PDA

View Full Version : برای چه من سمند را دوست دارم

arash p mbz bmw
18 September 2006, 10:10 PM
سلام دوستان خوبم

خیلی وقت بود میخواستم این تاپیک رو بزنم

این موضوع تقریبا اجتماعی هست اما با خودرو بی ارتباط هم نیست

من توی بیشتر تاپیکها به طرفداری درست از سمند متهم میشم و حتی گاهی حرفهای بسیاری رو میشنوم

همیشه اونایی که سمند دارن متهم میشن به کسانی که ادمایی بی کلاس هستن(اقا خودمونیم و غریبه هم بینمون نیستش)

همیشه وقتی از سمند طرفداری میشه همه شروع میکن به توهین و زیاده گویی

حالا بزارید من به نماینده ی دوستان (اگر قابل باشم)جواب همگی دوستان رو بدم

البته از لحاظ اجتماعی

دوستان خوبم به نظرتون من چرا از سمند تعریف میکنم؟!!!

اقا بخدا نه ایرانخودرو برای منه نه طرح سمند و نه اینکه ماشینمون سمند باشه (هستا ولی عقده ای سمند نیستم)

شاید یکی از جنبه های تعریف من همون جنبه ی ملی هستش

بابا بخدا ما ایرانی هستیم نه فرانسوی

تا کی باید ته مونده ی کمپانیهای اروپایی رو سوار شیم

میخواید براتون مثال بزنم

از بین خودروهای مونتاژ شده با کلاس ترین ماکسیما هست که الان تو اروپا گدا سوارش نمیشن و توی موزهست

یا میخواهید از پرادو بگم؟؟!

تازه پرادو مونتاژ نیست و وارداتی

پرادو برای سال2005هست و الان دیگه کسی سوارش نمیشه

توی محصولات سایپا زانتیا برای سال 99-2000بود که تولیدش متوقف شد و بعد دادنش به ما....

توی ایرانخودرو که بر میگرده به دهه ی 90ماشینا همگی

توی کرمان موتورز که گل اصلا توی اروپا وجود خارجی نداره و مدلهای هیوندایی فقط ورنا و اوانته فکر کنم تولید میشن که اونا هم مدلهای جدیدشون اومده

حتی مدل 2007سوناتا هم داره میاد

اقا ترو خدا انقدر از چیزی که مهم نیست طرفداری نکنید

اون اولا که سمند اومده بود من خودم انتی سمند بودم و اصلا فوش میدادم به طراحان

اما وقتی سوارش شدم دیدم اون چیزایی که شنیدم با دیده هام تفاوت داره

متاسفانه هرکی میخواد ماشین بخره میره یه تعویض روغنی اشنا و میگه اقا ماشین چی بخرم

یارو هم که نمیدونه پژو یا سمند چیه میگه پژو چونکه زیاده

یا خیلیا میگن که چرا سمند ارزونه نسبت به پژو با اینکه امکانات زیادی داره

بخاطر ملی بودنشه به خدا مگر نه این ماشین با این امکانات باید هم قیمت پارس باشه

بعضیا میگن تاکسیه این ماشین و بی کلاسه

خدمت این دسته عرض کنم که در کشورهای بزرک خودروی ملی و خودروی بهتر رو میکنن تاکسی

مثال میزنم

در ایالات متحده ی امریکا شورلت تاکسی هست

در المان بنز

در فرانسه پژوو سیتروئن (پلیس هم پژو هست)

پس همینطور که میبینید تاکسی شدن یه خودرو به کلاسش اهمیت نمیزاره

و دیگه اضافه کنم که

من همیشه یه چی رو فراموش نمیکنم:

برای ما ایرونی ها مرغ همسایه غازه

اقایون دیگه زیاده گویی نمیکنم

Amir_dre
18 September 2006, 10:56 PM
من نمیگم خودروی ملی بده من میگم اما چه خودروی ملی؟
همین سمند BASE اصلییش برای لوتوس انگیلیس بوده که متوقف شده بعد فروخته به یه شرکت کره ای
بعد ایران خودرو اومده از شرکت کره ای خریده!!!(((اصل مطلب توی مجله ماشین به طور مفصل وجود داره)) همون طور که میدونید نام خوروی ملی ابتدا پروژه ی X7 بوده قرار بود ایران خودرو این اتومبیل را هم قیمت پیکان قرار بده اما چه شده قیمت سمند حدودا 10.5 میلیونه !!!
زمانی که هیتلر دستور ساخت اتومبیل ملی رو داد که یکی از مشخصه هاش این بود که پایین ترین فیمت خودرو در بین خودروهای موجود در آلمان باشه و نام فولکس واگن به همین نامه:خودروی ملی
اما هیتلر و اون فولکس برای 60 سال پیشه و این ایران خودرو در قرن بیست و یکه!!!
الان سمند تو دبی 7.5 میلیونه
شما این داشبورد سمند رو نگاه کنید انگار در سال1990 طراحی شده!هیچ جزابیت خاصی نداره یا چراغ های پشت سمند اون فدره بزرگه که....! گوله امکانات سمند رو نخورید شیشه بالا بر برفی و آینه برقی رو هم میشه رو وانت سوار کرد....سرتونو درد نمی آرم این نکات دلایل کوچکی برای تحریم سمند بود

arash p mbz bmw
18 September 2006, 11:33 PM
تک تک کلمات شمارو جواب دارم عزیز
امیر جان
الان همین سوناتا رو میبینی؟!!
من برات دلیل و مدرک میارم که این خودرو موتورش برای ائودی و بدنه اش بدراشتی از اکورد و کمری هست
هر محصولی هم که صادراتی باشه میشه ملی پس سوناتا برای اونا هم ملیه
در مورد داشبورد
امیر جان طراحی این داشبورد توسط فولکس واگن و چندی دیگر از شرکتهای عظیم طراحی شده
در ضمن به نظر شما با این امکانات و این همه گرانی این بازار قیمت سمند باید پاینتر باشد؟!!

khaligefars
19 September 2006, 12:16 AM
همین سمند BASE اصلییش برای لوتوس انگیلیس بوده که متوقف شده بعد فروخته به یه شرکت کره ای
بعد ایران خودرو اومده از شرکت کره ای خریده!!!(((اصل مطلب توی مجله ماشین به طور مفصل وجود داره)) همون طور که میدونید نام خوروی ملی ابتدا پروژه ی X7 بوده قرار بود ایران خودرو این اتومبیل را هم قیمت پیکان قرار بده اما چه شده قیمت سمند حدودا 10.5 میلیونه !!!
زمانی که هیتلر دستور ساخت اتومبیل ملی رو داد که یکی از مشخصه هاش این بود که پایین ترین فیمت خودرو در بین خودروهای موجود در آلمان باشه و نام فولکس واگن به همین نامه:خودروی ملی
شما این داشبورد سمند رو نگاه کنید انگار در سال1990 طراحی شده!هیچ جزابیت خاصی نداره یا چراغ های پشت سمند اون فدره بزرگه که....! گوله امکانات سمند رو نخورید شیشه بالا بر برفی و آینه برقی رو هم میشه رو وانت سوار کرد....سرتونو درد نمی آرم این نکات دلایل کوچکی برای تحریم سمند بود

موافقم

ماشین ملی همه چیزش باید ملی باشه
:icon_twis
موتور ملی هم که قراره روی سمند نصب بشه
طراحی خود ایرانی نیست قیمتش هم در حد یک خودروی ملی نیست یعنی زیاده

mehdie3
19 September 2006, 12:35 AM
به نظر من اشكال كار كسايي كه فقط ايرادات سمند رو ميبينن اينه كه اونو با ساير ماشيناي روز دنيا مقايسه ميكنن ولي تگه توجه داشته باشن كه اين ماشين اولين ماشين طراحي شده داخلي(حالا چه با كمك شركت هاي خارجي چه بي كمك) هست شايد يك كم تاثير بزاره رو نظرايي كه ميديم

اصلن نبايد شركت ايران خودرو رو با كمپاني هايي كه دست كم 60 70 سال از عمر توليد و طراحي شون ميگذره مقايسه كرد ولي به نظر من ايرانخودرو داره تو همون مسير پيش ميره ولي بايد زمان داد و به اندازه ازش توقع داشت با توجه به اينكه من كاملن قبول دارم كه تو خيلي از قسمت ها كاستي هاي زيادي هست

ebadian
19 September 2006, 12:37 AM
سمند تو خودروهای هم کلاس و هم قیمت خود فعلا که تکه
هر چی هم که بد باشه چون اغاز موفقیت امیزی بوده باعث غرور هر ایرانیه که همیشه به اوتلقین نمودند که تو نمی توانی
در ضمن در خصوص اصلیت سمند مطالب زیادی رو مطالعه کردم که ارشیو زیادی شده و غیر از بعضی همکاریهایی که در خصوص قسمتهای بغل خودرو وسیستم تعلیق شده ما بقی کار متخصصین کشور است
در ضمن مطمئا باشید خبرهای زیادی در اینده در خصوص این خودرو خواهیم شنید

Siemens sx1
19 September 2006, 01:23 AM
تک تک کلمات شمارو جواب دارم عزیز
امیر جان
الان همین سوناتا رو میبینی؟!!
من برات دلیل و مدرک میارم که این خودرو موتورش برای ائودی و بدنه اش بدراشتی از اکورد و کمری هست
هر محصولی هم که صادراتی باشه میشه ملی پس سوناتا برای اونا هم ملیه
در مورد داشبورد
امیر جان طراحی این داشبورد توسط فولکس واگن و چندی دیگر از شرکتهای عظیم طراحی شده
در ضمن به نظر شما با این امکانات و این همه گرانی این بازار قیمت سمند باید پاینتر باشد؟!!

خوبه خودت جوابه خودتو میدی :icon_mrgr . بابا کدوم ملی نه بدنش ماله ماست نه محرکش
بدم اینقدر ملی ملی نکنید :
وقتی میان مگان رو شیشه دستی میکنن تا زانتیا افت نداشته باشه
وقتی مه شکن جلو ریو رو بر میدارن
وقتی ای ال ایکس اینجا 18 میلیونه ولی اونجا 8 میلیونه
وقتی ماشینو میبری نمایندگی اونجوری برخورد میشه
وقتی ماشینت هر لحظه ممکنه آتیش بگیره و این طبیعیه
وقتی تعرفه ورود ماشین .... هست و با 12 میلیون 4 تا انتخاب داری اونم بین ماشین هایی که تو خارج کسی نگاشونم نمیکنه و همه از رده خارجن
وقتی اشکالات سمند رفع میشه طراحی یکم قابل تحمل میشه اسمش میشه سمند ال ایکس با یه قیمت جدید
وقتی ..... جایی واسه حمایت از خودرو ساز هم میمونه ؟

PAYAM
19 September 2006, 03:07 AM
مشكل اصلي اينه كه همه ما را توهم خودباوري گرفته! فكر مي‌كنيم اگر وسيله‌اي را در كشور خودمان بسازيم اين يك غرور ملي است!
عزيزان من گذشت دوران اين حرف‌ها. الان تمام كشورهاي صنعتي دنيا محصولاتي را در كشور خودشان مي‌سازند كه صرفه اقتصادي داشته باشد. اين همه موتورولاي سنگاپوري و سوني اريكسون و IPod چيني و CPU Intel اسرائيلي و سوني مالزي و غيره را نمي‌بينيد؟
ما بالا برويم و پايين بياييم ساخت خودرو در كشور خودمان براي‌مان توجيه اقتصادي ندارد. در صنعت خودرو سرمايه‌گذاري روي خرده صنعت‌ها مثل قطعه‌سازي به مراتب صرفه و سود و غرور ملي بيشتري براي‌مان خواهد داشت.
27 سال بستن دروازه واردات و بستن سود‌هاي بازرگاني سرسام‌آور روي خودروهاي خارجي و حمايت بي‌دريغ از صنعت خودروسازي ما را به كجا رسانده است؟
اين سمند كه هر قسمتش را كشوري براي‌مان ساخته است (اصلا كاري به اين ندارم كه خودروي خوبي هست يا نه) با اين قيمت سرسام‌آورش تو پاچه هيچ بني‌بشري به‌غير از مردم بخت‌برگشته ايران نمي‌رود را به هزار ضرب و زور و با 60 درصد قيمت‌ش در ايران با كلي منت به بلاروس و سوريه قالب كرده‌ايم و روزي 50 بار هم با افتخار به‌عنوان غرور ملي در تلويزيون پخش مي‌كنيم!

sinad2
19 September 2006, 09:26 AM
سلام به شما.به نظر من سمند میتونه آغاز گر راه بزرگی باشه که ما در پیش رو داریم.اصولا" برای هر قدم بزرگی یه فدایی باید باشه که این فدایی داره با سمند شروع میشه پس میتونه از عهدش بربیاد.من میدونم که ایران هم در بعضی مواقع تبلیغات بیخودی میکنه ولی واقعا" ماباید یک چیزهایی رو باور داشته باشیم اگر 100 سال از دنیا عقبیم نگذاریم بشه 120 سال بکنیمش 80 سال .در دنیای امروز هم کارخانه ها برای سود بالاتر میان از پلت فورمهای مشترک استفاده میکنن.همین موسو،چیرمن و ... یا حتی این پروتون رو که ماشین ملی مالزی مگر نه اصلش بر مبنای میتسوبیشی و لوتوسه،یعنی ما از مالزی هم کمتریم؟والا نه به خدا.چرا نمیخوایم اینرو باور کنیم که ما میتونیم.درسته بعضی از تکنولوژیها رو نداریم ولی اگر راهمون درست باشه میتونیم با مهندسی معکوس اونهارو بدست بیاریم.اگر سمند رو حتی بگیم 30% مال ماست ، ولی پشتکار داشته باشیم 5 سال دیگه یه ماشین جدید طراحی میکنیم و میسازیم که اونموقع میگیم 80% مال ماست.
انتقاد ها همگی به سمند وارده چون اول راهه .ولی ما که اول راهیم باید بازخوردش رو تا 2 یا 3 سال آینده ببینیم.
اینهم نظرات من بود باز هم میگم نظر همه محترمه . ولی اینرو هم به یاد داشته باشیم که ما ایرانیی هستیم که هرکی تاریخش رو میوخونه به اون تعظیم میکنه.ما باید بشیم سر لوحه همه اونها.ممنون و تشکر.

Amir_dre
19 September 2006, 10:51 AM
سلام به شما.به نظر من سمند میتونه آغاز گر راه بزرگی باشه که ما در پیش رو داریم.اصولا" برای هر قدم بزرگی یه فدایی باید باشه که این فدایی داره با سمند شروع میشه پس میتونه از عهدش بربیاد.من میدونم که ایران هم در بعضی مواقع تبلیغات بیخودی میکنه ولی واقعا" ماباید یک چیزهایی رو باور داشته باشیم اگر 100 سال از دنیا عقبیم نگذاریم بشه 120 سال بکنیمش 80 سال .در دنیای امروز هم کارخانه ها برای سود بالاتر میان از پلت فورمهای مشترک استفاده میکنن.همین موسو،چیرمن و ... یا حتی این پروتون رو که ماشین ملی مالزی مگر نه اصلش بر مبنای میتسوبیشی و لوتوسه،یعنی ما از مالزی هم کمتریم؟والا نه به خدا.چرا نمیخوایم اینرو باور کنیم که ما میتونیم.درسته بعضی از تکنولوژیها رو نداریم ولی اگر راهمون درست باشه میتونیم با مهندسی معکوس اونهارو بدست بیاریم.اگر سمند رو حتی بگیم 30% مال ماست ، ولی پشتکار داشته باشیم 5 سال دیگه یه ماشین جدید طراحی میکنیم و میسازیم که اونموقع میگیم 80% مال ماست.
انتقاد ها همگی به سمند وارده چون اول راهه .ولی ما که اول راهیم باید بازخوردش رو تا 2 یا 3 سال آینده ببینیم.
اینهم نظرات من بود باز هم میگم نظر همه محترمه . ولی اینرو هم به یاد داشته باشیم که ما ایرانیی هستیم که هرکی تاریخش رو میوخونه به اون تعظیم میکنه.ما باید بشیم سر لوحه همه اونها.ممنون و تشکر.

===========
بابا خودت داری میگی ما ایرانی هستیم و حداقل 3000 سال قدمت داریم . فرض کن شما جزو افراد باهوش کلاسی بعد 12 بگیریو بعد بگیری 12.5 خوب این پیشرفته!!؟ مثل سمند که شده سمند ال اکس!!! اخه نگاه کنین ما این همه جوان بیکار داریم این همه طراح و مهندس بیکار داریم و اون وقت باید سمند و اینجوری طراحی کنیم !ایران خودرو سالی 1 میلیون ماشین میده بیرون و حی پزش میده طوری که جزو 20 شرکت پرتولید خودروسازی شناخته شده!!!اما اینه وضعیت خودرو ملی آخه اگه ایران خودرو 10 ساله اومده بود می شد بیخیال شد اما ایران خودرو 30 سال سابقه خودرو سازی داره این همه دفتر و دستک برای چیه؟این همه ربات و کامپیوتر برای چیه؟که آخرش رکاب سمند((وخودروهای دیگه)) اونجوری دربیاره یا از شیشه سمند آب چکه کنه تو تازه با آزمایش فنی که از ماشین میگیرند.....++++هیچ وقت خودت رو دست کم نگیر+++++
الان وزارت دفاع این قدر موشک های جور با جور میزنه که آمریکا کف میکنه تازه ربات هم نداره!
قرار بود خوروی پیکا سال 82 به بازار بیاد برای اقشار کم در آمد اما الان 85 و نه از پیکا خبری و نه از سمند کوپه. الان شما برو تو سای این ماتیز چینی((ام وی ام 110)) تو تجهیزات سفارشی airbag .abs
داره((فیلمش تو سایت موجودهwww.mvs.ir)) اما سمند ال ایکس یه ایر بگ هم نداره اما 206 تیپ 5 که از سمند ال ایکس ارزون تره رو نگاه کن همه چی داره این تصویر رو نگاه کنید
http://amir.d12.googlepages.com/SamandSupersport.jpg

sinad2
19 September 2006, 11:05 AM
سلام.دوست عزیز مطمئن باشید کارخانه ها یک سیاست تولیدی خاص رو دنبال میکنن(البته در کشور بدون رقابت ما)در ایران فعلی اینرو باید بدونید هیچ وقت از اون ابتدا یه چیز عالی به شما نمیدنیعنی چی یه محصولی به شما میدن که تا چندین سال با فراز و نشیب همراه باشه بعدش میان یک مدلی میدن که مثلا" بشه ملکه تولیدات داخلی.((**همین صحبت خودتون در مورد موشک هم اینرو میگه که لازم نیست یک چیزهایی رو از همون ابتدا در بوق و کرنا کرد میگذارن به یک مرحله ای خاص برسه بعد رو میکنن برگشون رو ، مثل اژدر حوت**)) پس این یک استراتژیه مطمئن باشید طرح های اعلام نشده ای هم از همین امثال سمند هست که گفتنشون زوده.ولی من مطمئن هستم که در سالهای آینده گونه ای از مدل سمند رو تو بازار خواهیم دید که بگیم آفرین به این طراحی و تولید.

Siemens sx1
19 September 2006, 11:30 AM
سیاست خودرو سازی !
وقتی ایرانخودرو میدونه که تو 405 اگه از پلاستیک زباله به جای مخمل رو درا استفاده کنه مردم بازم میخرند چون چاره ای ندارند دیگه نگران چی باید باشه ؟ کدوم رقیب ؟ کرولا ؟ زانتیا ؟ مگان ؟
آها ببخشید تعرفه ورود ماشین رو یادم نبود

Amir_dre
19 September 2006, 11:52 AM
به نظر شما یک خودروی ملی چه خصوصیاتی باید داشته باشه؟خودتون اگر میخواستید خودروی ملی طراحی کنید چه خصوصیاتی رو مد نظر داشتید
لطفا هر کی این پست رو میخونه جوواب بده!!!

mohsen3544
19 September 2006, 12:00 PM
به نظر من همه دوستان تا حدي حق دارن. چه اونايي که مخالف سمند هستن(انتظارشون خيلي بالاست) و چه اونايي که موافق سمند هستن (خوشبيني کامل). فقط واسه من عجيبه که ايران اينهمه دانشمند تو رشته هاي مختلف داره و خيلي از بهترين پزشکا و مهندسا تو دنيا ايراني هستن و لي چرا ما نتونستيم طراحان خوبي واسه خودرو داشته باشيم؟؟

farzad-sani
19 September 2006, 12:44 PM
به نظر من همه دوستان تا حدي حق دارن. چه اونايي که مخالف سمند هستن(انتظارشون خيلي بالاست) و چه اونايي که موافق سمند هستن (خوشبيني کامل). فقط واسه من عجيبه که ايران اينهمه دانشمند تو رشته هاي مختلف داره و خيلي از بهترين پزشکا و مهندسا تو دنيا ايراني هستن و لي چرا ما نتونستيم طراحان خوبي واسه خودرو داشته باشيم؟؟

میدونی چرا برا اینکه اینجا ایرانه یادت نره ....................(بدون هدف )

به نظر شما یک خودروی ملی چه خصوصیاتی باید داشته باشه؟خودتون اگر میخواستید خودروی ملی طراحی کنید چه خصوصیاتی رو مد نظر داشتید

بابا این خودروی ملی دیگه چه صیغه ای این همه تو دنیا ماشین میسازن از این جور ادا اطفال ها ندارن ..

arash p mbz bmw
19 September 2006, 02:14 PM
سلام به همگی

اقایون همگی حرفاتونو زدید حالا اجازه بدهید من جواب تک تک شما رو بدم

پست 4:دوست عزیزم این طرح ملی است من شما رو دعوت میکنم که پست قبلی منو بخونید من به امیر عزیز پاسخ دادم

پست7:دوست بسیار عزیز و قدیمی من

به خدا انقدر گفتم دستم دیگه در گرفته(تایپ کردنم سخته ها)

شرکت های بزرگ مثل هیوندایی کره برای طراحی محصولات از ائودی-هوندا-تویوتا و....کمک میگیرن

اقا اصلا شما بنز رو قبول دارین؟!!!

بنز از ترکیه قطعه میخره عزیز دل من و برای طراحی از مهندسان ب ام و کمک میگیره عزیز

اقا یعنی اونا فرشته ان که میتونن اینطوری تولید کنن اخرش محصولشون ملی باشه؟!!

دوست خوبم حرفای دیگت مربوطی به این تاپیک نیست اما در مورد lxفرمودین

شما الان میتونید با 500تومن بیشتر از پول سمند معمولی سمند سال که 100برابر بهتر از سمندlxهست رو تهیه کنید

پست 8 و پیام عزیز و گرامی:

پیام جان من ایرانیم و د.وست دارم خودباور باشم

به خودم مغرورم که ایرانی هستم و به خود میبالم که سمند چه خوب و چه بد طراحی شد و داره روز به روز بهتر میشه

البته ساخت خودرو در کشور صرفه نداره و این حرف درسته اما اگر همت کرد میتوان حتی به خودروسازان بزرگ رسید که جرقه ی اون با سمند اغاز شده (نمیگم با سمند پیشرفت میکنیم میگم جرقه ی تولید ملی و داخلی همین سمند شد)

پیام عزیز یه خرده دور و بر رو نگاه کن

الان پرشیا که هیچی نداره 16تومن هست و همون زانتیا که باید در حد 15تومن باشه 22تومن به ملت بی چاره غالب میشه

پس سمند فک نمیکنم در مقابل این گرانی بازار زیاد گران باشه

(پیام عزیز من یه چیزایی میدونم که بهت توی پیغام خصوصی میگم-اگر بهت بگم اونوقت میگی که قیمتش دیگه نمیشه پایینتر بیاد)

پست شماره 10 و امیر گرامی:

امیر جان این همه ربات و کامپیوتری که میبینی همگی برای مونتاژبوده و هست در واقع اگر به ایرانخودرو بود اونارو نمیخرید بلکه برای تولید پژو و بنز مجبوره این کارارو بکنه

امیر عزیزم من در جریان موشک و جت وزارت دفاع هم هستم و کاملا در جریان قضیه بودم (اینجا حرفشو نزنیم)

امیر عزیز اب دادن ماشین و یا ایراداتی که گفتی همه مربوط میشه به شرکت تولید کننده نه سمند بد بخت امیر جون

در مورد mvmو 206گفتی

دوست خوبم یه سری موضوعات هست که اجازه نمیده سمند ارزونتر باشه که بهتره نگم چون نمیخوام بحث رو به بی راهه بکشونم ولی اینم بدون که الکی 206وmvmارزون نیستش

به این دلیل که خانواده های ایرانی نمیتونن استفاده بکننش چون جاش خیلی کمه و همین موضوع باعث محدودیت خریدار میشه و قیمت خودرو رو پایین میاره

راستی شرکت هم در عرضه و تقاضا باعث این امر میشه

پست شماره 11:

سیناد عزیز قطعا همین هست و مطمئن باشید

پست شماره ی 12:

دوست خوبم رقابت ربطی به سمند نداره اما حرفتو قبول دارم

پست شماره ی 13:

امیر جان نظر خودت چیه؟!!

