PDA

View Full Version : مقايسه هيوندا توسان و سوزوكي گراندويتارا

Senator
14 November 2007, 11:15 AM
مقايسه هيوندا توسان و سوزوكي گراندويتارا(Tcson vs. Grandvitara)

cars.mihanblog.com :
هیوندای توساندر برابرسوزوکی گرندویتارامدتي است كه رقابت در بخش خودروهاي اس يو وي بالا گرفته و تنوع دراين بخش بيشتر شده . در اين ميان اس يو وي هاي نسبتا ارزان قيمت كه از قيمتي درحدود 40 مليون تومان برخوردارند رفته رفته دارند جاي خود را در ميان خريداران پيداميكنند . به همين دليل بر آن شدم تا مقايسه اي بين دو خودرو در اين كلاس بپردازم كهيكي از آن ها تازه وارد است . اميدوارم تا اين مقايسه بتواند اطلاعات شما را درهنگام خريد افزايش دهد .

طراحی خارجی :

چهره ی گرندویتاراخشن و زمخت طراحی شده ولی خیلی دلچسب و دوست داشتنی نیست . البته نمیتوان گفت کهظاهر این خودرو زیبا نیست ولی در نگاه اول نیز به دل نمیچسبد .
فرم چراغ هایاین خودرو تقریبا مستطیل شکل است و شیب کمی دارد که همین امر باعث شده تا چهره یاین خودرو زمخت به نظر برسد .
خطوط بدنه ی این خودرو ساده بوده و در آن برآمدگیخاصی به چشم نمیخورد . جلوپنجره ی آن نیز همانند چراغ ها ساده طراحی شده .
نحوهی قرارگیری چراغ های عقب در نوع خود جالب توجه است ولی عدم قرارگیری چراغ در امتدادستون عقب کمی باعث ناهماهنگی در این بخش گشته است .
در کل چهره ی ویتارا راباید ساده و تا حدی اسپرت دانست .
اما ظاهر توسان به کلی نسبت به ویتارا متفاوتاست .
چراغ های تقریبا کوچک این خودرو که به سمت بالا کشیده شده اند دوست داشتنیجلوه میکند .

ترکیب این چراغ هابا جلوپنجره ی تقریبا کوچک و خطوط عضلانی موجود بر روی بدنه باعث شده تا نمای خارجیتوسان دوست داشتنی و البته زیباتر از ویتارا به نظر برسد .
سپرهای برآمده ی اینخودرو که البته در مدل های موجود در کشور هم رنگ بدنه هستند بیش از پیش چهره ی اینخودرو را زیباتر میکنند .
چراغ های عمودی توسان از زیبای مناسبی بهره مندند وهماهنگی خوبی با اجزای بدنه دارند .
در کل امتیاز این بخش را باید به توسان دادچرا که طرحی به مراتب زیباتر و شکیل تر دارد و به خوبی توانسته ویژگی های یک خودرویاسپرت را با یک اس یو وی کوچک ترکیب کند .
طراحی داخلی :

خودروهای هیوندای اگرچه در بسیاری از بخش ها پیشرفت کرده اند وحتی گاها از خودروسازان ژاپنی نیز جلو افتاده اند ولی هنوز در بخش طراحی کابیننتوانسته اند به اندازه ی کافی از خود تبحر نشان دهند .
نحوه ی طراحیکابین توسان نیز از این امر مستثنی نیست .
دریچه های کولر مربع شکل که در میانفضای پلاستیکی مشکی رنگی قرار گرفته اند به ظاهر و کیفیت کابین این خودرو لطمه واردکرده است .
سایر نشان دهنده ها و تکمه ها نیز بسیار ساده و ابتدایی طراحی شدهاند . در این میان پوشش استیل موجود بر روی داشبورد نیز نتوانسته موجب بالابردنکیفیت کابین شود .
نورپردازی سبزرنگ این کابین همانند سوناتا جلوه ی خاصی نداردو کاملا معمولی است .
حال به بررسی کابین سوزوکی گرندویتارا میپردازیم :
مهمترین نکته ای که در این کابین جلب توجه میکند ترکیب دو رنگ سیاه و نقره ای بهبهترین شکل ممکن است .
دریچه های کولر و سایر ادوات در این خودرو زیبا و کارآمدطراحی شده اند . پوشش فلزی قرار گرفته شده در کنار کنترل ها سبب زیباتر شدن کابینگشته اند .
طراحی فرمان در ویتارا نیز بسیار زیباتر از توسان بوده و استفاده ازقطعات فلزی بر روی فرمان سبب تکمیل این زیبایی شده است .
در کل باید کابینویتارا را یک کابین اسپرت و زیبا دانست و در مقابل کابین توسان را یک کابین کسلکننده و معمولی .

