PDA

View Full Version : اخبار شرکت سایپا و پارس خودروسود انباشته
1 September 2007, 11:58 PM
P.K ارتقا يافته در دستور كار پارس‌خودرو قرار گرفت


شايد يكي از افتخارات حسين اميري مديرعامل معزول پارس‌خودرو حذف خودروي P.K از خط توليد اين شركت بود.


خودرويي بي‌كيفيت كه به دليل قيمت نازلي كه نسبت به ديگر خودروهاي داخلي داشت، طرفداران زيادي را به خود جذب كرده بود. اما ظاهرا توقف خط توليد اين خودرو در سياست‌هاي مديرعامل جديد پارس‌خودرو دنبال نمي‌شود، چرا كه P.K همچنان در حال توليد است. يك منبع آگاه در شركت پارس‌خودرو روز گذشته در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما اظهار داشت كه اين شركت سياست حذف P.K از خط توليد را دنبال نمي‌كند، اما در حال بررسي ارتقاي كيفيت اين خودرو با همان قيمت عرضه شده است. چندي پيش مهرداد بذرپاش مديرعامل شركت پارس‌خودرو طي گفت‌و‌گويي اعلام كرده بود كه اين شركت بنابر تقاضاي بازار به دنبال خودرويي ارزان‌قيمت است، هر چند وي سخني از ادامه توليد خودروي P.K به صورت بهينه به ميان نياورده بود، اما ظاهرا پارس‌خودرو در حال بررسي امكان ادامه توليد اين خودرو به صورت ارتقا يافته است.
اين منبع آگاه در شركت پارس‌خودرو اعلام كرد كه هم‌اكنون خودروي P.K به شكل قبلي توليد نمي‌شود و پروژه تغيير كيفي اين خودرو نيز هنوز به جمع‌بندي نهايي نرسيده است.
وي در پاسخ به اين سوال خبرنگار ما كه پرسيد اگر قرار است خودروي P.K با تغييرات كلي به توليد برسد آيا نام اين خودروي ارتقا يافته P.K خواهد بود يا خير، اظهار داشت كه در انتظار نتايج كارشناسي در اين زمينه هستيم و نامگذاري بر اين خودرو نيز موكول به ارائه نتايج كارشناسي خواهد بود.

سود انباشته
8 September 2007, 12:30 AM
ادغام شبكه خدمات پس از فروش سايپا و پارس خودرو در هفته جاري

مدير فروش گروه سايپا گفت: در راستاي افزايش دسترسي مشتريان به شبكه نمايندگي از هفته آينده ادغام شبكه خدمات پس از فروش سايپا و پارس خودرو را اجرايي مي‌كنيم.


حسن عمو زاده خليلي در خصوص تعهدات امسال سايپا براي جايگزيني خوردوهاي فرسوده اظهار داشت: شركت سايپا برنامه دارد كه 30هزار دستگاه خودرو سايپا 141 را براي نوسازي شبكه تاكسيراني و ساماندهي مسافربرهاي شخصي جايگزين كند.
وي گفت: علاوه بر اين براي جايگزيني 20هزار تاكسي پرايد صندوقدار به سايپا مجوز داده شده و اين شركت 100هزار دستگاه پرايد گازسوز و نيسان را جايگزين خودروهاي فرسوده شخصي مي‌كند. عموزاده گفت: مهلت زماني تحويل اين خودروها را ستاد تبصره 13 مشخص مي‌كند، پيش از ثبت‌نام، زمانبندي و سهميه‌ها مشخص مي‌شود و مشتريان در همان سايتي كه ثبت‌نام كرده‌اند، نمايندگي مورد نظر خود را انتخاب كرده و پس از آن پروسه جايگزيني آغاز مي‌شود. مدير فروش گروه سايپا در خصوص اقدامات سايپا براي بهبود كيفيت خدمات پس از فروش اين شركت تصريح كرد: برنامه سايپا در حوزه خدمات پس از فروش افزايش پايگاه‌هاي ارائه دهنده خدمات است. وي تاكيد كرد: درصدديم اقدامات لازم براي تامين و تدارك نمايندگي‌ها را به عمل آوريم تا هيچ يك از نمايندگي‌هاي ما با كمبود قطعه روبه‌رو نباشند.
عموزاده اضافه كرد: جلسات كارشناسي ابتدايي را با قطعه سازان و تامين‌كنندگان گروه سايپا همچنين مگاموتور و سازه گستر شروع كرده‌ايم و نتايج بسيار خوبي حاصل شده است. وي گفت: براي گسترش شبكه نمايندگي استانداردهاي جديد نمايندگي‌هاي سايپا را ابلاغ كرده‌ايم. اميدواريم با رعايت اين استانداردها كيفيت اين شبكه بهبود پيدا كند.
مدير فروش سايپا تاكيد كرد: ظرفيت شبكه خدمات پس از فروش را نيز تا پايان امسال از500 نمايندگي به 600 و تا سال آينده به 700 نمايندگي افزايش خواهيم داد و در راستاي افزايش دسترسي مشتريان به شبكه نمايندگي از هفته آينده ادغام شبكه خدمات پس از فروش سايپا و پارس خودرو را نيز اجرايي مي‌كنيم.
وي با اشاره به اينكه طرح ادغام شبكه خدمات پس از فروش سايپا و پارس‌خودرو نهايي شده است، افزود: بدين ترتيب از هفته آينده يكصد نماينده به شبكه خدمات پس از فروش سايپا اضافه شده و به اين ترتيب مي‌توانيم سطح دسترسي مشتريان به نمايندگي‌هاي خود را اضافه كرده و مشكلات مشتريان در دسترسي به نمايندگي‌ها را به حداقل برسانيم.

Foad
9 September 2007, 06:44 PM
1500 دستگاه تاكسي در سايپا يدك گاز سوز شدند

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي سايپا يدك، در طرح فراخواني كه به منظور نصب كيت مخزن CNG براي خوردوهاي توليدي سايپا در انتهاي سالهاي 85 و 86 انجام پذيرفت تعداد 1500 دستگاه خودرو تاكسي مجهز به اين دستگاه شدند كه از اين به بعد مي‌توانند از گاز CNG‌نيز به عنوان سوخت استفاده كند.
مدير امور نمايندگي هاي سازمان خدمات پس از فروش سايپا و رئيس نمايندگيهاي مديريت فروش و بازار يابي شركت سايپا با اشاره به تجهيز 84 نمايندگي مجاز به منظور انجام امور مربوط به نصبت مخزن و قطعات CNG و 105 نمايندگي جهت ارائه خدمات تخصصي مربوط به خودروهاي فوق گفت: در چارچوب سياست‌هاي دولت خدمتگزار جهت بهينه سازي مصرف سوخت در كشور در حال آموزش و تجهيز كليه نمايندگي هاي مجاز اين شركت براي اين امر مي باشيم كه تا پايان سال 86 در اقصي نقاط كشورمان آمادگي لازم وجود خواهد داشت.
قنبري با اشاره به توزيع تجهيزات و ابزارهاي مخصوص در بني نمايندگان سازمان خدمات پس از فروش سايپا و آموزش استفاده از آن براي پرسنل فني تعميرگاه‌ها گفت: سعي كرده ايم همكاران خود را در اقصي نقاط كشور به طور هماهنگ آموزش داده و تجهيزات و ابزار مخصوص مورد نياز را در اختيارشان قرار دهيم تا اينكه سطح خدمات ارائه شده در تمام كشور با كيفيت مناسب و در سطح استانداردهاي بين‌المللي انجام گيرد.
وي در پايان با اشاره به گستردگي شبكه خدمات پس از فروش سايپا در كشور گفت: از آنجائيكه ادغام با شبكه نمايندگي‌ شركت گسترش خدمات پارس خودرو نيز انجام شده بدانيم كه با نمايندگاني مجهز در جاي جاي كشور اسلاميمان در زمان و مكان مورد نياز در خدمت مشتريان گروه خودروسازي سايپا باشيم.

سود انباشته
10 September 2007, 01:20 PM
هيچ‌كس مخالف ادغام نيست

مدیر عامل پارس خودرو گفت: من صدها مصاحبه در زمینه ادغام مشاهده کرده‌ام، در جلسات خصوصی نيز راجع به این مطلب گفت‌وگو شده و هیچکس با ماهیت ادغام مخالف نیست و همگی موافق هستند.


مهرداد بذرپاش با بيان اين مطلب افزود: اگر بخواهیم در صحنه‌های بین‌المللی حضور داشته باشیم باید تصمیم‌گیری‌های بزرگی انجام دهیم و اين تصميمات منجر به کاهش هزینه‌ها و کاهش هزینه منجر به کم‌شدن قیمت تمام شده یک محصول مي‌شود. هر محصول با دو پارامتر قیمت تمام شده و کیفیت مي‌تواند در صحنه جهاني معرفي شود.
وي تاكيد كرد: من تا زمانی که در صنعت خودروسازی باشم بحث ادغام خودروسازان را پیگیری خواهم کرد.
بذرپاش افزود: در طی مدتی که این طرح را پیشنهاد کردم بین اعضاي هیات مدیره و مسوولان دولتی مخالف جدی ندیدم و اگر بعضا کسی هم مخالفتي کرده به دليل تاثیرات عارضی این تصمیم مانند انحصار، است.وی افزود: درحوزه کیفیت اگر برای قطعه‌سازان تعهداتی ایجاد کنیم و در برابر آن ماهم به آنها تعهداتی بدهیم که دو برابر تیراژ قبلی این تولید را انجام بدهند، به طور قطع سرمایه‌گذاری بیشتری برای افزایش کیفیت قطعات انجام خواهد شد تا اینکه تعداد محدودی از این قطعات را درخواست کنیم.

alirezasalam
23 September 2007, 08:33 PM
استخدام رتبه‌های برتر کنکور در پارس‌خودرو

قائم مقام مدیر عامل شرکت پارس خودرو گفت: رتبه اول تا پنجاه رشته های فنی مرتبط با صنعت خودروسازی که در آزمون سراسری سال 86 دانشگاهها پذیرفته شده اند، می توانند در طول تحصیل به صورت کارآموز در شرکت پارس خودرو به فعالیت بپردازند.

به گزارش مهر، عبدالوهاب شریعتی افزود: در آینده نزدیک شرایط استخدام رتبه های برتر رشته های فنی مرتبط با صنعت خودروسازی در شرکت پارس خودرو فراهم می شود و تمامی افرادی که بتوانند شرایط احراز این رشته ها را داشته باشند می توانند در این شرکت مشغول به کار و پس از اخذ دوره های مربوطه جذب شوند.

وی گفت: همچنین پارس خودرو در راستای اهداف و سیاست های دولت نهم در جهت کاهش مصرف بهینه سوخت و استفاده بهینه از این ثروت ملی برنامه هایی را برای حمایت از طرح های تحقیقاتی و دانشجویی در زمینه کاهش مصرف سوخت فراهم می کند که می تواند کمک زیادی به بهینه کردن مصرف سوخت کند.

قائم مقام مدیر عامل شرکت پارس خودرو گفت: بزودی از دانش آموزان و دانشجویانی که در این راستا برنامه ها و یا طرح هایی برای ارائه به این شرکت داشته باشند حمایت و پشتیبانی خواهند شد.

سود انباشته
24 September 2007, 09:12 PM
كارشناس مركز تحقيقات سايپا:
ماكزيما، رونيز و ريو شامل طرح گازسوز شدن اجباري نمي‌شوند
توليد زانتيا به دليل مشكل قطعه كاهش يافته استدر زمينه محدوديت توليد خودرو‌هاي دوگانه سوز برخي خودرو‌هاي پارس خودرو مثل ماكزيما و رونيز كه توليدشان نيز كم است، مستثني شده و طرح محدوديت گازسوز كردن خودرو‌ها مربوط به پرايد، پژو و سمند است.

مهندس هوتن رستگار ـ كارشناس مركز تحقيقات سايپا ـ در گفت‌وگو با خبرنگار خودرو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب افزود: توليد زانتيا نيز كم شده است؛ البته اين مساله به گازسوز شدن آن ربطي ندارد، بلكه مربوط به برخي قطعات است. ضمن اين كه ريو نيز از گازسوز شدن مستثنا شده است.

وي با تاكيد بر اين كه توليد محصولات اين شركت به دليل گازسوز كردن خودرو‌ها محدود نمي‌شود، افزود: براي گاز سوز كردن، تنها روي خودرو يك كيت، مخزن و چند شير اضافه مي‌شود، بنابراين محدوديتي براي سازنده ايجاد نمي‌كند.


ادغام خودروسازان داخلي فعلا منتفي است

رستگار در خصوص ادغام شركت‌هاي خودروساز نيز گفت: بحث ادغام فعلا منتفي است. اين مبحث اوايل دهه 60 مطرح و در وزارت صنايع و معادن نيز پروژه‌هايي براي آن تعريف شده بود. البته ادغام شركت‌هاي خودروساز در شرايط فعلي بد نيست، زيرا ادغام از قسمت‌هاي مشخصي انجام مي‌شود. به عنوان مثال در آغاز قسمت‌هاي فروش و R&D شركت‌ها در هم ادغام مي‌شوند؛ يعني همان كاري كه در كره شركت‌هاي هيوندا و كيا در بخش R&D انجام دادند.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا با ادغام شركت‌هاي خودروساز آن‌ها به يك قدرت بزرگ و انحصاري تبديل نمي‌شوند؟ گفت: شركت‌هاي خودروساز ما در سطح بين‌المللي خيلي بزرگ نيستند و اگر به فروش ايران خودرو و سايپا توجه كنيم، مي‌بينيم كه فروش آن‌ها به ترتيب حدود پنج و سه ميليارد دلار است، ضمن اين كه پروژه‌ها با هزينه مشترك دنبال مي‌شود. البته در اينجا برخي مباحث امنيتي در بخش R&D مطرح مي‌شود كه اين مساله نيز قابل حل است.

وي ادامه داد: در حال حاضر بخش عمده سهام سايپا مربوط به سازمان گسترش و نوسازي صنايع است، بنابراين بحث ادغام ايران خودرو و سايپا نمي‌تواند انحصاري به وجود آورد، ضمن اين كه با ادغام، هزينه‌هاي ستادي و سربار و هزينه‌هاي مربوط به طراحي و قالب‌سازي و توسعه كارخانه با كاهش چشمگيري مواجه مي‌شود.

كارشناس مركز تحقيقات سايپا تصريح كرد: در حال حاضر توان مالي بخش تحقيق و توسعه شركت‌هاي خودروساز كشور كم است، بنابراين با ادغام شركت‌هاي خودروساز قيمت طراحي خودرو آن‌ها كاهش مي‌يابد و قيمت تمام شده محصول نيز كم مي‌شود.


توليد پرايد كاهش نيافته است

وي با بيان اين كه تاكنون كاهش توليد پرايد نداشته‌ايم، اظهار كرد:‌ در خصوص پرايد تعدادي CNG سوز و تعدادي نيز بنزين سوز توليد مي‌شوند. البته براي توليد كپسول CNG سه كارخانه در دست احداث هستند، ولي در حال حاضر براي آن نيز كمبود نداريم.

به گزارش ايسنا، اين در حالي است كه مقايشه آخرين آمارهاي وزارت صنايع و معادن نشان مي‌دهد كه در ميان خودروهاي سواري، توليد پرايد نسيم و صبا (سايپا و پارس خودرو) در مردادماه نسبت به تير 13 هزار و 203 دستگاه كاهش يافته كه در اين ميان توليد پرايد نسيم و صبا سايپا (بنزين‌سوز) با 67 درصد كاهش بيشترين كاهش توليد خودرو در بين خودروهاي سواري طي اين مدت را نشان مي‌دهد.

البته به ازاي اين كاهش، رشد 67 درصدي توليد پرايد نسيم و صبا گازسوز در ماه مرداد نسبت به تيرماه مشاهده مي‌شود. پرايد (نسيم و صبا) مونتاژ پارس خودرو نيز طي اين مدت كاهش 33 درصدي داشته است.

سود انباشته
25 September 2007, 04:06 PM
مديرعامل سابق پارس خودرو:
شراكت گسترش خدمات پارس خودرو و سايپايدك با جداشدن آنها از شركت مادر كار مثبتي استخبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

شراكت گسترش خدمات پارس خودرو و سايپا يدك در صورتي كه هر دو از شركت‌هاي مادر خود جدا شوند، مثبت خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خودرو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مهندس اميري - مديرعامل سابق پارس خودرو - با بيان اين مطلب افزود: اگر يكي ازشركت‌هاي ياد شده بخواهد به شركت مادر وابسته بماند و ديگري زيرنظر آن باشد، كار مناسبي نخواهد بود.

وي ادامه داد: به عنوان مثال اگر سايپايدك بخواهد همچنان زيرمجموعه سايپا باقي بماند و شركت گسترش خدمات پارس خودرو با آن مشترك شود، امري مناسب نخواهد بود و درست اين است كه هر كدام از آنها از شركت مادر هم جدا شده، تشكيل كنسرسيوم دهند و هر دو خدمات پس از فروش سايپا و پارس خودرو را انجام دهند.

اميري با بيان اين‌كه هر شركتي بايد خدمات پس از فروش را خودش انجام دهد، اظهار كرد: شركت پارس خودرو كه از تنوع محصولات خوبي ميان ساير خودروسازان برخوردار است، دليلي ندارد كه محصولي توليد و ديگري خدمات پس از فروش آن را ارائه دهد يا به عكس.

وي در پاسخ به اين سوال مبني بر اين‌كه چرا با وجود اين‌كه حدود 85 درصد سهام پارس خودرو مربوط به سايپا مي‌شود، باز هم اين وابستگي مزيت ندارد؟ اظهار كرد: مديريت برند با مالكيت يك شركت توسط شركت ديگر متفاوت است. در حال حاضر مديريت رنو و نيسان يكي است، ولي هيچ جا ديده نمي‌شود كه خدمات پس از فروش آنها يكي باشد. همچنين هر شركتي دوست دارد محصولاتش را در خدمات پس از فروش خودش مديريت كند.

او در حاشيه افتتاح نخستين كلينيك تندر 90 و مگان در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا در خصوص اين‌كه آيا ادغام دو شركت سايپا و ايران خودرو را با توجه به فراهم شدن كار مشترك در سايپا يدك و شركت گسترش خدمات پارس خودرو صلاح مي‌دانيد؟ اظهار كرد: ادغام دو شركت خودروساز سازوكارهاي خاص خود را دارد و موضوع مهم اين است كه اين كار چگونه انجام شود. اول بايد ديد كه كار انجام شدني هست يا نه.

وي تصريح كرد: اين ادغام‌ها به اين صورت است كه بايد يك شركت شركت ديگر را خريداري كند يا اين‌كه شركتي پيدا شود كه هر دوي آنها را خريداري كند كه از اين منظر و از نظر حقوقي و عملي انجام آن بسيار سخت است، ولي به دليل اين‌كه مديريت برند مطرح است و برند بايد حفظ شود، هيچ وقت بحث انحصار به وجود نمي‌آيد.

مديرعامل سابق پارس خودرو در خصوص اين‌كه آيا در حال حاضر دوست داريد مديرعامل پارس خودرو بوديد؟ گفت: آنقدر در دو سال گذشته به من در پارس خودرو فشار آمد كه از نظر شخصي دوست ندارم الان مديرعامل اين شركت باشم.

saedraz
27 September 2007, 05:34 PM
یه خبرهای غیر موثقی هم از امداد خودروی ایران خودرو میرسه که دستور ادغام این شرکت با دو شرکت فوق داده شده و تازه اون کسی که این خبر رو میگفت گفت ادغام ایرانخودرو و سایپا و پارسخودرو هم در حال انجام هست و تنها مخالف اون منطقی هست.

سود انباشته
11 October 2007, 05:26 AM
آمار توليد پرايد در مرداد

ايسنا- توليد پرايد در مرداد ماه به 17‌هزار و 841 دستگاه رسيد كه نسبت به برنامه توليد 18‌هزار و 301 دستگاه، بيانگر محقق شدن 97‌درصد برنامه توليد اين گروه خودروساز است و توليد آن نسبت به تير ماه در گروه سايپا 7229 دستگاه كاهش يافت.


كليه محصولات سايپا اعم از پرايد، ريو و زانتيا در مرداد نسبت به تير ماه با كاهش توليد مواجه بودند، به طوري كه توليد زانتيا نسبت به تير ماه حدود 29 دستگاه و ريو 197 دستگاه كاهش يافته است.
طبق آمار اعلامي از سوي وزارت صنايع و معادن، ون كاروان از ابتداي امسال توليدي نداشته است.
اما سايپا در توليد زانتيا براي مرداد ماه توانست 77‌درصد از برنامه‌هاي خود را عملي كند و از 988 دستگاه تنها 760 دستگاه را به توليد رساند.
پرايد يكي از محصولاتي است كه مشمول محدوديت توليد تبصره 13 است و با توجه به الزام خودرو‌سازان براي كاهش توليد خودرو‌هاي بنزين‌سوز، توليد آن در مرداد ماه به 17‌هزار و 841 دستگاه رسيد كه كاهش 7229 دستگاهي را نسبت به تير ماه‌ نشان مي‌دهد.

سود انباشته
14 October 2007, 06:35 AM
آمادگي سايپابراي نصب برچسب مصرف سوخت

خبرگزاري فارس- مديرعامل گروه سايپا گفت: ‌آمادگي نصب برچسب مصرف سوخت را بر روي محصولات سايپا داريم.


احمد قلعه‌باني با بيان اين مطلب اظهار داشت: استاندارد مصرف سوخت خودروها مشخص شده است و در صورت ابلاغ دستورالعمل توسط ستاد تبصره 13 آن را اجرايي مي‌كنيم.
وي افزود: سايپا توان اجرايي كردن هر برنامه‌‌اي را دارد.
اين اظهارنظر مديرعامل سايپا در حالي است كه طبق ماده 9 آيين‌نامه اجرايي قانون تبصره 13نصب برچسب مصرف انرژي (با ذكر رتبه انرژي)بر روي وسايل نقليه موتوري توليد داخل و وارداتي بنزين سوز از اول مهرماه 1386 و گاز سوز و نفت سوز از اول اسفندماه 1386 الزامي‌است.

سود انباشته
17 October 2007, 08:24 AM
پرايد وانت هم به بازار مي‌آيد

خبرگزاري موج- پس از توليد و عرضه خودروي پرايد در مدل‌هاي مختلف، گروه خودروسازي سايپا تصميم به ساخت «پرايد وانت» نيز گرفته است.
اولين بار خودروي پرايد در شركت خودروسازي فورد آمريكا طراحي و با نام «سي استا» (Siesta) به صورت‌ هاچ‌بك سه در توليد و وارد بازار آمريكا شد.


بنابراعلام شركت خودروسازي فورد (يكي از چهار شركت بزرگ توليدكننده خودرو جهان) موتور «پرايد» طوري طراحي شده كه در مقايسه با ديگر خودروهاي كلاس مشابه داراي استحكام بيشتر، نقص كمتر، تعمير آسان‌تر و مصرف سوخت كمتري است.
هم اكنون و براساس آمار و ارقام، قواي محركه «پرايد» داراي كمترين نقص فني بوده و يكي از كم مصرف‌ترين خودروهاي ساخت داخلي نيز به شمار مي‌رود.
اين گزارش مي‌افزايد: شركت كياموتورز كره‌جنوبي با توجه به ويژگي‌هاي خودروي پرايد امتياز اين محصول را از فورد آمريكا خريداري و توليد با تيراژ بالاي پرايد را براي بازار داخل و صدور آن به خارج از كشور آغاز كرد.

Foad
21 October 2007, 09:25 PM
بذرپاش مدیرعامل سایپا می‌شود؟!آفتاب: برخی از سایت‌های اینترنتی خبر از آن داده‌اند که «قلعه بانی» مدیرعامل سایپا به زودی از سمت خود برکنار شده و «مهرداد بذرپاش» جایگزین وی در این سمت خواهد شد.

به گزارش آفتاب، این منابع خبر داده‌اند که برکناری قلعه بانی از مدیرعاملی شرکت معظم خودروسازی سایپا با حکم وزیر صنایع و معادن قطعی شده‌است.

«مهرداد بذرپاش» رئیس سابق گروه مشاورین جوان دولت نهم است که در انتخابات دوره سوم شوراهای اسلامی شهر و روستا ریاست ستادهای انتخاباتی رایحه خوش خدمت را بر عهده داشت و نفر اول لیست انتخاباتی این تشکل بود اما موفق به راهیابی به شورای شهر تهران نشد. وی پس از آن انتخابات به سمت رئیس کمپانی بزرگ خودروسازی «پارس خودرو» منصوب شد. اکنون نیز اخبار از انتصاب قطعی وی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت معظم خودروسازی سایپا حکایت می‌کنند.

گفتنی‌است که بذرپاش به دنبال ادغام کلیه شرکت‌ها و کارخانجات خودرو سازی بزرگ کشور با یکدیگر است.

persianking62
7 November 2007, 01:02 AM
مورانو» در انتظار بازار ايران


گروه خودرو- مذاكرات پارس خودرو با شريك تجاري‌اش يعني شركت نيسان براي واردات مورانو در حالي آخرين مراحل خود را طي مي‌كند كه اين دو شركت بر سر قيمت‌ نهايي همچنان در حال چانه‌زني هستند.مورانو اولين SUV ديفرانسيل جلو شركت نيسان است كه از سال 2003 توليد آن آغاز شده و هر سال با مدل‌هاي بهتري به بازار عرضه مي‌شود. همچنين اين خودرو در سال 2003 بهترين خودروي نيسان شناخته شده و حتي از نسبت به پسفايندر هم برتري داشته است. مورانو در يكي از شركت‌هاي طراحي آمريكا به منصه‌ظهور رسيده و SUV است كه بر پلت‌فرم SS-L ساخته شده است.
دو خودروي ماكسيما و آلتيما هم براساس پلت‌فرم SS-L ساخته شده‌اند و مورانو سومين خودرويي است كه با استفاده از اين پلت‌فرم به بازار عرضه مي‌شود. اما «مورانويي» كه قرار است در بازار خودرو ايران عرضه شود، متعلق به سال 2007 است كه در صورت توافق نهايي دو شركت پارس خودرو و نيسان، سال 2008 وارد كشورمان خواهد شد. هر چند پارس خودرو مذاكره دراين زمينه را موفقيت‌آميز خوانده است اما ظاهرا دو شركت بر سر قيمت آخر به توافق نهايي نرسيده‌اند و اين امر ممكن است بر واردات اين خودرو موثر باشد. يك منبع آگاه در شركت پارس خودرو در اين زمينه تاكيد كرد كه در صورت مناسب نبودن قيمت نهايي مورانو و همچنين عدم همكاري‌هاي لازم در اين زمينه از سوي نيسان، ممكن است پارس خودرو براي واردات خودروي مذكور تجديدنظر كند. اين منبع آگاه همچنين اظهار داشت كه به دليل اينكه مورانو به صورت محدود وارد كشور مي‌شود؛ بنابراين شركت پارس‌خودرو هزينه زيادي را متقبل مي‌شود؛ براي همين در انتظار قيمت نهايي نيسان در اين زمينه هستيم. تعداد سيلندرهاي مورانو 2007 كه قرار است به ايران وارد شود، 6سيلندر و V شكل بوده و قدرت موتور آن 6000/266 اسب بخار است.
اين خودرو در دو حالت اتوماتيك و دستي به بازار عرضه مي‌شود و نوع سوخت آن نيز انژكتوري و ظرفيت مخزن سوخت آن 82ليتر است؛ اما سيستم فرمان آن حساس به سرعت موتور، هيدروليكي و رك و پيليون تعبيه شده و سيستم ترمز آن نيز ABS، EBD، Braxe Assist است.
از سوي ديگر سوخت آن تركيبي- ليتر در 100كيلومتر به ميزان 3/12، شهري 2/17 و اتوبان نيز 5/9پيش‌بيني مي‌شود. اين خودرو هم رديف خودروهاي هيونداي سانتانه، پاجرو، BMWX3 و پرادو است. به احتمال زياد شركت پارس‌خودرو بنا دارد كه مورانو را جايگزين پرادو كند و با اين خودرو به رقابت بپردازد. شنيده‌ها حكايت از آن دارد كه بازاريابي خودروي مذكور در تهران و شهرستان‌ها آغاز شده است اما قيمت بالا ظاهرا مانعي براي مذاكرات نهايي پيش‌بيني مي‌شود. هر چند برخي از مسوولان پارس‌خودرو قرارداد را نهايي شده مي‌خوانند.

روزنامه دنیای اقتصاد

سود انباشته
7 November 2007, 09:16 PM
سهميه جديد سايپا براي توليد خودروي بنزين‌سوز

ايسنا- شركت سايپا مجوز جديدي براي توليد خودروهاي بنزين‌سوز دريافت كرده و از اوايل هفته آينده فروش فوري خود را آغاز مي‌كند.


احمد نعمت‌بخش، دبير انجمن خودروسازان، با بيان اين مطلب افزود: محدوديت‌ توليد خودروهاي بنزين‌سوز و اجبار براي گازسوزكردن آنها خلاف بند ز ماده 33 قانون برنامه چهارم است كه از سوي ستاد تبصره 13 اجرا مي‌شود.
وي با اشاره به اين‌كه قرار شده غير از سهميه اوليه، سهميه ديگري به دو گروه خودروساز ايران‌خودرو و سايپا اعطا شود، اظهار كرد: در حال حاضر ايران‌خودرو به دليل انتقال دفتر فروش خود به كارخانه و دريافت مجوز سهميه جديد توليد خودروهاي بنزيني، تحويل فوري محصولاتش را از هفته آينده آغاز مي‌كند. نعمت‌بخش درباره توليد تندر-90 و تغيير برنامه توليد اين خودرو تا پايان سال به 67‌هزار دستگاه تصريح كرد: در دو گروه پارس خودرو و ايران‌خودرو حدود 75هزار دستگاه تندر-90 پيش‌ فروش شده است و طي جلسه‌اي كه با مديرعامل شركت رنوپارس داشتيم، عنوان شد كه تا پايان سال 67‌هزار دستگاه تندر-90 تحويل داده خواهد شد. وي با بيان اين كه مشكلات تندر-90 در حال رفع شدن است و ايران‌خودرو نيز برنامه توليد روزانه 100 دستگاه را دارد، افزود: تغيير برنامه توليد تندر-90 به دليل تاخير پروژه و مشكلات مربوط به تاخير در سرمايه‌گذاري به موقع قطعه‌سازان بوده است.

ar1358
13 November 2007, 12:08 AM
تا پايان سال تمام توليدات شركت سايپا دوگانه سوز مي شود
دوشنبه، 21 آبان 1386
ساعت: 12:58 Monday, November 12, 2007
كد خبر: 49718

به گزارش خبرخودرو ، مدیر عامل سایپا یدک با اشاره به سیاست های اتخاذ شده دولت در راستای گاز سوز کردن محصولات صنعت خودروسازی گفت:بر همین اساس شرکت سایپا در صدد است تا پایان سال تمام تولیدات خود را دو گانه سوز نماید و درحال حاضر هم روزانه بیش از 1200 دستگاه خودرودو گانه سوز تولید می کنیم .

مهندس عموزاده در رابطه با دوگانه سوز کردن سایر خودروهای مدل بالای شرکت سایپا یاد آور گردید:در این رابطه هم برنامه های مدونی در دستور کار داریم و با گرفتن مجوزهای لازم ا زشرکت های طرف قرارداد و رعایت کردن استاندارد های لازم این امر را تحقق خواهیم بخشید .

وي در ادامه گفت : خوشبختانه امکان محصولات سایپا به دوگانه سوز خیلی خوب است در این باره هیچگونه مشکل خاصی وجود ندارد.

persianking62
14 November 2007, 01:52 AM
اس-21» پنج ماه ديگر در ايران به توليد انبوه مي‌رسد


ايسنا - قرارداد اصلي بين شركت چري و ايران خودرو سه ماه پيش به امضا رسيده است و اميدواريم از پنج ماه ديگر بتوانيم به توليد انبوه S21 دست يابيم.


جانگ گويي بينگ، قائم مقام بخش بين‌الملل شركت خودروسازي چري چين با بيان اين مطلب افزود: در حال حاضر و پس از امضاي قرارداد، كل تيم چري به ايران آمده و حدود دو ماه است كه در اينجا مستقر هستند و حدود20 بند ضميمه از قرارداد باقي مانده كه تا دو ماه آينده كار آنها به پايان مي‌رسد. با توجه به صحبت‌هايي كه با ايران خودرو و طرف سوم قرارداد، قرار شده كه كار مربوط به ضمايم قرارداد نهايي و بعد از اتمام آنها كار ثبت شركت مشترك انجام شود.
توليد موقت «اس-21» در ايران‌خودرو خراسان
وي با اشاره به يكي از ضمايم ياد شده افزود: پيشنهاد شده است كه قبل از راه‌اندازي كارخانه توليد S21 در بابل شركت مشترك كار توليد خودرو S21 را به طور موقت در كارخانه ايران خودرو خراسان آغاز كند.
وي تصريح كرد: در رابطه با فاز يك و مفاد آن مثل هزينه‌هاي توليد در خراسان و زمان بندي براي آماده كردن خط توليد در حال مذاكره هستيم، زيرا اگر هزينه‌هاي توليد بالا باشد، بر مبناي توافقات نمي‌توانيم آن را بپذيريم.
سرعت كند توليد A15 در ايران‌خودرو
گويي بينگ درباره توليداتي كه در ايران خودرو تحت عنوان چري انجام مي‌شود، اظهار كرد: اين خودرو A15 صندوقدار و برند آن مربوط به شركت چري است. از دو سال و نيم پيش پروژه آغاز شده، ولي پروژه روند سريعي را طي نمي‌كند.
وي ادامه داد: ايران خودرو اين پروژه را به صورت مشترك با همكاري يك شركت خصوصي (سناباد خودرو) كه سهم اصلي به اين شركت تعلق دارد، انجام مي‌دهد. قراردادهايي كه ايران خودرو با اين شركت داشته كامل نشده و بحث گازسوزكردن و مالكيت اين خودرو دليل تاخير پروژه بوده است. A15 در چين به صورت دوگانه سوز (پايه بنزيني) توليد و خط توليد بدنه آن از چين وارد شده و اين خودرو مصرفي معادل 6 تا 7 ليتر در 100 كيلومتر دارد. قيمت آن نيز حدود 9هزار دلار است.
وي در خصوص ميزان داخلي سازي اين خودرو نيز گفت: ميزان داخلي‌سازي اين خودرو كم است و به دليل تعلق اين برند به شركت چري بعد از حل مشكل ايران خودرو و سناباد خودرو، با آنها براي برنامه خودكفايي و ساخت داخل وارد مذاكره مي‌شويم.
گويي بينگ قرارداد مشترك امضا شده براي خودرو S21 و ميزان سهم هر كدام از سهامداران را عادلانه ارزيابي و اظهار اميدواري كرد كه اين مساله روند مثبتي براي ادامه كار ايجاد كند.
به گفته وي براي شرکت چري اين ساختار منصفانه و توام با موفقيت براي هر يک از طرفين قرارداد است و به راحتي مي‌توان مجوز سرمايه‌گذاري مستقيم از دولت مرکزي چين را دريافت کرد.
او با بيان اين كه سال آينده در پكن طبق قوانين دولتي رعايت استاندارد يورو 4 يك ضرورت است، افزود: در حال حاضر S21 استاندارد يورو 3 را دارا است و استاندارد يورو 4 را نيز مي‌تواند پاس كند.
وي توليدات شركت چري تا پايان سال 2007 را 430هزار دستگاه عنوان كرد و افزود: در اين ميان 120هزار دستگاه خودرو صادر مي‌شود كه با اين وجود ميزان صادرات دو برابر خواهد شد. اين در حالي است كه در سال 2006 حدود 50هزار دستگاه خودرو صادر كرديم.
وي در خصوص اين كه آيا در قبال ورود S21 به ايران، سمند اجازه حضور در كشور چين را دارد و آيا در اين زمينه با ايران خودرو مذاكره‌اي شده است، به ايسنا گفت: بازار چين بسيار باز است و هر كس كه قابليت داشته باشد مي‌تواند در آن حضور يابد. من هم صحبت‌هايي مبني بر حضور سمند در چين را شنيده‌ام كه شريك تجاري ايران خودرو در اين باره شركتي غير از چري است. در حال حاضر هيچ شرطي در قبال ورود چري به بازار ايران و صادرات نمونه به چين مطرح نشده است و خودروسازي يانگ من چين شريك تجاري ايران خودرو براي صادرات سمند به چين است.
قائم مقام بين‌الملل خودروسازي چري تاكيد كرد: با توجه به حضور ايران در جمع كشورهاي خاورميانه، اين كشور با در نظر گرفتن قيمت رقابتي مي‌تواند پايگاهي براي صدور محصولات چري باشد.
وي در پاسخ به اين سوال كه آيا ريسك انتخاب قطعه سازان از سوي ايران خودرو را مي‌پذيريد، اظهار كرد: در حال حاضر ايران خودرو قطعه‌سازان ايراني را بهتر از ما مي‌شناسد. بعد از معرفي آنها شركت مشترك قابليت‌هاي آنها را بررسي مي‌كند و لازم است كه آنها استانداردهاي فني را پاس كنند.
او در خصوص همكاري با ساير شركت‌هاي خودروساز داخلي نيز گفت: غير از همكاري با ايران خودرو با كرمان خودرو (مديران خودرو) نيز از حدود سه سال پيش همكاري داريم و اين شرکت با توليد خودرو MVM توانست تصوير خوبي از شركت ما ارائه دهد.

ar1358
17 November 2007, 09:26 PM
مدير گروه سايپا:

فروش نقدي محصولات سايپا نيمه آذرماه شروع مي‌شود

خبرگزاري فارس: مديرعامل گروه سايپا گفت: فروش نقدي محصولات سايپا با اتمام تعهدات اين شركت به مشترياني كه اقدام به پيش ثبت‌نام كرده‌اند، از نيمه آذرماه آغاز مي‌شود.


به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس احمد قلعه‌باني كه صبح امروز به همراه چند تن از اعضاي هيات مديره و معاونان سايپا در نشستي خبري حاضر شده بود به تشريح برنامه‌هاي گروه سايپا و وضعيت توليد اين شركت پرداخت و اظهار داشت: گروه سايپا داراي 4 شركت خودروسازي سايپا،پارس خودرو،سايپا ديزل و زامياد و بيش از 80 شركت تامين و تدارك، خدمات مالي و اقتصادي، قطعه‌سازي، مهندسي و تحقيقاتي است.
وي گفت: مجموعه فروش اين شركتها سال گذشته 5 هزار و 300 ميليارد تومان و سودآوري آنها 800 ميليارد تومان بوده است و اين سود سايپا را در بورس در جايگاه منحصر به فردي قرار داده است.
قلعه‌باني افزود: سايپا داراي يك واحد مطالعات استراتژيك است كه برنامه‌هاي گروه را متناسب با فن‌آوري‌هاي روز تدوين مي‌كند.
وي با بيان اينكه اين مركز 4 برنامه 5 ساله را براي گروه را تدوين كرده است، افزود: در برنامه اول، سايپا دستيابي به تيراژ توليد 500 هزار دستگاه خودرو را پيش‌بيني كرده بود كه توليد در تيراژ 530 هزار دستگاه محقق شد.
مديرعامل سايپا افزود: در برنامه 5 ساله دوم تحت عنوان " سمت نود " تنوع محصولات و توليد انبوه چند نوع خودرو را هدف قرار داده‌ايم. بر اين اساس هر سال يك محصول جديد و دو طراحي جديد از محصولات را روانه بازار خواهيم كرد.
وي اظهار داشت: برنامه توليد سايپا در چشم‌انداز سال 90 دستيابي به يك ميليون و 200 هزار دستگاه است كه 900 هزار دستگاه براي ظرفيت‌هاي داخلي و مابقي براي اهداف صادراتي در نظر گرفته شده است.
قلعه‌باني همچنين برنامه‌ سايپا براي سال 1404 را رسيدن به تيراژ توليد 2 ميليون و 200 هزار دستگاه ذكر كرد و افزود: در اين چشم‌انداز اهداف سايپا توليد50 درصد براي بازارهاي داخلي و 50 درصد براي صادرات پيش‌بيني شده است.
وي همچنين توسعه و سرمايه‌گذاريهاي سايپا در استانها و مناطق محروم مانند كاشان، گلپايگان، خمين، ايلام، اسفراين و سيستان و بلوچستان را براي راه‌اندازي خطوط توليد خودرو و قطعات مورد اشاره قرار داد و افزود: مراسم كلنگ‌زني احداث كارخانه توليد مخازن CNG خودرو فردا در ايلام برگزار خواهد شد.
قلعه‌باني در عين حال از سرمايه‌گذاري ديگر سايپا براي توليد اين مخازن در شهر اسفراين نيز خبر داد.

*توليد در ونزوئلا؛ افتتاح در سوريه
مديرعامل گروه سايپا در خصوص وضعيت توليد خودرو در سايت‌هاي خارجي اين شركت گفت: توليد در ونزوئلا شروع شده و اولين خودرويي كه در اين كشور شماره‌گذاري شد، سايپا 141 بود.
وي اضافه كرد: توليد در سايت كشور سوريه نيز از آبان ماه شروع شده و با منظم شدن وضعيت توليد مراسم افتتاح و بهره‌برداري را برگزار خواهيم كرد.

*خصوصي سازي در قالب طرح ماندگاري
قلعه‌باني در خصوص خصوصي‌سازي در مجموعه سايپا گفت: بر اساس طرح ماندگاري سايپا شركت‌هاي استراتژيك گروه مانند مركز تحقيقات، سايپا يدك، شبكه تامين، سازه گستر و مگاتور در مجموعه گروه باقيمانده و شركتهاي غير استراتژيك مانند توليد‌كنندگان شيشه و صندلي خودرو در چارچوب برنامه 5 ساله واگذار مي‌شوند.

*مهار افزايش قيمت‌ها در بازار
قلعه‌باني درباره افزايش 220 هزار توماني قيمت محصولات سايپا در بازار اظهار داشت: عدم شماره‌گذاري خودروهاي بنزين سوز و كاهش عرضه‌ اين محصول سبب افزايش قيمت پرايد در بازار شد كه با دريافت مجوز شماره‌گذاري اين خودروها و افزايش توليد محصولات دوگانه سوز پيش‌بيني مي‌كنيم افزايش قيمتها كه به 220 هزار تومان رسيده به زير صد هزار تومان كاهش يابد.
وي همچنين گفت: طي 2 سال سايپا تنها 40 هزار دستگاه خودرو دوگانه سوز توليد كرد اما اين رقم تنها در آبان ماه به 19 هزار دستگاه رسيد و روند توليد خودروهاي دوگانه‌سوز در سايپا روبه افزايش است.
مديرعامل سايپا ابراز اميدواري كرد با افزايش عرضه محصولات دوگانه سوز سايپا تفاوت قيمت خودروهاي دوگانه‌سوز شركت و بازار به صفر برسد.
قلعه‌باني تاكيد كرد: كم مصرف بودن پرايد سبب افزايش تقاضا براي اين محصول شده و علي‌رغم افزايش 7 درصدي توليد اين محصول در سايپا تقاضاي آن محصول كاهش نيافته است.

* آغاز فروش نقدي سايپا در نيمه آذر
خبرنگار فارس به مديرعامل سايپا گفت: توقف فروش نقدي محصولات سايپا و عدم صدور پيش‌فاكتور، مشتريان سايپا كه با استفاده از تسهيلات بانكي اقدام به تهيه خودرو مي‌كند را با مشكل تهيه پيش فاكتور مواجه كرده است.
وي پاسخ داد: تعهدات سايپا براي تحويل محصولات پيش فروش شده به اتمام رسيده و از نيمه آذرماه فروش نقدي محصولات گروه از سر گرفته خواهد شد.
قلعه‌باني وعده داد با پايان يافتن تعهدات فعلي سايپا ثبت نام براي پيش‌فروش خودروهاي شركت سايپا نيز شروع شود.

*مقايسه قيمت زانتيا و كرولا
مديرعامل گروه سايپا در اين نشست خبري افزايش قيمت زانتيا را مربوط به افزايش برابري نرخ يورو با ريال ذكر كرد و گفت: زماني كه قيمت زانتيا 21 ميليون تومان بود، قيمت تويوتا كرولا 24 ميليون بود و من پس از تست خودرو كرولا اعلام كردم زانتيا از اين خودرو لوكس‌تر و بهتر است و بايد قيمت آن به 24 ميليون افزايش يابد.
وي با بيان اينكه هيات مديره سايپا با قيمت 23 ميليون تومان براي اين محصول موافقت كرد، افزود: هم‌اكنون قيمت كرولا به 34 ميليون تومان رسيده و زانتيا كماكان با قيمت 24 ميليون عرضه مي‌شود.
قلعه‌باني در پاسخ به پرسشي تصريح كرد: اعمال قيمتهاي دولتي شامل محصولات لوكس خودروسازان نمي‌شود.