پست شماره 15:

لطفا از مسخره بازی و شوخی بپرهیزید چون بحث جدیه

farzad-sani
19 September 2006, 03:20 PM
پست شماره 15:

آرش خان دستت درد نکنه این حرفای ما کجاش مسخره بازی هستش ........

pedram325i
19 September 2006, 05:05 PM
به نظر من سمند به عنوان آغاز راه خودروساز شدن ما حرکت خیلی خوبی بود. ولی متاسفانه ادامه پیدا نکرد.
تمام خودرو سازهای جهان از زمانی که تصمیم گرفتند دیگه مونتاژکار نباشند و خودرو ساز بشند ،دیگه به هیچ وجه به مونتاز دست نزدند و راه طراحی رو پیش گرفتند . کافیه یه نگاهی به شرکت های دیگه که این راه رو رفتند بندازیم مثل تویوتا ، هیوندا ، پروتون. ما الان دیگه هیچ محصول مونتاژی بین محصولات پروتون نمیبینیم. ویرا تقریبا آخرین محصول مونتاژی پروتون بود و مطمئن باشید دیگه هیچ خودروی مونتاژی تولید نخواهد کرد. الان جن 2 و ایمپیان محصولات خود پروتون هستند.
ولی متاسفانه بعد از تولید سمند ما شاهد مونتاژ خودروهای دیگری مثل سوزوکی بنز و رنو لوگان در ایران خودرو هستیم و این درحالیست که بعد از سمند دیگه هیچ پروژه دیگری به عنوان خودرو ملی ندیدیم
واین مانع خودرو ساز شدن ما و یک برگشت به عقب است
و این باعث نگرانی ماست. ایران خودرو باید راه خودش رو برای خودرو ساز شدن یا مونتاژکار موندن زود تر انتخاب کنه و خودرو ساز شدن کار خیلی راحتی نیست
---------------------
من فکر میکنم بی علاقه بودن بیشتر ایرانی ها به سمند با اینکه خودرو ملیه ، بر میگرده به بازار انحصاری خودرو.
مردم فکر میکنند مجبورند سمند بخرند چون خودرو ملیه. و اینه که لجشون در میاد.
شرایط باید جوری باشه که مردم بتونند سمند رو انتخاب کنند. تنوع زیاد باشه سمند هم باشه ولی سمند خیلی ارزون باشه بعد مردم به خاطر قیمت خیلی ارزون سراغ سمند برند و انتخابش کنند.
اونوقته که سمند رو دوست خواهند داشت.
که البته این امر در حال حاضر مقدور هست (چون سمند ال ایکس با قیمت 7 میلیون تومن صادر میشه چرا خودمون نمیتونیم بخریم؟)
ولی این که چرا آقایان سمند رو تقریبا به دو برابر به خودمون میدن ، همینه که لج مردم رو در میاره و میگن آقا خودرو ملی نخواستیم.

arash p mbz bmw
19 September 2006, 05:24 PM
بابا این خودروی ملی دیگه چه صیغه ای این همه تو دنیا ماشین میسازن از این جور ادا اطفال ها ندارن ..
فرزاد جون این حرفا پس چیه عزیز؟!!
من که با شما خدایی نکرده دشمن نیستم که بخوام اجازه ی جسارت به خودم رو بدم:icon_excl:icon_wink

dr_mehry
19 September 2006, 10:07 PM
آگه بعضی از مشکلات سمند حل بشه.کاملا نسبت به پژو برتری داره

vahid_elx_645ci
19 September 2006, 11:01 PM
سلام.
من هم یکی از طرفدار های سمندم اما نه فقط بخاطر اینکه این خودرو ملیه.
این اولین خودرو است که به اسم ایران داره تولید می شه و مسلمن هر اولینی در صنعت نباید بهترین هم باشه.
بعضی ها شکل ظاهری سمند رو نمی پسندند و به همین خاطر از طراحی این ماشین بد می گند که این فاکتور کاملن سلیقه ای است مثلن خود من طراحی سمند رو خیلی بیشتر از پژو 405 و پارس می پسندم.
بعضی ها میگن که این ماشین قیمتش زیاده و در خارج قیمتش خیلی کمتره که این کاملن اشتبه چون همین سمند در آذربایجان قیمتی بالغ بر 5/11 میلیون تومان دارد و در ضمن چرا با این وضع قیمت 405 خوبه و قیمت سمند زیاده.405 چی از سمند بیش تر داره نه امکاناتش بیشتره و نه گارانتی.
و بالاخره بعضی میگن که روی این ماشین و اینکه خودروی ملی است تبلیغات زیادی شده در حالی که در بقیه کشور ها اینطور نیست:منظور شما از بقیه کشور ها آلمان و ژاپن است یا مالزی و چین و کره،تقریبن تمامی کشور هایی که اتومبیل تولید می کنند و ما میشناسیم تنها مثل ما یک مدل ندارند و یک خودرو ساز در یک کشور می تواند ده ها مدل داشته باشد.

saeed_1360
19 September 2006, 11:56 PM
وقتی پارس ای ال ایکس در عراق حدود 9 میلیون هست چه طور سمند این قیمت به فروش میرسه در آذربایجان
در صورتی که پارس ای ال ایکس بهتر از سمند هست

Foad
20 September 2006, 01:52 AM
سلام
ببینین دوستان به نظر خودتون با این وضعیتی که تو دنیا به ایرانیا نگاه می کنن باعث افتخار نیست که یه ماشین به اسم ایران توی خارج داره فروخته میشه.چین و بلاروس و روسیه و سوریه و ونزوئلا و... بالاخره یه حسنی داره که با ماشینهای خارجی تو این کشور ها داره رقابت می کنه.واقعا حیفه که بجای تعریف داریم اینجوری تو سرش می زنیم .هر چی باشه اسم ایران روشه نه کشور دیگه ای

XIII
20 September 2006, 02:48 AM
اول از همه بگم من سمند دارم و نسبت به پارس و 206 و 405 ترجيح مي دهم.اما با اين دوستاني كه ميگن به خاطر نام ايران و ايراني بودن سمند رو مي خرن مخالفم.ايران و ايراني چيش از كرهاي كمتره كه اينقد بايد تفاوت باشه؟صنعت ماشين ايران خيلي وقت داشت كه پيشرفت كنه و الان خيلي از اون چيزي كه بايد مي بود كمتره.يه سريش رو من تو مديريت مي بينم.اگه ايران خودرو غير دولتي بود الان خيلي اوضاعش بهتر بود و از همين مهندس ها ميديديد چه ماشيني در مي اومد.بحث سره سمنده و منحرف نميشم از بحث.اما شايد بالاخره با سمند بخواد حركتي هر چند كند شروع بشه.موتور ملي و سمند جديد هم شايد ادامه اين پيشرفت باشن.در كل من سمند رو دوست دارم چون مقاومه, لوازمش ارزونه,امكانات بهتري نسبت به ماشين هاي هم قيمت خودش داره,از ظاهرش و طراحي داخليش هم خوشم مياد(همبن مزدا كه 2 برابر سمند قيمتشه داشبوردش باز ميشه جا واسه پا نمي مونه).البته ايرادات سمند هم كاملا درسته و قبول دارم

Amir_dre
20 September 2006, 10:27 AM
آقا ما که نگفیتیم 405 یا 206 بهتره فقط سمند باید آبروی ایران رو حفظ کنه
من یه پیشنهاد میدم بجای این همه جرو بحث بیاین یگید خودروی ملی باید چه خصوصیاتی داشته باشه؟
من مشکلی با سمند ندارم من مشکلم با این ایران خودرو پدر سوخته است ((دوستمون راست میگه اگه ایران خودرو دولتی بود الان وضع بهتر بود))الان اگه سمند رو کرمان موتور میزد مطمئنا سمند خیلی بهتر از این ها میشد ((حداقل از لحاظ مونتاژ کاری و ظرافت ))
الان خودروی سیناد هم تقریبا ملی ((فقط شاسی.موتور و تعلیق مگان روشه))حالا شاید از لحاظ قیافه یه جوری باشه اما از لحاظ هندلینگ پا به پای زانتیا می آد((با قیمتش که 7 میلیونه!))حالا یباید سمند رو با سیناد مقایسه کنید الان همه میگن سیناد آشغاله و بدنش از پلاستیکه اما نمیدونن ایمنی این ماشین از سمند و زانتیا هم بالا تره((البته بغیر از کیسه هوا و حتی با نداشتن abs)) حالا چرا دولت حمایتش نکرد خدامیدونه و بس تا باعث بشه سیناد کوپه هم متوقف بشه..قضاوت با خودتونه!

sinad2
20 September 2006, 10:57 AM
آقا ما که نگفیتیم 405 یا 206 بهتره فقط سمند باید آبروی ایران رو حفظ کنه
من یه پیشنهاد میدم بجای این همه جرو بحث بیاین یگید خودروی ملی باید چه خصوصیاتی داشته باشه؟
من مشکلی با سمند ندارم من مشکلم با این ایران خودرو پدر سوخته است ((دوستمون راست میگه اگه ایران خودرو دولتی بود الان وضع بهتر بود))الان اگه سمند رو کرمان موتور میزد مطمئنا سمند خیلی بهتر از این ها میشد ((حداقل از لحاظ مونتاژ کاری و ظرافت ))
الان خودروی سیناد هم تقریبا ملی ((فقط شاسی.موتور و تعلیق مگان روشه))حالا شاید از لحاظ قیافه یه جوری باشه اما از لحاظ هندلینگ پا به پای زانتیا می آد((با قیمتش که 7 میلیونه!))حالا یباید سمند رو با سیناد مقایسه کنید الان همه میگن سیناد آشغاله و بدنش از پلاستیکه اما نمیدونن ایمنی این ماشین از سمند و زانتیا هم بالا تره((البته بغیر از کیسه هوا و حتی با نداشتن abs)) حالا چرا دولت حمایتش نکرد خدامیدونه و بس تا باعث بشه سیناد کوپه هم متوقف بشه..قضاوت با خودتونه!
سلام.البته در مورد کل صحبتتون با شما موافقم.اتومبیل سازی به نظرم هنوز درایران درست تعریف نشده .البته تا زمانیکه تقاضا زیاد باشه همینه.
اگر در زمینه سیناد صحبت و بحثی دارید به این لینک مراجعه کنید ما هم استفاده کنیم:http://phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=25532

XELTEK
20 September 2006, 02:45 PM

راحتي
امنيت خاطر
تكلونوژي
راحتي
سر و صداي كم
ظاهر زيبا
تودوزي خوب
صندلي راحت
موتور قوي
مصرف پايين
نسوختن ماشين
قيمت مناسب

خدايي سمند كدومو داره ؟

Abolfazl2006_p
20 September 2006, 02:58 PM
راحتي
امنيت خاطر
تكلونوژي
راحتي
سر و صداي كم
ظاهر زيبا
تودوزي خوب
صندلي راحت
موتور قوي
مصرف پايين
نسوختن ماشين
قيمت مناسب

خدايي سمند كدومو داره ؟

هیچکدوم را نداره

:icon_cool
شاید برای کشور هایی که صادر میشه قیمت مناسب داشته باشه

XELTEK
20 September 2006, 03:05 PM
واسه اونا هم گرونه !!!
سمند بايد بشه 3 تومن تا قابل قبول بشه و هر كي ميخره ريسك سوختنو زنده زنده كباب شدن رو به جون بخره !!!

XIII
20 September 2006, 03:11 PM
واسه اونا هم گرونه !!!
سمند بايد بشه 3 تومن تا قابل قبول بشه و هر كي ميخره ريسك سوختنو زنده زنده كباب شدن رو به جون بخره !!!
جان؟؟بابا ديگه 3 تومن كه پول آهن پاره هاشه!مثلا سمند نسبت به ريو چقدر كمتره؟كم كه نيست بيشترم هست اما ريو از 10000$ بالاتره

XELTEK
20 September 2006, 03:20 PM
ريو مثلا ماشينه ؟
ريو اسباب بازيه ! كلا همه ي ماشيناي كره اي پر پريند !!!
البته غير از سي يلو !!!

mehdie3
20 September 2006, 03:53 PM
واسه اونا هم گرونه !!!

چقدر بحث علمي شد
سمند بشه 3 تومن لابد زانتيا هم بايد بشه 7 تومن
اينجوري كه واسه پرايد بايد يه پوليم بدن
درضمن پس اينهمه مردم كه سمند ميگيرن برا چهارشنبه سوري استفاده ميكنن :icon_cool
بابا تورو خدا اگه از يه ماشيني بدتون مياد ديگه هر چي ميخواين نگين

XELTEK
20 September 2006, 03:57 PM
من بدم نمياد از سمند
اما ميگم براي شروع كار خودرو سازي ايران بده ! شرم اوره !!!!
با اين همه تكنسين و با اين همه كمپاني بزرگي كه در طراحي سمند سهيم بودن نبايد سمند اينطوري ميشد !!!

Abolfazl2006_p
20 September 2006, 04:04 PM
البته اگه بخواهیم هزینه هایی که برای طراحی این خودرو به حساب بیاریم واقعا فاجعه هست

XELTEK
20 September 2006, 04:15 PM
خوب پس چرا بعضيا دوسش دارند ؟

salar68
20 September 2006, 05:15 PM
سلام

ایران خودرو هم مثل بقیه صنایع ما مثل صنایع هوائی موشکی و........ از مهندسی معکوس استفاده می کرده
یادمون نره ایرانخودرو نقشه های یه سری قطعات ساده پژو را می خواست پژو فرانسه یه سری نقشه می داده حتی ساخت موتور ایران خودرو کلی مهندس می ذاشتند مثلا" واسه دستکاری موتور یا دینام ماشین واسه این که به روزش کنند پس از مدتی متوجه می شدند نقشه اشتباه می باشد
بله پژو فرانسه مدت ها به ما نقشه قطعات و ماشین ها را می داد ولی به صورت اشتباه !

سمند یه برند ملی هست که پدر مادر نداره و به قول معروف همه چیزش ماله یکیه مثل دیگرخودروسازان خارجی
مثلا" پژو سیتروئن و رنو . .. همشون از یک نوع سیستم تهویه و کولر و بخاری استفاده می کنند ایران خودرو هم همینطوره فقط حتی ظاهرش هم عوض نمی کنه ( دگمه های کولر RD 405 سمند و .. )

ایران خیلی زودتر از کره صنعتش خودروشو شروع کرد و مونتاژ و طراحی هم زودتر ولی الان قابل رقابت با هم نیستیم !
ایران خودروئی که ناجی پژو فرانسه بود ازش 2 میلیارد دلار قطعه خرید تا از ورشکستی نجات پیدا کنه توی ایران یه دفتر نماینده گی خرید نداره ! د رحالی که راحت م یتونند با هم جوینت شود
برگردیم به سمند
طراح خودرو یه انگلیسی بوده که توی مناقصه ایران برنده می شه ولی طرح مسکوت می شه به یه خارجی فروخته می شه تا آخر ایران دوباره می خره
ایران هم عقب خودرو را دستکاری می کنه و توی موتور مشکل داشت که موتور L3 پژو را نصب می کنه و تعلیق هم همینطور بقیه اجزا هم با کمی دستکاری از پژو دیگر خودرو ساز ها نصب می کنه

مثلا" خودرو سازی سیتروئن یکی از بهترین ها توی طراجی تعلیق خودرو ها در دنیا می باشد BMW طراحی بنده و ....

شما معمولا" خودروی خانوادگی قیمت متوسط را پید ا نمی کنید که همه طراحیش ماله خودش شرکت باشه معولا" یه چیزش ماله بقیه هست از نوع موتور انتقال قدرت تزئینات یا هر چریز دیگر

شما از یه خودرو 10 هزار دلاری انتظار دارید طراحی بدنه موتور انقال قدرت و تزئینات و تعلیق از خودش باشه ؟؟ محاله والا !

شما از هر لحاظ بررسی کنید سمند برتر از 405 است و هیچ شکی در آن نیست ! اما بعلت سیاست ایران خودرو و همینطور مقبوللیت و افکار غلط جامعه در مورد پژو این خودرو هنوز فروش دارد
مثلا" ببنید سایپا الان فقط یه مدل زانتیا داره در حالی که م یتونست 3 مدل و بیشتر داشته باشه
ایران خودرو را ببنید : ( سمند ال ایکس سال ، سمند ال ایکس ، سمند معمولی ، سمند سال ) همه این ها الان داره عرضه می شه حاضرم شرط ببندم فرقش 500 هزار تومن بیشتر نیست ولی خب ببنید ایران خودرو چه سیاسیتی در پیش گرفته ! وقتی پارس طراحی شد باید 405 متوقف می شد و این جاش عرضه می شد ولی نکردند چرا ؟ سمنند ال ایکس عرضه شد معمولی باید متوقف می شد امسال p2 وارد می شود بعید می دونم سمند معمولی را تولید نکنند

شکی نیست توی رنج 10 تا 15 بین محصولات ایران خورد سمند یکی از بهترین ها می باشد و 100% از 405 برتر می باشد ولی خب مشکلاتی را دارد مثل مشکل صدا و اون هم مشخصه اولین طراحی داخلی یه خودرو بوده و ما هم بیشتر جنبه اقتصادی مهمتره اینطوری شده
در ضمن سمند وقتی تولیدش به 200 هزار تا رسید قیمتش به زیر 10 تومن می رسه و 9 تومن می شه

به هر حال به نظر من با ورود سمند P2 نظرتان به طور کل د رمورد سمند عوض خواهد شد و به نظر من همین سمند هم قابل رقابت با پارس ریو و بقیه خورد وها هست اگر ایران خودرو کمی به فکر مشتری باشه !
===============================
PSA یه پروژه بزرگ در ایران دارد و 2 ساله هست و تا پایان سال 2007 عرضه می شود

پژو 307 سدان ( صندوق دار ) در ایران خودرو
C4 صندوق دار
که طراحی این دو تموم بشه در ایران خودرو و سایپا تولید می شود

GHAHRAMAN
20 September 2006, 06:33 PM
سلام
ببینین دوستان به نظر خودتون با این وضعیتی که تو دنیا به ایرانیا نگاه می کنن باعث افتخار نیست که یه ماشین به اسم ایران توی خارج داره فروخته میشه.چین و بلاروس و روسیه و سوریه و ونزوئلا و... بالاخره یه حسنی داره که با ماشینهای خارجی تو این کشور ها داره رقابت می کنه.واقعا حیفه که بجای تعریف داریم اینجوری تو سرش می زنیم .هر چی باشه اسم ایران روشه نه کشور دیگه ای

سلام دوسته غزيز تا چيزي رو آدم از نزديك نبينه نبايد قضاوت كنه(( شنيدن كي بو مانند ديدن))
صادرات اين خودرو به كشورهاي ديگه نشان از قدرت يكه تازي و مافيايي بودنه ايران خودرو داره و بس!
من حدوده 8 ساله كه مقيمه باكو هستم و اونجا دفتره بازرگاني دارم اونجا با وجود همه ماشين هاي اروپايي و داراي تكنولوژي بالاتر براي چي بايد از اين ماشين استقبال بشه دوست من يه لگسوز 2005 گرفته 30000دلار.
سمند هايي رو هم كه تو خيابون هاي باكو تردد مي كنن يا دادن به سر كنسول ها يا سفرا يا مديراي دفاتر سياسي و اسلامي مستقر در باكو يا نمايندگي هاي ايران خودرو و مشتري اول و آخرش همين ايراني هاي عزيز هستن.
من نمي گم ماشينه بديه ولي چيزي نيستش كه بشه تو خارج از ايران به فروش رسوند چو ن تو اكثره كشورهاي دنيا واردات خودرو تعرفه گمركي نداره خوب مي رن از اروپا واسه خودشون هر چي دلشون خواست مي گيرن سوار مي شن مستقيم ميان تو كشورشون بدون گمرك.

XELTEK
20 September 2006, 06:48 PM
کاشکی ایران هم اینجوری بود
هر کی هرچی دلش میخواست میاورد !!

arash p mbz bmw
21 September 2006, 01:01 AM
البته اینم بگم که کار سمند به خاطر خدمات خوبش توی خارج خوب گرفت

abaratian
21 September 2006, 11:31 AM
1. در مورد تفاوت قیمت فروش خارجی باید عرض کنم که این تفاوت قیمت برای اینه که مشتری خارجی دلار میده و شما ریال میدی. این تقصیر بی ارزشی پول کشوره نه تقصیر سمند. شما هم اگه دلار بدی میتونی سمند رو ارزون بخری. به هر حال چه 12 هزار چه 9 هزار سمند داره به موجودی ارز کشور اضافه می کنه.

2. در مورد کسانی که میگن خرید سمند در ایران فقط به خاطر اینه که انتخاب دیگه ای نیست، سوال من اینه که آیا در بلاروس هم انتخاب دیگه ای نیست؟ در چین چطور؟

3. الان توی دنیای چند ملیتی دیگه کاری بس ابلهانه است که یک شرکت بیاد از اول چرخ رو ابداع کنه. شما فکر میکنید ب ام و همه قطعاتشو خودش میزنه؟ نه خیر. الان ترمزاش رو continental teves تولید میکنه و آی سی هاشو زیمنس! پس این درسته که بیایم بگیم ب ام و هیچی از خودش نداره؟ توی دنیای امروز هر کاری رو میدن دست متخصصش. اینکه جند تا شرکت بیان و کار طراحی رو برای ایران خودرو انجام بدن نه تنها بد نیست بلکه کاملا مهندسانه و آکادمیک هست. بیشتر می پسندی که یک پزشک عمومی شما رو عمل کنه یا از همکارش که متخصص جراحه کمک بگیره؟

پروتون خودروی ملی مالزی مگه نیست؟ همه میدونن که اصلش انگلیسیه!

توی نمایشگاه مشهد یه مدل جدید از MVM گذاشته بودن که کلاس سی بود. یه کپی بسیار مسخره از سمند بود!! درهای ضعیف، داشبورد سخت مثل پراید، کیفیت رنگ پایین، ولی با ایر بگ و 16 میلیون!! ملت هم دنبال ثبت نامش بودن (نتیجه گیری به عهده ی خودتون)

4. من مدتها 405 سوار شدم (اونهم 2000 با 70-80 درصد قطعه ی فرانسوی) و دادمش سمند گرفتم. پشیمون هم نیستم. ماشین خوبی بود ولی بود. الان با سمندم همون احساس روزای اول 405 رو دارم شاید هم بهتر. دیگه دوره 405 و امثالهم گذشته. من هیچ وقت سعی نکردم 405 رو بکوبم و همیشه گفتم که کارخونه ی پژو درصد زیادی از محبوبیتشو مدیون 405 هست. ولی شما تا حالا کسی رو دیدی سمندو بده 405 بگیره؟ من که ندیدم.

5. در مورد ایر بگ توی اروپا هنوز خیلی بحثه. تمام خودرو سازان باید از تمام مدلها یک نسخه بدون ایر بگ هم بسازند همچنین باید حتما قابلیت خاموش کردن ایربگ رو هم قرار بدن. شما بهش اضافه کن هشدار انجمن پزشکان امریکا رو در مورد خطرات ایر بگ بغل و قیمت یک میلیونی شارژ. فکر نمی کنم نداشتن ایربگ خیلی چیزه توی بوق کردنی ای باشه.

6. من از روز اولی که سمند اومد از قیافش خوشم اومده بود. (به جز چراغای عقب) و منتظر بودم ایراداتش برطرف بشه و اون قیمت کاذب اولیه از بین بره تا یکی بگیرم. الان هم پشیمون نیستم. و سمند رو (اگه همه ی خوبی هاشو نا دیده بگیریم) به خاطر ایرانی بودنش دوست دارم. و برخلاف کسانی که جنس ایرانی رو ضد کلاس میدونن. من سوار ماشین ایرانی میشم و افتخار میکنم که پولش توی جیب هم میهنای خودم میره نه یک فرانسوی یا آلمانی

XELTEK
21 September 2006, 12:55 PM
من دييدم خوبشم ديدم
وقتي 405 صفرشو گرفت داشت بالا پاييين مي پريد كه از دست سمند راحت شده !!!

amirvr14
21 September 2006, 02:47 PM
سلام به همگی

اقایون همگی حرفاتونو زدید حالا اجازه بدهید من جواب تک تک شما رو بدم

پست 4:دوست عزیزم این طرح ملی است من شما رو دعوت میکنم که پست قبلی منو بخونید من به امیر عزیز پاسخ دادم

پست7:دوست بسیار عزیز و قدیمی من

به خدا انقدر گفتم دستم دیگه در گرفته(تایپ کردنم سخته ها)

شرکت های بزرگ مثل هیوندایی کره برای طراحی محصولات از ائودی-هوندا-تویوتا و....کمک میگیرن

اقا اصلا شما بنز رو قبول دارین؟!!!

