PDA

View Full Version : مشخصات كامل پورشه 911

rf_rf_x2
25 December 2004, 09:18 PM
Porsche 911

پورشه 911 از تمامي جنبه ها يك ابراتومبيل به شمار مي آيد و در ضمن اين قابليت كه بتوان همه روزه از آن استفاده نمود را دارد . از معايب پورشه 911 و تمامي ديگر مدل هاي پورشه سيستم كنترل لغزندگي اتومبيل مي باشد چون مطابق با استاندارد نيست ضمناً‌ بعضي از سيستم هاي جزيي كنترل همچون ‌، سيستم استريو نيز چندان جالب به نظر نمي رسد .

عملكرد :

پورشه 911 تا كنون جايزه هاي بسياري را بدست آورده است اين خودرو در دو مدل عرضه مي شود كه شامل Carrera و Turbo مي باشد مدل Turbo داراي قدرت 414 اسب بخار ‌، موتور 3/6 ليتري و شتاب 60 ـ 0 مايل بر ساعت در زمان 2/4 ثانيه مي باشد در مقايسه ، Carrera به خاطر عدم وجود چنين عملكردهايي اتومبيلي بسيار عادي به نظر مي رسد .

مدل Carrera نيز داراي موتور 3/6 ليتري است اما قدرت موتور آن 320 اسب بخار مي باشد ‌، اما اين مدل نيز همانند Turbo از تكنولوژي Valve timing variable يا زماندهي متغير سوپاپ بهره مي برد . تمامي انواع پورشه 911 به خاطر زيبايي و قدرت عملكردشان داراي قابليت استفاده روزمره مي باشند .

موتور 911 در هر دامنه از دور موتور داراي قدرت فوق العاده اي مي باشد ‌، به خاطر همين قابليت است كه مي توان با آن هم در داخل شهر و هم در جاده رانندگي نمود .

سواري و خوشدستي :

تمامي مدل هاي 911 به خاطر داشتن قدرت و سرعت بالا هيچ گونه مشكلي در خوشدستي ندارند. مدل جديد Turbo داراي سيستم تعليق محكم تري نسبت به مدل هاي پيشين خود مي باشد و به همين خاطر قابليت فوق العاده اي براي دور زدن پيدا نموده كه اين نيز از علل ديگر راحتي اين اتومبيل در رانندگي براي داخل و خارج شهر مي باشد . حتي اگر با مدل Carrera رانندگي شود ،‌ هيچ تغييري در حالت رانندگي احساس نمي گردد‌، چون اين مدل نيز همانند نوع Turbo در سر پيچ ها كاملاً‌ قرص و محكم بوده و زير دستي انعطاف پذير دارد و علت اصلي يك چنين قابليتي ‌، چسبندگي فوق العاده عالي تايرها با زمين ‌، شاسي با عكس العمل سريع و قابل تنظيم آن مي باشد . اما همين قابليت ها ممكن است باعث شك و ترديد در توانايي هاي اين اين اتومبيل در يك راننده معمولي گردد اما راننده حرفه اي مي داند كه 911 يعني چه و چه قابليت هايي دارد و از كوچكترين عكس العمل هاي آن نهايت لذت را مي برد ولي اين موضوع نيز قابل انكار نمي باشد كه افرادي هم در ميان رانندگان حرفه اي هستند كه منكر نهايت خوشدستي 911 مي شوند اما اين موضوع به هيچ عنوان صحت ندارد ‌، چون مدل جديد 911 نسبت به مدل هاي قبلي داراي اين قابليت است كه هر جاده اي را با آخرين سرعت ممكن در نهايت ايمني طي نمايد .

ميزان سر و صدا :

گاهي در كلاس ابر اتومبيل ها ديده شده كه عملكرد بالا همراه با سطح پاييني از سر و صدا نيست اما در 911 هر دو مزيت رامي توان مشاهده نمود .

در اين اتومبيل عملكرد فوق العاده عالي فداي استفاده روزمره آن نشده است ، اما مدل Turbo به خاطر داشتن تايرهاي نسبتاً‌ كلفت در سرعت هاي پايين كمي داراي سرو صدا است اما صداي موتور و زوزه باد در بالاترين دامنه سرعت هم به هيچ عنوان نمي تواند داخل كابين نفوذ نمايد .

