی سایپا ارایه نشده است و این گروه صنعتی حتما کشش بازار را نیز در نظر خواهد گرفت.

منبع : خبرگزاري مهر

reza1360_a
11 March 2012, 11:12 PM
بچه ها من دیروز 7700000 تومن دادم ، الان زده فاکتور شده ! اونوقت میگن ما خودرو انبار نکردیم !!! :icon_bigg:icon_bigg

araryan
11 March 2012, 11:25 PM
خودروهای داخلی بطور میانگین 6 درصد گران شد/ جزئیات مصوبه جدید کمیته خودرو

عضو کمیته خودرو از جزئیات جلسه شب گذشته این کمیته برای افزایش 6 درصدی قیمت خودروهای داخلی خبرداد . وی گفت: افزایش قیمت مشروط به کاهش زمان تحویل خودرو و از بین بردن فاصله میان بازار آزاد و درب کارخانه است به نحوی که حاشیه بازار با درب کارخانه تا اردیبهشت 91 از بین برود.
شهرام میرآخورلو در گفتگو با خبرنگار مهر از جزئیات جلسه شب گذشته کمیته خودرو برای تنظیم بازار انواع خودروهای سواری در ایام پایانی سال خبرداد و گفت: بر اساس تصمیمات صورت گرفته این کمیته، با افزایش مشروط قیمت انواع خودرو به طور متوسط 6 درصد، موافقت شده است.

عضو کمیته خودرو افزود: البته این افزایش قیمت مشروط بر این است که خودروسازان حجم بالایی از توزیع انواع خودرو را در بازار صورت دهند، تا بتوان با توزیع گسترده ای که از طریق خودروسازان چه به روش نقدی فوری و چه به روش پیش فروش صورت می گیرد، بازار را به تعادل رساند و قیمت حاشیه بازار را به قیمت های مصوب رساند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثر واحدهای تولیدی خودروساز، متقاضی افزایش قیمت انواع خودرو بودند، مدارک و مستندات از سوی کمیته خودرو مورد بررسی قرار گرفت و قرار بر این شد که قیمت خودروهای تولید داخلی، به طور متوسط تا 6 درصد افزایش یابد و در نهایت، سقف افزایش قیمتی برخی از مدل های خودرو، از 9 درصد تجاوز نکند.

به گفته میرآخورلو، این موافقت به دلیل تغییرات در بهای تمام شده تولید خودرو در کشور با توجه به تغییر نرخ پایه ارز مرجع به 1226 تومان صورت گرفته است، ضمن اینکه بعد حمایت از مصرف کنندگان نیز لحاظ شده؛ چراکه برخی از انواع خودرو در بازار با کاهش عرضه مواجه بود که همین امر پای سودجویان و دلالان را به بازار خودرو باز کرده بود.

وی اظهار داشت: این تصمیم برای از بین بردن اختلاف قیمت بازار آزاد با کارخانجات صورت گرفته است، چراکه مصرف کنندگان به راحتی به تهیه خودروها دسترسی نداشتند و دلالان قیمت ها را با سوداگری بالا برده بودند. بنابراین وقتی اختلاف قیمت بازار با قیمت های عرضه شده از سوی کارخانجات برداشته شود، حقوق مصرف ‎کنندگان نیز احقاق می شود.

میرآخورلو گفت: بر اساس تصمیم کمیته خودرو، خودروسازان مکلفند تا تفاوت حاشیه بازار با قیمت درب کارخانه را تا اردیبهشت سال 91، به صفر برسانند.

وی اظهار داشت: همچنین خودروسازان مکلفند تا زمان تحویل خودرو را که هم اکنون 60 روزه است، به 30 روز کاهش دهند و این الزامی برای آنها است و در صورت تخلف، با آنها برخورد می شود.

میرآخورلو گفت: همچنین موضوع ارایه خدمات فروش نیز در حال بررسی است که امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم برای آن نیز مصوبه ای از کمیته خودرو داشته باشیم.

وی تاکید کرد: هم اکنون متوسط افزایش قیمت برخی از خودروسازان حتی کمتر از 6 درصد نیز پیش بینی شده است که بر این اساس، ایران خودرو، افزایش قیمتی در حدود 4.8 درصد خواهد داشت.

عضو کمیته خودرو در مورد افزایش قیمت پراید نیز گفت: سایپا نیز مجاز است که بر اساس این مصوبه، افزایش متوسط 6 درصدی قیمت را داشته باشد، اما تا این لحظه هیچگونه درخواستی برای افزایش قیمت محصولات این گروه خودروسازی، از سوی سایپا ارایه نشده است و این گروه صنعتی حتما کشش بازار را نیز در نظر خواهد گرفت.

منبع : خبرگزاري مهر
پس ممكنه اونايي كه تو طرح فروش نقدي سه ماهه كه هفته قبل انجام شد ثبت نام كردن 30 روزه تحويل بگيرن؟

reza1360_a
12 March 2012, 12:14 AM
پس ممكنه اونايي كه تو طرح فروش نقدي سه ماهه كه هفته قبل انجام شد ثبت نام كردن 30 روزه تحويل بگيرن؟

ای بابا !بچه شدی ها ! اینها کی به حرفاشون عمل کردن که حالا بکنن. همین 9 اسفند بود که سایپا گفت تندرهای ثبت نامی تحویل اسفندماه شامل افزایش قیمت نمیشن!
اما زدن زیر حرفشون و برای ما 1.6 میلیون گرونتر فاکتور کردن. :icon_bigg:icon_bigg:icon_bigg
مگه سایت فروش اینترنتی ایران خودرو رو ندیدی که تحویل 60 روزه گذاشته؟!

موليان
12 March 2012, 01:28 AM
اینهم اصل مطلب
روزنامه دنیای اقتصاد در تاریخ سه شنبه 9 اسفند 1390 در مطلبی تحت عنوان « تکلیف خودروهای ثبت نامی پس از ابلاغ افزایش قیمت » از قول مدیر فروش سایپا آقای ابوالحسن سرشار نوشته که : « آنها که پول کامل خودرو را پرداخت کرده‌اند، شامل افزایش قیمت‌ها نمی‌شوند، ولی مشتریانی که روش پیش خرید را برگزیده‌اند، باید مبلغی را اضافه بپردازند.
به گفته وی، مشتریان مگان، تندر-90 و سایپا 111 مشمول افزایش قیمت نمی‌شوند، اما سایر محصولات ثبت‌نامی سایپا و پارس خودرو مطابق با قیمت‌های جدید تحویل داده خواهند شد. »

mohajer_137860
12 March 2012, 12:11 PM
دوشنبه 22 اسفند 1390

حقوق مشتري؟

گروه خودرو- سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در شرایطی شنبه گذشته مجوز افزایش قیمت رسمی خودروهای داخلی را صادر کرد که این اقدام صدای مشتریان را درآورده و نارضایتی و سردرگمی آنها را به دنبال داشته است.
طبق گفته برخی از مشتریانی که با دفتر روزنامه تماس گرفته‌اند، خودروسازان از آنها خواسته‌اند برای تحویل محصولات ثبت‌نامی، مابه‌التفاوت لازم را واریز کرده یا انصراف دهند و یا خودرو موردنظر را تعویض کنند.

به عنوان مثال، یکی از مشتریان عنوان می‌کند که پارس خودرو از وی خواسته برای دریافت ماکسیمای ثبت نامی خود 14 میلیون تومان دیگر به عنوان ما‌به‌التفاوت مربوط به تغییر قیمت‌ها از سوی سازمان حمایت، به حساب این شرکت واریز کند.
این اتفاق البته در مورد برخی محصولات دیگر مانند تندر-‌90، مگان و پژو 206 نیز رخ داده و مشتریان این خودروها نیز نسبت به اعمال قیمت‌های جدید معترض هستند.
برخی از مشتریان نیز می‌گویند که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان پاسخ روشن و شفافی به اعتراض آنها نمی‌دهد و عنوان می‌کند: اتفاقی است که افتاده!
هرچند یکی از دو وظیفه اصلی سازمان حمایت، حمایت از تولیدکنندگان به خصوص خودروسازان است، اما همان طور که در نام این سازمان قید شده، حمایت از مصرف‌کنندگان نیز وظیفه دیگر آن به حساب می‌آید.
این درست که خودروسازان با مشکلات متعددی روبه‌رو هستند و با شرایط فعلی، سازمان حمایت چاره‌ای جز موافقت با افزایش قیمت محصولاتشان ندارد، اما برخوردها باید طوری باشد که این وسط در حق «مشتریان» اجحاف نشود و آنها گمان نبرند که چتر سازمان حمایت از روی سرشان برداشته شده و فقط «خودروسازان» زیر آن پناه گرفته‌اند.
به نظر می‌رسد حال که خودروسازان موفق شدند موافقت سازمان حمایت را بگیرند و قیمت محصولاتشان را افزایش دهند، بهتر بود به مشتریان عیدی می‌دادند و حداقل، قیمت‌های جدید را در حق ثبت‌نام‌کنندگان اعمال نمی کردند.
طبعا این گونه برخوردها با مشتریان که تحویل خودروهای ثبت‌نامی شان عقب افتاده و به یکباره چند میلیون تومان بابت همان خودروها از آنها طلب شود، چیزی جز نارضایتی در پی نخواهد داشت.
در حال حاضر مشتریان نسبت به کیفیت خودروهای داخلی رضایت چندانی ندارند و منصفانه نیست در شرایط فعلی برخوردهایی اینچنین نامتعارف با آنها انجام داد.

ariana
12 March 2012, 12:12 PM
چجوری فهمیدید فاکتور شده من پارس خودرو ریختم ؟

daryoosh2
12 March 2012, 12:51 PM
دوستان من هفته گذشته ثبت نام تندر ايران خودرو فروش نقدي 90 روزه داشتم و چهارشنبه همان هفته مدارك لازم (كپي شناسنامه و كارت ملي) را تحويل نمايندگي مربوطه(در مشهد) نمودم اما در بخش ويژه مشتريان سايت ايران خودرو بخش سوم يعني "فعال سازي در سيستم فروش" زرد رنگ بوده و "وضعیت تحویل پرونده به ایران خودرو "دريافت نشده است"‌ اعلام مي كند. تماس با نمايندگي كه گرفتم گفتن تو سيستمشون مشكلي ديده نميشه و پرونده تحويل شده و آماده تخصيص! هست. راهنمايي بفرماييد.:icon_twis

Asad G
12 March 2012, 01:06 PM
چجوری فهمیدید فاکتور شده من پارس خودرو ریختم ؟

به این وبسایت مراجعه کنید:

http://saipagroup.net/Pages/CustomerCarStatus.aspx

hossein34
12 March 2012, 02:02 PM
من 16 ام اسفند همین شرایط 90 روزه L90 رو ثبت نام کردم (اصفهان). تو بخش ویژه مشتریان تا قسمت ششم یعنی "آماده برای صدور فاکتور" اومده و تو sales.ikco.com هم زده "آماده تخصیص". بنظرم چندروز دیگه صبر کن بعد اگه حل نشد برو سراغ نمایندگی

موليان
12 March 2012, 02:35 PM
من از طريق سايت سازمان بازرسي کل کشور شکايت خودمو از سازمان حمايت از کلاشان نوشتم پيشنهاد مي کنم شما همچنين کاري را بکنيد

ariana
12 March 2012, 02:44 PM
من از طريق سايت سازمان بازرسي کل کشور شکايت خودمو از سازمان حمايت از کلاشان نوشتم پيشنهاد مي کنم شما همچنين کاري را بکنيد
دوست عزیز ادرس بده من هم شکایت می کنم می گم من این کلاه نارنجی را نمیخواهم

daryoosh2
12 March 2012, 04:07 PM
تاريخ قرارداد
موعد تحويل
تاريخ دعوتنامه
شرح برنامه فروش
خودرو
شهر آدرس

90/12/17
91/04/24 از
91/04/31 تا

560-اي2-ك50-فروش فوري اسفندماه ت90روزكاري
تندر 90
مشهد

سود مشاركت
ميزان تخفيف
قيمت
مانده حساب مشترى
وضعيت قرارداد
رنگ

0
0

152850000
آماده تخصيص

اين كه نود روز نشد كه. با تاريخي كه براي موعد تحويل اعلام كردن دقيقا 130 روز خواهد بود!!!! دوست اصفهاني hossein34 مال شما هم به همين صورت تو سايت http://sales.ikco.com (http://sales.ikco.com/) درج شده؟ دوستان با تجربه هم راهنمايي بدهند.

mse1445
12 March 2012, 06:23 PM
دوستان تو این مملکت گل و بلببل هیچ کاری درست انجام نمیشه بنابراین دلتونو به اینا خوش نکنید

من ماشینم با رشوه تو 5 دقیقه فاکتور شد :icon_mad: والسلام

0352737
12 March 2012, 08:11 PM
آقایون وارد
تو سایت پارس خودرو زده فاکتور شده شماره ساخت هم یک عددی زده ایشاله تا پنج شنبه تحویل میدن من تهرانم :icon_mrgr
با ممنون

daryoosh2
12 March 2012, 09:03 PM
موعد تحویل شما چه تاریخی تو سایت ثبت شده؟

موليان
12 March 2012, 09:05 PM
در جستجوگر گوگل آدرس سازمان بازرسی کل کشور رو بنویس و در قسمت شکایات مردمی متن شکایت رو وارد کن

0352737
12 March 2012, 09:15 PM
موعد تحویل شما چه تاریخی تو سایت ثبت شده؟

تاریخی نزده تحویل اسفند بوده یکشنبه تکمیل وجه کردم
تو سایتم زده فاکتور شده

hamednike
12 March 2012, 09:40 PM
یعنی ما که شهرستان دورافتادههستیم تا 29 اسفند امیدوار نباشیم مال منم فاکتورشده:icon_eek:

kaspi
12 March 2012, 09:55 PM
همونطور که گفتم تاخیری ها لاز نیست پول بیشتری بدن:

"این مقام مسئول در مورد اینکه با اعمال قیمت های جدید، چه وضعیتی برای قراردادهای قبلی خودرو سازان با مشتریان بوجود خواهد آمد، گفت: اگر در زمان تحویل خودرو پیش فروش شده تأخیری وجود نداشته باشد، براساس مصوبه کمیته قیمت گذاری خودرو، آخرین نرخ اعلام شده ملاک قیمت گذاری خودرو مورد نظر خواهد بود. در عین حال چنانچه تحویل خودرو با تأخیر انجام شده باشد ملاک نرخ گذاری در زمان تحویل، قیمت های ثبت شده در برگ ثبت سفارش خودرو خواهد بود"

hamednike
12 March 2012, 10:47 PM
من که پیش فروش اسفند ماه ثبت نام کرده بودم و دعوتنامم 20 اسفند به دستم رسید و با قیمتهای جدید ازم پول گرفتن و یه کارت نارنجی زورکی هم بهم انداختن تکلیفم چیه :icon_bigg

موليان
12 March 2012, 10:50 PM
امشب شبکه دو در گفتگوی خبری در مورد قیمت خودرو صحبت می کنن میتونین به سایت باشگاه خبرنگاران جوان برین و شکایت خودتنو بنویسین

smith123
13 March 2012, 02:25 AM
فکر نمیکنین دقیقا برنامه ریزی شده کی این اتفاقا بیفتن و سازمان "حمایت از خودروسازا" قیمتهای جدیدشو اعلام کنه؟ متاسفم پول تویوتا کمری رو میدیم ولی
طبق نوشته سایت رنو خودرویی جهت اقشار کم درآمد و کاملا مقرون به صرفه و با هزینه سرویس کم و قطعات ارزان داریم تحویل میگیریم!

atteesh
13 March 2012, 09:25 AM
ترجيح دادم اين مدت فقط خواننده نوشته ها و مصائب دوستان باشم و هيچ حرفي نزنم چونكه اصولا تمامي اين بلايا در سالهاي قبل بر سربنده نازل شده كه همين باعث ايجاد حالت تنفر از اين خودرو سازها بخصوص پارس خودرو در من شده است . اميدوارم حالا دوستان بهتر درك كنند كه چرا گاهي كاسه صبر من لبريز مي شد و هر چه از دهنم بيرون مي آمد البته با رعايت حال افراد مسن و نوجوانان زير 18 سال و خانواده ها :icon_arro نثار اين تصميم گيرندگان در پارس خودرو مي كردم .
يك توصيه ديگر هم دارم اينكه اصلا دنبال شكايت و اين حرفها نباشيد كه تمامي اين كارها شبكه و بصورت باندي و برنامه ريزي شده است و به هيچ جا نمي رسد و فقط با اين كار خودتان را بيشتر
آزار مي دهيد .