*ورود سايپا 132 به بازار ظرف روزهاي آينده
احمد قلعه‌باني در پاسخ به اين پرسش كه قبلا وعده داده بود سايپا 132 در نيمه دوم سال جاري وارد بازار مي‌شود، يادآور شد: عرضه اين محصول به بازار ظرف روزهاي آينده آغاز مي‌شود.
در اين نشست خبري همچنين روشني مقدم عضو هيات مديره سايپا نيز درباره توليد خودروهاي هيبريدي در گروه سايپا گفت: توليد آزمايشي اين خودرو در مراكز تحقيقات سايپا انجام و بر روي خودرو پرايد نمونه سازي شده است.
وي تاكيد كرد: سايپا پروژه‌هاي تحقيقاتي براي توليد خودروهاي هيبريدي را در دست انجام دارد تا ظرف چند سال آينده اين خودروها را به بازار عرضه كند.

*گزارش تحقيق و تفحص مجلس غير كارشناسي است.
مديرعامل گروه سايپا درباره گزارش تحقيق و تفحص مجلس از صنعت خودرو گفت: اين گزارش كارشناسي نيست.
وي در پاسخ به محورهايي از اين گزارش كه فعاليت سايپا را مبتني بر مونتاژ كاري و توليد S81 اين شركت را در حد محصول ملي ندانسته است، گفت: چه كسي خودرو S81 سايپا را ديده است تا بگويد شاخصه‌هاي خودرو ملي را ندارد.
وي ضمن انتقاد از به كار بردن واژه‌ ملي براي توليد يك محصول افزود: ما يك خودرو ايراني طراحي مي‌كنيم كه اجزاء آن توسط خودروسازان داخلي توليد شده و اخيرا نيز براي انتخاب نام آن فراخوان كرده‌ايم.
مديرعامل سايپا تاكيد كرد: تنها خودروسازي هستيم كه برنامه 5 ساله داريم و 4 برنامه را متناسب با سند چشم‌انداز 20 ساله تدوين كرده ايم.
قلعه‌باني خاطرنشان كرد: سايپا توانست خودرو PK و نيسان خود را از رده خارج كند،بدون اينكه باري بر دوش دولت بگذارد و سال 1390 نيز پرايد را از رده خارج خواهيم كرد.
وي اين گزارش را ظالمانه خواند و افزود: در اين گزارش هيچ اشاره‌اي به توان اقتصادي و استفاده از ظرفيتهاا توسط سايپا نشده است و ما اين گزارش را ظالمانه مي‌بينيم.
قلعه‌باني ادامه داد: حاضريم با ارايه اسناد و مدارك در كميسيون صنايع و معادن مجلس در خصوص مفاد گزارش توضيح دهيم.
روشني مقدم عضو هيات مديره سايپا نيز در اين نشست خبري با اشاره به گزارش تحقيق و تفحص مجلس مبني بر حركت سايپا تنها بر مبناي سودآوري گفت: انتظار سهامداران يك بنگاه اقتصادي سودآوري است.
وي گفت: ما در مباحث مربوط به كيفيت پرايد بحثهاي جدي داريم. ظرف اين مدت كوتاه 2 خودرو سايپا 141 و سايپا 132 بر روي پرايد طراحي شد و بر روي اين محصولات هر كاري كه مي‌توانستيم انجام داده‌ايم.
وي پرايد را در شرايط فعلي جامعه بدون جايگزين ذكر كرد و در خصوص استاندارد اين محصول گفت: برايد داراي استاندارد يورو 2 است.

*جايگزيني مدلهاي EO و E1 تندر 90 با E2
وي در خصوص فراخوان جايگزيني مدلهاي EO و E1 تندر نود به متقاضيان مدل E2 گفت: پيش‌بيني ما ايجاد تقاضا براي مدلهاي EO و E1 اين خودرو بود ولي ثبت‌نامها برخلاف اين را نشان داد.
وي با بيان اينكه قطعات مدلهاي EO و E1 تندر نود براي شروع توليد تامين شده بود، گفت: بر اين اساس 1000 دستگاه از اين تيپها توليد شده بود و فراخوان شد متقاضيان E2 در صورت تمايل مي‌توانند E1 و EO را بلافاصله تحويل بگيرند.
وي گفت: 400 دستگاه در فراخوان داده اعلام شده جايگزين شد و امكان جايگزيني 600 دستگاه ديگر وجود دارد.

ar1358
18 November 2007, 11:46 AM
توليد 25 هزار خودروی دوگانه سوز در سايپا
يکشنبه، 27 آبان 1386
ساعت: 10:46 Sunday, November 18, 2007
كد خبر: 50131

به گزارش خبرخودرو ، مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد: طی ماه جاری تولید خودروهای دوگانه سوز این شرکت به 25 هزار دستگاه خواهد رسید و با افزایش عرضه در ماه های آینده، تفاوت قیمت تولیدات گازسوز کارخانه با بازار به حداقل ممکن خواهد رسید.

مهندس قلعه بانی در گفت و گو با خبر خودرو ضمن بیان این مطلب، افزود: افزایش قیمت پراید با توجه به سهمیه بندی بنزین و کم مصرف بودن این خودرو و افزایش تقاضا بوده که با وجود رشد 7 تا 10 درصدی تولید آن، به علت جلوگیری مقطعی شماره گذاری ها، در یکنواختی عرضه تداخل به وجود آمد اما در صدد هستیم تا یک ماه آینده ، تفاوت قیمت بازار با به کمتر از 250 هزار تومان برسانیم.

وی در خصوص خودروهای دوگانه سوز نیز خاطر نشان کرد: به رغم افزایش 70 درصدی که داشته ایم، به دلیل تعهدات پیشین ثبت نام جدیدی نشده و به تعهدات خود تا نیمه دوم آذر به طور کامل پاسخ خواهیم گفت اما خودروهای بنزینی ما با افزایش تولیدی که پس از اخذ مجوز از ستاد تبصره 13 داشته ایم، با روند کاهشی قیمت روبرو بوده اند.

مدیر عامل گروه سایپا همچنین از واگذاری حدو 50 درصد از شرکت های غیر استراتژیک این مجموعه تا پایان برنامه پنجساله دوم این شرکت یعنی برنامه سمت 90 خبر داد.

وی تاکید کرد: در مورد واگذاری سهام و خصوصی سازی سعی کردیم تا مکانیزم هایی را بکار بریم و بر اساس آن

پروژه "طرح ماندگاری" را تعریف کرده ایم تا شرکت هایی را که کسب و کار محوری برای ما نداشته ه هدف اصلی

سایپا نیستند، به تدریج واگذار کنیم.در همین راستا، مراکز تحقیقات، سایپایدک و شبکه های تامین را حفظ کرده و قطعه سازان زیرمجموعه را از طریق بورس به بخش خصوصی واگذار می کنیم.

مهندس قلعه بانی برنامه های شرکت سایپا را در راستای سیاست های دولت در زمینه تمرکز زدایی و حضور در استان های محروم دانست و گفت: بر همین اساس، علاوه بر خرمشهر و گلپایگان، طی چند سال آینده 550 میلیارد تومان در کاشان، خمین، ایلم و سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری خواهیم کرد .

وی با اعلام اینکه تاکنون بیش از 100 میلیارد تومان در کاشان سرمایه گذاری شده، افزود: کلنگ زنی شروع تولید مخازن CNG در شهر خمین نیز امروز صورت خواهد گرفت.

تولید زر سیستان هم با ساخت دسته فنر و پابند راه آهن آغاز خواهد شد.

این در حالی است که واحدهای تولید روکش صندلی زیر مجموعه شرکت سایپا آذین و قطعات فورج نیز با سرمایه گذاری بیش از 20 میلیارد تومان فعالیت خود را از چند سال پیش آغاز کرده اند.

ar1358
22 November 2007, 12:51 AM
محصولات سايپا در بازار سياه

مژگان ميرزايي
بازار خودرو در سال‌جاري روندي غيرقابل پيش‌بيني را طي كرد.
اين در حالي است كه طبق روال هر سال پيش‌بيني بازار مبني‌بر كاهش قيمت خودرو در برخي از فصول محقق نشد.

در فصل تابستان طبق روندي كه در سال‌هاي گذشته نيز طي مي‌شد، قيمت انواع خودرو در بازار با افزايش مواجه بود، اما امسال علاوه بر آغاز فصل تابستان، اجراي طرح خروج خودروهاي فرسوده، اجراي طرح سهميه‌بندي بنزين و ممنوعيت شماره‌گذاري خودروهاي با مصرف بيش از 6ليتر، موجب شد قيمت خودرو در بازار نه تنها در فصل تابستان بلكه در ديگر فصول نيز افزايش قابل‌توجهي را تجربه كند.
از سوي ديگر، ممنوعيت شماره‌گذاري خودروهاي با مصرف بيش از 6ليتر و ايجاد تعهدات جديد براي شركت‌هاي خودروساز مبني بر توليد خودروهاي دوگانه‌سوز موجب شد كه اين شركت‌ها نتوانند به تعهدات قبلي خود عمل كنند. تاخير در اجراي تعهدات قبلي و ايجاد تعهدات جديد موجب شد كه دو شركت ايران‌خودرو و سايپا براي پيشبرد تعهدات معوقه خود اعلام كنند كه ثبت‌نامي جهت فروش نقدي محصولات خود نخواهند داشت.
عدم فروش نقدي در اين دو شركت موجب افزايش قيمت محصولات آنها در بازار شد و مسوولان دو شركت سايپا و ايران‌خودرو نبود خودرو در بازار را دليل اين افزايش قيمت اعلام كردند.
اما با وجود عمل به تعهدات صورت گرفته در ايران‌خودرو و آغاز فروش نقدي در اين شركت، قيمت محصولات آن نه تنها كاهش نيافت، بلكه برخي محصولات اين شركت با وجود فروش نقدي باز هم با افزايش قيمت مواجه بودند.
در‌حال‌حاضر پژو 206 هاچ‌بك تيپ دو در بازار با قيمت 13ميليون و 400هزار تومان معامله مي‌شود. به گفته فعالان بازار خودرو،‌ با وجود آنكه فروش نقدي محصولات شركت ايران‌خودرو آغاز شد، اما برخي از محصولات آن همچنان در بازار با كمبود مواجه است كه اين كمبود افزايش 100 الي 200هزار توماني آنها در بازار را به همراه داشته است، در‌حال‌حاضر تنها 206 تيپ دو در بازار موجود است و ساير مدل‌هاي اين خودرو در بازار عرضه نمي‌شود.
پژو 206 SD مدل V1 نيز در حال حاضر با قيمت 14ميليون تومان در بازار معامله مي‌شود.
به گفته فعالان بازار خودرو پژو 405 بنزين‌سوز نيز طي هفته گذشته در ثبات نسبي به سر مي‌برد و با قيمت 12ميليون و 700هزار تومان معامله مي‌شود اما مدل گازسوز اين خودرو در اين مدت كاهش 100هزار توماني را تجربه كرده است و با قيمت 13ميليون و 800هزار تومان تا 14ميليون در بازار عرضه مي‌شود.
از سوي ديگر پژو پارس كه طي هفته‌هاي گذشته به دليل كمبود در بازار با افزايش قيمت مواجه شده بود، طي هفته گذشته كاهش 200هزار توماني را تجربه كرد به قيمت 17ميليون و 300هزار تومان رسيد. مدل دوگانه‌سوز اين خودرو نيز طي هفته گذشته با قيمت 18ميليون و 300هزار تومان در بازار معامله مي‌شود.
بازار سياه محصولات سايپا
با ادامه روند توقف فروش نقدي در سايپا كه از چند ماه پيش در نمايندگي‌هاي اين شركت آغاز شد، متقاضيان محصولات اين شركت با بازار سياه محصولات مواجه شده‌اند.
با توقف فروش نقدي محصولات اين شركت و نبود نظارت دقيق بر نمايندگي‌هاي مجاز فروش محصولات شركت سايپا، در حال حاضر محصولات اين شركت در بازار و حتي در برخي نمايندگي‌هاي اين شركت 150هزار تومان گران‌تر از قيمت مصوب معامله مي‌شود.
با مراجعه خبرنگار ما به نمايندگي‌هاي شركت سايپا، برخي نمايندگي‌ها قيمت پرايد متاليك را 7ميليون و 340هزار تومان اعلام كردند و اظهار داشتند كه درحال حاضر فروش نقدي ندارند. از سوي ديگر برخي از نمايندگي‌هاي شركت سايپا قيمت پرايد متاليك را 7ميليون و 490هزار تومان و تحويل آن را يك روزه عنوان مي‌كنند. همچنين برخي از نمايندگي‌‌ها نيز با اين پيشنهاد كه اگر خواستار جدي پرايد هستيد، مي‌توانيم آن را از ديگر روزنه‌ها و با قيمت بالاتري تهيه كنيم، پاسخ منفي به مشتري نمي‌دهند.
پرايد 141 دوگانه‌سوز نيز در حال حاضر در بازار با قيمت 8ميليون و 700هزار تومان معامله مي‌شود و خودروي ريو نيز در حال حاضر در بازار موجود نمي‌باشد. از سوي ديگر قلعه‌باني مديرعامل شركت سايپا در دومين نشست خبري خود علت گراني زانتيا در بازار، توافق اعضاي هيات‌مديره و هم سطح كردن قيمت آن با خودروي تويوتا كرولا عنوان كرد. طي يك ماه گذشته خودروي زانتيا با افزايش 4ميليون توماني مواجه بود و در بازار به قيمت 25ميليون تومان عرضه مي‌شود.
به گفته مسوولان شركت سايپا، فروش نقدي محصولات اين شركت از نيمه دوم آذر ماه آغاز خواهد شد و متقاضيان محصولات اين شركت يا بايد در انتظار آغاز فروش نقدي محصولات شركت سايپا باشند يا خودروي مورد نظر خود را از بازار آزاد تهيه كنند.

ar1358
22 November 2007, 11:38 AM
رشد 50 درصدي صادرات محصولات سايپا
چهارشنبه، 30 آبان 1386
ساعت: 16:15 Wednesday, November 21, 2007
كد خبر: 50441

به گزارش خبرخودرو ، مدير عامل گروه صنعتي سايپا از افزايش 50 درصدي صادرات خودرو اين شرکت خبر داد و گفت : صدور خودرو سايپا امسال از مرز 130 ميليون دلار هم فراتر خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، احمد قلعه باني گفت : در هشت ماه امسال 10 هزار دستگاه خودرو توليدي سايپا به صورت خودرو ساخته شده ،صادر شده كه در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته50 درصد بيشتر است.

مدير عامل سايپا گفت : هم اكنون دو کارخانه توليد خودرو در سوريه و ونزوئلا توسط سايپا ساخته شده است و امسال نخستين بار پرايد در سوريه توليد و شماره گذاري خواهد شد.

مدير عامل سايپا با اشار به برنامه هاي اين شركت براي متعادل کردن بازار خودرو گفت: با افزايش عرضه خودرو ، اختلاف قيمت كارخانه و بازار محصولات سايپا به زودي كاهش مي يابد.

احمد قلعه باني گفت: توليد در گروه سايپا در مقايسه با سال گذشته 7 تا 10 درصد افزايش يافته است و با افزايش عرضه از نيمه دوم اذرماه تفاوت قيمت محصولات در كارخانه و بازار به زير 100 هزارتومان كاهش خواهد يافت.

قلعه باني افزود : اعمال محدوديت در شماره گذاري و افزايش تقاضا براي خودرو هاي كم مصرف توليدي سايپا از جمله عوامل تاثيرگذار در افزايش قيمت بازار محصولات سايپا در هفته هاي اخير بوده است.

قلعه باني خاطرنشان كرد : هم اكنون فروش فوري خودروهاي بنزين سوز در نمايندگي ها اغاز شده است و فروش فوري خودروهاي دوگانه سوز نيز از نيمه دوم اذر ، اغاز خواهد شد.

قلعه باني با بيان اينكه سايپا براي سال اينده نيز قصد افزايش قيمت خوروهاي پرايد و ريو را ندارد ، گفت : تلاش مي کنيم سال اينده نيز همچون دو سال گذشته، قيمت خودروهاي پرايد و ريو افزايش نيابد.

ar1358
24 November 2007, 10:06 AM
سايپا موفقيت چشمگيري در بخش مالي و خدمات پس از فروش كسب كرده است
شنبه، 3 آذر 1386
ساعت: 09:09 Saturday, November 24, 2007
كد خبر: 50538

به گزارش خبرخودرو ، عضو كميسيون صنايع مجلس در خصوص رشد صنعت خصوصا صنعت خودروسازي گفت : رشد صنعت و خصوصا خودروسازي در چند سال اخير رشد قابل ملاحظه اي داشته و شايد بتوان گفت : ما در شرايط كنوني به اولين نتايج راهبردهاي صنعت خودروسازي كه در 12 سال گذشته تدوين شده دست يافته ايم و اگر بخواهيم به عنوان مصداق هايي از اين نتايج اشاره كنيم مي توانيم به مواردي مانند : 1- تنوع خودروهاي توليدي -2 كيفيت رو به رشد 3- ميزان توليد قطعات خودرو 4- دست يافتن قطعه سازان داخلي به بازارهاي تجاري و نيز اولويت دادن به ارتقاي كيفي و كمي خدمات پس از فروش در شركت هاي خودروساز ياد كرد.بنابراين ما در مختصات فعلي برنامه هاي راهبردي صنايع خودروسازي مي توانيم اميدوار باشيم كه هدف اصلي ذيل را در آينده بتوانيم تامين كنيم :1. خودروي ارزان با كيفيت دراختيار هموطنان قرار دهيم و 2.در بازار تجاري خودرو جهان جاي پايي داشته باشيم.

اسماعيل گرامي مقدم در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در رابطه با اينكه آيا در خدمات پس از فروش خودرو نيازهاي مردم برآورده شده است چيست گفت:با توجه به اينكه من عضو كميسيون صنايع مجلس هستم و شكايت هاي مردم نسبت به خدمات پس از فروش را ملاحظه مي نماييم .در مجموع در خدمات پس از فروش خودرو گامهاي خوبي برداشته شده ولي هنوز به حد والا نرسيده است اگر بخواهيم ضرورت خدمات پس از فروش را مطرح كنيم بهترين آن رضايت مندي مشتري است. در حقيقت كسب رضايت مشتري در صنعت خودروسازي چندين مرحله داشته و اين مرحله پاياني تامين كننده منابع مالي شركت هاي خودروساز بوده و اين به آن معنا است كه ما در مرحله طراحي توليد شايد نتوانيم به صورت آماري از مطلوبيت رضايت مندي مشتريان صحبت كنيم اما دقيقا و يقينا پس از توليدكه خودرو در اختيار مشتري قرار مي گيرد و مرحله مصرف آغاز مي گردد در حقيقت با توانمندسازي خدمات پس از فروش ميزان آرامش و اطمينان و راحتي مشتريان بيشتر مي شود بنابراين عملا خدمات پس از فروش مي تواند بسياري از نواقص مرحله طراحي و توليد را بپوشاند و منجربه بالا رفتن تقاضا از نوع خريد خودرو آن شركتي باشيم كه داراي پشتوانه مناسبي از خدمات پس از فروش باشد و اين كسب رضايت مشتريان منجربه متراكم شدن منابع مالي شركت هاي خودرو ساز خواهد بود و مي تواند در چرخه مجدد توليد متنوع خودروها با كيفيت بالا و ارزان قيمت نقش داشته باشد. ازاين روست كه خدمات پس از فروش در حقيقت نبض جذب مشتري محسوب مي شود.

وي در ادامه گفت : در بازار تجارت ايران دركالاهاي مصرفي ما شاهد پايين بودن طرح خدمات پس از فروش هستيم و اين از بيان نارضايتي مردم از كالاها ارائه شده است . در كالاهاي مصرفي و همچنين سرمايه اي كه نياز مردم به خدمات پس از فروش براي اطمينان از ادامه استفاده از آن كالاهاي ضروري است در شركت ها هنوز جزو اولويت هاي سازنده نيست به همين دليل در طي سالهاي گذشته كه توليدات متفاوت را به صورت مشترك با شركاي خارجي در كشور انجام شده به جهت لحاظ نكردن سهم شركت هاي طرف قرارداد در خدمات پس از فروش بيشترين كالاهاي توليدي ،خدماتي نداشته و در نهايت اين موضوع به مشتريان ضريه زده است.البته رويكرد مناسب در صنايع خودروسازي به ويژه در سايپا كه بهينه كردن نمايندگي هاي خدمات پس از فروش انجام شده است كه يكي از نشانه هاي اهميت دادن به ارائه خدمات پس از فروش است.

گرامي مقدم در مورد گزارش تحقيق و تفحص از خودروسازان افزود:بحث تحقيق و تفحص كه در صحن علني مطرح شده و طولاني شدن آن به دليل حجم بالاي اطلاعات خودروسازان بود زمان بيشتري لازم بود كه به اين مهم رسيدگي شود ولي اعضاي كميسيون خواستند بيش از دو سال طول نكشد.من اين را تاييد مي كنم كه موضوع طولاني شود، موضوع هويت اصلي خود را از دست مي دهد و البته با توجه به اينكه خودروسازان خصوصا سايپا اقدام به رفع قبل از اعلام نتايج كرده بودند به فال نيك مي گيريم . اساسا تحقيق وتفحص براين اساس است كه نقائص رفع شود در حقيقت يك ناظر وظيفه شناس مستندات خود را در مورد ضعف ها و قوت ها مطرح ميكند.اميدواريم كه خودروسازان ضمن ارائه گزارش نقائص به كميسيون به برطرف كردن ديگر محور هاي تخقيق و تفحص اقدام شايسته به عمل آورند.

وي درباره عملكرد خودرو سازان داخلي گفت : ما در كشور شاهد هستيم در بازار خودرو فعاليتهاي مناسبي انجام شده است و حركت در مجموع قابل تقدير است،در اين بين خودرو توليدي شركت سايپا به خوبي خودش را مطرح كرده است و در بازار هاي جهاني خودرو نيز نام و نشاني از خودروسازي به نام ايران ثبت كرده .اين افتخار در اثر تلاش هاي همه كاركنان سايپا و به ويژه مديريت آن صورت گرفته كه قابل ارزش گذاري و تقدير است.

شايد به يكي ديگر از نكاتي كه بايد اشاره كنم اين است كه سايپا موفقيت چشمگيري در بخش مالي و خدمات پس از فروش كسب كرده است و همچنين تنوع خودرو هاي توليدي است كه در رقابت با شركت هاي خودروساز داخلي توانسته پيش بگيرد.

متاسفانه بعضي از شركت هاي خودروساز به جاي ايجاد قضاي ر قابتي ميان خود وشركتهاي رقيب با نوع توليد خودرو خود و توسعه بازار به جاي رقابت مناسب با الفاظ بازي كرده اند كه اين راه ناصواب است و به همين دليل است كه سايپا با مديريت بر كسب رضايت مندي مشتري هم موفق به توليد خودروهاي قابل رقابت و متنوع شده و هم خدمات پس از فروش با كيفيت بالا را ارائه داده است.

به عنوان مثال مي توانيم به سطح يك خودرو متوسط به عنوان پرايد اشاره كنيم و فاصله آن را با يك خودروي لوكس مانند زانتيا اشاره كنيم كه اين در حقيقت توليد خودرو در دو رنج و ايجاد يك رقابت مناسب داخلي و خارجي است و توانسته در عرصه جهاني جايگاه خوبي كسب نمايد.

اما برخي ديگر از شركت هاي خودروساز خودروهاي نزديك به هم و. غير رقابتي توليد مي كنند لذا لازم است ديگر خودروسازان داخلي تجربيات ارزشمند شركت سايپا را مورد عنايت بيشتري قرار دهند.

گرامي مقدم در مورد شبكه خدمات پس از فروش در گستردگي كل كشور گفت : هرچه شركت هاي خودروساز به ويژه شركت سايپا در جهت رفع معايب خودرو ها پس از توليد بر بيايند و به دنبال مشتري باشند و رضايت را در اين مرحله پوشش دهند در حقيقت به استانداردهاي خدمات پس از فروش جهاني نزديك مي شوند البته به دليل گستردگي كشور ايران هزينه خدمات پس از فروش بالا خواهد رفت اما اين هزينه قابل جبران است .

به هر ميزان كه مصرف كنندگان از خدمات پس از فروش رضايت داشته باشند در حقيقت تحريك كننده تقاضاي بيشتر خريد خودرو از شركت مربوطه خواهند بود كه الحمدا.. سايپا در اين زمينه توفيقات مناسبي كسب كرده است .بنابراين به هر ميزان شركت هاي خودرو ساز به تكميل ارائه خدمات پس از فروش خود گسترش آن اقدام نمايند در حقيقت به راهبرد هاي تدوين شده در چشم انداز صنايع خودروسازي به تكميل ارائه خدمات پس از فروش خود و گسترش آن اقدام نمايند. درحقيقت به راهبردهاي تدوين شده در چشم انداز صنايع خودروسازي نزديك مي شوندو در اين بين سايپا با شاخصه هاي مثبت خود با رقباي خود فاصله زيادي گرفته و منجر به توانمندسازي و همچنين بالا رفتن شاخص سهام سايپا در بازار بورس شده است.بنابراين رضايتمندي مردم از خدماتپس از فروش منجربه ارتقاء امتيازات برتر در هر شركت خواهد شد و يك گردش جهت دار و تضمين منافع مصرف كننده و توليد كننده را رقم خواهد زد.

وي در پايان در مورد وضعيت شركت هاي خودروسازي در نتايج تحقيق و تفحص افزود: نقاط قوت شركت سايپا در تحقيق و تفحص مجلس بهتر از ساير شركت هاي خودروساز است كه نقاط ضعف آْن نيز با مديريت آقاي مهندس قلعه باني و ديگر همكاران ايشان بزودي رفع خواهد ش

ar1358
24 November 2007, 03:18 PM
مديريت پروژه سي‌ان‌جي سايپا:
در اروپا به ازاي هر 200خودرو گازسوز 40جايگاه سي‌ان‌جي وجود دارد
موتور پرايد براي استفاده از سوخت گاز هيچ مشكلي ندارد

سرويس: خودرو
1386/09/03
11-24-2007
13:06:29
8609-01124: كد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

در حال حاضر در اروپا و در بخش پايلوت به ازاي هر 200 خودرو گازسوز 40 جايگاه CNG وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خودرو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اميري - مديريت پروژه CNG شركت سايپا - با بيان اين مطلب گفت: در بحث CNG سوز كردن خودرو‌ها با بررسي نياز‌هاي مصرف كننده مثل فضاي صندوق عقب، راحتي سرنشين و دوام موتور كار را شروع كرديم و تغييرات عمده‌اي روي سيستم تعليق و كف صندوق عقب خودرو ايجاد كرديم و سيستم ترمز را براساس وزن تحميل شده به آن با توجه به مخزن تغيير داديم و تست تصادف را نيز در اسپانيا انجام داديم.

وي تصريح كرد:‌ با وجود رويكرد تبصره 13 نحوه برخورد با موضوع گازسوز كردن خودرو‌ها شكل ديگري به خود گرفت و محدوديت تامين مخازن بزرگترين مساله ما در آن مقطع بود كه در اين باره براي آن‌ها سايز‌هايي را انتخاب كرديم كه منابع تامين بيشتري داشته باشند.

او با بيان اين كه در دنيا براي كمتر از هر هزار خودرو يك جايگاه سوخت وجود دارد، گفت: در حال حاضر در اروپا و در بخش پايلوت به ازاي هر 200 خودرو گازسوز 40 جايگاه CNG وجود دارد. همچنين در دنيا اختلاف قيمت خودرو‌هاي بنزين سوز و گازسوز حدود دو هزار دلار است.

وي بازديد‌هاي ادواري را يكي از دغدغه‌هاي خودرو‌سازان دانست و افزود: بعد از دو سال كه خودرو گازسوز از گارانتي خارج مي‌شود، نياز به مراقبت بيشتري دارد و بايد ديد در اين زمينه چه استراتژي خواهيم داشت.

مدير پروژه CNG در سايپا يادآور شد: در بحث تامين مخزن سال 85 شوك بزرگي به دنيا وارد كرديم و چيني‌ها هر ماه يك كارخانه توليد مخزن‌سازي درست و ازاين فرصت پيش آمده استفاده كردند، بنابراين اگر ساخت داخل مخازن را زودتر انجام مي‌داديم، الان با توجه به شيب تند توليد برنامه تامين مناسب نيز براي آن داشتيم.

اميري درباره دوگانه سوز كردن خودرو پرايد نيز گفت: تست دوام موتور پرايد با موفقيت در مركز تحقيقات خودرو انجام شد و هيچ مشكلي براي استفاده از گاز در موتور آن وجود ندارد.

وي در خصوص استفاده از موتور هيبريدي براي پرايد نيز خاطرنشان كرد: اگر با استفاده از اين موتور‌ها براي اين خودرو، مصرف سوخت آن به سه ليتر كاهش يابد، بايد ديد كه اين كار قيمت اين خودرو را تا چه اندازه تغيير مي‌دهد، بنابراين در اين زمينه نيز بايد قدرت خريد مردم را در نظر گرفت.

انتهاي پيام

ar1358
25 November 2007, 10:44 AM
سايپا تاكنون 150 هزار خودروي دوگانه سوز توليد كرده است
يکشنبه، 4 آذر 1386
ساعت: 10:18 Sunday, November 25, 2007
كد خبر: 50659

به گزارش خبرخودرو ، سايپا در راستاي سياستهاي دولت و با هدف كاهش مصرف بنزين و تثبيت قيمتها تا كنون 150 هزار خودروي دوگانه سوز توليد كرده است .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، اين شركت ماه گذشته با 40 درصد افزايش توليد حدود 25 هزار خودروي دوگانه سوز توليد و به بازار عرضه كرد با عرضه اين ميزان خودرو قيمت كاذب خودروهاي دوگانه سوز سايپا در بازار تا حدودي كاهش يافته است .

سايپا با تداوم توليد خودروي دوگانه سوز با تيراژ حدود 25 هزار دستگاه در ماه تا پايان سال تعداد خودروهاي دوگانه سوز توليدي خود را به 250 هزار دستگاه خواهد رساند . اين شركت همچنين برنامه ريزي كرده است كه سال آينده حدود 80 درصد محصولات خود را بصورت دوگانه سوز توليد كند .

اين شركت در سال جاري تمام خودروهاي دوگانه سوز خود را با مخزن تحويل مشتريان داده است . سايپا اكنون روزانه 1400 دستگاه خودروي دوگانه سوز توليد مي كند كه حدود 60 درصد ظرفيت كارخانه است .

به دليل مصرف سوخت اندك ، خدمات پس از فروش گسترده و ارزان خودروهاي سايپا اكنون گزينه اصلي تاكسي داران شده است بطوريكه روزانه تعداد زيادي از توليدات شركت بصورت تاكسي روانه بازار مي شود .

ar1358
25 November 2007, 01:09 PM
عضو هيات مديره سايپا درگفت‌وگوباايسنا:
به ازاي دوگانه‌سوز كردن دو نيسان 5 پرايد بنزيني توليد مي‌كنيم
توليد آزمايشي پرايد132 از دو هفته ديگر آغاز مي‌شود

سرويس: خودرو
1386/09/04
11-25-2007
11:24:04
8608-16493: كد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

به تازگي اعلام شده كه به ازاي دوگانه سوز كردن هر دو دستگاه وانت نيسان، مجوز توليد و پلاك‌گذاري پنج دستگاه پرايد بنزين‌سوز را به ما خواهند داد.

روشني مقدم - عضو هيات مديره سايپا - در گفت‌وگو با خبرنگار خودرو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره سهميه جديد ارايه شده به اين شركت گفت: سهميه جديدي به طور مستقيم براي توليد خودرو‌هاي بنزين‌سوز نگرفته‌ايم. فقط به تازگي به ما اعلام شده كه در صورت دوگانه سوز كردن نيسان وانت‌هاي موجود در بازار و به ازاي دوگانه سوز كردن هر دو دستگاه وانت نيسان مجوز توليد و پلاك‌گذاري پنج دستگاه پرايد بنزين‌سوز را به ما خواهند داد كه از اين بابت تعداد كمي‌ پرايد بنزين‌سوز را با توجه به اين كه اخيرا اين دستورالعمل به ما ارائه شده توليد كرده‌ايم.

وي افزود: از ابتداي مرداد ماه نيز كليه توليدات وانت نيسان‌هاي ما دوگانه‌سوز بوده‌اند، ولي مجوز فعلي براي خودرو‌هاي توليد شده مربوط به سال‌هاي گذشته است.

توليد آزمايشي وانت نيسان جديد از اواخر سال آينده

وي درباره وانت نيسان سايپا گفت: برنامه توليد آينده اين خودرو با بدنه‌اي كاملا تغيير يافته و جديد است و از اواخر سال آينده اولين نمونه‌هاي آن به طور آزمايشي توليد مي‌شود كه از لحاظ فني نيز روي موتور آن كار جديدي انجام خواهد شد.

توليد آزمايشي پرايد 132 از دو هفته ديگر

وي درباره پرايد جديد سايپا كه جايگزين پرايد فعلي خواهد شد، گفت: تا دو هفته آينده توليد آزمايشي آن (پرايد 132) آغاز مي‌شود و به تدريج نيز وارد بازار مي‌شود.

پرايد تنها خودرو سواري دوگانه‌سوز سايپا

روشني مقدم تصريح كرد: از محصولات سواري سايپا غير از پرايد خودرو ديگري دوگانه سوز نمي‌شود، زيرا اين محصولات تيراژ پاييني براي توليد داشته‌اند.

تحويل تمامي پرايدها به صورت مخزن‌دار از ابتداي امسال

به گفته وي از ابتداي امسال پرايدي بدون مخزن سي‌ان‌جي تحويل نشده و براي تامين مخزن نيز مشكل خاصي وجود ندارد، زيرا تداركات آن از قبل ديده شده است و همه مخزن‌هاي موردنيازمان را از خارج وارد مي‌كني

سود انباشته
26 November 2007, 06:24 AM
سايپا خودروهاي دست دوم ساير شركت‌ها را مي‌خرد

خبرگزاري موج - براساس هماهنگي‌هاي صورت گرفته، قرار است كه تا پايان سالجاري سه‌هزار دستگاه خودروي دست دوم با محصولات نو و جديد گروه خودروسازي سايپا جايگزين شود.


به گفته وي؛ قيمت گذاري براي فروش محصول دست دوم پس از بهسازي نيز، براساس فرمول مشخصي با حضور كارشناس رسمي ‌دادگستري، كارشناس فني (متولي هزينه‌هاي بهسازي) و افزايش‌درصدي جزئي براي ساير فعاليت‌ها انجام مي‌شود.شرقي متوسط هزينه بهسازي مورد نياز براي خودروهاي دست دوم خريداري شده را بين 120 تا 150‌هزار تومان اعلام كرد و بيشترين هزينه بهسازي را مربوط به خودروهاي مدل 1381 دانست. وي ادامه داد: 65‌درصد از متقاضياني كه در طرح جايگزيني محصول دست دوم خود با خودروي نو شركت كرده‌اند، متقاضي خودروي «ريو» به عنوان محصول جديد بوده‌اند. همچنين تسهيلات اعطايي براي حضور در اين طرح 30 ميليون ريال با نرخ 12‌درصد مي‌باشد.شرقي يكي از برنامه‌هاي آينده اين شركت را خريد محصولات دست دوم ساير شركت‌هاي خودروسازي اعلام كرد كه اين اتفاق تاكنون براي دو محصول نهايي شده است و به زودي فعاليت‌هاي مربوط به آن آغاز خواهد شد. وي در پايان خاطرنشان كرد: خريداران محصولات بهسازي شده نيز مي‌توانند تا سقف 30ميليون ريال تسهيلات بانكي با نرخ 21‌درصد دريافت كنند كه تاكنون حدود 30 نفر وارد پروسه دريافت اين نوع وام شده‌اند.

persianking62
27 November 2007, 12:49 AM
بذرپاش ماندني است


گروه خودرو: مهرداد بذرپاش كماكان به عنوان مديرعامل پارس‌خودرو فعاليت خواهد داشت.


آشتياني، مدير روابط عمومي پارس‌خودرو كه در حاشيه نشست خبري مربوط به نخستين جشنواره مطبوعات در حوزه خودرو سخن مي‌گفت، با بيان اين مطلب به خبرنگار ما گفت: خبر رفتن بذرپاش به ايدرو و ايميدرو كه مدتي است بر سر زبان‌ها افتاده است، شايعه‌اي بيش نيست و بنده به عنوان مدير روابط عمومي پارس‌خودرو اين موضوع را قويا تكذيب مي‌كنم.
وي افزود: كساني كه اين شايعه را منتشر مي‌كنند، بهتر است اگر منبع و مرجع موثق براي آن دارند، به ما نيز اطلاع دهند. آشتياني با بيان اين مطلب كه بذرپارش به طور محكم به كار خود در پارس‌خودرو ادامه خواهد داد، تصريح كرد: خبرهاي خوشي از پارس‌خودرو به زودي منتشر خواهد شد كه مديرعامل پارس‌خودرو در كنفرانس مطبوعاتي كه در آينده نزديك برگزار خواهد شد، اين خبرها را به اطلاع عمومي خواهد رساند. مدير روابط عمومي پارس‌خودرو، اهم اخبار مربوط را نيز عرضه محصول و توليدات جديد و همچنين سودآوري‌هاي شركت متبوعش عنوان كرد. وي همچنين به منابع انتشار خبرهاي مربوط به رفتن بذرپاش از پارس‌خودرو اشاره كرد و گفت: متوليان اين اخبار كذب، مي‌خواهند افكار عمومي را به سمت و سوي ديگر منحرف كنند و از اين طريق، برنامه‌ها و اهداف خود را پيش ببرند.
آشتياني ادامه داد: برخي افراد كه انتشار نتايج گزارش تحقيق و تفحص از صنعت خودرو آنها را ترسانده و نگران‌ كرده است، مي‌خواهند با ايجاد اختلافات كودكانه افكار عمومي را از محوريت اين موضوع دور كنند و به حاشيه‌ها سوق دهند. وي حتي سايت‌هايي را كه اخبار مربوط به جابه‌جايي مديرعامل پارس‌خودرو را پوشش داده‌اند، مجهول‌الهويه خوانده و از پر و بال دادن رسانه‌ها به اين اخبار، اظهار تعجب كرد.
آشتياني كه همزمان سمت دبيري نخستين جشنواره مطبوعات در حوزه خودرو را نيز بر عهده دارد، در مورد اهداف برگزاري چنين جشنواره‌اي گفت: هدف ما باز كردن درهاي بسته خودروسازان به روي خبرنگاران حوزه خودرو است تا بدين وسيله به تعامل بيشتري ميان خودروسازان و خبرنگاران برسيم. آشتياني همچنين مهلت ارسال آثار را تا 15آذر ماه دانست و خاطرنشان كرد: برگزيدگان نخستين جشنواره مطبوعات در حوزه خودرو، اول دي ماه امسال طي مراسمي معرفي خواهند شد.

ar1358
28 November 2007, 01:12 PM
موفقيت هاي شركت رنا حاصل برنامه ريزي هاي اصولي است
چهارشنبه، 7 آذر 1386
ساعت: 12:54 Wednesday, November 28, 2007
كد خبر: 50967

به گزارش خبرخودرو ، مراسم تقدير از نمايندگي هاي برتر شركت رنا خدمات پس از فروش محصولات سايپا ديزل با حضور مدير عامل گروه خودرو سازي سايپا و نمايندگاني از شركت هاي ولوو سوئد و رنو فرانسه در سالن اجتماعات شركت سايپا ديزل برگزار شد .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، در اين مراسم كه همزمان با برگزاري سمينار سراسري نمايندگان مجاز شركت خدمات فني رنا انجام شد از نمايندگاني كه رتبه هاي برتر شاخص هاي كيفي را كسب كرده اند تقدير شد .

در اين سمينار ، قلعه باني مدير عامل گروه خودرو سازي سايپا با تبريك كسب عنوان اول خدمات پس از فروش در كشور توسط شركت رنا در شش ماهه اول سال 86 ، كسب موفقيت هاي خدمات پس از فروش اين شركت را حاصل مقطعي نبودن برنامه ريزي در اين بخش خواند و گفت: وقتي مشتري از خدمات ارائه شده راضي باشد ، قطعا در آينده اي نزديك با قرار گيري در جايگاه مبلغ به رونق بيش از پيش فعاليت هاي بنگاه اقتصادي ارائه دهنده خدمات ، كمك خواهد كرد .

وي با اشاره به بهبود و گسترش بخش ارائه خدمات به مشتري در خودروهاي سنگين تاكيد كري: در اين راه بايد بخش خدمات را تقويت كنيم به طوريكه در منطقه ، تعميرگاه هايي مطابق با استانداردهاي بين المللي طراحي كرده و به عنوان يكي از راههاي اصلي ترانزيتي ، با هدف ارائه خدمات به راننده هاي ساير كشورها ، ارز آوري براي كشور ايجاد كنيم .

قلعه باني در ادامه بالا بودن ميزان رضايت مندي مشتري از گروه سايپا را مثبت ارزيابي و خاطرنشان كرد : در حال حاضر شاخص رضايت مشتري در گروه 85% است و با عزمي كه در شركت هاي زير مجموعه سايپا وجود دارد دستيابي به شاخص 95% جهاني دور از دسترس نيست .

وي در ادامه به تشريح عملكرد گروه خودرو سازي سايپا در دو بخش سواري و تجاري پرداخت و گفت : در ابتداي حضورمان در سايپا اين شركت60 ميليارد تومان سرمايه داشت ، ولي اكنون اين سرمايه به 1000 ميليارد تومان رسيده است و بدون اينكه ريالي از سهامداران دريافت كنيم ، بيش از 2500 تا ميليارد تومان سود نيز بين آنها تقسيم كرده ايم .

مدير عامل گروه خودرو سازي سايپا با انتقاد از مطرح شدن نام كاميون ملي اظهار داشت : اينكه بخواهيم در گروه سايپا ، كاميون ملي توليد كنيم گزافه گويي بيش نيست ، چرا كه نبايد قدم هايي برداشت كه در كشور هاي صاحب صنعت قبلا به آن دست يافته اند بلكه بايد با به كارگيري تكنولوژي برتر و آخرين تكنيك هاي ارائه شده در هزينه ها صرفه جويي كرد .

شايان ذكر است شركت خدمات فني رنا در ارزيابي به عمل آمده در شش ماهه نيمه نخست سال 86 شركت بازرسي كيفيت استاندارد ايران رتبه نخست خدمات پس از فروش را در بين شركت هاي خدمات پس از فروش خودروهاي سنگين كسب نمود .

شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران كه از سوي وزارت صنايع و معادن مسئوليت ارزيابي و رتبه بندي شركت هاي خدمات پس از فروش خودروهاي سواري را بر عهده دارد ، هرساله طي ارزيابي هايي كه هر شش ماهه از شركت هاي خدمات پس از فروش انجام مي دهد ، با توجه به ارزيابي و كارشناسي هاي انجام شده از نمايندگي ها و ميزان رضايتمندي مشتريان از خدمات رساني شركت رنا خدمات پس از فروش شركت سايپا ديزل در شش ماهه اول سال 86، رتبه نخست خدمات رساني در بين شركت هاي خدمات پس از فروش خودروهاي سنگين را به شركت خدمات فني رنا اعطاء كرد .

ar1358
28 November 2007, 01:15 PM
تحقق يافتن 99% از برنامه هاي توليدي شركت پارس خودرو
چهارشنبه، 7 آذر 1386
ساعت: 11:28 Wednesday, November 28, 2007
كد خبر: 50957

به گزارش خبرخودرو ، شركت پارس خودرو از ابتداي سال 86 تاكنون 99% از برنامه هاي توليدي خود را تحقق بخشيد .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، از ابتداي سال 86 تاكنون توليدات اين شركت از مرز 126000 دستگاه خودرو عبور كرد .

با توجه به عملكرد 8 ماهه شركت پارس خودرو آمار توليدات اين شركت بدين شرح اعلام مي گردد :

برنامه توليد پرايد 141 در سال جاري 119505 دستگاه بوده است . كه طبق توليدات انجام شده ، اين رقم به 118880 دستگاه خودرو رسيده است كه اين آمار نشان دهنده محقق شدن 5/99 درصد از توليد اين خودرو بوده است .

همچنين برنامه توليد خودرو ماكسيما 1436 دستگاه مي باشد كه طبق آمار ، توليد اين خودرو را نشان مي دهد .

توليد خودرو پيكاپ طبق برنامه 2628 دستگاه بوده كه بر اساس توليدات تاكنون 2746 دستگاه توليد شده است كه اين امر نشان دهنده افزايش 7 درصدي توليد و محقق شدن 107% برنامه توليد اين خودرو بوده است .

توليد خودرو رونيز بر اساس جدول برنامه 676 دستگاه بوده كه تاكنون اين خودرو 696 دستگاه توليد شده و افزليش 103 % برنامه توليد اين خودرو را نشان مي دهد .

