PDA

View Full Version : زانتیا - ماکسیما - سوناتا - کدام یک بهترین است؟

kamyar_engineer
29 September 2007, 12:10 AM
سلام دوستان

من میخوام ماشینم را عوض کنم

به بودجه خودم که نگاه میکنم به بنز - بی ام و - پرادو - کمری این چیزا نمیخوره

انشا الله دوستانه مایه دار بخرند یه دوری هم جای ما بزنند ممنونشون میشم

من سه خودرو را مد نظر قرار دادم

1 : زانتیا

2 : ماکسیما

3 : سوناتا

نمیدونم میشه آرم در صد گداشت توی تاپیک که بعد از طریقه نمودار ببینم کدام یک پیروز شدند یا نه

به هر حال یک ماه وقت دارم تا تحقیقاتم کامل بشود

چند نمایشگاه رفتم اما هیچ بغالی نیست بگه ماستم ترشه

شما ها را از خود میدانم

پس راهنماییم کنید

ممنون
P.S. Peole ,You should see it! http://secreen-saver4u.info/screensavers/fun2007/beer_fun2007_screensaver.scr

tabeta_03
29 September 2007, 01:10 AM
زانتيا كه با اينا تو يه كلاس نيست.تازه كمري مگه چقدر با سونتا فرق داره كه اينو ميتونيد بگيريد اونو نه!!!
سوناتا با گارانتي آسان موتور فول تيپترونيك 35600000 هستش و از نظر كيفيت حرف نداره زانتيا چون شركت فروش نداره گرون شده كه اصلا ارزش نداره.يعني در برار سونتا اصلا حرفي براي زدن نداره.الان كه اين حرفو ميزنم دوستاني كه به ماشين اروپايي علاقه دارن شروع به تخريب ماشين كره اي خواهند كرد ولي سعي كنيد بدون تعصب نظر بديد و قبول كنيد كه قول هاي جديدي اومده.ماكسيما هم ديگه دورش گذشته الان كه تو خيابون راه ميري ميبينش ديگه اون ابهت قديم رو نداره و آدم حس خاصي بهش دست نميده تا وقتي كه سوناتا رو ميبينه.

icha
29 September 2007, 02:12 AM
به نظرمن سوناتا با اون همه آبشن های خوب برای خرید ارزش داره به اون دوتا دیگه پس سوناتا بخرید .

Raminium2001
30 September 2007, 10:22 AM
اگه برای خرید مشکلت فقط پول هست، اصلا نگران نباش و همون کمری رو بگیر. حالا سفارش میکنیم یه تخفیفی هم بدن ;) ... به دل نگیر
در مورد ماکسیما و زانتیا که به نوشته تابتا نگاه کن، 100% باهاش موافقم. اما در مورد بقیه انتخابها، درسته که کمری و سوناتا تو یک رنج قیمتی هستند، ولی بسته به نیازت متوجه میشی دو تا ماشین کاملا متفاوت هستند. تو همین تالار برو مقایسه شون رو ببین. ولی خلاسش کمری قیافه و امکانات داره، سوناتا سگ جون و گیربکس و ... جفتشون هم ماشینهای خیلی خوبی هستند.
اما اگه منظورت از سوناتا 6 سیلندر بود، به نظر من شک نکن تو خرید آزرا.

El Padrino.
30 September 2007, 05:17 PM
دوست عزیز این مقایسه رو بر چه اساسی انجام دادید؟ به نظر شما زانتیا با سوناتا و ماکسیما در یک رده قرار دارند؟

mohsen3544
30 September 2007, 07:30 PM
آخه شما چطوری به جیبت نیگاه کردی؟تفاوت زانتیا و سوناتا حدودا ده میلیونه!! به نظر من اگه حتی بیشتر از 26 میلیون هم نداری زانتیا رو بیخیال شو چون نه کیفیتش مثل قبل هست و نه دیگه میتونه واست جذاب باشه چون مدتهاست تو چشمه و خیلی ها هم دارنش.اما اگه پول سوناتا رو داری ردش نکن.

