PDA

View Full Version : پورشه

AM!R
17 September 2006, 07:08 AM
سلام
من فکر کردم خیلی وقته صحبتی در مورد پورشه نشده بود.
اگه فکر کردین بی مورده ببخشید.در ضمن این مقاله از دوستام حسن هستش
اول از همه بگم كه پورشه برترين سوپر اسپرت دنيا است. حالا شايد بگيد كه بهتر از اون زياده اما تا حالا يه ماشين با اين امكانات و با اين قيمت ديده ايد؟؟؟ نه خدايي. آدم با 100 ميليون مي تونه پا به پاي لامبورگيني مورسيه لگو 180 ميليوني بره و حتي از اون جلو بزنه.
http://dimg.163.com/auto/08/15/p1.jpg
حالا فرض مي كنيم يه دونه پورشه به شما مي دن (هر مدلي به جز كاين) بعد مي گن كه اين يه روز دست شما باشه!!! باهاش چي كار مي كنيد. من كه تو يه روز 4 تا لاستيك رو تموم مي كنم. خوب اگر سوييچ ماشين رو بگيريد اول دور ماشين رو نگاه مي كنيم. بدنه اي هماهنگ و خوشگل. حتي فكر كردن به اون هم آدرنالين خون رو مي ره بالا. با چشمهايي ورقلبيده مثل وزغ و يا در مدلهاي جديد مثل چشمهايي قشنگ. رينگهاي زيبا و متناسب؛سقف كوتاه؛ اگزوز هاي استيل كه صداش خواب رو از آدم مي گيره. ديسك عهاي ترمز اونم به چه گندگي(همين ديسك ها باعث مي‌شه كه آدم از تند رفتن با اون نترسه.) بدنه اي با آيروديناميك فوق العاده. سپري با 3 مجراي ورودي براي هوا كه موتور و ديسك هاي ترمز رو خنك مي كنه. بدنه اي ظريف اما محكم كه در مدلهاي جديد از مواد كامپوزيتي و در بعضي جاها آلمينيوم.
http://vnexpress.net/Vietnam/Oto-Xe-may/2003/09/3B9CB6E7/911_special_1B.jpg
بعد بايد بشينيم توش.در رو باز مي كنيم. دري سبك و ظريف. بايد خودمون رو به زور اون تو جا بديم. صندلي ها پايين(من مي ميرم براي صندلي هاش) سقف كوتاه. فرمون روبروت طوري كه براي گرفتن اون دست بر بدن عمود مي شه. فرموني كوچك و خوشدست.جلوت 5 تا دايره وجود داره. توي مدل هاي جديد اين 5 تا به هم چسبيدن. حالا بايد استارت بزنيم. يه 5 دقيقه دنبال جاي استارت مي گرديم. اخه اون به جاي راست سمت چپه. بعد كه پيدا مي كني سوييچ رو جا مي زني و دستتر و روي اون مي ذاري. روشن ردن اين هيولا جرعت مي خواد. اما عشق اين جور چيزا نمي شناسه. سويچ رو مي چرخني. ماشين مي لرزه ؛ موتور به غرش مي افته؛ لرزش موتور پشت سرت رو حس مي كني. يك كم گاز مي دي. موتور مثل برق دور مي گيره. قلبت مي ياد تو دهنت. ادرنالين خونت ديگه جا نداره بالاتر بره. تو دلت يه احساس غريب داري. دور . برت رو نگاه مي كني. داشبورد زيبا؛ ارگونومي عالي اتاق؛ دسته دنده خوشدست؛ پدال هايي باحال اما شايد يك كم صفت باشند. ترمز كه خيلي كن حركت مي كنه.
http://www.allsportauto.com/phtoautre/porsche/carrera_gt/2003_porsche_carrera_gt_03_m.jpg
هنوز موتور داره مي لرزه اما الان ديگه گرم شده. حالا بايد حركت كني. اما مگه مي شه. اين كار خيلي جرعت مي خواد(اگر اين ماشين رو به من بدن همون لحظه تخته گاز راه مي افتم) گاز رو اروم فشار مي ديو كلاج رو رها مي كني.(تو 911 توربو 2002 به بالا اگر نخواهيد خيلي تند بريد ماشين با دنده 2 راه مي افته). يك كم رانندگي مي كنيد. فرمون صفت و دقيق و تيزه. قفل تا قفل فقط يك و نيم دور. ترمز رو امتحان مي كين. خيلي عالي كار مي كنه.حالا جرعت پيدا مي كني. يه معكوس ميكشي. ماشين مثل گلوله پرتاب مي شه. ترمز مي كني و مي ايستي. دنده يك رو جا مي زني. گاز مي دي. دور كه از 3500 رد نمي شه موتور غرش مي كنه. ته دلت مي ترسي اما….نفست رو تو سينه حبس مي كني. كلاج رو ول مي كني. مي چسبي تو صندلي ماشين داره مثل جت مي ره.دور رو تا 6500 مي بري بالاو دنده دو رو جا مي زني. تو بعضي از مدل ها موتور 8500 تا دور مي گيره. مثل كاررا جي تي 2005. با عوض كردن دنده 3 چيز رو متوجه مي شي. اول حركت بسيار كم دنده. دوم صداي جيغ تاير ها ئو بعد از اون شتاب سرسام اور دوباره به سراغت مي ياد. دوباره مي ري تو صندلي. به نظر من اين صندلي ها رو بايد از تفلون بسازن كه ادم بهش نچسبه.قابت مثل گنجشك مي زنه. تو 3.9 ثانيه 100 كيلومتر؛6 ثانيه بعد از اون 200 كيلومتر رو حس مي كني.2 ثانيه بعد (مجموعا 30 ثانيه) مي توني طول يه زمين فوتبال رو تو يك ثانيه طي كني!!!

