PDA

View Full Version : پژو 405 جدید

pesaremelli
14 July 2007, 09:29 AM
چند وقتیه که ایران خودرو تبلیغ پژو 405 جدید رو میکنه :icon_sad: قیمت این مدل 400 هزار تومن بیشتر از مدل سادست http://persiking.googlepages.com/New405.jpg 640) {this.width=640}" border=0>
قیمت هاش هم به این ترتیب هستش:
12700 بژ و مشكي و آبي كهكشاني!!!!
12750 نقره اي و آبي اقيانوسي!
12550 نقرابي و يشمي و عنابي
12600 خاكستري و نوك مدادي

واقعن زحمت دادن به خودشون لا اقل یه پروژکتور جلو هم واسش نزاشتن یا حتی شیشه بالابر برقی عقب

آریو
14 July 2007, 04:59 PM
عکس هایبیشتری ازاین شاهکارندارید؟؟؟؟

amahdavi2004
14 July 2007, 06:59 PM
عكس بيشتر لازم نيست رينگها مثل پرشيا اي ال ايكس است و رنگ تريم (جلو داشبرد) هم مثل برخي مدلهاي پرشياست كه اتفاقا به نظر من مشكي جي ال ايكس باكلاستر است.

kingdariush
14 July 2007, 09:03 PM
من از نزدیک دیدم. توش خیلی جالب شده شاید هم تازگی داره ولی به نظرم کرم بهش میومد

z_qz54
14 July 2007, 09:03 PM
خیلی ببخشید که بیربط حرف میزنم؛ولی بهترین روش برای 400 تومن بیشتر گرفته! رینگ های خیلی گرانتر باشند 100 تومن!
مردم بیچاره هم از ترس که شده 400 تومن جور میکنند و میزارند رو قیمت تا ماشینشون آتش نگیره!

اصغر
14 July 2007, 09:09 PM
تا ...........

مطمئن باشيد ايران خودروي مفلس در نمي ماند :icon_bigg

amahdavi2004
15 July 2007, 09:10 AM
خودروهاي اواخر 84 و 85 و 86 از سيستم سوخت رساني جديد كه مشابه 206 است استفاده مي كنند (مال خودم (مدل 85) و دو نفر از همسايه هايم (مدل 84) كه بررسي كرده ام اين گونه هست) شيلنگهاي ريل سوخت قفل دار و پمپ بنزين هم 206 است. پس نيازي به 400 تومان بيشتر دادن براي ترس از آتش سوزي نيست و عبارت "سيستم سوخت رساني جديد " ترفند جديد ايرانخودرو براي فروش بيشتر و گرفتن پول بيشتر است.
حالا كه 400 تومان بيشتر مي گيرند حتي زحمت نكشيده اند كه طرح چوب روي تريم كار كنند.

pesaremelli
15 July 2007, 10:03 AM
خیلی جالبه از دوست من که میخواست مبلغ مابه تفاوت رو واریز کنه خواستن که 400 هزار تومن بابت 405 جدید به حساب ایرانخودرو واریز کنه ولی خود نمایندگی هم از تغییرات اعمال شده اظهار بی اطلاعی کردند و گفتند که احتمالن کامپیوتر و دزدگیر فابریک داره و طرح داشبوردش جدید و متفاوت هستش و اون بنده خدا هم پول رو ریخته به حساب حالا نمیدونم چه حالی میشه وقتی ماشینشرو بادامنه ی تغییرات بسیار کمتر از اون چیزی که فکرش رو میکرد ببینه؟

