PDA

View Full Version : اطلاعات كلي در مورد دياگ ميخواستم

Gandalf1
20 August 2007, 10:46 AM
سلام به همه
اين اولين پست منه :icon_wink
فروم بسيار زيبا و پر محتوايي دارين :icon_idea

من اطلاعات كلي در مورد دياگ ميخواستم

1-نوع خودروهايي كه ميشه با دياگ عيب يابي كرد
2-نرم افزار
3-سخت افزار يا كابل و ...
4-هزينه
5-معرفي شركت هاي معتبر در زمينه توليد
6-آيا نرم افزار هاي رايگان و يا كرك شده براي اينكار موجود است؟

با تشكر از لطف دوستان
منتظر جواب هاتون هستم :icon_cool

web
21 August 2007, 02:50 AM
دوست گرامی ورودتو به جمع بچه های فروم خوش آمد میگم.
1 - ببین دیاگ از کلمه Diagnose میاد به معنی تشخیص و عیب یابی. این وسیله برای عیب یابی تمام خودروهای انژکتوری (که عمدتا ECU دارن) قابل استفاده هست.
عمده کارهایی که با دیاگ میشه انجام داد عیب یابی، شستشوی مدار سوخت رسانی، تست میزان آلایندگی بوسیله اندازه گیری میزان تولید گازهای مختلف، شارژ گاز کولر، و حتی در موارد خاص اعمالی مثل میزان فرمان و بالانس کامپیوتری هستن. ضمنا دیاگ برای شما تنظیم موتور انجام نمیده و هرجا همچین عبارتی شنیدین بدونین که واقعیت نداره چون این امر وظیفه ECU هست و دیاگ تنها باگ های ECU رو نمایش میده.
2 - تمام نرم افزارهای مورد استفاده در دیاگ با فرض وجود یک کامپیوتر شخصی و دستگاه دیاگ، برای انجام کار و اتصال به ECU نیاز به اینترفیس مخصوص خودشون دارن مثلا obd2 یکی از این اینترفیس هاست. (بحث در این رابطه زیاده که چون فرمودین کلی تا همین حد اکتفا میکنیم. برای مشاهده و آشنایی بیشتر با یک اینترفیس به این آدرس (http://www.injectronic.com/) مراجعه کنین.)
3 - سخت افزار دیاگ شامل دستگاه مادر، کابل اتصال به کامپیوتر، درگاه USB، کابل اتصال به ماشین میشن. (ساختار ساده ای دارن)
4 - دیاگ ها انواع مختلفی دارن. برای اتومبیل های مونتاژی فعلی مثل پژو، سمند، پراید و ... از دیاگ 2000 استفاده میشه و نوع دیگری از دیاگ با نام opus وجود داره که بیشتر برای تست خودروهای مدل بالاتر استفاده میشه و از نظر سخت افزاری و ارتباطی کارکرد بهتری داره (برای مثال به بلوتوث و یا برنامه های بیشتری برای کنترل ECU مجهزه). قیمت یک دیاگ 2000 بین 350 تا 400 هزار تومان هست.
5 - در این مورد به اونصورت اطلاعی ندارم.
6 - بله اما همونطور که گفتم بدون اینترفیس هیچ کاربردی ندارن.

امير حيدري
21 August 2007, 08:18 AM
دوست گرامی ورودتو به جمع بچه های فروم خوش آمد میگم.
1 - ببین دیاگ از کلمه Diagnose میاد به معنی تشخیص و عیب یابی. این وسیله برای عیب یابی تمام خودروهای انژکتوری (که عمدتا ECU دارن) قابل استفاده هست.
عمده کارهایی که با دیاگ میشه انجام داد عیب یابی، شستشوی مدار سوخت رسانی، تست میزان آلایندگی بوسیله اندازه گیری میزان تولید گازهای مختلف، شارژ گاز کولر، و حتی در موارد خاص اعمالی مثل میزان فرمان و بالانس کامپیوتری هستن. ضمنا دیاگ برای شما تنظیم موتور انجام نمیده و هرجا همچین عبارتی شنیدین بدونین که واقعیت نداره چون این امر وظیفه ECU هست و دیاگ تنها باگ های ECU رو نمایش میده.
2 - تمام نرم افزارهای مورد استفاده در دیاگ با فرض وجود یک کامپیوتر شخصی و دستگاه دیاگ، برای انجام کار و اتصال به ECU نیاز به اینترفیس مخصوص خودشون دارن مثلا obd2 یکی از این اینترفیس هاست. (بحث در این رابطه زیاده که چون فرمودین کلی تا همین حد اکتفا میکنیم. برای مشاهده و آشنایی بیشتر با یک اینترفیس به این آدرس (http://www.injectronic.com/)مراجعه کنین.)
3 - سخت افزار دیاگ شامل دستگاه مادر، کابل اتصال به کامپیوتر، درگاه USB، کابل اتصال به ماشین میشن. (ساختار ساده ای دارن)
4 - دیاگ ها انواع مختلفی دارن. برای اتومبیل های مونتاژی فعلی مثل پژو، سمند، پراید و ... از دیاگ 2000 استفاده میشه و نوع دیگری از دیاگ با نام opus وجود داره که بیشتر برای تست خودروهای مدل بالاتر استفاده میشه و از نظر سخت افزاری و ارتباطی کارکرد بهتری داره (برای مثال به بلوتوث و یا برنامه های بیشتری برای کنترل ECU مجهزه). قیمت یک دیاگ 2000 بین 350 تا 400 هزار تومان هست.
5 - در این مورد به اونصورت اطلاعی ندارم.
6 - بله اما همونطور که گفتم بدون اینترفیس هیچ کاربردی ندارن.

آقا جايي برنامه دياگ كرك شده ميشه گير آورد؟هم خيلي علاقه درام كه كار باهاشو ياد بگيرم هم مشكلاتمو خودم حل كنم.

Gandalf1
21 August 2007, 06:48 PM
خيلي ممنون web عزيز
از كجا ميشه دستگاه و كليه ملزوماتش رو تهيه كرد و قيمت كلش در چه حدي هست

web
22 August 2007, 12:55 PM
امير حيدري
نرم افزار رو میشه گیر آورد اما قابل استفاده نیست. چون باید اینترفیس (مثلا OBD یا OBD2) داشته باشین که کلا رابطی هست بین کامپیوتر و ECU و اگر نباشه کار راه نمیفته. الان نرم افزار و کابل اینترفیس تقریبا 200 هزار تومان میشن.

Gandalf1
خواهش میکنم. از شرکت های زیادی میشه خریداری کرد که مثلا لینک یکیشو قرار میدم.
انواع دیاگ ها Diag2000, lexia, nxr هستن و قیمت هم از 350 هزار تا 10 میلیون تومان.
http://www.alibaba.com/member/bastaam/contactinfo.html
و یا
http://www.istgah.com/search/?stext=%D8%AF%DB%8C%D8%A7%DA%AF&x=7&y=6