PDA

View Full Version : بادوام ترین لاستیک برای سمند

صفحه ها : [1] 2

ebadian
16 September 2006, 09:41 PM
اگه لاستیک خوبی استفاده کرده اید که بیش از 80000کیلومتر دوام داشته لطفا مارک ان را اعلام فرمائیدبرای سمند و یا پژو

صادق اصفهان
17 September 2006, 07:46 AM
دوستم می دونیدکه لاستیکی که ترمز گیری خوب قابلیت جذب نوسانات جاده را داشته باشد لاستیک نرم است و لاستیک نرم عمر کتاهی نسبت به لاستیک خشک دارد
کویر یکی از با عمر ترین لاستیک هاست

XELTEK
20 September 2006, 03:23 PM
بهترين لاستيك sumitomo
حرف نداره !!!

ebadian
20 September 2006, 07:29 PM
لاستیک نرم و خشک چه فرقی دارند ومارک های انهادر بازار وجود دارد؟

z_qz54
21 September 2006, 12:05 AM
من لاستیک گودیر داشتم ، حدود 50000 کیلومتر رو کار کرد ولی به علت مشکل در فنر بندی جلو لاستیک سابی داشت و من عوض کردم ولی عقب تازه داه به حد آخرش میرسه بعد از 140000 کیلومتر

Abolfazl2006_p
21 September 2006, 12:35 AM
اتفاقا این مشکل برای من هم پیش اومد و در عقب ماشین لاستیک سابی داشت نمیدونم این مشکل برای همه ی گودیر ها پیش میاد؟؟!!! البته فنر بندی ماشینم(405) هم مشکلی نداشت
به هر حال عوضش کردم و میشلین انداختم الان هم خوب کار میکنه

dr_mehry
24 September 2006, 08:08 PM
میشلن باید چیز خوبی باشه.البته اکثر لاستیکها با یک مارک ساخت چند کشور مختلفند.

صادق اصفهان
26 September 2006, 08:13 AM
[QUOTE=ebadian;275606]لاستیک نرم و خشک چه فرقی دارند ومارک های انهادر بازار وجود دارد؟[

منظور از خشک بودن یا نرم بودن لاستیک جنس اج هاست که با دست زدن وفشار دان لاستیک نرم یا خشک متوجه این موضوع می شوید
لاستیک نرم دارای عمر کم نسبت به لاستیک خوشک هست ولی درعوض ضربات وتا حدی دست انداز های جاده راه جذب می کند ومانع از رسیدن ان به اتاق خودرو می شود . ودر هنگام ترموز گیری اصطحکاک بیشتری با جاده دارد .

s30yavash
26 September 2006, 09:20 AM
میشلن لاستیک نرم هست ؟

ebadian
26 September 2006, 07:01 PM
با تشکر
لاستیک پیرلی جزءکدام نمونه نرم وخشک است ؟

tazmani
26 September 2006, 09:00 PM
من از فالکن استفاده می کنم . لاستیک نرم و خوبیه

SLS
26 September 2006, 09:17 PM
من از فالکن استفاده می کنم . لاستیک نرم و خوبیه

آره واقعا نرمه. ما هم زیر سی یلو انداختیم واقعا عالی بود

صادق اصفهان
27 September 2006, 07:39 AM
من زیر پارس sumitomo انداختم 205 رازیم لاستیک نرمیه وزیر پرایدم هم از مارشال استفاده می کنم 175 هستش خیلی ترم وز گیری پراید و بهتر کرده

pesaremelli
29 September 2006, 09:34 PM
دوستان میشه بگن بهترین مارک لاستیک های ایرانی چی هستش و کدومشون از بقیه نرمتره

ebadian
29 September 2006, 10:36 PM
کویر تایر مارک خوبیه

صادق اصفهان
30 September 2006, 10:19 AM
کویر لاستیک خوبیه مخصوصا اگر بتونی سری سفارشیش که برای ماکسیما میزنه رو گیر بیاری

XELTEK
30 September 2006, 01:13 PM
دقیقا"
امروز سوار یه تاکسی شده بودم
لاستیکهای خیلی خوبی داشت که روش نوشته بود FALCON
کمی اونطرفترش یعنی درست مقابل عبارت بالا نوشته بود KAVIR TIRE
سایزشم : 185/65r/14 بود

lx_xu7
30 September 2006, 04:33 PM
لاستیک خوب واسه سمند. اگر می خای باش مانور بدی گودیر خوبه چون جنسش خشکه ودرصدشناوری روی اب کمتره ولی صدای دس انداز رو به اتاق انتقال میده اما اگه میخای نرم باشه میشلین اخرشه
درضمن برای مناطق سرد سیر گودیر خوبه:boss:

SLS
30 September 2006, 06:02 PM
لاستیک خوب واسه سمند. اگر می خای باش مانور بدی گودیر خوبه چون جنسش خشکه ودرصدشناوری روی اب کمتره ولی صدای دس انداز رو به اتاق انتقال میده اما اگه میخای نرم باشه میشلین اخرشه
درضمن برای مناطق سرد سیر گودیر خوبه:boss:

پس واسه چاله چوله های اهواز خوب نیست!:icon_surp

pesaremelli
30 September 2006, 07:01 PM
پس واسه چاله چوله های اهواز خوب نیست!:icon_surp
دقیقن موافقم هرچند دارن خیلی از جاها رو اسفالت میکنن ولی اینگار تمومی ندارن
به نظرم بر خیابونای اهواز لاستیک فالکن بهترین انتخابه

صادق اصفهان
1 October 2006, 10:02 AM
گودیر های که ایران خودرو زیر ماشین هاش قرار می ده ساخت ترکیه هستش.
در ضمن درصد شناوری ربطی به خشکی یا نرمی لاستیک نداره درصد شنا وری بر مگرده به نوع آج لاستیک چون اقلب لاستیک های نرم دارای آج اسپرت و جهت دار هستند درصد شناوری خوبی ندارن .

SLS
1 October 2006, 10:56 AM
فکر میکنم هر چی آج لاستیک بلندتر ( البته تا حدی) باشه درصد شناوری لاستیک بیشتر باشه؟ درسته صادق جان؟

SLS
1 October 2006, 11:00 AM
کویر تایر مارک خوبیه

فقط دنا نخرین!

صادق اصفهان
1 October 2006, 11:31 AM
فکر میکنم هر چی آج لاستیک بلندتر ( البته تا حدی) باشه درصد شناوری لاستیک بیشتر باشه؟

عمق لاستیک نوع از یک استانداردمشخصی پیروی می کند و در لاستیک های مختلف تفاوت چندانی در عمق(بلندی آج) نیست . شناوری به نوع طرح آج لاستیک دارد . جهت و فرم قرار گیری گل لاستیک باعث شناوری خوب یا بد لا ستیک می شود. گل اسپرت در جاده خشک از کنترل و خیلی خوبی بخوردار است ولی در جاده ای که سطی از آب دارد ضعیف عمل می کند.

A R A S H
2 October 2006, 01:37 AM
یکی از بهترین انتخاب ها برای خانواده ی پژو لاستیک میشلن هستش

SLS
2 October 2006, 02:57 PM
یکی از بهترین انتخاب ها برای خانواده ی پژو لاستیک میشلن هستش

درسته . یکی از اقواممون یه 206 داره لاستیک فابریکش میشلن هست و تا حالا 120000 کیلومتر رو بدون هیچ مشکلی طی کرده.

2244145
2 October 2006, 04:48 PM
بچه چرا هيچ حرفي از بريجستون كه ژاپني است نزديد مگه لاستيك خوبي نيست ؟

رو ال ايكس فابريك بريجستون هست

mrhafez
6 January 2008, 03:25 PM
بچه چرا هيچ حرفي از بريجستون كه ژاپني است نزديد مگه لاستيك خوبي نيست ؟

رو ال ايكس فابريك بريجستون هست

لاستيك سمند من بريجستون B391 است و تا حالا كه 43000 كيلومتر رفته آج آن تكون نخورده اما لاستيك
بسيار خشكيه و صداي زبري جاده و دست انداز را به اتاق منتقل ميكنه

55682
6 January 2008, 03:57 PM
با سلام خدمت دوستان

هر نوشته ای بر روی لاستیک( به غیر از مشخصات کارخانه سازنده و نامی که به محصول اختصاص داده ) مشخصات فنی آن لاستیک را مشخص میکند برای ضریب ساییدگی از عبارت (ترید ویر ) استفاده میشود که هر چه عدد بالاتر باشد وضعیت بهتری وجود خواهد داشت .

در کل میشلن برای سمند وپژو خوب است ( با آن مشخصاتی استاندارد 206 است) در سایز 14و15 .
درکل اگر سریع رانندگی میکنید بیش از 60 -70 هزار کیلومتر از یک لاستیک استفاده نکنید به خاطر امنیت رانندگی.

faridhb
10 July 2008, 02:48 PM
ما رو ماشینمون (ال ایکس bridgeston بود اون چه جوریه)

نيما 2
12 July 2008, 10:12 PM
با سلام

برای زمستان( از نظر سرخوردن ) از چه نوع لاستیکی (بجز یخ شکن) بهتره استفاده بشه؟

Raminium2001
14 July 2008, 11:13 PM
سمند به دلیل وزن زیادش توی یخ سر می خوره. طبق تجربه من فقط لاستیک یخ شکن جواب میده. البته اگه لاستیک پهن تر با عاجهای بلندتر هم استفاده کنی (در صورتی که نخوای یخ شکن بگیری) جواب تا حدودی میده.

farzad_Sh_2020
23 July 2008, 04:44 PM
سلام .

من مي خواستم لاستيكم را عوض كنم .

لاستيك خود ماشين كه فابريك هست 195/60/15 هست . مي خوام 205/60/15 بندازم .

بين اينكه چه ماركي را انتخاب كنم موندم . لاستيكي مي خوام كه نرم باشه . تو سرعت بالا آج هاش صدا ندهد . كيفيت خيلي برام مهم هست . توي پيچ هم كم نياره .

ميشلن و پيرلي اگه اشتباه نكنم و يوكوهما بين چيزايي كه ديدم بهتر از بقيه بودن .

حالا بهم گفتن كه ميشلن اگه تو خاكي بري حتي 1بار تمام گل هاش داخلش تيكه در مياد و حتي نشونم داد چندتا دسته دوم را .

پيرلي هيچ اطلاعاتي ندارم ازش اگر لطف كنيد بگيد .

يوكوهما هم ديدم كه گفت ژاپن هست و با ميشلن تو يك رده هست اما مشكل گل ميشلن را ندارد .

راهنمايي كنيد لطفاً .

Raminium2001
24 July 2008, 07:34 PM
لاستیک فابریک سمند 185/60/15 هست و بهتره سایزش دست نخوره چون هم جلوبندی خیلی زود خرج اضافه رو دستت میذاره هم ماشین میکوبه، هم سیستم هیدرولیک فرمان خیلی آسیب پذیر میشه. ولی اگه میخوای 205 بذاری، 205/55/15 رو پیشنهاد می کنم که نزدیکتره به سایز اصلی و کمی نرمتر عمل می کنه و زیاد نمی کوبه ولی یکم به جلوبندی فشار میاره (البته به دلیل پهنا به سیستم فرمون فشار میاره). یا 195/55/15 که کمی کوتاهتر از ارتفاع اصلی چرخ میشه و مشکلی بوجود نمیاره فقط یکم میکوبه.
در مورد مارک هم من میشلن رو خیلی دوست دارم. هم نرم و بی صداست، هم هندلینگ ماشین رو بهتر میکنه. البته مدلهای مختلفی داره، شاید اونی که بهت نشون داده اصل نبوده، یا مدل اسپرتی بوده که باهاش تو جاده های نامناسب رانندگی کرده.

بارسلونا
1 August 2008, 04:41 PM
آقا من ۴ حلقه نکسس سایز ۲۱۵ گرفتم توی بندر هستم که عالی هست

arman 321
1 August 2008, 05:32 PM
لاستیک فابریک سمند 185/60/15 هست و بهتره سایزش دست نخوره چون هم جلوبندی خیلی زود خرج اضافه رو دستت میذاره هم ماشین میکوبه، هم سیستم هیدرولیک فرمان خیلی آسیب پذیر میشه. ولی اگه میخوای 205 بذاری، 205/55/15 رو پیشنهاد می کنم که نزدیکتره به سایز اصلی و کمی نرمتر عمل می کنه و زیاد نمی کوبه ولی یکم به جلوبندی فشار میاره (البته به دلیل پهنا به سیستم فرمون فشار میاره). یا 195/55/15 که کمی کوتاهتر از ارتفاع اصلی چرخ میشه و مشکلی بوجود نمیاره فقط یکم میکوبه.
در مورد مارک هم من میشلن رو خیلی دوست دارم. هم نرم و بی صداست، هم هندلینگ ماشین رو بهتر میکنه. البته مدلهای مختلفی داره، شاید اونی که بهت نشون داده اصل نبوده، یا مدل اسپرتی بوده که باهاش تو جاده های نامناسب رانندگی کرده.

دوست عزيز لاستيك فابريك سمند 185/65/15 هست.
بنظر من 195/55/15 و205/55/15 براي رينگ 15 سمند خوب نيست.
چون فاق لاستيك مخصوصا در 195 خيلي كم ميشود.
اگه ميخواهيد لاستيك عوض كنيد يا 195/60/15 و يا 205/60/15 بگذاريد.
در ضمن من خودم زير سمند سال 205/60/15 بريجستون دارم كه ازش راضيم.

Raminium2001
2 August 2008, 09:26 PM
درسته، سایز 65 رو به اشتباه 60 نوشتم.

کلا سعی کنید فاق لاستیک ثابت بمونه (پهنا x رقم وسط%)

vahid4u
30 August 2008, 09:18 PM
من مي خواهم لاستيك ماشينمو عوض كنم چه لاستيكي با چه سايزي خوبه رينگمو نميخوام عوض كنم الآن روش يزد اورانوسه كه خيلي راضي نيستم

Raminium2001
2 September 2008, 06:33 PM
در پستهای قبل پیشنهادهای خوبی هست. Good Year (اصل نه اونهایی که ایران خودرو میندازه)، میشلین و ...

behnam_hastam
18 September 2008, 09:01 PM
من فالکن ژاپن خریدم.جفتی 145.برای من تاریخ ساختش مهم بود که اونم 2008 بود.لاستیک فابریک ماشینمم پیرلی اسپانیا بود که هر جا سراغ گرفتم همه تولید 2005 2006 بود که ساخت ترکیه بود.
من فالکن رو خریدم چون تاریخش 2008 بود.خیلی نرم و خوبه.توی بارون و جاهای خیس آب رو خوب رد می کنه.هنوز هم زمستون نشده تا نظری نسبت به برف و یخ بندان بدم.

alidez
20 October 2008, 08:12 AM
من يه ال ايكس تحويل گرفتم لاستيك هاي بارز الپيدا داره. گلش هم بد نيست قشنگه . به نظر شما عوض كنم يه لاستيك خارجي (ميشلن يا چيزه ديگه) بگيرم يا اگر خيلي تفاوت نمي كنه اين هزينه رو براي دزد گير بزارم؟

Raminium2001
25 October 2008, 12:20 PM
زیبایی گل مطرح نیست، شما کاراییش رو در نظر بگیر. میشلن رو که پیشنهاد نمی کنم چون با وجود کیفیت عالی، قیمتش زیادی بالاست. ولی اگه خواستی عوض کنی، کومهو (اصل) هم قیمتش بد نیست (جفتی 125) هم روی سمند خوب جواب داده.

alidez
26 October 2008, 08:20 AM
زیبایی گل مطرح نیست، شما کاراییش رو در نظر بگیر. میشلن رو که پیشنهاد نمی کنم چون با وجود کیفیت عالی، قیمتش زیادی بالاست. ولی اگه خواستی عوض کنی، کومهو (اصل) هم قیمتش بد نیست (جفتی 125) هم روی سمند خوب جواب داده.

آيا گل خاصي از لاستيك كومهو با سايز 185 مي شناسيد كه امتحانش رو پس داده و چهار فصل باشه ( در ترمز گيري ، برف و بارون عملكرد خوبي داشته باشه) ؟

Raminium2001
26 October 2008, 06:45 PM
اگه حالم بهتر بشه، چند روز دیگه برای خرید لاستیک میرم بازار و اطلاعات دقیقتر رو در اختیار دوستان میذارم.

FARZAD_1975
4 January 2009, 11:38 AM
آقا بالاخره لاستيک چي خريدي؟

Raminium2001
4 January 2009, 03:50 PM
من برای لوگان لاستیک کومهو 205 خریدم با کد KH11 (برای تابستون مناسبتره، ولی گل چهارفصل خوب و اصل گیرم نیامد. هرچند فروشنده ها همین گل رو هم به اسم چهار فصل میدن!) و همین لاستیک رو 185 برای ریو خریدم و واقعا خوب شد. هم نرمی ماشین بهتر شده، هم کنترل ماشین به طرز محسوسی بهبود پیدا کرده و هم قدرت ترمز گیری بالاتر رفته و چسبندگی ماشین بیشتر شده. در مقایسه با GoodYear که فابریک زیر سمند بود هم باید اعتراف کنم خیلی بهتره.

morten
5 January 2009, 12:44 AM
دوستان به نظر شما سایز 195 یعنی یک سایز بالاتر میتونه تاثیر خوبی روی هندلینگ و قدرت ترمز گیری بزاره یا باید 205 بگیرم؟چه مارکی به نظر شما خوبه؟ فابریک ماشین کومهو 185 هستش!