reza engine
15 July 2007, 02:18 PM
اگه به عكس پست 1 نگاه كنيد كه حتي تو آگهي فروش تير ماه هم اومده، يكي ديگه از شاهكارهاي اشغال ساز ترين خودروسازي خاور ميانه رو مشاهده مي كنيد.
اين عكس متعلق به داخل پرشيا ELX مي باشد. همانطور كه ميبينيد كليد مه شكن عقب نداره. چونكه تو پرشيا كليد مه شكن جلو و عقب در كنار هم و در سمت چپ فرمان قرار دارن ( همون جاييكه ساسات 2000 ها بود) و اين كليد صرفا يه پوشش پلاستيكيه.
براي اينكه سيستم تله ماتيكس ELX هم معلوم نشده، اومدن با فتوشاپ يه ساعت اندازه كله بي مغز خودشون رو جاي اين سيستم گذاشتن.
تودوزي كرم توي اين ماشين به جز متفاوت كردن ماشينتون با ماشين همسايه كه دو روز جلوتر از شما تحويل گرفته هيچ فايده ديگه اي نداره. ضمن اينكه انعكاس نور تو چشم پدرتون رو درمي آره مخصوصا به هنگام آفتاب شديد و رانندگي در جاده. واسه دختر هايي خوبه كه مي خوان برنزه بشن. من تجربشو داشتم از اينجا تا مشهد داشتم كور مي شدم.
البته اين اولين سوتي كمپاني معظم ايران خودرو نيست و معمولا در اين سوتي ها ركورد داره.
مثلا تو نشريه پيام ايران خودروي اين هفته (23/4/86) دقت كنيد.
كلي از SD تعريف كرده در حاليكه همه مي دونن رو دستشون به خاطر قيافه ناهماهنگش باد كرده.
حالا اومده يه عكس وسط بزرگ SD كار كرده كه اگه دقت كنيد مي بينيد كه ضربه گير سپر عقب نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:145:
يا روي صفحه اول قرينه عكس سمند رو كار كرده و به عقلش نرسيده كه اگزوز ماشين افتاده سمت راست. هر كي ندونه فكر مي كنه سمند با فرمون راست توليد كردن تا به انگلستان صادر كنن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ولي وقتي آرم ايران خودرو رو مي بينيد كه اينجوري شده ORDOHK NARI اون وقته كه تا يه هفته به اين كمپاني معظم مي خنديد.
البته بايد به حال خودمون هم تاسف خورد كه مجبوريم واسه همين ماشين هاي سروته شدشون كلي پول بديم و تازه به انتظار هم بشينيم
كجايي عشق من، 405 مدل 76 فرانسوي كه ببيني چه بلايي بر سر برادران كوچكت آمده؟؟

YasharX
15 July 2007, 03:27 PM
خیلی جالبه از دوست من که میخواست مبلغ مابه تفاوت رو واریز کنه خواستن که 400 هزار تومن بابت 405 جدید به حساب ایرانخودرو واریز کنه ولی خود نمایندگی هم از تغییرات اعمال شده اظهار بی اطلاعی کردند و گفتند که احتمالن کامپیوتر و دزدگیر فابریک داره و طرح داشبوردش جدید و متفاوت هستش و اون بنده خدا هم پول رو ریخته به حساب حالا نمیدونم چه حالی میشه وقتی ماشینشرو بادامنه ی تغییرات بسیار کمتر از اون چیزی که فکرش رو میکرد ببینه؟

تا وقتی همچین آدمهایی هستند وضعیت تولیدات داخلی بهتر از این نمیشه .

بابا همه جای دنیا طرف ماشینو سوار میشه ، رانندگی می کنه ، کلی بروشور و کاتالوگ میگیره ، اینجا طرف نمیدونی چیه ، چه ریختی ، ارزش داره میره 400 تومن میریزه تو جییبه اینا ؟؟!

