PDA

View Full Version : تاسیس یک کارخانه خودروسازی در ایران

VIGO
8 February 2007, 09:19 PM
دوستان عزیز می خواستم بدونم که برای تاسیس یک کارخانه خودروسازی در ایران چه سرمایه ای لازم است و چه مراحلی را بایستی پیمود ؟

با سپاس

لطفا رقمی را که تخمین می زنید موثق باشد و حدثی نگویید .

Ramtin329
8 February 2007, 11:12 PM
برای این کار علاوه بر داشتن سرمایه کلان که به تنهایی تامینش سخته باید از هفت خان رستم بگذری ... باید از وزارت صنایع ...... سازمان حمایت از مصرف کننده ... استاندارد... محیط زیست ... وزارت کشور .. و... بعلاوه استانداری + شهرداری + و کلی کاغذ بازی و سر کیسه شل کردن و خسیس نبودن !!!ضمن اینکه چون باید واحد یابی احداث کارخانه باید طوری باشه که به امکانات حمل و نفل مانند راه آهن دسترسی داشته باشه از هر جایی نمیشه کلنگ زد و در ضمن احتیاج به یک شریک مناسب در آنسوی مرز باشید که تا زمان بهره برداری با شما همکاری کند ... بعنوان مثال در ایجاد کارخانه زاگرس خودرو مدیران پروتون مالزی بخش عمده ای از هزینه های خرید زمین و احداث کارخانه را تقبل کردند .

sajjadnegaresh
8 February 2007, 11:20 PM
به نظر من براي بدست آوردن سرمايه لازم و كسب شهرت لازم براي ايجاد توليد ، از واردات خودرو شروع كنيد و در نهايت به سمت مونتاژ يا توليد برويد.

config
20 February 2007, 03:12 PM
دوستان عزیز می خواستم بدونم که برای تاسیس یک کارخانه خودروسازی در ایران چه سرمایه ای لازم است و چه مراحلی را بایستی پیمود ؟

با سپاس

لطفا رقمی را که تخمین می زنید موثق باشد و حدثی نگویید .

شما بايد حتما حتما حتما يه پارتي داشته باشي :icon_excl
چون كارخونه ي شخصي براي كسب درامد مياد و سعي ميكنه خودروئي رو توليد كنه كه مردم بيشتر علاقه دارن وهمچنين پولشم دارن پس اگر خودرو ساز دولتي رقيب بشه واويلا يه گيرايي بهت ميدن كه عمرا به فكرت هم نميرسه پس پارتي خيلي مهمه:icon_excl

Glimpser
21 February 2007, 01:47 AM
دوست عزیز باید آقا زاده باشی اونم از نوع درجه یک ( یک نگاه به امضاء های اسناد تحویل خودروهای مونتاژ شده بکنی متوجه میشی )

XIII
21 February 2007, 03:10 AM
والا تا اونجا كه من مي‌دونم نه نياز به پارتي داره نه نياز به آقازاده بودن.چيزايي كه تو اين زمينه مي‌دونم براي يكي از آشناهامونه كه مي‌خواست فيات رو تو ايران بياره(اما به علت خريد 20 درصد سهم فيات توسط جنرال موتور اينكار نشد).اگه شما هدفتون مونتاژ ماشين هست بايد با شركتي كه مي‌خواهيد ماشيناشون رو مونتاژ كنيد اول از همه توافق كنيد كه اين خودش كلي كاره و اين طوري نيست كه هركي رفت بگن باشه بيا مونتژ كن.چيزي كه راحت بهتون مي‌دن زمينه(تو شهرستانهاي مختلف) براي احداث كارخونه.بعدم بايد دنبال وام باشيد و مي‌تونيد براي اينكار از وام هاي براي اشتغال استفاده كنيد كه اينم نياز به پارتي بازي نداره و بهتون مي‌دن.البته مي‌تونيد با خود شركت سازنده خودرو براي قبول هزينه ها تا قسمتي توافق كنيد كه بهتون كمك كنند.البته اين طورم نيست كه به اين راحتيا باشه اما اينا روال كاريه كه من مي‌دونم

VIGO
21 February 2007, 03:13 AM
آیا شرکت سازنده هم به بنده کمک مالی میکنه ؟؟؟؟

El Padrino.
21 February 2007, 08:05 PM
دوست عزیز این یک پروژه مشکله که اگه می خوای این کار شدنی بشه یا باید در دستگاه های دولتی باشین و یا باید سرمایه و وقت زیادی رو خرج کنید
همین صنایع خودرو سازی کرمان در سال 68 طرحش توسط آقای مرعشی استاندار وقت ارائه شد و در سال 70 تازه داشتن ماشین وارد می کردن و در سال 73 تازه کارخانه را داشتند می ساختند
همین کارخانه چون در منطقه محروم بوده معافیت مالیاتی 10 ساله داره

