PDA

View Full Version : مقایسه ی ماکسیما و azera

arash p mbz bmw
31 March 2007, 01:25 AM
amسلام رفقا
اقا میخوام ایندفه 2خروس بزرگ رو به جنگ بندازیم
ماکسیما و ازرا
من خاطره از سواری با ماکسیما داشتم ولی ازرا خیر
ولی تا دلتون بخواد از ازرا اطلاعات دارم
یه مدت بد رفتم توی نخ این ماشین و کلی اطلاعات ازش گرفتم
باور کنید ماشین بدی نیست اما اونطوری هم خوب نیستش
ناچاریم که دوباره پارس خودرو و هیوندایی رو به جنگ بندازیم
اقا سنگرها رو اماده کنید که باید منتظر جنگ دو گروه عاشق هیوندایی و پارس خودرو باشیم
بگم که من خودم تو سنگر هیوندایی هستم این سری چون واقعا میدونم چیه این ازرا .......
برای اینکه نا مردی نشه من ازرا رو هم سطح ماکسیما انتخاب کردم
البته خیلی مدل وارداتی موتورش هم رده ماکسیماس
خوب بچه ها جنگ شروع شد
ماکسیما:
این ماشین از طراحی های موفق اینفینیتی بود که توسط نیسان بعدش تولید شد و اسمهای متفاوتی داره توی اروپا
در هر حال جزو خونواده ماکسیماس
طراحی بسیار زیبا و دقیقه
پشت ماشین بسیار شبیه مدل موفق سوبارو است
جلو ماشین بسیار نسبت به عقب ماشین خوب طراحی شده و با دیدنش فقط لذت میبیرین اما یادمون باشه طراحیش برمیگرده به سال 99-2000و حتی شاید قبل تر
ماشین دارای خطوط کشیده و جذاب هست که جذاب ادمه
این ماشین اونموقع که تولیدش توی ایران شروع شد واقعا مثل یک هیولای پیشتاز بود اما توی این چند ساله خیلی کم لطفی بهش شده و در واقع شاید تا سال دیگه جایگاه خودش رو هم از دست بده چون در مقابل طراحی کمری و حتی ازرا دیگه جایی برای صحبت نداره
من با قدرت موتور کاری ندارم فعلا و فقط منظورم طراحی خارجی ماشینه
ماکسیما واقعا شاید نتونه توی فنی با ازرا سرشاخ بشه اما مطمئنم هنوزم طراحیش بهتر و پخته تر از هیوندایه
مشخصه طراح ازرا اصلا حتی حس و حال نداشته که جلوی ازرا رو یه ذره بهتر دربیاره و اصلا ادم وقتی میبینه ازرا رو فکر میکنه که این ماشین فیس لیفت سوناتا است
زدم جاده خاکی......داشتم از ماکسیما میگفتم......
جالبتر اینه که من دعوت میکنم از شما که مقاله ی تست مجله ماشین که ماکسیما رو تست کرده بود بخونید تا مثل همه ی تست های نا حق این مجله بخندین ( بیچاره اوانته چه حقی از این ماشین خورد این مجله)
توی کشورمون همه رنگ ماکسیما هست و جالبتر اینه که بدونید قبلا تا اونجایی که من خبر داشتم ماکسیماها برای رنگ به کرمان موتور تحویل میدادن چون کرمان موتور استانداردهای لازم برای پاشش رنگ و اطاق رنگهای مناسب رو داشت ولی الان نمیدونم
حالا کرمان موتور و پارس خودرو در مقابل هم قرار گرفتن
کرمان موتور خیلی دوست داره ماکسیما رو ضایع کنه!!!!
اون از سوناتا و اینم از ازرا
ماکسیما رو همه میدونید که چه موتوری داره
هر وقت من میبینمش عاشق اون ارم 3.0میشم که بدن هر درایوری رو به لرزه میندازه
اتفاقا 2تا از بچه محلای ما هستن که 40تومن ماکسیما خریدن و 15تومن تیونینگش کردن
وقتی از بلوار رد میشن بدن همه میلرزه
من که میبینمشون فقط راه میدم که برن چون واقعا اصلا جای ریس باهاشون نیست چون تا ما بیایم معکوس بدیم اونا گرفتن مارو
در یک حالت جرات میکنم اونم اینه که یه دونه ب ام و 645دستم باشه...!!!!
همونطور که میدونید قدرت ماکسیما به حدی هست که میتونه به راحتی ماشینهای پلیس C CLASSرو بگیره
موتور این ماشین 3.0حجم داره که این حجم دربردارنده ی 6سیلندر و 24سوپاپ هست که نهایت قدرت رو میتونه به ما توی 6400دور در دقیقه بده یعنی حدود 226اسب رو به ما توی این دور میده
ابعاد این هیولا:
طول: 4930میلیمتر
عرض: 1780میلیمتر
ارتفاع: 1435میلیمتر
وزن این ماشین حدودا 1430هست
کد موتور: VQ30DE
گیرباکس رو هم که همگی میدونیم 2نوع هست
دستی و اتومات که اتومات 4دنده و دستی 5دنده هست
باکش 70لیتر میخوره
ترمزهاش دیسکی هستند که در جلو پره برای خنک شدن دیسک و لنت تبیه شده و دارای سیستم ABSمیباشد
از لحاظ امنیت هم من که چیزی پیدا نکردم .........
خوب حالا دیگه نوبت ازراست
من چند وقت پیش یه مقاله برای ازرا نوشتم اما الان ایجا میارمش:ِ
ازرا در واقع ماشینی پر ابهت هستش که باید اونو تکامل یافته ی سوناتا بدونیم
در طراحی این ماشین خیلی دقت شده تا زیبایی در ماشین به کمال برسه وتاحدی هم میتونیم بگیم ماشین خوب طراحی شده گرچه هنوز رگه هایی از سوناتا در این ماشین هست
خود سوناتا همونطور که میدونید یکی از بهترین طراحی هارو داره و در واقع هیوندایی برای طراحی این ماشین از ائودی کمک گرفت و خداییش هم محصول بدی درنیومد
اما ازرا وقتی اومد سوناتا بدجور توی سرش خورد به خصوص در بازار دبی
در واقع باید بگم که مدیران این کمپانی اینقدر کوتاه فکر هستن که حتی کاری کردن که یه محصولشون مات شد
یعنی اینکه خودشون به خودشون گل زدن و بازار ماشین خودشونو خراب کردن
اتفاقا یکی از رفقام هم تستش کرده و به من هم دیده هاشو گفت که البته زیاد رضایت نداشت اما یکی دیگه از رفیقام چیزای بدی از این ماشین نمیگفت
حالا بزارید با هم ببینیم کودوم درست میگن کودوم غلط...!!
این ماشین در چند مدل عرضه میشه که قویترینش 3800سی سی هست که واقعا قدرتمند هست
یکی از رفیقام که شاکی بود از این ماشین میگفت خیلی ماشین دیر عمل میکنه و انگار 3تن وزن داره و کلا تنبله ماشین
اون یکی رفیقم این نظر رو نداشت و میگفت که ازرا بسیار خوب عمل میکنه
وزن ازرا حدودا 1700کیلو هست و موتور 3800سی سی اون که از 6سیلندر و 24سوپاپ تشکیل شده توانایی تولید 263اسب بخار رو در 6000دور در دقیقه داره.....
263اسب در مقابل 1700کیلو
اگر یه تقسیم ساده بکنیم میبینیم که هر اسب باید 6.50وزن بکشه
این یعنی بسیار عالی که حتی میتونیم از نکات مثبت بدونیم
اگر همین ضرب و تقسیم هاروبرای ماکسیما انجام بدیم میفهمیم که:
ماکسیما هر اسبش دقیقا 6.30وزن حمل میکنه که این از توانایی ها ی ماکسیما شاید بشه گفت باشه
جالبه بدونید شتاب 0تا96این ماشین6.5هست که بسیار عالی هستش
از دیگر شگفتی ها که جالبه بدونید این هست که از 49نفر که توی نظر سنجی شرکت کردند به این ماشین نمره ی کامل از لحاظ زیبایی دادن و از بین رقبا این مدل رو برتر دونستن که این هم جای شگفتی داره
این خودرو نمره ی 62رو از لحاظ الایندگی و دوستی با طبیعت بدست اورده که فکر کنم حداکثر نمره 100باشه که اینم نشونه ی اینه که این ماشین از نیم بیشتر استانداردهارو رعایت میکنه....
بزارید بریم تک تک قسمتهای این ماشینو یه چک کوچیک بکنیم
گیرباکس Transmission

