PDA

View Full Version : ايمن ترين ماشين سواري زير 19 ميليون تومان

1111
15 June 2007, 03:58 AM
با سلام/ به نظر شما ا يمن ترين ماشين سواري زير 15 ميليون تومان چيه؟
1)فقط صفر كيلومتر
2)فقط ا يمني سر نشين در تصادفات مهمه نه جا دار بودن و .....( منظور= وضعيت بدنه ماشين+ تر مز ها و .....)
3)راحتي را نندگي به خاطر ديد خوب ماشين را هم داشته باشه
4) جهت رانندگي داخل و خارج شهر

Foad
15 June 2007, 10:54 AM
206 و لوگان با توجه به تست تصادف
http://www.euroncap.com/tests/peugeot_206_2000/72.aspx
http://www.euroncap.com/tests/dacia_logan_2005/221.aspx

vahidsesariii
15 June 2007, 04:06 PM
البته بهتر بود يه نظرسنجي هم مي زاشتي
206 و لوگان خوبن
گل هم خوبه

El Padrino.
15 June 2007, 07:39 PM
گل به خواطر ایربگش ورنا به خواطر تعادلش

z_qz54
15 June 2007, 08:56 PM
پژو 206 با سیستم ضد قفل و کیسه هوا
به شرط اینکه مقدار کمی کمک های عقب ارتفاع کم کنند

Pontiac
15 June 2007, 10:15 PM
با سلام
بسیار خوشحالم که بالاخره ما ایرانی ها هم کم کم درایم برای جان خود ارزش قائل می شویم:icon_sad:
به عقیده بنده 206 به علت داشتن 4 ستاره از5 تاو در درجه بعد لوگان به دلیل داشتن 3 ستاره می توانند انتخاب های قابل تعملی باشند.
در مورد گل و ورونا اطلاعی در مورد نتیجه تست تصادف ندارم.در مورد سایر خودرو ها از قبیل پژو های اتشین و سمند های قشنگ هم تست تصادفی قابل اتکا به هیچ عنوان وجود ندارد.سیناد هم گواهنامه تست تصادف از انگلستان را داراست ولی ظاهرا دیگر تولید نمی شود(صفر ندارد) و از لیست شما خط خواهد خورد.عذر می خواهم اگر اطلاعات ناقص بود:icon_neut
در کل خودم به شخصه 206 را از نظر ایمنی برتر می دانم(حتی در صورت چپ کردن و معلق زدن)اما انتخاب با شماست

applepie
15 June 2007, 11:35 PM
از بین ماشین هایی که داشتم سمند ال ایکس و ورنا رو که جدیدن خریدم با توجه به آیتم های شما مناسب تر از همه می بینم .

1111
15 June 2007, 11:54 PM
با سلام
بسیار خوشحالم که بالاخره ما ایرانی ها هم کم کم درایم برای جان خود ارزش قائل می شویم:icon_sad:
به عقیده بنده 206 به علت داشتن 4 ستاره از5 تاو در درجه بعد لوگان به دلیل داشتن 3 ستاره می توانند انتخاب های قابل تعملی باشند.
در مورد گل و ورونا اطلاعی در مورد نتیجه تست تصادف ندارم.در مورد سایر خودرو ها از قبیل پژو های اتشین و سمند های قشنگ هم تست تصادفی قابل اتکا به هیچ عنوان وجود ندارد.سیناد هم گواهنامه تست تصادف از انگلستان را داراست ولی ظاهرا دیگر تولید نمی شود(صفر ندارد) و از لیست شما خط خواهد خورد.عذر می خواهم اگر اطلاعات ناقص بود:icon_neut
در کل خودم به شخصه 206 را از نظر ایمنی برتر می دانم(حتی در صورت چپ کردن و معلق زدن)اما انتخاب با شماست

ضمن تشكر از همه دوستان كه نظر دادند و پوزش از سوالي كه به جهت بي اطلاعي برايم مطرح هست
در صورت انجام يك تصادف با شرايط حدودا يكسان و فرضا از روبرو توسط 206 و مثلا 405 يا پرشيا با يك وسيله ديگر____ در ان صورت يعني206 با توجه به فرم كاپوت اون و ... ( كه ظاهرا بيشتر به سر نشين خسارت وارد مي كند) خسارت جاني ( توجه كنيد كه خسارت مالي ماشين برايم كمتر مهم هست ) كمتري به سر نشين وارد مي كند تا 405 يا پرشيا؟؟؟
من تصور مي كردم كه 405 يا پرشيا با توجه به ظاهر بدنه مطمئن تر باشند

Foad
16 June 2007, 12:31 AM
ببینید دوست من:
اصولا از روی جثه و ظاهر هر چیز نمیشه در مورد خصوصیات و رفتار مکانیکیش اظهار نظر کرد .مثال بارز در مورد خودرو با جثه بزرگ پاتروله.شما اگر با این کوه آهنی به جایی برخورد کنید کمترین آسیبی به ماشین میرسه ولی آنچنان ضربه رو به راننده منتقل میکنه که استخوانهای آدم جابجا میشه!
اصولا در طراحی خودرو های نوین در بدنه و شاسی سعی میشه تا جای ممکن ضربه ناشی از تصادف توسط خودرو قبل از رسیدن به کابین سرنشین جذب بشه و بدنه بعنوان یک دمپر عمل کنه تا کمترین تغییر شکل در کابین اعمال بشه . و اما اینکه در مورد امنیت پرشیا در مقایسه با 206 سوال کردید:
اصولا علم در حال پیشرفته و طراحی بدنه 405 به دهه 80 بر میگرده و 206 مربوط به سال 98 است.یکی از شاخه های مهندسی مکانیک ساخت و تولید مبحثی است تحت عنوان نمونه سازی سریع. بدین معنی که قبل از ایجاد یک خط تولید کامل که بسیار هزینه بر و زمانبر است یک نمونه اولیه از محصول می سازند تا آزمایشهای اولیه،میزان رسیدن به هدف،نوع کارکرد و ایده های بهتر بر روی آن اعمال شود تا هم هزینه ها و هم زمان بطور محسوس کاهش یابد.مثال جالب در این مورد هواپیمای بویینک 777 است که کل مراحل طراحی و تست پیش از ساخت محصول نهایی بصورت مجازی و در کامپوتر انجام شده.
ساخت این نمونه سریع بطور مستقیم از روی فایل CAD کامپیوتری است و پردازش آن نیز باید بوسیله کامپوتر انجام شود تا نوع عملکرد و عکس العمل های آن در شرایط مختلف سنجیده شود.پس واضح است که خودرویی که طراحی آن در گذشته انجام شده بدلیل فقدان موارد لازم جهت تست پیش از ساخت هرگز ایمنی خودروهای جدید را ندارد.

vahidsesariii
16 June 2007, 02:28 AM
البته درسته 206 ماشينه به روزي هست و تست تصادفش رو هم شما گفتين(در اين زمينه اطلاعي ندارم) اما من چون دوتا تيپ 5 داشتم و خيلي از 206 خوشم ميومد و مياد اما به نظر من تو سرعتهاي بالا و سر پيچهاي تند 206 ناپايداره گرچه ترمزهاي تيپ5 بسيار پرتوان هستن ولي 206 اگه باش مدارا نكني زود چپ مي شه و من خيلي 206 چپ شده مي بينم

