PDA

View Full Version : آنچه بعد از تصادف بايد انجام دهيم

صفحه ها : 1 [2]

bichare2010
11 January 2011, 09:35 PM
تا آنجا كه من تجربه دارم همين طور است (برداشت از م 335 ق م)
اگر نتيجه كارشناسي به ضرر شما بود شما به استدلال تاق نبودن تعداد كارشناس‌ها (3+1=4) تقاضاي كارشناسي مجدد (1+3+5=9) كنيد.

تاق نبودن تعداد کارشناسان یعنی چه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

bichare2010
11 January 2011, 09:42 PM
دوستان چرا کسی به سوالاتم جواب نمیده؟ اگه اطلاعی دارید بگید تو رو خدا. خیلی ها تو شورا این سوالا تو مطرح میکنن و بی پاسخ .اکثر وکیل ها هم یا نمیدونن یا نمیگن.تا پول بگیرن

bichare2010
11 January 2011, 09:48 PM
راستی امروز راهنمایی رانندگی گواهینامه ما رو داد. راننده پراید با ماشینش اومده بود. آخه مگه ممنوعیت نداره؟؟ الان که گواهینامه رو دادن یعنی چه؟ من که دست به ماشین نمیزنم. اما اون و امسال اون میرونن. آیا قانونا درسته؟؟ کسی که زده یه نفر فوت شده و مقصره مگه میتونه قانونا رانندگی کنه؟ من که الان هم پشت فرمان که سهله. جلو می شینم دلم میریزه . حالا گواهینامه ما رو دادن افسر راهنمایی این یعنی چه؟یعنی مجازیم ماشین برانیم؟ تا کی؟

amahdavi2004
11 January 2011, 10:02 PM
خود دادگاه نیم ساعت هم طول نمی کشد و شما را هم نگه نمی دارند.
بقیه سوالاتت را هم در دادگاه می فهمی، نگران نباش.
این که کسی جواب نمی دهد برای این است که شما به جای این که بنشینی برای امتحانت درس بخوانی نشسته ای سوال درست می کنی!
بابا ول کن راحت بنشین درست را بخوان.

gilase_tanha2020
11 January 2011, 10:05 PM
راستی امروز راهنمایی رانندگی گواهینامه ما رو داد. راننده پراید با ماشینش اومده بود. آخه مگه ممنوعیت نداره؟؟ الان که گواهینامه رو دادن یعنی چه؟ من که دست به ماشین نمیزنم. اما اون و امسال اون میرونن. آیا قانونا درسته؟؟ کسی که زده یه نفر فوت شده و مقصره مگه میتونه قانونا رانندگی کنه؟ من که الان هم پشت فرمان که سهله. جلو می شینم دلم میریزه . حالا گواهینامه ما رو دادن افسر راهنمایی این یعنی چه؟یعنی مجازیم ماشین برانیم؟ تا کی؟

آقا شما اینقدر سوال پرسیدی که آدم گیج میشه .خیلی از سوالات رو نمیدونم چون واسم پیش نیومده و کی گفته من 27 دی دادگاه دارم ؟کلاً من رفع اتهام شدم (اینطور که گفتن)
تو همین متن اولش گفتی گواهینامه شمارو تحویل دادن بعد آخرش گفتی حالا گواهینامه ما رو دادن افسر راهنمایی این یعنی چه؟شما هر وقت گواهینامه رو تحویل بگیری میتونی رانندگی کنی.نصف دیه هم واسه اینکه ماه حرام هس میشه 30 میلیون و تمام و کمال بیمه میده.در مورد اینکه چطری پول بیمه رو میدن شما نگران نشو خود اولیای دم میرن از بیمه میگیرن و در این هنگام شما زندان تشریف نداری .دوست عزیز به نظر من شما پیش یه وکیل برو ،6000 تومن میگیرن راهنماییت میکنن آخه سوالات بعضیاشو نمیدونم بعضی دیگه خیلی به موضوع ربط نداره و با تایپ نمیشه توضیح داد.

gilase_tanha2020
12 January 2011, 12:44 AM
از لحاظ قانوني و شرعي، مقصر بايد حتي خسارت پيراهن پاره شده شما را هم بدهد ولي بايد بتوانيد خسارت را اثبات كنيد كه متاسفانه كارشناس‌ها اين موارد را در گزارش ذكر نمي كنند؛ ولي با استفاده از شاهد و گفتگو با كارشناس شايد بتوانيد.

امروز از کارشناس تصادفات سوال کردم گفتن ما قیمت قطعات رو با فابریک ماشین مقایسه میکنیم و اصلاً کاری به این نداریم که کسی خرج اضافه به ماشینش کرده یا نه.مثلاً کارشناسه میگفت دیروز یکی پرایدش رینگ اسپرت بود ولی من قبول نکردم و قیمت رینگ رو 13 تومن زدم .
به نظرم این مقوله یه چیز سلیقه ای هس و مربوط به کارشناس و مخصوصاً مربوط به رابطه های پنهانی بین کارشناسا و طرفین هستش.

bichare2010
12 January 2011, 06:03 PM
این که کسی جواب نمی دهد برای این است که شما به جای این که بنشینی برای امتحانت درس بخوانی نشسته ای سوال درست می کنی!

سلام آقای مهدوی یه سوال داشتم اگه شما اطلاعاتی در این مورد دارید خواهش میکنم کمکم کنید.
آیا در این دادگاه حکم می دهند و تمام می شود؟ یا باز هم دادگاه هست؟ بعضی ها می گن 1 سال طول میکشه.!! این دادگاه احضارش برام اومده و دادگاه عمومی جزایی نوشتن؟ میدونم خیلی پرسیدم. اما تو رو خدا اطلاعاتتون موثقه؟ آخه من از حبسش خیلی می ترسم. شما میدونید یا در قانون هست که حبس تبدیل به جریمه بشه؟؟؟؟ آخه من خیلی کتاب حقوق تو این مدت خوندم قاطی کردم. تو رو خدا این سوالات و اینکه اون طرف راننده پراید یا من حق اعتراض به نظر کارشناسی رو داریم یا نه راهنماییم کنید خواهش میکنم. تنها امیدم این فروم هست. اگه تو دادگاه حکم بدو ناحقی دادن آیا میشه اعتراض داد؟؟؟ آخه بعضی ها میگن در تصادف اعتراض به جرم دولتیش نمیشه داد؟

amahdavi2004
12 January 2011, 09:36 PM
اشکال شما این است که تمام امیدتان به این فروم است!
امیدتان به خدا باشد.
اگر کاری نمی کنید که به جرم مزاحمت تلفنی خطتان را مسدود کنند؛ از شماره 129 سوالهایتان را بپرسید.

bichare2010
12 January 2011, 09:42 PM
امیدم اول به خداست. آقای مهدوی اگه میدونید بنویسید تا دیگران هم استفاده کنند. من تنها این سوالات رو ندارم. باور کنید سوال خیلی ها است. 129 چیه؟ اگه میشه و اطلاع دارید محض رضای خدا جواب اون سوالای آخر که بالا نوشتم رو بدید.

bichare2010
12 January 2011, 09:46 PM
:icon_cry:من خداییش هر چه میدونم در تخصص خودم یاد میدم. ایراد مملکت ما همینه دیگه. همه همه چیزو برای خودشان میخواهند. باشه من سوالاتمو جای دیگه مطرح میکنم. شاید کسی به دادم برشد و راهنماییم کند.:icon_cry::icon_cry:

gilase_tanha2020
12 January 2011, 10:16 PM
:icon_cry:من خداییش هر چه میدونم در تخصص خودم یاد میدم. ایراد مملکت ما همینه دیگه. همه همه چیزو برای خودشان میخواهند. باشه من سوالاتمو جای دیگه مطرح میکنم. شاید کسی به دادم برشد و راهنماییم کند.:icon_cry::icon_cry:

دوست من شما دقیقاً مثل اوایل که من عضو شدم داری رفتار میکنی.باور کن اگه کسی اینجا بتونه کمکت کنه حتماً دریغ نمیکنه.منم هر چیزی درباره ی تخصصم باشه دریغ نمیکنم (رشته من مکانیک سیالات هستش).اما باور کن در مورد سوالای شما که بعضا داره تخصصی میشه من یکی جوابی ندارم. من قبلاً اگه روزی 2 بار مییومدم تو سایت ، الان شاید به جرات بگم شده 5-6 بار که ببینم میتونم سوال شمارو جواب بدم یا نه و همین الان میخواستم ویندوزم رو عوض کنم که با خودم گفتم یه سر بزنم.
دوستان خوشحال میشن که از تجربیات شما هم با خبر بشن.مثلاً به موردی برخوردی که به نظرت میتونه مشکل یکی دیگه رو حل کنه حتماً بگو.

129 شماره تلفنی هس که شما میتونی سوالات جزایی رو بپرسی و جواب بگیری.

gamekhor2007
12 January 2011, 10:32 PM
میدونم ربطی نداره ولی بزار بگم خالی شم:

2روز پیش ساعت 7.30 صبح که داشتم میفرفتم دانشگاه،30 متر قبل از رسیدن به چهار راه یکلحظه خواستم از ماشین جولوییم ثبقت بگیرم که نگرفتم و فقط 0.5 متر جولو ماشین به سمت چپ منحرف شد که دوباره به لاین خودم برگشتم و از قضا افسری که برای جریمه کردن و گیر دادن اومده بود سرچهار راه و ماشین خوش رو سر یک پیچ به راست پارک کرده بود که قانونا باید جریمه میشد به من گیر داد و گفت ماشینو بزن کنار(که ای کاش گاز میدادم و در میرفتم:icon_bigg)و پشت سر من یک پیکان ثبقت گرفت و رسید سر چهار راه و افسره باهاش صحبت کرد و پیکانه رفت.منم کنار زدم و گفت گواهینامه و کارت ماشن که دادم(ای کاش بازم نمیدادم:icon_bigg) و کارت ماشین کپی از کارت اصلی بود و گیر داد و گفت برو ساعت 10 بیا راهنمایی و رانندگی و اصلش رو بیار.من هم بعد از امتحان با رفیقم رفتم اما اثری از طرف نبود و 2 ساعت بعد هم رفتم بازم نبود(بی صحاب بود اداره:icon_bigg).امروز هم که صبح ساعت 7.30 رفتم دیدم داره از اداره میاد بیرون و تعقیبش کردم و رسیدیم پشت چراغ قرمز و 5 ثانیه قبل از سبز شدن گاز داد رفت و منم پشت سرش رفتم(خیلی تند میرفت)و یکهو دیدم که یک پراید رو زده کنار و منم زدم کنار که با افسره صحبت کنم که مشکل من چی میشه و بهش گیر داده بود که چرا چراغ قرمز رد کردی و راهنما نزدی و... و اومد پلاک ماشین بیچاره رو با زور کند(فکر کنم گواهینامه و کارت ماشین بهش نداده بود یا همراش نبود) و گفت بعدا بیا اداره و منم همون لحظه بهش گفتم من چکار کنم برای گواهینامه و کارت ماشین گفت ساعت 10.30 بیا اداره.منم دوباره با رفیقم رفتیم و دیدیم که اداره به علت رفتن همه به یک تشیع جنازه تعطیل میباشد.حالا من این سوالارو دارم:
1.چرا یک پلیس که باید طبق قانون رفتار کنه خودش داره بشدت قانون شکنی میکنه؟
2.آیا اون افسر حق داشت بخاطر ثبقتی که نگرفته بودم اینکار رو با من بکنه و منو از امتحان و دانشگاه بندازه؟
3.آیا پلیس حق داره پلاک ماشین رو بکنه؟
4.این خلافی که نکردم رو اگر بخواد وارد سیستم کنه(که خودش اینطور میگفت) وارد گواهینامه من میشه؟

ببخشید که داستان طولانی شد ولی تو دلم مونده بود برا دوستان بگم

Validator
12 January 2011, 10:32 PM
سلام دوست گرامی، bichare2010
از خواندن آنچه برای شما اتفاق افتاده، بسیار متاثر شدم. شرایط شما رو می توان کاملا درک کرد... شرایط سختی است، به خصوص این که فرد مسئولی به نظر میرسید و خیلی سیستماتیک به این اتفاق ناگوار، نگاه می کنید. واقعا نمی شود توقع داشت که شما هم در شرایط کنونی، خیلی آرام، بی خیال ( و بی سوال) باشید.
دوستان دیگری از جمله جناب gilase_tanha2020 هم شرایطی مشابه شما را داشته اند. فکر می کنم دوستان، تا جایی که وسعشان می رسید سعی کردند که کمک کنند. واقعیت آن است که حتی جناب amahdavi2004 هم حقوقدان نیستند و اطلاعات خود را که با مطالعه و مواجهه با مسائل مربوط به تصادفات، به دست آورده اند، ارائه کردند که از راهنمایی ایشان و بقیه دوستان، استفاده می کنیم. قبول کنید که وقتی اطلاعات دیگری نباشد، چاره ای جز سکوت نیست چون اگر خدای نکرده، برای مساله ای مهم، موجب گمراهی شما بشویم، هیچکس خود را نخواهد بخشید...
شما می دانید چه اتفاقی افتاده، خدا هم می داند. پس مطمئن باشید حق هیچکس ضایع نخواهد شد. کمی خود را آرام کنید و به خدا توکل کنید. تا آرام نباشید نمی توانید از این مرحله، به خوبی گذر کنید.
دوستان، آنچه می دانستند در طبق اخلاص گذاشتند. ما برای رفع مشکل شما، دعا می کنیم...

bichare2010
13 January 2011, 10:05 AM
سلام آقای مهدوی یه سوال داشتم اگه شما اطلاعاتی در این مورد دارید خواهش میکنم کمکم کنید.
آیا در این دادگاه حکم می دهند و تمام می شود؟ یا باز هم دادگاه هست؟ بعضی ها می گن 1 سال طول میکشه.!! این دادگاه احضارش برام اومده و دادگاه عمومی جزایی نوشتن؟ میدونم خیلی پرسیدم. اما تو رو خدا اطلاعاتتون موثقه؟ آخه من از حبسش خیلی می ترسم. شما میدونید یا در قانون هست که حبس تبدیل به جریمه بشه؟؟؟؟ آخه من خیلی کتاب حقوق تو این مدت خوندم قاطی کردم. تو رو خدا این سوالات و اینکه اون طرف راننده پراید یا من حق اعتراض به نظر کارشناسی رو داریم یا نه راهنماییم کنید خواهش میکنم. تنها امیدم این فروم هست. اگه تو دادگاه حکم بدو ناحقی دادن آیا میشه اعتراض داد؟؟؟ آخه بعضی ها میگن در تصادف اعتراض به جرم دولتیش نمیشه داد؟

bichare2010
13 January 2011, 10:10 AM
دوستان من بالاخره راه قانونی تبدیل مجازات غیر قابل گذشت 6 ماه الی 3 سال حبس رو متوجه نشدم. بعضی ها میگن حبس داره. بعضی ها میگن نداره. ولی انصافا هم حبس درست نیست. چون شخص تصادف کننده به اندازه کافی در فشارهای مختلف روحی - جسمی . مالی و وجدانی هست.خداییش آدم راضی نمیشه کسی بمیره اما مثلا در تصادف من. من راه خودم رو میرفتم. اگه پراید بهسمت من انحراف نمیکرد و نمیزد اصلا این حادثه غم انگیز برای من و عابر اتفاق نمی افتاد.
راستی بچه ها بعضی ها میگن رابطه سبب مباشر هم در مورد تصادف من صادقه. آیا کسی از این رابطه حقوقی اطلاعات داره؟؟

bichare2010
13 January 2011, 10:15 AM
زندان ندارد!
زندان ندارد!
زندان ندارد!
زندان ندارد!
زندان ندارد!
زندان ندارد!
زندان ندارد!:icon_bigg:icon_bigg:icon_bigg:icon_bigg:ico n_bigg:icon_bigg
اگر دوباره حرف زندان را كشيدي وسط، به اتهام تشويش اذهان عمومي شكايت مي كنم تا بروي زندان و معني زندان را بفهمي!
لطفاً از زندان توهمات ذهني‌ات بيا بيرون.
تصادف منجر به جرح و فوت دو جنبه دارد:
1 - جنبه خصوصي كه همان ديه است و قابل گذشت است.
2 - جنبه عمومي كه مجازات حبس به خاطر عدم رعايت قوانين و مقررات رانندگي است كه قابل گذشت نيست؛ ولي تمام حبس‌هاي كوتاه مدت بدل به جريمه نقدي مي شوند و كسي را به زندان نمي اندازند.
پس ديه كه جنبه خصوصي دارد قابل گذشت است و جريمه نقدي كه بدل از حبس است چون جنبه عمومي دارد قابل گذشت نيست.
من دوست ندارم در اين تاپيك خيلي از اصطلاحات قلمبه حقوقي استفاده كنم تا درك مطالب آسان شود؛ وقتي كسي قلمبه نويسي مي كند خود من بايد چند بار پست را بخوانم تا منظور نوشته آن دوست را بفهمم.
آقای مهدوی دوست عزیز میشه بگید منظور از کوتاه مدت چه نوع حبسی هست؟؟؟ آیا در موارد قانون مجازات به آن اشاره شده است؟؟؟ در مورد جرایم رانندگی آیا این بدل شدن حبس صادق هست؟؟؟ مبلغش را روی چه اصولی حساب میکنند؟؟؟ این وسط پس این همه بیمه پول میگیرد برای چه هست؟؟ آیا بیمه ضمانت نمیکند؟؟ میگویند بیمه ضامن هست. اگر هست چرا سند هم از من گرفتند؟؟؟؟؟؟؟؟

gilase_tanha2020
13 January 2011, 11:32 AM
کلاً روند دادگاه ها در ایران سرعت زیادی نداره.مثلاً من الان 3 ماه هس که تصادف کردم ولی نتونستم خسارت ماشین رو بگیرم چون طرف همش اعتراض میکنه به رای کارشناسا و پارتی داره.به نظر من شما باید بری قاضی پرونده رو پیدا کنی و با بابات بری باهاش حرف بزنی.این کار خیلی تاثیر داره و حتی شیرنی هم بدی .اینا که دارم میگم جدی هس.طرف پارتی داشته باشه مشکلی نداره.به نظر من شما میتونی به رای دادگاه اعتراض کنی و چیزی رو الکی امضا نکن.در مورد وجود زندان و یا عدم اون هم که قبلاً هرچی میدنستم واست گفتم.سند من میگیرن که شما در روز دادگاه حاضر باشی .