Raminium2001
6 January 2009, 12:59 PM
سایز 195 خیلی نزدیک به سایز واقعی در نمیاد (با هر درصد فاقی) ولی 205 با فاق 60 خیلی نزدیک سایز اصلی است. ولی برای سمند همون 185 65 15 (فابریک) رو پیشنهاد می کنم که با همین لاستیک هم هندلینگ و تعادل خیلی خوبی داره.

rayanreza
9 February 2009, 11:48 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز

طبق تجربه شخصی که در رابطه با لاستیک پهن داشتم پیشنهاد می کنم به هیچ وجه لاستیک ماشینتون رو با سایز غیر فابریک عوض نکنین.من تابستان امسال یک سمند 85 با 84000 هزار کیلومتر خریدم که زیرش 4 حلقه لاستیک کومهو سایز 205 با رینگ 15 فابریک و فاق 60 بود.که از همون اول به خراب بودن جعبه فرمان و ادوات هیدرولیک آن شک داشتم چون خیلی سفت بود در حدی که اصلا احساس هیدرولیک بهم دست نمیداد.میدونستم که یکی از دلایل اصلیش لاستیک پهن هست ولی نه تا این حد . و ماشین خیلی می کوبید و چند روز پیش کل جلوبندیشو عوض کردم (بوش طبق - سیبک فرمان - سیبک زیر - بوش های حبابی - دست کامل موجگیر و . . .) ولی آنچنان تغییر محسوسی نکرد و همچنان کمی می کوبید و همچنین ماشین شتاب اولیه مناسبی نداشت و خیلی کارها برای افزایش شتابش کردم از جمله شست و شوی انژکتور و تعویض شمع و ... ولی خیلی موثر نبود تا اینکه امروز لاستیک های جلو رو با گودیر سایز فابریک عوض کردم.نتیجه واقعا محسوسی داشت.فرمان که خیلی نرم شده مثل بقیه سمندها و کوبیدن ماشین در حد خیلی کمی شده و در کل ماشین خیلی نرم شده و از همه مهمتر شتابش خوب شده که همه اینها محسوسه . ولی ترمز ها ضعیفتر شده که عادیه چون پهن بودن لاستیک های قبلی و اصطحکاک بیشتر آن با زمین ترمزگیری بهتری رو در بر داشت. احتمالا مصرف سوختش هم که بالا ست باید بهتر بشه که تو ای چند روزه حتما امتحان می کنم و نتیجه رو میگم.لاستیک های عقب رو همون 205 گذاشتم چون فعلا که تو جاده زیاد میرم بهتره و بزودی عقبها رو هم فابریک می کنم.

در کل طبق این تجربه بهتره اندازه رینگ و لاستیک فابریک رو عوض نکنید.
با تشکر

farzad_Sh_2020
10 February 2009, 12:16 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز

طبق تجربه شخصی که در رابطه با لاستیک پهن داشتم پیشنهاد می کنم به هیچ وجه لاستیک ماشینتون رو با سایز غیر فابریک عوض نکنین.من تابستان امسال یک سمند 85 با 84000 هزار کیلومتر خریدم که زیرش 4 حلقه لاستیک کومهو سایز 205 با رینگ 15 فابریک و فاق 60 بود.که از همون اول به خراب بودن جعبه فرمان و ادوات هیدرولیک آن شک داشتم چون خیلی سفت بود در حدی که اصلا احساس هیدرولیک بهم دست نمیداد.میدونستم که یکی از دلایل اصلیش لاستیک پهن هست ولی نه تا این حد . و ماشین خیلی می کوبید و چند روز پیش کل جلوبندیشو عوض کردم (بوش طبق - سیبک فرمان - سیبک زیر - بوش های حبابی - دست کامل موجگیر و . . .) ولی آنچنان تغییر محسوسی نکرد و همچنان کمی می کوبید و همچنین ماشین شتاب اولیه مناسبی نداشت و خیلی کارها برای افزایش شتابش کردم از جمله شست و شوی انژکتور و تعویض شمع و ... ولی خیلی موثر نبود تا اینکه امروز لاستیک های جلو رو با گودیر سایز فابریک عوض کردم.نتیجه واقعا محسوسی داشت.فرمان که خیلی نرم شده مثل بقیه سمندها و کوبیدن ماشین در حد خیلی کمی شده و در کل ماشین خیلی نرم شده و از همه مهمتر شتابش خوب شده که همه اینها محسوسه . ولی ترمز ها ضعیفتر شده که عادیه چون پهن بودن لاستیک های قبلی و اصطحکاک بیشتر آن با زمین ترمزگیری بهتری رو در بر داشت. احتمالا مصرف سوختش هم که بالا ست باید بهتر بشه که تو ای چند روزه حتما امتحان می کنم و نتیجه رو میگم.لاستیک های عقب رو همون 205 گذاشتم چون فعلا که تو جاده زیاد میرم بهتره و بزودی عقبها رو هم فابریک می کنم.

با تشکر

به نظر من مثلاً اگه لاستیک شما فابریک 195 باشه تا 205 خوب و مناسب هست .
من خودم 195 بود و 205 انداختم . فرمان که مثل قبل هست . ترمز قوی تر شده . توی پیچ ها سرعت خیلی بالا هم مشکلی نداره و ماشین کامل میچسبه به زمین . مصرف هم بالا نرفته یا اگه رفته باشه در حدی نیست که حس بشه شاید حدود 0.3 . شتاب کم نشده و به نظرم بیشتر شده چون پارس ELX قدرت زیادی داره و موقع حرکت اگه گاز زیاد بدی درجا میزنه ولی با این لاستیک درجا نمیزنه و ماشین کنده میشه از زمین . لاستیک کمهو هست .

rezasmile
10 February 2009, 12:26 AM
بنظر من هم کومهو عالیه:icon_surp
خوده من هم کلی در شک بودم که آخر سر همین لاستیکرو 205 گرفتم..تا الان خدا رو شکر مشکلی نداشتم.

NICE 660
10 February 2009, 12:32 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز

با تشکر

دوست عزیزباسلام
خدمت شما عرض نمایم همانطور که خود عنوان داشته اید شما یک سمند مدل 85 با 84000 کیلومتر کارکرد را خریداری کرده اید. همین این را باید در نظر بگیرید که برای یک خودرو آنهم با عمر بین 5/1 تا 2 سال یک چنین کارکردی واقعا بالاست و نشانه این میباشد که صاحب یا صاحبان قبلی این خودرو به قول معروف تا توانسته اند از این خودرو مثل یک خودرو تاکسی و یا وانت کار کشیده اند. پس بنابراین طبیعی است که این خودرو که عمر آن به دو سال هم نمی رسد با توجه به کارکرد بسیار بالایش در طول مدت عمر خود دارای چنین مشکلاتی در سیستم جلوبندی باشد. قاعدتا در سایر اجزا نیز شما باید مشکلاتی را داشته باشید که هم دوره های خودرو شما با کارکرد کمتر یک چنین مشکلاتی را نخواهند داشت. خود بنده یک پراید مدل 83 داشتم که در عرض 4 سال که از آن استفاده نمودم فقط توانستم 78000 کیلومتر با آن رانندگی کنم. پس بنابراین نمی توان تمام مشکلات خرابی جلوبندی و سایز اجزا خودرو خود را به گردن لاستیک بیاندازید. شما واقعا یک خودرو با عمر کم و کارکرد فوق العاده بالا را خریداری نموده اید. انشا اله که بتوانید از این خودرو کمال استفاده را بنمایید. با تشکر

rayanreza
10 February 2009, 12:53 AM
farzad_Sh_2020 (http://www.phalls.com/member.php?u=87406) عزیز همان طور که می دانی لاستیک فابریک ای ال ایکس 195 هست و لاستیک 205 به سایز فابریک آن بیشتر نزدیک است و تغییر و تاثیر آن روی ادوات جلوبندی و فرمان و ... خیلی محسوس نیست .

NICE 660 (http://www.phalls.com/member.php?u=54684) عزیز کاملا حق با شماست ولی تاثیر لاستیک غیر فابریک خیلی زیاده اونم واسه ماشینی مثل سمند .

با تشکر

C.Haddock
10 February 2009, 10:29 AM
رو ماشین من (85) Pirelli اسپانیایی بود. نسبت به بقیه ماشینهای ایران خودرو که هم اندازه کار کرده اند به نظرم بهتر مونده. تو جاده و برف هم خوبه.

farzad_Sh_2020
10 February 2009, 10:49 AM
رو ماشین من (85) Pirelli اسپانیایی بود. نسبت به بقیه ماشینهای ایران خودرو که هم اندازه کار کرده اند به نظرم بهتر مونده. تو جاده و برف هم خوبه.

منظور شما 185 هست ؟

من میخواستم پیرلی بخرم ولی چون خیلی کم هست هرکی داشته باشه بالا میده . مثلاً 205 -60-15 را میدادن 235 با 3 سال ضمانت ولی یک جا دیگه گفت اگه بخوای 170 برات جور می کنم ولی گارانتی نداره و می گفت اوونی هم که میگه داره خودش ریسک میکنه و گارانتی میکنه . توی شیراز فقط 1 جا داشتن این لاستیک را .

هر لاستیک مشخصه هایی روش نوشته شده که یکیش میززان نرمی و دیگری میزان سایش و یکی دیگش هم میزان مقاومت در سنگ و لاخ هست که کمهو بهتر از همه بود . فکر کنم یک پست تو همین تاپیک دادم که اعداد چطور باشن خوب هستن . الان اصلاً یادم نیست . :icon_ques

rayanreza
10 February 2009, 11:50 AM
farzad_Sh_2020 (http://www.phalls.com/member.php?u=87406) عزیز برای تهیه لاستیک اگه تهران بیای میتونی ارزون تر بگیری

Kohi
10 February 2009, 02:06 PM
بچه ها بنظر من فقط ميشلن فرانسوي رو سمند بندازين از نوع انرژي ، سراغ اسپانيا و جاهاي ديگشم نرين ، چون واقعا نرمه و اصلا هم زود فرسوده نميشه

XELTEK
10 February 2009, 02:12 PM
اتفاقا" میشلن خیلی زود از بین میره چون خیلی نرمه

من به شدت روی سومیتومو تاکید دارم ! برند بسیار بسیار عالیی هستش !×

rayanreza
10 February 2009, 02:24 PM
Kohi (http://www.phalls.com/member.php?u=110792) عزیز قیمت این لاستیک که می فرمایید چنده؟ مگه میشلن برای ژاپن نیست؟چه سایزی انداختین که جواب داده؟

متاسفانه دوستان در بازار برای گرفتن لاستیک آدم سر در گم میشه چون برندهای مختلفی وجود داره که هر کدوم از اینا تولید کشورهایی مثل چین و اندونزی و ترکیه و . . . دارن و نمیشه به راحتی لاستیک خوب را انتخاب کرد.

Kohi
10 February 2009, 02:39 PM
Kohi (http://www.phalls.com/member.php?u=110792) عزیز قیمت این لاستیک که می فرمایید چنده؟ مگه میشلن برای ژاپن نیست؟چه سایزی انداختین که جواب داده؟

متاسفانه دوستان در بازار برای گرفتن لاستیک آدم سر در گم میشه چون برندهای مختلفی وجود داره که هر کدوم از اینا تولید کشورهایی مثل چین و اندونزی و ترکیه و . . . دارن و نمیشه به راحتی لاستیک خوب را انتخاب کرد.

نه اصلش فرانسس بقيه اروپام تحت ليسانس ميزنن اون زمان كه من گرفتم واسه 150 بود ، تازگيا سمنديشم 200 شده جفتي 185 65 15rولي حتما به تاريخشو و فرانسه بودنش توجه كن از لحاظ دوامش من تا حالا 70تا رفتم مثله روز اولشه (البته اگه خودم چش نزنم)، گودير فابريكه خودش 50 تارفته ، برا 405 هم همينارو انداختم خوب جواب ميده گلاشم چند نوعه يه نوعش بيرون گلش خطاي صافه موازيه اون از همه بهتره از لحاط چسبندگي

rayanreza
10 February 2009, 02:57 PM
Kohi (http://www.phalls.com/member.php?u=110792) عزیز من دیروز گودیر سایز فابریک گرفتم جفتی 150 .ولی این جور که شما می فرمایید که خیلی نرمه و بعد از این کارکرد هنوز خوبه پس ارزش خریدشو داره.

C.Haddock
10 February 2009, 09:41 PM
منظور شما 185 هست ؟

من میخواستم پیرلی بخرم ولی چون خیلی کم هست هرکی داشته باشه بالا میده .

آره 15-65-185. حق با شماست این تایرو دیگه ایران خودرو استفاده نمیکنه. فکر می کنم همراه با بزرگتر کردن بوستر ترمز، ایران خودرو تو سالهای 84-85 به تایر ها هم یکم اهمیت داد. کنترل سمندهای معمولی تولید قبل از این سالها هنگام ترمز کردن و رانندگی در برف سخت بود.

farzad_Sh_2020
10 February 2009, 10:33 PM
Kohi (http://www.phalls.com/member.php?u=110792) عزیز من دیروز گودیر سایز فابریک گرفتم جفتی 150 .ولی این جور که شما می فرمایید که خیلی نرمه و بعد از این کارکرد هنوز خوبه پس ارزش خریدشو داره.

گودیر ما داشتیم خیلی سفت بود . فابریک بود و مال آفریقا بود . میگفتن آمریکاییش نرم تر هست ولی کمهو واقعاً نرم هست . لاستیک فالکن هم بود که من به علت اینکه میزان سایشش بالا بود نخریدم .

یک موضوع دیگه اینکه اگه شمال کشور نیستید و بیشتر در مناطق خشک هستید از لاستیک ها با گل آبشاری استفاده نکنید چون چسبندگی در زمین خشک کم هست و فقط برای مناطقی هست که بازانی هست و بیشتر بدرد اروپا میخوره نه ایران .

یک نکنته دیگه اینکه لاستیک شما حداقل دارای 3 خط باشه . منظورم شیار بین گل ها هست . کمهو که من دارم 4 یا 5 خط داره . این را از طرف یک کارشناس استاندارد بخونید نه یک مصرف کننده .

من خودم یک ماه گشتم تا این را خریدم . تاریخ هم حتماً دقت کنید که 2008 باشه و فکر نکنم 2009 هنوز وارد شده باشه . البته بی خبرم .

برای گارانتی حتماً برگ گارانتی تحویل بگیرید و تارخ و مهر فروشنده و مدت گارانتی داشته باشد .

اگه سوالی در مورد مشخصات لاستیک استاندارد بود به تاپیک پرسش و پاسخ در مورد استاندارد (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=49835)مراجعه و مطرح نمایید

farzad_Sh_2020
11 February 2009, 12:02 AM
مشخصات لاستيك خودرو
روي ديواره بيروني هر تاير، اعداد و كدهاي درج شده است كه در حقيقت شناسنامه

لاستيك خودرو هستند. در شكل مفهوم اين علائم بيان شده است. در ادامه به شرح

برخي از مهمترين آنها می­پردازیم.

http://two.xthost.info/tabligh/tire.JPG

الف) اندازه تاير

اندازه لاستيك خودرو با علائمي

همچون4P185/60R13

نشانداده مي‌شود.

که بدین معنی میباشد:

P = تاير خودروي شخصي

185= پهناي تاير

(برحسب ميلي­متر)

60= نسبت ارتفاع ديواره لاستيك

به پهناي آن (برحسب ميلي­متر)

R = راديال

14= قطر رينگ (بر حسب اينچ)

ب)حد بارگذاري

اين عدد نماينده حداكثر وزني است كه تاير مي‌تواند تحمل كند، هنگامي كه

حداكثر مقدار مجاز فشار را داشته ‌باشد و بين صفر تا 279 متغير است.

براي خودروهاي شخصي، عدد حد بارگذاري بين 75 تا 105 است.براي مثال،

حد بارگذاري براي خودروي پرايد 76 و معادل 400 كيلوگرم بار است، یعني اين تاير

هنگامي كه حداكثر فشار باد مجاز را دارد (بخش "و" را ببينيد)، حداکثر 4 درصد

كيلوگرم را مي‌تواند حمل کند.

توجه داشته باشيد هرگز لاستيكي را كه حد بارگذاري آن كمتر از میزان توصیه­شده

از سوی سازنده خودروست، روي رينگ نصب نکنید.

ج) علامت حداكثر سرعت قابل­تحمل

حداكثر سرعتي كه لاستيك مي‌تواند تحمل كند، با يك حرف از A تا Z بيان مي‌شود.

براي مثال روي جداره تاير خودروي پرايد، نماد H براي سرعت درج شده كه نشان می­دهد

هنگامي كه تاير داراي فشار بار و بارگذاري مناسب است، حداكثر توان حركت 320 كيلومتر

در ساعت را داراست. واضح است اگر تايري تحت تأثير حداكثر سرعت واقع شود اما فشار باد

آن تنظيم نباشد و يا اضافه بار روي آن را اعمال شود، آسيب می­بیند و يا ممكن است بتركد.

به کدهای زیر توجه کنید: R=170KM
Q=160KM
S=180KM
T=190KM
U=200KM
H=210KM
V=240KM
W=270KM
Y=300KM
Z=+240KM

د) تاريخ ساخت لاستيك

كليه لاستيك‌ها داراي تاريخ ساخت روي جداره خود هستند كه با چهار رقم

نشان داده می­شود.

دو عدد اول نشان­دهنده هفته ساخت و دو رقم بعد سال ساخت لاستيك هستند.

براي مثال عدد "1607" نشان مي‌دهد اين لاستيك در هفته شانزدهم سال 2007 ميلادي

توليد شده است.

امروزه همراه لاستيك‌هاي نو خارجي، يك كارت دريافت مي‌كنند كه پس از وارد كردن

مشخصات بايد به آدرس شركت سازنده پست شود يا لاستيك را از طريق اينترنت،

ثبت می­کنند تا هرگونه كار­كرد نامناسب بعداً قابل پيگيري باشد.

ه) تركيبات سازنده تاير

اين بخش، مواد سازنده لاستيك را توضيح مي‌دهد. مثال:

TREAD PLIES=1-PLY POLYESTER+2 STEEL

يعني رويه تاير مركب از يك رويه پلي‌استري همراه دو لايه سيم فولادي است.

و) حداكثر فشار باد و بار تحميلي به تاير

عددي كه در مقابل عبارت "حداكثر فشار باد" روي تاير درج می­شود،

مربوط به فشار بادي است كه بايد لاستيك داشته باشد، وقتی شما مي‌خواهيد

حداكثر بار قابل تحمل را روي آن تحميل كنيد. اين عدد، مقدار فشار باد توصيه شده

براي استفاده نرمال نيست.

مقدار توصيه شده فشار باد تايرها روي يك پلاك كه معمولاً در لبه داخلي يكي از

دو درجلو نصب مي‌شود، نوشته شده است.

