PDA

View Full Version : بهترين و قدرتمندترين در برف

Senator
7 January 2008, 01:06 PM
سلام.
دوستان با توجه به آب وهواي برفي در كشور:icon_evil به نظرتون كدوم ماشينا در اين شرايط بهتر عمل ميكنن؟(موجود در ايران)
لطفا اگر مورد خاصي رو مدنظر داريد كه تو گزينه ها نيست با ذكر دليل نام ببريد...

eCom2001
7 January 2008, 01:49 PM
موسو که همه می دونن توی برف واقعا فوق العاده اس! جاهایی رو میره که حتی تصورش رو هم نمی کنین...
اما موارد دیگر ، زانتیا و C5 به دلیل سیستم تعلیقی که دارن توی ماشین های سدان حرف اول رو می زنن و هیچ کدام از ماشین های دیگه نظیر آزرا ، سوناتا ، کمری ، ماکسیما و ... در برابر زانتیا و C5 حرفی واسه گفتن ندارند.

El Padrino.
7 January 2008, 07:11 PM
سی فایو 2000 هست و ماکسیما و بقیه بالای 3000 چجوری در برابرش حرفی برای گفتن ندارن ؟؟؟!!!

راستی سیستم تعلیق چه ربطی به قدرتمندی در برف داره ؟؟؟!!

*علی*
7 January 2008, 08:33 PM
موسو که همه می دونن توی برف واقعا فوق العاده اس! جاهایی رو میره که حتی تصورش رو هم نمی کنین...
اما موارد دیگر ، زانتیا و C5 به دلیل سیستم تعلیقی که دارن توی ماشین های سدان حرف اول رو می زنن و هیچ کدام از ماشین های دیگه نظیر آزرا ، سوناتا ، کمری ، ماکسیما و ... در برابر زانتیا و C5 حرفی واسه گفتن ندارند.

فکر کنم سیستم TCS ( سیستم کنترل کشش ) در شروع به حرکت و سیستم های ESC ( سیستم کنترل پایداری الکتریکی ) , ترمز های مجهز به ABS و EBD در امنیت برف رو بودن موثر باشند که آزرا و سوناتا فول از آنها بهره برده اند نه سیستم تعلیق هیدرولیکی یا هیدروپنوماتیکی زانتیا و C5

نوع و اندازه لاستیک ها و رینگها هم امر خیلی مهمی است که واقعا باعث میشه یک اتومبیل از دیگری برتر واقع بشه .

مشکل اغلب اتومبیلها در شروع به حرکت در برف و یخبندان بکسوات لاستیکها است که اگر اتومبیلی به TSC مجهز باشه دگه این مشکل براش به وجود نمیاد .

eCom2001
7 January 2008, 08:55 PM
فکر کنم سیستم TCS ( سیستم کنترل کشش ) در شروع به حرکت و سیستم های ESC ( سیستم کنترل پایداری الکتریکی ) , ترمز های مجهز به ABS و EBD در امنیت برف رو بودن موثر باشند که آزرا و سوناتا فول از آنها بهره برده اند نه سیستم تعلیق هیدرولیکی یا هیدروپنوماتیکی زانتیا و C5

نوع و اندازه لاستیک ها و رینگها هم امر خیلی مهمی است که واقعا باعث میشه یک اتومبیل از دیگری برتر واقع بشه .

مشکل اغلب اتومبیلها در شروع به حرکت در برف و یخبندان بکسوات لاستیکها است که اگر اتومبیلی به TSC مجهز باشه دگه این مشکل براش به وجود نمیاد .
علی عزیز اگه دفترچه ماشین هایی که سیستم ESP ( سیستم کنترل پایداری الکتریکی ) رو مطالعه کرده باشید می بینید که نوشته در جاده های برفی سیستم ESP رو خاموش کنید، برعکس تصور شما باعث لیز خوردن بیشتر در برف میشه . Nojex عزیز که سوناتا دارند می تونند این موضوع رو شرح بدن اینجا.

با تعلیق هیدرولیکی یا هیدروپنوماتیکی رو در برف بایستی آزمایش کنید تا به عملکردش پی ببرید. به شخصه جاهایی رو با زانتیا در برف دیدم که حتی تصورش رو هم نمی تونید بکنید!
با صحبت شما در رابطه با لاستیک موافقم، به شدت تاثیر داره.

*علی*
7 January 2008, 09:05 PM
ECOM عزیز اگه پست بنده حقیر رو به دقت خونده باشید :
در نتیجه:
شاید سیستم کنترل پایداریESP در شروع حرکت برای اتومبیل مفید واقع نشه و در شرایت برفی و یخ بندان مضر هم باشد ( باید از مدار خارج بشه ) اما در طی مسیر و رد کردن پیچها برای آنکه اتومبیل از مسیرخارج نشود برای حفظ مسیر اتومبیل بسیار موثر واقع میشود .

در شروع حرکت تاکید بنده روی سیستم TSC است :
که بنده فرمودم در آزرا و سوناتا فول 6 سیلندر وجود داره و باعث جلوگیری از بکسوات چرخ ها شده و شروع به حرکت را آسان میکند

در مورد زانتیا و C5 با شما موافقم اما .........
زانتیا و C5 با کمک سیستم تنظیم ارتفاع خودشون قادرند از موانع راحت تر از سایر اتومبیلهای سواری رد شوند و حتی از جاهایی رد شوند که مثلا سوناتا گیر میکنه . اما سیستم تعلیق و قابلیت تنظیم ارتفاع در برف رو بودن در خیابان ها و جاده ها نمیتواند مزیتی برای آنها محسوب شود . چون تاثیری بر حرکت نمیگذارد .

