PDA

View Full Version : سهمیه فرزندان اعضای هیئت علمی در کنکور سراری

navid_2006
14 November 2007, 03:20 PM
لطفا افرادی که در این باره اطلاعاتی دارند توضییح بدن:icon_cool

saras
14 November 2007, 04:03 PM
لطفا افرادی که در این باره اطلاعاتی دارند توضییح بدن:icon_cool

سلام
تا اونجا که می دونم،انتقالی گرفتن از این راه به 2 تا عامل اصلی بستگی داره:!.پدر شما باید عضو هیِِیت علمیه یکی از دانشگاههای همان شهر باشد 2.نمره ی کل شما باید از 80% نمره ی نفر آخری که رشته مورد نظر را قبول شده بیشتر باشد. امسال یکی از آشنایان مکانیک صنعتی اصفهان زد و چون پدرش عضو هییت علمییه دانشگاه تهران بود،انتقالی گرفت الان مکانیک دانشگاه تهران داره می خونه!البته فکر می کنم می تونست دانشگاه های دیگر تهران رو هم انتخاب کنه.
قابل توجه دوستان اینکه،امسال مدرسه ی برادرم 11 تا برق شریف داد که از این تعداد 4 تاشون با سهمیه ی هییت علمیه قبول شدند!:icon_mad:

navid_2006
14 November 2007, 04:19 PM
ولی تا جایی که من بدونم برای همه ی شهر ها بشه رفت! بعد موقع ثبت نام کنکور اعلام کرد یا حالت انتقالی از یه دانشگاه به دانشگاه دیگه هست

ali_tech
17 November 2007, 11:20 AM
براي انتقال به شهري كه پدر يا مادر عضو هيات علمي دانشگاه همون شهر باشند، حدنصاب نمره لازم نيست و با هر نمره اي ميشه انتقال داد (البته به جز تهران) فقط شخص بايد يك جايي قبول شده باشه كه بعد بشه انتقالش داد.

براي انتقال به شهري غير از محل خدمت پدر يا مادر و همچنين براي انتقال به تهران شخص بايد 92.5 درصد نمره آخرين قبولي اون رشته محل در همون سهميه منطقه اي رو آورده باشه.

ضمنا اين كار براي هركس فقط يك بار در طول دوران تحصيلش امكان پذير هست.

f_a_r_i_d
30 November 2007, 02:40 AM
براي انتقال به شهري كه پدر يا مادر عضو هيات علمي دانشگاه همون شهر باشند، حدنصاب نمره لازم نيست و با هر نمره اي ميشه انتقال داد (البته به جز تهران) فقط شخص بايد يك جايي قبول شده باشه كه بعد بشه انتقالش داد.

براي انتقال به شهري غير از محل خدمت پدر يا مادر و همچنين براي انتقال به تهران شخص بايد 92.5 درصد نمره آخرين قبولي اون رشته محل در همون سهميه منطقه اي رو آورده باشه.

دقیقا باید 92.5 درصد نمره ی آخرین نفر رو داشته باشه!:icon_cool

Nomad
30 November 2007, 03:26 AM
برای سراسری که اینطور هست که شما میفرمایید ... منم برای آزادشو میگم :
فرزندان این افراد میتونن با نصف مبلغ شهریه ( ثابت و متغیر ) هر ترم رو سپری کنن ... و البته حق انتقالی به هر جایی که اولیائشون هم کار میکنن رو دارن ... ( خوش بحالشون !! ) . من که افتادم تو این شهر غریب و زاغارت ... ای ...

Senator
30 November 2007, 04:45 PM
دوستان اينقد كه شما ها ميگيد سخت نيست! نمونه هايي رو كه خودم سراغ دارم:
انتقال از زيست(يادم ني كجا بود) به پزشكي بابل! منبع:دوستم كه اونجا درس ميخونه
انتقال از پزشكي تنكابن(آزاد) به پزشكي گيلان(سراسري)-از همون ترم اول منبع :داداش دوستم
انتقال از دامپزشكي شيراز و يكي هم اروميه به پزشكي گيلان و تهران اينا همكلاسي بودن
بازم بگم؟!!!
بچه ها از من ميشنويد تحصيلاتتونو ادامه بدين و حتما يه جوري عضو هييت علمي بشين كه در آينده واسه بچه هاتون خيلي خوبه!!!

f_a_r_i_d
30 November 2007, 08:50 PM
دوستان اينقد كه شما ها ميگيد سخت نيست! نمونه هايي رو كه خودم سراغ دارم:
انتقال از زيست(يادم ني كجا بود) به پزشكي بابل! منبع:دوستم كه اونجا درس ميخونه
انتقال از پزشكي تنكابن(آزاد) به پزشكي گيلان(سراسري)-از همون ترم اول منبع :داداش دوستم
انتقال از دامپزشكي شيراز و يكي هم اروميه به پزشكي گيلان و تهران اينا همكلاسي بودن
بازم بگم؟!!!
بچه ها از من ميشنويد تحصيلاتتونو ادامه بدين و حتما يه جوري عضو هييت علمي بشين كه در آينده واسه بچه هاتون خيلي خوبه!!!

