PDA

View Full Version : مقایسه گیربکس اتومات و دستی

naser_9396
6 October 2006, 12:24 PM
با سلام لطفا گیر بکس اتوماتیک و دستی را از جوانب مختلف خصوصا شتابگیری مقایسه نمایید:icon_cool

El Padrino.
6 October 2006, 01:13 PM
مزیت اتوماتیک به معمولی
1- بالا بردن عمر موتور
2-رانندگی ساده تر و راحت تر و خستگی کمتر
3-سوخت پایین تر (همه جا می گن سوخت اتومات بیشتره ولی من تجربه کردم سوخت اتومات کمتره )
4- حرکت با سرعت بالا و با دور موتور پایین( خودم با ماشینم داشتنم140 تا میرفتم دورموتور روی 3000 بودبردم روی 170 سرعتو دور موتور رفت روی 4300 و بعد از 10 دقیقه با همون سرعت دور موتور برگشت روی 3000)
5- سرعت بیشتر (تجربه و مقایسه کردم به دلیل بالا )

مزیت معمولی نسبت به اتوماتیک
1- شتاب بیشتر
2- رانندگی دلخواه با دور موتور دلخواه
3- اگه تصادف شدید بکنی و اتومات داشته باشی فاتحه گیربکست خوندس ولی با معمولی این طور نیست

El Padrino.
11 April 2008, 07:11 PM
راستش این سوال همیشه ذهنم رو مشغول می کنه و دلیل اصلیش رو نمی دونم برای این سوال چند تا فرضیه وجود داره
1-فرضیه اول اینه که چون اول که می خواهید شتاب بگیرید به علت این که تمام دنده درگیر هست اولش یک کم سنگین بالا میره و کند هست )که با کمی تیک آف زدن و فشار آوردن به گیربکس قابل حله)
2-فرضیه دوم به خواطر ضرایب دنده می تونه باشه چون ضرایب معمولی بیشتر از توماتیک هست (فکر کنم تاثیر گذار تر از بقیه باشه )
3-فرضیه سوم به خواطر نحوه تعویض دنده هست که در گیربکس معمولی سریع تر انجام میشه (ولی فکر کنم تاثیر چندانی نداشته باشه )

خالا از اساتید فن و دوستان عزیز به خصوص علی آقا Zqz خواهش دارم نظراتشون رو بیان کنن و این بنده حقیر رو راهنمایی کنن تا به نتیجه برسم