PDA

View Full Version : تاپیک جامع مشکلات لوگان (تندر 90)

صفحه ها : 1 [2] 3 4

mohammad1983
14 June 2008, 09:00 PM
سلام دوستان
من مشكلي كه جديدا دارم بعد از 18500 تا كاركرد كلاچ در زير پا سفتي داره.حالا اين زياد مهم نيست ولي در هنگام كلاچ گرفتن زير پا يه حالت خرچ خرچ داره.انگار يه فنر زنگ زده كشيده ميشه!!!! البته اين مورد از 17000 تا كم و بيش بود ولي به مرور بيشتر ميشه
آيا راه حلي داره مثل روغن كاري.يا مريوط به ديسك و صفحه ميشه؟

Navid_Aref
14 June 2008, 10:12 PM
ایراد می تونه خیلی ساده ترین از این حرف ها باشه و مشکل از سفتی محل اتصال انتهای سیم کلاچ به پدال کلاچ باشه یا مشکل از سفتی محل استقرار قسمت میانی خود پدال کلاچ به بدنه خودرو باشه همان جایی که حالت الاکلنکی به آن می دهد. شاید هم ایراد از خشک شدن سیم کلاچ در غلاف دور اون هست که قابل تعمیره. حتی اگر تعمیر پذیر نباشه به راحتی و با هزینه کمی قابل تعویض هست.
اصلا نگران صفحه کلاچ و دیسک آن نباشید آن ها به این زودی ها مشکل پیدا نمی کنند.

CaptainReza
15 June 2008, 12:09 AM
من مشكلي كه جديدا دارم بعد از 18500 تا كاركرد كلاچ در زير پا سفتي داره

منم این مشکل رو دارم.در روزهای اول چیزی که به شدت منو شگفت زده کرده بود کلاچ فوقالعاده نرم لوگان بود ولی الان بعد از 7000 کارکرد مثل پراید سفت شده.
آیا همه ماشینها اینطورین؟

Navid_Aref
15 June 2008, 09:34 AM
سفتی مفصل های مرتبط با پدال کلاچ و سیم کلاچ با گریسکاری مناسب درست می شود. اگر هم ایراد صددر صد مربوط به سیم کلاچ باشه دلیلش خوب نبودن سیم کلاچ هست. سیم کلاچ مرغوب در اثر استفاده بهتر میشه که بدتر نمیشه. رسیدگی های دوره ای جزیی جدایی ناپذیر از نگهداری صحیح خودرو هست. در دفترچه گارانتی هم به کلاچ و ضمائم آن اشاره شده است که باید در کیلومتر کارکرد های تعیین شده بازبینی و تنظیم شود.
http://www.tinypic.ws/files/80vrgi3r2csq5mkmopbq.jpg

hafez41
15 June 2008, 10:51 AM
سلام دوستان
من مشكلي كه جديدا دارم بعد از 18500 تا كاركرد كلاچ در زير پا سفتي داره.حالا اين زياد مهم نيست ولي در هنگام كلاچ گرفتن زير پا يه حالت خرچ خرچ داره.انگار يه فنر زنگ زده كشيده ميشه!!!! البته اين مورد از 17000 تا كم و بيش بود ولي به مرور بيشتر ميشه
آيا راه حلي داره مثل روغن كاري.يا مريوط به ديسك و صفحه ميشه؟

قبلا که 206 داشتم مورد فوق بوجود آمد وقتی به نمایندگی مرکزی مراجعه کردم کارشناس مربوطه پس از تست گفت هر موقع این مورد بوجود امد برای چند مرتبه بدون حرکت خودرو و در جا پا را با فشار روی کلاچ قرار داده و بطوریکه کلاچ را از زیر پا با شدت خاصی رها بشه (انگار در بره) چند مرتبه انجام بدید و برای مدتی خوب میشه برای تندرم هم این کار کردم خوب شد.

پیروز باشید

hesam90
16 June 2008, 09:18 AM
سلام
من دیروز رفتم پمپ بنزین 56 لیتر بنزین زدم مگه باک تندر 50 تا بیشتر نیست ؟ تاز 1 خونه از چراغ بنزین بود یعنی 5 لیتر هم خود ماشین داشت میخواستم بدونم چطوری شد که اینجوری شد:icon_eek:

taba
16 June 2008, 03:11 PM
سلام
من دیروز رفتم پمپ بنزین 56 لیتر بنزین زدم مگه باک تندر 50 تا بیشتر نیست ؟ تاز 1 خونه از چراغ بنزین بود یعنی 5 لیتر هم خود ماشین داشت میخواستم بدونم چطوری شد که اینجوری شد:icon_eek:
سلام

چند دلیل میتوان برای این موضوع ذکر کرد:
1. ظرفیت اعلام شده برای باک تقریبی است.
2. در اعلام حجم باک فضای لوله های رابط در نظر گرفته نمیشود.
3. پمپها کم فروشی میکنند!.

امير محمودزاده
16 June 2008, 04:26 PM
كارشناسان محترم رنو
با سلام ماشين من اي2 ساده بوده و1400 كيلومتر كاركرده(ازپارس خودروگرفته ام) مدتي است كه با وجود اينكه ترمز دستي كاملا پايين است ولي موقع عبور از دست اندازها با اينكه احتياط كامل ميكنم ولي متوجه روشن و خاموش شدن چراغ ترمز دستي ميشوم لطفا مرا راهنمائي كنيد چكار كنم

Navid_Aref
16 June 2008, 05:00 PM
كارشناسان محترم رنو

با سلام ماشين من اي2 ساده بوده و1400 كيلومتر كاركرده(ازپارس خودروگرفته ام) مدتي است كه با وجود اينكه ترمز دستي كاملا پايين است ولي موقع عبور از دست اندازها با اينكه احتياط كامل ميكنم ولي متوجه روشن و خاموش شدن چراغ ترمز دستي ميشوم لطفا مرا راهنمائي كنيد چكار كنم
دوست عزیز بنده کارشناس رنو نیستم و فقط به عنوان یک دوست این مطلب را می نویسم.
به احتمال زیاد سویچ روشن و خاموش فشاری زیر اهرم ترمز دستی از رگلاژ و تنظیم بودن خارج شده ( محل استقرارش قدری تغییر کرده است و تناسب فاصله آن با زایده موجود بر اهرم ترمز دستی که آن را می فشارد بهم خورده است) که بایستی آن را ببرید متصدی نمایندگی تنظیم کند. تا آن زمان، هنگام حرکت خودرو، اهرم ترمز دستی را تا پایین ترین حالت که قرار بدهید مشکلی پیش نخواهد آمد.
دلیل دوم که بسیار مهم است و باید سریعا رسیدگی شود اینه که ممکن است بدلیل مشترک بودن چراغ اخطار کاهش مقدار روغن ترمز پیاله ترمز با چراغ اخطار بالا بودن ترمز دستی ایراد کوچکی در سنسور میزان روغن ترمز پیاله موجود باشه یا فرضا میزان روغن ترمز خودروی شما کمتر از حد مجاز آن شده باشد که با عبور از دست اندازها شناور این سنسور پایین و بالا می شود و به ترتیب چراغ اخطار پانل را روشن و خاموش می کند در حالیکه ترمز دستی کاملا خوابیده است.

amir59y
21 June 2008, 02:00 PM
سلام چند سوال از دوستان دارم :
1- گزينه هاي كامپيوتر سفري چجورين آخه ماشين من (پارس خودرو) مصرف لحظه اي رو نداره و ميانگين مصرفش هم كه نشون ميده مصرف بالاي 10 ليتر است ؟؟!!!
2- پدال گاز رو با دست كه ميگيرم حدود 10 سانت خلاصي تا بالا داره ضمناً فنر ضعيفي داره كه بعضي مواقع گير ميكنه 0َ

yakamoz
21 June 2008, 07:20 PM
درود بر شما
تا اون جایی که من میدونم هیچ کدوم مصرف لحظه ای را نشون نمیدن و اگه کسی میگه نشون میده شاید با مصرف متوسط اشتباه میگیره.مال منم نشون نمیده.
ماشین من میانگین مصرفش خارج از شهر با سرعت 100 حدود 5.5 تا 5.8 هستش که بستگی به جاده داره.در مورد داخل شهر نمیدونم چی بگم چون رانندگی داخل شهر میتونه خیلی متفاوت باشه.لابد یه فرمول و دستورالعملی واسه محاسبه مصرف داخل شهر هست.مثلا با چه سرعتی و چه میزان توقف در ترافیک.
در مورد پدال گاز من مشکل گیر کردن را تا به حال نداشتم.

mohammad1983
21 June 2008, 07:33 PM
1- گزينه هاي كامپيوتر سفري چجورين آخه ماشين من (پارس خودرو) مصرف لحظه اي رو نداره و ميانگين مصرفش هم كه نشون ميده مصرف بالاي 10 ليتر است ؟؟!!!
2- پدال گاز رو با دست كه ميگيرم حدود 10 سانت خلاصي تا بالا داره ضمناً فنر ضعيفي داره كه بعضي مواقع گير ميكنه 0َ
سلام اون خلاصي پدال گاز به دليل قابليت تنظيم هست كه از روي موتور به قطعه آبي رنگ هست ميتونيد گاز رو بالاتر بياريد وگاز خور ماشين رو خوب كنيد.

Navid_Aref
21 June 2008, 08:05 PM

با سلام. دوست گرامی اگر صفحات گذشته را مرور کنید پاسخ اکثر سئوالات شما در آنها موجود است.

درباره فرم پدال ها یکی از دوستان این چنین نوشته است:

" این مسله فقط به خاطر تصادف هستش که پاها بین پدال های ثابت گرفتار نشن و صدمه نبینن. دیگه ماشینی مثل ماتیز هم پدالش به سمت بالا حرکت می کنه."

در تایید مطلب آقا حافظ گرامی در مورد نبود ایتم مصرف لحظه ای در تندرهای مونتاژ ایران (البته E2/E2-LP). این آیتم نیاز به بخشی برای دریافت داده ( احتمالا از ECU سوخت پاش) و همچنین بخش داده پرداز مجزا دارد ( این قسمت اگر وجود داشته باشد به دلیل نبود بخش اول مرتبط با ECU بی فایده است) تا اطلاعات همزمان با حرکت خودرو و مصرف لحظه به لحظه سوخت را به نمایشگر کامپیوتر سفری ارسال کند که متاسفانه در تندرها وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد غیر فعال است. نماد مصرف لحظه ای تنها یک خودرو ( بدون هیچ نشانه ای) هست. در عکس زیر دور نماد با بیضی قرمز رنگ مشخص کرده ام. احتمالا با این علامت در کامپیوتر سفری خودرویتان برخورد نکردید.
http://www.tinypic.ws/files/2m7frdl2dvx65dzts6hq.jpg

مصرف متوسط ،معادله ای بین مسافت طی شده (بر مبنای 100 کیلومتر) نسبت به بنزین مصرف شده طی همان دوره ( برحسب لیتر) هست. هنگام شروع حرکت و زمانی که موتور سرد است به طور طبیعی مصرف بنزین بالا و در عین حال کیلومتر طی شده کم و نتیجه اینکه مصرف متوسط بسیار بالا خواهد بود ( مثلا 12 لیتر در 100 کیلومتر) و هرچه مسافت بیشتری بدون صفر کردن کیلومتر شمار جزیی بپیمایید عدد دقیقتری بدست خواهد آمد. مصرف متوسط با نماد یک خودرو که با چند نقطه پشت سر آن به یک تابلو متصل است نشان داده می شود و واحد آن نیز که در نمایشگر سفر بالای ساعت نشان داده می شود لیتر بر صد کیلومتر (L/100) می باشد.

این هم مطلبی که در دفترچه در این مورد نوشته شده است:

تفسير بعضی از مقادير نمايش داده شده بعد از صفر کردن شمارشگر:
هر چقدر فاصله زمانی از آخرين صفر کردن کيلومترشمار بيشتر باشد، مقادير اندازه گيری شده مصرف متوسط سوخت، مسافت قابل پيمودن، سرعت متوسط نسبت به فاصله پيموده شده ، واقعی تر و قابل اطمينان تر هستند.

در اولين کيلومترهای پيموده شده پس از صفر کردن کيلومترشمار می توانيد موارد زير را ملاحظه کنيد:
-مقدار مسافتی که می توان با سوخت باقيمانده در حين رانندگی پيمود، افزايش می يابد.اين امر طبيعی است.

مصرف متوسط سوخت می تواند در موارد زير کاهش يابد:
-خودرو از مرحله گاز دادن خارج شود.
-موتور به دمای کارکرد مناسب خود برسد(صفر کردن کيلومترشمار در حالت موتور سرد).
-از رانندگی در شهر به رانندگی در جاده وارد شويد.
در نتيجه، اگر مصرف متوسط سوخت کاهش پيدا کند، مسافت باقيمانده افزايش می يابد.
-مصرف متوسط سوخت در هنگامی که خودرو متوقف است و موتور با دور آرام کار می کند، افزايش می يابد.
اين امر طبيعی است زيرا واحد کنترل، مصرف بنزين را در حالت دور آرام در نظر می گيرد.

تذکر: هنگامی که مقدار يک پارامتر از حداکثر ظرفيتش بگذرد، به طور خودکار صفر می شود.
اگر کارکرد خودروی شما از 3000 کیلومتر گذشته و دوره آب بندی را طی کرده است می توانید مطابق شکل زیر میله تنظیم دریچه گاز متصل به سیم گاز و پدال آن را تغییر وضعیت بدهید تا عملکرد پدال گاز بهبود یافته و به گاز خوردن بهتر موتور کمک کند. در کارخانه به عمد آن را در حالت محدودتری تنظیم می کنند تا در ابتدای استفاده از خودرو به موتور خودرو فشار کمتری بیاید.

http://www.tinypic.ws/files/ed4sh2bslbzzme0tt86a.jpg

poryabehzadi
21 June 2008, 11:46 PM
ایا مشکل پارگی تسمه تایمینگ برای کسی پیش امده ؟ من 5900 کیلومتر کارکرد خودرویم است . نمایندگی جواب درستی نداد چون لوازم نداشت .ایا تا یک ماه که لوازم برسد می توانم از خودرویم استفاده کنم؟ ضمنا مقدار نشتی بسیار کم است . بصورت چکه ای نیست . لطفا راهنمایی کنید

mohammad1983
22 June 2008, 07:52 AM
ایا مشکل پارگی تسمه تایمینگ برای کسی پیش امده ؟ من 5900 کیلومتر کارکرد خودرویم است . نمایندگی جواب درستی نداد چون لوازم نداشت .ایا تا یک ماه که لوازم برسد می توانم از خودرویم استفاده کنم؟ ضمنا مقدار نشتی بسیار کم است . بصورت چکه ای نیست . لطفا راهنمایی کنید
سلام
نه دوست عزيز تا حالا براي كسي تو اين تاپيك پيش نيومده.ميتوني عكس از نشتي روغن بذاري؟
بهتر خيلي كم استفاده كني و فشار به ماشين نياد.
"يكي رو من مي شناسم ميگفت به نمايندگي گفتم خودم قطعه رو تهيه ميكنم شما پولشو به من بدبد.رفت از بازار گرفت داد براش درست كردن پول را هم بهش دادن"

Navid_Aref
22 June 2008, 08:15 AM

دوست عزیز جزئی ترین ایراد در سیستم تایمینگ موتور قابل چشم پوشی نیست و باید به سرعت قطعات چند گانه (http://www.phalls.com/showpost.php?p=507427&postcount=90)تعویض شوند. از خودرو نباید استفاده کنید در غیر این صورت صدمه بسیار شدید که شامل گارانتی نیز نخواهد شد به موتور خودروی شما وارد خواهد شد. حتی استارت زدن نیز مجاز نیست. ( بریدن تسمه تایم مساوی است با به هم خوردن تنظیم تایمینگ موتور و برخورد سوپاپ ها به تاج پیستون ها و صدمه وحشتناک به قطعات متحرک و کج شدن آن ها و از کار افتادن موتور.)

mehraban87
22 June 2008, 09:50 AM
باسلام وعرض ارادت
از دوست یا دوستانی که تا به حال برای تندر lp ثبت نام کرده اند .و تا به حال موفق به گرفتن آن شده اند لطفا یک پیشینه ای از شرح ماجرا برای این جانب ذکر کنند یادمه یکی از دوستان در همین کلوپ نوشته بود گرفته است رنگ نقره چگونگی کار - زمان تبدیل - شرکت تحویل دهنده - خلاصه هرچه فکر می کنید باعث راهنمایی می شود عنایت فرمایید بنویسید.
لطف شما مزید.

mehraban87
22 June 2008, 10:13 AM
سلام
نه دوست عزيز تا حالا براي كسي تو اين تاپيك پيش نيومده.ميتوني عكس از نشتي روغن بذاري؟
"يكي رو من مي شناسم ميگفت به نمايندگي گفتم خودم قطعه رو تهيه ميكنم شما پولشو به من بدبد.رفت از بازار گرفت داد براش درست كردن پول را هم بهش دادن"

اگر شرکت های ایران مونتاژ و پارس مونتاژ در مورد روغن ریزی . خود قادر به رفع عیب نیستند چگونه می توان انتظار داشت نمایندگی ها که تبحر در این کار ندارند عیب را اصلاح کنند.
از این شرکت ها بخواهیم خودشان کارشان را بی عیب کنند

:191:

tibo
22 June 2008, 02:12 PM
اگر کارکرد خودروی شما از 3000 کیلومتر گذشته و دوره آب بندی را طی کرده است می توانید مطابق شکل زیر میله تنظیم دریچه گاز متصل به سیم گاز و پدال آن را تغییر وضعیت بدهید تا عملکرد پدال گاز بهبود یافته و به گاز خوردن بهتر موتور کمک کند. در کارخانه به عمد آن را در حالت محدودتری تنظیم می کنند تا در ابتدای استفاده از خودرو به موتور خودرو فشار کمتری بیاید.

http://www.tinypic.ws/files/ed4sh2bslbzzme0tt86a.jpg[/quote]

با سلام خدمت همه دوستان،

آقاي نويد عارف، دوست عزيزم، اطلاعات من در زمينه خودرو احتمالاً يك دهم اطلاعات شما باشد (البته تا اين ميزان هم خيلي مطمئن نيستم) و بر اين اساس، اين نكته به نظرم رسيد كه آيا اين كار در صلاحيت مكانيسين ها نبوده و انجام آن توسط افراد غير وارد نظير بنده سبب ايجاد اختلال در كاركرد موتور (نظير كاهش يا افزايش نامتعارف كشش خودرو يا افزايش مصرف بنزين به دليل بالا رفتن دور موتور) نشده و پس از آن مراجعه به مكانيك براي تنظيم موتور را ضروري نمي‌سازد؟

با تشكر از پاسخ همه دوستان

Navid_Aref
22 June 2008, 04:58 PM
با سلام خدمت همه دوستان،

آقاي نويد عارف، دوست عزيزم، اطلاعات من در زمينه خودرو احتمالاً يك دهم اطلاعات شما باشد (البته تا اين ميزان هم خيلي مطمئن نيستم) و بر اين اساس، اين نكته به نظرم رسيد كه آيا اين كار در صلاحيت مكانيسين ها نبوده و انجام آن توسط افراد غير وارد نظير بنده سبب ايجاد اختلال در كاركرد موتور (نظير كاهش يا افزايش نامتعارف كشش خودرو يا افزايش مصرف بنزين به دليل بالا رفتن دور موتور) نشده و پس از آن مراجعه به مكانيك براي تنظيم موتور را ضروري نمي‌سازد؟

با تشكر از پاسخ همه دوستان

با سلام. بنده هم با نظر شما کاملا موافقم. مدت ها بود که از نوشتن این مطلب اکراه داشتم. ولی به دلیل اصرار بسیار زیاد برخی دوستان مجبور به نوشتن این مطلب شدم. به شخصه این کار را روی خودروی خود انجام نداده ام و به دوستان نیز توصیه نمی کنم. تغییر سرخود باعث فشار به موتور ، صدمه به سیستم ضد آلایندگی و کاتالیست کانورتور و بهم خوردن نسبت بهینه میان بنزین و هوای ورودی و افزایش آلایندگی و مصرف بنزین و ... خواهد شد.
این سیستم در لوگان به خاطر کاهش هزینه های نگهداری خودرو به این صورت طراحی شده است
(دقیقا این سیستم دریچه گاز بر روی همین موتور K4M که بر روی مدل هایی از خودروهای رنو مثل لاگونا و مگان و کلیو و ... نیز نصب شده است برقی و هوشمند است که البته بدون در نظر گرفتن مزایای بسیار زیاد نوع برقی آن هزینه نگهداری و تنظیم در آن صورت بیشتر خواهد بود.)

mohammad1983
22 June 2008, 05:19 PM
با سلام. بنده هم با نظر شما کاملا موافقم. مدت ها بود که از نوشتن این مطلب اکراه داشتم. ولی به دلیل اصرار بسیار زیاد برخی دوستان مجبور به نوشتن این مطلب شدم. به شخصه این کار را روی خودروی خود انجام نداده ام و به دوستان نیز توصیه نمی کنم. تغییر سرخود باعث فشار به موتور ، صدمه به سیستم ضد آلایندگی و کاتالیست کانورتور و بهم خوردن نسبت بهینه میان بنزین و هوای ورودی و افزایش آلایندگی و مصرف بنزین و ... خواهد شد.

آقا نويد يك توضيحي در مورد اين كه چرا تنظيم پدال گاز تاثير منفي داره ميدي؟
با ابن عمل نه دور موتور ماشين تغير ميكنه نه چيز ديگري.تنها كشش پدال گاز بهتر ميشه و از اون تنبلي اوليه ماشين در مياد.همه چيز در رانندگي دست خود آدم هست كه آيا زياد به ماشينش بگازه يا آروم بره.
من طي اين مدتي كه پدال رو بالا آوردم هيچ تغييري در مصرف بنزين نداشتم.مثل قبل هست با اين تفاوت كه الان كولر ميگيرم ديگه مثل قبل دنده ها به خصوص دنده 2 كه در اثر روشن شدن كولر مرده ميشد ديگه اون جوري نيست.يا در اتوبان براي نگه داشتن خودرو در سرعت 120 تنها پاي خود را بر روي پدال ميگذارم و ديگه مثل قبل كه مجبور بودم پدال رو زياد فشار بدم نيست.

Navid_Aref
22 June 2008, 05:30 PM
به احتمال زیاد یک بخش خالی ( رزرو) در تنظیم کارخانه ای برای سیستم فرمان ده به ECU سوخت پاش در نظر گرفته اند تا از ظرفیت صد در صدی پاشش سوخت استفاده نشود که با تغییر دستی و سرخود رگلاژ سیستم گاز این بخش وارد مدار خواهد شد که ممکن است عملکرد بهینه سیستم سوخت پاش را بهم بزند.
در این بین نقش سنسورهای مرتبط مثل سنسور اکسِژن( لامبادا) - دمای هوای ورودی - فشار درون مانیفولد و ... که با تنظیم کارخانه ای کلیه اجزای موتور ست و تنظیم شده اند را نیز فراموش نکنید.

اینجانب
22 June 2008, 08:51 PM
در منابعی که در اختیار دارید در مورد نحوه صحیح رگلاژ سیم گاز چیزی ننوشته؟

mohammad1983
22 June 2008, 09:20 PM
به احتمال زیاد یک بخش خالی ( رزرو) در تنظیم کارخانه ای برای سیستم فرمان ده به ECU سوخت پاش در نظر گرفته اند تا از ظرفیت صد در صدی پاشش سوخت استفاده نشود که با تغییر دستی و سرخود رگلاژ سیستم گاز این بخش وارد مدار خواهد شد که ممکن است عملکرد بهینه سیستم سوخت پاش را بهم بزند.
در این بین نقش سنسورهای مرتبط مثل سنسور اکسِژن( لامبادا) - دمای هوای ورودی - فشار درون مانیفولد و ... که با تنظیم کارخانه ای کلیه اجزای موتور ست و تنظیم شده اند را نیز فراموش نکنید.
سلام
آقا نويد ببخشيد :icon_eek:
ولي من نظرم اين هست كه از اين طريق فقط يك سيم تنظيم ميشه و لاغير:icon_razz.به اين صورت كه شما قبلا به پدال گاز در وضعيت پايين تر فشار مياوردي ولي بعد از نتظيم همون فشار رو بر پدال با ارتفاع بالاتر وارد ميكني.(من هم ميخواهم هي نظر خودمو به كرسي بشونم و لي از فردا در اين باره تحقيق ميكنم):icon_cool

poryabehzadi
23 June 2008, 12:03 AM
سلام
محمد اقا باتشکر شهر ما همدان است قطعه ازاد یافت نمی شود ولی امروز نمایندگی قول داد تا چند روز اینده لوازم بیاورد

ترال
23 June 2008, 01:13 AM
با سلام
e1 cpپارس كه 12800تا كاركرده و تير86 دريافت كردم از 9000 تاروغن روي موتر سمت چپ نزد اولين شمع داره

mehraban87
23 June 2008, 08:39 AM
باسلام و عرض ارادت
از دوست یا دوستانی که تا به حال برای تندر lp ثبت نام کرده اند .و تا به حال موفق به گرفتن آن شده اند لطفا یک پیشینه ای از شرح ماجرا برای این جانب ذکر کنند یادمه یکی از دوستان در همین کلوپ نوشته بود گرفته است رنگ نقره چگونگی کار - زمان تبدیل - شرکت تحویل دهنده - خلاصه هرچه فکر می کنید باعث راهنمایی می شود عنایت فرمایید بنویسید.
لطف شما مزید

دوستانی که ال پیlp دریافت کرداند لطفا توضیح دهند

Navid_Aref
23 June 2008, 10:42 AM
با سلام
e1 cpپارس كه 12800تا كاركرده و تير86 دريافت كردم از 9000 تاروغن روي موتر سمت چپ نزد اولين شمع داره

دوست گرامی روغن ریزی که مهم و حیاتی هست مربوط به سری اولیه تولید بوده که از محفظه تسمه تایمینگ می باشد.
http://www.tuningtalk.com/forum/90-t20713.html

آن تراوش مقدار کمی بخارات روغن از کنار پیچ نزدیک شمع 4 یا سنسور فشار داخل مانیفولد مهم نیستند و به سادگی قابل رفع هستند. چندین بار در این باره بحث شده است.
http://www.tuningtalk.com/forum/90-logan-t10772-690.html

taba
23 June 2008, 12:16 PM
سلام
يكي رو من مي شناسم ميگفت به نمايندگي گفتم خودم قطعه رو تهيه ميكنم شما پولشو به من بدبد.رفت از بازار گرفت داد براش درست كردن پول را هم بهش دادن"

سلام
چطور همچین چیزی ممکن است؟ کدام نمایندگی بوده که پول قطعه را به قیمت بازار آزاد داده است؟ برعکس این را دیده بودیم که نمایندگیها به هزار بهانه راست یا دروغ قطعه را به قیمت آزاد حساب میکنند اما این را که شما نوشتید غیر قابل باور است!.

taba
23 June 2008, 12:28 PM

سلام
به نظر من رگلاژ سیم گاز (اگر درست انجام شود) اخلالی در عملکرد سیستم سوخت ایجاد نخواهد و فقط باید به این نکته توجه داشا که وقتی پدال تا انتها فشار داده میشود، به اهرمی که انتهای سیم گاز به آن وصل است و ظاهرا دریچه هوا را کنترل میکند فشار اضافی وارد نشود. در غیر اینصورت احتمال بریدن سیم گاز یا کج شدن و یا شکستن آن اهرم پیش خواهد آمد.

mohammad1983
23 June 2008, 01:45 PM
سلام
چطور همچین چیزی ممکن است؟ کدام نمایندگی بوده که پول قطعه را به قیمت بازار آزاد داده است؟ برعکس این را دیده بودیم که نمایندگیها به هزار بهانه راست یا دروغ قطعه را به قیمت آزاد حساب میکنند اما این را که شما نوشتید غیر قابل باور است!.
دوست عزيز خوب معلوم هست هر كسي نميتونه اين كارو انجام بده شما بايد به اندازه كافي قلدر و طلبكار باشيد تا اين كار رو براتون انجام بدن.من به شخصه ديدم كسي تو كلينيك مگان بالاي سر ماشين ايستاد ميگفت نميرم همين امروز بايد روغن ريزي ماشين رو درست كنيد.تا عصر همون روز ماشين رو درست كردن بهش دادند.در حالي كه قبلش گفته بودن بايد بخوابه.

mohammad1983
23 June 2008, 01:54 PM
امروز رفتم مغازه دوستم كه تون آپ خودرو هست.نرم افزار دياگ لوگان رو از كارخونه گرفته بود.
اولا گفت كامپيوتر لوگان READ ONLY هست و امكان تغيرات ندارد.اما پارامتر هاي زيادي رو ميتونستي با دياگ چك كني.تنها ERROR موجود مربوط بود به LPG و گاز سوز بودن خودرو بود كه چون وجود نداره ERROR ميده.
اگر خودرو بر روي غلطك قرار داشته باشه امكان بررسي كردن حركت هر 4 تا چرخ و اينكه در حركت كردن گيري وجود داره يا نه رو ميشه چك كرد.
در هنگام روشن شدن كولر ميزان تواني رو كه ميگيره نشون ميده.و كلي پارامتر هاي ديگر كه الان حضور ذهن ندارم.:icon_smil
در رابطه با تظيم سيم گاز هم خاطر نشان كرد كه فقط سيم و پدال گاز از اين طريق تنظيم ميشه و تاثيري رو عوامل ديگر نداشت.