تجهیزات و قیمت :

شاید ضرب المثل " هر چه قدر پول بدی همون قدر آش میخوری " راشنیده باشید . ولی در مورد توسان باید گفت " هر چه قدر پول بدی بیشتر آش میخوری ! " چرا که قیمت این خودرو برای مدل GLS حدود 41 مليون تومان ميباشد و علي رغم اين كه 1مليون تومان از ويتارا ارزان تر است از تجهيزات و امكانات بيشتري سود ميبرد .
ابتدا به بررسي تجهيزات سوزوكي گرندويتارا ميپردازيم :
سيستم دو ديفرانسيل (4WD) با 4 وضعيتفرمان هيدروليكقفل مركزي باكنترل از راه دورشيشه بالابرهاي برقي جلو و عقب با قفل ايمنيتنظيم ارتفاعصندلي رانندهآينه هاي جانبي برقي همراه با سيستم گرمـكنسيستم ترمز ضدقفلبا توزيع كننده الكترونيكي نيروسيستم كمك ترمزكيسه هوا براي راننده وسرنشين جلوكنترل راديو پخش روي فرمانفرمان 3 پرهكمربندهاي ايمني 3نقطه اي با تنظيم ارتفاعسيستم پيش¬كشنده و كاهش ضربه كمربند ايمنيسيستمضد سرقت (Immobilizer)
تهويه مطبوع (كولر) اتوماتيكراديو پخش سي دي ضدسرقتريلـهاي سقف براي نصب باربندبرف پاك كن عقبصندلي هاي تاشومحافظ لاستيك زاپاساين ليست تجهيزات براي خودرويي 42 مليون تومانيخيلي هم خوب نيست خصوصا وقتي كهبدانيد اين خودرو از يك موتور 4 سيلندر استفادهميكند .
اما توسان علاوه بر اين كه بيشتر تجهيزات ياد شده را داراست دارايبرتري هايي نسبت به ويتارا نيز ميباشد كه از آن جمله ميتوان به :‌ داشتن موتور 6سيلندر - گيربكس تيپ ترونيك - كولر اتوماتيك - 4 كيسه هواي اضافه - سانروف - كروزكنترل - گرم كن صندلي هاي جلو - چراغ مه شكن جلو - سنسور باران - آينه الكتروكروميكعقبو سيستم صوتي MP3 اشاره كرد .
ميبينيد تجهيزات توسان نسبت به ويتارا بيشتر وحياتي تر است چرا كه اين تجهيزات در ايمني خودرو نيز تاثير گذارند .
در كل بايدامتياز اين بخش را به توسان داد .
موتور و گيربكس :

يكخودروي اس يو وي چه در انواع شهري و چه در انواع آف رود نياز به يك موتور پرقدرت وقوي دارد . چرا كه معمولا اين گونه خودروها از وزن بيشتري نسبت به انواع سواريبرخوردارند و با توجه به ابعادشان طبعا انتظارات بيشتري نيز از آنان ميرود . موتور هيونداي توسان داراي 6 سيلندر ميباشد كه بهصورت V شكل در كنار هم قرار گرفته اند . حجم اين موتور برابر 7/2 ليتر ميباشد وميزان نيروي خروجي آن نيز برابر 175 اسب بخار ميباشد . حداكثر گشتاور اين موتور نيز 178 پوندفوت ميباشد كه در دور موتور 4000 بدست مي آيد . موتور ويتارا از نوع 4 سيلندر خطي ميباشد كه 2 ليتر حجم دارد . قدرتاين موتور برابر 140 اسب بخار ميباشد . گشتاور اينموتور نيز در حدود 140 پوندفوت است . اما يكي ديگراز برتري هاي توسان نسبت به ويتارا در بخش گيربكس ميباشد . گيربكس ويتارا از نوعاتوماتيك ميباشد ولي گيربكس توسان علاوه بر اتوماتيك بودن از قابليت تعويض به صورتدستي نيز برخوردار ميباشد كه اين امر ميتواند لذت رانندگي با اين خودرو را نسبت بهويتارا دوچندان كند . اين امر خصوصا در كنار داشتن موتور قويتر توسان كيفيت رانندگياين خودرو را نسبت به ويتارا در سطح بالاتري قرار داده است .در اين بخش نيز برنده بي چون و چرا هيونداي توسان است . پايان سخن :

هر دو خودرو جزء خودروهاي مطرح روز دنيا هستند . شايد دربازارهاي جهاني ويتارا به دليل استفاده از موتور قويتر و قيمت ارزان تر ( قيمتويتارا 6 سيلندر فقط 19999 دلار است !! ) نسبت به توسان انتخاب بهتري باشد ولي دربازار ايران كه هر دو خودرو در يك سطح قيمت قرار دارند موتور و تجهيزات بهتر توساننسبت به ويتارا به همراه ظاهر مناسبي كه اين خودرو دارد ميتواند آن را در قياس باويتارا خودروي بهتري نشان دهد .
* هيونداي توسان در حال حاضر براي مدلجي ال 5/39 مليون و براي مدل جي ال اس 5/41 مليون ثبت نام ميشود و از 3 سال يا 60هزار كيلومتر گارانتي برخوردار است .
http://i23.tinypic.com/34xoo4g.jpg

james_hetfiel
14 November 2007, 04:30 PM
موتور 2 ليتري اصلا مناسب ويتارا نيست.يعني واقعا نااميد كنندس

persiandiscus
18 November 2007, 09:07 PM
همون موتور 6 سیلندرش و سانروف و 8 تا airbag وصندلی جرم و سانروفش و esp وگرمکن صندلی و .... میارزه به پرادو 60 تومانی جه برسه به این سوزوکیی که حتی مه شکناشم برداشتن با موتور2 لیتری uffffffffffff

احمدLX
24 November 2007, 10:48 PM
ولی خداییش از لحاظ نمای ظاهری به نظر من ویتارا خیلی زیباتر و از طراحی به روز تری برخورد دار هست

persiandiscus
25 November 2007, 12:33 PM
دوست عزیز بعد یه مدت قیافه ماشین برات عادی میشه و بعد اون امکانات که باهاش حال میکنی.
ولی به نظر من قیافه توسان کپل تر و قشنگ ترم هست....

