PDA

View Full Version : کارت هوشمند سوخت

صفحه ها : [1] 2

lx_xu7
30 November 2006, 08:07 PM
سلام
5ماه پیش یه 206 خریدم
چندروزیه که محل سکونت رو تغییر دادم
حالا من باید چکار کنم:icon_cry: . اگه کسیاز سایتی خبر داره که میشه توش نشانیه محل سکونت رو _ تغییر داد لطف کنه به ما بگه

با تشکر:icon_excl

shahram2006_m
30 November 2006, 08:53 PM
دوست گرامی محل مناسب برای تاپیک شما قسمت بحث هاي كلي در مورد اتومبيل (http://www.phalls.com/vbulletin/forumdisplay.php?f=36) هست(نه قسمت ایران خودرو).منتقل شد.
نام تاپیک نیز تغییر کرد.
در مورد جواب شما بهترین راه حل اینه که شما به محل قبلیتون بسپرید اگر کارت شما رسید به شما اطلاع بدن.

config
30 November 2006, 09:03 PM
سلام
5ماه پیش یه 206 خریدم
چندروزیه که محل سکونت رو تغییر دادم
حالا من باید چکار کنم:icon_cry: . اگه کسیاز سایتی خبر داره که میشه توش نشانیه محل سکونت رو _ تغییر داد لطف کنه به ما بگه

با تشکر:icon_excl
سلام برادر بسيجي
فكر كنم اگه تلوزيون ايرانو نگاه كني بد نباشه
به سايتwww.epolice.ir برو و جواب بگير
التماس دعا:icon_surp

z_qz54
4 December 2006, 06:29 PM
نام تاپیک از" سوالی در مورد کارت هوشمند سوخت" به "کارت هوشمند سوخت" تغییر کرد تا بحث های کلی در این مورد در اینجا انجام گیرد.

config
6 December 2006, 05:01 PM
من فكر كنم اگر يه كارت اعتباري بود براي همه كارا از جمله دريافت سوخت و عابر بانك فكر كنم بهتر بود

amahdavi2004
6 December 2006, 09:51 PM
ظاهرا شما از مصائب كارتهاي خودپرداز خبر نداريد. با تمام فوائد و كارآييهايشان ممكن است روز تعطيل يا در مسافرت بيچاره تان كرده و تمام برنامه هايتان را به هم بريزند.:icon_bigg
مثلا فكر كنيد در هنگام تعطيلي بانك و در يك شهر ديگر يا آن طرف شهر تهران دستگاه ATM كارت شما را بخورد و يا پس از كسر پول از حسابتان پولي به شما ندهد و شما مجبور شويد فردايش شخصا به بانك مراجعه كنيد تا كارتتان را پس بگيريد و در صورت اشتباه دستگاه، بايد صورت حساب خود را چند روز بعد از بانك خودتان به بانكي كه پول شما را خورده است ببريد و فرمي را پر كنيد تا چند ماه بعد و پس از بررسي شايد پولتان را پس بدهند (تصور كنيد اين بلا در شهر ديگر و در يك مسافرت تفريحي بسرتان بيايد:icon_eek: ) و يا به علت اشكال در سيستم، كارت شما بدون دليل باطل شود و سه هفته صبر كنيد تا كارت جديد برايتان صادر شود و شما با داشتن چند ميليون پول در حسابتان مجبور باشيد در اين سه هفته از ديگران پول قرض بگيريد (تمام اين بلاها بسر من آمده است)
حالا اگر اين مصيبتها با كارت هوشمند سوخت هم تداخل كند چه شود؟:icon_conf
مثلا شما بنزين معمولي بزنيد و دستگاه بنزين سوپر حساب كند:icon_sad: و يا آخر ماه بفهميد 300 ليتر بنزين در روستاي دورقوز آباد از حساب شما زده اند:icon_twis همين الآن هم بعضي پمپها با جادوگري 45 ليتر بنزين در باكي كه 33 ليتر گنجايش دارد مي زنند و تازه هنوز هم باك جا دارد:icon_arro
موقع بنزين زدن اگر شما يا متصدي پمپ 20 ثانيه براي پرداخت پول معطل كنيد پشت سريها با نواختن بوق فحشتان مي دهند:icon_neut تصور كنيد با آمدن كارت هوشمند زماني كه بايد كارت را داخل دستگاه بگذاريد، رمز Pin را وارد كنيد، به مركز كانكت شود و تاييد شويد(فرضا رمز اشتباه هم وارد نكرده باشيد و يا در شبكه هم اختلال نباشد) مقدار سوخت سهميه اعلام شود و شما مقدار مورد نياز را وارد كنيد و بعد با موجودي نقدي كارت مقايسه شود و در صورت عدم اشكال شروع به زدن بنزين كنيدو ...... احتمالا بوق پشت سريها سوخته است:icon_surp
من كه بارها ديده ام كه افراد تحصيل كرده هم در استفاده از كارت بانكي مشكل دارند و كلي وقت خود و ديگران را تلف مي كنند و دست آخر هم ناكام مي مانند حالا وقتي كه قرار شود استفاده از اين كارتها در پمپها همه گير شود اين مصيبت نيز همه گير مي شود.
در هر حال نگران نگرفتن كارت هوشمند نباش زيرا با توجه به اين كه در همه پمپهاي تهران دستگاه كارتخوان نگذاشته اند و در ساير شهرها هم از آن خبري نيست و اگر در سايت www.epolice.ir (http://www.epolice.ir) چنانچه مشخصات خودرويي را كه پلاك جديد كشوري ندارد وارد كني، نشاني آن را اعلام نمي كند، مي فهمي كه اين كارتها مال خودروهاي پلاك جديد است و براي پلاكهاي قبلي هنوز برنامه اي ندارند.(من كه پلاكم مال 1385 است هم هنوز چشمم به جمال اين كارت روشن نشده است اگر كسي گرفته خبر دهد):icon_cool

config
6 December 2006, 10:21 PM
من گارت بانك پ رو دارم تا حالا هم مشكل نداشتم

z_qz54
9 December 2006, 06:44 PM
جدیدا روی بیشتر دستگاه ها کارت خوان نصب شده.
نمونه از جایگاه بابل

http://i13.tinypic.com/2ypgfic.jpg

reza1050
17 December 2006, 05:11 PM
با سلام

از بابت کارت هوشمند با توجه به صحبت دوستان خواستم بگم که من چشمم به جمال کارت هوشمند روشن شده و تحویل گرفتم یک چیزی از نظر فیزیکی شبیه به کارت تلفن که پشت اون نام خودرو و نام مالک خودرو و شماره پلاک ماشین قید شده است در ضمن ماشینم پلاک شده تیر ماه 85 است:icon_idea

amahdavi2004
18 December 2006, 02:53 PM
كارت من هم آمده است(خرداد 85 پلاك شده است) و تصويرش هم در ذيل است:

http://i17.tinypic.com/29kyu88.jpghttp://i11.tinypic.com/2hr3gc8.jpg

(البته در تصوير اسم و شماره را دستكاري كرده ام)

El Padrino.
1 February 2007, 01:49 PM
دوستان من ماشینم رو توی اسفند 84 گرفتم ولی ماشینم مدل 85 هست توی پلاک موتور و کارت نوشته
وقتی ماشینم رو گرفتم 3 ماه بعدش برام کارت ماشین رو آوردند در خونه ولی تاحالا کارت هوشمند سوخت برام نرسیده توی تلوزیون گفت کارت همه ی ماشین های 85و84 رو دادن ولی مال من رو ندادن
توی سایتش رفتم گفت کارت برای شما صادر و تحویل اداره ی پست داده شده ولی کارت برام نیاوردن حلا باید چکار کنم کسی می تونه راهنماییم کنه ؟

amahdavi2004
1 February 2007, 02:08 PM
شما در همان سايت شماره مرسوله پستي خود را بگيريد و سپس به سايت پست مراجعه كنيد و مرسوله خود را رهگيري كنيد و يا به خود اداره پست مراجعه كنيد.

El Padrino.
1 February 2007, 02:42 PM
این کار رو کردم ولی سایت پست گفت مرسوله ای با این شماره وجود ندارد!!!!

config
1 February 2007, 04:07 PM
من اين مشكل رو داشتم و زنگ زدم مركز پخش فر اورده هاي نفتي گفت بايد به پست مراجعه كني رفتم پست منطقه اي با 3تا از دوستام 2ساعت 2نبالش گشتيم و پيداش كرديم.به شما پيشنهاد مي كنم بري پست منطقه اي تون بپرسي كارت جديد تحويل دادن به پست يا نه اگر داده بودن يه نامه از پست مركزي بگير برات پيداش ميكنن.همه ي اين كارا تو 1 ساعت انجام ميشه و باتلفن
سپاس

El Padrino.
1 February 2007, 05:34 PM
آخه اگه آورده بودن در خونه و من نبودم می بایست رسیدی بندازن توی خونه یا نه ؟

config
1 February 2007, 10:34 PM
فكر نميكنم چون مدارك ماشين و شناسنامه و اينجور چيزا رو ميخان.بايد زود اقدام كني وگرنه پس از گذشت 1 ماه كارتت باطل ميشه

El Padrino.
1 February 2007, 10:49 PM
دوست عزیز از کجا متوجه می شن که من کارت رو گرفتم یا نه هنوز که کارت ها قابل استفاده نیستند
که بخوان باطلش کنن

*علی*
1 February 2007, 11:03 PM
همه رو آب میبره ما رو خواب

دوستان مگر قرار بوده تمام کارتهای سوخت مدل های 85 رو تحویل بدهند
ما که خبر نداریم
اگه لطف بفرمایید بگید باید کجا بریم دنبالش (چون هنوز در خونه نیاوردن ) ممنون میشم ؟

در ضمن با توجه به اینکه رو کارت مشخصات ماشین رو نوشته آیا نمیشه مثلا از کارت یک ماشینم برای ماشین دیگه سوخت گیری کرد؟

config
1 February 2007, 11:17 PM
دوست من اگر تحويل بدن دفترو امضا ميكني واگر امضا نكني يعني تحويل نگرفتي 1 ماه بعد از تاريخ معين شده باطل ميشه.

علي جان به منطقه ي پستي مراجعه كن

El Padrino.
1 February 2007, 11:20 PM
نه علی آقا از یک کارت برای 2 ماشین نمی شود استفاده کرد چون توی پمپ بنزین ها ماموران مشخصات ماشین و کارت رو چک میکنند مگر مامور پمپ.......

config
1 February 2007, 11:27 PM
علي اقا مشخصات رو با پلاك چك ميكنه اگر درست بود كه بنزين قابلتون رو نداره وگرنه به قول دوستمون..........

El Padrino.
1 February 2007, 11:45 PM
والا شهر ما مثل تهران با کلاس نیست
توی پمپ که می ری انگار طلبگارتن ولی بعضی جا ها خودشون بنزین می زنن ولی اکثر پمپ های سوپر اتوماتیک هستند

به نظر من باید مصرف روزانه رو طبق حجم موتور مشخص می کردند

sogoli
2 February 2007, 01:16 PM
دوستان آیا ادرس کارت سوخت براساس هویت شخصی هست که کارت ماشین و برگه مالکیت(سبزه و مربوط به نیروی انتظامیه که درزمان تعویض پلاک داده می شود) بنام اوست مشخص می شود یا اینکه براساس سند اصلی و بنچاق ماشین که در محضر بنام شخص می شود هست؟

config
2 February 2007, 03:20 PM
والا شهر ما مثل تهران با کلاس نیست
توی پمپ که می ری انگار طلبگارتن ولی بعضی جا ها خودشون بنزین می زنن ولی اکثر پمپ های سوپر اتوماتیک هستند

به نظر من باید مصرف روزانه رو طبق حجم موتور مشخص می کردند
سلام
اون وقت من ميرم شورلت 8 سيلندر يا پاترول ميگيرم.:icon_arro

دوستان آیا ادرس کارت سوخت براساس هویت شخصی هست که کارت ماشین و برگه مالکیت(سبزه و مربوط به نیروی انتظامیه که درزمان تعویض پلاک داده می شود) بنام اوست مشخص می شود یا اینکه براساس سند اصلی و بنچاق ماشین که در محضر بنام شخص می شود هست؟
فك كنم بر اساس چيزي كه تو محضر نوشتي:icon_surp

sinad2
2 February 2007, 07:39 PM
سلام.
کارت ماشین من برج 8 به اداره پست میره از طریق شرکت نفت.بعد در برج 9 میدنش به محل توزیع پست.من از طریق سایت epolice فهمیدم که کارت رو دادن به منطقه توزیع ولی چیزی به ما نداده بودن.رفتم دفتر مرکزی پست منطقه خودمون 14 که تو ولیعصره ، زدن تو کامپیوتر گفتن کارتتون اینجاست.بعد از 20 دقیقه که نشستم صدا زدن برای تحویل کارت.رو پاکتش نوشته بود در تاریخ های 10،11،12 دی آوردن دم خونه ولی کسی نبوده بگیره.
در ضمن تحویل کارت در پست باید مدارک ماشین همه باشه ولی اون کارت سبز خودرو خیلی ملاکه.برای تحویلش هم به خود فرد میدن یا به اقوام درجه 1 ، با کارت شناسایی یا یناسنامه صاحب کارت سوخت و تحویل گیرنده.البته اگر شناسنامه ببرید خیلی بهتره.بعد هم یه دفتری رو امضا میکنید و تمام میشه.
اونجا خود پستی ها عنوان کردند کارتهای سوخت 83 به بعد هنوز صادر نشده.نمیدونم دیگه.
اینه اضافه کنم فکر نمیکنم باطل کنن چون کیانی بودن که از یک ماهشون خیلی گذشته بود ولی تازه اومده بودن بگیرن و گرفتن.
اگر هم از سایت چیزی دستگرتون نشد و خواستید مطمئن تر بشید برید پست مرکزی منطقه خودتون اونجا میزنن تو کامپیوتر آماده باشه میگن.الته مدارک ماشین باید باشه تا بهتون جواب بدن.
:icon_cool

sogoli
2 February 2007, 08:26 PM
سلام

فك كنم بر اساس چيزي كه تو محضر نوشتي:icon_surp
یعنی به نام وادرس برگه مالکیت نیروی انتظامی (سبزه) هست توجه نمی کنند

amahdavi2004
3 February 2007, 01:13 PM
شما وقتي در محضر ماشين را بنام مي كني آدرست را به نيروي انتظامي مي فرستند و بعد از نيروي انتظامي كارت سبز جديد با نشاني جديد برايت ارسال مي شود (براي من كه اينجوري بود البته در تهران، شهرستان را نمي دانم)
كارت ماشين من را دم منزل بدون كنترل هيچ چيزي به هر كس كه دم در آمد و امضا كرد دادند!!(مثل ساير مرسولات پستي - پاسپورت جديدم را هم همينطوري دادند) البته توي اداره پست قطعا سخت مي گيرند.
بنا براين سعي كنيد حتما نشاني صحيح را ثبت كنيد تا كارتتان گم و گور نشود يا بدست افراد ديگر نيفتد. اگر مي خواهيد نشاني خود را اصلاح كنيد در همان سايت epolice ممكن است. من خودم نشاني ماشيني را كه قبلا فروخته بودم ولي هنوز بنام نشده بود را اصلاح و به نشاني صاحب جديدش كردم در حالي كه هنوز كارت سوختش هم صادر نشده بود.

Foad
5 February 2007, 12:54 PM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: جامعه اطلاعاتي - ارتباطات

آمار كارت‌هاي هوشمند سوخت توزيع شده در كل كشور به بيش از يك‌ونيم ميليون رسيد.

محمدحسن محبيان - مدير عامل شركت پست - در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره‌ي آخرين آمار توزيع كارت هوشمند سوخت در كشور اظهار كرد:‌ تعداد كارت‌هاي توزيع شده در كل كشور يك ميليون و 541 هزار و 953 كارت است كه اين آمار در تهران464 هزار و 856 كارت و در كرج 45 هزار و 445 كارت است.

وي درباره‌ي آمار كارت‌هاي توزيع نشده در كشور گفت: اين آمار در كل كشور 744 هزار و 957 كارت و در تهران 246 هزار و 921 كارت است و تعداد آمار كارت‌هاي هوشمند توزيع نشده در كرج 31 هزار و 454 كارت است.

pesaremelli
19 February 2007, 07:14 PM
من یه سوال داشتم ما به تازگی ماشینمون رو فروختیم و کارت هوشمند سوخت هم برای ماشین به نام پدرم که صاحب سند یودن صادر شده بود حالا تکلیف این کارت چیه کارت مال ماشینه یا ماله صاحب ماشین ؟یعنی کارت باید پیش ما بمونه یا اینکه باید به خریدار تحویل بدیم

PoYo
19 February 2007, 08:08 PM
دوستان طرز استفاده این کارتها به چه صورتیه؟
مثلا" مثل کارتهای عابر بانک با پرداخت اعتبار قادر به سوختگیری هستیم؟

z_qz54
19 February 2007, 08:28 PM
ظاهرا پول رو به حساب میریزید و بعد کارت رو به دستگاه میزنید و شروع به سوخت گیری میکند و سپس که تمام شد کارت رو میکشید و از حساب شما کم میشه.

amahdavi2004
19 February 2007, 10:25 PM
با توجه به تراشه نصب شده روي كارت احتمالا بايد مثل كارت بعضي بانكها بصورت آفلاين شارژ شود و كيف پول الكترونيكي است و نيازي به افتتاح حساب و اتصال آنلاين به بانك ندارد چون در اين صورت در زمان اختلال شبكه مصيبت است در زمان سالم بودن شبكه نيز كلي وقت براي كانكت با شبكه تلف مي شود(خدا كند عقلشان برسد) اگر لازم باشد براي استفاده از كارت هوشمند مثل كارت عابر بانكها در بانك حساب باز كرد افتتاح اين همه حساب براي صاحبان ماشين و موتور خصوصا در روستاها دردسر و غير ضروري است.
مشابه اين كارتها در شهر قم براي خريدن آب از ايستگاههاي خودكار آب شيرين است كه صاحبان كارت فقط مي روند با پرداخت مبلغي كارت را مجددا شارژ مي كنند.

El Padrino.
19 February 2007, 10:26 PM
من که توی پست هم رفتم ولی خبری نبود
سایت epolice می گه صادر شده دادیم پست
پست می گه چیزی بدست ما نرسیده
حالا این کارت کجاست الله اعلم

آیا امکان صدور المثنی وجود داره یا نه

pesaremelli
20 February 2007, 01:55 PM
کسی نمیخاد جوب منو بده تکلیف ماشینی که کارت سوختش به نام مالک که صادر شده بعد از فروش چی میشه باید کارت سوخت را به خریدار تحویل بدیم یا پیش خودمون نگه داریم

El Padrino.
23 February 2007, 10:28 PM
قضیه کارت هوشمند سوخت منتفی شد
بنزین لیتری 150 توان
ولی ارزان ترش می کنن

abedinian
24 February 2007, 09:27 AM
سلام
آقا اين كارت سوخت براي موتور كه يكسري دعوت كردن توي راهنمايي رانندگيها ثبت مشخصات كردن چي شد؟ حالا تو يزد اومدن يه سايتي رو معرفي كردن كه مشخصات آدم رو مثل يه جنايتكار ميگيره (www.pakhshesookht.com (http://www.pakhshesookht.com)) و بعد بايد برين يه جا كارت بگيرين. هيچ جا ديگه اينجوري هست؟

z_qz54
24 February 2007, 11:43 PM
قضیه کارت هوشمند سوخت منتفی شد
بنزین لیتری 150 توان
ولی ارزان ترش می کنن

چرا منتفیه ؟
اتقاقا خیلی هم خوبه ؛ نه وقت زیادی در پمپ بنزین صرف میکنید و نه دنبال پول خورد میگردید و نه...

XELTEK
24 February 2007, 11:46 PM
کسی نمیخاد جوب منو بده تکلیف ماشینی که کارت سوختش به نام مالک که صادر شده بعد از فروش چی میشه باید کارت سوخت را به خریدار تحویل بدیم یا پیش خودمون نگه داریم

شما باید همانند سایر مدارک اتومبیل کارت سوخت رو هم تحویل مالک جدید بدهید !

pesaremelli
25 February 2007, 08:54 AM
اخه رو کارت سوخت نام مالک و همچنین شماره پلاک ما ذکر شده ولی اون کسی که ماشین رو خریده خوب اسمش یه چیز دیگس و شماره پلاک ماشین هم عوض شده

Abolfazl2006_p
25 February 2007, 03:30 PM
http://media.farsnews.com/Media/8506/Images/jpg/A0222/A0222468.jpg

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، از امروز در جايگاه سوخت‌گيري شماره 26، عرضه بنزين با كارت هوشمند سوخت صورت مي‌گيرد و اين جايگاه عملا تحت پوشش عملياتي كارت هوشمند قرار گرفته است.
جايگاه سوخت‌گيري اميرآباد نيز تا چند ساعت آينده به شكل عملياتي تحت پوشش اجراي طرح كارت هوشمند سوخت قرار مي‌گيرد.
بنابراين گزارش، تا بعدازظهر نيز قرار است 4 جايگاه ديگر به اين شكل عملياتي شوند كه جايگاه شماره 22 از جمله آنها خواهد بود.
طبق برنامه‌ريزي به عمل آمده تا پايان هفته، 30 جايگاه و تا 3 هفته آينده كليه جايگاههاي تهران به تدريج و به شكل عملياتي زير پوشش عملي طرح قرار مي‌گيرد.
البته اين مسئله بستگي به استقبال رانندگان و دارندگان كارت هوشمند دارد.
در اين مرحله سوخت‌گيري با كارت هوشمند سوخت بدون سهميه‌بندي انجام مي‌شود.

El Padrino.
26 February 2007, 03:31 PM
دیشب توی اخبار گفت از سال 86 بنزین فقط با کارت هوشمند سوخت ارائه می شود

sogoli
1 March 2007, 12:09 PM
دیروز مامور پست کارت سوختمو اورد ولی چون مدارک دردسترس نبود کارت رو تحویل نداد...
کسی می دونه حالا باید به کجا برای گرفتن کارت سوختم مراجعه کنم.
مرسی

Artemis
1 March 2007, 02:15 PM
دیروز مامور پست کارت سوختمو اورد ولی چون مدارک دردسترس نبود کارت رو تحویل نداد...
کسی می دونه حالا باید به کجا برای گرفتن کارت سوختم مراجعه کنم.
مرسی

به اداره پست منطقه محل سکونت ..ببین کد پستیتون با چه شماره ای شروع میشه فکر کنم 2 رقم اولش برای منطقه است مثلا اگه 1632598214 است میشه 16 بعد آدرس منطقه 16 پستی رو از 118 بگیر برو اونجا کارت رو بگیر

Javid
1 March 2007, 03:15 PM
من واسه ی خودم رو در سایت چک کردم اینو نوشت:
اطلاعات خودرو به شماره شاسي ********* و شماره موتور ******* هنوز براي صدور کارت هوشمند سوخت ارسال نشده است. لطفاً براي کسب اطلاعات بيشتر در هفته‌هاي آينده از طريق همين سايت پيگيري فرماييد.

ماشین هم مدل اول 83 هستش.
کسی میدونه این پیگیری که نوشته منظورش چیه؟
ممنون.

Artemis
1 March 2007, 11:50 PM
من واسه ی خودم رو در سایت چک کردم اینو نوشت:
اطلاعات خودرو به شماره شاسي ********* و شماره موتور ******* هنوز براي صدور کارت هوشمند سوخت ارسال نشده است. لطفاً براي کسب اطلاعات بيشتر در هفته‌هاي آينده از طريق همين سايت پيگيري فرماييد.

ماشین هم مدل اول 83 هستش.
کسی میدونه این پیگیری که نوشته منظورش چیه؟
ممنون.

برای ماشین ما هم همینو میزد ولی همون روز اومد

El Padrino.
1 March 2007, 11:55 PM
بله هنوز شماره ماشین های مدل 83 برای کارت صادر نشده منم یکی از آشناهامون 206 83 داره رفتم توی سایت همین رو گفت
من که خودم ماشینم مدل 85 هست 2ماه پیش رفتم توی سایت گفت کارتتون رو به اداره پست دادیم توی سایت پست هم که برای ره گیری رفتم گفت چنین مرسوله ای با این شماره وجود نداره کارت رو هم که ندادن خدا می دونه باید چکار کنم

اینجانب
2 March 2007, 08:53 AM
ماشین من مدل 83 و سند دست اول است. چند ماه پیش کارت سوختش آمد.

Foad
5 March 2007, 09:36 AM

تا پايان روز 12 اسفندماه سال جاري تعداد دو ميليون و 904 هزار و 467 كارت هوشمند سوخت در كل كشور توزيع شده است.

به گزارش خبرنگار سرويس ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، طبق اعلام مسوولان شركت پست، آمار توزيع كارت هوشمند سوخت در تهران 907 هزار و 557 كارت است و در كرج 83 هزار و 257 كارت توزيع شده است.

آمار كارت‌هاي هوشمند كه در باجه‌هاي معطله قرار دارند نيز به اين شرح است: تعداد 592 هزار و 640 كارت در كل كشور در باجه‌هاي معطله قرار دارند كه اين آمار در تهران 219 هزار و 910 كارت و در كرج 16 هزار و 674 كارت است.

كارت‌هايي كه در باجه‌هاي معطله قرار دارند در صورتي كه پس از يك ماه به نتيجه‌اي نرسند به مجري برگشت داده مي‌شوند و اين كارت‌ها دوباره اصلاح و در مرحله‌ي توزيع قرار خواهند گرفت؛ اين آمار در كل كشور 344 هزار و 230 كارت است.

web
7 March 2007, 03:30 AM
مژگان ميرزايي- توزيع كارت هوشمند سوخت كه چند ماهي است به منظور كنترل و استفاده صحيح از سوخت در سطح كشور آغاز شده اين شبهه را براي متقاضيان به وجود آورده كه استفاده از اين كارت تنها به منظور سهميه‌بندي سوخت است و اطلاعات دقيقي از مزايا و روش استفاده از آن در اختيار متقاضيان نيست.

روزنامه «دنياي اقتصاد» (http://www.den.ir) به منظور آشنايي بيشتر با مزايا، كاركردها و روش استفاده از اين كارت گفت‌وگويي با عبدالرسول دشتي، مسوول اطلاع‌رساني طرح كارت هوشمند سوخت انجام داده كه در ذيل مي‌آيد.

درخصوص سابقه استفاده از كارت هوشمند سوخت كشور توضيح دهيد؟

در سال 78-79 در شهر زاهدان به دليل قاچاق بسيار سوخت و به وجود آمدن مشكلات بسيار در موقع سوخت‌گيري، مسوولان شهر به اين فكر افتادن كه خودروها را بر حسب عمومي و يا سواري مجزا كرده و هر خودرو از يك جايگاه مجزا سوختگيري كند كه اين امر موجب به وجود آمدن مشكلات جديد شد به همين دليل و براي برطرف كردن مشكلات سوخت‌گيري در زاهدان طرح كارت هوشمند سوخت منطقه‌اي را در اين شهر اجرا و نتيجه مثبتي هم گرفتيم و در حال حاضر هم سوختگيري در زاهدان به صورت كارت هوشمند محلي اجرا مي‌شود و متقاضيان در اين شهر سوخت را به صورت سهميه‌بندي دريافت مي‌كنند.

به چه دليل استفاده از كارت هوشمند سوخت در دستور كار قرار گرفت؟

به دليل موفق بودن طرح در زاهدان نمايندگان مجلس اعلام كردند كه طرح در سراسر كشور اجرا شود پس از آن مجلس اعلام كرد كه طي 6ماه طرح استفاده از كارت هوشمند سوخت بايد در سراسر كشور اجرا شود كه اين زمان بسيار اندكي بود.

چه دلايلي موجب شد كه طرح با تاخير انجام شود؟

يكي از دلايل عمده زمان اندكي بود كه در اختيار ما قرار گرفته بود همچنين پروژه در شرايطي انجام مي‌شد كه امكان تعطيلي جايگاه‌ها نبود و ما اين امكان را نداشتيم كه كار سوخت‌گيري را متوقف كنيم بلكه بايد در حين كار كابل‌گذاري‌ها انجام مي‌شد. برخي مناطق هم كه گذرگاه بودند ناچار بوديم كار كابل‌گذاري را از نيمه شب تا صبح انجام دهيم.در برخي مواقع ما ناچار بوديم جايگاه سوخت را از مدار خارج كنيم كه گروه ايمني بايد به هنگام خارج و وصل كردن مدار حضور پيدا مي‌كرد كه طي كردن تمام اين مراحل زمان بسياري مي‌برد.

اين طرح تاكنون در چه مناطقي اجرا شده است؟

تمام مراكز سوخت‌گيري در تهران مجهز به سيستم‌كارت خوان هستند و در كل كشور هم بالاي 90درصد
مراكز به اين سيستم مجهز هستند و پيش‌بيني مي‌كنيم تا پايان سال اين طرح به اتمام برسد.

در خصوص كاربردهاي كارت هوشمند سوخت توضيح دهيد؟

سهميه‌بندي يكي از كوچك‌ترين دستاوردهاي كارت هوشمند سوخت است. اين كارت به گونه‌اي تعبيه شده كه قابليت پذيرش هرگونه سياستي را كه دولت ابلاغ كند را دارد.
براي اين كارت 5 مرحله اعمال قيمت در نظر گرفته شده و اين كارت توانايي محاسبه تصاعدي قيمت بنزين را نيز دارد همچنين يكي از مهم‌ترين كاركردهاي اين طرح در مرحله اول گرفتن آمار دقيق از توليد و توزيع بنزين است كه تاثير مهمي در فرآيند قاچاق سوخت خواهد داشت.
همچنين اين آمار براي اعمال سياست‌هاي كلان در كشور به كار گرفته مي‌شود.

تاكنون چه ميزان كارت هوشمند سوخت توزيع شده است؟

كارت هوشمند خودروهاي مدل 84 و 85 به طور كامل توزيع شده و مالكاني كه كارت خود را دريافت نكرده‌اند مي‌توانند با كارت شناسايي و سند ماشين به منطقه پستي مراجعه كرده و كارت هوشمند خود را دريافت كنند. كارت هوشمند خودروهاي مدل 83 نيز به پست تحويل داده شده و پست در حال تحويل كارت‌ها به مالكان خودروهاي مدل 83 است.

آيا تا آخر سال 85 كار توليد كارت هوشمند سوخت خودرو و موتور به اتمام خواهد رسيد؟

تا 20 اسفند توليد 8ميليون كارت هوشمند سوخت خودرو توسط شركت صنايع قطعات الكترونيك ايران در
شيراز به اتمام خواهد رسيد.
از سويي ديگر به اين دليل كارت‌هاي هوشمند خودرو تنها در كشور توليد مي‌شود كه اطلاعات فني خودروهاي توليدي از كشور خارج نشود. همچنين كارت هوشمند موتور نيز توسط يك شركت چيني توليد و توسط شركت پست توزيع خواهد شد. اين دو كارت از نظر فرآيند و كاربرد هيچ تفاوتي با هم نخواهند داشت و تنها از نظر رنگ اين دو كارت از يكديگر متمايز مي‌شوند.

در خصوص برنامه‌هاي بعدي شركت توزيع فرآورده‌هاي نفتي توضيح دهيد.

پس از توزيع كارت‌هاي هوشمند خودرو و موتور و راه‌اندازي كامل سيستم سوخت‌گيري با كارت هوشمند و
در صورت مثبت بودن نتيجه پروژه اين شركت استفاده از كارت هوشمند براي گازوئيل را نيز در برنامه خود قرار داده است.
همچنين پس از اجراي كامل طرح يك فاز ديگر نيز در حال بررسي است به اين صورت كه مالكان كارت هوشمند سوخت در صورت تمايل مي‌توانند حساب اعتباري را در يكي از شعب بانك ملت افتتاح كرده و پول سوخت را از طريق حساب اعتباري پرداخت كنند.

استفاده از كارت هوشمند سوخت داراي چه مزايايي براي كشور است؟

يكي از معيارهاي توسعه در اكثر كشورها استفاده از كارت‌هاي اعتباري و هوشمند است. همچنين با
استفاده از كارت هوشمند فرآيند قاچاق سوخت كنترل خواهد شد.
از سويي ديگر مسافركشان شخصي براي استفاده از سهميه بيشتر ناچار هستند كه زيرنظر سازمان تاكسيراني قرار بگيرند و اين امر موجب مي‌شود كه مسافربران شخصي تا حدودي كنترل شوند مساله بعدي بحث سرقت در جايگاه‌هاي سوخت است كه با پرداخت پول سوخت از طريق كارت اعتباري اين مشكل نيز برطرف خواهد شد.
فصل بعدي بحث سرريز شدن بنزين خودروها در زمان سوخت گيري است در صورتي كه بنزين به صورت سهميه‌بندي به مردم ارائه شود متقاضيان به ناچار با دقت بيشتري سوخت گيري خواهند كرد.

به منظور افزايش استقبال مردم از كارت هوشمند چه اقداماتي صورت گرفته است؟

به متقاضياني كه در مرحله اول سوخت‌گيري اقدام به سوخت‌گيري با كارت هوشمند كنند. پرسشنامه نظرسنجي در جايگاه‌هاي سوخت ارائه مي‌شود كه متقاضيان پس از پاسخ دادن به سوالات پرسشنامه
برگه نظرسنجي را جهت قرعه‌كشي براي شركت توزيع فرآورده‌هاي نفتي ارسال كرده و از جوايز در نظر گرفته شده بهره‌مند خواهند شد.

فرآيند استفاده از كارت هوشمند سوخت به چه صورتي است؟

فرآيند استفاده از كارت بسيار ساده است متقاضي كارت را درون كارت‌خوان قرار مي‌دهد نازل را برداشته
و سوخت‌گيري مي‌كند و پس از اتمام سوخت‌گيري كارت را از كارت‌خوان بيرون آورند.
پس از قرار دادن كارت هوشمند در كارت‌خوان اطلاعات از جايگاه به 8 مركز اطلاعات كشور منتقل و تمامي تجزيه و تحليل‌هاي آماري و طبقه‌بندي در اين مراكز انجام مي‌شود و اگر هر جايگاه به هر دليلي مشكل و عرضه سوخت‌رساني قطع شود متقاضيان مي‌توانند از ساير مخزن‌هاي سوخت جهت سوخت‌گيري استفاده كنند.

