PDA

View Full Version : طرح چراغهاي عقب سمند LX

fizzi
22 January 2005, 02:17 PM
خودتون قضاوت كنيد :
اين است خودكفايي در طراحي مورد ادعاي طراحان نابغه ايران خودرو :mrgreen: :

SAAB 9-3 cabrio

https://www.sharemation.com/fizzioo/car/art_2329_3_Saab_1.jpg

SAMAND LX

https://www.sharemation.com/fizzioo/car/ik%2520%284%29.jpg

ايده برداري درست و بجا خيلي خوبه ولي با كپي برداري انهم در جاي نامربوط فرق ميكنه :?:

Hamed
22 January 2005, 03:30 PM
اين دو چراغ شبيه هم نيست.(شباهت كمي در رنگ هست)
اين مسيله همه جا وجود دارد.آيا شما شباهت فاحش چراغ عقب بنز و مزدا را نميبينيد؟

rf_rf_x2
22 January 2005, 04:54 PM
آقاي عزيز اينكه اصلا شباهت نداره به هم ديگه فقط يك مقدار طرح كليش مثل هم هست

fizzi
22 January 2005, 05:41 PM
نكنه شما انتظار داشتين چراغاي saab رو درسته بچسبو نن عقب سمند؟ :mrgreen: گوشه هاي چراغ وقسمت سفيد وقرمز يكي هستند تنها تفاوت اجتناب ناپذير قوس اونه بدليل قوس صندوق عقب ساب اين به نوع ديد برميرده از نظر توپوگرافي هيچ فرقي ندارن ..به نظر من طرح چراغهاي قديمي سمند خيلي ماهرانه از روي مرسدس E Klass مدل 99 كپي شده اگر وقت شد اونم توضيح ميدم...

Pooriya_Online
22 January 2005, 05:42 PM
اصلا شبيه هم نيست... :x

Evanescence
23 January 2005, 10:09 AM
بعيد نيست كه از اين مدل ساب ايده گرفته باشن . مهندسين ايران خودرو توانايي طراحي هيچ چيزي رو ندارن . سمند تمام قطعات داخلي و خارجيش كپي برداري از ماشين هاي ديگه ست

mahdi_z651
23 January 2005, 10:13 AM
فكر كنم اين طرح مال ايران خودرو بوده ولي ساب اون رو يواشكي كش رفته ! چرا شما اينقدر بدبينين؟ 8) :arrow:

tirkamoon
23 January 2005, 11:00 AM
دوستان فكر كنم اين بار هزارم كه ميگم ما نبايد چرخ رو از اول اختراع كنيم
ديدگاه طراحي امروزي عوض شده شما كه اهل مطالعه هستيد چرا؟؟؟؟؟؟
مگه طرح همه خودروها منحصر به فرده كه شما اينطوري به جاي حمايت از اين موضوع حمله ميكنيد كه چنين و چنان
هر كدوم از شما تا حالا چند دفعه طراحي كرديد چي طراحي كرديد تونستيد يه چيزي رو ايجاد كنيد كه هيچ كس تا اون موقع نديده باشه!!!!!!!!!!!!!!!
از همه شما بعيد بود من فكر نميكردم بخوايم بجاي اينكه از يه حركت ملي درست حمايت كنيم به صرف اينكه ما داريم خودرو رو گرون ميديم يا يه بازي پس پرده بيايم همه چي رو زير سوال ببريم شما خودتون دست به قلم ببريد يه چراغ قب جديد طراحي كنيد نه اصلن بكشيد ببينم شبيه چي ميشه
اين طرز برخورد اصلن درست نيست .

شما بريد ماشينهاي خارجي رو با هم مقايسه كنيد اونوقت متوجه ميشيد كه خيلي شباهتها توي همه هست اونوقت جرات داريد بگيد فرضن بنز از روي تويوتا كپ زده يا تويوتا از روي بنز كپ زده يا چقدر بي عرضه بودن طراحان فلان كارخانه :twisted:

لطفن بجاي اين ايرادها سعي كنيد خودتون هم در اين تصميمات دخيل كنيد فكر ميكنيد چرا چراغ سمند ال ايكس تغيير كرد من ميگم ذايقه مردم چون هر كي سمند گرفت تيكه پايين چراغ رو ورداشت رنگ كرد خوب اون طراح بد بخت هم چشم داره و حق داره طرحش رو بهبود بده طرح رو عوض كرد ولي ميدونيد چرا در مدل قبلي تغيير انجام نشد چون كلي ضرر بايد بدن تا شكل چراغ و بدنه و هزاران قطعه ريز و درشت ديگه كه هركدوم قالبهايي هم دارن تغيير پيدا كنه دوستان اين يه ماشينه نه نقاشي كه شما با پاك كن طرح رو پاك كني و شكل عوض كني

اين بحث رو بجاي ايراد گيري به صورت ديگه پيش ببريد 8)

اصغر
23 January 2005, 12:15 PM
100٪ با تير كمون موافقم.