واقعا گیرباکس فوقولاده ای داره
هرچی بگم کم گفتم از این هیولا
این گیرباکس که 2حالته(دستی و اتومات) هست دارای شیفتر هست تا اگر عشقتون کشید دستی دنده بدید با شیفتر از دنده دادنای تند نهایت لذت رو ببرید همچنین دارای سیستم کنترلی فقط برای کنترل گیرباکس در هنگام شیفت دندهاست تا مشکلی پیش نیاد
Suspension سیستم تعلیق

دوست دارید چی از تعلیق این ماشین بدونید ؟!!! فکر میکنید چه تعلیقی داره این ماشین؟!!!
جالبه بدونید تعلیقش واقعا بی نظیره و فکر کنم حتی از روی تعلیق m3هم برداشت کرده باشه چون سیستم تعلیق شباهت زیادی به تعلیق m3داره.........
در جلو کمکهای گازی به همراه شارژر گاز در مواقع ضروری برای جذب ضربه ها تبیه شده است
راستی کمکهای جلو از نوع دو جناغه هست
تقریبا مدل توپ شده ی کمکهای جلوی گل یا سیلو
در عقب نیز کمکها از نوع مستقل و مولتی لینک هستن که گازی هستن
این تعلیق واقعا حرفی واسه گفتن نمیزاره برای من.....
Braking سیستم ترمز

این عظمت با این موتور بلخره باید یه جوری نگهش داشت دیگه نه؟!!!
حالا ببینید چطوری این هیولای 1700کیلویی وامیسه
تمامی ترمزها دیسکیست و دارای سیستم absنیز هست
سایز دیسکهای جلو 303میلیمتر و عقب284میلیمتر هست ودارای سیستمی هست الکترونیکی تا میزان قدرت بر روی ترمزها پخش بشه و همچنین دارای ترمز ضروری بر روی موتور و همچنین ترمز کمکی میباشد
حالا عمرن من مرد میخوام این ماشینو نتونه نگه داره!!....!!

امکانات مهم
روشن و خاموش کننده ی اتوماتیک چراغها که از نوع هالوژن هستند
سیستم صوتی 170واتی
تایر و رینگ به سایزهای:
SBRP225/60HR16
16-In. X 6.5-In

امنیت
امنیت این خودرو بسیار مهم هست
امنیت این ماشین باید بیشتر استانداردها رو رعایت بکنه حالا بزارید ببینیم که ایا واقعا میتونه رعایت بکنه؟!!
امنیت تصادف از جلو:
این خودرو در ضربه از جلو با سرعت حدودی 60کیلومتر بدلیل وجود ایربگهای مختلف تونست برای راننده و سرنشنین جلو هر کدام 4ستاره رو از ان خودش بکنه
امنیت تصادف از پهلو:
این خودرو در ضربه از پهلو نیز برای سرنشین جلو 5ستاره و برای سرنشین عقب 4 ستاره رو گرفت که بسیار خوب به نظر میاد
این شرکت تست کننده ی تصادف احتمال چپ کردن ازرا رو 10درصد میدونه
در واقع جالب اینجاس با اینکه 10درصد احتمال چپ کردنش هست باز هم 4ستاره در این قسمت گرفته و در واقع نمره ی کامل رو نگرفته که این نشونه ی جلو بودن کمپانیهای دیگه توی زمینه ی تعلیق به خصوص هست
همگی خوندین که ازرا توی ایمنی ماشین خوبیه چون من بارها دیدم که این کمپانی توی روزنامه ها به ایربگهاش مینازه
توی این ماشین نوارهای وجود داره که بسیار خوب تبیه شده که فشار و ضربه رو به خودش جذب میکنه که پهنای اونا برای سمت راننده و شاگرد 26هست
از دیگر سیستمهای جالب این ماشین زنگ هشداری هست که قبل از تصادف یا مواقع خطرناک به صدا درمیاد تا اگر راننده گیج هست و یا در فکر فرورفته یا خواب هست به خودش بیادش
بریم سراغ ایربگها:
در این ماشین سرنشینان عقب و جلو در اطافشون در حین تصادف ایربگهای دولایه ای باز میشن تا از سر اونا حفاظت کنه..
همچنین سرنشینان جلو هم دارای ایربگ هستن که برای سرنشین کنار راننده سنسور و قطع کننده تبیه شده
در همه ی درها گاردهای محافظ عبور کرده تا سرنشینان از هرگونه خطری در امان باشن.......
در اخر از شهرام عزیزم بابت عکسها تشکر میکنم(خیلی مردی)