در صورتي كه كارت هوشمند متقاضيان مشكلي پيدا كرده و يا گم شود بايد چه اقدامي انجام دهند؟

قرارداد ايجاد 600 مركز خدمات مشتركان با شركت پست امضا شده كه در حال نصب تجهيزات هستند از
600 مركز خدمات، 144 مركز در تهران و باقي در ساير شهرستان‌ها قرار دارند كه در صورت نياز به تعداد آنها افزوده خواهد شد.

abedinian
7 March 2007, 02:27 PM
سلام
آقا كارت سوخت ما هم ديروز آمد مدل 82 و جالب اينكه تو سايت epolice مينويسه هنوز مدارك جهت صدور كارت ارسال نشده:icon_bigg

am!n
7 March 2007, 02:49 PM
گفته بودن هنگام دریافت کارت هیچ پولی نمی خواد بدید-از ما 500 تومان گرفت--×××

EbliiS
7 March 2007, 09:23 PM
گفته بودن هنگام دریافت کارت هیچ پولی نمی خواد بدید-از ما 500 تومان گرفت--×××
از ما كه چيزي نگرفتن..احتمالا خود پستچي حال كرده پول بگيرهhttp://qsmile.com/qsimages/38.gif

z_qz54
7 March 2007, 10:42 PM
یه سوال !
اگر کارت هوشمند رو گم کرده باشم چیکار باید بکنم؟
سایت Epolicd چیزی نداشت،هنوز وقت نکردم پرسجو کنم

am!n
7 March 2007, 11:02 PM
علی جان اون پاکتی که برات پست کردن-اون را اگه داشته باشی می تونی پیگیری کنی.اگر اون را داشته باشی فکنم با مراجعه به سایتتشون بتونی یه کارایی کنی..._یه ایمیلی -- شماره تلفنی شاید بتونی از تو سایتشون گیر بیاری)
البته نمی دونم چرا سایتشون باز نمیشه...

Foad
9 March 2007, 12:47 PM
خبرگزاري فارس: با توجه به هماهنگي‌هاي بعمل آمده ميان ناجا و شركت پست جمهوري اسلامي، امكان پيگيري كارت هوشمند سوخت از طريق مراجعه به دفاتر پستي و سايت اينترنتي پست، فراهم شد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران، ان دسته از مالكان خودروهاي مدل 83،84،85 كه تاكنون موفق به دريافت كارت هوشمند سوخت خود نشده‌اند مي‌توانند در تهران به يكي از مناطق 8 گانه پست و در شهرستانها به دفاتر اصلي پست مراجعه كره و با ارائه شماره پلاك خودرو، از محل دريافت كارت هوشمند سوخت خود مطلع شوند.
بر اساس اين گزارش به منظور تسهيل دريافت كارت هوشمند سوخت حضور مالك خودرو براي دريافت كارت ضرورت ندارد ودر صورت ارائه مدارك خودرو و كارت شناسايي، هر يك از نزديكان وي مي توانند كارت مورد نظر را دريافت كنند.
همچنين بنا به اظهارات مسئولان شركت پست، شماره تلفن سه رقمي 140 واحد بازرسي پست، آماده پاسخگويي به مشكلات احتمالي است.
گفتني است دفاتر پستي مورد نظر و سايت اينترنتي شركت پست به شرح زير است:
www.post.ir
1- منطقه 11 پستي: ميدان امام خميني - خيابان ناصر خسرو - روبروي مدرسه دارالفنون
2- منطقه 13 پستي: چهار راه لشكر- ساختمان تجزيه و مبادلات
3- منطقه 14 پستي: ميدان وليعصر- ضلع شمالغرب ميدان
4- منطقه 15 پستي: خيابان شهيد مفتح شمالي
5- منطقه16 پستي: ميدان رسال- خيابان نيروي دريايي
6- منطقه 17 پستي: نبرد جنوبي- خيابان كوثر
7- منطقه 18 پستي: شهرري - انتهاي خيابان كوثر
8- منطقه 19 پستي: خيابان شريعتي - جنب پل آيت الله صدر

Foad
9 March 2007, 12:48 PM
خبرگزاري فارس: عمليات شخصي سازي و تحويل كارت‌هاي هوشمند سوخت موتور سيكلت به صورت آزمايشي در يزد به اجرا درآمد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، كار صدور كارتهاي هوشمند سوخت خودرو به اتمام رسيد و تمامي 7 ميليون كارت سوخت خودرو صادر شده است.
بنابراين گزارش، از اين تعداد كارت، حدود 4 ميليون به شركت پست تحويل داده شده كه حدود سه ميليون كارت توسط اين شركت در اختيار مردم و مالكين خودروها قرار گرفته است.
تاكنون 20 جايگاه در تهران نيز تحت پوشش اجراي طرح كارت هوشمند سوخت قرار گرفته‌اند و در آن جايگاه‌ها، يك يا دو خط براي سوختگيري با كارت، اختصاص يافته است. دارندگان كارت هوشمند سوخت در اين جايگاهها مي‌توانند با كارت خود سوخت‌گيري نمايند.
به گزارش فارس، مرحله آزمايشي تحويل و شخصي‌سازي كارتهاي هوشمند سوخت موتور سيكلت نيز در يزد هم‌اكنون در حال انجام مي‌باشد.
در اين مرحله، مالكين موتورسيكلت‌ها با مراجعه به برخي مراكز و كافي‌نتها، مشخصات مالك و موتور‌سيكلت را به سايتي كه براي اين منظور در نظر گرفته شده، وارد مي‌كنند.
اين سايت اينترنتي با دريافت اين اطلاعات، محلي را كه مالك وسيله نقليه براي دريافت و شخصي‌سازي كارت هوشمند وي در نظر گرفته شده، اعلام مي‌نمايد.
به گزارش فارس، مالك موتورسيكلت نيز با مراجعه به همان مركز، نسبت به شخصي‌سازي كارت و دريافت آن اقدام مي‌كنند.
كارت هوشند سوخت موتورسيكلت‌ها، بي‌نام بوده و تنها بر اساس مشخصات مالك و موتور سيكلت در همان محل، تحويل مي‌شود.
بنابراين گزارش، پس از انجام اين مرحله آزمايشي در يزد و مثبت بودن نتايج، در سراسر كشور اين اقدام به همين شكل انجام خواهد شد.

Foad
11 March 2007, 02:39 PM
سرويس: مجلس

افشين احمدزاده مديرعامل پست پيشتاز، در جمع خبرنگاران پارلماني اعلام كرد: تا پايان اسفند ماه سال جاري تمام كارت‌هاي سوخت كه تاكنون تحويل پست شده تحويل صاحبان خودروها خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، وي ادامه داد: تاكنون از 4 ميليون و 700 هزار كارت هوشمند سوخت كه تحويل پست شده 3 ميليون و 200 هزار كارت به طور كامل توزيع شده است.

مديرعامل پست پيشتاز، افزود: يك ميليون و 100 هزار كارت نيز براي تحويل به درب منازل برده شده كه بنا به دلايلي از جمله در خانه نبودن فرد، در واحدهاي پستي باقي مانده است و 450 هزار كارت نيز در دست توزيع است.

احمدزاده گفت: هموطناني كه تاكنون كارت سوخت خود را تحويل نگرفته‌اند مي‌توانند از 8 صبح تا 10 شب با شماره‌هاي 66469500، 66469973، 64552235 تماس بگيرند تا به آنها اعلام شود كه در كدام منطقه‌ي پستي مي‌توانند كارت خود را تحويل بگيرند.

وي يادآور شد: مردم هيچ نگراني از تحويل نشدن كارت سوخت نداشته باشند.

abedinian
12 March 2007, 10:14 AM
سلام

خبرگزاري فارس: عمليات شخصي سازي و تحويل كارت‌هاي هوشمند سوخت موتور سيكلت به صورت آزمايشي در يزد به اجرا درآمد.

به گزارش فارس، مرحله آزمايشي تحويل و شخصي‌سازي كارتهاي هوشمند سوخت موتور سيكلت نيز در يزد هم‌اكنون در حال انجام مي‌باشد.
در اين مرحله، مالكين موتورسيكلت‌ها با مراجعه به برخي مراكز و كافي‌نتها، مشخصات مالك و موتور‌سيكلت را به سايتي كه براي اين منظور در نظر گرفته شده، وارد مي‌كنند.
اين سايت اينترنتي با دريافت اين اطلاعات، محلي را كه مالك وسيله نقليه براي دريافت و شخصي‌سازي كارت هوشمند وي در نظر گرفته شده، اعلام مي‌نمايد.
به گزارش فارس، مالك موتورسيكلت نيز با مراجعه به همان مركز، نسبت به شخصي‌سازي كارت و دريافت آن اقدام مي‌كنند.
كارت هوشند سوخت موتورسيكلت‌ها، بي‌نام بوده و تنها بر اساس مشخصات مالك و موتور سيكلت در همان محل، تحويل مي‌شود.
بنابراين گزارش، پس از انجام اين مرحله آزمايشي در يزد و مثبت بودن نتايج، در سراسر كشور اين اقدام به همين شكل انجام خواهد شد.
به نظر منِ مصرف كننده واقعا اين روش بواسطه اطلاع رساني نامناسب نا كارآمد و باعث دردسر بود.
براتون توضيح ميدم:
چند وقتي اومدن تو كوچه خيابون و راديو تلوزيون محلي اعلام كردن كه دارندگان موتور سيكلت برين تو سايت فلان ثبت نام كنين. حالا ماها قبلا رفته بوديم تو مراكز نيروي انتظامي ثبت مشخصات كرده بوديم. هيچكي هم نگفت اونايي كه قبلا رفتن مشخصات دادن ديگه ثبت نام اينترنتي نميخواد. مردم موتور سوار يزد هم قشر كم درآمدي هستند و اغلب اينترنت كه چه عرض كنم كامپيوتر هم نميدونن. خلاصه كار براي كافي نتها جور كردن و مردم تا 1000 تومن دادند و 2 تا برگ مشخصات پرينت گرفتند. حالا نگو آخرش ازت ميپرسيد كجا ميخواي كارتت رو بگيري و چندتا مركز بود كه كلي خوشحال شديم از اين كارشون كه بعد از مدتها يه برنامه ريزي شده كه اينهمه رفت و آمد نباشه بعد محل رو كه مشخص مي كردي ميگفت شما فلان روز وقت اداري برو كارتت آماده هست بگير. من خودم يكي از همين بدشانسهايي بودم كه گرفتار اين حقه بازي آشكار شدم. كلي خوشحال فلان روز مدارك رو برداشتم و رفتم همون فلان جا. ديدم بله كلي مردم پرينت به دست تو صف. حالا نگو جلو باجه نوشته بود فقط پلاكهايي كه به 1 و 2 ختم ميشه. مال ما كه نبود بعد از كلي گشتن دنبال جايي كه بقيه پلاكها رو بدن و پيدا نكردن جا رفتم جلو و پرسيدم پس بقيه رو كجا ميدن. گفت اصلا اين جا نيست و برو فلان جاي ديگه كه براي ما از شانس بد طرف مقابل شهر بود. دوباره سوار موتور رفتيم تا اونجا. باز يه صف حالا من ميدونستم كه اينجا همه پلاكي رو نميدن. كلي از فلك زده ها رو كه اونجا رو انتخاب كرده بودن رو از اشتباه در آوردم و رفتند دنبال بدبختي. بعد نزديكتر كه شديم فهميديم اونايي كه فرم پر كردن بايد برن بعد از عيد بيان و اينجا فقط اونايي كه مشخصات رو تو مركز انتظامي پر كردن ميدن. بازم خوب بود. يه عده ديگه هم رفتن. بعد كه نوبت ما شد كارت موتور رو سوراخ كردن:icon_conf و كارت رو دادن.
حالا خودتون قضاوت كنين خدايي كارد بهم ميزدي خون نميومد و آخر به اين نتيجه رسيدم كه هيچ كاري رو نميتونن درست انجام بدن. فقط كافي بود شفاف اطلاع رساني بشه.

El Padrino.
15 March 2007, 03:50 PM
امروز رفتم پست بعد از یک ساعت دعوا توی نوبت ایسادن بالاخره گفتن باید بری یک شعبه دیگه رفتم اونجا یارو یک کارتون آورد یک ساعت گشتیم تا کارت رو پیدا کردیم روی پاکت زده بود تاریخ صدور کارت27/9/85
گفتم چرا نیاوردین در خونه گفت این ها رو به طور آزمایشی به ما دادن ما هم داریم دونه دونه زنگ می زنیم که بیان بگیرن!!!

Foad
15 March 2007, 03:54 PM
ولی ماشین من هنوز 2 ماه از شماره گذاریش نگذشته و 1 ماه پیش کارت سوختش رو آوردن! یعنی کمتر از یک ماه بعد از شماره گذاری

Foad
20 March 2007, 12:03 PM
سرويس: انرژي

كارت هوشمند سوخت صاحبان موتور سيكلت در سراسر كشور‌آماده تحويل است.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي با اعلام اين خبر افزود: دارندگان موتور سيكلت كه تاكنون براي دريافت كارت هوشمند سوخت اقدام نكرده‌اند مي‌توانند با مراجعه به سايت اينترنتي www.motorsiklet.ir فرم مربوط به اطلاعات موتورسيكلت را تكميل و دو برگ از فرم تكميل شده را جهت پيگيريهاي بعدي چاپ و نزد خود نگهداري كنند.

گفتن است، مراكز تحويل مدارك در فرم‌هاي اينترنتي درج شده است

Foad
22 March 2007, 02:31 PM

شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران از مراكز خدمات اينترنت (كافي نت) دعوت كرد با راهنمايي صاحبان موتور سيكلت و تسريع در تكميل فرم اطلاعات براي دريافت كارت هوشمند سوخت توانمندي و شايستگي خود در ارايه‌ي خدمات الكترونيك و تسهيلات اينترنتي را نشان دهند.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اطلاعيه‌ي شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران آمده است: ثبت‌نام اينترنتي اطلاعات موتور سيكلت براي دريافت كارت هوشمند سوخت مناسب‌ترين فرصت براي ارايه‌ي توانايي مراكز كافي‌نت در ارايه‌ي خدمات الكترونيك و اينترنت است.

تمام مراكز كافي‌نت در سراسر كشور مي‌توانند با ثبت اطلاعات صاحبان موتور سيكلت تعيين نشاني و زمان و نزديك‌ترين مركز نيروي انتظامي‌ براي مراجعه، دو نسخه فرم تكميل شده را چاپ و براي دريافت كارت سوخت تحويل صاحبان موتور سيكلت كنند.

بنا بر اعلام سايت اينترنتي www.motorsiklet.ir براي ثبت اطلاعات و دريافت كارت سوخت موتور است

Foad
2 April 2007, 10:17 AM

مدير پروژه‌ي كارت هوشمند سوخت در نيروي انتظامي خبر داد كه دو مركز براي دريافت كارت هوشمند سوخت دارندگان موتور سيكلت كه پيش از اين اقدام به ثبت نام و تكميل فرم مربوطه كرده‌اند، درنظر گرفته شده است.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، مهدي دهقاني اعلام كرد، مركز شماره‌ي يك، در خيابان پيروزي، خيابان چهارصد دستگاه، ميدان احمديه، خيابان امام علي (ع)، منطقه 14 شهرداري و مركز شماره دو نيز در بزرگراه شهيد محلاتي، پاركينگ پارك بسيج، واقع است.

دهقاني گفت: كارت هوشمند سوخت موتور سيكلت‌هايي كه دارندگان آن فرم خود را تكميل كرده‌اند در اين دو مركز به آنان تحويل خواهد شد.

وي توضيح داد: دارندگان موتور سيكلت‌هايي كه تاكنون فرم مربوطه را پر نكرده و كارت هوشمند سوخت خود را دريافت نكرده‌اند نيز مي‌توانند با مراجعه به اين دو مركز درباره‌ي چگونگي اقدام براي تكميل فرم راهنمايي شوند

سود انباشته
4 April 2007, 01:02 AM
بنزين 500 توماني در شهرهاي مرزي

جیره‌بندی توزیع بنزین در جایگاه‌های سوخت برخی شهرهای مرزی مشکلاتی را برای مسافران نوروزی در این شهرها ایجاد کرد.
به گزارش پايگاه اينترنتي «الف»، از اوایل زمستان 85 توزیع بنزین در شهرهای مرزی کردستان، آذربایجان غربی، ایلام، کرمانشاه، سیستان، خراسان جنوبی و رضوی به طور غیررسمی سهمیه‌بندی شد و این روش توزیع بنزین در نوروز 86 نیز ادامه یافت.

به این ترتیب که در هر جایگاه نزدیک به مرز در استان‌های یاد شده، یک مامور با یادداشت شماره پلاک خودروها به کارگران پمپ بنزین اجازه می‌دهد به هر خودرو 20 لیتر بنزین تحویل دهد. این گزارش می‌افزاید در ایام نوروز، صف طولانی خودروهای مسافران نوروزی در پمپ بنزین‌های شهرهای مرزی در غرب و شرق ایران، بازار سیاه بنزین را در این مناطق به وجود آورد به گونه‌ای که ساکنان برخی منازل اطراف جایگاه‌های سوخت‌رسانی، هر دبه 20 لیتری بنزین را به قیمت 6 تا 10هزار تومان به مسافران نوروزی عرضه می‌کردند.در شهرهای مرزی پاکستان و کردستان عراق، هر دبه 20 لیتری بنزین قاچاق ایرانی حدود 15 تا 20هزار تومان عرضه می‌شود.بر اساس تبصره 13 قانون بودجه سال 85 دولت مکلف بود با گسترش حمل‌ونقل عمومی، مقدمات سهمیه‌بندی بنزین با کارت هوشمند را فراهم کند، اما تاخیر دولت در اجرای این تبصره باعث شد نمایندگان مجلس، پیشنهادهای دولت مربوط به توزیع بنزین در سال 86 را با نگاه بسیار منفی و انتقادآمیز بررسی کنند.
در اسفندماه گذشته، یک نهاد نظارتی با ارائه گزارشی، صلاحیت و توانایی پیمانکار «کارت هوشمند سوخت» را زیر سوال برد.

Foad
4 April 2007, 01:27 AM

تاكنون 70 درصد كارت‌هاي هوشمند سوختي كه تحويل اداره پست شده بود، توزيع شده است.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، افشين احمد‌زاده - مديرعامل پست پيشتاز - با اعلام اين خبر افزود: 5 ميليون و 538 هزار كارت هوشمند سوخت تاكنون به اداره پست تحويل داده شده كه از اين تعداد 3 ميليون و 797 هزار و 137 كارت تحويل مردم شده است.

وي تصريح كرد: 846 هزار و 67 فقره نيز به در منازل برده شده اما به دليل نبودن مالك يا همراه نبودن مدارك تحويل نشده است و به ادارات پست عودت داده شده است.

احمد‌زاده گفت: شماره‌هاي 66469973، 66467091 و 64552235 از 8 تا 24 يكسره آماده‌اند تا اطلاعات درباره كارت هوشمند سوخت را به هموطنان ارائه كنند.

مديرعامل پست پيشتاز تاكيد كرد: پست آماده است روزانه 200 هزار كارت را بين مردم توزيع كند و در صورت تحويل بقيه كارت‌ها آنها را تا 15 ارديبهشت ماه به مردم تحويل دهد.

وي در ادامه پايگاه اطلاع‌رساني پست به آدرس www.irpost.ir را براي كسب اطلاعات اعلام كرد

سود انباشته
6 April 2007, 11:09 PM
معاون وزیر نفت خبر داد:
تعیین سهمیه روزانه بنزین خودروها تا 2 هفته آینده

محمدرضا نعمت‌زاده، از تعیین سهمیه بنزین روزانه خودروها تا پایان فروردین ماه جاری در هيات دولت خبر داد.
معاون وزیر نفت در گفت‌وگو با خبرگزاري مهر، درباره آخرین وضعیت سهمیه‌بندی بنزین گفت: هنوز سهمیه خودروها مشخص نشده؛ اما دولت تا پایان فروردین ماه باید نسبت به تعیین میزان سهمیه تصمیم بگیرد.

محمدرضا نعمت‌زاده با تاکید براین که هيات دولت تا پایان فروردین ماه در این خصوص فرصت دارد، افزود: شرکت پالایش و پخش درباره حجم سهمیه هر خودرو پیشنهادی نداده است.
مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در خصوص اينکه عرضه بنزین به صورت سهمیه‌بندی از چه موقع آغاز مي‌شود، گفت: زمان سهمیه‌بندی بنزین مشخص نیست.
محمدمهدی مفتح، مخبر کميسيون تلفیق نيز درباره سهمیه بندی بنزین گفته است: فروش سهمیه‌ای بنزین با نرخ 100تومان در هر لیتر، از اول خرداد سال آینده و با استفاده از کارت‌های هوشمند سوخت صورت مي‌گیرد.
وی با بیان این که حجم سهمیه‌بندی بنزین، تولید این محصول در داخل و خرید آن تا 5/2میلیارد دلار از خارج است، تصریح کرده است: مصرف روزانه بنزین در سال جديد 57میلیون لیتر در روز پیش‌بینی شده است و سوخت خودروهای دولتی‌، جدای از سهمیه‌بندی است و با قیمتی بیش از 100تومان به ازای هر لیتر محاسبه مي‌شود.

Kavan
6 April 2007, 11:32 PM
بنزين 500 توماني در شهرهاي مرزي

جیره‌بندی توزیع بنزین در جایگاه‌های سوخت برخی شهرهای مرزی مشکلاتی را برای مسافران نوروزی در این شهرها ایجاد کرد.
به گزارش پايگاه اينترنتي «الف»، از اوایل زمستان 85 توزیع بنزین در شهرهای مرزی کردستان، آذربایجان غربی، ایلام، کرمانشاه، سیستان، خراسان جنوبی و رضوی به طور غیررسمی سهمیه‌بندی شد و این روش توزیع بنزین در نوروز 86 نیز ادامه یافت.

به این ترتیب که در هر جایگاه نزدیک به مرز در استان‌های یاد شده، یک مامور با یادداشت شماره پلاک خودروها به کارگران پمپ بنزین اجازه می‌دهد به هر خودرو 20 لیتر بنزین تحویل دهد. این گزارش می‌افزاید در ایام نوروز، صف طولانی خودروهای مسافران نوروزی در پمپ بنزین‌های شهرهای مرزی در غرب و شرق ایران، بازار سیاه بنزین را در این مناطق به وجود آورد به گونه‌ای که ساکنان برخی منازل اطراف جایگاه‌های سوخت‌رسانی، هر دبه 20 لیتری بنزین را به قیمت 6 تا 10هزار تومان به مسافران نوروزی عرضه می‌کردند.در شهرهای مرزی پاکستان و کردستان عراق، هر دبه 20 لیتری بنزین قاچاق ایرانی حدود 15 تا 20هزار تومان عرضه می‌شود.بر اساس تبصره 13 قانون بودجه سال 85 دولت مکلف بود با گسترش حمل‌ونقل عمومی، مقدمات سهمیه‌بندی بنزین با کارت هوشمند را فراهم کند، اما تاخیر دولت در اجرای این تبصره باعث شد نمایندگان مجلس، پیشنهادهای دولت مربوط به توزیع بنزین در سال 86 را با نگاه بسیار منفی و انتقادآمیز بررسی کنند.
در اسفندماه گذشته، یک نهاد نظارتی با ارائه گزارشی، صلاحیت و توانایی پیمانکار «کارت هوشمند سوخت» را زیر سوال برد.

تو شهر و استان ما که از بهار سال قبل یعنی 85 بنزین سهمیه بندی شد. به این صورت که تو هر جایگاه یه نفر با یه کامپیوتر گذاشتن که شماره ماشینو ثبت میکنه و این کامپیوترها با شبکه به هم وصل شدن و روزی 20 لیتر بیشتر نمیتونی بزنی :icon_redf.

سود انباشته
7 April 2007, 01:00 PM
تو شهر و استان ما که از بهار سال قبل یعنی 85 بنزین سهمیه بندی شد. به این صورت که تو هر جایگاه یه نفر با یه کامپیوتر گذاشتن که شماره ماشینو ثبت میکنه و این کامپیوترها با شبکه به هم وصل شدن و روزی 20 لیتر بیشتر نمیتونی بزنی :icon_redf.

روزی 20 لیتر که خیلی عالی هست. و مشکلی پیش نمیاد.
فقط به ضرر دو دسته خواهد بود:
1- قاچاقچیان سوخت(که باعث خروج سرمایه های مملکت میشوند و سود کلانی نصیبشان میشود)
2- مسافر کش های شخصی

Kavan
8 April 2007, 12:02 AM
روزی 20 لیتر که خیلی عالی هست. و مشکلی پیش نمیاد.
فقط به ضرر دو دسته خواهد بود:
1- قاچاقچیان سوخت(که باعث خروج سرمایه های مملکت میشوند و سود کلانی نصیبشان میشود)
2- مسافر کش های شخصی

دوست عزیز مشکلی که واسه کسایی مثل من پیش میاد اینه که اگه باک ماشین خالی باشه با 20 لیتر پر نمیشه و من مثلاً مجبور میشم که دو روز پشت سر هم برم بنزین بزنم یا اینکه نزارم باکم هیچوقت از نیمه کمتر بشه. تازه اگه مثلاً 15 روزم بنزین نزده باشی بازم 20 لیتر بیشتر بهت بنزین نمیدن و نهایتاً اینکه همش باید فکر باک بنزینت باشی و هیچوقت خیالت راحت نیست.

amahdavi2004
8 April 2007, 01:31 PM
البته اين روزي 20 ليتر نبايد مربوط به سهميه بندي بنزين باشد كه از خرداد در سراسر كشور قرار است شروع شود دلتان را صابون نزنيد اگر خيلي زياد هم تعيين كنند روزي 5 ليتر است و البته كسي نيز روزانه بنزين نمي زند تا نگران خالي شدن باكش باشد مي تواند سهميه چند روز را يكجا بزند.

سود انباشته
8 April 2007, 02:53 PM
وقتی که بنزین با کارت هوشمند سهمیه بندی بشه کاش طوری تصمیم گیری کنند که بنزینی که خودرو استفاده نمیکنه قابل ذخیره باشه حداقل تا یک ماه

amahdavi2004
8 April 2007, 03:07 PM
قديما كه بنزين كوپني بود مي توانستي كوپن چند ماه را ذخيره كني و براي مسافرت استفاده كني با كارت هوشمند سوخت هم بايد همين طوري باشد.

Foad
10 April 2007, 01:32 AM
مهلت ثبت‌نام اينترنتي براي دريافت كارت هوشمند سوخت موتورسيكلت تمديد شد

با توجه به اين‌كه تعدادي از صاحبان موتورسيكلت تاكنون موفق به ثبت‌نام اينترنتي و تعيين نوبت براي دريافت كارت سوخت موتورسيكلت نشده‌اند، طي هماهنگي انجام شده با نيروي انتظامي، اين مهلت تا 27 فروردين ماه تمديد شده است.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي با اعلام اين خبر افزود: دارندگان موتورسيكلت مي‌توانند در تمام ساعات شبانه روز از مراكز خدمات اينترنتي، محل كار يا منزل براي ثبت نام و تعيين نوبت دريافت كارت هوشمند سوخت اقدام كنند.

*تاكنون 230 هزار كارت هوشمند سوخت در غرب استان تهران توزيع شده است

از زمان آغاز طرح توزيع كارت هوشمند سوخت تاكنون 230 هزار كارت در غرب استان تهران توزيع شده است.

روابط عمومي پست غرب استان تهران با اعلام اين خبر گفت: از اين تعداد 150 هزار كارت بين متقاضيان توزيع شده و سه هزار و 150 هزار كارت عودت داده شده كه به دفتر پست مركزي در تهران تحويل داده شده است.

متقاضياني كه به هر دليل موفق به دريافت كارت هوشمند نشده‌اند مي‌توانند با مراجعه به دفاتر پستي كارت خود را دريافت كنند

Foad
11 April 2007, 03:17 PM
عضو هيات دولت از تست عمومي و سراسري اجراي كارت هوشمند در كشور تا پيش از دهم ارديبهشت‌ماه خبر داد و گفت: كارت هوشمند، مراحل نهايي را طي مي‌كند كه در تعدادي از شهرها به شكل آزمايشي انجام شده و اميدواريم تا قبل از دهم ارديبهشت، يك تست عمومي و سراسري داشته باشيم.

وزير نفت با بيان اين‌كه تبصره‌ي 13 يك برنامه پنج‌ساله است، توضيح داد: اهداف كلان ما همان موارد مطرح شده قبلي است؛ به منظور تخصيص اعتبار مورد نياز، در حال برنامه‌ريزي هستيم كه پيشنهاد آيين‌نامه‌ي آن به كميته ارايه شده تا مورد بررسي قرار گرفته و تقديم هيات دولت شود

Foad
11 April 2007, 03:30 PM
نماينده جايگاه‌داران خبرداد:
راه‌اندازي30جايگاه عرضه سوخت با كارت هوشمند درتهران ازهفته آينده
واقعي كردن قيمت سوخت بهتر از سهميه‌بندي

از هفته آينده 30 جايگاه در تهران براي عرضه سوخت با كارت هوشمند به طور آزمايشي راه‌اندازي خواهند شد.

ناصر رئيسي فر - نماينده جايگاه‌داران - در گفت‌وگو با خبرنگار انرژي دانشجويان ايران (ايسنا)، با اعلام اين خبر افزود: در حال حاضر هيچ جايگاهي به طور كامل براي عرضه سوخت با كارت هوشمند راه‌اندازي نشده‌، اما قرار است در هفته آينده 30 جايگاه عرضه سوخت با كارت هوشمند در تهران راه‌اندازي شود كه تجهيز كردن آنها در مرحله پاياني است.

وي افزود: با توجه به اين كه بيش از 50 درصد مردم در تهران كارت‌هاي هوشمت سوخت را دريافت كرده‌اند، قرار است اين طرح آزمايشي در شهر تهران اجرا شود. البته لازم است اطلاع رساني‌هاي لازم براي آگاهي مردم انجام شود و افراد اين آگاهي را پيدا كنند كه اين طرح تنها براي فعال كردن كارت‌هاي آنهاست و هيچ اقدامي با استفاده از كارت‌ها صورت نخواهد گرفت.

اين كارشناس امور اقتصادي افزود: البته تعداد يك تا دو تلمبه در هر جايگاه از اواخر اسفند براي استفاده آزمايشي از كارت هوشمند در تهران راه‌اندازي شدند، اما براي آزمايش سيستم كافي نبودند.

رئيسي فر، پيشرفت توزيع كارت‌هاي هوشمند را مطلوب دانست و بيان كرد: از حدود پنج ميليون كارت هوشمند خودرو كه به پست تحويل شده‌اند، نزديك به چهار ميليون توزيع شده‌ و بقيه در حال تحويل هستند. با همكاري ناجا و پست سايتي‌هايي هم براي دريافت اطلاعات زمان و محل توزيع كارت‌ها وجود دارد و افراد مي‌توانند از آن طريق كارت خود را رد‌يابي كنند. همچنين ثبت‌نام اينترنتي كارت‌هاي موتورسيكلت‌ها در حال انجام است و افراد مي‌توانند با توجه به اعلام‌هاي بعدي از ساعت و روز مراجعه كارت خود را دريافت كنند؛ بنابراين به جز تعداد محدودي از كارت‌ها كه بدون آدرس يا تغيير محل سكونت هستند، بقيه كارت‌ها در زمان مقرر توزيع خواهند شد.

او، درباره وضعيت‌ جايگاه‌هاي عرضه سوخت با كارت هوشمند گفت: اكثر قريب به اتفاق جايگاه‌ها در تهران به جز تعداد محدودي كه به تلمبه‌هاي متفاوتي نياز دارند، تجهيز شده‌اند. در شهرستان‌ها هنوز اقدام چنداني در اين زمينه صورت نگرفته، اما قرار است در طي يك مدت زماني تجهيز اين جايگاه‌ها نيز آغاز شوند.

وي اظهار داشت: طبق برنامه قرار است از ابتداي خرداد ماه طرح سهميه بندي سوخت با كارت هوشمند انجام شود، اما به نظر مي‌رسد اين طرح به دليل وسعت كار و امكانات گسترده‌اي كه نياز دارد، در اين مدت عملي نشود و اين احتمال وجود دارد كه تا پايان نيمه نخست امسال طرح عرضه سوخت با كارت هوشمند و اعمال سهميه بندي به طور كامل اجرايي شود.

رئيسي‌فر در پايان خاطرنشان كرد: بهتر بود به جاي اعمال سهميه‌بندي و استفاده از كارت هوشمند، سوخت به قيمت واقعي عرضه شود و با كنترل و نظارت دقيق و با برنامه‌اي مدون، هم مشكل سوخت برطرف و هم از بروز تورم جلوگيري شود

Foad
11 April 2007, 03:31 PM
بيش از سه ميليون و 900 هزار كارت هوشمند سوخت در كشور توزيع شد

بر اساس آخرين ‌آمار ارايه شده توسط شركت پست تعداد سه ميليون و 919 هزارو 67 كارت هوشمند در كل كشور توزيع شده است.

به گزارش خبرنگار سرويس ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بر اساس آمار توزيع كارت‌هاي هوشمند سوخت در كل كشور، تعداد يك ميليون و 164 هزارو682 كارت در تهران و تعداد 128 هزار و 545 كارت در كرج،‌ توزيع شده است.

بر اساس اين آمار تعداد 827 هزار و 583 كارت در كل كشور در باجه‌هاي معطله قرار دارد و اين رقم در تهران به 298 هزار و 905 كارت و در كرج 51 هزار و 926 كارت رسيده است.

آمار كارت‌هاي برگشتي در كل كشور نيز 625 هزار و 94 كارت، در تهران 325 هزار و 522 كارت و در كرج 33 هزار و 105 كارت اعلام شده است

اینجانب
11 April 2007, 09:11 PM
دوتا ماشین مدل 79 هست که هنوز کارت سوختشان نیامده، این موضوع عادیه؟

Foad
16 April 2007, 10:26 PM
مدير عامل شركت پست پيشتاز اعلام كرد:
شماره‌ي تلفن جديد پست براي پيگيري كارت هوشمند سوخت

هموطناني كه تاكنون نتوانسته‌اند كارت هوشمند سوخت خود را دريافت كند مي‌توانند طي تماس با شماره تلفن 09687 پيگير وضعيت كارت هوشمند سوخت خود باشند.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، افشين احمدزاده - مدير عامل شركت پست پيشتاز - با اعلام اين خبر افزود: يك ميليون و 529 هزار و 522 كارت سوخت در واحدهاي پستي سراسر كشور موجود است كه به دلايل مختلف از جمله تغيير آدرس يا حضور نداشتن مالك خودرو در منزل به دست صاحبان آن نرسيده است.