بنز از ترکیه قطعه میخره عزیز دل من و برای طراحی از مهندسان ب ام و کمک میگیره عزیز

اقا یعنی اونا فرشته ان که میتونن اینطوری تولید کنن اخرش محصولشون ملی باشه؟!!

دوست خوبم حرفای دیگت مربوطی به این تاپیک نیست اما در مورد lxفرمودین

شما الان میتونید با 500تومن بیشتر از پول سمند معمولی سمند سال که 100برابر بهتر از سمندlxهست رو تهیه کنید

پست 8 و پیام عزیز و گرامی:

پیام جان من ایرانیم و د.وست دارم خودباور باشم

به خودم مغرورم که ایرانی هستم و به خود میبالم که سمند چه خوب و چه بد طراحی شد و داره روز به روز بهتر میشه

البته ساخت خودرو در کشور صرفه نداره و این حرف درسته اما اگر همت کرد میتوان حتی به خودروسازان بزرگ رسید که جرقه ی اون با سمند اغاز شده (نمیگم با سمند پیشرفت میکنیم میگم جرقه ی تولید ملی و داخلی همین سمند شد)

پیام عزیز یه خرده دور و بر رو نگاه کن

الان پرشیا که هیچی نداره 16تومن هست و همون زانتیا که باید در حد 15تومن باشه 22تومن به ملت بی چاره غالب میشه

پس سمند فک نمیکنم در مقابل این گرانی بازار زیاد گران باشه

(پیام عزیز من یه چیزایی میدونم که بهت توی پیغام خصوصی میگم-اگر بهت بگم اونوقت میگی که قیمتش دیگه نمیشه پایینتر بیاد)

پست شماره 10 و امیر گرامی:

امیر جان این همه ربات و کامپیوتری که میبینی همگی برای مونتاژبوده و هست در واقع اگر به ایرانخودرو بود اونارو نمیخرید بلکه برای تولید پژو و بنز مجبوره این کارارو بکنه

امیر عزیزم من در جریان موشک و جت وزارت دفاع هم هستم و کاملا در جریان قضیه بودم (اینجا حرفشو نزنیم)

امیر عزیز اب دادن ماشین و یا ایراداتی که گفتی همه مربوط میشه به شرکت تولید کننده نه سمند بد بخت امیر جون

در مورد mvmو 206گفتی

دوست خوبم یه سری موضوعات هست که اجازه نمیده سمند ارزونتر باشه که بهتره نگم چون نمیخوام بحث رو به بی راهه بکشونم ولی اینم بدون که الکی 206وmvmارزون نیستش

به این دلیل که خانواده های ایرانی نمیتونن استفاده بکننش چون جاش خیلی کمه و همین موضوع باعث محدودیت خریدار میشه و قیمت خودرو رو پایین میاره

راستی شرکت هم در عرضه و تقاضا باعث این امر میشه

پست شماره 11:

سیناد عزیز قطعا همین هست و مطمئن باشید

پست شماره ی 12:

دوست خوبم رقابت ربطی به سمند نداره اما حرفتو قبول دارم

پست شماره ی 13:

امیر جان نظر خودت چیه؟!!

پست شماره 15:

آقایون و دوستان عزیز توجه داشته باشید که چیزی به نام سمند سال و سمند ال ایکس سال نداریم من این رو تو نمایشگاه خودروی مشهد پرسیدم طرف کلی بهم خندید و گفت سمند سال همون سمند ال ایکس سال و دیگه با نام ال ایکس تولید نمیکنیم و همون سمند سال رو میدیم بیرون که همون ال ایکس اما با تفاوت در ظاهر و کمک ها و ترمزها و غیره در ضمن پی تو هم از اسفند میاد طرف نامرد خودم رو کشتم اطلاعات بده نداد

pedram325i
21 September 2006, 03:02 PM
1. در مورد تفاوت قیمت فروش خارجی باید عرض کنم که این تفاوت قیمت برای اینه که مشتری خارجی دلار میده و شما ریال میدی. این تقصیر بی ارزشی پول کشوره نه تقصیر سمند. شما هم اگه دلار بدی میتونی سمند رو ارزون بخری. به هر حال چه 12 هزار چه 9 هزار سمند داره به موجودی ارز کشور اضافه می کنه.

2. در مورد کسانی که میگن خرید سمند در ایران فقط به خاطر اینه که انتخاب دیگه ای نیست، سوال من اینه که آیا در بلاروس هم انتخاب دیگه ای نیست؟ در چین چطور؟

3. الان توی دنیای چند ملیتی دیگه کاری بس ابلهانه است که یک شرکت بیاد از اول چرخ رو ابداع کنه. شما فکر میکنید ب ام و همه قطعاتشو خودش میزنه؟ نه خیر. الان ترمزاش رو continental teves تولید میکنه و آی سی هاشو زیمنس! پس این درسته که بیایم بگیم ب ام و هیچی از خودش نداره؟ توی دنیای امروز هر کاری رو میدن دست متخصصش. اینکه جند تا شرکت بیان و کار طراحی رو برای ایران خودرو انجام بدن نه تنها بد نیست بلکه کاملا مهندسانه و آکادمیک هست. بیشتر می پسندی که یک پزشک عمومی شما رو عمل کنه یا از همکارش که متخصص جراحه کمک بگیره؟

پروتون خودروی ملی مالزی مگه نیست؟ همه میدونن که اصلش انگلیسیه!

توی نمایشگاه مشهد یه مدل جدید از MVM گذاشته بودن که کلاس سی بود. یه کپی بسیار مسخره از سمند بود!! درهای ضعیف، داشبورد سخت مثل پراید، کیفیت رنگ پایین، ولی با ایر بگ و 16 میلیون!! ملت هم دنبال ثبت نامش بودن (نتیجه گیری به عهده ی خودتون)

5. در مورد ایر بگ توی اروپا هنوز خیلی بحثه. تمام خودرو سازان باید از تمام مدلها یک نسخه بدون ایر بگ هم بسازند همچنین باید حتما قابلیت خاموش کردن ایربگ رو هم قرار بدن. شما بهش اضافه کن هشدار انجمن پزشکان امریکا رو در مورد خطرات ایر بگ بغل و قیمت یک میلیونی شارژ. فکر نمی کنم نداشتن ایربگ خیلی چیزه توی بوق کردنی ای باشه.

1.نرخ برابری ریال و دلار مشخصه هر دلار 920 تومنه. 7 هزار دلار یعنی 6 میلیون و 400 هزار تومن.
همه جای دنیا تو صرافی ها اگه 6 میلیون و 400 هزار تومن بدی بهت 7 هزار دلار می دند.
یعنی اگه من اینجا 7000 دلار بدم بم سمند میدن؟ نه خیر 13 میلیون تومن ، یعنی 14 هزار دلار باید بدم تا یک سمن ال ایکس بگیرم.
2.چرا در بلاروس انتخاب های دیگه زیاد هست ولی با قیمت خیلی بیشتر. ارزونی سمند برای اونها مزیتشه. چیزی که ما خودمون از اون بی بهره ایم.
ما در واقع داریم پول یک تویوتا کمری رو می دیم و یک سمند ال ایکس میگیریم.

3.مانگفتیم چند ملیتی درست نیست ما گفتیم یک خودرو ساز یا باید سازنده باشه یا مونتاژ کار.
ایران خودرو بعد از تولید سمند باید این رویه رو ادامه میداد نه اینکه دوباره بر می گشت به مونتاژ.
پروتون رو هم که مثال زدیم گفتیم که پروتون دیگه مونتاژنمیکنه با اینکه 20سال بعد از ایران خودرو تاسیس شده.(ما چرا باید تو همه چیز عقب افتاده باشیم؟)
6.هیچ ب ام و الان تولید نمی شه مگر اینکه 6 ایربگ به صورت استاندارد روش نصب باشه.
(برای اثبات حرفتون اطلاعات نادرست ندید)

XELTEK
21 September 2006, 03:03 PM
عزيز دل
پي تو همون موتور پزو هست كه كمي ماست ماليش كردن تا بروز تر بشه !!! همين !!! قدرتش ميشه 110 اسب بخار يعني يه چيزي تو مايه ي موتور پارس ELX !!!!

باتلاق
21 September 2006, 06:55 PM
يكي از دلايلي كه من سمند رو انتخاب كردم بزرگي اين خودروست. به نظر من سمند به اندازه كافي گنده است! كه من رو راضي كنه. جلوداشبورد اين خودرو بلند است و احساس امنيت به آدم ميده. در ضمن از طراحي بدنه اين خودرو خوشم مياد. انحنا هاي نرم و قوس هاي ملايم بدنه به نظر من مناسب هستن. از خطوط تيز و شكسته اصلا خوشم نمي آد. كلا خطوط شكسته و نيز از نظر روانشناسي هم آدم رو كمي عصبي و خسته مي كنه.

در ضمن براي خانواده 5 نفري ما جادار ترين در اين رنج قيمت بود.

آخريش هم اينكه هر چي باشه چهار تا ايراني براي ساختش زحمت كشيدن. تريپ ما وطن پرستي است.:icon_arro

sinad2
23 September 2006, 12:12 PM
سلام به همه.واقعیت هم همینه.همه مشخصات فنی و عیب و ایرادات یه ماشین یه طرف سلیقه آدم و اون احساسی که آدم نسبت به یه ماشین میتونه داشته باشه هم یه طرف.خیلی از موارد مورد دومی از اولی قویتره.

XELTEK
23 September 2006, 02:38 PM
البته سليقه رو بعد ها مشخصات فني و ايرادات تغيير ميده !!!
فكر نكنين همه اونايي كه سمند دارن ازش راضيند !!!
خيلي هاشون مجبورند !!! چون يا ماشين مال خودشون نيست يا به صورت ليزينگ خريدند !!!

Amir_dre
26 September 2006, 05:55 PM
سلام دوستان
من میخواستم بجای اینکه از سمند ایراد می خواستم چند تا از نکات سمند مثبت سمند رو بگم
من دیروز اتفاقی سوار یه سمند شدم اولین نکته + سمند کابینشه یه کابین جادار و که طراحیش تقریبا مدرنه((من دید از صندلی عقب رو میگم))
بعد از اون صندلی بهتر و طراحی ارگونومیک تر نسبت به 405
نکته بعدی شتاب گیری سریع تر از 405 ه!!!!!در دنده های خصوصا در دنده 1
!!!نمیشه از داشبورد طرح چوب+کرم سمند انتقاد کرد چون از داشبورد پرشیا خیلی بهتره البته من داشبورد معمولی سمند رو قبول ندارم چون خیلی ساده هست و دل آدم رو میگیرونه
====و اما چند نکته جالب از سمند=====
سمندی که من سوار شده بودم با ینکه تقریبا نو بود اما دستگیره در عقب کار نمیکرد و باید با یه ضربه کاراته ای در رو باز میکردی
((سمندی که 11 شهریور تو میدون ولی عصر جوش بیاره واقعا شاهکاره!!!!!))
وقتی با سمند تا آخر گاز میدی صدای موتور از بیرون اصلا تنین انداز و اسپرت نیست و انگار ماشین خفه است
* کسایی که سمند خریدن و ازش راضی ان چون بیشتر باهاش رانندگی میکنند و داخل ماشین هستند ((کابین جادار+راحت))
شاید اگر ایران خودرو چراغ های عقب ماشین رو با نوع اسپرت((اونی که الان اسپرتی ها رو سمند میزارند طلقش شفافه ه خیلی قشنگه)) و قسمت های پلاستیکی سپر و زه ها رو هم رنگ بدنه میکرد و از پانل کنترل ایر کاندیشن 405 استفاده نمیکرد الان سمند خیلی بیشتر طرفدار داشت
www.persiancenter.tk

abaratian
29 September 2006, 12:20 PM
سلام دوستان
سمندی که من سوار شده بودم با ینکه تقریبا نو بود اما دستگیره در عقب کار نمیکرد و باید با یه ضربه کاراته ای در رو باز میکردی
از پانل کنترل ایر کاندیشن 405 استفاده نمیکرد الان سمند خیلی بیشتر طرفدار داشت

احتمالا درهای عقب رو هم گریس زده بوده. دوست من هم به در عقب 405 گریس زده بود، همین بلا سرش اومده بود

خيلي هاشون مجبورند !!! چون يا ماشين مال خودشون نيست يا به صورت ليزينگ خريدند !!!
این طور حرف زدن اصلا در شان شما و فروم نیست

web
2 October 2006, 06:33 PM

- پيام جان مشخصات فني و ايرادات پژوها بخدا خيلي بيشتر از سمنده. من همشونو داشتم و دليلي نداره كه تعصب بيجا روي سمند داشته باشم. نمونه ش آتش گرفتن 405 ها. از نظر مشخصات فني هم خيالتو راحت ميكنم كه بجز اي ال ايكس و در مواردي تيپ 5 نه پارس نه 405 در جاده و شهر حريف سمند ساده نميشن.

- مجبور؟ من سمند داشتم بعد از مدتي گفتم اوناي ديگرم تجربه كنم. الان دوباره برگشتم به سمند و اين بار lx و اگر زماني بخوام عوضش كنم بسته به بودجم ال ايكس سال يا زانتيا ميگيرم.

XELTEK
2 October 2006, 07:07 PM
من همینو میدونم که هر کی داره ناراضیه
یعنی 405 رو ترجیح میده

PoYo
3 October 2006, 02:24 AM
این ناراضی بودن 100% دلیل داره!!!

ببینید واقعا سمند ماشین خوبیه البته به دور از حرف و حدیثایی که دنبالشه

من که باهاش روندم کمبودی حس نکردم . 405 هم عالی بود و مشکلی نداشت

اما نباید منکر امکانات رفاهی سمند نسیت به 405 بود!

پزو 405 مربوطه به 21 سال پیش !!!!

اما سمند یه طرح تازست اگرچه تقریبا تقلیدیه اما بازم خوبه

تو این تصمیم گیری یه کم حس ملی گرایی لازمه

موفق باشید

XELTEK
3 October 2006, 11:32 PM
این ناراضی بودن 100% دلیل داره!!!

ببینید واقعا سمند ماشین خوبیه البته به دور از حرف و حدیثایی که دنبالشه

من که باهاش روندم کمبودی حس نکردم . 405 هم عالی بود و مشکلی نداشت

اما نباید منکر امکانات رفاهی سمند نسیت به 405 بود!

پزو 405 مربوطه به 21 سال پیش !!!!

اما سمند یه طرح تازست اگرچه تقریبا تقلیدیه اما بازم خوبه

تو این تصمیم گیری یه کم حس ملی گرایی لازمه

موفق باشید

:icon_conf
ببین دوست عزیز
سمندباید میشد در حد زانتیا ولی با قیمت کنونی تا قابل قبول بشه
در اون موقع سر و صداش کمی قابل تحمل میشد
اما الان که حتی در مقابل 405 21 سال پیش حرفی نداره برای گفتن , هیچ چیزی که بتونه اونو توجیه کنه وجود نداره !!!
منم ملی گرام و وظن پرستم و عشق به وطن دارم
اما توی مقوله ی سمند واقعا ایران خودرو گند زده !!!:icon_mad:

F.®.A
3 October 2006, 11:48 PM
اصلا قصد کل کل ندارم ولی میشه بپرسم امکانات رفاهیش چیه که سمند را بهتر از 405 کرده؟

XELTEK
4 October 2006, 12:08 AM
اصلا قصد کل کل ندارم ولی میشه بپرسم امکانات رفاهیش چیه که سمند را بهتر از 405 کرده؟

منظورش روکش چوب کنسول و کامپیوتر هستش !!
مگر نه سمند چیزی نداره که به خودش بباله !!!
من که از سمند بدم میاد
تا ببینیم این موتور ملی چی میشه !!!

XIII
4 October 2006, 12:27 AM
امكانات سمند:
همين كامپيوتر كه ميگيد
بدنه محكم تر
صندلي هاي راحت تر
سيستم سرمايش و گرمايش(براي عقبي ها از زير كنسول)
رانندگي راحت تر مخصوصا در سرعت بالا(به علت وزن بيشتر)
و البته طراحي داخلي بهتر(داشبورد, دسترسي به صندوق عقب از داخل و ...)
و چيزهاي ديگه كه الان يادم نمياد
405 چي داره؟فقط سرو صدا نداره!اين ماشين حتي چارغهاي مه شكن جلو هم نداره.

irani118
4 October 2006, 12:49 AM
امكانات سمند:
همين كامپيوتر كه ميگيد
بدنه محكم تر
صندلي هاي راحت تر

کی میگه 405 سرو صدا نداره یکی اومده بود نمایندگی صفر هم درش صدا میداد405glxهم بود

XELTEK
4 October 2006, 12:54 AM
امكانات سمند:
همين كامپيوتر كه ميگيد
بدنه محكم تر
صندلي هاي راحت تر

همه ی اینا فقط مشتری گول می زنه
مگر نه سمند رو نمیشه به عنوان ماشین حسابش اورد !!!
اصلا بهتره بدونید و مطمئنم میدونید سمند روی پلت فرم 405 ساخته شده !!!
بعدش کدوم بنی بشری از صندلی های سمند راضی بوده ؟
اصل موتورشه تا درست نشه سمند به درد لای جرز در و دیوار هم نمیخوره !!!:icon_mad:

F.®.A
4 October 2006, 09:40 AM
سمند و کامپیوترش :icon_arroفقط این امکان رفاهیش است فکر میکنید کامپیوترش چیه که اینقدر میگید کامپیوتر چندتا دونه میکرو pic که ساختنش و طراحیش کاره 1 هفته است تورو خدا یه جایی غیر ایران نگید کامپیوتر که بهتون میخنددن فکر کردین cpu اینتل روش سواره و اونقدر هم اون پایینه که ادم هیچی نمیبینه
سمند یه مشکل بزرگ داره اونم وقتی میشینی پشتش انگار تو تانک نشستی من بشخصه اصلا رو جاده تسلط نداشتم همین عامل باعث شد که

درست برعکسش

حالا بگزریم شما قبول داری موتور 405 و سمند دقیقا یکی هست؟
خوب قبول داری سمند 70 کیلو از 405 سنگین تر است؟(یعنی شما همیشه تو صندوق انگار چندتا گونی برنج همیشه همراهته)
اونوقت چطوری میگی سمند تو جاده خیلی سره (دقت کن که405 رو اصلا ازش تعریف نکردم)

میدونستید تاکسی دارهای سمند اولین کاری که بعد تحویل سمند میککن چیه ؟
کامپیوترشو کلا قطع میکنن

بازم میگم هدف کل کل نیست
تنها مشکلی که اینجا از 405 گرفتید سرو صداست هر جنبنده 4 چرخی خوب سر و صدا میکنه!نمیکنه؟:icon_idea

XIII
4 October 2006, 10:15 AM
درسته بحث اصلا كل كل نيست.همين كامپيوترش كه ميگيد چند تا ميكرو هست روي 405 نيست و روي خيلي ماشين هاي ديگه هم نيست.درسته كه cpu اينتل نيست اما كار قشنگيه.
بزرگي سمند رو من اصلا مشكل نيم بينم.اين طوري باشه آدم پشت پرادو و ماشين هاي بزرگ نشينه
سمند درسته رو پلت فرم 405 هست اما تغيراتي هم داشته و اين نيست كه خود پلت فرم 405 باشه.بنابر اين وزن بيشترشم دليل بر اين نميشه كه بگيم اينگار داريم گوني برنج حمل مي كنيم.سنگيني سمند باعث ميشه ماشين كمتر تو دست اندازهاي خيابئن هاي ايران تكون بخوره
تاكسي ها حالا هر كاري مي كنند مگه درسته؟؟
به قول شما هر جنبنده اي سرو صدا ميكنه پس چرا سر و صدا سمند اين همه مشكل داره؟

جناب xeltex عزيز بهتره كمي منطقي تر بحث كنيد.من خودم يه مدتي پشت 405 مي شستم و يكي از همون بني بشر ها منم كه از صندليش راضي بودم

XELTEK
4 October 2006, 11:03 AM
من چند تا پست بالاتر هم گفتم
سمند باید کیفیت زانتیارو داشته باشه تا بتونیم به عنوان ماشین قبولش داته باشیم
ضمنا" همون کامپیوتر رو سمند رو با 180 تومن میندازند رو 405
پس امکانات رفاهی حساب نمیشه !

سمند افتخار ملی نیست
ماست مالی ملیه !!
ضمنا من تو عمرم اینقدر منطقی نبودم که الان هستم:icon_surp

irani118
4 October 2006, 01:04 PM
بذارید یه چیزی بگم هر ماشینی اشکالات مربوط به خودشو داره و محاسن و معایب خودشو و تقریبا میتونم بگم خرید ماشین سلیقه ای هست عین زن گرفتن میمونه ولی باور کنید 405 اون طور که میگید کیفیتش بهتر از سمند نیست سمند هم کیفتش پاین تر از 405 نیست ولی در کل بهتر از 405اگه بدون هیچ گونه جانبداری قضاوت کنیم ولی 405 هم خب ماشین بدی نیست

irani118
4 October 2006, 01:06 PM
من چند تا پست بالاتر هم گفتم
ضمنا" همون کامپیوتر رو سمند رو با 180 تومن میندازند رو 405
پس امکانات رفاهی حساب نمیشه !
:icon_surp

آخه مگه 405 کیفیت زانتیا رو داره که ماشین میگید بش

Amir_dre
4 October 2006, 06:05 PM
اشکال ما ایرانی ها اینکه که اگه یکی بگه سمند بده همه میگن بده مثل خودمن
همچین میگن 405 انگار ماکسما رو مقایسه میکنند.تازه 405 یک میلیون گرون تره
وقتی کیفیت ساخت ماشین های ایران پایینه چرا میگین سمند بده؟؟
حالا فکر میکنین 405 خیلی خوبه که همش آتیش میگیره ((124 نفر هم کشته داده))
همین زانتیا که انقدر بهش مینازید قیمتش باید 15 میلیون باشه!!
در ضمن کیفیت سمند و 405 یکیه تازه کیفیت سمند بالاتره مثلا رو کش صندلی ها و یا برآمدگی پشت صندلی عقب که برای راحتی بیشتره گردن یا دسترسی به صندوق عقب از طریق صندلی عقب
---درضمن اون 70 کیلو اضافه وضنی که میگین برای ایمنی بیشتره و به خاطر دو تا میله در عقب ماشین که استحکام ماشین رو از عقب بالاتر می بره
***خدایشش 405 از لحاظ زیبایی چی داره یه کاپوت صاف با دو تا چراق ذوزنقه و جلوپنجره ساده +
نبود برآمدگی روی گلگیر
و نبود مه شکن +نبود آینه برقی+گرمک آینه ها
نبود تهویه برای سرنشینان عقب فضای کوچکتر نسبت به سمند
داشبورد ساده تر (نسبت به طرح چوب سمند)
فرمان 405 اصلان جزابیت نداره....
همین سیستم هوشمند یا کامپیوتر که میگین روی ماشین های بنز وبی ام و نصب مسشه البته برای سمند خیلی ساده و ضمخته
حتما میدونید موتور ملی که برای سمند ساخته میشه 1500 و 110 اسب قدرت داره وووبا مشارکت آلمانه ecuهم داره زیمنس میزنه و ((فقط اینو بدون که زیمنس برای ماشین های بنز و بی ام و واینها ecu میزنه))البته در پست ها قبلی هم اشاره کردم که اگه ایران خودرو یه کم به ظاهر سمند میرسید الان پرشیا و زانتیا باید میرفت بوق میزد

vahid_elx_645ci
4 October 2006, 06:09 PM

انگار 405 کیفیت زانتیا رو داره.
در ضمن چرا اینقدر الکی از 405 تعریف می کنید.
از معایب و مزایای سمند بگید.
تاپیک مقایسه این دو ماشین زیاده.