RF51
23 June 2008, 05:25 PM
امروز رفتم مغازه دوستم كه تون آپ خودرو هست.نرم افزار دياگ لوگان رو از كارخونه گرفته بود.
اولا گفت كامپيوتر لوگان READ ONLY هست و امكان تغيرات ندارد.اما پارامتر هاي زيادي رو ميتونستي با دياگ چك كني.تنها ERROR موجود مربوط بود به LPG و گاز سوز بودن خودرو بود كه چون وجود نداره ERROR ميده.
اگر خودرو بر روي غلطك قرار داشته باشه امكان بررسي كردن حركت هر 4 تا چرخ و اينكه در حركت كردن گيري وجود داره يا نه رو ميشه چك كرد.
در هنگام روشن شدن كولر ميزان تواني رو كه ميگيره نشون ميده.و كلي پارامتر هاي ديگر كه الان حضور ذهن ندارم.:icon_smil
در رابطه با تظيم سيم گاز هم خاطر نشان كرد كه فقط سيم و پدال گاز از اين طريق تنظيم ميشه و تاثيري رو عوامل ديگر نداشت.
سلام
اقا مطمئنی READ ONLY هستش!!؟ پس دیگه دیاگ کردن به چه دردی میخوره اگه نشه اشکالات رو برطرف کرد و تنظیمات رو بهترش کرد. شاید هم برخی منو های این دیاگ دوست شما رو قفل شده بهش داده باشند تا نتونه به همه تنظیمات دست بزنه. چون مطمئنا سطح دسترسی با دیاگ حتی در نمایندگی های مجاز مختلف هم تفاوت داره. مثلا یادمه اون اوائل که 206 اومده بود فقط نمایندگی مرکزی سر یادگار می تونست کد مربوط به ایموبلایزر سوئیچ یدک و کد ECU رو کپی یا عوض کنه.( البته الان دیگه تقریبا تمام نمایندگی ها و حتی تعمیرگاههای شخصی هم دیگه نرم افزارش رو گیر اوردند و هر کاری بخوای با 206 می کنند:icon_twis، شاید خیلی هم بد نباشه که برنامه دیاگش قفل باشه:icon_mrgr چون فعلا تا یه مدتی چشمای ناپاک رو ازش دور میکنه:icon_surp)

mohammad1983
23 June 2008, 08:58 PM
الان كه به حرف شما فكر ميكنم احتمال ميدم حرفتون درست باشه :icon_razzالبته امكان پاك كردن خطا ها هستش.
پارامتري مربوط به كيسه هواي راننده ديدم كه امكان ميداد اون رو از طريق كامپيوتر قفل كرد كه در تصادف باز نشه.ولي غير فعال بود.
يه نكته كه توجه من رو جلب كرد اين بود در ساعت 9 صبح كه هوا هم خنك بود دياگ دماي آب رو 96 درجه نشون ميداد و مرتب هم تغير ميكرد. آيا زياد بالا نيست؟

garibbeh
24 June 2008, 08:21 AM
با سلام خدمت دوستان
چراغ داشبرد ماشين من (E2) روشن نمي شود.
كسي از دوستان چنين مشكلي داشته است؟

mehdyagha
24 June 2008, 09:47 AM
بله مال ما هم روشن نمیشه.

Navid_Aref
24 June 2008, 09:56 AM
با سلام خدمت دوستان
چراغ داشبرد ماشين من (E2) روشن نمي شود.
كسي از دوستان چنين مشكلي داشته است؟

بله مال ما هم روشن نمیشه.

دوستان عزیز چراغ داشبورد فقط هنگامی که حداقل چراغ های کوچک خودرو را توسط دسته راهنما روشن کرده باشید روشن می شود و در هنگام روز که به طور معمول چراغ های خودرو را روشن نمی کنید روشن نمی شود.

mehraban87
24 June 2008, 10:41 AM
MEHRDAD_Ilat (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=71601)

Junior User

زمان پيوستن: 20 Jan 2008

شهر: شیراز و بوشهر

اتومبيل: پراید

سپاس ها: 28

از ايشان 159 بار و در 59 نوشته سپاسگزاري شده است

سود مضاعف پس از یکسال

با سلام؛
من فبلاً یکجایی خوانده بودم که این فرقون سازها میبایست برای تأخیر بیشتر از زمان قرارداد (که برای لوگانی ها یک سال یعنی اسفند 86 مهلت تحویل مطابق قرارداد است) سود تأخیر بدهند که یعنی مثلاً ماهی 50000 تومان سود عادی (12 درصد) تبدیل به 100000 تومان (24درصد )میشه حالا سئوالم اینه که آیا آقایونی که اگر خدا بخواهد فردا دعوتنامه اشون رو میگیرند این سود را میگیرند یا نه ؟؟؟

*** اگر کسی مبنای حقوقی سود مضاعف یا شماره بخشنامه صادره مربوطه از این دو فرقونساز رو میدونه لطف کنه و بگه تا بتونیم حقمون رو از این فرقونسازها بگیریم و نتونند 5 میلیون مارو تا ابد با ماهی 50000 تومان پیش خودشون نگه دارند ***

مطالب شما متین است
اقا با سلام وارادت
جانا سخن از زبان ما می گوئید
اولین کاری که اکنون می شود انجام داد به جان عزیزانمان قسم به خوریم پولمان را دیگر دست این ها ندهیم . من از دهان فرزندانم گرفتم و توی حلقوم این ها ریختم
بعد باید دنبال حق حقوقمان باشیم

mehraban87
24 June 2008, 11:07 AM
دوستان عزیز
من الویت دوم ایران ... هستم قبل از عید سال 1386مبلغ را کامل ریخته ام توی حلقومشان ولی هنوز خبری نیست . کجا زنگ بزنم به کجا مراجعه کنم به کی بگم . نمایندگی ماههاست کورکوری می خواند جواب سر بالا می دهد چگونه می توانم پولم را زنده کنم . یکی محص رضای خدا راهنمایی کند

mohammad1983
24 June 2008, 11:43 AM
دوست عزيز به نظر من و تجربه اي كه داشتم البته پارس خودرو بودم.نمايندگي ها آدم هاي عوضي هستند تازه من كرج هستم و نزديك كارخونه هم هستند ولي..
نمايندگي برام بازي درآورد سر تغيير رنگ گفت نميشه .منم ديدم تا كار بيافته دست اين ها و كارگزارشون بخواهد بره دنبالش 2 ماه طول ميكشه پرونده ماشين رو از نمايندگي گرفتم رفتم دفتر فروش پارس خوردو همون جا كاراشو انجام دادن ماشين رو 4 روزه دادند.
شما هم به دفتر فروش ايران خودرو سر بزن و اعتراض كن حتما تاثير داره.

taba
24 June 2008, 03:58 PM
دوستان عزیز
من الویت دوم ایران ... هستم قبل از عید سال 1386مبلغ را کامل ریخته ام توی حلقومشان ولی هنوز خبری نیست . کجا زنگ بزنم به کجا مراجعه کنم به کی بگم . نمایندگی ماههاست کورکوری می خواند جواب سر بالا می دهد چگونه می توانم پولم را زنده کنم . یکی محص رضای خدا راهنمایی کند
سلام
نگران نباشید، شما باید به اداره فروش ایران خودرو واقع در کیلومتر 14 جاده کرج درب شماره 16 ایران خودرو مراجعه کنید و از آقای رضایی وضعیت پرونده تان را پیگیری کنید. ممکن است به خاطر چیزهای جزیی مثلا تولید نشدن رنگ مورد نظرتان یا اشتباه در سیستم بی در و پیکر ایران خودرو پرونده شما به حال کما فرو رفته باشد. با این پیگیری و مشخص شدن مشکل پرونده میتوانید با مراجعه به آقای آل داود مدیر برند رنو پرونده را فعال کنید. (مثلا از رنگهای موجود انتخاب کنید). تلاش کنید حتما در همانجا یک خودرو موجود را به شما اختصاص دهند. در این مرحله شاید بتوانید حتی مدل خودرو را ارتقاء دهید. (البته اگر مدیر محترم شب قبل خوب خوابیده باشد و صبح از دنده راست برخواسته باشد) - متاسفانه اکثر نمایندگیها آنقدر بیغ تشریف دارند که فرق قورباغه و ماشین را هم تشخیص نمیدهند. هیچ زحمتی هم حاضر نیستند به خودشان بدهند. پس همین فردا بدنبال پرونده خود بروید.

ars53
25 June 2008, 11:28 AM
با سلام
قاب پلاستيكي مشكي رنگ دور شيشه جلو در قسمت پايين(زير برف پك كن) شل شده ، آيا مشكلي بوجود مي آورد؟ اگر مشكلي بوجود مي آورد با چه چسبي بايد بچسبانم تا بصورت فيكس به شيشه جلو بچسبد.
با تشكر

mohammad1983
25 June 2008, 11:42 AM
با سلام
قاب پلاستيكي مشكي رنگ دور شيشه جلو در قسمت پايين(زير برف پك كن) شل شده ، آيا مشكلي بوجود مي آورد؟ اگر مشكلي بوجود مي آورد با چه چسبي بايد بچسبانم تا بصورت فيكس به شيشه جلو بچسبد.
با تشكر
اگر منظورتون نوار لاستيكي هست من با چسبي كه شيشه اتومبيل فروش ها ميزنن حلش كرد.نوار رو جدا كن چسب رو بزن و بعد سر جاش قرار بده.

amir1366
26 June 2008, 12:05 AM
همه ماشینها وقتی که کولرشون روشنه دائما kend می زنند؟ یا فقط در تندر وجود داره؟

salman24h
26 June 2008, 03:42 PM
همه ماشینها وقتی که کولرشون روشنه دائما kend می زنند؟ یا فقط در تندر وجود داره؟

میبخشی دوست من ولی منظورتون از kend زدن چیه؟ :icon_excl

mehdyagha
26 June 2008, 08:07 PM
سلام
کولر ماشین را که روشن میکنم ماشین خاموش میشه دلیلش چیه .البته ماشین 50کیلومتر کار کرده.

AmirHj2008
27 June 2008, 10:31 AM
ماشین ما 1000 تا بیشتر کار کرده
اما به نظرم شتابش کمه
وقتی با 405 تو دنده 1 امتحان می کنم می بینم که افتضاحه در برابر اون
آیا این بخاطر موتور 1800 405 یا اینکه چیز دیگه ایه؟؟؟؟؟؟؟

davoodya
27 June 2008, 11:14 AM
دوستانی که معایبی از ماشینشون رو بیان می کنند بگن که ماشین رو از ایران دزد گرفتن با پارس دزد

mohammad1983
27 June 2008, 11:19 AM
ماشین ما 1000 تا بیشتر کار کرده
اما به نظرم شتابش کمه
وقتی با 405 تو دنده 1 امتحان می کنم می بینم که افتضاحه در برابر اون
آیا این بخاطر موتور 1800 405 یا اینکه چیز دیگه ایه؟؟؟؟؟؟؟
سلام
اولا بذار ماشينت 3000 تا بره بعدا بهش بگاز.
دوما دنده 1 رو تا چند هزار تا پر كردي؟
محال ممكن هست كه 405 بتونه بگيره .خيلي عوامل هست مثل اينكه آيا شما با 405 از حالت ايستاده شروع به حركت كرديد.يا اون يه كم حركت داشت و خيلي موارد ديگه.ولي حتي اگر شما رو دنده 1 كم آورده باشي به راحتي آب خوردن رو دنده 2 همه چيز جبران ميشه و ميبيني خود تنها داري ميري.

adib1
28 June 2008, 12:00 AM
ماشین دوست من وقتی فرمون ماشینو کامل میچرخونه (درجا) دور موتور پایین میاد و ماشین میلرزه . لاستیک ماشین سایز 205 است ممکنه از لاستیک یا هیدرولیک فرمون باشه ؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید .

taba
28 June 2008, 08:43 AM
ماشین دوست من وقتی فرمون ماشینو کامل میچرخونه (درجا) دور موتور پایین میاد و ماشین میلرزه . لاستیک ماشین سایز 205 است ممکنه از لاستیک یا هیدرولیک فرمون باشه ؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید .
سلام
دوست عزیز لرزش فرمان در انتهای مسیر چرخش امری عادی و ناشی از عملکرد سیستم هیدرولیک فرمان است. ولی طبق توصیه دفترچه راهنما سعی کنید از رسیدن فرمان به انتهای مسیر، بخصوص در حالت درجا شدیدا خودداری کنید چون ممکن است باعث صدمه دیدن سیستم هیدرولیک شود. پهن شدن لاستیک نیز موجب تشدید این مشکل خواهد شد زیرا مقاومت آن در برابر چرخش بیشتر از لاستیک استاندارد است.

peyman
29 June 2008, 12:50 PM
سلام دوستان
من يك ال90 مدل E2+LP دارم كه مدتيه كه درب داشبوردش يكم بازه و چراغش روشن ميمونه.وقتي محكم ميبندم چراغ خاموش ميشه ولي با كوچكترين دست انداز باز فاصله مي افته و چراغ روشن ميشه. چكار كنم؟

Navid_Aref
29 June 2008, 03:12 PM
سلام دوستان
من يك ال90 مدل E2+LP دارم كه مدتيه كه درب داشبوردش يكم بازه و چراغش روشن ميمونه.وقتي محكم ميبندم چراغ خاموش ميشه ولي با كوچكترين دست انداز باز فاصله مي افته و چراغ روشن ميشه. چكار كنم؟
با سلام. به احتمال زیاد شما در داشبورد خود وسایل زیادی قرار می دهید و یا خودرو همواره در معرض حرارت شدید آفتاب قرار دارد، که به مرور باعث فاصله گرفتن درب آن شده اند. بهتر است از چیدن وسایل بزرگ که بر روی درب فشار می آورند خودداری کنید و همواره وسایل ضروری را در قسمت انتهایی داشبورد به صورت مهار شده قرار دهید تا هم سر وصدا ایجاد نکنند و هم بر روی درب فشار نیاورند و خودرو را در جای بسیار گرم بدون روکش حتی از نوع معمولی رها نکنید.
در نهایت اگر فاصله بسیار زیاد شده محلی که با فلش قرمز بر روی درب محفظه داشبورد مشخص است را به صورتی که مایل هستید برجسته کنید تا کلید همواره هنگامی که درب داشبورد بسته است فشرده باقی بماند.

http://www.tinypic.ws/files/mih3q0vesn7i10u02ls9.jpg

abasi
30 June 2008, 08:03 AM
سلام دوستان
من يك ال90 مدل E2+LP دارم كه مدتيه كه درب داشبوردش يكم بازه و چراغش روشن ميمونه.وقتي محكم ميبندم چراغ خاموش ميشه ولي با كوچكترين دست انداز باز فاصله مي افته و چراغ روشن ميشه. چكار كنم

آقا با سلام و ارادت
همینطور که می آید جواب سوالتون را پی گیری کنید . اگر مایل هستید یه کمی در مورد نحوه دریافت خودرو تون بنویسید . اگر ایران خودرو بود . به هر حال مرحمت کنید بنویسید
از خودروE2+LP راضی هسیتد ؟

adib1
1 July 2008, 02:05 AM
لطفا راهنمایی کنید .
امروز دوستم می گفت وقتی کولر روشن میکنه (در حالت ثابت) ماشین خاموش می شه . این دو عامل به هم مرتبط هستند؟

amir1366
1 July 2008, 08:36 AM
لطفا راهنمایی کنید .

دور موتور که بالا میره وتا نزدیکی 1000 می رسه:icon_twis

amir1366
1 July 2008, 08:41 AM
میبخشی دوست من ولی منظورتون از kend زدن چیه؟ :icon_excl

دوستان که میگن برای همه است اما منظورم از kend مثلا وقتی داری توی جاده کفی میره یک دفعه خود به خود سرعت ماشین زیاد میشه .مثله این میمونه که یک نفر از پشت بهت زده باشه . و یا گاهی اوقات سرعت ناگهان کم میشه

ramin-new pride
1 July 2008, 10:47 AM
خدايا همه ما را از شر شياطيني مثل خودرو سازان (فرقون سازان ) داخلي محفوظ دار... الهي آمين
بعد از كلي تحقيق علمي ومطالعات زياد تازه ماشين محبوب خودمو پيدا كردم يعني لوگان
ولي با اين تعاريفي كه در مورد كارشكني هاي فورقون سازان داخلي مي شنوم پاك نااميد شدم
به نظرم دستهاي شيطاني وخبيثي دركار هست تا نزارن خودروي باحالي مثل لوگان با اون همه امكانات سرور ساير محصولات ديگه كه نصف امكانات لوگان رو هم ندارند بشه
افسوس ميخورم به وضعيت خودمون

abasi
2 July 2008, 10:30 AM
آقای مدیر به خود نگیرید . ما میهمان شما بودیم
ما را دیگه با شرکت های فورغون ساز کاری نیست
شما ناراحت نباشید
خدا نگهدار.:icon_razz

ramin-new pride
2 July 2008, 10:46 AM
با سلام
بچه ها اگه ميشه در مورد نوع بنزين تندر 90 بگين
بنزين معمولي يا سوپر بايد باشه ؟

abasi
2 July 2008, 11:00 AM
خدايا همه ما را از شر شياطيني مثل خودرو سازان (فرقون سازان ) داخلي محفوظ دار... الهي آمين
بعد از كلي تحقيق علمي ومطالعات زياد تازه ماشين محبوب خودمو پيدا كردم يعني لوگان
ولي با اين تعاريفي كه در مورد كارشكني هاي فورقون سازان داخلي مي شنوم پاك نااميد شدم
به نظرم دستهاي شيطاني وخبيثي دركار هست تا نزارن خودروي باحالي مثل لوگان با اون همه امكانات سرور ساير محصولات ديگه كه نصف امكانات لوگان رو هم ندارند بشه
افسوس ميخورم به وضعيت خودمون
خودمان را باید مدیریت کنیم تا دیگه فریب:cool_phalls_80: تبلیغات آنها را نخوریم

taba
2 July 2008, 12:57 PM
سلام بر همه دوستان
دیروز بعد از 4 روز، تندرم را که برای رفع روغن ریزی موتور و سرویس اولیه 10000 کیلومتر به تعمیرگاه شماره 3 ایران خودرو تحویل داده بودم، گرفتم. (البته در جریان هستید که بیش از 40 روز معطل رسیدن 6-7 قطعه مربوط به مشکل روغن ریزی بودم).
1. ظاهرا قطعات مربوطه تعویض شده.
2. یکی از چشمی های برف پاک کن (آبپاش) که خوب آب نمیپاشید را هم عوض کردند.
3. مشکل چراع داخل که از ابتدا با باز شدن در روشن نمیشد هم رفع کردند
4. روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوا را هم عوض کردند که 53000 تومان هزینه اینها شد. (البته چون روغن یک لیتری نداشتند، 2 قوطی روغن 4 لیتری فاکتور کردند که یکی از آنها را با مقداری روغن در صندوق گذاشته بودند.)

کلا بجز معطلی بیش از حد برای قطعه از کارشان راضی بودم. همچنین برخوردهای نسبتا خوب کارکنان تعمیرگاه جای تقدیر و تشکر دارد. (از ایران خودرو بعید است همچین کارکنانی داشته باشد!!!)

poryabehzadi
2 July 2008, 04:53 PM
سلام بر همه دوستان
دیروز بعد از 4 روز، تندرم را که برای رفع روغن ریزی موتور و سرویس اولیه 10000 کیلومتر به تعمیرگاه شماره 3 ایران خودرو تحویل داده بودم، گرفتم. (البته در جریان هستید که بیش از 40 روز معطل رسیدن 6-7 قطعه مربوط به مشکل روغن ریزی بودم).
1. ظاهرا قطعات مربوطه تعویض شده.
2. یکی از چشمی های برف پاک کن (آبپاش) که خوب آب نمیپاشید را هم عوض کردند.
3. مشکل چراع داخل که از ابتدا با باز شدن در روشن نمیشد هم رفع کردند
4. روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوا را هم عوض کردند که 53000 تومان هزینه اینها شد. (البته چون روغن یک لیتری نداشتند، 2 قوطی روغن 4 لیتری فاکتور کردند که یکی از آنها را با مقداری روغن در صندوق گذاشته بودند.)

کلا بجز معطلی بیش از حد برای قطعه از کارشان راضی بودم. همچنین برخوردهای نسبتا خوب کارکنان تعمیرگاه جای تقدیر و تشکر دارد. (از ایران خودرو بعید است همچین کارکنانی داشته باشد!!!)
خوشا به حالت بنده که در همدان هستم چهار روز است که بخاطر روغن ریزی ماشینم زیر تیغ جراحی مانده واز قطعه خبری نیست اگر در تهران بودم هر طور شده به حقم می رسیدم البته از پارس خودرو نه از ایران خودرو هر چند که هر دو سر وته یک کرباسند

keyvan-GSM
10 July 2008, 09:23 AM
دوستان فشار باد چرخهای جلو وعقب برای داخل شهر و مسافرت چقدر باید باشد؟

amir1366
11 July 2008, 08:48 AM
این مشکل جا رفتن دنده عقبش دیگه واقعا اعصاب خورد کن شده. قبلا فقط صدا می داد اما الآن گاهی اوقات اصلا جا نمی ره.همه کار هم کردم اول چهار گذاشتم . کاملا توقف کردم و ... حتی یک جا نزدیک بود باعث بشه که تصادف کنم.ضمنا فکر می کنم همان صدا دادن به تنهایی و آن صدای بدی که میده دنده ها رو هم خراب کنه . چرا ماشینی که بقیه دنده هاش به این راحتی و نرمی جا میره باید دنده عقیش این جوری باشه؟

مسعود زر
11 July 2008, 12:51 PM
اتفاقا من هم اوایل با همین مشکل مواجه بودم. همیشه قبل از حرکت دنده به عقب ابتدا به آرامی اونو به 3 ببرید بعدش بیاین عقب .من همیشه از این روش استفاده می کنم و از اون وقت تا حالا هیچ مشکلی با دنده عقب نداشتم و به همون روانی جا می افته که بقیه دنده ها می رن...

نگران خراب شدن دنده نباشین . اگه بیشتر باهاش مدارا کننین باهاتون تا می کنه .

tibo
11 July 2008, 06:40 PM
این مشکل جا رفتن دنده عقبش دیگه واقعا اعصاب خورد کن شده. قبلا فقط صدا می داد اما الآن گاهی اوقات اصلا جا نمی ره.همه کار هم کردم اول چهار گذاشتم . کاملا توقف کردم و ... حتی یک جا نزدیک بود باعث بشه که تصادف کنم.ضمنا فکر می کنم همان صدا دادن به تنهایی و آن صدای بدی که میده دنده ها رو هم خراب کنه . چرا ماشینی که بقیه دنده هاش به این راحتی و نرمی جا میره باید دنده عقیش این جوری باشه؟

به آنچه كه آقا مسعود نوشته اند توجه كنيد و اين را هم بنده اضافه كنم كه براي دنده عقب، اصلا لازم نيست كه دست دنده را تا منتها اليه سمت راست بكشيد تا خوب جا بيفتد بلكه اتفاقا اين كار باعث بروز همان صدا مي شود. من شخصا بدون رفتن به دنده 3 يا 4 مستقيما به دنده عقب مي روم، البته پس از 2 ثانيه مكث تا دور موتور به حالت قبلي (حالت درجا كار كردن) برگردد. موفق باشيد.

arman 321
11 July 2008, 10:18 PM
دوستان من فكر ميكنم مصرف ماشينم زياده .
توي شهر با كولر و ترافيك متوسط حدود 9.5 هست.
در ضمن ماشين ايرانخودرو و 280 كيلومتر تا حال راه رفته.
به نظرتون عاذي يا ببرم نمايندگي.

مسعود زر
11 July 2008, 11:27 PM
منم اون اوایل مصرف شهری رو 10 لیتر نشون می داد اما الان که 2300کیلومتر رفته تقریبا 8.4 نشون می ده . لوگان من E2 ایران خودرو هست

taba
12 July 2008, 08:43 AM
دوستان فشار باد چرخهای جلو وعقب برای داخل شهر و مسافرت چقدر باید باشد؟
سلام
دوست عزیز فکر میکنم چندین بار در این مورد توضیح داده شده باشد. در دفتچه راهنما و برچسب در راننده هم فشار باد نوشته شده. به هر حال برای لاستیک 15 اینچ باد چرخها 32 پی.اس.آی (2.2 بار) برای عقب و 29 (2.0 بار) برای جلو میباشد.

ramin-new pride
12 July 2008, 10:23 AM
چرا بعضي از صفحات تاپيك حذف شده؟
من خودم دو تا تاپيك زده بودم كلا همه چي نابود شده

tibo
12 July 2008, 11:53 AM

تعجب داره!!! البته نه ميزان مصرف ماشين شما، بلكه ميزان مصرف ماشين من، چون در مورد تندر من (هم اكنون 3500 كيلومتر كاركرد) ميانگين مصرف در شهر بدون كولر از ابتدا 11 و 12 ليتر بود و الآن شده 5/10 يا 11 متناوبآ (نه هميشه) با كولر. ميانگين مصرف در جاده خوب است يعني كمتر از 6 ليتر در 100 كيلومتر ( 6/5 ).

arman 321
12 July 2008, 10:00 PM
سلام
ميخواستم بپرسم چراغ هشدار نبستن كمربند ايمني بايد در صورت نبستن كمر بند روشن بماند ولي مال من روشن نميشه .
ماشين اي 2 نيم فول ايرانخودرو
ايا اين چراغ ماشين شما هم روشن نميشود؟يا مال من مشكل داره؟
لطفا كمك كنيد.

AmirHj2008
12 July 2008, 10:44 PM
چراغ هشدار کمربند تندر ما هم روشن نمیشه
کی باید روشن شه؟؟؟؟ تو جی ال ایکسم فک کنم همین طوریه
اما تو پراید تا نبندی روشنه

این کامپیوترشم اطلاعاتش درست نیستا: 1 بار 100 کیلومتر میری 5 درجه بنزین تکون نمیخوره
1بار سریع تکون می خوره

کولرشم که خوب خنک نمیکنه
مثل جی ال ایکس نمیشه؟؟؟؟؟؟ میشه؟؟؟
این سپر عقب ما نقره ایه تا به 1 جایی میخوره سریع رنگش میره!! چه وضعشه!!!!

taba
13 July 2008, 08:59 AM
سلام
ميخواستم بپرسم چراغ هشدار نبستن كمربند ايمني بايد در صورت نبستن كمر بند روشن بماند ولي مال من روشن نميشه .
ماشين اي 2 نيم فول ايرانخودرو
ايا اين چراغ ماشين شما هم روشن نميشود؟يا مال من مشكل داره؟
لطفا كمك كنيد.
سلام
متاسفانه سیستم چراغ کمربند در تندر کار نمی کند. مال همه اینطور است.

مسعود زر
13 July 2008, 02:01 PM
چراغ هشدار کمربند تندر ما هم روشن نمیشه
کی باید روشن شه؟؟؟؟ تو جی ال ایکسم فک کنم همین طوریه
اما تو پراید تا نبندی روشنه

این کامپیوترشم اطلاعاتش درست نیستا: 1 بار 100 کیلومتر میری 5 درجه بنزین تکون نمیخوره
1بار سریع تکون می خوره

کولرشم که خوب خنک نمیکنه
مثل جی ال ایکس نمیشه؟؟؟؟؟؟ میشه؟؟؟
این سپر عقب ما نقره ایه تا به 1 جایی میخوره سریع رنگش میره!! چه وضعشه!!!!
نمی دونم چرا بعضی از دوستان اینقدر از کولر لوگان ایراد می گیرن؟
من ماشین قبلی ام 405 بود که از کارخونه تحویل گرفتم . داخل ترافیک که کولرش رو روشن می کردم رفتار ماشین به طور کلی عوض می شد و موتور کاملا توانش رو از دست می داد طوری که پدال گاز رو تا آخر باید فشار می دادم تا ماشین راه بیافته . :icon_mad:.. در صورتی که با لوگان من کمتر با این مشکل مواجه میشم:icon_wink.... بارها و بارها کولر 405 رو هم توی جاده امتحان کردم که با سرعت 100 کیلومتر و درجه خنکی ماگزیمم و دور فن 3 توی ماشین عرق میریختم !:icon_cry: ( آدم گرمایی هستم .) در حالی که دور موتور توی این وضعیت از 3500 هم می گذشت. اما در مورد لوگان دقیقا با همین وضعیت از شدت خنکی کولرش مجبورم دور فن تهویه رو روی 2 بذارم در حالیکه دور موتور به 2500 هم نمی رسه...

drnariman
13 July 2008, 02:19 PM
به نظر من کولر لوگان دو ایراد عمده داره :
1-توان ماشین رو بد جوری کم می کنه .
2- اگه از بیرون در حالت در جا صداش رو گوش کنید مثل این است که گاز ماشین گیر کرده ...عجب صدای فجیعی می ده .
ولی از لحاظ سرمایش به نظر من نوعی هم مطلوب است .

