PDA

View Full Version : موسو یا پرادو

amir_CLK500
18 September 2006, 12:45 AM
سلام.امروز تو خیابون یه موسو مشکی و یه پرادو سفید پشت چراغ کنار هم بودند.به نظرم رسید این 2 ماشین تو خیلی زمینه ها قابل رقابت هستند.من موسو تا کنون سوار نشدم ولی پرادو سوار شدم از پرادو خیلی خوشم اومد.از نظر ظاهری قابل قیاس نیستند و پرادو از نظر ظاهر خیلی بهتره ولی شایدم بعضی ها ظاهر موسو رو بیشتر دوست داشته باشند.از لحاظ جادار بودن برگ برنده باید با پرادو باشه چون موسو علیرغم جثه بزرگ توش میگن تنگه.از لحاظ شتاب اولیه و ثانویه و 0 تا 96 و قدرت اطلاعات دقیقی ندارم.ولی موسو باید بیشتر باشه.از لحاظ امکانات فنی و ساختاری و اسایشی و داخلی موسو باید بهتر باشه.پرادو توش چیزه خاصی ندیدم و فقط کولر عقب و یخچال رو اضافی داشت.
از لحاظ قیمتی و خدمات پس از فروش و در دسترس بودن قطعات برگ برنده باز هم با موسو هست.
منتظر نظر اساتید هستم.:icon_cool

sinad2
18 September 2006, 08:57 AM
سلام.از نطر قیافه به نظرم پرادو قشنگ تره ولی از نظر شتاب و قدر ت موسو . امکانات هم بازم فکر کنم موسو بیشتر داره.

pedram_w204
18 September 2006, 09:50 PM
سلام.از نطر قیافه به نظرم پرادو قشنگ تره ولی از نظر شتاب و قدر ت موسو . امکانات هم بازم فکر کنم موسو بیشتر داره.

کاملآ موافقم و از لحاظ رانندگی و امکانات موسو رو ترجیح میدم:icon_cool مخصوصآ دست دو اش که مفته!

z_qz54
18 September 2006, 11:23 PM
بنده هم موسو رو از هر نظر ترجیح میدم. موسو مقداری داشبود قدیمی داره نسبت به پرادو. سیستم تعلیق پرادو خیلی خوبه ولی با وجود سیستم تعلیق 5 مفصله در چرخ عقب موسو ، وقتی که از روی سرعت گیر رد میشید ، انتظار دارید که از پشت بپره ولی اصلا اینجوری نیست. در ضمن قطعات موسو نسبت به پرادو خیلی ارزانتره. سیستم ترمز موسو توی برف خیلی حرفه ای عمل میکنه موقعی که ماشین داره به عقب میره فقط کافیه کلاچ بگیرید و خیلی کم ترمز رو فشار دهید. خوبی دیگر موسو ، موتور دور بالا اون هستش. وقتی دور مورتور رو به 5500 میرسونید صدایی آنچناینی هم نمیده ولی پراده مثل سمند صدای بدجوری میده. وقتی موسو توی گل شل گیر میکنه به صورت خودکار 4 چرخ درگیر میشند ، بعدش اگه دیدید کم داره میاره ، دکمه بزرگ روی داشبورد که مزبوط به 4 چزخ سنگین هستش رو بزنید ، میپره.میتونید با سرعت 60 کیلومتر هم با اون شرایط رانندگی کیند. ضبط موسو در فول سی دی خور و نوار خور هستش.(از این بزرگ ها) ولی در همون مدل معمولیش با وجود کاست خور ، از کیفیت خیلی برخورداره.درعقب موسو هم وقتی باز میشه به علت بالا رفتن به راحتی میشه وسیله توش گزاشت ، صندلی های ردیف آخر هم خیلی راحت از جا کنده میشند. در کل به نظر من نسبت به قیمت موسو بهتره.

Yonjeh
19 September 2006, 12:59 AM
اين يكي از خنده دار ترين مقايسه هايي كه من تا به حال ديدم!
مثل اين ميمونه كه يه سطل آشغال رو با يه تاج مقايسه كنيد.
آخه موسو با اين قيافه ضايه، داخل مسخره و تكنولوژي پايين نسبت به پرادو، كيفيت پايينتر و اعتبار منفي چه جوري قابل مقايسه با موسو هست؟ اصلا يه آشغالي مثل موسو كجاي دنيا جز ايزان فروش ميره؟!
ب

ParsCommunity
19 September 2006, 03:03 AM
من خودم پرادو دارم ، ولی از قابلیت های حرکتیش راضی نیستم اصلا
فکر می کنم اگر فاکتور قیافه و طراحی رو کنار بزاریم ، موسو انتخاب بهتری باشه

z_qz54
19 September 2006, 03:06 AM
آخه موسو با اين قيافه ضايه، داخل مسخره و تكنولوژي پايين نسبت به پرادو، كيفيت پايينتر و اعتبار منفي چه جوري قابل مقايسه با موسو هست؟ اصلا يه آشغالي مثل موسو كجاي دنيا جز ايزان فروش ميره؟!
ب

دوست عزیز این نظر شماست و کاملا محترم ولی شاید همه این نظر رو نداشته باشند. نمیشه گفت که یک مقایسه بی خود هستش. هر دو SUV قدرتمند و هردو با کیفیت. شما که نمیخواهید شرکتش و نامش رو بخرید اتوموبیل رو میخرید. قیافه و تکنلوژی رو کسی که نیاز داشته باشه میخره. وگرنه چرا مردم هنوز رونیز و... میخرند؟پس از فردا همه ریو بخرند و کسی 405 نخره. از انحراف موضوع شرمنده.

ParsCommunity
19 September 2006, 03:14 AM
یعنی واقعا شتاب پرادو اعصاب شما رو خورد نمیکنه؟!
حالا شتابش به کنار
کسی از یه ماشین شاسی بلند نمیخواد مثل لامبورگینی عمل کنه
ولی وقتی میخوای دور بزنی احساس میکنی الان با ماشین چپه میشی !

z_qz54
19 September 2006, 03:29 AM
یعنی واقعا شتاب پرادو اعصاب شما رو خورد نمیکنه؟!
حالا شتابش به کنار
کسی از یه ماشین شاسی بلند نمیخواد مثل لامبورگینی عمل کنه
ولی وقتی میخوای دور بزنی احساس میکنی الان با ماشین چپه میشی !

منظورم من به پست جناب Yonjeh بود. من پست خودم رو ویرایش میکنم.

ParsCommunity
19 September 2006, 03:32 AM
منظورم من به پست جناب Yonjeh بود. من پست خودم رو ویرایش میکنم.
من هم معذرت میخوام
هم از شما هم از مدیر تالار برای منحرف شدن تاپیک

amir_CLK500
19 September 2006, 01:16 PM
ب

یونجه جان!دلیل اینکه شما از موسو بدتون میاد از نظر روانشناسی مربوط میشه به چشمتون و درک ذهنی از اونچه میبینید.چون شما همیشه ماشینهایی رو میبینید که شبیه هم نیستند ولی تو خیلی از زمینه های ظاهری شبیهند. برای همین چشمتون به این فرم معمول ظاهری عادت داره و پذیرفتن یک فرم جدید و ظاهر نا معمول برای شما سخته اما این قانون برای شما نیست بلکه برای همه است.موسو هم همینه.یک طرح نا معمول داره که به هیچ ماشینی شبیه نیست و به نظر زشت میاد ولی اصلا زشت نیست و تلاش سازندگانش برای ساخت و طراحی همچین ماشینی واقعا قابل تقدیره.یک طرح کاملا خاص داره که روح و اصالت و تقلید هیچ ماشین و کمپانیی درش وجود نداره و به همین علت طرح قابل قبولی داره و باید باهاش کنار بیاید.از نظر ویژگی های فنی اطلاع خاصی ندارم اما به گمانم موسو باید بهتر باشه.
تکنولوژی پایینی هم نداره و همسطح زانتیاس تقریبا.
بنده اوایل عاشق پرادو و همه ماشینهای وارداتی بدلیل خاص بودنشون بودم:icon_wink اما بعد از مدتی فهمیدم بدرد کسانی میخوره که از پس خرجش بر بیان:icon_mad: .این ماشین ها از لحاظ خدمات و در دسترس بودن قطعات واقعا افتضاح هستند:icon_mad: .