تازه اگه يه كم بيشتر بگردين چيز شبيه ترم ميتونين پيدا كنين ولي خوب كه چي ؟

امروزه به خاطر فرم آيرو ديناميك برتري كه همه دنبالش هستن فرم بدنه و چراغاي خيلي از ماشينا شبيه هم هستن. مثلا من خودم خيلي وقتها قيافه خيلي از ماشيناي جديد رو با هم در نظر اول قاطي ميكنم ولي اين از ارزشاي هيچ كدوم كم نميكنه.

به عنوان مسابقه هر كي گفت اين Audi TT شبيه چه ماشين يا ماشيناي ديگه ايه ؟

http://www.sharemation.com/fred960/audi-tt-1.jpg
http://www.sharemation.com/fred960/audi-tt-2.jpg
http://www.sharemation.com/fred960/audi-tt-3.jpg

Lizard
23 January 2005, 01:36 PM
به عنوان مسابقه هر گفت اين Audi TT شبيه چه ماشين يا ماشيناي ديگه ايه ؟
وولكس و سمند :twisted:

محمد رضا محمدي
23 January 2005, 05:41 PM
منم با تيركمون موافقم ....
من نميدونم چرا ما اينجوري هستيم به هر چيزي كه ايراني باشه يه ايرادي ميگيريم ...
مشكل ايران و صنعت ايران فقط و فقط اينه كه ما خودمونو باور نداريم ...

fizzi
23 January 2005, 06:29 PM
سمند با مشاركت شركت هاي طراحي الماني وانگليسي شكل گرفته ...

اين گفته مدير عامل وقت ايران خودرو مهندس غروي بود...شما طراحان با ذوق و استعداد و گمنام ايراني رو با مركز طراحي ايران خودرو يكي ندو نيد...ايا يك دانشگاه يا كالج اتوبيل در ايران وجود دارد؟؟؟ ايا اينها براي شناسايي و پرورش طراحان جوان با استعداد واموزش انها ...(مثلن دادن بورس به شرط تعهدخدمت وفرستادن انها براي تحصيل اين رشته به اروپا) اصلن قدمي برداشتن؟؟ :?: ..ايا به نظر شما تحقق اميد و ارزوي اتومبيل سازي در سطح جهان با سياست هاي اينها شبيه رو يا نيست؟؟؟ كسي هست كه از سياست اين شركت مافيايي بي اطلاع باشه..؟؟؟؟ :o
هدف شماره1:سودجو يي به هر قيمتي واز هر راهي ... :evil: :evil: :evil:
خاطرم هست كه لوازم فاب پژو 405 فرانسه مثلن زه هاي درها رو باز ميكردن ودوباره به مردم 30 هزار تومن ميفروختن (قيمت سال 1372) كاري كه تنها از دله دزدها وقالپاق دزدها برمياد... باور كنيد استحقاق ما ايرانيها خيلي بيشتر از اينهاست :evil: جايي كه مرسدس سمبل صنعت المان هست ايران خودرو و سمندش مايه خجالت و سرافكندگي ايران هستند نه چيز ديگر.. :| :|

Koorosh
23 January 2005, 06:33 PM
محمد رضا محمدي, حرف خيي قشنگي زد . بنظرمن بايد به جاي اين غرب گرايي ها به خودمون برسيم . هي نگين كه پيشرفت نكردن ما و. . . . به دولت و .. بستگي داره . به خودمون مربوطه . چون خودمون عامل پسرفت كشور مون هستيم ادامه نمي دم بحث رو . . .

