PDA

View Full Version : سوالات مربوط به ثبت نام و تحویل تندر 90

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

omidadiban
11 October 2009, 06:38 PM
E1CP
ثبت نام اسفند تحويل خرداد

mohajer_137860
11 October 2009, 08:16 PM
نکته جالب اینکه دیروز 70 بدنه تولید شد و این نشانه خوبی است.حداقل تا بدنه دارند تولید را ادامه میدهند.

سلام مهاجر جان با اين گفته شما يعني امكان داره خط توليد در ايرانخودرو دوبار به خواب بره ؟

بله آقا رضا امکانش هست.اما خبر خوب اینه که مشکلات مالی ایرانخودرو با توجه به 1000 میلیارد تومان اعتبارات که این هفته گرفته خیلی بهتر شده و شروع به پرداخت بخشی از مطالبات قطعه سازان کرده است.

فقط اگه بشه آقا مهاجر ريز توليد رو بر اساس مدل خودرو هاي توليدي اعلام كنن خيلي خوب مي شه

سلام امید خان
متاسفانه در حال حاضر به آمار تفکیکی تیپها دسترسی ندارم اما تا ماه پیش حدود 70 درصد E2 بود.

سلام.خیلی عذر می خوام .اما توی این عکی دو ستون "تولید لحظه ای امروز" و "کل تولید دیروز" به نحو مشخصی دستکاری شده . مطمئناً دوستان از من وارد ترند...

درود

جناب آقای saleh_ettehadi من هیچ نیازی ندارم که شما این آمار را باور کنید.میتوانید در مورد آن با دوستانی که حضوری به ایرانخودرو مراجعه کرده اند مشورت کنید.بارها تصمیم گرفته ام که نوشتن این آمار را پایان دهم.اما به خاطر دوستان و پی هالز اینکارو نکردم، تا جهت سنجیدن صحت و سقم صحبتهای مسئولان ایران خودرو کمکی باشد و حداقل در مورد رفتار ناجوانمردانه آنها تصمیم بهتری بتوان گرفت.

در ضمن نوشتن این آمار برای من میتواند مشکل ساز شود و به محض اینکه ببینم در جایی دیگر استفاده شده است آنرا قطع خواهم کرد.لازم به ذکر است من به کلیه آمار سایپا نیز دسترسی دارم و میتوانید آنرا در تاپیک مربوط به مشکلات ثبت نام ریو ببنید.

موفق باشید.

ernest1
11 October 2009, 08:40 PM
دوست عزیز مهاجر گرامی

به آمارهای دقیق تون لطفا ادامه بدین........

من تا همین جا از شما متشکر وسپاسگزارم.....

امیدوارم موفق باشین...............

reza-ir
11 October 2009, 10:51 PM
سلام آقاي مهاجر
با تشكر از اطلاعات و آمار خوبتون .
يه سوال : شما تندر 90 اسپورت ثبت نام كرده بوديد آيا اسپورت تحويل گرفتيد يا E2 lp ؟

mohamad55
12 October 2009, 09:45 AM
با توجه به اعلام ايران خودرو مبني بر توليد مجدد تندر خبري از تحويل تندر هاي توليد شده به متقاضيان وجود دارد؟؟

ali_99
12 October 2009, 09:50 AM
[/URL]
با توافق پارس خودرو

توليد تندر۹۰ در ايران خودرو از سرگرفته شد

رنو پارس با افزايش ساخت داخل تندر۹۰ موافقت كرد.

http://abrarnews.com/economic/1388/880720/html/001932.jpg
براساس تازه ترين توافق صورت گرفته بين گروه صنعتى ايران خودرو و شركت رنو پارس روند توليد تندر ۹۰ در ايران خودرو با توليد روزانه ۲۵ دستگاه از سرگرفته شد.به گزارش خبرخودرو، محمد رضا معتمد معاون مديرعامل ايران خودرو در توليد تندر ۹۰ با بيان اين مطلب تاكيد كرده كه اين روند در هفته هاى آينده به ۱۲۰ دستگاه در روز خواهد رسيد.وى گفت: توليد تندر۹۰ در ايران خودرو از روز ۱۵ مهر آغاز شد و به تدريج با تحويل هر چه بيشتر قطعات، روند آمار توليد افزايش مى يابد.معتمد اظهار داشت: با پرداخت بدهى هاى معوقه ايران خودرو به رنو پارس زمينه يك همكارى دامنه دار با اين شركت براى ادامه توليد تندر۹۰ فراهم شده است.وى تاكيد كرد: خطوط توليد تندر۹۰ ايران خودرو طورى طراحى شده كه قابليت افزايش توليد به سقف ۲۰۰ هزار دستگاه درسال را دارد وظرفيت آن ۱۱ درصد نسبت به خودروساز ديگر بالاتر است.وى افزود: با تمهيدات انجام شده، خطوط توليد تندر۹۰ ايران خودرو ظرفيت توليد ۴۰۰ دستگاه در روز را دارد.وى تاكيد كرد: سطح كيفى خودرو تندر۹۰ توليدى ايران خودرو دررده A قرار دارد.معاون مدير عامل ايران خودرو درتوليد تندر۹۰ تصريح كرد: براساس آخرين نظر سنجى صورت گرفته ميزان مراجعه مشتريان اين خودرو به تعميرگاه ها كاهش يافته كه اين امر نشان دهنده كيفيت خوب تندر۹۰ ايران خودرو است. وى درخصوص تحويل تندر۹۰ به مشتريان خاطرنشان ساخت: تحويل خودرو به مشتريان تندر۹۰ به موقع و حتى زودتر از موعد مقرر در برنامه قرار گرفته است.معتمد درپايان ياد آورشد: ضمن حفظ منافع كشور، با فشار هاى ايران خودرو، رنو پارس با افزايش ساخت داخل تندر۹۰ موافقت كرد.گفتنى است؛ درطول دو سال گذشته حدود ۵۰هزار تندر۹۰ در ايران خودرو توليد و تحويل مشتريان داده شده است.

منبع: [U]http://abrarnews.com/economic/1388/880720/html/machine.htm#s12783 (http://tondar90.blogfa.com/post-478.aspx)

reza-ir
12 October 2009, 08:54 PM
سلام آقاي مهاجر گويا از حرف يكي از دوستان ناراحت شديد كه امروز آمار رو توليد رو اعلام نكرديد ؟

mehdi_l90
13 October 2009, 02:20 AM
تازه‌ترين نتايج رتبه كيفيت خودروهاي داخلي

دنياي اقتصاد- تازه‌ترین رده‌بندی سطح کیفی خودروهای تولید داخل در حالی با تداوم صدرنشینی بنز همراه شد که پراید 141 پس از مدت‌ها دل از قعر جدول کند و جای خود را به هم خانواده‌اش نسیم داد.در این ارزیابی که نتایج آن روی سایت رسمي‌سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران قرار گرفته، 21 خودرو در ۹ معیار سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت،‌ ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزئینات داخلی و خارجی، صداهای غیرعادی، بدنه، نفوذ آب و رنگ، تحت ارزیابی قرار گرفته‌اند.</B>

جابه‌جایی خانوادگی در تازه‌ترین جدول رده‌بندی سطح کیفی خودروهای داخلی:
پراید نسيم جاي 141 را گرفت
حمیدرضا بهداد - تازه‌ترین رده‌بندی سطح کیفی خودروهای تولید داخل در حالی با تداوم صدرنشینی بنز همراه شد که پراید 141 پس از مدت‌ها دل از قعر جدول کند و جای خود را به هم خانواده‌اش نسیم داد.
در این ارزیابی که نتایج آن روی سایت رسمي‌سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران قرار گرفته، 21 خودرو، مانند ماه‌های گذشته در ۹ معیار سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت،‌ ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزئینات داخلی و خارجی، صداهای غیرعادی، بدنه، نفوذ آب و رنگ، تحت ارزیابی قرار گرفته‌اند.
بر این اساس خودروهایی که نمره منفی آنها بین صفر تا ۱۲۰ شده، در گروه خیلی خوب، بین ۱۲۰ تا ۲۰۰ در جمع خوب‌ها و بین ۲۰۰ تا ۲۷۷ در دسته قابل قبول‌ها جای گرفته‌اند.
در این رده‌بندی‌ها البته خودروهایی که نمره منفی آنها بین ۲۷۷ تا ۴۱۰ و بالاتر از ۴۱۰ باشد به‌ترتیب در گروه محصولات حداقل قابل قبول و غیر قابل قبول قرار می‌گیرند که طی آخرین ماه تابستان هیچ خودرویی حائز این شرایط نشده است. از نکات مهم ارزیابی کیفی شهریور ماه، مي‌توان به سبقت تندر ایران خودرو از همتای پارس‌خودرویی‌اش و همچنین بالاتر قرار گرفتن پژو 206‌هاچ‌بک از مدل صندوق دار آن اشاره کرد. در این رده‌بندی البته پراید پارس‌خودرو به جمع خوب‌ها پیوسته و نسیم نیز جای 141 را در انتهایی‌ترین نقطه جدول گرفته است.
نکته مهم دیگر اینکه هیچ نماینده‌ای از خودروسازان بخش خصوصی در ارزیابی کیفی آخرین ماه تابستان حضور نداشته و به نظر مي‌رسد این موضوع از تیراژ اندک آنها نشات مي‌گیرد.البته محصولاتی مانند نیسان رونیز و مگان نیز به عنوان محصولات خودروسازان بخش نیمه‌دولتی، در آمار کیفی شهریور ماه قرار نگرفته اند. اما این آمار در شرایطی از سوی سازمان گسترش اعلام شده که از تیرماه، معیار بررسی کیفیت خودروهای داخلی تغییر یافت.
این تغییر معیار هر چند بنا به گفته دبیر انجمن خودروسازان، سخت‌گیری بیشتری را متوجه خودروسازان کرده، اما کاهش چشمگیر و چند ده واحدی نمره منفی خودروها در اولین ماه تابستان امسال و در مقایسه با خرداد، این موضوع را در ذهن تداعی کرد که تغییرات در مسیر سهل‌گیری بر کیفیت تولید خودروسازان بوده است.
تداوم صدرنشینی بنز
صدر جدول رده‌بندی کیفی خودروهای داخلی در شرایطی به بنز E280 رسیده که این محصول مونتاژی ایران خودرو در هیچ یک از 9 معیار تحت بررسی، نمره منفی کسب نکرده است.
این محصول تا پیش از تیرماه امسال معمولا با 25 الی 30 نمره منفی در صدر مي‌نشست اما با تغییر معیار کلی بررسی‌ها، بنز طی مرداد و شهریور کاملا بی‌عیب شده است. پس از این آلمانی لوکس، رده‌های دوم تا چهارم جدول را ژاپنی‌های مونتاژی صنعت خودرو کشور در اختیار دارند، به نحوی که مزدا3 با کسب نمره منفی در سه معیار رنگ، بدنه و تزئینات دوم شده و ماکسیما و ویتارا پشت سر آن قرار گرفته‌اند.
ماکسیما صدرنشین مقطعی جدول رده‌بندی کیفی خودروهای داخلی، علاوه بر تزئینات، بدنه و رنگ در معیار سیستم تعلیق نیز نمره منفی دارد، این در شرایطی است که ویتارا، تنها شاسی بلند مونتاژی ایران خودرو فقط در دو معیار تزئینات و بدنه نمره منفی به خود مي‌بیند. زانتیای سایپا نیز در حالی جایگاه پنجم جدول را در اختیار دارد که تنها در سه معیار سیستم تعلیق، موتور و نفوذ آب نمره منفی به خود نمي‌بیند.
ارزیابی تندر در دو شرکت تولید‌کننده
طبق آمارهای سازمان گسترش تندر ایران‌خودرو از رتبه بهتری نسبت به پارس‌خودرو برخوردار شده است. به طوری که، تندر 90 ایران‌خودرو با تیراژ تولید کمتر، طی رده‌بندی شهریور ماه یک رده بالاتر از همتای پارس‌خودرویی خود قرار دارد. تندر ایران خودرو با کسب نمره منفی در چهار معیار تزئینات، صداهای غیرعادی، بدنه و رنگ جایگاه ششم جدول را در اختیار دارد و تندر پارس‌خودرو نیز در حالی هفتم شده که جدای از رنگ و بدنه و تزئینات در معیار تجهیزات الکتریکی نیز نمره منفی دارد.پس از تندر به دو فرانسوی دیگر یعنی پژو 206‌هاچ‌بک و صندوق دار مي‌رسیم. این در حالی است که 206‌هاچ‌بک تنها در سه معیار سیستم تعلیق، تجهیزات الکتریکی و نفوذ آب نمره منفی ندارد.بالاترین نمره منفی این محصول با معیار تزئینات در ارتباط است. پژو 206 صندوق‌دار نیز که به جز سیستم تعلیق و نفوذ آب در سایر معیارها نمره منفی به خود مي‌بیند، پشت سر مدل‌ هاچ‌بک خود قرار گرفته و بیشترین نمره منفی آن با معیار تزئینات در ارتباط است. پس از این محصول نیز ریو، مونتاژی سایپا دهم شده و در تمامي‌معیارها نمره منفی دارد.
بالاترین نمره منفی این محصول کره ای به معیار سیستم موتور آن مربوط مي‌شود. ریو آخرین عضو گروه خیلی خوب‌ها به حساب مي‌آید و پس از آن سمند به عنوان پرچم‌دار خوب‌ها در جایگاه یازدهم قرار گرفته است.
سمند هر چند در مقایسه با مردادماه، با کاهش نمره منفی روبه‌رو شده اما طی ارزیابی شهریور نیز در تمام معیارها امتیاز منفی به خود مي‌بیند و بالاترین آن با معیار تزئینات در ارتباط است.سمند البته در بخش سیستم تعلیق نیز نمره منفی بالایی (4/17) دارد. از سمند که بگذریم به پژو پارس خراسان در رده دوازدهم مي‌رسیم. این محصول به جز نفوذ آب و سیستم موتور، در سایر معیارها نمره منفی دارد و بیشترین آن به تزئینات مربوط می‌شود. این در شرایطی است که همتای تهرانی آن که در رده بعدی جای گرفته، در هر ۹ معیار نمره منفی به خود می‌بیند.بیشترین امتیاز منفی این محصول نیز به بخش تزئینات مربوط است. اما نگاهی نیز به وضعیت کیفی دیگرمحصول ایران‌خودرو یعنی پژو ۴۰۵ بیندازیم.این فرانسوی قدیمی‌در مدل تهرانی خود طی ارزیابی شهریور ماه ، در هر ۹ معیار نمره منفی به دست آورده که بیشترین آن را در تزئینات به خود می‌بیند. این در حالی است که همتای خراسانی ۴۰۵ با وجود کیفیت پایین‌تر، در سه معیار سیستم موتور، ‌ترمز و نفوذ آب نمره منفی ندارد. این محصول بالاترین نمره منفی را در بخش سیستم تعلیق بین 21 خودرو تحت ارزیابی آخرین ماه تابستان به خود اختصاص داده است.
پراید پارس‌خودرو در جمع خوب‌ها
پس از ۴۰۵، سه عضو خانواده پراید یعنی ۱۳۲، صبا و پراید پارس‌خودرو را در انتهای گروه خوب‌ها می‌بینیم.
در این بین، 132 و صبا طی تیرماه به جمع خودروهای خوب پیوستند و پراید پارس‌خودرو نیز طی ارزیابی شهریور ماه مجوز ورود به این جمع را گرفته است.
نکته مشترک بین 132، صبا و پراید پارس‌خودرو، این است که هر سه در تمام معیارها نمره منفی بدست آورده اند.
بالاترین نمره منفی صبا و 132 به معیار بدنه مربوط و رکورد امتیازات منفی پراید پارس‌خودرو نیز با بخش تزئینات در ارتباط است. این محصول در معیار‌ترمز رکورددار نمره منفی به حساب آمده و 132 نیز بیشترین نمره منفی را در بخش صداهای غیرعادی بین کل خودروهای تحت ارزیابی شهریور ماه به خود اختصاص داده است.
نسیم جای 141 را گرفت
پراید 141 بالاخره پس از مدت‌ها قعرنشینی مطلق، یک پله خود را در جدول رده‌بندی کیفی خودروهای تولید داخل بالا کشید و در جایگاه بیستم قرار گرفت.
این محصول در همه معیارها نمره منفی دارد و بیشترین امتیاز منفی را در سه بخش تزئینات، نفوذ آب و تجهیزات الکتریکی (مشترکا با پرایدنسیم) بین 21 خودرو تحت ارزیابی آخرین ماه تابستان به خود اختصاص داده است. قبل از این محصول البته پژو روآیی قرار گرفته که به جز نفوذ آب در سایر معیارها نمره منفی به خود مي‌بیند. روآ به عنوان سردسته خودروهای قابل قبول شهریور ماه، رکورددار نمره منفی در سیستم موتور به حساب مي‌آید.
پراید نسیم (هاچ بک) نیز به عنوان بی‌کیفیت‌ترین خودرو ارزیابی کیفی شهریور، علاوه بر اینکه در تمام معیارها نمره منفی دارد، در
بخش‌های رنگ، بدنه و تجهیزات الکتریکی (مشترکا با 141) بالاترین امتیاز منفی را بین کل خودروهای تحت ارزیابی این ماه به خود اختصاص داده است.
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1919/16-01.jpg
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1919/16-02.jpg
</B>

mohajer_137860
13 October 2009, 08:13 AM
سلام آقاي مهاجر گويا از حرف يكي از دوستان ناراحت شديد كه امروز آمار رو توليد رو اعلام نكرديد ؟

درود به همه دوستان

بببخشيد ديروز فراموش کردم جواب سئوال شما را بدهم.من اسپرت ثبت نام کرده بودم که به فول معمولي تغيير دادم.

نه رضاخان فقط دلسرد شدم اما اين آمار ديروز خدمت شما و دوستان:

ديروز 2 شنبه متاسفانه 8 عدد بيشتر توليد نشد و خط به علت کسري قطعه از ساعت 10 صبح متوقف شد.

پاينده باشيد.

mohamad55
13 October 2009, 09:38 AM
تندرهاي توليدي جديد رو تحويل داده اند يا بازهم وقت مردم براشون بي ارزشه؟؟؟:icon_bigg

pzolmajd
13 October 2009, 12:02 PM
امروز صبح رفتم ایران خودرو، خیلی جالبه مسئول پاسخگویی به مشتریان تندر، تولید مجدد این خودرو را تکذیب می کند و به من پیشنهاد داد یا تبدیل کنم یا انصراف بدم، حیف که وقتشو نداشتم وگرنه به خاطر دادن اطلاعات دروغ به مشتریان ازش شکایت می کردم،:icon_bigg خلاصه طبق روال قبل رفتم پیش آل داوود، خداییش تنها کسی که برای مشری ها وقت می ذاره و درست و حسابی جواب می ده ایشونه:icon_cool، با توجه به تاریخ تکمیل وجه به من گفت اگر رنگ خاکستری می خواهی الآن برات فاکتور کنم ولی برای نقره ای باید حدود سه هفته منتظر باشی، منهم ترجیح دادم منتظر بمونم.

احمدآبادی
13 October 2009, 01:43 PM
با سلام
آقا ما پراید فروختیم 6/200 بعد با وامی که دادن رفتیم دنباله lp از توی روزنامه دیدیم حواله می دن و با این ور انور سوال خلاصه اینا حواله 2 ماه تحویل را می دادن 14/350 یک کاغذ با مهر نمایندگی و مشخصات من و فقط مشخصات رنگ و مبلغ 13/897 خورده ای با مشخصات چک بانکی که من دادم داخلش هست و گفته حداکثر ظرف 60 روز تحویل استو دیگه مشکلی نیست و می خوام ببینم خوب خریدم البته رنگش سفید است و کلاه نزارن بعد اگه بخوام پلاک قدیمم که برای پراید بود را روش بزارن باید چه کار کنم ممنون

pzolmajd
13 October 2009, 02:40 PM
با سلام
آقا ما پراید فروختیم 6/200 بعد با وامی که دادن رفتیم دنباله lp از توی روزنامه دیدیم حواله می دن و با این ور انور سوال خلاصه اینا حواله 2 ماه تحویل را می دادن 14/350 یک کاغذ با مهر نمایندگی و مشخصات من و فقط مشخصات رنگ و مبلغ 13/897 خورده ای با مشخصات چک بانکی که من دادم داخلش هست و گفته حداکثر ظرف 60 روز تحویل استو دیگه مشکلی نیست و می خوام ببینم خوب خریدم البته رنگش سفید است و کلاه نزارن بعد اگه بخوام پلاک قدیمم که برای پراید بود را روش بزارن باید چه کار کنم ممنون

دوست عزیز، اگر تا قبل از صدور سند تندر، پلاک پراید فک شده باشه (از روی خودرو کنده شده باشه) به طور خودکار به ماشین جدیدتون منتقل می شه در غیر این صورت پلاک جدید میدن به تندرتون.:icon_cool

احمدآبادی
13 October 2009, 04:23 PM
سلام
من از روی ماشین پلاک کندم چون دفتر خانه که خواستیم به نام خریدار بزنیم گفت برید طرف خاوران مرکز شماره گذاری تا بعد سند به نام خریدار بزنیم . من بعد از اینکه لوگان راگرفتم اونجا پرسیدم اونا گفتند یک کپی از سند و کپی کارت ملی و ... را ببرن همون مرکزی که شماره ماشین را کندن البته کپی سند را کارخانه می دهد و بعد می ری انجا اونا توی سوابقتون می زنند و به شما پلاک را می دن و شما می یارید به کارخانه می دهید تا اونا براتون نصب کنن.
راستی اونا یک چیز دیگه هم گفتند گفتند شما می تونید از طریق سایت پارس خودرو پیگیری کنید شماره ره گیری را می زنید می گوید در کدام مرحله می باشد اگه هست یک تویح بدید ممنون می شم
بازم متشکرم از راهنمایی تون.

mohamad55
13 October 2009, 06:00 PM
امروز بعداز ظهر از دفتر مركزي ايران خودرو(تهران) تماس گرفتند و پيگير علت عدم تبديل تندر بودن و اصرار به تبديل داشتن ، ولي وقتي با مخالفت من مواجه شد . گفت كه شايد تندر تحويل بدن . از طرفي وقتي با نمايندگي تبريز ايران خودرو تماس گرفتم ،گفتن اصلا تندر ديگه توليد نمي شه و بايد تبديل كنيد .
با توجه به اين نظرهاي متناقض دوستان اگر اطلاع جديدي دارند لطفا بگن!!!!
(((در ضمن من براي تبديل به تندر SLX مردادماه تكميل وجه كرده ام. )))

pzolmajd
13 October 2009, 09:12 PM
امروز بعداز ظهر از دفتر مركزي ايران خودرو(تهران) تماس گرفتند و پيگير علت عدم تبديل تندر بودن و اصرار به تبديل داشتن ، ولي وقتي با مخالفت من مواجه شد . گفت كه شايد تندر تحويل بدن . از طرفي وقتي با نمايندگي تبريز ايران خودرو تماس گرفتم ،گفتن اصلا تندر ديگه توليد نمي شه و بايد تبديل كنيد .
با توجه به اين نظرهاي متناقض دوستان اگر اطلاع جديدي دارند لطفا بگن!!!!
(((در ضمن من براي تبديل به تندر SLX مردادماه تكميل وجه كرده ام. )))

دوست عزیز شرایط من هم مثل شماست، رنگ انتخابی شما چیست؟ و در چه تاریخی تکمیل وجه کرده اید؟ من امروز از ایران خودرو اطلاعات تازه ای گرفتم.:icon_cool

sonara44
13 October 2009, 09:20 PM
صد هزارمين خورو تحت برند رنو به مشترى ايرانى عرضه گرديد
شرکت رنوپارس با افتخار اعلام مى کند که از سال 2006 ميلادى تاکنون تعداد صد هزار دستگاه خودرو تحت برند رنو به مشتريان ايرانى عرضه کرده است. اين امر در سايه تلاش بى شائبه رنو و شرکاى ايرانى آن ( ايران خودرو، پارس خودرو، سازمان گسترش و نوسازى صنايع ايران) که در قالب شرکت رنوپارس از سال 1383 همکارى مشترک خود را با پروژه ال 90 در ايران آغاز نمودند حاصل گرديده است. لازم به ذکر است که کارکنان و دست اندرکاران سخت کوش اين شرکت ها که هريک به نوبه خود سهمى در تحقق اين هدف ايفا کرده اند از هيچ گونه تلاشى در اين زمينه فروگذار نکرده و همواره با همکارى هاى بى دريغشان يکديگر را در اين زمينه يارى رسان بوده اند.
تعداد و نوع خودروهايى که تاکنون تحت برند رنو به مشتريان ايرانى عرضه گرديده به شرح زير است:

تعداد 90726 دستگاه تندر 90
تعداد 312 دستگاه تندر 90 ون (R90)
تعداد 8962 دستگاه رنو مگان

mohsen3544
13 October 2009, 09:37 PM
ون تندر 90 تو بازار چنده؟من یکی دو تا دیدم بیرون.

omidadiban
13 October 2009, 10:21 PM
[quote=pzolmajd;755571]امروز صبح رفتم ایران خودرو، خیلی جالبه مسئول پاسخگویی به مشتریان تندر، تولید مجدد این خودرو را تکذیب می کند و به من پیشنهاد داد یا تبدیل کنم یا انصراف بدم، حیف که وقتشو نداشتم وگرنه به خاطر دادن اطلاعات دروغ به مشتریان ازش شکایت می کردم،:icon_bigg خلاصه طبق روال قبل رفتم پیش آل داوود، خداییش تنها کسی که برای مشری ها وقت می ذاره و درست و حسابی جواب می ده ایشونه:icon_cool، با توجه به تاریخ تکمیل وجه به من گفت اگر رنگ خاکستری می خواهی الآن برات فاکتور کنم ولی برای نقره ای باید حدود سه هفته منتظر باشی، منهم ترجیح دادم منتظر بمونم.[/q

باتشکر دوست عزیز اگر لطف کنید مدل خودرو و تاریخ ثبت نام و تارخ تحویل و همچنین تاریخ تکمیل وجه رو لطف کنید
منشکر می شوم

omidadiban
13 October 2009, 10:27 PM
دوست عزیزmohamad55 (http://www.phallz.com/member.php?u=123537)امروز بامن هم تماس گرقتند وهمون حرف هایی رو به شما گقتند به من هم گقتند ولی کور خوندند من هم تبریز هستم آگه خواستی pm بزن با هم هماهنگ کنیم

ir_majhool
14 October 2009, 12:49 AM
emroz az irankhodro tamas gereftan godtan mashineton sanad khord 2_3 rooze dg midim/e2 khakestari sabtename bahman tabdil az e1 be e2

mehdizadeh04
14 October 2009, 01:11 AM
emroz az irankhodro tamas gereftan godtan mashineton sanad khord 2_3 rooze dg midim/e2 khakestari sabtename bahman tabdil az e1 be e2

دوست عزیز
با سلام و تبریک برای پیوستن به پیهالز!
لطفا قبل اززدن هر پستی به قوانین مراجعه فرمایید!

قانون شماره 3
زبان رسمي اينجا فارسي است. لطفا پينگليش ننويسيد.

با تشکر

logan2009
14 October 2009, 11:11 AM
دوستان من دیروز ایران گاری بودم و بالاخره بعد از چند بار حضوری رفتن دیروز وضعیت قراردا ما به خط تیره تبدیل شد.
بنظر میرسه تا چند روز دیگه بشه از نمایندگی تحویل گرفت،
از جناب mohajer_137860 (http://www.phallz.com/member.php?u=113001) بخاطر آمارهاش دقیقش واقعا ممنونم. اگه کمک ایشون نبود حالا حالاها نمیشد به حقمون برسیم.
به دوستانی هم که تکمیل وجه کردن، تاکید میکنم حضوری پیگیری کنند تا زودتر به تندرشون برسن.
در ضمن تندر من E2LP نقره ای ثبت نامی اردیبهشت، تکمیل وجه شده در نیمه دوم مرداد بعد از دریافت دعوتنامه

احمدآبادی
14 October 2009, 11:27 AM
با سلام
هیچ کس جواب مارو نداد خودم رفتیم سایت پارس خودرو پیدا کردیم و قسمت پیگیری را در سایت ، دیروز که قرارداد را گرفتم امروز در سایت تونستم ببینم خدا بخواد طبق قرار داد حداکثر 60 روز دیگه ماهم لوگان سوار می شیم
اینم لینکش http://84.47.227.148:1818/customer/default.aspx

البته اینم بگم که با explorer برید چون با fire fox بهم ریخته می شه

mohajer_137860
14 October 2009, 01:58 PM
درود به دوستان

دیروز یک نامه ای از انجمن خودروسازان به شرکت ما ارسال شده بود که برنامه تولید لوگان در سال آینده 90هزار دستگاه است و خواسته بود که تولیدکنندگانی که میتوانند نسبت به تولید قطعات لوگان مشارکت بیشتری نمایند.

در ضمن اعلام شده بود که با توجه به شرایط فعلی تا پایان سال 40 هزار عدد تولید خواهد شد.

موفق باشید.

salar68
14 October 2009, 02:42 PM
سلام

یعنی می خوان قطعات خارج از زنجیره رنو پارس تامین کنند ؟

mohajer_137860
14 October 2009, 08:37 PM
سلام

یعنی می خوان قطعات خارج از زنجیره رنو پارس تامین کنند ؟

درود سالار خان

دارند تمام سعی خودشان را میکنند تا رنوپارس را حذف کنند.باید ببینیم رنو تا کی ایستادگی می کند.
خیلی دوست دارند که تامین قطعات را به ساپکو و سازه گستر بسپارند.
اما با توجه به سرمایه گذاری انجام شده برای خط تولید لوگان در ایران مجبورند تولید را ادامه دهند.البته پارس خودرو برای لوگان خط تولید مجزا دارد و ایران فرقون خیر.یکی از دلایلی که پارس خودرو خیلی بیشتر مجبوره تولید کنه همین است.اما ایران فرقون از خطهای تولید قبلی برای لوگان استفاده میکند و با توجه به تیراژ تولید پایین لوگان در ایرانخودرو ، در حال حاضر از نظر کیفی بهتر از پارس خودرو مونتاز میکنند.
و برای دوستانی که در انتظار لوگان از ایرانخودرو هستند خبر خوبی است.

پاینده باشید.

llllsaeidllll
14 October 2009, 09:39 PM
سلام
وضعیت قرارداد من که تو سایت ایران فرقون بعد از تبدیل از e1 به E2 مدتها بدون اعتبار زده بود حالا شده برگشت از تخصيص از دوستان کسی میدونه یعنی چی؟

tavakol63
14 October 2009, 10:56 PM
سلام دوستانمن ثبت نام پارس خودرو تحویل مهر بودم دیروز دعوتنامه م اومد پول رو ریختمحدود 5/10واسم در اومد(بدون سود مسارکت) خانمه کلی بم تبریک گفت که برو حال کن که قبل از افزایش قیمت کارخونه دعوتنامه ات اومده وگرنه باید11و 400میدادی فک کنم میخوان قیمت کارخونه رو بالا ببرن ولی از کارخونه ÷رسیدم گفتن دروغه شایدم خانومه اشتباه کرده!!از دوستان کسی میدونه حالا که پولو ریختم (تکمیل وجه)چقدر طول میکشه تا ماشینم بیاد؟؟بعد یه ثبت نامی ایران خودرو میخواد حوالشو با تندر من عوض کنه اگه اینکارو کنم چقدر دیگه باید بزام روش با یه 206 تیپ 2 عوض کنم(سود ایران خودرو ثبت نام اسفند چقدره؟)

tavakol63
14 October 2009, 11:06 PM
سلام دوستان من ثبت نام پارس خودرو E1+cpتحویل مهر بودم دیروز دعوتنامه م اومد پول رو ریختم حدود 5/10واسم در اومد(بدون سود مسارکت) خانمه کلی بم تبریک گفت که برو حال کن که قبل از افزایش قیمت کارخونه دعوتنامه ات اومده وگرنه باید11و 400میدادی فک کنم میخوان قیمت کارخونه رو بالا ببرن ولی از کارخونه پرسیدم گفتن دروغه شایدم خانومه اشتباه کرده!!ا
از دوستان کسی میدونه حالا که پولو ریختم (تکمیل وجه)چقدر طول میکشه تا ماشینم بیاد؟؟بعد یه ثبت نامی ایران خودرو میخواد حوالشو با تندر من عوض کنه اگه اینکارو کنم چقدر دیگه باید بزام روش با یه 206 تیپ 2 عوض کنم(سود ایران خودرو ثبت نام اسفند چقدره؟)

http://www.phallz.com/images_phalls/misc/progress.gif

MVP77
15 October 2009, 11:47 AM
ببخشید دوستان از کجا میشه فهمید که پارس خودرو باسه تندر ثبت نام میکنه یا نه ؟
الآن ثبت نام داره یا خیر ؟

ممنون

saedraz
15 October 2009, 12:51 PM
من امروز برای کاری نمایندگی پارس خودرو بودم که یک نفر یرای ثبت نام اومد و اونا گفتن هفته پیش ثبت نام بسته شده ولی زنگ زد به یکی از نمایندگیهای دیگه که اون گفت ثبت نام داره و آدرسش رو داد به اون فرد آدرس رو رو کاغذ نوشت من ندیدم

بهترین راه اینه که به نمایندگیهای سایپا و پارس خودرو سر بزنید. چون بعضی از نمایندگیهای سایپاهم ثبت نام محصولات پارس خودرو رو انجام میدن

MVP77
15 October 2009, 01:05 PM
الان تماس گرفتم با نمایندگی پارس خودور گفتن که مدل E1+CP+ABS رو پیش فروش میکنن که 10 میلیون پرداخت اولیه هست و برج 3 هم تحویل میدن
از این لینک (http://www.parskhodro.ir/spicial%20sale.htm) میتونید ببینید .

با این تفاسیر می ارزه ؟ فقط ایربگ سمت سرنشین رو نداره

mohajer_137860
15 October 2009, 03:29 PM
درود به دوستان

آمار تولید 3 روز گذشته تندر در ایران فرقون به شرح زیر می باشد:
3 شنبه تولید متوقف بود!!
4 شنبه دیروز 5 عدد
امروز 5 شنبه 20 عدد

در ضمن سفید هم توی خط تولید بود!!!

نظر یادتون نره.

پاینده باشید.

شكرريز
15 October 2009, 04:08 PM
این مدل با cpsp فرق داره؟! یعنی ایربگ دوم رو نداره ؟

llllsaeidllll
15 October 2009, 04:49 PM
خوب معنی برگشت از تخصيص را هم فهمیدم
امروز زنگ زدن از ایران خودرو تهران که اگه رنگ ماشین را به خاکستری تغییر بدی میتونیم برات فاکتور کنیم من هم که خسته و هلاک گرفتن و فروختن بودم اوکی دادم.... فروش قطعی اسفند وتحویل اردیبهشت e1cp

arman 321
15 October 2009, 05:03 PM
این مدل با cpsp فرق داره؟! یعنی ایربگ دوم رو نداره ؟

بله این مدل با E1+cp+sp فرق میکنه.

