PDA

View Full Version : روغن موتور مناسب

فراسو
21 February 2005, 08:12 AM
سلام به همه دوستان
به نظر شما روغن موتور مناسب ( با توجه به آنچه در ايران است) كدام است؟

با تشكر

Evanescence
21 February 2005, 08:28 AM
فراسو, براي هر ماشيني يك روغن مناسبه . ماشينتون چيه ؟

فراسو
21 February 2005, 10:44 AM
پرايد انژكتوري

فراسو
21 February 2005, 10:44 AM
نظرتون در مورد كاسترول چيه ؟

فراسو
21 February 2005, 11:42 AM
كاسترول روغن كم نمي كند؟
راستي چه قيمتي است ؟

با تشكر

azma
21 February 2005, 11:53 AM
ليكو مولي هم بد نيست

محمد رضا محمدي
21 February 2005, 01:43 PM
سلام دوست عزيز..
براي پرايد روغن موتور بهران خودرو هستش كه كاملن مناسب براي پرايد هست و مخصوص اين موتور ساخته شده ..
براي هر خودرويي با توجه به سال ساخت . تكنولوژي ساخت موتور . دماي كاركرد موتور و محيط . شرايط كاركرد و رانندگي . و ..... روغن موتور خاصي توسط شركت سازنده توصيه شده و شما ميتونيد به دفترچه خودروي خودتون مراجعه كنيد و به استاندارد روغن مورد تاييد خودروساز توجه كنيد و سپس به انتخاب روغن موتور بپردازيد ..
موفق باشيد

RoSo
21 February 2005, 03:10 PM
طبق ادعاي يكي از مهندسين ارشد كارخانه سايپا كه ميگفت همه اين روغن موتورها در لابراتوار كارخانه آزمايش شدن بهترين روغن موتور موجود در ايران رو شل هليكس معرفي كرد.ولي روغن موتور مناسب پرايد همون كاسترول جي.تي.ايكس هستش.
در ضمن روغن موتورهاي بهران هم قدرت رقابت با روغن هاي خارجي رو داره.
به ترتيب اينا هستن =>
1.شل هليكس 2.توتال 3.كاسترول 4.آجيپ 5.ليكومولي

Top RPM
22 February 2005, 07:07 PM
تا حالا از شل و كاسترول و ليكو مولي استفاده كردم.
كاسترول اولش خوب بود اما الان ايراني شده.
شل فقط 5 هزار تا بدرد مي خوره. ما يه مشكلي پيش اومد نتونستيم عوض كنيم 8000 تا كار كرد!!! وقتي روغن رو با وكيوم خالي كردن من حالم بد شد. روغن داغون بود.

ليكو مولي الان مي ريزيم. حرف نداره. 15 هزار تا مي گن كاركرد داره. 6 هزار تا خيلي توپ بود.
يازده هزار تا كه عوض كرديم هنوز روغن چسبندگي و لغزندگي خوبي داشت و مي تونست كار كنه.

payamix
22 February 2005, 07:56 PM
من با الوند 40 ٬ 8000 تا كار كردم !! :arrow:

azma
23 February 2005, 08:39 AM
دوست عزيز موتور ماشين شما زود از بين مي رود با روغن 40 - 8000 كاركرد

Top RPM
23 February 2005, 01:15 PM
هميشه چند هزار تا مونده به اينكه روغن به حداكثر زمان مطلوب كاركرد برسه عوضش كنيد. البته دو تا ضرر داره. يكي براي محيط زيست. دومي براي جيبتون.

پژمان22
24 March 2005, 04:05 PM
من قبلا كه پرايد داشتيم بهران مي ريختم كاملا راضي بودم و هيچ مشكلي نداشت.البته اين دليل نميشه بهترين باشه.

irreza
24 March 2005, 08:45 PM
totalخوبه.كوبش موتور رو هم كم ميكنه و8000 تا كار ميكنه

kima
24 March 2005, 11:25 PM
من که خودم عقیده دارم روغن ارزان میریزم داخل ماشین اما 2000 تا 2000 تا عوض می کنم
بهران هم میریزم و 2000 تایی یک بار عوض می کنم
مثل آبادانیها باشید که 500 تایی یک بار روغنشون رو عوض می کنن