من خودم پرادو دارم ، ولی از قابلیت های حرکتیش راضی نیستم اصلا
فکر می کنم اگر فاکتور قیافه و طراحی رو کنار بزاریم ، موسو انتخاب بهتری باشه
خانم هه ...خواهشن اینجا دیگه نه:icon_mad:

shahram2006_m
19 September 2006, 08:06 PM
دوستان عزیزم پست های انحرافی پاک شد.
لطفا مسایل خصوصی رو در پیغام خصوصی مطرح کنید.

pedram_w204
19 September 2006, 09:27 PM
سلام دوستان
من چند تا سوال از دوستانی که واقعآ یه مدت موسو خودشون داشتن سوال داشتم و سوالم اینه که کسی که roniz برای offroading داره و در جاده هندلینگ و ترمز موسو به نظرتون چه قدر قوی تره؟ و چقدر تفاوت احساس کردن و سر پیچ و تصادف ها قوی تره و پرادو در سرعت بالا هندلینگشو کی خودش تست کرده و ایرادات عمده موسو 3200 دست دو که ملت میفروشن چیا هست؟ مثلآ به صدا میفته و یا مشکل airbag و .. و متخصص موسو برای تست تو تعمیرگاه مرکزی کجا هست؟

با تشکر:icon_cool

z_qz54
20 September 2006, 12:45 AM
من سوار رونیز نشدم ولی پیکاپ چندین بار پشتش نشستم. ترمز موسو نسبت به هیکلش فوقلعاده است ولی یک مشکل بزرگ داره ، وقتی دارید از سربالایی منظورم سنگ و لاخ هستش ، بالا میرید وقتی به مانع میخورید و مجبور میشد ترمز بزنید ، ترمز کمی در عمل میکنه ، یعنی نباید به حساب جاده ترمز بزنید ، باید تا انتها فشار بدید. نگه میداره ولی مقدار فشارش به طور عجیبی زیاد میشه. توی جاده ای مثل جاده ماسوله که کوهستانی و عموما بارانی و یا برفی هستش به خوبی از پسش بر میایید. من یک بار از جایی که برف بود با موسو رد شدم که ماشین پشتی من ماشین مال آمبولانس و نیروی انتظامی ( لندکروزر) 6 سیلندر مدل جدید بود ولی نتونستند رد بشند و شاید هم مشکلی پیدا کردند ولی به هر حال از نظر توانایی حرکتی کوهستانی و در شرایط خیلی نا مساعد کاملا خیلتون راحت باشه. وقتی هم که روی حالت 2 دیفرانسیال هستید ، مثل پیکاپ موقع حرکت نمیپره و مثل حالت عادی حرکت میکنه. توی لجن هم خوب میره و اگه هواش رو داشته باشید از دستتون در نمیره.تصادف نکردم باهاش ولی یک بار از جلو توی رودخونه به سنگ خورد که سپر شکست و رادیاتور ضربه دید ولی سوراخ نشد. زیر سپرش یک تکه فلز نسبتا قطور وجود داره که به شاسی وسله و عملا کار گارد رو میکنه. خوبی دیگرشم اینه که برای در آ<ردن لاستیک زاپاس مشکلی نیست که اگه ماشین توی برف گیر کرده باشه چون محل چرخوندن پیچش رو بالا در نظر گرفتند.یک چیزش رو خیلی دوست داشتم واون هم این بود که وقتی درش رو باز میکردید عین ماشین های امریکایی دینگ دینگ میکرد و بیپ بیپ نه. در مورد سر و صدا ، کمی صدا میده ولی نه اینکه سر پیچ میپیچی مثل سمند اتاق صدا بده. ولی وقتی از روی ومانعی مثل سرعت گیر رد میشید کمی صدا میده که فکر کنم توی تمام خودرو های شاسی بلند رایج باشه از جمله لندکروزر. در مورد ایر بگ دیگه نمیدونم ولی اونی که من سوار میشدم ایربگ راننده داشت.

sinad2
20 September 2006, 09:05 AM
http://img.majidonline.com/pic/40557/Toyota_prado_main.jpg این پرادو

http://img.majidonline.com/pic/40558/mus38.jpg اینم موسو

هر دوشون 4 ستاره ایمنی دارن ولی به نظر خسارتی که به بدنه موسو اومده کمتره.تست با 64 کیلومتره.

pedram_w204
20 September 2006, 04:18 PM
مرسی دوستان بابت reply و میخواستم بدونم تو جاده معمولی اسفالت با شیب معمولی و پیچ های تند فرمونش و قدرت ترمزش از رونیز بهتر جواب داده و مشکلی در این جاده ها مثل جاده دماوند نداره که؟ چون که برای جاده خارج شهر میخوام و زیاد offroading ناجور ندارم باهاش و شما با 2300 معمولی تست کردین و یا اتوماتش ؟

با تشکر

amir_CLK500
20 September 2006, 04:56 PM
رونیز یه پاترول که فیس لیفت داخلی و خارجی شده با تغیرات موتوری اندک.از نظر وِیژگی های ساختاری قابل رقابت با suv های 30 سال پیشه ولی به هیچ عنوان قابل قیاس با موسو و پرادو نیست.

z_qz54
20 September 2006, 07:39 PM
موسو توی پیچ و خم ها خیلی خوب میپیچه با ترمز راحت میتونید ماشین رو جمع کنید ، خیلی مشابه X3 هستش . تعجب نکنید ولی واقعا میگم سر پیچ ها با سرعتی میشه پیچید که قلبتون از جاش در بیاد. این رو من در سرنشین بقلی خودم تست کردم. من مدل 3200 دنده دستی داشتم ، تحویل بهمن 81 و متاسفانه فروردین 82 نمره شد. یک چیزیش من بدم میومد ، کوچیک بودن دور موتورش بود. از سرعت کوچیکتر و کمی بالاتر هستش.

حسام 61
21 September 2006, 04:15 AM
رونیز یه پاترول که فیس لیفت داخلی و خارجی شده با تغیرات موتوری اندک.از نظر وِیژگی های ساختاری قابل رقابت با suv های 30 سال پیشه ولی به هیچ عنوان قابل قیاس با موسو و پرادو نیست.
دوستان عزیز عذر میخام از اینکه باید یادآور شوم نیسان پاترول مربوط به دهه 80 میلادی بود و نیسان ملقب به رونیز مربوطه به 2000 به بعد میباشه!!
و کمپانیه نیسان رو با شرکت ایرانخودرو اشتباه نگیرین که از یک محصول 100 تا محصول مشابه بکشه بیرون.
چیزی که در ایران مونتاژ شده مسلما چیزی نیست که دنیا عرضه شده مطمعن باشن این اتوموبیلAirBag ABSو غیره و غیره رابصورت استاندارد داشته. اما در ایران با ساده ترین شکل ممکن عرضه میشه.
و در مورد گفتگوی اصلی این تاپیک باید اعلام کنم که دوستان عزیز خوشبختانه یا شوربختانه اتوموبیل موسو امکاناتی رو شامل است که رقیبانش رو که شامل پرادو هم هست.
میتونه به زانو در بیاره!
اما تنها عیب وارده به موسو چهره نچندان جالبش است:icon_surp
که اگر این عیب مرتفع بود حالا حالاها بازار ایران رو میتونست در اختیار داشته باشه

amir_CLK500
21 September 2006, 02:26 PM
حسام جان اصلا ماشینی به اسم رونیز هیچ جای دنیا وجود نداره و فقط تو ایرانه؟؟؟اسم اصلی رونیز palladin که تو چین تولید میشده.میارن ایران یه دستکاری های توش میکنن(نظیر برداشتن بچه گلگیرهای همرنگ بدنه!!که تو مدل چینی اش همرنگ بدنه اس) و به اسم یکی از داهات کوره های ایران به اسم رونیز علیا غالب میکنن میدن به مردم با قیمت 30 تا 32 تومن!!!!!!!!1همه کسایی هم دارن ناراضین و هر کس گفت راضیم به یاد ضرب مثل معروف بغال نمیگه ماست من ترشه بیفتید.رونیز ماشین قابل رقابت با suv های 20 30 سال پیش نه موسو و پرادو.
تو سایت نیسان هم برید در قسمت ایران اسم رونیز وجود نداره.
در زمینه قیافه موسو صفحه قبل یه پست دادم بخونید حسام جان.

z_qz54
1 October 2006, 02:46 PM
اینجا بحث سر موسو و پرا دو است. پای رونیز و..... رو بکشید بیرون. دوستان من دیگه تمام پست هایک داره به تذکر تبدیل میشه. شاید دلیلش عدم توجه عزیزان باشه ولی همیشه که به یک تذکر خشک و خالی خلاصه نمیشه.لطفا تمام کنید. از این به بعد هر تاپیک فقط یک بار تذکر میگیره و برای بار دوم مستقیما قفل میشه این نه تهدید است نه ترساندن. کسی از این چیزی نمیترسه. پس برای همه احترام قاعل بشیم.

lvloh3nn
4 October 2006, 06:33 AM
به نظر من پرادو بهتره هم از نظر قدرت و هم فضاي داخلي

Artemis
4 October 2006, 06:41 AM
از لحاظ شکل و ظاهر ماشین 100% پرادو ولی از نظر فضای سرنشین مخصوصا سرنشین عقب موسو خیلی بهتره

XELTEK
4 October 2006, 11:14 AM
دورذ بر موسو نرید که مثل 405 اتیش میگیره !!!
پرادو مخصوصا" 6 سیلندرش عالیه !!!

raeesi
8 October 2006, 02:16 AM
من خودم از لحاظ تیپ و راحتی سرنشین پرادو ترجیح میدم ولی از لحاظ رانندگی با استناد گفته های دوستان باید موسو از قابلیتهای بهتری برخوردار باشه ولی خوب نمیشه ویژگیهای پرادو در نظر نگرفت خصوصاً تیپش که بنظر من از لندکروزر هم سرتره!!!