amahdavi2004
13 January 2011, 11:56 AM
دوست عزيز شما حتي به خودتان زحمت نداده ايد يك بار شماره 129 را بگيريد تا بدانيد براي چيست و بعد از دوستاني كه اين همه اينجا به شما كمك كرده اند و دانسته ها و تجربيات خويش را در اختيارتان قرار داده اند گله و شكايت مي كنيد!؟
مگر كسي اينجا در قبال راهنمايي هايي كه كرد انتفاعي خواست؟
اگر به برخي پرسشهايي كه شما نوشته ايد كسي پاسخي نداد دليلش اين است كه يا نمي دانيم يا اين كه پاسخ گفتن به آنها اكنون زود است.
فكر كنم شما دانشجوي پزشكي باشيد؛ اگر مريضي كه مبتلا به زكام مختصري باشد، هر روز به شما مراجعه كند و بدون آن كه منتظر نتيجه دوا و درمان شما شود مرتب پرسش‌هاي متعدد مطرح كند و حتي در فرض اين كه اگر در اثر زكام بميرد و فلان و بهمان شود در پزشكي قانوني موقع تشريح بدن و نمونه برداري از كبد براي يافتن سم و ..... پرسش مطرح كند؛ چه برخوردي با وي خواهيد داشت؟

bichare2010
13 January 2011, 04:43 PM
منظور از کوتاه مدت چه نوع حبسی هست؟؟؟ آیا در موارد قانون مجازات به آن اشاره شده است؟؟؟

gilase_tanha2020
13 January 2011, 06:57 PM
اشاره که شده ولی مثل اینکه خودشونم نمی دونن به 3 ماه میگن کوتاه مدت یا به 6 ماه:icon_surp.چون در ایران زندان زیر 3ماه نداریم.
این لینک رو مطالعه کن.
http://www.iranpardis.com/thread79209.html

bichare2010
14 January 2011, 10:51 PM
عامل مرگ عابر خردسال به پرداخت ديه محکوم شد
خراسان جنوبي - مورخ چهارشنبه 1389/04/30 شماره انتشار 17604

رضايي: دادگاه مردي را که هنگام رانندگي با برخورد خودرو به عابر پياده خردسال منجر به مرگ او شده بود به پرداخت ديه محکوم کرد.
ساعت 18 روز، 30 خرداد امسال بعد از اعلام وقوع تصادف در خيابان سجادشهر بيرجند به مرکز فوريت هاي پليس 110 و اعلام اين گزارش از طريق بي سيم به ماموران گشت انتظامي و حضور آن ها در محل حادثه، شاهدان صحنه تصادف از جزئيات و چگونگي حادثه که برخورد سواري پرايد با عابر پياده بود را به ماموران اطلاع دادند.
به گزارش خبرنگار ما ماموران انتظامي پس از حضور در بيمارستان با مصدوم 8 ساله اي که به گفته عوامل اورژانس در اتاق احيا، تحت مداواست و نمي تواند بازجويي شود مواجه شدند.
بنابراين گزارش در ادامه ماموران راننده خودروي پرايد را مورد بازجويي قرار دادند که او گفت: همراه همکارم از سمت بلوار سجاد به طرف خيابان بهشتي حرکت مي کردم که قبل از ميدان امام سجاد(ع) يک عابر پياده از پشت درختان حاشيه کانال به سرعت وارد خيابان شد و با خودروي من برخورد کرد و به شدت مجروح شد که با توجه به بالا بودن شدت جراحات، مصدوم را با خودروي شخصي خود به بيمارستان منتقل کردم.
سرنشين خودرو هم به ماموران گفت: با همکارم (راننده خودرو) از خيابان سجاد به سمت خيابان شهيد بهشتي در حال حرکت بوديم که نرسيده به فلکه امام سجاد(ع) ناگهان عابر پياده اي به داخل خيابان آمد که در نتيجه منجر به اين حادثه شد.
با تشکيل پرونده، پدر مصدوم در کلانتري گفت: فرزندم ساعت 5 بعدازظهر به پارک کنار خيابان مراجعه کرد و حدود ساعت 18 در حال برگشت به خانه بود که تصادف کرد و از ناحيه سر و دست و پا مجروح شد.
وي در ادامه سخنانش شکايتي از راننده مطرح و خواستار رسيدگي قانوني به آن شد.
به گزارش خبرنگار ما در 31 خرداد ماه امسال بخش مراقبت هاي ويژه بيمارستان که مصدوم به آن منتقل شده بود، فوت عابر پياده (کودک 8 ساله) را بر اثر تصادف گزارش داد.
بار ديگر پدر متوفي به خاطر بي احتياطي راننده سواري پرايد شکايتش را پي گيري کرد که پرونده پس از تکميل شدن به دادسراي بيرجند ارسال و تحقيقات بيشتر در زمينه اين حادثه انجام شد.
با احضار متهم (راننده) به دادسرا او اتهام را پذيرفت و عنوان کرد هر چه قانون برايم تصميم بگيرد مي پذيرم.
پس از تکميل تحقيقات در دادسرا، پرونده براي صدور حکم نهايي به شعبه 101 دادگاه جزايي ارسال شد.
در شعبه 101 دادگاه جزايي شاکيان (پدر و مادر) هر کدام شکايت خود را بيان کردند و خواستار رسيدگي قانوني به آن شدند.
قاضي پرونده به متهم گفت: براساس نظر کارشناس تصادفات راهور، به بي احتياطي در رانندگي به علت بي توجهي به جلو و نقض ماده 18 آيين نامه رانندگي متهم هستيد و بي احتياطي شما منجر به قتل غير عمدي عابر پياده اي شده است.
متهم در دفاع از خود گفت: آن روز به همراه همکارم از خيابان سجاد به سمت خيابان شهيد بهشتي در حال حرکت بودم که ناگهان مقتول به داخل خيابان آمد و باعث بروز اين حادثه شد.
وي ادامه داد: اتهام را قبول دارم و به نظريه کارشناس هم احترام مي گذارم هر چه قانون برايم تصميم بگيرد مي پذيرم.
قاضي پرسيد چرا وقوع تصادف را به پليس 110 اطلاع نداديد و صبر نکرديد عوامل اورژانس، مصدوم را به بيمارستان منتقل کنند که متهم گفت که بي دست و پا شده بودم، چون شدت جراحات مصدوم بالا بود تصميم گرفتم با خودروي شخصي او را به بيمارستان برسانم.
قاضي پرونده پس از شنيدن اظهارات طرفين پرونده و با توجه به گزارش هاي نيروي انتظامي، کروکي پليس راهنمايي و رانندگي نظريه پزشکي قانوني متهم را به استناد مواد 295، 297، 299، 714 و 717 قانون مجازات اسلامي به تحمل يک سال حبس تعزيري و پرداخت يک ديه کامله و يک سوم ديه کامله مرد مسلمان به علت وقوع قتل در ماه حرام (رجب) در حق اولياي دم محکوم کرد.

دیدید آقای مهدوی تو این مملکت حساب و کتاب نیست که. اصلا نمی گویند عابر آنجا چه کار می کرد که؟؟ برای قاضی یک کلمه حرف است دیگر "یک سال حبس. بخدا نامردیه. اگه اینو اسلام گفته واقعا براش متاسفم. بعدالتیه محض هست به خدا.

gilase_tanha2020
15 January 2011, 12:11 AM
گفتن یه سال حبس تعزیری .یعنی زندانی در کار نیس وطرف باید در این مدت مراقب اعمالش باشه تا دوباره مرتکب همون اشتباه نشه.خوبه تیتر متنتونم اینه : عامل مرگ عابر خردسال به پرداخت ديه محکوم شد.میشه زندانشو بهم نشون بدی ؟

amahdavi2004
15 January 2011, 08:40 AM
دوست عزيز؛
براي اين كه حكم اجرا شود يعني به اجراي احكام فرستاده شود و كسي را كه به تحمل حبس محكوم شده است به زندان ببرند، بايد حكم قطعي شود يعني يا حكم دادگاه بدوي در دادگاه تجديد نظر تأييد شود يا محكوم عليه در مهلت قانوني نسبت به حكم دادگاه بدوي اعتراض نكند و در نتيجه حكم قطعي شود.
اولاً حكم متن بالا مربوط به دادگاه بدوي است و قطعاً متهم مي تواند نسبت به آن اعتراض كند و در مرحله تجديد نظر كه در استان رسيدگي مي شود مطمئن باشيد حكم حبس تعزيري نقض شده و كم مي شود چون رويه قضايي در ايران همين است.
ضمناً حبس تعزيري اگر تأييد شود همان زندان است؛ حبس تعليقي است كه بايد شخص تا مدت معيني مراقب باشد كه دوباره محكوم نشود. البته به متن اخباري كه در روزنامه ها و صدا و سيما نوشته مي شود نبايد اعتماد كرد و احتمالاً با توجه به تيتر خبر حكم دادگاه همان حبس تعزيري تعليقي بوده است كه تنظيم كننده متن به خاطر عدم تخصص و صرفه جويي در متن آن را كامل درج نكرده است.(من كه هيچ‌گاه به اخبار تخصصي و علمي مندرج در رسانه هاي عمومي و غير تخصصي كه فرق گيجگاه و قوزك پا را نمي دانند توجه نمي كنم)

قانون وصول برخي از درآمدهاي دولت و مصرف آن در موارد معين
مصوب 28/12/1373 مجلس شوراي اسلامي
(با آخرين اصلاحات)
................. ‌ماده 3 –
قوه قضائيه موظف است كليه درآمدهاي خدمات قضائي از جمله خدمات مشروحه زير را دريافت و به حساب درآمد عمومي كشور واريز‌نمايد:
1 - در هر مورد كه در قوانين حداكثر مجازات كمتر از نود و يك روز حبس و يا مجازات تعزيري موضوع تخلفات رانندگي مي‌باشد از اين پس به‌جاي حبس يا مجازات تعزيري حكم به جزاي نقدي از هفتاد هزار و يك (70001) ريال تا يك ميليون (1000000) ريال صادر مي‌شود.
2 - هرگاه حداكثر مجازات بيش از نود و يك روز حبس و حداقل آن كمتر از اين باشد دادگاه مخير است كه حكم به بيش از سه ماه حبس يا جزاي‌نقدي از هفتاد هزار و يك (70001) ريال تا سه ميليون (3000000) ريال بدهد.................

نتيجه:
دادگاه نمي تواند حكم به حبس زير 91 روز بدهد و بايد بدل از حبس به جريمه محكوم كند.

bichare2010
15 January 2011, 09:51 AM
دوست عزيز؛
براي اين كه حكم اجرا شود يعني به اجراي احكام فرستاده شود و كسي را كه به تحمل حبس محكوم شده است به زندان ببرند، بايد حكم قطعي شود يعني يا حكم دادگاه بدوي در دادگاه تجديد نظر تأييد شود يا محكوم عليه در مهلت قانوني نسبت به حكم دادگاه بدوي اعتراض نكند و در نتيجه حكم قطعي شود.
اولاً حكم متن بالا مربوط به دادگاه بدوي است و قطعاً متهم مي تواند نسبت به آن اعتراض كند و در مرحله تجديد نظر كه در استان رسيدگي مي شود مطمئن باشيد حكم حبس تعزيري نقض شده و كم مي شود چون رويه قضايي در ايران همين است.
ضمناً حبس تعزيري اگر تأييد شود همان زندان است؛ حبس تعليقي است كه بايد شخص تا مدت معيني مراقب باشد كه دوباره محكوم نشود. البته به متن اخباري كه در روزنامه ها و صدا و سيما نوشته مي شود نبايد اعتماد كرد و احتمالاً با توجه به تيتر خبر حكم دادگاه همان حبس تعزيري تعليقي بوده است كه تنظيم كننده متن به خاطر عدم تخصص و صرفه جويي در متن آن را كامل درج نكرده است.(من كه هيچ‌گاه به اخبار تخصصي و علمي مندرج در رسانه هاي عمومي و غير تخصصي كه فرق گيجگاه و قوزك پا را نمي دانند توجه نمي كنم)
نتيجه:
دادگاه نمي تواند حكم به حبس زير 91 روز بدهد و بايد بدل از حبس به جريمه محكوم كند.
الان طبق ماده 714 و 717 مال من که 6 ماه تا سه سال هست چی میشه؟ آیا اگه حکم به حبس بدن همونجا باید برم زندان؟؟ یا میتونم بیرون باشم و اعتراض بدم؟ چه جوری؟؟ آقای مهدوی اینکه مال ما 50% من مقصرم 50 % راننده پراید آیا نقشی در کاهش میزان جزای جزم ندارد؟؟ راه قانونیش چه جوریه؟؟
راستی از راهنمایی هاتون کمال تشکر را دارم. من هم همه ماجرای دادگاه رو مینویسم تا کمکی باشه برای بی گناه هایی مثل خودم که از وضعیت بد بی قانونی در جامعه ما متضرر میشن.

amahdavi2004
15 January 2011, 02:44 PM
گفتم تا حكم قطعي نشود كسي را به زندان نمي برند؛ ضمناً اگر كسي با خواندن بروشور داروها پزشك شد با خواندن كتاب قانون هم مي توان وكيل شد.

bichare2010
15 January 2011, 02:55 PM
:icon_cry:با سلام. و تشکر از دوستان مخصوصا آقای مهدوی.
در شرایط من که 50% مقصرم چقدر امکان تبدیل حبس به جریمه است؟
ببخشیدا از هیچ جا جواب سوالاتمو پیدا نکردم. حتی وکیل.
در دادگاه که وقت زده اند با وجود قبولی نظر کارشناسی میتونم اعتراض بدم؟
اینکه فرد در آزاد راه واستاده بود میشه اعتراض کنم که آنجا چرا ایستاده بوده و وسط راه حواسش پرت بوده؟ آخه اولیا دم خیلی اذیتم میکنند. من مقصر نیستم باور کنید. اگه پراید رو من نمیگرفت و نمیزد من در مسیر مستقیم خودم بودم. و سرعتم با عنایت به مسیر و تابلوها مجاز بود. آجا اتوبان و تابلو حداکثر سرعت 110 داره ها:icon_cry::icon_cry: 50% مقصر زده اند زندانیم میکنند. آخه من اصلا تقصیری ندارم.که 3 سال زندان برم. مگه اتوبوس چپ شده.

gilase_tanha2020
15 January 2011, 04:10 PM
ای بابا هنوز شما میگی زندان ؟؟؟ :icon_bigg
چقدر دلیل بیاریم که آقا جان زندان در کار نیس مگه اینکه قاضی بگه که معمولاً زندان تعزیری میدن که معنیه تعزیری بودن رو هم واست گفتم.مرد حسابی یه کم آروم باش .حالا مثلاً بخوان ببرن زندان الان که خودتو به در و دیوار میزنی کاری درس میشه ؟همین به درو دیوار زدن هم باید حساب کتاب داشته باشه.بعدشم شما کاریو کردی که وجدانت بهت گفته و اینو هم حتماً قاضی در نظر میگیره.من به جات بودم اول از همه اسم خودمو تو این سایت عوض میکردم.بیچاره اصلاً اسم شایسته ای نیست.

ببین من امروز میرم شورای حل اختلاف همین که آیا زندان داره یا نه رو میپرسم.خیالت راحت باشه.

bichare2010
15 January 2011, 06:03 PM
ای بابا هنوز شما میگی زندان ؟؟؟ :icon_bigg
چقدر دلیل بیاریم که آقا جان زندان در کار نیس مگه اینکه قاضی بگه که معمولاً زندان تعزیری میدن که معنیه تعزیری بودن رو هم واست گفتم.مرد حسابی یه کم آروم باش .حالا مثلاً بخوان ببرن زندان الان که خودتو به در و دیوار میزنی کاری درس میشه ؟همین به درو دیوار زدن هم باید حساب کتاب داشته باشه.بعدشم شما کاریو کردی که وجدانت بهت گفته و اینو هم حتماً قاضی در نظر میگیره.من به جات بودم اول از همه اسم خودمو تو این سایت عوض میکردم.بیچاره اصلاً اسم شایسته ای نیست.

ببین من امروز میرم شورای حل اختلاف همین که آیا زندان داره یا نه رو میپرسم.خیالت راحت باشه.
مرسی gilase_tanha2020.
واقعا سپاسگزارم. ولی من واقعا بی چاره ام. آخه به جرم ناکرده آدم عقوبت بشه بدبخته دیگه.
نذر کردم اگه زندان نرم هر سال بدهی تا سقف 1200000 تومان افرادی مثل خودمو که بی گناهن و قضای الهی اونا را مثل من به این روز انداخته رو بدم و کمکشون کنم. تا زمانی که زنده ام. دعام کنید. بزرگتر هم شدم یک بنیاد کمک به تصادف کرده ها حتما راه می ندازم. باور کنید بچه ها من راه خودم رو میرفتم . نمیدونم تو یک ثانیه این بلا از کجا دامنگیرم شد.

dietman
15 January 2011, 06:58 PM
مرسی gilase_tanha2020.
واقعا سپاسگزارم. ولی من واقعا بی چاره ام. آخه به جرم ناکرده آدم عقوبت بشه بدبخته دیگه.
نذر کردم اگه زندان نرم هر سال بدهی تا سقف 1200000 تومان افرادی مثل خودمو که بی گناهن و قضای الهی اونا را مثل من به این روز انداخته رو بدم و کمکشون کنم. تا زمانی که زنده ام. دعام کنید. بزرگتر هم شدم یک بنیاد کمک به تصادف کرده ها حتما راه می ندازم. باور کنید بچه ها من راه خودم رو میرفتم . نمیدونم تو یک ثانیه این بلا از کجا دامنگیرم شد.