اینم از این مقایسه
اگر مطالب تکراری بود عذر میخوام
با سپاس

ARASH
http://us.autos1.yimg.com/img.autos.yahoo.com/ag/hyundai_azera_se_2007_exterior_3_346x270.jpg
http://us.autos1.yimg.com/img.autos.yahoo.com/ag/hyundai_azera_se_2007_exterior_3_346x270.jpg
http://us.autos1.yimg.com/img.autos.yahoo.com/ag/hyundai_azera_se_2007_exterior_5_346x270.jpg
http://www.safercar.gov/graphics/2007/06Azera-f.jpg
http://www.safercar.gov/graphics/2007/06Azera-s.jpg
http://psforums.persiangig.com/image/Image141.jpg
http://psforums.persiangig.com/image/Image107.jpg

shahram2006_m
31 March 2007, 02:50 AM
با تشکر از آرش عزیز
مثل همیشه عالی و زیبا بود

هیوندای آزرا در سایت رسمی شرکت هیوندای به نام گرندر معرفی شده و در بعضی کشور ها با این نام عرضه میشه.
چند عکس دیگر از هیوندای آزرا(یا گرندر):

http://worldwide.hyundai-motor.com/common/img/showroom/passenger/xg/gallery/gallery_img_01.gif

http://worldwide.hyundai-motor.com/common/img/showroom/passenger/xg/gallery/gallery_img_06.gif

عکس از ایربگ های این خودرو:

http://worldwide.hyundai-motor.com/common/img/showroom/passenger/xg/safety/safety/big04.jpg

و داخل:

http://worldwide.hyundai-motor.com/common/img/showroom/passenger/xg/interior/driving/big01.jpg

http://worldwide.hyundai-motor.com/common/img/showroom/passenger/xg/interior/passenger/big01.jpg

عکس از سیستم صوتی این خودرو شامل 8 اسپیکر همراه با ساب ووفر و آمپلی فایر مدل اینفینیتی:

http://worldwide.hyundai-motor.com/common/img/showroom/passenger/xg/interior/etc/big02.jpg

nojex
31 March 2007, 10:06 AM
azzera از پلت فرم سوناتا استفاده می کنی و میشه گفت ابتدا نمونه امریکایی تر سوناتا بود ولی بعدش همانطور که جناب آرش هم فرمودند با تصمیم نه چندان درستی در سایر نقاط دنیا هم پخش شد . از جمله در اروپا سوناتا با موتور 2400و دیزل 2000 به فروش میرسه و azera با 3300.
در مورد موتور 2 موتور براش در نظر گرفتن یکی 2700 و یکی 3300که تولید 2700 تموم شده . موتور 3300 هم همون موتور جدید هیوندای هستش که روی همه محصولاتش نصبه :icon_surp
از جمله مشخصاتش :
توان 235 اسبی در 6000 دور
مصرف 10.5 لیتر البته به گفته کارخانه . همین موتور در سوناتا و شرایط عادی تهران 13.5 مصرف می کنه که به نظر من در مقابل ماکسیما کمتره .
در مورد طراحی بازم hyundai از ترکیب چند طرح و یکم facelift به این طرح رسیده . اما کلا اگه دقت کرده باشید جلوی این طرح و تمام ماشین های 2006 به بعد بیش از حد صاف و بدون خمیدگی هستش که علتش استانداردهای جدید تصادف در اروپا هستش .
در مورد امکانات اضافه در مقابل ماکسیما :

رینگ 17
مجموعه 10 airbag
صندلی برقی سرنشین و راننده با حافظه برای موقعیت صندلی و آینه ها
dual zone ایزکاندیشن
فرمان تلسکوپی با کنترل برقی
آینه های حساس به نور
پرده برقی
سنسور پارک
cd changer +mp3+ 1sub +2amp+1center and 6 speaker
Solar Control Glass
چراغ xenon

arash p mbz bmw
1 April 2007, 01:45 AM
دوست عزیزم
فکر کنم اشتباه میفرمایید
چون از سال 2004بود که قانون امنیت مسافر اجباری شد
پس چرا اتومبیلهای سالهای قبل اینطور نبودن؟!!!
درسته طراحان در تنگنا هستن اما نباید اینو بهونه ای بدونیم.........

nojex
1 April 2007, 09:25 AM
دوست عزیزم
فکر کنم اشتباه میفرمایید
چون از سال 2004بود که قانون امنیت مسافر اجباری شد
پس چرا اتومبیلهای سالهای قبل اینطور نبودن؟!!!
درسته طراحان در تنگنا هستن اما نباید اینو بهونه ای بدونیم.........

این قانون بخش دیگری از این قانون هستش که از 2006 اجرا میشه . اگه یه نگاهی به سایر خودرو های جدید مثل camry یا c class جدید هم بکنید متوجه این حالت میشید . کشیدگی زیاد و انحنای کم . کلا طراحان hyundai همیشه محافظ کار تر هستند . این مورد برای خودروهای نسل جدید که از 2006 وارد بازار اروپا می شوند لازم میشه .
بعدم من فقط جلوش رو گفتم اما به نظر باقی حرفهام مورد توجه نبودن

در مورد طراحی بازم hyundai از ترکیب چند طرح و یکم facelift به این طرح رسیده
که واقعا همینه . عقبش از هوندا و از کنار بسیار شبیه محصولات vw و از جلو شبیه avante خودمونه

*علی*
1 April 2007, 12:01 PM
دوستان این موضوع فراموش نشود که همین هیوندایی آزرا در سال 2006 بهترین اتومبیل در کشور کانادا در کلاس اتومبیل های بزرگ جثه معرفی شد .

و از سوی دیگر در نظر سنجی های موسسه معتبر دی جی پاور بعد از مدل جدید پونتیاک از نظر کیفیت تولید طراحی مقام دوم را بدست آورد این در حالی بود که در این کلاس خودرویی نیسان ماکزیما مدل 2006 نه 2000 (مونتاژ داخل ) مقام سوم را کسب کرده بود .