اگر آن را نيافتيد، به دفترچه راهنماي خودرو مراجعه کنید.

امیدوارم مطلب مفید باشه .

mehrdad57
11 June 2009, 11:34 AM
با سلام
من دیروز سمند ال ایکس سفارشی تحویل گرفتم قرار بود لاستیکش 195 باشه ولی دیدم 185 انداختن و بعد از پیگیری قرار شد 50000 تومان به من برگردونن.
منم بعد از تحویل ماشین رفتم و 4 حلقه فالکن ژاپنی 205/60/15 خریدم به قیمت 320 و 4 حلقه لاستیک بارز خودم رو 120 برداشت.
نظرتون چیه؟ آیا این لاستیک واسه این ماشین خوبه؟ فشار نمیاره؟

farzad_Sh_2020
11 June 2009, 11:44 AM
با سلام
من دیروز سمند ال ایکس سفارشی تحویل گرفتم قرار بود لاستیکش 195 باشه ولی دیدم 185 انداختن و بعد از پیگیری قرار شد 50000 تومان به من برگردونن.
منم بعد از تحویل ماشین رفتم و 4 حلقه فالکن ژاپنی 205/60/15 خریدم به قیمت 320 و 4 حلقه لاستیک بارز خودم رو 120 برداشت.

سلام .
اگر سایز استاندارد لاستیک خودرو شما 195 هست با لاستیک 205 مشکلی پیدا نمی کنید ولی اگر 185 باشه شاید مشکل ساز بشه . مخصوصاً اگر رینگ برای 205 از نظر پهنا مناسب نباشد .

yesyes
12 June 2009, 12:39 AM
با سلام

دوست عزیز:
خیالت راحت باشه مشکلی پیش نمیاد.

Raminium2001
12 June 2009, 11:16 AM
مشکل خاصی پیش نمیاد، ولی از اونجا که سمند رو بدون هیچ تغییری تو سیستم تعلیق و ... با رینگها و لاستیکهای مختلف میدن، نمیشه گفت فقط داری 195 رو به 205 تبدیل میکنی. در کل کمی فشار به جلو بندی و هیدرولیک ماشین میاد و البته درصد کمی هم به تعلیق خودرو. ولی در کل خیلی مورد نگران کننده ای نیست، خصوصا که از لاستیک خوبی هم استفاده می کنی.

parsa s
13 June 2009, 12:01 PM
لاستیکهایی که ایرانخودرو روی سمند می ذاره به نظرم خیلی بادوامه و عمری طولانی دارن
همین مارک Goodyear Eagle touring
می خواستم بدونم عیبشون چیه فک می کنم از بارز و لاستیک های ایرانی بهتر باشه درسته ؟؟

farzad_Sh_2020
13 June 2009, 12:08 PM
سلام . مشکل خاصی نداره . فقط خیلی خشک هست وگرنه لاستیک های مقاومی هست . زیر پای من 2.5 سال دوام آورد . ولی کمهو که 1 سال خریدم فکر نکنم انقدر دوام بیاره . کلاً لاستیک اگر خشک باشه عمر بیشتری داره . یعنی میزان سایشش کمتر هست و اگر نرم باشه میزان سایشش بیشتر

rayanreza
13 June 2009, 12:26 PM
گودیر لاستیک خوب و بادومیه و اصلشم کم پیدا میشه.همانطور که فرزاد عزیز نیز اشاره کردن لاستیک خشکیه من قبلا زیر ماشینم کمهو 205 بود و خیلی نرم بود و از وقتی که گودیر انداختم خیلی خشک شده

Farhad LX
19 June 2009, 03:07 PM
من واسه ماشين بابام Yokohama C-Drive 205/60/15 گرفتم جفتي 175000.حرف نداره خيلي نرم و بي صداست.ترمزگيريش هم توي بارون و خشكي عاليه.قبلش Kumho‌بود.اونا هم خوب بود.ولي يوكوهاما يه چيز ديگست

rayanreza
11 July 2009, 03:36 PM
با سلام
دوستان باد لاستیک سمند رو تو تابستون روی چند تنظیم میکنید؟

babak2008
12 July 2009, 12:10 PM
فرقي نداره روي 30

rayanreza
12 July 2009, 12:23 PM
فرقي نداره روي 30
با سلام
والا بابک جان این سری این تعویض روغنیه گذاشت رو 32 گفت تابستونه باید بیشتر باشه!!!!!!
من خودم همیشه رو 30 میذارم

babak2008
12 July 2009, 06:02 PM
سلام
رضا جان اشتباه كردي. آخه تابستون گرما هست و باد حجيم تر ميشه البته نه زياد. اين باد زياد باعث ميشه كمك هات و تعليق ماشينت هي بكوبه. برو زودتر بزارشون روي 30 بابا ماشين توئه يارو كه قيدش نيست.

rayanreza
12 July 2009, 11:54 PM
سلام
رضا جان اشتباه كردي. آخه تابستون گرما هست و باد حجيم تر ميشه البته نه زياد. اين باد زياد باعث ميشه كمك هات و تعليق ماشينت هي بكوبه. برو زودتر بزارشون روي 30 بابا ماشين توئه يارو كه قيدش نيست.

بابک جان منم به همین شک کردم که داره چرند میگه طرف !!!!!!
فردا حتما ردیفش میکنم:icon_cool

behnam-86
17 August 2009, 01:47 PM
دوستان عزیز یکی با قطعیت به من بگه کدوم لاستیک 205 برای سمند نرمتر است کومهو -هانکوک-فالکن-یوکوهاما ویا میشلن؟

rayanreza
17 August 2009, 04:20 PM
دوستان عزیز یکی با قطعیت به من بگه کدوم لاستیک 205 برای سمند نرمتر است کومهو -هانکوک-فالکن-یوکوهاما ویا میشلن؟

بهنام جان همه برندهایی که نوشتین اخیلی خوبن ولی طبق تجربه من میشلن رو اول انتخاب می کنم و یوکوهاما در رتبه دوم.البته 205 کومهو رو هم زیر سمندم داشتم که انصافا هم نرم بود و هم بی سر و صدا و خیلیم سگ جون.
مهم اینه که اصلیه این برند ها رو بتونید گیر بیارین که با این جنسای چینی که تو بازار فراونه بعید میدونم گیر بیاد

atteesh
17 August 2009, 05:20 PM
بهنام جان همه برندهایی که نوشتین اخیلی خوبن ولی طبق تجربه من میشلن رو اول انتخاب می کنم و یوکوهاما در رتبه دوم.البته 205 کومهو رو هم زیر سمندم داشتم که انصافا هم نرم بود و هم بی سر و صدا و خیلیم سگ جون.
مهم اینه که اصلیه این برند ها رو بتونید گیر بیارین که با این جنسای چینی که تو بازار فراونه بعید میدونم گیر بیاد

رضا جان
كاملا باهات موافقم
متاسفانه بعضي كاسبهاي از خدا بي خبر و سود جو جنس تقلبي را با قيمت بسيار ارزان مي خرند و به قيمت جنس اصلي به مردم مي فروشند يعني من و شما پول جنس اصلي را پرداخت مي كنيم اما جنس بي كيفيت تقلبي بهمون مي دهند .
اين موضوع بخصوص دربازار لوازم يدكي و لاستيك و موبايل و الكترونيك به شدت جدي شده است .

rayanreza
17 August 2009, 05:56 PM
رضا جان
كاملا باهات موافقم
متاسفانه بعضي كاسبهاي از خدا بي خبر و سود جو جنس تقلبي را با قيمت بسيار ارزان مي خرند و به قيمت جنس اصلي به مردم مي فروشند يعني من و شما پول جنس اصلي را پرداخت مي كنيم اما جنس بي كيفيت تقلبي بهمون مي دهند .
اين موضوع بخصوص دربازار لوازم يدكي و لاستيك و موبايل و الكترونيك به شدت جدي شده است .

آتیش جان همش زیر سر این چین لامصبه که دست به همه چیز زده

farzad_Sh_2020
17 August 2009, 10:47 PM
سلام . به نظر من کمهو یا هانکوک یا فالکن بگیر .

فالکن خیلی نرم هست ولی میزان سایشش بیشتر هست

کمهو به نرمی فالکن نیست ولی سایشش مناسب هست و به نظر من خیلی ماشینم نرم شده . صفحات قبل فکر کنم توضیح دادم اوون زمانی که میخواستم بخرم . موفق باشید

behnam-86
18 August 2009, 01:45 PM
اقا فرزاد گل واقا رضای عزیز از راهنمایی شما متشکرم.

behnam-86
20 August 2009, 01:14 PM
دوستان میشلن 15-60-205قیمت گرفتم 235 گفتند.تازه ایتالیایی بود و گلش هم زشت بود یوکوهاما 205 ژاپنیs-drive دیدم جفتی 175 سال ساخت 2009 ولی نوار پیچ نیستند.راسته که میگن لاستیک هایی که دورشون نوار پیچ نیست مطمئن نیستند؟ ازکجا بفهمم یک لاستیک واقعا ژاپنی یا کره ای وتقلبی نیست؟ کد خاصی برای شناخت وجود نداره؟ ودرسته که لاستیک های جهت دار (rotiation)خوب نیستند ؟

farzad_Sh_2020
20 August 2009, 04:41 PM
بله دوست عزیز لاستیکهای جهت دار اصلاً مناسب نیستند . لاستیکهای جهت دار برای کشورهای اروپایی خوب هست که تقریباً مدت زیادی از سال بارندگی دارند . در ایران ما مدت خیلی کمی بارندگی داریم و لاستیکهای جهت دار برای محیط های خشک مناسب نیست .

میشلن به علت نرم بودن زیاد خیلی زود خراب میشه و تو جاده خاکی گل های آن کنده میشه و بعد از چند ماه خیلی بیریخت میشه .

سعی کنید نوار پیچ بگیرید و اصلی بودن هم به عهده اعتماد به فروشنده بذارید . باید آشنا باشه تا 100% مطمئن شوید

530i
17 September 2009, 05:52 PM
من از پیرلی P6000 استفاده میکنم واقعا عالیه ! گودیر هم خیلی خوبه به نظر من بهترین لاستیک برای سمند همین گودیر !

parsa s
19 September 2009, 07:36 PM
من فك مي كنم همين گوديرهايي كه ايرانخودرو روي سمند مي ذاشت از نظر دوام بهترينه
من دو تا سمند تا 40000 باهاشون روندم و از گودير ( Eagle touring) راضي بودم
البته فك مي كنم جديدا بارز مي ذارن !!!!!!!!!!!

shahramf
30 October 2009, 11:55 PM
من فك مي كنم همين گوديرهايي كه ايرانخودرو روي سمند مي ذاشت از نظر دوام بهترينه
من دو تا سمند تا 40000 باهاشون روندم و از گودير ( Eagle touring) راضي بودم
البته فك مي كنم جديدا بارز مي ذارن !!!!!!!!!!!
دوست عزیز مثل اینکه از عمر لاستیکهای جدید خبر ندارید. 40000 کیلومتر حتی برای لاستیکهای ایرانی هم کمه چه برسه خارجی!. آشغالترین لاستیکی که من دیدم همین گودیری هستش که ایرانخودرو روی سمند می گذاشت. بارز 100 درصد بهتره. جهت اطلاع شما لاستیکهای جدید میشلن تا 140000 کیلومتر گارانتی دارن و Treadwear آنها 500 تا 800 هستش ولی Treadwear گودیر 200 هستش یعنی دقیقا یک چهارم میشلن عمر داره. کیفیت پایین و کنده شدن عاجش هم که مساله دیگه ای هستش. همین اخیرا کسی را دیدم که با میشلن 160000 کیلومتر رفته بود و هنوز تایرها را عوض نکرده بود.

MoHaMaD Z
2 November 2009, 09:35 PM
دوستان نظرتون در مورد لاستيك ميشلن چيه ؟؟؟
قيمتش الان چه طوره ؟؟؟ 205 رو پيشنهاد ميديد يا 185 ؟؟

farzad_Sh_2020
2 November 2009, 10:07 PM
دوستان نظرتون در مورد لاستيك ميشلن چيه ؟؟؟
قيمتش الان چه طوره ؟؟؟ 205 رو پيشنهاد ميديد يا 185 ؟؟

راستش توی شیراز که قیمتش خیلی الکی بالا هست .

ما برای زانتیا یه 185 میخواستیم میگفت 260 تومان .

به نظر من میشلن لاستیک خیلی خوبی هست ولی نه برای جاده های ایران . واقعاً خیلی نرم هست . هیچ لاستیکی نمیشه لبش رو برگردوند با دست ولی میشلن انقدر نرمه که میشه ولی همین نرمیش توی این جاده ها باعث ضربه خوردنش میشه . :icon_cool

2.5.8.14.1.13
7 December 2009, 01:57 AM
سلام دوستان.من یه 405 دارم.لاستیک 205 بریجستون داره که دیگه عمرش تمومه.
میخوام 4تا لاستیک بگیرم.چون که زیاد بودجه ندارم میخوام 185 بگیرم.
اولین سوالم اینه که اگه 185 بندازم چه فرقی میکنه.یعنی کلا مزیت 205 نسبت به 185 چیه.
دومین سوالم اینه که لاستیک بارز خوبه یا نه؟؟؟ معایب و مزایاش چیه؟؟؟ قیمت هم اگه بدید ممنون میشم.
ممنون

farzad_Sh_2020
7 December 2009, 03:43 PM
سلام دوستان.من یه 405 دارم.لاستیک 205 بریجستون داره که دیگه عمرش تمومه.
میخوام 4تا لاستیک بگیرم.چون که زیاد بودجه ندارم میخوام 185 بگیرم.
اولین سوالم اینه که اگه 185 بندازم چه فرقی میکنه.یعنی کلا مزیت 205 نسبت به 185 چیه.
دومین سوالم اینه که لاستیک بارز خوبه یا نه؟؟؟ معایب و مزایاش چیه؟؟؟ قیمت هم اگه بدید ممنون میشم.
ممنون

سلام دوست عزیز

خوب شما اگر مطالب رو کامل میخوندین به جواب های خوبی میرسیدین

در کل فرق اصلی 205 و 185 به نظر من میزان چسبندگی ماشین به زمین و افزایش هندلینگ هست .

خوب یک مورد دیگش هم این هست که توی پارک کردن یا جاهایی که پل باریک هست من خیلی راحت میرم و شده یکبار حتی یک گل لاستیک هم رو زمین نبوده و فقط شاید به اندازه 1*1 سانتیمتر مونده بود که بیوفته ولی اگر لاستیک معمولی بود می افتاد

به نظر من اگر رینگهات معمولی هست 195 بگیر خوب هست . یعنی هرچی سایز اصلی رینگت هست 10 تا اضافه کنی عالی میشه

ببین لاستیک ایرانی خوب هست ولی باید رعایت کنی

من خودم خیلی پرس و جو کردم و گفتن اگر سرعت بالا میره مطمئن باش تو جاده یک جایی بدجوری مشکل ایجاد میکنه

البته منظروم سرعت بالای 140 هست . مثلاً من با کمهو حدود 1 ساعت بین 140 تا 170 رانندگی کردم دائم ( بجز چندتا مورد کوچیک که مثلاً شد 100 سرعت ) و هیچ مشکلی نداشت ولی اگر لاستیکم ایرانی بود با توجه به توصیه ها امکان نداشت سرعت 140 به بالا برم .

ببین شما داری هزینه میکنی و حداقل 2 سال داری لاستیک رو . یکم بیشتر هزینه کن که یک موقع پشیمون نشی

فقط یک چیزی . از این لاستیکای بی نام و نشون و جدید الورود خواهشاً نگیر . اصلاً معلوم نیست چی هستن و از کجا اوومدن

MoHaMaD Z
7 December 2009, 04:06 PM
ما كه همچنان درگير انتخاب لاستيك با كيفيت هستيم !!!
يكي از فاميل هامون لاستيك فروشي داره . گفت واسه سمند ميلشن خوبه !!! خواستم نظر شما رو هم بپرسم !!!
راستي سايز 195 واسه لاستيك هست ؟؟؟
قيمتش چند درمياد !!!

2.5.8.14.1.13
7 December 2009, 04:33 PM
اول ممنون از اطلاعات خوبت.
با حرفایی که زدی نظرم از لاستیک ایرانی برگشت.لاستیک فابریک 405 که 185 هست.حالا یا 195 میگیرم یا 205.البته الان که 205 دارم راضیم مشکلی نداره.حالا یه لاستیک خوب که یه 2سال کار بده و مطمین باشه چی هست.ترمز خیلی مهمه واسم و نرمی.از چه قیمت داره که خوبه و تا چه قیمتی که بهتزینشه..
ممنون

farzad_Sh_2020
7 December 2009, 05:08 PM
اول ممنون از اطلاعات خوبت.
با حرفایی که زدی نظرم از لاستیک ایرانی برگشت.لاستیک فابریک 405 که 185 هست.حالا یا 195 میگیرم یا 205.البته الان که 205 دارم راضیم مشکلی نداره.حالا یه لاستیک خوب که یه 2سال کار بده و مطمین باشه چی هست.ترمز خیلی مهمه واسم و نرمی.از چه قیمت داره که خوبه و تا چه قیمتی که بهتزینشه..
ممنون

دوست عزیز به نظر من 205 استفاده نکنید . شما الان دقت کنید ببینید لاستیک شما نسبت به یک سایز کوچکتر چقدر تفاوت تا شدگی ارتفاع داره .

من خودم بخاطر شغل پدرم و شکایات و رسیدگی به این موردها خیلی از موارد مشکل از مصرف کننده هست . یعنی اگر لاستیک شما الان مشکل پیدا کنه 100% خود شما مقصر بودین و هیچ خسارتی به شما داده نمیشه چون فشار زیادی به ارتفاع لاستیک وارد میشه مخصوصاً وقتی یکدفعه فشار بیاد ( روی دست انداز مثلاً با سرعت برید و ... )

فالکن خیلی نرم هست و چسبندگی خوبی داره ولی فرسایشش زیاد هست بخاطر نرمی

کمهو هم نرم هست(نه به نرمی فالکن ولی واقعاً خودم راضی هستم ) و فرسایشش هم مناسب هست

یوکوهما هم خوب هست و نرمی مناسبی داره

کمهو رو من 175 تومان پارسال خریدم سایز 205/15 (البته 175 خیلی کمتر داد ولی منظورم قیمت فروشش هست )

فالکن حدود 160 تومان بود 205/15

یوکوهما هم از 140 داشت تا 210 تومان که به علت تاریخ پایینش نخریدم

حتماً دقت کنید تاریخ تولید پایین نباشه . من اطلاع ندارم چند هست الان تو بازار . احتمالاً 2008 زیاد هست . شایدم 2009 . ولی اینو بدونید تاریخ مصرف مفید لاستیک 3 سال بیشتر نیست .

