PDA

View Full Version : بالاتر نرفتن سرعت در 206

a.ali
22 October 2007, 01:57 PM
:icon_biggسلام من یه 206 تیپ دو اخر 84 دارم جدیدا متوجه شدم مازیمم سرعت ماشینم 140 تا بیشتر نیست تا دنده 4 دور موتور عالیه ولی دنده 5 دور موتور از 4000 بالاتر نمیره سرعت هم رویه 140 مونده چی کار کنم اعصابم خراب شد از دست ایران خودرو واین اشغال هایی که درست می کنه کمک

رحيم توكلي
26 October 2007, 08:29 AM
رینک اسپرت نداری

simbaleo
26 October 2007, 03:49 PM
شاید سیم گازت تنظیم نیست، کیلومتر شمار هم اگر قطع کنی این مشکل بوجود میاد.

persianking62
26 October 2007, 04:17 PM
نه مربوط به سیم گاز نمیشه.مال یکی از دوستان من اینطور شده بود البته مال او تیپ 5 مدل 85 بود که با تعویض شمع مشکلش حل شد.

Y@TA
27 October 2007, 03:09 AM
کــِــی دیاگ بردی ؟
صفحه کلاجت تو چه وضعیه ؟

tabeta_03
27 October 2007, 09:11 AM
يه تنظيم موتور و درصورت نياز تعويض شمع و بازم اگه حل نشد انژكتور شور بكن البته انژكتور شور 25 چوب اب ميخوره.

m_eslam
29 October 2007, 10:43 AM
دوستان به مهمترين مسايل اشاره كردن ،
1) بنزين سوپر بزن ، شايد كثيفي تو سيستم داره.
2) بازديد شمع
3) فيلتر هوا
4) وضعيت صفحه كلاج (ممكنه فرسوده شده - بايد امتحانش كني)
5) اگر رينگ بزرگتر از استاندارد داري ، يه كمي سرعت سنج ، عدد كمتري رو نشون ميده ، البته اين اختلاف در حد 30 كيلومتر نيست!
6) به دياگ هم وصلش كن.
7) يه مطلب خيلي مهم! ارتفاع رو كم نكردي؟ يعني عقب ماشين نيومده پايين؟

po2ya
29 October 2007, 12:16 PM
به ارتفاع که ربطی نداره ولی شما یه بازدید کلی از ماشین که شامل تعویض فیلتر ها چک کردن شمع ها و تست دیاگ میشه انجام بدید !
صفحه کلاچ هم اگه صحیح استفاده کرده باشید از ماشین باید 90000 کیلومتر کار کنه !

m_eslam
29 October 2007, 12:31 PM
به ارتفاع که ربطی نداره ولی شما یه بازدید کلی از ماشین که شامل تعویض فیلتر ها چک کردن شمع ها و تست دیاگ میشه انجام بدید !
صفحه کلاچ هم اگه صحیح استفاده کرده باشید از ماشین باید 90000 کیلومتر کار کنه !

با احترام،
به ارتفاع ربط داره. در حالت استاندارد عقب 206 كمي بالاتره ، يعني خط افقي ماشين با زاويه نسبت به خط افق دبده ميشه ، كه در سرعت هاي بالا اين زاويه حذف و خطوط به صورت موازي با افق در ميان ، عملا" عقب ماشين به خاطر فشار هوا مياد پايين. حالا اگر شما اين ارتفاع رو در بخش عقب حذف كني ، در سرعت بالا ، تعادل آيرو ديناميكي ماشين بهم ميخوره و سرعت نهايي به طور قابل لمسي كم ميشه. راجع به اين مطلب در تاپيك هاي ديگه به تفصيل بحث شده ، جستجو كنيد ، پيدا ميكنيد. اما فاكتور هاي ديگه هم تاثير گذارند. راجع به كلاج هم ، اگر راننده زيادي پر شتاب بره (از حات سكون) يا هي نيم كلاج بكنه مسلما" عمر صفحه كمتر ميشه.

persianking62
29 October 2007, 03:31 PM
صفحه کلاچ اگه خراب بشه پدال سفت میشه.از نشانه های دیگر خراب شدن صفحه کلاچ اینه که هنگامی که پدال را فشار میدید یه صدای نامتعارف میده و عیب دیگر صفحه کلاچ لرزش خودرو هست هنگامی که پا رو از روی پدال بر میدارید و موتور و جعبه دنده در گير می شوند لرزش بیشتر هست.اگه از صفحه کلاچ درست استفاده بشه تا 90000 میشه روش حساب کرد.مهمترین چیزی که عمر صفحه کلاچ پایین میاره نیم کلاچ و قرار داشتن پا هنگام رانندگی رو پدال کلاچ هست.
مشکل بالا نرفتن سرعت یکی از دلایلش میتونه اشکال در سیستم کلاچ باشه.ولی دلیل اصلیش عیب در سیستم جرقه زنی و در انژکتور هست.