این E1+cp+abs مدلی هست که به تجهیزات E1+cp ترمز abs اضافه شده فقط.

sonara44
15 October 2009, 10:46 PM
--------------------------------------------------------------------------------
ببخشید فونت قبلی خراب شد
سلام دوستان من ثبت نام پارس خودرو E1+cpتحویل مهر بودم دیروز دعوتنامه م اومد پول رو ریختم حدود 5/10واسم در اومد(بدون سود مسارکت) خانمه کلی بم تبریک گفت که برو حال کن که قبل از افزایش قیمت کارخونه دعوتنامه ات اومده وگرنه باید11و 400میدادی فک کنم میخوان قیمت کارخونه رو بالا ببرن ولی از کارخونه پرسیدم گفتن دروغه شایدم خانومه اشتباه کرده!!ا
از دوستان کسی میدونه حالا که پولو ریختم (تکمیل وجه)چقدر طول میکشه تا ماشینم بیاد؟؟بعد یه ثبت نامی ایران خودرو میخواد حوالشو با تندر من عوض کنه اگه اینکارو کنم چقدر دیگه باید بزام روش با یه 206 تیپ 2 عوض کنم(سود ایران خودرو ثبت نام اسفند چقدره؟)
واقعا حيف از لوگان E1cp نيست كه شما ميخواهيد با 206 تيپ 2 عوض كنيد ؟

tavakol63
16 October 2009, 12:01 AM
آخه من تو شهرستانم ومیگن اینجا قطعاتش پیدا نمیشه
و کلا شنیدم قیمت قطعاتش خیلی از 206 گرونتره
فروش دست دومش خیلی مشکله!!

tavakol63
16 October 2009, 12:06 AM

راستی یه سوال دیگه؟
میگن میشه تقاضای نصب ABS رو بدی 550 میگیرن به نظر شما میارزه یعنی تو فروشش میتونم این مبلغ رو روش بکشم؟

ernest1
16 October 2009, 09:18 AM

راستی یه سوال دیگه؟
میگن میشه تقاضای نصب ABS رو بدی 550 میگیرن به نظر شما میارزه یعنی تو فروشش میتونم این مبلغ رو روش بکشم؟

چی شد چی شد؟؟؟
قیمت کارخونه ال 90 رفت بالا؟؟؟
خواهشا اگه در حد شایعه است ، اول مطمئن بشید....
اگرم واقعا قیمت کارخونه ال 90 رفته بالا دوستان اگه کسی اطلاعات مستند داره لطف کنه بگه
ممنون.....
(آخه E0+AC رو من 9 و خورده ای ، E1+CPرو 10 و400 و E2+LP رو 13و 900 قیمت دارم از کارخونه)
یعنی قیمتای بالا فرق کرده؟؟؟؟
در مرود ABS هم به شرایط شما بستگی داره اما به نظر من 550 تومن میارزه ABS بذاری
تو شرایط بحرانی این ترمز بدرد خیلیا خورده!!!
در مورد فروشش هم اگه به کسی بفروشه که ارزشو اونو بدونه تاثیر داره اما دلال و بنگاهی خیلی برای این چیزا ارزش قائل نیستن!

mohamad55
16 October 2009, 01:31 PM
دوست عزیز شرایط من هم مثل شماست، رنگ انتخابی شما چیست؟ و در چه تاریخی تکمیل وجه کرده اید؟ من امروز از ایران خودرو اطلاعات تازه ای گرفتم.:icon_cool

تاريخ تكميل وجه 12/5/88 و رنگ انتخابي نقره اي ؟؟؟:icon_cool

mohamad55
16 October 2009, 02:28 PM
دوست عزيز تاريخ تكميل وجه 12/5/88 و رنگ انتخابي نقره اي !! منتظر راهنمايي شما هستم:icon_cool

mohamad55
16 October 2009, 02:43 PM
خبرگزاري فارس: همزمان با افتتاح سيزدهمين نمايشگاه بين‌المللي خودروي تبريز سومين محصول جديد شركت آپكو به نام تندر90 كيت اسپرت با حضور مديران ارشد ايران خودرو و مقامات استاني رونمايي شد.‌
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي ايران خودرو، محسن پورسعيدي‌ مديرعامل شركت آپكو در آيين رونمايي از تندر 90 آپشن گفت: اين شركت با همكاري شركت رنوپارس و با تهيه كيت اسپرت و رنگ آميزي و تكميل كاري آن توليد تندر 90 آپشن را آغاز كرد.
وي ادامه داد: با توچه به اينكه اين خودرو استانداردهاي لازم را از شركت رنو پارس و ايران خودرو اخذ كرده هم اكنون توليد انبوه اين خودرو را آغاز كرده است.
مديرعامل شركت آپكو خاطرنشان كرد: سفارش گذاري اين خودرو از طريق شبكه فروش ايران خودرو انجام مي‌شود.
پورسعيدي با بيان اينكه تاكنون هزار دستگاه تندر 90 آپشن پيش فروش شده است، تصريح كرد: در حال حاضر 50 دستگاه از اين خودرو تحويل مشتريان شده است.
وي همچنين از استاندارد بالاي قطعات اين خودرو خبر داد و اظهار داشت: اين خودرو با همكاري معاونت بازاريابي و فروش، معاونت تندر 90 ايران خودرو و شركت آپكو توليد و عرضه مي‌شود.
مديرعامل شركت آپكو ادامه داد: هفت قطعه به صورت آپشن بر روي اين خودرو نصب شده است كه از جمله آن مي‌توان به ركاب‌هاي جانبي و اسپويلر عقب كه به زيبايي خودرو بسيار كمك مي‌كند اشاره كرد.
پورسعيدي يادآور شد، تفاوت قيمت اين خودرو با خودروهاي بدون آپشن حدود يك ميليون تومان است و با توجه به سليقه مشتريان قابليت نصب تجهيزات بيشتر نيز وجود دارد.
وي در انتها از عرضه دو مدل خودرو جديد سفارشي تا اواخر سال جاري خبر داد و گفت: پژو 206 و پارس سفارشي ويژه آپكو از ديگر محصولات اين شركت هستند كه تا اواخر سال‌جاري براي نمونه طراحي مي‌شوند.

pzolmajd
17 October 2009, 01:33 AM
دوست عزيز تاريخ تكميل وجه 12/5/88 و رنگ انتخابي نقره اي !! منتظر راهنمايي شما هستم:icon_cool

دوست عزیز، برای SLX نقره ای افرادی که تا 5/5 و برای SLX خاکستری افرادی که تا 5/20 تکمیل وجه کرده اند خودروی خود را تحویل گرفته اند، باتوجه به نظر آقای آل داوود جنابعالی و بنده که تاریخ تکمیل وجهمان 5/12 است می باید حدود 20 تا 25 روز دیگر صبر کنیم ولی اگر رنگ خاکستری بخواهید سریعا برایتان فاکتور می شود البته من رنگ نقره ای را ترجیح می دهم و منتظر می مانم.:icon_cool

تحویل محصولات ایران خودرو به روز شد

معاون بازازیابی و فروش ایران خودرو گفت: تحویل کلیه محصولات ایران خودرو به استثناء خودرو تندر90 و برخی خودروهای دوگانه سوز به روز شده است. http://www.phallz.com/../UploadedFiles/Permanent/c7lmwgjc73.JPG :icon_bigg

علی اصغر سرایی نیا معاون بازازیابی و فروش ایران خودرو در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو تبریز در جمع خبرنگاران از عرضه 500 دستگاه پژو روآی جدید خبر داد و افزود: خودروی فوق پایه گاز سوز بوده و از لحاظ کیفی نیز تغییرات زیادی نسبت به روآی فعلی داشته است.
معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو ادامه داد: پیش فروش این خودرو از ماه آینده برای عموم نیز آغاز می شود و همه مشتریان می توانند از طریق نمایندگی های مجاز ایران خودرو ثبت نام کنند.
وی خاطرنشان ساخت: مشتریانی که در نمایشگاه بین المللی خودرو تبریز از نمایندگی های منتخب این استان در نمایشگاه، خودرو خریداری کنند از تخفیف و تحویل ویژه برخوردار می شوند.
سرایی نیا ادامه داد: همه مشتریان استان های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل که خودرو ثبت نام کرده بودند تا آخر نمایشگاه به غیر از تندر 90 خودرو آنها فاکتور می شود.
معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو به افزایش میزان فروش این شرکت نسبت به سال گذشته خبرداد و افزود : تا کنون حدود 60 هزار دستگاه نسبت به سال گذشته بیشتر خودرو فروخته است که همزمان با میلاد حضرت امام رضا (ع) این میزان به 70 هزار دستگاه می رسد.
سرایی نیا ادامه داد : در حال حاضر ایران خودرو حدود 250 دستگاه تعهد تندر 90 در استان های آذربایججان شرقی، غربی و اردبیل دارد که تا یک ماه آینده تحویل می شود.:icon_sad:
وی از افزایش تولیدات ایران خودرو تبریز خبر داد و افزود : تولید ایران خودرو تبریز از 100 دستگاه به صورت روزانه آغاز شد که تا آخر امسال به 500 دستگاه می رسد و خود را برای تولید روزانه 600 دستگاه در سال آینده آماده می کند.

سبقت تندر 90 ایران خودرو از پارس خودرو

طبق آمارهای سازمان گسترش تندر ایران‌خودرو از رتبه بهتری نسبت به پارس‌خودرو برخوردار شده است. http://www.phallz.com/../UploadedFiles/Permanent/mm5qfmqw2v.JPG

بر اساس این گزارش تندر 90 ایران‌خودرو با تیراژ تولید کمتر:icon_neut، طی رده‌بندی شهریور ماه یک رده بالاتر از همتای پارس‌خودرویی خود قرار دارد.
تندر ایران خودرو با کسب نمره منفی در چهار معیار تزئینات، صداهای غیرعادی، بدنه و رنگ جایگاه ششم جدول را در اختیار دارد و تندر پارس‌خودرو نیز در حالی هفتم شده که جدای از رنگ و بدنه و تزئینات در معیار تجهیزات الکتریکی نیز نمره منفی دارد.
پس از تندر به دو فرانسوی دیگر یعنی پژو 206‌هاچ‌بک و صندوق دار مي‌رسیم. این در حالی است که 206‌هاچ‌بک تنها در سه معیار سیستم تعلیق، تجهیزات الکتریکی و نفوذ آب نمره منفی ندارد.بالاترین نمره منفی این محصول با معیار تزئینات در ارتباط است.
پژو 206 صندوق‌دار نیز که به جز سیستم تعلیق و نفوذ آب در سایر معیارها نمره منفی به خود مي‌بیند، پشت سر مدل‌ هاچ‌بک خود قرار گرفته و بیشترین نمره منفی آن با معیار تزئینات در ارتباط است.

mohajer_137860
17 October 2009, 07:47 AM
شنبه 25 مهر 1388

خبرگزاري موج - سي و سومين جلسه راهبردي پروژه تندر-90 چندي پيش در حالي برگزار شد که برنامه‌هاي توليد تندر-90، قيمت اين محصول و همچنين بدهي‌هاي خودروسازان به رنوپارس، جزو محورهاي اصلي اين جلسه به حساب مي‌آيد.

در اين جلسه، ابتدا آماري از وضع توليد تندر-90 طي سه سال اخير ارائه و طي آن مشخص شد که در سال 2007 ميلادي، مجموعا 15‌هزار و 528 دستگاه تندر-90 در ايران به توليد رسيده و اين رقم در سال 2008 ميلادي 65‌هزار و 522 دستگاه بوده است.
اين در شرايطي است که خودروسازان داخلي از ابتداي سال‌جاري ميلادي تا 9 سپتامبر (18 شهريور) فقط 16‌هزار و 234 دستگاه تندر-90 را به توليد رسانده‌اند.
رکورد توليد هفتگي اين محصول در سال 2009 نيز در سي و ششمين هفته اين سال به ميزان 794 دستگاه رقم خورده است.
همچنين کل آمار توليد تندر-90 در ايران، از آغاز تا لحظه تهيه گزارش، 88‌هزار و 284 دستگاه اعلام شده که 44‌هزار و 516 دستگاه آن در پارس خودرو و مابقي نيز در ايران‌خودرو به توليد رسيده است.در اين جلسه مسوولان امر مقرر کرده‌اند تا پايان سال‌جاري، 25 هزار دستگاه تندر-90 ديگر (با شرط يورو 14‌هزار ريالي) به توليد رسيده و اين رقم در سال 89 به 90‌هزار دستگاه برسد.اين برنامه‌ريزي در حالي صورت گرفته که طبق گزارش اعلام شده در جلسه مذکور، ايران‌خودرو تا لحظه تهيه گزارش بابت ارسال مجموعه قطعات تندر-90، مبلغ 654‌ميليارد ريال به رنوپارس بدهکار بوده و پارس خودرو نيز هر چند در اين زمينه بدهي ندارد، اما 33‌ميليارد بابت حق رويالتي و 306 ميليارد بابت صورت حساب‌هاي تکميلي به رنوپارس بدهکار است.ايران‌خودرو نيز در اين دو زمينه مجموعا 416‌ميليارد ريال بايد به رنوپارس بپردازد.
در اين گزارش همچنين بدهي رنوپارس به شرکت رنو بابت ارسال قطعات ckd، يک‌هزار و 273‌ميليارد ريال و بدهي رنو به قطعه سازان ايراني نيز 143‌ميليارد ريال عنوان شده است.
اما در ادامه اين جلسه، حاضران به مباحث مربوط به آخرين وضع سرمايه‌گذاري در زمينه توليد گيربکس نيز پرداخته‌اند.
به نحوي که مقرر شده تا موضع سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران مبني‌بر لزوم فعال شدن پروژه گيربکس و نارضايتي اين سازمان از رويکرد رنوپارس در اين زمينه به اطلاع مسوولان اين شرکت برسد.
طبق اعلام يکي از مسوولان جلسه، تاکنون شرکت چرخشگر، 8/1‌ميليون يورو و رنوپارس نيز 2/1‌يورو بابت انجام پروژه توليد گيربکس، سرمايه‌گذاري کرده‌اند، اين در حالي است که رنوپارس بايد در اين زمينه 700 هزار يوروي ديگر نيز سرمايه‌گذاري کند.

mohamad55
17 October 2009, 09:09 AM
دوست عزيز مهاجر از رنگ تندرهاي توليدي فعلي اطلاعي داريد؟؟

محمود86
17 October 2009, 09:46 AM
سلام
همونطور که قبلا اشاره کردم. من اواخر خرداد ماه تندر نود ای 2 ال پی رو از طریق واسطه خریدم. بدین صورت که یک چک رمز دار به مبلغ تقریبا 13900000 به حساب شرکت ریختم و ماشین رو روز بعد از پارکینگ پارس خودرو تو جاده کرج تحویل گرفتم و زمان تحویل 400 هزارتومان هم به اون شخص دادم. سند از اول به نام خودم شد و همه مدارک هم چند روز بعد به نام خودم صادر شد و تحویل گرفتم. هرچند کمی گرانتر از ثبت نامی بود اما دیگه این مسائلی که دوستان اینجا مطرح می کنند را نداشتم و از طرفی با افزایش قیمت این خودرو ،400 تومن پول اضافه هم بی اهمیت جلوه داد. اما مسئله اینجاست که از دو هفته پیش دو بار تماس گرفتند و بابت خریدی که داشتم سین جیم شدم و می خوان بدونن این ماشین رو چطوری و از چه طریقی خریداری کردم. من هم بهشون گفتم بصورت کارتکسی بوده و از کسی که قبلا ثبت نام کرده بوده خریداری کردم.
ظاهرا با افزایش قیمت تندر در بازار آزاد ، بازار دلال بازی هم داغ شده و عده ای از روی خیر خواهی و یا از لج اینکه پورسانتشون نرسیده، پیگیر این هستند که این ماشینها از چه طریقی روانه بازار آزاد میشه؟
در مورد من که فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد اما اینو گفتم تا اونهایی که می خوان از بازار آزاد خریداری کنند، حواسشون باشه با هرکسی وارد معامله نشن چون اگه مثلا موقعی که شما پول رو به حساب شرکت ریختی و قبل از تحویل خودرو، بازرسی شرکت متوجه بشه که شما خارج از نوبت دارید ماشین تحویل می گیرید، مطمئنا ماشینی به شما داده نمی شه و پولتون هم به این زودیها به دستتون نخواهد رسید.

ali_99
17 October 2009, 05:11 PM
فقط 28.5 درصد از برنامه توليد تندر 90 محقق شد (http://tondar90.blogfa.com/post-480.aspx)

هيچ يک از دو شرکت ايران‌خودرو و پارس‌خودرو نتوانستند در نيمه نخست سال جاري حتي 50 درصد از برنامه‌هاي خود را در زمينه توليد خودرو تندر 90 محقق کنند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بر اين اساس دو شرکت ايران‌خودرو و پارس‌خودرو بايد در نيمه نخست سال جاري در مجموع 39 هزار و 511 دستگاه خودرو تندر 90 توليد مي‌کردند، اين در حاليست که طي مدت زمان يادشده تنها 28.5 درصد از اين برنامه معادل 11 هزار و 245 دستگاه تحقق پيدا کرد.
در شهريور ماه سال جاري نيز دو شرکت در مجموع بايد هفت هزار و 222 دستگاه تندر 90 توليد مي‌کردند که از اين برنامه نيز تنها 45.8 درصد معادل سه هزار و 307 دستگاه محقق شد.
ايران خودرو و پارس خودرو برنامه‌ريزي کرده‌اند که در سال جاري به ترتيب حدود 40 و 42 هزار و 500 دستگاه خودرو تندر 90 توليد کنند، اين در حاليست که اين دو شرکت در نيمه نخست امسال خيلي از کمتر از 50 درصد از برنامه خود را عملي کردند.
بر اين اساس ايران‌خودرو در شش ماهه نخست سال جاري در مجموع سه هزار و 160 دستگاه خودرو تندر 90 توليد کرده و تنها معادل حدود 17 درصد از برنامه خود را اجرايي کرد.
اين در حاليست که ايران خودرو در شش ماهه اول سال هاي 1386 و 1387 به ترتيب معادل هزار و 833 و 13 هزار و 884 دستگاه تندر 90 توليد کرده بود.
به اين ترتيب توليد شش ماهه امسال ايران خودرو در زمينه تندر 90 نسبت به مدت مشابه در سال گذشته متحمل افت 77 درصدي شد.
از سوي ديگر پارس خودرو نيز در شش ماهه نخست سال جاري هشت هزار و 85 دستگاه تندر 90 توليد کرده و به اين ترتيب به تنها 39 درصد از برنامه توليد خود در اين زمينه عمل کرد.
اين شرکت نيز در مدت زمان مشابه در سال هاي 1386 و 1387 به ترتيب دو هزار و 450 و 11 هزار و 374 دستگاه خودرو تندر 90 توليد کرده بود.
توليد شش ماهه امسال پارس خودرو نيز در زمينه تندر 90 نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش 29 درصدي را تجربه کرد.
همچنين ايران‌خودرو و پارس‌خودرو در ششمين ماه از سال جاري نيز به ترتيب تنها 19 و 69 درصد از برنامه خود در زمينه توليد تندر 90 را اجرايي کردند.
اما در شرايطي که وضعيت توليد تندر 90 که قرار بود جايگزين پيکان شود، اصلا مساعد نيست پيشنهاد تمرکز توليد اين خودرو در يکي از دو کارخانه ايران خودرو و پارس خودرو به وزارت صنايع و معادن ارايه شده است.
از سوي ديگر چند روز پيش نيز قائم‌مقام ايران خودرو در تندر 90 از توليد دوباره اين خودرو در شرکت متبوعش خبر داد. پيشتر توليد تندر 90 در ايران خودرو به مدت چند روز متوقف شده بود.
قيمت هر سه مدل تندر 90 در کارخانه، بسيار کمتر از قيمت‌هاي آن در بازار است. اين در حاليست که قرار بود تندر 90 در مدل پايه (E0) بر اساس قرارداد با قيمتي كمتر از 10 ميليون تومان در بازار داخلي عرضه شود كه اين وعده هرگز محقق نشد.
منبع: http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1420252 (http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1420252)

reza-ir
17 October 2009, 07:07 PM
دوست عزیز، برای SLX نقره ای افرادی که تا 5/5 و برای SLX خاکستری افرادی که تا 5/20 تکمیل وجه کرده اند خودروی خود را تحویل گرفته اند، باتوجه به نظر آقای آل داوود جنابعالی و بنده که تاریخ تکمیل وجهمان 5/12 است می باید حدود 20 تا 25 روز دیگر صبر کنیم ولی اگر رنگ خاکستری بخواهید سریعا برایتان فاکتور می شود البته من رنگ نقره ای را ترجیح می دهم و منتظر می مانم.:icon_cool

سلام
منظور شما از تاريخ تكميل وجه : روزي است كه تبديل كرديد يا اينكه مدارك شما وارد سيستم شده ؟
من 10 مرداد تبديل و مبلغ رو واريز كردم ولي مدارك در تهران 14مرداد وارد سيستم شده ؟

وهمچنين شما كه گفتيد رنگ نقره اي كساتي كه در تاريخ 5 مرداد تبديل كردند تحويل داده شده - گوياي تبديل خودش ساعت 11:30 پنجم اعلام شده و از روز ششم مرداد قابل اجرا بوده و هركي هم كه روز اول تبديل كرده هفتم وارد سيستم شده پس پنجم كسي نمي تونسته تبديل كنه
در ضمن نظر دوستان درباره فيات سي ينا به قيمت 15.1 با تحويل اسفند 88 چيه ؟ فيات سي ينا بهتره يا تندر 90 E2

يه مورد هم كه پنجشنبه در نمايشگاه بين الملي تبريز در غرفه ايرانخودرو كنفرانس خبري سرايي نيا در رابطه با مورد تحويل تندر 90 سوال پرسيدم در پاسخ : ما حدود 250 تندر 90 در سه استان آذربايجانشرقي و آذربايجانغربي و اردبيل به مشتريان بدهكار هستيم كه 1 ماهه همه رو تحويل خواهيم داد البته منظور از 250 تا موارد تكميل وجه شده مي باشد . (اين سوال رو من پرسيدم )
همچنين مينياتور رو هم از نزديك مشاهده كرديم . به تبليغات گستردش اهميت نديد. چيزي براي گفتن در مقابل تندر 90 نداره و در رقابت با تندر قطعا شكست خواهد خورد . البته اگر بستر مناسبي براي تندر 90 ايجاد بشه و خودرو سازها خيانت نكنند
http://i.imagehost.org/t/0677/DSC00987.jpg (http://i.imagehost.org/view/0677/DSC00987)
http://i.imagehost.org/t/0367/DSC00985.jpg (http://i.imagehost.org/view/0367/DSC00985)
البته ما مخالف پيشرفت صنعت خودروسازي كشور نيستيم .

احمدآبادی
17 October 2009, 08:33 PM
سلام
همونطور که قبلا اشاره کردم. من اواخر خرداد ماه تندر نود ای 2 ال پی رو از طریق واسطه خریدم. بدین صورت که یک چک رمز دار به مبلغ تقریبا 13900000 به حساب شرکت ریختم و ماشین رو روز بعد از پارکینگ پارس خودرو تو جاده کرج تحویل گرفتم و زمان تحویل 400 هزارتومان هم به اون شخص دادم. سند از اول به نام خودم شد و همه مدارک هم چند روز بعد به نام خودم صادر شد و تحویل گرفتم. هرچند کمی گرانتر از ثبت نامی بود اما دیگه این مسائلی که دوستان اینجا مطرح می کنند را نداشتم و از طرفی با افزایش قیمت این خودرو ،400 تومن پول اضافه هم بی اهمیت جلوه داد. اما مسئله اینجاست که از دو هفته پیش دو بار تماس گرفتند و بابت خریدی که داشتم سین جیم شدم و می خوان بدونن این ماشین رو چطوری و از چه طریقی خریداری کردم. من هم بهشون گفتم بصورت کارتکسی بوده و از کسی که قبلا ثبت نام کرده بوده خریداری کردم.
ظاهرا با افزایش قیمت تندر در بازار آزاد ، بازار دلال بازی هم داغ شده و عده ای از روی خیر خواهی و یا از لج اینکه پورسانتشون نرسیده، پیگیر این هستند که این ماشینها از چه طریقی روانه بازار آزاد میشه؟
در مورد من که فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد اما اینو گفتم تا اونهایی که می خوان از بازار آزاد خریداری کنند، حواسشون باشه با هرکسی وارد معامله نشن چون اگه مثلا موقعی که شما پول رو به حساب شرکت ریختی و قبل از تحویل خودرو، بازرسی شرکت متوجه بشه که شما خارج از نوبت دارید ماشین تحویل می گیرید، مطمئنا ماشینی به شما داده نمی شه و پولتون هم به این زودیها به دستتون نخواهد رسید.
آقا منم همنطور شده البته بلا فاصله نبود چون توی اون قرار داد نوشته حداکثر 60 روز تحویل خودرو یعنی امکان دارد به من هم زنگ بزنند

llllsaeidllll
17 October 2009, 10:18 PM
حالا که ماشین فاکتور شد دوستان ممنون میشم آخرین سوال من را هم جواب بدین
E1CP رنگ خاکستری با کارت طلائی چه قیمتی نقدی میشه فروخت؟

pzolmajd
17 October 2009, 10:19 PM
سلام
منظور شما از تاريخ تكميل وجه : روزي است كه تبديل كرديد يا اينكه مدارك شما وارد سيستم شده ؟
من 10 مرداد تبديل و مبلغ رو واريز كردم ولي مدارك در تهران 14مرداد وارد سيستم شده ؟

وهمچنين شما كه گفتيد رنگ نقره اي كساتي كه در تاريخ 5 مرداد تبديل كردند تحويل داده شده - گوياي تبديل خودش ساعت 11:30 پنجم اعلام شده و از روز ششم مرداد قابل اجرا بوده و هركي هم كه روز اول تبديل كرده هفتم وارد سيستم شده پس پنجم كسي نمي تونسته تبديل كنه
در ضمن نظر دوستان درباره فيات سي ينا به قيمت 15.1 با تحويل اسفند 88 چيه ؟ فيات سي ينا بهتره يا تندر 90 E2

يه مورد هم كه پنجشنبه در نمايشگاه بين الملي تبريز در غرفه ايرانخودرو كنفرانس خبري سرايي نيا در رابطه با مورد تحويل تندر 90 سوال پرسيدم در پاسخ : ما حدود 250 تندر 90 در سه استان آذربايجانشرقي و آذربايجانغربي و اردبيل به مشتريان بدهكار هستيم كه 1 ماهه همه رو تحويل خواهيم داد البته منظور از 250 تا موارد تكميل وجه شده مي باشد . (اين سوال رو من پرسيدم )
همچنين مينياتور رو هم از نزديك مشاهده كرديم . به تبليغات گستردش اهميت نديد. چيزي براي گفتن در مقابل تندر 90 نداره و در رقابت با تندر قطعا شكست خواهد خورد . البته اگر بستر مناسبي براي تندر 90 ايجاد بشه و خودرو سازها خيانت نكنند
http://i.imagehost.org/t/0677/DSC00987.jpg (http://i.imagehost.org/view/0677/DSC00987)
http://i.imagehost.org/t/0367/DSC00985.jpg (http://i.imagehost.org/view/0367/DSC00985)
البته ما مخالف پيشرفت صنعت خودروسازي كشور نيستيم .

دوست گرامی،
اولا اینکه گویای 2481 در ساعت 17 مورخ 4/5/88 صادر شده است.
دوما اینکه ملاک، تاریخ واریز وجه تکمیلی به حساب ایران خودرو است.
سوما اینکه سخنان اینجانب براساس اظهارات یکی از مدیران ایران خودرو است نه نظر شخصی.

amin.405
17 October 2009, 10:23 PM
من امروز داخل خط تولید بودم (پارس خودرو) ، الان تقریبا تمرکزشونو گذاشتن روی تولید تندر E0 تاکسی و مقدار خیلی زیادی هم تولید کردن .

Shahzadeh kocholoo
17 October 2009, 11:50 PM
امید وارم همه دوستان به تندر خودشون برسند !
( به راهنماییهای انجام شده توجه کنید ! ما که گوش کردیمو تندرو گرفتیم مخصوصا توصیه های مهاجر عزیز )

محمود86
18 October 2009, 09:04 AM
آقا منم همنطور شده البته بلا فاصله نبود چون توی اون قرار داد نوشته حداکثر 60 روز تحویل خودرو یعنی امکان دارد به من هم زنگ بزنند
سلام
من هیچ قراردادی نداشتم. توی همشهری آگهی کرده بودند تندر نود صفر، تحویل یک ساعته (هنوز هم هست) من هم به یکیشون زنگ زدم و اون هم گفت هر وقت مبلغ ماشین رو به حساب ریختی تماس بگیر تا یک نفر رو معرفی کنیم بری ماشین رو تحویل بگیری و وقتی تحویل گرفتی،400 تومن نقدا بهش می دی. من هم همین کار رو کردم و اونی که معرفی کرده بودند اومد و همه کارهای اداری رو فورا انجام داد و من کنار ایستاده بودم و فقط برای امضا کردن جلو رفتم.اما چون مصادف شده بود با شلوغی قبل از انتخابات،فرصت نشد و روز بعد ماشین رو تحویل گرفتم و بقیه پول رو دادم.
وقتی ازش پرسیدم رو چه حسابی به من فورا ماشین تحویل دادند؟ گفت: ما قبلا چند تا تندر ثبت نام کردیم که حالا به نام شما سند می زنیم:icon_twis.من هم گفتم اگه به همین راحتیه و موقع ثبت نام پولی نمی خواد (همه پول ماشین رو من یکجا دادم)یه چند تایی هم برای من ثبت نام کن تا چند ماه دیگه بتونم با سود خوبی بفروشم:icon_arro.
بعدا که جریانو برای یکی تعریف کردم گفت: حتماتوی شرکت یکی رو دارند که نوبتها رو جلو عقب می کنه و ما رو زده تو نوبت.

mohamad55
18 October 2009, 11:09 AM
تندر پارس خودرو 2 لیتر کمتر می سوزاند
سازمان بهينه سازي مصرف سوخت در حالي جدول ميزان مصرف بنزين خودروهاي موجود در کشور را اعلام کرده است، که طي آن تندر 90 ايران خودرو، دو ليتر بيشتر از همتاي پارس خودرويي خود بنزين مي سوزاند.

به گزارش خبرنگار موج، اين تفاوت عجيب در شرايطي است که تندرهاي توليدي ايران خودرو و پارس خودرو هر دو از موتوري 1600 سي سي و کاملا يکسان بهره مي برد و بالطبع بايد ميزان سوخت مصرفي آنها در هر 100 کيلومتر عددي يکسان باشد.

عباس کاظمي مديرعامل سازمان بهينه سازي در پاسخ به اين ابهام مي گويد: جدولي که ما براي ميزان مصرف سوخت خودروها ارائه داده ايم، طبق اعلام مرکز تست ايران است.

به اعتقاد کاظمي، خودروسازان سيستم ecu را که مديريت کنترل مصرف سوخت را بر عهده دارد، به صورت دقيق نصب و تنظيم نمي کنند و همين موضوع منجر به افزايش مصرف بنزين بيشتري در خودروها مي شود.

ابهامات جدول ارائه شده از سوي سازمان بهينه سازي البته فقط به تندر90 مربوط نبوده و مواردي ديگر را نيز در بر مي گيرد.

به عنوان مثال ميزان مصرف سوخت سمند با وجود آنکه از موتوري مشابه پژو 405 بهره مي برد و حتي بدنه آن سنگين تر به حساب مي آيد، کمتر از پژو 405 اعلام شده است.

ستاد مديريت حمل و نقل و مصرف سوخت به تازگي اعلام کرده که سهميه سوخت خودروهاي با مصرف بيش از هشت ليتر در 100 کيلومتر را در آينده قطع خواهد کرد و به گفته مديرعامل سازمان بهينه سازي مبناي تصميم گيري ستاد در اين زمينه، جدول ارائه شده از سوي همين سازمان است و بنابراين تندر90 ايران خودرو در آينده از بنزين يارانه اي محروم، اما همتاي پارس خودرويي اش همچنان از سهميه بنزين برخوردار خواهد بود.

همچنين سهميه بنزين پژو 405 نيز قطع مي شود اما سمند معمولي و "ال.ايکس" همچنان از بنزين يارانه اي برخوردار خواهند بود.

mohamad55
18 October 2009, 11:39 AM
(((البته من خودم از ديدن اين خبر آخري بسيار متعجب شدم!!!!)))

arman 321
18 October 2009, 12:33 PM
اینا واقعا اشتباه خودشونو میخان بندازن تقصیر دیگران و سهمیه مارو کم کنند. :icon_bigg

حالا خوبه که رنو پارس اعلام کرده تندر تولیدی 2 خودرو ساز از یک موتور بهره میبرند و مصرف سوخت مشابهی هم دارن.

دوستان تندر سوار واقعا میخوان حق ما رو ضایع کنند پس هر کس اگه راه مناسبی سراغ داره معرفی کنه تا شکایت خودمون رو به این قضیه اعلام کنیم.

ممنونم.

reza-ir
18 October 2009, 12:34 PM
تندر پارس خودرو 2 لیتر کمتر می سوزاند
سازمان بهينه سازي مصرف سوخت در حالي جدول ميزان مصرف بنزين خودروهاي موجود در کشور را اعلام کرده است، که طي آن تندر 90 ايران خودرو، دو ليتر بيشتر از همتاي پارس خودرويي خود بنزين مي سوزاند.

به گزارش خبرنگار موج، اين تفاوت عجيب در شرايطي است که تندرهاي توليدي ايران خودرو و پارس خودرو هر دو از موتوري 1600 سي سي و کاملا يکسان بهره مي برد و بالطبع بايد ميزان سوخت مصرفي آنها در هر 100 کيلومتر عددي يکسان باشد.

عباس کاظمي مديرعامل سازمان بهينه سازي در پاسخ به اين ابهام مي گويد: جدولي که ما براي ميزان مصرف سوخت خودروها ارائه داده ايم، طبق اعلام مرکز تست ايران است.

به اعتقاد کاظمي، خودروسازان سيستم ecu را که مديريت کنترل مصرف سوخت را بر عهده دارد، به صورت دقيق نصب و تنظيم نمي کنند و همين موضوع منجر به افزايش مصرف بنزين بيشتري در خودروها مي شود.

ابهامات جدول ارائه شده از سوي سازمان بهينه سازي البته فقط به تندر90 مربوط نبوده و مواردي ديگر را نيز در بر مي گيرد.

به عنوان مثال ميزان مصرف سوخت سمند با وجود آنکه از موتوري مشابه پژو 405 بهره مي برد و حتي بدنه آن سنگين تر به حساب مي آيد، کمتر از پژو 405 اعلام شده است.

ستاد مديريت حمل و نقل و مصرف سوخت به تازگي اعلام کرده که سهميه سوخت خودروهاي با مصرف بيش از هشت ليتر در 100 کيلومتر را در آينده قطع خواهد کرد و به گفته مديرعامل سازمان بهينه سازي مبناي تصميم گيري ستاد در اين زمينه، جدول ارائه شده از سوي همين سازمان است و بنابراين تندر90 ايران خودرو در آينده از بنزين يارانه اي محروم، اما همتاي پارس خودرويي اش همچنان از سهميه بنزين برخوردار خواهد بود.

همچنين سهميه بنزين پژو 405 نيز قطع مي شود اما سمند معمولي و "ال.ايکس" همچنان از بنزين يارانه اي برخوردار خواهند بود.

منظور از همه حرفها اين است كه برويد تبديل كنيد يا انصراف بدهيد . مثل اينكه اينها هم با ايرانخودرو دستشون تو يه كاسه است . چطور است سمند 1800 سي سي با همون موتور 405 (نه مشابه)xu7jpl3 هشت سوپاپ مصرفش كمتر از تندر 90 است
مردم رو چي فرض كردن :icon_arroجالب كار اينجاست خود شركت ايرانخودرو مصرف ميانگين سمند رو 8.5 ليتر و تندر 90 رو 7.5 ليتر اعلام كرده !

