PDA

View Full Version : سوالات مربوط به ثبت نام و تحویل تندر 90

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

mohajer_137860
7 July 2009, 08:50 AM
سلام به همه
ببخشید که چند روزی نبودم .خیلی اذیت شدم .دلیل نبودن من مثل دلیل فیلتر شدن سایت بود.

و اما خبرای خوب :
آمار تولید ایران خودرو بیشتر شده است. با توجه به اینکه تیپهای پایه دیگر ثبت نام نمی شود ، احتمال دارد که دوستانی که ثبت نام کرده اند آخرین کسانی باشند که صاحب لوگان ساده می شوند.اما قطعا به شما تحویل می دهند و طبق اخباری که من دارم پس از امسال پارس خودرو نیز فقط تیپ فول تولید خواهد کرد.در حال حاضر پارس خودرو به تولید نرمال سال گذشته برگشته است و روزی 80 تا تولید می کند و در 99 درصد موارد به موقع تحویل می دهند مگر مواردی که اشتباهی در سیستم رخ داده باشد.

ernest1
7 July 2009, 12:25 PM
جهت اطلاع

من ثبت نام ال 90 مدل ای صفر کولر دار داشتم از پارس خودرو

تاریخ ثبت نام:2 خرداد تاریخ تحویل در برگه: حداکثر مرداد
محل ثبت نام : کارخانه پارس خودرو کیلومتر 9 جاده مخصوص

از چند روز قبل تلفنی تماس گرفتم گفتن برات دعوتنامه صادرمیکنیم. بعدش گفتن حضوری بیا
روز یکشنبه14/4 رفتم یه آقای محترمی گفت تا الان باید برات دعوتنامه اومده باشه!!!! عجیبه نیومده!!!!

شبکه شون اون موقع قطع بود. گفت برو یه درخواست بنویس به رئیس که بدن حسابداری تا سود12 درصدت دیگه قطع بشه برات دعوتنامه بزنیم ........

من موندم اولا چرا اینقدرزود؟ خوب میگیم حالا مدل ای صفر تولید زیاد داشتن..

بعد حالا چرا باید من درخواست کتبی بدم تادعوتنامه صادربشه؟؟

البته هنوز بدستم نرسیده .خورد به تعطیلی تا سه شنبه پیگیری کنم

raha55
7 July 2009, 02:00 PM
سلام به همه
ببخشید که چند روزی نبودم .خیلی اذیت شدم .دلیل نبودن من مثل دلیل فیلتر شدن سایت بود.

و اما خبرای خوب :
آمار تولید ایران خودرو بیشتر شده است. با توجه به اینکه تیپهای پایه دیگر ثبت نام نمی شود ، احتمال دارد که دوستانی که ثبت نام کرده اند آخرین کسانی باشند که صاحب لوگان ساده می شوند.اما قطعا به شما تحویل می دهند و طبق اخباری که من دارم پس از امسال پارس خودرو نیز فقط تیپ فول تولید خواهد کرد.در حال حاضر پارس خودرو به تولید نرمال سال گذشته برگشته است و روزی 80 تا تولید می کند و در 99 درصد موارد به موقع تحویل می دهند مگر مواردی که اشتباهی در سیستم رخ داده باشد.

سلام مهاجر جان به نظرت ایران خودروe1cp تخویل اردیبهشت را کی تحویل میدهد ؟

mohajer_137860
7 July 2009, 02:11 PM
سلام مهاجر جان به نظرت ایران خودروe1cp تخویل اردیبهشت را کی تحویل میدهد ؟

سلام دوست عزیز

در صورتی که سفید نخواهید ، به احتمال 90 درصد تا پایان مرداد ماه تحویل میگیرید.فعلا تولید بهتر از ابتدای سال شده است.هر چند که هنوز هم نصف سال گذشته لوگان تولید می شود.
در ضمن توصیه من به همه اینه که هر رنگی موجود بود بگیرید شاید با این اوضاع سیاسی(تحریم و ...)اوضاع بدتر شود .

rahimicar
7 July 2009, 02:22 PM
سلام مهاجر عزیز ثبت نام e1 cp 24/11/87 تحویل فروردین در اصفهانم . به نظر شما ما کی چشممون به جمال ماشین روشن میشه ؟ کلا آمار تولید چقدر است؟ بخشنامه تبدیل به e2 تو راه نیست ؟ از زحماتت ممنون

ظاهرا بعضی از دوستان تهرانی تندر e1 ثبت نامی اسفند تحویل اردیبهشت ایرانخودرو رو گرفتند . مگه اولویت بندی نشده؟ مهاجر عزیز اگه تو سازمان فروش ایرانخودرو هرکی هرکیه تا ماهم پاشیم بیایم اونجا پیگیر بشیم .....

omidadiban
7 July 2009, 07:02 PM
سلام مهاجر جان اقا قربوتن یه اماری درسته حسابی از تولید ایران خودرو ؟ یعنب چند تا روز می زنه

مسعود زر
8 July 2009, 12:30 AM
با سلام
بنده خریدار تندر 90 مدل E1 cp صفر کیلومتر ترجیحا رنگ سفید می باشم. از دوستان که مایل به فروش باشند با اینجانب به شماره 09187453926 تماس حاصل نمایند . با تشکر .. مسعود زرگوشی

khalilpz
8 July 2009, 02:29 AM
سلام به همه

و اما خبرای خوب :

سلام

یعنی ایران خودرو از حالا به بعد فقط مدل E2 LP تولید و ثبت نام میکنه؟؟

من چند روز پیش E2 LP ار ایران خودرو ثبت نام کردم واسه تحویل دی ماه یعنی احتمال داره سر موقع بدن ؟؟؟

mohajer_137860
8 July 2009, 08:52 AM
سلام مهاجر عزیز ثبت نام e1 cp 24/11/87 تحویل فروردین در اصفهانم . به نظر شما ما کی چشممون به جمال ماشین روشن میشه ؟ کلا آمار تولید چقدر است؟ بخشنامه تبدیل به e2 تو راه نیست ؟ از زحماتت ممنون

ظاهرا بعضی از دوستان تهرانی تندر e1 ثبت نامی اسفند تحویل اردیبهشت ایرانخودرو رو گرفتند . مگه اولویت بندی نشده؟ مهاجر عزیز اگه تو سازمان فروش ایرانخودرو هرکی هرکیه تا ماهم پاشیم بیایم اونجا پیگیر بشیم .....

سلام مهاجر جان اقا قربوتن یه اماری درسته حسابی از تولید ایران خودرو ؟ یعنب چند تا روز می زنه

سلام دوست عزیز
من هفته پیش سازمان فروش ایران خودرو بودم.تحویلهای فرورین آرام آرام دارند خودرو میگیرند.البته باید بگم که احتمال پارتی بازی خیلی ضعیفه.چون توی سیستم چک میکنند که اولویت زمان تحویل باشد.مگر اینکه دستوری و از بالا باشد.جالب که یک بنده خدایی کارت جانبازی فکس کرده بود.ولی ظاهرا فایده نداشت.آمار تولید از 10 روز پیش تا الان به روزی 50 تا رسیده است.با توجه به اینکه از ابتدای سال تا ابتدای تیر حدود 1000 تندر تولید شده بود.در این چند روز حدود 700 تا تولید شده که آمار بسیار بهتری است.

سلام

یعنی ایران خودرو از حالا به بعد فقط مدل E2 LP تولید و ثبت نام میکنه؟؟

من چند روز پیش E2 LP ار ایران خودرو ثبت نام کردم واسه تحویل دی ماه یعنی احتمال داره سر موقع بدن ؟؟؟

ای کاش پارس خودرو ثبت نام کرده بودی.الان هم اگر حوصله بدقولی ایران خودرو رو نداری برو و انصراف بده و پارس خودرو بنویس.اگر ریتم روزی 50 تا تولید ایران خودرو حفظ شود حداکثر با یک ماه تاخیر میگیری.

hitechreview
8 July 2009, 10:40 AM
با سلام
بنده خریدار تندر 90 مدل E1 cp صفر کیلومتر ترجیحا رنگ سفید می باشم. از دوستان که مایل به فروش باشند با اینجانب به شماره 09187453926 تماس حاصل نمایند . با تشکر .. مسعود زرگوشی

اگر چه جای این بحث در این تاپیک نیست ولی من مایلم بدونم حالاکه E1/CP نقره ای ام رو تحویل گرفته ام قیمت بازارش چنده؟

moje90
8 July 2009, 11:33 AM
سلام دوستان تندر دوست کسی میدونه این شرکت پارس خودرو که اکثرا میگن خوش قوله کی میخواهد دعوت نامه ماشین ها را صادر کنه (ما ثبت نام دهه فجر 87 مدل E1+cp هستیم) خودشون گفتن ازخرداد 88 تا تیر 88 ولی هنوز هیچ خبری از دعوتنامه نیست به نظر شما طبیعی است ؟ ایا هنوز باید منتظر باشیم؟اگه اینجوری باشه پس کی میخوان ماشینو بدن به مردم ؟؟؟؟؟؟؟

kamion1356
8 July 2009, 01:29 PM
با سلام
من ماشينمو روز شنبه 13/04/88 تحويل گرفتم.
ثبت نام 01/12/88 ايران خودرو از رشت
مدل E1-cp با تحويل ارديبهشت
انشاءا... بقيه دوستان هم بزودي ماشينشونو تحويل بگيرند.
ضمنا اگه كسي اطلاعاتي در مورد لاستيك خوب براي ال90 داره ، مارو بي نصيب نذاره.
با تشكر
:lover:

kamion1356
8 July 2009, 01:29 PM
با سلام
من ماشينمو روز شنبه 13/04/88 تحويل گرفتم.
ثبت نام 01/12/87ايران خودرو از رشت
مدل E1-cp - رنگ مشكي پرشين با تحويل ارديبهشت
انشاءا... بقيه دوستان هم بزودي ماشينشونو تحويل بگيرند.
ضمنا اگه كسي اطلاعاتي در مورد لاستيك خوب براي ال90 داره ، مارو بي نصيب نذاره.
با تشكر
:lover:

neda67
8 July 2009, 02:28 PM
سلام يه همه دوستان من ثبت نام دي بودم دو وديعه اي تحويل فروردين . e0.ac امروز تحويل گرفتم با كارت طلايي دو ستاره الان بخوام بفروشم 11.5 مي خرن آخه 300 تومان واسه كارت طلايي ازم گرفتن به نظرتون ماشين چقدر ارزش داره

khalilpz
8 July 2009, 02:32 PM
[B][COLOR="Teal"]
ای کاش پارس خودرو ثبت نام کرده بودی.الان هم اگر حوصله بدقولی ایران خودرو رو نداری برو و انصراف بده و پارس خودرو بنویس.اگر ریتم روزی 50 تا تولید ایران خودرو حفظ شود حداکثر با یک ماه تاخیر میگیری.

سلام مهاجر جان ممنون از اطلاعاتی که دادی

راستش من واسه ثبت نام اول رفتم پارس خودرو ثبت نامی داشتن واسه تحویل شهریور که اون موقع خیلی زوده و من واسه بهمن و اسفند ماشین لازم دارم واسه همین مجبور شدم از ایران خودرو ثبت نام کنم و تحویلی هم زدم واسه دی که انشالا همونطور که شما گفتید اگه ریتم تولید روزی 50 تا حفظ بشه 1 ماه هم تاخیر بخوره و بهمن بهم بدن :icon_evil .

ernest1
8 July 2009, 02:55 PM
سلام يه همه دوستان من ثبت نام دي بودم دو وديعه اي تحويل فروردين . e0.ac امروز تحويل گرفتم با كارت طلايي دو ستاره الان بخوام بفروشم 11.5 مي خرن آخه 300 تومان واسه كارت طلايي ازم گرفتن به نظرتون ماشين چقدر ارزش داره

مبارک باشه

چه رنگیه؟؟

بدون کارت طلائی قیمت معمولا 11 تومنه

امیدوارم این قیمتی که نظرتونه فروش بره اما یکم سخته.....

neda67
8 July 2009, 03:05 PM
مبارک باشه

چه رنگیه؟؟

بدون کارت طلائی قیمت معمولا 11 تومنه

امیدوارم این قیمتی که نظرتونه فروش بره اما یکم سخته.....

سلامت باشين دوست عزيز رنگش مشكي متاليك هست به نظرتون 11.5 نمي خرن ؟

ernest1
8 July 2009, 03:35 PM
سلامت باشين دوست عزيز رنگش مشكي متاليك هست به نظرتون 11.5 نمي خرن ؟

شاید بخاطر رنگ مشکی بخرن، بعضیا هستن که قیمت براشون مهم نیست. اما پیشنهادم اینه که حتما از نیازمندیهای همشهری استفاده کنید تا سریعتر نتیجه بگیرید .موفق باشید

moje90
8 July 2009, 10:34 PM
سلام دوستان تندر دوست کسی میدونه این شرکت پارس خودرو که اکثرا میگن خوش قوله کی میخواهد دعوت نامه ماشین ها را صادر کنه (ما ثبت نام دهه فجر 87 مدل E1+cp هستیم) خودشون گفتن ازخرداد 88 تا تیر 88 ولی هنوز هیچ خبری از دعوتنامه نیست به نظر شما طبیعی است ؟ ایا هنوز باید منتظر باشیم؟اگه اینجوری باشه پس کی میخوان ماشینو بدن به مردم ؟؟؟؟؟؟؟

FISH_FISH
9 July 2009, 02:49 AM
سلام دوستان
قیمت E1+cp از پارس خودرو چند در میاد؟

ernest1
11 July 2009, 10:52 AM
سلام دوستان
قیمت E1+cp از پارس خودرو چند در میاد؟

قیمت 10 و 400 براتون در میاد البته به این زودیا تحویل نمیدن چون تقاضا بالاست.
ولی پارس خودرو هر زمانی رو برا تحویل بگه تحویل میدم معمولا وتقریبا به قولش عمل میکنه البته استثنا هم زیاده..

mehdi1431
11 July 2009, 12:25 PM

:icon_quesدوست عزیز منم شرایطم مثل شماست( ثبت نام دهه فجر 87 مدل E1+cp پارس خودرو) ولی هنوز خبری نیست!!!!!!!!
ظاهرا هنوز کسی از دوستان تحویل نگرفته!!!

mohaggeg2002
11 July 2009, 03:41 PM
:icon_quesدوست عزیز منم شرایطم مثل شماست( ثبت نام دهه فجر 87 مدل E1+cp پارس خودرو) ولی هنوز خبری نیست!!!!!!!!
ظاهرا هنوز کسی از دوستان تحویل نگرفته!!!
سلام دوستان من. نه من هم ثبت ناميه15 بهمن 87 بودم و دعوتنامم 28/02 اومد و 28/03 تحويل دادن . من تعجب ميكنم چرا مال شمارو ندادن. با نمايندگي تماس بگيرين نشد از پارس خودرو پيگيري كنيد.مطمئنم تا آخر اين ماه به تندرتون برسين. البته نمايندگيها خيلي ضعيف عمل ميكنن اين هفته تموم بشه من يه ماهه تحويل گرفتم ولي هنوز كارت گارانتي و پلاكهامو ندادن و الاف اونام.

mehdi1431
11 July 2009, 04:45 PM
سلام دوستان من. نه من هم ثبت ناميه15 بهمن 87 بودم و دعوتنامم 28/02 اومد و 28/03 تحويل دادن . من تعجب ميكنم چرا مال شمارو ندادن. با نمايندگي تماس بگيرين نشد از پارس خودرو پيگيري كنيد.مطمئنم تا آخر اين ماه به تندرتون برسين. البته نمايندگيها خيلي ضعيف عمل ميكنن اين هفته تموم بشه من يه ماهه تحويل گرفتم ولي هنوز كارت گارانتي و پلاكهامو ندادن و الاف اونام.

دوست عزیز احتمالا مدل خودروی شما E0 بوده درسته؟

mohaggeg2002
12 July 2009, 08:42 AM
دوست عزیز احتمالا مدل خودروی شما E0 بوده درسته؟
نه E1 سفيد ثبت نام كرده بودم دو نفر از بچه هاي كلوب هم يه هفته ده روز قبل من تندرشونو تحويل گرفتن . (به اواسط خرداد مراجعه كنيد مي بينيد) .شما به نمايندگي مراجعه كنيد جواب نگرفتين با شماره تلفن هاي 021-48914076 و يا 021-44504935 و يا 021-44525510 قسمت فروش پارس خودرو تماس بگيرين حتما راهنمائي ميكنن.

hitechreview
12 July 2009, 12:48 PM
بالاخره امروز من هم خودرو تندر 90 E1 رو از ایران خودرو تحویل گرفتم.
متاسفانه فکر می کنم دیرتر از موعد شد چون چند از دوستان تحویل اردیبهشت و فروردین هم ماشینشون روز زودتر تحویل گرفتند. من ثبت نامی ایران خودرو 26/11/87 برای تحویل فروردین ماه بودم.

:icon_surp

rahimicar
12 July 2009, 01:57 PM
بالاخره امروز من هم خودرو تندر 90 E1 رو از ایران خودرو تحویل گرفتم.
متاسفانه فکر می کنم دیرتر از موعد شد چون چند از دوستان تحویل اردیبهشت و فروردین هم ماشینشون روز زودتر تحویل گرفتند. من ثبت نامی ایران خودرو 26/11/87 برای تحویل فروردین ماه بودم.

:icon_surp

دوست عزیز مبارک باشه و چرخش برات بچرخه . میشه بفرمائید چه رنگی ثبت نام کردین؟... من هم نقره ای تو همون تاریخ ثبت نام کردم ولی خبری نیست........

مهاجر عزیز آخرین آمار تولید ؟ ..... بابا همه رفقا تحویل گرفتند ما که مردیم از بی ماشینی

aminkhan2008
13 July 2009, 07:04 AM
این بخشنامه خرید سبدی چیه که در سایت پارس خودرو گذاشتن
فکر کنم فقط برای نمایندگی باشه درسته؟

http://parskhodro.ir/news/news.asp?id=69

mehdizadeh04
13 July 2009, 10:33 AM
این بخشنامه خرید سبدی چیه که در سایت پارس خودرو گذاشتن
فکر کنم فقط برای نمایندگی باشه درسته؟

http://parskhodro.ir/news/news.asp?id=69

با سلام
اگه به بالای جدول دقت کنید نوشته:

قابل توجه کلیه نمایندگان محترم فروش محصولات پارس خودرو و سایپا

با تشکر

hitechreview
13 July 2009, 11:07 AM
دوست عزیز مبارک باشه و چرخش برات بچرخه . میشه بفرمائید چه رنگی ثبت نام کردین؟... من هم نقره ای تو همون تاریخ ثبت نام کردم ولی خبری نیست........

مهاجر عزیز آخرین آمار تولید ؟ ..... بابا همه رفقا تحویل گرفتند ما که مردیم از بی ماشینی

ممنون
در اصل قرارداد رنگ مشکی ثبت نام کردم
یکی از دوستان گفت در خط تولید مشکی نیست درخواست تغییر رنگ به نقره ای بده تا زودتر آزاد بشه و نهایتاً نقره ای تحویل گرفتم. بعد از اینکه تخصیص دادند گفتند که رنگش فرقی نمی کنه تولید بیشتر شده و هر رنگی تو خط هست!!!! که دیگه دیر شده بود.
من تو همین سایت شنیدم که یکی که تحویل اردیبهشت ایران خودرو مدل E1 بود دو سه هفته پیش تحویل گرفت به همین دلیل احساس کردم که دیر شده بود.

amingzj
13 July 2009, 12:28 PM
با سلام
اگه به بالای جدول دقت کنید نوشته:

با تشکر

این مورد که زیاد نمیش بهش استناد کرد چون که بالای بخشنامه های ایران خودرو هم میزنه :
به: نمایندگی مجاز ایران خودرو

mehdi_l90
13 July 2009, 08:23 PM
پاسخگوی ضرر مالی ناشی از تولید تندر کیست؟ (http://tondar90.blogfa.com/post-457.aspx)

مجمع مالی عمومي‌شرکت‌های خودروساز در راه است
پاسخگوی ضرر مالی ناشی از تولید تندر کیست؟
گروه خودرو- در حالی به برگزاری مجمع عمومي‌دو شرکت ایران خودرو و پارس خودرو (شرکت تابعه سایپا) نزدیک مي‌شویم، که ضرر ناشی از تولید تندر 90 به طور حتم متوجه سهامداران نیز خواهد شد.</B>
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1843/16-01.jpg (javascript:PopupPic('1843/16-01.jpg '))
دوشرکت تولیدکننده تندر90 از شهریور 86 همزمان با تولید انبوه این خودرو اعلام کردند که نه تنها خودرو مذکور سودی عاید این شرکت‌ها نمي‌کند، بلکه ضرردهی آن، مشکلات نقدینگی را به همراه آورده است .هر چند وزارت صنایع و معادن با نادیده گرفتن ادعای خودروسازها به قیمت‌گذاری دو مدل تندر به صورت دستوري پرداخت، اما مشکلات ناشی از تولید این خودرو حتی منجر به تهدید توقف خط تولید تندر از سوی مديران خودروساز شد. با این حال مسوولان صنعتی کشور با شعار حمایت از مصرف‌کننده داخلی بر ثبات قیمت این خودرو فرانسوی اصرار و توجهی به ادعای خودروسازها نکردند. این در حالی است که ضرر ناشی از تولید تندر 90 به طور حتم اول گریبانگیر سهامداران دو شرکت مذکور خواهد شد که خود مصرف‌کننده‌ای خوانده مي‌شوند که وزارت صنایع و معادن قصد حمایت از آنها را کرده است، با این حال ضرر ناشی از تولید تندر90 را مي‌توان در ارائه صورت‌های مالی شرکت‌های خودروساز در آينده نزديك به وضوح مشاهده کرد. وزارت صنایع و معادن سال گذشته پس از اعتراض خودروسازها به حاشیه ضرر تندر90 تنها از ابلاغ دستوری قیمت مدل E2 خودرو مذکور سرباز زد، این در حالی است که خودروسازها به طور جدی تهدید به توقف خط توليد کرده بودند، با این حال پیشنهاد خودروسازها مبنی بر کاهش تيراژ برای کاهش ضرردهی مورد قبول وزارتخانه قرار گرفت و این تنها راه حل برای راضی نگه داشتن خودروساز و مشتری در نظر گرفته شد. حال این سوال مطرح است که پاسخگوی ضرر سهامداران کیست؟ شرکت‌های خودروساز و یا وزارت صنایع و معادن؟ هر چند که نمي‌توان از درگیری‌های این دو شرکت با رنو پارس بر سر مسایل مالی چشم‌پوشی کرد، اما ظاهرا از مشتری گرفته تا خودروساز و رنوپارس همه بر سر تولید این خودرو ضرر کرده‌اند.
به دنبال مقصر
اینکه تندر 90 خودرویی ارزان از آب درنیامد و با وجود کیفیت بالایی که دارد، بیشترین آمار شکایت‌های مردمي ‌به سازمان بازرسی کیفیت وزارت صنایع مربوط به این فرانسوی پرحاشیه مي‌شود را باید ناشی از تیراژ پایین آن دانست.
به اعتقاد کارشناسان، اگر تندر تیراژ مناسبی داشت، نه تنها این همه حاشیه نصیب آن نمي‌شد، بلکه با کاهش هزینه‌های سربار قطعا قیمت تندر نیز پایین‌تر از حد فعلی بود. آنچه که هم‌اکنون مشکل اصلی در زمینه تولید این محصول به نظر مي‌رسد، کمبود قطعات است؛ کمبودی که خودروسازان آن را متوجه رنو پارس مي‌دانند و این شرکت نیز پای مطالبات خود را بابت تاخیر در ارسال قطعات وسط مي‌کشد. آن طور که گفته شده در حال حاضر، ایران خودرو 70میلیارد تومان به رنو پارس بدهکاراست. ظاهرا خودروسازان داخلی در تولید تندر طی دی و بهمن سال گذشته به تیراژ روزی 400 دستگاه نیز رسیدند، اما متاسفانه شرایط به گونه‌ای پیش رفته که در فروردین امسال رکودی بسیار شدید دامان تولید تندر را گرفت.
به گفته یک مقام مسوول در رنو پارس تا پرداخت خودروسازان به رنوپارس حالتی عادی به خود نگیرد، تولید تندر نیز به شرایط طبیعی خود باز نخواهد گشت. در حالت عادی ظاهرا باید سالی 100هزار دستگاه تندر یعنی روزانه 600 دستگاه در ایران به تولید برسد که این هدف جز با اصلاح حساب و کتاب‌های مالی میان رنو پارس و خودروسازان و پرداخت بدهی رنوپارس از سوی آنها محقق نخواهد شد. یک طرف مسائل مالی خودروسازها که مانع از پرداخت بدهی آنها به شرکت رنوپارس شده ضرر ناشی از تولید تندر90 است که این امر به‌خصوص گریبان ایران خودرو را بیشتر گرفته چرا که نسبت به پارس خودرو ظرفیت تولید بیشتری دارد
ضرر 5/1 میلیون تومانی
خودروسازها از شهریور 86 سخن از ضرر 5/1 میلیون تومانی بابت تولید هر دستگاه تندر مي‌کردند. هر چند این سخن مورد توجه هیچ مقام مسوولی قرار نگرفت، اما ارائه صورت‌های مالی و برگزاری مجمع‌های عمومي‌به طور حتم این ضرر را نشان خواهد داد .با یک حساب سرانگشتی مي‌توان ضرر خودروسازهای تولیدکننده تندر را محاسبه کرد. شرکت پارس خودرو سال گذشته 23هزارو 520 دستگاه و در سه ماه سال‌جاری نیز 4هزار و 98 دستگاه تندر تولید کرده است که با احتساب ضرر 5/1 میلیون تومانی هر دستگاه، این شرکت از ابتدای سال گذشته تا خردادماه امسال 41میلیاردو 427میلیون تومان ضرر کرده است .شرکت ایران‌خودرو نیز سال گذشته 27 هزارو 800 دستگاه تندر تولید کرده که با تولید سه ماه اول سال جاری که یک‌هزار و 752 دستگاه بوده سرجمع 44 میلیارد و 328میلیون تومان ضرر کرده است. بنابراین صورت‌های مالی که هنوز منتشر نشده حکایت از ضرر مالی این دو شرکت از تولید تند ر 90 دارد.

aminkhan2008
14 July 2009, 08:17 AM
این مورد که زیاد نمیش بهش استناد کرد چون که بالای بخشنامه های ایران خودرو هم میزنه :
به: نمایندگی مجاز ایران خودرو

حق با شماست
حالا آیا این بخشنامه برای فروش عمده تندر به نمایندگیهای پارس خودرو هست؟

amingzj
14 July 2009, 10:32 AM
حق با شماست
حالا آیا این بخشنامه برای فروش عمده تندر به نمایندگیهای پارس خودرو هست؟
اخه زیرش هم نوشته:
لازم به ذکر است روش فروش فوق برای نمایندگی های مجاز و مشتریان آنها قاب اجرا می باشد
به نظرم از نمایندگی بپرسید بهتر باشه.
حالا برای چی میخواید؟
اگر میخواید 15 بنویسید و بفروشید به نظرم به صلاح نیست چون الان مجددا دارن فشار میارن که قیمت کارخونه رو بالا ببرند ممکنه که ضرر کنید

sonara44
14 July 2009, 07:21 PM
بدهي 70ميلياردي رنوپارس به قطعه‌سازان

ایسنا- در شرايط كنوني كه كشور نياز به سرمايه‌گذاري خارجي دارد، حذف رنو پارس به صلاح صنعت خودرو و قطعه‌سازي نيست.

محمدرضا نجفي‌منش، دبير انجمن قطعه‌سازان با اظهار اين مطلب خاطرنشان كرد: پيشنهاد ما اين است كه كار با تعامل و توافق هرچه بيشتر جلو رود؛ به ويژه اين كه ما نياز به جذب سرمايه‌گذاري خارجي داريم. وي خاطرنشان كرد: حضور رنو پارس در ايران فلسفه ديگري داشت، چرا كه دانش فني را نيز به ما منتقل و موجب رشد قطعه‌سازان شد. او درباره اين كه وزير صنايع نيز موافق حذف اين شركت در راستاي تسهيلات تامين قطعه تندر-90 بوده، با اعلام اين‌كه پيشنهاد وزير در راستاي تامين قطعه از منبعي ديگر بود، گفت: مشكل مربوط به جايي ديگر است؛ چرا كه مشكل رنو پارس مربوط به كمبود نقدينگي است. نجفي‌منش با تاكيد بر اين‌كه در فرهنگ اروپايي‌ها اين‌كه شركتي دير پول خود را بگيرد، جايي ندارد، گفت: جالب است كه بدانيد قطعه‌سازان رنو و پژو در تركيه با توجه به اين‌كه توليدشان كاهش يافته، ولي پرداختي‌هاي خود را به ساعت دريافت مي‌كنند. او درباره نتايج حذف شركت رنوپارس توضيح داد: وقتي قراردادي امضا شد، طرفين بايد كار را به سرانجام برسانند؛ اما متاسفانه كارها آن گونه كه بايد و شايد پيش نمي‌رود و 99درصد از وقت مديران صرف گرفتن مطالباتشان مي‌شود. يك مثل در فرهنگ اروپايي‌ها وجود دارد كه وقتي پولي نباشد قطعه‌اي هم در كار نيست. وي در مورد وضعيت توليد داخلي تندر-90 نيز گفت: اگر ورودي مواد اوليه خوب باشد، خروجي آن نيز خوب است. همه 50 قطعه‌ساز تندر- 90 ظرفيت توليد كافي را دارند و رنو بر اساس مصرف سفارش‌گذاري كرده است.
او با اشاره به اين‌كه در حال حاضر بدهي رنوپارس به قطعه‌سازان چيزي حدود 60 تا70ميليارد تومان است، يادآور شد: پرداخت‌هاي رنو پارس به قطعه‌سازان تا قبل از بحران خوب بود و هم‌اكنون تنها مشكل، كمبود نقدينگي است؛چرا كه توليد مشكلي نداشته و با كم شدن بدهي پارس خودرو وضعيت توليد اين شركت بهبود يافته است؛ البته ايران خودرو با توجه به اين كه حدود 70ميليارد تومان بدهي دارد، هنوز توليدش به حد مطلوب نرسيده است.

sonara44
14 July 2009, 07:34 PM
ولید «تندر90» با یک میلیون تومان زیان روزنامه سرمایهدر شماره امرور خود نوشت:

در حالی که پیش از این شرکت ایرانی فرانسوی رنوپارس با کاهش قیمت قطعات تندر90 موافقت کرده بود اما اظهارنظر وزیر صنایع و معادن طی هفته های اخیر مبنی بر حذف رنوپارس با واکنش هایی روبه رو بوده است به طوری که کارشناسان صنعت خودرو معتقدند کاهش قیمت تمام شده تولید خودرو تندر90 تنها با حضور رنوپارس امکان پذیر خواهد بود.

از سوی دیگر بر اساس ادعای خودروسازان، تولید هر دستگاه تندر 90 در شرکت های ایران خودرو و سایپا با بیش از 10 میلیون ریال زیان همراه است.

چه بسا سال گذشته نیز دو خودروساز بزرگ به وزیر صنایع و معادن هشدار دادند در صورتی که با افزایش قیمت فروش این خودرو موافقت نشود تولید آن را متوقف و خودرو دیگری را جایگزین آن خواهند کرد. محرابیان نه تنها با این خواسته موافقت نکرد بلکه بر ادامه تولید آن پافشاری کرد تا خودروسازان به بهانه حمایت از مصرف کنندگان و اقشار ضعیف جامعه از مواضع خود کوتاه بیایند.

اما درحالی که خودروسازان مدعی هستند تندر90 را با یک میلیون تومان زیان تولید می کنند مسوولان وزارت صنایع و معادن اعلام می کنند که مسائل مربوط به تولید خودرو تندر 90 به دقت از سوی مسوولان ذی ربط در وزارت صنایع و معادن دنبال می شود تا هرچه زودتر با تدوین راهکاری مطمئن و اقتصادی، شاهد روند رو به جلوی تولید برای این خودرو باشیم. در همین حال با توجه به شرایط موجود به نظر می رسد وزارت صنایع و معادن در نظر دارد تولید تندر 90 را به یکی از دو شرکت خودروسازی ایران خودرو یا سایپا واگذار کند.

مسوولان وزارت صنایع و معادن تصمیم واگذاری تولید تندر90 در یکی از دو شرکت خودروسازی کشور را کاهش ضرر حاصل از تولید این خودرو در شرکت های ایران خودرو و سایپا و جبران حاشیه ضرر تولید این محصول اعلام می کنند. بر همین اساس برای بهبود شرایط تولید تندر90 در ایران، حذف رنوپارس را یکی از گزینه های پیشنهادی برای دستیابی به این شرایط می دانند.

از سوی دیگر به طور حتم ضرر تولید خودرو تندر 90 در مجامع امسال شرکت های خودروسازی نمود خواهد داشت. برآوردها نشان می دهد با توجه به تولید 57 هزار و 170 دستگاه تندر90 در سال گذشته و بهار امسال، دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا (پارس خودرو) در مجموع بیش از 571 میلیارد و 700 میلیون ریال از بابت تولید این خودرو ضرر کرده اند.

شرکت پارس خودرو سال گذشته 23 هزار و 520 دستگاه و در بهار سال جاری، چهارهزار و 98 دستگاه تندر تولید کرده است. در شرکت ایران خودرو نیز طی سال گذشته 27 هزار و 800 دستگاه تندر و در سه ماهه اول سال جاری، یک هزار و 752 دستگاه تندر90 تولید شده است.در چنین شرایطی قطعه سازان معتقدند که در شرایط کنونی کشور نیاز به سرمایه گذاری خارجی دارد و حذف رنوپارس به صلاح صنعت خودرو و قطعه سازی نیست.

محمدرضا نجفی منش دبیر انجمن قطعه سازان با اشاره به این موضوع خاطرنشان کرد: «پیشنهاد ما این است که کار با تعامل و توافق هر چه بیشتر جلو رود؛ به ویژه اینکه ما نیاز به جذب سرمایه گذاری خارجی داریم.» وی خاطرنشان کرد: «حضور رنوپارس در ایران فلسفه دیگری داشت چرا که دانش فنی را نیز به ما منتقل کرد و موجب رشد قطعه سازان شد.» او درباره اینکه وزیر صنایع نیز موافق حذف این شرکت در راستای تسهیلات تامین قطعه تندر90 بوده، با اعلام اینکه پیشنهاد وزیر در راستای تامین قطعه از منبعی دیگر بود، گفت: «مشکل مربوط به جایی دیگر است چرا که مشکل رنوپارس مربوط به کمبود نقدینگی است.» وی در مورد وضعیت تولید داخلی تندر90 نیز گفت:
«اگر ورودی مواد اولیه خوب باشد، خروجی آن نیز خوب است. همه 50 قطعه ساز تندر 90 ظرفیت تولید کافی را دارند و رنو بر اساس مصرف سفارش گذاری کرده است.» او با اشاره به اینکه در حال حاضر بدهی رنوپارس به قطعه سازان چیزی حدود 60 تا70 میلیارد تومان است،

یادآور شد: «پرداخت های رنو پارس به قطعه سازان تا قبل از بحران خوب بود و هم اکنون تنها مشکل، کمبود نقدینگی است چرا که تولید مشکلی نداشته و با کم شدن بدهی پارس خودرو وضعیت تولید این شرکت بهبود یافته است البته ایران خودرو با توجه به اینکه حدود 70 میلیارد تومان بدهی دارد، هنوز تولیدش به حد مطلوب نرسیده است.»

