PDA

View Full Version : انتخاب مناسبترین خودرو برای سیستم تاکسی رانی داخل شهری

dr_mehry
6 April 2007, 06:30 PM
بنظر شما مناسبترین خودرو برای سیستم حمل و نقل داخل شهری با تو.جه به مصرف سوخت .اصطهلاک و هزینه تعمیرات چه خودروییه؟

abs-e1000
6 April 2007, 07:02 PM
برای حمل نقل داخل شهری سمند بهتره چون استقامتش از 405 بیشتره

در کل از برای مسافر هم راحت هست 405 هم خوبه ولی به نظر من سمند بهتره

beatr9
6 April 2007, 07:26 PM
با اينكه سمند براي مسافران راحت تر هست و شايد رانندگي با اون در طولاني مدت كمتر هم خسته كننده هست ولي با هزينه بالايي كه بر دوش رانندگان تحميل مي كنه ميشه گفت كه خيلي براي اين كار مناسب نيست ( با وجه به اينكه اندازه بزرگي هم داره و گاهي اين پهنا باعث دردسره ) لذا فكر مي كنم 405 مناسب تر هست . به نظر نمياد كه لوگان هم انتخاب مناسبي باشه و پرايد و ريو و 206 هم به دلايل واضح به درد اينكار نمي خورند .

Kavan
6 April 2007, 11:43 PM
پراید و سمند هر کدومشون بسته به رنج قیمتی که دارند مناسبترینند.

Tommy Angelo
6 April 2007, 11:44 PM
به نظر من سمند خوبه خودروی ایرانی افتخار ایرانی !!!!!!!!!!!! البته پراید هم بد نیست گرچه اصلا امنیت نداره !!!

dr_mehry
6 April 2007, 11:56 PM
ولی طبق نظر مسئول سازمان تاکسی رانی تهران بیشترین استقبال برای جایگزینی پیکان . از طرف رانندگان پراید انتخاب شده.علتش هم فرمانپذیری بالا.هزینه کم.قطعات یدکی فراوان و مصرف کم سوخت عنوان شده.

z_qz54
7 April 2007, 12:03 AM
بابا پراید جون مسافرکشی نداره ، اگر 10 بار درش رو مثل پیکان ببندند شیشه اش میفته پایین.
سمند خوبه و به قول دوستان استقامت خوبی داره.

hooman62
7 April 2007, 08:14 PM
دوستان بگذارید این پرایدهایی که رو دست سایپا باد کرده بود یه دو سه سالی دست این راننده تاکسی های بیچاره که قدرت مالی کمی دارند کار کنه اون وقت اشکالهای این ماشین کاملا مشخص میشه
سمند که لوازم یدکیش قیمت خیلی بالایی دارد پس میبینیم بهترین ماشین میشه پیکان!!!
از شوخی گذشته باید ببینیم لوگان چطوره تا اون وقت قضاوت کرد

XELTEK
7 April 2007, 08:59 PM
405
چون اصولی ترین ماشینه بین این چنتد گزینه !
یکی از اشناهای ما هم برای شهرستان از 405 استفاده کرد !

سود انباشته
7 April 2007, 11:17 PM
با پراید موافق نیستم چون ماشین ظریفی هست و زود از بین میره و داغون میشه و از طرفی جادار نیست.
تندر هم که نسبت به سایر ماشین هم فضای سرنشین عقب و هم فضای زیاد صندوق عقب و از طرفی قدرت موتور 110 اسب بخاری بهترین گزینه خواهد بود.
405 هم که تند تند اتیش میگیره.
و تنها مزیت سمند هم گارانتی سه ساله ان خواهد بود.

pedram_w204
7 April 2007, 11:56 PM
ROA gazsooz :D به شرط اینکه سوختش و فراهم کنه دولت

*علی*
8 April 2007, 10:23 AM
حیف تو این اتومبیل ها در نظر سنجی ورنا نبود .
چون ورنا نسبت به همه این اتومبیل ها کم استهلاک تر است . و در مقابل بد ترین آب و هوا مقاومت فوق العاده ایدارد همین طور که در تمام جزایر جنوبی کشور از این ماشین یا اتومبیل های کره ای و یا ژاپنی مشابه ورنا برای تاکسیرانی استفاده میشود.