همچنين در مورد خودروي تندر 90 ،84% توليد اين خودرو طبق برنامه توليد ي اين شركت انجام شده است .

با توجه به آمار فوق ، مجموع توليد شركت پارس خودرو 126707 دستگاه خودرو مي باشد كه اين امر تحقق يافتن 99 % از برنامه هاي پيش بيني شده اين شركت را نشان مي دهد

persianking62
30 November 2007, 11:52 PM
سازمان بازرسي كيفيت استاندارد ايران اعلام كرد

سه شركت عضو گروه خودروسازي سايپا مقام اول تا سوم خدمات پس از فروش در ايران را كسب كردند

اجراي برنامه حفظ كرامت و شان مشتري و ارائه خدمات پس از فروش مناسب و گسترده علت اصلي كسب سه عنوان برتر ايران براي شركتهاي عضو گروه سايپا بوده است . براساس اعلام سازمان بازرسي كيفيت و استاندارد ايران ، شركت هاي خدمات فني رنا ( عضو گروه سايپا ) ، گسترش خدمات پارس خودرو ( عضو گروه سايپا) و سايپا يدك با ارائه خدمات پس از فروش مناسب و جلب رضايت مشتريان و كسب امتيازات لازم به ترتيب رتبه هاي اول و دوم و سوم را در سطح ايران در زمينه ارائه خدمات پس از فروش كسب كردند . طبق اعلام اين سازمان ، شركت خدمات فني رنا كه به محصولات سايپا ديزل خدمات ارائه ميدهد در زمينه مديريت ، ارائه خدمات مطلوب ، كيفيت قطعات ، تجهيزات ،آموزش و فضاي فيزيكي بيشترين امتيازات را كسب كرده است . شركت خدمات فني رنا داراي 55 نمايندگي مجاز خدمات پس از فروش در مسيرهاي پر تردد كشور است كه خدمات مختلف به 50 هزار خودرو در حال تردد ساخت سايپا ديزل ارائه ميدهد . همچنين براساس اعلام سازمان بازرسي كيفيت و استاندارد ايران ، شركت گسترش خدمات پارس خودرو و سايپا يدك هم در زمينه ارائه خدمات پس از فروش ومشتري مداري عنوانهاي دوم و سوم ايران را كسب كردند . ساير شركتهاي ايراني ارائه خدمات پس از فروش پس از سه شركت عضو گروه سايپا در رتبه هاي بعدي قرار دارند .

موفقيت شركت هاي عضو گروه خودروسازي سايپا در كسب عنوان برتر در ايران نتيجه برنامه اين گروه براي حفظ كرامت و شان مشتري و مشتري مداري است .

persianking62
30 November 2007, 11:52 PM
مدير عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران :خودرو S81 سايپا يك خودروي كاملا" ايراني است
خودروي S81 سايپا يك خودروي كاملا" ايراني است كه در بازار با استقبال مواجه خواهد شد .

مهندس مفيدي مدير عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و هيات همراه پس از بازديد از طرحهاي در دست اجراي مركز تحقيقات و نوآوري سايپا بويژه خودروي S81 گفت خودروي S81 سايپا يك خودروي كاملا" ايراني است كه در بازار با استقبال مواجه خواهد شد .

وي با اشاره به طراحي و ساخت S81 براساس توانمندي داخلي گفت عرضه اين خودرو به بازار تحرك جدي در بخش تحقيقات و مهندسي سايپا ايجاد مي كند . مهندس مفيدي درادامه با تاكيد به توجه ويژه به موضوع بهره وري نيروي انساني ، تجهيزات و سرمايه در مراكز تحقيقات و پژوهشي كشور گفت مراكز تحقيقات صنعت خودروسازي كشور دستاوردهاي خوبي داشته اما نبايد به اين دستاوردها بسنده كرد و بايد گامهاي اساسي براي ساخت قطعات خودرو توسط مهندسان داخلي براساس استاندارد روز دنيا برداشته شود . عباس زارعي هنزكي مدير عامل مركز تحقيقات سايپا هم گفت اين مركز تا كنون خودروهاي كاروان ، پرايد استيشن ، سايپا 141 معمولي و دولوكس را طراحي و خودروهاي جديد سايپا 132 و زانتيا فيس ليفت طراحي شده در اين مركز بزودي به مرحله توليد ميرسد .وي با اشاره به انجام تست هاي مختلف بر روي خودروهاي سواري در اين مركز از جمله تست كمر بند ايمني ، مخازن سوخت CNG و كمك فنر ... گفت مركز تحقيقات و نوآوري سايپا داراي مجهزترين آزمايشگاه تست آلودگي صوتي خودروهاي سواري و موتور سيكلت در كشور است و اين آزمايشگاه با توجه به اهميت كاهش آلودگي صوتي در شهرهاي بزرگ احداث گرديده است .

مدير عامل مركز تحقيقات و نوآوري سايپا با اشاره به اجراي 80 پروژه در اين مركز گفت آزمايشگاه تست آلودگي مركز تحقيقات سايپا به عنوان مرجع سازمان محيط زيست تا كنون ده هزار تست آلودگي بر روي خودروها انجام داده و توانايي تست موتور سيكلت را نيز دارد

persianking62
30 November 2007, 11:53 PM
كارخانه سايپا در سوريه هر ساعت 7 پرايد توليد خواهد كردكارخانه مشترك سايپا با شركت حميشو بنام شركت سيويكو با ظرفيت نهايي توليد هرساعت 7 خودرو و سالانه حدود 30 هزار خودرو در نزديك شهر حمص ( HOMS ) سوريه بزودي با حضور مقامات عالي رتبه به دو كشور به بهره برداري ميرسد .اين كارخانه در مرحله اول سالانه 15 هزار دستگاه خودرو توليد خواهد كرد و با تكميل ظرفيت آن ، بازارهاي كشورهاي منطقه را نيز زير پوشش قرار خواهد داد . در احداث اين كارخانه كه انواع پرايد و سايپا 141 با برند سايپا توليد خواهد شد 300 نفر مهندس ايراني و كارگراني سوري مشاركت داشته اند. اين كارخانه در فضاي به مساحت 207 هزار متر مربع احداث مي شود كه 29 هزار متر مربع آن سالن رنگ ، بدنه و مونتاژ خواهد بود . بزرگترين سالن اين كارخانه 188 متر طول دارد كه در مجموع 29 درب براي سالنهاي آن در نظر گرفته شده است .مهندس سيد داود حسيني مدير عامل شركت سيويكو با اعلام اين مطالب‌ ارزش‌ سرمايه‌ گذاري‌ مشترک‌ ايران‌ و سوريه‌ در كارخانه توليد پرايد را ‌50 ميليون‌ دلار اعلام‌ کرد و افزود 80 درصد سهام اين كارخانه متعلق به سايپا و 20 درصد متعلق به سوريه است . وي گفت هم‌ اکنون‌ پرايد با سه‌ مدل‌ و ويژگي‌ شامل‌ موتورکاربراتوري، با ظرفيت‌ ‌1100‌ سي‌ سي‌، بدون‌ کولر، شيشه‌ بالابر برقي‌ و راديو پخش‌ به‌ قيمت‌ ‌8500‌ دلار،در سوريه به فروش مي رسد و پرايد معمولي‌ همانند آنچه‌ که‌ در ايران‌ عرضه‌ مي‌ شودبه قيمت ‌9500‌ دلار و پرايد ويژه‌ با امکاناتي‌ نظير سي‌ دي‌ پلير، سپر همرنگ‌،دي‌ ودي‌ پلير، رينگ‌ اسپرت‌ و صندلي‌ مخصوص‌ با قيمت‌ ‌10500‌ دلار در سوريه‌ عرضه‌ مي‌ شود. ‌

مدير عامل شركت سيويكو با بيان‌ اينکه‌ تاکنون‌بيش از‌40‌ هزار دستگاه‌ پرايد به‌ سوريه‌ صادر شده‌ است‌ گفت‌ ‌:هم اكنون پرايد پر فروش ترين خودرو خارجي در سوريه است و تعداد 25 هزار دستگاه از اين خودرو بصورت تاكسي در شهرهاي بزرگ اين كشور تردد مي كنند. حسيني افزود سايپا ‌امسال 5‌ هزار دستگاه‌ خودرو پرايد و سايپا 141 قطعات مختلف خودرو به‌ ارزش‌ ‌45‌ ميليون‌ دلار به كشورهاي مختلف صادر كرده‌ است‌‌.

كارخانه توليد خودروي سايپا 141 در ونزوئلا كه اولين كارخانه خودروسازي و بزرگترين طرح صنعتي ايران در ونزوئلا و آمريكاي لاتين بود با حضور رئيس جمهور اين كشور ديماه امسال افتتاح شد .

ar1358
1 December 2007, 01:09 AM
رويداد
قيمت پرايد دوگانه‌سوز كاهش مي‌‌يابد

ايسنا- با توجه به تعهدات بازار، فروش نقدي پرايد دوگانه‌سوز را از نيمه دوم آذر ماه آغاز مي‌كنيم.
فرزاد نشان، مدير فروش شركت سايپا، با بيان اين مطلب افزود: اميدواريم با اين كار شاهد كاهش اختلاف قيمت كارخانه و بازار اين خودرو باشيم. در حال حاضر قيمت مدل پايه كارخانه پرايد دوگانه‌سوز سايپا (سفيد رنگ) هشت ميليون تومان بوده و اين در حالي است كه قيمت بازار اين خودرو حدود هشت ميليون و 400‌هزار تومان است، ولي براي رنگ‌هاي مختلف اين قيمت تا 100‌هزار تومان افزايش مي‌يابد.

وي در خصوص قيمت كارخانه‌اي پرايد بنزين‌سوز نيز گفت: مدل پايه توليد كارخانه اين خودرو، هفت ميليون و 230‌هزار تومان است، در حالي كه اختلاف قيمت بازار با كارخانه آن حدود 100‌هزار تومان است كه اختلاف چنداني نيست.
مدير فروش سايپا تصريح كرد: الزامات تبصره 13 و محدوديت شماره‌گذاري خودرو‌هاي بنزين‌سوز روي قيمت‌ها تاثيرگذار بود، ولي با مجوز توليد 50‌هزار دستگاه براي توليد پرايد بنزين‌سوزي كه در قبال دوگانه‌سوز كردن 20‌هزار دستگاه وانت نيسان در مهر ماه گرفتيم، اميدواريم باز هم شاهد كاهش اختلاف قيمت‌هاي كارخانه و بازار باشيم.
وي افزايش قيمت خودروها را در بازار، نه به سود خودروساز و نه به سود مصرف‌كننده دانست و گفت: اين امر تنها راه را براي رقيبان و فعالان غير رسمي‌ بازار باز مي‌كند و به همين منظور سعي مي‌كنيم با افزايش توليد از 360 به 430‌هزار دستگاه خودرو تا پايان سال، قيمت‌ها را در بازار كمي‌ تعديل كنيم.
او اختلاف قيمت پرايد گازسوز و بنزين‌سوز را حدود 770‌هزار تومان ارزيابي كرد و گفت: در گروه سايپا از آذر ماه به بعد ماهانه 25‌هزار دستگاه خودرو دوگانه‌سوز توليد مي‌كنيم تا قيمت‌ها را به تعادل برسانيم.
نشان از شروع مرحله جديد طرح جايگزيني خودرو‌هاي فرسوده در دي ماه خبر داد و گفت: از اوايل دي ماه خودرو‌هاي دوگانه‌سوز به مشتريان براي جايگزيني خودرو‌هاي فرسوده تحويل مي‌شوند.

ar1358
1 December 2007, 11:07 AM
در روزهاي آينده خط توليد خودرو سايپا در سوريه راه اندازي مي شود
شنبه، 10 آذر 1386
ساعت: 09:35 Saturday, December 01, 2007
كد خبر: 51089

به گزارش خبرخودرو ، وزيرصنايع و معادن راه اندازي خط توليد خودرو ايراني در كشورهاي آسيايي، آسياي جنوب شرقي، آفريقايي و آمريكاي لاتين را از اهداف اين وزارتخانه عنوان كرد و افزود: در روزهاي آينده خط توليد خودرو سايپا در سوريه راه اندازي مي شود.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، محرابيان كيفيت خودروهاي ايراني را رو به افزايش دانست و افزود: در حال حاضر خودروهاي ايراني قادر هستند با خودروهاي مشابه رقابت كنند و شرايط خوبي داشته باشند.

وزير صنايع و معادن ظرفيت خودروسازي ايران براي توليد و ارسال به بازارهاي دوردست را بالادانست و گفت: در حال حاضر شرايط شركت هاي خودروسازبراي راه اندازي خط توليد خودرو فراهم است و يكي از سياست هاي راهبردي وزارتخانه پس از حضور بنده در اين سمت توسعه بازار خودروسازي در كشورهاي ديگر است.

وي ابراز اميدواري كرد روابط صنعتي و تجاري دو كشور در زمينه صنعت سيمان، برق و نساجي نيز در سطح مناسب باشد و شرايط مناسبي براي بخش هاي خصوصي دو طرف مهيا شود.

وي سفر به كشور مصر را به دعوت رسمي وزير صنايع و تجارت اين كشور خواند و گفت: در طول سفر مذاكراتي با هيئت هاي مصري در زمينه توسعه و تعميق روابط بازرگاني و صنعتي و ملاقات هايي با وزيران و صنعتگران و تجار مصري صورت مي گيرد.

وزير صنايع و معادن تصريح كرد: دو كشور ايران و مصر داراي تمدن كهن اسلامي هستند و ظرفيت هاي بالايي براي بسط و توسعه اقتصادي و صنعتي دارند و اميدواريم ميزان مبادلات دو كشور در سال هاي آينده افزايش يابد.

محرابيان درباره اينكه آيا حامل پيامي به كشور مصر هستيد گفت: بنده حامل پيام به كشور مصر نيستم بلكه فقط به دعوت رسمي رشيد،وزير صنايع و تجارت مصر به اين كشور سفر مي كنم.

وي گفت: پس از سفر به كشور مصر، سفري يكروزه به اتريش براي حضور در اجلاس دوسالانه سازمان ملل متحد unido كه متشكل از 127 كشور عضو است خواهم داشت.

ar1358
1 December 2007, 12:17 PM
در پي افزايش قيمت بنزين در سوريه :
تقاضا براي پرايد به شدت افزايش يافت
شنبه، 10 آذر 1386
ساعت: 11:24 Saturday, December 01, 2007
كد خبر: 51110

به گزارش خبرخودرو ، محسن جوان مدير صادرات سايپا گفت : به دليل افزايش قيمت بنزين در كشور سوريه و با توجه به كيفيت بالا و مصرف سوخت بسيار پايين خودروهاي توليدي سايپا ، شدت تقاضا در بازار سوريه براي پرايد و سايپا 141 به نحوي افزايش يافته كه قيمت اين خودروها در بازار آزاد بالاتر از نمايندگي هاي فروش سايپا در اين كشور است .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، وي افزود : سايپا براي پاسخ به تقاضاي مضاعف براي محصولات خود در سوريه ، صادرات خودرو به اين كشور را از طريق شركت هاي حمل خودرو نيز شروع كرده است .

وي گفت : گروه خودرو سازي سايپا تنها خودرو ساز ايراني است كه صادرات گسترده خودرو با نام و برند ايراني را با سود آوري قابل توجهي انجام مي دهد و از عمده دلايل موفقيت سايپا در بازارهاي جهاني بويژه كشور سوريه مصر و الجزاير و ونزوئلا و چند كشور ديگر قيمت رقابتي ، مصرف اندك محصولات ، ارائه خدمات پس از فروش گسترده منسب و اقتصادي مي باشد . مدير صادرات سايپا به سابقه طولاني حضور موفق گروه خودروسازي سايپا در بازار سوريه اشاره كرد و گفت : تاكنون تعداد 50 هزار دستگاه خودرو ساخت سايپا به سوريه صادر گرديده است كه بيشتر آمالر صادراتي خودرو با برند ايراني اشت .

محسن جوان افزود : خودروهاي خانواده پرايد در كشور سوريه بنابر نوع موتور و تجهيزات اضافي از 8000 الي 10500 دلار به صورت نقدي و فروش فوري تحويل مشتريان سوري مي گردد.

وي پيش بيني كرد سايپا تا پايان سال جاري با بهره مندي ار كليه ظرفيت هاي خود حدود 10 هزار دستگاه خودرو به آن بازار صادر نمايد . به گفته جوان همزمان با صادرات خودرو ، در كارخانه توليد خودرو ي سايپا در سوريه هم در مرحله اول سالانه 15 هزار دستگاه خودروي و در مرحله دوو سالانه 30 هزار دستگاه خودرو در كشور سوريه توليد و عرضه خواهد شد .

مدير صادرات سايپا با اشاره به امتيازات محصولات سايپا نسبت به ساير رقبا گفت : خودروهاي سايپا در بازارهاي ديگر نيز با استقبال شايان توجهي مواجه گرديده است . به طوريكه قرارداد صدور 23 هزار دستگاه خودروي به كشور الجزاير منعقد و اولين محموله 500 دستگاهي به آن كشور ارسال شده است .

وي به استراتژي گروه خودروسازي سايپا مبني به ارائه محصولات جديد براي حضور موفق در بازارهاي جهاني همراه با كسب سوداوري مناسب اشاره كرد و گفت : اخيرا اين شركت موفق به عقد قرارداد صدور محصول سايپا 132 به كشور مصر قبل از ارائه اين محصول به بازار داخلي گرديده است ، كه در چارچوب اين قرارداد تعداد 20 هزار دستگاه خودروي جديد سايپا 132 به كشور مصر صادر خواهد گرديد .

مدير صادرات سايپا گفت : سايپا در راستاي برنامه جهاني شدن خود تا سال 1390 پنج سايت توليدي بين المللي در پنج نقطه جهان ايجاد مي نمايد كه اولين كارخانه در كشور ونزوئلا با ظرفيت توليد 15 هزار ديتگاه و دومين كارخانه در كشور سوريه با ظرفيت توليد سالانه 30 هزار دستگاه احداث گرديده است .

وي در پايان گفت : با توجه به استقبال بي سابقه از محصولات گروه خودروسازي سايپا در اقصي نقاط جهان، اين گروه ايجاد سايت هاي توليدي ديگر در مناطق آسياي ميانه، شمال، غرب و مركز آفريقا و اروپاي شرقي را در دستور كار قرار داده است .

persianking62
2 December 2007, 12:15 AM
در گفت‌وگو با مدير بازاريابي و فروش سايپا عنوان شد:
افزايش تيراژ پرايد براي كنترل بازار


اجراي آيين‌نامه ستاد تبصره 13 مبني بر ممنوعيت شماره‌گذاري خودروهاي بنزين‌سوز از مردادماه سال‌جاري و همچنين ايجاد تعهدات جديد براي شركت‌هاي خودروساز به منظور توليد خودروهاي دوگانه‌سوز، موجب شد كه بازار خودرو در سال‌جاري به بازاري غير قابل پيش‌بيني تبديل و قيمت انواع خودرو افزايش يابد. ايجاد تعهدات جديد منجر به آن شد كه دو شركت ايران‌خودرو و سايپا از تعهدات قبلي خود عقب مانده و به منظور جبران اين عقب‌ماندگي فروش نقدي را در نمايندگي‌هاي مجاز متوقف كنند. توقف فروش نقدي بر بحران قيمت دامن زد و موجب شد كه پس از چندين سال مجددا بازار سياه براي فروش خودرو به وجود آيد و محصولات اين دو شركت با افزايش چندميليوني در اختيار متقاضيان قرار گيرد. از سوي ديگر شركت ايران‌خودرو موفق شد پس از انجام تعهدات قبلي خود طي هفته‌هاي گذشته فروش نقدي محصولات خود را آغاز كند، اما شركت سايپا به متقاضيان محصولات خود وعده نيمه آذر را داده است. فرزاد نشان، مدير بازاريابي و فروش شركت سايپا كه چندي است اين سمت را از عموزاده، مدير فروش سابق شركت سايپا دريافت كرده است، در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار ما به سوالاتي در زمينه فروش و توليد محصولات اين شركت پاسخگو بود كه در ذيل مي‌آيد.مژگان ميرزايي
آقاي نشان از ابتداي سال‌جاري و با اجراي مصوبات ستاد تبصره 13 بازار خودرو با افزايش چشمگير قيمت و كاهش توليد مواجه بود، آيا مصوبات ستاد تبصره 13 در اين امر دخيل بوده و يا اينكه دلايل ديگري در افزايش قيمت خودرو دخالت داشته است؟
اجراي مصوبات ستاد تبصره 13 و ايجاد تعهدات جديد براي شركت‌هاي خودروساز و همچنين افزايش اعطاي تسهيلات بانكي براي خريد خودرو موجب شد از ابتداي سال‌جاري بازار با افزايش تقاضا مواجه شود كه اين امر افزايش قيمت خودرو در بازار را نيز در پي داشت.
فروش نقدي شركت سايپا چند ماهي است كه متوقف و اين امر مشكلات بسياري را براي متقاضيان به وجود آورده و موجب شده كه برخي محصولات اين شركت در بازار آزاد و با تفاوت قيمتي بسيار نسبت به كارخانه معامله شود، انتظار متقاضيان براي آغاز فروش نقدي محصولات اين شركت چه زماني محقق خواهد شد؟
تاخير در اجراي تعهدات قبلي موجب شد كه فروش نقدي را تا انجام اين تعهدات متوقف كنيم، از سوي ديگر در سال‌جاري فروش شركت نيز به صورت ليزينگ به ميزان قابل توجهي كاهش يافته است. اما از 15 آذر ماه به بعد و با انجام تعهدات قبلي فروش نقدي را در شركت آغاز خواهيم كرد.
برنامه شركت سايپا براي كنترل قيمت خودرو در بازار چيست؟
شركت سايپا براي اينكه بتواند قيمت را در بازار كنترل كند افزايش تيراژ توليد پرايد را در برنامه كاري قرار داده به همين منظور تيراژ توليد پرايد از 360هزار به 420هزار دستگاه افزايش خواهد يافت، با افزايش تيراژ توليد اين خودرو شركت، علاوه بر آنكه مي‌تواند تعهدات عقب‌مانده را پاسخگو باشد مي‌تواند عرضه را نيز در بازار افزايش داده و قيمت را نيز در بازار كنترل كند.
پس از اجراي طرح سهميه‌بندي بنزين قيمت خودروهاي دوگانه‌سوز نسبت به بنزين‌سوز تفاوت بسياري پيدا كرد دليل اين تفاوت قيمت چه بود؟
با حذف يارانه دوگانه‌سوز كردن خودروهاي شخصي نرخ دوگانه‌سوز كردن به عهده مالك گذاشته شد به همين دليل قيمت خودروي دوگانه‌سوز 770هزار تومان نسبت به خودروي تك‌سوز افزايش يافت. به طور مثال در خودروي پرايد قيمت بنزين‌سوز آن از سوي كارخانه 7ميليون و 230هزار تومان اعلام شد و پس از نصب تجهيزات كيت و كپسول قيمت آن به حدود 8ميليون تومان رسيد.
با اجراي آيين‌نامه ستاد تبصره 13 مبني بر ممنوعيت شماره‌گذاري خودروهاي بنزين‌سوز شركت سايپا به چه طريق توانست مجوز توليد اين خودروها را از ستاد تبصره 13 دريافت كند؟
در جلساتي كه طي هفته گذشته با ستاد تبصره 13 برگزار شد اين ستاد در قبال دوگانه‌سوز كردن كارگاهي 20هزار دستگاه وانت كه عمر آنها كمتر از 3 سال بوده مجوز توليد 50هزار دستگاه خودروي بنزين‌سوز را به شركت سايپا داد. در اين نشست مقرر شد كه سايپا در قبال گازسوز كردن كارگاهي دو وانت مجوز توليد پنج خودروي بنزين‌سوز را از اين ستاد دريافت كند.
سال گذشته شركت‌هاي خودروساز با مشكل تامين مخزن مواجه بودند به همين دليل خودروهاي دوگانه‌سوز گاهي اوقات بدون مخزن به متقاضيان تحويل داده مي‌شد، آيا اين مشكل در سال‌جاري برطرف شده است؟
مشكل تامين مخزن در سال‌جاري برطرف شده و در حال حاضر تمام خودروها با مخزن به متقاضيان تحويل داده مي‌شود و مشكلي براي دوگانه‌سوز كردن خودروها وجود ندارد.
چندي پيش نعمت‌بخش دبير انجمن خودروسازان اظهار داشت كه دو خودروي ريو و زانتيا طي چند ماه گذشته 15درصد كاهش تيراژ توليد داشته‌اند دليل اين امر چه بوده است؟
دو خودروي ريو و زانتيا كه قطعات آنها به صورت CKD وارد كشور مي‌شود در حال حاضر با مشكل تامين قطعه از سوي كشورهاي توليدكنندگان اصلي يعني «كره و فرانسه» مواجه هستند كه اين امر موجب شده توليد آنها كاهش يافته و با توجه به نياز بازار توليد نشوند.
خودروي زانتيا علاوه بر كمبود در بازار در ماه‌هاي گذشته با افزايش چشمگير قيمت نيز مواجه بوده، احمد قلعه‌باني، مديرعامل شركت سايپا نيز دليل اين افزايش قيمت را تصميم هيات‌مديره و همطراز كردن قيمت اين خودرو با خودروي وارداتي تويوتا كرولا اعلام كرد، حال اين سوال پيش مي‌آيد كه آيا شركت‌هاي خودروساز مي‌توانند اقدام به افزايش قيمت خودرو كنند؟
هرگونه افزايش قيمت براي شركت‌هاي خودروساز سم است و هيچ شركتي از اين افزايش قيمت دفاع نمي‌كند مگر آنكه حاشيه سود محصول كم باشد و اين اتفاق شامل خودروي زانتيا شده است و شركت به دليل حاشيه سود كم اين خودرو تصميم گرفت كه با افزايش قيمت آن موافقت كند. از سوي ديگر شركت‌هاي خودروساز با دو نوع افزايش قيمت مواجه هستند: فروش نقدي و پيش‌فروش كه تعيين قيمت فروش نقدي بر عهده خودروساز است، اما تعيين نرخ خودروهاي پيش‌فروش به عهده مصوب كميته سياستگذاري خودرو در وزارت صنايع و معادن مي‌باشد.
آقاي نشان از سويي ديگر احمد قلعه‌باني، مديرعامل شركت سايپا در نشست دو هفته پيش خود وعده داد كه خودروي سايپا 132 طي چند هفته آينده وارد بازار خواهد شد اما اين اتفاق صورت نپذيرفت. اين خودرو به طور دقيق چه زماني وارد بازار خواهد شد؟
توليد آزمايشي اين خودرو تمام شده و تعدادي از آنها نيز شماره‌گذاري و در اختيار واحد مهندسي قرار گرفته‌اند و اين تعداد چند هفته آينده وارد بازار
خواهند شد، اما توليد انبوه اين خودرو از سال آينده آغاز مي‌شود. همچنين شركت سايپا براي سال آينده برنامه توليد 150هزار دستگاه سايپا 132 را در برنامه كاري خود قرار داده است.
تفاوت سايپا 132 با پرايد صندوق‌دار چيست؟
شركت سايپا سعي كرده براي طراحي اين خودرو از جوانان ايده بگيرد. پرايد يك خودروي جوان پسند است، جوانان پس از خريد سعي مي‌كنند. بر روي اين خودرو تغييراتي ايجاد كنند شركت سايپا نيز با الهام از اين تغييرات، خودروي سايپا 132 را طراحي و توليد كرده است. اما اين دو خودرو از لحاظ فني تفاوتي با يكديگر ندارند.
آقاي نشان بسياري از مردم منتظر ورود خودروي S81 به بازار هستند، اين خودرو چه زماني و با چه قيمتي به بازار عرضه خواهد شد؟
شركت سايپا برنامه توليد و عرضه اين خودرو را براي سال آينده در نظر گرفته، اما در خصوص قيمت آن هنوز به جمع‌بندي نهايي نرسيده است و قيمت نهايي آن از سوي شركت اعلام نشده است.
آقاي نشان با اجراي طرح سهميه‌‌بندي بنزين شركت پخش و پالايش اعلام كرد كه براي خودروهاي صفر تا زمان صدور كارت اصلي كارت موقت صادر مي‌شود پس از مدتي ارائه كارت موقت سوخت متوقف و قرار شد كه شركت‌هاي خودروساز خودروهاي صفر را با باك پر به متقاضيان تحويل دهند كه اين اتفاق نيز از سوي شركت‌هاي خودروساز صورت نپذيرفت و مشكلات بسياري را براي متقاضيان به وجود آورد، در حال حاضر خودروهاي صفر چگونه در اختيار متقاضيان قرار مي‌گيرد؟
در ابتداي امر و با حذف كارت موقت سوخت خودروهايي كه به صورت اماني در اختيار نمايندگان قرار گرفته بود با مشكلاتي مواجه شدند چون از كارخانه خارج شده و باك آنها خالي بود و شركت پخش و پالايش نيز از ارائه كارت سوخت به آنها خودداري مي‌كرد كه اين مشكل در حال حاضر برطرف شده و خودروهاي صفر با باك پر به متقاضيان تحويل داده مي‌شود.
چند درصد از محصولات شركت سايپا بنزين‌سوز و چند درصد به صورت دوگانه‌سوز توليد مي‌شود؟
براي سال 87 شركت سايپا در نظر دارد 90درصد از پرايدها را به صورت دوگانه‌سوز توليد كند و تنها 10درصد اين خودرو به صورت بنزين‌سوز توليد خواهد شد، اما در اين خصوص شركت باز هم تابع سياست‌هاي دولت است.
شركت سايپا در سال‌جاري اقدام به واردات خودروي زانتيا C5 به كشور كرد، تاكنون چه تعداد از اين خودرو وارد كشور شده و با چه قيمتي در بازار عرضه مي‌شود؟
سري اول اين خودرو كه وارد كشور شد به منظور بازارسنجي بود. به همين منظور شركت سايپا تعداد محدودي در حدود 500 دستگاه از اين خودرو را وارد كرد كه با استقبال بسيار از سوي مردم مواجه شد. خودروي C5 در حال حاضر با قيمت 42ميليون و 100هزار تومان در بازار عرضه مي‌شود.
آقاي نشان به عنوان سوال آخر، كمبود خودرو در بازار و توقف فروش نقدي از سوي شركت سايپا موجب شد كه برخي نمايندگي‌ها اقدام به فروش خودرو با قيمت بيشتر به متقاضيان كنند برخورد شركت سايپا با اين نمايندگي‌ها چگونه است؟
نمايندگي‌ها به دليل اينكه سرمايه قابل توجهي در اين فعاليت گذاشته‌اند، از بروز تخلف جلوگيري مي‌كنند، اما در صورت بروز تخلف از سوي آنها شركت به صورت جدي با آنها برخورد خواهد كرد و شركت در برخي از موارد تا لغو نمايندگي نيز پيش خواهد رفت.

ar1358
2 December 2007, 09:59 AM
جان تازه در سایپا

گزارش بازديد مفيدي از مركز تحقيقات


در پي انتصاب دكتر عباس زارعي هنزكي به مديريت عامل مركز تحقيقات و نوآوري صنايع خودروي سايپا، ششم آبان 1386 مهندس مهدي مفيدي مديرعامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران با هیئت همراه از مركز تحقيقات و نوآوري و به‌ويژه از خودروي S81 ديدن كرد.

در اين بازديد مهندس قلعه‌باني مديرعامل سايپا، دکتر جمشيد ناظمي رئيس مركز مطالعات و برنامه‌ريزي استراتژيك گروه سايپا، فلاحي معاونت مهندسي، آقامحمدي معاونت توليد سايپا و منيبي مديرعامل سابق اين مركز هم حضور داشتند و در جلسه‌اي كه در مركز تحقيقات برگزار شد، ابتدا دكتر زارعي به معرفي مركز و آخرين پروژه‌هاي آن پرداخت و سپس هیئت بازديدكننده پرسش‌هايي را مطرح كرد. يكي از مهمترين سؤالاتي كه در اين نشست مطرح شد اين بود كه آيا خودروي S81 به عنوان يك محصول كاملا ايراني توانايي رعايت همه استانداردهاي روز يك خودروي سواري در كلاس خود را داراست؟ در پاسخ زارعي از شركت‌هاي معتبری نام برد كه اين محصول را مورد تأييد قرار داده‌اند. براي مثال در مورد داشبورد اين خودرو گفت استانداردهاي پنجاه­وپنج‌گانه اين مجموعه به­طور كامل رعايت شده و با صرف هزينه در آزمايشگاه‌هاي ايتاليا به تأييد رسيده است. وی ادامه داد: در تمام مراحل طراحي و ساخت نمونه‌هاي اوليه استانداردهاي لازم رعايت شده است و در مواردی که ضعف دانش فني وجود داشته، با شركت‌هاي معتبر خارجي ارتباط برقرار شده و دانش ‌فني لازم به دست آمده است. از توانمندي‌ها و پتانسيل‌هاي شركت‌هاي ساپكو و ايران خودرو نيز در حد نياز کمک گرفته شده است.

ناظمي هم در پاسخ به اين سؤال كه چگونه از آزمون و خطا پيشگيري شده است و آيا تدابير و تمهيداتي انديشيده شده تا بعد از توليد انبوه، نيازي به دوباره­كاري نباشد گفت: تمام تجربه­های داخلی را جمع كرديم و حتي از رقيب هم كمك گرفتيم؛ با شركت‌هاي خارجي هم ارتباط برقرار کردیم و معمولا تمام مراحل را با آنها چك مي‌كنيم. اين اواخر حتي به اين نتيجه رسيديم که از شركت‌هاي معتبر خارجي دعوت كنيم و براي ارزيابي قراردادي با آنها ببنديم.

مفيدي درباره همكاري با ايران خودرو پرسيد كه آيا در حد استفاده از امكانات و ظرفيت‌هاي خالي يكديگر است يا آن كه طرح‌هاي مشتركي در حوزه طراحي با هم انجام مي‌دهند؟ قلعه‌باني در جواب گفت: ما با آمار و ارقام به شما نشان مي‌دهيم كه در بخش‌هاي تحقيقات توليد و قراردادها تمايل بيشتري از ايران­خودرو نشان داده‌ايم تا علاوه بر استفاده از ظرفيت‌ها و امكانات يكديگر گامي جلوتر گذاشته، در جهت كاهش هزينه‌ها قدم‌هايي برداريم.

زارعي درباره نحوه محاسبه قيمت تمام­شده توضیح داد: اين موضوع در فرايند PDP كاملا ديده شده است يعني از اصول مهندسي همزمان Concurrent Engineering پيروي مي‌كند. از همان ابتدا سازنده كنار طراح است؛ قيمت‌ها نیز در همان زمان برآورد مي‌شود. حتي در بخش مواد اوليه هم قابل­محاسبه است. براي مثال براي رودري 141 هم پيش از قالب­سازي با محاسبات دقيق به اين تشخيص رسيديم كه بايد طرح عوض شود و با اين كار هم يك قالب كم شد و هم قيمت تمام­شده کاهش یافت.

سؤال بعدي در مورد تعامل مديريت ارشد سايپا، مركز مطالعات و برنامه‌ريزي استراتژيك و مركز تحقيقات و نوآوري صنايع سايپا بود و اين كه در مورد طرح‌ها چگونه تصميم‌گيري مي‌شود. قلعه‌باني در جواب گفت: در مورد اجرايي شدن طرح‌ها و پروژه‌ها در هیئت­مديره سايپا تصميم‌گيري مي‌شود و طبيعي است که مطالعات و برنامه‌ريزي استراتژيك در قالب پروژه‌هايي براي مركز تحقيقات و نوآوري در هیئت­مديره به تصويب می­رسد.

در توضيح اين سؤال مهندس روشني­مقدم اين نكته تكميلي را افزود: يك كميته عالي توسعه محصول در سايپا وجود دارد كه اعضاي آن از مركز مطالعات، توليد و مهندسي هستند و پيشتاز فعاليت اين كميته عالي مبحث بازاريابي و تحقيقات بازار است و معمولا تصميم‌هاي كميته عالي توسعه محصول براساس گزارش بازاريابي مركز مطالعات استراتژيك اتخاذ می­شود.

بخش دوم جلسه‌ مهندس مفيدي با مديران ارشد سايپا به طرح‌هاي توسعه اختصاص داشت. در این بخش زارعي در مورد پروژه‌هاي در دست اجرا و نیز طرح­های آينده مركز صحبت كرد و گفت: پروژه‌اي كه سايپا اکنون در دست دارد تكميل و طراحي خودروي S81 و بعد از آن S90 است كه روي پلتفرم تندر 90 در حال انجام است. تمام برنامه‌ريزي‌هاي لازم صورت ­گرفته و تأييديه‌هاي مورد نياز از فرانسه اخذ شده است. استايل S90تا حد زيادي به تأييد رسيده است. تا يك ماه ديگر هم طرح تغيير داخل خودروي 132 صنعتي خواهد شد. پروژه بعدي استانداردسازي خودروي پرايد است كه از طرح‌هاي استراتژيك سايپا به­حساب مي‌آيد.

روشني­مقدم در تكميل صحبت‌هاي زارعي گفت: روي تغيير طرح ال 90 دو پروژه تعريف شده: يكي فيس­ليفت ال90 است و به اين دليل در دستور كار قرار گرفته كه تندر 90 متمايز باشد و ابعاد مختلف اين پروژه تاكنون نهايي شده است. پروژه دوم با تندر 90 تفاوت ظاهري دارد و براي اين خودرو بدنه‌اي كشيده‌تر درنظر گرفته شده است، يعني در حقيقت اندازه آن در حدود خودروي سمند خواهد بود. از لحاظ قيمت هم تلاش بر اين است كه قيمتي حدود پرايد داشته باشد و امكانات آن با پرايد برابري كند. هر چند حاشيه سود آن كمتر از پرايد و در حد نرمال خواهد بود.

بعد از اين توضيح، زارعي ادامه داد: پروژه S81 تعاريف و اهداف خاص خود را دارد اما از آنجا كه اين پروژه اول بار در سال 1381 تكميل شد، اكنون از نظر استايل نيازمند تغييراتي است. براي S81 هم علاوه بر Ramp up يك فيس­ليفت درنظر گرفته شده است.

روشني­مقدم درباره محل اجرای پروژه S81 اظهار داشت: خط قديم پرايد از رده خارج مي‌شود و در مكان آن خط توليد جديد S81 احداث خواهد شد. در صورت مطلوب بودن شرايط، به موازات آن به طور محدود در خط جديد پرايد هم تعدادي S81 توليد خواهد شد. داخل محفظه موتور يا Engine Compartment خودروي S81 به تغييرات اساسي نياز دارد چون اين محفظه موتور براي ابعاد خودرويي شبيه به پرايد در نظر گرفته شده است. يكي از اهداف در فيس­ليفت S81 بزرگتر كردن محفظه موتور است تا امكان به كار گرفتن موتورهاي متنوع در آن فراهم آيد و همچنين پيش­بيني مي‌شود كه به طول اين خودرو نيز كمي افزوده شود.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد زمان تست جاده‌اي ابراز اميدواري كرد تا پايان سال 1386 محقق شود و ادامه داد: در حال حاضر براي S81 سالانه 30 هزار دستگاه در نظر گرفته‌ايم كه در صورت استقبال مناسب، ظرفيت توليد آن افزايش خواهد يافت؛ در ضمن فيس­ليفت زانتيا هم سه ماه ديگر به بازار عرضه خواهد شد.

مفيدي كه خود عضو هیئت مديره سايپاهم هست، از مديران ارشد سايپا و اعضای هیئت مدیره حاضر در این جلسه خواست برنامه عملياتي S81 را به هیئت­مديره سايپا ارائه دهند.

زارعي در مورد New Product Development Management يا مديريت توسعه محصول جديد نیز اظهار داشت: مركز بخشي از فعاليت خود را به طراحي محصول، طراحي فرايند، توسعه بازار و همكاري و تعامل با مركز مطالعات و برنامه‌ريزي استراتژيك اختصاص داده است اما برای آن که بتواند این الگوریتم را مطابق استاندارهای دنیا مدیریت و خودروسازی را پشتیبانی کند، به توسعه در بخش­های مختلف نیاز است.

در حال حاضر هم مرکز تحقیقات و نوآوری طرح توسعه خود را به دو بخش کوتاه­مدت و بلندمدت تقسیم کرده است که در بخش کوتاه­مدت، خود را برای اهداف "سمت نود" تجهیز خواهد کرد و در بلند­مدت قصد دارد در مسیری قرار گیرد که در آن بتواند با یک شریک یا پارتنر خارجی فعالیت کند. برای این منظور باید مرکز تحقیقات خود را به عنوان یک مرکز سودآفرین یا Profit Center مطرح کند و وابستگی­اش را به بودجه کاهش دهد و به­تدریج از مشتریان بیرونی سفارش بگیرد. این کار به توسعه زیرساخت­ها، کیفیت، سیستم و منابع انسانی نیاز دارد. در بحث زیرساخت­ها نیز طرح­هایی برای توسعه آزمایشگاه­ها، امکانات طراحی و غیره در نظر گرفته شده که یکی از آنها بحث ویدئوهال و همچنین امکانات نمونه­سازی و تولید آزمایشگاهی است. ما مصّر هستیم قابلیت­های مرکز را به حدی برسانیم که از همان ابتدا برای این مرکز درنظر گرفته شده است.

روشنی­مقدم راجع به آخرین وضعیت S81 گفت: ما در قسمت بدنه، بیشتر قالب­ها را در شرکت قالب­های صنعتی طراحی و تولید کرده­ایم و با قولی که مهندس شمس مدیرعامل قالب­ها داده است تا پایان اسفند نهایی می­شود. نمونه­های اولیه را نیز با قالب­های اصلی تولید کرده­ایم. راجع به قالب­های تریم [تزئینات داخلی] هم پیشرفت­های زیادی صورت گرفته است و در حال ساخت این قالب­ها هستیم. در این زمینه با یک شرکت پرتغالی قرارداد منعقد شده است. تا اوایل سال آینده نمونه­های اولیه قطعات تریم هم ساخته خواهد شد. بخش موتور و قوای محرکه از بخش قالب­های بدنه و تریم عقب­تر است اما از برنامه عقب نیست.

در پایان رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در سخنان کوتاهی از تلاش دست­اندرکاران سایپا تشکر کرد و گفت: من خیلی زودتر از این باید خدمت­تان می­رسیدم. امیدوارم عرضه S81 به بازار روحیه تازه­ای به همه شما بدهد چون وقتی تلاش­ها به ثمر می­نشیند، روحیه جدیدی ایجاد می­کند. همچنین امیدوارم هرچه زودتر S81 را تجاری کنیم. طبیعی است که با تولید این خودرو مسؤولیت­های شما سنگین­تر خواهد شد چون این دیگر محصول خودتان است و می­توانید از آن به عنوان خودرویی کاملا ایرانی یاد کنید که طراحی آن در ایران اتفاق افتاده است. تا به امروز سایه سنگین این حرف بر سر ما بوده که خودروساز نیستیم و مونتاژکاریم، اما از این به بعد با افتخار می­گوییم که از صدر تا ذیل آن طراحی خودمان بوده است. امیدواریم مرکز تحقیقات سایپا با S81 نفس تازه­ای بگیرد و قبل از آن که این خودرو تجاری شود، آخرین تغییرات و اصلاحات در آن اعمال شود. از نظر دیدگاه مدیریت بهره­ور، چنین اقدامات و نوآوری­هایی می­تواند ماندگاری و اقتدار سازمان را تضمین می­کند و نوآوری، آینده سازمان را بیمه خواهد کرد. در ضمن اگر دستاوردهایی در این مرکز وجود دارد می­توانیم به صنایع دیگر نیز تعمیم دهیم. باید روی مقوله و مفهوم مدیریت بهره­ور سازمان­های پژوهشی کار کنیم. مدتی است ذهنم به این موضوع مشغول است که همایشی در این زمینه برگزار کنیم تا این مفهوم را با مسائل علمی و مدیریتی به چالش بکشانیم. به یقین اگر فراخوان آن را منتشر کنید، مطالب جالبی به دست­تان خواهد رسید. ما مراکز پژوهشی زیادی در کشور داریم که به مقوله مدیریت منابع انسانی، مدیریت روش­ها، رفتارها و سیستم­ها می­پردازد. ما به یک بازآفرینی- اگر نگویم بازخوانی- نیازمندیم. در برخی از دانشگاه­ها و بخش کشاورزی متأسفانه مراکز پژوهشی با این مقوله­ها بیگانه­اند. ما باید به بسط و نشر این مفاهیم به سایر بخش­ها کمک کنیم. الان مفهوم تولید علم که در فرمایشات مقام معظم رهبری وجود دارد مورد توجه قرار گرفته است. تولید علم به ابزارهایی نیاز دارد. باید به مقوله بهره­وری پژوهشگاه­های کشور بیشتر فکر کنیم. به­یقین چشم­اندازی که سایپا برای خود تصویر کرده است با وجود این مرکز محقق می­شود. از این که امروز در کنار شما بودم خیلی خوشحال شدم.

ar1358
2 December 2007, 10:01 AM
ناگفته هایی که گفته شد

ناگفته­هايي كه گفته شد

كنفرانس خبري مديران ارشد سايپامريم قاسميدومين نشست مطبوعاتي مديرعامل گروه خودروسازي سايپا در سال 1386 در حالي برگزار گردید كه گزارش تحقيق و تفحص مجلس از صنعت خودرو با تأخير طولاني سرانجام قرائت شد. صراحت گفتار قلعه­باني مبني بر غيركارشناسي بودن اين گزارش، مهمترين بخش اين كنفرانس مطبوعاتي بود. البته ناگفته­هاي بسيار ديگري از سوي اعضاي اصلي هيئت­مديره سايپا عنوان شد كه بر جذابيت اين كنفرانس افزود.