F.®.A
4 October 2006, 09:09 PM
انگار 405 کیفیت زانتیا رو داره.
در ضمن چرا اینقدر الکی از 405 تعریف می کنید.
از معایب و مزایای سمند بگید.
تاپیک مقایسه این دو ماشین زیاده.
کسی از 405 تعریف نکرد

XELTEK
4 October 2006, 11:22 PM
آخه مگه 405 کیفیت زانتیا رو داره که ماشین میگید بش

لا اقل اصل و نسب داره
بعدشم اگه حساب کنی از نظر موتوری از زانتیا زیاد عقب نیست !!!

XIII
5 October 2006, 12:38 AM
1-ببينيد روي يه پيكان هم ميشه همه چي نسب كرد اما دليل ميشه كه پيكانم خوبه؟؟
2-اگه موتور 405 خوبه و از زانتيا عقب نيست كه موتور سمند هم همونه پس اين پست هاي قبليتون چي ميشه؟
3-توي همه اين قضايا نصفيش سليقست.با اين حرفا نه سمند از نظر من مي افته نه دوستاني كه از سمند بدشون مياد يا مشكل دارن باهاش نظرشون عوض ميشه.پس پيشنهاد مي كنم كه زيادي بحث رو كش نديم

XELTEK
5 October 2006, 12:44 AM
2-اگه موتور 405 خوبه و از زانتيا عقب نيست كه موتور سمند هم همونه پس اين پست هاي قبليتون چي ميشه؟
3-توي همه اين قضايا نصفيش سليقست.با اين حرفا نه سمند از نظر من مي افته نه دوستاني كه از سمند بدشون مياد يا مشكل دارن باهاش نظرشون عوض ميشه.پس پيشنهاد مي كنم كه زيادي بحث رو كش نديم

من پیکانو بیشتر از سمند قبول دارم چون اصل و نسب داره

موتور 405 واسه بدنه خودش خوبه !! من حتی از پرشیاغ هم خوشم نمیاد !!! چون موتورش ال خودش نیست !!!

سمند دقیقا" این عکسه هست که میبینین !!!
http://i12.tinypic.com/2gw7y20.jpg
:icon_arro :icon_lol: :icon_excl

XIII
5 October 2006, 12:45 AM
3-بله كامپيوتر سمند همش چند تا ic ميكرو كار مي بره اما همونم خيلي ماشينا ندارند و هر چي بوده كار قشنگي بوده.اگه اين طوري باشه شيشه برقي و آينه برقي و ... هم امكاناتي نيست چونكه كاري نداره
4-درسته كه سمند رو پلت فرم 405 هست اما با كلي تغيرات.براي همين 70 يا 100 كيلو اضافه وزن معني اينو نميده كه انگار گوني برنج حمل ميكنيم.تازه اين سنگيني باعث ميشه ماشين توي دست اندازهاي خيابوناي تهران زياد تكون نخوره
5-توي همه اين قضايا نصفيش سليقست.با اين حرفا نه سمند از نظر من مي افته نه دوستاني كه از سمند بدشون مياد يا مشكل دارن باهاش نظرشون عوض ميشه.پس پيشنهاد مي كنم كه زيادي بحث رو كش نديم

F.®.A
5 October 2006, 06:47 AM
ببینید چسبیدید به همین کامپیوتر سمند کامپیوتر سمند آخه کار خاصی نمیکنه که شما میگید جالبه !!!
دم به ساعت میگه در بازه یا ...
به نظر من اضلا امکاناتی این چنین واسه یه ماشین مهم نیست شما خودت اگه پیکان با موتور بنز داشتی سمند رو میپسندیدی یا پیکانو من میحوام بگم موتر مهمه نه ظاهر مسئله مهم دیگر که من خودم بهش اهمیت میدم تسلط رو ماشینه که سمند نداره اون دوست عزیزی که پرادو رو مثال زد میخوام بهش بگم پرادو واقعا چیزه دیگیه ایه من وقتی پشتش نشستم واقعا احساس کردم جاده تو مشتمه و تسلط کامل به همه چیز وجود داره:icon_idea

arash p mbz bmw
5 October 2006, 03:53 PM
ای بابا دوباره شد کل کل که....
برای همه هم جواب دارم
طرفدارای 405 خوب منو مشناسن (البته هیچی نیستم)
انقدر سر این چیزا بحث کردم که حتی حرفای منتفدارو حفظ شدم
اقا پیام
چندتا برات ماشین مثال بزنم که رو یه پلت فرم ساخته شدن؟!!
ببین عزیز در حال حاضر کم ماشینی همون کامپیوتر سفری رو نداره اینو مطمئن باش
در ضمن اصلا هم اون عکسی که گذاشتی جلوه ی خوبی نداشت چونکه هرچی باشه این خودرو اسم ملی داره غزیز
این یعتی توهین به خودمون
پیام جون تو از کجا میدونی موتور 405 برای خودشه؟!!
شما سوارش کردی؟!!
خوب بزار برات تعریف کنم
چند سال پیش بود که ایرانخودرو موتور 2.0پژو که برای خود 405 بود رو انداخت زباله دونی چون مصرفش خیلی زیاد بود و الاینده تولید میکرد
بعدش ایرانخودرو به پژو گفت که موتور بده با به کاری من بتونیم 405 رو نگه داریم
اونا هم یه موتور اشغال دیگه که برای سال 90 بود و برای 306 و زانتیاطراحی شده بود رو دادن به ما ایرونی ها
پس نتیجه میگیریم که این موتور برای خود405 نیستش
خوب حالا نوبت پاسخگویی به فرشید عزیز هست
فرشید جان کامپیوتر سفری ممکنه برای شما یه چیز مسخره باشه اما توی اروپا و امریکا برای هر کمپانی یه امتیاز بزرگ محسوب میشه
گاهی وقتا شده یه کمپانی جار میزنه که من توی یه ماشینم این سیستم رو گذاشتم تا تولیدش بره بالا
الان ببینم کودوم محصول داخلی داره؟!!
(البته نه خودروهای 40تومنی)
در ضمن شما داری لندکروز سال 2004رو با سمند مقایسه میکنی؟!!!
اصلا از لخاظ تیپ و قیمت میخورن به هم؟!!

pedram325i
5 October 2006, 11:49 PM
سمند هم یه ماشین مثل بقیه ماشینهای داخلی. چیز زیاد متفاوتی نیست. ایرادی هم که من ازش گرفتم همون بحث قیمت بالاش بود که اینم شامل همه ماشینهای داخلی می شه که اتفاقا سمند در مقایسه با ماشینهای داخلی قیمت نسبتا مناسبی داره.
چیزی که الان سمند شدیدا بهش احتیاج داره یه موتور 16 سوپاپه و چیزی که شدیدا مایه تاسفه اینه که مسئولان ایران خودرو هنوز نخواستند به خودشون زحمت بدن و روی این خودرو که 100 کیلو از 405 سنگین تره و اسم خودرو ملی رو یدک می کشه، موتور 16 سوپاپ 110 اسبیشون رو نصب کنند(حتی روی سمند ال ایکس)
اگر نگران خودرو ملی و فروشش هستید و میترسید با شکست مواجه بشه ،نترسید فروش سمند همین طور در حال افزایشه.دلایلش هم بماند.
ولی اگه قرار باشه ما همینطور مشتاقانه این خودروی ملی رو خریداری کنیم و مسئولان ایران خودرو هم مست و مسخ ادامه تولیدش بشند و خودروی ملی ما هم همین یه دونه باقی بمونه، ما همین یکی رو هم نخواستیم.

XELTEK
6 October 2006, 12:41 AM
باید دید که این موتور ملی چی میشه
اگه خوب در بیاد منم میام میگم به این سمند میشه افتخار کرد !!!
نتیجه اینکه این بحث باید موقعی بررسی بشه که سمند با موتور ملی (البته اصطلاحا" ملی ) بیاد !!!

Ramtin329
6 October 2006, 11:31 AM
یکی از معدود اتومبیلهایی که استعداد اسپورت شدن بالایی داره سمنده ! بهتر نگاهی به خیابانها بندازید که سمندهایی با چهره هایی گوناگون و اسپورت مانند تانک چیفتن در حال حرکت هستند ! درسته سمند از 405 سنگین تره ولی اگر تو جاده پشت سر یک سمند باشید میبیند که خیلی محکم روی جاده حرکت میکنه !
http://www.tuningtalk.com/forum/uploads/samand-gt.jpg

PoYo
6 October 2006, 11:52 AM
اقای xeltek
اون عکسه خیلی باحال بود
سمند واقعا از خر کاراییش کمتره !!!

با توهین و مسخره کردن به جایی نمیرسیم!!!

لطفا از نظرات فنی خودتون رو به ما ارزانی ببخشید

موفق باشید

irani118
6 October 2006, 01:56 PM
لا اقل اصل و نسب داره
بعدشم اگه حساب کنی از نظر موتوری از زانتیا زیاد عقب نیست !!!

ببین دوست عزیز 405 شبیه یه اسباب بازی میمونه تا یه ماشین تازه اینو خودت قبول داری 405 موتورش از زانتیا عقب نیست پس سمند که موتورش قوی تر از 405 هست یعنی با زانتیا موتورش یکی هست تازه اون دوامی را که شاسی های سمند وبدنش داره یکی از بهترین حسناش نسبت 405 هست که عمرا 405 این استحکام رو داشته باشه تعادلی که سمند داره 405 نداره هیچی حتی پرشیا هم نداره و خیلی حسنات دیگه پس نگید 405 بهتره البته اینم میگم هر ماشینی عیب مخصوص خودشو داره ولی در کل سمند بهتره ولی 405 بد نیست یا مثلا با توجه به اینکه از همون شلنگهای سوختی که تو 405 استفاده شده بود تو سمند هم به کار رفته بود ولی آتیش نگرفته بودن از سمندا خودش خوبیه این ماشین رو میرسونه یا با همون اضافه وزنش پا به پای پزو وحتی بهتر از اون میره نشانگر قدرت این ماشینه تازه اصل و نسب به درد ماشین نمیخوره کیفیت مهمه توی تصادف اصل و نسب به کار نمیاد که البته خب به خاطر اصل و نسبش بود که این همه آتیش گرفت و کشته داد اگه با اصل ونسب باشه خر هم اصل ونسب داره

irani118
6 October 2006, 01:59 PM
اقای xeltek
اون عکسه خیلی باحال بود
سمند واقعا از خر کاراییش کمتره !!!
پس اون وای به حال 405 که کاراییش از سمند هم کمتره

XELTEK
6 October 2006, 11:17 PM
ببین دوست عزیز 405 شبیه یه اسباب بازی میمونه تا یه ماشین تازه اینو خودت قبول داری 405 موتورش از زانتیا عقب نیست پس سمند که موتورش قوی تر از 405 هست یعنی با زانتیا موتورش یکی هست تازه اون دوامی را که شاسی های سمند وبدنش داره یکی از بهترین حسناش نسبت 405 هست که عمرا 405 این استحکام رو داشته باشه تعادلی که سمند داره 405 نداره هیچی حتی پرشیا هم نداره و خیلی حسنات دیگه پس نگید 405 بهتره البته اینم میگم هر ماشینی عیب مخصوص خودشو داره ولی در کل سمند بهتره ولی 405 بد نیست یا مثلا با توجه به اینکه از همون شلنگهای سوختی که تو 405 استفاده شده بود تو سمند هم به کار رفته بود ولی آتیش نگرفته بودن از سمندا خودش خوبیه این ماشین رو میرسونه یا با همون اضافه وزنش پا به پای پزو وحتی بهتر از اون میره نشانگر قدرت این ماشینه تازه اصل و نسب به درد ماشین نمیخوره کیفیت مهمه توی تصادف اصل و نسب به کار نمیاد که البته خب به خاطر اصل و نسبش بود که این همه آتیش گرفت و کشته داد اگه با اصل ونسب باشه خر هم اصل ونسب داره

:icon_mrgr ظاهرا" فراموش کردی که موتور سمند چه معمولی چه ال ایکس با 405 یکیه !!!
موتور سمند با زانتبا یکیه ؟:icon_sad: :icon_twis :icon_lol:
این موتور 1800 سی سی به زور داره بدنه 405 رو تحمل میکنه ! اونموقع بیاد بدنه ی لش و کریه سمند رو با خودش بکشه ؟

دوست عزیز اتیش گرفتن 405 مربوط به شلنگ خاص خود 405 هستش !!!
شما می فرمایید که شاسی سمند با 405 تفاوت داره پس شلنگ سوختشون هم صد در صد تفاوت خواهد دالشت !!!!
بعدشم شما از کجا می ددونی سمند اتیش گرفته یا نه ؟
( تا حالا شنیده بودی که رنو اتیش بگیره ؟؟؟ حتما" نه !!! اما جلوی خونه ی ما یدونش جز غاله شد !!! )
:icon_mrgr
قدرت هر سه ماشین 405 سمند و پرشیا برابر و 97 اسب بخاره !!!

من تمایلی به کل کل بیش از این ندارم
لطفا" بس است !!!

F.®.A
7 October 2006, 01:24 AM
بهتره کل کل نکنیم
ولی واقعا قبول کنید سمند استاندارد یه خودرو رو نداره و بارها و بارها از سوی کمپانی های اروپایی و آسیایی و حتی مصر هم رد شده
ولی 405 دهه 80 جزو اتومبیلهای عالی اروپا بوده
من دیگه حرفی ندارم
ولی بازم سمند رو قبول دارم ولی این خودرو رو در شان ملت ایران نمیدونم بیشتر بدرد همون بلاروس و آذربایجان میخوره و ما ایرانیان مستحق این اتومبیل با نام "ملی" که بدنبال خود یدک میکشه نیستیم

XELTEK
7 October 2006, 01:34 AM
دقیقا" فرشید جان
منم همینو میخواستم بگم !! فقط نمیتونستم منظورمو برسونم !! مرسی !!!

irani118
7 October 2006, 01:10 PM
:icon_mrgr ظاهرا" فراموش کردی که موتور سمند چه معمولی چه ال ایکس با 405 یکیه !!!
موتور سمند با زانتبا یکیه ؟:icon_sad: :icon_twis :icon_lol:
این موتور 1800 سی سی به زور داره بدنه 405 رو تحمل میکنه ! اونموقع بیاد بدنه ی لش و کریه سمند رو با خودش بکشه ؟

دوست عزیز اتیش گرفتن 405 مربوط به شلنگ خاص خود 405 هستش !!!
شما می فرمایید که شاسی سمند با 405 تفاوت داره پس شلنگ سوختشون هم صد در صد تفاوت خواهد دالشت !!!!
بعدشم شما از کجا می ددونی سمند اتیش گرفته یا نه ؟
( تا حالا شنیده بودی که رنو اتیش بگیره ؟؟؟ حتما" نه !!! اما جلوی خونه ی ما یدونش جز غاله شد !!! )
:icon_mrgr
قدرت هر سه ماشین 405 سمند و پرشیا برابر و 97 اسب بخاره !!!

من تمایلی به کل کل بیش از این ندارم
لطفا" بس است !!!
البته قصد من کل کل کردن با شما نیست دوست عزیز ولی
ببین عزیز من کی گفتم موتور سمند با زانتیا یکیه شما خودت داری جوابه خودتو میدی ومیگی موتور سمند با 405 یکیه بعد خودتم میگی 405 موتورش از زانتیا عقب نیست پس سمند هم عقب نیست البته یه نگاه به گشتاور موتور این خودرو و 405 بندازی میبینی ماله سمند بیشتره سرعتشم که صد در صد از 405 با صد کیلو سنگین بودنش بیشتره شتاب سمند که فقط یک دهم ثانیه با 405 فرق میکنه که شتابش با زانتیا یکیه یعنی معنیه این اینه که 405 بهتر از زانتیا هست خب قطعا نه پس به شتابشم گیر ندید

اگر شلنگهای سوختشون یکی نبود هیچ موقع فراخوان برا سیستم سوختش نمیدادن (صد در صد میودنم آتیش نگرفته چون مردمی که از خودشون برا این ماشین عیب میسازن صد در صد حتی اگه یه دو نه هم بود اونو میکردن هزار تا تو عالم پخش میکردن تازه رنو رو هم لا اقل تو پمپ بنزین ندیدم آتیش بگیره وگرنه خب بیاری یه گالن بنزین روش بریزی خب آتیش میگیره دیگه )

البته قدرتش 100 اسب بخاره ماله هر دو تا تو 6000دور

البته خب اگه مردم هم گیر بی خودی ندن ایران خودرو به همین اکتفا میکنه اینم یه طرف قضیه است و به قول دوستمون ایرانخودرو باید بیشتر تلاش کنه ولی باز هم میگم 405 هم ما شین بدی نیست

من هم به فرمایش شما گوش میدم تمومش میکنم

Ramtin329
7 October 2006, 06:19 PM
برای برخی از دوستان ذکر چند نکته لازمه :
1- سمند از معدود خودروهای تولیدی داخله که هر سال تغییراتی هر چند اندک ولی مفید پیدا میکنه و هر سال سعی در برطرف کردن ایرادات پیشین میشه .
2- خودم بارها در جاده شاهد بودم که سمند ها به راحتی بالای 180 راه میرفتند ... مخصوصا وقتی از پشت سر چراغ میزنه خیلی جالبه ...... با اون هیکل عضلانیش انگار به راننده میگه برو کنار تا له نشدی !!!!
3- سمند فعلا در بلو روس و آذربایجان شروع به تولید شده و سوریه همین به همین زودیها آغاز میشه ... اگرچه این میگید اینها جهان سومی هستند ولی خوب نباید توقع داشته باشیم که آلمانیها و ایتالیاییها هم سوار سمند بشن ... برای آغاز بسیار هم خوبه
4- دیدم بعضی دوستان به قیمت سمند ایراد گرفتند ! جالبه که پروتون و ورنا با قیمتهای بالای 13 میلیون عرضه میشن در حالیکه از نظر امکانات سمند ال ایکس بالاتر از این دو خودرو هستش.
5- من با توجه به کارم مدتی به راننده جماعت سر و کار داشتم ... بخصوص با این سمندهایی که تو جاده کار میکنن...... هیچ کس به من نگفت این ماشین بد راه میره
6-مطمئنا هر ماشینی دارای ایراداتی هست و سمند هم خارج از این قاعده نیست .. شما میتونید یک خودروی بدون ایراد را معرفی کنید ؟ اگر این گونه است پس چرا کمپانیهای بزرگ هر ساله میلیونها دلار صرف طراحی اتومبیلی جدیدتر با موتور و قیافه ای متحول میکنند ؟

XIII
8 October 2006, 12:24 AM
منم با اينكه كل كل تموم بشه موافقم.ايرادات سمند هم كاملا قبول دارم.ايران خودرو هنوزم كند پيش ميره اما اميدوارم كه سمند روز به روز بهتر بشه و به بازار هاي جهاني هم راه پيدا كنه

Srfazel
8 October 2006, 08:53 AM
واسه اونا هم گرونه !!!

اگه سمند 3 تومن بشه، پرايد و آردي بايد مجاني باشه!! انصاف داشته‌ باش عزيز! !

XIII
8 October 2006, 04:43 PM
فك كنم مديران عزيز يه فكري به حال اينجا بايد بكنند

vahid_elx_645ci
8 October 2006, 05:13 PM
:icon_bigg من حرف حقو زدم
شما ناراحتي پست هاي منو نخون !!!:icon_mad: :icon_bigg

کاربر عزیز.
یه کم ملایم تر.
وقتی که شما در تاپیکی پست میزنید برای این است که همه از اطلاعات شما استفاده کنند نه فقط کسانی که با شما هم عقیده اند.
یه کم ملایمتر.:icon_wink

فك كنم مديران عزيز يه فكري به حال اينجا بايد بكنند
موافقم.:icon_surp

z_qz54
8 October 2006, 11:09 PM
دوستان عزیز ارسال پست های تهین آمیز کاملا بی معنی و غیر قابل قبول است. لطفا ادامه ندهید.

lx_xu7
9 October 2006, 02:18 PM
کسایی که میگن سمند خوب نیست: اقا نخر. سوار نشو. نگاش نکن.دیگه لزومینداره این همه کل کل .خودتون رو زجر ندید.................سمند خیلی خوبه

بجز شتاب(در بعضی ها) در هر موارد دیگه ای که بگین سمند از پرشیاو glx بهتره:matrix:

PoYo
9 October 2006, 11:22 PM
آقایون و دوستان عزیز خاضر در تالار

سعی کنید که این جو دوستانه و خوب به هم نخوره و پایدار بمونه

و همچنین سعی کنید که عقاید و نظرات شخصی خودتونو به همدیگه نسبت ندید

فقطو فقط بحثها فنی و از روی مسایل موجود و دارای بار علمی باشه:icon_wink

irooni4u
10 October 2006, 08:55 AM
میدونم که تاپیک قدیمیه ولی باید یگم
خودروی ملی باید تمامی اجزاش ساخت کشورمون باشه حتی طراحی موتورش و یه جورایی نشون دهنده ی استعداد ایرانیها در تمامی زمینه ها باشه

irani118
12 October 2006, 12:03 AM
میدونم که تاپیک قدیمیه ولی باید یگم
خودروی ملی باید تمامی اجزاش ساخت کشورمون باشه حتی طراحی موتورش و یه جورایی نشون دهنده ی استعداد ایرانیها در تمامی زمینه ها باشه

خب اینم یه طرف قضیه است ولی ما راجع به کیفتش بحث میکردیم

Amir_dre
22 October 2006, 07:17 PM
اولا زمان فعل جمله هاتون رو رعایت کنید((خودتون میگید 405 بهترین ماشین دهه80 بود اما پسر خوب م الان تو سال 2006 هستیم.
بعدش هم کی میگه موتور 405 و سمند یکیه؟سمند از موتور پرشیا استفاده میکنه که کمی توش دستکاری شده و آلایندگی و مصرفش کمتر شده
یه کم انصاف داشته باشین. شما حاضری 12 میلیون بدی 405 سوار شی که هیچی نداره
اما سمند 11 میلیونه و این همه امکا نات
شما سمند سال رو دیدی؟دیگه قسمت پلاستیکی مشکی رنگی وجودنداره و سپر ها کاملا همرنگ
بدنه شدن رینگش هم تغییر کرده با جلو پنجره اش
+++ ملت خدا تومن پول میدن گلگیر ماشینشون مثل سمند بیرون بیاد((واید بشه))
من حاضرم جی ال آی بخرم اما 405 نخرم
موتور و گیربکس جدید سمند:
1500سی سی
16 سوپاپ متغیر
قدرت 110 اسب بخار در 5500 دور
ecu:ساخت زیمنس آلمان
گیربکس:zfآلمان

irani118
23 October 2006, 12:49 PM
آقا امیر این سمند جدیدی که میگی ثبت نامش چه طوریه منظورم اسمشه همون سمند ساله یا اینکه اینا رو شانسی میزارن روش در ضمن گیربکس و موتور اون یکی ال ایکس ها مال کجاست مثلا مدل های اول سال 85 راستس این سمند ای جدید که میگی ال ایکس یا معمولیه تا حالا بیرون دادن یا نه کی تولید انبوه میرسه

abaratian
23 October 2006, 02:41 PM
این سمند هنوز در حد شایعه است

باتلاق
23 October 2006, 04:32 PM
نه دوستان! شايعه نيست.

در يكي از تاپيك ها تصويرش رو هم انداخته بودند و ظاهراَ در حال حاظر مراحل تست رو در مناطق سردسيري (گفتن سويس) مي گذرونه و سال 85 به بازار مي آد.

معمولاَ طرح هاي در دست اجراي كارخانه هاي براي جلوگيري از افت قيمت ساير محصولات و اجق وجغ نشدن وضعيت فروش كارخانه تا زمان توليد سرمخف (مخفي) باقي مي مونه. مثلا همين جلوپنجره هاي جديدي براي سمند سال. در يكي از تاپيك ها يكي از دوستان تصوير مرحله طراحي جلوپنجره جديد رو به صورت قاچاقي گرفته بود و در تاپيك قرار داده بودند.