1111
16 June 2007, 03:13 PM
ببینید دوست من:
اصولا از روی جثه و ظاهر هر چیز نمیشه در مورد خصوصیات و رفتار مکانیکیش اظهار نظر کرد .مثال بارز در مورد خودرو با جثه بزرگ پاتروله.شما اگر با این کوه آهنی به جایی برخورد کنید کمترین آسیبی به ماشین میرسه ولی آنچنان ضربه رو به راننده منتقل میکنه که استخوانهای آدم جابجا میشه!
اصولا در طراحی خودرو های نوین در بدنه و شاسی سعی میشه تا جای ممکن ضربه ناشی از تصادف توسط خودرو قبل از رسیدن به کابین سرنشین جذب بشه و بدنه بعنوان یک دمپر عمل کنه تا کمترین تغییر شکل در کابین اعمال بشه . و اما اینکه در مورد امنیت پرشیا در مقایسه با 206 سوال کردید:
اصولا علم در حال پیشرفته و طراحی بدنه 405 به دهه 80 بر میگرده و 206 مربوط به سال 98 است.یکی از شاخه های مهندسی مکانیک ساخت و تولید مبحثی است تحت عنوان نمونه سازی سریع. بدین معنی که قبل از ایجاد یک خط تولید کامل که بسیار هزینه بر و زمانبر است یک نمونه اولیه از محصول می سازند تا آزمایشهای اولیه،میزان رسیدن به هدف،نوع کارکرد و ایده های بهتر بر روی آن اعمال شود تا هم هزینه ها و هم زمان بطور محسوس کاهش یابد.مثال جالب در این مورد هواپیمای بویینک 777 است که کل مراحل طراحی و تست پیش از ساخت محصول نهایی بصورت مجازی و در کامپوتر انجام شده.
ساخت این نمونه سریع بطور مستقیم از روی فایل CAD کامپیوتری است و پردازش آن نیز باید بوسیله کامپوتر انجام شود تا نوع عملکرد و عکس العمل های آن در شرایط مختلف سنجیده شود.پس واضح است که خودرویی که طراحی آن در گذشته انجام شده بدلیل فقدان موارد لازم جهت تست پیش از ساخت هرگز ایمنی خودروهای جدید را ندارد.

با تشكر / 1 سوال باز برام پيش اومده شرمنده اگر تكراريه
ببينيد ماشيني مثل پرشيا كه تست تصادف در خارج مانند 206 نشده
بنابراين با توجه به تجربه و اون مواردي كه شاهد بوديم در ايران باز به نظر شما 206 از فرضا پرشيا ايمن تره
به ذهن من ميرسه كه وقتي صحبت ايمني ميشه به نتايج تست ها مراجعه ميشه كه جاي امثال پرشيا خاليه( من هيچ تعصبي رو پرشيا يا . ....ندارم فقط جداي از نتايج تستها كه براي هر 2 موجود نيست نظر خودتون را مي خوام بدونم) ممنون

z_qz54
16 June 2007, 03:51 PM
ممنونم از فواد عزیز به دلیل توضیحات تکمیل و درست

به نظر من توی ایران،زیاد نمیشه رو نتایج تست های گرفته شده ایمنی(خصوصا از رو به رو)حساب باز کرد.
فرضا برخورد یک 206 با پاترول گارد دار جوش داده شده به شاسی دیگه چیزی نیست که بخواهیم در مورد تست تصادف صحبت کنیم چون عملا" پاترول میاد روی شیشه ماشینتون!!!!!!
ایمنی تست های زمانی مشاهده میشه که فرضا یک 206 به یک خودرو در سطح خودش بزنه نه به یک کامیون یا وانت نیسان و هر و وسیله ای که مقاومت بسیار بالایی داشته باشه!!!
با فواد عزیز در مورد پیشرفت علم طراحی خصوصا در زمینه ایمنی کاملا موافقم.
امروزه به دلیل کم بودن فاصله بین سرنشین و انتهای بیرونی درب جانبی خودرو در هنگام تصادف، حداقل زمان باز شدن کیسه هوای جانبی خودرو ها رو تا4 برار نسبت به کیسه هوای جلویی کاهش دادند تا سریعتر از رسیدن ضربه به سرنشین باز شود!!
ولی باز هم این موارد نمیتوانند عامل قطعی نجات سرنشین باشند و یا حتی خودرویی که 8-10 کیسه هوا داره!!!!!(البته توی ایران)
ببخشید که از موضوع تاپیک منحرف شدم

Pontiac
16 June 2007, 05:01 PM
با سلام
عزیزان ما یک مقدار دست از قضاوت بی جا بر داریم بهتراست.دوست خوبم, با توجه به گفته شما که 206 های زیادی را دیده اید که چپ کرده اند ایا می توان به این نتیجه رسید 206 ها زود چپ می کنند؟به عقیده من پاسخ منفیه چون ممکن است شخص دیگری سمند یا پرشیای چپ شده بیشتری دیده باشد. اروپا و کشور های اروپایی مثل ایران نیستند که هر چیزی را بتوان به عنوان خودروی مناسب به انها عرضه کرد و موسسات تست تصادف هم به راحتی و بی جهت به خودرویی ستاره نمیدهند و برای اعتبار خود ارزش قائل می باشد 206 خودرویی است که در چند سال اخیر اقبال مناسبی در بازار های سخت گیر اروپایی پیدا کردبازرهایی که انقدر رقابت سنگین است که حتی یک عیب کوچک خودرویی را از رقبا عقب می اندازد.اما نباید چندان هم ارمان گرا و چشم و گوش بسته قضا وت کرد این مضایا و معایب همگی نسبی هستند و این نکته که 206 ایرانیزه شده را نیز نباید از نظر دور داشت و البته ارتفاعی که در قسمت عقب خودرو (همان طور که استاد خوبم جناب z_qz45عنوان فرمودن) نیاز به تصحیح دارد.و یا میزان پهنا و سایز رینگهایی که در محصولات داخلی فدای طمع بی پایان تولید کننده داخلی میشود.
در مورد برخورد پاترول گارد دار و حتی کامیون باز هم حق با جناب z_qz45 است,اما این نکته را هم باید در نظر گرفت که تصادفات حالات و زوایای مختلفی دارند و به عقیده بنده خودرو مناسب خودرویی است که به صورت نسبی از امتیاز خوبی در تصادف بر خوردار باشد.صد البته کامیون هنگام تصاف با دیگر خودروها مقاوم است و لی هنگام پرت شدن از ارتفاع چطور؟هنگام چپ شدن چه؟ پس حتی این قول اهنی هم ضعف دارد...
در مورد نقش کاپوت در تصادف از جلو تا حدودی حق با شماست و داشتن کاپوتی که شرایط تصادف در ان لحاظ شده مفید است.اما به عقیده من هیچ از خودروهای کاپوت بلند داخلی از نظر رعایت قوانین تصادف امروزی یا حتی نزدیک به ان نیستند.
در انتها اگر شما از تصادف روبرو حراس زیادی دارید خب میتوانید لوگان را برگزینید که نسب به 206 هم کاپوت بلند تری دارد.ابته همه اینها نسبیند واین بدان معنی نیست که 206 یا لوگان یا مگان و یا هر خودروی دیگری حتما 100 مقاوم است و کشته نمیدهد ,چرا اگر سرعت تصادف و ضربه وارد زیاد باشد حتی بنز هم اسیب پذیر است... ولی سعی نکنید بر روی گفته های غیر علمی تکیه نمایید و به گفته فلان شخص که فلان خودرو محکم است پس حتما ایمنی است توجه ننمایید.در دنیای امروز خودرو , ایمنی محکم بودن نیست

z_qz54
16 June 2007, 07:24 PM
سلام
ممنون از ایجاد بحث خوبتون
حق با شماست
ولی منظور من از ایران،وضعیت خودرو های داخل ایران است+شرایط رانندگی و جاده بود!
توی ایران در جاده های 2طرفه تک بانده،خودرویی مثل همان پاترول و یا هرچه با سرعتی برابر با شما از فاصله کمتر از 1 متری شما میگذرد! اینجاست که ایرانی بودن شرایط مشخص میشود.
در چپ شدن و معلق زدن هم نمیشه قاطعانه نظر داد !! هیمشه شرایط فرق میکنند!
روی لوگان هم خیلی مانور ندید چون اون هم نقص فنی داره و در تست تصادف های گرفته شده با آن اشاره ای نشد.
این عکس ها رو دوست عزیزم fizzi در سایت irplaces.com (http://www.irplaces.com/vbulletin/showpost.php?p=11474&postcount=41) گذاشته بودند.
http://www.leblogauto.com/images/logantonneau.jpg

http://www.leblogauto.com/images/logantonneau2.jpg

http://www.leblogauto.com/images/logantonneau3.jpg
و در ماهنماه دانش خودرو هم به این مطلب اشاره شد. مشکل خم شدن ستون A خودرو است که توضیحی در مورد آن به وسیله سازنده داده نشد!!
http://i11.tinypic.com/67x3jvo.jpg