وی خاطرنشان کرد: «نکته دومی که باعث شده ایران خودرو روی این خودرو متضرر شود، دخالت وزارت صنایع و معادن در تعیین قیمت این خودرو بوده است چرا که باید بازار، قیمت خودرو را تعیین کند و به همین دلیل این خودرو در حاشیه ضرر به فروش می رسد.»

mbfighter
14 July 2009, 10:06 PM
با عرض سلام و خسته نباشید . اگر مدیریت سایت صلاح می دونند این بحث به تاپیک آینده ال90 که شخصا آن را گذاشته ام انتقال دهند . فکر می کنم این موضوع به اون قسمت بیشتر می خوره . ممنون از همه دوستان و مدریت بخش .

mohajer_137860
14 July 2009, 11:03 PM
سلام به همه
آخرین اطلاعات در مورد تولید تندر 90 پارس خودرو به شرح زیر است:
پارس خودرو بدهی رنو پارس به مگا موتور را قبول کرده است و به همین دلیل تا ابتدای این هفته تولید روزانه اش حدود 80 عدد بود. از ابتدای این هفته مشکلی برای تولید پارس خودرو به وجود آمده و تولید به روزانه 20 عدد کاهش پیدا کرده است.در صورتیکه خبر جدیدی به دستم برسد اطلاع خواهم داد.

mbfighter
14 July 2009, 11:21 PM
سلام به همه
آخرین اطلاعات در مورد تولید تندر 90 پارس خودرو به شرح زیر است:
پارس خودرو بدهی رنو پارس به مگا موتور را قبول کرده است و به همین دلیل تا ابتدای این هفته تولید روزانه اش حدود 80 عدد بود. از ابتدای این هفته مشکلی برای تولید پارس خودرو به وجود آمده و تولید به روزانه 20 عدد کاهش پیدا کرده است.در صورتیکه خبر جدیدی به دستم برسد اطلاع خواهم داد.

این الان خبر خوبی هست یا خبر بدی هست ؟:icon_ques

mohajer_137860
15 July 2009, 06:53 AM
این الان خبر خوبی هست یا خبر بدی هست ؟:icon_ques

اینکه رنوپارس به پارس خودرو قطعه می دهد خبر خوبی بوده است.چون بدهی رنوپارس به مگاموتور را متقبل شده است ، رنوپارس به پارس خودرو بر خلاف ایران خودرو قطعه می دهد.

نرخ فروش برخي خودروهاي داخلي چهارشنبه 24 تير

1388http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1845/16-05.jpg

در مورد دلیل افت قیمت سمند نیز چون ایران خودرو حتی نمی تواند مطالبات سال گذشته 87) قطعه سازان داخلی را بدهد سمند و وانت پیکان را به جای پول و به اجبار به آنها قالب کرده و این عرضه زیاد (بدون نام و به صورت کارتکسی)موجب افت قیمت سمند بوده است.

Shahzadeh kocholoo
15 July 2009, 08:45 AM
میشه یکی از دوستان قیمت ا انواع تیپ تندرو بگه (قیمت کارخانه )
من یه e1 تحویل خرداد ثبت نام کردم رفتم نمایندگی میگه اگه تبدیل کنی به e2 20 روزه تحویلت می دیدیم !(ایران....)

در ضمن سرور عزیز آقای مهاجر یه لطفی بکن یه آماری از ایران... به ما بده !

sJaguar
15 July 2009, 09:22 AM
سلام دوستان
ميخواستم بدونم لوگان معمولي كه از همه ارزونتره و الان قيمتش حدود 9/400 هست چه تيپيه دقيقا اسمشو ميخام بدونم و تفاوتش با E1 و E2 چيه؟ و الان كاركردش چه حدود قيمتي داره؟

kami786
15 July 2009, 02:13 PM
سلام دوستان
ميخواستم بدونم لوگان معمولي كه از همه ارزونتره و الان قيمتش حدود 9/400 هست چه تيپيه دقيقا اسمشو ميخام بدونم و تفاوتش با E1 و E2 چيه؟ و الان كاركردش چه حدود قيمتي داره؟

دوست عزیز تفاوت تندر ها تو ی سایت پارس خودرو بصورت یه جدول داده شده که فکر می کنم دوستان تو همین سایت هم گذاشتنش و لازم هست که اونو ببینید.
اون مدلی که شما می گید E0 هست که پایه می باشد و هیچ امکانات رفاهی خاصی ندارد و الان هم تولید نمیشه و یه مدال بالاتر از اون هست بنام E0+ac که کولردار هست و الان هم تولید میشه و قیمتش همونی هست که گفتید (البته کارخونه) ولی تو بازار فکر می کنم حدودای 11 تومان باشه
موفق باشید

mehdi_l90
15 July 2009, 05:51 PM
من e1 تحویل اردیبهشت بودم رفتم کارخانه گفتند e0 موجود داریم من هم تبدیل کردم تا از شرش راحت بشم و بعد از فروختنش از بازار یک e2 lp یا 206 v8 بخرم.

Shahzadeh kocholoo
15 July 2009, 10:37 PM
من e1 تحویل اردیبهشت بودم رفتم کارخانه گفتند e0 موجود داریم من هم تبدیل کردم تا از شرش راحت بشم و بعد از فروختنش از بازار یک e2 lp یا 206 v8 بخرم.

میشه یکم توضیح بدی !:icon_ques

mehdi_l90
15 July 2009, 11:05 PM
یعنی ایران خودرو در حال حاضر در انبارهایش e0 موجوده و من برای اینکه به انتظار چند ماهه ام ÷ایان بدم قبول کردم که بجای e1 این مدل را بگیرم و رفتم حسابداری و بعد از حساب کردن سود بقیه ÷ول را برای e0 ÷رداخت کردم تا اگر خدا بخواهد چند روز دیگه ان را تحویل بگیرم و چون من ان را برای مصرف نمیخواستم برای من مقدار سودش مهم بود که با این تبدیل هم تقریبا همان مقدار سود را نصیبم میکند

mohajer_137860
16 July 2009, 06:55 AM
در ضمن سرور عزیز آقای مهاجر یه لطفی بکن یه آماری از ایران... به ما بده !

سلام دوست عزیز
حدود پانزده روز پیش یک خبر بسیار خوب بهتون داده بودم :
تولید ایران خودرو از 88/4/3 روزانه 50 عدد شده است.این روند تا کنون حفظ شده است.حتی در روزهای الودگی هوا و ولادت حضرت علی نیز با وجود اینکه تعطیل بود و حدود سه خودرو بیشتر در خط تولید نبود تندر 90 در روز 50 تا تولید شد و با توجه به اینکه در حال حاضر پارس خودرو تولیدش کم شده است اوضاع ایران فرقون بهتر است.

mehdi1431
16 July 2009, 10:35 AM
سلام دوست عزیز
حدود پانزده روز پیش یک خبر بسیار خوب بهتون داده بودم :
تولید ایران خودرو از 88/4/3 روزانه 50 عدد شده است.این روند تا کنون حفظ شده است.حتی در روزهای الودگی هوا و ولادت حضرت علی نیز با وجود اینکه تعطیل بود و حدود سه خودرو بیشتر در خط تولید نبود تندر 90 در روز 50 تا تولید شد و با توجه به اینکه در حال حاضر پارس خودرو تولیدش کم شده است اوضاع ایران فرقون بهتر است.

با سلام. 23 بهمن 87 پارس خودرو E1 CP تحویل حداکثر تیرماه ثبت نام کردم.
امروز 25 تیره ولی خبری نیست.رفتم نمایندگی گفتن بخشنامه کردن تا آخر تیر همه دعوت نامه ها ارسال میشه!!! ظاهرا پارس خوردرو هم دیگه امیدی بهش نیست!! شما اطلاع دارین که تا چه حد میشه روی حرفشون حساب کرد؟:icon_eek:

مسعود زر
16 July 2009, 07:30 PM
از دوستان سوالی داشتم؟!
من قصد پیش خرید E1 cp دارم .موعد تحویلش هم مهم نیست ولی نمایندگی شهرمون یه ماهی هست که پیش فروش این مدل رو متوقف کرده . آیا نمایندگیهای (پارس خودرو ) در شهرهای دیگه هنوز پیش فروش دارند یا نه ؟ با سپاس .

mohajer_137860
16 July 2009, 07:31 PM
پنجشنبه 25 تير 1388

توليد تندر-90 به‌روزي 50 دستگاه رسيد

خبرگزاري موج - توليد روزانه تندر-90 در ايران خودرو در حال حاضر به 50 دستگاه رسيده است.

محمد رضا معتمد، معاون تندر-90 ايران خودرو با رضايت‌بخش دانستن حال و هواي توليد تندر-90 در ايران خودرو اظهار داشت: توليد روزانه 50 دستگاه براي اين محصول رقم مناسبي نيست؛ اما در مقايسه با شرايط توليد ابتداي امسال، راضي‌كننده به نظر مي‏رسد.
معتمد اين اظهارات را در شرايطي بيان كرد كه چندي پيش مدير عامل شركت رنوپارس (تامين‌كننده قطعات تندر)، از رسيدن تيراژ توليد روزانه اين محصول در ايران خودرو به بالاي 200 دستگاه خبر داده بود. هر چند معاون تندر-90 ايران خودرو، توليد روزانه 50 دستگاه از اين محصول را در مجموع رضايت بخش مي‏داند، اما چنانچه شرايط همين‌گونه پيش برود قطعا توليد تندر-90 به هيچ‌وجه قابل توجيه نخواهد بود.
در حال حاضر، آن طور كه شنيده مي‏شود، توليد هر دستگاه تندر-90 در ايران با حدود 10ميليون ريال ضرر همراه است و تا تيراژ اين محصول به حدي قابل قبول (بالاي 100هزار دستگاه در سال) نرسد، نمي‏توان به خروج آن از ضرر دهي و رسيدن به سودآوري صحبت به ميان آورد.
ايران خودرو قرار است طي سال جاري، 55هزار دستگاه تندر-90 توليد كند.

زحمت کشیده این آقا ، بعد از یک ماه امروز خبرداده.از اونجا که آدم نحس و بی لیاقتی هست بعد از مصاحبه ایشون امروز تولید تندر ایران خودرو صفر بود و هیچی تولید نشد.

keramat
17 July 2009, 10:13 AM
من 87/10/23 تیپ e1cp ثبت نام کردم تحویل اردیبهشت که هنوز تحویل نگرفتم به نظر شما تا کی باید انتظار بکشم آیا ارزش دارد باز هم صبر کنم یا تبدیل به دیگر محصولات ایران خودرو کنم. آیا سود تاخیر رو هم حساب میکنن؟

amingzj
17 July 2009, 11:49 AM
عموی بنده یه دونه E1 CP نوشته بود تحویل اردیبهشت که دیروز با هزار جور پارتی بازی بالاخره سند خورد حالا باید حدود 214تومن بهش پس بدن
سوالم اینه که این پول رو از کجا و چه جوری باید گرفت؟!!

alikhavari
17 July 2009, 02:23 PM
دوستان قیمت نقدی lp چنده؟ از بازار بخوام بخرم چنده؟ از کارخونه چطور؟ معطی داره اگه بخوام از کارخونه بخرم؟

mohajer_137860
18 July 2009, 08:04 AM
سلام به همه من تجربه چند ماه خودمو براتون می نویسم امیدوارم براتون مفید باشد.

دوستان من روز دوشنبه ماشینمو تحویل گرفتم.
E2lp اسپرت تحویل خرداد ایران خودرو،تاریخ ثبت نام 87/12/21 با مبلغ 65،000،000 ریال بود.
من طبق مذاکره حضوری با مدیر برند رنو در ایران خودرو ، مورخ 88/3/19 از سری اسپرت E2lp به E2lp معمولی تبدیل کردم .دو روز بعد 71،950،000 ریال دادم.2/4/88 دوباره حضور رفتم ایران خودرو .با شخص مذکور دوباره مذاکره حضوری داشتم ،گفت اگه می خوایی میتونم نقره ای تا فردا بهت تحویل بدیم.من سفید نوشته بودم قبول نکردم.قول 20 روز دیگه رو داد.ساعت 2 بعد از ظهر 22/4/88 دوباره رفتم قسم خورد سفید نداریم و تا یک ماه دیگه هم خبری نیست.بالاخره ساعت 3 بعد از ظهر با مشکی موافقت کردم.و با توجه به اطلاعات خودم و اینکه با این فرقون سازها کار می کنم تا ساعت 6 ماشین رو تحویل گرفتم..از زمان صدور فاکتور ماشین تا تحویل ظرف مدت 2 ساعت همه کاراشو کردم ، پلاک هم گرفتم و ماشینو در آوردم.در صورتیکه تو سایت قراردادم نرمال بود و اصلا حالا حالاها قرار نبود به من ماشین بدهند.در مورد رنگ سفید هم یک مشتری بود که نامه از وزیر داشت منتها چون واقعا موجود نداشتند حتی 2 هفته بود که اون نامه بدون اثر مانده بود.من به همه توصیه کرده بودم که هر رنگی موجود بود بگیرید و قول اینا رو باور نکنید دلیلش همین اتفاقات بود .چون یک ماه اسیر میشید و بعد هم دوباره میگند اون رنگو نداریم.نه اینکه دروغ بگند منتها اینقدر خرتوخره که هیچ آینده ای قابل پیش بینی نیست.
و بالاخره با 3 بار مذاکره و مراجعه حضوری ، 2 نامه ، و اطلاعات بسیار خوب خودم ،ماشین رو با بیست روز تاخیر گرفتم.
نمایندگی اینقدر بی اطلاع و شوت بود که وقتی من اطلاعات و کارهای انجام داده شده خودم و آمار روزانه تولید رو بهش می دادم ،کم مونده بود از تعجب سکته بزنه و میگفت آقا این اطلاعات رو به ما هم بده تا جواب مشتریانمونو بهتر بدیم.بنده خدا فکر میکرد تندر تولید نمیشه و همه باید تبدیل کنن.تنها کاری که دادم نمایندگی انجام بده تحویل رسید چک تکمیل وجه به ایران خودرو بود.تازه این نمایندگی از تاپترین نمایندگیهای ایران خودرو است.بقیه رو یا خودم حضوری رفتم یا زنگ زدم یا نامه فکس کردم.خلاصه کچلشون کردم.

kami786
18 July 2009, 08:42 AM
آقای مهاجر، مبارک باشه
ان شاء الله چرخش همیشه براتون بچرخه
خیلی خوشحال شدم که شما هم به خودروی خودتون رسیدید

kami786
18 July 2009, 08:42 AM
فرانسه: کنار برویم از تندر90 چیزی نمی‏ماند
اظهارنظري كه در آن به صورت تلويحي از حذف شركت رنوپارس در قرارداد توليد تندر 90 حمايت شده بود. همين اظهارنظر كافي بود تا مديرعامل رنوپارس بعد از مدتي سكوت دوباره به ميان رسانه‌ها آمده تا به قول خودش به هجمه‌هاي اخير در مورد قرارداد توليد تندر90 در ايران پاسخ دهد.
"اگر رنوپارس حذف شود، ديگر چيزي از كيفيت تندر 90 در ايران باقي نخواهد ماند." اين واكنشي است كه مديرعامل فرانسوي شركت رنوپارس نسبت به سخنان اخير وزير صنايع و معادن در خصوص احتمال حذف اين شركت از قرارداد توليد تندر 90 در ايران از خود نشان داد.

به گزارش ايسنا، قرارداد مشترك ميان ايران و دومين خودروساز بزرگ فرانسه (رنو) درباره توليد كم شدن تيراژ توليد تندر 90 در ايران هيچ ربطي به رنوپارس ندارد

تندر90 در ايران را مي‌توان جنجالي‌ترين و پرحاشيه‌ترين قراردادهاي صنعتي كشورمان با شركاي خارجي طي دهه‌هاي اخير دانست. قراردادي كه اگرچه قرار بود طبق وعده، به نفع مردم تمام شود و ايرانيان بتوانند بعد از وداع با پيكان صاحب خودرويي نسبتا ارزان‌قيمت با استانداردهاي روز شوند، اما در عمل به هيچ‌يك از اين وعده‌ها عمل نشد و در عوض اين حاشيه‌ها بودند كه سراسر فضاي كشور را در مورد اين قرارداد پر كردند.

تقريبا طي چند سال اخير اغلب مسوولان و فعالان مرتبط با صنعت خودروسازي كشور درباره قرارداد توليد تندر90 در ايران اظهارنظر كردند، اما به نظر مي‌رسد جنجالي‌ترين اظهارنظر در خصوص اين قرارداد را چندي پيش وزير صنايع و معادن در گفت‌وگو اختصاصي خود با ايسنا بيان كرد.

اظهارنظري كه در آن به صورت تلويحي از حذف شركت رنوپارس در قرارداد توليد تندر 90 حمايت شده بود. همين اظهارنظر كافي بود تا مديرعامل رنوپارس بعد از مدتي سكوت دوباره به ميان رسانه‌ها آمده تا به قول خودش به هجمه‌هاي اخير در مورد قرارداد توليد تندر90 در ايران پاسخ دهد.

ميشل كربل در ابتدا اين طور در مورد توليد تندر 90 توضيح داد: تندر90 تنها خودرو توليدي در ايران است كه در سطح خودروهاي وارداتي قرار دارد. ما توانسته‌ايم با استفاده از تيم‌هاي كاري مختلف در بخش‌هايي مانند مهندسي و كيفيت، اين خودرو را به سطح بالايي از داخلي‌سازي در ايران برسانيم.

به گفته وي رنوپارس برخلاف اظهارات برخي مسوولان ايراني و برخي رسانه‌ها فقط يك شركت خريدار قطعه نيست. رنو پارس پيشگام يك پروژه است. برخلاف تصورات موجود بيش از 80 درصد از نيروي كاري در اين شركت در قسمت خريد كار نمي‌كنند، بلكه در قسمت‌هايي مانند مهندسي فعاليت مي‌كنند.

او با بيان اين‌كه ما در ايران به طور دائم با شريكان خارجي خود در فرانسه و روماني در تماس بوده تا بتوانيم خودرو مناسبي را در ايران توليد كنيم، افزود: شما مي‌توانيد با يكي از قطعه‌سازان تندر90 صحبت كنيد تا وضعيت صنعت قطعه‌سازي ايران را پيش و بعد از ورود رنوپارس به ايران با هم مقايسه كنيد. اما شايد از ما بپرسيد كه چرا تندر 90 در ايران به توليد انبوه نرسيده است.

وي در اين باره توضيح داد: در اين مورد بايد بگويم كه ما بدهكار هستيم و علت اين بدهي نيز اين است كه خودروسازان ايراني به تعهدات خود در قبال پرداخت پول قطعات به ما عمل نكردند. طبق نظرسنجي‌هاي انجام شده مالكان تندر90 در ايران همگي از خودرو خود راضي هستند، اما متاسفانه خودروسازان ايراني براي توليد خودروهاي فرسوده و خودروهايي كه 30 سال پيش در اروپا مورد استفاده قرار مي‌گرفتند، همچنان به سرمايه‌گذاري ادامه مي‌دهند و اين در حاليست كه بدهي خود را به رنوپارس پرداخت نمي‌كنند و واقعا علت اين كار را نمي‌دانم!

او با تاكيد بر اين‌كه كم شدن تيراژ توليد تندر 90 در ايران هيچ ربطي به رنوپارس ندارد، خاطرنشان كرد: ما آمادگي داريم سالانه بيش از 100 هزار دستگاه از اين خودرو را در ايران توليد كنيم؛ به شرطي كه پرداخت‌ها به موقع انجام شود. شركت رنو را بزرگ‌ترين سرمايه‌گذاري خارجي را در صنعت خودروسازي ايران پس از انقلاب اسلامي انجام داده است. مهم اين است كه اين سرمايه‌گذاري براي رنو سودمند باشد، زيرا سرمايه‌گذاران خارجي ديگر نيز به ما نگاه مي‌كنند و اگر ما در ايران موفق نباشيم، آن‌ها نيز ديگر به ايران نخواهند آمد. البته در همين حال طرف ايراني نيز بايد در اين قرارداد سود كند.

وي افزود: در آخر بايد بگويم كه ما در حال حاضر براي صادرات سه هزار دستگاه تندر90 به كشور عراق در حال برنامه‌ريزي هستيم كه صادرات 500 دستگاه از آن قطعي شده است.

مديرعامل رنوپارس در ادامه به سوالات خبرنگاران پاسخ داد كه متن اين سوال و جواب در ادامه مي‌آيد:

چه ضمانت‌هاي اجرايي در قرارداد توليد تندر 90 در ايران گنجانده شده است تا طرفين ايراني و فرانسوي به تعهدات خود در اين قرارداد پايبند بمانند؟

قرارداد مربوط به توليد تندر90 در ايران قرارداد خوبي بود و همه راضي بودند، اما در عين حال اين وضعيت را پيش‌بيني نكرده بوديم كه به خودروسازان ايراني قطعه بدهيم، اما آن‌ها پولي به ما پرداخت نكنند. طبق قرارداد قرار بود بعد از تحويل قطعه به خودروسازان ايراني حداكثر ظرف 10 روز آن‌ها پول قطعه را به ما بدهند، اما متاسفانه هم‌اكنون 70 روز گذشته و آن‌ها هنوز به تعهدات خود عمل نكرده‌اند.

من در اينجا مي‌خواهم اين سوال را بپرسم كه چرا خودروسازان ايراني روي توليد خودروهايي سرمايه‌گذاري مي‌كنند كه 30 سال پيش در كشورهاي اروپايي مورد استفاده قرار مي‌گرفته است؟ آيا آن‌ها نمي‌توانند اين سرمايه‌گذاري را در زمينه توليد تندر90 انجام دهند؟

* * آيا فكر نمي‌كنيد كه مسائل سياسي روي قرارداد توليد تندر90 در ايران تاثير منفي گذاشته است؟

من يك خارجي بدبخت هستم كه نمي‌توانم به اين سوال پاسخ دهم! اما بايد بگويم كه امروز سياست صنعت خودروسازي جهان را مشتريان تعيين مي‌كنند و به تبع مشتري در ايران باهوش است و اگر مجبور نباشد، سوار خودروهاي فرسوده توليد داخل نمي‌شود.

نظر شما درباره صحبت‌هاي اخير وزير صنايع و معادن ايران در زمينه احتمال انحلال و حذف شركت رنوپارس از قرارداد توليد تندر90 در ايران چيست؟

ما يك قرارداد داريم و اگر قرار باشد اين قرارداد يك طرفه حذف شود، قطعا هزينه‌هاي زيادي را به طرفين و به خصوص طرف حذف كننده قرارداد تحميل خواهد كرد. همچنين حذف يك طرفه قرارداد به طرف حذف كننده از نظر پرستيژ خسارت زيادي وارد مي‌كند و پيغام بدي را به ساير سرمايه‌گذاران خارجي مي‌دهد. همانطور كه گفتم رنوپارس فقط يك شركت تامين‌كننده قطعه نيست. با تمام احترامي كه براي شركت‌هاي سازه گستر و ساپكو دارم، اما آن‌ها نمي‌توانند كاري را كه ما در حال حاضر انجام مي‌دهيم، در صورت حذف ما انجام دهند.

همانطور كه گفتم در حال حاضر كمتر از 20 درصد از نيروهاي كاري رنوپارس در بخش خريد كار مي‌كنند و مابقي نيروها در بخش‌هايي مانند مهندسي فعاليت مي‌كنند.

يك مثال انگليسي است كه مي‌گويد 20 درصد از كوه يخي روي آب است و 80 درصد آن زير آب و رنوپارس نيز تقريبا چنين وضعيتي دارد.

اما من اين سوال را نيز مي‌پرسم كه چرا تندر90 در ايران توانسته رتبه اول را در بين خودروهاي توليد داخل از نظر كيفيت كسب كند؟

تندر90 مانند مادر يك سري بچه است و تاكنون مدل‌هاي مختلفي از آن توليد شده است. به طور طبيعي وقتي مادر را بكشيد، بچه‌هايش را هم خواهيد كشت! بنابراين حذف رنوپارس يك اشتباه محض است.

به نظر شما ريشه مطرح شدن بحث‌هايي مانند حذف رنوپارس از قرارداد توليد تندر90 در ايران چيست؟

وقتي ما وارد ايران شديم قوانين بازي را عوض كرديم و مشتري مداري را در دستور كار خود قرار داديم. كيفيت فصل‌الخطاب توليد تندر90 در ايران بوده و شايد بعضي‌ها از اين قضيه خوشحال نباشند، اما بايد بگويم ما براي همين كار اينجا هستيم.

اگر حذف رنوپارس قطعي شود، واكنش شما به اين موضوع چه خواهد بود؟

ما روي فرضيات كار نمي‌كنيم. شكستن قرارداد به صورت يك طرفه هزينه‌هاي بسيار سنگيني خواهد داشت.

حذف رنوپارس بخشي از قرارداد توليد تندر90 در ايران است نه كل آن؟

نمي‌توانم متوجه اين موضوع شوم!

به نظر شما آيا حذف رنوپارس به معناي خداحافظي با توليد تندر 90 در ايران است؟

اين نيز يك فرضيه بوده و ما نمي‌توانيم روي فرضيات كار كنيم.

با اين روند آيا شركت رنو قصد ندارد براي تعيين تكليف موضوع توليد تندر 90 در ايران مهلت زماني تعيين كند؟

شايد رنو با موضوع حذف رنوپارس موافقت نكند، زيرا رنو 51 درصد از سهام شركت رنوپارس را در اختيار دارد. در هر صورت قرارداد توليد تندر 90 بين بالاترين مقامات طرفين بسته شده است و نقض آن به سادگي امكان‌پذير نخواهد بود.

نظر شما درباره اظهارات برخي از مسوولان صنعت خودروسازي ايران مانند معاون توليد تندر 90 ايران‌خودرو چيست كه انتقاداتي را نسبت به عملكرد رنوپارس عنوان كرده‌اند؟

به نظر مي‌رسد من از نظر مديريتي بايد خيلي چيزها از مديران ايراني ياد بگيرم! اين يك شوخي بود، اما بايد بگويم وقتي ما يك مساله داريم بايد آن‌را حل كنيم، نه اين‌كه صورت مساله را پاك كنيم. راه‌حل مشكل تندر90 در ايران فقط توليد انبوه است تا از اين طريق قيمت آن نيز پايين آمده و مشتريان راضي‌تر شوند. با كشتن رنوپارس پول بيشتري نصيب شركاي ايراني نخواهد شد، بلكه آن‌ها مجبور خواهند شد باز هم پول خود را دور بريزند و دوباره همان خودروهاي عهد دقيانوس را در ايران توليد كنند.

از شما مي‌پرسم تاكنون چقدر براي توليد خودرو فرسوده‌اي مانند روآ در ايران‌خودرو سرمايه‌گذاري شده است؟

در حال حاضر بدهي خودروسازان ايراني به رنوپارس به چه مقدار رسيده است؟

در حال حاضر بدهي خودروسازان ايراني به رنوپارس به بيش از 100 ميليون دلار رسيده است كه عمده اين بدهي نيز به شركت ايران خودرو مربوط است، اما بايد به مطلب جديدي نيز اشاره كنم و آن اين است كه متاسفانه ما تاكنون نصف قطعاتي را كه از شركت رنو دريافت كرده‌ايم، بابت آن به رنو پول پرداخت كرده‌ايم و در حال حاضر بدهي ما به رنو به حدود 100 ميليون يورو رسيده است.

مسوولان ايراني مي‌توانند مدام مصاحبه كرده و فرافكني كنند، اما در هر صورت مشكل پابرجاست و راه‌حل هم فقط اين است كه بايد آن‌ها براي پرداخت بدهي خود به رنوپارس تصميم‌گيري كنند.

در صورتي كه اين وضع ادامه پيدا كند و بدهي خودروسازان ايراني به رنوپارس تصفيه نشود، ممكن است اطمينان شركت رنو نيز به وضعيت توليد تندر 90 در ايران از بين برود و اگر اين اطمينان از دست رود، نمي‌دانم ديگر چه اتفاقي رخ خواهد داد. بايد بگويم كه صنعت خودروسازي در دنيا ديد كوتاه‌مدت نداشته، بلكه كاملا آينده‌نگر است.

اين احتمال نيز وجود دارد كه توليد تندر90 در يك كارخانه مثلا در پارس‌خودرو و يا در ايران خودرو متمركز شود. نظر شما در اين باره چيست؟

تاكنون هيچ پيشنهاد رسمي در اين زمينه نداشته‌ايم تا بتوانيم درباره آن اظهارنظر كنيم. قرارداد امضا شده ميان طرفين درباره توليد تندر90 با چنين پيشنهادي متفاوت بوده و در صورتي كه بخواهيم با چنين پيشنهادي موافقت كنيم، بايد در قرارداد نيز تغييراتي ايجاد شود.

آيا از امضاي قرارداد با ايران پيشيمان نيستيد؟

من قرارداد توليد تندر90 را در ايران امضا نكردم كه بخواهم پيشمان باشم يا نباشم. قرارداد توليد تندر90 در ايران قرارداد خوبي بود و فقط موضوع اصلي اجرايي شدن آن است.

قرار بود تندر 90 در ايران جايگزين پيكان شود و قيمت آن نيز به گونه‌اي باشد كه اغلب مردم قادر به خريد آن باشند، اما با گذشت زمان اين وعده به هيچ‌وجه محقق نشد، نظر شما در اين مورد چيست؟

براي مشتري قابل قبول نيست كه خودروهاي 30 سال پيش را سوار شود. تندر90 در حال حاضر در هشت كشور دنيا توليد مي‌شود كه در اغلب اين كشورها نيز موفق بوده است و دليل اصلي موفقيت آن قيمت مناسب آن است. تندر90 را نمي‌توان با پيكان مقايسه كرد. از سوي ديگر بايد بگويم در زماني كه قرارداد توليد تندر90 امضا شد، نرخ يورو در ايران 800 تومان بود و هم‌اكنون به 1400 تومان رسيده است. در واقع تغيير نرخ ارز در افزايش قيمت تندر90 در ايران موثر بوده است.

در هر صورت قرار بود كه اين خودرو در ايران به صورت ارزان‌قيمت به بازار عرضه شود و هم‌اكنون اين وعده عملي نشده است؟

به نظر من اگر قيمت تندر90 را به نسبت نرخ تورم و ديگر فاكتورهاي اقتصادي بخواهيم با قيمت پيكان در زمان خود مقايسه كنيم، تقريبا همان مي‌شود. امروز در هيچ بازاري از دنيا نمي‌توان با چنين قيمتي خودرو خريد. اغلب خودروسازان جهان قصد دارند از لوگان كپي‌برداري كنند. لوگان در ايران از همه كشورهاي ديگر ارزان‌تر است و در كشور روماني نيز تقريبا با همين قيمت عرضه مي‌شود. البته بايد توجه كنيد كه لوگان توليد شده در ايران داراي توان موتوري 1600 سي‌سي است، در حالي كه اين توان در كشورهاي ديگر 1400 سي‌سي است. در حال حاضر فرصت مناسبي پيش آمده تا خودرو با كيفيتي در ايران توليد شود كه از همه لحاظ وضعيت قابل قبولي دارد. از سوي ديگر 50 قطعه‌ساز ايراني نيز در اين پروژه فعاليت مي‌كنند و دو كارخانه خودروسازي نيز براي توليد انبوه اين خودرو آمادگي دارند. ادامه توليد تندر90 در ايران فقط به يك تصميم‌گيري نياز دارد كه آن تصميم‌گيري نيز مربوط به حل مشكلات مالي پروژه است.

به نظر شما اگر رنوپارس حذف شود، سرانجام پروژه توليد تندر90 در ايران به كجا خواهد انجاميد؟

اگر رنوپارس از قرارداد توليد تندر90 در ايران حذف شود، ديگر چيزي از كيفيت اين خودرو در ايران باقي نخواهد ماند. براي رضايت مشتري رنوپارس بايد در ايران بماند.

در حال حاضر توليد تندر90 در ايران (شركت‌هاي ايران‌خودرو و پارس‌خودرو) در تيراژ پايين انجام مي‌شود كه همين امر شرايط را براي اعتراض اين دو خودروساز مبني بر توجيه اقتصادي نداشتن توليد اين خودرو به دليل تيراژ كم درنتيجه عدم تامين قطعه از سوي رنوپارس ايجاد كرده است.

Shahzadeh kocholoo
18 July 2009, 09:27 AM

دوستان من روز دوشنبه ماشینمو تحویل گرفتم.

E2lp اسپرت تحویل خرداد ایران خودرو،تاریخ ثبت نام 87/12/21 با مبلغ 65،000،000

اقا مبارکتون باشه ! به خوبی و خوشی حالشو ببری !!!
بنظرت منم حضوری باید برم اونجا ؟ جوابگو هستند ؟ یا حتما باید پارتی یا چیزی داشت ؟

mohajer_137860
18 July 2009, 12:05 PM
اقا مبارکتون باشه ! به خوبی و خوشی حالشو ببری !!!
بنظرت منم حضوری باید برم اونجا ؟ جوابگو هستند ؟ یا حتما باید پارتی یا چیزی داشت ؟

خیلی ممنون از لطف شما دوست خوبم
امیدوارم و فکر میکنم که شما هم تا ماه دیگه خودرو تون بگیرید.
حتما حضوری برو اونجا.ک 14 ج قدیم کرج.درب 16 سازمان فروش ایرانخودرو . برند رنو
مطمئن باش تاثیر زیادی داره.

rahimicar
18 July 2009, 12:25 PM
خیلی ممنون از لطف شما دوست خوبم
امیدوارم و فکر میکنم که شما هم تا ماه دیگه خودرو تون بگیرید.
حتما حضوری برو اونجا.ک 14 ج قدیم کرج.درب 16 سازمان فروش ایرانخودرو . برند رنو
مطمئن باش تاثیر زیادی داره.

دوست عزیز مبارک باشه . e1 نقره ای ثبت نامی 24/11/87 امیدی هست تا آخر ماه بدن مراجعه حضوری برای شهرستانی ها هم ممکن هست؟یا سرمون رو شیره میمالن میگن برید دفتر نمایندگی تو استان خودتون ؟ اگه اومدیم با نرمی صحبت کنیم یا خشونت و .....

ernest1
18 July 2009, 12:52 PM

........... کچلشون کردم.

آقا مبارک باشه چرخش برات بچرخه

mohajer_137860
18 July 2009, 02:10 PM
دوست عزیز مبارک باشه . e1 نقره ای ثبت نامی 24/11/87 امیدی هست تا آخر ماه بدن مراجعه حضوری برای شهرستانی ها هم ممکن هست؟یا سرمون رو شیره میمالن میگن برید دفتر نمایندگی تو استان خودتون ؟ اگه اومدیم با نرمی صحبت کنیم یا خشونت و .....

سلام و خیلی ممنون دوست گرامی
تکمیل وجه کردید؟ اگر تحویل فروردین باشید حتمی و اردیبهشت باشید بالای 70 درصد.نمایندگی تقریبا هیچکاره است.بیاید تهران.قبلش نامه و تلفن بزنید تا شما را به یاد داشته باشند.محکم و متین صحبت کنید.

آقا مبارک باشه چرخش برات بچرخه

جناب آقای ernest1 گل شما هم مثل همه دوستان گل منو شرمنده کرده اید.لطف دارید.به خاطر همین محبت شما و دوستان تا روزی که بتونم اطلاعات و آمار پارس خودرو و ایرانخودرو را براتون می نویسم و تا آخرش باهاتون هستم.اگر کمک دیگه ای هم تونستم انجام بدم در خدمتم.

rahimicar
18 July 2009, 02:54 PM
جناب مهاجر عزیز ثبت نامی من تحویل 45 روزه بوده و 10700000 واریز شده است . جالبه از بعضی از همکاران ما که در یک تاریخ و در نمایندگی های دیگه ثبت نام کردند چند روزیه ماشینشون اومده و نکته بعدی فرمایش جنابعالیه که رفتم نمایندگی اونها هم بوغند و هم دوغ و ......

alikhavari
18 July 2009, 03:18 PM
اقا الان ميشه ثبت نام كرد؟ چقدر بايد بريزم؟ يكي به من تازه كار هم كمك كنه بي زحمت!

mohajer_137860
18 July 2009, 05:28 PM
اقا الان ميشه ثبت نام كرد؟ چقدر بايد بريزم؟ يكي به من تازه كار هم كمك كنه بي زحمت!