اینطوری هم نیست که شما میگید
من خودم بابام هیئت علمی هست از این قانون هم استفاده کردم
رتبم شد 3500 بهترین جایی که تونستم انتقالی بگیرم که 92.5% نمره آخرین نفرش رو آورده بودم رتبشون1300 بود و چند تا قانون داره:
از آزاد به سراسری که اصلا امکان نداره
از شبانه و غیر انتفاعی به روزانه هم نمیشه
فقط روزانه به روزانه

اون کسی که از زیست اومده پزشکی از چیز دیگه ای غیر از هیئت علمی استفاده کرده چون دوست خودم که رتبش 2200 شده بود نتونست بیاد پزشکی
اونایی که شما میگید کار دیگه ای کردند و الکی میگند از هیئت علمی استفاده کردیم تا بهشون گیر ندند
دختر همسایمون با دادن پول با رتبه 22000 رفت عمران خواجه نصیر(5 سال پیش)

navid_2006
1 December 2007, 12:17 PM
ولی من جواب سوالم رو کامل نگرفتم موقع ثبت نام کنکور باید اعلام کرد از سهمیه استفاده کرد یا حالت انتقالی داره؟ یعنی از ترم اول میشه رفت؟(برای رشته ریاضی) بهد از طریق وزارت خونه اقدام کرد یا نه؟

navid_2006
1 December 2007, 12:21 PM

منظورتون از فقط قبول شدن چیه؟ یعنی باید روزانه باشیم یا از طریق شبانه هم میشه؟ بعدش یکی که به فرض مثال پیام نور قبول شده باشه میشه انتقالش داد چون پیام نور الان با سراسری هست؟

navid_2006
1 December 2007, 12:24 PM
اینطوری هم نیست که شما میگید
من خودم بابام هیئت علمی هست از این قانون هم استفاده کردم
رتبم شد 3500 بهترین جایی که تونستم انتقالی بگیرم که 92.5% نمره آخرین نفرش رو آورده بودم رتبشون1300 بود و چند تا قانون داره:
از آزاد به سراسری که اصلا امکان نداره
از شبانه و غیر انتفاعی به روزانه هم نمیشه
فقط روزانه به روزانه

اون کسی که از زیست اومده پزشکی از چیز دیگه ای غیر از هیئت علمی استفاده کرده چون دوست خودم که رتبش 2200 شده بود نتونست بیاد پزشکی
اونایی که شما میگید کار دیگه ای کردند و الکی میگند از هیئت علمی استفاده کردیم تا بهشون گیر ندند
دختر همسایمون با دادن پول با رتبه 22000 رفت عمران خواجه نصیر(5 سال پیش)

میشه بیشتر در مورد خودتون(منظورم رشته ریاضی یا تجربی و دانشگاهی که قبول شدید و منتقل شدین) توضییح بدین؟

f_a_r_i_d
1 December 2007, 12:48 PM
میشه بیشتر در مورد خودتون(منظورم رشته ریاضی یا تجربی و دانشگاهی که قبول شدید و منتقل شدین) توضییح بدین؟
از عمران سمنان به عمران علم و صنعت
:icon_razz

ali_tech
2 December 2007, 09:42 AM
ولی من جواب سوالم رو کامل نگرفتم موقع ثبت نام کنکور باید اعلام کرد از سهمیه استفاده کرد یا حالت انتقالی داره؟ یعنی از ترم اول میشه رفت؟(برای رشته ریاضی) بهد از طریق وزارت خونه اقدام کرد یا نه؟

موقع ثبت نام كنكور چيزي رو اعلام نمي كنيد. بعد از اينكه كنكور داديد و قبول شديد ( هر جايي و هر رشته اي)، همراه با كارنامه كنكور و حكم كارگزيني پدر يا مادرتون ميرين وزارت علوم (خيابون كريمخان)، اونجا يك فرم به شما ميدن كه شما رشته محل هايي رو كه ميخواين برين مي نويسين (در واقع دوباره انتخاب رشته مي كنين). اون وقت اونا نمره شما رو براي انتخابهاتون چك مي كنند و بهتون ميگن كه كدومشو مجاز هستيد. بعدش يك نامه بهتون ميدن كه با اون نامه ميرين دانشگاه مورد نظرتون و ثبت نام مي كنين. (از همون ترم اول منتقل ميشين و حتي لازم نيست كه به اونجايي كه اول قبول شده بودين برين!)