خیلی از ماها سمند حداقل از قسمت پشت خودرویی مقاوم و ایمن!! به شما میرود ولی حدود 2 هفته است که نظر من کاملا عوض شده!!!!خود من هم سمند دارم ولی بدون هیچ حرفی قضاوت رو به پای خود شما میگذارم!!!(سرعت ماشین 8 کیلومتر د ساعت،سر خورده و از پشت خودره به یک کاروان سایپا)
http://i8.tinypic.com/6h3s0pk.jpg

http://i8.tinypic.com/4r96xxz.jpg

Foad
17 June 2007, 02:12 AM
با تشكر / 1 سوال باز برام پيش اومده شرمنده اگر تكراريه
ببينيد ماشيني مثل پرشيا كه تست تصادف در خارج مانند 206 نشده
بنابراين با توجه به تجربه و اون مواردي كه شاهد بوديم در ايران باز به نظر شما 206 از فرضا پرشيا ايمن تره
به ذهن من ميرسه كه وقتي صحبت ايمني ميشه به نتايج تست ها مراجعه ميشه كه جاي امثال پرشيا خاليه( من هيچ تعصبي رو پرشيا يا . ....ندارم فقط جداي از نتايج تستها كه براي هر 2 موجود نيست نظر خودتون را مي خوام بدونم) ممنون
ببینید دوست من، بحث تعادل خودرو یک موضوع دیگر است که به سیستم تعلیق بر میگرده. همونطور که میدونید 206 تولید شده در داخل سیستم تعلیقش با 206 تولیدی اروپا تفاوت داره و این موضوع باعث همین مورد چپ کردن های مکرر 206 میشه.عرض من در مورد ایمنی بدنه بود و نه تعادل.
اما در مورد پرشیا:این خودرو یک فیس لیفت مختصر روی بدنه پژو 405 است و سن این ماشین اصلا به تست تصادف قد نمیده اما از روی مدل 406 که بعد از 405 تولید شد و 2 ستاره از 5 ستاره ایمنی رو کسب کرد تا حدود زیادی به میزان ایمنی این ماشین پی میبرید.

Pontiac
17 June 2007, 03:00 AM
با سلام
استاد عزیز علی اقا کاملا حق با شماست و بنده نیز عرض نمودم این مسائلی که عنوان نمودم نسبی است و مسلما نه تنها لوگان بلکه هیچ یک از ساخته های بشر بی نقص نیستند و صد درصد این خودرو ارزان قیمت ایراداتی دارد. اما بحث من بر روی بد و بدتر است به عنوان مثال اگرXهزار عیب دارد از Y که هزار و یک عیب دارد بهتر است که X را برگزینیم.همه ما اطلاع از وضعیت بسته خودرو در ایران داریم و میدانیم پیدا کردن خودرویی که واقعا بتوان به ان ایمن گفت بسیار مشکل است چه رسد به انکه از نظر قیمت نیز محدودیت داشته باشیم. در ضمینه سمند بنده اصلا صحبتی ندارم چون ضاهرا سازنده خودرو فقط مصرف اهن را بالا برده و به نظر میرسه هرجا که رسیده این اهن الات را به درون خودرو تزریق کرده بدون اینکه علمی این کار را انجام دهد(به عقیده من)و این نکته را هم باید در نظر داشت که سمندی که هیچ تست تصادف و ایمنی معتبری نداده و حتی نمونه پیش ساخته ای برای یافتن و از بین بردن ایرادات ایمنی نداشته نمی تواند ایمن باشد.چون این بی توجهی سازنده به این مقوله نشان می دهد ظاهرا دقدقه سازنده بحث ایمنی نبوده پس وقتی سازنده چندان به فاکتور های ایمنی توجه نداشته چطور انتظار میرود محصول خلق شده ایمن باشد؟مگر با فاکتوری مثل شانس:icon_twis .
به همین دلیل است که کارخانه سازنده هرگز وقت خود را صرف پاسخ گویی به نشریات و انتقادات نمیکنند,زیرا دقدقه انها سود است:icon_cry: .
اما برگردیم سر بحث واژه خودرو ایمن و خودرو محکم متاسفانه به غلط در بین ما باب شده است که هر چه خودرویی را محکم تر و با هیبت تر یافتیم نا خوداگاه عنوان کنیم به به این خودرو استحکام بالایی دارد و حتما جان مرا حفظ میکند که این درست نیست. به عنوان مثال اگر پاترلی با حدود 2 تن وزن از رو برو به یک 206 که وزنی حودو 1 تن دارد بر خورد نماید در اثر تکانه ای که دارد ضربه وحشتناکی را به 206 وارد می نماید و همچنین ضربه ایی سنگین به سرنشینان خود به دلیل انکه کل ضربه وارد به شاسی جذب نشده بلکه منتقل می گردد ولی در ظاهر پاترول کمترین صدمه مشاهده میگردد:icon_twis .اما در مورد خودرو 206 چون سیاست ساخت برای ایجاد ایمنی به نحوی هدف گذاری شده که هنگام تصادف برای جذب ضربه و عدم انتقال ان بدنه خورو فدا شود بدنه به کلی دفرمه میشود(از رو به رو) و در مورد سرنشینان به عقیده بنده اگر جمع شدگی اتاق به حدی نباشد که به انها صدمه بزند وضعیت بهتری نسبت به سرنشینان پاترول خواهند داشت.حال اگر این پاترول با مانعی ثابت برخورد کند وضعش به مراتب بدتر است چون انجا دیگر 206ی نیست که مقداری از ضربه را خفه کند:icon_mrgr .
البته تا جایی که من اطلاع دارم در هنگام بر گزاری تست تصادف از روبرو خودرو را با دیواری اهنی و ثابت به وزنی حدود 1800 کیلو(اگر اشتباه می کنم لطفا اساتید تصحیح نمایند) می کوبانند و سپس نتایج حاصل از فشار ها و صدمات وارده که از طریق سنسور های متصل به بدن ادمک های مصنوعی درون خودرو بدست می اید را انالیز و میزان ایمنی خودرو ها را بدست می اورند پس این حالت بد ترین حالت ضربه وارد به خودروست.
در دنیای نوین خودرو سعی بر ان است که اتاق خودرو تا حد امکان مستحکم و مقاوم و به عوض ان سایر نقاط (به ویژه کلگیر های جلو) ضربه پذیر و دمپر ضربه باشند.
چندی پیش در تلویزیون برخورد دل خراش پژوی 405را با اتوبوس بنز 457 مشاهده نمودم در کمال ناراحتی سرنشینان پژو همگی جان باخته بودند در صورتی که خودرو پژو به ان صورت هم نابود نشده بود(از شیشه جلو تا انتهای خودرو سالم بود)حال فکر می کنید علت این مرگ ها چه بوده؟:icon_eek:
بابت زیاده گویی از عزیزان عذر می خواهم در پایان توجه شما را به لینک های زیر جلب می نمایم
http://www.sansinglaw.com/images/car-accident.jpg
http://www.euroncap.com/tests
http://www.euroncap.com/tests/citroen_xantia_1997/16.aspx
http://www.euroncap.com/tests/peugeot_406_1997/20.aspx
http://www.euroncap.com/tests/mercedes_benz_c_class_2002/127.aspx

pesaremelli
17 June 2007, 10:38 AM
ميگم حالا اين سمنده رو چطور درستش ميكنن دلم به حال صاحبش سوخت بنده خدا
ولي از شوخي گذشته سمند هم توي اروپا تست شده البته سمندي كه ايربگ و كمربند ايمني پيش كشنده و فرمان تلسكوپي داشته ولي خوب بالاخره تاييد شده ديگه ولي در كل به نظرم ايمنترين ماشين 206 تيپ 3 و 5 و بعد از اون هم لوگان و سمند ال ايكس قرار ميگيرن البته با آمدن سورن فكر كنم بتونه جاي لوگان رو بگيره

z_qz54
17 June 2007, 12:56 PM
ميگم حالا اين سمنده رو چطور درستش ميكنن دلم به حال صاحبش سوخت بنده خدا
ولي از شوخي گذشته سمند هم توي اروپا تست شده البته سمندي كه ايربگ و كمربند ايمني پيش كشنده و فرمان تلسكوپي داشته ولي خوب بالاخره تاييد شده ديگه ولي در كل به نظرم ايمنترين ماشين 206 تيپ 3 و 5 و بعد از اون هم لوگان و سمند ال ايكس قرار ميگيرن البته با آمدن سورن فكر كنم بتونه جاي لوگان رو بگيره

سلام
ابتدا از Pontiac عزیز تشکر میکنم.
pesaremelli عزیز،تعویض اتاق میشه البته میتونند اتاق سمند دیگری رو به انتهاش جوش بدند!!!!!
پیوند اعضا در نمایندگی ها ایرانخودرو زیاد رخ میده و این نیز در ایمنی خودرو به شدت تاثیر منفی میگذاره!!!