CTS-V
24 October 2006, 02:00 AM
مواد استفاده شده در داشبورد سمند سال از جنس مواد به کار برده شده در پرشیاست که هم نرم تره و هم از کیفیت بهتری برخورداره و نیز در موکت های کف نیز از بنز الگو برداری شده است:icon_cool

mehdi129
24 October 2006, 03:17 AM
عزیزان من سمند خوب یا بد کاری ندارم.موضوع این هست که برای ماشینای اشغالشون خدادمیلیون میگیرن انوقت خدماتشون زیر صفر هست.خدمات ایران خودرو در مورد شرایط گارانتی که میگه مشتری حق دیدن قطعه تعویض شده را نداره .ایا به این نتیجه نمیرسی که کاسه زیر نیم کاسه هست وگرنه چه دلیلی هست که مجاز هستن نشون مشتری ندن قطعه معیوب را.در ضمن طرز برخورد با مشتری هم که دیگه هیچی افتضاح است.

danial_2006
24 October 2006, 04:32 AM
عزیزان من سمند خوب یا بد کاری ندارم.موضوع این هست که برای ماشینای اشغالشون خدادمیلیون میگیرن انوقت خدماتشون زیر صفر هست.خدمات ایران خودرو در مورد شرایط گارانتی که میگه مشتری حق دیدن قطعه تعویض شده را نداره .ایا به این نتیجه نمیرسی که کاسه زیر نیم کاسه هست وگرنه چه دلیلی هست که مجاز هستن نشون مشتری ندن قطعه معیوب را.در ضمن طرز برخورد با مشتری هم که دیگه هیچی افتضاح است.

بابا اين كه خوبه سايپا كه ول معطل.گارانتي ماشين هاش طوري كه تا به خودت مياي ميبيني يه2ماه از گارانتي گذشته.:icon_cool

Ramtin329
25 October 2006, 01:18 AM
این هم مدرک دیگری برای اثبات توانایی و قابلیت بالای سمند در بازارهای بین المللی : (از سایت روزنامه هموطن سلام)
سفير جمهوري كرواسي در تهران گفت: مردم شرق اروپا در انتظار حضور خودروي ملي ايران (سمند) در خيابان هاي اين منطقه از جهان هستند.
ماريان كمبول در حاشيه بازديد از غرفه شركت ايران خودرو در نمايشگاه بين المللي خودروي تبريز افزود: اين شركت با راه اندازي دو سايت توليد سمند در جمهوري آذربايجان و بلاروس در صدد حضور در بازارهاي كشورهاي CIS و شرق اروپا است.
وي اظهار داشت: طبق اعلام مسئولان شركت ايران خودرو، صادرات سمند به لهستان براي ورود به شرق اروپا آغاز خواهد شد.
كمبول با بيان اينكه بازارهاي كشورهاي يوگسلاوي سابق و روماني از ديگر برنامه هاي شركت ايران خودرو براي حضور در قاره اروپا است، افزود: با توجه به ذهنيت خوب مردم اين كشورها از محصولات روسي به خصوص خودروي لادا، سمند مي تواند جايگاه مناسبي را به خود اختصاص دهد.
وي به كسب استانداردهاي مختلف محصولات ايران خودرو اشاره كرد و اظهار داشت: به نظر مي رسد مسئولان اين شركت با تدوين برنامه هاي مدون قصد حضوري مستمر را در بازارهاي جهاني دارند.
كمبول، رمز موفقيت ايران خودرو در بازارهاي صادراتي را قيمت و كيفيت مناسب محصولات آن دانست و گفت: سالانه 5هزار دستگاه خودرو سواري وارد بازار اين كشور مي شود.
http://www.tuningtalk.com/forum/uploads/samand-gt.jpg

abaratian
25 October 2006, 01:51 PM
یه چیز جالب دیگه: توی نظر سنجی هایی که در تاپیک های مختلف شده اکثرا سمند رای بالایی (بعد از ماشینهایی مثل زانتیا و مگان) آورده. که این نشون میده -حداقل در پی هالز) اقبل عمومی به سمت سمند هست. و این برای ماشینی که چند سال بیشتر نیست داره تولید میشه و به شدت هم بر علیهش حرف زده میشه خیلی عالیه

Ramtin329
25 October 2006, 08:47 PM
سمند کوپه !
http://www.hamedbanaei.com/carfair/Untitled-29.jpg

سود انباشته
26 October 2006, 08:42 AM
سمند چند مزایا داره:
طولانی بودن مدت گارانتی و داشتن کارت طلایی
قیمت پایین
داشتن ایمنی
داشتن موتور یکسان با 405 و پرشیا

البته این مزایا نسبت به 405 و پرشیا هست.

irani118
26 October 2006, 12:28 PM
البته میگن موتورش با پرشیا یکیه با 405 نه پرشیا یه سری تعییرات کرده نسبت به 405

Ramtin329
26 October 2006, 01:13 PM
البته میگن موتورش با پرشیا یکیه با 405 نه پرشیا یه سری تعییرات کرده نسبت به 405

گیربکس سمند با 405 فرق داره این طور که شنیدم گیربکس پژو پارسه

z_qz54
26 October 2006, 08:34 PM

لچکی توی سمند فرق داره اونم هم علتش 3 زاویه ای بودن دنده برنجی است که همیشه توی خودرو های سنگین کاربرد داره !!!

irani118
26 October 2006, 09:56 PM
لچکی توی سمند فرق داره اونم هم علتش 3 زاویه ای بودن دنده برنجی است که همیشه توی خودرو های سنگین کاربرد داره !!!
میشه بیشتر بگی

z_qz54
27 October 2006, 04:23 PM
میشه بیشتر بگی

دنده برنجی 3 زاویه ای بخاطر این میگند که 3 تا شیب حدودا 20 درجه به صورت روار زیر دنده برنجی ریختگری شده که برای تعمیر اگر نیاز باشه باید دنده برنجی عوض بشه ، برای همین نیاز به لچکی کشویی 3 حالته هستش که میشه گفت هیچ وقتی به کار نمیاد و دور گیرباکس به حدی نمیرسه که دنده رد کنه برای همین لچکی فرق میکنه.

McAcE
28 October 2006, 05:56 PM
دوستان لازمه من نکاتی را به همتون بگم همه ی ما خوب میدونیم تو مملکته ما خودرو کو و گرانه چرا به چند دلیل اول به این دلیل که نمی ذارند خودرو از کشورهای دیگه وارد شه (دلیلشم معلومه چون وقتی خود دولت یه شرکت خودرو سازی مثل ایران خودرو میزنه و با قیمت خیلی زیاد میتونه ماششیناشو به فروش بزاره دلیل نداره بزاره کشورهای خارجی خودروهاشونو بیارند تو ایران چون سود خودشو ن کم میشه هم کسی به ماشینهای از رده خارجشون نگاه نمیکنه) تا وقتی تعرفهای وارد کردن خودرو این باشه سمندی که قیمت واقعیش 4 ملیون تومانه میدن 11 ملیون البته به کشورهای دیگه هم با همین قیمت 4 ملیون ماشیناشونو به فروش می زارند در کل سود زیاد ایران خودرو با عث شده مردمی که با هزار زحمت پول جمع میکنند ماشینی بخرند که 3 برابر قیمته واقعیشه و البته از رده خارج
دلیل چیه دولتی که باعث میشه سوده زیاد از پول مردم بدست بیاره(بحث سیاسی ممنوع میباشد میدنم از همه معذرت می خوام):icon_ques :icon_mad:

Amir_dre
28 October 2006, 08:13 PM
اولا سمند 4 میلیون نیست و چیزی حدود 7 میلیونه بعدش هم اگه خودت ماشین می ساختی و دولت و آموزش پرورش بیت رهبری ((فقط جنبه اطلاع رسانی و یحث سیاسی نیست))رو ماشین مالیات بذارن ماشین تو هم 2و3 میلیون قیمتش بالاتر میره
2.پروژه سمند کوپه منحل شد
این عکس و ببین و به ایرانی بودن افتخار کن
سوناتا بره بوق بزنه!!!!
http://hostedpictures.com/images/iraniancars/pardis.jpg

Amir_dre
28 October 2006, 08:18 PM
سمند سورن http://64.40.99.49/Multimedia/pics/1383/6/Economy/57.jpgای دیگر

Ramtin329
28 October 2006, 10:18 PM
این سمند "سورن" واقعا زیباست :icon_excl من که خیلی خوشم آمد ........ انصافا از این "ورنا" و "پروتون ویرا " قشنگ تر و شکیل تر نیست؟

vahid_elx_645ci
28 October 2006, 10:58 PM
برای اینکه تاپیک بیشتر منحرف نشه:
دوستان به نظر شما بهتر نیست که مدل های جدید سمند رو در تاپیک های جداگانه مورد بحث قرار بدیم.
پس لطفن یکی که اطلاعاتش در مورد مدل های جدید سمند خوبه تاپیکی درباره این موضوع بزنه چون اطلاعات جالبی ازش میشه بدست آورد.

arash p mbz bmw
29 October 2006, 05:42 PM
دوستان اگر برای ادامه حرفی نیست اعلام بفرمایید تاپیک قفل بشه
چون معمولا بعد از این مدت باید به یه نتیجه اای رسیده باشیم...!!

danial_2006
30 October 2006, 11:04 AM

نه دوست عزیز مال سمند و پژه پارس با هم فرق میکنه.سمند bf4 وپارسbf3 .:icon_cool

zeyton
3 November 2006, 03:45 AM
واسه اونا هم گرونه !!!

اگه سمند بشه 3 تومن پس 405 که یه باند هنوز عقبش نیست و یکی در میون آتیش میگیره یا باید 500 هزارتومان باشه یا رایگان به مردم بدنش.:icon_cool

zeyton
3 November 2006, 04:13 AM
من پیکانو بیشتر از سمند قبول دارم چون اصل و نسب داره

موتور 405 واسه بدنه خودش خوبه !! من حتی از پرشیاغ هم خوشم نمیاد !!! چون موتورش ال خودش نیست !!!

سمند دقیقا" این عکسه هست که میبینین !!!
http://i12.tinypic.com/2gw7y20.jpg
:icon_arro :icon_lol: :icon_excl

من نمیدونم چطور روت میشه از 405 تعریف میکنی.

منم سه پاچه رو به 405 ترجیح میدم.چون حداقل آتیش نمیگیره.
اونوقت این چه ماشینه اصل و نسب داری هست که همش آتیش میگیره و جون 124 نفرو گرفته.
لطف کنید امکانات 405 رو بگید تا ببینیم این آقا از چیه 405 طرفداری میکنن .
اگه منظورت از اصل و نصب قدیمی بودنه این ماشینه همون پیکانی که گفتی اصل و نسبش از 405 بیشتره
.

shahram2006_m
5 November 2006, 10:14 PM
اگه سمند بشه 3 تومن پس 405 که یه باند هنوز عقبش نیست و یکی در میون آتیش میگیره یا باید 500 هزارتومان باشه یا رایگان به مردم بدنش.:icon_cool

دوستان با اینکه به قوانین تالار اشنا هستند باز هم اقدام به کل کل و بحث بی مورد میکنند.
بارها اشاره شده در صورت دیدن پستی انحرافی و یا حاوی کل کل از دادن پاسخ خودداری کنید.
امیدوارم شاهد قفل شدن این تاپیک نباشیم.

changeez
13 December 2006, 10:14 PM
يه سوال ميپرسم پيش خودتون صادقانه جواب بديد:

اينهمه از ايران خودرو و خودروي ايراني و اشكالات اون صحبت ميكنيد. مگه خودتون ايراني نيستيد؟ مگه اقوام و دوستان خودتون تو ايران خودرو مهندس نيستن (چيزي كه تو Phalls زياد مي شنويم :) ). پس بريد به خودتون و اقوامتون بد و بيراه بگيد بخاطر اشكالات سمند. از ماست كه بر ماست

config
18 December 2006, 05:51 PM
من تا وقتي حد اقل يه موتور يا يه اتاق طراحي نكنم كه تو بازار بره و مردم قبول كنند امرا سراغ طرح ملي نميرم چون طرح ملي بايد داراي كمترين عيب باشه و فقط داخل كشورو در نظر نمي گرفتم يعني طرحي ميدادم كه همه خوششون بياد مثل سمند نباشه كه 50 50 هست بعضي خوششون مياد و بعضي نه :icon_excl

z_qz54
19 December 2006, 03:18 PM
من تا وقتي حد اقل يه موتور يا يه اتاق طراحي نكنم كه تو بازار بره و مردم قبول كنند امرا سراغ طرح ملي نميرم چون طرح ملي بايد داراي كمترين عيب باشه و فقط داخل كشورو در نظر نمي گرفتم يعني طرحي ميدادم كه همه خوششون بياد مثل سمند نباشه كه 50 50 هست بعضي خوششون مياد و بعضي نه :icon_excl

اینطور نیست که یک طرح ، برای همیشه طرح ملی باقی بمونه ، فلسفه سمند این بوده که به عنوان اولین خودرو نسبتا داخلی ، مردم علاقه بیشتری داشته باشند و بشود خودرو ملی.
طرح ها عوض و روز به روز بهتر میشود.

FARZAD_1975
23 December 2006, 02:11 PM
ما بالاخره درست و حسابي نفهميديم كه هر كسي به چه دليل سمند رو دوست داره.
لطف كنين يه بار ديگه پاسخ بدين. ولي فقط جنبه هاي مثبت با دلايل شخصي خودتون باشه (كلكل نكنيم). دليل شخصي من:
احساس امنيت در سرعتهاي بالا به نسبت ماشينهاي هم كلاس
امكانات مناسب (البته در مقايسه با خودروهاي هم قيمت)

Hamed
23 December 2006, 02:54 PM
دوست عزیز این ماشینا برا دست گرمیه.
بسیار کار باید تا پخته شود خامی.
وگرنه بعد از اختراع چرخ باید رویزرویز اختراع میشد

Srfazel
30 October 2007, 02:07 PM
من به خاطر امكاناتش سمند رو مي پسندم و تا حالا كه 2 تا سمند داشتم خيلي از انتخابم راضي بودم. والسلام!!!!!!!

mohsen3544
30 October 2007, 03:10 PM
اگه دقت کنین اکثر اونهایی که سمند معمولی دارن وقتی میخوان ماشین عوض کنن ال ایکس میگیرن.این نشون میده سمند ماشین زیاد بدی نیست.البته در این رنج قیمتی منظورم هستا.من خودم تا سی میلیون نداشته باشم سمندم رو عوض نمیکنم.

Raminium2001
5 November 2007, 12:31 PM
من سمند رو دوست دارم بخاطر لذت رانندگیش و اینکه خودم هم 405 داشتم هم 206 و هم سمند. ولی آرامش رانندگی سمند رو دوست دارم. چون هر وقت بخوام هر چقدر بخوام راه میره و هر وقت هم تصمیم بگیرم، خیلی سریع متوقف میشه و این باعث آرامش راننده میشه. البته ایراد هم داره وگرنه خوب ماشین ایرانی نبود. با محسن هم موافقم البته تا 5-24 میلیون که انتخاب ارزشمند تری وجود نداره.

2244145
5 November 2007, 03:08 PM
سمند به خاطر امنیتش به خاطر امکانات خوب در این رنج به خاطر بدنه قوی و به خاطر وطن

tazmani
6 November 2007, 01:14 PM
من تا حالا 3 تا سمند داشتم. سمند چون اسم خودروی ملی را یدک می کشه با سودجویی کمتری فروخته میشه و قیمت فروشش به قیمت واقعی نزدیک تره. چرا مثلا پارس که از نظر امکانات و طراحی داخلی خیلی از سمند کم میاره باید اینقدر گرون باشه !؟ پس بقول دوستان تا 30-40 میلیون نداشتم ، فقط سمند.

z_qz54
6 November 2007, 02:35 PM
البته قیمت تمام شده سمند توی مقاله ای که در روزنامه ایران سال گذشته یا سال قبلش چاپ شده بود،5.7 میلیون و پرشیا که حدود3 میلیون از سمند در بازار گرانتر است 4.5 قیمت داده شده بود!اون مقاله قیمت تمام خودرو های کشور رو نوشته بود به طور مثال نیسان ماکزیما 23 و خورده ای و یا زانتیا 11 میلیون و ...
در کل در ایران نباید در مورد قیمت تمام شده محصول(هرچه که باشه،چه خودرو و چه پوشک بچه!)بحث کنیم چون هیچ وقت قضیه به نفع من و شما نیست!
سمند به دلیل طراحی جدیدتر قسمت داخلی نسبت به پرشیا و 405 از نظر من برتره و همچنین امکانات نسبی مثل شیشه بالابر برقی برای عقب یا کامپیوتر سفری که در مقایسه با قیمتش و 405 ،بهتر به نظر میاد
ولی الان تنوع بازار کمی بهتر داره میشه و رقبایی برای این رده قیمت پیدا شده که مطمئنا" از فروش سمند کاسته نشده ولی بی شک در فروش خودرویی مثل 405 و یا پرشیا تاثیر گذاشته!

davood4547
10 November 2007, 05:28 PM
دوستان من این نوشته ها را در پاسخ یکی از دوستان نوشته بودم دیدم بی ارتباط با موضوع اینجا نیست.

من از سال 82 تا حالا 3 تا سمند داشتیم. اولی سمند معمولی مدل 82 که ای بی اس کارخانه ای بود
. دومی سمند معمولی دوگانه سوز و جدیدا هم سمند ال ایکس سال سفارشی.
قبل از هر چیز باید بگویم انتخاب ماشین سلیقه ای است و خواهش میکنم دوستان بحث را به بیراهه نکشانند.
کلا من چهار انتخاب داشتم :
سمند ال ایکس سال سفارشی به قیمت 15/500/000
پرشیای معمولی به قیمت 16/500/000
پرشیای معمولی سفارشی به قیمت 17/500/000
پرشیای ای ال ایکس سفارشی به قیمت 18/900/000
معیارهای من هم من برای انتخاب اتومبیل
1- زیبایی اتومبیل 2- طراحی جدید 3- امنیت و آسایش 4 -مدت زمان گارانتی 5- امکانات بیشتر اتومبیل 6- صرفه جویی اقتصادی و مقرون به صرفه بودن در دراز مدت و ...

اما برای چه من سمند را دوست دارم :
_ بخاطر اینکه دعوا نشه هر دو اتومبیل زیبا هستند
_ در مورد طراحی مسلما سمند جدید تر است و همچنین آیرودینامیک تر و بایک موتور واحد مصرف سوخت کمتری نسبت به پرشیای معمولی دارد.
_ در مورد امنیت و بدنه اتومبیل احساس میکنم سمند بهتر باشد
_ در مورد گارانتی خودروی سمند 36 ماه است ولی پرشیا 18 ماه .ای ال ایکس را نمیدانم. ماشین معمولا سالهای اول و دوم کمتر به تعمیر نیاز دارد.اما سال سوم بایستی دستی به سر و گوش ماشین کشید.مثل پوسیدگی اگزوز _ خراب شدن کمک ها _ اشکال در کولر خودرو _سیستم هشدار دهنده و قفل مرکزی _ جلوبندی _ گیربکس و .... هزار درد بی درمان که بعد از اتمام گارانتی خودنمایی میکند.
خوب گارانتی سه ساله سمند در این مواقع خیلی بدرد میخورد.

_ در مورد امکانات سمند ال ایکس خیلی بهتر از پرشیای معمولی است .ترمز abs + ebd _ ورق وارداتی ضد زنگ _ انتن برقی _ سیستم ضد سرقت مجهز به کد رمز _ صندلی های برقی _ طراحی بهتر داخل _ رینگ و لاستیک 15 اینچی اسپرت _ سنسور دنده عقب _ تو دوزی چرم _ بلوتوث _ آیینه برقی .البته یخچال ما را بالا کشیدند و ندادند :icon_ques
در این میان ترمز ABS یکی از مهمترین فاکتورها برای انتخاب سمند برای من بود( حتی بقول یکی از دوستان در تاپیک ترمز ای بی اس اگر نصفه و نیمه هم باشد )
درست است که بعضی از این امکانات را پرشیای ای ال ایکس دارد اما من حاضر نیستم بخاطر موتور قویتر (در حالیکه سرعت مجاز در جاده ها 120 تا بیشتر نیست). و صندلی بهتر و شاید سواری بهتر پرشیای ای ال ایکس حدود 4 میلیون بیشتر پول بدهم.

_ در مورد صرفه جویی اقتصادی و مقرون به صرفه بودن در دراز مدت به نظر من سمند بهتر است . بیمه بدنه کمتر نسبت به پرشیای معمولی و ای ال ایکس . هر چند از نظر موتوری و بعضی از قطعات شباهت زیادی بین این دو خودرو هست اما از نظر بدنه احتمالا قطعات یدکی ان باید خیلی ارزانتر و فراوانتر از پرشیا باشد . بقول بعضی از دوستان این خودرو خز شده چون تاکسی ها هم سمند شده اند.این یعنی خدمات بهتر و کمی ارزانتر.

_ از اینکه این ماشین ضعف هایی دارد قبول دارم.مثل پهن بودن ستون جلو سمند.به گفته دوستانی که از هر دوی این خودروها به مدت زیاد استفاده کرده اند میگویند کمی دید جلوی پرشیا بهتر است. به نظر من این اشکال در اتومبیل های گران قیمت خارجی مثل تویوتا کمری بیشتر خودنمایی میکند.
در مورد دید عقب فکر نکنم زیاد فرقی داشته باشند(دقیق نمیدانم) اما مطمئنا دید آن از زانتیا _ ماکسیما_و ... بدتر نیست.
بعضی از خودروهای خارجی بصورت فابریک دوربین دنده عقب دارند.
میتوان این مشکل را با یک دوربین 70_ 20 هزار تومانی حل کرد.و یک ال سی دی 7 اینچ آیینه ای 100 هزار تومانی که روی آیینه نصب میشود و تیونر TV هم دارد و هم موقع دنده عقب پشت خودرو را نشان میدهد همچنین اگر پخش خودرو cd یا dvd باشد از آن استفاده کرد. و در مواقع عادی هم آیینه است.