dr_mehry
29 October 2007, 09:07 PM
ماشین من حداکثر 160 تا میره .البته توی جاده مسطح و بدون شیب .اگه تو سرازیری باشه که دوستان 180 هم رفتن

a.ali
30 October 2007, 01:28 PM
سلام دوستان گل
من همچنان درگیر این مشکل هستم
البته شمع ها وایر ها فیلتر هوا رو عوض کردم

سعيد123
4 October 2008, 09:45 PM
سلام به همه
یه سوال و یه مشکلی تو ماشینم (206 اتوماتیک صندوقدار ) برام پیش اومده
لطفا راهنماییم کنید

سوال : چرا همه 206 ها 170 تا بیشتر نمیرن چه اونی که 1400 -1500 سی سی هست با اونی که 16 سوپاپ هست ؟ برای اینکه بیشتر بره باید چیکار کرد و کجا برد ؟
(البته منظورم از همه ماشین خودم و 2 ماشین دیگه تیپ 2 ) !!
مشکل : وقتی روی D میزارم برای رفتن به جلو در شروع حرکت یه مکثی میکنه بعد میره ( در صورتی که خودم هم کمری داشتم هم ماکسیما اینطوری نبوده ) یعنی برای شروع حرکت درجا کار نمیکه ( تیک آف نیمزنه ) بعد شتاب 0 تا 100 هم 22 - 23 ثانیه هست در صورتی که باید 10 تا11 ثانیه باشه !! مشکلش چی هست ؟ لطفا راهنماییم کنید !!!!

بعد یه سوال دیگه البته باید ببخشید !
این 206 اتوماتیک صندوقدار با کدوم ماشین های دیگه تو ایران قابل مقایسه هست ؟ منظورم اینه که میشه با زانتیا اونو مقایسه کرد یا همون سمند و پارسو ... ؟؟

good_rally
10 October 2008, 01:38 PM
سام
جناب سعيد123 (http://www.phalls.com/member.php?u=4604) عزيز
يعني چي بايد كجا ببريم كه بيشتر بره؟
من اين صحبتونو متوجه نميشم
اما در مورد اين كه 170تا بيشتر نميره بايد بگم كه اگه ميخواي تاپ اسپيد ماشين رو به دست بياري بايد دنده 4رو تا حداكثر قدرت پر كني وبعد بري دنده 5اينطوري ماشينت تاپ اسپيد بيشتري ميزنه.
شما با چند تا سرنشين 170تا رفتيد؟
فيلتر ها رو چند هزارتا عوض ميكنيد؟

ماشين اتوماتيك نسبت به ماشين گيربكس دستي از شتاب كمتري برخوردار است ولي V9 شتاب 0تا 100 بايد حدود 12 ثانيه باشه.

فيلتر هارو بايد سر موقع عوض كني شايد فيلتر ها كثيف هستند كه ماشينتون شتابش كم شده .

206Sd از نظر حجم موتور از نظر ابعاد بدنه واز نظر قيمت نميتونه با زانتيا مقايسه بشه .
رقيبان 206Sd لوگان پارس سند LX هستند.

سعيد123
11 October 2008, 09:28 PM
اخه ماشين من تنها نيست چند تا 206 دیگه هم امتحان کردم بالاتر از 170 نمیره
ماشین من هم اتوماتیک هست 4 دنده بیشتر نداره !
!!

behzadov
14 October 2008, 04:17 PM
اخه ماشين من تنها نيست چند تا 206 دیگه هم امتحان کردم بالاتر از 170 نمیره
ماشین من هم اتوماتیک هست 4 دنده بیشتر نداره !
!!

من با 206 برای چند لحظه سرعت 200 هم رفتم. شاید موتور ماسین درست تنظیم نباشه!