در مورد لاستیک :
امروز که به طور سرزده کرمان هم دچار یخبندان و برف شدید شد آوانته بنده تو شروع به حرکت ها کمی مشکل داشت (خیلی لاستیک ها هرزگردی داشتند )
سال پیش که لاستیک معمولی روش بود و تقریبا همین موقعیت آب و هوایی برام پیش اومده بود هیچ مشکلی نداشتم و هرکار دلم میخواست با این آوانته بیچاره میکردم
اما امروز چون لاستیکهای اسپرت و مسلما با عاج کوتاه زیرش بود دایم بکسوات میکرد و دهنم رو ....

amir7x
7 January 2008, 10:31 PM
لندکروز برای همین کار ساخته شده انتخاب من و اتخاب نشریات بزرگ خودرو

Senator
8 January 2008, 11:53 AM
حسني جان ميشه بگي موتور 6سيلندر ماكسيما وقتي تو برف بكسوات كردي به چه درد ميخوره؟
در ضمن فكر كنم راجع به X3يكم كم لطفي شده! اين ماشين تكنولوژي به اسمxDrive داره كه رانندگي تو برفو مثل شرايط معمولي لذت بخش ميكنه. اتفاقا يكي از تبليقاتي بود كه نورياني واسه X3 ميكرد...

eCom2001
8 January 2008, 12:14 PM
حسني جان ميشه بگي موتور 6سيلندر ماكسيما وقتي تو برف بكسوات كردي به چه درد ميخوره؟
در ضمن فكر كنم راجع به X3يكم كم لطفي شده! اين ماشين تكنولوژي به اسمxDrive داره كه رانندگي تو برفو مثل شرايط معمولي لذت بخش ميكنه. اتفاقا يكي از تبليقاتي بود كه نورياني واسه X3 ميكرد...

من در مورد نوشته حسنی عزیز در مورد موتور نخواستم بحث رو ادامه بدم، چون باعث انحراف نوشته می شد .اما دوست دارم یک بار آقای حسنی ببینه که ماکسیما با اون موتور 3000 در برف جز بکسوات کردن کاری نمی تونه انجام بده و عین ماشین های دیگه 10 12 میلیونی توی برف هیچ حرفی واسه گفتن نداشته باشه.
لااقل سیستم تعلیق تعلیق هیدرولیکی یا هیدروپنوماتیکی با تنظیم ارتفاع در برف می تونه کاری از پیش ببره ، ولی یک موتور قوی بدون سیستم های ایمنی لازم در برف ، مانند سیستم TCS که علی آقا فرمودند کاری نمی تونه انجام بده!

El Padrino.
8 January 2008, 12:21 PM
من در مورد نوشته حسنی عزیز در مورد موتور نخواستم بحث رو ادامه بدم، چون باعث انحراف نوشته می شد .اما دوست دارم یک بار آقای حسنی ببینه که ماکسیما با اون موتور 3000 در برف جز بکسوات کردن کاری نمی تونه انجام بده و عین ماشین های دیگه 10 12 میلیونی توی برف هیچ حرفی واسه گفتن نداشته باشه.
لااقل سیستم تعلیق تعلیق هیدرولیکی یا هیدروپنوماتیکی با تنظیم ارتفاع در برف می تونه کاری از پیش ببره ، ولی یک موتور قوی بدون سیستم های ایمنی لازم در برف ، مانند سیستم TCS که علی آقا فرمودند کاری نمی تونه انجام بده!

دوست عزیز
زمانی که شما توی برف گیر کردید و ماشین داره لیز می خورهتنظیم ارتفاع چه فایده ای داره در اون لحضه مهم چسبندی ماشین به زمین هست

Senator
8 January 2008, 01:01 PM
دوست عزیز
زمانی که شما توی برف گیر کردید و ماشین داره لیز می خورهتنظیم ارتفاع چه فایده ای داره در اون لحضه مهم چسبندی ماشین به زمین هست
تنظيم ارتفاع كه مسلما هيچ فايده اي نداره!

n@vid
8 January 2008, 01:30 PM
در مورد سيستم X-Drive كه سناتور عزيز عنوان كردند،من برنامه اي در تلويزيون ديدم كه در اون BMW سري 5 مجهز به اين سيستم رو در برف و يخبندان تست مي كردند،اصلا باور كزدني نبود ولي يك خودروي سدان روي زمين هايي پوشيده از يرف داراي چنان پايداري و توان حركتي بالايي بود كه اصلا از آن انتظار نمي رود.