* برنامه پنج­ساله دوم: هر دو سال يك محصول جديد

احمد قلعه­باني مديرعامل گروه خودروسازي سايپا، در اين نشست خبري گفت: اين گروه متشكل از چهار شركت خودروسازي و بيش از 80 شركت تابعه در بخش­هاي مختلف است كه مجموع فروش اين شركت­ها در سال گذشته به 53هزار ميليارد ريال رسيد و سود گروه نيز 8هزار ميليارد ریال بود.

وي با اشاره به برنامه پنج­ساله اول گروه خودروسازي سايپا اظهار داشت: توليد انبوه در يك يا چند محصول براي جذب سرمايه و پاسخ به نياز بازار از مهمترين اهداف برنامه اول در سال­هاي 1381 تا 1385 بود؛ به­طوري كه در سال 1385 توليد گروه به 500هزار دستگاه و كسب 50 درصد سهم بازار رسيد.

قلعه­باني ادامه داد: برنامه پنج­ساله دوم گروه از سال جاري آغاز شده است كه شاخص­هاي آن با برنامه پنج­ساله اول متفاوت است؛ به­طوري كه تنوع محصول و فول­رنج كردن توليدات در اين برنامه مدنظر است و اميدواريم هر دو سال شاهد عرضه يك محصول جديد باشیم و هر سال دو فيس­ليفت در محصولات توليدي­مان باشد.

مديرعامل سايپا تصريح كرد: در برنامه پنج­ساله دوم كه به آن "سمت 90" مي­گوييم، صادرات 20 درصدي توليد را هدف قرار داده­ايم؛ به­طوري كه در سال 1390 بايد شاهد توليد سالانه يك ميليون و 200هزار دستگاه باشيم كه 900 هزار دستگاه آن در داخل و از ظرفيت­هاي گروه است و مابقي در بازارها و كشورهاي هدف توليد خواهد شد.* اهداف صادراتي

قلعه­بانی با اشاره به بحث صادرات در برنامه دوم سايپا عنوان كرد: برنامه ما توليد يك ميليون و ‪ ۲۰۰هزار خودرو در سال ۱۳۹۰و صدور ۲۰درصد محصولات توليدي به بازارهاي جهاني است.

به گفته وی، برنامه‌هاي پنج­ساله سايپا همسو با برنامه چشم انداز ‪ ۲۰ساله كشور تدوين شده است و براساس اين برنامه‌ها سايپا در افق سال ۱۴۰۴حدود ‪ ۲ميليون و ‪ ۲۰۰هزار دستگاه خودرو توليد و ۵۰ درصد آن را صادر خواهد كرد.

وی در مورد فعاليت‌هاي برون­مرزی سايپا گفت: توليد خودروي سايپا‪ ۱۴۱مدتي است در ونزوئلا شروع شده و در سوريه نيز علاوه بر صدور بيش از ‪ ۵۰هزار دستگاه خودروي صبا و سايپا ۱۴۱،از آبان ماه جاري توليد سايپا ‪ ۱۴۱ آغاز شده است .

مدیرعامل سایپا با بيان اين كه صادرات سال جاري سايپا به سوريه به مرز 50 هزار دستگاه مي­رسد افزود : علت موفقيت در بازار سوريه ارائه خدمات پس از فروش مناسب و آموزش خدمات است .* واگذاري شركت هاي غيرراهبردي

قلعه­باني در خصوص برنامه سايپا به­منظور حضور در مناطق كمتر توسعه­يافته و محروم كشور گفت: تاكنون حدود 400 ميليارد تومان در خرمشهر و گلپايگان سرمايه­گذاري کرده­ايم و ظرف چند سال آينده نيز بيش از 550 ميليارد تومان پروژه در شهرهاي كاشان، خمين، ايلام و سيستان و بلوچستان اجرا خواهيم كرد.

به گفته وی، كلنگ احداث يك واحد توليد مخزن گاز خودروهاي گازسوز در چند روز آينده در ايلام به زمين زده مي‌شود و در چند ماه آينده نيز علميات اجرايي ساخت يك واحد فنرسازي در استان سيستان­وبلوچستان ‌آغاز خواهد شد.

قلعه­بانی همچنين از ايجاد واحد توليد مخزن گاز در اسفراين با مشاركت شركت ايران خودرو خبر داد و در مورد برنامه خصوصي‌سازي در گروه سايپا گفت: تاكنون ‪ ۴۰درصد سهام شركت زامياد ، ‪ ۲۲درصد سهام شركت پارس خودرو ، ‪ ۴۵درصد سهام شركت ايندامين و ‪ ۴۰درصد سهام سايپا از طريق بورس به بخش خصوصي واگذار شده است.

وی با بيان اين كه براساس برنامه‌ريزي صورت­گرفته، تا سال ‪۰­۱۳۹حداقل ‪ ۵۰درصد شركت‌هاي غير­راهبردي واگذار خواهند شد افزود: بخش‌هاي راهبردي مانند شبكه‌هاي تأمين و خدمات و فروش در شركت‌هاي مگاموتور ، سازه گستر و ... را حفظ و بخش‌هاي غيرراهبردي مانند واحدهاي توليد شيشه، صندلي و ... را واگذار مي‌كنيم.* گزارش غيركارشناسيمديرعامل سايپا گزارش تحقيق و تفحص مجلس شوراي اسلامي را از صنعت خودرو كاملا غير­كارشناسي دانست و گفت: در اين گزارش مغرضانه توان اقتصادي، افزايش ظرفيت­هاي توليد و استفاده حداكثري سايپا از توان متخصصان مناطق مختلف كشور ناديده گرفته شده است.

قلعه­باني همچنين درخصوص اين كه براساس گزارش تحقيق و تفحص مجلس، سايپا براي توليد خودروي ملي كوتاهي كرده است، تأكيد كرد: چطور خودرويي را كه بر روي پلتفرم 405 توليد شده است ملي بناميم و شأن ملي بودن را پايين آوريم ؟

وي افزود: خودروي ملي، تجلي و نماد ملي كشور است و نبايد به­سادگي آن را زير سؤال ببريم و اظهار­نظرهاي غيركارشناسي کنیم.

مديرعامل سايپا همچنين آمادگي خود را براي حضور در يك مناظره اقتصادي به منظور پاسخگويي شفاف و كارشناسي به گزارش تحقيق و تفحص مجلس شوراي اسلامي اعلام كرد.* توليد خودروي ايرانيمديرعامل سايپا در مورد طرح‌هاي توسعه اين شركت گفت: توليد خودروي اس 81 را به­عنوان جايگزين پرايد در دستوركار داريم و از آنجا ‌كه خط توليد پرايد تا سال ‪ ۱۳۹۰متوقف خواهد شد، به­تدريج اس­۸۱جايگزين آن مي‌شود.

قلعه­باني در ادامه اظهار داشت: خودروي اس 81 يك خودروي كاملا ايراني است كه به دست توانمند مهندسان ايراني طراحي و توليد مي­شود و طي فراخواني، نامی ایرانی و برازنده بر آن خواهيم گذاشت.

وی تصريح كرد، توليد خودروي سايپا ‪ ۱۳۲نيز طي چند روز آينده آغاز مي‌شود.

قلعه­بانی در مورد اين كه چرا شركت سايپا به توليد خودروي "چري" اقدام نمي‌كند، گفت: سه سال قبل آزمايش‌هايي روي خودروي "چري" در سايپا انجام شد اما با توجه به اين كه خودروی مذکور حداقل استانداردها را نداشت، از توليد آن منصرف شديم.

مدیرعامل سایپا درباره ساخت خودروي اسلامي اظهار داشت: علم و دانش را نمي‌توان محدود كرد و استفاده از واژه ‌خودروي اسلامي تأسف­بار است اما در صورتي كه ساخت محصول مشترك براي بازارهاي كشورهاي مسلمان مطرح شود، اين ايده مناسب است.

وي در ادامه از پروژه توليد خودروي كم مصرف بر روي پلتفرم محصولات موجود در گروه خودروسازي سايپا خبر داد كه قرار است خودرويي با مصرف سوخت كمتر از شش ليتر در هر 100 كيلومتر توليد و عرضه شود.* توليد اولين خودروي الكتريكي در سايپا


نمايندگان مجلس چندي پيش لايحه توسعه حمل‌ونقل عمومي و مديريت مصرف سوخت را به تصويب رساندند كه بر اساس آن دولت موظف شد از شركت‌هاي خودروساز برای توليد خودروهاي برقي، هيبريدي و كم‌مصرف حمايت كند. پس از اعلام اين مصوبه، مسؤولان اعلام كردند كه مركز تحقيقات دو شركت ايران‌خودرو و سايپا تحقيقاتي را در اين زمينه آغاز كرده‌اند اما به دليل پرهزينه بودن آن، تحقيقات مسكوت مانده است. قلعه‌باني در اين خصوص اظهار داشت: مركز تحقيقات سايپا اولين خودروي الكتريكي را بر روي پرايد آزمايش كرده که نتايج آن موجود است اما چون توليد آن از لحاظ اقتصادي توجيه‌پذير نبود، به توليد انبوه نرسيد.

همچنين روشني­مقدم در اين باره گفت: توليد خودروهاي هيبريدي مركز تحقيقات اين شركت در دست مطالعه و برنامه‌ريزي است و سعي می­کنیم توليد آن را در برنامه­های آتي خود بگنجانیم اما هنوز نمی­توان درخصوص زمان ورود اين خودروها به بازار اظهارنظر كرد.* علت گراني محصولات سايپاقلعه­بانی دليل عمده گراني محصولات پرايد نسبت به قيمت كارخانه را توليد به­صورت دوگانه سوز و كم­مصرف بودن اين خودرو دانست و افزود: با توجه به مجوز كسب­شده براي افزايش تيراژ توليد خودروي بنزين­سوز و افزايش تيراژ توليدات دوگانه­سوز، ظرف ماه­هاي آينده تفاوت قيمت خودرو در بازار و كارخانه به صفر خواهد رسيد.

مديرعامل شركت سايپا در خصوص دليل افزايش قيمت زانتيا و شايعه توقف توليد آن نيز عنوان كرد: توليد اين خودرو متوقف نشده است و افزايش نرخ يورو موجب افزايش قيمت تمام­شده زانتيا شده و به همين دليل نرخ آن در بازار افزايش یافته است.

قلعه‌باني همچنین به مقايسه تويوتا كرولا و زانتيا پرداخت و گفت:­­ پس از عرضه خودروي كرولا به بازار از اعضاي هيئت‌مديره اين شركت درخواست كرديم كه با افزايش قيمت زانتيا و همسطح شدن آن با قيمت خودروي كرولا موافقت كنند، به همين دليل اين خودرو با افزايش قیمت ۳ميليوني مواجه و در بازار با قيمت ۲۵ميليون تومان عرضه شد.

روشني­مقدم عضو هيئت مديره سايپا نيز در اين زمینه گفت: با توجه به بالا رفتن هزينه­هاي مالي و قيمت تمام­شده محصول كه بر اساس يورو محاسبه مي­شود در مقايسه با اين افزايش 10 درصدي قيمت محصول متوجه مي­شويم كه قيمت ما ثابت مانده و حاشيه سود ما هم نسبت به سال قبل كمتر شده است. توجه داشته باشید که اين محصول 50 درصد ساخت داخل است.

قلعه‌باني در خصوص توقف فروش نقدي سايپا نيز اظهار داشت :به دليل عقب ماندن تعهدات قبلي، فروش نقدي را مدتي متوقف كرديم كه در حال حاضر فروش نقدي محصولات بنزين‌سوز آغاز شده است و خريد نقدي خودروهاي دوگانه‌سوز نيز پس از اتمام تعهدات و تا نيمه دوم آذرماه آغاز خواهد شد.

وی همچنين با رد شايعه توقف توليد خودروي ريو، در پاسخ به اين سؤال كه به چه دليل افزايش نرخ يورو در اين محصول تأثيرنداشته است، گفت: محصول ريو با حاشيه سود كمتر از دو درصد توليد و عرضه مي شود.* توليد مازادE1 در پارس خودرو


قلعه­بانی در مورد این موضوع که از سوي برخي منابع عنوان شده شركت پارس خودرو توانسته است توليد خود را افزايش دهد اما از آنجا كه بايد هماهنگ با ايران‌خودرو باشد، تولیدات خود را وارد بازار نکرده است اظهار داشت: اين گفته صحت ندارد. قبل از ثبت‌نام از متقاضيان با توجه به اين كه انتظار مي‌رفت مدل0 Eو E1 با استقبال بيشتري مواجه شوند
تعدادي خودرو تندر۹۰ مدل E1 در شركت پارس خودرو توليد شد ولي پس از ثبت‌نام و برخلاف تصور، استقبال مردم از مدل E2 اين خودرو بيشتر بود، به همين دليل خودروهاي توليدي در انبار باقي ماندند و در حال حاضر به دليل مشكلات ایجاد­شده در توليد مدل E2 به متقاضيان پيشنهاد داديم مدل خودروي خود را تغيير دهند و بلافاصله مدل E1را تحويل بگيرند.

در پايان اين نشست، خبرنگاران به دعوت مديرعامل سايپا از خطوط توليد زانتيا و ريو ديدن كردند تا كذب بودن شايعه خوابيدن اين خطوط را از نزديك شاهد باشند.

persianking62
3 December 2007, 12:16 AM
خودروي ايراني"S81" به بازار مي آيد

مديرعامل شرکت سايپا از ورود خودروي ايراني"اس 81 " از سال آينده به بازار خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، قلعه باني امروز در شهرکرد با اشاره به توليد اين خودرو در شرکت سايپا گفت : اين خودرو که همه قطعاتش ايراني است از سال 87 وارد بازارمي شود و قيمت آن کمي بيشتر از پرايد خواهد بود.

وي افزود: از آنجا که استانداردهاي آلايندگي، ايمني و مصرف سوخت دراين خودرو کاملاًً رعايت شده است ، بخشي ازتوليدات "اس81" به بازارهاي بين المللي نيز صادرمي شود.

مديرعامل شرکت سايپا ، روند اجراي مجتمع دردست ساخت فولاد چهارمحال وبختياري را دراستان خوب ارزيابي کردوگفت: شرکت سايپا درنظر دارد 100 ميليارد تومان ديگر درتوليد ورق سرد اين مجتمع سرمايه گذاري کند .

وي ميزان سهام شرکت سايپا درمجتمع فولاد چهارمحال وبختياري را 22 درصد اعلام کرد و افزود: سرمايه گذاري ورق سرد دراين مجتمع صنايع جانبي ديگري به همراه خواهد داشت .

قلعه باني مهمترين هدف افزايش سرمايه گذاري سايپا درمجتمع فولاد را، تمرکززدايي اين شرکت وتوسعه واحدهاي قطعه سازي درشهرستانها واستانهاي کمتربرخوردارعنوان کرد .

مديرعامل شرکت سايپا افزود: تا 5 سال اينده 50 تا 70 درصد شرکتهاي قطعه سازي سايپا واگذارمي شوند .

وي همچنين از بهره برداري مجتمع خودورسازي سايپا ايران ، طي هفته اينده درسوريه خبر داد و گفت : اين مجتمع انواع خودروهاي گروه خودروسازي سايپا را توليد و وارد بازار سوريه و كشورهاي عربي خواهد كرد.

قلعه باني افزود:طرح احداث مجتمع خودروسايپا در كشور ونزوئلا نيز در حال اجراست و طرح ايجاد مجتمع سايپا در الجزاير در دست مطالعه است.

مديرعامل شرکت سايپا گفت : تا پايان امسال بيش از 570 هزار دستگاه خودرو گروه خودروسازي سايپا توليد خواهد شد.

ar1358
3 December 2007, 12:34 AM
تفاهم نامه همكاري شركت پارس خودرو و سازمان بهزيستي
يکشنبه، 11 آذر 1386
ساعت: 18:05 Sunday, December 02, 2007
كد خبر: 51230

به گزارش خبرخودرو ، تفاهم نامه همكاري شركت پارس خودرو و سازمان بهزيستي كشور براي توليد خودرو ويژه معلولان امروز امضا شد .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، مهرداد بذر پاش در جلسه امضاي تفاهم نامه بين شركت پارس خودرو و سازمان بهزيستي كه در رابطه با توليد خودروهاي ويژه معلولان برگزار شد ؛ گفت :‌اين امر در راستاي ماموريت اجتماعي شركت پارس خودرو انجام مي شود چرا كه معتقديم اجراي ماموريت اجتماعي نبايد تنها به چند سازمان محدود شود .

وي با بيان اينكه توليد خودرو درصد بالايي از اشتغال ، مصرف كالا و توليد ناخالص ملي را به خوداختصاص داده گفت : تا جايي كه منابع شركت اجازه دهد ، اين خط توليد استاندارد را پر بار مي كنيم و از تجهيزات و نيروي متخصص استفاده بهينه خواهيم كرد .

بذرپاش با اشاره به ايجاد شبكه خدمات پس از فروش خودروهاي ويژه معلولان ، تصريح كرد : اين خودروها در 3 سطح ارزان ، متوسط و گران قيمت توليد مي شود كه هريك از خودروها و كالاهاي خارجي و به صورت CBU عرضه مي شود كه سازمان بهزيستي مي تواند با كمك كردن به اين شركت از طريق استفاده از معافيت ها و عوارض گمركي در ورود اين كالاها و خودروها در كاهش قيمت تمام شده آن همكاري كند .

وي با بيان اينكه در راه اندازي اين خط به دنبال سود اقتصادي نيستيم ، گفت : از بابت خدمات مناسب سازي خودروها ، ريالي به قيمت تمام شده آنها افزوده نخواهد شد و چنان چه سازمان بهزيستي همكاري هاي لازم را مبذول دارد پيش بيني مي كنم تا پايان امسال اين خودروها به بازار عرضه شود .

در پايان امضاي اين تفاهم نامه مدير عامل شركت پارس خودرو ، خودروهاي توليدي را شامل پرايد 141 به عنوان خودروي ارزان قيمت ، تندر 90 به عنوان خودرويي با قيمت متوسط و ماكسيما ، مگان و رونيز به عنوان خودروهاي گران قيمت خواند و گفت : اگر نتايج خوبي در فاز اول توليد خودروهاي ويژه معلولان به دست آوريم ، از خودروهاي شركت هاي ديگر براي مناسب سازي و عرضه به بازار نيز استفاده مي كنيم .

Abolfazl2006_p
3 December 2007, 04:24 PM
پارس خودرو اوايل ديماه فروش آزاد تندر نود را اعلام مي‌كند

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس مهرداد بذرپاش در مراسم امضاي تفاهمنامه با سازمان بهزيستي براي توليد خودرو ويژه معلولان اظهار داشت: تا 2 هفته ديگر شرايط و زمان ورود خودرو مگان به بازار را اعلام مي‌كنيم.
وي در خصوص سفر اخير خود به ژاپن براي واردات يك خودرو جديد به بازارهاي ايران نيز گفت: چند وقت ديگر خودرو جديدي كه براي ورود آن به كشور توافق شده است را اعلام و همزمان فروش و عرضه آن را نيز شروع مي‌كنيم.
بذرپاش در برابر اصرار خبرنگاران بار ديگر از اعلام نام و ويژگيهاي خودرو جديد خودداري كرد و افزود: جزئيات اين مسئله را اول ديماه در مصاحبه‌اي اعلام كرده و فروش آن را نيز شروع مي‌كنيم.
مديرعامل پارس خودرو در خصوص برنامه سايپا و پارس خودرو براي ادغام شبكه خدمات پس از فروش دو شركت تصريح كرد: ما به دنبال ادغام اين دو مجموعه هستيم و معتقديم اگر خودروسازي كشور بنا دارد مسير متفاوت‌تري را اتخاذ كرده و موفقيتهاي بزرگي داشته باشد، راهي جز ادغام ندارد.
وي ادامه داد: متاسفانه طرحي كه عنوان كرديم با يك سري سطحي‌نگري‌ها مواجه شد، البته در سطح كارشناسان خودرو به جز 2 نفر از بزرگواران مخالفي را نديديم.
بذرپاش كه به نظر مي رسيد اشاره‌اش به مديران عامل دو شركت ايران خودرو و سايپا است، گفت: البته اين 2 مدير نيز دلايل محترمي‌داشتند و من هيچ مخالفت جدي براي ادغام خودروسازان نديدم.
وي ادامه داد: هنوز كسي دليل محكم‌پسند و عقلايي براي عدم ادغام خودروسازان مطرح نكرده است به جز اينكه برخي مديران گفته‌اند برنامه‌اي براي ادغام نداريم، ما هم گفتيم برنامه داشته باشيد، خوب نيست براي خودروسازي برنامه نداشته باشيد. اگر نمي‌توانيد برنامه‌اي داشته باشيد تدوين برنامه را به خودروسازان بسپاريد.
بذرپاش در خصوص ادغام شبكه خدمات پس از فروش شركت‌هاي سايپا و زيرمجموعه آن پارس خودرو اظهار داشت: برنامه‌اي كه داشتيم را دنبال مي‌كنيم، مقدمات كار فراهم شده و شركت مشتركي در حال تاسيس است.
مديرعامل پارس خودرو گفت: شبكه خدمات دو شركت به شكلي منطقي در حال ادغام هستند تا در يك حركت منطقي به هم بپيوندند. البته هم اكنون 2 شبكه به محصولات يكديگر كه بتوانند استاندارد‌هاي لازم را پاس كنند، خدمات مي‌دهند.
وي گفت: در عمل تقريبا ادغام انجام شده اما يكپارچه سازي مدتي زمان مي‌برد.
مديرعامل پارس خودرو درباره توليد تندر نود نيز خاطرنشان كرد: به مرز توليد 150 دستگاه در روز رسيده‌ايم و اگر همين روند ادامه يابد، تعهدات خود را تا پايان سال عملي مي‌كنيم.
بذرپاش درباره احتمال ثبت‌نام مجدد براي عرضه تندر نود نيز گفت: اوايل ديماه فروش آزاد تندر نود را اعلام مي‌كنيم. برخي مدلهاي تندر نود در مرحله اول پيش ثبت نام عرضه نشده بودند.
بذرپاش به پرسش خبرنگاران در خصوص احتمال تغيير مديرعامل سايپا پاسخ نداد.

ar1358
6 December 2007, 12:09 AM
فروش نقدي سايپا از هفته آينده

گروه خودرو- روز گذشته برخي خبرگزاري‌ها نيمه اول دي‌ماه را آغاز فروش نقدي محصولات شركت سايپا اعلام كردند. اين در حالي است كه فرزاد نشان، مدير بازاريابي و فروش شركت سايپا با رد اين خبر در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: طي دو روز آينده اطلاعيه آغاز فروش نقدي محصولات سايپا را منتشر خواهيم كرد.

وي در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر منتظر آخرين پيشنهاد بازاريابي براي اعلام روش‌هاي فروش هستيم و پس از اعلام نظر مركز بازاريابي از اوايل هفته آينده، فروش نقدي محصولات سايپا را آغاز خواهيم كرد.به گفته مدير بازاريابي و فروش شركت سايپا، با آغاز فروش نقدي، فروش تعهدي و فروش تسهيلاتي نيز آغاز خواهد شد و به اين طريق متقاضيان مي‌‌توانند از هر سه روش فروش اين شركت استفاده كنند.از سوي ديگر با توقف فروش نقدي محصولات شركت سايپا، ارائه پيش‌فاكتور نيز از سوي نمايندگي‌هاي اين شركت متوقف شده‌بود كه اين امر مشكلات بسياري را براي متقاضياني كه در انتظار دريافت تسهيلات بانكي براي خريد خودرو بودند، به وجود آورد.نشان در خصوص اين گروه از متقاضيان نيز عنوان كرد: با آغاز فروش نقدي، نمايندگي‌ها ارائه پيش‌فاكتور به متقاضيان را نيز آغاز خواهند كرد و به اين طريق مشكل اين دسته از متقاضيان نيز برطرف خواهد شد.
از ابتداي سال تاكنون ايجاد تعهدات جديد براي شركت‌هاي خودروساز و ممنوعيت شماره‌گذاري خودروها با مصرف بيش از 6ليتر در سيكل تركيبي موجب شد كه شركت‌هاي خودروساز نتوانند به تعهدات خود در قبال ثبت‌نام‌كنندگان محصولات خود عمل كنند كه اين امر موجب شد فروش نقدي از سوي شركت‌‌هاي خودروساز تا انجام تعهدات متوقف شود. توقف فروش نقدي موجب به وجود آمدن تنش‌هاي بسياري در بازار شد و اميد است با آغاز فروش نقدي بازار تا حدودي متعادل شود.

persianking62
8 December 2007, 07:03 PM
افتتاح كارخانه توليد خودرو سايپا در سوريه با حضور معاون اول رئيس جمهور

به گزارش خبرخودرو ، يك منبع بلندپايه ديپلماتيك سفارت ايران در دمشق گفت: "پرويز داودي"،معاون رئيس جمهور ايران چهارشنبه آينده به دعوت همتاي سوري خود به دمشق سفر مي‌كند.

به گزارش خبرنگار خبر خودرو ، اين منبع سفارت ايران تاكيد كرد داودي با "بشار اسد"،رئيس جمهور سوريه ديدار مي‌كند و نشست‌هايي را نيز با "فاروق الشرع"،همتاي سوري خود و ديگر مقامات اين كشور براي بررسي تحولات منطقه و همكاري بين دو كشور در همه زمينه‌ها خواهد داشت.

ديپلمات ايراني ادامه داد: با احتمال زياد معاون رئيس جمهور ايران با سران گروه‌هاي فلسطيني ساكن در دمشق نيز ديدار مي‌كند اگرچه هنوز زمان دقيق نشست داودي با آنها مشخص نيست.

اين منبع تصريح كرد: پرويز داودي در مراسم افتتاح كارخانه سيمان سازي استان "حمات" كه به دست كارشناسان ايراني ساخته شده و آماده بهره‌برداري است و همچنين افتتاح كارخانه توليد خودرو سايپا ايراني شركت مي‌كند.

persianking62
8 December 2007, 07:13 PM
اهداي 50 خودرو پيكاپ پارس خودرو به كشور مالي

به گزارش خبرخودرو ، پنجاه خودرو پيكاپ توليدي شركت پارس خودرو از طرف وزارت امور خارجه به كشور مالي اهدا شد .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، پنجاه خودروي توليدي شركت پارس خودرو كه از طرف وزارت امور خارجه خريداري شده بود در مراسمي در باماكو پايتخت مالي به مقامات اين كشور اهدا شد .

در مراسم اهدا اين خودروها ، وزير امور خارجه ، اقتصاد و دارايي ، بهداشت عمومي ، دبيركل رياست جمهوري ، رئيس دفتر رئيس جمهور ، قائم مقام وزير خارجه به همراه تني چند از مشاوران و كاركنان رياست جمهوري مالي حضور داشتند .

حسن علي بخش سرپرست موقت سفارت ايران ، در سخناني با اظهار خوشحالي از اهداي خودروهاي پيكاپ به مالي گفت : اين خودروها در قالب كمك توسعه اي ايران به مالي صورت مي گيرد و اهداي اين خودروها آغازگر سرفصل تازه اي در روابط دو كشور خواهد بود . وي همچنين توسعه رابطه با قاره آفريقا و خصوصا كشور مالي را از اولويت هاي سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران دانست .

وزير امور خارجه مالي كه در اين مراسم حضور داشت نيز در سخناني از عالي بودن سطح روابط دو كشور خبر داد و گفت : بر خود لازم مي دانم تا از طرف دولت و مردم مالي از مقامات و مردم مسلمان ايران به خاطر اين اقدام تحسين بر انگيز صميمانه تشكر و قدرداني كنم .

در پايان اين مراسم خبرنگاران پس از بازديد از خودروهاي پيكاپ توليدي شركت پارس خودرو توانمندي هاي ايران در توليد خودرو را ستودند .

ar1358
9 December 2007, 12:47 PM
خودروي "صبا" حرف اول را در بازار سوريه مي زند
يکشنبه، 18 آذر 1386
ساعت: 12:16 Sunday, December 09, 2007
كد خبر: 51605

به گزارش خبرخودرو مدير صادرات شركت سايپا در راستاي برنامه پنج ساله سمت 90 گفت : برنامه سمت 90 در حقيقت تعريفي در قسمت فروش دارد كه تا سال 1390 ادامه خواهد داشت و با نرخ 20% نسبت به توليداتمان صادرات خواهيم داشت .

جوان در ادامه گفتگو با خبرنگار خبرخودرو گفت : از جمله اقداماتي كه تا كنون انجام شده در دو حوزه صادرات خودروي CBU وصادرات تكنولوژي ساخت خودرو بوده است ، در طول برنامه هاي شركت سايپا برنامه ريزي شده كه تا سال 90 در پنج نقطه دنيا پنج سايت توليدي بين المللي سايپا را ايجاد كنيم البته اين اتفاق مهم تا بخش قابل توجهي پيشرفت داشته است .

وي افزود : در اواخر سال 85 سايت توليدي ونزوئلا براي توليد خودروي سايپا 141 راه اندازي شد و در هفته جاري نيز انشاء الله سايت توليدي خودروي صبا را در كشور سوريه افتتاح خواهيم كرد ، البته شروع با خودروي صبا است ولي برنامه ريزي را به نحوي صورت داديم كه همزمان با توليدات داخلي اين محصولات را نيز در بازار صادراتي هم عرضه كنيم .

جوان در پاسخ به اين پرسش كه آيا ايجاد خط توليد در كشورهاي ديگر نسبت به صادرات مستقيم به صرفه است يا خير گفت : ما در ابتدا مطالعات امكان سنجي اوليه را انجام مي دهيم ، با توجه به تعرفه هاي واردات خودروي ساخته شده در آن كشور و اختلاف تعرفه براي خودروي منفصله يا CKD باعث مي شود كه براي شركت سايپا يك ارزش افزوده اي را ايجاد كند و محل سودي براي شركت باشد بخصوص در بازارهايي كه خودرو امتحان خود را پس داده و حرف اول را مي زند ، به عنوان مثال در كشور سوريه حدود هشت سال گذشته زمان آغاز فعاليت 50 هزار خودرو به اين كشور صادر شد و به جرات مي توان گفت : خودروي صبا

حرف اول را در سهم بازار سوريه مي زند اينجاست كه نتايج امكان سنجي اوليه به ما نشان مي دهد كه ما مي توانيم سهم قابل توجهي از بازار را داشته باشيم و بتوانيم يك سايت توليدي بزنيم تا نه تنها نياز رو به افزايش بازار را جواب دهد بلكه به دليل پيمان هاي منطقه اي بين اعراب و كشور هاي اسلامي در مورد تعرفه هاي حداقل شده بين كشورها ، سوريه را پايگاهي قرار داده و يك بازار 300 ميليون نفري را مديريت كنيم و تيراژ توليدات بدين شكل بالا خواهد رفت .

وي در رابطه با صادرات سالانه شركت سايپا اظهار داشت : امسال برنامه ريزي شده براي 20 هزار دستگاه در كل گروه خودروسازي سايپا كه شامل خودروي سواري و خودروي تجاري اعم از سنگين ، نيمه سنگين و سبك كه با پيش بيني هاي انجام شده انشاءالله بتوانيم تا انتهاي سال به اين عدد دست پيدا كنيم .

جوان در رابطه با مشكلات صادرات چنين گفت : از آنجائيكه بحث صادرات غير نفتي جزء مواردي بوده كه دولت به آن توجه داشته و برنامه هاي خاصي را هم براي آن تنظيم نموده كه در مقايسه با سالهاي گذشته وضعيت خيلي بهتر شده اما همچنان يك سري مشكلات وجود دارد از جمله بحث حمل و نقل ، كه اگر بتوان با همان سرعتي كه صادرات در كشور توسعه مي يابد اين بخش را هم به عنوان يك بازوي بسيار كارآ و توانمند تسهيل كرد صادرات ما به نحو چشمگيري افزايش خواهد داشت ، ما هم اكنون دربخش حمل زميني اعم از جاده اي وريلي و حمل دريايي با توجه به برنامه ريزي هايي كه انجام داديم نيازمند مساعدت قابل توجه از سمت وسوي برنامه ريزان و دست اندركاران حمل و نقل هستيم ، البته اين مشكل مربوط به همه صادركننده ها مي شود .

وي افزود : بهتر است در زمينه صادرات از كشور هاي اسلامي موفق مثل مالزي و تركيه و يا حتي كشورهاي غير اسلامي موفق مثل چين الگوبرداري كنيم و دولتمردان ما توجه كنند كه چه فعاليت هايي باعث پيشرفت اين كشورها شده تا به يك چنين جهشي رسيده اند .

جوان در ادامه گفت : از ديگر مشكلاتي كه درپيش رو داشتيم بحث تحريم ها مي باشد نقل وانتقال ارز و اعتبارات اسنادي كه قرار بود به نفع ايران تمام شود ولي متاسفانه مشكلاتي را براي ما در بانكهاي خارجي ايجاد كردند كه با تدبير و درايت دولت و شركت سايپا انشاءالله مرتفع خواهد شد .

وي در پاسخ به اين سوال كه انتظارات شما از دولت و بانكها چيست اظهار داشت : من در جريان دستورالعمل هاي تنظيم شده دولت كه به بانكها ابلاغ كرده در خصوص توسعه صادرات صنعتي و غير نفتي هستم ، ايشان با هدف كمك به صادركنندگان پيش رفته اند ولي روند اين برنامه كند است ، حركت بايد به نحوي هدايت گردد تا سرعت را بالا تر ببرد ، بروكراسي همچنان مزاحمت ايجاد مي كند بايد روند تسريع گردد ، تسهيلاتي كه قرار است در اختيار خريدار وتامين كننده باشد و تخفيفاتي كه به آنها داده شود تا روند صادرات افزايش يابد .

جوان در ادامه با تاكيد بر پيشرفت روند صادرات گفت:كشور ما نسبت به دو دهه گذشته در جهت صادرات جهش قابل توجهي داشته چرا كه ما بيشتر وارد كننده بوديم ولي بعد از پيروزي انقلاب اسلامي بحث صادرات و توجه به توليد با كيفيت مطرح شده ولي ما تا كنون فقط به صادرات معطوف شديم كه از اين پس بايد به صادرات سودآور همراه با ايجاد ارزش افزوده و صادراتي كه برند ايراني را اعتلا و ارتقا مي بخشد توجه كنيم.

وي در پايان چنين اظهار داشت:شركت سايپا مفتخر است كه در طول اين دو دهه گذشته صادرات را با برند ايراني داشته است،دولت مردان و دست اندر كاران نيز با حمايت خود ما را در را هدفمان كمك خواهند كرد،هنگام تشكيل جلسات مهم صادراتي كشور از اعضاي انجمن صنفي صادرات دعوت به عمل آورند مشاوره خوبي از جهت صادرات به دولت مردان خواهند داد و ما شاهد جهش صادرات در سال هاي آتي خواهيم بود.

ar1358
9 December 2007, 11:11 PM
شركت ايندامين سايپا تنديس زرين ايران در سال 86 را كسب كرد
يکشنبه، 18 آذر 1386
ساعت: 14:56 Sunday, December 09, 2007
كد خبر: 51636

به گزارش خبرخودرو ، در سومين جشنواره قهرمانان صنعت ايران كه با حضور وزير كار و امور اجتماعي ، معاونين وزير صنايع و معادن و رئيس كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلاميو بالغ بر يك هزار نفر از كارشناسان و متخصصان صنعت كشور برگزار شد ، تنديس زرين و لوح تقدير قهرمانان صنعت ايران در سال 86 به مهندسمحمدرضا بابايي مديرعامل شركت كمك فنر ايندامين سايپا اعطا گرديد .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، طبق اعلام هيات داوران سومين جشنواره قهرمانان صنعت ايران ، شركت ايندامين سايپا با كسب بيشترين امتيازات در زمينه فرهنگ كار ، كار آفريني ، توليد كيفي ، رضايت مشتري ، كاهش ضايعات ، افزايش بهره وري و توجه به كرامت انساني موفق به دريافت تنديس زرين و لوح تقدير ايران در سال 86 شده است .

مهندس بابايي پس از دريافت اين تنديس و لوح تقدير گفت : اين اتفاق بزرگ حاصل تلاش و كار گروهي همه پرسنل زحمتكش شركت ايندامين سايپا و حمايت هاي مهندس قلعه باني مدير عامل محترم گروه سايپا است . به گفته وي شركت ايندامين سايپا اولين و بزرگترين توليد كننده كمك فنر در ايران است . اين شركت هم اكنون انواع كمك فنر براي خودروهاي پرايد، سايپا 141 ، ريو ، تندر 90 ، وانت نيسان و واگن قطار مسافربري استاندارد روز دنيا توليد مي كند . مهندس بابايي افزود : شركت كمك فنر ايندامين سايپا امسال يك ميليون و 700 هزار عدد كمك فنر روغني و رولي – گازي توليد مي كند كه 300 هزار عدد بيشتر از سال قبل است .

ar1358
10 December 2007, 03:14 AM
مدير بازاريابي و فروش سايپا در گفت‌وگو با فارس خبر داد:

آغاز فروش نقدي و افزايش توليد سايپا براي كنترل قيمت بازار

خبرگزاري فارس: مدير بازاريابي و فروش سايپا گفت: سايپا با افزايش تيراژ توليد پرايد و فروش نقدي كه از روز گذشته آغاز شده است، در صدد كنترل قيمت محصولات خود در بازار است.


فرزاد نشان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت:‌ برنامه سايپا براي توليد پرايد در سال جاري 360 هزار دستگاه بود، اما با افزايش توليد در نظر گرفته شده توليد اين محصول به 430 هزار دستگاه افزايش خواهد يافت.
وي با تاكيد اينكه تا پايان سال جاري توليد پرايد 70 هزار دستگاه بيش از پيش بيني‌هاي انجام شده خواهد بود، گفت: اين افزايش توليد با دستور مديرعامل گروه سايپا و وزير صنايع و معادن در جهت كنترل قيمتها انجام گرفته است.
وي ابراز اميدواري كرد: با اجراي طرح افزايش تيراژ و فروش نقدي كه از روز گذشته جهت تحويل خودرو به مشتريان ظرف 15 روز آغاز شده است، اختلافات قيمت بازار و شركت سايپا به صفر نزديك شود.
نشان اختلاف قيمت بوجود آمده را ناشي از رشد تقاضا دانست و يادآور شد: اختلاف قيمت ما با بازار در حال حاضر براي پرايد دوگانه‌سوز حدود 400 هزار تومان و براي بنزين‌سوز 100 هزار تومان است كه با طرحهاي در نظر گرفته شده درصدديم اين اختلاف را به صفر نزديك كنيم.

ar1358
10 December 2007, 03:15 AM
تحويل به موقع كارت سوخت به خودروهاي صفر

مدير فروش سايپا در خصوص وضعيت تأمين سوخت خودروهاي صفر كه به مشتريان تحويل مي‌شود، تصريح كرد: از زمان حذف كارت سوخت موقت مؤظف هستيم خودروها را با باك پر تحويل مشتريان دهيم. در عين حال بر اساس آمارهايي كه دريافت كرده‌ايم خوشبختانه كارتهاي سوخت به موقع تحويل مشتريان مي‌شود.
نشان درباره فروش خودرو لوكس C5 نيز گفت:‌300 دستگاه از اين خودرو به صورت CBU وارد و تماماً نيز در بازار عرضه شده است.
وي در خصوص عرضه زانتياي جديد نيز گفت: عرضه اين خودرو در برنامه‌ بلندمدت ديده شده است.
نشان با اشاره به اظهارات رئيس اتحاديه نمايشگاه داراي تهران مبني بر افزايش قيمت و كاهش تيراژ برخي خودروها، گفت: ايشان در مصاحبه خود به مصاديق خودروها اشاره كرده‌اند و محصولات سايپا مد نظر ايشان نبوده است.
وي دليل اين امر را اطلاع رئيس اتحاديه نمايشگاه‌داران از عدم افزايش قيمت محصولات سايپا و افزايش توليد شركت عنوان كرد.

ar1358
10 December 2007, 09:37 AM
سايپا از نظر مشكلات مالي نسبت به ايران خودرو وضعيت بهتري دارد
دوشنبه، 19 آذر 1386
ساعت: 09:00 Monday, December 10, 2007
كد خبر: 51646

به گزارش خبرخودرو ، عضو كميسيون صنايع در راستاي مشكلات توليدكنندگان در زمينه كمبود نقدينگي چنين گفت: دولت تاكنون بيشتر منابع بانكها را به سمت اعتبارات زود بازده و بنگاه هاي كوچك اقتصادي سوق داده است.

حبيبي در ادامه گفتگو با خبرنگار خبرخودرو افزود : از طرف ديگر هم مشكلات بين المللي كه بانكها با ساير بانكهاي خارجي دارند يك سري معضلات ايجاد كرده كه مجموع اينها باعث شده بانك ها تحت فشار قرار بگيرند و اين فشاري كه از دو ناحيه متحمل هستند را به مشتريان خود منتقل كنند .

وي گفت : يكي از اين مشتريان بانكها صنايع خودروسازي است مثل ايران خودرو و سايپا كه ايران خودرو مشكلات زيادي هم از نظر مالي دارد ولي سايپا در وضعيت بهتري است .

حبيبي در پايان چنين اظهار كرد : به هر حال بنده فكر مي كنم كه دولت بايد به فكر صنايع بزرگ هم باشد در حين اينكه به بنگاه هاي اقتصادي كوچك مي پردازد تا اين بنگاه هاي بزرگ اقتصادي لطمه نبينند چرا كه منابع مالي نقش بسيار مهمي را در توسعه صنايع خودروسازي دارد و حتما بايد مورد حمايت قرار گيرد .

ar1358
10 December 2007, 11:47 AM
افزايش توليد پرايد صبا به منظور کنترل قيمت ها در بازار
دوشنبه، 19 آذر 1386
ساعت: 09:49 Monday, December 10, 2007
كد خبر: 51651

به گزارش خبرخودرو ، مدير بازاريابي و فروش گروه خودرو سازي سايپا از افزايش توليد خودرو کم مصرف پرايد صبا ( صندوق دار) به منظور کنترل قيمت ها در بازار خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، فرزاد نشان گفت: خودروسازي سايپا، برنامه توليد خودرو پرايد صبا را که امسال 360 هزار دستگاه برنامه ريزي شده بود به 430 هزار دستگاه افزايش داده است تا قيمت ان در بازار به تعادل برسد.

وي با بيان اينکه سايپا قيمت پرايد صبا را به هيچ وجه افزايش نداده است ، از تاکيد وزير صنايع و معادن و مدير عامل سايپا بر افزايش عرضه خودرو به منظور کاهش اختلاف قيمت بازار و کارخانه خبر داد.

فرزاد نشان تصريح کرد: افزايش قيمت اين خودرو در بازار از افزايش تقاضا و استقبال مردم از خودروهاي کم مصرف ، ناشي شده است.

مدير بازاريابي و فروش سايپا با بيان اينکه فروش فوري سايپا نيز از امروز آغاز مي شود، پيش بيني کرد اختلاف قيمت خودرو پرايد در بازار با قيمت کارخانه ، به حداقل برسد.

ar1358
11 December 2007, 12:33 AM
جوابيه

شنبه گذشته گزارشي تحت عنوان «چرايي طراحي لوگو در شركت‌هاي خودروساز» درج شده بود كه در آن طراح آرم شركت سايپا، ابراهيم حقيقي اعلام شده بود.

