PDA

View Full Version : برای کنکور کارشناسی کدام کتابها خوب هستند؟

gladiator sportx
30 September 2006, 09:42 PM
با سلام
من برای کنکور دانشگاه آزاد کتابهای مدرسان شریف رو گرفتم ولی بعضی از دوستام می گن مال پارسه بهتره ولی به نظر من مدرسان شریف خیلی عالیه در صورت اشتباه من میرم سربازی:icon_twis
چون تو شهرستان هستم به کلاس کنکور نرفتم
دوستانی که کتبهای پارسه و یا دیگر مرجع ها می دونن راهنمایی کنن تا تهیه نمایم در بگن کدوم کتابش خوبه
امان از استاتیک ومقاومت مصالح و ریاضی
رشته من مکانیک در سیالات زدم

Nomad
30 September 2006, 09:56 PM
دوست عزيز نميدونم كه اين تاپيكي كه شما ايجاد كرديد مشمول تاپيكهاي داراي تبليغ ميشه يا نه ولي ديگه . . .
پارسه رو كه فكر ميكنم فقط براي ارشد باشه . . . بعد هم شما ميتوني كانون فرهنگي ثبت نام كني تو همه ي شهرستانها هم شعبه داره . . .

I.R.C
30 September 2006, 10:45 PM
دوست عزيز نميدونم كه اين تاپيكي كه شما ايجاد كرديد مشمول تاپيكهاي داراي تبليغ ميشه يا نه ولي ديگه . . .
پارسه رو كه فكر ميكنم فقط براي ارشد باشه . . . بعد هم شما ميتوني كانون فرهنگي ثبت نام كني تو همه ي شهرستانها هم شعبه داره . . .

اشتباه منو تکرار نکنین و در کانون حداقل ثبت نام نکنین خیلی ها بودن که بدون این چیزها دانشگاههای دولتی معتبر چه در سطح کاردانی به کارشناسی و چه در سطح کارشناسی به کارشناسی ارشد ( حداقل کارشناسی به کارشناسی ارشد 2 مورد رو میشناسم ) قبول شدن . ولی در این میون کانون فرهنگی نقش رزونانس التهابات رو داره . ( در مورد من یکی پیش اومده ) کنکورهای کارشناسی و کارشناسی ارشد از حالت کنکور دبیرستان به دانشگاه جداست و شما به راحتی با خوندن کتب مرجع و یه فلش بک به دبیرستان به راحتی می تونید کنکورتون رو با موفقیت امتحان بدین . متاسفانه این موضوع یعنی کتاب زدگی بین دانش آموزان و دانشجویان و روی آوردن به کتابهای کمکی به جای کتاب اصلی باب شده و حال آنکه خود نویسندگان این نوع کتابها اذعان دارند که تمام این مطالب از همین کتابهای مرجع برای دانشجویان و دانش آموزان نوشته شده ولی با ریز بینی و دقت بالا تری به این کتب نگاه شده . سعی کنید از این سیل دوری کنید . این یک توصیه ی کاملا دوستانه و از روی تجربه بود ......... ولی اگه واقعا وقت مرور رو از دست دادین به نظرم پارسه کمی در این زمینه قویتر برخورد کرده ( نظرم شخصیه ؛ مثل اندیشه سازان در دوران دبیرستان که از همه قویتر بود و دانش آموز رو با کتاب درسی دوستی میداد ) . ولی کلیه ی سوالات از خود کتابها طرح میشن .

Farbod.E
30 September 2006, 10:59 PM
دوست عزيز نميدونم كه اين تاپيكي كه شما ايجاد كرديد مشمول تاپيكهاي داراي تبليغ ميشه يا نه .........

دوست خوبم Masoud جان :
با تشکر فراوان از تذکر خوب و به جای شما . با توجه به اینکه نام نبردن از اسامی موسسات امکان منحرف کردن تاپیک را دارد ادامه بحث بلامانع میباشد !

موفق باشید:icon_excl

Nomad
1 October 2006, 12:49 PM
دوست عزيز من به شخصه از كتابهاي جهاد دانشگاهي امير كبير استفاده ميكنم . به نظرم خيلي ساده و مفيد هستن ( بغير از تست من واسه مرور درسهام از اونا استفاده ميكنم ) . كتابهاي مربوط به تماميه درسهاي رشته ي مكانيك رو هم داره ( استاتيك و مقاومت و . . . ) . مولف : مهندس محسن لطف زمان . راستي كتاب برنامه ريزي درسي واسه كنكور رو هم داره كه واقعا عاليه . . .

I.R.C
1 October 2006, 01:05 PM
سعی میکنم فردا یه سوالی در این زمینه با استادان مکانیک هم کنم و برای شما راهنمایی بگیرم . ولی امروز که از دوسه تا استاد فیزیک و ریاضی سوال کردم گفتن که تسلط بر روی مطالب کتابها اولین شرط و دومین هم کمک گرفتن از منابعی که به این فکر و تسلط جهت یکسویی میدن . یعنی همونی که قبلا گفته بودم . ولی باز هم از دانشجویان رشته ی کاردانی به کارشناسی هم سوالاتی می کنم .

masoud911
27 December 2006, 01:49 AM
سلام
بعضی از بحثهای کتاب بزرگ مکانیک هم عالی بود
مخصوصا سیالات
تر مو رو هم از رو سنجل بولز بخونین

تو طراحی اجزا هم به فلسفه فرمولها دقت کنین
که مثلا تو سختی فنر قطر کلی فنر چطوری تاثیر گذاره(و از این دست....)