شكرريز
18 October 2009, 02:46 PM
سلام

الان ايران خودرو بودم توليد همچنان لنگ لنگان پيش ميره .. همه رنگي قاطي ميزدن .. از قرار معلوم براي خريد مجدد دارند تتمه پاتيلها رو تموم ميكنن كه خريد جديد داشته باشند
چشم بعضيها كر بيوفته رو دور توليد بلكي مردم از دست اين خودروي ملي نما راحت بشن

يا حق

mahdi17
18 October 2009, 03:31 PM
دوستان لطفا به سوال من جواب بدهید:
آیا تندر سفارشی(e2 lp sport) که از اضافه شدن کیت اسپورت بدنه به e2 lp بدست آماده ارزش یک میلیون تومان اضافه قیمت را دارد؟ آیا می توان در زمان ارسال دعوتنامه تندر سفارشی را به غیر سفارشی تغییر داد؟ رنگ را چطور؟

mahdi17
18 October 2009, 03:59 PM
فارس: توليد مجدد تندر ايران خودرو و جزئيات مذاكره براي ارائه فيس ليفت
قائم مقام معاون توليد تندر90 ايران خودرو با اشاره به از سرگيري توليد تندر اين شركت از روز شنبه هفته گذشته به تشريح جزئيات برنامه توليد اين خودرو و آخرين مذاكرات با رنو پارس جهت ارائه فيس ليفت (تغيير شكل يافته) تندر پرداخت.

محمدرضا معتمد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: با از سرگيري توليد تندر 90 ايران خودرو،‌ در حال حاضر روزانه 25 دستگاه از اين خودرو در 6 روز هفته در ايران خودرو توليد مي‌شود كه بر اساس برنامه‌ريزي انجام شده اين رقم تا بهمن ماه، روزانه به 120 دستگاه خواهد رسيد.

وي با بيان اينكه هم اكنون توليد هر سه مدل تندر 90 در شركت ايران خودرو در حال انجام است، تصريح كرد: توليد اين خودرو تا پايان سال از هفته‌اي 150 به720 دستگاه خواهد رسيد.

* پرداخت تمام مطالبات رنوپارس تا پايان امسال

معتمد با اشاره به انجام مذاكرات ايران خودرو و شركت رنو پارس جهت پرداخت مطالبات اين شركت اظهار داشت: بحثهاي مالي مربوط به توليد تندر با رنو پارس حل و فصل و قرار شد كل مطالبات رنو پارس طي يك روند مشخص تا پايان سال وصول شود.

وي ادامه داد: كل بدهي ايران خودرو به رنو پارس 52 ميليارد تومان است كه طي دو هفته اخير حدود 30 ميليارد تومان آن پرداخت شده و كل بدهي نيز تا آخر سال پرداخت خواهد شد.

قائم مقام معاون توليد تندر 90 ايران خودرو با اشاره به برنامه‌ توليد 12 تا 13 هزار دستگاه تندر طي سال جاري توسط اين شركت گفت: دليل اصلي توقف توليد تندر 90 ايران خودرو مشكل تامين قطعات "سي. كي. دي " وارداتي بود و در واقع ترخيص اين قطعات در گمرك توسط رنو پارس به دليل تعويق پرداختهاي ايران خودرو متوقف شده بود.

وي تصريح كرد: در شرايط فعلي مشكلي در تامين قطعه تندر90 وجود ندارد.

وي در واكنش به اينكه گفته مي‌شود بخشي از كارگران خط توليد تندر ايران خودرو از خط توليد اين خودرو به خط توليد خودروهاي ديگر مانند پژو 405 و 206 منتقل شده‌اند نيز گفت: در ايران خودرو كسي بدليل توقف خط توليد تندر بي‌كار نشده و البته به طور طبيعي هر زماني كه در يك خط توليد كار بيشتري داشته باشيم، تعداد كارگران در آن خط بيشتر خواهد شد.

* دو فرضيه براي ارائه فيس ليفت تندر

معتمد در ادامه در خصوص ارائه طرح فيس ليفت تندر 90 ايران خودرو نيز اظهار داشت: در اين خصوص دو بحث مطرح است، يكي آن كه فيس ليفت را خودمان ارائه دهيم و ديگري اينكه از فيس ليفت تندر كه توسط رنو در بازارهاي جهاني عرضه شده، استفاده كنيم.

وي با بيان اينكه كار طراحي فيس ليفت تندر توسط ايران خودرو در مراحل نهايي قرار دارد، افزود: در اين رابطه در حال مذاكره با شركت رنو هستيم تا ببينيم كدام روش را انتخاب كنيم كه اميدواريم طي دو ماه آينده اين موضوع نهايي شود.

وي همچنين با اشاره به ارائه مدل اسپورت تندر90 گفت: تاكنون براي هزار دستگاه از اين خودرو سفارش گذاري كرده‌ايم و پيش بيني مي‌شود اين رقم تا پايان امسال به دو هزار دستگاه برسد.

وي در پايان از ادامه مذاكرات ايران خودرو با شركت رنو جهت توليد وانت تندر 90 و همچنين 90 RFU‌ خبر داد.

rmb_ali
18 October 2009, 04:00 PM
رقابت ایران خودرویی ها و پارس خودرویی ها در زمینه پیشی گرفتن از نظر کیفیت در زمینه تولید تندر 90 نیز قابل توجه است ، به گونه ای که با پیشی گرفتن یکی از شرکت ها از دیگری بخش خبررسانی آن شرکت تمامی تلاش خود را برای رسوا کردن شرکت مقابل در این زمینه انجام می دهد ، بهتر است به جای این دعوا ها ، فکری به حال قطعات و نحوه عرضه خدمات به تندر 90 داران شود ! تولید تندر 90 ایران خودرو به 120 دستگاه در روز خواهد رسید براساس تازه ترين توافق صورت گرفته بين گروه صنعتي ايران خودرو و شركت رنو پارس روند توليد تندر90 در ايران خودرو با توليد روزانه 25 دستگاه از سرگرفته شد. محمدرضا معتمد معاون مديرعامل ايران خودرو در توليد تندر90، با بيان اين مطلب تاكيد كرد: اين روند در هفته هاي آينده به 120 دستگاه در روز خواهد رسيد. وي گفت: توليد تندر90 در ايران خودرو از روز چهارشنبه گذشته آغاز شد و به تدريج با تحويل هر چه بيشتر قطعات، روند آمار توليد افزايش مي يابد. معتمد اظهار داشت: با پرداخت بدهي هاي معوقه ايران خودرو به رنو پارس زمينه يك همكاري دامنه دار با اين شركت براي ادامه توليد تندر 90 فراهم شده است. وي تاكيد كرد: خطوط توليد تندر90 ايران خودرو طوري طراحي شده است كه قابليت افزايش توليد به سقف 200 هزار دستگاه در سال را دارد كه 11 درصد نسبت به خودروسازي ديگر از ظرفيت بالايي برخوردار است. معاون مديرعامل ايران خودرو در توليد تندر90 اضافه کرد: با تمهيدات انجام شده، خطوط توليد تندر 90 ايران خودرو ظرفيت توليد 400 دستگاه در روز را دارد. وي مهمترين مزيت توليد تندر 90 ايران خودرو را وجود نيروي انساني متخصص، شبكه گسترده خدمات پس از فروش و استفاده از جديدترين شيوه هاي نظام هاي كيفي است. معتمد تاكيد كرد: سطح كيفي خودرو تندر90 توليدي ايران خودرو در رده خيلي خوب و درگريد A قرار دارد. معاون مديرعامل ايران خودرو در توليد تندر90، تصريح كرد: براساس آخرين نظر سنجي صورت گرفته ميزان مراجعه مشتريان اين خودرو به تعميرگاه ها كاهش يافته كه اين امر نشان دهنده كيفيت خوب تندر 90 ايران خودرو است. معتمد تاكيد كرد: يك گروه از ارزيابان ارشد سازمان بهره وري وابسته به وزارت صنايع و معادن اواخر هفته گذشته از خطوط توليد تندر90 در ايران خودرو بازديد و توانمندي هاي اين شركت را در اجراي استانداردهاي مورد نظر شركت رنو نيسان فرانسه را مطلوب ارزيابي كرد. وي در خصوص تحويل تندر90 به مشتريان گفت: تحويل خودرو به مشتريان تندر90 به موقع و حتي زودتر از موعد مقرر در برنامه قرار گرفته است. معتمد در پايان خاطرنشان کرد: با فشارهاي ايران خودرو و با حفظ منافع كشور، رنو پارس با افزايش ساخت داخل تندر90 موافقت كرده است. طي دو سال گذشته حدود 50 هزار تندر 90 در ايران خودرو توليد و تحويل مشتريان داده شده است. منبع خبر : خبرگزاری موج – 21 مهر 88 پی نوشت 1 : پاسخی به شایعات مبنی برقطع تولید تندر 90 در ایران خودرو و تولید آن در تیراژ بالا توسط پارس خودرو؟! پی نوشت 2 : " براساس آخرين نظر سنجي صورت گرفته ميزان مراجعه مشتريان اين خودرو به تعميرگاه ها كاهش يافته كه اين امر نشان دهنده كيفيت خوب تندر 90 ايران خودرو است. " – با توجه به نحوه ی نوبت دهی برای ارائه خدمات به تندر 90 و همچنین انجام ندادن کامل بسیاری از سرویس ها در تعمیرگاه های مختص رنو ، می توان دلیل مراجعه نکردن مشتریان به این تعمیرگاه ها را از زاویه دیگری نیز بررسی کرد !

منبع از سایت کاریران

mohamad55
18 October 2009, 04:36 PM
:icon_coolمناظره اي براي ميزان مصرف سوخت تندر 90؛:icon_cool
ادعاي شرکت بهينه سازي مصرف سوخت کذب محض است
خبرگزاري موج - نماينده مديرعامل ايران خودرو در اخذ گواهينامه استانداردهاي خودرويي، مسوولان شرکت بهينه سازي مصرف سوخت را به يک مناظره در خصوص مصرف سوخت تندر90 دعوت کرد.

کيوان وزيري در گفتگو با خبرنگار موج، با بيان اين مطلب اظهار داشت: روند اجراي اندازه گيري مصرف سوخت بر اساس مصوبات قانوني سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران توسط شرکت بازرسي کيفيت و استاندارد ايران در سايت هشتگرد و براي تمام توليدات خودروسازان انجام مي شود.
وي که در مورد ادعاي شرکت بهينه سازي مصرف سوخت در خصوص مصرف بيشتر سوخت تندر90 توليدي ايران خودرو نسبت به شرکت رقيب(پارس خودر) سخن مي گفت، بيان کرد: با حضور نمايندگان شرکت خودروسازي، شرکت بازرسي کيفيت و نماينده سازمان حافظت از محيط زيست، "مصرف سوخت تاييد نوع" براي هر خودرو انجام مي شود و هيچ گونه دخل و تصرفي نمي توان در آن داشت.
به گفته وزيري؛ بر اساس آخرين اعلام شرکت بازرسي کيفيت در 31 شهريور ماه امسال و نتايج اعلام شده توسط اين شرکت، مصرف سوخت تندر90 توليدي ايران خودرو در سيکل ترکيبي 9/6 ليتر و براي اتوبان 62/5 ليتر منظور شده است.
نماينده مديرعامل ايران خودرو با تکذيب دوباره ادعاي افزايش مصرف سوخت تندر90 اين شرکت نسبت به محصول مشابه توليدي در پارس خودرو گفت: اعداد و ارقام مربوط به ميزان مصرف سوخت خودروها توسط شرکت بازرسي کيفيت و استاندارد ايران اندازه گيري و اعلام مي شود و ساير سازمان ها در اين خصوص مسووليتي ندارند.
وي خواستار ارايه مستندات از سوي افراد حقيقي و حقوقي در اين خصوص شد و ابراز داشت: نبايد با اظهار نظرها و اعداد و ارقام غيرکارشناسي مربوط به مصرف سوخت، مشتريان و مصرف کنندگان را سرگردان و گمراه کرد.
وزيري متذکر شد: مصرف سوخت تندر 90 توليد ايران خودرو با سوخت ايده آل در تست هاي شرکت رنو به مراتب پايين تر از مصرف سوخت اين خودرو با سوخت هاي داخلي بوده است.
وي در پايان خاطرنشان کرد: بايد در يک مناظره با حضور نمايندگان شرکت بازرسي کيفيت و استاندارد، سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي و سازمان حفاظت از محيط زيست، شرکت بهينه سازي مصرف سوخت کشور مرجع اعداد و ارقام مربوط به ميزان مصرف سوخت تندر90 توليدي ايران خودرو را اعلام کند.

sarir
18 October 2009, 06:03 PM
یه سوال از دوستان داشتم

اول مهر موقع تحویل تندر دفترچه گارانتی اون همراه خودرو نبود با نمایندگی تماس گرفتم .گفتند بعدا دفترچه میاد پس سه هفته دفترچه نیومده و نمایندگی امروز و فردا می کنه آیا دوستان هم همچین مشکلی داشتند ( تحویل از پارس خودرو )
با تشکر

mohamad55
18 October 2009, 06:35 PM
دوستان از برنامه توليد فعلي تندر ايران خودرو و رنگ توليدي خبري دارند؟؟؟

hossein34
18 October 2009, 07:49 PM
یه سوال از دوستان داشتم

اول مهر موقع تحویل تندر دفترچه گارانتی اون همراه خودرو نبود با نمایندگی تماس گرفتم .گفتند بعدا دفترچه میاد پس سه هفته دفترچه نیومده و نمایندگی امروز و فردا می کنه آیا دوستان هم همچین مشکلی داشتند ( تحویل از پارس خودرو )
با تشکر

اگه منظورت دفترچه راهنماست تو این آدرس آپلود کردم

http://www.mediafire.com/?mybuxcycgml

احمدآبادی
18 October 2009, 10:20 PM
با سلام من امروز در سایت پارس خودرو قسمت پیگیری مشخصات خودم و قرار داد را زدم مشخصات من آمد و کد قرارداد و کد رهگیری و یک قسمت نوشته شده بود پذیرش چک و بقیه جا هاش خالی بود می توانید به من بگید از این به بعد چی می شه البته اینم بگم در داخل قرار داد نوشته حداکثر تحویل خودرو 60 روز از تاریخ قرار داد می باشد (تاریخ قرار داد 88/07/21می باشد ) اگر می شور به طور مختصر هم توضیح دهید
ممنون

gandolf05
18 October 2009, 10:37 PM
با سلام من امروز در سایت پارس خودرو قسمت پیگیری مشخصات خودم و قرار داد را زدم مشخصات من آمد و کد قرارداد و کد رهگیری و یک قسمت نوشته شده بود پذیرش چک و بقیه جا هاش خالی بود می توانید به من بگید از این به بعد چی می شه البته اینم بگم در داخل قرار داد نوشته حداکثر تحویل خودرو 60 روز از تاریخ قرار داد می باشد (تاریخ قرار داد 88/07/21می باشد ) اگر می شور به طور مختصر هم توضیح دهید
ممنون

دوست عزیز شما ال پی نوشتی؟
کی ؟کودوم برنامه فروش؟چند پرداختی؟چند باید بدی؟

atteesh
18 October 2009, 11:04 PM
ممنون

براي اينكه مراحل بعدي را اطلاع پيدا كنيد صفحات قبلي اين تاپيك را مرور كنيد من خودم دقيقا ماشينم را كه تحويل گرفتم تمام مراحل را با ذكر تاريخ آنجا نوشته ام .
تندر پارس خودرو - اي يك- رنگ سفيد

احمدآبادی
18 October 2009, 11:09 PM
براي اينكه مراحل بعدي را اطلاع پيدا كنيد صفحات قبلي اين تاپيك را مرور كنيد من خودم دقيقا ماشينم را كه تحويل گرفتم تمام مراحل را با ذكر تاريخ آنجا نوشته ام .
تندر پارس خودرو - اي يك- رنگ سفيد
می شود یک راهنمایی کنید حدود کدام صفحات هست چون 4000 و خورده ای تایپیک هست و 300 خورده ای صفحه اگر کمک کنید ممنون می شوم

احمدآبادی
18 October 2009, 11:13 PM
دوست عزیز شما ال پی نوشتی؟
کی ؟کودوم برنامه فروش؟چند پرداختی؟چند باید بدی؟
خدمت دوست عزیز عرض کنم توی دو سه صفحه قبل اشاره کردم من از توی روزنامه و از طریق دلال ثبت نام کردم اگر خواستید جزئیاتش را براتون می نویسم.

atteesh
18 October 2009, 11:16 PM
می شود یک راهنمایی کنید حدود کدام صفحات هست چون 4000 و خورده ای تایپیک هست و 300 خورده ای صفحه اگر کمک کنید ممنون می شوم

اولا كه پيشاپيش تبريك مي گم بابت ماشين جديد به هر صورت ارزش انتظار را داره
والا براي خودم هم سخت بود كه نوشته هايم در اين تاپيك پر طرفدار را پيدا كنم اما در هر صورت اصل نوشته ام را برايتان اينجا كپي كردم اگه در تهران هستيد اين مراحل بسيار سريعتر انجام مي شوند اما اگر شهرستان هستيد روي همين اعداد حساب كنيد .
تاریخ 3/6 صدور دعوتنامه
4/6 تکمیل وجه وپذیرش چک
17/6 تخصیص و صدور فاکتور
21/6 صدور پلاک و آماده تحویل
26/6 تحويل خودرو
20/7 تحويل پلاك !!!
ثبت نامی پارس خودرو موعد تحویل تیر ماه !!

احمدآبادی
18 October 2009, 11:25 PM
خدمتتون عرض کنم که این برگه را برای من زده البته در بالا و در وسط برگه که ویژه سهمیه نمایندگی و در پایین برگه نوشته حداکثر 60 روز پس از ثبت نام این رو هم اضافه کنم که مهر نمایندگی شیراز خورده ولی تحویل در تهران هستش و محل سکونت من نیز تهران هست (در بالا (تایپیک )تاریخ ثبت نام را زدم و کل مبلغ پرداختیم که بوسیله چک بانکی بود 138973000 ریال بود) یک سوال دیگر شما شماره پلاک ماشین قبلیتون را گرفتید یا اصلاً ماشین داشتید و خودشون دادند

aminkhan2008
19 October 2009, 07:32 AM
میشه بگید کدوم نمایندگی شیراز ؟کی اسم نوشتید؟

irana
19 October 2009, 08:42 AM
دوستان با سلام
من هم ثبته نامي پارس خودرو e1cp هستم البته تحويل آبان.100/5 وديعه اول پرداختم.حالا براي وديعه دوم بايد ماشينمو بفروشم.ميخاستم بدونم اين صدور دعوتنامه و وديعه دوم كي خواهد بود؟ايا تاخير خواهد داشت؟يعني ماشين قبليمو هنوز نفروشم؟ با تشكر

mohajer_137860
19 October 2009, 09:26 AM
درود به دوستان

آمار تولید لوگان در ایران گاری از 3 روز پیش روزانه 20 دستگاه می باشد. در ضمن امروز نیز تولید ادامه دارد.

پاینده باشید .

ernest1
19 October 2009, 01:21 PM
دوستان با سلام
من هم ثبته نامي پارس خودرو e1cp هستم البته تحويل آبان.100/5 وديعه اول پرداختم.حالا براي وديعه دوم بايد ماشينمو بفروشم.ميخاستم بدونم اين صدور دعوتنامه و وديعه دوم كي خواهد بود؟ايا تاخير خواهد داشت؟يعني ماشين قبليمو هنوز نفروشم؟ با تشكر

اینطور که من تجربه کردم و دیدم، پارس خودرو معمولا سر وقت ماشینو تحویل میده به شرط اونکه:
1- تهران باشی
2- مدل ماشینت E1+CPیعنی همین که میخوای بگیری نباشه
(اگه تهران باشی برای اوایل آذر اگه شانست بگه و تا نیمه های دی ماه راه داره. بسته به شانست)
البته امیدوارم همین امروز ماشین بدستت برسه چون نمیدونی چه ماشینیه!!!....

پیشنهاد: اگه تهران هستی تا آخر آبان ماشینتو نفروش
صبر کن تا دعوتنامه ات بیاد اونموقعه که باید ودیعه دوم رو بدی.همون موقع ماشینتو بفروش
وقتی اومد یکهفته تا 2 هفته بعدمیتونی پول ودیعه دوم رو واریز کنی که باز یه هفته بعد پلاک صادر میشه
حالا من: ثبت نام خرداد-تحویل مرداد گفته بودن- 4 شهریور دعوتنامه صادر شد-18 شهریور تکمیل وجه-25 شهریور پلاک خورد و آماده تحویل-4 مهر تحویل گرفتم-البته تهران بودم و از خود کارخونه ثبت نام کردم و مدل ماشین ای یک نبود.
امیدوارم این توضیحات بدرد شما ودیگر دوستان بخوره..........

irana
19 October 2009, 02:36 PM
اینطور که من تجربه کردم و دیدم، پارس خودرو معمولا سر وقت ماشینو تحویل میده به شرط اونکه:
1- تهران باشی
2- مدل ماشینت E1+CPیعنی همین که میخوای بگیری نباشه
(اگه تهران باشی برای اوایل آذر اگه شانست بگه و تا نیمه های دی ماه راه داره. بسته به شانست)
البته امیدوارم همین امروز ماشین بدستت برسه چون نمیدونی چه ماشینیه!!!....

پیشنهاد: اگه تهران هستی تا آخر آبان ماشینتو نفروش
صبر کن تا دعوتنامه ات بیاد اونموقعه که باید ودیعه دوم رو بدی.همون موقع ماشینتو بفروش
وقتی اومد یکهفته تا 2 هفته بعدمیتونی پول ودیعه دوم رو واریز کنی که باز یه هفته بعد پلاک صادر میشه
حالا من: ثبت نام خرداد-تحویل مرداد گفته بودن- 4 شهریور دعوتنامه صادر شد-18 شهریور تکمیل وجه-25 شهریور پلاک خورد و آماده تحویل-4 مهر تحویل گرفتم-البته تهران بودم و از خود کارخونه ثبت نام کردم و مدل ماشین ای یک نبود.
امیدوارم این توضیحات بدرد شما ودیگر دوستان بخوره..........
با تشكر از توضيحات كاملتون
متاسفانه من تهران نيستم.پس با اين اوضاع راه زيادي مونده.اما به نظرتون پيگيري حضوري فايده اي داره يا نه؟

ernest1
19 October 2009, 03:17 PM
با تشكر از توضيحات كاملتون
متاسفانه من تهران نيستم.پس با اين اوضاع راه زيادي مونده.اما به نظرتون پيگيري حضوري فايده اي داره يا نه؟

بله چرا که نه!
حتی اگه تهران نباشین.........

پیگیری حضوری همیشه فایده داره به شرط اونکه اونقدر زیاد نباشه که قیافه تون تابلو بشه و بشناسنتون و یا شما دعواتون بشه و مسئول مربوطه لج کنه و دیگه اصلا همکاری نکنه......

البته پیگیری حضوری بیشتر برای ایران خودرو لازمه و پارس خودرو خیلی نیاز نیست....

اما در موثر بودن پیگیری حضوری همین بس که من با همین پیگیری داشتم یه ماه ماشینمو زودتر از موعد، تحویل میگیرفتم اما چون خودم نخواستم گذاشتم باشه سر موقع...(البته پارس خودرو رو میگم ...)

خلاصه اینکه آقا کار نشد نداره.........

pzolmajd
19 October 2009, 05:27 PM
دوستان
اگر پس از راه اندازی مجدد خط تولید تندر ایران خودرو کسی تندر تحویل گرفته یا سند به نامش خورده بقیه را بی اطلاع نذاره لطفا....:icon_razz

احمدآبادی
19 October 2009, 08:53 PM
میشه بگید کدوم نمایندگی شیراز ؟کی اسم نوشتید؟
با سلام
من در تایپیک های قبلی اگر دقت کنید گفتم که من از دلال گرفتم و دلال خودش قبلا انگار در شیراز ثبت نام کرده و تحویل در تهران می باشد

ببینید ماجرا این طوری بود من از طریق همشهری قسمتی که نوشته حواله به یک خانم زنگ زدم ایشان هر روز به من زنگ می زد و پیشنهاد های مختلفی می داد بعد که ماشین را فروختم و پول آمد دستم به ایشان زنگ زدم و ایشان فرمودند امروز آخرین روز هست باید هرچه سریع تر ثبت نام کنید شما باید برید مرکز فروش پارس خودرو و شماره یک آقایی را داد و هی اصرار می کرد و من شک کردم از چند تا نمایندگی پرسیدم و همه می گفتم مشکلی ندارد ایشان دارد سود پولشو می گیره و انگار ماه یا فصلی به بعضی از نمایندگی ها یک سهمیه ای می دهند و اونا به قیمت های متفاوت می فروشند ما انقدر کشش دادم که وقت قرارمون کنسل شد و ایشان یک شماره آقایی را دادند و من تماس گرفتم اشان فرموندند که فردا بیا پیش من خلاصش کنم فردا رفتم اون آقا نبود و بوسیله تلفن شماره یک خانم دیگه را به من داد من زنگ زدم و اشان واقعاً زبل بودندو چند تا جوان زیر دست داشت که کار های مختلف را انجام می دادند و بالاخره کار مار ا حدود دو سه ساعت انجام داد مبلغ ماشی که 13 خورده ای شد بعد 450 تومن اضافه گرفت و به من گفت که رسید هم نمی دهد و تا 24 ساعت بعد هم در سایت پارس خودرو در قسمت پیگیری اسمتون را می زنند و دیگه تمام

ali_99
20 October 2009, 08:52 AM
خبرگزاري موج - در حالي که نزديک به سه سال از ورود تندر-90 به صنعت خودرو ايران مي‌گذرد، هنوز قراردادهاي مربوط به خدمات پس از فروش و پخش قطعات يدکي اين خودرو امضا نشده است.
</B>
طبق گزارشي که در آخرين جلسه کميته راهبردي تندر-90 ارائه شده، مشتريان اين خودرو از خدمات پس از فروش آن رضايت ندارند و در همين زمينه شکاياتي نيز به مراجع ذي‌ربط رسيده است.در گزارش مطروحه، دليل اين نارضايتي مشتريان، معلق ماندن قراردادهاي خدمات پس از فروش و همچنين پخش قطعات يدکي و به امضا نرسيدن آنها عنوان شده است. مسوولان امر در آخرين جلسه کميته راهبري تندر-90، يکي از اعضا را مسوول رسيدگي به اين موضوع و پيگري امضا نهايي قراردادهاي خدمات پس از فروش و پخش قطعات يدکي تندرکرده‌اند؛ البته ظاهرا بدهي سايپايدک و ايساکو(شرکت‌هاي ارائه دهنده خدمات پس از فروش سايپا و ايران خودرو) به رنوپارس (تامين‌کننده قطعات تندر) نيز يکي ديگر از عوامل وضع نامناسب خدمات پس از فروش تندر-90 و در نتيجه، نارضايتي مشتريان است.
</B>

mohamad55
20 October 2009, 04:40 PM
دوستان عزيز از وضعيت تندرهاي توليدي ايران خودرو و تحويل آنها خبري داريد؟؟؟
اين نمايندگي از بس حرفهاي بي ربط در اين خصوص مي گه گه واقعا آدم كلافه مي شه!! انگار اصلا از وضع توليد اصلا خبري ندارند!!!!:icon_bigg

شكرريز
20 October 2009, 04:58 PM
سلام دوستان

توليد همانطور كه جناب مهاجر خبر ميدهند حدودا روزي 20 تا هست

دو روز پيش رفتم آل داوود گفت نقره اي و طوسي هست بزنم برات .. گفتم پيش بيني سفيدت كي هست ؟! به زير دستش گفت برو توليد خط رو گزارش بيار .. اومد گفت نيست .. خودش زنگ زد به خط گفت برنامه توليد رو بفرستيد .. گفتن فرستاديم صبح تو سيستم هست .. باز كرد و گفت كه ميتوني صبر كني سفيد هست

من هم تشكر كردم و اومدم ..

امروز صبح رفتم .. گفت هنوز خبري نيست .. اما الان كه سايت رو ميبينم وضعيت رو زده - (خط تيره) و 42 هزار هم مانده حساب هست ..
خدا رو شكر

انشا ا.. دوستان هم هر چه زودتر با پيگيري خوب .. باعث بشن روئساي اين سيستمها جرات نكنن همچين بازيهايي با ملت بكنن
يا حق

pzolmajd
20 October 2009, 05:12 PM
سلام دوستان

دو روز پيش رفتم آل داوود گفت نقره اي و طوسي هست بزنم برات .. گفتم پيش بيني سفيدت كي هست ؟! به زير دستش گفت برو توليد خط رو گزارش بيار .. اومد گفت نيست .. خودش زنگ زد به خط گفت برنامه توليد رو بفرستيد .. گفتن فرستاديم صبح تو سيستم هست .. باز كرد و گفت كه ميتوني صبر كني سفيد هست

امروز صبح رفتم .. گفت هنوز خبري نيست .. اما الان كه سايت رو ميبينم وضعيت رو زده - (خط تيره) و 42 هزار هم مانده حساب هست ..
خدا رو شكر

انشا ا.. دوستان هم هر چه زودتر با پيگيري خوب .. باعث بشن روئساي اين سيستمها جرات نكنن همچين بازيهايي با ملت بكنن
يا حق
دوست عزیز
احتمالا نپرسیدید که برای رنگ های نقره ای و خاکستری مدل SLX ،تحویل به چه نوبت هایی درحال انجام است (براساس تاریخ تکمیل وجه):tire:

شكرريز
20 October 2009, 05:32 PM
با عرض معذرت از شما ... از مدلهاي بالاتر خبري نگرفتم .. چون از قبل ميدونستم كه اي صفر كمتر از 10 نفر تكميل وجه شده موندن .. از اين جهت پيگير اي صفر بودم

اگر باز رفتم انشا ا.. ميپرسم كه مدلهاي ديگه تو چه وضعيتي هستن؟

يا حق

mohajer_137860
20 October 2009, 08:11 PM
دوستان درود

آمار تولید دیروز لوگان در ایران فرقون 19 دستگاه و امروز نیز 20 دستگاه بود.

پاینده باشید.

llllsaeidllll
20 October 2009, 09:27 PM
سلام دوستان

خدا رو شكر

يا حق

سلام
من هم e1 cp تحویل اردیبهشت هستم و طی 5 روز گذشته چند بار به حالت خط تیره و دوباره برگشت از تخصیص توی سایت نوشته وقتی خط تیره زده به نمایندگی زنگ زدم اونا تو سیستمشون فاکتور شده بود دفعه اول رنگ خاکستری و دفعه دوم رنگ سفید و مانده حساب مشتری هم هر بار مبلغی زده بودشما هم تو این حالت زنگ بزن نمایندگی جزئیات بیشتری دارند
تو آخرین مراجعه به سایت دوباره خط تیره و مبلغ مانده کمتری نسبت به قبل (شاید تو نرخ سود تجدید نظر کردن) و البته این تغییرات بعد از ساعت اداری یعنی 6 بعد از ظهر انجام شده

اما قضیه برگشت از تخصیص !!!!!! بازی جدیدی است که امیدوارم شما دچارش نشید

sonara44
20 October 2009, 10:33 PM
سلام
من هم e1 cp تحویل اردیبهشت هستم و طی 5 روز گذشته چند بار به حالت خط تیره و دوباره برگشت از تخصیص توی سایت نوشته وقتی خط تیره زده به نمایندگی زنگ زدم اونا تو سیستمشون فاکتور شده بود دفعه اول رنگ خاکستری و دفعه دوم رنگ سفید و مانده حساب مشتری هم هر بار مبلغی زده بودشما هم تو این حالت زنگ بزن نمایندگی جزئیات بیشتری دارند
تو آخرین مراجعه به سایت دوباره خط تیره و مبلغ مانده کمتری نسبت به قبل (شاید تو نرخ سود تجدید نظر کردن) و البته این تغییرات بعد از ساعت اداری یعنی 6 بعد از ظهر انجام شده

اما قضیه برگشت از تخصیص !!!!!! بازی جدیدی است که امیدوارم شما دچارش نشید

دوست عزيز احتمالا مشكلات سايت باعث اين معظل شده .
مطمئن باشيد تا آواسط هفته آينده ماشينتونو تحويل ميگيرين .

ir_majhool
20 October 2009, 11:49 PM
ما که بالاخره ماشینو گرفتیم سندشم دیدم نوشته slx e2 lp دیگه نمیدونم چیه
بعد از 8 ماه

pzolmajd
21 October 2009, 12:42 AM
بعد از 8 ماه

به سلامتی و تندرستی، به امید حق از رانندگی با ماشینتون لذت ببرید:icon_cool

بنابراین اطلاعاتی که دو روز پیش در سایت گذاشتم کاملا درسته یعنی برای رنگ خاکستری SLX افرادی که تا تاریخ 20 مرداد تکمیل وجه کرده اند خودروی خود را تحویل گرفته اند ولی از بعدش بی اطلاعم، اگر از دوستان کسی SLX نقره ای تحویل گرفته لطفا خبر کنه....:icon_razz

mohamad55
21 October 2009, 02:01 PM
بعد از 8 ماه

دوست عزيز شما هم حضوري پيگيري كرديد؟؟؟ يا از كرم نمايندگي بوده!!:icon_arro

mohamad55
21 October 2009, 03:55 PM
رئيس سازمان استاندارد در خصوص مصرف سوخت تندر90 عنوان کرد:
جاي 6 با 9 عوض شده است!:icon_smil
خبرگزاري موج - در حالي که طي چند روز گذشته اخباري مبني بر يکسان نبودن مصرف سوخت تندر90 ايران خودرو با همتاي پارس خودرويي آن منتشر شده است، رييس سازمان استاندارد با رد اين موضوع، تفاوت در ميزان مصرف سوخت اين محصول را اشتباه تايپي دانست.

نظام الدين برزگري در گفت و گو با خبرنگار موج، با بيان اينکه امکان ندارد مصرف سوخت تندر90 ايران خودرو از تندر پارس خودرو بيشتر باشد، تاکيد کرد: مرکز تست ايران به عنوان زير مجموعه سازمان بازرسي استاندارد و کيفيت، مرجع اندازه گيري ميزان مصرف سوخت خودروها به حساب مي آيد و جدولي را در همين زمينه تهيه و به سازمان بهينه سازي مصرف سوخت ارائه داده، که متاسفانه طي اشتباهي تايپي مصرف سوخت تندر ايران خودرو را بالاي 9 ليتر درج کرده است.
وي ادامه داد: وقتي هر دو تندر از موتوري يکسان بهره مي برد، چطور ممکن است مصرف سوخت يکي از ديگر يبيشتر باشد؟
اظهارات برزگري در شرايطي است که چندي پيش سازمان بهينه سازي مصرف سوخت، جدولي را مبني بر ميزان مصرف سوخت خودروها ارائه داد و طي آن اعلام کرد که تندر ايران خودرو 63/9 ليتر در سيکل ترکيبي بنزين مي سوزاند، اين در حالي است که تندر پارس خودرو طبق اين جدول 96/6 ليتر در سيکل ترکيبي مصرف مي کند.
هر چند به گفته رييس سازمان استاندارد، تفاوت در مصرف سوخت تندر90، از اشتباه تايپي ناشي شده، اما بايد اين پرسش را مطرح کرد که آيا، بيشتر بودن مصرف سوخت پژو 405 از سمند نيز، با توجه به حجم موتور يکسان و وزن کمتر 405، اشتباه تايپي است؟

mohajer_137860
22 October 2009, 08:05 AM
تندر پارس خودرو گران‌تر از تندر ایران خودرو!
شاید به دلیل اخبار منتشر شده مبنی بر مصرف سوخت کمتر تندر پارس خودرو نسبت به تندر ایران خودرو باشد و شاید هم نه، اما هر چه هست در حال حاضر میان نرخ این دو، تفاوت قیمتی حدودا 300‌هزار تومانی به چشم مي‌آید، به نحوی که تندر E2 پارس خودرو هم‌اکنون 15‌ميليون و 300‌هزار تومان قیمت دارد اما همتای ایران خودرویی آن اگر در بازار موجود باشد، با نرخ 15‌ميليون تومان به فروش مي‌رسد.
این اختلاف قیمت 300‌هزار تومانی البته در بین دو مدل دیگر تندر نیز به چشم مي‌آید.
هم اکنون تندر E1 پارس خودرو با قیمت 12‌ميليون و 500‌هزار تومان به فروش مي‌رسد.
تندر-90 مدتهاست که از وضعیت تولید مناسبی برخوردار نبوده و مسائل مربوط به تامین قطعات این خودرو و بدهی‌های خودروسازان به رنوپارس (تامین‌کننده قطعات تندر) به جز مقطع نسبتا کوتاهی در اواخر سال 86، هیچگاه اجازه نداد این محصول رنگ آرامش را به خود ببیند.
این موضوع در نهایت افزایش قیمت افسارگسیخته تندر-90 را طی یکی دو سال گذشته تا به امروز در پی داشته است.
مسوولان امر البته طي هفته گذشته تصميم گرفتند که تا پايان امسال 20‌هزار تندر-90 در ايران خودرو و پارس خودرو به توليد رسيده و سال بعد نيز اين رقم به 90‌هزار دستگاه بالغ شود. به گفته مسوولان، اين موضوع به همراه افزايش داخلي سازي قطعات، منجر به کاهش قيمت تندر-90 خواهد شد.

mohamad55
22 October 2009, 11:49 AM
رئيس سازمان استاندارد در خصوص مصرف سوخت تندر90 عنوان کرد:
جاي 6 با 9 عوض شده است!:icon_smil
خبرگزاري موج - در حالي که طي چند روز گذشته اخباري مبني بر يکسان نبودن مصرف سوخت تندر90 ايران خودرو با همتاي پارس خودرويي آن منتشر شده است، رييس سازمان استاندارد با رد اين موضوع، تفاوت در ميزان مصرف سوخت اين محصول را اشتباه تايپي دانست.