------------
اما در کل ایمنی به میزان خسارت جانی است که به سرنشین وارد میشه
هرچقدر کمتر،ایمنی بیشتر-حالا طول کاپوت چه 2متر باشه چه 0.5 متر!!

hozhzhat
25 July 2007, 09:58 AM
من میگم 206 تیپ 5 و 6 یا گل

shahram2006_m
25 July 2007, 03:30 PM
دوستان لطفا دلیل انتخاب خودروی مورد نظرتون رو بیان کنید.

tazmani
25 July 2007, 05:53 PM
206 در هنگام تصادف از جلو از نظر بدنه بشدت آسیب می بینه ولی به دلیل طراحی جالب اون در اینگونه تصادفات بجای اینکه موتور به داخل کابین پرتاب بشه و سرنشینها را له کنه ! به سمت زمین حرکت میکنه و عمده نیروهای وارده از تصادف را به زمین منتقل میکنه و کابین سرنشینان سالم می مونه. حالا اگر از کمربند استفاده نکردند و از شیشه به بیرون پرت شدند مقصر سرنشینان هستند!! ولی از نظر پایداری بسیار ضعیف است (حداقل 206 ایران اینطور است) و بسرعت چپ می کند.

saman_takeiteasy
14 September 2008, 05:35 PM
206

mehdizadeh04
15 September 2008, 12:34 AM
با سلام خدمت شما دوستان عزیزم
با تمام این پستهایی که شما زدید قبول کنید که از لحاظ ایمنی فعلا با این قیمت زیر 15 میلیون تومان فعلا لوگان سر تره.دوستی که گفته سورن.شما قیمت سورن رو زیر 15 میلیون میبینید؟یا دوستی که گفته تیپ 5.آقایون انصاف بدین که این ماشین ها رو (البته صفرشو)زیر 15 میلیون نمیتونی گیر بیاری.لوگان با امکانات ایمنی مناسب از قبیل ترمز ای بی اس و دو کیسه هوا برای سرنشینان جلو توی این رنج قیمت خیلی عالیه و هیچ ماشینی با این قیمت نمیتونی با این همه امکانات پیدا کنی و فعلا ماشین های ایرانخودرو به گرد پاش هم نرسیده.
اگر شما سری به تاپیک لوگان بزنید آقای نوید عارف عزیز اطلاعات خوبی از این ماشین و تست تصادف این خودرو و نحوه دفع کردن ضربه توسط بدنه رو براتون شرح کامل میدن.
اینم لینک تاپیک لوگان: http://www.phalls.com/forumdisplay.php?f=241
با تشکر

hosseinabd
15 September 2008, 05:35 AM
بعد از لوگان که واقعا خیلی توی دفع ضربه خوب عمل میکنه ریو هست که البته امکانات لوگان رو نداره.

Suba_sa
15 September 2008, 02:45 PM
405 و سمند و پرشيا يک پلتفرم هستند. اينها هم نميتونند تست ايمني رو پاس کنند حتي با يک ستاره وگرنه ميتونستند اجازه فروش تو اروپا رو پيدا کنند و هر روز هم براش تو ايران تبليغ ميشد که متخصصين داخلي فلان و بهمان

آپارتمان
15 September 2008, 05:00 PM
گل یا پروتون ویرا،206 بیشتر از 3 یا 4 سال کاکرد مفید نداره(نظر شخصی)

mehrdad_zero
15 September 2008, 05:02 PM
206 در هنگام تصادف از جلو از نظر بدنه بشدت آسیب می بینه ولی به دلیل طراحی جالب اون در اینگونه تصادفات بجای اینکه موتور به داخل کابین پرتاب بشه و سرنشینها را له کنه ! به سمت زمین حرکت میکنه و عمده نیروهای وارده از تصادف را به زمین منتقل میکنه و کابین سرنشینان سالم می مونه. حالا اگر از کمربند استفاده نکردند و از شیشه به بیرون پرت شدند مقصر سرنشینان هستند!! ولی از نظر پایداری بسیار ضعیف است (حداقل 206 ایران اینطور است) و بسرعت چپ می کند.شما درست میگی 206 در تصادف با خودروی در حد خودش از جلو خیلی خوب عمل میکنه.چند وقت پیش یه 206 دیدم که با یه پیکان وانت تصادف کرده بود ، فکر میکنم وانته یه دفعه زده بود روی ترمز یه شایدم میخواسته توی دهنه پل بپیچه سمت راست، به هر حال اینقدر شدت ضربه زیاد بود که وانته حدود 20-30 متر جلوتز از 206 بصورت دمر افتاده بود. 206 هم جلوش داغون شده بود تا دم اتاق و عقبش هم رفته بود توی باغچه وسط بلوار و به میله های محافظ خورده بود و داغون شده بود. اما چیزی که جالب بود این بود که با اون شدت ضربه موتور ماشین کلا از جاش کنده شده بود و افتاده بود زیر ماشین.راننده هم سرحال اما ناراحت ایستاده بود کنار ماشینش.
این خیلی مهمه چون خود ما چند سال پیش با یه رنو تصادف کردیم ما با پیکان بودیم اونا با رنو ، موتور رنو کنده شد رفت توی اتاق سرنشین در جا مرد و راننده هم قلم پاش خورد شد.

hamideshghi2
21 October 2008, 03:03 PM
عزیزان من
206 تیپ 2 الآن 14 تومنه
زیر 15 تومن فقط ال 90 هست که ایر بگ و ABS داره.
بقیه خودرو ها که حتی ترمز درستی ندارن چه برسه به ایمنی
اگه غیر از اینه بگید..
دروغم چیه تا مرگ آ آ آ آ آ

eng.oam
6 November 2008, 01:51 AM
البته باید اصلاح کنم که 206 تیپ 2 در حال حاضر 14700-14800 به فروش میرسه. به نظر بنده هم ایمن ترین خودرو زیر 15 تومن لوگان E2 LP و E1 CPSP می باشد.

fishy_man
6 November 2008, 09:07 AM
206 از لحاظ طراحی بدنه بسیار خوب است ، اما یه مشکل هست : اون 206 که توی اروپا 4 ستاره گرفته ترمز ABS و کیسه هوا و میله ی تعادل داشته ، اما متاسفانه تیپ 2 نه کیسه هوا دارد نه ABS و میله ی تعادل هم توست فرقون ساز عزیز از زیر ماشین دزدیده شده
به نظر من لوگان بهترین گزینه توی این رنج قیمت هست (شاید هم تا زیر 20 تومن )

Warrior--
20 November 2008, 02:47 AM
به نظر من بهترین اتومبیل در این رنج قیمت فقط در فقط می تواند L90 باشد که هم امکانات خولی دارد و هم امنیت بسیار خوبی دارد.

hosseinabd
20 November 2008, 03:51 AM
به نظر من هم که فقط به لوگان و ریو میشه فکر کرد.

mr_black
20 November 2008, 07:10 AM
به نظر من ریو ترمزهای مطمئنی داره...با یکم تخفیف گل هم گزینه خوبیه...