پا ها رو مي ذاري رو كلاج و ترمز. ديگه اصلا وقت نمي كني كه معكوس بدي. احساس مي كني كه تموم خونت توي سرت جمع شده. دوباره راه مي افتي . قدرت مانور ماشين فوق العاده است. تو اين مدلهاي جديد ماشين كاملا پايداره. تو مدلهاي قديمي و همچنين مدا GT3 بيچاره مي شي. ماشين همش منحرف مي شهو تموم حواست بايد به ماشين باشه. وقتي كه مانور تموم شد تازه مي فهمي از چه جايي با چه سرعتي رد شدي.دوباره راه مي افتي. حالا بايد يه دور خيلي تند بزني. كلاج رو ميگيري؛ پات رو مي ذاري رو ترمز و فرمون رو مي چرخوني. هنوز پنجاه شصت متري با پيچ فاصله داري. اما ته ماشين چرخيدا. يه معكوس مي دي. فرمون رو بر مي گردوني و گاز رو تخته مي كني. از 4 تا چرخ داره دود بلند مي شه. دور موتور داره تو قرمز مي لرزه. وقتي به دور مي رسه دور تا ته رفته بالا. راحت مي پيچي. دوباره اون شتاب فوق العاده رو حس مي كني.
اما بايد ديد چه موتوري اين قدرت رو به اين ماشين بخشيده. مي ري پشت ماشين و درپوش موتور رو مي زني بالا. يه موتور توربو. دوتا توربوي خوشگل.تنها چيزي كه تو ذهنته اينه كه چطوري از اين ماشين زنده اومدي بيرون.البته پورشه هم فكرهايي براي زنده موندن شما كرده. علاوه بر سيستم هايي مثل ABS وEBD سيستم هايي ديگري مثل PMS از جان محافظت مي كند. اين سيستم در زماني كه به سرعت خيلي زياد وارد پيچ مي شويد خود به خود اگر لازم باشد گاز را قطع كرده و ترمز مي كند و مانع از اين مي شود كه چپ كنيد يا به دور خود بچرخيد يا اتومبيلتان منحرف شود.
با تشکر از حسن.

amir_CLK500
17 September 2006, 12:01 PM
در مورد پورشه در ایران باید بگم همسایه یکی از بچه ها تو فرمانیه یه شاسی بلندشو داره که نیلی رنگه و خیلی خوشگله اسمشم نمیدونم پورشه چاپستره یا ؟؟؟؟تو کلیپ حسین استیری هم استفاده شده.