Senator
7 December 2007, 10:15 PM
توسان واقعا ماشين خيلي تيزي هستش (دو تا اگزوزش تاييد كننده ي اي حرف هستش)
ويتارا هم يه آشغال ديگه از ايران خورو(البته نسبت به suvهاي ديگه)

persiandiscus
11 December 2007, 08:35 PM
من الان چند روزی هست که بلاخره این توسان رو پلاک کردم واقعا حرف نداره ولی مصرف بنزین رو میزنه 17.8
گازم بدی به 21-23 هم میرسه!!
این اسان موتوری هام همشون اره...گفتم که روز اول چربشون کنید که زود تحویل بگیرین مثل من نشین...

karash501
11 December 2007, 09:49 PM
توسان هر حسنی داشته باشه ولی خداییش خیلی بیریخته!البته ویتارا هم جز قیافه جیز دیگه یی نداره حتی ترمزای عقبشم کاسه ایه خوب بود از نظر راحتی و نرمی هم مقایسه میشدن

mohsen3544
12 December 2007, 09:33 AM
من الان چند روزی هست که بلاخره این توسان رو پلاک کردم واقعا حرف نداره ولی مصرف بنزین رو میزنه 17.8
گازم بدی به 21-23 هم میرسه!!
این اسان موتوری هام همشون اره...گفتم که روز اول چربشون کنید که زود تحویل بگیرین مثل من نشین...

آقا مبارک باشه:icon_cool یه سئوال چند واسه شما تموم شد و قیمتش نوشان داره؟ و اینکه سهمیه بنزینش چه طوریاست؟:icon_idea

Mr.Sina
12 December 2007, 10:39 AM
دوست من هم يك ماه بيش فولش رو با سانروف خريد 40 تومن هنوزم كارت سوختش نيومده..

persiandiscus
14 December 2007, 09:57 PM
39.900 گرفتم الان که گرون شدن ماشینا شده 41 ازادشم 43-44 میدن
واقعا از نظر نرمی حرف نداره ...
اما مصرفش یکم زیاده...

amir7x
15 December 2007, 09:50 AM
مبارک باشه .

بازار پرادو رو ترکوند . با 40 تومن یه ماشین کامل می خری هم قدرتی و هم کیفیت و زیبایی
بهترین انتخاب برای suv سوار ها

Mr.Sina
15 December 2007, 10:10 AM
مبارک باشه .

بازار پرادو رو ترکوند . با 40 تومن یه ماشین کامل می خری هم قدرتی و هم کیفیت و زیبایی
بهترین انتخاب برای suv سوار ها
دوست عزيز
اصلا اين ماشين رو با پرادو مقايسه نكنيد... به نظر من اصلا suv هم حسابش نكنيد...
قدرتش هم زياد نيست....
با دوستم رفته بوديم لواسون يه جا كه شيب متوسطي داشت و خاكي بود جرخهاي جلو شروع به بكسوات كرد و ماشين به سختي بالا رفت...

persiandiscus
16 December 2007, 12:08 AM
بكسوات !? دوست من نمی خوام بیخودی از این ماشین تعریف کنم ولی ***
موتور 6 سیلندر 2700 سی سی با وزن 1660 بخواد تو شیب کم متوسط بکسوات کنه؟!
بعدم این ماشین تو دسته mini suv هست.
از لحاظ امکانات جرا نمیشه با پرادو مقایسه کرد!؟
پرادوی ساده جی داره؟ که بخوای 60 تومن براش بدی!؟
دوست عزیز برای من بگو پرادوی فول جی داره که توسان و سانتافه ندارن!؟

amir7x
16 December 2007, 02:56 PM
این 2 ماشین قابل مقایسه نیستند

انگار ایران خودرو یادش رفته دوران انحصار و هر چی هست باید بخری تموم شده .

الان هیوندای تو هر رنج قیمتی یه ماشین داده .
آخه کی میره ویتارا بخره با موتور 2000

Mr.Sina
16 December 2007, 04:04 PM
بكسوات !? دوست من نمی خوام بیخودی از این ماشین تعریف کنم ولی ***
موتور 6 سیلندر 2700 سی سی با وزن 1660 بخواد تو شیب کم متوسط بکسوات کنه؟!
بعدم این ماشین تو دسته mini suv هست.
از لحاظ امکانات جرا نمیشه با پرادو مقایسه کرد!؟
پرادوی ساده جی داره؟ که بخوای 60 تومن براش بدی!؟
دوست عزیز برای من بگو پرادوی فول جی داره که توسان و سانتافه ندارن!؟
دوست عزيز
من نكفتم ماشين بديه ولي اصلا به عنوان suv نمي شه روش حساب كرد...دليلي براي دروغ كفتن ندارم..به هر حال همه ما اينجا هستيم تا نظرات و تجاربمون رو عنوان كنيم...
در ضمن كي راجع به امكانات صحبت كرد؟! ما داريم در مورد قدرت اين ماشين صحبت مي كنيم..
در مورد امكانات كه توسان واقعا كامله...ولي باز هم مي كم ماشين ضعيفيه...

persiandiscus
17 December 2007, 06:09 PM
دوست عزیز
شما درست میفرمایین این موتور 6 سیلندر برای این mini suv کفایت نمی کنه ...
من برای راهنمایی دوستان که میخوان این ماشینو بخرن مطلب نوشتم وگر نه اصلا حوصله بحث با کسی که ....
همان طور که مطالب بسیاری از دوستان برام اموزنده بوده که گفتم منم به اندازه خودم از این ماشین بنویسم...
دوست من شما جه موتوریو با جه حجمی برای این ماشین اندازه می بینید!؟ شاید دوستان کمکتان ککنن !!
سعی کنین صحبتی میکنین با دلیل و منطق باشه !!!