rf_rf_x2
23 January 2005, 06:41 PM
بلاخره صنعت خودرو سازي ايران بايد يك روزي خود كفا بشه كه خودش ماشين طراحي كنه و خودش هم بسازه همنطور كه همه كشورها دارن اينكارو ميكنن بلاخره بايد از يك جايي شروع بشه كه با توليد سمند شروع شده و پله پله و يواش يواش رو به پيشرفت خواهد رفت مثلا شما سمند الان(lx) رو شما مقايسه كنيد با سمن هاي اوليه ببينيد چقدر تفاوت ميكنه و چقدر بهتر شده بلاخره اينجوري بايد پله هاي ترقي و سير كرد هيچ كمپاني نيست كه اولين ماشيني كه ميزنه يك دفعه يك ماشيني مثل بنز بده بيرون خود همين كارخانه بنز هم كه الان سمبل شده داره دستخوش سال ها تجربه توي توليد ماشين و ميگيره و باز دوباره مثلا مثل همين دوو كه الان واسه خودش يك قول شده همون روز هاي اول مگه اينجوري بود پله پله جلو رفت ما هم بايد انتظار بيجا نداشته باشيم بايد صبر كنيم

sara
23 January 2005, 09:54 PM
فكر كنم 40 سال تجربه كمي نباشه براي ايران خودرو متاسفانه اقتصاد ايران را شركتهايي امسال ايران خودرو فلج ميكنند

rf_rf_x2
23 January 2005, 11:18 PM
چرا انتظار بيجا داريد ايران خودرو 40 سال فقط مونتاژ ميكرده حالا اومده بعد از چهل سال يك ماشين ساخته خودشو توليد كرده پس تجربه كافي براي توليد ماشين و خودكفايي نداره بايد بهش فرصت داد

tirkamoon
24 January 2005, 09:10 AM

اين گفته مدير عامل وقت ايران خودرو مهندس غروي بود...شما طراحان با ذوق و استعداد و گمنام ايراني رو با مركز طراحي ايران خودرو يكي ندو نيد...ايا يك دانشگاه يا كالج اتوبيل در ايران وجود دارد؟؟؟ ايا اينها براي شناسايي و پرورش طراحان جوان با استعداد واموزش انها ...(مثلن دادن بورس به شرط تعهدخدمت وفرستادن انها براي تحصيل اين رشته به اروپا) اصلن قدمي برداشتن؟؟ :?: ..ايا به نظر شما تحقق اميد و ارزوي اتومبيل سازي در سطح جهان با سياست هاي اينها شبيه رو يا نيست؟؟؟ كسي هست كه از سياست اين شركت مافيايي بي اطلاع باشه..؟؟؟؟ :o
خاطرم هست كه لوازم فاب پژو 405 فرانسه مثلن زه هاي درها رو باز ميكردن ودوباره به مردم 30 هزار تومن ميفروختن (قيمت سال 1372) كاري كه تنها از دله دزدها وقالپاق دزدها برمياد... باور كنيد استحقاق ما ايرانيها خيلي بيشتر از اينهاست :evil: جايي كه مرسدس سمبل صنعت المان هست ايران خودرو و سمندش مايه خجالت و سرافكندگي ايران هستند نه چيز ديگر.. :| :|

1-من از شما دوست عزيز انتظار نداشتم بهتره اينو بدوني در تمام اقصي نقاط اين جهان پهناور هيچ شركت خودروسازي رو پيدا نميكني كه از شركتهاي طراحي جهت ايجاد يه طرح جديد استفاده نكنند و كليه ماشينهاي رنگ به رنگي كه شما ميبيني هر روز وارد چرخه توليد و مصرف ميشه به طور كامل توسط يك يا چند شركت متخصص طراحي پيشنهاد داده شده است (شما كه توي بخش طراحي اينها رو خوندي :twisted: )
2-من نميدونم راجع به پروسه طراحي در ايران و توانايي مهندسان ايراني چقدر اطلاعات داري اما در ايران رشته مهندسي خودرو تازه چند سالي است كه شكل گرفته و افرادي رو من در اين دانشكده ميشناسم كه در تمام مراحل طراحي كاروان سمند و خيلي از ماشينهاي ديگه ايران حضور داشتند و كار كردند قدمها برداشته شده و افرادي آموزش ديده اند .
3-شما يك آرزوي غير منطقي داريد كه خود ايران خودرو و تمام طراحان ايراني هم اينو ميدونن ما آرزوي اتومبيل سازي نداريم چون به زودي زود در كل جهان بيش از 3 يا 4 خودروساز نداريم و بقيه صرفن تحت ليسانس اين شركتها كار ميكنند اين پديده ايه كه توي چند سال اخير در اين صنعت داره اتفاق مي افته و اگه خوب به خودروهاي چيني نگاه كنيد متوجه ميشيد كه تمامي اين خودروها ليسانس كمپانيهاي مشهور دنيا رو دارن فكر ميكنيد جنس چيني بده !!!! جنس ايراني چطور ؟؟؟ ميدونيد چند درصد قطعه سازهاي ايراني كه براي همين پژو توليد ميكنن دارن همين قطعه رو به فرانسه و براي كمپاني اصلي صادر ميكنن؟؟ تا حالا به اين فكر كرديد كه كشور ما از نظر تكنولوژي ساخت و تجهيزاتي كه استفاده ميكنه به مراتب از بسياري كشورها پيشرفته تره ولي ميدونيد چرا نميتونيم درست توليد كنيم بخاطر ذات و جنس خرابمون كه تا يه مساله پيش ميايد سعي داريم تقصير رو گردن اينو اون بندازيم و به حل مساله فكر نميكنيم وقتي هم كار بالا ميگيره گردن آمريكا و انگليس ميندازيم(اين موضوع سند تاريخي داره :arrow: )