pedram_w204
17 September 2006, 02:36 PM
سلام
من فکر کردم خیلی وقته صحبتی در مورد پورشه نشده بود.
اگه فکر کردین بی مورده ببخشید.در ضمن این مقاله از دوستام حسن هستش
اول از همه بگم كه پورشه برترين سوپر اسپرت دنيا است. حالا شايد بگيد كه بهتر از اون زياده اما تا حالا يه ماشين با اين امكانات و با اين قيمت ديده ايد؟؟؟ نه خدايي. آدم با 100 ميليون مي تونه پا به پاي لامبورگيني مورسيه لگو 180 ميليوني بره و حتي از اون جلو بزنه.
http://dimg.163.com/auto/08/15/p1.jpg
حالا فرض مي كنيم يه دونه پورشه به شما مي دن (هر مدلي به جز كاين) بعد مي گن كه اين يه روز دست شما باشه!!! باهاش چي كار مي كنيد. من كه تو يه روز 4 تا لاستيك رو تموم مي كنم. خوب اگر سوييچ ماشين رو بگيريد اول دور ماشين رو نگاه مي كنيم. بدنه اي هماهنگ و خوشگل. حتي فكر كردن به اون هم آدرنالين خون رو مي ره بالا. با چشمهايي ورقلبيده مثل وزغ و يا در مدلهاي جديد مثل چشمهايي قشنگ. رينگهاي زيبا و متناسب؛سقف كوتاه؛ اگزوز هاي استيل كه صداش خواب رو از آدم مي گيره. ديسك عهاي ترمز اونم به چه گندگي(همين ديسك ها باعث مي‌شه كه آدم از تند رفتن با اون نترسه.) بدنه اي با آيروديناميك فوق العاده. سپري با 3 مجراي ورودي براي هوا كه موتور و ديسك هاي ترمز رو خنك مي كنه. بدنه اي ظريف اما محكم كه در مدلهاي جديد از مواد كامپوزيتي و در بعضي جاها آلمينيوم.
http://vnexpress.net/Vietnam/Oto-Xe-may/2003/09/3B9CB6E7/911_special_1B.jpg
بعد بايد بشينيم توش.در رو باز مي كنيم. دري سبك و ظريف. بايد خودمون رو به زور اون تو جا بديم. صندلي ها پايين(من مي ميرم براي صندلي هاش) سقف كوتاه. فرمون روبروت طوري كه براي گرفتن اون دست بر بدن عمود مي شه. فرموني كوچك و خوشدست.جلوت 5 تا دايره وجود داره. توي مدل هاي جديد اين 5 تا به هم چسبيدن. حالا بايد استارت بزنيم. يه 5 دقيقه دنبال جاي استارت مي گرديم. اخه اون به جاي راست سمت چپه. بعد كه پيدا مي كني سوييچ رو جا مي زني و دستتر و روي اون مي ذاري. روشن ردن اين هيولا جرعت مي خواد. اما عشق اين جور چيزا نمي شناسه. سويچ رو مي چرخني. ماشين مي لرزه ؛ موتور به غرش مي افته؛ لرزش موتور پشت سرت رو حس مي كني. يك كم گاز مي دي. موتور مثل برق دور مي گيره. قلبت مي ياد تو دهنت. ادرنالين خونت ديگه جا نداره بالاتر بره. تو دلت يه احساس غريب داري. دور . برت رو نگاه مي كني. داشبورد زيبا؛ ارگونومي عالي اتاق؛ دسته دنده خوشدست؛ پدال هايي باحال اما شايد يك كم صفت باشند. ترمز كه خيلي كن حركت مي كنه.
http://www.allsportauto.com/phtoautre/porsche/carrera_gt/2003_porsche_carrera_gt_03_m.jpg
هنوز موتور داره مي لرزه اما الان ديگه گرم شده. حالا بايد حركت كني. اما مگه مي شه. اين كار خيلي جرعت مي خواد(اگر اين ماشين رو به من بدن همون لحظه تخته گاز راه مي افتم) گاز رو اروم فشار مي ديو كلاج رو رها مي كني.(تو 911 توربو 2002 به بالا اگر نخواهيد خيلي تند بريد ماشين با دنده 2 راه مي افته). يك كم رانندگي مي كنيد. فرمون صفت و دقيق و تيزه. قفل تا قفل فقط يك و نيم دور. ترمز رو امتحان مي كين. خيلي عالي كار مي كنه.حالا جرعت پيدا مي كني. يه معكوس ميكشي. ماشين مثل گلوله پرتاب مي شه. ترمز مي كني و مي ايستي. دنده يك رو جا مي زني. گاز مي دي. دور كه از 3500 رد نمي شه موتور غرش مي كنه. ته دلت مي ترسي اما….نفست رو تو سينه حبس مي كني. كلاج رو ول مي كني. مي چسبي تو صندلي ماشين داره مثل جت مي ره.دور رو تا 6500 مي بري بالاو دنده دو رو جا مي زني. تو بعضي از مدل ها موتور 8500 تا دور مي گيره. مثل كاررا جي تي 2005. با عوض كردن دنده 3 چيز رو متوجه مي شي. اول حركت بسيار كم دنده. دوم صداي جيغ تاير ها ئو بعد از اون شتاب سرسام اور دوباره به سراغت مي ياد. دوباره مي ري تو صندلي. به نظر من اين صندلي ها رو بايد از تفلون بسازن كه ادم بهش نچسبه.قابت مثل گنجشك مي زنه. تو 3.9 ثانيه 100 كيلومتر؛6 ثانيه بعد از اون 200 كيلومتر رو حس مي كني.2 ثانيه بعد (مجموعا 30 ثانيه) مي توني طول يه زمين فوتبال رو تو يك ثانيه طي كني!!!