نظام الدين برزگري در گفت و گو با خبرنگار موج، با بيان اينکه امکان ندارد مصرف سوخت تندر90 ايران خودرو از تندر پارس خودرو بيشتر باشد، تاکيد کرد: مرکز تست ايران به عنوان زير مجموعه سازمان بازرسي استاندارد و کيفيت، مرجع اندازه گيري ميزان مصرف سوخت خودروها به حساب مي آيد و جدولي را در همين زمينه تهيه و به سازمان بهينه سازي مصرف سوخت ارائه داده، که متاسفانه طي اشتباهي تايپي مصرف سوخت تندر ايران خودرو را بالاي 9 ليتر درج کرده است.
وي ادامه داد: وقتي هر دو تندر از موتوري يکسان بهره مي برد، چطور ممکن است مصرف سوخت يکي از ديگر يبيشتر باشد؟
اظهارات برزگري در شرايطي است که چندي پيش سازمان بهينه سازي مصرف سوخت، جدولي را مبني بر ميزان مصرف سوخت خودروها ارائه داد و طي آن اعلام کرد که تندر ايران خودرو 63/9 ليتر در سيکل ترکيبي بنزين مي سوزاند، اين در حالي است که تندر پارس خودرو طبق اين جدول 96/6 ليتر در سيکل ترکيبي مصرف مي کند.
هر چند به گفته رييس سازمان استاندارد، تفاوت در مصرف سوخت تندر90، از اشتباه تايپي ناشي شده، اما بايد اين پرسش را مطرح کرد که آيا، بيشتر بودن مصرف سوخت پژو 405 از سمند نيز، با توجه به حجم موتور يکسان و وزن کمتر 405، اشتباه تايپي است؟

:icon_cool با توجه به موضوع فوق مصرف سوخت تندر ايران خودرو 93/6 و تندر پارس خودرو 96/6 مي باشد و تندر پارس خودرو بيشتر بنزين مي سوزاند!!!:icon_razz

شكرريز
22 October 2009, 03:15 PM
سلام دوستان

قرار هست هفته آینده دعوت نامه تحویل اردیبهشت فرستاده بشه .. با توجه به اینکه تولید انشا ا.. ادامه خواهد داشت نکته ای قابل ملاحظه این هست که هر کس زودتر تکمیل وجه کند در نوبت تحویل هم جلوتر هست ..

راستی ای صفر من هم سند خورد

امیدوارم همه دوستان هم بی دقدقه به حقوقشون برسند

(یادمان باشد حق دیگران را بدهیم و حق خود را بگیریم)

aminkhan2008
23 October 2009, 09:39 AM
از شروع دور جدید ثبت نام توی هیچکدام از فرقون سازیها خبری نیست؟
من اگر ایران خودرو 14% ثبت نام کنه حاضرم پولم بدهم به ایران خودرو ولی به پارس خودروی دزد ندهم.آخه زور داره 10میلیون پول بدهی و 6%سود بهت بدهن تازه تحویلش هم کی بشه(حداقل 6 و حداکثر 10 الی 11 ماه دیگه).واقعا زور داره!!!!!!!.بعدشم تازه قیمت موقع تحویلش اصلا معلوم نیست.لا اقل اونجوری با14%یک سود بانکی گیرت میاد.

mohajer_137860
23 October 2009, 09:58 AM
درود به دوستان

آمار تولید لوگان در روز 4 شنبه 19 دستگاه بود.
دیروز 5 شنبه نیز 21 دستگاه تولید شد.
این جمعه در ایرانخودرو روز کاری نیست.

پاینده باشید.

Shahzadeh kocholoo
23 October 2009, 08:44 PM
امید وارم همه دوستان تندر سوار شنو دیگه این مشکلاتو نداشته باشند !
به امید روزی که کسی تو نوبت تندر نمونه !

mohajer_137860
24 October 2009, 02:22 PM
آبان ۱۳۸۸

فراز کيفي، فرود کمي!
خبرگزاري موج - گروه صنعت

به گزارش موج، تندر90 در حالي هم اکنون سومين سال حضور خود در صنعت خودرو ايران را پشت سر مي گذارد که نگاهي به آمار و اطلاعات توليد اين محصول فرانسوي، از روند رو به صعود کيفي و در عين حال کشو قوس هاي کمي آن حکايت دارد، به نحوي که تندر90 طي اين حدودا سه سال، همواره از بعد کيفي رشد کرده، اما توليد آن با نوسان روبرو و در نهايت رو به نزول رفته است.
آغاز توليد رسمي اين خودرو به زمستان 85 بر مي گردد و طي آن ايران خودرو 54 دستگاه تندر را به توليد رساند، اما پارس خودرو حتي يک دستگاه از اين محصول را نيز توليد نکرد، اين در شرايطي است که پارس خودرو طي سه ماه ابتدايي سال 86 حدودا دو برابر ايران خودرو، تندر90 توليد کرد.
طبق آمار سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران، در بازه زماني مذکور فقط 983 دستگاه تندر90 در کشور به توليد رسيده و اين رقم در انتهاي تابستان، به چهار هزار و 283 دستگاه رسيده است.
ايران خودرو و پارس خودرو در پاييز 86، به روند صعودي توليد تندر90 ادامه داده و در پايان پاييز آماري، 14 هزار و 135 دستگاهي را از خود بر جاي جا گذاشتند.
منحني توليد تندر90 در زمستان نيز رو به بالا رفت، به نحوي که آمار توليد اين خودرو طي سال 86 و در پايان اسفند ماه، به 26 هزار و 935 دستگاه رسيد.
آمار نشان مي دهد که در سال 86، پارس خودرو همواره بيش از ايران خودرو، تندر90 به توليد رسانده است.
با ورود به سال 87، خودروسازان داخلي به روند رو به رشد خود در توليد تندر90 ادامه دادند، به نحوي که در بهار اين سال 10 هزار و 837 دستگاه از اين ميهمان فرانسوي را به توليد رسانده و در پايان تابستان نيز اين رقم به 25 هزار و 258 دستگاه صعود کرد، يعني حدود شش برابر توليد نيمه نخست سال 86؛
مجموع توليد تندر90 در پايان پاييز اين سال به 42 هزار و 247 دستگاه رسيد و ايران خودرو و پارس خودرو در نهايت توانستند در انتهاي سال گذشته، 51 هزار و 785 دستگاه تندر90 را از خط توليد خود خارج کنند.
تا اينجاي کار، تندر90 به رغم آنکه همواره توليدش از برنامه عقب بود، اما روند رو به رشدي را از خود نشان داد، اين در شرايطي است که با ورود به سال 88، نه تنها عقب ماندگي توليد اين محصول نسبت به برنامه تدويني، ادامه يافت بلکه روند صعودي توليد نيز متوقف و آمار تندر90 نسبت به سال 87، منفي شد.
بدهي خودروسازان (به خصوص ايران خودرو) به رنوپارس(تامين کننده قطعات تندر) و اختلال در ارسال قطعات، تندر90 را به جاده حاشيه برد، به نحوي که تا پايان خرداد 88، ايران خودرو فقط يک هزار و 48 دستگاه تندر را به توليد رساند و پارس خودرو نيز آماري سه هزار و 472 دستگاهي را از خود به جا گذاشت.

http://www.mojnews.com/iCFileHandler.aspx?FieldName=img_Image&Contract=cms_Contents_I_Images&Size=250&StartupService=Read&BaseRecord=386415

اين بدان معنا بود که خودروسازان داخلي، در توليد تندر حدود 42 درصد افت را طي بهار امسال و در مقايسه با بهار سال 87 تجربه کرده اند.
توليد نزولي تندر90 طي تابستان امسال نيز ادامه يافت و ايران خودرو طي شش ماه نخست امسال و در مقايسه با سال گذشته، کاهش 77 درصدي را تجربه و پارس خودرو نيز افت 29 درصدي را به خود ديد.
بايد ديد تا شش ماه دوم سال 88، توليد تندر90 چه روندي را طي کرده و رو به صعود مي رود و يا رو به نزول؟
تندر90 در حال حاضر جزو با کيفيت ترين خودروهاي داخلي به حساب آمده و در رده محصولات خيلي خوب صنعت خودرو ايران قرار دارد.

sarir
24 October 2009, 02:49 PM
دوستان شما برگه گارانتی خوردو را کی تحویل گرفتید ( منظورم دفترچه گارانتی نیست )
من یک ماه پیش خودرو را تحویل گرفتم همه مدارک ماشین اومده به جز برگه گارانتی
نمایندگی میگه هنوز نیومده . آخه مگه میشه ؟

mohamad55
24 October 2009, 03:14 PM
دوستان از تحويل تندرهاي slx (تبديل مرداد )ايران خودرو خبري دارند؟؟؟:icon_cry:
من از اينكه هر روز قسمت ((استعلام وضعيت قرارداد)) سايت ايران خودرو را چك كردم ديگه كلافه شدم!!:icon_twis

pzolmajd
24 October 2009, 03:50 PM
من از اينكه هر روز قسمت ((استعلام وضعيت قرارداد)) سايت ايران خودرو را چك كردم ديگه كلافه شدم!!:icon_twis

سلام دوست عزیز
قصد دارم این هفته برای پنجمین بار سری بزنم به ایران خودرو، اگر خبری گرفتم اطلاع می دم.:icon_cool

amir_san
24 October 2009, 05:41 PM
بخشنامه تبديل آبان

http://sales.ikco.com/letter/2550.pdf

بازم تبديل :icon_cry:

mohamad55
24 October 2009, 06:43 PM
بخشنامه تبديل آبان

http://sales.ikco.com/letter/2550.pdf

بازم تبديل :icon_cry:
بازم تبديل !
با وجود اعلامهاي مسئولين ارشد ايران خودرو مبني بر ادامه توليد تندر بازهم تبديل مي كنن؟؟
:icon_cry:اصلا معلوم اينجا چه خبره!![/

mohajer_137860
24 October 2009, 08:02 PM
بازم تبديل !
با وجود اعلامهاي مسئولين ارشد ايران خودرو مبني بر ادامه توليد تندر بازهم تبديل مي كنن؟؟
:icon_cry:اصلا معلوم اينجا چه خبره!![/

درود به همه دوستان

فعلا تولید ادامه دارد.ایرانخودرو بخشنامه تبدیل میزند تا از آشوبهای احتمالی جلوگیری کند و با مدعیان کمتری طرف باشد.
بالاخره خیلی ها تبدیل کرده اند.
حرف نمایندگیها و کارشناسان ایران فرقون در مورد توقف تولید را باور نکنید.شماها فعلا تبدیل نکنید.
مجبورند خودروهای کسانیکه تبدیل نمیکنند را تحویل بدهند!

امروز 22 دستگاه تولید شد.
در ضمن 25 بدنه نیز تولید شد که برای فردا تو خط تولید قرار بگیرند.

موفق باشید.

reza-ir
24 October 2009, 08:53 PM
سلام محمد جان شما از كدام نمايندگي تو تبريز ثبت نام كردي ؟ من ثبت نام از قايميان هستم !

ernest1
25 October 2009, 04:36 AM
یه نکته:

اولا دوستان محترمی که تندر 90 از ایران خودرو ثبت نام کردن....
به نظر من تا جایی که میتونن به هیچ وجه تبدیل نکنن.....
حداقل تا حالا که صبر کردن .......با مراجعه حضوری و پیگیری سعی کنن حتما تندر 90 بگیرن.....
آخه معلوم نیست کی و چه جوری دوباره بتونن تندر 90 ثبت نام کنن!
یکی از دوستان تندر 90 گرفت و فروخت به امید اینکه بتونه دوباره ثبت نام کنه الان مثل چی ... پشیمونه!!

دوما: دوستان اگه دقت کرده باشن
تا قبل از این روال ثبت نام در پارس خودرو اینجووری بود که بسته به مدل تندر 90 مبلغ 5 و خورده ای پیش پرداخت میدادی و ما بقی موقع تحویل....
اما از وقتی که ایران خودرو تولید رو کم کرد و درخواست ثبت نام ها به سمت پارس خودرو متوجه شد ،
پارس خودرو مبلغ پیش پرداخت رو به 8 ودر مواردی به 10 میلیون افزایش داد....
اونم تحویل 7 الی 8 ماه دیگه
تازه هر وقت زنگ میزنی سراغ ثبت نام تندر 90 رو میگیری یه جوری جوابتو میدن انگار مثلا ازشون سراغ جنس خلاف میگیری!!!!
آخه کجای دنیا 70 تا 80 درصد مبلغ خودرو رو باید بدی بعد 8 ماه دیگه بهت ماشین تحویل بدن؟؟؟؟!!!!

mohajer_137860
25 October 2009, 07:45 AM
رويداد
500دستگاه تندر 90 در فاز نخست تحويل تاکسيراني تهران مي شود

ایرنا - مشاور مديرعامل پارس خودرو در فاز نخست از تحويل 500 دستگاه سواري تندر 90 براي سازمان تاکسيراني تهران خبر داد.

مجتبي رضايي افزود: براساس قرارداد منعقده مقرر است در فاز دوم سه هزار دستگاه تندر 90 جهت استفاده در ناوگان حمل‌ونقل عمومي تحويل تاکسيراني تهران شود.
وي با بيان آنکه اين خودروها بصورت دوگانه سوز توليد شده‌اند، تصريح کرد: تمام خودروهاي يادشده با رنگ زرد بتدريج تحويل سازمان تاکسيراني تهران خواهند شد.
مشاور مديرعامل شرکت پارس خودرو سپس از صادرات تندر 90 براي استفاده در ناوگان تاکسيراني عراق خبر داد و افزود: تا 15 روز آينده صادرات اين خودرو به عراق توسط اين شرکت آغاز مي‌شود و تا پايان سال 2009 سه‌هزار و 200 دستگاه تندر به اين کشور صادر مي‌شود.
رضايي اظهار داشت: در فاز دوم نيز پنج‌هزار و 400 دستگاه تندر 90 جهت استفاده در ناوگان تاکسيراني شهرهاي مختلف عراق به اين کشور صادر خواهد شد.
وي گفت: براساس قرارداد منعقده با عراق تا سال 2010 شرکت پارس خودرو در مجموع هشت‌هزار و 600 دستگاه تندر 90 به عراق صادر خواهد کرد.

mohamad55
25 October 2009, 09:28 AM
سلام محمد جان شما از كدام نمايندگي تو تبريز ثبت نام كردي ؟ من ثبت نام از قايميان هستم !

سلام
ثبت نام از نمايندگي قائميان است ولي هر وقت زنگ ميزنم و با احترام پيگيري مي كنم انگار ارث باباشون و مي خوام! جواب سر بالا ميدن !!! :icon_ques

pzolmajd
25 October 2009, 11:32 AM
قابل توجه دوستانی که منتظر SLX هستند
امروز برای پنجمین بار به کیلومتر 14 جاده قدیم رفتم اولا متوجه شدم با وجودی که در تاریخ 5/12 مدارک تکمیل وجه را به نمایندگی داده ام اما در اداره مرکزی فروش ثبت مدارک در تاریخ 5/15 انجام شده است دوما اینکه برای رنگ نقره ای این مدل، دوستانی که مدارکشان تا 5/12 ثبت شده سند به نامشان صادر شده و برای رنگ خاکستری هم تا 5/18. بنابراین تا رسیدن نوبت بنده 3 روز کاری فاصله است اما معلوم نیست با این روند تولید چند روز طول بکشد تا نوبت من برسد اما پیش بینی خودشان حدود یک هفته است. امیدوارم تمامی دوستانی که تکمیل وجه کرده اند سریعتر به تندرشون برسند. ضمنا با توجه به موجودی امروز صبح، به من پیشنهاد شد با پرداخت مبلغ 850 هزارتومان دیگر، مدل آپشن را انتخاب کنم اما چون ظاهر این مدل را از نزدیک ندیده ام و آنچه را هم که در اینترنت دیده ام نمی پسندم ترجیح دادم منتظر بمانم.:tire:

reza-ir
25 October 2009, 12:19 PM
هر وقت زنگ ميزنم و با احترام پيگيري مي كنم انگار ارث باباشون و مي خوام! جواب سر بالا ميدن !!! :icon_ques
اين نمايندگي از وقتي كه نمايندگي هيوندايي رو گرفته ديگه به ما ... دوما باور كن اون جواب سر بالا رو هم نمي دن . هر وقت ميري سوال بپرسي عين گوسفند به آدم نگاه مي كنه ؟

nazynabavy
25 October 2009, 01:07 PM
[quote=pzolmajd;758657]قابل توجه دوستانی که منتظر SLX هستند
امروز برای پنجمین بار به کیلومتر 14 جاده قدیم رفتم اولا متوجه شدم با وجودی که در تاریخ 5/12 مدارک تکمیل وجه را به نمایندگی داده ام اما در اداره مرکزی فروش ثبت مدارک در تاریخ 5/15 انجام شده است دوما اینکه برای رنگ نقره ای این مدل، دوستانی که مدارکشان تا 5/12 ثبت شده سند به نامشان صادر شده و برای رنگ خاکستری هم تا 5/18. بنابراین تا رسیدن نوبت بنده 3 روز کاری فاصله است اما معلوم نیست با این روند تولید چند روز طول بکشد تا نوبت من برسد اما پیش بینی خودشان حدود یک هفته است. امیدوارم تمامی دوستانی که تکمیل وجه کرده اند سریعتر به تندرشون برسند. ضمنا با توجه به موجودی امروز صبح، به من پیشنهاد شد با پرداخت مبلغ 850 هزارتومان دیگر، مدل آپشن را انتخاب کنم اما چون ظاهر این مدل را از نزدیک ندیده ام و آنچه را هم که در اینترنت دیده ام نمی پسندم ترجیح دادم منتظر بمانم.:tire:[/quote
اگر منظور شما از مدل SLX همون E2 پایه باشه ارزش داره که با 850000 تومان بیشتر مدل اسپرت را که کیت بدنه رنو فرانسه روش نصب میشه بگیری ولی اگر E2-LP هستی ارزش نداره.
در سری اول ثبت نام تندر مدل E2-LP هفتصد و بیست هزار تومان گرونتر از مدل E2-SLX بود البته قیمت کارخونه ای نه بازار!!!

احمدآبادی
25 October 2009, 08:38 PM
با سلام
به همه دوستان امیدوارم همگی خوب و خوش سلامت در پناه حضرت حق باشید
من دو تا سوال داشتم
1- تاریخ ثبت نام من 88/07/21 است
تاریخ چک من 88/07/13 است
و مبلغ واریزی من 138/973/000 ریال است و زمان تحویل را نوشته حداکثر 60 روز
می خواستم بدونم از چه تاریخی من باید روز شماری کنم برای تحویل یا احیاناً زنگ زدن کارخانه جهت دریافت
2- یکی از دوستان فرموده بودند که E2+SLX می خواستم بدونم من از کجا می تونم بفهمم که E2من LPاست یا SLX در قرار داد من نوشته E2 لوکس بنزینی با گیربوکس معمولی یکی از همکارام گفت که از پول واریزی می خواستم کسی اگر می دونم کمک به آگاهی افرادی که مثل من هستند انجام دهند.
ممنون

amir_san
25 October 2009, 09:32 PM
با سلام
من دو تا سوال داشتم
تاریخ چک من 88/07/13 است
می خواستم بدونم از چه تاریخی من باید روز شماری کنم برای تحویل یا احیاناً زنگ زدن کارخانه جهت دریافت
2- یکی از دوستان فرموده بودند که E2+SLX می خواستم بدونم من از کجا می تونم بفهمم که E2من LPاست یا SLX در قرار داد من نوشته E2 لوکس بنزینی با گیربوکس معمولی یکی از همکارام گفت که از پول واریزی می خواستم کسی اگر می دونم کمک به آگاهی افرادی که مثل من هستند انجام دهند.
ممنون

فكر كنم پارس خودرو ثبت نام كرديد حدود 2 ماه ديگه منتظر تماس باشيد:icon_cool

تندر شما e2LP فول هست (رينگ و ...)

دوستان
دعوتنامه ما هم بالاخره اومد E1CP تحويل ارديبهشت ايران ...
ثبت نام من با كارت طلايي 2 ستاره بود كه به نظر اباري ميومد ولي توي يكي از بند هاي دعوتنامه گفته اگه نخواستيد ميتونيد 370 هزار تومان كمتر بريزيد. به نظرتون كارت طلايي رو بگيرم يا نه؟ البته قيمت بيمه بدنه كامل رو براي اين تيپ حدود 400 بهم قيمت دادن، كدوم بهتره؟

reza-ir
25 October 2009, 09:49 PM
سلام به همه دوستان
ضمن تبريك به دوست عزيزamir_san (http://64.22.87.85/member.php?u=122188) به خاطر اومدن دعوتنامه
از اهالي فن كسي در رابطه با رنگ هاي تندر 90 ايرانخودرو اطلاعي داره . تو قرداد من رنگ ماشين رو زده سفيد شيري پرشين . مي خواستم بدونم اين شيري چيه ؟ همون سفيده يا فرق داره ؟

mehdizadeh04
25 October 2009, 10:15 PM
سلام به همه دوستان
ضمن تبريك به دوست عزيزamir_san (http://64.22.87.85/member.php?u=122188) به خاطر اومدن دعوتنامه
از اهالي فن كسي در رابطه با رنگ هاي تندر 90 ايرانخودرو اطلاعي داره . تو قرداد من رنگ ماشين رو زده سفيد شيري پرشين . مي خواستم بدونم اين شيري چيه ؟ همون سفيده يا فرق داره ؟

با سلام خدمت شما دوست عزیز
منظور از سفید شیری همون سفید معمولی هستش!
نمیدونم چرا اسم سفید رو اینجوری انتخاب کردن؟
موفق باشید

mohajer_137860
26 October 2009, 07:29 AM
رنوپارس برنده اصلي دعواي ايران‌خودرو و پارس‌خودرو

ايسنا - در حالي كه مشكلات مربوط به توليد تندر-90 همچنان به قوت خود باقي‌است، تكليف نهايي اين موضوع همچنان نامشخص و پيگيري‌ها در وزارت صنايع و معادن همچنان ادامه دارد.

در اين بين به نظر مي‌رسد كه رنوپارس به عنوان تنها تامين‌كننده قطعات اين خودرو خارج از گود نشسته و فقط نظاره‌گر ماجرا است.
داستان توليد تندر-90 در دو كارخانه ايران‌خودرو و پارس‌خودرو و مشكلات تيراژ پايين آن تكراري و ملال‌آور شده است. در حالي كه مصرف‌كنندگان همچنان بايد به دليل نبود فروش آزاد، اين خودرو (به‌ويژه در مدل E0 و E1) را با اختلاف قيمت‌هاي حداقل دو‌ميليون توماني از بازار تهيه‌ كنند، ظرفيت بدون استفاده مانده خطوط توليد اين خودرو در دو شركت سازنده آن همچنان خاك مي‌خورد!
رنوپارس دليل اين مشكل در ايران‌خودرو را همانند گذشته به بدهي‌هاي اين شركت داخلي مرتبط مي‌داند (چيزي حدود 700‌ميليارد ريال)، ولي اوضاع در ديگر سازنده اين خودرو نيز چندان مساعد نيست؛ به طوري كه با وجود بي‌استفاده بودن بخشي از ظرفيت خط توليد به دليل نبود قطعه هنوز بخشي از تعهدات قبلي به دليل تيراژ پايين بي‌پاسخ مانده و اين در حالي است كه طبق اعلام مديران پارس‌خودرو، اين شركت بدهي خود به رنوپارس را تقريبا تسويه كرده است.
جالب اينجاست كه مديران اين دو شركت اظهار مي‌كنند كه قيمت قطعات خريداري آن‌ها از رنوپارس بيش از مقدار واقعي آن‌هاست، ولي گويا با توجه به انحصاري كه در شبكه تامين قطعات اين خودرو وجود دارد، صداي آن‌ها به جايي نمي‌رسد. كار حتي تا جايي پيش رفت كه ايران‌خودرو چندي پيش خط توليد اين خودرو را متوقف كرد، ولي از چند روز پيش دوباره با هزاران مصلحت‌انديشي، توليد در تيراژ بسيار پايين از سر گرفته شد. رنوپارس نيز قاطعانه مي‌گويد كه تا پول ندهيد از قطعه خبري نيست! با اين شرايط و با توجه به اوضاع مالي نه چندان مناسب ايران‌خودرو هيچ آينده روشني نسبت به توليد اين خودرو قابل تصور نيست. در همين راستا چندي پيش مديران دو شركت داخلي سازنده تندر-90 با هم تفاهم كردند كه توليد اين خودرو به يك كدام از آن‌ها واگذار شود و طرح مشترك خود را به وزارت صنايع و معادن بردند كه البته تاكنون وزير تصميم جدي براي آن نگرفته و به يكي از معاونانش براي پيگيري اين موضوع ماموريت داده است.

kami786
26 October 2009, 08:40 AM
فكر كنم پارس خودرو ثبت نام كرديد حدود 2 ماه ديگه منتظر تماس باشيد:icon_cool

تندر شما e2LP فول هست (رينگ و ...)

دوستان
دعوتنامه ما هم بالاخره اومد E1CP تحويل ارديبهشت ايران ...
ثبت نام من با كارت طلايي 2 ستاره بود كه به نظر اباري ميومد ولي توي يكي از بند هاي دعوتنامه گفته اگه نخواستيد ميتونيد 370 هزار تومان كمتر بريزيد. به نظرتون كارت طلايي رو بگيرم يا نه؟ البته قيمت بيمه بدنه كامل رو براي اين تيپ حدود 400 بهم قيمت دادن، كدوم بهتره؟

مبارکه
اگه امکان حذف کارت طلایی هست حتما این کار رو انجام بدید. در ضمن اینو بدونید که کارت طلایی هیچ ربطی به بیمه بدنه نداره و من الان خودم با داشتن کارت طلایی، بیمه بدنه هم انجام دادم.
کارت طلایی فقط برای دوبار سرویس 10 هزار و 20 هزار بدرد می خوره که کل خرجش نهایت به 120 هزار تومان می رسه که اگه کارت طلایی نداشته باشی مجبور نیستید که تو این نمایندگیهای دزد ایران خودرو، سرویسها رو انجام بدید.

ali_99
26 October 2009, 09:13 AM
روابط عمومي پارس خودرو- براساس آديت C شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران تندر90 شركت پارس خودرو بدون ايراد مهم ايمني و فني در سطح بسيار خوب قرار گرفت.
</B>
دومين خودرو تندر90 اين شركت در آديت C شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران شركت كرد و توانست كليه مجوزهاي ايمني و كيفي لازم را به خوبي كسب نمايد.
براساس اين گزارش، آديت C يكي از تست‌هاي بلندمدت شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران است كه در آن، يك خودرو شماره‌گذاري شده 20.000 كيلومتر را در شرايطي متفاوت پيمايش كرده و توسط بازرسين اين شركت مورد ارزيابي‌هاي فني و ايمني قرار مي‌گيرد.
اين گزارش حاكي است مسيرهاي انتخاب شده براي آديت C به نحوي طراحي و تعريف مي‌شود كه تمامي شرايط اقليمي، جغرافيايي و جاده‌اي ايران در آن لحاظ شده باشد و خودروها در شرايط متفاوت مورد ارزيابي قرار گيرند.
براساس گزارش ارسالي از شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران، ‌دومين خودرو تندر90 شركت پارس خودرو كه در طرح آديت C، مورد ارزيابي ارزيابان اين شركت قرار گرفته و كليه نمرات كيفيت مورد نظر را با موفقيت اخذ نموده است. </B>

mohamad55
26 October 2009, 09:36 AM
براي پيگيري غير حضوري وضعيت خودرو از ايران خودرو فقط قسمت "استعلام وضعيت قرارداد " سايت بدرد مي خوره يا جاي ديگه اي هم هست؟

amir_san
26 October 2009, 07:03 PM
من که تا حالا نديدم چيز درست و حسابي تو سايت نشون بده، الان دعوت نامه اومده ولي هنوز همه چي تو سايت مثل اولشه (بدون تاريخ دعوتنامه و ...)
ولي براي پيگيري بجاي رفتن به نمايندگي شما ميتونيد با تماس تلفني ازشون خواهش کنيد تا بهتون اطلاعات بدن:icon_surp

alzi1982
26 October 2009, 08:08 PM
من تندر e1 cp تحویل اردیبهشت نوشته بودم، مهر ماه تبدیلش کردم به 206 تیپ2 ، امروز گفتن فردا بیا ماشین رو تحویل بگیر،
کل پولی که من دادم شده 11.730

ernest1
26 October 2009, 08:22 PM
من تندر e1 cp تحویل اردیبهشت نوشته بودم، مهر ماه تبدیلش کردم به 206 تیپ2 ، امروز گفتن فردا بیا ماشین رو تحویل بگیر،
کل پولی که من دادم شده 11.730

یعنی شما با 11و730 یه 206 تیپ 2 گرفتی؟؟؟!!!!

mohajer_137860
26 October 2009, 08:27 PM
مديرکل دفتر ماشين سازي و نيروي محرکه وزارت صنايع:
رنوپارس صبور باشد

تندر90 داغ ترين سوژه در صنعت خودرو کشور بود که مي شد با مديرکل دفتر ماشين سازي و نيروي محرکه وزارت صنايع در ميان گذاشت و درباره آن با وي گفت و گو کرد. "محسن صالحي نيا" معتقد است تندر90 هم اکنون روي روال عادي توليد افتاده است و تيراژ آن بايد به 300 هزار دستگاه در سال برسد.
به گفته وي در اختلافات بين خودروسازان و رنوپارس، بايد به هر دو طرف حق داد، اما در عين حال رنوپارس بايد به دليل تيراژ پايين تندر، تحمل و انعطاف بيشتري از خود نشان دهد.
گفت و گوي موج با مديرکل دفتر ماشين سازي و نيروي محرکه وزارت صنايع و معادن را مي خوانيد.

-از آخرين وضع تندر-90 چه خبر؟
تا آنجايي که من در جريان هستم، در حال حاضر توليد تندر-90 در ايران خودرو و پارس خودرو روي روال عادي افتاده است و مشکل حادي ندارد.

-يعني ايران خودرو بدهي هايش را به رنوپارس(تامين کننده قطعات تندر) پرداخت کرده است؟
قرار است پرداخت کند.

-پس چطور مي گوييد مشکل خاصي نيست؟
خب وقتي توليد روال عادي دارد، قطعا مشکل حادي نيست.

-اما خودروسازان به خصوص ايران خودرو تيراژ بالايي در توليد تندر ندارد!
به هر حال نبايد فراموش کنيم که تندر90 با وقفه اي طولاني به خط توليد خودروسازان داخلي راه يافت و حاشيه هاي زيادي گريبان آن را گرفت. حاشيه هايي که اگر نبود، الان تندر90 در تيراژي بالا به توليد مي رسيد.
من فکر مي کنم با توجه به مشکلات خاصي که در اين زمينه وجود دارد و با توجه به محدوديت ها، مي توان شرايط حال حاضر تندر را عادي دانست.
البته تاکيد مي کنم که تيراژ تندر بايد به 300 هزار دستگاه در سال برسد، چراکه با اين تيراژ هزينه هاي توليد نيز پايين آمده و تندر90 ارزان خواهد شد.

-طي يکي دو سال گذشته همواره ميان خودروسازان و رنوپارس، اختلاف نظرهايي در زمينه قيمت قطعات ارسالي به کشور وجود داشته است. به نظر شما کدام طرف درست مي گويد؟
هر دو طرف به نوعي حق دارند.
خودروسازان معتقدند رنوپارس قطعات تندر90 را با قيمتي فراتر از آنچه که در قرارداد قيد شده، ارسال مي کند و اين موضوع افزايش هزينه هاي توليد را در بر دارد.
از آن سو رنوپارس هم مي گويد که اقدامات جانبي اين شرکت مبني بر آموزش قطعه سازان و مواردي از اين دست، هزينه بر بوده و بايد در نرخ قطعات ارسالي، لحاظ شود.

-خب اين وسط وزارت صنايع چه نظري دارد؟
ما با حرف رنوپارس موافقيم اما در عين حال معتقديم اين شرکت بايد هزينه هاي جانبي را در تيراژ بالا سرشکن کند نه الان که، تندر-90 از تيراژ اين محصول در حد ايده آل و بالايي قرار ندارد. در واقع اين شرکت بايد صبور باشد.

http://www.mojnews.com/iCFileHandler.aspx?FieldName=img_Image&Contract=cms_Contents_I_Images&Size=250&StartupService=Read&BaseRecord=388393

-پس در کل حق را به خودروسازان مي دهيد؟
اصلا بحث من اين نيست که حق را به چه کسي بدهم، منظورم اين است که به هر حال هر دو طرف به نوعي حرفشان درست است.
شما در نظر بگيريد الان خودروسازها طبق قانون(که قانون درستي است) وزارت صنايع و معادن، اجازه افزايش قيمت تندر را ندارند و اگر قرار باشد از سوي رنوپارس نيز در اين شرايط ، هزينه اي به هزينه هاي آنها افزوده شود، خب شرايط سخت تز از حال حاضر خواهد شد، در حالي که در صورت تعامل و صبوري بيشتر طرفين، تندر90 به تيراژي بالا خواهد رسيد و ديگر خبري از مشکلات فعلي نخواهد بود.

