PDA

View Full Version : مقایسه ی پراید و پی کی و ......

amir.k
9 April 2007, 10:29 PM
می خوام یه ماشین ارزون تو رنج قیمتی زیر 8 میلیون واسه اسپرت کردن بخرم. شما چه ماشینی رو تو این رنج قیمتی واسه این کار پیشنهاد میکنید؟ و اگه جای من بودید کدومو می خریدید؟ :icon_surp

لطفا در صورت امکان مزایا و معایب این خودروها را هم بنویسید:icon_neut

web
11 April 2007, 09:32 PM
سلام دوست عزيز
اگر اسپرت كردن مدنظرت نبود بدون شك بهترين انتخاب پژو روا بود. چراكه سرسيلندر موتور پيكان كه روي آردي معمولي نصبه رو تقويت كردن و شتاب و كشش مياني اين خودرو مخصوصا در سربالايي ها (كه آردي معمولي هنگام سبقت در سربالايي ها خيلي اذيت ميكنه) بهتر شده. و با احتساب اينكه اتاق پژو هست و موتورش هم بهينه سازي شده با قيمت 7.6 انتخاب خوبيه.

پي كي هم كه به نظر من از كشش خيلي كمي در دورهاي مياني برخورداره و پايداري قابل قبولي هم نداره (مگر اينكه دست به يك تيون اساسي مثل آلياژبندي اتاق و تعويض موتور و ... بزني) و زود هم به سروصدا ميفته. در مقابل ماشين كم خرج و بي آزاريه.

همه از مزاياي پيكان باخبريم! اما خريد صفرش با قيمت كاذبي كه الان داره اصلا به صرفه نيست و براي اسپرت كردن هم كه...

به نظر من پرايد هاچ بك براي اسپرت كردن مناسب تر و خوش استيل تره و چون تعدادش هم كمتره بهتر به چشم مياد.
ضمن اينكه نبايد از پرايد 141 با موتور كمي قويتر غافل شد. گرچه صندليهاي عقب پرايد معمولي راحت ترن.

موفق باشي

amir.k
12 April 2007, 09:17 PM
دوستان در نظر داشته باشید که منظور من از اسپرت کردن تقویت موتور (یاتعویض) و بدنه هم هست حالا نظرتون چیه در ضمن گلف رو جا انداختم خیلی دوستش دارم ولی نمیدونم چه جور ماشینیه

اگه کسی میتونه فولکس گلف رو به اختیارات اضافه کنه تروخدا هرچه زودتراین کاروانجام بده

Foad
12 April 2007, 09:55 PM
اگه کسی میتونه فولکس گلف رو به اختیارات اضافه کنه تروخدا هرچه زودتراین کاروانجام بده

متاسفانه تغییر در نظر سنجی امکانپذیر نیست

vahid_elx_645ci
12 April 2007, 10:44 PM
قبلا" همچین تاپیکی وجود داشت:
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=24692

XELTEK
12 April 2007, 10:53 PM
اقا به نظر من میتونی رو سیلو هم فکر کنی هااااا !

web
12 April 2007, 11:01 PM
دوست عزيز بهتر بود اين مطلبو در قسمت تيونينگ مطرح مي كردي تا با استفاده از تجربيات دوستان اهل فن بهتر و سريعتر به جواب برسي.
اما تا اونجاييكه من ميدونم براي تعويض موتور پرايد بهترين انتخابه و شايد در اين زمينه برتري با پرايد باشه چون مثلا در مقايسه با گلف :

1 - موتورهاي استوكي كه از كشورهاي شيخ نشين و عمدتا امارات وارد كشورمون ميشن مال مزدا و فورد و دقيقا هم اندازه و فيت موتور پرايد هستن كه تيپ هاي عمده اونها عبارتند از :
- B5 با حجم 1500 و قدرت تقريبي 90 اسب بخار
- B6 با حجم 1600 و قدرت 115 اسب بخار
- BP با حجم 1800 و قدرت 136 اسب بخار
- B6T به حجم 1600 و قدرت 185 اسب
- BPT به حجم 1800 و قدرت 235 (يعني هم قدرت با يك سوناتاي 6 سيلندر!)

2 - قطعات يدكي پرايد ارزانترين هستن و اگر خداي ناكرده شما با يك پرايد تقويت شده تصادف كنين هزينه خريد لوازم بدنه ش به مراتب ارزانتر از مثلا يك گلفه و حتي شايد خيلي از لوازم يدكي گلفو نتونين گير بيارين.

3 - قطعات اسپرت براي پرايد خيلي فراوانتر و متنوع تر و ارزانتر از ديگر خودروهاست. قطعاتي مثل انواع كمك فنر اسپرت - كلاچ اسپرت - مجموعه اور درايو براي گيربكس - وبر ايتاليايي - ادوات اسپرت داخلي مثل دسته دنده - كاور ترمز دستي - فرمان اسپرت و ...

4 - يك كيت اسپرت قابل قبول شامل تعويض موتور با يك نمونه BP - نصب وبر دوبل - آلياژبندي اتاق - تقويت و دور كوتاه كردن گيربكس - نصب كلاچ، كمك فنر و ادوات فني پايه اسپرت و ادوات تزئيني تقريبا 4 تا 5 ميليون هزينه داره اما ميتوني با نصب يك موتور ضعيف تر مثل 1600 هزينه رو به 3.5 ميليون برسوني.