پا ها رو مي ذاري رو كلاج و ترمز. ديگه اصلا وقت نمي كني كه معكوس بدي. احساس مي كني كه تموم خونت توي سرت جمع شده. دوباره راه مي افتي . قدرت مانور ماشين فوق العاده است. تو اين مدلهاي جديد ماشين كاملا پايداره. تو مدلهاي قديمي و همچنين مدا GT3 بيچاره مي شي. ماشين همش منحرف مي شهو تموم حواست بايد به ماشين باشه. وقتي كه مانور تموم شد تازه مي فهمي از چه جايي با چه سرعتي رد شدي.دوباره راه مي افتي. حالا بايد يه دور خيلي تند بزني. كلاج رو ميگيري؛ پات رو مي ذاري رو ترمز و فرمون رو مي چرخوني. هنوز پنجاه شصت متري با پيچ فاصله داري. اما ته ماشين چرخيدا. يه معكوس مي دي. فرمون رو بر مي گردوني و گاز رو تخته مي كني. از 4 تا چرخ داره دود بلند مي شه. دور موتور داره تو قرمز مي لرزه. وقتي به دور مي رسه دور تا ته رفته بالا. راحت مي پيچي. دوباره اون شتاب فوق العاده رو حس مي كني.
اما بايد ديد چه موتوري اين قدرت رو به اين ماشين بخشيده. مي ري پشت ماشين و درپوش موتور رو مي زني بالا. يه موتور توربو. دوتا توربوي خوشگل.تنها چيزي كه تو ذهنته اينه كه چطوري از اين ماشين زنده اومدي بيرون.البته پورشه هم فكرهايي براي زنده موندن شما كرده. علاوه بر سيستم هايي مثل ABS وEBD سيستم هايي ديگري مثل PMS از جان محافظت مي كند. اين سيستم در زماني كه به سرعت خيلي زياد وارد پيچ مي شويد خود به خود اگر لازم باشد گاز را قطع كرده و ترمز مي كند و مانع از اين مي شود كه چپ كنيد يا به دور خود بچرخيد يا اتومبيلتان منحرف شود.
با تشکر از حسن.

سلام دوست عزیز
مرسی از بابت پست
ولی کجا مورسیلگو میدن 180 میلیون میدن بگو ما هم بگیریم:icon_twis

در جواب دوست عزیز amir clk هم بگم porsche شاسی بلند به نام سری اصلی Cayenne

که در 5 تیپ مختلف عرضه میشه که البته امسال دوباره داره کمی عوض میشه ولی هنوز بین تستر ها مدل turbo S اش از ML 63 AMG هم محبوب تره!:icon_cool

2006 Porsche Cayenne Base (http://autos.yahoo.com/newcars/porsche_cayenne_base_2006/18832/style_overview.html;_ylt=AvSjj51bTZIxlzMmXjli4T8kf L8F)

Porsche Cayenne S
Porsche Cayenne S Titanium Edition
Porsche Cayenne Turbo

Porsche Cayenne Turbo S:icon_excl

$111,600
$97,531
4.5L V8 520HP

منبع :

http://autos.yahoo.com/newcars/porsche_cayenne_2006/4744/model_overview.html;_ylt=AthPgfCyG2P2d1bGXL0WP4YKf L8F

$42,200
$36,771
3.2L V6 247HP
15/20 mpg

amir_CLK500
17 September 2006, 02:49 PM
راست میگه پدرام.کلاس لامبورگینی کجا و کلای پورشه کجا مث اینکه پراید رو با ماکسیما مقایسه کنید.
قیمت ها هم اینه
گالاردو 190 هزار یورو
مورسیه لگو 270 هزار یورو
180 تومن باشه والا منم پایه ام خونمون بفروشم لامبورگینی بگیرم!
تو ایران بالای 400 تا میشه پلاک شده اش.

