PDA

View Full Version : سرويس اوليه پژو206

AbbasRoohafza
22 May 2006, 02:18 PM
فردا قراره که ماشينو ( 206 صندوق دار‌ ) ببرم براي سرويس اوليه . به نظر دوستان به چه نکاتي توجه کنم و ازشون چي بخوام ؟

30stem
6 June 2006, 09:37 AM
فقط باید خواهش کنید که لطفا چیزی کش نرید...:icon_razz

po2ya
6 June 2006, 11:01 AM
والا اگه ماشین مشکلی نداره درخواست نداره بکنی!!!خودشوون کارهای روتین رو انجام میدن!

mea2002
8 October 2006, 11:14 AM
با سلام

من يك پژو206تيپ 2 كلاس 1 دارم(مدل 85)-ميخواستم بدانم
در سرويس اوليه چه كارهايي انجام ميشود؟با توجه به اينكه من
ايراداتي مثل صدا از كمك عقب ماشين و يك سري ايرادات ديگر در طي
اين مدت با آن مواجه شده ام ميخواستم ببينم روند كار در سرويس اوليه
چگونه است؟ممنون.:lover:

john123
8 October 2006, 12:30 PM
با سلام ،
در سرويس اوليه آچار كشي،رگلاژ درها،بررسي با دستگاه دياگ و بررسي سطح روغن موتور
انجام مي شود در ضمن اين صدا مربوط به كمك نيست بلكه مربوط به بست اگزوز مي باشد
در ضمن نمايندگيي ببريد كه خودتان هم در كنار ماشين بتوانيد حضور داشته باشيد.
موفق باشيد.

harzaabe
9 October 2006, 06:38 AM
در سرويس اوليه ماشين من رو فيلر گيری کردند و روی 206 فيلر پيکان گرفتند و يادشون هم رفت که در موتور ماشين رو سفت کنند، به اين چيز ها دقت کن

سود انباشته
9 October 2006, 09:30 AM
دوستا نتوجه داشته باشند اگر ایرادی در 206 ندیدند هیچ موقع به نمایندگی مراجعه نکنند حتی برای سرویس اولیه
تا اونجایی که اطلاع دارم حالا هم که سرویس اولیه اختیاری هست ولی قبلا که اجباری بود من فقط دادم که به برگ گارانتی مهر زدند تا گارانتی اتبار داشته باشه و....

mea2002
9 October 2006, 11:00 AM
دوستا نتوجه داشته باشند اگر ایرادی در 206 ندیدند هیچ موقع به نمایندگی مراجعه نکنند حتی برای سرویس اولیه
تا اونجایی که اطلاع دارم حالا هم که سرویس اولیه اختیاری هست ولی قبلا که اجباری بود من فقط دادم که به برگ گارانتی مهر زدند تا گارانتی اتبار داشته باشه و....

در مورد عملكرد نامطلوب برخي نمايندگيها كه شكي نيست. اما 206 هم ماشيني نيست كه بتوان

آنرا براي رفع عيب به هر تعميرگاه غير از نمايندگي برد(مثل پرايد يا پيكان).چونكه رفع عيب آن بسيار تخصصي است.

به هر حال به نظر من خودرويي مثل 206 حداقل در طي دوره گارانتي بايستي براي رفع عيب
به نمايندگي برده شود.:icon_evil

john123
9 October 2006, 01:06 PM

نمايندگيي ببريد كه خودتان هم در كنار ماشين بتوانيد حضور داشته باشيد.

greenday
1 March 2007, 08:46 PM
کسی میتونه یک نمایندگی خوب در اصفهان معرفی کنه؟

harzaabe
2 March 2007, 03:43 AM
ديگه چيزی به نام سرويس اوليه وجود نداره
الان طرح مزخرف pds اومده و مثلاً همان زمان تحويل جلوی چشم شما بايد آچر کشی انجام بدند و کل ماشين رو ببينيد و دری زده و در صورت رضايت ماشين رو تحويل بگيريد ، ولی ما که فقط تو برگه خونديم ، اين ها رو نديديم...

parviz_gh
2 March 2007, 10:21 AM
علامت آچار در كيلومتر شمار ظاهر شد 2200 كيلومتر راه رفتم تيپ 3 هستش چكار بايد بكنم

harzaabe
3 March 2007, 08:38 AM
علامت آچار در كيلومتر شمار ظاهر شد 2200 كيلومتر راه رفتم تيپ 3 هستش چكار بايد بكنم