من در این چند سال با سمند مشکل خاصی نداشتم.رانندگی تو جاده با آن لذت بخش است .خیلی کم به تعمیرگاه مراجعه کردم.من منکر بعضی از محسنات پرشیا نیستم .اما با پرداخت مبلغ کمتر امکانات _ زیبایی _ امنیت و ارامش بیشتر را میتوان با سمند تجربه کرد.
با پول کمتر از یک پرشیای معمولی میتوان یک سمند ال ایکس سال سفارشی لوکس با امکانات زیر داشت.
1- تعویض تایر آن با یک تایر پهن( دو روز پیش لاستیک خودم را با دانلوپ فرمولا 205*60*15 عوض کردم) 40 هزار تومان
2- دزدگیر مجیکار استارت زن M100 با پاور ویندو و چشم حدود 270 هزار تومان
3- پخش dvd با ال سی دی 7 اینچ که از داخل خود پخش بیرون میاید(IN DASH) با تیونر TV .کلا 410 هزار تومان
4- دوربین دنده عقب 70_ 20 هزار تومان برای اصلاح دید
با 200 تا 300 هزار تومان باقیمانده نسبت به پرشیای معمولی میتوانید لوازم دیگری را به دلخوا خودتان کم و زیاد کنید

abaratian
11 November 2007, 01:19 AM
اینم نظر مشتریان روس در مورد سمند:

نظر سنجی در کلوپ سمند روسی (http://samand-russia.ru/index.php?option=com_poll&task=results&id=14)ه

ar1358
11 November 2007, 12:39 PM
http://www.youtube.com/watch?v=oesnGy1FR0I
http://www.youtube.com/watch?v=BJDx62gSnH0

kambiz84
26 December 2007, 03:03 AM
با سلام خدمت همه عزیزان ...من از چند سال قبل از سمند بدم میامد به چه علت خودم هم نمیدانم . ابتدا پیکان و سپس پراید .206.ریو و در نهایت سمند ال ایکس سال به توصیه یکی از دوستان خریدم باور نمیکنید وقتی سوار ان شدم و نوع پایداری سر پیچها و راحتی ان و فرمان پذیزی و کیفیت نوع سواری از نظر ارامش و اطمینان و....... ان را دیدم تاسف خوردم که چرا چند سال سوار ماشینهای فوق شدم زیرا تمام خودروهای یاد شده فاقد رانندگی مطمئن بودند البته مقایسه من فقط با این خودروها میباشد ... فقط خواستم بگویم تمام کسانی که از سمند بد میگویند مثل من قبل از سوار شدن این خودرو ان را محکوم کرده اند و اگر با خودروهای هم قیمت ان مقایسه کلی کنند صد در صد سمند بهتر میباشد و تنها عیبی که میتوان به سمند وارد دانست مربوط به ترمزهای ان است که ان نیز تا حدودی در سمند LXسال بر طرف شده است ولی باز هم جای کار و بهتر شدن دارد .....از همه دوستان خواهش دارم بدون تعصب به مقایسه بپردازند و محاسن در مقابل معایب گفته شود تا کسانی که میخواهند خودروی خریداری کنند از مطالب استفاده کنند

danial_2006
26 December 2007, 08:52 AM
با سلام خدمت همه عزیزان ...من از چند سال قبل از سمند بدم میامد به چه علت خودم هم نمیدانم . ابتدا پیکان و سپس پراید .206.ریو و در نهایت سمند ال ایکس سال به توصیه یکی از دوستان خریدم باور نمیکنید وقتی سوار ان شدم و نوع پایداری سر پیچها و راحتی ان و فرمان پذیزی و کیفیت نوع سواری از نظر ارامش و اطمینان و....... ان را دیدم تاسف خوردم که چرا چند سال سوار ماشینهای فوق شدم زیرا تمام خودروهای یاد شده فاقد رانندگی مطمئن بودند البته مقایسه من فقط با این خودروها میباشد ... فقط خواستم بگویم تمام کسانی که از سمند بد میگویند مثل من قبل از سوار شدن این خودرو ان را محکوم کرده اند و اگر با خودروهای هم قیمت ان مقایسه کلی کنند صد در صد سمند بهتر میباشد و تنها عیبی که میتوان به سمند وارد دانست مربوط به ترمزهای ان است که ان نیز تا حدودی در سمند LXسال بر طرف شده است ولی باز هم جای کار و بهتر شدن دارد .....از همه دوستان خواهش دارم بدون تعصب به مقایسه بپردازند و محاسن در مقابل معایب گفته شود تا کسانی که میخواهند خودروی خریداری کنند از مطالب استفاده کنند

در اين خوبياش كه گفتي شكي نيست و ترمز هاشم كه خودم سوار يه lx سال شدم خوب بود فقط مصرف بالا و قدرت كم موتور نسبت به ماشين مشكلش هست كه با گذاشتن موتور ملي با 150 اسب بخار ونيروي تورگ205 حل ميشه.

kambiz84
26 December 2007, 05:03 PM
با سلام خدمت همه دوستان ..در واقع مشکل مصرف بنزین در تمام خودروها کم و بیش وجود دارد مثلا همین پراید میگویند مصرف 5/5 الی 6 لیتر دارد ولی بخدا اینطور نیست یراید انژکتوری مصرف بالای 8 الی 9 دارد تازه این مربوط به سرعت مجاز است و در سرعتهای بالای 130 الی 140 مصرف بشدت بالا میرود ولی بطور کلی با این نظر که مصرف بالاتر از حد استاندارد دارد موافقم و البته همه میدانیم که هر جه وزن خودرو بالا تر باشد باید انتظار مصرف بالاتر داشت ولی طی یک ازمایش با یک پزو 405 در جاده که باهم مسافرت میرفتیم مشاهده شد که مصرف سمند کمتر است و شاید ;علت ان مربوط به رینگ 15 ان میباشد که باعث مصرف کمتر و شتاب کمتر شده است در ضمن خودروی من دوگانه سوز است و مشکل خاصی با مصرف ان ندارم و در شهر ما همدان جایگاه گاز خلوت میباشد ....در ضمن با شتاب خیلی بالا موافق نیستم زیرا گاهن سبب بروز مشکل و عدم کنترل ماشین میشود که در ریو بشدت با ان مشکل داشتم ولی خوب کسی نمیتواند منکر خوبی شتاب بالا باشد ولی سمند هم مطمئن و با شتاب متوسط بد نمیباشد ....در ضمن خواستم بپرسم جطور میتوان از دوستان تشکر کرد زیرا هر جه گشتم ایکونی مربوط به تشکر پیدا نکردم لطفا راهنمائی کنید ...با سپاس از همه دوستان>

Nomad
26 December 2007, 08:56 PM
دقیقا موافقم ... اگر شرایط استاندارد رو رعایت کنیم برای رانندگی خیلی مصرف بالا نمیره ولی اگر سرعت مقدار کمی بره بالا مصرف دو برابر زیاد میشه . البته سمند در مقابل رقیبهای خارجیش مصرفش واقعا بالاتره .
در ضمن دوست عزیز بدلیل بعضی مسائل و برای جلوگیری از بعضی سواستفاده ها ... ، این امکان برای افراد Newcomer قرار داده نشده ... شما انشالله درجه که گرفتی میتونی تشکر کنی ...

Raminium2001
27 December 2007, 12:21 PM
کلا بحث در مورد مصرف ماشینهای داخلی که هیچکدوم تکنولوژیشون بالاتر از دهه نود نیست، به جایی نمیرسه. همونطور که Nomad (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=15027) گفت اگه سمند رو با یک ماشین خارجی جدید (حتی با حجم 2000 و قدرت 150) مقایسه کنیم، خصوصا در مصرف داخل شهر، واقعا نا امید کننده هستش. اما نکته جالب اینجاست که پراید با وزن کم و موتور 1300 هم تقریبا همینقدر داخل شهری میسوزونه.
شتاب و سرعت سمند هم خیلی (بیشتر از اونی که تو بقیه ماشینها دیدم) به نحوه آب بندی و نحوه رانندگی تو 10000 کیلومتر اول داره. کلا ماشینیه که خیلی استعداد تنبل شدن داره. ولی اگه ازش بخواین و بهش برسین، قطعا در مقابل پولی که براش دادین راضیتون می کنه.

Nomad
27 December 2007, 12:31 PM
یکی از دلایل اصلی مصرف بالای سمند و کلا ماشینهایی که از این موتور استفاده میکنن ، نبودن سیستم هوشمند زمانبندی سوپاپ ها هستش ... و همینطور بکار بردن ECU قدیمی با تکنولوژی پایین و قدیمی ... که ایشالله اینا هم توی موتور جدید ایرانخودرو پیش بینی و لحاظ شده و احتمالا در آینده سمند دوست داشتنی تر میشه !!

kambiz84
26 February 2008, 03:39 AM
با عرض معذرت .......اری مصرف بالای بنزین بعلت پایین بودن میزان مکش به تراکم نیز میباشد که در سمند این میزان 9.3به1میباشد که در حال حاضر موتورهای جدید 11به1و حتی 11.5به1 نیز میباشد که این مطلب سبب باید گردد که بالاخره ایران خودرو به خود تکانی داده و بفکر طراحی موتور جدیدو یا تکمیل این موتور باشد و این میزان را بهبود بخشد

Nomad
26 February 2008, 05:12 AM
کامبیز عزیز به تالارهای پارسی خوش آمدی ...

در تصدیق و نکمیل حرفت باید بگم که الان ایرانخودرو این امکان و تو موتورهای جدیدش اعمال کرده و روی تعدادی از سورن ها هم این موتور نصب شده که در آینده بروی تمامی محصولات ایرانخودرو نصب خواهد شد ...

Raminium2001
26 February 2008, 08:44 AM
بعید میدونم این موتورها (سری 405) رو بشه ارتقا داد چون فقط تغییر برنامه ECU برای نسبت هوا و بنزین کفایت نمیکنه و باید ساختار موتور تغییر کنه. یک دلیل اینه که با افزایش میزان هوا و کاهش میزان بنزین تو همین ساختار موتور، توان موتور و به طبع شتاب خودرو به شدت کاهش پیدا میکنه. یا دمای احتراق با دمای استاندارد موتور متفاوت میشه و ...
میمونه بحث طراحی موتور که همونطور که Nomad گفت این مشکل با طراحی موتور ملی (که روی کاغذ از نظر فنی خیلی عالیه) حل شده. اما این موتور طراحی آلمان هست و بیشتر لوازمش باید از اروپا و خصوصا آلمان تامین بشه که با وضع فعلی طحریمها خیلی سخت شده. موتور ملی توربو هم که گل سرسبد هست (1700 سی سی با 143 اسب قدرت) هم که گویا باید فراموش کنیم.

kambiz84
27 February 2008, 03:42 AM
با سلام مجدد به تمامی دوستان ..البته امسال من یک دستگاه خودرو سمند ال ایکس خریدم و وقتی به نمایشگاه رفتم یک دستگاه سورن نیز موجود بود ولی میکفتند موتور تغییری نکرده است و گویا در سری سال اینده قرار است موتور 206 با حجم 1600و قدرت 110 اسب گذاشته شود درست مثل سمندهای که به ترکیه صادر میکردد ودر حال حاضر گویا تغییری در موتور نداده اند و ارتقا موتور به سال اینده موکول شده است اگر دوستان اطلاعی در مورد موتور سورن دارند و ایا تغییرات در سری امسال ایجاد شده است لطفا در سایت بگذارند با تشکر از تمامی دوستان و بخصوص جناب nomad بخاطر خوش امد گوییشان...

با سلام مجدد به همه دوستان ....میخواستم بپرسم ایا مصرف گاز سی.ان جی در موتورسمند سبب تخریب سوپاپها میگردد یا نه و ایا فقط به سوپاپها اسیب میزند یا به قسمتهای دیگر محفظه احتراق نیز اسیب میزند ..واگر اسیب میزند مقدار ان چقدر است و ایا راهی موجود است که بتوان میزان اسیب را کاهش داد .....بعضی از دوستان مقداری روغن به باک بنزین اضافه میکنند و ادعا دارند که اسیب را از بین میبرد ایا خود همین روغن سبب اسیب نمیگردد لطفا دوستان اگر اطلاعاتی در این مورد دارند در سایت بگذارند با تشکر

fery59
27 February 2008, 06:51 AM
با سلام مجدد به تمامی دوستان ..البته امسال من یک دستگاه خودرو سمند ال ایکس خریدم و وقتی به نمایشگاه رفتم یک دستگاه سورن نیز موجود بود ولی میکفتند موتور تغییری نکرده است و گویا در سری سال اینده قرار است موتور 206 با حجم 1600و قدرت 110 اسب گذاشته شود درست مثل سمندهای که به ترکیه صادر میکردد ودر حال حاضر گویا تغییری در موتور نداده اند و ارتقا موتور به سال اینده موکول شده است اگر دوستان اطلاعی در مورد موتور سورن دارند و ایا تغییرات در سری امسال ایجاد شده است لطفا در سایت بگذارند با تشکر از تمامی دوستان و بخصوص جناب nomad بخاطر خوش امد گوییشان...

با سلام مجدد به همه دوستان ....میخواستم بپرسم ایا مصرف گاز سی.ان جی در موتورسمند سبب تخریب سوپاپها میگردد یا نه و ایا فقط به سوپاپها اسیب میزند یا به قسمتهای دیگر محفظه احتراق نیز اسیب میزند ..واگر اسیب میزند مقدار ان چقدر است و ایا راهی موجود است که بتوان میزان اسیب را کاهش داد .....بعضی از دوستان مقداری روغن به باک بنزین اضافه میکنند و ادعا دارند که اسیب را از بین میبرد ایا خود همین روغن سبب اسیب نمیگردد لطفا دوستان اگر اطلاعاتی در این مورد دارند در سایت بگذارند با تشکر
سلام
یکی از دوستانم می گفت سر سیلندرو میخوره چون گاز خشک حالا نمی دونم درست گفته یا غلط
اگه چند وقت یه بار یه باک سوپر خالی کنی برای ماشین بهتره البته این نظر من :icon_evil

Raminium2001
27 February 2008, 08:00 AM

دوست من لطفا سوالاتت رو در بخش مناسب مطرح کن تا هم جواب بهتری بگیری هم نظم تاپیک به هم نخوره. اما در جواب باید بگم مصرف گاز تو موتور بنزینی قطعا بدون عیب نیست. البته خودروهایی که ایران خودرو گاز سوز میده بیرون (سمند، 405 و پارس رو که من دیدم) خوب تبدیل شده و قابل مقایسه با کارگاهی نیست. حتی در سر سیلندر هم تغییرات کوچیکی اعمال شده که توضیح اون از حوصله بحث خارجه. ولی کلا آسیب کمتری به موتور میرسونه و توان بیشتری تولید میکنه. از اونجا که گاز بر خلاف بنزین خشک هستش، هر هفته حد اقل نیم ساعت هم با بنزین کار کنید و هر 3هزار کیلومتر از مکمل بنزین خوب (نه STP هایی که پمپ بنزینها به زور میخوان بدن) استفاده کنید.

irharrier
11 September 2008, 12:16 AM
لوتوس ؟!! خیلی داری بیراهه میری اخه لوتوس؟!! انو دیگه نمیشه قبول کرد:icon_razz

Roozbeh83
26 October 2008, 03:51 PM
كلا ماشينه محكميه و الكي تورو تو جاده آواره نميكنه

ahoshmand
27 October 2008, 10:53 PM
من هم موافقم و از آن راضی هستم

dastaran
3 November 2008, 09:10 PM

دوستان اشتباه نکنید
موتور ، گیربکس و خیلی چیزهای دیگر سمند ، ال ایکس ، 405 و پرشیا یکی است
سرعت ، شتاب ، قدرت و گشتاورشون هم یکی است
ال ایکس و سمند نسبت به اون دوتا پژوی قدیمی امکانات و مزایای بیشتری دارند که همه اینها را مفصل در این لینک http://forum.iranblog.com/t64063/ توضیح دادم
لینک مذکور (http://forum.iranblog.com/t64063/) تحقیقی است که اینجانب با استخراج اطلاعات از سایت ایرانخودرو انجام دادم و به صورت یک جدول مقایسه ای تهیه کرده ام

لطفاً مطالعه بفرمایید و بعد قضاوت کنید

arash_2006
4 November 2008, 10:40 AM
البته یک سری اشتباهات کوچیکی هم در این مقایسه وجود داره که البته فکر میکنم بخاطر اطلاعات قدیمی سایت ایرانخودرو باشه به عنوان مثال 405 رو کاربراتور ذکر کردید که اصلا اینجوری نیست و موتور های کاربرات چندسالی هست که منسوخ شده اند و فقط انژکتور تولید میشه:icon_cool

dastaran
5 November 2008, 07:41 AM
البته یک سری اشتباهات کوچیکی هم در این مقایسه وجود داره که البته فکر میکنم بخاطر اطلاعات قدیمی سایت ایرانخودرو باشه به عنوان مثال 405 رو کاربراتور ذکر کردید که اصلا اینجوری نیست و موتور های کاربرات چندسالی هست که منسوخ شده اند و فقط انژکتور تولید میشه:icon_cool

از دقت نظر شما و اینکه وقت گذاشتید و جداول مقایسه را مطالعه نمودید متشکرم
شما درست می گویید.405 کاربراتوری دیگر تولید نمی شود
در بعضی پستها که یادم بوده این نکته را اشاره کرده ام اما اینجا فراموش کردم

badomak
7 November 2008, 02:04 AM
مصرف سمند شما ها چنده؟

llllsaeidllll
7 November 2008, 08:57 PM
بعد از یک سال ونیم کم کم داره صدای در و پیکر ال ایکس من در میاد و این فکر میکنم بدترین فاکتور در مقایسه با 405 و... است

ghiaci
7 November 2008, 11:09 PM
بعد از یک سال ونیم کم کم داره صدای در و پیکر ال ایکس من در میاد و این فکر میکنم بدترین فاکتور در مقایسه با 405 و... است
مال همه همينجوره اگه كسي روشي براي حذف سروصدا داره به اين حقير هم كمك كنه

ahoshmand
8 November 2008, 12:22 AM
در جاده با سرعت 95 بدون کولر حدود 7 لیتر در 100 کیلومتر

llllsaeidllll
8 November 2008, 03:14 PM
در جاده با سرعت 95 بدون کولر حدود 7 لیتر در 100 کیلومتر

و با حد اکثر سرعتی که میتونستم برم یعنی متوسط 160 کیلومتر دقیقا 25/9 لیتر

dastaran
8 November 2008, 03:30 PM
و با حد اکثر سرعتی که میتونستم برم یعنی متوسط 160 کیلومتر دقیقا 25/9 لیتر

من تو جاده اراک با کولر گاهی با سرعت 90 و گاهی تا 120 کیلومتر در ساعت رفتم و مصرفم به ازای هر 100 کیلومتر 7.2 لیتر بود
احتمالاً موتور ماشین شما تنظیم نیست و یا در سیستم سوخت رسانی مشکلی هست
این مصرف پاترولی است که تنظیم هم نباشه

در مورد سر و صدای سمند حق با شماست . من هم آدم حساسی هستم . قبل از این هم شورلت داشتم که خیلی نرم و بی سر و صدا بود . اما مزیتهای زیادی داره ککه به این عیبش می شه بخشید

ghiaci
9 November 2008, 12:08 AM
مصرف سمند شما ها چنده؟

با سرعت 95 6/5 ليتر و با سرعت 120 8 ليتر اينها رو با مسافت 300 تا 400 كيلومتر بهش رسيدم

langar999
9 November 2008, 10:24 AM
به نظرمن ماایرانی هااصلااستعدادساخت خودرونداریم برعکس کره .عوضش توخیلی زمینه هااستعدادداریم که سرمایه گزاری نکردیم وبلاخره مجبوریم تعرفهارو کاهش بدیم اونوقته که بافاجعه روبرو میشیم

hamid_dental
10 March 2009, 08:15 PM
اهداف بنده واسه خريد سمند اينا بودن:
1-خودرويي با سواري خوب و هندلينگ عالي و پايداري در سرعت بالا
2-خودرويي كه واسه مسافرت راحت باشه
3- با مصرفش مشكلي نداشته باشم.(واسه همين دوگانه سوز گرفتم)
4-لوازم يدكيش راحت گير مياد و هر مكانيكي ازش سر در مياره
5-جادار و در عين جاداري خوشگل هم باشه
6-قيمتش مناسب باشه و امكانات قابل قبولي داشته باشه
7-ايمني و ترمز خوبي هم داشته باشه

بهترين گزينه واسم سمند ال ايكس بود!!!!:icon_cool

atteesh
10 March 2009, 08:54 PM
ببین عزیز من این سوال شما یه جورایی ابهام دارد .
اما خوب ما هم سرمون درد می کنه واسه جواب دادن به این گونه سوالات !!!
راستش دلیلش فقط عشقه وبس .

من عاشق ماشینم هستم واون هم واقعا سواری خوبی تا امروز (2 سال ونیم ) بهم داده وقتی با ماشینهای محدوده قیمت خودش مقایسه اش می کنم کاملا من را راضی می کند .این حرف را محکم بهت می گم چون تا حالا اکثر ماشینهای 10 تا 15 تومنی را خریدم واز شون سواری گرفتم وخوب وبد همشون را تا حد زیادی شخصا تجربه کردم و مطمئن باش هر لحظه هم که عشقم ته بکشه بدون یک روز معطلی ماشینم را با هر چیز دیگه ای که دلم بخواد عوض می کنم یک حسی که در سمند سواری به آدم دست می ده اینه که اگه به کوه بزنی خط به ماشین نمی افتد . البته یه وقت اینکار را نکنی !! منظورم این بود که حس تعادل استحکام به شما دست می دهد در حالی که وقتی سوار بعضی ماشینهای دیگه می شوم فکر می کنم که یک قوطی کمپوت سوار شدم که هر لحظه یک دوچرخه یا موتور سیکلت لهش می کنه !!
آیا تا حالا تجربه عبور از پیچ جاده با سرعت 150 کیلومتر برساعت را داشتی بدون اینکه آب توی دل کسی تکون بخوره ؟
اگه مواظب دست اندازها باشی بسیار داخل اتاق ماشین بدون صدا خواهد بود بطوریکه کوچکترین صدای اضافه داخل اتاق بلافاصله توجه شما را جلب می کنه که همین عامل باعث می شه دوستان حساس بشن وگاهی از این موضوع شاکی بشن . که راه حل آن خیلی آسونه کافی است سوار یک ماشین دیگه که حالا اسمشون را نمی گم بشوند تا متوجه بشن که اوضاع آنقدر هم که فکر می کنین بد نیست .!!
با همه این اوصاف اگه فقط یک با بخواد برام ادا و شکلک دربیاره و توی تعمییر گاه بکشونه روز بعد فروختمش شک نکن .

rayanreza
12 March 2009, 01:43 AM
با سلام
من به دلایل زیر که اکثرا با دیگر دوستان نیز مشترک هست سمند را انتخاب کردم :
1-امنیت و استحکام بدنه
2-جادر بودن
3-مناسب برای مسافرت
4-هندلینگ عالی
5-امکانات و آپشن های مناسب در مقایسه با دیگر رقبا
6-قیمت مناسب با هم ردیفان
7-لوزم یدکی فراوان و قیمت نسبتا مناسب آن
8-فراوانی نعمیرکار و نمایندگی
9-مناسب برای اسپورت کردن
10-کارت طلائی
12سیستم هوشمند(سخنگو و دزدگیر)
13-پایداری در سرعت های بالا

و ...

کلا سمند نسبت به هم ردیفاش مناسب تره هم از لحاظ قیمت وهم امکانات.یکی از مهمترین دلایلم این بوده عموی بنده از سال 82 یه سمند داره و به نوعی پدرشو در آورده و برحسب لزوم تو کلی جاهای صعب العور باهاش رفته و یه جوری تو بدترین جاها باهاش رفته و حسابی ازش کار کشیده و هنوز که هنوزه قبراقتر از روز اولشه و همچنین هندلینگ عالی سمند که پیچها رو به قول ماشین بازا میخوره

Farhad LX
22 March 2009, 04:08 PM
همونطور كه دوستان گفتن دلايل زيادي براي انتخاب سمند از بين ماشيناي هم رده خودش مثلGLX و پرشيا و ريو و... هست.
دوستاني كه از طرح جلو داشبورد سمند شكايت ميكنيد انصافا جلو داشبورد سمند قشنگتره يا پرشيا و ?GLX
سمند كارت طلايي داره يا GLX?
اتاق سمند سوپر سالن هستش يا glx وپرشيا؟
هندلينگ سمند بهتره يا......
و . . .

شايد بعضي از دوستان بگن از سمند طرفداري ميكنم ولي نه اصلا اينطور نيست اگه تمام ايران هم سمند بخرن 1 قرون هم تو جيب من نميره.ولي وقتي كه يه نفر ميره 18 ميليون پول ميده پاي يه پرشيا 17 ميليونش ميره تو جيب منوچ منطقي و دوستان اون 17 ميليونم از آسمون نمياد از جيب منو شما ميره.پرشيايي كه تا 3 سال پيش 13 ميليون بود چرا بايد بشه 18 ميليون

امكاناتش بيشتر شده؟ كه نشده
كيفيت قطات بالا رفته؟ كه نرفته
قطعه گرون شده؟ چرا فقط واسه پرشيا
و ...

ببخشيد اگه زياد حرف زدم

safasony
1 February 2012, 12:51 PM
همونطور كه دوستان گفتن دلايل زيادي براي انتخاب سمند از بين ماشيناي هم رده خودش مثلGLX و پرشيا و ريو و... هست.
دوستاني كه از طرح جلو داشبورد سمند شكايت ميكنيد انصافا جلو داشبورد سمند قشنگتره يا پرشيا و ?GLX
سمند كارت طلايي داره يا GLX?
اتاق سمند سوپر سالن هستش يا glx وپرشيا؟
هندلينگ سمند بهتره يا......
و . . .

شايد بعضي از دوستان بگن از سمند طرفداري ميكنم ولي نه اصلا اينطور نيست اگه تمام ايران هم سمند بخرن 1 قرون هم تو جيب من نميره.ولي وقتي كه يه نفر ميره 18 ميليون پول ميده پاي يه پرشيا 17 ميليونش ميره تو جيب منوچ منطقي و دوستان اون 17 ميليونم از آسمون نمياد از جيب منو شما ميره.پرشيايي كه تا 3 سال پيش 13 ميليون بود چرا بايد بشه 18 ميليون

امكاناتش بيشتر شده؟ كه نشده
كيفيت قطات بالا رفته؟ كه نرفته
قطعه گرون شده؟ چرا فقط واسه پرشيا
و ...

ببخشيد اگه زياد حرف زدم

با اینکه خیلی گذشته ازاین پست...

داشبورد سمند زیباتره
ایمنی بیشتر
سواری برتر
هندلینگ برتر
نرمی بیشتر
امکانات بیشتر
قیمت بسیار متعادل تر
الانم که EF7 اومده قدرت و شتاب برتر
از همه لحاظ سر تره
تنها ماشینه مبله در این رنج قیمت

fafa5362
12 July 2012, 11:08 AM
یک کلام ختم کلام سمند از لحاظ استحکام حرف نداره.

aliaghil
12 July 2012, 12:57 PM
یک کلام ختم کلام سمند از لحاظ استحکام حرف نداره.

سلام
دیروز اخبار رو نمیدونم دیدی یا نه اخبار ساعت 14 تصادف سمند که هر 5 سرنشین این ماشین جان باختن ماشین مچاله شده بود.
ماشینای خانواده 405 هیچ کدوم ایمنی ندارن.