پاسخ اون دوستمون که گفته بود چرا چوب کار نکردن ، احتمالا چند سال بعد طرح چوب هم میدن بیرون که بتونن 600 تومن بیشتر میگیرن :icon_mad:

z_qz54
15 July 2007, 04:32 PM
حداقل تعداد بلنگو ها رو 4 تا نکردند!!!!!!!!!!!!!!!!

shei2nak
15 July 2007, 05:37 PM
با سلام
نميدونم با اين ديكتاتور بازيه جيه بايد خنديد يا گريه كرد؟؟؟؟؟
ولي به نظر من اينا تا وقتي كه مي بينند هر بلايي كه بخوان مي تونن سر مردم بيچاره در بيارن و فروششونم روز به روز بيشتر ميشه نبايد توقعي داشت. اين ما مردم هستيم كه بايد با اين وضع مقايله كنيم و بهترين كار تحريمش هست اگه جواب نداد پايه شيد بريم شيشه هاشونو بشكونيم:icon_twis :icon_lol: :victory:

ahmadtopol
23 August 2007, 08:25 PM
كسي اطلاع داره كه موتورش چيه؟تيپ 5 هست يا 405 معمولي؟
چون قيمتش 14 ميليون هست تو روزنامه اگهي زده بودن!
كسي تفاوتهاي ان با 405 معمولي را ميداند؟

amahdavi2004
3 September 2007, 09:14 AM
من یكی در خیابان دیده ام: فرمان و داشبورد و رودریها و موكت تاقچه عقب و گردگیر دسته دنده و .... كرم بودند كه بدجوری تو ذوق می زد ولی جنس و طرحشان با مدل 85 فرقی نمی كرد
ضمنا راننده براي اينكه انعكاس نور داشبورد چشمش را نزند روي داشبورد روكش انداخته بود:icon_mrgr
.ضمنا رینگهای این یكی معمولی بود كه عجیب بود چون با رینگهای پارس ای ال ایكس هم قبلا دیده بودم. فكر نمی كنم تغییری در موتور داده باشند چون فقط تا حالا حرفش را زده اند كه آن هم با پا در هوا بودن تحویل تندر 90 انگیزه ای برای این كار نخواهند داشت چون رقابتی نیست.

pesaremelli
3 October 2007, 03:56 AM
چند روز پیش بعد از کلی تاخیر همسایمون ماشینش رو تحویل گرفت نکته ی جالب اینکه پخش ماشین ال جی بود و قابلیت خواندن mp3 رو هم داشت فضای داخل ماشین یه جورایی غریبه است رنگ رودریها یه مقداری عجیبه و کرم خیلی روشنه ولی رنگ تریم و سقف و بقیه ی اجزای داخلی مثل سمنده ولی جنس روکش صندلیها بهتر شده (نسبت به مدلهای ساده) بیرونشم که فقط رینگ speedline اضافه تر داره و البته لاستیکاش هم goodyearبیدن

nojex
3 October 2007, 09:53 AM
جناب پسر ملی کیفیت ساخت قطعات چطوره ؟
من از یکی از دوستان شنیدم که کیفیت با 405 معمولی تفاوتی که نکرده بد تر هم شده فقط رنگ رو عوض کردند .

pesaremelli
4 October 2007, 04:45 AM
جناب پسر ملی کیفیت ساخت قطعات چطوره ؟
من از یکی از دوستان شنیدم که کیفیت با 405 معمولی تفاوتی که نکرده بد تر هم شده فقط رنگ رو عوض کردند .
اگه منظورتون جنس قطعات دکوراتیو و ادوات داشبورده باید بگم اصلن تفاوتی با گذشته نکرده و فقط رنگشون عوض شده ولی افت کیفیتی هم نداشته و کیفیت قطعات داخلی منهای کفپوش های لاستیکی که قطرشون نهایت 2 میلیمتره :icon_twisدر حد خوبه ولی جنس روکش صندلیها خیلی بهتر شده :lover:

Ramtin329
21 November 2007, 10:26 PM
منبع خبر :http://iran-tejarat.com/News/Cat14/News6188.html

حمیدرضا بهداد
یکی از مشکلات فنی که با گذشت زمان برای قطعات یدکی خودروهای دوگانه سوز به وجود می آید، تاثیر منفی گاز مایع بر طول عمر آنها است. به این گونه که چون موتور اولیه این خودروها بر پایه بنزین سوز طراحی شده است، هنگام استفاده مکرر از سوخت دوم (گاز) قطعاتی نظیر سوپاپ و سیت سوپاپ ها، دچار خوردگی می شود که این موضوع، کاهش عمر آنها را در پی خواهد داشت.

