PDA

View Full Version : تمديد گواهينامه يكساله

007pooya
20 October 2006, 09:54 PM
مهلت 1 ساله گواهينامه من ماه آبان به پايان ميرسه براي تمديد و دريافت گواهينامه جديد چيكار بايد بكنم؟ گواهينامه جديدي كه بهم ميدن 5 ساله خواهد بود يا 10 ساله؟

PAYAM
21 October 2006, 02:17 AM
براي تمديد اگر مشكلي براي‌تان در اين يك ساله پيش نيامده است (جريمه و توقيف گواهينامه و ...) فكر مي‌كنم بايد برويد همان‌جايي كه امتحان داده‌ايد شايدم شهرك آزمايش، اطلاع دقيقي از اين گواهينامه‌هاي جديد ندارم، اما گواهينامه جديدتان 5 ساله خواهد بود....

Foad
21 October 2006, 02:25 AM
راستی یه سوال
هنوز کسایی که امتحان رانندگی میدن بهشون گواهینامه یکساله میدن؟
چون شایع شده که دیگه به همه 5 ساله میدن

Abolfazl2006_p
21 October 2006, 04:14 AM
اول یک ساله و بعد در صورت عدم تخلف
5 ساله میدن
البته اگه تا فردا تغییرنکنه :icon_mrgr :icon_mrgr

Artemis
18 January 2007, 01:46 PM
خوب ،من گواهینامم رو تمدید کردم....

گفتم یه اطلاعاتی هم به دوستان بدم

برای تمدید باید به مراکز دولت الکترونیک(پلیس +10) برید و در اونجا لیست مدارک مورد نیاز را زده...

دوستان میتونن تا 1 ماه مونده به اتمام یکسال برای تمدید اقدام کنند یعنی وقتی 11 ماه از تاریخ صدور گواهینامتون گذشت میتونید اقدام کنید..خیلی هم سریع میاد حدودا 5 روز طول میکشه و زیادم نگران تخلفاتی که داشتید نباشید چون من خودم حدود 200،000 تومن جریمه شده بودم اونم به خاطر خلافهای کد 11 ..مثل سرعت و سبقت غیر مجاز و حرکت مارپیچ و ... و خیلی میترسیدم تمدید نکنن ولی خدا را شکر تمدید شد

اگه سوالی بود در خدمتم...

DictatoR
18 January 2007, 02:27 PM
سلام...بايد كمتر از 10 روز به تموم شدن اعتبارش مونده باشه كه بدين واسه تمديد...
اگه خلاف هاي كه پشت گواهينامه نوشتن مرتكب نشين (كمتر از 3بار) تمديد ميكنن...
ولي اگه مثلا خارج از شهر گرفته باشنتون (مثل پسر عموي من)...ميگن بايد دوباره امتحان بدين... بعدش اونم باز 1 ساله ميدن...

config
1 February 2007, 04:42 PM
الان گواهينامه به صورت 4+1 هست و اگر در مدت يكسال خلاف هايي رو كه پشتش نوشته بيش از 3 بار انجام ندين گواهينامه 4 سال تمديد ميشه

kevin_m_bb
1 February 2007, 09:13 PM
الان گواهينامه به صورت 4+1 هست و اگر در مدت يكسال خلاف هايي رو كه پشتش نوشته بيش از 3 بار انجام ندين گواهينامه 4 سال تمديد ميشه
البته اینایی که تازه امتحان می دن اینطوریه و کسایی که تمدید می کنند 5 سالست

config
1 February 2007, 10:33 PM
در واقع 4 ساله چون اين يك سال هم حساب ميشه

BloodReza
2 February 2007, 03:47 AM
این قانون یک ساله هم انگار میخاد عوض شهمن خودم 2 هفته پیش تمدید کردم و زیر یک هفته هم اومد در خونه

مدارکش هم تا اونجا که یادمه ایناس
دو فیش یکی 500 تومان و دیگری 3000 تومان
سه قطعه عکس رنگی(حتمن رنگی باید باشه ندارین زودتر اقدام کنین) و پشت نویس
فتوکپی شناسنامه از تمام صفحات به همراه اصل
فتوکپی کارت ملی پشت و رو به همراه اصل
گواهی نامه یک ساله به همراه فتوکپی

1900 تومان هم هنگام تکمیل پرونده خودشون گرفتن
یه فرم رو هم باید پر کنید

Artemis
2 February 2007, 12:04 PM
سه قطعه عکس رنگی(حتمن رنگی باید باشه ندارین زودتر اقدام کنین) و پشت نویس

از من عکس نخواستن....به یکی از دوستام هم گفته بود اگه میخوای عکستو عوض کنی باید عکس بدی وگرنه اجباری نیست