دوست من ایرانخودرو فقط تیپهای E2LP رو ثبت نام میکنه و از تیپهای پایه خبری نیست.پارس خودرو رو هم تا جایی که میدونم در حال حاضر ثبت نام نداره.اگه تیپ فول میخوای به الافی ثبت نام نمی ارزه.از بازار 14میلون و 200 می تونی بخری.قیمت کارخانه 13 میلیون و 900 هست.
در کل پارس خودرو از نظر تحویل و کیفیت کمی بهتره.

aminkhan2008
18 July 2009, 07:41 PM

بله ثبت نام میکنن من چهارشنبه نمایندگی سایپا هاشمی نژاد-شیراز بودم .تندر هر سه تیپ را ثبت نام میکرد
در ضمن من همین خبر را به آقای مسعود زر گفتم. از ایشون خبری نیست چون میخواست به نمایندگی زنگ بزنه

alikhavari
18 July 2009, 08:26 PM
بله ثبت نام میکنن من چهارشنبه نمایندگی سایپا هاشمی نژاد-شیراز بودم .تندر هر سه تیپ را ثبت نام میکرد
در ضمن من همین خبر را به آقای مسعود زر گفتم. از ایشون خبری نیست چون میخواست به نمایندگی زنگ بزنه
اقایون دستتون درد نکنه که جواب میدیدن و وقت میزارین. خودم مدیر ارشد یه سایت کامپیوتری هستم و 9 هزار پست دارم. اما در موورد ماشین هیچی نمی دونم و باید کمکم کنید. شما فکر کنید هیچی نمی دونم.
برای ثبت نام برای e2lp چقدر باید اول بریزیم؟ هر تیپ چنده؟
البته دوستمون قیمت e2lp رو 13900000 فرمودند که خیلی ازشون ممنونم.
اما تیپ e1فول چنده و مهمترین سوال اینکه: کی تحویل میدهند؟؟؟؟

ضمنا ایا لیزینگ هم داریم؟ برای نتدر؟؟(عمرا نداشته باشیم!)

omidadiban
18 July 2009, 09:48 PM
دوست خوبم مهاجرجان مبارکت باشه انشااله به خوشی ازش استقاده کنی
راستی اگه زحمتی نیست شماره های تماس ایران خودرو جهت پیگیری و آدرس پستی جهت فرستادن شکایت را دوباره لطف کت بعدش هم لازم جای دیگه ای شکایت کنیم

mohajer_137860
19 July 2009, 07:40 AM
شرمنده میکنید.خیلی خیلی ممنون از لطف شما.
آدرس : ک 14 ج قدیم کرج.درب 16 سازمان فروش ایرانخودرو . برند رنو

شماره تلفن: 48904848
شماره فکس : 44934071

این شماره ها مستقیم واحد رنو ایرانخودرو است.تلفن رو خیلی مواقع جواب نمیدهند اما مطمئن باشید شماره ها درست است.

ernest1
19 July 2009, 09:34 AM
اقایون دستتون درد نکنه که جواب میدیدن و وقت میزارین. خودم مدیر ارشد یه سایت کامپیوتری هستم و 9 هزار پست دارم. اما در موورد ماشین هیچی نمی دونم و باید کمکم کنید. شما فکر کنید هیچی نمی دونم.
برای ثبت نام برای e2lp چقدر باید اول بریزیم؟ هر تیپ چنده؟
البته دوستمون قیمت e2lp رو 13900000 فرمودند که خیلی ازشون ممنونم.
اما تیپ e1فول چنده و مهمترین سوال اینکه: کی تحویل میدهند؟؟؟؟

ضمنا ایا لیزینگ هم داریم؟ برای نتدر؟؟(عمرا نداشته باشیم!)

بستگی داره شما کجا ثبت نام کنی،
اگه ایران خودرو باشه که به خاطر بدقولی این شرکت محترم، به هیچ وجه توصیه نمی شود، معمولا شرایط متفاوتی دارن مثلا برای تیرماه که ثبت نام میکردن دو حالت داشت . یک ودیعه ای و دو ودیعه ای: در یک ودیعه ای 5و 950 پیش میدادی وبقیه موقع تحویل خودرو. و به ترتیب اولویت در ماه های شهریور مهر آبان تحویل میدادن(به گفته خودشون) و دو ودیعه ای 3و 950 میدادی و از 20 شهریور تا 10 مهر هم باید 4و 500 دیگه میدادی به عنوان قسط دوم و بقیه موقع تحویل.تحویل آذر و دی و بهمن

ضمنا ایران خودرو فعلا با ای یک و ای صفر قهر کرده حسابی!!!! چون نمیصرفه براش احتمالا

اما اگه پارس خودرو ثبت نام کنی قانون ثابتی داره که 5و 200 پیش و بقیه موقع تحویل خودرو. این شرکت خرداد ثبت نام میکرد و مرداد و شهریور تحویل میداد.(ای دو ال پی رو.البته ای یک و ای صفر هم داشت)

ای یک فول هم الان تولید نمیشه فقط ای یک سی پی تولید میشه

سراغ لیزینگ هم نرید که هم دردسره هم قسطاش به نتیجه هاتون میرسه!!

موفق باشید.
توصیه های ایمنی رو جدی بگیرید.

keramat
19 July 2009, 05:29 PM
مهاجر عزیز سلام
ثبت نام E1 cp دی ماه 87 مبلغ پیش پرداخت 65000 ریال تحویل ا ردیبهشت
ایران خودرو در سیستم وضعیت نرمال است به نظر شما ما کی تندر سوار میشویم
آیا به نطر تا پایان مرداد تحویل میدهند ؟
ظاهرا بعضی از دوستان تهرانی تندر E1CP ثبت نامی تحویل اردیبهشت ایرانخودرو رو گرفتند . مگه اولویت بندی نشده؟
مهاجر عزیز اگه تو سازمان فروش ایرانخودرو هرکی هرکیه تا ماهم پاشیم بیایم اونجا پیگیر بشیم ..... از زحماتت ممنون
جهت پی گیری من راهنمایی کنید
وضعيت قرارداد شما به شرح ذيل مى باشد:

كد ملى

شماره شناسنامه

نام پدر

نام خانوادگى

نام

شماره مشترى

تاريخ قرارداد

موعد تحويل

تاريخ دعوتنامه

شرح برنامه فروش

خودرو

شهر آدرس

87/10/23

88/02/01 از
88/02/31 تا

560-اي1سي پي- يك وديعه اي ت ارديبهشت88

تندر 90

اهواز

سود مشاركت

ميزان تخفيف

قيمت

مانده حساب مشترى

وضعيت قرارداد

رنگ

12

0

65000000

نرمال

با تشکر فراواناز شما مهاجر عزیز

KERAMAT DLAVIZ

keramat
19 July 2009, 05:32 PM
مهاجر عزیز سلام
ثبت نام E1 cpدی ماه 87 مبلغ پیش پرداخت 65000 ریال تحویل ا ردیبهشت
ظاهرا بعضی ازدوستان تهرانی تندر E1CP ثبت نامی تحویل اردیبهشت ایرانخودرو رو گرفتند . مگهاولویت بندی نشده؟
مهاجر عزیز اگه تو سازمان فروش ایرانخودرو هرکی هرکیه تا ماهمپاشیم بیایم اونجا پیگیر بشیم ..... از زحماتت ممنون

mohajer_137860
19 July 2009, 07:29 PM
مهاجر عزیز سلام
ثبت نام E1 cpدی ماه 87 مبلغ پیش پرداخت 65000 ریال تحویل ا ردیبهشت
ظاهرا بعضی ازدوستان تهرانی تندر E1CP ثبت نامی تحویل اردیبهشت ایرانخودرو رو گرفتند . مگهاولویت بندی نشده؟
مهاجر عزیز اگه تو سازمان فروش ایرانخودرو هرکی هرکیه تا ماهمپاشیم بیایم اونجا پیگیر بشیم ..... از زحماتت ممنون

سلام دوست من
اگر میتوانید حضوری پیگیری کنید خیلی تاثیر دارد.آدرس و مشخصات محل مراجعه در پست قبلی من هست.تعداد کمی از تحویلیهای اردیبهشت که حضوری رفته اند و پیگیر بوده اند خودرو را گرفته اند.در حال حاضر فروردینی ها دارند تحویل میگیرند.به احتمال بسیار زیاد اگر این ریتم تولید ادامه یابد شما تا یک ماه دیگر خودرو را خواهید گرفت.

omidadiban
19 July 2009, 08:15 PM
خیلی ممنون دوست من

alikhavari
19 July 2009, 10:12 PM
الان پارس خودرو ثبت نام داره؟

ernest1
19 July 2009, 11:17 PM
الان پارس خودرو ثبت نام داره؟

برای خرداد داشت الان احتمالا نمایندگیا تک و توک داشته باشن(احتمالا )
ولی فعلا برای تیر چیزی اعلام نکردن

منتظر باش اعلام میکنن اگه مرداد اعلام نکنن حتما مهر اعلام میکنن

raha55
20 July 2009, 12:40 AM
بچه ها در وضعیت قرارداد نرمال با اماده تخصیص چه فرقی داره؟

keramat
20 July 2009, 08:00 AM
کمال تشکر فراوان از شما سرور عزیزم جناب مهاجر ماهمیشه برای خودت وخانواده ات دعا میکنیم . آیا تولید ایران خودرو هنوز روزی50 عدد است ؟ بنظر شما ثبت نامی های مدلE1CP ایران خودرو حدود چند نفر است . آیا امیدی برای تحویل مدل E1CP ایران خودرو تحویل اردیبهشت هست یا اینکه تبدیل به مدل E2LP
اعلام میکنند .
کرامت اله دل آویز

alzi1982
20 July 2009, 10:22 AM
یه سوال ؛
الان که مثلا برای تحویل اردیبهشت قراره 3 ماه تاخیر به وجود بیاد و سود تاخیر ماهی 2 درصد هست و میشه جمعا 360 هزار تومن؛ آیا این رقم رو از مبلغ تکمیل وجه کم میکنن یا اینکه میگن همه وجه رو بده و بعدا خسارت رو پرداخت میکنن؟
کسی اطلاعی داره؟

mohajer_137860
20 July 2009, 10:35 AM
کمال تشکر فراوان از شما سرور عزیزم جناب مهاجر ماهمیشه برای خودت وخانواده ات دعا میکنیم . آیا تولید ایران خودرو هنوز روزی50 عدد است ؟ بنظر شما ثبت نامی های مدلE1CP ایران خودرو حدود چند نفر است . آیا امیدی برای تحویل مدل E1CP ایران خودرو تحویل اردیبهشت هست یا اینکه تبدیل به مدل E2LP
اعلام میکنند .
کرامت اله دل آویز

[SIZE="2"]
خیلی ممنون از لطف شما دوست گرامی.متاسفانه تولید ایرانخودرو به روزی 40 عدد کاهش یافته است و امروز هم علیرغم اینکه روز کاری ایرانخودرو است تندر 90 تولید نشده است. (تا ساعت ده و نیم صبح)
تعداد کسانیکه از ایرانخودرو لوگان ثبت نام کرده اند و تحویل نگرفته اند حدود 5000 نفر است.البته موعد تحویل بعضی ها هنوز نرسیده است.فکرمیکنم اگر تبدیل کنید و حضوری بیایید ایرانخودرو دو هفته ای تحویل بگیرید.اگر میتوانید هم حدود یک ماه دیگر صبر کنید چون از نظر قیمت E1CP به مراتب سود بهتری دارد.
در ضمن خواهشمندم اگر نوشته های بنده به درد دوستان خورد از کلمه تشکر استفاده کنید و از زدن پست جداگانه تشکر خودداری کنید تا تعداد نوشته ها زیاد نشود.
باز هم از لطف شما و دوستان تشکر میکنم.[/:icon_coolSIZE]l

moje90
20 July 2009, 01:23 PM
سلام دوستان تندر سوار ما در در بهمن 87 تندر e1+cp (مناسبت دهه فجر) ثبت نام کردیم و موعد تحویل خرداد وحداکثر تیر 88 زدند ولی هنوز حتی چشممون به جمال دعوت نامه هم نیوفتاده (ثبت نام نمایندگی سایپا-هاشمی نژاد-شیراز) به نظر شما تا کی باید صبر کنیم ؟؟؟ تا حالا چند بار به نمایندگی گفتیم فقط در جواب میگن وقتی دعوت نامه اومدخبرتون میدیم !!!!! به نظر شما باید بازم صبر کنیم؟؟؟؟؟ یعنی انقدر تولید کم شده که نمی تونن ماشینا رو بدن؟؟؟؟؟؟:icon_conf

keramat
20 July 2009, 03:34 PM
سلام برتو ای مهاجر عزیز . خبرهای تو از خود ایران خودرو ها دقیق تر است ( ایرانخودروی ها پول های این مردم فلک زده را میخورند و به آنها قولها دروغ میدهند البته این پول ها خوردن ندارد چون همه اینها خرج دوا ودکتر آنها میشو د وماها هم خدای داریم فعلا که زور ما به آنها نمی رسد هر کاری میخواهند میکنند وآه زن وبچه ما دنبال آنها میباشد و روزی گرفتار این آه ناله میشوند و تقاص پس مید هند .
بعنوان سوال آخر از شما دوست مهربانتر از مهربانان
مدل E1CP ( پیش پرداخت 6500000 تومان)تحویل اردبهشت سود تاخیر 1 درصد است دو ماه است که تاخیر خورده و سود مشارکت تا پایان اردیبهشت 260000 تومان میباشد جمع کل سود تاخیر ومشارکت تا پایان تیرماه به نظر شما چقدر محاسبه میشود
با تشکر از شما امیدوارم روزی بتوانم بای شما جبران کنم
برادر کوچک شما کرامت اله

keramat
20 July 2009, 03:35 PM
سلام برتو ای مهاجر عزیز . خبرهای تو از خود ایران خودرو ها دقیق تر است ایرانخودروی ها پول های این مردم فلک زده را میخورند و به آنها قولها دروغ میدهند البته این پول ها خوردن ندارد چون همه اینها خرج دوا ودکتر آنها میشو د وماها هم خدای داریم فعلا که زور ما به آنها نمی رسد هر کاری میخواهند میکنند وآه زن وبچه ما دنبال آنها میباشد و روزی گرفتار این آه ناله میشوند و تقاص پس مید هند .
مدل E1CP ( پیش پرداخت 6500000 تومان)تحویل اردبهشت سود تاخیر 1 درصد است دو ماه است که تاخیر خورده و سود مشارکت تا پایان اردیبهشت 260000 تومان میباشد جمع کل سود تاخیر ومشارکت تا پایان تیرماه به نظر شما چقدر محاسبه میشود
برادر کوچک شما کرامت اله

mbfighter
20 July 2009, 06:07 PM
به نظر شما دوستان تا کی این وضعیت برای ال 90 ادامه داره ؟ آبا به نظر شما آقای مهاجر تا 1 ماه آینده تکلیف تولید تندر در ایران معلوم میشه دقیقا ؟ ما یه فول پارس خودرو ثبت نام کردیم و الان می خواهم ببینم اگه آیندش مشخص نیست یه گلی به سرمون بگیریمو عوضش کنیم ماشینو . احتمالا تا یک ماه دیگه تحویل میگیریم . ممنومن میشم ازتون .

mohajer_137860
20 July 2009, 07:05 PM
*كاهش 17درصدي فروش رنو در شش ماهه اول 2009*
روند توليد تندر90 ضعيف‌تر از پيش‌بيني‌ها
عملكرد لوگان بهتر از برند رنو
سرويس: خودرو
1388/04/29
07-20-2009
12:52:34
8804-13418: كد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

فروش دومين خودروساز بزرگ فرانسه در نيمه نخست سال جاري ميلادي 17 درصد كاهش يافت.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بر اين اساس فروش رنو در شش ماهه اول امسال به 1.1 ميليون دستگاه انواع خودروهاي سواري و تجاري سبك رسيد كه اين فروش در مدت زمان مشابه در سال گذشته به رقم 1.33 ميليون دستگاه رسيده بود.

فروش رنو در اروپا نيز در مدت زمان يادشده به 15 درصد كاهش و به 737 هزار و 217 دستگاه رسيد. از سوي ديگر فروش برند رنو با افت 22 درصدي به 898 هزار و 666 دستگاه رسيد، در حالي كه فروش سري لوگان با 20 درصد افزايش به 153 هزار و 826 دستگاه رسيد.

به گزارش بلومبرگ، علت اصلي رشد فروش سري لوگان مربوط به موفقيت داچيا در بازار خودرو روماني بوده است.

رنو چهارمين خودروساز بزرگ اروپا از نظر حجم فروش است.

در سطح جهان نيز سهم رنو در بازار خودروهاي سواري و تجاري سبك در نيمه نخست سال جاري ميلادي به رقم 3.7 درصد رسيد.

از سوي ديگر رنو در نيمه نخست سال جاري ميلادي نيز موفق به فروش 19 هزار دستگاه تندر 90 (لوگان) در ايران شد

هرچند رنو روند توليد تندر90 را در ايران ضعيف‌تر از پيش‌بيني‌هاي خود توصيف كرده است.

http://64.130.220.65/Thumbnails/pics/1384/11/Economy/wh120-273.jpg

رنو مشكل اصلي توليد تندر90 را در ايران به مسائل مالي و همچنين بحث تامين قطعه مربوط دانسته است.

انتهاي پيام

mohajer_137860
20 July 2009, 07:29 PM
سلام برتو ای مهاجر عزیز . خبرهای تو از خود ایران خودرو ها دقیق تر است ایرانخودروی ها پول های این مردم فلک زده را میخورند و به آنها قولها دروغ میدهند البته این پول ها خوردن ندارد چون همه اینها خرج دوا ودکتر آنها میشو د وماها هم خدای داریم فعلا که زور ما به آنها نمی رسد هر کاری میخواهند میکنند وآه زن وبچه ما دنبال آنها میباشد و روزی گرفتار این آه ناله میشوند و تقاص پس مید هند .
برادر کوچک شما کرامت اله

آقا کرامت باز هم ممنون از لطف شما.هر سوالی در هر زمانی بود در خدمتم.البته اگر جوابشو بدونم.
سود تاخیر ماهانه یک درصد است که با توجه به تاخیر 2 ماهه فکر میکنم 130000 تومان به شما سود تعلق گیرد.250000 هزار تومان هم تا اردیبهشت بوده و احتمالا رقمی نزدیک به 380000 تومان مجموع سودی است که به شما تعلق میگیرد.از دوستان اگر کسی اطلاع دقیقتری دارد خواهشمندم نظر بدهد.

به نظر شما دوستان تا کی این وضعیت برای ال 90 ادامه داره ؟ آبا به نظر شما آقای مهاجر تا 1 ماه آینده تکلیف تولید تندر در ایران معلوم میشه دقیقا ؟ ما یه فول پارس خودرو ثبت نام کردیم و الان می خواهم ببینم اگه آیندش مشخص نیست یه گلی به سرمون بگیریمو عوضش کنیم ماشینو . احتمالا تا یک ماه دیگه تحویل میگیریم . ممنومن میشم ازتون .

توصیه میکنم صبر کنید چون در مورد پارس خودرو هنوز اندکی انصاف باقی مانده است.تا به امروز هم بالای 95 درصد به موقع تحویل شده است.پارس خودرو خط تولید تندر 90 را با سرمایه گذاری چند میلیارد تومانی تاسیس کرده است و در صورتی که تندر 90 ایرانخودرو تقریبا در خط 206 با تغییرات کمی تولید میشود.پارس خودرو جایگزینی برای لوگان ندارد و مجبور به تولید است.در صورتی که ایرانخودرو بلافاصله با 405 و 206 جایگزین میکند.
آمار تولید تا ابتدای 1387/04/29
پژو 206 تعداد 13785
پژو 405 تعداد 26004
پژو پارس تعداد 21197
تندر 90 تعداد 8728
آمار تولید تا ابتدای 1388/04/29
پژو 206 تعداد 20417 که حدود 48 درصد رشد دارد.
پژو 405 تعداد 41961 که حدود 61 درصد رشد دارد.
پژو پارس تعداد 26879 که حدود 27 درصد رشد دارد.
تندر 90 تعداد 2033 که حدود 77 درصد کاهش دارد.

با یک مقایسه ساده میفهمید چه ماشینهایی را ایرانخودرو 4لا 5 لا حساب میکنه و مثل گلوله تولید میکنه و براش اهمیت نداره که تکنولوژی این خودروها مال عهد بوق است.این رو به حساب مشتری مداری و مدیریت باکفایت ایران فرقون بذارید.

rahimicar
20 July 2009, 10:07 PM
آقای مهاجر عزیز سلام و خسته نباشید روز یکشنبه 28 -4-88رفتم نمایندگی کلی باهاشون بحث کردم فکر کردن از پشت کوه اومدم .اول میگفتند اصلا e1 تولید ندارند.گفتم از اول تیر حدود 50تا در روز تولید داشتند.یکی از دوستانی هم که همزمان ثبت نام کردیم چند روزیه که ماشینو تحویل گرفته البته خاکستریشو و از یه نمایندگی دیگه ایرانخودرو.وقتی موضوع رو گفتم گفتن محاله وقتی زنگ زدم به دوستم و شماره مشتری رو گرفتم وارد سیستم شد و کلی بیچاره کم آورد ولی بهونه کرد و گفت مال شما نقره ای هست و تولید نمیشه.گفتم تو خط تولید بجز سفید بقیه رنگها هم بوده گفت حالا اگه کسی همزمان شما و نقره ای ثبت نام کرده و ماشینو گرفته بگو تا درجا حواله ماشینتو با یه e2 خاکستری عوض میکنم . خواهش میکنم اگه دوستانی از ایرانخودرو فروش دهه فجر 24-11-87 تحویل فروردین نقره ای ثبت نام کرده و ماشینو گرفته پیام بذاره... با تشکر از کلیه دوستان پیگیر ......

Shahzadeh kocholoo
20 July 2009, 10:25 PM
عجب خر تو خریه !
یکی تحویل فروردینه هنوز نگرفته یکی تحویل خرداده گرفته !
چقدر جالبه !!!!
اولویت اینا تعطیله انگار !!!!!!!!

setareh_54
21 July 2009, 12:20 PM
به گزارش خبرگزاری مهر، میر جواد سلیمانی با بیان مطلب فوق گفت: درحال حاضر روزانه 50 دستگاه تندر 90 تولید می شود که برای این محصول رقم مناسبی نیست؛ اما در مقایسه با شرایط تولید ابتدای امسال راضی کننده به نظر می‏رسد.وی افزایش ظرفیت تولید تندر 90 را منوط به تامین قطعات دانست و افزود: یکی از معضلات تولید تندر 90 تا کنون ضعف تامین قطعات بوده و به علت کمبود نقدینگی و مشکلاتی که در خصوص زیان ده بودن این خودرو وجود داشت تولید آن محدود بود.قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو در کیفیت و محصول ادادمه داد: برنامه ریزی هایی برای تغییر رویه ها، بهبود نحوه زنجیره تامین و مدیریت تامین قطعات با مکانیزیمی خاص انجام داده ایم که به تولید تندر90 کمک خواهد کرد.سلیمانی خاطر نشان کرد: به زودی و با رفع مشکل تامین قطعات تندر نود این خودرو به مشتریانی که ثبت نام کرده اند، تحویل داده خواهد شد.وی افزود: بر اساس قوانین موجود اگر میزان ساخت داخل یک خودرو 64 درصد به بالا باشد واردات قطعات آن خودرو مشمول تعرفه 25 درصدی می‌شود ولی باتوجه به اینکه میزان داخلی سازی تندر در گذشته حدود 45 درصد بود تعرفه واردات قطعات این خودرو نیز در حد 36 درصد محاسبه می‌شد.قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو در کیفیت و محصول اظهار داشت: در حال حاضر میزان داخلی سازی تندر به حدود 60 درصد رسیده، به همین دلیل باید تعرفه واردات قطعات این خودرو نسبت به قبل کاهش یابد و به این ترتیب به حدود 26 یا 27 درصد برسد.

rahimicar
21 July 2009, 01:17 PM
یه خبر نسبتا خوب برای ثبت نام کنندگان و منتظران تندر 90 توليد تندر 90 به 100 دستگاه در روز افزايش مي يابد.............. به این آدرس رجوع کنید http://news.ikco.com/webmodules/news/newsview.aspx?newsseq=8000

gandolf05
21 July 2009, 05:13 PM
آقا الان ثبت نامی های پارس خودرو برای ال پی
5میلیون و دویست هزار میگیره اما میگه قیمت قطعی معلوم نیست
قیمت همون13.800.000 تومان هست یا بازم افزایش دادن؟

Shahzadeh kocholoo
21 July 2009, 10:42 PM
مها جر جان میشه قیمت انواع تیپ e2 رو بگی با عمده فرقشو !؟

Shahzadeh kocholoo
22 July 2009, 08:33 AM
شرمنده ها 1 سوال دیگه هم داشتم !
راهی هست که وقتی دعوتنامه اومد بسه مدل e1cp درخواست بدی ای بی اس هم نصب کنند یا نه ؟

mohajer_137860
22 July 2009, 10:57 AM
مها جر جان میشه قیمت انواع تیپ e2 رو بگی با عمده فرقشو !؟

دوست عزیز به اینجا سر بزنید:

http://www.renault.co.ir/?lang=fa&page=09-01-04-02

http://www.renault.co.ir/?lang=fa&page=09-01-04-03
قیمت E0 حدود نه میلیون و هفتصد هزار تومان
قیمت E1 حدود ده میلیون و پانصد هزار تومان
قیمت E2 حدود سیزده میلیون و نهصد هزار تومان

راهی هست که وقتی دعوتنامه اومد بسه مدل e1cp درخواست بدی ای بی اس هم نصب کنند یا نه ؟

من تا به حال همچین موردی ندیدم.به احتمال 95 درصد اینکار شدنی نیست.

rahimicar
22 July 2009, 12:17 PM
مهاجر عزیز سلام آمار تحویل ؟ ثبت نامی 24/11/87 تحویل فروردین e1 بالاخره کی به ماشینشون میرسند

llllsaeidllll
22 July 2009, 09:22 PM

میتونید از نمایندگی که ثبت نام کردید "فرم درخواست" بگیرید و پر کنید درخواست خودتون را توی قسمت مربوطه بنویسید و نمایندگی هم نظر میده و میفرسته سازمان .....البته اکثر موارد درخواست ها پذیرفته نمیشه اما پر کردن فرم ضرری نداره

mehdi1431
22 July 2009, 11:07 PM
با سلام به دوستان.
بنده ثبت نامی دهه فجر E1 CP از پارس خودرو هستم که زمان تحویل آن در قرارداد حدکثر تیرماه ذکر شده!! ولی هنوز از دعوتنامه هم خبری نیست !! دوستانی هستند از ایران خودرو با اولویت فروردین که هنوز تحویل نگرفتند!! ظاهرا خودروسازها با هم چندان تفاوتی ندارند!!
بنده فکر میکردم پارس خودرو وضیت بهتری دارد!

raha55
23 July 2009, 12:07 AM
مهاجر جان آیا افزایش تولید به 100 تا وقعیت دارد ؟

mohajer_137860
23 July 2009, 07:24 AM
مهاجر عزیز سلام آمار تحویل ؟ ثبت نامی 24/11/87 تحویل فروردین e1 بالاخره کی به ماشینشون میرسند

من خیلی امیدوارم که این ماه تحویل بگیرید اما قطعی رو خدا میدونه.حتما نامه فکس کن و تلفن بزن .

مهاجر جان آیا افزایش تولید به 100 تا وقعیت دارد ؟

متاسفانه در حال حاضر خیر و آمار تولید روزی 40 تا است.

بچه ها نظر یادتون نره.اگه اطلاعات به دردتون نمیخوره دیگه از پست خبری نیست ها.:icon_bigg

mohajer_137860
23 July 2009, 07:26 AM
پنجشنبه 1 مرداد 1388

پايان خواب در بازار خودرو

دنياي اقتصاد- بازار خودرو ایران پس از مدت‌ها رکود بالاخره از خواب برخاست و مشتریانی که تا پیش از این، انگیزه و میل چندانی به خرید خودرو نداشتند، به تحریم بازار پایان داده و رونق را به نمایشگاه‌های خودرو بازگرداندند.رونقی که البته نرخ برخی خودروها را دستخوش تغییر کرد و به قیمت گرانی آنها تمام شد.

با گرانی پژو 206‌، سمند و تندر-90
خواب از سر بازار خودرو پرید
گروه خودرو- بازار خودرو ایران پس از مدت‌ها رکود بالاخره از خواب برخاست و مشتریانی که تا پیش از این، انگیزه و میل چندانی به خرید خودرو نداشتند، به تحریم بازار پایان داده و رونق را به نمایشگاه‌های خودرو بازگرداندند.
رونقی که البته نرخ برخی خودروها را دستخوش تغییر کرد و به قیمت گرانی آنها تمام شد.
آن طور که نمایشگاهداران خودرو پایتخت مي‌گویند‌، پایان نسبی حواشی انتخابات ریاست جمهوری دهم و همچنین فرا رسیدن مرداد به عنوان ماه اصلی مسافرت‌های تابستانی سبب شده تا مشتریان طی هفته جاری، برای خرید خودرو پا به نمایشگاه‌ها گذاشته و به تحریم بازار پایان دهند.
به گفته فعالان بازار اگر طی روزهای پیش رو‌، دیگر خبری از خاک و خاشاک هوای تهران و ناآرامي‌و تجمعات سیاسی نباشد‌، تا اواسط مرداد ماه، بازار خودرو حرارت این روزهای خود را حفظ و دوران داغی را سپری خواهد کرد.
دورانی که البته احتمالا افزایش قیمت نسبی برخی خودروها را در پی دارد. بدین ترتیب‌،طی هفته جاری با بازگشت رونق به بازار‌، نرخ برخی خودروها مانند پژو 206 تیپ2‌، تندر-90 و سمند معمولی با افزایش روبرو شد و در بازار صعود کرد. به گفته فعالان بازار‌، طی سال‌های گذشته معمولا بازار خودرو در بازه زمانی اواسط مرداد رونق مي‌گرفت اما امسال با توجه به همزمانی ماه رمضان با شهریور و کاهش مسافرت‌های تابستانی طی این ماه‌، بازه زمانی مذکور کمي‌زودتر آغاز شده است. به نظر مي‌رسد حال و هوای فعلی بازار خودرو کشور تا دو سه هفته ادامه پیدا کرده و پس از آن باز هم بازار به خوابی شاید عمیق فرو مي‌رود.
تیک آف پژو 206
گرانی یکباره و 250‌هزار تومانی پژو 206 تیپ 2 را باید مهمترین تغییر روزهای اخیر بازار خودرو کشور لقب دهیم. این محصول که در دوران رکود بازار طی 10 ماه گذشته بیش از یک‌ميليون تومان ارزان شده بود با افزایش قیمتی که تجربه کرد هم اکنون با نرخ 13‌ميليون و 900‌هزار تومان به فروش مي‌رسد. این در حالی است که تغییر قیمتی خاصی در مدل‌های صندوق دار این خودرو طی هفته جاری به وجود نیامد.
در حال حاضر 206 صندوق دار v9 با قیمت 18‌ميليون و 800‌هزار تومان خرید و فروش مي‌شود و v8 نیز نرخی برابر با 16‌ميليون 300‌هزار تومان دارد .v20 نیز به عنوان ساده‌ترین مدل 206 صندوق دار‌، با قیمت 13‌ميليون و 900‌هزار تومان به فروش مي‌رسد.
اما از 206 بگذریم و سری هم به سایر اعضای خانواده پژو در ایران بزنیم. پژو 405 بنزینی که طی هفته گذشته به یکباره 350‌هزار تومان گران شد‌، این هفته نیز افزایش قیمتی 50‌هزار تومانی را تجربه کرد و هم اکنون با نرخ 13‌ميليون و 300‌هزار تومان به فروش مي‌رسد. شماره گذاری این محصول چندی پیش به دلیل عدم نصب کنیستر ( قطعه ای ضد آلودگی) متوقف شده بود. اما پژو پارس را باید با ثبات‌ترین عضو خانواده پژو طی هفته جاری دانست. این محصول در مدل بنزینی تغییر خاصی را در این هفته تجربه نکرد و در حال حاضر نرخی برابر با 17‌ميليون و 300‌هزار تومان دارد. پژو روآ هم که مانند 405 با مشکل شماره گذاری روبرو و طی هفته گذشته گران شده بود‌، در هفته جاری ارزان شد و هم اکنون با قیمت 8‌ميليون تومان در مدل بنزینی به فروش مي‌رسد.
افزایش قیمت سمند معمولی
سورن تنها عضو خانواده سمند است که طی هفته جاری تغییر قیمتی خاصی را تجربه نکرد و این در حالی است که سمند معمولی وLX با افزایش قیمت روبرو شدند.
در حال حاضر سورن قیمتی برابر با 16‌ميليون و 700‌هزار تومان دارد و سمند معمولی با نرخ 13‌ميليون و 300‌هزار تومان به فروش مي‌رسد، که این موضوع از گرانی 200‌هزار تومانی این خودرو طی هفته جاری حکایت دارد. همچنین LX محبوب ترین مدل سمند نیز طی هفته جاری افزایش قیمتی 100‌هزار تومانی را تجربه و در حال حاضر با نرخ 14‌ميليون و 700‌هزار تومان خرید و فروش مي‌شود. ایران خودرو بابت بدهی خود به قطعه سازان‌، تعدادی LX را به آنها واگذار کرد و قطعه سازان نیز با فروش این محصول در بازار‌، ارزانی چند صد‌هزار تومانی آن را طی دو سه هفته گذشته رقم زدند.
ثبات در خانواده سایپا
آن طور که از بازار خبر مي‌رسد این هفته نمودار قیمت محصولات سایپا دستخوش تغییر خاصی نشده است‌، به نحوی که در حال حاضر پراید معمولی بنزینی با قیمت 7‌ميليون و 650‌هزار تومان خرید و فروش مي‌شود و پراید 141 نیز قیمتی برابر با 7‌ميليون و 800‌هزار تومان دارد. همچنین پراید 132 نیز با همین نرخ به فروش مي‌رسد. از سوی دیگر زانتیا‌، فرانسوی محبوب سایپا نیز در حال حاضر نرخی برابر 27‌ميليون و 400‌هزار تومان دارد و ریو نیز که طی دو سه هفته گذشته به یکباره گران شد، هم اکنون با نرخ 13‌ميليون و 200‌هزار تومان خرید و فروش مي‌شود.
گرانی تندر-90
اصلا موضوع عجیبی نیست که تندر-90 هم طی هفته جاری‌، با افزایش قیمت روبه‌‌رو شده است‌، چرا که این محصول طی دوران رکود بازار خودرو نیز گرانی را تجربه کرد و حال که مشتریان به تحریم بازار پایان داده و تقاضا بالا رفته‌، بدیهی است که تندر-90 با شرایط نامناسب تولید‌، در مسیر گرانی قرار گیرد.
آن طور که نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت مي‌گویند‌، در حال حاضر تندر مدل E0 با قیمت 11‌ميليون تومان به فروش مي‌رسد و E1 نیز 12‌ميليون و 200‌هزار تومان قیمت دارد‌. همچنین E2 فول ترین مدل تندر-90 نیز در حال حاضر با نرخ 14‌ميليون و 250 ‌هزار تومان خرید و فروش مي‌شود.
تندر-90 در حال حاضر با توجه به کمبود قطعات‌، وضعیت تولید مناسبی را نداشته و تیراژ آن بسیار پایین است و این موضوع‌، عاملی مهم در گرانی تندر-90 به حساب مي‌آید.
عكس: حميد جاني‌پور

http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1851/16-01.jpg

mohajer_137860
23 July 2009, 07:37 AM
رويداد
انحلال رنوپارس مشكل را حل نمي‌كند

ایسنا-در حال حاضر مشكلات تندر90 مربوط به مسايل مالي است، بنابراين خودروسازان بايد بدهي‌هاي خود را با رنو پارس تسويه كنند.