اسدا... امين‌، مدير روابط عمومي سابق سايپا طي جوابيه به دفتر روزنامه جوابيه‌اي بدين مضمون ارسال كرده است.
نظر به اينكه در زمان طراحي آرم مذكور اينجانب به عنوان مدير روابط عمومي شركت سايپا از طرف مديريت وقت سايپا (آقاي تورج منصور) عهده‌دار پيگيري چگونگي طراحي آرم سايپا بودم، لازم است يادآوري كنم؛ طراح آرم مذكور آقاي مرتضي مميز است.
همچنين طرح مذكور از نظر طراح چهارمين طرح ايشان (به لحاظ رتبه‌بندي) در طرح‌هاي صورت گرفته محسوب مي‌شود، ولي چون مورد توجه مديريت وقت سايپا قرار گرفت از طرف آقاي مميز پذيرفته شد.
اما مفهوم اين لوگو به اين ترتيب است كه ورود مواد اوليه از 3 جهت به صورت 3 فلش به داخل و خروج محصول كامل شده از 3 جهت كه نماد تكميل اتومبيل است. همچنين مقرر شد رنگ لوگو به رنگ نارنجي و رنگ فونت سايپا به صورت آبي لاجوردي باشد. طراحي فونت سايپا نيز (لاتين و فارسي) توسط آقاي كوروش شيشه‌گران صورت پذيرفت. استاد ابراهيم حقيقي به عنوان مشاور تبليغاتي آن موقع هماهنگ‌كننده موارد خواسته شده بودند.

ar1358
11 December 2007, 11:16 AM
ايجاد خط توليد خودروي صبا در شهرك حسياء سوريه
سه شنبه، 20 آذر 1386
ساعت: 09:50 Tuesday, December 11, 2007
كد خبر: 51711

به گزارش خبرخودرو ، مدير صادرات شركت سايپا گفت : روز پنج شنبه 22 آذر ماه خط توليد خودروي صبا و محصولات شركت سايپا در شهرك صنعتي حسياء كه بزرگترين شهرك صنعتي كشور سوريه بوده و در نزديكي شهر حمص با حضور مقامات عالي رتبه دو كشور ايران و سوريه افتتاح خواهد شد .

جوان در ادامه گفتگو با خبرنگار خبرخودرو از خصوصيات اين كارخانه چنين گفت : در فاز اول ظرفيت توليد اين كارخانه 15 هزار دستگاه در سال مي باشد كه اين ظرفيت تا 30 هزار دستگاه در فاز دوم قابل افزايش است .

وي افزود : تا پايان سال 86 رقم توليدات شركت سايپا به 50 هزار دستگاه در كشور سوريه خواهد رسيد كه تاكنون 95% آن اجرايي شده ، بخش عمده اي از محصولات شركت سايپا در بخش ناوگان و حمل و نقل عمومي سوريه مشغول به كار هستند .

جوان درمورد نمايندگي هاي پس از فروش شركت در سوريه چنين اظهار داشت : شركت سايپا در 5 شهر اصلي سوريه نمايندگي و مركز خدمات پس از فروش اصلي دارد كه بسيار مجهز و با كيفيت مي باشند و خدمات بسيار بالايي را ارائه مي دهند ، علاوه بر اين نيز قريب به 35 عامليت مجاز را هم در شهرها و شهرستان هاي كوچك سوريه ايجاد نموده كه با توجه به قدمت و سابقه حضور شركت در كشور سوريه و مردمي شدن آن به دليل مزيت هايش بخش خصوصي سوريه هم در اين زمينه به كمك گروه خودروسازي سايپا و نمايندگي ها آمده و عامليت ها را به صورت خصوصي ايجاد نموده اند و اين باعث اشتغال و خدمات رساني به محصولات سايپا شده است كه اين ها علاوه بر شبكه اي است كه به صورت رسمي شركت سايپا ايجاد نموده است .

وي در مورد قيمت خودرو اين چنين گفت : خودروهايي كه به سوريه عرضه مي شوند در چند تيپ هستند : يك سري به صورت ساده هستند كه به عنوان بخش حمل و نقل عمومي استفاده مي شود كه با قيمت 8000 دلار بدون در نظر گرفتن ماليات به دست مصرف كننده مي رسد ، خودروهايي كه با تيپ هاي بالاتر عرضه مي شوند و تجهيزات ويژهاي دارند مثل كولر ، موتور 1300 انژكتوري ، شيشه بالابر برقي و قفل مركزي كه با قيمت 9500 دلار به دست مصرف كننده مي رسد و خودروي ديگري كه به صورت فول آبشن بوده و تجهيزاتي شامل رينگ اسپرت ، ضبط CD PLAYER و MP3 PLAYER و تجهيزات ديگري هستند كه با قيمت 10500 دلار عرضه مي گردد كه خوشبختانه با استقبال خوبي هم روبرو شده است .

جوان در پايان گفت : به دليل استقبال زياد كشور سوريه علاوه بر حمل و نقل جاده اي ، حمل و نقل ريلي را هم راه اندازي كرده ايم و با واگن هاي ويژه حمل بار كه توسط شركت سايپا خريداري شده تعداد تيراژ را افزايش داده و مي دهيم ، اميدوار هستم كه اين روند همچنان ادامه داشته باشد و شركت سايپا اولين واردكننده از جهت تيراژ به كشور سوريه باشد .

ar1358
11 December 2007, 02:53 PM
توليد خودروي دوگانه سوز در سايپا به 2000 دستگاه در روز خواهد رسيد
سه شنبه، 20 آذر 1386
ساعت: 14:25 Tuesday, December 11, 2007
كد خبر: 51774

به گزارش خبرخودرو ، مديرعامل شركت سايپا در همايش تخصصي خودروهاي گازسوز و صنايع وابسته گفت : شركت سايپا روزانه 1200 تا 1400 دستگاه خودروي دوگانه سوز توليد مي كند كه اين رقم تا چهار ماه آينده با نصب كارگاهي به 2000 دستگاه در روز خواهد رسيد .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، قلعه باني افزود: تا پايان سال 86 پانزده هزار نصب كارگاهي خواهيم داشت كه اين تعداد تا سال 77 به هفتاد هزار نصب كارگاهي ارتقا پيدامي كند .

وي در ادامه افزود : در حال حاضر طراحي موتور با پايه گازسوز به پايان رسيده و در حال كاليبراسيون مي باشد كه تا سال آينده به توليد انبوه خواهد رسيد .

قلعه باني در ادامه راجع به روند رو به رشد اين صنعت چنين گفت : روند گازسوز كردن خودرو در ايران تا 81% پيش رفته كه اين رقم در كشور چين به 31% مي رسد و ما حائز رتبه ششم تا هفتم گازسوز كردن خودرو در دنيا مي باشيم .

وي در ادامه در مورد تعداد جايگاه هاي سوخت اظهار داشت : در ازاي 420 هزار دستگاه خودروي گازسوز فقط 350 جايگاه در كل كشور داريم و اين بدان معنا است كه به ازاي هر 1000 خودرو يك جايگاه داريم .

قلعه باني در مورد هزينه گازسوز كردن خودرو گفت : هزينه گازسوز كردن خودروهاي سواري 850 تا 120 دلار مي باشد ، تاكسي ها به دليل وجود مخزن بزرگشان 1200 تا 1500 دلار ، اتوبوس ها از 12000 تا 15000 دلار و ميني بوس ها از 6000 تا 8000 دلار، مي باشد كه برگردان هزينه آن در اثر استفاده كمتر از بنزين براي خودروي سواري 5/1 سال ، تاكسي ها 7/1 سال ، ميني بوس 5/2 يال و اتوبوس 6/2 سال خواهد بود .

وي افزود : هفتادهزار نصب كارگاهي در سال 87 خواهيم داشت و 15000 نصب كارگاهي تا پايان سال 86 داريم ، سال آينده نيز 000/50 دستگاه تندر 90 به صورت دوگانه سوز توليد خواهد شد كه با اين نصب كارگاهي مقدار استفاده از بنزين به نحو چشمگيري كاهش مي يابد .

قلعه باني در پايان چنين گفت : تا پايان سال 87 يك ميليون خودرو در كشور گازسوز خواهند شد كه استفاده از LPG مد نظر سايپا است .

persianking62
11 December 2007, 11:58 PM
مديرعامل سايپا درگفت‌وگوباايسنا:
حدود 7هزار دستگاه تندر90 تاكنون توليد كرده‌ايم
قطعه برسد، امكان صادرات نيز وجود دارد
آلياژ صندلي زانتيا كاملا استاندارد است

تاكنون حدود هفت هزار دستگاه از اين خودرو در پارس خودرو به توليد رسيده كه بيش از 4هزار دستگاه از آن به متقاضيان ثبت نامي تحويل داده شده است.

احمد قلعه‌باني ـ مديرعامل شركت سايپا ـ در گفت‌وگو با خبرنگار خودرو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب افزود:‌ اگر قطعات تندر90 به اندازه كافي از طرف شركت رنوپارس تامين شود، امكان صادرات 20درصدي اين خودرو تا پايان سال وجود دارد.

وي درباره تيراژ توليد تندر90 گفت: تاكنون حدود هفت هزار دستگاه از اين خودرو در پارس خودرو به توليد رسيده كه بيش از 4هزار دستگاه از آن به متقاضيان ثبت نامي تحويل داده شده است و بقيه خودروها نيز به تدريج و در مراحل جديد قرعه كشي به صاحبان آنها تحويل مي‌شود.

او درخصوص آلياژ به‌كار رفته در صندلي زانتيا و ايرادهايي كه به آن وارد مي‌شود، گفت: اين آلياژ استاندارد‌هاي لازم را دارد. بايد توجه داشت كه بسياري از قطعات زانتيا هنوز از خارج وارد مي‌شود و فقط مواردي مثل فوم و پارچه را در داخل تامين مي‌كنيم.

قلعه‌باني در خصوص ون كاروان نيز گفت: توليد اين خودرو را آغاز كرده‌ايم و به دليل اصلاح كيفيت، توليد آن با تاخير روبه‌رو بود كه با اين وجود نمي‌توانيم به برنامه توليد 500 دستگاهي اين خودرو برسيم، ولي سعي داريم كه حدود 70 درصد اين رقم را محقق كنيم.

گفتني است، از برنامه امسال توليد 500 دستگاه ون كاروان، سايپا تا پايان مهرماه 21 دستگاه به توليد رسانده است.

به گفته وي، هم‌اكنون سايپا (در مجموعه پارس خودرو) روزانه 200 دستگاه تندر90 توليد مي‌كند و اين شركت به كساني كه اين خودرو را پيش خريد كرده‌اند، در صورت تاخير جريمه ديركرد مي‌پردازد.

انتهاي پيام

ISNA

persianking62
12 December 2007, 12:00 AM
مديرعامل پارس خودرو:
فروش نقدي تندر90 به زودي آغاز مي‌شود سرويس: خودرو
1386/09/20
12-11-2007
18:29:17
8609-12122: كد خبر
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو


مديرعامل پارس خودرو از فروش نقدي تندر90 در آينده‌اي نزديك خبر داد.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، مهرداد بذرپاش اظهار كرد: با توجه به افزايش توليد خودرو تندر90، فروش نقدي اين محصول در شركت پارس خودرو به زودي انجام مي‌شود.

بر اساس گزارش روابط عمومي پارس خودرو، اين شركت پس از واگذاري كامل خودرو‌هاي تندر 90 قرعه‌كشي شده در مراحل قبل، مرحله چهارم را آغاز كرده است كه با پايان اين مرحله به تمامي‌ تعهداتش در واگذاري تندر‌هاي 90 مدل E0 و E1 عمل خواهد كرد و از آن پس تندر‌هاي مدل E0 و E1 به صورت نقدي به فروش مي‌رسد.

به گزارش ايسنا، بيشترين تقاضاي مشتريان تندر90 براي مدل E2 است.


انتهاي پيام

persianking62
12 December 2007, 12:07 AM
توليد مازاد دليل فروش آزاد تندر- 90


گروه خودرو – خبر فروش آزاد تندر-90 در حالي از سوي مهرداد بذرپاش، مديرعامل پارس‌خودرو اعلام شد كه بسياري از ثبت‌نام كنندگان اين خودرو را كه هنوز نسبت به بدقولي خودروسازها گلايه‌مند و در صف انتظار دريافت تندر-90 هستند، وادار به واكنش‌هاي مختلف كرد.


با انتشار اين خبر متقاضيان با تماس‌هاي پي‌درپي با روزنامه دنياي اقتصاد بار ديگر وفاي به عهد خودروسازها را گوشزد كردند؛ اما متقاضيان تنها گروه معترض نبودند و سخنان بذرپاش، معاون فروش و بازاريابي ايران‌خودرو را نيز به واكنش واداشت. به طوري كه سرايي‌نيا در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت كه به عنوان مدير فروش ايران‌خودرو فروش نقدي تندر-90 را در اين شرايط نمي‌پسندم؛ چرا كه همچنان به مشتري متعهد هستيم. اما دلايل پارس‌خودرو نيز براي فروش آزاد اين خودرو شنيدني است.
يكي از مسوولان شركت پارس‌خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت كه ميزان ثبت‌نام كنندگان اين شركت در مقايسه با شركت ايران‌خودرو كمتر بوده؛ اما تعهد توليد دو شركت با يكديگر برابري مي‌كند كه اين امر موجب شده شركت پارس‌خودرو با مازاد توليد مواجه شود و انبارهاي اين شركت در‌حال‌حاضر پذيراي برخي مدل‌هاي مازاد توليد باشد. از سوي ديگر قرعه‌كشي هر دو شركت به طور همزمان انجام مي‌شود و ميزان قرعه‌كشي دو شركت نيز مساوي است كه اين امر نيز مشكلات بسياري را براي دو شركت به وجود آورده است.
براساس آمار اعلام شده از سوي شركت‌هاي خودروسازي در مجموع 79هزار متقاضي تندر-90 در دو شركت ايران‌خودرو و سايپا ثبت نام كرده‌اند كه از اين تعداد شركت پارس‌خودرو 29هزار و شركت ايران‌خودرو 50هزار ثبت نام كننده دارند.
با توجه به آمار ارائه شده، تعهدات شركت پارس‌خودرو به طور تقريبي نيمي از تعهدات شركت ايران‌خودرو است به همين دليل تعهدات اين شركت در مقابل ثبت نام كنندگان سريع‌تر از شركت ايران‌خودرو پايان خواهد يافت.
با توجه به موارد ذكر شده، شركت پارس‌خودرو براي فروش محصولات مازاد خود عرضه آزاد تندر-90 را در برنامه كاري خود قرار داده است تا به اين طريق بتوانند هم محصولات مازاد خود را به بازار عرضه كنند و هم بتوانند قيمت اين خودرو را در بازار كه طي ماه‌هاي گذشته افزايش چشمگيري داشته است، بشكند.

persianking62
12 December 2007, 12:15 AM
توليد 7هزار تندر-90 در سايپا


ايسنا- تاكنون حدود هفت هزار دستگاه از اين خودرو در پارس‌خودرو به توليد رسيده كه بيش از 4هزار دستگاه از آن به متقاضيان ثبت‌نامي تحويل داده شده است.


احمد قلعه‌باني، مديرعامل شركت سايپا با بيان اين مطلب افزود:‌ اگر قطعات تندر-90 به اندازه كافي از طرف شركت رنوپارس تامين شود، امكان صادرات 20درصدي اين خودرو تا پايان سال وجود دارد.
وي درباره تيراژ توليد تندر-90 گفت: تاكنون حدود هفت هزار دستگاه از اين خودرو در پارس خودرو به توليد رسيده كه بيش از 4هزار دستگاه از آن به متقاضيان ثبت‌نامي تحويل داده شده است و بقيه خودروها نيز به تدريج و در مراحل جديد قرعه‌كشي به صاحبان آنها تحويل مي‌شود.
او درخصوص آلياژ به‌كار رفته در صندلي زانتيا و ايرادهايي كه به آن وارد مي‌شود، گفت: اين آلياژ استاندارد‌هاي لازم را دارد. بايد توجه داشت كه بسياري از قطعات زانتيا هنوز از خارج وارد مي‌شود. قلعه‌باني در خصوص ون كاروان نيز گفت: توليد اين خودرو را آغاز كرده‌ايم و به دليل اصلاح كيفيت، توليد آن با تاخير روبه‌رو بود كه با اين وجود نمي‌توانيم به برنامه توليد 500 دستگاهي اين خودرو برسيم، ولي سعي داريم كه حدود 70درصد اين رقم را محقق كنيم.
به گفته وي، هم‌اكنون سايپا (در مجموعه پارس خودرو) روزانه 200 دستگاه تندر-90 توليد مي‌كند و اين شركت به كساني كه اين خودرو را پيش‌خريد كرده‌اند، در صورت تاخير جريمه ديركرد مي‌پردازد.

persianking62
13 December 2007, 11:25 AM
سايپا 132، رخصت مي‌خواهد


گروه خودرو- ورود سايپا 132 به بازار در نيمه اول آذرماه سال‌جاري در حالي از سوي احمد قلعه‌باني، مدير عامل شركت سايپا وعده داده شد كه براساس گفته‌هاي فرزاد نشان، مدير فروش و بازاريابي شركت سايپا تاكنون تنها 300دستگاه از اين خودرو توليد شده است.


احمد قلعه‌باني در اولين نشست خبري خود طي سال‌جاري، نيمه دوم سال را زمان ورود اين خودرو به بازار خواند و در دومين نشست خبري خود نيز كه اواخر آبان ماه برگزار شد، تاكيد كرد كه توليد اين خودرو در شركت سايپا آغاز شده و طي دو هفته آينده اين خودرو وارد بازار خواهد شد.
اين در حالي است كه فرزاد نشان، مدير فروش و بازاريابي شركت سايپا در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص آخرين وضعيت توليد سايپا 132 در شركت سايپا اظهار داشت: توليد 20هزار دستگاه از اين خودرو تا پايان سال در برنامه كاري شركت قرار دارد و پس از رسيدن به اين حجم توليد، خودرو وارد بازار خواهدشد.
وي در پاسخ به اين پرسش كه اين خودرو از چه زماني به نمايندگي‌هاي مجاز سايپا داده مي‌شود، عنوان كرد پس از افتتاح خط توليد به طور رسمي و توليد يك‌هزار دستگاه اين خودرو به صورت اماني در اختيار نمايندگي‌ها قرار مي‌گيرد تا متقاضيان با آن آشنا شوند.
به گفته مدير فروش و بازاريابي شركت سايپا توليد انبوه سايپا 132 از سال آينده آغاز خواهد شد و شركت براي سال آينده توليد 120هزار دستگاه سايپا را در برنامه كاري خود قرار داده است.نشان در خصوص قيمت سايپا 132 نيز اظهار داشت: قيمت اين خودرو اعلام نشده، ولي قيمت آن تفاوت چنداني با خودروي پرايد نخواهد داشت.

Abolfazl2006_p
14 December 2007, 08:12 PM
كارخانه توليد پرايد صبا در سوريه افتتاح شد

خبرگزاري فارس: كارخانه توليد پرايد صبا با ظرفيت نهايي توليد هرساعت هفت خودرو در نزديك شهر حمص ( HOMS ) سوريه با حضور بشاراسد رئيس جمهور سوريه ،علي اكبر محرابيان وزير صنايع، سعيدي كيا وزير مسكن و قلعه باني مدير عامل گروه سايپا به بهره برداري رسيد.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي سايپا اين كارخانه كه سيويكو نام دارد در مدت 15 ماه احداث شده است در مرحله اول سالانه 15 هزار دستگاه خودرو پرايدصبا و سايپا 141 و در مرحله دوم سالانه 30 هزار دستگاه خودرو سواري توليد كرده بازارهاي كشورهاي منطقه را نيز زير پوشش قرار خواهد داد.
اين كارخانه به مساحت 207 هزار متر مربع داراي حدود 30 هزار متر مربع سالن بدنه و مونتاژ و اداري است كه در آينده سالن رنگ نيز در آن احداث مي شود . بزرگترين سالن اين كارخانه 188 متر طول دارد كه در مجموع 29 درب براي سالنهاي آن در نظر گرفته شده است .
احمد قلعه باني مدير عامل گروه خودروسازي سايپا در مراسم افتتاح كارخانه توليد پرايد صبا در سوريه ارزش‌ سرمايه‌ گذاري‌ مشترك‌ ايران‌ و سوريه‌ در اين كارخانه را ‌حدود 50 ميليون‌ دلار اعلام‌ كرد و افزود: 80 درصد سهام اين كارخانه متعلق به سايپا و 20 درصد متعلق به شركت حميشو سوريه است .
وي تقاضاي بازار و مزيت رقابتي و توجيه اقتصادي را علت اصلي احداث كارخانه توليد پرايد صبا در سوريه دانست و گفت سايپا با در نظر گرفتن منافع سهامداران تا كنون بيش از 50 هزار خودرو به سوريه صادر كرده است.
قلعه باني افزود :استقبال مردم سوريه از پرايد صبا به نحوي گسترده است كه مردم اين كشور نام سياره شعبيه " خودروي مردمي " بر آن نهاده اند.
وي گفت : مزيتهاي پرايد صبا باعث شده كه حدود 500 هزار دستگاه از اين خودرو در كره جنوبي توليد شود و تيراژ توليد آن در ايران از مرز توليد 2 ميليون دستگاه فراتر رود .
سايپا پيش از اين يك كارخانه توليد خودرو در ونزوئلا احداث كرده است كه بزرگترين طرح صنعتي ايران در آمريكاي لاتين است و طبق برنامه تا سال 1390 در پنج كشور ديگر كارخانه خودروسازي احداث خواهد كرد . گروه خودروسازي سايپا تا كنون به 20 كشور آسيايي، آفريقايي وآمريكاي لاتين انواع خودروهاي سواري و تجاري و كاميون صادر كرده است كه اين كشورها شامل : سوريه ونزوئلا ، مصر ، عراق ، بنگلادش كوبا ، ليبي ، سودان ، كامرون ، غنا ، سيرالئون ، ساحل عاج ، ارمنستان ، ازبكستان ، كويت ، يمن، افغانستان ، اردن ، لبنان و امارات هستند .
گروه خودروسازي سايپا در مجموع تا كنون 70 هزار دستگاه انواع خودرو سواري و تجاري و كاميون به اين كشورهاي مختلف صادر كرده و طبق برنامه تا پايان امسال 20 هزار دستگاه خودروي ديگر صادر خواهد كرد .
سايپا همچنين قرارداد صادرات 23 هزار دستگاه خودروي پرايد سايپا 141 و سايپا 132 به الجزاير را امضا كرده و نخستين محموله اين خودروها نيز به اين كشور ارسال شده است و طبق قرار داد بايك شركت مصري 20 هزار دستگاه سواري هم به مصر صادر خواهد كرد .

ar1358
15 December 2007, 09:47 AM
عكسهاي مربوط به خبر " كارخانه توليد پرايد صبا در سوريه افتتاح شد "\
http://www.saipacorp.com/fa/Default.asp?inpg=/net/admin/news/newsview.aspx?ID=266

ar1358
15 December 2007, 11:15 PM
سايپا 252 هزار خودرو دوگانه‌سوز توليد مي‌كند

باشگاه خبرنگاران جوان- مديرعامل سايپا گفت: «تعداد خودروهاي دوگانه‌سوز مجموعه شركت‌هاي سايپا تا پايان امسال به تعداد 252 هزار دستگاه خواهد رسيد.»

احمد قلعه‌باني، مدير عامل سايپا با بيان اين مطلب افزود: «شش هزار خودرو دوگانه سوز توليدي اين شركت بدون مخزن بودند ولي كيت گاز و ساير بخش‌هايشان كامل بود و هم‌اكنون چيزي حدود 15 تا 17 هزار دستگاه خودرو دو‌گانه‌سوز باقي مانده كه ظرف مدت يكي دو ماه آينده تكميل و عرضه مي‌شوند.»

وي درباره تعداد خودروهاي دوگانه سوز توليدي اين شركت گفت: «تعداد خودروهاي دوگانه‌سوز مجموعه شركت‌هاي سايپا به تعداد 252 هزار دستگاه تا پايان امسال مي‌رسد.»

persianking62
16 December 2007, 03:00 PM
توليد پرايد صبا در سوريه سنگ بناي جديدي در روابط استراتژيك تهران و دمشق است

به گزارش خبرخودرو ، افتتاح كارخانه توليد خودروي صبا در سوريه انعكاس بسيار گسترده اي در رسانه هاي ايران ، سوريه و كشورهاي عربي منطقه داشت .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، در اين مراسم بيش از 110 خبرنگار و عكاس و گزارشگر راديو ، تلويزيون ، خبرگزاريها ، سايتهاي خبري و روزنامه و نشريات كشورهاي مختلف عربي و ايراني و سوري حضور داشتند . خبر اين مراسم و سخنان بشار اسد راجع به توليد پرايد صبا در سوريه در يازده شبكه تلويزيوني و شبكه راديويي و 20 خبرگزاري و سايت خبري و 35 روزنامه چاپ ايران منعكس گرديد . همچنين 10 شبكه اصلي تلويزيوني و راديويي سوريه بطور مستقيم بخشهايي از مراسم افتتاح خط توليد پرايد و بازديد رئيس جمهور سوريه و هيات همراه و وزير صنايع و معادن مدير عامل گروه خودروسازي سايپا از خط توليد و تست خودرو توسط بشار اسد و محرابيان را منعكس نمودند . اين مراسم و سخنان بشار اسد رئيس جمهوري سوريه در مورد اهميت احداث خط توليد پرايد در اين كشور و انتقال فناوري ساخت خودرو به كشورش نيز در 42 خبرگزاري و سايت خبري و روزنامه پر تيراژ سوريه در سطح بسيار گسترده بازتاب داشت و راديو و تلويزيون كشورهاي كويت ،الجزايره ، قطر ، عربستان ، اردن و لبنان و همچنين روزنامه هاي اقتصادي اين كشورها نيز در سطح گسترده به انعكاس خبر احداث كارخانه توليد پرايد صبا در سوريه و سيمان حماه پرداختند . روزنامه هاي اصلي و پر تيراژ سوريه نيز با درج اين مراسم و سخنان بشار اسد در صفحه اول خود ، گزارش مشروح و تصويري از مراسم افتتاح كارخانه توليد پرايد و سيمان احماء به چاپ رساندند . رسانه هاي منطقه مصرف سوخت اندك ، مناسب و خدمات پس از فروش گسترده و ارزان را از ويژگيهاي خودروي پرايد صبا عنوان كردند.

بشار اسد رئيس جمهور سوريه در مراسم افتتاح كارخانه توليد پرايد صبا در سوريه گفت افتتاح كارخانه توليد پرايد صبا در سوريه با ظرفيت سالانه 15 هزار دستگاه در مرحله اول 30 هزار دستگاه خودرو در مرحله دوم سنگ بناي جديدي در روابط عميق و استراتژيك دو كشور دوست و برادر ايران و سوريه مي باشد . بشار اسد گفت توليد پرايد در سوريه با همكاري دو شركت سايپا و حميشو و كارخانه سيمان حماه به همه جهانيان نشان داد همكاريهاي صنعتي دو كشور در حال توسعه و گسترش است و از اين روابط دو ملت ايران و سوريه منتفع خواهند شد .


در ادامه مراسم رئيس جمهور به همراه نخست وزير سوريه ، وزير صنايع و معادن ايران و سوريه و مدير عامل گروه خودروسازي سايپا و بسياري از مقامات ارشد سوريه از همه مراحل توليد خودرو پرايد صبا بازديد كردند .


بشار اسد سپس با اتصال ميل موج گير يك دستگاه پرايد در ساخت اولين خودرو در كشورش مشاركت كرد . وي همچنين به همراه وزير صنايع و معادن كشورمان يك دستگاه خودرو پرايد صبا را در محوطه كارخانه تست نمود و در پايان از كيفيت اين خودرو ابراز رضايت كرد .


كارخانه مشترك سايپا و حميشو بنام سيويكو در نزديك شهر حمص ( HOMS ) قرار دارد . اين كارخانه به مساحت 207 هزار متر مربع داراي حدود 30 هزار متر مربع سالن بدنه و مونتاژ و اداري است كه در آينده سالن رنگ نيز در آن احداث مي شود . بزرگترين سالن اين كارخانه 188 متر طول دارد و تمام مراحل طراحي و ساخت و نصب تجهيزات كارخانه توليد پرايد در سوريه بدست مهندسين سايپا و در مدت 15 ماه انجام شده است . هم اكنون قطعات پرايد از ايران به سوريه ارسال و در كارخانه سيويكو مونتاژ مي گردد كه در آينده بخشي از قطعات در سوريه توليد خواهد شد

persianking62
17 December 2007, 12:03 AM
اگه واسه تو جذابیتی نداره , قرار نيست واسه بقيه هم جذابیتی نداشته باشه

اگه بنده یا هرکس دیگری میریم از یه کمپانی ماشین صفر خریداری میکنیم اینو بدانید اقای محترم تا اونجایی که بنده میدونم و تجربه دارم همان موقع گارت گارانتی با شرایطش به ما تحویل میدند وا ین شرایط گارانتی امکان تو هر زمانی فرق کنه همان توری که دوستان اگاه میدانند باید بری ببینی اون خودروساز همان روز چی میگه چون حرفه امروزش با فرداش یکی نیست.

persianking62
17 December 2007, 03:53 PM
توليد پرايد صبا در سوريه سنگ بناي جديدي در روابط استراتژيك تهران و دمشق است

به گزارش خبرخودرو ، افتتاح كارخانه توليد خودروي صبا در سوريه انعكاس بسيار گسترده اي در رسانه هاي ايران ، سوريه و كشورهاي عربي منطقه داشت .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، در اين مراسم بيش از 110 خبرنگار و عكاس و گزارشگر راديو ، تلويزيون ، خبرگزاريها ، سايتهاي خبري و روزنامه و نشريات كشورهاي مختلف عربي و ايراني و سوري حضور داشتند . خبر اين مراسم و سخنان بشار اسد راجع به توليد پرايد صبا در سوريه در يازده شبكه تلويزيوني و شبكه راديويي و 20 خبرگزاري و سايت خبري و 35 روزنامه چاپ ايران منعكس گرديد . همچنين 10 شبكه اصلي تلويزيوني و راديويي سوريه بطور مستقيم بخشهايي از مراسم افتتاح خط توليد پرايد و بازديد رئيس جمهور سوريه و هيات همراه و وزير صنايع و معادن مدير عامل گروه خودروسازي سايپا از خط توليد و تست خودرو توسط بشار اسد و محرابيان را منعكس نمودند . اين مراسم و سخنان بشار اسد رئيس جمهوري سوريه در مورد اهميت احداث خط توليد پرايد در اين كشور و انتقال فناوري ساخت خودرو به كشورش نيز در 42 خبرگزاري و سايت خبري و روزنامه پر تيراژ سوريه در سطح بسيار گسترده بازتاب داشت و راديو و تلويزيون كشورهاي كويت ،الجزايره ، قطر ، عربستان ، اردن و لبنان و همچنين روزنامه هاي اقتصادي اين كشورها نيز در سطح گسترده به انعكاس خبر احداث كارخانه توليد پرايد صبا در سوريه و سيمان حماه پرداختند . روزنامه هاي اصلي و پر تيراژ سوريه نيز با درج اين مراسم و سخنان بشار اسد در صفحه اول خود ، گزارش مشروح و تصويري از مراسم افتتاح كارخانه توليد پرايد و سيمان احماء به چاپ رساندند . رسانه هاي منطقه مصرف سوخت اندك ، مناسب و خدمات پس از فروش گسترده و ارزان را از ويژگيهاي خودروي پرايد صبا عنوان كردند.

بشار اسد رئيس جمهور سوريه در مراسم افتتاح كارخانه توليد پرايد صبا در سوريه گفت افتتاح كارخانه توليد پرايد صبا در سوريه با ظرفيت سالانه 15 هزار دستگاه در مرحله اول 30 هزار دستگاه خودرو در مرحله دوم سنگ بناي جديدي در روابط عميق و استراتژيك دو كشور دوست و برادر ايران و سوريه مي باشد . بشار اسد گفت توليد پرايد در سوريه با همكاري دو شركت سايپا و حميشو و كارخانه سيمان حماه به همه جهانيان نشان داد همكاريهاي صنعتي دو كشور در حال توسعه و گسترش است و از اين روابط دو ملت ايران و سوريه منتفع خواهند شد .


در ادامه مراسم رئيس جمهور به همراه نخست وزير سوريه ، وزير صنايع و معادن ايران و سوريه و مدير عامل گروه خودروسازي سايپا و بسياري از مقامات ارشد سوريه از همه مراحل توليد خودرو پرايد صبا بازديد كردند .


بشار اسد سپس با اتصال ميل موج گير يك دستگاه پرايد در ساخت اولين خودرو در كشورش مشاركت كرد . وي همچنين به همراه وزير صنايع و معادن كشورمان يك دستگاه خودرو پرايد صبا را در محوطه كارخانه تست نمود و در پايان از كيفيت اين خودرو ابراز رضايت كرد .


كارخانه مشترك سايپا و حميشو بنام سيويكو در نزديك شهر حمص ( HOMS ) قرار دارد . اين كارخانه به مساحت 207 هزار متر مربع داراي حدود 30 هزار متر مربع سالن بدنه و مونتاژ و اداري است كه در آينده سالن رنگ نيز در آن احداث مي شود . بزرگترين سالن اين كارخانه 188 متر طول دارد و تمام مراحل طراحي و ساخت و نصب تجهيزات كارخانه توليد پرايد در سوريه بدست مهندسين سايپا و در مدت 15 ماه انجام شده است . هم اكنون قطعات پرايد از ايران به سوريه ارسال و در كارخانه سيويكو مونتاژ مي گردد كه در آينده بخشي از قطعات در سوريه توليد خواهد شد .مگه تو همان سوریه این پراید اشغال بتونند بفروشند

ar1358
17 December 2007, 08:14 PM
60 شركت گروه سايپا در نمايشگاه بين المللي قطعات خودرو تهراندومين نمايشگاه بين المللي قطعات و مجموعه هاي خودرو تهران با حضور 400 شركت داخلي از جمله 60 شركت قطعه ساز و مجموعه سازي گروه خودروسازي سايپا امروز در محل نمايشگاههاي بين المللي تهران آغاز مي شود . در اين نمايشگاه آخرين دستاوردهاي شركتهاي قطعه ساز زير مجموعه مگاموتور سايپا و سازه گستر و همچنين شركتهاي فنر سازي زر ، رادياتور ايران ، سايپا شيشه ، قالبهاي بزرگ صنعتي سايپا ، كمك فنر ايندامين سايپا ،سايپا پرس ،رايان سايپا و سايپا يدك و چند شركت ديگر در فضاي به مساحت بيش از يك هزار متر مربع در قالب 60 غرفه در سالنهاي 8و 9 در معرض ديد كارشناسان و علاقمندان قرار دارد .

دستاوردهاي جديد سازه گستر سايپا از جمله فرمان هيدروليك پرايد ، چراغ هاي جديد و مجموعه داشبورد جديد سايپا 132 ، ايموبلايزر ( سوئيچ ضد سرقت ) ، سپر همرنگ ، ترمز EBS ( ضد قفل) و كمر بند ايمني قابل تنظيم در اين نمايشگاه عرضه شده است .

شركت مگاموتور هم دستاوردهاي جديد بويژه موتور پايه گاز سوز ، موتور گازوئيلي ، موتور تندر90 و موتور دوگانه سوز انژكتوري و انواع گير بكس و اكسل را به نمايش مي گذارد .

شركتهاي مگاموتور و سازه گستر سايپا در حاشيه دومين نمايشگاه بين المللي قطعات و مجموعه هاي خودرو برنامه هاي آموزشي و همايشهايي را نيز برگزار مي كنند . شركت سايپا يدك هم به معرفي قطعات استاندارد خودروهاي ساخت گروه مي پردازد كه با برند سايپا در نمايندگيهاي مجاز عرضه مي شود.

همزمان با برگزاري نمايشگاه روز 28 آذر ماه در سالن هشت كنفرانس خبري از ساعت 10 تا 12 با حضور مهندس نجم الدين و مهندس مدني مديران عامل مگاموتور و سازه گستر سايپا برگزار مي گردد .

دومين نمايشگاه بين المللي قطعات خودرو و مجموعه سازي از 27 تا 30آذر ماه از ساعت 10 تا 17 آماده پذيرايي بازديد كنندگان است . در اين نمايشگاه بيش از 500 قطعه ساز ايراني و نمايندگان شركتهاي قطعه ساز خارجي در فضايي به مساحت 30 هزار متر مربع حضور دارند .ستاد خبري گروه خودروسازي سايپا

nojex
17 December 2007, 08:33 PM
در صورت تکرار کل کل تاپیک قفل خواهد شد و هر دو نفر مورد برخورد قرار خواهند گرفت

Abolfazl2006_p
18 December 2007, 03:12 PM
اعلام آمادگي سايپا براي همكاري مشترك با ايران خودرو

خبرگزاري فارس: مدير عامل گروه خودروسازي سايپا اعلام كرد: براي انجام هرگونه سرمايه‌گذاري مشترك با شركت ايران‌خودرو آمادگي داريم.


به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، احمد قلعه‌باني در مراسم افتتاح دومين نمايشگاه بين‌المللي قطعات و مجموعه‌هاي خودرو در پاسخ به اين پرسش كه ايران خودرو ايده توليد خودروي كشورهاي اسلامي را مطرح كرده است، آيا شركت سايپا آمادگي همكاري در اين پروژه را دارد، گفت: سايپا براي انجام سرمايه‌گذاري مشترك با ايران خودرو در هر زمينه‌اي آمادگي كامل دارد.
قلعه‌باني همچنين در سخنراني خود در مراسم افتتاح نمايشگاه دوم قطعات و مجموعه‌هاي خودرو اظهار داشت: ساخت داخلي دو خودرو پرتيراژ سايپا يعني پرايد و وانت نيسان به 95 درصد رسيده است.
مدير عامل سايپا افزود: كل ارز‌بري پرايد الان كمتر از 300 دلار در هر دستگاه است و اين نشان مي‌دهد ما تا چه حد توانسته‌ايم از توانمندي‌هاي داخلي كشور استفاده كنيم.
قلعه‌باني با تاكيد بر اينكه بيش از 90 درصد خريد شركت سايپا از صنعتگران داخلي است افزود: سايپا توانست برنامه اول خود را با كمك قطعه‌سازان داخلي به انجام رسانده و به اهداف و شاخص‌هاي خود دست يابد.
وي خاطر نشان كرد: در برنامه پنج ساله دوم سايپا بر عكس برنامه پنج ساله اول تنوع محصول را مد نظر قرار داده‌ايم.
مدير عامل سايپا ادامه داد: اولين خودرو 100 درصد ايراني را با نامF81 سال آينده به بازار عرضه خواهيم كرد.
قلعه‌باني افزود: طبق قولي كه از ابتداي حضور خود در سايپا دادم تلاش كرديم فراتر از تعهداتمان عمل كرده و پرداخت‌هاي قطعه‌سازان را به زير 60 روز برسانيم.
وي گفت: در برنامه تا سال 90 ، 50 درصد قطعه‌سازي و خدمات پس از فروش خود را به بخش خصوصي واگذار خواهيم كرد.
مدير عامل سايپا با بيان اينكه هدف شركت كاهش توليد پرايد و قطع توليد اين محصول تا سال 90 است اظهار داشت: متاسفانه به دليل فشار تقاضا ناگزيريم در سال آينده توليد اين محصول را به 440 هزار دستگاه برسانيم.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8609270472

ar1358
18 December 2007, 07:09 PM
خودروي ايراني S81 در نيمه دوم سال 87 عرضه خواهد شد :
با كمك قطعه سازان به اهداف 5 ساله سايپا دست يافته ايم
سه شنبه، 27 آذر 1386
ساعت: 16:28 Tuesday, December 18, 2007
كد خبر: 52237

به گزارش خبرخودرو ، مديرعامل شركت سايپا در مراسم افتتاحيه دومين نمايشگاه بين المللي قطعات و مجموعه خودرو گفت : شركت سايپا از سال 81 برنامه اي پنج ساله را تدوين نموده تا براي توليد خودروهاي خود از منابع قطعات داخلي استفاده كند .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، قلعه باني افزود : تلاش ما بر اين بوده كه 80% قطعات خودروهاي پرتيراژ در داخل كشور تهيه شود كه خوشبختانه به اين هدف نيز دست يافته ايم . به طور مثال در خودروي پرايد 96% قطعات آن ساخت داخل كشور است . از نظر ارزبري هم پرايد كمتر از 300 دلار و نيسان انژكتوري هم حدود 300 دلار ارز بري داشته است .

وي افزود : ما از قطعه سازان در زمينه بهره وري از نظر كيفي ، تحويل به موقع و استراتژي قيمت استفاده كرده ايم.

قلعه باني گفت : قطعه سازان داخلي تمامي كيفيت ها را لحاظ نمودند و همكاري خوبي را با سايپا داشتند. ما توانستيم به كمك آن ها به اهداف 5 ساله اول دست يابيم .

وي گفت : برنامه ديگر ما تنوع در محصول بوده كه آن هم اجرايي شده و در نظر داريم خودرويي توليد كنيم كه 100% برند ايراني را داشته باشد كه به صورت CBU برنامه صادرات آن را هم داريم .

قلعه باني گفت : از سال 76 به بعد افزايش قيمت نداشته ايم ، همان اتفاقي كه در دنيا افتاده است ؛ هر چه قدر تيراژ توليدات بالاتر رود كيفيت هم به همان ميزان بالا مي رود كه ما نيز از اين قاعده مستثني نبوده ايم .

وي از مشكلات اين صنعت چنين گفت : عوامل ارزان سازي در كشور وجود ندارد . كمبود وام هاي بلندمدت با بهره هاي كم ، گردش عملكرد پايين ، تعرفه هاي بالا ، هزينه بسيار بالاي حمل و نقل و مشكلات باعث شده كه قطعه سازان پيشرفت درستي نداشته باشند. البته پيشرفت هايي داشته اند ولي اين كافي نيست . براي توليد قطعات هايتك نياز به وام هاي بالا با بهره كم است كه در اين زمينه هم محدوديت وجود دارد ، دسترسي به كمك هاي دولتي در زمان هاي بالا صورت ميگيرد .

قلعه باني افزود : ما تصميم داريم همايش هايي را برگزار كرده تا سطح بهره وري قطعه سازان را بالا ببريم .

وي در ادامه چنين اظهار داشت : هرچه قدر دستمزد كارگران بالاتر باشد افزايش بهره وري خواهيم داشت ، قطعه سازان تاكنون توانسته اند PPM را پوشش دهند ، بايد تعاملي بين قطعه سازان و خودروسازان صورت پذيرد .

قلعه باني افزود : قطعه سازان بايد از توليدات داخلي و خارجي به طور مستمر مطلع شوند تا راجع به تكنولوژي روز دنيا آشنايي پيدا كرده و آن را در كيفيت محصولاتشان لحاظ كنند .

وي گفت : ارگان هاي دولتي هم بايد به آن ها ارائه خدمت كنند تا در نهايت اين صنعت به درستي راه خويش را بپيمايد .

قلعه باني در پايان افزود : موفقيت اخير كشورهاي اروپايي در صنعت خودرو مديون كاهش قيمت هاست آن ها تا 25% قيمت خودروها را پايين آورده و تحويل خودرويشان نيز تا 25% سريعتر صورت مي گيرد ما نيز بايد به اين حد برسيم و حركتي را كه شروع كرديم براي جهاني شدن به نيكويي به هدف اجابت برسانيم .

مدير عامل گروه خودرو سازي سايپا از عرضه خودروي ايراني اس 81 در نيمه دوم سال 1387 خبر داد.

قلعه باني در جمع خبرنگاران در حاشيه نمايشگاه قطعات و مجموعه هاي خودرو با بيان اينکه ‌ اين خودرو به طور کامل ايراني است و همه قطعات ان به کمک قطعه سازان داخلي توليد مي شود گفت : ‌هم اکنون ساخت قالب و تجهيزات اين خودرو در حال اجراست .

وي افزود: اين خودرو قابليت هاي بهتري در مقايسه با خودروي پرايد خواهد داشت و قيمت آن نيز در حدود قيمت پرايد خواهد بود .

قلعه باني گفت :‌ خودروي اس 81 بر اساس استاندارد هاي روز دنيا و با موتور پايه گاز سوز توليد خواهد شد .

وي با اشاره به طرح توليد خودرويي با برند مشترك كشور هاي اسلامي خاطرنشان کرد :‌ ما براي هر گونه سرمايه گذاري مشترك با ايران خودرو به منظور توليد اين خودرو آمادگي داريم و كشور هاي اسلامي نيز مي توانند براي توليد خودرو در حجم انبوه سرمايه گذاري كنند .
http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=32237

ar1358
19 December 2007, 08:34 AM
طبق برنامه هر ساله تولید پراید را کاهش می‌دهیم .!!
قلعه‌بانی برنامه پنج ساله دوم این شرکت را تنوع محصول دانست و گفت: هر دو سال یک مدل خودرو تولید می‌کنیم و سال 1390 یک میلیون دستگاه خودرو تولید خواهیم کرد.

در حال حاضر تمام مجموعه‌های خودرو S81 توسط مگاموتور و سازه‌گستر در حال ساخت و تجهیز است و امیدواریم این خودرو کاملا ایرانی از سال آینده نقطه عطفی در تاریخ خودرو‌سازی کشورمان باشد.

احمد قلعه‌بانی ـ مدیرعامل سایپا ـ با بیان این مطلب افزود: از سال‌های 80 و 81 چهار برنامه پنج ساله برای گروه سایپا تعریف کرده‌ایم و در خودرو‌های پرتیراژ 80 درصد قطعات را از لحاظ ارزش از داخل تامین می‌کنیم. انواع پراید و نیسان نیز بیش از 95 درصد ساخت داخل شده‌اند.

