PDA

View Full Version : تعویض موتور پراید

n4vid
4 October 2006, 02:13 AM
سلام. من قصد تعویض موتور پراید رو دارم
یه موتور خوب بهم معرفی کنید
قیمتش و این که جواب میده یا نه ؟
گیربکس هم تعویض میشه یا نه ؟

shei2nak
5 October 2006, 10:50 AM
با سلام دوست عزيز اين تايپيك رو من فكر كنم قبلا هم نوشته باشند كه تو جواب موتور مزدا را پيشنهاد كرده بودند.
ولي از من ميشنوي بيخيال اين كار شو .

Abolfazl2006_p
5 October 2006, 01:41 PM
با سلام دوست عزيز اين تايپيك رو من فكر كنم قبلا هم نوشته باشند كه تو جواب موتور مزدا را پيشنهاد كرده بودند.
ولي از من ميشنوي بيخيال اين كار شو .

چرا؟ :icon_twis

jonounsoraat
6 October 2006, 01:27 AM
دوست عزیز یه نگاهی به اینجا بکن جوابتو میگیریhttp://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=4700

Abolfazl2006_p
6 October 2006, 09:39 PM
دوست عزیز یه نگاهی به اینجا بکن جوابتو میگیریhttp://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=4700

دوست عزیر به phalls خوش آمدی :icon_wink
بنده این تاپیک را از زمانی که زده شده بود خوندم:icon_mrgr و اون موقع...... :icon_idea
من هیچ دلیلی به جز موارد قانونی برای بیخیال شدن کسی از این کار ندیدم و ار موتور فعلی پراید خیلی بهتره:icon_evil

shei2nak
7 October 2006, 03:16 PM
جواب اينه كه بايد اندازه خود پرايد خرجش كني تا بتوني يه موتور خوب روش ببندي و يهو يه ماشين بهتر بخر هم قيافش بهتره و هم موتورش:icon_cool
موفق باشي

khaligefars
7 October 2006, 04:33 PM
کلا شاید 1 تومن خرج تعویض موتور بشه اون هم اگه تمیز باشه و زیاد کار نکرده باشه پراید جدیدا تصویب شد 4 تومن صادر بشه و.....
اگه موتور خوبی روش نصب بشه از نظر شتاب با هیچ کدوم از ماشین های استاندارد گرون تر قابل مقایسه نیست و کسی موتور تعویض میکنه که بخواد کورس بذاره نه برای اینکه تو شهر با 40 تا سرعت بره

(كوروش)
7 October 2006, 09:43 PM
کلا شاید 1 تومن خرج تعویض موتور بشه اون هم اگه تمیز باشه و زیاد کار نکرده باشه پراید جدیدا تصویب شد 4 تومن صادر بشه و.....
اگه موتور خوبی روش نصب بشه از نظر شتاب با هیچ کدوم از ماشین های استاندارد گرون تر قابل مقایسه نیست و کسی موتور تعویض میکنه که بخواد کورس بذاره نه برای اینکه تو شهر با 40 تا سرعت بره
:icon_razz مطمئنی:icon_mad:

khaligefars
7 October 2006, 09:51 PM
بله زانتیا 16 تومن و پراید 4 تومن تصویب شد صادر بشه و من روز قبل از از طریق اخبارمطلع شدم
این خبر را از این لینک گذاشتم:
http://www.sharghnewspaper.com/850609/html/sport1.htm