AM!R
17 September 2006, 08:03 PM
با تشکر از دوستان.از نظر قیمتی من خودم در جریان قیمت در ایران نیستم و این مقاله دوستم بود چون می دونه من عاشقه پورشم.
به نظر من هیچیPorsche Carrera GT نمی شه.
بازم از همه دوستان مخصوصا ازzxccxz و shahram2006_m و amir_CLK500 وpedram_w204 تشکر می کنم.

pedram_w204
17 September 2006, 08:35 PM
با تشکر از دوستان.از نظر قیمتی من خودم در جریان قیمت در ایران نیستم و این مقاله دوستم بود چون می دونه من عاشقه پورشم.
به نظر من هیچیPorsche Carrera GT نمی شه.
بازم از همه دوستان مخصوصا ازzxccxz و shahram2006_m و amir_CLK500 وpedram_w204 تشکر می کنم.

با تشکر از شما دوست عزیز بابت جواب منطقی:icon_surp ولی اونطوری که من میدونم و هیچ لامبورگینی پلاک نمیشه و من خودمم عاشق porsche 911 996 carrera cabriolet ام و واقعآ بهترین ماشین برای استفاده شهری:icon_arro یه جا خونده بودم که دیگه carrera GT تولید نمیشه بعد از امسال:icon_twis :icon_redf

pedram_w204
17 September 2006, 08:49 PM
واسه اینکه حرفمم ذهنی از آب در نیاد اینم لینک معتبر ::icon_cry: :icon_cool

http://www.worldcarfans.com/news.cfm/newsid/2060510.003/country/gcf/Porsche/porsche-carrera-gt-production-ends

amir_CLK500
17 September 2006, 11:58 PM
:
با تشکر از شما دوست عزیز بابت جواب منطقی:icon_surp ولی اونطوری که من میدونم و هیچ لامبورگینی پلاک نمیشه و من خودمم عاشق porsche 911 996 carrera cabriolet ام و واقعآ بهترین ماشین برای استفاده شهری:icon_arro یه جا خونده بودم که دیگه carrera GT تولید نمیشه بعد از امسال:icon_twis :icon_redf

اینم پلاک شده اش پدرام خان!
http://i9.tinypic.com/435yxsp.jpg

pedram_w204
18 September 2006, 12:09 AM
:

اینم پلاک شده اش پدرام خان!
http://i9.tinypic.com/435yxsp.jpg

carrera Gt که منتفیه ولی!...
باورم نمیشه! عجب خر تو خریه! تو ایران!!! بعد از یه عمری گفتن ما به 8 سیلندر bmw فقط اجازه دادیم و همین امروزم یه m6 تو پارکینگ پیست فرمولا دیدم! ولی galardo باورم نمیشه! قیمت چند میداد؟
مرسی بابت پست امیر جان :icon_cool عالی بود

amir_CLK500
18 September 2006, 12:12 AM
یه بادمجونیشو هم دیدم پلاک شده.ماله مهران غفوریان هم پلاک شده اس.
قیمتش دقیق نمیدونم ولی قطعا بین 400 تا 500 باید باشه.

pedram_w204
18 September 2006, 12:18 AM
یه بادمجونیشو هم دیدم پلاک شده.ماله مهران غفوریان هم پلاک شده اس.
قیمتش دقیق نمیدونم ولی قطعا بین 400 تا 500 باید باشه.

اگه اسم نمایشگاهشو میدونی بگو یه سر برم از کسی که اونو اورده سوال دارم در مورد آوردن
:icon_coolporsche

amir_CLK500
18 September 2006, 12:38 AM
عکس رو از همین phalls گرفتم.نمیدونم کجا داره.نمایشگاه روبرو فری کثیف معمولا داره همه این ماشینای جدیدو.

AM!R
18 September 2006, 07:31 AM
carrera GTکه از لیسته پورشه خارج شده.6و7 ماهی میشه.در مورد لامبورگینی هم تو UK طرفدار چندانی نداره.اینجا اول پژو بعد بی ام دبلیو و فورد.تو birmingham که بودم فقط یه سیاه پوسته لامبورگینی داشت.
راستی من شنیده بودم بعضی ماشینا رو نمی شه بیاری ایران مثل فراری و پورشه و حتی لامبورگینی.از دوستان کسی خبر داره حتما بگه قانونش چیه.
خیلی ممنون از همه دوستان

pedram_w204
18 September 2006, 08:22 PM
carrera GTکه از لیسته پورشه خارج شده.6و7 ماهی میشه.در مورد لامبورگینی هم تو UK طرفدار چندانی نداره.اینجا اول پژو بعد بی ام دبلیو و فورد.تو birmingham که بودم فقط یه سیاه پوسته لامبورگینی داشت.
راستی من شنیده بودم بعضی ماشینا رو نمی شه بیاری ایران مثل فراری و پورشه و حتی لامبورگینی.از دوستان کسی خبر داره حتما بگه قانونش چیه.
خیلی ممنون از همه دوستان