در ضمن در سال 2006 نیز با کیفیت ترین اتومبیل این کلاس معرفی شده

nojex
1 April 2007, 12:58 PM
واقعا کیفیت و راحتیش عالیه . با توجه به قیمت پرداختی توان موتور و امکانات خیلی بهتر از سایر رقیباش هست . باید کم کم hyundai رو هم جزو خودرو سازهای مطرح دونست

amir_CLK500
1 April 2007, 01:43 PM
دوستان من چند روز پیش برای اولین بار سوار هیوندای سوناتا 2007 شدم که بزودی بررسیشو براتون میذارم.
در مورد اینکه دوستمون nojex نوشتند که باید کم کم هیوندای رو جز خودروسازهای مطرح دونست باید بگم همین الان نه تنها مطرح شده بلکه قابلیت رقابت تنگاتنگ حتی با شرکت های بزرگ نظیر سوبارو و تویوتا و ....داره.فقط میتونم بگم بی نظیر بود!!

arash p mbz bmw
2 April 2007, 05:11 PM
اقاسون عشاق هیوندایی فقط فراموش نکنید که اغلب طراحی های هیوندایی به کمک رقیبانش صورت میگیره که یکشیون ائودی هست پس خواهشا نگین که فلان و بهمان و بهترینه و خداس و .............. قبول دارم ماشین بدی نیست اما هر وقت تونست این کمپانی دست به دامن یه کمپانی دیگه نشه و یه ماشین طراحی بکنه که واقعا واسه خودش باشه میشه گفت که حالا خوبه!!!! شما دارین تویوتا رو با شرکتی مقایسه میکنید که اصلا خیلیا هنوز قبولش ندارن چه برسه به اینکه بخوان باهاش مقایسه بکنن الان خیلی از دوستان من هستن که فقط به خاطر اینکه هیوندایی رو قبول ندارن مدل CAMRYرو انتخاب میکنن پس اینقدر هم تعریف نکنید لطفا.....!!!!!

kevin_m_bb
2 April 2007, 08:15 PM
اقاسون عشاق هیوندایی فقط فراموش نکنید که اغلب طراحی های هیوندایی به کمک رقیبانش صورت میگیره که یکشیون ائودی هست پس خواهشا نگین که فلان و بهمان و بهترینه و خداس و .............. قبول دارم ماشین بدی نیست اما هر وقت تونست این کمپانی دست به دامن یه کمپانی دیگه نشه و یه ماشین طراحی بکنه که واقعا واسه خودش باشه میشه گفت که حالا خوبه!!!! شما دارین تویوتا رو با شرکتی مقایسه میکنید که اصلا خیلیا هنوز قبولش ندارن چه برسه به اینکه بخوان باهاش مقایسه بکنن الان خیلی از دوستان من هستن که فقط به خاطر اینکه هیوندایی رو قبول ندارن مدل CAMRYرو انتخاب میکنن پس اینقدر هم تعریف نکنید لطفا.....!!!!!
قبول نداشتن بعضي دليل بر بد يا خوب بودن ماشين ها نمي شه.
در ضمن چه ايرادي داره كه از شركت هاي بزرگي مثل آيودي كمك بگيره؟؟؟
به نظرمن هيونداي سوناتا و آزرا در مقابل قيمتي كه مي پردازيد ماشين هاي خوبي هستند حالا چه با كمك ديگر شركتها و چه بي كمك

El Padrino.
2 April 2007, 09:50 PM
آرش جان می شه بگید از کجا فهمیدید که هیوندای برای طراحی ماشین هاش از رقیبانش کمک می گیره در ضمن مگه رقیبان هیوندای بلا نسبت عقلشون رو از دست دادن که بیان کمکش کنن

XELTEK
2 April 2007, 10:05 PM
منظور از رقیب کمپانی هستن که اتومبیل های در رده ی ازرا تولید میکنند ! البه فکر کنم !
درسته ارش جان ؟

nojex
2 April 2007, 10:11 PM
هیوندای برای طرح هاش از فورد کمک میگیره نه audi. گیربکس sonata و azera توسط شرکت zf طراحی شده و موتورش هم با کمک مرکز طراحی فورد . همونطور که می دونید فورد یکی از شرکت هایی که قیمت تموم شده محصولاتش خیلی کمه و هیوندای هم این روش رو پیشه می گیره
در مورد سوناتا درسته که طراحاش یه نگاهی به audi a6 هم داشتند اما این ربطی به ضعف و ... نداره . یکی از مسائل در طراحی جلب نظر مشتری هستش که خوب با راهای مختلفی هم میشه بهش رسید . یکیشم اینه خوب .

shahram2006_m
2 April 2007, 10:50 PM
دوستان عزیز
بحث نه بر سر شرکت های خودروسازی هست نه بر سر سوناتا ،لطفا کمی ملاحظه کنید.

*علی*
3 April 2007, 05:22 AM

ارش جان وضعیت جهانی این خودرو همه چیز رو مشخص کرده نیاز به یکجانبه گرایی نیست

ali14049
8 April 2007, 09:53 PM
دوستان گرامي! يك كم عدالت پيشه سازيد! انصافه كه ماكسيما3000 رو با آزرا 3800(اونم نه 3300) مقايسه ميكنيد؟:icon_bigg
بعدشم هنوز چون آزرا تازه وروده و بلانسبت شما عقل مردم هم به چشمشون هست آزرا رو بيشتر قبول دارن البته ماكسيما هم طرفداراي خودشو داره:icon_evil ولي بعد از چندسال معلوم ميشه كه آيا هنوزم ماشين خوبيست يا نه زيرا تمام آزراهاي وارداتي نو هستند و نميتوان از ميزان استهلاكشون باخبر شد!(به نظر استهلاك ماكسيما كمتره باتوجه به ژاپني بودن قطعات)
در مورد طراحي خارجي جلو و مخصوصا اطراف بايد بگم كه طراحي ماكسيما سرتره ولي در عقب برتري از آن آزراست مخصوصا با اون دو عدد لوله اگزوز كرومي البته ماكسيما هم حرفي براي گفتن داره!
در مورد طراحي داخلي كه هردو بسيار عالي طراحي شده اند البته طراحي داشبورد ماكسيما نسبت به زمان ورودش چيزي كم نداره مخصوصا نورپردازي فلورسنت صفحه كيلومترش كه روي كمتر خودروهايي ميتوان يافت و محشره ! ولي ليست تجهيزات آزرا واقعاً خوبه كه بايد هم همينطور باشه چون توليد 2006بوده و اگر نداشت جاي سؤال بود مخصوصا دنده تيپ ترونيكش كه عالي عمل ميكنه(البته به قيمتش هم توجه كنيد كه بالاي40تومن بوده در حالي كه ماكسيما فول37تومن البته در مدل دنده اي 34.5 نيز همان امكانات را در اختيار داريد!
در مورد مصرف سوخت ماكسيما12 مصرف ميكنه كه فكر ميكنم آزرا بيشتر باشه(البته مصرف ماكسيما در جاده با سرعت ثابت120 چيزي حدود7ليتر ولي در سرعت250-260به 14.5 نيز ميرسد!)
در كل در مورد ايمني است كه آزرا واقعا برتر بوده (با توجه به مونتاژ خارجي آزرا) ولي در مورد كيفيت رانندگي و نرمي و هندلينگ با توجه به سيستم تعليق اين خودروها كه تا اونجا كه شناخت دارم تقريبا مثل هم اند نزديك به هم قرار ميگيرند ولي در مورد نفوذ صدا به كابين برتري از آن آزراست!
در مورد موتور هم كه آزرا با اختلافي اندك برتر است! شتاب0-100 هردو در حدود7ثانيه بوده كه عاليه
اما در نهايت هنگام انتخاب يكي از اين دو خودرو بين نيسان ژاپن و هيونداي كره آدم به شك مي افتد و اين براي خودم چندين بار پيش آمده و هستند كساني كه با من همنظرند. البته اين نظر من بود و هيچ گونه طرفداري نداشتم
در مورد ماكسيما هر سؤالي داشتيد خودم در خدمتم(ماشين خودم تقريبا صفره):lover:

nojex
8 April 2007, 10:29 PM
azera 3800 اصلا مجوز واردات نداره . در مورد مصرف 10.5 لیتر در 100 کیلومتره اونم تو سیکل ترکیبی گفته سازندس بعضی جاهام 11 نوشتن . در مورد هندلینگ مطمئنا با یک بار تست نظرتون عوض میشه . سیستم تعلیق maxima مک فرسونه اما سیستم تعلیق azera چند اتصالی با بازوی جناقی هست که پایداری بیشتری در پیچ ها داره . تمام azera ها مجهز به esp هستند و در ضمن سیستم گیربکس هوشمندش تو شرایط مختلف خیلی هماهنگ تر از maxima عمل میکنه .
پشت آمپرش هم هم نور سفید داره هم در مدل های ساده سبز .

Mr.Sina
8 April 2007, 11:51 PM
دوستان گرامي! يك كم عدالت پيشه سازيد! انصافه كه ماكسيما3000 رو با آزرا 3800(اونم نه 3300) مقايسه ميكنيد؟:icon_bigg
بعدشم هنوز چون آزرا تازه وروده و بلانسبت شما عقل مردم هم به چشمشون هست آزرا رو بيشتر قبول دارن البته ماكسيما هم طرفداراي خودشو داره:icon_evil ولي بعد از چندسال معلوم ميشه كه آيا هنوزم ماشين خوبيست يا نه زيرا تمام آزراهاي وارداتي نو هستند و نميتوان از ميزان استهلاكشون باخبر شد!(به نظر استهلاك ماكسيما كمتره باتوجه به ژاپني بودن قطعات)
در مورد طراحي خارجي جلو و مخصوصا اطراف بايد بگم كه طراحي ماكسيما سرتره ولي در عقب برتري از آن آزراست مخصوصا با اون دو عدد لوله اگزوز كرومي البته ماكسيما هم حرفي براي گفتن داره!
در مورد طراحي داخلي كه هردو بسيار عالي طراحي شده اند البته طراحي داشبورد ماكسيما نسبت به زمان ورودش چيزي كم نداره مخصوصا نورپردازي فلورسنت صفحه كيلومترش كه روي كمتر خودروهايي ميتوان يافت و محشره ! ولي ليست تجهيزات آزرا واقعاً خوبه كه بايد هم همينطور باشه چون توليد 2006بوده و اگر نداشت جاي سؤال بود مخصوصا دنده تيپ ترونيكش كه عالي عمل ميكنه(البته به قيمتش هم توجه كنيد كه بالاي40تومن بوده در حالي كه ماكسيما فول37تومن البته در مدل دنده اي 34.5 نيز همان امكانات را در اختيار داريد!
در مورد مصرف سوخت ماكسيما12 مصرف ميكنه كه فكر ميكنم آزرا بيشتر باشه(البته مصرف ماكسيما در جاده با سرعت ثابت120 چيزي حدود7ليتر ولي در سرعت250-260به 14.5 نيز ميرسد!)
در كل در مورد ايمني است كه آزرا واقعا برتر بوده (با توجه به مونتاژ خارجي آزرا) ولي در مورد كيفيت رانندگي و نرمي و هندلينگ با توجه به سيستم تعليق اين خودروها كه تا اونجا كه شناخت دارم تقريبا مثل هم اند نزديك به هم قرار ميگيرند ولي در مورد نفوذ صدا به كابين برتري از آن آزراست!
در مورد موتور هم كه آزرا با اختلافي اندك برتر است! شتاب0-100 هردو در حدود7ثانيه بوده كه عاليه
اما در نهايت هنگام انتخاب يكي از اين دو خودرو بين نيسان ژاپن و هيونداي كره آدم به شك مي افتد و اين براي خودم چندين بار پيش آمده و هستند كساني كه با من همنظرند. البته اين نظر من بود و هيچ گونه طرفداري نداشتم
در مورد ماكسيما هر سؤالي داشتيد خودم در خدمتم(ماشين خودم تقريبا صفره):lover:
دوست عزیز
بنده خودمم یک ماکسیمای مشکی مدل 83 دارم و الان هم 57 هزار تا راه رفته و امتحانشو پس داده چند تا نکته بود که خواستم عرض کنم...
اولا که مقایسه این دو ماشین اشتباهه چون ماکسیما نسبت به ازرا هیچی نداره و فقط موتوراشونو می شه با هم مقایسه کرد... مهمترین اپشن های ماکسیما ایربگ و ABS و صندلی برقی هستند که در مقابل اپشن های ازرا هیچ حرفی برای گفتن نداره....
در مورد استهلاک هم بگم که از گیربکسش ناراضی هستم که تاحالا 3 بار دیسک و صفحه عوض کردم و تاحالا 2 بار هم داغ کرده و یکساعت وایستادم تا خنک شه!!ولی به غیر از این هیچ مشکلی برام نداشته...
ولی ازراها هنوز صفر هستند ولی می شه از روی سابقه هیوندای متوجه شد که ماشینهای بی ازار و کم خرجی هستند.....
در ضمن فکر نمی کنم نور پردازی صفحه کیلومتر ماکسیما فلورسنت باشه!!
در مورد قیمت هم بگم که اختلاف فول ترین مدل ازرا با ماکسیما حدود 5 تومنه که در عوض ماشینی با امکانات چندین برابر و ایمنی بیشتر و بروز تر و موتوری قوی تر خواهید داشت!
در کل خریدن ماکسیما با این قیمت جز زیان و ضرر هیچیزی به دنبال نخواهد داشت!!
من 3 سال پیش 36 تومن پول دادم و الان مطمینا بیشتر از 10 ملیون ضرر خواهم کرد....:icon_mad:

ali14049
9 April 2007, 07:19 PM
azera 3800 اصلا مجوز واردات نداره . در مورد مصرف 10.5 لیتر در 100 کیلومتره اونم تو سیکل ترکیبی گفته سازندس بعضی جاهام 11 نوشتن . در مورد هندلینگ مطمئنا با یک بار تست نظرتون عوض میشه . سیستم تعلیق maxima مک فرسونه اما سیستم تعلیق azera چند اتصالی با بازوی جناقی هست که پایداری بیشتری در پیچ ها داره . تمام azera ها مجهز به esp هستند و در ضمن سیستم گیربکس هوشمندش تو شرایط مختلف خیلی هماهنگ تر از maxima عمل میکنه .
پشت آمپرش هم هم نور سفید داره هم در مدل های ساده سبز .

ببين دوست من توي كاتالوگ ماكسيما هم مصرفشو نوشته:10گيربكس معمولي و 10.5گيربكس اتومات در حالي كه من در حالت عادي 12ميسوزونم و مثلا براي سوناتا مصرفشو نوشته9.7 در حالي كه بين12-13 ميسوزونه چون شرايط آزمايش فرق ميكنه و بستگي به عوامل مختلفي از جمله ارتفاع ،دما و فشار منطقه داره پس دليل نميشه كه چون توي كاتالوگ آزرا نوشته10.5:icon_twis پس 10.5 هم بسوزونه(البته توي يكي از سايتهاي معروف مصرف آزرا رو نوشته بود12! نه 10.5)
در مورد سيستم تعليق ماكسيما در جلو
Independent, McPherson Struts with Coil Springs & Stabilizer Bar هستش كه يعني مستقل، مك فرسون استراتس همراه با ميله هاي فنري و ميله تعادل كه بسيار تكنولوژي جالبي داره و بصورت الكترونيكي وهوشمند هستند در عقب نيز Multi-Link Beam هستش كه بصورت يك ترازوي پيچشي عمل كرده و براي حفظ بيشترين چسبدندگي تايرها و كمترين ميزان حركت عرضي (حركت گهواره اي) بدنه و درنهايت رسيدن به بهترين وضعيت تعادل طراحي شده كه همونطور كه گفتم بجز شارژ گازي كمكهاي جلو آزرا تقريبا مثل هم هستند! :icon_cool :icon_razz
در مورد ESP هم كه قبول دارم و منكرش نميشم! در مورد گيربكسم كه با توجه به روز بودن تكنولوژيش بايدم هماهنگتر عمل كنه!:icon_neut
در مورد اتفاقاتي كه مي افته بايد توجه داشته باشيد كه به نحوه رانندگيتون و هم شرايط راه(ترافيك سنگين تهران) به شدت بستگي داره!:icon_surp
در مورد قيمت هم قبول دارم كه با شروع واردات خودرو ضربه سنگيني به بازار ماكسيما وارد شد زيرا تا قبلش ماكسيما بهترين ماشين ايران بود(منظورم در تيراژ بالا نه اينكه بگين BMW Benz و... هم بودن):icon_cry:

nojex
9 April 2007, 08:08 PM
ببين دوست من توي كاتالوگ ماكسيما هم مصرفشو نوشته:10گيربكس معمولي و 10.5گيربكس اتومات در حالي كه من در حالت عادي 12ميسوزونم و مثلا براي سوناتا مصرفشو نوشته9.7 در حالي كه بين12-13 ميسوزونه چون شرايط آزمايش فرق ميكنه و بستگي به عوامل مختلفي از جمله ارتفاع ،دما و فشار منطقه داره پس دليل نميشه كه چون توي كاتالوگ آزرا نوشته10.5 پس 10.5 هم بسوزونه(البته توي يكي از سايتهاي معروف مصرف آزرا رو نوشته بود12! نه 10.5)

در این مورد شما رو به خوندن نتیجه تست سازمان محیط زیست جلب میکنم . این ماشین با استاندارد EURO 4 تونست حدود 11 لیتر در 100 کیلومتر تو سیکل ترکیبی بسوزونه .توی شهرم 11.5-12.5 مصرف میکنه . در بزرگراه هم توی تست کرمان خودرو 9.8 سوزوند ! : icon_evil
الان خیلی از خودروهای روز همین قدر مصرف می کنن و این تکنولوژی طراحی موتوره .
مثلا BMW 740با موتور 4000 حدود 11.3 لیتر مصرف میکنه .

Independent, McPherson Struts with Coil Springs & Stabilizer Bar هستش كه يعني مستقل، مك فرسون استراتس همراه با ميله هاي فنري و ميله تعادل كه بسيار تكنولوژي جالبي داره و بصورت الكترونيكي وهوشمند هستند در عقب نيز Multi-Link Beam هستش كه بصورت يك ترازوي پيچشي عمل كرده و براي حفظ بيشترين چسبدندگي تايرها و كمترين ميزان حركت عرضي (حركت گهواره اي) بدنه و درنهايت رسيدن به بهترين وضعيت تعادل طراحي شده كه همونطور كه گفتم بجز شارژ گازي كمكهاي جلو آزرا تقريبا مثل هم هستند