سلام دوست عزيز
ورودت رو تبريک ميگم
خدمتت عرض بکنم که هيچ نگران نباش ، به شکلی دستی ميشه برش داشت ، در صورتی نگران بشو که چراغ انژکتور روشن بشه ، اون موقع بايد به نمايندگی مراجعه کنی.
مطلب ديگر که اين پست رو بايد در تاپيک جامع مشکلات 206 مطرح ميکردی.
شاد باشی عزيزم

hype
4 October 2010, 05:52 PM
با سلام خدمت دوستان ماشین من تا حالا 3300 تا کار کرده و می خواستم بدونم کی باید برای سرویس ببرم؟ آخه می خوام یه سری ایراداتشو پیگیری کنم مثلا صدای معروف تق تق فرمون و احتمالا سنسور اکسیژن و ... اگه 5000تا ببرم مشکلی نیست؟؟؟

amirvr14
4 October 2010, 09:42 PM
206 2 ساله دیگه سرویس اولیه نداره دوست من!!هر کیلومتری خواستی ببر

hype
5 October 2010, 12:55 PM
206 2 ساله دیگه سرویس اولیه نداره دوست من!!هر کیلومتری خواستی ببر

ببخشید یک سوال آماتور دیگه دارم،اگه برای تعویض روغن به نمایندگی مراجعه نکنم برای گارانتی مشکلی پیش نمی آد؟

mehdialishiri
5 October 2010, 02:56 PM
سرويس اوليه 206 روي20000 كيلومتر است كه بهتر اگه به مشكل برخورد كرديد نمايندگي ببريد غير از اين نه

amirvr14
5 October 2010, 06:29 PM
نه!اتفاقا توصیخ میشه به جز مواردی که مربوط به گارانتی میشه و بخوای از حلقوم ایران خودرو پول بگیری به نمایندگی مراجعه نکنی!
تعویض روغنو هر جا دلتون میخواین ببرین!
چیزیم به نام سرویس 20000 وجود نداره!!فقط روغنو فیلترها تو اون کیلومتر تعویض میکنن و هیچ کدوم از اون کارایی که تو دفترچه نوشته انجام نمیشه(مثل بازدید ها و ....)

mehdialishiri
5 October 2010, 06:45 PM
نه!اتفاقا توصیخ میشه به جز مواردی که مربوط به گارانتی میشه و بخوای از حلقوم ایران خودرو پول بگیری به نمایندگی مراجعه نکنی!
تعویض روغنو هر جا دلتون میخواین ببرین!
چیزیم به نام سرویس 20000 وجود نداره!!فقط روغنو فیلترها تو اون کیلومتر تعویض میکنن و هیچ کدوم از اون کارایی که تو دفترچه نوشته انجام نمیشه(مثل بازدید ها و ....)

بله ولي شما كمتر از 20000 كيلومتر ببريد فقط براي سرويس اوليه به شما ميگن برو تا 20000 بشه و به نظر من تا موقيعكه ماشينتون مشكلي نداشت هرگز به نمايندگي مراجعه نكنيد! چون عملا بعنوان سرويس اوليه هيچ كاري بجز مصرفي كاري انجام نميدن

amirvr14
5 October 2010, 09:53 PM
درسته منم میگم جز در مواردی که به مشکل برخوردید به نمایندگی مراجعه کنید!!
بله سرویس 20000 داریم اما هزینشو میگیرن و کاری جز تعویض فیلترها و روغن انجام نمیدن!
اگه یادتون باشه سایپا سرویس اولیش رایگانه!!

hooman70
5 October 2010, 10:41 PM
درسته منم میگم جز در مواردی که به مشکل برخوردید به نمایندگی مراجعه کنید!!
بله سرویس 20000 داریم اما هزینشو میگیرن و کاری جز تعویض فیلترها و روغن انجام نمیدن!
اگه یادتون باشه سایپا سرویس اولیش رایگانه!!
آره يادش بخير ...دقيق روي 800كيلومتر رفتيم نمايندگي هم روغن موتورو عوض كرد و هم واسكازين و بقيشو يادم نيست...آها درهارو هم ريگلاژ كرد و آچار كشي هم كرد...!مجانيه مجاني...فكر كنم بابام يه شاگردونه هم بهش داد...(موضوع واسه 6سال پيشه!!!)

miladbnd
11 December 2010, 07:47 PM
سلام بر سروران گرامی
ماشین من5000 تا کا کرده
کی باید ببرم برا سرویس ؟:icon_evil
ماشینم هم 206 تیپ2

soheilm
11 December 2010, 10:48 PM
تا مشکلی ایجاد نشده سرویس نبر

روغن و فیلتر رو هم روی 5000 تا عوض کنید

miladbnd
12 December 2010, 10:00 AM
فیلتر هوا یا روغن ؟

soheilm
12 December 2010, 10:20 AM
دیگه توی این هوا و این کیفیا روغنها بنظرم هر زمان میری همه رو تعویض کن - متضرر نمیشی