مسعود زر
13 July 2008, 11:00 PM
به نظر من کولر لوگان دو ایراد عمده داره :
1-توان ماشین رو بد جوری کم می کنه .
2- اگه از بیرون در حالت در جا صداش رو گوش کنید مثل این است که گاز ماشین گیر کرده ...عجب صدای فجیعی می ده .
ولی از لحاظ سرمایش به نظر من نوعی هم مطلوب است .
با سلام خدمت شما دوست عزیز
شما کولر هر اتومبیلی رو بخواین در نظر بگیرین کم و بیش همین مشکل رو خواهد داشت و اونم یه چیز کاملا طبیعی هستش چرا که کمپرسور کولر نیروی مورد نیاز خودشو با یه تسمه از دور موتور کش می ره و دور مورد نیاز جهت حرکت اتومبیل رو تا یه حدی کاهش می ده ( خصوصا در دنده های سنگین ) . به همین دلیله که شما موقع حرکت ماشین با کولر روشن نیاز به گاز دادن بیشتری پیدا می کنین . حالا این افت توان در موتور از هر اتومبیلی تا اتومبیل دیگه متفاوت هست .. هر چه قدرت موتور بالاتر باشه این افت توان کمتر محسوسه ( در کل باز هم افت توان داریم )... در ضمن شما موقع کولر گرفتن از اتومبیل فکر می کنم باید داخل ماشین بشینین نه بیرونش !!! ... موفق باشین.:icon_roll

mm_pimp
14 July 2008, 06:11 AM
با سلام
یه مشکلی برای ماشین من پیش اومده :icon_eek:
نمیدونم چرا 2 روزه که آمپر ماشینم خیلی بالا میره :icon_ques
قدیما روی 4 تا بود و زمانی که میرفت روی 6 تا fan روشن میشد و به 10 ثانیه نمیرسید که مجدداً روی همون 4 تا قرار می گرفت.
ولی 2 روزه که بیشتر روی 6 تا است و یه وقتا هم کامل میره بالای بالا ! :icon_cry:
زمانی که کولر میگیرم تا حالا ندیدم که اونقدر بالا بره ولی بدون کولر اینجوری میشه
آب و روغنش رو هم کنترل کردم و مشکلی نداشتن.
چی کار کنم ؟! میترسم مشکلی پیش بیاد ...
راستی یادم رفت بگم - ماشینم E2 و کارکردش هم 2700 کیلومتره.
متشکرم

dostetaze
14 July 2008, 08:59 AM
ماشين من E2 .تاحالا چند بار وقتي با كولر توي ترافيك بودم يهو زير پام خاموش شده از دوستان كسي ميتونه من راهنمايي كنه؟
ضمناً بعضي اوقات هم والف مي زنه بنظر اساتيد محترم علت چي ميتونه باشه؟

mohsen3
14 July 2008, 09:41 AM
با سلام
قدیما روی 4 تا بود و زمانی که میرفت روی 6 تا fan روشن میشد و به 10 ثانیه نمیرسید که مجدداً روی همون 4 تا قرار می گرفت.
زمانی که کولر میگیرم تا حالا ندیدم که اونقدر بالا بره ولی بدون کولر اینجوری میشه
متشکرم
سلام

من اگه جای شما بودم ماشین رو به نمایندگی می بردم. نباید اجازه بدید ماشین مدت طولانی در دمای بالا کار کنه.

mm_pimp
14 July 2008, 09:59 AM
دوستان هیچ کدوم این مشکل من رو ندارن ؟!
کسی تا حالا آمپر آب ماشینش تا بالای بالا نرفته ؟!
ممنون میشم اگه جواب بدید

taba
14 July 2008, 10:48 AM
با سلام
متشکرم
سلام
دوست عزیز وقتی از کولر استفاده میکنید فن رادیاتور که خنک کننده رادیاتور کولر هم هست زودتر به کار می افتد و آب رادیاتور را بهتر خنک میکند بنابراین اختلاف عملکرد اتومبیلتان در حالت بدون کولر و با کولر منطقی به نظر میرسد. اما همیشه درجه حرارت بالا نگران کننده است. گرچه در این چندروز اخیر هوا خیلی گرمتر شده و بخصوص اگر در ترافیک و ساعات گرم روز رانندگی کنید، میتوان بالاتر از نرمال بودن درجه حرارت آب را انتظار داشت ولی به نظر من هم بهتر است آن را به نمایندگی نشان دهید. (البته میتوانید کمی هم در شرایط بدون ترافیک و در ساعاتی که هوا خنکتر است رانندگی کنید و ببینید آیا باز هم مشکل پیش می آید یا نه)

drnariman
14 July 2008, 12:11 PM
شما کولر هر اتومبیلی رو بخواین در نظر بگیرین کم و بیش همین مشکل رو خواهد داشت و اونم یه چیز کاملا طبیعی هستش چرا که کمپرسور کولر نیروی مورد نیاز خودشو با یه تسمه از دور موتور کش می ره و دور مورد نیاز جهت حرکت اتومبیل رو تا یه حدی کاهش می ده ( خصوصا در دنده های سنگین ) . به همین دلیله که شما موقع حرکت ماشین با کولر روشن نیاز به گاز دادن بیشتری پیدا می کنین . حالا این افت توان در موتور از هر اتومبیلی تا اتومبیل دیگه متفاوت هست .. هر چه قدرت موتور بالاتر باشه این افت توان کمتر محسوسه ( در کل باز هم افت توان داریم )... در ضمن شما موقع کولر گرفتن از اتومبیل فکر می کنم باید داخل ماشین بشینین نه بیرونش !!! ... موفق باشین.:icon_roll
دوست عزیز مطمئن باشید من این نکات رو از شما بهتر می دونم ضمنا لوگان موتورش همچین موتور بی جونی نیست که فشار روی ان از پراید بیشتر باشه .
ضمنا بهتر است از ادبیات بهتری در پاسخ دادن استفاده کنید. اگه نظرتون این نیست که صدا داره بگویید که این طور نیست نه این که به طور تمسخر امیز بخواهید استفاده کولر رو به من یاد بدهید
ما توی این تاپیک برای افزایش اطلاعات همدیگر مطلب می نویسیم نه مسخره کردن !!!

sib sorkh
14 July 2008, 01:57 PM
سلام
لولاي در طرف راننده هنگام باز و بسته شدن در صدا ميدهد لولاي در را روغن کاري کردم اما موثر نبود.نمايندگي مجاز در غرب تهران کجاست؟ اگر شماره تلفن آن را مي دانيد مرا راهنمايي کنيد ممنون

مسعود زر
14 July 2008, 02:08 PM
دوست عزیز مطمئن باشید من این نکات رو از شما بهتر می دونم ضمنا لوگان موتورش همچین موتور بی جونی نیست که فشار روی ان از پراید بیشتر باشه .
ضمنا بهتر است از ادبیات بهتری در پاسخ دادن استفاده کنید. اگه نظرتون این نیست که صدا داره بگویید که این طور نیست نه این که به طور تمسخر امیز بخواهید استفاده کولر رو به من یاد بدهید
ما توی این تاپیک برای افزایش اطلاعات همدیگر مطلب می نویسیم نه مسخره کردن !!!
با سلام خدمت شما دوست گرامی !
از این که مطلب بنده باعث رنجش خاطر شما گردیده .. متاسفم . اینجانب اصلا قصد توهین یا خدای نکرده تمسخر هیچ کس و یا حتی شما را نداشته و ندارم . اگر هم در بحثی شرکت می کنم صرفا به خاطر علاقه مشترکی هست که همه دوستان در این تاپیک دارند. باز هم از شما عذر خواهی می کنم . در مورد صدای کولر که فرموده بودید ..:icon_surp اکثر ماشین های وطنی رو علی الخصوص خانواده سمند جات و پژو جات رو اگه کولرشون در جا کار کنه از بیرون موتورشون صدای نسبتا بلندی داره و این مساله فقط مختص لوگان نیست .. موفق باشید.

mohammad1983
14 July 2008, 07:27 PM
با سلام
متشکرم
كاملا غير عادي هست من امروز 100 دقيقه تو تهران تو ترافيك ميچرخيدم فن كولر رو 3 هم بود اصلا از 4 تا خط تكون نخورد.

سلام
لولاي در طرف راننده هنگام باز و بسته شدن در صدا ميدهد لولاي در را روغن کاري کردم اما موثر نبود.نمايندگي مجاز در غرب تهران کجاست؟ اگر شماره تلفن آن را مي دانيد مرا راهنمايي کنيد ممنون
دوست عزيز من هم اين مورد رو داشتم.اين صدا مربوط ميشه به ترمز در كه در وسط در مابين دو تا لولاي اصلي در قرار گرفته است.يك در پوش لاستيكي داره اون رو بر دار .داخل 2 تا مهره نگه دارنده داره با آچار سفتشون بكنيد.
در ضمن صدايي كه مال من ميداد به اين صورت بود كه زماني كه در رو باز و بسته مي كردم صداي تق و توق ميداد.

tibo
14 July 2008, 07:42 PM
دوستان هیچ کدوم این مشکل من رو ندارن ؟!
کسی تا حالا آمپر آب ماشینش تا بالای بالا نرفته ؟!
ممنون میشم اگه جواب بدید

دوست عزيز، من فقط يك بار اين مشكل رو داشتم، آن هم در عصر يك روز گرم و در خيابان مملو از ماشين واقع در پشت ساختمان وزارت كشور. با اينكه در اين شرايط از كولر استفاده نمي كردم ولي تعداد خانه هاي روشن آمپر آب 6 تا شد. ديگر هيچوقت چنين اتفاقي نيفتاد.

لطفا آقا نريمان و آقامسعود هم صلوات بفرستند كه سوءتفاهمي كوچك بود كه بحمدالله برطرف شد. واما يك سوال از همه دوستان و از جمله آقاي نويد عارف عزيز، غايب بزرگ :

در زمان حركت با كولر (كه واقعا موتور را كم رمق مي‌كند) مشاهده كرده ام كه در موقع تعويض دنده، پس از برداشتن پا از روي پدال گاز براي جا زدن دنده، دور موتور دير به حالت قبلي بر مي‌گردد و عقربه مربوط به آن هم به كندي پايين مي‌آيد كه سبب فشار به موتور و صداي زياد آن مي‌شود. آيا كسي از دوستان با چنين وضعيتي مواجه شده و آيا بايد به فكر رفع آن بود؟

با سپاس و تشكر

mohammad1983
14 July 2008, 07:50 PM
دوست عزيز، من فقط يك بار اين مشكل رو داشتم، آن هم در عصر يك روز گرم و در خيابان مملو از ماشين واقع در پشت ساختمان وزارت كشور. با اينكه در اين شرايط از كولر استفاده نمي كردم ولي تعداد خانه هاي روشن آمپر آب 6 تا شد. ديگر هيچوقت چنين اتفاقي نيفتاد.

لطفا آقا نريمان و آقامسعود هم صلوات بفرستند كه سوءتفاهمي كوچك بود كه بحمدالله برطرف شد. واما يك سوال از همه دوستان و از جمله آقاي نويد عارف عزيز، غايب بزرگ :

در زمان حركت با كولر (كه واقعا موتور را كم رمق مي‌كند) مشاهده كرده ام كه در موقع تعويض دنده، پس از برداشتن پا از روي پدال گاز براي جا زدن دنده، دور موتور دير به حالت قبلي بر مي‌گردد و عقربه مربوط به آن هم به كندي پايين مي‌آيد كه سبب فشار به موتور و صداي زياد آن مي‌شود. آيا كسي از دوستان با چنين وضعيتي مواجه شده و آيا بايد به فكر رفع آن بود؟

با سپاس و تشكر
سلام
دوست عزيز احتمال زياد هم وقتي دنده يك رو ميخواهي به 2 بروي اين حالت پيش مياد.به نظر من اين يك مورد مثبت هست زيرا اگر دور موتور به سرعت پايين بياد در دنده بعدي براي شتاب گيري ماشين دچار مشكل ميشه.در ريو دور موتور خيلي آرام تر و با ملايمت بيشتري از لوگان پايين مياد براي همين ماشين هميشه از شتاب خوبي برخوردار هست.
يا در پرايد اگر نگاه كني وقتي گاز رو ول ميكني دور موتور تندي غش مي كنه پايين.

nojex
14 July 2008, 09:05 PM
دوستان لطفا در بکار گیری الفاظ دقت کنید تا باعث کدورت و سوء تفاهم نشید .

mohsen3
14 July 2008, 10:25 PM
سلام

آیا دوستان در مورد استاندارد تنظیم کلاچ تندر ۹۰ اطلاعی دارند؟ من تازه ماشین رو تحویل گرفتم و برای تعویض دنده باید کلاچ رو تا انتها بگیرم. در غیر اینصورت دنده ها مقداری بد جا می روند. ضمنا وقتی کلاچ رو مقدار خیلی کمی بالا میارم، دیسک و صفحه درگیر میشن. به نظر میاد که باید کلاچ رو مقداری سفت کنم. به همین دلیل می خوام استاندارد تنظیم کلاچ رو بدونم.

با تشکر

AmirHj2008
15 July 2008, 02:12 AM
سلام به همگی دوستان
چند تا سوال دارم
1- برای چک کردن روغن ماشین این گیج ما که هیج نشا نه ای نداره!!
امروز یه چی ال ایکس نو تحویل گرفتیم چقدر ایران خودرو ازش زده بود
یاد جی ال ایکس 2000 با ساعت عقربه ای بخیر
امتحان کردم کولرش خیلی بهتر ا ز ال90 بود
شتاب اولیشم خیلی خوب بود
دیگه چیزی برای تعریف نداشت

یه سوال دیگه
این ال 90 مگه قفل مرکزی نداره
من وقتی با کلید استفاده می کنم فقط 1 اون در باز میشه!!!چرا؟؟
اما با کنترل خودش کامل همه درا باز میشن

sib sorkh
15 July 2008, 08:57 AM
دوست عزيز من هم اين مورد رو داشتم.اين صدا مربوط ميشه به ترمز در كه در وسط در مابين دو تا لولاي اصلي در قرار گرفته است.يك در پوش لاستيكي داره اون رو بر دار .داخل 2 تا مهره نگه دارنده داره با آچار سفتشون بكنيد.
در ضمن صدايي كه مال من ميداد به اين صورت بود كه زماني كه در رو باز و بسته مي كردم صداي تق و توق ميداد.[/quote]

با تشکر از شما.منظور همان صداي تق و توقبود

tibo
15 July 2008, 11:47 AM
سلام
دوست عزيز احتمال زياد هم وقتي دنده يك رو ميخواهي به 2 بروي اين حالت پيش مياد.به نظر من اين يك مورد مثبت هست زيرا اگر دور موتور به سرعت پايين بياد در دنده بعدي براي شتاب گيري ماشين دچار مشكل ميشه.در ريو دور موتور خيلي آرام تر و با ملايمت بيشتري از لوگان پايين مياد براي همين ماشين هميشه از شتاب خوبي برخوردار هست.
يا در پرايد اگر نگاه كني وقتي گاز رو ول ميكني دور موتور تندي غش مي كنه پايين.

با سلام، احتمالي كه داده ايد عين يقين است و از پاسخ شما ممنونم.
با اين توضيحات، ظاهرا نبايد موجبي براي نگراني باشد چون من فكر مي كردم كه اين يك نوع فشار غير عادي به موتور و موجب آسيب آن است.

taba
15 July 2008, 02:12 PM
سلام به همگی دوستان
چند تا سوال دارم
1- برای چک کردن روغن ماشین این گیج ما که هیج نشا نه ای نداره!!

یه سوال دیگه
این ال 90 مگه قفل مرکزی نداره
من وقتی با کلید استفاده می کنم فقط 1 اون در باز میشه!!!چرا؟؟
اما با کنترل خودش کامل همه درا باز میشن
سلام
1. روی گیج روغن محدوده ای وجود دارد که با علائم ضربدر XXXXXXX مشخص شده که سطح مینیمم و ماکزیمم را مشخص میکند.

2. برای ایمنی بیشتر، وقتی با کلید در را باز میکنید یعنی فقط راننده میخواهد سوار شود و درنتیجه فقط در راننده باز میشود (البته در مدلهای E2 که ریموت دارند) و وقتی با ریموت باز میکنید یعنی بجز راننده کسان دیگری هم هستند و همه درها باز میشود.
در مدل E1 که قفل مرکزی دارد ولی ریموت ندارد نیز اگر در راننده را با کلید باز کنید همه درها باز میشوند ولی اگر در سمت شاگرد را باز کنید فقط همان در باز میشود.

hesam90
15 July 2008, 03:35 PM
http://irapic.com/uploads/1216107808.jpg

سلام
ماشین من پس از اون محل مشخص شده روغن داده البته تمیز کردم و بعد رفتم با ماشین یه دور زدم و بعد نگاه کردم که متوجه شدم از کدوم پیچ هست حالا میخواستم بدونم سفت کردن اون پیچی که زیر وایر شمع یه قسمتش تو عکس هم معلوم هست صلاح هست ؟
آخه قبلا فکر کنم این مشکل هم برای چند نفر پیش اومده بود
ممنون میشم راهنمایی کنین:icon_ques

mohsen3
15 July 2008, 09:50 PM
سلام

آیا دوستان در مورد استاندارد تنظیم کلاچ تندر ۹۰ اطلاعی دارند؟ من تازه ماشین رو تحویل گرفتم و برای تعویض دنده باید کلاچ رو تا انتها بگیرم. در غیر اینصورت دنده ها مقداری بد جا می روند. ضمنا وقتی کلاچ رو مقدار خیلی کمی بالا میارم، دیسک و صفحه درگیر میشن. به نظر میاد که باید کلاچ رو مقداری سفت کنم. به همین دلیل می خوام استاندارد تنظیم کلاچ رو بدونم.

با تشکر
سلام

دوستان در این مورد نظری ندارند؟ آیا شما هم برای تعویض دنده، حتما باید کلاچ را تا انتها بگیرید؟

AmirHj2008
17 July 2008, 12:56 AM
با سلام به دوستان عزیز
من باید یگم که در مورد کولر ال 90 اشتباه کردم
کولر خوبی داره
من متوجه شدم تو کلیدی که مربوط به سیستم باازیابی هواست با ورود هوا از خارجه که به همین دلیل خوب خنک نمی کرده!

raminazad
17 July 2008, 10:17 AM
با سلام
متشکرم

سلام

دقیقا دیشب همین اتفاق برای من هم افتاد اون نشانگر دما تا 6 تا بالا رفته بود بعدش هم دیر به 4 تا برمیگشت . گاها همه خونه ها پرمیشد . هوا هم خنک ود ولی ترافیک بود .

اولین بار بود همچین اتفاقی میافتاد .(کارکرد 20000 تا)

راستی دوستان من یکی دو ماه پیش اون پلاستیک آبی رنگ گاز رو تغییر دادم و پدال گاز رو بالاتر آوردم شتاب ماشین و پاسخ دهی اون به فشردن پدال افزایش پیدا کرد ولی تازگی ها متوجه شدم که یه کم نرمینت موتور رو کم میکنه و یه خشونتی به رانندگی میده و ادم دوست داره پر گاز برونه دیشب دوباره به همون درجه اولیش برگردوندم باور کنید رانندگی خیلی نرم تر و کم تنش تر شده .

hesam90
17 July 2008, 11:44 AM
سلام
همون پیچی رو که میگفتم سفت کردم و مشکل حل شد و دیگه پیچ رو باز نکردم چسب بزنم و کثافت کاری شه
البته من دیگه کل پیچا رو کامل سفت کردم که این مشکل برای اون یکی ها پیش نیاد

faraz45
17 July 2008, 01:03 PM
با سلام.
مدتیه یک صدای "جیرجیر" موقع بستن کمربند سمت راننده میاد. به نظر شما چطور میشه این صدا رو قطع کرد؟ ممنون میشم اگر دوستان پاسخ بدن.

abasi
17 July 2008, 01:26 PM
باسلام و ارادت
من نتوانستم از سیستم پخش cd استفاده کنم هر نوع فرمت با دور کم وزیاد mp3 گذاشتم error می داد علت چیست دوستان لطفا جواب دهند

salman24h
17 July 2008, 07:07 PM
باسلام و ارادت
من نتوانستم از سیستم پخش cd استفاده کنم هر نوع فرمت با دور کم وزیاد mp3 گذاشتم error می داد علت چیست دوستان لطفا جواب دهند

سلام دوست من
تا جایی که یادم میاد cd player لوگان نمیتونه mp3 پخش کنه :icon_surp

mohammad1983
17 July 2008, 07:30 PM
باسلام و ارادت
سلام
فقط AUDIO ميخونه.تبديلش كني به يك مدل كاملتر خيلي بهتره.

kami_sia
17 July 2008, 09:07 PM
میخواستم بپرسم L90 چند مدله؟

kami_sia
17 July 2008, 09:12 PM
کسی نمیدونه L90 چند مدله؟ کامل ترین مدل کدومه؟

mohammad1983
17 July 2008, 09:21 PM
میخواستم بپرسم L90 چند مدله؟
دوست عزيز معلومه تازه وارد هستي:icon_excl.اينجا تاپيك مشكلات لوگان هست.
بگذريم 7 مدل داريم
3 مدل پايه (E0.E1.E2)
كه هر كدام بر اساس تجهيزاتي كه بهشون اضافه ميشه تيپ بندي دارند و قيمتشون هم افزايش مي يابد.
مدل E0 پايين ترين مدل هست و هيچي غير از موتور مگان 1600 نداره
مدل E2+LP كه فول ترين هست و قيمتش 14500 تا 15 ميليون هست.
در ضمن سؤالات كلي در مورد لوگان رو در اين تاپيك (http://www.phalls.com/showthread.php?t=20429&page=288) مطرح بكن.

AmirHj2008
17 July 2008, 11:28 PM
سلام دوست من

دقیقا
من هم با سرعت ها و برنامه های مختلف تست کردم جواب نداد
فقط audio
البته تو دفترچش ذکر شده که mp3 می خونه
حالا مشکل کجاست
نمیدونم

AmirHj2008
17 July 2008, 11:37 PM
آِیا اخطار حداکثر سرعت در تندر 90 هست!!
اگه هست در چه سرعتی؟
من با 150kmکه میرفتم متوجه نشدم

عمادالدین
18 July 2008, 11:40 AM
باسلام به دوستان عزیز
من تازه با این سایت آشنا شدم و با تشکر از دوستانی که در اینجا به هم کمک می کنند می خوام چند سوال بپرسم :تندر من بسیار کم مصرفه و حدودا 7لیتر در هر 100کیلومتر می سوزونه:icon_razz البته قدرت و شتابش پایینتر از چیزی بود که انتظار داشتم به طوریکه در سربالایی ها نسبت به سایر ماشینها(پراید و 405 و...)کم میاره:icon_neut:( ولی تو کفی و سرپایینی خیلی خوبه ;) می خواستم بدونم کس دیگه ای هم همچین مشکلی داشته و اگر داشته چیکار کرده برای حلش؟
مشکل بعدی من کولر هست که مرتب هر 30 ثانیه کمپرسورش قطع و وصل می کنه البته در سرمای اتاق تغییری ایجاد نمی کنه اما همین قطع و وصل مکرر اعصاب خورد کنه !!! به نمایندگی سعادت آباد هم مراجعه کردم و گفتن که نرماله!!! و همه همینطورن!!!!! نظر شما چیه؟ من می ترسم کمپرسور داغون بشه اینجور؟؟؟:icon_eek:
مشکل بعدی اینه که تا حالا چند بار به محض روشن کردن کولر خاموش کرده!و دور موتور هم با روشن کردن کولر زیاد نمیشه می خواستم بدونم ماشین بقیه دوستان هم همینطوره؟
ببخشید که اینهمه سوال پرسیدم ولی وقتی نمایندگی جوابی نداشت فکر کردم اینطوری شاید مشکلم حل شه
خیلی ممنون میشم اگر جواب منو بدین و برای همه آرزوی موفقیت می کنم
در ضمن تندر من E2نیمه فول ایران خودرویی هست

pooyan.tt
18 July 2008, 12:41 PM
سلام

یعنی چی تبدیل کنی، یعنی جایی هست که این رو بر می دارن و کاملترش رو می‏دن؟

mohammad1983
18 July 2008, 01:31 PM
باسلام به دوستان عزیز
من تازه با این سایت آشنا شدم و با تشکر از دوستانی که در اینجا به هم کمک می کنند می خوام چند سوال بپرسم :تندر من بسیار کم مصرفه و حدودا 7لیتر در هر 100کیلومتر می سوزونه:icon_razz البته قدرت و شتابش پایینتر از چیزی بود که انتظار داشتم به طوریکه در سربالایی ها نسبت به سایر ماشینها(پراید و 405 و...)کم میاره:icon_neut:( ولی تو کفی و سرپایینی خیلی خوبه ;) می خواستم بدونم کس دیگه ای هم همچین مشکلی داشته و اگر داشته چیکار کرده برای حلش؟
مشکل بعدی من کولر هست که مرتب هر 30 ثانیه کمپرسورش قطع و وصل می کنه البته در سرمای اتاق تغییری ایجاد نمی کنه اما همین قطع و وصل مکرر اعصاب خورد کنه !!! به نمایندگی سعادت آباد هم مراجعه کردم و گفتن که نرماله!!! و همه همینطورن!!!!! نظر شما چیه؟ من می ترسم کمپرسور داغون بشه اینجور؟؟؟:icon_eek:
مشکل بعدی اینه که تا حالا چند بار به محض روشن کردن کولر خاموش کرده!و دور موتور هم با روشن کردن کولر زیاد نمیشه می خواستم بدونم ماشین بقیه دوستان هم همینطوره؟
ببخشید که اینهمه سوال پرسیدم ولی وقتی نمایندگی جوابی نداشت فکر کردم اینطوری شاید مشکلم حل شه

با با تو را به خدا آخه چرا شتاب لوگان رو با پرايد و 405 مقايسه ميكنيد.كفي و سرپاييني چيه مگه كاميون هست كه افتاد رو سرپاييني بيافتد رو دور؟؟؟
والا ما تاحالا هر بار اراده كرديم سوسك كرديم.
شايد تو سربالايي رو دور موتور 2 هزار دنده 2 رو ميكنيد 3؟ خوب معلومه طول مي كشه تا بره.دور رو تا 4500 فقط پركن بيشتر هم نميخواهد اونوقت ببين چطوره.
كمپرسور كولر هم در همه مدل ها اين طوري هست و لي بعد از چند هزار تا كاركرد خيلي خوب ميشه.

یعنی چی تبدیل کنی، یعنی جایی هست که این رو بر می دارن و کاملترش رو می‏دن؟
نه منظور من اين نيست كه جاييي تبديل ميكنن.يعني بهتر هست بري يك پخش خوب بخري:icon_sad:

salman24h
18 July 2008, 01:40 PM
باسلام به دوستان عزیز

سلام دوست خوبم
در مورد مصرف سوخت باید بگم که مصرف ماشینتون خوبه اما قدرت و شتابش ظاهرا کمه. کارکرد ماشینتون چقدره؟ توی سربالایی هم تراز 405 باید بره اما دیگه از پراید نباید کم بیاره :icon_arro
اصولا کمپرسور کولر توی همه ی ماشین ها قطع و وصل میشه و این موضوع کاملا عادیه. اگه دمای موتور بیش از حد بالا نره و سرمای اتاق هم نرمال باشه همه چیز رو به راهه. قطع و وصل شدن هم بستگی به شرایط محیط داره. در مورد خاموش شدن موتور موقع روشن کردن کولر هم اینجا حسابی بحث شده. اگه چند صفحه به عقب برگردید میتونید اطلاعات خوبی پیدا کنید اما بیشتر دوستان مشکلشون با یه تنظیم موتور حل شده.

hesam90
18 July 2008, 02:44 PM
سلام
من احساس میکنم که کولر تندر بعد از چند هزار تا کارکرد درست میشه چون الان ماله من 8000 هزار تا کار کرده و نسبت به اوایل خیلی بهتر شده هم از نظر شتاب هم از نظر سرما دهی البته این نظر من شاید هم من خودم به این موضوع عادت کردم

عمادالدین
18 July 2008, 02:46 PM
سلام دوست خوبم
در مورد مصرف سوخت باید بگم که مصرف ماشینتون خوبه اما قدرت و شتابش ظاهرا کمه. کارکرد ماشینتون چقدره؟ توی سربالایی هم تراز 405 باید بره اما دیگه از پراید نباید کم بیاره :icon_arro
اصولا کمپرسور کولر توی همه ی ماشین ها قطع و وصل میشه و این موضوع کاملا عادیه. اگه دمای موتور بیش از حد بالا نره و سرمای اتاق هم نرمال باشه همه چیز رو به راهه. قطع و وصل شدن هم بستگی به شرایط محیط داره. در مورد خاموش شدن موتور موقع روشن کردن کولر هم اینجا حسابی بحث شده. اگه چند صفحه به عقب برگردید میتونید اطلاعات خوبی پیدا کنید اما بیشتر دوستان مشکلشون با یه تنظیم موتور حل شده.