L9091
13 March 2012, 10:46 AM
اين حرف خيلي به دلم نشست. واقعا همينطوره ! اين كارها از قبل برنامه ريزي شده و اين مصاحبه ها و تاييد و تكذيب ها فقط براي مبرا كردن مسئول مربوطه هستش. تو اينجور مسائل بايد كار رو رها كرد و فقط به خدا واگذارشون كرد. خودتون و خانوادتون و بيشتر از اين آزار ندين...

kaspi
13 March 2012, 10:49 AM
.....تكراري

reza1360_a
13 March 2012, 11:50 AM
حالا كه دارن ماشين هارو ميدن، لازم دونستم اين مطلب رو كه شامل نظرات افراد مختلف هست ، اينجا بذارم تا همه استفاده كنند.

نکات مهم هنگام تحویل گرفتن خودروی صفر (http://www.tt.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=65878&sid=cc1180ef9ac680ab0bb2b8ba7812ce06)

بطور كلي هنگام تحويل خودرو باید تمرکز شما روی بدنه ماشین باشه. اونم ایراداتی چون رنگ شدگی، تفاوت رنگ محسوس اجزا و احتمالا جاهایی که بدون رنگ در اومده باشه چون قسمتیه که شامل گارانتی نمیشه. اما ليست زير مي تونه كمك كنه تا خودرو رو چك كنيد و چيزي از قلم نيفته.

هنگام تحویل خودروهای صفر کیلومتر به موارد زیر توجه کنید:

1- در روز و نور کافی ماشین رو تحویل بگیرین و بدنه خودرو رو کامل ببینید که تو بارگیری یا جا به جایی ضربه یا تو رفتگی ایجاد نشده باشه.
2- کفی های سرنشینان جلو رو کنار بزنید و به زیر اون توجه کنید که برجستگی غیر متعارف نداشته باشن. این کار برای چک کردن داخل جوب یا چاله افتادن ماشینه.

3- ادوات داخل خودرو شامل فندك، ضبط و پخش و ... ، همچنین نشان دهنده های صفحه کیلومتر رو چك كنيد.

4- لوازم اضافی مثل جعبه ابزار،مثلث احتیاط،جک،زاپاس،کلید دوم،آنتن راديو،دفترچه راهنما و لوح فشرده راهنمای خودرو رو چک کنید.

5- تمامی چراغ های ماشین رو روشن کرده و چک کنید.

6- موتور خودرو رو بازدید کنید.

7- کولر خودرو رو هم حتما چک کنید.

8- چراغ ها رو حتما چک کنید که ترک یا شکستگی نداشته باشه.
9- سیستم شیشه شور و برف پاک کن خودرو را چك كنيد.

10- هرگونه مدرک ( سند - کارت ماشین- بیمه نامه - کارت سوخت - کارت گارانتی- کارت نارنجي- کارت امداد) رو تحویل بگیرید.

11- مدارک هر خودرو نهایت تا 3 هفته بعد از تحویل خودرو به طور کامل باید به دست صاحب خودرو رسیده باشه.

12- توجه داشته باشید اگر شما ماشینتون رو از شرکت یا نمایندگی بیرون آوردین و موردی رو مشاهده کردین،کسی پاسخگوی شما نخواهد بود پس نهایت دقت رو داشته باشید.
13- هر 5 لاستيك خودرو از نظر سلامت و تاريخ توليد چك كنيد.
14- عملکرد صحیح پدال ترمز، باز و بسته شدن درب ها، حرکت اهرم تعویض دنده، عملکرد ترمز دستی و همچنین عملکرد تجهیزات الکترونیکی و برقی ازجمله مواردی هستند که می توانید سریعا آنها را مورد بررسی قرار دهید تا اگر مشکلی وجود داشت، نسبت به رفع آن اقدام نمایند.
15- بد نیست شماره بدنه و موتور ماشین رو با شماره روی فاکتورتون مطابقت بدین.

Asad G
13 March 2012, 12:04 PM
حالا كه دارن ماشين هارو ميدن، لازم دونستم اين مطلب رو كه شامل نظرات افراد مختلف هست ، اينجا بذارم تا همه استفاده كنند.

نکات مهم هنگام تحویل گرفتن خودروی صفر (http://www.tt.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=65878&sid=cc1180ef9ac680ab0bb2b8ba7812ce06)

بطور كلي هنگام تحويل خودرو باید تمرکز شما روی بدنه ماشین باشه. اونم ایراداتی چون رنگ شدگی، تفاوت رنگ محسوس اجزا و احتمالا جاهایی که بدون رنگ در اومده باشه چون قسمتیه که شامل گارانتی نمیشه. اما ليست زير مي تونه كمك كنه تا خودرو رو چك كنيد و چيزي از قلم نيفته.

هنگام تحویل خودروهای صفر کیلومتر به موارد زیر توجه کنید:

1- در روز و نور کافی ماشین رو تحویل بگیرین و بدنه خودرو رو کامل ببینید که تو بارگیری یا جا به جایی ضربه یا تو رفتگی ایجاد نشده باشه.
2- کفی های سرنشینان جلو رو کنار بزنید و به زیر اون توجه کنید که برجستگی غیر متعارف نداشته باشن. این کار برای چک کردن داخل جوب یا چاله افتادن ماشینه.

3- ادوات داخل خودرو شامل فندك، ضبط و پخش و ... ، همچنین نشان دهنده های صفحه کیلومتر رو چك كنيد.

4- لوازم اضافی مثل جعبه ابزار،مثلث احتیاط،جک،زاپاس،کلید دوم،آنتن راديو،دفترچه راهنما و لوح فشرده راهنمای خودرو رو چک کنید.

5- تمامی چراغ های ماشین رو روشن کرده و چک کنید.

6- موتور خودرو رو بازدید کنید.

7- کولر خودرو رو هم حتما چک کنید.

8- چراغ ها رو حتما چک کنید که ترک یا شکستگی نداشته باشه.
9- سیستم شیشه شور و برف پاک کن خودرو را چك كنيد.

10- هرگونه مدرک ( سند - کارت ماشین- بیمه نامه - کارت سوخت - کارت گارانتی- کارت نارنجي- کارت امداد) رو تحویل بگیرید.

11- مدارک هر خودرو نهایت تا 3 هفته بعد از تحویل خودرو به طور کامل باید به دست صاحب خودرو رسیده باشه.

12- توجه داشته باشید اگر شما ماشینتون رو از شرکت یا نمایندگی بیرون آوردین و موردی رو مشاهده کردین،کسی پاسخگوی شما نخواهد بود پس نهایت دقت رو داشته باشید.
13- هر 5 لاستيك خودرو از نظر سلامت و تاريخ توليد چك كنيد.
14- عملکرد صحیح پدال ترمز، باز و بسته شدن درب ها، حرکت اهرم تعویض دنده، عملکرد ترمز دستی و همچنین عملکرد تجهیزات الکترونیکی و برقی ازجمله مواردی هستند که می توانید سریعا آنها را مورد بررسی قرار دهید تا اگر مشکلی وجود داشت، نسبت به رفع آن اقدام نمایند.
15- بد نیست شماره بدنه و موتور ماشین رو با شماره روی فاکتورتون مطابقت بدین.

ممنون آقا رضا، راستی شماره پلاک ها رو هم تو سایت زده میتونید چک کنید.

hamednike
13 March 2012, 12:25 PM
میشه بگید چطور میشه شماره پلاکها رو هم چک کرد؟؟؟:icon_cool
مال من پارس خودروییه:icon_razz

saeed-ge
13 March 2012, 12:37 PM
با سلام
موقع تحويل حتما شاسي هاي تنظيم صندلي ها را هم چك كنيد. مال من موقع تحويل پلاستيك روييش شكسته بود كه تو خونه متوجه شدم و بعد از يك هفته دوندگي آخر سر هم از تهران نيومد و تو نمايندگي با مال يك از ماشين هاي نو عوض كردند و مال اون بنده خدا را همونجوري ول كردند كه حالا اون بيچاره متوجه بشه يا نه

Asad G
13 March 2012, 12:39 PM

حامد جان سایت زیر رو چک کن :
http://saipagroup.net/Pages/CustomerCarStatus.aspx

saeed-ge
13 March 2012, 12:46 PM
ميتونيد اگر توي سايت زده با پلاك تحويلي چك كنيد. البته خيلي احتمالش كمه كه اشتباه باشه

reza1360_a
13 March 2012, 01:46 PM
بچه ها من مواردي رو كه در پست قبلي نوشتم، بصورت فايل پي دي اف درآوردم كه ميتونيد ازش پرينت بگيريد و موقع تحويل گرفتن خودرو همه موارد رو چك كنيد.

hamednike
14 March 2012, 12:08 AM
تو سایت سایپا چک کردم برا منم شماره پلاک زده
حالا چقدر طول میکشه تا بارگیری بشه؟؟؟
اگه بارگیری بشه تو سایت اعلام میکنن؟؟؟:icon_surp

ariana
14 March 2012, 10:00 AM
من مطمئن هستم که 10 روز پیش خودرو های شهرستانها به انبار نمیندگیها ارسال شده والان همه ماشینها در انبار است اگه دست بجنبونن و سریع کارهارا انجام بدن نیازی به حمل نیست

reza1360_a
14 March 2012, 02:16 PM
بچه ها از نمايندگي زنگ زدن كه برم ماشين رو بگيرم. :icon_arro
الان كه سر كارم. بعد از ظهر ميرم ميگيرمش. مال شماها چي شد؟ بهتون زنگ نزدن ؟

hajarash
14 March 2012, 02:22 PM
بچه ها از نمايندگي زنگ زدن كه برم ماشين رو بگيرم. :icon_arro
الان كه سر كارم. بعد از ظهر ميرم ميگيرمش. مال شماها چي شد؟ بهتون زنگ نزدن ؟

تبريك عرض ميكنم! چرخش به سلامتي براتون بچرخه......:icon_cool

hamednike
14 March 2012, 03:52 PM
من که تو شهرستان چی ؟؟؟؟؟؟:icon_eek::icon_cry:
مال منو کی میدن؟؟؟؟؟؟:icon_ques
تا عید 3 روز کاری باقی مونده!!!!!!!!!

atteesh
14 March 2012, 04:31 PM
خبر فوري و مهم

دولت مصوبه افزايش قيمت خودرو هاي داخلي را لغو كرد .

لينك (http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901224001084)

hamednike
14 March 2012, 04:46 PM
خبر فوري و مهم

یعنی از ما که پول اضافی گرفتن بر میگردونن؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!:icon_excl
به حق چیزای ندیده و نشندیده:icon_twis
بابا اینا فقط بلدن مردم و بچاپن:icon_cool

tondar9097
14 March 2012, 08:27 PM
خبر فوري و مهم دولت مصوبه افزايش قيمت خودرو هاي داخلي را لغو كرد . لينك (http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901224001084) ببخشيد ولي مثل اينكه يادتون رفته تو مملكت گل و بلبل هستيما.وقتي چيزي تكذيب ميشه يعني قويا داره اجرا ميشه و ادامه خواهد داشت.برادر من عصر امروز ايران خودرو فروش سوزوكي با قيمت جديد رو شروع كرده و تا الان تحويل خرداد اتوماتيك تيپ 5 پر شده.از امروز هم پارس خودرو و بهمن قيمت جديدشونو زدن يه سري به asrekhodro.com بزنيد قيمتهاشونو ببينيد.شما شك نكن قيمت پايين نمياد ملت هميشه در صحنه هم همچنان با ولع ميخرن تا چشم دشمن درآد.

موليان
14 March 2012, 08:50 PM
افزایش قیمت خودرو‌های داخلی منتفی شد (http://www.asriran.com/fa/news/205872)

فارس: با تصویب دولت افزایش قیمت خودروهای داخلی منتفی شد.

مصوبه کمیته قیمت‌گذاری خودرو مبنی بر افزایش قیمت برخی خودروهای داخلی را منتفی کرد. ۲۴ اسفند ۱۳۹۰

در جلسه اخیر کمیته قیمت‌گذاری خودرو، اعضای این کمیته با متوسط افزایش ۶ درصدی قیمت برخی خودروهای داخلی موافقت کردند و به این ترتیب قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا بین ۲۰۰ هزار تا ۴.۸ میلیون تومان افزایش یافت.

hamednike
14 March 2012, 10:21 PM
دوستان اخبار ساعت 8:30 گفت که افزایش قیمت از طرف خودروسازها غیرقانونی بوده و باید تمامی خودروها به قیمت قبلی برگردند:icon_ques
راستی دوستان تو سایت سایپا برا ماشین من نوشته تحویل شد.یعنی چی؟:icon_neutمن که هنوز ماشینو تحویل نگرفتم؟؟:icon_eek:
پس کی تحویل گرفته؟؟؟جریان چیه؟؟؟؟؟:icon_razz

reza1360_a
14 March 2012, 11:40 PM
من که تو شهرستان چی ؟؟؟؟؟؟:icon_eek::icon_cry:
مال منو کی میدن؟؟؟؟؟؟:icon_ques
تا عید 3 روز کاری باقی مونده!!!!!!!!!

انشاا... مال شما هم هرچه زودتر بیاد و تا عید دستتون باشه

a_rudi
14 March 2012, 11:44 PM
خبر فوري و مهم

http://ikco.iranecar.com/DetailSaleCondition.aspx?s=98b5d6be-ed5c-406c-8af7-36c4d67c88e0

پس این قیمت چیه هنوز 16830 چوب واسه تندری که اینقدر نمی‌ارزه

reza1360_a
14 March 2012, 11:46 PM
دوستان اخبار ساعت 8:30 گفت که افزایش قیمت از طرف خودروسازها غیرقانونی بوده و باید تمامی خودروها به قیمت قبلی برگردند:icon_ques
راستی دوستان تو سایت سایپا برا ماشین من نوشته تحویل شد.یعنی چی؟:icon_neutمن که هنوز ماشینو تحویل نگرفتم؟؟:icon_eek:
پس کی تحویل گرفته؟؟؟جریان چیه؟؟؟؟؟:icon_razz

شاید تحویل نمایندگی دادن! حتما از نمایندگی که ثبت نام کردی پیگیری کن. خیلی حواستو جمع کن و دنبالشو بگیر. شماره اداره تحویل پارس خودرو هم برات میذارم تا بهشون زنگ بزنی. آخه پلاک از سایپا میاد و ماشین از پارس خودرو. 44504917-021

reza1360_a
14 March 2012, 11:58 PM
من که در سایت سازمان بازرسی کل کشور از سازمان حمایت شکایت کردم که هیچ حمایتی از مصرف کننده نمی کنند. به نظرم شماها هم همین کار رو بکنید. هر چی نشه، لا اقل یه پرونده براشون تشکیل میشه.:icon_arro شایدم با این مصوبه لغو افزایش قیمت تونستیم پولامون رو پس بگیریم. به هر حال امتحانش ضرری نداره. اینم آدرس سایت سازمان بازرسی کل کشور: [/URL][URL="http://www.bazresi.ir"]www.bazresi.ir (http://www.bazresi.ir/)
در قسمت سامانه ملی رسیدگی به شکایات می تونید شکایت رو مطرح کنید.