Mr.Sina
8 January 2008, 02:05 PM
البته اونطور كه دوستان فرمودن ماكسيما تو برف بد نيست ولي زانتيا به مراتب ازش بهتره!!
ولي بايد برادو رو تو برف ببينيد!! واقعا تو برف معركس!! 4 شنبه هفته بيش داشتم از ديزين برمي كشتم كه اومدم دم ماست توجال وايسم كه جا نبود!! ديدم اون وسط همه برفها رو پارو كردن و ارتفاعي حدود 1.2 متر داشت!!منم بدون استفاده از دنده كمك به سادكي رفتم و روش وايسادم!! همه اومده بودن بيرون ماشينو ببينن!!
خلاصه تو برف عاليه و به دنده كمكم احتياجي نداشتم تاحالا!!

alirezasalam
8 January 2008, 06:16 PM
کم پیدا میشه کسی که پرادو و لندکروز و x3 و موسو سانتافه و رونیز و ..... رو تو برف امتحان کرده باشه! بی انصافی نکنیم نسبت به ماشینی که از قیافش خوشمون نمیاد یا تاحالا سوارش نشدیم.:icon_cool

1- من بین موسو و رونیز موسو رو خیلی خیلی بهتر دیدم
2- سانتافه رو امتحان نکردم اما پرادو هم انصافآ بی مشکل بود.
3- در مورد ماکسیما بارها دیدم در برف به شدت هرزگردی داره واصلآ صحیح نیست که با پرادو و x3 مقایسه بشه.
4-حتی 206 و 405 هم نسبت به ماکسیما در این مورد هرزگردی کمتری دارند. وموتور قوی ماکسیما در این مقایسه ملاک برتری نیست .
5-زانتیا هم تو برف واقعآ خوبه . تو کولاک گردنه آهوان سمنان این موضوع به من ثابت شد.

سانتافه چطوره تو برف؟ کی امتحان کرده؟

El Padrino.
8 January 2008, 09:06 PM
سانتفه هم سیستم تعلیق عقبش مثل زانتیا هست و به جای کمک فنر سیلند هیدرولیکی داره
موتورش هم بد نیست در ضمن چون SUVهست و وزنش زیاده و لاستیک هاش بهن باید خوب باشه

vahid579
8 January 2008, 11:27 PM
bmw x3 بهترین گزینه است . چون من تو یک مقاله خارجی خوندم که مقایسه ای با بنز ML350 انجام دادن در عبور از مسیر های سخت و برفی از 10 امتیاز 5/9 امتیاز کسب کرد و بنز 5/8 بدست آورد.

eCom2001
9 January 2008, 12:41 PM
http://www.uploadhouse.com/fileuploads/1042/104209397e72a51e4c4a18de2bde7e02327e7e9.jpg

El Padrino.
9 January 2008, 01:37 PM
ببخشید منظورتون رو از این عکس نفهمیدم !

eCom2001
9 January 2008, 01:44 PM
حسنی عزیز، دوست من این عکس در رابطه با قابلیت های زانتیا در جاده های برفی ست که در شرایط سخت نیز معمولا دچار هرزگردی نمی شود.

Raminium2001
9 January 2008, 09:25 PM
من از نتیجه نظر سنجی تعجب می کنم... واقعا موسو توی برف حرف نداره. درسته به پای لند کروز هم نمی رسه، ولی از پرادو بهتر نباشه بدتر نیست! جاهایی ما با موسو رفتیم که اصلا فکر نمی کردم بشه رفت. حتی یک بار توی یخ شدید، بالای کوه، توی شرایط آفرود، اونم توی یخ!! با موسو دوستم یه رونیز رو که کامل فرو رفته بود تو برف کشیدیم بیرون!!

n@vid
9 January 2008, 11:00 PM
زمستان پارسال در جاده فيروزكوه من توي برف و يخبندان گير افتادم.در اون شرايط هست كه ميشه عملا قابليت هاي اتومبيل هاي مختلف در شرايط برفي و لغزنده رو ديد.پرادو و لندكروزر بدون هيچ مشكلي روي برف و يخ حركت مي كردند و ميتونم بگم تمامي ماشين هاي سواري كم و بيش دچار مشكل شده بودند و حركت بدون زنجير چرخ تقريبا براي آنها غير ممكن بود.دقيقا يادم هست كه يه زانتيا روي يخ ترمز كرد و يك دور كامل دور خودش چرخيد ولي خوشبختانه به جايي برخورد نكرد.يك بار هم در جاده ديزين يك ماكسيما گير كرده بود و از جاش تكون نميخورد در حالي كه 206 به راحتي پيش ميرفت.
خلاصه اينكه با توجه به مشاهدات عملي،نظر من اينه كه حداقل از اتومبيل هاي سواري معمول موجود در كشور در شرايط سخت نمي توان هيچ انتظاري داشت و تردد در جاده هاي يخرده و برف گرفته با اين اتومبيل ها داراي خطرات و مشكلات فراواني است و به هيچ عنوان نبايد آنها را با اتومبيل هاي SUV مثل لندكروزر،پرادو،موسو يا رونيز و پيكاپ مقايسه كرد.