من خودم تا الان برمینگهام نبودم ولی برای دانشگاه میام و شما در مورد اوضاعش خبری دارید؟:icon_razz
موضوع منحرف شد! برگردیم به اصل مطلب :

بله دوست عزیز اونطوری که میگن به جز چند مارک نمیشه اورد که نمونشم دیدید که چقدر اوضاع خر تو خره!:icon_roll

amir_CLK500
19 September 2006, 01:15 PM
هر مارکی بخواید میتونید وارد کنید
به 2 تا چیز نیازمنده
1.پارتی خیلی کلفت!
2.پول خیلی زیاد واسه زیر میزی

el matador
31 October 2009, 04:43 PM
لطفاً فقط با پورشه سقوط کنید

http://www.machinemag.com/imagenews/m-7-445.jpg
«مجله ماشین» - بر اساس خبری از شبکه abc پسری 15 ساله به همراه پسر عموی 12 ساله اش در حین رانندگی با اتومبیل پورشه باکستر پدر ، در منطقه پورتر رنچ لس آنجلس از یک پرتگاه 23 متری سقوط کردند و در یک محوطه ساختمانی فرود آمدند . خوشبختانه به دلیل تقسیم وزن تقریباً ایده آل بین اکسل های جلو وعقب ، اتومبیل روی هر چهار چرخ خود فرود آمد و دو نوجوان بدون جراحتی خاص و فقط با ترس شدید محل حادثه را ترک کردند .
اریک هانسن افسر پلیس لس آنجلس در مصاحبه با abc گفت : بهترین توجیهی که می توانم داشته باشم این است که معجزه هنوز هم اتفاق می افتد .
به گفته آتش نشان های حاضر در محل ، هرگز چنین حادثه ای بدون مرگ و میر روی نداده است.
ظاهراً پلیس جریمه خاصی در نظر نگرفته ولی این دو نوجوان باید برای ارائه توضیحاتی جدی نزد خانواده خود آماده باشند . خانواده ای که گر چه خشمگین هستند ولی از این که این حادثه صدمه جانی در بر نداشته خشنودند .

iman
1 November 2009, 06:24 PM
عکسی که صفحه ی قبل گذاشته شده دیده نمیشه , لطفا جای دیگه ای آپلود کنین

el matador
30 January 2010, 03:22 PM
http://www.dkmag.net/images/stories/mohammad/9ff-panamera-turbo-at-papenburg.jpg

هر زمان نام 9ff می‌آید حتماً باید انتظار یک خبر وحشتناک را داشته باشیم. جدیدترین محصول پورشه که واژه فوق را به همراه دارد TR1000 است که رکورد سرعت در بین تمامی مدل‌های رسمی پورشه را از آن خود کرده است. این خودرو با پیشرانه 6 سیلندر خوابیده خود که 1000 اسب‌بخار نیرو را در 7800 دور در دقیقه تولید می‌کند، توانسته به سرعت 391.7 کیلومتر در ساعت (243.4 مایل بر ساعت) دست پیدا کند . ECU پورشه جدید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که گشتاور را در مرز 1040 نیوتن‌متر نگاه می‌دارد. 9ff جدید شتاب صفر تا 100 را طی 3.2 ، 100 تا 200 را طی 4.8 ، 200 تا 300 را طی 8 و 300 تا 360 را طی 16 ثانیه می‌پیماید
منبع : دنیای خودرو

