PDA

View Full Version : بهترين درس دوره تحصيل شما چي بوده؟

سود انباشته
30 October 2006, 10:05 AM
سلام

حتما در اين نظر سنجي شركت كنيد.
در ضمن ممكن است كه كسي از بيش از يك درس برايش جزاب بوده ولي ان درسي كه محبوبتريت بوده را انتخاب كنه.

اگه پيشنهاد يا انتقادي داشتين بگين.

با تشكر فراوان

farzad-sani
30 October 2006, 10:11 AM
با تشکر از سود انباشته

البته من الکترونیک 1و2و3 هم دوست داشتم ولی میکرو رو به این درسا ترجیح میدم !!!

F.®.A
30 October 2006, 10:12 AM
فقط الکترومغناطیس با هیچی عوضش نمیکنم

farzad-sani
30 October 2006, 10:14 AM

وای خدا دارم حالم بد میشه ......:icon_eek: :icon_eek: :icon_roll

Farbod.E
30 October 2006, 10:45 AM
فرشید جان من نمیدونم از چی مغناطیس خوشت اومده ! ولی من حاضر بودم از تهران تا زاهدان پیاده برم ولی این درس رو نخونم ( یک بار هم افتادم !!!!)
ای کاش ما قدرتیها هم میتونستیم شرکت کنیم ! اما با این وضعیت که همه درسها الکترونیکی هست ما هم مجبوریم ماشین رو انتخاب کنیم ! چون انصافا درس خیلی جون دار و باحالیه ! .
ولی کلا من در زمان دانشجویی درس بررسی 1 و 2 را خیلی دوست داشتم !

F.®.A
30 October 2006, 10:59 AM
من تنها درسی که حال میکنم همینه مخصوصا professional electromagnetics حاج آقا بالانیس

F.®.A
30 October 2006, 11:02 AM
راستی مگه شماها درس میکروکنترلر داشتین
واسه ما که میکروپروسسور بود

inforfang
30 October 2006, 11:14 AM

توی این درسایی که شما نوشتین فقط الکترومغناطیس !

ولی اگر مخابرات 1و2 بود من اونو انتخاب می کردم ...

راستی جای آنتن , مدار مخابراتی هم خالی ... :icon_ques

F.®.A
30 October 2006, 11:23 AM
اونا که جای خود ولی اینا درس های پایه نیستند

inforfang
30 October 2006, 11:36 AM
اونا که جای خود ولی اینا درس های پایه نیستند

حداقل سیگنال و سیستم که پایه است !... اصلا از گروه سیگنال هیچی نذاشتین ! :icon_cry:

farzad-sani
30 October 2006, 03:53 PM
--------------------------------------------------------------------------------

فرشید جان من نمیدونم از چی مغناطیس خوشت اومده ! ولی من حاضر بودم از تهران تا زاهدان پیاده برم ولی این درس رو نخونم ( یک بار هم افتادم !!!!)
ای کاش ما قدرتیها هم میتونستیم شرکت کنیم ! اما با این وضعیت که همه درسها الکترونیکی هست ما هم مجبوریم ماشین رو انتخاب کنیم ! چون انصافا درس خیلی جون دار و باحالیه ! .
!

فربد جان من هم با نظرت موافقم -- من که به زور تونستم الکترومغناطیس رو پاس کنم و این هم بگم ماشین رو هم دوست داشتم ... :icon_twis :icon_ques

ولی کلا من در زمان دانشجویی درس بررسی 1 و 2 را خیلی دوست داشتم

ما الکترونیکی ها فقط بررسی 1 رو داریم :icon_redf

راستی مگه شماها درس میکروکنترلر داشتین
واسه ما که میکروپروسسور بود

مال ما هم میکرو پروسسور بود ولی میکروکنترولر رو درس اختیاری پاس کردیم ! :icon_arro :icon_arro

ولی اگر مخابرات 1و2 بود من اونو انتخاب می کردم ...

آقا من از درس مخابرات متنفرم! یه استادی تو دانشگاه ما هست که بالاترین نمره ای که تا حالا داده 10.5 هستش ... و تو گروه برق تنها 5 یا 6 نفر میتونن تو درسش نمره بیارن (طرف از MIT مدرک داره ) :icon_mad:

حداقل سیگنال و سیستم که پایه است

آقا من این سیگنال رو پاس کردم ولی نفهمیدم چی بود ! شما فهمیدید به من هم بگین ؟؟؟ :icon_smil

سود انباشته
30 October 2006, 03:59 PM
خود من هم از درس الکترومغناطیس بدم میاد خوشبختاته درس میدان و موج را ما الکترونیکی ها نخوندیم.
درس ریاضی مهندسی هم درس خیلی جالبی بود.