سلام دوست عزیز

ببخشید که تا الان جواب ندادم که خیالت راحت بشه. اما بذار الان خیالت رو راحت کنم. من خودم 2 سال پیش تو اتوبان رسالت با یک نفر معتاد ساعت 10 شب روبروی مصلی تصادف کردم که بنده خدا فوت شد. بعد از تشکیل پرونده وقت دادگاه گذاشتند که رفتیم پیش قاضی. گفتند قبول داری که مقصری منم گفتم که نه طرف نصف شب وسط بزرگراه که منطقه مسکونی هم نیست ( از تو جنگل اومد بیرون) و 100 متر عقب تر هم زیرگذر مترو بوده چی کار میکرده و خلاصه قبول نکردم. گفتند کارشناس می فرستیم. کارشناس 3 نفره اومد و 50% من رو مقصر دونستند. خلاصه پرونده رفت دادگاه (خانواده فوت شده هم اصلا کاری نداشتند و فقط دنبال دیه بودند) وکیلشون تو دادگاه گفت که ما رضایت می دیم و هیچ شکایتی نداریم که قاضی گفت اگر رضایت بدید همون 50% دیه هم بهتون تعلق نمگیره و جنبه عمومی جرم هم که ربطی به خانواده متوفی نداره و توسط قاضی تعیین می شه. خلاصه بعد از 3-4 ماه حکم اومد : پرداخت 50% دیه مرد مسلمان در وجه وراث + 200 هزار تومان جریمه در وجه بیت المال

نکات:
مطمئن باش که زندان نداره چون انقدر از این نوع اتفاق در روز پیش میاد که اگر بخواهند زندانی تعیین کنند تمام زندانها پر می شه.

توی قضیه من وکیل خانواده پر رو بازی درآورد که باید خرج کفن و دفن رو هم بدی و یا این بنده خدا نان آور خونه بوده که اگر 1 میلیون ندی میفرستمت زندان منم که از زبون خود قاضی شنیده بودم جنبه عمومی جرم هیچ ربطی به خانواده متوفی نداره با پررویی گفتم هر کاری دلت می خواد بکن. تا یک ماه هم بهشون زنگ نزدم. خودش بعد از یک ماه به غلط کردن افتاد. متاسفانه تو ایران اینجوری دیگه تا شما دنبال پرونده رو نگیری خانواده متوفی کاری نمی توانند بکنند. من هم فقط بخاطر سند عجله داشتم وگرنه وکیل رو آدم می کردم.

من هم چون بار اولم بود و تازه قضیه 5 شنبه اتفاق افتادد 2 شب بازداشتگاه کلانتری بودم. داشتم می مردم. اولین بار بود که پام به کلانتری باز می شد. خیلی از جنبه حبس میترسیدم. متاسفانه اطرافیان هم چون اطلاع ندارند فقط اطلاعات غلط به اآدم میدهند که میوفتی زندان و از این حرفها.... خیلی توجه نکن. فقط قاضی می تونه تصمیم بگیره.

میزان جریمه هم با توجه به درصد تقصیر شما و نیز نظر قاضی تعیین میشه. برای من که گفتم 200 هزار تومان تعیین شد.

انشااله که برای هیچ کس اتفاق نیافته.

موفق باشید.

bichare2010
15 January 2011, 09:09 PM
سلام
نمیدونم. توکل به خدا.
ولی من هر چی از دستم بر میومد کردم که عابر نمیره.
نمیدونم. اما اولیا دم خیلی نامردن.

amahdavi2004
15 January 2011, 11:14 PM
سلام
نمیدونم. توکل به خدا.
ولی من هر چی از دستم بر میومد کردم که عابر نمیره.
نمیدونم. اما اولیا دم خیلی نامردن.

دیگه نشد!

bichare2010
16 January 2011, 05:31 PM
دیگه نشد!
سلام آقای مهدوی.
آخه نمیدونید که چقدر سخته. بخدا من نمیخواستم که . ولی خیلی تحت فشارم. دعام کنید.
راستی آقای مهدوی اینکه تبدیل به جزای نقدی بشه تو قانون هست؟؟؟
اولیا دم به هیچ وجه رضایت نمیدهند.

bichare2010
16 January 2011, 11:28 PM
دوستان امروز حرفی شنیدم که بس ناراحتم کرد.
می گویند همه چیز به مظر قاضی وابسته هست. اما آخه قاضی هم آدم هست. شاید اصلا از یک نفر خوشش نیاید.
اولیا دم می گویند" ما همه تلاشمان را می کنیم تا راننده ماشینها را اقلا زندان بفرستیم. "
به خدا ما از گل نازکتر به آنها نگفتیم. من که به آنها در اویل هم گفتم تا زنده ام جای فرد فوت شده هر کار داشته باشند انجام میدم.هر کاری ازم بر آید کوتاهی نمیکنم.
اما آخه مگه دست منه که برم بمیرم.به خدا اگه میدانشتم تصادف میکنم. اون روز اصلا بیرون نمیرفتم. اونا میگن رضایت نمیدن و دیه را هم آنقدر نمی گیرن تا زیاد بشه و منو هم میندازن زندان.
آخه من چی کار کنم.؟:icon_cry::icon_cry:
دیگه به خدا دارم می میرم. بابا بزرگم با هاشون حرف زدن و گفتن ما آماده ایم هر جور بگن در خدمتشون باشیم. اما قبول نمیکنن. . نیت شان مرگ من یا لااقل زندان شدنم هست. دعام کنید بچه ها من وجدانن به وظیفه انسانیم عمل کردم و هر کاری ازم بر میومد کردم . اما باور کنید دست من نبود. یکی دیگه زد. آخه چرا اینجوری میگن. آخه یکی نیست بگه آخه اون فرد هم یه ذره میتونست از خودش مراقبت کنه. نمیدونید حیلی سختمه. بخدا موندم. دعام کنید. اقلا قاضیم آدمه خوب و با انصاف و با وجدان باشه. توکل به خدا. روز اول بهمن برا دادگاه خواستن. خیلی میترسم. من تو عمرم حتی با هم کلاسیم تو مدرسه دعوا نکردم. همیشه آدم با انظباط بودم. خدایا آخه چرا اینجوری شد؟؟:icon_cry::icon_cry::icon_cry:

bichare2010
16 January 2011, 11:53 PM
صدها فرشته بوسه بر آن دست میزنند*کز کار خلق یک گره ی بسته وا کند.. ; کمکم کنید. آخه من هر کار میتونستم کردم که عابر نمیره. اون یکی راننده میخواست فرار کنه. من نذاشتم آخه. بخدا کتک با وجدان بودن را میخورم. دوستان زدید به یکی برید بهتره. وا نایستید. این مملکت قانون نداره. من دانشجوی پزشکی دانشگاه آزادم به خدا راضب نمیشم حتی یک نفر از دماغش خون بیاید. اما در مملکت ما آنچه خریدار ندارد وجدان آگاه و بیدار است. نوکل به خدا..:icon_cry::icon_cry::icon_cry:میترسم:icon_cry :

mortezagipsy
17 January 2011, 12:46 AM
دوست من, مدتیه پستهای شما رو دنبال می کنم, نمی دونم چرا هر چی دوستان می گن شما باز حرف خودتون رو می زنید و مدام صجنه ی تصادف رو بیان می کنید و این که مقصر نیستید ... ببخشید ولی به نظرم رفتارتون غیر طبیعی میاد ... شما از این تصادف برای خودتون کابوس ساختید و این کابوس بیشتر از اون زندانی که ازش حرف می زنید داره آزارتون می ده. (به نظر می رسه !)
فکر نمی کنم اون راننده ی پراید که مثل شما 50 درصد مقصر شناخته شده, اینقدر خودش رو اذیت کنه و خیال پردازی های منفی کنه ...
کمی فکر کنید و منطقی به این موضوع نگاه کنید. به حرفهای دوستانی که لطف کردن و اینجا راهنماییتون کردن توجه کنید !
این حرفم رو خدایی نکرده اهانت یا ... استنباط نکنید, ولی پیشنهاد می کنم تو مدت باقی مونده تا دادگاه حتما" به یه مشاور یا روانشناس مراجعه کنید تا به شما کمک کنن تا ریلکس بشید.
براتون آرزوی موفقیت و آرامش می کنم. :icon_excl

bichare2010
17 January 2011, 09:22 AM
سلام
دوست عزیزgilase_tanha2020 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=129120)
ضمن تشکر از راهنمایی هاتون. اگه امکان داره ماجرای دادگاه اون طرف که در تصادف شما مقصر بود رو واسم بنویسید.
ممنون. آخه گفته بودید 27 دی دادگاهش هست.:icon_eek:

bichare2010
18 January 2011, 12:45 PM
دوستان خستتون کردم. عذر میخوام
من روز اول بهمن که میرم دادگاه باز هم ضمانت میخوان؟ یا همون ضمانت اول که دادم کافیه؟
حکمو همونجا میخونند یا بعدا میدن؟
رفتم پیش قاضی پرونده. حرف نزد و گفت تا روز دادگاه نشه نمیشه چیزی گفت؟؟؟
اولیا دم به هیچ وجه رضایت نمیدن. اگه رضایت ندن چه بلایی سر من میاد. من آخه تقصیری ندارم. تنها تقصیرم اینه که بد شانسم.:icon_cry:

amahdavi2004
18 January 2011, 01:01 PM
حكم چند روز بعد صادر مي شود و به نشاني شما ارسال مي شود.
همان ضمانتي كه روز اول داده اي كافي است.
پيش قاضي هم نرو؛ خصوصاً شما كه ممكن است حرفي بزني كه بوي .... دهد و كار دستت دهد.
براي چندمين بار (حسابش از دستم خارج شده است) رضايت اولياء دم را لازم نداري! هي پيششان نرو يا واسطه نفرست تا آتيششان بيشتر شود يا خيالات به سرشان بزند و بيشتر گير دهند.
تقصير شما بد شانسي نيست؛ برو شكر خدا كن؛ تقصير شما ميدان دادن به فكر و خيال بيخودي است.

bichare2010
18 January 2011, 08:21 PM
ممنون آقای مهدوی. من خیلی از حبس میترسم. آخر نمیدانم چه می شود. دارم از فشار میمیرم. کاش اصلا اون روز نمی رفتم بیرون.
الان چه می شود؟ من به خدا تا بحال حتی در مدرسه هم انظباطم کمتر از 20 نبوده. در این 22 سال عمرم کوچکترین خلاف نداشتم. دارم سکته می کنم.:icon_cry:

bichare2010
19 January 2011, 09:22 AM
بچه ها پس فردا دادگاهه. دیشب مریض شدم رفتم سرم زدن. الان هم دارم دق می کنم. اگه منو بندازن زندان درسم چی میشه؟؟؟ بدبخت میشم.:icon_cry:
آخه من راه خودمو می رفتم. نمیدونم اون پراید از کجا پیداش شد. دعام کنید. من تا حالا دادگاه نرفتم می ترسم.:icon_cry::icon_cry::icon_cry:

bichare2010
19 January 2011, 07:01 PM
بچه ها من چی کار کنم؟
آقای مهدوی راهنماییم کنید تو رو خدا.
اگه زندان بدن چی کار کنم؟
خیلی میترسم.:icon_eek:
اول بهمن میوفته جمعه . آخه. من فردا برم یعنی دادگاه؟
یا شنبه برم؟:icon_cry:بچه ها تو رو خدا مطمئنید منو زندان نمیندازن؟؟؟ خیلی میترسم. آخه اولیا دم گفتن رضایت نمیدن تا بندازنمون زندان؟؟؟؟:icon_ques:icon_cry::icon_cry:

imanrio
19 January 2011, 07:59 PM
دوست عزیز حادثه شما رو دنبال میکنم. مراحل قانونی رو که دوستان بزرگوار و جناب مهدوی کامل گفتند شما همچنان بی قراری. اما مطمئن باش همیشه مشکلات در اوج تمام میشن. پس اولا به خودتون مسلط باشید . ثانیا خودتون رو جای خانواده متوفی بذارید.رفتار آنها برای شما قابل توجیه میشه .باید صبر کنید تا غم اونها کمتر بشه.
اینم یادتون باشه در تصادف اگه مجروح یا خانواده متوفی رضایت بده بیمه هیچ دیه ای به اونها پرداخت نمیکنه. پس زیاد به دنبال رضایت نباشید.

gilase_tanha2020
20 January 2011, 12:19 PM
بچه ها من چی کار کنم؟
آقای مهدوی راهنماییم کنید تو رو خدا.
اگه زندان بدن چی کار کنم؟
خیلی میترسم.:icon_eek:
اول بهمن میوفته جمعه . آخه. من فردا برم یعنی دادگاه؟
یا شنبه برم؟:icon_cry:بچه ها تو رو خدا مطمئنید منو زندان نمیندازن؟؟؟ خیلی میترسم. آخه اولیا دم گفتن رضایت نمیدن تا بندازنمون زندان؟؟؟؟:icon_ques:icon_cry::icon_cry:

متاسفانه وقتی نوشته های شمارو میبینم احساس میکنم شما اینقدر استرس داری که اصلاً به نوشته های ما توجه نکردی و باز حرف خودت رو میزنی حتی من که واست از یه کارشناس پرسیدم ، از شورا پرسیدم .50% نوشته های من واسه شما دلداری بوده که اصلاً ربطی به بحث نداشته .انشاالله شنبه که بری دادگاه یه رای منصفانه واست میدن.شما همه ی چیزایی که دوستان در اینجا گفتن رو در یه کاغذ نکته برداری کن تا ازش استفاده کنی.من چقدر گفتم یه عکس از ماشینا از بیمه جور کن،جور کردی ؟(احتمالاً پشت گوش انداختی) .به هر حال مثل همیشه واست آرزوی موفقیت میکنم.نگران نباش شما کاری که درست بوده انجام دادی :icon_cool

bichare2010
30 January 2011, 09:40 PM
سلام
دوستان بابت دیرکردم عذر میخوام
یکم ناراحتی قلبی پیدا کردم. بستری بودم
2 بهمن رفتم دادگاه. همان طور که آقای مهدوی گفته بودند برگزار شد. اما راننده پراید نیامد
وکیل اولیا دم هم خواهان دیه و مجازات شد. اما به من هیچی نگفتن. قاضی سوال کرد که قبول دارم که مقصرم 50 درصد. منم گفتم در اینکه ماشین من خورده به عابر قبول دارم اما منو هم پراید زده و از مشیر منحرف کرده.و همه واقعیت تصادفم را شرح دادم. او هم نوشت و امضا کردم. اما در این 9 روز خبری نشده. خیلی نگرانم. از طرفی هم دکتر گفته نگرانی برام مثل زهر میمونه. بچه ها چی کار میکنن الان در داغدگاه؟؟؟ خیلی میترسم. من آخه مقصر نبودم که!!!!راه خودمو میرفتم. الان نکنه زندان بدن؟؟؟؟!!!:icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry: :icon_cry:

amingzj
30 January 2011, 11:38 PM
سلام
2 بهمن رفتم دادگاه. همان طور که آقای مهدوی گفته بودند برگزار شد. اما راننده پراید نیامد
وکیل اولیا دم هم خواهان دیه و مجازات شد. اما به من هیچی نگفتن. قاضی سوال کرد که قبول دارم که مقصرم 50 درصد. منم گفتم در اینکه ماشین من خورده به عابر قبول دارم اما منو هم پراید زده و از مشیر منحرف کرده.و همه واقعیت تصادفم را شرح دادم. او هم نوشت و امضا کردم. اما در این 9 روز خبری نشده. خیلی نگرانم. از طرفی هم دکتر گفته نگرانی برام مثل زهر میمونه. بچه ها چی کار میکنن الان در داغدگاه؟؟؟ خیلی میترسم. من آخه مقصر نبودم که!!!!راه خودمو میرفتم. الان نکنه زندان بدن؟؟؟؟!!!:icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry: :icon_cry:
اقا اقا اقا اقا عزیز دوست من برادر من
چرا با خودت اینطوری میکنی ؟!
میدونم شرایط سختیه اما نه دیگه در این حد که بخوای خودت رو داغون کنی !
شما از زندانی که در کار نیست انقدر ترسیدی که داری خودت رو میکشی دور از جونت

یکم ارام باش به خدا توکل کن
این جور مواقع بهترین کار توکل به خدا و راز و نیازه .

pi30
31 January 2011, 01:16 AM
يک سوال فني
چند وقت پيش من تو ورودي پمپ بنزين بودم و يک ماشين از پشت اومد زد به در عقب سمت شاگرد و و به يک روشي منو پيچوند منم بعد از مدت ها پيداش کردم و شکايت کردم . ماشين من کارشناسي شد و 250 خرج ماشين بود و 300 تومن هم افت قيمت حالا اين اقا امروز مي گفت من اعتراض دارم اين اقا مقصر هست من پارک بودم اين اقا اومد بره تو پمپ بنزين ماشينش گرفت به سپر من:icon_twis و قرار شد 3 تا کارشناس بگيره تا دوبار کارشناسي کنن حالا مي خواستم بدونم اصولا چه کسي مقصر هست؟
مي گفت تو ورودي پمپ بنزين حق با سمت چپي هست؟!؟!

amahdavi2004
31 January 2011, 10:46 AM
سلام
متاسفانه اين جمله آخر، قافيه شعر شما شده است؛ خيلي خيلي معذرت مي خواهم هر دفعه با ديدن اين جمله ياد تكيه كلام متكديان براي جلب ترحم مي افتم؛ خوب بس كن ديگر ديدي كه حرف دوستان درست بود و بعد از دادگاه به جاي زندان سر و كارت به دكتر كشيد!

bichare2010
2 February 2011, 06:34 PM
بچه ها من خیلی نگرانم.
با توجه به قبول 50% تقصیر من در دادگاه و اینکه راننده پراید نیومده.
الان چه حکمی میدن؟ دادگاه حکم میده؟ یا یک بارم صدا میکنه تا راننده پراید هم بیاد؟ البته تو دادگاه 2 با اسمشو خوندن. اما نیومدا
من چه جوری میتونم بدونم حکم چیه؟ قاضی چی نوشته؟ میدونم به قول آقای مهدوی زیاد پرسیدم. اما میترسم. تو رو خدا بهم بگین اگه میدونین؟ با این وضع حبس ندن؟؟؟؟؟؟؟خیلی نگرانم

amahdavi2004
2 February 2011, 06:38 PM
برای راننده پراید حکم غیابی صادر می شود.

gilase_tanha2020
3 February 2011, 11:11 AM
متاسفانه اين جمله آخر، قافيه شعر شما شده است؛ خيلي خيلي معذرت مي خواهم هر دفعه با ديدن اين جمله ياد تكيه كلام متكديان براي جلب ترحم مي افتم؛ خوب بس كن ديگر ديدي كه حرف دوستان درست بود و بعد از دادگاه به جاي زندان سر و كارت به دكتر كشيد!