موليان
15 March 2012, 03:17 AM
به موضع گیری روزنامه دنیای اقتصاد در مورد خبر منتفی شدن افزایش قیمت دقت کرده ونتیجه گیری کنید که این روزنامه در کدام جبهه است خودرو سازان یا مردم ؟
ابتدا متن خبر شبکه 2 سیما و ایسنا :
« توافق سازمان حمايت با خودروسازان مبني بر افزايش قيمت خودروها چون بدون موافقت ستاد تنظيم بازار انجام ‌شده، بنابراين توافق صورت گرفته لغو شده و قيمت‌ها بايد به حالت سابق بازگردد.
اکنون بر اساس گزارش‌های رسیده، توافق سازمان حمایت با خودروسازان مبنی بر افزایش چند درصدی افزایش قیمت خودروها چون بدون موافقت ستاد تنظیم بازار انجام ‌شده، لذا توافق صورت گرفته لغو شده و قیمت‌ها باید به حالت سابق بازگردد.
برابر با مقرارات ستاد تنظیم بازار، لازمه افزایش قیمت‌ها بالا رفتن کیفیت محصول است و با توجه به این که در کیفیت خودروهای داخلی تغییر خاصی رخ نداده است، لذا افزایش قیمت کار منصفانه و منطقی نیست.
بر اساس تصمیم جدید، کسانی که با دلالی دربازار خودرو موجب افزایش قیمت‌ها شده‌اند، کارشان قابل قبول نبوده و امری خلاف تلقی می‌شود.
در همین راستا مسوول سازمان تعزیرات حکومتی از سوی محمدرضا رحیمی - معاون اول رییس جمهور، ماموریت پیدا کرده است تا با شدت هر چه تمام‌تر با افراد و بخش‌های متخلف دراین حوزه در بازار برخورد کرده و نسبت به جریمه آنان برابر مقررات برخورد کند و نتیجه را به اطلاع عموم برساند
حال گزارش دنیای اقتصاد :
« با نادیده گرفتن مسائلی چون بلاتکیفی مشتریانی که قصد خرید خودرو داشتند یا خودروسازانی که انتشار خبر مذکور، فروش آنها را تحت تاثیر قرار خواهد داد، این سوال قابل طرح است که آیا بازگشت قیمت‌ها امکان‌پذیراست یا ستاد تنظیم بازار مستقر در معاونت ریاست جمهوری تنها به ابراز نارضایتی در این زمینه پرداخته است؟ سوال دیگر اینکه جلسات سازمان حمایت با خودروسازان و همچنین اظهارنظرهای وزیر صنعت معدن وتجارت مبنی بر تعیین قیمت خودرو بر اساس حاشیه بازار یا قیمت تمام شده به طور مداوم از سوی رسانه‌ها منتشر می‌شد حال پس از تعیین تکلیف نحوه قیمت‌گذاری و به دنبال آن اعلام قیمت‌ها، چرا ستاد تنظیم بازار هم‌اکنون با این رویه سازمان حمايت مخالفت کرده است؟ سوال‌ها در این زمینه بی‌شمارند این در حالی است که بعید به نظر می‌رسد قیمت‌ها به شکل سابق برگردند.

mosafer11
15 March 2012, 11:11 AM
سلام دوستاني كه تو بازار هستند
قيمت ال نود دوگانه مدل 90 با 20 هزار كاركرد الان چند قيمت مي خوره ؟

Asad G
15 March 2012, 12:37 PM
شاید تحویل نمایندگی دادن! حتما از نمایندگی که ثبت نام کردی پیگیری کن. خیلی حواستو جمع کن و دنبالشو بگیر. شماره اداره تحویل پارس خودرو هم برات میذارم تا بهشون زنگ بزنی. آخه پلاک از سایپا میاد و ماشین از پارس خودرو. 44504917-021

قضیه اینه که سه چهار روز پیش این معاون رئیس جمهور(رحیمی) یه حرفی زد گفت کار به جایی رسیده که دیگه باید با افزایش قیمتها برخورد کنیم! بعد که دید همه بهش خندیدن بابت این حرف مسخره، چون ستاد تنظیم بازار دست خودشه خواست یه عرض اندامی کرده باشه گفته قیمتها باید برگرده به حالت قبل، و الا کسی واسه اینا تره خورد نمیکنه، همه کاره سازمان حمایت بود که تصویب کرد.

hajarash
15 March 2012, 01:35 PM
استاد مولیان، شما تحویلی فروردین ایران خودرو بودید، دعوت نامه براتون صادر شد یا نه ؟

mse1445
15 March 2012, 02:39 PM
من امروز از ایرانخودرو تحویل گرفتم دو تا نکته یکی اینکه رینگ ماشین طرح قدیم و پره ایی هستش و دوم اینکه ظبط اش usb خور نیست ؟ !! ( دوستانی که امسال تحویل گرفتن usb داشت ؟ )

موليان
15 March 2012, 02:40 PM
من تحویل فروردین پارس خودرو هستم ولی هنوز برام دعوتنامه صادر نشده ، مگه واسه شما صادر شده ؟

hajarash
15 March 2012, 02:49 PM
من تحویل فروردین پارس خودرو هستم ولی هنوز برام دعوتنامه صادر نشده ، مگه واسه شما صادر شده ؟

نه هنوز! :icon_mad:

HU016865
15 March 2012, 09:16 PM
آقا یه سوال :

من نقدی از ایرانخودرو ال 90خریدم.توسایت sales.ikco که چک میکردم زده بود : آماده تخصیص
ولی امروز چک کردم جای آماده تخصیص یه خط تیره ( - ) زده.
از کجا میتونم پیگیری کنم ببینم کی ماشین رو بهم تحویل میدن ؟

hajarash
15 March 2012, 11:17 PM
اساتید محترم این تاپیک، به نظرتون قیمت به 15285000 برمیگرده؟! :icon_eek:

alilga
15 March 2012, 11:44 PM
http://ikco.iranecar.com/DetailSaleCondition.aspx?s=98b5d6be-ed5c-406c-8af7-36c4d67c88e0

پس این قیمت چیه هنوز 16830 چوب واسه تندری که اینقدر نمی‌ارزه

بله متاسفانه افزایش رو بلافاصله در سیستم اعمال کردن اما لغو افزایش قیمت رو اعمال نکردن!!!
http://ikco.iranecar.com/SelectOption.aspx?s=491d5ac0-9fe8-41b9-b125-a3fae9e6a947

moje90
15 March 2012, 11:57 PM
یه منبع آگاه گفت حتما قیمت ها به روال سابق برمیگرده و تمامی افزایش قیمت ها غیر قانونی هست :icon_twisعجب مملکت خوشگلی داریما ..هر روز یه بامبول جدید :icon_arro

mohammad 1991
16 March 2012, 12:37 AM
آقا این دایی ما یه ال90 سفید فول اسم نوشته یکشنبه بهش گفتن آقا بیا ودیعه دوم رو بریز بعدش گفتن 2 3 روز دیگه تحویل میدن داستان چیه هنوز تحویل ندادن

موليان
16 March 2012, 01:22 AM
حمله دولت به خودروسازان ایران
پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۰
دولت با لغو تصمیم کمیته قیمت‌گذاری خودرو با افزایش قیمت محصولات خودروسازان ایران مخالفت کرد و همزمان پیشنهاد کرد تعرفه واردات خودرو تا شصت درصد کاهش یابد.
به گزارش افکار نیوز به نقل از پایگاه خودرو ویو ؛چند روز پیش کمیته قیمت‌گذاری در سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به خودروسازان ایران اجازه داده قیمت رسمی محصولات خود را به طور متوسط شش درصد بیشتر کنند.

خودروسازان می‌گویند با اجرای طرح هدفمندکردن یارانه ها و افزایش قیمت ارز در ماه‌های اخیر، هزینه تولید قطعه‌سازان و خودروسازان افزایش یافته و باید قیمت‌ها بیشتر شود. از طرف دیگر فاصله بین قیمت کارخانه و قیمت بازار خودروهای ایران هم رو به افزایش است و این شرکت‌ها می‌خواهند سهمی از این سود را هم به دست آورند.

دیروز اما خبرگزاری ایسنا در گزارشی اعلام کرد ستاد تنظیم بازار که زیر نظر معاون اول رئیس جمهوری فعالیت می‌کند این مصوبه را لغو کرده است.

ستاد تنظیم بازار اعلام کرده است براساس مقرراتش تنها وقتی می‌توان قیمت کالایی را بیشتر کرد که کیفیت آن کالا بهتر شده باشد. این ستاد برهمین اساس استدلال کرده است که چون کیفیت خودروهای داخلی تغییری نکرده است، پس افزایش قیمت غیرقانونی است.

معاون اول رئیس جمهوری همچنین به سازمان تعزیرات حکومتی ماموریت داده تا با «افرای دو بخش‌های متخلف در این حوزه» برخورد کند.

ضربه دوم

محمد رویانیان، رئیس ستاد حمل و نقل و سوخت کشور دومین ضربه را به خودروسازان زد. او دیروز گفت پیشنهاد کرده تا تعرفه واردات خودرو تا شصت درصد کم شود «تا مردم بتوانند از خودروهای کم مصرف و ایمن استفاده کنند.»

آقای رویانیان همچنین پیشنهاد کرده تعرفه واردات ماشین‌هایی که مصرف سوختشان از پنج لیتر در صد کیلومتر کمتر باشد صفر شود.

در ماه‌های اخیر دسترسی نداشتن به منابع مالی در صنعت خودرو تا حدی جدی بود که خط تولید برخی قطعه سازان را به تعطیلی کشاند. این باعث شد روند تولید خودرو در ایران کند یا در موردی متوقف شود و همین باز به افزایش قیمت خودرو در بازار آزاد انجامید.

منتقدان خودروسازان ایرانی می‌گویند بازار انحصاری و بدون رقابت ایران باعث شده این شرکت‌ها انگیزه خود برای تولید بهینه و افزایش صرفه اقتصادی را از دست بدهند. به گفته این منتقدان این کارخانه‌ها اگر بخواهند می‌توانند با صرفه جویی‌، افزایش هزینه‌ها را جبران کنند

smith123
16 March 2012, 01:46 AM
سویفت غیر فعال شده بنظر من بتونن قطعات یدکی همین خودروها رو هم وارد کنن جای تشکر داره واردات خودرو پیشکش!

mse1445
16 March 2012, 05:15 PM
شما نمایندگی زنگ بزن احتمالا ماشینت فاکتور شده امیدوارم قبله عید تحویلت بدن

hossein34
16 March 2012, 05:23 PM
قيمت جديد خودروها از سايت سازمان حمايت برداشته شد (http://www.asriran.com/fa/news/206086)

موليان
16 March 2012, 07:16 PM
دیدن قیمت خودرو در سایت سازمان 124 امکان پذیر نیست ولی تو سایت ایران خودرو قیمت ال 90 هنوز 16830000 تومنه . مثل اینکه خیلی زود رفتن تعطیلات یا اینکه منتظر موندن ببینند تو این مملکت آخرش زور کی بیشتره
دیدی آن قهقهه کبک خرامان ، حافظ
که ز سر پنجه شاهین قضا غافل بود

hajarash
16 March 2012, 07:27 PM
تکلیف اون دوستانی که تو این یه هفته تکمیل وجه کردند و 1600000 تومن بیشتر دادن چی میشه؟ :icon_mad:

موليان
16 March 2012, 07:36 PM
اگه برگشت قیمتها به روال سابق قطعی بشه حتما اضافه پولها را برمی گردونند که در صورت برگشت ندادن میتونید به سازمان بازررسی کل کشور شکایت کنید

atteesh
16 March 2012, 11:42 PM
متاسفانه ارزان نخواهد شد
اينها فقط قصد كنترل بازار شب عيد را دارند
همين شايعه باعث مي شود بحران خريد شب عيد كنترل شود .
و بعد از عيد تازه مشتريان مي فهمن چي به سر شان آمده

pesaremelli
17 March 2012, 12:35 AM
به نظر من اینم یه سناریو تازست برای توجیه افزایش قیمت مثلن اینا میان یه سنسور دنده عقب و چند تا چیز جزیی دیگه اضافه میکنن بعد میگن چون کیفیت بالا رفته پس قیمت هم بره بالا

alilga
17 March 2012, 01:01 AM
به نظر من اینم یه سناریو تازست برای توجیه افزایش قیمت مثلن اینا میان یه سنسور دنده عقب و چند تا چیز جزیی دیگه اضافه میکنن بعد میگن چون کیفیت بالا رفته پس قیمت هم بره بالا

الیته ما امیدواریم که پیش بینیمون درست از آب درنیاد!! و قیمتها به روال سابق برگردن.

موليان
17 March 2012, 01:08 AM
خودروسازان: مصوبه بازگشت قیمت‌ها ابلاغ نشده است
گروه خودرو روزنامه دنیای اقتصاد - با وجود آنکه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان رسما حکم به افزایش قیمت شش تا 9 درصدی قیمت خودروهای داخلی داده، کمیته تنظیم بازار این مصوبه را لغو و تاکید کرده که قیمت‌ها باید به حالت قبل بازگردد.