136969
22 August 2012, 12:50 PM
سلام بچه ها، به نظر من توقع بیشتری باید از صنعت خودروی کشورمون داشته باشیم.ولی خوب مشکلش اینکه دولتیه! برای ایران خودرو چه فرقی داره پیکان بزنه یا سمند؟ حالا بحث دوم درباره خود سمند:من خودم سمند ef7 دارم و خیلی هم راضیم،البته به نسبت پولی که دادم،قبلشم 206 داشتم، پشت ماشینای هم کلاس اون مثل:206 اس دی،ال 90،پارس هم شدم،انصافا از حق نگذریم بین همه اینها باتوجهش به قیمتش بهترین گزینست.بعدشم هر ماشینی رو باید با همکلاس خودش مقایسه کرد.سوناتا رو میتونی با بنز s350 مقایسه کنی! معلومه که قابل مقایسه نیست.

136969
22 August 2012, 01:16 PM
سمند یه جور خاصیه،وقتی پشت فرمونش میشینی دلت نمیخاد بیای پایین.من خودم تاحالا چهار ساعت بدون خستگی بی کله توچاده نشستم واقعا بیسته1 بدون اغراق! درحالی که پشت 206 تانیم ساعت فقط دووم میاری.ال 90 هم که سواریش در حد پرایده!

136969
22 August 2012, 01:23 PM
من آدمای زیادی رو میشناسم که از سمند بد میگفتن.ولی وقتی یه بار پشت سمند نشستن عاشقش شدن!نمونش بابای خودم.همین الان یه ef7 داره،هر موقع هم بخاد عوضش کنه از مدلای جدیدتر سمند میگیره.
سمند فقط یه عیب داره!
اونم اینکه یه سال بعد مدل جدیدترش میاد.

raha55
22 August 2012, 03:19 PM
سمند این همه محاسن !با اون گیربکس 30 سال پیشش ترمزهای آنچنانی صفر تاصد بی نهایتش مصرف افتابه ای بنزینش و.... سواری l90را بااین ماشینها مقایسه نکن لطفا باسوناتا وکرولا باید مقایسش کنی

136969
22 August 2012, 10:30 PM
سمند این همه محاسن !با اون گیربکس 30 سال پیشش ترمزهای آنچنانی صفر تاصد بی نهایتش مصرف افتابه ای بنزینش و.... سواری l90را بااین ماشینها مقایسه نکن لطفا باسوناتا وکرولا باید مقایسش کنی

136969
22 August 2012, 10:47 PM
دوست عزيز. هر ماشيني بايد باهم كلاس خودش مقايسه بشه. درست نيست كه ماشين 17 ميليوني رو با ماشين 45 ميليوني مقايسه كنيم. ضمنا : سمند هاي ef7 گيربكسش فرق داره و بسيار بي صدا و آرام است. بله از نظر موتور اگه بخاي مقايسه كني درمقابل 206 و ال90 خيلي كم داره.البته اگر من اين سمنداي با موتور از رده خارج و پرمصرف 405 نيست!بلكه منظورم ef7ه.مادو ساله اين ماشينو داريم:مصرف تو شهرش بابنزين صدي 7.5و تو جاده با سرعت 90 تا صدي 6 البته خودم تا صدي 5.8 هم رفتم. با يه كپسول صد ليتري گاز تو شهر 280 و توجاده 350 حتي تا 370 (بستگي به فشار جايگاه داره) كيلومتر ميره. شتابش خوب. ترمزاش واقعا عاليه. يعني واقعا وايميسته.نه مثل 206 چند متر سر بخوره.اگراگر. فرمايش شمادر مورد شتاب و مصرف براي موتورهاي 405 صدق ميكنه .نه ef7.كافيه يه بار امتحان كني.

farshad_1988
23 August 2012, 03:35 PM
سمند يه جور خاصيه،وقتي پشت فرمونش ميشيني دلت نميخاد بياي پايين.من خودم تاحالا چهار ساعت بدون خستگي بي کله توچاده نشستم واقعا بيسته1 بدون اغراق! درحالي که پشت 206 تانيم ساعت فقط دووم مياري.ال 90 هم که سواريش در حد پرايده!
يا شما خيلي ناز نازي هستي يا ما ادم چوبي هستيم !!!
والا ما پشت پيکان هم 5-6ساعت دووم مي اورديم...
کلا اين بحث صندلي خيلي جالبه...يه جوري از صندلي تعريف مي کنيد انگار صندلي بوئينگه...يه کمي سمند صندلي هاش بهتر و راحت تره !
206 که صندلي هاي جلوش خيلي خوبه...ال90 هم روکش مناسب بندازيد حل ميشه تا حدي.همون پرايد هم تفاوت صندلي هاش در اين حد که شما ميگي نيست !
ef7 نسبت به ساير سمند ها شتاب و کشش خيلي بهتري داره ولي در عوض مشکلات موتوريش خيلي زياد هست اگه رو بيفته(توي تاپيک مشکلات ef7 مي تونيد ببينيد)
تعمير کار ها هم تسلط خوبي روش ندارن و در کل فقط تا زماني خوبه که روي خرج نيفته که اکثرشون بعد از دو سال به خرج مي افتند
مصرفش هم در حدي که شما ميگي اصلا پايين نيست چون کامپيوتر نداره لابد اينجوري در اورديد به اشتباه...يه ايراد بزرگش هم تو دست نبودنشه که کلا قيد لايي کشي و...را بايد زد باهاش
به نظر من خوبي اين سمند ها اينه که اگه کسي پايه گاز سوزش را داشته باشه نسبت به ساير ماشين هاي گاز سوز سواري بهتري ميده...
کلا سمند را با پارس - 405 ميشه مقايسه کرد اما با ماشين هاي به روزي مثل 206v8 - tu5 -و تندر 90 اصلا قابل مقايسه نيست

136969
23 August 2012, 06:08 PM
يا شما خيلي ناز نازي هستي يا ما ادم چوبي هستيم !!!
والا ما پشت پيکان هم 5-6ساعت دووم مي اورديم...
کلا اين بحث صندلي خيلي جالبه...يه جوري از صندلي تعريف مي کنيد انگار صندلي بوئينگه...يه کمي سمند صندلي هاش بهتر و راحت تره !
206 که صندلي هاي جلوش خيلي خوبه...ال90 هم روکش مناسب بندازيد حل ميشه تا حدي.همون پرايد هم تفاوت صندلي هاش در اين حد که شما ميگي نيست !
ef7 نسبت به ساير سمند ها شتاب و کشش خيلي بهتري داره ولي در عوض مشکلات موتوريش خيلي زياد هست اگه رو بيفته(توي تاپيک مشکلات ef7 مي تونيد ببينيد)
تعمير کار ها هم تسلط خوبي روش ندارن و در کل فقط تا زماني خوبه که روي خرج نيفته که اکثرشون بعد از دو سال به خرج مي افتند
مصرفش هم در حدي که شما ميگي اصلا پايين نيست چون کامپيوتر نداره لابد اينجوري در اورديد به اشتباه...يه ايراد بزرگش هم تو دست نبودنشه که کلا قيد لايي کشي و...را بايد زد باهاش
به نظر من خوبي اين سمند ها اينه که اگه کسي پايه گاز سوزش را داشته باشه نسبت به ساير ماشين هاي گاز سوز سواري بهتري ميده...
کلا سمند را با پارس - 405 ميشه مقايسه کرد اما با ماشين هاي به روزي مثل 206v8 - tu5 -و تندر 90 اصلا قابل مقايسه نيست

136969
23 August 2012, 06:21 PM
بچه ها بايد در مورد نوع خودرو بحث كنيم. اينكه ef7 مدل هاي جديدش مشكلات موتوري داره اولا به خاطر تحريمه.چون يه سري قطعاتش از خارج بود كه الان مجبورن داخل بزنن.مشكلات توليد رو كه ما بحث نميكنيم. ممكنه همون 206 هم اگه فرانسه قطع ارتباط كنه كيفيتش ممكنه خيلي پايينتر بياد.من خودم دوسال و خورده اي اين ef7 رو سوار ميشم شكر خدا تاحالا كه مشكل موتوري نداشته.انصافا ال90 كه بايد جلوي سمند و 206 لنگ بندازه.ال90 درحد ريو و 405 هست.جالبه بدانيد درباره مصرفش شماهم با206 و ال90 باسرعت 120 تا بري خوب مصرفش بيشتره.منظور من همون 90 تا يا 100 تاست.ef7 استاندارد آلايندگي يورو 4 داره و قابل ارتقا به يورو5 هم هست. ولي 206 يورو 3 داره!سمند خداييش صندلياش مبليه. سمند در مقابل 206 مثل هواپيماست. يا توي جاده با 206 نشستي .البته راحتي صندلي ال90 از 206 بهتره ولي سمند از همشون بهتره.يه كلام: سمند با توجه به قيمتش و امكاناتش واقعا گزينه خوبيه.

farshad_1988
23 August 2012, 08:22 PM
بچه ها بايد در مورد نوع خودرو بحث كنيم. اينكه ef7 مدل هاي جديدش مشكلات موتوري داره اولا به خاطر تحريمه.چون يه سري قطعاتش از خارج بود كه الان مجبورن داخل بزنن.مشكلات توليد رو كه ما بحث نميكنيم. ممكنه همون 206 هم اگه فرانسه قطع ارتباط كنه كيفيتش ممكنه خيلي پايينتر بياد.من خودم دوسال و خورده اي اين ef7 رو سوار ميشم شكر خدا تاحالا كه مشكل موتوري نداشته.انصافا ال90 كه بايد جلوي سمند و 206 لنگ بندازه.ال90 درحد ريو و 405 هست.جالبه بدانيد درباره مصرفش شماهم با206 و ال90 باسرعت 120 تا بري خوب مصرفش بيشتره.منظور من همون 90 تا يا 100 تاست.ef7 استاندارد آلايندگي يورو 4 داره و قابل ارتقا به يورو5 هم هست. ولي 206 يورو 3 داره!سمند خداييش صندلياش مبليه. سمند در مقابل 206 مثل هواپيماست. يا توي جاده با 206 نشستي .البته راحتي صندلي ال90 از 206 بهتره ولي سمند از همشون بهتره.يه كلام: سمند با توجه به قيمتش و امكاناتش واقعا گزينه خوبيه.
خب دوست عزيز ما داريم در ايران زندگي مي کنيم و با تحريم ها...اين مشکلات نبود قطعه هم جزو شرايط حال و انتخاب ماشين هست
اما تسلط کافي نداشتن تعمير کار روي ماشين و زود به خرج افتادن ديگه ربطي به تحريم نداره !
اين جور نظر هاي با تعصب را در سايت در مورد کاربر هاي تازه وارد زياد ديده ميشه...پيشنهاد مي کنم تاپيک هاي جداگانه ماشين ها را بخونيد تا بهتر بتونيد مقايسه کنيد خصوصيات ماشين ها را... اين که شما با ماشينتون خيلي حال مي کنيد يه بحث جداست و نميشه گفت چون من ازش راضي هستم پس ميگم از بقيه هم رده هاش بهتره !!!
ما در مورد ماشين ها همينجوري نظر نميديم هر ماشيني مشخصاتي داره و طبق اون و تجربه ميشه نظر داد...الان توي قيمت هاي پايين بهترين ماشين ها اين 3 تا هستند که ماشين هاي به روزي حساب مي شوند و امکانات رفاهي خوبي دارند و مهمتر از همه(که در موردسمند زياد صادق نيست) ايمني بالايي دارند !!!
تندر 90 - 206v8 ,tu5 - ريو(که ريو هم به دليل توقف توليد از ليست خارج ميشه)
شما نوشتي صندلي هاي ال90 بهتر از 206 هست که اصلا اينجوري نيست...صندلي هاي جلوي 206 بهتر از ال90 هست....اين مبلي هم که شما ميگي به سمند يه اغراق بزرگه....اصلا در اين حدا نيست تفاوت
مصرف هم قبلا بهتون گفتم می تونید توی مصرف ef7 از دوستان دیگری هم که این ماشین را دارند بشنوید که به هیچ وجه زیر 6 اصلا نمیاد و حتی نزدیکش هم نمیشه
از نظر شتاب هم که ال90 و tu5 و v8 برتري محسوسي نسبت به سمند دارند
در رده بندي کيفي ماشين ها هم که ماهانه ارائه ميشه هميشه ال90 و 206 با فاصله از سمند برتر هستند
يکي ديگه از مشکلات سمند هم که طراحي ايراني براش به ارمغان داشته ديد بسيار ضعيف اون هست...مشکل تو دست نبودن ماشين هم که توي شهر اگه اهل لايي و...باشيد خيلي اذيت مي کنه
کامپيوتر سمند هم نسبت به اون 3 ماشين خيلي ضعيف تر هست
موفق باشيد...

parsa s
24 August 2012, 12:23 AM
خب دوست عزيز ما داريم در ايران زندگي مي کنيم و با تحريم ها...اين مشکلات نبود قطعه هم جزو شرايط حال و انتخاب ماشين هست
اما تسلط کافي نداشتن تعمير کار روي ماشين و زود به خرج افتادن ديگه ربطي به تحريم نداره !
اين جور نظر هاي با تعصب را در سايت در مورد کاربر هاي تازه وارد زياد ديده ميشه...پيشنهاد مي کنم تاپيک هاي جداگانه ماشين ها را بخونيد تا بهتر بتونيد مقايسه کنيد خصوصيات ماشين ها را... اين که شما با ماشينتون خيلي حال مي کنيد يه بحث جداست و نميشه گفت چون من ازش راضي هستم پس ميگم از بقيه هم رده هاش بهتره !!!
ما در مورد ماشين ها همينجوري نظر نميديم هر ماشيني مشخصاتي داره و طبق اون و تجربه ميشه نظر داد...الان توي قيمت هاي پايين بهترين ماشين ها اين 3 تا هستند که ماشين هاي به روزي حساب مي شوند و امکانات رفاهي خوبي دارند و مهمتر از همه(که در موردسمند زياد صادق نيست) ايمني بالايي دارند !!!
شما نوشتي صندلي هاي ال90 بهتر از 206 هست که اصلا اينجوري نيست...صندلي هاي جلوي 206 بهتر از ال90 هست....اين مبلي هم که شما ميگي به سمند يه اغراق بزرگه....اصلا در اين حدا نيست تفاوت
مصرف هم قبلا بهتون گفتم می تونید توی مصرف ef7 از دوستان دیگری هم که این ماشین را دارند بشنوید که به هیچ وجه زیر 6 اصلا نمیاد و حتی نزدیکش هم نمیشه
در رده بندي کيفي ماشين ها هم که ماهانه ارائه ميشه هميشه ال90 و 206 با فاصله از سمند برتر هستند
يکي ديگه از مشکلات سمند هم که طراحي ايراني براش به ارمغان داشته ديد بسيار ضعيف اون هست...مشکل تو دست نبودن ماشين هم که توي شهر اگه اهل لايي و...باشيد خيلي اذيت مي کنه
موفق باشيد...

به نظر من که اگه یه خونواده بخواد یه ماشین راحت و با جای مناسب داشته باشه همون اول گزینه 206 SD V8 میره کنار ... من هنوز در مورد فلسفه تولید SD به نتیجه نرسیدم ... 206 ابتدا یه به صورت یه خودروی سه در شهری با فضای مناسب برای کودکان در صندلی عقب تولید شد .. بعدا برای اینکه بچه ها راحت سوار و پیاده شن دوتا در کوچیک به عقبش اضافه کردن ... دیگه بیشتر از این نیاز نبود ... اضافه کردن صندوق عقب 450 - 500 لیتری برای یه خودرو که جای مناسبی برای 4 سرنشین با قد متوسط هم نداره هیچ توجیهی نداره . به نظر من 206 SD مثل یه خونه هست که انباری اون بزرگتر از هال و پذیراییش باشه

می مونه تندر 90 که یه رقیب خاص برای سمند محسوب میشه .. از نظر فنی به نظر من تندر با سمند EF7 هم قابل مقایسه نیست چه برسه به سمند XU7 .. از نظر موتور ، گیربکس ، تعلیق ، ترمز و فرمان برتری با تندر 90 هست منتها تنها اشکال تندر طراحی ظاهری اون هست که برای همه افراد قابل قبول نیست ولی به نظر من تندر اگرچه در تناسبات طراحی ضعف داره ولی با خطوط شارپی که در طراحیش داره مدرن تر از سمند با طراحی دهه نودی به نظر می رسه ولی سمند در تناسبات طراحی بهتر از تندره ...

در مورد سمند اول اینکه طراحیش ایرانی نیست ... بعد اینکه دید عقب ضعیف در تندر و 206 هم مشهوده و انصاف نیست که به عنوان عیب سمند مطرح بشه در ضمن در طراجی خودروهای جدید به دلیل مسائل ایمنی و طراحی ظاهری ، دید خودروها کاهش پیدا کرده .. از ب ام و X6 و بنز CLS بگیرید تا سوناتا و ... دید ضعیفی دارن که مطمئنم ار سمند بدتر نباشن بهتر نیستن .

موفق باشید

farshad_1988
24 August 2012, 12:39 AM
به نظر من که اگه يه خونواده بخواد يه ماشين راحت و با جاي مناسب داشته باشه همون اول گزينه 206 SD V8 ميره کنار ... من هنوز در مورد فلسفه توليد SD به نتيجه نرسيدم ... 206 ابتدا يه به صورت يه خودروي سه در شهري با فضاي مناسب براي کودکان در صندلي عقب توليد شد .. بعدا براي اينکه بچه ها راحت سوار و پياده شن دوتا در کوچيک به عقبش اضافه کردن ... ديگه بيشتر از اين نياز نبود ... اضافه کردن صندوق عقب 450 - 500 ليتري براي يه خودرو که جاي مناسبي براي 4 سرنشين با قد متوسط هم نداره هيچ توجيهي نداره . به نظر من 206 SD مثل يه خونه هست که انباري اون بزرگتر از هال و پذيراييش باشه

مي مونه تندر 90 که يه رقيب خاص براي سمند محسوب ميشه .. از نظر فني به نظر من تندر با سمند EF7 هم قابل مقايسه نيست چه برسه به سمند XU7 .. از نظر موتور ، گيربکس ، تعليق ، ترمز و فرمان برتري با تندر 90 هست منتها تنها اشکال تندر طراحي ظاهري اون هست که براي همه افراد قابل قبول نيست ولي به نظر من تندر اگرچه در تناسبات طراحي ضعف داره ولي با خطوط شارپي که در طراحيش داره مدرن تر از سمند با طراحي دهه نودي به نظر مي رسه ولي سمند در تناسبات طراحي بهتر از تندره ...

در مورد سمند اول اينکه طراحيش ايراني نيست ... بعد اينکه ديد عقب ضعيف در تندر و 206 هم مشهوده و انصاف نيست که به عنوان عيب سمند مطرح بشه در ضمن در طراجي خودروهاي جديد به دليل مسائل ايمني و طراحي ظاهري ، ديد خودروها کاهش پيدا کرده .. از ب ام و X6 و بنز CLS بگيريد تا سوناتا و ... ديد ضعيفي دارن که مطمئنم ار سمند بدتر نباشن بهتر نيستن .

موفق باشيد
ديگه در مورد 206 کم لطفي مي کنيد...کاملا موافق هستم که قسمت عقب 206 خيلي ازار دهنده هست و اصلا براي يک خانواده 4 نفره با قد متوسط هم مناسب نيست !!
کلا 206 يه ماشين 2 - نفرست...صندوقي هم که اضافه شده بهش درسته قيافش را زشت کرده اما کاربرديست
از نظز فني و امکانات و لذت رانندگي هم که 206v8 يه سر و گردن از سمند ef7 برتر هست...موتور پر شتاب و پر توان...گيريبکس کم صدا و هماهنگ...کامپيوتر سفري مناسب و...
تندر 90 هم که همونطور که گفتيد از نظر موتور ، گيربکس ، تعليق ، ترمز و فرمان برتري با تندر 90 هست در مقايسه با ef7 و همينطور يک مورد خيلي مهم ايمني بالاي تندر هست...که متاسفانه سمند ايمني خوبي نداره اصلا و همينطور پايين بودن کيفيت قطعات و متريال داخلي

در مورد اين ديد کم و تو دست بودن سمند...اصلا ربطي به سايز و ايمني و... نداره
تندر و 206 ديد عقب خوبي ندارند اما به سادگي با سنسور حل ميشه اين موضوع
سمند ديد جلوش اصلا مناسب نيست و زاويه ها را اصلا خوب نتونستند طراحي کنند...طراحيش هم متوجه نشدم از منظورتون که ميگيد ايراني نيست ؟! ايراني کپي شده از چند ماشين خارجي هست در اصل !
مثلا ماکسيما با طول تقريبا 5 متريش کاملا توي دست هست...يا مثلا ازرا...در مورد بنز و بي ام دبلو که بحث نکنيم بهتره ولي اونها ديد فوق العاده اي دارند و اصلا يکي از شاهکار هاي طراحي الماني همين ديد مناسب هست !

از برتری های محسوس سمند میشه به:
هندلینگ خوب و جادار بودن صندوق و فضای داخل ماشین اشاره کرد
و البته سواری خوب در مورد سمند های پایه گاز سوز

136969
24 August 2012, 09:35 AM
موفق باشيد...