احمدزاده تصريح كرد: شركت پست 60 نفر از نيروهاي خود را براي پاسخ به هموطنان در زمينه كارت هوشمند سوخت به اين كارگمارده و باجه‌هاي پستي نيز تا 10 شب براي تحويل كارت هوشمند سوخت فعال هستند.

Foad
16 April 2007, 10:29 PM
از اين پس؛
سوخت‌گيري در 9 جايگاه تهران فقط با كارت هوشمند سوخت انجام مي‌شود

با توجه به عرضه بنزين از طريق كارت هوشمند سوخت در آينده نزديك، 9 جايگاه سوخت‌گيري در سطح شهر تهران، عرضه بنزين را فقط از طريق كارت سوخت آغاز كردند.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، شركت ملي پالايش و پخش فراورده‌هاي نفتي ايران با اعلام اين خبر، از افرادي كه كارت هوشمند سوخت خود را دريافت كرده‌اند، درخواسته كرد كه هنگام مراجعه به اين 9 جايگاه سوختگيري، كارت هوشمند سوخت خود را حتما همراه داشته باشند.

اسامي جايگاه‌ها به شرح زير است:

1- جايگاه شماره 14 شركتي – خيابان شريعتي - بالاتر از پل سيد خندان

2- جايگاه شماره 15 شركتي- خيابان ولي‌عصر - تقاطع زرتشت

3- جايگاه شماره 17 شركتي – ميدان شهدا

4- جايگاه شماره 19 شركتي – خيابان حافظ - روبه‌روي پارك شهر

5- جايگاه شماره 21 شركتي – ميدان پاستوريزه- ابتداي جاده قديم كرج

6- جايگاه شماره 24 شركتي – خيابان شهيد بهشتي - نبش پاكستان

7- جايگاه شماره 25 شركتي- خيابان ولي‌عصر - روبه‌روي خيابان ميرداماد

8- جايگاه شماره 26 شركتي – خيابان پاسداران- تقاطع شهيد كلاهدوز

9- جايگاه شماره 134 شركتي – خيابان پاسداران - نرسيده به پارك نياوران

amahdavi2004
17 April 2007, 10:43 AM
من نشاني كارت سوخت ماشين قبليم كه پلاك قديمي تهران 27 بود را در سايت www.epolice.ir (http://www.epolice.ir) به نشاني مالك جديد آن تغيير دادم و كارت سوخت به نشاني جديد پست شد و تحويل مالك جديد شد.

Foad
17 April 2007, 02:26 PM
نماينده جايگاه‌داران:
46جايگاه‌ تهران از10روز آينده فقط با كارت هوشمند، سوخت عرضه مي‌كنند
اطلاع‌رساني نامناسب مشكلاتي را براي مردم ايجاد كرد

علاوه بر 16 جايگاه كنوني كه از روز يكشنبه - 26 فروردين - به سوخت‌رساني با كارت هوشمند اختصاص يافته‌اند، قرار است تا پايان هفته آينده 30 جايگاه ديگر نيز با هدف تست و ارزيابي اين طرح به اين سيستم تبديل شوند.

ناصر رييسي‌فر ـ نماينده جايگاه‌داران ـ در گفت‌وگو با خبرنگار انرژي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اعلام اين خبر اظهار كرد: در حال حاضر 10 جايگاه شركتي و شش جايگاه اختصاصي به سوخت‌رساني با كارت هوشمند اختصاص يافته‌اند.

وي با اشاره به اين 16 جايگاه افزود: جايگاه شماره يك در خيابان ولي‌عصر - چهار راه مولوي؛ جايگاه شماره هشت در ميدان محمديه - تقاطع خيابان خيام و مولوي؛ جايگاه شماره 10 در خيابان قزوين - پل امامزاده معصوم؛ جايگاه شماره 14 در خيابان شريعتي - پل سيدخندان - پارك شريعتي؛ جايگاه شماره 15 در خيابان ولي‌عصر - تقاطع زرتشت؛ جايگاه شماره 18 در خيابان 17 شهريور - پايين‌تر از ميدان شهدا؛ جايگاه شماره 19 در خيابان وحدت اسلامي‌ - مقابل پارك شهر؛ جايگاه شماره 24 در خيابان شهيد بهشتي - نبش خيابان پاكستان؛ جايگاه شماره 25 در خيابان ولي‌عصر - بالاتر از ميدان ونك و جايگاه شماره 26 در خيابان شهيد كلاهدوز - بعد از چهار راه قنات از جمله جايگاه‌هاي شركتي هستند كه به اين منظور تبديل شده‌اند.

وي افزود: همچنين جايگاه شماره 155 در خيابان شريعتي - نبش خيابان بهار شيراز؛ جايگاه 134 در خيابان پاسداران - روبه‌روي خيابان اقدسيه؛ جايگاه شماره 138 در ميدان حر؛ جايگاه شماره 124 در خيابان 30 متري نيروي هوايي - سه راه امامت؛ جايگاه شماره 117 در خيابان شهيد رجايي - سه راهي بهشتي و جايگاه شماره 105 در خيابان آرامگاه - ايستگاه دولت‌آباد ديگر جايگاه‌هاي اختصاصي هستند كه براي سوخت‌رساني با كارت هوشمند در نظر گرفته شده‌اند.

نماينده جايگاه داران با اشاره به ناهماهنگي‌هاي ايجاد شده در سوخت‌رساني خودرو‌ها پس از آغاز طرح سوخت‌رساني اين جايگاه‌ها با كارت هوشمند خاطرنشان كرد: از روز يكشنبه كه اين 16 جايگاه در شهر تهران براي سوخت‌رساني با كارت هوشمند اختصاص داده شده‌اند، اين طرح با استقبال عمومي‌ مردم مواجه نشده است. از سوي ديگر مجريان طرح (شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران) راه حل مناسبي براي كساني كه به هر دليل كارت هوشمند به همراه نداشته‌اند، پيش‌بيني نكرده بودند كه اين موضوع باعث ايجاد ناراحتي‌هايي در ميان شهروندان تهراني كه قصد سوخت‌گيري داشتند، شد.

وي با ابراز تاسف از اطلاع‌رساني نامناسب به منظور آگاهي مردم از جايگاه‌هايي كه براي سوخت‌رساني با كارت هوشمند اختصاص يافته‌اند، تصريح كرد: مردم هنوز اعتماد كافي به استفاده از كارت هوشمند ندارند، زيرا تصور مي‌كنند به محض استفاده از كارت هوشمند سهميه‌بندي انجام مي‌شود و با سوخت‌گيري از سهم آن‌ها كاسته مي‌شود. همچنين عده‌اي هنوز كارت هوشمند دريافت نكرده‌اند.

رييسي‌فر، به شيوه اجراي اين طرح نقد كرد و گفت: بايد تحقيقات علمي‌ ميداني به منظور ارزيابي ميزان رضايت‌مندي افراد و همچنين آشنايي با نواقص طرح و رفع آن‌ها انجام شود

اینجانب
17 April 2007, 03:16 PM
دوتا ماشین مدل 79 هست که هنوز کارت سوختشان نیامده، این موضوع عادیه؟

خیر عادی نبود! با شماره تلفن 09687 تماس گرفتیم و مجبور شدیم بریم چهارراه لشگر بگیریمشون:icon_bigg !

سود انباشته
19 April 2007, 07:27 PM
رييس مجلس به دولت ياد آوري كرد

آغاز سهميه بندي بنزين از اول خرداد

دنياي اقتصاد- اظهارات اخير سخنگوي دولت كه از مشخص نبودن زمان دقيق آغاز سهميه‌بندي بنزين خبر داده بود، ديروز با واكنش شديد رييس مجلس مواجه شد كه مصوبه قانوني مجلس را به وي يادآوري كرد، حداد عادل با اشاره به اينكه نبايد داستان سال گذشته تكرار شود تصريح كرد: اگر اظهارات سخنگوي دولت همان نظر دولت باشد، بنده لازم مي‌دانم به دولت تذكر دهم كه موظف است سهميه‌بندي بنزين را از اول خرداد اجرا كند. رييس مجلس ابراز نگراني كرد كه اگر سهميه‌بندي در خردادماه عملي نشود با آغاز مسافرت‌هاي تابستاني در تيرماه مشكلات ديگري اضافه شده و اين مساله حياتي در كشور باز هم به تعويق بيفتد.
هم‌اكنون بزرگان دولت و مجلس و حتي ساير مقامات ارشد كشور با اجماع صورت گرفته براي سهميه‌بندي بنزين حداكثر از خردادماه موافقت دارند اما ظاهرا گروهي از نمايندگان مجلس به همراه برخي مقامات دولتي در رده‌هاي مياني، خواهان به تعويق افتادن اين تصميم بدون استدلال كافي هستند. احتمال موفق شدن مخالفان براي به تعويق انداختن اين تصميم، اين بيم و نگراني را ايجاد كرده است كه اجراي آن تا مدت زمان نامعلومي در ابهام فرو رود و پيچيدگي‌هاي معضل فعلي به حد غير قابل حل برسد.

واكنش رييس مجلس به سخنان سخنگوي دولت:
دولت موظف به اجراي سهميه‌بندي بنزين از خرداد است
هنگامه عليقلي- دولت موظف است سهميه بندي بنزين را از اول خرداد اجرا كند.
غلامعلي حداد عادل، رييس مجلس شوراي اسلامي ديروز با بيان اين مطلب در خصوص اظهارات روز سه‌شنبه الهام، سخنگوي دولت مبني بر ترديد دولت در اجراي سهميه بندي بنزين گفت: بايد به دولت تذكر دهم موظف است سهميه بندي بنزين را از اول خردادماه اجرا كند.
وي افزود: از اينكه دولت نسبت به اجراي مصوبه بنزين براي عرضه بنزين 100توماني اعلام آمادگي و موافقت كرده است، خوشحاليم اما خواهش مي‌كنم رييس‌جمهوري مراقب باشند تا داستان سال گذشته براي سهميه بندي تكرار نشود؛ زيرا با نزديك شدن به تيرماه و فصل مسافرت‌هاي مردم، تقاضاي مصرف بنزين بالا مي‌رود و مشكلات ديگر پديد مي‌آيد.
رييس مجلس گفت: سهميه بندي بنزين حرف جديدي نيست؛ زيرا قرار بود از ابتداي سال 85 دولت براي اجراي سهميه بندي آماده شود؛ اما عذرهايي آوردند كه سهميه بندي مدام به تاخير افتاد.
سخنان ديروز حداد عادل در مجلس با تاييد و موافقت نمايندگان روبه‌رو شد؛ به طوري كه در خلال سخنان وي نمايندگان هر چند دقيقه يك بار احسنت مي‌گفتند.
رييس مجلس شوراي اسلامي در حالي ضرورت اجراي سهميه بندي بنزين از ابتداي خردادماه سال جاري را متذكر شد كه كمال دانشيار، رييس كميسيون انرژي مجلس نيز ديروز در جمع خبرنگاران از توافق نمايندگان براي تعويق سهميه‌بندي بنزين خبر داد.
وي احتمال داد دولت لايحه‌اي جديد براي عرضه بنرين 80توماني خواهد آورد؛ هر چند كه پيش از اين محمدرضا باهنر، نايب رييس مجلس از انصراف دولت از ارائه لايحه بدين منظور خبر داده بود.
هر چند سخنگوي دولت، از موافقت دولت با بخشي از مصوبه مجلس (عرضه بنزين 100توماني) خبر داده است؛ اما در روزهاي گذشته عرضه بنزين مازاد به چالشي اساسي ميان مجلس و دولت تبديل شده است. به طوري كه ديروز حداد عادل در مجلس از واژه‌هاي تحكم‌آميز نسبت به دولت استفاده كرد. رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: وقتي مصوبه‌اي قانوني شد،‌ اظهار ترديد درباره آن مصوبه در محافل عمومي و رسانه‌ها، جز سرگشتگي مردم سودي ندارد.
وي افزود: همان طور كه مقام معظم رهبري گفتند، مجلس ريل‌گذاري مي‌كند و قطار دولت بايد روي اين ريل حركت، يعني دولت بايد قانون را عملي كند.
حداد گفت: رييس‌جمهوري نيز چند بار بر اين موضوع تاكيد و تصريح كرده و اميدواريم ديگر شاهد اين ترديد‌ها و اما اگرها نباشيم.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

وزير نفت خبر داد

بنزين از 20 ارديبهشت فقط با كارت‌هوشمند

به گفته وزير نفت، به جز 190 جايگاه كه تجهيزاتشان به دليل دور بودن و نداشتن خطوط، آماده سوخت‌گيري با كارت‌هوشمند نيست، بقيه جايگاه‌هاي كشور آماده است و از 12 ارديبهشت‌ تست عمومي آغاز و از 20 ارديبهشت‌ماه سوخت با كارت‌هوشمند عرضه مي‌شود.وزيري‌هامانه با اشاره به عملي شدن كارت‌هوشمند سوخت از خردادماه گفت: حدود 8ميليون خودرو وجود دارد كه تاكنون 5ميليون كارت‌هوشمند به دست مردم رسيده و 5/2ميليون در مجموعه ناجا و پست قرار دارد كه آدرس ندارند. وزيري هامانه افزود: 500هزار خودرو نيز به دليل پلاك‌هاي قديمي و مشخص نبودن آدرس با مشكل صدور و پست مواجه هستند.وي ابراز اطمينان كرد كه قبل از طرح سهميه‌بندي تمام صاحبان خودرو صاحب كارت‌هوشمند شوند.در همين حال ديروز اعلام شد، تعداد جايگاه‌هاي بنزين كه در تهران از ديروز فقط با كارت سوخت عرضه مي‌كنند، به 25 پمپ بنزين افزايش يافته است.

config
19 April 2007, 10:35 PM
دوستان اين پست هم***زده به طرح...
ماخودمون يه زماني گنده ي نظارت بوديم كارمون زود راه ميافتاد حالا كه درس ميديم پدرمونو در اوردن ..
من يه ماشين گرفتم كارتش به جاي منطقه ي پستي 19 رفته 18 يعني ري چه كنم؟

مدیریت بخش: دوست عزیز ، آرامش خودتون رو حفظ کنید و به نهاد های دولتی نپرید:icon_surp

Foad
20 April 2007, 11:04 PM
مديرعامل پست پيشتاز خبر داد:
طرح ضربتي پست براي تحويل كارت هوشمند سوخت

مدير عامل پست پيشتاز اعلام كرد: با توجه به اعلام 20 ارديبهشت‌ماه براي اجراي عملياتي پروژه‌ي كارت هوشمند سوخت، شركت پست در طرحي ضربتي به بردن كارت هوشمند سوخت به در منازل هموطناني كه يك بار هنگام مراجعه مامور پست در خانه نبوده‌اند، اقدام مي‌كند.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افشين احمدزاده اظهار كرد: اين طرح از روز شنبه آغاز و تا پنج ارديبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت و ماموران پست از ساعت 14 تا 19 با مراجعه به در منازل به تحويل كارت هوشمند سوخت هموطنان اقدام خواهند كرد.

احمدزاده با اشاره به بهبود روند توزيع كارت هوشمند سوخت در شركت پست، گفت: در حال حاضر روزانه 20 هزار كارت هوشمند سوخت توسط پست تحويل مردم مي‌شود.

مدير عامل شركت پست پيشتاز از هموطناني كه تاكنون كارت هوشمند سوخت خود را تحويل نگرفته‌اند خواست براي رهگيري كارت هوشمند سوخت خود ابتدا با شماره تلفن 09687 (60 خط و بدون پيش شماره) تماس گرفته و كارت سوخت خود را رهگيري كنند.

وي تاكيد كرد: باجه‌هاي پست از ساعت هشت صبح تا 10 شب آماده‌ي تحويل كارت‌هاي هوشمند سوخت هموطنان است

Foad
20 April 2007, 11:05 PM
مدير طرح كارت هوشمند سوخت خبر داد:
آمادگي كليه پمپ‌هاي بنزين براي استفاده از كارت هوشمند سوخت تا اول خرداد

كليه پمپ‌هاي بنزين كشور تا اول خرداد براي استفاده از كارت هوشمند سوخت آماده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار انرژي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ناصر سجادي - مديرطرح كارت هوشمند سوخت - با بيان اين مطلب افزود: از كل 2300 پمپ بنزين موجود در كشور براي استفاده از كارت هوشمند سوخت، كار راه اندازي 750 پمپ كامل شده و اطلاعات سوخت‌گيري در جايگاه‌ها جمع آوري به وسيله شبكه اطلاعات به مركز داده ارسال مي‌شود و تا 10 ارديبهشت اكثر پمپ‌هاي بنزين كشور آماده كار با كارت هوشمند هستند و نگراني‌هاي فني و نرم‌افزاري كه در مورد سيستم وجود داشت، به مقدار زيادي برطرف شده است.

وي با بيان اين كه از امروز در مراكز استان‌ها و شهرستان‌ها روزانه 100 جايگاه به جايگاه‌هايي كه به سيستم كارت هوشمند مجهز شده‌اند، افزوده خواهد شد، افزود: در حال حاضر هشت ميليون و 200 هزار دستگاه خودرو در سطح كشور وجود دارد كه تا پيش از نوروز 86 اطلاعات 7 ميليون و 600 دستگاه موجود بود كه كليه كارت‌هاي آنها آماده است.

سجادي كه در دوازدهمين نمايشگاه بين‌المللي نفت، گاز و پتروشيمي با خبرنگاران سخن مي‌گفت، با اشاره به اين كه تا روز شنبه - اول ارديبهشت - كليه كارت‌هاي هوشمند خودروها توليد مي‌شود، اظهار كرد: از هفت ميليون و 600 هزار كارت توليد شده، شش ميليون و 200 هزار كارت پاكت‌گذاري و تحويل پست شده است كه حدود چهار ميليون و 450 هزار از كارتهاي هوشمند به دست مردم رسيده و بيش از 50 درصد صاحبان خودروها كارت‌هاي خود را دريافت كرده‌اند.

وي همچنين تصريح كرد: حدود 680 هزار كارت كه آدرس آن‌ها نقص دارند، در اختيار پست قرار گرفته‌ است كه صاحبان آنها مي‌توانند با شماره تلفن 09687 از ساعت 9 تا 24 تماس گرفته، آدرس دقيق خود را اعلام كنند و از محل توزيع كارت خود اطلاع يابند. همچنين حدود يك ميليون و 600 هزار كارت ديگر نيز صادر شده كه آدرس دقيق آنها نيز مشخص نيست و در اختيار نيروي انتظامي قرار گرفته و اگر جزو كارت‌هايي نباشند كه در اختيار شركت پست است، مردم براي آگاهي بيشتر مي‌توانند با شماره تلفن 88675150 تهران تماس بگيرند و اپراتورهاي مربوطه براي اصلاح آدرس، آنها راهنماي خواهند كرد.

مديرطرح كارت هوشمند سوخت، درباره كارت هوشمند مربوط به موتورسيكلت‌ها نيز اظهاركرد: تعداد موتورسيكلت‌ها در كشور حدود 7 ميليون پيش‌بيني مي‌شد و ما 7 ميليون كارت براي موتورسيكلت‌ها وارد كشور كرديم، ولي نيروي انتظامي اين آمار را 5 ميليون اعلام كرده است. تاكنون نيز اطلاعات بيش از سه ميليون موتورسيكلت جمع آوري شده و در اختيار ناجا قرار گرفته است و صاحبان موتورسيكلت مي‌توانند به تدريج براي گرفتن كارت‌هاي خود به كلانتري‌ها مراجعه كنند؛ البته تا دو شب گذشته 700 هزار كارت موتورسيكلت توزيع شده است.

وي ببا بيان اين كه سيستم كارت هوشمند سوخت قابليت كاركردن با هر سياستي براي ارائه سوخت را دارد و كل هزينه پروژه 70 ميليارد تومان برآورد شده است، ادامه داد: در تهران از شنبه گذشته 4 پمپ را براي سوختگري با كارت هوشمند آماده كرديم و تاكنون 25 پمپ در تهران سوختگيري را با كارت هوشمند انجام مي‌دهند. طراحي اين كارت‌ها به طريقي است كه بدون نياز به ارتباطات مخابراتي در هنگام سوخت‌گيري در صورت قطع ارتباط ، مردم با مشكل مواجه نخواهند شد و پس ازسوختگيري، اطلاعات آن از طريق شبكه منتقل خواهد شد و طراحي سيستم به صورت آف لاين خواهد بود

Foad
22 April 2007, 10:24 PM
تاخير و اشتباه در توزيع كارت‌هاي هوشمند سوخت؛
بي‌دقتي مراجع ذي‌ربط در ارايه‌ي آدرس‌ها، متقاضيان را سردرگم كرده است

اين روزها بي‌نظمي‌ در توزيع و ارايه‌ي آدرس‌هاي اشتباه متقاضيان دريافت كارت‌هاي هوشمند سوخت، مشكلات زيادي را براي پست و مردم به وجود آورده و طي روزهاي گذشته به ازدحام جمعيت در برابر مراكز پستي انجاميده است.

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مشكلات و تاخيرهايي كه در تحويل كارت‌هاي هوشمند سوخت خودرو به وجود آمده، باعث شده تا متقاضيان زيادي براي اطلاع از وضعيت كارت‌هاي خود و براي دريافت آن به دفاتر پستي مراجعه كنند و اين در حالي است كه براساس اطلاع‌رساني انجام شده ازسوي مراجع مربوط، اين اطلاعات بايد از طريق شماره تلفن‌هاي اعلامي و يا سايت‌هاي مربوط قابل دريافت باشند.

برخي از مراجعه كنندگان به يكي از مراكز اصلي پست در مركز شهر درباره‌ي علت حضور خود و مشكلاتشان به خبرنگار ايسنا اظهار كردند كه براي دريافت باركد و اين كه آيا كارتشان صادر شده يا خير به پست مراجعه كردند و برخي ديگر نيز به اين موضوع كه آدرس‌شان اشتباه بوده يا كارتهاي اشتباهي براي آن‌ها ارسال شده اعتراض داشتند.

يكي از اين مراجعه كنندگان كه ساكن يكي از شهرستان‌هاي اطراف تهران بود گفت: كارت من را به يكي از استان‌هاي ديگر ارسال كرده بودند.

شخص ديگري با مراجعه به سايت مربوطه و پيگيري باركد خود با اين پيام مواجه شده بود كه "به علت كامل نبودن آدرس اين خودرو ارسال كارت هوشند سوخت مقدور نمي‌باشد و لطفا براي تكميل اطلاعات با در دست داشتن مدارك زير، شناسنامه مالكيت يا بنچاق خودرو، مدارك شناسايي مالك خودرو و مدرك احراز نشاني مالك خودرو به يكي از دفاتر خدمات دولت الكترونيك ( پليس+ 110 ) در سراسر كشور مراجعه كنيد"، اما با مراجعه به اين دفاتر به دليل شلوغي و تراكم جمعيت، مسوولان به خوبي قادر نبوده‌اند تا پاسخگوي متقاضيان كارت هوشند سوخت باشند.

وي به خبرنگار ايسنا گفت كه در پاسخ به وي گفته شده "سيستم ما قطع است و براي پيگيري كار خود به يكي از ديگر از دفاتر مراجعه كنيد".

در يكي از اين دفاتر پستي شخصي كه به عنوان مسوول پاسخ گويي به سوالات مردم در حياط ساختمان ايستاده بود، به خبرنگار ايسنا گفت: اكثر مردم به تلفن دسترسي دارند و نيازي به مراجعه‌ي حضوري آن‌ها به پست نيست.

او تصريح كرد: متاسفانه ناجا در رابطه با اين موضوع كم لطفي كرده و با بي‌دقتي‌هايي كه در دادن آدرس به پست انجام شده، مشكلات زيادي را براي مردم و پست به وجود آورده است؛ به عنوان مثال كارت متقاضي كه در كرج ساكن است، به بندر عباس ارسال شده و يا اشتباهات زيادي در مناطق پستي شده است.

اما افشين احمدزاده - مدير كل پست پيشتاز كشور - در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات ايسنا، با تاكيد بر اين كه مردم به جاي مراجعه‌ي حضوري به دفاتر پستي بهتر است كه در ابتدا از طريق شماره تلفن 09687 اطلاعات مورد نياز خود را به دست آورند، گفت: اين شماره تلفن از صبح امروز به 60 خط افزايش يافته و تا 12 شب فعال است و كساني كه با اين شماره تماس مي‌گيرند مي‌توانند از محل كارت و مقصد نهايي كه مي‌توانند كارت خود را دريافت كنند اطلاع يابند.

وي با بيان اين كه از روز گذشته به مدت پنج روز طرح ضربتي براي دريافت كارت‌هاي هوشمندي كه در باجه‌هاي معطله قرار دارند، در حال اجراست گفت: در حال حاضر باجه‌هاي معطله در منطقه 11، خيابان سعدي،‌ منطقه‌ي 13، چهارراه لشگر، منطقه 14 ميدان ولي عصر، منطقه 15، مفتح شمالي، منطقه 16، ميدان رسالت، منطقه 17، نبرد جنوبي، منطقه 18، شهرري منطقه 19، شريعتي، پل صدر، به ارايه‌ي كارت‌ها اقدام مي‌كنند.

او افزود: اين نويد را به مردم مي‌دهيم كه به زودي ساعات فعاليت اين باجه‌ها 24 ساعته خواهد شد تا مردم در هر زماني براي دريافت كارت‌هاي خود بتوانند به باجه‌ها مراجعه كنند.

به گفته‌ي وي تا به حال شش ميليون و 435 هزار و 165 كارت به پست تحويل داده شده كه از اين تعداد چهار ميليون و 650 هزار كارت به در منازل تحول داده شد و يك ميليون و 660 هزار كارت در باجه‌هاي معطله قرار دارد و در حدود 122 هزار كارت نيز در حال توزيع است.

احمدزاده همچنين خاطر نشان كرد: مردم بهتر است در ابتدا تماس گرفته و از صدور كارت خود اطمينان حاصل كنند.

در دفاتر پستي اطلاعيه‌هاي مبني بر اطلاع‌رساني به مردم در زمينه‌ي دريافت كارت‌ها وجود داشت كه مردم مي‌توانند از ساعت 8 صبح تا 24 شب با شماره تلفن‌هايي ذكر شده و جهت دريافت اطلاعات تكميلي با شماره‌هاي ستاد پيگيري ناجا و يا ارسال SMS به شماره‌ي 30005150 اقدام كنند.

بر اساس اين اطلاعيه‌ها شماره‌هاي تماس اداره‌ي كل پست پيشتاز جهت اطلاع از وضعيت توزيع كارت هوشمند، 09687 است كه با باركد پستي قابل پيگيري است و همچنين مردم مي‌توانند با مراجعه به سايت www.Epolice.ir باركد پستي خود را پيگيري كنند.

XELTEK
22 April 2007, 11:36 PM
از دیروز خیلی از جایگاه ها فقط با کارت بنزین میدن !

سهمیه هم 80 لیتره که نمیدونم روزیه یا هفته ای یا ماهی ؟

سود انباشته
23 April 2007, 10:41 AM
در مورد بنزین سوپر کسی خبری داره؟
ایا بنزین سوپر هم قرار سهمیه بندی بشه؟ یا اینکه میخانند با قیمت بالاتری و بدون سهمیه بفروشند؟

mr_mashmash
23 April 2007, 05:14 PM
آخرین اخبار حاکی از این است که سهمیه بنزین سواری های شخصی ماهانه 100 لیتر با قیمت 100 تومن و بیشتر از ان با قیمت 300 تومن خواهد بود. البته این خبر قطعی نیست و فعلا در دست بررسی بیشتر می باشد.
منبع : بازتاب

Sajady
23 April 2007, 06:17 PM
نحوه ارسال شماره خودرو به شماره 30005150 چه جوريه؟ اين سايت Epolice.ir هم كه مرخصه

achachi
23 April 2007, 08:38 PM
شماره تلفن ها و اس ام اس و سایتشون تو طول روز دسترسی بهشون تقریبا" غیر ممکنه .!
6 صبح برید تو سایت ، خیلی راحت به نتیجه میرسید .

Sajady
23 April 2007, 08:54 PM
نحوه ارسال SMS را هم بگيد، ممنون ميشم

Foad
24 April 2007, 09:42 AM
ساعات كار باجه‌هاي پست براي تحويل كارت هوشمند سوخت شبانه‌روزي شد

مديركل پست پيشتاز اعلام كرد كه ساعات كار باجه‌هاي مطالعه پست براي تحويل كارت هوشمند سوخت هم‌وطنان در تهران 24 ساعته شده و اين باجه‌هاي به طور شبانه‌روزي آماده تحويل كارت هوشمند سوخت هموطنان است.

به گزارش سرويس ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، افشين احمدزاده اظهار كرد: با توجه به نزديك بودن زمان اجراي عملياتي پروژه‌ي كارت هوشمند سوخت اين اقدام براي تسريع در كار تحويل كارت هوشمند سوخت هم‌وطنان آغاز شده است.

وي خاطر نشان كرد: البته اين مساله مربوط به كارت‌هايي كه تاكنون صادر و به در منازل برده شده اما به دلايل مختلف تحويل صاحب خودرو نشده است و اكنون در باجه‌هاي پست نگهداري مي‌شود.

مدير كل پست پيشتاز از هم‌وطنان خواست پيش از مراجعه به باجه‌هاي پست در تماس با شماره 09687 از آخرين وضعيت كارت هوشمند سوخت خود مطلع شوند و پس از آن به مركز پستي كه به آن‌ها اعلام مي‌شود، مراجعه كنند

Foad
24 April 2007, 06:54 PM
طرح آزمايشي عرضه‌ي بنزين با كارت هوشمند سوخت در آذربايجان شرقي آغاز شد

خبرگزاري دانشجويان ايران - تبريز

طرح آزمايشي عرضه بنزين با كارت هوشمند سوخت در جايگاه‌هاي عرضه مواد نفتي شهر تبريز و سراسر استان آذربايجان شرقي آغاز شد.

علي‌اصغر نورانفر - مسول روابط عمومي شركت پخش فرآورده‌هاي نفتي منطقه آذربايجان شرقي - در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا افزود: همه جايگاههاي عرضه بنزين در سراسر استان به سكوهاي داراي پمپ‌هاي كارتخوان مجهز شده است و شهرونداني كه داراي كارت هوشمند سوخت هستند، مي‌توانند در جايگاه‌ها با كارت هوشمند سوختگيري كنند.

وي گفت: اجراي اين طرح به صورت آزمايشي و تنها براي آزمايش دستگاههاي كارت خوان و نظارت بر اجراي صحيح آنها است.

او افزود: كساني كه تاكنون كارت هوشمند سوخت دريافت نكرده‌اند، جهت پيگيري كارت خود مي‌توانند با شماره تلفن 09687 بدون پيش شماره و يا با شماره 88675150 - 021 تماس حاصل كرده يا به سايت اينترنتي www.epolice.ir و يا www.post.ir مراجعه كنند.

Foad
24 April 2007, 07:01 PM
نحوه ارسال SMS را هم بگيد، ممنون ميشم

جزئيات ارسال اطلاعات خودرو براي دريافت كارت سوخت از طريق SMS

خبرگزاري فارس: در پي بروز اشكال در دريافت اطلاعات براي پيگيري كارت هوشمند سوخت از طريق SMS ‌چگونگي اجراي اين اقدام تشريح شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس‌، تمامي مالكان خودرو و موتورسيكلت براي آگاهي يافتن از آخرين وضعيت كارت هوشمند سوخت خودرو، كافي است شماره پلاك خودرو خود را از طريق ساختار ارائه شده توسط پيام كوتاه SMS به شماره 30005150 ارسال كنند و در صورتي كه قالب و ساختار مشخص شده در نوشتن شماره پلاك در پيام كوتاه رعايت شود راهنما به طور خودكار در همان لحظه پاسخ خواهد داد.

* انواع پلاك‌ها

پلاك‌هاي ايران داراي دو قسمت شماره و عدد سريال است و براي ارسال پلاك، اين دو قسمت به ترتيب در پيام كوتاه نوشته و بين آن‌ها خط تيره درج مي‌شود.
عدد سريال - شماره پلاك

‌پلاك‌هاي ليزري و قديمي داراي سه قسمت شماره، شهر سريال و عدد يا حرف سريال هستند. براي ارسال شماره پلاك، اين سه قسمت به ترتيب در پيام كوتاه نوشته مي‌شود و بين آن‌ها خط تيره درج مي‌شود.
بعضي از پلاك‌ها نيز صرفاً داراي دو قسمت شماره و شهر سريالي هستند.