این در شرایطی است که خودروسازان مي‌گویند تا ابلاغیه نیاید، دست به قیمت‌های جدید نخواهند زد و هنوز هم دستوری بابت بازگشت قیمت خودروها به حالت قبل به دست آنها نرسیده است.
به گفته خودروسازان، آنها به طور قانونی و با ابلاغیه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان قیمت محصولات خود را بالا برده اند و با این حساب فقط در صورت ارسال ابلاغیه‌ای جدید، قیمت محصولاتشان را به حالت قبل باز خواهند گرداند. از آن سو هرچند گفته مي‌شود سازمان حمایت نیز لیست قیمت‌هاي جدید را از سایت خود برداشته، اما قطعا این سازمان به عنوان جزئی از بدنه دولت، هماهنگ با مسوولان بالادستی رای به افزایش قیمت خودروهای داخلی داده و بعید به نظر مي‌رسد در موضوعی به این مهمی، خودسرانه عمل کرده باشد.
از طرفی، سازمان حمایت نشان داده که در مورد افزایش قیمت خودرو بسیار حساس است و در این مورد کلی سند و مدرک از خودروسازان طلب کرد، تا جایی که پروسه افزایش قیمت خودروهای داخلی مدت‌ها طول کشید.
حتی آن طور که خودروسازان مي‌گویند، سازمان حمایت با استناد به مشکلات مالی آنها رای به افزایش قیمت خودروهای داخلی داده و حال کمیته تنظیم بازار به یکباره خط بطلان بر این تصمیم کشیده است.
با این حساب، هم اکنون مشتریان داخلی به نوعی سردرگم شده و نمی‌دانند تکلیف شان چیست؛ زیرا مشخص نیست که در نهایت باید با چه قیمتی اقدام به خرید خودرو کنند.
از آن سو مشتریانی که پس از اعلام افزایش قیمت‌ها برای خرید خودرو ثبت نام کردند نیز هم‌اکنون سردرگم هستند و نمی دانند خودرو ثبت‌نامی آنها با چه قیمتی به دستشان خواهد رسید.
باید منتظر ماند و دید خودروسازان تن به بازگشت قیمت‌ها مي‌دهند، یا اینکه عیدی سازمان حمایت به آنها، پابرجا خواهد ماند؟
شنبه 27 اسفند 1390

موليان
17 March 2012, 01:35 AM
مرثیه ها و تهدید های خودرو سازان در ابتدای سال 91
ساسان قربانی دبیر انجمن قطعه سازان در گفت‌وگو با دنیای اقتصاد:
اگر دولت اجازه افزایش قیمت خودرو را ندهد، به یکی دو ماه نمي‌کشد که آثار منفي این تصمیم خود را نشان مي‌دهد و آن وقت تصمیم سازان هیچ‌گاه خود را نخواهند بخشید.
در جریان هستید که کمیته تنظیم بازار، مصوبه افزایش قیمت خودرو را لغو کرده است؟
هنوز قطعی نشده ، اما ظاهرا این کمیته قصد دارد بابت بازگرداندن قیمت‌ها به حالت قبل، ابلاغیه بدهد.
مصائب خودروسازان ( توجه نزدیک عید است زیاد گریه نکنید شگون نداره )
اگر مصوبه افزایش قیمت را لغو کنند، بلایی به سر صنعت خودرو مي‌آید که همان طور که گفتم، تصمیم گیران خود را نخواهند بخشید. مطمئن باشید به دو سه ماه هم نمي‌کشد که خودروسازان ریزشی شدید را تجربه مي‌کنند و تولید را پایین مي‌آورند.
به شما پیشنهاد مي‌کنم سال آینده هر دو هفته یکبار آمار تولید خودروسازان را بررسی کنید تا ببینید چه سرنوشتی در انتظار تولید آنها است.
شک نکنید که خودروسازان مجبور مي‌شوند تولید خود را کاهش دهند و در نتیجه کرکره صنعت خودرو نیز پایین کشیده خواهد شد.
در این صورت اشتغال دو میلیون نفری به خطر مي‌افتد و آسیب آن نه فقط به صنعت بلکه به کل اقتصاد مملکت وارد مي‌شود. واقعا برای من جای تعجب دارد وقتی مي‌بینم تصمیماتی گرفته مي‌شود که بازتاب آن نتیجه‌ای جز صدمه زدن به آحاد مردم ندارد. صنعت خودرو از بین برود، کل اقتصاد کشور آسیب مي‌بیند و هر بیکاری که اضافه شود، ضربه به این اقتصاد خواهد بود.
من نمي‌دانم چرا برخی فکر مي‌کنند خودروسازان از مریخ آمده اند و با بقیه تولیدکنندگان کشور فرق دارند؟ واقعا تعجب مي‌کنم که چرا برخی گمان مي‌کنند خودروسازان وضع مالی خوبی دارند و مي‌خواهند مردم را بچاپند؟ مگر مدیران صنعت خودرو همه منصوبین نظام نیستند؟
مگر قطعه سازان فرزندان همین مملکت نیستند که با وجود همه سختی‌ها و دشواری ها، تولید را رها نکرده و فعالیت شان را ادامه مي‌دهند؟ الان تمام مسوولان بلندپایه نظام بر حفظ تولید تاکید مي‌کنند، آن هم در شرایط فعلی که دچارش شده‌ایم، پس چرا کاری مي‌کنیم که به ضرر تولید تمام شود؟
در مملکت ما قیمت تخم مرغ دو برابر مي‌شود و کسی چیزی نمي‌گوید، آن وقت همه منتظرند قیمت خودرو بالا برود تا اعتراض کنند و واکنش نشان بدهند. کسی نمي‌گوید قیمت فولاد گران شده، کسی از گران شدن ورق و آلومینیوم و سایر مواد اولیه حرفی نمي‌زند و نمي‌گوید افزایش قیمت اینها بر رشد قیمت خودرو تاثیرگذار است. خود دولت قیمت ارز را 10 درصد گران مي‌کند و کسی از اثر منفی آن بر هزینه تولید حرفی نمي‌زند. ما الان در شرایطی هستیم که كشورهاي غربي بسیج شده و مي‌خواهد صنعت مان را زمین بزند، خب چرا باید کاری کنیم که ناخودآگاه در مسیر این هدف قرار بگیریم؟
برخی معتقدند خودروسازان باید افزایش هزینه‌هاي تولید را با بهره‌وری جبران کنند، با این حال ظاهرا این مقوله چندان جای معتبری در صنعت خودرو کشور ندارد.
بهره‌وری که به این راحتی‌ها نیست. نمي‌شود به خودروسازان امر کرد که بهره‌وری را بالا ببرید و سالی چند درصد از قیمت خودرو بکاهید و در نهایت آن را به صفر برسانید. بهره‌وری تاثیری 5/1 درصدی بر کاهش هزینه‌ها دارد، نمي‌شود که در عرض یک سال با بهره وری 25 درصد از هزینه‌ها را جبران کرد.
بهره وری، تکنولوژی مي‌خواهد، فن‌آوری مي‌خواهد و سرمایه‌گذاری احتیاج دارد، به این راحتی‌ها نیست که مي‌گویند.
ببخشید اگه ناراحت شدین
حالا جواب به دو سوال :
1 - شما مي‌گویید اگر مصوبه افزایش قیمت خودرو لغو شود، خودروسازی کشور تعطیل خواهد شد، در حالی که خودروسازان خود را خصوصی مي‌دانند، پس مي‌توانند زیر بار دستور دولت نروند؟ .
خیر نمي‌توانند، چون عملا ساختاری دولتی دارند. خودروسازان مي‌گویند که خصوصی هستند، اما در واقعیت این‌گونه نیست، بنابراین مجبورند از دستورات دولت تبعیت کنند.
2 - با همه مشکلاتی که شما مي‌گویید، چرا برای افکار عمومی چندان قابل پذیرش نیست که صنعت خودرو با بحران روبه‌رو شده است ؟
متاسفانه همان‌طور که گفتم این ذهنیت در جامعه شکل گرفته و همه فکر مي‌کنند خودروسازان قصد چاپیدن ملت را دارند . کسی نمي‌گوید صنعت خودرو دو میلیون شغل ایجاد کرده و صنعت اول مملکت است. خیلی‌ها هم که در مورد این صنعت اظهارنظر مي‌کنند، اطلاعات چندانی ندارند و به جامعه جو مي‌دهند. صنعت خودرو شبکه ای عظیم از حمل‌ونقل و تولید مواد اولیه و کارگر و کارشناس و... را به دنبال خود مي‌کشاند و این نشان‌دهنده اهمیت بالای خودروسازی است

موليان
17 March 2012, 01:39 AM
از دوستانی که مطلع هستند خواهش می کنم بررسی کنن که مثلا قیمت ال 90 در کشورهای دیگه طی 5 سال گذشته چقدر تغییر کرده و در ایران چقدر ؟

arash99ir
17 March 2012, 09:59 AM
لوگان گير بکس اتوماتيک مدل 2012 با ظاهري متفاوت قيمت 40000 درهم که ميشه 13.300 ميليون
http://www.drivearabia.com/ultimatecarbuyerguide/carpage.php/Renault-Logan/2010-2011-/568

ariana
17 March 2012, 12:25 PM
دوستان من هم ماشین را گرفتم حالا می خوام بفروشمش مدل 91 چنده توی بازار کسی می خواد خبر بده

reza1360_a
17 March 2012, 02:03 PM
لوگان گير بکس اتوماتيک مدل 2012 با ظاهري متفاوت قيمت 40000 درهم که ميشه 13.300 ميليون
http://www.drivearabia.com/ultimatecarbuyerguide/carpage.php/Renault-Logan/2010-2011-/568

آرش خان ، هر درهم به پول ما امروز 512 تومان بود. يعني تندري كه شما مد نظرته ميشه 20480000 تومان . :icon_arro

موليان
17 March 2012, 02:37 PM
ایران خودرو فروش نقدی ال 90 رو برداشت :confused:و مثل قبل از افزایش قیمتها فقط پیش فروش تحویل دی ماه 91 رو گذاشت

موليان
17 March 2012, 02:37 PM
ايرانخودرو فروش نقدي ال 90 رو برداشت :confused:و مثل قبل از افزايش قيمتها فقط پيش فروش تحويل دي ماه 91 رو گذاشت

smeh
17 March 2012, 02:54 PM
سلام من 26 بهمن ثبت نام كردم امروز زنگ زدم دوباره آماده تخصيص
يك ماه گذشت و هنوز اينها بي خيال بي خيال
آخرين اميدم به فرداست كه خيلي اميد تخيلي ايه اول ماشين فاكتور بخوره بعد بره براي پلاك بعد مداركش بياد بعد بياد نمايندگي بعد زنگ بزنه بعد فكر كنم رفت آخر فروردين...........
لعنتي ها به اسم پلاك 91 گفتن تحويل مي ديم ما هم دلمون خوش گفتيم 20 روزه مي دن ديگه و كلي كلاس مي ذاريم كه ماشينمون مال 91 ولي ما تو سال 90 هستيم اي از اين سازنده هاي داخلي كه همه تخيلات ما را به چيزشان هم حساب نمي كنند

arash99ir
17 March 2012, 06:20 PM
درود بر شما
اولا من قيمت دينار رو از سايت گمک برداشتم که قيمت ارز رسمي :icon_surp رو اعلام ميکنه .
دوما مگه ما قيمت غير رسمي داريم :cool_phalls_24: مگه داشتن و نقل و انتقال دلار قاچاق نيست ؟ :icon_twis پس شما قيمت درهم رو از کجا گرفتي ؟:money:
سوما ماشين جزو کالاهاي اساسيه که بهش ارز دولتي تعلق ميگيره . بعدشم تعرفه CKD 60 درصده نه 130 درصد .
حدود 10 روز پيش همسايه پائيني مون يه لوگان سفيد گرفت . ميگفت تحويل 20 روزه هست و 15.430 ثبت نام کرده . يعني تو دهه فجر ثبت نام کرده بود و حدود 15 اسفند تحويل گرفته بود . شايد پارتي داشت نمي دونم ؟

alilga
17 March 2012, 07:11 PM
ایران خودرو فروش نقدی ال 90 رو برداشت :confused:و مثل قبل از افزایش قیمتها فقط پیش فروش تحویل دی ماه 91 رو گذاشت
کو؟!!
لطفا اطلاعات اشتباه ندید
http://ikco.iranecar.com/DetailSaleCondition.aspx?s=db57b455-628f-4dfc-bc26-95be57ba4139

hajarash
17 March 2012, 07:23 PM
کو؟!!
لطفا اطلاعات اشتباه ندید
http://ikco.iranecar.com/DetailSaleCondition.aspx?s=db57b455-628f-4dfc-bc26-95be57ba4139

نه اشتباه نبود! این سایت فروش ایران خودرو به صورت لحظه ای عمل میکنه! یه لحظه فروش داره و چند دقیقه بعد همشون پیش فروش میشن!!:icon_twis:icon_twis

hamednike
17 March 2012, 11:57 PM
دوستان چارشنبه بعدازظهر وضعیت ماشین من شده (تحویل شد)
حالا هم که به دستم نرسیده
نمی دونم چی کار کنم.نکنه سر کارم و موند یعد عید
راستی
داشتم تو سایت سایپا یدک میگشتم که این به چشمم خورد:icon_ques
گفتم بزارم تا شما هم از قضیه با خبر شید:icon_arro
http://www.saipayadak.org/home/-/journal_content/56/183369/758427/_/بخشنامه مهم - شروع فروش کارت نارنجی از پانزدهم اسفند - 90/12/15/true
این دزدها دارن به زور کارت نارنجی رو به مردم میفروشن:icon_surp

موليان
18 March 2012, 12:11 AM
ساعت 1:37 عصر سايت ايران خودرو فقط پيش فروش براي دي 91 رو داشت ولي بعدش تغيير کرد:icon_arro

reza1360_a
18 March 2012, 12:17 AM
درود بر شما
اولا من قيمت دينار رو از سايت گمک برداشتم که قيمت ارز رسمي :icon_surp رو اعلام ميکنه .
دوما مگه ما قيمت غير رسمي داريم :cool_phalls_24: مگه داشتن و نقل و انتقال دلار قاچاق نيست ؟ :icon_twis پس شما قيمت درهم رو از کجا گرفتي ؟:money:
سوما ماشين جزو کالاهاي اساسيه که بهش ارز دولتي تعلق ميگيره . بعدشم تعرفه CKD 60 درصده نه 130 درصد .
حدود 10 روز پيش همسايه پائيني مون يه لوگان سفيد گرفت . ميگفت تحويل 20 روزه هست و 15.430 ثبت نام کرده . يعني تو دهه فجر ثبت نام کرده بود و حدود 15 اسفند تحويل گرفته بود . شايد پارتي داشت نمي دونم ؟

معلومه که ارز غیر رسمی داریم. اصلا اصل قیمت، قیمت بازاره. بانک که کاره ای نیست داداش:big_smileb:
تازه اگه بخوای همین تندر 2012 رو بخری، باید تعرفه واردات هم بدی.:icon_arro

reza1344
18 March 2012, 12:58 AM
درود بر شما

من 24 بهمن ثبت نام کردم که 23 اسفند خط تیره شد
به نظر شما قبل از عید ماشین تحویل میگیرم

HU016865
18 March 2012, 01:11 AM
من امروز تحویل گرفتیم.
25/11 هم خرید اینترنتی داشتم.

reza1344
18 March 2012, 01:25 AM
مبارکت باشه

من بندرعباس هستم
احتمالا مال من می افته برا اونور سال .چون میگن باربری ها دیگه کار نمیکنند

mosafer11
18 March 2012, 09:39 AM
دوستان ال نود دوگانه 90 فول با 20000 كاركرد قيوتش چنده الان تو بازار ؟؟؟

موليان
18 March 2012, 02:40 PM
سازمان حمایت در سامانه 124 قیمت ال 90 e2 -lp رو همون 16830000 تومان اعلام کرد

موليان
18 March 2012, 02:49 PM
سازمان حمایت در سامانه 124 قیمت ال 90 e2 -lp رو همون 16830000 تومان اعلام کرد. :143: ولی تاریخ آخرین تغییرات رو همون شنبه 20 اسفند اعلام کرده :127: یعنی اینکه مصوبه هیات دولت مبنی بر لغو افزایش قیمت در تاریخ چهارشنبه 24 اسفند هیچ ارزشی نداره.:cool_phalls_08:

موليان
18 March 2012, 02:54 PM
سازمان حمایت در سامانه 124 قیمت ال 90 e2 -lp رو همون 16830000 تومان اعلام کرد. ولی تاریخ آخرین تغییرات رو همون شنبه 20 اسفند اعلام کرده یعنی اینکه مصوبه هیات دولت مبنی بر لغو افزایش قیمت در تاریخ چهارشنبه 24 اسفند هیچ ارزشی نداره.

hajarash
18 March 2012, 03:25 PM
تو همین سایت قیمت سوزوکی فول رو همون قبلی اعلام کرده، یعنی 9 میلیون ارزونتر از قیمت مصوب! یعنی فقط بعضی از محصولات از جمله تندر گرون شده اند؟:icon_eek:

موليان
19 March 2012, 10:41 PM
خریداران خودروی گران شکایت کنند (http://www.hamshahrionline.ir/news-163946.aspx)