علاوه بر این، مشکل دیگری نیز در پروسه دوگانه سوز کردن خودروها وجود دارد که از آن با نام افت توان موتور یاد می شود که این افت قابل توجه، بخصوص در شیب های تند بر عملکرد خودرو تاثیر منفی می گذارد. اما راه حل مناسبی که در این زمینه مطرح شده، به کارگیری موتور پایه گازسوز در طراحی و تولید دوگانه سوزها است. به این معنی که هنگام تولید خودرو، به جای موتور بنزین سوز، از موتوری که بر پایه سوخت گاز طراحی و تولید شده است، استفاده شود. یکی از انواع این موتور XUG نام دارد که مراحل طراحی و پیش تولید اولیه آن در شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) به پایان رسیده و قرار است که روی خودروی پژو 405سوار شود. با نصب این موتور جدید روی 405 علاوه بر اینکه یک خودرو با موتور پایه گازسوز در اختیار مردم قرار می گیرد، در مصرف سوخت بنزین نیز 10درصد صرفه جویی خواهد شد. علیرضا نوری، مدیر پروژه موتور جدید 405 تحت عنوان XUG ایپکو در این زمینه به خبرنگار ما گفت: قدرت موتور جدید پژو 405 از 98 اسب بخار به 107 اسب بخار رسیده و به منظور پایه گاز سوز شدن نیز تغییراتی در قطعات اصلی موتور صورت گرفته است. به طوری که قدرت آن در حالت گاز سوز از موتور کنونی پژو 405 نیز بیشتر شده است. وی افزود: در این راستا با تغییر سازوکار باز و بسته شدن دریچه ها (سوپاپ ها) به صورت هیدرولیکی مشکلات کنونی عمر قطعاتی نظیر سوپاپ و سیت سوپاپ ها برطرف شده است.
نوری تصریح کرد: علاوه بر موارد ذکر شده با افزایش حجم موتور مشکلاتی نظیر مدار روغن کاری، افت شدید قدرت در حالت گاز سوز و همچنین قابلیت رانندگی در شیب های تند در طراحی موتور جدید لحاظ شده است.
وی از نکات حایز اهمیت این موتورها مغز هوشمند آن برای گاز و بنزین دانست و ادامه داد: مدیریت موتور در حالت گاز و بنزین به صورت کاملا مستقل و براساس اطلاعات از قبل برنامه ریزی شده خواهد بود.
وی ادامه داد: طراحی و توسعه این موتور توسط ایران خودرو با همت نیروهای متخصص ایرانی صورت خواهد گرفت و شرکت پژو نقش ناظر پروژه را ایفا خواهد کرد.
هم اکنون فاز اول این پروژه با تولید موتور نمونه در شرکت ایپکو به اتمام رسیده است و این موتور در آبان سال آینده به مرحله تولید خواهد رسید.

icha
21 November 2007, 10:57 PM
آقا ترو خدا اگه کسی میدونه فرقی با معمولی نداره اطلاعات بده ممنون میشم؟؟؟؟

mahdi7183
24 November 2007, 09:27 PM
آقا ترو خدا اگه کسی میدونه فرقی با معمولی نداره اطلاعات بده ممنون میشم؟؟؟؟

تفاوتهای 405 جدید با معمولی 5 مورد است که ایناست:

1- رینگ آلومینیومی جدید
2- تریم بژ
3- تودوزی کرم
4- سیستم صوتی MP3
5- سیستم سوخت رسانی جدید

این تفاوتها را خود ایران خودرو اعلام کرده.
من هم که از کارخانه .. بخش تحویل .. پرسیدم ` همین موارد را گفت.