saeid106
23 February 2010, 04:35 PM
سلام اين هم ليست آپشن هاي تيپ هاي مختلف پورشه كايان خدمت تمامي دوستان گرامي:
تيپ1 :
چراغ زنون – سي دي چنجر – كروز كنترل – پكيج بياباني – كولر 4 ناحيه اتوماتيك – 12 عدد سنسور پارك جلو و عقب – مانيتور جلو و سيستم رهياب – فرمان حساس به سرعت – پرده هاي شيشه هاي جانبي عقب - ورودي براي اتصال دستگاه هاي صوتي مختلف – گيربكس اتوماتيك تيپ ترونيك - صندلي راحتي – موكت كف – كيسه چوب اسكي – لاستيك 4 فصل – رينگ 17 اينچي – بلوتوث موبايل
تيپ 2 :
چراغ زنون – سي دي چنجر – كروز كنترل – پكيج بياباني – كولر 4 ناحيه اتوماتيك – 12 عدد سنسور پارك جلو و عقب – مانيتور جلو و سيستم رهياب – فرمان حساس به سرعت – پرده هاي شيشه هاي جانبي عقب - ورودي براي اتصال دستگاه هاي صوتي مختلف – گيربكس اتوماتيك تيپ ترونيك - صندلي راحتي – سقف پانوراميك – فرمان سه پره چند كاره چرم – قفل مركزي بدون ريموت(K.S) – درب عقب برقي –شيشه دودي عقب و جانبي عقب - رينگ 18 اينچ كايان توربو 2 – موكت كف – كيسه چوب اسكي – لاستيك 4 فصل – آرم پورشه روي پشت سري – سيستم تلفن به همراه سيستم بلوتوث
تيپ3 :
چراغ زنون – سي دي چنجر – كروز كنترل – پكيج بياباني – كولر 4 ناحيه اتوماتيك – 12 عدد سنسور پارك جلو و عقب – مانيتور جلو و سيستم رهياب – فرمان حساس به سرعت – پرده هاي شيشه هاي جانبي عقب - ورودي براي اتصال دستگاه هاي صوتي مختلف – گيربكس اتوماتيك تيپ ترونيك - صندلي راحتي – سقف پانوراميك – فرمان سه پره چند كاره چرم – قفل مركزي بدون ريموت(K.S) – درب عقب برقي –شيشه دودي عقب و جانبي عقب - رينگ 18 اينچ كايان توربو 2 – موكت كف – كيسه چوب اسكي – لاستيك 4 فصل – آرم پورشه روي پشت سري – سيستم تلفن با گوشي پورشه به همراه سيستم بلوتوث – سيستم تنظيم ارتفاع – حافظه تنظيم صندلي راننده – گرمكن صندلي هاي جلو و فرمان – دوربين عقب
تيپ 4 :
چراغ زنون – سي دي چنجر – كروز كنترل – پكيج بياباني – كولر 4 ناحيه اتوماتيك – 12 عدد سنسور پارك جلو و عقب – مانيتور جلو و سيستم رهياب – فرمان حساس به سرعت – پرده هاي شيشه هاي جانبي عقب - ورودي براي اتصال دستگاه هاي صوتي مختلف – گيربكس اتوماتيك تيپ ترونيك - صندلي راحتي – سقف پانوراميك – فرمان سه پره چند كاره چرم – قفل مركزي بدون ريموت(K.S) – درب عقب برقي –شيشه دودي عقب و جانبي عقب - رينگ 19 اينچ كايان– موكت كف – كيسه چوب اسكي – لاستيك 4 فصل – آرم پورشه روي پشت سري – سيستم تلفن با گوشي پورشه به همراه سيستم بلوتوث – سيستم تنظيم ارتفاع – صندلي 12 جهته با حافظه چپ و راست – گرمكن صندلي هاي جلو و فرمان – دوربين عقب – زير پايي با آرم رنگي و زه چرمي – اگزوز چهار لوله – سيستم صوتي BOSE با 14 بلندگو – مانيتور هاي عقب (پخش DVD و هدفون بي سيم) – فرمان 3 پره با چوب گردوي تيره – پكيج چوب گردوي تيره به همراه دسته دنده.

هر كي خواست pm بزنه ضمنا 911 هم تا چند وقت ديگه برام مياد!!!!!!!!!!!!!!! اوليش رو خودم سوار ميشم!!:icon_arro

salar68
23 February 2010, 05:37 PM
سلام
مجوزی برای 911 صادر نشده
در ضمن دیگه بعید می دونم به امسال بکشه تا قوانین جدید و باز شدن ثبت سفارش حداقل تا اواخر اردیبهشت و خرداد زمان نیاز هست
کاین هم مجوزشو معین خودرو باطل کرده و فعلا" ممنوع هست |( هر چی نیاز داشتند وارد کردند )

iman
23 February 2010, 11:50 PM
قیمت ها رو هم لطفا ذکر کنید

saeid106
24 February 2010, 12:53 AM
سلام
اولا ما كاري با معين خودرو نداريم هر كسي خواست بياد من تحويل روز بهش كاين بدم ضمنا نگفتم همين فردا با 911 ميام جردن گفتم تا چند وقت ديگه (تقريبا همون خرداد )اين هم قيمت هاي كاين :