Mr.Sina
17 December 2007, 10:17 PM
خواستم با دليل و منطق باهات صحبت كنم ديدم اين كاره نيستي !! ببين حالا مي فهمي يا نه...
دارم مي كم توي شيب و جاده خاكي بكسوات مي كرد!!! فهميدي ؟
شما سوار 4 تا suv ديكه شو تا بفهمي قدرتي كه مي كم يعني جي!!!
نمرديم و توسان هم شد suv قدرتمند!! نكنه شما قدرت رو تو شتاب 0 تا 100 مي بيني؟:icon_twis
:icon_mad:

nojex
17 December 2007, 10:22 PM
دوستان خواهش می کنم کمی در نوشتن مطالب دقت کنید ! تا باعث کدورت خاطر خودتون و سایر دوستان نشید
متشکرم

persianking62
17 December 2007, 11:09 PM
از نظر من از لحاظ طراحی ویتارا چون به نظر طراحیش به روز تر میاد هم در خارج هم داخل خودرو ولی با این موتوری که داره نا امید کننده هست شاید اگه با موتور 6 سیلند وارد میشد عالی میشد ولی با این موتورش در مقابل توسان حرفی برای گفتن نداره در مورد امکانات با توجه به این که این 2 خودرو از مبانی مختلفی وارد کشور میشه امکلانات متفاوتی دارند.ولی با باز توسان جلوتر هست با توجه به اینکه به صورت استاندارد از ESP هم سود میبره که تو ایمنی رانندگی بسیار تاثیر داره.

persiandiscus
18 December 2007, 10:54 PM
mr.sina پسر گل جواب سوالای منو ندادی!؟
سعی میکنم با hyn هماهنگ کنم که کلیه مهندسینی که این موتورو برای این گاری طراحی کردن و بندازن بیرون و شما رو بیارن... شاید واقعا شما اگاهیتون از اونا بیشتر باشه...
کمی سنجیده تر و بدور از لجاجت سعی کن باشی دوست من.

nojex
18 December 2007, 11:47 PM
دوستان در نوع نوشتارتون تجدید نظر بفرمایید و بحث رو به حاشیه نبرید . در صورت تکرار نوشته شما پاک میشه

amir7x
19 December 2007, 08:14 AM
هیچ کس نمی تونه بگه توسان ماشینه ضعیف یا بی امکاناتیه ولی میتونه بگه از قیافش خوشم نمی یاد .

چون توسان چند سالیه که در شرکت هیوندای تولید میشه و امتحانشو پس داده و همه ی نشریات بزرگ مانند motortrend اونو تست و ارزیابی کردند و اونو در رده ی suv متوسط (کوچک) اورده . اگه کسی با طرحش کنار بیاد انتخاب مناسبیه .
واقعا دوستان به نظر شما ویتارا که اصلا شاسی بلند نیست با موتور 2000 و امکاناته اولیه و نا کافی با قیمت 40 میلیون اونم مونتاژ داخل تازه از شرکت کلاه بردار ایران خودرو ارزش خرید داره ؟ ؟

persiandiscus
30 December 2007, 12:12 AM
مصرف این ماشین در شهر 14.6 هست

Mr.Sina
30 December 2007, 04:05 PM
دوستان عزيز
هفته قبل دوستم توسان رو براي سرويس 2000 تا برد نمايندكي!! ظاهرا خرج اين ماشين خيلي بالاست!!
دوستم 80000 تومن سنسور دنده عقب نصب كرده و لنت و روغن هم عوض نشده كلا 250000 تومن ازش كرفتن!!
براي سرويس 12000 تاي پرادو يادمه لنت هاي جلو رو عوض كردم روغن رو عوض كردم به همراه فيلتر ها و ماشين يه اجاركشي هم شد كلا 130000 تومن دادم ...
درضمن مصرف تو شهرشو من تاحالا نديدم زير 16 بياد.

persiandiscus
31 December 2007, 12:16 AM
دوست عزیز روی برگی که خود اسان موتوری ها همراه ماشین دادن سرویس اولیه رو زده 4000 تا!!
بعدم هرجی دیرتر ببری برای سرویس اولیه بهتره جون ایرادای ماشین بیشتر در میاد....
زیاد بودن خرجشم اره بالاست اما شامل این خودرو نمی شه شامل تمامی ماشینای هیوندای هست... و ....
دوستم لنت جلو و عقب ازرا رو 180 تومن ازش گرفتن...
اما در مورد مصرف بنزین بگم که خیلی حساس شده بودم به این موضوع اما با اطمینان می گم که زیر 15 هست.14.2-14.8
بعدم بگم هیوندای وارانتی می ده نه گارانتی...
ولی اشکال اساسی این ماشین لیز بودن فرمونشه یعنی واقعا لیزه!!!

Mr.Sina
31 December 2007, 11:05 AM
البته ماشين دوست من اسان موتوري نيست... از راين خريده.. 39900 با سانروف
راجع به قيمتشم خواستم مقايسه اي با تويوتا كرده باشم...

El Padrino.
31 December 2007, 12:35 PM
البته ماشين دوست من اسان موتوري نيست... از راين خريده.. 39900 با سانروف
راجع به قيمتشم خواستم مقايسه اي با تويوتا كرده باشم...