در روش نوشتن پلاك، ابتدا بايد قسمت اول شماره پلاك‌ نوشته ‌‌شود. براي اين كار ابتدا يك حرف لاتين براي تعيين نوع پلاك نوشته مي‌شود كه نشانه نوع پلاك مورد نظر در جدول شماره 1 منتشر شده است.
پس از نشانه نوع پلاك، شماره پلاك و حرف بين شماره‌ها نوشته مي‌شود كه براي هر يك از حروف يك حرف لاتين، انتخاب شده است كه‌ نشانه معادل حرف لاتين در جدول شماره 2 منتشر شده است.
پس از نوشتن شماره‌هاي ياد شده بايد شهر سريال پلاك نوشته شود كه براي نوشتن شهر بايد كد آن شهر را نوشت.
آخرين مرحله مربوط به نوشتن عدد و يا حرف سريال پلاك است كه اين كار نيز با نوشتن عين عدد انجام مي‌شود كه پس از ارسال اين شماره‌ها بلافاصله ‌آخرين وضعيت كارت سوخت خودرو از طريق sms براي متقاضي ارسال مي‌شود.
به عنوان مثال: پلاك ايران (شخصي) به شماره 345 ب 12 - ايران 67 به صورت I 12 B 345-67 و پلاك ليزري شخصي به شماره مشهد 345 ب 12 به صورت S12 B 345 - 0511 نوشته مي‌شود.

http://i15.tinypic.com/44qy3h3.jpg

Sajady
25 April 2007, 05:32 PM
جناب آقاي foad141 ممنون
تو جدول شماره 2 ، دوتا ي وجود داره كه يكيش شده K و يكي ديگش شده Y
فك كنم يكيش اضافيه

config
25 April 2007, 05:33 PM
دوستان اين پست هم***زده به طرح...
ماخودمون يه زماني گنده ي نظارت بوديم كارمون زود راه ميافتاد حالا كه درس ميديم پدرمونو در اوردن ..
من يه ماشين گرفتم كارتش به جاي منطقه ي پستي 19 رفته 18 يعني ري چه كنم؟

مدیریت بخش: دوست عزیز ، آرامش خودتون رو حفظ کنید و به نهاد های دولتی نپرید:icon_surp

خب مث بچه ي ادم رفتم تو صف وايسادم يعني به حرف علي آقا گوش كردم و به نهاد هاي دولتي نپريدم.
بعد از 4 ساعت الافي در پست كارتو گرفتم.:icon_excl
اسمو كه خوندم كل قضيه رو گرفتم .يعني اين اسم متعلق به اولين صاحب اين ماشين بوده كه بعد از 4 سال هنوز نيروي بسيار محترم انتظامي به خودش زحمت نداده بره آدرسو عوض كنه. پس حرفمو پس ميگيرم و ميگم اين نيرو انتظامي هم چيز زده تو طرح...البته اين بار در كمال ارامش:icon_wink
اگر شما هم ديديد كه خونتون با منطقه ي پستي كه كارتتون رفته 80 كيلومتر فاصله داره احتمال زياد از عدم تعويض آدرسه.:icon_arro :icon_arro

Foad
27 April 2007, 10:57 PM
سايت‌ اينترنتي جديدي براي اطلاع‌رساني در باره كارت هوشمند سوخت راه‌اندازي شد+

خبرگزاري انتخاب : شركت پست جمهوري اسلامي ايران براي تسهيل در امر پيگيري كارت هوشمند سوخت، پايگاه اينترنتي جديدي راه‌اندازي كرد.

به گزارش خبرگزاری انتخاب به نقل از ستاد اطلاع رساني كارت هوشمند سوخت، مديركل پست پيشتاز در اين‌باره گفت: هموطنان مي‌توانند با مراجعه به‌اين سايت به نشاني ‪ www.peigiri.com‬ از آخرين وضعيت كارت هوشمند سوخت خود آگاهي يابند.

افشين احمدزاده تصريح كرد: سايت ‪www.epolice.ir‬ نيز با تغييرات جديد آمادگي بيشتري براي ارايه اطلاعات درباره كارت هوشمند سوخت به هموطنان دارد.

Foad
30 April 2007, 01:09 AM
اشتباهات ثبت‌شده در كارتهاي هوشمند مشكلي براي سوخت‌گيري ايجاد نمي‌كند

ستاد اطلاع‌رساني كارت هوشمند سوخت اعلام كرد: مالكان خودروهايي كه به دلايلي شماره كارت هوشمند سوخت آنها با شماره خودرويشان مطابقت ندارد، هم اكنون مشكلي براي سوخت‌گيري در جايگاهها ندارند.

به گزارش سرويس «انرژي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين ستاد در اطلاعيه خود تأكيد كرد: جايگاههاي سوخت‌گيري سراسر كشور تمام تلاش خود را به كار گرفته‌اند تا هموطنان براي سوخت‌گيري مشكلي نداشته باشند.

همچنين با راه‌اندازي دفاتر ارايه خدمات كارت هوشمند سوخت در آينده‌اي نزديك، كساني كه كارت سوخت آنها داراي اشكال بوده يا اطلاعات قيد شده در آن با مشخصات خودرو يا مالك مطابقت نمي‌كند، مي‌توانند با مراجعه به دفاتر مربوطه نسبت به اصلاح كارت سوخت خود اقدام كنند.

PoYo
30 April 2007, 01:19 AM
سلام و شبتون بخیر
یک سوال در ذهنم هستش که برام سواله::icon_roll
این سیاستی که دولت در نظر گرفته و کارتها رو به درب منزل نمیفرسته بر چه پایه ای هست؟
آیا به خاطر اطمینان پیدا کردن از تحویل کارت به خود مالک خودرو میباشد؟

XELTEK
30 April 2007, 01:24 AM
یه سوال
اگه الانا بدیم از کاتمون مردم استفاده کنن نتیجه چیه ؟

چجوری باید شارژ کنیم ؟

سهمیه مون چجوری بهمون تعلق پیدا میکنه ؟

Sajady
30 April 2007, 09:00 AM
اگه قرار باشه شماره كارت با شماره خودرو مطابقت داشته باشه كه بعد از خريد و فروش كه بايد منتظر تعويض باشيم و و توي اين مدت بنزين قرض كنيم.

Artemis
30 April 2007, 11:44 AM
یه سوال
اگه الانا بدیم از کاتمون مردم استفاده کنن نتیجه چیه ؟

الان که چیزی ار شارژ کم نمیکنه فقط سهمیه رو حساب میکنه...(پمب بنزینیه مگیفت) هر سواری رو هم 60 لیتر نشون میداد

Abolfazl2006_p
30 April 2007, 04:08 PM
http://64.40.99.49/Thumbnails/pics/1385/4/Economy/wh120-1.jpg

رييس اتحاديه جايگاه‌داران:
بين تعداد جايگاه‌ها و كارت‌هاي توزيع شده تناسب وجود ندارد

براي ايجاد تناسب بين كارت‌هاي هوشمند توزيع شده و تعداد جايگاه‌هاي اختصاص داده شده به اين امر، طرح افزايش تعداد جايگاه‌هاي سوخت به كارت هوشمند فعلا متوقف شده است.

ناصر رييسي‌فر ـ رييس اتحاديه جايگاه‌داران ـ در گفت‌وگو با خبرنگار انرژي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب اظهار كرد: در حال حاضر حدود 60 جايگاه در تهران به كارت هوشمند سوخت اختصاص پيدا كرده كه 33 تا 35 درصد جايگاه‌ها را شامل مي‌شود كه به نظر مي‌رسد اين تعداد جايگاه با تعداد كارت هوشمند توزيع شده بين شهروندان تهراني تناسب ندارد؛ بنابراين براي جلوگيري از تراكم افرادي كه هنوز كارت هوشمند دريافت نكرده‌اند، از اختصاص جايگاه‌هاي ديگر به توزيع سوخت فقط با كارت هوشمند جلوگيري شده است.

رييس اتحاديه جايگاه‌داران با اشاره به مشكلات عملياتي و اجرايي درون جايگاه‌ها در مدت اجراي آزمايشي طرح كارت هوشمند توضيح داد: مشكلات تكنولوژيكي نيز در ارتباط با اين سيستم وجود داشته است، زيرا تكنولوژي جديد روي دستگاه‌هايي نصب شده كه با هم هماهنگ نبوده‌اند؛ بنابراين ايجاد مشكلات فني و ناهماهنگي در پمپ‌ها و يا مشكلات اجرايي قابل پيش‌بيني بوده است. البته تاكنون بخشي از مشكلات حل شده، ولي هنوز در برخي مسائل فني بلاتكليفي وجود دارد.

او با اشاره به اين كه در ابتدا تعدادي از پمپ‌هاي هر جايگاه به كارت هوشمند اختصاص پيدا كرده بود، تصريح كرد: شركت ملي پالايش و پخش براي آزمايش طرح، رفع نقصان‌ها و بررسي ميزان استقبال مردم تصميم گرفت كه تمام پمپ‌هاي جايگاه را به كارت هوشمند اختصاص دهد.

رييسي‌فر با بيان اين كه تا اول خرداد و مشخص شدن جزئيات شيوه سهميه‌بندي بايد منتظر ماند، گفت: تا زماني كه كارت‌هاي هوشمند به اندازه كافي در بين مردم توزيع نشود، شيوه فعلي ادامه پيدا مي‌كند، ولي به نظر مي‌رسد بايد تا ابتداي خرداد يعني هم زمان با مشخص شدن جزئيات سهميه‌بندي بنزين و توزيع آن از سوي دولت شيوه كنوني ادامه يابد.

PoYo
30 April 2007, 10:14 PM
امروز با هزار بد بختی کارت هوشمند رو از پست گرفتم(بعد از شش یا هفت ساعت تو صف بودن !)
چند روزیه که بیشتر مراکز عرضه بنزین کارتی شدند و تمام مردم هجوم بردن واسه گرفتنش

Foad
30 April 2007, 11:02 PM
معاون فني پروژه‌ي كارت هوشمند سوخت:
راه‌اندازي سيستم كارت هوشمند در جايگاه‌هاي سوخت‌گيري متوقف نمي‌شود

معاون فني پروژه كارت هوشمند سوخت گفت: روند توسعه‌ پروژه كارت هوشمند سوخت با هيچ توقفي مواجه نمي‌شود و آمادگي براي راه‌انداز سيستم در همه جايگاه‌ها در چند ساعت وجود دارد.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، احمد تولايي افزود: توسعه پوشش اين سيستم به طور موقت تا زماني كه توزيع كارت‌هاي هوشمند سوخت به نتيجه‌يي مطلوب برسد، براي چند روز به تعويق افتاده است كه اين اقدام نيز براي رعايت حال مردم و در صف معطل نماندن آنها بوده است.

وي تصريح كرد: تاكنون 60 جايگاه سوخت‌گيري در تهران صرفا با كارت هوشمند سوخت اقدام به ارايه سوخت مي كنند و به طور بالقوه آمادگي داريم 120 جايگاه را نيز در چند ساعت فعال كنيم.

معاون فني پروژه كارت هوشمند سوخت تصريح كرد: با توجه به اينكه تعدادي از مردم كارت سوخت دريافت نكرده‌اند و اين باعث ايجاد صف‌هاي طولاني در جايگاه‌هايي كه فقط با كارت هوشمند سوخت ارايه مي‌كنند، شده است و براي راحتي مردم، گسترش سيستم براي چند روز به تعويق افتاده است.

وي با اشاراه به تمهيدات انديشيده شده براي سرعت بخشيدن به توزيع كارت‌هاي سوخت، اظهار داشت: اين تعويق مختص تهران بوده و در استان‌ها و شهرستان‌ راه‌انداز سيستم كارت هوشمند در جايگاه‌ها ادامه دارد.

تولايي تصريح كرد: تمام سعي ما اين است كه تا پايان ارديبهشت ماه كار راه‌اندازي سيستم در همه جايگاه و توزيع كارت‌هاي هوشمند سوخت در سراسر شور به پايان برسد.

وي با اشاره به اينكه هيچ مشكل عملياتي در راه اجراي اين پروژه وجود ندارد، گفت: تكميل اين روند وابسته به اين است كه چه تعدادي از مردم كارت سوخت خود را دريافت كرده باشند.

معاون فني پروژه كارت هوشمند سوخت تاكيد كرد: تمهيداتي نيز براي كساني كه كارت هوشمند سوخت آنها مفقود يا مخدوش شده و كساني كه كارت سوخت دريافت نكرده‌اند انديشيده شده است كه جزييات آن به زودي اعلام خواهد شد.

تولايي تاكيد كرد: شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي از پيشنهادات و راه‌كارهاي جديد براي ارايه كارت به مردم استقبال مي کند

Foad
30 April 2007, 11:04 PM
ستاد اطلاع‌رساني كارت هوشمند خطاب به مردم:
كارت هوشمند سوخت را در جايگاه‌ها جا نگذاريد!

در حالي كه كمتر از نيمي از صاحبان خودرو هنوز موفق به دريافت كارت هوشمند سوخت نشده‌اند، عده‌اي ديگر كارت هوشمند سوخت خود را به دليل فراموشي در جايگاه‌ها جا مي‌گذارند.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، ستاد اطلاع‌رساني كارت هوشمند سوخت طي نمابري از هموطنان خواست كه كارت هوشمند سوخت خود را در كارت خوان‌هاي جايگاه‌هاي سوخت‌گيري جا نگذارند!

اين نمابر مي‌افزايد: با توجه به مشاهده برخي موارد از جا ماندن كارت‌هاي هوشمند سوخت هم وطنان در كارت خوان‌هاي جايگاه‌هاي سوخت‌گيري هم وطنان محترم بايد توجه داشته باشند حتما پس از سوخت‌گيري كارت سوخت خود را از كارت خوان‌ها بردارند

F.®.A
1 May 2007, 03:06 AM
FAQ های رایج در مورد مسائل کارت سوخت (http://www.motorsiklet.ir/soalat_montakhab.htm#a36)

po2ya
1 May 2007, 11:14 AM
خیلی جالبه من به هر کی میرسم میگه 5 6 7 8 9 دیگه برو تا تهش ساعت توی صف وایسادم ولی جالبه من دقیقا کمتر از 5 دقیقه کارم توول نکشید ساعت 12 یا 1 بعداز ظهر بوود دقیقا یعنی توی یک پیک ترافیکی در مورد کلان شهر ها چرا دووستان نیمه شب رو برای دریافت کارت سوخت انتخاب نمیکنند؟!
چون پست در کلان شهر ها برای دریافت کارت سوخت 24 ساعته شده!

Foad
1 May 2007, 11:43 AM
معاون فني پروژه كارت هوشمند سوخت:
توقف طرح اختصاص جايگاه‌هاي تهران به كارت هوشمند سوخت فقط براي چند روز است

در حالي كه روز گذشته منابع خبري از توقف طرح اختصاص جايگاه‌ها به كارت هوشمند سوخت به دليل مشكلات ايجاد شده درخصوص توزيع كارت‌ها خبر دادند، معاون فني اين پروژه اعلام كرده كه روند توسعه پروژه كارت هوشمند سوخت با هيچ توقفي مواجه نمي‌شود و آمادگي براي راه‌اندازي سيستم در همه جايگاه‌ها در چند ساعت وجود دارد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، احمد تولايي ـ معاون فني پروژه كارت هوشمند سوخت ـ اظهار كرد: توسعه پوشش اين سيستم به طور موقت تا زماني كه توزيع كارت‌هاي هوشمند سوخت به نتيجه‌ مطلوب برسد، براي چند روز به تعويق افتاده است كه اين اقدام نيز براي رعايت حال مردم و در صف معطل نماندن آنها بوده است.

او تصريح كرد: درحال حاضر 60 جايگاه سوخت‌گيري در تهران صرفا با كارت هوشمند سوخت اقدام به ارائه سوخت مي‌كنند و به طور بالقوه آمادگي داريم 120 جايگاه را نيز در چند ساعت فعال كنيم.

معاون فني پروژه كارت هوشمند سوخت تصريح كرد: با توجه به اين كه تعدادي از مردم كارت سوخت دريافت نكرده‌اند و اين باعث ايجاد صف‌هاي طولاني درجايگاه‌هايي كه فقط با كارت هوشمند سوخت ارائه مي‌كنند، شده است، براي راحتي مردم گسترش سيستم براي چند روز به تعويق افتاده است.

وي با اشاره به تمهيدات انديشيده شده براي سرعت بخشيدن به توزيع كارت‌هاي سوخت، اظهار كرد: اين تعويق مختص تهران بوده و در استان‌ها و شهرستان راه‌اندازي سيستم كارت هوشمند در جايگاه‌ها ادامه دارد.

تولايي تصريح كرد: تمام سعي ما اين است كه تا پايان ارديبهشت كار راه‌اندازي سيستم در همه جايگاه و توزيع كارت‌هاي هوشمند سوخت در سراسر كشور به پايان برسد.

وي با اشاره به اين كه هيچ مشكل عملياتي در راه اجراي اين پروژه وجود ندارد، گفت: تكميل اين روند وابسته به اين است كه چه تعدادي از مردم كارت سوخت خود را دريافت كرده باشند.

معاون فني پروژه كارت هوشمند سوخت تاكيد كرد: تمهيداتي نيز براي كساني كه كارت هوشمند سوخت آنها مفقود يا مخدوش شده و كساني كه كارت سوخت دريافت نكرده‌اند انديشيده شده است كه جزئيات آن به زودي اعلام خواهد شد.

تولايي تاكيد كرد: شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي از پيشنهادات و راهكار‌هاي جديد براي ارائه كارت به مردم استقبال ميکند

Foad
2 May 2007, 09:52 PM
*ارائه سوخت با كارت هوشمند*
تشكيل صف‌هاي طولاني براي دريافت بنزين در همدان

خبرگزاري دانشجويان ايران - همدان

در حالي كه طرح اختصاص جايگاه‌هاي تهران به سيستم كارت هوشمند سوخت به دليل تناسب نداشتن تعداد كارت‌ها و جايگاه‌ها به تازگي متوقف شده است، خبرهاي دريافتي حاكي از بروز مشكلات مشابه در ساير استان‌ها شده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با تبديل نيمي‌ از سكو‌هاي جايگاه‌هاي سوخت شركتي استان همدان مرحله اول تجهيز جايگاه‌ها براي واگذاري سوخت توسط كارت سوخت اجرايي شد كه اين امر موجب تشكيل صف‌هاي طولاني در برخي پمپ بنزين‌ها شده است.

مديرعامل شركت پخش فرآورده‌هاي نفتي استان همدان با بيان اين مطلب به ايسنا گفت: تلاش داريم تجهيزات موردنياز را تا اول خرداد ماه آماده كنيم تا براساس مصوبه هيات دولت و مجلس شوراي اسلامي‌ فروش بنزين به صورت فروش با كارت سوخت صورت گيرد و در اين راستا تاكنون 97 درصد كار‌هاي اجرايي صورت گرفته است.

محمد عزيزي در ادامه افزود: با توجه به عدم واگذاري كارت سوخت به قشر عظيمي‌ از دارندگان خودرو، در صورتي كه تا اول خرداد تمام كارت‌هاي سوخت واگذار نشود، براي وضعيت جديد تابع تصميم هيات دولت خواهيم بود.

Foad
2 May 2007, 09:54 PM
سخنگوي ستاد كارت هوشمند سوخت خبر داد:
الزام حدود 52 جايگاه پمپ بنزين در استان تهران براي ارايه‌ي بنزين از طريق كارت‌

سرويس: جامعه اطلاعاتي -فناوري اطلاعات

سخنگوي ستاد كارت هوشمند سوخت گفت: از كل 170 جايگاه پمپ بنزين در استان تهران تا به حال حدود 52 جايگاه يعني كمتر از يك‌سوم به ارايه‌ي بنزين از طريق كارت ملزم هستند.

محمد ناصري در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب اظهار كرد: در ابتداي توزيع كارت هوشمند سوخت مردم فقط از طريق دو لاين مي‌توانستند بنزين خود را از طريق كارت دريافت كنند اما 90 درصد مردم از اين امكان استفاده نمي‌كردند بنابراين براي عملياتي كردن اين موضوع كم‌كم جايگاه‌ها را براي اين كار مجهز كرديم.

سخنگوي ستاد كارت هوشمند سوخت يادآور شد: در كنار هر جايگاهي كه به سيستم كارت هوشمند مجهزاست جايگاه ديگري نيز به صورت عادي اين خدمت را ارايه مي‌دهد.

وي همچنين از چاپ و فروش ويژه نامه‌هايي در روزنامه‌ي اطلاعات از روز گذشته خبر داد و گفت: هشت ويژه‌نامه در خصوص كارت هوشمند سوخت و محل شناسايي دقيق كارت‌ها بر اساس پلاك خودرو در سطح تهران و كرج به چاپ رسيده و در باجه‌هاي روزنامه فروشي به فروش مي‌رسد كه به اين وسيله مشخص مي‌شود كه كارت‌هايي كه صادر شدند در كدام اداره‌ي پستي وجود دارد.

وي همچنين از فعاليت شبانه روزي ادارات پست خبر داد و گفت:‌ ادارات پست به منظور تسريع در روند توزيع كارت هوشمند سوخت در تهران و كلان شهرها به صورت شبانه روزي فعاليت مي‌كنند.

او ادامه داد: تا به امروز در حدود پنج ميليون كارت هوشمند به دست مردم رسيده و حدود يك ميليون و 800 هزار كارت نيز در ادارات پست مانده است.

وي در ادامه با اشاره به راه‌اندازي سايت www.peigiri.com كه از روز پنج‌شنبه به منظور پيگيري كارت‌هاي هوشمند راه‌اندازي شده، است، ‌گفت: در اين سايت ليست تمام كارت‌هايي كه در پست مانده وجود دارد و به صاحب خودرو اطلاعات دقيقي از محل كارت را ارايه مي‌د

Foad
2 May 2007, 09:54 PM
معاون فني مدير عامل پست:
تحويل شش ميليون و 670 هزار كارت هوشمند سوخت به پست
ناقص بودن آدرس‌هاي پست به دليل اعلام نشدن آخرين نقل و انتقال خودروها به ناجا

معاون فني مدير عامل شركت پست گفت: تا به حال شش ميليون و 670 هزار كارت هوشمند به پست تحويل داده شده كه در حدود پنج ميليون و 300 هزار كارت توزيع شده و يك ميليون و 300 كارت نيز به علت نقص آدرس توزيع نشده است.

مازيار كشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه اعلام نشدن آخرين نقل و انتقالات به ناجا از مهم‌ترين دلايلي است كه باعث شده آدرس‌ها براي توزيع كارت‌هاي هوشمند سوخت نقص داشته باشند، اظهار كرد: اگر آخرين نقل و انتقالاتي كه در خودرو انجام مي‌شود، مانند تعويض آدرس و مواردي از اين قبيل اعلام نشوند، مشكلات زيادي را به وجود مي‌آورد؛ به عنوان مثال در حال حاضر خودرو دست فرد ديگري است و اين در حالي است كه اين خودرو به نام شخص ديگري ثبت شده است.

Foad
4 May 2007, 08:41 PM
به منظور استفاده در شرايط اضطراري؛
تعدادي كارت هوشمند سوخت در اختيار روساي جايگاه‌ها قرار گرفت

تعدادي كارت هوشمند سوخت در اختيار روساي جايگاه‌ها قرار گرفته كه در مواقع اضطراري براي كساني كه به هر دليلي كارت سوخت ندارند، مورد استفاده قرار گيرد.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، مرتضي زاغي ـ رييس پخش فرآورده‌هاي نفتي منطقه تهران ـ با اعلام اين مطلب اظهار كرد: البته توصيه ما به مردم اين است كه از كارت خود براي سوخت‌گيري استفاده كنند، اما در صورت نداشتن كارت يا مفقود شدن آن مي‌توانند به روساي جايگاه‌هاي مراجعه و از كارت‌هاي اضطراري براي سوخت‌گيري استفاده كنند.

زاغي، هدف اين اقدام را جلب رضايت مردم عنوان كرد و گفت: تعدادي از كارت‌ها نيز در كارت‌خوان‌ها باقي‌مانده و صاحب كارت پس از سوخت‌گيري فراموش كرده آن را بر دارد كه اين عده با مراجعه به جايگاهي كه در آن سوخت‌گيري كرده‌اند، مي‌توانند كارت خود را تحويل گيرند.

وي خاطرنشان كرد: كارت‌هايي كه در جايگاه‌ها جا مانده ثبت شده و صورت جلسه‌اي براي آن تنظيم شده و در جايگاه‌ها نگهداري مي‌شود تا صاحبان آن مراجعه و كارت خود را پس بگيرند، اما اگر براي دريافت كارت مراجعه‌اي صورت نگرفت، اين كارت‌ها به نواحي مربوطه آورده شده و از طريق رسانه‌ها مشخصات آن اعلام مي‌شود.

رييس شركت پخش فرآورده‌هاي نفتي منطقه تهران در خصوص افرادي كه كارت سوخت خود را گم كرده و يا كارتشان معيوب است، گفت: دفاتر امور مشتركان كارت هوشمند سوخت با هماهنگي شركت پست بنا به شرايطي كه در محل دارد به زودي راه‌اندازي مي‌شود و اين افراد مي‌توانند براساس ضوابطي كه اعلام خواهد شد مراجعه و اقدام به دريافت كارت سوخت المثني كنند.

pedram55
4 May 2007, 11:24 PM
معاون فني مدير عامل پست:
تحويل شش ميليون و 670 هزار كارت هوشمند سوخت به پست
ناقص بودن آدرس‌هاي پست به دليل اعلام نشدن آخرين نقل و انتقال خودروها به ناجا

معاون فني مدير عامل شركت پست گفت: تا به حال شش ميليون و 670 هزار كارت هوشمند به پست تحويل داده شده كه در حدود پنج ميليون و 300 هزار كارت توزيع شده و يك ميليون و 300 كارت نيز به علت نقص آدرس توزيع نشده است.

مازيار كشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه اعلام نشدن آخرين نقل و انتقالات به ناجا از مهم‌ترين دلايلي است كه باعث شده آدرس‌ها براي توزيع كارت‌هاي هوشمند سوخت نقص داشته باشند، اظهار كرد: اگر آخرين نقل و انتقالاتي كه در خودرو انجام مي‌شود، مانند تعويض آدرس و مواردي از اين قبيل اعلام نشوند، مشكلات زيادي را به وجود مي‌آورد؛ به عنوان مثال در حال حاضر خودرو دست فرد ديگري است و اين در حالي است كه اين خودرو به نام شخص ديگري ثبت شده است.
کسی میدونه اگر آدرس را از روی سایتشون اصلاح کنیم کارت میرسه یا نه باید بریم پست

z_qz54
4 May 2007, 11:59 PM
وقتی ماشین معامله میشه؛باید کارت هم تحویل خریدار بشه.در صورتی که کارت به نام فروشنده است.
تکلیف کارت چیه؟به نام فروشنده ولی بکام خریدار؟؟!!!!!

اینجانب
5 May 2007, 06:59 AM
وقتی ماشین معامله میشه؛باید کارت هم تحویل خریدار بشه.در صورتی که کارت به نام فروشنده است.
تکلیف کارت چیه؟به نام فروشنده ولی بکام خریدار؟؟!!!!!
زیاد سخت نگیرید! چفرقی میکنه اسم کی پشت کارت باشه؟
تازه فکر میکنم پلاک ماشین ها را هم چک نکنند، چون در این صورت باید موقع خرید و فروش خودرو کارت هم عوض بشه (بعلت تعویض پلاک).
تازه تر، یک مرحله دیگر هم باید در زمان خرید و فروش خودرو اضافه بشه: خریدار و فروشنده باید به اتفاق بیک پمپ بنزین مراجعه کنند و ببینند ظرفیت استفاده نشده کارت چقدر است، مثلا فروشنده نیومده باشه همه سهمیه ماهش را زده باشه و بعد . . .:icon_roll
در آگهی های فروش خودرو هم لابد مطلبی در مورد ظرفیت باقی مانده سوخت گنجانده میشود، مثلا خودرو مدل فلان، بدون رنگ با 2 ماه سهمیه سوخت و . . .:icon_lol:

amahdavi2004
5 May 2007, 02:27 PM
کسی میدونه اگر آدرس را از روی سایتشون اصلاح کنیم کارت میرسه یا نه باید بریم پست
من اين كار را كردم و كارت هم رفته بود به نشاني مالك جديد:icon_excl

Foad
7 May 2007, 01:27 PM
رييس هيات مديره جايگاه‌داران:
تكليف سوخت‌دهي به خودروهاي ليزينگ و يا پلاك‌ قديمي بايد مشخص شود
تاخير در اجراي طرح كارت هوشمند تصميم منطقي خواهد بود

لازم است براي خودروها و موتورسيكلت‌هايي كه به شكل ليزينگ خريداري شده‌اند و همچنين خودروهاي با پلاك قديمي كه برايشان كارت صادر نشده است، تدبيري انديشيده شود.

ناصر رئيسي فرد - رئيس هيات مديره جايگاه‌داران - در گفت‌وگو با خبرنگار انرژي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب اظهار كرد: معمولا اين خودروهاي قديمي محل كسب و درآمد صاحبانشان هستند، بنابراين بايد با در نظر گرفتن حقوق شهروندي اين افراد نسبت به صدور كارت هوشمند آنها سريع‌تر اقدام شود.

وي افزود: با توجه به اشكالات موجود در بخش‌هاي فني و اجرايي طرح‌هاي هوشمند، بعيد به نظر مي‌رسد اجراي اين طرح در زمان موعد آغاز شود و به تاخير انداختن آن منطقي به نظر مي‌رسد.

رئيس هيات مديره جايگاه داران با اشاره به اين‌كه بايد تمام جايگاه‌ها به طور كامل تست شوند، يادآور شد: همچنين لازم است حتي مدت كوتاهي به مردم آموزش داده شود و پس از فرهنگ‌سازي مناسب اقدام به اجراي طرح شود.

وي در ادامه توضيح داد: به دليل مشكلات فني ناشي از ناهماهنگي سيستم‌هاي جديد نصب شده برسيستم‌هاي قديمي، در چند روز گذشته كه طرح به صورت آزمايشي اجرا مي‌شد، مشكلات زيادي ايجاد شده است؛ به گونه‌اي كه در بعضي مواقع تا رسيدن كارشناسان فني و رفع نقص پمپ‌ها، سوخت رساني تا سه ساعت با تاخير مواجه مي‌شد.

به گفته او اطلاع رساني ضعيف، كامل نشدن توزيع كارت‌هاي هوشمند و بي اعتمادي مردم به استفاده از كارت‌ها با اين تصور كه به محض استفاده از كارت سهميه‌بندي بنزين صورت مي‌گيرد، از جمله دلايل استقبال كم مردم از كارت هوشمند بوده است.

رئيسي فرد، درخصوص بحث كاهش درآمد جايگاه‌داران پس از اجراي طرح كارت هوشمند و سهميه‌بندي بنزين، تشريح كرد: اين موضوع طرح شده ولي هنوز مشكل حل نشده است. در اين راستا بايد در بخش اجرايي به رابطه قانوني بين جايگاه‌داران و شركت پخش فرآورده‌هاي نفتي و رابطه تجاري آن‌ها و شفاف‌سازي مسوليت‌ها در جايگاه‌ به طوري كه همه مشكلات را به رييس جايگاه نسبت ندهند، رسيدگي شود.

وي در پايان افزود: موضوع تعديل نيروي انساني به دليل كاهش فروش سوخت در صورت سهميه‌بندي، مسايل ايمني و حفاظتي كاركنان جايگاه در شرايط جديد، موضوعات فني و تعميراتي، تامين قطعات يدكي، ارائه كاتالوگ‌هاي آموزشي براي جايگاه‌داران و همچنين آموزش نيروهاي جايگاه از جمله مسائلي است كه قول آنها داده شده بود، ولي تاكنون به مرحله اجرا درنيامده است.

گفتني است، 60 جايگاه سوخت در تهران و 240 جايگاه در شهرستان‌ها به سيستم كارت هوشمند مجهز شده كه بنا بر اعلام، فقط با اين سيستم به ارايه سوخت اقدام مي‌كنند. البته طرح اختصاص جايگاه‌ها به توزيع سوخت فقط با كارت هوشمند بنا به همخواني نداشتن تعداد كارت‌هاي توزيع شده و تعداد جايگاه‌ها كه سبب بروز مشكلاتي براي مردم شده بود، اخيرا متوقف شده بود كه خبرهاي دريافتي حاكي از اجراي دوباره طرح است

Foad
7 May 2007, 01:47 PM
نحوه واگذاري كارت سوخت موتور در تهران

خبرگزاري انتخاب : مركز اطلاع رساني پليس استان تهران نحوه واگذاري كارت هوشمند سوخت موتورسيكلت‌ها را در اين استان اعلام كرد.

به گزارش ايسنا، با توجه به اين كه در آينده نزديك سوخت موتورسيكلتها فقط با كارت هوشمند تحويل مي‌شود، لذا از آن دسته از صاحبان موتورسيكلتها كه تاكنون كارت سوخت خود را دريافت نكرده‌اند، درخواست مي‌شود كه در اسرع وقت با در دست داشتن مدارك زير به محلهاي تعيين شده اشاره مراجعه كنند.

الف: افرادي كه در سال گذشته ثبت‌نام كرده‌اند و موتورسيكلت آنها بازديد شده است:

1ـ شناسنامه يا كارت شناسايي عكسدار كسي كه قبلا ثبت نام كرده است.

2ـ كارت ملي يا همراه داشتن شماره ملي

3ـ كد پستي 10 رقمي محل سكونت

4ـ ارائه اصل كارت شناسايي موتورسيكلت صادره از راهنمايي و رانندگي

ب: افرادي كه قبلا ثبت‌نام نكرده‌اند:

1ـ مراجعه به اينترنت و ثبت نام در سايت www.motorsiklet.ir

2ـ همراه داشتن شناسنامه يا كارت شناسايي عكسدار كسي كه در اينترنت ثبت‌نام كرده است.

3ـ كارت ملي يا همراه داشتن شماره ملي

4ـ كد پستي 10 رقمي محل سكونت

5ـ ارائه اصل كارت شناسايي موتورسيكلت صادره از راهنمايي و رانندگي

6ـ همراه داشتن موتورسيكلت جهت بازديد

توضيح اين كه به موتورسيكلتهايي كه هنوز شماره پلاك نگرديده و يا اصل كارت شناسايي موتورسيكلت دريافت نشده است به هيچ عنوان كارت سوخت تحويل نمي‌گردد.

ج: محلهاي توزيع كارت هوشمند سوخت در شهرستان كرج

1ـ كرج ، بلوار استقلال رجايي شهر، پاسگاه راهنمايي و رانندگي بخش 3

2ـ كرج ، فرديس فلكه پنجم، پاسگاه راهنمايي و رانندگي بخش 4

3ـ كرج ، مهرشهر، ابتداي بلوار ارم، پاسگاه راهنمايي و رانندگي بخش 5

4ـ كرج ، خيابان شهيد بهشتي، حصارك بعد از تقاطع 45 متري گلشهر، پاسگاه راهنمايي و رانندگي بخش 6

5ـ كمالشهر، اول جاده بهشت سكينه ، كلانتري 24

6ـ ماهدشت، ميدان آزادگان، خيابان بي بي سكينه، داخل خيابان بي بي سكينه كلانتري 26 ماهدشت.