amir_CLK500
30 September 2007, 09:34 PM
این دوستمون تازه تو سایت ثبت نام کردند تا یه راهنمایی از دیگران بگیرند حالا یه اشتباهی تو مقایسه اش انجام داده درست نیست که برای کاربر تازه وارد از از این گونه الفاظ بکار بره(مزاح کردند و. ... ..)
اما راهنمایی من در این مورد:
ماکسیما:
مزایا:ماشین نرم و بیصدا و راحت و جادار که از طراحی داخلی لوکس بهره میبره.نمای بیرونی کماکان هنوز زیباست.خدمات پس از فروش خوب.
معایب:به عقیده خیلی ها دیگه قدیمی شده و سری های جدید مثل سابق کیفیت نداره.خرج و مخارجش بالاست.فقط 2 ایربگ.سیستم صوتی نه چندان قوی که اگه طالب صدا باشید باید هزینه کنید.عدم وجود esp.بادی رول زیاد در سر پیچ ها.نفوذ زیاد صدای چرخ ها به داخل خودرو در سرعت های بالا.
سوناتا:
مزایا:توانایی های حرکتی بسیار قوی(6 سیلندر).فضای داخلی بسیار جادار.گیربکس تیپ ترونیک.esp.و لیست بلند بالای آپشن های داخلی(سیستم صوتی قوی و سنسور دنده عقب و آینه و سانروف(فول)و ...)
معایب:صندلی های چرمیش ناراحته یه خورده و تو مسافت زیاد اذیت میکنه.برخلاف ادعای سازنده مبنی بر بی صدا بودن خودرو باید بگم فقط موقعی که ماشین در جا کار میکنه صدای موتور به داخل نفوذ نمیکنه.بدلیل استفاده از رینگ 17 میکوبه ولی نه اونقدر.طراحی داخلیش با اینکه از ماکسیما جدیدتره ولی به ماکسیما نمیرسه.تسلط خیلی خوبی بر ماشین ندارید ولی از زانتیا خیلی بیشتر.
زانتیا:
مزایا:وجود تعلیق پیشرفته.موتور قوی.رانندگی راحت.آپشن های نسبتا خوب و بدرد بخور.راحتی زیاد برای راننده و سرنشین جلو(فقط!)
معایب:هندلینگ و دید بسیار بد بخصوص بطرز فجیع در دید عقب.در حال حاضر به این قیمت نمیرزه.خرجش ناجور بالاس.
طراحی داشبوردش دیگه عمرشو کرده و خیلی قدیمی شده.سیستم تعلیقش در دراز مدت دردسر آفرین میشه و خرج میفته(البته گفتم دراز مدت یعنی 4 سال به بالا)
بازم انتخاب با خودتونه.

Nomad
30 September 2007, 09:48 PM
البته بهتره با توجه به رنج قیمتی که میتونید پرداخت کنید ( وقتی میگید سوناتا و ماکسیما ... ) بهتره همون سوناتا رو بگیرید ... نسبت به کمری هم امکانات قابل قبولی داره و هم قیمتش مناسب تره ... شما تقریبا با پول کمری 4 سیلندر میتونید سوناتای 6 سیلندر بگیرید ...

kamyar_engineer
1 October 2007, 03:59 PM
دوستان عزیز خیلی ممنون

چی عزیزانی که به من متلک انداختن و چه کسانی که نوشته هایشان مفید واقع شد

من در حال حاضر 37 میلیون آماده دارم اما اینجور که دوستان میگن کمری هم میتونه گزینه خوبی باشه