منم کاملاً با حرف شما موافقم. این دوست ما ، در این مدت بارها واسش ثابت شد که حرف بچه ها کاملاً درس هستش ولی متاسفانه بدون توجه به حرف بچه ها دوباره حرفای قدیمی خودشو میزنه و همین حرفا باعث عدم انگیزه کافی به پاسخ گویی به سوالاتشون از طرف دوستان شده.در آینده ی نه چندان دور حتماً هم به یه بیماری قلبی دچار خواهند شد.(آقای بیچاره ببخشید که این متن رو فرستادم ولی شما خودت داری به خودت لطمه میزنی و با این کارات حتی نمی ذاری کسایی که دلسوزت هستن هم واسه انجام کارات تمرکز داشته باشن ، من چون تو شرایط تو بودم می دونم کارات کاملاً اشتباس من تو دوران اوج مشکلاتم همیشه خودم پیگیر کارام بودم و فقط در حد مشورت از بقیه کمک می خواستم نه در حد وظیفه ، امیدوارم کارا اون طوری که میخوای پیش بره و روزی که این قضیه تموم شد به خودت لطمه جدی نزده بشی )

bichare2010
3 February 2011, 11:00 PM
بچه ها کسی راه قانونی اینکه چه حکمی میدن میدونه؟؟؟
آخه ن مقصر نبودم. تازه کارشناسا هم 50 % زدن من قبول ندارم. من راهم میرفتم. پراید به ماشینم کوبوند پرتش کرد.
به قاضی هم گفتم. الان چی میشه؟
حکم زندان ندن. من اصلا تا آخر عمرم دیگه ماشین نمیرونم.
دوستم میگفت اگه زندان میدادن نمیزاشتن از دادگاه بیام بیرون. درسته؟؟؟؟؟:icon_cry:

amahdavi2004
5 February 2011, 06:37 PM
1 - به دفتر دادگاه مراجعه كن و حكم را بپرس؛ ضمناً از همان دفتر دادگاه يك پسورد هم بگير تا با استفاده از شماره پرونده ات با مراجعه به سايت http://judcms.ir/ آخرين اطلاعات و وضعيت پرونده ات را ببيني و بيخودي به دادگاه مراجعه نكني.
2 - براي پرسشهاي حقوقي با شماره تلفن 129 تماس بگير. قاضي هاي مجربي نشسته اند و رايگان مشاوره حقوقي مي دهند.
3 براي رفع استرس و تكرار نكردن اين ترجيع بند:

آخه ن مقصر نبودم. تازه کارشناسا هم 50 % زدن من قبول ندارم. من راهم میرفتم. پراید به ماشینم کوبوند پرتش کرد.
حکم زندان ندن. من اصلا تا آخر عمرم دیگه ماشین نمیرونم.به يك مشاور مراجعه كن.

gilase_tanha2020
7 February 2011, 10:46 AM
الان داشتم کتاب قانون رو می خوندم که به یکی از اشتباهات آقای بیچاره بر خوردم که مصدوم رو خودش حمل کرده و این کار در قانون فقط در صورتی پذیرفته است که ...

ماده 719 - هرگاه مصدوم احتياج به كمك فوري داشته و راننده با وجود امكان رساندن مصدوم به مراكز درماني و يااستمدادازمامورين انتظامي از اين كار خودداري كند و يا به منظور فرار از تعقيب محل حادثه را ترك ومصدوم را رها كندحسب مورد به بيش از دو سوم حداكثر مجازات مذكور در مواد ( 714 ) و ( 715 ) و ( 716 ) محكوم خواهدشد . دادگاه نمي تواند در مورد اين ماده اعمال كيفيت مخففه نمايد .
تبصره 1 - راننده در صورتي مي تواند براي انجام تكاليف مذكوردر اين ماده وسيله نقليه را از صحنه حادثه حركت دهد كه براي كمك رسانيدن به مصدوم توسل به طريق ديگر ممكن نباشد .
تبصره 2 - در تمام موارد مذكور هرگاه راننده مصدوم رابه نقاطي براي معالجه واستراحت برساند و يا مامورين مربوطه را از واقعه آگاه كند و يا به هر نحوي موجبات معالجه واستراحت و تخفيف آلام مصدوم را فراهم كند دادگاه مقررات تخفيف را درباره او رعايت خواهد نمود .

در صورتی که تصادف این آقا در داخل شهر بوده و تمام امکانات هم در اختیار داشتن .حالا این که 115 دیر اومده، این کم کاریه اورژانس هستش.البته امیدوارم قاضی پرونده شرایط رو درک کنه.

XELTEK
7 February 2011, 03:14 PM
کاربر عزیز

دوست گل 22 ساله من

پست های اولیه تون رو خوندم و یه پیغام دادم بهتون

الان که کل ماجرارو خوندم با وکیل شرکت تلفنی مشاوره کردم در این رابطه

ایشون گفتن که اولا" :

حبس به هیچ عنوان ندارید

دلیل : فوت طرف کاملا غیر عمد محسوب میشه و هیچ جریمه ای مبنی بر حبس نداره

و اینکه شما گواهینامه رانندگی دارید !!!

دوم : درصد مقصر بودن شما 50 درصد است

یعنی شما در هر حال موطف به پرداخت نصف کل دیه فرد مرحوم خواهید بود

سوم : تصادف در آزادراه اتفاق افتاده است

در صورتیکه بتونید این مسئله رو اثبات کنید میتونید درصد مقصربودن خودتون رو کاهش و برای مرحوم هم درصد تقصیر بگیرید

طبق یکی از قوانین ورود و تردد عابر پیاده و موتور سیکلت در آزادراه ها ممنوع بوده و در صورت بروز تصادف ، مقصر راکب موتور یا عابر پیاده خواهد بود

capitan_x2
13 February 2011, 04:36 PM
با سلام و احترام
من این مبحث رو از اول تا اینجا خوندم و مطالب زیادی یادگرفتم و از همه دوستان صمیمانه سپاسگزارم
مطلب اول این که من تو سایت شرکت بیمه مطلبی تحت عنوان زیر خوندم

مديرعامل بيمه ايران گفت: در راستاي تحقق 10 فرمان رئيس جمهور در تحول صنعت بيمه اي كشور، از اول ديماه امسال(۱۳۸۸) علاوه بر پرداخت بيمه بدنه، خسارت افت قيمت و مدل نيز به خودروها پرداخت مي شود.
http://www.iraninsurance.ir/index.php?name=news&file=article&sid=40943
کسی در اینخصوص اطلاعی داره؟ من به بیمه ایمیل زدم هنوز جواب ندادند!

مطلب بعدی اینکه من در شهر کوچکی ساکن شدم و متاسفانه دچار یک تصادف خیلی جزیی شدم که البته به ماشین من آسیبی نرسید و روی درب عقب سمت شاگرد یه فرو رفتگی کوچیک ایجاد شده که با ۶۰هزارتومن درست میشه، حالا طرف رفته کارشناس(رییس راهنمایی و رانندگی همون شهر با درجه ستوان یکم) آورده و مارو مقصر کرده و بعد رفته شورای حل اختلاف شکایت کرده و برای تامین دلیل همون کارشناس راهنمایی رانندگی(در ضمن کارشناس رسمی هم نیست) اومده برآورد خسارت کرده و افت قیمت رو ۵۰۰هزارتومن برآورد کرده و هزینه تعمیرات رو که ما از چندجا پرسیدیم میشه ۶۰هزارتومن، ۱۳۰هزار تومن برآورد کرده و جالبه که پیش کارشناس بیمه هم نرفته و همین مامور داره همه کار می کنه، در ضمن ایشون اومده صحنه رو دید همون موقع کروکی نکشید و مدارک هردو طرف رو گرفت و گفت بیایید پاسگاه که من ماموریت خوردم و نتونستم برم بعد مامور فرم کروکی را بدون رسم کروکی پر کرده و در زیرش نوشته بی احتیاطی راننده(من)، تو شورای حل اختلاف گفتند اعتراض داری گفتم چون کروکی رسم نشده من نمی دونم به چی اعتراض کنم و قرار شده طرف بره کروکی بیاره
حالا سوالم اینه ۱-که آیا یک فردی که در راهنمایی و رانندگی کار میکنه میتونه هم زمان کارشناسی صحنه تصادف بکنه هم برآورد افت قیمت؟ ۲-معیار برآورد افت قیمت چی هست؟
من در کلیت با گرفتن افت قیمت موافقم البته زمانی که بیمه نتونه پاسخگو باشه وگرنه هیج کس دوست نداره تصادف بکنه ولی در شرایط من، اونجور که ارزیابی میکنم چون من غریبه هستم و اونا همشهری دارند از این داستان برای خودشون کیسه میدوزند، من دوماه قبل پسرم رو ماشین زد که دو بار اعزام به مرکز استان و تهران داشتیم و بچه بیجاره دو بار سی تی اسکن و یکبار هم ام آر آی شد و حتی گفتند تو سرش لخته است با این که هم راننده سرویس و هم ضارب مقصر بودند از کسی شکایت نکردیم و ریالی هم نگرفتیم طرف که قاتل نبوده و یا دشمن نبوده، حالا برای این مساله نا چیز دارند اذیت می کنند
پیشاپیش از راهنمایی تون ممنونم

gilase_tanha2020
13 February 2011, 05:47 PM
1 . در کشور ما همه چیز امکان داره .واسه تصادف من کارشناس تامین دلیل و یکی از 3 کارشناس بعد از اعتراض مقصر ، یکی بود.پس جواب سوال شما بله هستش(کارشناسایی که واسه منم اومدن رسمی نبودن)
2 . ماشین چی بوده ؟ چه سالی ؟ (احتمالاً ماشین مدل سال بوده چون خیلی افت قیمت خورده که به نظر من غیر منطقی افت رو زدن) شما اگه اعتراضی به تامین دلیل داری میتونی درخواست 3 کارشناس بدی ( البته هر کارشناس دست کم 30 تومن میگیره) .متاسفانه شما غریب هم هستی و فقط کافیه طرف آشنا داشته باشه تا قضیه رو به ضرر شما تموم کنن.
و اینکه شما در تصادف مشابه خسارتی نگرفتی قابل تحسین هستش:icon_cool
بازم اگه سوالی هست در خدمتم.

capitan_x2
13 February 2011, 08:21 PM
1 . در کشور ما همه چیز امکان داره .واسه تصادف من کارشناس تامین دلیل و یکی از 3 کارشناس بعد از اعتراض مقصر ، یکی بود.پس جواب سوال شما بله هستش(کارشناسایی که واسه منم اومدن رسمی نبودن)
2 . ماشین چی بوده ؟ چه سالی ؟ (احتمالاً ماشین مدل سال بوده چون خیلی افت قیمت خورده که به نظر من غیر منطقی افت رو زدن) شما اگه اعتراضی به تامین دلیل داری میتونی درخواست 3 کارشناس بدی ( البته هر کارشناس دست کم 30 تومن میگیره) .متاسفانه شما غریب هم هستی و فقط کافیه طرف آشنا داشته باشه تا قضیه رو به ضرر شما تموم کنن.
و اینکه شما در تصادف مشابه خسارتی نگرفتی قابل تحسین هستش:icon_cool
بازم اگه سوالی هست در خدمتم.

ممنون از پاسخ تون
آیا این رسمی نبودن کارشناس و نظرش وجاهت قانونی داره؟ اگر قراره رسمی نباشه چرا این آقا، شخص دیگه نباشه؟ میشه با دلایل قانونی همین تامین دلیل رو زیر سوال برد؟
نظرتون در مورد گزارش صحنه تصادف که بدون رسم کروکی هست چیه؟
ماشین طرف هم پژو ۴۰۵ مدل ۸۹
باز هم ممنونم

gilase_tanha2020
13 February 2011, 08:41 PM
وجاهت قانونیشو نمیدونم :icon_ques
این آقایون رو از شورای حل اختلاف مشخص میکنن که بیان کارشناسی بدن و فقط لازم هستش که طرفی که شکایت میکنه با حوزه ای که مسئول رسیدگی شکایت هست آشنا باشه و این آقا میتونه به هر کارشناسی که خواست زنگ بزنه و واسه کارشناسی بفرسته (مثلاً این روند باید محرمانه باشه که اصلاً و ابداً رعایت نمیشه)
یعنی کارشناس توی برگه ی مربوطش که مقصر رو مشخص میکنه کروکی رسم نکرده ؟ یا توضیحی چیزی ؟ به نظر من شما مشورتی با یکی از حوزه های حل اختلاف بکن و همینارو بگو و ازشون بخواه که همونجا با تلفن از یه کارشناس بپرسن ( البته بازم اگه آشنا نداری شاید نشه)
حدسم درست بود که ماشین مدل سال هستش. آخه این کارشناسا نمیتونن هر قیمتی که خواستن بزنن و حداقل باید یه حدودی رو رعایت کنن ( البته بازم شاید نخوان رعایت کنن ) به نظر من زیاد زده.

gilase_tanha2020
10 March 2011, 07:59 PM
دوستان کسی از آقای bichare خبری نداره ؟ نکنه بنده خدا واسش مشکلی پیش اومده باشه ؟ (امروز یهو یادش افتادم):icon_ques
پیغام خصوصی هم گذاشتم جواب نداد .

mortezagipsy
11 March 2011, 12:23 AM
اتفاقا" منم همین امروز یادش افتاده بودم !

bichare2010
19 March 2011, 12:50 PM
سلام دوستان
من خوبم خدا رو شکر.
بهم حکم تعلیق دادن. اما من مقصر نبودم که. اون یکی به من زده بود.
الان اولیا دم برای دیه مراجعه نمیکنن.
برای اون یکی راننده زندان دادن. اگه اون اعتراض کنه، نکنه منو ببرن زندان.
اون یکی راننده یا اولیا دم عابر پیاده میتونن به حکم دادگاه اعتراض کنن؟؟؟ دوستان باور کنید من آخه مقصر نبودم که. من راه خودمو میرفتم. الان تو استخدامم هم تاثیر میذاره؟؟؟؟
منو بدبخت کردن. راستی تو حکم سنم رو غلط تایپی نوشتن. 2 رو 3 نوشتن ترسیدم نگفتم. الان چی میشه؟؟:icon_cry::icon_cry:
مریض بودم 1 ماه بستری شدم. قلبم مریض شده. دریچش گرفته:icon_cry::icon_cry:

gilase_tanha2020
19 March 2011, 02:29 PM
واسه بستری شدنت متاسفم، اگه بخوای اینقدر استرس بکشی بدتر هم میشه.
اون راننده چند وقت زندان میره ؟ من خودم خداییش سوالاتی که پرسیدی رو نمیدونم. میشه کامل توضیح بدی چی شد ؟ وکیل نگرفتی ؟ واسه استخدامی که اولاً کار کجا بود که از حالا بخوای ناراحت باشی در ثانی فکر نمیکنم تاثیری داشته باشه آخه زندان که نرفتی تا سابقه بشه.

gilase_tanha2020
6 April 2011, 02:34 PM
نمونه ای از اعسار مقصر و احضاریه ای که واسم اومده البته بعد از 5 ماه :

http://myup.ir/images/12947661923124780372_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=12947661923124780372.jpg) http://myup.ir/images/08706241094460073207_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=08706241094460073207.jpg)

amahdavi2004
12 April 2011, 05:30 PM
سلام دوستان
من خوبم خدا رو شکر.
بهم حکم تعلیق دادن. اما من مقصر نبودم که. اون یکی به من زده بود.
الان اولیا دم برای دیه مراجعه نمیکنن.
برای اون یکی راننده زندان دادن. اگه اون اعتراض کنه، نکنه منو ببرن زندان.
اون یکی راننده یا اولیا دم عابر پیاده میتونن به حکم دادگاه اعتراض کنن؟؟؟ دوستان باور کنید من آخه مقصر نبودم که. من راه خودمو میرفتم. الان تو استخدامم هم تاثیر میذاره؟؟؟؟
منو بدبخت کردن. راستی تو حکم سنم رو غلط تایپی نوشتن. 2 رو 3 نوشتن ترسیدم نگفتم. الان چی میشه؟؟:icon_cry::icon_cry:
مریض بودم 1 ماه بستری شدم. قلبم مریض شده. دریچش گرفته:icon_cry::icon_cry:
ان شاء الله هر چه زودتر گرفتاري شما بر طرف و تن‌تان سالم و خاطرتان آسوده باشد.
خوشبختانه به زندان نرفتيد و اميدوارم هر چه زودتر از زندان اوهام بد نيز خلاص شويد تا بتوانيد افق‌هاي روشن زندگي را ببينيد.
معني حكم تعليقي اين است كه براي شما اجرا نمي شود مگر آن كه در دوره معيني دوباره مرتكب جرم شويد كه در آن صورت هم حكم تعليقي و هم حكم جديد اجرا مي شود.
خوب بود مي نوشتيد به چه محكوم شده و تا چه مدت معلق است. شايد لازم بود اعتراض كنيد (البته اكنون موعد اعتراض گذشته است)
كسي را جاي كسي زندان نمي برند.
امكان اعتراض براي راننده ديگر و اولياي دم وجود دارد.
اشتباه تايپي سن شما اشكالي ايجاد نمي كند.
مراجعه و عدم مراجعه اولياي دم براي دريافت ديه (قاعدتاً حكم پرداخت ديه صادر شده است) ربطي به شما ندارد.

به موجب ماده ۳۲ قانون مجازات اسلامي چنانچه محكوم عليه از تاريخ صدور حكم تعليقي اجراي مجازات در مدتي كه دادگاه مقرر شده مرتكب جرائم مستوجب محكوميت مذكور در ماده ۲۵ نشود، محكوميت تعليقي بي اثر محسوب و از سجل كيفري او محو مي شود.
يعني در پايان مدت تعليق، اين محكوميت از سجل كيفري شما حذف و شما فاقد سوء پيشينه خواهيد بود و براي استخدام شما مشكلي ايجاد نمي شود.

Rain Man 4498
2 May 2011, 09:29 AM
دوستان متاسفانه دیروز بابام تصادف کرده با یه موتورسیکلت یه چندتا سوال داشتم از دوستان عزیز ممنون میشم راهنماییم کنن.

اتفاق اینجوری بوده که بابای من جلوی بانک در حال پارک کردن بوده که یه موتور با 3 سرنشین از عقب میخوره به ماشین دقیقا سمت چراغ خطر سمت چپ و گلگیر سمت چپ.

موتور سوارها خیلی صدمه ای ندیده بودن اما بخاطر دلسوزی ، بابای من زنگ زده اورژانس و 2 نفر از 3 نفر با آمبولانس به بیمارستان انتقال داده شدند تو بیمارستان هم به صورت سرپایی معالجه شدند

و رفتند.