-ظاهرا وزارت صنايع قصد دارد قيمت کارخانه اي تندر90 را افزايش دهد. شما اين را تاييد مي کنيد؟
به عنوان رييس کميته خودرو تاکيد مي کنم، هيچ قصدي براي افزايش قيمت کارخانه اي تندر90 از سوي وزارت صنايع وجود ندارد و ما معتقديم قيمت اين محصول را تيراژ آن در بازار تعيين مي کند.

reza-ir
26 October 2009, 09:43 PM
سلام به همه دوستان
به حول قوه الهي امروز ماشين رو از نمايندگي تحويل گرفتم . E2 slx سفيد
به اميد روزي كه همه دوستان خودروشون رو تحويل بگيرند .
و همچنين از تمامي دوستان به خصوص مهاجر عزيز و آقاي شكرريز و همشهري خوبم محمد جان به خاطر راهنمايي ها و اطلاعات مفيدشون نهايت سپاس گذاري و قدرداني رو دارم .

احمدآبادی
26 October 2009, 10:25 PM
با سلام
من دو تا سوال داشتم
تاریخ چک من 88/07/13 است
ممنون
با سلام
آقا کسی جواب ما رو کامل نداد البته یکی از دوستان گفتند lpاست ولی برای محاسبه باید کدام تاریخ ها را باید محاسبه کنم
اون وقت می خوام بدونم چطوری متوجه می شین که lp هست البته اینو هم بگم بقول دوستمون از پارس خودرو گرفتیم فعلاً اگر خدا بخواد
ممنون

alzi1982
26 October 2009, 11:13 PM
یعنی شما با 11و730 یه 206 تیپ 2 گرفتی؟؟؟!!!!
هنوز که نگرفتم ولی فردا قراره بگیرم
خودمم روز تبدیل شک کردم، ولی نمایندگی گفت درسته و پول دیگه ای نباید پرداخت بشه.
الان تو سایت هم باقیمانده رو صفر زده.
با این حساب هم اگه تندر رو میدادن همین حدود سود داشت با توجه به قیمت بازارش.

tavakol63
27 October 2009, 12:34 AM
فراز کيفي، فرود کمي!
http://www.mojnews.com/iCFileHandler.aspx?FieldName=img_Image&Contract=cms_Contents_I_Images&Size=250&StartupService=Read&BaseRecord=386415
به گزارش موج، تندر90 در حالي هم اکنون سومين سال حضور خود در صنعت خودرو ايران را پشت سر مي گذارد که نگاهي به آمار و اطلاعات توليد اين محصول فرانسوي، از روند رو به صعود کيفي و در عين حال کشو قوس هاي کمي آن حکايت دارد، به نحوي که تندر90 طي اين حدودا سه سال، همواره از بعد کيفي رشد کرده، اما توليد آن با نوسان روبرو و در نهايت رو به نزول رفته است.
آغاز توليد رسمي اين خودرو به زمستان 85 بر مي گردد و طي آن ايران خودرو 54 دستگاه تندر را به توليد رساند، اما پارس خودرو حتي يک دستگاه از اين محصول را نيز توليد نکرد، اين در شرايطي است که پارس خودرو طي سه ماه ابتدايي سال 86 حدودا دو برابر ايران خودرو، تندر90 توليد کرد.
طبق آمار سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران، در بازه زماني مذکور فقط 983 دستگاه تندر90 در کشور به توليد رسيده و اين رقم در انتهاي تابستان، به چهار هزار و 283 دستگاه رسيده است.
ايران خودرو و پارس خودرو در پاييز 86، به روند صعودي توليد تندر90 ادامه داده و در پايان پاييز آماري، 14 هزار و 135 دستگاهي را از خود بر جاي جا گذاشتند.
منحني توليد تندر90 در زمستان نيز رو به بالا رفت، به نحوي که آمار توليد اين خودرو طي سال 86 و در پايان اسفند ماه، به 26 هزار و 935 دستگاه رسيد.
آمار نشان مي دهد که در سال 86، پارس خودرو همواره بيش از ايران خودرو، تندر90 به توليد رسانده است.
با ورود به سال 87، خودروسازان داخلي به روند رو به رشد خود در توليد تندر90 ادامه دادند، به نحوي که در بهار اين سال 10 هزار و 837 دستگاه از اين ميهمان فرانسوي را به توليد رسانده و در پايان تابستان نيز اين رقم به 25 هزار و 258 دستگاه صعود کرد، يعني حدود شش برابر توليد نيمه نخست سال 86؛
مجموع توليد تندر90 در پايان پاييز اين سال به 42 هزار و 247 دستگاه رسيد و ايران خودرو و پارس خودرو در نهايت توانستند در انتهاي سال گذشته، 51 هزار و 785 دستگاه تندر90 را از خط توليد خود خارج کنند.
تا اينجاي کار، تندر90 به رغم آنکه همواره توليدش از برنامه عقب بود، اما روند رو به رشدي را از خود نشان داد، اين در شرايطي است که با ورود به سال 88، نه تنها عقب ماندگي توليد اين محصول نسبت به برنامه تدويني، ادامه يافت بلکه روند صعودي توليد نيز متوقف و آمار تندر90 نسبت به سال 87، منفي شد.
بدهي خودروسازان (به خصوص ايران خودرو) به رنوپارس(تامين کننده قطعات تندر) و اختلال در ارسال قطعات، تندر90 را به جاده حاشيه برد، به نحوي که تا پايان خرداد 88، ايران خودرو فقط يک هزار و 48 دستگاه تندر را به توليد رساند و پارس خودرو نيز آماري سه هزار و 472 دستگاهي را از خود به جا گذاشت.
اين بدان معنا بود که خودروسازان داخلي، در توليد تندر حدود 42 درصد افت را طي بهار امسال و در مقايسه با بهار سال 87 تجربه کرده اند.
توليد نزولي تندر90 طي تابستان امسال نيز ادامه يافت و ايران خودرو طي شش ماه نخست امسال و در مقايسه با سال گذشته، کاهش 77 درصدي را تجربه و پارس خودرو نيز افت 29 درصدي را به خود ديد.
بايد ديد تا شش ماه دوم سال 88، توليد تندر90 چه روندي را طي کرده و رو به صعود مي رود و يا رو به نزول؟
تندر90 در حال حاضر جزو با کيفيت ترين خودروهاي داخلي به حساب آمده و در رده محصولات خيلي خوب صنعت خودرو ايران قرار دارد.

mohamad55
27 October 2009, 09:18 AM
سلام به همه دوستان
به حول قوه الهي امروز ماشين رو از نمايندگي تحويل گرفتم . E2 slx سفيد
به اميد روزي كه همه دوستان خودروشون رو تحويل بگيرند .
و همچنين از تمامي دوستان به خصوص مهاجر عزيز و آقاي شكرريز و همشهري خوبم محمد جان به خاطر راهنمايي ها و اطلاعات مفيدشون نهايت سپاس گذاري و قدرداني رو دارم .

دوست عزيز با تبريك ماشين جديدتون ميشه بگين تاريخ تكميل وجه كي بود؟؟:icon_arro

دوستاني كه از آمار توليد ايران خودرو با خبرند از رنگ و تيپ توليدي فعلي ميتونن خبري به ما بدن؟ با تشكر فراوان:icon_excl

Westlife
27 October 2009, 10:13 AM
با سلام خدمت دوستان ....من حدود دو هفته س ماشینم حاضر تو نمایندگی.ولی پلاک نشده میخواستم ببینم کسی خبر داره مشکل چیه؟آخه نمایندگی میگه سیستم پلاکشون ایراد پیدا کرده (پارس خودرو) هی امروز فردا می کنند.ممنون می شم از لطفتون اگه راهنمایی کنید...

mahdi17
27 October 2009, 11:12 AM
تندر90 ايران خودرو با لاترين نشان كيفيت را دريافت كرد

براساس آخرين ارزيابي صورت گرفته توسط شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران ، تندر90 ايران خودرو درسطح كيفي خيلي خوب ( گريدA ) قرار گرفت . http://news.ikco.com/UploadedFiles/Permanent/Thumbnail/estidn0j03.JPG

محمد رضا معتمد معاون مدير عامل ايران خودرو درتوليد تندر 90 با بيان اين مطلب گفت : تندر90 ايران خودرو دراين ارزيابي از نظر عملكردي و فني سربلند بيرون آمد .
وي افزود : در ارزيابي مذكور متوسط نمره منفي تندر90 ايران خودرو 9/31 دهم اعلام شدكه اين ميزان نسبت به رقيب خود از وضعيت مطلوب تري قرار دارد .
معاون مدير عامل ايران خودرو در توليد تندر 90 ايران خودرو تاكيد كرد : مصرف سوخت تندر 90 ايران خودرو براساس گزارش بازرسي كيفيت و استاندارد ايران در پايان ارديبهشت ماه سال جاري 79/6 ليتر در 100 كيلومتر در سيكل تركيبي است اين درحالي است كه مصرف تندر90 پارس خودرو درهمين بازده زماني 99/6 ليتر بود .
وي خاطر نشان ساخت : تندر 90 ايران خودرو طي دومرحله براساس ارزيابي و سيستم هاي كيفي رنو نشان سبز ( بالاترين نشان كيفي ) دريافت كرد كه اين امر نشان دهنده كيفيت بالاي تندر90 اين شركت است .
معتمد ، مهمترين مزيت توليد تندر90 ايران خودرو را وجود نيروهاي انساني متخصص ، شبكه گسترده خدمات پس از فروش و استفاده از جديدترين شيوه هاي نظام هاي كيفي عنوان كرد .

شبکه نمایندگی ها رنو
پایگاه اطلاع رسانی صنعت خودرو(کارنا): در ادامه سلسله تلاش ها برای ارتقا سطح رضایت مشتریان خودروهای رنو تندر90(لوگان)، شرکت رنو پارس با همکاری ایران خودرو و سایپا یدک اقدام به ایجاد دو گروه متفاوت از نمایندگی ها در سراسر کشور کرده است که از آنها با عنوان شبکه نمایندگی های سطح 1 و سطح 2 یاد می شود. شبکه نمایندگی های سطح 1
این گروه متشکل از شبکه نمایندگان اصلی هستند که به طور کامل مجاز به ارائه سطح وسیعی از خدمات در دوران گارانتی و بعد از آن به دارندگان رنو تندر90 (لوگان) می باشند. این نمایندگی ها از آموزش های لازم جهت متخصصین فنی خود بهره مند شده و مجهز به دستگاه های عیب یاب رنو و ابزار مخصوص بوده و دارای لوازم یدکی اصلی جهت انجام امور مکانیکی لازم می باشند. در حال حاضر تعداد 247 نمایندگی از این نوع نمایندگی هااز هردو سازنده رنو تندر90 وجود دارد که پیش بینی می شود كه تا پایان سال اين تعداد به رقم 270 نمايندگي در سراسر ايران برسد.
با کمک گروه دوم نمایندگی ها (نمايندگيهای سطح 2)، و با هدف پوشش وسیع تر برای خدمات رنو تندر90 را دنبال می کنیم.
شبکه نمایندگی های سطح 2
ایده ایجاد شبکه دوم نمایندگی ها بر اساس این اعتقاد شکل گرفت که همه مالکین رنو تندر90(لوگان) حتی در دورترین نقاط ایران به خدمات با کیفیت و قطعات یدکی اصلی دسترسی داشته باشند. لازم به ذكر است كه از رنو تندر90(لوگان) به عنوان خودرویی با کیفیت بالا یاد می شود و شرکت رنو پارس بر اين عقيده می باشد که باید خدماتی با همان کیفیت نیز در اختیار کلیه دارندگان این خودرو قرار داده شود. انتخاب این گونه نمایندگی ها جهت ارائه خدمات با در نظر گرفتن پراكندگی فروش و در راستای رضايتمندی هر چه بيشتر دارندگان رنو تندر90 صورت گرفته است. شبکه نمایندگی های سطح 2 ازآموزش های فنی لازم به منظور ارائه سطح محدودی از خدمات مانند سرويس های دوره ای و فوری بهره مند هستند. انجام تعمیرات تحت پوشش گارانتی در این نمایندگی ها مجاز نميباشد. تعداد این نوع نمایندگی ها برای سایپا و ایران خودرو در حال حاضر 99 نمایندگی بوده که تا پایان سال به 200 نمایندگی خواهد رسید. گروه دوم نمایندگی ها از طریق انجام سرويس های دوره ای به دارندگان رنو تندر90 و تهیه و تامين قطعات یدکی اصلی ومشاوره نکات تعمیراتی، به عنوان مکمل گروه اول نمایندگی ها عمل خواهند کرد.
شبکه نمایندگی های سطح دوم با گذراندن دوره های تكميلی آموزش فنی، تهیه دستگاه عیب یاب رنو و ابزار مخصوص مربوطه به انضمام داشتن مقادير لازم لوازم يدكی اصلی می توانند به گروه اول بپیوندند تا مجوزلازم جهت ارائه كليه خدمات پس از فروش به دارندگان رنو تندر90 را دريافت نمايند.
ایجاد و توسعه هر دو گروه نمایندگی ها، پروژه ای در حال اجرا با همکاری ایران خودرو و سایپابوده و به منظور تامین رضایت هربیشتر مشتریان دنبال می گردد.
لیست نمایندگی های سطح 2 به زودی در آدرس اینترنتی www.renault.co.ir قرار می گیرد

reza-ir
27 October 2009, 01:18 PM
دوست عزيز با تبريك ماشين جديدتون ميشه بگين تاريخ تكميل وجه كي بود؟؟:icon_arro

:icon_excl

من 10 مرداد تبديل كرده بودم و همون روز هم وجه رو واريز كردم . البته با پيگيري هاي فراوان توانستم ماشين رو بگيرم چون ايرانخودرو در رنگ سفيد مشكل داره و اگر پيگير نبودم حالا حالا ها نمي توانستم ماشين بگيرم

شكرريز
27 October 2009, 05:26 PM
سلام
ديروز اي صفر ثبت نام دي رو تحويل گرفتم بالاخره (تحويل خرداد بود .. كه رفته بودم خودم تكميل وجه كردم شهريور)

كيف ابزار و مثلث خطر و قالپاق و جك و كمك اوليه هم بود

اميدوارم روند رو به رشد تندر شدت بگيره تا دوستان بي استرس ماشينا رو بگيرن
از اينكه مدتي با شما بودم و از نظراتتون استفاده كردم خوشحالم ..
سعي ميكنم بازم بيام

يا حق

mohajer_137860
27 October 2009, 07:36 PM
درود به دوستان و تبریک به آقا رضا :icon_cool

آمار لوگان

شنبه 20 دستگاه
یک شنبه 25 دستگاه
دو شنبه 25 دستگاه
سه شنبه 25 دستگاه

خوشبختانه تولید از 20 دستگاه در روز به 25 تا افزایش یافته است.
در مورد رنگ نیز هر 4 رنگ در خط تولید هست.

موفق باشید.

ali_99
28 October 2009, 08:57 AM
تين نيوز- در حالي كه مشكلات مربوط به توليد تندر90 همچنان به قوت خود باقيست، تكليف نهايي اين موضوع همچنان نامشخص و پيگيري‌ها در وزارت صنايع ومعادن همچنان ادامه دارد. در ابن بين به نظر مي‌رسد كه رنوپارس به عنوان تنها تامين‌كننده قطعات اين خودرو خارج از گود نشسته و فقط نظاره‌گر ماجراست. داستان توليد تندر90 در دو كارخانه ايران‌خودرو و پارس‌خودرو و مشكلات تيراژ پايين آن تكراري و ملال‌آور شده است. در حالي كه مصرف‌كنندگان همچنان بايد به دليل نبود فروش آزاد، اين خودرو (به‌ويژه در مدل E0 و E1) را با اختلاف قيمت‌هاي حداقل دو ميليون توماني از بازار تهيه‌ كنند، ظرفيت بدون استفاده مانده خطوط توليد اين خودرو در دو شركت سازنده آن همچنان خاك مي‌خورد! رنوپارس دليل اين مشكل در ايران‌خودرو را همانند گذشته به بدهي‌هاي اين شركت داخلي مرتبط مي‌داند (چيزي حدود 700 ميليارد ريال)، ولي اوضاع در ديگر سازنده اين خودرو نيز چندان مساعد نيست؛ به طوري كه با وجود بي‌استفاده بودن بخشي از ظرفيت خط توليد به دليل نبود قطعه هنوز بخشي از تعهدات قبلي به دليل تيراژ پايين بي‌پاسخ مانده و اين در حالي است كه طبق اعلام مديران پارس‌خودرو، اين شركت بدهي خود به رنوپارس را تقريبا تسويه كرده است. يك فرمول ساده اقتصادي مي‌گويد مقرون به صرفه بوده توليد يك كالا مستلزم افزايش تيراژ توليد و در نتيجه كاهش قيمت تمام شده آن است. اين در حالي است كه دو خودروساز داخلي سازنده تندر90 همواره به دليل پايين بودن تيراژ توليد به دليل نرسيدن قطعه به ميزان كافي آه و ناله دارند و معتقدند كه توليد اين خودرو در مدل‌هاي E0 و E1 كه از سوي وزارت صنايع ومعادن قيمت‌گذاري شده‌اند، براي آن‌ها با ضرر يك تا يك و نيم ميليون توماني همراه است. جالب اينجاست كه مديران اين دو شركت اظهار مي‌كنند كه قيمت قطعات خريداري آن‌ها از رنوپارس بيش از مقدار واقعي آن‌هاست، ولي گويا با توجه به انحصاري كه در شبكه تامين قطعات اين خودرو وجود دارد، صداي آن‌ها به جايي نمي‌رسد. حتي در مقطعي وزير صنايع ومعادن ضمن موافقت تلوحي با حذف رنوپارس از چرخه تندر90 اعلام كرد كه كار تامين قطعه اين خودرو بايد به دو خودروساز داخلي سپرده شود، ولي اين امر هرگز محقق نشد كه شايد يكي از دلايل آن به بندهاي قرارداد امضا شده بين طرف‌هاي ايراني و فرانسوي مربوط باشد. كار حتي تا جايي پيش رفت كه ايران‌خودرو چندي پيش خط توليد اين خودرو را متوقف كرد، ولي از چند روز پيش دوباره با هزاران مصلحت‌انديشي، توليد در تيراژ بسيار پايين ازسر گرفته شد. رنوپارس نيز قاطعانه مي‌گويد كه تا پول ندهيد از قطعه خبري نيست! با اين شرايط و با توجه به اوضاع مالي نه چندان مناسب ايران‌خودرو هيچ آينده روشني نسبت به توليد اين خودرو قابل تصور نيست. در همين راستا چندي پيش مديران دو شركت داخلي سازنده تندر90 با هم تفاهم كردند كه توليد اين خودرو به يك كدام از آن‌ها واگذار شود و طرح مشترك خود را به وزارت صنايع و معادن بردند كه البته تاكنون وزير تصميم جدي براي آن نگرفته و به يكي از معاونانش براي پيگيري اين موضوع ماموريت داده است. هفته گذشته نيز گويا در ادامه مذاكرات قبلي، نشست مشترك ديگري بين مديران اين دو خودروساز و معاون وزير تشكيل و پيشنهاد تمركز و تجميع توليد تندر90 در يكي از دو كارخانه ايران‌خودرو يا پارس‌خودرو به بحث و بررسي گذاشته شد كه به نظر مي‌رسد كه اين نشست‌ها تا رسيدن به نتيجه قطعي و مشخص تداوم داشته باشد. هرچند كه تمركز و تجميع توليد تندر در يكي از كارخانه‌ها طبق گفته برخي از كارشناسان ممكن است جوانب منفي همچون كاهش رقابت، به‌وجود آمدن فضاي انحصاري و امثال آن داشته باشد، ولي شرايط فعلي نيز ازسوي هيچ كس قابل تاييد نيست و با اين وضع اميدي به بهبود روند و رفع مشكل نيست.

ernest1
28 October 2009, 09:05 AM
درود به دوستان و تبریک به آقا رضا :icon_cool

آمار لوگان

شنبه 20 دستگاه
یک شنبه 25 دستگاه
دو شنبه 25 دستگاه
سه شنبه 25 دستگاه

موفق باشید.

ممنون از اطلاعات خوبتون.....

در مورد تولید پارس خودرو هم مخصوصا به تفکیک مدل و مدل E0 کولر دار اگه آماری داشته باشید لطف کنید ممنون می شم...

چون یکی از دوستان می خواست برای ماه های آینده مدل E0 از پارس خودرو ثبت نام کنه..
میخواستم ببینم الان و آینده این مدل تولید می شه یا نه؟؟

بازم ممنون از اطلاعات خوبتون.............

alzi1982
28 October 2009, 12:04 PM
من دیروز 206 تیپ 2 تبدیل از e1cp تحویل اردیبهشت رو تحویل گرفتم، جالب بود که تو فاکتورش 1.700 تخفیف داده بودن و ماشین همون 11.700 تموم شد برام.
حالا احتمالا میخوام این رو بفروشم و به جاش از پارس خودرو یه تندر بنویسم. به نظر دوستان کار درستیه؟ خودم که هنوز مطمئن نیستم.

mehdizadeh04
28 October 2009, 12:48 PM
من دیروز 206 تیپ 2 تبدیل از e1cp تحویل اردیبهشت رو تحویل گرفتم، جالب بود که تو فاکتورش 1.700 تخفیف داده بودن و ماشین همون 11.700 تموم شد برام.
حالا احتمالا میخوام این رو بفروشم و به جاش از پارس خودرو یه تندر بنویسم. به نظر دوستان کار درستیه؟ خودم که هنوز مطمئن نیستم.

این تخفیفی که به شما دادن برای این هستش که 206 ها فروش بره!
به نظر من اگر میتونید کمی صبر کنید لوگان تحویل بگیرید و 206 رو بفروشید!
206 اونم تیپ 2 خیلی ضعیفه که لوگان بهش ارجحیت داره!
موفق باشید

aminkhan2008
28 October 2009, 12:55 PM
بنظر من اصلا دوروبر خرید تندر از پارس خودرو نرید
که اصلا بصرفه نیست و هیچ سود عاید شما نمیشه چون حداقل 7 و حداکثر 10 تومن از شما میگیرن با سود 6 درصد و این کلاه برداری محضه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
روی پولتون کار کنید و بعد از بازار صفرشو بخرید

mohamad55
28 October 2009, 02:12 PM
آمار لوگان

شنبه 20 دستگاه
یک شنبه 25 دستگاه
دو شنبه 25 دستگاه
سه شنبه 25 دستگاه

موفق باشید.

دوست عزيز با تشكر
از تيپ تندر هاي توليدي هم احتمالا خبري داريد؟

amin.405
28 October 2009, 02:26 PM
پارس خودرو الان یه چند وقتیه E0 معمولی خیلی کم تولید میکنه و تمرکزش روی E0تاکسی هستش .

خداییش این E0ها خوراکه تاکسیه (تا چند وقت دیگه به طور انبوه میان تو بازار)

irana
28 October 2009, 03:02 PM
پارس خودرو الان یه چند وقتیه E0 معمولی خیلی کم تولید میکنه و تمرکزش روی E0تاکسی هستش .

خداییش این E0ها خوراکه تاکسیه (تا چند وقت دیگه به طور انبوه میان تو بازار)
اين جور كه معلومه فقط دارن تاكسي توليد مي كنن.با اين اوضاع معلوم نيست تكليف ماها چي ميشه.مثلا من تحويل ابانم اما حتي دعوتنامه تكميل وجه هم دستم نرسيده.:icon_cry:

alzi1982
28 October 2009, 03:46 PM
این تخفیفی که به شما دادن برای این هستش که 206 ها فروش بره!
به نظر من اگر میتونید کمی صبر کنید لوگان تحویل بگیرید و 206 رو بفروشید!
206 اونم تیپ 2 خیلی ضعیفه که لوگان بهش ارجحیت داره!
موفق باشید

آره خوب ولی همینقدر هم از اینا تخفیف گرفتن غنیمتیه!
احتمالا باید همینکار رو بکنم ولی فعلا که هیچکدومشون ثبت نام ندارن برای تندر، درسته؟

rahimicar
29 October 2009, 12:10 AM
دوستانی که e2slx سری اسپرت ایرانخودرو تحویل گرفتند چند براش پول دادن آیا تفاوت قیمت آن با بدون آپشن چقدره و آیا فایده داره خریدش؟

احمدآبادی
29 October 2009, 09:39 AM
با سلام
من دو تا سوال داشتم
تاریخ چک من 88/07/13 است
می خواستم بدونم از چه تاریخی من باید روزشماری کنم برای تحویل یا احیاناً زنگ زدن کارخانه جهت دریافت
2- یکی از دوستان فرموده بودند که E2+SLX می خواستم بدونم من از کجا می تونم بفهمم که E2من LPاست یا SLX در قرار داد (دلیل خاصی دارد )من نوشته E2 لوکس بنزینی با گیربوکس معمولی یکی از همکارام گفت که از پول واریزی می خواستم کسی اگر می دونه کمک به آگاهی افرادی که مثل من هستند انجام دهند.
ممنون
سلام به دوستان
آیا کسی هست به یاری ما بشتابد هم اکنون نیازمند یاری شما هستیم اینم بگه که از پارس خودرو گرفتم

ali_99
29 October 2009, 10:38 AM
سعيد مدني در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اعلام اين مطلب افزود: مدل جديد تندر 90 در مركز تحقيقات شركت سايپا طراحي و توليد و نمونه انجام شد كه اين محصول به زودي وارد بازار مي شود.
قائم مقام مديد عامل پارس خودرو از توليد وانت تندر 90 و مدل استيشن اين خودرو خبر داد و افزود: يكي از اين خودروها در پارس و ديگري در ايران خودرو توليد مي شود.
وي درباره افزايش 5 درصدي قيمت تندر 90 در بازار خودرو ي كشوري گفت: افزايش قيمت به علت تقاضاي بالا براي اين محصول در بازار است اما قيمت در كارخانه هيچ تغييري نيافته است.
مدني با اشاره به افزايش 3 برابري تيراژ توليد تندر 90 در پارس خودرو تصريح كرد: تعدادي از تعهدات قبلي در پيش فروش تندر 90 باقي مانده است كه با توجه به افزايش تيراژ توليد واگذاري به موقع انجام مي گيرد

pzolmajd
29 October 2009, 10:57 AM
تندر 90 باز هم گران شد
با وجود چالش‌هاي موجود در زمينه چگونگي تامين قطعه و توليد تندر 90 و كيفيت نه‌چندان مطلوب خدمات پس از فروش اين خودرو در هفته گذشته قيمت تندر 90 بين 600 تا 700 هزار تومان افزايش را شاهد بود.
گرچه برخي فعالان بازار معتقدند، قيمت‌ها اين روزها در بازار خودرو با عرضه خودروهاي شركت‌هاي خودروسازي داخلي متعادل شده و ضمن متناسب بودن عرضه و تقاضا، بازار نيز با رونق بيشتري روبه‌رو خواهد شد اما نوسان قيمت برخي انواع خودروهاي توليد داخل در بازار همچنان ادامه دارد.
رئيس اتحاديه فروشندگان اتومبيل و نمايشگاه‌داران تهران ضمن اعلام افزايش قيمت 5درصدي ال 90، تغييرات مديريتي و عرضه خودروهاي داخل پاركينگ اين شركت را عامل اصلي رونق بازار برخي خودرو‌هاي داخلي قلمداد كرد.
حسين اردوخاني شوك وارد شده به بازار خودرو را مثبت ارزيابي كرد و گفت: اكنون بازار خودرو از نظر رونق در وضعيت بسيار خوبي است.
همچنين قيمت برخي انواع خودروهاي توليد داخل مانند ال 90 با افزايش مواجه شده است به‌نحوي كه قيمت اين خودرو در هفته گذشته افزايش 600 تا 700 هزار توماني را تجربه كرد.وي عدم‌تعهد شركت‌هاي قطعات ساز، اختلافات پولي و ارزي بين شركت‌هاي سازنده خودروي داخلي و قطعات و تحريم را ازجمله عوامل اصلي افزايش 5 درصدي قيمت ال 90 قلمداد كرده و از تداوم رونق بازار خودرو تا پايان سال88 خبر مي‌دهد، همچنين ثبات نسبي قيمت خودرو‌هاي خارجي در بازار خودرو را وعده كرده است.
اين در حالي است كه برخي از تحليل‌گران بازار رونق كنوني بازار را امري مقطعي تلقي مي‌كنند كه با توجه به اين ديدگاه نمي‌توان قيمت خودروها در بازار را در درازمدت و حتي تا پايان سال پيش‌بيني‌ كرد.

mohajer_137860
29 October 2009, 05:10 PM
ممنون از اطلاعات خوبتون.....

در مورد تولید پارس خودرو هم مخصوصا به تفکیک مدل و مدل E0 کولر دار اگه آماری داشته باشید لطف کنید ممنون می شم...

چون یکی از دوستان می خواست برای ماه های آینده مدل E0 از پارس خودرو ثبت نام کنه..
میخواستم ببینم الان و آینده این مدل تولید می شه یا نه؟؟

[/SIZE][/B]
بازم ممنون از اطلاعات خوبتون.............

درود به دوست خوبم جناب آقای ernest1

تا 2 روز آینده آمار پارس خودرو را هم برای شما خواهم نوشت.مدل E0 کولر دار در حال حاضر در برنامه تولید قرار دارد.

سلام به دوستان
آیا کسی هست به یاری ما بشتابد هم اکنون نیازمند یاری شما هستیم اینم بگه که از پارس خودرو گرفتم

جناب آقای احمدابدی ماشین شما مدل E2LP است به دو دلیل:
1- پارس خودرو E2SLX تولید نمکند.
2- قیمت کارخانه ای مدل E2LP حدود 13/900 است و E2SLX حدود 13/100 می باشد.
در ضمن اوائل ماه آینده برای شما دعوتنامه خواهد آمد .

دوست گرامی آقای alzi1982

دیروز پارس خودرو بودم هر 3 تیپ را ثبت نام میکرد.

دوست ارجمند جناب آقای mohamad55 همه تیپها در حال حاضر تولید میشوند .

در پایان آمار دو روز گذشته به شرح زیر می باشد:

آمار تولید لوگان در ایرانخودرو دیروز و امروز 5 شنبه روزانه 25 دستگاه شد و E2SLX نیز در خط تولید بود.

موفق باشید.

ernest1
30 October 2009, 09:18 AM
دوست عزیز جناب آقای مهاجر

از خبرای بموقع...
از حضور مفید و تاثیرگذار در این سایت ...
از نظرات سازنده...
و
از لطفتون ....
بسیارممنون وسپاسگزار

موفق و موید باشید....

gigi64
30 October 2009, 03:24 PM
سلام.پارس خودرو چه تيپ هايي رو ثبت نام ميكنه ؟ و با چه قيمتي ؟ تحويل فوري هستن ؟ و در آخر اينكه چه رنگ هايي دارن ؟

مرسي

mohajer_137860
30 October 2009, 10:26 PM
درود
پارس خودرو E0 کولردار ، E1 با ABS و E2 فول ثبت نام میکند.پیش پرداخت 8 تا 10 میلیون تومان است با 6 درصد سود پول ودیعه میدهد و قیمت نهایی مشخص نیست..تحویل فوری ندارد و رنگهای سفید ،نقره ای،مشکی و نوک مدادی را پیش فروش میکنند.

موفق باشید.

mohajer_137860
31 October 2009, 06:54 AM
رنوپارس در چه اندیشه ای است؟

گروه خودرو – کاهش قیمت قطعات، از سوی رنوپارس ظاهرا خواسته‌ای غیرمنطقی از سوی این شرکت فرانسوی – ایرانی به نظر می‌رسد؛

چرا که این شرکت مکررا به قراردادی استناد می‌کند که طبق آن قیمت قطعات با توجه به قیمت یورو تعیین می‌شود، به‌طوري كه شرکت ایران خودرو با توجه به زیان‌ده بودن تندر، تولید آن را متوقف و با این روش خواهان تجدید نظر رنو پارس در قیمت‌گذاری قطعات بود که این روش نیز تاثیری در تصمیم‌گیري‌های رنوپارس نداشت. اما اختلاف خودروسازها با رنو پارس بر سر قیمت قطعات این خودرو فرانسوی به دوران رکود جهانی اقتصاد بر‌می‌گردد به‌طوري كه قیمت مواد اولیه به شدت کاهش یافت و لذا خودروسازها خواستار کاهش قیمت از طرف رنوپارس شدند. این در حالی است که رنوپارس با استناد به قرارداد منعقده میان دو طرف و بدون توجه به خواسته تولیدکنندگان از ابتدای امسال قیمت 60درصد قطعات تولید شده در ایران را افزایش داد و قیمت 40درصد قطعات وارداتی را ثابت نگه داشت هر چند که این شرکت در مورد قطعات داخلی، بر تورم و افزایش دستمزد کارگران و هزینه‌های سربار در ایران تاکید داشت که منجر به افزایش قیمت‌ها شده و در مورد قطعات CKD نیز ادعا کرد که چون در دوران افزایش قیمت مواد اولیه، افزایش قیمتی نداشته در دوران رکود نیز کاهش قیمت نخواهد داشت، اما این دو دلیل با توجه به عدم همکاری این شرکت با تولیدکنندگان نه تنها مورد پذیرش قرار نگرفت، بلکه با انتقاد خودروسازها، پای وزارت صنایع نیز به این جریان کشیده شد تا جايی‌که محرابیان بر حذف رنوپارس تاکید کرد؛ چرا که وزارتخانه در پی تثبیت قیمت تندر بود که با اعلام ضرر تولید این خودرو از سوی خودروسازها در تناقص بود.
به هرحال آنچه از ابتدای سال تاکنون می‌توان از فراز و نشیب‌های این خودرو حاشیه ساز استنباط کرد این است که رنوپارس به هیچ وجه از مواضع خود عقب نشینی نخواهد کرد و همچنان بر بندهای قرارداد تاکید دارد، این در حالی است که از ابتدای سال جاری تاکنون یورو 12درصد رشد قيمتي داشته و از ابتدای مهرماه امسال نیز 3/1 قیمت یورو صعود پیدا کرده که این مساله بدان معناست که رنوپارس ظاهرا بار دیگر در اندیشه افزایش قیمت قطعات تولیدی است و خبرها از گوشه و کنار صنعت خودروسازی نیز حکایت از آن دارد که این شرکت بار دیگر کمر به افزایش قيمت قطعات بسته است.

ernest1
31 October 2009, 08:01 AM
سلام به دوستان

دوست عزیز اگه ساکن تهران هستین و از خود کارخونه ثبت نام کرده باشی انتظار میره که همون تاریخی که کارخونه اعلام کرده با 10-20 روز حداکثر تحویل بشه....
البته استثنا هم وجود داره..........
مضافا اینکه اگه مدل E1 بود به علت تقاضای زیاد این تاخیر به یه ماه تا 45 روز و شاید بیشتر هم ممکنه برسه....
البته پارس خودرو معروف به بموقع تحویل دادن و مشتری مداری هست.... ماشین منو که زود تحویل داد.....(تحویل مرداد گفته بودن روز 4 شهریور دعوتنامه اومد...تو ایران همینش هم غنیمته)

در مورد سوال دومتون هم باید بگم به احتمال زیاد مدل ماشینتون E2LP هست چون پارس خودرو بیشتر E2LP تولید میکنه تا E2SLX.... و به احتمال زیاد ماشینتون همین مدله.... مقایسه از روی قیمت کار درستی نیست...بهترین راه اینه که از طریق سایت و یا از خودشون سوال کنی......
اگه آدرس سایت پیگیری رو نداری تو صفحات قبل هست...
باز اگه از کارخونه ثبت نام کردی وبازم سوال داشتی در خدمت هستم
موفق باشید

ali_99
31 October 2009, 01:05 PM
http://sales.ikco.com/letter/2553.pdf

mahdi17
31 October 2009, 01:34 PM
سلام به دوستان

آیا برای کسی دعوتنامه e2 lp sport آمده است؟ مبلغی که باید پرداخت چقدر می باشد؟ آیا امکان انتخاب آپشنهای شرکت آپکو نظیر تودوزی و دزد گیر و غیره در دعوتنامه لحاظ شده است؟ آیا امکان تبدیل e2 lp sport به e2 lp وجود دارد یا نه؟

sutlimited
31 October 2009, 01:46 PM
http://sales.ikco.com/letter/2553.pdf

لینک بخشنامه رو اشتباه زدید؛ شمارش 2550 هست یعنی این:

http://sales.ikco.com/letter/2550.pdf (http://sales.ikco.com/letter/2550.pdf)

pzolmajd
31 October 2009, 05:18 PM
سهم تندر از تولید هفت ماهه ایران خودرو فقط یک درصد :143:
توليد ايران خودرو از مرز 353 هزار دستگاه گذشت
ايران خودرو از ابتداي فروردين ماه سال جاري تا كنون ( نهم آبان ماه) بيش از 353 هزار دستگاه انواع خودرو سواري و وانت توليد كرد كه اين ميزان نسبت به مدت مشابه سال قبل بيش از 43 هزار دستگاه افزايش نشان مي دهد. http://news.ikco.com/UploadedFiles/Permanent/Thumbnail/aywj2an2k3.JPG

مهندس سيد جواد دهنادي قائم مقام مديرعامل ايران خودرو در توليد با بيان اين مطلب گفت: تا كنون تعداد 56 هزار و 418 دستگاه انواع سمند ، 90 هزار و 67 دستگاه پژو 405 ، 55 هزار و 239دستگاه پژو پارس ،37 هزار و 543 دستگاه پژو 206 هاچ بك در ايران خودرو توليد شده است.