موفق باشید

2.5.8.14.1.13
7 December 2009, 06:44 PM
195 تصویب شد.
تاریخ ساختش رو از کجا ببینم؟؟؟
نه فالکن نه چون نمیخوام به این زودیا تموم شه :D
قبل از این یه 206 داشتم میشلن بود لاستیکاش واقعا عالی بود اما اصلا نرم نبود.
نکسن هم جدید دیدم چطوره؟ میگن ژاپنه.
بین یوکوهاما و کمهو کدوم؟؟؟ ژاپن و کره...

farzad_Sh_2020
7 December 2009, 07:35 PM
من خودم کمهو انتخاب کردم
الان یادم نیست ولی اوون موقع تمام این کدهاش یادم بود و کمهو بهتر بود . تو تالار بگرد فکر کنم نوشته باشم هر کدی چه معنی داشت . یا تو نت راحت پیدا میکنی .

روش زده دیگه . درضمن لاستیک کاملاً نوار پیچ باشه و باز نشده باشه

2.5.8.14.1.13
8 December 2009, 06:14 PM
امروز رفتم ببینم قیمت ها چطوره.195 که اصلا گیرم نیومد.یکی از مغازه دار ها گفت 195 نگیر چون فاقش 60 بدرد نمیخوره طرفدار هم نداره زیاد.کمهو 205 رو 153تومان می داد.گفت این چون فاقش 65 هست بهتره و استاندارد تره.خودش هم گفت 2009 .فالکن ژاپن هم 142 بود (به قول خودش گل الگانس) اما گفت کمهو بهتره ترمز گیریش.
یوکوهاما هم گفت ترمز خوبی نداره.بازم بین 205 و 195 موندم :) راستی قیمتاش خوب بود یا نه؟؟؟ عمر کمهو حدودا چقدره؟؟؟ 80تا کار میکنه؟؟؟

farzad_Sh_2020
8 December 2009, 06:34 PM
خوب من بازم میگم 205 به نظرم برای رینگ معمولی 405 خیلی بیرون میزنه و به فاقش فشار زیاد وارد بشه امکان ترکیدن بیشتر از حالت معمولی هست .

رینگت 14 هست ؟ اگر آره 65 بگیری بهتر هست . 60 یکم خشک میشه .
قیمت ها رو اطلاعی ندارم . راستی گارانتی که داشتن 100% ؟ اگر هم فروشنده گفت بگو تو فاکتور قید کنه چقدر و از چه تاریخی تا چه تاریخی .

حتماً نگاه کن 2009 باشه و کاملاً پیچیده باشه لاستیک و باز نشده باشه

کمهو بگیر حالشو ببر . موفق باشی

2.5.8.14.1.13
9 December 2009, 12:24 AM
عمر کمهو حدودا چقدره؟؟؟ 80تا کار میکنه???
راستی جریان لاستیک 4فصل که میگن چیه؟؟؟ کمهو 4فصل هست؟ گل های کمهو فرق داره؟؟؟ اگه فرق داره کودومو بگیرم.
رینگم 14.پس تو میگی 195 65 14 بگیرم؟؟؟؟؟

farzad_Sh_2020
10 December 2009, 12:30 AM
ببین من عمر رو نمیتونم بهت بگم چقدر هست
بستگی به رانندگیت داره . زیر پای من که همش شتابدار حرکت میکنم و ماشین یکم صدا میده لاستیک موقع شروع حرکت فکر کنم 40000 کار کنه حداقل . چون فکر می کردم سر یک سال کارش تموم بشه ولی الان یک سال و 6 ماه هست و فکر کنم 1/3 عاجش رفته باشه .

ولی تسبت به گودیر سایشش بیشتر هست . ولی خوب گودیر خشک هست . خیلی خشکه . ولی خیلی کار میکنه (بخاطر خشکیش پیشنهاد نمیدم ولی اگر با خشکیش مشکل نداری 80.000 مطمئن باش جوابت میده )

ببین تو تالار بگرد فکر کنم یک جا نوشتم موقعی میخواستم بخرم کلی توضیح دادم

حداقل 4 ردیف گل داشته باشه ، کاملاً آبشاری نباشه . گل الگانسی بد نیست ولی من خوشم نیومد از ظاهرش

مال خودم 4 ردیف هست فکر کنم و دو طرفش انگار ابرو هست . ( اَبرو )

آره این سایز مناسب هست . تازه من که سایز لاستیک فابریک 195 بود 205 انداختم رو رینگ 15 به نظرم میاد بعضی وقتا کم باد هستم از بس که نرمه و تا زیرش بالا پایین بشه نسبت به دیگر چراخا میخوابه . حالا شما که 185 هست فکر کن 205 چجوری هست . درضمن 205 میشلن به نظر من خیلی بزرگتر نشون میداد . علتش هم گوشتش بود که خیلی بیشتر بود . پس خیلی دقت کن تو این .

درضمن روی لاستیک یک دایره قرمز یا زرد هست که برای بالانس بهتر بهتره سر والو بیاد روبروی این . یعنی دقیقاً کنار هم قرار بگیرن . موفق باشی

hosseiniyan
12 January 2010, 07:40 PM
سلام

سمند lx tu5 تازه تحویل گرفتم

رینگش 5 پره است قوسش به بیرونه که خیلی بدم میاد

لاستیکش 185/15/65 الپیدا

میخواستم ببینم ارزششو داره که رینگ و لاستیکو عوض کنم

رینگ و لاستیک خودشو 400 تومن میخواستن

میخوام رینگ 16 اینچی بندازم

لطفا راهنمایی کنین

parsa s
13 January 2010, 12:06 AM
به نظر من اگه رينگ 16 با لاستيك 205/50 بندازين خيلي قشنگ ميشه

hosseiniyan
13 January 2010, 01:11 PM
در مورد رینگ هم اگه میشه توضیح بدین چه نوعش بهتره

Raminium2001
16 January 2010, 08:56 PM
اگه نرمی ماشین و جلوبندیش برات اهمیتی نداره رینگ 16 بنداز. همین 15 رو هم بزور داره جواب میده.
در مورد رینگ هم هرچقدر پول بدی همونقدر آش می خوری! جنس مال خودش بد نیست. ولی اگه رینگ خوب 16 بخوای حد اقل باید حدود 1.5 پول رینگ بدی. من از BBS خوشم میاد طرحهای خوبی هم داره.
البته همون طرحها تایوانی و چینیش رو شاید با همون مارک! بتونی گیر بیاری 250 تومن!!!

hosseiniyan
17 January 2010, 12:42 AM
اگه نرمی ماشین و جلوبندیش برات اهمیتی نداره رینگ 16 بنداز. همین 15 رو هم بزور داره جواب میده.
در مورد رینگ هم هرچقدر پول بدی همونقدر آش می خوری! جنس مال خودش بد نیست. ولی اگه رینگ خوب 16 بخوای حد اقل باید حدود 1.5 پول رینگ بدی. من از BBS خوشم میاد طرحهای خوبی هم داره.
البته همون طرحها تایوانی و چینیش رو شاید با همون مارک! بتونی گیر بیاری 250 تومن!!!

اتفاقا نرمی ماشین برام خیلی مهمه

یعنی منظورتون اینه که اگه رینگ 16 با یه لاستیک نرم مثل کمهو بندازم نرمیش کمتر میشه

لاستیکی که الان روشه پی ال دی هست ، قبلا به اشتباه الپیدا نوشته بودم

farzad_Sh_2020
17 January 2010, 01:26 AM
دوست عزیز هرچی از ارتفاع لاستیک کم بشه ماشین خشک تر میشه . مگر اینکه فنرها هم حرفه ای بندازین که هزینه بالایی داره . موفق باشی

amir eshghefarmon
17 January 2010, 02:03 AM
اتفاقا نرمی ماشین برام خیلی مهمه

یعنی منظورتون اینه که اگه رینگ 16 با یه لاستیک نرم مثل کمهو بندازم نرمیش کمتر میشه

لاستیکی که الان روشه پی ال دی هست ، قبلا به اشتباه الپیدا نوشته بودم اگه نرمی براتون خیلی مهم هست بهتره دور و بر رینگ اسپرت نرید حتی اگه رینگ oz اصل هم بگیری بدلیل کاهش فاق لاستیک خیلی خشک میشه و وقتی رینگ بندازی مجبوری ارت بزنی که دیگه افتضاح خشک میشه.:icon_cool

hosseiniyan
23 January 2010, 01:53 AM
دوستان با تشکر از نظرات شما

بالاخره رینگو لاستیک رو عوض کردم

رینگ 16 ___ 320 هزار تومن

لاستیک یوکوهوما ژاپن ___ 430 هزار تومن (البته لاستیکا نوار پیچ نداشت ، گفت که ژاپنی ها اکثرا اینطورین)

اینم عکس از داخل رینگ

http://www.tisfoon.net/images/xsrfn6v8l79bm0obpplm.jpg

واینم نمای بیرونی

http://www.tisfoon.net/images/8ml0kfiqp4484zhgrk1.jpg

لطفا نظر بدین اگه خوب نیست یک هفته وقت دارم که پس بدم

haftsin
23 January 2010, 02:39 AM
سلام
رینگ های قشنگیه! جفتی 320 یا چهار تاش 320؟!
به نظرم اگه آرم وسط هم بتونی آرم سمند بذاری قشنگ میشه.
اگه زحمت نیست یه عکس کلی هم از نمای بغل ماشین بذار.

hosseiniyan
23 January 2010, 02:49 AM
سلام
رینگ های قشنگیه! جفتی 320 یا چهار تاش 320؟!

چهار تاش 320

به نظرم اگه آرم وسط هم بتونی آرم سمند بذاری قشنگ میشه.

تو اولین فرصت عکس هم میزارم

behnam-86
23 January 2010, 01:06 PM
حالا نرمی این لاستیکها چطوره؟

hosseiniyan
24 January 2010, 02:06 AM

http://www.tisfoon.net/images/kvnuo7jmx7diph2bru5h.jpg

amir eshghefarmon
24 January 2010, 02:15 AM
مبارک باشه دوست عزیز .چرا دو سایز نگرفتی عقب جلو رو؟:icon_ques

hosseiniyan
24 January 2010, 02:19 AM
حالا نرمی این لاستیکها چطوره؟

نرمی فرقی نکرده تقریبا مثل لاستیکای خودشه

فقط الان فرمان میکشه طرف راست ،

بردم دوباره باد لاستیکا رو میزون کرد ولی درست نشد

گفت که باید ببری میزان فرمان

haftsin
24 January 2010, 11:00 AM
ممنون دوست عزیز بابت عکسها.
رینگ های فابریکش هم فروختید؟! چند ازتون برداشت؟!

hosseiniyan
24 January 2010, 01:57 PM
مبارک باشه دوست عزیز .چرا دو سایز نگرفتی عقب جلو رو؟:icon_ques

خیلی ممنون

اگه منظورتون رینگه این نوعش عقب جلو نداشت

لاستیک هم که گلهاش متفاوت میشد

hosseiniyan
24 January 2010, 02:01 PM
ممنون دوست عزیز بابت عکسها.
رینگ های فابریکش هم فروختید؟! چند ازتون برداشت؟!

400 برداشت

amir eshghefarmon
25 January 2010, 04:29 AM
خیلی ممنون

اگه منظورتون رینگه این نوعش عقب جلو نداشت

لاستیک هم که گلهاش متفاوت میشد
پهنای این رینگ ها چنده ؟ دو سایز منظورم فقط پهنای بیشتر رینگ عقب هست مثال جلو 6.5 و عقب 8.5 هست که میتونید از یه سایز لاستیک برای عقب و جلو استفاده کنید مثلا همین سایز 205 با یه گل به هر دو میخوره ولی خوب لبه رینگ های عقب کمی میزنه بیرون.:icon_cool

farzad_Sh_2020
25 January 2010, 08:49 AM
پهنای این رینگ ها چنده ؟ دو سایز منظورم فقط پهنای بیشتر رینگ عقب هست مثال جلو 6.5 و عقب 8.5 هست که میتونید از یه سایز لاستیک برای عقب و جلو استفاده کنید مثلا همین سایز 205 با یه گل به هر دو میخوره ولی خوب لبه رینگ های عقب کمی میزنه بیرون.:icon_cool

به نظر من اینکه لبه رینگها بزنه بیرون زشت میشه

بچه ها اینکه رینگ های جلو خیلی طرحش داخل نرفته اکثراً و رینگ های عقب بیشتر رفته داخل طرحش اینم مال سایزش هست یا اینا مدل های خاص هستن ؟ دقت نکردم ببینم لبه زده بیرون یا نه .
ممنون میشم راهنمایی کنید

hamed_mo
25 January 2010, 11:13 AM
سلام دوستان
من سورن گرفتم تازه...
منتها لاستیک هاش گودیر هست! خیلی خشکه!!!
یه لاستیک خوب معرفی می کنید؟
میشلن قیمت گرفتم جفتی 210 میداد لاستیک های خودم رو هم 4تاش رو 200 بر میداشت!!
نطرتون چیه؟

farzad_Sh_2020
25 January 2010, 11:30 AM
سلام دوستان
من سورن گرفتم تازه...
منتها لاستیک هاش گودیر هست! خیلی خشکه!!!
یه لاستیک خوب معرفی می کنید؟
میشلن قیمت گرفتم جفتی 210 میداد لاستیک های خودم رو هم 4تاش رو 200 بر میداشت!!
نطرتون چیه؟

مشیلن چه سایزی 210 تومان ؟

درضمن اگر لاستیکت نو هست خیلی ارزون داره بر میداره .

من لاستیکام صاف صاف بود بعد از دو سال کار برداشت 70 تومان . ببین جفتی چند هست لاستیکات الکی ارزون نده . ببر پایین شهر خیلی بهتر میخرن

amir eshghefarmon
25 January 2010, 11:41 AM
بچه ها اینکه رینگ های جلو خیلی طرحش داخل نرفته اکثراً و رینگ های عقب بیشتر رفته داخل طرحش اینم مال سایزش هست یا اینا مدل های خاص هستن ؟ دقت نکردم ببینم لبه زده بیرون یا نه .
ممنون میشم راهنمایی کنیدبله این همون رینگ 2 سایز هست که عقب داخل تره یا به اصطلاح رینگ لبه دار هم میگن بهش در واقع سایز رینگ یکی هست با جلو فقط دارای پهنای بیشتری هست که شبیه اتومبیل های درگ میشه عقب پهنتر و جلو باریک تر.البته ابن مسله که لبه رینگ میزنه بیرون رو میتونید جلو 205 و عقب از 215 استفاده کنید ولی باید گلگیر عقب از داخل صاف بشه که برای همین همه برای عقب هم همون 205 استفاده میکنند که گیر نکنه ولی لبه رینگ بیرون میمونه. سوالی بود در خدمتم.:icon_cool

hamed_mo
25 January 2010, 01:57 PM
مشيلن چه سايزي 210 تومان ؟

درضمن اگر لاستيکت نو هست خيلي ارزون داره بر ميداره .

من لاستيکام صاف صاف بود بعد از دو سال کار برداشت 70 تومان . ببين جفتي چند هست لاستيکات الکي ارزون نده . ببر پايين شهر خيلي بهتر ميخرن

آره قيمتش يکم ناجور بود!
برم اميرکبير خوبه؟
بورس لاستيک کجاست؟
راستي ميشلن تاريخ جديد مي گن ديگه نيست! نهايتا 2008 موجوده....
طرح جديد هم هست گويا ميشلن زده... کسي خبري نداره؟

farzad_Sh_2020
25 January 2010, 02:06 PM
آره قيمتش يکم ناجور بود!
برم اميرکبير خوبه؟
بورس لاستيک کجاست؟
راستي ميشلن تاريخ جديد مي گن ديگه نيست! نهايتا 2008 موجوده....
طرح جديد هم هست گويا ميشلن زده... کسي خبري نداره؟

ببین اصلاً اونجاها نرو . چون میخواستن مال من رو بجای اجرت تعویض لاستیک بردارن .

طرفای شرغان (شرقان ) عامش میشه شرغون . اوونجا بعد از 4 راه به طرف کارخانه زمزم که بری سمت چپ خیابون کنار یک پلاسکویی یک لاستیک فروشی هست . لاستیکت رو اوونجا برو قیمت کن ولی اصلاً لاستیک نخر ازش . جنساش خوب نیست . باهاش توافق کن بگو میرم میخرم بعد میارم میدم شما .
بهتر از همه جا از من برداشت . :icon_cool
فکر کن لاستیکای من تو بریدگی دور میزدم یکم تند میرفتم صاف میرفت و ترک هم خورده بود وقتی روش فشار میداد ولی 70 برداشت

hosseiniyan
25 January 2010, 03:28 PM
گفتم این نوعش عقب جلو نداشت

هردو 7 اینچ

MoHaMaD Z
25 January 2010, 06:32 PM
دوستان اين رينگ هاي اسپيد لاين 11 پره سمند ال ايكس رو چند بر ميدارن ؟؟؟
اگه ميشه قيمت 4 حلقه لاستيك ميشلن با سايز 195 رو بگيد !!!
ممنون .

safasony
9 February 2010, 03:20 PM
دوستان اين رينگ هاي اسپيد لاين 11 پره سمند ال ايكس رو چند بر ميدارن ؟؟؟
اگه ميشه قيمت 4 حلقه لاستيك ميشلن با سايز 195 رو بگيد !!!
ممنون .