خیلی از جوابتون متشکرم دوست عزیزم:
کارکرد ماشین:2800کیلومتره و متاسفانه از پرایدهم کم میاره و دنده2 به بالا خوب نمیره سربالایی رو وای به روزی که کولر هم روشن باشه:icon_cry:
درسته که کمپرسور کولر قطع کردنش عادیه ولی آیا هر 30 ثانیه و اونهم وصل شدنش با شوک دادن به اتاق ماشین بازهم طبیعی هست؟(پراید من انقدر قطع نمی کنه!!!)متسکرم از راهنماییتون و حتما بر می گردم عقب و گفتگوهای قبلی رو هم می خونم:icon_arro

عمادالدین
18 July 2008, 02:53 PM
با با تو را به خدا آخه چرا شتاب لوگان رو با پرايد و 405 مقايسه ميكنيد.كفي و سرپاييني چيه مگه كاميون هست كه افتاد رو سرپاييني بيافتد رو دور؟؟؟
والا ما تاحالا هر بار اراده كرديم سوسك كرديم.
شايد تو سربالايي رو دور موتور 2 هزار دنده 2 رو ميكنيد 3؟ خوب معلومه طول مي كشه تا بره.دور رو تا 4500 فقط پركن بيشتر هم نميخواهد اونوقت ببين چطوره.
كمپرسور كولر هم در همه مدل ها اين طوري هست و لي بعد از چند هزار تا كاركرد خيلي خوب ميشه.

نه منظور من اين نيست كه جاييي تبديل ميكنن.يعني بهتر هست بري يك پخش خوب بخري:icon_sad:

سلام و ممنون از جواب
من معمولا رو 3000به بالا دنده رو بالا می برم و رو2000دنده معکوس میرم و اصلا همچین مشکلی رو با ماشینهای دیگه نداشتم! ولی بطور کلی به نظر میاد لا اقل با این کارکرد پایین ماشین من(2800کیلومتر) قدرت موتور خوب نیست در حالیکه با 206 و405 همچین افت توانی از موتور( با روشن شدن کولر )تجربه نکرده بودم!

عمادالدین
18 July 2008, 03:22 PM
ماشين من E2 .تاحالا چند بار وقتي با كولر توي ترافيك بودم يهو زير پام خاموش شده از دوستان كسي ميتونه من راهنمايي كنه؟
ضمناً بعضي اوقات هم والف مي زنه بنظر اساتيد محترم علت چي ميتونه باشه؟

سلام دوست عزیز
من هم دقیقا مشکل شما رو تجربه کردم:tire: ولی پاسخی به سوال شما ندیدم
:131:می خواستم بدونم شما برای این مشکل راه حلی پیدا کردین؟:confused:

AmirHj2008
19 July 2008, 12:13 AM
منم فکر میکنم شتاب کمه
من با دنده 1 نهایتا 3000 دور موترم بشه
جون بیشتر از اون حس می کنم ماشیین داره زور میزنه
تا 3 همین منواله ولی 4و 5 تا 4000 دور موتورم میشه
بازم به نظرم شتاب کمه
البته با جی ال ایکسم مقایسه کردما
به نظرم شتاب اولیه جی ال ایکس بیشتر بود
خوب موتورجی ال ایکس 1800 هست فک کنم واسه همینه

mohammad1983
19 July 2008, 06:34 AM
ارتفاع پدال گاز رو نتظيم كرديد؟؟در اون صورت ماشين وحشي ميشه.

mm_pimp
19 July 2008, 07:29 AM
سلام

دقیقا دیشب همین اتفاق برای من هم افتاد اون نشانگر دما تا 6 تا بالا رفته بود بعدش هم دیر به 4 تا برمیگشت . گاها همه خونه ها پرمیشد . هوا هم خنک ود ولی ترافیک بود .

اولین بار بود همچین اتفاقی میافتاد .(کارکرد 20000 تا)

راستی دوستان من یکی دو ماه پیش اون پلاستیک آبی رنگ گاز رو تغییر دادم و پدال گاز رو بالاتر آوردم شتاب ماشین و پاسخ دهی اون به فشردن پدال افزایش پیدا کرد ولی تازگی ها متوجه شدم که یه کم نرمینت موتور رو کم میکنه و یه خشونتی به رانندگی میده و ادم دوست داره پر گاز برونه دیشب دوباره به همون درجه اولیش برگردوندم باور کنید رانندگی خیلی نرم تر و کم تنش تر شده .

سلام و خسته نباشید
یه موضوعی در این مورد آمپر متوجه شدم
متوجه شدم که معمولاً شبها ( با اینکه هوا خنکه ) این مشکل برای ماشین پیش میاد !
در نتیجه زمانی که ماشین آمپرش روی 6 می رفت چراغ هلی ماشین ( مخصوصاً پرژکتور ) رو خاموش کردم و دیدم که سریع آمپر اومد روی 4 - مجدداً روشن کردم و اومد روی 6 !!!
یه بارم که روی 6 بود یه کمی موارد مصرفی برق رو زیاد کردم ( مثلاً ندک و گرمکن عقب و پرژکتور عقب و کلیه چراغ ها و شیشه بالابر ها و ... ) دیدم که در کمتر از 3 ثانیه دما رسید به بالای بالا !!!
و با کم کردن مصرف کننده های برقی مجدداً دما اومد پایین.
به نظرم میاد که مشکل برقی و در نمایش دما باشه !!!
البته یه چیز دیگه !
ماشین رو بردم نمایندگی که مشکل رو بررسی کنن .
دیاگ که وصل کرد روی دمای 99 فن تازه روشن میشد ! که تعمیر کاره گفت همه چیز درسته !
به نظر شما این دما یه مقدار بالا نیست ؟!
نظرتون راجع به این نمایش آمپر چیه ؟!
چی کارش کنم ؟!
ممنونم

abasi
19 July 2008, 07:45 AM
سلام
شاید باور نکنید دلم برای این همه ریخت پاش می سوزد
منظور شما دوست عزیز از اینکه می فرمایید فقط AUDIO ميخونه چیست می خوام داغ به دل نشوم چگونه فرمت AUDIO ایجاد کنم تا یه بار هم شده صدا شا را در بیارم اخه این مونتاز کاران از خدا بی خبر پول اضافی هم بابتش گرفته اند

سلام دوست من
بابت پاسخ شما سپاسگزارم
تنظیماتی ندارد که mp3 به خواند پس به چه کاری می خورد ؟

dostetaze
19 July 2008, 09:36 AM
سلام دوست عزیز
من هم دقیقا مشکل شما رو تجربه کردم:tire: ولی پاسخی به سوال شما ندیدم
:131:می خواستم بدونم شما برای این مشکل راه حلی پیدا کردین؟:confused:

تا حالا كه نتونستم
توي اين فروم هم تا حالا كسي راهنمايي يا نكته اي رو بيان نكرده

omidshf
19 July 2008, 09:45 AM
سلام
چطوری ارتفاع گاز را تنظیم کنیم؟

kami_sia
19 July 2008, 02:04 PM
سلام کاملترین مدل تندر کدومه?

abasi
19 July 2008, 02:19 PM
سلام کاملترین مدل تندر کدومه?

E2 LP است
در ضمن پخش آن سی دی خور است
اما سی دی ها را نمی خواند ولی پولش را مونتاز کاران :184: می گیرند

mohsen3
19 July 2008, 02:22 PM
سلام و خسته نباشید
یه موضوعی در این مورد آمپر متوجه شدم
متوجه شدم که معمولاً شبها ( با اینکه هوا خنکه ) این مشکل برای ماشین پیش میاد !
در نتیجه زمانی که ماشین آمپرش روی 6 می رفت چراغ هلی ماشین ( مخصوصاً پرژکتور ) رو خاموش کردم و دیدم که سریع آمپر اومد روی 4 - مجدداً روشن کردم و اومد روی 6 !!!
یه بارم که روی 6 بود یه کمی موارد مصرفی برق رو زیاد کردم ( مثلاً ندک و گرمکن عقب و پرژکتور عقب و کلیه چراغ ها و شیشه بالابر ها و ... ) دیدم که در کمتر از 3 ثانیه دما رسید به بالای بالا !!!
و با کم کردن مصرف کننده های برقی مجدداً دما اومد پایین.
به نظرم میاد که مشکل برقی و در نمایش دما باشه !!!
البته یه چیز دیگه !
ماشین رو بردم نمایندگی که مشکل رو بررسی کنن .
دیاگ که وصل کرد روی دمای 99 فن تازه روشن میشد ! که تعمیر کاره گفت همه چیز درسته !
به نظر شما این دما یه مقدار بالا نیست ؟!
نظرتون راجع به این نمایش آمپر چیه ؟!
چی کارش کنم ؟!
ممنونم
سلام

یکبار پراید من این مشکل رو پیدا کرده بود که با روشن کردن چراغ ها یا ترمز زدن (روش شدن چراغ ترمز) دمای موتور بالا می رفت.

ماشین را به یک برقکار نشان دادم، گفت مشکل از باطری است. اما با عوض کردن باطری هم مشکل حل نشد. خلاصه اینکه متوجه شدیم مشکل از شل بود اتصال بدنه (زیر باطری) است که موجب افت جریان شده و با روشن شدن چراغها، جریان کافی با فن نمی رسد و چرخش فن رادیاتور کند می شود.

شما هم بررسی کنید که آیا با روشن کردن چراغهای جلو و مه شکن، دور فن افت می کند یا خیر (تشخیص این مورد به دقت زیاد نیاز دارد). اگر افت کرد، بستهای باطری و اتصالات بدنه و . . . را کنترل کنید.

taba
19 July 2008, 02:31 PM
سلام
چطوری ارتفاع گاز را تنظیم کنیم؟

سلام
قبلا دوستان عزیز (اگر اشتباه نکنم جناب نوید عارف) در این مورد راهنمایی کرده و حتی عکس هم گذاشته اند. اما محض اطلاع شما برای تنظیم پدال گاز کافی است کاپوت را باز کنید و کابل سیاهرنگی که از داخل اتاق به محور دریچه گاز واقع در عقب موتور (یا نزدیک به شیشه جلو) و در وسط (از لحاظ عرضی) واقع شده را بیابید. انتهای این کابل یک قطعه آبی رنگ پلاستیکی شیاردار قرار دارد و بوسیله یک فنر فلزی U شکل در جای خود ثابت شده. کافی است فنر را بیرون آورده و قطعه پلاستیکی را چند شیار به عقب بکشید سپس فنر را در شیار جدید قرار دهید. البته توجه داشته باشید آن را طوری تنظیم کنید که وقتی پدال گاز تا آخر فشار داده میشود، به اهرم دریچه گاز فشار اضافی وارد نشود.

amir1366
19 July 2008, 11:32 PM
مگه همین جوریشم وحشی نیست؟ می خواد آسفالت بکنه

amir1366
19 July 2008, 11:35 PM
سلام و ممنون از جواب
من معمولا رو 3000به بالا دنده رو بالا می برم و رو2000دنده معکوس میرم و اصلا همچین مشکلی رو با ماشینهای دیگه نداشتم! ولی بطور کلی به نظر میاد لا اقل با این کارکرد پایین ماشین من(2800کیلومتر) قدرت موتور خوب نیست در حالیکه با 206 و405 همچین افت توانی از موتور( با روشن شدن کولر )تجربه نکرده بودم!
انصافا دنده 5 اش نسبت به دنده های دیگش خیلی زود مرده میشه و کمتر از 2500 باید معکوس کرد

AmirHj2008
20 July 2008, 02:20 AM
E2 LP است
در ضمن پخش آن سی دی خور است
اما سی دی ها را نمی خواند ولی پولش را مونتاز کاران :184: می گیرند
سي دي با فرمت mp3 رو نمي خونه
اما audio را به خوبي اجرا ميكنه.
خيلي از ضبط ماشين ها اينطوري هستن
دوستان اگه ممكنه ي سريه به سايت سازند ضبط بزنن شايد اطلاعات مفيدي به دست اومد.
برند ضبط از برنداي معروف و اولين ها در پخش ماشينه

Navid_Aref
20 July 2008, 04:28 PM
سلام

با تشکر

ببینید دوست عزیز این موردی که می فرمایید به احتمال زیاد به عادت رانندگی شما و همچنین تنظیم متفاوت خودروی قبلی شما باز می گردد. کلاچ هرچه در سطح پایین تری برای تعویض دنده قرار بگیرد بهتر است و حالت اسپرت تری برای شروع حرکت ایجاد می کند. در مورد بالا آمدن نیز به همین صورت.
بهتر است با تنظیم دقیق صندلی و کمی تمرین با وضعیت جدید خود را تطبیق دهید. در غیر این صورت می توانید از تکنسین نمایندگی بخواهید که کمی رگلاژ کلاچ را برایتان تغییر دهد. محل رگلاژ سیم کلاچ کاملا در دسترس می باشد و به راحتی می توان آن را تغییر حالت داد. البته گذاردن فرش کفی ضخیم در زیر پا باعث به هم خوردن رگلاژ کلاچ می شود که ابتدا از این موضوع مطمئن شوید.

دوستان گرامی منظورم از تغییر ارتفاع صندلی را در عکس زیر نشان داده ام. البته این امکان فقط در دو مدل بالای این خودرو یعنی E2 معمولی و E2-LP وجود دارد . در لوگان غربیلک فرمان قابلیت تغییر ارتفاع ندارد و بودن سیستم خاص تغییر ارتفاع صندلی این عیب را پوشش می دهد.

http://www.tinypic.ws/files/zyummtecs07re8cf4dwi.jpg

abasi
21 July 2008, 11:24 AM
دوستان باسلام و ارادت
قدما می گویند
پرسیدن عیب نیست ندانستن عیب است
برای تنظیم ارتفاع صندلی باید روی صندلی نشسته و با کشیدن اهرم مخصوص اینکار را انجام داد ؟
یا جور دیگری است ؟ حتما دوستان مخصوصا جناب نوید عارف عنایت کنند . جواب بنویسند

arman 321
21 July 2008, 11:48 AM
دوستان باسلام و ارادت

قدما می گویند
برای تنظیم ارتفاع صندلی باید روی صندلی نشسته و با کشیدن اهرم مخصوص اینکار را انجام داد ؟

براي تنظيم ارتفاع صندلي:
بري بالا بردن چون بصورت فنري اين كار انجام ميگيره و وزن روي صندلي باشه فنر قدرت بالا بردن را ندارد پس نبايد بطور كامل روي صندلي نشست واين كار رو انجام داد.
براي پايين اوردن از اين نظر مشكلي نيست

Navid_Aref
21 July 2008, 06:30 PM
دوستان باسلام و ارادت

قدما می گویند

با سلام دوست گرامی. با کشیدن اهرم به سمت بالا فنر مربوطه با قدرت فراوان صندلی را به بالاترین حالت پرتاب می کند و بهتر است بر روی صندلی نشسته باشید(فنر آن فوق العاده قدرتمند است و با نشستن بر روی صندلی قدری از شدت ضربه پرتابی گرفته می شود و نرم تر این کار صورت می گیرد) و پس از آن در حالیکه بر روی صندلی نشسته اید با کشیدن مجدد اهرم به سمت بالا و فشار دادن کفی صندلی به عقب و پایین با پشت خود هنگامی که ارتفاع صندلی به حد مطلوب رسید اهرم را رها کنید تا صندلی در محل جدیدش با یک صدای تقه که نشانگر قفل شدن موقعیت آن است، مستقر شود.

abasi
22 July 2008, 02:42 PM
با سلام وارادت
دوستان معذرت می خواهم
قبلا در خصوص آب بندی لوگان مطالب ارزشمندی در این بخش دیده بودم حالا که نیاز دارم هرچه گشتم و سرچ کردم نیافتم اگر لطفا کنید مختصری بفرمایید یا لینک آن را بگذارید یک دنیا ممنون می شوم.محبت های شما را فراموش نمی کنم

taba
22 July 2008, 06:31 PM
با سلام وارادت
دوستان معذرت می خواهم
قبلا در خصوص آب بندی لوگان مطالب ارزشمندی در این بخش دیده بودم حالا که نیاز دارم هرچه گشتم و سرچ کردم نیافتم اگر لطفا کنید مختصری بفرمایید یا لینک آن را بگذارید یک دنیا ممنون می شوم.محبت های شما را فراموش نمی کنم

سلام
به این صفحه (http://www.phalls.com/showthread.php?t=20429&highlight=%C2%C8+%C8%E4%CF%26%231740%3B&page=247) رجوع کنید. (صفحه 247 تاپیک جامع لوگان)

hesam90
24 July 2008, 06:44 PM
ولی نباید این ماشین به روز با چنین مشکلاتی رو به رو باشه خیلی مزخرفه که نباید مه شکن رو روشن نکنی تا دما بالا نره البته من دیشب امتحان کردم اصلا دمای ماشین من بالا نمیرفت ولی حالا خلاصه اگه اینجوری باشه خیلی بد هست باید دنبال راه حل گشت

farshad5
25 July 2008, 08:03 AM
با سلام. به احتمال زیاد شما در داشبورد خود وسایل زیادی قرار می دهید و یا خودرو همواره در معرض حرارت شدید آفتاب قرار دارد، که به مرور باعث فاصله گرفتن درب آن شده اند. بهتر است از چیدن وسایل بزرگ که بر روی درب فشار می آورند خودداری کنید و همواره وسایل ضروری را در قسمت انتهایی داشبورد به صورت مهار شده قرار دهید تا هم سر وصدا ایجاد نکنند و هم بر روی درب فشار نیاورند و خودرو را در جای بسیار گرم بدون روکش حتی از نوع معمولی رها نکنید.
در نهایت اگر فاصله بسیار زیاد شده محلی که با فلش قرمز بر روی درب محفظه داشبورد مشخص است را به صورتی که مایل هستید برجسته کنید تا کلید همواره هنگامی که درب داشبورد بسته است فشرده باقی بماند.

http://www.tinypic.ws/files/mih3q0vesn7i10u02ls9.jpg

دوستان من هم همین مشکل را از اول داشتم جایی برای تنظیم در داشبورد داره یا نه؟ به نظر میاد که طرف چپ یه کم بیرون تر وایستاده.

mohsen3
25 July 2008, 01:16 PM
دوستان من هم همین مشکل را از اول داشتم جایی برای تنظیم در داشبورد داره یا نه؟ به نظر میاد که طرف چپ یه کم بیرون تر وایستاده.
جالبه که منم این مشکل رو دارم. اما خوشبختانه چراغ داشبورد با چراغهای کوچک جلو روشن میشه و لذا امکان روشن ماندن چراغ داشبورد و خالی شدن باطری در زمان پارک خودرو در پارکینگ وجود نداره. به نظرم مشکل مهمی نیست

Navid_Aref
25 July 2008, 01:23 PM
جالبه که منم این مشکل رو دارم. اما خوشبختانه چراغ داشبورد با چراغهای کوچک جلو روشن میشه و لذا امکان روشن ماندن چراغ داشبورد و خالی شدن باطری در زمان پارک خودرو در پارکینگ وجود نداره. به نظرم مشکل مهمی نیست

با سلام. با شل کردن شش پیچ فیلیپسی روی قسمت درب داخلی داشبورد می توانید آن را رگلاژ کنید. نکته دیگر اینکه کامپیوتر اتاق لوگان هنگامی که اشتباها مصرف کننده ای روشن بماند و کسی در خودرو نباشد پس از مدت معینی آن را خاموش خواهد کرد. به طور مثال پخش پس از یکساعت و چراغ سقفی در حالتی که دکمه آن بر روی روشن بودن همیشگی باشد پس از نیم ساعت خودبخود خاموش خواهد شد.

mehdizadeh04
25 July 2008, 04:11 PM
با سلام. با شل کردن شش پیچ فیلیپسی روی قسمت درب داخلی داشبورد می توانید آن را رگلاژ کنید. نکته دیگر اینکه کامپیوتر اتاق لوگان هنگامی که اشتباها مصرف کننده ای روشن بماند و کسی در خودرو نباشد پس از مدت معینی آن را خاموش خواهد کرد. به طور مثال پخش پس از یکساعت و چراغ سقفی در حالتی که دکمه آن بر روی روشن بودن همیشگی باشد پس از نیم ساعت خودبخود خاموش خواهد شد.

با تشکر فراوان از آقا نوید عزیز با اطلاعات مفیدشان
درسته.منم نمیدونستم.ولی 2 3 باری که در های ماشین تو پارکینگ باز بود و من ماشین رو تمیز میکردم متوجه این شدم که چراغ داخلی خودرو بعد از مدتی خاموش میشه و با بستن یا باز کردن اولین در دوباره به کار میوفته!!!!ولی ضبط رو تا حالا امتحان نکردم ولی وقتی آقا نوید عزیز با اطلاعات خیلی مقیدشون میگن من بی تردید قبول دارم.چون تا حالا از تمام اطلاعات مفیدشون استفاده کردم.
با تشکر

yakamoz
25 July 2008, 05:16 PM
درود بر همه دوستان کلوپ ال نود
من با ماشینم که حدود 5000 تا کار کرده بود به یه سفر 5000 کیلومتری ترکیه رفتم و دیروز برگشتم.تو همون ابتدای کار تو گمرک ترکیه عکس العمل یکی از کارکنان ارزیاب جالب بود.از امکانات ماشین می پرسید و قیمتش.تو یکی از شهرها هم از یه مغازه آدرس میپرسیدم صاحب مغازه با دیدن ماشینم تعجب کرد.اومد به همه جاش نیگا کرد و میگفت من هم لوگان دارم و کپی ماشین منه.میگفت ازش خیلی راضیم.ولی یه چیز جالب این وسط هست....درسته که شرکتهای خودروسازی ما همگی محترمانه دزدی میکنند ولی لوگان تنها خودرویی است که تو ایران به قیمتش می ارزه.میدونین چرا؟
یارو قیمت لوگان را ازم پرسید و من هم به لیر ترکیه تبدیل کردم و گفتم حدود 17000 لیر.جالبه قیمت لوگان اونجا 21000 لیر بود.این بخش اولی بود که منو سورپرایز کرد و اما قسمت دوم اینکه موتور اونا 1400 بود و با قدرت اسب بخار کمتریعنی همون موتور نوع دوم و ضعیفتر لوگان که الان حضور ذهن ندارم.تو این سفر 5 نفر حسابی اینور اونور ماشینمو نیگا کردن که فکر کنم اونا هم میدونن تو ایران فقط آشغال تولید میشه و با دیدن یه خودروی روز جا زدن.راستی تعداد مگان بیشتر از لوگان بود.
ضمنا ماشین با مصرفش بهم حسابی حال میداد.آخه تو ترکیه قیمت بنزین لیتری حدود 2750 تومنه.ماشین من بدون کولر با احتساب مقداری گردش داخل شهرها و توقفهای مختصر برای پرسیدن آدرس یا پمپ بنزین یا خرید و درون گمرک دقیقا 5.5 لیتر مصرف داشت.ضمنا هوا شدیدا گرم بود و من پس از شهر دیار بکر مجبور شدم از کولر استفاده کنم.یعنی میشه گفت حدود 2000 تا 2500 کیلومتر با کولر حرکت کردم.مصرف دقیقا 6 بود.وقتی دیشب تو آگهی تلویزیون دیدم میگه استفاده از کولر مصرفو 2 برابر میکنه خنده ام گرفت.درجه کولر هم در گرمترین ساعات روی 2 بود چون بیشتر از اون سردمون میشد.
قربونش برم هیچ مشکلی هم پیش نیومد فقط موقع برگشت داخل ایران رو سرعت120تا 130 و هنگام سبقت یکجا از دو خودرو چرخ جلوی ماشین یهو با صدای وحشتناکی پنچر شد که فکر کردم لاستیک ترکید که همسرم جیغ کشید و من حین کنترل ماشین میگفتم نترس ترمزهاش ABS هستش هیچی نمیشه و جدا چیزی نشد.راستی من اطلاعاتم کمه.آیا این کنترل آسان ربطی به نوع ترمزها میتونه داشته باشه ؟؟

yakamoz
25 July 2008, 06:13 PM
درود مجدد خدمت دوستان
یه موضوع دیگه یادم افتاد که اگه بگم بد نیست.تو مرز بازرگان باک ماشینو لبالب با بنزین پر کردم.یعنی وقتی سنسور پمپ، زدن بنزین را متوقف میکرد باز کم کم میزدم.انتظار داشتم پس از طی حداکثر 800 کیلومتر بنزین بزنم ولی جالبه دقیقا پس از 988 کیلومتر بین شهرهای شانلی اورفا و غازیانتپ چراغ بنزین روشن شد و نشون میداد که با همون سرعت میتونه 100 کیلومتر دیگه بره و من تو کیلومتر 999 بنزین زدم و کلی کیف کردم اگه شما هم جای من تو مملکتی بودید که بنزین لیتری 2750 تومنه میفهمیدید چه کیفی داشت.با احتساب مصرف 5.5 لیتر در 100 کیلومتر میشه نتیجه گرفت که اگه باک را لبالب با بنزین پر کنی بیشتر از 50 تا میگیره.

Navid_Aref
25 July 2008, 06:54 PM
با تشکر فراوان از آقا نوید عزیز با اطلاعات مفیدشان
درسته.منم نمیدونستم.ولی 2 3 باری که در های ماشین تو پارکینگ باز بود و من ماشین رو تمیز میکردم متوجه این شدم که چراغ داخلی خودرو بعد از مدتی خاموش میشه و با بستن یا باز کردن اولین در دوباره به کار میوفته!!!!ولی ضبط رو تا حالا امتحان نکردم ولی وقتی آقا نوید عزیز با اطلاعات خیلی مقیدشون میگن من بی تردید قبول دارم.چون تا حالا از تمام اطلاعات مفیدشون استفاده کردم.
با تشکر

با تشکر از لطف شما دوست عزیز.
دو نکته را لازم بود عرض کنم. اول اینکه تعداد پیچ های درب داشبورد 5 عدد است نه 6 تا.
دوم اینکه خاموش شدن خودبخودی پخش پس از 60 دقیقه منوط به این است که طی این مدت به پخش دست نخورد و به صورت اتفاقی و سهوی روشن مانده باشد.

mohammad1983
25 July 2008, 06:55 PM
درود مجدد خدمت دوستان
یه موضوع دیگه یادم افتاد که اگه بگم بد نیست.تو مرز بازرگان باک ماشینو لبالب با بنزین پر کردم.یعنی وقتی سنسور پمپ، زدن بنزین را متوقف میکرد باز کم کم میزدم.انتظار داشتم پس از طی حداکثر 800 کیلومتر بنزین بزنم ولی جالبه دقیقا پس از 988 کیلومتر بین شهرهای شانلی اورفا و غازیانتپ چراغ بنزین روشن شد و نشون میداد که با همون سرعت میتونه 100 کیلومتر دیگه بره و من تو کیلومتر 999 بنزین زدم و کلی کیف کردم اگه شما هم جای من تو مملکتی بودید که بنزین لیتری 2750 تومنه میفهمیدید چه کیفی داشت.با احتساب مصرف 5.5 لیتر در 100 کیلومتر میشه نتیجه گرفت که اگه باک را لبالب با بنزین پر کنی بیشتر از 50 تا میگیره.