sanam2008
22 December 2008, 11:36 AM
تندر90ایمنیش بهتره چون جثه بزرگ داره ترمزهای قوی که همه میدونیم ودوتا ایربگ داره وشما هم که میگی ریو ریو نه ایربگ داره نه ترمزabs+ebd

hosseinabd
22 December 2008, 03:23 PM
انگار شما توی تمام تاپیکها همینطور بر علیه ریو بلند میشید.
بابا این حرفها هم حدی داره.همش حرفی میزنید که فقط تاپیکها رو به کل کل میکشونید.
احتمالا شما از فامیلهای نزدیک ادمین و مدیران سایت هستید که هیچی به شما نمیگن.
تمام این مواردی که میگید رو قبلا همه بحث کردند و به نتیجه های خوبی رسیدند.
حالا شما باز میای چیزی رو میگی که دوباره کل کل ها و بحث های سلبق راه بیفته.
عزیزم ال 90 مبارکت باشه در خوب بودنش شکی نیست.بی ام و که دیگه نیست.
هم ریو و هم لوگان هر دو از ماشینهای ارزون قیمت دو شرکتند دیگه به چیش بنازیم.
همین ماشینهارو فقیرهای اون کشورها سوار میشن.
حالا ما از بدبختیمون به این ماشینهامون مینازیم و هی تا حدی بالا میبریم که انگار بنز و بی ام و 400 میلیونی سواریم.

از بقیه دوستان معذرت میخوام که اینجوری صحبت کردم.

sanam2008
22 December 2008, 04:16 PM
اخه شما میای دم از ایمنی ریو میزنی ومیگی ایمن ترین خودرو زیر 15تومان است وهی میگید 4ستاره آخه اون 4ستاره مال ریوی آمریکایی است نه مال ایران

hosseinabd
22 December 2008, 05:12 PM
عزیز ریو با ایربگ و ای بی اس 4 ستاره داشته ولی بدون اینها هم زیاد کم نمیشه.این بدنه ریو هست که ایمنی رو به ریو برمی گردونه.
4 ستاره بدون اینها نداره ولی بدنه با بدنه آمریکایی هیچ فرقی نمی کنه.
لوگان هم در مدلهای بدن این دو مورد نمیشه گفت 3 ستاره رو کامل داره.
اینها چیزهایی است که باید توجه کرد.
ولی این مسائل چیزی از خوبی های هر دو کم نمی کنه و اونها رو من برتر از ایمنی که گه گداری شاید بدرد انسان بخوره میدونم.
البته منظورم این نیست که ایمنی بزاریم کنار و به بقیش بچسبیم ولی چیزهایی که ما هر روز نیاز داریم توی هر دو خودرو پیدا میشه.
این که دیگه تعصب داشتن نداره.
من همیشه در مورد هر دو صحبت می کنم و هر دو رو توی رنج 15 تومان برتر میدونم.

sanam2008
23 December 2008, 11:51 AM
حالا من که رفتم دنبال ریو ببینم چطوریه

leon1355
23 December 2008, 12:32 PM
سلام

دوستان فقط یک نکته رو یاد آور میشم

دو نوع تصادف داریم - تصادف منجر به صدمه جانی و تصادف شدید منجر به جراحات

متاسفانه طبق تجربه خودم در مورد اول (البته تعدادش خیلی کمتر از مورد دومه) اتوموبیلهای با جسه کوچک بسیار آسیب پزیرتر هستند و هرگز مانع مرگ سرنشین نمیشوند

ولی در مورد دوم میتونید نسبت به تست تصادف قضاوت کنید.

با احترام

chormang
23 December 2008, 03:36 PM
آخه دوستان عزیز که دوا سره abs یا air bag میکنید.......وقتی شما با سرعت بالای 100 تصادفی میکنید مطمئن باشید که طراحی بدنه و اتاقه ماشینه که به داده ما انسانها می رسه نه کیسه هوا........وقتی ستون ماشین میاد توی مغزه مبارک دیگه این ها گزافه گویی ایست.......در در وحله اول باید استحکام و مکانیزم طراحی اتاق برسی بشه....سپس abs که اون هم زمانی که جاده لغزنده هست از انحراف جلوگیری میکنه و به هیچ عنوان خط ترمز رو کم نمیکنه!!!!!!!!!!و کیسه هوا که اون هم در سرعت های پایین تر خودشون نشون میده نه زمانی که موتور مبارک میاد توی بغله شما.......به نظره من با توجه به اصالت امریکاییه کیا موتورز و همچنین تست تصادف من ایمنی ریو رو بیشتر می دونم.

reza engine
23 December 2008, 05:10 PM
آخه دوستان عزیز که دوا سره abs یا air bag میکنید.......وقتی شما با سرعت بالای 100 تصادفی میکنید مطمئن باشید که طراحی بدنه و اتاقه ماشینه که به داده ما انسانها می رسه نه کیسه هوا........وقتی ستون ماشین میاد توی مغزه مبارک دیگه این ها گزافه گویی ایست.......در در وحله اول باید استحکام و مکانیزم طراحی اتاق برسی بشه....سپس abs که اون هم زمانی که جاده لغزنده هست از انحراف جلوگیری میکنه و به هیچ عنوان خط ترمز رو کم نمیکنه!!!!!!!!!!و کیسه هوا که اون هم در سرعت های پایین تر خودشون نشون میده نه زمانی که موتور مبارک میاد توی بغله شما.......به نظره من با توجه به اصالت امریکاییه کیا موتورز و همچنین تست تصادف من ایمنی ریو رو بیشتر می دونم.

البته قصد مقايسه و يا برتري دادن به خودروي خاصي نيست. ولي طبق نتايج منتشر شده توسط معتبرترين مراجع تست تصادف در امريكا، كيا ريو با همين شكل ظاهري ( مونتاژ شده در ايران) و با ايربگ و كمربند پيش كشنده ششمين خودروي مرگ در فاصله سالهاي 2002 تا 2005 در ايالات متحده بود. كه من به طور كامل و با ارائه مدارك در اينجا ذكر كردم.
http://www.phalls.com/showpost.php?p=596941&postcount=32

در مورد كيسه هوا هم بايد قبول كرد كه اين يكي از تجهيزات ايمني هست كه تو بيشتر كشورهاي دنيا اجباري شده و همه پي به فايده اون بردند كه اجباريش كردند.
به نظر من يكي از فايده هاي حضور رنو در بازار ايران، قرار گرفتن اين امكان ايمني در خودروهاي زير 15 ميليون در بازار ايران بود. ( با توجه به اينكه تيپ 3 در بازار آزاد بالاتر از اين قيمت است) شايد خودروسازها به خودشون بيان و بفهمن كه بايد رو محصولاتشون امكانات و تجهيزات ايمني نصب كنند و بدين وسيله قيمت بيشتري از مشتري طلب كنند، نه اينكه با تغييرات در چراغ و بردن پلاك عقب از صندوق بار به روي سپر ادعاي مدل جديد و پول بيشتر كنند. و يا اينكه حداقل اگر خودروي مثل ريو وارد مي كنند به راحتي روي امكانات ايمني اين ماشين خط نكشند.
طراحي و قابليت جذب ضربه توسط ماشين اصله و ايربگ هم به جاي خودش توانايي خودشو نشون ميده.
اين يه عكس از ماشين دوستم كه پرشيا ELX هست و در جذب ضربه در تصادف شاخ به شاخ خوب عمل كرده ولي اين دوست من هر وقت به صورت خودش در آيينه نگاه ميكنه، (كه بعد از چند عمل هنوز به حالت اوليه برنگشته) ميگه كاش اين ماشين ايربگ داشت.:icon_cry:

به اميد اينكه روزي در اين كشور با اين آمار تصادف، ماشين ها از لحاظ طراحي و امكانات و تجهيزات ايمني نقص نداشته باشند.