سلام من قيمت ندارم ولي خواستي بفروشي يه خبر به ما بده.
با تشكر:icon_excl

Farhad LX
11 March 2010, 04:10 PM
سلام به همگی:icon_evil
یکی از این دوستای ما میخواد واسه سمندش لاستیک بگیره و این قیمتها رو بدست آورده:
دانلوپ 170.000
رودستون تهران:157.000 ساوه:135.000
مارشال 140.000
کوموهو کره تهران:155.000 ساوه:130.000
میشلن تهران:195.000 ساوه:180.000
آچیلس اندونزی 135.000

متاسفانه سایزشون رو نپرسیده.حالا به نظر شما کدوم لاستیک بهتره؟نظر من روی رودستون هست

MoHaMaD Z
11 March 2010, 07:06 PM
فرهاد جان من اگه باشم واسه خودم ميشلن ميگيرم چون واقعا روي سمند جواب داده !!!
راستي اگه خودت رفتي تاريخ ساخت و سايز و قيمت چهار حلقه رو بگير و يه ندايي به من بده !!!

safasony
11 March 2010, 08:17 PM
سلام به همگی:icon_evil
یکی از این دوستای ما میخواد واسه سمندش لاستیک بگیره و این قیمتها رو بدست آورده:
دانلوپ 170.000
رودستون تهران:157.000 ساوه:135.000
مارشال 140.000
کوموهو کره تهران:155.000 ساوه:130.000
میشلن تهران:195.000 ساوه:180.000
آچیلس اندونزی 135.000

متاسفانه سایزشون رو نپرسیده.حالا به نظر شما کدوم لاستیک بهتره؟نظر من روی رودستون هست

سلام فرهاد جان
به نظر من:
1- ميشلين
2- كومهو
3-مارشال

:icon_excl

safasony
11 March 2010, 08:18 PM
فرهاد جان من اگه باشم واسه خودم ميشلن ميگيرم چون واقعا روي سمند جواب داده !!!
راستي اگه خودت رفتي تاريخ ساخت و سايز و قيمت چهار حلقه رو بگير و يه ندايي به من بده !!!

محمد جان يدونه اي:icon_arro
فقط ميشلين:icon_excl

Farhad LX
12 March 2010, 09:33 PM
سلام به همه دوستان
امروز رفتیم لاستیک گرفتیم.
رودستون 185 داشت گلش عین بارز بود.به خاطر همین دوستم اصلا طرفش نرفت:icon_surp.چند تا مدل ساخت اندونزی هم داشت.ولی یه مدل کوموهو داشت که طرف زیر ماشین خودش هم انداخته بود و خیلی خیلی ازش تعریف میکرد.خلاصه با کلی بالا و پایین کردن همون کوموهو رو گرفتیم.قیمتش هم جفتی 130.000 شد.
اینم عکسش
kumho KH25
185/65R15 88T
http://upload.iranblog.com/6/1268473858.jpghttp://upload.iranblog.com/6/1268426018.jpg
هنوز لاستیکارو زیر ماشین ننداخته ولی فروشنده از قدرت ترمز گیری و چسبندگیش خیلی تعریف کرد

EBI.EBI
12 March 2010, 10:06 PM
بهترین لاستیک برای سمند سایز 205 هستش

سایز 185 خیلی عرضش برای رینگ سمند کمه

Farhad LX
12 March 2010, 10:29 PM
بهترین لاستیک برای سمند سایز 205 هستش

سایز 185 خیلی عرضش برای رینگ سمند کمه
اتفاقا فروشندهه میگفت 185 بهتر از 205 جواب میده

MoHaMaD Z
12 March 2010, 10:55 PM
به نظر من 205 بهتر باشه !!!
فرهاد جان همين كومهو سايز 205 هم داشت ؟؟؟
جفتي چند بودن !!!
قيمت هارو مناسب ميگفت ؟؟؟

safasony
12 March 2010, 11:25 PM
جفتي چند بودن !!!

راست ميگي محمد جان
205 خيلي بهتره من 205 گرفتم كومهو واقعا عاله:icon_excl

hamed_mo
13 March 2010, 12:11 AM
دوستان من هم لاستیک هارو عوض کردم و 2جفت کومهو 205 انداختم فوق العاده فرق داره با گودیر و بسیار عالی هست...
لاستیک بسیار نرم (نرم تر از میشلن) و ترمز گیری و چسبندگی و خلاصه بگم ، هندلینگ بسیار ارتقا پیدا کرده...
بنده به تمامی سمند سواران توصیه می کنم (مخصوصا به رینگ سورن خیلی میاد:icon_arro )
من خریدم جفتی 170هزار تومان.

Farhad LX
13 March 2010, 12:40 AM
جفتي چند بودن !!!

مسلما" 205 عملکرد بهتری داره.حالا هر کسی یه چیزی میگه دیگه!:icon_razz
همین کومهو سایز 205 هم داشت که گلش یه چیز تو مایه های 205 های رودستون بود.قیمتشون هم گفت جفتی 175.000 تومان.به نظرم اگه اونا بره زیر ماشین خیلی بیشتر از یوکوهاما و میشلن توی چشم میاد.

moje90
13 March 2010, 01:00 AM
با سلام دوستان سمند سوار :icon_winkما زمانی که برای تندرمون میخاستیم لاستیک بخریم یه چند نفر هم اومده بودن برای سمنداشون لاستیک بخرن که یکیشون بهم گفت هر جا میرم میگن برای سمند کومهو 205 بنداز که عالی جواب میده البته دوستم الان رو سمند LX باباش حدودا 2 سالی هست میشلن 205 انداخته و خیلی راضی هست و میگفت عاج لاستیکا هنوز نرفته :icon_exclالبته همکار بابام هم 3 سالی هست سمند معمولی داره و لاستیک 205 کومهو داره و اونم میگفت خیلی ماشینش نرمتر از زمانی هست که 185 ایرانی روش بوده :icon_coolلاستیک کومهو 15/60/205 در شیراز قیمتش حدودا جفتی 180-190 تومن بود و میشلن هم حدودا جفتی 185 تومن بود :icon_excl

parsian
15 March 2010, 02:00 AM
در مورد همه جور لاستیک صحبت شده اینجا ولی به یه نتیجه قطعی نرسیده، یعنی کسی این تاپیک رو برای راهنمایی بخونه آخرش متوجه نمیشه چه مارکی و چه سایزی بگیره بهتره، مثل من که الان گیج میزنم :icon_eek:

امروز سمند ال ایکس گرفتم با لاستیک بارز که روش نوشته 185/65/15 و آخرش نفهمیدم باید کارخونه ای 185 باشه یا 195 ! اگه 195 باید میبود بریم خسارت بگیریم

به توصیه دوستم که اونم سمند داره میخوام 205/60/15 بگیرم مارک میشلن ولی جالب اینکه اصلا تاریخ جدیدش پیدا نشد، هر فروشنده ای هم یه چیزی گفت سعی کرد مخ مارو بزنه ولی اونهاییکه موفق تر بودن در این کار یکیشون فالکن ژاپن پیشنهاد کرد جفتی 177 تومن و دیگری روداستون جفتی 150 تومن
فاکن طرح لاستیکش شبیه برگ بود و رود استون 3 خط داشت و تقریبا شبیه اون عکسی بود که دوستمون در صفحات قبل گذاشتن
نظرتون راجع به این دو مارک چیه؟

safasony
15 March 2010, 11:23 AM
در مورد همه جور لاستیک صحبت شده اینجا ولی به یه نتیجه قطعی نرسیده، یعنی کسی این تاپیک رو برای راهنمایی بخونه آخرش متوجه نمیشه چه مارکی و چه سایزی بگیره بهتره، مثل من که الان گیج میزنم :icon_eek:

امروز سمند ال ایکس گرفتم با لاستیک بارز که روش نوشته 185/65/15 و آخرش نفهمیدم باید کارخونه ای 185 باشه یا 195 ! اگه 195 باید میبود بریم خسارت بگیریم

به توصیه دوستم که اونم سمند داره میخوام 205/60/15 بگیرم مارک میشلن ولی جالب اینکه اصلا تاریخ جدیدش پیدا نشد، هر فروشنده ای هم یه چیزی گفت سعی کرد مخ مارو بزنه ولی اونهاییکه موفق تر بودن در این کار یکیشون فالکن ژاپن پیشنهاد کرد جفتی 177 تومن و دیگری روداستون جفتی 150 تومن
فاکن طرح لاستیکش شبیه برگ بود و رود استون 3 خط داشت و تقریبا شبیه اون عکسی بود که دوستمون در صفحات قبل گذاشتن
نظرتون راجع به این دو مارک چیه؟

سلام دوست عزيز
به نظر من هيچ كدوم را نگير بر كومهو 205/60/15 اينو بگير
حالشو ميبري
از ميشلين هم نرمتره و عمر بيشتري هم داره و دير تر در سرعت بالا داغ ميكنه
و درصد تركيدگيش كمتره
واقعا توپه خودمم دارم عاليه.:icon_excl

hamed_mo
15 March 2010, 01:02 PM
در مورد همه جور لاستيک صحبت شده اينجا ولي به يه نتيجه قطعي نرسيده، يعني کسي اين تاپيک رو براي راهنمايي بخونه آخرش متوجه نميشه چه مارکي و چه سايزي بگيره بهتره، مثل من که الان گيج ميزنم :icon_eek:

امروز سمند ال ايکس گرفتم با لاستيک بارز که روش نوشته 185/65/15 و آخرش نفهميدم بايد کارخونه اي 185 باشه يا 195 ! اگه 195 بايد ميبود بريم خسارت بگيريم

به توصيه دوستم که اونم سمند داره ميخوام 205/60/15 بگيرم مارک ميشلن ولي جالب اينکه اصلا تاريخ جديدش پيدا نشد، هر فروشنده اي هم يه چيزي گفت سعي کرد مخ مارو بزنه ولي اونهاييکه موفق تر بودن در اين کار يکيشون فالکن ژاپن پيشنهاد کرد جفتي 177 تومن و ديگري روداستون جفتي 150 تومن
فاکن طرح لاستيکش شبيه برگ بود و رود استون 3 خط داشت و تقريبا شبيه اون عکسي بود که دوستمون در صفحات قبل گذاشتن
نظرتون راجع به اين دو مارک چيه؟

من هم با تحقيقات زياد به کومهو 205/60/15 رسيدم که الحق و الانصاف بسيار عالي هست....خودم هم براي سورن گرفتم بسيار راضي ام.

jrahimpour
15 March 2010, 04:27 PM
من هم با تحقيقات زياد به کومهو 205/60/15 رسيدم که الحق و الانصاف بسيار عالي هست....خودم هم براي سورن گرفتم بسيار راضي ام.

بنده هم با تحقيقات زياد امروز 12/24 رفتم کومهو KH17 205/60/15 گرفتم. به قيمت 300 هزار تومان, همراه با درآوردن و جا زدن و بالانس (البته طرف آشنا بود) 150هزار تومان دادم و بقيه را يک فقره چک برای اول ارديبهشت 89 دادم. اولين چيزی که در وهله اول نظرمو جلب کرد نرم شدن ماشين بود:icon_excl نسبت به لاستيک های قبلی که 185 بارز بود. ولی شتاب ماشين هم مقداری کم شد. و برای من که اهل گاز دادن و پر شتاب رفتن نيستم فرقی نمی کنه.

MoHaMaD Z
15 March 2010, 08:21 PM
دوستان توي تهران جايي رو ميشناسيد كه قيمت هاش مناسب باشه !!!

safasony
15 March 2010, 09:16 PM
دوستان توي تهران جايي رو ميشناسيد كه قيمت هاش مناسب باشه !!!

آره برو خيابان اكباتان بگرد:icon_excl

بايد بگردي

hamed_mo
15 March 2010, 10:29 PM
منم يکي رو ميشناسم خيلي با انصافه خواستي آدرس بدم بري پيشش!
سمت نياوران / کاشانک

sanam2008
15 March 2010, 11:34 PM
بهترین لاستیک برای سمند GOODYEARهست بعد از اون دانلوپ خوبه ولی برای مناطق مرطوب

hamed_mo
16 March 2010, 03:21 AM
افتضاح ترین لاستیک گودیر هست من نمی دونم از این چماغ چه خوبی ای دیدین!!!
من بارز رو به گودیر ترجیح می دم.

MoHaMaD Z
16 March 2010, 08:30 AM
دقيقا باهاتون موافقم !!!
حالا من كاري ندارم كيفيت بارز بهتره يا گودير !!! ولي ميدونم كه كيفيت گودير واقعا مزخرفه !!!

sanam2008
16 March 2010, 10:06 AM
دوست عزیز لاستیک GOODYEARاصل عالی هست نه این لاستیک هایی که ایران خودرو میاره توی خوزستان لاستیک های دانلوپ را هم تست کردم خشک بودند اما GOODYEARرا از دوبی خریداری کردم هر حلقه 150تومن شد

hamed_mo
16 March 2010, 12:24 PM
دوست عزيز لاستيک GOODYEARاصل عالي هست نه اين لاستيک هايي که ايران خودرو مياره توي خوزستان لاستيک هاي دانلوپ را هم تست کردم خشک بودند اما GOODYEARرا از دوبي خريداري کردم هر حلقه 150تومن شد

اين هاييکه ايرانخودرو مي ده هم اصل هستند.ساخت اتحاديه اروپا.
گودير کلا ساختش خشکه...به کشور سازنده مربوط نميشه.مگر اينکه مدلهاي خاصي توليد بکنه که اينجوري نباشند.
در کل برند مزخرفيه اين گودير...هرکسي مي تونه عوضش کنه سود کرده.

sanam2008
16 March 2010, 12:32 PM
گودير کلا ساختش خشکه...به کشور سازنده مربوط نميشه.مگر اينکه مدلهاي خاصي توليد بکنه که اينجوري نباشند.
دوست عزیز ولی چسبندگی خودرو بیشتر شده یود

moje90
16 March 2010, 01:14 PM
با سلام دوستان :icon_winkهانکوک بخرین حالشو ببرین :icon_excl

exterme
16 March 2010, 07:08 PM
منم هانکوک 15/60/205 خریدم جفتی 160 هزار تاریخشم اخرای 2009 بود که فروشنده میگفت هنوز 2010 ها تو بازار نیومده و لاستیکها واقعا تازه بودن. در کل خوبه ولی گلش مثل بارزه.

farzad_Sh_2020
16 March 2010, 07:36 PM

دوست عزیز گودیر خیلی لاستیک خوبی هست . فقط یکم خشک هست

شما 90% خودروهای سنگین را نگاه کنی گودیر زیر ماشین هست . من شنیدم گودیر اگر آمریکایی باشه نرمتر از این آفریقایی ها هست ولی بازم به پای کمهو و میشلن و فالکن و ... در نرمی نمیرسه .
ولی توجه کن هرچی نرمتر باشه سایش بیشتر هست . موفق باشی

safasony
16 March 2010, 09:38 PM
nسلام دوستان
فقط الان روي سمند كوهو عاليه اونم 205/60/15 .

hamed_mo
16 March 2010, 09:48 PM
نه فقط روی سمند...بلکه روی اکثر ماشین های سدان...!!

david-ebi
29 April 2010, 06:27 PM
دوستان عزیز این همه از مارک لاستیکهای مختلف گفتید حالا من یک بحث کوچولو دارم درباره مناسبترین سایز لاستیک برای خودروی سمند. البته بسیاری از شما دوستان مناسبترین سایز را 205/60/15 دانسته اید اما ایا تا بحال با استفاده از آن فرمول معروف که می گوید قطر کلی لاستیک و رینگ باید ثابت بماند امتحان کرده اید تا ببینید بهترین سایز از نظر این فرمول سایز 215/55/15 است. چون کمترین اختلاف با سایز فابریک را دارد و چون لاستیک پهنتر هم می شود خیلی هم زیباتر هست.البته متاسفانه تا به الان من این سایز را در برندهای مختلف لاستیکها ندیده ام. شاید هم اصلا چنین سایزی وجود نداشته باشد.حالا می خواستم که نظر شما دوستان را هم بدانم.

safasony
29 April 2010, 06:33 PM
دوستان عزیز این همه از مارک لاستیکهای مختلف گفتید حالا من یک بحث کوچولو دارم درباره مناسبترین سایز لاستیک برای خودروی سمند. البته بسیاری از شما دوستان مناسبترین سایز را 205/60/15 دانسته اید اما ایا تا بحال با استفاده از آن فرمول معروف که می گوید قطر کلی لاستیک و رینگ باید ثابت بماند امتحان کرده اید تا ببینید بهترین سایز از نظر این فرمول سایز 215/55/15 است. چون کمترین اختلاف با سایز فابریک را دارد و چون لاستیک پهنتر هم می شود خیلی هم زیباتر هست.البته متاسفانه تا به الان من این سایز را در برندهای مختلف لاستیکها ندیده ام. شاید هم اصلا چنین سایزی وجود نداشته باشد.حالا می خواستم که نظر شما دوستان را هم بدانم.