مگه راین توسان وارد می کنه ؟؟
فکر نکنم توسان داشته باشن

Senator
31 December 2007, 01:01 PM
مگه راین توسان وارد می کنه ؟؟
فکر نکنم توسان داشته باشن
چرا وارد ميكنن! من تو نمايندگي ديدم. كلا اين دوتا با هم رقابت دارن...

persiandiscus
31 December 2007, 08:27 PM
اونایی که سپر و فلاپای دورش مشکیه فول نیستن اونایی که سپر و فلاپاش هم رنگ بدنس فولشه LE
سانتافه رو این اسان موتوریا وارد میکنن اصلنم ادمای جالبی نیستن... تمامشونم از خطه شمال کشورن!!!!
39.900 هم قبلا بود البته مثلن تحویل فوری الان شده 41.

shahram2006_m
31 December 2007, 10:27 PM
دوستان عزیز لطفا به موضوع تاپیک بیشتر دقت کنید و سوالات و اطلاع رسانی در مورد خودروهای دیگر رو در تاپیک خودشون مطرح کنید.

nojex
25 January 2008, 01:48 AM
دوستان کرمان خودرو کلا سانتافه و توسان رو وارد نمی کنه .

El Padrino.
25 January 2008, 10:39 AM
ولی دوست عزیز برای سانتافه یک سری ثبت نام کردند (پارسال )

nojex
2 February 2008, 06:13 AM
سال گذشته انتهای تابستان یک سری ثبت نام انجام شد .
سری اول که وجه هم پرداخت کردند و سری دوم که فقط اسم نوشتند و پولی هم پرداخت نکردند ( که بر می گرده به نمایشگاه خودروی شیراز و چند شهر دیگه ) اما بنا بر دلایلی از جمله باز نشدن lc و حضور موازی اسان موتور کلا برنامه واردات منتفی شد و فقط تعداد خیلی محدود سانتافی وارد شد و بقیه مبالغ باز گردانده یا یه سوناتا تبدیل شدند.

msjoon63
29 February 2008, 11:24 PM
پشتش توسان 3نفر راحت میشینن؟
؟
ما الان مزدا 3 داریم 3نفر عقب زیاد راحت نیستن و میخوایم عوضش کنیم

http://www.phalls.info/vbulletin/images_phalls/misc/progress.gif

Raminium2001
2 March 2008, 10:55 AM
با توجه به متفاوت نوع بودن مزدا 3 و توسان، قطعا توسان جای بیشتری داره. اما لطفا از زدن پستهای انحرافی خودداری کنید و تو این تاپیک توسان را با ویتارا مقایسه کنید.

msr839
28 March 2008, 07:51 PM
اگه میخوای از رانندگی لذت ببری توسان بهتر از سوزوکی هست ولی اگه دنبال قیافه ماشین هستی سوزوکی بهتره

iman
29 March 2008, 02:46 PM
مسلما توسان
اصلا ویتارا رو نمیشه SUV شمرد با اون موتور 2000

ali206-5
24 April 2008, 03:15 PM
من قصد خرید ویتارا دارم .
اما یه سوال برام مونده ،
ماشین فعلی من 206 تیپ 5 است ، 206 که خیلی خشکه و تقریبا اگر از روی کاغذ هم رد بشی متوجه میشی (اغراق) ، روی صندلی عقب هم که افتضاحه و خیلی تکون داره .
سوالم اینه که ویتارا نسبت به 206 چجوریه ؟
آیا کسانی که عقب میشینن این مشکل را دارند ؟
مرسی

shei2nak
24 April 2008, 03:53 PM
سلام.
اخر نفهميديم كه اين تاپيك براي مقايسه توسان با ويتاراست يا تاپيك جامع توسان....
به نظر من ايراني ها بيشتر دنباله قيافه و كم بودن ماشين هستند تا قدرت و امكانات كه با اين شرايط ويتارا شانس بيشتري براي بقا داره. با اين پشت وانه كه ايران خودرو داره اين خودرو را توليد ميكنه.(مسئولان اگه احساس كنند كه ويتارا ديگه طرفدار نداره درهاي مملكت رو ميبندند تا مردم همه ويتاراي اينارو بخرند)!!!
پيروز و پاينده باشيد.

sherlook53
30 August 2008, 07:46 PM
به نظره من قیافه ویتارا خیلی شیک تر و با کلاس تر از توسان است.....
من اصلان با قیافه توسان حال نکردم.

ضمن اینکه باید گفت خیلی از امکاناته سوزوکی رو هم ایران خودرو سانسور کرده.

با تشکر از همه

yankee
13 September 2008, 01:53 AM
خواهشن توسان رو با ویترا مقایسه نکیند درسته توسان هم خیلی ماشین زیبا و با امکاناتی نیست ولی توسن V6 هست و تیپ ترونیک شاید قیافه بهتری نداشته باشه ولی با این پولی که دادم واقعآ از موترش راضی هستم و هرکی سوار ماشین میشه شتابش زیادش روحس میکنه و متعجب میشه
یه نکته جالب در مورد توسان اینه که حتی خود من قبل از رانندگی باهاش فکر میکردم ماشین بدرد نخوری هست ولی وقتی باهاش رانندگی کردم برای خریدنش مطمئن شدم چون واقعآ بیشتر از پولتون بهتون آش میده
ماشین 6 سیلندر 2700 CC با این وزن کم واقعآ من ازش رضایت دارم ایر کانیدشن عالی و ترمز های قدرتمند و سواری عالی به شما میده..
من یکی از بهترین دوستام ویتارا داره و خودش بارها اعتراف کرده که توسان خیلی بهتره هم از نظر امکانات هم سواری
شاید ویتارا های نسل جدید بتونن به خوبی توسن راه بیان ولی انتظار نداشته باشید این 4 سیلندر هایی که تو ایران هستند بتونن با توسن شوخی کنن ...
فقط دوتا مشکل بزرگ دراه توسان
یکی اصلآ SUV نیست و این کره ای ها با اسم شن رو روش گذاشتن کلک زدن
و فکر نکنید مثل پرادو بزنید به کوه جنگ و دریا
دوم هم اگه یک گاز زیاد بدید ناقافل یهو 5 لیتر بنزین تون رفته.

