PDA

View Full Version : سمند83 یا 206 مدل 84 ؟

mimalef
5 October 2006, 10:47 AM
لطفا به من در مورد خرید یکی ازین دو کمک کنید.تا چندی قبل میخواستم 405 بخرم اما با این آتش سوزیها اساسی از سرم افتاد.حالا با حدود 10000000 تومان کدوم مورد رو پیشنهاد میکنید؟سمند 83 یا 206 مدل 84؟؟؟؟؟:angry:

vahid_ta62
9 October 2006, 01:00 AM
206 بگیر.هم بیشتر قطعاتش مال فرانسه هست ...... یه مدل بالاتره............مثل سمند هم زود به سرو صدا نمیفته.............من خودم بالاخره بعد از خیلی مطالعه 206 گرفتم.....واقعا عالیه

mimalef
9 October 2006, 03:44 PM
آقا وحید خواهشا و خیلی زود از علت این تصمیمتون مبسوطا باخبرم کنین چون تقریبا در مورد سمند به نتیجه رسیدم.چند وقته 206 خریدی و اینکه قیمت قطعاتش بالا نیست؟؟

vahid_ta62
10 October 2006, 11:04 PM
با سلام...آره عزیزم قیمت قطعاتش خیلی بالاست ولی اگه از ماشین درست استفاده کنی(جنون سرعت نداشته باشی و علاقه ای به شنیدن صدای موتور روی دور موتور 5000 به بالا را نداشته باشی)این ماشین تا 3 سال هیچ خرجی نداره.......من 6 ماه که 206 دارم و به خاطر اینکه دانشجو هستم هفته ای 4 روز که هر روزش 300 کیلومتر تا فقط تو جاده هستم برام هیچ خرجی نداشته.....علاوه به این مسائل شما 500 تا با 206 رانندگی کن دیگه نمی تونی پشت سمند یا 405 بشینی...(قصد جسارت به دارندگان این دو ماشین ندارم این فقط نظر شخصی منه)باز میگم فقط 206 بگیر(بعد انتخاب نهایی خبر بده(موفق باشی)

arash p mbz bmw
11 October 2006, 04:25 PM
شما باید بگید چه انتظاراتی از ماشین دارین؟!!

abaratian
11 October 2006, 08:31 PM
کاملا درسته. شما یک نفر هستین یا خانواده دارین و...
در ضمن سمند 83 هنوز کلی از گارانتیش مونده ولی 206 مدل 84 دیگه احتمالا گارانتی بی گارارنتی

Abolfazl2006_p
11 October 2006, 10:22 PM
سمند بگیر البته اگه ماشین جمع و جور میخوای 206 و این تنها مزیتشه
من خودم 405 دارم میخواستم بگ م 405 دیدم فرمودی از آتیش گرفتنش میترسی من که دارم و تا حالا هم نسوخته:icon_cool
توی جاده که بری فرق 206 را با سمند متوجه میشی

vahid_ta62
16 October 2006, 12:18 AM
سمند زود به صدا میوفته..2.تو پیچها مشکل داره به خاطره طراحی بد بدنش که اینو مدیران ایران خودرو تایید کردن که زود چپ میشه....پدرم پرشیا داره(مدل 82 ) باور کنید اون لذتی رو 206 هنگام رانندگی داره پرشیا هم نداره....طراحی کنسول جلو و داشبورد(سینه)206 و سمند قابل مقایسه نیست.....و مهمتر اینکه 206 فقط به عنوان یه ماشین خانواده(مخصوصا نامزدها و تازه ازدواج کرده ها)و جوان پسند با یه قیافه دوست داشتنی ولی خشن مورد استفاده شخصی داره و هنوز تاکسی نشده.........(یه بار پشت 206 بشین و یه بار پشت سمند بعد خودت بدون تعصب قضاوت کن)

Nomad
16 October 2006, 12:28 AM
حالا یه بحث دیگه : کلا 206 مدل 85 میتونی 10 تومن بگیری بجای 84 . سمند هم مدل 83 افت قیمت زیادی رو تجربه کرده و بین 8.500 تا 9.500 در حال خرید و فروشه . . .
جناب MIMALEF هم اگر موارد کاربریشون رو ذکر کنن دوستان بهتر میتونن راهنمایییشون کنن .

Abolfazl2006_p
16 October 2006, 01:53 AM
سمند زود به صدا میوفته..2.تو پیچها مشکل داره به خاطره طراحی بد بدنش که اینو مدیران ایران خودرو تایید کردن که زود چپ میشه[/B:icon_twis ]....پدرم پرشیا داره(مدل 82 ) باور کنید اون لذتی رو 206 هنگام رانندگی داره پرشیا هم نداره....طراحی کنسول جلو و داشبورد(سینه)206 و سمند قابل مقایسه نیست.....و مهمتر اینکه 206 فقط به عنوان یه ماشین خانواده(مخصوصا نامزدها و تازه ازدواج کرده ها)و جوان پسند با یه قیافه دوست داشتنی ولی خشن مورد استفاده شخصی داره و هنوز تاکسی نشده.........([B]یه بار پشت 206 بشین و یه بار پشت سمند بعد خودت بدون تعصب قضاوت کن)