دوستانی هم که میگن مقایسه بین این دو ماشین کار خنده داریه بنظر من اتفاقاً خیلی مقایسه خوب و بجاییه در واقع مقایسه این دوتا چیزی شبیه به مقایسه کمری هیبردی و مدل xli شه! که نه تنها خنده دار نیست بلکه خیلی هم مفید و کارآمده!

راستی کسی میدونه کمری هیبردی توی ایران وارد شده یا نه؟ آخه من ندیدم هنوز

X Ray
8 October 2006, 02:47 PM
به نظر من پرادو بهتره...
ولي در كل من Santa Fe رو ترجيح مي دم...!!!!!!!!!:icon_sad: :icon_sad: :icon_sad:

z_qz54
8 October 2006, 10:36 PM
پرادو خیلی نقاط قوت بیشتری نصبت به موسو داره ولی به نظر من بزرگترین مشکلش بزرگ بودن بیش از حدش هستش. واقعا جابه جا کردنش مشکله.

شاهین سرشار
14 October 2006, 05:59 PM
موسو خیلی نرمتر و پرسرعت و پر شتابتر از پرادو هستش . ترمزای کوراندو و موسو خیلی از پرادو بهتره . کلا پرادو مفت نیارزه فقط خشگله همین و بس

pedram_w204
14 October 2006, 08:59 PM
موسو خيلي ضايست. خزه. كلا جز ايران كجاي دنيا حاضرن واسه موسو پول بدن؟

واسه یه ماشین باز خز معیار نیست!

در کل دنیا هر جایی که ماشین ها اوضاشون اینه! که مجبور باشن به 120 58 ملیون بدن! به موسو با سر 43 تومن میدن!:icon_cool

Abolfazl2006_p
14 October 2006, 09:29 PM
دوستان لطفا کل کل نکنید!!

شاهین سرشار
14 October 2006, 10:32 PM
موسو تنها اشکالش زشت بودنشه . پرادو هم بدلیل خشگلی و تویوتا بودن اسم درکرده .

پرادو 4 سیلندر 2 در فول رو نوشته بود 5/44 خب بهتر نیست با این پول یک موسوی 6 سیلندر بگیریم .

این ایرتویا قیمتاش بدرد خودش میخوره آخه کرولایی که ( نوع ساده ) شیشه دستی داره رو به مردم

میدن 23 ؟؟؟؟

شاهین سرشار
15 October 2006, 10:12 PM
كجاي دنيا موسو مي خرن؟ كجا؟

اولا به اعصابت مسلط باش
دوما تند نرو دوست عزیز

موسو مال " سانگ ینگ " هستش و پرادو مال " تویوتا " خب همین دلیلی میشه که از موسو استقبال نشه و مردم ماشین ژاپنی بگیرن . مثلا الان کمری 2007 که حدود 55 میلیونه طرفدارای
خاص خودش رو داره ( بدلیل ژاپنی بودن ) حالا هرچقدر به مردم زور بزنیم بیان یه محصول از هیوندای
کره بردارن ( هرچقدرم که کره ای از ژاپنی برتر باشه ) بازم مردم میرن دنبال ژاپنی .
درضمن سانگ ینگ خودش رو متخصص اس یو وی میدونه و این برای هرکس که موسو داره ثابت شده
و سانگ ینگ بسرعت در حال پیشرفت در آسیا و بعده ها در دنیا هست و خواهد بود .

Abolfazl2006_p
17 October 2006, 01:02 AM
هر جایی که فرق ماشین و با گاری و میدونن:icon_cool
قابل توجه pedram_w204 و Yonjeh و بقیه دوستان
دوست عزیز این چه طرز پست زدنه:icon_bigg
در صورت تکرار برخورد خواهد شد :icon_cool
بقیه دوستان هم توجه کنند مطابق مقررات کل کل ممنوع در صورت تکرار برخورد خواهد شد
پست های خارج از موضوع بحث پاک میشوند:icon_cool

farshad429
17 October 2006, 01:53 AM
خوب مشکل اینه که به خاطر نام تویوتا و محبوبیتی که نزد مردم داره متاسفانه مردم هر اتومبیل تویوتا رو برتر از اتومبیل های دیگه میدونن و این با تبلیغ ضعیف اتومبیل هایی که تو ایران مونتاژ میشن و نشناختن اون ها به مردم بیشتر نمود پیدا میکنه
تویوتا الان یکی ار بزرگترین شرکت ها و پرسودترین اون هاست و پرادو هم یکی از اتومبیل های خوب تو کلاس خودشه ولی این دلیل نمیشه قابلیت های موسو رو نادیده بگیریم
متاسفانه کسی درباره موسو و شرکت سنگ یانگ اینو عنوان نکرد که این شرکت تحت حمایت مرسدس بنز قرار داره و موتورهای موسو چه 3.2 لیتری 6 سیلندر و چه 2.3 لیتری 4 سیلندر مال بنزه و موتور 3.2 لیتری با 218 اسب بخار موتور ضعیفی نیست
تکنولوژی ساخت این مدل هم از مدل های بنزه هرچند مدل های روز نه ولی هنوز هم حرف هایی برای گفتن داره
مدل چیرمن از همین کارخانه رو اگه نگاه کنید متوجه شباهت انکار ناپذیر ظاهری اون با بنز های دهه 90 میشوید
سیستم فرمان و تعلیق موسو واقعا جالبه و بزرگترین ایرادش طراحی داخلی و خارجی ضعیفشه که یه مقدار قدیمی به نظر میرسه

حسام 61
28 November 2006, 03:55 PM
دوست عزیز نمیشه تو بازار امروز زورکی چیزی رو به مصرف کننده تحمیل کرد
موسو اگر هم محصول خود مرسدس بود باز هم با این شکل و شمایل طرفدار نداشت این یک واقیعته!!
و مرسدس و کمپانی های سطح اول دنیا هم بخاطر جذب همین بازار پر توقع مجبور هستن از یک الگو در تولیدات خودشون اسفاده کنن و یکمرتبه نمیان یک پلت فورم دیگه رو تو محصولاتشون استفاده کنن...
بازار ایران هم بخاطر سیاست های همیشه غلط مدیران صنایعش
میگردن دنبال چیزی که بیشترین منفعت رو براشون داشته باشه و به همین جهت تا چند سال از مخالفان جدی واردات اتوموبیل به بازار ایران همین صاحبان صنایع اتوموبیل سازیه داخلی بودن ...
و امروزی که بازار محصولات تویوتا به ایران گشوده شد دیگه مصرف کننده دنبال لایسنس مرسدس یا پیشرانه مرسدس رو یک محصول داخلی و غیره ...نیستند
امروز شمای مصرف کننده محصول به روز دنیا
رو از برند معروف و پر آوازه تویوتا خریداری میکنین

Mr.Sina
28 November 2006, 07:31 PM
به نظر من موسو 6 سیلندر از پرادو 6 سیلندر خیلی عقب تره..
تازه این موسو مال سال 93 هست.... من یکی از دوستام همون سال یه سفیدشو وارد کرد...
خیلی هم ناراضی بود...
اصلا این دو ماشینو از هیچ لحاظی نمی شه با هم مقایسه کرد..

kevin_m_bb
3 December 2006, 12:27 AM
به نظر من موسو 6 سیلندر از پرادو 6 سیلندر خیلی عقب تره..
تازه این موسو مال سال 93 هست.... من یکی از دوستام همون سال یه سفیدشو وارد کرد...
خیلی هم ناراضی بود...
اصلا این دو ماشینو از هیچ لحاظی نمی شه با هم مقایسه کرد..
قیمتاشون هم خیلی فرق می کنه دوست عزیز

Mr.Sina
3 December 2006, 11:40 AM
قیمتاشون هم خیلی فرق می کنه دوست عزیز
پس چرا دارن با هم مقایسه می شن؟

kevin_m_bb
3 December 2006, 09:19 PM
پس چرا دارن با هم مقایسه می شن؟
مدل 4سلیندر پرادوبا موسو مقایسه می شه نه مدل 6سیلندر:icon_cool

Mr.Sina
5 December 2006, 12:18 AM
به نظرم 4 سیلندرشم از موسو باید خیلی بهتر باشه......
راستی یه سوال:
موسوی 4 سیلندر موتورش 2800 یا 2400 ؟!

shahram2006_m
5 December 2006, 12:40 AM
به نظرم 4 سیلندرشم از موسو باید خیلی بهتر باشه......
راستی یه سوال:
موسوی 4 سیلندر موتورش 2800 یا 2400 ؟!