سیستم مک فرسون همونطور که خودتون هم میدونید سیستم خیلی قوی نیست و روی خودرو های سنگین خیلی جواب نمیده . به همین دلیل هم دیگه کم تر استفاده میشه . خصوصا در محور عقب که بار روش متغیره . در مورد تعلیق هم خیلی ها با من هم نظرن که MAXIMA پایداریش خیلی هم عالی نیست .
در مورد مشابه بودن اصلا با شما هم عقیده نیستم . در AZERA سیستم تعلیق بسیار دقیق تری نصب شده . سیستم WISHBONE در جلو که جزو جدید ترین و دقیق ترین سیستم تعلیق هستش و چند اتصالی در عقب که هم شدت ضربه رو شدیدا کاهش میده و هم در پیچ ها با خم شدن در جهت خم پیچ به شدت چسبندگی رو بالا میبرن . در ضمن سیستم AGCS هم که روی چرخهای عقب نصب شده با کنترل الکترونیکی در سرعت های بالا چرخ های عقب رو هم همانند چرخ های جلو میچرخاند و جلوی انحراف رو میگیره . پایداری رو خودتون با ماکسیما مقایسه کنید . :icon_evil

ali14049
9 April 2007, 11:30 PM
در این مورد شما رو به خوندن نتیجه تست سازمان محیط زیست جلب میکنم . این ماشین با استاندارد EURO 4 تونست حدود 11 لیتر در 100 کیلومتر تو سیکل ترکیبی بسوزونه .توی شهرم 11.5-12.5 مصرف میکنه . در بزرگراه هم توی تست کرمان خودرو 9.8 سوزوند ! : icon_evil
الان خیلی از خودروهای روز همین قدر مصرف می کنن و این تکنولوژی طراحی موتوره .
مثلا BMW 740با موتور 4000 حدود 11.3 لیتر مصرف میکنه .

دوست عزيز خوب من هم همينو دارم ميگم (حدود 12ليتر) (در كمال احترام ميگم: لطفاً پست ها رو دقيق مطالعه بفرماييد!) در ضمن توي بزرگراه با سرعت ثابت120 مصرف ماكزيما حدود7.5 است(چندين بار تست كردم) يعني از لحاظ مصرف سوخت ماكزيما برتره! :icon_cool

سیستم مک فرسون همونطور که خودتون هم میدونید سیستم خیلی قوی نیست و روی خودرو های سنگین خیلی جواب نمیده . به همین دلیل هم دیگه کم تر استفاده میشه . خصوصا در محور عقب که بار روش متغیره . در مورد تعلیق هم خیلی ها با من هم نظرن که MAXIMA پایداریش خیلی هم عالی نیست .
در مورد مشابه بودن اصلا با شما هم عقیده نیستم . در AZERA سیستم تعلیق بسیار دقیق تری نصب شده . سیستم WISHBONE در جلو که جزو جدید ترین و دقیق ترین سیستم تعلیق هستش و چند اتصالی در عقب که هم شدت ضربه رو شدیدا کاهش میده و هم در پیچ ها با خم شدن در جهت خم پیچ به شدت چسبندگی رو بالا میبرن . در ضمن سیستم AGCS هم که روی چرخهای عقب نصب شده با کنترل الکترونیکی در سرعت های بالا چرخ های عقب رو هم همانند چرخ های جلو میچرخاند و جلوی انحراف رو میگیره . پایداری رو خودتون با ماکسیما مقایسه کنید . :icon_evil

اگر توجه بفرماييد Multi-Link همون چند اتصالي (در عقب که هم شدت ضربه رو شدیدا کاهش میده و هم در پیچ ها با خم شدن در جهت خم پیچ به شدت چسبندگی رو بالا میبرن) هست و اين سيستم دقيقاً بر روي ماكسيما هم وجود داره( اگر خواستيد بگيد كاتالوگشو آپلود كنم):icon_excl

web
10 April 2007, 06:38 PM
در رابطه با امنيت ماكسيما خدمت دوستانم عرض كنم كه ماكسيما از سوي موسسات زير بررسي شده :

The National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA)
موسسه معتبري هست كه در سه آيتم تست امنيت ميگيره كه عبارتند از
1- تصادف از جلو
2 - تصادف از كنار و ميزان جراحت از ناحيه قفسه سينه
3 - ميزان جراحت در صورت معلق زدن ماشين

كه ماكسيما در آيتم اول از 5 ستاره موفق شده 4 ستاره به معني "قابل قبول" كسب كنه و در 2 آيتم ديگر تست نشده.

منابع :
http://www.automotive.com/2000/12/nissan/maxima/safety/index.html
http://www.carfax.com/car_safety/ratings/SRR.cfm/year/2000/make/NISSAN/model/MAXIMA

-----------
و اما موسسه ديگري كه به تست تصادف ميپردازه Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) هست كه در 7 آيتم تست ميگيره كه ماكسيما موفق شده در آيتم هاي
- ميزان قدرت ادوات امنيتي مثل ايربگ و كمربند در مهار تصادف
- سر و گردن
- قفسه سينه
تمام 4 ستاره (امنيت كامل) رو از آن خودش بكنه و :

- امنيت كلي اتاق : 3 ستاره از 4 ستاره
- پا و زانوي راست : 1 ستاره از 4 ستاره
- پا و زانوي چپ : 1 ستاره از 4 ستاره

كه مي بينيم اين موسسه معتقده كه بيشترين خطر هنگام تصادف با ماكسيما متوجه پاهاي راننده هست.

ماكسيما از اين موسسه در مجموع 3 ستاره از 4 ستاره رو از آن خودش كرده.

منابع :
http://www.automallusa.net/2000/nissan/maxima/ratings.html
http://www.carfax.com/car_safety/ratings/SRR.cfm/year/2000/make/NISSAN/model/MAXIMA
http://autos.msn.com/research/vip/safety.aspx?year=2000&make=Nissan&model=Maxima

http://www.maj.com/gallery/alireza/terminators/00015_1_hel.jpg http://www.maj.com/gallery/alireza/terminators/00015_2_14.jpg http://www.maj.com/gallery/alireza/terminators/00015_4_20.jpg http://www.maj.com/gallery/alireza/terminators/00015_3_hel.jpg

nojex
10 April 2007, 09:34 PM
اگر توجه بفرماييد Multi-Link همون چند اتصالي (در عقب که هم شدت ضربه رو شدیدا کاهش میده و هم در پیچ ها با خم شدن در جهت خم پیچ به شدت چسبندگی رو بالا میبرن) هست و اين سيستم دقيقاً بر روي ماكسيما هم وجود داره( اگر خواستيد بگيد كاتالوگشو آپلود كنم)

شما منظور من رو درست متوجه نشدید. چرخهای عقب در راستاس عمودی هم تا 4 درجه می چرخند !
مثل چرخهای جلو . فکر نکم این سیستم هم روی ماکزیما نسب شده باشه ! در مورد جلوی هم که خوب صحبت شد .