سلام
اين مسيري كه رفتيد آيا كفي بود يا سر بالايي هم داشت؟
من امروز از سفري 2540 كيلومتري برگشتم .با صندوق كاملا پر و سه نفر سرنشين در 1000 كيلومتر اول كه 9 ساعت طول كشيد كولر يكسره روشن بود مصرف شد 7.1 كه سربالايي هم زياد داشت.
اما در 1540 كيلومتر بعدي مصرف 7.7 شد كه در كل ميانگين شد 7.4 البته سرعت بين 110 تا 130 بود.مسير هم كوهستان و كفي و شهر و غيره مخلوط بود.
از 2540 تا 2000 تا كولر يكسره كار ميكرد.
فكر ميكنم خوب باشه:icon_ques

mohsen3
25 July 2008, 09:41 PM
فقط موقع برگشت داخل ایران رو سرعت120تا 130 و هنگام سبقت یکجا از دو خودرو چرخ جلوی ماشین یهو با صدای وحشتناکی پنچر شد که فکر کردم لاستیک ترکید که همسرم جیغ کشید و من حین کنترل ماشین میگفتم نترس ترمزهاش ABS هستش هیچی نمیشه و جدا چیزی نشد.راستی من اطلاعاتم کمه.آیا این کنترل آسان ربطی به نوع ترمزها میتونه داشته باشه ؟؟

لاستیک خودرو شما چه مارک و سایزی بود؟ بارز؟

yakamoz
25 July 2008, 10:20 PM
لاستیک خودرو شما چه مارک و سایزی بود؟ بارز؟
درود بر شما دوست عزیز
عرض کنم خدمتتون که لاستیکم هانکوک چینی با سایز استاندارده.یه سوراخ بزرگ رو لاستیک ایجاد شده که پننچرگیر میگفت یه پیچ بزرگ ماشینهای ترانزیت سوراخش کرده.لاستیک هم از داخل چند جاش انگار نخهاش رفته و ساییده شده بود که با لاستیک عقب عوضش کرد و گفت که اینجوری ایمنیش بیشتره.

mohsen3
25 July 2008, 11:05 PM
درود بر شما دوست عزیز
عرض کنم خدمتتون که لاستیکم هانکوک چینی با سایز استاندارده.یه سوراخ بزرگ رو لاستیک ایجاد شده که پننچرگیر میگفت یه پیچ بزرگ ماشینهای ترانزیت سوراخش کرده.لاستیک هم از داخل چند جاش انگار نخهاش رفته و ساییده شده بود که با لاستیک عقب عوضش کرد و گفت که اینجوری ایمنیش بیشتره.
با سلام و تشکر از پاسخ شما

یعنی یک جسم خارجی نوک تیز موجب سوراخ شدن همزمان لاستیک ها شده و بحث ترکیدگی لاستیک در اثر سرعت زیاد مطرح نبوده؟ چطور این جسم لاستیکهای عقب رو سوراخ نکرده؟

آیا این لاستیکها رو مجددا با تیوپ مورد استفاده قرار دادید؟

در مسافرت، چه اقدامی انجام دادید که بتونید به سفر ادامه بدید؟ (با توجه به داشتن یک زاپاس و پنچر شدن دو لاستیک)

با تشکر

yakamoz
26 July 2008, 01:47 AM
با سلام و تشکر از پاسخ شما

یعنی یک جسم خارجی نوک تیز موجب سوراخ شدن همزمان لاستیک ها شده و بحث ترکیدگی لاستیک در اثر سرعت زیاد مطرح نبوده؟ چطور این جسم لاستیکهای عقب رو سوراخ نکرده؟

آیا این لاستیکها رو مجددا با تیوپ مورد استفاده قرار دادید؟

در مسافرت، چه اقدامی انجام دادید که بتونید به سفر ادامه بدید؟ (با توجه به داشتن یک زاپاس و پنچر شدن دو لاستیک)

با تشکر
دوست عزیز درود
ظاهرا من جمله بندی درستی نداشتم یا شما خوب توجه نکردید.اگه برگردید به نوشته قبلیم نیگا کنید نوشتم که داشتم همزمان از دو تا ماشین سبقت میگرفتم که چرخ جلو پنچر شد.نگفتم هر دو تا چرخ.وهنگام سبقت بین دو ماشین سمت چپشون قرار داشتم که این اتفاق افتاد.و لاستیک پنچر شده چرخ جلو و سمت شاگرد بود که موقع تعویض چرخ با توجه به اینکه حدود 23 ساعت بود نخوابیده بودم به سوراخش دقت نکردم ولی همینکه پنچرگیر نیگاش کرد یه سوراخ نسبتا بزرگ که خیلی تابلو بود دیده میشد.
باز هم از سوء تعبیر پیش آمده معذرت میخوام.

yakamoz
26 July 2008, 02:14 AM
سلام
اين مسيري كه رفتيد آيا كفي بود يا سر بالايي هم داشت؟
من امروز از سفري 2540 كيلومتري برگشتم .با صندوق كاملا پر و سه نفر سرنشين در 1000 كيلومتر اول كه 9 ساعت طول كشيد كولر يكسره روشن بود مصرف شد 7.1 كه سربالايي هم زياد داشت.
اما در 1540 كيلومتر بعدي مصرف 7.7 شد كه در كل ميانگين شد 7.4 البته سرعت بين 110 تا 130 بود.مسير هم كوهستان و كفي و شهر و غيره مخلوط بود.
از 2540 تا 2000 تا كولر يكسره كار ميكرد.
فكر ميكنم خوب باشه:icon_ques
درود برشما دوست عزیز
مسیری که من طی کردم سر بالایی و سرپایینی زیاد داشت و جاده ها هم تو ترکیه تعریف چندانی ندارن.مثلا جاده مرسین به آنتالیا 410 کیلومتر بود که ابتدا گفتم حدود 4 ساعت طول میکشه ولی از بس سربالایی و سرپایینی و پیچهای تند داشت که حدود 8 ساعت طول کشید برسم طوریکه تو پیچها حالت تهوع بهم دست میداد و جاهایی بود که اگه کنترل از دستت میرفت یا تو دریا بودی یا دره یا تصادف با یه ماشین دیگه.البته اینو بگم که سعی میکردم که تو سرپایینیها حتی المقدور خلاص برم که هم مصرف بیاد پایین و هم موتور کمی استراحت کنه.
میشه گفت نصف مسیرم سربالایی و سرپایینی بود و بعضی جاها حرکت با دندنه 2 چون جاده گاه پر از دست انداز و گاه خاکی میشد.
ضمنا سرعتم بین 90 تا 100 میشد چون پلیس ترکیه شوخی بردار نبود.روز دوم که از شهر وان به سمت دیار بکر میرفتم 70 کیلومتر که از وان دور شدم پلیس ازم پاسپورت خواست و متوجه شدم که پاسپورتم تو هتل جا مونده.حسابی کلافه شدم که هم از برنامه سفر عقب میمونم و هم بحث بنزین.
با عجله که برمیگشتم تو یه سرپایینی تیز یه کم گاز زیادی دادم که سرعت بگیرم و خلاص کنم سرعتم به 120 رسید و یک کیلومتر جلوتر جریمه شدم .اون هم چقدر؟؟؟ 237 لیر یعنی 181000 تومن ایرانی.
من تو عمرم جریمه نشده بودم.وحسابی گوشی دستم اومد.
راستی عدد اکتان بنزین اونجا 95 بود یعنی بهتر از بنزین سوپر ایرانی ولی فکر نکنم زیاد تو مصرف تاثیر داشته باشه چون تو ایران هم با کولر و سرعت متوسط 95 مصرف 6 تا را تجربه کردم.شاید با بنزین ترکیه تو 100 کیلومتر 0.1 تا 0.2 تاثیر کنه.ولی با بنزین ایرانی که گفتم بدون کولر و همون سربالایی و سرپایینی و توقفها و تو شهر با توجه به چراغ قرمزهای مکرر و اینکه در میدانهای ترکیه باید سه چهار بار توقف میکردی و منحصر به فرد بودند5.5
اینها رو که توضیح دادم و پرحرفی کردم فقط واسه این بود که بگم دروغ نگفتم.دلیلی نداره واسه دروغ گفتن چون نه بابام صاحب کارخونه تولید لوگانه و نه من تنها دارنده اون تو ایران هستم که بخوام قالبش کنم.اتفاقا تو مسیر برگشت که از کار ماشین راضی بودم به همسرم میگفتم که برگردم خونه همه این اعداد و ارقام را تو کلوپ لوگان خواهم نوشت تا مردم کمتر بگن لوگان باید 6 میلیون تومن میشد.در اینصورت باید پژو میشد 3 میلیون.
اگه باز به حرفام شک دارین بیشتر توضیح میدم.

mohsen3
26 July 2008, 07:48 AM
دوست عزیز درود
ظاهرا من جمله بندی درستی نداشتم یا شما خوب توجه نکردید.اگه برگردید به نوشته قبلیم نیگا کنید نوشتم که داشتم همزمان از دو تا ماشین سبقت میگرفتم که چرخ جلو پنچر شد.نگفتم هر دو تا چرخ.وهنگام سبقت بین دو ماشین سمت چپشون قرار داشتم که این اتفاق افتاد.و لاستیک پنچر شده چرخ جلو و سمت شاگرد بود که موقع تعویض چرخ با توجه به اینکه حدود 23 ساعت بود نخوابیده بودم به سوراخش دقت نکردم ولی همینکه پنچرگیر نیگاش کرد یه سوراخ نسبتا بزرگ که خیلی تابلو بود دیده میشد.
باز هم از سوء تعبیر پیش آمده معذرت میخوام.
با سلام

حق با شماست. کم دقتی از من بود. از توضیح شما تشکر می کنم.

با احترام

matlab76
26 July 2008, 07:32 PM
MR_DJ_behzadعزیز با سلام
خیلی ممنون از اینکه در پیام خصوصی به سؤالم جواب دادی. وبنده را روشن کردی جهت اطلاع شما مجدداً عرض کنم.منهم عیناً همان مشگل کوچکی که شما داشتید را دارم.که میفرماییدبا بستن یک بست به حمدالله درست شده.به هر حال از اینکه به سرعت جواب دادیدوخیال بنده را راحت نمودید بسیار سپاسگزارم

hosseinabd
26 July 2008, 10:26 PM
سلام دوستان عزیز.
من شنیدم که لوگان ایراد زیادی پیدا میکنه و از عوض کردن ریو با یک لوگان پشیمون شدم.آخه از زیروبند و کیفیت ریو خیلی خوشم اومده و الان 2.5 ساله که دارمش و هیچ مشکلی و خرجی نداشته.اگر میشه یه راهنماییم بکنید.

salman24h
27 July 2008, 03:18 AM
سلام دوستان عزیز.
من شنیدم که لوگان ایراد زیادی پیدا میکنه و از عوض کردن ریو با یک لوگان پشیمون شدم.آخه از زیروبند و کیفیت ریو خیلی خوشم اومده و الان 2.5 ساله که دارمش و هیچ مشکلی و خرجی نداشته.اگر میشه یه راهنماییم بکنید.

یعنی چی که ایراد زیادی پیدا میکنه؟! :icon_twis
منظورتون اینه که در آینده و کهنه شدنش ممکنه دچار مشکل بشه؟!
شما کمی ما رو راهنمایی کنید تا ما هم بتونیم دقیق تر به سوالتون جواب بدیم :icon_surp

mm_pimp
27 July 2008, 06:55 AM
سلام دوستان
این مشکل روشن کردن چراغها = بالا رفتن آمپر رو کسی حل نکرد ؟

Reza4223
27 July 2008, 08:35 AM
چند وقت پيش به دليل استفاده كردن از بنزين نامرغوب (كثيف) سيستم سوخت خودروي من به هم ريخت. كارشناس نمايندگي اعلام كرد كه بايد باك تميز بشه و من هم پس از اخذ نوبت ماشين رو به نمايندگي دادم كه بعد از 2 روز ماشين من آماده شد. فكر ميكنم كه اونها اصلا باك رو تميز نكرده اند چون مشكل ماشين من همچنان باقي است و هر چند روز يك بار مجبور ميشم صافي بنزين رو تميز يا عوض كنم تا ماشين دوباره قدرت و نفس اصليش رو پيدا كنه. اصلا هم قصد ندارم دوباره ماشين رو به نمايندگيها بدم. به نظر شما كجا يا چطور ميتونم باك ماشين رو باز و تميز كنم.

abasi
27 July 2008, 09:16 AM
چند وقت پيش به دليل استفاده كردن از بنزين نامرغوب (كثيف) سيستم سوخت خودروي من به هم ريخت. كارشناس نمايندگي اعلام كرد كه بايد باك تميز بشه و من هم پس از اخذ نوبت ماشين رو به نمايندگي دادم كه بعد از 2 روز ماشين من آماده شد. فكر ميكنم كه اونها اصلا باك رو تميز نكرده اند چون مشكل ماشين من همچنان باقي است و هر چند روز يك بار مجبور ميشم صافي بنزين رو تميز يا عوض كنم تا ماشين دوباره قدرت و نفس اصليش رو پيدا كنه. اصلا هم قصد ندارم دوباره ماشين رو به نمايندگيها بدم. به نظر شما كجا يا چطور ميتونم باك ماشين رو باز و تميز كنم.
چرا نمایندگی ها مسئولیت پذیر نیستند؟ آخر آدم را آدمیت لازم است
با سلام و ارادت
رضا جان : من اطلاع زیادی از سیستم بنزین رسانی لوگان ندارم اگر من دچار چنین مشکلی به شوم مسیر قبل از فیلتر را باز می کردم و تمام بنزین را با احتیاط صد البته با احتیاط تمام تخلیه می کردم به شرط اینکه داخل باک فیلتر نباشد .

abasi
27 July 2008, 09:31 AM
دوستان با سلام و ارادت
وقتی چراغ های جلو لوگان را روشن می کنیم اگر جسمی یا کسی جلو چراغ ها قرار گرفته باشد آلارم می زند؟ شما امتحان کرده اید؟درست است؟

hosseinabd
27 July 2008, 01:30 PM
یعنی چی که ایراد زیادی پیدا میکنه؟! :icon_twis
منظورتون اینه که در آینده و کهنه شدنش ممکنه دچار مشکل بشه؟!
شما کمی ما رو راهنمایی کنید تا ما هم بتونیم دقیق تر به سوالتون جواب بدیم :icon_surp
سلام دوست عزیز
ممنون از لطفتون.
منظورم ا در طی مدتی صدای زیادی توی ماشین میفته و از نظر زیروبند هم کمی ضعیفه.نیاز به قطعه داره و کیفیت قطعات پایین هست.
آخه من اصلا رعایت ماشینو نمیکنم و این که میگم ریو 2.5 سال هنوز آخ نگفته با این شرایطه.من جاهای کوهستانی هم زیاد میرم برای همین زیروبند محکم هم برام مهمه.

hosseinabd
27 July 2008, 01:41 PM
من راهنمایی خواستم.امتحان هم کردم ولی فقط رانندگی نه اینکه ماشینو داشته باشم و یه عمر استفاده کرده باشم.

Navid_Aref
27 July 2008, 02:20 PM
سلام دوست عزیز
ممنون از لطفتون.
منظورم ا در طی مدتی صدای زیادی توی ماشین میفته و از نظر زیروبند هم کمی ضعیفه.نیاز به قطعه داره و کیفیت قطعات پایین هست.
آخه من اصلا رعایت ماشینو نمیکنم و این که میگم ریو 2.5 سال هنوز آخ نگفته با این شرایطه.من جاهای کوهستانی هم زیاد میرم برای همین زیروبند محکم هم برام مهمه.

اتفاقا سیستم تعلیق ریو بسیار ضعیف و بی کیفیت هست و به جای استفاده از طبق جناقی یا مثلثی یا Wishbine از یک تسمه ضعیف همانند سلفش پراید! برای اتصال چرخ جلو به شاسی استفاده شده است. تعلیق عقب خودرو هم میل تعادل ندارد! نگاهی هم به سیبک ها و میل توپی فرمان و حتی میل تعادل عجیب آن بیفکنید این نکات کاملا مشخص است.

چندین عکس از سیستم تعلیق و قسمت زیرین خودروی کیا ریو:

http://www.tinypic.ws/files/mr8hhrfykkxu7qou9qxa_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=mr8hhrfykkxu7qou9qxa.jpg) http://www.tinypic.ws/files/p7nqrpx8h61im7oi0fqd_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=p7nqrpx8h61im7oi0fqd.jpg) http://www.tinypic.ws/files/58t5d0nxdbfehjnp5v52_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=58t5d0nxdbfehjnp5v52.jpg) http://www.tinypic.ws/files/w1n4v9d16uxk1p5mmx77_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=w1n4v9d16uxk1p5mmx77.jpg)http://www.tinypic.ws/files/8ebrm1sw9wdhdiqi77so_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=8ebrm1sw9wdhdiqi77so.jpg)

چندین عکس از سیستم تعلیق و قسمت زیرین رنو (داچیا) لوگان:
جلو:

http://www.tinypic.ws/files/ehxqippainb52juz71dc_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=ehxqippainb52juz71dc.jpg) http://www.tinypic.ws/files/o7ucbybis5bfe2nnyd02_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=o7ucbybis5bfe2nnyd02.jpg) http://www.tinypic.ws/files/tooujzs6qq205igob0f1_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=tooujzs6qq205igob0f1.jpg) http://www.tinypic.ws/files/stfjfqc36qul4vffbed0_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=stfjfqc36qul4vffbed0.jpg)

عقب و کف :

http://www.tinypic.ws/files/9g9rpdl5xodnf6ylactl_thumb.jpg (http://http//www.tinypic.ws/files/9g9rpdl5xodnf6ylactl.jpg) http://www.tinypic.ws/files/hq72e81991hgp6xe39ge_thumb.jpg (http://http//www.tinypic.ws/files/hq72e81991hgp6xe39ge.jpg) http://www.tinypic.ws/files/mdu2mvqm2q44xut5icsf_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/files/mdu2mvqm2q44xut5icsf.jpg) http://www.tinypic.ws/files/oqicfzqgo39b0metze7i_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=oqicfzqgo39b0metze7i.jpg) http://www.tinypic.ws/files/ip5yipmb19ofm03dg3tp_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=ip5yipmb19ofm03dg3tp.jpg)

taba
27 July 2008, 03:50 PM
دوستانبا سلام و ارادت

وقتی چراغ های جلو لوگان را روشن می کنیم اگر جسمی یا کسی جلو چراغ ها قرار گرفته باشد آلارم می زند؟ شما امتحان کرده اید؟درست است؟

سلام
خیر، اگر چراغها روشن باشند وقتی در را باز کنید آلارم میزند نه وقتی کسی جلو چراغ باشد!

Navid_Aref
27 July 2008, 06:55 PM
اتفاقا سیستم تعلیق ریو بسیار ضعیف و بی کیفیت هست و به جای استفاده از طبق جناقی یا مثلثی یا Wishbine از یک تسمه ضعیف همانند سلفش پراید! برای اتصال چرخ جلو به شاسی استفاده شده است. تعلیق عقب خودرو هم میل تعادل ندارد! نگاهی هم به سیبک ها و میل توپی فرمان و حتی میل تعادل عجیب آن بیفکنید این نکات کاملا مشخص است.

دو توضیح در مورد پست قبل.
1_ طبق جناقی را که در انگلیسی Wishbone نام دارد اشتباه تایپ کرده بودم.
2- دو تا از عکس ها اشتباها با دو Http شروع شده اند که باید یکی از آنها ( یا هردوی آن پیشوندها) را از لینک حذف کنید.(امان از حالت « بار روی سرور زیاد است» که اجازه تصحیح به موقع را به بنده نداد!)

علاوه بر توضیحات بالا این نکته را از یاد نبریم که رینگ و تایر لوگان 15 اینچ است در حالیکه در ریو 13 اینج ( هم سایز رنو 5 و پراید!!) در کارخانه نصب می شود.
بین خودروهای هم کلاس موجود در بازار ایران تنها خودرویی که در ساختار سیستم تعلیق بر لوگان برتری دارد مزدا 323 است. البته با قیمتی در حدود دو برابر تندر.
به شخصه ژاپنی ها ( مثل تویوتا، مزدا، هوندا،سوزوکی، سوبارو و...) را در صنعت خودرو سازی بسیار قبول دارم . برعکس کره ایها!! که خریداران خودرو را در کشورهای مختلف خودی و غیر خودی می کنند و تحت یک برند یکسان چندین خودرو با کیفیت های متفاوت تولید می کنند!!

سيستم تعليق خودروی تندر 90 :
تعليق جلو : مک فرسون استرات با بازوي مثلثي ( طبق پایین جناقی) به همراه میل موج گیر 24.5 میلیمتری

تعليق عقب : نيمه مستقل از نوع تير پيچشي با مقطع H به همراه میل موج گیر داخل محور عقب ( از زیر محور که نگاه کنید پیداست).
http://www.renault.co.ir/?lang=fa&page=09-01-04 (http://www.renault.co.ir/?lang=fa&page=09-01-04)

Renault Logan SUSPENSION
Front suspension : MacPherson strut with wishbone arm

Rear suspension : H-type torsion beam with programmed deflection and coil springs

Diameter of antiroll bar (mm)24.5
http://www.renault-dacia-logan.com/renault-logan-technical-data.php (http://www.renault-dacia-logan.com/renault-logan-technical-data.php)

فایلی PDF از مطلب چهار قسمتی بسیار خوبی که در سایت اتومبیل درج شده بود، تهیه کردم که در آن توضیحات نسبتا کاملی در مورد انواع سیستم های تعلیق و قطعات استفاده شده در آنها در خودروهای مختلف گنجانده شده است. تمام اصطلاحاتی که در بالا آمده و همچنین قطعات مختلفی که در عکس های زیر مشاهده می کنید( مثل مک فرسون - استرات - طبق - سیبک - چپقی فرمان که خود نوعی سیبک است - فنر لول - میل پیچشی - میل موجگیر و...)، همگی به زبان ساده توضیح داده شده اند. ( حجم 917 کیلو بایت - 25 صفحه):

http://rapidshare.com/files/120979110/Passenger_Car_Suspension_Systems.pdf.html%20target (http://rapidshare.com/files/120979110/Passenger_Car_Suspension_Systems.pdf.html%20target )=
یا
http://www.mediafire.com/?dn0y25ymmvx (http://www.mediafire.com/?dn0y25ymmvx)

چند عكس از سيستم تعليق و متعلقات آن در تندر 90:

جلو :
http://www.tinypic.ws/files/kwceg7iksvmv5u6mfb4f_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=kwceg7iksvmv5u6mfb4f.jpg)http://www.tinypic.ws/files/ph2mjiqcmhv5mm8tsmqd_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=ph2mjiqcmhv5mm8tsmqd.jpg)http://www.tinypic.ws/files/kd4oxl41q6mmq96pgs4s_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=kd4oxl41q6mmq96pgs4s.jpg) http://www.tinypic.ws/files/dzt191egymdph1b66p3r_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=dzt191egymdph1b66p3r.jpg) http://www.tinypic.ws/files/bvt1si3z6ie1qi1x2ixy_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=bvt1si3z6ie1qi1x2ixy.jpg) http://www.tinypic.ws/files/xuzofkahj6fk3095x0qp_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=xuzofkahj6fk3095x0qp.jpg) http://www.tinypic.ws/files/dffrj0nkfq92yionpha6_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=dffrj0nkfq92yionpha6.jpg) http://www.tinypic.ws/files/lknmsseaeg3bkzz6laqn_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=lknmsseaeg3bkzz6laqn.jpg) http://www.tinypic.ws/files/umwjlnvnil1xw92ytomw_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=umwjlnvnil1xw92ytomw.jpg)

عقب:

http://www.tinypic.ws/files/sl1ytith82te1vacu04f_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=sl1ytith82te1vacu04f.jpg) http://www.tinypic.ws/files/hq39u8q37ynjuqkk6rez_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=hq39u8q37ynjuqkk6rez.jpg) http://www.tinypic.ws/files/fdqww2lbk7lb1lrfih2w_thumb.jpg (http://www.tinypic.ws/viewer.php?file=fdqww2lbk7lb1lrfih2w.jpg)

در اين فايل نيز كه در مورد مختصات سيستم ABS سه تیپ لوگان است و از سایت رسمی ایران خودرو بر گرفته شده است، عكس هايي از سيستم تعليق لوگان موجود است(526 کیلو اهم):

http://rapidshare.com/files/117921250/abs.pdf.html (http://rapidshare.com/files/117921250/abs.pdf.html)

Navid_Aref
28 July 2008, 12:02 AM
قرار بر این است که منصفانه در مورد تندر 90 برخورد کنیم. و علاوه بر گفتن خوبی های آن بدی ها و مشکلات آن نیز مطرح شود.
مشکل روغن ریزی از محفظه تایم که در سری اولیه بویژه بروز کرد به عنوان یک امتیاز منفی بر این خودرو وارد است و طبق نظرات اکثر افراد مطلع و بخصوص جناب آقای k4m1600 (http://www.phalls.com/member.php?u=83384) کارشناس محترم رنو پارس این ایراد در سری فعلی دیگر پیش نخواهد آمد. ولی متاسفانه این مشکل برای یکی از دوستان خراسانی به نام «مهدی @» مجدد پیش آمده و مایه نگرانی است.
بنده به عنوان یکی از طرفداران و دارندگان این خودرو در این مورد از شما یاری می خواهم و امیدوارم که راهنمایی فرمایید. البته این را می دانم که این ایراد شامل گارانتی و رفع آن رایگان است ولی تاخیر و معطلی و مشکلات دیگر آن قابل چشم پوشی نیست.

دوستان عزیزی که بعضا از نظرات فنی اونها استفاده هم کردم و البته بسیار از توجهشون متشکرم مدعی بودند که در سریهای جدید مشکل حادی وجود نداره؟؟؟
ایهالناس من خودرو تندرمو که بااصطلاح حتی موکتش خارجیه در اردیبهشت امسال تحویل گرفتم با شماره شاسی 81013629 که تا حالا هم 1470 تا بیشتر کارنکرده که به روغن ریزی افتاده. حالا بعضی از دوستان تهرانی شاید بتونند مشکلشون رو سریعتر حل کنند ولی میدونید اینجا داستان چیه ؟ اینجا تا می بینند مشکل روغن ریزی دارید اصلا پذیرش نمی کنند.
بنده دیروز ساعت 5 صبح رفتم نمایندگی صف واستادم تا ساعت 8 ماشینم پذیرش نشد. امروز رفتم یه نمایندگی مجاز دیگه اونهم گفت یکی 4 ماه پیش پذیرش کردم تازه 3 روزه قطعه اومده صاحبش هم منو کچل کرده عهد کردم دیگه پذیرش نکنم نمایندگی سوم هم جواب سر بالا داد .داغ کردم زنگ زدم بازرسی گفته فردا بیا تا ببینیم چی میشه.حالا چی ازشون خواستم؟بنده ازشون تقاضا کردم لطف کنند برای خودرو تشکیل پرونده بدند بفرستند تهران تا لااقل دلم خوش باشه امید داشته باشم که بعد از 4 یا 5 ماه قطعه میاد نمایندگی تو این فرصت هم بنده با آن تو خونه بست میشینم؟ما ایرانیها تا بد نبینیم نمیدونیم مزه اش چطوری البته من دعا میکنم برای هیچکی پیش نیاد شما که خدمتتون ارادت هم دارم.
منبع:http://tondar90.blogfa.com/comments/?blogid=tondar90&postid=345&timezone=12642&p=4

با عرض سلام
خدمت مالکان عزیز تندر 90 که خودروی اونها دارای نشتی روغن از پیچ میل سوپاپ عرض کنم هر چه سرعتر برای حل مشکل به نمایندگی های مجاز مراجعه کنند.تا خدای نکرده خسارت اساسی موتور خودرو رو تهدید نکنه.
از اینکه توجه میکنید متشکرم
در ضمن در صورت داشتن سوال میتونید به من ایمیل کنید خوشحال میشم بتونم کمک کنم(کارشناس رنو)

با سلام
جهت دریافت اطلاغات ضروری در مورد خودرو و بخصوص تندر 90 و مگان میتوانید به این ادرس ایمیل بفرستید egloir@yahoo.com (egloir@yahoo.com)
در صورت تمایل میتوانید از لینک رنو پارس نیز استفاده کنید
با تشکر (کارشناس رنو)

با سلام
باید عرض کنم در تعویض قطعات کیت میل سوپاپ برای رفع روغن ریزی و تیم گیری مجدد اصلا احتیاجی به باز کردن موتور (حتی درب سوپاپ) نیازی نیست و تماما توسط ابزارهای مخصوص رنو این تعمیرات انجام میپذیرد .
همکاران بنده در شبکه خدمات پس از فروش تمام سعی خودشان را در انجام تعمیرات فوق بعمل می اورند
اصلا جای نگرانی نیست.
با تشکر(کارشناس رنو)

matlab76
28 July 2008, 08:01 AM
سلام دوستان عزیز.

دوست عزیز با عرض سلام
ترمز abs لوگان نسبت به ریو ارجهیت دارد.یکی از دوستانم که ریو دارد.وقتی بارندگی شده بود با ماشین جلویی در اثر کشیدن ترمز تصادف کرد .

hosseinabd
29 July 2008, 12:00 AM
دوست عزیز با عرض سلام
ترمز abs لوگان نسبت به ریو ارجهیت دارد.یکی از دوستانم که ریو دارد.وقتی بارندگی شده بود با ماشین جلویی در اثر کشیدن ترمز تصادف کرد .
بله دوست عزیز
منم گفته شما رو تایید میکنم و خودم بشخصه این رو دیدم.
ولی گفته این دوستان راجع به تعلیق خودرو واقعا بی انصافی است چون چیزی است که تمام دنیا قبول دارند ولی یک نکته اینکه این سیستم قدیمی است ولی از این خودروها بهتر است مانند لوگان.
این هم تکه ای از امتیازات کیفیت از وزارت صنایع که گفته من رو تایید میکنه:
اما طبق رده‌بندي سطح كيفي خودروها طي خرداد، 9 خودرو
بنز 280E ، ماكسيما،‌ مزدا 3، سوزوكي گراندوتيارا، زانتيا، پژو 206، رونيز، ريو و هيونداي آوانته در دسته خيلي خوب‌ها جاي گرفتند اين در حالي است كه به جز مزدا 3، ساير اعضاي اين دسته در معيار فنربندي، تعليق و فرمان هيچ امتياز منفي نداشته‌اند اما در عوض تمامي آنها در معيار‌هاي بدنه، رنگ و تزئينات داخلي و خارجي حائز نمره منفي شده‌اند كه در اين ميان آوانته داراي بيشترين امتياز منفي در قسمت بدنه است و بنز هم در اين دسته و هم در بين كل خودروها، كمترين امتياز منفي را در بدنه دارا است.
اين خودرو همچنين در معيار تزيينات داخلي و خارجي نيز داراي پايين‌ترين امتياز منفي بين تمام خودروها است.
نكته ديگر در مورد دسته خيلي خوب‌ها اين كه ريو محصول كره‌اي و مونتاژي در سايپا به جز معيار فنربندي تعليق و فرمان در باقي معيارها نمره منفي كسب كرده كه بيشترين آن به معيار تزيينات داخلي و خارجي مربوط مي‌شود. همچنين اين خودرو به همراه پژو 206 تنها اعضاي دسته خيلي خوب‌ها هستند كه در معيار نفوذ آب و ترمز حايز نمره منفي شده‌اند.