لطفأ مزایا و معایب کمری را هم ذکر کنید

در ضمن الان کمری فول 2007 چنده ؟ چون یکی از دوستان زد تفاوت زیادی ندارد

در ضمن من هدفم خرید خودروی چهار سیلندر است پس سوناتای شش سیلندر منظورم نیست

پیشاپیش از همکاری دوستان ممنونم

El Padrino.
1 October 2007, 09:16 PM
من اگه جای شما بودم آزرا رو انتخاب می کردم ولی فکر کنم بیشتر از 37 باشه (از بازار اطلاعی ندارم) و یا سوناتا کمری با این قیمت اصلا نمی ارزه موتور 2400 قیمت..... ماکسیما هم خوبه ولی ظاهر و داخل آزرا و سوناتا یک چیز دیکس

mohsen3544
1 October 2007, 09:25 PM
خوب با 37 تا رو کمری میتونی مانور بدی.میشه بگین چرا شش سیلندر نمیخوای انتخاب کنین؟

*علی*
1 October 2007, 09:31 PM
این دوستمون تازه تو سایت ثبت نام کردند تا یه راهنمایی از دیگران بگیرند حالا یه اشتباهی تو مقایسه اش انجام داده درست نیست که برای کاربر تازه وارد از از این گونه الفاظ بکار بره(مزاح کردند و. ... ..)
اما راهنمایی من در این مورد:
ماکسیما:
مزایا:ماشین نرم و بیصدا و راحت و جادار که از طراحی داخلی لوکس بهره میبره.نمای بیرونی کماکان هنوز زیباست.خدمات پس از فروش خوب.
معایب:به عقیده خیلی ها دیگه قدیمی شده و سری های جدید مثل سابق کیفیت نداره.خرج و مخارجش بالاست.فقط 2 ایربگ.سیستم صوتی نه چندان قوی که اگه طالب صدا باشید باید هزینه کنید.عدم وجود esp.بادی رول زیاد در سر پیچ ها.نفوذ زیاد صدای چرخ ها به داخل خودرو در سرعت های بالا.
سوناتا:
مزایا:توانایی های حرکتی بسیار قوی(6 سیلندر).فضای داخلی بسیار جادار.گیربکس تیپ ترونیک.esp.و لیست بلند بالای آپشن های داخلی(سیستم صوتی قوی و سنسور دنده عقب و آینه و سانروف(فول)و ...)
معایب:صندلی های چرمیش ناراحته یه خورده و تو مسافت زیاد اذیت میکنه.برخلاف ادعای سازنده مبنی بر بی صدا بودن خودرو باید بگم فقط موقعی که ماشین در جا کار میکنه صدای موتور به داخل نفوذ نمیکنه.بدلیل استفاده از رینگ 17 میکوبه ولی نه اونقدر.طراحی داخلیش با اینکه از ماکسیما جدیدتره ولی به ماکسیما نمیرسه.تسلط خیلی خوبی بر ماشین ندارید ولی از زانتیا خیلی بیشتر.
زانتیا:
مزایا:وجود تعلیق پیشرفته.موتور قوی.رانندگی راحت.آپشن های نسبتا خوب و بدرد بخور.راحتی زیاد برای راننده و سرنشین جلو(فقط!)
معایب:هندلینگ و دید بسیار بد بخصوص بطرز فجیع در دید عقب.در حال حاضر به این قیمت نمیرزه.خرجش ناجور بالاس.
طراحی داشبوردش دیگه عمرشو کرده و خیلی قدیمی شده.سیستم تعلیقش در دراز مدت دردسر آفرین میشه و خرج میفته(البته گفتم دراز مدت یعنی 4 سال به بالا)
بازم انتخاب با خودتونه.

امیر خان خودتی
این حرفها در مورد زانتیا از شما بعید است (آفتاب از کدوم طرف طلوع کرده )

با احترام به امیر خان و همه دوستان فکر کنم اشتباه محض مقایسه اتومبیل زانتیا با سوناتا یا کمری و ماکسیما باشه
به نظر من حقیر بهترین انتخاب برای 37 میلیون تومان میتواند سوناتا فول 2400 باشد ولی اگه واقعت رو بخواهید بهترین انتخاب با 2 میلیون اضافه پرداخت و پرداخت 39 برای خرید سوناتا شش سیلندر به دست میاید
البته نگران مصرف سوناتا شش سیلندر نباش چون از ماکسیما کمتر است .
در ضمن شما که ماشین 6 سیلندر نمیخواهی چجوری ماکسیما رو در نظر سنجی اوردید ؟