persiandiscus
16 September 2008, 03:28 AM
ماشین خوبی هست از لحاظ امکانات و پولی که میدین حرف نداره ولی ماشین بعد 8000 تا تازه گی ها عقبش به سر و صدا افتاده البته دوستمم که آزرا داره برای اونم به سر و صدا افتاده!!!
از تمام خوبیاشم بگذریم مصرفشم زیاده که البته برای موتور 6 سیلندر طبیعی هست...
خوراک جاده چالوسه ولی :d

pouya_yz
1 October 2008, 05:44 PM
البته دوستانی که خودشون یکی از این دو اتومبیل را دارند تجربه های عملی خودشون را بیان کردند که خیلی جالب بود .

به نظر بنده توسان بی شک از نظر فنی (موتور 6 سیلندر پر قدرت) از ویتارای 4 سیلندر سر تره . اما مقایسه فنی فقط به قدرت موتور ختم نمیشه و موارد دیگه مثل هندلینگ - عملکرد گیربکس - قبلیت های OFF ROAD و غیره نیز دخیل میباشد که فقط با اظهار نظر دارندگان میشه جمع بندی کرد .

به عقیده من توسان به علت وارداتی بودن دارای کیفیت بالای مونتاژ میباشد در حالیکه ویتارا در ایرانخودرو مونتاژ شده.

از نظر زیبایی بی شک ویتارا در طراحی داخلی و خارجی برنده است ضمن اینکه توسان هم غیر قابل تحمل نیست و بعد از یک مدت به آن عادت می کنید و شاید حتی زیبا هم به نظر برسه !

و اما مهمترین برگ برنده ویتارا موتور کم مصرف آن در مقایسه با توسان است که ایرانخودرو هم خیلی روی آن مانور میکنه .

behdad-G
24 October 2008, 11:14 PM
ویتارا هم در سربالایی ولنجک گاز میدادم به صدی 25 میرسید نشانگرش .

توسان ماشینیه که دینامیک رانندگیش خیلی بالاتر از ویتارا هست ولی سوزوکی مخصوصا" با نصب یه گارد جلو و
رینگهای پهن و کاهش ارتفاع استاندارد سر همه رو میچرخوند !

XELTEK
25 October 2008, 09:38 PM
ببخشید

ولی یه سوال اف تاپیک

توسان و ویتارا هردو دیفرانسیال جلو اند یا دیف عقب یا 4wd

natsihit
27 October 2008, 03:52 PM
اینکه دف جلو هستند یا عقب فکر میکنم توسان هم مثل سانتافه جلو باشه. در مورد ویتارا هم همیشه 4wd هست ولی توسان قابلیت اینو داره که 2 چرخ باشه یا 4 چرخ.
اما یه امکانی که ویتارا داره اما توسان نداره که برای افرود خیلی لازم هست سیستم low level هست که ضریب دنده ها رو سنگین میکنه و گشتاور فوقالعاده ای رو تولید میکنه.
این دوتا ماشین به نظر من جفتشون سواری هایی هستن که شاسی بلندن یا بهتر بگم سدان شاسی بلند.
از هر نظرم غیر از قیافه توسان بهتره. اما حیف که دنده هاش low نداره!!!
عجیبه واسه یه suv!!

fariborz_altin
13 November 2008, 10:25 AM
قیمت توسان فول ماه گذشته تو نمایشگاه خودرو تبریز 39.900 اعلام شد. با تمامی امکانات. کسی از قیمت فول کامل اسپورتیج هم خبر داره ؟

parsa s
7 December 2008, 07:27 PM
فک می کنم ویتارا از نظر آفرود از توسان سرتره
تو یه مقایسه که بین 9 SUV مطرح از نظر قابلیت های آفرود گذاشته شده بود توسان بعد از ویتارا قرار گرفته بود در اون مقایسه هر دو 6 سیلندر بودن ولی فک می کنم کلا از نظر برخورد با موانع و سیستمهای ضد لغزش ویتارا پیشرفته تره

ولی در کل اگه از همه نظر نگاه کنیم توسان بهتره !!!!

راستی تازگیها اسپورتیج خیلی تو بورس افتاده مثلا تو کرمان داره از توسان سبقت می گیره
یه مقایسه هم بین توسان و اسپورتیج انجام بدین
ممنون موفق باشید

fariborz_altin
8 December 2008, 01:31 AM
قیمت توسان فول ماه گذشته تو نمایشگاه خودرو تبریز 39.900 اعلام شد. با تمامی امکانات. کسی از قیمت فول کامل اسپورتیج هم خبر داره ؟

مطلب خودم رو کاملتر میکنم :

سوزوکی گرندویتارا 44.400

هیوندای توسان 39.900

کیا اسپورتیچ 38.700

قیمتهای فوق مربوط به مدل فول هرسه هست. قیمت مدل فول ویتارا با ساده نزدیک به 2 میلیون فرق داره

مدل فول به AGB معروفه در ایران خودرو که تجهیزات فرعی مثل مه شکن جلو - سنسور پارک -DVD و چند چیز جزئی دیگه داره. هر دو مدل ساده و فوق ارائه شده فعلی موتور2000 و دنده اتوماتیک هستند

موتور ویتارا خیلی تعطیله - مخصوصا با کمی اسپرت کردن فشار بیش از حدی به گیربکس(اتوماتیک) وارد میشه که استهلاک شمارو چندین برابر میکنه.