BloodReza
2 February 2007, 07:04 PM
من وقتی رفتم نوبتم شد ازم عکس خواست عکسارو که دادم گفت حتمن باید رنگی باشه و گفت برو عکس رنگی بیار که یه ساعتی وقت منو گرفت و مجبور شدم برم عکس بگیرم

mehrdad_zero
7 March 2007, 01:54 AM
من از این گواهی نامه های به درد نخور یکساله دارم.خرداد ماه هم باید تمدیدش کنم.
این ایام عیدی میخواستم یه مسافرتی برم، میخواستم ببینم آیا سابقه داشته که پلیس همین طوری توی جاده گیر بده و به کسی و گواهی نامش را اگه یکساله بوده ازش بگیره؟بدون اینکه خلافی کرده باشه؟
میترسم یوقت گیر بدند بهم و گواهی نامم را بگیرند و دوباره خر بیار و باقالی بار کن.:icon_cry:

ali14049
7 March 2007, 12:57 PM
ببين دوست عزيز ؛ همانطور که دوستان نيز به اين موضوع اشاره کردند و باتوجه به برنامه هاي اعلام شده پليس راه که حدود5000 نيرو تا 20 فروردين در جاده ها حضور خواهند داشت و کنترل ها شديدتر از ديگر ايام سال خواهد بود اين کار واقعاً ريسک حساب ميشه و ارزش ريسک نداره ! يعني شما در جاده مثل کسي ميمونيد که اصلاً گواهينامه نداره!

علی م
11 March 2007, 12:47 PM
بابا اینا خودشون رو مسخره کردند
من یه ساله داشتم رفتم برای تمدید 5000 تومان گرفتن گفتن تا هفته ی دیگه میاد
شد 2 هفته نیومد . یک ماه نیومد و ..
آخر رفتم دنبالش فهمیدم پست گمش کرده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
می گفتن مهم نیست برات تقاضای المثنی می کنیم
آخرش کار کشید به شکایت و شکایت کشی !!!!!!!!
بعد از 1 ماه و نیم ساعت 9 شب پستچی اومد دم خونمون که ببخشید رفته بود لای کارتهای سوخت!!!!!!

config
12 March 2007, 01:13 PM
ببين دوست عزيز ؛ همانطور که دوستان نيز به اين موضوع اشاره کردند و باتوجه به برنامه هاي اعلام شده پليس راه که حدود5000 نيرو تا 20 فروردين در جاده ها حضور خواهند داشت و کنترل ها شديدتر از ديگر ايام سال خواهد بود اين کار واقعاً ريسک حساب ميشه و ارزش ريسک نداره ! يعني شما در جاده مثل کسي ميمونيد که اصلاً گواهينامه نداره!
اتفاقا به همین دلیلی که دوستمون گفتن اینا میخان تخلف نشه بیکار نیستن که الکی گیر بدن ولی اگه گیر بدن ول نمکنن . به نظر من برو ولی تخلف نکن

mashinbaz
18 March 2007, 04:47 AM
اگه با این گواهینامه های قلابی تو جاده گرفتنمون چی میشه ؟
بچه ها شما میدونین؟

ali14049
18 March 2007, 11:07 AM
اگر خداي ناكرده بگيرنتون: ماشين توقيف + پاركينگ(تا پايان عيد هم ترخيص نخواهد شد مگر ...) و گواهينامه يكساله باطل خواهد شد و بايد 2باره امتحان داد.:icon_cry:

Artemis
19 March 2007, 01:01 AM
فرمانده نیروی انتظامی گفت در ایم عید هیچ ماشینی پارکینگ نمیره و با توجه به تخلف برگ جریمه صادر میشه

kevin_m_bb
6 April 2007, 05:58 PM
دوستاني كه تعويض كردن چه مداركي دادن؟(از طريق مراكز پليس+10)

beatr9
6 April 2007, 07:38 PM
دوستان عزيز ؛ درسته كه گواهينامه هاي جديد رو پنج ساله ميدن و شايد خيالتون پس از تعويض اون راحت بشه و تصميم بگيريد كه از فرداييش مثل راننده هاي حرفه اي عمل كنيد ولي هرگز احتياط رو فراموش نكنيد و توجه داشته باشيد كه اگه از بيمه بدنه استفاده مي كنيد در صورت دريافت خسارت پس از كسر تمامي فرانشيز ها از كساني كه يكسال از گواهينامشون گذشته 30 درصد ، دو سال 20 درصد و سه سال 10 درصد كسر مي كنند و تنها در صورتي كه 4 سال از اخذ گواهينامه گذشته باشه مبلغ رو كامل پرداخت مي كنند كه خودتون بهتر خبر داريد كه پرداخت خسارت هاي بيمه بدنه به مراتب پايين تر از بيمه ثالث هست و پس از كسر 20 يا 30 درصد ازون مقدار ناچيز ديگه چيزي نمي مونه . ببخشيد كه از اصل موضوع منحرف شدم ولي شور و اشتياق شما رو كه ديدم لازم ديدم اين تذكر كوچولو رو بدم بلكه يك كمي بيشتر احتياط كنيد و براي خودتون و ديگران مشكلي ايجاد نكنيد . مرسي .