sajjadnegaresh
8 April 2007, 03:54 PM
خودروي مناسب براي امور حمل و نقل داخل شهري (تاكسي) كه با توجه به فرهنگ جا افتاده در بين مردم كه تاكسي با ظرفيت كامل خودش بايد به حركت دربياد و عمليات رساندن مسافر رو انجام بده بايد اين مشخصات كلي رو داشته باشه :
1- راحتي و جاداري براي مسافرين
2- استهلاك كم نسبت به اينكه ظرفيت كل ماشين در هر سرويس كامل هستش
3- پايين بودن قيمت قطعات در مقابل كاركرد مناسب
4- قيمت مناسب خودرو براي محاسبه استهلاك و از رده خارج كردن اتومبيل بعد از پنج سال

حال با توجه به اين موارد ، انتخاب هايي كه مي تونه مد نظر باشه :
1- پرايد
2- روآ
3- 405
4- سمند

در مورد پرايد و روآ به دليل پايين بودن كيفيت قطعات و همچنين استهلاك بالا اين مدل خودروها با توجه به قيمت نادرست خودرو ،‌ به هيچ عنوان صرفه اقتصادي نداشته و خيلي زود از رده خارج مي شن و ضرر مالي براي صاحبش داره.
در مورد 405 و سمند كه قيمت قطعاتشون يكي هستش و در يه رده هستن با توجه به قيمت بالاتر قطعاتشون نسبت به موارد يك و دو ، كمي نامعقول به نظر مي رسه ولي چون نسبت استهلاك و عمر قطعات بالاتري نسبت به پرايد و روآ دارن و از لحاظ ايمني و جاداري و رفاه براي مسافرين ، انتخاب بهتري هستش.

amahdavi2004
8 April 2007, 08:23 PM
روآ و پرايد بخاطر كيفيت پايين سريع اسقاط مي شوند
لوگان گرچه نيامده است ولي با توجه به قدرت مناسب موتور، گنجايش سرنشين و استحكام بدنه و فلسفه ساختش كه استهلاك پايين و ارزاني قطعات و راحتي تعميرات براي اقشار با درآمد پايين بوده است (بازار هدف اين ماشين كشورهاي اروپاي شرقي و آسيايي و آفريقايي است) به نظر مي زسد كه گزينه بسيار مناسبي است ولي خب هنوز به كسي نداده اند.
سمند و 405 مناسبند ولي 405 در مقايسه با سمند بدلايل ذيل براي تاكسي مناسبتر است:
1 - استهلاك كمتر
2 - هزينه تعميرات و قطعات كمتر
3 - ديد بيشتر راننده
4 - شتاب اوليه و چابكي بيشتر
البته 405 GLI از GLX مناسبتر است

alfred88
19 May 2007, 05:27 PM
به نظر من چون تاکسی جزئی از نمای شهر و اصالته یک کشور نشون میده سمند بهترین انتخابه اون هم مدله جدیدش که یه مقدار از اپشن هاش کمتر شده تا قیمتش مناسب تر بشه.

سود انباشته
2 August 2007, 11:09 AM
پروتون « ايم پي آن» در مرحله تست فني سازمان تاكسيراني