VIGO
21 February 2007, 08:39 PM
کسی در مورد شرکت رنو پارس اطلاعی داره که چجوری کارشون رو شروع کردن ؟

Foad
21 February 2007, 10:06 PM
اسناد تأسيس رنو پارس به تاريخ 16 مارس 2004 توسط رياست هيئت عامل و مديرعامل رنو، رياست هيئت عامل و مديرعامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو و مديرعامل گروه صنعتي سايپا به امضاء رسيدند. از اين تاريخ، فعاليت رنو پارس بعنوان يک شرکت جوينت ونچر که مسئوليت هماهنگي همکاري ميان رنو و صنعت خودروسازي ايران را به عهده دارد، آغاز گرديد.
از سایت رنو

دوست گرامی قضیه رنو پارس کاملا متفاوته.51 در صد سهامش برای رنو و 49 در صد برای شرکتهای دولتی ایرانی هست پس خصوصی به حساب نمیاد

Glimpser
21 February 2007, 10:31 PM
والا تا اونجا كه من مي‌دونم نه نياز به پارتي داره نه نياز به آقازاده بودن.چيزايي كه تو اين زمينه مي‌دونم براي يكي از آشناهامونه كه مي‌خواست فيات رو تو ايران بياره(اما به علت خريد 20 درصد سهم فيات توسط جنرال موتور اينكار نشد).اگه شما هدفتون مونتاژ ماشين هست بايد با شركتي كه مي‌خواهيد ماشيناشون رو مونتاژ كنيد اول از همه توافق كنيد كه اين خودش كلي كاره و اين طوري نيست كه هركي رفت بگن باشه بيا مونتژ كن.چيزي كه راحت بهتون مي‌دن زمينه(تو شهرستانهاي مختلف) براي احداث كارخونه.بعدم بايد دنبال وام باشيد و مي‌تونيد براي اينكار از وام هاي براي اشتغال استفاده كنيد كه اينم نياز به پارتي بازي نداره و بهتون مي‌دن.البته مي‌تونيد با خود شركت سازنده خودرو براي قبول هزينه ها تا قسمتي توافق كنيد كه بهتون كمك كنند.البته اين طورم نيست كه به اين راحتيا باشه اما اينا روال كاريه كه من مي‌دونم

احتمالا نه تاحالا موافقت اصولی گرفتی نه برای گرفتن زمین توی شهرک های صنعتی اقدام کردی دوست عزیز همیشه آواز دهل از دور شنیدن خوش است اگر داییت نماینده مجلس و یا فرماندار و ... نیست اصلا دنبال این حرفها نرو

XIII
22 February 2007, 12:18 AM
احتمالا نه تاحالا موافقت اصولی گرفتی نه برای گرفتن زمین توی شهرک های صنعتی اقدام کردی دوست عزیز همیشه آواز دهل از دور شنیدن خوش است اگر داییت نماینده مجلس و یا فرماندار و ... نیست اصلا دنبال این حرفها نرو

من گفتم ه اينايي كه مي‌دونم ماله كسي هست كه خودش اقدام كرده و نه داييش نماينده بوده نه آشنايي به اون صورت داشته.و اگه آمريكا ايران رو تحريم نكرده بود شايد الان احتمالا فيات رو تو تهران مي‌ديديم.به هر حال اگه ديدمش براي اطلاعات بيشتر بازم ازش مي‌پرسم

Glimpser
22 February 2007, 10:28 AM
اینهایی که نوشتم نظر کاملا شخصی و صد درصد اشتباه است و شما یک داستان تخیلی فرض کنید

