PDA

View Full Version : 206 تيپ 5 يا اس دي(صندوق دار)

danial_2006
17 January 2007, 11:02 AM
اقا من ميخواستم 206 تيپ 5 بگيرم ولي از وقتي اين اس دي ها اومده دودل شدم.ميخام ببينم كدوم بگيرم چون من سوار هردو شدم ولي توي شهر وبايد بگم اس دي نرو تر وكم سرو صدا تر از 206 هستش مخصوصا عقب خودرو ودر عوض 206 يكم شتابش بيشتر. ميخواستم تو جاده اش رو شما بگيد. در ضمن تو سايت ايران خودرو زده اس دي يورو 5 رو تو هندلينگ تو جاده هاي ناهموار وهموار گرفته.آيا 206همچين استانداردي رو گرفته.

arash p mbz bmw
17 January 2007, 06:04 PM
سلام
راستش من که زیاد از این ماشین خوشم نمیاد و ثابت میکنم که اصلا این طرح مفتش گرونه
مطمئن باشید اگر این طرح خوب بود همون اول پژو انجامش میداد
همونطور که میدونید پژو مدلهای مختلفی از 206تحویل بازار داد اما هیچوقت 206 رو سدان نکرد در حالی که میتونست
دلیلش هم سادس
این ماشین برای یه اندازه ای طراحی شده و تعلیقش برای یه وزن و یه اندازه
ایرانخودرو حتی من شنیدم تعلیق این ماشینو زحمت نداده تعغیر بده مخصوصا عقب ماشین
وقتی شما این ماشین رو از کنار تماشا میکنید پی به فضاحت طراحی و اینکه چرا خود پژو این کارو نکرد میبرید
من که خودم هاچ بگ رو به این طرح عقب مونده ترجیح میدم

alfred88
17 January 2007, 11:21 PM
من خودم206sd دارم خیلی ازش راضیم قبلا 405 2.0 داشتم که تا حالا 206 بهتر بوده.
مقایسه کلی که من بین این دوتا ماشین انجام میدم به شرح زیره:
1.مهمترین عامل پایین اومدن هندلینگ sd206 نسبت به 206 هاچ بک.
2.sd206دید عقبش بدتر شده.
3.بد شدن چهره ی ماشین از عقب که دلیل این فقط صندوق عقبش میتونه باشه(البته من توی این مورد با خیلی ها صحبت کردم که اون ها هم همین نضرو داشتن).
4.کمتر شدن شتاب206 sd نسبت به 206 هاچ بک که البته اونقدرهم تفاوت زیادی ندارند.
5. 206 sd سرو صداش نسبت به مدل هاچ بکش خیلی کمتره واینو تو دست اندازا کاملا نشون میده.
6.تعادل بیشتر در سرعت که به ادم جرات میده با sd 206بیشتر سرعت بره.
7.مونتاژ عالی که اینو تو مجله ماشین خوندم رتبه پنجم گرفته در حالی که 206 هاچبک فکر میکنم 13 بود.
نتیجه ی کلی: اگر نمیتونی از صندوق 206 sdبگذری بهترین انتخاب همونه چون توی این رنج قیمت ماشین با این همه امکانات پیدا نمیکنی ولی اگر میتونی صندوق sd206نادیده بگیری همان 206 تیپ 5 بگیر.

config
18 January 2007, 10:39 AM
سلام
آرش جان الان من به شما چي بگم .
اينو كاملا قبول دارم كه طرحش آدمو ياده.............نه ياده هيچي نميدازه ولي بسيار مزخرفه.
اما احساسي كه با اين تو جاده داريد خيلي باهاله مخصوصا اگر قبلا با هاچ بك تو همون جاده بودي
به نظر من ضعف هاش نسبت به هاچ بك اينه:
1- شتاب كمتر
2-طراحي زشت
3-به دليل عوض شدن تعليقش يكمي نرم تر (البته اين ضعف براي لايي كشي هست)
نقات قوت:
1- طراحي زشت:icon_arro
2- تعادل بيشتر
3- صداي كمتر
4- به نظر من كيفيت مونتاژ بالاتر

arash p mbz bmw
18 January 2007, 04:54 PM
.
7.مونتاژ عالی که اینو تو مجله ماشین خوندم رتبه پنجم گرفته در حالی که 206 هاچبک فکر میکنم 13 بود.
.
عذر میخوام ولی مجله ماشین خیلی جاها بیخود حرف میزنه
206 هاچ بگ بسیار توی مونتاژدقیق هست و اصلا جدا مونتاژمیشه
sdهم در حد پرشیا دقت مونتاژ داره:icon_excl

z_qz54
18 January 2007, 09:32 PM
آرش جان لطفا در مورد نشریات یک کم بیشتر دقت کنید ، مهم اینه که مطلب مینویسه. http://qsmile.com/qsimages/90.gif