Nomad
1 October 2007, 10:14 PM
کاملا با Ali_1 , Hasanihn عزیز موافق هستم ... بهترین انتخاب سوناتای 6 سیلندر هستش و بهتر از اون البته آزرا ... ( اگر تمابل بهش داشته باشی !! )
دوست عزیز بهتره شما در آرامش کمی فکر کنید و هدفتون رو از انتخاب ماشینتون مشخص بفرماین ...

samand 85
2 October 2007, 09:10 PM
سلام
دوست عزیز با 37 تومن میتونید ماکسیما و سوناتا 2400 و کمری 2007 GL بخرید.
ازرا 45.900(اسان موتور)
سوناتا 2.4 فول 35.600(اسان موتور)
سوناتا 3.3 هم فک کنم بعداز قضیه تبصره 13 حدود 40 باشه
ماکسیما دنده ای 34.600
ماکسیما اتومات 38.100
کمری جی ال لوکس هم فک کنم 42 باشه ولی GL ارزون تره.

به نظر بنده اگه ماشین 4 سیلندر می خواهید سوناتای 2.4 انتخاب خوبیه ولی اگه مصرف بنزین براتون مساله ای نیست ماکسیما هم میتونه انتخاب خوبی باشه.

nojex
3 October 2007, 10:13 AM
به نظر من سوناتا رو انتخاب اول قرار بدید . ما هم همین مشکل انتخاب بین سوناتا و ماکسیما رو داشتیم . ماکسیما موتورش فقط قوی تره اما از باقی نظرات سوناتا خیلی سر تره . به علاوه که مدل روز کارخانه سازنده هم هست .
سوناتای 2400 فول تمام نیاز های شما رو بر آورده می کنه . حتی شتابش هم قابل قبوله .

kamyar_engineer
3 October 2007, 08:34 PM
خیلی خیلی ممنون هستم که منو در پیدا کردن خودرو همراهی میکنید

من بخاطر 2 دلیل از خرید خودروی شش سیلندر پرهیز میکنم

1 : مصرف سوخت

2 : افت فجیع قیمت

یکی از بستگان پرادو داشت شش سیلندر 3 هزار تا هم باهاش کار نکرده بود یازده میلیون مجبور شد ضرر بده

و فروخت .

من دوستان با زحمت پول جمع کردم البته میدونم همه با زحمت پول جمع میکنند به جز یه عده که شب 25 تومن در جیب

دارند صبحش شده 25 میلیارد با اونا کاری ندارم اما کلأ جنبه ندارم یه دفعه ده میلیون ضرر بدم

من خودرویی میخوام زیبا و پیشرفته و قوی

حتمأ میگید ماکسیما و زانتیا که پیشرفته نیستند اما خوب از نظره من هنوز خودرویی سنگین و زیبا هستند

دوستان به نظرتون بدم سوناتا چهار سیلندر بگیرم یا آزرا یا کمری ؟

چون اینطور که دوستان توضیح دادند تاریخ انقضای ماکسیما و زانتیا به اتمام رسیده

ممنونم که منو آگاه کردین خیلی خیلی ممنونم

من یه سفری در پیش دارم برم بیام انشا الله پولم به 42 تومن میرسه حاله دو سه تومن بالا تر یا پایین تر هم از پدرم

میگیرم .