اینهارو هم یکی بهت میگه که تمام این کارهارو انجام داده یک مثال ساده برات میزنم که درست روشن بشی جریان کاملا واقعی و مربوط به 5 سال پیشه . رفتیم شهرستان ..... پیش مسئول شهرک های صنعتی با خوشرویی تمام به ماخوش آمد گفت و یکی رو با ما فرستاد که زمین رو نشون بده طرف هم مارو برد وسط کوه و گفت ببینید بغل اون سنگ قراره جاده باشه بغل اون رودخانه میشه تاسیسات تصفیه فاضلاب انشاء الله خط لوله گاز فلان جا را هم که کشیدند یک راه فرعی هم برای اینجا درست میکنیم که به این شهرک صنعتی ( ما که حتی دوتا آجر رو هم ندیده بودیم ) گاز برسونیم قیمتش هم مثلا متری 30 هزار تومنه که باید یک جا پرداخت بشه ما هم تشکر کردیم و برگشتیم . دیدیم راه نداره یک کانال خفن زدیم و فرداش دوباره رفتیم سراغ همون یارو طرف اول کلی گلگی کرد که چرا از اول نگفتید که آشنا فلانی هستید بعدش هم خودش مارو برد شهرک .... سه تا قواره زمین خالی بیشتر نداشت گاز و برق و اب و تلفنش درست بود جاده اش هم اسفالته گفت اینجا رو میتونه متری 7 هزار تومان اونم در اقساط 5 ساله بهمون بفروشه ازمون هم خواست سلامش رو به حاج آقا برسونیم
این داستان زمین بود داستان موافقت اصولی همینطوره گرفتن وام خصوصا تبصره 3 از این وحشتناک تره موردی را دقیقا میدونم که فرماندار از دوستان نزدیک طرف بود و از وسط جلسه ای که وام ها را اختصاص میدهند زنگ زد که داداش کجایی که پرونده ات را رو هوا زدند و اصلا از وزارت صنایع اینجا نیاورده اند که ما تصمیم بگیریم بهت وام بدیم یا نه . ( میدونی یعنی تا تامین اعتبار بعدی که تازه اگر بشه حداقل باید یک سال صبر کنی ) البته در اون لحظه چون برای فرماندار یک کار فوری پیش آمد و باید میرفت جلسه به هفته بعد موکول شد که توی این فاصله اسناد رفیق ما هم پیدا شد .
بعدشم تو فکر کردی با همون دوزار وام خود اشتغالی میشه کارخانه خودرو سازی زد . با اون وام تنور پیتزایی هم نمیشه خرید چه برسه به کارخانه فلان . تازه برو ببینم چقدر طول میکشه همون دوزار وام رو بتونی بگیری
" لطفا در مواردی که تجربه و یا اطلاعات کافی ندارید سکوت اختیار کنید تا مشکلی بر مشکلات دوستان اضافه نشود "

VIGO
22 February 2007, 10:43 AM
اینطور که پیداست تاسیس کارخانه خودروسازی هدفی برای نسل بعدی من خواهد بود حالا اگر یک شرکت برای وارد کردن خودروهای ارزانقیمت و انعقاد قرارداد با شرکتهایی مثل مزدا و هوندا و ... بخواهم تاسیس کنم به چه سرمایه ای احتیاج دارم مثلا چه مراحل خاصی داره یا چقدر پول میخواد ؟

ممنون از همکاری دوستان عزیز .

config
22 February 2007, 06:51 PM
90گمرك رو ماشين ارزون مي بندن ميشه گرون
البته من نمي خام نا اميدت كنم ولي به نظرم برو سراغ نمايندگي يه شركت معتبر مثل آئودي

El Padrino.
22 February 2007, 07:42 PM
دوستمون درست میگن برو دنبال نمایندگی ولی جنابconfig آئودی توی بم قراره مونتاژ بشه که الان توی تهران نمایندگی مجاز داره
به نظر من برو دنبال نمایندگی لکسس

config
22 February 2007, 09:57 PM
ببخشيد من ندانستندندي
مگه ايرتويا لكسس رو ساپورت نمي كنه؟

nojex
22 February 2007, 10:58 PM
بستگی داره . یکی از اقوام ما یک lexus lx وارد کرده . بماند که چون امریکایی بود تو گمرک چی کشید تا ترخیص شد اما چون با land cruiser تقریبا یکی هستش الان تعمیرگاه های ایرتویا قبولش می کنند
اما کلا گمرک جلوی ورود شرکتی خودرو های امریکایی رو میگیره . از جمله نوریانی نتوانست مجوز x5 رو به علت اینکه در امریکا تولید میشه بگیره یا ستاره ایران benz ml رو نتونست وارد کنه . توجیح گمرک هم ناتوانی وارد کننده در تامین قطعات به علت تحریم است .

