PDA

View Full Version : سواری خودرو های گاز سوز چطوره ؟

sina1808
29 August 2007, 02:02 PM
سلام
من یه 206 تیپ 2 دارم و خیلی راضی هستم
متاسفانه مشکل بنزین هم دارم :icon_redf
نظرتون در مورد عوض کردن این ماشین با خودرو گاز سوز ( دوگانه سوز ) چیه ؟

1- سواری ماشین های گاز سوز چطوری هست و قابل مقایسه با 206 ی که همیشه بنزین سوپر تو باکش بوده هست ؟
2- پرشیا کاز سوز میشه تهیه کرد ؟ چطوره ؟

نظرتون چیه

لطفا بنویسد برام
ممنون

SADEGH_FMAN
13 September 2007, 10:14 PM
دوست عزیز ماشین دوگاز سوز معایبش {البته تا اونجایی که من می دونم} کم کردن شتاب ماشین/ضربه زدن به موتور مخصوصا پیستون ها /کم کردن حجم صندوق عقب /طی مسافت کمتر نسبت به بنزین/مدت طولانی سوخت گیری.در ضمن پرشیا دو گانه سوزم می دن برای اطلاعات بیشتر می تونید به سایت زیر مراجعه کنید.sales.ikco.com

YasharX
14 September 2007, 01:41 AM
اصلا سمت گاز سوز کردن نرو که پشیمونت میکنه زیرا :

1- پمپ گاز در تهران خیلی کمه صف طولانی و اعصاب خورد کنه هر جایی هم نداره مخصوصا اگر سمت شمیرانات تردد داره فقط پمپ گاز میدان آرژانتینه که فقط صفش باید بری ببینی

2- نمیدونم مخزن گاز توء صندوق 206 جا میشه یا نه ؟؟؟ چون توء سمند و 405 نصف بیشتر صندوق و میگیره یعنی تا لبه صندوق زیر تاقچه عقب

3- استهلاک موتور ماشین خیلی بالا میره چون پایه موتور بنزین سوزه

4- وقتی بری مخزن پر کنی اکثر جایگاه ها فشارش کمه در نتیجه اکثرا یک چراق میزان گاز خاموشه چون کامل پر نمیشه

206 که مصرفی نداره اگه بیوک یا شورولت بود باز میشد یه فکری برای به دو گانه سوز کردن بیوفتی :icon_cool

sina1808
17 September 2007, 04:53 AM
سلام
ممنون از راهنماییتون
206 ما تیپ دو هست طبق برآوردم صدی 9 و خورده ای میسوزونه
کمی زیاد نیست ؟
برای بهینه سازی مصرفش چیکار کنم ؟
دیاگ شدن ماشین میتونه مشکل رو مشخص کنه ؟

حسين مهدوي
22 September 2007, 10:51 AM
با سلام واحترام
206توليد چه سالي؟موتورش چند هزار كاركرده؟درشرايط استفاده معمولي به نظر مي رسد زياد بنزين مصرف مي كنه؟ موتور اخيراچك آپ كامل شده؟

Suzu Tuner
22 September 2007, 06:20 PM
سلام دوست عزیز

خودرورهایی که توسط کارخانه گازسوز شده اند از نظر شتاب و موارد حرکتی تفاوتی با خودروهای یگانه سوز ندارند امامشکلاتی هم دارند:

1)مقداری از فضای صندوق عقب به منظور قراردادن منبع اشغال می شود.

2)در برخی از موارد اگر به طور ناگهانی موتور بین بنزین و گاز سوئیچ شود موتور خاموش می شود و یا در برخی از موارد به آن آسیب های جدی می رسد. در ضمن وقتی خاموش می شود حالا حالا ها روشن نمی شود.

3)شما مجبورید زود به زود کپسول را شارژ کنید.

4)صف های پمپ های گاز به دلیل کمبود جایگاه ها در سطح کشور معمولا طویل هستند.

و ...

اما مزایایی هم دارند:

1)گاز سهمیه بندی نمی باشد.

2)قیمت بسیار ارزانی دارد که اصلا با هیچ نوع سوخت دیگری قابل مقایسه نیست.

و مواردی از این قبیل

در پایان اگر احتیاج مبرمی ندارند هرگز خودروی خود را گازسوز نکنید.

موفق وموید باشید.

icha
23 September 2007, 12:10 AM
در جمع خیلی تفاوت چندانی نداره پس بگاز

ar1358
23 September 2007, 12:40 AM
سامانه سوخت‌رساني خودروها دوگانه سوز هوشمند مي‌شود

گروه خودرو- كاهش طول عمر خودرو و قطعات آن موجب شد كه شركت ايران‌خودرو براي جلوگيري از استهلاك موتورهاي دوگانه سوز، سامانه سوخت‌رساني اين نوع از محصولات را هوشمند كند.

به گفته برخي از كارشناسان صنعت خودرو گازسوز كردن خودرو منجر به كاهش عمر موتور و افزايش خوردگي قطعات مي‌شود و همچنين راندمان خودرو به ميزان قابل توجهي كاهش پيدا مي‌كند، به گفته مسوولان شركت ايران‌خودرو با نصب سيستم جديد سوخت رساني بر روي محصولات جديد پس از مدت مشخصي كه خودرو با گاز حركت كرد، به صورت خودكار در ادامه مسير سوخت خودرو از گاز به بنزين تبديل مي‌شود. كارشناسان صنعت خودرو معتقدند كه استفاده از گاز به عنوان سوخت خودرو در دراز مدت موجب كندي حركت موتور مي‌شود و استهلاك موتور را افزايش مي‌دهد.
غلامرضا حاجي‌خاني، مدير تضمين كيفيت گروه صنعتي ايران‌خودرو روز گذشته در گفت‌وگو با سايت جامع نيوز اظهار داشت: يكي از مشكلاتي كه با سامانه جديد سوخت رساني برطرف مي‌شود، اين است كه وقتي خودرو براي طولاني مدت با سوخت گاز حركت كند، عمل روانسازي در موتور انجام نمي‌شود و در دراز مدت موجب مستهلك شدن موتور خودرو مي‌شود كه اين مشكل به وسيله سامانه جديد برطرف خواهد شد.
يكي ديگر از مشكلات خودروهاي گازسوز افت توان خودرو است كه تاكنون هيچ راهكاري براي اين موضوع پيدا نشده است. برخي كارشناسان توليد موتور پايه گازسوز و نصب آن بر روي خودرو را يكي از راهكارهاي كاهش افت توان خودرو مي‌دانند. به اعتقاد اين كارشناسان موتورهاي پايه گازسوز از نظر متالوژيكي و طراحي صرفا براي خودروهاي گازسوز طراحي شده و به اين واسطه مشكلات اين خودروها تا حدودي كاهش خواهد يافت.

eCom2001
23 September 2007, 12:53 AM
استفاده از گار روی پراید با کولر روشن چه جوریه؟ جواب میده؟