*علی*
10 January 2008, 01:17 AM
زمستان پارسال در جاده فيروزكوه من توي برف و يخبندان گير افتادم.در اون شرايط هست كه ميشه عملا قابليت هاي اتومبيل هاي مختلف در شرايط برفي و لغزنده رو ديد.پرادو و لندكروزر بدون هيچ مشكلي روي برف و يخ حركت مي كردند و ميتونم بگم تمامي ماشين هاي سواري كم و بيش دچار مشكل شده بودند و حركت بدون زنجير چرخ تقريبا براي آنها غير ممكن بود.دقيقا يادم هست كه يه زانتيا روي يخ ترمز كرد و يك دور كامل دور خودش چرخيد ولي خوشبختانه به جايي برخورد نكرد.يك بار هم در جاده ديزين يك ماكسيما گير كرده بود و از جاش تكون نميخورد در حالي كه 206 به راحتي پيش ميرفت.
خلاصه اينكه با توجه به مشاهدات عملي،نظر من اينه كه حداقل از اتومبيل هاي سواري معمول موجود در كشور در شرايط سخت نمي توان هيچ انتظاري داشت و تردد در جاده هاي يخرده و برف گرفته با اين اتومبيل ها داراي خطرات و مشكلات فراواني است و به هيچ عنوان نبايد آنها را با اتومبيل هاي SUV مثل لندكروزر،پرادو،موسو يا رونيز و پيكاپ مقايسه كرد.

حرفهای شما صحیح و متین

ولی دوست من به نظر من نمیشود به طور قطع در مورد اتومبیلی نظر داد که مثلا 206 در حال حرکت بوده و ماکسیما تپیده بوده .
شرایط همواره یکسان نیست و حتی گاهی یک گودال کوچیک در این جور شرایط میتواند برگه برنده رو به سوی اتومبیل دیگر سوق دهد .
خدا میدونه حدود 7 سال پیش یک 405 موتور 2000 داشتم (عروسک )
توی گردنه های سیرچ ( منطقه ای تفریحی اطراف کرمان ) باهاش تا جاهایی روی دامنه کوه ( جاده سنگی و خاکی ) رفتم که پاترول میرفت هنوز پرادو و موسو این ماشینا نبودند همه مردمی که برای برف بازی اومده بودند حیران شده بودند . اون زمانا هنوز جوون بودیم و سرمون گرم و دیوونه این آرتیس بازی ها (بهتر بگم خر بازی ها )
صبح روز بعد همون روز هم مجبور شدم حدود 50 تا 60 هزار تومان هم پیاده بشم برای تعویض بوشهای طبق و سیبک ها (زیر بندی داغون شده بود )

n@vid
10 January 2008, 02:39 AM
حرفهای شما صحیح و متین

ولی دوست من به نظر من نمیشود به طور قطع در مورد اتومبیلی نظر داد که مثلا 206 در حال حرکت بوده و ماکسیما تپیده بوده .
شرایط همواره یکسان نیست و حتی گاهی یک گودال کوچیک در این جور شرایط میتواند برگه برنده رو به سوی اتومبیل دیگر سوق دهد .
خدا میدونه حدود 7 سال پیش یک 405 موتور 2000 داشتم (عروسک )
توی گردنه های سیرچ ( منطقه ای تفریحی اطراف کرمان ) باهاش تا جاهایی روی دامنه کوه ( جاده سنگی و خاکی ) رفتم که پاترول میرفت هنوز پرادو و موسو این ماشینا نبودند همه مردمی که برای برف بازی اومده بودند حیران شده بودند . اون زمانا هنوز جوون بودیم و سرمون گرم و دیوونه این آرتیس بازی ها (بهتر بگم خر بازی ها )
صبح روز بعد همون روز هم مجبور شدم حدود 50 تا 60 هزار تومان هم پیاده بشم برای تعویض بوشهای طبق و سیبک ها (زیر بندی داغون شده بود )
البته اين جمله فقط مشاهده من در مورد ماكسيما بود و حكم كلي در موردش ندادم.به قول شما شايد شرايط يكسان نبوده و مثلا راننده دچار خطا و اشتباه شده بوده،فرمايش شما كاملا درسته.

minime
10 January 2008, 03:18 AM
درست كه شما گفتيد از بين ماشينهاي موجود در بازار ايران انتخاب كنيم، اما حقيقتش هر چي نيگاه مي‌كنم مي‌ببينم باز به نظرم Hummer H2 از همه اينها بهتر هست. حيف كه دستم بهش نمي‌رسه. توضيح در مورد قابليتهاش هم لازم نيست، چون معرف حضور همه‌تون هست.
البته باز اگه يه پله بخوام پايين‌تر برم، مي‌رسم سراغ Tahoe 2007 كه همه جا سواي قابليتهاي مانورش از مصرف خيلي پايين سوختش هم تعريف مي‌كنن.
باز هم حيف كه دستم به هردوشون هم نمي‌رسه. راستي كسي از اين دو مدل ماشين حتي با پلاك ترانزيت توي ايران ديده؟

Raminium2001
14 January 2008, 08:24 PM
من Hummer H2 نمره تهران دیدم (یک مشکی و یک زرد که البته زرده سیاسی بود) مشکیه رو دو سه بار نصفه شب توی ظفر دیدم که خدایی خیابون رو می بنده بس که پهنه، از کنارت که رد میشه احساس می کنی کامیون رد شده.
در مورد ماکسیما هم من زیاد دیدم ماکسیما خیلی جاهایی که چندان هم سخت نیست بمونه و پراید و 206 اگه لاستیک مناسبی داشته باشه راحت میره.
توی ماشینهای SUV داخل ایران هم که هیچکدوم جلوی لندکروز حرفی برای گفتن ندارند. بعدشم موسو خیلی عالیه.

minime
14 January 2008, 10:57 PM
ممنون از خبرتون. جدي يه جورايي هم كاميون هست، براي همين توي آمريكا بجاي SUV تو طبقه‌بندي SUT قرار داره، يعني Truck يا همون كاميون.

persiandiscus
16 January 2008, 09:40 AM
کاشکی تو نظر سنجی پاجرو هم بود اونوقت میشد بجای لندکروز به پاجرو هم رای داد ;)
اونوقت رونیز!!!!!!!!