mnaeimi236
17 December 2010, 11:57 PM
دوستان خوبم من با الاخره تیپ 5 ام رو تحویل گرفتم موقع تحویل کیلومترش 51 بود البته نمایندگی تو نارمک بود به نظرتون از ایران خودرو تا نارمک چقد راهه؟
دوم این که وقتی سوئیچ رو باز میکنم علامت یه آچار که مربوط به سرویس هست کنار کیلومتر کار کرد هست و ماشین رو هم که روشن میکنم و در حال حرکت هم این آچاره محو نمیشه تا زمانیکه ماشین رو خاموش کنم در ضمن در حالتی که سویئچ بازه 6 تا مربع و max رو صفحه کیلوتر نشون میده که طبق گفته دفترچه روغن موتور زیاده تا الانم 340 کیلوتر باهاش روندم به نظرتون چرا اون آچاره روشنه ؟یعنی ماشین ایرادی داره لطفا کمکم کنید.
با تشکر

amirvr14
18 December 2010, 01:45 AM
نه اون آچار بیانگر زمان باقی مونده تا سرویس خودرو هست(بر حسب کیلومتر) برای ریست کردنش سوییچ رو باز کنید و اون دکمهای که روی آمپر قسمت سرعت ینج هست رو نگ داریئ تا چشمک بزنه و 20000 بشه!
مین و مکس با هم روشن میشن که طبیعیه!

mnaeimi236
18 December 2010, 08:17 PM
امیر جان ممنونم مشکلم حل شد اما وقتی که ماشین صفره نیاز به سرویس داشت که اون چراغ آچار روشن بود ؟

saman_2325
31 December 2010, 06:18 PM
سلام دوستان
من 4 3 روزه يه 206 تيپ 2 گرفتم ... ولي هرچي سعي كردم از خود نمايندگي و يا از خود دفترچه راهنماي ماشين متوجه بشم كي و چه زماني و يا با چند كيلومتر كاركرد بايد ماشينو ببرم سرويس اوليه آخرش متوجه نشدم ... قبلاً كه پرايد داشتم همون اول گفتن از 800 تا 1500 كيلومتر بايد بري سرويس اوليه ... ولي در مورد 206 نميدونم ...
ممنون ميشم اگه دوستان راهنمايي كنن و بگن ماشينشونو كدوم نمايندگي براي سرويس بردن و آيا راضي بودن يا نه ..؟

hajarash
31 December 2010, 06:46 PM
تاپیک هست در این مورد، ولی کلاً در ایران خودرو سرویس اولیه ای در کار نیست!! بجاش PDS دارن یعنی مثلاً سرویس قبل از تحویل که عملاً یعنی هیچ! :icon_eek: پس فقط از ماشینتون لذت ببرید اگه دردسری نداره! و به این چیزا فکر نکنید.....

lp 560-4
6 January 2011, 06:45 PM
salam
man ham taze 206 gereftam man shenidam ke bayad hamoon avakl roghan ro avaz konid aval goftam poole ziyadi kharj kardane
bad ke raftam avaz kardam bavaretoon nemishe mashine sefr roghane siyah azash dar miyooamd yani moshakhas bood ke az aval too mashin roghane kar karde rikhtan
be hame tosiye mikonam be mahze kharid mashin az irankhodro roghan ro avaz konid
baraye mashina totale5000 asl rikhtam

sajjadnegaresh
6 January 2011, 06:59 PM
باید روغن توتال 7000 می ریختی طبق دفترچه
درست می گی منم وقتی ماشین رو تحویل گرفتم وقتی درب سوپاپ رو باز می کردم ازش دود سفید میومد بیرون
دوستم میکانیکه گفت از روغنشه
رفتم توتال 7000 بریزم دیدم دو مدل موجود داره یکی 26 تومن ساخت وطن یکی هم 33 تومن ساخت امارات
بهم پیشنهاد کرد کاسترول جی تی ایکس بریزم طبق پیشنهاد توی دفترچه منم اونو ریختم 26 تومن ساخت وطن

amirvr14
7 January 2011, 11:42 AM
دوست عزیز LP 560 ضمن تبریک و خوشامدگویی به شما،طبق قوانین تایپ فینگیلیش ممنوع بوده و باید به زبان فارسی تایپ کنید!
برای 206 تیپ 5 هم باید توتال 7000 بریزید که ایرانی به توتال رو پیشنهاد میکنم

lp 560-4
10 January 2011, 01:36 AM
ممنون از تذکرتون در مورد فارسی نویسی
در مورد روغن هم باید بگم در ایران ۷۰۰۰ اصل گیر نمیارین اینو از خیلی‌‌ها پرسیدم

amirvr14
10 January 2011, 10:37 AM
درسته پیدا نمیشه اما به توتال راحت پیدا میشه!!و اینو بدونین به توتال خیلی بهتر از این اماراتیاست!!

M.D.
10 January 2011, 01:23 PM
درسته پیدا نمیشه اما به توتال راحت پیدا میشه!!و اینو بدونین به توتال خیلی بهتر از این اماراتیاست!!

تایید میشه، البته به نظر من با توجه به صحبتهای آشنایی که در بازار روغن دارم از نظر کیفیت به توتال (بهران توتال) مطمئن تر از نوع "ع ر ب"ش هست.
بهران رانا هم انتخاب خوبی و مطمئنی هست
http://www.behranoil.com/behran_new/fa/product_detail.asp?id=111