سعيد123
17 October 2008, 10:48 AM
يه سوال دیگه : کار ECU چیه ؟
یکی هم میگفت که مدل در مدل 87 از ECU چینی استفاده میشه به خاطر همین هست
( قضیه تحریم و ... ) که مدل چینیش تو بازار 150 تومانه مدل اصلیش هم 400 تومان
از این هم میشه ؟
که شتاب کم بشه و سرعت به حداکثر نره ؟؟؟؟؟؟

reza_118
24 October 2008, 12:13 AM
من هم این موضوع آقا سعید را توی ماشین یکی از دوستام دیدم که تیپ 6 صفر 87 گرفته بود از کارخانه ولی شتابش با من که تیپ 5 مدل 84 بودم مقایسه کردیم با این نتیجه رسیدیم که از تیپ 2 هر مدلی که حساب کنید هم کمتر بود

simkhardar
22 December 2008, 03:41 AM
سلام دوستان ماشین من هم v9 هست و بیشتر از 170 نمیرفت تا اینکه دیروز تو اتوبان کاشان تو یه قسمت که کمی شیب داشت 190 تا باش رفتم و بعد از اون دیگه تا 190 رو میره انگار که تازه اببندی شده البته ماشین 10000 تا کار کرده و برای تا÷ اس÷ید باید حتما بنزین سو÷ر مصرف کنید و دنده 3 رو تا اخر ÷ر کنین

BloodReza
22 December 2008, 08:32 AM
جدیدن این مشکل بروز کرده برای اتومات ها شتاب 0 تا 100 خیلی کند شده
206 سالم حتی تیپ2 هم بالای 170 تا میره
من و برادرم هر دو ماشین هنوز 200 کیلومتر راه نرفته بود توی جاده با ماشین هردومون تا 200 تا سرعت رفتیم
فک این جدیدا یه چیزیشون شده احتمالن
در ضمن تمام فیلتر ها و روغن موتور رو تعویض کنید

ECU به اصطلاح همون کامپیوتر ماشین هست که همه اطلاعات قسمت های مختلف ماشین توسط اون انجام میشه
و فکر هم نکنم غیر از بوش مجاری الان از مدل دیگه یی استافده کنه
حالا ممکنه ساخت از مجارستان به چین تغییر کرده باشه ولی ساختار ECU همونه

hamed_mo
22 December 2008, 07:14 PM
در مورد تاپ اسپید من هم مشکل رو داشتم!
دور موتور از 5000بالاتر نمی رفت و سرعت 170 بود!
مطمئن هستم به کار همون ECU هست! البته گفتن تنطیمات رو میشه تغییر داد تا سرعت بالاتری بره. اینا رو دنده 4 دور موتور رو محدود کردن از 5000 بیشتر نمیره!!!

fariborz_altin
26 December 2008, 03:41 AM
من سال 81 یکی از اولین سری های پراید های انژکتوری رو داشتم به راحتی ( تاکید میکنم ( به راحتی )) سرعت ماشین به حدی بالا میرفت که آمپر سرعت شمار عدد 180 رو نشون میداد.
سال 85 دوباره فرجی حاصل شد من دوباره پراید خریدم این پراید رو هر کاری کردم بیشتر از 170 تا نمیرفت. با هزارویک مصیبت .

چندین بار امتحان کردم . نتیجه ای حاصل نشد. حتی تو جاده های شیبدار سرعت بیشتر از 170 افسانه شده بود.

با مراجعه به چندین تعمیرگاه تو شرح حال گفتند سری های بعدی پراید ECU به گونه ای تنظیم شده که قادر به این امر نباشه.

من با تیپ 5 سرعت 200 رو رد کردم. تو جاده تخت .

در مورد ECU های چینی و جریان تحریم : این مسئله کاملا صحت داره و تعدادی مدل 86 و بعد اون چینیکاری شدند.

در مورد مقایسه به نظرم بهتره با هم خانواده هاش یعنی سایر 206 ها مقایسه کنی

به قول ایران خودرویی ها ماشالله 15 مدل مختلف 206 در حال ارائه به بازار هست.

ولی ماشین دیگه خواستی ورنا اتوماتیک شاید رقیب مقایسه ای بشه. تو ایران تنها معیار مقایسه ماشین ها اول در نظر گرفتن قیمت و مرحله بعدی امکانات تجهیزات و سایر موارد هست.

کند بودن گیربکس اتوماتیک 206 با ماشینهای دیگه امری کاملا طبیعی هست.

behzadov
26 December 2008, 09:39 PM
تیپ 5 من 200 رو میره به راحتی. البته من کمتر پیش میاد با این سرعت برم. کلا تو این دو، سه سالی کع ماشین رو گرفتم زیر 10 بار سرعتم رو بالای 190 بردم.
کلا احساس می کنم با 206 نباید بیشتر از 150 بری حالا هر مدلی که میخواهد باشد. اینم بگم که من ماشین رو کمی خوابوندم و لاستیک هاشم پهنه وگرنه با 206 نرمال جرات بیشتر از 150 رو به هیچ عنوان ندارم. ماشین رو هواست و با توجه به فرمون نرم 206 خیلی خطرناکه.