دوست عزیز شما باید علمی و با دلیل صحبت کنید.
شما با خوندن 3 صفحه قبل متوجه میشید که موسو از لحاظ فنی سر تره و پرادو مسلما از لحاظ قیافه.
منتظر نظرات علمی و تجربیات شما هستیم.

Mr.Sina
7 December 2006, 02:32 PM
با سلام
من خودم یه پرادوی 6 سیلندر دارم و واقعا از امکانات و شتاب و قدرت موتورش و ترمزهاش راضی هستم و همچنین فرمان نرمش که حتی از زانتیا هم نرم تره.....
به نظرم موسوی 6 سیلندر در سطح خیلی پایین تری نسبت به پرادوی 6 سیلندر قرار می گیره....
اما در مورد پرادوی 4 سیلندر...موقعی که من قصد خرید ماشین داشتم(2 ماه پیش) ماشین مورد نظرم پرادوی 4 سیلندر اتوماتیک مدل 2007 بود...برای تست ماشین به نمایشگاه اتوطاووس رفتم, چون پرادوی 6 سیلندر جلوتر بود نمایشگاییه گفت بیا اینم تست کن منم یه دوری باهاش زدم و واقعا عالی بود بعد 4 سیلندر رو تست کردم و تازه فهمیدم که چه قدر تفاوت های این دو ماشین زیاد هست!! مخصوصا از نظر موتور که اصلا زمین تا اسمون با هم فرق دارند(اگر پشت هردو بنشینید حرف من رو کاملا متوجه خواهید شد)!!!
حالا در مورد موسو به نظرم که از پرادوی 6 سیلندر خیلی عقب تره!!!
پرادوی 4 سیلندر هم با موسوی 6 سیلندر برابری می کنه!!(البته موتور موسو از پرادوی 4 سیلندر قوی تره و شتابش خیلی بیشتره ولی پرادو ماشین به روز و زیباست و کلا هم از نظر نمای بیرونی و داخلی خیلی زیباتر از موسو هست.......

kevin_m_bb
7 December 2006, 04:18 PM
با سلام
من خودم یه پرادوی 6 سیلندر دارم و واقعا از امکانات و شتاب و قدرت موتورش و ترمزهاش راضی هستم و همچنین فرمان نرمش که حتی از زانتیا هم نرم تره.....
به نظرم موسوی 6 سیلندر در سطح خیلی پایین تری نسبت به پرادوی 6 سیلندر قرار می گیره....
اما در مورد پرادوی 4 سیلندر...موقعی که من قصد خرید ماشین داشتم(2 ماه پیش) ماشین مورد نظرم پرادوی 4 سیلندر اتوماتیک مدل 2007 بود...برای تست ماشین به نمایشگاه اتوطاووس رفتم, چون پرادوی 6 سیلندر جلوتر بود نمایشگاییه گفت بیا اینم تست کن منم یه دوری باهاش زدم و واقعا عالی بود بعد 4 سیلندر رو تست کردم و تازه فهمیدم که چه قدر تفاوت های این دو ماشین زیاد هست!! مخصوصا از نظر موتور که اصلا زمین تا اسمون با هم فرق دارند(اگر پشت هردو بنشینید حرف من رو کاملا متوجه خواهید شد)!!!
پرادوی 4 سیلندر هم با موسوی 6 سیلندر برابری می کنه!!(البته موتور موسو از پرادوی 4 سیلندر قوی تره و شتابش خیلی بیشتره ولی پرادو ماشین به روز و زیباست و کلا هم از نظر نمای بیرونی و داخلی خیلی زیباتر از موسو هست.......
شتاب 0-100 پرادو 6سیلندر چقدراست؟؟

Mr.Sina
7 December 2006, 07:40 PM
دقیق نمی دونم ولی واقعا شتاب بالایی داره!
تقریبا به ماکسیما می رسه!

kevin_m_bb
7 December 2006, 07:56 PM
دقیق نمی دونم ولی واقعا شتاب بالایی داره!
تقریبا به ماکسیما می رسه!
به ماکسیما که فکر نمی کنم(یعنی 7 ثانیه؟؟)
شما اگه تونستی یه تست بگیر یا از شتابش فیلم بگیر
اینطوری به کلی از بچه های سایت حال دادی

z_qz54
7 December 2006, 08:02 PM
به هر حال موتور 4500 پرادو باید از موتور 3000 موسو قوی تر باشه.
من نمیدونم ولی فکر کنم 6 سیلندرش همون 4500 هستش.
من شخصا چندین با پیاپی با موسو 405 - پرشیا و سمند و امثال اینها رو گرفتم ولی ماکزیما و زانتیا نه.

kevin_m_bb
7 December 2006, 08:33 PM
به هر حال موتور 4500 پرادو باید از موتور 3000 موسو قوی تر باشه.
من نمیدونم ولی فکر کنم 6 سیلندرش همون 4500 هستش.
من شخصا چندین با پیاپی با موسو 405 - پرشیا و سمند و امثال اینها رو گرفتم ولی ماکزیما و زانتیا نه.
فکرکنک حجمش 4000 باشه
بازم دوستمون در موردش نظر بده ممنون می شم

Mr.Sina
7 December 2006, 08:43 PM
بله موتورش 4000 هست....
kevin جان حتما در اولین فرصت شتابشو تست می کنم.....

Mr.Sina
10 December 2006, 12:45 AM
kevin جان من یه وانت تویوتا Hilux 2006 دارم که موتورشم 2700 سی سی هست و دقیقا همون موتور پرادوهای 4 سیلندر روشه فقط گیربکسش فرق داره .... امشب با اون میومدم گفتم شتاب اینم تست کنم و فیلمشو بگیرم....(شتاب پرادوهای 4 سیلندر هم با این تفاوت زیادی نداره) ولی هدفم این بود که شتاب پرادوی 4 سیلندر رو هم ببینید!
حتما وقت کردم شتاب پرادو 6 سیلندر رو هم براتون می زارم....
http://video.tinypic.com/player.php?v=2vvq7mc

z_qz54
10 December 2006, 01:00 AM
حدود 10 ثانیه.خوب بود.