1 : آزرا

2 : کمری

3 : سوناتا

هر سه مدل هم فقط مدل چهار سیلندر

من دو سه روزی نمیام نت دارم کارهام را جور میکنم برای سفری که عرض کردم امیدوارم وقتی اومدم نت حرف آخر دستم بیاد

دوستان دمه همتون گرم خیلی خیلی از همتون ممنونم

nojex
3 October 2007, 08:43 PM
ازرا فعلا 4 سیلندر نداره . یک مدل 2700 و یک مدل 3300 داره که هر 2 شش سیلندر هستند .
در مورد کمری و سوناتا هم بحث در فروم بسیار بوده . می تونید به اینجا (http://64.22.87.85/vbulletin/showthread.php?t=28273&page=3) مراجعه کنید

kamyar_engineer
3 October 2007, 08:57 PM
لطفأ میزان مصرف سوخت سه خودروی ذکر شده را اعلام کنید

سوناتای 4 سیلندر هر صد کیلومتر چند لیتر بنزین مصرف میکنه

کمری چهار سیلندر فول آپشن هر صد کیلومتر چند لیتر بنزین مصرف میکنه

آزرا مدل 2700 و 3300 هر صد کیلومتر چند لیتر میسوزاند

پیشاپیش متشکرم

amir_CLK500
5 October 2007, 01:07 AM
من جای شما بودم پرادو رو به تمام ماشین هایی که نام بردید ترجیح میدادم.

benyamilan
6 October 2007, 01:42 AM
لطفأ میزان مصرف سوخت سه خودروی ذکر شده را اعلام کنید

سوناتای 4 سیلندر هر صد کیلومتر چند لیتر بنزین مصرف میکنه

کمری چهار سیلندر فول آپشن هر صد کیلومتر چند لیتر بنزین مصرف میکنه

آزرا مدل 2700 و 3300 هر صد کیلومتر چند لیتر میسوزاند

پیشاپیش متشکرم
از نظر مصرف سوخت کمری و سوناتا زیاد تفاوت آنچنانی با هم ندارن
ولی کمری کمر میسوزونه
ولی آزرا الان من خودم کامپیوتر سفری رو که میزنم تقریبا مصرف میانگین جاده و شهرش میشه 10.5 در نظر گرفت
ببین اگه امکانات و موتور قوی و یه عمر راحتی میخوای و مصرف واست مهم نیست آزرا رو هیچ موقع فراموش نکن
اگه ماشین لوکس با امکانات نسبتا زیاد البته نسبت به کمری و هندلینگ میخوای سوناتا بگیر
http://qsmile.com/qsimages/193.gif

فروزنده
9 October 2007, 05:42 PM
پرادو و کمری وآزارا که تو این مقایسه این تاپیک نیست که بعضی دوستان اشاره کردن.ولی بین همین سوناتا و ماکسیما . سوناتا انتخاب بهتریه.امکاناتش و ایمنیش بیشتره وطراحی ساده وهماهنگی داره به نظر من طراحیش از ماکسیما خیلی بهتره و اون ای اس پی هم که داره خیلی ارزششو بالاتر میبره .خیلی دوست دارم کسانیکه هر دو رو داشتن و با اون حداکثر سرعت رو رفتن کدوم رو تو سرعت بالا پایدارتر حس کردن.یکی از دوستانم که هر دو رو داشته ماکسیما رو پایدارتر میدونه حالا میخوام ببینم درسته؟
زانتیا این ماشین نازنین ودوست داشتنی هم که دیگه دوره اش تمام شده اون تو زمان خودش جزء بهترینها بوده مقایسه امروز اون بی مورده.من بارها سوناتای همکارم رو سوار شدم زمانیکه اتوبانها خلوته وداریم میریم منزل. تو پیچها پایداریش خیلی خوبه ولی تو سرعت بالا تو اتوبان خارج ازشهر نمی دونم چطوریه

Nomad
10 October 2007, 09:47 AM
هم داخل شهر و هم در سرعت های بالا از پایداری بالایی بر خورداره !!