علي-405
25 March 2005, 12:38 AM
من براي پژو از كاسترول gtx استفاده ميكنم. ولي اخرين بار كه عوض كردم بعد از 4500 چسبندگيشو كاملن از دست داده بود :twisted: كسي ميدونه چرا؟ ضمنن فيلتر روغن رو هر چند وقت بايد عوض كرد؟ اگر به موقع عوض نشه چي ميشه؟

محمد رضا محمدي
25 March 2005, 06:28 PM
شرايط كاركرد موتور .... دماي محيط .. سلامت موتور ... و به خصوص كيفيت نه چندان يك دست توليدات كشور ...
فيلتر روغن رو هر 2 تا تعويض يك بار عوض كنيد ...
روغن غير از روغن كاري به خنك كاري موتور هم كمك شاياني ميكنه ... اكر به موقع عوض نشه باعث استهلاك موتور ... صدمه ديدن تمامي قطعات متحرك موتور خودرو و در نهايت به جام كردن يا موتور سوزي ميرسه ..
با تعويض به موقع روغن موتور به سلامت خودرو كمك كنيد و با انتخاب روغن هاي مناسب و با كاركرد بالا به سلامت محيط زيست كمك كنيد .. هر ليتر روغن باعث از بين رفتن يك هكتار خاك ميشه :oops:

Evanescence
26 March 2005, 03:19 AM
محمد رضا محمدي جان نميدوني اين روغنهاي مستعمل رو تعويض روغنيها چي كار ميكنن ؟ :twisted: :lol:

محمد رضا محمدي
26 March 2005, 03:33 AM
اين روغن ها به واسطه هايي فروخته ميشه و سپس به پالايشگاه ميره و دوباره بازيافت ميشه ... دوباره پالايش ميشه .. بعضي از روغن ها روغن با پايه نفتي درجه 1 نيستند و پالايشي هستند .. اين روغن ها به مراتب ارزان ترند .. مثل روغن الوند

null_sessionz
26 March 2005, 10:24 PM
يعني يك سيكل وجود داره ؟!!!!

آخرش چجوري از بين ميره ؟

محمد رضا محمدي
28 March 2005, 12:58 AM
آتش زده ميشه ... تلف ميشه ... به صورت زباله هاي فوق العاده سمي و كثيف به صورت هاي گوناگون به طبيعت ميره ..

mahdi1944
31 March 2005, 04:16 PM
روغن براي زمستون بايد غلظتش بيشتر در تابستون با غلظت کمتر هم مشکلي نداره
و مارک هم فکر نمي‌کنم زياد مهم باشه
فقط روغناي بازيافتي خوب نيستن
در ضمن هر چي غلظت بالاتر بره قيمت هم بالاتر مي‌ره (منظورم اينه که مشخصات روغن مهمه و نه مارک اون)

Srfazel
8 April 2006, 12:05 AM
برای سمند چه روغنی بهتره؟

jacobnazarade
8 April 2006, 12:39 AM
با سلام خدمت دوستان من هم شل رو امتحان کردم هم لیکومولی رو لیکوموی قوطی ابی هاش رو با شل هم ازش یه امتحان گرفتم عالی بود ولی به علت انگلیسی بودنش دیگه نریختم ماشینم واشر سوزوند با همون حال باهاش رفتم بدون اب اینقدر دمای روغن بالا رفته بود که قالپاق پلاستیکی رو سوپاپ هام توسط رو غن داغ سوراخ سوراخ شده بود ولی روغن نسوخته بود در ضمن من ه میشه یه اس تی پی خوب هم با روغنم قاطی می کنم و بین 8000 تا 12000
تعویض می کنم بستگی به جسم روغن

مودي
8 April 2006, 08:51 AM
من زمانی که کامارو داشتم همیشه با روغن موتور 1 اس‌تی‌پی هم توش خالی می‌کردم. بعد خیلی‌ها گفتند که اس‌تی‌پی روغن رو خراب می‌کنه و بهتره به همون روغن 20-50 اکتفا کنم. نمی‌دونم. نظر شما چیه؟ در هر حال الان هم که پراید دارم روغن بهران توش می‌ریزم و هر 2 تا 3 هزار تا عوضش می‌کنم. چون وقتی روغنی می‌ریزم که باید حداقل 8 هزار تا کار کنه، مشکل این می‌شه که در تمام این مدت چون به تعویض روغنی نمی‌رم، لذا نه آب باتری‌ها رو چک می‌کنم، نه سطح واسکازین رو و از همه مهم‌تر دیر به دیر فیلتر روغن هم عوض می‌شه.