داوود ميرخاني رشتي دبير پيشين انجمن خودروسازان با اظهار اين مطلب افزود: بايد مقيد به قرارداد تندر90 باشيم و اگر به مشكل بر مي‌خوريم، به دنبال حل آن باشيم. انحلال رنوپارس نمي‌تواند مشكلي را حل كند. وي با اشاره به اين كه بايد يك ريشه‌يابي در جريان تندر90 صورت گيرد كه مشخص شود رنو پارس مانع است يا خير، گفت: وقتي خودروسازان حدود 100‌ميليارد تومان به اين شركت بدهكارند، نمي‌توان در مورد اين شركت و حذف آن با اين صراحت صحبت كرد.
او درباره تامين قطعات CKD از سوي رنو پارس توضيح داد: براي واردات اين قطعات 10‌درصد قرارداد واردات قبل از ورود محموله واريز و وقتي محموله روي كشتي بارگيري مي‌شود، 90‌درصد بقيه نيز پرداخت مي‌شود و پس از دو ماه ديگر قطعات به كشور مقصد مي‌رسند، بنابراين بدون پرداخت‌هاي به موقع، اين شركت نيز توانايي تامين را ندارد.
وي با اشاره به پيش‌فروش اوليه 80هزار تندر90 از سوي خودروسازان گفت: بدون اين‌كه تحويل خودرويي انجام شود، خودروسازان 400‌ميليارد تومان از مردم جمع‌آوري كردند و به جاي اين‌كه آن را صرف بدهي‌هاي خود به رنوپارس كنند، براي كارهاي ديگر استفاده كردند. ساپكو و سازه گستر معتقدند با حذف رنو پارس مي‌توانند كار تامين قطعات را انجام دهند، در حالي كه رنو پارس معتقد است در صورت انجام اين كار كيفيت توليد زير سوال مي‌رود. او با تاكيد بر اين‌كه وزير صنايع و معادن براساس يك سري اطلاعات غلط واصله بحث حذف رنو پارس را مطرح كرده است، يادآور شد: كجاي دنيا قطعه تحويل و پولي به تامين كننده‌ بابت آن پرداخت نمي‌شود؟ جالب است كه توليد تندر 90‌ همزمان در كشورهاي ديگر نيز انجام مي‌شود و آنها از ما جلوتر نيز هستند.
به گفته وي اگر از پلت‌فرم مشترك خودرو استفاده و چند مدل توليد مي‌شد، به دليل وجود قطعات يكسان، تيراژ توليد بالا مي‌رفت و قيمت خودرو پايين مي‌آمد، اما اين كار انجام نشد و حتي در اين ميان قطعاتي كه رنو پارس از قطعه‌ساز داخلي دريافت مي‌كرد، با قيمت بالا بود. دبير پيشين انجمن خودروسازان درباره تمركز توليد در يك كارخانه خودروسازي نيز توضيح داد: اين كار خلاف قرارداد است، چرا كه بايد توافق لازم انجام شود. اگر تصميم اين است كه توليد محصول به صورت دستوري 100‌هزار دستگاه در سال باشد، يكي از خودروسازان مي‌تواند به اين تيراژ دست يابد و اگر مي‌خواهيم بازار تصميم گيري كند، نبايد آمرانه برخورد كرد. اين خودرو حتي قابليت توليد 400هزار دستگاه در سال را نيز دارد و بايد با مدل‌هاي مختلف رقابت ميان خودروسازان ايجاد شود.

محمود86
23 July 2009, 08:33 AM
ُسلام
به نظر دوستان بهتره نمایندگی تهران ثبت نام کنم یا تو شهرستان خودمون؟
اصلا فرقی توی زمان تحویل داره یا نه؟
مسئله ای که بین خیلی ها شایع هست اینه که ماشینهایی که کارخونه به نمایندگی تهران میده نسبت به شهرستانیها، از کیفیت بهتری برخورداره. آیا واقعا اینطوره؟

mohaggeg2002
23 July 2009, 09:00 AM
منم قبل تحويل ميخواستم همينكارو كنم نشد اول اينكه با نصب اي بي اس مدل E1CP به E1SP تبديل ميشه كه قرداد پارس خودرو كه من ثبت نام كرده بودم CP بود و دوم اينكه نمايندگي اصلا قبول نمي كرد و با اصرار من با كارخونه تماس گرفت و در نهايت نشد متاسفانه.

mohaggeg2002
23 July 2009, 09:16 AM
با سلام به دوستان.
بنده ثبت نامی دهه فجر E1 CP از پارس خودرو هستم که زمان تحویل آن در قرارداد حدکثر تیرماه ذکر شده!! ولی هنوز از دعوتنامه هم خبری نیست !! دوستانی هستند از ایران خودرو با اولویت فروردین که هنوز تحویل نگرفتند!! ظاهرا خودروسازها با هم چندان تفاوتی ندارند!!
بنده فکر میکردم پارس خودرو وضیت بهتری دارد!
سلام دوست من.دوهفته پيش هم براتون گفتم اصلا امكان نداره پارس خودرو اينهمه ديركرد داشته باشه.مطمئن باش يه مشكلي در قراردادتون هست.با شماره هائي كه داده بودم تماس گرفتين؟؟ نمايندگي چي ميگه؟؟ چيكار كردين تا حالا

moje90
23 July 2009, 12:40 PM
دوست عزیز ( mohaggeg2002)سلام ما هم ثبت نامی دهه فجر87 تحویل خردادوتیر 88 هستیم ولی هر چی به نمایندگی میگیم میگه خودمون خبرتون میدیم (نمایندگی هاشمی نژاد-شیراز)( سایپا-پارس خودرو)در ضمن نمایندگیه میگه مال همه اونهایی که ثبت نام کرده اند وضعیتشون مثل شماست!!!!!!!!! دیگه نمدونیم باید چه کار کنیم :icon_cry:

sJaguar
23 July 2009, 05:02 PM
من الان ميخام لوگان بخرم به نظر شما ثبت نام فكر خوبيه يا نه؟
چند ماهه تحويل ميدن؟
در من با حدود 8 تومن ميتونم لوگان كار كرده بخرم؟ چيز تميزي گيرم مياد؟

FISH_FISH
23 July 2009, 07:56 PM
سلام دوستان
الان ثبت نامی تیپ e1 cp حدود 10.5 در می یاد.
تحویل فوری ندارن ؟و قیمتش چقدر اون موقع فرق می کنه؟
ممنون

Shahzadeh kocholoo
23 July 2009, 11:51 PM
ببینم e2 مگه ای 2 پایه و ای 2 ال پی نداره ؟
من میخوام قیمت ای2 پایه رو بدونم !
13900 قیمت e2Lp درسته ؟
e2 پایه هم موجوده یا نه؟

llllsaeidllll
24 July 2009, 08:24 PM
فعلا اوضاع ماشین بد شده ..یکی از دوستام میخواست ال نود بخره امانی نبود آزاد هم نبود یک ال پی سفید را میگفت 15 تومن یعنی 800 بالای قیمت...
کسی سراغ داره؟خبر بدین

nevada
25 July 2009, 12:01 AM
با سلام
دوستان فعلاً ايران خودرو در خصوص خودروهاي تندر تحويلي دچار مشكل شده كه البته مشكلش يكم سياسي كاري داره .
ايران خودرو براي اين كه خودروي تندر خيلي بهتر از 206 تيپ 2 و 3 (خودروهاي 206 هم قيمت با تندر )است و مردم به مراتب بيشتر تندر مي خريدند تا 206 و در اين بين ايران خودرو از فروش تندر كمتر سود نصيبش ميشد با وجود شرايط مالي بد خودش رو به رنو پارس بدهكار كرد و الان رنو پارس به ايران خودرو گير بكس نميده و به طبع توليد نداره و هفته اي 20 عدد گيربكس به ايران خودرو ميآد كه از اين تعداد تماماً‌e2 lp توليد ميكن و خيلي از افرادي كه تندر نوشته بودند براي تعويض خودروشون با سمند ال ايكس يا 206 تيپ 3 فرا خوانده شدند در اين بين هم پارس خودرو استفاده كرد و فقط تندر e2lp توليد كرد تا تندر رو به بالاترين قيمت بفروشه و هم اين كه تعهد خودش رونسبت به خودرو هاي ثبت نامي جلو ببره .
در حال حاضر فقط e2lp توليد ميشه كه تعدادشم كمه به همين دليل و با توجه به استقبال بي سابقه مردم نسبت به اوايل در برخورد با اين خودرو قيمت بازار 800-900 هزار تومن بالاتر از قيمت شركته . در ضمن فكر كنم شركت هم در قبال ثبت نام 3 ماهه تحويل بده البته اطلاعات تحويل خودرو رو تنگرفتم ولي اگه بخواهيد براتون ميگيرم

DrZhivago
25 July 2009, 12:06 AM
سلام

من ثبت نام اردیبهشت و تخویل مرداد E2LP هستم همین الان رفتم تو سایت و دیدم زدن صدور دعوتنامه:icon_excl

الن باید چیکار کنم؟ و کی ماشینو میدن؟

ernest1
25 July 2009, 08:05 AM
یه سوال از محضر دوستان

ال 90 رو اگر صفر بفروشم با اینکه 700 الی 1000 کیلومتر باهاش راه برم بعد بفروشم چقدر تفاوت قیمت پیدا می کنه؟؟؟

rahimicar
25 July 2009, 11:58 AM
با سلام
دوستان فعلاً ايران خودرو در خصوص خودروهاي تندر تحويلي دچار مشكل شده كه البته مشكلش يكم سياسي كاري داره .
ايران خودرو براي اين كه خودروي تندر خيلي بهتر از 206 تيپ 2 و 3 (خودروهاي 206 هم قيمت با تندر )است و مردم به مراتب بيشتر تندر مي خريدند تا 206 و در اين بين ايران خودرو از فروش تندر كمتر سود نصيبش ميشد با وجود شرايط مالي بد خودش رو به رنو پارس بدهكار كرد و الان رنو پارس به ايران خودرو گير بكس نميده و به طبع توليد نداره و هفته اي 20 عدد گيربكس به ايران خودرو ميآد كه از اين تعداد تماماً‌e2 lp توليد ميكن و خيلي از افرادي كه تندر نوشته بودند براي تعويض خودروشون با سمند ال ايكس يا 206 تيپ 3 فرا خوانده شدند در اين بين هم پارس خودرو استفاده كرد و فقط تندر e2lp توليد كرد تا تندر رو به بالاترين قيمت بفروشه و هم اين كه تعهد خودش رونسبت به خودرو هاي ثبت نامي جلو ببره .
در حال حاضر فقط e2lp توليد ميشه كه تعدادشم كمه به همين دليل و با توجه به استقبال بي سابقه مردم نسبت به اوايل در برخورد با اين خودرو قيمت بازار 800-900 هزار تومن بالاتر از قيمت شركته . در ضمن فكر كنم شركت هم در قبال ثبت نام 3 ماهه تحويل بده البته اطلاعات تحويل خودرو رو تنگرفتم ولي اگه بخواهيد براتون ميگيرم

دوست عزیز از اخبار خوبتون ممنونیم ولی طبق آمار های اعلامی آقای مهاجر در چند تاپیک قبل ظاهرا فعلا وضع بهتر شده و طبق اعلام خودشون روزی 50 تا تولید میشه البته گفتند تا چند هفته آینده به روزی 100 تا میرسه . این مطلب حکایت از دو موضوع دارد : 1- واقلا وضع نامطلوب است و تولید خیلی کم و مسئله سیاسی و .... است که دوست عزیزمون ذکر کردند 2- اعلام اینگونه اخبار از طرف شرکت فقط خرید زمان است تا مشتریان سر و صداشون بلند نشه و آروم آروم بیان و مجبور بشن تبدیل کنند تا ایرانخودرو نیز به نیات خود برسد .

rahimicar
25 July 2009, 12:03 PM
دوست عزیزnevada از اخبار خوبتون ممنونیم ولی طبق آمار های اعلامی آقای مهاجر در چند تاپیک قبل ظاهرا فعلا وضع بهتر شده و طبق اعلام خودشون روزی 50 تا تولید میشه البته گفتند تا چند هفته آینده به روزی 100 تا میرسه . این مطلب حکایت از دو موضوع دارد : 1- واقلا وضع نامطلوب است و تولید خیلی کم و مسئله سیاسی و .... است که دوست عزیزمون ذکر کردند 2- اعلام اینگونه اخبار از طرف شرکت فقط خرید زمان است تا مشتریان سر و صداشون بلند نشه و آروم آروم بیان و مجبور بشن تبدیل کنند تا ایرانخودرو نیز به نیات خود برسد .

nevada
25 July 2009, 01:56 PM
دوست عزیز از اخبار خوبتون ممنونیم ولی طبق آمار های اعلامی آقای مهاجر در چند تاپیک قبل ظاهرا فعلا وضع بهتر شده و طبق اعلام خودشون روزی 50 تا تولید میشه البته گفتند تا چند هفته آینده به روزی 100 تا میرسه . این مطلب حکایت از دو موضوع دارد : 1- واقلا وضع نامطلوب است و تولید خیلی کم و مسئله سیاسی و .... است که دوست عزیزمون ذکر کردند 2- اعلام اینگونه اخبار از طرف شرکت فقط خرید زمان است تا مشتریان سر و صداشون بلند نشه و آروم آروم بیان و مجبور بشن تبدیل کنند تا ایرانخودرو نیز به نیات خود برسد .

دوست عزیز والا بنده که در ارتباط با این موضوع هستم قضیه رو اینجوری دیدیم و عنوان کردم و کاملاً هم صحت داره

rahimicar
25 July 2009, 04:35 PM
مهاجر عزیز آمار؟.............تحویلیهای اخیر e1 مربوط به ثبت نام چه تاریخی است؟؟؟؟؟؟؟

rahimicar
25 July 2009, 04:38 PM
معرفی تمامی قسمت های رنو تندر 90 یا همان LOGAN L90 که شرح کامل تمامی قسمت های آنرا در یک فایل PDF که دارای 585 صفحه میباشد ......رجوع کنید به ..... http://tondar90.blogfa.com/

mohammad1983
25 July 2009, 05:37 PM
دوست عزیز جای این مطلب در تاپیک (http://www.phallz.com/showthread.php?t=48208&page=2)فایل های تندر (لوگان) (pdf, word , exe و ...) (http://www.phallz.com/showthread.php?t=48208&page=2) هست.

البته همون طور که توضیح داده شده نسخه کاملا فارسی اون هم موجود هست و آقای مهدیزاده توضیح داده اند که چطور باید دریافت کرد.

ernest1
25 July 2009, 08:29 PM
یه سوال از محضر دوستان

ال 90 رو اگر صفر بفروشم با اینکه 700 الی 1000 کیلومتر باهاش راه برم بعد بفروشم چقدر تفاوت قیمت پیدا می کنه؟؟؟

mehdi_l90
26 July 2009, 01:00 AM
در تازه‌ترین رده‌بندی سطح کیفی خودروهای سواری تولید داخل مشخص شد:
صداهای غیرعادی بنز، بیشتر از پراید

حمیدرضا بهداد
تازه‌ترین رده‌بندی سطح کیفی خودروهای سواری تولید داخل در حالی اعلام شد که مرسدس بنز با بازگشت دوباره به جمع خودروهای تحت ارزیابی، به صدر رفت و سایپا 141 نیز جایگاه خود را در قعر جدول حفظ کرد. </B>
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1853/16-01.jpg (javascript:PopupPic('1853/16-01.jpg '))

در این رده‌بندی که توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اعلام و به خرداد ماه مربوط است، تنها 18 خودرو تولید داخل مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته و با توجه به نمرات منفی که کسب کرده‌اند در 4 گروه خیلی خوب، خوب، حداقل قابل قبول و قابل قبول دسته‌بندی شده‌اند. در این رده‌بندی نیز مانند ماه‌های گذشته، خودروها در 9 معیار سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزئینات داخلی و خارجی، صداهای غیر عادی، بدنه، نفوذ آب و رنگ تحت ارزیابی کیفی قرار گرفته اند و آنهایی که نمره منفی شان بین صفر تا 120 بوده در گروه خیلی خوب، بین 120 تا 200 در دسته خوب، بین 200 تا 277 در سبد قابل قبول‌ها و بین 277 تا 410 نیز در گروه حداقل قابل قبول‌ها جای گرفتند. در این نوع رده‌بندی‌ها البته خودروهایی که نمره منفی آنها بالاتر از 410 باشد، غیرقابل قبول به حساب آمده و اجازه تولید نخواهند داشت. این در حالی است که طی رده‌بندی کیفی سومین ماه بهار، هیچ یک از 16 خودرو سواری تحت ارزیابی کیفی، نمره منفی بیشتر از 410 به‌دست نیاوردند.
از نکات جالب رده‌بندی کیفی خرداد ماه، اینکه خودروهای شاخصی نظیر پژو 206 صندوق‌دار، پراید نسیم، زانتیا و گرند ویتارا در آن حضور ندارند. دلیل غیبت خودروهای مذکور احتمالا با تیراژ اندک آنها طی سومین ماه بهار در ارتباط است و جالب تر آنکه نمره منفی بنز E200 مونتاژی ایران خودرو از محصولاتی مانند پراید و پژو روآ نیز بیشتر شده است.
پیچیدن صداهای غیرعادی در بنز
بنز E200 هر چند که تیراژ مونتاژ بالایی در ایران خودرو ندارد اما با این حال طی ارزیابی کیفی خرداد ماه، نمره منفی عجیبی را در معیار صداهای غیرعادی کسب کرده و از این حیث، رکورددار در بین 16 خودرو تحت ارزیابی کیفی اين ماه محسوب می‌شود.
این محصول که معمولا یک ماه در میان به جمع خودروهای تحت ارزیابی کیفی کشور می‌پیوندد، با حضور دوباره خود در رده‌بندی خرداد، صدر جدول را از ماکسیما صدرنشین رده‌بندی اردیبهشت‌ماه، پس گرفت.
بنز E200 در رده‌بندی خرداد، 35 امتیاز منفی کسب کرده و بالاترین نمره منفی آن به معیار صداهای غیرعادی مربوط است. این میهمان لوکس آلمانی علاوه بر صداهای غیرعادی در تزئینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ نیز امتیاز منفی دارد. این خودرو کمترین امتیاز منفی را در تزئینات داخلی و خارجی، رنگ و بدنه بین تمام خودروهای تحت ارزیابی خرداد ماه دارا است.
ایران خودرو به جز E200، دو مدل دیگر از بنز را نیز با نام E350 و E280 به مونتاژ می‌رساند.
اما رده دوم رتبه‌بندی خردادماه در حالی به ماکسیما اختصاص یافته که این چشم بادامی ژاپنی تنها در 3 معیار تزئینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ نمره منفی به‌دست آورده است. بالاترین امتیاز منفی این محصول به معیار بدنه آن مربوط می‌شود که در نوع خود موضوعی عجیب به نظر مي‌رسد. ماکسیما در این معیار، نمره منفی 7/30 را به‌دست آورده است.
از ماکسیما که بگذریم، در رده سوم جدول رده‌بندی کیفی خودروهای تولید داخل به مونتاژی گروه بهمن یعنی مزدا 3 مي‌رسیم. محصولی که هر گاه بنز و ماکسیما در ارزیابی کیفی، غایب باشند از فرصت استفاده کرده و به صدر جدول مي‌رود و با بازگشت این دو، جایگاه خود را از دست مي‌دهد. مزدا3 طی رده‌بندی خرداد ماه تنها در 3 معیار تزئینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ امتیاز منفی کسب کرده و بالاترین آن به بخش رنگ مربوط است.
پس از مزدا3 در حالی پژو 206 هاچ بک در مکان چهارم جدول قرار گرفته که تنها در 2 معیار صداهای غیرعادی و نفوذ آب امتیاز منفی به‌دست نیاورده است. بالاترین نمره منفی این محصول محبوب ایران خودرو به معیار تزئینات داخلی و خارجی مربوط مي‌شود. نمره منفی صداهای غیرعادی در 206، بالا به نظر مي‌رسد.
تندر، خیلی خوب، خیلی بد
هر چند تندر-90 از لحاظ تیراژ، وضعیت مناسبی نداشته و اوضاع آن بحرانی به نظر مي‌رسد اما طبق آمار کیفی خرداد ماه، نمرات منفی این محصول کاهش یافته است. تندر-90 که در دو شرکت ایران خودرو و پارس خودرو تولید مي‌شود جزو خودروهای خیلی خوب به حساب مي‌آید و این در حالی است كه تندر ایران خودرو با 1/87 امتیاز منفی، بالاتر از همتای پارس خودرویی خود که 89 امتیاز منفی کسب کرده، قرار دارد. تندر ایران خودرو در معیارهای تزئینات داخلی و خارجی، بدنه، صداهای غیرعادی و رنگ، نمره منفی به‌دست آورده و بالاترین آن به بخش بدنه مربوط است. این در شرایطی است که تندر پارس خودرو علاوه بر 4 معیار بالا، در بخش سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان نیز حائز نمره منفی شده است.
کیفیت مناسب تندر-90 و قرار گرفتن آن در جمع خودروهای خیلی خوب در حالی است که این محصول هم اکنون تحت نظارت مستقیم رنو به تولید مي‌رسد و خودروسازان داخلی به دنبال حذف این نظارت مستقیم هستند . موضوعی که اگر عملی شود با توجه به تجربه‌هاي قبلی قطعا روی کیفیت تندر-90 تاثیر منفی خواهد گذاشت.
این محصول در حال حاضر به دلیل کمبود قطعه ناشی از مشکلات مالی، اوضاع خیلی بدی را در تولید به خود مي‌بیند.
فیات، ایتالیایی خیلی خوب
رده هفتم جدول رده‌بندی کیفی خودروهای داخلی در خرداد، در حالی به ریو اختصاص یافته که این کره‌ای مونتاژی سایپا به جز معیارهای سیستم تعلیق، ترمز و نفوذ آب در سایر بخش‌ها حائز نمره منفی شده است. بالاترین نمره منفی ریو به معیار تزئینات داخلی و خارجی مربوط مي‌شود. این خودرو البته در معیار سیستم موتور و انتقال قدرت نیز امتیاز منفی بالایی دارد پس از ریو، یک میهمان ایتالیایی با نام سی ینا جایگاه هشتم جدول را به خود اختصاص داده است. این محصول که تحت برند فیات در شرکت خصوصی بن رو مونتاژ مي‌شود در معیارهای ترمز، تزئینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ نمره منفی کسب کرده و بالاترین آن به بخش بدنه مربوط است. سی ینا البته هنوز حضور پررنگی در خیابان‌های ایران ندارد.
تجهیزات الکتریکی بد سمند
تقریبا تبدیل به عادت شده که کمرکش جدول رده‌بندی سطح کیفی خودروهای تولید داخل در قلمرو بزرگان خاندان پژو در ایران قرار گیرد. به نحوی که طی رده‌بندی خرداد ماه نیز با توجه به تعداد خودروهای تحت ارزیابی، رتبه‌های نهم تا سیزدهم جدول به قدیمی‌های این خانواده اختصاص یافته است. در این بین هر چند پژو پارس خراسان شرایط کیفی بهتری کسب کرده، اما تنها در معیارهای ترمز و نفوذ آب امتیاز منفی به‌دست نیاورده و بالاترین نمره منفی آن نیز به بخش بدنه مربوط مي‌شود. پس از این محصول، همتای تهرانی آن قرار دارد که در تمام معیارها حائز نمره منفی شده است. بالاترین امتیاز منفی پژو پارس تولید مرکز به معیار تزئینات داخلی و خارجی مربوط مي‌شود.
اما از پارس که بگذریم به سمند در جایگاه یازدهم جدول مي‌رسیم. این محصول در تمام معیارها نمره منفی کسب کرده و بیشترین آن با بخش تزئینات داخلی و خارجی در ارتباط است. سمند البته در معیار سیستم تعلیق نیز نمره منفی بالایی دارد. این محصول حائز بیشترین امتیاز منفی در معیار تجهیزات الکتریکی بین خودروهای تحت ارزیابی خرداد شده است. پس از این محصول، پژو 405 خراسان در حالی جایگاه دوازدهم جدول را به خود اختصاص داده که به جز نفوذ آب در سایر معیارها نمره منفی کسب کرده است.
پژو 405 تولید مرکز هم که در رده بعدی قرار گرفته، در تمام معیارها نمره منفی دارد. این خودرو رکورد دار امتیاز منفی در معیار سیستم تعلیق بین کل خودروهای تحت ارزیابی کیفی
خرداد ماه به حساب مي‌آید. بالاترین نمره منفی پژو 405 تولید مرکز، مربوط به معیار بدنه است.
سایپا 132 باز هم بدترین در رنگ
پراید صبا که جایگاه چهاردهم جدول را به خود اختصاص داده، در تمام معیارها نمره منفی به‌دست آورده و بالاترین امتیاز منفی آن نیز به بخش بدنه مربوط مي‌شود.
پس از صبا، پراید پارس خودرو در حالی در جایگاه پانزدهم قرار گرفته که در تمامی معیارها حائز نمره منفی شده است. بالاترین نمره منفی این محصول به معیار بدنه مربوط مي‌شود. اما سایپا 132 نیز که با کسب امتیاز منفی در تمام معیارها، جایگاه شانزدهم جدول را به خود اختصاص داده، مانند ماه‌هاي پیش، رکورددار امتیاز منفی در معیار رنگ بین کل خودروهای تحت ارزیابی خرداد ماه به حساب مي‌آید. بالاترین نمره منفی این خودرو با معیار تزئینات داخلی و خارجی در ارتباط است.
روآ، بدترین در موتور و بدنه
رکورد کسب امتیاز منفی طی ارزیابی سطح کیفی خودروهای داخلی، در 2 معیار سیستم موتور و بدنه، در حالی به پژو روآ اختصاص يافته که این محصول کم اقبال ایران خودرو طی این ارزیابی، در تمام معیارها، نمره منفی به‌دست آورده و هفدهم شده است. بالاترین امتیاز منفی روآ به معیار بدنه آن مربوط مي‌شود.
از سوی دیگر نه سایپا 141 ول کن قعر جدول رده‌بندی سطح کیفی خودرو‌هاي تولید داخل است و نه جدول، ول کن سایپا 141؛ این محصول کم کیفیت طی ارزیابی کیفی خرداد ماه، علاوه بر اینکه در تمام معیارها نمره منفی کسب کرده، در 3 معیار تزئینات داخلی و خارجی، ترمز و نفوذ آب رکورددار امتیاز منفی بین خودروهای تحت ارزیابی کیفی این ماه به حساب مي‌آید. بالاترین نمره منفی این خودرو با بخش تزئینات داخلی و خارجی در ارتباط است. سایپا 141 تنها عضو گروه خودروهای حداقل قابل قبول در رتبه‌بندی کیفی سومین ماه بهار به حساب مي‌آید.
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1853/16-02.jpg
</B>

mbfighter
26 July 2009, 02:52 PM
سلام

من ثبت نام اردیبهشت و تخویل مرداد E2LP هستم همین الان رفتم تو سایت و دیدم زدن صدور دعوتنامه:icon_excl

الن باید چیکار کنم؟ و کی ماشینو میدن؟

شما چندم اردیبهشت ثبت نام کرده بودبد و رنگ ماشین چی بوده و ...... ؟؟؟

keramat
26 July 2009, 04:58 PM
جناب آقای مهاجر عزیزم
با سلام

تندر های E1CP ثبت نامی های دی ماه 87 تحویلی ( فروردین و اردیبهشت و خرداد 88 ) را تا کنون به کسی

تحویل داده اند یا ا ایران گاری همه را سرکار سر کار گذاشته است .

با تشکر KERAMAT

sonara44
26 July 2009, 05:25 PM
جناب آقای مهاجر عزیزم
با سلام

تندر های E1CP ثبت نامی های دی ماه 87 تحویلی ( فروردین و اردیبهشت و خرداد 88 ) را تا کنون به کسی

با تشکر KERAMAT

بله عزيز من ثبت نامي ديماه 87 و تحويل فروردين از ايرانخودرو بودم كه 26 ارديبهشت در يك شرايط خاص موفق به گرفتن ماشينم شدم .

دhttp://www.donya-e-eqtesad.com/News/1853/16-02.jpg

</B>

بلاخره نمرديم و ديديم كه كيفيت تندر 90 توليدي ايرانخودرو از پارس خودرو بهتر شد .
اين نكته جالب را به تمام برو بچه هائي كه امسال از ايرانخودرو تندر گرفته اند از جمله مهاجر - رامين و ....تبريك ميگويم !!:icon_arro

rahimicar
26 July 2009, 05:32 PM
بله عزيز من ثبت نامي ديماه 87 و تحويل فروردين از ايرانخودرو بودم كه 26 ارديبهشت در يك شرايط خاص موفق به گرفتن ماشينم شدم .

دوست عزیز من هم ثبت نامی بهمن 87 تحویل فروردینم رنگ نقره ای e1 هنوز تحویل نگرفتم ولی یک از همکارانم که دو روز بعد ازمن و رنگ خاکستری ثبت نام کرده تحویل گرفته .... میشه بفرمائید شرایط خاص شما که تحویل گرفتید چی بود ؟

sonara44
26 July 2009, 05:38 PM
دوست عزیز من هم ثبت نامی بهمن 87 تحویل فروردینم رنگ نقره ای e1 هنوز تحویل نگرفتم ولی یک از همکارانم که دو روز بعد ازمن و رنگ خاکستری ثبت نام کرده تحویل گرفته .... میشه بفرمائید شرایط خاص شما که تحویل گرفتید چی بود ؟

ببينيد من جزء اولين ثبت ناميهاي سري جديد پارسال بودم .

شرايط خاص هم مراجعه حضوري به محل شركت ايرانخودرو و طي يكسري كارها و نامه نگاريهاي متعدد كه از اسفند 87 شروع و تا ارديبهشت ادامه پيدا نمود.

آيا شما تكميل وجه دعوتنامه را نموده ايد ؟ و اگر آري چه تاريخي ؟

در رابطه با گرفتن رنگ خاكستري توسط دوستتان هم بايد بگويم كه ايشان شانس آورده كه اين رنگ موجود بوده و به ايشان داده اند . قطعا مطمئن باشيد تا اخر مردادماه ماشينتونو ميتوانيد با سود تاخير دريافت كنيد .
ضمنا اينكه خوشبختانه تندرهاي توليدي اينروزهاي ايرانخودرو بالاترين كيفيت را دارد..

rahimicar
26 July 2009, 05:56 PM
[quote=sonara44;734456]ببينيد من جزء اولين ثبت ناميهاي سري جديد پارسال بودم .

br />

دوست عزیز امیدوارم تا آخر مرداد ماشینو بدند چون فروش فوری و هزینه ثبت نام کامل در بهمن پرداخت شده وگرنه کفن پوش میام ایرانخودرو ....یا باماشین برمیگردم شهرستان . یا تکلیفم یکسره است، زندان رجایی شهر.....زندان اوین ...... و .....بهشت زهرا ......

mohajer_137860
26 July 2009, 06:00 PM
جناب آقای مهاجر عزیزم
با سلام

با تشکر KERAMAT

در شرایطی که بعضی از فروردینی ها هنوز تحویل نگرفته اند، بعضی از اردیبهشتی ها هم تحویل گرفته اند.البته آنهایی که پیگیر بوده اند و حضوری بارها رفته اند.

بلاخره نمرديم و ديديم كه كيفيت تندر 90 توليدي ايرانخودرو از پارس خودرو بهتر شد .
اين نكته جالب را به تمام برو بچه هائي كه امسال از ايرانخودرو تندر گرفته اند از جمله مهاجر - رامين و ....تبريك ميگويم !!:icon_arro

خیلی ممنون مجید خان.قبلا بهت گفته بودم که چون تیراژ کم شده کیفیت رفته بالا :icon_cool

مهاجر عزیز آمار؟.............تحویلیهای اخیر e1 مربوط به ثبت نام چه تاریخی است؟؟؟؟؟؟؟

متاسفانه بعد از صحبتهای احمقانه مسئولان ایران فرقون (در مورد افزایش تولید به روزانه 100 عدد) تولید به 40 تا در روز و از ابتدای هفته به 25 تا در روز کاهش یافت.

ریز آمار تولید به شرح زیر می باشد:
تولید روز 4 شنبه 40 عدد
تولید روز 5 شنبه صفر عدد
تولید روز شنبه 25 عدد
تولید روز 1 شنبه 25 عدد(امروز)

آمار کلی:

تا ابتدای 1387/05/04 تعداد 9177

تا ابتدای 1388/05/04 تعداد 2178

بچه های قدیمی مثل مجید خان میدونن که هر موقع مسئولی اظهار نظر کرد اوضاع بدتر شد.:icon_mad:

mbfighter
26 July 2009, 06:39 PM
مهاجر جان پارس خودرو در چه حاله ؟ آمارش خوبه یا ناامید کننده است مثل فرقون چرون ؟!! دست هممون به دامن شماست . تنها روزنه امیدی شما در این تاریکی خفقان .

omidadiban
26 July 2009, 08:03 PM
fبا سلام ابن هم شرایط تبدیل مرداد ماه لطفا نظر بدید
http://sales.ikco.com/letter/2481.pdf

mohajer_137860
27 July 2009, 06:43 AM
مهاجر جان پارس خودرو در چه حاله ؟ آمارش خوبه یا ناامید کننده است مثل فرقون چرون ؟!! دست هممون به دامن شماست . تنها روزنه امیدی شما در این تاریکی خفقان .

مديرعامل شركت پارس خودرو عنوان كرد:
عرضه محصولات سواري بنز توسط پارس خودرو

گروه خودرو – مسیح مشهدی تفرشی مدیرعامل شرکت پارس‌خودرو از معدود مدیران خودروسازی است که خیلی اهل بلوف و شعار نیست و از کار نکرده و پروژه روی کاغذ رویای خیالی نمی‌سازد.

از زمانی که مدیریت این شرکت خودروساز را تقبل کرد به نوعی از رسانه‌ها و مطبوعات گریزان است، چرا که معتقد است در فضای بی‌خبری، برخی از رسانه‌ها از کاه کوه می‌سازند که آن نیز به صلاح صنعت خودروسازی کشور نیست.
هر چند وی مدیرعامل شرکتی است که خودرویی با حاشیه‌هايی چون تندر90 در آن تولید می‌شود و توقعی بیش از این از وی می‌رود که هر چه زودتر متقاضیان را از بلاتکلیفی نجات دهد، اما تفرشی اعتقاد دارد که قرار داد ال -90 همچون قرار داد ترکمانچای بوده و ضرر آن هم باید بین زنجیره قطعه‌ساز، رنو پارس و خودروسازها توزیع شود نه اینکه تنها ضرر متوجه خودروسازها باشد و بقیه توقع سود داشته باشند. وی همچنین گره تولید تندر90 با مطالبات رنو‌پارس از خودروسازها را نفی کرده و معتقد است که مطالبات ربطی به روند توليد ندارد؛ چرا که هم اکنون بدهی پارس خودرو بسیار اندک است و دو شرکت، حساب و کتاب‌هاي مربوط به خود را دارند، اما وضعیت تولید باز هم در اين شرايط خیلی فرقی نکرده بنابراین ریشه مشکلا ت به این تئوری برمی‌گردد که هر شرکتی از این زنجیره تولید، تنها به دنبال سود است و ضرری را برنمی‌تابند.
هرچند وی امید زیادی به رفع مشکلات این خودرو حاشیه ساز دارد، اما متذکر می‌شود که راه حل‌هاي ارائه شده برای برون رفت از این چالش باید با مطالعه باشد؛ چرا که قطعه‌ساز و خودروساز سرمایه‌گذاری کلانی در خط تولید تندر90 انجام داده‌اند.

http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1854/16-01.JPG

keramat
27 July 2009, 08:43 AM
برادر عزیزم جناب آقای مهاجر

با عرض سلام وخسته نباشید

ثبت نامی E1CP ثبت نامی دی ماه 87 و تحویلی اردیبهشت 88 هنوز هیچ خبری از دعوت نامه نیست

آیا به نظر شما با این شر ایط تبدیل که اعلام کردند ارزش دارد تبدیل کنیم یا باز هم منتظر بمانیم .