http://e.imagehost.org/t/0032/DSC01682.jpg (http://e.imagehost.org/view/0032/DSC01682) http://e.imagehost.org/t/0019/Picture_011.jpg (http://e.imagehost.org/view/0019/Picture_011)

chormang
23 December 2008, 06:03 PM
دوسته خوبم رضا جان احساس می کنم از صحبتهای من سوء تعبیر شده باشه........مطمئناً وجود کیسه هوا در خودرو جزء لاینفک ایمنی اون مطرح میشه و در اون شکی نیست ولی من نظره صحبتم روی این بود که یک مسئله این قدر در تاپیک بزرگ نمایی نشه......اگه صفحات قبلی رو مراجعه کنید دوا سره اینه که اون air bag داره و اون نداره!!!! در صورتی که دوتسان عوامل دیگه رو نادیده گرفتند......در ضمن رضا جان ممنونم از اطلاعاتی که دادی....

sanam2008
24 December 2008, 11:01 AM
ایربگ چیز بسیار مهمی است که نباید از اون به سادگی گذشت بزارید براتون توضیح بدم وقتی که شما دارید با سرعت 120 حرکت میکنید به هنگامی که ماشین ناگهانی به یه چیز برخورد میکنه سرعتش صفر میشه ولی بدن شما میخاد به حرکتش ادامه بده وسرعت بدن شما 120است وبه سمت جلو پرتاب میشوید که معادل پرتاب یک جسم 1تنی میشوید که ایربگ جلو سرعت شما را میگره ومانع برخورد شما با شیشه وجلو داشبورد میشه

sanam2008
24 December 2008, 11:08 AM
دوست عزیز ترمزABSبه عنوان مثال درتندر90مجهز به این ترمز ماشین رو 11متر زودتر نگه میداره ضمنا این ترمز روی زمین نمیکشه وشما قدرت مانور دهی دارید وکنترل ماشین توی دستتون خارج نمیشه چون چرخ ها قفل نمیکنه ولی یه ماشینی مثل ریو که ترمز ABSنداره چرخ هاش قفل میکنه واگر فرمان را تکان بدید مثل اینه که شما ترمز دستی کشیدید ویا منجر به چپ کردن ماشین میشه

chormang
24 December 2008, 07:37 PM
دوست عزیز ترمزABSبه عنوان مثال درتندر90مجهز به این ترمز ماشین رو 11متر زودتر نگه میداره ضمنا این ترمز روی زمین نمیکشه وشما قدرت مانور دهی دارید وکنترل ماشین توی دستتون خارج نمیشه چون چرخ ها قفل نمیکنه ولی یه ماشینی مثل ریو که ترمز ABSنداره چرخ هاش قفل میکنه واگر فرمان را تکان بدید مثل اینه که شما ترمز دستی کشیدید ویا منجر به چپ کردن ماشین میشه
ای بابا.....آخه اگه شما دوسته من کمی تامل کنید من لازم نمیبینم جوابی بدم که تاپیک منحرف بشه و مدیران هم به زحمت بیفتند و تذکر بدن....خب چیزی هم نگیم روح اطلاع رسانی مخدوش میشه.....سنم محترم به عرایض بنده توجه کن : من هم ماشینم مجهز به abs هست و فکر نمیکنم abs سیستم خاصی باشه یا لا اقل از نظر بنده این سیستم تنها از قفل شدن جلوگیری می کند . پس در تایید صحبت هات ادله رو هم ارائه کن . دوسته خوبه من تاحالا به تست های تصادف ncap دقت کردید؟؟؟؟این تست ها در سرعت 60 k/h انجام میشود .... دقت کردی که چجوری جلوی ماشین له میشه....حالا طبق فرمایش شما اگه با سرعت 120 به جسمی برخورد کنی و اگه عکس العمل شما اینقدر سریع باشه( در حد صدم ثانیه ) که بتونی سرعت رو به 60 یا 70 برسی اون موقع کیسه هوا به کمکت میاد ولی اگه سرعتت خیلی پائین نیاد حتی همون کیسه هوا باعث مرگ میشه....به همین علت است که بدنه نقش مهمی رو در گرفتن و اثر ضربه وارد میکنه و علم طراحی بدنه بر این اساس هست .... حالا این که بدنه ریو مقاوم تره یا لوگان خب کاملاً یه بحثه مهندسیه و باید از لحاظ سازه برسی بشه....خب باز هم میگم air bag و abs این وسط نقششون حیاتی هست ولی خب در کنار یه بدنه مقاوم این بحث کامل می شود....مطمئناً اگه داشتن air bag و abs ملاک باشه مگان و لوگان که هر دو رنو هستند اولی 5 استار داره و دومی 3 استار.....:icon_cool

chormang
24 December 2008, 07:49 PM
ایربگ چیز بسیار مهمی است که نباید از اون به سادگی گذشت بزارید براتون توضیح بدم وقتی که شما دارید با سرعت 120 حرکت میکنید به هنگامی که ماشین ناگهانی به یه چیز برخورد میکنه سرعتش صفر میشه ولی بدن شما میخاد به حرکتش ادامه بده وسرعت بدن شما 120است وبه سمت جلو پرتاب میشوید که معادل پرتاب یک جسم 1تنی میشوید که ایربگ جلو سرعت شما را میگره ومانع برخورد شما با شیشه وجلو داشبورد میشه

:icon_eek: جسم یک تنی؟؟؟؟؟
بگذار من جوره دیگه توضیح بدم......وقتی شما با سرعت 120 به یک دیوار برخورد می کنی در واقع این طوری که دیوار هم داره با سرعت 120 به شما نزدیک میشود....یعنی سرعت نسبی شما 240هست.همون نسبیت انیشتین....یاده مون هست هنوز یه چیزایی......تکانه حرکت فرمولش بودن جرم در سرعت ....p=m*v......یعنی وزن شما که ثابته همون 75 کیلو(وزن خودم)و تغیرات سرعت معیار هست که اونم سرعت نسبیه و چون این نیرو باید جوری خنثی بشه و چون دیوار خم به ابرو نمیاره اندازه حرکت تلافیشو روی شما و ماشین بدبخت خالی میکنه.....پس یادمون باشه اینجا جرم همون وزن سرنشین هست و سرعت هم سرعت نسبی یعنی 240.........از مدیران بابت انحراف بحث واقعا عذر می خوام....نمیدونم چرا این قدر من دارم گیر میدم:icon_neut

sanam2008
25 December 2008, 11:35 AM
فکر کنم توجه کرده باشین که این ماشین ها که تویncapتست میشن موتور ندارن بعدشم ماشین های نسل جدید موتورشون را میندازن وتوی بغل جناب عالی تشریف نمیاورد

ali_
11 January 2009, 04:45 PM
206 صندوقدار
من یه جایی کار می کنم که کارم خودرو و ایمنی و این جور کاراست
محفظه اتاقش حرف نداره

mortezagipsy
14 January 2009, 03:59 PM
:icon_eek: جسم یک تنی؟؟؟؟؟
بگذار من جوره دیگه توضیح بدم......وقتی شما با سرعت 120 به یک دیوار برخورد می کنی در واقع این طوری که دیوار هم داره با سرعت 120 به شما نزدیک میشود....یعنی سرعت نسبی شما 240هست.همون نسبیت انیشتین....یاده مون هست هنوز یه چیزایی......تکانه حرکت فرمولش بودن جرم در سرعت ....p=m*v......یعنی وزن شما که ثابته همون 75 کیلو(وزن خودم)و تغیرات سرعت معیار هست که اونم سرعت نسبیه و چون این نیرو باید جوری خنثی بشه و چون دیوار خم به ابرو نمیاره اندازه حرکت تلافیشو روی شما و ماشین بدبخت خالی میکنه.....پس یادمون باشه اینجا جرم همون وزن سرنشین هست و سرعت هم سرعت نسبی یعنی 240.........از مدیران بابت انحراف بحث واقعا عذر می خوام....نمیدونم چرا این قدر من دارم گیر میدم:icon_neut