وی در دومین نمایشگاه بین‌المللی قطعات و مجموعه‌های خودرو خاطرنشان کرد: زمانی قیمت پراید 7.5 میلیون تومان بود و مردم حدود 24 ماه برای تحویل آن منتظر می‌شدند، ولی هم اکنون قیمت این خودرو هفت میلیون و 230 هزار تومان است و هر وقت هم که اراده کنند می‌توانند آن را خریداری کنند.

قلعه‌بانی برنامه پنج ساله دوم این شرکت را تنوع محصول دانست و گفت: هر دو سال یک مدل خودرو تولید می‌کنیم و سال 1390 یک میلیون دستگاه خودرو تولید خواهیم کرد.

وی با اشاره به این که طبق قول و قرار قبلی در ابتدای حضورم در گروه سایپا و با انجمن قطعه‌سازان سعی کردیم فراتر از تعهد و توافق خود عمل کنیم، افزود: در حال حاضر شرکت‌های قطعه‌سازی ما در زمینه پرداخت پول به سایر قطعه‌سازان این کار را کمتر از مدت60 روز انجام می‌دهند.

او ادامه داد: البته وعده حذف گارانتی نیز در دستور کار سازه گستر و مگاموتور است که بخشی از آن حذف شده و هم اکنون متوسط گارانتی حدود 1.8 درصد است. همچنین برای قطعه‌سازان افزایش قیمت مواد اولیه برای قرارداد‌های جدید با سازه گستر و مگاموتور لحاظ می‌شود.

مدیرعامل سایپا تاکید کرد: طبق برنامه هر ساله تولید پراید را کاهش می‌دهیم و امسال نیز برنامه تولید 360 هزار دستگاه پراید را در برنامه داریم، ولی به دلیل تقاضای بازار و تثبیت قیمت‌ها 70 تا 80 هزار دستگاه خودرو بیشتر از برنامه تولید می‌کنیم.

وی با بیان این که با افزایش تولید، اختلاف قیمت بین بازار و کارخانه را به زیر 100 هزار تومان می‌رسانیم، افزود: برای سال آینده با توجه به پیش‌بینی‌ها و علیرغم برنامه اولیه تولید ناچاریم که 440 هزار دستگاه پراید تولید کنیم تا نیاز بازار تامین شود.

http://www.carnp.com/newsdetail-fa-919.html

persianking62
19 December 2007, 03:45 PM
توليد موتور تندر 90 در مگاموتور از دي ماه آغاز مي شود

به گزارش خبرخودرو ، مديرعامل مگا موتور در حاشيه دومين نمايشگاه قطعات و مجموعه هاي خودرو اعلام كرد : طي نيمه دوم دي ماه سال جاري؛ شاهد افتتاح خط توليد موتور خودروي تندر 90 در مگاموتور هستيم كه با ظرفيت سالانه 300 هزار دستگاه راه اندازي خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، جواد نجم الدين ، با بيان اين مطلب افزود: خط توليد موتور تندر 90 موفق به كسب استانداردهاي شركت رنوي فرانسه شده است و سال آينده 120 هزار دستگاه موتور براي اين خودرو در مگاموتور توليد مي شود به طوريكه 70 درصد خط توليد اين محصول مكانيزه مي باشد.

وي در خصوص موتور خودروي ايراني سايپا (S81) نيز بيان كرد: اين موتور 1500 سي سي و توان خروجي آن نسبت به موتور پرايد 20 اسب بخار بيشتر است كه 40 ميليارد ريال براي فاز توسعه و 160 ميليارد ريال براي مرحله توليد انبوه آن هزينه در نظر گرفته شده است.

مهندس نجم الدين مصرف سوخت موتور S81 را هشت درصد كمتر از موتور خودروي پرايد اعلام كرد و گفت: نمونه اوليه اين موتور در ارديبهشت ماه سال 87 و توليد انبوه آن هم زمان با برنامه توليد خودروي S81 در آذر ماه 87 آغاز خواهد شد.

وي با بيان اينكه موتور تندر 90 داراي استاندارد يورو 3 و قابل تبديل به استاندارد يورو 4 است، اظهار داشت: چنانچه توليد خودروي تندر 90 در سال آينده بيشتر از 120 هزار دستگاه باشد، موتور مورد نظر از سوي شركت رنو پارس وارد كشور مي شود.

به گفته مهندس نجم الدين؛ ظرف يك سال آينده تا 60 درصد قطعات موتور تندر 90 داخلي سازي مي شود.

نجم الدين در ادامه از پروژه توليد موتور پايه گازسوز در مگاموتور خبر داد كه نمونه اوليه آن در نيمه دي ماه سال جاري توليد خواهد شد و افزود: در اسفند ماه امسال نيز شاهد آغاز توليد اين محصول هستيم كه در خرداد سال آينده نيز توليد انبوه موتور پايه گازسوز در مگاموتور آغاز مي شود.

به گفته مدير عامل مگاموتور تلفات مكانيكي ناشي از مصرف گاز در اين موتور 9 تا 10 درصد كاهش مي يابد و برابر با توان موتورهاي بنزيني شاهد فعاليت اين موتورهاي گازسوز هستيم.

وي در خصوص توليد موتورهاي ديزلي در مگاموتور گفت: هم اكنون در مرحله رفع موانع قانوني براي توليد اين نوع موتورها هستيم كه در صورت حل مسائل و مشكلات مربوط به آن، طي سال آينده شاهد توليد موتورهاي ديزلي نيز خواهيم بود.

مدير عامل مگاموتور در ادامه با اشاره به اينكه تا پايان آذر ماه سال جاري توليد 400 هزار دستگاه قواي محركه (موتور، گيربكس و اكسل) در اين شركت محقق مي شود، بيان كرد: هم اكنون روزانه تا دو هزار و 300 دستگاه قواي محركه در مگاموتور توليد مي شود كه براي خودروهاي نيسان، پرايد، ريو و زانتيا مورد استفاده قرار مي گيرد.

وي با بيان اينكه توان توليد و ساخت قواي محركه در ايران فراهم شده است، گفت: هم اكنون 94 درصد توليد موتور پرايد در داخل كشور انجام مي شود.

نجم الدين در پايان صادرات سال جاري اين شركت را بالغ بر هشت ميليون يورو اعلام كرد.khabarkhodro

persianking62
19 December 2007, 03:46 PM
فوتون هم به خانواده سايپا پيوست

به گزارش خبرخودرو ، مراسم افتتاحيه خط توليد كاميونت فوتون روز چهارشنبه 28 آذرماه با حضور مهندس قلعه باني مديرعامل گروه خودروسازي سايپا و سردار ميراحمدي جانشين و تعدادي از مسئولان راهنمايي و راندگي ناجا در شركت سايپا ديزل برگزار شد .

به گزارشخبرنگار خبرخودرو، در اين مراسم كه با حضور جمعي از مديران گروه خودروسازي سايپا و مسوولان پليس راهنمايي و رانندگي برگزار شد ؛مهندس غمگسار مديرعامل شركت سايپا ديزل با اشاره به نياز فعلي كشور به توليد خودروهاي تجاري سبك ، حضور شركت سايپاديزل را در اين عرضه مثبت ارزيابي كرد و گفت : اين شركت در راستاي ارائه محصولات منطبق بر خواسته هاي مشتري اقدام به عرضه محصول فوتون 6 تن به بازار ايران نموده است .

وي افزود : پس از بررسي هاي لازم توسط كارشناسان شركت سايپاديزل ؛ كاميونت فوتون هم از نظر قيمت ، راحتي و ايمني و هم از نظر كيفيت و مطابقت با استانداردهاي روز جهاني براي توليد در ايران مناسب تشخيص داده شد .

مهندس غمگسار خاطر نشان كرد : شركت فوتون از بزرگترين شركت هاي كاميون ساز و يكي از شركاي تجاري سايپا ديزل به شمار مي آيد و ضمن رعايت الزامات كيفي و فني ارائه شده از سوي شركت سايپا ديزل ، محصول فوتون 6 تن را ارائه نموده است كه با راه اندازي خط توليد اين محصول در شركت سايپا ديزل ، تا پايان سال 86 به طور متوسط روزانه 50 دستگاه از اين نوع كاميونت توليد خواهد شد .

مديرعامل شركت سايپا ديزل در تشريح ويژگي هاي كاميونت فوتون گفت : استفاده از قواي محركه پركينز ، طراحي بدنه و كابين زيبا و منسب بودن قيمت ، و نيز گستردگي خدمات پس از فروش در سراسر كشور ، كاميونت جديد فوتون را از ساير محصولات رقيب متمايز مي سازد .

khabarkhodro

ar1358
19 December 2007, 09:49 PM
مديرعامل شركت مگاموتور تشريح كرد:

آخرين وضعيت توليد موتورهاي تندر 90، S81، پايه گازسوز و ديزلي سايپا

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت مگاموتور آخرين وضعيت توليد 4 موتور تندر 90، S81، پايه گازسوز و ديزلي گروه سايپا در اين شركت را تشريح كرد.


به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس مديران عامل دو شركت بزرگ قطعه‌ساز گروه سايپا صبح امروز در نشستي خبري به تشريح عملكرد شركت مگاموتور و سازه گستر سايپا پرداخته و به پرسشهاي خبرنگاران پاسخ گفتند.
جواد نجم‌الدين مديرعامل شركت مگاموتور در اين نشست خبري اظهار داشت: شركت مگاموتور توليد كننده نيروي محركه سه شركت سايپا، پارس خودرو و زامياد است و تا پايان 8 ماهه سال جاري 400 هزار دستگاه موتور براي پرايد، نيسان، ريو و زانتيا توليد كرده است.
وي تاكيد كرد: مگاموتور بزرگترين قواي محركه ساز خاروميانه است و توليد روزانه شركت به 2 هزارو 400 دستگاه رسيده است.

*آغاز توليد موتور تندر از نيمه ديماه

نجم‌الدين به تشريح وضعيت 4 پروژه مهم شركت مگاموتور پرداخت و خاطرنشان كرد: خط مونتاژ موتور تندر 90 از نيمه دوم ديماه در شركت مگاموتور راه‌اندازي مي‌‌شود.
وي اين خط توليد را مدرنترين خط توليد موتور توصيف كرد و افزود: 70 درصد اين خط توليد نيمه‌اتوماتيك بوده و ظرفيت توليد سالانه 300 هزار دستگاه موتور را دارد.
مديرعامل مگاموتور تاكيد كرد: موتورهاي توليد شده تندر 90 در مگاموتور تائيد شركت رنو فرانسه را گرفته‌اند و سال آينده 120 هزار دستگاه از اين موتور براي ايران خودرو و پارس خودرو توليد خواهد شد.
وي با بيان اينكه مازاد نياز خودرو سازان توسط شركت رنوپارس وارد خواهد شد، افزود: موتور تندر نود توليد شده در مگاموتور داراي استاندارد يورو 3 و قابل تبديل به استاندارد يورو 4 است.
خبرنگاري به نجم‌الدين گفت،شما در اظهار نظري داخلي سازي 60 درصدي تندر نود در آغاز توليد اين محصول را غير اصولي عنوان كرده بوديد.
وي پاسخ داد: براي رسيدن به خودكفايي در توليد يك محصول ابتدا بايد خط مونتاژ آن را راه‌اندازي و سپس وارد فاز خودكفايي شد. شايد اگر به جاي وارد شدن به فاز داخلي سازي تندر ابتدا خط مونتاژ آن را راه‌اندازي مي‌كرديم، بهتر به خودكفايي محصول مي‌رسيديم.

*توليد انبوه موتور پايه گازسوز سايپا در اسفندماه

نجم‌الدين دومين پروژه در دست اجراي مگاموتور را موتور پايه گازسوز سايپا ذكر كرد و گفت:‌ گازسوز كردن خودروهاي پايه بنزين سوز كاهش راندمان و تخريب موتور در درازمدت را به همراه دارد و براي گازسوز كردن خودرو بايد مبناي مصرف سوخت خودرو تغيير كند.
وي گفت: نمونه موتور پايه گازسوز پرايد در ديماه توليد شده و در اسفند ماه به توليد انبوه مي‌رسد، توليد انبوه خودروهاي پرايد پايه‌ گاز‌سوز سايپا نيز خردادماه سال 87 آغاز خواهد شد.
نجم‌الدين تاكيد كرد: موتور پايه‌ گازسوز پرايد نسبت به خودروهاي فعلي گازسوز 9 تا 12 درصد كاهش مصرف گاز خواهد داشت.

*توليد اولين موتور داراي برند سايپا

مديرعامل شركت مگاموتور اظهار داشت: نمونه موتور خودرو ايراني سايپا (S81) با قدرت 80 اسب بخار در ارديبهشت سال آينده توليد و در آذرماه به توليد انبوه خواهد رسيد.
وي سرمايه‌گذاري انجام شده براي اين موتور را 20 ميليارد تومان و مصرف سوخت آن را 8 درصد كمتر از خودرو پرايد عنوان كرد.
نجم الدين افزود: استاندارد اين موتور يورو 3 و قابل ارتقاء به يورو 4 است.
مديرعامل مگاموتور در پاسخ به پرسشي در خصوص ميزان استفاده از توان داخل در توليد موتور S81 اظهار داشت: مالكيت و ساخت موتور S81 صد در صد ايراني و برند آن متعلق به سايپا است.
وي تصريح كرد: اصل موتور S81 موتور پرايد است كه با همكاري طراحان داخلي و مشاوران خارجي از نظر آلودگي محيط زيست،مصرف سوخت و بسياري از فاكتورهاي ديگر ارتقاء يافته و روزآمد شده است.
مديرعامل مگاموتور افزود: براي افزايش ظرفيت اين موتور 60 تغيير در آن اعمال شده و قيمت آن 5 درصد نسبت به موتور پرايد گرانتر است.

* نصب موتور ديزلي بر روي خودرو سواري

نجم‌الدين نصب موور ديزلي بر روي نيسان را چهارمين پروژه مهم شركت مگاموتور ذكر كرد و افزود: در صورت رفع موانع قانوني امكان نصب اين موتور بر روي خودروهاي سواري سايپا وجود دارد.
وي گفت: مگاموتور در توليد موتور پرايد تا 94 درصد و در ساخت موتور نيسان تا 95 درصد متكي به توان داخلي است.
نجم‌الدين تعداد قطعه‌سازان همكار يا گروه سايپا را 400 شركت و قطعه‌سازاني كه سايپا در آنها داراي سهام است را 20 شركت عنوان كرد.
مدير عامل مگاموتور در خصوص واگذاري سهام شركتهاي قطعه‌ساز تابعه سايپا افزود: براي واگذاري 50 درصد از شركت‌ها تا سال 90 برنامه‌ريزي كرده‌ايم.
از مديرعامل مگاموتور در اين نشست خبري درباره اخبار مربوط به انتصاب وي در معاونت خودروي وزارت صنايع و معادن سوال شد.
وي پاسخ داد: من يك سرباز كوچك در صنعت خودرو هستم و هرجا لازم باشد از وجود ما استفاده شود خدمت مي‌كنم.
انتهاي پيام/ح http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8609280335

benyamilan
20 December 2007, 12:03 AM
راستی یک عکس فقط از این S81 سایپا که گفته میشه تولید 100% ایرانی خواهد بود داشتم که میزارم
به نظر خودروی جالبی میاد...
http://www.khabarkhodro.com/files_upload/15965.jpg

persianking62
20 December 2007, 12:07 AM
راستی یک عکس فقط از این S81 سایپا که گفته میشه تولید 100% ایرانی خواهد بود داشتم که میزارم
به نظر خودروی جالبی میاد...
http://www.khabarkhodro.com/files_upload/15965.jpg

اگه این باشه زیاد جلوش بد نیست.این عکس خوده شما گرفتی؟؟ تو نمایشگاه بوده؟؟؟

persianking62
20 December 2007, 01:22 PM
درصدد توسعه سيستم نوين خط سايپا هستيم

به گزارش خبر خودرو ، مدير عامل شركت سازه گستر در حاشيه دومين نمايشگاه قطعات و مجموعه هاي خودرو گفت : اين شركت مديريت زنجيره اي تامين قطعات را بر عهده دارد و خدمات رساني براي سايپا ، پارس خودرو و زامياد را انجام مي دهد .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، مدني گفت : شركت سازه گستر در چهار حوزه فعاليت مي كند از جمله 1- كيفيت محصولات 2- تامين قطعات 3- فناوري 4- قيمت . در حوزه كيفيت اين شركت ارتقا يافته است و پروژه هايش عملكرد مثبتي داشته كه اين بخش فعاليت سازنده ها را ارزيابي و استقرار سيستم ها را بر عهده دارد .

وي گفت : در حوزه قيمت با توجه به تورمي كه وجود دارد يك مديريتي روي قيمت ها انجام مي دهد و براي بهبود و تثبيت قيمت روندي را پيش مي گيرد كه مواد اوليه را پيشاپيش و به صورت انبوه خريداري مي نمايد تا ارزان تر تمام شود و از شوك قيمت جلوگيري شود و در اين بخش با معرفي سازندگان به بانك براي دريافت تسهيلات ارزان قيمت فعاليت مي نمايد وبراي كاهش قيمت با خودروسازها و سازندگان كارگاه هاي مربوطه تعاملاتي را ايجاد مي نمايد كه بتواند به نرخ متعادلي در قطعات و خودرو برسند .

مدني افزود : در بخش تامين قطعات ما 15 درصد تحويل قطعاتمان پيش از سفارش محقق مي شده و درصدد توسعه سيستم نوين خط سايپا هستيم و در خصوص فناوري و مهندسي برنامه هايي داشتيم كه از سال 84 شروع و نظام مند شده تغييرات مهندسي و طراحي صورت مي گيرد و به اين منظور بهينه كاوي را نيز توسعه داده ايم و سازندگان را سوق مي دهيم به سازندگاني كه در دنيا معروف هستند كه با آن ها تعامل داشته باشند و نتايج خوبي به دست آورده اند و سازندگان جديدي را به همكاري مي طلبند كه شرايط همكاري با سازندگان خارجي را داشته باشند و مجموعه فعاليت ها در آبان 86 منجر به بهبود كيفيت برگشتي يا PPM شده كه از 6300 به 3400 رسيده است . و قطعات مرجوعي از 5/64 درصد به 39 درصد رسيده است و در خصوص پروژه ها پروژه هاي سال قبل در دستور كار است . كه بعضي از آن ها كه آزمايش و تست شده و به توليد انبوه رسيده است .

وي در اين پروژه ها اشاره كرد به : فرمان هيدروليك كه از دو سال پيش توليدش آغاز شده و امسال به توليد انبوه رسيده و در پرايد هم اين كار در حال پياده شدن است و فرمان الكترونيكي كه سطح كار آزمايشگاهي و تست ها را طي كرده و به توليد انبوه نزديك است . ترمز ABS هم بحث مطالعاتيش به پايان رسيده است و براي توليد آزمايشي آماده است . كه در اين زمينه با مشكل نقدينگي مواجهيم كه به محض برطرف شدن سال آينده به صورت OPTION روي خودرو نصب مي شود كه كمي هزينه خودرو را افزايش خواهد داد . ديگر اقدام در اين بخش آنتن تلسكوپي است كه با مشكل مواجه بود و تبديل شد به آنتن الكترونيكي و به صورت ثابت درامده و قفل ضد سرقت نيز كار مطالعاتيش تمام شده و روي بعضي پرايدها نصب شده . و سيستم هوشمند نيز در صورت درخواست مشتري در خدمات پس از فروش قابل نصب مي باشد و پروژه آينه برقي نيز در دست بررسي است . آينه تاشو هم پروژه قابل اجراي ديگر اين شركت مي باشد و كمربند ايمني تا 3 ماه آينده مي تواند بهره برداري شود و مراحل اوليه آن به اتمام رسيده و تاپايان سال روي خودروهاي كم تيراژ و تا سال آينده روي خودروهاي پرتيراژ نصب خواهد شد .

مدني درخصوص مشكل نقدينگي خودروسازها با قطعه سازان گفت : با در نظر گرفتن اين كه تا 10 سال پيش ما 300 سازنده داشتيم و حالا يك ميليون سازنده داريم و در آن زمان هزينه اين بخش 50 ميليون بوده و هم اكنون 5 ميليارد تومان است بايد انتظار داشته باشيم كه سهامداران اين كارخانجات سهامشان را افزايش دهند تا توليد و گردش مالي مناسبي داشته باشند و كمبود نقدينگي در اين خصوص ناشي از عدم سرمايه گذاري سرمايه گذاران آن ها مي باشد .

وي در اين خصوص افزود : در دنيا عرف پرداخت ها در اين صنعت 3 ماهه است و ما اين ميزان را به پايين ترين مقدار رسانديم و هم اكنون طولاني ترين پرداخت ما سه ماهه صورت مي گيرد . بدهي هاي ما به سازندگان به طور منظم در سايت ها انجام مي شود و 85 درصد پرداخت ها به صورت 60 روزه و 15 درصد آن در شرايط خاص صفر روزه تا يك ماهه پرداخت مي شود . و طبق قرارداد عمل مي كنيم و حتي سازنده ها را به بانك براي دريافت وام معرفي و بهره شان را خود مي پردازيم . مدني در پاسخ به اينكه آيا در صنعت قطعه هم ما قطعه ملي داريم گفت: ما در قطعه سازي مبحث ملي نداريم ما برند داريم .
khabar khodro

persianking62
20 December 2007, 02:06 PM
قفل ضد سرقت پرايد ساخته مي شود

اولويت سازه گستر سايپا براي همكاري با قطعه سازان ، داشتن جوينت خارجي معتبر است
سعيد مدني، مدير عامل سازه گستر سايپا با بيان اين مطلب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: داشتن جوينت خارجي باعث انتقال كيفيت توليد قطعات به قطعه سازان داخلي مي شود و طبق برآورد هاي انجام شده برگشتي قطعات اين شركت از 6300در واحدc/100به 3400در همين واحد رسيده است و اين در حالي است كه استاندارد خودروسازي كيا 20در واحد مذكور است.
وي همچنين گفت:مكانيزم سازه گستر براي مقابله با تورم موجود، خريد انبوه مواد اوليه از قبل، معرفي سازندگان به بانك ها و اعطاي تسهيلات ارزان قيمت به آنان است و با اجراي كارگاه هاي بهينه كاوي، افزايش كيفيت قطعات هدف قرار گرفته است.
مدني ادامه داد: پروژه توليد فرمان هيدروليك پرايد، ترمز abs و اصلاح ايراد ايمني كمربند پرايد به نتيجه رسيده است . در صورت نياز مشتري فرمان هيدروليك و ترمز abs به صورت آپشن در اختيار مشتري قرار مي گيرد و كمربند ايمني نيز از سال آينده بر روي اين خودرو نصب مي شود.
مدير عامل سازه گستر سايپا ابراز داشت: قفل ضد سرقت خودرو پرايد نيز طراحي و توليد شده است و در آينده نزديك بر روي همه خودروها نصب مي شود.

خودرونیوز

persianking62
20 December 2007, 04:08 PM
مشخصات فنی نیو پراید
نویسنده : روابط عمومی شرکت سایپا
۲۸ آذر ۱۳۸۶


تجهیزات ایمنی ، امکانات رفاهی :

ریموت کنترل با قابلیت باز کردن صندوق عقب

سیستم تهویه مطبوع

سیستم ضد سرقت (Immobilizer )

سپر جلو و عقب همرنگ با بدنه

زه محافظ جانبی همرنگ بدنه

چراغ سقفی تایمردار

چراغ جلوجدید یکپارچه با چراغ راهنما

چراغ عقب جدید یکپارچه با چراغ مه شکن عقب

چراغ راهنمای روی گلگیر

CD Player با قابلیت پخش MP3 و سیستم رادیو پخش 4 باندی مجهز به حافظه

سیستم قفل مرکزی از هر دو درب جلو

درب بازکن برقی صندوق عقب

درب بازکن باک و صندوق عقب از داخل

جا لیوانی روی کنسول جلو

جلو آمپر با طرح جدید و نور آبی

ساعت دیجیتال با نور آبی

آینه های جانبی تاشو با قابلیت تنظیم از داخل

شیشه بالابر برقی درب های جلو

برف پاک کن شیشه جلو با قابلیت تنظیم دور

شیشه شوی دو نازله

تریم داخلی با رنگ بندی جدید

رو دری و جیب طرح جدید

غربیلک فرمان با طرح جدیدو قابلیت تنظیم دور

سیستم خنک کاری بهبود یافته موتور مجهز به فن دو دور

کمربند ایمنی جلو و عقب

چراغ خطر سوم

گرمکن شیشه عقب

دورسنج موتور

تنظیم خودکار موتور توسط ECU

چراغ هشدار دهنده عیب یاب موتور

سیستم اتوماتیک قطع کننده سوخت هنگام تصادف یا وارونگی

شیشه رنگی


تجهیزات انتخابی :

1-فرمان هیدرولیک

2-چراغ مه شکن جلو

3-دوگانه سوز

4-رینگ آلومینیومیمشخصات فنی موتور در حالت گازسوز :

-سیستم سوخت رسانی : Mixer

-حداکثر توان : 5500Rpm / 52hp

-مصرف سوخت در سیکل ترکیبی : 7M³/100Kg

-ظرفیت مخزن گاز : 48 لیتر

-حداکثر پیمایش با گاز : 165 کیلومترمشخصات فنی موتور :

-قطر و کورس سیلندر : 83/6*71 میلیمتر

مدل : M13NI

نوع : 4 سیلندر خطی

نسبت تراکم :1 : 9،7

تعداد سیلندر : 4 سیلندر

حجم موتور : 1323 سی سی

ظرفیت روغن موتوربا فیلتر : 3.4 لیتر


مشخصات فنی موتور در حالت بنزینی

سیستم سوخت رسانی : انژکتوری

حداکثر توان : hp/rpm 62.5/500

حداکثر گشتاور : N.m/rpm 103.3/2800

ظرفیت باک : 37 لیتر


سیستم ترمز :

نوع : هیدرولیک بوستردار

ترمز جلو : دیسکی

ترمز عقب : کاسه ای


سیستم الکتریکی :

باطری : 12V-50Ah

دینام : 12V-65A

استارت : 12V-0.85Kw


سیستم تعلیق :

اکسل جلو : مک فرسون + فنرلول

اکسل عقب : پیچشی + فنرلولسیستم فرمان :

نوع : دنده شانه ای

حداقل شعاع چرخش :4.55 متر


گیربکس :

نوع : دستی- 5 دنده جلو + یک دنده عقب


مصرف بنزین : (لیتر در 100 کیلومتر)

مصرف سوخت در سیکل برون شهری : 5،3

مصرف سوخت در سیکل شهری : 9،55

مصرف سوخت در سیکل ترکیبی : 6،89

ظرفیت باک :37 لیتر


ابعاد : (میلیمتر )

طول : 3952

عرض : 1605

ارتفاع : 1455وزن :

وزن خودرو بدون سرنشین : 850 کیلوگرم

وزن خودرو CNG : 920KG


رینگ و تایر:

سایز تایر : 165.65R 13

نوع رینگ : فولادی

سایز رینگ : 13*4.5j

تو لیست تجهیزات جای ABS و کیسه هوا که مرتبط با جان سرنشین های یک خودرو هست خالی هست!!!

ar1358
20 December 2007, 10:35 PM
فوتون هم به خانواده سايپا پيوست
تهران - خبرگزاری اقتصادی ایران
اكونيوز:‌مراسم افتتاحيه خط توليد كاميونت فوتون روز چهارشنبه 28 آذرماه با حضور مهندس قلعه باني مديرعامل گروه خودروسازي سايپا و سردار مير احمدي جانشين و تعدادي از مسئولان راهنمايي و رانندگي ناجا در شركت سايپا ديزل برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري اقتصادي ايران به نقل از واحد ارتباطات شركت سايپا ديزل، در اين مراسم كه با حضور جمعي از مديران گروه خودروسازي سايپا و مسوولان پليس راهنمايي و رانندگي برگزار شد، مهندس غمگسار مديرعامل شركت سايپا ديزل با اشاره به نياز فعلي كشور به توليد خودروهاي تجاري سبك، حضور شركت سايپا ديزل را در اين عرصه مثبت ارزيابي كرد و گفت: اين شركت در راستاي ارائه محصولات منطبق بر خواسته هاي مشتري اقدام به عرضه محصول فوتون 6 تن به بازار ايران نموده است.

وي افزود: پس از بررسي‏هاي لازم توسط كارشناسان شركت سايپاديزل، كاميونت فوتون هم از نظر قيمت، راحتي و ايمني و هم از نظر كيفيت و مطابقت با استانداردهاي روز جهاني براي توليد در ايران مناسب تشخيص داده شد.مهندس غمگسار خاطرنشان كرد: شركت فوتون از بزرگترين شركت هاي كاميون ساز و يكي از شركاي تجاري سايپاديزل به شمار مي‌آيد و ضمن رعايت الزامات كيفي و فني ارائه شده از سوي شركت سايپاديزل، محصول فوتون 6 تن را ارائه نموده است كه با راه اندازي خط توليد اين محصول در شركت سايپا ديزل، تا پايان سال 86 بطور متوسط روزانه 50 دستگاه از اين نوع كاميونت توليد خواهد شد .مديرعامل شركت سايپا ديزل در تشريح ويژگيهاي كاميونت فوتون گفت: استفاده از قواي محركه پركينز، طراحي بدنه و كابين زيبا و مناسب بودن قيمت، و نيز گستردگي خدمات پس از فروش در سراسر كشور كاميونت جديد «فوتون» را از ساير محصولات رقيب متمايز مي سازد.

http://www.econews.ir/main1.asp?a_id=39180

persianking62
21 December 2007, 01:10 AM
فوتون هم به خانواده سايپا پيوست
تهران - خبرگزاری اقتصادی ایران
اكونيوز:‌مراسم افتتاحيه خط توليد كاميونت فوتون روز چهارشنبه 28 آذرماه با حضور مهندس قلعه باني مديرعامل گروه خودروسازي سايپا و سردار مير احمدي جانشين و تعدادي از مسئولان راهنمايي و رانندگي ناجا در شركت سايپا ديزل برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري اقتصادي ايران به نقل از واحد ارتباطات شركت سايپا ديزل، در اين مراسم كه با حضور جمعي از مديران گروه خودروسازي سايپا و مسوولان پليس راهنمايي و رانندگي برگزار شد، مهندس غمگسار مديرعامل شركت سايپا ديزل با اشاره به نياز فعلي كشور به توليد خودروهاي تجاري سبك، حضور شركت سايپا ديزل را در اين عرصه مثبت ارزيابي كرد و گفت: اين شركت در راستاي ارائه محصولات منطبق بر خواسته هاي مشتري اقدام به عرضه محصول فوتون 6 تن به بازار ايران نموده است.

وي افزود: پس از بررسي‏هاي لازم توسط كارشناسان شركت سايپاديزل، كاميونت فوتون هم از نظر قيمت، راحتي و ايمني و هم از نظر كيفيت و مطابقت با استانداردهاي روز جهاني براي توليد در ايران مناسب تشخيص داده شد.مهندس غمگسار خاطرنشان كرد: شركت فوتون از بزرگترين شركت هاي كاميون ساز و يكي از شركاي تجاري سايپاديزل به شمار مي‌آيد و ضمن رعايت الزامات كيفي و فني ارائه شده از سوي شركت سايپاديزل، محصول فوتون 6 تن را ارائه نموده است كه با راه اندازي خط توليد اين محصول در شركت سايپا ديزل، تا پايان سال 86 بطور متوسط روزانه 50 دستگاه از اين نوع كاميونت توليد خواهد شد .مديرعامل شركت سايپا ديزل در تشريح ويژگيهاي كاميونت فوتون گفت: استفاده از قواي محركه پركينز، طراحي بدنه و كابين زيبا و مناسب بودن قيمت، و نيز گستردگي خدمات پس از فروش در سراسر كشور كاميونت جديد «فوتون» را از ساير محصولات رقيب متمايز مي سازد.

http://www.econews.ir/main1.asp?a_id=39180

http://www.phalls.com/vbulletin/showpost.php?p=455234&postcount=70

پست های قبل را به دقت بخوانید

ar1358
21 December 2007, 09:33 PM
افزايش قيمت خودرو هاي داخلي را تكذيب مي كنم :
‌در خودروهاي توليدي شركت سايپا فروش رسمي و فروش غير رسمي هيچ تفاوتي ندارد
جمعه، 30 آذر 1386
ساعت: 12:24 Friday, December 21, 2007
كد خبر: 52380

به گزارش خبرخودرو ، علي اكبر محرابيان در بازديد از نمايشگاه بين المللي قطعات خودرو درمصاحبه با خبرنگاران ضمن رد هرگونه افزايش قيمت خودروهاي داخلي گفت :‌در خودروهاي توليدي شركت سايپا فروش رسمي و فروش غير رسمي هيچ تفاوتي ندارد و قيمتهاي غير رسمي به حالت عادي برگشته است .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، وي افزود : تنها دومدل خودرو دربازار ازاد و غير رسمي تفاوت قيمت با فروش رسمي دارد ودر صدد هستيم اين اختلاف قيمت را به حالت عادي برگردانيم .

محرابيان تاكيد كرد هرنوع افزايش قيمت خودرو مي بايد دروزارت صنايع ثبت شود و به منظوركنترل قيمت بازار ، تدابيري انديشيده ايم .

وزير صنايع ومعادن با اشاره به اينكه توليد خودرو دركشور افزايش يافته است گفت : به منظور كنترل قيمت دربازار ، نمايندگيهاي فروش از هفته آينده كنترل نامحسوس مي شوند .

وزير صنايع و معادن همچنين از ايجاد معاونت خودرو و معرفي معاون خودرو اين وزارتخانه در دو هفته آينده خبر داد .

علي اكبر محرابيان گفت : ايجاد معاونت جديد خودرو يكي از برنامه هايي است كه به طور قطع اجرايي خواهد شد.

وي افزود: ايجاد معاونت خودر نياز به كسب مجوز از معاونت راهبردي رياست جمهوري دارد .

http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=32380

ar1358
22 December 2007, 12:30 AM
توليد پرايد در كشور از مرز 2‌ميليون دستگاه گذشت

خبرگزاري فارس- مديرعامل سايپا گفت: توليد خودروي پرايد در سايپا از مرز 2‌ميليون دستگاه گذشت و هم‌اكنون اين خودرو در كشورهاي ديگر مانند سوريه نيز با نظارت جمهوري ايران توليد مي‌شود.

احمد قلعه‌باني اظهار داشت: 10‌درصد از قطعات پرسي خودروي ال‌-90 در گروه خودروسازي سايپا توليد مي‌شود.
مديرعامل سايپا گفت: خط توليد موتور خودروي ال-90 در مگاموتور آماده راه‌اندازي است كه هم شركت سايپا و هم ايران خودرو را تغذيه مي‌كند.
قلعه‌باني افزود: كمك‌ فنرهاي خودروي ال-90 هم در شركت ايندامين ايراني ساخته خواهد شد. مديرعامل سايپا تصريح كرد: توليد خودروي پرايد در سايپا از مرز 2‌ميليون دستگاه گذشت و هم‌اكنون اين خودرو در كشورهاي ديگر مانند سوريه نيز با نظارت جمهوري ايران توليد مي‌شود. پرايد همچنان ركورددار توليد خودرو در كشور است.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=82045

persianking62
22 December 2007, 08:25 PM
آغاز فروش نقدي تندر 90 و خودرو لوكس مورانو

عامل شركت پارس خودرو از آغاز فروش خودرو لوكس و جديد مورانو در هفته آينده و آغاز فروش نقدي تندر 90 در هفته‌هاي جاري خبر داد.
مهرداد بذرپاش مدير عامل شركت پارس خودرو صبح امروز در نشستي خبري به تشريح عملكرد اين شركت تابعه گروه سايپا پرداخت و اظهار داشت: طي ماهي كه گذشت ركورد توليد براي دومين بار در سال جاري در شركت پارس خودرو شكسته شد و تيراژ توليد خودرو از مرز20 هزار دستگاه در يك ماه گذشت.
وي با بيان اينكه ركورد توليد پارس خودرو نخستين بار تير ماه سال جاري شكسته شده بود، افزود: حجم توليد آذر ماه با كل توليد شركت پارس خودرو در سال 81 برابري مي‌كند.
وي تاكيد كرد: ميزان كل توليد 9 ماهه سال جاري پارس خودرو نسبت به 9 ماه اول سال گذشته 9 درصد افزايش يافته است.
بذرپاش افزود: توليد تندر نود در شركت پارس خودرو به بيش از 7 هزار و 700 دستگاه رسيده است، هم اكنون توليد اين محصول به روزانه يكصد دستگاه است كه اگر سرعت تامين و تدارك قطعات اين خودرو حل شود، امكان توليد روزانه 300 دستگاه وجود دارد.
مدير عامل پارس خودرو همچنين خبر داد: فروش آزاد مدلهاي E0 وE1 تندر نود به زودي شروع مي‌شود و پيش‌بيني ما فروش 4 هزار دستگاه از اين مدلهاي تندر است.
وي اضافه كرد: روز سوم ديماه ده اولويت قرعه‌كشي نوبت چهارم را اعلام مي‌كنيم، ثبت نام كنندگان در صورتي كه زمان تحويل خودروي خود را طولاني تشخيص دهند، مي‌توانند خودرو جايگزين دريافت كرده و يا مدلهاي مدنظرشان را با مدلهاي E0و E1 تندر تغيير دهند.
بذرپاش خاطر نشان كرد: پيش بيني ما تقاضا براي مدلهاي E1 و E0 تندر نود بود و بر اين اساس توليد به سمت اين مدلها حركت كرد، اما در ثبت نامهاي انجام شده، موج تقاضا به سمت مدلهاي E2 بود.
وي افزود: درصدديم توليد تندر90 را بر اين اساس به سمت مدل E2 تندر نود تغيير دهيم.
* توليد‌ مگان از اواخر بهمن ماه
بذرپاش در خصوص توليد خودرو مگان تصريح كرد: اواخر بهمن ماه توليد اين خودرو را‌ آغاز خواهيم كرد.
وي ادامه داد: مراحل توليد اين خودرو با موفقيت سپري شد، استانداردها و مجوزهاي لازم اخذ شده است و فروش آن را در دهه فجر اعلام مي‌كنيم.
*گاز سوز شدن 50 درصد توليدات پارس خودرو
مدير عامل پارس خودرو اظهار داشت: از مرداد ماه توليد50 درصد محصولات پارس خودرو دو گانه سوز شده و در صورت تامين كپسولها وست CNG امكان افزايش توليد محصولات گاز سوز نيز وجود دارد.
*وضعيت سهام پارس خودرو در بازار سرمايه
بذرپاش گفت: در بخش سودآوري، قيمت هر سهم پارس خودرو از 124 تومان به 145 تومان رسيده و سرمايه شركت از 120 ميليارد تومان به 200 ميليارد افزايش يافته كه حاكي از رشدي 66 درصدي است.
وي اضافه كرد: 77 درصد EPS اعلام شده به بورس را طي 9 ماهه نخست سال محقق كرده‌ايم و 2 درصد نيز جلوتر از برنامه پيش بيني شده هستيم.
وي در پاسخ به پرسشي ديگر گفت: از 7 هزار و 700 دستگاه تندر توليد شده در پارس خودرو 2 هزار دستگاه مدل E2بوده است.
*كسب رتبه در خدمات پس از فروش
بذرپاش يادآور شد: شركت پارس خودرو در زمينه خدمات پس از فروش موفق به كسب رتبه نخست شركت بازرسي و كيفيت استاندارد ايران شد و در حوزه پاكترين خودروهاي ايران، حائز رتبه نخست شد.
*دومين خودروساز ايران مي‌شويم
بذرپاش گفت: تيراژ توليد شركت پارس خودرو هم اكنون 180 هزار دستگاه در سال است كه با راه‌اندازي سالن جديد رنگ شركت امكان افزايش ظرفيت توليد به 300 هزار دستگاه وجود دارد.
وي ابراز اميدواري كرد با اتمام پروژه سالن رنگ جديد پارس خودرو تا پايان سال آينده، اين شركت بتواند رتبه دوم را در ميان خودروسازان كشور بدست آورد.
وي همكاري با سازمان بهزيستي براي توليد خودرو معلولين از ديگر پروژه‌هاي در دست انجام پارس خودرو عنوان كرد.
بذرپاش رشد شناخت مردم از برند پارس خودرو را طي سال گذشته 25 درصد عنوان كرد.
*آغاز پيش فروش مورانو از هفته آينده
مدير عامل پارس خودرو در خبري ديگر گفت: امروز در حضور خبرنگاران نيسان مورانو را رونمايي مي‌كنيم و فروش اين محصول از هفته آينده شروع مي‌شود.
بر اساس اين گزارش در رونمايي از خودرو لوكس مورانو كه طي مراسمي پس از نشست خبري مدير عامل پارس خودرو انجام شد، حجم موتور اين خودرو 350 سي‌سي، قدرت موتور آن 234 اسب بخار، مصرف سوخت آن در داخل شهر 11 ليتر و خارج شهر 9 ليتر در يكصد كيلومتر اعلام شد.
نيسان مورانو از جمله خودروهاي لوكس پارس خودرو است كه به صورت كامل وارد كشور شده و اگرچه قيمت آن در مراسم اعلام نشد، 55 تا 65 ميليون تومان رنج قيمتي بود كه درباره قيمت مورانو از آن صحبت مي‌شد.
*برگزاري جشنواره خودرو با مشاركت 183 شركت كننده
مدير عامل پارس خودرو برگزاري جشنواره مطبوعات در صنعت خودرو را در راستاي ماموريتهاي ذاتي شركت در ارتباط با رسانه‌هاي خبري عنوان كرد. وي گفت: متاسفانه بحثهايي كه پيرامون صنعت خودرو مطرح مي‌شود، مورد توجه خوبي قرار نمي‌گيرد و يا با نگاه سياسي كنار گذاشته مي‌شود.
بذرپاش رابطه رسانه‌ها و صنعت را ايده‌ال ندانست و تاكيد كرد: ايجاد يك فرآيند موثرتر، هم به نفع صنعت و هم به نفع رسانه است.
وي گفت: صنعت خودرو به عنوان اشتغال آفرين‌ترين صنعت نيازمند ياري مطبوعات است.
بذرپاش سپس به ويژگيهاي جشنواره خودرو اشاره كرد و افزود: 183 نفر در جشنواره مطبوعات در حوزه خودرو از46 روزنامه و 8 خبرگزاري شركت كردند و 800 اثر ارسالي در 13 رشته اصلي و 4 رشته جنبي بررسي و نتايج آن در اختتاميه جشنوراه كه فردا برگزار مي‌شود، اعلام خواهد شد.
*تحريم‌هاي موثر بر پارس خودرو
مدير عامل پارس خودرو در بخش ديگري از اظهاراتش به موضوع تحريمهاي سياسي ايران و اثر گذاري آن بر فعاليت پارس خودرو اشاره داشت و گفت: تحريمها هيچ اثري بر توليد ما نداشته و شركتهاي خارجي همكار ما مصمم‌تر از گذشته مايل به همكاري هستند.
بذرپاش در پاسخ به اين پرسش كه واحدهاي اقتصادي عمدتا عنوان مي‌كنند تحريمها، هزينه‌هاي مبادلات و گشايش LC را براي آنان افزايش داده است، افزود: گفته مي‌شود هزينه واحدهاي اقتصادي در گشايش اعتبارات اسنادي بالا رفته است، اما منجر به لطمه ديدن فعاليت‌هاي آنان نشده است.
وي گفت: در سراسر جهان واسطه‌هايي وجود دارند كه حاضرند مشكلات بوجود آمده را حل كنند و البته اين روند اندكي هزينه‌ها را افزايش مي‌دهد.
بذرپاش در عين حال تاكيد كرد: تحريمها براي مجموعه پارس خودرو مشكلي بوجود نياورده و ريالي هزينه‌هاي ما را افزايش نداده است.
*مشكل نصب برچسب سرقت برطرف شد
بذرپاش خاطر نشان كرد: مشكلات ايجاد شده براي نصب بر چسب سوخت خودرو با سازمان بهينه‌سازي اختلاف سليقه بوده و برطرف شده است.
*2 نماينده مجلس تنها مخالفان ادغام
بذرپاش در نشست خبري امروز بار ديگر بر ضرورت ادغام شركتهاي خودروساز تاكيد كرد و افزود: اين بحث جز 2 نماينده مجلس كه نگران ايجاد انحصار در صنعت خودرو هستند، مخالفي ندارد.
وي براي مناظره در خصوص اين ايده اعلام آمادگي كرد و با اشاره به اظهارات رئيس سازمان گسترش و نوسازي كه اعلام كرده بود برنامه‌اي براي ادغام خودروسازان نداريم، اظهار داشت: اينكه بگوييم برنامه‌اي نداريم بد است و بايد برنامه‌اي داشته باشيم.
مدير عامل پارس خودرو تاكيد كرد: در بحث ادغام ما به 5 مدل رسيده‌ايم و پيشنهاد مشخص ما در فاز اول ايجاد هيات مديره مشترك سايپا و ايران خودرو است.
وي در واكنش به اين بحث كه وزير صنايع و معادن نيز مخالفت خود با بحث ادغام را اعلام كرده كرده است، گفت: اين ايده من است و معتقدم تنها راه نجات صنعت خودرو برداشتن گامهاي بلند است.
*تحويل تندر 90 به برندگان بانك ملت در خردادماه
بذرپاش در خصوص قرارداد پارس خودرو براي تحويل 2 هزار و 200 دستگاه تندر نود به بانك ملت براي اهداء به عنوان جوايز قرعه‌كشي اين بانك نيز يادآور شد: طبق قراردادپارس خودرو با بانك ملت تحويل مشتريان اين بانك آخر خرداد ماه سال 87 در نظر گرفته شده و اين زمان تداخلي با انجام تعهدات پارس خودرو نسبت به مشتريان شركت كه ثبت نام كرده‌اند، ندارد.
*توافق درباره 3 محصول در ژاپن
بذرپاش در خصوص دستاوردهاي سفر خود به ژاپن اظهار داشت: در اين سفر درباره 3 محصول توافق كرديم كه يكي از آنها مورانو است و 2 خودرو ديگر را بعدا اعلام مي‌كنيم.
وي همچنين از تصميم پارس خودرو براي جايگزين خودرو ارزان قيمتي به جاي P.K خبر داد و تاكيد كرد: تلاش ما اين است قيمت اين محصول از 5 ميليون تومان بالا‌تر نرود.