وي تصريح كرد: 21 هزار و 67 دستگاه پژو 206 اس دي ، 26 هزار و 951 دستگاه پژو روآ ، 60هزار و 772دستگاه وانت باردو ، سه هزار و 639 دستگاه تندر 90 و يك هزار و 655دستگاه گراند ويتارا نيز توليد شده است.

دهنادي خاطرنشان ساخت: ايران خودرو طي مدت مشابه سال گذشته حدود 310 هزاردستگاه انواع خودرو سواري و وانت توليد كرده بود.

احمدآبادی
31 October 2009, 10:46 PM
با سلام خدمت تمام دوستان
اول باید تشکر کنم از دوستان آقا / خانم mohajer_137860 (http://www.phallz.com/member.php?u=113001) و ernest1 (http://www.phallz.com/member.php?u=120243) از اینکه وقت می گذارند و به سوالات من جواب دادن سپاسگزارم
دوم آقا / خانم ernest1 (http://www.phallz.com/member.php?u=120243) اگر وقت دارید من در تایپیک 4051 و 4069 و 4070 و 4073 و 4075 و 4083 چیزایی نوشتم که نسبتاً شرح حال موضوع خرید ما می باشد روز پنجشنبه هفته گذشته 88/8/7 به پارس خودرو زنگ زدم این یکی میگفت به امور نمایندگان زنگ بزن یکی نبود یکی گوشی را برنمی داشت خلاصه پوست ما رو کندن تا رسیدیم به قسمت امور چک چون توی قرارداد من شماره تلفن های اون دلال (خانمه ) را نوشته بودند حالا این هم شده برای ما دردسر چون اون آقا می گفت که فعلاً قسمت پذیرش چک قرار داد شما را نفرستادند حالا ما هم یکم دل شوره داریم که چرا قرار داد ما نرفته قسمت امور چک خلاصه فکر نکنم هیچ جای دنیا مثل بنز و... انقدر نمایندگی و ... داشته باشند اون وقت انقدر مردمشون را اذیت کنند و کل پول را بگیرند و بیش از 40 روز با پول شما کار کنند و مانند بعضی خودر روسازان انقدر بدهی به بار بیارند اگر امکان و قت دارید ممنون می شم شما یا یکی از دوستان راهنمایی کنید

ernest1
1 November 2009, 07:12 AM
با سلام خدمت تمام دوستان
اول باید تشکر کنم از دوستان آقا / خانم mohajer_137860 (http://www.phallz.com/member.php?u=113001) و ernest1 (http://www.phallz.com/member.php?u=120243) از اینکه وقت می گذارند و به سوالات من جواب دادن سپاسگزارم
دوم آقا / خانم ernest1 (http://www.phallz.com/member.php?u=120243) اگر وقت دارید من در تایپیک 4051 و 4069 و 4070 و 4073 و 4075 و 4083 چیزایی نوشتم که نسبتاً شرح حال موضوع خرید ما می باشد روز پنجشنبه هفته گذشته 88/8/7 به پارس خودرو زنگ زدم این یکی میگفت به امور نمایندگان زنگ بزن یکی نبود یکی گوشی را برنمی داشت خلاصه پوست ما رو کندن تا رسیدیم به قسمت امور چک چون توی قرارداد من شماره تلفن های اون دلال (خانمه ) را نوشته بودند حالا این هم شده برای ما دردسر چون اون آقا می گفت که فعلاً قسمت پذیرش چک قرار داد شما را نفرستادند حالا ما هم یکم دل شوره داریم که چرا قرار داد ما نرفته قسمت امور چک خلاصه فکر نکنم هیچ جای دنیا مثل بنز و... انقدر نمایندگی و ... داشته باشند اون وقت انقدر مردمشون را اذیت کنند و کل پول را بگیرند و بیش از 40 روز با پول شما کار کنند و مانند بعضی خودر روسازان انقدر بدهی به بار بیارند اگر امکان و قت دارید ممنون می شم شما یا یکی از دوستان راهنمایی کنید

قابل توجه آقای احمدآبادی و سایر دوستانی که از پارس خودرو ثبت نام کردن...
قبل از هر چیز:
1- موقع ثبت نام که شما چک بانکی و کپی شناسنامه وکارت ملی دادی باید یه پرینت که در اون مشخصات شما و ماشین مورد نظر و موعد تحویل قید شده باید به شما میدادن....که حتما دارید...

2- توی سایت سامانه پیگیری قرارداد مشترکین
http://84.47.227.148:1818/customer/default.aspx (http://84.47.227.148:1818/customer/default.aspx)
باید کدرهگیری و شماره ملی خودتون رو بزنید اگه اسمتون بود همراه با مدل ماشین و.... شما از لحاظ قرارداد مشکلی ندارید.

3- اگه تو دو مورد بالا مشکل داشتین....(که امیدوارم نداشته باشین) تلفنی نمیشه.....
حتما حتما باید حضوری تشریف ببرید جایی که ثبت نام کردین...
اگه خود کارخونه(کیلومتر 9 جاده مخصوص) ثبت نام کرده باشین مشکلتون زودتر حل میشه تا نمایندگی
4- دو تا شماره تلفن خدمت شما و دوستان دیگه میدم امیدوارم مفید باشه:

شماره تلفن مسئول فروش: آقای نیک بافت44504935
( معمولا خودشون برنمی دارن و شما از هر 5 بار ممکنه یه بار موفق به تماس بشی چون سرشون شلوغه ولی خود آقای نیک بافت آدم محترم و وزینی هست)
شماره تلفن دفتر مدیر عامل پارس خودرو- خانم؟(الان اسمشون یادم نیست) 44525544

که اولی یعنی شماره تلفن آقای نیک بافت خیلی مهمه
و در موارد خاص و بحرانی با شماره تلفن دوم تماس بگیرید.

بازم تاکید می کنم اگه مشکل حاد بود حتما حضوری مراجعه کنید.

موفق باشید.

mahdi17
1 November 2009, 08:47 AM
مديرعامل سايپا پرس در پاسخ به فارس:
قيمت بدنه تندر 10 درصد كاهش يافت
خبرگزاري فارس: مديرعامل سايپا پرس از كاهش 10 درصدي قيمت توليد بدنه تندر 90 خبر داد و گفت: اين كاهش قيمت از 20 روز پيش توسط سايپا پرس اعمال شده‌است.

http://media.farsnews.com/Media/8511/Images/jpg/A0264/A0264503.jpg

علي محمد قلي‌ها در حاشيه بازديد خبرنگاران از كارخانه سايپا پرس در پاسخ به خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: شركت رنو پارس قول داده بود سالانه 300 هزار دستگاه تندر 90 در كشور توليد شود ولي از ابتداي سال تاكنون فقط 30 هزار دستگاه علمي شده و مسئولان رنو پارس قول داده‌اند اين رقم در سال جاري به 80 هزار دستگاه برسد.
وي ادامه داد: رنو پارس بدقولي كرده و اگر برنامه توليد به روال فعلي جلو برود توليد بدنه تندر 90 براي سايپا پرس صرفه اقتصادي نخواهد داشت.
وي با اشاره به تاثير منفي تحريم در تامين برخي مواد اوليه مورد نياز شركت سايپا پرس گفت: اين مشكل برطرف شده و هم اكنون با معضلي در اين خصوص روبرو نيستيم.
قلي‌ها با بيان اينكه در حال حاضر 1500 نفر در كارخانه سايپا پرس مشغول به كار هستند، افزود: هم‌اكنون خطوط توليد G3 و G4 جهت توليد قسمتهاي كوچك بدنه خودرو در سايپا پرس فعال است و به زودي خطوط توليد G1 و G2 براي توليد قسمتهاي بزرگ بدنه نيز نصب و فعال خواهد شد.
وي نياز سايپا پرس به ورقهاي فولادي را سالانه 100 هزار تن عنوان كرد و ادامه داد: رويه بدنه خودرو از طريق ورقهاي وارداتي و قسمتهاي داخلي بدنه نيز از طريق ورقهاي فولادي توليد داخل تامين مي‌شود.
به گفته قلي‌ها هم اكنون بدنه پرايد، زانتيا، مگان، تندر 90 و ريو در شركت سايپا پرس توليد مي‌شود.

mahdi17
1 November 2009, 10:41 AM
كيت اسپرت رنو تندر 90
كيت اسپرت رنو تندر 90 درمركز خودروهاي خاص (اپشن) ايران خودرو (آپكو) و تحت نظارت كارشناسان مجرب بر روي خودرو رنو تندر 90 قابل نصب مي باشد. كليه قطعات تحت كنترل ومورد تاييد شركت رنو فرانسه مي باشند.
كيت اسپرت تغييرات زيادي را در ظاهررنو تندر 90 ايجاد مي كند. اين كيت ظاهر جذابتر و قويتري را به خودرورنو تندر 90 مي دهد . این کیت به درخواست نسل جوان برای داشتن خودرویی متفاوت با دیگران پاسخ می دهد. همچنين اين كيت روح تازه اي به خودرورنو تندر 90داده و جايگاه برند رنو را در ايران افزايش ميدهد.
كيت اسپرت رنو تندر90 از 7 قطعه اصلي به قرار زيرتشكيل شده است:
ديفيوزر جلو (2)

سايد سيل راست

سايد سيل چپ

بالچه صندوق

سيل جلو

ديفيوزر عقب
منبع: خبرنامه آبان رنو پارس

pzolmajd
1 November 2009, 11:20 AM
كيت اسپرت رنو تندر 90
كيت اسپرت رنو تندر 90 درمركز خودروهاي خاص (اپشن) ايران خودرو (آپكو) و تحت نظارت كارشناسان مجرب بر روي خودرو رنو تندر 90 قابل نصب مي باشد. كليه قطعات تحت كنترل ومورد تاييد شركت رنو فرانسه مي باشند.
كيت اسپرت تغييرات زيادي را در ظاهررنو تندر 90 ايجاد مي كند. اين كيت ظاهر جذابتر و قويتري را به خودرورنو تندر 90 مي دهد . این کیت به درخواست نسل جوان برای داشتن خودرویی متفاوت با دیگران پاسخ می دهد. همچنين اين كيت روح تازه اي به خودرورنو تندر 90داده و جايگاه برند رنو را در ايران افزايش ميدهد.
كيت اسپرت رنو تندر90 از 7 قطعه اصلي به قرار زيرتشكيل شده است:
ديفيوزر جلو (2)

سايد سيل راست

سايد سيل چپ

بالچه صندوق

سيل جلو

ديفيوزر عقب
منبع: خبرنامه آبان رنو پارس

هفته پیش که برای پیگیری تحویل SLX ثبت نامی به ایران خودرو مراجعه کردم گفتند می توانی با پرداخت 850 هزار تومان بیشتر تندر آپشن تحویل بگیری، به نظر شما آیا منظور از مدل آپشن اضافه شدن همین کیت اسپرت است و آیا ارزشش رو داره؟

mohamad55
1 November 2009, 04:02 PM
با سلام به دوستان
بعد از تبديل وضعيت قرارداد به خط تيره چقدر طول مي كشه ماشين رو تحويل بدن ؟ (ايران خودرو)
از كجا ميشه پيگيري كرد و سوال آخر مانده حساب مشتري رو برميگردونن يا وسايلي ، چيزي بجاش ميدن؟ :icon_surp با تشكر

pzolmajd
1 November 2009, 05:05 PM
با سلام به دوستان
بعد از تبديل وضعيت قرارداد به خط تيره چقدر طول مي كشه ماشين رو تحويل بدن ؟ (ايران خودرو)
از كجا ميشه پيگيري كرد و سوال آخر مانده حساب مشتري رو برميگردونن يا وسايلي ، چيزي بجاش ميدن؟ :icon_surp با تشكر

دوست عزیز سلام
از این به بعد، قسمت اطلاعات صدور سند را کنترل نمایید، به زودی سند اتومبیل شما صادر خواهد شد، مانده حساب مشتری هم در قالب یک فقره چک به شما مسترد می گردد، البته پیگیری شما نیز الزامیست.:icon_cool

mohajer_137860
2 November 2009, 02:40 PM
بر اساس گزارش هاي شركت بازرسي كيفيت و استاندارد، نمره منفي تندر90 توليد ايران خودرو در آديت تركيبي در مهرماه سال جاري 9/31 بود كه نسبت به ماه گذشته يك نمره بهبود نشان مي دهد.

به گزارش موج، كيانوش پورمجيب معاون مدير عامل ايران خودرو در كيفيت، با بيان اين مطلب، راه اندازي كارخانه جديد رنگ چهار در ايران خودرو را از جمله عوامل بالاتر بودن كيفيت تندر 90 اين شركت عنوان كرد.
وي نمره منفي تندر 90 توليد ايران خودرو در آديت تركيبي در شهريو ماه امسال را 9/32 عنوان كرد كه باز هم نشان دهنده كيفيت بالاتر تندر 90 توليد ايران خودرو است.
پورمجيب، تزيينات داخلي و خارجي و رنگ تندر 90 ايران خودرو را از عمده دلايل تفاوت کيفيت اين محصول نسبت به ديگر شركت خودروسازي است.
معاون كيفيت ايران خودرو افزود: نمره كيفيت توليدات ايران خودرو در آديت تركيبي توليدات دوم آبان ماه امسال به 15 رسيد و در رده بندي كيفيت شركت بازرسي از خيلي خوب A به خيلي خوب A + ارتقاء يافت كه بالاترين رده كيفيت خودرو در نظام رده بندي کيفي محسوب مي شود.
معاون كيفيت مدير عامل ايران خودرو، اظهار اميدواري كرد، با برنامه هاي منسجم و مدون كه در دست اجرا است، تندر90 ايران خودرو در اين سطح كيفيت تثبيت شود.
پورمجيب تصريح كرد: تندر90 تحت عنوان ايكس 90 يا ال 90 در سراسر جهان، تحت نظام يك پارچه كيفيت رنو توليد و تمام سيستم هاي جاري سازمان توليد، از طريق رنو كنترل مي شود.
وي با اشاره به اينكه در کلمبيا، هند، روسيه، مراکش، روماني و اسپانيا سايت هاي توليد تندر فعال است، گفت: كيفيت اين توليدات در سراسر جهان تحت نظارت رنو فعاليت مي کنند و تلاش هاي انساني و تفاوت هاي تکنولوژي تجهيزات تفاوت هايي در کيفيت ايجاد خواهد کرد.

http://www.mojnews.com/iCFileHandler.aspx?FieldName=img_Image&Contract=cms_Contents_I_Images&Size=250&StartupService=Read&BaseRecord=393088

معاون كيفيت با بيان اين كه موتور محصولات تندر 90 ايران خودرو و پارس خودرو توسط مگاموتور تامين مي شود، گفت: از اين رو محال است مصرف سوخت اين دو تفاوتي داشته باشد و در حالي كه هر دو كارخانه براي كسب رضايت مشتريان تلاش مي كنند، تندر ايران خورو در برخي حوزه ها موفق تر است.

.

احمدآبادی
2 November 2009, 08:11 PM
آمار تولید انواع خودرو طی هفت ماه نخست امسال اعلام شد:
صعود سواری‌ها‌، نزول تجاری‌ها

حمید رضا بهداد - خودروسازان نیمه دولتی کشور در حالی طی هفت ماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به رشدی 9/11‌درصدی در تولید خودروهای سواری دست یافتند که تولید محصولات تجاری‌، در همین بازه زمانی 3/39‌درصد افت کرده است.
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1934/16-01.jpg (javascript:PopupPic('1934/16-01.jpg%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20'))

این افت و خیز تولید که با توجه به آمار رسمي‌سازمان گسترش و نوسازی صنایع‌ايران به دست آمده‌، تنها به سه شرکت‌های نیمه دولتی‌ايران خودرو‌، سایپا و پارس خودرو به عنوان تولید کنندگان محصول سواری و همچنین شرکت‌های‌ايران خودرو دیزل‌، سایپا دیزل و زامیاد به عنوان سازندگان خودروهای تجاری‌، مربوط و خودروسازان بخش خصوصی نقشی در آن ندارند.
طبق آمار‌، پارس خودرو طی هفت ماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با 1/18‌درصد رشد‌، بیشترین خیز تولید را نصیب خود کرده و‌ايران خودرو نیز به رشدی 9/13‌درصدی دست یافته است. سایپا هم رشد تولیدی 4/4‌درصدی را به خود مي‌بیند.
از نکات مهم آمار تولید خودرو سواری طی هفت ماه سال جاری مي‌توان به ادامه کاهش تولید تندر-90 و همچنین افت تولید پنج محصول دیگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد.
رکورد تولید نیز در حالی کماکان در اختیار پراید است که مگان بیشترین‌درصد رشد را تجربه و مرسدس بنز کم تیراژترین محصول لقب گرفته است.
افت تولید 55‌درصدی تندر-90
هر چند‌اين روزها تا حدی از هیاهوی ماجراهای تندر-90 کاسته شده و خودروسازان داخلی کم و بیش مشغول تولید‌اين میهمان فرانسوی هستند‌، اما آمار هفت ماه امسال باز هم از روند نزولی تولید تندر حکایت دارد‌، به نحوی که افتی 55‌درصدی در کارنامه‌ايران خودرو و پارس خودرو به عنوان تولید کنندگان تندر به چشم مي‌آید. ایران خودرو افتی 80‌درصدی را در تولید‌اين محصول تجربه کرده و پارس خودرو نیز 24‌درصد کاهش تولید را به خود مي‌بیند. قرار است تا پایان سال‌، 40‌هزار دستگاه تندر-90 در کشور به تولید برسد.
مونتاژی‌ها در شیب تولید
طی هفت ماه نخست امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته‌، برخی مونتاژی‌های صنعت خودرو کشور‌، با افت تولید مواجه و آمارشان منفی شد.
در‌اين بین‌، خودروهای دودیفرانسیل پارس خودرو مانند رونیز‌، با کاهش 41‌درصدی تولید روبه‌رو شده و‌اين در حالی است که تولید رونیز به تازگی در بروجرد (کارخانه زاگرس خودرو) آغاز و‌اين موضوع شاید به روند نزولی تولید‌اين محصول پایان دهد.
اما گرند ویتارا دیگر مونتاژی خودروسازی کشور است که افت تولید را به خود مي‌بیند. این محصول سایت‌ايران خودرو خراسان طی هفت ماه نخست امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 36‌درصد رشد را تجربه کرده است.
مرسدس بنز هم که دیگر میهمان خارجی‌ايران خودرو محسوب مي‌شود‌، در بازه زمانی مورد نظر 14‌درصد افت کرده و تنها 85‌دستگاه از‌اين خودرو لوکس در‌ايران خودرو به مونتاژ رسیده است. باید دید با توجه به همکاری آینده پارس خودرو و شرکت بنز‌، چه سرنوشتی در انتظار مونتاژ محصولات‌اين شرکت آلمانی در‌ايران خودرو است و آیا در نتیجه‌اين همکاری‌،‌ايران خودرو به تولید محصولات بنز ادامه مي‌دهد؟
اما سری هم به ریو و زانتیا نماینده‌هاي مونتاژی کره و فرانسه در سایپا بزنیم. ریو طی هفت ماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته‌، افتی 12‌درصدی را تجربه کرده و‌اين در شرایطی است که زانتیا با وجود اظهارنظر سایپایی‌ها مبنی بر حذف آن از خط تولید طی تابستان 89‌، رشدی 25‌درصدی را در بازه زمانی مذکور‌، به خود مي‌بیند. ظاهرا قرداد 10 ساله سایپا و سیتروئن مبنی بر تولید زانتیا در حال اتمام است و شرکت فرانسوی اعلام کرده که فقط تا تابستان سال بعد‌، تامین قطعات زانتیا را بر عهده خواهد داشت.
ادامه کاهش تولید روآ
به جز روآ‌، سایر پژویی‌های ‌ايران خودرو ‌، در هفت ماه نخست امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته‌، رشد تولید را تجربه کرده‌اند‌، به نحوی که پژو 405 رشدی 55‌درصدی را به خود مي‌بیند و پارس و 206 نیز به ترتیب با افزایش تولید 44 و 25‌درصدی روبرو شده‌اند. این در شرایطی است که پژو روآ محصول زیان‌ده ‌ايران‌خودرو‌، همچنان در سراشیبی تولید قرار داشته و در بازه زمانی مورد نظر‌، 45‌درصد افت را به خود مي‌بیند.
سمند دیگر محصول‌ايران خودرو نیز طی هفت ماه نخست امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته‌، به 27‌درصد رشد دست یافته است.
پراید همچنان در خط یک تولید
طبق آمار سازمان گسترش‌، پراید هنوز هم پرتیراژترین محصول سواری صنعت خودرو‌ايران به حساب مي‌آید و سایپا و پارس خودرو طی هفت ماه سال جاری‌، به ترتیب به رشدی 5 و 23‌درصدي در تولید ‌اين خودرو رسيدند.
پراید سالانه بیش از 400‌هزار دستگاه تیراژ دارد و در مدل‌های صبا‌، 132‌، 141 و نسیم به تولید مي‌رسد.
آمار ماکسیما مثبت شد
قدیمی‌ترین خودروساز‌ايران با تولید یک‌هزار و 836 دستگاه مگان طی هفت ماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشدی 91‌درصدی را در توليد اين محصول تجربه کرده است.
مگان جزو محصولات روز شرکت رنو فرانسه به حساب مي‌آید و در تیراژی نسبتا‌ اندک در پارس خودرو مونتاژ مي‌شود.
رشد تولید مگان در شرایطی است که مونتاژی ژاپنی پارس‌خودرو یعنی ماکسیما نيز به روند نزولی تولید خود طی ماه‌های گذشته پایان داده و طی هفت ماه امسال با رشدی 22‌درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته‌، مواجه شده است.
ماکسیما جزو محصولاتی است که زمزمه خروج آن از خط تولید پارس‌خودرو به گوش می‌رسد و شاید‌اين میهمان ژاپنی، سال آینده جاده مخصوص را ترک کند.
سراشیبی تولید تجاری‌ها
گویا سیر نزولی تولید خودروهای تجاری سبک و سنگین کشور‌، به‌اين زودی‌ها متوقف نخواهد شد‌، چراکه طی هفت ماه سال جاری‌، تجاری سازان صنعت خودرو‌، افتی 3/39‌درصدی را در تولید اتوبوس‌، کامیون و سایر محصولاتی از‌اين دست‌، تجربه کرده‌اند. در‌اين بین‌ايران خودرو دیزل‌، بزرگترین خودروساز تجاری کشور‌، به 18‌درصد افت دست یافته و سایپادیزل و زامیاد نیز به ترتیب کاهش تولیدی 66 و 40‌درصدی را به خود مي‌بینند.
ایران خودرو دیزل‌، هرچند در تولید مینی بوس و کامیون آمار مثبتی را در کارنامه هفت ماه خود دارد، اما در تولید کشنده‌ها‌، 64‌درصد و در بخش اتوبوس نیز 41‌درصد افت تولید را طی هفت ماه نخست امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است. نکته دیگر در آمار تولید‌ايران خودرو دیزل‌،‌اينکه‌اين شرکت طی بازه زمانی مورد نظر‌، حتی یک دستگاه ون را نیز به تولید نرسانده و ظاهرا در کل علاقه‌اي به تولید ون ندارد.
اما سايپا ديزل نيز که توليد انواع كاميونت‌، کشنده و کامیون را در دستور کار خود دارد‌، هر چند با افت 66‌درصدی تولید مواجه شده اما طی هفت ماه نخست امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته‌، در تولید کشنده و کامیون آمار مثبتی را از خود به جا گذاشته است. این شرکت البته در تولید انواع کامیونت‌، 97‌درصد کاهش را به خود مي‌بیند.
همچنين در شركت زامياد نیز به عنوان دیگر تجاری ساز صنعت خودرو‌ايران‌، توليد كشنده، وانت نيسان و اتوبوس به شدت كاهش يافته‌، اما كاميون و ميني‌بوس رشد تولید را تجربه كرده‌اند‌، به نحوی که کشنده‌های ‌اين شرکت طی هفت ماه نخست امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته‌، با افت تولیدی 92‌درصدی روبه‌رو و وانت نیسان نیز 41‌درصد کاهش تولید را به خود مي‌بیند.
زامیاد در هفت ماه امسال تنها پنج دستگاه اتوبوس را به تولید رسانده که ‌اين موضوع از افت 98‌درصدی توليد اتوبوس در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد.
این در شرایطی است تولید کامیون در زامیاد 239‌درصد رشد کرده و مینی بوس نیز افزایش تولیدی 196دستگاهی را به خود مي‌بیند.
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1934/16-02.JPG

GooGy
2 November 2009, 08:45 PM
دوستان من یک سوال دارم
امروز آگهی همشهری (قسمت فروش صفر تندر) رو که نگاه میکردم یکی از آگهی ها حواله تندر رو آگهی کرده بود
وقتی تماس گرفتم گفت حواله E1 داریم تحویل یکهفته (نقره ای) با قیمت 12.400
اما دو سه تا نمایندگی سایپا که تماس گرفتم گفتن ما حواله نداریم و پارس خودرو فروش فوری نداره !

میخوام ببینم چجوریه این قضیه نکنه سرمون کلاه بره میشه بهشون اعتماد کرد یا خیر ؟
اصلا اینایی که حواله رو میفروشن چی گیر خودشون میاد ؟

مر30

llllsaeidllll
2 November 2009, 10:17 PM
با سلام به دوستان

با نمایندگی تماس بگیر
من چند روزه تحویل گرفتم اما وضعیت خط تیره مونده

احمدآبادی
2 November 2009, 10:31 PM
دوستان من یک سوال دارم
امروز آگهی همشهری (قسمت فروش صفر تندر) رو که نگاه میکردم یکی از آگهی ها حواله تندر رو آگهی کرده بود
وقتی تماس گرفتم گفت حواله E1 داریم تحویل یکهفته (نقره ای) با قیمت 12.400
اما دو سه تا نمایندگی سایپا که تماس گرفتم گفتن ما حواله نداریم و پارس خودرو فروش فوری نداره !

میخوام ببینم چجوریه این قضیه نکنه سرمون کلاه بره میشه بهشون اعتماد کرد یا خیر ؟
اصلا اینایی که حواله رو میفروشن چی گیر خودشون میاد ؟

مر30
من خودم از یکی از این حواله ها گرفتم و فعلاً ثبت نام کردم و ماشین را حدود یک ماه دیگه می گیرم اگر به تایپیک ها قبل نگاه کنی متوجه می شی ولی خیلی با احتیاط پیش برو و مواظب باش حتماً تایپیک های قبلی من را بخون انشا اله مشکلی پیش نیاد

GooGy
3 November 2009, 12:57 AM
من خودم از یکی از این حواله ها گرفتم و فعلاً ثبت نام کردم و ماشین را حدود یک ماه دیگه می گیرم اگر به تایپیک ها قبل نگاه کنی متوجه می شی ولی خیلی با احتیاط پیش برو و مواظب باش حتماً تایپیک های قبلی من را بخون انشا اله مشکلی پیش نیاد
دوست عزیز پستهاتون رو خوندم اما اینی که تو همشهری هست میگه شما کل پول رو به حساب پارس خودرو میریزید
خب اگر این موضوع صحت داشته باشه پس چرا تو سایت پارس خودرو و یا نمایندگیهای سایپا چیزی به نام حواله نداریم ؟

irana
3 November 2009, 11:16 AM
با سلام خدمت دوستان
بالاخره امروز دعوتنامه من هم اومد.e1cp تحويل ابان ثبت نام ارديبهشت پارس خودرو.ميخاستم بدونم اگه همين امروز تكميل وجه كنم كي تحويل مي گيرم؟

محمود86
3 November 2009, 12:15 PM
دوست عزیز پستهاتون رو خوندم اما اینی که تو همشهری هست میگه شما کل پول رو به حساب پارس خودرو میریزید
خب اگر این موضوع صحت داشته باشه پس چرا تو سایت پارس خودرو و یا نمایندگیهای سایپا چیزی به نام حواله نداریم ؟

سلام
شماره حساب رو چک کن و ببین واقعا مال پارس خودرو هست یا نه. اگر حساب مشکلی نداشت، پول رو واریز کن. من هم توی خرداد همینطوری ای دو فول خریدم که اونموقع نه ثبت نام بود و نه تحویل فوری داشت.شماره حساب رو یادم نیست اما به نظرم به نام رایان خودرو سایپا بود. در هر صورت احتیاط شرط عقل است و معامله کوچکی نیست. بهتره همه جوانب رو درنظر بگیری.

parsboy
3 November 2009, 03:56 PM
با سلام به دوستان

بعد از اینکه وضعیتت خط تیره شد 4-5 روزه ماشین رو بهت میدن
بعد از 3-4 هفته برو نمایندگی یک برگه کاغذ بهت میده که با اون هر بانک صادراتی خواستی میری
باقی مانده پولتو میگیری

mohajer_137860
3 November 2009, 07:25 PM
درود به همه دوستان

آمار تولید این چند روز لوگان در ایران فرقون به شرح زیر است:
1 شنبه 22 دستگاه
2 شنبه 25 دستگاه
3 شنبه 25 دستگاه ----- امروز

در ضمن برای دوستان پارس خودرویی باید بگم که فعلا حدود روزی 100 دستگاه تولید میشود.
آمار دقیقتر پارس خودرو را به زودی اعلام خواهم کرد.

موفق باشید.

احمدآبادی
3 November 2009, 09:02 PM
اینا دلالن ماشینو خریدن ولی هنوز به اسم نزدن و حدود 13 و خورده ای ریختن بعد اینکه اسمشون در آمده منتظر این هستند که شما در خواست کنید بعد به شما 15 یا 14 خورده ای از شما می گیرن و قرار داد را به اصطلاح صلح می کنند و به اسم شما می زنند البته شما پول را به اسم پارس خودرو میریزی و قبل از اینکه به شما قرار داد را بدن مابه التقاوت از شما می گیرن بعد به شما حواله یا هر چیز دیگر را به شما می دن
فقط با دقت و با احتیاط عمل کنید و با دقت و عجله نکنید

tavakol63
4 November 2009, 02:56 AM
سلام منم بالاخره ماشينمو كرفتمتندرe1cp ثبت نامي اواخر فروردين پارس خودرو تحويل مهر+رنگ نوك مداديارسال دعوت نامه 21/7تحويل ماشين 6/8راستي يه موضوعي كه خيلي منو تو فكر فرو برده اينه كه ماشيه برچسب انرژي نداره دوستم ميگه ممكنه مال قبلا مثلا پارسال باشه (چون قبلا بر چسب انرژي نميزدن) الان مونده به تو دادن خيلي نگرانم اگه دوستان بتونن راهنماييم كنن خوشحال ميشم

tavakol63
4 November 2009, 03:18 AM
ببخشيد يادم رفت بگم كه حتي برگه ترخيص هم نداره!!

moje90
4 November 2009, 03:35 AM
با سلام دوست عزیز اولا مبارک باشه ما هم مدل e1+cp گرفتیم از پارس خودرو ولی مال ما هم برچسب انرژی نداشت:icon_bigg ولی ماله ما اولین چیزی که دادن برگه ترخیص بود (هیچ کدوم از تندرهای پارس خودرو این برچسب انرژی رو ندارن در همه تیپ ها) موفق باشی:lover:

irana
4 November 2009, 08:49 AM
سلام منم بالاخره ماشينمو كرفتمتندرe1cp ثبت نامي اواخر فروردين پارس خودرو تحويل مهر+رنگ نوك مداديارسال دعوت نامه 21/7تحويل ماشين 6/8راستي يه موضوعي كه خيلي منو تو فكر فرو برده اينه كه ماشيه برچسب انرژي نداره دوستم ميگه ممكنه مال قبلا مثلا پارسال باشه (چون قبلا بر چسب انرژي نميزدن) الان مونده به تو دادن خيلي نگرانم اگه دوستان بتونن راهنماييم كنن خوشحال ميشم
با سلام دوست عزيز مباركت باشه
از كجا اسم نوشته بودين؟منظور تهران بود يا شهرستان؟من ديروز تكميل وجه كردم كي ميتونم تحويل بگيرم؟:icon_neut

mohamad55
4 November 2009, 10:24 AM
با سلام
ديروز روي سپر عقب يك تندري سنسور دنده عقب ديدم ولي متوجه تيپ ماشين نشدم ! اين سنسور جزو آپشن يا تيپ خاصي است يا خود راننده اضافه كرده؟؟:icon_evil

pzolmajd
4 November 2009, 11:39 AM
با سلام
ديروز روي سپر عقب يك تندري سنسور دنده عقب ديدم ولي متوجه تيپ ماشين نشدم ! اين سنسور جزو آپشن يا تيپ خاصي است يا خود راننده اضافه كرده؟؟:icon_evil

هیچ یک از مدل های تندر سنسور دنده عقب ندارند، خودتان باید اضافه کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به آدرس :
http://www.phallz.com/showthread.php?t=44922

mohamad55
4 November 2009, 01:55 PM
هیچ یک از مدل های تندر سنسور دنده عقب ندارند، خودتان باید اضافه کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به آدرس :
http://www.phallz.com/showthread.php?t=44922 (http://www.phallz.com/showthread.php?t=44922)

با تشكر فراوان از دوست گرامي ، توضيحات بسيار مفيدي بود.

tavakol63
5 November 2009, 02:42 AM
با سلام دوست عزيز مباركت باشه
از كجا اسم نوشته بودين؟منظور تهران بود يا شهرستان؟من ديروز تكميل وجه كردم كي ميتونم تحويل بگيرم؟:icon_neut

من اهواز ثبت نام كردم با توجه به دور بودن از مركز 10 روز بعد از دعوتنامه اومد ولي انشاالله واسه شما زودتر ميادالبته هنوز پلاك نيومده منم ترسيدم ببرمش بيرون!! راستي يه چيزي كه اصلا انتظارشو نداشتم همرنگ نبودن شيل جلو با با رنگ ماشينه !!آخه فكر ميكردم كه تو مدل اي-صفر اينجوريه

irana
5 November 2009, 09:54 AM
من اهواز ثبت نام كردم با توجه به دور بودن از مركز 10 روز بعد از دعوتنامه اومد ولي انشاالله واسه شما زودتر ميادالبته هنوز پلاك نيومده منم ترسيدم ببرمش بيرون!! راستي يه چيزي كه اصلا انتظارشو نداشتم همرنگ نبودن شيل جلو با با رنگ ماشينه !!آخه فكر ميكردم كه تو مدل اي-صفر اينجوريه
با تشكر دوست عزيز متاسفانه من هم تهران نيستم.به هر حال مباركت باشه:icon_cool

atteesh
5 November 2009, 01:24 PM
کاملا معلومه که پارس خودرو توانسته است تاخیر ها را جبران کند و تحویلها را به موقع انجام دهد خب امیدوارم که همینطور باشد و هموطنان عزیز بیخودی معطل نمانند .