El Padrino.
16 January 2008, 01:19 PM
ّازر به جای لند کروزر ؟؟؟ عجیبه لند کروزر 4700 و 4500 هست پاجرو به گردش هم نمیرسه

eCom2001
16 January 2008, 03:03 PM
جناب حسنی عزیز شما همه چیز رو در شرایط برفی به قدرت موتور می دونید؟ منو یاده نوشته شما در صفحه اول انداخت که گفته بودید :

سی فایو 2000 هست و ماکسیما و بقیه بالای 3000 چجوری در برابرش حرفی برای گفتن ندارن ؟؟؟!!!

من فکر نمی کنم کسی بخواد در شرایط برفی 180 تا بره که بخواهیم مقایسه رو بر اساس قدرت بسیار زیاد موتور انجام بدیم!!
یک ماشین SUV با شاسی مناسب با قدرت موتور بالای 3000 به راحتی از عهده خودش بر میاد ، حالا چه موتور 4700 باشه، چه 3000 ! فقط در یک شرایط برتری خودش رو نشون میده، اون هم در بکسل کردن ماشین دیگه ای در برف که خیلی خیلی کم پیش میاد :icon_cool

Raminium2001
16 January 2008, 04:38 PM
از نظر قابلیتهای رانندگی و سیستمهای الکترونیکی و نوع تعلیق (که واقعا خودش رو توی مسیرهای نا هموار یخ زاده خیلی نشون میده) پاجرو با وجود تمام مزیتها و خوبیهاش نباید خودش رو با لندکروز توی یک رده قرار بده!

persiandiscus
18 January 2008, 08:12 AM
دوست عزیز من این دو ماشینو در یک رده قرار ندادم به هیج عنوان ولی تجربه رانندگی رو با پاجرو 4 سال داشتم توی ولنجک توی بدترین شرایط و حتی جاده های برفی توی کوه من واقعا ازش لذت میبردم هیج وقت کم نیورد...
اما الان با این هیوندای توسان که به قول شما از لحاظ سیستمهای الکترونیکی esp ... در شرایط خوبیه اما به هیج وجه نتونسته به پای اون پاجروی 92 برسه جه برسه به این جدیداش ...
این حرفا نظر شخصی و تجربم بود...

Metal Gear
22 March 2008, 09:25 PM
به نظر من هم جای پاجرو در این نظر سنجی خالی هستش .
میتسوبیشی و تویوتا در تولید SUV حرف اول را می زنند , البته من از پاجرو خیلی خوشم می یاد .:icon_surp
اگر هم دقت کرده باشید در رالی پاریس - داکا تیم میتسوبیشی چندین بار اول شده است ( فکر می کنم بیشتر از سایر تیم ها ).
البته نوع موتور و طراحی ماشین هایی که در رالی شرکت می کنند با مدل ها و ماشین های تولید تجاری متفاوت است اما هر شرکت دارای تکنولوژی های مخصوص به خود است و از نتایج و آزمون های بدست آمده از این مسابقات در تولیدات تجاری خود استفاده می کنند .:icon_cool

کبریت بی خطر
3 April 2008, 09:53 PM
مشکل همه پرسی اینه که تفکیک نشدست
لند کرویز یک offroad محصوب میشه نه suv
off road خودرویی مخصوص مناطق صعب العبور است ولی suv خودرویی همه کاره:icon_cool
مث اینه که هامر رو با بی ام و x3 مقایسه کنیم :icon_twis.چون تو ایران تنوع کمه لند کرویز آوردن:icon_arro

آریو
6 June 2008, 04:07 PM
چرا هیچ وقت خبری ازکرانو نیست؟
برای شرایط برفی فکرکنم ماشین 2 درب به دلیل طول کمتر راحت تر باشه
نظر شما چی هست؟

کبریت بی خطر
7 June 2008, 12:04 PM
:icon_cry:
اون تاثیر چندانی نداره .ماشین شاسی بلند همینجوری ضپرتی که نمیره بالا سیستمهای خاص خودشو میخواد که راحت تر و در شرایط مختلف بتونه عبور کنه
مثلا لندروور قیمتی تقریبا 2 برابر x5 داره ولی ایا امکاناتش از اون بیشتره...!

آریو
7 June 2008, 11:22 PM
http://www.tinypic.ws/download.php?file=ggrfjanzqjmjqh82fqeg.jpg
البته مال من نیست اطلاعاتی ندارم همین طوری گفتم اگه باشه جذاب تر میشه

jahantak
8 June 2008, 06:43 PM
من این ماشین های جدید رو تو بی راهه ها مخصوصا اگه برفی باشه اصلا قبول ندارم!
یه لندرور قدیمی خیلی قوی تر از ایناست!

آریو
8 June 2008, 11:07 PM
ربطی نداره ولی اگر ماشین برای برف تو ایران باشه، هیچ کدام بدرد نمی خوره، باید بگردید یه ماشین ساخت داخل که 2000سی سی کمترحجم داشته باشه ، یا وارداتی هم 1300 سی سی کمترباشه؟؟؟؟؟؟
suv هم باشه !!!!!!!!!!!!!