سازمان تاكسيراني كشور براساس تبصره 13 بودجه سال 85 مكلف به ورود 30هزار تاكسي جديد به ناوگان تاكسيراني كشور بود كه اين تعهدات در سال 86، به 50هزار تاكسي جديد افزايش يافت.
ضامني، مدير روابط‌عمومي سازمان تاكسيراني كشور در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص طرح توسعه ناوگان تاكسيراني كشور در سال 86 اظهار داشت: سازمان تاكسيراني كشور به منظور توسعه ناوگان تاكسيراني برنامه ورود 50هزار دستگاه تاكسي جديد را در برنامه كاري دارد و بهمن‌ماه سال‌جاري سهميه ورود تاكسي‌هاي جديد به ناوگان تاكسيراني از سوي مسوولان اعلام خواهد شد.</B>
ضامني در خصوص اينكه در سال 86 چه خودروهايي وارد ناوگان تاكسيراني خواهد شد عنوان كرد: قرارداد برنامه توسعه ناوگان تاكسيراني در سال 86 نيز همانند سال 85 با شركت ايران‌خودرو منعقد خواهد شد و مانند سال گذشته خودروهاي سمند، روا و پژو GLX وارد ناوگان تاكسيراني كشور خواهد شد.
براساس آمار اعلام شده از سوي سازمان تاكسيراني كشور از مجموع 30هزار تاكسي تكليف شده به اين سازمان تاكنون 17هزار و 500 دستگاه تاكسي جديد وارد ناوگان تاكسيراني كشور شده است و مابقي تاكسي‌ها نيز در حال طي كردن مراحل بانكي و اداري هستند و به زودي تعهدات اين سازمان در سال 85 پايان خواهد يافت.
ضامني در رابطه با ورود خودروهاي پروتون و تويوتا به ناوگان تاكسيراني كشور افزود: خودروي پروتون در مرحله تست‌زني قرار دارد و در صورتي كه بتواند در مراحل تست فني مورد تاييد قرار گيرد وارد ناوگان تاكسيراني كشور مي‌شود، تويوتا كمري نيز در برنامه سازمان تاكسيراني قرار دارد ولي هنوز ورود آن به ناوگان تاكسيراني تاييد نشده است.

shei2nak
5 August 2007, 04:07 AM
با همه اين تفاسير پيكان از همه مناسب تره . اين سمند و پرايدي هم كه تاكسي شدند اگه دقت كرده باشيد 99% با تمام زوووووووز درب هاشون را بكوبيد تا بسته شوند... اين ساده ترين مثال بود كه به ذهنم رسيد...

faresm2
5 August 2007, 05:03 AM
ماشين براي تاكس راني فقط پيكان . هم محكم و هم جاداره و هم كمتر خراب ميشه .

Farbod.E
5 August 2007, 10:23 AM
ماشين براي تاكس راني فقط پيكان . هم محكم و هم جاداره و هم كمتر خراب ميشه .

دوست عزیز منظورتون از محکم بودن چی بود :icon_twis ! به نظر شما اتومبیلی که کل فشار ضربه وارده را به داخل کابین منتقل کند اتومبیل مناسبی است ؟ آیا تنها جادار بودن میتونه فاکتور مناسبی برای انتخاب تاکسی باشه ؟ نظر شما را در مورد کمتر خراب شدن پیکان نیز متوجه نشدم ! تا جایی که حقیر در جریان هستم پیکان اصولا عیب و ایراد زیاد دارد !
بگذریم .... یکی از دوستان حرف بسیار زیبا و دقیقی زدند . تاکسی در یک شهر به عنوان نماد آن شهر است و در مبلمان شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار است . لذا از دید بنده سمند و ریو میتوانند انتخاب مناسبی برای این ناوگان باشند .

faresm2
5 August 2007, 01:41 PM
Farbod.E (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=17118) جان اين نظر تو است ولي من با تعدادي از تاكسي رانان صحبت كردم نظرشوم با نظر من يكي بود. منظور من از محكمتر رد كردن 206 و پرايد است. اگر پيكان عيب و ايراد زياد داره ولي كم خرجه .

arash p mbz bmw
5 August 2007, 03:51 PM
Farbod.E (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=17118) جان اين نظر تو است ولي من با تعدادي از تاكسي رانان صحبت كردم نظرشوم با نظر من يكي بود. منظور من از محكمتر رد كردن 206 و پرايد است. اگر پيكان عيب و ايراد زياد داره ولي كم خرجه .
دوست خوب و عزیز
اتفاقا خیلی خرج پیکان بالاتره
موتورش با اون حجم حتی به جرات بیشتر از سمند میسوزونه!!!
نگاه نکنید قطعاتش ارزونه اما اونقد خراب میشه که دیگه!!!
ماشینی که واسه دهه ی قرقره میرزاس طرحش دیگه نباید ازش انتظار مسافر کشی داشت که!!!:icon_mad:

samuraii40
5 August 2007, 04:01 PM
از هر لحاظ که حساب کنید پیکان کم خرج ترین خودرو برای مسافر کشی هستش.تمام موتور یک پیکان رو با 250 تومن میشه تعمیر کرد ولی پزو و سمند واقعا در برابر پیکان قیمت لوازم و تعمیراتشون بالاست.در کل پیکان به خاطر نداشتن کولر و همچنین طراحی قدیمی و مصرف بسیار بالا زیاد کارایی نداره.

z_qz54
6 August 2007, 12:14 AM
از نظر اقتصادی پیکان بصرفه نیست
شاید قیمت کلی قطعات کم باشه،ولی طول عمر قطعه و میزان اطمینان نسبت به سلامت قطعه د خوردویی مثل سمند؛ 10 برابر پیکان است.
اگر یک سمند در سال 1 بار بلبرینگ چرخ عوض کند؛پیکان 5بار عوض میکنه!
و همینطور بقیه قطعات
پس یکی دیگه از فاکتور ها؛عمر مفید خودرو و قطعات است که سمند در نوع خود ضعیف؛ولی در مقایسه با پیکان خیلی برتر است!

سود انباشته
26 August 2007, 12:43 AM
عضو هيات‌مديره زاگرس‌خودرو خبر داد

تردد تاكسي‌هاي پروتون از آبان‌ماه سال‌جاري

در حالي كه چندي پيش يك منبع آگاه در سازمان تاكسيراني كل كشور از وجود هرگونه قراردادي مبني بر ورود 5هزار خودروي پروتون به ناوگان تاكسيراني تهران اظهار بي‌‌اطلاعي كرده بود، عضو هيات‌مديره زاگرس‌خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار ما از آغاز تردد 1000 دستگاه پروتون با عنوان تاكسي در اوايل آبان‌ماه سال‌جاري خبر داد.

مهرداد غلامي با بيان اين مطلب افزود: هدف ما ايجاد تحولي نوين در تاكسيراني است.
وي همچنين با اظهار تعجب از بحث‌هاي مطرح شده مبني بر عدم وجود قرارداد بين زاگرس خودرو و سازمان تاكسيراني پايتخت براي ورود پروتون به ناوگان حمل‌ونقل عمومي، تصريح كرد: قرارداد ورود 5هزار پروتون به ناوگان تاكسيراني منعقد شده و حتي تردد آزمايشي چندين دستگاه از اين خودرو از اول شهريورماه آغاز و به مدت 3ماه نيز ادامه خواهد داشت.
غلامي همچنين ضمن رد انتقادات وارده به خدمات پس از فروش پروتون تاكيد كرد: زاگرس‌خودرو در تامين قطعات رتبه خوبي را در سطح كشور دارد و مشكلي در زمينه خدمات پس از فروش محصولات آن مشاهده نمي‌شود. اگر هم قطعات يدكي پروتون گران است، به دليل كيفيت بالاي آنها است.
غلامي در حالي از ورود 5هزار پروتون به ناوگان تاكسيراني تهران خبر داد كه هفته گذشته يك منبع آگاه در سازمان تاكسيراني كل كشور ضمن تاكيد بر نبود هيچ‌گونه قراردادي در اين زمينه، امكان ايجاد چنين تحولي را در تاكسيراني ناممكن خوانده بود.

benyamilan
30 September 2007, 01:12 AM
مطمئنا نوع ماشین و اسمش زیاد مهم نیست فقط چیزی باش که اولا جادار باشه ثانیا مصرف کمی داشته باشه یا گاز سوز باشه
ولی بهتر از همه اینا الان تویوتا هایس هستش که مصرفشم نسبتا کمه و فکر کنم 9 نفرم توش جا میشه
به نظر من با شرایط فعلی بهترین گزینه میتونه باشه
ولی من خودم 405 رو تو گزینه ها انتخاب کردم
...

icha
30 September 2007, 01:58 AM
405 خوب هم راحتی هم ایمنی داره

m_eslam
2 October 2007, 01:14 PM
جداي از قدرت و كشش ماشين ، به نظر من ريو از همه بهتره اما اگه Overall‌بسنجيم 405 همه شرايط رو داراست ، ولي مصرفش به نسبت زياده ولي ريو مصرف كمتري داره.

