PDA

View Full Version : لامپ پر نور برای چراغ های جلو

Siemens sx1
15 September 2006, 01:43 PM
سلام
برای چراغ های جلوی 405 چه لامپی بندازم که نورش زیاد باشه ؟ اسمش فکر کنم زنون باشه
میخواستم پرنورترین لامپ ها رو با قیمتاشون بگبن . البته کاسه چراغ رو نمیخوام عوض کنم

sajjadnegaresh
15 September 2006, 01:50 PM
لامپ هالوژني اوسرام هفت رنگ بگير .
وگرنه بايد به فكر يه پك كامل لامپ زنون باشي كه قيمتي حدود 200 هزار به بالا داره.

Danial_64
15 September 2006, 05:48 PM
لامپ هالوژني اوسرام هفت رنگ بگير .
وگرنه بايد به فكر يه پك كامل لامپ زنون باشي كه قيمتي حدود 200 هزار به بالا داره.

هالوژنی اوسرام خوب هستش ولی زیاد پر نور نیستش و نورش هم زرد هستش که کلا یه حسی بدی به ادم میده

من زیاد ازش خوشم نیومد ( یعنی از رنگش )

Siemens sx1
15 September 2006, 07:33 PM
یه چیزی میخوام که تو برف و بارون خوب جواب بده
قیمت این اسرام ها چنده ؟
این نور سفید پرنورا اسمش چیه ؟

Danial_64
15 September 2006, 07:39 PM
یه چیزی میخوام که تو برف و بارون خوب جواب بده
قیمت این اسرام ها چنده ؟
این نور سفید پرنورا اسمش چیه ؟

اوسرام هالوژنی هفت رنگ فکر کنم 5.500 یا 4.500 بودش

sajjadnegaresh
15 September 2006, 07:40 PM
اسرام از 6 تومن شروع مي شه.
اونا زنون هستش . البته بهت كه گفتم زنون هايي 6 ، 7 تومني همشون معمولي هستش . زنون واقعي پك كامل هستش با تمام تجهيزات با پايه قيمت 200 هزار به بالا

azmin
15 September 2006, 09:31 PM
با سلام.
شما نیاز به یک ZENON HID CONVERSION نیاز دارید.
این کیت شامل اجزا زیر است:
HID BULBS 2PCS
BALAST: 2PCS
قیمت بسته به برند آن در حدود 200 تا 300 هزار تومان
لازم به ذکر است که در صورت نصب این نوع لامپ نور بالا خود را از دست خواهید داد.

Abolfazl2006_p
16 September 2006, 01:23 AM
اگه نور بالا از کار بیفته خطر ناکه چون نور بالا برای هر وسیله نقلیه لازمه بویژه برای علامت دادن به خودرو های روبرو
مثلا در جاده های دو طرفه

بهروزخان
17 September 2006, 11:04 AM
برای داشتن نور زیاد بهتره از لامپهای 90/100 استفاده کنی یعنی 90 وات نور پایین و 100 وات نور بالا.
مشکل این لامپها اینه که به علت وات بالا جریا زیادی میکشن و نوک دسته راهنما سولفاته میشه(در دراز مدت) به همین خاطر توی رشت یه مدار ابتکاری از سیم و رله ساختن که دیگه نمی زاره جریان بالا به دسته راهنما برسه . نطب و برداشتنش خیلی راحته و به سیم کشی اولیه چراغها اصلا" آسیبی نمی رسه .من نصب کردم و خیلی راحتم.کلا" چراغها با مدار و هزینه نصب حدودا" 16 تومن شد.

saeed_ooo
17 September 2006, 11:39 AM
چراغ های زنون با کیفیت و کامل(با نور بالا) خیلی گرونند.مثلا برای انتخاب آپشن چراغ های زنون برای سیتروئن c5 باید 750 یورو اضافه خرج کنی.

ebadian
17 September 2006, 10:01 PM
لامپی با مارک تجاری tasaدر بازار وجود داره که بسیار پرنوره البته بهتره استفاده نکنید چون مورد قهر رانندگان روبرو خواهید شد

peugeot206_16v
25 November 2006, 07:01 PM
برای داشتن نور زیاد بهتره از لامپهای 90/100 استفاده کنی یعنی 90 وات نور پایین و 100 وات نور بالا.
مشکل این لامپها اینه که به علت وات بالا جریا زیادی میکشن و نوک دسته راهنما سولفاته میشه(در دراز مدت) به همین خاطر توی رشت یه مدار ابتکاری از سیم و رله ساختن که دیگه نمی زاره جریان بالا به دسته راهنما برسه . نطب و برداشتنش خیلی راحته و به سیم کشی اولیه چراغها اصلا" آسیبی نمی رسه .من نصب کردم و خیلی راحتم.کلا" چراغها با مدار و هزینه نصب حدودا" 16 تومن شد.