XIII
23 February 2007, 12:31 AM
اینهایی که نوشتم نظر کاملا شخصی و صد درصد اشتباه است و شما یک داستان تخیلی فرض کنید

اینهارو هم یکی بهت میگه که تمام این کارهارو انجام داده یک مثال ساده برات میزنم که درست روشن بشی جریان کاملا واقعی و مربوط به 5 سال پیشه . رفتیم شهرستان ..... پیش مسئول شهرک های صنعتی با خوشرویی تمام به ماخوش آمد گفت و یکی رو با ما فرستاد که زمین رو نشون بده طرف هم مارو برد وسط کوه و گفت ببینید بغل اون سنگ قراره جاده باشه بغل اون رودخانه میشه تاسیسات تصفیه فاضلاب انشاء الله خط لوله گاز فلان جا را هم که کشیدند یک راه فرعی هم برای اینجا درست میکنیم که به این شهرک صنعتی ( ما که حتی دوتا آجر رو هم ندیده بودیم ) گاز برسونیم قیمتش هم مثلا متری 30 هزار تومنه که باید یک جا پرداخت بشه ما هم تشکر کردیم و برگشتیم . دیدیم راه نداره یک کانال خفن زدیم و فرداش دوباره رفتیم سراغ همون یارو طرف اول کلی گلگی کرد که چرا از اول نگفتید که آشنا فلانی هستید بعدش هم خودش مارو برد شهرک .... سه تا قواره زمین خالی بیشتر نداشت گاز و برق و اب و تلفنش درست بود جاده اش هم اسفالته گفت اینجا رو میتونه متری 7 هزار تومان اونم در اقساط 5 ساله بهمون بفروشه ازمون هم خواست سلامش رو به حاج آقا برسونیم
این داستان زمین بود داستان موافقت اصولی همینطوره گرفتن وام خصوصا تبصره 3 از این وحشتناک تره موردی را دقیقا میدونم که فرماندار از دوستان نزدیک طرف بود و از وسط جلسه ای که وام ها را اختصاص میدهند زنگ زد که داداش کجایی که پرونده ات را رو هوا زدند و اصلا از وزارت صنایع اینجا نیاورده اند که ما تصمیم بگیریم بهت وام بدیم یا نه . ( میدونی یعنی تا تامین اعتبار بعدی که تازه اگر بشه حداقل باید یک سال صبر کنی ) البته در اون لحظه چون برای فرماندار یک کار فوری پیش آمد و باید میرفت جلسه به هفته بعد موکول شد که توی این فاصله اسناد رفیق ما هم پیدا شد .
بعدشم تو فکر کردی با همون دوزار وام خود اشتغالی میشه کارخانه خودرو سازی زد . با اون وام تنور پیتزایی هم نمیشه خرید چه برسه به کارخانه فلان . تازه برو ببینم چقدر طول میکشه همون دوزار وام رو بتونی بگیری
" لطفا در مواردی که تجربه و یا اطلاعات کافی ندارید سکوت اختیار کنید تا مشکلی بر مشکلات دوستان اضافه نشود "

دست و پا شكسته از طرف پرسيدم و اينا چيزايي بود كه گفت:
اول از همه گفت كه با شركت مورد نظر وارد مذاكره مي‌شيد كه ما اين افراد رو داريم فلان قدر اعتبار داريم متخصص داريم زمين تو فلان جا داريم و ... كه بعدم اونا جواب مي‌دن كه شرايط اونا چه طوريه و ... و اين كار حدودا 6 ماه طول مي‌كشه.و اگه موفقيت آميز بود ميريد سراغ بازديد خط و مذاكرات رو در رو و نهايي.
اما در مورد زمين.اول از اينكه مجوز تاسيس كارخونه رو بايد از وزارت صنايع بگيريد و براي كارخونه استاندارد يه فرم 40 صفحه اي رو بايد پر كرد كه توش براورد هزينه و نيروي مورد نياز و ... مشخص ميشه.زمين رو هم تو شهرستان و شهرك صنعتي مي‌دهند و تا 70 درصد هزينه زمين رو مي‌تونيد وام براي رهن بگيريد.هزينه تجهيزات هم كه كارخونه ماشين سازي خودش به عهده مي‌گيره چون اونا بايد تجهيزات رو بيارن اما ميتونيد به صورت مشاركت 51 درصد به 49 درصد اين كار رو بكنيد.