Mr.Sina
10 December 2006, 01:05 AM
بله ولی پرادوی 4 سیلندر باید حدود 9 ثانیه باشه...

kevin_m_bb
10 December 2006, 05:03 PM
بله ولی پرادوی 4 سیلندر باید حدود 9 ثانیه باشه...
منتظر 6سیلندر هستیم!!!!:icon_excl

Mr.Sina
10 December 2006, 10:34 PM
حتما در اولین فرصت فیلمشو می گیرم.....

web
10 December 2006, 11:39 PM
با سلام

دوست عزیز شما پرادوی 6 سیلندر رو تست کردی و میگی عالیه.
ولی پشت موسو 6 سیلندر که نشستی.
قصد بدی ندارم ولی اصلا شما از کجا میدونی که میگی موسو در سطح خیلی پایینتری نسبت به اون هست؟
حالا من شش سیلندر هیچکدوم رو نمیدونم ولی 4 سیلندر هردو رو سوار شدم و برتری مطلق با موسو بوده حتی از لحاظ لذت رانندگی و نرمی...

z_qz54
11 December 2006, 12:49 AM
حالا چجوری مجله ماشین پرادو 4 سیلندر رو در شتاب تنبل نوشت؟
9 ثانیه برای یک خودرو اس یو وی 4 سیلندر زیاد نیست ؟

kevin_m_bb
11 December 2006, 01:43 AM
حالا چجوری مجله ماشین پرادو 4 سیلندر رو در شتاب تنبل نوشت؟
9 ثانیه برای یک خودرو اس یو وی 4 سیلندر زیاد نیست ؟
موافقم
چون یکی از دوستام یکیش روداشت ومیگفت که نمی تونه 206 تیپ 5 روبگیره
در ضمن وزن اتاق پرادو بیشتر از هایلوکس باید باشه کلا بهترین کارگرفتن تسته ونشون دادانشه که هیچ حرف و حدیثی توش نیست

Mr.Sina
12 December 2006, 11:08 PM
قصد بدی ندارم ولی اصلا شما از کجا میدونی که میگی موسو در سطح خیلی پایینتری نسبت به اون هست؟
حالا من شش سیلندر هیچکدوم رو نمیدونم ولی 4 سیلندر هردو رو سوار شدم و برتری مطلق با موسو بوده حتی از لحاظ لذت رانندگی و نرمی...
دوست عزیز بنده تا حالا یکی دوبار پشت موسوی 6 سیلندر نشستم و واقعا ماشین عالی هست ولی اصلا به پای پرادوی 6 سیلندر نمی رسه....
ولی تاحالا با 4 سیلندر موسو رانندگی نکردم و هیچ اطلاعی از اون ماشین ندارم ولی بعید می دونم از پرادوی 4 سیلندر بهتر باشه(نظر منه)!!
در ضمن من گفتم موسوی 6 سیلندر در سطح پایین تری نسبت به پرادوی 6 سیلندر هست و هنوزم سر حرفم هستم!!
منتظر نظرات علمی شما هستم....:icon_cool

kevin جان اینم شتاب پرادوی 6 سیلندر ..... فکر کنم 8 ثانیه شد....برای یه SUV باید خیلی خوب باشه.....
در ضمن حرف شما کاملا درسته... شتاب HILUX به خاطر سبکتر بودن اطاق نسبت به Prado , بیشتره ....
http://video.tinypic.com/player.php?v=2rojlsj

فکر کنم پس شتاب پرادو 4 سیلندر باید 12 ثانیه بشه ....
نظر شما چیه!؟

z_qz54
12 December 2006, 11:49 PM
دقیقا 8 ثانیه و 40 صدم. واقعا خوبه.
وزن پرادو چقدره ؟
راستی از اول قرار بود موسو 6 سیلندر با پرادو 4 سیلندر مقایسه بشه.

Mr.Sina
12 December 2006, 11:55 PM
وزنشو نمی دونم.....شاید تو دفترچش نوشته باشه.....وقت کردم یه نگاهی بهش میندازم!!

اما اگر سوال دیگه ای در مورد پرادو دارید در خدمتم.....

حسام 61
13 December 2006, 09:28 AM
دوست عزیز شما چطور موسو 4 سیلندر با اون اتاق سنگین و موتور 2300 cc رو با پرادوی 4سیلندر 2700 cc میتونین مقایسه کنین
از نظر قابلیت های موتوری که اختلاف فاحشه؟!!.... 2300 کجا و 2700 ؟؟؟
اختلاف 100 cc هم گاهن مشهوده در سواری های شاسی بلند چه برسه به400cc
از ابعاد فنی هم من تا جایی که یادمه موسوی چهار سیلندر نه اربگ و نه هیچکدام از مشخصه های موسوی 6 سیلندر رو نداره و از این جنبه هم باز پرادو 4سیلندر بسیار تکمیل تر و جلوتره....
بنده به شخصه رونیز رو به موسوی 4 سیلندر ترجیح میدم
در طبقه بندی قابلیت های این سری از suvهای موجود در بازار ایران..
جایگاه نخست به پرادوی 6 سیلندر
دوم. موسوی 6 سیلندر
سوم. پرادوی 4سیلندر
و انتها موسو (4سیلندر)
در مجموع :
ماشینی که سنگین باشه و نتونه راه بره و امکانات جالبی هم نداشته باشه هیچ وقت لذت رانندگی هم به راننده وهم به سرنشینانش نمیتونه انتقال بده

Mr.Sina
13 December 2006, 05:27 PM
دوستان کسی نظری درباره شتاب پرادوی 4 سیلندر داره؟ بنظرتون 12 ثانیه درسته؟

web
14 December 2006, 12:31 AM
دوست عزیز شما چطور موسو 4 سیلندر با اون اتاق سنگین و موتور 2300 cc رو با پرادوی 4سیلندر 2700 cc میتونین مقایسه کنین
از نظر قابلیت های موتوری که اختلاف فاحشه؟!!.... 2300 کجا و 2700 ؟؟؟
اختلاف 100 cc هم گاهن مشهوده در سواری های شاسی بلند چه برسه به400cc
از ابعاد فنی هم من تا جایی که یادمه موسوی چهار سیلندر نه اربگ و نه هیچکدام از مشخصه های موسوی 6 سیلندر رو نداره و از این جنبه هم باز پرادو 4سیلندر بسیار تکمیل تر و جلوتره....
بنده به شخصه رونیز رو به موسوی 4 سیلندر ترجیح میدم
در طبقه بندی قابلیت های این سری از suvهای موجود در بازار ایران..
جایگاه نخست به پرادوی 6 سیلندر
دوم. موسوی 6 سیلندر
سوم. پرادوی 4سیلندر
و انتها موسو (4سیلندر)
در مجموع :
ماشینی که سنگین باشه و نتونه راه بره و امکانات جالبی هم نداشته باشه هیچ وقت لذت رانندگی هم به راننده وهم به سرنشینانش نمیتونه انتقال بده

دوست عزیز
من قصد بدی نداشتم و تنها اون چیزی که تو سواری دو خودرو احساس کردم رو نوشتم.
برای شما و اون دوست عزیزی که صحبت علمی خواست و در پاسخ به پست شما در مورد رابطه حجم و قدرت باید بگم که پرادو 4 سیلندر قدرت موتورش با توجه به این لینک (http://www.toyota.com.np/prado/specs.html) هست 97 کیلو وات یا 130 اسب بخار و قدرت موسو 4 سیلندر با توجه به این لینک (http://4xforum.co.za/vguide/musso.html) هست 112 کیلو وات یا 150 اسب بخار.بنابراین اختلاف زیاد حجم موتور دلیلی بر اختلاف زیاد قدرت تو این دو ماشین نبوده. و اگر قابلیتهای دینامیکی موسو بیشتر باشه چیز عجیبی نیست!

z_qz54
14 December 2006, 12:47 AM
در کل موسو تکلیفش مشخص نیست . معلوم نست که رکستون جایگزینش میشه یا نه ؟ تولید قطع میشه یا نه ؟ قیمت افت پیدا میکنه یا نه ؟

web
14 December 2006, 04:19 PM
z_qz54
دوست عزیز به این مورد هم میرسیم. ابتدا من پاسخ این دوستمونو که دلیل علمی میخواستن رو کامل کنم.

اطلاعات مربوط به مدلهای مختلف موسو و پرادو در دو لینک زیر قرار داده شده.

قدرت موسوی 6 سیلندر با موتور 3.2 لیتری 162 کیلووات یا 220 اسب بخار معرفی شده و قدرت پرادی 6 سیلندر با موتور 3.4 لیتری 136 کیلووات یا 182 اسب بخار!
220 کجا و 182 کجا! جالبش اینه که موتور موسو 200 سی سی کمتر حجم داره!

گشتاور موسو 6 سیلندر 295 تا 310 نیوتن متر هست و گشتاور پرادو 294 !

---------------------------------------------------

حالا بیایم بیخیال پرادوی 3400 بشیم که اوضاع جالبی نداره...
اگر نگاهی به پرادوی 4000 بندازین که 800 سی سی بیشتر حجم داره میبینین که قدرتش 19 اسب از موسوی 3200 بیشتره و شتاب پرادوی 4000 هست 9.5 ثانیه و موسوی 3200 هست 10.2 ثانیه!
در نهایت حداکثر سرعت موسوی 3200 هست 190 کیلومتر بر ساعت و پرادوی 4000 هست 175 کیلومتر بر ساعت.

قضاوت با خودتون

این موسو : http://www.globalautoindex.com/model.plt?no=1835&ass=

اینم پرادو : http://www.globalautoindex.com/model.plt?no=1948&ass=

Mr.Sina
14 December 2006, 07:23 PM
z_qz54
دوست عزیز به این مورد هم میرسیم. ابتدا من پاسخ این دوستمونو که دلیل علمی میخواستن رو کامل کنم.