اينطوري برخورد كردن ما رو به هيچ باوري نميرسونه
نميخوام سرتون بيش از اين درد بگيره ولي بدونيد كه ايراني خودش داره به خودش ضربه ميزنه والا هيچ وقت اينطوري نميشد 8)

Evanescence
24 January 2005, 09:34 AM
اصغر, جان فكر كنم شبيه يكي از مدلهاي نيسان يا اينفينيتي :roll: درست بود؟ :wink:

fizzi
24 January 2005, 11:28 AM
چرا انتظار بيجا داريد ايران خودرو 40 سال فقط مونتاژ ميكرده حالا اومده بعد از چهل سال يك ماشين ساخته خودشو توليد كرده پس تجربه كافي براي توليد ماشين و خودكفايي نداره بايد بهش فرصت داد

...چطوره 40 سال ديگه هم به اينها فرصت بديم تا ايشالا خودروسارزي ايران به راه بيافته ؟. :P
شما هنوز متوجه اصل مطلب نيستين؟ :هدف اينها خودروساز شدن وپيشرفت صنعتي نيست اگر 100 سال هم زمان بدي باز هم بعيد نيست به خاتر تقاضاي بازار به توليد پيكان و پژو rd و وانت پيكان و....ادامه بدن چون هدفشون فقط كسب حداكثر سود وچاپيدن هر چه بيشتر مردم ايران هست... :x

مارابه چوب و رخت شباني فر يفته اند
اين گرگ سالهاست كه با گله اشناست

fizzi
24 January 2005, 11:30 AM

1-من از شما دوست عزيز انتظار نداشتم بهتره اينو بدوني در تمام اقصي نقاط اين جهان پهناور هيچ شركت خودروسازي رو پيدا نميكني كه از شركتهاي طراحي جهت ايجاد يه طرح جديد استفاده نكنند و كليه ماشينهاي رنگ به رنگي كه شما ميبيني هر روز وارد چرخه توليد و مصرف ميشه به طور كامل توسط يك يا چند شركت متخصص طراحي پيشنهاد داده شده است (شما كه توي بخش طراحي اينها رو خوندي :twisted: )
2-من نميدونم راجع به پروسه طراحي در ايران و توانايي مهندسان ايراني چقدر اطلاعات داري اما در ايران رشته مهندسي خودرو تازه چند سالي است كه شكل گرفته و افرادي رو من در اين دانشكده ميشناسم كه در تمام مراحل طراحي كاروان سمند و خيلي از ماشينهاي ديگه ايران حضور داشتند و كار كردند قدمها برداشته شده و افرادي آموزش ديده اند .
3-شما يك آرزوي غير منطقي داريد كه خود ايران خودرو و تمام طراحان ايراني هم اينو ميدونن ما آرزوي اتومبيل سازي نداريم چون به زودي زود در كل جهان بيش از 3 يا 4 خودروساز نداريم و بقيه صرفن تحت ليسانس اين شركتها كار ميكنند اين پديده ايه كه توي چند سال اخير در اين صنعت داره اتفاق مي افته و اگه خوب به خودروهاي چيني نگاه كنيد متوجه ميشيد كه تمامي اين خودروها ليسانس كمپانيهاي مشهور دنيا رو دارن فكر ميكنيد جنس چيني بده !!!! جنس ايراني چطور ؟؟؟ ميدونيد چند درصد قطعه سازهاي ايراني كه براي همين پژو توليد ميكنن دارن همين قطعه رو به فرانسه و براي كمپاني اصلي صادر ميكنن؟؟ تا حالا به اين فكر كرديد كه كشور ما از نظر تكنولوژي ساخت و تجهيزاتي كه استفاده ميكنه به مراتب از بسياري كشورها پيشرفته تره ولي ميدونيد چرا نميتونيم درست توليد كنيم بخاطر ذات و جنس خرابمون كه تا يه مساله پيش ميايد سعي داريم تقصير رو گردن اينو اون بندازيم و به حل مساله فكر نميكنيم وقتي هم كار بالا ميگيره گردن آمريكا و انگليس ميندازيم(اين موضوع سند تاريخي داره :arrow: )

