PDA

View Full Version : برای نخوابیدن باطری چه کار کنم؟

shahrokh_al
30 October 2007, 11:45 PM
سلام دوستان

شاید سوالم چیز پیش پا افتاده ای باشه. برای مدت چند ماه به علت مسافرت ماشین میخوابه. برای اینکه باطری خراب نشه چکار کنم؟ باز کردن سر باطری کافیه؟
یه سوال دیگه ایا باز بودن باطری برای مدت طولانی اسیبی به سیستم کامپیوتر ماشین وارد نمیکنه؟

salman24h
31 October 2007, 08:26 PM
شاید جواب من هم زیاد جالب نباشه اما به نظر من بهترین کار اینه که 1 نفر هر از چند گاهی یه استارت به ماشینت بزنه
در مورد سوال دوم هم تا جایی که من میدونم آسیبی به کامپیوتر نمیرسونه، فقط ممکنه که تنظیماتی که انجام داده باشی به حالت اول برگرده

shahrokh_al
31 October 2007, 11:01 PM
شاید جواب من هم زیاد جالب نباشه اما به نظر من بهترین کار اینه که 1 نفر هر از چند گاهی یه استارت به ماشینت بزنه
در مورد سوال دوم هم تا جایی که من میدونم آسیبی به کامپیوتر نمیرسونه، فقط ممکنه که تنظیماتی که انجام داده باشی به حالت اول برگرده

مسئله اینجاست که کسی نیست که اینکار رو بکنه! دوستان اگر بخوام باطری رو باز کنم هر دو سر باطری رو باید باز کنم؟

salman24h
1 November 2007, 04:59 PM
مسئله اینجاست که کسی نیست که اینکار رو بکنه! دوستان اگر بخوام باطری رو باز کنم هر دو سر باطری رو باید باز کنم؟

نه، فقط قطب + رو باید باز کنی

shahrokh_al
1 November 2007, 05:23 PM
نه، فقط قطب + رو باید باز کنی

مرسی. یه سوال فنی.باز کردن دو قطب مشکلی ایجاد میکنه؟

salman24h
1 November 2007, 05:36 PM
مرسی. یه سوال فنی.باز کردن دو قطب مشکلی ایجاد میکنه؟

نه
هیچ مشکلی نداره
اما موقع باز کردن یادت باشه که اول باید قطب + رو باز کنی و بعد قطب منفی رو

shahrokh_al
1 November 2007, 05:59 PM
نه
هیچ مشکلی نداره
اما موقع باز کردن یادت باشه که اول باید قطب + رو باز کنی و بعد قطب منفی رو

موقع بستن چی؟

salman24h
3 November 2007, 02:13 AM
موقع بستن چی؟

دقیقا برعکس... اول منفی و بعد مثبت

schumi
21 November 2007, 01:54 PM
برای مدت چند ماه به علت مسافرت ماشین میخوابه. برای اینکه باطری خراب نشه چکار کنم؟ باز کردن سر باطری کافیه؟

دوست عزيز باز كردن قفل باطري كافي نيست اگه مي خواي براي مدتي ماشين بخوابه ابتدا باطري رو از روي ماشين بردار و سپس باطري رو بده شارژ كنند و بعدش اسيد باطري رو خالي كن و به جاي اون آب مقطر بريز و بعد از 24 ساعت آب مقطر رو هم خالي كن يه گوشه دور از رطوبتباطري رو بذار اينجوري تا هر مدت كه بخواي باطري سالم ميمونه و خراب نميشه
در مورد سوال دوم E.C.U دو نوع حافظه دارد:
1: دائم: كه با قطع باطري از بين نمي رود و اين حافظه توسط شركت سازنده برنامه ريزي شده است
2: موقت: با برداشتن كابل باطري حدود 15 دقيقه از بين مي رود و پاك مي شود و با پاك شدن اين حافظه، خودرو و در هنگام رها كردن گاز، دنده عوض كردن يا شتاب گيي، بدون دليل دچارريپ زدن و يا خاموش كردن موتور مي شود.

shahrokh_al
21 November 2007, 02:09 PM
دوست عزيز باز كردن قفل باطري كافي نيست اگه مي خواي براي مدتي ماشين بخوابه ابتدا باطري رو از روي ماشين بردار و سپس باطري رو بده شارژ كنند و بعدش اسيد باطري رو خالي كن و به جاي اون آب مقطر بريز و بعد از 24 ساعت آب مقطر رو هم خالي كن يه گوشه دور از رطوبتباطري رو بذار اينجوري تا هر مدت كه بخواي باطري سالم ميمونه و خراب نميشه
در مورد سوال دوم E.C.U دو نوع حافظه دارد:
1: دائم: كه با قطع باطري از بين نمي رود و اين حافظه توسط شركت سازنده برنامه ريزي شده است
2: موقت: با برداشتن كابل باطري حدود 15 دقيقه از بين مي رود و پاك مي شود و با پاك شدن اين حافظه، خودرو و در هنگام رها كردن گاز، دنده عوض كردن يا شتاب گيي، بدون دليل دچارريپ زدن و يا خاموش كردن موتور مي شود.
ممنون بایت توضیحات خوبتون. فقط یه چیز رو متوجه نشدم. منظورتون از ریپ زدن و ... اینه که بعد از این که باطری رو وصل کنم این مشکلات پیش میاد؟

boyboy72000
21 November 2007, 11:49 PM
بعضی از دزدگیرها هستند که حالت مسافرت دارند یعنی هر از چندگاهی (وقتی ولتاژ باطری کم بشه ) اتوماتیک استارت میزنه تا باطری شارژ بشه