چند نمونه از ویتارا به علت ایراد در اکسل عقب و کله پا شدن باعث شدن پرونده ویتارا کمی تاریک دیده بشه. از دوستان کسی ازین خبر ، باخبر بود؟

توسان رقیب خیلی سر تری نسبت به ویتارا هست ولی با اومدن خواهر توسان یعنی اسپورتیچ وضع بازار متحول میشه.

ویتارا : داشتن بنزین سهمیه ای + شاسی بلند کم مصرف

توسان : فول امکانات حتی سقف شیشه ای که اورجینالش برای ویتارا افسانه هست + موتورقوی

اسپورتیچ : مهمان ناخوانده با کلیه امکانات توسان + قیمت مناسبتر + شرایط سهل و آسان خرید

.

mr_black
8 December 2008, 07:02 AM
قابلیت آفرود هر 2 واقعا پائینه.خودم امتحان کردم.نمیدونم هدف از خرید یه ماشین شاسی بلند واسه بعضیا چیه؟ اینکه تو ترافیک سقف ماشین بغلیو ببینن؟! یا از قابلیت آفرودش لذت ببرن؟....

fariborz_altin
8 December 2008, 12:05 PM
قابلیت آفرود هر 2 واقعا پائینه.خودم امتحان کردم.نمیدونم هدف از خرید یه ماشین شاسی بلند واسه بعضیا چیه؟ اینکه تو ترافیک سقف ماشین بغلیو ببینن؟! یا از قابلیت آفرودش لذت ببرن؟....

توی بازار چندان ماشین هایی که قابلیت آفرود داشته باشن از بین رفته. کسی فکر آفرود باشه و کارش این باشه بهتره دنبال رونیز - پاترول تقویت شده - کوراندو - پرادو - لندکروز بره

شاسی بلند ها در تمام دنیا قابلیت استفاده خودشون رو از دست دادن.

چند ماشین باهم رفته بودم سواحل شمال اون موقع من هم با سمند بودم. برادرم با پاترول اومده بود. جایی که رفته بودیم چندشاسی بلند روز هم بودند. بعضی کارهای نمایشی بین ماشین ها انجام شد و مسیری وجود داشت که روی موج شکن کنار ساحل میرفت. تمامی کارهایی که با شاسی بلند ها دوستان انجام دادن من با سمند انجام میدادم. اسم سمند رو گذاشته بودن Hiden SUV

البته جاهایی هستند که واقعا فقط شاسی بلند های قوی و درست و حسابی میتونن قابلیت خودشون رو نشون بدن ولی عملا دیگه راههای آنچنانی برای آفرود کاری باقی نمونده و کسی که 70-80 میده پرادو میگیره از دلش نماید از یک رود یا جایی که ممکنه خسارتی به ماشین برسه رد بشه.

natsihit
9 December 2008, 02:39 AM
توی بازار چندان ماشین هایی که قابلیت آفرود داشته باشن از بین رفته. کسی فکر آفرود باشه و کارش این باشه بهتره دنبال رونیز - پاترول تقویت شده - کوراندو - پرادو - لندکروز بره

شاسی بلند ها در تمام دنیا قابلیت استفاده خودشون رو از دست دادن.

البته جاهایی هستند که واقعا فقط شاسی بلند های قوی و درست و حسابی میتونن قابلیت خودشون رو نشون بدن ولی عملا دیگه راههای آنچنانی برای آفرود کاری باقی نمونده و کسی که 70-80 میده پرادو میگیره از دلش نماید از یک رود یا جایی که ممکنه خسارتی به ماشین برسه رد بشه.

منم با نظر شما کاملا موافقم 99% کسایی که دنبال suv هستن فقط میخوان از قد بلنده ماشینشون یا احیانا هیکلش لذت ببرن وگرنه کسی که دنبال افروده به نظر من یه جیپ بخره میتونه هرکاری بخواد بکنه.
اما واقعا هیچ کدوم ازین ماشینا که تو این تاپیک مطرح شدن هیچ حرفی تو افرود ندارن و تو رنج قیمتیشون اگه واقعا کسی یه suv به تمام معنا میخواد باید کوراندو بخره.

mr_black
9 December 2008, 07:40 AM
کسی که 70-80 میده پرادو میگیره و دلش نمیاد از یه رود رد بشه چرا یه سدان تو این قیمت نمیگیره تا از سواریش تو جاده لذت ببره؟؟ بعضیا واقعا تو خرید ماشین اشتباه میکنن...

fariborz_altin
9 December 2008, 09:44 PM
کسی که 70-80 میده پرادو میگیره و دلش نمیاد از یه رود رد بشه چرا یه سدان تو این قیمت نمیگیره تا از سواریش تو جاده لذت ببره؟؟ بعضیا واقعا تو خرید ماشین اشتباه میکنن...