همشهری‌آنلاین:
رئیس گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی کشور اعلام کرد: در مدت اجرای طرح ویژه نوروزی تعزیرات حکومتی از 122 هزار واحد صنفی بازرسی شده که منجر به تشکیل 24 هزار پرونده تخلفاتی شده است.
محمد حسن سرابیان با اعلام اینکه از آغاز تشدید گشت‌های سیار تعزیرات حکومتی با همکاری سازمان‌ها و نهادهای نظارتی (از ابتدای بهمن ماه تاکنون) از بیش از 122 هزار واحد صنفی و تولیدی و خدماتی بازرسی شده است گفت: تا کنون 24 هزار پرونده تخلفاتی برای اصناف متخلف تشکیل شده که بیشترین تخلفات گران فروشی بوده است.
وی افزود: همچنین بر اساس آخرین احکام صادره در شعبات تعزیرات حکومتی صنوف متخلف در مجموع به بیش از 10 میلیارد تومان جریمه در حق دولت محکوم شده است.
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی کشور در مورد افزایش قیمت برخی از خودروهای داخلی در چند ماه گذشته گفت: بر اساس قانون، سازمان حمایت از مصرف کنندگان می تواند تخلفات خودروسازها را به سازمان تعزیرات گزارش دهد تا با متخلفان برخورد قانونی شود و اگر پرونده گرانفروشی خودروسازها به تعزیرات ارجاع شود در کوتاهترین زمان رسیدگی می‌شود.
همچنین شهروندانی که در ماه‌های پایانی سال خودروهای خود را گرانتر خریداری کرده‌اند می‌توانند شکایت خود را کتبا به ادارات کل تعزیرات حکومتی در سراسر کشور ارائه کنند.
سرابیان گفت: اگر تخلف خودروسازها مبنی بر گران فروشی محرز شود مبلغ تخلف با حکم تعزیرات و بر اساس قانون به شاکیان برگردانده می‌شود.
به گزارش مهر، این طرح تا 15 فروردین ماه ادامه دارد و گشت‌های تعزیرات در سراسر کشور با متخلفان برخورد می‌کنند.
دوشنبه 29 اسفند 1390

hamednike
20 March 2012, 12:32 AM
دوستان امروز صبح با اینکه تعطیل رسمی بود از نمایندگی زنگ زدن که بیا ماشینتو ببر:icon_excl
به امید خدا دیگه عید و بی ماشین نمی مونیم:icon_arro
رفتم لاستیکهای بارزشو عوض کردم و رودستون انداختم زیرش .این دم عیدی لاستیک کشیده بالا جفتی 385 خریدم:icon_twis

shahrokh1355
20 March 2012, 03:05 AM
اوه اوه من سال 88 بخاطر وسواس سه بار لاستیک عوض کردم. اون زمان سومیتومو و نکسن یا همون رودستون و یوکوهامای 205 جفتی 150 تومن بود . دیگه باید بجای لاستیک نون بربری بیات شده بندازیم زیر ماشین:icon_twis

hajarash
20 March 2012, 12:13 PM
سال نو همه دوستان به خوشی و شادی باد :icon_wink

بچه ها کسی میدونه تو سایت ایران خودرو، تفاوت بین دو مرحله "پرداخت مابه التفاوت" و بعدش "پرداخت کل وجه" چیه؟ یعنی بعد از اومدن دعوت نامه و پرداخت مابه التفاوت، در مرحله بعدیش بازم باید پول بدیم که تو این مرحله گیر کرده و جلوتر نمیره؟؟؟:icon_mad:

atteesh
21 March 2012, 02:01 AM
با سلام و تبريك عيد

دوست نداشتم سال جديد را با خبر بد شروع كنم اما ظاهرا چاره اي نيست .
قيمت كارخانه اي تندر 90 بار ديگر با افزايش 257 هزار توماني در اولين روز سال ركورد جديدي ثبت كرد .
علت افزايش مربوط به 1 درصد ماليات بر ارزش افزوده و همچنين افزايش نرخ بيمه است كه متاسفانه حتي شامل حال خريداران نقدي و فوري نيز مي شود .
قيمت جديد كف فاكتور ۱۷۰,۸۷۱,۰۰۰

با تاسف فراوان

hajarash
21 March 2012, 02:46 PM
با سلام و تبريك عيد

دوست نداشتم سال جديد را با خبر بد شروع كنم اما ظاهرا چاره اي نيست .
قيمت كارخانه اي تندر 90 بار ديگر با افزايش 257 هزار توماني در اولين روز سال ركورد جديدي ثبت كرد .
علت افزايش مربوط به 1 درصد ماليات بر ارزش افزوده و همچنين افزايش نرخ بيمه است كه متاسفانه حتي شامل حال خريداران نقدي و فوري نيز مي شود .
قيمت جديد كف فاكتور ۱۷۰,۸۷۱,۰۰۰

با تاسف فراوان

در چنین شرایطی مابه التفاوت رو از کسی که تکمیل وجه کرده چطوری می گیرند؟ دوباره دعوت نامه دوم براش صادر میشه یا سر تحویل ازش می گیرند؟:icon_eek:

moje90
21 March 2012, 09:17 PM
من اگه قرار باشه ال90 با این قیمت بخرم میرم سراغ صندوقدار V8 :icon_eek:

hedayat1346
21 March 2012, 09:38 PM
سلام دوستان!عضو جدیدهستم.من مدل وی 8 داشتم قبل ازعیدفروختم.جدا"ازخریدش صرفنظرکن چون واقعا"بی کیفیت شده.

asakcity
21 March 2012, 10:22 PM
من هم اردیبهشت تحویل میگیرم ماشینو.حالا موندم برم انصراف بدم یا اینکه با بدبختی پول جور کنم و بگیرمش:icon_twis.... آخه با این قیمتا آدم میمونه چیکار کنه!!!!!

asakcity
21 March 2012, 10:31 PM
مملکت گل و بلبله دیگه.....کسی هم نیست چیزی بهشون بگه...مخصوصا با شعار امسال که دیگه مطمئن باشین وضع بدتر از اینی که هست میشه.آخه یه توجیهی پیدا کردن واسه کثافت کاریهاشون.خدا به خیر کنه

hedayat1346
21 March 2012, 10:59 PM
به نظرمن تو این رنج قیمت بازم ال90به صرفه تره!تازه افزایش قیمت فقط مال ال90نیست.:icon_neut

aminkhan2008
22 March 2012, 06:22 AM
من اگه قرار باشه ال90 با این قیمت بخرم میرم سراغ صندوقدار V8 :icon_eek:

بابا کجایی،405 آشغال 8 سوپاپ 15 تومن...SD وی 8 حدود19 تومن و پارس هم 19 وEF7 هم 16.5 شده..دیگه کدام لگنی را میشه به قیمتی که قبلا بود خرید؟؟؟؟البته منم دیگه اصلا از تندر خوشم نمیاد...

ali_aliiiiiiiiiii
22 March 2012, 11:40 AM
سلام دوستان
من که بهمن خرید نقدی کردم هنوز ماشین رو تحویل نگرفتم حالا یعنی چی این افزایش قیمت یعنی من موقع تحویل باید پول اضافه بدم؟ آخه ال 90 17 تومن می ارزه؟ خدا لعنتشون کنه

ali_aliiiiiiiiiii
22 March 2012, 11:53 AM
کسی نیست پاسخ ما رو بده helllllllllllllllllllllllllllllllllp meeeeeeeeeeeeeeeeee

hajarash
22 March 2012, 02:00 PM
کسی نیست پاسخ ما رو بده helllllllllllllllllllllllllllllllllp meeeeeeeeeeeeeeeeee

بلی! شامل حال شما هم می شود.... متاسفانه:icon_mad:

hedayat1346
22 March 2012, 02:56 PM
تاآخرفروردین اگه قیمتها به قبل برگرده وفیکس بشه اضافه پول شمارو برمیگردونن!اینو یکی ازنمایندگیها گفت.

amir3001
22 March 2012, 07:18 PM
دوستان امروز صبح با اینکه تعطیل رسمی بود از نمایندگی زنگ زدن که بیا ماشینتو ببر:icon_excl
به امید خدا دیگه عید و بی ماشین نمی مونیم:icon_arro
رفتم لاستیکهای بارزشو عوض کردم و رودستون انداختم زیرش .این دم عیدی لاستیک کشیده بالا جفتی 385 خریدم:icon_twis
سلام،عید همه ی دوستان مبارک.
ایشالا چرخش براتون بچرخه.مبارک باشه:162:
دوست عزیز یه سوال بسیار مهم داشتم و عذر می خوام که این جا مطرح می کنم:1-اگه ماشین شما مدل91ه،کامپیوتر سفری داره؟چون شنیدم حذف شده.
2-باز اگه مدل91ه،کیفیتش چه طوره؟چه تفاوتی با مدل90داره؟
خیلی نگرانم،بازم ببخشید این جا مطرح کردم.:icon_excl

hamednike
22 March 2012, 09:38 PM
قربونت داداش .انشاالله خدا به شما هم زودتر قسمت کنه
جواب سوالات هم که 1- کامیوتر سفری رو که داره هنوز حذف نکردن:icon_arro
2- والا من مدل 90 ندارم که بتونم مقایسه کنم ولی ماشین من پارس خودروییه و شماره موتورش با w شروع شده(به گفته بعضی از دوستان ساخت مگاست) و کیفیت و نرمی ماشین فوق العاده ست.من که این اواخر با توجه به افزایش قیمت تصمیم به خرید پارس ال ایکس داشتم میتونم بگم که اگه پارس می خریدم مثل ... پشیمون میشدم با لاستیکهای رودستون این ماشین تو جاده مثل روح میمونه.شتابشو که به خاطر آبندی نتونستم امتحان کنم.ولی در اولین فرصتی که تونستم حتما خدمتتون عرض می کنم
اگه سواله دیگه ای داشتین در خدمتم:icon_cool

saasaan
22 March 2012, 11:16 PM
امروز صبح از نمایندگی ایران خودرو تماس گرفتند و گفتند که ماشین اتان حاضر است میتونید و بیایید تحویل بگیرید!
گویا تریلی امروز 6 تا ال90 بار داشته که بایستی خالی میکرده و نمیتونسته تا شنبه صبر کنه و ماهم رفتیم وال 90 را تحویل گرفتیم.

hajarash
22 March 2012, 11:35 PM
امروز صبح از نمایندگی ایران خودرو تماس گرفتند و گفتند که ماشین اتان حاضر است میتونید و بیایید تحویل بگیرید!
گویا تریلی امروز 6 تا ال90 بار داشته که بایستی خالی میکرده و نمیتونسته تا شنبه صبر کنه و ماهم رفتیم وال 90 را تحویل گرفتیم.

مبارکه دوست من!:icon_cool شما ثبت نامتون چه تاریخی بود؟

saasaan
23 March 2012, 12:11 AM
مبارکه دوست من!:icon_cool شما ثبت نامتون چه تاریخی بود؟

البته برا دوستم بود من خودم 206 اس دی دارم.
پیش فروش با موعد تحویل دی ماه 1390 بود(تکمیل ودیعه آخر 28 آذر1390) که با سه ماه تاخیر امروز تحویل گرفت.امروز باهاش کلی دید و بازدید رفت ولی بعد از 13 فروردین قصد آگهی فروش تو نیازمندی همشهری داره که میخاد بده کیلومترشمارشو صفر کنند تا حسابی صفر کیلومتر اساسی بشه.:icon_mrgr

amir3001
23 March 2012, 01:10 AM
قربونت داداش .انشاالله خدا به شما هم زودتر قسمت کنه
جواب سوالات هم که 1- کامیوتر سفری رو که داره هنوز حذف نکردن:icon_arro
2- والا من مدل 90 ندارم که بتونم مقایسه کنم ولی ماشین من پارس خودروییه و شماره موتورش با w شروع شده(به گفته بعضی از دوستان ساخت مگاست) و کیفیت و نرمی ماشین فوق العاده ست.من که این اواخر با توجه به افزایش قیمت تصمیم به خرید پارس ال ایکس داشتم میتونم بگم که اگه پارس می خریدم مثل ... پشیمون میشدم با لاستیکهای رودستون این ماشین تو جاده مثل روح میمونه.شتابشو که به خاطر آبندی نتونستم امتحان کنم.ولی در اولین فرصتی که تونستم حتما خدمتتون عرض می کنم
اگه سواله دیگه ای داشتین در خدمتم:icon_cool

خدمت از ماست.مال من هم پارس خودروئه.واسه کامپیوترش خیلی خوشحال شدم چون اگه نداشت،دیگه تفاوت خاصی باe1نداشت.(البته نشون دادن میانگین مصرف و مصرف لحظه ای و...بسیار مفید و به درد بخور و لازمه.)
یه سوال دیگه که این داستان کفی جدید که توی بخشنامه های پارس خودرو نوشته چیه؟هنوز موکتیه؟
با تشکر

hamednike
23 March 2012, 02:26 AM
خدمت از ماست.مال من هم پارس خودروئه.واسه کامپیوترش خیلی خوشحال شدم چون اگه نداشت،دیگه تفاوت خاصی باe1نداشت.(البته نشون دادن میانگین مصرف و مصرف لحظه ای و...بسیار مفید و به درد بخور و لازمه.)
یه سوال دیگه که این داستان کفی جدید که توی بخشنامه های پارس خودرو نوشته چیه؟هنوز موکتیه؟
با تشکر
بله دوست عزیز کفی ها هم هنوز موکته و باید عوض کنی چون کفی های عقب دو تیکه هستن و قسمت وسط بازه

hamednike
23 March 2012, 10:10 PM
دوستان من به بازرسی برای اضافه دریافتی سایپا شکایت کرده بودم که امروز برام یه اس ام اس از بازرسی اومده که ازم خواستن تا متن شکایت رو امضا کنم و با اسناد و مدارک براشون بفرستم .

موليان
24 March 2012, 02:32 AM
برای من هم اس ام اس اومده ولی متن شکایت رو ابتدا پرینت و بعد امضا کردم و به صورت پی دی اف با 100 dpi اسکن کردم ولی هرکاری می کنم در سایتشون ارسال نمی شه . اگه شما تونستین مدارک رو ارسال کننین لطفا نوع فرمت اسکن شده و نحوه ارسال رو برام بنویسید

reza1344
24 March 2012, 09:44 AM
سلام دوست عزیز
شما کدام شهر هستید و چه تاریخی ثبت نام کردید

reza1344
24 March 2012, 10:58 AM
سلام دوست عزیز ali جان
شما کدام شهر هستید و چه تاریخی ثبت نام کردید

smeh
24 March 2012, 11:26 AM
سلام دوستان من 26 بهمن ثبت نام كردم بايد 26 اسفند تحويل مي دادند خير سرمون تو پايتخت زندگي مي كنيم و دوستان ايرانخودرويي حسابي سنگ تموم گذاشتند تمام آشنايان ما تحويل گرفتند الا ما؟؟؟ هنوز لامصب زده آماده تخصيص
زنگ زدم 09644 خبري نيست كه نيست فقط به قول خودشون يادداشت مي ذارن رو شكايتمون تا 2 3 روز ديگه زنگ بزنن بهم
از دوستان كسي رفته از خود شركت ايرانخودرو(جاده كرج) و اونجا ماشين رو تحويل بگيره؟؟؟
راه حلي چيزي براي من داريد الكي عيد رو بدون ماشين گذرونديم به خاطر اين نامردا
مثلاً رفتم يه نمايندگي معتبر كه زودتر بدن زودتر كه ندادن هيچ بدتر هم شد
يكي از اقوام از قم ثبت نام كرده 25 بهمن و 25 اسفند هم تحويل گرفته ولي ماله ما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
تازه يه خبر خوش هم دارم براي خودم كه هم ماليات بر ارزش افزوده دارم هم افزايش قيمت بيمه كه دوستان هم تاخير كردن هم 250 هم اضافه احتمالا از من بيچاره بگيرن
شانس ما اينطوريه ديگه

atteesh
24 March 2012, 12:08 PM
سلام دوستان من 26 بهمن ثبت نام كردم بايد 26 اسفند تحويل مي دادند خير سرمون تو پايتخت زندگي مي كنيم و دوستان ايرانخودرويي حسابي سنگ تموم گذاشتند تمام آشنايان ما تحويل گرفتند الا ما؟؟؟ هنوز لامصب زده آماده تخصيص
زنگ زدم 09644 خبري نيست كه نيست فقط به قول خودشون يادداشت مي ذارن رو شكايتمون تا 2 3 روز ديگه زنگ بزنن بهم
از دوستان كسي رفته از خود شركت ايرانخودرو(جاده كرج) و اونجا ماشين رو تحويل بگيره؟؟؟
راه حلي چيزي براي من داريد الكي عيد رو بدون ماشين گذرونديم به خاطر اين نامردا
مثلاً رفتم يه نمايندگي معتبر كه زودتر بدن زودتر كه ندادن هيچ بدتر هم شد
يكي از اقوام از قم ثبت نام كرده 25 بهمن و 25 اسفند هم تحويل گرفته ولي ماله ما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
تازه يه خبر خوش هم دارم براي خودم كه هم ماليات بر ارزش افزوده دارم هم افزايش قيمت بيمه كه دوستان هم تاخير كردن هم 250 هم اضافه احتمالا از من بيچاره بگيرن
شانس ما اينطوريه ديگه