حالا شما میخواید اینم رد کنید؟
من بحث ترمز و تزیینات حذف شده از این خودرو و ترمزهای عالی حذف شده از این خودرو به همراه کاسه ای کردن ترمزهای عقب در ازای دیسکی بودن عقب رو کاملا قبول دارم و خودم تا حدودوی این مشکلات رو رفع کردم.
من بحثم اینه که ماشینی بخرید که از نظر فنی بهتر باشه و این تزیینات رو میشه به مرور زمان براش گذاشت ولی اصل ماشین رو از دست ندید.همون پراید هم یک زمانی خیلی ها ازش بد می گفتند ولی بعدها متوجه کیفیت خودرو و امتیازات فنی خوب اون شدند.

good_rally
29 July 2008, 12:19 AM
حالا كه بحث رفت به سمت Abs
اينو بگم كه ABS لوگان بوش است واز سري 8 بوش كه بالا ترين مدل هم است استفاده ميكند
درست مثل همين ABS هم در رنو مگان استفاده شده.
يك نكته بگم كه بهترين سيستم ABS مال شركت بوش آْمان است وخيلي از كارخانه هاي بزرگ مانند بنز وBMW از اين مارك ABS استفاده ميكنند.
آقا ABS اگه بد هم باشه باز بودنش بهتر از نبودنش است.

hosseinabd
29 July 2008, 01:26 AM
دوستان یک نکته فنی در مورد ABS بگم و اون این هست ای بی اس از بهترین مارک هم که باشه توی جاده صاف قابل استفاده هست و در این جاده های ایران که باید بگردی تا یه جاده صاف بدون چاله چوله پیدا کنی جواب خوبی نمیده.ولی باز من حرف دوست عزیز good_rally رو تایید می کنم و میگم که بودنش بهتر از نبودنش هست.

hosseinabd
29 July 2008, 01:31 AM
دوستان عزیز سیستم ABS همانطور که میدونید و همچنین کارشناسای فنی میگن ، روی جاده های صاف عمل میکنه ولی الحمدالله توی جاده های ایران ما تنها چیزی که نداریم جاده صاف هست.پس زیاد توی قید و بند ABS و ایربگ نباشید.همون ایربگ داشتن هم دردسر باز شدن بی مورد و جمع کردن هزینه بر رو داره.ولی باز گفته دوست عزیز good_rally رو تایید و تاکید می کنم که بودنش بهتر از نبودنش هست.

keyvan-GSM
29 July 2008, 01:41 AM
دوستان عزیز سیستم ABS همانطور که میدونید و همچنین کارشناسای فنی میگن ، روی جاده های صاف عمل میکنه ولی الحمدالله توی جاده های ایران ما تنها چیزی که نداریم جاده صاف هست.پس زیاد توی قید و بند ABS و ایربگ نباشید.همون ایربگ داشتن هم دردسر باز شدن بی مورد و جمع کردن هزینه بر رو داره.ولی باز گفته دوست عزیز good_rally رو تایید و تاکید می کنم که بودنش بهتر از نبودنش هست. دوست گرامی این هم از ان بیاناتی است که باید انرا به تمام شرکتهای خودروسازی جهان ارسال کرد و همینطور به سایپا بابت حذف مهمترین اپشنهای ایمنی جایزه داد اصلا این شرکتها هم وقتشون را دارند بیخودی بابت این مسائل تلف میکنند . فقط محض اطلاع شما بنده کارایی همین ای بی اس را در مورد خودم و در یک جاده سنگین و خراب و کوهستانی به چشم دیدم.

hosseinabd
29 July 2008, 01:55 AM
سلام دوست عزیز
من هم که گفتم صحبتهای شما متینه.
و خودروسازهای جهان جاده های ما رو ندارن که این جاده ها رو تضمین کنند.
ولی برای ریو هم ABS چهارکاناله اومده و شما میتونید بزارید که چیزی از لوگان کم نداشته باشه.
من هم خودم هرجا نشستم از لوگان هم تعریف کردم ولی در اولویت دوم.چون واقعا چیزهایی از ریو دیدم که در لوگان نیست.الان از بهترین ماشینهای زیر 20 میلیون همین دو خودرو بهترین هستند.ولی قبول کنید که استقبال از ریو بیشتر از لوگان بوده.سایپا و ایران خودرو هر دو در ایران هستند و بدون قانون.
یک خودرو رقیب هم که توی بازاره سعی نکنید با ایرادات بی مورد اون رو بد جلوه بدید و از گردونه بیرون کنید که لوگان بهترینه.اصلا مثل لوگان تاحالا نیومده.علاوه بر فرانسه ، پیشرفت کره ای ها رو هم ببینید که در عرض 20 سال به کجا رسیدند و کیا رو بزارید کنار و به هیوندایی نگاه بندازید که کم کم دارن روی این فرانسوی ها رو هم کم می کنن.یکم فکر کنید.از ایران ما که بدتر نیستند این کره ای ها که فقط آشغال میدن بیرون.

keyvan-GSM
29 July 2008, 02:11 AM
دوست گرامی حسین عزیز یک نکته بگم در ارتباط با عکسها که جناب نوید عارف گذاشته با توضیح دقیق شما گفتی عکسها را ندیدی عزیزم حتما ببین من که خودم لذت بردم دوم یک توصیه ی کوچک به شما هیچوقت در بحث محال شرکت نکنید چون شکست خواهید خورد مثلا ریو ای بی اس و ایر بگ نداره بسیار خوب قبول کنید نه اینکه ذات هر دو مورد بسیار مهم از نظر ایمنی را رد کنید در اینصودت حرفهای خودتان را زیر سئوال میبرید ریو ماشین خوبیه من خودم دو هفته داشتم اما لوگان برتریهای غیرقابل انکاری داره از کابین بزرگو جادار بگیر تا نرم و بیسرو صدا بودن ریو در این موارد و اپشنهای ایمنی قادر نیست با لوگان هماوردی کنه حالا کار به سرعت و موتور قدرتمندتر لوگان ندارم که در مقایسه با ریو خیلی تاثیر گذار نیست . در هر صورت در این انجمن بسیاری از افراد مثل من ساده هستند که خواهان راهنمایی میباشند اهل 200 کیلومتر رفتن هم نیستند ماشینی میخواهند جادار پر قدرت با اپشنهای ایمنی بالا کم مصرف حالا خودت بگو بازهم ریو را به تندر ترجیح میدی؟

mehdizadeh04
29 July 2008, 02:23 AM
سلام دوست عزیز
ولی برای ریو هم ABS چهارکاناله اومده و شما میتونید بزارید که چیزی از لوگان کم نداشته باشه.
.

با سلام
آقا به نظر شما قظعه به این مهمی به نام ABS که خود کارخونه به صورت فابریکی رو ماشین میذاره میتونه با قطعه ای که بیرون با 150000 تومان مذارن قابل قیاسه؟همین خودروی ملی و 206 که ایران مثلا داره روشون ABS اصل میذاره برین توی تاپیکشون ببنین چه قدر گفتن که توی سرعت های کم عمل نمیکنه یا بد عمل میکنه!!!!!!!!!!!!
اگه اینطور باشه پس ملت برن پیکلان بخرن و روش ایربگ و ABS و ... بندازن بگن به به چه خودروی به روز و ایمنی داریم.
نه آقا این طور نیست.درست قضاوت کن عزیزم.
شما رو به خدا الکی از ماشینی که این قدر ناقصی داره دفاع نکنین.حالا شما داری دلیل نمیشه بگی خوبه.و منم ندار بگم بده!!!
با تشکر

Navid_Aref
29 July 2008, 08:17 AM
دوستان اگر قدری وقت بگذارید و این کلیپ فلش کوتاه از جام داچیا را که حدود 6 مگابایت است را دانلود کنید، قدرتمندی سیستم تعلیق و ثبات لوگان معمولی (بخصوص در پیچ ها) که قدری تیونینگ شده است را خواهید دید.

Images with the most importants moments lived by the pilots of the Dacia Joe Cup

http://www.daciagroup.com/news/files/flvs/1228.flv

taba
29 July 2008, 08:50 AM
ضمن عرض سلام

متاسفانه گویا یکی از دوستان تازه وارد که اتفاقا علاقه فراوانی به گذاشتن پست از خود نشان میدهد، به موضوع تاپیکها به اندازه کافی توجه نداشته و اکثر تاپیکهای مربوط به لوگان را با تاپیک مقایسه خودرو ها اشتباه گرفته است. با توجه به اینکه بحثهای نامربوط و متاسفانه در مواردی غیر منطقی ایشان که در تاپیکهای نامربوط نیز بیان شده است چندان خوشایند نبوده و مباحث اصلی را منحرف می نماید از ایشان و سایر دوستان خواهشمندم بیش از این وارد مبحث مقایسه لوگان و ریو نشوند و اگر مایل بودند این بحث را در محل مناسب ادامه دهند.

با تشکر

mehdyagha
29 July 2008, 09:06 AM
سلام وقتی کولر ماشین را روشن میکنم ماشین خاموش میشه .و در حرکت هم ماشین کند میزنه یا به اصطلاح بگیر و بنداز میکنه کارکرد 250کیلومتر دلیلش چی میتونه باشه

Reza4223
29 July 2008, 09:23 AM
سلام به دوستان، در يكي از پستهام گفته بودم كه به دليل استفاده از بنزين نامرغوب و كثيف شدن باك، خودروي من قدرت و شتاب خودش رو از دست داد. هرچند كه به نمايندگي ايران خودرو مراجعه كردم ولي مطمئن هستم كه اونا باك رو تميز نكردن و فقط پولش رو گرفتن. بعد از اون جريان ديگه ماشين، ماشين سابق نيست. قبلا هرموقع روي گاز فشار ميدادم ماشين از جا كنده ميشد ولي حالا سرعتش بيش از 100 نميشه. البته قراره هفته آينده دوباره برم نمايندگي. به نظر شما چه بلايي سر ماشين اومده چه راه حلي پيشنهاد ميكنيد. البته چند بار هم صافي بنزين رو هم تميز يا عوض كردم كمي بهتر ميشه ولي بعد از كمي رانندگي يا بنزين زدن مجدد دوباره به همون حالت برميگرده. البته شايد اين حرف خيلي مسخره باشه ولي وقتي از ماشين كولر ميگيرم فكر ميكنم بهتر شده. حالا از دوستان عزيز خصوصا آقاي نويد عزيز خواهش ميكنم منو در اين زمينه راهنمايي كنيد. ماشين من ماله ايران خودرو است و 7000 تا كار كرده.

Navid_Aref
29 July 2008, 09:37 AM
سلام به دوستان، در يكي از پستهام گفته بودم كه به دليل استفاده از بنزين نامرغوب و كثيف شدن باك، خودروي من قدرت و شتاب خودش رو از دست داد. هرچند كه به نمايندگي ايران خودرو مراجعه كردم ولي مطمئن هستم كه اونا باك رو تميز نكردن و فقط پولش رو گرفتن. بعد از اون جريان ديگه ماشين، ماشين سابق نيست. قبلا هرموقع روي گاز فشار ميدادم ماشين از جا كنده ميشد ولي حالا سرعتش بيش از 100 نميشه. البته قراره هفته آينده دوباره برم نمايندگي. به نظر شما چه بلايي سر ماشين اومده چه راه حلي پيشنهاد ميكنيد. البته چند بار هم صافي بنزين رو هم تميز يا عوض كردم كمي بهتر ميشه ولي بعد از كمي رانندگي يا بنزين زدن مجدد دوباره به همون حالت برميگرده. البته شايد اين حرف خيلي مسخره باشه ولي وقتي از ماشين كولر ميگيرم فكر ميكنم بهتر شده. حالا از دوستان عزيز خصوصا آقاي نويد عزيز خواهش ميكنم منو در اين زمينه راهنمايي كنيد. ماشين من ماله ايران خودرو است و 7000 تا كار كرده.

با سلام. دوست گرامی آیا شما اطمینان کامل از اینکه ایراد خودرویتان در اثر استفاده از بنزین نامرغوب پیش آمده است دارید یا خیر چون ممکن است ایراد از جای دیگری باشد. بهتر است در وهله اول خودرویتان توسط دستگاه عیب یاب (دیاگ) مخصوصا اگر نوع کلیپ (CLIP) رنو باشد به طور کامل چک شود تا بدین صورت از تنظیم بودن کلیه قسمت های خودرویتان مطمئن شوید و بعد به دنبال راه های دیگر بگردید. در اولویت دوم نیز شستشوی انژکتورها توسط افراد متخصص نیز ممکن است به حل مشکل شما کمک کند. مراجعه به نمایندگی های دیگر بوپژه کلینیک تخصصی مگان و لوگان پارس خودرو در خیابان آزادی و پرس و جوی بیشتر نیز راه منطقی به نظر می رسد.

در مورد مشکل خاموش شدن خودروی جناب مهدی آقا در اثر کولر گرفتن، بهتر است هنگامی که در حالت سلو می خواهید این کار را انجام بدهید اندکی به خودرو گاز دهید و همزمان کلید AC را فشار دهید تا بدلیل پایین بودن دور موتور در حالت دور آرام شوک ناشی از وصل شدن کلاچ مغناطیسی کمپرسور کولر باعث افتادن ناگهانی همان دور پایین موتور نشده و خودرو خاموش نشود.

Reza4223
29 July 2008, 09:47 AM
با سلام. دوست گرامی آیا شما اطمینان کامل از اینکه ایراد خودرویتان در اثر استفاده از بنزین نامرغوب پیش آمده است دارید یا خیر چون ممکن است ایراد از جای دیگری باشد. بهتر است در وهله اول خودررویتان توسط دستگاه عیب یاب (دیاگ) مخصوصا اگر نوع کلیپ (CLIP) رنو باشد به طور کامل چک شود تا بدین صورت از تنظیم بودن کلیه قسمت های خودرویتان مطمئن شوید و بعد به دنبال راه های دیگر بگردید. در اولویت دوم نیز شستشوی انژکتورها توسط افراد متخصص نیز ممکن است به حل مشکل شما کمک کند. مراجعه به نمایندگی های دیگر و پرس و جوی بیشتر نیز راه منطقی به نظر می رسد.

اين گفته كارشناس نمايندگي شماره 3 ايران خودرو است كه بنزين آلوده استفاده كرده ام. در مراجعه اولم به نمايندگي، كارشناس گفت حتي ممكن است باك ماشين خراب شده باشد كه بايد تعويض گردد و شايد هم با تميز كردن كه ظاهرا نياز به تميز كردن داشته. البته من ماشين رو با سه خط بنزين تحويل دادم و با 2 خط بنزين تحويل گرفتم يعني اينكه باك تميز نشده!!!.
شكي كه من دارم اينه كه استپ موتور عوض شده و مال ماشين من نيست. البته مطمئن نيستم. آيا اگه عوض شده باشه ميتونه دليل باشه. در ضمن اگه جايي رو سراغ داريد كه هم دياگ داشته باشه و هم شتشوي انژكتور انجام بده ممنون ميشم.

Navid_Aref
29 July 2008, 09:57 AM
اين گفته كارشناس نمايندگي شماره 3 ايران خودرو است كه بنزين آلوده استفاده كرده ام. در مراجعه اولم به نمايندگي، كارشناس گفت حتي ممكن است باك ماشين خراب شده باشد كه بايد تعويض گردد و شايد هم با تميز كردن كه ظاهرا نياز به تميز كردن داشته. البته من ماشين رو با سه خط بنزين تحويل دادم و با 2 خط بنزين تحويل گرفتم يعني اينكه باك تميز نشده!!!.
شكي كه من دارم اينه كه استپ موتور عوض شده و مال ماشين من نيست. البته مطمئن نيستم. آيا اگه عوض شده باشه ميتونه دليل باشه. در ضمن اگه جايي رو سراغ داريد كه هم دياگ داشته باشه و هم شتشوي انژكتور انجام بده ممنون ميشم.

دوست گرامی شما که ساکن پایتخت و تهران هستید نباید که از این بابت مشکلی داشته باشید. بنده ساکن اصفهان هستم و تنها از کلینیک مرکزی در خیابان آزادی تهران اطلاع دارم و می دانم که در آنجا تجهیزات کامل به همراه تکنسین های رنو کار وجود دارد. دوستان دیگر تهرانی اگر شما را در این زمینه راهنمای کنند ممنون آنها خواهم بود. می توانید از اعضای کلوپ های دیگر نیز در این مورد پرس و جو کنید.

Reza4223
29 July 2008, 10:10 AM
دوست گرامی شما که ساکن پایتخت و تهران هستید نباید که از این بابت مشکلی داشته باشید. بنده ساکن اصفهان هستم و تنها از کلینیک مرکزی در خیابان آزادی تهران اطلاع دارم و می دانم که در آنجا تجهیزات کامل به همراه تکنسین های رنو کار وجود دارد. دوستان دیگر تهرانی اگر شما را در این زمینه راهنمای کنند ممنون آنها خواهم بود. می توانید از اعضای کلوپ های دیگر نیز در این مورد پرس و جو کنید.

لطفا در مورد استپ موتور كه پرسيدم هم جواب بدين. ممنون ميشم.

RF51
29 July 2008, 10:40 AM
دوستان عزیز سیستم ABS همانطور که میدونید و همچنین کارشناسای فنی میگن ، روی جاده های صاف عمل میکنه ولی الحمدالله توی جاده های ایران ما تنها چیزی که نداریم جاده صاف هست.پس زیاد توی قید و بند ABS و ایربگ نباشید.همون ایربگ داشتن هم دردسر باز شدن بی مورد و جمع کردن هزینه بر رو داره.ولی باز گفته دوست عزیز good_rally رو تایید و تاکید می کنم که بودنش بهتر از نبودنش هست.

دوست عزیز
احتمالا نظر کارشناسان را درست متوجه نشدید. ABS در جاده های صاف و لغزنده ( مثل جاده های یخ زده، خیس و ... ) که ضریب اصطکاک بسیار کم می شود و احتمال سر خوردن ماشین زیاد است بسیار مفید است و به راحتی باعث توقف خودرو بدون سر خوردن می شود. نه اینکه شرط عمل کردن ABS وجود جاده صاف باشد:icon_surp. علاوه بر ان در لوگان سیستم EBD هم وجود دارد که در لغزش های جانبی فوق العاده عمل کرده و مانع سر خوردن خودرو می شود.
در مورد ایربگ و کارائی ان هم پیشنهاد می کنم سری به پارکینگ خودروهای تصادفی پلیس راه که در منطقه شما قرار دارند بزنید تا ببینید حوادثی که خدای نکرده امکان دارد پیش بیاید در چه حدی میتواند باشد و در انصورت حفظ جان مهم تر است یا ....:icon_cool

Navid_Aref
29 July 2008, 11:18 AM
لطفا در مورد استپ موتور كه پرسيدم هم جواب بدين. ممنون ميشم.

استپ موتور(Idling Regulation Step Motor):
وظیفه اصلی این قطعه، روشن نگه داشتن خودرو در حالت دور آرام است. این قطعه وظیفه بسیار مهمتری نیز دارد. هنگامی که کولر را روشن میکنیم، کمپرسور بار خود را روی موتور وارد میکند. برای جبران آن، استپ موتور ژیگلور مربوطه را کمی به عقب تر می کشد. تا خود به خود گاز کمی زیاد شود. اگر سنسور ضربه نیز نصب شده بود استپ وظیفه گسترده تری داشت. در این حالت استپ موتور باید در هر لحظه سوزن ژیگلور مربوطه را طوری عقب و جلو می کرد تا ضربه حس شده توسط سنسور ضربه ، ناشی از احتراق ناقص سوخت، به گونه مناسبی جبران شده و یا بهبود یابد. استپ موتور کار ساسات را نیز انجام میدهد. در هنگامی که خودرو سرد است سوزن آن طوری تنظیم میشود که خودرو با اولین استارت روشن شود. کار دیگر استپ موتور، تنظیم هوای مورد مصرف سیلندرها در زمان رها کردن گاز است. در خودروهایی که فاقد این سیستم هستند با رها کردن گاز، تنظیم سوخت و هوا به علت بسته شدن دریچه گاز به هم میخورد و دیده میشود که به هنگام رها کردن گاز، خودرو به طور لحظه ای دود میکند. اما در این سیستم با وجود استپ موتور دیگر این مشکل وجود ندارد. محل قرارگیری استپ موتور ، روی هوزینگ هوای ورودی است.

http://www.aftab.ir/lifestyle/view.php?id=96717

استپر موتور يه نوع موتور الكتريكيه كه بجاي گردش كامل، با هر بار دريافت پالس به اندازه زاويه معين (مثلا 1 درجه) مي‌چرخه و براي چرخش كامل ممكن نياز باشه صدها بار پالس ورودي دريافت كنه.
دليل كاربردش در موتور خودرو اينه كه ECU ميتونه با استفاده از آن دريچه گاز را به هر ميزان و با دقت زياد تنظيم كنه.

تعمیر کار ها سریعا عیب را به گردن این قطعه می اندازند در حالی که ممکن است اشکال از قطعه یا قطعات دیگری در مجموعه سیستم های مرتبط باشد. بهتر است از خود تعمیرکاری که عیب خودروی شما را این مورد تشخیص داده است توضیحات بیشتر را بخواهید. در تندرها در حالت دور آرام بدلیل کارکرد موتور خودرو در دور موتور نسبتا کم (500RPM) که برای کاهش مصرف سوخت می باشد، برخی مواقع حس می شود که استپر درست عمل نمی کند در حالیکه مشکلی وجود ندارد. علاوه بر آن به علت وجود سنسور ضربه (Knock Sensor Or Pinking sensor) در روی موتور K4M خرابی احتمالی استپر موتور کاملا واضح خواهد بود.
باز هم تاکید می کنم بهترین روش برای رفع عیب خودرویتان تست خودرو توسط یک دستگاه عیب یاب با تمامی امکانات و فاکتورهای لازمه می باشد که به راحتی می تواند عنصر معیوب را شناسایی کند.

دستگاه عیب یاب CLIP
دستگاه اصلی شرکت رنو

http://www.nilicar.com/image/CLIP2.jpg

منبع (http://www.nilicar.com/)

Reza4223
29 July 2008, 11:53 AM
اگر به مدت حدوداً 7 ساعت با كولر روشن و بدون توقف و سرعت حدود 140 KM/H از خودرو استفاده شود، به خودرو و يا تنظيمات آن ايرادي ميرسد.

HOOSEIN 105
29 July 2008, 11:58 AM
دوستان ترمز تندر 4 کانالس (یعنی 4 تا حسگر سرعت داره )
راستی abs ریو هم 4 کانالس

Navid_Aref
29 July 2008, 12:01 PM
اگر به مدت حدوداً 7 ساعت با كولر روشن و بدون توقف و سرعت حدود 140 KM/H از خودرو استفاده شود، به خودرو و يا تنظيمات آن ايرادي ميرسد.
قاعدتا اگر پس از دوران آب بندی ( هزار کیلومتر اول) باشد و بویژه سرعت حرکت یکنواخت و با شتاب ثابت و جاده کفی و مسطح بوده باشد نباید مشکلی پیش آید.

دوستان ترمز تندر 4 کانالس (یعنی 4 تا حسگر سرعت داره)
http://www.phalls.com/showpost.php?p=541698&postcount=3821 (http://www.phalls.com/showpost.php?p=541698&postcount=3821)

Reza4223
29 July 2008, 02:35 PM
دوستان عزيزي كه در تهران ساكن هستند آيا آدرس محلي مطمئن و مجهز جهت تون‌آپ سراغ دارند. البته به جز نمايندگيهاي ايران خودرو. در ضمن كلينيك رنو كه در ضلع شمال شرقي ميدان آزادي قرار دارد فقط خودروهاي پارس خودرو را پذيرش ميكند. ولي انصافا خيلي مجهز است.

baghbanzadeh
29 July 2008, 04:53 PM
استپ موتور(Idling Regulation Step Motor):
وظیفه اصلی این قطعه، روشن نگه داشتن خودرو در حالت دور آرام است. این قطعه وظیفه بسیار مهمتری نیز دارد. هنگامی که کولر را روشن میکنیم، کمپرسور بار خود را روی موتور وارد میکند. برای جبران آن، استپ موتور ژیگلور مربوطه را کمی به عقب تر می کشد. تا خود به خود گاز کمی زیاد شود. اگر سنسور ضربه نیز نصب شده بود استپ وظیفه گسترده تری داشت. در این حالت استپ موتور باید در هر لحظه سوزن ژیگلور مربوطه را طوری عقب و جلو می کرد تا ضربه حس شده توسط سنسور ضربه ، ناشی از احتراق ناقص سوخت، به گونه مناسبی جبران شده و یا بهبود یابد. استپ موتور کار ساسات را نیز انجام میدهد. در هنگامی که خودرو سرد است سوزن آن طوری تنظیم میشود که خودرو با اولین استارت روشن شود. کار دیگر استپ موتور، تنظیم هوای مورد مصرف سیلندرها در زمان رها کردن گاز است. در خودروهایی که فاقد این سیستم هستند با رها کردن گاز، تنظیم سوخت و هوا به علت بسته شدن دریچه گاز به هم میخورد و دیده میشود که به هنگام رها کردن گاز، خودرو به طور لحظه ای دود میکند. اما در این سیستم با وجود استپ موتور دیگر این مشکل وجود ندارد. محل قرارگیری استپ موتور ، روی هوزینگ هوای ورودی است.

http://www.aftab.ir/lifestyle/view.php?id=96717

تعمیر کار ها سریعا عیب را به گردن این قطعه می اندازند در حالی که ممکن است اشکال از قطعه یا قطعات دیگری در مجموعه سیستم های مرتبط باشد. بهتر است از خود تعمیرکاری که عیب خودروی شما را این مورد تشخیص داده است توضیحات بیشتر را بخواهید. در تندرها در حالت دور آرام بدلیل کارکرد موتور خودرو در دور موتور نسبتا کم (500RPM) که برای کاهش مصرف سوخت می باشد، برخی مواقع حس می شود که استپر درست عمل نمی کند در حالیکه مشکلی وجود ندارد. علاوه بر آن به علت وجود سنسور ضربه (Knock Sensor Or Pinking sensor) در روی موتور K4M خرابی احتمالی استپر موتور کاملا واضح خواهد بود.
باز هم تاکید می کنم بهترین روش برای رفع عیب خودرویتان تست خودرو توسط یک دستگاه عیب یاب با تمامی امکانات و فاکتورهای لازمه می باشد که به راحتی می تواند عنصر معیوب را شناسایی کند.

دستگاه عیب یاب CLIP
دستگاه اصلی شرکت رنو

http://www.nilicar.com/image/CLIP2.jpg

منبع (http://www.nilicar.com/)

baghbanzadeh
29 July 2008, 05:02 PM
اقا نوید ممنون از اطلاعات مفیدتون
من هفته قبل جهت سرویس ده هزار به نمایندگی مراجعه کردم بعد از تعویض روغن،فیلتر روغن وهوا احساس میشه با روشن کردن کولر به موتور ماشین فشار وارد میشه که یک بار هم خاموش شد . ایا برا استپر مشکلی به وجود اومده؟

Navid_Aref
29 July 2008, 05:12 PM
فشاری که به موتور خودرو در هنگام فعال شدن کلاچ مغناطیسی و فعال شدن کمپرسور کولر وارد می شود به استپر مربوط نیست. استپ موتور در این بخش فقط نقش تنظیم دور موتور را به عهده دارد و همانطور که عرض کردم در هنگام دور آرام و زمانی که اصلا به خودرو گاز نمی دهید ( مثلا در ترافیک شدید) چون دور موتور توسط استپر بر روی 500RPM می ایستد بایستی برای روشن کردن کولر اندکی گاز دهید و همزمان دکمه AC را بزنید تا شوک ناشی از روشن شدن کولر که با کاهش یکباره دور موتور همراه است باعث خاموش شدن موتور نشود. اگر تنظیم موتور استپ دور آرام بر روی دور موتور بالاتری (مثلا 750 یا 1000 RPM) باشد این مشکل خاموش شدن هرگز پیش نمی آید ولی در عوض چندین لیتر به میانگین مصرف خودرو در بازه صد کیلومتر افزوده خواهد شد.

راستی بهترین عملکرد کمپرسور کولر و به طور کلی سیستم کولر تندرها، طبق امتحانی که کردم، در دور موتوری بین 2500 تا 3500 RPM بدست می آید و کمتر یا بیشتر آن باعث کاهش سرما دهی کولر خواهد شد. که دلیل آن هم مشخص است در دور پایین میزان چرخش گاز مبرد توسط کمپرسور کم و در دور بالا به دلیل بالا رفتن فشار داخلی سیستم کولر ترموستات و قطعات دیگر کنترل کننده فشار برای محافظت از اجزای سیستم کولر، باعث قطع شدن مدار خواهند شد که هر دوی این موارد باعث کاهش خنکی خواهند شد.

البته این بازه که عرض کردم در سرعت کم و ترافیک شهری صدق می کند و در جاده این حالت به دلیل خنک کاری مناسب کندانسور کولر( رادیاتور کولر) توسط باد، دور موتور بالاتر از 3500 نیز در کار کولر اخلالی ایجاد نمی کند چون فشار گاز و حرارت سیستم کولر آنقدر زیاد نمی شود که باعث قطع شدن سیستم توسط ترموستات و قطعات کنترلی دیگر شود.