اتفاقا حرف خیلی قشنگی هست. با دوست عزیز در پست قبلی هم کاملا موافقم.

علتهای انتخاب شاسی بلند ها توسط خریداران :

1- درخواست به مطرح شدن در سطح اجتماع ( با توجه به مادی گرایی های بوجود آمده و خرید اتومبیل لوکس بزرگ و جدید به عنوان ارزش گرایی فردی ) که علت اینها هم نبود تفریحات مفید هست.اکثرا کسانی که تمایل شدید به مطرح شدن رو دارن از اتومبیل هایی با رنگ تیره و بیشتر مشکی استفاده میکنن، میخرن یا میپسندند. (( روانشناختی در انتخاب رنگ خودرو))

2-دید بهتر به اطراف در مقایسه با اتومبیل های نوع سواری

3- تسلط بهتر در هنگام رانندگی

4-قابلیتهای بیشتر درمقایسه با سواری ها (( مشکل برف و بارونی بودن نداره ))

5- نزدیک شدن کیفیت استفاده از شاسی بلندهای جدید به سواری ها ( مثل زمان پاترول و 405 نیست که کیفیتشون بی نهایت باهم فرق داشته باشه )

6- محدودیت سرعت در جاده ها و اتوبانها (( وقتی که قراره بنز اس کلاس هم 120 تا بره پراید هم و وقتی بیشتر بره قراره توقیف بشه ، خریدار شاسی بلند پیش خودش میگه ماشینی میگیرم که از دور و بر بیشتر لذت ببرم دیگه ))

7-ایمنی بیشتر در تصادفات

8- خیلی علت های دیگه که تعدادی از اونها هم زمانی در مجله ماشین هم نوشته شده بود////

به قول دوستمون کسی نیت آفرود داشته باشه میتونه یک جیپ بگیره و پدرشو در بیاره. یا خیلی مایه دار باشه لندکروز بگیره ببره بیابون های دبی با ماشین های تور صحرای دبی کورس بذاره.

نظرات من به این منوال بود.

Rain Man 4498
11 February 2009, 10:44 AM
توسان نسبت به امکاناتش و موتور 6 سیلندرش و کیفیتش 100 در 100 می ارزه به ویتارا
ویتارا یه SUV کوچک و ضعیفه مخصوصا با اون موتور 2000

ali_452006
14 February 2009, 01:53 PM
ويتارا امكانات كمتري داره ولي يه كامل و پرقدرت.
به نظر من ظاهره بهتري هم داره.
تازه كارت سوخت هم داره :icon_excl

natsihit
14 February 2009, 02:09 PM
انقدر پز کارت سوخت و این چیزارو ندید که تو این مملکت یه روز از خوب پا میشید میبینید پرایدشم دیگه کارت نداره.
من با ظاهر ویتارا کاری ندارم.
اما شما هم لطف کن و تو تاپیک های دیگه اصلا راجه به قدرت ویتارا حرفی نزن چون کلا phalls میره زیر سوال. ویتارا واقعا یه ماشین تنبل و ضعیف هست که در حد استفاده های یه سدان بسیار معمولی مثل سمند خودمون ساخته شده. شما قدرت منظورتون چیه ؟؟ تو سربالایی خاموش نکنه؟؟!!

hamed_mo
14 February 2009, 10:14 PM
انقدر پز کارت سوخت و این چیزارو ندید که تو این مملکت یه روز از خوب پا میشید میبینید پرایدشم دیگه کارت نداره.
من با ظاهر ویتارا کاری ندارم.
اما شما هم لطف کن و تو تاپیک های دیگه اصلا راجه به قدرت ویتارا حرفی نزن چون کلا phalls میره زیر سوال. ویتارا واقعا یه ماشین تنبل و ضعیف هست که در حد استفاده های یه سدان بسیار معمولی مثل سمند خودمون ساخته شده. شما قدرت منظورتون چیه ؟؟ تو سربالایی خاموش نکنه؟؟!!

ایشون احتمالا ویتارا دشتن حالا شما خودتو ناراحت نکن:icon_cool
ویتارا باید بیاد زیر 35 تومن... 35 هم زیاده به خدا!!!!!

Mr.Sina
14 February 2009, 10:57 PM
الان دنده ای کم کار ویتارا رو با 28 29 میشه خرید ! به نظر من باز هم به این قیمت نمی ارزه !
یک مورد مثبت نداره این ماشین !

el matador
14 February 2009, 11:46 PM
از یکی از دوستام که از مدیرای رده بالای ساپکو هست شنیدم کلی ویتارا رو دست ایران خودرو باد کرده

hamed_mo
15 February 2009, 01:14 AM
الان دنده ای کم کار ویتارا رو با 28 29 میشه خرید ! به نظر من باز هم به این قیمت نمی ارزه !
یک مورد مثبت نداره این ماشین !

نکته مثبت داره بابا!!!
کارت سوخت!!!!

:icon_sad::lover:

gilan
15 February 2009, 04:26 PM
با توجه به قیمت ویتارا تو بازرا درمقایسه با توسان خریدارهای ویتارا تا 3 سال پول بنزین آزاد رو به ایرانخودرو پرداختند و دلشون به یه کارتی که براحتی میشه در پمپ بنزین از دلالها تهیه کردن خوش کردن که اونم باز لیتری 100 یا 150 باید به پمپ بدن اصلاٌ با 1.5 میلیون میشه یه وانت مزدا 1000 بگیری و به ریش ستاد بخندی.و از قدرت ماشین و امکاناتش استفاده کنی.