شهرام 2
20 October 2007, 11:16 AM
تندر را به این خاطر انتخاب کردم که جادار وراحت است وطبق گفته مسولین هزینه نگهداری پایینی دارد

محمد رضا محمدي
1 November 2007, 08:39 PM
بهترین خودرو برای تاکسی میتونه لوگان (تندر) باشه :
1-ایمنی بالا
2-جاداری خوب
3-صندوق مناسب
4-تسلط بر خیابان
5-نیروی موتور عالی
6- مصرف مناسب سوخت

البته به شرط اینکه خودروی انتخابی به سرنوشت سمند کار (تاکسی) دچار نشه ! زمانی ایران خودرو تصمیم گرفت مدل سمند کار رو برای استفاده تاکسی و خودروهای دولتی تولید کنه ولی سمندی که خودش دچار مشکلات کیفیتی زیادی بود به یک فاجعه تبدیل شد !
معمولا خودروهای تاکسی میبایستی از کیفیت بالایی برخوردار باشند به خصوص در قطعات مصرفی و قطعاتی مانند لولا و قفل درها و صندلیها !
متاسفانه تمامی این موارد + کیفیت داشبرد و فرمان و .... بشدت پایین تر آمد ! و جالب اینکه رینگ خودرو از 15 اینچ به 14 تغییر سایز داد و مه شکنهای جلو و شیشه بالابرها و .... به دلیل کاهش قیمت حذف شد !

james_hetfiel
12 November 2007, 01:10 PM
206 كه اصلا!!!! بزور يكنفر عقبش جا ميگيره!!!! لوگان رو هم چون توش ننشستم نمي دونم. ريو ميتونه بخاطر گولر خوبش گزينه مناسبي باشه. 405 هم بدنيست ولي از بنيان و ريشه با سمند مخالفم‘ چه براي تاكسي چه براي خانواده!! انگار صندلي هاي عقب اين ماشين توي گودي قرار گرفته. وقتي ميخواي ياده شي خيلي ژاها رو بايد جابجا كني . در ضمن زاويه لبه درها بقدري بد طراحي شده كه موقع ژياده شدن اگه دقت نكني لبه در ممكنه صورتت يا خداي نكرده چشمت رو زخمي كنه!!!!!
كلا بنظر من توليد سمند متوقف بشه به نفع مصرف كنندس ولي متوقف نميشه چون ايران خودرو بايد به ديكتاتوري خودش ادامه بده!

reza engine
12 November 2007, 05:41 PM
پژو 405 اونم از نوع GLI البته به خاطر خرج و مخارج كمتر واسه راننده
تندر خودش حالا حالاها توليدش گير داره، اگه تاكسي شه راننده بدبخت از كجا لوازم يدكي گير بياره
تو سوريه هم تعريف تاكسي مثل همه جاي دنياست ولي تعريف تاكسي اينجا اينه

اتوبوس: خودروي جمعي بزرگ
ميني بوس: خودروي جمعي كوچك
تاكسي: خودروي جمعي كوچك تر از كوچك

كجا صبر مي كنن تا 5 نفر (تازگي ها 4 نفر ) هم مسير پيدا شن و سوار تاكسي بشن

حالا با اين اوصاف حدس بزنيد تعريف اين چي ميشه؟
ون: ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خودروي جمعي بزرگتر از كوچك؟
خودروي جمعي متوسط تر از كوچك؟
خودروي جمعي كوچك تر از متوسط؟

حالا ون 7 نفره با ون 11 نفره چه طوري ميشه؟
اووووووووووه كم كم داره شير تو شير تر از گاو تو خر ميشه.