البته ترس ما از تبدیل این است که یکی دوماه یا بیشتر با این ترفند ( روباهی ) ما را سرگم کنند .

با تشکر فراوان

کرامت اله

rahimicar
27 July 2009, 12:23 PM
برادر عزیزم جناب آقای مهاجر

با عرض سلام وخسته نباشید

ثبت نامی E1CP ثبت نامی دی ماه 87 و تحویلی اردیبهشت 88 هنوز هیچ خبری از دعوت نامه نیست

آیا به نظر شما با این شر ایط تبدیل که اعلام کردند ارزش دارد تبدیل کنیم یا باز هم منتظر بمانیم .

البته ترس ما از تبدیل این است که یکی دوماه یا بیشتر با این ترفند ( روباهی ) ما را سرگم کنند .

با تشکر فراوان

کرامت اله

جناب مهاجر عزیز با توجه به مطالب ارائه شده و بگیر و ببند های وزیر صنایع در مورد رنوپاس و کاهش تولید این چند روزه اگه طبق بخشنامه تبدیل مرداد e1 رو به e2 تبدیل کنیم واقعا 20 روزه میدن یا بازم سر کاریم............

moje90
27 July 2009, 01:24 PM
سلام دوستان تندر دوست:icon_winkبالاخره دعوت نامه ما هم صادر شد :icon_excl ثبت نامی دهه فجر 87 تحویل خرداد 88 (پارس خودرو) حالا میخوام بدونم وقتی مابه التفاوت را بدیم چند روزه ماشینو میدن ؟؟؟؟؟؟ مدل e1+cp
رنگ نوک مدادی

aminkhan2008
27 July 2009, 02:18 PM
همشهری عزیز جناب MOJE90شما ثبت نامی در نمایندگی هاشمی نژاد بودی؟چقدر سود مشارکت گرفتین ؟چقدر باید باقیشو بپردازین؟در ضمن از قیمت تندر در بازار شیراز خبرداری(هر سه تیپ)؟اگر قیمتها را میدونی یک خبری بده؟

moje90
27 July 2009, 03:29 PM
سلام دوست عزیز aminkhan 2008 سود مشارکت 374800 تومان زده توی دعوتنامه :icon_mrgrباقی قیمت زده 4و خورده ای قیمت تندر در شیراز من چند جا قیمت گرفتم قیمت ها خیلی متغییر است مثلا یک جا e0+ac رامیگه 10700 یک جا میگه 11200 *e1+cp یک جا 12 وجای دیگه 12400 وe2+lp که دیگه قیمت ها بالای 14.5 هست ونمایندگی هم که من پرسیدم گفت فعلا ثبت نام نداریم (فروش فوری هم نداشت)موفق باشی دوست عزیز:icon_wink

mh1981ir
27 July 2009, 04:33 PM
یه سوال از محضر دوستان

دوست من اينكار رو نكن خود من شب عيد ماشين رو تحويل گرفتم گفتم يه سفر تا اصفهان بريم و بياييم بعد بفروشيم هر چه بادا باد اين ماشين اينقدر خوش ركابه كه الان شده 10000 كيلومتر هفته اي يكبارم مي خوام بفروشم اما نتونستم

در تازه‌ترین رده‌بندی سطح کیفی خودروهای سواری تولید داخل مشخص شد:
صداهای غیرعادی بنز، بیشتر از پراید

حمیدرضا بهداد
تازه‌ترین رده‌بندی سطح کیفی خودروهای سواری تولید داخل در حالی اعلام شد که مرسدس بنز با بازگشت دوباره به جمع خودروهای تحت ارزیابی، به صدر رفت و سایپا 141 نیز جایگاه خود را در قعر جدول حفظ کرد. </B>
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1853/16-01.jpg (http://javascript<b></b>:PopupPic('1853/16-01.jpg '))

در این رده‌بندی که توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اعلام و به خرداد ماه مربوط است، تنها 18 خودرو تولید داخل مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته و با توجه به نمرات منفی که کسب کرده‌اند در 4 گروه خیلی خوب، خوب، حداقل قابل قبول و قابل قبول دسته‌بندی شده‌اند. در این رده‌بندی نیز مانند ماه‌های گذشته، خودروها در 9 معیار سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزئینات داخلی و خارجی، صداهای غیر عادی، بدنه، نفوذ آب و رنگ تحت ارزیابی کیفی قرار گرفته اند و آنهایی که نمره منفی شان بین صفر تا 120 بوده در گروه خیلی خوب، بین 120 تا 200 در دسته خوب، بین 200 تا 277 در سبد قابل قبول‌ها و بین 277 تا 410 نیز در گروه حداقل قابل قبول‌ها جای گرفتند. در این نوع رده‌بندی‌ها البته خودروهایی که نمره منفی آنها بالاتر از 410 باشد، غیرقابل قبول به حساب آمده و اجازه تولید نخواهند داشت. این در حالی است که طی رده‌بندی کیفی سومین ماه بهار، هیچ یک از 16 خودرو سواری تحت ارزیابی کیفی، نمره منفی بیشتر از 410 به‌دست نیاوردند.
از نکات جالب رده‌بندی کیفی خرداد ماه، اینکه خودروهای شاخصی نظیر پژو 206 صندوق‌دار، پراید نسیم، زانتیا و گرند ویتارا در آن حضور ندارند. دلیل غیبت خودروهای مذکور احتمالا با تیراژ اندک آنها طی سومین ماه بهار در ارتباط است و جالب تر آنکه نمره منفی بنز E200 مونتاژی ایران خودرو از محصولاتی مانند پراید و پژو روآ نیز بیشتر شده است.
پیچیدن صداهای غیرعادی در بنز
بنز E200 هر چند که تیراژ مونتاژ بالایی در ایران خودرو ندارد اما با این حال طی ارزیابی کیفی خرداد ماه، نمره منفی عجیبی را در معیار صداهای غیرعادی کسب کرده و از این حیث، رکورددار در بین 16 خودرو تحت ارزیابی کیفی اين ماه محسوب می‌شود.
این محصول که معمولا یک ماه در میان به جمع خودروهای تحت ارزیابی کیفی کشور می‌پیوندد، با حضور دوباره خود در رده‌بندی خرداد، صدر جدول را از ماکسیما صدرنشین رده‌بندی اردیبهشت‌ماه، پس گرفت.
بنز E200 در رده‌بندی خرداد، 35 امتیاز منفی کسب کرده و بالاترین نمره منفی آن به معیار صداهای غیرعادی مربوط است. این میهمان لوکس آلمانی علاوه بر صداهای غیرعادی در تزئینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ نیز امتیاز منفی دارد. این خودرو کمترین امتیاز منفی را در تزئینات داخلی و خارجی، رنگ و بدنه بین تمام خودروهای تحت ارزیابی خرداد ماه دارا است.
ایران خودرو به جز E200، دو مدل دیگر از بنز را نیز با نام E350 و E280 به مونتاژ می‌رساند.
اما رده دوم رتبه‌بندی خردادماه در حالی به ماکسیما اختصاص یافته که این چشم بادامی ژاپنی تنها در 3 معیار تزئینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ نمره منفی به‌دست آورده است. بالاترین امتیاز منفی این محصول به معیار بدنه آن مربوط می‌شود که در نوع خود موضوعی عجیب به نظر مي‌رسد. ماکسیما در این معیار، نمره منفی 7/30 را به‌دست آورده است.
از ماکسیما که بگذریم، در رده سوم جدول رده‌بندی کیفی خودروهای تولید داخل به مونتاژی گروه بهمن یعنی مزدا 3 مي‌رسیم. محصولی که هر گاه بنز و ماکسیما در ارزیابی کیفی، غایب باشند از فرصت استفاده کرده و به صدر جدول مي‌رود و با بازگشت این دو، جایگاه خود را از دست مي‌دهد. مزدا3 طی رده‌بندی خرداد ماه تنها در 3 معیار تزئینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ امتیاز منفی کسب کرده و بالاترین آن به بخش رنگ مربوط است.
پس از مزدا3 در حالی پژو 206 هاچ بک در مکان چهارم جدول قرار گرفته که تنها در 2 معیار صداهای غیرعادی و نفوذ آب امتیاز منفی به‌دست نیاورده است. بالاترین نمره منفی این محصول محبوب ایران خودرو به معیار تزئینات داخلی و خارجی مربوط مي‌شود. نمره منفی صداهای غیرعادی در 206، بالا به نظر مي‌رسد.
تندر، خیلی خوب، خیلی بد
هر چند تندر-90 از لحاظ تیراژ، وضعیت مناسبی نداشته و اوضاع آن بحرانی به نظر مي‌رسد اما طبق آمار کیفی خرداد ماه، نمرات منفی این محصول کاهش یافته است. تندر-90 که در دو شرکت ایران خودرو و پارس خودرو تولید مي‌شود جزو خودروهای خیلی خوب به حساب مي‌آید و این در حالی است كه تندر ایران خودرو با 1/87 امتیاز منفی، بالاتر از همتای پارس خودرویی خود که 89 امتیاز منفی کسب کرده، قرار دارد. تندر ایران خودرو در معیارهای تزئینات داخلی و خارجی، بدنه، صداهای غیرعادی و رنگ، نمره منفی به‌دست آورده و بالاترین آن به بخش بدنه مربوط است. این در شرایطی است که تندر پارس خودرو علاوه بر 4 معیار بالا، در بخش سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان نیز حائز نمره منفی شده است.
کیفیت مناسب تندر-90 و قرار گرفتن آن در جمع خودروهای خیلی خوب در حالی است که این محصول هم اکنون تحت نظارت مستقیم رنو به تولید مي‌رسد و خودروسازان داخلی به دنبال حذف این نظارت مستقیم هستند . موضوعی که اگر عملی شود با توجه به تجربه‌هاي قبلی قطعا روی کیفیت تندر-90 تاثیر منفی خواهد گذاشت.
این محصول در حال حاضر به دلیل کمبود قطعه ناشی از مشکلات مالی، اوضاع خیلی بدی را در تولید به خود مي‌بیند.
فیات، ایتالیایی خیلی خوب
رده هفتم جدول رده‌بندی کیفی خودروهای داخلی در خرداد، در حالی به ریو اختصاص یافته که این کره‌ای مونتاژی سایپا به جز معیارهای سیستم تعلیق، ترمز و نفوذ آب در سایر بخش‌ها حائز نمره منفی شده است. بالاترین نمره منفی ریو به معیار تزئینات داخلی و خارجی مربوط مي‌شود. این خودرو البته در معیار سیستم موتور و انتقال قدرت نیز امتیاز منفی بالایی دارد پس از ریو، یک میهمان ایتالیایی با نام سی ینا جایگاه هشتم جدول را به خود اختصاص داده است. این محصول که تحت برند فیات در شرکت خصوصی بن رو مونتاژ مي‌شود در معیارهای ترمز، تزئینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ نمره منفی کسب کرده و بالاترین آن به بخش بدنه مربوط است. سی ینا البته هنوز حضور پررنگی در خیابان‌های ایران ندارد.
تجهیزات الکتریکی بد سمند
تقریبا تبدیل به عادت شده که کمرکش جدول رده‌بندی سطح کیفی خودروهای تولید داخل در قلمرو بزرگان خاندان پژو در ایران قرار گیرد. به نحوی که طی رده‌بندی خرداد ماه نیز با توجه به تعداد خودروهای تحت ارزیابی، رتبه‌های نهم تا سیزدهم جدول به قدیمی‌های این خانواده اختصاص یافته است. در این بین هر چند پژو پارس خراسان شرایط کیفی بهتری کسب کرده، اما تنها در معیارهای ترمز و نفوذ آب امتیاز منفی به‌دست نیاورده و بالاترین نمره منفی آن نیز به بخش بدنه مربوط مي‌شود. پس از این محصول، همتای تهرانی آن قرار دارد که در تمام معیارها حائز نمره منفی شده است. بالاترین امتیاز منفی پژو پارس تولید مرکز به معیار تزئینات داخلی و خارجی مربوط مي‌شود.
اما از پارس که بگذریم به سمند در جایگاه یازدهم جدول مي‌رسیم. این محصول در تمام معیارها نمره منفی کسب کرده و بیشترین آن با بخش تزئینات داخلی و خارجی در ارتباط است. سمند البته در معیار سیستم تعلیق نیز نمره منفی بالایی دارد. این محصول حائز بیشترین امتیاز منفی در معیار تجهیزات الکتریکی بین خودروهای تحت ارزیابی خرداد شده است. پس از این محصول، پژو 405 خراسان در حالی جایگاه دوازدهم جدول را به خود اختصاص داده که به جز نفوذ آب در سایر معیارها نمره منفی کسب کرده است.
پژو 405 تولید مرکز هم که در رده بعدی قرار گرفته، در تمام معیارها نمره منفی دارد. این خودرو رکورد دار امتیاز منفی در معیار سیستم تعلیق بین کل خودروهای تحت ارزیابی کیفی
خرداد ماه به حساب مي‌آید. بالاترین نمره منفی پژو 405 تولید مرکز، مربوط به معیار بدنه است.
سایپا 132 باز هم بدترین در رنگ
پراید صبا که جایگاه چهاردهم جدول را به خود اختصاص داده، در تمام معیارها نمره منفی به‌دست آورده و بالاترین امتیاز منفی آن نیز به بخش بدنه مربوط مي‌شود.
پس از صبا، پراید پارس خودرو در حالی در جایگاه پانزدهم قرار گرفته که در تمامی معیارها حائز نمره منفی شده است. بالاترین نمره منفی این محصول به معیار بدنه مربوط مي‌شود. اما سایپا 132 نیز که با کسب امتیاز منفی در تمام معیارها، جایگاه شانزدهم جدول را به خود اختصاص داده، مانند ماه‌هاي پیش، رکورددار امتیاز منفی در معیار رنگ بین کل خودروهای تحت ارزیابی خرداد ماه به حساب مي‌آید. بالاترین نمره منفی این خودرو با معیار تزئینات داخلی و خارجی در ارتباط است.
روآ، بدترین در موتور و بدنه
رکورد کسب امتیاز منفی طی ارزیابی سطح کیفی خودروهای داخلی، در 2 معیار سیستم موتور و بدنه، در حالی به پژو روآ اختصاص يافته که این محصول کم اقبال ایران خودرو طی این ارزیابی، در تمام معیارها، نمره منفی به‌دست آورده و هفدهم شده است. بالاترین امتیاز منفی روآ به معیار بدنه آن مربوط مي‌شود.

از سوی دیگر نه سایپا 141 ول کن قعر جدول رده‌بندی سطح کیفی خودرو‌هاي تولید داخل است و نه جدول، ول کن سایپا 141؛ این محصول کم کیفیت طی ارزیابی کیفی خرداد ماه، علاوه بر اینکه در تمام معیارها نمره منفی کسب کرده، در 3 معیار تزئینات داخلی و خارجی، ترمز و نفوذ آب رکورددار امتیاز منفی بین خودروهای تحت ارزیابی کیفی این ماه به حساب مي‌آید. بالاترین نمره منفی این خودرو با بخش تزئینات داخلی و خارجی در ارتباط است. سایپا 141 تنها عضو گروه خودروهای حداقل قابل قبول در رتبه‌بندی کیفی سومین ماه بهار به حساب مي‌آید.
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1853/16-02.jpg

</B>

اين رده بندي ها هم معلوم نيست بر چا اساسي هستش چطور شد 206 رفت بالاي تندر و ريو اومد پايين چي شد كه جاي تندر هاي ايران خودرو و پارس خودرو عوض شد نكنه به خاطر توليد روز افزون كيفيتها عوض شده؟ جاي 206sd كو مگه قبلا 206sd بالاي تندر نبود و 206 معمولي پايين؟
نكنه قرار جاي تندر ها به مردم 206 غالب كنند
اگه اينجوره اشكال ريو چيه كه ديگه نميخوان جاي تندر بدن و بردنش پايينتر؟ 206 تيپ 2 هم كه گران شده چرا مشتري قبول نكنه؟

ernest1
27 July 2009, 05:11 PM
فروش مرداد ماه ایران خودرو:

http://www.ikco.com/persian/aftersale/files/8805.jpg

rahimicar
28 July 2009, 06:13 PM
بالاخره امروز رفتم و تبدیل کردم به e2 slx با مبلغ 1490000 تومن .ظاهرا قراره 20 روزه بدن اگه 200 روزه نشه چون e1 تحویل 45 روزه داشت 450 روزه میشد .

mohsen3544
28 July 2009, 07:32 PM
بالاخره امروز رفتم و تبدیل کردم به e2 slx با مبلغ 1490000 تومن .ظاهرا قراره 20 روزه بدن اگه 200 روزه نشه چون e1 تحویل 45 روزه داشت 450 روزه میشد .

e2 slx چه مدلی هستش؟؟:icon_eek:

mbfighter
28 July 2009, 09:15 PM
e2 slx چه مدلی هستش؟؟:icon_eek:

مدل پایه e2 می باشد که دیگه این مدل تولید نمیشه و فقط مدل فول یا همان LP تولید می شود .

Shahzadeh kocholoo
28 July 2009, 11:53 PM
مدل پایه e2 می باشد که دیگه این مدل تولید نمیشه و فقط مدل فول یا همان LP تولید می شود .

البته هنوز که داره تولید میشه ! چون تو شرایط تبدیل هست !
جالبه که این تیپ م قیمت 206 تیپ2 هستش !

14900؟
مطمئنی؟

rahimicar
29 July 2009, 09:45 AM
قرارداد 560-اي2-تبديل تندر نود-مرداد88 تحويل 20روزه تندر 90 موعد تحويل از 88/05/20 تا 88/06/20 سود مشاركت ميزان تخفيف قيمت مانده حساب مشترى وضعيت قرارداد 0 0 121900000 بدون اعتبار

rahimicar
29 July 2009, 09:48 AM
یک میلیون و چهارصد و 90 هزار تومان پرداخت کردم و قرارداد به شکل زیر شد ........ قرارداد 560-اي2-تبديل تندر نود-مرداد88 تحويل 20روزه تندر 90 موعد تحويل از 88/05/20 تا 88/06/20 سود مشاركت ميزان تخفيف قيمت مانده حساب مشترى وضعيت قرارداد 0 0 121900000 بدون اعتبار

raha55
29 July 2009, 11:52 AM
بچه ها قرارداد من به - تبدیل ومانده حساب من چهارصد هزار تومان به نظر شما کی ماشین دستم میرسه؟

setareh_54
29 July 2009, 11:53 AM
سلام امروز منهم رفتم سراغ تبدیل البته مبلغ واریزی 14800000ریال بوده است حالا چرا برای شما زده 1490000تومان دقیق نمی دونم یک مورد دیگر هم وضعیت قرارداد هم نرمال است ولی تبدیل را زده در ضمن تحویل را زده 20مرداد تا 20شهریور ماهفکر می کنی موردی است که مبلغ را کامل نزده است یکی هم وضعیت قرار داد همون قبلی مانده است

ihnd123
29 July 2009, 12:27 PM
با سلام خدمت تمام دوستان
کسی از وظعیت تحویل تندر های پارس خودرو خبر نداره ؟ معمولا چند روز بعد از تکمیل وجه ماشینو تحویل میدن ؟:icon_arro

بهنام09
29 July 2009, 02:31 PM
به نظر شما میرزه e1cp ثبت نام دی رو تبدیل کنم به e2 ؟

sonara44
29 July 2009, 03:05 PM
اصلا اينكار را نكنيد .
چون هم تفاوت قيمت اي يك بيشتر و هم اينكه دوباره مدت زمان تحويل بشما عقبتر خواهد افتاد.

kami786
29 July 2009, 03:20 PM

دوستان بنظر من که تبدیل کردن کار درستی نیست. اینا ملت رو سر کار گذاشتن
تفاوت قیمت E1cp خیلی بیشتره و در ضمن سود تاخیر را هم میشه بعد از یکماه ازشون گرفت.
در ضمن بعید می دونم که بعد تبدیل ، تحویل بدن.
صلاح کار خویش خسروان دانند.

gandolf05
29 July 2009, 04:01 PM
سلام امروز منهم رفتم سراغ تبدیل البته مبلغ واریزی 14800000ریال بوده است حالا چرا برای شما زده 1490000تومان دقیق نمی دونم یک مورد دیگر هم وضعیت قرارداد هم نرمال است ولی تبدیل را زده در ضمن تحویل را زده 20مرداد تا 20شهریور ماهفکر می کنی موردی است که مبلغ را کامل نزده است یکی هم وضعیت قرار داد همون قبلی مانده است

دوست عزیز مطمئنی برا تندر E2 پایه یا همون SLX از شما 14 میلیون و 800 هزار تومان گرفتن؟
:icon_sad::icon_sad::icon_sad::icon_sad::icon_sad: :icon_sad::icon_sad::icon_sad:
معذرت میخوام اگه اینکار رو کردی مطمئنی حالت خوبه
بابا ال پی صفر تو نمایشگاه برو کمتر از این هم میتونی پیدا کنی
برو نمایندگی بپرس حتما اشتباه کردن یا مشکلی هست؟این مدل شما از صفر ال پی باید چیزی حدود 500 هزار تومن هم کمتر باشه نه بیشتر
مگه صفر ال پی کارخونه با اخرین قیمتی که نوشته تحویل فوری 14 میلیون و200 هزار تومن نبود؟
عجب آدم های بی شرفی هستن

setareh_54
29 July 2009, 04:23 PM
سلام دوست عزیز نه شاید در اعداد اشتباه شده است کل مبلغی که برای تبدیل دادم یک میلیون چهارصدو هشتاد هزار تومان بودکه بااحتساب مبلغ قبلی 107450000می شود 122250000ریال به نظر من بلی تبدیل کار خوبی نیست ولی علی الظاهر چاره ای نداریم چون با روندی که در پیش گرفتن قصد ایران خودرو عدم تحویل E1 می باشدمثلا شما اگر برج 4 تبدیل به پژوه 206تیپ2 می گردید باید 2.2میلیون می دادید ولی با گذشت یک ماه الان برای مرداد ماه تبدیل شده 1.48 میلیون یعنی برای یک ماه رقمی بالغ بر 700هزار تومان سود می دهندیا شاید من اشتباه می کنمولی با این اوضاع شاید بعد از برج 6 به بعد نرخ تبدیل ها هم فرق کندمن خودم به شخصه به بعضی جاها شکایت بردم ولی نتوانستم جوابی بگیرم می گن اول ماشین را بگیر بعد بیا شکایت کن107450000+14800000

rahimicar
29 July 2009, 05:54 PM
560-اي2-تبديل تندر نود-مرداد88 تحويل 20روزه تندر 90 قيمت مانده حساب مشترى121900000 : وضعيت قرارداد :بدون اعتبار دوستانی که طبق گویای 2481 تندر ای 1 رو به ای2تبدیل کردند وضعیت قرارداد بدون اعتبار یعنی چه؟آیا منظور قرارداد قبلیه و قرارداد جدید درحال تخصیص است ؟

alzi1982
29 July 2009, 09:17 PM
سلام دوست عزیز نه شاید در اعداد اشتباه شده است کل مبلغی که برای تبدیل دادم یک میلیون چهارصدو هشتاد هزار تومان بودکه بااحتساب مبلغ قبلی 107450000می شود 122250000ریال به نظر من بلی تبدیل کار خوبی نیست ولی علی الظاهر چاره ای نداریم چون با روندی که در پیش گرفتن قصد ایران خودرو عدم تحویل E1 می باشدمثلا شما اگر برج 4 تبدیل به پژوه 206تیپ2 می گردید باید 2.2میلیون می دادید ولی با گذشت یک ماه الان برای مرداد ماه تبدیل شده 1.48 میلیون یعنی برای یک ماه رقمی بالغ بر 700هزار تومان سود می دهندیا شاید من اشتباه می کنمولی با این اوضاع شاید بعد از برج 6 به بعد نرخ تبدیل ها هم فرق کندمن خودم به شخصه به بعضی جاها شکایت بردم ولی نتوانستم جوابی بگیرم می گن اول ماشین را بگیر بعد بیا شکایت کن107450000+14800000

ولی مسئله اینجاست که آیا این e2 رو سر وقت تحویل میدن یا اینکه میخوان دوباره با کلی تاخیر تحویل بدن و در واقع یه راهی برای توجیه تاخیر باز کردن برای خودشون؟
من که مطمئن نیستم به موقع تحویل بدن این e2 رو ؛ اگر مطمئن بودم منم که تحویل اردیبهشت هستم تبدیل میکردم.

Shahzadeh kocholoo
29 July 2009, 11:50 PM
منم تبدیل کردم ! متاسفانه !

omidadiban
30 July 2009, 12:22 AM
سلام آقا بکی از دوستان می گفت 06/05/88 دوشنبه تو برنامه پیک بامدادی خبر 8صبح رادیو ایران با مدیر بازار یابی و فروش ایران خورو مصاحبه می کردن گفته کلا 700 تاE1وE0 تعهد داریم که تا آخر این ماه همشون رو تحویل می دیم لطفا صحت خبر را تایید و نظر بدید

Shahzadeh kocholoo
30 July 2009, 09:00 AM
سلام آقا بکی از دوستان می گفت 06/05/88 دوشنبه تو برنامه پیک بامدادی خبر 8صبح رادیو ایران با مدیر بازار یابی و فروش ایران خورو مصاحبه می کردن گفته کلا 700 تاE1وE0 تعهد داریم که تا آخر این ماه همشون رو تحویل می دیم لطفا صحت خبر را تایید و نظر بدید

تا اونجایی که من اطلاع دارم درسته البته گفته بوده 1000 تا که تا آخر شهریور تحویل می دیم !
از این حرفای مفت زیاد می زنند وقتی میگن تحویل میدیم یعنی نمی دیم !
یکاری کردن با ما تا عمر داریم سراغ ایران فرقون نریم !

یه سوال از دوستانی که تبدیل کردن با شرایط چکی !

اگه دسته چکو تازه باز کرده باشی پرینتی که میدن بهت گردش مالی نداشته باشه نمایندگی ایراد نمی گیره ؟
اصلا پرینت حساب می خواد یه یک تائیدیده از بانک بگیری که حسابت بازه کافیه ؟

اگه کس اطلاع داره یه راهنمایی کوچولو بکنه ممنون میشم !

Shahzadeh kocholoo
30 July 2009, 09:03 AM
560-اي2-تبديل تندر نود-مرداد88 تحويل 20روزه تندر 90 قيمت مانده حساب مشترى121900000 : وضعيت قرارداد :بدون اعتبار دوستانی که طبق گویای 2481 تندر ای 1 رو به ای2تبدیل کردند وضعیت قرارداد بدون اعتبار یعنی چه؟آیا منظور قرارداد قبلیه و قرارداد جدید درحال تخصیص است ؟

نما یندگی گفت دیگه برای شما دعوتنامه نمیاد !
20 الی 30 روزه دیگه ( البته اگه 200 الی 300 روز دیگه نشه ) یک ضرب ماشین میاد بستون !

ernest1
30 July 2009, 09:11 AM
با سلام خدمت تمام دوستان
کسی از وظعیت تحویل تندر های پارس خودرو خبر نداره ؟ معمولا چند روز بعد از تکمیل وجه ماشینو تحویل میدن ؟:icon_arro

یک هفته تا 10 روز (البته در تهران و کارخونه و بعضی از نمایندگی ها اینجوریه شهرستانو نمی دونم)

setareh_54
30 July 2009, 10:32 AM
یک سوالولی وضعیت قرارداد عوض نشده فکر می کنید موردی باشدوضعيت قرارداد نرمال مانده حساب مشترى 122250000ميزان تخفيف و سود مشارکت صفرموعد تحويل 88/05/20 از 88/06/20 تا شرح برنامه فروش 60-اي2-تبديل تندر نود-مرداد88 تحويل 20روزهاگر کسی اطلاعی دارد یا تبدیل کرده ایا برای شما هم همچین گزینه های انتخاب شده است یا نه

rahimicar
30 July 2009, 11:38 AM
یک سوالولی وضعیت قرارداد عوض نشده فکر می کنید موردی باشدوضعيت قرارداد نرمال مانده حساب مشترى 122250000ميزان تخفيف و سود مشارکت صفرموعد تحويل 88/05/20 از 88/06/20 تا شرح برنامه فروش 60-اي2-تبديل تندر نود-مرداد88 تحويل 20روزهاگر کسی اطلاعی دارد یا تبدیل کرده ایا برای شما هم همچین گزینه های انتخاب شده است یا نه

وضعیت قرار داد تبدیل من : فاقد قرارداد خورده . بقیه ایتم ها مثل شماست ...............خیر بگذره تا یه ماه دیگه سوار میشید .......الان هرچی تولید بشه e2 هست .

ramin-new pride
30 July 2009, 11:46 AM

ممنون دوست عزيز
بعضا عكس تندرتو ميبينم بايد بگم تندرت محشره

يادت باشه ها بالاخره نيومدي تبريز!!!!

mohajer_137860
30 July 2009, 12:04 PM
وزارت صنايع ومعادن اعلام كرد:
توليد بيش از 397هزار دستگاه انواع خودرو در 4 ماهه امسال
1388/05/07
07-29-2009
18:29:04
8805-03862: كد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

اداره كل دفتر ماشين‌سازي و نيروي محركه وزارت صنايع ومعادن اعلام كرد: طي 4 ماهه منتهي به تير ماه امسال، خودروسازان داخلي كشور در بخش‌هاي خصوصي و دولتي موفق به توليد 397 هزار و 165 دستگاه انواع خودرو شدند كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 6 درصدي را نشان مي‌دهد.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، بر اين اساس در تير ماه امسال بالغ بر 106 هزار و 644 دستگاه انواع خودرو در كشور توليد شده است. توليد خودرو سواري طي تير ماه نيز بالغ بر 92 هزار و 278 دستگاه بود كه 2 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بيشتر است.
http://64.130.220.65/Thumbnails/pics/1387/3/Economy/wh120-64.jpg
اين گزارش مي‌افزايد: خودروهاي سواري توليد شده عمدتا شامل پرايد نسيم و صبا به تعداد 35 هزار و 325 دستگاه، پرايد نسيم و صباي دوگانه‌سوز به تعداد 9 هزار و 976 دستگاه، پژو405 انژكتوري به تعداد 8 هزار و 742 دستگاه، پژو 206 به تعداد 8 هزار دستگاه، سمند به تعداد 6 هزار و 282 دستگاه ، پژو پارس به تعداد 5 هزار و 626 دستگاه، پژو405 دوگانه‌سوز به تعداد 3 هزار و 863 دستگاه، پژو روآ دوگانه‌سوز به تعداد 2 هزار و 768 دستگاه، پژو پارس دوگانه‌سوز به تعداد 2 هزار و 357 دستگاه، تندر90 بالغ بر 2 هزار و 44 دستگاه و سمند دوگانه‌سوز بالغ بر يك هزار و 867 دستگاه بوده است.

همچنين تعداد خودرو سواري توليدي طي 4 ماه نخست امسال بالغ بر 336 هزار و 212 دستگاه بوده است.

بنا بر اين گزارش، توليد خودرو در ساير گروه‌هاي خودروسازي طي تير ماه امسال شامل گروه وانت بالغ بر 11 هزار و 578 دستگاه، گروه كاميون يك هزار و 499 دستگاه، گروه دو ديفرانسيل بالغ بر 892 دستگاه، گروه ميني‌بوس 204 دستگاه و گروه اتوبوس 193 دستگاه است.