7ـ محمدشهر، جاده ماهدشت، ابتداي بلوار همايون ويلا، روبروي حوزه 8 بسيج، كلانتري 25 مهرشهر

8ـ آدران، جاده چالوس ، كيلومتر 18 بعد از كانكس پليس راه، فرعي اول سمت راست، كلانتري 28 آدران

9ـ اشتهاردـ بلوار آيت الله خامنه‌اي ، جنب بيمارستان الزهرا (س) اشتهارد، كلانتري 27 اشتهارد.

Foad
7 May 2007, 11:37 PM
رييس هيات مديره جايگاه‌داران:
تكليف سوخت‌دهي به خودروهاي ليزينگ و يا پلاك‌ قديمي بايد مشخص شود
تاخير در اجراي طرح كارت هوشمند تصميم منطقي خواهد بود+

لازم است براي خودروها و موتورسيكلت‌هايي كه به شكل ليزينگ خريداري شده‌اند و همچنين خودروهاي با پلاك قديمي كه برايشان كارت صادر نشده است، تدبيري انديشيده شود.

ناصر رئيسي فرد - رئيس هيات مديره جايگاه‌داران - در گفت‌وگو با خبرنگار انرژي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب اظهار كرد: معمولا اين خودروهاي قديمي محل كسب و درآمد صاحبانشان هستند، بنابراين بايد با در نظر گرفتن حقوق شهروندي اين افراد نسبت به صدور كارت هوشمند آنها سريع‌تر اقدام شود.

وي افزود: با توجه به اشكالات موجود در بخش‌هاي فني و اجرايي طرح‌هاي هوشمند، بعيد به نظر مي‌رسد اجراي اين طرح در زمان موعد آغاز شود و به تاخير انداختن آن منطقي به نظر مي‌رسد.

رئيس هيات مديره جايگاه داران با اشاره به اين‌كه بايد تمام جايگاه‌ها به طور كامل تست شوند، يادآور شد: همچنين لازم است حتي مدت كوتاهي به مردم آموزش داده شود و پس از فرهنگ‌سازي مناسب اقدام به اجراي طرح شود.

وي در ادامه توضيح داد: به دليل مشكلات فني ناشي از ناهماهنگي سيستم‌هاي جديد نصب شده برسيستم‌هاي قديمي، در چند روز گذشته كه طرح به صورت آزمايشي اجرا مي‌شد، مشكلات زيادي ايجاد شده است؛ به گونه‌اي كه در بعضي مواقع تا رسيدن كارشناسان فني و رفع نقص پمپ‌ها، سوخت رساني تا سه ساعت با تاخير مواجه مي‌شد.

به گفته او اطلاع رساني ضعيف، كامل نشدن توزيع كارت‌هاي هوشمند و بي اعتمادي مردم به استفاده از كارت‌ها با اين تصور كه به محض استفاده از كارت سهميه‌بندي بنزين صورت مي‌گيرد، از جمله دلايل استقبال كم مردم از كارت هوشمند بوده است.

رئيسي فرد، درخصوص بحث كاهش درآمد جايگاه‌داران پس از اجراي طرح كارت هوشمند و سهميه‌بندي بنزين، تشريح كرد: اين موضوع طرح شده ولي هنوز مشكل حل نشده است. در اين راستا بايد در بخش اجرايي به رابطه قانوني بين جايگاه‌داران و شركت پخش فرآورده‌هاي نفتي و رابطه تجاري آن‌ها و شفاف‌سازي مسوليت‌ها در جايگاه‌ به طوري كه همه مشكلات را به رييس جايگاه نسبت ندهند، رسيدگي شود.

وي در پايان افزود: موضوع تعديل نيروي انساني به دليل كاهش فروش سوخت در صورت سهميه‌بندي، مسايل ايمني و حفاظتي كاركنان جايگاه در شرايط جديد، موضوعات فني و تعميراتي، تامين قطعات يدكي، ارائه كاتالوگ‌هاي آموزشي براي جايگاه‌داران و همچنين آموزش نيروهاي جايگاه از جمله مسائلي است كه قول آنها داده شده بود، ولي تاكنون به مرحله اجرا درنيامده است.

گفتني است، 60 جايگاه سوخت در تهران و 240 جايگاه در شهرستان‌ها به سيستم كارت هوشمند مجهز شده كه بنا بر اعلام، فقط با اين سيستم به ارايه سوخت اقدام مي‌كنند. البته طرح اختصاص جايگاه‌ها به توزيع سوخت فقط با كارت هوشمند بنا به همخواني نداشتن تعداد كارت‌هاي توزيع شده و تعداد جايگاه‌ها كه سبب بروز مشكلاتي براي مردم شده بود، اخيرا متوقف شده بود كه خبرهاي دريافتي حاكي از اجراي دوباره طرح است

Foad
18 May 2007, 01:31 PM
نجابت درگفت‌وگوباايسنا:
*تلاش مجدانه دولت اجراي سهميه‌بندي از اول خرداد است
*عدم دريافت كارت هوشمند از طرف تعدادي از مردم، جاي نگراني است

سرويس: مجلس

دكتر حسين نجابت با بيان اين‌كه مصوبه مجلس اجراي سهميه‌بندي بنزين از اول خرداد است و عمل كردن اين مصوبه به دولت بستگي دارد،‌ گفت: تلاش مجدانه دولت، وزارت نفت و پست، اجراي مصوبه مجلس است.

عضو هيأت رييسه مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، ‌با بيان مطلب فوق تصريح كرد: همه بايد كمك كنند تا اين مصوبه عملي و مدتي اجرا شود و اگر احتمالا اشكالاتي بروز كند، مي‌توان آن اشكالات را رفع كرد و تصميم ديگري گرفت.

وي افزود: در حال حاضر كه مصوبه مجلس اجراي سهميه‌بندي از اول خرداد است و دولت نيز تلاش مي‌كند، به مصلحت نيست كه كسي اين موضوع را تضعيف كند.

عضو كميسيون انرژي مجلس خاطرنشان كرد: دولت در توزيع كارت‌هاي هوشمند سوخت كار خوبي انجام داده است، ولي معضل موجود اين است كه هنوز حدود يك ميليون نفر براي دريافت كارت مراجعه نكرده‌اند كه اين گروه يا صاحبان خودروهايي هستند كه داخل كشور نيستند و يا به هر دليلي نمي‌خواهند مراجعه كنند، و تعداد ديگر نيز به خاطر از رده خارج شدن است و تعداد ديگر افراد كم‌توجهي هستند كه دريافت كارت را به دقايق آخر موكول كرده‌اند و اين موضوع ممكن است مساله‌آفرين باشد.

نماينده‌ي تهران متذكر شد: تصميم دولت دو موضوع است، يكي بنزين از اول خرداد در تمام پمپ‌هاي بنزين با كارت هوشمند عرضه شود با سهميه يا بدون سهميه، مسأله ديگر كه دولت با هماهنگي مجلس بايد بررسي كند اين است كه آيا بايد بنزين آزاد و اضافه بر سهميه داده شود يا نه و اگر قرار شد كه بنزين آزاد عرضه شود به چه نرخي باشد؟

سخنگوي فراكسيون اصولگرايان مجلس در پاسخ به اين‌كه آيا آخرين وضعيت بنزين در فراكسيون بررسي مي‌شود يا نه؟ گفت: هيأتي كه در دولت اجراي تبصره 13 را پي‌گيري مي‌كنند، به كميسيون‌هاي مجلس گزارش مي‌كنند و اگر قرار باشد چيزي غير از مصوبه مجلس اجرا شود، فراكسيون اصولگرايان موضع خواهد گرفت.

نجابت در پايان با اشاره به سالگرد مجلس كه هفتم خرداد است، از برگزاري نشست عمومي دولت و مجلس و مجلس و قوه قضاييه به همين مناسبت خبر داد و گفت: تاريخ دقيق اين نشست‌ها مشخص نيست

Foad
18 May 2007, 01:35 PM
*همه چيز درباره كارت هوشمند سوخت*
توزيع 70درصد كارت خودروها و30درصد كارت موتورسيكلت‌ ها

فعال شدن 600 دفتر خدمات امور كارت هوشمند از ابتداي خرداد

تاكنون 55 درصد جايگاه‌هاي سوخت - معادل 1250 جايگاه - به كارت هوشمند اختصاص پيدا كرده و در حال حاضر 70 درصد كارت‌هاي هوشمند بين مردم توزيع شده است.

به گزارش خبرنگار انرژي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ناصر سجادي - مجري طرح كارت هوشمند سوخت - با بيان اين مطلب اظهار كرد: براي اين‌كه مردم به كارت هوشمند عادت كنند و اين فرهنگ در جامعه ايجاد شود، متناسب با توزيع كارت‌ها بين مردم اقدام به تسهيل جايگاه‌ها به سوختگيري صرفا با كارت هوشمند كرده‌ايم. اين در حالي است كه تاكنون 1250 جايگاه از كل 2300 جايگاه كشور به سوخت‌گيري صرف با كارت هوشمند اختصاص پيدا كرده است.

200هزار كارت هوشمند هنوز صادر نشده است

وي با اشاره به اين‌كه در حال حاضر از كل حدود هشت ميليون و 400 هزار دستگاه خودرو فقط حدود 200 هزار كارت براي خودروها صادر نشده است، گفت: دريافت اطلاعات اين تعداد خودرو براي صدور كارت در نيروي انتظامي در حال انجام است.

به گفته او در حال حاضر حدود يك ميليون و 300 هزار كارت شخصي سازي شده وجود دارد كه به دليل مشخص نبودن آدرس در ناجا باقي مانده است كه اين كارت‌ها بيش‌تر مربوط به خودروهاي قديمي فاقد آدرس كامل است.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: از اين تعداد كارت حدود 300 هزار آدرس از طريق سايت پليس و همچنين دفاتر پليس + 10 جمع‌آوري و پاكت گذاري شده كه در روزهاي آينده كارت‌هاي هوشمند تحويل پست داده مي‌شوند.

سجادي با تاكيد بر فعاليت تمام جايگاه‌هاي سوخت فقط با كارت هوشمند تصريح كرد: در حال حاضر استفاده از كارت‌ها نياز به شارژ ندارد و در فاز دوم پروژه پيش‌بيني كرده‌ايم كه به طور دلخواه افراد بتوانند با مراجعه به بانك، شيوه‌اي را پياده كنند كه نياز به پرداخت نقدي نباشد.

وي از فعاليت 600 دفتر خدمات امور كارت هوشمند همزمان با راه‌اندازي رسمي اين طرح در كشور خبر داد و گفت: اين دفاتر با همكاري پست در دفاتر پستي فعال خواهند شد كه به نظر مي‌رسد عمده فعاليت آنها مربوط به زمان اجراي قانون سهميه‌بندي بنزين باشد.

تدابير انديشيده شده براي وضعيت‌هاي مختلف

مجري كارت هوشمند در خصوص وضعيت كساني كه هنوز كارت هوشمند سوخت را تحويل نگرفته‌اند، توضيح داد: از يك سو پمپ بنزين‌هايي وجود دارد كه هنوز به سيستم كارت هوشمند وارد نشده‌اند و همچنين كارت جايگاه‌دار، ديگر تدبيري است كه براي اين افراد انديشيده شده است. در حال حاضر به ادارات ثبت مجوز داده شده كه هنگام نقل و انتقال خودرو كارت هوشمند را همچون ساير اسناد خودرو از فروشنده به خريدار منتقل كنند كه پس از فعال شدن دفاتر خدمات امور كارت هوشمند، بحث انتقال و شخصي سازي اين كارت‌ها نيز انجام خواهد شد.

وي همچنين توضيح داد: كساني كه در اين يك هفته باقي مانده خودرو مي‌خرند، پس از شماره‌گذاري، اطلاعات آنها به مركز صدور كارت رفته و پس از صادرشدن كارت به منظور تحويل به آن‌ها از طريق پست اقدام خواهد شد.

وي در خصوص گستردگي طرح كارت هوشمند توضيح داد: با اجراي اين كار براي اولين بار حدود 15 ميليون كارت هوشمند در كشور شخصي سازي شده است؛ همچنين براي تمام جايگاه‌ها خط تلفن اختصاصي وصل شد. البته حدود 200 پمپ بنزين در مكان‌هايي قرار داشتند كه اتصال خط تلفن براي آن‌ها ممكن نبود؛ بنابراين ارتباط آنها را با مركز داده به صورت ارتباط ماهواره‌اي برقرار كرده‌ايم كه در اين راستا بزرگ‌ترين مركز داده كشور در اجراي كارت هوشمند ايجاد شد.

تحويل روزانه 80 هزار كارت سوخت به مردم

به گزارش ايسنا، كشاورز - معاون فني شركت پست - نيز در گفت‌وگو ويژه خبري يكي از شبكه‌هاي سراسري با بيان اين‌كه روزانه به طور متوسط 80 هزار كارت هوشمند به مردم تحويل داده مي‌شود، تصريح كرد: با توجه به اين‌كه حدود يك ميليون و 141 هزار كارت به علت نقص آدرس در دفاتر پست مانده است و بايد كار توزيع آنها تا اول خرداد تمام شود، از مردم درخواست مي‌كنيم هرچه سريع‌تر مراجعه كنند تا در روزهاي پاياني ازدحام ايجاد نشود.

وي با بيان اين كه شركت پست گنجايش توزيع روزانه 400 تا 500 هزار كارت را دارد، در خصوص صف‌هاي طولاني ايجاد شده در دفاتر پست توضيح داد: شركت پست مسوول توزيع پاكت‌هايي است كه از سوي نيروي انتظامي داده شده است. يكي از دلايل اصلي ايجاد صف در جلو واحدهاي پستي اطلاع‌رساني به مردم و بخش ديگر آن تحويل كارت است.

او با تاكيد بر اين‌كه اگر مردم شماره رهگيري و پاكت خود را بدانند بيش از 4 تا 5 دقيقه در واحدهاي پستي معطل نمي‌شوند، گفت: تاكنون 84 درصد كارت‌هاي هوشمند كه تحويل پست داده شده، بين مردم توزيع شده است كه بيش از 90 درصد آن از طريق تحويل در درب منازل بوده است.

كشاورز در ادامه خاطرنشان كرد: از 1.5ماه گذشته دفاتر پست در مراكز استان‌ها و تهران به صورت شبانه‌روزي و بدون تعطيلي در روزهاي جمعه مشغول توزيع كارت هوشمند هستند كه اين شيوه در يك هفته آينده نيز ادامه پيدا مي‌كند.

وي با بيان اين كه در اين مدت كمتر از يك درصد خطا در شركت پست داشته‌ايم، توضيح داد: مردم براي كسب اطلاعات مي‌توانند به سايت‌هاي پليس و پيگيري رجوع كنند و يا با شماره تلفن‌هاي 09687 و 88675150 تماس بگيرند و يا پيام خود را از طريق سيستم پيام كوتاه تلفني با شماره‌هاي 2000441 و 30005150 ارسال كنند. همچنين ويژه‌نامه‌هاي مختلف براي اين كار تهيه و توزيع شده است. ضمن اين كه به تازگي تصميم گرفته‌ايم براي اولين بار با شماره تلفن افراد - نوشته شده بر روي مرسوله پستي (پاكت حاوي كارت هوشمند) - با صاحبان آن تماس گرفته و موقعيت كارت آنها را برايشان مشخص كنيم.

تحويل 30درصد كارت‌هاي هوشمند موتورسيكلت

در ادامه سردار رويانيان - رئيس پليس نيروي انتظامي - با اشاره به اين‌كه از 8 ميليون و 280 هزار دستگاه خودرو بنزين سوز كارت هوشمند 8 ميليون و 141 هزار و 120 دستگاه خودرو صادر شده است، توضيح داد: از اين تعداد 7 ميليون و 904 هزار و 45 قطعه كارت به ناجا تحويل داده شده كه 6 ميليون و 755 هزار كارت پاكت گذاري و تحويل پست داده شده است.

وي تعداد كارت‌هاي تحويل داده شده به مردم را 70 درصد دانست و گفت: از اين تعداد 5 ميليون و 655 هزار و 548 كارت توزيع شده و حدود يك ميليون و 100 هزار كارت در شركت پست باقي مانده است. همچنين تعداد يك ميليون و 380 هزار كارت به دليل نداشتن آدرس و يا نادرست و نامفهوم بودن آدرس‌ها در نيروي انتظامي باقي مانده است.

به گفته او از اين تعداد كارت‌هاي باقي مانده در ناجا اطلاعات حدود 900 هزار دستگاه خودرو تاكنون به دست آمده كه ظرف چند روز آينده كارت آنها به پست تحويل داده مي‌شود و حدود 400 هزار كارت بدون آدرس باقي مي‌ماند و به همين دليل پيش بيني مي‌كنيم اوايل خرداد با مشكلاتي براي اين افراد مواجه شويم.

وي با اعلام اين خبر كه تاكنون حدود 30 درصد كارت‌هاي هوشمند موتورسيكلت‌ها بين مردم توزيع شده است، خاطرنشان كرد: 30 درصد كارت‌هاي ديگر موتورسيكلت‌ها در حال واگذاري و 30 درصد نيز فاقد آدرس هستند.

به گفته او تاكنون از مجموع 6 ميليون و 200 هزار موتورسيكلت شناسايي شده 4 ميليون نفر اطلاعات موتورسيكلت خود را ثبت نام كرده‌اند كه در اين راستا تاكنون كارت هوشمند 2 ميليون نفر واگذار شده و كارت هوشمند 2 ميليون موتورسيكلت ديگر در حال واگذاري است. در مجموع اگر فرض كنيم همه موتورهايي كه از ابتدا ثبت شده‌اند، در حال حاضر وجود داشته باشند حدود 2.2 ميليون دستگاه موتورسيكلت بدون اطلاعات وجود دارد كه تقاضا مي‌كنيم از طريق ثبت‌نام اينترنتي اطالاعات آنها را تكميل كنند.

رئيس پليس كشور با بيان اينكه 1245 كلانتري در سراسر كشور آماده واگذاري كارت هوشمند سوخت موتورسيكلت‌ها هستند، گفت: در صورت همكاري بيشتر مردم مي‌توانيم كار توزيع كارتهاي هوشمند را تسريع كنيم. در اين راستا نيروي انتظامي موتورسيكلت‌هاي توقيف شده را آزادسازي كرده‌ است

Foad
22 May 2007, 09:13 AM
نام و آدرس 34 جايگاه تهران كه از فردا به رانندگان فاقد كارت هوشمند سوخت بنزين مي‌دهند، منتشر شد.

در اين 34 جايگاه رانندگان فاقد كارت هوشمند سوخت مي‌توانند با استفاده از كارتهاي اضطراري كه در اختيار جايگاه دار است، سوختگيري نمايند.
نام و آدرس اين 34 جايگاه عبارت است از:
جايگاه شماره 9: خيابان انقلاب، ابتداي خيابان حافظ
جايگاه شماره 115: خيابان فردوسي، ابتداي سپهبد قرني
جايگاه شماره 116: ميدان امام حسين، خيابان 17 شهريور
جايگاه شماره 119: خيابان شريعتي، بالاتر از مطهري
جايگاه شماره 28: خيابان شهيد باهنر، اول جماران
جايگاه شماره129: پاسداران روبه روي گلستان 9
جايگاه لواسان: لواسان كوچك،گلندوئك
جايگاه شماره 4: خيابان بوذرجمهري غربي
جايگاه شماره 7: خيابان كارگر بعد از چهارراه لشگر
جايگاه شماره 125: ميدان بهارستان، رو به روي بيمارستان طرفه
جايگاه شماره 183: نعمت آباد، خيابان زمزم
جايگاه شماره 151: انتهاي خيابان پيروزي
جايگاه شماره 154: خيابان دماوند، نبش خيابان زركش
جايگاه شماره 169: حكيميه، تهران پارس
جايگاه شماره 20: سه راه ورامين
جايگاه شماره 175: خيابان خاوران بعداز سه راه سيمان
كنارگرد: حسن آباد فشافويه
جايگاه شماره146: اتوبان تهران كرج، كيلومتر 17
جايگاه شماره 29: خيابان ستارخان، نبش بهبودي
جايگاه شماره 177: بزرگراه همت، ابتداي سردار جنگل
جايگاه شماره 178: اتوبان ايرانپارس
نم رود: جاده تهران فيروزكوه كيلومتر 125
آبسرد: دماوند كيلومتر 65
مشاء: جاده تهران هراز، آبعلي
ملارد: شهريار- شهر ملارد
فردوس: جاده شهريار- رباط كريم، كيلومتر 8
قدس: شهر قدس، قلعه حسن خان
مركزي شهريار: شهريار، علي شاه عوض
واوان: كمربندي اسلام شهر، جنب ميدان الغدير
داووديه: رباط كريم، ابتداي جاده شهريار
فرجي: ورامين، داخل شهر
مرادي: ورامين، نرسيده به چوب بري
خاتون آباد: پاكدشت
شريف آباد: پاكدشت، شريف آباد

Foad
25 May 2007, 04:16 PM
مشكلات توزيع سوخت با كارت هوشمند از زبان رييس اتحاديه جايگاه‌داران؛
زمان سوخت‌گيري با كارت هوشمند تا يك دقيقه افزايش يافته است

فروش و سرقت كارت هوشمند سوخت، نصب نشدن دستگاه كارت خوان در برخي تلمبه‌ها و خارج شدن آنها از چرخه فعاليت، افزايش 30 ثانيه تا يك دقيقه‌اي سوختگيري با كارت هوشمند و نبودن كارشناس فني در جايگاه‌ها از جمله اختلالات ايجاد شده در جايگاه‌ها از زمان سوختگيري بنزين صرفا با كارت هوشمند است.

ناصر رئيسي فر - ريئس اتحاديه جايگاه‌داران - در گفت‌وگو با خبرنگار انرژي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به مشكلات ايجاد شده در جايگاه‌هاي عرضه بنزين با بيان اين مطلب اظهار كرد: در حال حاضر تعداد محدودي از جايگاه‌ها براي تحويل بنزين بدون كارت هوشمند در نظر گرفته شده كه اين مساله موجب سرگرداني مردم در سطح شهر بين جايگاه‌ها شده است.

وي با اشاره به اين‌كه 33 جايگاه در تهران براي عرضه بنزين بدون كارت هوشمند در نظر گرفته شده است، افزود: افراد پس از مراجعه به اين جايگاه‌ها يك نسخه كپي از كارت خودرو خود را ارائه داده و از كارت اضطراري موجود در جايگاه‌ها براي سوختگيري استفاده مي‌كنند.

نبود كارشناس فني در جايگاه‌ها

رئيس اتحاديه جايگاهداران در ادامه خاطرنشان كرد: گزارش‌هاي بسياري درباره از كارافتادن تلمبه‌ها ارائه شده كه در اين راستا از زمان اطلاع رساني به ماموران تا حضور آنها در محل، حداقل يك روز طول كشيده و تلمبه از سيستم خارج مي‌شود؛ همچنين حتي هنوز بر روي برخي از تلمبه‌ها دستگاه كارت خوان نصب نشده كه موجب خارج شدن آن تلمبه‌ها از چرخه فعاليت شده است.

وي در ادامه توضيح داد: قرار بود در هر جايگاه يك كارشناس فني حضور داشته باشد تا در صورت ايجاد مشكل به سرعت آن‌را رفع كند كه اين طرح اصلا اجرا نشده و فقط تعدادي تلفن اعلام كرده‌اند كه مربوط به تعميركار پيمانكار است و دو تا سه روز طول مي‌كشد تا آنان به جايگاه مورد نظر مراجعه كنند.

افزايش زمان سوخت‌گيري با كارت هوشمند

وي افزايش زمان سوختگيري به مدت 30 ثانيه تا يك دقيقه را يكي از بزرگترين مشكلات استفاده از كارت هوشمند دانست و گفت: اين در صورتي است كه افراد آگاهي كامل از نحوه استفاده از كارت داشته باشند؛ ولي در حالي كه هنوز عده‌اي نحوه استفاده از كارت را بلد نيستند، مشكلات عديده‌اي ايجاد شده است؛ به طوري كه افراد با كارگران جايگاه‌ها به چانه زني پرداخته و خواستار رفع مشكلات كارت هوشمند توسط آنها مي‌شوند. اين شرايط حتي اگر موجب ايجاد درگيري و تنش نشود، تراكم زياي در جايگاه‌ها ايجاد كرده است؛ بنابراين تاكيد مي‌شود شلوغي‌هاي ايجاد شده در جايگاه‌ها به دليل فروش بيشتر نيست، بلكه به دليل افزايش زمان سوختگيري است.

ريسي‌فر تصريح كرد: دراين زمينه قرار بود كلاس‌هاي آموزشي براي ارتقا و آموزش مسايل فني و فرهنگي در استفاده از كارت هوشمند براي جايگاه‌داران تشكيل شود كه اين طرح هنوز اجرايي نشده و هيچ آموزشي داده نشده است.

او همچنين درباره نگراني افراد نسبت به سهميه‌بندي بنزين و اقدام آنها به ذخيره سازي آن در چند روز گذشته توضيح داد: البته در حال حاضر اين مشكل كمتر شده و شرايط به روال عادي بازگشته است، ولي با عدم آگاهي و اطلاع رساني كافي در ارتباط با سهميه‌بندي، مشكل ذخيره سازي بنزين با نزديك شدن به اواسط خرداد يعني زمان آغاز سهميه بندي دوباره اوج خواهد گرفت. در اين زمينه تعدادي افراد، به دليل نوع شغل خود مجبور به تردد مسيرهاي طولاني در روز هستند كه صحبتهاي ضد و نقيض درباره سهميه بندي موجب دغدغه و نگراني آنها شده است؛ بنابراين تصميم مي‌گيرند تا زمان روشن شدن تكليف سهميه بندي با ذخيره سازي بنزين به فكر چاره باشند.

مشكلات سهميه‌بندي صرف بنزين بيش‌تر از دونرخي شدن آن

رئيس اتحاديه جايگاه داران با تاكيد بر اين‌كه مشكلات اقتصادي ايجاد شده بر اثر سهميه بندي صرف حتما بيشتر از دو نرخي شدن آن خواهد بود، خاطرنشان كرد: اصولا هر نوع جيره‌بندي و سهميه‌بندي فسادآور و ناهنجاري‌زاست. تاكنون نيز مشاهده شده مشكلاتي مانند فروش كارت‌ها، سرقت كارت‌ها، مشكلات فني كارت و اشتباه خواندن اطلاعات توسط دستگاه كارتخوان موجب سوء استفاده‌ برخي افراد شده است. تصور مي‌شود اگر سهميه‌بندي صرف صورت گيرد، اين مشكلات اجتماعي و اقتصادي شديدتر خواهند شد. تاكنون نيز هيچ اطلاعيه و آموزشي در خصوص نحوه سهميه بندي و چگونگي اقدام جايگاه‌داران براي كاهش مفاسد اقتصادي ارائه نشده است.

حذف مديريت عرضه از صاحب جايگاه

وي با بيان اين‌كه از زمان كارتي شدن سوختگيري مديريت عرضه از صاحب جايگاه گرفته شده است، توضيح داد: در حال حاضر دستور كارت‌هاي هوشمند از مركز ديگري ارسال مي‌شود كه در بعضي مواقع باعث ايجاد مشكلاتي شده است. براي نمونه محدوديت در نظر گرفته شده در سوخت‌رساني بنزين كه معادل 80 ليتر براي خودروها و 10 ليتر براي موتورسيكلت‌ها در سه نوبت در هر روز است، مشكلاتي را به همراه داشته است. مثلا گاهي پس از يك بار سوختگيري با ظرفيت 40 ليتر و مرحله بعد ذخيره توسط كارتخوان 20 ليتر اعلام مي‌شود كه درگيري بين صاحب كارت و كارگر جايگاه را به دنبال داشته و مردم تصور مي‌كنند صاحب جايگاه عامل از بين رفتن سهميه آنهاست.

وي در پايان گفت: به نظر مي‌رسد انجام تحقيقات ميداني در جايگاه‌هاي مختلف سراسر شهر مي‌تواند شاهد خوبي براي اثبات شرايط نامناسب فعلي جايگاه‌ها و حل مشكلات اجرايي استفاده از كارت هوشمند باشد.

به گزارش ايسنا، با توجه به قانون بودجه سال 1386 امسال فقط 2.5 ميليارد دلار براي واردات بنزين اختصاص يافت و مصوب شد كه عرضه بنزين از ابتداي خرداد به صورت سهميه‌بندي انجام شود و متعاقب آن مقدار سهميه خودروها و نرخ دوم بنزين مازاد بر سهميه حداكثر تا آخر فروردين از سوي دولت اعلام شود كه هنوز چنين امري محقق نشده است.

لازم به ذكر است كه از ابتداي خرداد امسال بنزين به نرخ هر ليتر 100 تومان از طريق كارت هوشمند قابل دريافت است و طبق اعلام، سهميه‌بندي بنزين به صورت واقعي و با سهميه مشخص از نيمه دوم خرداد آغاز خواهد شد.

طبق همين قانون قيمت فروش بنزين مازاد بر سهميه‌بندي بايد به گونه‌اي تعيين شود که يارانه بنزين وارداتي در سال 1386 بيشتر از مبلغ 22 هزار و 250 ميليارد ريال نشود.

A.R.T
25 May 2007, 08:06 PM
سلام
کارت هوشمند ما هنوز نیومده در سایت epolice.ir هم هرچی پیگیری میکنم جمله زیر را مینویسه، آدرسمون هم که کنترل کردم درسته و هیچ مشکلی وجود نداره... فقط تنها مشکلش اینه که ظاهرا کارت سوختمون صادر نشده... به نظر شما چکار باید کرد؟ لازم به ذکره که پلاکمون لیزری هست (درباره قضیه تعویض پلاک گفتم!)

"اطلاعات خودرو به شماره شاسي ********** و شماره موتور *********** هنوز براي صدور کارت هوشمند سوخت ارسال نشده است.

لطفاً براي کسب اطلاعات بيشتر در هفته‌ آينده از طريق همين سايت پيگيري فرماييد."

smail
25 May 2007, 08:57 PM
زنگ بزن 09687
براي دوستم هم مثل شما بود زنگ زدم گفت هنوز صادر نشده و بايد برويد دفاتر خدمات پليس

SherlockHolmes
27 May 2007, 09:56 PM
پدر من متاسفانه کارت سوختش رو گم کرده !! البته فعلا به دلیل داشتن دو ماشین مشکلی وجود نداره !! ولی چطوری میشه کارت قبلی رو باطل و کارت جدید صادر کرد ؟! از کجا ....؟! کسی اطلاعی داره ؟!

سود انباشته
4 June 2007, 10:09 AM
کارت هوشمند کسانی که مفقود میگردد باید مبلغ ده هزار تومان از طریق بانک ملت به حساب شرکت پالایش و پخش فراورده هایی نفتی واریز نمایند لذا بدین منظور حساب خاصی برای این کار در نظر گرفته شده است.
بنا به گفته یکی از دوستانی که در بانک ملت تشریف دارد:
دیروز از صبح تا ساعت 13:30 مبلغ 30 میلیون تومان به حساب شرکت نفت واریز شده بود یعنی تقریبا 3 هزار نفر در عرض یک روز تضاضای مفقودی داشتند!!!!!!!!!!!!!!!
عجب درامد جالبی برای دولت شده!

Foad
8 June 2007, 12:19 AM
*تعويق دوباره سهميه‌بندي بنزين*
سخنگوي ستاد اطلاع‌رساني كارت هوشمند:
سهميه‌بندي بنزين حداكثر تا پايان خرداد آغاز خواهد شد

درحالي كه قرار بود سهميه‌بندي بنزين از نيمه خرداد آغاز شود، سخنگوي ستاد اطلاع‌رساني كارت هوشمند از تلاش براي آغاز اين كار حداكثر تا پايان خرداد خبر داد.

محمد ناصري ـ سخنگوي ستاد اطلاع‌رساني كارت هوشمند ـ در گفت‌وگو با خبرنگار انرژي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: تلاش اين است كه زمان آغاز سهميه‌بندي بنزين از پايان ماه خرداد فراتر نرود.

لازم به ذكر است كه طبق قانون بودجه سال 86 دولت مي‌بايست نرخ بنزين مازاد بر سهميه‌بندي را تا پايان فروردين امسال پيشنهاد مي‌داد كه تاكنون چنين كاري انجام نشده است. همچنين قرار بر اين بود كه سهميه‌بندي بنزين از ابتداي خرداد آغاز شود كه تاكنون محقق نشده است.

50درصد كارت‌ها مربوط به خودروهاي از رده خارج است!

وي در ادامه با اشاره به كمتر از يك ميليون كارت هوشمند خودرو كه در دفاتر پستي مانده و هنوز توزيع نشده است، اظهار كرد: به احتمال زياد50 درصد آن‌ها مربوط به خودرو‌هايي است كه از رده خارج شده‌اند.

ناصري افزود: در بانك اطلاعاتي نيروي انتظامي،‌ اطلاعات خودرو‌هاي دهه 30 و 40 هم بوده كه براي همه آن‌ها كارت صادر شده است. در حالي كه تعداد بسياري از اين كارت‌ها مربوط به خودروهايي است كه يا مالك ندارند و يا از چرخه خارج شده‌اند.

جمع‌آوري كليه كارت‌هاي اضطراري سوخت

وي در خصوص اطلاعيه جمع‌آوري كارت‌هاي اضطراري از چند جايگاه‌ محدود معرفي شده، اظهار كرد: واقعيت اين است كه بسياري افراد با وجود داشتن كارت هوشمند از آن استفاده نمي‌كردند و يا همراه خود نمي‌آوردند و ترجيح مي‌دادند كه از اين جايگاه‌ها استفاده ‌كنند كه پس از بررسي‌ها و مشخص شدن اين موضوع، براي رفع معضل تصميم اخير گرفته شد.

نقص فني كمتر از 50 جايگاه تا 18 خرداد

سخنگوي ستاد اطلاع‌رساني كارت هوشمند با بيان اين كه تلمبه‌هايي كه به دليل نقص فني و يا گذراندن عمليات تبديل و نصب دستگاه كارت خوان از چرخه خارج شده‌اند را تا اتمام عمليات تعطيل مي‌كنيم، توضيح داد: تا روز شنبه (12 خرداد) عمليات 2024 جايگاه به طور كامل و تحويل داده شده است. در اين راستا 230 تا 240 جايگاه در حال تعمير است كه پيش‌بيني مي‌شود تا روز جمعه (18 خرداد) فقط كمتر از 50 جايگاه نقص داشته باشند.