که بهتون بنزین بدهند(منبع روزنامه خبرجنوب)

پس نتیجه می گیریم بیخیال برف و غیره...........(مگرباجیب پر..)

kamil81
30 August 2008, 12:12 AM
سلام
دوستان ماكسيما در برف فوق العاده بد عمل مي كنه. يكي از آشنايان من ماكسيما داره پسرش هم پرايد. باورتون مي شه در روزهاي برفي ترجيح مي ده پرايد پسرشو بگيره بره بيرون!! چون مي گه ماكسيما در برف نه مي تونه راه بيوفته چون همش هرزگردي مي كنه و نه ترمزهاش درست جواب ميده و ماشين دائم سر مي خوره!

drnariman
30 August 2008, 10:36 AM
شایدم می ترسه ماگزیماش اخ بشه .:icon_surp

hosseinabd
30 August 2008, 03:09 PM
به نظر من هم شاسی بلند اصولا بهتر میتونه توی این آب و هوا بره.من که تویوتا لندکروز رو انتخاب کردم.

کبریت بی خطر
9 September 2008, 01:58 PM
لند کروز ساخته شده واسه این جور جا ها !!!

afshin_k
17 September 2008, 12:35 AM
در خودروهای سواری مسلما هر خودرویی که سبک تر و رینگ کوچکتری داشته باشه راحتتر میتونه تو برف حرکت کنه من با ام وی ام 110 توی برف وافعا راحت تونستم حرکت کنم ... ماکسیما هم بدترین خودرو برای عبور ازبرف هستش اولا رینگش 17 اینچی هستش و TCS نداره دوما سنگینه نیروی زیادی برای به جرکت در آوردنش لازمه که باعث میشه هرزگردی شدیدی انجام بشه.

شاسی بلندها هم که برای اینکار ساخته شدن با توجه به حرکت روی 4 چرخ حالا اگر این حرکت روی 4 چرخ سیستمی مثله TCS هم داشته باشه که عالی میشه .

XELTEK
17 September 2008, 03:07 PM
ماكسيما رينگش 16 است

همين ماكسيما اگه ديفرانسيل عقب بود مطمئنا" رقيب نداشت تو برف

afshin_k
17 September 2008, 05:14 PM
همين ماكسيما اگه ديفرانسيل عقب بود مطمئنا" رقيب نداشت تو برف

کاملا پر واضحه که که خودروی دیفرانسل عقب بدترین خودروها برای عبور از برف هستند حالا اگر همین ماکسیما دیفرانسل عقب می شد که دیگه هیچی!!!

اتومبیل های دیفرانسیل جلو و موتور جلو به علت تقسیم وزن بر روی اکسل جلو در زمستان از خصوصیات بهتری برخوردارند و به همین علت، رانندگی دربرف و یخ زمستان با این نوع اتومبیل بسیار راحت تر است و اصول خارج کردن اتومبیل از حالت سرخوردن می تواند مانند اتومبیل های موتور جلو و دیفرانسیل عقب باشد. ضمن اینکه می توان با سهولت بیشتر، از فرمان جهت مستقیم کردن اتومبیل استفاده کرد. وقتی که اتومبیل از مسیر خود منحرف شد به سرعت پا را از روی گاز برداشته و از ترمز زدن خودداری کنید. فرمان را در جهت مسیر سرخوردن، هدایت کنید تا اتومبیل به حالت اولیه خود برگردد سپس به آرامی به حرکت خود ادامه دهید.

منبع : http://www.aftab.ir/articles/social/urban/c4c1200414704_driving_p1.php

منابع دیگر :

http://www.essortment.com/all/icedrivefront_pqe.htm

http://www.autoblog.com/2005/03/06/fear-and-loathing-of-rear-wheel-drive/

http://media.www.themsj.com/media/storage/paper207/news/2006/09/11/Automotive/Fwd-Vs.Rwd.Vs.Awd.Msj.Sort.Through.The.Acronyms-2265795.shtml

کبریت بی خطر
18 September 2008, 11:28 AM
اونقدرا هم که فکر میکنی دیف عقب تاثیری نداره:icon_surp:icon_razz

ali.navab
21 September 2008, 06:35 PM
چندين عامل در نحوه حركت اتوموبيلها در مسيرهاي لغزنده تاثير گذاره:
1- تعداد نقاط تماس با سطح زمين: هر چه تعداد اين نقاط بيشر باشه و اينكه هر نقطه مساحت بيشتري داشته باشه در نحوه حركت تاثير مثبت خواهد داشت. يعني 6چرخ از 4چرخ بهتر و لاستيك 225 از 205 بهتر خواهد بود.
2- انعطاف نقاط تماس با سطح زمين: بر خلاف تصور بعضي رانندگان هرچه انعطاف نقاط تماس بيشتر باشه شرايط بهتر خواهد بود. اصولاً لاستيكهاي زمستاني از الياف نرمتر ساخته ميشوند و پيشنهاد كم كردن باد لاستيكها در برف به همين دليله تا انعطاف بيشتري فراهم بشه. از طرف ديگه نسبت دايره بيروني چرخ به دايره رينگ هرچه عدد بزرگتري باشه در مسيرهاي برفي شرايط بهتري رو به وجود مياره. البته نحوه طراحي آج لاستيك هم تا حدودي تاثير گذار است؛ كه البته اين نقش در مسيرهاي خيس و يا ماسه اي بسيار پررنگتر ميشه.
3- نحوه توزيع نيروي موتور: مشخص هست كه خودروي دو ديفرانسيل از تك ديفرانسيل برتره و البته TCS هم نقش بسيار زيادي هنگام حركت در اين مسيرها ايفا ميكنه.