دوست عزیز بر همه واضحه که سمند از نظر پایداری در سرعت بالا از 206 (تعلیق نرم تره سمند و تعلیق حشک 206) بهتر عمل میکنه و شما که می فرمایید مدیران ایرانخودرو تایید کردند بفرمایید این مدیران کی هستند و از روی دلیل و مدرک صحبت کنید لطفا
تا اونجایی که همه میدونند هیچ یک از مدیران ایران خودرو از سمند نه تنها بد نگفته بلکه از اون تعریف می کنند
در رابطه با صدا افتادن هم این مشکل در مدل های جدید بر طرف شده و در مدل های پایین تر هم با رگلاژ در ها بر طرف شده
در رابطه با تاکسی شدن هم تاکسی سرویس محله ما 3 تا 206 داره که مسافر میزنه و این هیچ دلیلی بر برتری 206 نیست و یا ضعف هر خودرویی - در بسیاری از کشور ها از بنز برای تاکسی استفاده میشه
شما بهتره زیاد غیرتی نشی دلیل نمیشه چون خودت 206 داری همه سوار شن و جناب mimalef اگه بفر مایند که برای چه کاربری میخواند میشه مشخص کرد
بنده با هردو رانندگی کردم و اگه حرفی میزنم از روی احساس شخصی نیست شما با تعصب نظرات غیر منطقی خودتون را میخوای به کرسی بنشونید (الان نه سمند دارم و نه 206)
در ضمن لطفا به این تاپیک سری بزنید و با قوانین اینجا آشنا بشید:
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=26833

web
16 October 2006, 01:56 AM
سمند زود به صدا میوفته..2.تو پیچها مشکل داره به خاطره طراحی بد بدنش که اینو مدیران ایران خودرو تایید کردن که زود چپ میشه....پدرم پرشیا داره(مدل 82 ) باور کنید اون لذتی رو 206 هنگام رانندگی داره پرشیا هم نداره....طراحی کنسول جلو و داشبورد(سینه)206 و سمند قابل مقایسه نیست.....و مهمتر اینکه 206 فقط به عنوان یه ماشین خانواده(مخصوصا نامزدها و تازه ازدواج کرده ها)و جوان پسند با یه قیافه دوست داشتنی ولی خشن مورد استفاده شخصی داره و هنوز تاکسی نشده.........(یه بار پشت 206 بشین و یه بار پشت سمند بعد خودت بدون تعصب قضاوت کن)

دوست عزيز اين حرفها تكراريه ولي بازم ميگم :
اولا كه سمند زود به سر و صدا ميفته قبول دارم اما اين به سر و صدا افتادن اصلا دليل بر خرابي قطعات ماشين نيست. من هر دو رو داشتم. سمند معمولي داشتم با 50000 تا كاركرد بردمش نمايندگي براي جلوبندي. طرف گفت سالم سالمه برو وقتي شد 150000 تا بيا براي جلوبندي!

در مورد پايداري سرپيچ هم خيلي برام عجيبه كه شما ميگي مشكل داره! دوست من سمند بين تمام ماشينهاي تا سقف زانتيا بهترين پايداريو سر پيچ داره. ديگه اينو فكر كنم هر سمند سواري ميدونه.

در مورد بحث تاكسي هم حتما شما ميدوني كه در هر كشوري بهترين ماشينشونو تاكسي ميكنن. اما ظاهر خودرويي مثل 206 چطور؟ كافيه تو خيابون سر بچرخونين تا 3 الي 4 دستگاه 206 با هر چشمتون ببينين. به هر حال من منكر زيبايي 206 نيستم اما زياد شدن اين خودرو در كشورمون كمي قيافشو تكراري كرده اما سمند كمتره.

206 تنها از نقطه نظر شتاب و سروصداي كمتر از سمند سره در غير اينصورت از نظر هندلينگ و سرعت و قدرت و امنيت و جاداري و ... سمند كاملا سره.

در عين حال اين دوستمون بايد بگن كه چند نفرن و دنبال ماشيني با چه ويژگيهايي هستن.

khaligefars
16 October 2006, 02:19 AM

من سمند دارم و تا الان هیچ گزینه منفی در این ماشین ندیدم و بسیار هندلینگ عالی داره و سر پیچ ها خوب جواب میده :icon_cool برادر من که 206 داره پیچ هایی را که در شمال کشور هست را نمیتونست به خوبی من پشت سر بزاره
206 فقط بدرد 2 نفر جوون و اون هم در شهر میخوره که اسپرتش کنند و صدای ظبطش را زیاد کنند ولی در مقابل سمند هیچ حرفی برای گفتن نداره فقط زیبایی که زمانی داشت و الان دیگه تکراری شده برای ملت و چون بعد از پراید ارزونترینه مردم بیشتر میخرند و اگه کسی خانواده اش تعدادش زیاد باشه امکان نداره طرف 206 بره و قدرت هم که در مقابل سمند کمتره به علاوه شتاب کمتر 206 تیپ 2
اگه ادعایی میکنید و حرفی میزنید از روی احساس نباشه

Artemis
22 October 2006, 09:18 PM
دوست عزیز شما باید انتظاراتتونو از ماشین بگید برای تردد در شهر میخواهید؟
1 نفرید یا چند نفر؟
دوست دارید مدت زیادی سوار ماشین بشید یا بعد از چند ماه تعویض کنید