به گفته او موضوع سهميه‌بندي و استفاده از كارت هوشمند در مجموع با چالش‌هايي روبه‌روست و مسائل اجتماعي كوچكي ممكن است داشته باشد ولي اميدواريم در اين فاصله‌، مشكلات حل و فصل شود. يكي از راه‌هاي آن اين است كه افراد هر چه سريع‌تر براي دريافت كارت‌هاي خود مراجعه كنند؛ به گونه‌اي كه در نخستين روز انتشار اطلاعيه جمع آوري كارت‌هاي اضطراري از 18 خرداد حدود 80 هزار كارت توزيع شد كه نشان مي دهد برخي افراد پيگير كارت‌هاي خود نيستند.

تهيه سيستم كامپيوتري براي كارت هوشمند موتورسيكلت‌ها

وي تصريح كرد: درباره كارت هوشمند موتورسيكلت‌ها قرار است سيستم كامپيوتري تهيه و ليست تمام كساني كه كارتشان را گرفته‌اند، در آن درج شود. سپس از كساني كه كارت نگرفته‌اند درخواست خواهد شد با يك مدرك از موتورسيكلت خود به اين مراكز مراجعه كنند كه پس از تطبيق با سيستم كامپيوتري اگر نام مالك خودرو در سيستم نباشد، برايش كارت صادر خواهند كرد.

tazmani
11 June 2007, 05:36 PM
تکلیف خودروهای صفر چی میشه ؟
الان حدود دو هفته است که ماشینم را تحویل گرفتم ولی هنوز سایت epolice میگه اطلاعات مورد نظر برای صدور کارت هوشمند ارسال نشده. من باید چکارکنم ؟؟؟؟
باید ماشین را بخابونم ؟

El Padrino.
11 June 2007, 08:05 PM
یک سوال داشتم کارت سوخت المثنی صادر میشه یا نه؟ ما یکی از آشناهامون کارت سوخت ماشینش رو گم کرده حالا میخواد ببینه المثنی صادر می کنن یا نه ؟

F.®.A
11 June 2007, 09:39 PM
صادر میشه 10000 تومن براتون آب میخوره فقط

amahdavi2004
11 June 2007, 10:23 PM
كسي سراغ دارد كه مي شود از كارت كپي گرفت براي روز مبادا كه گم شد تا المثني صادر كنند تو هچل نيفتيم؟
فكرش را كنيد كه توي مسافرت كارتتان گم شود چه بلايي سرتان مي آيد؟

سود انباشته
11 June 2007, 11:06 PM
سلام
یکی از معایب اینکه سهمیه هر خودرو به صورت 6 ماهه ای تعلق خواهد گرفت اینست که اگر فردی کارتش را گم کرد وکسی که کارت او را پیدا کرده میتونه تمام سهمیه 6 ماه را فوری تخلیه کنه و لی اگه سهمیه به طور ماهانه تعلق میگرفت دیگر این مشکلات نبود.

Foad
15 June 2007, 11:22 AM
معاون مهندسي و خدمات ترافيكي راهور ناجا درگفت‌وگو با ايسنا:
توزيع كارت سوخت مسافربرهاي شخصي تهران آغاز شد
150هزار مسافربر شخصي در كشور كارت سوخت جديد مي‌گيرند

سرويس: اجتماعي - شهري

معاون مهندسي و خدمات ترافيكي پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي گفت: كار توزيع 51 هزار كارت هوشمند سوخت مسافربرهاي شخصي تهران آغاز شد.

سرهنگ رسول ضياءالدين روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار «شهري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: حدود 150 هزار كارت هوشمند سوخت مسافربرها در كشور در اختيار مراكز راهنمايي و رانندگي قرار گرفته است.

وي گفت: مسافربرهاي شخصي براي دريافت كارت هوشمند خود، بايد ضمن نصب برچسب و خطكشي كاپوت جلو و صندوق عقب خود با نوار نارنجي به همراه معرفي‌نامه راهنمايي و رانندگي به مراكز راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي شهر يا شهرستان خود مراجعه كرده و ضمن تحويل كارت سوخت قديمي، كارت سوخت جديد را دريافت كنند.

معاون مهندسي و خدمات ترافيكي پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي با اشاره به اين كه خودروهاي پلاك موقت كارت سوخت خود را از طريق تاكسيراني دريافت خواهند كرد، گفت: مسافربرهاي شخصي پلاك ملي شهرستان كه در تهران سكونت دارند براي دريافت كارت جديد بايد پلاك خود را تعويض كنند.

وي خودروهاي مشمول طرح را شامل پيكان، پرايد، سمند، پژو آردي، پژو 405، هيوندا، پژو روآ و پژو پارس عنوان كرد و گفت: بغل نويسي و درج آرم تاكسيراني در كنار دربها، ارائه اصل شناسنامه مالكيت و كارت مشخصات وسيله نقليه نيز هنگام دريافت كارت سوخت مسافربرهاي شخصي الزامي است.

معاون مهندسي و خدمات ترافيكي پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي در خصوص مسافربرهاي شخصي كه مدعي هستند كارت سوخت خود را هنوز دريافت نكرده‌اند، گفت: از آنها در مراكز راهنمايي و رانندگي تعهد گرفته شده و پس از آن كارت جديد داده مي‌شود.

رييس پليس راهور ناجا:

مسافربرهاي شخصي براي دريافت كارت سوخت جديد عجله نكنند

سردار محمد رويانيان، رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي نيز پيشتر گفته بود: مسافربرها در دريافت كارت جديد هوشمند سوخت خود عجله نكنند.

وي تاكيد كرده بود: ظرف يك هفته آينده توزيع كارت هوشمند سوخت به اتمام مي‌رسد و يكصد هزار كارت ديگر باقيمانده نيز به زودي با ورود به شبكه توزيع پروسه خود را طي مي‌كند.

رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي خاطرنشان كرده بود: كارت قديمي هوشمند سوخت مسافربرهاي شخصي، آژانس‌ها و آموزشگاه‌هاي رانندگي به اندازه شش ماه اعتبار دارد لذا دارندگان اين دسته از خودروها به راحتي مي‌توانند از سهميه خود استفاده كرده و در فرصت تعيين شده نسبت به تعويض و دريافت كارت جديد اقدام كنند.

وي با اشاره به اين كه سهميه سوخت خودروها به صورت ماهانه در نظر گرفته شده و امكان استفاده از سهميه چند ماهه اين كارت وجود دارد، خاطرنشان كرد: مسافربرهاي شخصي نگراني نداشته باشند؛ چراكه كارت هوشمند سوخت جديد آنها آماده شده و در صورتي كه خودرو خود را بر اساس آنچه مصوب شده، رنگ‌آميزي و برچسب مسافربرهاي شخصي را چسبانده باشند، با به همراه داشتن معرفي نامه و تحويل كارت هوشمند سوخت قديمي مي‌توانند كارت جديد خود را دريافت كنند.

نشاني و محل دريافت كارتهاي سوخت مسافربرهاي تهران

پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ نيز در نشاني مراكز دريافت كارت سوخت جديد در مناطق 22 گانه پليس راهور پايتخت ويژه دارندگان خودروهاي مسافربر شخصي كه در طرح ساماندهي شركت و برچسب دريافت كرده‌اند را اعلام كرد.

بر اين اساس:

الف: پلاك‌هاي قديمي (تهران الف تا تهران هـ) و (تهران 21 تا تهران 42 و پلاك هاي شهرستان)

شماره انتظامي خودروهايي كه عدد سمت چپ آنها با 1 شروع مي‌شود به منطقه يك پليس راهنمايي رانندگي، عدد سمت چپ با 2 به منطقه 2، عدد سمت چپ با 3 به منطقه، عدد سمت چپ با 4 به منطقه 4، عدد سمت چپ با 5 به منطقه پنج، عدد سمت چپ با 6 به منطقه 6، عدد سمت چپ با 7 و 8 به منطقه 7، عدد سمت چپ با 9 به منطقه 9 پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ مراجعه كنند.

ب: پلاكهايي كه سريال آنها تهران 14، تهران 15 (پلاكهاي ليزري يا دورنگ) و ايران 44 است نيز بايد به منطقه 10 پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ مراجعه كنند.

ج: پلاك‌هاي سريال تهران 11 (پلاكهاي ليزري يا دورنگ)

خودروهايي كه عدد سمت چپ شماره انتظامي آنها با 1، 2، 3، 4 و 5 شروع مي‌شود به منطقه 11 و خودروهايي كه عدد سمت چپ شماره انتظامي آنها 6 ، 7، 8 و 9 شروع مي شود به منطقه 12 پليس راهنمايي و رانندگي مراجعه كنند.

د: پلاك‌هاي جديد با سريال ايران 33

خودروهايي كه عدد سمت چپ شماره انتظامي آنها با 1 ، 2 ، 3 ، 4 و 5 شروع مي‌شود به منطقه 13 و خودروهايي كه عدد سمت چپ شماره انتظامي آنها با 6 ، 7 ، 8 و 9 شروع مي‌شود به منطقه 15 پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ مراجعه كنند.

هـ: پلاك‌هاي جديد با سريال ايران 22

خودروهايي كه عدد سمت چپ شماره انتظامي آنها با 1 ، 2، 3، 4 و 5 شروع مي‌شود به منطقه 16 و خودروهايي كه عدد سمت چپ شماره انتظامي آنها با 6، 7، 8 و 9 شروع مي‌شود به منطقه 17 پليس راهنمايي و رانندگي مراجعه كنند.

و: پلاك‌هاي جديد با سريال ايران 11

خودروهايي كه عدد سمت چپ آنها با شماره انتظامي آنها با 1، 2 و 3 شروع مي‌شود به منطقه 18 و خودروهايي كه عدد سمت چپ آنها با 4، 5 و 6 شروع مي‌شود به منطقه 19 و خودروهايي كه عدد سمت چپ آنها با 7، 8 و 9 شروع مي‌شود به منطقه 21 كه پليس راهنمايي و رانندگي مراجعه كنند.

به گزارش ايسنا نشاني و شماره تماس مناطق راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ نيز به شرح ذيل است:

منطقه 1 - بزرگراه ارتش ، نرسيده به ميني سيتي، بلوار اوشان، شماره تماس: 22462424 - 22465050

منطقه 2 - بزرگراه همت، تقاطع يادگار امام، شماره تماس: 88099884 -

منطقه 3- ميدان ونك، بزرگراه حقاني، خيابان ديدار جنوبي، شماره تماس: 88889810

منطقه 4 - رسالت ،‌تقاطع 45 متري شهيد باقري، شماره تماس: 77887665-77876676

منطقه 5 - بلوار دهكده المپيك، خيابان ساحل، ساحل 51، شماره تماس: 44137891-44137890

منطقه 6 - ميدان فلسطين، شماره تماس: 88967477-88988402

منطقه 7 - خيابان سهروردي جنوبي، پايين تر از مطهري، نبش كوچه مريوان، شماره تماس: 88302155-88304734

منطقه 9 - خيابان قزوين، نرسيده به ميدان فتح، روبروي سي متري جي، شماره تماس: 63951309

منطقه 10- خيابان آزادي، خيابان رودكي، كوچه فرج الهي، شماره تماس: 66931166-66941752

منطقه 11 - خيابان قزوين، نبش خيابان شهيد كمالي، جنب شهرداري، شماره تماس: 55417670-55400660

منطقه 12 - خيابان امام خميني، نرسيده به ميدان حر، شماره تماس: 66467089-66496070

منطقه 13- خيابان دماوند، تقاطع خاقاني، شماره تماس: 77410401-77425619

منطقه 15- كيانشهر، خيابان شهيد ابراهيمي، شماره تماس: 33882040-33891010

منطقه 16- ميدان بهمن، ابتداي بزرگراه تندگويان، شماره تماس: 55673636-55673637

منطقه 17- فلاح، خيابان ابوذر، ميدان ابوذر، خيابان شهيد قفيلي، شماره تماس: 55722815-55716516

منطقه 18- خيابان زرند، ابتداي آيت الله سعيدي،‌جاده ساوه، شماره تماس: 8- 66638564

منطقه 19- بزرگراه شهيد كاظمي، نرسيده به ميدان جهاد،شماره تماس: 55743330

منطقه 21- كمربندي آزادگان، تهرانسر، ابتداي شهرك دريا، شماره تماس: 44538685

Foad
29 June 2007, 11:50 PM
شرایط دریافت كارت‌های سوخت ویژه اعلام شد

آفتاب: پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در اطلاعیه‌ای شرایط دریافت كارت سوخت خودروهای مسافربر شخصی، آژانس‌های تلفنی و آموزشگاه‌های رانندگی را اعلام كرد. در این اطلاعیه آمده است: دارندگان این قبیل خودروها كه قبلا از طریق سایت وزارت كشور ثبت نام كرده‌اند می‌توانند ضمن استفاده از ذخیره سوخت كارت‌های عادی، جهت دریافت كارت سوخت ویژه با شرایط ذیل به واحدهای راهنمایی و رانندگی سراسر كشور مراجعه نمایند.

شرایط تحویل كارت‌های سوخت ویژه به شرح زیر اعلام شده است:

مسافربران شخصی
رنگ آمیزی درب صندوق عقب و درب موتور با رنگ نارنجی به عرض دو سانیتمتر
نصب برچسب طرح شناسایی با ارائه معرفی نامه از سازمان تاكسیرانی شهر مربوطه

آژانسهای تلفنی
ارائه معرفی نامه از سازمان تاكسیرانی مربوطه
نصب برچسب طرح شناسایی (برچسبهای یاد شده از طریق سازمان‌های تاكسیرانی شهر مربوطه توزیع می‌گردد)

آموزشگاه‌های رانندگی
كارت سوخت خودروهای فعال در آموزشگاه‌های رانندگی در حال صدور بوده كه به زودی از طریق راهنمایی و رانندگی تحویل می‌گردد، بدیهی است هم اكنون می‌توانند از ذخیره كارتهای عادی خود استفاده نموه و پس از صدور كارت، نحوه تحویل از طریق راهنمایی و رانندگی متعاقبا اعلام می‌گردد

romeo_1593
6 July 2007, 10:05 AM
آیا میشه هم.نطور که از اطلاعات سیم کارت ها یه کپچر میکنن و روی سیم کارت خام کپی میکنن ، این کار رو با این کارتها هم انجام داد ؟

سود انباشته
6 July 2007, 12:01 PM
کارت سوخت کریمخان زند

http://www.divshare.com/img/1167533-64e

کارت سوخت کریمخان زند هم صادر شد شاید کارت سوخت برای نارشاه افشار و کورش کبیر هم صادر شود اما برای بابای بینوای من هنوز کارتی صادر نشده است.

عکس از بازتاب

asdadras
15 July 2007, 09:51 AM
کسی از دوستان میدونه چطوری میشه از عملکرد کارت سوخت پرینت گرفت؟

dana74
15 July 2007, 10:32 AM
پلاک من 15/2/86 صادر شد و من ماشین صفرم را 11/4/86 تحویل گرفتم. وقتی در سایت epolice.ir جستجو میکنم میگه هنوز اطلاعات خودرو شما برای کارت هوشمند سوخت خودرو ارسال نشد.
معنی این حرف چیه؟ از کجا باید موضوع را پیگیری کنم؟

asdadras
15 July 2007, 02:33 PM
برید به دفاتر کارت هوشمند در مراکز پست و یا دفاتر پلیس 10+

z_qz54
15 July 2007, 04:56 PM
کسی از دوستان میدونه چطوری میشه از عملکرد کارت سوخت پرینت گرفت؟

تلویزیون گفت که به دفاتر پستی مراجعه کنید،بدون دریافت هزینه:icon_twis پرینت رو به شما میدند!

shei2nak
15 July 2007, 06:05 PM
سلام دوستان
كارت سوخت من نميدونم چشه كه بايد سه چهار بار تميزش كنم تا كار كنه و نگه كارت را بصورت صحيح وارد كنيد كارتم هم تو پاكت كارت ماشين و بيمه است و اسيبي بهش نميرسه.
شما نميدونيد مشكل از كجاست؟ ايا براي شما هم همچين مشكلاتي دارد؟
پيروز و پاينده باشيد!

asdadras
21 July 2007, 11:00 AM
حتما دید که در tv میگن اول نازل پمپ رو روی دستگاه بگذارید و بعد کارت رو در بیارید و الا کارتتون صدمه میبینه و یا از سهمیش کم میشه.
آیا این گفته از نظر فنی درسته ؟ آیا برعکسش صادق نیست ؟ یعنی اینکه نازل حکم تمام کننده عملیات رو داشته باشه و اگه ما قبل از قراردادن نازل کارت رو در بیاریم عملیات روی کارت ثبت نشه .
لطفاً دوستان بخصوص دوستان فنی اعلام نظر کنن.

asdadras
21 July 2007, 11:09 AM
برای اطلاع از آدرس دفاتر کارت هوشمند سوخت در استانهای کشور به سامانه خدمات کارت هوشمند سوخت (http://www.kartesoukht.ir/cscs.htm) مراجعه فرمائید.

z_qz54
22 July 2007, 01:06 AM
من فکر کنم در هر لحظه که نمایشگر داره از سهمیه شما کم میکنه اطلاعات ثبت میشه
توی سایت اگر سوالی در مورد این سامانه دارید میتونید از PAYAM عزیز بپرسید

مهسون
23 July 2007, 01:29 PM
با سلام
در خواست صدور مجدد کارت سوخت المثنی را از کجا و چگونه میشود پیگیری کرد که معلوم شود کار در چه مرحله ای است ؟ آیا سایتی دارد ؟ از کجا میشود فهمید که اداره پست کارت قبلی را کی سوزانده است ؟ این سیستم ON Line به فول خودشون چند وفت تاخیر داره ؟!! :icon_bigg :icon_cry:

asdadras
24 July 2007, 06:58 PM
با سلام
در خواست صدور مجدد کارت سوخت المثنی را از کجا و چگونه میشود پیگیری کرد که معلوم شود کار در چه مرحله ای است ؟ آیا سایتی دارد ؟ از کجا میشود فهمید که اداره پست کارت قبلی را کی سوزانده است ؟ این سیستم ON Line به فول خودشون چند وفت تاخیر داره ؟!! :icon_bigg :icon_cry:

درخواست خودتون رو باید به یکی از دفاتر کارت هوشمند سوخت که آدرساشون رو در همین تاپیک لینک کردم بدید ، برای پیگیری و اینکه مراحل کار چطور پیش میره هم از همونا باید سوال کنید البته کار من که خیلی طول کشید و علیرغم صحبتای اون حضرتی که میگفت 72 ساعته کارت رو میسوزونن و ده روزه هم کارت المثنی صادر میشه کارت منو دقیقا بعد از 25 روز سوزوندن و المثنای اون بعد از 45 روز بدستم رسید نمیدونم شاید حالا کار درست انجام بشه :icon_redf

El Padrino.
24 July 2007, 08:56 PM
کارت ماتیز روز اول سهمیه بندی 400 لیتر داشت بعدش شد 900 لیتر 360 لیتشو زدم (به دوستان و آشنایان دادم خودم زدم)مونده بود 640 لیتر روز اول مرداد که 200 لیتر به همه ی کارت ها اضافه کردند مال من بود 600 لیتر انگار تا حالا اصلا از کارتم اسفاده نکردم !!!
ولی کارت آوانته یک بار باهاش 22 لیتر زدم روز اول مرداد بود 588 لیتر !!!!!

یک دونه از دوستام کارتشو گم کرد رفت تقاضای المثنی داد بعد از سه هفته کارتش پیدا شد رفت دفتر دفتر پستی پفت کارتم پیدا شده یارو گفت هیچ راهی نداره ما سوزوندیمش همین 3 روز پیش نامه اومده که کارتت سوخته دوستم گفت مرد حسابی من همین امروز باهاش بنزین زدم چه طوری سوخته!!!!
هنوز دستگاه برای سوختن کارت ندارن
من پسر خالم رفت تقاضای المثنی داد کارتش اومده کارت اصلی رو هم داره و از هر دوتا داره استفاده می کنه هر کدوم هم سهمیه جدا گانه ای دارن !!!!!

sogoli
12 August 2007, 12:51 PM
66 سوال پيرامون توليد، مصرف، واردات و يارانه سوخت

ضرورت مديريت مصرف و راهكارهاي صرفه جويي

1.به طور متوسط روزانه چه مقدار فرآورده نفتي در كشور توزيع مي‌شود؟ حدود 230 ميليون ليتر در روز
2.متوسط مصرف روزانه بنزين در كشور چقدر است؟ حدود 74 ميليون ليتر در روز
3.چه مقدار از بنزين مصرفي توليد داخل و چه مقدار وارداتي است؟ حدود 44 ميليون ليتر در روز توليد داخل و حدود 30 ميليون ليتر در روز وارداتي است.
4.متوسط مصرف روزانه نفت گاز (گازوئيل) در كشور چقدر است؟ حدود 80 ميليون ليتر در روز
5.بنظر شما ايران واردكننده نفت گاز است و يا صادركننده آن؟ واردكننده
6.از چه سالي ايران به جمع واردكنندگان نفت‌گاز پيوسته است؟ از سال 85 ايران به جمع واردكنندگان نفت‌گاز پيوسته است.
7.ميزان واردات نفت‌گاز ايران در 6 ماهه اول سال 85 چقدر بوده است؟ 2/1 ميليارد دلار
8.هزينه واردات بنزين در سال 85 چقدر برآورده شده است؟ 5 ميليارد دلار
9.با هزينه واردات بنزين در سال 85 (حدود 5 ميليارد دلار) مي‌توان چند شغل ايجاد گرد؟ بيش از 3 ميليون شغل
10.در آمد نفتي ايران در سال گذشته چقدر بوده است؟ 40 ميليارد دلار
11.اگر بخواهيم در آمد نفتي سال 1384 كه 40 ميليارد دلار بوده است پس از كسر هزينه هاي توليد، را بين تك تك مردم تقسيم كنيم به هر نفر حدوداً ساليانه و ماهيانه چقدر اختصاص مي‌يابد؟ به هر نفر سالي 480 هزار تومان و ماهي 40 هزار تومان
12.مصرف بنزين در ايران در مقايسه با استانداردهاي جهاني چگونه است و رشد مصرف آن چه رتبه اي دارد؟ مصرف بنزين در ايران حدود 2 برابر استانداردهاي جهاني و رشد مصرف سرانه بنزين در ايران بالاترين رشد مصرف سرانه بنزين در دنيا است.
13.رشد مصرف ساليانه بنزين در ايران چقدر است؟ 4/10 درصد
14.آمار ساليانه تلفات ناشي از تصادفات جاده اي در ايران چقدر است؟ 30 هزار نفر
15.آمار ساليانه تلفات ناشي از تصادفات جاده اي در اروپا چقدر است؟ 42 هزار نفر
16.قيمت صادرات هر ليتر نفت خام با احتساب بشكه‌اي 60 دلار اگر دلار 917 تومان چقدر است؟
346 تومان
17.چند درصد از آلودگي هواي تهران ناشي از تردد خودروها است؟ 70 درصد
18.مراجعه به ادارات در تهران حدود 250 هزار مورد در روز است بنظر شما چه ميزان از اين مراجعات از طريق اطلاع رساني قابل اجتناب است؟ حدود 40 درصد يعني 100 هزار مراجعه در روز
19.قيمت بنزين در كشور همسايه ما تركيه چند تومان و چند برابر قيمت بنزين در ايران است؟ 2000 تومان و 25 برابر قيمت بنزين در ايران
20.قيمت هر ليتر بنزين وارداتي با احتساب هزينه حمل و نقل، توزيع و انبار آن چقدر است؟ و دولت براي هر ليتر بنزين چقدر يارانه مي‌دهد؟حدود 600 تومان – و يارانه حدود520 تومان
21.يارانه كل بنزين (توليد داخل و وارداتي) در سال 84 چند تومان بود؟ 10 هزار ميليارد تومان
22.دولت براي تامين نياز مصرفي بنزين در سال 85 ناچار به واردات حدود 5 ميليارد دلار بنزين است. اين رقم چند برابر بودجه اختصاص يافته براي محروميت زدايي در كشور است؟ بيش از 22 برابر
(مجري: بودجه اختصاص يافته براي محروميت زدايي در كشور 200 ميليارد تومان است)
23.يارانه يكسال بنزين كل كشور در سال 85 چقدر است؟ حدود 12000 ميليارد تومان
24.يارانه واردات هر روز بنزين كشور چند تومان است؟ حدود 13 ميليارد تومان
25.يارانه يك دستگاه خودروي 6 سيلندر كه هفته اي 2 باك بنزين مي گيرد در يك ماه و يك سال چقدر است؟ يك ماه بيش از 400 هزار تومان و يك سال بيش از 4 ميليون و 800 هزار تومان
26.كمك كميته امداد به يك خانواده چهار نفري محروم ماهي چقدر است؟ يك ماه بيش از 40 هزار تومان سالي 480 هزار تومان
27.اگر يك دستگاه خودروي عمومي مانند تاكسي به طور متوسط روزانه 35 ليتر بنزين مصرف كند دولت بابت يارانه آن ماهيانه و ساليانه چقدر پرداخت مي‌كند؟ ماهيانه 546 هزار تومان و ساليانه 6 ميليون و 552 هزار تومان
28.اگر سهميه بنزين هر خودرو روزانه 3 ليتر باشد يارانه بنزين يك ماهه آن معادل قيمت واردات چه ميزان برنج وارداتي است؟ حدود 170 كيلو برنج وارداتي (توضيح مجري: 170 كيلو برنج به طور متوسط بيش از سرانه يك خانواده 4 نفري در طول يكسال است)
29.يارانه يكسال بنزين شهر تهران چقدر است؟ و اين رقم برابر بودجه عمراني چند استان كشور است؟ 2000 ميليارد توما ن - 20 استان
30.با يارانه يكسال بنزين شهر تهران مي‌توان چند دستگاه اتوبوس يكصد ميليون توماني خريداري كرد؟ 20 هزار دستگاه اتوبوس (اين رقم بيش از كل اتوبوسهاي كشور است).
31.با يارانه يكسال بنزين كل كشور مي‌توان چند دستگاه اتوبوس يكصد ميليون توماني خريداري كرد؟ 120 هزار دستگاه
32.با تنظيم به موقع موتور مي‌توان......... درصد از گازهاي آلاينده خروجي از اگزوز را كاهش داد و .... درصد در مصرف سوخت صرفه جويي كرد.
الف) بيش از 15-حدود 50
ب) بيش از 50-حدود 15
ج) بيش از 70- حدود 30
33.خاموش نكردن موتور خودرو در توقف هاي طولاني (بيش از 2 دقيقه) چه پيامدهايي دارد؟
الف) افزايش آلودگي هوا
ب) اتلاف سوخت
ج) هر دو مورد صحيح است.
34.استفاده از فيلتر هواي استاندارد و تعويض به هنگام آن چه تاثيراتي دارد؟
الف) افزايش توان موتور و كاهش مصرف سوخت
ب) جلوگيري از نشر گازهاي آلاينده خروجي از اگزوز
ج) هر دو مورد صحيح است.
35.كداميك از روش هاي زير براي گرم كردن خودرو مناسب است؟
الف) در جا كار كردن خودرو مناسب‌ترين روش براي گرم كردن موتور مي‌باشد.
ب) پس از روشن كردن خودرو چند كيلومتر اول را به آهستگي و در دنده پايين حركت كنيم تا موتور در ابتداي حركت گرم شود.
ج) پس از روشن كردن خودرو بدون هيچ تاملي و با شتاب حركت كنيم.
36.براي جلوگيري از سفرهاي غير ضروري كه منجر به افزايش آلودگي هوا و مصرف سوخت مي‌شود چه كارهايي را مي‌توان انجام داد؟
الف) بسياري از كارها را با استفاده از وسايل ارتباطي (از جمله پست، تلفن، دورنگار و...) انجام داد.
ب) براي انجام كارها از خودروي شخصي استفاده كنيم.
ج) هر دو مورد صحيح است.
37.كدام روش براي طي مسيرهاي كوتاه باعث سلامت جسم، كاهش آلودگي هوا و صرفه جويي در مصرف سوخت خواهد شد؟
الف) استفاده از خودروهاي شخصي
ب) پياده روي و استفاده از دوچرخه
ج) هر دو مورد صحيح است.
38.حمل بار اضافي در سفرها چه تبعاتي خواهد داشت؟
الف) استهلاك خودرو
ب) افزايش مصرف سوخت
ج) هر دو مورد صحيح است.
39.در چه صورتي چيدن بار روي باربند خودرو منجر به كاهش مصرف سوخت مي‌شود؟
الف) محكم بستن بار روي باربند
ب) مرتب چيدن بارها از كوچك به بزرگ و پوشاندن آنها
ج) مرتب چيدن بارها از بزرگ به كوچك و پوشاندن آنها
40.عدم رعايت فشار استاندارد باد لاستيك‌ها چه نتايجي خواهد داشت؟
الف) افزايش مصرف سوخت
ب) كاهش عمر لاستيك‌ها
ج) هر دو مورد صحيح است
41.سرعت بهينه براي بيشتر خودروها به لحاظ مصرف سوخت در دنده 4.... است و با افزايش سرعت به 125 كيلومتر مصرف سوخت تقريبا.....خواهد شد.
الف) 80 كيلومتر-دو برابر
ب) 100 كيلومتر-نصف
ج) 75 كيلومتر-چهار برابر
42.بازكردن ترموستات چه پيامدهايي دارد؟
الف) موتور خودرو به درجه حرارت لازم نمي رسد و به علت سوخت ناقص، مصرف بنزين و آلودگي هوا افزايش مي‌يابد.
ب) موتور خودرو به درجه حرارت لازم نمي رسد و به همين دليل مصرف سوخت و آلودگي هوا كاهش مي‌يابد.
ج) هيچكدام
43.دقت در حين سوخت گيري و جلوگيري از سرريز بنزين چه تاثيراتي دارد؟
الف) موجب كاهش آلودگي هوا مي‌شود.
ب) منجر به جلوگيري از اتلاف سرمايه هاي ملي مي‌شود.
ج) هر دو مورد صحيح است.
44.سرعت زياد و ترمزهاي پيايي، مصرف سوخت را تا چند درصد افزايش مي‌دهد؟
الف) 25 درصد
ب) 75 درصد
ج) 50 درصد
45.با تعويض زود هنگام روغن موتور سالانه..... ليتر روغن توليدي كشور هدر مي‌رود. با رعايت كاركرد استاندارد روغن موتور مي توانيم علاوه بر صرفه جويي در وقت و هزينه هاي شخصي از اتلاف...... تومان سرمايه هاي ملي جلوگيري كنيم.
الف) ميلياردها-ميليونها
ب) 100 ميليون-00/000/100
ج) ميليونها-ميلياردها
46.برنامه‌ريزي قبل از حركت و انتخاب مسيرهاي كوتاه و كم ترافيك چه تبعاتي دارد؟
الف) صرفه جويي در وقت و هزينه شخصي
ب) كاهش ترافيك و آلودگي هوا
ج) هر دو مورد صحيح است.
47.كداميك از گزينه هاي زير صحيح است؟
الف) از ساسات فقط براي روشن كردن خودرو در هواي سرد استفاده كنيم و پس از روشن شدن خودرو آنرا بحالت اوليه برگردانيم.
ب) از ساسات در تمام فصول استفاده كنيم چون مصرف سوخت را كاهش مي‌دهد.
ج) پس از روشن كردن خودرو بهتر است با استفاده از ساسات حركت كنيم.
48.به منظور بهبود ترافيك، كاهش آلودگي هوا و جلوگيري از افزايش مصرف سوخت بهتر است كداميك از موارد زير را انجام دهيم؟
الف) با خودرو شخصي خود تردد كنيم.
ب) براي رسيدن به مقصدهاي مشترك با چند همسفر از يك خودرو استفاده كنيم.
ج) هيچدام
49.استفاده از وسايل نقليه عمومي چه آثار و تبعاتي دارد؟
الف) پاكيزگي هواي شهرها
ب) بهبود ترافيك و مصرف سوخت كمتر
ج) هر دو مورد صحيح است.
50.مبناي تعويض روغن موتور چيست؟
الف) تغييرات ظاهري نظير سياه شدن
ب) كيلومتر كاركرد استاندارد آن
ج) هيچكدام
51.كداميك از موارد زير منجر به افزايش آلودگي هوا، ايجاد ترافيك سنگين و افزايش مصرف سوخت خواهد شد؟
الف) تردد غير ضروري خودروهاي تك سرنشين
ب) استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومي
ج) استفاده از وسايل ارتباط جمعي
52.كدام روش براي طي مسيرهاي كوتاه باعث سلامت جسم، كاهش آلودگي هوا و صرفه جويي در مصرف سوخت خواهد شد؟
الف) استفاده از خودرهاي شخصي
ب) پياده روي و استفاده از دوچرخه
ج) هر دو مورد صحيح است.
53.رعايت كدام‌ يك از موارد زير براي گرم كردن فضاهاي مسكوني باعث صرفه جويي در مصرف سوخت مي‌شود؟
الف) همه اتاق‌ها را به يك اندازه گرم كنيم
ب) اتاق خواب و آشپزخانه را بيشتر از اتاق نشيمن گرم كنيم
ج) اتاق خواب و آشپزخانه را كمتر از اتاق نشيمن گرم كنيم
54.در فصل سرما بمنظور جلوگيري از اتلاف سوخت در منزل بهتر است:
الف) لباس‌هاي نازك و معمولي بپوشيم.
ب) از پوشاك مناسب فصل استفاده كنيم.
ج) هيچكدام
55.با انجام كدام‌ يك از موارد زير مي‌توان در مصرف سوخت و هزينه ها صرفه جويي كرد؟
الف) با متعادل شدن دماي هوا در فصل بهار تجهيزات گرمايشي را خاموش كنيم
ب) با متعادل شدن دماي هوا در فصل بهار بهتر است پنجره ها را باز كنيم
ج) هر دو مورد صحيح است
56.استفاده از ترموستات چه نتايجي در بر دارد؟
الف) از اتلاف سوخت جلوگيري مي‌كند
ب) هزينه هاي شخصي را كاهش مي‌دهد
ج) هر دو مورد صحيح است
57.درزگيري درها و پنجره ها در فصل سرما باعث:
الف) جلوگيري از اتلاف سوخت خواهد شد
ب) كاهش هزينه هاي سوخت خواهد شد
ج) هر دو مورد صحيح است
58.بمنظور جلوگيري از خروج حرارت و صرفه جويي در مصرف سوخت كدام يك از راهكارهاي زير موثر است؟
الف) دريچه هاي كولر را ببنديم
ب) دريچه هاي كولر را بسته و روي آن را بپوشانيم
ج) هيچكدام
59.جهت صرفه جويي در مصرف سوخت هنگام استفاده از اجاق گاز براي هر ظرفي مي بايست:
الف) از بزرگترين شعله استفاده كرد تا غذا زودتر آماده شود
ب) از شعله مناسب همان ظرف استفاده شود
ج) هيچكدام
60.يكي از راهكارهاي جلوگيري از اتلاف سوخت در مبادي ورود و خروج ادارات، شركت‌ها و فروشگاه‌هاي بزرگ:
الف) نصب درب هاي موازي يا گردان مي‌باشد
ب) استفاده از درب هاي خودكار و هيدروليكي مي‌باشد
ج) هر دو مورد صحيح است
61.استفاده از نور و گرماي خورشيد در فصل سرما چه نتايجي دارد؟
الف) باعث گرم شدن فضاهاي مسكوني و روشنايي آنها مي‌شود
ب) از اتلاف سوخت و انرژي الكتريكي جلوگيري مي‌كند
ج) هر دو مورد صحيح است
62.براي جلوگيري از اتلاف انرژي كه از طريق پشت بام، ديوارها و كف آن هدر مي‌رود انجام كدام يك از كارهاي زير موثر است؟
الف) كولر را در معرض باد و سايه قرار دهيم
ب) از عايق‌هاي حرارتي استفاده كنيم
ج) هيچكدام
63.با عايق كاري لوله ها و اتصالات حامل بخار و آب گرم چه مقدار در مصرف انرژي صرفه جويي مي‌شود؟
الف) 10 درصد
ب) 20 درصد
ج) 40 درصد
64.با استفاده از سقف كاذب در ساختمان‌ها بويژه در سرويس‌هاي بهداشتي تا چه حدودي در مصرف سوخت صرفه جويي مي‌شود؟
الف) 2/1
ب) 4/1
ج) 3/1
65.براي تامين آب گرم بهتر است ترموستات تجهيزات گرمايشي را روي....تنظيم كرده و تنها براي استحمام ترموستات را روي..... قرار دهيم. اين كار علاوه بر كاهش اتلاف سوخت باعث صرفه جويي در هزينه‌هاي شما نيز خواهد شد.
الف) درجه 60-درجه40
ب) درجه 40-درجه 80
ج) درجه 40- درجه 60
66.جهت صرفه جويي در مصرف انرژي و كاهش استهلاك دستگاههاي تهويه موثرترين راه اينست كه با نصب زمان سنج و زمان بندي دقيق:
الف) دستگاههاي تهويه را همزمان با شروع كار روشن و پس از اتمام كار خاموش كنيم.
ب) دستگاههاي تهويه را دو ساعت زودتر از شروع كار روشن و يك ساعت پيش از اتمام ساعت كار آن را خاموش كنيم.
ج) هيچكدام

به نقل از سایت www.fcm.niordc.ir

amahdavi2004
13 August 2007, 11:50 AM
دوستان توجه كنند كه سهميه روزانه را فقط در 3 نوبت مي توان استفاده كرد نه بيشتر و ملاك هر نوبت استفاده هم گذاشتن كارت در دستگاه و برداشتن نازل است ولو اين كه سوختي پمپ نشود.
چند شب پيش در سفر بعلت خراب بودن پمپ و ناشي و بي وجدان بودن متصدي پمپ، هر سه نوبت روزانه كارت من بدون دريافت حتي يك ليتر بنزين پريد و كارتم تا روز بعد بلا استفاده شد (اين بلا سر كارت ماشين بعدي هم آمد) شانس آوردم به اندازه رسيدن به تهران ته باك بنزين داشتم.
موقع بنزين زدن مراقب پمپهاي خراب باشيد.