گذاردن درجه خنک کنندگی ( دکمه چرخان دارای دایره های قرمز و آبی) بر روی نزدیک ترین دایره آبی به قرمز رنگ ها ( بین حالت خنک کنندگی و گرما دهی) به عملکرد بهتر کولر و فشار کمتر آن به موتور خودرو در ترافیک شهری کمک می کند و دلیلش هم کاهش دفعات قطع و وصل کلاچ مغناطیسی کمپرسور کولر می باشد.

Reza4223
29 July 2008, 05:29 PM
اقاي نويد عزيز، مدل يا مارك استپر استفاده شده در ال 90 چيست. اين را ازاين جهت ميپرسم كه احتمال ميدهم براي من را در نمايندگي عوض كرده اند.
همچنين در خودروي قبلي من كه 405 بود بعضي اوقات ماشين كم نفس ميشد. من استپر را باز ميكردم و با بنزين ميشستم. تغيير بسياري در نفس دار شدن ماشين داشت. آيا براي ال 90 هم همينطوره؟

Navid_Aref
29 July 2008, 05:38 PM
شرمنده در مورد مارک و مدل آن اطلاعی ندارم. موتور K4M متعلق به موتور های نسل جدید است و قاعدتا پیچیدگی های بیشتری نسبت به اسلاف خود دارند. دلیل اصرار شما به اینکه در نمایندگی استپ موتور خودرویتان بدون اطلاع شما تعویض شده چیه؟ و آیا تغییری محسوس در خودرویتان پس از دریافت خودرو از نمایندگی مشاهد کردید؟

mojtabaabbasnejad
29 July 2008, 05:49 PM
بازم یه سوال
من ال 90 e2 nhvl دیروز یه زمان زیادی رو با ماشینم در ترافیمک بودم یکدفعه دور موتورم افت شدیدی کرد و ماشین کم جون شد بطوری که وقتی کولر میگرفتم ماشین خاموش می شد کسی میدونه چه ایرادی پیدا کرده.

mohammad1983
29 July 2008, 08:09 PM
دوست عزيز ببنزين سوپر رو تست كردي؟
آيا مطمئن هستي كه ماشين مشكل روغن ريزي رو نداره و تايم ماشينت به هم نخورده؟

من تو سفر 9 ساعت با كولر رو سرعت 110 تا 130 بودم.و اون طور كه شما ميگيد هميشه نميشه رو 140 تا موند يعني محال هست تو جاده هاي ما قطعا سرعت كم ميشه.
و اصلا نگران نباش بيدي نيست كه با اين باد ها بلرزه:icon_sad:

لوگان
30 July 2008, 11:56 AM
باسلام خدمت عزیزان
من دیروز روغن موتور را چک کردن بالاتر از ماکسیمم بود نمایندگی هم بردم گفت اقلا تا 10000 توی موتور رو نگاه نکن.بنظر شما ایرادی هست یا نه؟متشکرمیشم راهنمایی کنید.

meysam3erver
30 July 2008, 08:00 PM
:icon_rollسلام دوستان.همین حالا همه تاپیکهارو خوندم.من قصد خریدن یه L90 e2 رو دارم.البته کار کرده نه نو.به نظر شما اگه یه مدل 86 اونم آخرش پیدا کردم بخرم.یا این مشکل معروف روغن ریزی رو داره؟در کل برم طرفش یا نه؟:icon_eek:

hosseinabd
30 July 2008, 10:05 PM
دوستان من که تاپیک رو خوندم تعجب کردم یعنی لوگان اینقدر ایراد داره؟من میخواستم ریو رو عوض کنم و لوگان یا 206 تیپ 5 بگیرم.از ریومم خیلی راضیم چون تا الان هیچ ایرادی نداشته.

@مهدي
30 July 2008, 10:33 PM
سلام به همه دوستان
من خودروم رو 20 ارديبهشت امسال تحويل گرفتم با شماره شاسی 81013629 که تا حالا هم 1470 تا بیشتر کارنکرده که متاسفانه چندروزي هست كه از محفظه تسمه تايم ميل سوپاپ به روغن ریزی افتاده.اولا چند تا نمايندگي مجاز كه مراجعه كردم اصلا پذيرش نكردند يكي هم كه ميگه ما از كيت 7 قسمتي فقط تسمه و كاسه نمد معيوب رو تعويض مي كنيم كه اون هم 2 ماه ديگه واسمون مياد.
سوال من اينه كه آيا تعويض اين 2 قسمت كفايت ميكنه يا بايد بقيه قطعات رو از بازار آزاد تهيه كنم؟ با تشكر

ATOS
30 July 2008, 10:51 PM
سلام به همه دوستان
من خودروم رو 20 ارديبهشت امسال تحويل گرفتم با شماره شاسی 81013629 که تا حالا هم 1470 تا بیشتر کارنکرده که متاسفانه چندروزي هست كه از محفظه تسمه تايم ميل سوپاپ به روغن ریزی افتاده.اولا چند تا نمايندگي مجاز كه مراجعه كردم اصلا پذيرش نكردند يكي هم كه ميگه ما از كيت 7 قسمتي فقط تسمه و كاسه نمد معيوب رو تعويض مي كنيم كه اون هم 2 ماه ديگه واسمون مياد.
سوال من اينه كه آيا تعويض اين 2 قسمت كفايت ميكنه يا بايد بقيه قطعات رو از بازار آزاد تهيه كنم؟ با تشكر
شما به بزرگترین مشکل لوگان برخوردید ، یعنی نداشتن خدمات پس از فروش مناسب:icon_mad:
بد نیست بدونید هیچ کدام از نمایندگی های ایران خودرو استان سمنان لوگان رو پذیرش نمیکنه و باید ببرن ساری:icon_mad:

sahel625
31 July 2008, 12:59 AM
با سلام:
اول اينكه l90 حرف نداره.
دوم اينكه ازادب آقا نويد و بقيه دوستان در پاسخ دهي كمال تشكر را دارم.
سوم اينكه بنده قصد خريد l90 مدل سفيد رنگ e2-lp را دارم. چند تا سوال داشتم:
1-آيا باتري ماشين كه شنيدم 60 آمپر هست رو تعويض با 70 يا 74 آمپر كنم بهتر است يا فرقي نمي كند؟
2-آيا مشكل روغن ريزي l90 در سال 87 از ماه خرداد به بعد حل شده است يا خير؟و آيا راهي براي تشخيص آن د رابتداي خريد وجود دارد يا خير؟
3-بالاخره l90 ايران خودرو بهتر است يا پارس خودرو؟
4-اگر سايز تاير را به 215/60/15 تغيير دهم مشكلي ايجاد ميشود يا خير؟
5-مشكل خاموشي ماشين بعد از كولر گيري به نظر بنده قابل هضم نيست چرا كه در خودروهاي زير 20 ميليون اين اتفاق نادر است ولي در l90 خيلي از دوستان با اين مشكل مواجه اند وخيلي ضايع است.آيا راه اصولي براي حل اين مشكل تعريف شده يا خير؟
و در اخر اينكه l90 با اين رنج قيمت از نظر زيبائي و امكانات فوق العاده است.

mehdizadeh04
31 July 2008, 02:05 AM
شما به بزرگترین مشکل لوگان برخوردید ، یعنی نداشتن خدمات پس از فروش مناسب:icon_mad:
بد نیست بدونید هیچ کدام از نمایندگی های ایران خودرو استان سمنان لوگان رو پذیرش نمیکنه و باید ببرن ساری:icon_mad:

ا سلام خدمت شما دوست عزیز

آقا شما رو به خدا این قدر از این ماشین بدگویی نکنید
شما از کدوم منبع موثق یا ازکسی شنیدی که ل.گان خدمات پس از فروش خوبی ندارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کافیه بری ببینی اونایی که ماشین ها رو تحویل گرفتن از تعمیرگاه چند روزه گرفتن؟؟؟؟من خودم ماشین رو دادم کلینیک گفتن ماشین حاضر شه زنگ میزنیم.به 24 ساعت هم نرسید!!!!مگه اینکه از کسی شنیدی که تصادف داشته یا اینکه ماشین رو از ایران خودرو گرفته که در این صورت نمیشه گفت خدمات لوگان خوب نیست بلکه باید بگی خدمات پس از فروش ایرانخودرو خوب نیست.
حالا نمایندگی شهرستان ها رو نمیدونم ولی برای تهران که هم عالیه هم مجهز تر از خدمات پس از فروش بقیه ماشین هاست.
با تشکر

salman24h
31 July 2008, 02:44 AM
دوستان من که تاپیک رو خوندم تعجب کردم یعنی لوگان اینقدر ایراد داره؟من میخواستم ریو رو عوض کنم و لوگان یا 206 تیپ 5 بگیرم.از ریومم خیلی راضیم چون تا الان هیچ ایرادی نداشته.

شما که منتقد سر سخت لوگان بودی و هستی... الان هم که به این نتیجه رسیدی که لوگان اینقدر ایراد داره... از ریو تون هم که کاملا راضی هستین...
دیگه ماشینت رو واسه چی میخوای عوض کنی؟! :icon_twis
به اطلاعتون هم برسونم که دیگه 206 تیپ 5 تولید نمیشه. اگه طلبه ش هستی یا باید دست 2 بخری یا SD

mohammad1983
31 July 2008, 09:01 AM
مال ما الان بعد از 22 هزار تا كاركرد كلاچ قيژ قيژ شديد ميكنه.و صد البته سفت هم شده.:icon_razz

abasi
31 July 2008, 09:46 AM
بازم یه سوال
من ال 90 e2 nhvl دیروز یه زمان زیادی رو با ماشینم در ترافیمک بودم یکدفعه دور موتورم افت شدیدی کرد و ماشین کم جون شد بطوری که وقتی کولر میگرفتم ماشین خاموش می شد کسی میدونه چه ایرادی پیدا کرده.
با سلام و عرض ادب و احترام
دوستان من این لفظ کولر گرفتن را سر در نمی آورم ما قدیمی ها می گفتیم کولر را روشن کردیم .
اگر مقصود را درست دریافت کرده باشم ؟ آیا سرعت دور فن هم در خاموش شدن ماشین شما اثر دارد ؟ ممکن است دور موتور کم بوده و سرعت فن بالا .

abasi
31 July 2008, 09:54 AM
سلام به همه دوستان
جناب آقا مهدی عزیز
باسلام وعرض ادب
چه خوب می شد این قسمت (محفظه تسمه تايم ميل سوپاپ ) را با گذاشتن عکس نشان می دادید؟ فبلا از زحمات شما ممنون. و تقاضا دارم ماجرا رفع مشکل را هرچه زودتر شاهد باشیم

abasi
31 July 2008, 10:06 AM
دوست عزیز
احتمالا نظر کارشناسان را درست متوجه نشدید. ABS در جاده های صاف و لغزنده ( مثل جاده های یخ زده، خیس و ... ) که ضریب اصطکاک بسیار کم می شود و احتمال سر خوردن ماشین زیاد است بسیار مفید است و به راحتی باعث توقف خودرو بدون سر خوردن می شود. نه اینکه شرط عمل کردن ABS وجود جاده صاف باشد:icon_surp. علاوه بر ان در لوگان سیستم EBD هم وجود دارد که در لغزش های جانبی فوق العاده عمل کرده و مانع سر خوردن خودرو می شود.
در مورد ایربگ و کارائی ان هم پیشنهاد می کنم سری به پارکینگ خودروهای تصادفی پلیس راه که در منطقه شما قرار دارند بزنید تا ببینید حوادثی که خدای نکرده امکان دارد پیش بیاید در چه حدی میتواند باشد و در انصورت حفظ جان مهم تر است یا ....:icon_cool
انشاالله هیچکس تصادف را تجربه نکند . مدت هاست میخواهم بپرسم آیا دوستی تجربه باز شدن ایر بگ را داشته است. اگر هست ماجرا را توضیح دهید یا اگر لینکی از آن دارید مرحمت فرماییدیک دنیا ممنونم.

abasi
31 July 2008, 10:26 AM
روی موتور لوگان با عکس این قطعه استپ موتور(Idling Regulation Step Motor) را مرحمت فرمائید نشان دهید ؟ ممنونم

abasi
31 July 2008, 10:46 AM
با عرض سلام و ارادت
برای اینکه فضای بحث یه کمی عوض بشه
من ابتدای سال 85 زمانیکه خودرو x را از نمایندگی تحویل گرفتم . پاک یادم رفت کارت سبز ش (شناسنامه ) را تحویل بگیرم . چند ماه قبل که مدارک ماشین را نگاه کردم متوجه این موضوع شدم ولی از ترس اینکه بروم نمایندگی و آنها اظهار بی اطلاعی کنند . نرفتم . اما همش هولش را داشتم . امروز گفتم باداباد رفتم خوشبختانه بود . آنرا تحویل گرفتم . راستی شما کارت سبز لوگان را تحویل گرفته اید . به غیر از 1_ کارت سبز (شناسنامه ) 2- سند و فاکتورنمایندگی3- کارت گارانتی سند دیگری هم باید تحویل می گرفتم؟ دوستان عنایت کنند حتما جواب بگذارند ممنون می شوم

mojtabaabbasnejad
31 July 2008, 11:12 AM
با سلام و عرض ادب و احترام
دوستان من این لفظ کولر گرفتن را سر در نمی آورم ما قدیمی ها می گفتیم کولر را روشن کردیم .
اگر مقصود را درست دریافت کرده باشم ؟ آیا سرعت دور فن هم در خاموش شدن ماشین شما اثر دارد ؟ ممکن است دور موتور کم بوده و سرعت فن بالا .
با سلام و تشکر
از اینکه از لفظ کولر گرفتن استفاده کردم عذر میخوام .ولی نمیدونم که چرا اصلا از اون روز تا حالا وقتی کولر و روشن میکنم با سرو صدای زیاد روشن میشه و ماشین نیمه جان میشه و از داخل موتور سر و صدای زیادی میاد .برا همین میترسم سریع کولر و خاموش میکنم چند دقیقه بعد سرو صدا ها میخوابه .این اتفاقات یهو پیش اومده.
متشکرم اگر راهنمائی کنید.

baghbanzadeh
31 July 2008, 11:17 AM
شرمنده در مورد مارک و مدل آن اطلاعی ندارم. موتور K4M متعلق به موتور های نسل جدید است و قاعدتا پیچیدگی های بیشتری نسبت به اسلاف خود دارند. دلیل اصرار شما به اینکه در نمایندگی استپ موتور خودرویتان بدون اطلاع شما تعویض شده چیه؟ و آیا تغییری محسوس در خودرویتان پس از دریافت خودرو از نمایندگی مشاهد کردید؟

baghbanzadeh
31 July 2008, 11:19 AM
سلام دوستان
کسی از استپ موتور عکس داره؟

@مهدي
31 July 2008, 12:00 PM
سلام
جنابmehdizadeh04 خدمتتون عرض كنم كه شما خيلي خوش بحالت شده البته به تهرانيها شايد بهتر برسند گو اينكه يكي از دوستان ما هم رو در تهران واسه همين مشكل 2 ماهي سركار گذاشته شده اند.
برادر من من در مشهد چند تا نمايندگي مجاز رفتم حضرات حاضر نشدند حتي فرم درخواست قطعه پر كنند بفرستند تهران.شما مثل اينكه نفست از جاي گرم مياد شايدم از اونهايي هستي كه اي1 صفر ثبت نام كردند موقع تحويل ال پي گرفتند؟
دست آخر كه كفري شدم رفتم نمايندگي منطقه اي سايپا شاكي شدم گفتش نمايندگيها قطعه ندارند گفتم قطعه بخوره تو سرشون من ميخام فقط فرم درخواست قطعه واسم پركنند موند چي بگه زنگ زد معرفي كرد.كجايي برادر من؟

ضمنا در جواب دوستمون اقاي abbasi عزيز عكسهاي زير رو ملاحظه كنند ضمنا يه دركشويي پلاستيكي اونجا هست اگه ميخاهيد دقيق بررسي كنيد در رو در بياريد و با دست اون منطقه رو وارسي كنيد.( موتور بايد سرد باشه):
(با اجازه از آقا نويد) http://www.tuningtalk.com/forum/90-t20713.html (http://www.tuningtalk.com/forum/90-t20713.html)
عزت زياد:icon_twis

abasi
31 July 2008, 12:47 PM
سلام
جنابmehdizadeh04 خدمتتون عرض كنم كه شما خيلي خوش بحالت شده البته به تهرانيها شايد بهتر برسند گو اينكه يكي از دوستان ما هم رو در تهران واسه همين مشكل 2 ماهي سركار گذاشته شده اند.
برادر من من در مشهد چند تا نمايندگي مجاز رفتم حضرات حاضر نشدند حتي فرم درخواست قطعه پر كنند بفرستند تهران.شما مثل اينكه نفست از جاي گرم مياد شايدم از اونهايي هستي كه اي1 صفر ثبت نام كردند موقع تحويل ال پي گرفتند؟
دست آخر كه كفري شدم رفتم نمايندگي منطقه اي سايپا شاكي شدم گفتش نمايندگيها قطعه ندارند گفتم قطعه بخوره تو سرشون من ميخام فقط فرم درخواست قطعه واسم پركنند موند چي بگه زنگ زد معرفي كرد.كجايي برادر من؟

ضمنا در جواب دوستمون اقاي abbasi عزيز عكسهاي زير رو ملاحظه كنند ضمنا يه دركشويي پلاستيكي اونجا هست اگه ميخاهيد دقيق بررسي كنيد در رو در بياريد و با دست اون منطقه رو وارسي كنيد.( موتور بايد سرد باشه):
(با اجازه از آقا نويد) http://www.tuningtalk.com/forum/90-t20713.html (http://www.tuningtalk.com/forum/90-t20713.html)
دوست عزیزم
درسترسی به لینک فوق میسر نشد

abasi
31 July 2008, 12:50 PM
ماشین شما را الان دارند ثبت نام می کنند

mehdizadeh04
31 July 2008, 01:37 PM
سلام

آقا شما لطف کنید بگین ماشین رو از کدوم کمپانی دریافت کردید؟؟؟؟؟و تمامی عزیزانی که در تاپیک مشکلات پست میزنن لطفا بفرمایند تا از کدوم کمپانی هستن!!!
من ماشینم رو در نمایندگی سایپا واقع در آیت الله کاشانی ثبت نام کردم.بنده اول میخواستم ای 2 فول بنویسم ولی با توجه به اینکه اون نمایندگی واسه ای 2 فول نمبنوشت بنده ای 1 پایه ثبت نام کردم.بالاخره شهریور زنگ زدن برای تکمیل وجه.همون روز که رفتم یه فرم دادن که برین پول بریزین.سوال کردم که آیا میتونم مدل فول بگیرم؟؟؟گفتن که همین مذل خودتون (ای 1) رو میتونین به صورت فول بگیرین البته اگه کارخونه با در خواست شما موافقت کنه.یه فرم دادن و پر کردم و دادم و گفتن که زنگ میزنیم برای تکمیل وج اگه موافقت شه.17 روز گذشت و زنگ زدن که برای گرفتن تکمیل وجه جدید بیاین.وقتی رفتم با ای 1 فول موافقت شده بود و پول رو ریختم و 15 مهر زنگ زدن که ماشین رو بیاین بگیرین از جاده مخصوص.این بود داستان ماشین بنده.حالا نمیدونم منظو شما چی بوده که گفتی ای 0 نوشتی ای 2 فول گرفتی؟؟؟؟؟
چه کسی ماشین رو برده کلینیک و 2 ماه ماشین رو خوابوندن؟شاید نمایندگی هایی برده ماشین رو که تا به عمرشون در کاپوت لوگان رو باز نکردن!!!!!
ببینید نمایندگی ها متاسفانه خیلی زرنگ تشریف دارن.فقط کافیه تیپت خوب باشه این کارو نمیکنند تا لنگ بمونین و یه 10 20 تومانی بذارین کف دستشون تا کار انجام بدن یا اینکه برین یه کم داد و بیداد کنین تا دستشون بیاد که این ملت اونجوری که فکر میکنن ...... نیستن.ولی به خدا کلینیک به هیچ وجه اینطور نیست!!!!!!!ماشینتو بیار ببین چند روزه تحویل میدن.
در ضمن این لینکتون هم کار نمیکنه
با تشکر

hosseinabd
31 July 2008, 02:57 PM
ماشین شما را الان دارند ثبت نام می کنند
منظورتون رو نفهمیدم میشه واضح تر بگید؟

hesam90
31 July 2008, 03:08 PM
سلام خدمت دوستان پارسخودرویی که به کیلینیک تخصصی تندر90 ومگان مینازیدند اونجا کاملا بسته شده ودیگه پذیرش نمیکنن خلاصه خبر بدی حال من رو حسابی گرفت

لوگان
31 July 2008, 03:11 PM
شاید باور نکنید دلم برای این همه ریخت پاش می سوزد
منظور شما دوست عزیز از اینکه می فرمایید فقط AUDIO ميخونه چیست می خوام داغ به دل نشوم چگونه فرمت AUDIO ایجاد کنم تا یه بار هم شده صدا شا را در بیارم اخه این مونتاز کاران از خدا بی خبر پول اضافی هم بابتش گرفته اند

بابت پاسخ شما سپاسگزارم
تنظیماتی ندارد که mp3 به خواند پس به چه کاری می خورد ؟
دوستان ببخشید اگه ربطی به این تاپیک نداره.شرمنده.:icon_winkولی در هر صورت
دوست عزیز شما اگه از nero burning room استفاده میکنید در قسمت ساختن صیدی صوتی میتونید از قسمت make an audio cd استفاده کنید و موسیقی دلخواهتون رو با فرمت ادیو رایت کنید.
بزم عذر میخوام اگه ربطی نداشت.:icon_wink
و من سه روزه دارم فقط بحثا رو میخونم گفتم یه نظری هم بدم. ما چون ماشین رو تازه تحویل گرفتیم هیچ مشکلی به نظر من که نداره و همه چیزش در حد عالیه فقط کولرش که اونم هنوز استفاده نکردیم که ببینیم چه جوریه.:icon_neut امیدوارم ایرادهایی که دوستان میگویند در اون پیدا نشه ولی وقتی نمایندگی روشن کرد(موقع تست که سالم باشه) دور موتور اومد بالا تا نزدیک 1400 و خیلی همخوب کار میکرد دماش رو چهار بود با اینکه کولر تمام لامپ ها شیشه گرمکن عقب برف پاک کن و تمام وسایل برقی روشن بود ماشین هم روشن بود صدایی هم از موتورش نمیومد.
الان هم همه چیزش خیلی بهتر از پرایده شتاب قدرت فنر نرمتر و هر چیز دیگه ای که بگید.وفنر هاش هم از glx خیلی نر متره بااینکه میگند اولش صفته.قدرتش هم در همون سطحه چون فقط 300 تا کار کرده و اگه تا 3000 تا برسه خیلی عالی میشه باتوجه به راهمنایی های دوستان.
باتشکر

mehdizadeh04
31 July 2008, 04:38 PM
سلام خدمت دوستان پارسخودرویی که به کیلینیک تخصصی تندر90 ومگان مینازیدند اونجا کاملا بسته شده ودیگه پذیرش نمیکنن خلاصه خبر بدی حال من رو حسابی گرفت

با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان این کلینیک بسته نشده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من هم اول هم این فکر رور کردم برای سرویس برده بودم
بلکه دارن جلوش یه کارایی میکنند که گونی قرمز کشیدن.موقع مراجعه گونی های قرمز رو بگیرین تا تمام شه.تقریبا بغل ایستگاه تاکسی یه جای باریکی هست که اگز برین به کلینیک میرسین.اگر هم نه که همون خیابان جلوتر راه داره.چون بسته هستش ماشین نمیاد میتونین همون خیابان رو مخالف برین
البته نهایت احتیاط رو موقع خلاف رفتن داشته باشید
با تشکر

mohammad1983
31 July 2008, 05:02 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان این کلینیک بسته نشده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من هم اول هم این فکر رور کردم برای سرویس برده بودم
بلکه دارن جلوش یه کارایی میکنند که گونی قرمز کشیدن.موقع مراجعه گونی های قرمز رو بگیرین تا تمام شه.تقریبا بغل ایستگاه تاکسی یه جای باریکی هست که اگز برین به کلینیک میرسین.اگر هم نه که همون خیابان جلوتر راه داره.چون بسته هستش ماشین نمیاد میتونین همون خیابان رو مخالف برین
البته نهایت احتیاط رو موقع خلاف رفتن داشته باشید
با تشکر
پس بسته نشده؟
آخه تابلوي اون بالا رو هم برداشتند و فقط آرم رنو مونده

لوگان
31 July 2008, 05:46 PM
دوستان تندر شما هم وقتی تحویل گرفتید روغن موتورش از ماکسیمم بیشتر بود؟ جناب نوید عارف در وبلاگ تندر90 راهنمایی کردند که مشکلی نیست و در صورت لرزوم میتوان کم کرد. چون در دفترچه راهنمای آن نوشته زیاد بودن باعث سوختن موتور میشه به همین دلیل نگران شدم. اگه دوستانی که اطلاع دارند و جناب وید عارف راهنمایی کندد که آیا احتیاجی به کم کردن نیست؟ و آیا روغن ریزی که مشکل مهم تندر است به بیشتر بودن روغن موتور ربطی نداره؟
متشکر میشم راهنمایی کنید.

اگه دفترچه راهنمای اصلی نه اینی که دادند رو نگاه کنید میبینید تندر هم روی دسته چراغ بوق داشته هم از 2 ناحیه روی فرمون که برداشتن.
چراغ کمربندو برداشتن.
گاز کولر کمه.
باتری70 آمپری رو 60 آمپری کردن.
تو مونتاژ هم که ترکوندن!
حالا بگذریم از زیر پایی و جعبه ابزار و کلی چیزه دیگه که بر میدارن.
تازه خوبه تحت نظارت رنو اند اگه از نظارت اون بیاد بیرون ببین چی میشه. قضیش میشه همین پیکان و روا. موتور تندرو برمیدارن جاش پیکان میزارن میگن تندر ساخت داخل تندر ملی!میگید نه. یه 5 سال دیگه ببینید چه بلاهایی که سر تندر نمیارن.
ولی در حال حاضر انقدر از لحاظ فنی موتور فنر بندی و... عالی کار شده که فکر نکنم مشکلات بالا بجز روغن ریزی و باتری به چشم بیاد.چون من تا حالا متوجه نبودم چراغ کمربند روشن نمیشه با اشاره دوستان متوجه شدم.
دوستان اگه لطف کنند سوال بالا رو جواب بدن ممنون میشم.
باتشکر

@مهدي
1 August 2008, 12:22 AM
سلام به همگي
دوست عزيز آقاي abbasi: لينك رو دوباره ميزارم انشاالله بتونيد باز كنيد
در جواب دوست عزيز ديگه آقاي mehdizadeh04 بايد عرض كنم بنده خودرو ام را از پارس فرغون ببخشيد به قول شما كمپاني پارس خودرو تحويل گرفتم. باز هم عرض كنم بنده در مشهد 3 نمايندگي مججججججاز سر زدم هيچكي پذيرش نكردند،يوسف و مهدي توتونچيان و عليرضا سياسي. از نظر تيپي آلن دلون نيستم ولي همچي بي تيپ هم نيستيم از نظر 2هزار تومني شايد حق با شما باشه چون تا به حال رشوه ندادم دست آخر هم با بازرسي منطقه اي سايپا تماس گرفتم بالاخره يه جايي معرفي كرد براي پذيرش اوليه ،حالا خدا ميدونه كي از تهران قطعه بفرستند.

mehdizadeh04
1 August 2008, 02:05 AM
سلام به همگي
دوست عزيز آقاي abbasi: لينك رو دوباره ميزارم انشاالله بتونيد باز كنيد
در جواب دوست عزيز ديگه آقاي mehdizadeh04 بايد عرض كنم بنده خودرو ام را از پارس فرغون ببخشيد به قول شما كمپاني پارس خودرو تحويل گرفتم. باز هم عرض كنم بنده در مشهد 3 نمايندگي مججججججاز سر زدم هيچكي پذيرش نكردند،يوسف و مهدي توتونچيان و عليرضا سياسي. از نظر تيپي آلن دلون نيستم ولي همچي بي تيپ هم نيستيم از نظر 2هزار تومني شايد حق با شما باشه چون تا به حال رشوه ندادم دست آخر هم با بازرسي منطقه اي سايپا تماس گرفتم بالاخره يه جايي معرفي كرد براي پذيرش اوليه ،حالا خدا ميدونه كي از تهران قطعه بفرستند.