اما مشکل اینجاست که ماشین و موتور منتقل شدند به پارکینگ امروز صبح برای ترخیص خودرو اقدام کردم یه نامه از کلانتری گرفتم برای دایره تصادفات برای دریافت کروکی ، با مدارک رفتم دایره

تصادفات گفتند باید صاحب موتور و مدارکش اینجا باشه زنگ زدم به موتوری میگه من مدارکی ندارم و نمیتونم بیام و خلاصه گوشی رو قطع کرد و دیگه جوابمو نداد .

حالا موندم چیکار کنم برای دریافت کروکی باید چیکار کنم؟ چه جوری میتونم ماشینو از پارکینگ ترخیص کنم؟ چه جوری پرونده مختومه میشه؟

gilase_tanha2020
18 May 2011, 07:36 PM
نرخ ديه در سال 90 اعلام شد

ایسنا: معاون قضايي دادگستري استان کرمان نرخ يک فقره ديه کامل مرد مسلمان در سال جاري بر اساس استعلام انجام شده، را مبلغ نهصد ميليون ريال اعلام كرد.

رضا طالبي‌زاده افزود: دستورالعمل اعمال نرخ جديد ديه از تاريخ 16 خرداد ماه به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

وي گفت:‌ اين مبلغ در ماه‌هاي حـرام بـه ميزان يک سوم افزايش مي‌يابد. به موجب قانون، مبلغ ديه بر اساس تاريخ پرداخت و بعبارت حقوقي "يوم الاداء"محاسبه و دريافت مي‌شود.

طالبي‌زاده تاکيد کرد: افرادي که بنابر احکام دادگاه‌ها به پرداخت ديه محکوم شده‌اند، تا قبل از تاريخ اعمال نرخ جديد نسبت به پرداخت مبلغ ديه اقدام کنند در غير اين‌صورت مشمول نرخ جديد شده و بايد بر اساس آن اقدام كنند.

معاون قضايي دادگستري استان ابراز اميدواري کرد افزايش نرخ ديه در سال جاري بتواند بخشي از جرايم عمد و غيرعمد مستوجب پرداخت ديه را در جامعه کاهش دهد.

وي از مردم خواست دراولين فرصت نسبت به بيمه وسايط نقليه خود اقدام كنند و در امر رانندگي نيز جانب احتياط را رعايت كرده تا دچار حادثه و بالطبع هزينه هاي مادي و معنوي آن نشوند.

bichare2010
21 May 2011, 12:42 AM
سلام
تو رو خدا راهنماییم کنید. الان اینجوری شده من چی کار کنم

bichare2010
21 May 2011, 12:46 AM
سلام
الان دیه شده 90 میلیون من چی کار کنم
حکم من اجرا نشده آخه.
راهنماییم کنید تو رو خدا
به خاطر خدا. من 50 % محکومم . اما حکم اجرا نمیشه آخه که بیمه بده
بیمه هم میگه حکم باید اجرا شه

imanrio
21 May 2011, 12:48 AM
آقا منم تصادف کردم در سال 88 که قاضی حکم رو در سال 89 صادر کرد . به همین خاطر بیمه ما التفاوت دیه رو پرداخت کرد. مشکل زمانیه که حکم مقصر مثلا در سال 90 صادر میشه اما شما برای انتهای پرونده اقدام نمیکنید تا سال تمام بشه .در اینصورت ماالتفاوت دیه به عهده مقصر میوفته.

gilase_tanha2020
21 May 2011, 01:32 AM
دوست عزیز میشه دوباره توضیح بدین ، متوجه منظورتون نشدم . یعنی چی واسه انتهای پرونده اقدام نمیکنین تا سال تموم شه ؟
البته پرونده ی من که هنوز بسته نشده ، هفته ی پیش مقصر دوباره اعتراض کرد به کروکی و ایندفعه با 5 تا سرهنگ رفتیم سر صحنه که دوباره مقصر شناخته شد . البته کلی عکس چاپ کرده بودم که تک تکشو واسشون توضیح دادم . واسه خسارت ماشین من هم از چند روز دیگه باید به مدت 2 سال ماهی 180 تومن بهم بده و در صورتی که تا 5 روز بعد از اول هر ماه پول رو نداد، میتونم واسه گرفتن کل پولم شکایت کنم که در اینصورت یا طرف 4/2 تومن بهم میده یا میره زندان .

imanrio
21 May 2011, 02:00 AM
نوشته های من بر اثر پرونده تصادفیه که داشتم . آخرین تغییرات رو خودتون هم جویا بشید که خدای نکرده اطلاعات ناقص نداده باشم. بیمه هر ساله با توجه به تجربه افزایش دیه در سال جدید سعی میکنه هزینه بیمه پرونده های قدیم رو پرداخت کنه و و سعی میکنه از پرداخت افزایش دیات شونه خالی کنه. معمولا تا انتهای سال هم چندین نامه برای پرونده های باز ارسال میکنه و ازشون میخواد نسبت به تکمیل پرونده اقدام کنند وگرنه بیمه هیچگونه مسوولیتی در قبال عدم پرداخت و... نداره. بعد از حکم قاضی برای انتهای پرونده باید به سرعت مراحل تکمیل پرونده در بیمه که بعضا شامل اصالت گواهینامه و رونوشت حکم هم میشه اقدام کرد .
منظور من همین مراحل تکمیل پرونده در بیمه بود . (البته قبلا هم اشاره کردم که بیمه سعیش برای عدم پرداخت هزینه بیشتر از سمت خودشه .اقدامات رو هم در همین راستا انجام میده . معیار هم همون سال حکم نهایی قاضی هستش)

amahdavi2004
21 May 2011, 03:29 PM
دوست عزیز میشه دوباره توضیح بدین ، متوجه منظورتون نشدم . یعنی چی واسه انتهای پرونده اقدام نمیکنین تا سال تموم شه ؟
البته پرونده ی من که هنوز بسته نشده ، هفته ی پیش مقصر دوباره اعتراض کرد به کروکی و ایندفعه با 5 تا سرهنگ رفتیم سر صحنه که دوباره مقصر شناخته شد . البته کلی عکس چاپ کرده بودم که تک تکشو واسشون توضیح دادم . واسه خسارت ماشین من هم از چند روز دیگه باید به مدت 2 سال ماهی 180 تومن بهم بده و در صورتی که تا 5 روز بعد از اول هر ماه پول رو نداد، میتونم واسه گرفتن کل پولم شکایت کنم که در اینصورت یا طرف 4/2 تومن بهم میده یا میره زندان .
با توجه به تقسيط خير؛ ولي اگر تأخير ايشان قابل توجه باشد شما مي توانيد حكم جلب وي را براي پرداخت همان قسط يا اقساط به تأخير افتاده بگيريد يا بخواهيد برايش اخطاريه بفرستند.

gilase_tanha2020
21 May 2011, 11:50 PM
ولی در حکمش اومده ، به این حکم توجه کنین .

http://myup.ir/images/71626948043481240087_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=71626948043481240087.jpg)

یعنی بازم میتونه نده ؟البته دیگه این اعسار نمیشه بلکه ما سازش کردیم اگه یه قسط رو نده باید کل پول رو بده .بازم ببینیم چی میشه .

amahdavi2004
22 May 2011, 08:28 AM
موضوع شما فرق مي كند؛ رأي به تقسيط در پرونده شما حاصل توافق در شوراي حل اختلاف است و همان طور كه در آن آمده در صورت تعلل در پرداخت ولو يك قسط شما اختيار مطالبه تمام بدهي را داريد كه مي توانيد برويد تقاضاي اعمال ماده 2 قانون نحوه اجراي محكوميت هاي مالي كنيد.
ماده 2_ هركس محكوم به پرداخت مالي به ديگري شود چه به صورت استرداد عين يا قيمت يا مثل آن و يا ضرر و زيان ناشي از جرم يا ديه و آن را تأيه ننمايد ، دادگاه او را الزام به تأيه نموده و چنانچه مالي از او در دسترس باشد آن را ضبط و به ميزان محكوميت از مال ضبط شده استيفاء مي نمايد در غير اين صورت بنا به تقاضاي محكوم له ممتنع را در صورتي كه معسر نباشد تا زمان تأديه حبس خواهد كرد .

alex_pk
22 May 2011, 10:09 AM
سلام دوستان شرمنده من زیاد حرفه ای نیستم
تصادفی که منجر به صدمات جانی یا فوت بشه توسط بیمه شخص ثالث پرداخت میشه؟ (کاملا؟)
یعنی همه سرنشین ها و احتمالا بنده خدایی که تو خیابون بهش زده باشیم؟
============
و تصادفات منجر به خسارت مالی توسط بیمه بدنه؟

مرسی

amahdavi2004
22 May 2011, 11:06 AM
سلام دوستان شرمنده من زیاد حرفه ای نیستم
تصادفی که منجر به صدمات جانی یا فوت بشه توسط بیمه شخص ثالث پرداخت میشه؟ (کاملا؟)
یعنی همه سرنشین ها و احتمالا بنده خدایی که تو خیابون بهش زده باشیم؟
============
و تصادفات منجر به خسارت مالی توسط بیمه بدنه؟

مرسی
دوست عزيز ندانستن عيب نيست، نپرسيدن عيب است و از آن بدتر ندانسته سخن گفتن!
طبق قانون جديد بيمه همه خسارات جاني و مالي به ديگران توسط بيمه شخص ثالث خودروي مقصر پرداخت مي شود.(البته در محدوده قرارداد بيمه) شامل اين موارد:
خسارات مالي خودروي غير مقصر
خسارات جاني عابر پياده
خسارات جاني سرنشينان خودروي غير مقصر
خسارات جاني سرنشينان خودروي مقصر (به جز راننده)

بيمه بدنه فقط خسارات مالي خودروي مقصر را در صورتي كه بيمه بدنه باشد مي پردازد.
البته در مواردي كه شخص خسارت ديده كه بيمه بدنه دارد مقصر نباشد و در مقابل راننده مقصر بيمه شخص ثالث نداشته باشد يا خسارات بيشتر از بيمه شخص ثالث باشد، بيمه بدنه خسارات را مي پردازد و به وكالت از خسارت ديده پي گير دريافت خسارت از مقصر مي شود.

alex_pk
22 May 2011, 11:24 AM
مرسی دوست عزیز
خوب من 206 تیپ 5 گرفتم تا اونجا که متوجه شدم ایران خودرو همه ماشین هاشون بیمه شخص ثالث دارن پس برای من هم باید داشته باشه (یا نیازه کاری انجام بدم؟)
الان اگر تو خیابون من خدای نکرده بزنم به یه ماشین که خسارت جانی و مالی داشته باشه و یا بزنم به عابری که خسارت جانی داشته باشه
در این صورت کل هزینه هارو (اعم از خسارت های جانی و خسارت مالی به ماشین طرف )بیمه شخص ثالث من باید پرداخت کنه؟ (البته در صورتی که مقصر من باشم)
و بیمه بدنه فقط خسارت مالی که ماشین من متحمل شده رو پرداخت می کنه و دیگر هیچ؟
======
همچنین سوالی داشتم در مورد تصادف با یه عابر بنده خدا
اگر با عابری تصادف کنیم در هر صورت مقصر ماشینیه که به عابر زده؟ حتی اگر عابر وسط خیابون داشت بزن و برقص می کرد؟

پیشاپیش از پاسخی که می دید ممنونم.

amahdavi2004
22 May 2011, 05:53 PM
بيمه بدنه را ايرانخودرو نمي كند و خودتان اگر مي خواهيد انجام دهيد.
در مورد بيمه شخص ثالث هم بايد منتظر بمانيد اين افزايش به 90 ميليون به كجا مي انجامد و پس از آن برويد سقف بيمه فعلي را افزايش دهيد.
در هنگام رانندگي در هر حال شما بايد در خيابان سرعت مطمئنه داشته باشيد كه حتي اگر كسي قصد خودكشي داشت بتوانيد واكنش مناسب داشته باشيد. حتي در قانون جديد كه در بعضي موارد ممكن است عابر پياده مقصر باشد ديه را بايد بيمه بپردازد.

amahdavi2004
25 May 2011, 12:38 PM
با توجه به اين كه اين موضوع 90 ميليون شدن ديه خيلي افكار افراد را مشغول كرده است، من پرسش دوستمان و پاسخ خودم را در اينجا مي گذارم:

آقای مهدوی ببخشین خیلی مزاحم شدم.
حکم من 31/2/90 قطعی شده. اما تا از دادگاه تجدید نظر بره اجرای احکام طول میکشه. احتمالا بیفته بعد از 15 خرداد
اونوقت اگه اجرا بشه من باید بر حسب 90 میلیون دیه بدم؟ آیا بیمه با توجه به اینکه من 50 % مقصرم و بیمه ام تا سقف 60 میلیون هست میده همشو؟؟؟ یا باید خودم هم بدم. من آخه اونهمه پول ندارم که؟؟؟

1 - اگر حكم دادگاه تجديد نظر بيايد تا رفتن به اجراي احكام طول نمي كشد، شما در مورد خودتان مراجعه و كار را پيگيري كنيد تا سريع تر كار پرداخت بيمه انجام شود.(بخش نامه 90 ميليوني از 16 خرداد اجرايي مي شود -اگر جلويش گرفته نشود-) در مورد شما كه اگر بيمه بعد از 16 خرداد بدهد بايد 15 ميليون بيشتر بدهد مطمئن باشيد حتماً در كارتان تسريع مي كند تا متضرر نشود.
2 - بيمه بايد تا سقف 60 ميليون براي هر نفر بپردازد و اگر نصف ديه اي كه شما محكوم به پرداخت آن شده ايد هم 45 ميليون شود جاي نگراني نيست. اگر شما به ديه كامل محكوم شده بوديد و بعد از 16 خرداد اقدام به پرداخت مي كرديد بايد 30 ميليون را از جيب خودتان مي داديد.
كلاً در مورد افزايش مبلغ ديه از مبلغ تعهدي بيمه: بيمه پرداخت مي كند مگر آن كه حكم قطعي دادگاه قبل از افزايش مبلغ ديه صادر شده باشد و محكوم عليه (كسي كه به پرداخت ديه محكوم شده است) در انجام مراحل اجراي احكام و پرداخت توسط بيمه فرصت را از دست داده و اقدام نكرده باشد.
مثال:
فرض كنيد الآن كه مبلغ ديه 45 ميليون است، حكم قطعي آقاي ب به پرداخت يك ديه كامل صادر شده است؛ ولي ايشان به اجراي احكام و بيمه براي انجام مراحل پرداخت بيمه مراجعه نمي كند يا تعلل مي كند و در نتيجه كار به 16 خرداد مي افتد كه مبلغ ديه 90 ميليون تومان است. مبناي بيمه تاريخ قطعي شدن حكم دادگاه (60 ميليون) و مبناي اجراي احكام يوم الاداء يعني روزي است كه ديه پرداخت مي شود يعني 90 ميليون تومان است؛ پس بيمه فقط 60 ميليون را مي دهد و اجراي احكام 90 ميليون مي گيرد و آقاي ب بايد 30 ميليون را از جيب خودش بدهد.

bichare2010
23 July 2011, 09:14 AM
با سلام و تشکر از کمک شما دوست عزیزم آقای مهدوی
خانواده اولیا دم نیامدند دیه را بگیرند و قصدشان افزایش دیه است
من هم درخواست دادم و دیه توسط بیمه به حساب دادگستری واریز شد. نامه و فیش اش را از بیمه به اجرا احکام دادم.
آنها تهدید میکنند که دیه را نمی گیرند. الان اگر نگیرند تکلیف من چیست؟ لطفا کمکم کنید. میخواهند افزایش یابد؟؟؟؟؟

gilase_tanha2020
23 July 2011, 03:07 PM
با اجازه جناب مهدوی
دوست عزیز اولاً معلوم نیس کی قرار هست افزایش دیه انجام بگیره و احتمال اینکه امسال دیه زیاد شه کم هستش . به نظر من نگرانی شما به مورد هست شما مبلغی که دادگاه گفته رو واریز کردین و طرف شما اون رو برداشت نکرده و به شما ربطی نداره . شما آخرش به کجا رسید تصادفتون ؟

من که همین امروز با اجازتون دوباره طرف مقصر اعتراض کرده بود با 7 تا سرهنگ کلی چونه زدم . واقعاً تو تصادفات منجر به فوت به این زودیا خلاص نمیشی .

amahdavi2004
23 July 2011, 03:32 PM
با سلام و تشکر از کمک شما دوست عزیزم آقای مهدوی
خانواده اولیا دم نیامدند دیه را بگیرند و قصدشان افزایش دیه است
من هم درخواست دادم و دیه توسط بیمه به حساب دادگستری واریز شد. نامه و فیش اش را از بیمه به اجرا احکام دادم.
آنها تهدید میکنند که دیه را نمی گیرند. الان اگر نگیرند تکلیف من چیست؟ لطفا کمکم کنید. میخواهند افزایش یابد؟؟؟؟؟
با واریز مبلغ دیه به صندوق دادگستری شما دیگر تکلیفی ندارید و خیالتان راحت باشد.
احتمالاً سماجت اولیای دم برای بالا رفتن مبلغ ریالی 50% دیه سهم راننده پراید است که دخلی به شما ندارد.

sayehe
17 August 2011, 02:04 PM
با سلام خدمت دوستان من سال پیش تصادف کردم یه پراید از پشت زد بهم که انگشتم شکست چندتا از جاهای بدنم اشیب دید بعد قاضی حکمشو داد همین 3هفته پیش بعد یک سال طرف امده برا کارهای رضایت و بیا بریم بیمه مرکزی کارهای دیه رو انجام بدیم من تا این تاریخ کاری نکردم می خواستم ببینم ایا این قانون 90 میلیونی برا دیه من حساب میشه یا همون دیه قبل
با تشکر از سایت خوبتون

amahdavi2004
17 August 2011, 02:51 PM
قانون 90 ميليوني هنوز اجرايي نشده است.

sayehe
18 August 2011, 01:20 AM
دوستان اگر تا یکی 2ماه تولش میتونم بدم تا با این قانون دیه بگیرم یا نه چون من اسیب به ستون فقراتم هم خورده ولی این اسیب الان برام مشکلی نداره چون ساییدگی مفصلی ایجاد کرده اما بعدها اثراته منفی روم میزارهاین فانون تا کی اجرای میشه

amahdavi2004
18 August 2011, 01:51 AM
اگر آسيب ديده است و در گزارش بيمارستان آمده است برويد از پزشك قانوني طول درمان بگيريد؛ ضمناً طول دادن دست شما نيست، اگر ممحكوم عليه پيگيري كند كاري از دست شما بر نمي آيد؛ رضايت هم لازم نيست بدهيد؛ گرفتن ديه محتاج دادن رضايت نيست.