206 صندوق دار :
شما به طراحی قسمت بقل سپرش نگاه کنید ، حال آدم به هم میخوره .
من هرچی دیدم وسط صندوقش تاب گرفته بود ، یعنی فشار اورده بودند ، مقداری گود رفته بود.
این صندوق عقب مشکلش اینه که مثل یک لنگر عمل میکنه ، توی شتاب جانبی ، گریز از مرکز بین محوری و ترمز ها شدید از جلو تاثیر بدی داره.
وقتی با ترمز با این ماشین از جلو تصادف کنید ، به علت سنگینی قسمت عقب ماشین رو اتاق استاندارد هاچ بک،سقف ماشین پایین ماید ،یعنی وقتی ماشین بیفته روی زمین ، شکل نیم دایره میشه.
این تجربه ای بود که سیتروئن روی زانتیای مدل اولیه خودش کسب کرد و بعدا اصلاح کرد.
در کل شخصا هاچبک رو خیلی بیشتر ترجیح میدم

TUBORG
18 January 2007, 11:23 PM
ارگونومی خوبی نداره
اما واسه کسانی که فقط به ماشین اهمیت میدن و به طراحی و اینا کاری ندارن ماشین بدی نیست

danial_2006
19 January 2007, 05:25 PM
آرش جان لطفا در مورد نشریات یک کم بیشتر دقت کنید ، مهم اینه که مطلب مینویسه. http://qsmile.com/qsimages/90.gif

206 صندوق دار :
شما به طراحی قسمت بقل سپرش نگاه کنید ، حال آدم به هم میخوره .
من هرچی دیدم وسط صندوقش تاب گرفته بود ، یعنی فشار اورده بودند ، مقداری گود رفته بود.
این صندوق عقب مشکلش اینه که مثل یک لنگر عمل میکنه ، توی شتاب جانبی ، گریز از مرکز بین محوری و ترمز ها شدید از جلو تاثیر بدی داره.
وقتی با ترمز با این ماشین از جلو تصادف کنید ، به علت سنگینی قسمت عقب ماشین رو اتاق استاندارد هاچ بک،سقف ماشین پایین ماید ،یعنی وقتی ماشین بیفته روی زمین ، شکل نیم دایره میشه.
این تجربه ای بود که سیتروئن روی زانتیای مدل اولیه خودش کسب کرد و بعدا اصلاح کرد.
در کل شخصا هاچبک رو خیلی بیشتر ترجیح میدم

حالا میگید چی کار کنم اگه اینجوری ضایعه.چی بگیرم؟(206 معمولی به خاطر کوچیک بودن صندوق عقب از لیست من خارج شده و همیطور 405وپارس elx):icon_cool

El Padrino.
19 January 2007, 07:24 PM
به نظر من تیپ 5 قشنگ تر از صندوق دار است و در ضمن شما دارید 12 ملیون می دید ماشین 1600 بهتون می دن (هاج بک) و باید 13 تومان بدید تا ماشین 1400 بهتون بدن (اس دی)

config
19 January 2007, 08:27 PM
ميتوني هم ثبت نام كني 12.800 بدي صندوق دار بگيري 1600
البته من بسيار خوش شانس بودم كه 8 ما تاخير داشت

alfred88
19 January 2007, 09:19 PM
عذر میخوام .رقم کیفیت مونتاژ 206 هاچ بک 10 بود .و206صندوقدار5 بوده.

z_qz54
19 January 2007, 09:35 PM
عذر میخوام .رقم کیفیت مونتاژ 206 هاچ بک 10 بود .و206صندوقدار5 بوده.

خیالمونو راحت کردی :icon_idea

danial_2006
20 January 2007, 08:01 PM
اولا ممنون از راهنمايهاتون.در ضمن كلاچ 206 تيپ 5 هيدروليک ، کنترل الکترونيکي هستش ولي مال صندوق دار تك صفحه اي خشك است.حال مي خوام بدونم با هم چه فرقي ميكنند و كدوم بهتره چه از نظر فني و دوام كار.