ali14049
8 April 2007, 08:11 PM
1-مراجعه به مركز پليس+10
2-تهيه دو عدد فيش بانكي 30000 و 5000 ريالي(وزارت كشور و دارايي)(البته 1900تومن براي تشكيل پرونده گرفت!)
3-يك عدد عكي 4*3 رنگي زمينه روشن بدون كراوات و ريش پروفسوري و از اين جور چيزا
4-اصل گواهينامه و شناسنامه و كارت ملي به همراه كپي آنها
5-پر كردن فرم درخواست تبديل گواهينامه
6-اگر گواهينامتون با عينك بود كه هيچي ولي اگه نبود يه معاينه چشم هم اضافه ميشه
براي من كه 5روزه اومد و كلاً همين حدودا طول ميكشه

Payamnazeri
15 April 2007, 01:36 PM
اطلاعات کامل در وب سایت www.policetraffic.ir (http://www.policetraffic.ir) موجود است.

mehrdad_zero
15 April 2007, 06:32 PM
معاینه چشم هم دوباره باید بدیم؟نه بابا.
من موقعی که گواهی نامه گرفتم چشمم آستیگمات بود به دکتره زیر میزی دادم ننویسه عینکی ولی رفتم عینک خریدم و همیشه هم میزنم.
یکی از اقواممون هم توی همین مراکز +10 پلیس چند روز پیش گواهی نامش را تمدید کرد ولی معاینه چشم نمیخواست.
معاینه چشم مال اونهاست که گواهی نامه 10 ساله هاشون را تمدید میکنند.آخه مگه توی یکسال چقدر ممکنه چشم آدم ضعیف بشه که دوباره باید معاینه بدیم؟

mehrdad_zero
2 May 2007, 06:10 PM
امروز گواهي نامه 5 سالم اومد، باورتون ميشه؟
من پنج شنبه هفته پيش براي تمديد گواهي نامم اقدام کردم و حالا امروز بعد از 6 روز گواهي نامم اومد در خونه.
مثل اينکه راهنمائي رانندگي سرعتش زياد شده ها!:icon_twis
هنوز يکماه هم از اعتبار يکسالش باقي مونده بود که پنج ساله شد!:icon_razz

Artemis
2 May 2007, 06:22 PM
یکی از اقواممون هم توی همین مراکز +10 پلیس چند روز پیش گواهی نامش را تمدید کرد ولی معاینه چشم نمیخواست.
معاینه چشم مال اونهاست که گواهی نامه 10 ساله هاشون را تمدید میکنند.آخه مگه توی یکسال چقدر ممکنه چشم آدم ضعیف بشه که دوباره باید معاینه بدیم؟

من خودم 1 ساله دادم 5 ساله گرفتم معاینه نخواستن
بابام هم تمدید کرد معاینه چشم نخواستن فقط یه فرم میدن که تعهد میدی طی مدتی که گواهینامه داشتی دچار نقص جسمی نشدی

Payamnazeri
14 May 2007, 11:05 AM
کسی برای تمدید تونسته عکسش رو هم عوض کنه.من هر کاری کردم گفت نمیتونی عکست رو عوض کنی.حالا عکسم اصلا شبیه خودم نیست و نمیدونم چی کار کنم.

ali14049
14 May 2007, 11:37 PM
کسی برای تمدید تونسته عکسش رو هم عوض کنه.من هر کاری کردم گفت نمیتونی عکست رو عوض کنی.حالا عکسم اصلا شبیه خودم نیست و نمیدونم چی کار کنم.
براي چي نشه؟:icon_twis من خودم عكس گواهينامه رو عوض كردم(موقع تشكيل پرونده و تكميل مدارك ازم پرسيد گفت اگر ميخواي عكسو عوض كني يك عكس جديد بفرست اينور، ما هم داديم:icon_arro )
وظيفه كارمندان مركز پليس+10 كه براي شما هم اينكارو انجام بدن:icon_bigg
فوقش اگر انجام ندادن بريد يه مركز ديگه:icon_mrgr

007pooya
14 May 2007, 11:51 PM
من یه عکس دیگه همراه با پرونده ام دادم و همون عکس رو تو گواهینامه جدیدم گذاشتن

تو عوض کردن عکس مشکلی نیس