تا اينجا مربوط به شروع حركت ميشد و بقيه مربوط به حفظ ايمني در اين شرايط هستن.
4- تكنولوژي و نحوه طراحي سيستم تعليق: اون چيزي كه پيش از ترمز ABS,EBD جون شما رو تو يه پيچ ميتونه نجات بده و يا در يك مسير Offroad باعث چسبندگي چرخها به زمين ميشه تا بتونيد خودتون رو بيرون بكشيد يك سيستم تعليق مدرن و كارآمد هست كه بارزترين شاخصش عدم وجود تعليق وابسته و اكسل يكپارچه و يا فنرهاييست كه در طول (فنر شمش) و يا عرض ماشين (ميل پيچشي يا torsion bar) چيده شده اند.
5- سيستمهاي الكترونيكي حفظ پايداري و كنترل نيروي ترمز: ديگه تو اين زمينه همه استادن. هرچي ABCDEF بيشتر باشه لابد بهتره ديگه!!

با اين اوصاف تو اين ماشينها كه مسلماً همشون از سواريهاي معمولي بهتر هستن، بيشك لندكروز با فاصله از بقيه بهتره و بعد از اون پرادو و موسو فكر ميكنم كه اشتراكاً در جايگاه بعدي هستن.
تو ماشيناي سواري زير 30 ميليون و البته استاندارد هم فكر ميكنم زانتيا و 206 T6 بهترين وضعيت رو داشته باشند.

کبریت بی خطر
21 September 2008, 08:25 PM
خیلی ممنون دوست عزیز بابت مطلب ولی فکر کنم مسیرصعب العبور با مسیر لغزنده فرق داشته باشه:icon_mrgr

natsihit
30 September 2008, 04:29 PM
البته اونطور كه دوستان فرمودن ماكسيما تو برف بد نيست ولي زانتيا به مراتب ازش بهتره!!
ولي بايد برادو رو تو برف ببينيد!! واقعا تو برف معركس!! 4 شنبه هفته بيش داشتم از ديزين برمي كشتم كه اومدم دم ماست توجال وايسم كه جا نبود!! ديدم اون وسط همه برفها رو پارو كردن و ارتفاعي حدود 1.2 متر داشت!!منم بدون استفاده از دنده كمك به سادكي رفتم و روش وايسادم!! همه اومده بودن بيرون ماشينو ببينن!!
خلاصه تو برف عاليه و به دنده كمكم احتياجي نداشتم تاحالا!!
باید بگم هر ماشینی که یکم ارتفاش بلند تر باشه میتونه اونجا که شما با پرادو رفتیدو بره بدون کمک. چون اون برفی که شما میگید خشکه و فقط یه تایر خوب میخواد. این یخ هست که باید ماشینو توش امتحان کرد.

Mr.Sina
29 December 2008, 04:35 PM
باید بگم هر ماشینی که یکم ارتفاش بلند تر باشه میتونه اونجا که شما با پرادو رفتیدو بره بدون کمک. چون اون برفی که شما میگید خشکه و فقط یه تایر خوب میخواد. این یخ هست که باید ماشینو توش امتحان کرد.
من پرادو رو تو هرچیزی که فکرشو بکنی امتحان کردم و هیچ مشکلی نداشته...
ولی یادم میاد اون ارتفاعی که من روش رفتم خیلی زیاد بود !! با هر SUV واقعا نمیشد رفت روش..
عکس هم گرفتم که موبایلم خراب شد و رفت گارانتی و همه حافظه اش رو پاک کرده بودن..

behdad-G
9 January 2009, 12:16 AM
دوستان تو سواری های تولید داخل من هیچ ماشینی رو ندیدم ( توی تک دف ها ) که بتونه مثل زانتیا تو برف حرکت کنه ! خداشاهده پارسال عید تو چالوس ملت با زنجیرچرخ گیر کرده بودن باز هم همه زانتیاها بدون زنجیرچرخ نسبتا" راحت میرفتن ! حالا دلیلش چیه نمیدونم !

ولی از اون طرف هم هیچی ندیدم مثل ماکسیما گیر کنه ! همون پارسال زمستون تو فرشته با ماکسیما بودیم یه ذره برف اومد همچین گیر کرده بودیم آبرومون رفت هرچی پراید بود از بغلمون رد میشد میرفت بالا ما تمام مدت 4 تایی مشغول هل دادن بودیم ! خیلی بد لیز میخوره تو برف .