تيپ 1 128.600.000 تومان
تيپ 2 138.900.000 تومان
تيپ3 149.500.000 تومان
تيپ4 171.300.000 تومان

gongsta_021
24 February 2010, 01:01 AM
911 قیمت دارید که چند در میاد؟

این کاین ها 2010 هستن؟

شما بی ام و هم دارید یا فقط پورشه وارد میکنید ؟

saeid106
24 February 2010, 06:27 PM
سلام
از اينكه دير پاسخ مي دم پوزش مي خوام
كاين ها مدل 2010 هستند و بي ام و هم در صورت درخواست شما وارد مي كنيم ...
ضمنا مي تونم تحويل فوري هم تقديمتون كنم(از محل اماني)
911 هم طبق حدس و گمان بنده(((حدس و گمان))) حدود 200 تا 250 ميليون تومان قيمت خواهد داشت و از اواسط ارديبهشت ماه منتظرش باشيد.

gongsta_021
24 February 2010, 09:42 PM
خوب من یه 530 میخوام ولی لو ابشن چقدر در میاد 2010؟ فقط تو ابشنش سانروف باشه

پانوراما هم میشه وارد کرد؟ یا اینکه فعلا نمیشه؟

salar68
25 February 2010, 12:30 AM
سلام
اولا ما كاري با معين خودرو نداريم هر كسي خواست بياد من تحويل روز بهش كاين بدم ضمنا نگفتم همين فردا با 911 ميام جردن گفتم تا چند وقت ديگه (تقريبا همون خرداد )اين هم قيمت هاي كاين :

تيپ 1 128.600.000 تومان
تيپ 2 138.900.000 تومان
تيپ3 149.500.000 تومان
تيپ4 171.300.000 تومان

ثبت سفارششو عرض کردم ممنوع شده
واسه نمایندگی و شخصی نداره
فکر کنم 20 روزی هست بسته شده

saeid106
25 February 2010, 07:51 PM
سلام
رنگهاي موجود در تيپ2 و3 از اين قرار است
تيپ 2 فعلا فقط مشكي
تيپ3 مشكي سفيد قهوه اي و طوسي
هر بزرگواري خواستpm بزنه!!!!

saeid106
27 February 2010, 12:39 AM
911............مي آيد.....

iman
27 February 2010, 01:13 PM
Porsche Boxster و همچنین Porsche Cayman میارین ؟

saeid106
28 February 2010, 02:57 PM
به احتمال70 درصد برامون مياد ولي با موتور محدود شده چون بلاخره باكستر كه كشك نيست!!!!!!(كيانفر يه سفيد داره ولي گذر موقته!!)

saeid106
2 March 2010, 04:52 PM
سلام
يه مژده دارم براي تمامي پورشه سواران::::::
تمامي مدل هاي سواري پورشه از ارديبهشت تا اواسط تير وارد كشور خواهد شد كه به احتمال 99 درصد 9ff بينشون هست:icon_twis
سوپر اسپرت سواريتان را تبريك مي گويم..............(ولي بيايد از خودم بخريد!!!!!:icon_arro:icon_lol:)

kardorost
1 June 2010, 03:42 PM
نمايندگي پورشه در تهران افتتاح شد , اينم عكساش

http://www.asriran.com/files/fa/news/1389/3/10/137317_275.jpghttp://www.asriran.com/files/fa/news/1389/3/10/137318_136.jpghttp://www.asriran.com/files/fa/news/1389/3/10/137319_944.jpghttp://www.asriran.com/files/fa/news/1389/3/10/137320_373.jpghttp://www.asriran.com/files/fa/news/1389/3/10/137321_304.jpghttp://www.asriran.com/files/fa/news/1389/3/10/137322_380.jpghttp://www.asriran.com/files/fa/news/1389/3/10/137323_951.jpghttp://www.asriran.com/files/fa/news/1389/3/10/137324_864.jpghttp://www.machinemag.com/imagenews/m-1-1357.jpg

mohammad 1991
24 August 2010, 09:25 PM
تصادف Porsche 911 Turbo s 2010 در شرم الشیخ

http://www.machinemag.com/imagenews/m-1-5186.jpg

http://www.machinemag.com/imagenews/m-1-5187.jpg

http://www.machinemag.com/imagenews/m-1-5188.jpg

http://www.machinemag.com/imagenews/m-1-5189.jpg

iman
25 August 2010, 07:29 PM
کسی از قیمتهای 911 و پانامرا و Cayman خبر داره ؟