بنظرم قطعه ای که گفتید اسمش آفتامات است و سالهاست استفاده میشه:icon_twis:icon_roll

و کارایش هم علاوه برآنچه گفتید

مشکل افت ولتاژ و آمپر رو در مصرف کننده بر طرف

اگر در مسیر چراغ باشد نور بیشتر :icon_evil

اگر در مسیر بوق باشد بوق با صدایی صافتر و بیشتر خواهید داشت:icon_surp

amahdavi2004
28 November 2006, 03:11 PM
من هم همين مشكل را با نور جلوي پژو 405 داشتم و پس از گذاشتن لامپهاي زنون 100 وات (جفتي 8هزار تومان) كاملا حل نشده بود تا اينكه كاسه چراغها را تنظيم كردم و مشكل تقريبا بر طرف شد (قبلا نور بالايش تابلوهاي بالاي بزرگراه را روشن مي كرد.) البته اشكال در اين است كه 405 در جلو چراغ شب شكن ندارد (منظورم چراغهاي پايين سپر است كه به اشتباه به آن مه شكن مي گويند) حدودا با 60-40 تومان مي توان گذاشت كه من وقتي ماشين يك نفر را كه اين كار را كرده بود ديدم از قيافه اش خوشم نيامد.
مي توانيد به اين تاپيك سر بزنيد:
همه پرسی = ایا پرزکتور به 405 میاد یا نه؟
http://216.240.139.26/~phalls/vbulletin/showthread.php?t=19755

YasharX
29 November 2006, 01:36 AM
با سلام

لامپی که نورش شبیه زنون باشه ( یعنی نه زرد مثل لامپ معمول و نه آبی ، تقریبا نو سفید باشه ) از لحاظ رنگ و هم نور قوی داشته باشه چه مارکی در بازار موجود هست ؟!!؟

Sajady
29 November 2006, 07:03 PM
...البته اشكال در اين است كه 405 در جلو چراغ شب شكن ندارد (منظورم چراغهاي پايين سپر است كه به اشتباه به آن مه شكن مي گويند) حدودا با 60-40 تومان مي توان گذاشت كه من وقتي ماشين يك نفر را كه اين كار را كرده بود ديدم ...
اسم لامپ زير سپر همون مه شكنه چون تو دفترچه راهنماي 206 به اسم مه شكن نام برده و توي هندبوك انگليسي نيز Front/Rear Fog Lamp را نوشته كه Fog يعني مه يا ابر

amahdavi2004
13 February 2007, 07:49 PM
بنظرم قطعه ای که گفتید اسمش آفتامات است و سالهاست استفاده میشه:icon_twis:icon_roll

و کارایش هم علاوه برآنچه گفتید

مشکل افت ولتاژ و آمپر رو در مصرف کننده بر طرف

اگر در مسیر چراغ باشد نور بیشتر :icon_evil

اگر در مسیر بوق باشد بوق با صدایی صافتر و بیشتر خواهید داشت:icon_surp

كاملا صحيح است قيمتش 2300 تومان است كه با نصب 6000 تومان تمام مي شود علاوه بر موارد فوق باعث عمر بيشتر لامپها مي شود (بدون آن معمولا 6 ماه عمر مي كنند) و افزايش نور چراغ كاملا محسوس است بعد از نصب من احساس مي كنم لامپ زنون 100 واتي كه گذاشته ام نورش دو برابر شده است و مثل نورافكن است.
اگر لامپ زنون مي خريد مدلي را بخريد كه نور پايينش سفيد و براي شهر و وضعيت عادي جاده مناسب و نور بالايش زرد (يا اصطلاحا 7 رنگ است) كه براي مه خوب است.