احمدآبادی
5 November 2009, 01:35 PM
دنیای اقتصاد
بازار خودرو تعطیل شد
گروه خودرو- روز گذشته همزمان با سیزدهمین روز آبان 88، بازار خودرو نیز مانند برخی دیگر از بازارهای کشور، تعطیل شد و مشتریان، خرید و فروش خودرو را به روزهای آینده موکول کردند.

آن‌طور که نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت مي‌گویند، امروز نیز احتمالا خبری از خرید و فروش در بازار نخواهد بود و مشتریان باید برای سند زدن خودروهای خود، تا شنبه صبر کنند.
به نظر مي‌رسد بازار خودرو، طی روزهای پیش رو کاملا به رکود رفته و مشتریان خرید و فروش را تا مدتی متوقف کنند.
بنا به گفته فعالان بازار، نمودار قیمت خودروها طی هفته جاری تغییر محسوس و جامعی نکرده و تنها زانتیا و ریو، آن هم به دلیل پیش فروشی که سایپا برای این دو محصول در نظر گرفته است، ارزان شده‌اند.خودروهای دوگانه‌سوز نیز همچنان اختلاف قیمتی بیش از یک میلیون تومان نسبت به مدل بنزین سوزخود دارند.
هم‌اکنون پژو 405دوگانه‌سوز نرخی برابر با 14‌ميليون و 700‌هزار تومان به خود مي‌بیند، اما مدل بنزین‌سوز آن قیمتی برابر با 13‌میلیون و 300‌هزار تومان دارد. پارس دوگانه‌سوز نیز با قیمت 18‌ميليون و 200‌هزار تومان خرید و فروش مي‌شود و این در شرایطی است که مدل بنزینی پارس با قیمت 17‌ميليون و 200‌هزار تومان به فروش مي‌رسد.
پارس و 405 جزو خودروهایی به حساب مي‌آیند که طی هفت ماه نخست امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، مدل دوگانه سوز آنها با رشد تولید روبه‌رو شده است. مدل بنزین سوز این دو خودرو مصرف سوخت بالایی دارد، اما از 405 و پارس بگذریم و نگاهی نیز به خانواده سمند بیندازیم. هم‌اکنون سمند معمولی دوگانه‌سوز قیمتی برابر با 14‌ميليون و 500‌هزار تومان دارد و LX دوگانه‌سوز نیز با نرخ 16‌ميليون و 100‌هزار تومان به فروش مي‌رسد. این در شرایطی است که سمند معمولی بنزینی، با نرخ 13‌ميليون و 500‌هزار تومان خرید و فروش مي‌شود.
همچنین سمند LX بنزین سوز نیز که طی هفته گذشته 100‌هزار تومان ارزان شده بود، در حال حاضر با قیمت 15‌ميليون تومان خرید و فروش مي‌شود. سورن نیز كه گران‌ترین مدل سمند است، در حال حاضر با نرخ 16‌ميليون و 700‌هزار تومان به فروش مي‌رسد. سورن چند ماهی است که قیمت آن از مرز 16میلیون و 700هزار تومان تکان نخورده است. پژو 206 تیپ 2 نیز که اوایل هفته گذشته حدود 200‌هزار تومان ارزان شده بود، هم‌اکنون با قیمت 14‌میلیون تومان به فروش مي‌رسد.این محصول در زمره کم مصرف‌های بازار خودرو کشور قرار دارد. از بازار مدل‌های صندوق‌دار پژو 206 نیز خبر مي‌رسد که طی این هفته، افت و خیز خاصی در نمودار قیمت آنها رخ نداده است، به نحوی که در حال حاضر پژو 206 صندوق‌دار v9 با قيمت 19ميليون و 500‌هزار تومان به فروش مي‌رسد و این محصول در مدل v8 نیز 17ميليون و 500‌هزار تومان قیمت دارد. V20 نیز که ساده ترین مدل 206 صندوق‌دار به حساب مي‌آید، با قیمت 13‌ميليون و 900‌هزار تومان خرید و فروش مي‌‌شود. اما به سراغ پرتیراژترین محصول صنعت خودرو ایران یعنی پراید برویم. محصولی که در مدل دوگانه سوز خود در حال حاضر قیمتی برابر با 8‌میلیون و 800‌هزار تومان دارد و مدل بنزینی آن نیز با همان نرخ یکی دو ماه اخیر خود یعنی 7‌میلیون و 750‌هزار تومان خرید و فروش مي‌شود. پراید محصول کم مصرفی در بازار خودرو ایران به حساب مي‌آید. طبق آمار تولید هفت ماه امسال مدل های دوگانه سوز پراید، با کاهش تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه شده اند.
افت قیمت زانتیا و ریو
اما خبری هم از دو سایپایی مونتاژی بازار یعنی زانتیا و ریو بگيريم. این دو محصول به عکس هفته گذشته که روزهای آرامی را پشت سر گذاشتند، این هفته نمودار قیمتی آنها دستخوش تغییر شد و رو به نزول رفت. زانتیا هم‌اکنون با توجه به کاهش قیمت 100هزار تومانی اش، با نرخ 27‌میلیون و 500‌هزار تومان به فروش مي‌رسد و ریو نیز که 300هزار تومان ارزان شده، قیمتی برابر با 13‌میلیون و 400 هزار تومان دارد.
به گفته فعالان بازار، پیش فروشی که سایپا برای زانتیا و ریو در نظر گرفته، عامل ارزان شدن این دو خودرو به حساب مي‌آید.
تندر بدون تغییر
آن‌طور که از بازار خبر مي‌رسد، تندر پارس‌خودرو هنوز هم گران‌تر از تندر ایران خودرو به فروش مي‌رسد، به نحوی که اختلاف قیمتی تا 300‌هزار تومان میان آنهاست.
در حال حاضر تندر E2 پارس‌خودرو 15‌ميليون و 200‌هزار تومان قیمت دارد، اما همتای ایران خودرویی آن اگر در بازار موجود باشد، با نرخ 14‌میلیون و 900‌هزار ‌ تومان به فروش مي‌رسد.
این اختلاف قیمت 300‌هزار تومانی البته در بین دو مدل دیگر تندر نیز به چشم مي‌آید. هم‌اکنون تندر E1 پارس‌خودرو با قیمت 12‌ميليون و 500‌هزار تومان به فروش مي‌رسد و تندر ایران خودرو نیز قیمتی برابر با 12‌میلیون و 200‌هزار تومان دارد.
تندر E0 ایران خودرو نیز در شرایطی با قیمت 11‌میلیون تومان خرید و فروش مي‌شود که E0 پارس‌خودرو 200‌هزار تومان
گران‌تر به فروش مي‌رسد. تندر-90 مدتهاست که از وضعیت تولید مناسبی برخوردار نیست، اما سری هم به مونتاژی‌های پارس‌خودرو یعنی ماکسیما و مگان بزنیم.
آن طور که فعالان بازار عنوان مي‌کنند، ماکسیما محصول مونتاژی پارس‌خودرو، هم‌اکنون در مدل اتوماتیک با نرخ 39‌ميليون و 300‌هزار تومان به فروش مي‌رسد و مدل دنده‌ای آن نیز نرخی برابر با 35‌ميليون تومان دارد. مگان دیگر محصول پارس‌خودرو نیز در مدل 2000 سی‌سی با نرخ 32‌ميليون تومان به فروش مي‌رسد، اما مگان 1600 سی‌سی در حال حاضر نرخی برابر با 26‌ميليون و 500هزار تومان دارد.

mohajer_137860
6 November 2009, 10:44 AM
درود به همه دوستان

آخرین آمار تولید لوگان به شرح زیر می باشد:
4 شنبه 25 دستگاه
دیروز 5 شنبه 25 دستگاه
امروز جمعه نیز کاری نیست.

در ضمن بد نیست بدانید از ابتدای سال 88 تا امروز 3773 دستگاه در ایران فرقون تولید شده است در صورتیکه پارسال تا این موقع 18841 دستگاه تولید شده بود.

آمار تولید ایران فرقون در آبان ماه 1388 تا امروز مجموعا 322 می باشد.

پاینده باشید.

.

poopak
6 November 2009, 01:22 PM
سلام دوستان ممنون می شم یکی از دوستان به سوالات من پاسخ بده

1)برای ثبت تندر از پارس خودرو حتما باید نمایندگی پارس خودرو باشه یا نمایندگی های سایپا هم ثبت نام می کنند ؟

2)ایا پارس خودرو همیشه ثبت نام داره ؟ فروش فوری چی ؟

البته برای e1 نیمه فول می خواهم

احمدآبادی
6 November 2009, 01:34 PM
سلام دوستان ممنون می شم یکی از دوستان به سوالات من پاسخ بده

1)برای ثبت تندر از پارس خودرو حتما باید نمایندگی پارس خودرو باشه یا نمایندگی های سایپا هم ثبت نام می کنند ؟

2)ایا پارس خودرو همیشه ثبت نام داره ؟ فروش فوری چی ؟

البته برای e1 نیمه فول می خواهم
با سلام خدمت دوست خوبم
من تا اینجا که تحقیق کردم بعضی از نمایندگی های سایپا نه همشون لوگان ثبت نام می کنند همه نمایندگی ها این کار را انجام نمی دن باید بپرسید چون بعضی فقط کارشون ریو و پراید یا محصولات دیگر می باشد
در جواب سوال دومتون همیشه ثبت نام ندارن بعضی از دوستان در همین قسمت آخرین ثبت نام ها و خبر ها را اینجا می زنند که شما می توانید به مراجعه به این قسمت ملاحظه فرمائید
موفق باشید

mohajer_137860
6 November 2009, 08:34 PM
/نگاهي به توليد ‌٧ ماهه امسال تندر‌٩٠ نسبت به پارسال/
توليد بيش از ‌٥٠درصد كاهش يافت
پارس‌خودرو ‌٣برابر ايران‌خودرو توليد كرد

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

توليد خودرو تندر90 در هر دو شركت ايران خودرو و پارس خودرو در هفت ماهه نخست سال جاري با كاهش مواجه شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بر اين اساس ايران خودرو در هفت ماهه سال جاري تنها سه هزار و 450 دستگاه خودرو تندر90 توليد كرد كه اين ميزان توليد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افت 80 درصدي را نشان مي‌دهد.

اين در حالي است كه شركت پارس خودرو در هفت ماهه امسال 10 هزار و 267 دستگاه از اين خودرو توليد كرده و كاهش 24 درصدي توليد را نسبت به هفت ماهه نخست سال قبل تجربه كرد.

به اين ترتيب دو شركت ايران خودرو و پارس خودرو در هفت ماهه امسال در مجموع 13 هزار و 717 دستگاه خودرو تندر90 توليد كردند كه اين ميزان توليد كاهش 56 درصدي را در مقايسه با مدت مشابه در سال گذشته نشان مي‌دهد.

همچنين در مهر ماه سال جاري، ايران خودرو فقط 290 دستگاه تندر90 توليد كرد، در حالي كه توليد پارس خودرو به دو هزار و 542 دستگاه رسيد. ضمن اين‌كه مجموع توليد تندر90 اين دو شركت در مهر ماه امسال به رقم دو هزار و 832 دستگاه رسيد كه نسبت به مهر سال قبل افت 52 درصدي را نشان مي‌دهد.

http://64.130.220.65/Thumbnails/pics/1387/2/Economy/wh120-110.jpg

يادآور مي‌شود كه ايران‌خودرو و پارس‌خودرو در نيمه نخست سال جاري نيز نتوانسته بودند حتي 50 درصد از برنامه‌هاي خود را در زمينه توليد اين خودرو محقق کنند.

گفتني است، يكي از مهم‌ترين دلايل تيراژ پايين اين خودرو در كشور، عدم تامين قطعه مناسب از سوي شركت رنوپارس است.

كاهش توليد تندر90 امسال نسبت به سال قبل در شرايطي همچنان ادامه دارد كه ايران خودرو و پارس خودرو براي توليد 25 هزار دستگاه خودرو تندر90 در سال جاري برنامه‌ريزي كرده‌اند. براي سال آينده نيز توليد 90 هزار دستگاه تندر پيش‌بيني شده است.

انتهاي پيام

kami786
7 November 2009, 03:28 PM
آمار تولیدال-90درایران خودرو و پارس خودرو
توليد خودرو تندر90 در هر دو شركت ايران خودرو و پارس خودرو در هفت ماهه نخست سال جاري با كاهش مواجه شد.

به گزارش ايسنا، بر اين اساس ايران خودرو در هفت ماهه سال جاري تنها سه هزار و 450 دستگاه خودرو تندر90 توليد كرد كه اين ميزان توليد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افت 80 درصدي را نشان مي‌دهد.

اين در حالي است كه شركت پارس خودرو در هفت ماهه امسال 10 هزار و 267 دستگاه از اين خودرو توليد كرده و كاهش 24 درصدي توليد را نسبت به هفت ماهه نخست سال قبل تجربه كرد.

به اين ترتيب دو شركت ايران خودرو و پارس خودرو در هفت ماهه امسال در مجموع 13 هزار و 717 دستگاه خودرو تندر90 توليد كردند كه اين ميزان توليد كاهش 56 درصدي را در مقايسه با مدت مشابه در سال گذشته نشان مي‌دهد.

همچنين در مهر ماه سال جاري، ايران خودرو فقط 290 دستگاه تندر90 توليد كرد، در حالي كه توليد پارس خودرو به دو هزار و 542 دستگاه رسيد. ضمن اين‌كه مجموع توليد تندر90 اين دو شركت در مهر ماه امسال به رقم دو هزار و 832 دستگاه رسيد كه نسبت به مهر سال قبل افت 52 درصدي را نشان مي‌دهد.

يادآور مي‌شود كه ايران‌خودرو و پارس‌خودرو در نيمه نخست سال جاري نيز نتوانسته بودند حتي 50 درصد از برنامه‌هاي خود را در زمينه توليد اين خودرو محقق کنند.

گفتني است، يكي از مهم‌ترين دلايل تيراژ پايين اين خودرو در كشور، عدم تامين قطعه مناسب از سوي شركت رنوپارس است.

كاهش توليد تندر90 امسال نسبت به سال قبل در شرايطي همچنان ادامه دارد كه ايران خودرو و پارس خودرو براي توليد 25 هزار دستگاه خودرو تندر90 در سال جاري برنامه‌ريزي كرده‌اند. براي سال آينده نيز توليد 90 هزار دستگاه تندر پيش‌بيني شده است.

pzolmajd
7 November 2009, 04:27 PM
آمار تولیدال-90درایران خودرو و پارس خودرو

به گزارش ايسنا، بر اين اساس ايران خودرو در هفت ماهه سال جاري تنها سه هزار و 450 دستگاه خودرو تندر90 توليد كرد كه اين ميزان توليد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افت 80 درصدي را نشان مي‌دهد.

دوست عزیز، خبر شما تکراری است!! لطفا به پست قبلی توجه فرمایید.

llllsaeidllll
7 November 2009, 04:37 PM
کسانی که ماشین را تحویل گرفتند قیمت دارند تندرe1cp سفید پرشین با کارت طلائی دوستاره چند قیمته؟

atteesh
7 November 2009, 07:52 PM
کسانی که ماشین را تحویل گرفتند قیمت دارند تندرe1cp سفید پرشین با کارت طلائی دوستاره چند قیمته؟

من بدون كارت طلايي اما پارس خودرويي را فروختم 12.900 سفيد اي يك سي پي

mohajer_137860
8 November 2009, 08:56 AM
تندر: خودرويي با دو کيفيت!
رده‌هاي پنجم تا دهم جدول رده‌بندي سطح کيفي خودروهاي داخلي در مهر ماه، در حالي به اشغال فرانسوي‌ها درآمده که مگان با 30 امتياز منفي، پرچم‌دار آنها به حساب مي‌آيد.
اين مونتاژي پارس‌خودرو تنها در سه معيار بدنه، رنگ و تزئينات نمره منفي کسب کرده و بالاترين آن نيز با تزئينات در ارتباط است.

http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1939/16-02.JPG

اما به سراغ تندر-90، سوژه همواره داغ صنعت خودرو کشور برويم. سوژه‌اي که در ارزيابي کيفي نيز داغ و نسبتا حاشيه‌دار به نظر مي‌رسد. طي ارزيابي کيفي مهر ماه، تندر ايران‌خودرو در شرايطي با 2/2 اختلاف امتياز منفي بالاتر از همتاي پارس‌خودرويي خود قرار گرفته که هر دو خودروساز تحت نظارت رنو و با کيفيت قطعات يکسان، اين محصول را به توليد مي‌رسانند.
اين موضوع وقتي جالب‌تر مي‌شود که بدانيم، معيارهايي نيز که تندر ايران‌خودرو و پارس‌خودرو در آنها نمره منفي به دست آورده‌اند، با يکديگر متفاوت است. به عنوان مثال تندر ايران‌خودرو در معيار صداهاي غيرعادي، امتياز منفي دارد اما تندر پارس‌خودرو در اين بخش نمره منفي به خود نمي‌بيند. نمره منفي معيارهايي نيز که هر دو تندر-90 در آنها امتياز منفي دارند نيز با يکديگر متفاوت است.
اين دو البته بالاترين نمره منفي خود را به طور مشترک در بخش رنگ کسب کرده‌اند. اين خودرو حتي با قيمت متفاوتي در بازار عرضه مي‌شود. بين تندر ايران‌خودرو و پارس‌خودرو، يک فرانسوي قديمي‌ با نام زانتيا قرار گرفته است.

.

irana
8 November 2009, 01:53 PM
دوستان كسي ميدونه پس از اينكه تو سايتپارس خودرو در قسمت پيگيري قرار داد مشتري وضعيت را صدور فاكتور ميزنه چقدر بعد ماشين را تحويل ميدن؟

atteesh
8 November 2009, 03:09 PM
دوستان كسي ميدونه پس از اينكه تو سايتپارس خودرو در قسمت پيگيري قرار داد مشتري وضعيت را صدور فاكتور ميزنه چقدر بعد ماشين را تحويل ميدن؟

بعد از اين مرحله صدور پلاك انجام مي شه و بعد از آن در وضعيت آماده تحويل قرار مي گيره بستگي داره كه تهران باشي يا شهرستان و اينكه قبلا پلاك فك شده داشته باشي ياخير اگر تهران هستي تا 3 يا 4 روز و اگر شهرستان هستي بالاي يك هفته تا 10 روز بايد منتظر باشيد .

gandolf05
8 November 2009, 03:39 PM
من میخوام یه حواله ال پی پارس خودرو بخرم
خود طرف میگه تحویل بهمن هست
تو سایت چیزی مشخص نیست
از کجا بفهمم که راست میگه شماره ای از خود شرکت پارس خودرو ندارید

ernest1
8 November 2009, 03:56 PM
من میخوام یه حواله ال پی پارس خودرو بخرم
خود طرف میگه تحویل بهمن هست
تو سایت چیزی مشخص نیست
از کجا بفهمم که راست میگه شماره ای از خود شرکت پارس خودرو ندارید

توی سایت سامانه پیگیری قرارداد مشترکین
http://84.47.227.148:1818/customer/default.aspx (http://84.47.227.148:1818/customer/default.aspx)
باید کدرهگیری و شماره ملی خودتون یا طرف رو بزنید اگه اسمتون بود همراه با مدل ماشین و.... شما از لحاظ قرارداد مشکلی ندارید.

gandolf05
8 November 2009, 07:20 PM
دوست عزیز میخوام مطمئن بشم که مال تحویل بهمن هست
اونجا که فقط مال ثبت قرارداد هست

احمدآبادی
8 November 2009, 10:15 PM
با سلام
بهترین حالتش چون من یک کَمَکی اطلاعات دارم اول بپرس برای کدام نمایندگی هست بعد از نمایندگی بپرس
دوماً اگر برای مرکز فروش پارس خودرو بود حتماً حضوری اونجا تشریف ببرید و باز از آن کارمندان پرس و جو کن
سوماً ازش شرایط را سعی کنی کامل بپرسی طریق واریزی چون من خودم چک بانکی در وجه پارس خودرو گرفتم بعد یک مابه التفاوت به طرف دادم غرض از صحبت این بود اگر سعی کنی اطلاعات کامل ازش بگیری می تونی از چندتا نمایندگی پرس و جو کنی که سرت کلاه نره سعی کن با احتیاط و بدون عجله عمل کنی
موفق باشی

احمدآبادی
9 November 2009, 09:56 AM
رويداد
انحصار‌ بازار خودرو کشور تكان نخورد!
روز دوشنبه مورخ 18-8-88

ایسنا - بررسي وضعيت بازار خودرو كشور در هفت ماهه نخست سال‌جاري نشان مي‌دهد كه نزديک به 95‌درصد از بازار خودروهاي سواري كشور در اين مدت در اختيار تنها چهار برند بوده است.

بر اين اساس در هفت ماهه نخست امسال 619‌هزار و 983 دستگاه انواع خودروهاي سواري در كشور توليد شد كه 2/95درصد از اين توليد در اختيار چهار برند پژو، پرايد، تندر-90 و سمند بود. بر اين اساس بيشترين سهم از بازار داخلي خودروهاي سواري در هفت ماهه امسال مربوط به انواع مدل‌هاي پرايد (سايپا و پارس‌خودرو) با 6/48‌درصد بود.
بعد از پرايد نيز انواع مدل‌هاي پژو (ايران خودرو) سهمي 6/35‌درصدي را از بازار خودروهاي سواري كشور به خود اختصاص داد؛ بنابراين مي‌توان به‌راحتي متوجه شد كه در نيمه نخست سال‌جاري حدود 84‌درصد از بازار خودروهاي سواري ايران فقط در انحصار دو برند پرايد و پژو بوده است.
اما به‌غير از پرايد و پژو، در هفت ماهه امسال برندهاي سمند (ايران خودرو) و تندر-90 (ايران خودرو و پارس‌خودرو) نيز به ترتيب 7/8 و 3/2‌درصد از سهم بازار خودروهاي سواري كشور را به خود اختصاص دادند. همچنین در هفت ماهه امسال توليد داخلي انواع پرايد، پژو، سمند و تندر-90 به ترتيب به 301‌هزار و 229 دستگاه، 220‌هزار و 788 دستگاه، 54‌هزار و 248 دستگاه و 14‌هزار و 77 دستگاه رسيد. اما در هفت ماهه نخست سال گذشته سهم انواع پرايد در بازار خودروهاي سواري كشور به حدود 5/48‌درصد، سهم انواع پژو به رقم 33‌درصد و سهم خودروهاي سمند و تندر-90 نيز به ترتيب به 6/7 و 6/5‌درصد رسيده بود و در مجموع 7/94‌درصد از كل بازار خودروهاي سواري كشور متعلق به اين چهار برند بود. بنابراين با مقايسه وضعيت كنوني بازار خودروهاي سواري كشور با مدت مشابه در سال گذشته مي‌توان نتيجه گرفت كه تغييري در وضعيت موجود در بازار به وجود نيامده است. البته آمار
ارائه شده در مورد وضعيت بازار خودروهاي سواري در كشور بدون احتساب آمار مربوط به خودروهاي وارداتي بوده كه اگر اين آمار را نيز لحاظ کنيم، تغيير فاحشي در محاسبات انجام شده رخ نمي‌دهد. بر اساس آمار منتشر شده از سوي گمرك ايران، در نيمه نخست سال‌جاري واردات خودرو به كشور از نظر تعداد حدود 57‌درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته كاهش يافت به طوري كه در شش ماهه اول امسال در مجموع بيش از 14هزار و 186 دستگاه خودرو وارد كشور شد.

irana
9 November 2009, 10:01 AM
بعد از اين مرحله صدور پلاك انجام مي شه و بعد از آن در وضعيت آماده تحويل قرار مي گيره بستگي داره كه تهران باشي يا شهرستان و اينكه قبلا پلاك فك شده داشته باشي ياخير اگر تهران هستي تا 3 يا 4 روز و اگر شهرستان هستي بالاي يك هفته تا 10 روز بايد منتظر باشيد .
دوست عزيز من پلاك فك شده ندارم .با اين حساب فكر مي كنيد چقدر طول ميكشه؟:icon_neut

احمدآبادی
9 November 2009, 01:51 PM
با سلام
لطفاً کمک کنید من الان زنگ زدم به نمایندگی پارس خودرو میگه اگر الان شما بغیر از رنگ سفید هر رنگ دیگر بخواهید به شما همین امروز میدن گفت اگر می خواهید صبر کنید مگه اینا بر اساس سفارش رنگ نمیزنند این دیگه چه بساتی است من رشته ام حسابداری است اینا براساس سفارشات مگه نمی زنند یعنی اگر کارخانه نخواهد رنگ سفید بزند من باید حالا حالا ها صبر کنم باید چه کرد ، چون در زمان تکمیل پول روی قرارداد من زدن حداکثر 2 ماه تحویل میدهند تاریخ چک من 13/7/88 و تاریخ قرارداد من 21/7/88 مدل ماشین LP می باشد رنگشم که دیگه مشخص است (سفید )

irana
9 November 2009, 02:47 PM
دوست عزيز من پلاك فك شده ندارم .با اين حساب فكر مي كنيد چقدر طول ميكشه؟:icon_neut
دوستان من الان تحويل گرفتم.اميدوارم همتون زود تحويل بگيرين

احمدآبادی
9 November 2009, 02:49 PM
مبارک باشه انشا اله همیشه چرخش بچرخه :icon_arro:icon_cool

atteesh
9 November 2009, 04:07 PM
دوستان من الان تحويل گرفتم.اميدوارم همتون زود تحويل بگيرين

باور نكردني است واقعا كه به شماتبريك مي گم خيلي سرعت عمل پارس خودرو زياد شده براي من كه بهد از تخصيص و فاكتور كردن يك هفته تا زمان تحويل طول كشيداميدوارم براي ساير دوستان هم كه منتظر هستن سريعتر اقدام بشه .:icon_excl

reza engine
9 November 2009, 04:20 PM
جديد ترين شرايط پارس خودرو براي E2 LP چي هست؟ و زمان تحويلش كي ؟

احمدآبادی
10 November 2009, 08:40 AM
رويداد
رنوپارس به برخي از بندهاي قرارداد تندر90 متعهد نيست

ایسنا- وزير صنايع و معادن دليل اصلي كاهش توليد تندر90 در سال جاري را مربوط به عمل نكردن شركت رنوپارس به برخي از بندهاي قراردادش با ايران مربوط دانست.

علي‌اكبر محرابيان روز گذشته در حاشيه مراسم روز ملي كيفيت در پاسخ به اين سوال كه دليل اصلي كاهش توليد تندر90 امسال نسبت به سال قبل چيست؟ گفت: برنامه‌ ما در وزارت صنايع و معادن رشد توليد خودرو با تكيه بر عمق ساخت داخل است. در قرارداد توليد تندر90 نيز به موضوع ساخت داخل اشاره شده و به طور طبيعي اگر اين بخش از قرارداد به خوبي پيش نرود، كاهش توليد تندر 90 رخ مي‌دهد.
به گفته وي، هم‌اكنون ايران جزو معدود كشورهايي است كه توليد خودرو در آن با رشد مواجه شده است.
وزير صنايع و معادن همچنين در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اين‌كه با اجراي لايحه‌ هدفمند كردن يارانه‌ها بخش صنعت و معدن كشور چگونه مي‌تواند به فكر افزايش كيفيت محصولات خود باشد؟ توضيح داد: لايحه‌ هدفمند كردن يارانه‌ها به زودي به قانون تبديل مي‌شود و اگر اجرا شود، بندهايي در آن وجود دارد كه براساس آنها حمايت از توليد به صورت پلكاني ادامه خواهد يافت.
وي اضافه كرد: پرداخت يارانه در بخشي از صنايع انرژي‌بر نيز همچنان ادامه خواهد داشت و در ساير صنايع نيز كاهش يارانه به صورت پلكاني انجام مي‌شود.
محرابيان در عين حال با اشاره به اين‌كه از حدود يك سال پيش ستاد تحول در وزارت صنايع و معادن ايجاد شده است، خاطرنشان كرد: اين ستاد وضعيت صنايع انرژي‌بر را پس از حذف يارانه‌ها بررسي كرده و به صورت جزيي نحوه‌ حمايت از اين صنايع را به صورت برنامه در آورده است و هم‌اكنون منتظر قانون هدفمند كردن يارانه‌ها هستيم تا آن را اجرا كنيم.

mohajer_137860
10 November 2009, 09:08 AM
سه جايزه ملي كيفيت براي تندر 90، 206 و قطعات پرسي ايران خودرو
خبرگزاري موج - ايران خودرو در بين 29 واحد صنعتي كشور موفق به كسب سه جايزه ملي كيفيت شد.

به گزارش خبرنگار موج، در ششمين دوره جايزه ملي كيفيت ايران، تندر90، 206 و قطعات پرسي ايران خودرو، بهترين سطح رشد كيفي(گواهينامه يك ستاره اشتهار به كيفيت) در ايران را كسب كرد.
براساس اين گزارش، وزير صنايع و معادن، جايزه ملي كيفيت را به مديران ارشد ايران خودرو اهدا كرد.
مهندس جواد نجم الدين مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو در حاشيه روز ملي كيفيت با تقدير و تشكر از تمامي مديران، كاركنان و مردان خطوط توليد گروه صنعتي ايران خودرو گفت: كسب اين جايزه نشان دهنده عزم اين گروه صنعتي براي ارتقاي رضايت مندي مشتريان و رسيدن به سطح كيفي استاندارد هاي جهاني است.
وي افزود: براي اولين بار شركت ايران خودرو با هدف تامين رضايت مشتريان داخلي و خارجي مبادرت به اجراي طرح جامع افزايش يك رتبه كيفي در تمامي محصولات خود كرده است.

http://www.mojnews.com/iCFileHandler.aspx?FieldName=img_Image&Contract=cms_Contents_I_Images&Size=250&StartupService=Read&BaseRecord=397631

مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو اظهار اميدواري كرد با تلاش همه جانبه، تمامي محصولات ايران خودرو و خدمات پس از فروش آن از نظر كيفي به بالاترين سطح كيفي ارتقاء خواهد يافت.
مهندس نجم الدين خاطر نشان کرد: ايران خودرو براي رشد كمي و كيفي محصولات خود بيش از شش هزار ميليارد ريال در چند سال گذشته سرمايه گذاري كرده است.
ششمين دوره جايزه ملي كيفيت همزمان با روز ملي كيفيت صبح امروز(18آبان ماه) با حضور وزير صنايع و معادن، رئيس سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران و مديران واحدهاي صنعتي كشور در سالن همايش هاي صدا و سيما برگزار شد.

...

xagrox
10 November 2009, 10:39 AM
دروود
اگر من بخوام ثبت نام کنم واسه مدل ای دو ال پی نهایتا قیمتش برام چقدر درمیاد؟! بهار که 13500 بود . اما الان خبری ندارم

irana
10 November 2009, 11:04 AM
باور نكردني است واقعا كه به شماتبريك مي گم خيلي سرعت عمل پارس خودرو زياد شده براي من كه بهد از تخصيص و فاكتور كردن يك هفته تا زمان تحويل طول كشيداميدوارم براي ساير دوستان هم كه منتظر هستن سريعتر اقدام بشه .:icon_excl
با سلام دوستان
امروز هم پلاكشو تحويل گرفتم.اميدوارم همتون زود به ماشيناتون برسين.يا علي:icon_excl

احمدآبادی
10 November 2009, 11:05 AM
با سلام
لطفاً کمک کنید من الان زنگ زدم به نمایندگی پارس خودرو میگه اگر الان شما بغیر از رنگ سفید هر رنگ دیگر بخواهید به شما همین امروز میدن گفت اگر می خواهید صبر کنید مگه اینا بر اساس سفارش رنگ نمیزنند این دیگه چه بساطی است من رشته ام حسابداری است اینا براساس سفارشات مگه نمی زنند یعنی اگر کارخانه نخواهد رنگ سفید بزند من باید حالا حالا ها صبر کنم باید چه کرد ، چون در زمان تکمیل پول روی قرارداد من زدن حداکثر 2 ماه تحویل میدهند تاریخ چک من 13/7/88 و تاریخ قرارداد من 21/7/88 مدل ماشین LP می باشد رنگشم که دیگه مشخص است (سفید )
دوباره امروز زنگ زدم می گن که کارخانه سفید فعلاً نمی زنند اگه می خواین بیان هر رنگی بغیر سفید ببرید شاید یک ماه دیگه بشه میگم ، مگه پارس خودرو خوش قول نبوده انگار از ایران خودرو یاد گرفته .
متاسفم برای خودم و امثال مثل خودم که پول پیش دادن تازه باید دنبال پول خودم و وسیله خودم دوندگی کنم که حق ام را بهم بِدن :icon_redf:icon_cry::148::cool_phalls_73:

pzolmajd
10 November 2009, 11:05 AM
دروود
اگر من بخوام ثبت نام کنم واسه مدل ای دو ال پی نهایتا قیمتش برام چقدر درمیاد؟! بهار که 13500 بود . اما الان خبری ندارم

قیمت فعلی ایران خودرو 13.900.000 تومان است، از پارس خودرو خبری ندارم.

mehdizadeh04
10 November 2009, 11:17 AM
دوستان عزیز
با سلام
لطفا از قرار دادن خبر های مربوط به لوگان در این تاپیک خودداری فرمایید و خبر ها را در تاپیک اخبار لوگان (http://ww.phalls.com/showthread.php?t=44004) قرار دهید تا از شلوغ شدن بیش از حد تاپیک جلوگیری شود.
با تشکر

mahdi17
10 November 2009, 11:32 AM
آیا از دوستان کسی e2 lp sport تحویل گرفته آیا تغییرات ظاهری انجام شده خیلی چشمگیر است تفاوت قیمت 1 میلیونی ارزشش را دارد؟ آیا امکان تبدیل به e2 lp وجود دارد؟ چگونه؟

sport kit
10 November 2009, 03:10 PM
بله من گرفتم واقعا خوشکله ارزش یک میلیون بیشتر دادن رو داره به نظر من

rahimicar
10 November 2009, 03:28 PM
من سفید اسپرت گرفتم و کیت اسپرت به سفید میاد و واقعا ماشینو زیبا کرده....از نمای جلو ماشین خوابیده و رخ زیبا نشون میده

sport kit
10 November 2009, 03:37 PM
من سفید اسپرت گرفتم و کیت اسپرت به سفید میاد و واقعا ماشینو زیبا کرده....از نمای جلو ماشین خوابیده و رخ زیبا نشون میده

شما از کارخونه گرفتی یا خودت اسپورت کردی ؟

sport kit
10 November 2009, 04:46 PM

این هم از عکس ماشینم با اسپورت کیت

http://450.ir/upload/img/1001/1087-07-1847893i91-11329.jpg

http://450.ir/upload/img/1001/1087-07-1847893i91-11426.jpg

rahimicar
10 November 2009, 05:31 PM
شما از کارخونه گرفتی یا خودت اسپورت کردی ؟

از کارخونه و تو سند ثبت شده

mohajer_137860
10 November 2009, 08:11 PM
درود به همه دوستان
آمار تولید این چند روز به شرح زیر می باشد:

یک شنبه 25 دستگاه
دوشنبه 24 دستگاه
امروز 3 شنبه 25 دستگاه
کل تولید آبان 422 دستگاه

با توجه به تیراژ کمتر تولید نسبت به پارس خودرو در حال حاضر ، ایرانخودرو بر روی کیفیت بیشتر دقت میکند و واقعا از نظر شرایط مونتاز امتیاز بهتری میگیرد.