اطلاعات مربوط به مدلهای مختلف موسو و پرادو در دو لینک زیر قرار داده شده.

قدرت موسوی 6 سیلندر با موتور 3.2 لیتری 162 کیلووات یا 220 اسب بخار معرفی شده و قدرت پرادی 6 سیلندر با موتور 3.4 لیتری 136 کیلووات یا 182 اسب بخار!
220 کجا و 182 کجا! جالبش اینه که موتور موسو 200 سی سی کمتر حجم داره!

گشتاور موسو 6 سیلندر 295 تا 310 نیوتن متر هست و گشتاور پرادو 294 !

---------------------------------------------------

حالا بیایم بیخیال پرادوی 3400 بشیم که اوضاع جالبی نداره...
اگر نگاهی به پرادوی 4000 بندازین که 800 سی سی بیشتر حجم داره میبینین که قدرتش 19 اسب از موسوی 3200 بیشتره و شتاب پرادوی 4000 هست 9.5 ثانیه و موسوی 3200 هست 10.2 ثانیه!
در نهایت حداکثر سرعت موسوی 3200 هست 190 کیلومتر بر ساعت و پرادوی 4000 هست 175 کیلومتر بر ساعت.

قضاوت با خودتون

این موسو : http://www.globalautoindex.com/model.plt?no=1835&ass=

اینم پرادو : http://www.globalautoindex.com/model.plt?no=1948&ass=
دوست عزیز
یعنی شما داری میگی موسوی 6 سیلندر از پرادو 6 سیلندر بهتره؟!
در مورد اطلاعات موتوری که شما دادید(تو پرادوی 6 سیلندر ) من بعضیاشو قبول ندارم و حتما از توی دفترچه راهنمای پرادو اطلاعات کامل موتوریشو براتون می نویسم...
حالا من یه سوال از شما دارم! شما وقتی که می خوای ماشین بخری فقط به موتورش نگاه می کنی؟
من دوست دارم شما این دو ماشینو با هم در عوامل دیگر هم مقایسه کنید.... اونوقت خودتون به این پی خواهید برد که موسوی 6 سیلندر در مقابل پرادو 6 سیلندر هیچ حرفی برای گفتن نداره....
در ضمن من یک سوال در مورد این حرفتون دارم...(حالا بیایم بیخیال پرادوی 3400 بشیم که اوضاع جالبی نداره...)
به نظرتون این حرف شما علمیه؟! فقط به این دلیل که شاید قدرت موتورش کمتره اوضاع جالبی نداره؟!
دوست خوبم در اولین فرصت اطلاعات موتوری پرادوی 4000 سی سی رو از روی دفترچش براتون می نویسم...
منتظر نظرات شما هستم....

z_qz54
14 December 2006, 09:04 PM
دوستان عزیز کل کل نکنید که من شخصا خیلی از شما دلخور میشم.
تعصبی نظر دادن ، هیچ ارزشی نداره .
من به شدت طرافدار موسو هستم. ولی تمام سعی خودم رو کردم که تعصبی پست ندم.
منظورم به هر دو طرف ماجراست.

پرادو 6 سیلندر قیمتش چقدره ؟
الان موسو رنگ مشکی فول دستی 38500000 تومنه.
فکر کنم تفاوت قیمتی خیلی زیاد باشه.
من قبلا هم گفتم ، شخصا بارها و بارها با موسو 405 - سمند و... رو به راحتی گرفتم .
از نظر رانندگی در برف هم تجربه ای 2 ساله با این خودرو دارم.جایی که من با این ماشین رفتم ، تویوتا لندکروزر سپاه نمیتونست پشت سرم بیاد، فقط اون هایلوکس های قدیمی تر پا به پای من می آمدند.

Mr.Sina
15 December 2006, 03:32 AM
z_qz54 عزیز
قصد کل کل نداشتم و فقط بحثی معمولی بود...
با عرض پوزش خدمت شما و بقیه دوستان....

web
16 December 2006, 02:07 PM
بنده هم از اینکه صحبتام رنگ و بوی تعصب گرفت از تمام دوستان عذر میخوام.
خب صد البته پرادو از لحاظ امکانات و تکنولوژی و زیبایی و موارد مشابه از موسو سرتره.

vahid_elx_645ci
16 December 2006, 02:35 PM
پرادو 6 سیلندر قیمتش چقدره ؟

پرادو 4000 اتومات 67.5
پرادو 2700 دنده ای 50.5

z_qz54
16 December 2006, 06:06 PM
تفاوت قیمت بسیار زیاد است حتی برای مدل 4 سیلندر که بیش از 10 میلیون تومان است....

حسام 61
28 December 2006, 11:53 PM
دوستان دانا و گل خودم از ابتدا هدف این تاپیک ظاهرا فقط مقایسه فنی این دو اتوموبیل بوده و کاملا مشخصه از 2نوع قیمت متفاوت بهره میگرن متاسفانه از ابتدا ی اغاز بعضی تاپیک ها این نوع مشکل ها وجود داره ولی هدف اصلی مقایسه قابلیت های این دو نوع سواری مونتاژ داخل و سواری وارداتی بوده که فکرکنم به اندازه کافی راجبش بحث و گفتگو شده و موافقین و مخالفین توجیه شدن

armin_font
4 April 2007, 05:59 PM
من سوار موسو نشدم ولی سوار پرادو شدم...
پرادو ماشین واقعا بی نقصیه...
ولی نمی دونم چرا از موسو بیشتر خوشم میاد آخه چهره ی خاصی داره و آدم های خاصی هم سوارش می شن...
در عوض هر طرفو نگاه می کنی یه پرادو داره رد می شه!!! یه جورایی دست پر شده!:icon_twis
موسو هنوز وجهه ی خودشو و کلاس خودشو نگه داشته ولی پرادو نه... کلا ماشینایی که طراحی اونا بیشتر واسه کشور های عربی هست زود از چشم می افتن مثل پرادو و کمری...
البته این نظر منه... نظر شما چیه؟

Farbod.E
5 April 2007, 01:11 AM
أوستان و اساتید بزرگوار :
عذر میخوام که وارد قسمتی شدم که عملاً در تخصص این جانب نیست . از آنجایی که بحث بسیار جالبی بود همواره این تاپیک را دنبال می کردم . فقط چند نکته به ذهنم رسید که تصمیم گرفتم آن را بیان کنم . امیدوارم اساتید گرامی موارد ذیل را بیشتر به چالش بکشند:

1) آیا اصالت موسو به اندازه کمپانی عظیمی به نام تویوتا است ؟
2) آیا تکنولوژی موجود بر روی پرادو بر روی موسو هم موجود هست ؟
3) آیا شما میتوانید درجه حرارت سرنشینان و راننده را به طور جداگانه در موسو تنظیم کنید ؟
و...
فکر می کنم یک قسمتی از کار ایراد داشته باشه ..... اصلاً آیا مقایسه این دو کار صحیحی است ؟

z_qz54
5 April 2007, 02:44 PM
درسته فربد جان.
موسو یا بهتره بگم دوو موسو یک پروژه قدیمی و از تاریخ گذشته است و تکنلوژی اش برای زمان خودش خوب بوده.
مثل اینه که پرادو فعلی رو با لندکروزر 8 سال دیگه مقایسه کنیم!!!!
ولی در کل موسو هنوز هم حرفهای برای گفتن از نظر توانایی حرکتی در شرایط بد رو داره .

PoYo
5 April 2007, 02:56 PM
بنده موسو سوار شدم!
ماشین واقعا" خوبیه اما نباید که از تکنولوژی و برتری و به روز بودن پراده هم گذشت

در کل برای نتیجه گیری میتونیم بگیم که پرادو یه سرو گردن از موسو بالاتره

موفق باشید

z_qz54
5 April 2007, 05:45 PM
البته موسو ها تولید ایران آخرین مدل نیستند و تجهیزات داخلی مقداری تغییر کرده بود ، مثل ایربگ سرنشین و یا سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک که فربد اشاره کرد.
http://i13.tinypic.com/42tiyia.jpg
سیستم تعلیق عقب موسو 5 مفصله است ، من تا قبل اینکه سوار لندکروزر بشم باور ندشاتم که SUV نرمتر از موسو توی ایران باشه.