f_a_r_i_d
2 December 2007, 02:01 PM
موقع ثبت نام كنكور چيزي رو اعلام نمي كنيد. بعد از اينكه كنكور داديد و قبول شديد ( هر جايي و هر رشته اي)، همراه با كارنامه كنكور و حكم كارگزيني پدر يا مادرتون ميرين وزارت علوم (خيابون كريمخان)، اونجا يك فرم به شما ميدن كه شما رشته محل هايي رو كه ميخواين برين مي نويسين (در واقع دوباره انتخاب رشته مي كنين). اون وقت اونا نمره شما رو براي انتخابهاتون چك مي كنند و بهتون ميگن كه كدومشو مجاز هستيد. بعدش يك نامه بهتون ميدن كه با اون نامه ميرين دانشگاه مورد نظرتون و ثبت نام مي كنين. (از همون ترم اول منتقل ميشين و حتي لازم نيست كه به اونجايي كه اول قبول شده بودين برين!)
توی خیابون کریم خان سازمان سنجشه و به اونجا باید برید و شما تا دانشجو نشدید به وزارت علوم واقع در شهرک غرب هیچ کاری ندارید!
:lover:

navid_2006
2 December 2007, 06:22 PM
به نظر شما کسی که یه جایی مثل تبریز قبول شده میتونه تهران بیاد؟ بعد این کارا حدودا چه قدر طول کشید؟

f_a_r_i_d
3 December 2007, 09:02 PM
به نظر شما کسی که یه جایی مثل تبریز قبول شده میتونه تهران بیاد؟ بعد این کارا حدودا چه قدر طول کشید؟

بله میشه ولی به رتبه بستگی داره که کدوم دانشگاه بتونید برید
:lover:

Tommy Angelo
4 December 2007, 03:07 AM

قطعا میشه چرا نشه ؟؟؟؟!!!
من یکی از دوستام رشتش تجربی بود کنکور ریاضی داد رتبش اصلا معلوم نشد چند شد(نجومی) تو برگه انتخاب رشته حسابداری شبانه زنجان زد قبول شد انتقالش داد برق الکترونیک (جاشو دیگه نمیگم البته تهران اصفهان نبود!!!) باباشم Professor بود !!

تو مملکته ما همه چی میشه !!!

ali_tech
4 December 2007, 10:21 AM
البته انتقال از شبانه به روزانه، آزاد به سراسري، از يك گروه به گروه ديگه و يا بدون در نظر گرفتن حدنصاب 92.5 درصد از اين روش ممنوعه و انجام نميشه. اگر ميبينيد كسي با اين شرايط منتقل شده بدونيد كه اون فرد ماجراي ديگه اي داشته و براي اينكه خواستن بهش وجهه قانوني بدن زير اسم انتقال فرزندان اعضا هيات علمي اينكار رو انجام دادن.

navid_2006
6 December 2007, 11:25 AM
امثال من یه نفر رو میشناختم که با رتبه ی نزدیک 5000 عمران روزانه تبریز قبول شد(بدون هیچ سهمیه ایی) اگه کسی چنین رتبه ایی رو آورده باشه میتونه تهران در همون رشته قبول بشه؟

GUESS
3 April 2008, 06:14 PM
برای سراسری که اینطور هست که شما میفرمایید ... منم برای آزادشو میگم :
فرزندان این افراد میتونن با نصف مبلغ شهریه ( ثابت و متغیر ) هر ترم رو سپری کنن ... و البته حق انتقالی به هر جایی که اولیائشون هم کار میکنن رو دارن ... ( خوش بحالشون !! ) . من که افتادم تو این شهر غریب و زاغارت ... ای ...

درسته كه نقل قولم كمي زوده !

ولي باباي من هيئت علمي و استادياره دانشگاه آزاده
خودمم تو آزاد ميخونم
هر ترمم يه تومن ميدم دانشگاه
بدون يه قرون تخفيف

البته دو ترم 25 درصد و دو ترمم 15 دصد اونم از طريق خود رياست دانشگاه گرفتم
ولي بعدا ندادن ه نادن

البته اينم بگم كه من تو يه شهر ديگه درس ميخونم

حالا اگه ميشه تخفيف گرفت بگين تو اين دو ترم باقي مونده بگيرم !!!

تلاش
25 September 2008, 06:21 PM
يكي از دوستانم با رتبه 962تجربي دانشگاه ايران قبول شده مادرش هم عضو هيات علمي شهرستانه شما ميدونيد چه جوري تونسته اونو ببره دانشگاه ايران