F.®.A
30 October 2006, 04:01 PM
شما خیلی انگار عشقه میکرو هستی
من بالا ترین نمرم همین میدان و آنتن و مایکروویو بود
مخابرات 1و 2 که آخر درس باحال بود از ماشین وبررسی آنقدر متنفرم که حاضرم از تهران تا زاهدان با موتور برم ولی این درسو نخونم:big_smileb:

مغناطیس خیلی درس قشنگیه

Pedro
30 October 2006, 04:03 PM
سیستم کنترل
شاید بخاطر استادش

Hamid Microtech
30 October 2006, 04:28 PM
خوب اينجور كه معلومه همه درس ها خوبن به شرطي كه استادش خوب باشه
با اين وضعيت من با درس ابزار دقيق خيلي حال كردم چون هم استادش خوب بود هم مطالب مهمي مي گفت هم نمره خوب ميداد هم درس خوب ميداد هم حاضر غياب نمي كرد هم جوون بود و خلاصه يه استاد باحال بود:icon_arro :icon_sad: :icon_lol:

boyboy72000
30 October 2006, 05:42 PM
منم عاشقه ديجيتالم (چه مدار منطقي چه معماري چه ميكرو ) ، كاش ميكرو 2 هم اجباري ميشد :icon_cry: ،با الك 1و2 و تكنيك هم حال ميكردم ولي اين مغناطيس و كنترلو نگو خصوصاً مغناطيس . من حاضر بودم مدرك نگيرم ولي مغناطيس هم نخونم (خيلي جدي نگيريد :icon_excl ). حالا كه خدارو شكر پاس شد :icon_excl

inforfang
31 October 2006, 05:01 PM
مخابرات 1و 2 که آخر درس باحال بود از ماشین وبررسی آنقدر متنفرم که حاضرم از تهران تا زاهدان با موتور برم ولی این درسو نخونم:big_smileb:

مغناطیس خیلی درس قشنگیه

مرسی فرشید ...

معلومه که از اون مخابراتی های با اصل و نسبی !!!... :icon_excl

Farbod.E
31 October 2006, 05:23 PM

مغناطیس خیلی درس قشنگیه

فرشید جان فکر کنم هر دو باید یه بار تا زاهدان پیاده بریم و برگردیم !
زمان ما ( من سال 1375 وارد دانشگاه شدم ) دانشجوها انقدر طالب علم و معرفت نبودند چه بسا الان هم همینطوره ! خیلی از دوستان درسها را به امید گذراندن واحد میخونند . اما مطمئن باشید هر کس علم بیشتری داشته باشد در آینده موفق ترین مهندس خواهد شد !
همه درسها را به چشم اندوختن علم و دانش نگاه کنید و تمام تلاش خود را برای یادگیری به کار گیرید ! تا در آینده شغلی هم موفق باشید ! :icon_cool

F.®.A
31 October 2006, 05:26 PM
حالا چه گیری دادین به من :nothing:

hadi52
31 October 2006, 08:03 PM
لیسانس : سیگنال و سیستم ، مخابرات 1 و2
فوق : کدگذاری کانال و رمزنگاری

Hamid Microtech
31 October 2006, 08:38 PM
هي دوستان يعي الكترونيك بين ماها اين قدر مظلوم كه هيچ كس نبايد بهش راي بده

F.®.A
31 October 2006, 09:56 PM
ایشون فقط یک درس رو کفته انتخاب کنید وگرنه الکترونیک که دیگه انتخاب دوم من بود

alirezasalam
15 December 2006, 10:30 AM
من حاضرم پیاده برم تا زاهدان با موتورهم برگردم اما الکترومغناطیس رو دیگه پاس نکنم.!!!!!!!!!!!!!
تنها درسیه که من بعد از انکه پاسش کردم دیگه بهش رجوع نکردم و نیازی نداشتم. برعکس خیلی از درسای الکترونیکی و قدرتیه دیگه.
بیشتر شبیه یه درس پایه است که زیاد کاربردی نیست. و بود و نبودش خیلی مهم نیست. حتی در خارج از کشور هم همینطوره. وبرای آموزش بهتر نیاز به آزمایشهای پر خرج در آزمایشگاههای پیشرفته داره. که کمتر کسی یا دانشگاهی این آزمایشگاهها رو داره یا از اون استفاده می کنه به جز شرکتها و یا تحقیقاتی که مجبور به آزمایش بشن!

از درسای خوب به ترتیب اولویت میشه به برسی مدار و ماشین اشاره کرد.