136969
24 August 2012, 09:54 AM
سلام دوست عزيز،براي اينكه بنده را به اغراق درباره سمند متهم نكنيد.چندتا از عيباي سمند رو براتون ميگم:
1-فرمونش خيلي سفته نسبت به 206 و ال90 البته ال90 از 206 هم نرم تره.
2-درمورد سمنداي با موتور پژو،مصرف زيادش. ef7 ها هم من به شرط سرعت 90 گفتم حدود صدي شش مگه نه با 120 تا بري شايد به 7 هم برسه.
3-به نظر من ديد عقبش مشكل داره كه اونم در مدل هاي ال ايكس با سنسور دنده عقب حل شده.لازم ميدونم بگم كه 206 ديدش در همه جهات خوبه. ولي ال 90 واقعا افتضاحه. چون باوجود ارتفاع زياد صندوق عقب(مانند سمند) سنسور دنده عقب نداره. آينه هاي بغلش هم به دليل باريك بودن و كوچك بودن ديد بسيار ضعيفي داره.
بله فرمايش شما درسته توي شهر و بخصوص براي لايي كشيدن باسمند كمي سخته و بايد خيلي فرز باشي تا جمش كني.
آيا اگر يه موتوري(ef7) به دليل برخي مشكلات خوب توليد نميشه و بعضا در برخي موارد عيب پيدا ميكنه ما بايد كل اين موتور رو ببريم زير سوال؟
چه تضميني داره كه بگيم آيا اگر موتور مثلات 206 هم داخل توليد ميشد وبعد قطعاتش تحريم ميشد بعدا مشكل پيدا نميكنه؟
شايد بگين پس ااين چه موتور مليه!
خوب مهم اينه كه ما تكنولوژي ساخت موتور رو بدست اوورديم،حالا بايد قطعه سازامون همت بيشتر يكنند تا بقول شما بعدا عيب پيدا نكنه.
حالا اينكه ايران خودرو بياد آموزش تعميرات اين موتور رو بده به ما مربوط نيست ما داريم محاسن و معايب نوع خودرو را بحث ميكنيم.
به نظر من بازم باهمه اين عيوب كه هر ماشيني (206- ال90 -سمند-ريو...)عيوب خاص خودشان را دارند، به نسبت پولي كه بابت سمند ميدي مي ارزه.ازصبر حوصله تان ممنون.

raha55
24 August 2012, 01:50 PM
خوب دوست عزیز 136969 در مورد مقایسه هرماشین تو کلاس خودش با شما کاملا موافقم ولی شما خودت l90 که یک سرو گردن از ماشینهای همکلاس خودش بالا تره رو با یک ماشین با کلاس خیلی کمتر مثل براید مقایسه کردی در موردمقاییسه سمند وl90 من چون هردو ماشین رو داشتم این رو گفتم سمند ef7فقط موتورش عوض شده وسیستم ترمز وگیربکسش همونی که بود البته ef7 موتور خوبیه
(http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?141927-136969)

136969
24 August 2012, 06:05 PM
خوب دوست عزیز 136969 در مورد مقایسه هرماشین تو کلاس خودش با شما کاملا موافقم ولی شما خودت l90 که یک سرو گردن از ماشینهای همکلاس خودش بالا تره رو با یک ماشین با کلاس خیلی کمتر مثل براید مقایسه کردی در موردمقاییسه سمند وl90 من چون هردو ماشین رو داشتم این رو گفتم سمند ef7فقط موتورش عوض شده وسیستم ترمز وگیربکسش همونی که بود البته ef7 موتور خوبیه
(http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?141927-136969)

136969
24 August 2012, 06:15 PM
بنده ال 90 را باپرايد مقايسه نكردم .چون قابل مقايسه نيست.فقط ميخاستم بگم ال90 باوجد خوبياش مثل موتور خوب وقوي ، فضاي داخلي باز و جادار از نظر طراحي و تركيب ظاهري چه داخل و چه بيرون ،خيلي ضعيفه.واز اين حيث سمند و 206 خيلي از ال90 باكلاستر و زيباترند.من خودم ال90 ندارم ولي پشتش زياد نشستم ،به همين دليل دربارش قضاوت ميكنم، بهنظرمن براي مسافت طولاني اصلا خوب نيست. 206 هم براي مسافت طولاني خوب نيست.به قول دوستمون كه گفت يه ماشين سه در بوده و بعدا به اين شكل در آمده.ماقبل از اين سمنده ،206 داشتيم و داريم.به نظر شخص بنده اگر يه ماشين خوب براي خانواده هاي ايراني باقيمت زير بيست ميليون بخاي انتخاب كني،اول سمند،بعدش ال90 و ريو،دست آخر 206 sd (البته 206 خداييش ماشين خوبيه ولي خوب براي زوجهاي جوان نه خانواده.خيلي ممنون

136969
24 August 2012, 06:20 PM
راستي يه چيز ديگه.گيربكس ef7 با سمنداي ديگه فرق داره.چون هر موتوري با گيربكس مخصوص خودش كار ميكنه. البته خودم گيربكس هردو رو ديدم و باهم فرق داره. دوم ترمز هاي سمند بسيار عالي عمل ميكنه و واقعا جايي كه ميخاي مي ايسته.اگر منظورتان سمند هاي قديميست ،بله ترمزاش خوب عمل نميكرد.ولي ال ايكس ها بسيار ترمز خوبي داره.طوري كه به راحتي جرات تند رفتن به خودت ميدي.ترمزاي 206 هم خوبه. ولي ال90 ترمزاش خيلي ميخه وبالا ميگيره. طوري كه در بعضي موقع ها خيلي خطر ناك ميشه.باسپاس

farshad_1988
25 August 2012, 12:13 AM
راستي يه چيز ديگه.گيربكس ef7 با سمنداي ديگه فرق داره.چون هر موتوري با گيربكس مخصوص خودش كار ميكنه. البته خودم گيربكس هردو رو ديدم و باهم فرق داره. دوم ترمز هاي سمند بسيار عالي عمل ميكنه و واقعا جايي كه ميخاي مي ايسته.اگر منظورتان سمند هاي قديميست ،بله ترمزاش خوب عمل نميكرد.ولي ال ايكس ها بسيار ترمز خوبي داره.طوري كه به راحتي جرات تند رفتن به خودت ميدي.ترمزاي 206 هم خوبه. ولي ال90 ترمزاش خيلي ميخه وبالا ميگيره. طوري كه در بعضي موقع ها خيلي خطر ناك ميشه.باسپاس
اتفاقا يکي از مشکلات سمند همين ترمز هاي ضعيفش هست....عجيبه برام که شما ميگي عالي عمل مي کنه ؟! تفاوت سمند قديمي و جديد اصلا در اين حدي که شما ميگي نيست سمند جديد در واقع بارز ترين خصوصيتش همين موتور ef7 هست که رشد محسوسي کرده هرچند مشکلات زيادي داره
وگرنه گيريبکس...ترمز هاي ضعيف...کيفيت متريال پايين هنوز پا برجاست و حل نشده !
ايمني سمند که پايينه...
تندر 90 يکي از خصوصيت خيلي خوبش همين ترمز هاش هست واقعا عاليه فقط بايد بهشون عادت کنيد من که خيلي نجاتم دادن اين ترمز ها
ترمز ميخ بد نيست...مثلا من با ترمز هاي ماکسيمامون اصلا مشکلي ندارم و به قول شما جايي که مي خواهم وايميسه ولي وقتي سوار سيتروئن c5 يکي از دوستام شدم واقعا فهميدم ترمز يعني چي...بسيار عالي و با يک اشاره ميخ مي کنه...شايد اولش يکيمي اذيت بشيد ولي بعدش عادت مي کنيد و اونجايي که نيازه اين ترمز ها خودش را نشون ميده !!!

ولي با حرفت موافقم سمند براي کسايي که جاده زياد مي روند انتخاب خوبيه...

136969
25 August 2012, 09:08 AM
آقا فرشاد یه سوال دارم، شما تا کنون پشت سمند نشسته اید؟

raha55
25 August 2012, 11:27 AM
نه عزیز هر موتور گیربکس خودشورو نمیخواهد بلکه کلا دو جور گیربکس رو سمند گذاشتن که باهم فرق زیادی ندارن وربطی به موتورش نداره

136969
25 August 2012, 11:41 AM
سلام دوستان.به تعداد انواع موتورهای تولید شده در دنیا،گیربکس همان موتور ها هم وجود دارد.حالا ممکنه دوتا گیربکس باهم یکم فرق داشته باشن و یا کلا فرق داشته باشن.چیزی که جنابعالی هم اشاره کردید.یعنی اینکه به هر حال این دوگیربکس باهم تفاوت دارند.یعنی اینجوری نمیشه که دقیقا همان گیربکس مثلا 206 را رو ی مثلا پراید بذارن.مگر در صورت تغییرات متناسب با موتور پراید.برای صحت این موضوع میتوانید از مهندسین مکانیک خودرو و دیگر کارشناسان اطلاع کسب کنید.سپاس

farshad_1988
25 August 2012, 02:11 PM
آقا فرشاد یه سوال دارم، شما تا کنون پشت سمند نشسته اید؟
خب معلومه نشستم...دیگه کیه که پشت سمند ننشسته باشه...اتفاقا از نوع ef7 که محبوب شماست نشستم
کلا معبومه خیلی سمند را دوس داری که ایراداتش را قبول نمی کنی و نسبت به ماشین های به روز و پیشرفته ای مثل L90 و 206 برتز میدونیش...
توی یه تاپیک دیدن نوشته بودی سمند سلطان جاده ها !!!
والا ما به ماکسیما هم نمی گیم سلطان...
موفق باشی

136969
25 August 2012, 02:23 PM
بسیار عالی.اگه مطالب قبلی را دیده باشید عیوب سمند راهم نوشتم.عزیز دل منظور من از سلطان جاده ها برای ما قشر متوسط جامعه ست که بین سه چهارتا ماشین با این رنج قیمت باید یکی را انتخاب کنیم.مگه نه معلومه که با ماکسیما و سوناتا... قابل مقایسه نیست! خوب بابت ماکسیما شما حداقل چهل میلیون پول دادید ما بابت سمند هفده میلیون.لطفا این پیشرفتگی ال 90 را برای دوستان بیشتر شرح دهید؟(البته 206 را بحث نمیکنیم چون غیراز کمبود فضا مشکل دیگه ای نداره)

raha55
25 August 2012, 02:47 PM
بابا چرا اینقدر روسمند تعصب داری بیا یه سر به این لینک بزن راجع به گیربکسش

http://70.38.71.244/~tuning/forum/viewtopic.php?f=135&t=28291&start=4110 (http://70.38.71.244/%7Etuning/forum/viewtopic.php?f=135&t=28291&start=4110)

equinoxe
25 August 2012, 03:40 PM
دوستان به عنوان تاپیک دقت کنید!بحث مقایسه که نیست معمولا کسایی که سمند رو دوست دارند اینجا نظر میدن خوب معلومه که نظرها مثبت هست و نباید انتظار داشت که کسی سمند رو دوست داره نظر منفی بده.

farshad_1988
25 August 2012, 03:43 PM
بسیار عالی.اگه مطالب قبلی را دیده باشید عیوب سمند راهم نوشتم.عزیز دل منظور من از سلطان جاده ها برای ما قشر متوسط جامعه ست که بین سه چهارتا ماشین با این رنج قیمت باید یکی را انتخاب کنیم.مگه نه معلومه که با ماکسیما و سوناتا... قابل مقایسه نیست! خوب بابت ماکسیما شما حداقل چهل میلیون پول دادید ما بابت سمند هفده میلیون.لطفا این پیشرفتگی ال 90 را برای دوستان بیشتر شرح دهید؟(البته 206 را بحث نمیکنیم چون غیراز کمبود فضا مشکل دیگه ای نداره)
توی صفحه قبل که ایمنی و ترمز و کیفیت پایین متریال را عیب ندونسته بودی
یعین واقعا در پیشرفته بودن تندر 90 شد داری؟!
ال 90 بدون شک در بین ماشین های زیر 30 میلیون پیشرفته ترین و هماهنگ ترین و مدرن ترین موتور را داره
کلا پیشنهاد می کنم تاپیک های تخصصی هر ماشین را بخونی که در موردشون بتونی اطلاعات بیشتری به دست بیاری

136969
25 August 2012, 04:09 PM
قبلا اشاره کردم که مشکلات نحوه تولید به ما مربوط نیست.حالا ممکنه یه سمند رو سوار شی کیفیت قطعاتش خوب باشه و یا برعکس.البته خودروها تولیدی داخل معمولا بعضی قطعاتش رو بد میزنن.حالا این ال90 پیشرفته ای که میگید البته در بین همکلاساش خوبه استاندارد آلایندگی موتورش مثل 206 یورو 3 است.درحالی که همین استاندارد در مورد ef7 یورو 4 است.ضمنا اتفاقا بنده مقایسه کامل بین موتور ال 90 و ef7 کردم: جفتشون از سیستم جرقه زنی 4 کوئله بهره میبرند.تعداد سوپاپ ها در هر دو 16 ست. قدرتشان تقریبا مشابه است. شتاب 0 تا 100 ال 90 به خاطر وزن کمترش از سمند ef7 حدود یک ثانیه بیشتره.پدال گاز ef7 از نوع برقیه.درحالی که ال90 پدالش سیمی است و بسیار باعث تعجب بنده شد! ef7 از سیستم زمان بندی متغییر سوپاپها ( vvt) هم بهره میبره که آن را میتوانید در مزدا3 نیو. ویتارا.کمری های لوکس.آریون و ...مشاهده کنید. که در بین خودروهای زیر بیست میلیون فقط ef7 این سیستم را داراست.ef7 از سیستم راهبرد موتور(ems) هم بهره میبرد.جسارتا فکر کنم اطلاعاتتان در باره ef7 کامل شد.ضمنا در حال حاضر پیشرفته ترین موتور روی خودروهای زیر بیست میلیون تولید داخل ef7 هست وبعد ال90 و بعداز آن 206 1600.ایمنی سمند هم نسبت به ماشینای هم ترازش بهتره: از جمله: پایداری در جاده و سرعت بالا بخصوص سرپیچ ها که ال 90 و 206 در این مورد بسیار ضعف دارند. دوم میله های محافظی که داخل هر 4 درب سمند تعبیه شده تا کمترین ضربه به سرنشین وارد شود. ضعف آن را در مقایسه با ال90 و 206 میتوان نداشتن کیسه هوا ی سمت شاگرد شمرد که در سورن elx با قیمت نزدیک 21 میلیون برطرف شده است.ضمنا کیفیت چینش قطعات داخل ال90 که بسیار ناهماهنگ و مبتدیانه است. و در حد همین پراید های 132 و... است. (توجه کنید منظورم تزیینات داخلی ال90 است)باسپاس فراوان.

farshad_1988
25 August 2012, 05:59 PM
قبلا اشاره کردم که مشکلات نحوه تولید به ما مربوط نیست.حالا ممکنه یه سمند رو سوار شی کیفیت قطعاتش خوب باشه و یا برعکس.البته خودروها تولیدی داخل معمولا بعضی قطعاتش رو بد میزنن.حالا این ال90 پیشرفته ای که میگید البته در بین همکلاساش خوبه استاندارد آلایندگی موتورش مثل 206 یورو 3 است.درحالی که همین استاندارد در مورد ef7 یورو 4 است.ضمنا اتفاقا بنده مقایسه کامل بین موتور ال 90 و ef7 کردم: جفتشون از سیستم جرقه زنی 4 کوئله بهره میبرند.تعداد سوپاپ ها در هر دو 16 ست. قدرتشان تقریبا مشابه است. شتاب 0 تا 100 ال 90 به خاطر وزن کمترش از سمند ef7 حدود یک ثانیه بیشتره.پدال گاز ef7 از نوع برقیه.درحالی که ال90 پدالش سیمی است و بسیار باعث تعجب بنده شد! ef7 از سیستم زمان بندی متغییر سوپاپها ( vvt) هم بهره میبره که آن را میتوانید در مزدا3 نیو. ویتارا.کمری های لوکس.آریون و ...مشاهده کنید. که در بین خودروهای زیر بیست میلیون فقط ef7 این سیستم را داراست.ef7 از سیستم راهبرد موتور(ems) هم بهره میبرد.جسارتا فکر کنم اطلاعاتتان در باره ef7 کامل شد.ضمنا در حال حاضر پیشرفته ترین موتور روی خودروهای زیر بیست میلیون تولید داخل ef7 هست وبعد ال90 و بعداز آن 206 1600.ایمنی سمند هم نسبت به ماشینای هم ترازش بهتره: از جمله: پایداری در جاده و سرعت بالا بخصوص سرپیچ ها که ال 90 و 206 در این مورد بسیار ضعف دارند. دوم میله های محافظی که داخل هر 4 درب سمند تعبیه شده تا کمترین ضربه به سرنشین وارد شود. ضعف آن را در مقایسه با ال90 و 206 میتوان نداشتن کیسه هوا ی سمت شاگرد شمرد که در سورن elx با قیمت نزدیک 21 میلیون برطرف شده است.ضمنا کیفیت چینش قطعات داخل ال90 که بسیار ناهماهنگ و مبتدیانه است. و در حد همین پراید های 132 و... است. (توجه کنید منظورم تزیینات داخلی ال90 است)باسپاس فراوان.
خب عزیزم این که کیفیت قطعات سمند کمه جزو خصوصیات ماشینه یعنی چی ربطی به ما نداره ؟! شما داری سوار سمند با این کیفیت پایین میشی...مثلا L90 الان در قیمت های پایین بهترین کیفیت تولید و قطعات را داره که ماهیانه هم اعلام میشه و همیشه در صدره...این جزو خصوصیت مثبت ماشین هست !
در مورد ایمنی واقعا خعلی عالی توجیه کردی...ایمنی سمند بهتره از هم رده هاش؟ ههه واقعا اینطور فک می کنی؟ بابا ایمنی که از هوا نمیاد یه چیز مشخصه ...سمند ایمنیش خیلی پایینه !
موتور هم فقط به تعدادسوپاپ و سیستم جرقه زنی نیست...اصلا سمند در حدی نیست که موتور- فرمان پذیری - گیریبکس و بی ازار بودن موتورش بخواهد با تندر مقایسه بشه
لابد کامپیوتر سفری هم به نظرت سمند بهتر از تندر و 206 هست ؟! هه
اون قسمت را که قرمز کردم نیاز به ترجمه داره...کیفیت چینش دیگه چیه ؟!
البته قبول دارم طراحی داخلی ال 90 قشنگ نیست ولی خب 206 خیلی خوبه....ولی سمند هم همچین اش دهن سوزی نیست با این داشبورد از دور رفتش...
الان که دارم نظرت را میخونم می بینم ما الکی بحث کردیم این 2 -3 روزه چون اخرش حرف خودتا میزنی...چون من سمند دارم پس سمند بهتره !!! ولی خب بدون که واقعیت ثابته و عوض نمیشه با نظر شخصی شما
بهترین ماشین ها در قیمت پایین این 3 تا ماشین هست کسی که ماشین شناس باشه و بدون تعصب باشه خودش می دونه : L90 - 206 - ریو
دیگه نیازی نمی بینم در این تاپیک بحث کنیم چون بی نتیجست
موفق باشی ....

136969
25 August 2012, 08:42 PM
خب عزیزم این که کیفیت قطعات سمند کمه جزو خصوصیات ماشینه یعنی چی ربطی به ما نداره ؟! شما داری سوار سمند با این کیفیت پایین میشی...مثلا L90 الان در قیمت های پایین بهترین کیفیت تولید و قطعات را داره که ماهیانه هم اعلام میشه و همیشه در صدره...این جزو خصوصیت مثبت ماشین هست !
در مورد ایمنی واقعا خعلی عالی توجیه کردی...ایمنی سمند بهتره از هم رده هاش؟ ههه واقعا اینطور فک می کنی؟ بابا ایمنی که از هوا نمیاد یه چیز مشخصه ...سمند ایمنیش خیلی پایینه !
موتور هم فقط به تعدادسوپاپ و سیستم جرقه زنی نیست...اصلا سمند در حدی نیست که موتور- فرمان پذیری - گیریبکس و بی ازار بودن موتورش بخواهد با تندر مقایسه بشه
لابد کامپیوتر سفری هم به نظرت سمند بهتر از تندر و 206 هست ؟! هه
اون قسمت را که قرمز کردم نیاز به ترجمه داره...کیفیت چینش دیگه چیه ؟!
البته قبول دارم طراحی داخلی ال 90 قشنگ نیست ولی خب 206 خیلی خوبه....ولی سمند هم همچین اش دهن سوزی نیست با این داشبورد از دور رفتش...
الان که دارم نظرت را میخونم می بینم ما الکی بحث کردیم این 2 -3 روزه چون اخرش حرف خودتا میزنی...چون من سمند دارم پس سمند بهتره !!! ولی خب بدون که واقعیت ثابته و عوض نمیشه با نظر شخصی شما
بهترین ماشین ها در قیمت پایین این 3 تا ماشین هست کسی که ماشین شناس باشه و بدون تعصب باشه خودش می دونه : L90 - 206 - ریو
دیگه نیازی نمی بینم در این تاپیک بحث کنیم چون بی نتیجست
موفق باشی ....

136969
25 August 2012, 08:47 PM
خب عزیزم این که کیفیت قطعات سمند کمه جزو خصوصیات ماشینه یعنی چی ربطی به ما نداره ؟! شما داری سوار سمند با این کیفیت پایین میشی...مثلا L90 الان در قیمت های پایین بهترین کیفیت تولید و قطعات را داره که ماهیانه هم اعلام میشه و همیشه در صدره...این جزو خصوصیت مثبت ماشین هست ! در مورد ایمنی واقعا خعلی عالی توجیه کردی...ایمنی سمند بهتره از هم رده هاش؟ ههه واقعا اینطور فک می کنی؟ بابا ایمنی که از هوا نمیاد یه چیز مشخصه ...سمند ایمنیش خیلی پایینه ! موتور هم فقط به تعدادسوپاپ و سیستم جرقه زنی نیست...اصلا سمند در حدی نیست که موتور- فرمان پذیری - گیریبکس و بی ازار بودن موتورش بخواهد با تندر مقایسه بشه لابد کامپیوتر سفری هم به نظرت سمند بهتر از تندر و 206 هست ؟! هه اون قسمت را که قرمز کردم نیاز به ترجمه داره...کیفیت چینش دیگه چیه ؟! البته قبول دارم طراحی داخلی ال 90 قشنگ نیست ولی خب 206 خیلی خوبه....ولی سمند هم همچین اش دهن سوزی نیست با این داشبورد از دور رفتش... الان که دارم نظرت را میخونم می بینم ما الکی بحث کردیم این 2 -3 روزه چون اخرش حرف خودتا میزنی...چون من سمند دارم پس سمند بهتره !!! ولی خب بدون که واقعیت ثابته و عوض نمیشه با نظر شخصی شما بهترین ماشین ها در قیمت پایین این 3 تا ماشین هست کسی که ماشین شناس باشه و بدون تعصب باشه خودش می دونه : L90 - 206 - ریو دیگه نیازی نمی بینم در این تاپیک بحث کنیم چون بی نتیجست موفق باشی ....

136969
25 August 2012, 08:52 PM
خب دوستان.يكي از دوستان به مطلب جالبي اشاره كردند، ما اينجا ميخايم بگيم براي چي سمند انتخاب كرديم. كسي ماشينش سمند نيست و سوار ماكسيما ميشه خب معلومه كه از شرايط بخوبي مطلع نيست.حالا من از دوستمون آقا فرشاد خواهش ميكنم تا شبهاتي كه وارد ميكنند را با دليل ثابت نمايند،شايد ما حاليمون نيست.لطفا در باره موضوع زير همگي نظر بديد:آيا واقعا طراحي داخلي خودروهاي معلوم الحالي مثل ال90. ريو قابل مقايسه با سمنده؟

136969
25 August 2012, 08:59 PM
دوست ديگري هم كه گفتند به لينك ... مراجعه كنيد،بله به نظرمن گيربكس ef7 اصلا مناسب اين موتور نيست و خوب نميتوان از توان استفاده كرد. حالا مثل اينكه يادتون رفته بابا ماشين ها توي ايران شانسيه!يكي خوب در مياد يكي بد. من خودم يكي رو سراغ دارم كه توي چهار سال اخير سومين 206 كه داره عوض ميكنه جون از شانس بدش بد دراومده. من خودم هنوز 206 دارم مدل 83.وخيلي هم راضيم .و غير از يه سري از قطعاتش كه مقتضاي سن و سالش بود مثل منبع اگزوز. دسته موتور. صفحه كلاج و... بقيش خوبه.ولي بازم همين كه يه موتور 1700 سي سي اين هيكل گنده سمند رو به خوبي راه ميبره و واقعا شتاب خوبي داره تازه با اين گيربكس مشكل دار، براي اثبات خوبي ef7 بسه.

raha55
26 August 2012, 10:41 AM
خوب چون از قدیم گفتن علف باید به دهن بزی شیرین باشه ( ضرب المثلها توهین نمیکنم) امیدوارم شما از ماشینت لذت ببری بابای من یه پیکان 52 داشت که باکل کارخونه مرسدس بنز هم عوضش نمیکرد تا بلاخره سال 86 اسقاطش کردیم به هر حال چون بحث بی نتیجه اس بنده هم دیگه تو این بحث شرکت نمیکنم

136969
26 August 2012, 08:15 PM
خوب چون از قدیم گفتن علف باید به دهن بزی شیرین باشه ( ضرب المثلها توهین نمیکنم) امیدوارم شما از ماشینت لذت ببری بابای من یه پیکان 52 داشت که باکل کارخونه مرسدس بنز هم عوضش نمیکرد تا بلاخره سال 86 اسقاطش کردیم به هر حال چون بحث بی نتیجه اس بنده هم دیگه تو این بحث شرکت نمیکنم

136969
26 August 2012, 08:25 PM
خواهشا كساني كه با هرگونه سمند ومشتقات آن مشكل دارند و ازش بدشون مي آيد توي اين بحث مطلب نذارن.اينجا جاي عاشقاي سمنده. و براي بيان عيب هاي اون به قسمت مشكلات سمند برويد. دوست عزيز پدر شما عقيده خود را داشت. و ما هم عقيده خودمان را. با همين پولي كه داريم سوار همين سمند ميشيم و باهاش حال ميكنيم. اگر خدا پول بيشتري به ما داد ماشين هاي گرون تر هم سوار ميشيم. بالاخره بايد از چيز خوب دفاع كرد البته عيوبش رو هم گفت.همونطور كه خودم درهمين تاپيك گفتم.ما اينجا واقع بينانه بحث كرديم و خواهيم كرد.نه تو سر چيزي زديم و نه از چيزي صد در صد تعريف كرديم. تعادلللللللللللللللللللللل

aow_65
1 December 2012, 12:29 AM
ماشين بدي نيس
البته با اين شرايط ايران
ما شايسته بهتريناييم
من خودم سمند دارم اما از اين كه مجبورم سوار خودرويي شم كه فقط توي كشوراي اسياي شرقي خودروي دسته چندم هم حساب نميشه خيلي ناراجتم.......
به اميد روزي كه يه سمند بسازيم با تمام شرايط ي خودروي روز دنيا

pooyadesigner
18 March 2013, 05:00 PM
با عرض تبریک ضمن فرا رسیدن سال جدید برای تمام دوستان عزیز "پی هالزی" امید وارم سال خوب و پربرکت و سلامتی داشته باشید.. و همواره سوار بر ماشینهای خوب از لذت رانندگی بهره من شوید....
دوستدار همه شما پویا حسینی

pooyadesigner
18 March 2013, 05:05 PM
با عرض تبريک ضمن فرا رسيدن سال جديد براي تمام دوستان عزيز "پي هالزي" اميدوارم سال خوب و پربرکت و سلامتي داشته باشيد.. و همواره سوار بر ماشينهاي خوب از لذت رانندگي بهره من شويد....
دوستدار همه شما پويا حسيني