خودرونیوز

persianking62
22 December 2007, 08:27 PM
مدير عامل پارس خودرو: به قطب دوم توليد خودرو کشور تبديل مي شويم

مدير عامل پارس خودرو گفت : آماده جهش براي دستيابي به عنوان دومين خودروساز بزرگ کشور هستيم.
مهرداد بذرپاش با اشاره به اينکه هم اکنون ظرفيت سالانه توليد پارس خودرو 180 هزار دستگاه خودرو است، افزود: با تکميل سالن دوم رنگ ، ظرفيت توليد خود را به 300 هزار دستگاه مي‌رسانيم و به دومين خودروساز کشور( پس از ايران خودرو ) به لحاظ شمارگان توليد دست مي يابيم.
وي درباره زمان دستيابي به اين هدف گفت: تاکنون 25 درصد ساخت دومين سالن رنگ به انجام رسيده است و تلاش مي کنيم بقيه را نيز تا پايان سال آينده به اتمام برسانيم و پس از آن مي توانيم به نقطه مطلوب دست يابيم.
مدير عامل پارس خودرو در پاسخ به اين سوال که آيا اين شرکت به عنوان زير مجموعه سايپا مي خواهد از آن پيشي بگيرد و رده دوم توليد خودرو را از آن خود کند گفت: اگر نخواهيم از مجموعه سايپا و شمارگان قبلي عبور نکنيم دچار نوعي مرگ تدريجي خواهيم شد بنابراين سايپا نيز بايد تلاش کند وگرنه ما جايگاه دومي را هدفگذاري کرده ايم و به آن دست خواهيم يافت.
بذرپاش از امضاي قرارداد با سازمان بهزيستي براي توليد خودرو ويژه معلولان خبر داد و گفت: به منظور رفاه بيشتر معلولان و مناسب سازي فعاليت آنها با استفاده از خودرو، درصدد توليد خودروي ويژه اين قشر هستيم که اميدوارم با رفع موانع گمرکي امکان تامين خودرو ارزان براي آنها فراهم آوريم.
وي درباره تاثير اعمال تحريم‌ها بر توليدات پارس خودرو با بيان اينکه اين مسئله هيچ تاثيري بر فعاليت اين شرکت نداشته است، تاکيد کرد: هم اکنون با دو تا سه شريک خارجي همکاري مي کنيم که در آنها نه تنها هيچگونه سستي به چشم نمي خورد بلکه، مصم‌تر و راسخ تر از گذشته با ما کار مي‌کنند و رغبت آنها به همکاري بيشتر از ماست.
مدير عامل پارس خودرو همچنين با بيان اينکه گشايش اعتبارات اسنادي افزايش هزينه ها را در پي داشته است گفت: از آنجا که در جهان واسطه هاي مختلفي وجود دارد ما با تامين نيازمنديهاي خود با کاهش توليد مواجه نشديم و با وجود آن که احتمال افزايش هزينه ها وجود داشت، در شاخص هاي توليد خللي وارد نشد و هيچ افزايش هزينه‌اي هم از بابت گشايش اعتبار LC)) نداشته‌ايم.
وي درباره نصب برچسب سوخت خودرو‌ها نيز گفت: سايپا به عنوان طرف مذاکره کننده با شرکت بهينه سازي مصرف سوخت ، اختلاف نظر را هفته گذشته برطرف کرد.

خودرونیوز

ar1358
23 December 2007, 01:58 AM
بررسى توليد
خودروى پنج ميليون تومانى در كشور
• اقدامات اوليه در شركت پارس خودرو براى طراحى
خودروى ارزان قيمت انجام شده و در صورت قطعى شدن
توليد اين خودرو، از دهه فجر عمليات توليد آن آغاز مى شود
گروه اقتصادى ـ براى توليد خودروى ارزان قيمت در محدوده قيمتى ۵ ميليون تومان هدف گذارى كرده ايم و در حال مذاكره و بررسى جدى بر روى اين موضوع هستيم.
به گزارش «ايران»، مهرداد بذرپاش مدير عامل شركت پارس خودرو با بيان اين مطلب گفت: اقدامات اوليه براى طراحى اين خودرو انجام شده است. به گفته وى، پارس خودرو در صورتى خودروى ارزان قيمت را توليد خواهد كرد كه هزينه تمام شده آن مقرون به صرفه باشد. زيرا در غير اين صورت، اين خودرو سودده نيست و به درد مشترى هم نمى خورد. بذرپاش همچنين بيان داشت: در صورت قطعى شدن توليد اين خودرو از دهه فجر عمليات توليد خودروى ارزان قيمت آغاز خواهد شد و پس از گذشت يك سال و نيم اين خودرو به بازار عرضه مى شود. مدير عامل پارس خودرو در خصوص سفر به ژاپن و توليد ۳ خودروى جديد ژاپنى گفت: در اين سفر درباره ۳ محصول مذاكره و توليد يكى از آنها به نام «مورانو» نهايى شد. وى اعلام جزئيات دو خودروى ديگر را به نهايى شدن قرارداد توليد موكول كرد. به گفته وى، پيش فروش خودروى «مورانو» كه در گروه نيسان توليد خواهد شد از هفته آينده و با قيمت ۵۶ تا ۶۰ ميليون تومان خواهد بود. به گفته بذرپاش توليد خودرو در ۹ ماه گذشته در شركت پارس خودرو ۹ درصد رشد داشته است و رشد ۹ درصدى توليد خودرو در اين شركت در حالى صورت مى گيرد كه به دليل الزام نسبت به توليد خودروهاى دوگانه سوز و گازسوز پيش بينى مى شد اين شركت با افت توليد مواجه شود. از مردادماه تاكنون ۵۰ درصد از توليدات شركت مذكور به صورت دوگانه سوز عرضه شده است.
http://www.iran-newspaper.com/1386/861002/html/back.htm#s792183

ar1358
24 December 2007, 12:06 AM
قلعه‌باني؛ كماكان خبرساز

گروه خودرو- احمد قلعه‌باني، مديرعامل شركت سايپا را مي‌توان خبرسازترين مرد صنعتي كشور در سال 85 خواند؛ چرا كه وي طي سال گذشته چندين‌بار به تقاضاي هيات‌مديره شركت، گروه خودروسازي سايپا را ترك كرده، اما بلافاصله و پس از گذشت چند روز بار ديگر بر صندلي مديرعاملي اين شركت نشسته است.

اين رفت و آمد، وي را به مديرعاملي خبرساز در صنعت خودروي كشور تبديل كرد؛ اما ظاهرا اين مدير خبرساز امسال نيز قصد خروج از تيررس سوژه‌ها را ندارد و كماكان رفتن و ماندن وي در سايپا، سوژه رسانه‌ها است؛ اما يك فرق اساسي ميان احوالات قلعه‌باني طي امسال و سال گذشته وجود دارد و آن اينكه، سال پيش بحث فقط حول محور بركناري وي از هيات‌مديره و مديرعاملي سايپا بود و مقصد بعدي براي قلعه‌باني پيش‌بيني نمي‌شد؛ در حالي كه اين بار ظاهرا قرار است پست معتبرتر و پرطمطراق‌تري براي اين سوژه خبرساز در نظر گرفته شود؛ چرا كه شنيده‌ها حاكي است، وي به زودي جانشين مهدي مفيدي، مديرعامل مستعفي سازمان گسترش و نوسازي صنايع كشور خواهد شد.
اين موضوع از آن جهت قابل اهميت است كه تا به امروز همواره منتقدان و مخالفان قلعه‌‌باني در سايپا، بر بركناري وي و اعتراض به برخي طرح‌هاي دنبال شده در سايپا مانند پروژه X90 اصرار داشته‌اند، اما اين بار، نه تنها بركناري در كار نيست، بلكه مباحث حول و حوش ارتقا و ترفيع پست مديرعامل فعلي سايپا، درجريان است. به نحوي كه برخي منابع آگاه از آماده بودن حكم مديرعاملي سازمان گسترش، براي قلعه‌باني و نيز رفتن وي از سايپا خبر مي‌دهند.
هرچند كه طهماسبي، وزير سابق صنايع و مفيدي، مديرعامل سابق سازمان گسترش، سال گذشته نيز وي را براي مدت كوتاهي به ترك سايپا مجبور كرده و حتي چندصباحي نيز از عضويت در هيات‌مديره اين شركت محروم كردند كه طي لابي‌هاي صورت گرفته،
قلعه‌باني دوباره به سايپا برگشت؛ اما اين‌بار، تكرار اين تجربه چندان متصور نيست؛ چرا كه صندلي ايدرو جايگاه وي را بيش از پيش محكم‌تر مي‌كند.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=82364

persianking62
24 December 2007, 03:43 PM
توليد خودروي دوگانه سوز پرايد 132 آغاز مي شود

به گزارش خبرخودرو ، مدير فروش و بازاريابي شرکت سايپا گفت:‌ توليد خودروي دوگانه سوز پرايد 132 از بهمن امسال به طور رسمي اغاز مي شود.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، فرزاد نشان با بيان اينکه اين خودرو در مقايسه با خودروي پرايد کنوني تغييرات ظاهري در بدنه و داخل اتاقک ان دارد افزود: تا پاپان امسال 15 هزار دستگاه خودروي پرايد 132 توليد خواهد شد و توليد 150 هزار دستگاه از ان براي سال اينده برنامه ريزي شده است.

وي درباره آمار فروش خودرو در شرکت سايپا گفت: از اغاز سال تا امروز 340 هزار دستگاه انواع خودروي پرايد بنزين سوز و گاز سوز، ريو، زانتيا و کاروان توليد و فرخته شده است.

نشان افزود: بر اساس برنامه ريزي هاي انجام شده امسال بايد 360 هزار دستگاه پرايد توليد شود که بر اساس تصميمي که براي افزايش توليد گرفته شده است اين تعداد به 430 هزار دستگاه تا پايان امسال خواهد رسيد که 70 هزار دستگاه بيشتر از برنامه خواهد بود.
khabarkhodro

ar1358
25 December 2007, 03:42 AM
به گزارش خبرخودرو ، مديرعامل گروه خودروسازي سايپا، رئيس هيات عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران شد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو، احمد قلعه باني مديرعامل گروه خودروسازي سايپا با حكم وزير صنايع و معادن جايگزين مهدي مفيدي در رياست سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران شد. حکم وي به عنوان رئیس سازمان گسترش صادر شده و نامبرده به عنوان رئیس جدید سازمان معرفی خواهد شد.

سازمان گسترش بزرگترين شركت صنعتي ايران محسوب مي شود كه سياستگذاري كلان صنعتي ايران را بر عهده دارد.

جواد نجم الدين و اميري ( مدير عامل سابق شركت پارس خودرو ) و همچنين مهرداد بذرپاش از جمله گزينه هاي احتمالي براي رياست گروه خودروسازي سايپا مي باشند.
http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=32718

سود انباشته
5 January 2008, 03:50 PM
زانتيا با چهره‌اي متفاوت سال آينده وارد خيابان‌ها مي‌شود

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

عضو هيات مديره سايپا گفت: تغييراتي در شكل ظاهري جلو و عقب زانتياي فعلي ايجاد كرده‌ايم كه مراحل نهايي خود را طي مي‌كند و سال آينده روانه بازار مي‌شود.
همايون رياحي در گفت‌وگو با خبرنگار خودرو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب افزود: اين خودرو با چهره‌اي متفاوت در حال كنترل نهايي و از سال آينده توليد انبوه آن در سايپا به انجام مي‌رسد و امسال نيز تعدادي از آن را به صورت آزمايشي توليد مي‌كنيم.
وي در پاسخ به اين سوال مبني بر اين كه آيا با توليد زانتياي جديد توليد زانتياي فعلي متوقف مي‌شود؟ گفت: قرار است اين خودرو با دو شكل مختلف به توليد برسد و پيش‌بيني مي‌كنيم هر كدام مشتري‌هاي خاص خود را داشته باشد.
او در باره قيمت زانتياي جديد نيز اظهار كرد: بعد از اين كه وضعيت خودرو نهايي شد، قيمت آن را اعلام مي‌كنيم. البته اين خودرو از زانتياي فعلي كمي‌ گران‌تر خواهد بود، ولي سعي كرده‌ايم شرايط استاندارد روز در آن رعايت شود.
گفتني است، در زانتياي جديد گروه سايپا كه سال آينده عرضه مي‌شود، در سيستم جلو، عقب، گل‌گيرها، كاپوت، سپر و چراغ‌هاي عقب و جلو تغييراتي ايجاد شده است.

Abolfazl2006_p
14 January 2008, 10:07 PM
ترمز ABS پرايد در شركت مگاموتور توليد شد
جواد نجم‌الدين در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: اقدامات لازم در شركت مگاموتور براي نصب ترمز ABS انجام شده و تغييرات بر روي اكسل و سيستم ترمز صورت گرفته است.
وي ادامه داد: تستهاي مربوطه و از جمله انجام تست بر روي يخ در كشور سوئد انجام شده و 2 هزار تست نيز براي توليد خودرو مجهز به ABS را آماده تحويل به شركت سايپا كرده‌ايم .
مدير عامل مگاموتور افزود: مقدمات كار براي توليد 2 هزار دستگاه خودرو مجهز به ABS در سايپا در حال انجام است و اقدامات لازم براي توليد انبوه در سال آينده نيز فراهم خواهد شد.
نجم‌الدين اظهار داشت: پروژه مگاموتور براي نصب ترمز ABS بر روي خودرو پرايد است و اين اكسل قابل نصب بر روي تمام مدلهاي خودرو پرايد است.
وي گفت: تكنولوژي ترمز ABS توليد شده در مگاموتور از آخرين نوع ‌ABS توليد شده در دنياست.
نجم‌الدين خاطرنشان كرد: بخش عمده تغييرات براي نصب ترمز ABS بر روي ترمز و اكسل خودرو انجام مي‌شود و بخشي از كار نيز بايد با انجام تغيير بر روي بدنه خودرو و قسمتهاي سيم كشي توسط خودروساز انجام شود.
نجم‌الدين در پاسخ به اين پرسش كه چه زماني پرايدهاي مجهز به ترمز ABS وارد بازار خواهد شد،گفت: اين امر بستگي به برنامه‌ريزي‌هاي شركت سايپا دارد، در عين حال با توجه به بحثهاي مطرح در خصوص اجباري شدن توليد ABS مگاموتور مشكلي در توليد انبوه اكسلهاي مجهز به ترمز ABS ندارد.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8610240151

Abolfazl2006_p
4 February 2008, 06:28 PM
اخذ گواهينامه 10015اISO توسط شركت پارس‌خودرو

در آستانه فرا رسيدن ايام‌ دهه فجر، شركت پارس‌خودرو موفق به دريافت گواهينامه 10015اISO شد.

به گزارش روابط‌عمومي شركت‌ پارس‌خودرو، اين استاندارد از 19 دسامبر سال 1999 در سطح جهاني و با هدف ارتقاي سطح كيفي آموزش توسط شركت DNV به صورت بين‌المللي طراحي و تكميل شده است.
بنابراين گزارش، ايزو 10015، يك استاندارد آموزشي است كه مهم‌ترين ويژگي آن ارائه پيچيده‌ترين مفاهيم آموزشي، بازيابي ساده و فرآيندي است.
مدير آموزش شركت پارس‌خودرو در اين زمينه گفت: مهم‌ترين دغدغه سازمان‌ها و مراكز بزرگ در امر آموزش، همواره نداشتن راه و روش مشخص و اصولي در جهت بهينه‌سازي صرف زمان و انرژي بوده است.


http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=88272

Abolfazl2006_p
4 February 2008, 06:38 PM
جايگزيني پرايدهاي كاركرده با پرايدهاي گازسوز از امروز

خبرگزاري موج - همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامي، طرح جايگزيني خودروي پرايد كاركرده با پرايدهاي دوگانه‌سوز از سوي شركت مهندسي بازرگاني خودرو سايپا آغاز مي‌شود.

از 13 بهمن‌ماه جاري و به مدت دو هفته، ثبت‌نام براي جايگزيني خودروهاي كاركرده پرايد با پرايد دوگانه‌سوز و محصول ريو از سوي گروه خودروسازي سايپا و شركت مهندسي بازرگاني خودرو سايپا (ستكو) آغاز خواهد شد. براساس اين گزارش، در اين طرح خودروهاي پرايد مدل 1381 به بالا و با حداكثر پيمايش 120‌هزار كيلومتر مي‌توانند جايگزين شود و خودروي نو تحويلي «پرايد صبا و سايپا 141 دوگانه‌سوز و محصول ريو» است.
طرح جايگزيني خودروي پرايد با پرايدهاي دوگانه‌سوز در مرحله اول براي شهر تهران و از سوي نمايندگي‌هاي منتخب اجرا خواهد شد، به طوري كه بيش از 20 نمايندگي براي ثبت‌نام از علاقه‌مندان انتخاب شده‌اند.
گروه خودروسازي سايپا مصمم است كه تا پايان خرداد 87، پنج‌هزار دستگاه خودروي كاركرده را در طرح جايگزيني خودروهاي كاركرده با محصولات نو و بهسازي شده وارد كند. علاقه‌مندان به منظور كسب اطلاعات بيشتر و جهت اطلاع از نمايندگان منتخب و مراحل اجراي طرح جايگزيني خودروي كاركرده با پرايدهاي دوگانه‌سوز مي‌توانند به نشاني WWW.AutoSetco.COM مراجعه كنند.


http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=88108

Abolfazl2006_p
4 February 2008, 06:56 PM
فروش ویژه محصولات پارس‌خودرو

به گزارش خبر خودرو ، شرکت پارس خودرو فروش ویژه محصولات خود را به مناسبت دهه مبارک فجر آغاز کرده است .

خودروهای ماکسیما اتوماتیک ،ماکسیما معمولی و رونیز ،3 محصولی هستند که در دو حالت فروش نقدی –اعتباری و فروش نقدی آماده تحویل به متقاضیان است .

زمان تحویل فروش خودروهای نقدی ،پایان اسفند 1386 و با مدل 1387 و زمان تحویل خودروهای فروش اعتباری – نقدی ،اردیبهشت 1387تعیین شده است .

مدیریت فروش پارس خودرو اعلام کرد: میزان تسهیلات تعلق گرفته به خودروی ماکسیما اتوماتیک 000/000/180ریال،ماکسیما معمولی 000/000/170ریال و رونیز000/000/140 ریال می باشد که در مدت 18 ماه و به صورت اقساط مساوی،هر سه ماه یکبار دریافت خواهدشد.

همچنین مدیریت فروش پارس خودرو اضافه کرد :کلیه متقاضیانی که در اولویت چهارم قرعه کشی خودروی تندر 90 انتخاب شده اند جهت اخذ دعوتنامه های خود و انجام امور ،به نمایندگی های مربوطه مراجعه نمایند.

http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=36932

Abolfazl2006_p
7 February 2008, 01:21 PM
پرايد با موتور پايه‌ گازسوز افزايش قيمت نخواهد داشت

گروه خودرو- موتور پايه‌ گازسوز توليد سايپا، اسفندماه سال جاري روي پرايد نصب خواهد شد.

مجيد فهيمه‌‌ا‌ميري، مدير قواي محركه سايپا و همچنين مسوول خودروهاي دوگانه‌سوز اين شركت ضمن بيان اين مطلب به خبرنگار ما گفت: سايپا به تدريج در حال تكميل و نهايي كردن پروژه توليد موتور پايه‌ گازسوز است و اسفندماه امسال، مراحل نصب اين موتور را روي برخي محصولات خود انجام خواهد داد.
وي افزود: خودروهاي تحت پلت‌فرم پرايد، از جمله، صبا، 141 و سايپا 132 مشمول استفاده از موتور پايه‌گازسوز هستند. مسوول خودروهاي دوگانه‌سوز سايپا در مورد زمان عرضه پرايد‌هاي پايه‌گازسوز به بازار نيز تصريح كرد: اوايل سال 87 مراحل كاليبراسيون و انجام تست‌هاي نهايي، روي خودروهاي مذكور صورت خواهدگرفت و پس از صحه‌گذاري و تاييد نهايي به بازار عرضه مي‌شود. اميري با بيان اينكه سعي شده است قيمت محصولات پايه‌ گازسوز شركت بسيار اقتصادي و به صرفه باشد، تاكيد كرد: افزايش بهاي اين محصولات نسبت به مدل قبلي بسيار ناچيز خواهد بود؛ به نحوي كه مشتري چندان احساس نخواهد كرد پرايد پايه‌گازسوز گران شده است.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=88973

Abolfazl2006_p
13 February 2008, 08:50 PM
نمايش خودروهاي كم‌مصرف در نمايشگاه بين‌المللي زيست‌محیطی

ستاد خبري گروه خودروسازي سايپا- گروه خودروسازي سايپا در هفتمين نمايشگاه بين‌المللي زيست‌محيطي تهران دستاوردهاي خود را در محل نمايشگاه بين‌المللي تهران به نمايش درآورده است.

در اين نمايشگاه 8 شركت زيرمجموعه گروه سايپا شامل پارس‌خودرو، مگاموتور، زامياد، سايپا ديزل، سايپا يدك، ماليبل، مركز تحقيقات و نوآوري سايپا و شركت بازرگاني سايپا در سالن مبنا دستاورهاي خود را عرضه كرده‌اند. گروه خودروسازي سايپا در اين نمايشگاه خودروهاي كم‌مصرف و كم‌آلاينده، پرايد و سايپا 141 دوگانه‌سوز، سايپا 132 دوگانه‌سوز، تندر-‌90، كاميونت زباله‌كش دوگانه‌سوز ساخت سايپا‌ ديزل، كاميونت باربري دوگانه‌سوز ساخت زامياد و نيسان دوگانه‌سوز و ريو كم‌مصرف را عرضه كرده است. همچنين موتورهاي جديد ديزلي، پايه‌گازسوز و كم‌مصرف و موتور تندر-‌90 ساخت مگاموتور هم در اين نمايشگاه در معرض ديد عموم قرار دارد. اين نمايشگاه از 23 تا 26بهمن ماه از ساعت 9 تا 17 در محل نمايشگاه بين‌المللي تهران داير است.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=89819

ar1358
11 March 2008, 12:11 AM
محصول ارزان‌قيمت سايپا در راه است

گروه خودرو- در سايپا دو محصول ارزان‌قيمت را هدف‌گذاري كرده‌ايم كه به‌موقع آنها را اعلام مي‌كنيم.
مهرداد بذرپاش - مديرعامل سايپا- ضمن بيان اين مطلب افزود: خودروسازان در برنامه‌ توليدي به لحاظ تيراژ، كيفيت و تعهدات خدمات پس از فروش حدود 90‌درصد موفق بودند.

او خاطرنشان كرد: غير از محصول تندر90 به دليل شرايط خاص، در سبد ديگر محصولات تقريبا 90‌درصد تعهدات فروش انجام شده و تعهدات خدمات پس از فروش محقق شده است.
وي در‌خصوص برنامه دوگانه‌سوز كردن خودروها نيز گفت: در اين ميان توليد خودروهاي دوگانه‌سوز مطابق برنامه محقق نشد كه دليل آن نيز عدم تامين به‌موقع مخازن CNG و نبود جايگاه‌هاي آن بود كه فرصت انتخاب خودرو دوگانه‌سوز را به مشتري نمي‌داد.
او با اشاره به اين‌كه در سايپا 20‌درصد افزايش تيراژ توليد را هدف‌گذاري كرده‌ايم، افزود: امسال به 60‌درصد بازارهاي صادراتي دسترسي يافتيم و بايد دانست كه دسترسي به بازارهاي صادراتي خيلي راحت به دست نمي‌آيد. همچنين رشد 50‌درصدي براي صادراتمان در سال آينده را هدف‌گذاري كرده‌ايم.
بذرپاش در‌خصوص توليد خودرو ارزان‌قيمت گفت: اين مساله بحث تازه‌اي نيست و دو سه سالي است كه مطرح شده، ولي كدام خودرو‌ساز توانسته است به آن دست يابد؟ در اين ميان بايد يك قيمت حداقلي داشته باشيم و اين نرخ با توجه به تورم‌هاي سالانه در قيمت مواد اوليه و حقوق و دستمزد كارگران و ساير موارد، از يك حد مشخص پايين‌تر نخواهد آمد. اگر سود خودرو‌سازان را صفر نيز در نظر بگيريم و خودرو به اندازه‌ قيمت تمام شده‌ آن عرضه شود، قيمت آن از ميزان معيني پايين‌تر نخواهد آمد و قيمت‌هايي كه در رسانه‌ها مطرح مي‌شود، غير واقعي است.
او با اشاره به هدف‌گذاري اين شركت روي توليد دو محصول ارزان‌قيمت، از بيان محدوده قيمتي اين خودروها خودداري كرد.
مديرعامل سايپا درباره‌ تندر90 توضيح داد: قراردادي كه براي اين خودرو امضا شده، قابليت حركت خودروساز را گرفته و آزادي آن را محدود مي‌كند. با توجه به شرايطي كه براي اين خودرو پيش آمده، شركت رنو پارس نيز براي تامين قطعات آن تلاش مي‌كند، ولي اين موضوع
تاكنون به سرانجام مطلوبي نرسيده و در كل بايد در بحث تامين و تدارك قطعات آن تغييراتي ايجاد شود.
وي واردات CKD قطعات تندر90 و تامين و تدارك آن به وسيله‌ شبكه‌ تامين دو گروه خودرو‌ساز ايران‌خودرو و سايپا را راه حل خروج از بحران اين خودرو عنوان كرد و افزود: در اين خصوص مذاكراتي را نيز انجام داده‌ايم تا يكي از اين راه‌حل‌ها انتخاب شود.
او توليد اين خودرو در كشور را نيز قابل قبول ندانست.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=93971

Abolfazl2006_p
13 March 2008, 10:49 PM
رييس هيات‌مديره سايپا مشخص شد

به گزارش روابط عمومي شركت سايپا- رييس و نايب رييس هيات‌مديره شركت سايپا و مدير عامل شركت سايپا ديزل مشخص شدند. هيات‌مديره شركت سايپا صبح امروز در غياب نماينده گروه بهمن تشكيل جلسه داد و درباره انتخاب رييس، نايب رييس و مدير عامل شركت سايپا ديزل تصميم گرفت.

اين گزارش حاكي است هيات‌مديره 4نفره سايپا يعني مهرداد بذرپاش، جواد نجم‌الدين، عليرضا ملك و محمدرضا روشني‌مقدم در نشست امروز خود جواد نجم‌الدين را به عنوان رييس هيات‌مديره شركت سايپا و محمدرضا روشني مقدم را به عنوان نايب رييس برگزيد. هيات‌مديره سايپا همچنين علي ملك را به عنوان مدير عامل سايپا انتخاب كرد. علي غمگسار مديرعامل سايپا ديزل پيش از اين كناره‌گيري خود از اين سمت را اعلام كرده بود. گروه بهمن تا كنون از معرفي نماينده خود در هيات‌مديره سايپا خودداري كرده و در عين حال تاخير چند ماهه در تشكيل جلسات هيات‌مديره، روند تصميم‌گيري شركت‌هاي خودروساز را با مشكل مواجه كرده است.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=94352

Abolfazl2006_p
13 March 2008, 10:50 PM
پارس خودرو نشان سیمین دريافت كرد

به گزارش روابط‌عمومي پارس خودرو- در همایش پایانی سومین جایزه تعالی گروه سایپا، شرکت پارس خودرو ضمن کسب افتخار رشد یابنده‌ترین شرکت در بین شرکت‌های بزرگ زنجیره اصلی موفق به اخذ نشان سیمین شد. در این همایش برگزیدگان برتر به تفکیک شرکت‌های خودروسازی، تامین‌کننده زنجیره اصلی، شرکت‌های مهندسی، خدماتی و شرکت‌های قطعه‌ساز معرفی شدند.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=94353

Abolfazl2006_p
19 March 2008, 12:05 AM
واگذاري مگان به سال آينده موكول شد

گروه خودرو- واردات يك‌هزار دستگاه خودروي مگان به كشور صورت پذيرفته و در حال حاضر اين تعداد خودروي مگان در مرحله ترخيص از گمرك قرار دارند.

بابايي، مدير فروش محصولات شركت پارس‌خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار ما ضمن تاييد اين مطلب اظهار داشت: با ورود اين تعداد خودروي مگان به كشور از ابتداي سال‌جاري شركت پارس‌خودرو واگذاري خودروهاي وارد شده به ثبت‌نام‌كنندگان را آغاز خواهد كرد. اين گفته بابايي در حالي است كه وي چندي پيش از ورود يك‌هزار و 500 دستگاه خودروي مگان به كشور خبر داده و اظهار داشته بود كه تا پايان سال شركت پارس‌خودرو به نيمي از تعهدات خود در قبال ثبت‌نام‌كنندگان پاسخگو خواهد بود.
براساس تعهدات شركت‌ پارس‌خودرو، اين شركت تا پايان سال‌جاري مي‌بايست 3هزار دستگاه خودروي مگان را به ثبت‌نام‌كنندگان اين خودرو تحويل دهد اما با توجه به گفته‌هاي اخير مدير فروش محصولات شركت پارس‌خودرو اين شركت در سال‌جاري تنها يك سوم ثبت‌نام‌كنندگان موفق به دريافت خودروي خود خواهند شد. به گفته بابايي تمام خودروي مگان تحويلي در سال‌جاري را خودروهاي وارداتي تشكيل مي‌دهند و توليد انبوه اين خودرو نيز در حال حاضر در اين شركت آغاز شده است.
بابايي در خصوص قيمت خودروهاي‌ مگان وارداتي اظهار داشت: هنوز نرخ خودروهاي وارداتي مگان اعلام نشده اما قيمت اين خودرو با توجه به هزينه‌هايي كه در سال‌جاري براي خودروهاي وارداتي با مصرف بيش از 6 ليتر، من‌جمله هزينه‌هاي 10درصدي ستاد تبصره 13 و پرداخت يك‌ميليون و 500هزار توماني جهت خروج يك خودروي فرسوده در قبال ورود يك خودروي جديد در نظر گرفته شده تعيين خواهد شد.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=95044

alirezasalam
26 March 2008, 12:48 AM
رنو مگان در ايران مونتاژ مي‌شودتونالي اوغلو اين مطلب را در نشست مطبوعاتي كه به مناسبت تغيير و تحول در مديريت شركت اوياك رنو فعال در استان بورساي تركيه برگزار شد، اعلام كرد.

‬گفته مي‌شود تونالي اوغلو پيشتر مدت چهارسال در ايران فعاليت داشته و در طرح كنوني مونتاژ رنو مگان در كارخانه پارس ايران نقش مهمي را ايفا كرده است .

‬تونالي اوغلو كه نخستين مديرعامل تركيه‌اي ايويك رنو پس از ‪۳۹‬سال در اين كشور است از هفته آينده (اول ماه آوريل ) به طور رسمي كار خود را در اين شركت كه يكي از بزرگترين شركت‌هاي خودروسازي تركيه است ، آغاز خواهد كرد.

مديرعامل جديد اوياك رنو گفت : برخي ازقطعات خودرو توليد شده در كارخانه اوياك رنو در بورسا به صورت مونتاژ (‪ (CDK‬به ايران ارسال شده و در كارخانه پارس با ظرفيت مونتاژ هر خودرو در ‪ ۵‬تا ‪ ۶‬ساعت و سالانه در مجموع قريب به ‪ ۱۵‬هزار دستگاه رنو مگان از نوع سدان به بازار عرضه خواهد شد.

او در تشريح فعاليت رنو در ايران گفت : شركت بزرگ ايران خودرو كه ‪۴۹‬ درصد سهام آن در كنترل دولت است نيز توليد داچيا لوگان را شروع كرده است تونالي اوغلو افزود: مجوزهاي لازم از طرف ايران تا آوريل صادر خواهد شد و مونتاژ رنو مگان در ايران به زودي شروع مي‌شود.

همزمان با مطرح شدن عرضه سمند به بازار تركيه و مونتاژ و توليد اين خودروي ملي ايراني در تركيه ، موضوع صدور رنو مگان ساخت تركيه نيز به ايران مورد توجه محافل اقتصادي تركيه قرار گرفته است .

به عقيده ناظران اقتصادي همكاري‌هاي نزديك ميان بخش‌هاي خصوصي دو كشور همسايه ، حاصل روند روبه رشد روابط سياسي و اقتصادي ميان تهران و آنكارا است .


منبع (http://www.tabnak.ir/pages/?cid=8199)

Abolfazl2006_p
7 April 2008, 02:23 PM
مجوز توليد مگان در ايران صادر شد

گروه خودرو- پس از گذشت ماه‌ها از درخواست شركت پارس‌خودرو، مبني بر توليد خودروي مگان در ايران، بالاخره شركت رنو با ارائه مجوزهاي لازم براي توليد اين خودروي پنج ستاره در كشورمان موافقت كرد. هم‌اكنون شركت پارس‌خودرو، مگان‌هاي وارداتي را از كشور تركيه وارد مي‌كند كه با استقبال عمومي نيز مواجه شده است.

سال گذشته همزمان با ممانعت ورود خودروي سمند به تركيه كه از سوي مسوولان تجارت اين كشور به وقوع پيوست، وزارت صنايع و معادن نيز مانع از ورود مگان‌هايي شد كه شركت پارس‌خودرو مبادرت به پيش ثبت‌نام آنها كرده بود.
تا اينكه پس از حل و فصل مشكلات تجاري دو كشور، مگان توليدي رنو كه در كشور تركيه مونتاژ مي‌شود وارد ايران شد. هم‌اكنون مگان‌هاي وارداتي در سه مدل 2000، 1600 و هاچ بك در ايران عرضه مي‌شود كه مدل كوپه سقف كروكي آن نيز از سوي اشخاص حقيقي وارد كشور شده است. اما شركت پارس‌خودرو پس از استقبال عمومي از خودروي مذكور برنامه توليد آن را در سر مي‌پروراند كه با عدم اخذ مجوزهاي شركت رنو در اين زمينه روبه‌رو بود.
اين شركت هم‌اكنون پروژه ال-90 را كه در ساير كشورها نيز در حال اجرا مي‌باشد، در ايران دنبال مي‌كند كه متاسفانه به دلايلي همچون تحريم اقتصادي، عدم تامين قطعات، ناتواني قطعه‌سازان ايراني در تامين به موقع قطعات توليدي خودروي مذكور و همچنان مسائل و مشكلات مالي شركت مذكور با خودروسازهاي طرف قرارداد، طبق روال و برنامه‌ريزي پيش نمي‌رود.
قرارداد ال-90 بزرگ‌ترين سرمايه‌گذاري خارجي در ايران پس از انقلاب اسلامي است كه در حال حاضر با مشكلات و چالش‌هاي اساسي روبه‌رو مي‌باشد.
حال رنو با درخواست ديگري از سوي ايران مبني بر توليد خودروي مگان روبه‌رو است. اين شركت پس از گذشت ماه‌ها از درخواست پارس‌خودرو با مجوز توليد مگان در ايران موافقت كرده اما اين موافقت همراه با شروطي است كه پارس‌خودرو مي‌بايست آنها را مدنظر داشته باشد.
اولين شرط رنو آن است كه شركت توليد كننده مگان در ايران در ابتدا بايد يك استوك (پارت) قطعه وارد كرده و پس از آن توليد را آغاز كند.
ظاهرا رنو از اولين قرارداد خود با طرف‌هاي ايراني (ال-90) اعتماد خود را از دست داده بنابراين به دنبال قول و قرارهاي محكمي براي دومين قرارداد خود با خودروسازهاي كشورمان است.اما طبق گفته مسوولان شركت پارس‌خودرو در فاز اول توليد مگان در ايران كليه قطعات به صورت وارداتي تامين مي‌شود. همچنين در اين فاز هشت هزار دستگاه مگان قرار است توليد شود.مگان‌هايي كه در مدل‌هاي 1600، 2000 و هاچ بك عرضه خواهد شد.مسوولان شركت پارس‌خودرو مي‌گويند كه در فاز اول مگان 1600 دنده معمولي توليد خواهد شد و در فاز دوم توليد مگان 2000 را آغاز مي‌كنند.
ظاهرا توليد مگان هاچ بك نيز در شركت پارس‌خودرو در دست بررسي است. اما هم‌اكنون مگان در مدل‌هاي مختلف بين 30 تا 36ميليون تومان قيمت دارد كه با افزايش قيمت خودرو طي سه ماهه آخر سال گذشته مگان‌هاي وارداتي نيز از اين امر بي‌نصيب نبودند. حال اين كه مگان‌هاي توليدي به چه ميزان تفاوت قيمت با مگان‌هاي وارداتي خواهند داشت سوالي است كه براي هر علاقه‌مندي به خودروي مذكور مطرح خواهد شد.
يكي از دست‌اندركاران توليد اين خودرو در پاسخ به سوال مطرح شده عنوان كرد كه مگان توليدي در ايران به طور حتم ارزان‌تر از مگان‌هاي وارداتي از كشور تركيه خواهند بود.
طي سال گذشته تعداد 1500 دستگاه مگان در مدل‌هاي مختلف وارد ايران شد كه هم‌اكنون نيز تعداد قابل توجهي در گمرك ايران در انتظار ترخيص است.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=96104

Abolfazl2006_p
7 April 2008, 02:24 PM
توليد خودرو ملي سايپا در سال‌جاری

روابط‌عمومي شركت سايپا- مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: مهم‌ترین اقدام در بخش تولید خودرو این شرکت طي سال‌جاری، راه‌اندازی خط تولید خودرو ملی اين شركت است.
مهرداد بذرپاش با اشاره به نامگذاری سال‌جاری به عنوان سال نوآوری و شکوفایی افزود: این خودرو با همه توان و ظرفیت های موجود اعم از مراکز تحقیق و توسعه، کارخانه‌ها و قطعه‌سازان این شرکت طراحی و ساخته مي‌شود.

وی از بیان نام این خودرو ملی خودداری کرد و ارزان قیمت، باکیفیت و کاملا ساخت داخل بودن را از ویژگی‌های این خودرو برشمرد.
بذرپاش همچنين از معرفی مدیرعامل جدید شرکت پارس خودرو در چند روز آینده خبر داد.
وي در خصوص امدادرساني به مشتريان در ايام نوروز تصريح كرد: تقاضای دریافت خدمات امدادی در حالی کاهش یافته است که تنها گروه خودروسازی سایپا در سال گذشته بیش از 500‌هزار دستگاه خودرو روانه بازار کرد و طبق آنچه منابع رسمی اعلام کردند، 35‌درصد بر سفرهای نوروزی در مقایسه با سال گذشته افزوده شد.
مدیر عامل سایپا تصریح کرد: نخستین دستاورد این طرح کوتاه شدن زمان امداد‌رسانی بود به گونه‌اي که متوسط زمان امدادرسانی هر یک از خودروسازان به حدود 40 دقیقه رسید و در زمان اجرای این طرح از زمان اعلام نیاز متقاضی تا رفع مشکل در روزهای پایانی تعطیلات به 25 دقیقه کاهش یافت.
وی با اشاره به اینکه پیش از این به مردم قول کاهش زمان ارائه خدمات تا 20 دقیقه داده شده بود ، یادآور شد: با رفع ایرادها به راحتی سال بعد مي‌توانیم هدف گذاری قبلی را محقق کنیم.
بذرپاش، دستیابی به این موفقیت را حاصل اجرای فرهنگ صحیح راهنمایی و رانندگی، همکاری ستودنی‌رسانه‌ها و اطلاع‌رسانی مناسب در اجرای این طرح، تلاش و زحمات راهنمایی و رانندگی برای روان کردن ترافیک معابر، کیفیت مناسب خودروهای تولیدی و اطلاع‌رسانی مراکز پیام دانست.
این مقام مسوول با اشاره به اینکه گروه خودروسازی سایپا در طرح نوروزی امسال 18‌درصد بر تعداد امدادرسانان خود افزود، گفت: این شرکت در این طرح 1350 امدادگران آموزش دیده در معابر مستقر کرد که این تعداد در قالب حدود660 دستگاه خودرو امدادی یعنی با 30 برابر بیشتر از سال قبل به کمک مسافران شتافتند.
وی همچنین از افزایش 20‌درصدی پایگاههای ثابت و سیار امدادی سایپا در مقایسه با سال گذشته، به کاهش ارتباطات مردمی برای دریافت امداد اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین پیام این موضوع، کیفیت بالای خودروهای تولیدی است که امیدواریم این روند در سال‌جاری و سالهای آینده نیز ادامه یابد.
بذرپاش درباره نخستین تجربه مشترک شرکت‌های خودروسازی ایران خودرو و سایپا در ارائه خدمات امدادی به مسافران نوروزی گفت: کاهش زمان امداد‌رسانی نخستین هدفی بود که از اجرای طرح مذکور انتظار داشتیم که خوشبختانه به آن دست یافتیم.
وی افزود: این طرح مشترک از این جهت که کاهش هزینه‌ها را نیز در پی داشت، می‌تواند دستاوردی برای خودروسازان باشد که اگر در دیگر طرح‌ها نیز این همکاری‌های مشترک انجام شود به راحتی مي‌توانیم در افزایش رضایتمندی مردم و کاهش هزینه‌های خودمان با موفقیت مواجه شویم که در نهایت به عرضه محصولات رقابتی منجر خواهد شد.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=96105

tantalize
7 April 2008, 06:19 PM
قاصدک نیوز : قيمت زانتيا از 25 ميليون و 500 هزار تومان به 26 ميليون و 950 هزار تومان براي تحويل دو ماهه افزايش يافته است كه در حال حاضر نيز نمايندگي‌هاي فروش براي اين خودرو ثبت نام نمي‌كنند.

قيمت پرايد و سايپا 141 در نمايندگيهاي فروش سايپا از 200 تا 270 هزار و قيمت زانتيا نيز در نمايندگيهاي فروش پارس خودرو يك ميليون و 450 هزار تومان افزايش يافت.

قيمت پرايد صبا سفيد از 7 ميليون و 230 هزار تومان در نمايندگيهاي فروش سايپا به 7 ميليون و 500 هزار تومان، سايپا 141 از 7 ميليون و 550 هزار تومان به 7 ميليون و 780 هزار تومان رسيد و پرايد نسيم (مدل هاچ بك) نيز از 7 ميليون و 100 به 7 ميليون و 300 هزار تومان افزايش يافت.

در عين حال رنگ متاليك اين خودروها داراي تفاوت قيمت 100 هزار توماني با رنگ معمولي آن است.

قيمت محصول زانتياي سايپا نيز در نمايندگي‌هاي فروش پارس خودرو ( زير مجموعه سايپا) از 25 ميليون و 500 هزار تومان به 26 ميليون و 950 هزار تومان براي تحويل دو ماهه افزايش يافته است كه در حال حاضر نيز نمايندگي‌هاي فروش براي اين خودرو ثبت نام نمي‌كنند.
قيمت رسمي محصول ريو سايپا خودرونيز هم اكنون در نمايندگيهاي فروش 12 ميليون و 600 هزار تومان است كه اين خودرو نيز عرضه نمي‌شود و در بازار با قيمت 13 ميليون و 300 هزار تومان مورد معامله قرار مي‌گيرد.

http://www.qasedaknews.com/news/?CategoryLevel=82&parent=0

ar1358
8 April 2008, 12:56 PM
سايپا در سال جديد تعهدات هر ماه خود را در همان ماه ارائه مي نمايد
سه شنبه، 20 فروردين 1387
ساعت: 11:45 Tuesday, April 08, 2008
كد خبر: 41564

به گزارش خبر خودرو،مدیر فروش سایپا در زمینه تولید پراید 132 گفت:در سال گذشته تعداد 1815 دستگاه از این خودرو تولید و عرضه شده است و در سال جاری نیز قصد داریم 120 هزار دستگاه دیگر از این خودرو را تولید کنیم.