McAcE
15 December 2006, 03:24 PM
من به الک 1و 2 رای دادم چون تو همهی شاخه ها توش مبحث داره از قسمت شناخت قطعاتش تا ال صنعتی حتی دیجیتال هم داره
من بشخصه هم دیجیتال رو دوست دارم هم میکرور چون جذابن و خیلی به من که حال میده
در ظمن شما اگه عاشق الک باشد همه ی درساشو دوست دارید شک نکنید حتی مغناطیس رو با اینکه بزور پاس کردم اما بدمم نمیومد یه چیزایی در موردش بدونم ولی در کل هرکسی نباید بیاد الکترونیک بخونه اگه بقصده کارو بازاره کارو پول میاد اصلا نیاد ولی اگه واقعا عاشقشه بیاد این رشترو بخونه هر کسی به نظر من لایق الکترونیک نیست چون بیشتریا به جنبه ی مادیش نگاه میکنن تا خود الکترونیک این رشته جزئ معدود رشته های دوست داشتنی که علاقه ی زیادی برای یادگیریش میباشد

KING_OF_NET
3 February 2007, 03:31 PM
من به مغناطيس به عنوان يه درس نمره بيار نگاه كردم!!!!!!چون استادش يه سال بود كه فوق گرفته بود و ماكزيمم با ما 6 سال اختلاف سني داشت ولي درسي نبود كه اينجا ازش به عنوان بهترين درس اسم ببرم.
تجزيه هم درس توپي بود(منظورم سيگنلها و سيستم هاست)خيلي خونده بودمش ولي چون استادش خوب نمره نميداد ميترسيدم برم سره جلسه و ميخواستم حذفش كنم ولي رفتم سر جلسه و سوالاشو ياد داشتم و پاس شد.ولي اينم بهترين درس نبود.
من با خانواده يه ديجيتال مخصوصا مدار منطقي خيلي حال كردم و نمره خوب گرفتم .

vahid-6600
20 March 2007, 01:07 AM
:icon_twis:icon_arroمن فقط مو ندم تو خودت به کدوم یکی رای دادی:icon_mad:

شومبول
3 April 2007, 05:16 PM
من ماشین رو خیلی دوست داشتم و دارم چون هر دوش یعنی 1 و 2 نوزده شدم (صنعتی امیر کبیر)

نقی حسینی
15 April 2007, 05:44 PM
با سلام

راستش من بدون اینکه مغناطیس بلد باشم تو دانشگاهی این درس رو برای اولین پاس کردم که 99.9% دانشجویان بار اول میموندن و این از شانس خوب من بود .....(10 شدم )
از مغناطیس خاطره خوبی دارم چون حتی یه انتگرال گیری راحت هم بلد نبودم و اینش جالب بود که اونایی که از من بیشتر بلند بودن رد شدن ولی من پاس کردم .....

keyvan-GSM
14 June 2007, 01:12 AM
جذاب ترین درس برای من تجزیه تحلیل سیستم در لیسانس و پردازش سیگنال گسسته DSP در فوق بود

mohsenz65
30 August 2007, 12:14 AM
ماشین یکی از بهترین درسهای برق قدرت هست به نظر من
کاملا فنی و صنعتی هست و ریاضیات خیلی پیشرفته هم نمی خواد

soheil86
30 August 2007, 01:56 AM
تا الان فقط من به منطقی رای دادم !
آخه درس به این شیرینی، دلتون میاد ؟

البته من رشتم کامپیوتره ، از الکترونیکی بدم میاد ولی منطقی خیلی درس خوبیه :icon_excl

eCom2001
30 August 2007, 06:35 AM
زبان - دیفرانسیل ( ریاضیات )

farzad-sani
30 August 2007, 08:57 AM
زبان - دیفرانسیل ( ریاضیات )

حالا اینا چه ربطی به این تایپک داشت ....

این یه امر کاملا طبیعی و بدیهی هستش که هر کی مهندسی برق میخونه باید ریاضی و زبانش فول باشه ..این درسایی که شما نوشتی دل بخایی که نیست !! باید همه بلد باشن ازدرسای بالا کدوم خوبه !