sayehe
18 August 2011, 08:38 PM
باتشکر از زحماتتون طول درمان که من سال پیش گرفتم کلا دیه بسته شده و کارهای دادگاه تموم شده وقاضی حکم داده همانطور که میدانید 2سال محکوم میتوتند با سند براحتی دنبال تصویه نباشد که محکوم بعد یک سال الان به دنبال کارهای دیه و خارج شدن از زیر دیه میباشد که چند وقت پیش بهم گفتن دنبال کاهای بیمه باش و برو فلان بیمه تا کارهای دیه تموم بشه و من هنوز نرفتم و میخواستم بدونم الان بیمه با دیه 90 ملیون بایدنرخ دیه حساب کنند یا همان نرخ قبلی در ضمن من اسیب دیدم و کسه دیگهای با من تصادف کرده با ماشینشون

موفق باشید

bichare2010
24 August 2011, 12:43 AM
با سلام
دوستان من از همه شما متشکرم.
تصادف من به اینجا رسید که مبلغ دیه توسط بیمه به حساب دادگستری واریز شد و من نامه آن را به اجرای احکام دادم. اولیا دم نه رضایت دادن نه اومدن بگیرن. من الان موندم چی میشه؟ دیگه دادگاه هم نرفتم. اجرا احکام گفت با من کا نداره. نکنه برام مشکل درست بشه. من اصلا سر در نمی آرم. الان مشکل من تموم شده؟ البته اینو بگم کلی تو کارهام دقت میکنم . باور کنید آدم بی انضباطی نیستما. حادثه دامنگیرم شد. توکل به خدا. اگه کسی میدونه که ادامه کار من چی میشه لطفا کمکم کنه. خیلی می ترسم. نمیدونم چی میشه. آیا اولیا دم میتونن دوباره شکایت کنن و منو تو مشکل بندازن؟ خیلی میترسم. راننده پراید هنوز دیه خودشو نداده آخه؟ پرونده من آیا بسته شده؟؟؟پرونده من آیا بسته شده؟؟؟

amahdavi2004
24 August 2011, 11:19 AM
اولیای دم دیگر نمی توانند با شما کاری داشته باشتد و پرونده شما بسته شده است.

khoosh
4 September 2011, 05:42 PM
مرسي بابت راهنمايي هاتون
من قبلا در مورد يك فاميلمون كه تصادفي داشته سوال پرسيدم كه طرف گفته بود زير برگه بيمه رو امضا كرده كه حق شكايت و اينا رو از خودش سلب ميكنه و اخر هم راي با راهنمايي هاي شما به نفعش صادر شد و پول افت قيمتش رو گرفت
حالا انگار طرف مقابل و مقصر تصادف درخواست اعاده دادرسي داده اين فاميل ما هم كه پولشو گرفته بوده و ديده توي پرونده قبلي هم طرف درخواست تجديد نظر دقيقا با همين مضمون داده و به نتيجه نرسيده نرفته دادگاه به اين اميد كه دادگاه خود به خود رد مي كنه درخواستشو
حالا انگار راي به ضررش دادن كه طبق مواد ٤٣٦ به بعد ايين مدني وماده ١٩٧ راي قبلي رو نقض مي كنن !! البته امكان واخواهي و تجديد نظر هم انگار داره
من خواستم بدونم چه كاري ميشه كرد؟

amahdavi2004
5 September 2011, 09:10 AM
شما لطف كنيد متن لايحه و دادنامه را با حذف مشخصات بگذاريد تا ببينم اصلاً حكم قبلي براي چه نقض شده است.

Mehrdad_jafari89
5 September 2011, 10:09 AM
خوبه حداقل جناب مهدوی توی سایت هستن!کلا وجود یک وکیل مجرب برای هر سایتی لازمه!
جناب مهدوی همیشه سرافراز و بر قرار باشید.
یا علی.

amahdavi2004
5 September 2011, 01:20 PM
خواهش مي كنم؛ ولي من وكيل نيستم چه رسد از نوع مجرب آن.

khoosh
5 September 2011, 01:54 PM
منم تشكر مي كنم به هر حال راهنمايي هاي شما كمك بزرگي براي ما بوده.مطمين هستم ادمهاي زيادي با خوندن اي تاپيك تونستن حقشون رو بگيرن

گفتم برگه رو به دستم برسونن تا بزارم اينجا تا عصر

Mehrdad_jafari89
5 September 2011, 02:18 PM
خواهش مي كنم؛ ولي من وكيل نيستم چه رسد از نوع مجرب آن.
جناب مهدوی شما برای ما بزرگتر و ارجمند تر از وکیل هستید.

khoosh
8 September 2011, 11:05 AM
دادنامه ضمیمه می باشد با تشکر

amahdavi2004
9 September 2011, 03:53 PM
دوست عزيز لازم است متن رسيدي كه در دادنامه به آن اشاره شده است را بگذاريد؛ چون در رسيدهايي كه شركت بيمه از گيرنده خسارت مي گيرد فقط حق ادعا از شركت بيمه از غير مقصر سلب مي شود و هيچ گاه در آن از غير مقصر خواسته نمي شود حق دريافت خسارت از خود مقصر را از خود سلب كند. فرضاً اگر سقف بيمه 1 ميليون باشد و خودرو شخص 3 ميليون خسارت ببيند شخص غير مقصر بايد 1 ميليون را از بيمه بگيرد و 2 ميليون را از خود مقصر.
من تا به حال مانند رسيدي كه در دادنامه به اشاره كرده است را نديده ام و ممكن است مقصر زرنگ موقع پرداخت خسارت بيمه چنين رسيدي را درست كرده و از غير مقصري كه به تبعات حقوقي آن خبر نداشته امضا گرفته باشد، در هر حال تصوير آن رسيد را بگذاريد شايد دادگاه درست نفهميده و با اعتراض و واخواهي بتوان رأي را درست كرد.
در هر حال دوستان موقع گرفتن پول مراقب باشند از حول حليم در ديگ نيافتند و زود كاغذي را كه از عاقبت‌اش خبر ندارند امضا نكنند.

pooria_heavenboy
21 September 2011, 01:56 AM
سلام خسته نباشید . من امشب داشتم با ماشینم توی کوچه میرفتم که یه بچه 5 6 ساله پرید وسط کوچه ماشینم بهش نخورد ولی دم پاش وایساد و خودش خورد زمین . منم وایسادم تا باباش و اینا اومدن شماره ماشینو گرفتنو به من گفتن برو چیزی نشده . این که رفتم و به پلیس اطلاع ندادم کار اشتباهی بوده ؟ بعدا واسم دردسر نشه ؟اگه خدایی نکرده بچه چیزیش بشه من گیرم بازم ؟ خودشون گفتن چیزیش نشده و ما مقصر بودیم که ولش کردیم تو کوچه . ممنون میشم راهنماییم کنید .

amahdavi2004
21 September 2011, 12:37 PM
با سلام
بهتر بود به پلیس اطلاع می دادید چون حتی اگر پلیس شما را مقصر تشخیص می داد با بیمه بود؛ ولی الآن اگر کسی زیر پایشان بنشیند ممکن است شما را متهم به فرار از محل تصادف کنند.

pooria_heavenboy
21 September 2011, 02:32 PM
ولی اصلا برخوردی صورت نگرفته . اصلا اگه همچین کاری بخوان بکنن چجوری میتونن ثابت کنند که من به بچشون زدم ؟ یعنی هستن آدمایی که بگن برو چیزی نیست بعد بازی در بیارن ؟

amahdavi2004
21 September 2011, 03:11 PM
ولی اصلا برخوردی صورت نگرفته . اصلا اگه همچین کاری بخوان بکنن چجوری میتونن ثابت کنند که من به بچشون زدم ؟ یعنی هستن آدمایی که بگن برو چیزی نیست بعد بازی در بیارن ؟
دل نگران نباشید و ان شاء الله که هیچ مشکلی پیش نمی آید؛ ولی مگر نمی گویید که بچه شان به زمین خورد (ولو شما نزده اید) خوب کبودی و زخمش مانده و در پزشک قانونی ثبت می شود، شماره ماشین را هم برداشته اند، به ضمیمه 2 نفر شاهد که متاسفانه برای این کارها زیاد پیدا می شود می توانند بگویند شما زده اید و متواری شده اید. از شما هم که بپرسند اصل واقعه را قبول دارید و فقط می گویید شما نزده اید بلکه خودش زمین خورده است.
متاسفانه من مواردی را سراغ دارم که خود فرد کاری نداشته است ولی بعد به وسوسه دوستان و اقوام اقدام به شکایت کرده است تا بتواند از طریق بیمه چیزی بگیرد.
البته باز هم می گویم که ان شاء الله خبری نمی شود قصد من فقط هشدار به دیگران در موارد مشابه است چون متاسفانه با بد روزگاری سر و کار داریم.

pooria_heavenboy
21 September 2011, 03:23 PM
خب من الان هیچ کاری نمیتونم بکنم ؟ یعنی نمیشه رفت پیش پلیس و گفت ؟ حالا بره شکایت کنه من بگم فرار نکردم و ثابت بشه که فرار نکردم بازم بیمه پول میده یا نه ؟

amahdavi2004
21 September 2011, 03:32 PM
در هر حال بیمه پول را می دهد؛ لازم هم نیست پیش پلیس بروید ان شاء الله مشکلی پیش نمی آید.

pooria_heavenboy
21 September 2011, 03:41 PM
خیلی خیلی ممنونم .

pooria_heavenboy
21 September 2011, 03:50 PM
فقط اگر میشه اینم به من بگید . به فرض رفت شکایت کرد الان . بعدش چی میشه ؟ سریع پلیس میاد منو میبره ؟

abbas_alavi
11 January 2012, 11:23 PM
سلام دوستان
بنده روز 8 دی داشتم میپیچیدم که موتوری اومد خورد تو ماشین و چون طرف سالم بود پولی بابت موتورش دادم تا راضی باشه گویا پلیسم زنگ زده ما هم نمیدونستیم که کنسل نکرده و بخیال اینکه تموم شده ما رفتیم.
حالا گذشت و امروز 21 برگه اظهاریه آمده که 25 بیایید که بدلیل تلفات جانی.
من رفتم ببینم چه خبره ستوانه گفت که اومده گفته فرار از صحنه.بعد از ظهرم رفته پزشکی قانونی
آقا ما خودمون ماشینمون صدمه دیده + 50 پول مفت بهش دادیم از سر دلسوزی که آقا دستشویی شور شهرداریه.
من با کاسب محل صحبت کردم گفتن شهادت میدیم فقط نمیخوام به این مرتیکه کپن بدم .میتونم به کروکی پلیس اعتراض بزنم یا نه؟

kianoushaa
12 January 2012, 12:42 AM
من واقعا از تایپک اول تشکر میکنم..هرچند که می شود بازهم به نکات ریز دیگری اضافه کرد اما واقعا دست مریزاد برادر.

milad_206
1 December 2012, 08:12 PM
من يه بيم گر دارم بيمه ايرانه برخوردشونم واقعا عاليه خدايي يه بار هم خسارت گرفتم راضي بودم شماره تلفنشونم:77897473

ho_abedin
13 December 2012, 11:27 PM
سلام من حسین هستم و تازه با این تالار آشنا شدم و دیدم گفتگوهای خوبی در اینجا جریان داره گفتم منم موردم رو بگم ببینم دوستان می تونند منو راهنمایی کنند ؟

من 4 ماه پیش تصادف کردم یعنی پشت ماشین خودم که در منتهی الیه سمت راست توی خیابان آزادی پارک بود ایستاده بودم که یه 206 که راننده اش گواهینامه هم نداشت با سرعت 70 تا اومد و کوبید به من.
خودم از ناحیه پایین ساق پای چپ دچار شکستگی شدم و خانمم هم که داخل ماشین بود از ناحیه صورت زیر چشم دچار جراحت شد و
خانواده طرف ما رو بردند بیمارستان و هزینه عمل اول منو و بخیه صورت خانمم رو پرداخت کردند .
پزشکی قانونی برای خانمم 2 ماه طول درمان نوشت که بعد از دو ماه هم نامه خاتمه طول درمان رو داد و گذاشتیم روی پرونده در دادگاه .
دو هفته پیش دکتر گفت به دلیل جوش نخوردن استخوان پا باید عمل خارج کردن پین و پیوند استخوان انجام بدی ، با ضارب تماس گرفتم گفت دیگه به من ربطی نداره خودت خرج کن از بیمه بگیر .
من هم از بستگان هزینه عمل رو قرض کردم و عمل رو انجام دادم .
من هم که 4 ماه طول درمان گرفته بودم ، چند روز پیش که رفتم پزشکی قانونی 2 ماه دیگه اونو تمدید کرد .
البته خسارت ماشین رو بیمه پرداخت کرد و گفت که به دلیل نداشتن گواهینامه از ضارب این مبلغ رو بازیافت می کنه .
حالا از دوستان چند تا سئوال دارم و خوشحال می شم اگه راهنمائیم کنید :
1- هزینه عمل جراحی دوم من و احیاناً جراحی زیبایی خانومم رو چطوری باید از بیمه بگیرم ؟
2- آیا بابت طول درمان و از کار افتادگی بنده برای این 6 ماه دادگاه مبلغی رو در نظر میگیره ؟ اگه می گیره مبلغش چقدر است ؟
3- بعد از پایان طول درمان چقدر طول می کشه دادگاه تشکیل بشه و حکم صادر کنه ؟

ممنون

mohsen_fahem
2 January 2013, 06:34 PM
سلام دوستان یه سوال داشتم

من دیروز توی یه صحنه ای ( من داشتم از توی میدون مستقیم میرفتم موتور سوار از پایین داشت مستقیم رد میشد ) که سرعت خیلی خیلی کمی داشتم یه موتور سیکلت به لبه پلاک من گیر ماشین من پراید کرد تعادلش برهم خورد خورد زمین خوشبختانه پلیس دقیق تو صحنه بود ابتدا مدارک گرفت ( گواهینامه - کارت ماشین - بیمه ) صحنه دید گفت بزنم کنار بعد با موتور سیکلت سوار صحبت کرد گفت تماس بگیرم 115 گفت اره .... افسری که بود بش گفت شما مقصری(موتورسیکلت سوار) به علت رعایت نکردن حق تقدم با همه این منوال منم سرعتم شاید 10 کیلومتر یا کمتر بود بعد طرف امبولانس برد و مامور کلانتری اومد شرح واقع پرسید و بم گفت آقا شما مقصر نیستی از موتور شکایتی نداری گفتم نه گفت موتور ببریم پارکینگ گفتم من شکایتی ندارم. بعد کل مشخصات من نوشت ( من فقط جلو پلاکم کند شد و موتور اون اصلا هیچی نشد ) گفت مدارکت بگیر برو .
تو همچین ماجرا مشکلی برا من ممکن پیش بیاد ؟ ( البته یه آمار گرفتم ظاهرا کتف اون فرد در رفته بود و مشکل برا پاش پیش اومده مو ورداشته یا شکسته نه عمیق جزئی اطلاع دقیق ندارم ) من پی ماجرا نگرفتم .

amahdavi2004
4 January 2013, 12:47 PM
ان شاء الله مشکلی پیش نمی آید ولی در چنین مواردی اسم و مشخصات مأمور را یادداشت کنید تا اگر بعداً مشکلی پیش آمد به کارتان بیاید.

milad_206
7 January 2013, 10:51 PM
من یه مطلبی خدمتتون عرض کنم در تصادفات منجر به جرح حتما حتما با 115 تماس بگیرید تا جایی که احتمال میبینید تا 115 بیاد مصدوم چیزیش نمیشه به دلیل اینکه مصدومی که 115 پذیرش می کنه بیمارستان موظفه به رایگان پذیرش کنه و همچنین محل وقوع حادثه هم صورتجلسه میشه ما با یه بابایی تو اتوبان تصادف کردیم پاش که به کلانتری رسید تو اظهار نامش نوشت تو کوچه زدیم بهش:lover:

taktashop
22 January 2013, 09:50 PM
با سلام خدمت همه دوستان:بنده چند وقت پیش تصادف خیلی بدی داشتم که تواین تصادف 3تا ماشین داغون یه بنده خدا فوت وچندتا دستو پاشکست.من داشتم تو مسیر خودم تو راه اصلی حرکت میکردم که نرسید به دوربرگردان تریلی بونکر سیمانی اومد روخیابون.خودروی سمند که تولاین سبقت بد وسرعت خیلی زیادی داشت حدقلی 140-130سمت چپ من بادیدن تریلی جولوی خودش ومسدود بودن راهش توسص من وتریلی هول کردوهم دستی کشید وهم زد توسر فرمون که بدبختانه بامن برخوردکردوازتقاطع خارج وبه لاین مخالف رفت وسمت راست خودروی پژو برخورد کردوپژو واژگون شد همون لحظه یه پژو اردی دیگه با درب جلوی سمت راست سمند برخوردوموجب فوت سرنشین سمند گردید.از شانس بد من منو مقصر این حادثه کردند...سقف خسارت مالی بندتا4000000چهارمیلیون تومنه که خسارتای این 3تاماشین حداقل 15-16میلیونه منم هیچی ندارم منو همین پیکان ویکم دفتروکتاب.قاضی ازم پرسید اعتراض داری گفتم اره گفت 450هزار بریز به حساب.من خیلی بااهل فن مشورت کردم که اعتراض بزارم یا نزارم؟؟؟ولی هرکی نظر خاص خودشو میداد وبه نتیجه ایی نرسیدم که اولیای دم سر کلشون پیدا شد ومیدونستن حداقل 30-40%بخاطر سرعتشون مقصرن گفتن اگه اعتراض بزاری ما به هیچ وجه رضایت نمیدیم منم اخر کار دست به دامن خدا شدم ودوتااستخاره کردم واگه اعتراض بزارم استخاره بد اومد واگه اعتراض رو بردارم استخاره خوب اومدمنم روکروکی اعتراض نذاشتم وشدم مقصرحادثه.حالا میخوام از بچه های اهل فن بپرسم راهی هست که موقع تسویه حساب خسارت مالی یه امضا بگیرم اززیان دیده ها که بعدا نتونن ادعایی درمورد خسارت بیشتر ماشینشون داشته باشن؟چن صفحه پیش یه دادخواست یکی ازبچه ها ضمیمه کرده بود این موثره؟؟اخه این حق من نبود که واسه یه خش جزیی مقصر این حادثه بشم و بخوام این همه تاوان بدم؟من یه جووون 20ساله هستم وپشتوانه مالی زیادی ندارم .این سوال واین کارم که دارم ازتون راهنمایی میگریم قصدم این نیست که حقشون رو ضایع کنم ولی حداقل به این 90میلیون واین چند میلیون بسنده کنن حالا دوستان وبخصوص اقای amahdavi2004تقاضای راهنایی دارم باتشکر از همگی

gilase_tanha2020
24 January 2013, 04:07 PM
واسه تصادفی که واسه شما رخ داده متاسف شدم .