انتهاي پيام

llllsaeidllll
30 July 2009, 02:23 PM
کسی قیمت بازار تندر slx یا پایه را میدونه؟ قمت بازار e1cp چطور ؟
بنویسید تا بررسی کنیم چقدر ضرر داره تبدیل!!!!!!

mbfighter
4 August 2009, 06:14 PM
سلام . بعد از یک مدتی وقفه در این سایت و بی خبری از تولیدات خودرو در کشور الالخصوص تندر خیلی می چسبه اگه کسی خبری چیزی داره ماروهم در جریان بزاره . تندر به کجا داره می ره این روزها ؟ حالش خوبه یا بده ؟

sonara44
4 August 2009, 09:30 PM
طی ارزیابی سطح کیفی خودروهای داخلی در بهار امسال مشخص شد:
عیب‌های اساسی در پژو 206 و ریو

حمید رضا بهداد- شرکت بازرسی کیفیت استاندارد ایران در حالی رده بندی سطح کیفی خودروهای سواری تولید داخل را طی سه ماه ابتدایی امسال اعلام کرد که مرسدس بنز e200 در صدر جدول قرار گرفت و سایپا 141 نیز میهمان قعر جدول شد.

http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1861/16-01.JPG (javascript:PopupPic('1861/16-01.JPG%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20'))

در این رده بندی‌، 25‌خودرو سواری تولید داخل در 9 معیار سیستم فنربندی‌،تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز‌، رنگ‌، تزئینات داخلی و خارجی، بدنه، تجهیزات الکتریکی، نفوذ آب و صداهای غیرعادی تحت ارزیابی کیفی قرار گرفته و با توجه به نمرات منفی که کسب کرده‌اند در 4گروه خیلی خوب‌، خوب‌، قابل قبول و حداقل قابل قبول دسته‌بندی شده‌اند.
خودروهایی که نمره منفی آنها بین صفر تا 120 شده‌، در گروه خیلی خوب‌، بین 120 تا 200 در دسته خوب‌، بین 200 تا 277 در سبد قابل‌قبول‌ها و بین 277 تا 410 نیز در گروه حداقل قابل قبول‌ها میهمان شده‌اند.
ارزیابی کیفی خودروهای داخلی طی 3ماه ابتدایی امسال هر چند از لحاظ معیار‌ها و نحوه گروه بندی‌، تفاوتی با ارزیابی‌های ماهانه سازمان بازرسی ندارد، اما این سازمان طی ارزیابی فصل بهار خود‌، وضعیت آلایندگی تمام خودروهای تحت ارزیابی را به همراه نتایج تست دوام 3‌خودرو تندر‌، روآ و پراید صبا نیز در ارزیابی خود گنجانده است. از نکات جالب رده بندی بهار مي‌توان به نزول کیفی MVM‌، پژو 405 و ریو اشاره کرد. همچنین پژو 206 صندوق‌دار و ریو به‌رغم آنکه در جمع خیلی خوب‌ها قرار گرفته‌اند‌، اما از عیوب مهم و اساسی برخوردارند. طی این رده‌بندی، 11 خودرو در دسته خیلی خوب‌، 9 خودرو در سطح خوب‌، 4 خودرو در گروه قابل قبول و یک خودرو نیز در دسته حداقل قابل قبول جای گرفته‌اند.
بنز هنوز در صدر
مرسدس بنز e200 که هرگاه در جمع خودروهای داخلی تحت ارزیابی قرار مي‌گیرد، میهمان صدر جدول مي‌شود‌، طی رده‌بندی کیفی 3 ماه نخست امسال نیز در صف اول قرار گرفته است.
این مونتاژی ایران خودرو در این ارزیابی‌، تنها 35 امتیاز منفی دارد. E200 مانند تمامي خودروهاي سطح كيفي خيلي خوب از لحاظ رنگ، بدنه و تزئینات داخلي و خارجي داراي نمره منفی است.پس از این محصول آلمانی‌، رده‌های دوم تا چهارم جدول رده بندی کیفی‌، به ژاپنی‌ها اختصاص یافته است. به نحوی که نیسان ماکسیما با امتیاز منفی 60 جایگاه دوم را در اختیار دارد و گرندویتارا با امتیاز منفی 70 و مزدا3 با 9 امتیاز منفی بیشتر‌، سوم و چهارم شده‌اند.
عیب‌های اساسی در 206‌صندوق‌دار
رده پنجم جدول‌ رده‌بندی سطح کیفی خودروهای داخلی در حالی به پژو 206 صندوق‌دار اختصاص یافته که این محصول با وجود قرار داشتن در جمع خیلی خوب‌ها‌، از عیب‌های مهم و اساسی برخوردار بوده و ریو نیز که جایگاه دهم جدول را در اختیار دارد، در دارا بودن این عیوب‌، 206 صندوق دار را همراهی مي‌کند.
در میان خودروهای خیلی خوب رده بندی بهار، به جز پژو 206هاچ بک و SD206 که در تمام معیارها نمره منفی کسب کرده‌اند، همگي آنها در مقابل آب نفوذناپذير به حساب مي‌آیند.
از سوی دیگر‌، تندر90 در حالی در جمع خیلی خوب‌ها قرار گرفته که مدل پارس خودرویی آن در مجموع کیفیت بهتری را نسبت به نوع ایران خودرویی این محصول به خود اختصاص داده است. همچنین هیوندایی ورنا محصول مونتاژی کرمان خودرو نیز که در جدول رده‌بندی بهار‌، دهم شده‌، بیشترین امتیاز منفی را در معیار تزئینات داخلی و خارجی بین خودروهای خیلی خوب دارا است.
خودروهای خوب
هر 9 عضو دسته خودروهای خیلی خوب در بخش‌هاي بدنه، رنگ و تزئينات امتياز منفي كسب كرده‌اند. در اين سطح، خودروهاي فيات سي‌ينا و فولكس گل به ترتيب با نمرات منفي 3/128 و 130 در بالاترين رتبه‌ها قرار دارند. سی ینا محصولی ایتالیایی به حساب آمده و در شرکت خصوصی بن رو به مونتاژ مي‌رسد. این محصول البته هنوز به تیراژ قابل ذکری دست نیافته است. فولکس گل نیز که در شرکت خصوصی کرمان موتور مونتاژ مي‌شود ظاهرا این روزها از تولید آن خبری نیست. این محصول آلمانی سیزدهمین خودرو جدول رده بندی سطح کیفی خودروهای تولید داخل طی سه ماه نخست امسال به حساب مي‌آید.
اما طی رده‌بندی سطح کیفی خودروهای تولید داخل در بهار امسال‌، بالاترين امتياز منفي در بخش‌هاي تزئينات و صداهاي غيرعادي در دسته خوب‌ها به سمند اختصاص یافته و این محصول طی رده بندی کیفی فصل بهار جایگاه هفدهم جدول را به خود اختصاص داده است. از سوی دیگر پژو‌405 پرتیراژترین محصول ایران خودرو در بخش‌هاي فنربندي، تعليق و فرمان و ترمز، رکورددار امتیاز منفی محسوب مي‌شود. این در حالی است که رکورد امتیاز منفی در بخش رنگ نیز به ليفان چینی رسیده و در بخش نفوذ آب هم به پژو پارس اختصاص دارد.
همچنین 110 MVM آخرين خودرو حاضر در جمع خوب‌ها نيز از نظر ايرادات مربوط به تجهيزات الكتريكي، موتور و انتقال قدرت و بدنه رکورددار این جمع محسوب مي‌شود. این محصول کوچک و چینی به همراه خودروهاي فولكس گل، پژو پارس خراسان و ليفان‌، در بخش ترمز حائز نمره منفی نشده است. نکته جالب در مورد گروه خودروهاي خوب اینکه‌، به جز پژو پارس خراسان، ليفان و فولكس گل، سایر اعضای این گروه، عيوب مهم و اساسي طی ارزیابی کیفی 3 ماه نخست امسال نصیب آنها شده است.
قابل قبول‌ها
گروه خودروهای قابل قبول در رده بندی سطح کیفی خودروهای داخلی طی 3 ماه نخست امسال شامل پرايد پارس‌خودرو، پژو Roa، پرايد صبا و پرايد 132 مي‌شود و این در حالی است که هر چهار خودرو مذكور عيوب مهم و اساسي را طی این رده بندی به خود مي‌بینند و در تمام بخش‌هاي نه‌گانه نيز امتياز منفي كسب كرده‌اند. در این بین پژو روآ در بخش‌هاي فنربندي، تعليق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز و بدنه بيشترين امتياز منفی را كسب كرده است.
سایپا 141 میهمان همیشگی قعر
طی رده‌بندی کیفی خودروهای داخلی در 3‌ماه نخست امسال‌، سایپا 141 مانند رده‌بندی‌های ماهانه در قعر جدول جای گرفته است. این محصول در تمامي‌معیار‌ها نمره منفی دارد و تنها عضو گروه خودروهای حداقل قابل قبول به حساب مي‌آید.
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1861/16-02.jpg

sonara44
4 August 2009, 09:32 PM
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1861/16-06.jpg

اينهم نرخ خريد و فروش انواع خودرو در بازار !

نكته جالب گرانتر شدن تندر 90 مدل E1cp تا رقم 1240000 تومان كه نشاندهنده كمبود اين مدل در بازار است .يعني اختلاف آن با قيمت كمپاني حدود دو ميليون تومان است كه فعلا بالاترين اختلاف را داراست .

rahimicar
4 August 2009, 11:55 PM
مهاجر عزیز با سلام بالاخره تصمیم به تبدیل به ای 2 گرفتم و 6 /5 با پرداخت یک و نیم میلیون به ای 2 تبدیل شد تحویل 20 روزه----رفتنم به شرکت و قسمت تندر هم فایده نداشت و اونجا بود که تصمیم به تعویض گرفتم . با این شرایط تبدیل و تحویل 20 روزه پیش بینی شما از تحویل ای 2 چیست؟ آمار تولید ر این چند روزه؟ ضمنا تحویلی ای 1 تا 26/11 فاکتور شده است .

mehdi_l90
5 August 2009, 01:19 AM
تندر زرد در ایران‌خودرو

گروه خودرو- در حالی که این روزها تندر-90 در وضعیت تولید نامناسبی قرار دارد، ایران‌خودرو بنا به سفارش رنوپارس، تولید مدل‌های تاکسی این محصول را نیز آغاز کرده است.
</B>
شنیده‌ها از کیلومتر 14 جاده مخصوص، این گونه حکایت می‌کند که رنوپارس (تامین‌کننده قطعات تندر) قراردادی را با عراقی‌ها جهت صادرات تاکسی تندر، منعقد کرده و ایران‌خودرو مامور تولید این تاکسی‌ها شده است.
ظاهرا تامین قطعات تاکسی‌های صادراتی مذکور به عراق نیز، در فرآیندی جدای از روند عادی تامین قطعات این محصول صورت می‌گیرد. طبق قرارداد، 20‌درصد از کل تولید سالانه تندر-90 در ایران باید صرف صادرات شود. البته آن طور که شنیده می‌شود، در قرارداد قيد شده كه تحقق این موضوع منوط به تامین نیاز داخل است و صادرات در مرحله بعد قرار دارد.
این اقدام رنوپارس مبنی بر تولید تاکسی‌های صادراتی تندر-90 در شرایطی است که بدهی‌های ایران‌خودرو به این شرکت، موجب کندی تامین قطعات تندرهای عادی (غیرتاکسی) ایران‌خودرو شده است. البته وضعیت تولید تندر-90 در پارس خودرو، دیگر تولید‌کننده این محصول فرانسوی در ایران نیز به رغم بدهی‌های کمتر این شرکت به رنوپارس، چندان مناسب نیست. رنوپارس ادعا می‌کند به دلیل بدهی چند ده میلیاردی ایران‌خودرو، این شرکت توانایی تامین قطعات تندر را به شکلی مناسب و بدون تاخیر ندارد.طبق شنیده‌ها در حال حاضر ایران‌خودرو حدود 70‌میلیارد تومان به رنوپارس بدهکار است.تندر-90 بیش از 2 سال است که میهمان صنعت خودرو ایران شده، اما حاشیه‌های فراوانی که دامان آن را گرفته، تاکنون اجازه نداده است تیراژ تولید این فرانسوی بد ترکیب و باکیفیت به حد اقتصادی و قابل‌قبول برسد. </B>

ernest1
5 August 2009, 08:49 AM
...........-اخيرا شنيده ايم كه وزير صنايع گفته است رنوپارس بايد حذف شود و مي خواهند تامين قطعه را مستقيم از طريق رنو، سازه گستر و ساپكو انجام دهند، آيا اين مسئله عملي و مطابق با قرارداد است؟
در پاسخ به اين سوال به دونكته بايد اشاره كنم، اول اينكه ما قراردادي داريم كه اگر يك طرفه و خلاف آن عمل شود هزينه بسيار بالايي دارد و از نظر پرستيژ بسيار گران تمام خواهد شد و همچنين انعكاس آن براي سرمايه گزاري خارجي بسيار بد است. دوم اينكه رنوپارس فقط بخش خريد نيست. من نمي گويم سازه گستر و ساپكو كارشان را درست انجام نمي دهند اما آنها قادر نيستند كه كار رنوپارس را انجام دهند. چرا رنو تندر 90 بالاترين كيفيت را دارد؟ چرا قطعه سازان ما روش كار خود را عوض كرده اند؟ چرا اين خودرو از نظر فني هر هفته به روز

مي شود؟ پاسخ اين است كه كمتر از 20 درصد از كاركنان رنو پارس در بخش خريد كار مي كنند و باقي در بخش هاي كيفيت، مهندسي.....، مشغول به كار هستند كه در راستاي تحقق اهداف فوق تلاش مي كنند. اينان همه روزه با همكاران خود در فرانسه و روماني در ارتباطند و آخرين تكنولوژي را به ايران منتقل مي كنند كه اين خود نقش بزرگي در توسعه صنعت خودروسازي كشور دارد، در واقع مي توان گفت كه شركت رنو پارس همانند يك دانشكده عمل مي كند كه نقش انتقال تكنولوژي را دارد. شما فقط رنو تندر 90 را مي بينيد، يك سري خودروهاي ديگر هستند كه با همين پلت فرم توليد ميشوند و رنو تندر 90 مادر آنهاست و اگر مادر را بكشيم بچه هاي آن را نيز كشته ايم، ضرب المثلي هست كه مي گويد: 20 درصد كوه يخي روي آب است و 80 درصد زير آب، شما فقط 20 درصد را مي بينيد.
- از نظر شما چه چيزي باعث شده است كه وزارت صنايع اين حرف رابزند؟ همه مي دانند كه آنها به تنهايي توان اداره اين پروژه را ندارند ، به نظر شما دليل آن چيست؟ آيا سياست مي باشد؟
من درباره سياست نظر نمي دهم ولي بايد بگويم كه از نظر ما مشتري بايد در مركز مسئله باشد، ما مشتري مدار هستيم و كيفيت براي ما بسيار مهم است شايد ما قوانين بازي را عوض كرده ايم و بعضي ها از اين مسئله خوشحال نيستند.
- اگر وزارت صنايع در ارتباط با حذف رنوپارس جدي باشد واكنش رنو چيست؟
اين يك فرضيه است و من با فرضيات نمي توانم كاركنم
- اما احتمال دارد چون وزير گفته است
همانطور كه گفتم ما قراردادي داريم كه نقض يك طرفه آن بسيار گران تمام مي شود و پرستيژ و
هزينه را بر باد خواهد داد.
اما اين فقط بخشي از قرارداد است.
اين امكان ندارد و اصلا براي من قابل درك نيست.
- آيا فكر مي كنيد مهلتي هم براي اين مسئله در نظر گرفته شود؟ استراتژي شما چيست؟
من مدير عامل يك شركت ايراني هستم كه 51 درصد آن متعلق به رنو و 49 درصد متعلق به شركا مي باشد، اگر چنين تصميمي گرفته شود بايد مذاكره كنيم، ممكن است رنو موافق و شايد هم مخالف باشد.

rahimicar
5 August 2009, 02:16 PM
علی‌اصغر سرایی‌نیا مدیر فروش ایران‌خودرو همچون دیگر مدیران ایران‌خودرو با دفاع از عملکرد ایران‌خودرو در بحث تولید تنها کوتاهی ایران‌خودرو را محصور در 700 تندر ثبت نامی این شرکت خلاصه می‌کند و می‌گوید: «به علت دیر رسیدن قطعات لازم برای تولید تندر 90، تولید 700 تندر با مشکل مواجه شد که تا پایان ماه جاری به این تعهدات خود عمل می‌کنیم.» وی با رد اظهارات مشتریان ایران‌خودرو که از سوی نمایندگی‌ها مجبور به تعویض خودروی ثبت نامی خود شده بودند، گفت: «اصلاً هیچ اجباری برای جایگزین کردن خودروی دیگر به جای تندر نیست و تنها بنا به خواست مشتریان آن عده‌ای که خودشان تمایل به تعویض خودرو داشتند می‌توانستند به جای مدل ثبت نامی تندر 90 از سایر خودروها استفاده کنند.» علی‌اصغر سرایی‌نیا برای کاهش جو حاصل از کاهش تولید ایران‌خودرو به متقاضیان قول داد که «اگر تندر90 می‌خواهند تا پایان مرداد صبر کنند.» هر چند که مدیر فروش ایران‌خودرو به کاهش تولید و یا توقف تولید برخی خطوط اشاره نمی‌کند ولی ثبت‌نام جدید برای تندر 90 را منوط به اتمام تعهدات قبلی شرکت می‌داند. سرایی‌نیا پرونده تأخیر در تحویل خودرو‌ها را تنها با عذرخواهی کردن از مشتریان بست و درباره گلایه این گروه درباره عدم پرداخت سود مشارکت تصریح کرد: ما همواره سعی کردیم سود مشارکت متقاضیان را بنا به تعهدات ثبت‌نام به حسابشان واریز کنیم و تمام سودها بنا به قرارداد 16، 18 و 20 درصد پرداخت شده است.

omidadiban
5 August 2009, 10:05 PM
سلام
دوستان به نظر شما بهترین راه برای اینکه آمار واقعی ثبت نامی هسا نندر به تفکیک ماه های تحولی در بیاریم چیه چون بر اساس آمار دوست عزیزمان آقا مهاجر که بیشتر مورد اعتماد است(البته بد از اینکه ماسین شو احویل گرفت ما رو فراموش کرد) 5000 تا ثبت نام کردن ولی بر اساس این آقای سرایی نیا (مدیر قروش ایران خودرو )700 تا ثبت نام کردن
من پیشنهاد می کنم دورستان حداقل برای اینکه یه برآوردی داشته باشیم یه طرحی بدن مثلا
تندرE1 ثبت نامی اسفند تحویل خرداد
دوستان اگر زمام تحویل شون مثل منه جمع بزنن و گرنه آمار دیگه ای بیارن

mehdi_l90
6 August 2009, 01:10 AM
بازار خودرو روي دنده گراني

دنياي اقتصاد- بازار خودروي ایران این روزها دوران پررونق، اما گرانی را پشت سر می‌گذارد. دورانی که احتمالا تا 2 هفته دیگر به پایان رسیده و باز هم سایه رکود و كاهش تقاضا بر بازار سایه خواهد افکند. طبق اخبار رسیده از بازار، در هفته جاری چند خودرو از جمله پژو 405، ریو و پژو 206 افزایش قیمت را تجربه كردند. پیش از آن، به دلیل بی‌انگیزگی مشتريان برای خرید، افت چشمگیری در نمودار قیمتی بیشتر خودروها پدید آمد.</B>
بازار پژو 206، 405 و ریو گران شدند
بازار خودرو روی دنده گرانی
گروه خودرو - بازار خودروي ایران این روزها دوران پررونق، اما گرانی را پشت سر می‌گذارد. دورانی که احتمالا تا 2 هفته دیگر به پایان رسیده و باز هم سایه رکود و كاهش تقاضا بر بازار سایه خواهد افکند.
طبق اخبار رسیده از بازار، در هفته جاری چند خودرو از جمله پژو 405، ریو و پژو 206 افزایش قیمت را تجربه كردند.
گرانی برخی خودروها طی دو سه هفته گذشته در شرایطی است که پیش از آن، به دلیل بی‌انگیزگی مشتريان برای خرید، افت چشمگیری در نمودار قیمتی بیشتر خودروها پدید آمد و قطعا مشتریانی که تا همین یک ماه پیش بازار خودرو کشور را تحریم و تمایلی به خرید از خود نشان نمی‌دادند، این روزها با توجه به روند گرانی در بازار، پشیمان شده‌اند. گویا این یک رسم در بازار خودرو ایران است که هرگاه رونق، آن را فرا می‌گیرد، سر و کله گرانی نیز پیدا شده و نمودار قیمت‌ها روندی صعودی را طی می‌کند. فعالان بازار می‌گویند با نزدیک شدن به ماه رمضان و کاهش چشمگیر مسافرت‌های تابستانی، روند تقاضا در بازار خودرو نیز افت خواهد کرد.
این در شرایطی است که برخی نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت معتقدند با آغاز تعطیلات تابستانی گروه خودروسازی سایپا از امروز، احتمالا نرخ محصولات این گروه خودروساز طی هفته آینده افزایش خواهد یافت، چراکه سرعت سند زدن خودروها پایین آمده و این موضوع، به هر حال بی‌تاثیر در گرانی محصولات سایپا نخواهد بود.
البته ایران‌خودرو نیز تعطیلاتی یک هفته‌ای را در تابستان خواهد داشت که با توجه به زمان آن، می‌توان درباره تاثیر یا عدم تاثیر این تعطیلات در بازار ایران‌خودرو اظهار نظر کرد.
به نحوی که اگر تعطیلات تابستانی این شرکت نیز در همین روزهای رونق بازار باشد، در افزایش قیمت محصولات ایران‌خودرو بدون تاثیر نخواهد بود اما اگر تعطیلات به ماه رمضان و دوران رکود بازار موکول شود، تغییر خاصی در قیمت محصولات ایران‌خودرو پدید نمی‌آید.
«شتاب قیمتی پژو 206»
رکورد افزایش قیمت در بازار خودروهای داخلی را طی هفته جاری باید از آن پژو 206 تیپ 2 دانست، چراکه این محصول 250‌هزار تومان گران شد و در حال حاضر با نرخ 14‌میلیون و 250‌هزار تومان به فروش می‌رسد.
این در شرایطی است که مدل‌های صندوق‌دار 206 تغییر قیمتی خاصی را طی هفته جاری تجربه نکردند.
هم‌اکنون 206 صندوق‌دار v8 با نرخ 16میلیون و 300‌هزار تومان خریدوفروش می‌شود و v9 نیز قیمتی برابر با 18‌میلیون و 800‌هزار تومان دارد. V20 ساده‌ترین مدل 206 صندوق‌دار نیز با قیمت 13‌میلیون و 900‌هزار تومان به فروش می‌رسد.
«405 باز هم گران شد»
پرتیراژترین و شاید محبوب‌ترین محصول ایران‌خودرو یعنی پژو 405 نیز طی هفته جاری به روند افزایش قیمت خود ادامه داد و گران شد.
این محصول که تا یک ماه پیش قیمتی زیر 13‌میلیون تومان داشت در حال حاضر با نرخ 13‌میلیون و 350‌هزار تومان در مدل بنزینی به فروش می‌رسد. این در حالی است که پارس دیگر محصول محبوب ایران‌خودرو قیمتی برابر با 17‌میلیون و 300‌هزار تومان در مدل معمولی بنزینی خود دارد. مدل ELX پژو پارس نیز در حال حاضر با قیمت 23‌میلیون و 500‌هزار تومان خریدوفروش می‌شود. این محصول جزو خودروهای پر تنوع ایران‌خودرو به حساب آمده و مسوولان این شرکت قصد دارند از تنوع آن بکاهند. اما سری هم به نماینده کم‌فروغ و کم‌فروش ایران‌خودرو یعنی پژو روآ بزنیم. این خودرو که طی سه چهار هفته گذشته به دلیل توقف شماره گذاری، گران شده بود با رفع تعلیق، دوباره ارزان و به نرخ پیشین خود بازگشت. به نحوی که در حال حاضر مدل بنزین‌سوز آن نرخی برابر با 8‌میلیون تومان دارد و روآی دوگانه سوز نیز با قیمت 8‌میلیون و 700‌هزار تومان به فروش می‌رسد.
اوضاع نامناسب این محصول در بازار سبب شده تا ایران‌خودرویی‌ها تیراژ تولید آن را کاهش داده و حتی به فکر حذف روآ از سبد محصولات خود بیافتند.
روآ در حال حاضر ضررده‌ترین محصول ایران‌خودرو به حساب می‌آید.
«گرانی به سمند هم رسید»
طی هفته جاری به جز سورن، 2عضو دیگر خانواده سمند افزایش قیمت را تجربه کرده و گران شدند. به نحوی که در حال حاضر سمند معمولی با افزایش قیمت 200‌هزار تومانی، نرخی برابر با 13‌میلیون و 500‌هزار تومان دارد.
lx محبوب‌ترین عضو خانواده سمند نیز که چندی پیش به دلیل عرضه زیاد آن به بازار، افت قیمت قابل‌توجهی را تجربه کرد، طی هفته جاری گران شد و در حال حاضر با قیمت 15‌میلیون تومان در مدل بنزینی به فروش می‌رسد.
این در حالی است که سورن تغییر قیمتی خاصی را در این هفته تجربه نکرد و هم‌اکنون قیمتی برابر با 16‌میلیون و 700‌هزار تومان دارد.
ظاهرا ایران‌خودرویی‌ها خواب‌هایی نیز برای سورن دیده و حذف این محصول جزو برنامه‌های آنها قرار دارد.
«افزایش قیمت ریو»
هر چند زانتیا و پراید 2 عضو سرشناس خانواده سایپا این روزها ثبات قیمت را تجربه می‌کنند، اما کره‌ای مونتاژی این خانواده یعنی ریو، جور این دو را کشید و طی هفته جاری گران شد.
این محصول که تا یک ماه پیش نرخی زیر 13‌میلیون تومان داشت، در حال حاضر با قیمتی برابر 13‌میلیون و 500‌هزار تومان به فروش می‌رسد. این در شرایطی است که زانتیا دیگر مونتاژی سایپا تغییر قیمتی خاصی را طی دوران رونق بازار تجربه نکرده و در حال حاضر با قیمت 27‌میلیون و 400‌هزار تومان به فروش می‌رسد. پراید نیز به عنوان پر تیراژترین خودرو کشور هم‌اکنون با قیمت 7‌میلیون و 750‌هزار تومان در مدل معمولی و بنزینی خود به فروش می‌رسد.
«... و اما تندر-90»
از بازار تندر-90 هم خبر می‌رسد که این فرانسوی پرحاشیه نیز از گرانی‌های اخیر بی‌نصیب نبوده و افزایش قیمت را در مدل E2 تجربه کرده است. به گفته فعالان بازار، تندر E0 کولر دار در حال حاضر با نرخ 11‌میلیون تومان خریدوفروش می‌شود و E1 نیز 12‌میلیون و 200‌هزار تومان قیمت دارد. این در شرایطی است که E2 به عنوان فول‌ترین مدل تندر-90 با افزایش قیمتی که طی هفته جاری تجربه کرد در حال حاضر با نرخ 14‌میلیون و 450‌هزار تومان به فروش می‌رسد. دلیل اصلی گرانی تندر، تیراژ نامناسب این خودروي فرانسوی است. </B>
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1863/16-01.JPG (javascript:PopupPic('1863/16-01.JPG'))

mehdi_l90
6 August 2009, 01:12 AM
رنوپارس در تامين قطعه تندر-90 ناشي‌گري كرد

ایسنا - معاون وزير صنايع و معادن گفت: شركت رنو پارس در تامين قطعه تندر-90 ناشي‌گري كرد. افشين روغني در پاسخ به اين سوال كه پيشنهاد حذف شركت رنوپارس از قرارداد توليد تندر-90 به كجا رسيد، گفت:</B>
طبق توافق اوليه قرار بود سالانه 450‌هزار دستگاه تندر-90 در كشور توليد شود و به منظور تامين قطعه مورد نياز براي توليد اين خودرو نيز شركت رنوپارس ايجاد شد، اما در عمل اين شركت با ناشي‌گري خود نتوانست قطعه به ميزان مورد نياز تامين كرده و به همين دليل تيراژ توليد تندر-90 كاهش يافته؛ به طوري كه عملا توليد اين خودرو غيراقتصادي شده است.
وي افزود: در زمان امضاي قرارداد توليد تندر-90 در ايران، شركت رنوپارس به عنوان تامين‌كننده قطعه با اين بهانه كه شركت‌هاي ساپكو و سازه‌گستر قادر به تامين قطعه براي توليد تندر-90 نيستند تاسيس شد، اما متاسفانه اين شركت فرانسوي تاكنون به تعهدات خود در قرارداد عمل نكرده است.
او با بيان اين‌كه در حال حاضر توانايي تامين قطعه تندر-90 در شركت‌هاي ساپكو و سازه‌گستر وجود دارد، درباره موضوع واگذاري توليد به يكي از دو شركت ايران‌خودرو و پارس‌خودرو گفت: پيشنهاد تجميع توليد تندر-90 در يكي از كارخانه‌ها ارائه شده و اين پيشنهاد در حال بررسي در هيات‌مديره هر دو شركت است. اين مقام مسوول بدون اشاره به اين‌كه احتمال تجميع توليد
تندر-90 در ايران‌خودرو بيشتر است يا پارس‌خودرو، اعلام كرد: طرح انحلال رنوپارس و تامين قطعه تندر-90 از سوي شركت‌هاي ساپكو و سازه‌گستر يك برنامه در حال بررسي بوده كه در نهايت هدف اين است كه منافع كشور و خودروسازان داخلي هرچه بيشتر تامين شود. معاون امور اقتصادي و صنايع وزير صنايع و معادن در عين حال در پاسخ به اين سوال كه تكليف بدهي خودروسازان به رنوپارس چه مي‌شود؟ اظهار داشت: بدهي خودروسازان به رنوپارس يك واقعيت است، اما نبايد اين موضوع تاثير منفي روي تامين قطعه تندر-90 بگذارد.
وي افزود: در هر صورت رنوپارس فرانسوي در ايران سرمايه‌گذاري كرده و چنين شركتي بايد سرمايه در گردش مورد نياز را با خود به ايران مي‌آورد تا بتواند قطعه تندر-90 را تامين كند.

keramat
6 August 2009, 09:36 AM
جناب مهاجر با سلام

آیا تولیدات ایران خودرو همان روزی 50 عدد است .

اگر آمار دقیقی از تولیدات دارید لطف کنید مارا با خبر کنید . چون شهرستانی هستیم ودسترسی درست وحسابی

نداریم دیگر هیچ کس در ایران خودروی ایران حرف راست نمی زند حدود نه ماه است که همش به ما قول دروغ میدهند

با تشکر کرامت

sonara44
6 August 2009, 02:41 PM
رنوپارس در تامين قطعه تندر-90 ناشي‌گري كرد

ایسنا - معاون وزير صنايع و معادن گفت: شركت رنو پارس در تامين قطعه تندر-90 ناشي‌گري كرد. افشين روغني در پاسخ به اين سوال كه پيشنهاد حذف شركت رنوپارس از قرارداد توليد تندر-90 به كجا رسيد، گفت:</B>
طبق توافق اوليه قرار بود سالانه 450‌هزار دستگاه تندر-90 در كشور توليد شود و به منظور تامين قطعه مورد نياز براي توليد اين خودرو نيز شركت رنوپارس ايجاد شد، اما در عمل اين شركت با ناشي‌گري خود نتوانست قطعه به ميزان مورد نياز تامين كرده و به همين دليل تيراژ توليد تندر-90 كاهش يافته؛ به طوري كه عملا توليد اين خودرو غيراقتصادي شده است.
وي افزود: در زمان امضاي قرارداد توليد تندر-90 در ايران، شركت رنوپارس به عنوان تامين‌كننده قطعه با اين بهانه كه شركت‌هاي ساپكو و سازه‌گستر قادر به تامين قطعه براي توليد تندر-90 نيستند تاسيس شد، اما متاسفانه اين شركت فرانسوي تاكنون به تعهدات خود در قرارداد عمل نكرده است.
او با بيان اين‌كه در حال حاضر توانايي تامين قطعه تندر-90 در شركت‌هاي ساپكو و سازه‌گستر وجود دارد، درباره موضوع واگذاري توليد به يكي از دو شركت ايران‌خودرو و پارس‌خودرو گفت: پيشنهاد تجميع توليد تندر-90 در يكي از كارخانه‌ها ارائه شده و اين پيشنهاد در حال بررسي در هيات‌مديره هر دو شركت است. اين مقام مسوول بدون اشاره به اين‌كه احتمال تجميع توليد
تندر-90 در ايران‌خودرو بيشتر است يا پارس‌خودرو، اعلام كرد: طرح انحلال رنوپارس و تامين قطعه تندر-90 از سوي شركت‌هاي ساپكو و سازه‌گستر يك برنامه در حال بررسي بوده كه در نهايت هدف اين است كه منافع كشور و خودروسازان داخلي هرچه بيشتر تامين شود. معاون امور اقتصادي و صنايع وزير صنايع و معادن در عين حال در پاسخ به اين سوال كه تكليف بدهي خودروسازان به رنوپارس چه مي‌شود؟ اظهار داشت: بدهي خودروسازان به رنوپارس يك واقعيت است، اما نبايد اين موضوع تاثير منفي روي تامين قطعه تندر-90 بگذارد.
وي افزود: در هر صورت رنوپارس فرانسوي در ايران سرمايه‌گذاري كرده و چنين شركتي بايد سرمايه در گردش مورد نياز را با خود به ايران مي‌آورد تا بتواند قطعه تندر-90 را تامين كند.

تا انجا كه معلومه بيشتر مشكلات مربوط به خودرو سازان بي لياقت بخصوص ايرانخودرو است كه فكر ميكنند با زمين زدن رنو پارس و تندر 90 ماشينهاي فكسني و رده خارج خود نظير پژو 405- روا - پرشيا را بمردم غالب كنند.

بنابراين در پرداخت بدهيهاي خود تعمدا تاخير ميكنند تا از شر رنو پارس و تندر 90 راحت شوند.

mohajer_137860
7 August 2009, 07:48 AM
سلام
دوستان به نظر شما بهترین راه برای اینکه آمار واقعی ثبت نامی هسا نندر به تفکیک ماه های تحولی در بیاریم چیه چون بر اساس آمار دوست عزیزمان آقا مهاجر که بیشتر مورد اعتماد است(البته بد از اینکه ماسین شو احویل گرفت ما رو فراموش کرد).............

دوست من اینقدر تعداد نظرات و تشکرها برای پستهای بنده کم بود که دیگه انگیزه ای برای گرفتن خبرهای جدید ندارم.در صورتیکه استقبال از نوشته ها حداقل به 10 نظر برسد هر روز آخرین آمار را براتون می نویسم.در مورد خودروهای تحویل نشده و معوقه ایرانخودرو در حال حاضر به 2500 عدد رسیده است.

جناب مهاجر با سلام

آیا تولیدات ایران خودرو همان روزی 50 عدد است .

اگر آمار دقیقی از تولیدات دارید لطف کنید مارا با خبر کنید . چون شهرستانی هستیم ودسترسی درست وحسابی

نداریم دیگر هیچ کس در ایران خودروی ایران حرف راست نمی زند حدود نه ماه است که همش به ما قول دروغ میدهند

با تشکر کرامت

کرامت خان متاسفانه بعد از صحبتهای دروغ مسئولان ایرانخودرو و قول مبنی بر افزایش تیراژ به 100 دستگاه در روز تولید از روزی 50 تا به روزی 30 سپس 25 و بعد 20 و دیروز به 15 عدد کاهش یافت.
تیراژ پارس خودرو نیز از روزی 80 تا به تعداد 50 عدد در روز کاهش یافته است.

تولید تا ابتدای16/05/1387________ 9478 عدد
تولید تا ابتدای16/05/1388________ 2443 عدد
تولیددر ماه جاری 330 عدد

Shahzadeh kocholoo
8 August 2009, 10:03 AM
میشه یکی از دوستان قیمت slx تو بازار و قیمت کارخانه رو بگه !
بسه من که 13380 تومن در اومده !(با تبدیل کردن ) تازه منت گذاشتند که 400 تومان تخفیف دادیم بابت تبدیل !
یعنی قیمت slx کار خانه 13380 +400 =13780 ؟؟؟؟؟
بعد lp 13900؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

rahimicar
8 August 2009, 12:29 PM
میشه یکی از دوستان قیمت slx تو بازار و قیمت کارخانه رو بگه !
بسه من که 13380 تومن در اومده !(با تبدیل کردن ) تازه منت گذاشتند که 400 تومان تخفیف دادیم بابت تبدیل !
یعنی قیمت slx کار خانه 13380 +400 =13780 ؟؟؟؟؟
بعد lp 13900؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز ماشینو تحویل گرفتی ؟ کی و از چه راهی؟
من هم 6/5/88فتم و با 1490000تومن تبدیل به ای 2 اس ال ایکس کردم تحویل 20 روزه که نهایتا 12190000تومن پرداختی من بود(250000تخفیف+730000سود تاخیرتا 20/5/88+1490000پرداختی 6/5/88+10700000پرداختی بهمن 87)

mohandes_mahvash
8 August 2009, 12:31 PM
دوست من اینقدر تعداد نظرات و تشکرها برای پستهای بنده کم بود که دیگه انگیزه ای برای گرفتن خبرهای جدید ندارم.در صورتیکه استقبال از نوشته ها حداقل به 10 نظر برسد هر روز آخرین آمار را براتون می نویسم.در مورد خودروهای تحویل نشده و معوقه ایرانخودرو در حال حاضر به 2500 عدد رسیده است.

کرامت خان متاسفانه بعد از صحبتهای دروغ مسئولان ایرانخودرو و قول مبنی بر افزایش تیراژ به 100 دستگاه در روز تولید از روزی 50 تا به روزی 30 سپس 25 و بعد 20 و دیروز به 15 عدد کاهش یافت.
تیراژ پارس خودرو نیز از روزی 80 تا به تعداد 50 عدد در روز کاهش یافته است.

تولید تا ابتدای16/05/1387________ 9478 عدد
تولید تا ابتدای16/05/1388________ 2443 عدد
تولیددر ماه جاری 330 عدد

مهاجر جان سلام من بعد از پنجاه و خورده ای روز اولین باریه که تونستم سایتو باز کنم و login بشم. اولین کارم هم زدن thanks برای شما و آمار شما بود. بازم ازتون ممنونم.

mohandes_mahvash
8 August 2009, 12:33 PM
من هم 6/5/88فتم و با 1490000تومن تبدیل به ای 2 اس ال ایکس کردم تحویل 20 روزه که نهایتا 12190000تومن پرداختی من بود(250000تخفیف+730000سود تاخیرتا 20/5/88+1490000پرداختی 6/5/88+10700000پرداختی بهمن 87)

نه اینجوری که شما قیمت دادید نیست. احتمالا اینها یه سودی هم برای اون دو تا چک که میگیرن حساب میکنن. یعنی خودشون فکر میکنن که ماشینو با تخفیف دارن میفروشن. البته ثبت نام شما هم مثل من تحویل خرداده (اگه اشتباه نکنم) ،که نوشته با وام قرض الحسنه . ولی مثل اینکه با تبدیل کردن ، قرض الحسنه بودن وام هم مالیده میشه. من تبدیل نکردم و به هیچ وجه هم حاضر نیستم بکنم. یا نباید ثبت نام میکردن یا باید ماشینو بدن.

rahimicar
8 August 2009, 12:38 PM
دوست گرامی ثبت نام بنده ایرانخودرو و تحویل فوری ای 1 در فروردین بودم و در مرداد ماه تبدیل به ای 2 اس ال ایکس با همان مبالغ قید شده کردم.البته این مدل با مدل lp یا تمام فول فرق داره که نمونه ان رینگ آلومینیومی ، CD شیشه بالابر برقی عقب و کیسه هوای سمت راست ندارد.