دوست عزيز جناب donner , من نه با شما دعوا دارم نه مشكلي!اينا هم چيزايي كه بهم گفتن و خودم پرس و جو كردم و از كسي هم پرسيدم كه حداقل خودش دنبال كاري بوده كه جناب mjflex الان در موردش پرسيدن نه صرفا بحث زمين. و اين بابا همون طور كه گفتم نه آقا زادست نه نماينده نه ...!پس شما به جاي اينكه با جوابهاي كه هدف ايجاد كننده تاپيك نيست اونو از جوابش دور كنيد بهتره كه به فكر جواب دادن به اون باشيد و اگه شما يا هر كسه ديگه اي فكر مي‌كنيد اين كار نمي‌شه خوب نريد دنبالش!بذاريد اونايي كه پي دردسر هستن برن دنبال اين كارها و فكر نمي كنم جناب mjflex با ديدن اين پستهاي من يهو تصميم بگيرند كه كارخونه ماشين سازي بزنند! پس مشكلاتي هم بر مشكلات دوستان اضافه نخواهد شد...

Hamed
23 February 2007, 12:44 AM
داداش هر مسیولی یک ادم است مثل من و شما.یکی کار راه بنداز و یکی هم اهل پارتی.
این مسایل هم چیزی نیست که بشه ما تو اینترنت بتونیم بش جواب بدیم.

Glimpser
24 February 2007, 01:24 AM
دست و پا شكسته از طرف پرسيدم و اينا چيزايي بود كه گفت:
اول از همه گفت كه با شركت مورد نظر وارد مذاكره مي‌شيد كه ما اين افراد رو داريم فلان قدر اعتبار داريم متخصص داريم زمين تو فلان جا داريم و ... كه بعدم اونا جواب مي‌دن كه شرايط اونا چه طوريه و ... و اين كار حدودا 6 ماه طول مي‌كشه.و اگه موفقيت آميز بود ميريد سراغ بازديد خط و مذاكرات رو در رو و نهايي.
اما در مورد زمين.اول از اينكه مجوز تاسيس كارخونه رو بايد از وزارت صنايع بگيريد و براي كارخونه استاندارد يه فرم 40 صفحه اي رو بايد پر كرد كه توش براورد هزينه و نيروي مورد نياز و ... مشخص ميشه.زمين رو هم تو شهرستان و شهرك صنعتي مي‌دهند و تا 70 درصد هزينه زمين رو مي‌تونيد وام براي رهن بگيريد.هزينه تجهيزات هم كه كارخونه ماشين سازي خودش به عهده مي‌گيره چون اونا بايد تجهيزات رو بيارن اما ميتونيد به صورت مشاركت 51 درصد به 49 درصد اين كار رو بكنيد.

دوست عزيز جناب donner , من نه با شما دعوا دارم نه مشكلي!اينا هم چيزايي كه بهم گفتن و خودم پرس و جو كردم و از كسي هم پرسيدم كه حداقل خودش دنبال كاري بوده كه جناب mjflex الان در موردش پرسيدن نه صرفا بحث زمين. و اين بابا همون طور كه گفتم نه آقا زادست نه نماينده نه ...!پس شما به جاي اينكه با جوابهاي كه هدف ايجاد كننده تاپيك نيست اونو از جوابش دور كنيد بهتره كه به فكر جواب دادن به اون باشيد و اگه شما يا هر كسه ديگه اي فكر مي‌كنيد اين كار نمي‌شه خوب نريد دنبالش!بذاريد اونايي كه پي دردسر هستن برن دنبال اين كارها و فكر نمي كنم جناب mjflex با ديدن اين پستهاي من يهو تصميم بگيرند كه كارخونه ماشين سازي بزنند! پس مشكلاتي هم بر مشكلات دوستان اضافه نخواهد شد...

اولی رو میگن موافقت اصولی
بعد هم باید طرح تفضیلی بدی براش
برای استفاده از تسهیلات باید از توان داخلی استفاده کنی مگر اینکه مشابه داخلی وجود نداشته باشه ضمنا پست قبلی رو با دقت دوباره بخون
ضمنا من خواستم واقعیت هایی را که بعد از چند سال بهش میرسی را الان بگم
نمیدونم چرا اختلاف نظر را دعوا حساب میکنی
برای افتتاحیه منم دعوت کن ( احتمالا نواده ها میتونند شرکت کنند )
راستی خیلی چیز هارا هم نمیشه نوشت خواستی توی پی ام بهت میگم
موفق باشی

El Padrino.
24 February 2007, 09:28 PM
دوست عزیز یک کار دیگر هم می توانید بکنید :
اول نمایندگی یک خودروساز معتبر را بگیرید و با در آمد آن دست به ساخت یک کارخانه بزنید

VIGO
24 February 2007, 10:47 PM
نظر بنده هم همین هست اگر شرکت تولید کننده از نظر مالی کمکی بکند بسیار خوب است و امید به موفقیت بیشتر می شود .