PoYo
5 April 2007, 06:02 PM
مثل اینکه پخشش هم عوض شده جناب z_qz54 :icon_mrgr

آخه قبلا" پچشش کلا" سیاه بود میشه گفت تقریبا" مثل پخش ماکسیما

PoYo
5 April 2007, 06:18 PM
با کسب اجازه از استاد z_qz54 :

مدلهای حال حاضر در ایران همچنین شمایلی دارن فعلا":

نمای داخلی AUTO این خودرو

http://www.autonahodka.ru/dg/model/model_63.jpg

نمای داخلی تیپ دنده دستی (مانول)

http://www.autonahodka.ru/dg/model/model_64.jpg

نمای کل داخل خودرو تیپ اتوماتیک

http://img.motonews.pl/services/dae/g/dae_musso_2.jpg

در کل به نسبت قیمتش نسبت به پرادو در سطح بالایی هست موسو بنده شخصا" هم از قیافه موسو خوشم میاد در عوض خیلی ها برعکس!

البته مدلی که جناب z_qz54 عکسشو به نمایش گذاشتن فرمانش هم فرق میکنه با اکثر مدلهای داخل ایران

موفق باشید

z_qz54
5 April 2007, 07:20 PM
خب از همینجا ظاهر داخلی رو با پرادو بخواهید مقایسه کنید(که اصلا قابل مقایسه نیستند) موسو هیچ حرفی برای گفتن نداره.
صندلی موسو خیلی خیلی نرمه .با اینکه مدل دنده دستی فولش صندلی برقی نداره ، اما فوق العاده ساده جابه جا میشه و تنها بدیش اینهکه برای تغییر ارتفاع باید مقدار زیادی وزن خودتون رو از روی صندلی کم کنید و اگر پیاده بشید و صندلی رو بالا بکشید ، تا 5 سانتی فرمون بالا میاد!

احسان خان
6 April 2007, 03:49 AM
در مورد مصرف بنزين اين دو خودرو چيزي نگفتيد

در مورد تيپهاي مختلفي که در ايران از هر دو خودرو موجود هست به همراه قيمتاشون لطفا بفرماييد.

احسان خان
6 April 2007, 02:07 PM
در مورد قيمت و تجهيزات و مصرف سوخت پرادو اينارو پيدا کردم :

http://www.toyota-iran.com/price.htm

http://www.toyota-iran.com/Pages/07-13.htm

z_qz54
6 April 2007, 04:18 PM
خب از نظر قیمت که دقیقا 10 میلیون تومن تفاوته http://qsmile.com/qsimages/163.gif
از همین نقطه مشکل ایجاد میشه ، چه برسه به سطح تجهیزات و...

El Padrino.
21 May 2007, 08:27 PM
موسو روش موتور بنزه
بنز یه چیز دیکس

PoYo
22 May 2007, 09:27 PM
به عنوان کسی که موسو داشتم باید بگم که خودرو بی نقصی بود اما اینو در نظر بگیرید که :

1)طرح موسو مربوط میشه به جند سال پیش و پرادو مربوط به چند سال پیشه؟

2)آیا قیمت ها در حدی است که بتوان تجهیزات رو مقایسه کرد(واضحه که با این اختلاف قیمت تجهیزات پرادو از موسو بالاتره!)

نتیجه گیری:

چون این دو در یک سطح نیستند مقایسه اونها نتیجه ای هم در بر نخواهد داشت و تاپیک بیشتر سلیقه ای میشه تا فنی و کاوشگرانه

موفق باشید

vahidsesariii
23 May 2007, 05:29 PM
من فكر كنم قيافه خودرو سليقهايست اگه اينجوري باشه من فكر مي كنم كه شورولت نوا قشنگترين خودرو تاريخ باشه اين نظر منه دليل نمي شه بقيه قبول كنن كه!
از لحاظ به روز بودن فكر كنم پرادو به روز تر باشه اما يادتون باشه موتور موسو بنز هست و تو يه تجربه رانندگي كوتاه با اون واقعا متوجه مي شويد كه موسو بسيار كم نقص هست-ترمزاش محشره- سر پيچ هرگز شما رو شرمنده نمي كنه
اما دليل نمي شه پرادو بد باشه پرادو هم تويوتاست ولي حرفخاي زيادي براي گفتن داره ولي من شخصا موسو رو ترجيح مي دم

ar1358
15 June 2007, 07:57 PM
موسو دست دوم چنده؟

z_qz54
15 June 2007, 08:40 PM
موسو دست دوم چنده؟

موسو کار کرده افت قیمت خیلی زیادی داره!
به طوری که 3200 دنده دستیش رو میتونید 23-24 بگیرید و این قیمت کار کرده اش است!!!!!

kevin_m_bb
15 June 2007, 11:13 PM
يكي از آشناهامون موسو 3200 اتومات 83 بدون رنگ و با كاركرد كم خريد 27 تومن كه به نظرمن مي ارزه

El Padrino.
16 June 2007, 10:17 PM
موسو دست دوم چنده؟

3 هفته پیش شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه یک موسو داشت 3200 فول 4 هزار تا کار کرده بود مدل 84 یا 85 بود می داد 30 تومن !!! می خواستم آوانته رو بفروشم موسو رو بخرم ولی وقتی دیدم که موسو ایربگ سرنشین نداره پشیمون شدم !!!1

kevin_m_bb
16 June 2007, 11:30 PM
موسو شتاب قابل قبولي هم داره
باوجود كاركرد 40 50 هزارتايي و اتومات بودن به راحتي پرشيا رو مي گيره
فكر مي كنم شتابي هم رديف زانتيا داره
چيزي كه واقعا واسم جالب بود صندليهاي عقبش بود كه مي تونين صندلي رو تنظيم كنيد واسه هر نفر و وقتي كه پشتش رو يكم مي خوابونيد احساس مديريت بهتون دست مي ده!!!:icon_arro :icon_wink

PoYo
17 June 2007, 12:11 AM
موسو دست دوم چنده؟

من اوتومات 55 تا کار کرده رو دادم 27 رنگ هم دلفینی (نوک مدادی) دو گلگیر رنگ + بدون بیمه

z_qz54
17 June 2007, 12:31 AM
دوستان اینجا تاپیک موسو نیست!

ar1358
25 June 2007, 05:48 AM
http://khodroiran.com/khodroiran/seller_images/8190_5.jpg
http://khodroiran.com/khodroiran/seller_images/8190_4.jpg
http://khodroiran.com/khodroiran/seller_images/8190_1.jpg[B]
http://khodroiran.com/khodroiran/seller_images/8190_2.jpg
http://khodroiran.com/khodroiran/seller_images/8190_9.jpg
http://khodroiran.com/khodroiran/seller_images/8190_6.jpg
http://khodroiran.com/khodroiran/seller_images/8190_8.jpg
http://khodroiran.com/khodroiran/seller_images/7384_5.jpg
http://khodroiran.com/khodroiran/seller_images/7384_1.jpg
http://khodroiran.com/khodroiran/seller_images/7384_6.jpg

ar1358
4 July 2007, 12:08 PM
http://autaport.com/img/cars/107.2.jpg
http://autaport.com/img/cars/107.7.jpg
http://autaport.com/img/cars/107.8.jpg
http://autaport.com/img/cars/107.9.jpg
http://autaport.com/img/cars/107.10.jpg

عباس5000
16 November 2007, 02:40 PM
به نظر من مقایسه ی پرادو و موسو درست نیست! :153:چون کیفیت پرادو واقعاً از موسو بهتره!:127:

مقایسه رونیز و موسو مقایسه ی درستیه.:cool_phalls_02::icon_razz:icon_razz:icon_r azz:icon_razz

tajclubestegh
23 December 2007, 07:21 PM
من میخواستم پرادو 4 سیلندر 5 درب بگیرم ، پس با این توضیحاتی که دادید بدرد نمیخوره ، هم سرعت و هم شتاب نداره هم در پیچ ها خطرناکه پس بدرد نمیخوره .
الان پرادو 65 میلیونه مدل 2008 اما قیمت موسو 2008 کسی نداره ؟

Raminium2001
26 December 2007, 09:05 AM
موسو مدل 2008 نداره و مدلی که تو ایران تولید میشه 2004 هستش. شرکت SsangYong خودرو رکستون رو جایگزین موسو کرده که البته هنوز وارد ایران نشده. ولی خودرو سازی مرتب هم میخواد این خودرو رو بجای موسو تولید کنه (ظاهرش بهتر از موسو شده). برای اینکه بحث منحرف نشه، مشخصاتش رو تو تاپیک خودش (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=21108) پیگیری کنید.
در مقایسه موسو و پرادو هم من با توجه به قیمت و قابلیتهای موسو، رایم رو به موسو میدم. کلا اگه کلاس و قیافه مهمه براتون پرادو. ولی اگه ماشینی میخواین که قابلیتهای آفرود داشته باشه و همه انتظاراتتون رو براورده کنه، موسو.