اينطوري برخورد كردن ما رو به هيچ باوري نميرسونه
نميخوام سرتون بيش از اين درد بگيره ولي بدونيد كه ايراني خودش داره به خودش ضربه ميزنه والا هيچ وقت اينطوري نميشد 8)

tirkamoon جان

1- من اون جمله مهندس غروي را در جواب كساني دادم كه از طرحان ايراني سمند دفاع كردند..منظورم اين بود كه طرح سمند اصلن ايراني نيست !!! وگرنه من هم از خدا ميخواهم كه يك شركت طراحي انگليسي يا ايتاليايي يا...اتومبيل براي ايران طراحي كنه... 8)

2-عزيزم اروپا و دانشگاه هاي مشهور طراحيش (مثل كالج سلطنتي درانگلستان )رو را با دانشكده خودرو در ايران مقايسه نكنيد....اونهم دانشكده ايكه تازه چند ساليه كه شروع كرده...من هم در ارو پاي غربي و هم در ايران تحصيل كرده ام و تفاوت علمي وامكانات واقعن از زمين تا اسمان هست (در حالي كه استعداد ما بيشتراز اونهاست)...به نظر شما ايران خودرو ( يا سايپا ) با اين سرمايه هنگفت نميتو نه چند مهندس جوان با استعداد رو به اروپا بفرسته (با تعهد خدمت) وبعد از چند سال از دانش و توانايي اونها براي طراحي و اموزش خودش استفاده كنه؟؟؟ :?:

3-اگر به نظر شما ارزوي خودرو سازي ايران محاله پس ديگه چه بحثي داريم ؟؟؟ :!:

tirkamoon
24 January 2005, 11:38 AM

...چطوره 40 سال ديگه هم به اينها فرصت بديم تا ايشالا خودروسارزي ايران به راه بيافته ؟. :P
شما هنوز متوجه اصل مطلب نيستين؟ :هدف اينها خودروساز شدن وپيشرفت صنعتي نيست اگر 100 سال هم زمان بدي باز هم بعيد نيست به خاتر تقاضاي بازار به توليد پيكان و پژو rd و وانت پيكان و....ادامه بدن چون هدفشون فقط كسب حداكثر سود وچاپيدن هر چه بيشتر مردم ايران هست... :x

مارابه چوب و رخت شباني فر يفته اند
اين گرگ سالهاست كه با گله اشناست

مثله اينكه من هرچي ميگم دارم روي يخ ميگم آب ميشه ميره :arrow:

آقا جون ما نميخوايم خودروساز بشيم
خيلي ببخشيد مگه خودروسازي فقط نشانه پيشرفت صنعتيه چرا به بقيه صنايع گير نميديد تاحالا به اين فكر كرديد !!!!!!!!!
ميدونيد چرا چون مثله خودرو نقل بازار روز سياست مداران نيستن
ميدونيد چرا وضع تجهيزات پزشكي خرابه چون به اندازه خودرو سطح انتظار مردم رو بالا نبردن و هميشه توي اين زمينه مردم رو نادان نگه داشتن ميدونيد چرا صنايع غذايي كيفيت نداره؟؟؟؟؟؟
صنايع چوبي يا صنايع الكترونيك ما چرا دستخوش پيشرفت نيست
دوستان سازنده فكر كنيد اينقدر جو زده نباشيد شما كه اهل علم و ادب هستيد به دور و بر خوب نگاه كنيد كه چرا موضوعاتي از قبيل خودرو هميشه نقل مجلسه آيا ميدونيد افزايش كيفيت و كاهش هزينه براي يك سازمان كاملن دايناسوري كه وزارت كار مجبورش ميكنه در سال 10 تا 20 درصد به حقوق اضافه بشه و فلان ارگان مجبورش ميكنه اينقدر .......
دوستان بي خيال من با اجازه همتون اين موضوع رو قفل ميكنم
چون خودم ديگه دارم وارد سياست ميشم چه برسه به شما 8)