ببین عزیز جان من به هیچ کس قصد توهین ندارم.پدر خود بنده اصلیتن مشهدی هستش و ذات مشهدی ها رو میشناسم.خیلی تعمیرکار های تنبلی دارن و یا خیلی از لحاظ کاری بی سواد هستن و میخوان یه جوری یا دست نزنند یا اینکه دست میزنند نهایت خرابکاری رو داشته باشن.باز هم سپاسگذارم از پاسخگویی شما.
اگر جوابی از اونجا نگرفتی بیا تهران قول میدم 2 روزه ماشین رو تحویل میدن.
آقا بازم این لینکت کار نمیکنه!!!!!!
با تشکر

aminspeed
1 August 2008, 08:50 AM
سلام به دوستان
بيمه بدنه چند در مياد؟كجا بهتره؟
ضمنا براي مشكل روغن ريزي : آيا ميشه بدون باز كردن محفظه تايمينگ چك كرد روغن ريزي داره ؟

@مهدي
1 August 2008, 09:37 AM
جناب mehdizadeh04 عزيز گل گلابي من هم تا حدي با شما موافقم گو اينكه خوب و بد همه جا هست وقتي ميبينند توش مايه درست و حسابي نيست طفره ميرند. ضمنا روايتي رو كه نقل كردم و البته در كامنت بالا گذاشته بودم و نمي دونم چرا بعدا حذف شد!! از دوستي است كه در سايت تندر 90 خيلي از وجودشون استفاده كرده ايم و به نام ((آقا مجتبي)) معمولا كامنت ميذارند اين مطلب رو تو يكي از پستها گذاشته بودند و البته خيلي هم از اين تاخير ناراضي بودند.
در مورد آدرس دهي سايت متشكر ميشم راهنمايي كنيد. الته الان هم كه دارم اين مطلب رو مينويسم آدرس كاملا درسته و خوب كار ميكنه.(شايد بايد با يوزر خودتون وارد و بعدش لينك رو باز كنيد)

آقاي aminspeed در صورتي كه روغن ريزي حاد باشه كه نشتي كاملا در زير موتور مشخص ميشه.در مورد نشتي هاي كتر كافيه كه چند تا روزنامه كيهان( حتما روزنامه كيهان باشه)زير موتور در قسمت چرخ سمت راست(سمت شاگرد) بذاريد شبي كه اين كارو بكني صبح ميبيني جا تره و الته بچه هم هست.
فقط در مورد نشتي هاي جزيي يا كم ميتونيد دست خودتون رو زير قسمتي كه در عكسها ديده ميشه بكنيد اگه دست مبارك به روغن الوده شد بايد بگم كه گاوتون زاييده.اگه ميخاهيد دقيقتر انجام بديد درگاه پلاستيكي رو كاملا از جاش در بياريد.
عوارض اين بيماري كوچولوي ال لگنتون در حالت حاد سر خوردن تسمه تايم ميل سوپاپ از روي چرخ دنده مربوطه و بهم خوردن تايمينگ سوپاپهاست يعني چي اونوقت ؟يعني اينكه ممكنه وقتي تو جاده باد تو دماغتون انداختيد و با سرعت مثلا 100 تا(حالا ما كمشو گفتيم شما به خودت نگير) تسمه تايمه مبارك سر ميخوره و پيستوني كه بالا مياد با سوپاپي برخورد ميكنه كه هنوز رو سيتش قرارنگرفته اونوقت چي ميشه ؟سوپاپت كج ميشه شاتون كج ميشه در حالتي كه به جاي يه سوپاپ چند تا سوپاپ از سيلندرهاي متفاوت داخل باشندچند تا بلا سر ال لگنتون مياد اينطور كه يه مكانيك ميگفت ممكنه بلوك سيلندر ترك كنه يا پيستون خرد كنه.
البته شما اصلا نگران نباش ماشين شما گارانتي((كمپاني پارس خودر)) هست كلينيك ال لگن هم دو سوته ماشينتون رو تحويل ميده آدرسشو هم ميتونيد از دوست خوبمون بپرسيد
عزت زياد

AmirHj2008
1 August 2008, 03:34 PM
دوستان
یه راهنمایی جامع و کامل اگه میشه در مورد زمان سرویس لوگان
تعویض روغن وغیره...
بگن
ضمنا مثلا تو شهری مثل تهران با هوای گرم و آلودگی زیاد این کیلومتر یا زمان چقدر کاهش میابه
به نظرم کلا یکم از مباحث نگهداری لوگان مطرح کنیم حالا تو این فروم یا یه فروم جدا گونه هر طور مدیران صلاح میدونن
با تشکرات فراورن

mohammad1983
1 August 2008, 05:20 PM
دوستان
یه راهنمایی جامع و کامل اگه میشه در مورد زمان سرویس لوگان
تعویض روغن وغیره...
بگن
ضمنا مثلا تو شهری مثل تهران با هوای گرم و آلودگی زیاد این کیلومتر یا زمان چقدر کاهش میابه
به نظرم کلا یکم از مباحث نگهداری لوگان مطرح کنیم حالا تو این فروم یا یه فروم جدا گونه هر طور مدیران صلاح میدونن
با تشکرات فراورن
دوست عزيز مال ما الان 22 هزار تا كار كرده و غير از روغن و فيلتر هيچ كار ديگه اي نداشته .فيلتر هوا چند تا گرفتم حداكثر 7000 هزار تا عوض مي كنم كه تقريبا كثيف ميشه.
روغن و فيلتر رو هم 17 هزار تعوض ميكنم. اصلا هم تا حالا نمايندگي نبردم.

hosseinabd
1 August 2008, 07:05 PM
سلام دوستان.
این مشکل روغن ریزی لوگانها از کجاش هست؟کجا باید بدیم درستش کنند؟
باید به نمایندگی مراجعه کرد؟

mohammad1983
2 August 2008, 12:13 AM
سلام دوستان.
این مشکل روغن ریزی لوگانها از کجاش هست؟کجا باید بدیم درستش کنند؟
باید به نمایندگی مراجعه کرد؟
قسمت قرمز رو در عكس ببين اين جاها نبايد روغني باشه كلا در پوش تسمه تايم نبايد روغن داده باشه.در ضمن ماشين رو بعد از چند ساعت توقف نگاه كن ببين زير ماشين روغن چكيده يا نه ؟
نماينده هاي مركزي ببري برات چك ميكنن.

http://i34.tinypic.com/riwvw6.jpg

hosseinabd
2 August 2008, 12:46 AM
این مواردی که گفتین برای ما پیش اومده.
نمایندگی مرکزی توی اصفهان هم هست؟
اگر دوستان اطلاعی دارند بگن تا یکروز صبح بریم با شوهر خالم.

taba
2 August 2008, 09:07 AM
دوست عزيز مال ما الان 22 هزار تا كار كرده و غير از روغن و فيلتر هيچ كار ديگه اي نداشته .فيلتر هوا چند تا گرفتم حداكثر 7000 هزار تا عوض مي كنم كه تقريبا كثيف ميشه.
روغن و فيلتر رو هم 17 هزار تعوض ميكنم. اصلا هم تا حالا نمايندگي نبردم.
سلام
دوست گرامی طبق پیشنهاد کارخانه روغن موتور و فیلتر روغن بایستی در هر دوره سرویس که 10000 کیلومتر است تعویض شوند. به نظر میرسد 17هزار کیل.متر بخصوص برای تعویض فیلتر خیلی زیاد باشد. اگر خدای ناکرده اشکالی در فیلتر روغن پیش بیابد هزینه و دردسر تعمیر موتور ناشی از آن بسیار زیاد خواهد بود. بنابراین پیشنهاد میکنم در تعویض فیلتر روغن بیشتر حساسیت به خرج دهید.

mm_pimp
2 August 2008, 11:09 AM
سلام دوستان
این مشکل روشن کردن چراغها = بالا رفتن آمپر رو کسی حل نکرد ؟

سلام
من روز 2 شنبه صبح ماشینم رو بردم نمایندگی و مشکل رو گفتم ! ظاهراً خود مهندسشون در جریان این اشکال بود ولی به روی خودش نیاورد.
ماشین رو دادم و ساعت 2 بهم زنگ زدن که مشکل ماشین حل شده و بیام که ببرم .
وقتی از مهندسشون سوال کردم و از دلیل مشکل پرسیدم گفت که ما مشکلی ندیدیم !!!
عجیب بود ! فکر کردم که بهش دست نزدن و از صبح سر کار بودم !!! ولی زمان تحویل هر چی تست کردم آمپر بالا نرفت که نرفت !!!
بعد دیدم کگه مهندسه با یه لبخند پرسید که مشکل داره ؟! منم که همینجوری هاج و واج مونده بودم !!!
صبح که داشتم میرفتم امتحان ردم و مشکل داشت !! ولی...
در هر صورت الآن ماشین درست شده و توی این چند روز هم باهاش مسافرت بودم و دیگه هیچ مشکلی ندیدم.
ایشالله که ماشین همه صحیح و سلامت و بدون مشکل راه بره :lover:

mohammad1983
2 August 2008, 12:33 PM
سلام
دوست گرامی طبق پیشنهاد کارخانه روغن موتور و فیلتر روغن بایستی در هر دوره سرویس که 10000 کیلومتر است تعویض شوند. به نظر میرسد 17هزار کیل.متر بخصوص برای تعویض فیلتر خیلی زیاد باشد. اگر خدای ناکرده اشکالی در فیلتر روغن پیش بیابد هزینه و دردسر تعمیر موتور ناشی از آن بسیار زیاد خواهد بود. بنابراین پیشنهاد میکنم در تعویض فیلتر روغن بیشتر حساسیت به خرج دهید.
سلام
20 هزار تومان پول روغن بديم بعد هر 10 هزار تا عوض كنيم.:icon_razzنماينده ها هم واسه در آمد خودشون حرف ميزنند.در ضمن من چون از اصلي بودن فيلتر روغن اطمينان دارم ميگذارم اينقدر كار كنه.
روغن ELF‌ رو بعد از 15 هزار كه تو سمند كار كرده بود عوض كرديم ولي باز هم خاصيت خودش رو داشت.
ديگه موتور لوگان كه كار كردش مشخص هست.:icon_cool

sib sorkh
2 August 2008, 12:47 PM
سلام دوستان
چند روزي است که وقتي کلاژ را ميگيرم که دنده را عوض کنم کلاژ صداي جير جير مي دهد آيا سيم کلاژش دارد پاره مي شود و يا اصلا سيم کلاژ دارد؟؟؟و سوال دوم اين که کمربند ايمني هم بعد از بستن صداي جير جير مي دهد لطفا راهنمايم کنيد.:icon_ques

mohammad1983
2 August 2008, 01:00 PM
سلام دوستان
چند روزي است که وقتي کلاژ را ميگيرم که دنده را عوض کنم کلاژ صداي جير جير مي دهد آيا سيم کلاژش دارد پاره مي شود و يا اصلا سيم کلاژ دارد؟؟؟و سوال دوم اين که کمربند ايمني هم بعد از بستن صداي جير جير مي دهد لطفا راهنمايم کنيد.:icon_ques
سلام
حالا مونده تا كلاچ صداي قيژ قيژ بده مال من فجيع صدا ميده.سيم كلاچ هم داره.ولي قطعا روغن كاري مخواهد.چون تا حالا 2 بار موتور رو شستم بعد از اون اين جوري صدا ميده.
اكثر لوگان ها هم كمربندشون صدا ميده اونم سمت راننده فقط اينجوريه.متعصفانه:icon_razz
البته ميشه صدا گيري كرد كار نشد نداره اما فعلا حس باز كردنش رو نداشتم.

mehdizadeh04
2 August 2008, 01:30 PM
سلام
حالا مونده تا كلاچ صداي قيژ قيژ بده مال من فجيع صدا ميده.سيم كلاچ هم داره.ولي قطعا روغن كاري مخواهد.چون تا حالا 2 بار موتور رو شستم بعد از اون اين جوري صدا ميده.
اكثر لوگان ها هم كمربندشون صدا ميده اونم سمت راننده فقط اينجوريه.متعصفانه:icon_razz
البته ميشه صدا گيري كرد كار نشد نداره اما فعلا حس باز كردنش رو نداشتم.

با سلام خدمت شما عزیزان
ولی برای بنده نه کلاچ صدا میده نه کمربند
ببینید عزیزان اگر با هر ماشینی بد تا کنید و تمام کارها تون رو به آرامی انجام ندین و مثلا با عجله و محکم بکشین یا پشت ترافیک پشت سر هم هر نیم متر پشت ماشینا برین جلو خوب معلومه هر ماشینی پشت این ترافیک لعنتی بالاخره یه مشکلاتی پیش میاد براش.
با تشکر

abasi
2 August 2008, 01:53 PM
سلام
من روز 2 شنبه صبح ماشینم رو بردم نمایندگی و مشکل رو گفتم ! ظاهراً خود مهندسشون در جریان این اشکال بود ولی به روی خودش نیاورد.
ماشین رو دادم و ساعت 2 بهم زنگ زدن که مشکل ماشین حل شده و بیام که ببرم .
وقتی از مهندسشون سوال کردم و از دلیل مشکل پرسیدم گفت که ما مشکلی ندیدیم !!!
عجیب بود ! فکر کردم که بهش دست نزدن و از صبح سر کار بودم !!! ولی زمان تحویل هر چی تست کردم آمپر بالا نرفت که نرفت !!!
بعد دیدم کگه مهندسه با یه لبخند پرسید که مشکل داره ؟! منم که همینجوری هاج و واج مونده بودم !!!
صبح که داشتم میرفتم امتحان ردم و مشکل داشت !! ولی...
در هر صورت الآن ماشین درست شده و توی این چند روز هم باهاش مسافرت بودم و دیگه هیچ مشکلی ندیدم.
ایشالله که ماشین همه صحیح و سلامت و بدون مشکل راه بره :lover:
چه خوب بود دوستان بعد از رفع عیب هم مثل دوست عزیز mm_pimp ماجرا را ذکر کنند به هر حال ارزشمند است

abasi
2 August 2008, 02:02 PM
جناب mehdizadeh04 عزيز گل گلابي من هم تا حدي با شما موافقم گو اينكه خوب و بد همه جا هست وقتي ميبينند توش مايه درست و حسابي نيست طفره ميرند. ضمنا روايتي رو كه نقل كردم و البته در كامنت بالا گذاشته بودم و نمي دونم چرا بعدا حذف شد!! از دوستي است كه در سايت تندر 90 خيلي از وجودشون استفاده كرده ايم و به نام ((آقا مجتبي)) معمولا كامنت ميذارند اين مطلب رو تو يكي از پستها گذاشته بودند و البته خيلي هم از اين تاخير ناراضي بودند.
در مورد آدرس دهي سايت متشكر ميشم راهنمايي كنيد. الته الان هم كه دارم اين مطلب رو مينويسم آدرس كاملا درسته و خوب كار ميكنه.(شايد بايد با يوزر خودتون وارد و بعدش لينك رو باز كنيد)

آقاي aminspeed در صورتي كه روغن ريزي حاد باشه كه نشتي كاملا در زير موتور مشخص ميشه.در مورد نشتي هاي كتر كافيه كه چند تا روزنامه كيهان( حتما روزنامه كيهان باشه)زير موتور در قسمت چرخ سمت راست(سمت شاگرد) بذاريد شبي كه اين كارو بكني صبح ميبيني جا تره و الته بچه هم هست.
فقط در مورد نشتي هاي جزيي يا كم ميتونيد دست خودتون رو زير قسمتي كه در عكسها ديده ميشه بكنيد اگه دست مبارك به روغن الوده شد بايد بگم كه گاوتون زاييده.اگه ميخاهيد دقيقتر انجام بديد درگاه پلاستيكي رو كاملا از جاش در بياريد.
عوارض اين بيماري كوچولوي ال لگنتون در حالت حاد سر خوردن تسمه تايم ميل سوپاپ از روي چرخ دنده مربوطه و بهم خوردن تايمينگ سوپاپهاست يعني چي اونوقت ؟يعني اينكه ممكنه وقتي تو جاده باد تو دماغتون انداختيد و با سرعت مثلا 100 تا(حالا ما كمشو گفتيم شما به خودت نگير) تسمه تايمه مبارك سر ميخوره و پيستوني كه بالا مياد با سوپاپي برخورد ميكنه كه هنوز رو سيتش قرارنگرفته اونوقت چي ميشه ؟سوپاپت كج ميشه شاتون كج ميشه در حالتي كه به جاي يه سوپاپ چند تا سوپاپ از سيلندرهاي متفاوت داخل باشندچند تا بلا سر ال لگنتون مياد اينطور كه يه مكانيك ميگفت ممكنه بلوك سيلندر ترك كنه يا پيستون خرد كنه.
البته شما اصلا نگران نباش ماشين شما گارانتي((كمپاني پارس خودر)) هست كلينيك ال لگن هم دو سوته ماشينتون رو تحويل ميده آدرسشو هم ميتونيد از دوست خوبمون بپرسيد
عزت زياد
آقا مهدی عزیز باسلام
ماشین شما از ابتدا روغن ریزی داشت ؟ یا بعد از طی مسافتی ایجاد شد؟

لوگان
2 August 2008, 03:13 PM
دوستان تندر شما هم وقتی تحویل گرفتید روغن موتورش از ماکسیمم بیشتر بود؟ جناب نوید عارف در وبلاگ تندر90 راهنمایی کردند که مشکلی نیست و در صورت لرزوم میتوان کم کرد. چون در دفترچه راهنمای آن نوشته زیاد بودن باعث سوختن موتور میشه به همین دلیل نگران شدم. اگه دوستانی که اطلاع دارند و جناب وید عارف راهنمایی کندد که آیا احتیاجی به کم کردن نیست؟ و آیا روغن ریزی که مشکل مهم تندر است به بیشتر بودن روغن موتور ربطی نداره؟
متشکر میشم راهنمایی کنید.

یک بار دیگه این سوالو تکرار کردم .اگه دوستان لطف کنند جواب بدن خیلی خیلی ممنون میشم.

abasi
2 August 2008, 03:30 PM
با عرض سلام و ارادت
برای اینکه فضای بحث یه کمی عوض بشه
من ابتدای سال 85 زمانیکه خودرو x را از نمایندگی تحویل گرفتم . پاک یادم رفت کارت سبز ش (شناسنامه ) را تحویل بگیرم . چند ماه قبل که مدارک ماشین را نگاه کردم متوجه این موضوع شدم ولی از ترس اینکه بروم نمایندگی و آنها اظهار بی اطلاعی کنند . نرفتم . اما همش هولش را داشتم . امروز گفتم باداباد رفتم خوشبختانه بود . آنرا تحویل گرفتم . راستی شما کارت سبز لوگان را تحویل گرفته اید . به غیر از 1_ کارت سبز (شناسنامه ) 2- سند و فاکتورنمایندگی3- کارت گارانتی سند دیگری هم باید تحویل می گرفتم؟ دوستان عنایت کنند حتما جواب بگذارند ممنون می شوم
آیادر خور جواب نیست

mohammad1983
2 August 2008, 03:43 PM
با سلام خدمت شما عزیزان
ولی برای بنده نه کلاچ صدا میده نه کمربند
ببینید عزیزان اگر با هر ماشینی بد تا کنید و تمام کارها تون رو به آرامی انجام ندین و مثلا با عجله و محکم بکشین یا پشت ترافیک پشت سر هم هر نیم متر پشت ماشینا برین جلو خوب معلومه هر ماشینی پشت این ترافیک لعنتی بالاخره یه مشکلاتی پیش میاد براش.
با تشکر
نه عزيز دل صداي كمربند ناشي از قفل اون هست كه كمربند وقتي بسته ميشه مرتب اون داخل ناله ميكنه.و ارتباطي با محكم نشستن نداره.:icon_razz
اتفاقا من خودم تو نگهداري ماشين خيلي دقت ميكنم طوري كه هر ماشيني داشتم بعد از 6 سال مثل ماشين نو ميفروشمش.:icon_evil
يا مثلا در مورد صداي كلاچ ،از 22 هزار تا كاركرد من 18 هزار تاش تو اتوبان بوده و تو ترافيك نبودم.حال چطور ميشه كه اين جوري ميشه.البته تمام اين ها قابل حل هست قصه نخوريم:icon_arro:icon_cool

آیادر خور جواب نیست

والا ما هم ماشين رو گرفتيم البته از كارخونه همين اسناد رو به ما دادند.البته دفترچه گارانتي نه كارت گارانتي.كارت ماشين هم كه مياد خونه.

abasi
2 August 2008, 04:13 PM
باسلام واحترام
من دراین تاپیک جامع مشکلات لوگان ثبت نام کرده ام
سوال : چرا با این نام کاربری و رمز نمی توانم به تاپیک دیگر وارد شوم

abasi
2 August 2008, 04:14 PM
نه عزيز دل صداي كمربند ناشي از قفل اون هست كه كمربند وقتي بسته ميشه مرتب اون داخل ناله ميكنه.و ارتباطي با محكم نشستن نداره.:icon_razz
اتفاقا من خودم تو نگهداري ماشين خيلي دقت ميكنم طوري كه هر ماشيني داشتم بعد از 6 سال مثل ماشين نو ميفروشمش.:icon_evil
يا مثلا در مورد صداي كلاچ ،از 22 هزار تا كاركرد من 18 هزار تاش تو اتوبان بوده و تو ترافيك نبودم.حال چطور ميشه كه اين جوري ميشه.البته تمام اين ها قابل حل هست قصه نخوريم:icon_arro:icon_cool

والا ما هم ماشين رو گرفتيم البته از كارخونه همين اسناد رو به ما دادند.البته دفترچه گارانتي نه كارت گارانتي.كارت ماشين هم كه مياد خونه.
من کارت گارانتی هم دارم

@مهدي
2 August 2008, 04:17 PM
جناب abbasi عزيز
نخير برادر من، ماشين من از اول روغن ريزي نداشت. ببعد از حدود 1200تا اينجوري شد. ضمنا بنده ماشينمو در ارديبشت ماه تحويل گرفتم كه حتي سازندگان ال لگن مدعي هستند اين مشكل فقط در توليدات اوليه بوده.
ضمنا لينك رو دوباره ميزارم اگر تونستيد باز كنيد حتما اعلام كنيد.
عزت زياد

راستي يه چيزي يادم رفت
ضمن تشكر از دوستمون محمد آقا كه عكس رو در سايت گذاشتند چند نكته رو ياد آور ميشم. منطقه روغن ريزي دقيقا زير قسمتي است كه برادرمون توسط مربع قرمز مشخص كردند يعني چي؟
يعني اينكه شما در ابتدا كه در كاپوت رو بالا ميزنيد و به منطقه مربعي نگاه مي كنيد ممكنه حتي يه قطره روغن هم نبينيد چاره اون هم اينه كه بايد آستين مبارك رو بالا بزنيد و دست مباركتون رو ببريد دقيقا زير قسمت مربعي شكل. اگه بتونيد عكسهايي رو كه من لينك دادم بازكنيد دستتون رو بايد از قسمت فلش ببريد تا زير قسمت مربعي شكل برسه.
يه نكته هم بگم لازمه خودتون چك كنيد من دفعه اول كه بردم نمايندگي خودشون تشخيص ندادند دستمو جلو خودش بالا زدم كردم تو قسمت مربوطه گفتم اينم روغن نشتي. بعدش تازه طرف قبول كرد. لطفا اگه نتونستيد لينكو باز كنيد پيغام بزاريد يه كاريش مي كنم.
عزت زياد

abasi
3 August 2008, 09:20 AM
دوستان با سلام و احترام
قدیم وقتی اتوموبیل را تحویل می گرفتیم . همه می گفتند بعد از طی مسافتی باید روغن کارتر را عوض کرد . اکثرا مردم کاری نداشتند به طور خودکار این کار را انجام می دادند . که مسلم فرهنگ مصرف گرایی اشاعه داشت . من اندکی تحقیق کردم جواب این بود تعویض روغن نا به هنگام جهت رفع اندک پیلیسه آهن جا مانده در داخل موتور است . یادش به خیر در سیسم ژیان پیچ تخیله روغن را آهنربایی ساخته بودند در هر بار تعویض روغن مقداری زیادی پیلسه آهن به پیچ می چسبید . که با چشم غیر مسلح مشخص بود . بگذریم حالا تعویض اولیه روغن روی ده هزار کیلو متر است . آیا آن فکر قدیمی باطل بوده است . شاید صافی روغن این کار را انجام می دهد . درضمن در دفترچه راهنما تعویض روغن در سرویس اولیه لوگان انجام می شود . روی ده هزار کیلومتر . یا یکسال هر کدام که زودتر برسد این مطلب درسته است ؟
جهت شتشوی بدنه اتوموبیل از چه ماده شویده ای با استفاده کنیم ؟

taba
3 August 2008, 11:24 AM
دوستان با سلام و احترام
قدیم وقتی اتوموبیل را تحویل می گرفتیم . همه می گفتند بعد از طی مسافتی باید روغن کارتر را عوض کرد . اکثرا مردم کاری نداشتند به طور خودکار این کار را انجام می دادند . که مسلم فرهنگ مصرف گرایی اشاعه داشت . من اندکی تحقیق کردم جواب این بود تعویض روغن نا به هنگام جهت رفع اندک پیلیسه آهن جا مانده در داخل موتور است . یادش به خیر در سیسم ژیان پیچ تخیله روغن را آهنربایی ساخته بودند در هر بار تعویض روغن مقداری زیادی پیلسه آهن به پیچ می چسبید . که با چشم غیر مسلح مشخص بود . بگذریم حالا تعویض اولیه روغن روی ده هزار کیلو متر است . آیا آن فکر قدیمی باطل بوده است . شاید صافی روغن این کار را انجام می دهد . درضمن در دفترچه راهنما تعویض روغن در سرویس اولیه لوگان انجام می شود . روی ده هزار کیلومتر . یا یکسال هر کدام که زودتر برسد این مطلب درسته است ؟
جهت شتشوی بدنه اتوموبیل از چه ماده شویده ای با استفاده کنیم ؟
سلام
تکنولوژی ساخت و تراش سیلندر و قطعات ثابت و متحرک موتور اتومبیل نسبت به زمان ساخت ژیان در چهل سال پیش تغییرات و پیشرفتهای زیادی کرده است بطوریکه دیگر حتی بعضی موتورها نیاز به آببندی هم ندارند. مثلا شرایط آببندی در لوگان (دور 3500 یا سرعت 130 کیلومتر در ساعت) چندان شباهتی به آببندی اتومبیلهای قدیمی ندارد. با توجه به اینکه دقت تراشکاری و ساخت موتورها و نیز روغن موتورهای جدید، بالا است قاعدتا از خرده فلز هم نباید خبری باشد.
بنابراین فکر قدیم برای تکنولوژی قدیم کاملا درست بوده ولی به نظر میرسد برای تکنولوژی جدید چندان کاربردی نداشته باشد.
تعویض روغن در لوگان هم مطابق دفترچه راهنما بستگی به شرایط و محل رانندگی دارد و در شرایط معمول پس از 10000 کیلومتر و همزمان با سرویس اولیه انجام میشود

taba
3 August 2008, 11:36 AM
متشکر میشم راهنمایی کنید

دوستان تورو خدا یکی جواب بده.

سلام
اگر فقط چند میلیمتر بیشتر از ماکزیمم است همانطور که استاد گرامی نوید عارف گفتند، ایرادی ندارد و جای نگرانی نیست. حتی در اثر گذشت زمان ممکن است سطح آن کمتر هم بشود.
مشکل روغن ریزی از کنار پیچ دوسر رزوه، ربطی به زیاد بودن سطح روغن ندارد، گرچه در صورتی که موتور مشکل مربوطه را داشته باشد زیاد بودن روغن باعث تشدید نشتی از آن محل خواهد شد.
کلا اگر روغن زیاد باشد از هر جا که بتواند (کنار شمعها، پیچهای سرسیلندر و ...) نشت خواهد کرد.

لوگان
3 August 2008, 12:05 PM
ولی از چند میلیمتر بیشتره.نزدیک به 1 سانت.

abasi
3 August 2008, 01:45 PM
سلام
تکنولوژی ساخت و تراش سیلندر و قطعات ثابت و متحرک موتور اتومبیل نسبت به زمان ساخت ژیان در چهل سال پیش تغییرات و پیشرفتهای زیادی کرده است بطوریکه دیگر حتی بعضی موتورها نیاز به آببندی هم ندارند. مثلا شرایط آببندی در لوگان (دور 3500 یا سرعت 130 کیلومتر در ساعت) چندان شباهتی به آببندی اتومبیلهای قدیمی ندارد. با توجه به اینکه دقت تراشکاری و ساخت موتورها و نیز روغن موتورهای جدید، بالا است قاعدتا از خرده فلز هم نباید خبری باشد.
بنابراین فکر قدیم برای تکنولوژی قدیم کاملا درست بوده ولی به نظر میرسد برای تکنولوژی جدید چندان کاربردی نداشته باشد.
تعویض روغن در لوگان هم مطابق دفترچه راهنما بستگی به شرایط و محل رانندگی دارد و در شرایط معمول پس از 10000 کیلومتر و همزمان با سرویس اولیه انجام میشود
همه اش عالیست
اما دوستان من این فرمایشات شما در ساخت خودروی داخلی رعایت می شود .یک نوع بی اعتمادی یا کم اعتمادی حکم است. که ناشی از عملکرد مونتاز کاران در گذاشته وحال دارد.
***جهت شتشوی بدنه اتوموبیل از چه ماده شویده ای با استفاده کنیم ؟

hosseinabd
3 August 2008, 02:28 PM
دوستان در هر صورت چه آب بندی نیاز باشه و چه نیاز نباشه تا 300 یا 400 کیلومتر رعایت ماشین رو بکنید و به شیوه قدیم رانندگی کنید و بعد از این کیلومتر شروع به گاز دادن ماشین توی دنده 1 و 2 و گاها 3 تا حد ردلاین کنید تا یک ماشین تند و تیز داشته باشید.