در پشت فرمان :

از زماني كه پورشه 911 ساخته شد ‌،‌ به جرات مي توان گفت تاكنون هيچ اتومبيل ديگري از نظر وضعيت رانندگي در اين حد و اندازه به بازار عرضه نشده و بطور كلي يكي از كاملترين خودروها محسوب مي گردد و در حال حاضر نيز اين اتومبيل الگويي براي سازندگان ديگر اتومبيل ها در تمامي كلاس ها محسوب مي گردد .

وضعيت رانندگي با آن بسيار عالي است و تمامي كليدهاي كنترل در محل مناسبي قرار گرفته اند . اما شايد بتوان گفت تنها مشكل اين اتومبيل ، سيستم استريو آن است يك عدد مانيتور در وسط كنسول مركزي نصب شده كه هم سيستم استريو و هم سيستم هدايت ماهواره اي توسط آن كنترل مي گردد .

فضاي داخل كابين و قابليت كاربرد علمي آن :

در حال حاضر كابين 911 ‌، كاربردي ترين كابين در ميان كلاس ابر اتومبيل ها محسوب مي گردد . صندلي هاي جلو متناسب با جثه دو سرنشين در اندازه متوسط تا بزرگ مي باشند و صندلي هاي عقب نيز براي نشستن دو كودك طراحي گشته ،‌ ضمناً‌ دو صندلي عقب داراي اين قابليت هستند كه تا بشوند تا بدين ترتيب محلي براي قرار گرفتن چمدان ها مي باشد و حتي در مدل Carrera ‌، جعبه داشبورد و محلي نيز براي قرار دادن فنجان درنظر گرفته شده است . مدل Turbo با دارا بودن پنجره عقبي باز شونده و سقف برقي تاشو بصورت دو ديفرانسيل مي باشد در زمره انعطاف پذيرترين مدل هاي 911 مي باشد .

تجهيزات :

اصلي ترين انتخاب در ميان تجهيزات 911 ،‌ انتخاب نوع يك ديفرانسيل يا دو ديفرانسيل آن مي باشد هر نوع مدلي هم كه انتخاب شود ‌، داراي تجهيزاتي همچون سيستم كنترل آب و هوا ‌، رينگ هاي آلياژي ‌، پنجره هاي برقي ‌، آينه هاي برقي و روكش چرمي مي باشد . ضمناً‌ نوع دو ديفرانسيل داراي سيستم كنترل لغزندگي نيز مي باشد .

خريداري و مالكيت :

در انتخاب نوع مدل پورشه 911 ‌، بجاي آن كه كاملاً‌ احساسي تصميم گيري نمائيم ‌، بهتر است كمي هم منطقي باشيم چون به عنوان مثال درمدل Turbo ‌‌، تنها شصت درصد از ارزش اوليه هنگام فروش مجدد حفظ مي گردد . تمامي انواع مدل هاي پورشه 911 داراي تعهدنامه دو ساله با مسافت طي شده نا محدود مي باشند.

كيفيت و قابليت اعتماد :

در هر حالتي هم كه از 911 استفاده نماييد مشكلي براي شما پديد نخواهد آمد ‌، اين بدين معني است كه شما قادر هستيد بدون هيچ مشكلي اين اتومبيل را با هر سرعتي كه مي خواهيد ‌، برانيد و حتي براي رفت و آمدهاي روزمره از آن استفاده كنيد . كابين اين اتومبيل از بهترين مواد موجود ساخته شده كه مطابق با آخرين استانداردهاي كشور آلمان مي باشند . اين موضوع در مورد موتور و قطعات مكانيكي اين اتومبيل نيز صدق مي

كند كه اين كيفيت بالاي مواد بكار گرفته شده باعث دوام و پايداري براي سال هاي سال مي گردد . تنها چيزي كه درباره اين اتومبيل همواره بايستي مد نظر داشته باشيد اين است كه در هر دوازده هزار مايل رانندگي ‌، نياز به يك سرويس است .

تجهيزات ايمني و امنيتي :

تمامي مدل هاي 911 داراي كيسه هاي هوايي كناري استاندارد و محلي امن براي راننده و سرنشينان مي باشند . ضمنا‌ً تنها نوع دو ديفرانسيل 911 داراي ترمزهاي ضد قفل يا ABS بوده بعلاوه مدل Turbo از همان ابتداي ساخت مجهز به سيستم كنترل لغزندگي مي باشد . اين در حالي است كه در انواع مدل هاي ديگر 911 اين سيستم به صورت سفارشي نصب مي گردد .