اين بي عدالتي ها است كه دل آدم را به درد مي آورد .
كل اين 250 هزار اصلا مهم نيست چه بسا خيلي از ما پولهاي بيشتر از اين را به راحتي براي مسائل پيش پا افتاده هزينه مي كنيم و اصلا اهميتي هم نداره اما موضوع اين است كه اين هزينه به ناحق و بطور نا روا به مشتري تحميل شود .
سوال اين است كه دو نفر با يك شرايط و همزمان ثبت نام كنند اما در پروسه تحويل چنان تفاوت فاحشي باشد كه قابل وصف هم نيست . همين مسائل است كه من را از اين خودرو سازان داخلي بيزار مي كند .

ali_aliiiiiiiiiii
24 March 2012, 12:33 PM
سلام رضا جان .من رشت هستم ولی شفت چون آشنا بود رفتم ثبت نام. 17 اسفند ثبت نام کردم .اما ثبت نام اصلی من دی ماه بود. تو جشنواره رنگارنگ . ولی پول جور نشد موند اسفند واریز کردم که اون موقع دیگه قیمت 15 میلیون و 280 شده بود . ولی چون قرار داد اولی من مال دی ماه بود همون 15.500 رو گرفتن ازم.

ali_aliiiiiiiiiii
24 March 2012, 12:34 PM
عذر میخوام بهمن بود اشتباه نوشتم دی

hajarash
24 March 2012, 01:35 PM
بعد از پرداخت وديعه دوم در سيستم ايرانخودرو، حالت"نرمال" چقدر بعد تبديل به "آماده تخصيص" ميشه؟ اين حالت "نرمال" بعد از پرداخت وديعه دوم تا چند روز نرماله و بعدش آنرمال ميشه؟؟:icon_eek:

hamednike
24 March 2012, 02:56 PM
برای من هم اس ام اس اومده ولی متن شکایت رو ابتدا پرینت و بعد امضا کردم و به صورت پی دی اف با 100 dpi اسکن کردم ولی هرکاری می کنم در سایتشون ارسال نمی شه . اگه شما تونستین مدارک رو ارسال کننین لطفا نوع فرمت اسکن شده و نحوه ارسال رو برام بنویسید

دوست عزیز من متن شکایت رو با فرمت jpgفرستادم و دعوتنامه ها رو هم باهم اسکن کردم و با winrar فشرده کردم تا 1 فایل ایجاد بشه که برا هیچ کدوم مشکلی پیش نیومد و فرستادم:icon_arro

reza1344
24 March 2012, 03:07 PM
سلام دوستان
من بندرعباس هستم 26 اسفند اداره تحویل تماس گرفتم گفتند ماشینتون اگه بار تریلی تکمیل بشه بار می شه
بعد از اون روز دیگه نتونستم باهاشون تماس بگیرم تا اینکه امروز تماس گرفتم گفتند تریلی نداریم که ماشینتون بفرستیم و به احتمال زیاد میره برا بعد از 13 .
ارسال ماشین بنظرتون بر اساس نوبت است یا پارتی :ah:

hamednike
24 March 2012, 10:29 PM
دوستان یه خبر خوش براتون دارم:icon_cool
مژده بدیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید: 162:
امروز اتفاقی برا کاری رفته بودم نمایندگی ایران خودروی شهرمون که طرف داشت با چند تا از مشتری ها جر و بحث میکرد:icon_surp
ما هم دماغمونو کردیم تو حرفا:cool_phalls_03: و نتیجه هم این شد که طرف می گفت امروز صبح ار تعذیرات اومده بودن نمایندگی و به خاطر افزایش قیمت غیرقانونی قبل عید داشتن اینجا رو پلمپ میکردن.
اونم داشت به مشتریها میگفت که هر کی 10 روز آخر سال رو ماشین خریده و افزایش قیمت داشته پولاشو بر میگردونیم:icon_arro

موليان
25 March 2012, 12:16 AM
خدا کنه همينطور بشه . ولي سازمان تعزيرات چرا نميره يه سري به سايت فروش ايران خودرو يا سايت حمايت از کلاشان ( سايت 124 ) بزنه و اول اونا رو پلمپ کنه:cool_phalls_26:

asakcity
25 March 2012, 08:13 PM
من قراره ماشینو اردیبهشت تحویل بگیرم , ولی یه مشکلی پیش اومده و میخوام بیفته عقب.یعنی اوایل تابستون!!! ولی میخوام جوری باشه که حتما اول تابستون تحویل بگیرم...حالا از دوستان میخوام راهنماییم کنن که چیکار کنم؟ اگه وقتی دعوت نامه اومد پولو نریزم و خرداد واریز کنم چطوره؟ اگه با تاخیر پولو واریز کنم ماشینو به موقع میدن؟ :icon_twis در ضمن,پارس خودرو ثبت نام کردم

aminkhan2008
26 March 2012, 02:14 AM
اینکارو نکن که پارس خودرو خیلی عوضیتر از این حرفاست ومن و آتیش خان پارسال همین کارو کردیم تا ماشین مدل 90 گیرمون بیاد و با دنگ و فنگ ماشین گیرمون اومد...

asakcity
26 March 2012, 02:51 AM
به نظرتون دعوت نامه کی میاد؟(تو برگه قرارداد اولیه نوشته:تحویل از 1 اردیبهشت الی 31 اردیبهشت) این احتمال وجود داره که خودشون تو تحویل خودرو تاخیر داشته باشن؟
یعنی به نظر شما اگه با تاخیر تکمیل وجه کنم با بدبختی ماشینو تحویل میدن؟
راه دیگه ای نیست که ماشینو اوایل تابستون تحویل بگیرم؟

hajarash
26 March 2012, 07:08 AM
من قراره ماشینو اردیبهشت تحویل بگیرم , ولی یه مشکلی پیش اومده و میخوام بیفته عقب.یعنی اوایل تابستون!!! ولی میخوام جوری باشه که حتما اول تابستون تحویل بگیرم...حالا از دوستان میخوام راهنماییم کنن که چیکار کنم؟ اگه وقتی دعوت نامه اومد پولو نریزم و خرداد واریز کنم چطوره؟ اگه با تاخیر پولو واریز کنم ماشینو به موقع میدن؟ :icon_twis در ضمن,پارس خودرو ثبت نام کردم

زياد به اين قول و قرار ها دل خوش نكنين! :icon_mad: اگه خيلي خوش قولي كنن همون اواخر بهار تحويلتون بدن! شما مي تونيد تو آخرين مهلتي كه تو دعوت نامه بهتون ميدن پول رو واريز كنيد.......تا ديرتر تحويل بدن.

reza1360_a
26 March 2012, 07:58 AM
نوروز بر همه دوستان مبارك
انشاا... سال خوب و خوشي داشته باشيد:icon_arro

aminkhan2008
26 March 2012, 09:40 AM
به نظرتون دعوت نامه کی میاد؟(تو برگه قرارداد اولیه نوشته:تحویل از 1 اردیبهشت الی 31 اردیبهشت) این احتمال وجود داره که خودشون تو تحویل خودرو تاخیر داشته باشن؟
یعنی به نظر شما اگه با تاخیر تکمیل وجه کنم با بدبختی ماشینو تحویل میدن؟
راه دیگه ای نیست که ماشینو اوایل تابستون تحویل بگیرم؟
پارس خودرو انباراش پر پره..همونطور که دوستان اینجا را دیدی، فقط یک روز بعد از واریز وجه ماشین فاکتور شد و توی روال معمول حداکثر تا 31 اردیبهشت بهت میدهن و حتی ممکنه که ماشینتون را زودتر از موعدش بده و اینا نظم درست حسابی ندارن...ونمیشه قطعی نظر داد...
تجربه من میگه پارس خودرو به احتمال خیلی زیاد با این قیمتای جدید ال90 فول را ظرف دو هفته آینده فروش فوری 45 روزه مینویسه تا انبارش را از ماشینای انباری خالی کنه و اعلام برائت از دلال بازی راه بیندازه

daryoosh2
26 March 2012, 11:31 AM
يك سوال داشتم. آيا پس از ثبت نام اينترنتي و واريز وجه و تحويل مدارك به نمايندگي، نمايندگي مذكور برگه يا كاغذ ممهوري بابت ثبت نام خودرو بايد بده؟ اگه نده يا من يادم رفته باشه بگيرم مشكلي پيش مياد؟ تو سايت فروش ايران خودرو، وضعيت (آماده برای صدور فاکتور) ثبت شده.
تندر E2 ايران خودرو فروش نقدي 90 روزه (يك ماه پيش)

aminkhan2008
26 March 2012, 02:21 PM
اصولیش باید بهتون بدهند ولی نمایندگی مدارکتون را فرستاده و به همین دلیل در وضعیت آماده برای صدور فاکتور هستین...ولی اگر برگه را بگیرید بهتره...

moje90
26 March 2012, 11:11 PM
دوستان بنظرتون اگه بخوایم بعد از 13 فروردین ال90 ثبت نام کنیم چند برامون در میاد ؟؟؟ اصلا با این شرایط میصرفه یا نه بنظرتون ؟؟؟

aminkhan2008
27 March 2012, 07:15 AM
به احتمال زیاد همین قیمت 17.087.100 تومن هست و پایین هم نمی آید..ولی هیچی حساب و کتاب نداره و اگر هم بیاد پایین،سریع فروشش را میببند که پایین اومدن تقریبا محاله....تا 20-27 فروردین صبرکن ببین چه خبر میشه...البته اگر هم پول بریزی و بعد اومد پاییین که باید پولشو بهت برگردوننصرفه اش در چی باشه...اگر میخای بصرفه باشه پارس ای ال ایکس کارکرده که افت قیمتشو کرده و خوشگل تر وفنی بهتری نسبت به این داره،بخر..یا برو یک بی ام و دهه 90 تمیز گیربیار لذت رانندگیش خیلی از این لگنای ایرانی سرتره..اینم بخاطر داشته باش که405 معمولی 15 تومن..سمند بنزینی EF7 حدود16.5 و 206V8 هم 19 و تیپ 2 هم 16.2 میلیون تومن هست پارس هم که بنظرمن با وجود سمند ال ایکس پول دور ریختن بجزELX که اونم تولید نمیشه و البته آپشنهای مدل پایینش خیلی بیشتره و قراره امسال با موتور1900 سی سی آشغال دستکاری شده ایرانفرقون بیاد،ببین کدامش میرزه...فقط اگر ریو با قیمت قدیم 14.5 گیرت بیاد و یا تیبا با همون قیمت قدیم 11.8 گیرت بیاد میصرفه که فکر نکنم گیرت بیاد و اگر اومد ما را هم خبر کن..اگر هیشکی نمیخرید قیمت برمیگشت ولی حیف که شعور ایرانی به این چیزا قد نمیده و فقط منتظره گرون بشه و بعد بریزه سرش تمومش کنه....

hajarash
28 March 2012, 09:50 AM
روزنامه ايران امروز نوشته بود :

با دستور ستاد تنظيم بازار مبني بر بازگشت قيمت خودروهاي داخلي به نرخ‌هاي پيش از گراني، خودروسازان در سال جديد مكلف به رعايت نرخ‌هاي سال 90 شدند

يعني واقعاً اينطوري ميشه؟ سايت همه خودروسازها مثل ايران خودرو بسته شده و مثلاً داره "به روز رساني" ميشه! فكر كنم پيش بيني Aminkhan2008 داره به واقعيت مي پيونده..............

اينم از كل خبر :

گزارش از آخرين وضعيت بازار خودرو

قيمت خودروهاي داخلي 500 تا 800 هزار تومان كاهش يافت

افت قيمت خودروهاي خارجي در سطح بازار به بيش از 4 ميليون تومان رسيد

گروه اقتصادي ـ‌ مرجان اسلامي‌فر: اواخر سال90، قيمت خودروهاي پرتقاضا به يكباره بالا رفت و تب خريد خودرو در بين خانواده‌هاي ايراني دو برابر شد. از همين رو توليدكنندگان نتوانستند به تمام تقاضاها پاسخ دهند و همين سبب ايجاد بازار سياه براي خودروهاي پر مشتري ‌شد.
خودروها يكي پس از ديگري ركورد قيمت زدند به گونه‌اي كه تندر90 به 19 ميليون و 200 هزارتومان رسيد، 206 تيپ2 هم بين 17 ميليون و 300 هزار تومان تا 18 ميليون و 100 هزارتومان در نوسان بود. خانواده سايپا هم از اين قاعده مستثني نبود. به عنوان مثال سايپا 111 كه جزو خودروهاي پرطرفدار است، به بيش از 11 ميليون تومان رسيد. خودرويي كه قيمت آن زير 10 ميليون تومان است. سايپا 131 و 132 هم رشد قيمت داشتند. البته اين رشدها كاملاً كاذب بود چرا كه دلالان باعث رشد قيمت‌ها شده بودند. ناگفته نماند اين رشدها به توليدكنندگان نشان دادند كه اگر قيمت خودروهايشان را بالا ببرند باز هم مشتري دارند. از همين رو پيگير درخواست افزايش قيمت محصولاتشان شدند و در نهايت سازمان حمايت با افزايش قيمت خودروهاي داخلي از 6 تا 9درصد موافقت كرد، اما اين مصوبه عمر طولاني نداشت چرا كه ستاد تنظيم بازار براي رفاه حال شهروندان دستور برگشت قيمت‌ها را داد و اعلام شد كه هرگونه افزايش قيمت خلاف قانون است، تا روزهاي پايان سال90 بين افزايش و كاهش قيمت اختلاف‌هايي وجود داشت اما با پايان يافتن سال از تب خريد كاسته شد و قيمت‌ها به مرور پائين آمد و حال با مصوبه ستاد تنظيم بازار مبني بر برگشت قيمت‌ها، خودروسازان مكلف هستند قيمت هاي سال90 را در سال جاري اعمال كنند.
كارشناسان بازار خودرو نيز از كاهش قيمت‌ها در بازار خبر دادند. قيمت خودرو تندر90 كه در روزهاي پاياني سال90 از 19ميليون و 200 هزار تومان فراتر رفته بود به 18 ميليون و 400 هزار تومان رسيده است و اين احتمال وجود دارد در روزهاي آينده قيمت اين خودرو باز هم پائين بيايد.
خودروي مگان نيز كه قيمت 44 ميليون تومان را تجربه كرده بود، اين روزها به 41 ميليون و 500 هزارتومان رسيده است.
ماكسيما هم از جمله خودروهايي بود كه شامل كاهش قيمت شد. اين خودرو كه در سال90 به صورت غيرقابل باور به 63 ميليون تومان رسيده بود در حال حاضر به حدود 59 ميليون و 500هزار تومان رسيده است. اما خانواده سايپا به غير از 111 افزايش قيمتي ندارد. SL 131 قيمت كارخانه‌اي آن 8 ميليون و 750 هزار تومان و SX آن حدود 9 ميليون و 150 هزارتومان است اما 111 تا 200 هزارتومان گرانتر از قيمت كارخانه است.خبر ديگر حكايت از افت قيمت خودروهاي خارجي است. در نخستين روزهاي بهار قيمت خودروهاي وارداتي رو به تنزل است