rezrez6630
30 August 2007, 12:37 PM
سلام
دوستان بنظرم هیچ کدوم از درس های الکترونیک توی ایران درس نیستند چون از پایه الکترونیک رو توی ایران اشتباه درس میدن
من توی برق قدرت فقط درس ماشین های الکرتیکی نوشته چاپمن رو قبول دارم چون بقیشون چرت هستند توی ایران فقط 10 درصد استاد پیدا میشه که بتاونه درس ماشین و مدار های الکتریکی و و زیر مجموعه های الکترونیک رو درس بده

chormang
8 April 2008, 12:01 PM
سلام
دوستان بنظرم هیچ کدوم از درس های الکترونیک توی ایران درس نیستند چون از پایه الکترونیک رو توی ایران اشتباه درس میدن
من توی برق قدرت فقط درس ماشین های الکرتیکی نوشته چاپمن رو قبول دارم چون بقیشون چرت هستند توی ایران فقط 10 درصد استاد پیدا میشه که بتاونه درس ماشین و مدار های الکتریکی و و زیر مجموعه های الکترونیک رو درس بده
برادر چاپمن که قصه میگه!!!! به نظره من تا بیم باهارا هست برای ماشین سراغ هیچ کتابی نرو ... اونم ترجمه پروفوسور سلطانی که استاد خودم بوده....
:lover:

chormang
8 April 2008, 12:02 PM
آقا همه این ها رو گفتید ولی تولید نیروگاه یه چیزه دیگه است .... وقتی این همه درس خوف و سنگین رو پاس می کن خوندن یه درس گلابی یه حاله دیگه میده

Orion
8 April 2008, 12:21 PM
من نرم‌افزار خوندم و مدار منطقي رو دوست داشتم. اسم استادمون هم آقاي نامور بود (دانشگاه شهيد بهشتي)! از مدارهاي الكترونيكي هم خيلي بدم مي‌اومد. مخصوصاً قسمت ترانزيستورها!

iros_lk
3 September 2008, 11:51 PM
الكترومغناطيس بهترین درس برقه!:icon_wink نه دانشجو ها می فهمن چیه نه استید:icon_evil! بر عکس باقیه درسا که اساتید می فهمن و دانشجو ها گیج می زنند!:icon_wink (دانشجوی علم و صنعت):icon_mrgr

liszt
13 September 2008, 07:21 AM
الكترومغناطيس بهترین درس برقه!:icon_wink نه دانشجو ها می فهمن چیه نه استید:icon_evil! بر عکس باقیه درسا که اساتید می فهمن و دانشجو ها گیج می زنند!:icon_wink (دانشجوی علم و صنعت):icon_mrgr
واقعا الکترومغناطیس برای من دردناک ترین درس تخصصی بود

hosseinabd
29 September 2008, 02:03 PM
برای من بهترین و شیرینترین درس مدار منطقی بود.خیلی خوب میفهمیدمش و نمره خوبی هم ازش اوردم.

DRSaeid
1 October 2008, 02:29 PM
http://www.pic4ever.com/images/monkey.gifاي بابا
چرا بررسي سيستم هاي قدرت تو اين ليست نيستش پس داداش ؟!http://www.pic4ever.com/images/144fs807820.gif

bahador87
21 October 2008, 12:47 PM
بهترین درس من مایکروویو
بدترین درس من ریاضی مهندسی! شاید به خاطر استادش... ه ه ه :icon_arro

farzad3d
21 January 2009, 04:30 PM
یادش بخیر!! الکترومغناطیس و بچه کوچیکش فیزیک الکتریسیته و مغناطیس خیلی آزار دهنده بودن
منم حاضرم بودم سه بار با پای پیاده بدون کفش برم زاهدان ولی این درس رو دوباره نخونم که چون افتادم دوباره خوندم

برای من درس میکروپروسسور شیرین ترین درس بود.

behrooz64
6 April 2009, 03:26 PM
بهترین درس من مدارهای مخابراتی بود . اگه بدترینشو خواسته باشید ماشین 1 البته به خاطر استادش

A.R.F
15 April 2009, 03:29 PM
به نظر من کمتر کسی پیدا میشه از خوندن درسهای خانواده دیجیتال لذت نبرده باشه،چون جذاب و کاربردی هستن،من از مدار منطقی،معماری کامپیوتر و میکرو پروسسور خیلی خوشم میومد (بخاطر خودشون و استاداشون)،با احترام به نظر کسانی که از مغناطیس خوششون میاد به نظر من خیلی درس مزخرف و نچسبی بود انقدر که یه بار افتادم و بار دوم پاسش کردم...! من تا زاهدان که هیچی حاضرم 1 هفته بدون آب و غذا توی کویر و بیابون زندگی کنم ولی دوباره سر جلسه امتحان مغناطیس نشینم!!! :icon_redf:icon_eek:

pooryab
11 September 2009, 08:12 PM
دروس مورد علاقه: آنتن ، مخابرات 1، الکترونیک 3،کنترل خطی ، فیلتر و سنتز
دروس مورد تنفر: بررسی ،آمار ، محاسبات عددی