دوست عزيز خوب من هم همينو دارم ميگم (حدود 12ليتر) (در كمال احترام ميگم: لطفاً پست ها رو دقيق مطالعه بفرماييد!) در ضمن توي بزرگراه با سرعت ثابت120 مصرف ماكزيما حدود7.5 است(چندين بار تست كردم) يعني از لحاظ مصرف سوخت ماكزيما برتره!

تست سازمان محیط زیست میگه- 13.5 12.5 برای ماکسیما . من سیکل شهری رو 11.5 - 12.5 گفتم . در مورد بزرگراه هم 9.8 خودمون تست کردیم . سرعت حدود 100-110 و مسیر تقریبا پر تراکم تهران تا قزوین . دوست خوب من ملاک تست کارخونس . درسته خود من هم بعضی اوقات با سوناتای 3300 که موتورش کاملا با azera یکی هستش- 7.5 7 لیتر سوزوندم اما این ملاک نیست . بهتره ملاک رو به نظر سازنده ها و موئسسات تست بگذاریم . با توجه به اینکه پدر بنده قبلا ماکسیما داشت خدمتتون میگم کمتر از 10 نسوزوند ! :icon_surp

ali14049
11 April 2007, 01:09 PM
البته يك چيزي رو بگم كه فكر نميكنم Multi-Link Beam به اين قضيه انحراف زاويه نسبت به محور عمودي چرخها ربطي داشته باشه ولي تحقيق ميكنم و اگر كسي ميدونه توضيح بيشتر بده:icon_excl
در مورد مصرف سوخت هم دقيقاً مثل حالتي كه براي شما با سوناتا پيش اومده (مصرف7.75 سوناتاV6) براي من هم پيش اومده بوده (7.5 ماكزيماV6) و حرف شما رو تاييد ميكنم كه ملاك، نظر سازمان محيط زيست هستش( و نه شركت هاي سازنده چون معمولا براي طرفداري از محصولاتشون كمي در اعداد و ارقام اغراق ميكنند و زياد قابل اعتماد نيستند) چون سازمان محيط زيست اعداد رو بصورت ميانگين بيان ميكنه در حالي كه ما بصورت ركوردي كه در كمترين ميزان مصرف زده ايم حساب ميكنيم.
با توجه به اينكه پست قبليم پاك شده بود بايد بگم كه از حرفام قصد خاصي نداشتم فقط خواستم اطلاعاتم رو در اختيار ديگر دوستان بذارم:lover: پاينده باشيد!

eCom2001
24 August 2007, 03:20 AM
دوست عزیز این قدر طرفداری از سیستم تعلیق ماکسیما ؟ تمامی دوستان می دونن که مك فرسون استراتس هر چه قدر هم تکنولوژی جالبی باشه ولی در خودروهای سنگین عملکرد لازم رو نداره! پس هیچ بحثی روی عملکرد سیستم تعلیق نیست!
مسلما ماکسیما قابلیت 4 درجه چرخش چرخ های عقب رو نداره که خیلی صریح می گم ماشینی که این قابلیت رو داشته باشه با ماشینی که نداشته باشه مثل این میمونه بتونید یک پیچ رو که همیشه با سرعت 110 رد می کردید با سرعت 150 رد کنید!

ali14049
24 August 2007, 04:07 AM
دوست عزیز این قدر طرفداری از سیستم تعلیق ماکسیما ؟ تمامی دوستان می دونن که مك فرسون استراتس هر چه قدر هم تکنولوژی جالبی باشه ولی در خودروهای سنگین عملکرد لازم رو نداره! پس هیچ بحثی روی عملکرد سیستم تعلیق نیست!
مسلما ماکسیما قابلیت 4 درجه چرخش چرخ های عقب رو نداره که خیلی صریح می گم ماشینی که این قابلیت رو داشته باشه با ماشینی که نداشته باشه مثل این میمونه بتونید یک پیچ رو که همیشه با سرعت 110 رد می کردید با سرعت 150 رد کنید!

ببین دوست عزیز!
من هیچ تعصبی رو ماکسیما ندارم! ولی بدون که این سیستم که از بهترین و معتبرترین تعلیقای دنیاس روی خیلی از بهترین خودزوهای جهان نصبه(حتی بقولی در نوع سنگین) مثل کمری2007-2006 و ...!:icon_razz
ولی درباره اون چرخش چرخای عقب سوناتا و آزرا اگر مدرکی دارید بدم نمیاد یه نگاهی بندازم!:icon_cool

shahram2006_m
24 August 2007, 01:28 PM
ببین دوست عزیز!
من هیچ تعصبی رو ماکسیما ندارم! ولی بدون که این سیستم که از بهترین و معتبرترین تعلیقای دنیاس روی خیلی از بهترین خودزوهای جهان نصبه(حتی بقولی در نوع سنگین) مثل کمری2007-2006 و ...!:icon_razz
ولی درباره اون چرخش چرخای عقب سوناتا و آزرا اگر مدرکی دارید بدم نمیاد یه نگاهی بندازم!:icon_cool

سوناتا دارای سیستم تعلیق ابدائی و انحصاری به نام Active Geometry Control Suspension هست که باعث میشه پایداری خودرو توی پیچ بالا باشه.

Active Geometry Control Suspension
Hyundai's newly patented Active Geometry Control Suspension (AGCS) raises cornering stability and ride quality to new levels. Two electronically controlled electric actuators automatically adjust the rear suspension control arms to aid cornering at the limits of adhesion.

http://worldwide.hyundai-motor.com/common/img/showroom/passenger/sonata/safety/safety/sa_sab_07.gif

در این سیستم تعلیق در هنگام احساس ناپایداری چرخ های عقب به وسیله حسگر های الکترونیکی اجازه زاویه دار شدن برای پایداری بیشتر رو خواهند داشت

منبع:

http://worldwide.hyundai-motor.com/

web
24 August 2007, 02:43 PM
با تشکر از دوست گلم شهرام.
علی جان این سیستم (که برای هر چرخ از یک موتور الکتریکی و یک بازوی محرک تشکیل شده) همچنین روی تمام ازراهای (گرندئور) مونتاژ کره نصب هست و در ازراهای آمریکا به صورت آپشنال هست.

نمایی از این سیستم. در شکل موتور و بازو قابل مشاهده هستن :

http://upload-server.persiangig.com/image/Hyundai%20Azera/5.jpg