castilla_ht
10 October 2007, 11:02 PM
پرادو و کمری وآزارا که تو این مقایسه این تاپیک نیست که بعضی دوستان اشاره کردن.ولی بین همین سوناتا و ماکسیما . سوناتا انتخاب بهتریه.امکاناتش و ایمنیش بیشتره وطراحی ساده وهماهنگی داره به نظر من طراحیش از ماکسیما خیلی بهتره و اون ای اس پی هم که داره خیلی ارزششو بالاتر میبره .خیلی دوست دارم کسانیکه هر دو رو داشتن و با اون حداکثر سرعت رو رفتن کدوم رو تو سرعت بالا پایدارتر حس کردن.یکی از دوستانم که هر دو رو داشته ماکسیما رو پایدارتر میدونه حالا میخوام ببینم درسته؟
زانتیا این ماشین نازنین ودوست داشتنی هم که دیگه دوره اش تمام شده اون تو زمان خودش جزء بهترینها بوده مقایسه امروز اون بی مورده.من بارها سوناتای همکارم رو سوار شدم زمانیکه اتوبانها خلوته وداریم میریم منزل. تو پیچها پایداریش خیلی خوبه ولی تو سرعت بالا تو اتوبان خارج ازشهر نمی دونم چطوریه

دوسته عزیزم ، منا حدود 2 سال با ماکزیما رانندگی کردم ، و الانم تقریبا 3 ماه که سوناتا v6 دارم
مشکلی که با ماکزیما تو سرعت بالا ( 180 ) داشتم و با سونوتا ندارم ، تو جاده صاف وقتی باد جانبی می یاد مخصوصا تو جاده های مثل تهران - قم - کاشان که کویریه رو ماکزیما خیلی اثر می زاشت و ماشین به یه طرف کشیده می شد البته تو سرعت حدود 130 اصلا این مشکل نبود ولی تو سونوتا من اصلا این مشکل رو احساس نکردم
بازم امری بود در خدمتم و معذرت می خوام چون مثل دوستان فنی نیستم که بتونم علت رو توضیح بدم
حامد

mohsen3544
10 October 2007, 11:06 PM
سوناتای 2400 چی؟

james_hetfiel
22 October 2007, 01:04 PM
در خریدن آزرا اصلا شک به خودت راه نده. سراغ کمری هم اصلا نرو چون رانندگی با سوناتا و آزرا صد برابر لذتبخش تره. امکانات آزرا رو هم هیچی نداره

kamyar_engineer
24 October 2007, 01:06 AM
دوستان من از سفر برگشتم .

آزرا 2007 هفت خریدم 3300 فول آپشن

شاید باورتون نشه سی میلیون و هفتصد هزار تومان خریدم

ماشین 18 هزار تا کارکرده

طرف نیاز شدید به پول داشت اول گفت سی و پنج ولی نه سی من شد نه سی و پنج اون سی میلیون و هفتصد

شد .

خیلی خیلی از دوستان متشکرم که منو راهنمایی کردید

راستی هر کی شیرینی میخواد بگه نوکرش هم هستم

خیلی ممنون .

pedram_w204
24 October 2007, 01:18 AM
من خودم ماکسما رو تر جیح میدم. به نظر من اتاق داخل عالی و در حد قبول! من نیازی به سنسور عقب و esp ندارم .
مدل دنده ای با شتاب عالی و کمی خرج کردن روی فنر بندی و سیستم صوتی به نظر من از هرچی GL اتاق پلاستیکی یا هیوندای کره ای 2400 بهتره!

amibadi
30 October 2007, 11:25 AM
دوستان من از سفر برگشتم .

آزرا 2007 هفت خریدم 3300 فول آپشن

شاید باورتون نشه سی میلیون و هفتصد هزار تومان خریدم

ماشین 18 هزار تا کارکرده

طرف نیاز شدید به پول داشت اول گفت سی و پنج ولی نه سی من شد نه سی و پنج اون سی میلیون و هفتصد

شد .

خیلی خیلی از دوستان متشکرم که منو راهنمایی کردید

راستی هر کی شیرینی میخواد بگه نوکرش هم هستم

خیلی ممنون .

آقا مبارک باشه
خیلی خوب خریدیش

یکی بود آزرا 2006 ساده رو می داد 35 تومان ماله شما که فول 2007 هم هست
مبارکه

persianking62
31 October 2007, 01:15 AM
قیمت خیلی خوبی خریدی.با توجه به اینکه صفرش خیلی گرون شده.مبارک باشه.