Abolfazl2006_p
10 April 2006, 12:30 AM
من castrol gtx ميريزم البته براي پرايد خيلي عاليه!

hamid_b
10 April 2006, 08:14 AM
من میخواستم بدونم لیکومولی کدوم قوطیش(چون هر رنگ قوطی مشخصاتش با اون یکی فرق میکنه)برای پراید خوبه؟

oosnima
10 April 2006, 01:21 PM
abi baraye mashin haye 98 be bala mese peraide to ke gheimatesh 10000tomane
toosi baraye motorhaye taghviat shode va mersedes ke gheimatesh 35000 toman ast
man estefade mikonam kheili alie
دوست گرامي زبان رسمي سايت فارسي ميباشد از نوشتن به صورت پينگليش بپرهيزيد

حامدگلشن
10 April 2006, 03:18 PM
abi baraye mashin haye 98 be bala mese peraide to ke gheimatesh 10000tomane
toosi baraye motorhaye taghviat shode va mersedes ke gheimatesh 35000 toman ast
man estefade mikonam kheili alie

برگردان : آبي براي ماشينهاي 98 به بالا مثل پرايده تو كه قيمتاش 10000 تومنه
طوسي براي موتور هاي تقويت شده و مرسدس كه قيمتاش 35000 تومن هست
من استفاده ميكنم خيلي عاليه

hamid_b
10 April 2006, 09:36 PM
حامد جان قوطي قرمزش (SUPER NOVA) چيه؟

po2ya
11 April 2006, 12:14 AM
اگه خیلی به موتور ماشین فشار میارید فقط روغن موتور TOTALتمام سنتتیک!
وقعا روون و چسبندگی خودش رو در دور های بالا از دست نمیده و 10000 کیلومتر هم خاصیت خودشو حفظ میکنه!

HBN110
11 April 2006, 12:14 AM
دوست عزيز موتور ماشين شما زود از بين مي رود با روغن 40 - 8000 كاركرد

دوست من روغنهای ایرانی به خصوص الوند چون تصفیه شده نیستن خیلی خوب کار مکنن من هم الوند استفاده میکنم

reza1357
11 April 2006, 09:47 AM
روغن روشن شیمی چطوریه ؟ برای پراید خوبه

kourosh69
11 April 2006, 10:29 AM
دوست من روغنهای ایرانی به خصوص الوند چون تصفیه شده نیستن خیلی خوب کار مکنن من هم الوند استفاده میکنم

دوست گرامی :

روغن موتور الوند تصفیه ای نیست ؟ !!!

شما روی چه ماشینی از این نوع روغن موتور استفاده می کنید ؟ ممکنه بیشتر توضیح بدین ؟ ( میزان کار کرد روغن و کیلومتر تعویض اون رو و استانداردش رو )

با سپاس

aras_delta
25 October 2011, 11:04 PM
سلام
آقای محمدرضا محمدی میشه بگید این همه اطلاعات اشتباه در مورد روغن ها از کجا یاد گرفتید :icon_arro
کی گفته روغن موتور الوند تسویه هست ؟؟ اصلا ملاک روغن خوب و بد چیه ؟ شما می دونید ؟ شما می دونید گرید های روی روغن چیه ؟ فرق sg , sj , sl چیه ؟

aras_delta
25 October 2011, 11:15 PM
با سلام خدمت دوستان
اول اینکه خواهش می کنم از دوستان در صورتی که در هر موردی اطلاعات صحیح و درستی دارند بگن تا دیگران هم مثل خودشون اشتباه نکنند
اول اینکه روغن های بنزینی در گرید های مختلفی به شرح زیر است
SC//CC
SE/CCs
SF/CC
SG/CD
SJ/CF
SL/CF
SM