سود انباشته
13 August 2007, 02:09 PM
نقل و انتقال خودرو بدون کارت سوخت تخلف است

خبرگزاري فارس- نايب رييس کانون سردفتران و دفتر یاران گفت: دفاتر اسناد رسمی مکلف شده‌اند در هنگام نقل و انتقال خودرو، کارت سوخت را به عنوان یکی از مدارک اصلی به خریدار تحویل دهند و در صورت بي‌توجهی به این امر سردفتران متخلف محسوب مي‌شوند.
محمدرضا دشتی اردکانی در جمع خبرنگاران گفت: طی بخشنامه معاون رييس قوه قضائیه و رييس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دفاتر اسناد رسمی مکلف هستند در زمان نقل و انتقال خودرو کارت سوخت را به عنوان یکی از مدارک اصلی به خریدار تحویل دهند و باید گفت بر اساس این بخشنامه، دفاتر نمي‌توانند در صورت نبود کارت سوخت نقل و انتقالی را انجام دهند و در صورتیکه به این امر بي‌توجهی کنند متخلف محسوب شده و برخورد قانونی لازم با آنان صورت خواهد گرفت. وی از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف موارد را جهت پیگیری و برخورد به بازرسی سازمان ثبت و یا کانون سردفتران اعلام کنند.

palizesoftware
14 August 2007, 09:34 AM
هنوز دستگاه برای سوختن کارت ندارن
سوختن كارت نياز به دستگاه نداره كه اينها نداشته باشند. اين فقط يه عملكرد نرم‌افزاريه كه شماره سريال خاصي رو از دور خارج كنند، همين.

sogoli
1 September 2007, 08:54 PM
حدود یه ماهی هست که درخواست کارت المثنی کردم ولی هنوز کارتم نیومده.
می خوام بدونم ایا بهتر نیست به منطقه پستی جهت پیگیری کارت مراجعه کنم؟

kimia84
2 September 2007, 01:42 PM
دوستان ، ما یک ماهه که یه ماشین صفر از نمایندگی مربوطه خریدیم . کارت سوخت موقت که ندادن هیچ ( گفتن شرکت نفت دیگه کارت موقت نمیده .کارت سوخت دائمی هم نیومده. از نمایندگی می پرسیم میگه چند روز دیگه ...
از پلیس بعلاوه 10 می پرسیم میگه چند روز دیگه میاد. .. کسی میدونه از کجا میشه پیگیری کرد..

سود انباشته
2 September 2007, 02:48 PM
دوست گرامی تنها چاره اش اینه که صبر کنی تا کارت سوخت به ادرس پستی که هنگام ثبت نام به نمایندگی مربوطه اعلام کردی ارسال بشه و در حال حاضر شما میتونه از سایت www.epolice.ir پیگیری کنی.

z_qz54
2 September 2007, 03:29 PM
وقتی کارت سوخت المثنی میاد،چه مقدار بنزین توش داره؟

reza1357
2 September 2007, 03:34 PM
وقتی کارت سوخت المثنی میاد،چه مقدار بنزین توش داره؟

تا اونجایی که از 2 سه نفر دیدم و شنیدم همون 600 لیتر توی کارتشون اومده در صورتیکه بیش از 150 لیتر استفاده کرده بودند.

z_qz54
2 September 2007, 04:26 PM
یعنی اعتابری به این هست که بگیم کارت مفقود شده تا یک کارت جدید بدند؟
با توجه به اینکه کارت یدک دارم و میتونم تا زمانی که کارت جدید بیاد صبر کنم!
چون یکی دوستان در سیات دیگری هم حرف شما رو زدند که 600 لیتر مجدد در کارت جدیدشون آمده!
این کار رو اگر انجام بدم؛ خیلی دردسر داره کارت المثنی؟ و اگر واقعا" کارت المثنی ایندفعه گم بشه،کارت جدید صادر میکنند؟

beckham
2 September 2007, 05:06 PM
نه دوست عزیز دیگر به ابن صورت نیست کارت سوخت ما رو تو جاده زنجان دزدیدند روز بعد که اعلام کردیم گفتن پیگیری می کنیم تا 4 روز آینده می سوزونیم در تاریخ 28/4 گفتن که یا 1/4 یا 2/4 می سوزه بعد رفتیم پول دوباره پرداخت کردیمو مدارک برای کارت سوخت جدید ولی تا 35 روز بعد به ما کارت ندادند ( خوشبختانه از 2 تا کارت یدک استفاده میکردیم)
نزدیک به 80 لیتر هم خودمون سوزونده بودیم حساب که کردیم در دروز اگه 60 لیتر آقا دزده بنزین بزنه میشه 240 لیتر تا موقعی که کارت بگیریم یهنی باید 280 لیتر بنزین توش بمونه ولی بعد اولین جایگاه که سوخت گیری کردیم زد 600 لیتر ولی طبق بخشنامه جدید که مثل اینکه دیگه 4 روزه نمیسوزه بلکه همون روز که اعلام کنید می سوزه و سهمیه اضافی هم دیگه داده نمیشه این آخرین خبر من در این مورد بوده

achachi
2 September 2007, 05:18 PM
1تا2 لیتر بنزین جریمه دیر خارج كردن كارت

«در صورتی كه مالكان خودروها كارت سوخت خود را از سیستم كارت‌خوان دیر خارج كنند یك تا دو لیتر بنزین جریمه خواهند شد.»

كارگزاران به‌نقل از بیژن حاج محمدرضا رئیس سندیكای پمپ‌بنزین داران

چون یکی دوستان در سیات دیگری هم حرف شما رو زدند که 600 لیتر مجدد در کارت جدیدشون آمده!
این کار رو اگر انجام بدم؛ خیلی دردسر داره کارت المثنی؟ و اگر واقعا" کارت المثنی ایندفعه گم بشه،کارت جدید صادر میکنند؟

قبلا" 600 لیتری صادر میکردن ، ولی اینطور که اعلام کردن از این به بعد مانده کارت قبلی در کارت جدید لحاظ میشود.
اگر 600 لیتری هم صادر میکردن من حاظر نبودم همچین کاری کنم ، چون حساب کتاب نداره که :icon_eek: یه وقت دیدی کارت جدید اصلا" بهت نرسید :icon_redf میشناسم کسی رو که هنوز کارت اصلیش بدستش نرسیده ! خیلی هم دنبالش رفته ولی ...

sogoli
2 September 2007, 09:56 PM
طبق گفته اقایون از 16 مرداد هرکس ذخیره داشته به همون اندازه بهش تعلق میگیره

amahdavi2004
2 September 2007, 10:50 PM
يكي از دوستان من پنجشنبه در سفر كارتش را جا گذاشت و شنبه براي ابطال و المثني مراجعه كرد و پس از دو هفته كارتش با موجودي 600 ليتر آمد و اينها همه پس از 16 مرداد رخ داد.
كلا مثل همه كارهايشان بي حساب و كتاب و شانسي است. يك نفر در اداره اقوامم كارتي دارد كه 800 ليتري است و مطلقا از آن كم نمي شود و به كارت طلايي سوخت معروف شده است و صلواتي به همه مي دهد تا بنزين بزنند.

پیمان ق
3 September 2007, 12:07 AM
دوست گرامی تنها چاره اش اینه که صبر کنی تا کارت سوخت به ادرس پستی که هنگام ثبت نام به نمایندگی مربوطه اعلام کردی ارسال بشه و در حال حاضر شما میتونه از سایت www.epolice.ir (http://www.epolice.ir) پیگیری کنی.

پدرم 3 ماه پیش یک ماشین خریده . چند وقت قبل (بیش از 1 ماه ) کارت موقت اومد ولی تا حالا از کارت سوخت اصلی خبری نیست . هر وقت هم که به سایتwww.epolice.ir (http://www.epolice.ir/) مراجعه کردم گفت هفته آینده چک کنید، این روند همچنان ادامه داره و ماشین توی پارکینگ خاک میخوره . میخواستم بدونم جایی هستش که بشه تلفنی در این باره سوال کرد؟

secondphoenix
3 September 2007, 10:32 AM

یكی از دوستان كارت المثنی گرفت، كارت پر تحویل دادند.
البته حدود سه هفته تا یك ماه طول كشید تا پست تحویل بده!

پدرم 3 ماه پیش یک ماشین خریده . چند وقت قبل (بیش از 1 ماه ) کارت موقت اومد ولی تا حالا از کارت سوخت اصلی خبری نیست . هر وقت هم که به سایتwww.epolice.ir (http://www.epolice.ir/) مراجعه کردم گفت هفته آینده چک کنید، این روند همچنان ادامه داره و ماشین توی پارکینگ خاک میخوره . میخواستم بدونم جایی هستش که بشه تلفنی در این باره سوال کرد؟

فعلا" بايد صبر كنيد! :icon_razz

پیمان ق
3 September 2007, 03:05 PM
فعلا" باید صبر كنید! :icon_razz

صبر کنم ؟ :tire:
معمولاً چند ماه بعد از تحویل ماشین ، کارت سوخت رو تحویل میدن ؟:icon_ques

secondphoenix
3 September 2007, 04:01 PM
من كسي رو ميشناسم كه 6 ماهه ماشينش رو تحويل گرفته اما هنوز خبري از كارت سوخت نيست!

پیمان ق
4 September 2007, 12:50 AM
من كسی رو میشناسم كه 6 ماهه ماشینش رو تحویل گرفته اما هنوز خبری از كارت سوخت نیست!

:199: 6 ماهه ؟!!

بهرحال خیلی ممنونم که منو امیدوار کردین .:icon_surp

امیدوارم هیچ بنی بشری بی کارت سوخت نمونه .

kimia84
4 September 2007, 10:43 AM
من كسی رو میشناسم كه 6 ماهه ماشینش رو تحویل گرفته اما هنوز خبری از كارت سوخت نیست!

کارت سوخت رو شرکت نفت صادر میکنه؟ میشه بریم اونجا پیگیری کنیم ؟

z_qz54
5 September 2007, 03:14 PM
کارت های ویژه رو هم دست شرکت نفت میدند.
کارت خام سوخت دیدید؟؟؟ شنیدم!(کارتی که اعتبار داره ولی پشت نویسی نشده!)

alirezasalam
9 September 2007, 10:25 AM
کارت‌های سوخت رمزدار می‌شوند

محمدرضا نعمت زاده گفت : تا 15 روز آینده برنامه ریزی برای قابلیت رمزگذاری در سامانه هوشمند به هیئت منتخب تبصره 13 تحویل می شود تا برای افراد به صورت اختیاری کارتهای هوشمند رمزدار صادر شود.

به گزارش مهر، معاون وزیر نفت عصرامروز در حاشیه مراسم بازدید غلامحسین الهام سخنگوی دولت از مرکز داده های سامانه کارت هوشمند گفت : کارتهای سوخت گازوئیل برای تولید سفارش شده و امید است تا سه ماه آینده نهایی شود. به عبارتی دیگر این طرح در نیمه دوم سال جاری اجرایی خواهد شد.

محمدرضا نعمت زاده درباره سهمیه سوخت خبرنگاران گفت: برای خبرنگاران سهمیه ویژه در نظر گرفته نشده اما سهمیه رسانه ها به استانداریها اعلام شده و آنچه در اختیار استانداریها است سهمیه مطبوعات نام گرفته است.

وی همچنین درباره اخبار منتشره مبنی بر شارژ کارتهای سوخت در پاسخ به سئوال سخنگوی دولت گفت : این کارتها از ایمنی بسیار بالایی برخوردار است.

نعمت زاده هزینه کل سامانه هوشمند را 83 میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار داشت: این رقم به احتمال زیاد به 100 میلیارد تومان افزایش می یابد که افزایش هزینه ها در جهت رفع نواقص و دیگر مشکلات است.

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی در ادامه افزود : سامانه هوشمند تنها سرمایه گذاری ای بود که در 12 روز با صرفه جویی منجر به بازگشت سرمایه شده است.

وی درباره قابلیت رمزگذاری کارتها گفت : در طراحی اولیه سیستم کارت هوشمند این موضوع در نظر گرفته شده بود اما به دلیل بوجود آمدن برخی از مسائل همانند فراموش شدن رمز توسط صاحبان خودرو تحقق این موضوع به تعویق افتاد.

نعمت زاده تاکید کرد تا 15 روز آینده برنامه ریزی برای قابلیت رمز گذاری در سامانه هوشمند به هیئت منتخب تبصره 13 تحویل می شود تا برای افراد به صورت اختیاری کارتهای هوشمند رمزدار صادر شود.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه بیش از 90 درصد مشکلات سامانه کارت هوشمند حل شده ، اضافه کرد: در سامانه کارت هوشمند امکان شارژ وجود نداشته و هر سیاستی بر مبنای افزایش سهمیه ها از طریق مرکز داده ها امکانپذیر است و به هر فردی که بتواند کارت سوخت را شارژ کند یک میلیون تومان هدیه اعطا می شود.

نعمت زاده تعداد کارتهای هوشمند سوخت المثنی را 700 هزار کارت عنوان کرد و گفت : پیش بینی ما برای صدور کارت المثنی یک دهم بوده است.

همچنین در ادامه این مراسم مدیر سامانه هوشمند سوخت گفت: در ابتدا توزیع 13 میلیون کارت هوشمند پیش بینی شده بود.

سید ناصر سجادی تصریح کرد: در آغاز قرار بود شخصی سازی کارتهای سوخت در خارج از کشور صورت گیرد اما این اقدام به دلیل مسائل امنیتی در داخل کشور انجام شد به گونه ای که هم اکنون 600 دفتر امور خدمات مشترکین در سراسر کشور وجود دارد.

وی اضافه کرد: در کارتهای هوشمند سوخت قابلیت ذخیره 40 رکورد سوخت گیری وجود دارد.

سود انباشته
9 September 2007, 05:43 PM
کارت‌های سوخت رمزدار می‌شوند
.
.
.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه در سامانه کارت هوشمند امکان شارژ وجود نداشته و هر سیاستی بر مبنای افزایش سهمیه ها از طریق مرکز داده ها امکانپذیر است و به هر فردی که بتواند کارت سوخت را شارژ کند یک میلیون تومان هدیه اعطا می شود.
.
.
.

کسی که بتواند کارت سوخت را شارژ کند مگر عقلش را از دست داده که خودش را به معاون وزیر نفت

معرفی کند.
اولا اینکه این فرد در بیرون میتونه درامد بیشتری کسب کنه و نیازی به یک میلیون وی نداره.
ثانیا با اعتراف گیری از وی نحوه شارژ افشا خواهد شد و در نتیجه اصلاح نرم افزاری انجام خواهد پذیرفت.
ثالثا با معرفی خودش بلافاصله دستگیر و تحویل مقامات قضایی خواهد شد.

Foad
9 September 2007, 07:47 PM
با قطع صدور كارت سوخت موقت

مالكان خودروهاي صفر بدون سوخت ماندند

خبرگزاري فارس: صدور كارت موقت سوخت براي خودروهاي صفر كه با همكاري شركت پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي صورت مي‌گرفت متوقف شده و مالكان اين خودروها را با معضلي بنام فقدان سوخت مواجه كرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس همزمان با اجراي طرح سهميه‌بندي بنزين ستاد تبصره 13 اعلام كرد براي خودروهاي صفري كه تحويل مشتريان مي‌شود كارت سوختي با ذخيره 100 ليتر بنزين صادر مي‌شود تا نيازهاي دارندگان اين خودروها تا زمان صدور كارتهاي سوخت دائمي را برطرف كند.
بر اساس اين گزاش تحويل كارتهاي موقت سوخت توسط شركتهاي خودروساز تا شهريورماه ادامه داشت اما از ابتداي ماه جاري شركت پالايش و پخش فراورده‌هاي نفتي به بهانه كمبود كارتهاي خام تحويل اين كارتها به خودروسازان را متوقف كرده است.
با قطع تحويل كارتهاي موقت سوخت بحثهايي مبني بر اعطاي سهميه به خودروسازان براي تحويل خودروهاي صفر با باك پر توسط وزارت نفت مطرح شد كه اين امر نيز محقق نشده است .
خودروسازان در حال حاضر خودروهاي صفر را با 15 ليتر سوخت آماده تحويل مي كنند كه بخشي از اين سوخت نيز براي تست جاده‌اي مصرف شده و علاوه بر اين چون تريلرها در روز امكان تردد در شهر را ندارند خودروها توسط رانندگان شركتهاي خودروساز تا نمايندگيهاي هدايت شده و بخشي از بنزين موجود در باك خودرو نيز بدين شكل مصرف مي‌شود.
گزارش خبرگزاري فارس حاكي است با توجه به اينكه فرآيند صدور كارتهاي دائمي و اصلي سوخت نيز بعضا تا يك ماه به طول مي‌انجامد، توقف صدور كارتهاي موقت مالكان خودروهاي صفر را با معضلي بنام فقدان سوخت مواجه كرده است.
يك كارشناس شركت خودروسازي به خبرنگار فارس گفت: وزارت نفت براي حل اين معضل يا بايد صدور كارت موقت را ادامه دهد ، يا تحويل خودرو با باك پر انجام گيرد و يا كارت اصلي با هماهنگي نيروي انتظامي و همزمان با صدور پلاك خودرو اعطاء شود.
وي با بيان اينكه روزانه 4 هزار پلاك خودرو توسط نيروي انتظامي صادر مي‌شود،تاكيد كرد: دادن كارت سوخت اصلي همزمان با پلاك خودرو توسط نيروي انتظامي از بروز هر گونه بي‌نظمي و تخلفي جلوگيري كرده و ضمن سرعت بخشيدن به كار مشكلات دارندگان خودروهاي صفر را برطرف خواهد كرد.

meslehichkas
10 September 2007, 10:24 AM
دوستان من کارت سوختم رو یکی دو ماه پیش گم کردم، چون به قسمت مرکزی ابطال کارت سوخت رفتم (منطقه 15پستی، خیابان مفتح) بلافاصله کارت رو سوزوندن
دوستان الان نزدیک 2ماه که خبری از کارت سوخت نیست، سایت epolice,ir هم اطلاعات جدیدی رو در مورد کارت من نشون نمیده
از کجا باید پیگیری کنم؟!!!

kimia84
10 September 2007, 10:58 AM
دوست عزیز ما دو ماهه ماشین صفر خریدیم، هنوز بدون کارتیم ..:icon_razz

secondphoenix
10 September 2007, 02:36 PM
دوستان من کارت سوختم رو یکی دو ماه پیش گم کردم، چون به قسمت مرکزی ابطال کارت سوخت رفتم (منطقه 15پستی، خیابان مفتح) بلافاصله کارت رو سوزوندن
دوستان الان نزدیک 2ماه که خبری از کارت سوخت نیست، سایت epolice,ir هم اطلاعات جدیدی رو در مورد کارت من نشون نمیده

كارت هاي مفقود را فقط از طريق پست ميشه پيگيري كرد!
البته تنها جوابي هم كه دريافت مي كنيد اينه كه منتظر باشيد تا پست درب منزل تحويل دهد!
2 ماه ... پس همين روزها به دستتون ميرسه!

pesaremelli
11 September 2007, 10:22 AM
به این سایت epolice.ir هم اصلن اعتمادی نیست من 10 روزی میشه که کارتم رو از طریق پست مرکزی اهواز گرفتم ولی هنوز سایت میگه که کارت برای شما صادر نشده

پیمان ق
15 September 2007, 01:26 AM
تا حالا کسی از شما دوستان کارتی با موجودی کمتر از 600 لیتر تحویل گرفته؟

اگر کارت سوخت رو توی شهریور تحویل بدن ، آیا از سهمیه کارت کم میکنند یا همون 500 لیتر رو میدن ؟ با این توضیح که 100 لیتر قبلاً دادن و 3 ماه هم از آغاز سهمیه بندی گذشته البته ماشین رو 3 ماه پیش تحویل دادن .

asdadras
15 September 2007, 12:06 PM
meslehichkas دوستان من کارت سوختم رو یکی دو ماه پیش گم کردم، چون به قسمت مرکزی ابطال کارت سوخت رفتم (منطقه 15پستی، خیابان مفتح) بلافاصله کارت رو سوزوندن

از همون قسمت که کارتو باطل کردید میتونید پیگیری کنید

meslehichkas
15 September 2007, 12:08 PM
این خیلی مزخرفه که فقط پست باید پاسخ گو باشه
اگه مشکلی توی صدور پیش اومده باشه، حتی اگه اون مسئول باجه ابطال کارت اشتباه کرده باشه چی؟!!!
پست مرخله آخره از این بازیه مسخره

kimia84
16 September 2007, 09:29 AM
به این سایت epolice.ir هم اصلن اعتمادی نیست من 10 روزی میشه که کارتم رو از طریق پست مرکزی اهواز گرفتم ولی هنوز سایت میگه که کارت برای شما صادر نشده

5روز بعد از صدور کارت ، کارت درب منزل تحویل میشه و دو سه روز بعد هم مشخصات خودرو در سایت ثبت میشه. کلا 8 روز بعد از صدور ، مشخصات در سایت میاد.

birak
16 September 2007, 05:57 PM
چند تا سوال از اساتید در مورد کارت سوخت ( که شاید سوال خیلی ها هم باشه )
1) همینطور که می دونیم اجرای سهمیه بندی از روزهای اول تیر ماه شروع شده و همه جا اعلام شده که این سهمیه برای 6 ماه به میزان 600 لیتر قابل استفاده ( یا به اصطلاح رایج پیش خور کردن !! ) هست ... اما من هیچ جا ندیدم یا نشنیدم که این 6 ماه چطوری محاسبه می شه ... آیا شروع این 6 ماه از زمان صدور کارته و این شروع و پایان 6 ماهه برای افراد مختلف متفاوته ؟ آیا از زمان تحویل در منزل ؟!! یا از زمان اولین سوخت گیری با کارت نو ؟!! یا اینکه برای همه افراد همون زمان شروع سهمیه بندی در تیر ماه به عنوان شروع این 6 ماه در نظر گرفته شده چه 3 ماه پیش کارت گرفته باشیم چه امروز ؟!!!
این سوالات از اونجایی بوجود میاد که اطلاع رسانی شفاف به هیچ وجه وجود نداره و همین اطلاع رسانی نیمه شفاف !!! هم بازیچه سیاست شده ! و تنها کسی که هیچکس به فکرش نیست همین من و شما و افراد معمولی جامعه هستیم که از نزدیک و روزمره درگیراین مسایل شدیم ! ( حالا پرتقال فروش رو پیدا کنید ! )
چون بارها مسئولین اعلام کردن که این سهمیه در دوره های 6 ماهه اختصاص پیدا می کنه و اینطور به نظر میاد که سهمیه 6 ماهه باقیمانده به دوره بعدی منتقل نمی شه و اینطور به نظر می رسه که این دوره های 6 ماهه یه چرخه ثابت و زمان مشخصی دارن و مثلا شروع دوره اول از تیر ماه تا آخر آذر ماهه و شروع دوره جدید از اول دی ماه هست !
به هر حال اگر این فرض درست باشه معنیش اینه که اگر من همین امروز یه ماشین صفر بخرم با 600 لیتر سوخت می تونم اون رو از امروز تا اول دی به میزان 200لیتر در ماه مصرف کنم ! چون در اصل سهمیه 3 ماهه تابستونم محفوظ مونده و می بینین که این اصل عدالته !!!!! ولی اگر فرض رو بر این بگیریم که شروع 6 ماه از زمان اولین سوخت گیری باشه اونوقت عدالت کمتر زیر سوال می ره ! ولی زمان بندی دوره های 6 ماهه برای کل افراد متفاوت می شه و اعلام میزان سهمیه برای دوره دوم 6 ماهه بی معنی می شه ! چون عملا 6 ماه دوم برای هر فردی یک زمان متفاوت خواهد بود ! مثلا برای من که تازه کارت تحویل گرفتم اول فروردین شروع دوره دوم می شه و برای کسانی که روز اول کارت داشتن اول دی ماه شروع دوره بعدیشون هست ! و چه شیر تو شیری می شه با این فرض دومی !!! هر روز باید یه ماشین حساب دست بگیریم ببینیم آخر عمر کارت 6 ماهه دلبندمون کی هست تا مبادا قطره ای از 600 لیتر خدای نخواسته ته کارت باقی بمونه و با شروع دوره دوم باد هوا بشه !
انصافا شما باشین دلتون نمی سوزه ؟!!
به هر حال اگر از دوستان کسی اطلاع کامل و درست و موثق داره خیلی خوبه که این قضیه رو برای ما هم روشن کنه .

2) یه سوال دیگه اینکه اگر کسی بخواد ماشین دست دوم خریداری کنه و مالک اول همه سهمیه رو مصرف کرده باشه آیا باید سوخت و ساخت ؟!! یا اصلا کسی پیش بینی کرده که مالک جدید ( مثل خریدار ماشین صفر ) باید به میزان ماههای باقیمونده از سهمیه 6 ماهش حداقل همون ماهی 100 لیتر رو داشته باشه ؟ چون با این تفاسیر بعید میدونم کسی که قصد فروش ماشین رو داره به کارت سوختش رحم کنه و چند قطره هم برای برای خریدارش باقی بذاره !!!

3) مراجعه برای تغییر اسم و آدرس خریدار ماشین دست دوم برای کارت سوختی که از مالک اولیه دریافت شده لازم هست یا خیر ؟ و آیا دوستان تا حالا این کار رو کردن ؟ یعنی این کار کامپیوتری انجام می شه و بدون دردسر ظرف چند ساعت تمام می شه ؟! یا نیاز به صدور کارت جدید به اسم خریدار هست و باید مثل صدور المثنی 2 ماه برای گرفتن کارت جدید عذاب کشید ؟!

ممنون از راهنمایی اساتید

abaratian
16 September 2007, 07:32 PM
چون بارها مسئولین اعلام کردن که این سهمیه در دوره های 6 ماهه اختصاص پیدا می کنه و اینطور به نظر میاد که سهمیه 6 ماهه باقیمانده به دوره بعدی منتقل نمی شه و اینطور به نظر می رسه که این دوره های 6 ماهه یه چرخه ثابت و زمان مشخصی دارن و مثلا شروع دوره اول از تیر ماه تا آخر آذر ماهه و شروع دوره جدید از اول دی ماه هست !

در مورد خودروهای شخصی، سهمیه استفاده نشده به دوره بعد انتقال پیدا می کنه، هر قدر که باشه. در مورد وانت و تاکسی هرچی مصرف نشه، میسوزه

پیمان ق
17 September 2007, 01:11 AM
.
.
1) .
.
.
به هر حال اگر این فرض درست باشه معنیش اینه که اگر من همین امروز یه ماشین صفر بخرم با 600 لیتر سوخت می تونم اون رو از امروز تا اول دی به میزان 200لیتر در ماه مصرف کنم ! چون در اصل سهمیه 3 ماهه تابستونم محفوظ مونده و می بینین که این اصل عدالته !!!!! ولی اگر فرض رو بر این بگیریم که شروع 6 ماه از زمان اولین سوخت گیری باشه اونوقت عدالت کمتر زیر سوال می ره ! ولی زمان بندی دوره های 6 ماهه برای کل افراد متفاوت می شه و اعلام میزان سهمیه برای دوره دوم 6 ماهه بی معنی می شه ! چون عملا 6 ماه دوم برای هر فردی یک زمان متفاوت خواهد بود !
.
.

دوست عزیزم در مورد فرمایشات شما باید بگم عین عدالت اینه که به هر خودرو در هنگام تحویل یک کارت سوخت هم داده بشه، در اون صورت میشه گفت برای هر کارتی در هر زمانی به مقداری که باید ، سهمیه در نظر گرفته شده که متاسفانه بدلیل ضعف در اجرا و مدیریت مسئله سهمیه بندی این کار تاکنون صورت نگرفته که هیچ، خیلی از افراد هم که خودروشون رو قبل از سهمیه بندی تحویل گرفتن 2-3 ماه بعد کارت سوخت را تحویل گرفتن !!!

خلاصه کلام اینکه تا اصل و زیربنای کار درست و اصولی نباشد ، نباید منتظر پاسخگویی به سوالات خردمندانه ای که افرادی چون شما مطرح میکنند ، بود . والسلام :icon_surp

همواره پاینده باشید:icon_excl

kimia84
2 October 2007, 02:49 PM
بلاخره کارت سوخت ما هم صادر شد. بعد از 2 ماه (تو سیستم رهگیری نوشته بود 7/7 صادر شده. ) حالا کی میرسه دم منزل خدا میدونه.

Foad
6 October 2007, 02:50 PM
كارت سوخت مسافر سوريه مي شود

خبرگزاري انتخاب :
غلامحسين نوذري، سرپرست وزارت نفت در مورد همكاري ايران براي اجراي پروژه كارت هوشمند سوخت و ارايه خدمات فني و مهندسي آن به سوريه گفت: تا پيش از اجراي پروژه كارت هوشمند سوخت كمتر كسي فكر مي كرد اين پروژه با موفقيت همراه شود، اما پس از اجراي موفقيت آميز آن در ايران كه به صرفه جويي 30 درصدي و كاهش مصرف بنزين از 84 تا 85 به 60 ميليون ليتر در روز منجر شد، سوريه نيز كه سوبسيدهاي جدي براي انرژي مي پردازد، علاقه مندي خود را به استفاده از تجارب ايران در اين زمينه اعلام كرده است.

«سفيان علاو» نيز به ديدار خود از مراكز فني و مهندسي ساخت و مركز داده هاي كارت هوشمند سوخت در شيراز و تهران اشاره كرد و افزود: هدف ما اين است كه با استفاده از تجربيات ايران چنين پروژه اي را در سوريه نيز آغاز كنيم و كاهش مصرف سوخت با توجه به بالا رفتن قيمت نفت و كمبود فرآورده هاي آن در بازارهاي جهاني براي ما بسيار اهميت دارد. وي تأكيد كرد: در پروژه اي كه در اين زمينه در ماه آينده در سوريه آغاز خواهد شد از حضور شركتهاي ايراني استقبال مي شود.

meslehichkas
11 October 2007, 12:06 PM
2) یه سوال دیگه اینکه اگر کسی بخواد ماشین دست دوم خریداری کنه و مالک اول همه سهمیه رو مصرف کرده باشه آیا باید سوخت و ساخت ؟!! یا اصلا کسی پیش بینی کرده که مالک جدید ( مثل خریدار ماشین صفر ) باید به میزان ماههای باقیمونده از سهمیه 6 ماهش حداقل همون ماهی 100 لیتر رو داشته باشه ؟ چون با این تفاسیر بعید میدونم کسی که قصد فروش ماشین رو داره به کارت سوختش رحم کنه و چند قطره هم برای برای خریدارش باقی بذاره !!!