ببخشید ...
شما دارید اشتباه می کنید در یه موردایی ... سرعت نسبی دیوار ساکن و ماشین همون 120 کیلومتر بر ساعته ! شما این بحثو با برخورد شاخ به شاخ دو تا ماشین که با سرعت 120 به هم نزدیک می شن قاطی کردین ...
بعدشم ... نسبیت انیشتین اصن یه بحث جدا هستش ... هیچ ربطی به سرعت نسبی و این حرفا نداره !
اما در مورد بحث تکانه کاملا" حق با شما هستش ... نیروی وارد به شخص در برخورد برابر با تغییرات تکانه به تغییرات زمان هست. در نتیجه نیروی وارد به شخص با جرم و سرعت شخص رابطه ی مستقیم و با زمان برخورد رابطه ی عکس داره. کیسه های هوا با افزایش زمان برخورد این نیرو رو تا حد زیادی کاهش می دن ...
(فردا امتحان فیزیک دارم ... هر کی این پستو خوند واسم دعا کنه تو رو خدا :icon_cry:)
در ضمن اصلا" نمی خواستم اطلاعات شما رو زیر سوال ببرم یا ...
بازم معذرت می خوام

RF51
18 January 2009, 05:17 PM
سلام
کلا سیستم های ایمنی را به دو دسته قبل از حادٍثه یا پیشگیری از حادثه و بعد از حادثه یا محافظت از سرنشین تقسیم میکنند.
بحث ترمز ضد قفل مربوط به پیشگیری از حادثه است و با ایجاد امکان کنترل و فرمان پذیری در ترمزهای شدید احتمال وقوع حوادث را کاهش میدهد.
از طرف دیگر کمربند ایمنی کیسه هوا و طراحی بدنه برای جذب و انتقال مناسب ضربه از نکات مهم دیگر ایمنی پس از برخورد است.
کیسه هوا با افزایش سطح برخورد و کاهش شتاب سرنشین هنگام برخورد تا حد زیادی از شدت ضربه کم میکند و طراحی بدنه باعث کم شدن ضربه وارد شده به سرنشین و انتقال ان بهبقیه قسمت های ماشین میگردد. در این بین حتی طراحی سپر خودرو برای محافظت از سرنشین وعابر پیاده از نکته های بسیار مهم برای طراحی یک ماشین ایمن با ستاره های بیشتر محسوب می شود.
حال با توجه به اینکه بحث ایمنی مطرح شده باید ای تفکیک هم انجام شود که کدام منظور نظر است. اگر بخواهیم الویت بندی کنیم به نظر من وجود ترمز ضد قفل از واجب ترین نکته هاست و پس از ان طراحی بدنه برای انتقال نیرو به عقب و سرانجام کیسه هوا.
دلیلم هم تصادف خودم با 206 است که استحکام بدنه و طراحی خوب ان برای انتقال ضربه به عقب و زیر خودرو واقعا از یک خطر حتمی نجاتم داد ، اما اگر این ماشین ABS داشت اصلا تصادفی نمیشد .
در کل تندر بخاطر داشتن کمربند پیش کشنده و ترمز ضدقفل و کیسه هوا و طراحی و استحکام بدنه قابل قبول بهترین انتخاب زیر 15 میلیون است.

salar_kafka
27 January 2009, 03:55 PM
206 واقعا استاندارده

mehdizadeh04
27 January 2009, 04:04 PM
,ولی 206داری 4ستاره ایمنی است ولی در تصادفات از عقب ایمنی قابل قبولی نداره

باسلام
مگه برای دادن ستاره هر قسمت یک ستاره میگیره؟؟
من که تا حالا همچین چیزی نشنیدم!!!!
دوست عزیز برای ستاره دادن به یک خودرو تمام جوانب رو برای سرنشین میسنجند.
لطفا با دلیل پست بزنید.

206 واقعا استاندارده

دوست عزیز ایا 206 خودرویی با قیمتی زیر 15 میلیون است؟؟
با تشکر

salar_kafka
27 January 2009, 04:50 PM
والا دوست خوبم تا اونجایی که من اطلاع دارم تیپ 2 الان طرفای 14 تومنه.اگه هم گرونتر شده باید نام تایپیکو تغیر داد و گذاشت زیر 20 میلیون تومن.چون زیر 15 تومن فقط پراید و rd میمونه.ماشین خودم تیپ2 206 هستش

Raminium2001
27 January 2009, 08:20 PM
برای ایمنی 206 بهتره تیپ 3 به بالا رو مد نظر قرار بدید (با وجود اتاق مشترک) در مورد تغییر نام تاپیک هم من استقبال می کنم. (تو این رنج فقط رقابت تندر و ریو رو داریم که تندر پیش میفته بقیه هم که زیاد قابل رقابت نیستند).

دوستانی که علاقمند به تغییر نام تاپیک به ايمن ترين ماشين سواري زير 18 ميليون تومان هستند، لطفا از این پست تشکر کنند تا در صورت کسب آرا مناسب نام رو عوض کنیم.

RF51
31 January 2009, 05:51 PM
برای ایمنی 206 بهتره تیپ 3 به بالا رو مد نظر قرار بدید (با وجود اتاق مشترک) در مورد تغییر نام تاپیک هم من استقبال می کنم. (تو این رنج فقط رقابت تندر و ریو رو داریم که تندر پیش میفته بقیه هم که زیاد قابل رقابت نیستند).

دوستانی که علاقمند به تغییر نام تاپیک به ايمن ترين ماشين سواري زير 18 ميليون تومان هستند، لطفا از این پست تشکر کنند تا در صورت کسب آرا مناسب نام رو عوض کنیم.

206 تیپ 3 با وجود داشتن امکانات ایمنی مثل ترمز ضدقفل و کیسه هوا از موتور 1400 و 8 سوپاپ استفاده می کند که در کنار فضای اندک صندوق و سرنشین و قیمت 16 میلیونی حرفی برای گفتن ندارد و باز هم قابل قیاس با تندر و 206-v8 نیست. اگر مقایسه به زیر 18 میلیون برسد فقط یک رقیب سرسخت دیگر برای تندر قابل تصور است (در مقایسه افزایش کارائی به نسبت افزایش قیمت) که انهم سمند LX-EF7 خواهد بود.

imank1
31 January 2009, 07:28 PM
در زمینه ایمنی خودرو نمیشه اینقدر کلی بحث کرد چرا که عوامل دخیل زیاد هستن
هر ماشین رو باید در کلاس خودش مقایسه کرد در ضمن ایمنی به 2 طریق بررسی میشه یکی safty speed ماشین که نشون دهنده اینه که ماشین تا چه سرعتی میتواند بدون هیچ مشکلی به مسیر ادامه دهد توانای ترمز ها کاهش نیافته باشد و...... اما حالت دوم ایمنی ماشین در هنگام برخورد می باشد در این مورد تست های ضربه انجام می گیرد که در اینجا طراحی ماشین و البته الیاژ های بکار رفته تعیین کننده هستندو مواردی مثل air bag و کمربند های ایمنی و.....
اما در مورد ماشین های زیر 15 میلیون در ایران safty speed همشون پایین اما در سرعت های زیر 100 کیلومتر پژو206 با توجه به نتیجه تست ضربه ای که داشته بهترینه البته در کلاس خودش در کلاس های دیگه باید مقایسه کرد

sanam2008
1 February 2009, 10:26 AM
206 تیپ 3 با وجود داشتن امکانات ایمنی مثل ترمز ضدقفل و کیسه هوا از موتور 1400 و 8 سوپاپ استفاده می کند که در کنار فضای اندک صندوق و سرنشین و قیمت 16 میلیونی حرفی برای گفتن ندارد و باز هم قابل قیاس با تندر و 206-v8 نیست. اگر مقایسه به زیر 18 میلیون برسد فقط یک رقیب سرسخت دیگر برای تندر قابل تصور است (در مقایسه افزایش کارائی به نسبت افزایش قیمت) که انهم سمند LX-EF7 خواهد بود.
دوست عزیز سمند ال ایکس از لحاظ ایمنی در مقابل تندر90و206sdحرفی برای گفتن ندارد چون تازه سورن با ایربگ اونهم در موسسه روسیه 5/1ستاره گرفت اما تندرو2064ستاره ایمنی دارند

mehdizadeh04
1 February 2009, 01:47 PM
دوست عزیز سمند ال ایکس از لحاظ ایمنی در مقابل تندر90و206sdحرفی برای گفتن ندارد چون تازه سورن با ایربگ اونهم در موسسه روسیه 5/1ستاره گرفت اما تندرو2064ستاره ایمنی دارند

دوست عزیز لوگان 3 ستاره دریافت کرده نه 4ستاره.
با تشکر

Raminium2001
1 February 2009, 06:08 PM
نام تاپیک با نظر دوستان از ايمن ترين ماشين سواري زير 15 ميليون تومان به ايمن ترين ماشين سواري زير 19 ميليون تومان تغییر پیدا کرد (تا شامل انواع 206، ورنا و ... هم بشه)

sdsdsd
3 February 2009, 01:57 PM
من شنیدم فولکس واگن گل هم ایمنی بالایی داره

emrause
3 February 2009, 02:03 PM
شک نکنيد!
در حال حاظر من Renault مشغول به کارم و مي تونم بهتون بگم که Tondar 90 حتي تيپ E0 اوون از خيلي از ماشين هايي که اينجا داريم (زير 15 ميليون) امن تره!