YasharX
26 December 2007, 09:31 AM
ناگفته نماند استهلاك موسو زياده و هزينش هم بالا :icon_mad:

Raminium2001
26 December 2007, 09:52 AM
هر چند در مورد استهلاک باهات موافق نیستم، ولی هزینه نگهداریش از پراید و سمند قطعا بالاتره ولی با همین پرادو (موضوع بحث) هم بخوایم مقایسه کنیم، خیلی پایینتره.

alireza128
30 December 2007, 06:24 PM
من عموم موسو 2400 داشت یه عیبش قدرت کم ماشین بود و اما عیب دومش این بود که تو جاده بعد از 4 ماه روغن دفرنسیال خالی شد و از اون به بعد دفرنسیال زوزه میکشید .

Mr.Sina
5 January 2008, 10:51 AM
هر چند در مورد استهلاک باهات موافق نیستم، ولی هزینه نگهداریش از پراید و سمند قطعا بالاتره ولی با همین پرادو (موضوع بحث) هم بخوایم مقایسه کنیم، خیلی پایینتره.
دوست عزيز من كه با حرفتون موافق نيستم بس يه مقايسه بكنيد ببينيم خرج كدومش بيشتره...

Raminium2001
5 January 2008, 07:05 PM
پرادو چون به عنوان یک ماشین لوکس توی بازار ایران مطرح هست و به دلیل مدرنتر بودن تکنولوژی موتور مسلما هم به لوازم گرونتری نیاز داره، هم سود بیشتری باید عاید شبکه فروش بکنه.
در مورد پرادو، با اینکه خیلی سواری خوبی داشت، هیچوقت خوشم نیومد. ولی چهارشنبه چیز جالبی دیدم. توی بلوار 24 متری سعادت آباد، وقتی که همه جا یخ زده بود دیدم توی یک سرپایینی خیلی تند، یک پرادو داره با سرعت زیادی میاد پایین (توی یک فرعی). منم امدم جلو فقط برای اینکه تصادف رو ببینم!!! ولی با کمال تعجب دیدم که ماشین خیلی راحت بدون هیچ انحرافی با یک خط ترمز خیلی کوتاه ایستاد.

Mr.Sina
5 January 2008, 09:09 PM
اينجوري كه نميشه نظر داد اخه...شما اكه قيمتي داري بكو با هم مقايسه مي كنيم...
راستي براي جي از پرادو خوشت نمياد؟

عباس5000
20 February 2008, 02:03 PM
دوستان یکی از مشکلات پرادو قیمتشه.وقتی نگاه به قیمتش می کنی مغزت سوت میکشه!!!!:152::cool_phalls_59:

z_qz54
3 April 2008, 03:28 PM
من عموم موسو 2400 داشت یه عیبش قدرت کم ماشین بود و اما عیب دومش این بود که تو جاده بعد از 4 ماه روغن دفرنسیال خالی شد و از اون به بعد دفرنسیال زوزه میکشید .

مدتی گیرباکس و دیفرلنسیال سیستم تعلیق چینی روی موسو ها نصب شد که همه اون ها یا از بین رفتند و یا طی فراخوان شرکت تعویض شدند
مدل های اخر 82 تا اخر 83 این مشکلات رو داشتند

کبریت بی خطر
3 April 2008, 05:34 PM
موسو از سنگ یانگ کره جنوبیه موتورشم که میدونید .بنز
من به موسو رای میدم اونم فقط به خاطر موتورش .استیله قشنگی داره:icon_evil ولی چراغای عقبش افتظاحه:icon_mad:

z_qz54
12 April 2008, 01:32 AM
اتفاقا" چراغ های عقبش بی شباهت به X5 BMW نسیت! به ان زیبایی نیست ولی زشت هم نیست

farhadmohajer
24 May 2008, 03:19 PM
سلام دوستان
من امروز عضو شدم می خوام بدونم قیمت الان موسو 6 سیلندر فول چنده؟

GHAHRAMAN
19 June 2008, 02:16 AM
صفرش 43 و خرده ای تومن تحویل فوری

natsihit
30 September 2008, 03:49 PM
با خوندن این تاپیک اطلاعات زیادی گرفتم با وجود اینکه بعضی جاها دیدم بعضی ها مثل بچه ها و دخترا فقط از روی چشمشون نظر میدادن. میخاستم بپرسم آیا پرادو چه VX چه GX مثل موسو سیستم ضد هرزگردی و سیستم هوشمند انتقال نیرو داره ؟ من که یه بار تو یخبندون پارسال یه پرادو رو دیدم که مدام داشت لیز میخوزد و به نظرم ازین لحاظا در حد پاترول و رونیز بود.
شایدم راننده ناشی بوده و از سیستماش خبر نداشته!!

Mr.Sina
13 November 2008, 09:04 AM
با خوندن این تاپیک اطلاعات زیادی گرفتم با وجود اینکه بعضی جاها دیدم بعضی ها مثل بچه ها و دخترا فقط از روی چشمشون نظر میدادن. میخاستم بپرسم آیا پرادو چه VX چه GX مثل موسو سیستم ضد هرزگردی و سیستم هوشمند انتقال نیرو داره ؟ من که یه بار تو یخبندون پارسال یه پرادو رو دیدم که مدام داشت لیز میخوزد و به نظرم ازین لحاظا در حد پاترول و رونیز بود.
شایدم راننده ناشی بوده و از سیستماش خبر نداشته!!
پرادو VX سیستم ضد هرزگردی رو داره و بصورت اتوماتیک کار میکنه!! به شخصه تا بحال هرکاری کردم که کمی چرخها هرزگردی کنه نتونستم!! نه تو خاکی نه تو برف!! حتی تو شن هم خیلی کم و ناچیز هست ... کلا افرود این ماشین بینظیره...

natsihit
15 November 2008, 05:04 PM
پرادو VX سیستم ضد هرزگردی رو داره و بصورت اتوماتیک کار میکنه!! به شخصه تا بحال هرکاری کردم که کمی چرخها هرزگردی کنه نتونستم!! نه تو خاکی نه تو برف!! حتی تو شن هم خیلی کم و ناچیز هست ... کلا افرود این ماشین بینظیره...
یه تجربه ای از مقایسه ی ویتارا و پرادو gx و کوراندو (فکر میکنم موسو و کوراندو از نظ افرود تفاوتی نداشته باشن) رو تو تاپیکه جامع افرود نوشتم. جالبه بدونید کوراندو 2 تا ماشینو نجات میده.
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=36717&page=7
ولی از نظر منم همینطور که دوستمون گفت پرادو vx فول خیلی کامل تر و بهتر و از همه مهمتر خوشگل تر از موسو هست.

benyamilan
27 December 2008, 11:58 PM
من اگه فاکتور قیمت تاثیر داشته باشه مسلماً انتخابم موسو خواهد بود ولی خب پرادو VX قیمتی دو برابر موسو داره واقعا بی انصافیه این دو تار و با هم مقایسه کنیم

عطرآگین
28 December 2008, 04:06 PM
اما پرادو یک چیز دیگست

tartuffe
20 February 2009, 10:45 PM
یه چیز جالب در موردموسو اینه که موسو تنها ماشینی است که هنوز کیلومترش دیجیتال نشده وبه حالت پیکان مدل 48 است ! در زمانی که کیلومتر شما پیکان هم دیجیتال شده بود ( منظورم شمارنده مسافت است ) موسو خیلی شیک حالت کلاسیکش رو حفظ کرده بود ! و با همان کیلومتر شما بدنیا امد و با همان از دنیا رفت ! یک گیر دیگه هم بدهم و ان است که گیربکسش مال بنز سواری بوده .بعلت سنگینی ماشین موقع شروع حرکت احتیاج به گشتاور زیادی است و این موضوع در میان باعث اسیب دیدن گیربکس میشود البته با فاکتور قیمت این مقایسه کمی توجیه دار می شود

z_qz54
20 February 2009, 11:02 PM
تکنلوژیش قدیمیه دیگه.

مقایسش باید با پاجرو مدل 92 باشه مثلا

http://autaport.com/img/cars/107.8.jpg

pedram_w204
22 November 2011, 07:40 PM
سلام

دوستان. کسانی که موسو رو میشناسن و دنبال یه موسو بکر هستن من یکی از تمیز ترین و نو ترین موسو سری آخر رو دارم. کسی خواست pm بده