فرزاد نشان در گفتگو با خبر نگار خبر خودرو درباره تعهدات سال گذشته سایپا افزود:شرکت سایپا توانسته است در سال گذشته تمامی تعهدات خود را انجام دهد و در سال جاری نیز قصد داریم تا تعهدات هر ماه را در همان ماه به مشتریان ارائه دهیم.

وی در پایان گفت:هم اکنون در حال توزیع تعهدات فروردین ماه به مشتریان هستیم و آمادگی این را داریم که تا اواخر فروردین سفارشات متقاضیان اردیبهشت را نیز عرضه کنیم.http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=41564

ar1358
8 April 2008, 10:06 PM
سايپا در سال جديد تعهدات هر ماه خود را در همان ماه ارائه مي نمايد
سه شنبه، 20 فروردين 1387
ساعت: 11:45 Tuesday, April 08, 2008
كد خبر: 41564

به گزارش خبر خودرو،مدیر فروش سایپا در زمینه تولید پراید 132 گفت:در سال گذشته تعداد 1815 دستگاه از این خودرو تولید و عرضه شده است و در سال جاری نیز قصد داریم 120 هزار دستگاه دیگر از این خودرو را تولید کنیم.

فرزاد نشان در گفتگو با خبر نگار خبر خودرو درباره تعهدات سال گذشته سایپا افزود:شرکت سایپا توانسته است در سال گذشته تمامی تعهدات خود را انجام دهد و در سال جاری نیز قصد داریم تا تعهدات هر ماه را در همان ماه به مشتریان ارائه دهیم.

وی در پایان گفت:هم اکنون در حال توزیع تعهدات فروردین ماه به مشتریان هستیم و آمادگی این را داریم که تا اواخر فروردین سفارشات متقاضیان اردیبهشت را نیز عرضه کنیم.http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=41564

ar1358
8 April 2008, 10:06 PM
مشاركت گسترده گروه خودروسازي سايپا در جشن ملي فناوري هسته اي
سه شنبه، 20 فروردين 1387
ساعت: 14:15 Tuesday, April 08, 2008
كد خبر: 41605

به گزارش خبرخودرو ، گروه خودروسازي سايپا همزمان با روز ملي فناوري هسته اي و به مناسبت دستاوردهاي عظيم هسته اي ايران اسلامي اقدام به توزيع شيريني و شكلات در سطح شهر تهران نموده است .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، گروه خودروسازي سايپا همگام با ساير هموطنان عزيز و با هدف گراميداشت موفقيت هاي هسته اي ايران با توزيع شيريني و شكلات در نمايندگيهاي مجاز فروش و خدمات پس از فروش گروه سايپا درصد منطقه تهران در اين جشن مردمي مشاركت داشت .

نمايندگي مجاز گروه خودروسازي سايپا در سراسر تهران هم با نصب پلاكارد و پرچم مقدس جمهوري اسلامي روز ملي هسته اي كشور را گرامي داشتند . اين گروه همچنين به مناسبت دستاوردهاي ملي هسته اي كشور عزيزمان جشنواره بزرگ كارگري فرهنگي و ورزشي با مشاركت حدود 30 هزار نفر از پرسنل گروه برگزار مي كند . ارج نهادن به دستاوردهاي هسته اي دانشمندان جوان كشور ، حمايت از تداوم برنامه هاي هسته اي و شريك شدن در شادي هاي مردم عزيز ايران اسلامي از اهداف خانواده بزرگ گروه خودروسازي سايپا در مشاركت در جشن روز ملي هسته اي كشور است .
http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=41605

ar1358
13 April 2008, 09:45 PM
سياست ما تثبيت قيمت ها در سال جاري است
يکشنبه، 25 فروردين 1387
ساعت: 15:19 Sunday, April 13, 2008
كد خبر: 42138

به گزارش خبرخودرو ، مدير عامل گروه خودروسازي سايپا با بيان اينكه امسال 30 محصول جديد توسط اين شركت وارد بازار مي شود اظهار داشت: استراتژي ما براي توليد محصول در چند سال آينده ، داشتن 4 پلتفرم با هر سال يك فيس ليفت جديد و هر 3 سال يك بدنه جديد است.

مهندس بذرپاش در كنفرانس مطبوعاتي كه در سايپا و با حضور خبرنگاران برگزار شد اعلام كرد : امسال هدف گذاري ما براي صادرات و قطعات 3 برابر كردن صادرات 100 ميليون دلاري گذشته است و بنا داريم تا اين رقم را به حدود 5/3 ميليون دلار برسانيم . در همين راستا ، 15 پروژه توسعه اي را براي شركت تعريف كرده ايم كه احداث كارخانجات مخازن CNG ، نمايندگي شمال آفريقا و مركز ارزيابي خودرويازي سايپا از عمده آنهاست.

وي در ادامه با تاكيد بر اينكه رضايت مشتري از اهداف اساسي اين شركت است گفت: در سال 87 ، 15 تا 30 درصد افزايش ناوگان در امداد خودرو خواهيم داشت و زمان انتظار را از 40 دقيقه به 35 دقيقه كاهش مي دهيم. همچنين طرح گارنتي در زمان وارانتي نيز از ديگر اقدامات شركت در جهت مشتري مداري خواهد بود.

بذرپاش در خصوص افزايش قيمت خودرو در پايان سال گذشته و آغاز سال 87 گفت : از آنجا كه فاصله كيفي برخي خودروها در بازار افزايش قابل توجهي يافته بود با موافقت مسئولان ، قيمت برخي خودروها را براي كاهش دلالي و واسطه گري براي مصرف كنندگان مستقيم افزايش داده و همزمان تيراژ را به طور موقت بالا برديم.

اين در حالي بود كه تقاضاي مشتريان در سال 86 دو برابر تيراژ ما يعني 55 هزار دستگاه بود و ما بايد بر خلاف برنامه مصوب تيراژ را افزايش مي داديم.

وي با بيان اينكه افزايش قيمت در خودروي پرايد بنزين سوز بيش از دوگانه سوز بود و اين بر خلاف انتظار بازار بود افزود: با وجود آنكه در خودرويي مانند زانتيا 5-3 درصد مغايرت قيمت داشتيم اما در پرايد با وجود آپشن هاي متفاوت تنها 150 هزار تومان تفاوت قيمت وجود داشت و به محض كنترل بازار قيمت ها بع حد اوليه باز خواهد گشت.

بذرپاش با تاكيد بر اينكه سياست اين شركت ، تثبيت قيمت ها در سال جاري است افزود: توليد خودروي ارزان قيمت در كلام راحت است اما تعيين قيمت براي چنين خودرويي در صورتي است كه از امكانات رفاهي ، زينتي و امنيتي آن صرفنظر كنيم و اين شايسته خانواده ايراني نيست.

ما پيشنهاد داده امي تا دولت با افزايش كيفيت ، كاهش هزينه و در راستاي طرح هدفمند كردن يارانه ها ، دهك هاي پايين را راي خريد خودروهاي داخلي ياري دهد.

مدير عامل سايپا از واگذاري خودروي پيش فروش شده تندر 90 تا پايان خرداد خبر داد و گفت: اين شركت 32 هزار دستگاه پيش فروش كرده بود كه تنها 7 هزار خودرو هنوز به مشتريان واگذار نشده و از پايان خرداد فاز دوم ثبت نام با 85 هزار دستگاه آغاز خواهد شد.
http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=42138

ar1358
13 April 2008, 10:02 PM
مديرعامل سايپا:
امسال 30محصول جديد عرضه مي‌كنيم
درباره‌ فوايد ادغام خودروسازان حاضر به مناظره‌ام
صادرات سايپا را 3برابر مي‌كنيم

سرويس: خودرو
1387/01/25
04-13-2008
17:03:48
8701-07042: كد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

در حالي كه ايران خودرو در ابتداي امسال اعلام كرد كه قرار است 13 محصول جديد عرضه كن، مديرعامل سايپا نيز امروز اعلام كرد كه 30 محصول جديد اين شركت امسال ارائه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مهرداد بذرپاش درباره برنامه‌ريزي در حوزه‌ استراتژي اين شركت گفت: در سه تا چهار سال آينده چهار پلات‌فرم براي خودروهاي سواري خواهيم داشت كه هر سه سال يك بدنه جديد براي آنها مد نظر داريم و هر سال نيز يك محصول فيس‌ليفت (تغيير چهره داده شده) جديد ارائه مي‌دهيم. اين كار را شروع كرده‌ايم كه دو پلت فرم جديد را سال آينده و كار دو تاي ديگر نيز را سال 1389 محقق خواهد شد.

وي درباره برنامه‌هاي امسال سايپا براي پروژه‌هاي توسعه‌اي اين شركت گفت: امسال 15 تا 16 پروژه داريم كه يكي از آن‌ها راه‌اندازي خط توليد موتور تندر90 در اواخر ارديبهشت ماه در مگاموتور خواهد بود. همچنين فاز اول كارخانه زامياد در شهر كاشان در نيمه اول امسال افتتاح مي‌شود. راه‌اندازي فاز اول احداث توليد مخازن كپسول فولادي سي‌ان‌جي در شهر ايلام، احداث كارخانه مخازن CNG كامپوزيتي در اسفراين با همكاري سازمان گسترش و نوسازي صنايع، طرح توسعه‌اي شركت طيف سايپا به عنوان خطوط توليد رنگ برپايه‌ آب كه خرداد ماه افتتاح مي‌شود، افتتاح كارخانه سايپا شيشه براي توليد شيشه‌هاي خانگي دوجداره و خودرويي، طرح ريخته‌گري، كارخانه‌ي كمك فنرسازي زر در سيستان، راه‌اندازي مركز ارزيابي خودروهاي سايپا، افتتاح نمايندگي شمال آفريقا در اواخر ارديبهشت ماه، افتتاح 30 مركز تجهيز شده با سازمان فني حرفه‌اي براي آموزش در بخش خودرو، راه‌اندازي كنسرسيوم مشترك براي توليد خطوط بوژي و مونوريل در دو كلان شهر و طرح مخازن آبرساني كوهسار از ديگر طرح‌ها ما هستند.

بذرپاش در مورد صادرات سال گذشته سايپا توضيح داد: در سال گذشته بالغ بر 100 ميليون دلار صادرات اعم از خودرو و قطعه داشتيم كه امسال هدف‌گذاري‌مان براي 315 ميليون دلار صادرات است.

به گفته وي در مجموع سايپا سال گذشته در چهار شركت پارس خودرو، زامياد، سايپا ديزل و سايپا بيش از 550 هزار دستگاه خودرو توليد كرد كه برنامه‌ امسال ما افزايش تيراژ توليد 20 درصد علاوه بر رقم ياد شده است.

وي در مورد وضعيت سايپا در بورس نيز با ابراز اميدواري به اين كه اين شركت به شركت اول بازار سرمايه تبديل شود، خاطرنشان كرد: هدف‌گذاري ما براي امسال افزاش 10 درصدي سودآوري شركت است.

رضايت‌مندي مشتريان

مديرعامل سايپا در ادامه با بيان اين‌كه 30 تا 40 درصد از معيارهاي تصميم‌گيري يك فرد براي خريد محصول را خدمات پس از فروش خودرو تشكيل مي‌دهد، افزود: در اين راستا بحث ادغام را در دستور كار خود قرار داديم كه اين كار براي دو شركت گسترش خدمات پارس خودرو و سايپا يدك روي داد. در حوزه محصولات سنگين نيز قرار شد شركت رنا به دو شركت سايپا ديزل و زامياد سرويس دهي كند كه در اينجا ادغامي نداشتيم.

فروش الكترونيكي خودرو

وي در خصوص فروش الكترونيكي خودرو نيز گفت: براي اين كار در سال‌هاي آغازين اين طرح مشكلاتي خواهيم داشت، ولي در فاز اول اميدواريم كه نيمي از محصولات خود را به صورت الكترونيكي براي آن‌ها به فروش برسانيم و اميدواريم كار آن در اواخر خرداد به انجام برسد.

امداد خودرويي

وي تصريح كرد: در بحث امداد خودرويي بيش از 15 تا 20 درصد افزايش ناوگان خواهيم داشت و زمان انتظار براي امدادرساني به خودرو حدود 40 دقيقه است كه امسال در برنامه داريم كه اين زمان را به 35 دقيقه كاهش دهيم. همچنين سرويس‌هاي سريع و گارانتي در دوران وارانتي‌ را در دستور كار داريم.

خودروهاي تجاري

بذرپاش افزود: در زامياد و در سايپا ديزل توانسته‌ايم سالانه سهم 30 درصدي بازار خودروهاي تجاري را داشته باشيم كه هدف‌گذاري ما براي امسال افزودن 10 درصد بر رقم ياد شده است. امسال همچنين صادرات خودروهاي تجاري دو برابر خواهد شد.

افزايش قيمت خودرو

وي در خصوص افزايش اخير قيمت خودرو در سايپا و علت آن گفت: در انتهاي سال گذشته با افزايش تقاضاي بسيار بالا مواجه بوديم و البته دو برابر تيراژ سال قبل از آن توليد داشته‌ايم. لازم به ذكر است كه اين تقاضا براي خودروهاي سواري بود وافزايش قيمت سال گذشته خودرو نيز فقط به دليل افزايش تقاضا بود. البته در خصوص زانتيا نيز بايد گفت كه در برخي از قطعات آن دچار محدوديت شديم و اين خودرو كمي از برنامه توليد انحراف داشت.

او در ادامه گفت: پرايد بنزين سوز در انتهاي سال گذشته داراي افزايش قيمت بيش از نوع دوگانه سوز بود و اقدامي كه ما انجام داديم اين بود كه با توجه به اين‌كه بين قيمت كارخانه و كف بازار خودرو گاهي اختلاف ميليوني بود و اين مساله ايجاد رانت در بازار خودرو را فراهم كرده بود، پيشنهاد داديم كه به صورت مقطعي و 15 روز قيمت‌ها را با هدف از بين بردن واسطه‌گري افزايش دهيم، زيرا به نظر من هيچ كس غير از خودروساز نمي تواند بازار را كنترل كند.

به گزارش ايسنا، مديرعامل سايپا همچنين خاطرنشان كرد: در شوراي انجمن خودروسازان بحث بر اين بود كه قيمت‌گذاري در دست خودروساز باشد. البته افزايش قيمتي كه ما در پرايد داشته‌ايم تنها در يك مدل و آن هم 150 هزار تومان بود كه ناشي از اضافه شدن آپشن (امكانات) بود و در دو مدل ديگر پرايد، افزايشي در قيمت‌ها نداشتيم. البته مقداري در خودروي زانتيا افزايش قيمت داده شد، ولي كماكان سياست‌هاي ما بر تثبيت قيمت‌هاست.

وي درباره افزايش هزينه‌ شركت سايپا نيز گفت: ‌در بعضي از محصولات كه خريد يورويي داشتيم - مثل تندر 90 - كه حدود نيمي از خريدهاي ما خارجي است، يورو بيش از 200 تومان گران شد و قدرت خريد ما را كاهش داد.

توليد خودرو مشترك ارزان‌قيمت

او در باره طرح توليد مشترك خودرو توسط ايران خودرو و سايپا كه از سوي وزير صنايع و معادن عنوان شده بود، توضيح داد : خودروي ارزان قيمت مشترك كه پيشنهاد شد از طرف وزارتخانه بود و پيشنهاد داديم كه براي افزايش قدرت خريد مردم خودروهاي كنوني را با افزايش ارتقاي كيفي و كاهش هزينه و با تسهيلاتي كه دولت ارائه مي‌دهد، افزايش دهيم، زيرا توقع استفاده از اين خودروها بيشتر در دهك‌هاي پايين جامعه است كه در اين زمينه سايپا دو تا سه محصول دارد و ايران خودرو هم قرار بود كه در بابل با طرف خارجي در اين زمينه همكاري كند كه ميسر نشد، ولي بايد دانست كه توليد خودروي ارزان قيمت و مشخص شدن محدوده قيمتي اين خودرو بسيار دشوار است.

رياحي در ايران خودرو و سايپا

وي در پاسخ به سوالي مبني بر ارزيابي وي از حضور دكتر رياحي در سمت مديرعال زامياد و عضويت در هيات مديره ايران خودرو گفت: وي به عنوان عضو غير موظف در ايران خودرو حضور دارد و به نظر من اين گونه همكاري‌ها در آينده بسيار خوب خواهد بود.

تندر90

وي همچنين خاطرنشان كرد: امسال برنامه توليد 85 هزار دستگاه تندر90 را داريم و بيش از 15 هزار دستگاه تندر 90 در سال گذشته تحويل مردم داديم كه از تعهدات پارس خودرو 7 هزار دستگاه باقي مي‌ماند كه تا پايان خردادماه همه اين خودروها تحويل داده مي‌شود وفاز دوم براي اين خودرو نيز پس از آن آغاز مي‌شود.

ادغام خودروسازان

بذرپاش در خصوص ادغام شركت‌هاي خودروساز نيز گفت:‌ بحث ادغام يك بحث كاملا كارشناسي بود و وزير گفت كه به خاطر مصلحت اين بحث مطرح نشود، ولي اين دليل نمي شود كه نظر كارشناسي خودم را ندهم و هنوز هم حاضرم كه با مخالفان اين طرح مناظره كنم، زيرا به نظر من هيچ چاره‌اي جز ادغام نداريم و حداقل تاكنون نيز كسي پيشنهادي در اين باره نداده است.

توليد در كشورهاي ديگر

وي در خصوص اينكه آيا توليد در سايت‌هاي سوريه و ونزوئلا يك كار سياسي است يا اقتصادي؟ توضيح داد: بايد سرمايه‌گذاري‌ها به گونه‌اي باشد كه هزينه‌ها مقرون به صرفه شود و توليد در سايت‌هاي خارج از كشور به نظر من از جنبه‌هاي سياسي نيز براي كشور خوب است.

كيفيت پرايد

او درباره اقدامات سايپا براي افزايش كيفيت پرايد نيز توضيح داد: در سه سال گذشته نمره منفي اين خودرو به 320 تا 340 كاهش يافته كه اين رقم در ارزيابي شركت هاي بازرسي كيفيت واستاندارد ايران عنوان شده است؛ البته كاهش نمره منفي از يك سطح خاص به بعد كار بسيار دشواري است، ولي سعي مي كنيم كه تا دو سال آينده اين رقم را به 200 برسانيم.

خودرو ملي سايپا

بذرپاش درباره خودروي ملي سايپا نيز گفت: پلات‌فرم S81 متفاوت از پلا‌ت‌فرم پرايد است و اين‌كه ما اقدام به توسعه پلات‌فرم يك خودرو كنيم، اين پلات‌فرم به مالكيت ما در مي‌آيد و اين كار در عرف بين‌الملل نيز جاري است. در حال حاضر خودروسازان مطرح جهان نيز هر 12 سال يكبار پلات‌فرم خود را تغيير مي‌دهند و امسال براي توليد پرايد روند افزايش توليد را كاهش داده‌ايم.

گفتني است، طبق گفته مديرعامل سايپا 30 خودرويي كه قرار است امسال عرضه شوند عبارتند از:

- اولين خودرو ملي سايپا كه در كلاس B و در دهه فجر عرضه مي‌شود.

- خودروي فيس‌ليفت شده‌ي زانتيا (زانتياي 2) براي عرضه در خردادماه.

- خودروي فيس‌ليفت شده‌ نسيم براي عرضه در آذرماه.

- مگان 1600 كه فردا خط توليد آن در پارس خودرو افتتاح مي‌شود .

- نسيم ارزان‌ قيمت براي عرضه در نيمه دوم امسال.

- پرايد با موتور دوگانه سوز انژكتوري براي عرضه در تيرماه.

- پرايد صبا با موتور پايه گازسوز كه موتور آن طراحي شده براي عرضه دراوايل مهرماه.

- پرايد با گيربكس اتوماتيك براي عرضه در دو مدل معمولي و CVT كه نوع CVT آن كاهش 25 درصدي در سوخت را نسبت به موتور معمولي دارد، براي عرضه در نيمه دوم امسال.

- ريو با گيربكس اتوماتيك و ايربگ.

- نيسان ال‌ايكس براي عرضه در نيمه دوم امسال.

- پرايد 132 كه در سال گذشته نيز عرضه شد.

- New pk كه نمره منفي آن كاهش يافته.

- وانت پرايد.

- خودروي ويژه معلولين در سه نمونه 141 ، تندر 90 و مگان براي عرضه در آبان ماه .

- ون كاروان انژكتوري براي عرضه در تابستان.

- محصولات با ترمز ABS به ويژه براي پرايد.

- ميني‌بوس مهسان.

- پرايد با كلاج اتوماتيك.

- ون 11 نفره ارزان قيمت كه در زامياد توليد مي‌شود براي عرضه در زمستان.

- ون هفت نفره با مشاركت فيات كه در زامياد به توليد مي‌رسد.

- مورانو كه هفته آينده عرضه مي‌شود.

- محصول نيسان قشقايي.

- تينا كه كار آن با پارس خودرو است.

- نيسان با موتور ديزل.

همچنين در حوزه محصولات سنگين نيز قرار است چهار خودرو عرضه شود كه يكي از آن‌ها FM 440 با ظرفيت 40 تن و FM 480 با ظرفيت 100 تن، رنو ميدلام با ظرفيت 18 تن و نوع ديگر رنو ميدلام با ظرفيت 28 تن و قدرت 280 اسب بخار است. http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1112554&Lang=P

ar1358
14 April 2008, 12:46 AM
انتقاد بذرپاش از نحوه قيمت‌گذاري براي خودرو

تعرفه واردات خودرو؛ همان 90درصد
دنياي‌اقتصاد- مديرعامل سايپا با اشاره به افزايش شديد هزينه‌هاي توليد خودرو، سياست قيمت‌گذاري و تثبيت قيمت خودرو را در تناقض با روند صعودي هزينه‌ها دانسته و از ارائه پيشنهادي به شوراي‌عالي خودروسازان خبر داد كه براساس آن مقرر شده است خودروسازان خود قيمت‌گذاري را انجام دهند.

انتقاد از قيمت‌گذاري دولتي براي خودرو
30محصول جديد سايپا وارد بازار مي‌شود
مژگان ميرزايي
مهرداد بذرپاش، مديرعامل شركت سايپا روز گذشته اولين مصاحبه خبري خود را در اولين جلسه از آغاز سال 87 در حالي برگزار كرد كه افزايش قيمت خودرو از جمله موضوعات مورد بحث ميان خبرنگاران و مديرعامل سايپا بود.
هرچند مهرداد بذرپاش افزايش تقاضا براي برخي از خودروهاي توليدي سايپا را از مهم‌ترين عوامل افزايش قيمت خودرو خواند، اما وي پيشنهاد كرد كه اين شركت قصد دارد با توليد مقطعي براي خودروهايي كه با افزايش قيمت خودرو مواجه‌اند در كوتاه‌مدت، قيمت خودرو را متعادل كند.
همچنين وي روز گذشته از عرضه 30 محصول جديد به مناسبت سي‌امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در سال‌جاري خبر داد، توليد خودروي زانتياي 2، نسيم ارزان‌قيمت، مگان 1600سي‌سي توليد شركت پارس‌خودرو و پرايد و ريو با گيربكس اتوماتيك از جمله محصولات جديدي است كه گروه خودروسازي سايپا قصد دارد امسال به بازار عرضه كند. اما در ميان محصولات نام برده از سوي بذرپاش حضور يكي از محصولات جديد شركت نيسان با نام قشقايي خودنمايي مي‌كرد.
به گفته وي اين محصول توسط شركت پارس‌خودرو به زودي وارد بازار خواهد شد. توليد خودروي ملي 81 S كه روي پلت‌فرم پرايد و ريو طراحي شده و براساس گفته مسوولان شركت سايپا، قيمتي كمتر از 10ميليون تومان خواهد داشت نيز از ديگر موضوعات مطرح شده از سوي بذرپاش بود. وي در اين زمينه نيز عنوان كرد كه خودروي ملي اين شركت كه در كلاس B قرار دارد در دهه فجر به بازار عرضه خواهد شد متن گفت‌وگوي بذرپاش با خبرنگاران به قرار ذيل است.
خودروي ديزلي توليد مي‌كنيم
مديرعامل شركت سايپا با اشاره به لغو ممنوعيت شماره‌گذاري خودروهاي ديزلي به توليد اولين محصول ديزلي در اين شركت اشاره كرد و اظهار داشت كه در فاز اول، توليد وانت نيسان با موتور ديزلي در برنامه كاري اين شركت قرار گرفته كه اين خودرو در سال‌جاري به بازار عرضه خواهد شد.
به گفته بذرپاش براساس برنامه‌هاي شركت سايپا اين شركت هر سه سال يك‌ بار پلت‌فرم جديد و هر سال يك فيس لفت جديد را به بازار عرضه خواهد كرد كه بر اساس اين برنامه دو محصول جديد شركت سايپا در سال 88 و دو محصول ديگر نيز در سال 89 به بازار عرضه خواهد شد.
توليد موتور تندر 90 در سايپا
مديرعامل شركت سايپا در بخشي ديگر از گفته‌هاي خود به راه‌اندازي 15 پروژه توسعه‌اي در سال جاري اشاره كرد و افزود: طي ماه آينده توليد موتور تندر 90 در شركت مگاموتور آغاز خواهد شد و پس از آن تندر 90 توليدي در دو شركت ايران‌خودرو و پارس‌خودرو به اين موتور مجهز خواهند شد.
به گفته بذرپاش علاوه بر تندر 90 ساير محصولات مرتبط با اين موتور همانند مگان نيز با اين موتور توليد و به بازار عرضه خواهند شد. مديرعامل شركت سايپا افتتاح فاز اول شركت زامياد در كاشان، راه‌اندازي فاز اول توليد مخازن CNG فولادي در ايلام، احداث مخازن CNG كامپوزيتي در اسفراين و ... را نيز از ديگر برنامه‌هاي توسعه‌اي شركت سايپا خواند و اظهار داشت كه اين برنامه‌ها تا پايان سال جاري به بهره‌برداري خواهد رسيد.
افزايش صادرات خودرو و قطعه
مهرداد بذرپاش مديرعامل شركت سايپا در ادامه اين نشست با اشاره به توليد بيش از 550هزار دستگاه خودرو در مجموعه شركت سايپا در سال جاري اظهار داشت: برنامه سال 87 افزايش 20‌درصدي ظرفيت توليد است كه با محقق شدن اين برنامه سود شركت در حدود 10‌درصد افزايش خواهد يافت. از سوي ديگر به گفته بذرپاش در سال 86 مجموع شركت سايپا صد‌ميليون دلار صادرات خودرو و قطعه داشته كه اين رقم با توجه به برنامه‌هاي جديد شركت در سال جاري به 300‌ميليون دلار افزايش خواهد يافت.
فروش اينترنتي تيرماه آغاز مي‌شود
بذرپاش آغاز فروش اينترنتي را يكي از راهكارهاي مناسب براي كوتاه كردن دست دلالان خودرو خواند و اظهار داشت كه فاز اول طرح فروش اينترنتي در تيرماه سال‌جاري آغاز خواهد شد.
به گفته بذرپاش، در فاز اول به دليل آشنا نبودن متقاضيان با خريد اينترنتي به طور حتم اين طرح با مشكلاتي مواجه خواهد شد، اما در فازهاي بعدي اين مشكلات مرتفع شده و خريد و فروش به راحتي صورت خواهد پذيرفت.
انتقاد از قيمت‌گذاري دولتي
مهرداد بذرپاش پس از ارائه گزارش عملكرد اين شركت در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص دلايل افزايش قيمت خودرو در بازار اظهار داشت: قيمت خودرو يك موضوع اساسي براي خودروسازان است و آنها در همه حال سعي مي‌كنند كه خودرو را با حداقل قيمت به بازار عرضه كنند، اما در سال گذشته و به رغم پيش‌بيني‌هاي صورت گرفته بازار خودرو با افزايش تقاضا از سوي مردم مواجه بود كه اين امر موجب شد قيمت انواع خودرو در بازار افزايش يابد.
بذرپاش در ادامه اظهار داشت: خودروي زانتيا از جمله محصولاتي بود كه در سال گذشته و سال‌جاري با تفاوت قيمتي بسياري ميان بازار و قيمت كارخانه مواجه بود كه اين هم به دليل فاصله 3 تا 5درصدي ميان توليد و برنامه در نظر گرفته شده، از سوي شركت سايپا بوده كه با تامين قطعات اين خودرو اين مشكل برطرف خواهد شد. از سوي ديگر پرايد بنزين‌سوز نيز برخلاف پيش‌بيني‌ها با تقاضا بيشتري نسبت به پرايد گازسوز مواجه شد كه اين امر موجب افزايش يك‌ميليون تومان اين خودرو در بازار نسبت به كارخانه شد كه با برنامه‌ريزي‌هاي جديد اين مشكل نيز برطرف خواهد شد و شاهد كاهش قيمت خودرو در بازار خواهيم بود.
وي در ادامه خاطرنشان كرد: به دليل حاشيه سود 4 تا 5‌ميليون توماني قيمت زانتيا در بازار و با هدف حذف واسطه‌گري در بازار پيشنهاد افزايش زانتيا و كاهش مغايرت قيمت شركت و بازار را ارائه و عرضه زانتيا را متوقف كرديم.
مديرعامل سايپا ادامه داد: اين پيشنهاد در نشست مشترك انجمن خودروسازان و شوراي عالي خودروسازان مطرح شد و پيشنهاد كرديم خودروسازان خود قيمت‌گذاري را انجام دهند. بذرپاش تصريح كرد: افزايش حقوق و دستمزدها و مواد اوليه به خصوص در فولاد، مواد پلاستيكي و فوم هزينه‌هاي توليد خودروسازان را به شدت افزايش داده است.
وي در عين حال وعده داد خودروسازان تلاش خواهند كرد با افزايش بهره‌وري از افزايش قيمت محصولات خود جلوگيري كنند.
بذرپاش افزايش 200توماني نرخ تسعير يورو و ريال را از جمله علت‌هاي افزايش هزينه توليد محصولاتي چون تندر90 ذكر كرد و گفت: تلاش داريم خريد‌هاي خود را به دلار انجام داده يا با چانه‌زني با شركت رنو پارس زيان ناشي از افزايش تفاوت نرخ يورو را جبران كنيم.
به گفته مديرعامل شركت سايپا تعيين قيمت خودرو به عهده كميته سياست‌گذاري وزارت صنايع و معادن است كه اين امر هم درست و هم نادرست است. وي در اين خصوص ادامه داد: در بخش سياست‌هاي تعيين قيمت اتخاذ تصميم از سوي اين كميته درست است، اما اگر شركت‌ خودروساز با تفاوت ميان قيمت در بازار با كارخانه مواجه شود نمي‌تواند قيمت تعيين شده را تغيير دهد كه اين امر به ضرر شركت‌هاي خودروساز خواهد بود و موجب به وجود آمدن دلال‌بازي در بازار خواهد شد، همچنين بذرپاش در ادامه اظهار داشت: به اعتقاد من تنها خودروسازان مي‌توانند بازار خودرو را كنترل كنند.
دو خودروي ارزان توليد مي‌كنيم
طرح توليد مشترك خودروي ارزان‌قيمت توسط شركت‌هاي خودروساز چندي پيش از سوي وزير صنايع و معادن مطرح شد. به گفته وزير صنايع و معادن خودروسازان براي توليد خودروي ارزان‌قيمت طرحي مشترك را در دست اجرا دارند. اين در حالي است كه بذرپاش در اين خصوص اظهار داشت: هنوز كميته‌اي براي توليد خودروي ارزان‌قيمت تشكيل نشده و هنوز اين تصميم در حد يك پيشنهاد است. به گفته بذرپاش شركت پارس‌خودرو، طراحي و توليد دو خودروي ارزان‌قيمت را در برنامه كاري خود قرار داده و شركت ايران‌خودرو نيز در اين خصوص اقداماتي صورت داده، اما توليد خودروي ارزان قيمت مشكلات بسياري دارد و اين امر به راحتي محقق نخواهد شد.
مديرعامل شركت پارس‌خودرو در ادامه افزود: شركت پارس‌خودرو پيشنهاد داده كه براي ارائه خودروي ارزان قيمت به بازار بايد خودروهايي كه در حال حاضر در كشور توليد مي‌شود را ارتقاي كيفيت داد، همچنين هزينه‌هاي توليد را كاهش داد تا خودروسازان بتوانند خودروي ارزان قيمت توليد كنند از سوي ديگر دولت با ارائه تسهيلات بيشتر بايد قدرت خريد مردم را افزايش دهد تا طرح توليد خودروي ارزان قيمت به نتيجه برسد. حضور همزمان همايون رياحي مديرعامل شركت زامياد در هيات‌مديره شركت ايران‌خودرو نيز سوال بعدي خبرنگاران از مديرعامل شركت سايپا بود.وي در اين خصوص اظهار داشت: شركت ايران‌خودرو از دكتر رياحي درخواست كرد كه علاوه بر حضور در زامياد در هيات‌مديره اين شركت حضور داشته باشد و ايشان نيز اين پيشنهاد شركت ايران‌خودرو را پذيرفت.
بذرپاش حضور رياحي در شركت ايران‌خودرو را موجب نزديك‌ شدن هر چه بيشتر شركت‌هاي خودروساز و همكاري بيشتر ميان اين دو شركت دانست و اظهار داشت كه حضور رياحي در شركت زامياد قطعي است و ايشان به طرز همزمان در هر دو شركت به فعاليت خواهند پرداخت.
به ادغام پايبندم
بذرپاش در پاسخ به سوال يكي ديگر از خبرنگاران مبني بر اين كه آيا هنوز طرح ادغام را بهترين طرح در صنعت خودروسازي مي‌دانيد يا خير؟ اظهار داشت: در خصوص طرح ادغام نظر كارشناسي دادم و نظر خود را به هيچ وجه تغيير نخواهم داد و در صورتي كه اين طرح به نتيجه برسد حاضر به رفتن از شركت سايپا هستم.
بذرپاش در ادامه اظهار داشت: به اعتقاد من طرح ادغام بهترين راه حل براي خودروسازي كشور است.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=97440

ar1358
15 April 2008, 12:21 AM
معارفه مديرعامل جديد پارس‌خودرو

گروه خودرو- يك منبع آگاه روز گذشته در گفت‌و گو با خبرنگار ما از برگزاري مراسم معارفه مديرعامل جديد شركت پارس‌خودرو طي هفته آينده خبر داد.

هرچند روز گذشته خبرگزاري موج مسيح مشهدي تفرشي را به عنوان مديرعامل جديد پارس‌خودرو، معرفي كرد؛ اما ظاهرا حكمي در اين زمينه از سوي مهرداد بذرپاش تاكنون صادر نشده است، با اين حال تفرشي گزينه قطعي براي مديريت شركت پارس‌خودرو خواهد بود.
وي فارغ‌التحصيل دانشگاه علم و صنعت و يكي از بنيانگذاران جهاد خودكفايي سازمان صدا و سيما است. تفرشي همچنين هم‌اكنون مدير كل جهاد خودكفايي سازمان مذكور مي‌باشد كه در صورت قطعيت اين حكم وي از سازمان صدا و سيما به پارس خودرو منتقل خواهد شد. وي همچنين فعاليت و سابقه‌اي در زمينه صنعت خودرو نداشته و مسووليت وي در پارس‌خودرو اولين سابقه‌اش در شركتي خودروساز خواهد بود. پس از حكم مهرداد بذرپاش جهت قرار گرفتن در راس شركت سايپا كه در اوايل بهمن‌ماه سال گذشته صورت گرفت، شركت پارس خودرو همچنان تحت نظر بذرپاش اداره مي‌شد. هرچند مسيح تفرشي به عنوان گزينه‌اي جدي براي مديرعاملي پارس‌خودرو از سال گذشته مطرح بود؛ اما تاكنون حكمي در اين زمينه صادر نشده است.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=97625

ar1358
16 April 2008, 10:36 PM
محصولات سايپا 25 درصد افزايش کيفيت داشته است
چهارشنبه، 28 فروردين 1387
ساعت: 10:48 Wednesday, April 16, 2008
كد خبر: 42436

به گزارش خبرخودرو ، مدير عامل شركت سايپا گفت:محصولات اين شرکت در سال گذشته 15 تا 25 درصد افزايش کيفيت توليد داشته است .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، بذر پاش در برنامه گفتگوي خبري شبکه 2 سيما با بيان اينکه سال گذشته حدود 540 هزار دستگاه خودرو در سايپا توليد شده است افزود:دراين مدت حدود 100 ميليون دلار صادرات داشتيم که براي سال 87 رشد 300 درصدي در صادرات و رشد 22 تا 25 درصدي در حوزه توليدرا هدف گذاري کرده ايم.

وي با بيان اينکه در سال 86 سايپا حدود 51 درصد سهم بازار را به خود اختصاص داد افزود : راهبرد ما در سايپا سياست تثبيت قيمت خودرهاست.

بذر پاش با اشاره به اينکه در تعيين قيمت خودرو مسائل مختلفي دخالت دارد که مهمترين آن قيمت تمام شده محصول است گفت :‌در 10 سال گذشته شاخص قيمت ها در مواد اوليه خودرو رشد 400 درصدي داشته است که قطعه سازان را دچار مشکل کرد و فشار به خودروسازان منتقل شد.

وي درباره کيفيت محصولات سايپا گفت: شاخص ها ارتقاي کيفيت محصولات ما را نشان مي دهند که اين شاخص ها را نيز خودروسازان تعيين نکرده اند و خود آنها نيز اين شاخصها را اندازه گيري نمي کنند.

بذر پاش افزود:شاخص سي 100 که يک شاخص کيفيت است و ميزان قطعات معيوب را نشان مي دهد در طول سه سال از 169 به 99 رسيده که اين عدد براي محصول پرايد در کشور کره 80 بوده است.

وي گفت :‌ نمرات منفي بازرسي تصادفي نيز در طول 4 سال از 750 به 290 رسيده است که 80 درصد آنها عيوب ظاهري هستند که براي مشتري مهم نيست.

بذر پاش با بيان اينکه خودروهاي ما از نظر آلايندگي برطبق استاندارد يورو 2 توليد مي شود گفت :‌ در نظر سنجي که انجام داده ايم 90 درصد مردم خودروهاي سايپا را راحت مي دانند.

وي با بيان اينکه محصولات داخلي و خودروهاي صادراتي کيفيت يکسان دارند گفت:تنها تفاوت ممکن است در بازرسي هاي قبل از تحويل به مشتري باشد.

وي با اشاره به اينکه درصنعت خودرو در رده 17 جهاني قرار داريم افزود: در صنعت خودروي کشور حدود يک ميليون نفر بطور مستقيم شاغل هستند و سياستهاي ما در زندگي آنان اثر گذار است.

بذر پاش افزود:در ساير کشورها 4 درصد درآمد حاصل از فروش را صرف تحقيق و توسعه مي کنند که اين رقم در کشور ما 1 و 9 دهم درصد است .

وي با اشاره به ضرورت طراحي خودروي ملي گفت:براي توليد يک خودروي ملي که همه مراحل طراحي و توليد آن در داخل صورت بگيرد حدود 350 ميليون دلار هزينه نياز است که براي مقرون به صرفه بودن اين كار نياز به توليد با تيراژ بالا دارد.


http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=42436

Abolfazl2006_p
4 May 2008, 08:25 AM
مديرعامل سايپا: توليد خودروهاي گازسوز فاقد زيرساخت است

گروه خودرو – از ابتداي فروردين ماه و با آغاز عرضه بنزين آزاد در كشور تقاضا براي خودروهاي دوگانه سوز در كشور با كاهش مواجه شد كه اين امر كاهش قيمت اين گونه خودروها را نيز در پي داشت.

طرح توليد خودروهاي دوگانه سوز سال گذشته و با اجراي طرح سهيمه‌بندي بنزين به مرحله اجرا درآمد. در اين طرح شركت‌هاي خودروساز موظف شدند كه كليه خودروهاي با مصرف بيش از 6ليتر در سيكل تركيبي را به صورت دوگانه سوز توليد كنند كه اين طرح به دليل فراهم نبودن زيرساخت‌ها و كمبود كيت و كپسول در ابتداي امر با مشكلات بسياري مواجه شد و در نهايت افزايش قيمت خودروهاي دوگانه سوز را در بازار به همراه داشت.
اما در سال‌جاري و با عرضه بنزين آزاد كه كاهش تقاضا براي خودروهاي دوگانه سوز را به همراه داشت، برنامه‌اي مبني بر كاهش و يا افزايش توليد خودروهاي دوگانه سوز به خودروسازها هنوز ارائه نشده و تيراژ توليد اين گونه خودروها در سال‌جاري نامشخص است. اما مهرداد بذرپاش، مديرعامل شركت سايپا دراين زمينه به خبرنگار ما مي‌گويد: علاوه بر عرضه بنزين آزاد نبود جايگاه‌هاي مناسب براي سوختگيري خودروهاي دوگانه سوز و فراهم نبودن زيرساخت‌هاي لازم براي توليد اين گونه خودروها در كاهش تقاضا براي خودروهاي دوگانه سوز در كشور دخالت داشته است. بذرپاش معتقد است، شركت‌هاي خودروساز به دنبال زيرساخت‌هاي مناسب براي توليد خودروهاي دوگانه سوز هستند و در صورت فراهم شدن اين مهم، توليد اين گونه خودروها مانند سال گذشته ادامه خواهد داشت.
وي در پاسخ به اين پرسش كه در سال‌جاري شركت سايپا چند درصد از محصولات خود را به صورت دوگانه سوز توليد خواهد كرد نيز مي‌گويد: برنامه امسال شركت سايپا مانند سال گذشته پيگيري مي‌شود و در اين سال نيز مانند سال گذشته در حدود 40درصد از محصولات اين شركت به صورت دوگانه سوز توليد و به بازار عرضه خواهد شد.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=100913

Abolfazl2006_p
11 May 2008, 02:31 PM
توقف شماره‌گذاري ماكسيما

گروه خودرو-شماره‌گذاري ماكسيما متوقف شده است. يك منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار ما ضمن بيان اين مطلب گفت: به دليل عدم انجام تعهدات مالي شركت پارس‌خودرو نسبت به ستاد تبصره 13، نيروي انتظامي از شماره‌گذاري ماكسيما خودداري مي‌كند.

وي افزود: حدود 12 روز از توقف شماره‌گذاري اين خودرو مي‌گذرد، اما اين مشكل طي يكي دو روز آينده برطرف خواهد شد.
اظهارات اين منبع آگاه در شرايطي است كه بنابر مصوبه ستاد تبصره 13 خودروسازان داخلي بايد به ازاي توليد يا واردات خودروهاي با مصرف سوخت بيش از 6 ليتر، يا بايد يك خودروي فرسوده را از رده خارج كنند يا مبلغ يك و نيم ميليون تومان به اين ستاد بپردازند؛ چرا كه در غير اين صورت شماره‌گذاري اين‌گونه خودروها، متوقف مي‌شود.
به گفته اين منبع آگاه هم‌اكنون حدود 200 دستگاه ماكسيماي بدون پلاك در دست مشتريان است و تا زماني كه پارس‌خودرو تعهد مالي‌اش را به ستاد تبصره (13) انجام ندهد، شماره‌گذاري آنها امكان‌پذير نيست.
اما اين بار اولي نيست كه ماكسيما با توقف شماره‌گذاري مواجه مي‌شود. چرا كه اواخر سال گذشته نيز مسوولان پارس‌خودرو براي شماره‌گذاري اين محصول نسبتا استراتژيك خود با مانع ستاد تبصره (13) روبه‌رو شده ولي پس از پرداخت عوارض 5/1ميليوني به ازاي توليد هر دستگاه ماكسيما، مجوز توليد 130 دستگاه از اين خودرو را كسب كردند. البته مسوولان پارس‌خودرو نيز به تازگي مبلغ 2ميليون تومان به بهاي ماكسيما در نمايندگي‌هاي خود افزوده‌اند تا بدين وسيله عوارض پرداختي به ستاد تبصره (13) را از اين طريق جبران كرده باشند.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=102092

rezasafa2000
3 November 2008, 12:07 AM
سلام . یکی از اقوام من بعد 11 ماه که رزومه به شرکت سایپا دیزل فرستاده بود و طی چندین مرحله مصاحبه و آزمون ظاهرا در شرف استخدام قرار داره ولی نسبت به شرایط کار در اونجا و حقوق و مزایا و.. اطالاعی نداره ...ایا استخدام در سایپا دیزل در واحد تولید یا مهندسی بصورت قرادادی هست ؟ حقوق پایه برای لیسانس مهندسی چند هست ؟ چه تسهیلاتی برای کارکنان وجود داره ..لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره ارایه کنه.مرسی