به قسمت هاي زير هم يه سري بزن :

بخش تيونينگ (http://www.phalls.com/vbulletin/forumdisplay.php?f=35)

اسپرت كردن پرايد (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=27989)

كدام ماشين كم خرج تر اسپرت ميشه (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=26662)

Foad
13 April 2007, 02:26 PM
دوست عزیزم ممنونم که منو قابل دونستی و برام وقت گذاشتی تا به من در انتخاب کمی کمک کنی این ادرس هایی هم که اخر مطالبت گفتی به نظرم خیلی جالب باشه همین الان یه سری بهشون می زنم ولی قبلش بهتر دونستم ازت تشکر کنم

دوست گرامی
لطفا جهت تشکر از دکمه THANKS استفاده کنید واز دادن پست تشکر خودداری کنید

Top RPM
23 September 2007, 03:13 PM
دوست عزيز بهتر بود اين مطلبو در قسمت تيونينگ مطرح مي كردي تا با استفاده از تجربيات دوستان اهل فن بهتر و سريعتر به جواب برسي.
اما تا اونجاييكه من ميدونم براي تعويض موتور پرايد بهترين انتخابه و شايد در اين زمينه برتري با پرايد باشه چون مثلا در مقايسه با گلف :

1 - موتورهاي استوكي كه از كشورهاي شيخ نشين و عمدتا امارات وارد كشورمون ميشن مال مزدا و فورد و دقيقا هم اندازه و فيت موتور پرايد هستن كه تيپ هاي عمده اونها عبارتند از :
- B5 با حجم 1500 و قدرت تقريبي 90 اسب بخار
- B6 با حجم 1600 و قدرت 115 اسب بخار
- BP با حجم 1800 و قدرت 136 اسب بخار
- B6T به حجم 1600 و قدرت 185 اسب
- BPT به حجم 1800 و قدرت 235 (يعني هم قدرت با يك سوناتاي 6 سيلندر!)

2 - قطعات يدكي پرايد ارزانترين هستن و اگر خداي ناكرده شما با يك پرايد تقويت شده تصادف كنين هزينه خريد لوازم بدنه ش به مراتب ارزانتر از مثلا يك گلفه و حتي شايد خيلي از لوازم يدكي گلفو نتونين گير بيارين.

3 - قطعات اسپرت براي پرايد خيلي فراوانتر و متنوع تر و ارزانتر از ديگر خودروهاست. قطعاتي مثل انواع كمك فنر اسپرت - كلاچ اسپرت - مجموعه اور درايو براي گيربكس - وبر ايتاليايي - ادوات اسپرت داخلي مثل دسته دنده - كاور ترمز دستي - فرمان اسپرت و ...

4 - يك كيت اسپرت قابل قبول شامل تعويض موتور با يك نمونه BP - نصب وبر دوبل - آلياژبندي اتاق - تقويت و دور كوتاه كردن گيربكس - نصب كلاچ، كمك فنر و ادوات فني پايه اسپرت و ادوات تزئيني تقريبا 4 تا 5 ميليون هزينه داره اما ميتوني با نصب يك موتور ضعيف تر مثل 1600 هزينه رو به 3.5 ميليون برسوني.

1- موتور B5 هفتاد و خورده اي اسبه:124: بقيه موتورها هم به همين شكل. مثلا الان موتوراي B6 كه تو ايران داريم 88 اسبيه. ( كه الان 80 اسب هم نمي ده)
يعني حتي ارزش فكر كردن بهش هم وجود نداره.
2- لوازم گلف همه چيزش گير مي ياد. در مورد قيمت بله، حق با شماست ( البته طرف نظر اينكه در تصادف گلف خيلي كمتر آسيب مي بينه و بعد از تعمير مثل پرايد نيست كه هيچ وقت مثل روز اول نشه:icon_mad:) در ضمن براي پرايد اگر حتي از عقب هم به شما زده باشن و جلوي ماشين سالم باشه، بيمه شماره موتور چكمي كنه، اگر نخونه بيمه باطل مي شه، ماشين مي ره پاركينگ، موتور به نفع دولت توقيف مي شه و ... اما تعويض موتور تو ماشيناي آلماني رو گير نمي دن ( به خوصص بنزا چون زياد پيش مي ياد موتور نخونه)
3- تمام مواردي كه فرموديد براي همه ماشين ها گير مي ياد. البته در مورد وبر هم كه وبر براي پرايد و گلف و پي كي و ... فرقي نمي كنه.

benyamilan
2 October 2007, 05:42 PM
کلا پراید هاچبک هم جمع و جور تره و هم مثل صندوق دارا فوق جواد نشده
واسه اسپرت کردن فکر کنم مناسبتر از بقیه باشه

sina2502002
19 October 2007, 11:12 PM
کلا پراید هاچبک هم جمع و جور تره و هم مثل صندوق دارا فوق جواد نشده
واسه اسپرت کردن فکر کنم مناسبتر از بقیه باشه

به نظر من هم برای اسپرت کردن ، پراید هاچبک از همه بهتره :icon_cool
همه عشق اسپرت ها تو مایه پراید هاچبک کار می کنن :icon_razz

nader875
20 October 2007, 05:21 AM
141 موتورش کجا با پراید معمولی فرق داره؟

hosseinabd
14 November 2008, 02:58 AM
من که توی همه اینها فقط هاچبک و ام وی ام رو میپسندم.

Kia_Motor
14 November 2008, 11:48 AM
من که عاشق پراید هاچبکم.