shei2nak
9 January 2009, 05:24 AM
ماكسيما به علت سنگيني وزن و قدرت زياذ موتورش تو برف گير ميكند و علتش هم اين هست كه به علت وزن زياد اينرسيش خيلي بيشتر از پرايد و ... است. و قدرت موتور هم باعث ميشه با رها كردن كلاچ لاستيك سريعا به حركت در بياد و دور بگيرد و بيشتر بكسواد كند.
در مورد سيستم تعليق زانتيا هم كه دوستان گفتند مفيده تنها در شرايطي مفيده كه برف زياد باشد و كف ماشين به برف ها گير كرده باشه. كه در يخ كمترين نيروي اظافي باعث بكسواد ماشين ميشه. كه زانتيا ميتونه خودشو بده بال و حركت كنه :D...
در مورد ديف عقب هم عرض كنم كه افتزاح عمل ميكنه تو برف. ما كه پارسال هر روز داشتيم RD مادر رو حل ميداديم تا از كوچه بياد بيرون و بره به محل كارش. اما هوندامون به راحتي حركت ميكرد. اما ديفرانسيل عقب در يخ كم خيلي لذت بخشه رانندگي باهاش. كافيه فرمون رو بچرخانيد و تي آف كنيد. ماشين فقط دور خودش ميچرخه................

n@vid
9 January 2009, 11:50 AM
دوستان تو سواری های تولید داخل من هیچ ماشینی رو ندیدم ( توی تک دف ها ) که بتونه مثل زانتیا تو برف حرکت کنه ! خداشاهده پارسال عید تو چالوس ملت با زنجیرچرخ گیر کرده بودن باز هم همه زانتیاها بدون زنجیرچرخ نسبتا" راحت میرفتن ! حالا دلیلش چیه نمیدونم !

ولی از اون طرف هم هیچی ندیدم مثل ماکسیما گیر کنه ! همون پارسال زمستون تو فرشته با ماکسیما بودیم یه ذره برف اومد همچین گیر کرده بودیم آبرومون رفت هرچی پراید بود از بغلمون رد میشد میرفت بالا ما تمام مدت 4 تایی مشغول هل دادن بودیم ! خیلی بد لیز میخوره تو برف .
از L2 استفاده كرديد يا D؟ يكي از دوستان كه مدتي ماكسيما داشت تاكيد مي كرد كه روي سطوح لغزنده فقط بايد از L2 استفاده كرد.

behdad-G
11 January 2009, 02:09 AM
دیگه وقتی تکون نمیخوره و فقط داره لیز میخوره متاسفانه هیچ دنده ای نمیتونه کمکش کنه که در بیاد !

راستی یکی دیگه از ماشینهایی که سواریه ولی تو برف عالیه گالانت 92 VR4 هست که دو دیفرانسیله و هیولاست تو برف !

natsihit
11 January 2009, 09:46 PM
دیگه وقتی تکون نمیخوره و فقط داره لیز میخوره متاسفانه هیچ دنده ای نمیتونه کمکش کنه که در بیاد !

راستی یکی دیگه از ماشینهایی که سواریه ولی تو برف عالیه گالانت 92 VR4 هست که دو دیفرانسیله و هیولاست تو برف !
این گالانتی که میگی عکسشو میتونی بزاری ببینیم؟

behdad-G
12 January 2009, 12:33 AM
خیلی عجیبه که شما وی آر 4 مشهور رو ندیده باشید ! حتما توجه نکردید بهش . تو مشابقه شتابی هم که دو ماه پیش برگزار شد بعد از لنسر که اول شد VR4 آقای وحید با 0 تا 100 حدود 3.5 دوم شدن .

شکل ظاهری مثل میتسوبیشی گالانتهای معمولیه 92 هست فقط زیرسپر و فلاپ داره و خوابیده تر هست و موتورش هم 2000 سی سی توربوچارج هست و مهمتر از همه دو دیفرانسیل و AWS هست !!! تو برف و یخ مثل یه شاسی بلند میره چون اصولا برای رالی طراحی شده بوده . عکسش هم سرچ کنید تو گوگل زیاد هست .

tartuffe
20 February 2009, 10:28 PM
اگر منظور این دوست ما یک راه روستایی در جای برفگیر است من هیچ تجربه ای ندارم ولی اگر منظور ایشان یخ بندان و برف درشهر است به نظر من یک ماشین سبک سواری معمولی مثل پراید بالاستیک میخ دار ویا زنجیر چرخ از همه ان ها بهتر است من نمی فهمم بلند بودن یک ماشین چه ربطی به لیز خوردن ان دارد؟ من در یک تست اتومبیل جمله جالبی خواندم که نوشته بود :" هیچ ماشینی نمی تواند قوانین فیزیک را تغییر دهد ! " وقتی اصطکاک بین چرخ زمین کم باشد با ترمز گرفتن ماشین لیز می خورد حالا هر سیستمی که می خواهد داشته باشد این سیستم ها هیچ معجزه ای نمی کنند البته ممکن است انحراف خودرو را کم کند ولی تنها چیزی که ماشین را متوقف می کنند اصطکاک چرخ و زمین است مورد دیگر این است که در گل یا یخ هر چه گشتاور ماشین کمتر باشد بهتر هم هست یک راه حل رایج استفاده از دنده دو و یا سه برای شروع حرکت است و این کار برای این است که موتور گشتاور زیادی تولید نکند یعنی قدرت موتور زیاد انها باعث دردسر است البته این نوشته من به این معنی نیست که پراید از پرادو بهتر است ! منظور من این است که در برف شهری احتیاجی به بلند بودن ماشین و قوی بودن موتور ان نیست در برف ما احتیاج به وزن کم و اصطکاک زیاد چرخ و زمین داریم