MKHSH
7 February 2009, 03:07 PM
من شنیدم فولکس واگن گل هم ایمنی بالایی داره

ميتونيد به آدرس زير سري بزنيد:
http://www.phalls.com/showthread.php?t=49560&page=3

sanam2008
14 February 2009, 10:06 AM
گل ورقه های ضخیمی داره اما همه چیز به ورقه های ضخیم نیست مگه ورقه ضخیم تر از سمند هم بود که رفت 5/1ستاره گرفت

MKHSH
15 February 2009, 09:42 AM
گل رو با سمند مقايسه نكنيد. گل فيس ليفت شده پلتفورم فولكس لوپو هست كه تقريبا تمام 5 ستاره رو دريافت كرده. اثباتش تصادف خودم هست كه در تاريكي مطلق با سرعت بالاي 130 تا 150 بدون ترمز به پشت پرايد زدم و در سايه عملكرد همزمان كمربندها و كيسه هاي هوا و جذب ضربه مناسب كوچكترين آسيبي بهم وارد نشد.

sanam2008
15 February 2009, 09:48 AM
خوب که شما میگی پراید اگه به یه ماشین محکمی تصادف میکردید اون وقت فرق میکرد

MKHSH
15 February 2009, 01:28 PM
درسته شايد پرايد خودروي محكمي نباشه اما صرفاً براي سرنشينهاش نه براي ماشيني كه بهش ميخوره. دليل حرفم تصادف يه 405 بود كه عين من به پشت يك رنو پي كي زده بود كه سرش به فرمون خورده بود و متاسفانه فوت كرده بود.

http://www.picbaran.com/files/jy8npvx1fr6ne0tnlpp0.jpg

sanam2008
16 February 2009, 07:56 PM
بله ما بارها گفتیم که از کیسه هوا نمیشه گذشت من در پست های قبل عرض کردم این کیسه هوا چیزی نیست که مردم ما به سادگی از کنارش میگذرند وفقط به قیافه ماشین نگاه میکنند نه ایمنی

sanam2008
10 May 2009, 08:57 AM
به نظر من :
1-206
2-لوگان
3-سورن

Super Oli
10 May 2009, 09:48 AM
به نظر من :
1-206
2-لوگان
3-سورن
دوست عزیز با سند و مدرک صحبت کنید.
بهتره نظر شخصیتون رو برای خودتون نگه دارید.

MKHSH
10 May 2009, 10:17 AM
نميگم فقط فولكس ولي يكيش فولكسه .

http://www.tinypic.info/files/6oabf759tu4jhh8kat17.jpg

mazyar -3
20 August 2009, 10:52 AM
دلیل و مدرکی بهتر از تست NCAP وجود ندارد . لوگان و 206 ایمن ترینها هستند (4ستاره)

eblis.3
20 August 2009, 01:53 PM
ایمنی پارس بهتر و بیشتر هست یا 206 وی 8 سفارشی ؟

ممنون

gandolf05
20 August 2009, 03:01 PM
ایمنی پارس بهتر و بیشتر هست یا 206 وی 8 سفارشی ؟

ممنون

ایمنی206 v8 بهتره
اصلا تو ماشینهای وطنی زیر 20 تومن هیچ ماشینی رو دستش نیست
پارس بجز زیبایی بهتر و فضای عقب بیشتر هیچ گونه هیچ گونه برتری به 206 وی 8 نداره

eblis.3
20 August 2009, 03:26 PM
ببخشید تفاوت 206 وی 8 سفارشی با وی 8 عادی در چیه ؟

ممنون

amin.405
20 August 2009, 03:47 PM
مهمترین تفاوتهاش :
صندلی با روکش چرم ... قطعات دکراتیو ... کفپوش موکتی تافتینگ...غربیلک فرمان چرم ... کپسول آتشنشانی و چیزای کوچیک دیگه . . .

http://www.phallz.com/images_phalls/misc/progress.gif

gandolf05
20 August 2009, 03:48 PM

ممنون

سفارشی:
پخش با قابلیت ام پی تری،غربیلک فرمان چرمی،کپسول آتش نشانی،دکور طرح چوب،زیر سری ها قابل تنظیم شدن،و چند مورد دیگه که الان کامل یادم نیست
در کل تمام این امکانات در بدترین حالت هم تو بازار زیر 500 هزار تومن میشه ولی فکر کنم کارخونه حدود یه تومن میگیره

eblis.3
20 August 2009, 04:21 PM
البته وی 8 عادی هم پخش ام پی 3 داره ؟
بله یه 800-900 تومنی تفاوتش هست
پس نمیصرفه ؟

mortezagipsy
20 August 2009, 09:52 PM

ممنون

مهمترین تفاوتهاش :
صندلی با روکش چرم ... قطعات دکراتیو ... کفپوش موکتی تافتینگ...غربیلک فرمان چرم ... کپسول آتشنشانی و چیزای کوچیک دیگه . . .

http://www.phallz.com/images_phalls/misc/progress.gif

سفارشی:
پخش با قابلیت ام پی تری،غربیلک فرمان چرمی،کپسول آتش نشانی،دکور طرح چوب،زیر سری ها قابل تنظیم شدن،و چند مورد دیگه که الان کامل یادم نیست
در کل تمام این امکانات در بدترین حالت هم تو بازار زیر 500 هزار تومن میشه ولی فکر کنم کارخونه حدود یه تومن میگیره

البته وی 8 عادی هم پخش ام پی 3 داره ؟
بله یه 800-900 تومنی تفاوتش هست
پس نمیصرفه ؟

ايمن ترين ماشين سواري زير 19 ميليون تومان

daryosh-sony
21 August 2009, 02:37 PM
بله v8 عادی هم قابلیت پخش mp3 داره یعنی یک 6 ماهی هست ایرانخودرو روی 206 ها ضبط sony میزاره که قابلیت پخش mp3 داره .البته بحث ایمنی بود نمیدونم چرا به خودرو سفارشی رسید.

sanam2008
21 September 2009, 10:14 PM
هر کدام از خودرو های زیر 19 میلیون مشکلاتی دارند مثلا خانواده پژو405وپژو پارس با نصب ایربگ هم ایمن نمیشوند زیرا موتور به داخل اتاق راه پیدا میکند یا دچار حریق میشوند در 206وریو مشکلی ندیدم در تندر هم ستون جلو بد جور تاب برمیداره که هیچ کدام از مسئولین رنو پاسخ گوی این مشکل نبوده اند

badboy1244
28 October 2010, 05:07 PM
سلام دوستان با این ایمنی 206 دارم برای گرفتن این خودرو مصمم تر میشم راستی کسی میدونه که مدل صندوقدار این ماشین هم این ایمنی را داره یا نه ؟ اگه این ایمنی را داره ممنون میشم بهم اضلا بدید
اگه احیانا کسی 206 صندوقدار مدل v1با v8 از سال 87 به بالا سراغ داره بگه
اینم آی دی من badboy.1244@yahoo.com

enginer03
28 October 2010, 07:24 PM
راستش هیچ تستی در رابطه با این خودرو انجام نشده اما چندان تفاوتی نباید داشته باشه