البته با اجازه جناب مهدوی که از استاتید هستن و ایشون من رو هم خیلی راهنمایی کردن .

ببین دوست عزیز اولاً واست پ خ گذاشتم ، بعدشم شما اصلاً نباید زیر بار تقصیر میرفتی ، چون در اینگونه تصادفات عامل تصادف مهمه ، عامل تصادف شما به نظر من اولاً بونکر بوده که راه رو بسته و بعدشم اگه بنکر نبود سمندی که از شما سبقت گرفته مقصر بوده چون در صورت سبقت و برخورد به شما فاصله عرضی بعد از سبقت رو رعایت نکرده .
یه مثال معروف میزنم ، شما یه چاله میکنی ، بعد یکی میاد جلوی چاله سنگ میذاره و یه بنده خدایی پاش به سنگ میخوره و میوفته تو چاله شما و میمیره در اینجا کسی که سنگ گذاشته مقصره چون عامل حادثه بوده و این فوت به شما ربطی نداره . وقتی کروکی یکی رو مقصر میدونه شما حق اعتراض داری که 3 تا سرهنگ میان و دوباره نظرشون رو اعمال میکنن و اصلاً 450 تومن نمیشه ، الان خیلی که شده باشه واسه هر نفر کارشناسی 60 تومنه ( زمان تصادف من 15-20 تومن بود ) که میشه 180 تومن . نتیجه کروکی رو عوض کردن خیلی سخته ولی شما باید تمام سعیت رو بکنی و حقایق رو بگی . با توضیحاتی که دادی احتمال داره این 3 تا سرهنگ کروکی رو نقض کنن و کار شما راحتتر میشه و جای امیدی هست ولی اگه کروکی تایید بشه ، باز هم شما میتونی اعتراض کنی تا این دفعه 5 تا سرهنگ بیان سر صحنه و با شما حرف میزنن و نتیجه رو میگن و در اعتراضات بعدی تعداد کارشناسا 7 ، 9 ، 11 سرهنگ هم میشه . اما توجه کن هم چه قدر تعداد سرهنگ ها ( کارشناسا ) به بیان به طرف رای بدن احتمال اینکه بتونی حقت رو بگیری واسه اعتراض های بدی خیلی کمتر میشه . چون یه کارشناس نمیاد نظر همکارش رو رد کنه . حتماً با چندتا وکیل صحبت کن ببین نظرشون چیه ، مبلغ خاصی هم واسه راهنمایی نمی گیرن .

واسه تصادفی که من داشتم در مرحله آخر که اعتراض کرده بودن 9 تا سرهنگ از مراکز یکی از شهرهای دیگه اومد و کلی سعی داشتن منو مقصر و یا تصادف رو 50 50 کنن ولی جواب تک تکشون و وکیلاشون رو دادم . طرف اومده میگه بعد از اینکه مقصر با ماشین به شما زد و شمارو منحرف کرد شما یه خط ترمز نداشتی پس نتونستی ماشین رو کنترل کنی ، منم گفتم شرمندتون ماشین من ABS داره و خط ترمز نمیندازه و . . . و کلی سوا دیگه که تک تکشون رو منتطقی جواب دادم .

نمیخوان نگرانت کنم ولی این رو میگم که حواست جمع باشه و فقط فکر نکنی با 400 میلیون حل میشه ، واسه فوتی که رخ داده قاضی میتونه از 6 ماه تا 2 سال شمارو زندان هم بندازه که معولاً این کار رو میکنن و بعد از یه مدتی آزاد میشی ولی خوب سابقه و دست کم 3 ماه بند آزاد رو میکشی که مطمئنم به زندگیت خیلی لطمه میزنه پس این تصادفی که کردی رو جدی بگیر .

ای کاش از صحنه تصادف فیلم و عکسی که پلاک ها مشخص باشه میگرفتی چون این طور تصادفا شاید تا 1 سال هم بکشه که شما میتونی فیلم و عکسات رو رو کنی . همین عکسا و فیلم ها واقعاً خیلی بهم کمک کرد تا مقصر شناخته نشم . بعد از یکی از اعتراضات شاکی 7 تا سرهنگ واسه کارشناسی اومده بودن و رییس راهنمایی رانندگی استان هم بود ، ایشون ماشین منو چند ماه پیش در پارکینگ دیده بود . واسش قضیه رو تعریف کردم که ایشون گفتن تو دست کم بالای 200 تا سرعت داشتی آخه 2 طرف جلوی ماشینت تا شیشه جمع شده بود . هر چی گفتم نه بابا اینطوری هم نیس طرف حرف خودش رو میزد که نه من ماشین رو دیدم و . . . خلاصه منو بابام قرار بود قبلش عکسا رو نشون ندیدم که دیدیم نه باباب طرف داره حرف خودش رو میزنه که رفتم از ماشین عکسارو آوردم و نشون دادم بعد که دید گفت آره راست میگی من حواسم نبود و . . . . خلاصه عکس و فیلم خیلی مهمه

taktashop
29 January 2013, 10:18 AM
سلام خیلی ا زت ممنونم ولی اگه اعتراض میذاشتم رو کروکی طرفم لج میکرد وبهم رضایت نمیداد البته هنوز رضایت نداده ولی خودش وخونوادش به خاک پدرشون قسم خوردن که بعدازاینکه دیه رو گرفتن رضایت بدن.بازپرس پرونده میگفت اگه اعتراض بزاری دوسه ماه طول میکشه.ازطرفی طرفم هم میگفت من بعدش اعتراض میزارم که خودش 1سال تا2سال طول میکشه واگه خدایی نکرده دوباره مقصر میشدم وسال دیگه افزایش نرخ دیه داشتیم من باید فاضل دیه رو ازجیبم میدادم.اگه اولیای دم رضایت بدن من 6ماه زندان نمیرم؟؟بچه ترخدا واسم دعا کنید من باید خسارت 3تاماشین که حدود30میلیون میشه روبدم وشرکت بیمه 4ملیونش روتقبل کرده واگه اولیای دم بهم رضایت ندن ودرحقم نامردی کنن بیچاره میشم ومیبرندم زندان وبرام سوسابقه میشه.فقط برای یه خش کوچیک روی بدنه ماشیبنم.خدا باری هیچکس نخواد ولی من دیگه شب و روز ندارم

amahdavi2004
30 January 2013, 04:27 PM
دوست عزیز نکته اول این است که اگر خدای ناکرده مقصر باشی و بتوانی در این دنیا رضایت آسیب دیدگان را بگیری از همه چیز بهتر است.
اما در مورد فاضل دیه: شما باید وقتی فاضل دیه را از جیب خودت بدهی که از زمان قطعی شدن حکم تا پرداخت آن از طرف بیمه کوتاهی کرده باشی والا حتی اگر چند سال هم بگذرد تا این که حکم قطعی شود بیمه مکلف است مبلغ دیه را مطابق روزی که حکم قطعی شده است بپردازد. حال اگر مثلاً شما برای 90 میلیون بیمه کرده باشی و روزی که حکم قطعی شود دیه 180 میلیون شده باشد بیمه باید 180 میلیون را بپردازد مگر آن که شما بعد از قطعی شدن حکم در اطلاع رسانی به بیمه و تشکیل پرونده مربوطه کوتاهی کنی و دیه هم مثلاًً 200 میلیون شود که در این صورت باید 20 میلیون را خودت بدهی.
در مورد زندان هم اگر فرضاً رأی دادگاه در این مورد صادر شود (شما که هنوز دادگاه نرفته ای) اگر رضایت نامه کتبی از اولیای دم را ضمیمه درخواست تعلیق زندان کنی معمولاً مورد قبول واقع می شود ان شاء الله

taktashop
12 February 2013, 09:24 PM
سلام بچه ها چرا اين تايپک ابديت نميشه؟من امروز رضايت يکي از ماشين ها روگرفتم بهش هشت ميليون تومان دادم اخه بيمه بدنه داشت واگه ميرفت بيمه بدنه بيشترازم ميگرفتن منم باهرجوربدبختي جورکردم بهش دادم واذيتش نکردم چون ازاوليلي دم بودواخرباربه رضايتش نيازداشتم ازش رضايت محضري گرفتم اون دوتا ماشين هم هي زنگ ميزنن.من براي تقسيط بدهي مالي بايدچيکار کنم؟تصادف منم فوتي بود واون اوايل هم حس وحال اقاي بيچاره رو داشتم اخه من بايد18ميليون خسارت بدم بيمه فقط4ميليون دادوبس.حالا راه تقسيط بدهي مالي روميخوام؟ضامن ميخواد؟پرونده هنوزتوشهبه بازپرسيه توشورابررسي ميشه يا ارجاع داده ميشه به همون بازپرسي؟درضمن چرا ديگه خبري از اقاي بيچاره نيس؟منم اون اوايل مثل اقاي بيچاره از زندان ميترسيدم اما الان باخودم ميگم اگه زندان در کار باشه حتما حکمتي درش وجود داره وخواست خداست.بچه منم ترسيد از صحنه فرار کردم وپلاکم افتاد تو صحنه ي تصادف منم چاره اي نداشتم ورفتم کلانتري خودمو معرفي کردم.منتظرجوابتونم دوستان

amahdavi2004
15 February 2013, 02:15 AM
با سلام
دوست عزیز این تاپیک که خبرنامه نیست که هر روز آپدیت شود! کسی پرسشی داشت مطرح می کند و دیگران با توجه به تجربه و دانش شان پاسخ می گویند.
برای تقسیط شما باید دادخواست اعسار دهید و با حضور شهود و مدارک مثبته مثل فیش حقوقی و اجاره نامه و دفترچه اقساط اعسار خود را ثابت کنید تا تقسیط شود.

gilase_tanha2020
17 February 2013, 12:45 AM
در ادامه صحبت های آقای مهدوی ، واسه اعسار 4 تا شاهد هم لازم هستن که قسم میخورن و در صورتی که به دروغ قسم خورده باشن زندانی داره

pedramslhr
17 February 2013, 10:17 AM
سلام
امروز صبح هم ماشین مورد عنایت یه راننده قرار گرفت که از چراغ رد شد.
حالا دو تا سوال دارم:
1- پلیس مدارک رو گرفت ولی طرف گفت امروز نمیتونه بیاد و قرار شد فردا بعد از ظهر بریم راهنمایی رانندگی. آیا اینجا من باید مانع میشدم و میگفتم مثلا یه کوپن میخوام یا چنین چیزی؟
2- فکر میکنم برای خسارت کمتر از یک میلیون کروکی ندن و فط دوتایی بریم بیمه. با توجه به اینکه به احتمال زیاد میزان خسارت کمتر از سقف بیمه نامه هست اگر کارشناس بیمه مبلغی رو تعیین کنه که کافی نباشه و درواقع راضی نباشم باید چکار کنم؟
ممنون!

pedramslhr
18 February 2013, 11:40 AM
سلام
امروز صبح هم ماشین مورد عنایت یه راننده قرار گرفت که از چراغ رد شد.
حالا دو تا سوال دارم:
1- پلیس مدارک رو گرفت ولی طرف گفت امروز نمیتونه بیاد و قرار شد فردا بعد از ظهر بریم راهنمایی رانندگی. آیا اینجا من باید مانع میشدم و میگفتم مثلا یه کوپن میخوام یا چنین چیزی؟
2- فکر میکنم برای خسارت کمتر از یک میلیون کروکی ندن و فط دوتایی بریم بیمه. با توجه به اینکه به احتمال زیاد میزان خسارت کمتر از سقف بیمه نامه هست اگر کارشناس بیمه مبلغی رو تعیین کنه که کافی نباشه و درواقع راضی نباشم باید چکار کنم؟
ممنون!
امروز بعد از ظهر یا فردا میریم بیمه. کسی نظری نداره؟

Saman.Cls
18 February 2013, 01:14 PM
اگر کافی نبود باید اعتراض نامه بدید تا کمسیون تجدید نظر بررسی کنه

taktashop
18 February 2013, 02:14 PM
باسلام وعرض ادب .دوستان امروز رفتم دادگاه وباکلی اصرار وخواهش با منشی دادستان پرونده رفت پیش قاضی وبرام نوبت زدوگفت خودت باید اولیای دم را باهاشون صحبت کنی بیاریشون تا بدون نوبت به پروندت رسیدگی کنن حالا میخوام بدونم اگه اولیای دم رضایت ندن چی میشه؟بخاطر فرار ازصحنه جرم چه حکمی برام میبرن؟من موقع تصادف خیلی ترسیدم وراننده شاکی از ماشینش پیاده شد وبطرفم هجوم اوردکه باعث فرارمن ورفتن من به کالانتری شد دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید.باتشکر.

pedramslhr
20 February 2013, 08:45 AM
ممنون از آقا سامان به خاطر جواب.
رفتیم بیمه و مثل اینکه سیستم عوض شده. گفتن ماشین رو ببرید تعمیر کنید و فاکتور بیارید و هزینه اش رو بگیرید. فقط مسئله که هست اینه که ظاهرا چون مدل ماشین 83 هست یک سری قطعات مثل چراغ یا گلگیر (دست خطش رو نتونستم درست بخونم) رو 75% حساب میکنن که واقعا با این موضوع مشکل دارم. آخه مگه موقع خرید برای ماشین 83 قیمت قطعه کمتره.

Saman.Cls
22 February 2013, 12:58 AM
دوست عزیز همون فاکتورتو بررسی می کنن و مطمئن باش احتمال کسر شدن هم داره.

taktashop
22 February 2013, 05:17 AM
کسی پیدانشدجواب منوداشته باشه؟میخوام بدونم چه جوری بایدازخودک دفاع کنم چی بگم به قاضی؟رضایت اولیا واسه زندان نرفتن من نیازه؟

amahdavi2004
25 February 2013, 08:17 AM
دوست عزیز شما بپرسید دیگران با توجه به تجربه و دانش شان پاسخ می گویند.
فعلا که هنوز جلسه رسیدگی برگزار نشده تا قاضی رأی بدهد و رأی وی هم در صورت اعتراض در تجدید نظر تأیید نشده است که شما پیشاپیش برای زندان رفتن آماده شده اید!
بله اگر قاضی رأی به زندان داد و در تجدید نظر هم تأیید شد معمولاً به شما 2-1 ماه برای اجرای حکم فرصت می دهند و شما می توانید در این مدت با جلب رضایت شاکی (با پرداخت دیه و خسارت) از اجرای احکام بخواهید که حکم زندان را تعلیق کنند.
اگر هم فرضاً در پرداخت نقدی دیه و خسارت مشکل دارید با اولیای دم در تقسیط آن توافق محضری کنید و رضایت بگیرید.
به قاضی هم دروغ نگویید (پیش قاضی معلق بازی نکنید) صداقت شما بهترین دفاع است.
موفق باشید.

hsein
28 May 2013, 12:56 PM
سلام بچه ها
چند روز پیش یکی از آشنا هایی مزخرف توی خیابون برای اینکه به من برسه و چرت بگه ، دنبالم افتاد ، من با سوناتا بودم اون با 206 (خانومه و رانندگی افتضاح) ، توی سراشیبی من باهاش فاصله گرفتم رسیدیم به راست گرد من سرعت رو کم کردم (حدود 10 کیلومتر در ساعت میرفتم تقریبا ایستادم) اما اون برای جبران فاصله تند اومد و رفت توی جدول خورد به من و چپ شد ، من پیاده شدم ، مردم بیرون کشیدنش ، سالم بود خودش و دوستش ، 10 دقیقه صبر کردم و به خاطر اینکه باهاش دیگه دهن به دهن نشم از خسارتم گدشتم منتظر ـه کروکی نشدم و رفتم (اشــتباه محض!) ، خلاصه فرداش مامانش ز زد که ما ازتون شکایت می کنیم و مقصر شمایین و ...
می خواستم ببینم الان چیکار باید کرد؟
از بازسازی صحنه حادثه مشخص می کنه کی مقصره؟ کدوممون مقصر میشیم؟
.
.
توضیجات صحنه : 206 چپ کرده روی سقف اش ، خورد به حفاظ بی آر تی ، ماشین من فقط گیگیر راننده (جلو) تو رفته و له شده (که گفتن بی رنگ تقریبا در میاد) و جای لاستیک 206 روی گلگیر من مونده (احتمالا اول از زمین بلند شده و بعد به من خورده (فکر کنم)) ، هر دو هم مسیر بودیم و توی راست گرد این اتفاق افتاد
.
به نظر شما نظر کارشناس چی میشه؟
.
اکر مثلا 70-30% مقصر بدونن ما باید خسارت اون رو هم بدیم؟!
.
.
تورو خدا زود جواب بدید

kasra_masiha
1 January 2015, 09:12 PM
سلام
خسته نباشید
خودرو من در جاده منحرف و واژگون شد که با حضور پلیس ۱۱۰ و امبولانس و پلیس راه به پارکینگ منتقل شد و بنده و مادرم راهی بیمارستان شدیمبعد از ۴ روز و ترخیص از بیمارستان به افسر پلیس راه مربوطه مراجعه کردیم و به اشتباه و بدلیل ناچیز پنداشتن جراحات و مبلق دیه مادرم الام رضایت کردند و کروکی را خسارتی تنظیم کردیم و مادر امضا کردن
همان روز جهت انجام باقی مراحل در کلانتری طبق راهنمایی افسر نگهبان که مبلغ دیه باتوجه به حال مادر ناچیز نخوواهد بود و بهتر است از دیه استفاده کنیم ،مادرم طرح شکایت کردند و در شکایت خود اعلام کردن که در کروکی اعلام رضایت کرده بودن ولی باتوجه به مصدومیت شدید درخواست غرامت از بیمه دارن
مراحل پزشکی قانونی و ... طی شد و به شورای حل اختلاف رسید
انجا عنوان کردند که بیمه باتوج به کروکی خسارتی احتمالا ازپرداخت دیه سر باز خواهد زد و درخواست اصلاح کروکی را به کلانتری نوشتندکلانتری هم درخواست را به راهنمایی راننگی نوشت ، وبعد از دستور داد ستان نامه را به راهنمایی راننگی تحویل دادم و کروکی را اصلاح کردند، کروکی جدید را ضمیمه پرونده در حل اختلاف کردیم و کروکی قبلی را برداشتیمو پرونده راهی بیمه شد
کارشناسان بیمه بستان اباد که چند روز قبل جهت گرفتن راهنمایی رفته بودم کپی کروکی قبلی که خسارتی بود را دیده بودند و کاملا بنده را به خاطر اوردن و پروننده را قبول نکردند و گفتند تبانی کرده اید و ...
بیمه حل اختلاف را تلفنی متهم کرد که تبانی کرده اید و اینها حل اختلاف هم ترسیدو کپی کروکی قبلی را به من دادکه بدم به بیمه منهم فکر کردم که بیمه فقط کپی کروکی را دیده است و مدرکی ندارد ،کپی راتحویل بیمه ندادم ،و برگشتم به شورا وجریان رو گفتم و با هم رفتیم دادگستری بازپرس گفت کروکی قبلی هم مشکلی نداشته با همان هم میشده خسارت را دریافت کرد احتمالا حالا پرونده معلق ماند تا شنبه

شورا حل اختلاف بستان اباد گفت میتوانیم پرونده را به دادگستری ارجاع دهیم یا اینکه از بیمه مرکزی شهر تبریز اقدام کنید شاید انجا قبول کردند( چون کروکی قبلی را ندیده اند)

حالا سوال من این است که بیمه تبریز پرونده را قبول خواهد کر؟

درنامه شورای حل اختلاف قید نشده کدام شعبه و فقط نوشته ریاست محترم بیمه...