Erfan Hidden
28 March 2012, 10:46 AM
اینا همش حرفه. اینم یه نوع کلک دیگست.. دقیقا قضیه قیمت سکه است که می خواستن وانمود کنن خیلی راحت تونستن قیمت ها رو کنترل کنن در حالی که فقط شعار میدادن..

h_sulduz_p
28 March 2012, 11:06 AM
سلام دوستان بزرگوار دقیقا من هم مثل خیلی از دوستان پیش فروش ابان ماه ال90 رو ثبت نام کردم اما این کثافتا برا تحویل اسفند ماه قیمت ها رو افزایش دادند حتی تخفیف 400 هزارتومانی توی دعوتنامه رو تبدیل کردن به یک اپشن اجباری گارانتی بدنه که اونم کشکه و پولش رو گرفتند تعجبم اینجاست چرا قیمت توی دعوتنامه خودشون با پول دریافتی فرق میکنه؟ تو ی پست ها دیدم که خیلی از دوستان شکایت کرده اند منم میخواستم شکایت کنم اما کجا شکایت کنم؟ همشون از یه آخر میخورن مگه کسی به شکایتا جواب میده؟ چون پارسال هم یه پراید 131 دوگانه خریدم اما دوستان با 11 ماه تاخیر دادن و با 2 ملیون افزایش قیمت هر جا شکایت کردم هر کدوم انداخت گردن اونیکی مجبور شدم برم دادگاه شکایت کنم اونا هم به پرداخت خسارت محکومشون کردن اما از پرداخت خسارت خبری نیست.
دوستا راهنمایی کنند

موليان
28 March 2012, 11:19 AM
از طریق سایت سازمان بازرسی کل کشور شکایت خودتونو ثبت کنید .انشا... که نتیجه میگیرید

hajarash
28 March 2012, 11:40 AM
دوستان تحويل فروردين، براتون دعوت نامه اومد يا نه هنوز ؟ اميدي به گرفتن تو اين ماه هست يا نه ؟!:icon_cry:

amir3001
28 March 2012, 02:49 PM
دوستان تحويل فروردين، براتون دعوت نامه اومد يا نه هنوز ؟ اميدي به گرفتن تو اين ماه هست يا نه ؟!:icon_cry:
من تحویل فروردین پارس خودرو هست،هنوز که خبری نیست اما نمایندگی آشناهست و گفت احتمال زیاد همین ماه میدند:icon_cool

ali_aliiiiiiiiiii
29 March 2012, 12:00 PM
سلام رفقا ما دیروز رفتیم ماشینو تحویل گرفتیم.ثبت نام نقدی بهمن بودیم. و پول اضافه ازمون نگرفتن. کسی می دونه این کامپیوتر سفری چیه و چه شکلیه. مال ما که گویا نداره

rabin0098
29 March 2012, 02:01 PM
با سلام و خسته نباشید خدمت اعضا و تبریک سال نو یه سوال داشتم ممنون می شم راهنماییم کنید
ال 90 من ثبت نام 26 بهمن ایران خودرویی هست امروز تا الان که 10 فروردینه خبری نبود که امروز دیدم زده تخفیف 14305556 ؟!:icon_twis:icon_twis
می خواستم بدونم منظورشون چیه؟ ایا ال 90 و می تونم تو همین روزا تحویل بگیرم یا نه؟ :icon_neut

hajarash
29 March 2012, 02:06 PM
سلام رفقا ما دیروز رفتیم ماشینو تحویل گرفتیم.ثبت نام نقدی بهمن بودیم. و پول اضافه ازمون نگرفتن. کسی می دونه این کامپیوتر سفری چیه و چه شکلیه. مال ما که گویا نداره

اگه E2+LP باشه که حتماً داره.......مگه اینکه شما E1 گرفته باشید......:icon_eek:

hajarash
29 March 2012, 02:07 PM
با سلام و خسته نباشید خدمت اعضا و تبریک سال نو یه سوال داشتم ممنون می شم راهنماییم کنید
ال 90 من ثبت نام 26 بهمن ایران خودرویی هست امروز تا الان که 10 فروردینه خبری نبود که امروز دیدم زده تخفیف 14305556 ؟!:icon_twis:icon_twis
می خواستم بدونم منظورشون چیه؟ ایا ال 90 و می تونم تو همین روزا تحویل بگیرم یا نه؟ :icon_neut

فکر میکنم اون افزایش قیمت رو دارن برمیگردونن!

rabin0098
29 March 2012, 02:09 PM
پول واریزی بهمن ماه 15285000 تومان بوده که من همون موقع پرداخت کردم

موليان
29 March 2012, 02:31 PM
میشه مبلغ تخفیف رو به تومن بنویسید

rabin0098
29 March 2012, 02:35 PM
مبلغ 14305556به ریال بود که من برای شما به تومن نوشتم.همین مبلغ در سایت درج شده

rabin0098
29 March 2012, 03:21 PM
ضمنا هنوز تو سایت اماده تخصیص و مبلغ 152850000 در مانده حساب مشتری تغییری نکرده :icon_eek:

rabin0098
29 March 2012, 03:27 PM
ضمنا هنوز تو سایت اماده تخصیص و مبلغ 152850000 در مانده حساب مشتری تغییری نکرده :icon_eek:

kaspi
29 March 2012, 04:02 PM
فک کنم حتی برای کسایی که موعد تخویلشون دهه سوم اسفند بوده و الان تحویل گرفتن هم همین عدد تخفیف ذکر شده

kaspi
29 March 2012, 04:06 PM
جناب rabin0098 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?139280-rabin0098)
میشه بفرمائید کدوم شهرید؟چون مال من رو که به بهانه شلوغی و بسته بودن جاده های شمال و کار نکردن باربری هنوز تحویل ندادن؟

rabin0098
29 March 2012, 04:43 PM
ساوه - ولی ادرس تهران و دادم و اگه خدا بخاد قراره از تهران تحویل بگیرم:icon_surp

reza1344
29 March 2012, 04:52 PM
سلام دوستان
من ثبت نام فروش نقدی 24 بهمن بودم که خوشبختانه دیروز ماشینم را تحویل گرفتم

amir3001
29 March 2012, 07:41 PM
سلام دوستان
من ثبت نام فروش نقدی 24 بهمن بودم که خوشبختانه دیروز ماشینم را تحویل گرفتم

سلام،ایشالا چرخش برات بچرخه:162:
اگه LPه،کامپیوتر سفری داره؟منظورم از کامپیوتر سفری،فقط اون مانیتور نیست،میانگین مصرف،مسافت قابل طی شدن و...هست.
این روزا کار ما شده پرسیدن این سوال:icon_eek:

ali_aliiiiiiiiiii
29 March 2012, 08:03 PM
اگه E2+LP باشه که حتماً داره.......مگه اینکه شما E1 گرفته باشید......:icon_eek:

نه همون E2+LP هست.

reza1344
30 March 2012, 12:13 AM
بله داره دوست عزیز
میانگین مصرف _میانگین سرعت و مصرف لحظه ای سوخت و......... را نشان می دهد

amir3001
30 March 2012, 01:55 AM
نه همون E2+LP هست.
مگه میشه؟:icon_twis:icon_twis:icon_twis:icon_twis
اون نمایشگر رو که حتما داره.نه؟
ماشین شما پارس خودروئه یا ایران خودرو؟اگه مطمئن شدید نداره حتما برید نمایندگی بهشون بگید.
به نظر من اون قطعات لازم برای کار کردن کامپیوتر رو داره فقط برنامه اش رو شاید فعال نکردند.:icon_razz(البته اگه واقعا نداشت)
به هر حال امیدوارم مشکلتون زود حل شه:icon_cool

aminkhan2008
30 March 2012, 08:14 AM

دکمه روی دسته برف پاک کن همون دکمه های کامپیوتر سفری هست که باهاش وربری گزینه های مختلفشو میبینی

ali_aliiiiiiiiiii
30 March 2012, 12:54 PM
دوستان کامپیوتر سفری رو داره. که مصرف و ..... اینا رو نشون میده با دکمه رو برف پاک کن هم حالت هاش عوض میشه.مال ما ایران خودروست.

kmino
30 March 2012, 07:26 PM
آقا جان با توجه به اینکه بنزین باز می خواد گرون بشه مردم ماشین کمتر می خرن (همچنین گرونی همه چی که باعث شده پول پس انداز واسه اکثریت نمونه که ماشین بخرن مخصوصاً ماشینای بالای 10 تومن) قیمت ماشین رو مجبورن بکشن پایین

فقط کافیه ملت یه مدت شلوارشونو نکشن پایین و از این خودرو ساز های دزد که ماشین رو به 2 برابر قیمت می فروشن و با پررویی میگن باید گرونترشم بکنیم خرید نکنن

vahab2005
30 March 2012, 10:07 PM
ال نود فول مدل 87 کارکرد 58000
شش ماه خوابیده ، به علت چند ماشینی بنده بسیار کم کارکرد .
و همین کیل.متر هم در مسیر بانه و مشهد و شمال به دست اومده البته اعظمش !
فنی و بدنه کاملا سالم . رنگ سفید
چند میتونم بفروشم ؟
از ماشین راضیم ولی می خوام ماشین بهتری رو بگیرم . در ضمن تهرانم !

hajarash
31 March 2012, 08:23 PM
دوستان کامپیوتر سفری رو داره. که مصرف و ..... اینا رو نشون میده با دکمه رو برف پاک کن هم حالت هاش عوض میشه.مال ما ایران خودروست.

علی جان شما ثبت نامی کی بودید؟

ali_aliiiiiiiiiii
1 April 2012, 01:01 PM
[QUOTE=hajarash;960166]علی جان شما ثبت نامی کی بودید؟[/Q
بهمن ماه ولی اسفند پول واریز کردیم

smeh
2 April 2012, 12:29 PM
ثبت نام 26 بهمن 90 كسي ماشين تحويل گرفته ما كه هنوز منتظريم و سايت زده آماده تخصيص
جريمه تاخير روزي چقدره كسي آمار داره؟؟

rabin0098
3 April 2012, 11:19 AM
سلام.همونطور که میدونید من ثبت نام 90/1/26 هستم که نقدی واریز کردم روز 91/1/10 مبلغ 14305556 ریال در میزان تخفیف وارد شد وحالا امروز هم در وضعیت قرارداد بدون اعتبار قید شده که نمی دونم چیه اگه میشه دوستان راهنماییم کنین:icon_cool

hajarash
3 April 2012, 11:46 AM
سلام.همونطور که میدونید من ثبت نام 90/1/26 هستم که نقدی واریز کردم روز 91/1/10 مبلغ 14305556 ریال در میزان تخفیف وارد شد وحالا امروز هم در وضعیت قرارداد بدون اعتبار قید شده که نمی دونم چیه اگه میشه دوستان راهنماییم کنین:icon_cool

26/1/90 ???:icon_twis

rabin0098
3 April 2012, 12:05 PM
شرمنده تاریخ واریز 90/11/26 بود

smeh
3 April 2012, 01:06 PM
شرمنده تاريخ واريز 90/11/26 بود
سلام دوست عزيز من و شما مثل اينكه شرايطمون يكيه
منم 90/11/26 ثبت نام كردم ولي دريغ از اينكه يكي جواب ما رو بده
فقط اگه پولم جور و بود يك روز زودتر ثبت نام مي كردم الان ماشين زير پام بود
يكي از آشناهامون يكروز زودتر از من تازه شهرستان ثبت نام كرد سر موعد هم ماشينش اومد
البته شايد مصلحت ما اينطوري بوده كه عيد رو بدون ماشين سپري كنيم
و اميدوارم ماشين ما يه چيزي بيشتر داشته باشه كه حداقل دلمون خوش باشه(حتي يك دستمال كاغذي)

rabin0098
3 April 2012, 02:48 PM
منم اميدوارم ولي هنوز من متوجه نشدم داستان اينکه اماده تخصيص تبديل به بدوناعتبار شده چيه؟:icon_twis

aminkhan2008
4 April 2012, 07:52 AM
داستان که معلومه،نیازی به نگرانی نداره...
پول بیمه126 میلیون تومنی و مالیات بر ارزش افزوده که فکر کنم 257100 تومان هست که سود تاخیر احتمالا ازش کسر میشه،را میخواهن بچاپن..شما اگر اینترنتی نوشتی برو توی www.ikco.iranecar.com و وارد بخش ویژه مشتزیان شو و بعد از وارد پروفایلت شدن،در منوی بالا،در بخش ویژه مشتریان قسمت پرداخت آنلاین قراردادها را بزن و سپس ردیف قرار داد را وارد کن که اگر سیستمشون حساب کرده باشه،میزان بدهیتو نشون میده و باید این میزان را البته با هماهنگی با نمایندگی پرداخت کنی و اون هم تاییدش کنه..اگر هم مثل من زده بود قرارد شما تکمیل وجه نشده است چون تحویل 90 روزه هستم باید منتظر باشی تا حساب کنند...ولی فکر کنم مال شماها که 26 هستین حساب شده..

mse1445
4 April 2012, 08:42 AM
دوستان یه سوالی داشتم ما که قبل عید مدل 91 تحویل گرفتیم و بیمه 90 میلیونی داره حالا که امسال بیمه شده 120 میلیون تکلیف چی میشه باید ماالتفاوت هزینه بیمه جدید و بدیم الحاقی بگیریم ؟

hajarash
4 April 2012, 10:39 AM
دوستان یه سوالی داشتم ما که قبل عید مدل 91 تحویل گرفتیم و بیمه 90 میلیونی داره حالا که امسال بیمه شده 120 میلیون تکلیف چی میشه باید ماالتفاوت هزینه بیمه جدید و بدیم الحاقی بگیریم ؟

حتماً هرچه سريعتر اين كار رو انجام بديد.... در اولين فرصت ممكن........

rabin0098
4 April 2012, 10:43 AM
داستان که معلومه،نيازي به نگراني نداره...
پول بيمه126 ميليون تومني و ماليات بر ارزش افزوده که فکر کنم 257100 تومان هست که سود تاخير احتمالا ازش کسر ميشه،را ميخواهن بچاپن..شما اگر اينترنتي نوشتي برو توي www.ikco.iranecar.com (http://www.ikco.iranecar.com) و وارد بخش ويژه مشتزيان شو و بعد از وارد پروفايلت شدن،در منوي بالا،در بخش ويژه مشتريان قسمت پرداخت آنلاين قراردادها را بزن و سپس رديف قرار داد را وارد کن که اگر سيستمشون حساب کرده باشه،ميزان بدهيتو نشون ميده و بايد اين ميزان را البته با هماهنگي با نمايندگي پرداخت کني و اون هم تاييدش کنه..اگر هم مثل من زده بود قرارد شما تکميل وجه نشده است چون تحويل 90 روزه هستم بايد منتظر باشي تا حساب کنند...ولي فکر کنم مال شماها که 26 هستين حساب شده..
ممنون از راهنمايييتون ولي امروز قرارداد من رفته به عقب و به نرمال تبديل شده :choler:

hajarash
4 April 2012, 10:51 AM
ممنون از راهنمايييتون ولي امروز قرارداد من رفته به عقب و به نرمال تبديل شده :choler:

اصلاً نگران نباشيد........ تقريباً براي همه اينطور شده:icon_cool

aminkhan2008
4 April 2012, 11:43 AM
قیمت هم نهایی شد،E2+LP شد17.087.100 تومن...از ماست که بر ماست...

moje90
4 April 2012, 07:32 PM
دوستان چرا اینا دارن اینجوری میکنن ؟؟؟ واقعا ال90 ماشینه 17 -18 میلیونی هست ؟؟؟:icon_bigg

arash_1982
4 April 2012, 10:22 PM
قیمت کارخونه پرشیا 20 میلیون شده و 206 تیپ 2 شده 16 میلیون.