Raminium2001
25 December 2007, 02:39 PM
من هم پژو 405 (GLI) رو انتخاب می کنم. چون هم راحته، هم جاداره، هم لوازم یدکیش زیاده و به نسبت سمند ارزونتره. هم ایمنی متوسطی داره (برای جاده سمند مناسب تره ولی در حد تصادفات شهری 405 خوبه) در ضمن به دلیل نداشتن محافظ بغل، کنترل راحت تری در ترافیک داره. اگه 405 GL هم هنوز تولید میشد که دیگه عالی بود.
پراید که اصلا ... نه ایمنی داره نه کیفیت نه جا نه راحتی.
ریو زیاد مناسب نیست. چون ایمنی نسبتا پایینی داره، جنس درها و لولاها هم در حدی نیست که جوابگوی همچین استفاده ای باشه. لوازمشم کمی گرونه.
لوگان رو که فعلا فراموش کنید. اگه یک تصادف داشته باشه باید 3 ماه بخوابه. حالا فنی به کنار.
206 رو هم تعجب می کنم تو این نظر سنجی میبینم. ماشین تاکسیرانی اولین رکنش جاداری و راحتی مسافره. حالا راحتی رو بی خیال شیم، جا رو چیکار کنیم؟ مخارجش هم که در حد کمریه. تو این لیست نا مناسب ترینه.

amahdavi2004
19 February 2008, 10:30 AM
تندر 90 از نظر گنجايش و ظرفيت سرنشين تناسبی با خودروي عمومی ندارد
به گزارش خبر خودرو ، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: خودروي تندر 90 از نظر گنجایش و ظرفیت سرنشین مطلقا"خودرو مناسبی نیست و ورود این خودرو را به ناوگان تاکسیرانی به شدت رد می کنم .
سید محمد مهدی شاهرخی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو تصریح کرد:با توجه به ورود تاکسی هایی همچون پروتون به ناوگان تاکسیرانی با خصوصیات سرویس دهی بالابه مسافرین ،تندر 90 فقط می تواند خودرومناسبی برای تاکسی تلفنی ها باشد.
وی درادامه افزود:با توجه به مشكلات فراواني که به خصوص در خط تولید این خودرو وجود دارد نمی تواند درناوگان حمل ونقل شهری مناسب باشد و علی الخصوص تیپ های پائین این خودرو که هم اکنون قابل دسترس و استفاده مشتریان است با وعده هایی که مسئولین امر داده اند تفاوت های زیادی دارد.
وی در موردتفاوت قیمت این خودرو با خودروهای موجود گفت:هر خودرویی که با تجهیزات بیشتری به بازار عرضه می شود هزینه تمام شده آن خودرو بیشتر خواهدبود و طبعا"با هزینه بیشتری به عموم مردم ارائه می شود مگر اینکه دولت بخواهد برای این خودرو یارانه ای را در نظر بگیرد.
http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=38072

گيريم ايشان بعد از نماينده شدن ديگر سوار تاكسي نشده اند ولي توصيه مي كنم درصد شيشه دودي ماشينشان را كمتر كنند تا موقع تردد در شهر ببينند پرايد هم با آن جثه اش تاكسي شده است؛ تا نگويند"تندر 90 از نظر گنجايش و ظرفيت سرنشين تناسبی با خودروي عمومی ندارد"

mashad
19 February 2008, 10:36 AM
سمند خيلي بهتره بدليل اتاق راحت براي سرنشين و جاداري مناسب- استحكام بالا در هنگام تصادف

motmot
19 February 2008, 01:08 PM
خیلی معذرت میخام یه وقت سو تفاهم نشه اخه با این وضعیت بد خیابونا و فرهنگ پایین خیلی ها چه تو رانندگی و چه توی یه سری مسائل دیگه( خودتون منظورمو میفهمین) کسی که میره 13میلیون پول زبون بسته رو میده تاکسی احتمالا یه کم خل تشریف دارن . برای تاکسی تو این مملکت ما فقط پیکان . :icon_cool