و اگر قبول نکردند من چکار کنمم ؟ بیمه زیر بار میرود؟
تمام مدارک دال بر مصدوم شدنماندر تصادف موجود هست

بیمه بدنه هم بیمه ایران هست و ماشین در پارکینک منتظرم ترخیص کنم و با نامه بیمه ماشین رو منتقل کنم به شهر خودمان انجا تعیین خسارت شود
اگر بیمه شخص ثالث را از تبریز بگیرم مشکلی پیش نمیاید برای گرفتن نامه از بیمه بستان اباد؟
از تاریخ تصادف هم ۲۰ روز میگذرد
ممنون میشوم سریع پاسخ دهید:-(

a_rudi
2 January 2015, 09:32 AM
سلام
خسته نباشيد
خودرو من در جاده منحرف و واژگون شد که با حضور پليس غ±غ±غ° و امبولانس و پليس راه به پارکينگ منتقل شد و بنده و مادرم راهي بيمارستان شديمبعد از غ´ روز و ترخيص از بيمارستان به افسر پليس راه مربوطه مراجعه کرديم و به اشتباه و بدليل ناچيز پنداشتن جراحات و مبلق ديه مادرم الام رضايت کردند و کروکي را خسارتي تنظيم کرديم و مادر امضا کردن
همان روز جهت انجام باقي مراحل در کلانتري طبق راهنمايي افسر نگهبان که مبلغ ديه باتوجه به حال مادر ناچيز نخوواهد بود و بهتر است از ديه استفاده کنيم ،مادرم طرح شکايت کردند و در شکايت خود اعلام کردن که در کروکي اعلام رضايت کرده بودن ولي باتوجه به مصدوميت شديد درخواست غرامت از بيمه دارن
مراحل پزشکي قانوني و ... طي شد و به شوراي حل اختلاف رسيد
انجا عنوان کردند که بيمه باتوج به کروکي خسارتي احتمالا ازپرداخت ديه سر باز خواهد زد و درخواست اصلاح کروکي را به کلانتري نوشتندکلانتري هم درخواست را به راهنمايي راننگي نوشت ، وبعد از دستور داد ستان نامه را به راهنمايي راننگي تحويل دادم و کروکي را اصلاح کردند، کروکي جديد را ضميمه پرونده در حل اختلاف کرديم و کروکي قبلي را برداشتيمو پرونده راهي بيمه شد
کارشناسان بيمه بستان اباد که چند روز قبل جهت گرفتن راهنمايي رفته بودم کپي کروکي قبلي که خسارتي بود را ديده بودند و کاملا بنده را به خاطر اوردن و پروننده را قبول نکردند و گفتند تباني کرده ايد و ...
بيمه حل اختلاف را تلفني متهم کرد که تباني کرده ايد و اينها حل اختلاف هم ترسيدو کپي کروکي قبلي را به من دادکه بدم به بيمه منهم فکر کردم که بيمه فقط کپي کروکي را ديده است و مدرکي ندارد ،کپي راتحويل بيمه ندادم ،و برگشتم به شورا وجريان رو گفتم و با هم رفتيم دادگستري بازپرس گفت کروکي قبلي هم مشکلي نداشته با همان هم ميشده خسارت را دريافت کرد احتمالا حالا پرونده معلق ماند تا شنبه

شورا حل اختلاف بستان اباد گفت ميتوانيم پرونده را به دادگستري ارجاع دهيم يا اينکه از بيمه مرکزي شهر تبريز اقدام کنيد شايد انجا قبول کردند( چون کروکي قبلي را نديده اند)

حالا سوال من اين است که بيمه تبريز پرونده را قبول خواهد کر؟

درنامه شوراي حل اختلاف قيد نشده کدام شعبه و فقط نوشته رياست محترم بيمه...

و اگر قبول نکردند من چکار کنمم ؟ بيمه زير بار ميرود؟
تمام مدارک دال بر مصدوم شدنماندر تصادف موجود هست

بيمه بدنه هم بيمه ايران هست و ماشين در پارکينک منتظرم ترخيص کنم و با نامه بيمه ماشين رو منتقل کنم به شهر خودمان انجا تعيين خسارت شود
اگر بيمه شخص ثالث را از تبريز بگيرم مشکلي پيش نميايد براي گرفتن نامه از بيمه بستان اباد؟
از تاريخ تصادف هم غ²غ° روز ميگذرد
ممنون ميشوم سريع پاسخ دهيد:-(

قاعدتا در هر شهري ميتوانيد ماشين را درست كنيد و در يك مركز پرداخت خسارت تشكيل پرونده دهيد تا خسارت جبران شود.
اما بازرس بيمه بايد براي پرداخت بيمه بدنه ماشين را قبل از تميرات و بعد از تعميرات رويت كند.
پس اگر ميخواهيد ماشين را در شهر ديگري درست كنيد از همان شهر محل تصادف كروكي دريافت كنيد و به تاييد شعبه بيمه برسانيد و ماشين را منتقل كنيد بازرس بيمه عكس ميگيرد و ضميمه پرونده ميكند اما خودتان از تمام زير و بم ماشين و داخل و بيرون عكس بگيريد. كليه مدارك ماشين همراهتان باشد و از خير هيچ نكته كوچكي نگذريد.

بيمه هم به ناچار خواهد پذيرفت كه بايد خسارت بيمارستاني پرداخت كند اما با داستان پيش آمده خب كمي به قضيه گير ميدهند. صبور باشيد و پيگير انشالله به نتيجه خواهد رسيد و نلخي ماجرا دوچندان نخواهد شد.

ali-salehi
20 January 2015, 08:41 PM
سلام.

خيلي ممنونم بابت تاپيک مفيد تان.

سوالي داشتم که خيلي خيلي ممنونم مي شوم پاسخ بدهيد.

مسافري در داخل اتبوس هاي دولتي شرکت واحد به علت ترمز ناگهاني و سهل انگاري راننده به سرش ضربه شديدي وارد شده است. علي الظاهر يک موتوري جلوي اتوبوس ظاهر شده بود و راننده ترمز زده ...

آيا اين مسافر که در حال خون ريزي بوده وظيفه اي بابت ماندن در صحنه آمدن افسر و کشيدن کروکي داشته؟

چون اونا ميگن افسر نيامده و نديده و کروکي نکشيده و مي خواهند از زير ديه در بروند. راننده ميگه بعد از سه ايستگاه مسافرا به من گفته اند و من مقصر نيستم و موتوري مقصره

راستي اين مسافر رو هم ديگر مسافرها به بيمارستان رسانده اند.

خيلي ممنونم

تشکر فراوان

silver 206
6 February 2015, 10:09 PM
سلام.

خيلي ممنونم بابت تاپيک مفيد تان.

سوالي داشتم که خيلي خيلي ممنونم مي شوم پاسخ بدهيد.

مسافري در داخل اتبوس هاي دولتي شرکت واحد به علت ترمز ناگهاني و سهل انگاري راننده به سرش ضربه شديدي وارد شده است. علي الظاهر يک موتوري جلوي اتوبوس ظاهر شده بود و راننده ترمز زده ...

آيا اين مسافر که در حال خون ريزي بوده وظيفه اي بابت ماندن در صحنه آمدن افسر و کشيدن کروکي داشته؟

چون اونا ميگن افسر نيامده و نديده و کروکي نکشيده و مي خواهند از زير ديه در بروند. راننده ميگه بعد از سه ايستگاه مسافرا به من گفته اند و من مقصر نيستم و موتوري مقصره

درود.لازم نیست مسافر در صحنه باقی بمونه اگر هم قبول نمیکنند با 3نفر شاهد میتوانید از طریق مرجع قضایی پیگیر حقوق قانونی خود باشید.
راستي اين مسافر رو هم ديگر مسافرها به بيمارستان رسانده اند.

خيلي ممنونم

تشکر فراوان

محمد68
8 March 2015, 09:03 PM
سلام
بنده با پراغŒد داخل کوچه با غŒه پژو تصادف کردم که بعد از اومدن مامور پژو مقصر شد و مامور نه کروکغŒ کشغŒد و نه ماشغŒن مقصر رو جرغŒمه کرددر ضمن کارت ماشغŒن من رو هم به فرد مقصر داد و کارت ماشغŒن،بغŒمه شخص ثالث پژو رو هم به من
بعد از رفتن مامور متوجه شدم که طرف 3 ماه از بغŒمه شخص ثالثش مغŒگذره و تمدغŒد نکرده و بغŒمه نوغŒن هست که ورشکست شده و چکاش پاس نمغŒشه و طرف هم در حضور پلغŒس گفت که نقدغŒ خسارت رو پرداخت مغŒکنم
الان بعد از گذشت چند روز و بعد از مشخص شدن مقدار خسارت که حدود 1 مغŒلغŒون 200 مغŒشه طرف مغŒگه که من مغŒرم بغŒمه و از همون سه ماهه پغŒش تمغŒدغŒد مغŒکنم و برگ بغŒمه بهت مغŒدم
مغŒخوام بدونم اصلا مغŒشه؟اگه هم بشه بغŒمه نوغŒن که پول نمغŒده و چک مغŒده و چکاش که پاس نمغŒشه
بعد الان غŒه 3 روزغŒ مغŒگذره و خبرغŒ نشده و همش امروز و فردا مغŒکنه و خسارت بده نغŒست
الان من باغŒد چغŒکار کنم؟
تو تاپغŒک خو.ندم که باغŒد از سمت راهنماغŒغŒ و رانندگغŒ گزارش پلغŒس رو بگغŒرم ببرم شوراغŒ حل اختلاف ولغŒ شوراغŒ حل اختلاف تا سقف 2 مغŒلغŒون مغŒتونه پول از طرف بگغŒره و خسارت من بدون افق قغŒمت ماشغŒن 1200 هستش
و اغŒنکه شوراغŒ حل اختلاف مغŒتونه افق قغŒمت رو هم جزء خسارت از طرف بگغŒره؟غŒا اغŒنکه باغŒد به دادگاه حقوقغŒ مراجعه کنم؟
ماشغŒن هم فابرغŒک پراغŒد 111 مدل 89 بوده
خلاصه دوستان اغŒن اولغŒن تصادفم بوده و کامل راهنماغŒغŒم کنغŒد که چطور از طرف خسارت بگغŒرم
ممنونم

silver 206
10 March 2015, 09:51 PM
درود
تارغŒخ بغŒمه از لحظه مراجعه به دفتر بغŒمه لحاظ مغŒشود.اگر با راننده پزو نتونستغŒد کنار بغŒاغŒغŒد باغŒد شکاغŒت کنغŒد چون محاله اغŒن فرد بتواند بغŒمه به تارغŒخ سه ماه قبل بگغŒرد.بابت افت قغŒمت ماشغŒن شما مغŒتوننغŒد از طرغŒق شورا تقاضاغŒ کارشناس رسمغŒ دادگسترغŒ بدهغŒد و افت را هم کارشناس حساب مغŒکند.

موفق باشغŒد :icon_excl

محمد68
11 March 2015, 12:49 PM
درود
تاريخ بيمه از لحظه مراجعه به دفتر بيمه لحاظ ميشود.اگر با راننده پزو نتونستيد کنار بياييد بايد شکايت کنيد چون محاله اين فرد بتواند بيمه به تاريخ سه ماه قبل بگيرد.بابت افت قيمت ماشين شما ميتوننيد از طريق شورا تقاضاي کارشناس رسمي دادگستري بدهيد و افت را هم کارشناس حساب ميکند.

موفق باشيد :icon_excl

بسغŒار ممنونم از جوابتون
تا اغŒنجاغŒ کار طرف بغŒمه رو تمدغŒد کرده و انگار که تلفنغŒ تمدغŒد کرده بوده
ولغŒ مشکل اغŒنجاست که بغŒمه راننده مقصر نوغŒن هست و من شنغŒدم که بغŒمه نوغŒن ورشکست کرده و چکاش پاس نمغŒشه و الان که کارشناس بغŒمه دغŒده مغŒگه پرداخت خسارت بصورت چک هست.
مغŒخواستم بدونم شما غŒا دوستان دغŒگر اطلاعغŒ دارن از اغŒنکه بغŒمه نوغŒن ورشکست هست غŒا نه و اغŒنکه چکاش پاس مغŒشود غŒا خغŒر؟

silver 206
13 March 2015, 09:32 PM
درود
من 3ماه پغŒش مزدام دچار تصادف شد و پراغŒدغŒ که بهم زده بود بغŒمه نوغŒن داشت و چک پاس نشد ولغŒ بعد حدئد 5بار مراجعه به دفتر مرکزغŒ شرکت بغŒمه نوغŒن و بعد 3هفته از تارغŒخ چک خسارت گرفتم البته اغŒن قضغŒه تو آذر ماه بود و خبر جدغŒدغŒ متاسفانه ندارم.امغŒدوارم بغŒ دردسر خسارتتون را بگغŒرغŒد.

محسن 1368
27 September 2015, 08:57 AM
سلام
غŒه هفته پغŒش تو کمربندغŒ غŒه پارس چسبونده بود پشت ما هر چغŒ مه شکن عقب روشن کردغŒم شاغŒد فرجغŒ شد فاصله گرفت ولغŒ هغŒچ...
کمربندغŒ هم ترافغŒک داشت مازدغŒم رو ترمز فرتغŒ کوبغŒد پشت ما، پغŒاد شدغŒم طرف از او غربتا بود خدا نصغŒبتون نکنه آدمه نفهم...خلاصه زنگ زدغŒم گفت مدارکو جابجا کنغŒد بغŒمه و کارتشو با هزار بدبختغŒ گرفتم کارت ماشغŒنمودادم
واسه تعمغŒر هرچغŒ زنگش زدغŒم ج نمغŒداد من هم رفتم صافکا غŒ ( اغŒشالا ماشغŒناتون همچغŒن جاهاغŒغŒ رو زغŒارت نکنه )غŒه 180 تومنغŒ خرجش شد
اما هنوز بعد غŒه هفته نه ما چشمون طرفو دغŒده نه پول ، فقط زنگ مغŒزنه که من 100 بغŒشتر ندارم بدم و ماشغŒن مال خودم نغŒستو و تا غŒه چغŒ هم بهش مغŒگغŒ مغŒگه اصلا کارتمو نمغŒخوام...
حالا چه کنغŒم به نظر اساتغŒد؟ پلغŒس هم سر صحنه نغŒومد فقط زنگ زدغŒم که طرف سوال کنه مدارک رو تو تصادف باغŒدبدم زغŒان دغŒده غŒا نه؟؟

a_rudi
28 September 2015, 04:53 PM
سلام
يه هفته پيش تو کمربندي يه پارس چسبونده بود پشت ما هر چي مه شکن عقب روشن کرديم شايد فرجي شد فاصله گرفت ولي هيچ...
کمربندي هم ترافيک داشت مازديم رو ترمز فرتي کوبيد پشت ما، پياد شديم طرف از او غربتا بود خدا نصيبتون نکنه آدمه نفهم...خلاصه زنگ زديم گفت مدارکو جابجا کنيد بيمه و کارتشو با هزار بدبختي گرفتم کارت ماشينمودادم
واسه تعمير هرچي زنگش زديم ج نميداد من هم رفتم صافکا ي ( ايشالا ماشيناتون همچين جاهايي رو زيارت نکنه )يه 180 تومني خرجش شد
اما هنوز بعد يه هفته نه ما چشمون طرفو ديده نه پول ، فقط زنگ ميزنه که من 100 بيشتر ندارم بدم و ماشين مال خودم نيستو و تا يه چي هم بهش ميگي ميگه اصلا کارتمو نميخوام...
حالا چه کنيم به نظر اساتيد؟ پليس هم سر صحنه نيومد فقط زنگ زديم که طرف سوال کنه مدارک رو تو تصادف بايدبدم زيان ديده يا نه؟؟

دوست عزغŒز برو شرکتغŒ که بغŒمه کرده بگو من تصادفغŒ داشتم و مقصر بغŒمه شما رو داره الان ماشغŒن رو درست کردم چغŒکار کنم خسارت بگغŒرم. بغŒمه نامه شخص ثالث که ازش گرفتغŒ به همغŒن درد مغŒخوره. فقط نگو بغŒمه اش دستمه چون ممکنه بگن مدارکشو پغŒدا کردغŒ مغŒخواغŒ اخاذغŒ کنغŒ

saeedbtr
31 May 2016, 01:37 PM
سلام اغŒا بعد از اغŒنکه در تصادف مقصر شدم ودر کوپن بغŒمه کنده شده و خسارت هم به راننده طرف پرداخت شده (البته مصدوم هم داره ولغŒ جواب پزشکغŒ قانونغŒ هنوز نغŒومده و در کل هنوز دادگاه نرفتغŒم) مغŒشود به کروکغŒ غŒا به راغŒ غŒا کلا اعتراض کرد؟