دوست عزيز من تا بحال كه نديدم
راستي اگر لاستيك 215 باشه كه روي رينگ 15 نميشينه ها........

farzad_Sh_2020
29 April 2010, 11:14 PM

سلام
دوست عزیز اصلاً این سایز استانداردی نیست و اگر با این سایز برای خودرو شما مشکلی ایجاد بشه حتی بیمه گذار میتونه مبلغی از خسارت رو کم کنه یا حتی پرداخت نکنه . میتونید برید و بپرسید . رینگ 15 لاستیک 215 خیلی براش بزرگ هست و بیش از حد روی زمین باز میشه و از لبه رینگ میزنه بیرون و در اثر ضربات لحظه ای زیاد در موردهایی مثل چاله های جاده امکان ترکیدگی بسیار بالاتر هست . میتونید با یک کارشناس لاستیک صحبت کنید تا مطمئن بشید . من خودم چون زیاد با این مسائل سر و کار دارم در محل کار پدرم خیلی خودم رعایت میکنم . بخصوص لاستیک . مثلاً من گفتم لاستیک آبشاری نگیرید . نمیدونم چقدر توجه کردین . ولی حاظرم لاستیک آبشاری رو از نظر چسبندگی با یک لاستیک خیلی ساده مقایسه کنید سر پیچ و ببینید کدوم زودتر لیز میخوره . لاستیک آبشاری برای مناطقی مثل اروپا مناسب هست که دائم بارون دارن و در ایران عملاً بدرد نمیخوره مگر اینکه فقط در زمستان و در جاهای پر باران استفاده کنید . موفق باشید

amir eshghefarmon
30 April 2010, 02:01 AM
دوست عزيز من تا بحال كه نديدم
راستي اگر لاستيك 215 باشه كه روي رينگ 15 نميشينه ها........چرا صدرا جان ميشينه پهناي لاستيك هيچ ربطي به اندازه (ارتفاع رينگ)نداره.مثلا شما همين رينگ 15 با 9 اينچ قطر راحت لاستيك 225 هم ميشينه ولي گلگير متاسفانه فضاي كافي نداره و جلو بندي و قدرت سمند جوابگو اين سايز نيست.:icon_cool

safasony
30 April 2010, 02:10 AM
چرا صدرا جان ميشينه پهناي لاستيك هيچ ربطي به اندازه (ارتفاع رينگ)نداره.مثلا شما همين رينگ 15 با 9 اينچ قطر راحت لاستيك 225 هم ميشينه ولي گلگير متاسفانه فضاي كافي نداره و جلو بندي و قدرت سمند جوابگو اين سايز نيست.:icon_cool

ولي عقلاني نيست
چون كاملا لاستيك با رينگ درگير نيست

amir eshghefarmon
30 April 2010, 02:25 AM
چرا عزيز دليلش هم ميگم البته اين كه با رينگ فابريك سمند لاستيك 215 بندازي كاملا مخالفم و غير استاندارد هست و از بغل خيلي بيرون ميزنه.
ببينيد رينگ داراي 3 مشخصه اصلي هست يكي جا پيچ هست يكي ارتفاع رينگ كه فابريك سمند همه ميدونيم 15 هست و مشخصه بعدي پهناي رينگ هست كه همين سايز 15 رو با 9 اينچ قطر داريم كه 225 هم بندازي تازه لب به لب ميشه و لاستيك بيرون نميزنه.:icon_cool

farzad_Sh_2020
30 April 2010, 10:51 AM
چرا عزيز دليلش هم ميگم البته اين كه با رينگ فابريك سمند لاستيك 215 بندازي كاملا مخالفم و غير استاندارد هست و از بغل خيلي بيرون ميزنه.
ببينيد رينگ داراي 3 مشخصه اصلي هست يكي جا پيچ هست يكي ارتفاع رينگ كه فابريك سمند همه ميدونيم 15 هست و مشخصه بعدي پهناي رينگ هست كه همين سايز 15 رو با 9 اينچ قطر داريم كه 225 هم بندازي تازه لب به لب ميشه و لاستيك بيرون نميزنه.:icon_cool

امبر جان درسته اگر رینگ پهن تر باشه میشه انداخت . البته من نمیدونم رینگ ها چند اینچ هست و رینگ 9 اینچ چقدر هست ولی اگر از اینا هست که لاستیک به لبه رینگ نمیرسه بازم غیر استاندارد هست و مشکلاتش پای استفاده کننده هست

david-ebi
30 April 2010, 04:38 PM
دوستان با تشکر از همه پس در کل از این سایز استفاده نکنم بهتر؟

مجتبي پاك نژاد
30 April 2010, 05:20 PM
سلام براي انتخاب بهتريت سايز به سايت زير مراجعه كنيد وسايز فابريك رينگ ولاستيك رابزنيد وسايزهاي پيشنهادي را بنويسيد واگر اختلاف ان بيشتر از3 درصد باشد مشكل بوجود مي ايد براي سمند سايز 205/60/15 و195/60/15 مناسب استhttp://www.1010tires.com/TireSizeCalculator.asp

adolf1945
1 May 2010, 02:03 AM
من لاستیکم رو به 205/60/15 افزایش دادم ولی یه ذره لاستیکم بادش زیاده .
باد این سایز لاستیک باید چند باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hamed_mo
1 May 2010, 02:06 AM
فکر کنم باید روی 26 اینا باشه!

adolf1945
1 May 2010, 02:56 AM
فکر کنم باید روی 26 اینا باشه!

باد لاستیکم الان 30 تاست ....
احساس میکنم ماشین یه ذره میکوبه ....

دوستان دیگه هم راهنمایی کنند .

hamed_mo
1 May 2010, 03:15 AM
آره
معمولا وقتی لاستیک رو نو بندازی باید بادش تا یکی 2روز زیاد باشه...
ولی بعد اون ببر کمش کن

adolf1945
1 May 2010, 11:06 AM
آره
معمولا وقتی لاستیک رو نو بندازی باید بادش تا یکی 2روز زیاد باشه...
ولی بعد اون ببر کمش کن

تو سقف صندوق عقب نوشته باد لاستیکها جلو با سایز 185 باید 29 تا باشه و لاستیکهای عقب هم 31 .

یعنی وقتی سایز لاستیک افزایش پیدا میکنه باید مبنای باد کم بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟

amir eshghefarmon
1 May 2010, 12:40 PM
یعنی وقتی سایز لاستیک افزایش پیدا میکنه باید مبنای باد کم بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟نه اتفاقا در اصل برعکس هست.
چون چرخ کامیون رینگ 24 حدود 100 تا 120 باید باشه.ولی شما چون اختلاف سایز لاستیکتون با فابریک اونقدری نیست همون عددی که نوشته شامل لاستیک جدیدتون هم میشه.:icon_cool

adolf1945
1 May 2010, 01:57 PM
امروز رفتم یه جا باد لاستیکها رو اندازه گرفتم دیدم 40 تاست و آخرین باری که لاستیک رو عوض کردم , یارو اشتباهی به جا 30 تا 40 تا باد زده بود منم رو حساب 30 تا داشتم ایراد میگرفتم .

امروز که هر 4 تا چرخ رو بر مبنای همون جلو 29 و عقب 30 تطبیق دادم عالی شد و مشکلم حل شد .

david-ebi
11 May 2010, 07:46 PM
دوستان عزیز میشه که بگین این لاستیکهای بریجستون از نوع نرم هستند یا خشک؟ ودیگه اینکه لاستیکهای بریجستونی که الان توی بازار هست اصل زاپن هستند یا مال جای دیگری هستند؟

babak2008
31 July 2010, 02:54 PM
سلام
بچه ها امروز رفتم واسه لاستیک برای سمند. چون ما از تعاونی خرید میکنیم. برای سمند یه مدل داشت به اسم نکسن(nexen) سایز 205/60/15 میگفت کره ای هست و عالیه(جفتی 155 تومن). طرح گلش هم اسپرتی بود. الان ماشینم دیگه لاستیکش افتضاح شده. به نظر شما خوبه که بگیرم؟

babak2008
31 July 2010, 04:37 PM
در تکمیل پست بالا اینم عکسش: http://www.discount-tires-2go.com/Images/Nexen-N3000.jpg

محمد رضا محمدي
31 July 2010, 05:45 PM
یوکوهاما با آج چهارفصل بگیرید .... خیلی نرمه و چسبندگی خیلی خوبی داره .... سابف بر این سمند خود من روی این لاستیکها سوار بود
توجه کنید که که لاستیک های کج راه و اریب ( بدون توجه به زیبایی) فقط در هنگام بارندگی به دلیل هدایت آب باقیمانده در زیر تایر به بیرون چسبندگی خوبی دارند ولی در برف و جاده های خشک کارایی کمتری نسبت به لاستیک های چهارفصل دارند و برای خودروی سمند لاستیک های کج راه احتمال قفل شدن چرخهارو بیشتر میکنه

Masi Mc
31 July 2010, 06:02 PM
آقای Farzad sh موتورت پلاک شده ؟

MOHAMMADREZA_4444
4 September 2010, 06:35 PM
4 عدد رینگ فابریک lx خیلی کم کارکرد از یکی از دوستان که میخواست زیر ماشینش رینگ 16 بندازه خریدم و با 4 حلقه کومهو مدل solus kh15 سایز 185/65/15 انداختم زیر ماشین.

2 تا مورد پیش اومد. اول اینکه ماشین یکم نسبت به رینگ و لاستیک معمولی قبل، خشک شده و میکوبه. دوما با اینکه 2 بار از اون روز تا حالا بالانس کردم ( البته هر 2 بار لاستیکها رو باز کرد و بالانس کرد) اما بازهم فرمون از سرعت 90 به بالا یکم میزنه... در صورتی که تا قبل این تغییرات هیچ موردی نبود...

خلاصه گیج شدم. به سرم زده دوباره همون رینگ فولادی خودمو بندازم. حس میکنم این رینگ آلمینیومی سنگینتره و به جلوبندی و فرمون بیشتر ضربه میزنه..
دوستان با تجربه راهنمائی کنن.:lover:

Validator
5 September 2010, 10:20 AM
4 عدد رینگ فابریک lx خیلی کم کارکرد از یکی از دوستان که میخواست زیر ماشینش رینگ 16 بندازه خریدم و با 4 حلقه کومهو مدل solus kh15 سایز 185/65/15 انداختم زیر ماشین.
2 تا مورد پیش اومد. اول اینکه ماشین یکم نسبت به رینگ و لاستیک معمولی قبل، خشک شده و میکوبه. دوما با اینکه 2 بار از اون روز تا حالا بالانس کردم ( البته هر 2 بار لاستیکها رو باز کرد و بالانس کرد) اما بازهم فرمون از سرعت 90 به بالا یکم میزنه... در صورتی که تا قبل این تغییرات هیچ موردی نبود...
خلاصه گیج شدم. به سرم زده دوباره همون رینگ فولادی خودمو بندازم. حس میکنم این رینگ آلمینیومی سنگینتره و به جلوبندی و فرمون بیشتر ضربه میزنه..
....
سلام:
البته نمی دونم لاستیک قبلیتون چی بوده اما لاستیک کومهو، لاستیک نرمیه. از این رینگهای فابریک آلومینیومی (رونال و ...) هم چیز غیرعادیی ندیده ام. بعیده به تنظیم باد هم توجه نکرده باشید. ولی ایکاش یکبار از ایندو بار رو بالانس درجا میکردید. برای موارد نسبتا مشابه، جواب داده.

MOHAMMADREZA_4444
5 September 2010, 02:08 PM
سلام:
البته نمی دونم لاستیک قبلیتون چی بوده اما لاستیک کومهو، لاستیک نرمیه. از این رینگهای فابریک آلومینیومی (رونال و ...) هم چیز غیرعادیی ندیده ام. بعیده به تنظیم باد هم توجه نکرده باشید. ولی ایکاش یکبار از ایندو بار رو بالانس درجا میکردید. برای موارد نسبتا مشابه، جواب داده.

امروز یکجا دیگه بالانس زدم البته بازم درجا نبود. خوب شد. تا 170 تونستم برم و دیگه فرمون نزد.
در مورد کوبیدن خودم فکر میکنم بخاطر اینه که تو این مدت زیاد از ریو و 206 استفاده میکنم.
سمند بالاخره خشک تره.

MUSTANG2010
23 October 2010, 03:47 PM
سلام و درود
خب ميشلن كه حرف اول رو ميزنه
بهترين تاير براي سمند
ميشلن 15-65-195
ضمنا ميشلن در چند كشور توليد ميشه كه هيچ فرقي از لحاظ كيفيت باهم ندارن
الان همين تاير زير ماشين خودمه
هر كسي هر سوالي كه ميخواد راجع به نرم بودم، طول عمر، و.... ازم بپرسه

لاستيك قبليش هم گودير اصل آلمان بود كه 60000 كار كرد البته با رانندگي بد من، ولي اين ميشلن از اون هم بهتره چسبندگي فوق العوده و نرمي و....
ضمنا لاستيك انباري هم نخريد حتي اگه ميشلن باشه
از گل هاي اسپرتي هيچ برندي هم استفاده نكنيد چون بعد از يه مدت به صدا ميافته و فكر ميكني گيربكس يا بربرينگ يا پلوس خراب شده، من خودم اين عيب رو تجربه كردم و بعد از 20000 كه فهميدم صدا از لاستيكه، عوضش كردم.
با درود

farzad_Sh_2020
24 October 2010, 07:43 PM
سلام و درود
خب ميشلن كه حرف اول رو ميزنه
بهترين تاير براي سمند
ميشلن 15-65-195
ضمنا ميشلن در چند كشور توليد ميشه كه هيچ فرقي از لحاظ كيفيت باهم ندارن
الان همين تاير زير ماشين خودمه
هر كسي هر سوالي كه ميخواد راجع به نرم بودم، طول عمر، و.... ازم بپرسه

لاستيك قبليش هم گودير اصل آلمان بود كه 60000 كار كرد البته با رانندگي بد من، ولي اين ميشلن از اون هم بهتره چسبندگي فوق العوده و نرمي و....
ضمنا لاستيك انباري هم نخريد حتي اگه ميشلن باشه
از گل هاي اسپرتي هيچ برندي هم استفاده نكنيد چون بعد از يه مدت به صدا ميافته و فكر ميكني گيربكس يا بربرينگ يا پلوس خراب شده، من خودم اين عيب رو تجربه كردم و بعد از 20000 كه فهميدم صدا از لاستيكه، عوضش كردم.
با درود

سلام
دوست عزيز ميشلن بخاطر نرمي زياد كه داره خيلي زود توي جاده هاي ناهموار و خاكي خراب ميشه و گل هاي لاستيك خيلي زشت ميشه . بخاطر همين من به كسي كه تردد در جاده خاكي داره كه سنگ و لاخ هست اين لاستيك رو پيشنهاد نميكنم

و علت ديگه كه من اين لاستيك انتخاب نكردم قيمت نجومي اين برند بود كه بخاطر كم بودن در بازار هر كسي يك قيمت ميگفت .

فقط خواستم نظرم رو بگم . وگرنه براي استفاده در جاده هاي درست لاستيك مناسبي هست . تنها لاستيكي بود كه ديدم فاق لاستيك كامل ميشد برگردوني داخل لاستيك

MUSTANG2010
24 October 2010, 09:02 PM
سلام
دوست عزيز ميشلن بخاطر نرمي زياد كه داره خيلي زود توي جاده هاي ناهموار و خاكي خراب ميشه و گل هاي لاستيك خيلي زشت ميشه . بخاطر همين من به كسي كه تردد در جاده خاكي داره كه سنگ و لاخ هست اين لاستيك رو پيشنهاد نميكنم

و علت ديگه كه من اين لاستيك انتخاب نكردم قيمت نجومي اين برند بود كه بخاطر كم بودن در بازار هر كسي يك قيمت ميگفت .

فقط خواستم نظرم رو بگم . وگرنه براي استفاده در جاده هاي درست لاستيك مناسبي هست . تنها لاستيكي بود كه ديدم فاق لاستيك كامل ميشد برگردوني داخل لاستيك
سلام و درود بر فرزاد عزيز
فرزاد جان اين لاستيك طبق نوشته هاي روي تاير اگر با سرعت 80 تا 100 كيلومتر رانندگي كني حدود 80000 تا كار ميكنه البته با فشار ماشيني سنگين تر از سمند، شايد زير سمند بيشتر از اين هم كار كنه،‌ از نظر اينكه قيمتش بالاست و الان هم بالاتر رفته و امروز كه من براي يكي از دوستانم ميخواستم، اصلا توي بازار نبود و مجبور شدم براش كمهو 195 بگيرم، بله ميشلن گرونه ولي امنيت داره، بستگي داره چه چيزهايي برايت معيار باشه، براي رانندگي افتضاح من كه اصلا فرق آسفالت خشك رو با اولين بارون نميفهمم، ميشلن بهترين گزينه بود، چند روز پيش هم از يك تصادف 100 در 100 نجاتم داد، به علت چسبندگي خيلي خوبش با جاده، اگه ميزدم 500 يا بيشتر پياده بودم،‌ ميخوام بگم كه خودش خرج خودشو در آورد. يه چيز ديگه اينكه تاير ميشلن ضربات ناگهاني رو به كمك و اتاق منتقل نميكنه و يا كمتر ميكنه ضمنا توي پيچ ها خيلي زيبا واكنش نشون ميده،‌اما به خدا دلم نمياد ببرمش توي سنگ و كلوخ، البته بعيد ميدونم اونجا هم طوريش بشه ولي خب به قول شما بايد يه مقدار سعي كنيم جاده سنگي نريم.
با احترام

MUSTANG2010
24 October 2010, 09:03 PM
سلام

سلام و درود بر فرزاد عزيز
فرزاد جان اين لاستيك طبق نوشته هاي روي تاير اگر با سرعت 80 تا 100 كيلومتر رانندگي كني حدود 80000 تا كار ميكنه البته با فشار ماشيني سنگين تر از سمند، شايد زير سمند بيشتر از اين هم كار كنه،‌ از نظر اينكه قيمتش بالاست و الان هم بالاتر رفته و امروز كه من براي يكي از دوستانم ميخواستم، اصلا توي بازار نبود و مجبور شدم براش كمهو 195 بگيرم، بله ميشلن گرونه ولي امنيت داره، بستگي داره چه چيزهايي برايت معيار باشه، براي رانندگي افتضاح من كه اصلا فرق آسفالت خشك رو با اولين بارون نميفهمم، ميشلن بهترين گزينه بود، چند روز پيش هم از يك تصادف 100 در 100 نجاتم داد، به علت چسبندگي خيلي خوبش با جاده، اگه ميزدم 500 يا بيشتر پياده بودم،‌ ميخوام بگم كه خودش خرج خودشو در آورد. يه چيز ديگه اينكه تاير ميشلن ضربات ناگهاني رو به كمك و اتاق منتقل نميكنه و يا كمتر ميكنه ضمنا توي پيچ ها خيلي زيبا واكنش نشون ميده،‌اما به خدا دلم نمياد ببرمش توي سنگ و كلوخ، البته بعيد ميدونم اونجا هم طوريش بشه ولي خب به قول شما بايد يه مقدار سعي كنيم جاده سنگي نريم.
با احترام

gharibe
4 November 2010, 10:17 AM
با سلام
نظر دوستان در مورد لاستیک مارک LASSA که ظاهرا ترکیه ای هست چیست؟

MUSTANG2010
4 November 2010, 12:53 PM
با سلام و ارادت
دوست عزيز من اين تاير رو امتحان نكردم، زير ماشين دوستام هم نديدم، چه سايزيه؟ اسپرتيه؟ قيمتش چنده؟ از كجا داري ميخري؟ چرا كمهو195 نميندازي زير ماشين؟ لا اقل امتحان شدس،
با احترام

MOHAMMADREZA_4444
4 November 2010, 02:03 PM
با سلام
نظر دوستان در مورد لاستیک مارک LASSA که ظاهرا ترکیه ای هست چیست؟

یک تجربه: همیشه از برندهای معروف و امتحان پس داده استفاده کن.