Raminium2001
22 February 2008, 04:08 PM
البته پیکان دیگه تولید نمیشه، ولی با وجود لوازم ارزان، در صورت استمرار تولید هم قابلیت تاکسی بودن رو نداشت چون دیگه شرایط مثل دهه های گذشته نیست و خودروی پیکان هم از تکنولوژی روز به حدی عقب هست که نمیشه به عنوان تاکسی ادامه کار بده.
ضمن اینکه موتور ضعیفش هم اگه بخواد دوگانه سوز بشه دیگه خیلی به زور راه میره (نمونش تو خیلبونها زیده) و اصطهاکش اینقدر بالاتر میره که حتی لوازم یدکی ارزونشم نمیتونه توجیه اقتصادی مناسبی باشه برای تاکسی شدنش.

motmot
22 February 2008, 11:39 PM
دوست عزیز من هم منظورم نبود که کسی بره پیکان صفر بخره حتی پیکانای مدل بالا هم حیفه حداکثر پولی که باید بابت خریدن یه تاکسی داد 2میلیون تا سه میلیونه مشکل ما این هست که ما وضعیت مالی خودمون رو نگاه میکنیم دوست عزیز کسی که با مسافر کشی زندگیش رو میگزرونه جز قشر فقیر جامعه محسوب میشه و بنز یا بی ام و تو خونش پارک نکرده ... شما خودت حاضری همه زندگیت رو بدی یه تاکسی بندازی توخیابون بعد هم هر روز یکی بیاد برات یه ورشو صاف کنه یا همچون درش رو به هم بزنه که دیگه نه شیشه برقی براش بمونه و نه لولایی بابا اینجا ایرانه نه اروپا .در مورد مصرف سوختش هم فکر نمی کنم با ماهی 600 لیتر مشکلی داشته باشه . اگر کشور ما بخاد پیشرفت کنه باید دولت خودش سرمایه گذاری کنه نه یه مسافر کش بدبخت . خیلی جالبه ماشین دو سه ملیونیش رو به مسافر کشی هم که داره اینجور بهشون خدمت میکنه میده نه میلیون . بازم میگم اینجا ایرانه ایران سعی کنید خودتون رو جای بقیه بگزارید

DWXX
2 April 2008, 09:08 PM
به نظر من 405 مناسب تره

دلیل انتخاب
1. دوستانی که گفتند پیکان، خب متوجه نبودند که این نظر سنجی بین ماشینها انجام می شه ( پیکان اصلا ماشین نیست--- شاید اگر بین گاری و فرغون و ... نظر سنجی شد برنده بشه) باید بین خودروهای در حال تولید و آینده صحبت کرد. نه ماشینی که آلودگی شهر را افزایش دهد.

2- پراید البته انتخاب ارزانی است ولی باید توجه کرد که عمر قطعات پراید بسیار کمتر از خانواده پژو است همچنین صندلی های عقب مناسب سه نفر با سایز متوسط نیست.

3- سمند انتخاب مناسبی برای مسافران است نه راننده چون استهلاک قطعات سمند از 405 بیشتر است و علت آن هم سنگینی بدنه است. با توجه به اینکه درب خودروهای مسافر کش زیاد باز و بسته می شوند و اینکه درب سمند به هیچ وجه استاندارد نیست و سنگین است به سرعت به خرج می افتد.
یکی از دوستانم که همان موقع که تازه سمند آمده بود گرفته و هنوز آن را دارد با وجود اینکه تنها مصرف خانگی دارد و کرایه کشی نمی کند و تصادف هم نکرده ولی چند بار به خاطر افتادگی در ها به صافکار مراجه کرده هر بار در ها را [I]ریگلاژ[I] کردند ولی بعد از مدتی دوباره در ها به صدا دادن می افتند
همین وزن زیاد در طولانی مدت و ترمز و شتابهای شهر که لازمه مسافرکشی است باعث فشار به متور و دیگر قطعات سمند می شود
توجه شود که متور سمند برای بدنه پژو 405 طراحی شده و برای در دراز مدت وزن زیادی اثر خود را نشان خواهد داد.