پژوهشگر
8 August 2009, 01:08 PM
سلام دوستان

من پنجم مرداد رفتم نمایندگی و برای فروش نقدی E2+LP نوک مدادی پول ریختم که 13،900 در وجه پارس خودرو بود و 350 در وجه نمایندگی. قرار بود 10 روزه تحویل بدن که فعلاً خبری نیست و امروزم گفت که هنوز تخصیص نخورده :icon_redf این سایت پیگیری قراردادهای پارس خوردو هم که اصلاً صفحه باز نمیکنه.
اساتیدی که مطلع هستند بگن تا چه حد سرکاریم؟

mohandes_mahvash
8 August 2009, 01:27 PM
دوست گرامی ثبت نام بنده ایرانخودرو و تحویل فوری ای 1 در فروردین بودم و در مرداد ماه تبدیل به ای 2 اس ال ایکس با همان مبالغ قید شده کردم.البته این مدل با مدل lp یا تمام فول فرق داره که نمونه ان رینگ آلومینیومی ، CD شیشه بالابر برقی عقب و کیسه هوای سمت راست ندارد.

دوست عزیزم تفاوت مدلها و حدود قیمتها رو تقریبا همه میدونن. شما که تحویل فروردین بودی خیلی حیف شد که تبدیل کردی. مال شما رو فکر میکنم حداکثر تو شهریور میدادن. تفاوت قیمت e1 کارخونه با بازار خیلی بیشتره. به هر حال امیدوارم زودتر تحویل بگیری و چرخش برات بچرخه.

rahimicar
8 August 2009, 01:38 PM
دوست عزیز تقریبا 90درصد تولیدشون ای2 ال پی بود .ثانیا از طریق نمایندگی با فروش ایرانخودرو همانگی شد . تقریبا تحویل در هر دوصورت یک زمان بود . سوم اینک این ماشین با این لاشه ای که داره حتما ترمزABS میخواد . اگه مدل ای 1 تحویل میگرفتم تقریبا 350000 سود میدادند ولی ای 2 اس ال ایکس 730000 تخفیف داشت

moje90
8 August 2009, 02:43 PM
سلام دوستداران تندر :icon_winkما در بهمن 87 از پارس خودرو یک تندر e1+cp ثبت نام کردیم(تحویل خرداد88) حالا بعد از 2ماه تاخیر تازه دعوتنامه اومده و ما به التفاوت را هم دادیم که 2روز پس از واریز وجه در سایت پارس خودرو (پیگیری قرارداد مشتری) وضعیت از پیش نویس به صدور دعوتنامه تبدیل شد ولی حالا بعد از 2هفته دوباره میزنه پیش نویس قرارداد به نظر شما چرا اینجوریه؟؟؟؟؟؟؟؟

mohajer_137860
8 August 2009, 08:37 PM
شنبه 17 مرداد 1388

رويداد-
مدیرعامل ایران خودرو:
تندر را به پارس خودرو نمی‌دهیم

واحد مرکزی خبر- مدیرعامل ایران‌خودرو با بیان اینکه این شرکت منابع اقتصادی خوبی برای تامین نقدینگی دارد، شایعه احتمال ورشکستگی ایران‌خودرو را تکذیب کرد. </B>
جواد نجم‌الدین گفت: از یک‌هزار‌میلیارد تومان تسهیلات بانکی که در شورای پول و اعتبار تصویب شده، 100‌میلیارد تومان واریز شده است و 500‌میلیارد تومان آن نیز تا دو روز آتی و بقیه هفته آینده پرداخت خواهد شد.
نجم‌الدین با تاکیدبر اینکه ایران‌خودرو در آینده هیچ گونه مشکل نقدینگی نخواهد داشت، درباره بدهی این شرکت به شبکه بانکی گفت: در همه شرکت‌های خودروسازی معتبر جهان، 70‌درصد فروش سال به صورت سرمایه در گردش از بانک‌ها تامین می‌شود که در ایران‌خودرو کمتر از 50‌درصد است. وی درباره برخی اخبار و شایعه‌ها مبنی بر بدهی بیش از 5‌هزار میلیارد تومانی ایران‌خودرو به شبکه بانکی گفت: این موارد صحت ندارد.
وی همچنین در زمینه بدهی ایران‌خودرو به قطعه‌سازان نیز اظهار داشت: با دریافت تسهیلات بانکی در چند روز آینده روند پرداخت به قطعه‌سازان منظم‌تر خواهد شد و تا اوایل مهرماه به روال عادی بازمی‌گردد. نجم‌الدین درباره انتشار خبر در آستانه ورشکستگی قرار گرفتن ایران‌خودرو تصریح کرد: 100‌درصد تکذیب می‌کنم، چون اصلا در شرایط ورشکستگی نیستیم. مدیرعامل ایران‌خودرو گفت: «ورشکسته» به شرکتی اطلاق می‌شود که زیان انبوه آن از 50‌درصد سرمایه‌اش بیشتر باشد که در این شرکت مصداق ندارد. نجم‌الدین درباره ارتباط پایگاه‌های داخل و خارج ایران‌خودرو با زیان دهی این شرکت گفت: هیچ سایتی را تعطیل نمی‌کنیم بلکه به دنبال سودآوری و بهره‌وری بیشتر آنها هستیم. نجم‌الدین با بیان اینکه در نیمه دوم سال نیز 20‌درصد افزایش تولید خواهیم داشت، گفت:‌ میانگین فروش روزانه شرکت 20 تا 22‌میلیارد تومان است. مدیرعامل ایران‌خودرو به سهامداران این شرکت اطمینان داد ضرر نخواهند کرد چون در 4 ماه نخست امسال تولید و فروش شرکت 15‌درصد بیشتر شده است.وی در زمینه آینده تولید در ایران‌خودرو نیز گفت: تولید پژو 206 و پژو پارس را که طراحی آن داخلی است و استاندارد بالا و محبوبیت بیشتری دارد، به روزانه یک‌هزار دستگاه می‌رسانیم.
نجم‌الدین درباره تمرکز تولید تندر-90 در یکی از شرکت‌های ایران‌خودرو یا پارس خودرو گفت:‌ برنامه‌ای نداریم و قبول هم نداریم که اگر در یک کارخانه تولید شود، اقتصادی‌تر خواهد بود. وی افزود: با افزایش تولید تندر-90 در ایران‌خودرو، تولید این محصول سودآورتر خواهد شد.
مدیرعامل ایران‌خودرو با اشاره به طرح این شرکت برای ارتقای خدمات پس از فروش هم گفت:‌ طرح‌های مفصلی داریم که «طرح 22» یکی از آنها است. وی خاطرنشان کرد:‌ در اجرای این طرح نمایندگی‌های ایران‌خودرو در 22 استان ارزیابی می‌شوند و با هر نمایندگی که نتواند به خوبی خدمات‌رسانی کند، برخورد می‌شود. </B>

آغاز جشنواره فروش ايران خودرو

ايسنا - همزمان با ميلاد با سعادت حضرت مهدي (عج) جشنواره فروش تابستانه‌ محصولات ايران‌خودرو با شرايط ويژه آغاز شد. </B>
محصولات ايران‌خودرو در اين ايام با تخفيف در اختلاف قيمت رنگ و كاهش سود پرداخت‌هاي اقساطي به بازار عرضه مي‌شود.
در برنامه ايران‌خودرو اعلام شده كه استفاده‌كنندگان از تسهيلات بانكي در فروش فوق مي‌توانند محصولات ايران‌خودرو شامل گرندويتارا، پارس، پژو 405، پژو 206، سمند LX و پژو روآ را خريداري كنند. البته مانند فروش‌هاي قبلي در اين فروش نيز خبري از فروش تندر-90 نيست.
تمامي محصولات ياد شده به شيوه‌ نقدي، اقساطي و تحويل فوري قابل‌عرضه خواهد بود؛ در شيوه‌ فروش اقساطي خودروي سوزوكي گرندويتارا با چهار چك، سمند LX، سرير و سورن با سه چك، پژو پارس و پژو 206 با دو چك و پژو روآ با چهار چك قابل‌خريداري هستند. البته 50‌درصد از مبلغ خودرو به صورت نقدي و 50‌درصد نيز به صورت اقساطي دريافت مي‌شود. خودروهاي سفارشي گروه سمند و پژو نيز در فروش ويژه ايران‌خودرو به صورت نقد و اقساط به فروش مي‌رسد و محصولات ياد شده با بيمه‌ شخص ثالث قيمت‌گذاري شده‌اند. همچنين در فروش ويژه ايران‌خودرو نكته جالب قرار گرفتن پژو پارس ELX با قيمت 21‌ميليون و 430‌هزار تومان است. البته محصولات ديگر ايران‌خودرو كه تا پيش از اين، كمتر عرضه مي‌شد در اين فروش وجود دارند. با توجه به تعطيلات تابستاني ايران‌خودرو در هفته‌ آينده نمايندگي‌هاي فروش ايران‌خودرو آماده فروش محصولات اين شركت هستند و فروش ويژه ايران‌خودرو تا پايان مردادماه ادامه خواهد داشت.

تندر-90 در مجموع افت تولیدی حدودا 6/60‌درصدی را طی 4 ماه نخست امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به خود مي‌بیند. این محصول در ایران‌خودرو‌، افت تولید 77‌درصدی و در پارس خودرو، کاهشی 41‌درصدی را طی 4 ماه نخست امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته‌، تجربه کرده است که این موضوع نشان از وضعیت نابسامان تولید این فرانسوی پرحاشیه دارد. روند بسیار کند تامین قطعات این محصول فرانسوی که ناشی از بدهی سنگین خودروسازان‌، به خصوص ایران‌خودرو است سبب شده تا تیراژ تولید تندر-90 کماکان در حدی غیر اقتصادی و اندک باقی مانده و به رقم مناسب و درخوری نرسد.طبق آمار سازمان گسترش‌، ایران‌خودرو طی 4 ماه نخست امسال تنها 2 هزار و 112 دستگاه تندر-90 را به تولید رسانده و پارس خودرو نیز در بازه زمانی مذکور 4 هزار و 452 دستگاهی را از خود به جا گذاشته است.

Shahzadeh kocholoo
8 August 2009, 11:00 PM

من که تحویل نگرفتم هنوز ! چه رنگی نوشتی ؟
مال من تو سایت وضعیت قردادو زده نرمال ! مال شما هم نرمال زده؟

rahimicar
9 August 2009, 08:11 AM
من که تحویل نگرفتم هنوز ! چه رنگی نوشتی ؟
مال من تو سایت وضعیت قردادو زده نرمال ! مال شما هم نرمال زده؟
سلام دوست عزیز.وضعیت قرارداد من بدون اعتبار است . به سازمان فروش هم زنگ زدم و جویای این وضعیت شدم که گفتند نرمال و غیر فعال و بدون اعتبار همه یه معنی داره .و این ایتمها توسط نمایندگی ها در موقع ثبت نام اول در سیستم ثبت میشه . سریال قرارداد رو دادم گفتند پرونده شما در اداره مالی برای کنترل فیش پرداختی و وصول آن چک میشه ........رنگ هم نقره ای است

Shahzadeh kocholoo
9 August 2009, 09:13 AM
سلام دوست عزیز.وضعیت قرارداد من بدون اعتبار است . به سازمان فروش هم زنگ زدم و جویای این وضعیت شدم که گفتند نرمال و غیر فعال و بدون اعتبار همه یه معنی داره .و این ایتمها توسط نمایندگی ها در موقع ثبت نام اول در سیستم ثبت میشه . سریال قرارداد رو دادم گفتند پرونده شما در اداره مالی برای کنترل فیش پرداختی و وصول آن چک میشه ........رنگ هم نقره ای است

سلام
احتمالا مال شما رو زود تر از من می دن من سفید نوشتم !
خبری شد به منم بگو !:icon_razz

راستی با این شماره ها تماس گرفتی :44934071
48904848

rahimicar
9 August 2009, 10:52 AM
[quote=Shahzadeh kocholoo;736946]سلام
احتمالا مال شما رو زود تر از من می دن من سفید نوشتم !
خبری شد به منم بگو !:icon_razz
ok بروی چشم:icon_wink

rahimicar
9 August 2009, 11:14 AM
دو خودروسازبزرگ کشورمان به تعطیلات تابستانی رفتند. ایران خودرو و سایپا دو شرکت خودروساز مطرح در خاورمیانه از روز پنج شنبه به تعطیلات تابستانی رفتند.

هر چند واحدهای فروش دو شرکت، پاسخگوی مشتریان خواهند بود، اما تولید به‌طور کامل متوقف خواهد شد. هر ساله همزمان با تعطیلات تابستانی دو شرکت و توقف خطوط تولید و همچنين ازدیاد مسافرت‌های بین شهری قیمت خودرو نیز سیر صعودی پیدا می‌کند، به‌طوری‌که تابستان امسال هم از این امر مستثنی نبوده و شاهد افزایش قیمت برخی از خودروها هستیم.
طبق روال هر سال، تعطیلات تابستانی دو شرکت خودروساز به مدت یک هفته است، این در حالی است که در مدت مذکور که خطوط تولید متوقف می‌شود، کار تعمیر و نگهداری قالب‌ها و سیستم‌ها صورت مي‌گیرد. حال این سوال مطرح است که خودروسازها چگونه برنامه‌ريزي عقب مانده را جبران مي‌کنند. در ایران خودرو قبل از تعطیلات ظرفیت تولید روزانه، یک‌هزار و 500 دستگاه خودرو است که بعد از تعطیلات یک هفته‌ای، ظرفیت افزایش یافته و به روزی دوهزار و 500 دستگاه افزایش پیدا مي‌کند.
سیر صعودی تولید در اواسط تابستان و بعد از تعطیلات خودرویی‌ها تا پایان سال ادامه خواهد یافت. سال گذشته یک میلیون و 301هزار دستگاه خودرو تولید شد که برای امسال نیز توليد تا سقف یک و نیم میلیون خودرو پیش‌بینی شده است.

محمود86
9 August 2009, 12:10 PM
سلام
از دوستانی که خودرو تحویل گرفتند یک سوال داشتم.
تقریبا چند روز بعد از تحویل خودرو کارت ماشینتون حاضرشد؟ کجا تحویل دادند؟
من 21خرداد ماشینو از پارس خودرو تحویل گرفتم و یک هفته بعدش پلاک، سند و دفترچه گارانتیش حاظر شد. حدود دو هفته پیش هم کارت سوخت اومد در خونه. اما هنوز از کارت ماشین خبری نیست. کسی میدونه کجا باید مراجعه کنم؟

kami786
9 August 2009, 01:51 PM
دوست عزیز
کارت خودرو هم یه چند روزی اینور یا اونور باید می آمده دستتون
برای من که تقریبا همزمان با کارت سوخت اومد.
با پست میاد در خونه. شاید خونه نبودید و در اداره پست محلتون هست
بنظر من یه تماس با دفتر پست محلتون بگیرید ان شاء الله که به نتیجه می رسید

setareh_54
10 August 2009, 02:02 PM
سلام دوستاندوستانی که تبدیل کردن باید بگم منهم بعد از کلی کلنجار رفتن مجبور شدم تبدیل کنمشنبه یک سر رفتم سراغ نمایندگی علت عدم تغییر وضعیت قرار داد را پرسیدم و زمان تحویل را , بعد از تماس با کارگزار اعلام شد ماشین ثبت نامی چون سفید می باشد سفید فعلا نداریم معلوم هم نیست کی بیاد دوباره روی خط تولید هر رنگی غیر از سفید در خدمت هستیم قرار شده دوباره شنبه تماس بگیرم رنگ را عوض کنیمموندم مشکی بگیرم یا نقره ای از دوستان کسی هست که تحویل گرفته باشد ماشین را تبدیلی هااااااااااا

rahimicar
10 August 2009, 04:38 PM
سلام دوستاندوستانی که تبدیل کردن باید بگم منهم بعد از کلی کلنجار رفتن مجبور شدم تبدیل کنمشنبه یک سر رفتم سراغ نمایندگی علت عدم تغییر وضعیت قرار داد را پرسیدم و زمان تحویل را , بعد از تماس با کارگزار اعلام شد ماشین ثبت نامی چون سفید می باشد سفید فعلا نداریم معلوم هم نیست کی بیاد دوباره روی خط تولید هر رنگی غیر از سفید در خدمت هستیم قرار شده دوباره شنبه تماس بگیرم رنگ را عوض کنیمموندم مشکی بگیرم یا نقره ای از دوستان کسی هست که تحویل گرفته باشد ماشین را تبدیلی هااااااااااا

فعلا کاخونه و خطوط تولید 2 هفته تعطیل است حضرات رفتند تعطیلات تابستونی........:icon_sad:
اگر در مرداد تبدیل کردی و در قرارداد تحویل 20 روزه است ، فکر میکنم تا 200 روز باید صبر داشته باشی:icon_cry:
در حال حاظر تعداد خیلی محدود E2 LP خاکستری دارن که خیلی از اونها خودرو های امانی نمایندگی هاست و اگه بخواهی تبدیل کنی 14و نیم ملیونی براتون آب میخوره .................:icon_bigg

Shahzadeh kocholoo
10 August 2009, 10:58 PM

بنظر من یکم صبر کن سفید بگیر مثل من !
مشکی با کوچکترین خشی تابلو میشه !
نقره ای هم که.........
چندم تبدیل کردی؟
16 تا 23 خط تولید تعطیله !

setareh_54
11 August 2009, 08:23 AM
قابل توجه دوستانبلی تا شنبه ایران خودرو در تعطیلی استولی کارگزار نمایندگی اعلام کرد اگر غیر از سفید می خواهی بگو تبدیل رنگ کن برات امروز ردیف کنمالبته باید بگمگفتم فقط رنگ مشکی موجود است slxرنگ سفید رنگ متفاوتی و وارداتی هست متاسفانه تیراژ تولید رنگ سفید کم هستبلی تو 7 مرداد تبدیل کردم به slx

Shahzadeh kocholoo
12 August 2009, 11:18 PM
اینجام همه رفتن تعطیلات نه !!

hmdz
13 August 2009, 12:06 PM
من 5 مرداد پازس خودور e2 lp ثبت نام کردم اما با وجود علاقه خیلی خیلی زیاد به تندر به خاطر مشکل کمبود قطعات و خدمات پس از فروش بسیار ضعیف با وجود گذشت دو سال از شروع تولید تندر ، حواله خودرو خود را با اندکی سود فروختم.
متاسفانه روند تولید تندر و تامین قطعه آن بسیار کند و ضعیف پیش میرود و روز به روز هم از سوی دو خودرو ساز از این خودرو زده و قطعات آشغال ایرانی جایگزین می کنند.
باز هم برای افرادی که خدمات پس از فروش برای آنها مهم نیست با توجه به قیمت تندر 90 بهترین انتخاب است!

llllsaeidllll
13 August 2009, 08:29 PM
حالا چرا کسی نظری نمیده ؟
هرکس تندر تبدیلیش را تحویل گرفت ندا بده ببینیم چطوریه

alzi1982
13 August 2009, 10:37 PM
به نظر من که تبدیل اصلا به صرفه نیست
تفاوت قیمت e1-cp با قیمت بازارش با حساب کردن تخفیف و خسارت تاخیری که باید بدن , میشه بیشتر از 2 میلیون.
ولی برای خرید مدل e2 - slx باید مثلا من که تحویل اردیبهشت بودم تقریبا 12.5 بدم ( با تخفیفی که میدن) و قیمت بازارش هم بعید میدونم بیشتر از 13.5 باشه.

moje90
13 August 2009, 11:42 PM
سلام دوستان تندر سوار :icon_winkما ثبت نامی بهمن 87 وتحویل خرداد 88 پارس خودرو بودیم و ما به التفاوت را هم دادیم الان تو سایت زده اماده تحویل وحتی پلاک هم صادر شده ولی خبر نمیدن می خواستم بدونم چند روزه ماشینو میدن؟؟؟؟؟؟؟ مدل e1+cp رنگ نوک مدادی:lover:

Shahzadeh kocholoo
13 August 2009, 11:52 PM
سلام دوستان تندر سوار :icon_winkما ثبت نامی بهمن 87 وتحویل خرداد 88 پارس خودرو بودیم و ما به التفاوت را هم دادیم الان تو سایت زده اماده تحویل وحتی پلاک هم صادر شده ولی خبر نمیدن می خواستم بدونم چند روزه ماشینو میدن؟؟؟؟؟؟؟ مدل e1+cp رنگ نوک مدادی:lover:

به نما یندگی مراجعه کن !

سلامی
14 August 2009, 12:29 AM
با سلام
دوست عزیز اگر در تهران بودید یکی دو روز بعد از تخصیص پلاک می تونستید ماشین رو از نمایندگی تحویل بگیرید . ولی شهر های دیگه کمی فرق داره . و مدت زمان انتظار بستگی به مسافت و تعداد ما شینهایی که قرار است به آن شهر حمل شود دارد . همانطور که دوستمون گفتند بهترین راه پیگیری همان تماس با نمایندگی است .
موفق و پیروز باشید .

FISH_FISH
14 August 2009, 01:56 AM
دوستان مدل
ای یک سی پی کهتو نمایهندگی تحویل فوری گیر نمییاد

بیرون ازاد تو چه قیمت هایی میتونم گیر بیارم؟

mohammad1983
14 August 2009, 11:09 AM
سایت Autocapri که قیمت هاش مرتب به روز میشه E1 سی پس رو زده 12900.گرون ترین رنگ و قیمت مربوط به 19 مرداد هست.

http://www.autocapri.com/START/Fa/CarPrice.aspx

Shahzadeh kocholoo
14 August 2009, 03:33 PM
دوستان مدل
ای یک سی پی کهتو نمایهندگی تحویل فوری گیر نمییاد

بیرون ازاد تو چه قیمت هایی میتونم گیر بیارم؟

حدود قیمتش 12400 12500:lover:

nazynabavy
14 August 2009, 09:39 PM
12400

mohajer_137860
15 August 2009, 08:09 AM
شنبه 24 مرداد 1388

محرابیان و تندر 90

گروه خودرو- هر چند قائم مقام شرکت ایران خودرو از منتفی شدن تمرکز تولید تندر90 در یکی از دو شرکت خودروساز خبر داد‌، اما ظاهرا به خواسته وزیر صنایع و معادن تیم کارشناسی بررسی‌کننده تمرکز تولید تندر، همچنان در حال گفت‌وگو با دو شرکت خودرو ساز و تصمیم گیری در این زمینه است‌، چرا که محرابیان تمرکز تولید را در شرایط فعلی بهترین راه‌حل برای برون رفت از بحران این خودرو پر حاشیه می داند‌.

در همین حال یک منبع آگاه در وزارت صنایع به خبرنگار ما گفت‌ كه مسوولان وزارت صنايع و معادن به اين نتيجه رسيده‌اند كه افزايش تيراژ در دوكارخانه به طور همزمان امكان‌پذير نيست. در اين ميان ايران خودرو حدود 70‌ميليارد تومان بدهي از بابت تندر90 به رنوپارس دارد و رنوپارس نيز از پس تامين قطعات به نحو مطلوب به اين شركت بر‌نمي‌آيد، ولي با توجه به كمتر شدن رقم بدهي پارس خودرو به اين شركت روند توليد اين شركت افزايشي بوده است، بنابراین احتمال تولید در پارس خودرو بسیار زیاد است هرچند که چانه زنی دو شرکت در این زمینه ادامه دارد‌.
همچنین روز گذشته خبرگزاری ایسنا نیز در تحلیلی عنوان کردکه رايزني‌هاي پشت پرده‌ هم چنان در خصوص تمرکز تولید بين پارس خودرو وايران خودرو ادامه دارد. چرا كه با تيراژ توليد 30‌هزار دستگاه كنوني در سال، توليد اين خودرو كماكان سود ده نخواهد بود؛ بنابراين اگر توليد آن در يك كارخانه پنج برابر شود - كه چنين تيراژ توليدي در ايران نادر بوده است - توليد آن با قيمت‌هاي كنوني مي‌تواند به يك سود معقول برسد اما از شواهد این طور برمی آید که محرابیان وزیر صنایع دولت نهم تمام توان خود را برای ختم غائله تندر90‌، تا تشکیل کابینه دولت دهم بکار گرفته، تا نمره مثبتي در كارنامه فعاليت خود طي نيمه دوم عمر دولت نهم به جای گذارد‌. محرابیان با ختم به خیر پروژه تندر در دولت نهم به طور حتم نشان خوبی از خود در دوران وزارت به جای خواهد گذاشت هر چند که دخالت‌های بی‌سابقه وی در قیمت‌گذاری تندر‌، این خودرو را در فضا و شرایط متفاوتی قرار داد.

در تازه‌ترین رده‌بندی کیفی خودروهای سواری تولید داخل:
پرايد به جمع خوب‌ها پيوست

حميدرضا بهداد- در تازه‌ترین رده‌بندی سطح کیفی خودروهای سواری داخل، پراید به جمع خودروهای خوب رفت و مزدا3 نیز با سبقت از ماکسیما در صدر جدول قرار گرفت. در این رده‌بندی که از سوی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اعلام شده و متعلق به تیر ماه است، 23 خودرو تحت بررسی کیفی قرار گرفته و نمره منفی بیشتر آنها دراين ماه به‌ حدی چشمگیر و عجیب کاهش یافته است.

رده‌بندی مذکور متعلق به تیر ماه بوده و طی آن مزدا3 در صدر قرار گرفته و پراید 141 همچنان در قعر جدول به سر می‌برد.
ارزیابی تیر ماه نیز مانند ارزیابی ماه‌‌های گذشته، در 9 معیار سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزئینات داخلی و خارجی، صداهای غیرعادی، بدنه، نفوذ آب و رنگ صورت گرفته و 23 خودرو تحت ارزیابی با توجه به نمرات منفی که به دست آورده‌اند، در 3 گروه خیلی خوب، خوب و قابل قبول دسته‌بندی شده‌اند.
به نحوی که خودروهای با امتیاز منفی بین صفر تا 120 در گروه خیلی خوب، بین 120 تا 200 در دسته خوب و بین 200 تا 277 نیز در سبد خودروهای قابل قبول جای گرفته‌اند. در این رده‌بندی‌ها البته خودروهایی که نمره منفی آنها بین 277 تا 410 باشد در گروه حداقل قابل قبول و آنهایی که نمره منفی شان بیش از 410 باشد غیر قابل قبول به حساب آمده و اجازه تولید نخواهند داشت. این در شرایطی است که طی رده‌بندی تیر ماه هیچ یک از 23 خودرو تحت ارزیابی در این 2 گروه قرار نگرفته‌اند.
از نکات جالب رده‌بندی کیفی خودروهای سواری در تیر ماه، می‌توان به صدرنشینی مزدا3 و بالاتر قرار گرفتن این محصول از ماکسیما و همچنین کاهش چشمگیر و عجیب امتیاز منفی تندر-90 اشاره کرد. البته این کاهش چشمگیر نمرات منفی شامل خودروهایی نظیر ریو، سمند، پژو 206 و پژو روآ نیز مي‌شود.
در رده‌بندی تیر ماه خودروهایي مانند بنز، فولکس‌گل و هیوندایی ورنا غیبت دارند، که این عدم حضور احتمالا با تیراژ پایین آنها طی اولین ماه تابستان در ارتباط است.
مزدا 3 جای هم‌وطنش را گرفت
هر چند همواره در غیاب مرسدس بنز، صدرنشینی جدول کیفی خودروهای سواری داخلی به ماکسیما مي‌رسد، اما طی رده‌بندی تیر ماه این چشم‌بادامي‌ ژاپنی جای خود را به هم‌وطنش مزدا 3 داده است؛ مزدایی که در رده‌بندی مذکور 24 امتیاز منفی کسب کرده و در چهار معیار سیستم تعلیق، تزئینات، بدنه و رنگ نمره منفی دارد.
پس از مزدا3، در رده دوم جدول، ماکسیما قرار گرفته و جمع نمرات منفی آن 4/26 است. بالاترین نمره منفی ماکسیما به معیار رنگ آن مربوط و این چشم بادامي‌ژاپنی علاوه بر معیار مذکور در تجهیزات الکتریکی، تزئینات و بدنه نیز امتیاز منفی به خود می‌بیند.اما رده‌‌های سوم و چهارم جدول رده‌بندی تیر ماه را فرانسوی‌‌ها به اشغال خود درآورده‌اند؛ به نحوی که مگان با کسب امتیاز منفی در چهار معیار ترمز، تزئینات، بدنه و رنگ، سوم شده و سیتروئن زانتیا نیز که علاوه بر چهار معیار مذکور، در سیستم تعلیق و موتور نیز نمره منفی کسب کرده، چهارم شده است.
بالاترین نمره منفی مگان با معیار تزئینات و بیشترین امتیاز منفی زانتیا نیز با بخش بدنه در ارتباط است.
پس از این دو فرانسوی، در حالی جایگاه پنجم جدول به گراند ویتارا اختصاص یافته که این مونتاژی ایران‌خودرو خراسان 8/33 امتیاز منفی به دست آورده و بالاترین نمره منفی آن نیز به طور مشترک با معیارهای تزئینات و بدنه در ارتباط است.
تندر-90 بهتر شد
آن طور که در ارزیابی کیفی خودروهای سواری در تیر ماه آمده، نمره منفی تندر-90 در هر 2 شرکت ایران‌خودرو و پارس خودرو بیش از 50 واحد کاهش یافته است؛ به نحوی که تندر پارس‌خودرو با امتیاز منفی 5/37 در جایگاه ششم و همتای ایران‌خودرویی آن نیز با نمره منفی 9/37 در رده هفتم قرار گرفته است.
این در شرایطی است که تندر پارس‌خودرو در معیارهای تجهیزات الکتریکی، تزئینات، صداهای غیرعادی، بدنه و رنگ نمره منفی به دست آورده، اما همتای ایران خودرویی‌اش در معیار‌‌های سیستم تعلیق، ترمز، تزئینات، بدنه و رنگ حائز نمره منفی شده است. بالاترین نمره منفی هر دو تندر به معیار تزئینات مربوط می‌شود؛ اما پس از تندر-90، جایگاه‌‌های هشتم و نهم جدول به پژو 206‌‌‌هاچ بک و صندوق‌دار اختصاص یافته است.
206‌‌هاچ‌بک 5/39 امتیاز منفی دارد و مدل صندوق‌دار این خودرو نیز نیم امتیاز منفی بیشتري کسب کرده است. بالاترین امتیاز منفی 206‌‌‌هاچ‌بک به معیار تزئینات و بیشترین نمره منفی 206 صندوق‌دار نیز به بخش بدنه مربوط است.
رکورد جالب آوانته
رده یازدهم جدول رده‌بندی در شرایطی به آوانته رسیده که این محصول کره‌ای رکوردی جالب را از خود به جا گذاشته و طی آن تنها در 2 معیار رنگ و بدنه امتیاز منفی به دست آورده است. این موضوع، نکته‌ای منحصر‌به‌فرد در میان 23 خودرو تحت ارزیابی کیفی تیر ماه محسوب می‌شود. آوانته البته به همراه سایپا 141 بیشترین نمره منفی را در معیار رنگ میان 23 خودرو تحت ارزیابی تیر ماه به دست آورده‌اند.
اما مونتاژی کر‌ه‌ای سایپا نیز طی رده‌بندی تیر ماه با کاهش چشمگیر نمره منفی روبه‌رو شد. ریو پس از هیوندایی آوانته در جایگاه دوازدهم قرار گرفته و آخرین خودرو خیلی خوب جدول به حساب می‌آید، البته اين‌خودرو در تمام معیارها امتیاز منفی داشته و بالاترین آن به طور مشترک با 2 بخش سیستم موتور و بدنه در ارتباط است.
ورود پراید به جمع خوب‌ها

http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1870/16-01.JPG

رده‌‌های سیزدهم تا نوزدهم جدول رده‌بندی خودروهای داخلی تیر ماه در حالی به خودروهای خوب اختصاص یافته که پراید132 و صبا نیز در این جمع دیده می‌شوند.
پرچم‌داری گروه خوب‌‌ها در حالی به سمند رسیده که این محصول در تمام معیارها نمره منفی کسب کرده و بالاترین آن نیز با بخش تزئینات در ارتباط است. پس از سمند نیز پژو پارس تولید مرکز قرار دارد که این محصول نیز در تمام معیارها حائز امتیاز منفی شده است.
همتای خراسانی پارس نیز که پانزدهمین عضو جدول لقب گرفته، در همه معیارها نمره منفی داشته و بیشترین امتیاز منفی‌اش را مانند پارس تولید مرکز در معیار تزئینات به دست آورده است.
از پارس که بگذریم در رتبه‌‌های بعدی به پژو 405 مرکز و خراسان می‌رسیم. این محصول قدیمي ‌ایران‌خودرو، در نوع تولید مرکز خود 143 امتیاز منفی به دست آورده و نوع خراسانی آن نیز 9/142 نمره منفی کسب کرده است. بالاترین نمره منفی 405 مرکز به معیار بدنه و بیشترین امتیاز منفی همتای خراسانی آن نیز به بخش تزئینات مربوط می‌شود؛ اما دو رده انتهایی خودروهای خوب تیر ماه در شرایطی به پراید اختصاص یافته که این محصول همواره طی رده‌بندی‌‌های قبلی در سطح کیفی قابل قبول و حتی پایین‌تر قرار می‌گرفت. پراید 132 که هجدهم شده در تمام معیارها نمره منفی دارد و بالاترین امتیاز منفی‌اش با معیار بدنه در ارتباط است و پراید صبا نیز که در رده نوزدهم جای گرفته بیشترین نمره منفی‌اش را در همین معیار به خود می‌بیند.
تجهیزات الکتریکی بد پراید پارس خودرو
جایگاه بیستم جدول در شرایطی به پراید پارس خودرو اختصاص یافته که این محصول بالاترین نمره منفی را در معیار تجهیزات الکتریکی بین کل خودروهای تحت ارزیابی تیر ماه کسب کرده است.
پراید پارس خودرو در تمام معیار‌‌ها نمره منفی دارد و بیشترین آن نیز به بخش بدنه مربوط می‌شود. این محصول فاصله چندانی با صعود به جمع خوب‌‌ها ندارد. پس از این محصول، پژو روآیی قرار گرفته که در تمام معیارها نمره منفی دارد و در 2 بخش سیستم تعلیق و موتور بالاترین نمره منفی را بین 23 خودرو تحت ارزیابی تیر ماه به خود اختصاص داده است. بیشترین امتیاز منفی روآ به معیار بدنه مربوط می‌شود.
نسیم رکورددار منفی‌ها
کسب بالاترین امتیاز منفی در 4 معیار ترمز، تزئینات، صداهای غیرعادی و بدنه در بین 23 خودرو تحت ارزیابی کیفی تیر ماه، سبب شد تا رکورد کسب امتیاز منفی در اولین ماه تابستان به پراید نسیم اختصاص یابد. نکته جالب در مورد نسیم اینکه این محصول در معیار رنگ نمره منفی داشته و از این حیث بهترین است. نسیم البته در 2 معیار سیستم موتور و تجهیزات الکتریکی نیز نمره منفی ندارد.قعر جدول رده‌بندی کیفی خودروها نیز طبق معمول ماه‌‌های گذشته به سایپا 141 اختصاص یافته و این محصول در رنگ و نفوذ آب بالاترین نمره منفی را میان کل خودروهای تحت ارزیابی تیر ماه به خود می‌بیند. بیشترین نمره منفی سایپا 141 به بخش تزئینات مربوط می‌شود.

http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1870/16-01.JPG

mehdi1431
15 August 2009, 11:37 AM
با سلام
بنده بهمن ماه گذشته 1 دستگاه E1+CP از شرکت پارس خودرو ثبت نام کردم . هنوز حتی از دعوت نامه هم خبری نیست!!!!ظاهرا دوستان دیگری هم هستند که شرایطشان مانند من باشد. اگر خبری شد لطف کنید اطلاع دهید.
با نمایندگی تماس گرفتم گفتند به ما هم اعلام شده که شما را نگه داریم ( یعنی دست به سر کنیم )!!! با کارخانه تماس گرفتم بعد از کلی بحث گفتند صبر بهترین کار است!! به نظر شما انصراف بدهم بهتر نیست!!! برای پیش خرید از خودروسازان ایرانی باید صبر ایوب داشت و وقت آزاد!!!:icon_cry:

Shahzadeh kocholoo
15 August 2009, 10:37 PM
مسخره کردن مارو ....
امروز بعد از 20 تا زنگ آخر سر جواب اینو دادن که در حال چک کردن واریزیها هستیم !
میگم ماشینو کی میدین میگه نیمه دوم شهریور ماه !
(اینم از تبدیلو تحویل 20 روزه احتمالا همون تحویل 200 روزه بوده )
آقای مهاجر جان من با این شماره ها تماس داشتم
48904891 بازرسی
82271 اطلاعات ایران خودرو
82277 امور مشتریان
48904848 جواب نمی داد
44934071 فکسه
44982401-3 جواب نمی داد

بنظر شماشماره ی دیگه ای هست بسه پیگیری؟

agha amoo
16 August 2009, 02:18 AM
سلام دوستان ...ظاهرا ÷ارس خودروام شده مثل ایران فرقون........من ثبت نامی اسفند تحویل مردادم....e1+cp ولی هیچ خبری نیست:icon_bigg....کسی خبری چیزی داره زحمت بکشه ما رو هم در جریان بزاره.mer30

setareh_54
16 August 2009, 08:19 AM
مسخره کردن مارو ....
48904891 بازرسی
82277 امور مشتریان
48904848 جواب نمی داد
44934071 فکسه
44982401-3 جواب نمی داد

دوست عزیز
با سلام منهم مثل شما هستم دیروز هرچه قدر زنگ زدم اون 4848 برنمی داشت ظاهرا اینجوری است من میگم بیاید روز باهم جمع بشیم بریم ایران خودرو یا کمیسون صنایع مجلس حتما تاثیر گذار خواهد بود متاسفانه الان دسترسی به کمسیون صنایع مجلس نیست چون تعطیل هستند ولی باید پیگیر بود
به ما که گفتن چون رنگ سفید نداریم به خاطر ان نمی دیم
راستی وضعیت قرار داد شما چی شده تغییر پیدا کرده یا نه
اینها کلا دروغ گو هستند حتی تیپ 2 هم ندارن چه برسد به تیپ 1
شما که عرضه تولید ندارید چرا خط تولید اوردید

omidadiban
16 August 2009, 08:50 AM
سلام دوستان
يه مدتي است احساس مي شه دوستان كم لطف شدن اون شور وشوق قبلي رو براي پيگيري رو ندارن من پيشنهاد مي كنم دور جديد نامه نگاري و پيگيري از سازمانهاي ذيربط رو شروع كنيم (صداي مشتري ايران خودرو:02182277) نمي شه كه اين وضع ادامه پيدا كنه من بررسي كردم بعد از تحويل انگشت شمار اوايل تير دوباره تحويل متوقف شده با اين وضع تا آخر پاييز يا حتي سال هم كار داريم چون اينا اون مقدار كمي هم كه توليد مي كنن E2هستش

rahimicar
16 August 2009, 08:52 AM
مهاجر عزیز سلام
با توجه به تعطیلات تابستانی ایرانخودرو آماری از شروع کار و تولید رو بی زحمت برای دوستان زحمت بکشید . ممنون
تبدیل تندر ای 1 به ای 2 و تحویل 20 روزه در مرداد ماه خبری نیست؟ کسی تحویل نگرفته؟..........