ممنون از راهنمایی اساتید

کارت سوخت جدیدی صادر نمیشه
نهایتش اینه که نرخ بنیزین آزاد رو توافقی مشخص (خریدار و فروشنده) مثلا برای دو ماه و با قیمت500تومن، و از قیمت نهایی خودرو کم کنین.

achachi
11 October 2007, 10:19 PM
دو هفته پیش که رفتم بنزین بزنم ،با وارد کردن کارتم 100 لیتر ویژه مهر ماه به سهمیم اظافه شد
امروز 2باره رفتم بنزین بزنم که با وارد کردن کارت 100 لیتر دیگه هم اضافه کرد به سهمیم :icon_sad:
کس دیگه هم این اتفاق براش افتاده؟

kousha
12 October 2007, 05:58 PM
سلام دوستان من یه مشکلی برام پیش اومده من حدود 1ماهیش یه 206 خریداری کردم تا دیروز که ره گیری میکردم میزد در حال صدور ولی امروز اینو میگه !
(کارت هوشمند سوخت خودرو بر اساس تصميمات متاخذه در ستاد تبصره 13 غير فعال مي گردد)
به نظر شما چه اتفاقی افتاده ؟

سود انباشته
5 November 2007, 08:37 PM
سلام

سند خودروی تندر90 من در 1 ابان صادر شد و در 5 ابان خودرو را با باک پر از نمایندگی ایران خودرو تحویل گرفتم.
به نظر شما در کارت سوختی که برای ان صادر میشه چند لیتر بنزین باشه؟

m_eslam
7 November 2007, 04:20 PM
آقا يه جا-كارتي هايي اومده كه ميگن اگر كارت هاي هوشمند (مثل كارت سوخت ،‌ تلفن و انواع عابر بانك) درون اون قرار بگيره ، تاثير امواج تلفن هاي همراه روي اونها خنثي ميشه.
من از صحت عملكردشون مطمئن نيستم ، اما در مدل جا موبايلي همين محصول ، وقتي موبايل رو داخلش قرار ميدي و درش رو ميبندي ، موبايل آنتن نميده ، تا جاييكه من ديدم ، در بافت به كار رفته داخل اين كيف ها يك لايه نازك از فلز قرار داره.

z_qz54
7 November 2007, 10:27 PM
المینیوم هم چیز خوبیه!
مگر این کارت ها با موبایل مشکل پیدا میکنند؟منبع رو تبلیغات تلویزیونی در نظر نگیرید!
چون من فکر میکردم فقط کارت های مغناطیسی با امواج الکترو مغناطیسی مشکل پیدا میکنند!

smail
8 November 2007, 01:08 AM
المینیوم هم چیز خوبیه!
مگر این کارت ها با موبایل مشکل پیدا میکنند؟منبع رو تبلیغات تلویزیونی در نظر نگیرید!
چون من فکر میکردم فقط کارت های مغناطیسی با امواج الکترو مغناطیسی مشکل پیدا میکنند!

فقط كارت هاي مغناطيسي در نزديك موبايل خراب ميشوند و كارت سوخت مغناطيسي نيست و ساختماني مثل سيمكارت دارد اگر غير از اين بود كه بايد بعد از هر تماس ميرفتيد مخابرات سيمكارت نو ميگرفتيد

z_qz54
8 November 2007, 01:34 AM
فقط كارت هاي مغناطيسي در نزديك موبايل خراب ميشوند و كارت سوخت مغناطيسي نيست و ساختماني مثل سيمكارت دارد اگر غير از اين بود كه بايد بعد از هر تماس ميرفتيد مخابرات سيمكارت نو ميگرفتيد

درسته من همیشه کارت ها و موبایل رو یک جا قرار میدم و هر کسی میبینه میگه اهایییی!
این ناشی از تبلیغاتیست که تلویزیون دولتی برای کم کردن کار سازمان ها دولتی و سر باز زدن انها از حقوق طبیعی مردم نمایش میده!

m_eslam
10 November 2007, 09:35 AM
المینیوم هم چیز خوبیه!

به! دوست من اختيار داري ،‌ اگه شك داري كه امواج موبايل به كارت سوخت ضرر ميزنه يا نه ، يه بار كارتتو بذار دم موبايل و يه زنگ به گوشيت بزن ، به راحتي نتيجه تلخشو خواهي ديد. اين داستان جلو چشمم براي همكارم اتفاق افتاد...

ar1358
17 November 2007, 07:45 AM
رهگيري کارت سوخت خودرو از طريق پيامک
جمعه، 25 آبان 1386 ساعت: 21:38

پایگاه اطلاع رسانی صنعت خودرو(کارنا):مردم مي توانند براي اطلاع از آخرين وضعيت کارت هوشمند سوخت خودروي خود ، شماره پلاک خودرو را با پيامك (SMS) به شماره 2000441 ارسال كنند.

به گزارش کارنا، در صورتي که قالب و ساختار مشخص شده در نوشتن شماره پلاک در پيام کوتاه رعايت شود، سامانه نرم‌افزاري شركت پست بطور خودکار به ارسال كننده پيام پاسخ مي دهد.

مردم همچنين براي آگاهي يافتن از آخرين وضعيت مرسولات پستي خود مي توانند شماره مرسوله 10 رقمي يا 20 رقمي را با پيامک به شماره 2000441 ارسال كنند.

نحوه و راهنماي ارسال پلاك خودرو يا شماره مرسوله از طريق پيامك در پرتال شركت پست به آدرس اينترنتي www.post.ir تشريح شده است.

سود انباشته
18 November 2007, 10:52 PM
سلام
عموی من که یک دستگاه وانت نیسان زامیاد صفر حدودا هفته اخر شهریور از کارخانه تحویل گرفته بود کارت سوختش امروز به دستش رسید. بیچاره توی این دو ماه با هزار مصیبت و بدبختی از همه بنزین قرض میگرفت حتی از موتور سیکلت دوستان و اشنایان!

ولی هرچی باشه امروز کلی به دوستان و فامیل و اشنایان حال داد
رفتیم پمپ بنزین همون جا پاکت کارت سوخت را پاره کرد و کارت را به دستگاه زد 800 لیتر نشان داد که در واقع 600 لیتر ماله ابان و 200 لیتر هم از مهر باقی مانده بود که جمعش میشد 800 لیتر.
40 لیتر من زدم و 20 لیتر هم برای اینکه حیف نشه تو باک خودش زد( اخه ماشین ها را دوبله نگه داشته بودیم) بعد ماشین دوست عموم که که وانت نیسان بود 60 تا هم اون زد و 60 تا بعدی را به سمند پسر عمه زدیم.
اخه از این 800 لیتر فقط 200 لیتر قابلیت ذخیره شدن رو داره و بقیه در این 3 روز باقیمانده مصرف بشه تا حیف نشه و نسوزه ( اخه میدونین چیه من امروز از صبح اونقدر با ماشینم این طرف و اون طرف رفتم تا بنزینش تموم بشه)
حالا هم باید در این 3 روز باقیمانده باید بنزینی که دوستان و اشنایان و فامیل بهش داده بودند را بده.

سود انباشته
28 November 2007, 04:32 PM
سلام بر تمامی دوستان

بالاخره پس از انتظار زیاد امروز کارت هوشمند سوخت به دستم رسید. تاریخ سند خودرو که 1386/8/01 هست و امروز هم 7 اذر هست یعنی چیزی در حدود 37 روز پس از صدور سند توسط کارخانه (ایران خودرو) کارت سوخت به دست رسید.
بنزین موجود در کارت سوخت هم 266 لیتر هست! خودرو هم با باک پر تحویل داده شده بود!

reza engine
28 November 2007, 05:13 PM
من ماشينم رو 24 مهر تحويل گرفتم ولي 18 مهر بيمه شده بود. حالا نمي دونم كي سند زدن. كارتم رو هم اواخر آبان تحويل گرفتم 400 تا توش بود. ماشين موقع تحويل باكش يه 10 تايي جا داشت تا كاملا پر بشه.
جالبه كه دوستم آخرهاي شهريور تحويل گرفته بود. با باك پر و كاركرد فقط 8 كيلومتر، كارت اون هم اواخر مهر اومد 530 تا داشت.
باجناقم هم همون اولي كه سهميه بندي شروع نشده بود ولي وارد كردن كارت الزامي بود، كارتش ايراد داشت و دستگاه مجاز نمي دونستش. از همون موقع اقدام كرد براي تعويض نه المثني
تازه حدود 40 روز پيش بهش كارت جديد دادن، در كمال ناباوري 400 ليتر توشه. اين بنده خدا كه اصلا كارت نداشته كه از سهميه استفاده كنه. ولي هيچ جا جوابي بهش نميدن.

m_eslam
1 December 2007, 10:27 AM
سلام بر تمامی دوستان

بالاخره پس از انتظار زیاد امروز کارت هوشمند سوخت به دستم رسید. تاریخ سند خودرو که 1386/8/01 هست و امروز هم 7 اذر هست یعنی چیزی در حدود 37 روز پس از صدور سند توسط کارخانه (ایران خودرو) کارت سوخت به دست رسید.
بنزین موجود در کارت سوخت هم 266 لیتر هست! خودرو هم با باک پر تحویل داده شده بود!

دوست من گمون نكنم كاري از دستت بر بياد ، اين سيستم ، در هر حال دچار نقص عامل انساني هست و به راحتي ممكنه سهميت كم يا زياد بشه!
ماشين من اون ائل سهميه بندي 900 ليتر شارژ داشت ، براي 4 ماه ، بعد كه 6 ماهه شد ، كردنش 600 تا!
كي به كيه!؟

سود انباشته
14 January 2008, 08:36 AM
ثبت‌نام كارت هوشمند گازوييل
روابط عمومي پخش و پالايش- شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي با صدور اطلاعيه‌اي خطاب به دارندگان خودروهاي ديزلي از آنان خواست كه براي دريافت كارت هوشمند سوخت در پايگاه اينترنتي اين شركت ثبت‌نام كنند.

در اين اطلاعيه آمده است: براساس مصوبات نمايندگان منتخب ويژه تبصره ‌١٣ قانون بودجه سال‌جاري و به منظور ساماندهي توزيع و مصرف سوخت خودروهاي ديزلي، در آينده نزديك توزيع نفت گاز به خودروهاي ديزلي به وسيله كارت هوشمند سوخت انجام خواهد شد. بدين لحاظ از كليه دارندگان خودروهاي مذكور درخواست مي‌شود، جهت ثبت‌نام از ‌٢٥/١٠/٨٦ تا ‌٣٠/١١/٨٦ با مراجعه به پايگاه اينترنتي www.niopdc.ir براي ارائه اطلاعات لازم جهت دريافت كارت هوشمند سوخت اقدام كنند. ضروري است پس از ثبت اطلاعات از طريق اينترنت، با در دست داشتن نسخه چاپي دريافت شده از سيستم يا شماره رهگيري اختصاص داده شده، با همراه داشتن يكي از مدارك شناسايي مالك؛ شامل شناسنامه، كارت ملي، گواهينامه و گذرنامه و يكي از مدارك شناسايي خودرو شامل كارت، شناسنامه و سند خودرو جهت تطبيق و تاييد اطلاعات خودرو به دفاتر خدمات كارت هوشمند سوخت در مراكز منتخب پستي سراسر كشور يا به دفاتر پليس+10 مراجعه كنند.
پس از انجام مراحل ثبت‌نام، كارت هوشمند سوخت ديزلي (گازوئيلي) صادر و سپس توسط شركت پست به نشاني ارائه شده ارسال خواهد شد. اين اطلاعيه خطاب به دارندگان اين خودروها مي‌افزايد: شماره رهگيري دريافت شده از سيستم را تا زمان دريافت كارت هوشمند سوخت خود نگهداري كنيد. ضمن اين كه براي اشخاص حقوقي، معرفي نامه شركت يا سازمان يا امضا و مهر مجاز لازم است.
منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

mirsalar
7 March 2008, 12:55 AM
الان جدیدا کارت ماشین و کارت سوخت چند روزه میاد در خونه؟

amirfarrokh
7 March 2008, 12:56 PM
سلام
من میخوام یه وانت قدیمی بخرم...واسه سال 54 هست...بیمه اون تا آخر تابستون بوده...پلاک ایران هم نداره...همون پلاک قدیمی رو داره..معاینه فنی هم نداره...
میخواستم بدونم اگه بخرمش، کارت سوختش مشکلی نداره؟؟؟یعنی میتونم ازش استفاده کنم؟؟؟یا باید برم پلاک عوض کنم و معاینه فنی و این کارا؟؟؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.

DWXX
2 April 2008, 08:37 PM
نه نه عزیزم هیچوقت لازم نیست کارتت رو عوض کنی
من خودم تو کار ثبت نام کارت سوختم
به دوستان می گم که اگر کارتی دارید که دارد کار می کند به هیچ عنوان لازم نیست کارت را عوض کنید.
اگر این کار را بکنید بهترین اتقاقی که برای شما می افتد این است که کارت فعلی را می سوزانند و ممکن است تا ماهها به دنبال جدید باید بدوید

omkind
3 April 2008, 08:35 AM
سلام،ما يه پرايد خريديم روي كارت سوخت مشخصات صاحب قبليه،حالا بايد عوضش كنيم يا همينطوري بمونه؟

Raminium2001
3 April 2008, 01:50 PM
فکر کنم بهتره تقاضای کارت جدید بدین. اینجوری تا زمانی که کارتتون بیاد و حتی کمی بعد از اون توی کارت قدیمی سوخت هست. بعضیا مخصوصا اوایل که "شیر تو شیر" بود 2 تا 3 هزار لیتر اضافه گرفتند. (یکیش خودم)

omkind
4 April 2008, 08:45 AM
فکر کنم بهتره تقاضای کارت جدید بدین. اینجوری تا زمانی که کارتتون بیاد و حتی کمی بعد از اون توی کارت قدیمی سوخت هست. بعضیا مخصوصا اوایل که "شیر تو شیر" بود 2 تا 3 هزار لیتر اضافه گرفتند. (یکیش خودم)

اگه تقاضا بدم ،نزنن اين كارت بسوزونن.اونوقت تا موقعي كه كارت جديد بياد معطل بمونيم؟:icon_mad:

Raminium2001
5 April 2008, 12:02 AM
ریسک هم داره دیگه. برای من اشتباهی دو تا کارت صادر شده بود بعد من تقاضا دادم هیچکدومش هم باطل نشد هر سه تا کارت بود تا نزدیکی عید که تو یک روز هر دوتا کارت قبلی رو سوزوندن و فقط کارت جدید موند. احتمالا هر چند ماه یکبار نرم افزارشون برای چک کردن کارتها فعال میشه و اگه چند تا کارت برای یک ماشین صادر شده باشه بجز آخری بقیه رو غیر فعال میکنه (پیغام : این کارت در لیست سیاه قرار دارد)
شاید هم اون موقع به دلیل حجم بالای کار این جوری بوده و الان دیگه سیستمشون آنلاین باشه.

farzin4049
13 May 2008, 12:16 PM
دوستان یه سوال

آقا من دارم ماشینمو می‌فروشم و متاسفانه بیش از 600 لیتر بنزین توش دارم
یعنی کلشو باید بدم به خریدار
نمیشه با توجه به اینکه هر کارت شماره داره برم یه جاای (نمیدونم کجا) درخواست بدم که این مقدار رو بریزن مثلن تو کارت ماشین بابام
با توجه به اینکه هر دو ماشین هنوز به نام بابام هست
راه حل بهتری به نظرتون می‌رسه
آخه اینهمه بنزین بینوا رو بدم بره ؟؟؟
اگه نخوام بدم چند بفروشم خوبه؟

benyamilan
3 June 2008, 07:34 PM
من 10 تا گالن 20 لیتری گرفتم هر چی بنزین ارزون یا اضافی که دارم تو اونا میزنم میزارم تو زیرزمین خونه :D

Raminium2001
4 June 2008, 11:51 AM
با توجه به اینکه هوا گرمه و این کار خطرناکه، پیشنهاد میکنم بنزین رو 60 لیتر 60 لیتر بدی به دوستات، بعد هم قول بگیری بهت پسش بدن. این کار فکر می کنم از فروشش هم منطقی تر باشه.

farzin4049
8 June 2008, 04:37 PM
یه سوال

دوستان سهمیه تا چه میزان قابل ذخیره هست و به دور بعد انتقال پیدا می‌کنه
همون 600 لیتر

و یه سوال دیگه من ماشینمو 2 خرداد تحویل گرفتم ولی تا حالا کارت سوختم نیومده تو سایت هم فقط می‌زنه کارت خودرو برای صدور ارسال شده است؟؟؟

یعنی چی؟

Light
8 June 2008, 04:47 PM
فرزین جان شما باید تشریف ببرید دفتر پستی منطقه
این موارد زیاد پیش میاد

farzin4049
10 June 2008, 10:11 AM
دوستان درود
یه راهنمایی می‌خواستم از محضرتون
امروز تو سایت چک کردم
دیدم زده کارت به شماره مرسوله تحویل شرکت پست شده به تاریخ 87/3/20 ولی وقتی تو قسمت مرسوله پست که می‌زنم شماره مرسوله رو میگه هیچ دفتر پستی چنین مرسوله‌ای دریافت نکرده
می‌خواستم بدونم بعد از تحویل به پست چقدر طول می‌کشه تا برسه به دستم

با سپاس

emad62
10 June 2008, 09:07 PM
دوستان درود
یه راهنمایی می‌خواستم از محضرتون
امروز تو سایت چک کردم
دیدم زده کارت به شماره مرسوله تحویل شرکت پست شده به تاریخ 87/3/20 ولی وقتی تو قسمت مرسوله پست که می‌زنم شماره مرسوله رو میگه هیچ دفتر پستی چنین مرسوله‌ای دریافت نکرده
می‌خواستم بدونم بعد از تحویل به پست چقدر طول می‌کشه تا برسه به دستم

با سپاس

سلام
اگه بخوان به گفته ی خودشون عمل کنن حدود یه هفته/
اما اکثر مواقع کارت رو نمیارن در منزل یا نشونی پستی و باید خودت بری و تحویلش بگیری.
برا من که اینطور بود /من به هوای اینکه پست میاردش در خونه هیچ اقدامی نکردم بعد که دیر کردن فهمیدم 15 روزه که تو پست خوابیده/ بعداً مسئول پست گفت خودتون باید بیاید تحویل بگیرید.

farzin4049
11 June 2008, 08:50 AM
خوب
چطوري مي‌تونم بفهمم پست كجا هست
تو مراسله پستي اون شماره مرسوله كه سايت پليس داده رو مي‌زنم كه مي‌زنه
هیچ دفتر پستی اطلاعات این مرسوله را گزارش نکرده است

شماره تلفني نداريد كه پيگيري كنم؟؟؟

farzin4049
15 June 2008, 04:10 PM
مراكز خدمات كارت هوشمند سوخت:

بمنظور خدمات رسانی مناسب، سریع و گسترده در زمینه كارت هوشمند سوخت و نیز خدمات پشتیبانی این طرح، همانند مراكز خدمات تلفن سیار، مراكز ویژه ای تحت عنوان مراكز خدمات كارت هوشمند سوخت در نظر گرفته شده كه كلیه فعالیت های آن به بخش خصوصی سپرده می شود.

انواع خدمات:

1- اعلام مفقودی و سرقتی كارت و صدور كارت المثنی
2- بازسازی و یا تعویض كارت های معیوب
3- صدور كارت برای خودروهای جدید(تولید داخلی و وارداتی)
4- اخذ مدارك و صدور كارت برای خودروهای فاقد كارت
5- تغییر كارت در جریان تغییر كاربری های خودرو
6- غیر فعال ساختن كارت سوخت خودروهای خروجی از كشور
7- انجام امور مربوط به خودروهای خروجی از كشور
8- غیر فعال كردن كارت هوشمند سوخت خودروها در صورت تقاضا

farzin4049
16 June 2008, 02:02 PM
با احداث پالايشگاه جديد خوزستان؛

توليد بنزين روزانه 10 ميليون ليتر افزايش مي يابد
مجري طرح پالايشگاه جديد خوزستان گفت: اين پالايشگاه با ظرفيت بالغ بر 180 هزار بشكه در روز احداث و خوراك آن از نفت خام بسيار سنگين ميدان‌هاي نفتي آزادگان و يادآوران تامين خواهد شد و با بهره‌برداري از آن روزانه حدود 10 ميليون ليتر به توليد بنزين كشور افزوده مي‌شود.
به گزارش روابط‌عمومي شركت پالايش نفت آبادان، مهندس زالي رئيس هيات مديره پالايشگاه آبادان گفت: پالايشگاه دوم خوزستان در فاصله 7 كيلومتري شمال آبادان، در جاده آبادان- اهواز، جنب كانال ژيان و در منطقه آزاد اروند احداث خواهد شد.
مهندس زالي اظهار اميدواري كرد: با جلسات متعددي كه با حضور پيمانكار طرح گذاشته ايم، تلاش‌ها و تمهيدات لازم را به كار بگيريم تا طبق برنامه تعيين شده، اين طرح تا سه سال آينده راه اندازي شود.

09:00 - دوشنبه 27 خرداد 1387

Light
16 June 2008, 02:41 PM
همون پالایشگاه آبادان هنوز نمی تونن از ظرفیت کامل اش استقاده کنن و 2 فازش غیر فعال هست !
حالا می خوان پالایشگاه جدید بزنن !!!

mehrdad_zero
20 July 2008, 09:32 PM
سلام
ما یه ماشین خریدیم ولی هنوز فک پلاک نکردیم.
11 مرداد هم باید بریم مسافرت. من میخواستم بدونم اگه ماشین را فک پلاک کنیم کارت سوخت اون باطل میشه و باید یه جدیدش را صادر کنند؟ چون پشت کار سوخت ها شماره پلاک و نام صاحب سند نوشته شده.

حالا ما اگه فک پلاک کنیم تا اون موقع کارت جدید را بهمون میدند ؟ یا بهتره مسافرتمون را بریم و برگردیم و بعدا فک پلاک کنیم؟

amahdavi2004
21 July 2008, 11:55 AM
بهتر است از مرجع خودش بپرسيد ولي اگر منظورتان كارت سوخت ماشيني است كه جديد خريده ايد با فك پلاك كارت سوختش باطل نمي شود يعني اين جور نيست كه وقتي پلاك قبلي (هماني كه شماره اش پشت كارت سوخت خورده است) را تحويل مركز شماره گذاري مي دهيد كارت سوختش را از شما بگيرند يا بسوزانند (تجربه شخصي) و به همين دليل فروشنده بايد كارت سوخت را تحويل خريدار بدهد.

futuredream
29 September 2008, 01:59 PM
سلام
من میخوام کارت سوخت یه وانت شورلت 8 سیلندر بخرم 150 تومن که ماهیانه 400 تا شارژ میشه حالا نمیدونم جریان چیه و آیا باید باطل میشده که نشده؟ یا قراره در آینده باطل شه؟
کسایی که اطلاعات دارن منو راهنمایی کنن ممنون میشم

salar68
5 October 2008, 07:35 PM
کارت سوخت زانتیا فعاله هنوز ؟

یه کارت زانتیا دارم جمدوقته می گه کارت سوخته !!!

صاحب ماشین خودمم ماشینو فروختم ولی نه قولنامه امضا کردم و نه انتقال دادم

چه طوریاس سوزونده ؟ یا سهمیه زانتیا قطه ؟

ماشی دست ارگانه دولتیه

pouya system
10 October 2008, 10:40 AM
کارت سوخت زانتیا فعاله هنوز ؟

یه کارت زانتیا دارم جمدوقته می گه کارت سوخته !!!

صاحب ماشین خودمم ماشینو فروختم ولی نه قولنامه امضا کردم و نه انتقال دادم

چه طوریاس سوزونده ؟ یا سهمیه زانتیا قطه ؟

ماشی دست ارگانه دولتیه

داداش اینکه کاری نداره . تو این مملکت ما ، هرکی یه کوچول پارتی داشته باشه میتونه شناسنامه بسوزونه ، کارت سوخت که چیزی نیست . من خودم یه ماکسیما گرفتم . کارت و بیمه نامه و قولنامه محضری که به نامه خودمه رو بردم پست ، کارت المثنی رو چون سند همرام نبود ، نداد. البته سند دسته بنگاه بود و تو قولنامه قید شده بود نه بدهکاری داره و سند هم نزد بنگاه میباشد . بعد یکی میاد و به همین سادگی ، کارت سوخت شمارو میسوزونه:icon_mad:

n@vid
16 October 2008, 11:42 AM
آيا كارت سوخت ماكسيماهاي 87 شارژ شده؟

اميرديجي2
22 October 2008, 12:15 AM
بچه ها کسی قضیه ی این کارتهای 100 لیتری 20000 تومنی رو میدونه ؟! که دولت داره میده ؟! تو روزنامه همشهری روز یکشنبه بودش !!!

pouya system
22 October 2008, 12:35 AM
بچه ها کسی قضیه ی این کارتهای 100 لیتری 20000 تومنی رو میدونه ؟! که دولت داره میده ؟! تو روزنامه همشهری روز یکشنبه بودش !!!

من آخرش از کار این دولت و هدفش سر در نیاوردم

به هر حال این کارت سوختا رو کجا میشه گیر آورد ؟؟؟ واسه این ماکسی شکموم میخوام...

sogoli
28 November 2008, 02:37 PM
کسی می دونه الان کارتهای المثنی رو چند روز تحویل می دهند؟

sayan1
30 November 2008, 12:05 PM
با سلام

دوستان من چند وقت پیش ماشین پرایدم رو فروختم و فک پللاک کردم بعد مجددا یک ماشین خریدم (تندر) و همون پلاک قبلی رو روش زدم ولی الان حدود 3 هفته است که از کارت سوخت خبری نیست. توی سایت هم که میرم و پلاک ماشین رو وارد می کنم تاریخ 2 سال قبل و برای همون ماشین قبلی را اعلام می کنه شما می دونین از کجا باید پیگیری کنم؟

saeed6070
24 February 2009, 07:10 PM
با سلام
دوستان عزيز من من دو روز پيش رفتم پست منطقه 14کارت سوختمو گرفتم ولي وقتي امروز رفتم پمپ بنزين و کارتو وارد کردم نوشته بود رمزو وارد کنيد در حالي که من دفعه اول بود از کارت استفاده مي کردم

Sport Samand
24 February 2009, 07:21 PM
با سلام
دوستان عزيز من من دو روز پيش رفتم پست منطقه 14کارت سوختمو گرفتم ولي وقتي امروز رفتم پمپ بنزين و کارتو وارد کردم نوشته بود رمزو وارد کنيد در حالي که من دفعه اول بود از کارت استفاده مي کردم
4 رقم آخر کد ملی تون رمز کارته!

Vahid e
24 February 2009, 08:54 PM
این اسم بانک ها و لوگوی بانک که روی کارت هوشمند نوشته شده چی هست ؟ مثلا روی بعضی
کارت ها نوشته شده بانک ملت .

محمد رضا محمدي
3 March 2009, 11:23 AM
قراره که تمامی پرداخت ها در جایگاه های سوخت از طریق کارت سوخت باشه ... شما پول رو هر چند وقت یکبار میریزی به حساب خودتون توی بانک و پس از هر بار سوخت گیری مبلغ از حساب شما کم میشه ... !

M@jiD ⁿ
15 June 2009, 04:05 PM
من یه کارت سوخت ماشین اسقاطی دارم که نه به نامم هست نه رمزش را دارم چیکار میتونم بکنم؟

miladpeiky
15 June 2009, 04:35 PM
من یه کارت سوخت ماشین اسقاطی دارم که نه به نامم هست نه رمزش را دارم چیکار میتونم بکنم؟
اگه مطمئنی که ماله ماشین اسقاطی خیالت راهت باشه که سوخته من خودم دوتا از اینا دارم !!:icon_excl

nasa20
17 June 2009, 11:54 PM
سلام
دوستان
سهمیه بنزین خودرو های دوگانه سوز کارخانه ای با بنزینی الان برابره ؟؟

shahramyou
15 September 2009, 12:03 AM
سلام
فعلا برابره

mohandes_mahvash
15 November 2009, 01:21 PM
آخر پاییز اگه سهمیه تو کارت یه مقدارش مونده باشه ذخیره میشه؟ تا کی ذخیره میشه؟

Vahid e
15 November 2009, 11:52 PM
آخر پاییز اگه سهمیه تو کارت یه مقدارش مونده باشه ذخیره میشه؟ تا کی ذخیره میشه؟

بله ذخیره میشه تا زمانی که اونو استفاده کنید

shahrokh_al
16 November 2009, 04:56 PM
یه سوال ابتدایی

کارت ماشینهای وارداتی که شارژ نمیشه.اگه تموم بشه میشه با همون کارت آزاد زد یا مسول پمپ باید کارت بذاره؟

sogoli
2 December 2009, 12:17 PM
امروز وقتی کارت گذاشتم تو دستگاه ، پیغام داد که کارت را صحیح وارد کنید .
چند بار امتحان کردم ولی باز همین پیغام رو داد .حتی چیپشو هم تمیز کارم ولی نشد.
کسی می دونه علتش چیه؟

Behrooz_S
23 December 2009, 10:48 AM
امروز وقتی کارت گذاشتم تو دستگاه ، پیغام داد که کارت را صحیح وارد کنید .
چند بار امتحان کردم ولی باز همین پیغام رو داد .حتی چیپشو هم تمیز کارم ولی نشد.
کسی می دونه علتش چیه؟

من چند بار این وضعیت برام پیش اومده با یک دستگاه دیگر در همان پمپ بنزین چک کردم ایرادی نداشته.

azma
23 December 2009, 10:51 AM
من چند بار كنترل كردم هر دفعه حدود 3تا 5 ليتر از باقي مانده بنزين در كارت خود به خود كم مي شود . مسئولين پمپ مي گويند كارت را زود برداشته ايد ولي تا حالا نشده يك بار هم كارت را زود بردارم ! شما با اين مشكل برخورد داشتهايد؟

تك سوار
8 January 2010, 04:12 AM
من خيلي رو مقدار بنزين مونده تو كارتم حساسيت بخرج ميدم و هر دفه رقم باقي مونده رو چك مي كنم ولي تا حالا ازش كم نشده.

سود انباشته
8 January 2010, 09:30 AM
سلام
اخر اذر ماه بود که کارتم رو صفر کردم یعنی دیگه بنزینی نموند. اول دی که سهمیه ها رو واریز کرده بودند 239 لیتر برام اومده بود! به جای 240 لیتر یک لیتر کمتر یعنی 239 لیتر بنزین داشت!

salar68
8 January 2010, 03:49 PM
شاید کارتتون منفی شده باشه

یادمه اوایل اومدم یه چیزی امتحان کنم دیدم منفی شد
اوایل که این سیستم کارت راهاندازی شده بود وفتی داشتی بنزین می زدی اگر کارتو می کشیدی بیرون نازل 4 5 لیتر بنزین رد می کرد ( البته از کارتتم 4 لیتر کم می شد چه می زدی چه نمی زدی واسه این که کارتو زود کشیدی بیرون )
مام آخر کارت سوخت بود گفتم امتحان کنم به حدود 1 که رسید کارتو کشیدم بیرون و زدم حدود 5نیم لیتر اضافه زد با کمال تعجب وقتی کارت گذاشتم که چک کنم 0 شده دیدم زده منفی 3.6 وقتیم که باز شارژ شد این ازش کم شده بود !

moje90
9 January 2010, 02:06 AM
شاید کارتتون منفی شده باشه

یادمه اوایل اومدم یه چیزی امتحان کنم دیدم منفی شد
اوایل که این سیستم کارت راهاندازی شده بود وفتی داشتی بنزین می زدی اگر کارتو می کشیدی بیرون نازل 4 5 لیتر بنزین رد می کرد ( البته از کارتتم 4 لیتر کم می شد چه می زدی چه نمی زدی واسه این که کارتو زود کشیدی بیرون )
مام آخر کارت سوخت بود گفتم امتحان کنم به حدود 1 که رسید کارتو کشیدم بیرون و زدم حدود 5نیم لیتر اضافه زد با کمال تعجب وقتی کارت گذاشتم که چک کنم 0 شده دیدم زده منفی 3.6 وقتیم که باز شارژ شد این ازش کم شده بود !
با سلام :icon_winkماله ما هم تا حالا یکی دو بار خطا گرفته از کارت در صورتیکه کارت هیچ ایرادی نداشت و تمیز و سالم بود:icon_twis جالب اینجاست یکبار زود به زود دستگاه نازل پمپ بنزین سریع عددها رو رد میکرد(بگم شاید 20 لیتر رو توی حدودا 15-20 ثانیه رد کرد) تازه سرعت ورود بنزین به باک هم خیلی کم بود وقتی به مسئول جایگاه گفتم گفتن شما کارتو بکن و پمپ سالمه و ما هم باهاش بحثمون شد که البته بعدا فهمیدیم که ایراد از پمپه بوده و چندین نفره دیگه رفته بودن از جایگاهه شکایت کرده بودن(واقعا عجب جایگاهای بنزین خوبی داریم هر بلای بخوان سرمون میارن و یه چیز هم طلب کارن:icon_conf البته دفعه بعد که رفتیم اونجا دستگاه رو درستش کرده بودن ولی ما به خاطر اینکه ترسیده بودیم رفتیم از یه پمپه دیگش سوخت گیری کردیم :icon_arro

natsihit
20 January 2010, 07:42 PM
دوستان من یه رونیز 82 دارم.
تا همین چند هفته پیش کارت داشت. حتی یه بار هم سوخت خود به خود ولی وقتی دوباره برام اومد سهمیه عادی داشت. دوباره چند وقت پیش سوخت و وقتی دوباره گرفتم سهمیه ازاد شده. و لیتری 400 تومن حساب میکنه.
نکته اینجاست که من تو کارتم حدوده 150 لیتر داشتم. حالا نمیدونم چطور شد که اون 150 لیتر هم دزدیدن ؟؟؟!!
چیکار باید بکنم ؟ وساه همه ماشینهای 82 بالای 2000 سیسی همینطور شده ؟؟ مثله ماکسیما ها و موسو ها ؟