Validator
4 November 2010, 06:17 PM
کمپانی لاسا از سال 1978 به تولید تایر در ترکیه مشغول است و در حال حاضر ششمین تولیدکننده تایر در اروپاست با کلی جوایز کیفیت، به خصوص در مورد رضایت مشتری. اما بدیهیه که قدمت مارک های معروفتر رو نداره.
شخصا زیر سمند، تجربه اش نکردم ولی تجربه اش رو روی دو تا ماشین دیگه داشته ام. لاستیک بسیار خوبی بود. ترمزگیری خوب (حتی روی سطوح مرطوب)، فرمان پذیری مناسب، سروصدای کم، و البته دوام خیلی عالی!
لاستیک چهارفصل ازش ندیده ام یا زمستانی بوده یا تابستانی. ولی سایز 195/65/15 رو با رده های H و S داره.

MUSTANG2010
7 November 2010, 12:42 PM
کمپانی لاسا از سال 1978 به تولید تایر در ترکیه مشغول است و در حال حاضر ششمین تولیدکننده تایر در اروپاست با کلی جوایز کیفیت، به خصوص در مورد رضایت مشتری. اما بدیهیه که قدمت مارک های معروفتر رو نداره.
شخصا زیر سمند، تجربه اش نکردم ولی تجربه اش رو روی دو تا ماشین دیگه داشته ام. لاستیک بسیار خوبی بود. ترمزگیری خوب (حتی روی سطوح مرطوب)، فرمان پذیری مناسب، سروصدای کم، و البته دوام خیلی عالی!
لاستیک چهارفصل ازش ندیده ام یا زمستانی بوده یا تابستانی. ولی سایز 195/65/15 رو با رده های H و S داره.
با سلام و درود
زير چه ماشين هايي بوده؟
قيمتش چنده؟

Validator
7 November 2010, 05:01 PM
با سلام و درود
زير چه ماشين هايي بوده؟
قيمتش چنده؟
سلام:
اول زیر یک پژو 504 قدیمی (1978) و بعد زیر یک ب ام و 318 (2005) که البته این دومی توی خود ترکیه بود. من از قیمت فعلیش خبر ندارم ولی فکر کنم عامل فروشش توی ایران، خیلی فعال نباشه.
درود بر شما

MUSTANG2010
7 November 2010, 10:27 PM
با سلام و ارادت
اگه زير 504 بوده و دوام اورده لابد لاستيك خوبيه، 504 به دليل وزن سنگين روي محور عقب و بازي بيش از حد فنر و كمكها، اگه لاستيك بد زيرش بندازي، لاستيك پله ميكنه، البته من نميدونم اين لاستيك چقدر زير 504 بوده و دست هم به لاستيك نكشيدم كه ببينم پله كرده يا نه، ولي هر تايري زير 504 دوام نمياره، تنها لاستيكي كه 12 سال پيش زير اين ماشين انداختم و خوب كار كرد، بريجستون اندونزي بود. فكر كنم اكثر لاستيك هاي خارجي از زمان توليد، داراي 3 سال گارانتي مي باشند( تركيدن و برخي از موارد نادر ديگه ) . قيمتشو بگيري ميتونيم مقايسه كنيم، ضمنا ببين گارانتي ميده؟ و گارانتيش شامل چه مواردي ميشه؟
با احترام

gharibe
8 November 2010, 05:01 PM
با سلام خدمت دوستان
دو جفت لاستیک MAXXIS مدل UA-603 سایز 15/65/185 انداختم زیر سمند ال ایکس و حدود 150 کیلومتر رانندگی کردم به نظرم ترمز گیری و نرمی ماشین بسیار بهتر از زمانی شده که لاستیک گودیر زیر ماشین بود. ضمنا لاستیک ها تولید هفته 32 سال 2010 می باشد.

MUSTANG2010
8 November 2010, 05:21 PM
با سلام و ارادت
مبارك باشه دوست عزيز، ولي بذار لااقل 5000 تا كار كنه بعدا نظرتو بگو، لاستيكت هم كه تازه توليد شده، برو يه بالانس با دستگاه كن ببين لاستيك بالا و پايين و چپ و راست نميره، اگه اين جوري باشه، يا رينگات بيضي شده يا تاب برذاشته و يا لاستيكت خرابه، اينا رو گفتم براي اينكه تجربه لاستيك و رينگ خراب رو داشتم، ضمنا فعلا لاستيكاتو بالانس نكن و 33 تا باد بزن، بذار لاستيك خودشو باز كنه، بعد از 1000 تا ميتوني بالانس كني.
با احترام

MoHaMaD Z
10 November 2010, 07:50 AM
ببخشین یه سوال داشتم ! بهترین لاستیک ایرانی چیه !؟ بارز یا ... ؟

MOHAMMADREZA_4444
10 November 2010, 10:33 AM
ببخشین یه سوال داشتم ! بهترین لاستیک ایرانی چیه !؟ بارز یا ... ؟

بارز لاستیک خوبیه البته تو ایرانیها.
اما جدیدا این لاستیکهائی که یزد تایر تحت لیسانس هلند زده داره خوب جواب میده. من زیر ماشین تجربه نکردم اما تو لاستیک فروشی که دیدم از بارز خیلی نرمتر و خوش جنس تر بود.
الانم ایران خودرو جایگزین بارز کرده.

MUSTANG2010
10 November 2010, 03:29 PM
با سلام و ارادت
دوست عزيزم محمد رضا 4444درست ميگه، بارز بخر، گارانتي هم داره، ضمنا گل ميشلني شو بخر، خيلي بهتره. فقط يادت باشه وقتي تايرو انداختي دور رينگ و باد زدي، ببند به دستگاه و بچرخونش ، وقتي لاستيكت ميچرخه ببين به چپ و راست منحرف نميشه؟ يه بالا و پايين نميره، ضمنا اگه دوست داشتي 4 تا رينگ 15 مشهد ( در صورتي كه رينگات آهنيه ) به لاستيك بنداز، قبل از اينكه تاير بخري، كه لاستيك فروشه در صورت خرابي لاستيك، نگه اشكال از رينگته، رينگ 15 مشهد هم دونه اي 20 تومنه، اگه رينگت هم آلومينيم كه هيچ.
با احترام

MUSTANG2010
10 November 2010, 07:39 PM
با سلام و ارادت
mohamad z جان هر سوالي در مورد لاستيك داري بپرس. چون خيلي روي هندلينگ ماشين تاثير داره، يه وقت گل اسپورتي نگيري. به نظر من بارز امتحانشو پس داده.

MUSTANG2010
10 November 2010, 07:42 PM
بارز لاستیک خوبیه البته تو ایرانیها.
اما جدیدا این لاستیکهائی که یزد تایر تحت لیسانس هلند زده داره خوب جواب میده. من زیر ماشین تجربه نکردم اما تو لاستیک فروشی که دیدم از بارز خیلی نرمتر و خوش جنس تر بود.
الانم ایران خودرو جایگزین بارز کرده.
با سلام و ارادت
mohamad4444 جان به نظرت يزد تاير براي ماشينهاي سنگين مناسبتر نيست؟ من اكثر اتوبوس ها رو ديدم يزد ميندازن؟ قيمتش با بارز چه فرقي ميكنه؟
با احترام

MUSTANG2010
10 November 2010, 07:44 PM
دوستان كسي نظر خاص ديگه اي براي دوستمون توي خريد لاستيك ايراني نداره؟

MoHaMaD Z
10 November 2010, 10:40 PM
راستش من قصد داشتم واسه ماشین که سمند ال ایکس هست ( رینگش 15 اینچ اسپیدلاین 11 پره هست ) لاستیک میشلن با سایز 205/65/15 بگیرم ! اما پیش خودم گفتم ما که میخوایم سال دیگه اینو رد کنیم بره نیازی نیست 400 تومن پول لاستیک بدم !!!
پس نظر شما روی بارز هست !؟ بارز یا یزد تایر ؟!؟!!؟ لاستیک های خودش که بارز بود خدایی خیلی خوب دووم آورد ! منتها یه سوال !؟ بارز فقط سایز 185 داره ؟! همون سایز 185 بگیرم یا .... ؟!

MOHAMMADREZA_4444
11 November 2010, 01:35 PM
با سلام و ارادت
mohamad4444 جان به نظرت يزد تاير براي ماشينهاي سنگين مناسبتر نيست؟ من اكثر اتوبوس ها رو ديدم يزد ميندازن؟ قيمتش با بارز چه فرقي ميكنه؟
با احترام

با سلام و تشکر از ادب شما.

اولا بیشتر شرکتها هم لاستیک سواری تولید میکنن و هم سنگین و هم ماشینهای صنعتی و کشاورزی.
دوما شما این مورد رو به حساب کیفیت قابل قبول یزد تایر نسبت به تایر های هم سطح بزار که باعث استقبال بیشتر در ماشینهای سنگینه.
در مورد قیمت اینطور که پرسیدم تو سایز 15 نسبت به بارز حدود 15000 گرانتره.

MOHAMMADREZA_4444
11 November 2010, 01:42 PM
راستش من قصد داشتم واسه ماشین که سمند ال ایکس هست ( رینگش 15 اینچ اسپیدلاین 11 پره هست ) لاستیک میشلن با سایز 205/65/15 بگیرم ! اما پیش خودم گفتم ما که میخوایم سال دیگه اینو رد کنیم بره نیازی نیست 400 تومن پول لاستیک بدم !!!
پس نظر شما روی بارز هست !؟ بارز یا یزد تایر ؟!؟!!؟ لاستیک های خودش که بارز بود خدایی خیلی خوب دووم آورد ! منتها یه سوال !؟ بارز فقط سایز 185 داره ؟! همون سایز 185 بگیرم یا .... ؟!

بارز 15 من فقط سایز 185 دیدم. اما چون بارز داشتی اینبار از این یزد تایر بنداز. الان زیر صفریشو میتونی خوب بخری.
خودتم اگر دو تاشو یکجا ببینی، متوجه میشی که یزد نرمتر و خوش جنس تره.

MoHaMaD Z
11 November 2010, 02:27 PM
دوست گلم یه سوال دیگه ! ( شرمنده هی سوال سوال میکنم ! )
آیا نرمی یزد تایر باعث خراب شدن زودتر اون در جاده های نا هموار نمیشه !؟!؟!؟
یزد تایر هم فقط سایز 185 داره ؟!!؟؟! قیمتش نمیدونی چه جوریاست !؟

MOHAMMADREZA_4444
11 November 2010, 02:39 PM
دوست گلم یه سوال دیگه ! ( شرمنده هی سوال سوال میکنم ! )
آیا نرمی یزد تایر باعث خراب شدن زودتر اون در جاده های نا هموار نمیشه !؟!؟!؟
یزد تایر هم فقط سایز 185 داره ؟!!؟؟! قیمتش نمیدونی چه جوریاست !؟

خواهش میکنم.
اگر نرمی باعث میشد زود از بین بره پس لاستیک کومهو الان جزو لاستیکهای خوب نبود.
اما در کل شما یادت باشه در مورد لاستیک ایرانی داره بحث میشه.
من زیر صفری دیدم جفتی صد میگفت.

MoHaMaD Z
11 November 2010, 03:39 PM
جفتی 100 به نظر شما گرون نیست ؟!
آخه بارز 4 حلقه رو 180 میگفت !!!!

MUSTANG2010
13 November 2010, 11:29 PM
جفتی 100 به نظر شما گرون نیست ؟!
آخه بارز 4 حلقه رو 180 میگفت !!!!
با سلام و احترام
بابا جون براي 20 تومن اينقدر وسواس نداشته باش، وقتي ميگه يزد تاير بگير ، يزد تاير بگير ديگه، لابد امتحانش كرده، بعدشم شايد اگه بيشتر چونه بزني، ارزونتر هم گيرت بياد، نرمي لاستيك رو هم بزار به حساب فرمان پذيري خوبش، بعدشم سال ديگه ميخواي ردش كني بره، لاستيك نرم درموقع ترمز گيري شديد، سريعتر ماشينتو نگه ميداره، لا اقل تا سال بهد بدنش سالم ميمونه. ولي باز هم نظر خودت شرطه، وقتي ميري پيش اين لاستيك فروش ها ، هر چي كه دوست دارن به آدم ميفروشن، هزار دليل هم ميارن كه اين از اون بهتره يا بالعكس،
با تشكر

MoHaMaD Z
13 November 2010, 11:42 PM
چرا میزنی خوب ؟! :دی
امروز رفتم لاستیک بارز بگیرم طرف بهم گفت چی داشتی قبلش !؟ گفتم بارز ! گفت بهت پیشنهاد میکنم این دفعه یزد تایر بگیری !! گفت کیفیتش خوبه و قیمتش نسبت به بارز 23 تومن گرونتره !!!
انشالله پس فردا میریم واسه تعویض لاستیک !!!
از راهنمایی هاتون هم ممنون !
راستی بگم نیتروژن بزنه !؟

MUSTANG2010
14 November 2010, 12:33 AM
چرا میزنی خوب ؟! :دی
امروز رفتم لاستیک بارز بگیرم طرف بهم گفت چی داشتی قبلش !؟ گفتم بارز ! گفت بهت پیشنهاد میکنم این دفعه یزد تایر بگیری !! گفت کیفیتش خوبه و قیمتش نسبت به بارز 23 تومن گرونتره !!!
انشالله پس فردا میریم واسه تعویض لاستیک !!!
از راهنمایی هاتون هم ممنون !
راستی بگم نیتروژن بزنه !؟
با سلام و احترام
محمد رضا 4444 گفت كه يزد تاير بگير، تحت ليسانس هم هست ، معلومه كه خوبه، انتخاب با خودته.
همون هوا بزن
من چند جا از مضرات نيتروژن براي استفاده در تاير شنيدم.
بي خبرمون نذار، ببينيم چيكار كردي.
با احترام

MOHAMMADREZA_4444
14 November 2010, 01:24 AM
مبارکه...
امیدوارم از لاستیک ها راضی باشی.
من خودم یک سورن مولتی ثبت نام کردم. خدا خدا میکتم اگر لاستیک ایرانی بود، بارز نباشه...
منم نظرم اینه که فعلا بیخیال نیتروژن بشی. همون باد بهتره. اما باید از درجه باد مطمئن استفاده کنی. 99% این درجه های بیرون ایراد دارن و گاها تا 10 درجه خطا دارن.

farzad_Sh_2020
14 November 2010, 10:34 AM
سلام
دوستان عزيز فقط توجه كنيد كه لاستيك هاي ايراني از نظر تحمل سرعت از نمونه خارجي ضعيف تر هستن

اين در نظر بگيريد اگر با يك لاستيك مارك دار بتونيد چند ساعت با سرعت بالا رنندگي كنيد با لاستيك ايراني اگر بيش از 30 دقيقه با سرعت بالاي 160 بريد امكان داره خطر آفرين بشه .

فقط جهت اطلاع رساني گفتم . وگرنه لاستيك هاي داخلي براي استفاده هاي عادي مناسب هستن ولي براي يكي مثل من كه گاهي اوقات لازم ميشه حتي سرعت به 200 كيلومتر برسونم اصلاً قابل استفاده نيست و ريسك خيلي بالايي داره

lbvgov
14 November 2010, 12:33 PM
موقع تحویل ماشین لاستیک یزد تایر داشت رفتم برا تعویض با 205 لاستیک فروشی ها می گفتند چون یزد تایره از همه بی کیفیت تره و 4 حلقه رو 80 هزار بر می داشتن اخر ش یه جا 110 برداشت و به جای اون لاستیک NITTO ژاپن برداشتم ( 205 ) الان حدود 4000 تا باهاش رفتم فعلا" که خوبه و مشکلی نداره . قیمت جفتی 160 هزار .در ضمن نیتروژن هم زدم.

MoHaMaD Z
14 November 2010, 02:27 PM
من محض اطمینان امروز چندجا پرسیدم همه گفتن بین بارز و یزد تایر ، یزد تایر بگیر چون نرمتره ( میگفتن کیفیتشون فرقی نداره )
ما که خودمون بارز داشتیم باهاش 212 تا هم رفتیم و مشکلی نبود :دی ( البته مدتش زیاد نبود ، حول و حوش 4 دقیقه یا کمتر )
پس پیشنهاد میکنید نیتروژن نزنم !؟؟؟
راستش من بیشتر درمورد فوایدش شنیدم تا مضراتش ! ممنون میشم بگین چه مضراتی داره چون هرکس رو که دیدم میگه نیتروژن خوبه ...

farzad_Sh_2020
14 November 2010, 02:55 PM
من محض اطمینان امروز چندجا پرسیدم همه گفتن بین بارز و یزد تایر ، یزد تایر بگیر چون نرمتره ( میگفتن کیفیتشون فرقی نداره )
ما که خودمون بارز داشتیم باهاش 212 تا هم رفتیم و مشکلی نبود :دی ( البته مدتش زیاد نبود ، حول و حوش 4 دقیقه یا کمتر )
راستش من بیشتر درمورد فوایدش شنیدم تا مضراتش ! ممنون میشم بگین چه مضراتی داره چون هرکس رو که دیدم میگه نیتروژن خوبه ...