Shahzadeh kocholoo
16 August 2009, 09:30 AM
دوست عزیز
با سلام منهم مثل شما هستم دیروز هرچه قدر زنگ زدم اون 4848 برنمی داشت ظاهرا اینجوری است من میگم بیاید روز باهم جمع بشیم بریم ایران خودرو یا کمیسون صنایع مجلس حتما تاثیر گذار خواهد بود متاسفانه الان دسترسی به کمسیون صنایع مجلس نیست چون تعطیل هستند ولی باید پیگیر بود

نه والا قرار داد منم زده نرمال مانده حساب مشتری 13380
بمن نگفت بسه رنگ سفیده تاخیر !
گفت تا کاراتون انجام بشه ( احتمالا نیمه دوم شهریور به بعده )

setareh_54
16 August 2009, 01:21 PM
نه والا قرار داد منم زده نرمال مانده حساب مشتری 13380
بمن نگفت بسه رنگ سفیده تاخیر !
گفت تا کاراتون انجام بشه ( احتمالا نیمه دوم شهریور به بعده )

دوست عزیز
و دوستان گرامی
نمی دونم اونها سرکارم گذاشتن یا واقعا اینجوری است
دوسه روز است مخ نمایندگی راخوردم الان هم زنگ زد خود نمایندگی گفت کارگزارش اعلام کرده سفید موجود نیست اگر می خواد براش مشکی بزنیم منهم به خاطر اینکه نکنه دوباره سرکار باشیم با این شرط رنگ مشکی یعنی تحویل خودرو قبول کردم
حالا باید تا اخر هفته صبر کنم به بینم چی میشود دعوت نامه جهت تحویل خودرو می اد برام یا نه
ولی کارگزار گفت مشکلی نیست

drnariman
16 August 2009, 05:31 PM
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1870/16-02.jpg
دوست عزیز mohajer_137860 (http://www.phallz.com/vbulletin/member.php?u=113001)

پست شما چه ربطی به این تاپیک دارد ؟!!! لطفا درباره موضوع تاپیک پست بزنید .

mohajer_137860
16 August 2009, 07:32 PM
پست شما چه ربطی به این تاپیک دارد ؟!!! لطفا درباره موضوع تاپیک پست بزنید .[/QUOTE]

دوست گرامی از آنجاییکه تاخیر ایرانخودرو باعث ناراحتی و گرفتاری بسیاری شده است و خیلی از بچه ها در مورد شرایط تبدیل و اینکه آیا ارزش دارد لوگان را به سایر تولیدات ایرانخودرو تبدیل کنند یا خیر میپرسند ، این رده بندی یک راهنما در مورد آن است.لازم به ذکر است قیمت روز تندر هم با توجه به شرایط تحویل خودروسازها در این پست بود تا دوستان تصمیم بگیرند ( با توجه به شرایطشان ) و صبر برای این خودرو را ارزیابی کنند.

متاسفانه ایرانخودرو در این دو روز کاری حتی یکدونه هم تولید نکرده است.توصیه و راهنمایی من به دوستان این است که در صورتی که می توانند هر رنگی موجود بود تحویل بگیرند. و همچنین تقریبا مطمئن هستم که تبدیل به e2 کمک زیادی به تسریع در گرفتن ماشین نخواهد کرد.

سعی میکنم به محض اینکه تولید شروع شود آمار را اعلام کنم.

Shahzadeh kocholoo
16 August 2009, 10:44 PM
دوست عزیز
و دوستان گرامی
نمی دونم اونها سرکارم گذاشتن یا واقعا اینجوری است
دوسه روز است مخ نمایندگی راخوردم الان هم زنگ زد خود نمایندگی گفت کارگزارش اعلام کرده سفید موجود نیست اگر می خواد براش مشکی بزنیم منهم به خاطر اینکه نکنه دوباره سرکار باشیم با این شرط رنگ مشکی یعنی تحویل خودرو قبول کردم
حالا باید تا اخر هفته صبر کنم به بینم چی میشود دعوت نامه جهت تحویل خودرو می اد برام یا نه
ولی کارگزار گفت مشکلی نیست

یعنی گفت اگه مشکی بخوا موجود هست ؟
در ضمن اینجوری که نمایندگی به من گفت : برای ما دعوتنامه نمیاد !
در واقع همون مابه التفاوتو که واریز کردیم حکم دعوتنامه داره چون معمولا دعوتنامه زمانی میاد که باید مابلتفاوتو بریزیم !

Shahzadeh kocholoo
16 August 2009, 11:15 PM
تمركز توليد تندر 90 در يك كارخانه منتفي شد
قائم مقام مديرعامل محصول و كيفيت ايران خودرو از نهايي شدن تصميم گيري تيم بررسي كننده موضوع تمركز توليد تندر 90 در يكي از كارخانههاي خودروساز داخلي خبر داد و گفت: بر اساس تصميمات انجام شده، بحث تمركز توليد تندر منتفي است و اين خودرو در هر دو كارخانه ايران خودرو و پارس خودرو توليد خواهد شد.
مير جواد سليماني در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: بحث تمركز توليد تندر 90 در يك كارخانه خودروساز بيشتر جنبه يك پيشنهاد داشت و نتيجه بررسي‌ها منجر به تصميم‌گيري براي ادامه توليد اين خودرو در هر دو كارخانه خودروساز داخلي شد.
وي با بيان اينكه بحثهاي مربوط به تمركز توليد تندر 90 در سطح كارشناسي مطرح بود اظهار داشت: در بررسي‌هايي انجام شده راهكارهايي براي بهبود وضعيت توليد تندر پيشنهاد شد، زيرا با توجه به سرمايه‌گذاريهايي كه در هر دو شركت صورت گرفته است توقف توليد به صلاح شركتها نيست.
سليماني در پاسخ به اين سوال كه آيا قرار است تغييري در تيراژ توليد تندر 90 در دو شركت خودروسازي انجام شود يا خير نيز گفت: ظرفيت مناسبي براي توليد تندر در اين شركتها وجود دارد ولي با توجه به شرايط موجود، فعال بودن تمام ظرفيتها به اقدام شركت رنو پارس در جهت كاهش قيمت قطعات بستگي دارد.
وي تصريح كرد: در صورتي كه رنو پارس كاهش قيمت مواد اوليه مورد نياز خودروسازان را اعمال كند، امكان افزايش تيراژ توليد تندر 90 وجود خواهد داشت.
بهتر است رنو پارس حذف شود
وي در مورد بررسيهاي در حال انجام در خصوص حذف شركت رنو پارس از چرخه تامين قطعه توليد تندر 90 نيز گفت: از نظر ما شركت رنو پارس مي تواند حذف شود تا تامين قطعه توسط شركتهاي تامين كننده قطعه يعني ساپكو براي ايران خودرو و سازه گستر براي سايپا انجام شود.
به گفته سليماني اين شركتها مي‌توانند در بحث تامين قطعه تندر 90 قويتر از رنو پارس عمل كنند و مشكلي هم از نظر كيفيت قطعات ايجاد نخواهد شد.
قائم مقام ايران خودرو افزود: براي انجام اين كار بايد قرارداد تندر مورد بازنگري قرار گيرد، زيرا در قرارداد فعلي،‌ تامين قطعات تندر 90 بر عهده رنو پارس است.
قائم مقام ايران خودرو ادامه داد: فعلا بررسيهاي كارشناسي در اين مورد در حال انجام است و هنوز به نتيجه قطعي نرسيده‌ايم.
وي با بيان اينكه طرف خارجي نيز بايد در مورد قضيه حذف رنو پارس نظر بدهد، اظهار داشت: اميدواريم تا انتهاي شهريورماه نتيجه اين مسئله مشخص شود.
سليماني در ادامه در خصوص تاخير موجود در تحويل برخي خودروهاي ايران خودرو مانند پژو آريان سفيد به مشتريان گفت: در برنامه توليد كه متناسب با نياز مشتريان صورت مي‌گيرد گاهي بدليل تامين و تدارك قطعات برخي محصولات از مدار توليد خارج مي‌شوند.
وي افزود: ممكن است مثلا بدليل مشكلاتي كه در توليد يك قطعه پليمري خودرو پيش مي‌آيد سپر سفيد رنگ آن خودرو توليد نشود، به همين دليل اين خودرو از برنامه حذف مي‌شود و يك خودروي ديگر جايگزين آن مي‌شود كه اين موضوع تاخير در تحويل خودرو به مشتريان را به همراه دارد.
وي با بيان اينكه خسارت تاخير در تحويل خودرو به مشتريان پرداخت مي‌شود، تصريح كرد: در حال حاضر مشكل خاصي در زمينه توليد پژو آريان وجود ندارد و فقط ممكن است با مشكل تامين برخي قطعات روبرو باشيم.
به گفته وي بعضي اوقات مشكل موجود در تامين قطعه باعث ايجاد تاخير يك ماهه در تحويل خودرو به مشتريان مي‌شود ولي حجم اين نوع خودروها در كل توليد ايران خودرو بين 3 تا پنج درصد است كه اميدواريم با برنامه ريزيهاي انجام شده برطرف شود.

llllsaeidllll
16 August 2009, 11:46 PM
سیاست ایران خودرو در مورد اولین سری ثبت نامی های تندر این بود که با تشویق به تبدیل از حجم متقاضی ها کم کنه و بعد باقیمونده ها را علاف نگهداره که موفق هم بود.
بجز تبدیل خرداد به پژو پارس و تبدیل مرداد به ای دو تندر بقیه تبدیلها واقعا ضرر بزرگی بود هر چند قیمت پارس هم تو خرداد با تخفیف ایران خودرو همون قیمت بازار بود!!!!!!!!
یادش به خیر توی اسفند که تمام پول ماشین را به حساب ریختم نگران ارزون شدن ماشین تا موقع تحویل بودم
چی فکر میکردم وچی شد!!!!!!!!!!!!!!!

llllsaeidllll
16 August 2009, 11:48 PM
رونمايي از شكايات خريداران خودرو

مقوله‌ خودروهاي توليدي و نارضايتي عموم خريداران از اين امر، يكي از مواردي است كه اغلب با آن مواجه يا از طريق رسانه‌هاي جمعي شاهد اعتراض گسترده به موضوعات مرتبط با آن، از جمله تاخيرهاي طولاني مدت در تحويل خودرو، افزايش بي‌ضابطه قيمت‌ها، مشكلات كيفيت و نحوه ارائه خدمات پس از فروش و نيز شيوه نادرست و غيرواقعي در معرفي خودروهاي وارداتي مورد فروش همچون كاميون‌هاي چيني يا موضوعاتي همچون خودروهاي با نام دوگانه سوز بدون تجهيزات گاز سوز و...</B>
هستيم كه مشكلات عديده‌اي را براي خريداران به وجود آورده‌اند و در ادامه به آنها بيشتر خواهيم پرداخت.
اگر چه براساس تشكيل جلسات كميته خودرو در وزارت صنايع و معادن طي سال‌هاي پيش و تدوين مصوباتي در ارتباط با صدور مجوز توليد خودرو، قيمت‌گذاري و ديگر شرايط لازم جهت عرضه و ارائه خدمات پس از فروش به مشتريان، تا حدودي فعاليت شركت‌هاي خودروساز تحت نظارت و كنترل قرار گرفت وليكن به دليل اعتراضات گسترده مشتريان و عدم وجود ابزارهاي قوي در جلوگيري از تخلفات شركت‌هاي خودروساز، در خردادماه سال 86 قانوني تحت عنوان حمايت از حقوق مصرف‌كنندگان خودرو در مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيد كه متاسفانه به‌رغم تدوين آيين‌نامه اجرايي مربوطه توسط وزارت صنايع و معادن، به دليل كندي انجام مراحل نهايي كار و ارجاعات متعدد براي بررسي و بازنگري بين دستگاه‌هاي ديگر، هنوز اين قانون به مرحله اجرا درنيامده است.
اين امر موجب شده تا از سوي ديگر با توجه به تشكيل نشدن كميته خودرو طي چند سال اخير به طور مستمر، شركت‌هاي خودروساز فارغ از هرگونه كنترل و نظارت به ويژه در بحث مبادله قراردادهاي تحميلي و يكطرفه خود با مشتري، افزايش بي‌ضابطه قيمت‌هاي خودرو و عدم ارائه خدمات مناسب، بيش از پيش موجبات نارضايتي خريداران را فراهم کنند.
عدم اجراي سياست صحيح در قيمت‌گذاري خودرو و شناور گذاشتن مبناي تعيين قيمت بر پايه شرايط قيمت بازار نيز موجب شده تا شركت‌هاي خودروساز با بهره‌جويي از شرايط انحصارگونه توليد و عرضه خودرو كه در كشور حاكم است با اجراي ترفندهاي خاص اين وضعيت را به نفع خود حفظ و كنترل کنند و به نظر مي‌رسد كه قيمت‌گذاري اين محصول صنعتي نيز بر مبناي قيمت تمام شده و با احتساب درصد مناسب سود، همچون ديگر توليدات در كشور مي‌تواند از توجيه و پذيرش بيشتري براي مصرف‌كنندگان برخوردار باشد.
يكي ديگر از مشكلات كلي و اساسي خريداران خودرو، عدم آگاهي از مراكز رسيدگي به شكايات و ناآشنايي از ميزان حقوق خود نسبت به اين امر است به صورتي كه بعضا براي پيگيري مشكل خود پس از تماس با ده‌ها مركز، موفق به يافتن مرجع ذيربط مي‌شوند و مي‌طلبد كه اين امر مدنظر مسوولان قرار گرفته و در مراحل نخستين خريد خودرو راهنمايي لازم در جهت معرفي مراكز مربوطه و آشنايي مشتريان از حقوق‌شان صورت گيرد.
ضمن اينكه نبود آمار و اطلاعات كامل از ميزان و نوع شكايات موردنظر امكان و فرصت لازم براي شناخت كافي و اتخاذ سياست‌هاي لازم براي مرتفع نمودن آنها توسط مسوولان را فراهم نمي‌کند.
يكي از مصوبات كميته خودرو وزارت صنايع براي شركت‌هاي خودروساز، مجاز ندانستن اين شركت‌ها براي فروش فوري خودرو در شرايطي است كه هنوز خودروساز به تعهدات قبلي خود به طور كامل عمل نکرده است ولي كمابيش شاهد عدم‌رعايت اين موضوع و فروش فوري خودروها به شيوه‌هاي مختلف از جمله فروش اماني و ... در شرايطي هستيم كه برخي از اين شركت‌ها هنوز تعهدات انجام‌نشده از دو يا سه سال قبل را دارند.
توقف‌هاي طولاني‌مدت خودروهاي وارداتي (حتي نزديك به دو سال) در بنادر جنوبي كشور از يك سو و شرايط اقليمي و آب‌و‌هوايي اين بنادر (عمدتا خودروهاي سنگين وارداتي از چين) موجب افت كيفي و پوسيدگي در قسمت‌هاي مختلف اين خودروها به‌ويژه اتاق آنها شده و مي‌طلبد تا در وهله نخست هماهنگي بيشتري در جهت ورود و ترخيص و كنترل و تاييد كيفيت اين خودروها، با شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران صورت گیرد.
نبود هماهنگي لازم بين شركت‌هاي خودروساز و شركت‌هاي ليزينگ در تامين منابع مالي مورد نياز براي خريداران خودروهاي سنگين نيز يكي از مواردي است كه مشتريان را با مشكلات عديده و سردرگمي زياد مواجه ساخته و با توجه به نحوه قراردادهاي تنظيمي با اين دسته از مشتريان، پس از گذشت مدتي شركت خودروساز اقدام به ابطال قرارداد و اعلام موضوع به خريدار مي‌نمايد.
از جمله موضوعات ديگر كه اين روزها از طرف بسياري شركت‌هاي خودروساز با آن مواجه هستيم نارضايتي‌هاي متعددي است كه به دليل تاخيرهاي طولاني در تحويل به موقع خودرو ايجاد شده و مشتري را ناگزير به انصراف از خريد مي‌کند و در چنين شرايطي فروشنده، به‌رغم دستورالعمل‌هاي موجود و حتي تعهد مندرج در قراردادهاي فروش نسبت به استرداد وديعه‌هاي دريافتي از مشتري ظرف مدت تعيين‌شده و احتساب ساير حقوق متعلقه عمل نمی‌کند.
مشكل صدور اعلاميه پيش‌فروش خودرو توسط برخي از شركت‌هايي كه هنوز به مرحله توليد و راه‌اندازي نرسيده و مجوز لازم در اين رابطه از سوي وزارت صنايع‌و‌معادن به آنها داده نشده نيز از جمله موضوعاتي است كه تاكنون با توجه به قراردادهاي منعقده اين شركت‌ها با مشتريان و عدم‌تحويل به موقع يا بعضا سوء‌استفاده‌هاي فروشنده، مشكلات قابل‌توجهي را به دنبال داشته است و به نظر مي‌رسد كه با اتخاذ سياست‌هاي مناسب و كنترل فعاليت اين گونه شركت‌ها، همچنين موظف نمودن رسانه‌هاي عمومي به دريافت تاييديه وزارت صنايع‌و‌معادن در همين رابطه، قبل از انتشار آگهي‌هاي مورد نظر، مي‌توان بخش عمده‌اي از اين نوع شكايات را كاهش داد.
توجه به موارد مطرح‌شده و ديگر موضوعاتي كه به آنها پرداخت نشد ايجاب مي‌نمايد تا مسوولان امر بيش از پيش در جهت رسيدگي به اين مشكلات اهتمام و با ابلاغ هرچه سريع‌تر قانون حمايت از حقوق مصرف‌كنندگان خودرو به‌رغم كلي بودن عنوان آن (كه فقط به مسائل خدمات پس از فروش و تعهدات فروشندگان در اين رابطه پرداخته)، با ارائه لايحه تكميلي در راستاي حل مشكلات عديده خريداران قبل از خريد و تحويل خودرو، از جمله موضوع قراردادهاي فروش خودرو (كه بعضا مشاهده شده مندرجات نسخ مشتري و فروشنده با يكديگر متفاوت مي‌باشند!؟) و قيمت خودرو، كه تعيين و كنترل آن مي‌تواند به عنوان اولين هدف حمايت از مصرف‌كننده مورد توجه مسوولان قرار گيرد، ضمن جلوگيري از تخلفات گوناگون توليدكنندگان و فروشندگان خودرو، اين كاستي‌ها و اعتراضات را به حداقل ممكن برسانند.
احمد نادری ... دنیای اقتصاد</B>

moje90
17 August 2009, 12:47 PM
سلام دوستان تندر سوار یا تندر دوست:icon_wink امروز بعد از گذشت تقریبا 6 ماه از ثبت نام زنگ زدن گفتن بیاین ماشینو ببرین
مدل cp شاید اینجا جاش نباشه ولی میخام بدونم زمان تحویل باید چه چیزایی با ماشین تحویل بدن؟؟؟؟؟:lover:

mohajer_137860
17 August 2009, 12:48 PM
مسخره کردن مارو ....
48904891 بازرسی
82277 امور مشتریان
48904848 جواب نمی داد
44934071 فکسه
44982401-3 جواب نمی داد

دوست من
شماره ها کامل هست و شماره دیگه ای نیست.
اما 4848 را ول نکنید. بیشتر مواقع کسی جواب نمی دهد اما شماره درست است.
متاسفانه امروز هم تندر 90 در خط تولید نبود.اوضاع کاملا بدتر شده است.

((که در حال چک کردن واریزیها هستیم )) بدون شک دروغ و یاوه است.

mbfighter
17 August 2009, 01:18 PM
دوست من
شماره ها کامل هست و شماره دیگه ای نیست.
اما 4848 را ول نکنید. بیشتر مواقع کسی جواب نمی دهد اما شماره درست است.
متاسفانه امروز هم تندر 90 در خط تولید نبود.اوضاع کاملا بدتر شده است.

((که در حال چک کردن واریزیها هستیم )) بدون شک دروغ و یاوه است.

با این وضعیت منم دیگه تندر نمی خوام . تا چند روز دیگه احتمال داره تحویل بگیرم و احتمالا می فروشمش . خیلی این ماشینو دوست دارم ولی دیگه شورشو در اوردن .

kami786
17 August 2009, 03:56 PM
سلام دوستان تندر سوار یا تندر دوست:icon_wink امروز بعد از گذشت تقریبا 6 ماه از ثبت نام زنگ زدن گفتن بیاین ماشینو ببرین
مدل cp شاید اینجا جاش نباشه ولی میخام بدونم زمان تحویل باید چه چیزایی با ماشین تحویل بدن؟؟؟؟؟:lover:

آقا مبارکه. ان شاء الله چرخش همیشه براتون بچرخه
موقع تحویل یه برگه هستش که یکی یکی موارد رو چک کنید و تیک بزنید.
لوازم همراه ایران خودرو :
چهار عدد قالپاق
کیسه کمکهای اولیه
کیسه آچار که شامل چند تا آچار هستش
آنتن خودرو
زاپاس خودرو
جک و آچار چرخ
مثلثی خطر

معمولا کفی لاستیکی داره و تو داشبورد هم باید قاب ضبط رو چک کنی
در ضمن عجله نکن و همه قسمتها و کارکرد همه موارد و رنگ خودرو را هم چک کن http://64.22.87.85/vbulletin/images_phalls/buttons/quote.gif (http://64.22.87.85/vbulletin/newreply.php?do=newreply&p=727132)

moje90
17 August 2009, 04:21 PM
ببخشید دوست من شرمنده اما ماشین مال پارس خودرو است اگه میدونین لطف کنین مال پارس خودرو را بگین ممنون ازشما

محمود86
18 August 2009, 08:54 AM
سلام
ماشین من ای 2 ال پی پارس خودرو هست و لوازمی که همراهش بود با مال شما فرق داره. اما فکر می کنم این چیزا باید همراهش باشه:
1- زاپاس
2- جک و آچار جک
3- چهار عدد قالپاق
4- مثلث خطر
5- آنتن
از کیسه کمکهای اولیه و کپسول آتشنشانی هم خبری نبود.
کیسه آچار نداشت و فقط یک آچار پلاستیکی برای باز و بستن پیچ درپوش پیچ چرخها (مخصوص رینگ آلومینیومی) داشت.
از اینها مهمتر، موقع تحویل خودرو اصلا عجله نکن و همه چیز رو دقیق چک کن.
اگر بصورت مورب و مثلا از گوشه عقب یا جلو به بقل ماشین نگاه کنی هرگونه خط و خش و ضربه و حتی رنگ شدگی به خوبی قابل تشخیصه.
رویه صندلی ها و داشبورد رو هم یک نگاهی بنداز پارگی و یا ترک نداشته باشه.
کولر، بخاری و رادیو پخش و شیشه بالابرها رو یک تستی بزن
از داخل موتور که چیز زیادی نمیشه فهمید و فقط میشه یک نگاهی به سطح مایعات کرد که کم نباشه. اگر جایی کثیفه ، احتمال زیاد نشتی مایعات هست که باید جدی بگیری.

Shahzadeh kocholoo
18 August 2009, 09:25 AM
دوست عزیز

سلام چه خبر ؟ تغیری تحولی چیزی تو قرار دادت رخ نداده ؟:icon_razz

Shahzadeh kocholoo
18 August 2009, 09:28 AM

احتمالا شما گرفتی ماشینو که دیگه خبری نیست ازتون نه ؟!:icon_lol:

rahimicar
18 August 2009, 09:53 AM
احتمالا شما گرفتی ماشینو که دیگه خبری نیست ازتون نه ؟!:icon_lol:
نه قربونت ما فعلا سر کاریم . یه نوبت هم پی گیری کردم فقط مشکی داشتند . چون نقره ای میخواستم گفتند یه ماه دیگه صبر کن که بعید میدونم تا اونموقع هم اماده بشه . ضمنا آقایونی که ای 2 سفید ثبت نام کردند تا 4 یا 5 ماه دیگه معطل میشن . اگه هم ای 1 سفید نوشتند باید بیخیال زندگی هم بشن چه برسه به ماشین

mehdi1431
18 August 2009, 09:57 AM
دوست عزیز در صورت امکان زمان ثبت نام و رنگ درخواستی و شهر خود را بفرمایید.

kami786
18 August 2009, 10:35 AM
دوستان کنار خونه مون یه نمایندگی سایپا هست که ماشیناشا میاره می زاره توی کوچه پشتی و من هر روز صبح
می بینمشون.
امروز دو تا تندر E1-cp نقره ای پلاک نشده گذاشته بودند اونجا
چون سایپا هستش پس حتما پارس خودرویی هستند
محض اطلاع دوستان گفتم.

mohajer_137860
18 August 2009, 10:53 AM
خط ایران فرقون راه افتاد.:icon_excl

mbfighter
18 August 2009, 11:18 AM
خط ایران فرقون راه افتاد.:icon_excl

خوش خبر باشید آقای مهاجر . از پارس خودرو چه خبر ؟ خبر ندارید ؟

mbfighter
18 August 2009, 11:33 AM
نه قربونت ما فعلا سر کاریم . یه نوبت هم پی گیری کردم فقط مشکی داشتند . چون نقره ای میخواستم گفتند یه ماه دیگه صبر کن که بعید میدونم تا اونموقع هم اماده بشه . ضمنا آقایونی که ای 2 سفید ثبت نام کردند تا 4 یا 5 ماه دیگه معطل میشن . اگه هم ای 1 سفید نوشتند باید بیخیال زندگی هم بشن چه برسه به ماشین

ببخشید شما ایران خودرو ثبت نام کردید یا پارس خودرو ؟ کی قرار بوده تحویل بدن ؟

setareh_54
18 August 2009, 01:50 PM
سلام چه خبر ؟ تغیری تحولی چیزی تو قرار دادت رخ نداده ؟:icon_razz

سلام دوست عزیز
خبری نشده ولی حسابی سرکار هستیم اخه دیروز نمایندگی می گفت یا امروز یا فردا چهارشنبه ماشینت فاکتور می خوره ولی وضعیت قرارداد همون نرمال است متعجبم چه جوری :icon_eek:
e1 نوشتیم ندادن گفتن تبدیل کنید راضی شدیم بعدش گفتن سفید نداریم گفتیم باشه اونهم قبول مشکی بدید الان هم فکر کنم بگن بیا 206 بردار ویا رواو.............
بعید نیست روزی بگن اینجوری چون ظاهر امر اینجوری است

rahimicar
18 August 2009, 02:54 PM
ببخشید شما ایران خودرو ثبت نام کردید یا پارس خودرو ؟ کی قرار بوده تحویل بدن ؟
با سلام به تمامی تندر ندارا .....
ثبت نام بهمن ایرانخودرو ای 1 تحویل فروردیدن بودم نقرهای در تاریخ ششم مرداد تیدیل به ای 2 کردم تحویل 20 روزه .............شاید تا 200 روز دیگه در بنگاه معاملات خودرو به جای ال90 تحویل نشده یه سمند بدن بعدش برم تبدیل کنم به یه ال 90
تا تعیین تکلیف بدهی به شرکت رنوپارس همه سر کار می باشیم
اگه شرکت رنو پارس هم حذف بشه فاتحه ماشیناتون خوندهاست .............:lover:

mohajer_137860
18 August 2009, 04:00 PM
خوش خبر باشید آقای مهاجر . از پارس خودرو چه خبر ؟ خبر ندارید ؟

اینم برای پارس خورویی ها:

تولید روز سیزده مرداد :90 عدد
تولید روز چهارده مرداد :92 عدد
تولید روز بیست و پنج مرداد :0 عدد
تولید روز بیست و شش مرداد :40 عدد

saeedrezai191
18 August 2009, 04:05 PM
من خردادماه پارس خورو ثبت نام کردم موعد تحویلم شهریور ماه است . از دوستان میخواستم سئوال کنم به نظر شما کی تحویل میشود و اگر تاخیر دارد این تاخیر چقدر است .
متشکرم

raha55
18 August 2009, 06:58 PM
بچه ها بلاخره ماشینم را از ایران فرقون گرفتم وفروختم E1CPبود حالا میخواهم یک ای2 بخرم کسی تمیزش را سراغ نداره

mbfighter
18 August 2009, 09:53 PM
من خردادماه پارس خورو ثبت نام کردم موعد تحویلم شهریور ماه است . از دوستان میخواستم سئوال کنم به نظر شما کی تحویل میشود و اگر تاخیر دارد این تاخیر چقدر است .
متشکرم

ورودتون به این فروم را تبریک می گم .
من خودم شخصا اردیبهشت ثبت نام کردم و موعد تحویل هم مرداد ماه بوده که تا الان هیچ خبری از دعوت نامه هم نیست . به نمایندگی که تماس کرفتم گفت اوایل شهریور دعوت نامه ها میاد . احتمالا مال شما هم تا اوایل مهر تحویل میدن .

Shahzadeh kocholoo
18 August 2009, 10:45 PM
سلام دوست عزیز
خبری نشده ولی حسابی سرکار هستیم اخه دیروز نمایندگی می گفت یا امروز یا فردا چهارشنبه ماشینت فاکتور می خوره ولی وضعیت قرارداد همون نرمال است متعجبم چه جوری :icon_eek:
e1 نوشتیم ندادن گفتن تبدیل کنید راضی شدیم بعدش گفتن سفید نداریم گفتیم باشه اونهم قبول مشکی بدید الان هم فکر کنم بگن بیا 206 بردار ویا رواو.............
بعید نیست روزی بگن اینجوری چون ظاهر امر اینجوری است

سلام
امور مشترکین زنگ نزدی ببینی پروندتو میگه کدوم قسمته ؟
82277 امور مشتریان)

Shahzadeh kocholoo
18 August 2009, 10:47 PM

از آمار ایران فرقون چه خبر ؟

rahimicar
19 August 2009, 02:29 PM

آمار تولید و تحویل ایران خودرو ...........................؟

linkinpark_6666
19 August 2009, 02:33 PM
سلام به همه ی دوستان فعال در تاپیک تندر.من امروز عضو شدم.من یه تندر ای 2 فول تو خرداد ماه از طریق پارس خودرو ثبت نام کردم.تاریخ تحویلو تو قرار داد نوشته مرداد.ولی تا الان هیچ خبری از دعوت نامه نیست سوالم اینه که با وجود فاجعه در بدهکاری به رنو پارس و تحویل ندادن قطعه به دو شرکت.وضعیت خط تولید چطوره؟به نظر شما این شرایط رو کیفیت تندر های جدید تاثیری نداره؟لطفا منو راهنمایی کنید ممنون میشم

linkinpark_6666
19 August 2009, 02:35 PM
راستی رنگ ماشینی که ثبت نام کردم سفیده:icon_cry:

setareh_54
19 August 2009, 03:58 PM
سلام عزیزان گرامی

امروز زنگ زدم ایرانخودرو امور مشترکین بعد خانمه می گفت فعلا برای فاکتور نرفته، دوباره زنگ زدم نمایندگی ،کلی تلفن بازی راست یا درورغ یارو می گفت دارم فاکتور می کنم امروز تبدیلی های تندر را
حالا موندیم به این که هفته بعد چه اتفاقی می افته البته بگم شنبه قصد دارم یک سر برم ایران خودرو
از دوستانی که در این ضمینه تجربه دارن کدوم قسمت برم دنبال کنم

Shahzadeh kocholoo
19 August 2009, 10:40 PM
راستی رنگ ماشینی که ثبت نام کردم سفیده:icon_cry:

سلام
دوست عزیز نگران نباش پارس خودرو خوش قول تره نسبت به ایران ......
معمولا با 1 ماه تاخیر میده !

سلام عزیزان گرامی

امروز زنگ زدم ایرانخودرو امور مشترکین بعد خانمه می گفت فعلا برای فاکتور نرفته، دوباره زنگ زدم نمایندگی ،کلی تلفن بازی راست یا درورغ یارو می گفت دارم فاکتور می کنم امروز تبدیلی های تندر را
حالا موندیم به این که هفته بعد چه اتفاقی می افته البته بگم شنبه قصد دارم یک سر برم ایران خودرو
از دوستانی که در این ضمینه تجربه دارن کدوم قسمت برم دنبال کنم

سلام
من که امروز هر چقدر زنگ زدم میگفت سیستم قطع !

mehdi1431
20 August 2009, 10:13 AM
دوست عزیز خودرو سازها با هم تفاوتی ندارند. (همه بد قول اند)