reza engine
20 May 2008, 10:32 AM
سمند و پرايد براي تاكسي شدن مناسب نيستند

ايسنا- در حال حاضر پرايد و سمند به لحاظ استانداردهايي مثل قدرت موتور و موارد اين چنيني كه يك تاكسي لازم دارد، براي استفاده به عنوان تاكسي در ناوگان تاكسي‌راني مناسب نيستند.</B>
حسين تيموري کرماني ـ مديرعامل تاكسي‌راني شهر تهران ـ ضمن بيان اين مطلب افزود: هر زمان كه تيراژ توليد خودرويي در كشور مثل پيكان زياد شد، از آن به عنوان تاكسي استفاده شده كه كار چندان درستي نبود.
وي در خصوص پژو 405 نيز كه از آن به عنوان تاكسي استفاده مي‌شود، گفت: استاندارد اين خودرو بالاتر از خودروهاي ياد شده است، ولي تكنولوژي آن مربوط به 23 سال گذشته بوده و از رده استاندارد يورو نيز خارج شده است.
او در پاسخ به اين سوال مبني بر اين كه آيا تاكسي‌راني برنامه‌اي براي كاهش استفاده از اين خودرو‌ها در ناوگان عمومي با توجه به موارد ياد شده دارد، گفت: در بخشي از نوسازي ناوگان كه بر عهده دولت است، مجبوريم خودمان را با آن وفق دهيم، ولي براي قسمتي كه بر عهده خودمان است، از بخش خصوصي و خودروهاي روز اروپايي در ناوگان استفاده مي‌كنيم.
وي همچنين در خصوص مخالفت‌هايي كه با ورود خودروهاي خارجي در ناوگان تاكسي‌راني مي‌شد، گفت: يك سري با نوآوري مخالفند و مخالفت آنها نيز در تقابل با سياست‌هاي اصل 44 قانون اساسي است و ما نيز از هر شركتي كه مديريت مناسبي براي ورود خودروهاي خارجي به ناوگان تاكسي‌راني داشته باشد، حمايت مي‌كنيم. </B>
منبع (http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=103629)

parsa s
19 August 2008, 11:50 AM
به نظر من تندر بهترین انتخاب است
چون هم فضای کافی برای حمل بار و مسافر رو داره و هم از نظر مصرف سوخت از سمند و 405 بهتره
جالب اینک در سوریه در کنار پراید و سیلو ریو هم جز اصلی ترین خودروها برای تاکسیرانی است
ولی به نظر من تو ایران ریو برای این کار مناسب نیست

saman_takeiteasy
1 November 2008, 05:20 AM
سمند
چون با راننده های عزیز کاملا مچه:icon_razz

pouria z
19 November 2008, 12:58 AM
به نظر من هم تندر بهتر است راحتی سرنشینان در l90 در حد قابل قبولی میباشد و از همه مهمتر اینکه صدای بیرون آزار دهنده نیست و کلا ماشین بیصدا و بی آزاری بنظر میاد

mil-i300
7 January 2009, 08:09 AM
بايد ديد اين تاکسيراني کجاست..!!؟؟ اگر شخصي و تو شهره که به نظره من پرايد... چون خرجش کمه... کم مصرفه.. شتاب و سرعت خوبي هم داره..!! کار به ايمني ندارم که هيچ کدوم ايمني لازم رو ندارن..!!
اگر تاکسي فرودگاهه... سمند بهتره.... البته 405 هم ميتونه باشه... ولي خيلي قديمي شده..!!

daryosh-sony
10 February 2009, 09:07 PM
سمند و 405 از همه بهتره برای تاکسی و 206 از همه بدتره تصور کن 3 نفر بخواند عقب بشینند اصلا راحت نیستند

el matador
15 February 2009, 11:51 AM
اينكه تاكسى به عنوان گردشى استفاده بشه (منظورم گردشى از نوع ايرانى با چهار مسافر ) يا به

صورت استاندارد جهانى كه يك يا دو مسافر تو صندلى عقب تاكسى ميشينن و همينطور دوگانه سوز

بودن يا تك سوز بودن تاكسى (به خاطر حجمى كه از صندوق عقب كه مخزن گاز اشغال ميكنه )از

ملاكهاى اساسى تو انتخاب بهترين تاكسيه