aras_delta
25 October 2011, 11:21 PM
دوم اینکه ترتیب روغن ها از بالا ( روغن مخصوص خودرو های قدیمی تر ) به پایین (خودرو هاب با موتور جدید تر ) که کامل توضیح خواهم داد

aras_delta
25 October 2011, 11:37 PM
پس تقریبا 90 % روغن SG تولیدی شرکت بهران با SG شرکت نفت پارس با SG لیکومولی با SG کاسترول و ... یکی هست
پس بهتره با جای اینکه گول بسته بندی و اسم بخورید بهتره گرید روش بخونید

من به همه دوستان پیشنهاد می کنم به لینک زیر برید و نسبت به ماشین تون نوع روغن مناسب انتخاب کنید
http://www.behranoil.com/behran_new/fa/product_detail.asp?id=1
( اگر ماشین شما تو لیست نیست میتونید سیستم موتور و قدرت اونو و ... با ماشین مشابه انتخاب کنید )
و بعد از طریق لینک های زیر مشخصات کامل روغن پیشنهادی مخصوصا گرید اونو بدونید
http://www.behranoil.com/behran_new/fa/product_list.asp?product=1

و مخصوص گازسوز
http://www.behranoil.com/behran_new/fa/product_detail.asp?id=22

حالا کافیه با دونستن گرید مناسب ، مشابه اونو توی روغن های دیگه پیدا کنید

این هم که صفحه مشابه و کامل که تمام جزئیات توضیح داده و نوع ماشین و گرید و .... توضیح داده

http://www.parsoilco.com/index.aspx?siteid=1&pageid=184

aras_delta
25 October 2011, 11:55 PM
حالا با شرح مطالب بالا مبخوان چند تا موضوع بگم
همه میگن شل خیلی خوبه ولی کسی از پارس ارس چیزی نمیگه در صورتی که جفتشون محصول شرکت نفت پارس هست ولی چون 4 تا کلمه انگلیسی داره و قشنگ روغن خیلی خوبیه ؟
تعرفه واردات روغن اینقدر بالا هست که اصلا ارزش واردات نداره
روغن توتال توی قوطی های پلاستیکی محصول شرکت به توتال ( بهران و توتال ) هست که توی شرکت ... بسته بندی میشه
روغن فوکس هم تقریبا توی همین شرایط هست که اون هم توی شرکت ... بسته بندی میشه
روغن الف هم جزئی از شرکت توتال هست و توی شرکت ... بسته بندی میشه
روغن توتال فلزی هم از هر 100 تا 50 تاش تقلبی هست و توی همین میدون شوش خودمون و دور و برپر میشه
روغن آترود هم توی سلفچگان پر میشه
روغن کاسترول هم مال فومن شیمی هست که شما سمت روغن کاسپین نمی رید ولی همونو میریزن توی قوطی کاسترول همه به به می کنن
حالا این ها که گنده بودن گفتن حالا لیکومولی و .... که جای خود داره
فقط کافیه یک روغن ایرانی مثل بهران و پارس باز کنی بریزی توی بسته بندی با مارک خارجی هر کدون 10 -15 تومن گیرت بیاد
روغن الوند هم با سطح کیفیت SC متعلق به شرکت روغن صنعتی جنوب هست که جدیدا شرکت ایرانول هم اومده توی سطح کیفیت SE داره میزته و هر دو با روغن پایه اول درست میشه و من و هم سن و سال های من میدونیم این روغن عجب کیفیتی داره .
دوستان تمام اطلاعات بالا مربوط میشه به چندین سال فعالیت در بازار روغن موتور
اگر غلط املایی و حتی معلوماتی چیزی بود ببخشید

aras_delta
25 October 2011, 11:56 PM
تکرار

aras_delta
26 October 2011, 12:03 AM
این هم یک لینک دیگه
http://www.centralclubs.com/topic-t568.html

faraz persia
9 November 2011, 01:41 PM
برای پراید آترود.و برای پرشیا کاسترول مگناتک.