قیمت بازار تیپ 2 شده 18 میلیون و L90 تو نمایشگاه 20 میلیون شده.

مبارک باشه.

vahab2005
4 April 2012, 10:56 PM
قیمت کارخونه پرشیا 20 میلیون شده و 206 تیپ 2 شده 16 میلیون.

قیمت بازار تیپ 2 شده 18 میلیون و L90 تو نمایشگاه 20 میلیون شده.

مبارک باشه.
دوست عزیز مگر افزایش قیمت خودرو هم تبریک دارد ؟ برای ماشین بعدی باید بیشتر از این هزینه کنیم و این اصلا مناسب نیست . فقط در صورتی این به نفع ماست که نخواهیم با پول خرید ماشین ، ماشینی دیگر خریداری کنیم !

arash_1982
5 April 2012, 12:29 AM
تبریک من از 100 تسلیت بدتر بود. شما چطور متوجه کنایه بنده نشدی ؟

زنده باد انرژی هسته ای. حالا مونده.

hedayat1346
6 April 2012, 12:31 AM
دوستان خواهش میکنم مسایل مختلف را باهم قاطی نکنید!تمسخر موضوع هسته ای کشور که موضوع بسیارمهم برای کشور است درشان اهالی منطقی این فروم نیست.هرچیزی جای خودش!

aminkhan2008
6 April 2012, 08:53 AM
بچه های که تندرقبل عید 90 روزه با قیمت قدیم ایران فرقون نوشتن علی الخصوص آتیش خان،وضعیت قراردادشون چی شد؟مال من مثل اینکه میخوان پول زور بیمه و مالیات را بگیرن چون تا پریروز آماده تخصیص و آماده برای صدور فاکتور بود و امروز که نیگاه کردم شده بدون اعتبار و دریافت پرونده...توی پرداخت آنلاین قراردها هم که میرم زده:"قرارداد قيمت گذاري نشده است. ابتدا بايد در سیستم نمایندگی قيمت گذاري انجام شود". ..حالا نمیدونم چی کار کنم؟آتیش خان شما که ید طولایی در این زمینه داری،بفرما...خواهشا درمورد نحوه پرداخت هم راهنمایی کنین که فکر کنم بنظرم بهترین پرداخت از نوع پرداخت اینترنتی باشه،فقط سوالم اینه که بعد از پرداخت باید به نمایندگی اطلاع داد یا نه؟

daryoosh2
6 April 2012, 11:51 AM
ثبت نام 90 روزه من هم به همین صورت تبدیل شده.

fatrhadi
6 April 2012, 07:36 PM
بچه های که تندرقبل عید 90 روزه با قیمت قدیم ایران فرقون نوشتن علی الخصوص آتیش خان،وضعیت قراردادشون چی شد؟مال من مثل اینکه میخوان پول زور بیمه و مالیات را بگیرن چون تا پریروز آماده تخصیص و آماده برای صدور فاکتور بود و امروز که نیگاه کردم شده بدون اعتبار و دریافت پرونده...توی پرداخت آنلاین قراردها هم که میرم زده:"قرارداد قيمت گذاري نشده است. ابتدا بايد در سیستم نمایندگی قيمت گذاري انجام شود". ..حالا نمیدونم چی کار کنم؟آتیش خان شما که ید طولایی در این زمینه داری،بفرما...خواهشا درمورد نحوه پرداخت هم راهنمایی کنین که فکر کنم بنظرم بهترین پرداخت از نوع پرداخت اینترنتی باشه،فقط سوالم اینه که بعد از پرداخت باید به نمایندگی اطلاع داد یا نه؟
کجاش پول زوره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مالیات بر ارزش افزوده از مصرف کننده اخذ میشود و هنگام تحویل نهایی بایستی پرداخت کنی.
دیه هم در ماههای حرام 1265000000ریال شده است به نفع خودته که بیمه نامه جدید بگیری تا خدای نکرده هنگام تصادف به مشکل بر نخوری.

atteesh
6 April 2012, 11:17 PM
کجاش پول زوره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مالیات بر ارزش افزوده از مصرف کننده اخذ میشود و هنگام تحویل نهایی بایستی پرداخت کنی.
دیه هم در ماههای حرام 1265000000ریال شده است به نفع خودته که بیمه نامه جدید بگیری تا خدای نکرده هنگام تصادف به مشکل بر نخوری.
آره خدا كنه بيشتر بگيرن تا فايده اش بيشتر بشه و خوب افاقه كنه !
ضمنا قراردادهاي من هم بدون اعتبار شده
حالا بايد منتظر اس ام اس ايران فرقون يا اعلام نمايندگي باشيد و خود سرانه پرداخت نكنيد
اينكه اينتر نتي يا با حواله نمايندگي پرداخت كنيد فرق نداره اما اينتر نتي بهتر و راحتره
بعد از پرداخت نمايندگي را مجبور كنيد داخل سيستم براي قرارداد شما تامين اعتبار كند تا دوباره به مرحله آماده تخصيص بر گرديد .
فعلا هم حدود 500 تومن حساب كنيد شايد كمي كمتر يا بيشتر .

hedayat1346
6 April 2012, 11:36 PM
آتیش خان !نوشتیدقراردادهای من....!مگه شما چن تانوشتید؟احتمالا"اگه چن تاباشه براشماافاقه کرده!؟:icon_arro

kmino
7 April 2012, 01:10 AM
آقا برای خرید تو شیراز سراغ کدوم نمایندگی بریم که موقع تحویل بیشه هم ماشین رو خوب چک کرد و هم گفت برامون دیاگ بزنه و در کل کارش خوب باشه ؟

aminkhan2008
7 April 2012, 05:56 AM
بله؟؟؟؟؟؟کجاش پول زوره؟؟؟؟اصلا بجای 90 روز باید 300 روزه تحویل بدهن؟؟؟؟این که قیمتی نیست و هدفمند هم نشده و هنوز مونده تا واقعی بشه؟؟؟؟درضمن مالیات بر ارزش افزوده برای خودرو، هنگام تکمیل وجه پرداخت میشه،نه هنگام تحویل نهایی خودرو...مثل اینکه اصلا از زمان اجرایی شدن مالیات برا رزش افزوده ماشین نخریدید ویا توی محدوده شما که قیمتاش هنوز واقعی؟؟؟؟نشده و باید واقعیتر؟؟؟بشه موقع تحویل پولشو میدین به نمایندگی ؟؟؟؟؟
ملت ما مثل شما هستن که هر روز هرچی راگرون میگنند بجای ناراحتتر بشن،خوشحالتر میشن و میگن تورابخدا بیشترش کنن و هنوز جا داره تا بدبخت تر بشیم...جمله معروف شکم ایرانی را گشنه و عرب را سیر نگه داشت،اینجاست که در مورد امثال شما صادقه.
آتیش خان 500 تومن زیاد نیست؟فکر کنم دقیقش باید257100 تومن باشه،شما روی چه حسابی میگید500 تومن؟چون تندر از 16.830.000 شد17.087.100 و هیچی هم بهش کم یا اضافه نشد

kmino (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?119834-kmino) من موقع تحویل توی نمایندگی حسینی چهارراه بنفشه کل ماشین را قبلش شسته بود .و موقع تحویل از روی چک لیست همه چی ماشینو چک میکرد و بهم تحویل میداد ولی والی پور با این معروفی همین طوری دیمی سوییچ را با ماشین کثیف داد بهم و گفت برو...من نمیگم حسینی خوبه ولی نسبت به بقیه منظم تر تحویل داد..البته همشون موقع تحویل همین طوری تیک میزنن که همه چی سالمه و مشکلی نیست و...حساب کار بیاد دستت

kmino
7 April 2012, 06:22 AM
بله؟؟؟؟؟؟کجاش پول زوره؟؟؟؟اصلا بجای 90 روز باید 300 روزه تحویل بدهن؟؟؟؟این که قیمتی نیست و هدفمند هم نشده و هنوز مونده تا واقعی بشه؟؟؟؟درضمن مالیات بر ارزش افزوده برای خودرو، هنگام تکمیل وجه پرداخت میشه،نه هنگام تحویل نهایی خودرو...مثل اینکه اصلا از زمان اجرایی شدن مالیات برا رزش افزوده ماشین نخریدید ویا توی محدوده شما که قیمتاش هنوز واقعی؟؟؟؟نشده و باید واقعیتر؟؟؟بشه موقع تحویل پولشو میدین به نمایندگی ؟؟؟؟؟

ملت ما مثل شما هستن که هر روز هرچی راگرون میگنند بجای ناراحتتر بشن،خوشحالتر میشن و میگن تورابخدا بیشترش کنن و هنوز جا داره تا بدبخت تر بشیم...جمله معروف شکم ایرانی را گشنه و عرب را سیر نگه داشت،اینجاست که در مورد امثال شما صادقه.
آتیش خان 500 تومن زیاد نیست؟فکر کنم دقیقش باید257100 تومن باشه،شما روی چه حسابی میگید500 تومن؟چون تندر از 16.830.000 شد17.087.100 و هیچی هم بهش کم یا اضافه نشد

kmino (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?119834-kmino) من موقع تحویل توی نمایندگی حسینی چهارراه بنفشه کل ماشین را قبلش شسته بود .و موقع تحویل از روی چک لیست همه چی ماشینو چک میکرد و بهم تحویل میداد ولی والی پور با این معروفی همین طوری دیمی سوییچ را با ماشین کثیف داد بهم و گفت برو...من نمیگم حسینی خوبه ولی نسبت به بقیه منظم تر تحویل داد..البته همشون موقع تحویل همین طوری تیک میزنن که همه چی سالمه و مشکلی نیست و...حساب کار بیاد دستت
شما خودتون هم چک کردین یا به چک کردن طرف اکتفا کردید ؟

چک لیستی در باره ی تندر 90 هست که بدونیم به چه مواردیش باید بشتر دقت کنیم و چه چیزهایی رو بشتر خراب یا ناقص موقع تحویل می دن ؟

zinzad
7 April 2012, 11:12 AM
مهمترین چیز اول رنگ ماشین بعد دیاگ بعد چراغهای پشت آمپر بعد کولر و بعد روغن ریزی

smeh
7 April 2012, 12:14 PM
ايران فرقون هي با تو ام خجالت بكش
قرارداد 30 روزه ات داره به 60 روزه تبديل مي شه
ما مثلاً پول نقد بهت داديما
جواب بده حداقل
هيچ قانوني هم طرف ما رو نمي گيره خدايا تو شاهدي...

aminkhan2008
7 April 2012, 12:37 PM
من فقط میدونم چیها همراه ماشینه ولی اونها خودشون چک میکنند ولی تو میتونی بهشون اعتراض کنی که اول باید خودم چک کنم بعد امضا میکنم...موارد چک هم دوستمون گفتن

atteesh
7 April 2012, 01:30 PM
زياد خودتان را درگير قضيه تحويل و چك كردن ماشين نكنيد .
چونكه فقط ايرادات اساسي كه خيلي تابلو باشند باعث مي شود كه خودرو تعويض و سند و پلاك قبلي باطل شود در بقيه موارد عملا هيچ كاري نمي توان كرد مثلا فرض كنيد دوتا خط روي كاپوت ماشين يا صندوق عقب باشد يا حتي كمي بدنه تو رفتگي داشته باشد . فكر مي كنيد چي ميشه ؟
بله كاملا اشتباه فكر كرديد !
هيچ كاري نمي كنند جز اينكه بگويند برات درست مي كنيم !!
اينجا ايرانه و همين كه جيب شما را كاملا خالي مي كنند و يك ماشين به شما مي دهند بايد خدا را شكر كنيد
درباره اختلاف قيمتي كه قراره بدهيم با امين خان موافق هستم اگر قرار بود ماشين را همين فردا بدهند مبلغي كه شما گفتيد درست است اما براي دو ماه و نيم ديگه هيچ تضميني روي اين قيمت وجود ندارد .
البته قبول دارم كه خيلي بد بينانه نظر مي دهم اما اگر شما فكر مي كنيد اتفاق بهتري قراره بيفته من را هم در جريان قرار بدهيد .

aminkhan2008
7 April 2012, 01:59 PM
جالبه توی سایت همسایه یکی مگان نوشته بوده و بهش گفتن فقط 140 تومن پول بریز یعنی فقط پول بیمه..حالا من گیج شدم شاید از ما فقط پول بیمه بگیرن ولی چون پارسال اگر یادت باشه بابت یی یک که شما قبل عید تکمیل وجه کرده بودی، پول مالیات را ازت گرفتند، برام تعجبه که چرا مالیات را از مگانها نگرفتند؟؟؟

kmino
7 April 2012, 02:24 PM
آقا بچه های شیراز توصیه تون برای نمایندگی همین حسینیه ؟ و اینکه کسی اینجا ماشین شناس وارد هست یا میشناسه که باهام بریم ماشین رو موقع تحویل قشنگ همه جاش رو چک کنیم ؟ (دستمزد هم محفوظ)

موليان
7 April 2012, 02:24 PM
امروز رفتم نمایندگی سایپا فروش ال 90 رو زده 171400000 تومن. هر سال دریغ از پارسال

hajarash
7 April 2012, 02:42 PM
70 هزار تومن هم سايپا گرونترش كرد؟:icon_twis

amir3001
7 April 2012, 06:14 PM
سلام،امروز بابام روزنامه می خوند که به مطلب زیر رسید و به من نشون داد.
این روزنامه بورس و بازار اصفهان و نوشته امروز هست.توش نوشته فروش پارس خودرو متوقف شده:icon_eek:،حتما ببینید.فکر کنم پسرفت وضعیت خودروها توی سایت هم به این مربوط میشه.
اینم عکس(اسکن):
http://upload.tuningtalk.com/upload/selling0.jpg
دوستان نظر بدید و لطفا در مورد صحت اون تحقیق کنید.باتشکر:icon_cool

موليان
8 April 2012, 10:43 PM
ببخشید این خبر مربوط به خبرگزاری فارس و 14 فروردینه و پارس خودرو همین دیروز 19 فروردین قیمت 17140000 تومن را اعلام کرده:icon_bigg

rabin0098
9 April 2012, 12:07 AM
سلام
ال 90 من ثبت نام 26 بهمن ايران خودرويي هست ديروز آشناهامون که توي نمايندگي بود کار ما رو پيگيري کرد و بعد مشخص شد بعد از اينکه حالت ثبت نام ما تبديل به بدون اعتبار شده بايد مبلغ 91900 تومان الباقي بيمه واريز کنيم که بعد از واريز اون امروز ( 91/01/20 ) ثبت نام ما بالاخره تبديل به خط تيره شد :icon_cool البته مانده حساب هم 22600 تومان زده کسي ميدونه ما کي ماشين و تحويل مي گيريم و مبلغ مانده حساب چيه؟

aminkhan2008
9 April 2012, 06:18 AM
مانده حساب سود تاخیرتون هست که به ریال هست و مبارکتون باشه،اگر باربری تاخیر نداشته باشه،حداکر تا 2 الی 3روز دیگه نمایندگی هست