من كه با لاستيك ايراني بالاي 160 جرات نميكنم برم :icon_arro . چسبندگي جالبي نداره

در مورد نيتروژن بهتر هست توي تاپيك خودش بحث بشه در موردش ولي من هرجا خوندم خوبي نوشته و بدي نديدم . فقط ميدونم بايد لاستيك حتماً تيوپ لس باشه وگرنه نابود ميشه لاستيك بخاطر دو دما شدن

MUSTANG2010
15 November 2010, 09:47 PM
با سلام و احترام
سلام دوست عزيز، بالاخره گرفتي؟ چطوره؟ خوبه؟
با ارادت

MoHaMaD Z
15 November 2010, 10:00 PM
سلام دوست گلم ! بله امروز لاستیک هارو با یزد تایر عوض کردیم !
دبه کرد گفت 20 تومن گرون شده منم بهش گفتم شرمندتم ! قبلا بهم گفتی جفتی 97 تومن ! گفت عیب نداره ... :icon_mrgr:icon_arro
لاستیک ها قیمتشون 194 تومن شد + 22 تومن دستمزد و نیتروژن و ...
کلا هزینش 216 شد .
از اونجا تا خونه که اومدم فرق چندانی رو احساس نکردم ( اصلا فرقی احساس نکردم :icon_arro چون راهش زیاد نبود )
باید ببینم توی جاده چه طوری جواب میده ...
بازم از راهنمایی هاتون ممنون .

MUSTANG2010
15 November 2010, 10:21 PM
سلام دوست گلم ! بله امروز لاستیک هارو با یزد تایر عوض کردیم !
دبه کرد گفت 20 تومن گرون شده منم بهش گفتم شرمندتم ! قبلا بهم گفتی جفتی 97 تومن ! گفت عیب نداره ... :icon_mrgr:icon_arro
لاستیک ها قیمتشون 194 تومن شد + 22 تومن دستمزد و نیتروژن و ...
کلا هزینش 216 شد .
از اونجا تا خونه که اومدم فرق چندانی رو احساس نکردم ( اصلا فرقی احساس نکردم :icon_arro چون راهش زیاد نبود )
باید ببینم توی جاده چه طوری جواب میده ...
بازم از راهنمایی هاتون ممنون .
با سلام و ارادت
بالاخره اين نيتروژنو بستي به تاير بدبخت.
ولي مباركت باشه، انشااله كه برات كار كنه.
با احترام

MUSTANG2010
23 November 2010, 03:03 PM
با سلام و احترام
محمد جان تايرهات چطورن؟ خوب فرمانپذير هستن؟ ترمز گيريشون چطوره؟
با ارادت

MOHAMMADREZA_4444
23 November 2010, 04:27 PM
با سلام و احترام
با ارادت
از بس لاستیک هاش عالی از آب در اومده، همش داره با ماشین دور میزنه.وقت نکرده به ما از کیفیت لاستیک بگه :icon_arro
بگو ببینیم صنعت یزد و هلند چه کرده؟

MUSTANG2010
23 November 2010, 04:36 PM
با سلام و احترام
MoHaMaD Z (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=121826)لاستيكات چطوره؟ بگو ببينيم ؟ رفتي ديگه پيدات نيست.
با ارادت

MUSTANG2010
23 November 2010, 04:44 PM
از بس لاستیک هاش عالی از آب در اومده، همش داره با ماشین دور میزنه.وقت نکرده به ما از کیفیت لاستیک بگه :icon_arro

با سلام و ارادت
MOHAMMADREZA_4444
جان ميگم نكنه دوستمون خدا نكرده يزد تاير كار دستش داده؟ احتمالا سر توليد لاستيكاش، هلندي ها رفته بودن ناهار بخورن.
با احترام

K4M6N3
23 November 2010, 05:58 PM
درود
دوستان دایی بنده که مثل ما LX داره میخواد لاستیک بخره سنی ازش گذشته و اهل اسپرت، سرعت و ... نیست.
لطفا" یک لاستیک خوب معرفی کنید با این شرایط :
185 یا 195 15 برای رینگ آلومینیمی فابریک

ایمنی بالا
چسبندگی خوب
نرم باشه و نکوبه
عمرش خیلی مهم نیست اولویت با گزینه های بالاست

من خودم الان زیر ماشین Pirelli دارم، خیلی راضیم به نظر شما خوبه؟ ساخت آخر سال 2010 گیر میاد؟ چند وقت پیش که جفتی حدود 200 بود الان قیمت دارید ازش؟

سپاس فراوان

MOHAMMADREZA_4444
23 November 2010, 06:45 PM
درود
دوستان دایی بنده که مثل ما LX داره میخواد لاستیک بخره سنی ازش گذشته و اهل اسپرت، سرعت و ... نیست.

ایمنی بالا
چسبندگی خوب
نرم باشه و نکوبه

من خودم الان زیر ماشین Pirelli دارم، خیلی راضیم به نظر شما خوبه؟ ساخت آخر سال 2010 گیر میاد؟ چند وقت پیش که جفتی حدود 200 بود الان قیمت دارید ازش؟

سپاس فراوان

پیرلی مدل p6000 لاستیک خوبیه. یادش بخیر ایران خودرو سالهای 83 تا 85 زیر سمند و 405 مینداخت. هم نرم بود و هم بی صدا. با اینکه تابستانی بود ولی در هر شرایطی عملکردش عالی بود. اما من از 2009 بالاتر هنوز ندیدم.
تو لاستیک هائی که الان با تاریخ بالا و سایز 185/65/15 موجود هست، من خودم 2 مورد رو تجربه کردم و از جمیع جهات راضی بودم. یکی لاستیک نیتو ژاپن و یکی کومهو kh 15.

http://www.ityre.com/en/tyres/catalog/nitto/size/132584

http://www.ityre.com/en/tyres/catalog/kumho/size/55207

MoHaMaD Z
23 November 2010, 11:55 PM
با سلام و احترام
با ارادت

دوستان واقعا شرمندم که به اینجا سر نزدم ! خوب یه سری توضیحات میدم امیدوارم مفید باشه !
لاستیک های جدید نسبت به قدیمی ها ( بارز ) نرم تر هستن و کاملا میشه احساسش کرد اما نمیدونم چرا احساس میکنم این نرمی به خاطر تازه بودن لاستیک هاست ! البته در اینکه کلا جنسش از بارز نرم تره شکی نیست ! بارز رو اصلا نمیشد لبشو با دست برگردونی اما اینو میشد ! ( البته نه به راحتی میشلن !!! :icon_arro:icon_arro:icon_arro:icon_arro:icon_arro :icon_arro:icon_arro )
ترمز گیری که مشکلی نداره و مثل همیشه عالی عمل میکنه ! در کل من مشکلی نداشتم .

MUSTANG2010
24 November 2010, 12:19 AM
درود

ایمنی بالا
چسبندگی خوب
نرم باشه و نکوبه

سپاس فراوان
با سلام و احترام
با احترام فراوان نسبت به نظرات دوستان خوبم، من هم با اجازه نظرمو ميگم
دوست عزيز K4M6N3 اگه كيفيت برات مهمه، فقط و فقط ميشلن بنداز 15-65-195
2010 اون الان زير ماشين منه، الان حضور ذهن ندارم كه مال كدوم هفته 2010 بود، هم نرمه، هم فرمانپذيره، ترمزگيريش عاليه، روي آب خوبه،Energy Saver هستش و حرف اول رو ميزنه، ضمنا مال من ساخت ايتاليا بود، ساخت هر كجا كه بودش بخر چون توي كشورهاي مختلف توليد ميشه و موادش تماما از فرانسه ميره به اون كشورها و هيچ فرقي از لحاظ كمي و كيفي باهم ندارن، ضمنا تنها لاستيكيه كه توي بازار نقدي خريد و فروش ميشه، ضمنا همين سايزي كه گفتمو بنداز زير ماشين.
با ارادت

parsa s
24 November 2010, 01:15 AM
با سلام و احترام
2010 اون الان زير ماشين منه، الان حضور ذهن ندارم كه مال كدوم هفته 2010 بود، هم نرمه، هم فرمانپذيره، ترمزگيريش عاليه، روي آب خوبه،Energy Saver هستش و حرف اول رو ميزنه، ضمنا مال من ساخت ايتاليا بود، ساخت هر كجا كه بودش بخر چون توي كشورهاي مختلف توليد ميشه و موادش تماما از فرانسه ميره به اون كشورها و هيچ فرقي از لحاظ كمي و كيفي باهم ندارن، ضمنا تنها لاستيكيه كه توي بازار نقدي خريد و فروش ميشه، ضمنا همين سايزي كه گفتمو بنداز زير ماشين.
با ارادت

قیمت ؟!

MUSTANG2010
24 November 2010, 06:29 PM
با سلام و احترام
با ارادت
با سلام و احترام
جفتي 225 تومان
با ارادت

samand 2008
3 December 2010, 01:20 PM
با سلام خدمت دوستان واساتید
1-برای سمند lx برای رینگ فابریک حداکثر از چه سایز لاستیکی استفاده کنم که جلوبندی ماشین رو خراب نکنه و نکوبه
2-از چه نوع برندی بخرم که ماشین نرم بشه و ترمز گیری خوبی داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
3-آیا نیتروژن برای لاستیک ضرر داره یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشکر

MUSTANG2010
3 December 2010, 01:41 PM
با سلام و احترام
دوست عزيز كوتاه ترين راه براي جواب سوالتون، خوندن پست ها از شماره 196 صفحه 16 تا 228 صفحه 18 ميباشد كه دوستان عزيزم هم تاير ايراني و هم خارجي رو توضيح دادن و تجربه رانندگي با اين تايرهارو هم شرح دادن. البته خوندن كل تاپيك هم خيلي عاليه ولي چون عجله داري گفتم.
با ارادت

samand 2008
3 December 2010, 02:16 PM
با سلام خدمت دوستان واساتید
1-برای سمند lx برای رینگ فابریک حداکثر از چه سایز لاستیکی استفاده کنم که جلوبندی ماشین رو خراب نکنه و نکوبه
2-از چه نوع برندی بخرم که ماشین نرم بشه و ترمز گیری خوبی داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
3-آیا نیتروژن برای لاستیک ضرر داره یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشکر
مرسی دوست عزیز از بابت راهنماییتون من تمام صفحه ها رو خوندم ولی جواب سوالاتم به صورت واضح نیست باید نتیجه گیری کنم که میترسم اشتباه کنم
با تشکر

MUSTANG2010
3 December 2010, 03:44 PM
مرسی دوست عزیز از بابت راهنماییتون من تمام صفحه ها رو خوندم ولی جواب سوالاتم به صورت واضح نیست باید نتیجه گیری کنم که میترسم اشتباه کنم
با تشکر

با سلام و احترام
دوست عزيز
توي لاستيك هاي خازجي اول ميشلن و بعد كمهو
توي لاستيك هاي ايراني اول يزد تاير و بعد بارز
اين تايرها همشون خوب هستن و بستگي به بودجه شما داره
فقط هم همين سايز رو بنداز و بزرگتر هم ننداز ضمنا نيتروژن هم نزن
سايز 15-65-195

samand 2008
3 December 2010, 03:56 PM
یک دنیا ممنون دوست عزیز

MoHaMaD Z
4 December 2010, 11:52 PM
سلام . دوستان بنده دیروز یه مسافرت 450 کیلومتری رفتم !!! توی جاده ازنا - دورود از قصد با سرعت رفتم که لاستیک ها داغ بشه ! سرعتم همش روی 160 الی 170 بود ! بعد از اینکه پمپ بنزین موندیم به لاستیک ها دست زدم شگفت زده شدم !!!! لاستیک ها یک دهم که هیچ یک صدم قبل هم گرم نشده بودن ! ( این است مزیت نیتروژن ) :icon_arro:icon_mrgr:icon_arro:icon_mrgr
این هم رخش ما با لاستیک های جدید و البته ارتفاع شتری :
http://vzz.ir/files/t9tdbgfuk8yvmibef6si.jpg

Erfan Hidden
15 October 2011, 12:43 PM
دوستان قصد خرید 4 حلقه لاستیک نو برای ماشین را دارم. چون تاپیک قیمت لاستیک را پیدا نکردم اینجا سوال میکنم.
میشه لطفا راهنمایی کنید چه نوع لاستیکی بگیرم بهتره؟
و قیمتش..

Erfan Hidden
15 October 2011, 07:45 PM
امروز یه سری قیمت گرفتم..
هانکوک کره 185 قیمت جفتی 210 تومان
هانکوک چین 185 قیمت جفتی 160 تومان
هانکوک چین 205 قیمت جفتی 210 تومان
میشلن قیمت جفتی 240 تومان
یزد تایر 195 جفتی 135 تومان
کدوم بهتره لطفا راهنمایی کنید اضطراری..

shahin1990
15 October 2011, 11:54 PM
بنظر من بارز بگیر.خیلی محکمه!!! آسیب دیدن تو کارش نیست ولی یکم اوایلش جیر جیر میکنه !!!
پیشنهاد بعدی کومهو هستش که خیلی نرم و با کیفیته و چسبندگی خوبیم داره ولی بنظر من بارز بهتره

Erfan Hidden
16 October 2011, 12:20 AM
والا این لاستیک فروشا که همشون می گفتن بارز به درد نمیخوره..
تا حالا هانکوک را امتحان نکردی؟
بعد یه سوال دیگه.4 تا رینگ 8 پر ال ایکسی زیر صفری هم داشت به نظرت کار درستی هست خریدش؟

Erfan Hidden
16 October 2011, 12:21 AM
و اینکه چه جوری می تونم مطمئن شم سالمه رینگا؟

rza_bgy
16 October 2011, 12:39 AM
بارز نخر، این دیگه تردید نداره(بدلیل خشکی و ترکیب غیراصولیش چسبندگی لازم رو نداره)،کومهو که لاستیک خوبیه و بهمون نسبت که نرم و چسبنده هست کم دوام هم هست، یه لاستیک ژاپنی هست که دوامش بالاست(120000 کیلومتر) ولی باید با خشکیش کنار بیای(http://www.sumitomotire.com/cars/) مطمئن نیستم بتونی سومیتومو گیر بیاری تک و توک مغازه ها دارن...یوکوهاما ژاپنی هم دوام نسبی و نرمی خوبی داره...

vahidbaq
16 October 2011, 02:29 PM
یه لاستیک خارجی هست با مارک تری انگل (Triangle) لاستیک فابریک ماشین من این بود! از نظر کیفیت و قیمت، بین ایرانی ها و مارک های معروف خارجیه. اگر خواستی سایز فابریک بگیری و زیاد هم خرج نکنی، لاستیک بدی نیست. از ایرانی ها نرم تره.

Erfan Hidden
16 October 2011, 03:16 PM
بارز نخر، این دیگه تردید نداره(بدلیل خشکی و ترکیب غیراصولیش چسبندگی لازم رو نداره)،کومهو که لاستیک خوبیه و بهمون نسبت که نرم و چسبنده هست کم دوام هم هست، یه لاستیک ژاپنی هست که دوامش بالاست(120000 کیلومتر) ولی باید با خشکیش کنار بیای(http://www.sumitomotire.com/cars/) مطمئن نیستم بتونی سومیتومو گیر بیاری تک و توک مغازه ها دارن...یوکوهاما ژاپنی هم دوام نسبی و نرمی خوبی داره...
موافقم بارز زیاد جالب نیست و ارزش خریدشو نداره. یوکوهاما بود ولی قیمتش بالا بود.می خوام تو رنج زیر 200 بخرم.

Erfan Hidden
16 October 2011, 03:19 PM
یه لاستیک خارجی هست با مارک تری انگل (Triangle) لاستیک فابریک ماشین من این بود! از نظر کیفیت و قیمت، بین ایرانی ها و مارک های معروف خارجیه. اگر خواستی سایز فابریک بگیری و زیاد هم خرج نکنی، لاستیک بدی نیست. از ایرانی ها نرم تره.
اسمشو شنیدم.یادمه یه مغازه داشت دیروز که گشتم.ولی یادم نیست کجا بود..: دی
بیشتر تویو و میشلن و هانکوک موجود بود.سایز 205 روی رینگ فولادی جواب میده؟ بیرون نمیزنه؟

vahidbaq
16 October 2011, 03:24 PM
205/60/15 یه مقدار بیرون میزنه. 195/65/16 هم میتونید بگیرید.

Erfan Hidden
16 October 2011, 03:37 PM
آره این سایز مناسبه ولی فقط یزد تایر این سایر را داره.هی چ کدوم از لاستیکای خارجی سایز 195 نداشتن.یا 205 بود یا 185

arman 321
16 October 2011, 04:24 PM
درود

از قیمت جدید لاستیک خبر ندارم ولی تویو هم لاستیک های خوب و نرمی داره الته میشلن چیز دیگریست

من باشم سراغ هانکوک و یوکوهاما و سومیتومو و فالکن و انواع لاستیک ایرانی و چینی نمیرم بین میشلن و تویو و بریجستون و کومهوانتخاب میکنم
فکر کنم با این قیمتی که شما فرمودی سایز 205 فقط کومهو بشه خرید

البته موقع خرید به 4 فصل بودن تایر توجه بفرمایید که فصل سرما هم در پیش است

با تشکر

Erfan Hidden
18 October 2011, 12:14 AM
با سلام
امروز بالاخره لاستیک خریدم
نمیدونم چرا ولی چینی خریدم! حالا فقط یه مشکل.روی لاستیک زده (M+S) این یعنی چی؟
پرسیدم که حتما 4 فصل باشه و گفت که هست. حالا آیا این نوشته عکسشو ثابت می کنه؟؟
در ضمن به تاریخ هم توجه کرد و 2911 حک شده که لاستیک تازه ای هست به نسبت..

Erfan Hidden
18 October 2011, 12:37 AM
توی یکی 2 تا سایت خوندم که این علامت در واقع لاستیک 4 فصلیه که تو شرایط برفی و گل و لای بهتر عمل می کنه..
اگه کسی اطلاعاتی داره لطفا راهنماییم کنه..
با تشکر

vahidbaq
18 October 2011, 02:50 PM
درسته. M+S می تونه چهار فصل هم باشه. M+S زمستونی میشه همون لاستیک های میخ دار (یخ شکن).
مارک لاستیکی که گرفتین چیه؟ اگر یه عکس هم ازش بذارید ممنون میشیم.

Erfan Hidden
18 October 2011, 10:50 PM
مارکش ecovision هستش!!
خیلی اشتباه کردم اینو خریدم اصلا مارک معروفی نیست..
عکس هم گرفتم در اولین فرصت قرار میدم
بازم ممنون از شما