nader875
24 November 2007, 11:00 PM
ما یه 405 با سیستم سوخت رسانی جدید گرفتیم مصرفش 100/16بودد به هرکی گفتیم باور نکرد نمایندگی هم می گفت ما ماشین صفر و دست نمی زنیم دستگاه میگه مشکلی نداره!!!!!خلاصه اینکه واقعا افتضا بود خدا کنه مال شما ها اینطور نباشه

z_qz54
24 November 2007, 11:28 PM
افزایش قیمت هم 200 هزار تومن؟؟؟
این تغییرات برای یک تولید کننده انبوه بیشتر از 30-40 هزار تومن هزینه نداره!
بگذریم!
405 مدل سفارشی داره؟ شیشه عقبش رو برقی کنند؟ توی این مدل های جدید بهتر بود شیشه عقب رو برقی میکردند به جای رینگ غیر استاندارد!

mahdi7183
25 November 2007, 12:04 AM

1- رینگ آلومینیومی جدید
2- تریم بژ
3- تودوزی کرم
4- سیستم صوتی MP3
5- سیستم سوخت رسانی جدید

ما یه 405 با سیستم سوخت رسانی جدید گرفتیم مصرفش 100/16بودد به هرکی گفتیم باور نکرد نمایندگی هم می گفت ما ماشین صفر و دست نمی زنیم دستگاه میگه مشکلی نداره!!!!!خلاصه اینکه واقعا افتضا بود خدا کنه مال شما ها اینطور نباشه

ما 405 جدید نداریم. فقط تفاوتهای مدل جدیدش را طبق آنچه ایران خودرو اعلام کرده نوشتم.

ولی مصرف 16 لیتری ماشین شما فکر نکنم ربطی به سیستم سوخت رسانی داشته باشه.

nader875
25 November 2007, 03:27 AM
در اینکه می خوان با این سیستم جدید از مردم پول بگیرن شکی نیست اما مصرف بالا رو نمی دونم چی بگم شاید مشکله ماشین ما بود ه به هر حال اشالا نصیب کسی نشه....

amahdavi2004
25 November 2007, 11:16 AM

1- رینگ آلومینیومی جدید
2- تریم بژ
3- تودوزی کرم
4- سیستم صوتی MP3
5- سیستم سوخت رسانی جدید

مورد 5 كه در تمام توليديهاي 85 به بعد وجود دارد.
اما موارد 1 تا 4 در تمام مدل جديدها نيست من 405 ديدم كه تريمهايش بژ است اما رينگ و ضبطش معمولي است و يا رينگش آلومينيومي است ولي تريمش مشكي است، معلوم نيست اين تفاوتها مطابق ميل خريدار بوده يا ميل ايرانخودرو:icon_excl

محمدرضاصدر
26 November 2007, 06:28 PM
من خودم 405 جدید (از نظر ایران خودرو) را که متعلق به یکی از دوستان بود، از نزدیک دیدم و تست کردم.
تفاوت آن با مدلهای گذشته ، فقط در 4 عدد رینگ elx و تودوزی و تریم کرم بود.( اتفاقا مشکی خیلی بیشتر به پژو میاد)
از نظر ضبط(کاست خور بود) و امکانات و صفحه کیلومتر و.... دقیقا مثل همان قبلیها بود.
سیستم سوخت رسانی آن هم همان سیستم 206 بود که از اواخر 84 در 405 اعمال شده بود.
از نظر کیفیت قطعات و مونتاژ هم کماکان در ادامه سیر نزولی 405 و پارس بود.
حیف 405 که بجای اینکه اسطوره بمانه توسط ایران خودرو کاملا قهوه ای شد.

اینجانب
26 November 2007, 07:21 PM
یکی از دوستان اخیرا یک 405 دوگانسوز خریده که پخشش MP3 است.

محمدرضاصدر
26 November 2007, 07:52 PM
یکی از دوستان اخیرا یک 405 دوگانسوز خریده که پخشش MP3 است.

درسته. در صنعت خودرو سازی ایران همه چیز محتمله.
ممکنه ماشین تحویل بدن ببینی روش cd man گذاشتن.:icon_arro
حساب و کتاب نداره....:icon_cool