موفق باشید.

.....

xagrox
10 November 2009, 08:21 PM
قیمت فعلی ایران خودرو 13.900.000 تومان است، از پارس خودرو خبری ندارم.
ممنون . میشه که شرایط فروش ایران خودرو رو بنویسید . در ضمن به نظر شما پارس خودرو ثبت نام کنم یا ایرانخودرو. مثل اینکه الان ایرانخودرویی ها کیفیتش بالاتره. همینطوره؟!

مبارک باشه . از ایران خودرو گرفتید یا پارس ؟ چقدر تموم شد؟ در ضمن پخشش همون پخشه ال پیه یا فرق داره؟

ali_99
11 November 2009, 08:58 AM
معاون کیفی پارس خودرو با اشاره به اعطای گواهي کیفیت به خط تولید تندر‌ايران خودرو:
گواهي كيفيت حق ما بود

حمید رضا بهداد - دوشنبه گذشته ساعاتی پس از آنکه سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی‌ايران‌، گواهي اشتهار به کیفیت را به اهالی مجموعه آبی رنگ‌ايران خودرو و خط تولید تندر-90‌اين شرکت داد‌، ساختمان سبز جاده مخصوص در برنامه‌اي از پیش تعیین شده‌، میزبان خبرنگاران رسانه‌های مختلف کشور شد تا معاون کیفی پارس خودرو از کیفیت محصولات‌اين شرکت بگوید.

مهدی یونسیان که بی نصیب ماندن قدیمي‌ترین خودروساز‌ايران از گواهي کیفیت و رسیدن‌اين گواهي به‌ايران خودرویی‌ها‌، به هیچ وجه برای وی قابل قبول و توجیه‌پذیر نبود‌، با بیان‌اينکه پارس خودرو نسبت به‌اين موضوع معترض و اعتراض خود را رسما و کتبا اعلام خواهد کرد‌، گفت:تندر-90 ما با کیفیت تر از تندر‌ايران خودرو است و با‌اين حساب باید گواهي کیفیت را به خط تولید ما مي‌دادند نه آنها.
گفته‌های یونسیان در شرایطی است که ظاهرا پارس خودرو در پروسه جایزه ملی کیفیت‌، شرکت نکرده بود.
معاون کیفیت پارس خودرو همچنين در حالي ‌اين سخنان را بیان مي‌کرد که حوالی ظهر دیروز‌، خط تولید تندر-90 و پژو 206 ‌ايران خودرو‌، یکی از جوایز ملی کیفیت را با نام «گواهی اشتهار» نصیب اهالی کیلومتر 14 جاده مخصوص کرد و دست ساکنان ساختمان سبز‌اين جاده را خالی گذاشت.
نکته عجیب مراسم اعطای جایزه ملی کیفیت‌اين بود که با توجه به شرکت نکردن پارس خودرو‌، دقیقا مشخص نیست‌، خط تولید تندر-90‌ايران خودرو در مقایسه با کدام خط تولید شایسته دریافت‌اين جایزه شده است؟
اختلاف کیفی در تندر‌، طبیعی است
اما موضوع اختلاف کیفیت میان تندرهای تولیدی‌ايران خودرو و پارس خودرو‌، نیز جزو مواردی بود که در نشست خبری روز گذشته یونسیان‌، مطرح و مورد بحث قرار گرفت و‌اين در حالی بود که وی آن را طبیعی قلمداد کرد.
در حال حاضر اگر نگاهی به آمار کیفی ارائه شده از سوی سازمان گسترش بیندازیم‌، با‌اين نکته روبرو مي‌شویم که کیفیت تندر تولیدی‌اين دو خودروساز‌، متفاوت از یکدیگر است‌، به نحوی که گاهی تندر پارس خودرو نمرات منفی کمتری در ارزیابی‌های کیفی کسب مي‌کند و برخی اوقات نیز‌، تندر‌ايران خودرو از شرایط کیفی بهتری برخوردار مي‌شود.
جالب تر آنکه اگر معیارهای ارزیابی را نیز بررسی کنیم‌، خواهیم دید که در برخی موارد پیش مي‌آید که در معیاری خاص‌، تندر‌های تولیدی دو شرکت نمرات منفی متفاوتی را کسب کرده اند.
این در حالی است که قطعات تندر-90 هر دو خودروساز توسط رنوپارس (نماینده رنو در‌ايران) تامین و‌اين شرکت بر تولید آنها کاملا نظارت دارد.
متفاوت بودن کیفیت تندر-90 در برخی مواقع حتی به بروز اختلاف قیمت میان تندر‌ايران خودرو و پارس خودرو در بازار نيز منجر شده است.
یونسیان در‌اين زمینه با اشاره به‌اينکه نمره كيفيت تندر مانند سایر خودروهای داخلی‌، بر اساس 9 معیار فنربندي و تعليق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهيزات الكتريكي، تزئينات داخلي، بدنه، رنگ، صداهاي غيرعادي و نفوذ آب ارزيابي مي‌شود، گفت: نمره كيفيت تندر براساس نمونه برداري محصول از خط توليد تعيين مي‌شود و با وجود اينكه سطح كيفي تندر ايران خودرو و پارس خودرو توسط ناظرين كيفيت رنو پارس مورد ارزيابي قرار مي‌گيرند، ممكن است نمونه خارج شده از خط توليد در يكي از زمينه‌هاي آزمون با مشكل روبرو باشد كه اين مساله نمره منفي توليدات شركت مذكور را افزايش خواهد داد.
وی با اشاره به‌اينکه اختلاف کیفی تندر‌، موضوعی طبیعی به نظر مي‌رسد‌، تاکید کرد:به هر حال شرایط مونتاژ قطعات با توجه به دستی یا رباتیک بودن خط تولید‌، متفاوت و اختلافاتی جزئی را در کیفیت محصول پدید مي‌آورد.
معاون کیفیت پارس خودرو، رباتيک بودن خط توليد بدنه تندر-90 پارس خودرو را مثالی در‌اين زمینه دانست و با تاکید بر بالابودن سطح كيفي اين محصول در مقايسه با همتای ‌ايران‌خودرویی آن‌، عنوان كرد: سيستم توليد بدنه ايران خودرو دستي است و در چنين شرايطي خطاي دستي بودن سيستم توليد بالاتر از ميزان خطاي خط توليد رباتيك است.
وي ادامه داد: در حال حاضر نمره منفي بدنه تندر ايران خودرو 5/12 اعلام شده، در حالي كه اين رقم در مورد تندر-90 پارس خودرو 5 است.
وي با بيان اينكه برتري توليد تندر- 90پارس خودرو به خطوط توليد و تجهيزات اين شركت مربوط مي‌شود، افزود: ما براي توليد تندر سالن جديد و خطوط توليد جديدي را به كار گرفته‌ايم و اين طور نبوده كه خط توليد خودروي ديگري را تغيير داده و به توليد تندر اختصاص دهيم.
تندر حق ماست
ظاهرا جدای از حاشیه‌های همیشگی تندر-90 نظیر تامین قطعات و حساب و کتاب‌های مالی خودروسازان با رنوپارس‌،‌اين روزها باید حاشیه‌اي دیگر را نیز مبنی بر‌اينکه دست آخر تندر-90 حق‌ايران خودرو بوده یا پارس خودرو به‌اين حاشیه‌ها افزود.
منوچهر منطقی مدیرعامل پیشین ‌ايران‌خودرو معتقد بود‌، تندر-90 حق آنها بوده‌، چرا که پیکان را از ‌ايران خودرو گرفته‌اند و از ‌اين سو نیز پارس خودرویی‌ها معتقدند چون سرمایه‌گذاری آنها در پروژه تندر بیش از‌ ايران خودرو بوده و کیفیت کار آنها بالاتر است‌، پس تندر باید فقط متعلق به پارس خودرو باشد.
معاون تضمين كيفيت پارس خودرو در اين مراسم با اشاره به ‌اينکه پارس خودرو شرایط بهتری را برای تولیدتندر-90 دارد‌، گفت:زماني كه بحث تمركز توليد تندر 90 در يكي از شركت‌هاي پارس خودرو و يا ايران خودرو مطرح شد، شركت دوم (ایران خودرو) توليد تندر خود را كاهش داد و حتی متوقف شد‌، در حالی که پارس‌خودرو در آن زمان روزانه 100 تا 150‌دستگاه تندر توليد مي‌كرد و هم اكنون نيز ميزان توليد اين محصول در شرکت حدود 160‌دستگاه در روز است.
یونسیان با اشاره به ظرفيت توليد 30دستگاه تندر در يك شيفت 8‌ساعته در ايران خودرو گفت: وقتي اين شركت روزانه 25‌دستگاه تندر توليد مي‌كند يعني در هر ساعت تنها 3‌دستگاه تندر به توليد مي‌رسد و در چنين شرايطي وضعيت توليد و دقت كارگران در مقايسه با زماني كه 30‌دستگاه تندر در هر ساعت توليد مي‌شود، متفاوت است.
به گفته وي، اين مساله در يك مقطع زماني باعث افزايش سطح كيفي تندر ايران خودرو در مقايسه با تندر پارس خودرو شده است.
وي ادامه داد: وقتي ايران خودرو براي توليد مجدد تندر دعوت به همكاري شد همه سعي كردند با روش‌هاي مختلف زمينه را براي اين توليد آماده كنند كه يكي از راه‌ها اعطاي كمك مالي به‌ايران خودرو بود.
يونسيان توضيح داد: در ارزيابي‌ نهايي براي تمركز توليد تندر مشخص شد كه امتياز پارس خودرو در توليد اين محصول از نظر ميزان سرمايه‌گذاري، بهره‌وري، نمره كيفي، قابليت افزايش تيراژ توليد و وضعيت كارگر بيشتر از ايران خودرو است، ولي در نهايت از ديد ملي به اين نتيجه رسيدند كه چون در ايران خودرو نيز براي توليد تندر سرمايه‌گذاري شده قطع توليد تندر در اين شركت به ضرر كشور است.
وي ادامه داد: به اين ترتيب مقرر شد كه خط توليد تندر ايران خودرو بلا استفاده نماند يا تا زماني كه توليد يك محصول در اين خط تعريف نشده، توليد تندر ادامه يابد.
معاون کیفیت پارس خودرو با بيان اينكه مسوولين اين شركت بيشترين توجه خود را به توليد تندر- 90 معطوف كرده‌اند، گفت: مديريت پارس خودرو قصد دارد در زمينه توليد محصول بر روي پلت فرم تندر تمركز بيشتري داشته و در‌آينده‌اين محصول را به برند خود تبدیل کند.
بهتر است رنوپارس بماند
اما‌اين روزها هر چند خبری مبنی بر حذف رنوپارس از زنجیره تامین قطعات تندر-90 در محافل صنعتی به گوش نمي‌رسد، اما با‌اين وجود داغی ذاتی‌اين سوژه‌، سبب شد تا در نشست خبری دوشنبه گذشته معاون تضمين كيفيت پارس خودرو‌، باز هم پرسش‌هايی در‌ اين زمینه مطرح شود‌،‌ اين در شرایطی بود که یونسیان بر خلاف بسیاری دیگر از مسوولان امر‌، حذف رنوپارس را به ضرر تندر-90 دانست.
وی با تاكيد بر اهميت نقش رنوپارس در رشد كيفي تندر90 گفت: اگر اين شركت كنار گذاشته شود ممكن است كيفيت تندر 90 با روندي نزولي همراه باشد.
وی ادامه داد:رشد كيفي تندر-90 در پي الزامات رنوپارس اتفاق افتاده و اگر روزي اين شركت كنار گذاشته شود تندر- 90 نيز به سرنوشت ساير محصولاتي كه با مشكل كيفي روبرو هستند دچار خواهد شد.
وي افزود: هر چند در زمينه كيفيت آموزش‌هاي لازم به خودروسازان ايران داده شده‌، ولي ممكن است عدم كنترل‌هاي سختگيرانه رنو پارس باعث كاهش سطح كيفي اين خودرو شود.
كيفيت تندر پارس خودرو دو رده بالاتر از تندر ايران خودرو
معاون تضمين كيفيت پارس خودرو در ادامه با اشاره به رشد 17‌درصدي توليدات پارس خودرو طي هفت ماه امسال در مقايسه با مدت مشابه سال قبل اظهار داشت: در اين مدت توليدات شركت از نظر سطح كيفيت 8درصد بهبود يافته كه اين مساله به تأييد شركت بازرسي و كيفيت ايران نيز رسيده است.
وي ادامه داد: بر اساس اعلام شركت بازرسي طي هفت ماهه امسال ميزان رضايت از كيفيت محصولات پارس خودرو در زمينه ماكسيما 6/77درصد و در خصوص رونيز 2/69درصد بوده كه در مقايسه با متوسط سطح كيفيت صنعت يعني 9/57درصد از رشد حدود 20‌درصدي برخوردار است.
يونسيان افزود: بنا بر اعلام شركت بازرسي و كيفيت ايران ميزان رضايت از كيفيت مگان 9/75درصد و در زمينه تندر 90 پارس خودرو نيز 4/71درصد است كه افزايش 18‌درصدي را نسبت به متوسط سطح كيفي صنعت نشان مي‌دهد. وي با تاكيد بر اينكه نمره منفي ماكسيما به عنوان يكي از توليدات پارس خودرو 7/21 است، گفت: اين محصول در رده اول جدول كيفيت خودروها قرار داشته و در مورد تندر 90‌پارس خودرو نيز مي‌توان به رده چهارم اين خودرو در جدول و كسب نمره منفي 5/32 آن اشاره كرد، اين در حالي است كه نمره منفي تندر ايران خودرو 2/34 است و اين محصول در رده ششم جدول كيفيت خودروها قرار دارد.

sport kit
11 November 2009, 10:39 AM
ممنون . میشه که شرایط فروش ایران خودرو رو بنویسید . در ضمن به نظر شما پارس خودرو ثبت نام کنم یا ایرانخودرو. مثل اینکه الان ایرانخودرویی ها کیفیتش بالاتره. همینطوره؟!

مبارک باشه . از ایران خودرو گرفتید یا پارس ؟ چقدر تموم شد؟ در ضمن پخشش همون پخشه ال پیه یا فرق داره؟

ممنون - فعلا فقط ایران خودرو سفارشی تولید داره - حدودا 148,000,000 ریال - بله همه چیش همون LP فقط ظاهرش فرق می کنه

mohajer_137860
12 November 2009, 07:50 AM
ايسنا - طبق قرارداد فعلي امكان حذف رنوپارس از پروژه توليد خودرو تندر-90 وجود ندارد.

يكي از مديران شركت رنوپارس با بيان اين مطلب افزود: طبق قرارداد فعلي بين شركت رنو فرانسه و خودروسازان ايراني، رنوپارس به عنوان عامل شركت رنو در پروژه ساخت تندر-90 حضور دارد. وي با بيان اين‌كه طبق قرارداد فعلي امكان حذف رنوپارس وجود ندارد، خاطرنشان كرد: براي حذف رنوپارس بايد در كل قرارداد توليد تندر-90 تجديدنظر شود. او درباره اين‌كه از شركت رنوپارس به عنوان يكي از عوامل افزايش قيمت خودرو تندر-90 نام برده مي‌شود، گفت: رنوپارس 40‌درصد قطعات اين خودرو را از منابع جهاني و با مناسب‌ترين قيمت تهيه و تحويل خودروسازان مي‌دهد. 60‌درصد از قطعات داخلي تندر-90 نيز به قطعه‌سازان داخلي سفارش و به قيمتي تحويل خودروسازان مي‌شود كه در صورتي كه خود آن‌ها بخواهند به تنهايي قطعات را تهيه كنند، تامين قطعات گران‌تر براي آنها تمام خواهد شد. وي درباره دلايل افزايش قيمت اين خودرو افزود: به دليل آن‌كه خودروسازان بدهي خود را به طور كامل به رنوپارس پرداخت نكرده‌اند، تيراژ توليد تندر-90 در حد لازم افزايش نيافته كه به طور طبيعي با كاهش تيراژ توليد، قيمت تمام شده نيز افزايش مي‌يابد. او در خصوص دليل عدم كاهش قيمت قطعات تحويلي رنو پارس به خودروسازان بعد از بحران اقتصاد جهاني گفت:‌ در مورد 40‌درصد قطعاتي كه از خارج وارد مي‌شود، از ابتداي قرارداد در سال 2004 تاكنون هيچ افزايش قيمتي در نرخ قطعات اعمال نشده است. وي با بيان اين‌كه در اين قطعات تنها افزايش نرخ يورو نسبت به ريال مطرح بوده است، خاطرنشان كرد: متاسفانه هر چه ارزش ريال كمتر و ارزش يورو بيشتر مي‌شود، قيمت‌ قطعات نيز به طور طبيعي افزايش مي‌يابد. همچنين در 60‌درصد قطعات داخلي تندر-90 نيز برخي از مواد اوليه اين قطعات از خارج وارد مي‌شود كه با توجه به افزايش نرخ يورو، هزينه‌هاي ساخت آن‌ها افزايش يافته است.

......

pzolmajd
12 November 2009, 09:59 AM
بالاخره پس از 8 ماه انتظار، چشم بنده هم به جمال جناب تندر روشن شد. مدل E2SLX نقره ای، تاریخ تکمیل وجه 5/15 (تبدیلی از E1CP در مرداد - تاریخ تحویل اولیه خرداد 88).

mohajer_137860
12 November 2009, 10:08 AM
بالاخره پس از 8 ماه انتظار، چشم بنده هم به جمال جناب تندر روشن شد. مدل E2SLX نقره ای، تاریخ تکمیل وجه 5/15 (تبدیلی از E1CP در مرداد - تاریخ تحویل اولیه خرداد 88).

درود به شما دوست عزیز

مبارکه.بسیار خوشحال شدم. امیدوارم بهترین ماشین برای شما باشه و همیشه چرخش برات بچرخه.:icon_excl

احمدآبادی
12 November 2009, 10:16 AM
با سلام
خدمت تمام دوستان
یک پیشنهاد به مدیران سایت اگر امکان دارد اخبار لوگان که در بخش اخبار ها موجود هست استثناً به تایپیک های کلوپ لوگان انتقال بدهند فکر کنم بهتر باشدا چون تمام مسائل مربوط به لوگان در یک جا تجمیع می شود .
با تشکر

khalil-pz
12 November 2009, 11:07 AM
با سلام
من در مورد ثبت نام تندر ايران خودرو سوال داشتم
،من توي تير ماه تندر‏ واسه تحويل دي ثبت نام كردم تا اينكه اخر شهريور تماس گرفتن واسه پيش پرداخت دوم اقدام كنم منم پول رو پرداخت كردم
تا اينكه چند روز بعدش اس ام اس از ايران خودرو واسم اومد كه تحويل تندر امكان پذير نمي باشد و براي تبديل خودرو به ايران خودرو مراجعه فرماييد
،واقعا حالم گرفته شد يعني به اين راحتي بايد قيد تندر رو بزنم ؟
چرا موقعي كه وديعه دوم رو دادم چيزي نگفتن و چند روز بعدش خبر دادن؟
اگه برم بگم من تندر ثبت نام كردم و فقط تندر مي خوام بهم نميدن؟ راهي هست كه به تندر برسم تو ايران خودرو؟
اين اس ام اس واسه همه كه تندر ثبت نام كردن رفته يا شانسي هست؟
اگه انصراف بدم چند روزه پولم رو پس ميدن ؟ وضعيت تو پارس خودرو هم همينطوره؟
الان ثبت نامي داره كه من پولم رو از ايران خودرو بگيرم برم پارس خودرو ثبت نام كنم؟
شايد اينجوري به تندر رسيديم. ببخشيد كه سوالاتم زياد شد اگه جواب بديد خيلي ممنون ميشم ، با تشكر

pzolmajd
12 November 2009, 11:49 AM
با سلام
من در مورد ثبت نام تندر ايران خودرو سوال داشتم
،من توي تير ماه تندر‏ واسه تحويل دي ثبت نام كردم تا اينكه اخر شهريور تماس گرفتن واسه پيش پرداخت دوم اقدام كنم منم پول رو پرداخت كردم
تا اينكه چند روز بعدش اس ام اس از ايران خودرو واسم اومد كه تحويل تندر امكان پذير نمي باشد و براي تبديل خودرو به ايران خودرو مراجعه فرماييد
،واقعا حالم گرفته شد يعني به اين راحتي بايد قيد تندر رو بزنم ؟
چرا موقعي كه وديعه دوم رو دادم چيزي نگفتن و چند روز بعدش خبر دادن؟
اگه برم بگم من تندر ثبت نام كردم و فقط تندر مي خوام بهم نميدن؟ راهي هست كه به تندر برسم تو ايران خودرو؟
اين اس ام اس واسه همه كه تندر ثبت نام كردن رفته يا شانسي هست؟
اگه انصراف بدم چند روزه پولم رو پس ميدن ؟ وضعيت تو پارس خودرو هم همينطوره؟
الان ثبت نامي داره كه من پولم رو از ايران خودرو بگيرم برم پارس خودرو ثبت نام كنم؟
شايد اينجوري به تندر رسيديم. ببخشيد كه سوالاتم زياد شد اگه جواب بديد خيلي ممنون ميشم ، با تشكر

دوست عزیز
تولید تندر ایران خودرو به روال عادی برگشته و متعهد شده اند تندر تمام افرادی را که ثبت نام کرده اند تحویل دهند، شما هم به تندرتان خواهید رسید، پیشنهاد می کنم برای تعیین وضعیت ثبت نامتان و زمان احتمالی تحویل خودرو به کیلومتر 14 جاده قدیم - اتاق کارشناسان برند رنو، آقای معصومی - مراجه نمایید. من هم اس ام اس داشتم ولی تبدیل نکردم و منتظر موندم، دیروز هم ماشینمو تحویل گرفتم، ضمنا اگر مایل باشید حتی می توانید مدل تندرتان را هم تغییر دهید.

mohamad55
13 November 2009, 12:43 PM
با سلام به همه دوستان :icon_excl
بالاخره هفته گذشته تندر slx رو از نمايندگي ايران خودرو تحويل گرفتم . واقعا ارزش صبر كردن رو داشت.
فقط يك سوالي برام مطرح شده كه داخل كتاب راهنما از ابزار مخصوص براي دراوردن قالپاق صحبت شده كه عكسش رو هم داده ولي داخل جعبه ابزار خبري از آن نيست !!
دوستان محترم اطلاعي از اين ابزار دارند و تو ماشيناشون هست؟؟؟

reza-ir
13 November 2009, 01:23 PM
با سلام
ضمن تبريك به دوست خوبم محمد
من هم كه 20 روز پيش تحويل گرفتم چنين موردي وجود نداشت
در ضمن براي شما هم كارت طلايي رو تحميل كردند يا تخفيف بالاي 400 تومان شامل شده ؟
همچنين جهت اطلاع در تبريز فكر كنم زير 10 تا تندر E2 slx 88 وجود داره كه شما هم يكي از اونها هستيد

babak.s
13 November 2009, 01:35 PM
با سلام. من يه حواله تندر پارس خودرو خريدم (صلح كردم). تو حواله، تو قسمت مدل درخواستي نوشته "تندر 90 اي دو لوكس"، حالا مي خواستم از دوستان بپرسم كه اين مدل همون E2+LP هستش يا يه مدل ديگه‌اس؟

mohamad55
13 November 2009, 01:49 PM
با سلام
ضمن تبريك به دوست خوبم محمد
من هم كه 20 روز پيش تحويل گرفتم چنين موردي وجود نداشت
در ضمن براي شما هم كارت طلايي رو تحميل كردند يا تخفيف بالاي 400 تومان شامل شده ؟
همچنين جهت اطلاع در تبريز فكر كنم زير 10 تا تندر E2 slx 88 وجود داره كه شما هم يكي از اونها هستيد
با سلام
نمايندگي بمن گفت تندرها عموما كارت طلايي دارند!! اگه بعد از چند هفته كارتت نيومد بيا معرفيت كنم به بيمه ايران خودرو تا بيمه بدنه كني!؟!
البته روي كارت گارانتي ماشين نوشته ( بدون كارت طلايي و بدون بيمه بدنه) كه با حرفهاي نمايندگي فرق مي كرد . منم موندم كه اين وسط چكار كنم.
از هرگونه راهنمايي دوستان استقبال ميكنم.:icon_cool

mohajer_137860
13 November 2009, 04:10 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو 1388/08/22

رييس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران (ايدرو) از رد پيشنهاد تمركز توليد تندر 90 در يكي از دو كارخانه‌ ايران خودرو يا پارس خودرو خبرداد.

احمد قلعه‌باني در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در پاسخ به اين كه آخرين بررسي پيشنهاد تمركز توليد تندر 90 در يكي از دو كارخانه ايران خودرو يا پارس خودرو به كجا رسيد؟ گفت: اين پيشنهاد قابليت اجرا نداشته و رد شده و قرار است تندر 90 در هر دو كارخانه ايران خودرو و پارس خودرو توليد شود.

وي با اشاره به برگزاري جلسه‌ بين خودروسازان و شركت رنوپارس گفت: براساس توافق هاي انجام شده قرار است داخلي سازي اين خودرو تا پايان امسال 5 درصد افزايش يافته و از 55 به 60 درصد برسد.

ضمن اينكه داخلي سازي تندر 90 سال آينده نيز بايد بين 15 تا 20 درصد افزايش يافته و به حدود 80 درصد برسد.

او در پاسخ به اين سوال كه آيا اين ميزان داخلي سازي تندر 90 طبق قرارداد با شركت رنو پارس است يا خير؟ گفت: اين ميزان داخلي سازي دستور ما بوده و در جهت كاهش قيمت تندر 90 انجام شده است.

وي همچنين درباره آخرين وضعيت مشكلات مالي ايران خودرو گفت: هم اكنون ايران خودرو از نظر مشكلات مالي وضعيت بهتري نسبت به قبل پيدا كرده و مشكلات مالي اين شركت در حال برطرف شدن است.

گفتني است، اظهارنظر قلعه باني درباره تندر90 درحالي است که وي به تازگي جاي خود را به هدايت از وزارت دفاع سپرده است. حال بايد منتظر ماند و ديد که پرونده تمرکز توليد در وزارت صنايع و معادن براي هميشه مختومه شده يا اينکه با روي کار آمدن رييس جديد سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران احتمال اتخاذ تصميم هاي جديد در اين زمينه وجود دارد.

...

babak.s
13 November 2009, 11:48 PM
با سلام. من يه حواله تندر پارس خودرو خريدم (صلح كردم). تو حواله، تو قسمت مدل درخواستي نوشته "تندر 90 اي دو لوكس"، حالا مي‌خواستم از دوستان بپرسم كه منظور از اين مدلي كه تو حواله نوشته، همون E2+LP هستش يا يه مدل ديگه‌اس؟
با تشكر

mahdi17
14 November 2009, 08:43 AM
افزايش توليد تندر۹۰ در ايران خودرو بدون افزايش قيمت

مديرعامل گروه صنعتى ايران خودرو گفت: با استفاده از ظرفيت هاى داخلى، توليد تندر ۹۰ بدون هيچگونه رشد قيمتى در ايران خودرو، افزايش مى يابد. «جواد نجم الدين» اظهار داشت: هرچند ايران خودرو در توليد تندر ۹۰ از برنامه عقب بوده اما با توافقات جديدى كه با شركت رنوپارس داشتيم، در آينده شاهد افزايش توليد اين سوارى در ايران خودرو خواهيم بود. وى بر ضرورت توليد تندر ۹۰ با استفاده از ظرفيت هاى داخلى تاكيد كرد و گفت: خوشبختانه در اين زمينه با شركت رنوپارس به توافق رسيديم و اين شركت براساس قرارداد مربوطه در اين زمينه موافقت كرده است. به گزارش ايرنا،مديرعامل گروه صنعتى ايران خودرو، تمركز توليد تندر ۹۰ تنها در يك كارخانه را رد كرد و گفت: توليد تندر ۹۰ از اين پس همانند گذشته در ايران خودرو و پارس خودرو ادامه خواهد يافت و ايران خودرو بدون رشد قيمت، افزايش توليد اين خودرو را در دستور كار خود قرار داده است.

pzolmajd
14 November 2009, 11:16 AM
با سلام. من يه حواله تندر پارس خودرو خريدم (صلح كردم). تو حواله، تو قسمت مدل درخواستي نوشته "تندر 90 اي دو لوكس"، حالا مي‌خواستم از دوستان بپرسم كه منظور از اين مدلي كه تو حواله نوشته، همون E2+LP هستش يا يه مدل ديگه‌اس؟
با تشكر

مدل تندر شما E2LP است. برای E2SLX از واژه لوکس استفاده نمی شود.

احمدآبادی
14 November 2009, 06:29 PM
با تشكر
با سلام
مبارک باشه به امید خدا همیشه چرخش بچرخه من خودم حواله گرفتم برای من هم نوشته دولوکس زنگ زدم به قسمت فروش مرکزی اونا گفتند دولوکس یعنی LP راستی چه رنگی گرفتی
موفق باشید

احمدآبادی
14 November 2009, 09:24 PM
با سلام
خدمت تمام دوستان ارادتمند همه برو بچ Phallz
آخرین خبرها لوگان را از لینک زیر مشاهده کنید
http://www.phallz.com/showthread.php?t=44004&page=12
موفق باشید

babak.s
14 November 2009, 10:50 PM
با سلام
مبارک باشه به امید خدا همیشه چرخش بچرخه من خودم حواله گرفتم برای من هم نوشته دولوکس زنگ زدم به قسمت فروش مرکزی اونا گفتند دولوکس یعنی LP راستی چه رنگی گرفتی
موفق باشید
با تشكر از دوستان كه پاسخ سوال منو دادن. منم به شما تبريك ميگم، ان شاء الله كه به موقع تحويل بگيريد و ازش راضي باشيد. مال من رنگش سفيده.

mahdi17
15 November 2009, 12:54 PM
سلام

آیا از دوستانی که خرداد ثبت نام کرده اند برای کسی دعوتنامه از ایران خودرو آمده است؟ زمان ثبت نام در صورت آمدن دعوتنامه کی بوده است؟

احمدآبادی
15 November 2009, 05:54 PM
با تشكر از دوستان كه پاسخ سوال منو دادن. منم به شما تبريك ميگم، ان شاء الله كه به موقع تحويل بگيريد و ازش راضي باشيد. مال من رنگش سفيده.
با سلام
یک خبر بد چون برای من حداکثر تحویل 2 ماه از زمان قرار داد یا چک که تا الان با پیگیری متوجه نشدم از روی کدام تاریخ محاسبه می شود و تا الان حدوداً هفته سه چهار بار تماس گرفتم انگار کارخانه دلش نیست که سفید بزنه اینجا انگار کارخانه تعیین می کنه که چه رنگی بزنه و اصلاً متعهد نیست که با شما قرار داد دارد یا نه به تصور من از ایران خودرو یاد گرفته اگر پیگیری کردید (البته اگر از پارس خودرو است ) ما رو هم بی اطلاع نگذارید تاریخ چک من هست 13-7 و تاریخ قرار داد 21-7 انشااله برای شمارو زودتر بدن
موفق باشید

mohajer_137860
15 November 2009, 06:33 PM
با سلام
یک خبر بد چون برای من حداکثر تحویل 2 ماه از زمان قرار داد یا چک که تا الان با پیگیری متوجه نشدم از روی کدام تاریخ محاسبه می شود و تا الان حدوداً هفته سه چهار بار تماس گرفتم انگار کارخانه دلش نیست که سفید بزنه اینجا انگار کارخانه تعیین می کنه که چه رنگی بزنه و اصلاً متعهد نیست که با شما قرار داد دارد یا نه به تصور من از ایران خودرو یاد گرفته اگر پیگیری کردید (البته اگر از پارس خودرو است ) ما رو هم بی اطلاع نگذارید تاریخ چک من هست 13-7 و تاریخ قرار داد 21-7 انشااله برای شمارو زودتر بدن
موفق باشید

دوست عزیز پارس خودرو برای تولید سفید هیچ مشکلی ندارد.همکار من 2 روز پیش یک سفید از بازار خرید 15/4 میلیون تومان.روی شیشه تاریخ خروج از خط تولید را 88/8/14 قید کرده بود.
فعلا باید زد و بند داشته باشی تا بتونی سفید تحویل بگیری.
موفق باشی.

احمدآبادی
15 November 2009, 07:15 PM
دوست عزیز پارس خودرو برای تولید سفید هیچ مشکلی ندارد.همکار من 2 روز پیش یک سفید از بازار خرید 15/4 میلیون تومان.روی شیشه تاریخ خروج از خط تولید را 88/8/14 قید کرده بود.
فعلا باید زد و بند داشته باشی تا بتونی سفید تحویل بگیری.
موفق باشی.

سلام
خیلی ممنون از توضیحات شما
یعنی باید برم به خاک خون بکش قسمت فروش مرکزی پارس خودرو رو چون از طریق ارتباط (اینترنت )بامشتری سوال و انتقاد کردم از مسئول فروش ، که شرکت پارس خودرو بر اساس سلیقه خودش رنگ می زنه یا به درخواست مشتری شماره نامه ام هست 1047 بعد دو روز نوشته رسیدگی شد کارخانه رنگ سفید ندارد :icon_twis:icon_roll اصلاً کف کردم دوباره نامه زدم و عطف نامه قبلی از همون سیستم ارتباط بامشتری گفتم آخه این چجوری است که کارخانه به درخواست من رنگ نمی زنه فعلاً در حال بررسی است پنجشنبه هفته قبل نیز زنگ زدم می گویند رنگ سفید نمی زنه فعلاً ، میگم شاید اصلاً دلش نخواد می گه می توانید هر رنگی را بردارید به غیر از رنگ سفید پیشنهاد شما چی هستش برم مسالمت آمیز یا برم راهپیمائی :icon_razz:icon_cool یا برم به خاک خون بکشم ممنون

moje90
15 November 2009, 07:41 PM
سلام
خیلی ممنون از توضیحات شما
یعنی باید برم به خاک خون بکش قسمت فروش مرکزی پارس خودرو رو چون از طریق ارتباط (اینترنت )بامشتری سوال و انتقاد کردم از مسئول فروش ، که شرکت پارس خودرو بر اساس سلیقه خودش رنگ می زنه یا به درخواست مشتری شماره نامه ام هست 1047 بعد دو روز نوشته رسیدگی شد کارخانه رنگ سفید ندارد :icon_twis:icon_roll اصلاً کف کردم دوباره نامه زدم و عطف نامه قبلی از همون سیستم ارتباط بامشتری گفتم آخه این چجوری است که کارخانه به درخواست من رنگ نمی زنه فعلاً در حال بررسی است پنجشنبه هفته قبل نیز زنگ زدم می گویند رنگ سفید نمی زنه فعلاً ، میگم شاید اصلاً دلش نخواد می گه می توانید هر رنگی را بردارید به غیر از رنگ سفید پیشنهاد شما چی هستش برم مسالمت آمیز یا برم راهپیمائی :icon_razz:icon_cool یا برم به خاک خون بکشم ممنون

با سلام دوست عزیز:icon_wink اگه میتونی صبر کن سفید بگیر (البته رنگ به دلخواه خودتونه)اگه هم عجله دارید اون یه حرف دیگه اس .... اگه صبر کنید فک کنم تا یکی دو هفته دیگه دوباره سفید بزنن البته اگه واقعا سفید دوست دارید به نظرم صبر کنی ارزش داره اگه هم بری مستقیم دفتر فروش شاید تاثیر کنه!!!!! موفق باشی :icon_excl