Srfazel
11 April 2006, 03:34 PM
به قول معروف به جاي اينكه به تاريكي لعنت بفرستيم يك شمع روشن كنيم. (به تاپيك خيلي مربوط نيست ولي به نوشته دوستمون چرا) معذرت مي‌خواهم

Yonjeh
11 April 2006, 03:48 PM
اولا اين دو چراغ اصلا شبيه به هم نيستن! چرا يه همچين برداشتي كردين؟
دوم اين كه خيلي وقتها ماشين‌ها شبيه به هم هستن. گاهي كاملا كپي ميكنند. مثلا هيوندا سوناتا جديد كپي كامل از هوندا آكورد هست. يه هيوندا اس يو وي هست كه از لندروور فركندر كپ زده. لكسس LS450 از بنز كلاس اس و بنز كلاس اس از لكسس GS الهام گرفته.
سمند هم كار ايراني داره و هم با كمك خارج بوده. نه يه ماشين توپه در سطح ماشينهاي روز اروپايي و ژاپني و نه يه افتضاح. ماشين خوبيه كه با توجه به اين كه اولين كار ايرانيه خيلي خوبه و پيشرفت زيادي داره. هنوز هم تا ما به دنيا برسيم خيلي راهه.
بياييد هميشه منطقي و معقول فكر كنيم و با منطق جلو بريم. پيشرفت تدريجي انجام ميشه و معجزه نميشه.

hamedfox
11 April 2006, 04:06 PM
فکر می کنم اون آئودی شبیه پورشه باشه نه

Srfazel
11 April 2006, 04:10 PM
من نظر شخصي خودم رو در مورد چراغهاي سمند مي‌گم شايد كاملا غلط باشه: الان اگه به خودروهاي جديد توجه كنيم مطمئنا چراغهاي بزرگ توجهمون رو جلب مي‌كنه. منتها چون ما عادت كرديم كه ماشينهاي از رده خارج رو در كشور خودمون ببينيم هنوز چراغهاي كوچك (مثل 405 و ...) رو مي‌پسنديم . ايران خودرو هم به عنوان يك توليد كننده موظفه مطابق خواستة مشتري محصولش رو ارائه بده. بايد خوبي‌ها و بدي‌ها رو با هم ديد و سمند رو با پيكان مقايسه كرد انتظار نداشته باشيم كه يك دفعه از توليد كننده پيكان تبديل بشيم به بنز. براي قدمهاي اول موفقيت بدي نيست بايد عليرغم همه انتقادات انصاف هم داشته باشيم

mehdi2006
11 April 2006, 05:27 PM
سلام خدمت دوستان عزیز

من هم با Srfazel موافقم.
ولی خوب در کل نه طراحی پیکان در 40 سال پیش از ایران خودرو بود و نه حالا طراحی سمند.

tazmani
2 August 2006, 08:31 PM
سلام به همه
در باره چراغهای عقب که دوستمون ایراد گرفته باید بگم به نظر من(البته با اجازه اساتید) هم اولا شباهت زیاد نیست دوما اگر زیاد هم باشه اشکال نیست. اصلا چرا برای ÷یدا کردن شبهات راه دور بریم ؟ شما طرح چراغهای جلو و یا کلا نمای جلوی سمند را با فلکس گل مقایسه کنید. من که گاهی از توی آینه که نگاه میکنم این دو تا رو قاطی میکنم.
و مورد دیگه اینکه چرا از محاسن سمند حرفی نمیزنید ؟ یکی از مهمترین محاسنش ایمنی بالای این ماشین است که به خودم ثابت شد. من با سمند چپ کردم ولی از 5 سرنشین ماشین ( باراننده) هیچ کس حتی یک خراش کوچک یا کوفتگی جزئئ هم نداشت. ماشین هم با حدود 2 تومن جمع شد و هنوز دارم سوارش میشم و راضیم.

changeez
15 August 2006, 12:16 AM
همیشه خیلی دوست دارم ببینم کسانی که دم از مدیریت و اقتصاد و علم و ... تو کوچه و خیابون میزنن اگر بهشون اختیار بدن تو بلند مدت چیکار میتونن بکنن.
عزیزان من همون باصطلاح شما بی عرزه ها و بی سلیقه هایی که تو ایران خودرو و سایپا و .... هستن برادر و پدر و خواهر و مادر و دوست و همسایه و همشهری و هم وطن ما هستن.راحت بگم، در حقیقت خود ما هستیم.

گرفتین منظورمو؟

dr_mehry
18 August 2006, 08:27 PM
بنظر منم خیلی به فولوکس شبیه