نخستین محموله سایپا ۱۴۱ همزمان با ایام شعبانیه و هفته دولت چهارشنبه در مراسمی با حضور مدیران عامل سایپا،پارس خودرو، سازه گستر و ایدكو به بندرعباس ارسال شد تا از این بندر به مقصد ونزوئلا صادر شود. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: نخستین محموله سایپا ۱۴۱ در قالب ۸۰ دستگاه خودرو كه به تدریج به ۵۰۰ دستگاه خودرو افزایش می یابد، به ونزوئلا ارسال شد. «احمد قلعه بانی» در ادامه افزود: نخستین دستگاه از این خودرو در ماه نوامبر سال ۲۰۰۶ میلادی به بازار ونزوئلا وارد می شود. وی با اشاره به ساخت قطعات این خودرو اظهار داشت: هم اكنون تمامی قطعات خودرو سایپا ۱۴۱ در ایران ساخته می شود، اما در سه سال آینده ۳۵ درصد در كشور و ۶۵ درصد دیگر قطعات در ونزوئلا ساخته خواهد شد. وی قیمت هر دستگاه پراید را در ونزوئلا هشت هزار دلار ذكر كرد. قلعه بانی در خصوص صادرات شركت سایپا گفت: این شركت درصدد است كه هر سال ۱۵ درصد تولیدات خود را صادر كند. وی یادآور شد: ۳۵ هزار دستگاه از تولیدات خودرو این شركت در مدت ۵۳ سال اخیر به سوریه صادر شده است. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اظهار داشت: هم اكنون خودروی پراید صادراتی سایپا در بخش تاكسیرانی سوریه استفاده می شود.

farshad429
7 October 2006, 10:01 PM
پراید جدیدا تصویب شد 4 تومن صادر بشه

خوب همه اتومبیل هایی که از ایران صادر میشن قیمتشون کمتر از داخله

اینکار یه سری معایب داره
مثلا موتوری که روش میندازن مربوط به اتومبیلیه که تو کشورهای حاشیه خلیج فارس از رده خارج شده هستند که معمولا هم موتورهای فورد و مزدا هستند (مزدا مال فورده) و ممکنه اشکالاتی علاوه بر آلایندگی داشته باشند
اگه خدای نکرده تصادفی رخ بده مقصر خواهید بود
موتور 1500 سی سی بدون تغییر در گیربکس و دیفرانسیل روش نصب میشه و برای حجم های بالاتر باید این ها رو هم تعویض کرد

saeed_1360
7 October 2006, 10:12 PM
من کسی را میشناسم که با 2 تومن موتوز 1800 گذاشته رو پرایدش و خیلی عالی عمل میکنه و لی نباید از این ماشین ها برای رفت و آمد عادی و .... در شهر استفاده بشه و اکثرا یک ماشین دیگه هم دارن
از نظر من به جز مورد قانونی ایرادی نداره و اینکه باید موتوری باشه که اسقاط نباشه

z_qz54
8 October 2006, 10:28 PM
فقط تعویض موتور نیست که . کلی دنگ و فنگ داره برای نمونه ، وقتی توی جاده های کوهستانی سرپیچ ها ترمز میزند به علت سنگین بودن جلوی ماشینتون ، پشتش میچرخه. اول اولش باید دسته موتور پایین رو عوض کنید. کی هستش که علمی تعویض کنه و دسته موتور خود موتور رو بزاره؟

saeed_1360
10 October 2006, 08:39 PM
به نظرم ماشین تیونینگ شده برا تو پیست یا حداکثر توی شهر هست نه برای جاده کوهستانی اون هم پراید که با این موتور ضعیف و تعلیق نامناسب چپ میشه چه برسه به به اینکه تیونینگ باشه

sajjadnegaresh
10 October 2006, 11:58 PM
قيمت موتور DOHC صفركيلومتر قابل نصب روي پرايد با حجم 1600 ، 16 سوپاپ ، كسي داره ؟

lx_xu7
12 October 2006, 02:18 PM
اگه موتور رو عوض کردی بایدفکر گیربکس.ارتفاع جلوبندی ترمز شاسی وفرمون واز همه محمتر اینکه دیگه ماشین رو بیمه نمیکنن....
موتور خودشو تقویت کنی بهتره:matrix:

lx_xu7
12 October 2006, 02:22 PM
قيمت موتور DOHC صفركيلومتر قابل نصب روي پرايد با حجم 1600 ، 16 سوپاپ ، كسي داره ؟

از موتور ریو bp استفاده کن

n4vid
16 October 2006, 03:04 PM
یه نفری به من گفت تو اهواز موتور 1600 12 سوپاپ می زاره اونم مال مزدا بود خوبه ؟ اما به نظر من هدرز و شمع و یه هواکش خیلی بهتره هر کی خواست به من پی ام بده

sajjadnegaresh
16 October 2006, 03:17 PM
از موتور ریو bp استفاده کن
اگه قيمتي هم داري ازش لطف كن بزار ، ممنون