بطور كلي مي توان گفت كه ايمني اين اتومبيل چندان جالب توجه نمي باشد . در تستي كه بر روي اين اتومبيل انجام داديم ‌، توانستيم قفل آن را باز نماييم ولي با باز نمودن درب هاي اتومبيل نمي توان با اين خودرو رانندگي نمود .

اينم عكس هاش

http://www.carx1.com/article/magazines/porsche_911/1.jpg
http://www.carx1.com/article/magazines/porsche_911/3.jpg
http://www.carx1.com/article/magazines/porsche_911/4.jpg
http://www.carx1.com/article/magazines/porsche_911/2.jpg

Top RPM
26 December 2004, 10:26 AM
ممنون به خاطر مقاله خوبتون.
تا جايي كه من ميدونم حجمش 6/3 هست نه 6/3.

درباره سيستم كنترل لغزندگي هم من فكر نكنم اشكالي داشته باشه. اين قدرت موتور مي تونه هر راننده اي رو به كشتن بده. راننده هاي حرفه اي هم مي تونن خاموشش كنن. پس ديگر نمي شه ايرادي بهش گرفت

rf_rf_x2
26 December 2004, 05:52 PM
بله شما درست ميگيد من اشتبه تايپ كرده بود

اصغر
26 December 2004, 09:52 PM
تا جايي كه من ميدونم حجمش 6/3 هست نه 6/3.

بله شما درست ميگيد من اشتبه تايپ كرده بود

شما دو تا مارو گرفتين ؟ :arrow:

rf_rf_x2
26 December 2004, 10:30 PM
آقا منظور دوستمن 3/6 بوده كه اشتباه دوتاشم نوشته 6/3

booleck
27 December 2004, 01:19 AM
در کل پورشه ماشين وحشی هستش ! من کلی حال ميکنم با اين حالتش ولی خوب رانندگی اين ماشين کاره
ما ها نيست!!!

اصغر
27 December 2004, 11:28 AM
ولی خوب رانندگی اين ماشين کاره ما ها نيست!!!

آقا لطفا جمع نبند :arrow: تو يكي به من بده من يه جوري با رانندگيش كنار ميام :arrow: :|

محمد رضا محمدي
27 December 2004, 12:33 PM
ولی خوب رانندگی اين ماشين کاره
ما ها نيست!!!

بهتره بدونيد سيستم جديد كنترل پايداري پورشه اين خودروي وحشي رو تبديل به يك اسب رام و بي آزار كرده .... به طوري كه حتا مناسب براي رانندگان آماتور هم هست

rf_rf_x2
27 December 2004, 10:01 PM
بله دقيقا همينتور هست با سيستم هاي پيشرفته اي كه هست كنترول اين ماشين به راحتي امكان پذير هست

booleck
28 December 2004, 12:52 AM
بهتره بدونيد سيستم جديد كنترل پايداري پورشه اين خودروي وحشي رو تبديل به يك اسب رام و بي آزار كرده .... به طوري كه حتا مناسب براي رانندگان آماتور هم هست
منم همينش رو دوست ندارم چون يک راننده واقعی محارت خودش رو ميتونه با کنترل اين ماشين نشون بده . من يه جورايی همين وهشی بودنش رو دوست دارم

آقا لطفا جمع نبند تو يكي به من بده من يه جوري با رانندگيش كنار ميام
آقا من جسارت به شما نميکنم! کی جرأت داره!!!! ولی خدا وکيلی يه چيز هم هست : گيرمون نمياد که سوار بشيم
وگر نه مطمئن باشيد که من هم يه کاريش ميکنم!!!! 8) :evil:

Top RPM
28 December 2004, 08:06 AM
همه خوبي اين ماشين به وحشي بودنشه. 8)

محمد رضا محمدي
28 December 2004, 04:36 PM
همه خوبي اين ماشين به وحشي بودنشه

يک راننده واقعی محارت خودش رو ميتونه با کنترل اين ماشين نشون بده . من يه جورايی همين وهشی بودنش رو دوست دارم

پورشه امكان قطع اين سيستم رو به وسيله كامپيوتر سفري خودرو در اختيار رانندگان حرفه اي و كساني كه به كمي آدرنالين اضافي احتياج دارند داده .....

rf_rf_x2
28 December 2004, 10:47 PM
در اصل پورشه هم ميتونه يك ماشين آرام و راحت باشه و هم ميتونه يك ماشين كاملا اسپرت و بقول دوستان وحشي باشه